Pragointerier

dveře

Dotaz   Žádám Vás o radu při výběru barvy laminátové podlahy. V interiéru máme dveře Akord (dýha-třešeň) a nábytek v tmavě hnědé barvě (dýha/mořený buk). Uvítala bych podlahu ve světlejším odstínu.
Odpověď   Ke dveřím z třešně bych volila jednoduchou laminátovou podlahu o stupeň světlejší v tomto odstínu např. z divokého javoru. Další barevnost v interiéru v odstínech přírodní vlny až bílé je důležitá
Dotaz   Jakou barvu dveří nejlépe použít do rekonstruovaného interiéru rodinného domku. Původní dveře byly klasické krémové laminátové. Nyní bychom chtěli dýhované. Pravděpodobně barva buk. Prostory jsou spíše menší. Podlaha bude světlá (konkrétní odstín ještě určený nemáme). Na zdi je starší světlé dřevěné obložení (pravděpodobně javor), které chceme zachovat. Okna jsou dřevěná - barva modřín. Navíc vše komplikuje vstupní chodba, která je taky obložená dřevem, převaha tmavší barvy, kombinace nejspíš borovice - javor.
Odpověď   Podle popisu, který uvádíte zůstane stávající kombinace materiálu modřín (borovice obdobné) - javor zachováno. Osobně bych k této kombinaci už nevolila další odstín dřeva - buk má jiný medový až narůžovělý odstín. Je důležité nepřekombinovat přechody materiálů (např. dveře - obklad, obklad - podlaha). Pokud je převažující materiál obkladu javor udělejte dveře a podlahu ze stejného materiálu. Menší prostory - světlejší materiál. Pro zvýraznění v detailu si můžete dovolit zvolit dveřní křídlo s jemným prolisem eventuálně dřevěné obložky s drážkou z pohledové strany.
Dotaz   Vybrala jsem si interiérové dveře Sapeli Tenga v dýze zebrano. Můžete mi poradit, jakou plovoucí podlahu k této barvě zvolit? Líbí se mi tmavší podlahy - ořech, merbau, jatoba.., ale nevím, zda se k zebranu hodí.
Odpověď   Dýha zebrano na dveřích je velice výrazná, a proto bychom volili podlahu pokud možno s nevýraznou texturou dřeva v odstínu tmavší, tj. stejný jako tmavší z pruhů dýhy Zebrano.
Dotaz   Již dokončujeme stavební práce na rodinném domku a rozhodujeme se, jaké zvolit dveře. Materiál dveří již máme zvolen, ale spíše se rozhodujeme mezi několika typy. Prosíme o radu, jak vhodné je kombinovat jednotlivé typy dveří v rodinném domku nebo jestli je vhodné použít třeba jeden typ popř. někde použít sklo a někde použít dveře plné.
Odpověď   Při výběru dveří je třeba brát zřetel na dispozici a hmotu rodinného domu (sedlová nebo plochá střecha). Platí pravidlo v jednoduchosti je krása tj. výběr dveří jednoho typu včetně vchodových a garážových. Ve stejném materiálovém provedení s detailem opakující se na všech kusech např. horizontální pruhy. Prosklení se všeobecně používá u vstupních dveří, dveří v obytném prostoru a na terasu.
Dotaz   Budeme pokládat plovoucí podlahu ve světlejším provedení a dýhované šedivě. Dveře chceme použít ALEGRO model 20 nebo DAMIER model 15 ale nevíme, který barevný odstín bude nejvhodnější. Co nám doporučíte za typ dýhy k podlaze. Bývá zvykem používat podobný odstín s podlahou?
Odpověď   Předpokládáme, že podlaha, o které se zmiňujete je světlejší tzv. „bělená“ na odstín šedivá. Doporučuji použít jednodušší model dveří ALEGRO model 10 (podlaha je sama o sobě výrazná). Tyto se v typovém provedení dělají v dýze javor – proužky třešeň. Odstín ve Vašem případě bychom volili co nejvíc se přibližující k odstínu podlahy. Záleží také na odstínu malby, který je použitý na okolních zdech (tyto stěny by měly být světlejší v malých prostorech a o stupeň sytější ve větších prostorech). Stejné materiálové provedení podlahy a dveří se uplatňuje v moderních jednoduchých interiérech, tam kde se počítá s výraznějším barevným použitím v nábytkovém interiéru.
Dotaz   Dobrý den, objednali jsme si do novostavby podlahu v designu dřeva merbau a vybíráme dýhu na dveře - vzhledem k tomu, že podlaha bude tmavá z výraznou kresbou, interier moderní, myslím, že dveře budou jednoduché (Elegant). Je vhodným materiálem buk nebo olše?Uvažovali jsme i o javoru evropském, ale přišlo nám to jako velký kontrast a to i přesto, že stěny budou vymalovány světlou barvou ve studenějších tónech.Děkuji :-)
Odpověď   Dobrý den, přikláním se k použití dveří ve světlejších odstínech podlahy. Do moderního interiéru spíše buk nemá tak výraznou texturu jako olše. Může pak být využitý u nábytku v obytném prostoru světlejší na sytější podlaze – potlačíme jeho hmotu.
Dotaz   Prosím poraďte mi, jako barvu/dýhu dveří mám vybrat do rekonstruovaného rodinného domu, kde na podlaze bude dlažba Sandstone DAASA270 rozměr 30x60cm, barva béžová/okrová. Typ dveří se mi líbí Sapeli NOTE. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, ve Vašem případě je důležité zvolit barevnost celého ladění interiéru. K této dlažbě budou pěkné dveře NOTE v provedení jasan, malby v odstínech studených např. modrá, zelená, fialová, nábytek jasan, bříza – interiér světlejší. Nebo můžete zvolit odstín dveří NOTE ořech malby v odstínech teplých oranžová červená anebo ještě i starorůžová nábytek ořech – interiér sytější zemitý.
Dotaz   Objednali jsme si do novostavby podlahu v designu dřeva merbau a vybíráme dýhu na dveře - vzhledem k tomu, že podlaha bude tmavá z výraznou kresbou, interier moderní,myslím, že dveře budou jednoduché (Elegant). Je vhodným materiálem buk nebo olše? Uvažovali jsme i o javoru evropském, ale přišlo nám to jako velký kontrast a to i přesto, že stěny budou vymalovány světlou barvou ve studenějších tónech. Děkuji J. Bravencová.
Odpověď   K podlaze z materiálu Merbau bych volila dveře v materiálu buk, který má jemnou a nevýraznou texturu. Odstín by měl být stejný jako nejsvětlejší odstín v podlaze.
Dotaz   Prosím o radu s výběrem barvy vnitřních dveří, máme RD venkovní okna a dveře mají tmavou až třešnovou barvu, vnitřní parapety budou dubové a i podlahy budou volené do tohoto odstínu. Vybrala jsem si dveře SAPELI Swing model 49 a nevím zda třešeň nebo dub. Mám otevřenou kuchyn v obývacím pokoji a chtěla bych jí spíše tmavou. Manžel se bojí, že třešeň bude moc výrazná a já se bojím, že dub bude splývat s podlahou i nábytkem. Díky moc za odpověd Jíťa
Odpověď   Správná volba odstínu dveří dub, stejný jako podlahy, Vás bude provázet celým interiérem. Z barevných variant je vhodnější kuchyň ve stejném provedení jako podlaha – dub s doplněním výrazné červené UNI barvy odvozené z odstínu výplně otvorů – oken a dveří a kovových konstrukcí např. nerez broušený + ornament v detailu.
Dotaz   Dobrý den, mám ráda pořad "Bydlení je hra" a chtěla bych Vás tímto poprosit o radu. V současné době budu zařizovat kuchyň, protože původní je plechová. Kuchyň je š.245cm x d.375cm. Nevím, jestli ji mám zařídit do L nebo U. V příloze zasílám návrhy. V kuchyni musím počítat i s pračkou. Taky mám k dispozici pult z původní kuchyně š.65cm x 185cm, který teď je umístěn na středu kuchyně a rozděluje jí. Samozřejmě, že i u mě platí přísloví "za málo peněz, hodně muziky" tzn. na přeměnu musím stačit s 23.000,- Kč bez spotřebičů. U kuchyně U - jsem spočítala, že zóna uprostřed bude cca 110cm. Nevím, jestli to není malý prostor pro 2 lidi. Dveře u kuchyně naznačují vybouranou část. Jinak to bohužel nešlo v plánku udělat. Děkuji předem za odpověď a přeji Vám hodně úspěchů v dalších dílech pořadu "Bydlení je hra". S pozdravem Soňa Z.
Odpověď   Doporučuji dispozici do tvaru „L“ pro větší kapacitu kuchyňské linky (pračka). Prostor 1,1m je při pohybu 2 osob příliš malý a u tvar „U“ máme dva rohové dílce (menší využitelnost) a skoro žádnou pracovní plochu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit barvu dveří v novém obýváku. Přistavili jsme si ke stávajícímu domečku další dva pokoje, ze stávajícího je udělaná kuchyně a obloukový průchod do obýváku (150cm šíře). Podlaha je plovoucí dřevená buk. Rovněž tak jsme navázali i v novém obýváku na buk. Nábytek máme nízký (2 skřínky a televizní stolek) - odstím třešeň.Také jídelní stůl a židle jsou v třešni. Obývaček je 3,5x5,2m. Jako dominantní je zde lahvově zelená rohová sedačka na nízkých chromových nožkách. Nyní stojíme před problémem, jaké mají být dveře, které vedou do ložnice. Jsou jediné v prostoru. Máme vycházet z barvy podlahy nebo nábytku. Prosím laskavě o radu. Děkuji, Chocholová.
Odpověď   Barvu dveří zvolte ve stejném odstínu jako podlahu. Je světlejší a na zdi nebude příliš výrazná.
Dotaz   V obývacím pokoji máme dubové parkety, ostatní podlahy jsou bílá dlažba, v ložnici béžový koberec. Stěny jsou bílé. Jaké dveře a obložky zárubní by byly vhodné?
Odpověď   Velmi dobrá kombinace barev k výrazné dubové podlaze. Dveře i zárubně by měli být bílé eventuelně smetanové s použitím této barvy v obytném prostoru např. čalouněné části v odstínu smetanové.
Dotaz   Dobrý den, budeme se stěhovat do nového podkrovního bytu a potřebovala bych poradit s barevným sladěním obýváku spojeného s kuchyňským koutem /celková plocha 45 m2/ a barvou dlažby do předsíně. V místnosti jsou velká okna i klasická střešní. Okna jsou na J,Z. Kuchyň je od obýváku oddělena vyzděným barovým pultem. Kuchyňská linka bude v provedení folie antracit dvířka, korpus a pracovní deska buk. Nábytek v obývacím pokoji bude buď buk nebo do černa. Nevíme si rady jaký odstín plovoucí laminátové podlahy zvolit. Nechceme buk... Druhý "barevný problém" máme s barvou dlažby do předsíně. Obývák je do předsíně otevřen, nebudou zde žádné dveře. Barvu dveří, které povedou z předsíně do pokojů, do koupelny a na WC také ještě nemáme vybranou. Ještě nás trápí, v jakých místech ukončit dlažbu a pokračovat plovoucí podlahou.V celém bytě bude vymalováno bíle. Půdorys a fotky obývacího pokoje posílám v příloze.Děkuji moc předem za odpověď. Pavlína P.
Odpověď   Tady je více možností barevné i materiálové kombinace. V zásadě, ale při použití sytých tmavých barev na nábytku a v podkroví by měla být podlaha ve světlém odstínu. V tomto rozsahu je již potřeba minimální konzultace eventuelně vypracování studie barevného a materiálového návrhu. V otázce přechodu podlahových krytin je možné využít informací společnosti SAPELI - http://www.sapeli.cz/index.asp?obsah=164&. Případně využijte služeb prodejců spol. SAPELI, kteří Vám zdarma poskytnou veškeré odpovědi v této otázce. Přehled jednotlivých prodejců dle reagionů naleznete na www.sapeli.cz.
Dotaz   V kuchyni máme ploucí podlahu-buk. Kuchyňská linka je v provedení medová olše, navíc jedna stěna (protější proti lince) je obložená borovicovým obkladem. Nyní uvažujeme o výměně dveří a nevíme si rady s jejich barvou (nynější jsou lamino slonová kost a kovové zárubně jsou tmavě hnědé). Kovové zárubně zůstanou, pouze by se měla asi změnit jejich barva - jaká a jaké dveře?
Odpověď   Volila bych kovové zárubně v odstínu béžové, křídlo taktéž. V případě možnosti odstranění borovicového obkladu se tato stěna může probarvit stejným odstínem. Tím celý prostor odlehčíte.
Dotaz   Dobrý den, můj dotaz se týká barev. Zařizujeme si byt 2+kk a nevíme si rady, co se týká barev v kuchyňském koutě a obývacím prostoru. Kuchyňská linka je vanilková (skříňky s výplní mléčného skla v hliníkovém rámečku), podlaha je plovoucí, laminátová, odstín akacie, dveře jsou v provedení olše. Jakou barvu nám doporučujete zvolit na stěny a nábytek? Naše představa je, že obývací prostor bude velmi jednoduchý, bude zde jen pár poliček a nízká skříňka pod TV, protože máme omezený prostor. Máme ale strach, aby se nám "nebily" dřevěné dekory s barvou sedačky, kterou bychom rádi v jasné barvě - červenou, oranžovou,... Moc děkujeme alespoň za nějaký tip. S pozdravem a přáním pěkného dne, Alexandra
Odpověď   Dobrý den, barevnost by měla být odstupňovaná v teplých tónech. Sedačka by měla být nejsytější, zdi v pastelové, vanilkové barvě, zeď za televizní sestavou by měla být oproti ostatním sytější. Nábytek do obytného prostoru doporučuji bílý lakovaný.
Dotaz   Dobrý den, chceme rekonstruovat byt 2+1 o rozloze 62m čtverečních. Máme dvě děti v pubertálním věku a s manželem pracujeme na směny, tudíž si chceme vybudovat vlastní ložnici. Máme v plánu si ji udělat ze šatny, protože nechceme narušit soukromí dětí. Dosud máme spaní dohromady s obývacím pokojem, ale to nám nevyhovuje, protože se navzájem rušíme (jeden z nás je po noční, druhý má volno, nebo odpolední směnu). Šatna se nachází mezi obývacím a dětským pokojem. Do obývacího pokoje je vstup z předsíně i z kuchyně, do dětského pokoje z předsíně. Vstup z předsíně do kuchyně chceme zaslepit a udělat si tam šatnu. Do kuchyně by se tak chodilo jen přes obývací pokoj. Poraďte prosím, jestli je to možné, nebo jak byste toto řešila Vy? Dětský pokoj má 6m x 4m a obývací pokoj 5m x 4m. Do nynější šatny se vejdou postele na šířku, dveře do chodby by se musely pravděpodobně vybourat a posunout. Dále řešíme, jakou podlahu máme zvolit do obou pokojů. Mám představu o parketách světlé barvy a k nim i nové dveře, asi v imitaci světlý buk. Dveře by měly být celé prosklenné kvůli větší dostupnosti světla. Do předsíně dáme asi jen nové linoleum. Máme psa, a proto by mne zajímalo, zda je i kvůli němu takovéto řešení možné? Nejsme zastánci plovoucích podlah. Děkuji moc za odpověd a přeji pěkný den.
Odpověď   Dobrý den, v malometrážních bytech se velice dobře uplatňují posuvné dveře, eventuálně posuvné stěny. Tímto způsobem se dá oddělit třeba jen dvojlůžko s minimálním přístupem. Při volbě podlah a dveří uděláte dobře, když si zvolíte jeden základní materiál a odstín. V nabídce firmy FIMLUX jsou nádherné dřevěné parketové podlahy, např. bambus. Do stejného odstínu pak můžete vybrat z dveří Sapeli.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak provést rozdělení dětského pokoje, který obývají dva adolescenti (dcera 17 let a syn 14 let) v bytě 3+1. Pokoj o rozměru cca 4,40m x 3m. Vstup je z delší strany, okno na kratší straně (stěna s dveřmi je kolmá na stěnu s oknem). Dveře nejsou uprostřed a jsou umístěny dál od okna. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, z důvodů umístění okna na kratší straně je možné rozdělit jenom ložnicovou část pokoje, a to nábytkovou příčkou. Pracovní stoly musí zůstat u přirozeného osvětlení – u okna. Dělit tuto místnost na dvě rovnocenné části bych nedoporučovala, a to ani nábytkovými příčkami.
Dotaz   Dobrý den, mám trochu jiný dotaz. Existuje nějaký skladný nábytek pro malé děti? Mám ale jenom malý příjem, takže by se zařizovalo postupně. Mám (budu mít) 4 malé děti a potřebuji jim zařídit jeden pokoj v malém bytě. Pokoj má cca 5x4 m, jedna stěna 4m má okno, napravo u stěny 5m jsou balkonové dveře, druhá 4 m stěna, uprostřed dveře. Nevím si s tím rady. Byla by to 4x postel, 4x skříň na šaty, 4x stůl + něco k tomu. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, 20m2 pro čtyři děti je velice malý prostor. Jenom lůžka nám budou zabírat 6,5m2. Volila bych lůžka mimoúrovňová, buď patrovou postel, nebo v lepším případě tvar „L“: 1x lůžko umístit do v. 1,6m a 1x na podlahu. Ve volné části pod lůžkem umístit šatní skříň. Pro ideální využití musíte jít do atypických konstrukcí. Záleží na umístění oken a dveří. Příklad dispozice uvádím na obrázku.
Dotaz   Dobrý den, stehuji se do bytu 1+1, kde probehla castecna, spise mene nakladna rekonstrukce, stale je potreba dost uprav. Prosim o dve rady - na chodbe je nove polozeno lino svetle sedavych odstinu, bila malba, dvere do wc a koupelny bile (WC a koupelna jsou ladeny do zelena s drevenymi bodovymi svitidly s klasickou sanitou), venkovni dvere jsou stare svetle a dvere do obytne mistosti stare svetle prosklene, toto nyni zustane. Na chodbe vsak zustaly jako jediny ulozny prostor asi 40let stare vestavene tapetovane skrine. Tapety budu odstranovat a nezbude nez nahradit opet tapetami, nevim, jake vybrat, aby ladily, nejaky cas vydrzely, nebyly enormne drahe a celkovy vzhled chodby nebyl unyly, nudny. Uvazovala jsem puvodne o klasice dezenu svetleho dreva, ale z posledniho duvodu by asi lepsi bylo neco jineho. Nejsem moc priznivce vzoru a plastickych reliefu, spise jednoduchosti. Mozna v tom ale hraje roli i nezkusenost a nutnost zachovat zde napr. to lino, dvere. Ma oblibena brava je modra, ale vyhovuji i jine. Rusive na mne pusobi predevsim vetsi plochy cervene, oranzove, travove zelena. Prosim tedy o nejaky tip na reseni vzhledu skrini. Druhy dotaz se tyka obyvaci mistnosti 17m2. Bude slouzit jako obyvaci prostor, loznice , pracovna a take ke cviceni. Potrebuji polozit koberec na puvodni neprilis rovnou drevenou podlahu (nerovnost mi zasadne nevadi), kterou nelze renovovat, majitel bytu zada kryti kobercem. Bohuzel postel a nejake police budou vybirany dodatecne, zatim bude jedinym nabytkem kovovy pracovni stul ikea jerker s drevenou stredne svetlou deskou -neprilis napadna kresba, svetle hnedooranzova. Dale v interieru budou cvicebni stroje v neutralni barevnosti - sedy kov, cerna, bila. V sede, kovu a cerne jsou take doplnky k pc - tiskarna, repro a dalsi vcetne doplnku pracovniho stolu a tv techniky. Koberec by mel snest denni vyse popsanou zatez, nevim jaky typ je vhodny a jakou barevnost zvolit. Napadlo mne hledat nejaky neutralni svetlejsi odstin, neco jako svetlonce bezovosedou nebo spis sedavou a k tomu pozdeji volit i nabytek pripadne kusovy vyraznejsi koberec ? Postel bych chtela behem dalsiho obdobi poridit jednoduchou, spise tmave drevo s kovovym prvkem. Nebo poridit tmavsi koberec ? Nevim, zda se u tmaveho koberce bat optickeho zmenseni, ztmaveni mistnosti ? Pokoj ma ca 3,5 na 4,9, prosvetleny z kratsi steny. V budoucnu bych rada do interieru umistila ukotveni na zaveseni planovane houpaci site v tmavem ethno vzoru. Zalezi mi na tom, aby vse ve vysledku bylo sladene, ale obavam se, abych se na zacatku u koberce nezmylila. Za pripadnou radu velice dekuji .
Odpověď   Dobrý den, pokud by jen trochu bylo možné po odstranění tapety všechny plochy vyčistit tak, aby byly hladké doporučovala bych spíše nátěr v provedení imitace starého dřeva běleného v odstínu světle modré nebo uni nátěr lesklý světle modrý. V obytném prostoru bych volila odstín koberce blížící se odstínu dlažby, tím sjednotíme barevnost podlah v celém bytě a můžeme si dovolit zvýraznit zařízení. Kombinace kov šedivá a černá se pak dobře vyjímá na světle modré malbě (můžete vycházet z holubí modře) nebo odstíny fialové až lila světlé ne syté agresivní.
Dotaz   Dobrý den, nevím si rady se zvolením vhodných dvěří. Mám stavební otvor připraven na posuvné dveře - atyp. Stavební otvor je na výšku 230 cm a na šířku 110 cm. Tedy dveře 220 cm a 100 cm. Nyní si nejsem jistá správnou volbou. Je ještě jiná volba než posuvné dveře? Jinak jsem zvažovala dveře celoprosklenné. Je vhodné čiré sklo+pískování? Zvažovala jsem model KUBIKA.
Odpověď   Dobrý den, důležité je, kde a v jakém prostoru jsou dveře umístěny. Jestliže jsou to dveře do obytného prostoru, je velice praktické použít posuvné dveře a velice efektní použít čiré sklo, eventuálně sklo gravírované s ornamentem. Firma Sapeli má v nabídce i dveře výšky 230cm a je schopná Vám vyrobit také dveře atypické.
Dotaz   Dobrý den. Rekonstruujeme celý byt. Máme chodbu širokou 140 cm. Z jedné strany plánujeme vestavěné skříně. Z druhé bychom chtěli posuvné dveře do koupelny a na WC. Jsou v nabídce Vaší firmy a doporučila byste nám je? Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, posuvné dveře jsou v nabídce firmy Sapeli, a to v provedení posuvné do pouzdra, nebo posuvné na stěnu. Mají velice praktický systém otevírání, ale mají nižší izolační hodnoty (hlukové, vzduchové).
Mohou se použít i na sociální zázemí, a to dveře posuvné do pouzdra, a to hlavně z důvodu otevírání a ušetření místa v komunikační zóně, která při použití šatní skříně hl. 600mm bude jenom 700mm. Skříně by měly mít také posuvné otevírání.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně barvy dveří. Nový byt. Podlaha plovoucí typ teak-savana. Stěny bílé. Dlažba tmavě červená. Máme desku plovoucí podlahy a všude jí nosíme sebou, ale nevíme si rady. Děkuji moc Věra Malířová
Odpověď   Dobrý den, v případě velkého prostoru doporučuji kombinaci teak savana a dveře Sapeli např. typ Note dýha Bubinga. U menších prostor kombinaci teak savana a dveře Sapeli např. typ Note dýha třešeň americká. Malbu k této kombinaci by byla vhodnější malba v odstínu přírodní vlny.
Dotaz   Dobrý den, nemohu vybrat barvu oken pro rodinný domek. Jedná se o dřevěná eurookna. Situace se komplikuje již při zevním pohledu - dům bude částečně obložen režným zdivem (celkově působí tmavě hnědě, ale střídají se odstíny hnědé a cihlové), zbytek fasády bude doplněn béžovou omítkou. Barva střechy je "památkově chráněná," tedy cihlová s odstíny hnědé. Z tohoto zevního pohledu mi připadají nejvhodnější tmavě hnědá okna. Uvědomuji si ale, že ta pak budou výrazným prvkem v interiéru. Zde bychom rádi volili tmavší odstíny v přízemí na podlahy i dveře, ale horní část domu bychom měli rádi světlejší. Proto bych nakonec volila hnědou, v odstínu oliva ( střed hnědých odstínů). Prosím o rady, jak tuto situaci vyřešit s ohledem na všechny aspekty. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, výplně otvorů (okna a dveře) nemusí být zásadně hnědé. K hnědým odstínům střechy a obkladů můžeme volit o 1 až 2 stupně světlejší okna, např. dobře působí okna v odstínu ořech. Z vnitřní strany interiéru můžeme pak okna udělat v provedení bílá, nebo světle hnědá.
Dotaz   Dobrý den, prosím, poraďte mi. Mám dveře z olše, schody z modřínu a nábytek z buku. Co mám dát na podlahu? A v případě, že bychom časem měnili schody, jaké byste nám doporučila? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, na podlahu bych doporučovala světlejší olši, např. 3-vrstvou dřevěnou podlahu firmy FIMLUX. Schodiště pak kovové lehké, v odstínech šedivých, až tmavě šedivých.
Dotaz   Dobrý den, mám dřevěnou podlahu Hevea. Hodí se k této podlaze dýha olše u dveří Harmonie od společnosti SAPELI, nebo dýha javor? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, k podlaze Hevea bych volila dveře v provedení jasan, které firma Sapeli vyrábí, např. typ Elegant, model 40.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu a stojíme před otázkou barevného provedení podlah, dveří a nábytku. Podlahy v domě chceme všechny ve stejném odstínu, jenže nevíme, jaký zvolit. Líbí se nám textura merbau, ale nejsme si jisti, jak by tato podlaha vypadala v menších místnostech, které jsou v podkroví. Druhou možností je tedy použít všude světlejší podlahy. Mohli byste nám poradit a eventuálně i navrhnout kombinace odstínu podlaha/nábytek/dveře? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v malých podkrovních místnostech jsou tmavé podlahy nevhodné. Pro zajímavost podlahy můžeme volit např. podlahu firmy FIMLUX, typ bambus tmavý, v kombinaci s dveřmi SAPELI, typ KUK, materiál dub. Nábytek doporučuji ve světlém dubu a v podkroví použít uni barvu béžovou. Malby by měly být v odstínech světle zemitých tónů s ornamentem, jako doplňkovou barvu bych volila červenou. Pro porovnání jsou v předcházejících dotazech uváděné i jiné barevnosti.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně rekonstrukce venkovních a vnitřích dveří v panelovém domě. Venkovní dveře jsou bílé, zevnitř potažené bílou koženkou. Dveře bych chtěla zrekonstruovat na imitaci dřeva a koženku úplně zrušit. Proto bych chtěla poradit, zda existuje nějaký materiál, který by tlumil hluk z venku, nebo jak předělat venkovní dveře, abychom částečně zabránili hluku. Zdá se mi, že koženka tento hluk trochu tlumí. Dále bych ráda předělala vnitřní dveře, které jsou bílé s průsvitným sklem. Plovoucí podlahy jsou v přechodu javor - dub - třešeň, v chodbě je bílá dlažba. Ráda bych dveře také v imitaci dřeva s mléčným sklem. Můžete mi poradit, jaký odstín zvolit. Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den, dřeviny javor – třešeň – dub jsou svojí barevností i strukturou velice odlišné. Při zachování těchto dřevin bych volila na vnitřní dveře uni barvu, např. v odstínu světle hnědá, např. typ Exlusive, výplň sklo satinato bílé. Nedoporučuji dřevěnou strukturu.
Vchodové dveře bych volila SAPELI, typ Blanice, ve stejném odstínu jako vnitřní dveře. Všechny vchodové dveře SAPELI jsou zvukově izolační.
Dotaz   Dobrý den, nyní jsme v konečné fázi úplé rekonstrukce kuchyně. Máme kuchyňskou linku ve tvaru L v barvě javor, na podlaze je modrá dlažba Rako, Aqua DAA44373 45 x 45, položená na koso (kompromisní řešení: světle béžová x rezavá a vyšla po oboustranných ústupcích modrá). Obývací pokoj a kuchyně budou spojeny pusuvnými dveřmi na stěnu 120 cm. V obývacím pokoji budou dubové parkety. Máme všude bíle vymalováno. Poraďte mi prosím, jakou barvu dveří zn. Sapeli máme zvolit. Jakým způsobem máme položit parkety (do stromečku,..)? Hodila by se k tmavému nábytku v obývacím pokoji sedací souprava, nebo jenom křesla, ve stejně modré barvě, jako je dlažba v kuchyni? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v případě, že výsledný efekt má být sjednocený a klidný, volte dveře SAPELI velice jednoduché, prosklené, v provedení dub. Ideální by byly jenom skleněné – čiré sklo. U parket doporučuji položení do vzájemně posunutých pruhů. Barvu čalouněného nábytku laďte do teplých odstínů dlažby. Modrou barvu bych volila pouze jen jako doplňkovou, třeba 1 až 2 polštáře na sezení. Minimálně v obytném prostoru doporučuji podbarvit stěny v odstínech přírodní vlny.
Dotaz   Dobrý den, chystáme se stavět a už nyní musíme mít přibližný přehled, jak bude vypadat koupelna (kvůli trubkám apod.).Proto bych se ráda zeptala, jak nejmoderněji zařídit koupelnu, která má velikost 4m x 3m a z jedné strany má šikmou střechu se dvěma střešními okny. V koupelně chceme větší vanu, záchod a dvojumyvadlo. Co se týče barev, tak manželovi se líbí oranžová a mně od Raka - shikoku se dřevem. Myslím si, že by to bylo pěkné jejich spojení. Poradíte nám, jak atypicky vyřešit dostatečně velkou koupelnu? V příloze Vám přikládám náčrt horního patra. Některé příčky jsou pozměněny, ale koupelna je rozměrově stejná. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, vyřešení koupelny vyžaduje větší prostor, než máte Vy. Můžete se obrátit třeba na některé koupelnové studio, ale v zásadě bych doporučila umístit umyvadlo proti dveřím a vanu z části odsadit od šikmé plochy. Pro pohodlný nástup do vany při výšce člověka cca 1,70m + vana počítejte s podchozí výškou 2,10m. V případě použití větší vany se přikláním k vanám rovným, např. Sapho, typ Duo, 120x200cm – 360l. Klozet doporučuji umístnit spíše za dveře, mimo první pohled do koupelny.
Dotaz   Dobrý den, chci si zařídit garsonku o rozloze 19 m2. Jsou zde dvě okna, dveře a kuchyňský kout. Chci zde umístit nábytek pro volný čas, postel a jídelní kout. Jaká by byla cenová kalkulace návrhu? Kde mám najít kontakt na bytového designera? Jsem z Jihomoravského kraje. Děkuji, Jana Janská.
Odpověď   Dobrý den, částka za vypracování studie či projektu je počítána např. z výkonů a honorářů architektů, inženýrů a techniků, kteří jsou činní ve výstavbě, v interiérové tvorbě. Konkrétní kontakt najdete standardní cestou – internet, Zlaté stránky a další.
Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům a nyní nastala otázka, zda chceme ke dveřím prahy či nikoliv. Vůbec si nevíme rady, v moderních interiérech dle časopisů spíše prahy nebývají. Mají prahy nějakou důležitou funkci? Dveře budeme mít dýhované - olše. Děkuji moc za pomoc, J.N.
Odpověď   Dobrý den, laicky řečeno - práh u dveří slouží jako izolace zvuková, tepelná, pachová i prachová. V moderních interiérech se předpokládá ideálně rovná podlaha a velice nízké dveřní křídlo, případně se používá drážka v podlaze pro vedení tohoto křídla. V nově budovaných interiérech jsou tepelné a hlukové izolace mnohem kvalitnější, také dveře mají vysoké zvukově izolační vlastnosti a trendově se společné prostory otevírají, a tak ubývá dveří a přechodů. Právě z těchto důvodů já osobně do nových interiéru prahy nepoužívám.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně kombinace dveří a podlahy. Podlaha v RD bude dubová - parkety. Jakou dýhu máme použít na dveře? Líbí se nám řada Elegant od Sapeli, zárubně Latente a náš tip je ořech nebo zebrano. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, dubová masivní podlaha se časem a působením světla stává sytější v odstínech žlutých. V případě položení parketové podlahy do pruhů je možné z vámi vybraných dřevin použít Zebrano - je světlejší, i když má výraznou kresbu dřeva. Ořech je vůči dubu příliš tmavý a zemitý. Další varianta je použít dveře ve stejném materiálu jako podlaha, tj. dub a dýhu nebo laminát v provedení Zebrano, např. na předních frontech kuchyně, eventuálně na kusovém nábytku v obytném prostoru.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na to, jaký povrch by byl nejvhodnější (a i cenově přijatelný) na betonové schodiště, dosud pouze natírané barvou. Jedná se o schody do tvaru "L." U vchodových dveří je chladněji. Plocha v ohybu schodiště slouží jako přezouvací, je zde uložen i botník, takže je celkem dost namáhané. Byl by vhodný nějaký typ dlaždic či něco jiného? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, na podobný dotaz jsem již odpovídala, proto můžete využít odpovědi na dotazy Vašich předchůdců. Ve Vašem případě můžete použít keramickou dlažbu, nebo pro zateplení plovoucí podlahu tl. 7-9mm (z důvodu výšky prvního a posledního stupně). Dlažba má celkově vyšší odolnost proti otěru a také vyšší tvrdost, než plovoucí podlaha. Z hlediska funkčnosti můžete na podestu schodiště použít dočišťovací koberec a před i za vstupní dveře čistící rohože zapuštěné do podlahy.
Dotaz   Přeji hezký den, paní inženýrko, chtěli bychom poradit s výběrem barvy nábytku. Máme byt 2+kk, jedná se nám konkrétně o kuchyni spojenou s obývacím pokojem. Podlaha je v barvě buku, dveře také, kuchyňská linka je bílá. Máme volně stojící nerezovou lednici. Řešíme barevnost nábytku, zda stejný jako podlaha, tj. buk, či barvu "wenge," která je dost tmavá. Pokud máte jiný návrh, budeme rádi. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, tato zatím zvolená barevnost je ideální pro použití více variant odstínu. Odstín buku je teplý narůžovělý odstín, Wenge tmavý zemitý, a tak bychom dosáhli velkého kontrastu. Přikláním se k použití nízké TV sestavy v barvě třešeň (ukázka na obrázku),
v doplnění se smetanově bílou až béžovou na zdech. Doplňková barva by měla být v teplém odstínu na čalounění, kusovém koberci… Druhá, drsnější varianta je použít odstíny šedivé až antracitové, a to světle šedivé zdi, středně šedivý nábytek a antracitová barva sezení.
Dotaz   Dobrý den, mohla byste mi prosím poradit, jak barevně sladit okna, dveře a podlahu? Máme EURO okna v barvě mahagon, měli bychom si pořídit v podobné barvě i dveře SAPELI? Bude vše ladit s plovoucí podlahou HEVEA, kterou si chceme dát? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, v případě, že použijete odstín mahagonu i na dveře, hodí se k němu sytější odstíny podlahy, eventuálně jednobarevné lesklé, např. keramická dlažba beze spár. Toto platí u velkých obytných prostor. Podlaha Hevea je poměrně světlá a v případě, že ji použijete, laďte dveře k ní, např. dveře SAPELI, typ Swing, materiál jasan. Další prvky v interiéru pak volte v odstínech světlejších, v tónech mahagonu volte např. čalounění, koberec, nábytek - viz. obrázek.
Dotaz   Dobrý den, připravuji rekonstrukci kuchyně, společné koupelny a WC. Nevím si rady se sladěním interiéru. Vodícím prvkem je už objednaná kuchyň v barvě calvados (v jiných prodejnách je stejný odstín uváděn jako třešeň), v kombinaci s dvířky v barvě vanilky. Jsem rozhodnuta v prostoru kuchyně, předsíně a koupelny použít stejnou dlažbu. Jakou barvu dveří doporučujete? Zatím jsem si vybrala dveře Sapeli - CPL třešeň (odstín se zdá shodný s kuchyňskou linkou). Mám však obavu, aby prostor nebyl příliš tmavý. Jaké by byly vhodné doplňkové barvy na stěny, případně podlahu? Děkuji za odpověď!
Odpověď   Dobrý den, důležité je, jak velký prostor řešíte. Dveře v provedení CPL třešeň jsou v malých a úzkých prostorách příliš tmavé. Vzhledem k barevné kombinaci kuchyně (calvados + vanilka) bude vhodná volba světlejších dveří, odstín CPL olše, a doplnění barevnosti dlažbou - např. RAKO Sandstone Lapato. Jako doplňkovou barvu doporučuji odstíny fialové a pastelové žluté (v barevném kruhu proti odstínu vanilkové).Dotaz   Dobrý den, dokončujeme stavební práce na rodinném domu a potřebujeme poradit s vhodným výběrem dveří. Celý dům je obložen v cihle (ROBEN) - anglický venkovský styl. Okna jsou již osazena - v barvě bílé, rovněž tak vstupní dveře. Celý vnitřek domu se snažím doladit do stejného stylu. Barva kuchyňské linky je bílá s mořenou pracovní deskou antik. Dlažba u krbu a v kuchyni je rovněž v barvě antik (starobéžová). Stojíme před otázkou, jak doladit vnitřní dveře a schodiště. Mají být také bílé jako okna a vstupní dveře, nebo v barvě buku? Rovněž jsem se chtěla poradit s výběrem koberců. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, základní barevnost rodinného domu je imitace přírodních materiálů Klinker, předpokládám odstín světlehnědobéžový, dlažba antik – „starobéžová“ a neutrální bílá. Stylově se více přikláním pro zateplení interiéru dřevem, a to výplně otvorů – vnitřní dveře a schodiště v odstínu buk přírodní k barvě bílé (okna, vstupní dveře, eventuálně malba v komunikačních prostorách chodby). Doporučuji doplnění v obytném prostoru odstínem nejsytějším z obkladu Klinker ( malba, eventuálně sezení). Koberce by měly být jednobarevné s použitím jemného detailu, např. v borduře, eventuálně kusový koberec u hlavního sezení v obytném prostoru. Doporučuji firmu Carpet design s.r.o. Praha, kde nabízejí veliký výběr koberců .

Dotaz   Dobrý den, čeká mě zařizování garsonky o rozloze 18 m2 včetně kuchyňského koutu. Chci Vás poprosit o radu ohledně barevného ladění celého pokoje. Vzhledem k tomu, že jde o tak malý prostor, chtěla bych volit světlé barvy. Mojí oblíbenou barvou je světle modrá/fialově modrá, ale nejsem si jistá, kde bych ji mohla použít (malba, textil, koberec...?). A hlavně k jaké barvě nábytku by se hodila? Počítám, že kuchyňská linka, nábytek a patrová postel budou ve stejném odstínu. Děkuji za radu a přeji pěkný den!
Odpověď   Dobrý den zkuste barevnou kombinaci podlaha, dveře jasan nábytek bříza, malby světle fialová (kuchyňský kout šedivá i s obkladem), koberec světle šedivá ornament sytě fialová až sytě růžová, doplňky kovové světle až středně šedivé. Sedací souprava smetanová (varianta středně šedivá).
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu barevného provedení (plovoucí podlaha, int. dveře, schodiště, stěny) společného prostoru. Popis prostoru: cca 40m2 (obyvák+jídelna). Barva oken teak, jídelna umístěna tak, že dvě stěny vedle sebe tvoří velké tříkřídlé prosklené dveře 3metry široké. Tzn. hodně světla. Chtěla bych prostor opticky působící vzdušně, svěže,čistě ale zároveň teple. Místnost spíše opticky zvětšit než zmenšit. Vstup do této společné místnosti je z chodby, kde je umístěno schodiště a proto vstup je vymyšlen a připraven na posuvné dveře v šíři 130cm, představa je nechat je celoskleněné z důvodu dostání denního světla do prostoru schodiště. Myslíte, že když tento prostor ponechám bez zárubní,bude to opticky působit větší, přece jenom šíře pro posuvné dveře není největší a myslím si, že vytvořením zárubní tak otvor opticky spíše zmenším. V ob.místnosti bude také krb, který chceme obložit červenými lícovými cihlami. Poraďte jak barevně sjednotit celý interiér. Co se týká int. dveří do ostatních místností, líbí se mi Harmonie typ 40 od Sapeli, ale nevím jak sladit barvu. Vím, spousta dotazů, ale přesto děkuji za Vaší odpověď a přeji pěkný den Hanka
Odpověď   Dobrý den, dveře ponechejte určitě celoskleněné bez zárubní budete mít optické propojení s interiérem již z chodby (velice působivé). Podlahy by měly pak být stejné v chodbě i v obytném prostoru. Podlaha pařený buk, okna Teak, dveře buk, schodiště stejné jako podlaha pařený buk (v případě, že použijete podlahu plovoucí se tato dá použít i na obklad schodiště). Doplňková barva červená (sedací souprava, stínítka svítidla, umělecké předměty velkoformátové pro vyvážení velikosti oken), malba zdí světle kouřová až smetanová.
Dotaz   Dobry den! Stavime RD na kraji Prahy a jelikoz se nam zatim, bohuzel, nepodarilo sehnat bytoveho architekta-designera, ktery by mel zajem o spolupraci pri vybavovani a barevnem "ladeni" naseho RD, rozhodla jsem se pozadat o radu Vas...:-) Zvazujeme plov. podlahu BUK v obyvaku (a asi i v kuchyni), chodba - dlazba Rako Defile "bila", schodiste BUK s nerezovyma horizontalnima spruslema a nejak nemuzeme doladit dvere, typ dveri - libi se nam Swing od Sapeli, v hrušce pro dv. prosklene, v kombinaci - plna varianta dveri - Elegant... Ale nejak mi to "nesedi"... Mozna moc "clenite" Swingy nebo vyrazna "hruska"?? Mozna by byl lepsi vsude typ Elegant i ve verzi prosklene?? Buk ci olse se nam svoji strukturou nelibi :-( Prosim, poradite, jak to nejlepe sladit? Co by se hodilo? Nejsme proti vymenit plovoucku BUK za neco jineho... jen pro to nemáme ten spravny "cit". Dekujeme moc za rady!!!
Odpověď   Dobrý den, máte správný pocit, hruška má výraznější strukturu a je sytější dvoubarevná než buk. V interiéru je ale moc pěkná a dveře Swing mají klasický nadčasový design (stojí mezi modernou a rustikálním typem). K tomuto typu materiálu zkuste volit buk, ale pařený ve větším formátu. Nebo sytostí se blížící exotické dřeviny např. Jatoba.
Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat nový byt 4+kk a řešíme klasické dilema, jak hezky sladit podlahy, dveře a nábytek. Líbí se nám laminátové podlahy v dekoru bíle lakovaný dub od firmy Quick-Step(řada Eligna). Bylo by vhodné dodržet téměř v celém bytě podobnou barvu podlah (např. s tím rozdílem, že v obytném prostoru s kuchyní bude laminátová podlaha typu širších planěk a ve dvou menších pokojích stejný dekor dřeva, ale v užším provedení dvoj-lamely)? Jaké dveře od firmy Sapeli byste nám k tomuto odstínu doporučila? Uvažujeme o dubové dýze nebo zebranu - u něj ale máme strach, aby se časem "neokoukalo" a také nebylo příliš zdobné, a tím nezkomplikovalo možnost použití jiných odstínů nábytku - např. v kuchyni, dětském pokoji. Jinak se nám líbí jednoduché čisté tvary nábytku, např. v odstínu bílého laku v kombinaci s tmavě červenými doplňky (sedací souprava apod.). Za Vaše rady velmi děkuji! Radka K.
Odpověď   Dobrý den, tyto podlahy jsou tzv. bělené. Velikost a barevnost v celém bytě je vhodné volit stejnou, nebo ve stejných tónech. Menší místnosti opticky zvětšíte volbou menšího formátu. Nejbližší odstín pro dveře je dub americký, např. dveře Sapeli, typ KUBIKA s horizontálním členěním. Doplňkovou barvu doporučuji sytou červenou – je výrazná a teplá zároveň. Pro dojem vzdušného a moderního bytu použijte na zdech a doplňcích (např. kovové květináče) odstíny světlé šedivé až antracitové (více tónů).

Dotaz   Dobrý den, s manželem stavíme rodinný dům a nyní jsme ve fázi kombinace podlahy a vnitřních dveří. Rozhodli jsme se pro podlahu Egger Emotion 3108 (laminát, dekor ořechové prkno). Nyní k této podlaze plánujeme vnitřní dveře od Sapeli. S ohledem na finanční stránku jsme se rozhodli pro laminátové dveře Fest (olše nebo javor), nevím ovšem, zda tyto materiály lze kombinovat a jakou barvu stěn máme případně zvolit. Okna máme ve zlatém dubu. Děkuji Vám za radu a hezký den.
Odpověď   Dobrý den, k podlaze z materiálu ořech volte dveře Sapeli typ Fest, materiál bělený dub. Javor (žluté tóny), olše (růžové tóny) jsou vůči ořechu barevně odlišné dřeviny. Malbu zdí pak můžete volit výraznější, při zachování jednoduchosti v nábytku třeba módní hitové odstíny – fialová, hraškovězelená, oranž, růžová.Dotaz   V bytě 2+1 v paneláku budeme mít podlahu vzor MERBAU nebo KEMPAS. Jedná se o světlý byt, kuchyň bude bílá kombinovaná s prosklenými horními skříňkami i stěny budou bílé. Poraďte mi prosím design a barvu dveří do 2 pokojů a koupelny. Díky
Odpověď   Dobrý den, k podlaze typ Kempas bych volila dveře výraznější Sapeli např. typ Swing model 19 a 49 odstín hruška přírodní. Malbu zdí bych lehce zesytila v odstínech bílé. K podlaze Merbau jsem barevnost již uváděla v minulých dotazech.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Stavíme větší atriový dům ve tvaru písmene L. Fasáda do hněda laděné obklady Klinger, černá střecha a okna + dveře bílé. Vchodové dveře a předšíň dům dělí na dvě obytné zóny. Klidovou (ložnice, 3 dětské pokoje, koupelny) a užitkovou (obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, pracovna, dílna). Mohu tento prostor rozdělit i výběrem podlah.Líbí se mi do velkého užitkového prostoru tmavá až čokoládová barva plovoucí podlahy, ale menším pokojům by lépe slušela bělená podlaha typu javor, bříza apod. Nechtěla bych být limitována stejnou podlahou v celém domě při výběru nábytku. A jaké mám zvolit dveře? K oknům bílé, čisté linie? Moc děkuji za radu, mám pocit, že čím více čtu a pátrám, tím jsem zmatenější.
Odpověď   Dobrý den, v podstatě ve Vašem případě je možné podlahu volit ve dvou provedeních. V případě, že uváděné části se půdorysně neprolínají. Když zvolíme výraznou tmavě hnědou zemitou barvu podlahy v obytném prostoru, tak v ložnicové části se může použít světlejší odstín, ale pořád v zemitých odstínech. K tomuto typu tmavé podlahy se hodí spíše než bělený javor (bříza), tak bělený dub (jeho přírodní barevnost je v zemitých odstínech) např. Quich step typ Country U1012. Dveře vnitřní bílé lakované ne fólie nebo CPL!!!!! Tvar by měl vycházet z detailu oken a vstupních dveří v jednodušší podobě. U vstupu použít dočišťovací rohož v odstínech šedé.

Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům typ bungalow, cca 85m2 užitné plochy, který bychom rádi opticky a pocitově zvětšili, máme tmavá (červenohnědá) okna. Mohla byste prosím poradit, jaké kombinace dřevin máme zvolit pro kuchyňskou linku, dveře a podlahy tak, aby vše působilo harmonickým dojmem? Jedno okno v kuchyni je součástí kuchyňské linky. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, pro optické zvětšení interiéru je nutné použít světlé odstíny barev. Vzhledem k černohnědým oknům můžeme interiér probarvit ve světlých zemitých odstínech, např. podlaha z běleného dubu, malba světle béžová, nábytek v kuchyni a sezení v bílé až smetanově bílé barvě. Doplňky by měly být v odstínu šedivá. Pro zvýraznění interiéru můžete použít nábytek pletený (vrbové proutí – je sytě hnědý) a na koberec eventuálně v detailu odstín barev, např. fialová až růžovofialová, fialovošedá.
Dotaz   Dobry den. Chcela by som vas poprosit o radu. Staviame si RD, zatial mame vybrate iba eurookna vo farbe tmavsia hneda. Kuchyna (prepojena s obyvackou) bude biela s vysokym leskom, podlaha v kuchyni kremova dlazba. Rozhodujeme sa nad farbou drevenej podlahy v obyvacke (bieleny dub alebo klasicky dub-povodne sme chceli javor, ale neda sa kvoli podlahovemu kureniu...). Horne poschodie bude laminatka v svetlejsej farbe (asi javor). Aku zvolit podlahu v obyvacke a ake dvere od Sapeli, aby cely priestor zjednotili a zaroven pasovali k podlahe v hornej i dolnej casti domu? Pripadne ake schodisko by ste si k tomu vedeli predstavit? Dakujem za odpoved.
Odpověď   Dobry den, keby sme mali farebne doladiť interier k tmavšej hnedej vybrala by som bieleny dub (odtien prirodného je nazltly) . Dvere mozu byt Sapeli typ NOTE materiál dub alebo krajšie by posobili dvere rovnakeho typu ale v uni farbe. napr. RAL 1013 Bianco perla. K tejto kombinácii by bolo nádherné schodisko kovové zo sklenenými stupnami. Viacej ekonomická varianta je použit bieleny dub aj na stupne . Dolezita je hmota schodiska skor odlahcene a otvorené bez podstupnov.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu barevnosti plov.podlahy k oknům barvy TEAK. Líbí se mi spíše prosvětlené prostory působící lehce a vzdušně. Volila bych určitě světlou podlahu, ale nevím přesně jaký typ,neboť nabídka je velmi pestrá a ne vše se hodí právě k oknům výše uvedené barvy. Dále prosím jakou barvu dveří od Sapeli je ideální volit. Dveře se nám líbí hodně prosklené a také jednoduché. Děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den, teak je ve většině případů teplý medový světlý odstín. Podlaha může být buk pařený (větší formát) dveře buk přimořený na odstín podlahy event. olše např. Sapeli typ NOTE model 44. U vstupu do obytného prostoru můžete použit celoskleněné dveře posuvné do pouzdra.
Dotaz   Dobry den, řešíme zařízení rodinného domu. Máme okna v třešňové barvě. Na podlahy chceme dát laminát v barvě buku, k tomu bílou kuchyň s deskou v barvě třešně a taktéž dveře a další nábytek v odstínu třešně. Je to vhodné? Chceme mít podlahy i dveře v celém domě stejné, tedy i v podkroví, kde jsou pokoje i chodba samozřejmě menší a užší, než ve velkém a prosvětleném přízemí.
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych kombinaci obrácenou, kterou zvýrazníme a sjednotíme podlahu a ne nábytek na něm postavený. Na podlahu doporučuji materiál - třešeň laminát např. Quick step typ Country 1015 a na dveře buk v přírodní dýze, která je mnohem hezčí než fólie nebo CPL. Kuchyň může být bílá v kombinaci se skleněným obkladem (nebo keramickým) světle šedivá a deskou v odstínu šedivá např. imitace betonu nebo plechu.

Dotaz   Dobrý den, budu zařizovat obývvací pokoj a velice se mi líbí kombinace dřevo - bílá, šedá a červená. Nemohla byste mi prosím poradit, jak zvolit podlahu, dveře, barvu kuchyně, stolu a tel. nábytku? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučuji podlahu, dveře a část nábytku v provedení buk (nebo sytější varianty třešeň). Obklad kuchyně, koberec a čalouněné části do barvy červená sytá, malbu zdí do bílá až světle šedivá (dle hmoty místnosti). Kuchyň bych ladila do středně šedivá, u použití třešňového dřeva je možné v odstínech šedivé jít až k antracitové. Pro Vaši inspiraci je foto interiéru v příloze, kde je v kombinaci s odstínem žlutá na zdech, třešeň podlaha a dveže, červená na sedací soupravě.
Dotaz   Dobrý den paní architektko, prosím potřebovala bych poradit s výběrem žaluzií a vymalování místnosti ve svém nově postaveném RD. Okna dřevěná EUROOKNA -vyrobená z borovice - mořená TEEK-KEEFER - spíše hnědá, výrobce KaRDE - kliky na oknech imitace bronze!! Dveře z jasanu - typ Harmonie, ALEGRO, osazené klikou ENTERO - čtvercova SNI broušeno. Podlahy - dřevěna plovoucí JASAN, chodby z dlažby přírodní leštěné žuly BIANCO KRYSTAL - dobná struktura. Kuchynská linka je skleněná zelená s vysokým leskem, prac. deska - př. žula TARN.Tyto prostory na seba navazují s 2.NP spojené s dřevěným schodištěm z masívu jasan(obložení betonového schodiště).V obyv. pokoji se nachází krb s vložkou prosklenou ze třech stran, obezdění - čisté linie. Můžete mi prosím poradit, jak mám vymalovat místnosti, dále jakou barvu omítky zvolit na krb a barevné a materiálové řešení žaluzií? Následně budu řešit nábytek. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, při volbě této barevnosti můžeme použít více variant:

varianta 1 – výraznější, žaluzie šedivá, zdi světle šedivé a těleso krbu středně šedivá, jako doplňková barva sytě červenohnědá,

varianta 2 – jemnější odstín zdí režná, odstín zdí přírodní vlna, žaluzie béžové v tomto případě,, pak barva čalounění v odstínech zelené kuchyňské linky – sytější.

Dotaz   Dobrý den, mohu bez problému zaříznout dveře RADKA od firmy Sapeli na spodní straně o zhruba 6 cm. Jedná se o dveře do půdní vestavby, kde jsou sníženy zárubně. Popřípadě by byla vhodnější varianta volby dveří VILMA, které jsou vyrobeny z masívu. Děkuji
Odpověď   Maximální zakrácení u dveří Radka je 2 cm a to samé platí i u dveří Vilma. Při větší úpravě by došlo k zásahu do vnitřní konstrukce nebo porušení konstrukčních spojů.
Dotaz   Dobrý den, můžete poradit, jestli je možné vymalovat místnost zelenou /olivovou/ barvou, když strop je bílý, sedačka bílá, podlaha laminát /borovice, ale tmavá/- světlo dopadá ze západní strany /přístup světla pouze z jedné strany/okno+balkónové dveře /vcelku...zbytek světlé dřevo...+ hodněkvětin/nekvetoucích-tzn. zelených/ žádný květ ....a nebo poradit kombinaci, jak by bylo možné tu olivovou použít...a zachovat kontrast sedačky. Místnost má 25,5m2/ podkrovní a strop se zhruba v polovině láme /je zkosený ...Díky
Odpověď   Dobrý den, použila bych olivovou na svislé zdi, světlejší odstín na strop šikmý a pak můžeme použít na strop rovný bílou malbu. Přechod bude pozvolný tón v tónu v kombinaci s neutrální bílou. Borovicová podlaha je výrazná v kombinaci s olivovou, ale velice pěkná. Opatrnost radím při použití dřevěného nábytku – neměl by mít příliš výraznou texturu.
Dotaz   Dobrý den, paní inženýrko, zaujala mě Vaše poradna a chtěla bych se také na něco zeptat. Máme v paneláku malou předsíň 1,15x2,50cm (vznikla přepažením dlouhé, úzké chodby při rekonstrukci byt.jádra). Na jedné kratší straně je věšáková stěna s botníkem v barvě buku, naproti bude vestavěná skříń, také v barvě buku. Na podlaze je velkoformát.dlažba, položená nakoso, o něco tmavší než stěna. Vstupní dveře jsou panelákové, také podobné barvy, ty chceme potáhnout koženkou v barvě podlahy. Mohla byste mi říct, jestli je to tak správně a hlavně poradit barvu výmalby? Bílá se mi zdá k tomu nudná. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, řešený prostor je opravdu velmi malý. K materiálu v odstínech buku je možné použít mnoho barevností. Jestliže chceme předsíň oživit a taky se v něm cítit svěže, můžeme použít studené odstíny např. zelené nebo i fialově šedé, ne reflexní ani pastelové . Mám trochu výhrady na koženku na dveřích. V případě, že chcete dveře odhlučnit, volila bych pevný materiál DTD desku nebo sádrokartonovou desku s vrstvou polystyrénu tato se dá opatřit omyvatelným uni nátěrem.
Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat interiér novostavby RD a nevím si rady s barevností. Máme dřevěná eurookna - viz obrázek, v medové barvě. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem. Přemýšleli jsme nad třívrstvou dubovou podlahou, protože jste říkala, že časem zežloutne. Kuchyň jsem myslela bílý lesk s nějakým sklem, na zem dlažba. Vůbec nevím jakou barvu pracovní plochy, jakou malbu v kuchyni a jakou barvu dlažby. Do obývacího pokoje se mě líbí spíše tmavší barvy jako je wenge. Nevím ale jak doladit dveře, malby, sedačku. Jedná se mě především o celkové barevné sladění. Poradíte, prosím? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, při použití daného spíše voskového odstínu oken se tyto budou se zemitými odstíny prát. Volila bych dubovou podlahu (při použití laků s UV filterem nezežloutne tak rychle) a k ní nábytek v odstínu ořech světlejší. Tuto barevnost můžeme použít na keramickou podlahu (tj. středně hnědošedivá) v kombinaci s bílou kuchyní. Malbou v odstínech kouřové pak celý prostor spojíme. Bílá by se mohla opakovat např. na sezení nebo na svítidlech a doplňcích.
Dotaz   Dobrý den, chystáme se zařizovat nový domek a nevíme si rady s barevným sladěním interiéru. Rádi bychom tmavou dřevěnou podlahu v obývacím prostoru (nejlépe ořech) + dveře ořech a k tomu kombinaci světlé dlažby v kuchyňském koutě. Problém je, že máme světle hnědá dřevěná okna (odstín kiefer - meranti) a nejsme si jisti, zda námi navržená kombinace podlahy a dveří půjde dohromady s okny. Děkuji moc za radu. Martina
Odpověď   Dobrý den, myslím, že si můžeme dovolit použít ořech v kombinaci s bílou. Výsledek je velice efektní a čistý. Okna bych v tomto případě poněkud potlačila použitím japonských vertikálních žaluzií ( např. v nabídce IKEA) o šířce 60cm v odstínech mléčné a hnědé. A nebo je možné použít odstín barvy oken na doplňcích a detailech v interiéru.
Dotaz   Dobrý den, prosím o zodpovězení otázky - pro Vás ne ojedinělé:)) A to otázky sladění barev v interiéru rodinného domu. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem. Uvažované barvy jsou: kuchyňská linka - olše nebo hrušeň v kombinaci s vanilkou, barva kuch. desky - světlý mramor, okna jsou bílá, parapety buk. Podlaha je uvažovaná -buk, dveře - olše nebo hrušeň. Sedací souprava má barvu pastelovou fialovou a kávovou. Barvy stěn: jedna stěna je sladěná se dedačkou, další nevíme... Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, k bukové podlaze a olšovým dveřím s kuch. linkou bych volila barevnost odstín „capuccino“, malba zdí bych volila sytější (zeď kratší)/světlejší zbylé zdi. Strop světlý a doplňkovou barvu čalouněné části sezení a bytové textilie spíše starorůžová v kombinaci s fialovou, fialověšedou, fialověrůžovou.
Dotaz   Dobry den, chtela bych Vas poprosit o radu, jak sladit vchodove dvere s interierovymi. Vchodove dvere mame plastove - barva zlaty dub (www.perito.cz) a hned ve vstupni chodbe mame dalsi troje dvere. Libi se nam dvere Sapeli - Nora v CPL, ale nevime, jaky odstin zvolit. Dekuji Vam za doporuceni a preji hezky den!
Odpověď   Dobrý den, zůstala bych u materiálu dub od Sapeli je o něco světlejší než vchodové takže je sjednotíme desénem.
Dotaz   Dobrý den,potřebovala bych poradit s výběrem dveří do našeho domu. Máme okna bílá, kuchyň a centrální schodiště z buku a dlažbu Rako titus-oranžová. Máme volit interiérové dveře taky z buku nebo jít do jiného "živějšího" odstínu? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, kombinace buk a zvolená dlažba Titus jsou barevně opravdu nevýrazné. Dveře můžeme zvolit z materiálu dýha olše např. typ NOTE nebo SWING prosklené od firmy SAPELI. Doplnění barevnosti pak např. malby v odstínech oranžově hnědá až světle hnědá.
Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům ve staré vesnické zástavbě a nechceme narušit okolní prostření. Máme střechu z tašek Tondach Stodo Engoba a okna a dveře ze zlatého dubu. Můžete mi doporučit vhodnou barvu fasády, aby dům zapadl do okolního prostředí a nepůsobil příliš výrazně? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, důležité je jak stará je vesnická zástavba a její ráz (klasické domky s výraznými štíty a zdobnými šambránami ?). K střešní krytině v odstínu Engoba a dubovým oknům je vhodná barva v odstínech světle hnědé až béžové . Pro detailnější návrh bych potřebovala foto pohledu.
Dotaz   Dobrý den, předěláváme s přítelem starý kamenný baráček. Nyní už rozmýšlíme barevnost podlah, dveří, kuchyně apod. Chtěli bychom teplejší odstíny. Prošli už jsme pár vzorkových prodejen a katalogů, ale stále si nejsme jisti zda námi vybrané barevné odstíny půjdou k sobě. Pokoje jsou menší cca 4x4m. Prosím o radu - kuchyň bysme chtěli v barvě buk, oranžovo - žluté dlaždičky mezi linku a na podlahu lino novilon oranžovo-hnědý odstín čtverce. Obývací pokoj-červenou sedačku, světlý stolek na televizi, malba zdí-bílá, lino v desénu parket odstín buk, dveře hrušeň. Ložnice - již máme borovicovou postel, tak nad podlahou váháme. Dveře všude zřejmě Sapeli-Karolina - odstín hrušeň. Okna budou bílá plastová, topení-kámen světlý mramor, parapety jsou široké, měli by být bílé, nebo např. odstín buk. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že popsaná kombinace by potřebovala trochu uklidnit. V první řadě bych sladila barevnost podlahy. Všude stejná, nebo odstínově lehce posunutá světlejší/tmavší buk. Kuchyně kombinace buk a obklad oranžová, žlutá. Pak si můžeme dovolit na dveřích použít hrušeň a doladit obývací pokoj do sytějších teplých odstínů např. kombinace červená a oranžová tlumená. Při bílé malbě a oknech zvolte parapety taky bílé (je možné použít i odstín smetanová). Svítidla bílé sklo. Jestliže je domek kamenný, doporučuji v části obývacího pokoje přiznat kamennou vazbu tzv. odstranit omítku.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak vymalovat obývací pokoj propojený s kuchyní, prostor má zkosené boční stěný ve výšce asi 1,30 m, čelní stěná orientovaná na jih, (kde se nachází v jedné části sedačka v barvě světle žluté kůže a v druhé je jídelní kout, níže zmiňované V je mezi nima) je prosklená uprostřed s francouzkými dveřmi spojené do V, véčko je směrem dovnitř. Uprostřed místnosti je sloup, na obývací místnost navazuje dřevěné schodiště ze vstupní haly ( která je nově vymalována v barvě kapučíno), ve světlém buku. Místnost je asi 80 m2 podlaha je lamino olše, dveře a obložky buk dýha a kuchyňská linka v buku masiv s šedomodrou pracovní deskou. přikládám nějaké fotky pro lepší představu. předem děkuji za radu. Renata
Odpověď   Dobrý den, prostor se skosením je vždy lepší podbarvit světlejšími odstíny k buku a olši a do obytného prostoru se hodí odstíny teplé např. pastelová žlutá nebo můžete taky vycházet z odstínu výmalby chodby o 1-2 stupně sytější.
Dotaz   Dobrý den, velice se nám líbí podlaha merbau nebo jatoba. Prosím nemáte nějaký tip na laminátovou variantu? Také si nejsme jisti, jakou barvu dveří zvolit. Na kuchyni mám tip bílo šedou. A co nábytek a malba a závěsy? Skoro za trest. Díky moc Kamča
Odpověď   Dobrý den, já osobně se přikláním k použití podlahy laminátové Jatoba např. laminátové plovoucí podlahy Quick Step: Řada Perspective 950 prkna . Tento odstín je nadčasový. A dobře se kombinuje, jak dá se říci s neutrální šedivou v kombinaci s teplou červenou, ale možnost je kombinovat i s holubí modř světlejší. Do tohoto odstínu je možné doladit i kuchyň. Další čistá a hodně efektní je kombinace bílá antracitová i na nábytku . Dveře pak bych doporučovala jednoduché s nevýraznou strukturou dýha smrk nebo buk domořeno k podlaze stejný nebo světlejší odstín.
Dotaz   Dobrý den, chcela som sa opýtať, aká dýha by sa najviac hodila k nábytku medová olše, podlaha je v buku. Máme voliť skor prosklenné modely dveří , alebo plné, jedná se o dveře do dětského pokojíčka, obývaku, ložnice a kuchyne. Děkuji za odpově´d a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den, keď je dýha určená na dvere volila by som buk primorený na odtieň „olše“ . Kuchyňa a obyvačka sklenená výplň čiré sklo, detská izba a spalňa výplň plná.

Dotaz   Dobrý den. Chci kompletně rekonstruovat starý byt. Včetně změn poloh příček mezi dvěma pokoji, výměny vafek za plynový kotel a nové radiatory, vestavěného patra na spaní. Zajímalo by mě, kde začít. Potřebuji stavební povolení, popř. ohlášku? Existují firmy, které mě navrhnou řešení těchto změn, včetně posouzení statika?
Odpověď   Dobrý den, popsanou kompletní rekonstrukci bytu provádějí projekční kanceláře a nebo interiérový specialisti. V případě, že se zasahuje do nosných konstrukcí je nutné vypracovat jednoduchý projekt pro stavební povolení se statickým propočtem. V opačném případě stačí ohlášení drobných stavebních úprav – výkresová dokumentace stávajícího stavu a navrhovaných změn. Začít musíte výběrem firmy pro zpracování navrhovaných změn. Vypracování dokumentace vás dále povede jednotlivými kroky – rekonstrukce stavebního interiéru (topení, dveře, okna, elektro, podlahy, malby) a nábytkového interiéru (svítidla , kuchyň, nábytek)
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak sladit vchodové dveře s interierovými. Vchodové dveře máme plastové - barva zlatý dub (www.perito.cz) a hned ve vstupní chodbě máme další troje dveře. Líbí se nam dveře Sapeli - Nora v CPL, ale nevime, jaký odstín zvolit. Děkuji Vám za doporučeni a přeji hezký den!
Odpověď   Dobrý den, můžete zvolit dveře NORA CPL fólie dub buď model 10 – plné nebo model 40 prosklené čiré sklo (v případě , že dveře vedou do obytného prostoru). CPL fólie dub je sice světlejší než plast zlatý dub, ale budete mít dveře sjednocené strukturou. Důležité je pak jaká je použitá podlaha a jak velký prostor vstupní chodba je.
Dotaz   Dobrý den, v novostavbě RD máme spojený obývák s kuchyní a objednanou linku v barvě dvířek jasan a barva korpusu skříněk ořech. Barva oken je zlatý dub. Nyní bychom chtěli dobjednat dlažbu a dveře. Nemůžeme se však shodnout, zda je lepší světla podlaha a tmavé dveře nebo dlažba v barvě ořechu a dveře jasan.
Odpověď   Dobrý den, opět musím konstatovat, že záleží na velikosti prostoru. Při použití kombinace světlý/tmavý odstín je možné zdůraznit podlahu tj. tmavá a nábytek a dveře světlá - jasan. Vůči zdem nebudou tyto prvky tolik výrazné. Podlaha nemusí být nutně s texturou ořechu. Můžete použít dlažbu v uni barvě v daném zemitém odstínu ořechu např. EDILGRES SIRIO typ NOT TRUS (f. Maag s.r.o.) nebo Lasesberger RAKO typ DEFILE středně nebo tmavě hnědá dle velikosti prostoru.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jakou barvu plovoucí podlahy máme zvolit, když jsme si vybrali dveře od Sapeli TARUGO v barvě ořechu. Kuchyň v kombinaci ořech+slonová kost+hliník i okna v barvě ořechu. Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, při použití materiálu ořech na popsaných prvcích bych doporučovala zvolit podlahu ve světlejším odstínu s jednolitou texturou např. materiál Merbau. Jako doplňkové barvy pak odstín slonová kost, vanilka a pro oživení materiál mramor nebo jeho imitace např. na kuch. lince deska nebo jako obraz na zdi s případným nasvícením.

Dotaz   Dobrý den. Jakou dýhu na dveře interieru doporučíte, jestliže plovoucí podlaha je dřevo - dub a jakých odstínů stěn by bylo dobré použít. Za odpověď předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den, k dubové podlaze ráda kombinuji dveře z bukové dýhy přimořeno na dub. Buk má nevýraznou texturu a prostor pak nepůsobí jako dubová krabice. Malba zdí záleží na typu místnosti – obytný prostor spíše teplé nebo neutrální ložnicová část studené odstíny, ale pozor ne agresivní.
Dotaz   Dobry den, chtela bych Vas pozadat o navrzeni barevne kombinace pro novostavbu RD. Chceme jednotnou barvu podlah v prizemi (velky otevreny prostor) i v podkrovi (mensi pokoje). Libi se mi bila kuchyn v kombinaci se sedou pracovni deskou, taktez jednu stenu obyvaciho pokoje chceme oblozit sedym kamenem. V obyvaku zaroven bude piano v barve tresne. Mohla byste mi poradit barvu podlah, dveri, oken a nabytku? Dekuji.
Odpověď   Dobrý den, barevných modelů samozřejmě existuje více. Uvedu jeden – předpokládám rodinný dům se sedlovou střechou. Kamennou zeď v odstínech šedivých bych zachovala jako zvýraznění celého interiéru. Podlahy a dveře bělený dub (např. Quick step Country U-1012). Okna dub přírodní. Nábytek bílá, šedivá (popřípadě bílý dub z laminátů např. Jafholz - poněkud těžší), sedací souprava odstín červená (k této barvě se bude družit třešňové piáno). Malby neutrální šedivá světlá, kouřová světlá nebo bílá až smetanová)
Dotaz   Prosím Vás o radu ohledně dlažby, která bude v celém přízemí RD - z důvodu podlah. vytápění. Líbí se nám Rako Defilé prostřední odstín - béžový, rozměr 30*60. Dveře budeme mít Sapeli Elegant javor a nábytek včetně kuchyně bříza - Ikea. Prosím poraďte, zda-li je tato dlažba vhodná a případně jakou jinou ze série Raka zvolit. Také zvažujeme barvu stěn, k béžovému defile by se nám asi líbila červená. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, dostávám se k prvnímu dotazu po zodpovězení druhého. Neměňte dlažbu je opravdu nádherná, jednoduchá, nepřeplácaná a jedna z mála z produktů RAKO v těchto rozměrech. Ještě detail – pokládku doporučuji rovně s min. spárou cca 2mm s přechodem vždy v rozích (ne holandskou vazbu!!!!)
Dotaz   Dobrý den, nemůžeme se dohodnout, jaké dveře a nábytek vybrat k již zakoupené podlaze Alsafloor - Dub Patagonia R32. Navíc jsem dostal jsem radu, že k výrazné kresbě podlahy není vhodné pořizovat nábytek a dveře s obdobně výraznou kresbou, je to opravdu tak? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, ze zaslaných fotografií je patné, že kresba této podlahy není tak výrazná a taky to není klasický dubový odstín. Dveře můžete pořídit ve stejném odstínu i textuře. Dobře by se tady vyjímaly dveře Sapeli typ Swing (4x pole sklo čiré). V případě nábytku bych pak šla do něčeho jednoduššího. Princip je zvýraznit horizontální plochy podlahy a nábytek by měl pak celý dojem z interiéru zklidňovat, proto je lepší použít např. buk (má nevýraznou texturu) a přimořit tento na světlejší odstín podlahy.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při výběru odstínu dveří. Máme vybrané dveře SAPELI AKORD model 10, prosklené model 40. Obývací pokoj je spojený s kuchyní, zde je dřevěná plovoucí podlaha UNIVERSAL BUK ACCENT. Kuch. linka je od spol. Sykora folie Plum. Je vhodný výběr dveří dýha buk, nebo je lepší zvolit výraznější barvu, jakou skleněnou výplň? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, odstín dveří může zůstat stejný jako podlaha tj. buk protože kuchyň PLUM je velice výrazná sama o sobě a podlaha je v nejsvětlejším odstínu z dezénu kuchyně. Skleněná výplň sklo čiré dveře jsou již dozdobeny bočním pruhem . Pak můžete použít v obytném prostoru nábytek ve stejném provedení jako kuchyň v případě, že to bude nízká sestava TV.
Dotaz   Dobrý den, rádi bychom se poradili ohledně barevného sladění dlažby, nábytku a malby v kuchyni. V přiloženém obrázku je půdorysné řešení kuchyně s prostorem pro jídelnu. Na druhém obrázku je už vizualizace konkrétního návrhu rozmístění kuchyňské linky. Chtěli bychom se poradit, jestli jsou vhodné následující kombinace: - podlaha v jídelní části: dřevěná, provedení buk (spíš tmavší provedení buku s kresbou) - dlažba v kuchyňské části: Rako Orbis (váháme mezi tou úplně nejtmavší a tou středně tmavou) - kuchyňská linka: dub - pracovní deska: umělý kámen, barva antracit - skleněné obklady linky: šedé sklo - malba: oranžová (otázkou je, jestli sytá nebo spíš pastelová?) - spotřebiče a rámečky kolem skleněných skříněk: nerez - výplň skříněk: matné sklo - dveře a obložení: olše (zřejmě Sapeli Domino 64) Celkové vyznění kuchyně i jídelny má být moderní, laděné do teplejších tónů. Celková plocha místnosti je 20m2. Otázkou je, jestli uvedené věci k sobě ladí, popř. jestli není něco vyloženě nevhodného. Druhou otázkou je, jakou použít malbu na zbytek místnosti, ta oranžová to určitě nebude... Předem díky za Vaše rady a doporučení.
Odpověď   Dobrý den, k podlaze sytější buk je vhodný spíše odstín dlažby střední Orbis. Z mého pohledu by bylo nejvhodnější použít spíše jednobarevnou dlažbu. Tato je dost rustikální. Taky se v moderních malých interiérech volí podlahy spíše z jednoho materiálu. Použití třech druhů dřevin ve 20m2 se mi zdá hodně. Dveře bych doporučovala spíše bukové v tónu podlahy. Zbylé zdi právě pro moderní interiéry by byly vhodné v odstínech světle šedivé v kombinaci s oranžovou – pomerančovou svěží. Kubické prosklení na dveřích můžete pro detail opakovat např. na konferenčním stolku nebo na doplňcích jako jsou jídelní servis , osvětlení,…
Dotaz   Dobrý den, prosíme Vás o radu s výběrem barvy vnitřních dveří a také s barevností obývacího pokoje a kuchyně. Obývací pokoj (4x4m)východ - podlaha dub, televizní skříňka a police dub, černé kožené křeslo, krbová kamna antracit. Nevíme jaké volit čalounění sezení a také malbu. Kuchyň s kuch.koutem (3,5x5,5m) jihozápad - podlaha Hevea, nábytek vanilka, mléčné sklo, kovové rámečky, obklad u linky šedá mozaika, jidelní stůl dub. Nemáme představu jaké volit židle, a také barevnost stěn a doplňků. Snažíme se vytvořit jednoduchý, moderní styl, ale máme obavy z nudného a fádního prostoru. Předem děkujeme za vaši odpověď. Přikládáme fotky - soubor SAPELI. manželé Váňovi, Zlín
Odpověď   Dobrý den, základní barevnost a použití materiálu jsou výborné pro další podbarvení interiéru. Kombinace Hevea a dub zdá se na foto malinko sytější, proto obývací pokoj by měl být sytější ve volbě odstínu malby i čalounění. Vhodné je použít barevnost teplou, ale můžeme volit i studenou prostor pak bude svěžejší.
U první varianty odstín malby světle šedivý, sezení sytě šedivé s doplňkovou barvou červenou (koberec, efektová svítidla,čalounění židlí...), židle materiál dub.
U druhé varianty malby v odstínu holubí modř světlá sezení středně šedivá až antracit, svítidla kovová např. nerez, jako doplňkovou barvu použití bílé (stínítka svítidel, obaly květináčů,...), židle dub s čalouněním bílá.
Dveře Sapeli typ NOTE provedení dub. S prosklením souhlasím s vámi.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu, jak vymalovat obývací pokoj spojený s kuchyní (viz. foto). Kuchyň je celá ve třešni, podlaha dub a dveře mám objednané od Sapeli: Bergamo-model 30 také v dubu s prosklením ametyst bronz. Ostaní nábytek zatím vybraný nemám. Líbí se mi podzimní a přírodní barvy. Uvažoval jsem dát na jednu stěnu (asi naproti oknům) sytější odstín cihlově červené nebo červeno-hnědé popřípadě podobnou barvu, jako má kuchyňská linka, ale nevím, jakou/jaké barvy dát na ostatní stěny (u dveří, za linkou, kolem oken a na protější stěnu kuchyně). Tu jednu sytější stěnu bych rád zachoval, ale uvítám i Váš názor, pokud byste mi jí rozmlouvala. Strop předpokládám zachovat bílý. Předem Vám velice děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den pane Koláři, ladění interiéru v podzimních barvách je velice efektní a příjemné. Sytější zadní stěna nám bude prostor opticky zkracovat. Volila bych jako doplňkovou barvu spíše oranžovohnědou sytější v kombinaci se zelenou olivovou. Takže na zdi proti oknům použít tento odstín, na dalších o dva stupně světlejší . Na sezení a zastínění oken olivově zelenou klidně i se vzorem jemný proužek béžová v kombinaci s listovým vzorem. Tuto béžovou, ale světlou pak na strop – odraz syté barvy bude jemnější. Bílá by byla hodně výrazná. Doplňky nábytku v třešni nebo klidně i červeno hnědé proutí (mají v KIKA) na svítidle.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jakou podlahu a barvu stěn byste volila do novostavby. Jde o kuchyň spojenou s jídelnou a obývákem celkem 45 m2. Kuchyň bude bílá leská fólie, strop a okna jsou přírodní smrk, dveře budou z jasanu. Orientace místnosti na jihozápad. Nejvíce by se nám líbila podlaha zebrano nebo proužky např. merbau. Předem moc děkuji za odpoveď.
Odpověď   Dobrý den, u podlahy bych raději volila typ Kempas nebo Bambus tmavší vzhledem k barevnosti stropu, oken a dveří (smrk bude časem výrazně žlutý). Merbau je příliš tmavý hnědý a Zebrano taky i když k jasanovým dveřím by se dal použít. Nikoli však k smrkovému stropu. Podlaha by měla být výraznější - vyhnete se efektu, že na vás strop padá.
Dotaz   Dobrý den paní architekto, zařizujeme nový byt respektive obývací pokoj propojený s kuchyní o velikosti 35 m2. Podlaha Kährs (Dub Verona Town) dvoulamelový, okna plastová v hnědé barvě a kuchyně se nám líbí v jednoduchých a čistých tvarech v bílém provedení a skříňky v odstínu dřeva. Jak barevně sladit podlahu, dveře a nábytek? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, toto je velmi krásná podlaha . Pro docílení svěžesti a lehkosti prostoru bych doporučovala použít dveře v odstínu světlejším jako u podlahy. Můžete zvolit buk dýhu mořeno na tento odstín nebo vybrat dle vzorků in natura např. u Sapeli typ Kubika např. model 10 a 40 . Nábytek pak v případě, že kuchyň bude bílá - jídelní sestava a nábytek (např. TV sestava) jednoduchý nízký odstín dřeva světlý (viz podlaha). Doplnění barevnosti sytější smetanová až béžová na zdi, sezení v kombinaci s odstínem červené pro podbarvení a zvýraznění interiéru.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu se zařízením interiéru a barvou interiérových dveří. Mám spojenou kuchyň s obývacím pokojem oddělenou barovým pultem. Kuchyň je v barvě calvados v kombinaci s vanilkou s kamennou pracovní deskou černo-zelenou a zelenými obklady. Obývací pokoj má podlahu plovoucí barva dub vzor parkety do stromečku po třech, stěny bílé, okna tmavě hnědé eura a sedačka sv.žlutá kůže s kombinací mahagon dřevo. Interiér chci ladit do zelena spíše dekoračky, než barvou. Nevím jakou barvu použít na interiérové dveře - uvažuji o bílé, nebo slonové kosti (zásuvky a vypínače slonová kost) a jakou barvu nábytku (stolek pod televizi a jídelní stůl a židle) zvolit - uvažuji o barvě mahagon. Předem děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, tmavě hnědá, Mahagon, „červený“ Calvados a odstín dubu je až hodně na popsaný prostor, když uvážíme , že jsou tady ještě vanilka a zelená s černou (toto ještě v kuchyni u Calvadosu). Pro přesnější dobarvení bych potřebovala vidět foto prostoru, ale volila bych na všechny kusy spíše bílou až smetanovou a to včetně jídelní sestavy, nábytku a dveří. Na zdi smetanovou, dveře bílé např. Sapeli typ Swing, stůl a židle masivnější a vzhledem ke kombinaci sedačky klidně i hmotově výraznější (ne moderní s kovem). Nábytek lakovaný mat. Doplňky pak můžou být v odstínu zelené a žluté vycházející s odstínu již daným.
Dotaz   Ještě píšu doplnění k tomu, co již jsem napsala. Chtěla bych vědět, zda je vhodné barevně sjednotit podlahy místností na sebe navazujících, což je kuchyně, kde je hnědo červená dlažba a obývacího pokoje. Volit v obýváku spíše světlou barvu na podlahu, nebo pokračovat v podobné barvě jako je v kuchyni ale v laminátu? Z obyváku i z kuchyně vedou ještě dřevěné dveře s obložkami-barva takový střed mezi světlou a tmavou. Když zvolíme tmavší podlahu, nábytek by měl být naopak světlejší? Děkujeme.
Odpověď   Dobrý den, držím se úsloví v jednoduchosti je krása, a proto při návrzích volím jednoduchost. Podlahu odstínově sjednotit (může být i maličko světlejší) - nemusíte materiálově. Nábytek světlejší u syté podlahy. Samozřejmě záleží na odstínu kuchyňské linky a velikosti místnosti.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu. Objednali jsme si u jednoho soukromého truhláře dveře NORA s povrchovou úpravou z CPL laminátu včetně zárubní s tím, že nám je pak i namontuje. K montáži došlo, ale bohužel až poté jsme zjistili, že se nejedná o dveře Sapeli, ale Solodoor, které zdaleka nemají tak kvalitní provedení a co je nejhorší, netěsní a profukují. Ráda bych se zeptala, zda můžeme požadovat demontáž a trvat na dveřích Sapelli? Písemnou objednávku nemáme, proběhla telefonicky. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, vyřizování reklamace se řídí občanským a obchodním zákoníkem. Musíte mít doklad o uskutečnění obchodu např. proplacenou fakturu. Jinak tento dotaz je spíše vhodný pro právníka nebo obchodní komoru.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je lepší v hale ladit dveře s okny nebo dveře s dřevěným schodištěm.
Odpověď   Dobrý den, je lepší ladit se schodištěm. Okenní rámy nejsou v hale tím pravým výrazným prvkem, pokuď se nejedná o prosklenou stěnu nebo výkladce.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou zvolit barvu dveří právě rekonstruovaného bytu. Kuchyň je vymalována ve dvou odstínech žluté, linka je kombinace ledově modrá + hruška, obklady v lince jsou obdélníková mozaika žluto/oranžová. Podlaha je lino vzor parkety světlý odstín + pracovní deska kuchyně je také vzor parketový odstín hruška. Z kuchyně vedou dveře 1200/2000 do obývacího pokoje, který je vymalován oranžovo (1 stěna) - smetanově a má oranžový koberec. Z obývacího pokoje vedou dveře 600/1970 do ložnice, která bude pravděpodobně modrá. Na chodbě (ještě není opravena) jsou 4 dveře do sociálního zázemí, kuchyně a ložnice.Chodba nemá okno, jen malé luxfery přes koupelnu. Je možné sladit všechny dveře do stejného odstínu? Jaký nábytek zvolit do obývacího pokoje, je orientován na západ. Máme představu nábytku na míru z modřínového dřeva. Děkuji předem za odpověď. Eva T.
Odpověď   Dobrý den, volila bych odstín dřeva blízký odstínu kuchyně tj. hruška světlá. Na oranžové stěně, v ledově modré kuchyni i v poměrně tmavé chodbě budou jemným doplněním . Nábytek do obývacího pokoje v případě, že bude z modřínu bych přimořila na sytější medový odstín hrušky. Koberec je poněkud tmavý a nehodí se barevně ani ke zdi a už vůbec ne ke kuchyni je to spíše červeno hnědá. Když by šel vyměnit za béžovooranžový, prostor by byl dokonale sladěn.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych si nechala poradit s barvou dveří v interiéru a barvou kuchyně (jediný větší kus nábytku). Dům je jednoduchý s rovnou střechou,okna dřevěná euro smrk v odstínu pinie, podlaha včetně schodiště obložená dřevěnou průmyslovou mozaikou z dubu "kantkou" (Okna s podlahou pěkně ladí, ale jak dál?) Dveře by měly být bezfalcové z dýhy (plné).Představa byla o světlé kuchyni v dýze (bříza,javor, možná i jasan), aby dřevin v interiéru nebylo už příliš, ve stejné barvě i dveře. Můžete poradit?
Odpověď   Dobrý den, v případě, že budete volit další dřevěný materiál do interiéru, tak se přikláním k použití jasanu na kuchyň a dub ve stejném odstínu jako podlaha na dveře. Je možné taky použít uni barvu na kuchyňskou linku a dveře použít v provedení jasanu. Jako doplňkovou barvu pro jednoduchost by byla pěkná světlounce modrá odvozená z holubí modře nebo v odstínech fialová v kombinaci oranžová pastelové odstíny.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych zastřešit schody a vstup do rodinného domu. Vstup je od severu a dveře trpí deštěm. Dům je klasická kostka, ale zeď je porostlá břečtanem. Nevím, zda zvolit polykarbonátovou stříšku, dřevěnou konstrukci nebo přímo zděnou stavbu. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, jestliže je rodinný dům klasická břizolitová kostka a jestliže jsou vstupní dveře umístěné blíže k rohu můžete tento využít k dotvoření vzhledu kostky a vytvořit stříšku z obou stran rohu. Přikláním se k použití lehké konstrukce š. min. 1,60m kombinace materiálu kov a litý polykarbonát v případě, že okna jsou bílá, v případě že okna jsou dřevěná tak dřevo a litý polykarbonát.
Dotaz   Dobrý den, prosím poraďte mi - v novostavbě budeme mít Eurookna - třešeň, včetně parapetů. Pokoj má rozměry 8m2 a 16 m2, mám obavu, že když si vyberu Sapeli dýhované dveře třešeň se skleněnou výplní, tak v tak malém prostoru budou působit mohutně. Líbil by se mi javor, ale nevím, jak mám kombinovat s podlahou, ve standardu bytu jsou laminované bukové dveře od jiné firmy, které se mi vůbec nelíbí. Děkuji Vám.
Odpověď   Dobrý den, můžete použít kombinace sestupnou třešeň okna, olše podlaha, javor americký dveře. Považuji to za hraniční použití dřevin v interiéru. V případě , že okna jsou velké výkladce a v interiéru budou přiznané, tak další dřeviny už v žádném případě nepoužívejte. Javorové dveře a olšovou podlahu je nutné ještě sladit dle vzorníku, javor evropský je moc světlý. Podlahu můžete volit i z exotických dřevin světlejších v odstínu do červena až růžova.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych po letech změnit obývací pokoj. Ponechat chci jen rohovou sedací soupravu /tmavě modrou s barevnými geometrickými tvary/. Moje představa je: minimalizovat ostatní nábytek/dokoupit/ a vymalovat sytější barvou (nějaký oranž. nebo podobný odstín). Bohužel podlaha je středně tmavá laminátová. Místnost je asi 30m2 velká. Při té proměně je třeba něčím zakrýt nefunkční dveře. Můžete mi, prosím, orientačně poradit jaké barvy- nábytku a malby -zvolit a popřípadě, kde nejlépe nakoupit?Děkuji Eva
Odpověď   Dobrý den, v první řadě pro zdárné vytvoření nového sladěného prostoru musíme sjednotit a vybrat barevnost. K středně tmavé podlaze bych volila o dva stupně světlejší nábytek, sedací soupravu určitě nečalounit na jemnější teplý odstín např. oranžově-béžová klidně i s jemným opravdu jemným vzorem (zvýraznit můžete polštáři). Dveře se dají překrýt deskou plochou na kterou můžete umístit LCD TV nebo jenom police. Tato by měla navazovat na TV sestavu nábytkovou. Stěny pak můžete podbarvit i sytější barvou spíše tlumenou v odstínech oranžově hnědá. Takže podlaha nejsytější zdi středně syté , nábytek i sezení nejsvětlejší.
Dotaz   Dobrý den, rekonstrujeme chalupu, kde jsou ošklivé bílé dveře s kovovou zárubní. Chtěla bych tyto dveře i se zárubní rekonstruovat, aby měly vzhled celodřevěných. Také budeme vyměňovat všechny okna. Mám dát přednost, do chalupy, plastovým, nebo dřevěným? Mám okna ladit do stejného odstínu a barvy, jako budou dveře? A ještě poslední radu: které firmy by jste mi doporučila, co do kvality i zkušeností, jak pro výměnu dveří, tak pro výměnu oken. Pozn. chalupu máme ve východočeském kraji okr.Chrudim-kvůli nákladům na dopravu. Děkuji moc a přeji hezký den. Šlechtová
Odpověď   Dobrý den, určitě bych volila dřevěné okna i dveře ve stejném odstínu. Moc pěkné jsou tradiční odstíny dub, buk mořeno na medový odstín nebo klasický materiál na úpravu dřevěných konstrukcí našich předků fermež. Bohužel v tomto regionu neznám dodavatelskou firmu. Zkuste se podívat po truhláři, který dělá i se dřevem a i stavební truhlařinu (okna, dveře, schodiště). Určitě bych vybírala firmu aspoň s 3-5 zaměstnanci a dostatečným vybavením strojového parku (formátovačka, frézka,…)
Dotaz   Dobry den, potrebujem vybrat interierove dvere a podlahu. Uvazujem nad laminatovymi dverami Hochwald(www.hochwaldtueren.de), dekor orech(vid foto). Aky dekor podlahy sa hodi k tymto dveram? Vyberam z dekorov Kronotex(www.kronotex.de). Jedna sa o 3-izbovy byt(cca 80m2), 5 plnych(izba, spalna, kupelna, WC a spajza) a jedny dvojkridlove presklenne dvere(obyvacka). Za odpoved vopred dakujem.
Odpověď   Dobrý den, k orechovým dverám by som zvolila podlahu v takom istom tóne - interier je potom tmavsí ale dobre sa kombinuje so světlými materiálami v uni odtienoch a sklom. Druhá varianta je svetlá podlaha bieleny dub alebo orech tu sa potom moze na steny použit syté odtrne zemitých fariemb. Velmi záleží na velkosti rieseneho prostoru.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při volbě dveří a schodiště do našeho nového domu. Dům je ve stylu bungalovu, ale má podkrovní místnosti. Je celý obezděný z cihlových proužků (ne imitace), střecha je antracit.Po dlouhém vybírání oken a dveří, jsme si nakonec nechali poradit u německého výrobce Bayerwald. Okna jsou kombinovaná Alu/dřevo a to v barevné kombinaci RAL 7O15 a dřevo ahorn fichte. Dveře budeme mít od SAPELI, typ TENGA, dýha.Prosím o radu zdali máme jít do kanadského javoru nebo olše.To samé se týká schodiště, problém je ten, že olše nelze použít-je měkká a musel by se namořit buk. Mě osobně se líbí obě varianty, ale fakt bych potřebovala pošťouchnout. Ještě musím napsat, že podlahy v celém spodním patře jsou dlažba, typ Yucatan světlý(Siko), rozměr dlažby je 45x45cm, koupelna typ Bamboo a Mistica(Siko). Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, na dveře bych volila spíše javor americký. Schodiště pak javor přimořený na odstín podlahy keramické, olše nebo její odstíny se pak můžou použít na nábytek, který bude výraznější. Měl by být však designově jednoduchý. Interiér se pak může doplnit o živou barvu v malbách , na uměleckých dílech,…
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu, jakou podlahu máme dát do obývacího pokoje, zda lamino v barvě dlažby nebo volit tmavší odstín. Obývací pokoj je částečně spojen s kuchyní, ve které máme i jídelní stůl.Kuchyňnská linka je v barvě hrušky. V kuchyni máme béžovou dlažbu a dveře jsou všude v bukovém odstínu. Mezi kuchyní a obývacím pokojem jsou do budoucna myšleny posuvné prosklené dveře. V chodbě máme také dlažbu, ale ta je v tmavě hnědé barvě. Kuchyň má 16 a obývací pokoj 22 m čverečních. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, hruška a buk jsou odstínově příbuzné (hruška je výraznější do červeno – růžova). K podlaze béžové můžete volit o stupeň tmavší odstín vůči buku. Docílíte barevného kontrastu podlaha versus zařízení a dveře. Prostor se vám opticky rozšíří. K této barevnosti je tmavě hnědá podlaha na chodbě svým odstínem nevhodná.
Dotaz   Dobrý den, nově zařizujeme chodbu v paneláku - délka 6m šířka 1,5 a jsou tam 5 dveře. Podlaha bude Rako Aréna červená a nevím, jaké dveře - javor, třešeň? Bude tam také věšáková stěna a vestavná skříň. Mám vše sladit s dveřmi? Na dveře skříně chci použít lacobel šedý nebo stříbrný. Děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den. Máte opravdu hodně dlouhou a úzkou chodbu. Předpokládám, že je bez přirozeného osvětlení. Volila bych spíše světlejší odstíny a to především na dveře. Pro optické zkrácení můžete sytě probarvit 2 kratší stěny proti sobě v odstínech podlahy. Skříně mohou být šedivé (jemně světle) a měly by ladit v chodbě s klikami a osvětlením. Nebo můžete na část delší zdi použít malbu v odstínu světle šedivé . Tato barva v kombinaci s červenou je hodně moderní.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, v jaké barvě pořídit kuchyň. Bude to kk do tvaru U (bez okna- tmavý prostor), spojený s obývacím pokojem. Zaujímat bude asi 1/3 celého prostoru. V celém pokoji je položena plovoucí podlaha v odstínu třešeň. Kromě různých tradičních odstínů dřeva (olše?) jsem uvažovala i o hnědočervené, zjemněné v horních skřínkách výplní skla. Nebude to moc tmavé? Je lepší světlejsí odstín? Děkuji za radu!
Odpověď   Dobrý den. V případě, že chcete docílit vzdušný a moderní vzhled prostoru bych odstín dřeva na kuchyni nedoporučovala. Třešňovou podlahu a bukové dveře můžeme doplnit odstínem červené - lakované přední fronty na kuchyni a smetanovým odstínem malby bude to výraznější barevná kombinace a prostor bude více vyplňovat. Nebo jemnější zvolit smetanovou až světle béžovou na kuchyni a červenou jako doplňkovou barvu v prostoru např. sezení umělecké díla, svítidla. Souhlasím s odlehčením sestavy v horních částech skříněk sklem ev. světlým odstínem předních frontů.
Dotaz   Dobrý den, paní Milico, potřeboval bych poradit s výběrem podlahové kritiny do bytu 1+KK 5x5,5m. Součástí bytu je kuchyňská linka (oddělena příčkou), černý nábytek a plovoucí podlaha na které je položený koberec - viz.foto. Přáním majitelky bytu je, aby byla pl. podlaha chráněná, přesto bych rád, a to hlavně z praktického důvodu stávající koberec vyměnil za nějakou jinou podlahovou kritinu. Nevím si, ale rady, a to jak s výběrem kritiny, tak i s výběrem barevností. Dále bych Vás chtěl poprosit o radu ohledně výmalby - mám malovat celý byt nebo jen část... a jakou barvu zvolit,aby byt pusobil i se stávajícím nábytkem útulně? Předem děkuji za odpověď Karel
Odpověď   Dobrý den, z mého pohledu by bylo lepší domluvit se s majitelkou k souhlasu užívat podlahu stávající. Je nelogické chránit stávající podlahu jinou podlahovou krytinou. Možná výše Vaší investice do nové podlahy by majitelku přesvědčila. Je vidět podlahové lišty v odstínu buku jako dveře. Je lepší volit výmalbu celého prostoru a volbou odstínu udělat celek tj. chodba světlejší odstín obytný prostor sytější odstín tón v tónu. K odstínu kuchyně a vzhledem k velikosti prostoru bych volila spíše malbu v odstínu kouřové hnědé. Jako doplňkovou barvu i z důvodu zútulnění prostoru, pak odstín červené nebo oranžové (např. sezení, kusový koberec, jeden velký obraz…), která je vhodná jak k dubu na kuchyni tak k černému nábytku. Volbou podlahy PVC v odstínu buku prostor sjednotíte a usnadníte si údržbu.
Dotaz   Dobrý den, provádíme kompletní rekonstrukci bytu a potřebovala bych poradit s výběrem dveří. Podlaha bude laminátová Quickstep bělený dub s přiznanou V-spárou v celém bytě. Kuchyně bude propojená s obývacím pokojem. Kuchyňská linka by se mi líbila bílá lakovaná. Líbí se mi dveře bílé nebo zebrano jako kontrast k podlaze. Nebo mám dát úplně jiné dveře? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den doporučovala bych k bělenému dubu dveře bílé, kuchyň. linku bílá smetanová, lakovaná a k takto barevnému základu můžeme volit odstíny zemité hnědé na čalounění na TV sestavě klidně i zebrano nebo jídelní stůl. Barevnost zdí se dá doplnit odstínem světle šedivé nebo kouřové hnědé. Doplňková barva červená bude hodně efektní. Volit spíše jenom jako barevný bod v prostoru.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy dřevěné podlahy, dveří a kuchyňské linky. Mám veliký prostor (cca80 m čtv.obývák, kuchyně,jídelna)a líbí se mi kuchyň v odstínu chery třešeň (tmavá)v kombinaci se sklem a alu. Vybíráme podlahu a nemohu se rozhodnout, jestli by se lépe hodil pařený buk nebo červený dub nebo úplně jiný odstín. Okna máme kaštanová. Obložky a dveře jsme zatím plánovali dubové. Přikláním se k bukové podlaze, ale nevím, jestli není moc fádní. Také si nejsem jistá, zda do prostoru zvolit prkno, dvou nebo trojlamelu. Děkuji moc, Petra Hladíková
Odpověď   Dobrý den, napřed bych doporučovala sjednotit odstíny dřevin v prostoru. Pro velké prostory je vhodnější volit větší formát členění podlahy – prkna. K materiálům dle textu dub, buk, třešeň – vhodnější je vybrat dvě dřeviny např. třešeň na podlaze a buk kuchyň a dveře (u dveří spíše pařený buk) nebo červený dub na podlaze a pařený buk na kuchyni a dveřích. Při volbě sytější podlahy a světlejších zařizovacích předmětů bude prostor působit odlehčeně a vzdušněji obráceně se vám tato hmota v prostoru více zhmotní.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s barvou podlahy do kuchyně a předsíně. Podlaha bude jednotná, kuchyňská linka lesklé bordó s nerezovými doplňky, barva stěny v kuchyni světle oranžová, obklady Imperial mozaika bílá, oranžová, vínová. V předsíni budou obložky a dveře javor. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, sestavila jsem vám barevný model podle uvedených již použitých materiálů. Podlahu navrhuji v sytějším odstínu proti javoru a i vůči teplé barevnosti kuchyně. A to např. HETH typ AFZELIE/DOUSSIE, která má jemný medový odstín . Malba zdí by měla pak být spíše neutrální.
Dotaz   Dobrý den, mohla byste nám poradit s výběrem dveří do novostavby? V přízemí máme dlažbu v barvě hnědé (Travertin Lappato, odstín 37) a v patře plovoucí podlahy v odstínu ořech. Líbí se mi dveře v provedení javoru, ale váhám, zda půjdou k té tmavší podlaze. Mezi typy vybíráme z Note, Akord nebo Kubika, které jsou moc pěkné, ale v javoru asi tolik nevynikne kresba dřeva. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, v bytovém prostoru jsou nádherné dveře Sapeli typ Kubika klasický design. Z odstínů se přikláním k materiálu jasan, který má výraznější strukturu než javor. Světlejší variantu a přibližný odstín lze pak použít i na nábytku. Podlaha bude výraznější. Uvádím i dub pro sytější variantu, kterou lze použít v prostornějším interiéru.
Dotaz   Dobrý den paní Čudková, rád bych Vás požádal o 3 rady. 1) V RD máme eurookna v barvě pinie - jakou zvolit barvu dřevěné podlahy a dveří? Bude se hodit dub a dubové dveře? 2) Kuchyňský kout, velikost 12,2 m2, navazuje na obytný prostor velikosti 44 m2. Kuchyňská linka bude bílé barvy - mohla by podlaha být Sandstone Lappato šedá, pokud bude podlaha například dub? 3) V chodbě velikosti 9,6 m2, která je dostatečně prosvětlená bych rád měl Sandstone Lappato, nejtmavší odstín. Z této chodby se vejde do koupelny pro hosty, která je velká pouze 2,82 m2, ale má okno. Jelikož se jedná o stejný prostor jako chodba, přemýšlel jsem, že na podlahu v koupelně dám stejný odstín Sandstone Lappato, tzn. nejtmavší jako v chodbě a na zeď Color One/Two v barvě RAL0008500 - kombinaci mozaiky 4,7 x 4,7 a větších rozměrů 19,8 x 19,8. Myslíte, že je to dobrá volba pro takto malý prostor nebo by podlaha měla být světlejší? Jedná se zatím jen o přízemí RD, ale chci aby celý prostor (tzn. chodba, koupelna, kuchyně a obytný prostor) působil nejen moderně, ale i jednotně. Děkuji moc za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, odstín Pinie je žlutý a dub také. Liší se sytostí a strukturou, ale vaše rozhodnutí pokládám za správnou volbu. Odstíny šedivé v kombinaci s touto barevností budou velice moderní a linie čisté bez násilných přechodů. Dlažba Sandstone Lappato je ve skutečnosti nádherná a má jemnou kamennou žilkovou strukturu. Přikládám i foto, kde jsem ji použila v koupelně. Podlahy na chodbách i v koupelně stejné sytě šedivé, v koupelně obklady světlejší . Pro oživení interiéru můžete k této barevné kombinaci volit malbu části zdi výrazně žlutě nebo i pomerančově. Takto vytvořený prostor bude určitě působit moderně a jednotně.

Dotaz   V obýváku máme modrou sedačku. Plovoucí podlaha a dveře jsou v barvě buku. Momentálně mám stěny a doplňky laděné do oranžova. Chtěla bych změnu a prosím o radu, jaká by byla vhodná barva k modré sedačce. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, nejvhodnější je odstín žluté (v barevném kruhu stojí proti modré). Další možností je zvolit odstín světlounce modré na zdi a smetanové až béžové na doplňcích (textilie, jídelní servis,…)

Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor. Zařizujeme rod. domek, konkrétně přízemí, obytný prostor. Kuchyně je propojená s jídelnou a obývacím pokojem v půdorysu ve tvaru písmene L o rozloze cca 50m2. Prostory jsou prosvětlené, okna plastová v barvě světlejší třešně. Podlahu plánujeme laminátovou v dekoru třešeň po celé ploše, dveře Sapeli dekor hruška, typ Note, prosklené s gravírováním. V ostatních místnostech budou dveře plné. Kuchyň bude typ Plum, přičemž dvířka budou bílá a korpus folie plum. Kuchyni bude od jídelního koutu oddělovat barový pultík obložený lícovými cihlami, kterými bude obložen i komín krbu v obýváku a budou použity i v nice umístěné v jídelně. Lícové cihly se objeví i v ostatních částech domu a částečně na fásadě. Prosím o radu jakou barvu v budoucnu použít na vymalování stěn, popřípadě, zda se vám zdá skladba použitých dekorů vhodná. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, volila jste teplé odstíny dřevin třešně a hrušky s výraznější kuchyní. Režné zdivo dodá tomuto interiéru plasticitu a ke kuchyni se bude výborně hodit. Barevnost zdí bych volila spíše v neutrálních odstínech, například odstín bílá káva, nebo se můžete odrazit od použité bílé a volit malbu zdí v odstínech přírodní vlny. Sezení pak až k odstínům béžovým. Jako zajímavou doplňkovou barvou považuji odstín antracit nebo hnědočervená, například na proutěných doplňcích.

<< zpět ( stránka 1 / 42 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |11 |12 |13 |14 |15 |16 |17 |18 |19 |20 |21 |22 |23 |24 |25 |26 |27 |28 |29 |30 |31 |32 |33 |34 |35 |36 |37 |38 |39 |40 |41 |42 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře