Pragointerier

schodiště - betonové schodiště

Dotaz   Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na to, jaký povrch by byl nejvhodnější (a i cenově přijatelný) na betonové schodiště, dosud pouze natírané barvou. Jedná se o schody do tvaru "L." U vchodových dveří je chladněji. Plocha v ohybu schodiště slouží jako přezouvací, je zde uložen i botník, takže je celkem dost namáhané. Byl by vhodný nějaký typ dlaždic či něco jiného? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, na podobný dotaz jsem již odpovídala, proto můžete využít odpovědi na dotazy Vašich předchůdců. Ve Vašem případě můžete použít keramickou dlažbu, nebo pro zateplení plovoucí podlahu tl. 7-9mm (z důvodu výšky prvního a posledního stupně). Dlažba má celkově vyšší odolnost proti otěru a také vyšší tvrdost, než plovoucí podlaha. Z hlediska funkčnosti můžete na podestu schodiště použít dočišťovací koberec a před i za vstupní dveře čistící rohože zapuštěné do podlahy.
Dotaz   Dobrý den, chci se zeptat - budeme dělat podlahy v novém domku, kde v přízemí bude plovoucí podlaha. Od prostředka této podlahy vedou schody do patra, kde bude lino a nevíme, čím pokrýt tyto betonové schody, jestli tou samou plovoučkou, nebo jestli by nevadila dlažba. Ta by se mi líbila z důvodu odolnosti. Nevím, jestli by nebylo divné mít 3 druhy pokrytin v domku. Pokud by to nevadilo, tak nevím, jestli dlažbu sladit s tou plovoučkou, aby to bylo nenápadné, nebo naopak udělat kontrast. Příp. jestli by se ty schody dali vyřešit ještě jakkoliv jinak.
Odpověď   Dobrý den, použití podlahy plovoucí je barevně i materiálově nejlepší. V případě použití dlažby je možné použít odstín jednobarevný blížící se odstínu podlahy laminátové s minimalizováním spár. Taky je možné udělat podstupně keramická dlažba a stupně s plovoucí podlahy. Záleží na prostoru se schodištěm.
Dotaz   Dobrý den, stavíme domeček a už si vybíráme podlahy, dveře a schodiště, ale nevíme jak to sladit dohromady. Jedna varianta by byla ořech na dveře, ořech 3 pásy parket na podlaze, dub na schodišti. Jenže máme obavy, aby v patře kde je malá chodbička, se nepraly tmavé dveře se světlou dlažbou (travertin okrová s dubovým schodištěm. Přízemí je řešeno takto: malá chodbička, vlevo dveře do koupelny, pak by byly prosklené dveře ořech a místnost 60 m2 obývací pokoj s kuchyní a někde uprostřed betonové schodiště, které se musí obložit dřevem. Další varianta by byla dveře zebrano od Sapeli Elegant, podlaha 3 pásy dubových parket a schodiště dubové, patro jako při první variantě - dlažba travertin okr. Půjde to k sobě? A jaký by šel nábytek právě ke dveřím zebrano? Prosím o jakoukoliv radu, jak to sladit dohromady. Moc děkuji. Chlápková Radka
Odpověď   Dobrý den, k uváděné velice výrazné barevné i strukturované ořechové podlaze je vhodné volit jednoduché výplně dveří. V barevné kombinaci ořech podlaha a schodiště stupně a podstupně (jestliže je opravdu v prostoru obývacím), dub dveře bude celý prostor laděný ve dvou odstínech a v horním patře se dostaneme ke kombinaci dub - dlažba travertin. Dveře jednoduché s vodorovnou orientaci textury dýhy. U druhé varianty tj. zebrano bych doporučovala tuto dřevinu použít také na podlahu. Na dveřích je příliš výrazná vůči dubu a hmota dveří by nám opticky v prostoru vyčnívala.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kuchyňský ostrůvek. Moc se mi líbí, ale nevím jestli se bude hodit do naší kuchyně. Teprve vymýšlíme, jak bude vypadat. Místnost je spojená s obyvacím pokojem, ale mezi nimi je ještě betonové schodiště. To bude mít příčku do obývacího pokoje a do kuchyně bude otevřené, tam bude zábradlí. Když se tedy půjde ze schodiště, bude vidět do kuchyně a do kuchyňského koutu. Na jednom ze 3D návrhů, který zasílám, je vidět, jak by se nám kuchyně líbila. Nevím, jestli to je vhodné řešení. Jde o to, jestli to není moc natlačené na schodiště a celkově v kuchyni. Sice je tam kolem ostrůvku z každé strany metr místa, ale na obrázku to může vypadat jinak, než ve skutečnosti. A také se nám líbí kuchyň bílá s trochou tmavé (dřevo, ořech, zebrano). Ale jak vyřešit podlahu? Možnost je nechat plovoucí podlahu po celé kuchyni i v obývacím pokoji - dub přírodní 3 pásy parket.vzor. a nebo do kuchyně dát plovoucí podlahu. Nevíme ale jak, aby to vypadalo dobře. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Ano, máte správný dojem, prostor bude ostrůvkem mnohem více členěný. Při představě zábradlí a jídelní sestavy je tady již tak dost členících prvků. Nemusíte se ostrůvku ale vzdávat úplně. Je možné ho přesunout k volnému rohu kuchyně. Tím získáte ucelenou kompozici a budete moci užívání barový pult. Průchod do kuchyňské části bude cca 2m. Jídelní sestava by pak měla být jednoduchá kubická v provedení např. ořech. Průhled do kuchyně bych brala jako zajímavý. Kuchyň pak musíte vybavit úložnými prostory. Možností jsou výsuvy, nebo roletové skříňky pro úschovu rychlovarné konvice. Dalším zajímavým typem je využití zadní části pracovní desky na úschovu PET lahví. Jsou to všechno detaily, při kterých na desce kuchyně zbytečně nestojí uschovatelné věci. Proto je kuchyň stále uklizená. Podlahu bych volila jednolitou, stejného typu v kuchyni i v obývací části. Ke kombinaci bílá – ořech – dub pak můžete volit malby – stěrky v odstínu šedém nebo smetanovém (např. od firmy monolit design).

Dotaz   Prosím o radu, jakým nepříliš drahým dřevem obložit betonové schodiště spojující chodby v přízemí a podkroví a jakou výmalbu zdí zvolit. Máme koupenou dlažbu Melbourne Cotto (prodejce SIKO), která bude položena ve všech chodbách. Prostor není navíc moc světlý. Dále - jak sladit dveře v celém prostoru? V obývacím pokoji máme plovoucí podlahu v barvě přírodní třešně (Quick step č.864). Děkuji za doporučení.
Odpověď  

Dobrý den, jsem zastáncem jednoduchosti a bych použil dřevo, které již v interiéru je. Jestliže se jedná pouze o obklad schodiště dřevem (ne celé samostatně), myslím, že cena v absolutní hodnotě nebude příliš rozdílná.

Dotaz   Dobrý den, mám ještě jeden dotaz. Máme betonové schody, které budou obložené dřevem. Nevíme však, jakým. Prosím, poraďte. Máme použít také ořech, nebo něco světlejšího? A jaké zábradlí? Dřevěné, nebo v kombinaci s kovem (jakým)? Musím se přiznat, že ořech mě vůbec nenapadl, ale je to parádní myšlenka, právě jsme domalovali spodní koupelnu a s těmi tmavými dveřmi je naprosto dokonalá. Díky. Pro kuchyni plánujeme tmavě hnědý korpus a béžová či vanilková dvířka, takže i tam to bude moc hezké. Jen nevím, zda budou ořechové dveře kombinovatelné s jiným druhem nábytku, např. borovicí či mořenou borovicí antik. Ještě jsem možná měla říci, že okna jsou plastová bílá. Co myslíte? Předchozí otázku a odpověď uvádím dole. Děkuji a přeji příjemný den. S pozdravem Tereza Sazimová. Otázka: „Dobrý den, stavíme rodinný dům a vybrali jsme typ plovoucí podlahy, který bude jak v pokojích, tak na chodbě. Jedna se o Balterio - odstín 438 legacy oak (dub dědictví). Jaké dýhové dveře Sapeli byste nám k tomu doporučili? Jak vyřešit situaci, v níž budeme mít bíločervené dlaždice La Futura - Sirocco v dolní koupelně a dveře nebudou bílé? V horní koupelně plánujeme dlaždice hnědo-béžové La Futura Euforia. Bojím se, aby se nám to tam pak netlouklo. Děkuji za rychlou odpověď a přeji pěkný den. S pozdravem Tereza Sazimová.“ Odpověď: „Dobrý den, k Vámi zvolené dubové podlaze bych doporučoval dveře designu evropského či amerického ořechu. Není podmínkou, aby dřevo na podlaze bylo stejné. Důležité je sjednotit barvy ve dřevě obsažené. Pokud jsou ve dřevě teplé barvy, zcela jistě nevadí kombinace s červeným odkladem.“
Odpověď  

Dobrý den, ve Vašem případě bych volil schodiště v barvě podlahy. Dřevin v interiéru domu nebude příliš mnoho a výsledný dojem bude ucelený. Zábradlí bych doporučil kovové v jednoduchém stylu. Matný nerez design bude působit svěže, lehce a nadčasově. Kombinace ořechu na dveřích s jiným nábytkem bych se nebál, stačí dodržovat již zmíněnou zásadu - sjednotit barvy ve dřevě obsažené. Pokud budou dveře i nábytek spíše tmavých odstínů, prosvětlete místnost světlými doplňky a barevnou výmalbou.

Dotaz   Dobrý den. Můžete mi, prosím, poradit, jakou zvolit barvu výmalby, nábytku (TV panel, konferenční stolek), pohovky, mozaiky za kuchyňskou linkou a doplňků (polštářky, závěsy)? Chceme si trochu zútulnit dům. Máme spojenou kuchyň s obývacím pokojem, celková plocha je 45m². Na podlaze je Novilon Nova (5128 – imitace dubových prken), dveře jsou přírodní dub, okna zlatý dub. Kuchyňskou linku máme ve tvaru L: spodní zásuvky antracit matný, horní skříňky prosklené s hliníkovým rámečkem, pracovní deska titan. Barový pult tmavě šedý s dubovou deskou. Otevřené betonové schodiště je zespodu tmavě šedé, shora je dřevo dub, zábradlí máme v odstínu hliník a madlo dubové. Máme rádi jednoduché a čisté linie, ale nechceme, aby prostory působily příliš studeně a sterilně. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K Vašemu moderně laděnému interiéru je možné volit mnoho odstínů výmalby. Zajímavě by působily například tóny lila či limetka. Nábytek bych volila opět v dubu, který může být kombinovaný s antracitovými lesklými dvířky.

Dotaz   Dobrý den, v domku v interieru máme betonové schodiště monolitické. Jak byste obložila stupně, v 1.NP je podlaha dřevěná ořech a v 2.NP lamino ořech, vše v prktovém designu. Boční stěny schodiště jsou prosklené a vnitřní zábradlí nerez. Děkuji
Odpověď   dobrý den přeji. Volila bych obklad opět v ořechu, popř. ve světlejším dubu pokud zvolité např. nábytek dubový.
Dotaz   Jakým materiálem byste doporučila obložit betonové schodiště. Líbí se nám dřevo, ale kvalitní tvrdé dřevo je dost finančně náročné. Co použít místo dřeva?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dlažbu, kámen ale obě varianty jsou také ne úplně levné. Příjemnější materiál je dřevo.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu, laminátové plovoucí podlahy chceme v obou patrech stejné, zatím vítězí dub přírodní. Betonové schodiště chceme obložit masivem, původně jsme chtěli dub, ale z finančního hlediska si jej nemůžeme dovolit. Byla nám nabídnuta levnější možnost a to obložení schodiště materiálem hevea. Myslíte, že se bude hodit k dubové podlaze??? Děkuji za radu!
Odpověď   Dobrý den přeji. Tento typ obložení je jistě možný ale opravdu záleží na konečných odstínech podlah a obložení, mohou mít od různých dodavatelů různé odstínové nádechy a zabarvení.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu.V novém rodinném domku máme okna v provedení zlatý dub.Jsem na rozpacích, jakou barvu nábytku a stěn zvolit.Krb bude obložen kamenem,popř.imitací asi v cihlové barvě, na zemi bude dlažba červenohnědá-např. Castellana.Nábytek bych chtěla teakový, buď bez nátěru nebo hnědý lak.Co by se hodilo více?A jaké barvy použít na stěny,součástí jedné stěny je samonosné betonové schodiště do podkroví. Děkuji Horáková
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek bych volila v hnědém nátěru, aby byl větší kontrast mezi pdolahou a krbem. Výmalbu poté můžete volit v jemném a tmavém cappucinu, popř. jedna stěna dál od krbu v cihlové barvě (barva obkladu).
Dotaz   DOTAZ: Stanislava Horáková Dobrý den, prosím o radu.V novém rodinném domku máme okna v provedení zlatý dub.Jsem na rozpacích, jakou barvu nábytku a stěn zvolit.Krb bude obložen kamenem,popř.imitací asi v cihlové barvě, na zemi bude dlažba červenohnědá-např. Castellana.Nábytek bych chtěla teakový, buď bez nátěru nebo hnědý lak.Co by se hodilo více?A jaké barvy použít na stěny,součástí jedné stěny je samonosné betonové schodiště do podkroví. Děkuji Horáková ODPOVĚĎ: Dobrý den přeji. Nábytek bych volila v hnědém nátěru, aby byl větší kontrast mezi pdolahou a krbem. Výmalbu poté můžete volit v jemném a tmavém cappucinu, popř. jedna stěna dál od krbu v cihlové barvě (barva obkladu). Dobrý den, děkuji za odpověď.Ještě bych poprosila o radu ohledně výmalby kuchyně , která je s obývákem spojena,příčky jsou,jen průchod bez osazení dveří,obložky stejně jako 2 okna zlatý dub.Kuchyň je velká cca 3x2 m, kuchyňská sestava v barvě antik,dub,Ikea.Okno na kratší straně je na východ, druhé na kolmé delší stěně na sever. Dlažbu bych ráda v celém přízemí stejnou v hnědém rustikálním provedení nebo v kuchyni o něco světlejší.Ještě poprosím o jednu radu k výmalbě podkrovního pokoje,24 m2,2 štítová okna na sever,střešní okno na západ, nábytek bude zřejmě dub nebo bříza, Ikea.Plovoučku zřejmě v kontrastu tmavší,že?Děkuji. ODPOVĚĎ: Dobry den Rad bych Vam odpoved doplnil, ale nas system neumoznuje jednoduchym zpusobem dohledat puvosni dotaz. Jestli jsem Vam odpovidal ja, poslete puvodni dotaz z doplnenim a ja tez odpoved doplnim. Dekuji za pochopeni.
Odpověď   ...
Dotaz   Prosím o radu s výběrem barev do novost. RD.Okna jsou plast.AMARETO. Betonové schodiště v chodbě, zábradlí nerez pruty,bez osvětlení (plánován světlovod).Váháme s barvami kuchyně,podlah (chodby dlažba, jinak linoleum) a dveří v celém domě. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Variant je jistě mnoho pokud nemáte již nic dalšího kromě oken. Můžete volit pdolahu a dveře v třešni nebo jabloni. Kuchyňskou linku v bílém lesku v kombinaci s pracovní a zádovou deskou v dekoru dveří.
Dotaz   Dobrý den, zakoupili jsme novostavbu a plánuji vybavit obývací prostor (ve tvaru obdélníku 4,5 x 7 m) včetně kuchyně, které na sebe nepřímo navazují. Měla jsem představu dubové podlahy, bílých stěn a šedých doplňků a jedné stěny obložené kamenem, ale novostavba má v obývacím pokoji na každé stěně francouzké okna a dveře na terasu orámované tmavým dřevem - nejspíše odstín třešeň viz. foto. Zároveň je zde dominantou místnosti bílý krb, který má oranžovo hnědý obklad - desku pod černými dvířky (teoreticky ještě lze změnit barvu tohoto obkladu, firma se nás totiž na barvu neptala,rovnou objednala) a ještě nemá zvolený ozdobný dřevěný rám umístěný nad dvířky krbu. K těmto barvám jsem neměla odvahu volit dubovou podlahu proto jsme zvolili lesklou dlažbu travertin v béžovo hnědém odstínu viz. foto. (www.lafabbrica.it - stoneart- odstín elimea). Betonové schody budeme obkládat dřevem - zvolila jsem dub, zvažuju zda jej mořit do tmavšího odstínu (líbí se mi kontrast bílé stěny a hnědého dubu) nebo pouze nalakovat a ponechat přírodní - popřípadě jej změnit na jasan. Zároveň volím odstín zárubní a dveří do těchto místností. Napadla mě kombinace černých zárubní a dřevěné dveře v barvě podlahy, nevím ale jestli to není moc..). Zároveň jsem zvažovala prosklené pískované dveře, máme však lesklou dlažbu a myslím si, že by to mohlo působit neútulně. Líbí se mi nábytek dřevo - zebrano, námi zvolená podlaha travertin má však jemný vzor proužku, tak nevím jestli toho vzoru už nebude moc... Prosím poraďte jak nejlépe zvolit odstín a druh dřeva na schody, dveře, rámu na krb, nábytek, dřevěných žaluzií, barvu stěny, sedačky popřípadě kamenného obložení (PS: nemám ráda v interiéru červenou). Jestli je to možné, poraďte mi také, kde mohu zakoupit designerské kolečko ohledně spektra barev - nemohu jej sehnat. Velmi děkuju, moc vám fandím a přeju mnoho nejen pracovních úspěchů.
Odpověď   Dobrý den přeji. K daným oknům je již omezenější sškála barevných dekorů dřeva. Dub rozhodně není ten pravý Volila bych tedy třešeň jako dominantu prostoru s bílým či smetanovým leskem. Dveře i obklad krbu v třešni. Nábytek taktéž v tomto dekoru. Výmalbu pak jemnou šedou popř. část v žlutooranžové barvě.
Dotaz   Dobrý den,řeším podlahy v celém domě.Obývák s kuchyní vinil,chodby dlažba nebo také vinil?Betonové schodiště do patra?Čím je nejlépe obložit,když by byla chodba z vinilu nebo byla z dlažby?Vinil koupelna nebo raději dlažba?Jak moc střídat dekory? Ďěk
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte pokud možno jednotná dekor a jednotnou podlahu. Osobně bych volila vinyl schodiště popř. dřevo masiv. Koupelna spíš dlažba.
Dotaz   Dobrý den, vybrali jsme si do celého RD podlahu od firmy Wineo victoria white oak 600 xl, která by měla dodat pokojům vzdušnost, neboť nejsou moc veliké. Nevíme zda-li máme obložit betonové schodiště stejným vinylem nebo jít do tmavších odstínů.Děkuj
Odpověď   Dobrý den přeji. Ideální bude volit stejný dekor všude a tedy i na schodišti.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře