Pragointerier

barvy - barva sedačky

Dotaz   Paní architektko, prosím Vás, ještě doplňuji svůj dotaz, který jsem vkládala včera večer, a to zda se hodí dlažba Rako Defile béžová - prostřední k dveřím Sapeli javor Elegant a k březovému nábytku z Ikei. Doplňuji, že se jedná o novostavbu a velké prostory, kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem má 65metrů čtverečních. Dále zvažujeme, jakou zvolit barvu sedačky a obklad za linku, bude to Nexus nebo Adel bříza. Líbí se nám Chilli červená 10*10. Budeme rádi pokud nám poradíte s výběrem. Děkuji, Monika.
Odpověď   Dobrý den, tato podlaha je k bříze velice pěkná. Dobře se podívejte na odstíny javoru a břízy měly by být podobné (já mám raději břízu má krásnou jemnou kresbu). Jako doplňkovou barvu je možné zvolit červeno hnědou nebo oranžovohnědou (obklad a sezení) – můžou být od sebe o stupeň posunuté tmavší na sezení světlejší na obklad . Výrazná uni červená by byla moc agresivní vzhledem ke zvoleným odstínům.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak celkově doladit prostor obývacího pokoje - barva sedačky a nábytku /jen stolek k sedačce a stolek pod televizi ze zásuvkou/ a celkové barevné ladění. Jedná se o zařizování nového bydlení. Máme kuchyň propojenou s obývacím pokojem, větší světlý prostor. Stěny bílé. Na podlaze je všude dlažba v odstínu světle cihlovo-pudrová. Zatím máme jen kuchyňskou linku, korpus olše a dvířka MDF olše, spíše do hněda. Úchytky jsou hladké nerezové, spotřebiče bílé. Jídelní stůl se židlemi máme v provedení buk namořený na odstín olše - spíše do růžova. I když je jídelní stůl namořený na odstín olše je jiný - z čehož jsem docela zklamaná, protože při výběru podle ukázky na prodejně vypadal odstínově stejně. Nevím, jaký odstín volit u zbývajícího nábytku. Prosím o radu, nerada bych se dopustila chyby při výběru dalšího vybavení. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, u jídelního stolu se může odstín ještě měnit – ztmavnout - působením denního světla. Tato zatím použitá barevnost je spíše tón v tónu , kombinace s bílou by byla vhodná pro pocit čistoty , kterou tato barva vyvolává. Takže můžete jít do odstínu bílé , smetanové, odstín ovčí vlny, světle béžové až vámi specifikované„pudrové“. Tyto barvy lze použít na zdech i na nábytku (lakovaný nábytek – nabízí i IKEA) a to tak že nábytek by byl sytější zdi světlejší. Pro zvýraznění prostoru pak na čalounění použít cihlově hnědou ev. cihlově béžovou sytější. Doplňky z vrbového proutí (je tmavší než ratan).
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový byt a potřebovali bychom poradit s odstínem rohové sedací soupravy. Kuchyň si představujeme odstíny javor s korpusem calvados. Podlahu taktéž calvados. Ostatní nábytek, který již máme, je v odstínu javor. Uvažovali jsme o světle béžové sedačce, ale zdá se mi to vzhledem k tomu, že máme malé dítě, nepraktické. Jaká jiná barva sedačky a popřípadě malby na zeď se hodí? Děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, Calvados a javor je výrazná barevná kombinace (žlutá – červená) a liší se i texturou. Barevnost je možné řešit v teplých odstínech čalounění, např. odstín velbloudí srsti a malby zdí pak spíše uklidňující nevýrazné (odstín světlá šedivá nebo smetanová). Doplňky odstín šedivá až antracit.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaká podlaha se hodí k nábytku medová olše a jaká barva sedačky. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, opravdu hodně záleží na velikosti a tvaru řešeného prostoru, kromě toho je důležitou informací, jaké jsou v prostoru okna a dveře, případně další stavební prvky, jako krbové těleso, … Bez návaznosti na okolní interiér je k olši vhodná podlaha třešňová nebo podlaha. Jednoduše ve stejném barevném ladění. Můžou se použít i podlahy keramické nebo lité v UNI barvách nebo marmoleum. Taky spíše jednobarevné v odstínech světle béžová, terakota, světle hnědá, smetanová. Záleží na konečném efektu a celkové probarvenosti interiéru.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu jak barevně zařídit byt, půdorys posílám. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem. Kuchyň má lehce futuristické rysy, buk se stříbrnými lištami, pracovní deska černá. Podlaha v kuchyni bude buď dlažba, nebo marmoleum. Marmolem volíme i na ostatní plochy. Prosím o radu, jakou barvu podlah a jaké dveře zvolit, jakou barvu malby. Jak dále postupovat ve vybavení obývacího pokoje (barva sedačky)? Jídelní stůl bude navazovat na předěl mezi kuchyní a obývákem a je v barvě buku. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, pro představu podobná kuchyň z produktů firmy Hanák . Je vhodné doplnit o odstíny šedivé syté na podlahu v obývací části, světlé na podlahu v chodbách a v pokojích pak podle určení - v dětských pokojích nebo pokojích pro hosty můžete jít i do barevné podlahy. Obývací prostor Marmoleum click volcanic ash 753872. Chodby Marmoleum click sky blue 753880. Dětské pokoje Marmoleum click red copper 753870. Nábytek pak kombinace v buku s malbou, v obývacím prostoru bílou v kombinaci s červenou na stěně s dveřmi do pokojů. Pokoje světlý odstín jemné režné s nábytkem bříza. Dveře do spíže a na chodbu do pokojů jsou chybně otvírané – na opačnou stranu.

Dotaz   Dobrý den, paní architektko. Zařizujeme novostavbu a potřebovala bych poradit se sladěním barev v prostoru kuchyň-obývací pokoj. Podlaha v OP je Terhürne Geniosa bělený dub, kuchyň- korpusy a dvířka calvados, pracovní deska světle šedá, obklad šedé zebrano od Raka. Jídelní stůl, který už zasahuje do OP, je i s židlemi odstín třešeň. V OP jsou moderní krbová kamna Romotop s kachlemi barvy meruňkové. Jakou výmalbu (zatím je všude bílá), barvu nábytku (držet se barvy kuchyně??), barvu sedačky, eventuelně doplňků byste volila? Přikládám orientační foto. Děkuji, Petra.
Odpověď  

Dobrý den, podlaha Geniosa bělený dub a Calvados budou působit velice kontrastně. Toto platí i o krbových kamnech. Doporučovala bych malinko prostor zklidnit. Třeba malbou v odstínu světle béžová s použitím jedné výrazné malby na stěnu s krbovými kamny v teplém odstínu mezi třešní a oranžovou na kamnech. Doplňky moderní nábytek lakovaný v odstínu oranžové nebo bělený dub, světlejší odstín než podlaha. Sedačka v odstínech šedivých až antracitových, podle velikosti prostoru. Doplňky hnědé nebo červené.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit. Zařizujeme nový byt a v obývacím pokoji máme středně hnědý koberec se vzorem, vše v odstínech hnědé a nábytek v olši. Můžete mi prosím poradit, jak tuto místnost vymalovat a jakou barvu sedačky zvolit? Místnost je orientovaná na východ. Moc děkuji.
Odpověď  

Krásný den přeji, barva koberce středně hnědá se vzorem a nábytek ve světlejším typu dřeva olše působí jistě lehkým dojmem. Ten bych podpořila výraznější výmalbou (na dvou kratších stranách) v podobě červené, popř. oranžové. Sedací souprava by opět mohla být výraznější v barvě červené se světlejšími (hnědými, béžovými) doplňky, například polštáře. Doplňkovou barvou by také mohla být jarní světlá zelená. Boční stěny s okny (delší stěny) bych volila v jemném krémovém nádechu (ne čistě bílé).

Dotaz   Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Řeším barevné sladění chodby a obývacího pokoje v RD. Chodba - tmavě šedá Sandstone Lappato, OP - dřevěná podlaha dub, kuchyně propojená s OP, světle šedá Sandstone Lappato, bílá linka v lesku, červené lesklé barové stoličky, moderní. Všude dveře Tarugo - dub, prostory jsou velké, hodně prosvětlené. Ráda bych, aby prostor působil jednotně. Uvažovala jsem o solitérních kusech nábytku na míru v kombinaci wenge a bílý lesk - bude se hodit? Do předsíně bych ráda vestavěnou skříň, také jsem myslela ve wenge, aby se prostor s OP spojil. Zatím jsem ale nenašla skříň, která by mě zaujala... Hledám něco zajímavého - doporučili byste mi nějaký návrh? Poslední dotaz – jakými barvami prostor oživit a jakou barvu sedačky, případně koberce? Ráda bych, aby prostor působil nejen moderně, ale i útulně. Líbí se nám zemité barvy. Děkuji moc. V příloze zasílám pár fotek pro představu.
Odpověď  

Krásný den přeji, volba nábytku wenge a bílá dvířka se jistě k Vašemu interiéru bude hodit (může se také wenge nahradit dubem). Sedačku bych ale volila spíše výraznější než hnědou - k barovým stoličkám - červenou (popř. oranžovou) v jednoduchém designu se smetanovými doplňky. Prostor se tím oživí. Koberec pod konferenční stůl - smetanový s červenými popř. oranžovými vzory. Do předsíně bych volila vestavěnou skříň opět v kombinaci korpusu wenge - s lesklými, bílými dvířky (prostor se zvětší), popř. korpus dub viz. Vaše vstupní dveře.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych od Vás poradit, jak sladit dveře, podlahu, barvu stěn a barvu sedačky (líbila by se mi červená). Pokoje jsou na sever, kuchyně barva calvados, zadní stěna za linkou vanilka. Chtěla bych, aby byt působil vzdušně. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, kde budou zasouvací dveře. Jídelní stůl a židle budou v barvě calvados nebo třešeň, nábytek do obýváku zatím nemáme. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, opět Calvados v jemnější kombinaci s vanilkou. Vhodné je použít kombinaci buk podlaha i dveře (je možné i pařený buk na podlahu – výraznější načervenalý odstín). Barevně se můžeme odvíjet od odstínu Calvados a použít dále v interiéru kombinaci červená a vínovo-červeno-hnědá na stěnu proti kuchyni (vyvážení prostoru). Kombinace světle hnědá kouřová na zbylých stěnách a stropě bude velice příjemně odrážet sytou barvu Calvadosu a stěny. Pro doplnění je možné jít až do jemných červeno-růžových odstínů (vycházíte pořád z odstínu kuchyně). Detaily antracit, eventuelně odstín kovářské černi.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jakou barvu sedačky bychom měli zvolit do svého obývacího pokoje. Nábytek (skřínky) jsou z mahagonu (viz. přiložený obrázek), jinak barva zdi je od světle do sytější žluté. Je vhodnější volit jednotnou barvu nebo je možné mít i strukturovanou tkaninu? Nechci vzor, ale spíše žíhování. Moc děkuji za radu, Katka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ve Vašem interiéru je mnoho různorodých prvků a barev. Barevně bych sedací soupravu volila ve světlejším tónu, odstín světle šedý (ke kovovým prvkům na nábytku) popř. v teplé béžové barvě. Doplňky byste měli volit ve výraznějších odstínech vínové (polštářky k odstínu nábytku).

Dotaz   Dobrý večer, budeme spojovat kuchyň s obývákem, a tak bych potřebovala poradit, jaká barva sedačky a obývací stěny se hodí k plovoucí podlaze, která je třešeň. Kuchyňská linka je rovněž třešeň, ale tmavší. A ještě bych chtěla poradit, jakou barvou by se hodilo vymalovat místnosti. Děkuji Vám předem za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K výrazným a sytým odstínům podlahy a kuchyňské linky bych volila nábytek buď opět v barvě třešně, pokud nábytku nebude mnoho s kovovými doplňky. Nebo doporučuji světlejší odstín, a to buk, javor či bříza. Sedací soupravu volte v barvě béžové, či šedobéžové s výraznějšími doplňky v bordó nebo pískové barvě. Pokud je prostor dostatečně prosluněn, výmalbu můžete zvolit v sytějším odstínu šedobéžovém, vanilkovém či v nádechu odstínu vycházejícím z barvy třešně. Jinak bych volila především odstíny světlé.

Dotaz   Dobrý den, dotaz se týká kamarádčina podkrovního bytu, konkrétně kuchyně spojené s obývacím pokojem. Její představa je taková, že dvířka kuchyňské linky by byly v bříze či jasanu v kombinaci s vanilkovými dvířky. Jakou zvolit pracovní desku a jaký obklad – materiál a barvu – za samotnou linku? Stůl, židle i nábytek v obývacím pokoji bude ze stejného dřeva. Jakou zvolit podlahu? Chtěla by linoleum, ale volit světlé nebo spíše tmavší? Kuchyň má asi 15m² a obývací pokoj asi 25m². Jakou zvolit barvu sedačky a doplňků? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji, pokud jsem dobře pochopila, tak jedna část kuchyňské linky (korpus) bude v dezénu dřeva (javor, jasan) v kombinaci s vanilkovými dvířky. Tato zvolená kombinace je hodně světlá, dle mého názoru až nevýrazná. Proto je možné v těchto světlých odstínech také volit zbylé části. Volila bych světle šedou pracovní desku s šedým obkladem. Ale může být také výraznější obklad – oranžový či červený. Podlahu bych doporučila opět v odstínech vycházející z kuchyňské linky – ovšem v tmavším odstínu, aby linka více vynikla (šedobéžová, šedá popř. oranžová). Sedací soupravu ke světlému nábytku spíše výraznější, a to v oranžové, cihlové, červené či jarní zelené barvě. Výmalbu bych volila světlou, šedou či smetanovou. Na plochu za sedací soupravu pak výraznější například světle oranžovou.

Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci obývacího pokoje. Zůstane laminátová plovoucí podlaha - barva buk, dveře dýhované mahagon a hnědé zárubně, okna bílá. Orientace pokoje na jihozápad. Prosím o radu: nevím, jakou vybrat barvu sedačky, nábytku a jak vymalovat stěny. Obývací pokoj je propojen s kuchyní a jídelním koutem. Barva kuchyně, jídelního stolu a židlí je třešeň, sedáky židlí jsou modré, dvě stěny (v jídelně) jsou vymalovány žlutou. Sedačku chceme dvakrát trojsed naproti sobě, na stěnu bez oken a dveří chceme zavěsit televizi, nábytku minimálně. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila smetanovou či šedobílou. Sedací soupravu např. tmavě modrou či vínovou se světlými polštářky a doplňky.

Dotaz   Dobrý den, jaká laminátová podlaha se hodí k tomuto nábytku? Hodí se k němu buk, který máme už doma? A jaká barva sedačky a stěn? Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K tomuto nábytku bych buk rozhodně nedoporučila. Volila bych odstín dubu, popř. javor či bříza.

Dotaz   Dobrý večer, prosím o radu a pomoc. V novém RD máme kuchyň spojenou s obývákem. Kuchyňská linka bude v dekoru zebrano + krémová, dlažba rovněž krémová. Ve zbytku místnosti je plovoucí podlaha v dekoru červený buk (parketový). Viděla jsem vzorník, ale pak jsem nějak zaměnila barvy (žila jsem v domnění, že máme buk přírodní, světlý). Obávám se, že výsledek bude děs běs... alespoň mně to tak přijde. Zbytek obýváku chceme rovněž zařídit v zebranu, ale netroufám si odhadnout, jak to bude společně s podlahou vypadat. Také se neodvažuji vybrat barvu sedačky, závěsů atd. Myslíte,že lze tuto barvu nábytku kombinovat s podlahou, nebo budeme muset podlahu vyměnit? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, udělejte z tohoto "pochybení" přednost. Oddělila jste opticky výrazné místnosti podlahou. Když použijete v obývacím pokoji na nábytek zebrano v kombinaci s bílou, závěsy bych ladil k podlaze a sedací soupravu bych volil v přírodním odstínu.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit. Zařizujeme byt: kuchyň bude propojena s obývacím pokojem, okna jsou na západ. Nechali jsme si vyrobit kuchyňskou linku, kde korpusy a pracovní deska jsou barvy wenge a dvířka jsou bílá lesklá. V obývacím pokoji bude nábytek ze stejných barev. Jakou zvolit barvu sedačky (ráda bych bílou), jakou podlahu (laminátová plovoucí), jaké dveře a výmalbu stěn? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Jedna z možných kombinací by mohla být přírodní dubová podlaha (např. kantovka), bílá sedací souprava, nábytek wenge v kombinaci s bílým lakem. Malba je možná jakákoliv – dle Vašeho pocitu. A dveře bych volil v laku barvě žlutošedé.

Dotaz   Dobrý den, byl bych vám velmi vděčný za radu ohledně barevného sladění interiéru, přesněji jedné jeho části - obývacího pokoje včetně kk (16 + 5 m2, plovoucí laminátová podlaha v dekoru javor parketa). Rád bych tam umístil rohový pracovní stůl (včetně kontejneru) a vysokou prosklenou skříň s nikou. Vybraná řada nábytku se však nabízí pouze ve čtyřech typech moření: buk, calvados, olše, třešeň. Který z těchto by se nejvíce hodil k dané podlaze? Calvados? Třešeň? Do stejné barvy bych pak pravděpodobně ladil i kuchyň na opačné straně místnosti, zde pravděpodobně s nějakými světlými dvířky (např. krémová či vanilková). Jakou zvolit barvu sedačky? Černohnědou (stejně jako barva pracovní desky kuchyně) například s oranžovými polštářky? Nebo všechno úplně jinak? Děkuji za váš názor a radu!
Odpověď  

Dobrý den. Nábytek bych volil v třešni a jak sám říkáte, stejné by měly být i korpusy kuchyňské linky (k tomu vanilková dvířka).Sedací soupravu v tmavší hnědé s oranžovými akcenty si dokážu představit jako vhodnou.

Dotaz   Dobrý den, v současné době zařizujeme obývací pokoj spojený s kuchyní (kombinace bílá lesk a antracit). Dlažba v kuchyni je světle šedivá, v obývacím pokoji bude podlaha ořech a dveře Tenga (dub). Dominantní stěna (cca 5,8m) v obývacím pokoji + vnější strana pultu je výrazně zelená. Můžete mi, prosím, doporučit, jaká barva sedačky a jaký dezén dřeva pro nábytek by byl nejvhodnější? Děkuji moc, Martina.
Odpověď  

Dobrý den. Na nábytek bych použil přírodní dub, který může být i kombinovaný s bílým či krémovým lakem. Sedací soupravu bych volil v nějakém přírodním tónu. K ořechu to bude krásné.

Dotaz   Dobrý večer, ráda bych Vás požádala o radu. Plánujeme rekonstrukci obývacího pokoje a nevíme si s tím rady. Máme strop obložený tmavým a světlým dřevem (šachovnice), podlaha je ze světlého dřeva (budeme ji brousit a znovu natírat lakem). Jakou barvu výmalby dlouhých stěn bychom měli zvolit a jaká barva sedačky by se hodila k obložení? Líbila by se nám oranžová nebo čokoládově hnědá (k ní oranžové doplňky). Barva obývací stěny je tmavě hnědá. Pokud poradíte jinou barvu sedačky a k tomu barvu stěn, budeme rádi. Předem děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete také volit světlý smetanový odstín sedací soupravy. Doporučuji cihlově červenou výmalbu na kratších stěnách, na delších světle šedou až odstín cappuccino.

Dotaz   Dobrý den. V obývacím pokoji máme korkovou podlahu a nábytek ze světlého dřeva. Jakou barvu sedačky a stěn byste doporučovali? Také prosím o tip na barvu koberce (bude jen pod konferenčním stolkem). Děkuji, Urbánková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych výrazný odstín sedací soupravy - oranžová, červená, bordó. Za sedací soupravou vymalujte v odstínu cappuccino, proti ní použijte výraznou barvu v odstínu sedací soupravy. Tím se zvýrazní světlý nábytek. Koberec bych volila smetanový či cappuccino.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jaký zvolit desén pro obývací stěnu. V místnosti je plovoucí podlaha dub Highland a dveře ze smrku sukatého (viz. foto). Nábytek by měl být v kombinaci dýha/lesklý lak. Napadá mě více variant (smrk/tmavě hnědý lak; dub evropský/smetanový lak; dub tmavý fladr/smetanová; tmavá třešeň/cappuccino apod.). Lákají nás i cizokrajné dřeviny jako padouk nebo teak, ale tam už si nejsem vůbec jistá, zda se to k již použitým materiálům hodí. Jakou barevnou kombinaci doporučujete a jakou pak zvolit barvu sedačky a výmalby? Snažíme se, aby byl obývák v souladu s ostatními místnostmi. Pro představu přikládám fotky kuchyně a předsíně. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podle jednotlivých detailních fotografií se v prostoru dokážu hůř orientovat. Volila bych ale nábytek v kombinaci smrku a laku v odstínu bordó (viz jedna část fotografie). Pozor ale na množství lakovaných částí - je méně vždy více. Sedací soupravu poté můžete volit ve smetanovém nádechu a za ní stěnu bordó, ty zbylé smetanové.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké vybrat barvy do obývacího pokoje v paneláku. Místnost má 16 m2 a jde mi o výmalbu, barvu sedačky a barvu koberce. V pokoji zůstane pouze stará obývací stěna, která má bílé korpusy a dvířka francouzský ořech (tedy tmavohnědé se světlejší a tmavší kresbou). Doplňky jsou chromové (světlo, lampa, nohy od konferenčního stolu. Sedací souprava bude Amígo od firmy Aksamite. Děkuji předem, H. Hudosová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit výraznou sedací soupravu např. v červeném odstínu a k tomu světlou výmalbu v šedobéžovém (cappuccino) nádechu. Koberec vybírejte také v tomto odstínu. Doplňky doporučuji smetanové či světle šedé v kombinaci s červenou. Proti sedací soupravě můžete zvýraznit místo za televizí výmalbou v jejím odstínu.

Dotaz   Dobrý den, máme podkrovní místnost o rozloze 45m2, který bude sloužit jako obývací pokoj, kuchyň a jídelna. Podlaha a dveře jsou v barvě světlý buk. Uvažuji, že kuchyňská dvířka budou v barvě světlý ořech. Jakou barvu mám zvolit pro korpus? Dále bych chtěla poradit, v jaké barvě má být jídelní stůl, židle, TV stolek a konferenční stolek. Sedačku bych chtěla oranžovou. Poraďte mi, prosím, ale byla bych ráda, kdyby to nebyla bílá barva. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, pro kuchyňskou linku bych Vám doporučil kombinaci ořechové dýhy a barevného lamina. Jídelní stůl a židle nemusejí být z již použitých materiálů. Můžete vybrat třeba barevný plast nebo čiré sklo na desku stolu, židle volte v kombinaci kůže a wenge. Nábytek v obývací části doporučuji v odlišných dekorech – wenge v kombinaci s laminem ve vysokém lesku. Vhodná barva sedačky pak bude žlutá.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou barvou nejlépe vymalovat obývací pokoj. Máme v plánu vymalovat pouze dvě stěny do L, ostatní stěny nechat bílé – tu, kde je krb a obývací stěna, která je v barvě wenge, spodní výsuvy má bíle lakované. Podlaha je béžová. Místnost je světlá, na stěnách, které plánujeme vymalovat, je jedno okno a francouzské posuvné dveře v mahagonu. Když budete tak laskavi, můžete mi ještě poradit barvu sedačky? Uvažuji o šedivé. Děkuji velice.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit limetkový nebo teplý oranžový odstín výmalby. Sedací souprava by mohla být šedá či antracitová (černá) k nábytku. Doplňky vyberte v odstínu výmalby.

Dotaz   Dobrý den. Můžete mi prosím poradit, jakou barvu sedačky zvolit do obývacího pokoje? Ten je vymalován žlutou (banánovou) barvou a velkým obloukem propojen s jídelnou, která je vymalována růžovou (grepovou). Nábytek i podlaha jsou buk. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Sedací soupravu můžete vybrat buď světlou smetanovou, nebo tmavou čokoládovou se světlými doplňky. Pokud se rozhodnete pro světlou sedačku, doplňky zvolte oranžové a žluté.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu při zařizování obývacího pokoje a kuchyně. Jde mi hlavně o výběr jídelního stolu (nechci skleněný), dekoru dřeva u nábytku a barvu sedačky. Kuchyňská linka je v kombinaci bílé a tmavě šedé, podlaha má ořechový dekor (parador třípásový - strakatější), výmalba je zelenobílá. Pro bližší představu posílám fotografii kuchyně. Děkuji moc za radu. Hezký den, Martina Janečková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl by bylo dobré sladit s podlahou. Proto bych navrhla ořech. Další možností je tmavý dekor wenge, čímž by se sjednotil s horními skříňkami kuchyňské linky.

Dotaz   Dobrý den. V obýváku máme velké třídílné francouzské okno v barvě ořech, díky němuž je v pokoji hodně světla. Dveře a televizní nábytek jsou také v dekoru ořech, na podlaze je světlý javor, výmalba je hnědá/cappuccino a protější stěna je žlutá. Sedačka bude umístěna u žluté stěny. Jakou barvu sedačky zvolit? Přikláním se k tmavě hnědé. Jaké barvy doplňků mi doporučíte? Mám zůstat jen u žluté a hnědé? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, velmi hezká bude pohovka, která v sobě ponese směs použitých barev. Vytvořte z ní zajímavý solitér. Já bych zkusil třeba kombinaci jednobarevného dekoru s pruhy nebo květinami, kde budou odstíny hnědé, žluté a zelené. Doplňky v zelené barvě by ve Vašem interiéru také mohly působit zajímavě.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme relaxační místnost (pokoj pro hosty). Potřebuji poradit, jak vše barevně sladit. Místnost je velice světlá, podlaha v dekoru bříza. Je to podkrovní pokoj, okno je na levé straně a pod něj chci rohovou rozkládací sedačku. Naproti pod skosenou stěnu bych dala TV stolek a nějakou knihovnu. Můžete mi, prosím, doporučit barvu sedačky, nábytku, výmalby a doplňků? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych vám držet se teplých odstínů barev. K dekoru bříza se velice hodí olše a javor, ale také můžete zvolit nábytek z barevného lamina. V tom případě se držte neutrálních barev. Ze sedačky lze vytvořit příjemný solitér, pokud bude ve výraznější barvě (teple červená, hnědá či žlutá). Na jednu stěnu nebo alespoň na nějakou část bych doporučil použít designovou tapetu.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych od vás radu. Obývací pokoj je vymalován světle meruňkovou barvou, nábytek je v dekoru medové olše, podlaha v odstínu buku. Koberec, polštáře a doplňky mám v tlumené růžové (viz. fotky). Myslíte si, že se to k sobě hodí? Jakou barvu sedačky a doplňků byste zvolila? Sedačku chceme novou a rohovou. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych vám novou sedačku ve středně žluté barvě. Doplňky by byly vhodné i v teplejších, výraznějších barvách - červenohnědá, tmavě červená. Stěnu za pohovkou ozdobte designovou tapetou.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou mám zvolit barvu sedačky. Obývací pokoj máme propojený s kuchyní, která je v barvě wenge s šedou pracovní deskou. V obýváku je podlaha ořech a TV stolek v kombinaci wenge a bílého lesku. Stěny jsou bílé.
Odpověď  

Dobrý den, ze sedačky můžete vytvořit zajímavý výrazný solitér, který prostor příjemně prosvítí. Doporučil bych středně žlutou barvu nebo nějaký zajímavý dekor (třeba pruhy v kombinaci šedivé, žluté a zelené). Do prostoru by se na jednu stěnu nebo nějakou část velmi hodila také designová tapeta - inspirujte se například na www.POINshop.cz.

Dotaz   Dobrý den. Můžete mi, prosím, poradit, jakou barvu sedačky zvolit? Podlaha je jasan (pestrá, léta), naproti sedačce je cihelná zeď, u sedačky ještě malá cihelná zídka. Před sedačkou mám kusový koberec zelné barvy, dveře jsou v dubu a budeme mít i nové stoly rovněž v provedení dub. Výmalba je v tuto chvíli v kombinaci okrové a velmi tlumené světle zelené. Sedačku máme smetanovou, nicméně uvažujeme o kožené a nevím, zda je tento odstín praktický. Nabízí se terakotová, ale nevím, zda nebude oranžové barvy příliš mnoho. Přikládám obrázky ve wordovském dokumentu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlou smetanovou nebo bílou koženou sedací soupravu. Údržba bude jednodušší než s látkovým potahem stejného odstínu. Terakotový odstín sedačky by zanikl a také by se mohl s cihlou barevně bít.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit se zařízením garsonky, v níž je kuchyňská linka dohromady s obývacím pokojem. Chtěla bych lino jako imitaci světlé plovoucí podlahy, kuchyňská linka by se mi líbila azurově modrá. Jakou mám vybrat barvu sedačky, stěn a nábytku? Nebo by bylo lepší mít vše v přírodní barvě světlejšího dřeva třeba v kombinaci s vanilkou? Pokoj je hodně prosvětlený, po celé délce je balkon. Děkuji za odpověď, Yvonne S.
Odpověď  

Dobrý den, místo lina zkuste na podlahu využít marmoleum. Jde o přírodní materiál, který má lepší užitné vlastnosti. Světlý odstín bude do malého prostoru zcela jistě vhodný. Modrá kuchyňská linka je zajímavý nápad, interiér bude velmi originální. S ohledem na tuto barvu bych doporučit použít také bílou, červenou, v malém množství černou, ale i další odstíny modré. Nábytek volte v laminu ve vysokém lesku v jedné či dvou z uvedených barev, sedačku tmavě modrou či červenou.

Dotaz   Dobrý den. Chystáme se koupit nové vybavení do obývacího pokoje a já moc prosím o radu, jakou zvolit barvu sedačky, nábytku a stěn. Obývací pokoj je spojený s kuchyňským koutem. Kuchyňská linka je bílá lesklá s šedou pracovní deskou a obkladem. Plovoucí podlaha a dveře jsou v dekoru dub (viz. foto). Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, co se týče sedačky, zkuste z ní vytvořit výrazný solitér pomocí designového potahu. Velmi pěkná by byla kombinace pruhů v šedivé, zelené apod. Z široké nabídky designových látek si můžete vybrat na www.POINTshop.cz. Zelenou můžete pak uplatnit i na dalších doplňcích, třeba na lokálním koberci. Světle žlutou výmalbou v obou místnostech docílíte svěžího dojmu v celém prostoru. Na stěnu za pohovkou by se hodila také designová tapeta. Pro nábytek zvolte zebrano nebo teak v kombinaci s lacobelem.

Dotaz   Kuchyn mám ze středně hnědého ořechu,doplněnou skříňkami z mléčného skla.Obklady mám jablečně zelené a podlahu tmavě šedou.Deska je tmavě hnědá.Kuchyň je spojená s obývákem, kde bude dubová pl.podlaha a obložený komín z obkladů připomínající obouchanou cihlovou zeď.Mohli by jste mě prosím poradit, jaké barvy mám použít na zeď a jaký nábytek na dubovou podlahu,jaké barvy mám použít na záclony a doplňky? Jakou barvu sedačky, která bude vedle komínu?Obývák je velký 19m2 a chtěla bych ho opticky zvětšit. Budu moc ráda za radu.
Odpověď   Dobrý den, pro optické zvětšení a odlehčení je vhodné použít odstíny s palety studených barev. Můžete jít do odstínu světlá ledová modrá až olivově zelená. Interiér bude lehce podbarvený. Tuto variantu je možné doplnit o sezení s čalouněním sytějším v odstínu velbloudí srsti(žlutobéžová) a zastínění oken v lehce světlé hnědé odstín Capucino např. záclona typ Organza.
Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat nový RD. Podlahy jsme vybrali v odstínu třešeň výběrová. V obývacím pokoji jsou schody do druhého patra, ty jsou dubové. Jakou byste prosím doporučili barvu sedačky a výmalby? Mohla by být cihlová sedačka a smetanová výmalba? Hodí se nábytek (stolek pod TV) v barvě světlého dřeva? Dále bych poprosila o doporučení, v jakém odstínu vymalovat dětské pokoje, když jsou to pokoje v podkroví. Oba jsou pro kluky, ale modré se bojím, zda by nepůsobila chladně. Mohla by být barva béžová? Pokoj není tmavý, kromě střešního okna je v obou pokojích i okno klasické.
Odpověď   Dobrý den, cihlová sedačka by dle Vašeho návrhu interiéru slušela, v tomto případě vyberte jednu dominantní stěnu, kterou vymalujte cihlovou (nejlépe proti oknům)a zbylé stěny smetanovou, slonová kost.Nábytek pod TV zvolte v dekoru dub (americký světlý). Obývací prostor bude působit vyváženě a elegantně. Barevné ladění dětského pokoje by mělo být jasné, převažovat by měly přívětivé barvy,což béžová zrovna není,abychom dítě nedráždili a neodváděli jeho pozornost. Doporučuji proto velké plochy stěn a podlah pokrýt světlými odstíny, menší plochy (záclony, polštáře, povlečení na posteli) by naopak mohli být v sytějších barevných odstínech. do 9ti let dítěte - červená,purpur, růžová, od 9ti let - oranžová, žlutá, zelená, Nábytek by měl být neutrální, nejlépe z přírodního dřeva.
Dotaz   Dobrý den, jakou prosím doporučujete barvu sedačky, když podlaha je třešeň, stěny vymalovány odstínem slonová kost?
Odpověď   K této podlaze bych volila opět světlou sedačku (nádech slonová kost, šedobéžová) ale s výraznými barevnými doplňky - polštáři v červené (bordó) barvě. Záleží ale také na nábytku. (možná by také byla olivově zelená.)
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme obývací pokoj, už jsme si pořídili masivní nábytek z Javoriny-dub (komody a konferenční stůl). Podlahu máme palubky ze smrku. Teď chceme ještě zakoupit sedací soupravu. Jakou barvu sedačky kromě bílé zvolit a jak namalovat pokoj, aby vše působilo útulně, popřípadě jaké barvy závěsů zvolit? Děkuji
Odpověď   Krásný den přeji. jestliže máte takto světlý nábytek, je vhodné volit výraznější výmalbu a nebo sedací soupravu. Vhodné jsou odstíny červená, oranžová, ale také jarní zelená. Můžete také volit sedací soupravu výraznou např. červenou a za ní světlější odstín stěny ze stejné barevné škály. Doplňky jako polštáře volit kontrastnější, světlé - krémové.
Dotaz   Dobrý den, nevím si rady s obývacím pokojem. Je světlý, má 5 oken, velký 6m x 4,5m. Podlaha je palubková ze smrku, trochu nažloutlá. Nábytek chceme zvolit jednoduchý z masivního dubu-pouze naolejovaný. Jakou barvu sedačky zvolit a jak pokoj vymalovat? Přemýšlíme o hráškově zelené barvě sedačky nebo tlumené zelené (olivové), popřípadě i jiné. Vaše návrhy se mi strašně líbí. Chceme, aby interiér působil moderně čistě a nadčasově a přitom i útulně. Alexandra Sikorová
Odpověď   Dobrý den, základ máte pěkně sladěný doporučuji zvýraznit pokoj barvou zdí a sezení . Olivová zelená je na sezení v kombinaci smrk a dub vhodná . Možná lepší by byla temnější žlutá - odstín velbloudí srsti v kombinaci s výraznou hnědožlutou zemitou na stěně za sezením nebo za TV. tato se pak může doplnit o světlounký odstín na zbývajících zdech a stropě. Tato barevnost bude určitě pro vás i vaše návštěvy zajímavá a jiná než pořád se opakující "meruňka" :)
Dotaz   Dobrý den, nevím si rady s obývacím pokojem. Je světlý, má 5 oken, velký 6m x 4,5m. Podlaha je palubková ze smrku, trochu nažloutlá. Nábytek chceme zvolit jednoduchý z masivního dubu-pouze naolejovaný. Jakou barvu sedačky zvolit a jak pokoj vymalovat? Přemýšlíme o hráškově zelené barvě sedačky nebo tlumené zelené (olivové), popřípadě i jiné. Vaše návrhy se mi strašně líbí. Chceme, aby interiér působil moderně čistě a nadčasově a přitom i útulně. Alexandra Sikorová
Odpověď   Dobrý den, základ máte pěkně sladěný doporučuji zvýraznit pokoj barvou zdí a sezení . Olivová zelená je na sezení v kombinaci smrk a dub vhodná . Možná lepší by byla temnější žlutá - odstín velbloudí srsti v kombinaci s výraznou hnědožlutou zemitou na stěně za sezením nebo za TV. tato se pak může doplnit o světlounký odstín na zbývajících zdech a stropě. Tato barevnost bude určitě pro vás i vaše návštěvy zajímavá a jiná než pořád se opakující "meruňka" :)
Dotaz   Dobrý den,plánujeme probourat kuchyn s obývákem,novou kuchyňskou linku bych chtěla mít do tvaru u stím,že na jedné straně by byl bar.Linka by byla třešeň podlaha také,ale trochu světlejší odstín.Mezi oknama plánujeme krb.Chtěla bych poradit jaká by se hodila barva sedačky a obývací stěny.Potom,bych vás chtěla poprosit ještě jak vymalovat barevne zdi
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedací soupravu bych volila béžovou - smetanovou či světle šedou. nábytek opět v třešni, či můžete volit světlejší buk, či javor. koberec pak na výrazné podlaze opět béžový. Výmalbu také v tónech světlých - krémové, šedé. za sedací soupravou sytější odstín. krb také zvýraznit, či obložit např. pískovcem.
Dotaz   Dobrý den, Přečetla jsem Vaši poradnu a našla jsem tam i odpověď, že ke smrkové podlaze palubkové se nejvíce hodí odstín velbloudí srsti. Zařizujeme obývací pokoj (6mx4m), prozatím nemáme ještě nic koupeno ani vymalováno. Do pokoje (slunný) se prochází jídelnou, která jakby navazuje na obývací pokoj, a je vymalována hráškově zeleně v kombinaci s bílou. Jak vymalovat obývací pokoj, aby vše působilo sladěně a bylo v přírodním tónu (moc se mi líbí japonský minimalismus), jakou barvu sedačky koupit (čokoládovou, zelenou ?)?Odstín velbloudí srsti jsem bohužel nemohla identifikovat na www.dulux.co.uk a bojím se aby nebyl moc agresivní Děkuji
Odpověď   Dobrý den, s uváděného vzorníku je velbloudí srst typ Savannah 6 je možné sytost ladit k sytosti jídelny. Zelenou na zdech jak uvádíte je vhodné opakovat pak na dozelenění interiéru. Sezení spíše laděno do odstínu hnědých kávových s velbloudí srstí bude obývací pokoj teplý a příjemný. Jídelna zelená můžete doplnit o motiv rákosu nebo lepší babmusu v detailu na stěně. Kombinace těchto barev bude působit jarním svěžím dojmem.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu s barevným sladěním. Máme OP spojený s kuchyní, kde je bílá kuchyň v lesku, obklad lacobel, deska bílošedá, dlažba světle šedá Rako Sandstone, nyní tak jsou ještě červené barové stoličky. V OP je dubová dřevěná podlaha, dveře dub Sapeli Tarugo, velikost cca 45m2. Okna dřevěná v barvě pinie. Na jedné straně OP bych chtěla obklad z kamene (Chelsea Versailles). Řeším barevné sladění nábytku a zdí. Která varianta bude nejlepší? Řeším následující nábytek: jídelní stůl a židle, TV stolek, konferenční stolek, sedací soupravu a vymalování. 1) nábytek kombinace wenge (či jiná tmavá varianta jaká?) a bílý lesk. Jakou barvu výmalby, jakou barvu sedačky, jaký kusový koberec, jaké doplňky? 2) nábytek kombinace dub a bílý lesk. Jakou barvu výmalby, jakou barvu sedačky, jaký kusový koberec, jaké doplňky? 3) byla by lepší nějaká jiná varianta? :) Děkuji moc! Snad toho není hodně. Pěkný den Jarka
Odpověď   Dobry den Volil bych variantu A - nabytek tmavy wenge (nebo orech) a bily lesk s matnymi alu uchyty a pod. Svetly kusovy koberec (napr. kremovy) s jednoduchym motivem. Ustredni stenu, kterou chcete oblozit kamenem, bych spise opatril zajimavou tapetou s vyraznym vzorem a odstinem a zbyvajici malby v nadechu - bezova, kremova a pod
Dotaz   krásný den přeji, prosím o při volbě židlí do kuchyně.jeden prostor( kuchyn, jídelna, obyvák)- obdelník, kuchyn šedý lak, část stěny výmalba červená ( stěna u oken-bílé), stůl kov + sklo,krb komín-červeně vymalován, nábytek bílý lak,sedací souprava naproti krbu - červená kůže.Podlaha tmavý mat dub. Židlé bílé nebo červené?, vymalovat stěnu za sedací soupravou?nebo změnit barvu sedačky na bílou?děkuji moc
Odpověď   Dobrý den Lenko, doporučuji jídelní set v provedení nerez, nebo alu s bílou barvou. Případně horní desku ve skle, ale pozor na hrany a údržbu pokud máte malé děti. Vymalovat stěnu výjde pořád levněji, než nová sedačka. Zkuste nejprve tuto variantu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s obývacím pokojem. Podlaha je světlejší ořech, nábytek bříza, vymalovano bílá káva, budeme kupovat koženou rohovou sedačku, manžel chce zářivě žlutou barvu, mě se líbí i jarní zelená. Na stěně za sedačkou budeme mít obraz do hněda a tak bych dala na zem i hnědý koberec s vysokým vlasem (pod konferenční stolek) a sedačku bych dopnila hnědými polštáři. Jaká barva sedačky by byla lepší? Myslíte, že uvedená kombinace bude vypadat dobře?
Odpověď   Dobry den ja bych se primlouval k te jarni zelene. Je cerstvejsi a zluta je v ni take obsazenena
Dotaz   Dobrý den. Můžeme do místnosti, která bude sloužit jako kuchyň a obývák, použít na kuchyň a ostatní nábytek dýhu světlý ořech? V místnosti je podlaha a dveře ze světlého buku. Jakou barvu sedačky mi doporučujete? Uvažuji o oranžové.
Odpověď   Dobry den Myslim, ze uvedena kombinace bude fajn. Sedacka muze byt v danem pripade i v jine barve. Zalezi, jak ma byt vyrazna
Dotaz   Jakou barvu sedačky byste doporučili k podlaze jasan (je to trojka, takže pestrá s léty), naproti sedačce je cihelná zeď, také u sedačky je malá cihelná zídka. Výmalba se dá upravit, zatím je okrová + tlumená světlounce zelenkavá. Před sedačkou je světle zelený kusový koberec. Nyní máme smetanovou, která skvěle padne, nicméně uvažujeme o kožené variantě a z hlediska praktičnosti by byla vhodnější tmavší barva...nabízí se nám možnost odstínu terakoty...nebude už té oranžové mnoho? Děkuji
Odpověď   Dobry den asi bych, jak sama uvadite, do tohoto odstinu nesel. Okrova, ci svetle hneda bude vhodnejsi
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu na vhodnou kombinaci barev v novostavbě RD, aby vypadal svěže a moderně (s manželem jsme dost konzervativní a bojíme se experimentů). Obývací pokoj je propojen dvoumetrovým průchodem s kuchyní a jídelnou, celkem 45 m2. Celý prostor je prosvětlený (dvě fr.okna a okno na jih, v kuchyni pak další okno na západ a sever). Okna plastová bílá. Na podlaze ve všech obytných místnostech by se mi líbila dřevěná dubová podlaha (Magnum král 1 lamela), dveře+zárubně a obložení schodiště asi také v dubu příp. schodiště v dubu a dveře v ořechu. Mohu volit na kuchyňskou linku korpus i dvířka teak (případně světlý či bělený dub či ořech?), pracovní desku krémově bílou, nábytek v obýváku, jídelní stůl a židle v barvě ořechu? Jakou zvolit zástěnu u pracovní desky, barvu sedačky a výmalbu v obýváku? Zeď v kuchyni bude bílá. Velice děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. K podlaze z dubu bych vlila také dveře a schodiště dub. K tomu nábytek v ořechu a taktéž kuchyňskou linku popř. v kombinaci s bílým lakem.Výmalbu poté můžete volit ve vtšině odstínů, dle oblíbenosti. Např. důstojná lila, výrazná bordó nebo živá tyrkysová jako dominantní a k tomu světlá krémova (cappucino) mezi okny na méně výrazných plochách. Doplňky poté v dekoru výmalby.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na uspořádání a barvy v obývacím pokoji. Zařizujeme s manželem tuto místnost, která má rozlohu 3,5x4m, je oknem situovaná na jihozápad, zde je velké okno. Podlaha je přírodní třešen, již jsme si koupili obývací stěnu v ořechu, která je na přiložené fotce a která nám koresponduje barvou kuchyňské linky(ta je ořech-vanilka), neboť máme velký průchod do jídelny a kuchyně přímo z obývacího pokoje. Vedle této stěny na fotce vpravo budou malá krbová kamna. Chtěli bychom od vás radu, jakou barvu sedačky vybrat, zatím si hrajeme s myšlenkou barvy skořice, zeleno-šlutá, hnědá a vanilka, vše asi v materiálu carabu. Sedačka bude umístěna tam, kde je na fotce stará sedačka, nová sedačka může být maxim.dlouhá 2metry, pak hned navazují dveře do ložnice. Případně pokud by jste poradil konkrétní typ sedačky do tak malé místnosti, uvažujeme i o nějakém křesle k tomu či podsedáku. Dále bychom chtěli poradit s barvou koberce, případně s výmalbou, zda ji nějak oživit, zatím je stávající barva světle okrová, zda třeba neoživit jen ten výklenek nad sedačkou tmavší barvou? Barva oken je mahagon a jsou dřevěné a zdají se mi být tmavé, zda je neoživit barvou rolet či dekoračky? http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=2330254 a http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=2330257 děkuji Viochnová
Odpověď   Dobry den osobne bych se priklonil k sedacce v nejakem prirodnim odstinu. Obecne svetlejsi dekor. Mrknete na www.POINTshop.cz tam naleznete inspiraci. Okna dle fota jiz mate nadekorovana. Asi bych nic dalsiho nedoporucoval. Mozna zivejsi vymalbu nebo doplnky
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na uspořádání a barvy v obývacím pokoji. Zařizujeme s manželem tuto místnost, která má rozlohu 3,5x4m, je oknem situovaná na jihozápad, zde je velké okno. Podlaha je přírodní třešen, již jsme si koupili obývací stěnu v ořechu, která je na přiložené fotce a která nám koresponduje barvou kuchyňské linky(ta je ořech-vanilka), neboť máme velký průchod do jídelny a kuchyně přímo z obývacího pokoje. Vedle této stěny na fotce vpravo budou malá krbová kamna. Chtěli bychom od vás radu, jakou barvu sedačky vybrat, zatím si hrajeme s myšlenkou barvy skořice, zeleno-šlutá, hnědá a vanilka, vše asi v materiálu carabu. Sedačka bude umístěna tam, kde je na fotce stará sedačka, nová sedačka může být maxim.dlouhá 2metry, pak hned navazují dveře do ložnice. Případně pokud by jste poradil konkrétní typ sedačky do tak malé místnosti, uvažujeme i o nějakém křesle k tomu či podsedáku. Dále bychom chtěli poradit s barvou koberce, případně s výmalbou, zda ji nějak oživit, zatím je stávající barva světle okrová, zda třeba neoživit jen ten výklenek nad sedačkou tmavší barvou? Barva oken je mahagon a jsou dřevěné a zdají se mi být tmavé, zda je neoživit barvou rolet či dekoračky? http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=2330254 a http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=2330257 děkuji Viochnová
Odpověď   Dobry den osobne bych se priklonil k sedacce v nejakem prirodnim odstinu. Obecne svetlejsi dekor. Mrknete na www.POINTshop.cz tam naleznete inspiraci. Okna dle fota jiz mate nadekorovana. Asi bych nic dalsiho nedoporucoval. Mozna zivejsi vymalbu nebo doplnky
Dotaz   Dobrý den, nejdříve bych Vám chtěla velice poděkovat za Vaše cenné rady. Nápadů při zařizování našeho nového domku bylo plno, jen jsem vždy potřebovala postrčit k realizaci nápadu a Váš souhlasný postoj jsem vždy velice uvítala s tím, že jsem ve svých úvahách neudělala žádnou zásadní chybu. Nyní mám však problém a to s výběrem sedačky. Původně jsem ji chtěla v antracitové barvě, jenže pak jsem dospěla k názoru, že bude v interieru působit smutně, a tak jsem se obrátila s dotazem na Vás.Rada byla ,že mám jít do červenohnědé či červené barvy,ale to mě původně nijak neoslovilo a tak jsem zkusila dotaz ještě jednou a barva se změnila na béžovou. Po této odpovědi jsem byla s rozhodováním v koncích. Béžová sedačka proti vanilkové zdi mi připadala nevýrazná, červená by mi přišla výrazná až dost, ale tato barva se již nikde neopakuje a byla by velmi akcentní, a já se neumím rozhodnout zda by to v interieru nepůsobilo rušivě.Prosím proto ještě jednou o pomoc.V interieru je vymalováno jarní zelenou, jen dvě stěny, kde bude sedačka do L je barva vanilková, podlaha je světle šedá, kuchyň ve vanilce s pracovní deskou ve středně šedé a barovou deskou ve wenge, jídelní stůl a Tv skříňka rovněž ve wenge, dvěře prosklené satinatem v am. ořechu.Jaká barva sedačky bude tedy vhodnější? Velice Vám děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. K valinkové stěnně je dobré volit výraznější odstín. Můžete volit oranžovohnědou, bordó, nebo čokoládovou. S výraznějšími dekoracemi. Světlá béžová sedačka by mohla být u výmalby v zelené barvě.
Dotaz   Děkuji za odpověď.Jakou barvu sedačky a výmalby?Studené nebo raději teplé tony barev?
Odpověď   Dobrý den. Volila ybch sedací soupravu např. v čokoládové, nebo oranžovočokoládové, cihlové barvě.
Dotaz   Dobrý den, prosíme Vás o radu. Máme propojený obývák s kuchyní a jídelnou - kuchyň je v barvě třešeň, podlaha světlá (vzor bambus), okna mají stejnou barvu jako kuchyň a dveře jsou v dekoru javor. V obývací části bude světlá dlažba 60x60. Jakou máme zvolit výmalbu? Jaký nábytek můžeme použít do obývacího pokoje a jakou barvu sedačky zvolit? Jaký nábytek použít v jídelně?Jak využít prostoru před krbem? Děkujeme za radu a přikládáme fotky. Děkuji, Gabriela.
Odpověď   Dobrý den, výmalba v obou částech může být jemná světle žlutá, průvlak mezi nimi pak zvýrazněte cihlovou barvou. S teplými dřevenými dekory budou obě barvy velmi dobře korespondovat. Odstíny červené můžete zopakovat v obývacím prostoru pomocí designové tapety. Zkuste si vybrat na www.pointshop.cz. Sedačka bude velmi pěkná ve světle šedivé barvě s oranžovými akcenty na polštářích. Nábytek do obývacího pokoje bych vybíral z lamina ve vysokém lesku, do jídelny doporučuji kombinaci čirého skla a bílého plastu.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový obývací pokoj (rozměry cca 5x5, výška 5m). Máme objednanou stěnu v odstínu ořech Morgana (zde: http://www.nabytek-forte.cz/katalog-c1/sektorovy-nabytek-c15/obyvaci-sestavy-c92/trendi-sestava-270-cm-tdm01-p518/). Chtěla bych se proto zeptat, jakou barvou vymalovat stěny. Jednu chci nechat bílou (naproti obývací stěně) a na ni horizontálně i vertikálně umístit bílé police - pro efekt knihovny. Pokoj je orientován na východ a je poměrně chladný, a tak přemyslím o nějaké teplejší barvě na zbývající tři zdi. Myslíte, že by byla jemná žlutá dobrou volbou? Nebráním se i jiným barvám. Vím, že je důležité sdělit i barvu podlahy, případně pohovky, ale toto zatím nemáme dořešené. Za tipy na barvu sedačky a podlahy (nejspíše koberce) budu také velice vděčná. Předem děkuji za odpověď, Lida.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v odstínu olivové zelené či žlutozelené. Na protější stěnu dejte jemný nádech vycházející z odstínu ořechové sestavy, aby bílé police opticky trochu vynikly. Sedací soupravu doporučuji v odstínu výmalby s doplňky čokoládové, cappuccinové či teplé žluté barvy. Alternativou je sedačka v jemné cappuccinové. Koberec volte jemný cappuccinový.
Dotaz   Dobrý den. Děkuji Vám za odpovědi a chtěla bych se ještě na něco zeptat. Jakou výmalbu ke kuchyni kalvados/javor a obývací stěně krémová/ořech? Obě místnosti jsou propojené. A jakou barvu sedačky? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, zkuste např. světle žlutou výmalbu v kombinaci s designovou tapetou. Inspirovat se můžete na www.POINTshop.cz, kde mají opravdu velký výběr. Sedačku volte krémovou nebo světle šedivou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby kuchyně 3,40 x 2,30 m (vchází se do ní z obýváku 4 x 4 m). Kuchyňská linka je v dekoru červeň burgundská (bordó), pracovní deska šedá, řešená do L, místo dveří mezi obývákem a kuchyní jsou jen obložky v barvě dub milánský-bělený. Obývák má na jedné hlavní stěně zavěšené dvě skřínky a dole 4 nízké zásuvky s TV. Vše je v bílé barvě - vysoký lesk. Prosím o návrh výmalby kuchyně a obýváku (manžel by chtěl hlavní stěnu s bílým nábytkem oranžovou - výraznou). Jaká barva ostatních stěn? Jaká barva sedačky? Jaká se hodí k tmavě červené kuchyni? Děkuji, Jana.
Odpověď   Dobrý den, velmi pěkná barevná kombinace je bordó, bílá, odstíny hnědé a nerez doplňky příp. metalické efekty. Výmalbu tedy volte např. v barvě kávy či cappuccina a na jednu nebo dvě stěny můžete využít designovou tapetu se stříbrnými vlákny apod. Velký výběr tapet najdete na www.POINshop.cz. V interiéru také můžete místo kovového designu uplatnit šedivou barvu.
Dotaz   Dobrý den, mám otevřený prostor, kuchyň plus obývák orientovaný na jih. Kuchyň je v kombinaci světlého buku s vanilkou, taktéž i podlaha je světlý buk. Prostor je tedy světlý, tón v tónu. Chtěla bych poradit se zvýrazněním celého prostoru. Jakou zvolit barvu sedačky a eventuálně židlí v jídelně? V jaké barvě zvolit akcenty, aby se prostor zvýraznil, ale zůstal příjemný? Uvítala bych i barvy zdí. Napadlo mě vymalovat část zdí v hnědooranžově nebo v oříškově hnědé. Uveďte prosím alespoň dvě možnosti. Jídelní kout u kuchyně je ve tvaru dosti otevřeného lomeného půlkruhu. Je do takového prostoru nejvhodnější stůl oválný, kulatý, nebo by se hodil i obdélník? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám bílý nábytek a světle zelenou výmalbu. Prostor tak bude svěží a elegantní.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si s přítelem obývací pokoj. Nábytek jsme zvolili v kombinaci wenge/bílá od TRENDI. Rádi bychom věděli, jaká barva sedačky a koberce by se sem hodila. Přemýšleli jsme o hnědém koberci a světlejší sedačce. Chtěli bychom mít jednu nebo dvě stěny v obýváku barevné, ale nejsme si jistí, jestli se to tam hodí. Pokoj je světlý, má tři okna a plochu asi 25m čtverečných. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Koberec bych volila v odstínu šedobéžovém až světle šedém. K tomu jemnou smetanovou sedací soupravu a výmalbu ve výrazné lila, bordó nebo cihlovohnědé barvě v kombinaci s jemným cappuccinem či světle šedou barvou.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu. Výchozí stav obývacího pokoje je: cihlově červený koberec na bukových parketách viditelných 1 m od stěn, dveře světlý dub. Váš názor na barvu sedačky, druh dýhy nábytku (otevřená knihovna), barvu malby stěn a doplňků. Dále prosím o alternativu v případě, že by parkety byly z tmavého dubu, zbytek stejný. Předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych sedací soupravu v jemné smetanoví či bílé barvě, nábytek v dekoru dubu. K tomu parkety v odstínu dubu. Doplňky v červené. Jednu stěnu za sedací soupravou také červenou v kombinaci s kapučínem.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak zařídit menší pokojíček, spíše tmavší s menším dostupem světla. Bude to pokojík určený teď pro miminko, ale bude tam i rozkládací pohovka z Ikey. Váhám mezi dvěma barvami koberce-cihlovým a oranžovým kobercem-viz foto. Nábytek-tedy komoda-bude smrkový masiv, stejně i postýlka, podlaha smrkové palubky, a rozkládací pohovku je možné zakoupit v barvách hnědá, zelená atd. Mohla byste mi poradit jakou barvu koberce zvolit, a taky k tomu pak barvu sedačky rozkladací? Děkuji Marcela
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych cihlový koberec, rozdíly odstínů jsou ale malé. Pohovku můžete volit zelenkavou popř. jemnou smetanovou.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem barvy nové sedačky. Budeme pořizovat sedací soupravu trojsedák + křeslo, líbila by se mi smetanová nebo hnědá. Napadlo mě, že bych za sedačkou vymalovala pruh zeleně a místo obrazu bych dala na zeď 2 poličky v barvě nábytku. Obraz bych pak přesunula na zeď mezi krb a knihovnu. Chtěla jsem se tedy zeptat, jaká barva sedačky by byla nejvhodnější (klidně i jinou barvu než uvedenou) a jestli by mé plánování vypadalo dobře. Předem moc díky za radu. Martina
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedací souprava se jistě do interiéru bude hodit ve smetanové barvě. Výmalbu za ní můžete zvýraznit zeleným až khaki odstínem. zbylé části v béžových až hnědých tónech.
Dotaz   Dobrý den, máme kuchyň spojenou s obývákem.Kuchyn je v olši, dlaždice do červena,v obýváku je podlaha třešeň. Vymalováno je do oranžova. Do obýváku bych chtěla nábytek v bříze a zkusit vymalovat alespon jednu stěnu červenou. Jaká barva sedačky by měla být a hodí se vůbec toto všechno k sobě?Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, Váš interiér je plný teplých barev, zcela jsitě se k sobě hodí, ale jako další akcent bych již použil barvu, která je mezi sebou propojí a výsledek příjemně ucelí. K těmto barvám velmi hezky sedí krémová, smetanová barva, zkuste ji např. na sedačku. Výmalba v odstínu kávy nebo capuccina bude velmi vhodná.
Dotaz   Dobrý den¨, prosím o radu jakou barvu sedačky zvolit do obývacího pokoje. Máme vymalován světle zelenou velaturou, nábytek v dekoru javor. Malíř nám radí abychom se nebáli sedačky v červené barvě. Já stále váhám, bojím se jak to bude spolu ladit. Poraďte, děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ke světlé zelené barvě by neměl být probém volit tmavou červenou nebo hndočervenou sedací soupravu. Jelikož nedokáži určit přesný odstín výmalby, hůř se radí, ale obecně lze říct, že červenou a zelenou barvu.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych se zeptat jakou barvu nábytku mám zvolit do obývacího pokoje,když máme novostavbu,kuchyň je spojenej s obývákem,kuchyň máme vanilku a kalvados a podlaha bude tmavá a ještě nevím jakou výmalbu a barvu sedačky,místnosti jsou hodně prosvětlený a máme rádi veselý barvy,spíše světlý.děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych nábytek v dekoru calvadosu v kombinace s bílm nebo béžovým leskem. K tomu cappucinovou výmalbu s vanilkovými a bordó dekoracemi.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu při výběru dekoru plovoucí podlahy do obývacího pokoje. Vymalovat bych chtěla bíle, pouze stěna za TV sestavou bude čokoládová. K tomu plánuji nábytek v odstínu dub cobourg a tmavě hnědou, příp. oranžovou sedací soupravu. Líbila by se mi tmavá podlaha (dub cappuccino apod.), ale nevím, zda výsledný efekt nebude příliš tmavý (jedná se o typický panelákový pokoj, směr západ). Děkuji za Váš názor.
Odpověď   Dobrý den, pokud byste chtěla zvolit tuto tmavší plovoucí podlahu, navrhuji změnit barvu sedačky na nějaký světlejší odstín (smetanová, kávová). Jinak bych doporučil např. dekor běleného dubu.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych poradit jakou barvu sedačky zvolit do pokoje s kuchyňským koutem. Místnost má cca 40 m2, je velmi dobře prosvětelná (jedna stěna je tvořená francouzkými okny), je zde plovoucí pojlaha (třešen). kuchyň je z calvadosu. Sedačka bude jakousi dominantou pokoje, bude ve tvaru L, tedy 3 + lenoška. Zároveň bych se chtěl zeptat, jakou barvu zvolit k vymalovaní pokoje, příp. kuch. koutu. Ještě dodám, že dveře do pokoje jsou z buku bavaria. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. K výrazným odstínů dřevin v interiéru bych volila jemný odstín sedací soupravy a taktéž výmalby. Odstíny cappucinové, šedé, vanilkové, smetanové popř. čokoládová a limetková jako doplňková pro oživení.
Dotaz   Dobrý den, chceme zrušit v obývacím pokoji koberec a vyměnit stávající sedačku za novou-rohovou. Potřebovala bych tedy poradit, jaký odstín plovoucí podlahy zvolit a jakou barvu sedačky. Obývací stěna je v barvě ořech a výmalba broskvová. Předem děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, na podlahu bych volil např. jasan a sedačku v šedivých a olivově zelených odstínech. Zkuste navíc jednu volnou stěnu ozdobit designovou tapetou z nabídky www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, děkuji za odpověď a ještě se na něco zeptám. Když ponechám dekor podlahy, jakou barvu sedačky ze série Ektorp byste mi poradili? Líbí se mi i kombinace dvou barev, chci koupit trojsedačku a dvousedák. Prosím tedy i tip na barvu nábytku. Veronika.
Odpověď   Dobrý den - k tomuto dotazu bych ještě potřebovala původní otázku, nejen mou odpověď. Již si popis prostoru nepamatuji a bez něj nemohu dobře poradit.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Chtěli bychom si pořídit novou sedačku, ale nevíme, na kterou stranu obýváku ji umístit - jestli na stávající, nebo tam, kde jsou skříňky. Uvažujeme i o rohové sedačce. Také zvažujeme, jestli má být potah látkový, nebo kožený, když máme pejsky. A ještě poslední prosba – jaká má být barva sedačky a stěn? Skříňky jsou ze světlého dřeva a podlaha je plovoucí korková. Moc děkuji, Urbánková.
Odpověď   Dobrý den, sedačku můžete umístit i do prostoru, velikost pokoje zmíněné řešení umožňuje. Můžete ji také zkusit dát na místo, kde je v současnosti komoda. Pokud by Vám nevadila světlá sedačka, volte smetanovou. Vhodná bude také světle zelená barva.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor na zařízení našeho nového RD. Obývací pokoj 5x6 m budeme mít spojený s kuchyňskou linkou. Plánujeme ji lesklou bílou s černou pracovní deskou a obkladem Lacobel hliník, naproti ní je bílé francouzské okno. Dlažba v celém domě bude světle šedá (Concept od Rako, 45x45 cm), dveře plánujeme z javoru. Stávající nábytek máme z břízy a já bych se Vás chtěla zeptat, zda ho můžeme v novém interiéru ponechat. K jídelnímu stolu máme židle s tmavě šedým polstrováním (není ale problém to změnit). Dále bych se chtěla zeptat, jakou barvu sedačky a zdí zvolit. Přemýšleli jsme, že zeď, kde bude zavěšená TV, bychom obložili béžovým (nebo i šedým) umělým kamenem, za sedačku na protilehlé stěně bychom chtěli dát velký obraz (200x140 cm, viz příloha), ale nevím, zda všechno nebude přeplácané… Hodí se ještě do takového interiéru papírová stojací lampa z Ikey? Rádi bychom celý prostor více „zateplili“ a zútulnili. Děkuji Vám moc za odpověď, s pozdravem IK.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše současné ladění je jistě možné, ale je dost světlé a podle mě by bylo příjemné prostor oživit. Můžete volit šedou sedací soupravu a k tomu výraznější výmalbu v lila nebo malinové barvě a taktéž doplňky v tomto odstínu. Tím se prostor oživí a časem se dá barva obměnit. Jinak můžete použít vše, co v současnosti máte v jednoduchém designu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak zařídit obývací pokoj (barva sedačky, nábytku, výmalba stěn...), který je spojený s kuchyňským koutem, ve kterém je kuchyňská linka - dvířka barvy javor a pracovní deska barvy kalvados. Děkuji moc za užitečné rady.
Odpověď   Dobry den viz dodaz vyse
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak zařídit obývací pokoj (barva sedačky, nábytku, výmalba stěn...), který je spojený s kuchyňským koutem, ve kterém je kuchyňská linka - dvířka barvy javor a pracovní deska barvy kalvados. Děkuji moc za užitečné rady.
Odpověď   Dobry den velmi obecna otazka. Kazdopadne bych volil jednotnou podlahu v celem prostoru. Pokud mozno se vyvarovat velkeho mnozstvi dekoru dreva. Jednoduche tvary nabytku a jejich stridmost jsou urcite vyhodou.
Dotaz   Poradili byste mi s obývacím pokojem? Nevím, jaké zvolit barvy. Pokoj je orientován na západ, má 6 x 3,5 metru. Jde mi o barvy na stěnách, barvu sedačky a odstín komod nebo stěny. Ráda bych, aby to nebylo mdlé nebo moc provokující, aby se tam člověk cítil fajn a odpočinkově. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, víte, ono je velmi individuální a velmi subjektivní v čem se konkrétní člověk cítí "fajn a odpočinkově". Neexistuje obecná poučka. Je to potřeba mít vyzkoušené na vlastní kůži. K tomu, co je pro Vás vhodné, může sloužit jako inspirace např. www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak vymalovat pokoj a jakou zvolit barvu sedačky a židlí. Pokoj má rozměry 10x4 m. U jedné kratší stěny je kuchyňská linka, pak následuje tmavý dubový jídelní stůl (židle zatím nemáme vybrané), pokoj končí sedací soupravou (tu také zatím nemáme). Uprostřed pokoje, u delší stěny – u stolu budou šedá krbová kamna (z mastku). U kuchyňské linky je okno na jih, mezi stolem a sedačkou velké balkonové dveře také na jih. Na kratší stěně u sedačky je okno na západ. Okna jsou bílá, parapety šedočerná žula, podlaha bíle lakovaný dub, dveře ořech s mléčným prosklením v hliníkovém rámečku, obložky dveří hliníkové. Nábytek chceme také v ořechu, na kuchyňskou linku korpus ořech, dvířka bílý lesk a mléčné prosklení v hliníkovém rámečku, pracovní desku v imitaci černý mramor. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, líbila by se mi spíš světlejší sedací souprava, v přírodních odstínech - vzhledem k použití ořechu. Židle mohou mít tmavší kostru a též přírodní čalounění. K dekoraci stěn bych volil tapety - podívejte se např. na www.pointshop.cz, kde najdete mnoho inspirace.
Dotaz   Dobrý den, mám podlahu z javoru, nábytek mahagon a bordó doplňky. Už jsem Vám psala dotaz ohledně barvy stěn, radila jste mi šedobéžovou. Mám obavy, jestli to nebude tmavé. Šla by použít i jiná barva? Na jedné stěně bude bordó tapeta. Jakou doporučujete barvu sedačky? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, jestliže bude odstín světlý, celek nebude působit tmavě. Bude to zajímavý kontrast.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit barvu sedačky, pokud je nábytek a obložky v barvě ořech a podlaha bude také tmavá. Stěnu za televizi bych chtěla malinovou. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit jemnou smetanovou, šedou nebo béžovou sedací soupravu s dekoracemi a doplňky v malinové barvě.
Dotaz   Dobrý den, moc bych chtěla poprosit o radu ohledně zařízení interiéru. Koupili jsme vesnický domek s obývacím pokojem s trámovým stropem a cihlovou zdí propojeným s jídelnou a kuchyní. Vybrala jsem si do něj rustikální nízký příborník a TV stolek v tmavě hnědé barvě. Líbila by se mi sedačka s lenoškou ve světle šedé barvě. Můžete mi na základě fotografii poradit, zda zvolit jinou barvu sedačky a zda raději vybrat hranatý tvar či zaoblený? A jakou barvu doplňků zvolit? Zdá se mi totiž, že prostor působí příliš temně. Dále hledám stůl do jídelny, která je uprostřed mezi obývákem a kuchyní a s ním si už vůbec nevím rady, protože nevím, zda ho sladit spíše s obývákem či s kuchyní, nebo zda bych mohla použít skleněný stůl. Jaký tvar a barvu židlí zvolit? Chtěla bych, aby ladily s polštářky a ostatními dekoracemi, uvažuji o béžové nebo červené. Za Vaši radu předem děkuji. S pozdravem Přibylová Lenka.
Odpověď   Dobrý den, protože jsou stávající materiály spíš tmavší, použijte na oživení a prosvětlení prostoru světlé materiály. Béžová či světle šedá, jak jste si vybrala, bude fajn. Sklo bych asi do tohoto interiéru nedoporučoval. Lokální koberec světlé barvy bude navozovat pocit pohody.
Dotaz   Dobrý den, kuchyň a OP jsou spojeny obloukovým průchodem, linka i nábytek i obklady do výšky 1,5m jsou ze světlého dřeva, strop bílý, deska tmavě zeleně mramorovaná, podlaha stejná v obou pokojích (tmavší imitace dřeva), stěny v nové kuchyni jsou světle zelené. Jakou barvu stěn v OP doporučujete? A barva sedačky?
Odpověď   Dobrý den, pří této kombinaci bych se již nepouštěl do ničeho výrazného. Jednoduchá jednobarevná sedací souprava v béžové či šedivé bude hezká.
Dotaz   Dobrý den, jak doladit prostor obývák-kuchyň v jednom (30m2)? Jednotlivé části jsou oddělené barem: obklad krémový, deska ořech. Linka: jasan (ispahan)/tmavě hnědá, deska ořech, podlaha dub tmavý, za linkou červeno-oranžová skleněná mozaika. Jakou zvolit barvu sedačky, stěny a dveří?
Odpověď   Dobrý den, volil bych dveře v nedřeveném dekoru - slonová kost apod. Na stěny jsou velmi krásné tapety - mrkněte se např. na www.POINTshop.cz, kde najdete mnoho inspirace.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se prosím Vás zeptat, jakou barvu podlahy a dveří byste volila, pokud okna zevnitř budou v barvě ořechu, barvu sedačky ještě nevíme a kuchyňská linka bude v kombinaci ořechu ve spodních skříňkách a vanilka v horních skříňkách.
Odpověď   Dobrý den přeji. Variant ve Vašem případě je mnoho. Můžete volit např. světlou podlahu v bříze, javoru či běleném dubu a k tomu dveře v ořechu nebo ořechovou podlahu i dveře. Popř. dubovou podlahu a dveře.
Dotaz   Můžete mi prosím zaslat vzor obkladu jak píšete (světlejší studenější odstín víc do šedé či bílé barvy)? A jaku barvu sedačky zvolit k nábytku barvy trešně? A co výmalba, jaká se hodí k nábytku v dekoru trešně? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu volte v cappucinové. http://www.bigtile.cz/dlazba-venice nebo http://koupelna24.cz/produkt-Podlahove_OPOCZNO_Gres_Damasco_cappuccino_dlazdice_29_7x29_7-1058-2,128.html
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jakou barvu sedačky vybrat do nově rekonstruovaného bytu. Máme obývák propojený s kuchyní,průchodem ve zdi o šířce cca 1,2m. Kuchyňská linka je vanilka s třešní, obklady za linkou oranžové GLAZE naranja, spotřebiče nerez, vymalováno bíle. V obývacím pokoji jsou 2 stěny (stěna za sedačkou a televizní stěna) vymalovány ‘bílou kávou‘, stěna kde je bílé plastové okno zůstala bílá a ta tzv. průchodová stěna do kuchyně bude nejspíše čokoládově hnědá. Prosím o radu jakou vybrat barvu sedací soupravy, aby to celé ladilo a nebylo to příliš přeplácané. Přemýšlela jsem o oranžové sedačce ale přijde mi příliš ‘řvavá‘, čokoládová by se mi líbila ale nevím jestli by to nepůsobilo nudně…?Co třeba vínová? Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych právě čokoládovou sedací soupravu. Nábytek z třešně bude výrazným dekorem.
Dotaz   Mohla byste mi prosím ještě poradit, jakou barvu sedačky zvolit? (nábytek tmavý ořech se smet.), podlaha bělený dub. Líbila by se mi hnědá, ale nebude to už moc tmavé?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit tmavou sedací soupravu se světlými polštáři.
Dotaz   Ještě prosím o doplnění jaká barva sedačky a doplňků by byla vhodná do kuchyně viz. minulý dotaz. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedačku můžete volit smetanovou a doplňky v bordó nebo khaki či limetce v kombinaci se smetanovou.
Dotaz   Dobrý den, pustili jsme se s přítelem do rekonstrukce bytu a potřebovali bychom poradit, jak barevně doladit propojený obývací pokoj s kuchyní – do jaké barvy vymalovat, barvu skleněného obkladu za kuchyňskou linku a barvu sedačky. Podlaha bude všude stejná – Balterio – dub wellington a dveře s obložkami – Sapeli – Swing (3 skla) – wenge. Kuchyňská linka bude z korpusu wenge a dvířek ze slonové kosti, na pracovní desku jsme vybrali šedý pískovec. V obývacím pokoji bude nábytek ze stejně barevné kombinace jako kuchyň – tedy wenge a slonová kost. Předem Vám děkuji za radu a přeji krásný den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu můžete volit v pdostatě v jakémkoli odstínu v kombinaci s jemnou šedou např. limetka, lila malina. Lacobel na obklad bych volila v jemné smetanové barvě. Sedací soupravu volte smetanovou nebo jemnou šeodu.
Dotaz   Dobrý den, mám velkou prosbu. Rozhodli jsme se v důchodu předělat obývací pokoj, máme objednanou stěnu, korpus jasan coimbra, dvířka bílý lesk. Jaká by se k tomuto nábytku hodila barva sedačky, podlahy a stěn? Uvažovali jsme o sedací soupravě sytějš
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu světlou šedou podlahu v javoru, či běleném dubu a sedací soupravu čokoládovou nebo výrazný odstín např. červená bordó. Pak můžete za tv sestavou volit také tuto barvu na výmalbu.
Dotaz   Děkuji za odpověď.I když se mi zdá, zda nebude obýv.pokoj moc smutný (doporučujete smetanovou a khaki).A jakou byste vybrala barvu sedačky (pův. modrá), případně doplňky? (máme bukové celoprosklené dveře a bukový nábytek, bude černá TV) Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je nábytek z pařeného buku pak je dočervena a proto byhc prostor khaki odstínem utlumila můžete jej ale změnit na limetkový odstín. Sedačku bych volila jemnsou smetanovou či světle šedou. Dopl´ˇnky pak v limetce smetanové a bordó pro oživení.
Dotaz   Dobrý den, paní Matelová, jde mi o sladění barev OP s KK. Máme sedačku hnědo-fialové barvy(viz foto). Nábytek v ořech morgana. Jak vymalovat? u jíd. stolu,diagonálně od sedačky, použít tapetu s barvou sedačky? a co barva doplňků? moc děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Barvu sedačky můžete použít u jídelního stolu a popř. proti sedačce. Zbylé části byhc volila jemné šedé nebo cappucinové. Doplňky v lila odstínu vycházejícím ze sedačky v kombinaci s jemnou zelenou nebo právě šedou.
Dotaz   Muzete poradit,jakou barvu sedacky a nabytku zvolit k podlaze dub venkovsky a dvere dekor orech.Libila by se mi sedacka v barve bordeaux,ale nevim si rady se zbytkem a barvou sten. Moc vam dekuji za radu
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedačku můžete volit v bordó barvě výmalbu pak jemnou šedou až šedobéžovou ve dvou sytostec. Nábytek bych volila v ořechu.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu,jakou barvu sedačky zvolit do obýv.pokoje,barva nábytku ořech,podlaha béžovo šedá dlažba,spíše béžová.Prosím více variant,máme i malé dítě.Jakou zvolit výmalbu,okna bílá.děkuji Soukupová
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit bord=o a šedou výmalbu nebo šedou sedačku a výrazný odstín limetka, bordó za sedačkou azbylé části v jemné šedé.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit bord=o a šedou výmalbu nebo šedou sedačku a výrazný odstín limetka, bordó za sedačkou a zbylé části v jemné šedé.
Dotaz   Prosím o radu jakou zvolit barvu nábytku do obývacího pokoje. Vymalováno kratší stěny na světle šedivou a delší starorůžovou. Barva sedačky je šedočerná s černými madly. Podlaha je dubová spíše tmavší. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. VOlila bych bílý lesklý nebo šedý lesklý nábytek.
Dotaz   Dobrý večer, zvolili jsme kuchyň v barvě třešeň s bílým leskem. Dlažba slonová kost. Lze použít odtín třešně i do sousedícího obýváku- nábytek?Dominantou je krb.Jak nejlépe vymalovat ,zvýraznit krb a jakou barvu sedačky?Chci nějakou teplou barvu. Dík
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit nábytek v třešni sedačku bych volila smetanovou a krb můžete zvýraznit olivovou výmalbou v kombinaci jemné smetanové.
Dotaz   Dobry den, potrebuji poradit,mame kuchyn spojenou s obyvakem ,kuchyn viz.prilona, dvere Nora wenge,podlaha belena borovice /termofix/.Nevim si rady s barvu sedacky, nabytku do obyvaku, barvy sten, pripadne nejake barvy na doladeni a co do oken.Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Do okne bych volila světlé smetanové římské rolety výmalbu v kombinaci capucina či světlé šedé s olivovou nebo orchidea. Sedačku bych volila neutrální cappucinovou nebo světlou šedou.
Dotaz   Dobrý den, prosím poradila byste mi jakou barvu sedačky bych si měla pořídit,když podlaha je přírodní dřevo buk,dveře také buk a obývací stěna je buk-kernbuche.Výmalba je světle béžová,tmavě béžová a bílá.Stěna,kde bude sedačka je bílá.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pak ybch volila sedačku béžovou či šedou. popř. antracitovou.
Dotaz   Dobrý den, chci se zeptat jakou barvu sedačky vybrat. Plovoucí podlaha sv. dřevo, stěny bílé, strop je skosený podle střechy a je celý obložený světlým dřevem, naproti sedačce bude velká vestavěná šatní skřín - sv-dřevo. Sedačka bude velká bez křesel
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit v podstatě jakýkoli odstín od čokoládové, přes červenou, zelenou až po neutrální a nadčasovou šedou, ke které pak můžete volit barevné doplňky.
Dotaz   Děkuji za odpověď,ale v tom obýváku máme středně hnědou javorovou plovoucí podlahu, stěna fialkovo staroružová,tu zatím nechceme měnit,bude k tomu ta olše vhodná a javor jaký, v e světlém dekoru?A ta barva sedačky jaká?
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedačku smetanovou či jemnou šedou javor je světlý dekor. K tomu můžete dát olši.
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedačku smetanovou či jemnou šedou javor je světlý dekor. K tomu můžete dát olši.
Dotaz   Dobrý den,obývák o ploše 4,5 na 9,5m chci pokrýt OSB deskami.Budou tam krbovky,barva asi tmavě šedá s matně stříbrnými prvky.Nevím jakou barvu dlažby okolo a na zeď za ně,co na stěny a jakou barvu sedačky a nábytku.Má působit zabydleně,ale i vdušně.
Odpověď   Dobrý den přeji. Na pdoalhu pod kamna bych volila kalené sklo přímo na osb desky, které budou stále vidět ale budou chráněné. Na zeď buď jen spec. tepelně odolné desky které namalujete v odstínu světlé šedé. Sedačku bych volila také šedou. Nábytek pak v bříze nebo javoru či v kombinaci s šedým leskem. Výmalbu šedou a popř. cihlovohnědou nebo limetkovou.
Dotaz   Děkuji za odpověď. Jen když zvolím tedy bílý nábytek, jakou výmalbu stěn? Mám ráda červenou, bordo.. Ne oranžovou. Kuchyň máme lesk bílá, šedá výmalba a červený obklad, je sice oddělena, ale ne úplně. A barva sedačky? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžeet volit červenou výmalbu a šedou či antracitovou sedačku. V kombinaci s šedou výmalbou na ostatních stěnách.
Dotaz   Dobrý den.Mám velmi světlý obývací pokoj spojený s jídelnou a částečně i s kuchyní.Podlaha je světle/středně hnědá.Nábytek bych chtěla pořídit v dekoru buk(popř. dub) v kombinaci s bílou. Jakou barvu sedačky a stěn? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila byhc raději kombinaci dubu s bílým lakem. Sedací soupravu šedou a výmalbu šedou v kombinaci s výrazným odstínem - bordó, orchidea, oliva apod.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu jakou barvu sedačky vybrat do obýváku spojený s kuchyní, viz fotky.Uvažovali jsme nad krémovu jemně melírovanou s hnědou,pak oživit zelenými doplňky.Materiál hrubší tkanina. Prosím o radu jakou barvu?děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano Váš výběr je příjemný dobré by bylo aby melírování bylo v obdobném odstínu jako je na kuchyňské lince. Doplňky pak khaki či olivové s jemnou šedou.
Dotaz   Dobry den, v obyvacim pokoji mame puvodni parkety buk prirodni olej.je spojeno s kuchyni - korpus orech dijon a dvirka woodline. radi bychom nabytek take orech, jakou barvu sedacky by jste volila?Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedací soupravubych volila světlou smetanovou, bílou, béžovou či šedou.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře