Pragointerier

kuchyně - bílá kuchyň

Dotaz   Dobry den, chtela bych Vas pozadat o navrzeni barevne kombinace pro novostavbu RD. Chceme jednotnou barvu podlah v prizemi (velky otevreny prostor) i v podkrovi (mensi pokoje). Libi se mi bila kuchyn v kombinaci se sedou pracovni deskou, taktez jednu stenu obyvaciho pokoje chceme oblozit sedym kamenem. V obyvaku zaroven bude piano v barve tresne. Mohla byste mi poradit barvu podlah, dveri, oken a nabytku? Dekuji.
Odpověď   Dobrý den, barevných modelů samozřejmě existuje více. Uvedu jeden – předpokládám rodinný dům se sedlovou střechou. Kamennou zeď v odstínech šedivých bych zachovala jako zvýraznění celého interiéru. Podlahy a dveře bělený dub (např. Quick step Country U-1012). Okna dub přírodní. Nábytek bílá, šedivá (popřípadě bílý dub z laminátů např. Jafholz - poněkud těžší), sedací souprava odstín červená (k této barvě se bude družit třešňové piáno). Malby neutrální šedivá světlá, kouřová světlá nebo bílá až smetanová)
Dotaz   Dobrý den, děkuji předem za Vaši radu. Potřebovala bych poradit s volbou barvy kuchyně a barvy ostatního nábytku v obývací kuchyni: - kuchyň je součástí obývacího pokoje, prostor je čtvrecový - kuchyň bude mít tvar pismene L - podlaha jsou dubové parkety (staré které se nově vybrousí a nalakují) - dveře bílé - kazetové (jednoduché rámečky) - okna bílá - špaletová - v pokoji budou starožitné hodiny v tmavém dřevě Nevim, jakou barvu kuchyne zvolit - zda svetle drevo jako je briza, nebo naopak neco tmavsiho - orech, apod. Děkuji moc za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, kombinace prkenné dubové podlahy se špaletovými okny dává prostoru nádech městského interiéru meziválečného období. Je možné řešit dispozice v tomto duchu nebo tvarově zmodernizovat hmotu kuchyně. V druhém případě je možné volit kuchyň jednoduchou (výplň můžete pojmout stejně jako u dveří) v materiálu ořech eventuelně exotickou dýhu v zemitých odstínech s horizontální orientací jenom na spodní části kuchyně. Neznám velikost místnosti, ale pokud je menších rozměrů, je vhodnější volit spíše světlejší . Výjimečně by se sem hodil romantický styl jednoduchý dvoubarevný – podlaha dub, malby stěn a stropů písková béžová, sněhová bílá kuchyň, dveře, okna, svítidla, čokoládová hnědá TV sestava, doplňky. Barevný akcent vytvoříme doplněním nugátové hnědé – sezení. Tvrdost kontrastu hnědé a bílé nám zjemňuje malba zdí - písková béžová.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych touto cestou požádat o radu ohledně uspořádání obývacího pokoje s kuchyňským koutem. V příloze zasílám rozměry a návrh od projektanta. Velice by se mi líbila kuchyňská linka pouze rovná po délce a ostrůvek s navazujícím stolem (barva kuchyně v příloze). Chtěl bych znát Váš názor vzhledem k rozměrům a praktičnosti místnosti. Dále bych se s Vámi chtěl poradit ohledně barvy plovoucí podlahy, aby prostor trochu opticky zvětšila. V místech kuchyňské linky plánuji dlažbu, která bude navazovat na plovoucí podlahu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud jsem Vaši představu dobře pochopila, mělo by být uspořádání obytného pokoje viz. obrázek. Kuchyňská část by tak byla více opticky oddělena a jasně definována. Obojí varianty jsou možné. U původní varianty získáváte více volného prostoru, u druhé je prostor ohraničenější a kuchyň není tolik otevřena zraku návštěvníků. Bohužel do jídelního prostoru nepříjemně zasahují otvíravé dveře. Jestli je to možné, popřemýšlela bych o jejich způsobu otvírání (posuv či zásuv by prostor uvolnil). Samozřejmě jsem do kuchyňské linky nenavrhovala umístění spotřebičů, jelikož neznám současný stav rozvodů. Ostrůvek může být kratší (od 1800 - 2200). Minimální rozestup mezi oběma linkami by měl být 900 - 1100. Jelikož je to obývací prostor ne úplně velký, volte spíš světlejší odstíny dřeva na podlahu i nábytek (javor, jasan, bříza). I výmalbu volte světlejší smetanovou v kombinaci s výraznějším odstínem (červená, oranžová, zelená - záleží na sedací soupravě a nábytku) za sedací soupravou. Výraznější může být také krb, pokud nebude obložen. Kuchyňskou linku volíte dost tmavou, proto ji kombinujte se světlejší dlažbou a obkladem (smetanově krémová, popř. světle šedá). Podlahu pokládejte ve směru od vstupních dveří k protějšímu oknu, tak, aby se prostor opticky rozšířil. Dlažbu můžete volit v obdélníkových velikostech ve stejném směru jako plovoucí podlahu popř. čtvercovou, kterou můžete položit na koso.

Dotaz   Dobrý den, již jste mi jednou radili ohledně barevného sladění nábytku v obýváku. Teď mám ještě jeden dotaz ohledně malby stěny. Na obrázku, který posílám, je široká zeď. Tu bych chtěla vymalovat jen asi od TV po začátek židle (od půlky, kde je židle, je červeno-bílá kuchyň). Chtěla bych tam středně tmavou malbu asi v šedé barvě (nábytek bude bílý, tmavě šedý kusový koberec a červené doplňky). Nevím ale, jaký tvar a jestli vymalovat celou půlku nebo nechat u stropu místo, nebo třeba vymalovat jen pruh. Od TV je ještě asi nevyfocený metr volného místa a pak začíná balkón. Moc děkuji, Katka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Odstín šedé je jistě nadčasovou volbou, kterou bych na stěně uvítala. Můžete zvýraznit prostor naproti jídelnímu stolu, či přímo u něj, popř. se můžete chytit navazující linky, nějaké její výšky a udělat široký pruh. Horizontální výmalbou prostor prodloužíte zatímco vertikální rozdělíte a spíš zvýšíte. Pokud chcete prostor opticky oddělit na obývákovou část a část jídelní, pak můžete vymalovat prostor obýváku šedým odstínem až k prostoru stolu.

Dotaz   Dobrý den, poraďte mi! Za pár týdnu se stěhuji do vlastního bytu. Zůstala bílá kuchyňská linka s jídelním koutem (stůl + lavice tmavá hnědá v masivu). Jaká barva se hodí na pracovní desku, obklady a stěnu? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Marie. Pokud je v kuchyni pouze tato kombinace, lze si vybrat libovolnou doplňující barvu. V tomto případě bych volil odstíny žluté a v tomto duchu i pracovní desku s obklady. Jako další doplňkovou barvou na stůl a interiér pak doporučuji zelenou, včetně interiérových dřevin (zeleně). Jarní barvy žluté a zelené jsou pozitivní a veselé.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na vhodnou kombinaci barvy dřevěné kuchyňské desky (viz. přiložený obrázek - bílá kuchyň s pracovní deskou ze dřeva) k podlaze cocobolo tmavé od firmy Parardor. Kuchyně je spojená s obývákem. A ještě bych chtěla vědět, jakou zvolit barvu stěn. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych ten nejtmavší odstín – zřejmě wenge. Malbu bych vybral v odstínu žlutošedém, který půjde dobře k vybraným dřevinám.

Dotaz   Chtěl bych vymalovat kuchyň na chalupě, zatím byla vždy bílá. Jsou tam černá kamna, světlé lino, bílá kuchyňská linka, mnoho kamenných hrnků převážně z kameniny, na stěnách jsou výšivky. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete použít výraznější oranžový či oranžovo-meruňkový odstín v kombinaci s jemným smetanovým nádechem.

Dotaz   V minulém chatu jste mi odpovídala na otázku ohledně dveří a podlahy:dveře bílé a podlaha bíle lakovaný dub.Bude se k této variantě hodit nábytek z ořechu a bílá kuchyně? A pořád si nejsem jistá bílými dveřmi, není škoda při takovém množství dezénů dřeva volit zrovna bílé dveře, které tu x let byly v každém bytě.
Odpověď   Dobrý den, ano máte pravdu v minulosti se dveře užívali převážně bílé a časem se žlutou patinou :). Ovšem dnes je bílá vyráběna v úplně jiné kvalitě a také ve velkém množství typů dveří. V případě, že uvažujete o dveřích v dezénu dřeva bych volila stejnou dřevinu jako na podlaze. V této barevnosti tj. zemité odstíny bude ořech velice působivý. Nesmí se to ale přehánět - nedoporučovala bych moc velké a vysoké nábytkové sestavy.
Dotaz   dobrý den, jaký byste volila odstín sedací soupravy, doplňky a výmalbu do obýv. pokoje 30m2, podlaha prkna dub natur, okna zlatý dub, výmalba zatím bílá.Nábytek (tv stolek + jídelní stůl) ořech. V sousední kuchyni je antracitová dlažba a bílá kuchyně.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalba aby se oživila bych volila odstín červený buď - cihlová temná, nebo vínová. Sedačka světlá (slonová kost, smetana nebo béžová) na pozadí výrazné barvy s doplňkami v červené barvě. Ostatní stěny ve smetanovém nádechu nebo béžovém.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jak barevně doladit místnost 35m2 obyvák s kuchyní - hodně osvětlené. Okna budou cherry, bílá kuchyňská linka - horní skříňky výklopné sklo+alu, obývací stěna světlá olše a sedačka z Ikei manšestr světle béžový. Jakou zvolit plovoucí podlahu, dveře,pracovní desku linky,jídelní stůl a židle a jakou barvou vymalovat? děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Odstíny podlahy můžete vybírat z třešně, olše nebo světlejšího odstínu - javor. Taktéž dveře bych volila v třešni nebo javoru, popř. třešeň(javor) americká (má výraznější kresbu) v kombinaci s mléčným sklem pro odlehčení plochy dveřního křídla. jídelní stůl můžete volit čistě bílý popř. v kombinaci se sklem (čímž se připojí kekuchyňské lince. Pokud je blíže obývacímu prostoru, můžete jej volit v olši.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu s barevným sladěním. Máme OP spojený s kuchyní, kde je bílá kuchyň v lesku, obklad lacobel, deska bílošedá, dlažba světle šedá Rako Sandstone, nyní tak jsou ještě červené barové stoličky. V OP je dubová dřevěná podlaha, dveře dub Sapeli Tarugo, velikost cca 45m2. Okna dřevěná v barvě pinie. Na jedné straně OP bych chtěla obklad z kamene (Chelsea Versailles). Řeším barevné sladění nábytku a zdí. Která varianta bude nejlepší? Řeším následující nábytek: jídelní stůl a židle, TV stolek, konferenční stolek, sedací soupravu a vymalování. 1) nábytek kombinace wenge (či jiná tmavá varianta jaká?) a bílý lesk. Jakou barvu výmalby, jakou barvu sedačky, jaký kusový koberec, jaké doplňky? 2) nábytek kombinace dub a bílý lesk. Jakou barvu výmalby, jakou barvu sedačky, jaký kusový koberec, jaké doplňky? 3) byla by lepší nějaká jiná varianta? :) Děkuji moc! Snad toho není hodně. Pěkný den Jarka
Odpověď   Dobry den Volil bych variantu A - nabytek tmavy wenge (nebo orech) a bily lesk s matnymi alu uchyty a pod. Svetly kusovy koberec (napr. kremovy) s jednoduchym motivem. Ustredni stenu, kterou chcete oblozit kamenem, bych spise opatril zajimavou tapetou s vyraznym vzorem a odstinem a zbyvajici malby v nadechu - bezova, kremova a pod
Dotaz   Dobrý den, odpovídala jste mi tuto neděli ohledně dětských pokojů pro dceru a syna a obývacího pokoje s kuchyní. Obývací pokoj se světlou podlahou a tmavým nábytkem se mi líbí, ale u manžela neprošla bílá kuchyň. Nemá rád bílou barvu na nábytku. Můžete prosím napsat jinou alternativu kuchyně k oknům zlatý dub a podlaze (jasan, javor, bělený dub)? Děkuji. Dále prosím o radu pokojíčků, kde u dcery neprošla fialová výmalba, ráda by 1 stěnu zelenou a oranžové doplňky, syn by chtěl 1 stěnu modrou (místo zelené). Mám ostatní stěny nechat jen bílé nebo doplnit jinou barvou a jaké doplňky? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku můžete volit v dekoru javoru nebo běleného dubu v kombinaci s šedou pracovní a zádovou deskou a soklem. V pokojíčcích můžete volit výmalbu Vámi zvolenou v kombinaci s jemnou smetanovou, či světle vanilkovou výmalbou. V obou případech.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jakou barvou vymalovat prostornou kuchyň, aby vynikla bílá kuchyňská linka. Mohou být i dva odstíny barvy. Na podlaze jsou hnědé kachličky. Předem děkuji za radu. Janoušková
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte odstín oranžovohnědý, nebo bordó, či limetka. Dle Vaší oblíbenosti. Také vycházejte z odstínu podlahy, aby odstíny k sobě ladily. jako jemnou doplňkovou barvu volte jemnou béžovou.
Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat nový dům, který má obývák s kuchyní a jídelnou orientovanou na sever. Jaké barvy zvolit? Moje představa je bílá kuchyňská linka, podlaha světlé cocobolo - laminátová od Paradoru, bílá nebo krémová sedačka. Nábytek máme z předchozího bytu - IKEA Leskvik - mořidlo Antik - dvě knihovny, komodu a stolík pod TV k čemuž bych přikoupila ve stejném dezénu i jídelní stůl a židle. Je to taková středně hnědá barva. Nevím jestli je můj výběr barev správný - respektive mám strach, aby v této tmavé místnosti nebylo ještě chladněji. Místnost je to 8,5m x 5m - obdélník. Líbí se mi tmavé podlahy, ale mám strach, aby to místnost pak nebyla ještě tmavší Budu vděčná za inspiraci.
Odpověď   Dobrý den přeji. Světlá podlaha ve výrazném dezénu cocobola je vhodnou volbou. K tomu bych volila bílous edací soupravu a výmalbu v odstínu teplé žlutooranžové pro proslunění prostoru. Tento odstín za sedací soupraovu aproti ní. Další části v jemné světlé cappucinové barvě.
Dotaz   Mám dotaz pro malý panelákový byt. Předsíň navazuje na vchod do kuchyně, která bude vymalována ve světle tyrkysovém pastelovém tónu. Je v ní bílá kuchyňská linka s pracovní deskou v dubu rustikál, bílý jídelní kout (v provence stylu) a podlaha dub rustikál. Jaký zvolit obklad na kuchyňskou linku (tyrkysový, hnědý, nebo světle modrý lacobel) a jakou zvolit vestavěnou skříň do tyrkysově vymalované předsíně s podlahou dub rustikal? Bílou, nebo v barvě podlahy? (Z předsíně je vidět na bílý jídelní stůl a židle v kuchyni.) A ještě by mě zajímalo, v jakých barvách ve stejném duchu obložit malou koupelnu (148 x 141 cm), kde bych chtěla opět nějaký světlý tyrkysový obklad v kombinaci s bílou a hnědou. Je vhodná hnědá dlažba, tyrkysové obložení stěn, bílá vana obložená hnědou mozaikou a tyrkysový strop? Děkuji moc za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Zádovou desku bych volila v jemném modrém lacobelu. Co se týká koupelny, nedoporučovala bych tyrkysový strop, malou koupelnu by opticky zmenšil a snížil. Lepší bude použít více bílého obkladu místo hnědé. Hnědou barvu můžete volit na doplňky.
Dotaz   Dobrý den, pravě nám v přízemí pokládají PVC dub Tabaco a v patře dub Severský. Poradíte, jaký odstín dveří a zárubní? V přízemí bude bílá kuchyň v lesku s orámováním v dekoru wenge. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, přikláněl bych se k nedřevenému dekoru - tedy laku. Doporučuji nějaký světlejší odstín – bílou, slonovou kost, nebo i nádech barvy.
Dotaz   Dobrý den, hodí se k sobě bílá kuchyňská linka s pracovní deskou kokos, podlaha buk vinyl a tmavě šedé obkládačky? Jaké volit dveře - v celém bytě máme z borovice, jaký volit jídelní stůl a židle.
Odpověď   Dobrý den přeji. můžete volit dveře sladěné k podlaze buk. Stůl a židle čistě bílé.
Dotaz   Dobrý den,jakou máme zvolit barvu dveří v bytě.Podlaha je lino světlé,nábytek buk,sedačka zelená,bílá kuchyňská linka,bílé stěny(zatím).Myslíte že by se hodily dveře bílé?Nesplývaly by s bílou výmalbou?A volila byste plné nebo trochu prosklené?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych bílé dveře s prosklením v matném skle. Stěny můžete volit v jemné šedé až cappucinové a za sedačkou v sytějším odstínu.
Dotaz   Dobře tedy strom bílí a nábytek a konferenční stůl též bílí v lesku ? Celkový prostor je bílá kuchyň v lesku s šedou deskou a černý jídelní stůl a bílé židle sedačka ve smetanové děkuji mockrát
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano přesně tak. Šedá výmalba celkově prostor oživuje a nábytek i samolepka v bílé pěkně vynikne.
Dotaz   Ráda bych se zeptala, jakou volit podlahu (barvu) pro kombinaci fialovo-bílá kuchyňě a obývacího pokoje, které budou propojené. Líbí se mi moderní tmavé "žihané" odstíny, ale bojím se, aby to nebylo už "moc". Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit bělený dub, wenge, stříbrný dub apod.
Dotaz   V IKEA se nám líbila kuchyňská linka v dekoru březové dýhy a bílá nebo byste doporučila ještě jiný dekor? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete vpolit linku v javoru nebo bříze v kombinaci s bílou.
Dotaz   Paní Matelová, jak vymalovat kuchyň a obývací pokoj jsou ve tvaru L. Bílá kuchyň a černá sedačka? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit odstín, který je Vám blízký od zelené, přes červenou po žlutou v kombinaci s šedou.
Dotaz   Dobrý den, poprosila bych Vás o radu k výběru dekoru vinylové podlahy do jižně orientovaného obýváku s kuchyní v RD, kde je moderní bílá kuchyňská linka s šedou deskou, teakový masiv (lakovaný do medova) stůl a příborník, šedé a černé látkové židle, navazující obývací část ještě nevybavena (pouze šedá sedačka, event.bílý konf. stolek), okna medový odstín. Také jaké barvy by se pak hodily na stěny? Děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte medový odstín bodlahy dle vzoru teaku či oken. Popř. světlejší ale ve stejném odstínu. výmalbu pak jemnou např. limetkovou nebo žlutou s jemnou šedou.
Dotaz   Potřebuji poradit v rod. d.typu bung.bude bílá kuchyn dohrom.s obýv.,který je také bílý nízký uprost.TV ,barvu prac.desky podlahy a dveře okna jsou bílá.Jakou barvu sedačky.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu i dveře v ořechu nebo dubu či světlém dubu běleném. čokoládovoou nebo šedou až antracitovou sedací soupravu.
Dotaz   Dobrý den, je možné kombinovat bílá kuchyň a bílá pracovní deska a k tomu nerez černé spotřebiče a černá digestoř? Podlahu máme bělený dub. děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Kuchyň se bude tříštit spotřebiči ale může to být zajímavé.
Dotaz   Dobrý den, bílá kuchyň, tm.fial. sedačka, stůl, police, dveře, obložky dekor ořech/dub a k tomu a) Marmoleum carribean či silver shadow b) dřev.prům. mozaika. Jinde podlaha parkety. Nebude dřeva moc, parkety a mozaika dohromady, co vy prosím na to?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte silver shadow podlahu.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře