Pragointerier
jak na ...

Jak vybrat správné dveře?
11.01.2008

 

Postupně Vás seznámíme s pravidly bytového designu, kterými byste se měli řídit při výběru dveří SAPELI do interiéru. Ne všichni máte možnost ovlivnit velikost a tvar dveří již ve fázi projektové dokumentace. Můžete se ocitnout v situaci, kdy chcete svůj stávající interiér pozměnit nebo pouze oživit novými dveřmi či zárubněmi. Při výběru dveří jste tedy již omezeni velikostí a tvarem stavebního otvoru. Pojďme se podívat na jednotlivé faktory, které jsou při výběru typu dveří důležité.
VELIKOST
Jak již bylo uvedeno, velikost dveří je dána otvorem. Při výměně dveří je nutno dodržet rozměr stávajících dveří. Při pořízení nových dýhovaných obložkových zárubní máte dvě možnosti:
1. obložení stávajících kovových zárubní dřevěnými obložkami, tzv. systémem OKZ
2. vybourání stávajících zárubní. Vzniklý otvor můžete stavebně upravit. Přesný světlý rozměr (šířku a výšku) otvoru a dveří vám sdělí výrobce nebo prodejce dveří na základě rozměrů stávajících zárubní (dveří), které mu poskytnete.

Rozměry dveří
Dveře šířky 700mm a 600mm
- do místností příslušenství bytu (nutno počítat s rozměry zařízení, které je v těchto místnostech instalováno)

Dveře šířky 800mm
- do obytných místností

Dveře šířky 900mm
- spíše vchodové
- v interiéru se používají ve veřejných stavbách (školy, kanceláře aj.) a v obytných stavbách (hotely,…)
- u prostorů pro tělesně postižené.

TVAR
V běžném životě převažují dveře pravoúhlého tvaru. Můžeme se však setkat s dveřmi, které mají horní část dveřního křídla v oblouku nebo přímo v půlkruhu. Jistě existují i jiné tvary, ale to je záležitost opravdu spíše výjimečných interiérů a nebo výtvarných kreací. 

Sdílet
rady pro oblast

Zvukově izolační dveře (2. část)

Několik tipů jak dosáhnout co nejlepší zvukové izolace dveří.

Zvukově izolační dveře

Společnost SAPELI, a. s. nabízí ve svém sortimentu i zvukově izolační dveře vhodné jak pro vnitřní, tak venkovní prostory.

Protipožární dveře

Důležitou součástí protipožárních systémů jsou protipožádní dveře a zárubně, které naleznete také v sortimentu firmy SAPELI, a. s.

Jak na schody (5. část)

Firma J.A.P. s. r. o.Vám přináší závěrečnou část seriálu týkajícího se schodišť.

Doplňky ke skleněným dveřím

Při návrhu a výrobě celoskleněných dveří STYLUS ® firma VV SKLO s.r.o. využívá nejrůznějších doplňků, které dodají těmto dveřím originalitu a působivost.

Jak na schody (4. část)

Firma J.A.P. přidává další praktické rady. Při výběru schodiště vezměte v úvahu i tyto faktory:

Nová generace OKZ systému

Rekonstrukce dveřního systému neznamená nutně bourání stávajících zárubní a větší stavební zásahy. Nová generace OKZ systému SAPELI umožňuje rychlou a jednodušší montáž.

Jak na schody (3. část)

Společnost J.A.P. radí: „Při výběru schodiště je třeba vzít v úvahu také tyto faktory:


Vyšší pouze rozměrem, nikoli cenou

Společnosti J.A.P. a SAPELI reagují na nové trendy v bydlení. Zvýšila se poprávka po atypických rozměrech dveří, standardní výška 197 cm už nevyhovuje všem zákazníkům.
(stránka 44 / 46)    ‹‹ |1|... |42| |43| |44| |45| |46| ››
Kde chci bydlet
Podlahy a interiér