Pragointerier

schodiště - bukové schodiště

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme novostavbu a potřebovali bychom poradit, jak barevně a materiálově sladit dveře podlahu v obývacím pokoji a kuchyni. Nejsme ničím vázáni, pouze schodiště do patra bude bukové a nábytek v obývacím pokoji bychom chtěli použít stávající, což je barva buk. Naše představa je podlaha PVC TRIGLAW CATAL 3141, dveře MASONITE kašírované DOMINANT sklo v barvě olše nebo buku. Kuchyň s obývacím pokojem je propojena ve tvaru "L". Nedokážeme si představit, jestli bukové schodiště s podlahou (PVC) a dveře budou k sobě ladit. Mockrát děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, podlaha PVC Triglav, dveře kašírované a bukové jsou materiály s rozdílnými technickými parametry, a proto se vám budou různě opotřebovávat. Nejdéle si svoji podobu podrží schodiště. Materiálově je vhodné použít podlahu a dveře olše, nábytek a schodiště buk. Podlaha bude tvořit optickou podnož interiéru a buk ji svým světlým odstínem doplňuje. Při použití plovoucí laminátové podlahy, např. olše, je možné tento materiál použít i na obložení schodiště. Vhodnější je použití laminát k laminátu (nebo fólii) z důvodu stejné životnosti.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně sladění materiálů v novostavbě. Jedná se o řadovku, bílá plastová okna, parapety buk a dominantou je dřevěné bukové schodiště z obýváku do patra. Obývák je propojen s kuchyní, nevím si rady - jaké dveře, podlahu a kuchyň. Zdá se mi, že když budu vše ladit v buku, bude to takové fádní. Mohla byste mi prosím poradit, co se nejlépe hodí k buku? Většinu stávajícího nábytku mám také v buku. Mnohokrát děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, v případě schodiště a nábytku v buku je vhodné použít výraznější podlahu i dveře, např. třešeň nebo některý s exotů v teplém načervenalém odstínu. Tím podpoříme a necháme vyniknout bukové prvky. Tuto kombinaci je vhodné doplnit o malbu v jemném odstínu smetanové se zvýrazněním stěny proti kuchyni – vyrovnání hmoty v prostoru. Odstíny můžete volit podle vašeho osobního citu, buď teplé, nebo výraznější šedivé až kouřově hnědé.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás touto cestou poprosit o radu při výběru barvy plovoucí podlahy. Máme dveře SAPELI standart buk, celobukové schodiště. Myslíte, že plovoucí podlaha Forte originál třešeň je dobrá volba, nebo by měla být plovoucí podlaha také v barvě buku? Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, důležitý je celkový dojem, kterého chcete dosáhnout. Při volbě bukové podlahy můžete více zvýraznit nábytek a zdi, více experimentovat s tvary (např. i použít strukturální tapetu s velkým vzorem). Při volbě třešňové podlahy zvýrazníte více podlahu a další části interiéru je vhodné volit spíše decentní, v jemných barvách i vzorech. Samozřejmě je důležitá velikost řešeného prostoru. V případě většího se nemusíte bát jít do třešňové podlahy.

Dotaz   Dobrý den, ještě jednou se na vás obracím s prosbou o radu. Zařizujeme novostavbu řadovku, dominantou je bukové schodiště z obýváku do patra, rozhodujeme se pro dveře a podlahu v odstínu buku. Obývák je propojen s kuchyní a ta by se mi líbila v barvě teakového dřeva - Samoa od firmy Oresi. Je možné tyto dva materiály ladit k sobě? Pracovní deska kuchyně odstín tmavého kamene, obklady jednoduché, barva béžová; nebo mozaika v tlumených béžových tonech. K tomu barevné doplňky vanilka a terakota. Spotřebiče budou v nerezu vestavěné. Prosím o radu, zda je možné takto ladit prostor. Mnohokrát děkuji, hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, bukový odstín schodiště a teakový odstín kuchyňské linky je možné ladit k sobě. Obě dřeviny jsou si blízké svým jemně medovým nádechem – buk více dočervena, teak více dožluta. Když tyto materiály nebudou bezprostředně vedle sebe a s použitím podbarvení, které uvádíte v odstínu béžová, bude tato kombinace jemně teplá a příjemná. Tmavé plochy nám budou interiér zvýrazňovat. V příloze je kuchyň typ Samoa právě v uváděných odstínech. Podlaha v provedení buk bude poměrně těžká, spíše bych doporučovala podlahu světlejší, v odstínech béžové. Dveře pak můžou být bukové. Je možné volit variantu s bukovou podlahou a dveřmi, kuchyňská linka pak Teak s povrchovou úpravou horní části v odstínu světlém béžovém. Nábytek v obývací části taky ve světlém odstínu UNI barev, např. lakovaný nábytek. Tím prostor poněkud odlehčíme a nebude působit příliš „dřevěně“ .

Dotaz   Dobrý den, prosím, můžete mi poradit, v jaké barvě zvolit interiérové dveře, pokud mám ve volném prostoru v RD dubovou laminátovou podlahu (tmavší sukatý vzor antik), světlé bukové schodiště, světlou kuchyň a okna v dekoru zlatý dub? Jsou lepší tmavší, nebo světlejší dveře, popř. v jakém dekoru? Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den, tento typ podlahy může působit poměrně výrazně. Osobně se přikláním spíše k světlejšímu materiálu dveří. Vhodné je použití dubu. Je to klasická varianta. Další možností je jilm světlejší - je vhodný i k oknům ze zlatého dubu. Vhodné je k této podlaze volit členitější dveře, např. typ Swing Sapeli.

Dotaz   Dobrý den, chystáme v bytě větší rekonstrukci. Jedná se mi konkrétně o vstupní halu a obdélníkový obývací pokoj, který je spojený s kuchyní sca 8x4m. Budeme dělat nové dveře, podlahy, kuchyňskou linku, vestavěné skříně v hale. Časem dáme do obýváku nový nábytek. V hale jsou točité schody do podkroví, které jsou v kombinaci buk a šedostříbrný matný kov. Schody jediné zůstávají. Líbily by se mi tmavší podlahy, světlé dveře i nábytek. Hlavně už nic bukového. Můžete mi poradit nějakou vhodnou barevnou kombinaci podlahy (asi firma Parador), dveří od SAPELI, vestavěných skříní v hale, nábytku v obýváku a kuchyňské linky. (Volí se stejná barva nábytku v obýváku a kuchyňské linky, když jsou ve stejné místnosti?). Omlouvám se, že je to tak složitě napsané, ale ty bukové schody jsou vážně oříšek předně pro vás. Za odpověď moc děkuji, přeji hezký den. Martina Wolfová.
Odpověď  

Dobrý den, můžeme interiér ladit do zemitých odstínů: podlaha dub čokoládový Trendtime 4 Parador, dveře Sapeli typ Elegant bříza. Nábytek bříza, eventuelně UNI odstín světle béžová. Kuchyň bílá v kombinaci s ořechem, např. Hanák. Podbarvení interiéru oranžově hnědá, která bude použitá na malby a doplňky. Kovové části schodiště nátěr RAL v odstínu cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při sladění barev v novém RD. V propojeném obýváku s kuchyní bude velice světlá kuchyňská linka, plovoucí podlaha s dekorem dub (spis tmavší) a světlé bukové schodiště. Prosím o radu, jakou barvu zvolit pro interiérové dveře. Tmavší jako podlaha, či světlejší jako kuchyň? Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, v tomto případě bych se nebál zvolit světlejší dveře, které více vyniknou na tmavší podlaze. Dveře však budou určitě minimálně o odstín tmavší, než máte kuchyňskou linku. Další variantou je zvolit dveře a obložky ve stejném tónu, jako máte schodiště, čili buk světlý. Oba tyto významné prvky dostatečně vyniknou a interiér bude vyrovnaný a elegantní.

Dotaz   Dobrý den, velmi Vás prosím o radu, jakou barevnost zvolit na interiérové dveře. Principy volby barevnosti dveří a podlah jsem sice trochu studovala, přesto jsem nějak bezradná. V přízemí našeho budoucího domku bude položena dlažba ve světle šedém odstínu. Kuchyň je v barvě hroznového vína, v obytné části bude kombinace nábytku v barvě ořechu a antracitové či černé sedačky. Stoly chceme buď v kombinaci chrómu a mléčného skla, či ořechu a mléčného skla. Doplňky a akcenty na zdech budou červené, schodiště a podlaha v patře bude buková. Podlahy v pokojích v patře budou dřevěné, tigervood a v dětském pokoji plánujeme marmoleum v barvě oranžovožluté. Dveře jsem vybrala od Sapeli, typ Elegant, prosklení v barvě bílé Satinato. Jen stále nevím, jakou vybrat barvu dýhy. Líbilo by se mi provedení v barvě amerického ořechu, které by, myslím, vhodně doplňovalo interiér obytné části. Dost nerada bych volila dveře v buku. Prosím, poraďte, zda je tato kombinace vhodná, nebo jestli zvolit jiný dekor. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k tomu, že jste již ořech použila na nábytek, použil bych ho i na dveře. Je vhodné v interiéru nekombinovat příliš mnoho dřev. Samozřejmě že ořechové schodiště by bylo moc krásné, ale také by bylo neúměrně drahé. Kompromis bude bukové schodiště a dveře ořech - to je vhodná varianta. Více buku bych již nepoužíval.

Dotaz   Dobrý den, chci položit plovoucí podlahu v obývacím pokoji. Mám dubové dveře, dubový obklad na jedné zdi a bukové schodiště. Jedna zeď je vymalovaná oranžově, ostatní jsou vanilkové. Jakou tedy zvolit barvu podlahy a sedací soupravy?
Odpověď  

Dobrý den, k této kombinaci bych volil podlahu světlejší v přírodním dubu a sedací soupravu též ve světlém přírodním odstínu.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit v jednom prostoru obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Kuchyň je v provedení javor s nerezem, dlažba je světlá velkoformátová. Výmalba celého prostoru v jemném světlém okrově-žlutém odstínu. Z jídelny stoupají do patra bukové schody a parapety i dveře jsou v buku. Jaký odstín plovoucí podlahy a nábytku se hodí do obýváku a jídelny, aby to nebylo mdlé? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den. Krásná bude tmavší podlaha, doporučuji třeba ořech. Položte ji v celém prostoru.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s volbou nábytku do obýváku. Kuchyň, jídelna a obývací pokoj jsou spojené do jedné místnosti, dohromady tvoří tvar písmene L. Kuchyň a jídelna jsou z olše, pracovní deska v kuchyni je v matné zelené. V celém interiéru jsou bukové podlahy i dveře a z jídelny vedou do poschodí bukové schody. V obýváku máme velkou rohovou koženou sedačku v barvě slonové kosti. Chci tam už jen nízkou skříňku vedle sedačky, skříňku pod TV a stoleček k sedačce. Nevím však, jaký materiál by byl vhodný. Mám použít kontrastní barvy? Nebo opět zvolit olši? Dala by se kombinovat s kouřovým sklem nebo s materiály s vysokým leskem? Líbil by se mi nábytek v moderním stylu. Za radu předem moc děkuji, I. R.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Korpus nábytku bych volila v olši nebo ve výrazném meranu. Zvolený dekor kombinujte s matným sklem nebo bílým leskem. Lesklá dvířka dodají nábytku na lehkosti.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat,jak vymalovat chodbu (11m2),když máme dlažbu Rako-Atrium,bukové dveře a bukové schodiště,kombinované s nerez zábradlím. Případně jakou barvu nábytku. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v odstínech smetanových viz nejsvětlejí odstín dlažby Atrium. Nábytek bych zachovala opět v odstínu buk popř. tmavší třešeň či světlejší javor.
Dotaz   Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat,v rodinném domě máme bukové schodiště a dveře dýha buk. Mohu kombinovat např. v přízemní v OP pl.podlahu třešeň a v patře světlý ořech?/galérka a pokoje.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kombinace obou dřevin je jistě možná. Pozor ale na velký počet typů dřevin jak v nábytku tak i sladění podlah a dveří. Vždy méně je více.
Dotaz   Dobrý den, prosím o doporučení materiálu na nábytek v předsíni, kde jsou dýhované bukové dveře, bukové schodiště s černým zábradlím (masivní, typ k točitým schodům), dlažba "hnědozelená" - asi laminem z buku nic nezkazím, ale ev něco zajímavějšího (lakobel ne, protože se jedná i o botník a mám dva malé syny :-)). Do předsíně bych chtěla ještě dát žebříkový radiátor, jehož barvu rovněž prosím doporučit.Děkuji.
Odpověď   Dobry den Buk je dosti fadni. Zkuste nejakou tmavsi drevinu napr. orech. A nebo lak. Radiator - mam rad matny kov.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda by šla kombinace - Bukové schody z masivu a všechny interiérové dveře ořech. Jedny interiérové dveře by uzavírali schodiště, šla by tato kombinace bukové schody a ořech dveře ? A jakou pak volit podlahu a barvu nábytku. Kuchyň by měla být kombinace béžové a hnědé.Okna mám bílá. Parapety by byly vhodné čistě bílé nebo mramorové? Děkuji moc
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud budete volit kombinaci buk a ořech, je to možné, ale pak již volte všechen nábytek v ořechu a podlahu v buku.
Dotaz   Dobrý den, ještě upřesňuji svůj dotaz. V chodbě (8 m2, vychází z ní hodně dveří) bude tmavší šedá dlažba, na ni navazuje bukové schodiště z masivu. Nahoře na chodbě chceme plovoucí podlahu a nevíme, jaká barva interiérových dveří je vhodná. Dole je vedle chodby propojená kuchyň s obývacím pokojem (kuchyň je v kombinaci merano hnědé + krémová). Podlaha navazuje na šedou dlažbu v chodbě. Jaká je vhodná plovoucí laminátová podlaha jak do obýváku, tak do horního patra? Dveře chceme od Sapeli, líbí se nám ořech, teak nebo buk. Ořech nám přijde moc tmavý, na podlahy se nám buk moc nelíbí. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v ořechu a podlahu světlou - v běleném dubu nebo javoru. Nahoře i dole stejnou.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně podkroví – konkrétně barvy dveří a podlah. Máme tam bukové schodiště a potom dva budoucí dětské pokoje. Místnosti jsou velké cca 18 m2, ale poměrně tmavé. Na stropy budeme dávat obkladové palubky, ale nevíme jaké.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v buku a bílé dveře. Taktéž podlahy v pokojích doporučuji v buku. Pokud jsou pokoje tmavší, obložení dřevem není nejšťastnější - prostor by se opticky zmenšil a ztmavil. Pokud na něm přece jen trváte, volte opět buk a k tomu světlý bílý nábytek. Oživení pak docílíte barvami na stěnách a doplňcích.
Dotaz   Dobrý den, provádím rekonstrukci (intalace podl. topení, výměna podlah). Kuchyň a obývák jsou spojené - 45 m2. V obýváku je celodřevěné bukové schodiště. Prosím o radu jakou barvu podlahy a kuchyňské linky zvolit. Okna a dveře jsou bílé.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vlila bych podlahu v buku a kuchyňskou linku bílou popř. pracovní a zdávoá deska v buku enebo neutrální cappucinová či šedá.
Dotaz   DOBRÝ DEN,CHCI SE VÁS ZEPTAT,MÁME V OBÝVACÍM POKOJI DŘEVĚNÉ BUKOVÉ SCHODIŠTĚ A STROP,A CHTĚLA BYCH SI POŘÍDIT BÍLÝ LESKLÝ TELEVIZNÍ A KONFERENČNÍ STOLKY,MYSLÍTE ŽE SE TO BUDE HODIT?
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano lesklým bílým nábytkem nic nepokazíte a vynikne schodiště a strop.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu týkající se barevného sladění kuchyně, jídelny a obýváku v novostavbě ( propojené). V obýváku je bukové schodiště. Okna a dveře jsou bílé. Celkový prostor 45 m2. Volila bych čistě bílou kuchyň v laku v kom
Odpověď   Dobrý den přeji. Prisím o doplňění dotazu
Dotaz   Ještě jsem zapomněla dodat,že z obýváku vede bukové schodiště,držet se teda opět buku na podlaze? ale to právě moc nechci.Výmalba olivově zelená.děkuji moc za odpověď.Hausnerová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit buk nebo bělený dekor dřeva.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře