Pragointerier

barvy - dekory

Dotaz   Dobrý den, můj dotaz se týká barev. Zařizujeme si byt 2+kk a nevíme si rady, co se týká barev v kuchyňském koutě a obývacím prostoru. Kuchyňská linka je vanilková (skříňky s výplní mléčného skla v hliníkovém rámečku), podlaha je plovoucí, laminátová, odstín akacie, dveře jsou v provedení olše. Jakou barvu nám doporučujete zvolit na stěny a nábytek? Naše představa je, že obývací prostor bude velmi jednoduchý, bude zde jen pár poliček a nízká skříňka pod TV, protože máme omezený prostor. Máme ale strach, aby se nám "nebily" dřevěné dekory s barvou sedačky, kterou bychom rádi v jasné barvě - červenou, oranžovou,... Moc děkujeme alespoň za nějaký tip. S pozdravem a přáním pěkného dne, Alexandra
Odpověď   Dobrý den, barevnost by měla být odstupňovaná v teplých tónech. Sedačka by měla být nejsytější, zdi v pastelové, vanilkové barvě, zeď za televizní sestavou by měla být oproti ostatním sytější. Nábytek do obytného prostoru doporučuji bílý lakovaný.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na sladění odstínu plovoucí podlahy s dveřmi. Jde o nikterak velký byt 3+kk (76m2). Váhám mezi světlou podlahou (javor), do stejného odstínu laděné dveře a klasickou bukovou (buk royal-decostep), a dveřmi buk - lamino. U buku mám trochu obavu ze sladění správného odstínu podlahy a dveří, protože těch je opravdu mnoho. Mám strach, aby to k sobě ladilo. Nebo je možné zvolit jiný odstín podlahy a jiný odstín dveří? Mohla byste mi také prosím poradit jaké barvy nábytku a doplňků zvolit k javoru a jaké k buku? Poradila byste mi jakou barvu kuchyně bych měla volit? Protože byt bude dokončen koncem roku, nebudeme zatím stěny malovat barevně, prý se doporučuje asi rok vyčkat, než stěny pořádně vyschnou a dům si tzv. sedne. Co si o tom myslíte? Uvažujeme o smetanové do obývacího pokoje (pak si nejsem jistá javorovou podlahou), kuchyňský kout pro odlišení asi do oranžova nebo žluta. Ložnici jednoznačně světlounce modrou a dětský pokoj zelený s oranžovou, nebo žlutou. Nevím, jakou barvu zvolit do chodby - není zde žádné okno, takže plánujeme do dveří vsadit pruh z matného skla (úprava Satinato), ale jakou použít barvu? Děkuji za Váš čas a za radu.
Odpověď   Dobrý den, u této velikosti bytu je spíše vhodné volit světlejší odstíny. Interiér v provedení buk je klasický, teplý a velice častý. K podlaze z javoru například v provedení úzká prkna je možné volit dveře javorové, které budou o tón světlejší (podlaha javor americký, dveře javor evropský). Tím získáme základní barevnost. K tomuto materiálu je možné volit z dřevěných dekorů sytější a výraznější odstín jasanu a doplňit o uni barevné dekory. Pro vytvoření moderního interiéru (kuchyňské linky) můžeme volit odstíny teplé oranžové i na kuchyňskou linku. Při této volbě můžeme kombinovat s např. Zebrano a s odstíny hnědé pro zvýraznění prostoru. Při volbě malby zdí v kouřové nebo lněné bych se přikláněla sytější v obytném prostoru a světlejší na chodbě. Pro barvenost jednotlivých pokojů a sladění celého interiéru by se mělo pak ubírat v duchu této barevnosti letních odstínů ke kterým patří například i jemná smaragdová nebo mátová zeleň, kouřová šeď v ložnici v kombinaci s bílým nábytkem. Kombinace zelená a oranžová do dětského pokoje je také vhodná. Tady bych vycházela z odstínů užitých v obytném prostoru. Jestliže má pokoj působit uceleně a dětsky, neměly by se tam střídat výrazné barevné plochy vedle sebe například na nábytku, takže spíše jemně podbarvené zdi, nábytek v dekoru dřeva a doplňky v různých odstínech vybrané doplňkové barvy. Zajímavý detail by bylo použití kovového lůžka se vzorovaným čelem v bílé při použití jemných pastelových odstínů a tmavé antracitové při sytějších odstínech.

Dotaz   Dobrý den, zajímal by mě Váš názor na ladění dřevěné podlahy v odstínu merbau s kuchyňskou linkou (kombinace makassar a pískové odstíny dvířek). Jedná se o klasické propojení kuchyňské linky s obytnou částí. Místnost je veliká 32 m2 a okna jsou orientována na jih-jihozápad. Potřebovali bychom poradit i s možnou kombinací malby na zdech a sedaček (máme představu dvou a trojsedačky). Na oknech by měly být dřevěné (bambusové) žaluzie (zatím jsem nedoladili odstín, čekáme na provedení podlahy a konečný výběr barevného ladění kuchyňské linky). Nejsme přívrženci usedlých, konzervativních linií. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kombinace makasaru s merba je jistě možná, ale je třeba ohlídat přesné odstíny - každý výrobce může mít odlišné dekory a barvy. Co se týká výmalby, volila bych odstín capuccino (či šedobéžový odstín) alespoň na jedné stěně, zbylé stěny ve slonové kosti tak, aby vynikla podlaha a kuchyňská linka. Sedací soupravu bych volila opět světlou - slonová kost, krémová, a výraznější doplňky - v zemité oranžové či čokoládové.

Dotaz   Dobrý den! Prosím, poraďte mi, jakou barvu podlahy (pravděpodobně PVC napodobenina plovoucí podlahy) a stěn (nerada bych bílou) zvolit k obývací stěně. Tu jsme zadali firmě Hanák v provedení lamino + folie. Zatím se nemohu rozhodnout - buď wenge + smetana, nebo cherry + smetana. Sedací soupravu zatím také nemám vybranou. Chci, aby byla rohová a ne ve světlé barvě. Co byste mi poradili? Předem moc děkuji za radu.
Odpověď  

Na podlahu můžete volit různé světlé dekory dřeva, například nějaký jemnější jako břízu, javor, dub či cocobolo světlé. To by Vám hezky ladilo s tmavým dřevem na nábytku. Stěny udělejte bílé a až v bytě budete nějaký čas bydlet, teprve rozhodněte, zda nějakou barvu vůbec potřebujete.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu týkající se barevného sladění kuchyně v novostavbě. Okna jsou zde tři v dekoru cherry amareto. Dveře budou asi v buku - uvažuji o dřevěných se čtyřmi poli z matného skla. Místnost je obdélník 3x7m. Na užší straně bude kuchyňská linka do U, naproti bude stůl s židlemi (pokud si ponechám stávající, jde o buk). Nevím si rady s barvou podlahy - uvažuji o laminátové plovoucí v části "jídelny" a dlažbě u kuchyňské linky (spíše z praktických důvodů). Bude zde elektrické podlahové topení. Dlažba by se mi líbila šedivá až antracitová, ale bojím se, aby prostor nebyl moc tmavý. Podlahu nám doporučovali od Quick stepu. Mám ale pocit, že jejich dekory jsou moc rustikální a buď příliš tmavé, nebo moc světlé. Snad by se dala použít třešeň. Nevím, v jakém dřevěném dekoru by měla být linka. Chtěla bych jiný korpus a jiná dvířka. Spotřebiče a úchyty v nerezu. Asi by se sem hodil zase buk, třešeň nebo javor. Tuto kombinaci doporučujete často - nejsou i jiné možnosti? Buku zde už bude možná dost, asi bych jej použila na korpus linky. Javor se mi moc nelíbí a třešeň je z dob časté kombinace s vanilkou okoukaná. Líbí se mi i exotické dřeviny. Vím, že mám moc požadavků na to, že by v místnosti nemělo být množství barev. Přesto bych byla ráda za nějaký nový nápad, třeba i neobvyklý. Moc děkuji, Kateřina.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do jídelny bych volila odstín podlahy v buku a k tomu již zmiňovanou dlažbu antracit. Kuchyňskou linku můžete volit celou čistě bílou v laku v kombinaci s antracitovou deskou a světle šedým obkladem. Alternativou by byla volba antracitového korpusu s bílými či cappuccino dvířky. Variant je více a záleží na daném prostoru a Vašem cítění. V jídelním koutu pak můžete použít bílý stůl.

Dotaz   Dobrý den, opět se na Vás obracím s prosbou o radu. Dospěli jsme do fáze výběru svítidel, a já si nevím rady. Zajímalo by mě, zda mohu kombinovat různá stropní svítidla v přízemí, na schodišti a v prvním patře. Tedy stojím v chodbě v přízemí, volila bych svítidlo č. 1 (viz obrázek). Vidím na schodiště, kde jsou ale už svítidla č. 3 (tvarově stejná, ale mají vykreslené čtverce, což je na obrázku hůře viditelné). Co v prvním poschodí? Část chodby tam má totiž zkosené hrany, je tedy dost nepravidelná. Mohu sem zvolit stropní svítidlo č. 5 - kulaté? Je velmi podobné, ale zároveň se v mnohém liší. Nebo mohu dát čtvercové svítidlo i do nepravidelné chodby? Prosím, napište mi, jak ta svítidla kombinovat. Vím jistě, že kdybych měla všude stejný typ, moc by mě to nebavilo. V obýváku a v kuchyni samozřejmě volím taková, která se mi líbí. Ale ta chodba je přece jenom otevřená-propojená se schodištěm a s prvním patrem. Mockrát děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel nemám k dispozici obrázky Vašeho výběru svítidel. Nebojte se volit podobné dekory či krytí svítidel (myslím materiál), ale odlišný tvar.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla jsem Vás požádat o radu, jak sladit interiér kuchyňského koutu s obývacím pokojem. Máme vybranou pouze podlahu a dveře v odstínu buk. Potřebovala bych poradit s výběrem kuchyňské linky, sedací soupravy, nábytku a barvou stěn. Místnost je orientovaná na JZ. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vzhledem k rozsáhlosti možných variant řešení mohu pouze obecně a zkráceně poradit, jaké materiály a barvy můžete kombinovat. K odstínu buku můžete volit dekory jako je třešeň či olše, popř. světlé odstíny javor, bříza, bílý lak. Možný je i tmavý odstín nábytku wenge, ořech, černý lak. Pozor! Nekombinujte více než tři dřeviny či odstíny, vždy méně je více. Výmalbu pak můžete volit v odstínech bordó, smetanová, cappuccino, vanilková, olivově zelená

Dotaz   Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Podlaha doussie UF 1161 od quick stepu je dobrá, ale kuchyňská linka nám pořád nesedí. Mou variantu jste mi odsouhlasila, ale ptala jsem se ještě jedné designérky a ta mi antracitovou linku naopak vymluvila. Prý bych se měla poohlédnout po nějaké světlejší barvě. Obložky k celoskleněným dveřím v obýváku budou v javoru, tak zvažuji, jestli nemám nechat udělat kuchyňskou linku antracit + korpus javor. Nebo mi doporučíte něco jiného? A co jednoduchost podtrhnout výmalbou? Děkuji a přeji pěkné svátky. V příloze zasílám obrázek podlahy a náčrt kuchyňské linky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jestliže máte strach z toho, že bude kuchyňská linka působit tmavě, můžete vybrat nějakou ve světle šedém odstínu kombinovaném s antracitem. Alternativou je kuchyňská linka v bílé barvě či javorový korpus s antracitem. Nevolila bych ale více než dva dominantní dekory kuchyňské linky. Vzhledem k výběru pracovní desky doporučuji spíš odstíny barev než dekory dřeva.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Máme 2+kk, objednali jsme kuchyň ve tvaru "L" - spodní skřínky jsou dub tmavý a horní skříňky lehce vanilkové, pracovní deska je woodstock. Horní a spodní skřínky mám bez jakýchkoliv poliček. Na zadní část jsem si objednala obklad aquamarine, říkala jsem si, že bude vypadat hezky, až na něj bude dopadat světlo ze zářivek (ten obklad mi přijde jako skleněný). Vzhledem k tomu, že je kuchyň malá (2m x 3m), nevím, jak ji mám vymalovat. Bílou moc nechci, neporadili byste mi? Chci, aby to vypadalo elegantně, ale ne tmavě vzhledem k velikosti místnosti. Jde o prostor nad horními skřínkami, okolo digestoře a o celou pravou stěnu. Bojím se, aby to nepůsobilo až moc studeně. Díky a hezký den.
Odpověď   Dobrý den, Vámi vybrané dekory jsou velice pěkné. Celkovému dojmu by pomohla výmalba zbytku kuchyňských stěn v jemném odstínu světle modré či zelenkavé. Barev se nebojte, prostor bude vypadat velmi svěže. Na strop zkuste o stupeň světlejší odstín vybrané barvy.
Dotaz   Dobrý den, moc děkuji za předchozí rady. Stále se rozhodujeme, jakou dát laminátovou plovoucí podlahu. Chceme ji v obou patrech stejnou, i v podkrovních pokojích. Nyní se mi začaly líbit tmavší žíhané vzory (cocobolo, zebrano, ořech, woodstock…) viz foto. Většinou máme nábytek z břízy, v ložnici je však z dubu. Okna jsou v antickém týku, ve stejné barvě bychom chtěli i vnitřní dveře. Myslíte, že by se taková podlaha k tomu všemu hodila? Nebylo by to příliš tmavé? A která by byla nejlepší? Také se mi líbí odstín podlahy na posledním fotu, ale nevím co to je, možná ořech. Moc díky!
Odpověď  

Dobrý den, vybrala jste moc hezké dekory podlah. K Vámi uvedené kombinaci bych volil podlahu z obrázku cocobolo tmavé.

Dotaz   Dobrý den, nemůžeme se rozhodnout, v jaké barvě si nechat vyrobit kuchyňskou linku. Bude do U, v kuchyni je velké okno a na druhé straně je stěna se dvěma francouzskými okny. Moje první verze byla antracit v laku a bílá kameninová deska. Manželovi se to moc nezdálo, tak jsme jako alternativu vymysleli slonovou kost a desku v imitaci dřeviny. Podlaha bude také dřevěná. Nebudou se ty dekory tlouct? Jaký k nim dát obklad a výmalbu? Nebo vás napadá jiná barevná varianta?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Varianta v antracitu mi přijde do osluněného prostoru velice příjemná, bude působit moderně a nadčasově. Je také možné kombinovat antracit se světlým cocobolem či světlým wenge na dvířkách. K tomu se bude hodit světlý smetanový obklad s tmavou pracovní deskou. Jestliže budete volit světlou variantu, doporučuji bílý lak s pracovní deskou v dekoru podlahy - ořech, dub.

Dotaz   Prosím o radu. Na fotce je naše podlaha v třešni a bílá okna s parapety v buku. Dveře budou jiné, prosklené, v dekoru tmavší rezavá višeň, obklad v kuchyni a výmalba zatím chybí. Prosím o radu, jaké dekory kuchyňských dvířek, pracovní desky, korpusu a dalšího nábytku jsou k tomuto vhodné (kuchyň je spojena s jídelnou a obývací částí). Doporučovali jste mi volit třešeň nebo višeň, ale bojím se jednolitosti a přílišné zrzavosti. Moc se mi líbí smetanová dvířka ve vysokém lesku, ale stále si nevím rady s tím ostatním. Světlý korpus a nábytek k těmto dvířkům se mi moc nezdá, snad jedině bříza. Myslíte, že trochu pruhovaná švestka je úplně mimo? A jaká výmalba? Děkuji.
Odpověď  

Vaše myšlenky se ubírají správným směrem. Kuchyň by měla mít tmavý korpus (ořech), dřívka volte v odstínu slonová kost s vysokým leskem. Malbu doporučuji zelenošedou, olivovou.

Dotaz   Dobrý den. Prosím, poraďte, jak barevně sladit obývací pokoj s kuchyní (prostory na sebe navazují, řešení je do tvaru L). Kuchyňskou linku plánujeme bílou (lesklá fólie) se zapuštěnými úchytkami. V obývacím pokoji bude jednoduchý nábytek v barvě světlého javoru, dveře budou také v této barvě. Okna jsou dřevěná tmavě hnědá (ořech). Potřebujeme dořešit hlavně barvu kuchyňské pracovní desky a podlahy (všude bude dlažba). Předem moc děkuji za radu, Renata.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi vybrané dekory jsou velmi pěkné a světlé. Hezký kontrast s nimi musí tvořit ořech na oknech. Doporučoval bych vám s kontrasty pokračovat. K bílé kuchyňské lince se bude velmi hodit tmavé zebrano (viz pracovní deska). Co se týče dlažby, volte větší formáty dlaždic, které budou působit velmi nadčasově a prostor odlehčí. Vybíral bych je ve středně sytých teplých barvách, aby korespondovaly s barvou dřeva. Výmalbou ve světlých odstínech žluté či zelené docílíte oživení v obou místnostech.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit, jakou barvu použít na výmalbu stěn vedle schodiště v rodinném domě. Na schodišti je červená dlažba, dveře jsou v odstínu slonová kost a zábradlí je z nerezu. Můžete mi poradit, zda zvolit pouze jeden odstín, nebo třeba ponechat některé stěny bílé? Na odpočívadle je okno – jakou zvolit barvu kolem něj? V příloze posílám obrázky schodiště.
Odpověď  

Dobrý den, pokud máte takto dominantní obklad, doporučil bych barvy, které zjemní celkový dojem. Bylo by jistě efektní použít na část jedné hlavní stěny designovou tapetu, která by odpoutala pozornost od červeného obkladu. Zajímavé dekory nabízí www.POINTshop.cz. Zbytek stěn bych poté řešil např. pískovým tónem světlé béžové či hnědé barvy.

Dotaz   Dobrý den! Prosím o radu, jak a kterými barvami vymalovat podkrovní ložnici, v níž už máme modrou barvu na stěně za postelí a na sloupku s obrázky. Neměla by být modrá ještě někde jinde? Druhou místností je jídelna v přízemí, která je spojená s kuchyní. Linka, stůl i židle jsou v dekoru olše, v místnosti není žádné okno. Který další dekor by se k olši hodil? Také by mě zajímal Váš názor na umístění velkého zrcadla na stěnu za jídelním stolem. K lince si chceme nechat vyrobit další skříňky, které budou v jídelně. Mockrát Vám děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. V ložnici bych doporučila modrou barvu také na protější stěnu (kolem dveří a skříně). Jemným smetanovým až vanilkovým odstínem bych vymalovala dvě další stěny. V jídelně bych volila nábytek opět v olši, aby dekory sjednotily celý prostor. Také je možné použít dekor buku či světlejšího javoru. Výmalbu jídelního koutu doporučuji ve žlutém či limetkovém odstínu, který prostor prosluní. Můžete jej také opticky zvětšit zrcadlem, ale domnívám se, že prostor je dostatečně světlý a není to nutné.

Dotaz   Dobrý den. Jakou mám vybrat barvu stěny v obýváku, kusového koberce u sedačky a barvu závěsů? Sedačka je kožená, světle zelená (mařinková), nábytek olše, krb máme v barvě pískovec (spíše do oranžova), dlažba u krbu terakota, plovoucí podlaha buk. Sedačka stojí v koutě bez oken, nad ní budou police. Moc děkuji, S.
Odpověď  

Dobrý den. Vámi zvolené teplé dekory na nábytku, krbu a dlažbě snesou světle žlutou výmalbu. Na dekorace oken bych použil jednoduchou záclonovinu v barvě champagne a na závěsy jednu z teplých barev, které již v interiéru jsou. Kusový koberec v kombinaci zeleno- žluté bude na bukové podlaze příjemnou tečkou.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych si nechala poradit s výběrem barvy a materiálu zatahovacích dveří do mého bytu. Jedná se o dva vchody vedoucí z obýváku – jeden je do kuchyně, druhý do předsíně. Obývací pokoj má 3,40m x 5,20m, slunce tam svítí celý den, zatím je vymalováno bíle. Na jedné z kratších stěn je velké dvoukřídlé bílé okno, na té protější je malá komoda a úzká vysoká skříň v dekoru noce s úchytky ve stříbrné barvě. V rohu máme malý pracovní stůl, u okna podél delší zdi je světle meruňková rohová sedačka a vedle ní křeslo té samé barvy. Naproti máme televizi a nábytek opět v dekoru noce/krémová se stříbrnými úchytkami. Na podlaze jsou světlé bukové parkety. Děkuji za odpověď, Andrea K.
Odpověď  

Dobrý den, do obývacího pokoje s nábytkem v dekoru noce bych doporučoval dveře v olši. Držte se teplých barev, které jsou obsažené ve dřevě nábytku a laďte je tak, aby spolu jednotlivé dekory korespondovaly.

Dotaz   Dobrý den. Kuchyňskou linku plánujeme v jasanovém masivu a k tomu si chceme koupit samostatně stojící nerezové spotřebiče. Myslíte, že je tato kombinace možná, nebo máme zvolit jinou variantu? A jakou barvu plovoucí podlahy nám doporučíte do této kuchyně? Další otázka se týká taky podlahy. V menší hale bude jasanový masiv na schodech, dveře chceme v dubu a na podlahu plánujeme dlažbu NOGAL od firmy SANIMAT. Bude tato kombinace dobrá? Děkuji za odpověď!
Odpověď  

Dobrý den, vámi zvolené dekory spolu zcela jistě ladit budou. V celém interiéru se však držíte velmi podobných barev. Ve vašem případě bych asi volil tmavší podlahu (např. ořech) a kuchyňskou linku v nedřevěném dekoru.

Dotaz   Dobrý den. Máme nový rodinný domek a právě vybíráme dveře. Rozhodla jsem se pro model Nora od společnosti SAPELI. V domě máme dohromady osmery dveře – do koupelen jsem volila plné, do pokojíčku a ložnice částečně prosklené (model 30), do obýváku pak dveře s velkým sklem (model 40). Podlahu máme všude stejnou – vybrali jsme plovoucí, v odstínu dub (tento dekor jsem koneckonců použila i na dveře). Co na to říkáte? Je to dobrá volba? Také si lámu hlavu nad výběrem skleněné výplně do dveří. Je vhodné satinato bílé? Je možné mít jinou výplň nahoře a jinou dole, nebo je nutné, aby byly všechny stejné? Ještě mám týden na rozmyšlenou, pak už musím podat závaznou objednávku. Proto prosím o rychlou odpověď. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, dekor přírodního dubu na podlaze je velmi elegantní. Nemusíte vybírat stejný dekor také na dveře, není to podmínkou. Pouze je vhodné držet pravidla, že spolu musí ladit barvy v dekorech dřeva obsažené. V nabídce Sapeli jsou i jiné velmi pěkné dekory - bělený či evropský dub, ořech. Satinato bílé je velmi nadčasové, zcela jistě jste zvolila správně. Typ výplní by měl být jednotný.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit s výběrem odstínu dveří, podlahy a kuchyně. Hrozně se nám líbí dekor ořech. Byla by možná následující kombinace: dveře ořech (hladké provedení), kuchyň kombinace ořech a slonová kost a podlaha PVC Thermofix (Fatra) odstín horský dub, velkoformátová dlažba Powergres Cement odstín Grey (v koupelnách kombinace se světlou). V celém domě bude podlahové topení, a proto jsme zvolili podlahovou krytinu PVC (obývací pokoj, kuchyň, jídelna, pracovna, druhém patře vyjma koupelen) a jednotnou dlažbu v ostatních prostorách. Schodiště bude dubové s nerez zábradlím. Vyjma sociálního zázemí budou dveře hodně prosklené - v přízemí čiré sklo (vždy dveře a boční světlík, mezi obývákem a jídelnou velká prosklená stěna s posuvnými dveřmi a v jídelně dveře zasouvací na boční světlík), v druhém patře a pracovně bude satinato nebo mléčné sklo. Je rozumné dávat do ložnic prosklené dveře? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolené materiály (ořech, dub a šedivá dlažba) spolu budou velmi hezky ladit. Pokud jde dekory dřeva, je dobré, aby spolu korespondovaly barvy v nich obsažené. Ořech je navíc velmi nadčasový dekor a hodí se k němu jak studené, tak i teplé barvy. Místo PVC bych volil raději přírodní marmoleum nebo průmyslovou mozaiku. Dveře do ložnic mohou být také prosklené, ale jen z části. Tak, aby světlo nešlo přímo na hlavu postele.

Dotaz   Dobrý den. Poraďte mi, prosím, v jaké barvě mám pořídit kuchyň. Podlahu plánuji v dekoru světlý buk. Navrhněte prosím několik variant (včetně barevnosti stěn, nábytku, sedačky). Stávající ložnici mám ze světlé hrušky. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku můžete volit v kontrastním odstínu wenge (ořech, cocobolo tmavé) v kombinaci s cappuccinem nebo bílou. Také můžete zkusit výrazný odstín hrušky (třešně) s lesklými bílými dvířky popř. v kombinaci s matným sklem a hliníkem. Dále je možná neutrální přírodní varianta kuchyňské linky v odstínu světlého javoru či břízy. Nevolte dekory přírodního dubu, jestliže má podlaha nádech do červena. U tmavé a světlé varianty může být výmalba v kombinaci smetanové a nějakého výrazného odstínu (bordó, tyrkys, limetka). Pokud se rozhodnete pro hrušku, třešeň a podobné odstíny, výmalbu volila v jemném cappuccinovém a smetanovém odstínu.

Dotaz   Dobrý den. Prosíme o radu, jak barevně sladit obývací pokoj (jeho součástí je jídelna a kuchyňský kout). Jedná se o novostavbu, okna jsou dřevená barvy afro třešeň (viz. příloha), kuchyni zvažujeme slonovou kost ve vysokém lesku a bočnice švestka, která by korespondovala s okny. Nevíme si však rady s dveřmi a s barvou podlahy v kuchyni a obýváku. Nábytek máme starý, tmavě hnědý, ale není podmínkou brát na to ohled. Zatím jsme přemýšleli o barvě podlahy třešeň nebo dub bělený - nevíme, zda se bude hodit do kuchyně, která je spíše v odstínu slonové kosti. Na dveře by se nám líbil tmavý ořech, ale nevíme, zda to už nebude barevně přeplácané. Moc děkujeme za radu a pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, zvolené dekory jsou převážně v teplých odstínech, takže bych Vám doporučoval v nich pokračovat. Na podlahu bych zvolil javor, dekor třešně uplatněte i na dveřích. Vámi zvolený tmavý ořech je ale také vhodnou alternativou.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji radu, jak vymalovat obývací pokoj a jídelnu s kuchyní, která by měla být tmavě modrá s leskem. Obývák a kuchyň s jídelnou mají plochu asi 5 x 3,3 m, obývák je tmavý, protože v něm je jen jedno okno 120 x 120 cm a strop je z palubek. Stěny bych chtěla vymalovat různými barvami. Děkuji a už teď se těším, že mi skvěle poradíte.
Odpověď  

Dobrý den, pro zeď, která spojuje kuchyň s obývacím pokojem, bych zvolil dominantnější barvu, která zvýrazní oblouk. Vzhledem ke žluté kuchyni bych doporučil olivově zelenou. Další stěny v obývacím pokoji se nabízejí k využití designových tapet. Zkuste si vybrat na www.pointshop.cz. Tapeta byla vhodná zejména za pohovku a křesla. Mohou zde být dva různé dekory, které společně budou korespondovat.

Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům v moderním minimalistickém duchu. Místnosti jsou poměrně kvalitně osvětleny, okna jsou v barvě palisandr. Nábytek bychom si představovali spíše světlý, zdi bílé. Můžete mi poradit, jakou kombinaci dveří a podlah zvolit? Líbí se nám tmavší podlahy i dveře, z podlah průmyslové mozaiky, např. merbau. Hodily by se k takové podlaze plné hladké dveře wenge nebo bubinga? Jde nám o to, aby prostor nepůsobil příliš temně či neútulně.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi vybrané dekory jsou velmi pěkné a luxusní. K oknům palisandr bych průmyslovou mozaiku merbau zcela jistě doporučil, vhodný dekor bude také teak. Na dveře navrhuji evropský či americký ořech. Wenge můžete v menším množství využít na nábytku, v kombinaci se světlým dekorem ve vysokém lesku působí velmi elegantně. Nezůstávejte však u bílých stěn. Místnost lze prosvětlit i světlými odstíny, zelená či žlutá bude velmi vhodná. Využít můžete také designové tapety, které jsou k dostání na www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s výmalbou kuchyně. Plovoucí podlaha je v dekoru dub, dveře rovněž (výplň mají z mléčného skla), kuchyňská linka typu oresi Alto, obklad světlý. A v jaké barvě mám volit jídelní set? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, podle vašeho popisu předpokládám, že všechny zvolené dekory jsou velmi světlé. Pro jídelní set bych doporučil chromový design satinato v kombinaci se světlým laminem.

Dotaz   Dobrý den, moc děkuji za odpověď na můj dotaz ze 2. dubna 2009: „Prosím o radu, jak a kterými barvami vymalovat podkrovní ložnici, v níž už máme modrou barvu na stěně za postelí a na sloupku s obrázky. Neměla by být modrá ještě někde jinde? Druhou místností je jídelna v přízemí, která je spojená s kuchyní. Linka, stůl i židle jsou v dekoru olše, v místnosti není žádné okno. Který další dekor by se k olši hodil? Také by mě zajímal Váš názor na umístění velkého zrcadla na stěnu za jídelním stolem. K lince si chceme nechat vyrobit další skříňky, které budou v jídelně. Mockrát Vám děkuji.“ ODPOVĚĎ: "Dobrý den přeji. V ložnici bych doporučila modrou barvu také na protější stěnu (kolem dveří a skříně). Jemným smetanovým až vanilkovým odstínem bych vymalovala dvě další stěny. V jídelně bych volila nábytek opět v olši, aby dekory sjednotily celý prostor. Také je možné použít dekor buku či světlejšího javoru. Výmalbu jídelního koutu doporučuji ve žlutém či limetkovém odstínu, který prostor prosluní. Můžete jej také opticky zvětšit zrcadlem, ale domnívám se, že prostor je dostatečně světlý a není to nutné." Mám ještě doplňující otázky k výmalbě jídelního koutu. Limetkovým odstínem mám vymalovat všechny zdi, nebo jen jednu? Kterou? Zbytek nechat bílý, nebo přetřít na žluto (nebo úplně jinak)? Kuchyň, která je spojená s jídelnou, může být ponechána celá bílá, nebo je lepší také barevné provedení? Mohla byste napsat přímo čísla odstínů? Kdybychom se rozhodli přece jen pro to zrcadlo, může být umístěno na stěně za stolem nad topením? Rám zrcadla by měl být v dekoru kuchyňské linky? Moc děkuji. Chtěla jsem Vám znovu zaslat fotky jídelního koutu a kuchyně, ale nedaří se mi to (ze dne 2. 4. tam jsou přiloženy). Nezlobte se a mockrát děkuji za ochotu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu limetkovým odstínem bych volila od kuchyňské linky až po levý viditelný roh vedle dveří (tedy na všechny tři stěny). Bohužel prostor výklenku není vidět, nemohu tedy určit, co je proti jídelnímu stolu a jak řešit výmalbu v závislosti na celkové dispozici. Pokud zvolíte zrcadlo, nabízí se jeho umístění nad radiátorem, tím vznikne kompozičně vyvážený prostor. Lépe by ale prostor prosvětlovalo při umístění proti oknu. Rám bych volila v dekoru kuchyňské linky.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s barvou obývací sestavy a případně s barvou zdi za ní. Podlahu máme v dekoru ořech selský vzor, dveře dekor ořech. Obývací místnost je propojená s kuchyní a zároveň také s chodbou - na celé ploše je stejná plovoucí podlaha. Kuchyňská linka je v dekoru caffe latte s pracovní deskou čoko, částečně zasahuje do obývací místnosti. Na sedačce budeme mít vzor šedý melír. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, zvolené dekory jsou velmi elegantní. Pro nábytek v obývacím pokoji bych vám doporučil použít barevné lamino ve vysokém lesku. Olivová či krémová barva by mohla být vhodná.

Dotaz   Dobrý den. Nakonec u nás bude vše zase úplně jinak. Kuchyně i obývák jsou dohromady, chtěli bychom kuchyňskou linku v masivu jasan tmavý a na podlahu dát plovoucí podlahu dub sutter. Ráda bych věděla, jestli to půjde k sobě. Ten jasan bude napůl tmavý, napůl světlý. Další dotaz se týká chodby, kde jsou schody - přírodní jasan, dveře - lamino buk a chtěli bychom plovoucí podlahu - dub historyk. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož u sebe nemám přesné dekory Vámi popisovaných dřev, je těžké přesně poradit. Domnívám se, že odstínově tyto dekory ladit budou, ale protože jsou to výrazné dřeviny s dominantními kresbami, mohly by se v místnosti bít. Vybrala bych dominantní podlahu a méně výraznou kuchyňskou linku. V předsíni již nyní máte kombinaci buku a jasanu, k tomu bych tedy již nevolila dub – další dřevinu. Dub a buk totiž v některých odstínech nemusí ladit. Doporučila bych co nejjednotnější dekory a místnosti bych ještě více sjednotila jednou podlahovou krytinou.

Dotaz   Dobrý den. Mohu kombinovat kuchyň dvířka slonová kost/korpusy wenge s podlahou cocobolo světlé a dveřmi AM ořech? Jídelní stůl a židle mají desén wenge. Jaký navrhujete zvolit desén u pracovní desky a jakou barvu obkladových dlaždic? Od skla lacobel jsem z praktických důvodů upustil. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. U dveří bych nejspíš zvolila také v dekor wenge, abyste již dekory dřevin dále nerozšiřovali, ale naopak jimi prostor sjednotili. Pracovní a zádovou desku bych volila v jemném smetanovém až cappuccinovém, případně šedém dekoru.

Dotaz   Dobrý den, hodí se k sobě barvy medová olše a ořech?
Odpověď  

Dobrý den. Olše je dekor velmi teplý dekor dřeva, zatímco ořech je neutrální, spíše studenější. Vhodnější je kombinovat jen teplé nebo jen studené dekory dřevin.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o radu, zda se ke dveřím a obývací stěně (oboje v olši) hodí podlaha v jilmu. Vím, že obvykle radíte javor a podobně světlé odstíny, mě to ale přijde světlé až moc. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Olše v sobě obsahuje odstíny teplých barev. Zvolené dekory k sobě budou velmi dobře ladit, pokud v sobě budou obsahovat stejné odstíny. Držte se tedy teplých a vše bude v pořádku. Jilm v sobě má většinou skořicový základ, takže by se k olši mohl velmi dobře hodit. Také je možné použít třeba i třešeň.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych se s vámi poradit, jakou zvolit barvu kuchyně, pracovní desky, obkladů a podlahy. Máme dřevěný strop a euro okna (barva viz. fotografie). V prostoru obýváku, jídelny a kuchyně máme kachlový sporák zelené barvy. Na podlaze v kuchyni chceme dlažbu, ale ještě jsme žádnou konkrétní nevybrali. Představuji si něco v tomto stylu http://www. rako. cz/cz/realizace/120-brick/496, jen nevím, zda se tam bude hodit. Také potřebuji poradit s řešením kuchyně. Přikládám fotografie. Moc děkuji za odpověď, Jana.
Odpověď  

Dobrý den. Z této fotografie bohužel nelze vyčíst konkrétní dekory a barvy dřeva. Prosím proto o zaslání dalších fotografií prostoru.

Dotaz   Dobrý den, jakou barvu dřeva postele bych měla zvolit k plovoucí podlaze barvy javor?
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám jabloň, jabloň medovou, olši či třešeň. Dekory dřevin by měly obsahovat stejné odstíny barev, potom budou vzájemně ladit. V tomto případě se držte teplých barev.

Dotaz   Dobrý den. Děkuji vám za jednu radu, ale potřebovala bych další – bude se týkat obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Podlahy jsou v barvě buku (spíš do žluta), kuchyně je v barvě wenge. Budeme si kupovat obývák od Hanáka - moc se mi líbí odstín makasar, sedací souprava je kůži v barvě slonové kosti a i některé skříňky budou v této barvě (lak – slonová kost). Ráda bych se Vás zeptala, jestli se již zmiňovaný odstín makasar (lak) dá použít třeba na podesty či TV-panel. Nebudou se bít odstíny buk, wenge a makasar? Děkuji předem za radu.
Odpověď  

Dobrý den, dekory wenge a makasar obsahují podobné odstíny barev, takže se k sobě hodí. Velmi hezky se Vám také podařilo k nim vybrat kontrastní barvu a materiál – slonová kost a vysoký lesk. Pokud se i nadále budete držet spíše světlých barev, aby interiér nebyl příliš tmavý, bude celkový dojem velmi elegantní. Za TV můžete použít také designovou tapetu v nějakém zajímavém barevném akcentu – hezká bude třeba světle zelná. Zkuste si vybrat na www. POINTshop. cz.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění podlahy a dveří do novostavby. Podlahu jsme si vybrali od firmy PARADOR odstín Cocobolo, dveře od firmy SAPELI typ Fest, barva hruška. Prostor je vymalován sytou okrovou barvou. Hodí se to vše k sobě? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vámi zvolené dekory je jistě možné použít, osobně bych ale volila dveře v jiném odstínu – třeba v javoru, ořechu nebo dubu. Okrová může být k těmto odstínům použita, i když by bylo vhodné prostor něčím oživit, např. výraznější výmalbou.

Dotaz   Dobrý den, máme doma skříň v kombinaci javoru a bílého lamina. Pracovní plocha, kontejner a knihovna jsou z břízy a bílého lamina. Poradili byste nám, jak volit doplňky (poličky, rámečky na zeď apod.) a jakou výmalbu? Jedná se o pokoj pro studentku ve věku 14 – 15 let). Máme rozkládací pohovku v bílé barvě.
Odpověď  

Dobrý den, dekory javor a bříza jsou velmi světlé, jejich kombinace s bílou je pro pokoj mladé slečny velmi elegantní. Pokud je v pokoji také světlá podlaha, doporučil bych Vám zvolit jednu výraznou barvu jako akcent. Vhodná je třeba tmavě červená – volte ji tak, aby se pokoj oživil. Můžete ji použít na tapetu za postel či za pohovku. Zkuste si vybrat z designových tapet v nabídce www.POINTshop.cz. Další doplňky budou velmi pěkné z nerezu, mléčného skla a v odstínech hnědé. Výmalbu bych volil také v odstínech hnědé barvy.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s barvou stěn do kuchyně. Máme tam bílé skříňky s kaštanově hnědými dřevěnými dvířky, béžovou „flekatou“ pracovní desku, starorůžovou rohovou lavici, bílé dveře a okno (je situované na západ). Myslela jsem na nějaký pastelový světlý odstín žlutooranžové, i když bych raději nějakou sytou barvičku. Nevím, jestli by to bylo vhodné. V létě nám tam totiž sluníčko hodně svítí, tak si nejsem jistá, jestli by to ty rozpálené stěny ještě nezvýraznilo.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám světle žlutou výmalbu, která prostor příjemně osvěží. Mohla byste také využít nabídky designových tapet a nálepek s kuchyňskými dekory.

Dotaz   Krásný den, obracím se na vás s prosbou o radu při přeměně pokojíčku pro děvčata. Pracuji v mateřské škole, vždy během prázdnin se pokoušíme pro děti přichystat něco nového. Tentokrát jsem ale s rozumem v koncích. Chtěla bych pro naše malé slečny přichystat pokojíček jen pro ně, mám ovšem značně omezený rozpočet, takže nějaké nákupy jdou stranou. Napadlo mne proto "zrenovovat" starý nábytek z lisované dřevotřísky, potažený laminem. Ovšem nejsem si jistá, zda by bylo možné opatřit jej nátěrem. Pokud ano, poraďte prosím, jaký by nejvhodnější, a jak postupovat. Předem děkuji, s přáním příjemných letních dnů A. D.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nátěr nábytku je jistě možný, vhodné typy barev Vám nejlépe poradí ve specializované prodejně. Také je ale možné nábytek přeměnit dnes používanými samolepicími tapetami. Výběr je opravdu veliký a nábytek se dá s jejich pomocí jednoduše obměnit. Příklady použití a dekory naleznete například zde http://www. d-c-fix. cz/.

Dotaz   Dobrý den, plánujeme novou kuchyni a potřebovali bychom poradit s obklady a dlažbou. Kuchyň vypadá takto: korpus ořech lyon, dvířka spodní ořech lyon, vrchní bílá káva, pracovní deska bílá. Chtěli bychom světle zelené obklady, s výběrem dlažby si nejsme jistí. Výmalbu bychom chtěli bílou jemným odstínem zelené. Co vy na to? Děkujeme za radu.
Odpověď  

Dobrý den, zkuste světle až středně šedivou dlažbu, která příjemně propojí Vámi vybrané dekory. V nabídce www.POINTshop.cz můžete navíc najít zajímavé kuchyňské tapety a designové samolepky, které prostor učiní zajímavým a nevšedním.

Dotaz   Dobrý den, budeme mít podlahu Dub střelec jednolamela od společnosti Magnum Parket. Jaká dýha dveří od společnosti Sapeli by se k tomu hodila? Nám by se líbil ořech. Za odpověď děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že k Vámi vybrané podlaze bude vhodný také dub evropský nebo americký. Vždy mějte na paměti známou poučku: dekory se k sobě budou vzájemně hodit, pokud spolu budou ladit barvy, které jsou v nich obsažené.

Dotaz   Dobrý den, děkuji za předchozí odpověď: (Dobrý den přeji. Pokud budete volit nábytek v ořechu, schodiště bych sladila s podlahou. Jestliže však vyberete světlý nábytek, bude lepší schodiště v ořechu. Na schodiště je vhodný dub, popř. ořech nebo moření na ořech.) Ještě jsem se chtěla zeptat, zda je tedy vhodnější podlaha jasanová, nebo dubová. Dveře budou z amerického ořechu. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, doporučoval bych Vám spíše dub. Jasan by byl k ořechu příliš kontrastní. Pokud sladíte barvy, které jednotlivé dekory obsahují, interiér bude vydařený.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji radu ohledně kuchyňské linky a doplňků. Líbí se mi červená a vanilka, ale nevím, jestli to nebude příliš ostrý kontrast. Jakou barvu zvolit na obklady a dlažbu? Nechci, aby to působilo jednolitě, ale zároveň se chci vyvarovat použití nadměrného množství barev. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem. Děkuji za radu, případně za jiný návrh barevného ladění.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kombinace červené a vanilkové je možná, další výrazný odstín bych ale nepřidávala. Vhodná naopak bude antracitová, bílá či šedá. Pokud je kuchyň spojená s obývacím prostorem, je dobré také navázat na dekory a odstíny v něm použité. Obklady a dlažbu bych tedy volila v barvě šedé nebo antracitové. Ještě lepší by však bylo sjednotit podlahu v celé místnosti a dlažbu nepoužívat.

Dotaz   Dobrý den Prosím, poraďte, jaké barvy zvolit do pokoje pro naše dvě dcery (4 a 12 let). Místnost má tyto rozměry: 310cm x 320cm x 245cm, okno 20cm x 135cm. Jak opticky zvětšit? Uvažuji o bílé a nějakých barevných pruzích, obdélnících. Starší dcera chce černorůžovou nebo žlutofialovou. Děkuji Vám předem.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám jednobarevnou výmalbu v kombinaci s designovou tapetou na jedné stěně nebo na některé části. Velmi pěkná by byla fototapeta z nabídky www.POINTshop.cz, která se svými dekory hodí hlavně pro teenagery. Barva výmalby záleží také na barvě podlahy a nábytku. Můžete zkusit světle žlutou s tím, že strop odlišíte světlejším odstínem.

Dotaz   Dobrý den, po několika letech chceme odstranit z chodby obložení z palubek. Zachováme pouze obložený strop a skříňku nad vstupními dveřmi, která má dvířka z borovice lamina a na první pohled není vidět. Lze něčím obložení nahradit? Chodba má pouze 1,10 x 3,70 m a na výšku 2, 90 m, vedou z ní patery dveře. Chtěla bych jednoduchý otevřený botník (je vhodný?) a věšáky, zřejmě si to vyrobíme svépomocí. Jaký máme použít materiál a odstín a jakou volit výmalbu? Jaká je nejvhodnější podlahová krytina a v jakém odstínu? Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obložení bych nenahrazovala, pouze bych volila výraznější odstín výmalby nebo tapetu. Jelikož nevím, jaké jsou dveře, které z předsíně vedou do dalších místností, nemohu přesně poradit. Volte ale dekory na nábytku již využité - borovici, nebo odstín stropu. K tomu bych dala sytý žlutý až žlutooranžový odstín na stěnu, kde bude botník a věšáky. Zbylé stěny kolem dveří nechte ve světlém, smetanovém nádechu nebo čistě bílé.

Dotaz   Dobrý den, rekonstrukci bytu jsme začali ložnicí. Postel a korpus skříní máme v odstínu dřeva calvados, dveře skříní jsou v kombinaci slonové kosti s oranžovou (viz. příloha). Prosila bych o dvě rady: 1) zda při zařizování zbytku bytu (obývacího pokoje a kuchyně) volit stejný odstín dřeva a držet se oranžových doplňků, případně jaké další odstíny dřeva a barvy doplňků by byly vhodné 2) jakou volit výmalbu, záclony a závěsy do ložnice. V tuto chvíli máme béžový koberec a středně žluté stěny. Interiér působí hřejivě, ale ráda bych ho něčím oživila.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že vhodnější bude zvolit do ostatních místností i jiné dekory. Calvados je velmi výrazný dekor a mohlo by ho být příliš. Ložnici bych zjemnil odstíny béžové a hnědé tak, aby působila klidněji. Na závěsy můžete použít dekorační látku s metalickými efekty z nabídky www.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaká kuchyň se hodí k linu natural memphis (viz foto). Původně jsme chtěli olši nebo růžové dřevo, ale po objevení tohoto lina je nám jasné, že se to k tomu moc nehodí. Poraďte mi, prosím, jaká kuchyň by byla vhodná.
Odpověď   Dobrý den, k vybrané podlaze se hodí spíše dekory s neutrálními a studenými odstíny barev. Hezky bude vypadat třeba zebrano, na dvířka můžete dát zelenou či žlutou folii. Nerez spotřebiče se také budou pěkně hodit, protože v podlaze jsou i šedivé tóny.
Dotaz   Dobrý den. Jak bych mohla prosvětlit obývací pokoj, který máme uprostřed RD? V létě je tam zima i málo světla. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, volte světlé odstíny barev hlavně na větších kusech nábytku (na sedačku, křeslo apod). Zkuste se držet jemných přírodních tónů, a to i na podlaze a případně na koberci. Doporučuji využívat jednobarevné dekory a naopak se vyvarovat velkých vzorů. Světle žlutá či zelená výmalba Váš pokoj také příjemně zútulní.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. Jakou barvu kusového koberce bych měla zvolit do obývacího pokoje? Místnost je situována na jihozápad, je světlá a slunná. Podlaha je z bukových parket, sedací souprava v bílé kůži a nábytek buk mořený na třešeň. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, místní koberec s vysokým vlasem v teplé hnědé, béžové nebo tmavě červené barvě bude ve Vašem prostoru velmi působivý. Volte teplé odstíny, které budou s vypsanými dekory dobře korespondovat.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem podlahy. Jelikož si z původního bydlení převezeme nábytek (jídelní stůl a loni kupovanou obývákovou sestavu v dekoru americký ořech). V tomto provedení bychom chtěli zvolit i kuchyň, ale stále si nejsem jistá, jakou vybrat podlahu. Nábytek je moderní, barva americký ořech. Jako podlaha by se mi líbilo buď nějaké tmavě šedé (antracitové) marmoleum, nebo plovoucí podlaha v dekoru rošáda - buď také americký ořech, nebo pro kontrast světlejší (možná dub). Jelikož jsme ve fázi hrubé stavby, tak také přemýšlím, jakou dát barvu oken a vnitřních dveří. Zda zvolit tmavý ořech barevně ladící s nábytkem, nebo světlé dřevo. Střecha bude černá, stejně tak částečně i dřevo na fasádě). Limitující je pro mě nábytek a od toho se odvíjí ostatní. Ale sladit vše dohromady je pro mě docela náročné. Proto vás prosím o radu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, do interiéru, který bude obsahovat ořechový nábytek, se Vám budou hodit dekory neutrálních nebo spíše studených barev. Šedivá je tedy velmi dobrá volba. Zkuste ji použít např. na obložky a dveře, jednobarevný dekor dveří je velice moderní a nadčasový. Podlahu k této kombinaci zvolte např. dubovou ve formě běleného dubu, kontrast světlé podlahy a tmavého nábytku bude velmi hezký.

Dotaz   Rada bych věděla, jaká barva stěn se hodí k podlaze v barvě třešně a nábytku v dekoru olše. Myslím, že by mohla být meruňková nebo broskvová. Mnohokrát děkuji, H..
Odpověď  

Dobrý den, doporučoval bych Vám např. jemnou světle žlutou nebo béžovou výmalbu. Dekory ve Vašem prostoru jsou v teplých barvách, sladěného efektu tedy docílíte, budete-li v nich dále pokračovat.

Dotaz   Dobrý den, nevíme si rady s barvou futer. Musíme zachovat stará kovová a rádi bychom je sladili s dveřmi. Podlahu máme třešňovou, dveře jsou dubové. Stejně tak si nevíme rady s výmalbou chodby. Můžete prosím poradit? Děkuju předem!
Odpověď  

Dobrý den, doporučoval bych Vám např. jednobarevné obložky ve středně šedivé barvě, které budou příjemně doplňovat oba dřevěné dekory. Vhodná barva pro výmalbu chodby záleží na dekoru nábytku, množství přírodního světla v místnosti apod. Podle mého názoru by chodba měla působit co nejoptimističtěji, zkuste tedy béžovou nebo světle žlutou. Prostor můžete také doplnit nápaditými stickery z nabídky www.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Kuchyňu mám venge so smotanovou, podlaha biela dlažba, prechod s kuchyne je do chodby aj do obyvačky bez dverí. Obyvačka nábytok venge, sedačka smotanová. POdlaha v obyvačke a na chodbe je drevenná- orech. Na chodbe sú 4 dvere, chcela by som ich ladiť v odtieni venge, na poschodí sú tiež 4 dvere, na hornej chodbe je taktiež orech, lenže v izbách je drevenná podlaha - dub. Prosím Vás poradte mi, či som volila správny dekor dverí a či schodište, ktoré vedie z chodby mám voliť orech alebo venge. Ďakujem.
Odpověď   Dobrý den, všechny použité dekory jsou velmi pěkné. Myslím, že bude vhodné v celém domě uplatnit jednobarevné dveře i obložky. Vyhnete se tak dalšímu dřevěném dekoru, kterých je v prostoru již několik. Doporučoval bych Vám např. středně šedivou nebo béžovou. Na obložky můžete použít ještě o dva odstíny tmavší šedou.
Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a teď jsme přišli do fáze zařizování interiéru. Potřebovala bych poradit s celým domem. Okna jsem z vnitřní strany nechala bílá, aby to nebylo tak složité. Z obýváku povedou schody do obytného podkroví a kuchyň bude oddělená dvěma oblouky (vím, že už to není in, ale mně se to líbí). Máme rustikální hnědý nábytek, kterého se nechceme vzdát. Ráda bych měla bílou kuchyň s modrou výmalbou, ale nevím, jakou zvolit pracovní desku a podlahu, jaké dveře do spíže, jaké schody jestli (světlé/tmavé), jakou podlahu atd. Chtěla bych mít každou místnost, aby byla jinak barevná (obývák cappuccino, kuchyň modrá, chodba světle zelená, pracovna světle fialová, pokojík růžový atd.). Mám dát na dveře i podlahu bělený dub? Chci, aby to bylo všude stejné. (Dveře budou z dubu.) Jenže mám strach, že se to nebude hodit k té hnědé dubové skříni. Největší problém jsou vstupní dveře - ty už mám hotové a jsou tmavě hnědé (také dub). Prosím, poraďte. A jak začlenit schodiště? Je lepší stejná barva, nebo kontrast?
Odpověď   Dobrý den, vzhledem k rustikálnímu nábytku bych Vám doporučil dubovou nebo ořechovou podlahu. Pokud je schodiště přímo v obývacím pokoji, volte stejný dekor i na něj, aby byl prostor co nejjednotnější. Pokud jde o výmalbu, v kuchyni bude modrá barva s bílou linkou velmi hezká a netradiční. Ostatní barvy v domě by bylo dobré vzájemně sladit, zvláště v obývacím pokoji, který bude s kuchyní částečně propojen. Do obýváku můžete využít nabídku designových tapet na www.POINTshop.cz. Na dveře a obložky se bude k rustikálnímu stylu také více hodit dřevěný dekor. Zkuste použít dřevinu, která v sobě bude obsahovat stejné barvy jako podlaha. Pokud jde o ořech nebo dub, jsou spíše studené a neutrální dekory.
Dotaz   Dobrý den, rádi bychom si pořídili novou plovoucí podlahu do kuchyně/obýváku. Nevíme však, jaký odstín dřeva zvolit. Máme bohužel klasické bukové dveře, ostatní nábytek v místnosti včetně korpusu kuchyně je laděn do wenge a doplňky jsou v sytě červené a krémové barvě. Máme strach z experimentů, protože už kombinace buk/wenge je dle mého názoru dosti na hraně. Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám pokračovat na podlaze v teplých barvách - zvolte javor, akácii nebo třešeň. Vzájemně tak propojíte již použité dekory buku a wenge.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký typ kuchyně,materiály a barvy byste volil do RD, moderní interiér. Podlaha je tmavé dřevo, okna bílá plastová. Prostor kuchyně je ve tvaru U cca 9 m2. Navazuje na obytný prostor , zatím nezařízený. V jakém provedení pak příp. ostatní zařízení - jídelní stůl, židle apod.Děkuji
Odpověď   Dobry den Do kuchyne bych urcite pouzil "nedrevene" dekory v kombinaci s bilym kovem. Jidelni stul bych volil tmavy napr. wenge
Dotaz   Dobrý den, v obývacím pokoji, který bude spojený s kuchyňským koutem, budeme mít podlahu v barvě třešeň, kuchyň korpus třešeň, dvířka javor, ostatní nábytek a dveře javor. Vzhledem k tomu, že máme malé děti, uvažujeme o šedočerné sedačce (je to správná volba?). Jaké byste nám poradila doplňky včetně výmalby, koberce..? Uvažujeme o světlené zelené nebo žluté, ale nejsem si jistí. Dále bych se chtěla zeptat, jest-li máte nějakou zkušenost s potahovou látkou Carabu. Slyšela jsem na ni rozporuplné názory. Předem děkuji.
Odpověď   Dobry den Nevim jestli je tmava sedacka ma nejaky duvod v malych detech. Jestli myslite eventualni zaspineni, jsou vzdy nejlepsi nejednobarevne dekory. Je celkem jedno v jakem odstinu ci kombinaci. Malba zeleno zluta se mi libi moc. Pripadny lokalni koberec bych teto sedacce volil v svetle barve - napr. kremove a pod
Dotaz   Moc děkuji za odpověď ještě prosím o radu zda se okna v barvě teak hodí k zelené výmalbě v interiéru - odstín spíše oliva (nábytek bílá+bříza, interiérové dveře javor).
Odpověď   Samozřejmě záleží na konkrétním odstínu teaku, ale jistě je možné volit výmalbu, která se do interiéru vybaveným Vámi popsanými odstíny a dekory krásně hodí.
Dotaz   Dobrý den, myslíte, že je vhodné použít v RD dva dekory dveří, myslím v 1.NP ořech a ve 2.NP javor. Jedná se o stejný typ dveří Sapeli. Zdá se nám, že světlé dveře by v patře byly lepší, vzhledem k tomu, že chodba je menší a méně osvětlaná a v pokojích je nábytek javor. Podlaha je všude ořech. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě tato varianta je vhodná.
Dotaz   Zatím ještě nemáme vybrané ani podlahy ani nábytek a dříve budeme objednávat dveře. Předpokládám, že kuchyň bude světlá, možná višeň. Zapomněla jsem dodat, že přítel se kloní spíše k tmavší barvě dveří. Poradila by jste mi, jakou tmavší barvu vybrat?
Odpověď   Odstín višně není zrovna nejsvětlejší. K tomuto odstínu pokud budete volit další dřeviny, rozhodně již nevolte nikde dub. Můžete ale volit, buk, třešeň, olše, bříza, javor, popř. ořech až. wenge. Ale pokud možno max. tři různé dekory dřeva.
Dotaz   máme výraznou podlahu v obývacím pokoji proto nám bylo doporučeno na nábytek nedřevěné dekory či lakovaný.můžete nám doporučit nějaké stránky kde by bylo možno prohlédnout tento typ nábytku?Co jsou nedřevěné dekory
Odpověď   Dobrý den přeji. Nedřevěné dekory jsou dekory lamina v jednotné barvě, čistě bílé, vanilkové, šedé a další odstíny. Popř. laky které lze volit v odstínech volených dle vzorníku.
Dotaz   Prosím ještě o jednu radu- mohu kombinovat ořech i se světlým zebranem?děkuji
Odpověď   Jistě tato kombinace je možné. Poté ale již kombinujte s dekory jednobarevnými ne dřevěnými.
Dotaz   Ještě se Vás zeptám,jestli si myslíte,že jsem vhodně zvolila kuchyn v nedřevěném dekoru,když okna,dveře,podlaha je dub,nábytek,schodiště,ořech a v koupelně obklady imitace dřeva?Děkuji za vyjádření.Mooc mi pomáháte jste super!I pořad sama doma jsem sledovala.Díky
Odpověď   Jistě je vhodné dekory dřeva doplnit v jednobarevných dezénech. Naopak se tím interiér krásně doplní a nestane se deprimující z velkého množství dřeva.
Dotaz   Dobrý den,moc děkuji za odpověď na můj dotaz ze dne 2.4.2009,(Prosím o radu, jak a kterými barvami vymalovat podkrovní ložnici, v níž už máme modrou barvu na stěně za postelí a na sloupku s obrázky. Neměla by být modrá ještě někde jinde? Druhou místností je jídelna v přízemí, která je spojená s kuchyní. Linka, stůl i židle jsou v dekoru olše, v místnosti není žádné okno. Který další dekor by se k olši hodil? Také by mě zajímal Váš názor na umístění velkého zrcadla na stěnu za jídelním stolem. K lince si chceme nechat vyrobit další skříňky, které budou v jídelně. Mockrát Vám děkuji. ODPOVĚĎ: Dobrý den přeji. V ložnici bych doporučila modrou barvu také na protější stěnu (kolem dveří a skříně). Jemným smetanovým až vanilkovým odstínem bych vymalovala dvě další stěny. V jídelně bych volila nábytek opět v olši, aby dekory sjednotily celý prostor. Také je možné použít dekor buku či světlejšího javoru. Výmalbu jídelního koutu doporučuji ve žlutém či limetkovém odstínu, který prostor prosluní. Můžete jej také opticky zvětšit zrcadlem, ale domnívám se, že prostor je dostatečně světlý a není to nutné.),ale mám ještě doplňující otázkyk výmalbě jídelního koutu.Limetkovým odstínem vymalovat všechny zdi nebo jen jednu a kterou a zbytek nechat bílý nebo na žluto popř.uplně jinak?Kuchyň,která je spojená s jídelnou může být ponechána celá bílá nebo lepší také barevné provedení?Mohla by jste napsat přímo čísla odstínů?A kdybychom se rozhodli přeci jen i pro to zrcadlo,bude dobře umístěno na stěně za stolem nad topením?Rám zrcadla by měl být v dekoru kuchyňské linky?Moc děkuji, fotky byli přiloženy toho 2.4.,bohužel ted se mi nedaří odeslat ani fotky ani dotaz do poradny,proto píšu na chat.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nyní není dostatek časového prostoru na odpověď. Zkuste mi prosím dotaz přeposlat na můj email. Najdu Vaše fotografie a odpovím emailem.
Dotaz   Dobrý den,dá se obecně říct, kolik odstínů dřevin se může kombinovat?Konkrétně jaké odstíny dřeva se hodí k buku?Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den. Osobně bych vždy volila max. 3 dekory dřev. K buku můžete volit světlé, bříza, jasan, javor. Popř. tmavší třešeň, olše, hruška. Nebo tmavé ořech, wenge, merano.
Dotaz   Dobrý den,líbí se mi podlaha americký ořech,chtěla jsem se zeptat zda by se k tokové tm. podlaze hodila kuchyně s dekorem palisander na dolních skříňkách a nahoře např.bílá lesk a sklo a nerez? děkuji za Váš čas.
Odpověď   Dobrý den přeji. Palisandr a také americký ořech jsou velice výrazné dezény. Palisandr může být také v mnoha odstínech. Jistě by bylo možné odstín sjednotit s ořechem, osobně bych ale takto dvě výrazné dekory nekombinovala. Spodní skříňky nevyniknou. Popř. se budou s výraznou podlahou bít co se kresby týká. Volila bych jemnější dekor, popř. oddělit linku jednobarevným světlým soklem.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně dekoru dveří u vestavné skříně. V předsíni plánujeme vestavnou skříň přes celou šíři stěny (cca. 3,5 mx2,4m). Bude složena ze 3 posuvných křídel (dveří). Korpus a dveře po stranách budou v dekoru dub (stejně jako obložky a interiérové dveře), vchodové dveře jsou bílé, výmalba stěn rovněž bílá, dlažba je rustikální v odstínech cihlové/vínové. Mám představu, že středové dveře skříně budou kontrastní = napadl mne ořech popř. něco jiného? Našla jsem i dekor Agora světlá (http://www.kronospan.cz/dekor-lamino-BS8545-agora-svetla-542.htm)?. Předem děkuji za názor.
Odpověď   Dobry den Orech je krasny. Osobne preferuji v mensich prostorech svetlejsi dekory, ale kombinace, kterou uvadite, bude vhodna
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem podlah a barevného sladění patrového ŘRD cca 100m čtverečních. Musíme si vybrat plovoucí podlahy od Tarkettu série Eden. Dveře jsou už bohužel dané – (javor).Obývací pokoj se vstupem na zahradu, propojený s kuchyní je ve tvaru L – 30 m čtverečních, kuchyň 8m. V horním patře odděleném schodištěm obloženém dlažbou s dřevěným parapetem( barvu obkladů i dřeva si můžeme zvolit) je ložnice – 12 m čtverečních a 2 dětské pokoje cca 10 m. Je možné dát do spodního patra Tarkett Eden - ořech světlý – 2 pásy a do horního patra, kde jsou menší pokoje Tarkett Eden jabloň medovou- 2 pásy? Nebo jakou jinou variantu podlah máme zvolit? Nechceme aby interiér působil těžce a tmavě. Jaké vybrat barvy stěn nábytku a doplňků? Děkuji a přeji pěkný den Markéta K.
Odpověď   Dobry den Ja se osobne priklanim k variante jeden dekor podlahy v celem prostoru. Odpada problem s ladenim s dvrmi a dalsimi dekory. Celkove bude dekoru mene, coz je dobre. Volil bych podlahu v orechu - kontrast ke dverim
Dotaz   Dobry den,chceme vymenit vnitrni dvere a polozit novou podlahu do chodby. V pokojich mame laminatovou podlahu buk/dub a v kuchyni je svetle seda dlazba podobna mramoru. barva kuchyne je Kalsebo buk z Ikei. Nova podlaha by se pokladala mezi kuchyni a pokojem. Do chodby jsme vybrali dlazbu Imatra Beige - béžová 15x45. Je vhodná barva teto dlazby a jaky odstin dveri by k tomu vyhovoval? Vybrali jsme dyh. dvere od fi Sapeli vzor NOTE, ale nevime jaky odstin.Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. K tmavé podlaze můžete volit světlejší dveře v dýze buku, který již máte v interiéru použitý. Další dekory bych již moc nekombinovala již nyní jich máte dost.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. POdle návrhu rekonstrukce našeho bytu 4+1 budeme mít parkety Merbau v celém bytě (kromě WC a koupelny), dveře v ořechu, kuchnňskou linku v jedné části meráno (švestka) a v druhé části mat.barvu alabastr...a vestavěné skříně na docela prostorných chodbách také v meránu (kombinace bílého skla a zrcadla). Tyto tři dřeviny mi nepřipadají na chodbách vhodné, zvláště pak dveře v ořechu - nešla by zvolit dřevina více do mahagonova (podobná merbau) a vestavěné skříně v jednom světlém odstínu s doplňkem bary dveří (nikov kuchyňské linky. Můžete mi poradit, co se hodí k podlahám merabu? Velice děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. K výraznému dekoru merbau můžete volit dekory třešeň, buk, mahagon, hrušeň (odstínově podobné) popř. kontrastně světlejší - jasan, javor, bříza. Dveře bych volila např. Sapeli - Lotos dýha - třešeň, nebo méně výrazný buk, čímž vynikne výrazná podlaha. Vestavěnou skříň bych kombinovala v dekoru dveří korpus a dvířka v lacobelu, nebo lesku viz kuchyňská linka.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat: plánujeme použít v podkroví podlahovou krytinu Gelflor Texline HQR v dekoru dřeva do chodby, kuchyně, obýváku a dětského pokoje? Jaký je Váš názor na tuto krytinu? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobní zkuenosti nemám, ale obecně lze říci, že je to velmi odolný materiál s příjemnými dekory.
Dotaz   Dobrý den, máme kuchyňskou linku spojenou s obývacím pokojem.Kuchyňská linka je v provedení tmavý ořech. Jaký nábytek se hodí do obývacího pokoje? Sedačka bude asi v barvě vanilky. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobry den zalezi mimo jine na podlaze a malbach sten. Asi bych volil svetlejsi drevinu (dub) nebo nedrevene dekory
Dotaz   Dobrý den! Do předsíně s bukovými interiérovými dveřmi a přírodní zelenošedou kamennou dlažbou chci dát dvě vestavné skříně. Předsíň je poměrně velká, ale tmavá. Rozhoduji se mezi dekory merano a ořech dijon od INDECO. Vzhledem k rozměrům jedné skříně výška 250cm, šířka JEN 120cm se domnívám, že by posuvné dveře bylo vhodné rozdělit příčnými lištami, rozhoduji se mezi rozdělením na třetiny či na 2poloviny-tak aby lišta odpovídala výšce druhé vestavé skříně-jen 110cm. Prosím o Váš názor ohledně dekoru a dělení skříně. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych spíš dekor buku k dveřím, popř. merano. K tomu členění na 3 části.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych si od Vás nechala poradit. Jakou máme zvolit podlahu do obývacího pokoje a kuchyně? V jakém odstínu mám vymalovat a v jaké barvě zvolit doplňky? Místnosti jsou spojené. Kuchyň, jídelní stůl, lavice a židle jsou v třešni, v obýváku bude stěna ořech/wenge a hnědá kožená sedací souprava. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dekory dřevin jsou nyní dosti tmavé, a proto bych volila podlahu ve světlé třešni. K tomu bude v kuchyňské části hezká výmalba v odstínu cappuccina a v části obytné za sedací soupravou výraznější odstín (nebo tapeta) v bordó barvě. Doplňky vybírejte v jemných smetanových až cappuccino odstínech.
Dotaz   Dobrý den, dovolte mi se na Vás ještě jednou obrátit s žádostí o radu. Kuchyň budeme mít nakonec následovně: korpus i obklad ořech, dvířka krémová/béžová vroubkovaná (ne hladká), dlažba v kuchyni, kuchyňská deska i deska na baru budou ve světle šedé až stříbrné. Podlaha jídelny a obýváku je světle šedá (quickstep, largo - dubová prkna šedá), dveře ořech od Masonite. Přiklonili jsme se k výmalbě stěny za televizí v odstínu bordó a ostatních stěn (i v kuchyni) v barvě světlé kávy. Nevíme si však rady s obývací stěnou a nábytkem. Jaký si můžeme dovolit nábytek (obývací stěna, jídelní stůl, konferenční stolek) a z jakých barev by měly být záclony, závěsy a doplňky? Podle čeho se doplňky vlastně volí? Krémová sedačka nám přijde nepraktická, napadá Vás jiná varianta? Již jsme se ohlíželi po nábytku - ořech je pokaždé úplně jiný, než máme na dveřích a kuchyni. Raději bychom se od toho odklonili. Můžeme mít nábytek třeba z javoru, břízy, běleného dubu…? Jaká by tedy potom mohla být výmalba? Trochu se té bordó stěny za televizí bojím. Myslíte si, že k té šedé podlaze to bude stále pěkné? Obývák je na jih, tudíž dost prosvětlený. Pokud máte jiný nápad, velmi uvítám Vaši radu. Přeji hezký den a těším se na Vaši odpověď. S pozdravem Vendula Moravcová.
Odpověď   Dobrý den, zvolená výmalba i dekory kuchyně jsou podle mého názoru velmi pěkné. Jednu nebo dvě stěny v obývací části můžete navíc ozdobit designovou tapetou. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz, k Vaší kombinaci barev bych doporučil metalické efekty. Nábytek v obývacím pokoji nemusíte vybírat z dřevených dekorů, zvolte třeba lamino ve vysokém lesku v neutrálních tónech. Pokud se přikláníte spíše k tmavé barvě sedací soupravy, hnědá nebo středné šedivá bude určitě vhodná. Ostatní doplňky zkuste volit v nerezu, čirém nebo matném skle, bílém plastu nebo kůži, textilní dekorace pak v krémových a hnědých odstínech.
Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych od Vás radu ohledně zařízení dětského pokoje pro 2letého chlapečka.Pokoj je orientovaný na severo východ.Okna jsou tmavý zlatý dub,dveře Tenga dub americký-velká část prosklená,podlaha laminátová dub bělený. V pokoji je podpěrný sloup mořený na ořech.Vybíráme po stel do pokoje.Vyrábějí ji v dekoru buk,javor a čokoládový odstín.Pro který se máme rozhodnout?A jak doladit barevně pokoj ?Dítě je živější.Děkuji
Odpověď   Dobry den Myslim, ze pro detske pokoje jsou hezci barevne dekory, ne dekory dreva. Vhodne doplneno o doplnky a dekorace pokoj bude vypadat vytecne. Jestlize mate dvere, okna, podlahu ve dreve snazte se, aby zbytek byl barevny. Mrknete se na www.POINTshop.cz - zde nalezne inspiraci pro vybaveni detskych pokoju
Dotaz   Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit? Zařizujeme v domku nový obývák. Je velký (8 x 4 m), a obě okna směřují na východ. Moc se nám líbí černá sedací souprava v sestavě 3+2+1. Nevíme, jak pokoj barevně doladit. Co byste doporučili na podlahu (chceme plovoucí), výmalbu a nábytek (spíše tmavší), aby obývák působil útulně? Čekáme rodinu, takže je důležité, aby byl i praktický (nechceme světlou sedací soupravu). Jaké doplňky zvolit? Mockrát Vám děkuji za odpověď a moc Vás zdravím, Ivana Dvorstaková.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v odstínu dubu, ke kterému můžete volit nábytek v kombinaci dub/černý lak, popř. wenge/bílá lakovaná dvířka nebo wenge/sklo. K tomu výborně půjdou výrazné barevné dekory - bordó, lila, khaki, oliva, tyrkys.
Dotaz   Hezký den. Potřebovala bych poradit ohledně barev a vybavení obývacího pokoje. Ten je směrován na jižní stranu, kde jsou balkonové dveře a jedno okno, další okno směřuje na západ. Obývák je propojen s kuchyní a zatím z něj vede taky provizorní vchod na chodbu. Celkově má místnost půdorys ve tvaru písmene L. Budeme mít černošedou sedací soupravu, bude moderní hranatá a máme k ní objednané polštářky se žlutou výšivkou. Momentálně máme krémový koberec, do budoucna počítáme s dřevěným dekorem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu, doplňky a další dekory bych volila v kombinaci bordó, cappuccinové, šedé a světlého javoru, břízy nebo tmavého ořechu či wenge.
Dotaz   Dobrý den, prosíme Vás o radu. Máme propojený obývák s kuchyní a jídelnou - kuchyň je v barvě třešeň, podlaha světlá (vzor bambus), okna mají stejnou barvu jako kuchyň a dveře jsou v dekoru javor. V obývací části bude světlá dlažba 60x60. Jakou máme zvolit výmalbu? Jaký nábytek můžeme použít do obývacího pokoje a jakou barvu sedačky zvolit? Jaký nábytek použít v jídelně?Jak využít prostoru před krbem? Děkujeme za radu a přikládáme fotky. Děkuji, Gabriela.
Odpověď   Dobrý den, výmalba v obou částech může být jemná světle žlutá, průvlak mezi nimi pak zvýrazněte cihlovou barvou. S teplými dřevenými dekory budou obě barvy velmi dobře korespondovat. Odstíny červené můžete zopakovat v obývacím prostoru pomocí designové tapety. Zkuste si vybrat na www.pointshop.cz. Sedačka bude velmi pěkná ve světle šedivé barvě s oranžovými akcenty na polštářích. Nábytek do obývacího pokoje bych vybíral z lamina ve vysokém lesku, do jídelny doporučuji kombinaci čirého skla a bílého plastu.
Dotaz   Dobrý den,mám 3 favority odstínů podlahy do ob.pokoje s kk a nemohu se rozhodnout který..jedná se o teak,doussie aruba a mocca dub..kuchyně je bílá-lesk,nábytek bude také bílý...jakou výmalbu by jste doporučil a je možné uvedené deseny na podlahu použít? Děkuju V.T
Odpověď   Dobry den dobre by bylo dekory videt alespon na fotu. Ale me osobne se libi teak. K tomu jdou krasne odstiny s primesi zelene.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu,jaké barvy mám použít na kuchyň propojenou s obývacím pokojem.Kuchyň je v těchto barvách horní skříňky krémové a spodní hnědé mocca,deska béžová a obklad hnědobéžový-kachličky.Obývacímu pokoji dominuje oranžová sedací souprava a naproti ní obývací stěna v dekoru javor.Podlaha je celoplošná plovoucí dekor dub cottage.Místnosti jsou na severovýchodní straně,takže by potřebovali projasnit a proteplit.A můžete mi poradit i doplňky jako kusový koberec,polštáře a závěsy nebo záclony? Mockrát děkuji za odpověď Markéta
Odpověď   Dobry den me prijdou dekory Vami vybrane celkem teple. Zvolil bych vymalbu do svetle zeleno zlute a prirodni dekorace oken. Stejne jako koberec a polstarky - kremove apod.
Dotaz   Dobry den, ráda bych se zeptala, jak byste mi doporučili sladit dekory v obýváku spojeném s kuchyní. Plovoucí podlaha bude v odstínu kanadský javor, kuchyně světlá (dvířka javor, pracovní deska a korpus calvados), v celém pokoji jsou na stropu světlé trámy. Nevíme, v jaké barvě volit interiérové dveře, které povedou z obýváku do dvou pokojů, budou hned vedle sebe, uprostřed delší stěny. Mám zvolit třešeň, která je podobná pracovní desce a korpusu kuchyně, nebo raději olši? A druhý dotaz: doporučujete barevně sladit všechny dveře v bytě, nebo můžou být například dveře do dvou pokojů z obýváku v jedné barvě a dveře do koupelny a na záchod vedoucí z chodby v jiné? Předem moc děkuji za Vaši odpověď a radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlé javorové dveře v celém bytě. Prostor se sjednotí a prosvětlí.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem podlahy v kuchyňském prostoru. Máme obývací pokoj spojený s jídelním koutem a kuchyní, plánujeme zde dřevěnou podlahu, ale v pracovní části kuchyně bychom dřevo nechtěli vzhledem k velké náročnosti na údržbu. Do místnosti se vstupuje kolem kuchyně po pravé straně (tu plánujeme do písmene U, takže to bude relativně uzavřený prostor), dále následuje jídelní část (v koutě) a samotný obývací pokoj (vlevo). Celková plocha je cca 60 m. Můžete mi poradit, co by působilo nejméně rušivě a zároveň bylo praktické na údržbu? Děkuji Vám předem. Hezký den, Petra Cvetlerová.
Odpověď   Dobrý den, pokud je prostor propojený, volte určitě podlahu jednotnou. Výsledkem bude ucelenější a elegantnější interiér. V současné době jsou velmi moderní dekory ořech, bělený dub, bambus, teak.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Máme v malém domku okna v barvě tmavého teaku, kliky barvy „bronz“. Nevíme si rady s barvou dveří SAPELI a s barvou a typem PVC v obýváku. Můžeme u dveří volit nerezové kliky? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že okna nejsou v interiéru tak dominantní jako dveře. Proto je zkuste ladit více k danému prostoru. Pokud vybíráte z nabídky Sapeli, velmi pěkné jsou dekory ořechu apod. Nerezové kliky jsou vhodnou volbou.
Dotaz   Dobrý den, budu mít kuchyni v dekoru ořech + vanilka. Je k tomu vhodná dubová podlaha? V jakém dekoru sladit dveře – ořech, nebo dub? Děkuji velice za radu, Silvie.
Odpověď   Dobrý den, kombinace ořechu a dubu je velmi dobrá. Jde o dekory, které v sobě mají podobné odstíny. Dveře a obložky bych volil v jednobarevném provedení, hezké budou třeba středně šedivé obložky a bílé dveře.
Dotaz   Dobrý den. Děti budou mít pokojíčky o ploše téměř 25 m2, které budou zařízené smrkovým nábytkem. Chtěla bych poradit, z čeho udělat dveře vestavěné skříně (délka asi 4,5 m), která bude mít smrkový vnitřek. Domnívám se, že celá stěna z masivu by byla fádní. Nebráním se ani zrcadlům, lacobelu či mateluxu. Dominantou pokojíčku u osmiletého syna bude fototapeta firmy Komár (a National Geographic African Sunset 4 -laděná do oranžové a černé) a u pětileté dcery Ocean Breeze 8-515 - písčité pobřeží, tráva, v pozadí oceán. Nevím si rady s provedením dveří skříně, barvou podlahy (preferuji tmavší), výmalby a dveří (uvažovali jsme o bílé či ořechové, s ohledem na zbytek domu). Děkuji, Naďa.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu i dveře v dekoru ořechu. Záleží na zbytku interiéru, v zásadě však dveře můžou být i bílé. Dveře skříní bych volila v kombinaci bílé barvy a zrcadel. Tyto neutrální dekory prostor nezatíží a zbylé odstíny prostor dokreslí.
Dotaz   Dobrý den. Provádíme rekonstrukci bytu a nevím si rady s barvami. Na podlahách jsou staré parkety (dub?), které zrenovujeme. Obložkové dveře Sapeli budou v celém bytě lamino třešeň. Na parkety jsme se rozhodli dát kuch. linku s dvířky IKEA nexus žlutohnědá, která ladí s odstínem dveří. V pokoji bude bíle vymalováno (v tomto jsem dost konzervativní). Nábytek máme dřevěný - smrk nalakovaný, již zoxidovaný, takže taky ladí k třešňovým dveřím. S čím si ale nejsem jistá je barva pracovní desky linky. Černá mi přijde moc tmavá do pokoje, bílá zase moc září a šedá se mi k žlutohnědému dekoru vůbec nepozdává. Pokud bych ale použila desku v barvě nábytku, mám obavy, aby celá linka nepůsobila těžkopádně. Druhou věcí, co mi vrtá v hlavě je dlažba v předsíni. K třešňovým dveřím by se nám vcelku líbila dlažba imitace středně hnědého dřeva (Robie Miel), ale nejsem si jistá výsledným dojmem. Imitace čehokoliv je zvláštní, ale dřevo bude na podlahách v pokojích, tedy proč ne i v předsíni? Prosím o radu nebo nějaké zajímavé nasměrování. Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych nekombinovala dubové parkety s třešní tyto dekory k sobě neladí. Třešeň bývá hodně dočervena, což se ruší s dubem. Co se týká ale pracovní desky volila bych jemnou smetanovou, či béžovou barvu. Dlažbu do předsíně bych nevolila v dekoru dřeva, ale v jednotném duchu jednotné barvě např. šedá, šedobéžová, smetanovobéžová apod. Další dekor dřeva v podobě imitace na dlažbě by již k tolika dekorům dřev a ještě v masivu neladil.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu dveří zvolit k podlaze "olše medová". Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pokračujete v teplých odstínech barev. Mezi vhodné dekory patří zlatý dub, jatoba, ale i javor.
Dotaz   Dobrý deň, chcem sa len spýtať ako vyriešiť farbu podlahy popri dverám. Kúpili sme už dvere v dekore orech. Chcela by som plávajúce podlahy v odtieni jaseň strieborný, pretože byt je dosť malý a neviem, či by orechové podlahy už neboli veľmi tmavé. Je to možné takto kombinovať? Akej farby by som mala potom voliť nábytok. Nie je veľký problém, že okná sú biele a dvere tmavé? Prosím veľmi pekne o radu, už sa s tým trápim dva mesiace a o chvíľu už budem musieť nejakú podlahu vybrať.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud zvolíte světlou podlahu v jasanu, doporučila bych vám poté nábytek v ořechu, aby se dekory propojily a sjednotily. Ořech také krásně vynikne a bílá okna jsou neutrální nadčasová a celkový interiér nenaruší. Také je možné volit dvířka nábytku v bílém laku.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou barvou na zeď máme použít,když máme nízký tm.hnědý nábytek s chrom.úchytky.,máme dřevěnou podlahu(do hnědo-oranž.barvy)a sytě oranžový koberec pod konf.stolkem. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám např. jemnou světle zelenou výmalbu, která Váš interiér příjemně osvěží a s uvedenými dekory bude velmi hezky ladit.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Chci si pořídit novou kuchyň, podlahu i dveře. Korpus kuchyně je dub miláno, dvířka dub pionový a pracovní deska bude tmavá. Dveře i zárubně bych chtěla v dekoru břízy nebo javoru a podlaha má být chinese teak/white. Za prvé bych se chtěla zeptat, zda kombinace, které jsem vybrala, k sobě jdou, a za druhé co byste dali pod kuchyňskou linku. Chtěla jsem buď desku tmavou stejnou jako tu pracovní, nebo velký tmavý obklad 60 x 30. Také jsem ještě slyšela o stěrce nebo o pohledové stěrce do celé kuchyně. Moc děkuji za odpověď a přikládám fotografii.
Odpověď   Dobrý den, pokud se budete snažit použít dekory ve stejných barevných odstínech, pak se k sobě budou hodit dobře. Snažte se ale v prostoru nepoužít přemíru dřevin, raději je zvýrazněte jednobarevným prvkem třeba na dvířkách kuchyňské linky. Betonová stěrka s povrchovou voděodolnou úpravou za dřez a varnou desku je velmi moderní a elegantní řešení.
Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat novou kuchyň, stará dosloužila a byla do našeho domku převezena z paneláku a již nevyhovuje. Prošli jsme několik studií, výrobců kuchyní, nechali si zpracovat návrh (viz příloha, ale nelíbí se nám) a zatím nejsme rozhodnuti, jak se s tím vypořádat. Kuchyň je malá, má snížený strop. Bude sloužit dvěma osobám, ale když se sjede celá rodina, bývá nás 8 – 10. Nemám ráda moderní design (ale také ne příliš „vyřezávané prvky“). Dlažba je šedobéžová, spíše tmavší (viz fotky současné kuchyně). Chtěli bychom i kuchyň světlou, protože poloha místnosti je na sever. Moje představa je taková, že by byly veškeré úložné prostory ve spodních skříňkách, jsem malé postavy a dělá mi problém manipulovat s nádobím ve vrchních skříňkách. Tam bych si představovala skříněk velmi málo, spíš police, závěsný drátěný program, aby kuchyně působila vzdušně a nebyla přeplněna nábytkem. Prosím o radu ohledně barevného sladění budoucího nového nábytku s výmalbou a dlažbou. Z barev mám ráda bílou, zelenou, červenou. Kuchyni bychom chtěli ve tvaru L. Můj další dotaz je, zda byste doporučovali varnou desku umístit pod okno a mycí část s lednicí podél zdi vlevo od okna. Děkuji mnohokrát za Váš čas. D. Langová, Brno.
Odpověď   Dobrý den, vzhledem k tomu, že jde spíše o malý prostor, doporučil bych vám světlé barvy a dekory. Volte javor apod. na korpusy, pracovní deska ve světle šedivé barvě bude také velmi pěkná. Na skřínky zvolte světlé krémové lamino ve vysokém lesku. Myslím, že varná deska pod okno by nebyla vhodná vzhledem k digestoři.
Dotaz   Dobrý den, momentálně vymýšlíme barvy a materiály do pokoje, jenž v sobě spojuje obývák, kuchyň a jídelnu. Uprostřed prostoru budou kachlová kamna v modernějším pojetí - barva antracit, obdélníkové matné kachle. Na zemi v kuchyni bychom rádi dlažbu, do obývacího pokoje nejspíš nějaké PVC, dlažbu do celé obytné místnosti určitě ne. Domlouváme se na barvě dlažby a barvách v kuchyni a obýváku. Zatím vede světlounce šedá dlažba a kuchyňská linka dub (CHateau, Salisbury??). Na PVC bychom rádi nějaký nevýrazný dekor dřeva. Lze to takto kombinovat? Moc děkujeme za odpověď, Mahlovi.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že Vámi vybrané dekory k sobě budou velmi hezky ladit – světle šedivá a dub v bělené úpravě je velmi hezká kombinace. Kuchyňskou linku můžete navíc odlehčit skleněnými horními skřínkami.
Dotaz   Dobrý den, rekonstruujeme byt 3+1 o ploše cca 80 m2. Máme objednanou kuchyň (dvířka v barvě lesklá vanilka, pracovní deska v tmavém ořechu, spotřebiče nerez), za linku chceme mléčné sklo do výšky 45cm. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem, místnost je orientována na jih, okna máme bílá. Mezi mé oblíbené barvy patří: vanilka, žlutá, meruňková, oranžová, hnědá a broskvová. Nevím si rady s barvou podlahy, dveří a výmalby. Nemohu vybrat ani materiál podlahy – musím brát ohled na našeho velmi čiperného 1,5 ročního syna. Mnohokrát děkuji za rady, Jana.
Odpověď   Dobrý den, na podlahu bude velmi pěkný bělený dub nebo jasan. Jde o světlé dekory, pokud však budete preferovat tmavší, zkuste velkoformátové dlaždic v šedivém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, máme smrkovou podlahu (suky), chceme koupit kusový koberec. Jak by měl koberec vypadat, měl by být s abstraktním nebo konkrétním vzorem? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, vzor koberce volte s ohledem na ostatní dekory v prostoru. V současnosti jsou moderní spíše abstraktní velké vzory ale i jednobarevné varianty lokálních trávníkových koberců.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Máme v pokoji nábytek (Ikea) v barvě bříza a další kusy nábytku v bílé (také Ikea). Jaký dekor dřevěné podlahy k tomuto nábytku zvolit? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, zkuste použít jasan nebo bělený dub. Jsou to světlé dekory, které v sobě obsahují stejné odstíny barev, takže se k sobě budou dobře hodit.
Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme byt a nevíme si rady s obývací stěnou. Plovoucí podlaha je v dekoru ořech a dveře v javoru. Pohovka z ekokůže je krémová. Pro korpus obývací stěny váháme mezi dekory švestka a jádrový buk. Přední dvířka mohou být bílá, lesklá vanilková nebo šedá matná. Jaká varianta se hodí nejvíc? Nebo je lepší zvolit nějakou barvu místo dřevodekoru? Jak doladit barvu zdi (zatím jsou všechny bílé) a doplňků? Předem děkuji za odpověď, Moravčíková.
Odpověď   Dobrý den, pro nábytek bych volil nedřevěný dekor, zkuste na celou plochu vysoký lesk v odstínu kávy či cappuccina. Výmalbu doporučuji jemnou světle zelenou, velmi pěkné budou doplňky v šedivé barvě, nerezu.
Dotaz   Dobrý den. Prosím, mohli byste mi poradit, jakou barvu zvolit pro dveře? Chtěla bych je renovovat a potřebovala bych, aby se hodily k nábytku v dětském pokoji, který je ze světlé borovice v kombinaci s červeným Lacobelem. Červeně je vymalována jedna stěna – na ní budou dveře (stejný odstín jako Lacobel), ostatní zdi jsou žluté, koberec černočervenošedý. Tento pokoj sousedí s kuchyní, která je z trnky, pracovní deska šedá – Salome Kronospan, obklad šedý značky Pilch, Kaleydos, spotřebiče nerez a podlaha Novilon 5136. Vymalováno je světle zeleně. Nejvíce dveří bude v předsíni - vedou do koupelny a na WC. Ty budou obloženy obklady Pilch, Kaleydos – černá, šedá a bílá, sanita bude bílá. Nevím, zda mám pro dveře volit dnes moderní dřevo, nebo jestli ponechat linii bílou a přiřadit ji k plastovým, bílým oknům. Moc děkuji za Vaši odpověď, Lenka.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nadčasovými bílými dveřmi nic nepokazíte a nebudete mít problém je kombinovat s různými dekory v jednotlivých pokojích. Jinak je možné volit světlé dřevo, např. javor nebo břízu.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně výmalby obývacího pokoje. Obývák je na jižní stranu o velikosti 5x6 m.Sedací souprava je smetanové barvy a obyvaci nabytek v barvě dub milano.Plovoucí podlaha vzor parkety v přírodních světlých odstínech dřeva.Nevím si rady ohledně výmalby, přemýšlele jsem o oranžové(syté pomerančové) na dvou delších stěnách.Jen se bojím aby pokoj nepůsobil přehřátym dojmem.Ještě prosím o radu ohledně barvy doplnků(koberečku,květináčů) a záclonu jestli bílou nebo k barvvě výmalby. Moc děkuji předem za Vaši odpovědˇ.l
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám např. jemnou světle zelenou výmalbu, které zmíněné dekory velmi dobře sladí dohromady. Limetková barva také pěkně rozbije teplé barvy v interéru.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu, jak zařídit obývací pokoj. Líbí se nám na stěnu dřevo makasar. V jaké barvě zvolit sedačku, plovoucí podlahu a stěny? Nebo bude lepší dřevo africká švestka? Jaké odstíny by se hodily k němu? Okna i dveře jsou bílé barvy. Předem moc děkuji, Kauerová.
Odpověď   Dobrý den, jde o velmi výrazné dekory, které můžete dobře doplnit odstíny šedivé či zelené barvy. Smetanovou nebo fialovou by šlo využít v akcentech. Zkuste světle zelenou limetkovou výmalbu a k ní za pohovku designovou tapetu s metalickými efekty. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz. Šedivá nebo smetanová sedací souprava pak bude pěknou tečkou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor. Manželka by chtěla okna s mřížkami v barvě zlatý dub (i zevnitř), podlahu trošku tmavší, dveře v dekoru ořech. V místnosti bude ještě schodiště v dubu. Ale máme strach, že pak bude interiér vypadat tmavě. Jedná se o propojení kuchyně s obývacím prostorem a schodištěm.
Odpověď   Dobrý den, výsledný efekt bude také záviset na tom, na jakou světovou stranu je prostor orientován. Záleží totiž na intenzitě přírodního světla v místnosti. Vybranou kombinaci použijte a prostor oživte světlými barvami na stěnách či dekory nábytku.
<< zpět ( stránka 1 / 3 )    |1 |2 |3 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře