Pragointerier

okna - balkon

Dotaz   Dobrý den, stavíme RD a máme spojený obývací pokoj s kuchyní. Kuchyň bude v dekoru bříza a korpus buk. Nevím si rady s pracovní deskou, jelikož si chci udělat obklad z mozaiky, mám strach, aby se to společně "nebilo." A hlavně nevím, jakou dlažbu mám použít a zda v obou místnostech, nebo dát dlažbu do kuchyně a v obývacím pokoji použít dřevo. Interiér chci zařídit v teplých barvách, např. v oranžové nebo žluté. Okna budou ze světlého dřeva. Nedokážu si však představit, zda se to bude hodit k bříze, která je přeci jen hodně světlá, a také celý interiér bude světlý. Velikost interiéru je 4,3x9m. Dále si nemůžeme vybrat barvu střechy, fasády a oken, aby vše vzájemně ladilo. Rodinný dům je na vesnici, a tak nechceme nic moderního. Z jedné strany domu bude garážové stání ze dřeva, na druhé straně bude terasa. Nad terasou je balkon, který bych chtěla v kombinaci dřevo + kov. Přemýšlela jsem opět o teplých odstínech a okolo oken o rámečcích. Přítel oproti tomu upřednostňuje pruhy. Děkuji za radu, Kramperová
Odpověď  

Dobrý den, kuchyňskou desku můžete přizpůsobit kovovým doplňkům v kuchyni, tj. v odstínu středně šedivá, a obklad světlounce šedivý, např. skleněnou mozaiku. Teplé odstíny barev bychom pak mohli použít na čalouněný nábytek (sedačka, jídelní židle,…) Na dotaz dlažby versus dřevěné podlahy jsem již odpovídala v minulých dotazech, proto prosím využijte odpovědí u Vašich předchůdců. Co se týká návrhu použitých materiálů a barevnosti na rodinném domě, je lepší si vše pořádně promyslet. Jednou z možností jsou eurookna v odstínu medovém (vč. všech viditelných dřevěných konstrukcí), klempířské prvky titanzinek a střecha v odstínu antracit.

Dotaz   Jednopatrový, 30 let starý dům má špatně odizolovaný balkón a zevnitř se na stropech tvoří plíseň. Protože je dům obehnán velkou zahradou, přijde mi balkón zbytečný a rád bych jej přestavěl na další obytnou místnost či zimní zahradu. Co byste doporučovala pro případ zimní zahrady? Celý prosklít, nebo boční strany vyzdít? Jaké systémy prosklení byste doporučila? Na balkón je v tuto chvíli přístup z chodby, která má malé dlaždice. Rozměr balkónu je 2x9 metrů a je umístěn na západní straně domu.
Odpověď  

Dobrý den, budu vycházet z předpokladu rekonstrukce celého domu. Na zimní zahradu bych doporučila dřevěnou konstrukci systému eurooken, a to s výměnou všech oken na RD v odstínu medovém. Na prosklení doporučuji čiré sklo s použitím např. venkovních dřevěných posuvných stínících panelů. Dobře by působilo vyzdění rohů a prostřední části delší strany cca 1,5 – 2m (výhled na všechny tři strany).

Dotaz   Dobrý den, mám trochu jiný dotaz. Existuje nějaký skladný nábytek pro malé děti? Mám ale jenom malý příjem, takže by se zařizovalo postupně. Mám (budu mít) 4 malé děti a potřebuji jim zařídit jeden pokoj v malém bytě. Pokoj má cca 5x4 m, jedna stěna 4m má okno, napravo u stěny 5m jsou balkonové dveře, druhá 4 m stěna, uprostřed dveře. Nevím si s tím rady. Byla by to 4x postel, 4x skříň na šaty, 4x stůl + něco k tomu. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, 20m2 pro čtyři děti je velice malý prostor. Jenom lůžka nám budou zabírat 6,5m2. Volila bych lůžka mimoúrovňová, buď patrovou postel, nebo v lepším případě tvar „L“: 1x lůžko umístit do v. 1,6m a 1x na podlahu. Ve volné části pod lůžkem umístit šatní skříň. Pro ideální využití musíte jít do atypických konstrukcí. Záleží na umístění oken a dveří. Příklad dispozice uvádím na obrázku.
Dotaz   Dobrý den, můžete poradit, jestli je možné vymalovat místnost zelenou /olivovou/ barvou, když strop je bílý, sedačka bílá, podlaha laminát /borovice, ale tmavá/- světlo dopadá ze západní strany /přístup světla pouze z jedné strany/okno+balkónové dveře /vcelku...zbytek světlé dřevo...+ hodněkvětin/nekvetoucích-tzn. zelených/ žádný květ ....a nebo poradit kombinaci, jak by bylo možné tu olivovou použít...a zachovat kontrast sedačky. Místnost má 25,5m2/ podkrovní a strop se zhruba v polovině láme /je zkosený ...Díky
Odpověď   Dobrý den, použila bych olivovou na svislé zdi, světlejší odstín na strop šikmý a pak můžeme použít na strop rovný bílou malbu. Přechod bude pozvolný tón v tónu v kombinaci s neutrální bílou. Borovicová podlaha je výrazná v kombinaci s olivovou, ale velice pěkná. Opatrnost radím při použití dřevěného nábytku – neměl by mít příliš výraznou texturu.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový byt o velikosti 2+kk cca 53m2. Chtěla bych poradit s barvou kuchyňské linky. Vybrala jsem si oranžovou dlažbu do kuchyňského koutu a vzhledem k tomu, že bude kuchyň propojená s obývacím pokojem, potřebovala bych poradit, jaké barvy použít, aby to pěkně ladilo k sobě. Místnost bude poměrně světlá 2 okna + rohový balkón (okno, dveře), okna jsou bílá plastová, plovoucí laminátová podlaha buk. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, k bukové podlaze přírodní můžete použít na kuchyňské lince buk a více probarvit obývací prostor, nebo moderní varianta odstín šedivá, v jednoduchých liniích v kombinaci s bukem například jeden pruh pod pracovní deskou. Oranžová nám bude kuchyň dostatečně probarvovat.

Dotaz   Dobrý den, po dlouhém vybírání barvy oken jsme se rozhodli pro plastová okna barvy cherry. Střecha má barvu červenohnědou. Mohla byste nám poradit s barevností fasády, případně rámečků kolem oken, soklu a dlažby? Dům je jednopodlažní s obytným podkrovím a sedlovou střechou. Líbila by se mi barva pastelová do oranžova či žluta, šedý sokl a šedá dlažba. Je vhodná tato barevná kombinace? U domu je i terasa, na kterou můžeme jít balkonovými dveřmi z obývacího pokoje. V interiéru bych chtěla mít plovoucí podlahu s dřevěným dekorem, ještě nevím jakým. Co dát tedy na terasu, aby se netloukla s barvou okolí. Prosím Vás, tedy o radu, jak vhodně vše skloubit, aby celek působil vyváženým dojmem. Děkuji za odpověď.J.V.
Odpověď   Dobrý den, k této barevné kombinaci bych volila spíše odstíny kouřová hnědá. Podle velikosti oken a optického členění je možné použít i falešné šambrány. Moderně a odlehčeně působí pruhy po stranách u francouzských oken. U této barevné kombinace je vhodné použít na komunikačních cestách dlažbu v odstínu pískovce nebo béžovou v imitaci žulové kostky tudíž 10x10cm. U větších ploch 20x20cm. V interiéru doporučuji podržet teplé odstíny ve světlejším více oranžovým probarvením, například pařený buk nebo sytější třešeň.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Vaši radu ohledně barevného ladění obývacího pokoje. Místnost o rozměrech 4x5m je v 1. patře rodinného domu. Vchodové dveře z chodby do místnosti jsou na kratší straně, cca v 1/3 stěny. Protilehlá stěna je umístěna na jih a je v podstatě celá prosklená - okna + dveře na balkón. Na stěnu za vchodovými dveřmi vlevo jsem si již vybrala nábytek - v dezénu "třešeň", zvolila jsem moderní policový systém. Podlahu si představuji světlou. Chtěla bych dřevěnou, prkna./javor, jasan,..?/. Nemám ještě vybranou sedačku - ta by byla umístěná na protilehlé stěně s nábytkem. Možná jednu stěnu - za sedačkou barevně vymalovat? Prostě hledám typy a rady, aby místnost byla hezky sladěná, moderní a útulná. Děkuji mnohokrát za Vaše doporučení,Hana Sieglová.
Odpověď   Dobrý den, jestliže se budeme držet modelu světlá podlaha a třešňový nábytek, tak bych volila spíše jasan javor je přece jenom hodně světlý a více žlutý. Sezení v odstínu smetanová až žlutosmetanová sytější s červenými polštáři, k tomu konferenční stolky v odstínu červené asi jako vlčí máky. Malby světlé smetanová režná a zadní stěna proti sestavě v třešni může být sytější není to ale podmínkou. Hezčí a originální je například použití velkoformátového obrazu cca na ½ zdi stojící na podlaze a opřený o tuto zeď. Probarvený všemi použitými odstíny a zajímavě nasvícený ze spodu. V této kombinaci se blížíme spíše barevnosti v jarních barvách.

Dotaz   Dobrý den, paní architektko, kupuji byt 2+kk a potřebovala bych poradit s barevností nábytku obývacího prostoru a kuchyně. Kuchyně bude umístěna v kuchyňském koutu, který je bez okna a má rozměr cca 2x2,70. Na podlaze v tomto prostoru je smetanová velmi jemně mramorovaná dlažba. Obývací prostor má míry 4,90x4,90, má 2 okna + balkonové dveře, na podlaze fošny z buku pařeného, z nichž některé mají hnědé fleky (suky?.) Dveře v barvě buku (ne žlutého, ale opět asi pařeného). Okna jsou umístěna naproti kuchyňskému koutu, tzn. na jeho opačné straně, mají barvu calvados (světlejší). Byt je situován na severozápad. Vůbec si nevím rady, jakou barvou dýhy nebo lamina vybavit kuchyňský kout a obývací prostor, aby byt působil vzdušně a vše bylo hezky sladěno. Byla bych Vám moc vděčná za radu, za kterou velmi děkuji.
Odpověď   Dobrý den, zmiňovaná smetanová dlažba a probarvený buk je podle mého názoru poměrně výrazný barevný přechod. Z tohoto důvodů bych ponechala podlahu jako výrazný prvek interiéru a doporučuji sladit zbývající části v jedné maximálně ve dvou dekorech sobě velice blízkých. Sukatý buk a zebrano se mi nezdá právě dobrá kombinace. Když byste volila Wenge tak to je zase na tak malý prostor příliš tmavý odstín a spadá do zemitých odstínů. Spíše se přikláním u kuchyně ke kombinaci dub Ferrara, hliníkové rámečky s mléčným sklem, pracovní deska odstín smetanová, dobrá volba je vanilka nebo ještě i béžová na velkých předních frontech jako je lednice. Odstín hnědé kterou uvádíte u podlahy je možné použít pro zvýraznění interiéru na doplňcích jako například umělecká díla, proutěné doplňky, koše,... Teplý odstín buku se pak může objevit na malbě zdi v podobě oranžová až terakota oranžová. Dub Ferrara bych pak doporučovala i na nábytku v obytném prostoru.
Dotaz   Zdravím vás a prosím o radu s výběrem barvy stěn a šikminy do společného prostoru obývacího pokoje a kuchyně. Jde o nepříliš velkou podkrovní místnost s okny situovanými na sever a balkonovými dveřmi na severovýchod. Kuchyňská linka je v kombinaci vanilka-calvados, sedačka a křeslo jsou béžové, podlaha bříza, ale barevně něco mezi olší a bukem (lehce do růžova). Balkonové dveře calvados, ostatní dveře a zárubně jsou bílé. Strop je rovněž bílý. Rád bych volil teplejší odstíny, nechci ale prostor dále zmenšovat a barevně jej překombinovat. V příloze zasílám obrázky před realizací kuchyňské linky a po ní. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, děkuji za fotografie. Jsou pro moji představu důležité. Prostor je poměrně malý a calvados tmavý. Doporučuji doplnit barevnost v odstínu režné – přírodní vlny. Třeba v detailu na linku nebo tenký kruh na zeď za TV. Je možné podmalovat o tón sytější stěnu do v. podezdívky. Jinak spíše velice světlý odstín. Teplé odstíny barev spíše na koberci, ale jenom v detailu.

Dotaz   Dobrý den, do obývacího pokoje v kompletně zrekonstruovaném panelákovém bytě chceme koupit novou rohovou sedací soupravu a rádi bychom Vás poprosili o radu při výběru barvy sedačky. Popis místnosti: plovoucí podlaha olše, strop bílá, stěna na proti sedačce (hlavní stěna) světlá okrovo-žlutá, ostatní stěny téměř bílá (slonová kost), nábytek calvados, okno i balkónové dveře bílé, doplňky jsou většinou červeno-oranžové (květináče, svíčky). Z obýváku je zvětšený dveřní otvor přes kuchyň do předsíně, linka calvados, barva stěn sytě oranžová, strop bílá. Sedačka bude z jedné části pod oknem a bude z ní výhled do kuchyně a předsíně. Okno je bez záclon, jen uvažujeme o závěsech, o jejichž barvě také nemáme jasno. Děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, k této barevné kombinaci bych doporučovala odstíny spíše neutrální. Teplých barev je tam poměrně dost. Další argument je hmotová velikost sezení. Odstíny spíše světlejší např. smetanová bílá, světle šedivá. K této barevnosti zastínění japonské žaluzie (např. IKEA) v kombinaci se závěsy ve světlých smetanových odstínech.

Dotaz   Dobrý den, vážená paní architektko. Dovoluji si obrátit se na Vás s prosbou o pomoc při výběru dveří a podlahy do chodby v právě rekonstruovaném podkrovním bytě. Jedná se o poměrně úzkou chodbu, do které z přízemí vedou schody s podestou. Těmito schody je spojena obdobná chodba v přízemí, kde by měla být později stejná podlaha. Ráda bych Vás poprosila o doporučení odstínu dveří, plovoucí podlahy v chodbě a na schodech a typu dveří včetně provedení skel. Uvažujeme o dveřích s ¾ sklem (dveře šíře 80 cm do ložnice a dětského pokoje – tento bude ještě možná změněn na obývací pokoj s kuchyňským koutem). Jaká barva výmalby by byla do prostoru schodiště a chodby vhodná? Z balkonu povedou do chodby balkónové dveře s dřevěným rámem v barvě světlého ořechu (stejně budou provedena i okna v pokojích). Případně prosím o radu, zda je možné obdobně prosklené dveře zvolit i do koupelny (šíře 60 cm). Přikládám dispozici patra v podkroví, včetně fotografie ještě nedokončené chodby (pohled směrem do dětského pokoje). Předem Vám velmi děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vycházela bych z dané barevnosti oken a dispozice chodby. Ořech je nádherná dřevina. Podlaha může být v provedení zebrano a dveře z nabídky Sapeli, typ NOTE s ¾ v provedení dub se sklem bílé Satinato. Do koupelny prosklení nedoporučuji. Odstín malby zdí a stropu v chodbě - smetanová. Tento prostor je velmi úzký a stísněný.

Dotaz   Dobry den, potrebujeme poradit pri vybere vhodnej zarubne + dvere do obyvacky, uvazujeme o posuvnych na oboch stranach.. Kompozicia obyvacky je zlozita, pretoze ma 4x dvere + balkonove. Viete mi prosim poradit farbu dreva vhodnu na zarubne a dvere? Vobre Dakujem.
Odpověď   Dobrý deň, farebnosť priestoru je velmi výrazná a u sýtej oranžovej podlaha zaniká. Doporučujem vám dvere vo svetlejšom materiále napr. Buk Sapeli typ Swing z 4x sklenenou časťou. Nábytok v zemitých tónoch je příliš tmavý. Ukludniť a zjemniť prostor ide s použitím bieleho lakovaného nábytku a smetanovej sedačky napr. Domark typ Cinema.
Dotaz   Hezký den! Velice děkuji za radu ohledně barevného sladění obytné místnosti z minulého měsíce (35m2, včetně kuchyně a schodiště, velká plocha oken a balkonových dveří výrazné barvy). Vaše řešení se mi líbí, nicméně bych ho potřebovala trochu pozměnit. Jelikož máme dvě malé děti (omlouvám se, tuto informaci jsem Vám měla dát hned na začátku) nebude praktická ta antracitová barva na sedačku. Dále došlo k upřesnění barvy oken a balkónových dveří – je to dřevo mořené na oranžovou barvu odstín 2001či2009 RAL, zůstává jemně patrná kresba dřeva. Okna i balkónové dveře zůstanou přiznané, jedná se o rekonstruovaný dům ve funkcionalistickém stylu a tento ráz bych chtěla ponechat. Mohla bych Vás tedy ještě jednou poprosit o návrh barevného sladění ve světlejších odstínech? Děkuji moc za Váš čas i ochotu, Andrea.
Odpověď  

Dobrý den, prosím o zaslání čísla, pod kterým jsem na váš dotaz odpovídala. Děkuji.

Dotaz   Hezký den! Nikde jsem bohužel nenašla čísla dotazů, tak jsem je sem nakopírovala. Doufám, že to takto bude stačit. Zároveň přikládám orientační průdorys prostoru. Děkuji moc a přeji příjemné prožití vánočních svátků.Andrea Otázka: Hezký den! Velice děkuji za radu ohledně barevného sladění obytné místnosti z minulého měsíce (35m2, včetně kuchyně a schodiště, velká plocha oken a balkonových dveří výrazné barvy). Vaše řešení se mi líbí, nicméně bych ho potřebovala trochu pozměnit. Jelikož máme dvě malé děti (omlouvám se, tuto informaci jsem Vám měla dát hned na začátku) nebude praktická ta antracitová barva na sedačku. Dále došlo k upřesnění barvy oken a balkónových dveří – je to dřevo mořené na oranžovou barvu odstín 2001či2009 RAL, zůstává jemně patrná kresba dřeva. Okna i balkónové dveře zůstanou přiznané, jedná se o rekonstruovaný dům ve funkcionalistickém stylu a tento ráz bych chtěla ponechat. Mohla bych Vás tedy ještě jednou poprosit o návrh barevného sladění ve světlejších odstínech? Děkuji moc za Váš čas i ochotu. Andrea Odpověď:Dobrý den, prosím o zaslání čísla, pod kterým jsem na váš dotaz odpovídala. Děkuji. Odpověď: Hezký den! Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barevného sladění interiéru obývacího prostoru spojeného s kuchyní a jídelnou cca 35m2, okna jih a sever. Jediná barva, která je jasná, je světle hnědočervená (snad calvados nebo třešeň), která je použita na okna a terasové dveře. Vzhledem k tomu, že právě tato barva nepatří mezi mé oblíbené, nejsem schopna doladit barvy dveří, podlahy, schodů v interiéru i nábytku, tak aby byly s touto barvou v souladu a zároveň interiér působil moderním jednoduchým dojmem. Další omezení představuje podlahové topení - snižuje výběr vhodných dřevin na podlahu. Preferovala bych průmyslovou mozaiku, ale budu vděčná za jakýkoli nápad, nějak jsem se do těch dřevin zamotala. Děkuji Andrea ODPOVĚĎ: Dobrý den, okna v červeném odstínu je možné kombinovat ve stejné barevné skupině, např. průmyslová exotická podlaha Punah, dveře třešeň, doplňkové barvy odstín smetanová do kuchyně, antracit na sezení, světle šedá na stěny + sklo. Další variantou je použití dřeviny zemitých odstínů - např. ořech na dveře i podlahu a jednu ze zdí podbarvit červenou tak, aby nám korespondovala s okny. V obou případech můžete ponechat okna bez zastínění, tj. přiznat je.
Odpověď  

Dobrý den, odstín oken spíše RAL 2001 – je tlumenější pohledově příjemnější. Tento odstín je jemnější proti původní červené, a proto je možné volit průmyslovou dubovou podlahu v pruzích (eventuelně Marmoleum taky v pruzích, šířky 60cm). Nábytek, TV sestava a kuchyň jednobarevné uni odstíny béžové či smetanové. Možnost kombinace s dubem, např. kuchyně Hanák. Sezení oranžové až hnědé a malby zdí smetanová se strukturovanou tapetou, např. Ulf Moritz, v sytém odstínu s výrazným velkým vzorem.

Dotaz   Syn bude kupovat vše nové do pokoje 15m2. Musí nakupovat v Asku nebo Scontu. Chtěl by hlavně počítačový stůl (nelze rohový), nějaký další kus nábytku, jako třeba vyšší komodu. Má tam postel 220 cm. Na umístění nového nábytku má délku 350-370 cm, aby mohl otevřít dveře na balkón. Uvažovala jsem o buku, kde je největší výběr. Nebo by byl lepší javor? Jakou barvu koberce a jakou barvu stěn? Místnost je asi 320/470 cm. V rohu 240/160 cm má válendu, pak jsou panelákové dvoukřídlé dveře do kuchyně, okno a balkónové dveře a pak stěna, na kterou může něco koupit. Děkuji za odpověď. Čechová
Odpověď  

Dobrý den, doporučovala bych sytější koberec, např. oranžově hnědý, na něm nábytek v provedení buk. Tím místnost teple podbarvíme. Na stěny pak odstín smetanový až přírodní štěrkový se zvýrazněním jedné zdi dlouhé 320cm. Do rohu u lůžka je možné pořídit tapetu v retro stylu, např. z výběru as-creation.de. Při nákupu v Asku nebo Scontu dbejte na co nejvyšší kvalitu, např. v laminátovém provedení ABS hrany tloušťky 2mm,…

Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit s výběrem barvy dveří a výmalby do novostavby? V přízemí domu, t.j.chodba v obytné části, obývák, jídelna - bude lamino plovoucí podlaha mořská tráva- světlá(vyskytují se v ní barvy světle hnědá až bílá). Kuchyň lino struktura (jakoby drobné barevné kamínky zelenkavé, červené, bílé..), dlažbu chodby ve vstupní části domu ještě nemám vybranou. Prostor je opticky propojený. Kuchyňská linka-spodní skříňky kalvados, horní skříňky horský javor+sklo. Chodba je s okýnkem, avšak úzká. Zbytek prostoru je, myslím si, dostatečně prosvětlený-okno je jak v kuchyni, tak i v jídelně, v obýváku 3,5m francouzské okno. Sedací souprava je tmavě modrá, ostatní vybavení v obýváku bude nové. Představuji si odlehčené nízké a závěsné skříňky, police. Nevím, jakou barvu zvolit. V obýváku bude krb. Barev na stěnu se nebojím, přála bych si oranžovou, zelenkavou, žlutou, ale nevím, kam a jak je nakombinovat. Ráda si nechám poradit i jiné barvy. Druhá část mého dotazu se týká výběru barvy laminátové podlahy do prvního poschodí (podkrovní místnosti)- ložnice a dětského pokoje. Chodba bude lamino mořská tráva světlá, okna odstín teak (v každém pokoji jedno balkonové,v dětském pokoji navíc jedno střešní). Požadavek o radu barvy dveří je v první části mého dotazu. Předběžně mám vybranou laminátovou podlahu buk (narůžovělý odstín), nebo javor, ale ten mi připadá dosti mdlý. V dětském pokoji chci vymalovat růžovou a žlutou, zelené doplňky-poličky, kontejnery na hračky... anebo růžovou a zelenkavou (holčička-4 roky). Děkuji za radu a odpověď na asi dosti obsáhlý dotazu. Ale jeho zodpovězením mi přidáte denně pár hodin spánku navíc.
Odpověď  

Dobrý den, zajímavá podlaha imitace mořské trávy. Vhodnou dlažbou do chodby by mohla být novinka od firmy RAKO, typ Savana, v příloze pokládka rovně v pruzích. Dveře v provedení javor nebo bříza Sapeli typ Tarugo. Skříňový nábytek obývací část bříza. Malba pak může být středně sytá v odstínech oranžově béžová na stěně s policemi a TV sestavou. Zbylá část místnosti spíše odstín Capuccino. Proti sezení modrá ledová, asi přibližně jako proužek z dlažby Savana. Modrá sedací souprava by neměla být agresivní švestková. Vhodné doplňky jsou pak v odstínu načervenalém (Calvados).

Dotaz   Hezký den, moc Vás prosím o radu barevného sladění interiéru (dveře, podlahy, vymalování, popř. nábytek) v novostavbě rod. domku. Co se týče podlah, mám na rozmyšlenou pouze necelý týden, tak snad se Vaší odpovědi dočkám dříve, než udělám nějakou chybu. Namontovaná jsou již dřevěná okna (odstín teak-tmavá červenohnědá, až do fialova). Zádveří a vstupní chodba je úzká, s menším oknem. Dlažbu zatím nemám vybranou. Ve vstupní chodbě budou dveře na WC. Dále budou dveře, které oddělují vstupní část chodby od části chodby v obytném prostoru. Na chodbě v obytném prostoru budou dveře do komory. Následuje schodiště, obložené přírodním kamenem (barvu kamene nemáme vybranou). Naproti schodišti je velký oblouk, kterým se vstupuje do otevřeného prostoru. Přímo Naproti oblouku bude jídelna (cca 2,8 x 2,5) s oknem. Napravo od jídelny bude kuchyň (cca 2,8 x 2,8) taktéž s oknem. Kuchyňská linka-zatím není, ale chci tvar U, barva spodních skříněk calvados, horních skříněk javor horský+sklo mléčné(mám dát i nějakou skříňku v nerez rámečku se sklem - podlouhlé výklopné?). Jedno rameno celé v barvě horský javor- v té části nebude pracovní deska. Pracovní desku ještě nemám vybranou. Podlahu v kuchyni mám vybranou PVC Novilux Structura 5407 (jakoby směs drobounkých kamínků v barvách zelená, bílá, červená..). Nalevo od jídelny se velkým obloukem vchází do obýváku (cca 7x4). Z jídelny jsou vidět terasová okna na delší stěně. Celková délka oken cca 3,5 m (jídelna s OP tvoří L). Na protější stěně oken bude krb, asi uprostřed stěny, částečně obložený kamenem. Podlaha do chodby, jídelny a obýváku je již koupená - plovoucí laminát Tarkett Eden Mořská táva Zen č.8039121 (barva je velice světlá, od světle smetanové, s prvky hnědými. Podlaha je, myslím si, vzhledově jemná. Sedačku, alespoň prozatím (časem bude nová), máme rohovou, tmavě modrou. Nábytek si představuji v podobě jednoduché nízké skřínky pod TV, nějaké police (typ Ikea) a závěsné skříňky, ale nevím jakou barvu? Místnosti bych chtěla vymalovat v barvách oranžová, zelená, žlutá-ještě nejsem rozhodnutá a ráda si nechám poradit. V 1. patře se nachází koupelna a 3 pokoje. V každém pokoji jsou zkosené stropy - podkroví, 1 okno balkónové+ v dětském pokoji navíc střešní okno. Na chodbě je taktéž plovoucí laminát Tarket - mořská tráva světlá. V pokojích chci ale jinou podlahu, ovšem nevím si rady. Hodila by se Quick step dub – narůžovělý, selské prkno? Nebo javor? Ten se mi zdá ale dosti mdlý? V dětském pokoji 4leté holčičky chci vymalovat růžovou a žlutou, se zelenými doplňky (police, boxy na hračky z Ikea...). Absolutně si nevím rady s odstínem DVEŘÍ. Moc Vás prosím o pomoc se sladěním a velmi Vám děkuji, Iveta.
Odpověď  

Dobrý den přeji.
Doufám, že jsem si podle Vašeho popisu dostatečně ujasnila Vaše představy a uspořádání rodinného domu. Bez dalších informativních fotografií a bez půdorysu pouze odhaduji a mnohdy mohou být mé představy odlišné od skutečnosti a doufám, že mé rady nebudou kvůli tomu scestné. Co se týká výběru plovoucí podlahy, je velice zajímavá a nadčasová volba dezénu mořské trávy. K tomuto odstínu se hodí velká škála barev, ale také dřeva. Co se týká kuchyně: Váš popis vybraného PVC neodpovídá obrázkům na internetu, pokud je to opravdu typ NOVILUX STRUCTURAL 5407 - spíše meruňkový odstín (vašemu popisu spíše odpovídá typ 5404), pak bych jej k výběru linky nedoporučovala. Je to další odstín teplé barvy, který by nemusel ladit ke spodním skříňkám z calvadosu (záleží ale na skutečnosti, než na obrázku z internetu). Odstín 5404 je jistě bližší zvolené plovoucí podlaze a calvadosu (nejsem si ovšem jistá oním narůžovělým nádechem). Volila bych spíše světlejší typ podlahy, vycházející z odstínu zmiňovaného javoru.
Samozřejmě je zde také možnost ponechat PVC v tomto odstínu, který může zajímavě kontrastovat na navazující plovoucí podlahu, ale pak změnit kuchyňskou linku, ve světlém odstínu. Vaše představa kuchyňské linky nejspíš vychází z dnešního rozšířeného trendu použití calvadosu a také navazuje na barvu oken. Kombinace se světlým javorem je zajímavá volba - já bych všem již další prvek, jakým je hliníkový rámeček kolem skleněné výplně, nepřidávala. Samozřejmě vše závisí na konkrétním návrhu linky v daném prostoru (s tím Vám nejlépe pomohou v kuchyňském studiu, které bude mít k dispozici více vstupních údajů). Jestli jsem také pochopila správně, pak jedno rameno linky (bez pracovní desky) je částí, kde se bude nacházet lednička, spížová skříň, popř. trouba s mikrovlnkou… Volba světlejšího javoru je jistě správná, prostor se neztemní a nezmenší.
Ke světlé podlaze v obývacím pokoji můžete použít opět světlý nábytek s výraznou výmalbou za ním (temně oranžová - cihlová). A výrazným kusovým kobercem v podobném tónu jako výmalba. Nebo nábytek v kombinaci zebrano se světlými lesklými dvířky (smetanová) a výmalbou decentnější smetana, popř. výrazná malba stěny zemito - oranžová (viz. obr. v článku o barvách na www.umimeudělatdomov.cz ). Vždy bych volila jednu výraznou stěnu, popř. dvě kratší protilehlé.
Dveře bych volila v kombinaci javor, třešeň (třešeň načervenalé tmavší dřevo - k oknům), javor bych doporučila k podlaze. Firma SAPELI vyrábí dveře ALEGRO, kde jsou použity tyto dva druhy dýhy. Zárubně bych volila v dýze třešně a dveřní křídlo světlé (javor) s proužky třešňové dýhy. Dlažbu a obklad schodiště bych volila v antracitové barvě (břidlice). Ta by tvořila zajímavý tmavší kontrast ke světlé podlaze a dveřím - je to barva neutrální, i když temná, nicméně nadčasová a moderní. Nábytek u vstupu volte opět světlý (javor, bříza). Výmalba smetanová a podle velikosti prostoru možno použít pozitivní oranžovou barvu za věšákovou stěnu, pokud ji budete mít. Také záleží na obkladech na toaletě.
Co se týká výběru plovoucí podlahy do pokojů v prvním patře: nebála bych se ani jedné varianty. Prkna country od quick-stepu jsou velká a prostor opticky zvětší. Narůžovělý tón přírodně lakovaných dubových prken je příjemný do růžového dětského pokoje. Na druhou stranu, pokud je to pokoj menší, a předpokládám, že zde umístíte nějaký kusový koberec, aby si děti mohly hrát na zemi, pak volba pro Vás "mdlejšího" javoru je vhodnější, neboť jeho struktura, ač výrazná, není tak proměnlivá jako u dubu. Javor působí trochu teplejším dojmem a pokoj by mohl více prosvětlit.
Volbu také zohledňuji k navrženému typu dveří ALEGRO.
Kombinace k němu zvolené doplňkové jarní, zelené barvy je dobrou volbou. Na stěnu bych volila zmiňovanou růžovou s kombinací zelených doplňků. Sytě žlutou barvu bych sem již nepřidávala, jedině šikminu bych vymalovala světlejším odstínem vanilkové (nebo světle růžové), tak aby strop nepůsobil těžkým dojmem. Růžovou doporučuji rovněž ve dvou sytostech, delší strany výraznější a kratší (předpokládám s dveřmi a vstupem na balkon) světlejší - tyto stěny by opět mohly být vanilkové. Samozřejmě tmavší odstíny prostor zmenšují a světlejší zvětšují. Záleží na rozměrech místností a umístění nábytku. Také můžete použít jarní zelenou jako výmalbu s růžovou a nábytek světlý (bříza, javor). Zajímavý příklad: http://didlinka-d.blog.cz/0708/muj-novy-pokoj. Ve vašem případě by se nevolila trojúhelníková výmalba, spíše horizontální (pod šikminou zelená).

Dotaz   Přeji hezký den a zároveň prosím o radu. Stavíme rodinný dům, z 80% máme okna 120x150 v odstínu zlatý dub. Jelikož je to větší rozměr, máme je doplněna slabými příčkami /tvar kříže, v jednom okně čtyři pole/ a budeme objednávat ještě francouzské dveře šířky 2400, výšky 2340 /budou trojkřídlé/ a dvoje balkonové dveře 1000x2150. Myslíte si, že by to vypadalo vkusně, pokud bych nepoužila "kříž" jako v oknech ale místo toho jen v první horní třetině dveří proužek? Nedokážu si to představit. Francouzské dveře budou v přízemí a hned nad nimi v prvním patře oboje balkónové dveře. Jinak z každé strany francouzských dveří je jedno okno právě o rozměru 120x150. Předem děkuji za váš názor.
Odpověď  

Dobrý den, můžete volit variantu jako u oken, ale s dvěma vodorovnými proužky nebo variantu bez proužků. Jedná se o francouzské dveře, tj. až k podlaze, které jsou š. 3x80 a 100cm. Přikláním se k možnosti nedávat na sklo nic, tedy ponechat ho bez proužků.

Dotaz   Přeji pěkný den, prosila bych o radu a Váš názor na zařízení a barvu stěn obývacího pokoje v právě opravovaném bytě. Máme objednanou rohovou sedačku 260x190cm ve smetanové barvě. Tato místnost je poměrně dost prosluněná (2 okna a 1 balkón) a podlaha bude z lamina - pařený buk. Moc děkuji za radu, Veronika B.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek můžete volit v odstínech buku, nebo tmavší - třešeň, wenge např. s kombinací světlých dvířek. Za sedací soupravou a na její protější (kratší) straně volte výraznější výmalbu - bordó, tmavou červenooranžovou apod. Doplňky v krémovém, čokoládovém odstínu. Zbylé stěny volte smetanové, odstín vycházející ze sedací soupravy.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu s umístěním postele (viz přiložený plánek). Plánuji vybavit jednopokojový byt obdélníkového tvaru pro 1 osobu. Na jedné kratší straně je vchod a vedle kuchyňský kout. Na jedné z delších stěn jsou dvě okna a na protilehlé kratší stěně okno a dveře na balkon (pod okny je topení). Vidím pouze dvě možnosti rozumného umístění postele: 1. v rohu podélně s delší stěnou naproti dveřím (nevýhoda je, že postel je nohami téměř proti dveřím, ale není zase pod oknem) 2. v protilehlém rohu příčně proti dveřím, také podélně s opačnou delší stěnou. Výhoda by byla nemít nohy přímo proti dveřím. Nevýhodné je, že část postele u hlavy i u nohou bude pod oknem, může tam tedy být průvan. Mohl bych poprosit o radu, která z variant by mohla byt příhodnější? Budu vděčný za každý názor. S pozdravem, J. P.
Odpověď  

Dobrý den, existuje ještě jedna možnost - rozdělit pokoj na ložnicovou část a obytnou kuchyň. Lůžko bude kolmo k stěně se kterou je teď podélně. Za ním umístit nízký skříňový nábytek. Takto oddělíte intimní část i od části určené pro návštěvu.

Dotaz   Dobrý den, mohli byste mi, prosím, poradit, jaká foliová kuchyně by se nejlépe hodila do tohoto interiéru: Kuchyň s obývákem tvoří L - dlažba v kuchyňském koutu je keramická slinutá dlažba s probarveným střepem do pískové barvy, v obýváku je dřevěná podlaha TIGER WOOD (viz. obrázek), dveře jsou z folie olše. Je to podkrovní byt, naproti kuchyňskému koutu jsou balkónové dveře a v obýváku je střešní okno. Velice děkuji za Vaše rady.
Odpověď  

Dobrý den. Volil bych kombinaci nedřeveného dekoru – vanilková, žlutavá, krémová společně s hliníkovými prvky.

Dotaz   Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně dětského pokoje. Rád bych ho vymaloval barevně. Pokoj je na jih s balkonem, nábytek v javoru a rustikálu s zelenooranžovými doplňky. Děkuji předem za odpověď. Nashledanou a hezký den, Ota.
Odpověď  

Dobrý den. Vzhledem k tomu, že se jedná o dětský pokoj orientovaný na jih (je tedy prosvětlený) a nábytek je v javoru (tedy světlý), nebál bych se odvážnějších barev (i sytějších). Vhodná by mohla byt zelenožlutá, kiwi či pistáciová.

Dotaz   Dobrý den, již jste mi jednou radili ohledně barevného sladění nábytku v obýváku. Teď mám ještě jeden dotaz ohledně malby stěny. Na obrázku, který posílám, je široká zeď. Tu bych chtěla vymalovat jen asi od TV po začátek židle (od půlky, kde je židle, je červeno-bílá kuchyň). Chtěla bych tam středně tmavou malbu asi v šedé barvě (nábytek bude bílý, tmavě šedý kusový koberec a červené doplňky). Nevím ale, jaký tvar a jestli vymalovat celou půlku nebo nechat u stropu místo, nebo třeba vymalovat jen pruh. Od TV je ještě asi nevyfocený metr volného místa a pak začíná balkón. Moc děkuji, Katka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Odstín šedé je jistě nadčasovou volbou, kterou bych na stěně uvítala. Můžete zvýraznit prostor naproti jídelnímu stolu, či přímo u něj, popř. se můžete chytit navazující linky, nějaké její výšky a udělat široký pruh. Horizontální výmalbou prostor prodloužíte zatímco vertikální rozdělíte a spíš zvýšíte. Pokud chcete prostor opticky oddělit na obývákovou část a část jídelní, pak můžete vymalovat prostor obýváku šedým odstínem až k prostoru stolu.

Dotaz   Dobrý den, budeme se stěhovat do zrekonstruovaného bytu, kde jsou nové tmavé podlahy (nejspíš ořech). Nevím si rady s barvou stěn v obývacím pokoji, kam musí vejít rohová sedačka a jídelní stůl (zřejmě skleněný) se čtyřmi židlemi (světlá pistáciová či krémová). Stůl k sedačce máme jednolitý skleněný, obývací pokoj mám 3,6 na 5,4m, jedno 3dílné okno s dveřmi na balkon na užší stěně. Byt je v přízemí, takže je tam málo světla. Chtěla bych, aby se opticky moc nezmenšil, přitom aby nebyl nudný. Vím, že ho mohu "rozsvítit" doplňky, ale stejně si nevím rady. Mohli byste mi prosím poradit, jaké barvy použít? Děkuji předem.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je byt méně osluněn, je dobré volit světlé a teplé odstíny (smetanová, vanilková, jemná béžová, pistáciová, či oranžová). Všechny tyto barvy lze použít jak na stěny, tak i na doplňky. Je dobré zvolit jeden odstín hlavní a další doplňkové. Naproti oknu můžete stěnu vymalovat výraznějším odstínem (oranžová, žlutá, pistáciová) a zbylé jen v jemném smetanovém, či vanilkovém nádechu. Tyto odstíny příjemně doplní a utlumí tmavá, ořechová podlaha.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s vymalováním stěn v obývacím pokoji. Máme podlahu v barvě tmavší borovice a rohovou sedací soupravu ostře oranžové barvy. Pokoj má velké okno s balkonem na jih a ještě jedno menší na východ. Rozměrově je 3,5 x 4m, je hodně prosvětlen. Za brzkou odpověď děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Oranžovou dominantní sedačku bych potlačila jemnou béžovou výmalbou (cappuccino). Jedna stěna (ta naproti sedačce) může být dominantní – vymalujte ji právě v odstínu sedačky.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme kuchyň a obývací pokoj v bytě. Obě místnosti jsou propojeny. V kuchyni je okno a balkonové dveře, v obývacím pokoji pouze okno. Kuchyňská linka bude do tvaru U, pracovní deska bude i pod oknem. Korpusy a pracovní deska jsou odstín wenge H1555, dvířka jsou lesklá bílá. Obklad za linkou bude skleněná deska Lacobel (může být matný?). Okna jsou bílá. Potřebovala bych poradit, jaký zvolit odstín plovoucí laminátové podlahy, dveří a výmalby v obou místnostech. Nábytek v obývacím pokoji bych volila ve stejných barvách jako kuchyňskou linku. Prosím i radu, jakou zvolit barvu sedací soupravy (má představa je bílá, popř. bílá s hnědou) a stolu s židlemi. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, Lenko, dejte na svou představu. Podlahu zvolte také tmavou a v obývacím pokoji sedačku doplňte kobercem ve světlém odstínu.

Dotaz   Poraďte mi, prosím! Nevím, zda mohu použít stejný typ dlažby a barvy před dům, za dům, na terasu, do garáže, do technické místnosti a na balkon, který je v horním patře. Je to vhodné? Chci dům sjednotit, nekombinovat příliš mnoho dekorů a barev. Děkuji za vyjádření.
Odpověď  

Dobrý den. Samozřejmě je lepší jednotnost, ale zase všeho s mírou. Ven se hodí jiné dlaždice než dovnitř. Takže minimálně takto bych to oddělil.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, která se týká barevného provedení stěn v obývacím pokoji. Ten je obdélníkového tvaru: kratší stěna měří 3,6 m a je na ní okno a balkónové dveře, ta delší má 6,4m. Chtěla bych použít dvě barvy, a to oranžovožlutou a olivově zelenou (tlumenou). V tomto pokoji i spíme (byt 2+1). Je docela tmavý, protože oknem moc světla neproniká (je tam lodžie, která zastiňuje; pokoj je dlouhý a okno na užší stěně). Potřebuji tedy veselou sluníčkovou barvu. Nevím, na kterou stěnu dát olivovou - zda na jednu širší stěnu (byla by za hlavou, když budu ležet v posteli), nebo na dvě užší stěny. Poraďte, prosím.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Optimističtější, teplejší barvu bych volila na delší stěně a zelenkavou na kratších. Tím se prostor opticky prozáří a oživí. Jelikož je ale také brán jako ložnice, pozor na výrazné odstíny – mohly by Vás rušit a spíše probouzet, než uklidňovat

Dotaz   Dobrý den, rekonstruujeme byt, v němž máme kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Na jedné stěně kuchyňské linky je okno, v obývací části jsou balkonové dveře. Chtěla bych poradit, jakou zvolit kombinaci odstínů kuchyně, podlahy a barvy stěn. Byt není tak světlý, jak by se mohlo zdát, proto bychom rádi podlahu v odstínu buku, zrovna tak dveře a zárubně bukové. U kuchyňské linky preferujeme spíše klasické odstíny dřeva. Poradíte, jaké odstíny světlého dřeva by se hodily k této podlaze? (Nám by se líbila olše.) Jaké doporučujete barvy stěn a pracovní desky? Líbí se nám antracitová, ale nejsme ničím vázáni, neboť vše zařizujeme nové. Předpokládám, že nábytek v obývacím pokoji by měl korespondovat s kuchyňskou linkou. Velice děkuji za radu a brzkou odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Na kuchyňskou linku, ale také do obývacího pokoje bych volila světlý odstín dřeva v javoru, jasanu či bříze. Olše se také hodí, ale je již tmavší. Pokud je prostor méně prosluněn, je lepší volit světlejší odstíny. K javoru se bude hodit antracitová (šedá) pracovní deska. Výmalbu pak můžete volit bordó na jednu stěnu a zbylé stěny smetanové.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme nově obývací pokoj (4x5m2, je na jižní straně). Na jedné kratší straně je bílé balkónové okno, na té protější jsou vchodové dveře. Podlaha je linoleum, vzor prken světlejší a trošku tmavší. Celkově vytváří dojem bukové barvy. Nábytek jsem zvolila v bříze a sedací soupravu v bílé barvě kombinaci s dřevem (též bříza – Ikea). Chtěla bych výraznější stěny, líbila by se mi třeba oranžová. Nevím, zda mám použít na všechny stěny stejný odstín, nebo jestli má být některá světlejším tónu. V jaké barvě by se hodily polštářky a postranní závěs. Moc děkuji předem za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Oranžovou či bordó výmalbu bych volila na dvou delších stranách a ty kratší bych vymalovala v odstínu smetanovém.

Dotaz   Dobrý den. Mám na Vás velikou prosbu – nově jsme zařídili obývací pokoj. Máme v něm čtyři okna a k tomu ještě balkónové dveře. (Z některých oken je nádherný výhled na hory.) Chtěla bych poradit, jestli dát do pokoje záclony a závěsy, nebo pouze závěsy. Jaká by se hodila barva a hlavně jaký typ uchycení zvolit (kolejničky, tyč...)? Přemýšlela jsem o organze.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně nejsem příznivec záclon. Závěsy bych volil v jednoduchém zdobení na nerezové tyči s decentními koncovkami.

Dotaz   Dobrý den, máme obývák o rozměrech 340 x 460 cm (má i balkón). Rohová sedačka je celá zelenkavá (viz. foto), obývací stěna BESTA buk s bílými dvířky, křeslo "Vladkovo" bříza se smetanovým potahem Ikea. Podlaha je světlá (bříza). 1.Jakou zvolit výmalbu a barvu doplňků (polštáře, závěsy, záclony)? 2.Jak doladit zeď za pohovkou?
Odpověď  

Dobrý den! Použijte zelenožlutou výmalbu, dekorační prvky a závěsy mohou být v přírodním světlém odstínu (třeba krémové). Jednu stěnu můžete zvýraznit tapetami www.atelier-point.com.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou ohledně barvy nábytku do obývacího pokoje. Jedná se o klasický obdélník 4x6 m s balkonem. Podotýkám, že není příliš slunný. Na podlaze bude položena podlahovina Meister - compact clic - odstín bambus. Dveře Sapeli dýha javor evropský. Váhám nad nábytkem, nabízí se třeba bříza a jiné světlé dýhy. Napadla mě však i bílá barva v kombinaci s šedo-červenými doplňky. Sedací soupravu máme novou, koženou v bílé barvě. Byla by varianta bambus - bílá schůdná? Díky za radu, K. Koutecká.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše varianta je jistě možná, prostor bude působit světlým, vzdušným dojmem, který můžete obměňovat doplňky v různých odstínech.

Dotaz   Dobrý den. Prosím, poraďte mi, jakou barvou mám vymalovat dětský pokojík o rozměrech 4x4m. Na jedné stěně jsou vedle sebe balkonové dveře a okno, takže je dost světlý a navíc je situován na jih. Měl by být pro tříletou slečnu. Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych odstíny oranžové, zelené a smetanové (popř. bílé).

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme zařízený obývací pokoj a chceme ho vymalovat, prosvětlit a zároveň udělat novou podlahu z PVC. Místnost je nyní poměrně tmavá, je orientovaná na severozápad. Půdorys je obdélník s rozměry 5,5x 4. Na jedné z kratších stěn je balkonové okno a dveře, na druhé z nich jen dveře. Na jedné delší straně máme dvoje dveře. Sedačka je rohová, tmavě modrá (umístěná v nejtmavším rohu proti oknu). Nábytek je bukový: stolek kombinovaný se sklem je u sedačky, skříňky (různé výšky) jsou na delší straně mezi dvěma dveřmi). V druhé části místnosti je u okna jídelní kout skládající se z prosklené vitríny, stolu a židlí (třešeň tmavá, látkový potah na židlích je ve stejném odstínu jako sedačka). Závěs, polštáře a ubrus jsou v žlutooranžové barvě. Prosím o radu, jakou barvu zvolit na stěny. Napadly mě dva odstíny žluté – proti oknu (tam, kde je sedačka a vitrína) bych dala světlý, u okna a skříněk z buku jsem chtěla zkusit tmavou. Ale to se prý dělá úplně opačně. Nevím si rady. Zároveň si už nejsem jistá, jaký odstín podlahy. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji, volila bych podlahu ve světlém buku. Výmalbu doporučuji v kombinaci vanilka a smetana (tmavší barva by měla být za sedací soupravou a jídelním koutem, u oken světlý odstín).

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat na barvu obývacího pokoje. Nevím totiž, jak vymalovat. Sedací souprava je tmavě oranžová, konferenční stolek a stolek pod TV jsou v bílé barvě. Obývák je spojený s kuchyní, která má veškerý nábytek v barvě třesně. Z obýváku vedou dveře na balkon, na tuto stranu svítí sluníčko celý den. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, zkusil bych odstíny cihlové.

Dotaz   Dobrý den. Poraďte mi, prosím, chceme předělat celý obývák (5 x 3m). Bydlíme v bytovce. Okno s balkonovými dveřmi v bílé barvě směřuje na jih. Nevíme, jakou zvolit barvu dveří, podlahy, nábytku, sedací soupravy a výmalby. Je nám přes padesát let, ale chtěli bychom interiér s lehce moderním nádechem. Můžete nám poradit? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji, variant je opravdu mnoho. Můžete volit podlahu s dveřmi v odstínu dubu, výraznější sedací soupravu v cihlové barvě, nábytek v ořechu, výmalbu proti sedací soupravě v temné cihlové barvě a zbylé stěny smetanové.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu ohledně výšky stropu a barvy. Hlavní obytný prostor (obývací pokoj, jídelna, kuchyň) je široký 6m a dlouhý 7,5m. Na severní straně je okno 1,4 x 1,8m; na jižní straně je okno 1,4 x 1,5m a balkonové dveře se vstupem na terasu 2 x 1,6m. Prostor je vybaven rustikálním nábytkem barvy světlý dub. Podlaha je keramická světle hnědé barvy "rustikál". Současná výška stropu je 2,5m a zdá se mi nedostatečná. Uvažuji o změně stropu. Měl by být s viditelnými stropními trámy profilu 18 x 24cm v osové vzdálenosti 107cm. Nad trámy by měla být omítka se zrnem 1,5mm. Prosím o doporučení výšky stropu a barevné kombinace. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, rád bych Vám poradil, ale obávám se, že tento dotaz nelze řešit písemnou formou.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si v novostavbě byt a potřebovali bychom poradit se žaluziemi do obývací části s kuchyňským koutem. Místnost má podlouhlý tvar (7,5m x 4m), okno je tzv. francouzské, na balkón vedou posuvné dveře. Nevím, jestli na ně můžu dát klasické žaluzie. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak jinak vyřešit stínění? Vůbec nevím, co je teď v tomto směru moderní a po čem se mám v obchodě ptát. Předem díky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit jemné bílé žaluzie, které by se měly v okenním rámu natolik schovat, že by nemusely při posunu vadit. Pokud by to nebylo možné, můžete použít jemné panelové vnitřní závěsy nebo tzv. římské rolety v pastelových odstínech, aby se sluneční záření odráželo a interiér se příliš nezahříval.

Dotaz   Na apríla jdu do důchodu a abych nevyšla z pracovního nasazení, mám naplánovanou výměnu oken v celém bytě. Je jasné, že po takové akci budu muset zákonitě vymalovat. Teď bydlím v paneláku, ale v původním bytě jsem měla daleko obývák. Když jsem nábytek dala do panelákového pokoje, je tam poněkud těsno. Přesto jsem se pokusila o malé úpravy, vyměnila jsem velkou sedací soupravu za menší rohovku a doplnila křeslo s malou podnožkou. Jídelní stůl je nutný, schází se u mne často velká rodina. Já hodně šiju, cvičím, pracuji na počítači, hlídám vnučky všemi aktivitami, které taková činnost obnáší. Také doufám, že mi v důchodu zbyde čas na čtení. Knihovnu mám možná zbytečně velkou, ale když jsem se pokoušela dopočítat úspory, vyšlo mi, že ušetřím jen jeden 80 cm modul. Budu muset zřídit stolek pod televizi a pro video. Barevně mi pokoj vyhovuje tak, jak je - hnědá s béžovou, která se opakuje na sedačce. Jen mi nepasují proužky na křesle, ale už mám bílý potah na výměnu, který možná obarvím na béžovo. Vymalování pokoje orientovaného na jih, prozatím bez stínících staveb před domem, mi moc starosti nedělá, stěny jsou bílé, zato jak vidno z fotografií je tam hodně obrázků. Spíš bych ráda změnila rozmístění nábytku. Myslíte si, že by to šlo? Pokoj má jen 3,45 x 5,40, dvoje dveře a balkonové okno s dveřmi zabere celou stěnu. Tmavé závěsy jsou nyní nutné kvůli televizi a práci na počítači (ten je přenosný, takže na stole je buď notebook, nebo šicí stroj, rodinné akce jsou pořádány s ohlášením předem, takže se vše uklidí do skříní v pokoji a může se prostřít. Stůl je rozkládací a občas je opravdu nutné jej rozložit, aby se najedlo 10 osob najednou). Myslíte si, že mi jde taky poradit? Předem dík! Vlastina.
Odpověď  

Dobrý den, z dopisu lze vyčíst, že tento obývací pokoj slouží také jako jídelna a pracovna. Prostor je tedy multifunkční, a co se týče dispozice velmi stísněný. Navrhoval bych oprostit místnost od věcí, které ji příliš zaplňují. Budete se v něm cítit mnohem lépe a volněji. Také velká rodina tento nový vzdušný prostor zcela jistě ocení.
Doporučil bych vyměnit koberec za podlahu v dekoru dřeva nebo za přírodní marmoleum. Pouze v místě konferenčního stolku zvolte pro větší komfort lokální koberec.
Jídelní část s rozkládacím stolem by byla hezká u okna s balkónovými dveřmi. Pohovku se nebojte umístit i do prostru, tím se jednotlivé části oddělí. A zkuste se držet hesla, že méně znamená někdy více.

Dotaz   Přeji krásný den. Prosím o radu, jakou barvou vymalovat obývací pokoj o rozměrech 4,90 x 5,40 m. V místnosti jsou na jedné stěně dvě okna o rozměrech 150x120 a balkonové dveře. Nábytek máme vyrobený na míru, je to masiv, barva mahagon. Podlaha plovoucí v dekoru buk. Nábytku bude minimum: komoda, knihovna, skříňka, tři police, televize na stěně obložená deskou - viz přiložené foto –je to v barvě mahagon. Mám ráda teplé barvy a jemné odstíny. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolený mahagon je velice dominantní dekor, vybraná buková podlaha by ho měla trochu zjemnit. Doporučoval bych místnost oživit barvami, pro výmalbu vyberte kombinaci světlých odstínů. Neuvádíte design pohovky, zaměřil bych se i na ní, aby svým dekorem vytvořila druhý výrazný bod v místnosti.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s výmalbou ložnice, případně s volbou odstínu nábytku (vestavěných skříní) a tapety za postel. Místnost není velká, jsou v ní balkonové dveře (šířka 150 cm), od postele na jednu stranu zbývá 110 cm, a na druhou asi 60 cm. Děkuji a přeji hezký zbytek dne.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych tapetu v jemném smetanovém odstínu v kombinaci s čokoládovým vzorem. Také můžete zkusit výmalbu v těchto tónech. Korpus vestavěné skříně volte v dekoru postele, kombinujte jej se světlými bílými dvířky či se zrcadlem v alu lištách, možný je i bílý lacobel.

Dotaz   Dobrý den. Chci se zeptat na vhodnou kombinaci barev na stěny do obývacího pokoje. Ten je na západní straně. Sedací souprava zde bude v kůži, odstín "šedobílá", nožky mořené - wenge. Stejnou kombinaci barev chci užít i na TV panel a knihovnu. Já si to představuji asi takto: Na stěnu za sedačkou chci umístit vlysovou tapetu - buď světle azurovou, nebo bílou s šedým či černým motivem. Stěnu naproti sedačce s TV panelem bych nechala bílou, stejně tak i stěnu naproti vstupním dveřím, kde jsou okna a balkon. Na stěnu po levé straně u vstupních dveří chci umístit knihovnu v lesklé bílé. Je možné použít na zvýraznění knihovny např. světle hnědý odstín barvy na stěnu? Doplňky (polštářky, závěsy) bych chtěla ladit spíš do chladných odstínů. Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych zajímavý odstín tapety v azurové barvě, proti ní zvýraznit televizní sestavu výmalbou taktéž v tomto odstínu. Zbylé stěny poté třeba smetanové. Knihovna bude zajímavá barevnými hřbety knih, takže ji už víc zvýrazňovat nemusíte.

Dotaz   Dobrý den. Uvažuji o vertikálních žaluziích do obývacího pokoje, ve kterém je typická paneláková soustava oken s balkonovými dveřmi. Je vhodné dát delší žaluzie na balkonové dveře a kratší na okno? Potom bude vidět topení. Nebo mám dát žaluzie až na zem na celou soustavu oken? Opticky zmenším pokoj a zabráním průchodu tepla. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Z estetického hlediska je dobré volit jednotnou délku žaluzií. Samozřejmě z funkčního je to horší, ale kompromis musíme hledat vždycky. Volila bych delší jednotnou délku.

Dotaz   Dobrý den. Mohla byste mi, prosím, poradit, jakou mám zvolit doplňkovou barvu v kuchyni? Ta je v dekoru olše, výmalba bude ve vanilkovém odstínu. Podlaha má podobný odstín jako kuchyňská linka. Dále by mne zajímalo, jak byste zařídila a vymalovala místnost, která má pouze 16 m2 a je ve tvaru L. Místnost by měla sloužit jako obývací pokoj a jídelna, přičemž jídelní kout bude umístěn ve výklenku. Proti vstupním dveřím jsou dvojité dveře na balkon, z pokoje je výhled na zeleň a stromy, které rostou přímo před domem. Na podlaze jsou bukové parkety, dveře na balkon jsou bílé. Zasílám fotografie místnosti, ty ale bohužel pocházejí ještě z doby před rekonstrukcí (výklenek na jídelní kout bude po pravé straně při vstupu do místnosti). Prosím o radu, v jakých barvách mám tak malý interiér zařídit, hlavně s ohledem na zeleň. Předem vám moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Jako doplňkovou barvu do vaší kuchyně bych vybral červenou v různých odstínech - od pastelových tónů až po ty tmavé. Výmalbu v celém prostoru volte světle žlutou, prostor se tím sjednotí a bude dobře korespondovat se zelení. Okno na balkon se nabízí k romantické dekoraci dlouhým lehkým voálem.

Dotaz   Dobrý den, jsem studentka vysoké školy a potřebovala bych poradit s pokojem o rozměrech 4, 8 x 3, 5 m. Je orientovaný směrem na východ a celou východní stěnu tvoří okno s balkónovými dveřmi. Představovala bych si v něm: pracovní stůl do písmene L nebo U, knihovnu, šatní skříně s velkým úložným prostorem a dvoulůžkovou postel o délce 2, 2 m. Přibližnou představu již mám, viz. přiložené obrázky. Jde mi především o efektivní rozmístění nábytku a o doporučení barvy nábytku i stěn s kobercem. Bude pro mě dostačující standardní výška pracovního stolu 75, 5 cm? Jsem vysoká 1, 82 m. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, kromě navrženého nábytku bych Vám doporučil také otevřené police na knihy, časopisy a CD, které budete jistě ke studiu potřebovat. Pokud můžete, tak monitor k PC nedávejte přímo proti oknu. Na jednu stěnu nebo její část využijte designovou tapetu nebo nápadité stickery. Já bych navrhoval kombinaci béžové, bílé, tmavě červené a doplňky s metalickým efektem – stříbro, vysoký lesk. Barevné sladění však velmi záleží na Vašem osobním vkusu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit se zařízením garsonky, v níž je kuchyňská linka dohromady s obývacím pokojem. Chtěla bych lino jako imitaci světlé plovoucí podlahy, kuchyňská linka by se mi líbila azurově modrá. Jakou mám vybrat barvu sedačky, stěn a nábytku? Nebo by bylo lepší mít vše v přírodní barvě světlejšího dřeva třeba v kombinaci s vanilkou? Pokoj je hodně prosvětlený, po celé délce je balkon. Děkuji za odpověď, Yvonne S.
Odpověď  

Dobrý den, místo lina zkuste na podlahu využít marmoleum. Jde o přírodní materiál, který má lepší užitné vlastnosti. Světlý odstín bude do malého prostoru zcela jistě vhodný. Modrá kuchyňská linka je zajímavý nápad, interiér bude velmi originální. S ohledem na tuto barvu bych doporučit použít také bílou, červenou, v malém množství černou, ale i další odstíny modré. Nábytek volte v laminu ve vysokém lesku v jedné či dvou z uvedených barev, sedačku tmavě modrou či červenou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jde o moderní novostavbu RD, v níž jsou okna cherry amareto. Zvolili jsme kuchyňskou linku wenge s hliníkovými lištami, nerez spotřebiče, ostrůvek ve wenge, horní skříňky s nerez rámečkem a dolní ve wenge. Vaření a mytí je v ostrůvku, pracovní deska je světle šedá. Protože je zde podlaha quick step U1015 jantarové plaňky, zdá se mi prostor celkem tmavý. Co byste doporučili za výmalbu mezi horní a dolní skříňky? Jinak je kuchyňská část propojená s obývákem, zatím je vše vymalované na bílo. Je možné použít i nějakou barvu na stěnu? Prostor je obdélníkový, cca 50m2, přibližně v půli je rozdělen dveřmi na chodbu, kde je podlaha šedé lamino, a naproti dveřím balkonové dveře. Interiérové dveře zvolíme nejspíš javorové v celém domě, aby nebyl prostor tmavý. Hodily se k různému nábytku? Děkuji velmi za rady.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jako obkladovou barvu kuchyňské linky bych volila jemný odstín pracovní desky, nebo také zádový panel v odstínu pracovní desky. K tomu bych volila výmalbu v červeném (cihlovém, teplém žlutém) odstínu v kombinaci s jemnou smetanovou až cappuccinovou barvou.

Dotaz   Dobrý den, psala jsem Vám dnes do on-line poradny. Tam jsem uvedla, že uvažujeme o prvcích jako krb, akvárium, skleněné dveře, sloupek obložený kamenem... Zasílám Vám půdorys bytu, jedná se o ten nejdelší pokoj. Představujeme si to takto (prosím o radu z designerského pohledu): ložnice u balkonu - šatní skříň (vlastně od balkonových dveří po délce stěny), postel na protější zdi směrem ke skříni. Obývák - úzký sloupek ke stropu obložený kamenem (nevíme, zda po obou stranách zdi, či jen z jedné části). Ty sloupky by oddělovaly místnosti, mezi nimi by byly zasazené čiré skleněné posuvné dveře. Teď ale nevíme, jak uspořádat ve zbývající místnosti sedací soupravu, LCD a zmiňované akvárium s krbem. Já bych si to předělení takto představovala, přítel naopak by chtěl sloupek popř. sloupky a u jednoho z nich akvárium netypického tvaru (např. sloupkovité). Skleněné dveře by úplně vypustil. Prosíme o Vaši radu, ať to můžeme konečně rozlousknout. Pokud to vidíte úplně jinak, budeme vděční za radu. Děkuji moc za odpověď. Rozměry pokoje: 9x3, 5m. Orientovaný je na západ, ložnici chceme minimální, obývák větší. Příčku lze vybourat.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Naznačila jsem první nápad a rozmístění jednotlivých zón a prvků na půdoryse. Vše ale závisí na přesných rozměrech. Volila bych oddělenou šatní část s vestavěným akváriem nad sedací soupravou, pro jeho obsluhu by bylo využíváno šatního prostoru. Také z obytné části by bylo čisté akvárium, které by mohlo být zasazené ve zdi obložené kamenem. Posuvné skleněné dveře by mohly oddělovat celou ložnicovou část od obytné. Popř. průchod kolem šatního prostoru by byl volný a celý šatní prostor by se odčlenil a vytvořil blok. Příčky by byly tvořeny sádrokartonem s nosnou konstrukcí pro akvárium. V ložnicové části by bylo možné vytvořit nad postelí nebo vedle ní v příčce niky, které by mohly být osvětleny a tvořily by tak příjemnou dekoraci a strukturu. Umístění krbu a televize bych volila proti sedací soupravě, která by mohla být také do tvaru L.

Dotaz   Dobrý den, máme problém - chceme jeden pokoj přepažit ytongem a udělat z něho dva. V části u balkonové sestavy by byl obývací pokoj, za ním pak ložnice. Do stěny jsme chtěli zabudovat úzké okno, aby bylo možné ložnici větrat. Nevíme však, zda to okno umístit pod strop vodorovně, nebo podélně po obou stranách stěny. Nebo bude lepší vyřešit to úplně jinak? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Tento dotaz je velice specifický a závisí na přesných dispozicích místnosti. Nevolila bych variantu rozdělení pokoje v celé výšce, lepší bude optické rozčlenění jednotlivých částí. Jednou z možností je použít 1,5 – 2 m vysokou zeď a její horní část využít jako odkládací prostor pro knihy, nebo ještě lépe pro květiny. Alternativ je více, ale bez konkrétního půdorysu nejsem schopná je navrhnout.
Dotaz   Dobrý den mám otázku, která se týká žaluzii. Spadla mi na ně krabice a ony se pod tíhou promáčkly. Musím vyměnit celé balkonové žaluzie, nebo je nějaký trik, kterým by se to dalo narovnat? Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, ve Vašem případě by bylo nejvhodnější pozvat si přímo na místo odborníka na tyto technické typy zastínění oken. Pomůže Vám správě zhodnotit stávající stav a poskytne Vám odbornou radu tak, aby oprava byla kvalitně provedená.

Dotaz   Dobrý den,ráda bych si nechala poradit jak rozvrhnout nábytek v obývacím pokoji.Má netypický tvar(v nákresu nábytek prosím ignorujte)a ráda bych jej prakticky rozdělila i na kuchyňský kout-stůl a 3 židle(do zkoseného rohu vpravo-za vchod na balkon).Prosím o Váš názor popř. radu jak na to. Velmi děkuji.
Odpověď   Dobrý den, bohužel nemám k dispozici zmiňovaný nákres.
Dotaz   Dobrý den, prosím o váš odborný názor a radu. Mám kuchyni (bílá-Hanák, pracovní deska černá)spojenou s jídelnou a obývacím pokojem-je to jeden velký prostor,jen sedačka je vidět částečně a částečně je za rohovým výklenkem. V kuchyni a jídelně je dlažba-světlá s velmi jemnými černošedými a béžovými čmouhami. V jidelně je stůl s židlemi (barva buk mořený na ořech). Budu si pořizovat nějakou jednoduchou stěnu v témže provedení. Sedací soupravu mám již koupenou (Natuzzi-sv.smetanová kůže). V pokoji chci udělat novou podlahu (teď je tam ještě PVC-na něm byl koberec), která bude navazovat na dlažbu. Nevím, jaký odstín by byl nejvhodnější, aby se hodil k sedačce a dlažbě. Také chci nechat obložit zárubně a nové dveře a nevím, v jakém barevném provedení by byly nejlepší a také šli barevně k nábytku. Můžete mi prosím, také poradit, jak mám vymalovat pokoj a jídelnu? V kuchyni je vidět jen bílý strop a kousek stěn nad linkou, která je na levé i pravé straně. Z kuchyně vedou balkonové dveře a okno (celá šířka kuchyně) na terasu. Na protější straně - to je v obývacím pokoji je téměř celá stěna s vyplněna okny.Jídelna je mezi kuchyní a obývacím pokojem. Omlouvám se, jestli je to trochu zmatené. Mnohokrát děkuji za odpověď. K.Kubalíková e-mail:kubalikova@tiscali.cz
Odpověď   Dobrý den, k barevnosti bílá - ořech - světlá smetanová? je vhodné doplnit buď bělený dub podlaha i dveře. Taky dub přírodní. V případě , že máte ráda světlé jemné interiéry je vhodné volit odstín podlahy v bílém smetanovém provedení např. litá podlaha (pro podlahové topení) stejně i dveře. V prvníc dvou je vhodné na zdi použít kouřovou hnědou - capuccino, u poslední odstíny jako červená- krev, zelená olivová, oranžová - pomerančová.
Dotaz   Hezky den, chtela bych se zeptat, jak nejlepe vyresit vsazeni psich dvirek do prosklenych balkonovych dveri. Jestli je spise dat do nepruchoziho francouzskeho okna nebo do oteviracich dveri hned vedle. A jak lze toto technicky realizovat. Dekuji.
Odpověď   Dobrý den, technicky je vhodnější osazení do pevných dveří. Doporučuji detaily projít s truhlářem nebo sklenářem. Osobně to vidím tak , že na pevném křídle vytvoříte tzv. poutec vodorovnou příčku po celé délce ve v. podle vašeho miláčka a tento otvor osadíte rámem se zatepleným přechodem.
Dotaz   Dobrý den.Prosím o radu.V rodinném domě máme z 80% velikost oken 120x150. Okna jsou ve zlatém dubu a abychom je opticky zmenšili použili jsem příčku do tvaru kříže /1 okno-4 políčka/.Co nejdříve ale musíme ještě doobjednat francouzské dveře š.2400x2340v. /3 křídla/ a dvoje balkonové dveře o velikosti 1000x2150. Pokud bychom ale tentokrát použili místo "kříže" u dveří jen proužek v první horní třetině, nevypadlo by to prosím nevkusně? Francouzské dveře jsou v přízemí, z každé strany fr.dveří je jedno okno právě o velikosti 120x150 a přímo nad fran.dveřmi jsou již zmíněné balkonové dveře.Děkuji za radu. Tento dotaz jsem psala asi před týdnem do vaší poradny, ale jelikož dveře musíme objednat do konce tohoto měsíce,piši ještě dnes.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud máte okna dělená členěným rámem a ne vnitřním ozdobným proužkem, pak bych již do fr. ani balkon. oken tento proužek nedávala a nechala je pouze hladké, bez členění.
Dotaz   Dobrý den.V novostavbě chceme zařídit dětský pokojík pro holčičku/2roky/.Zatím nejsme ničím limitiváni,proto bych Vás chtěla poprosit o radu při výběru barvy nábytku ,plovoucí podlahy a malby stěn/event. kterou stěnu v sytějším odstínu/.Pokoj je o rozměrech 3.7x4.3m.Jsou zde balkonové dveře,umístěné směrem na jih v medové barvě a střešní okno umístěné na západ. Dveře do pokojíku,jsou proti zdi se střešním oknem,také v medové barvě.Mám ráda světlé a teplé barvy.Dále bych se chtěla zeptat,kam je nejvhodnější umístit postel.Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek můžete volit světlejší, v teplém nádechu (olše, javor, či jasan) s veselou výmalbou v oranžovém, zeleném odstínu. Šikminu vymalujte ve světlém nádechu - smetanová. Postel umístěte k šikmině, jelikož tento prostor se jinak špatně využívá.
Dotaz   Prosím o radu, jaké barvy zvolit na stěny pokoje o rozloze 15,5 m2. Jednu stěnu tvoří balkonové okno.Nábytek je v béžové barvě lemovaný černě.Plovoucí podlaha- suchá mořská tráva. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, variant a kombinací je mnoho. Můžete pro zajímavost prostoru volit nestandardní fialovošedou sytější na stěny světlejší na strop. V kombinaci s béžovou a mořskou trávou bude prostor podbarvený a s doplněním odstínu antracitu na doplňcích bude mít zajímavou hloubku.
Dotaz   Zpráva pro ing. Milicu Čudkovou: Provádím rekonstrukci většího rodinného domu v Mohelnici, okr.Šumperk (30 km od Olomouce). Dům má 2 patra + velkou půdu. V přízemí byla vinárna - právě dokončena rekonstrukce na byt. Ráda bych s Vámi spolupracovala. Aktuálně - potřeba zařízení/doladění většího obývacího prostoru, který je společný s kuchyní (Hanák)- původně 2 velké pokoje. Jedná se o lustry, nábytek, stůl,atd. Toto velmi spěchá. V 2.etapě - návrh/případně realizace - řešení půdního prostoru, rekonstrukce 2.patra, úprava nevyužívaných prostor balkónů, pergola či zimní zahrada.Tel.02209114.Děkuji za zprávu. Přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den, děkuji moc za váš zájem. Velmi mě to těší. Bohužel v této chvíli mám rozpracovaných hodně projektů a z časových důvodů bych se vám nemohla plně věnovat.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych poprosila o radu.Dokončujeme novostavbu, máme okna a balkonové dveře /typu EURO/ medové barvy.Jako zastínění bych chtěla asi zvolit horizontální žaluzie.Nevím si však rady při výběru barvy.Myslela jsem v barvě oken,nebo světlejší odstín, ale ne imitaci dřeva.Podotýkám,že kování oken je chrom- mat ,podlahy budou dub,nábytek světlý /bříza/.Nebo mám volit úplně jiný typ zastínění?Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, vhodný je odstín kovový šedý. při volbě odstínu okna bude toto působit těžce a tmavě. Pro zjemnění můžete volit dekorační panely vertikální v provedení látka .
Dotaz   Dobrý den ,nevím si rady s výmalbou dětského pokojíčku/pro holčičku/.Jedná se o podkrovní pokoj o rozměrech3,8 x 4,8m.Delší stěna je se šikminou a střešním oknem /na východ/,na protilehlé straně jsou dveře.Balkonové dveře/medové barvy/ jsou situovány na jih v kratší stěně. Líbí se mi jarní zelená barva,ale nevím,které zdi mám touto barvou vymalovat a které nechat bílé eventuelně smetanové.Dále se chci touto cestou zeptat,jestli je vhodné zkombinovat,podlahu plovoucí –přírodní dub, nábytek jednoduchý, barvy bříza a výmalbu jarní zelená-bílá?
Odpověď   Dobrý den. Jistě je možné volit barvy, které popisujete také s nábytkem. Volte ale podlahu dub s medovým nádechem. Šikminu volte světlejší, smetanovou. Pod šikminou můžete volit zelenou, a protilehlou stěnu, pokud nebude stěna zaplněna nábytkem. Doplňky můžete volit v oranžové barvě.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. V novostavbě zařizujeme podkrovní ložnici. Podlaha je plovoucí laminátová dub královský, balkonové a interiérové dveře jsou medové barvy.Nábytek bude v bílé barvě.Jakou barvou vymalovat zdi a jak barevně sladit doplňky-povlečení atd.? Myslela jsem vymalovat v barvě capucino,nebo olivově zelenkavá, ale nevím jak pak celkově ložnici doladit.Nebo je tato výmalba nevhodná? ? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den K dubu bude olivove zelena nadherna. Doplnky bych volil do prirodnich odstinu.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.V domku po rekonstrukci zařizujeme podkrovní ložnici.Podlahy jsou zde plovoucí laminátové-dub přírodní parkety. Balkonové dveře EURO,vnitřní dveře v kombinaci s mléčným sklem v barvě medové.Nábytek bílý.Jakou barvou a které zdi mám vymalovat? Chtěla jsem olivovou nebo fialkovou,ale manžel právě tyto barvy nechce.Myslela jsem tedy na nějaký pastelový odstín kávy,ale nevím jestli je vhodný a také nevím které zdi vymalovat.Místnost je o rozměrech 4,3*3,8 m. Často doporučujete vymalovat zeď za lůžkem,jenže to v tomto případě musí být čelo lůžka pod šikminou.Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Vubec bych se olivove nebal (pokud nebude v agresivnim odstinu) - k dubu bude krasna. Vymaloval bych vsechny steny mimo sikminy.
Dotaz   Dobrý den.Chtěla bych vás porosit o radu.Zařizujeme dětský podkrovní pokojík.Chtěla bych 2 zdi vymalovat jarní zelenkavou barvou,zbylé bych ponechala bílé.Mohu vymalovat zeleně zeď pod šikminou a zeď kolmou na ní ,nebo musím vymalovat protilehlé zdi? Pokojík má rozměry 3,8*4,8m.Pokud vymaluji zeď pod šikminou která je delší a protilehlou zed ,nezúží se ještě více opticky pokojí? Není pak lepší vymalovat kolmé zdi?V kratší zdi jsou umístěny balkonové dveře na jih,tu bych asi ponechala bílou.Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Rozhodne bych volil malbu pres roh - tedy NE protilehle steny.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně tónování stěn. Zařizuji obývací místnost s kuchyní o velikosti 33 m v podkroví, téměř po celé šíři domu, tedy téměř obě protilehlé stěny jsou skosené. V místnosti jsou ze 3 stran okna (střešní, normální 2 okna, balkonové dveře) Všechen nábytek včetně kuchyňské linky je v třešni (calvados), podlaha lamino mořská tráva (světlá s žíháním do béžova, hněda a šeda), sedací souprava ve smetanové kůži. Doporučili byste tonovat stěny? A když, tak i šikminy nebo jen rovné stěny? Těch moc není. Ráda bych, aby prostor působil teple a útulně. Děkuji za radu!
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila výmalbu v jemných tónech cappucino, smetana popř. vanilka. Tmavší cappucino na kratších stěnách. Pokud jsou šikminy dostatečně vysoko můžete také ty vymalovat. Delší stěny poté ve světlém cappucinu. Popř. za sedací soupravou vytvořit zákoutí v bordó odstínu.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jak vymalovat obývací pokoj o rozměru 4x5m s velkým oknem a balkonovými plast.bílými dveřmi.. Plovoucí podlaha a nízký nábytek je buk.Sedací souprava rohová tmavě modrá.Ctěla bych oranžovou nebo vínovou stěnu.Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v odstínech béžových, šedobéžových a popř. smetanových. Tak aby vynikla sedací souprava ve výrazném tmaém tónu.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu ohledně ovývacího pokoje. Stávající barvy-podlaha merbau, jedna stěna v barvě přírodního (světlého) betonu, na které je nábytek v odstínu bříza v kombinaci s šedou ( tmavší) folií). Stěna, kde která je z velké části prosklená ( 3x okna + balkonové dveře) zůstala bílá. Prosím o radu s odstínem stěn v protějším rohu, kde je rohová bílá sedačka. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Za sedací soupravu bych volila výraznější důstojný lila odstín popř. tyrkysový. Můžete zde také volit výraznou tapetu.
Dotaz   Dobrý den,měla bych na Vás několik dotazů.Rekonstruujeme panelákový byt a potřebovali by jsme tak trochu poradit s kombinací barev v kuchyni ,obývacím pokoji a na chodbě.V kuchyni si nevíme rady jakou barvou vymalovat linka je odstín calvados viz foto a jaké dát lino,které by přecházelo až na chodbu.V obývacím pokoji máme položenou plovoucí podlahu odstín třešeň,bílou balkónovou sestavu , tak bych se chtěla zeptat když zvolíme rohovou sedací soupravu v barvě oranžové zda se hodí nábytek v odstínu wenge/bílý lesk, wenge/pomerančový lesk nebo jen wenge pokud ne tak jaký by jste zvolili a jakou barvou vymalovat.Dále se dotaz bude týkat chodby tam jsem si zvolili obložky a dveře od sapeli LOTOS M 16 odstín třešeň a nevíme zda ve stejném odstínu zvolit vest. skříň a předsíňovou sestavu nebo zda se hodí k těmto dveřím odstín calvados s kombinací písková barva a jakou barvou vymalovat,jaké položit lino, které by mělo být stejné jako v kuchyni.Mnohokrát vám děkuji za odpověď./jen doufám, že vám došly fotografie/
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek bych volilav kombinaci wenge a bílého lesku. Doplňky poté v pomerančové barvě s bílou. Pomerančovou můžete zvolit za obytnous stěnou zbylé části výmalby v jemné cappucinové. V předsíni bych volila nábytek v kombinaci třešně, s bílým lakem, lacobelem, nebo pískovaným sklem. K tomu světlou pdolahu jak v kuchyňské části, tak i v části předsíně. V imitaci, světlého buku, javoru popř. břízy. Výmalbu v odstínu vanilkovém, tak aby se prostor opticky prosvětlil.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s barvou kuchyňské linky. Kuchyň, obývák a jídelnu máme v jednom otevřeném prostoru. V obývací části bude dubová podlaha z masivu, ve zbytku místnosti pak dlažba. Strop je otevřený do štítu, který bude obložený smrkovými palubkami. Dveře jsou z dubového masivu, další dřevěný dekor už nechci. Kuchyň bych si představovala s plně výsuvnými zásuvkami a výklopnými horními skříňkami. Líbí se mi barva wenge kombinovaná s bílou nebo cappuccinovou. Jelikož je v kuchyňské části malé okno a dveře na balkon, nad kterým je stříška, není tam moc světla. Protože se jedná o přístavbu, ostatní okna jsou střešní na západ. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den, Lenka.
Odpověď   Dobrý den, také bych již další dřevěný dekor nedoporučoval. Kombinace béžových a bílých odstínů s dubovým dekorem bude velmi elegantní. Na skřínky a dvířka využijte lamino ve vysokém lesku, které dodá kuchyni luxusní vzhled a výrazně oživí prostor. Wenge zvolte pouze jako akcent, např. na bočnice či pracovní desku. Horní skřínky navíc odlehčete matnou skleněnou výplní Satinato v hliníkovém rámu.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu, jak vymalovat zdi obýváku v paneláku. Jedná se o místnost cca 4 x 5,5 metru, kdy na kratší stěně orientované na jih je balkonové okno. Tmavě modrá sedačka je do písmene "U“, komody jsou z jen lehce opracovaného (přírodního) borovicového dřeva a koberec je šedý. Nynější vymalování je žlutooranžové - stěna za sedačkou žlutá a za nábytkem oranžová. Nově bych chtěla použít červenou dominantní stěnu a ostatní snad smetanové. Nebude to vypadat neuspořádaně? Přemýšlím o nějakém přehozu na sedačku. Moc děkuji za odpověď a vyřešení mého problému, Míša.
Odpověď   Dobrý den, červená barva se k tmavě modré velmi dobře hodí, použil bych ji ve formě designové tapety na jednu stěnu. Akcent ve stejném odstínu bych v prostoru ještě zopakoval na doplňcích – přehozu, polštářcích apod. Ostatní stěny vymalujte třeba světle hnědou v odstínu cappuccino.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na vás s dotazem, jak vymalovat kuchyň a jak vyřešit podlahu. Mám objednanou kuchyňskou linku v barvě černé lesklé metalízy kombinované se světlým dřevem. Nemohu přiložit fotky, ale obrázky lze najít na www.sconto.cz, kuchyně, str.3, obr.2 kuchyně Galaxy. Kuchyňská linka bude ve tvaru L o rozměrech 3x2 m. Celková plocha kuchyně je 20m2 (5 x 4), bude v ní skleněný jídelní stůl a kožené černé židle. Na jedné stěně jsou dvě okna, jedno z nich je s balkónovými dveřmi. Jedná se tedy o velmi prosvětlený prostor. Dále nevím, zda použít marmoleum (a v jaké barvě) nebo obklady či plovoucí podlahu. Jelikož je černá barva dvířek dost neobvyklá, nevím si rady s malbou a podlahou. S pozdravem Alice Rozumová.
Odpověď   Dobrý den přeji. K tmavé kuchyňské lince můžete volit výrazný odstín podlahy, třeba marmoleum v bordó barvě. K tomu budou hezké jemné neutrální tóny výmalby (cappuccino, béžová či smetanová). Druhou variantou je světlá podlaha (v dekoru světlého javoru nebo běleného dubu) spolu s výrazným odstínem výmalby a obkladu – lila či bordó v kombinaci s jemnou béžovou barvou.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem barev výmalby a obkladu mezi kuchyňskou linkou.Máme 3+1 v paneláku.Probourali jsme příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem,takže zbyl obdélník 4x8 m.Podlahu jsme zvolili laminátovou barva tmavá, DUB COTTAGEv celém prostoru.Mizi kuchyní a obývacím pokoj bude kuchyňský stůl pro 4 osoby,ještě nevíme jestli kulatý nebo hranatý.Jsme na SV straně,takže potřebujeme tento prostor prosvětlit.V kuchyňské části bude linka do L s vestavěnými spotřebiči v nerez úpravě.Linka je v kombinaci vrchní skříňky bílé creme a spodní hnědé mocca,pracovní deska krémová.Naproti lince je balkon,takže stěny jsou jen nad linkou a kolem balkónu.V obýyvacím pokoji je oranžová rohová sedačka a na protější stěně obývací stěna v barvě javoru,včetně konferenčního stolku.Celou jednu kratší stěnu tvoří velké okno a pod ním topení,takže zbývají jen dvě velké stěny k výmalbě,protože další stěnu jsme vybourali.Moc bych si přála něco hodně moderního,ale zároveň teplého a světlého,nebojím se ani tapet.Nevím jak vše skloubit,aby tento prostor nevypadal jak z cirkusu.Barev se nebojím,ale nevím jak a kde je kombinovat. Byla bych Vám moc vděčná, kdyby jste mi mohli poradit.Vím,že máte jistě hodně dotazů,ale začínáme s rekonstrukcí tento týden,takže bych uvítala,kdyby jste mi poradili pokud to jen bude možné.Děkuji, s pozdravem Markéta
Odpověď   Dobrý den přeji. Za sedací soupravu bych volila výmalbu nebo tapetu v čokoládové, či cappucino barvě. http://www.tapety-folie.cz/?gclid=CNegteS_7p0CFZaGzAod4HYuNA např. tapeta nordica nebo velvet, možností zde ale naleznete mnoho. K tomu za televití část v barvě sedací soupravy zbylé stěny v jemném cappucinu nebo smetaně. Kolem linky v barvě sedací soupravy.
Dotaz   Hezký den. Potřebovala bych poradit ohledně barev a vybavení obývacího pokoje. Ten je směrován na jižní stranu, kde jsou balkonové dveře a jedno okno, další okno směřuje na západ. Obývák je propojen s kuchyní a zatím z něj vede taky provizorní vchod na chodbu. Celkově má místnost půdorys ve tvaru písmene L. Budeme mít černošedou sedací soupravu, bude moderní hranatá a máme k ní objednané polštářky se žlutou výšivkou. Momentálně máme krémový koberec, do budoucna počítáme s dřevěným dekorem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu, doplňky a další dekory bych volila v kombinaci bordó, cappuccinové, šedé a světlého javoru, břízy nebo tmavého ořechu či wenge.
Dotaz   Dobrý večer, potřebovali bychom radu ohledně volby barev a uspořádání nábytku v obývacím pokoji. Já bych ráda použila fialovou nebo hráškově zelenou, popřípadě v nějaké kombinaci obě, ale vůbec nevím jak :o) Obývák je podlouhlý, viz foto, jedno okno na východ, druhé okno s balkonem je na jih, co se vybavení týká, tak bychom do něj chtěli umístit gauč, konfereční stolek, TV stolek, volně stojící lampu, PC stolek a poličky, no a možná nějakou pidi knihovničku. A zásadní otázkou zůstává také podlaha – teď jsou tam nalakované dřevěné čtverce, něco jako parkety ve světle barvě,tak jak se to kdysi dělalo, tak vzhledem k tomu, že se nám líbí spíše nábytěk v tmavší barvě,tak jsme uvažovali o namoření na tmavo. O koberci moc neuvažujeme - máme malé mimino, tak zhlediska údržby je koberec dost nepraktický, jedině kousek jako dekorace. Předem děkuji za odpověď a jakoukoliv radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v nadčasové lila barvě. Volila bych tento odstín proti oknu a jakoby v nice za světlejší sedací soupravou. Konkrétní plán rozvržení nábytku je nad rámec této online poradny. Dotaz můžete poslad do poradny emailové.
Dotaz   Dobrý večer, potřebovali bychom radu ohledně výběru barev a uspořádání nábytku v obývacím pokoji. Já bych ráda použila fialovou nebo hráškově zelenou, popřípadě v nějaké kombinaci obě, ale vůbec nevím jak. Obývák má tvar obdélníku, viz foto, jedno okno je na východ, druhé s balkonem je na jih. Co se vybavení týká, tak bychom do něj chtěli umístit gauč, konferenční stolek, TV stolek, volně stojící lampu, PC stolek a poličky. Možná i nějakou malou knihovničku. Zásadní otázkou zůstává podlaha – teď jsou tam nalakované dřevěné čtverce, něco jako parkety ve světlé barvě, tak jak se to kdysi dělalo. Vzhledem k tomu, že se nám líbí nábytek v tmavší barvě, tak jsme uvažovali o namoření na tmavo. O koberci moc neuvažujeme - máme malé mimino, takže by to z hlediska údržby bylo dost nepraktické. Předem děkuji za odpověď a jakoukoliv radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedačku bych umístila do "niky", naproti ní televizní sestavu s knihovnou, u balkónových dveří může být pracovní stůl. Sedací souprava může být světle šedá, výmalba niky a stěna za televizí (jen její část) v odstínu lila. Zbylé části nechte v odstínu cappuccino. Jako dekor nábytku volte ořech a světlý lak, podlahu můžete namořit také do ořechu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych rekonstruovat obývací pokoj o ploše 6x4m, situovaný na jih. Přes jednu stěnu (tu kratší) je velké okno s balkónovými dveřmi, okno je v hnědé barvě. Necháme si stávající nábytek v barvě ořech. Máme dvě pohovky z Ikey beddinge se snímatelným potahem v šedé, ale uvažuju o jiné barvě. Plovoucí podlaha je světlá - buk nebo dub. Nejsem si jistá, jakou barvu na stěny zvolit. Teď mám okrovou, ale chci něco jiného, jednu stěnu bych zvýraznila.
Odpověď   Dobrý den přeji. Za sedací soupravou můžete volit výmalbu v odstínu lila či bordó a k tomu světlou nebo čokoládovou sedačku.
Dotaz   Dobrý den paní architektko, už jsem psala do poradny, ale nevím, jestli funguje, tak to zkouším i sem. Ráda bych se Vás zeptala, jakou výmalbu zvolit do dětského pokoje pro syna – 15 měsíců. Pokoj je poměrně velký – 3,9 x 4,7 m. Posílám bohužel ne moc dobrou fotografii, abyste měla alespoň trošku představu, jak pokoj vypadá – foceno ze vstupních dveří (ty jsou ve výklenku) – vpravo za nimi je ještě 40 cm zdi. Okno směřuje na západ a spolu s dveřmi na balkon zabírá téměř celou kratší stěnu. Nábytek pořídím z břízy, koberec Sigma modrý – viz foto (pro jistotu i odkaz: http://www.styltex.cz/?superakce=view&img=data/z_57086_v.jpg&name=Koberec%20Sigma%2077/modr%E1/3m). Krabice na hračky červené a modré – zasunu je do břízové knihovny, větší hračky vystavím, tzn. bude to dost pestrobarevné:) Stolek pořídím tento - http://www.obchod-detem.cz/obchod/stolky-zidle-komody/detsky-stolek-s-zidlickou.html - zřejmě s oranžovou deskou, modrá by splývala s kobercem... A teď dotaz: Jakou výmalbu byste zvolila? Nebo nechat zdi bílé? A jaké závěsy? Dopředu děkuji za pomoc.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v barvě stolečku v pásu u stolečku a postele, v kombinaci s jemnou smetanovou na plochách kolem oken a dveří. Další barvy bych již nekombinovala, hračky prostor oživí. závěsy bych volila v jemném oranžovém nádechu, tak aby se prostor zútulnil.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy stěn v obýváku. Je to panelákový pokoj 3,5x5,5m s nábytkem v černé barvě. Na kratší straně je okno a balkonové dveře. Nevíme, jak nejlépe barevně nakombinovat stěny, sedací soupravu a koberec (chceme zakoupit nové). V naší představě byla cihlově červená barva, ale bojíme se, aby pokoj nepůsobil tmavým dojmem. Moc děkujeme za tip na barvu malby a zařízení.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jemný cappuccinový nebo smetanový koberec a k tomu sedací soupravu v bordó či cihlové barvě. Výmalbu poté v jemné cappuccinovém či šedobéžovém odstínu za sedačkou a zbylé části v jemném smetanovém nádechu. Také můžete volit světlou smetanovou sedací soupravu a za ní výraznou červenou výmalbu jako akcent.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně našeho obývacího pokoje.Podlahu máme zvolenou vinylové pásy světle béžové barvy melírované se svěle hnědým žíháním z kategorie Light Woood PW3500.Obývací pokoj je na jižní stranu se třemi velkými balkonovými okny + bočí strana další klasické okno. Ráda bych věděla, zda mohu mít vymalované zdi v barvě středně hnědé a jestli mohou být takto vymalované dvě na sebe kolmé zdi (naproti velkým oknům největší zeď a na ní kolmá kratší zeď) ostatní protější kolmé zdi bych měla v bílé barvě. Sedací souprava bude světle béžová a doplňky bych volila v červené barvě? předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den, takto zvolená barevná kombinace bude velmi elegantní. Pro výmalbu hnědých stěn bych volil jemný odstín kávy nebo cappuccina. Jednu stěnu můžete také odekorovat designovou tapetou. Další doplňky budou také pěkné i v tmavých odstínech hnědé např. čokoláda apod.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu se zastíněním oken. Ve stěně pokoje jsou balkónové dveře šíře 1,7m a okno šíře 1m. Mezi dveřmi a oknem je zeď šíře 1,5m. Jaké mají být záclony - obě dlouhé až k zemi nebo jedna dlouhá druhá k parapetu? A jak se závěsy? Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila stejnou tedy delší délku záclony a prostor tím částečně sjednotila. Závěsy bych již nekombinovala a řešila zastínění jinou formou - v podobě žaluzií nebo rolet.
Dotaz   Dobrý den, chci se zeptat, jakou barvu kuchyňské linky zvolit. Kuchyň je dlouhá 3,5m a široká 2,3m, vedou z ní dveře do dvou pokojů a na balkon. Chtěli bychom tmavou kuchyň - wenge se světlou pracovní deskou, ale obávám se, že tato barva do tak úzké místnosti není vhodná. Můžete nám poradit? Děkuji. S pozdravem Dvořáková.
Odpověď   Dobrý den, do malého prostoru bych doporučil spíše světlé odstíny barev a dekorů. Velmi také záleží na vzhledu podlahy. Zkuste krémové lamino ve vysokém lesku, horní skřínky můžete odlehčit skleněnou výplní satinato v hliníkovém rámu.
Dotaz   Dobrý den, pořád nemohu uspořádat náš obývací pokoj v panelovém domě. Je to obdélník o rozměrech 3,30 x 7 m. Na kratší stěně je okno s dveřmi na balkon a na protější stěně vchod do obývacího pokoje. Je zde sedačka, křesla, televize a počítač, kouty zůstávají prázdné. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přej. Je mi líto, ale podle tohoto popisu místnosti nemohu přesně poradit rozmístění nábytku. Potřebovala bych daleko přesnější údaje.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu ohledně výběru barvy koberce, výmalby a sedačky do obývacího pokoje. Je vybven nábytkem (vestavěná skříň (matně stříbrná lišta), televizní stolek, konferenční stolek) v barvě buk rustikal. Stěny jsou prozatím všechny bílé - Stávající sedačku časem vyměníme. Pokoj je světlý, přes jednu stěnu okna a balkónové dveře. prosím o doporučení barevného sladění interiéru k nábytku. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož typů buku rustikálního je více, a já nemohu přesně určit Váš odstín, nemohu přesně poradit. Domnívám se, že se jedná o tmavší odstín, ke kterému bych volila světlou sedací soupravu v jemné smetanové až krémové barvě. K tomu můžete volit odstín výmalby ve výraznější oranžovohnědé barvě s jemnou cappucinovou. Koberec bych volila opět světlý smetanový až cappucinový.
Dotaz   Dobrý den, zařizuejeme pokoj cca 8m x 5,5 m. 2 okna plus jedno balkonové okno je na sever a východ, v protějším rohu bude kuchyňský kout 3,40 m x 5m bez okna, na delší straně zkosená střecha ve výšce cca 1,30m. Kuchyňskou linku bych chtěla v dekoru bříza, pracovní desku ve středně šedé, raději v tmavě šedé až černé, dekor kámen, doplňky bílé a nerez. Prosím o radu, jaký obklad (máme bílý s nenápadnou světle šedou a světle béžovou kresbou, můžeme změnit) a jaký dekor podlahy. A jak postupovat v zařizování další (jídelní a obývací části pokoje? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Obklad můžete ponechat bílý popř. jej zvolit ve výraznější barvě oranžové či červené. Jednodušší je ale změnit výmalbu než obklad, takže jej můžete nechat jak máte nebo volit neutrlní šedý. K tomu poté podlahu můžete volit tmavší v dubu nebo až výrazném ořechu, či rošádě v tmavším dekoru. Zbylý nábytek volte opět světlý v bříze či čistě lesklý bílý. Výmalbu oranžovou, červenou bordó. Nebo do obytné části až čokoládovou či temnou lila.
Dotaz   Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu - ako zariadiť izbu pre 15 roč. chlapca. Problém je v tom, že izba je prechodová, má 2 dvere a úzka ccay 2 x 4m. Chce tam iba posteľ, stôl s počítačom a skriňu, príp. komodu. Máme však problém s rozmiestnením nábytku. Na tej úzkej 2m stene je balkón + okno + asi 60 cm stena, pod oknom a stenou je radiátor. Na 4m stene sú dvere do ďalšej miestnosti, rozmery steny sú potom cca 1, 30m + 80cm dvere + 1, 90m. Na protiľahlej 4m stene sú vna okraji chodové dvere do izby. Snažila som sa pripojiť nákres, snáď to postačí. Ďakujem za Vašu radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Postel je možné umístit pouze na nejdelší straně vedle vstupních dveří. Pod okno bych dala stůl a hned proti vstupním dveřím úložné prostory.
Dotaz   Dobrý večer, prosíme o radu jakou barvou vymalovat kuchyň, která je situována na sever, okno je do dvora, takže celkově je v kuchyni šero a slunce se pouze v létě "odráží" o stěnu balkonu. Podlaha je tmavý korek, linka bílá kombinace s bukem, obklady okolo linky bílé. Stropy jsou vysoké 3,80 m. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, navrhl bych Vám např. světle zelenou výmalbu. Ta Váš prostor příjemně osvěží a rozsvítí. Zkuste jednu stěnu odekorovat také designovou tapetou z nabídky www.POINTshop.cz .
Dotaz   Dobrý den, plánuji rozdělit pokoj 1+kk (viz plánek) příčkou s posuvnými dveřmi ve stavebním pouzdře. Měla by tak vzniknout oddělená ložnice, ale během dne by dveře - i důvodu osvětlení - měly zůstávat otevřené Jak široký průchod v příčce byste doporučovali? Nevím jak moc "schovávat" postel. Také ale nechci, aby dveře byly stejně široké jako balkónové a vytvořily dojem tunelu. Představuji si cca 2 metry (výsun z jedné strany), víc než 220 cm není možné. Možná by mohly být trochu "uskočené" oproti těm balkónovým. Dále bych byla ráda, kdyby na příčce byla výrazná tapeta jako dominantní dekorační prvek jinak jednoduchého černobílého interiéru. Přemýšlím, zda by pak dveře měly být jednobarevné a plné, nebo zda naopak volit dekor (proužky, okénka) v barvě tapety. Děkuji za doporučení a tipy.
Odpověď   Dobrý den, podívejte se na stránky firmy JAP (www.schody-jap.cz), jak široké dveře jsou technicky možné. Myslím, že čím větší, tím lepší. Ale také čím větší, tím dražší. Každopádně, když použijete ten největší otvor, stále nebude postel nijak vyčnívat. Zvýraznit příčku je určitě dobrý nápad. Dveře doporučuji určitě jednoduché – vynikající by byly celoskleněné satináto. Z designových tapet si můžete vybrat v nabídce www.pointshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, chteli by sme poradit ohladom nasej kuchyne v byte. Momentalne je v stadiu vystavby. Nasim problemem je ze kuchyn je sucastou obyvaku a je hned za dverami. Jej sirka je 1.5 a dlzka 3. 80m. Do tychto rozmerov je velmi tazke vymysliet nejaku kuchyn a preto by sme potrebovali vasu pomoc. Zaroven ja to nechci mat len tak rovno chcela by som tam nejaky ostrovek alebo minipultik ktory by mi kryl zada. Vopred Vam dakujem za Vase napady. V priloze Vam zasilam rozmery naseho obyvaku s kuchyni v 100% nahlade.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož je půdorys takto daný a není možné měnit vstupy na balkon či terasu a vstup do pokoje, není moc vhodné volit jinou kuchyňskou linku. Je to v podstatě nemožné, pokud si nechcete zatarasit komunikační cesty. Je to bohužel chyba projektu. Možností je hned za dveřmi u vstupu vytvořit menší pracovní pult či pult s integrovaným jídelním stolem, který ukrojí délku obytné části.
Dotaz   Dobrý den mám dotaz na barvy v obývacím pokoji strop mám bílý stěny žlutozelený nábytek je v buku jen nevím jakou barvu mám zvolit co se týče koberce je to místnost 5,25+4 metry vsstupem na balkon moc děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, volil bych jednobarevný dekor s vyšším vlasem ale pevnou strukturou, barevně syté odstíny hnědé, modré, tmavě zelené. Pokud by Vám nevadil světlý dekor, velmi pěkná by byla také smetanová barva koberce.
Dotaz   Dobrý den, stěhujeme se do nového bytu a já bych chtěla poradit s výmalbou. Vzhledem k tomu, že syn je autista s ADHD, potřebovala bych ho trochu zklidnit, ale ne utlumit. Nábytek v dětském pokoji (460 x 300cm) je v kombinaci šedé a tlumené zelené, na delší stranu bych chtěla pořídit 3D tapetu Oceán. Okna směřují na východ a jih, plovoucí podlaha je v tmavším provedení. Dále bych uvítala radu ohledně obývacího pokoje (600 x 310cm), v němž je okno na sever a balkon na jih. Plovoucí podlaha je opět v tmavším provedení, rohová sedačka bude v černé nebo tmavě červené kůži a plánujeme také designové lehátko v kontrastní barvě. Pokoj by měl být teplý, moderní. Jaké barevné provedení zvolit u nábytku, kterého nebude ani málo, ani moc? A jaké barvy na stěny? Velmi pěkná je strukturovaná malba, kterou bych chtěla použít jako dominantní na delší stěnu pokoje. Vše musíme samozřejmě přizpůsobit našemu "hyper autíkovi". Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, pro syna bych Vám doporučil kombinaci modrých a jemných zelených odstínů. Formou středně šedivé barvy můžete vytvořit velmi hezký akcent, který by se opakoval na nábytku. Zkuste designové samolepky s dětskými motivy z nabídky www.POINTshop.cz. Co se týče Vašeho obývacího pokoje, zkuste jemnou světle žlutou výmalbu v kombinaci s tmavou olivově zelenou stěnou.
Dotaz   Krásný dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj v paneláku (4x6m, je situovaný na jih, s balkonovým oknem). Sedačka do U je modré, spíše tmavší barvy se světlým motivem, komody máme z masivu borovice - přírodní, lehce lakované, koberec pak v odstínu světlá káva. Nynější barvy jsou žlutá a oranžová, ale chtěli bychom je přemalovat. Jaké barvy a doplňky použít? Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den, S.H.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám světle zelenou, tzv. limetkovou výmalbu, nerez doplňky a metalické efekty.
Dotaz   Dobrý den. Mohla bych Vás poprosit o radu. Chystáme se vymalovat ložnici. Stále ale nemám představu, jaký odstín zvolit. Pokoj je situován na jižní stranu s oknem a balkónovými dveřmi v bílé barvě. Postel je smrková, plovoucí podlaha je laminátová v odstínu buk. Komoda a interiérové dveře od Sapeli jsou také v odstínu buk.Chtěla bych kombinaci dvou různých barev nebo barvu tón v tónu. Poraďte prosím. Děkuji předem za odpověď. Lenka
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v klidových odstínech jemné modré a k tomu výraznější olivová. Popř. Olivová v kombinaci s jemnou béžovou.
Dotaz   Dobrý den, chci se zeptat, jak vymalovat obývací pokoj, v němž bude i kuchyňská linka. Ta je v barvě třešně, nábytek v pokoji taktéž, sedačku máme zelenou a plovoucí podlaha je v dekoru světlá třešeň. Balkon je situovaný na jihovýchod. Přemýšlím o syté cihlové barvě na stěnu proti sedačce, zbytek nevím. Z obýváku povedou ještě dvoje dveře, ty chci v barvě světlého dřeva a zárubně asi bílé. Prosím, poraďte, jestli to bude ladit. Moc děkuji za brzkou odpověď. Nashledanou.
Odpověď   Dobrý den přeji. Proti sedačce bych vymalovala zeleně (ale ve světlém odstínu) a zbylé části v jemné béžové. Třešeň je hodně teplé, výrazné dřevo, takže bych jej nedoplňovala další teplou (oranžovou) barvou. Nábytek by tak nevynikl. Spíše bych volila jednotné bílé, nebo celé javorové či bukové dveře.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby obývacího pokoje. Je to malá místnost obdélníkového tvaru, v níž je jedno okno a balkon (typický panelák). Máme tam moderní stěnu v barvě třešně, skleněný stůl a béžový gauč. Hodí se k této tmavé třešni na stěnu veselý odstín červené? (Chtěla bych tři stěny bílé a jednu barevnou.) Popřípadě jaká jiná barva by se tam dala použít? Může to být sytější tón? Děkuji, P. M.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych na tři stěny zelenou výmalbu a na jednu cihlovou jako akcent. Barvy mohou být také ve formě designové tapety těchto odstínů. Vyberte si např. z nabídky www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den přeji, už jste mi jednou poradili a já podle toho postupně renovuji naše bydlení v paneláku. Chtěla bych moc poprosit o radu ohledně sedací soupravy. Obývací pokoj (5 krát 4,5 m) jsme vymalovali dle Vašich rad smetanovou barvou, jen kolem stávající sedací soupravy (a v pracovním koutě) máme čtverec skořicovou barvou od Duluxu (mně se jeví spíše středně hnědě). Podlahu máme laminátovou, odstín středně tmavá třešeň. Chystám se na výměnu nábytku, chtěla bych nějaký světlý, nejspíše bílý s leskem v kombinaci se dřevem. Ale nevím, jakou novou sedací soupravu zvolit, představuji si buď červenou, nebo bílou či nějakou světlou (např. smetanovou), nejlépe do L. Která by byla lepší? Doplňky (vázy, polštáře, drobnosti) bych chtěla právě červené a bílé. Mám ráda, když je byt světlý, vzdušný, jen s barevnými kontrasty. A podotýkám, že obývák je právě na severní straně, takže světlo tam dost chybí. Dále bych prosila o radu ohledně ložnice (5 * 3 m), která je na jih, takže je světlá, prosluněná s mini balkonem, podlaha je laminát v buku, skříně bílé, postel je dřevo - bříza, zdi bílé. Chtěla bych ložnici buď vymalovat jemně růžově a doplňky sladit do sytější růžové s bílou. Nevím však, zda tato barevná kombinace bude ladit s odstíny dřeva (nábytku atd.), nebo jestli je lepší zvolit kombinaci červené a bílé. Ale jaký odstín potom zvolit na zdi? (Rozhodně nechci zelenou, oranžovou a spíše ani modrou.) Chtěla bych, aby byt působil sladěně, ne každý pokoj v jiném barevném tónu. Proto máme i chodbu a kuchyň také vymalovanou smetanově. Do ložnice se vchází z obývacího pokoje. Moc předem děkuji za Vaši odpověď a přeji samé hezké dny, Renáta S.
Odpověď   Dobrý den, toto se nedá řešit písemně. Je zde mnoho subjektivních veličin a variant, které mají své plusy a minusy a záleží na osobě klienta.
Dotaz   Dobrý den, od ledna 2010 bydlím v novostavbě polyfunkčního objektu v bytové jednotce. V bytě mám dveře v barvě divoké třešně a na podlaze keramickou dlažbu, která má v každé místnosti jiný hnědý odstín. Můj byt má i s balkonem 39m2, je velice malý, ale útulný. Měla bych dotaz ohledně uspořádání nábytku a celkového provzdušnění bytu. Kuchyň mám spojenou s obývacím pokojem. Jak v obýváku, tak v ložnici se mi táhnou až k podlaze bílá plastová francouzská okna. Ráda bych měla vestavěné skříně jak v ložnici, tak v předsíni u vstupních dveří. Nevím však, zda to nevyplní příliš prostoru a nebude to vytvářet dojem přeplácanosti. Mám malý byt a hodně věcí, které potřebují skrýt, aby neznehodnocovaly estetiku celého bytu. Věřím, že Vaše rada bude více než prospěšná. Děkuji a jsem s pozdravem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro malé prostory je dobré volit úložná místa zabudovaná a vyplňující daný prostor (stěnu) kompletně. Vhodné jsou světlé dekory v lesku, které prostor opticky provzdušní. Do chodby bych volila zrcadlovou skříň a do ložnice v bílý lesk nebo lacobel. Korpusy v bílé barvě.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych poprosila o radu ohledně stolu v kuchyni, která má 3,80 x 2,60 m. Nyní je stůl kulatý, ale musí být těsně pod oknem, vpravo za vstupními dveřmi je lednice, nalevo kuchyňská linka a u balkonových dvířek spíž. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vzhledem k popisu si nejsem jistá přesným rozmístěním kuchyňských částí. Určitě bych ale volila stůl menší a hranatý, který zabere méně místa. Bohužel bez situačního obrázku nedokážu lépe poradit.
Dotaz   Vážení, potřebovala bych poradit se spaním. Nechala jsem si zabudovat skříně a nyní mi chybí prostor na spaní. Šířka mezi stěnou a skříněmi je 220 cm. Na průchod mi zbude asi 20 cm, což nebude stačit. Doposud jsme to řešili obráceným spaním - viz foto. Šířka rozložené válendy je 160 cm. Hlavou spíme k oknu, nohy ke dveřím. Na rozkládací válendě se však nedá spát, chtěli bychom si pořídit zdravotní matrace. Šířka by nám stačila 160 cm. Zvažovali jsme zabudované spaní do skříní, ale už nemáme odvahu. Průchod mezi dveřmi a k balkonovým dveřím nám vyhovuje. Nenajdete nám nějaké vhodné řešení? Za radu budeme moc vděčni. Nikde jinde nelze u nás spaní umístit.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše ložnice je bohužel vyřešena kvůli zabudované skříni poněkud nešťastně. Takže pokud nebudete chtít zabudované skříňové lůžko, tak je jediná možnost spaní jako doposud, což není vůbec ideální. Již při výrobě skříně se tam lůžko mohlo zabudovat, takto je každé řešení nešikovné. Doporučovala bych skříňové lůžko vzhledem k přístupnosti balkónu. Samozřejmě ale také po jeho vysunutí bude špatný přístup k druhé části postele.
Dotaz   Dobrý den, na jaře plánujeme výměnu oken a balkonových dveří a s tím i výměnu koberce a novou výmalbu pokoje. Jedná se o obývací pokoj 5,5 x 4,5 m. Potřebovala bych poradit, jakou barvu podlahy máme zvolit k nábytku v olši a sedací soupravě a křeslům ve světle šedé barvě. Nyní máme vymalováno na oranžovo, pokoj je situován na jih. Sousední pokoj, který je vidět z předsíně, je žluto-modrý. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, jestli uvažujete opět o koberci, volil bych přírodní odstín – např. béžový. A na stěny bych místo maleb aplikoval tapety - např. na www.POINTshop.cz najdete široký sortiment a mnoho inspiračních fotek.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak vymalovat pokoj a jakou zvolit barvu sedačky a židlí. Pokoj má rozměry 10x4 m. U jedné kratší stěny je kuchyňská linka, pak následuje tmavý dubový jídelní stůl (židle zatím nemáme vybrané), pokoj končí sedací soupravou (tu také zatím nemáme). Uprostřed pokoje, u delší stěny – u stolu budou šedá krbová kamna (z mastku). U kuchyňské linky je okno na jih, mezi stolem a sedačkou velké balkonové dveře také na jih. Na kratší stěně u sedačky je okno na západ. Okna jsou bílá, parapety šedočerná žula, podlaha bíle lakovaný dub, dveře ořech s mléčným prosklením v hliníkovém rámečku, obložky dveří hliníkové. Nábytek chceme také v ořechu, na kuchyňskou linku korpus ořech, dvířka bílý lesk a mléčné prosklení v hliníkovém rámečku, pracovní desku v imitaci černý mramor. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, líbila by se mi spíš světlejší sedací souprava, v přírodních odstínech - vzhledem k použití ořechu. Židle mohou mít tmavší kostru a též přírodní čalounění. K dekoraci stěn bych volil tapety - podívejte se např. na www.pointshop.cz, kde najdete mnoho inspirace.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění interiéru. Myslíte si, že jsou barvy zvoleny správně? A ještě jedna věc: chtěla bych si pořídit provázkové záclony - buď v béžové, nebo hnědé barvě. Je moje volba vhodná? V obýváku je ještě balkónové okno.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila výraznější odstín výmalby za sedací soupravou, která v prostoru se stěnou splývá. Navrhovala bych odstín vycházející z odstínu nábytku (skořicová, oranžová). Do oken raději dejte světlé římské rolety než provázkové záclony, které nekorespondují s jednoduchým stylem nábytku.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře