Pragointerier

kuchyně - dlažba v kuchyni

Dotaz   Dobrý den, nyní jsme v konečné fázi úplé rekonstrukce kuchyně. Máme kuchyňskou linku ve tvaru L v barvě javor, na podlaze je modrá dlažba Rako, Aqua DAA44373 45 x 45, položená na koso (kompromisní řešení: světle béžová x rezavá a vyšla po oboustranných ústupcích modrá). Obývací pokoj a kuchyně budou spojeny pusuvnými dveřmi na stěnu 120 cm. V obývacím pokoji budou dubové parkety. Máme všude bíle vymalováno. Poraďte mi prosím, jakou barvu dveří zn. Sapeli máme zvolit. Jakým způsobem máme položit parkety (do stromečku,..)? Hodila by se k tmavému nábytku v obývacím pokoji sedací souprava, nebo jenom křesla, ve stejně modré barvě, jako je dlažba v kuchyni? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v případě, že výsledný efekt má být sjednocený a klidný, volte dveře SAPELI velice jednoduché, prosklené, v provedení dub. Ideální by byly jenom skleněné – čiré sklo. U parket doporučuji položení do vzájemně posunutých pruhů. Barvu čalouněného nábytku laďte do teplých odstínů dlažby. Modrou barvu bych volila pouze jen jako doplňkovou, třeba 1 až 2 polštáře na sezení. Minimálně v obytném prostoru doporučuji podbarvit stěny v odstínech přírodní vlny.
Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit s barvou plovoucí podlady v obývacím pokoji. Ten je hned vedle kuchyně, částečně propojeno obloukem bez dveří. V předsíni i v kuchyni je dlažba, spíše tmavší-hnědá. Aby celý byt nebyl s tmavou podlahou, volila bych světlé březové dřevo podlahy do obývacího pokoje. Pokoj je menší, tak by snad opticky rozřířil. Mám obavy, jestli to nebude velký kontrast? Jaké jsou klady a nedostatky světlého odstínu podlahy z laminátu? Je dobré opticky kuchyň od obýváku oddělit, nebo volit podobný tmavší odstín, jako je dlažba v kuchyni? Do pokojíčku a ložnice jsme se rozhodli pro koberec. Poradíte nám jaké barvy zvolit?Nábytek do ložnice i pokojíčku je světlé smrkové dřevo. Do obýváku ještě nevíme. Děkujeme.
Odpověď   Dobrý den, jak jsem již psala, volila bych podlahu ve stejném nebo malinko světlejším odstínu. Protože místnost je malá, volte odstín malby světlý a nábytek taky výrazně světlý můžete použít např. břízu má nádhernou jemnou strukturu. Osobně nejsem moc zastáncem smrku a jeho odstínu. Spíše se hodí k selskému stylu a na chalupy, myslím tím přírodní smrk bez použití mořidel.
Dotaz   Dobrý den. Máme novostavbu, v níž je kuchyň propojená s obývákem. Kuchyň bude lakovaná antracit v kombinací se stříbrnou. Dlažba v kuchyni i obýváku je slonová kost. Za linkou chceme vymalovat jednu stěnu odstínem bordó. Jaké barvy volit na zbytek plochy? Žlutou? Hnědou?
Odpověď  

Dobrý den přeji. K Vašemu barevnému ladění bych volila zbylé stěny smetanové či jemně šedobéžové, šedé.

Dotaz   Dobrý den! Stavíme a zařizujeme nový rodinný dům a v současné době vybíráme interiérové dveře. Okna máme dřevěná (AZ Ekotherm, odstín zlatý dub, dle mého názoru spíš než s odstínem dožluta, tak dooranžova). V celém domě bychom chtěli jednotné podlahy - dřevěné dubové parkety (v obývacím pokoji "kvality 1", v ložnicích "3"). Dlažba v kuchyni a na chodbě bude bílá až smetanová, schodiště dubové. Líbí se nám jednoduché dveře - např. Tenga od Sapeli, nejsme si ale jisti, který druh dýhy máme zvolit. Nebude dub příliš fádní? Hodila by se hruška? A jaký potom odstín nábytku? (Kuchyňská linka, jídelní stůl, sedačka - kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem je jedna místnost.) Moc děkuji, Markéta.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ladění interiéru je jistě velice příjemné. Dveře bych rozhodně volila v barvě dubu (dub americký má výraznou kresbu a dveře budou oživením). Můžete také volit světlejší javor či břízu. Nábytek by mohl být např. kombinace dub (popř. bříza) a bílá lesklá dvířka, kuchyňská linka bílá s šedou pracovní deskou a prosklenými horními skříňkami (obklad možný jednolitý skleněný). Interiér oživíte výraznějším červeným obkladem a červenou sedací soupravou. Výmalba pak smetanová, popř. temná oranžovohnědá. Alternativou je varianta s tmavší nábytkem - wenge a bílá lesklá dvířka. Také kuchyňskou linku můžete volit v dezénu bělený dub. Možných variant je mnoho. Nedoporučuji ale kombinovat s dřevinami jako jsou hruška, buk, olše, třešeň.

Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a já bych Vás chtěla požádat o radu při zařizování obývacího pokoje spojeného s kuchyní. Orientace obýváku – jih, kuchyň – sever. Rozměry: obývák 26 m2, kuchyň 12m2. Ráda bych si koupila javorové dveře, dlažba v kuchyni a přilehlé chodbě by měla být světle oranžová, popř.béžová. Uvažuji o vanilkové nebo žluté kuchyňské lince s javorovým korpusem. Nevím, jakým způsobem zařídit interiér obýváku, jakou plovoucí podlahu tam zvolit, jakou pracovní desku a jaký jídelní stůl vybrat do kuchyně, jak vymalovat… Javorové dveře volím, protože chodba v domě má 1,1 m a bude pravděpodobně málo osvětlena. Velice děkuji za odpověď, Chmelařová.
Odpověď  

Dobrý den, hezká podlaha pro tento prostor bude jistě ořech. Zbývající dřevěný nábytek (jídelní stůl, drobné kusy nábytku v obýváku) by měl být tmavý (wenge). Deska kuchyňské linky k vanilce je vhodná střední až tmavá šedá. Malby a sedací nábytek bych volil v barvě krémové. Doplňky si pořiďte přírodní a vše bude hezký celek.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych Vás požádala o radu při ladění barev kuchyně a obývacího pokoje. Jedná se o novostavbu RD, v němž je kuchyň do tvaru U bude propojena s obývákem (20 + 20m2). V místnosti je dostatek světla a máme možnost zatažení posuvných dveří. Kuchyňská linka bude třešeň Richmond s tmavou pracovní deskou (viz. příloha). Okna jsou bílá. Plánujeme, že necháme vyrobit nábytek do obývacího pokoje rovněž v dekoru třešeň Richmond. Vzhledem k tomu, že z kuchyňské části vedou dveře na terasu, je jedním z požadavků dlažba v kuchyni. Do pokoje bych ale raději plovoucí podlahu. Mám volit obdobný odstín, nebo raději kontrastní? Jaký odstín podlahy a sedací soupravy (popř. dveří) se vlastně hodí k této třešni? V obývacím pokoji plánujeme na jednu ze stěn obklad z lícového zdiva v barvě, která koresponduje v venkovním obkladem domu. Není to již moc odstínů červené? Předem děkuji, Kateřina.
Odpověď  

Dobrý den, odstín podlahy bych volil kontrastnější, k třešni doporučuji přírodní dub. Na dekoraci stěn bych zkusil tapety.

Dotaz   Dobrý den, v současné době zařizujeme obývací pokoj spojený s kuchyní (kombinace bílá lesk a antracit). Dlažba v kuchyni je světle šedivá, v obývacím pokoji bude podlaha ořech a dveře Tenga (dub). Dominantní stěna (cca 5,8m) v obývacím pokoji + vnější strana pultu je výrazně zelená. Můžete mi, prosím, doporučit, jaká barva sedačky a jaký dezén dřeva pro nábytek by byl nejvhodnější? Děkuji moc, Martina.
Odpověď  

Dobrý den. Na nábytek bych použil přírodní dub, který může být i kombinovaný s bílým či krémovým lakem. Sedací soupravu bych volil v nějakém přírodním tónu. K ořechu to bude krásné.

Dotaz   Moc prosím o radu, jak sladit barvy v obývacím pokoji s jídelním stolem a kuchyní. Vkládám fotku obývacího pokoje. Máme již obývací stěnu, ta je v kombinaci wenge - slonová kost. Na podlaze je dlažba - okraj wenge, střed našedlý. Krb je jiný než na obrázku – je to sloupový kvádr. Kuchyň bude oddělena pultem a za ním bude jídelní stůl. Kuchyň je obložena světle zelenkavým obkladem, dlažba tam je béžová. Kuchyň by se mi líbila v barvě ořech v kombinaci s bílou. Nebo mám raději použít také wenge? Prosím o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky, pracovní desky, jak kuchyň vymalovat. Jaký jídelní stůl a židle a jakou sedačku a výmalbu v obývacím pokoji. Upřesňuji, že daná je již dlažba v kuchyni i obýváku, nábytek v obýváku a obklad v kuchyni. Barva kuchyně na obrázku nebude samozřejmě odpovídat, platí pouze uspořádání.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku můžete volit jak ve wenge, tak i v barvě ořechu v kombinaci bílého lesku či matného skla. Wenge by ale působilo sjednocenějším dojmem v celkovém pohledu na interiér. Pracovní desku volte slonovou kost nebo jemné béžovou či šedobéžovou. Sedací soupravu doporučuji smetanovou nebo výraznou bordó se smetanovými doplňky. Jídelní stůl by vypadal krásně v kombinaci skla a wenge. Vše podtrhne výmalba v odstínu cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, v panelákovém bytě budeme mít dveře Sapeli swing v odstínu ořech americký, provedení dýha. Dlažba v kuchyni a na chodbě je od Raka, typ defilé pravd. tmavá hnědá, kuchyňská linka bílá lesklá folie, sedačka v obýváku středně šedá. Jakou doporučujete barvu plovoučky v obýváku? Líbil by se mi dub přírodní, v prodejně mi však doporučili odstín dub antik, který je tmavší. Barvu nábytku v obýváku (jídelní stůl, konferenční stolek) zatím také nemám vybranou. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v dubu přírodním a nábytek v kombinaci ořech a bílá lesklá dvířka.

Dotaz   Pěkný den, měla bych na vás dotaz ohledně sladění nábytku v interiéru. Kuchyň máme propojenou s obývacím pokojem. Okna a dveře jsou v dekoru ořech, kuchyňská linka v javoru a kachlová kamna v barvě šarlatové. Dlažba v kuchyni je v kombinaci béžové a hnědé, v obývacím pokoji jen béžová (od Raka Spirit). Chtěla bych se zeptat, v jakém dekoru byste volili jídelní stůl se židlemi a nábytek do obýváku. Představovala jsem si, že některé stěny vymalujeme v šarlatové barvě či v barvě podobné kachlovým kamnům, aby tato do interiéru více zapadla. Sedačku bych si představovala v kombinaci hnědá - béžová. Myslíte, že je to správná volba? Nedávno se nám líbila jídelní souprava v barvě jádrový buk, ale nevíme, jestli by se nám tam hodila. Prosím o odpověď, jakou barvu výmalby, nábytku a sedací soupravy byste doporučili do tohoto interiéru. Děkuji za odpověď, L.D.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Souhlasím s Vámi, stěnu za sedací soupravou bych vymalovala v odstínu kamen. Ostatní stěny mohou být smetanové až cappuccino. Nábytek bych volila v ořechu v kombinaci se smetanovou. Sedací soupravu můžete pořídit ve vámi vybraném odstínu.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění prostoru obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Ta je v barvě třešeň (stejně jako okna), dveře jsou bílé, dlažba v kuchyni světle béžová, sedací souprava oranžová. Jaký typ laminátové podlahy mám zvolit do obývacího pokoje? Váhám mezi bukem a dubem. Dále nevím, jaký mám vybrat ostatní nábytek (TV stolek, jídelní stůl a židle). Mám vše sladit v třešni, nebo spíš prostor odlehčit něčím světlejším? Prosím také o Váš názor na oblouky v bytě. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, osobně bych volil podlahu z dubu. Nábytek třešeň a případně lak - bílá. Můj názor na oblouky v bytě je negativní, obecně nemám rád, když se aplikují "falešné" prvky.

Dotaz   Dobrý den, v kuchyni je podlaha dlažba ve smetanovo-cihlové barvě. Chci smetanovou kuchyň s pracovní deskou světlé přírodní dřevo. Jde o to, že kuchyň bude propojena s obývacím pokojem, kde je bílý nábytek také s přírodním dřevem, podlaha lino, tmavé dřevo. Tam bych na jednu zeď chtěla použít růžový odstín (nebo světlý šeřík). Nevím, jak to vyřešit, aby obývací pokoj ladil s kuchyní. Chtěla jsem použít ke sladění třeba sklo barvy lila za pracovní deskou, ale to asi neladí ke smetavo-cihlové podlaze. Takže mě hlavně trápí právě ta dlažba v kuchyni. Chtěla bych podlahu z obývacího pokoje protáhnout na co největší část kuchyně – aspoň tam, kde bude jídelní stůl, aby se části co nejvíce spojily. Stejně nevím, jestli do toho ta barva dlažby nebude nějak mimo. Snad jsem to napsala srozumitelně. Děkuji moc za radu, máte super stránky. Míša.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych dlažbu vyměnila za linoleum, které by sjednotilo a propojilo oba prostory. Linoleum je vhodná podlahová krytina do celé kuchyňské části. Díky tomu byste mohla využít moderní výmalby v odstínu lila či růžovofialová. V kuchyni můžete volit za pracovní desku neutrální skleněný zelenkavý či bílý lacobel, a prostor bych oživila lila doplňky nebo výmalbou za kuchyňskou částí.

Dotaz   Dobrý den, prosím vás o radu ohledně barevného ladění kuchyně, která je dvěma otevřenými průchody spojená s obývacím pokojem. Mezi průchody je v kuchyňské části komín (uvažuji o obkladu v barvě kamene) a z druhé strany bude v obývací části krb. Kuchyň je 2,5 m široká a 6 m dlouhá. Okna plastová bílá. Kuchyňskou linku plánuji ve tvaru L – materiál masiv jasan. V příloze zasílám grafický návrh rozmístění (barevnost je náhodná). V kuchyňské části bude dlažba, v obývací části plovoucí laminátová podlaha (pravděpodobně dub), před krbem opět dlažba (s barvou si nevím rady). Prosím o váš názor na barvu dlažby, pracovní desky a obkladů v kuchyni. Myslíte, že by se hodila kombinace béžové dlažby (popř. tmavě hnědé), pracovní desky v dezénu tmavě hnědého dřeva (popř. tmavě šedá barva) a výrazně žlutých obkladů kuchyňské linky? Chtěla bych, aby dlažba v kuchyni ladila jak s kuchyňskou linkou, tak s laminátovou podlahou v obývacím pokoji. Děkuji vám za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Hnědá barva dlažby se jistě bude k světlému javoru hodit, můžete však také volit jednotnou dlažbu ke krbu a do kuchyně (v tom případě doporučuji šedý odstín dlažby a šedou až antracitovou pracovní desku). Obklad za linku bych volila ve výrazném oranžovém odstínu.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na kombinaci druhů dřeva v kuchyni a obývacím pokoji. Kuchyň (kombinace vanilka-vysoký lesk a noce, hnědá pracovní deska) je propojena s obývacím pokojem. Dlažba v kuchyni je Defilé hnědá, obklady Defilé bíla. Dveře v pokoji jsou v odstínu olše. Zvažuji barvu plovoucí podlahy do obývacího pokoje. Mám zůstat v odstínu olše? A jaké dřevo pak zvolit na nábytek? Nerada bych, aby interiér působil příliš bledě, ale zároveň uvažuji o celkovém ladění do přírodních tónů - hnědá, béžová. K tomu pak kontrastní doplňky. Děkuji za odpověď, Steinová.
Odpověď  

Dobrý den, ke zvolené dlažbě v kuchyni by se na podlahu obývacího pokoje velmi pěkně hodil dekor ořechu. Olše má v sobě trochu světlé oranžové barvy, na podlahu ji můžete využít, pokud byste chtěla zůstat u teplých barev. Na nábytek v obýváku lze použít také vysoký lesk. K ořechu by byla vhodná béžová, bílá, ale i černá barva. Barvy na doplňcích vše rovnoměrně vyváží.

Dotaz   Dobrý den. Velice Vás prosím o radu. Nejsem si totiž zcela jistá, jak správně sladit interiér kuchyně a obýváku. Jedná se o novostavbu. Kuchyňská dvířka budou v barvě slonové kosti, deska bude ořech-špalíčky a korpus ořech. Dlažba v kuchyni je světlá, má přírodní odstíny. Za linkou je mozaika - smetanová s béžovou. Okna máme bílá. Obývák bude do budoucna oddělen posuvnými dveřmi. V něm bych ráda použila skříňku pod televizi a komodu (buk-masiv), kterou nemáme příliš dlouho. Nevím, jakou barvu podlahy v obýváku použít. Stejně tak si nevím rady s barvou dveří. Ráda bych také věděla, jak v těchto místnostech vymalovat. Moc vám děkuji za odpověď, Marta.
Odpověď  

Dobrý den. Na podlahu bych použil dekor dřeva, který obsahuje barvy již použitých materiálů v interiéru. Ořech je velmi elegantní dekor, který v sobě má neutrální až studené odstíny barev. Využijte průmyslovou mozaiku (např. dekor hevea, javor či teak) a uvidíte, jak hezky prostor sladíte . Pro výmalbu bych zvolil třeba světle žlutou či zelenou barvu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit ohledně podlahy v obývacím pokoji spojeném s kuchyní a jídelnou. Kuchyň bude bílá v lesku, obklad šedý a deska černá. Okna a dveře budu mít v odstínu zlatý dub. Stěny bych chtěla v odstínech šedé a bordó. Dlažba v kuchyni bude černá (hodně tmavě šedá) a manžel si přeje, aby byla v celém pokoji. Já si myslím, že bychom měli pokoj oživit dřevěným dekorem na podlaze (ořech). Nebo bude stačit výrazný koberec s vysokým chlupem? Dále si nevím rady s barvou sedačky. Představovala jsem si tmavou, ale mám obavu, jestli té tmavé není příliš. Pokoj bude hodně prosvětlený. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, doporučoval bych Vám jednotnou podlahu v celém prostoru. Výsledný efekt je pak jednotnější a dojem z prostoru ucelenější. Pokud to materiál podlahy dovolí, volte spíše ořech a využijte svůj nápad doplnit místnost lokálním kobercem s vysokým vlasem. Ze sedačky můžete využít zajímavý solitér. Využijte na její potažení designovou látkou např. z nabídky www.POINTshop.cz. Zelené a šedivé odstíny v pruzích budou velmi elegantní.

Dotaz   Dobrý den, ještě bych prosila o radu ohledně podlah v 1.patře domu a v podkroví. Dole laminát teakové plaňky - dveře zebrano, 2.patro laminát zebrano. Jinak v celém domě budou dveře bílé. Kuchyň bílá kombinace žluto-hnědé dřevo. Dlažba v kuchyni šedá- pracovní deska šedá. Je toto dobrá kombinace? Jakou dřevinou spojit tyto patra schody? Jsou vhodné v každém patře jiné podlahy? Velmi děkuji i za 2. dotaz
Odpověď   Dobrý den, kombinace barev je dobrá, co se týče podlah, není důvod, proč by nemohla být v každém patře jiná podlaha. Schodiště řešte stejným materiálem, jako je podlaha v patře, vyniknou více v podlaží nižším a schodiště bude opticky přisouzeno vrchnímu podlaží, jako jeho vertikální součást. Opačně schodiště příliš splyne s podlahou přízemí, což je u tak dominantní konstrukce škoda.
Dotaz   Dobrý den, mám vybranou kuchyni od f.Hanák, v bílém laku lesk. Jaký odstín byste volil u prac. desky v provedení corian ? A jaký obklad ? Sklo Lacobel se mi zdá k lesklé bílé kuchyni příliš lesku. Zvažuji skleněnou mozaiku či keramické dlaždice - jaké byste doporučili ? Dlažba v kuchyni je smetanová 80 x 40, navazuje obýv.prostor dřevěná podlaha tmavá (ořech). Děkuji
Odpověď   Dobry den Osobne by se mi libila tmavsi deska Corianu - pozor nevolte jednolity odstin, je na nem vse videt. Na obklad bych zvolil kombinaci Vami navrhovanych materialu. Napr. za varnou deskou bych udelal sklenenou mozaiku v pasu pres digestor, tento motiv bych jeste jednou nekde zopakoval a zbytek bych volil Lacobel. Prilisneho lesku bych se nebal.
Dotaz   Děkuji za odpověd.Ještě se zeptám na kuchyn.Chtěla jsem kombinaci šedý korpus a vanilka v laminu.Deska světle šedá,obklad bílý a horní skřínky světle šedivý korpus a sklo bílé satinato poloprůhledné.Okna jsou tmavý zlatý dub,dlažba v kuchyni hnědá Spirit,navazuje sice podlaha bělený dub-bude se pokládat,tak si to ještě nedokážu vše úplně představit.Mám obavy,zda mi lamino vanilka,šedá -kuchyn prosvětlí!Nechci tmavou.Nebo mám vybrat žlutější barvu?Děkuji za vyjádření.Obdivuji Vás.Mě přijde sladování a výběr všeho moc těžký.
Odpověď   Dobrý den. Vanilka vždy prostor opticky zvětšuje a také zjemňuje a prosvětluje. Bude to působit elegantně. Tmavá žlutá by mohla časem působit agresivněji. Vanilkových kuchyní je jistě dnes mnoho ale Vaše kombinace je příjemná v kombinaci se šedou je to ideální a nadčasovější.
Dotaz   Dobrý den, chceme kuchyňskou linku z dubu windy, poraďte mi prosím, jakou k tomu zvolit pracovní desku a obklad za kuch. linku. Dlažba v kuchyni je béžová. děkuji
Odpověď   Dobry den Volil bych antracitovy odstin.
Dotaz   Dobrý den, poraďte mi prosím, jakou zvolit pracovní desku a obložení ke kuchyňské lince, v barvě světlý ořech? Dlažba v kuchyni je béžová
Odpověď   Dobry den Dobry den Volil bych antracitovy odstin.
Dotaz   Dobrý den, dovolte mi se na Vás ještě jednou obrátit s žádostí o radu. Kuchyň budeme mít nakonec následovně: korpus i obklad ořech, dvířka krémová/béžová vroubkovaná (ne hladká), dlažba v kuchyni, kuchyňská deska i deska na baru budou ve světle šedé až stříbrné. Podlaha jídelny a obýváku je světle šedá (quickstep, largo - dubová prkna šedá), dveře ořech od Masonite. Přiklonili jsme se k výmalbě stěny za televizí v odstínu bordó a ostatních stěn (i v kuchyni) v barvě světlé kávy. Nevíme si však rady s obývací stěnou a nábytkem. Jaký si můžeme dovolit nábytek (obývací stěna, jídelní stůl, konferenční stolek) a z jakých barev by měly být záclony, závěsy a doplňky? Podle čeho se doplňky vlastně volí? Krémová sedačka nám přijde nepraktická, napadá Vás jiná varianta? Již jsme se ohlíželi po nábytku - ořech je pokaždé úplně jiný, než máme na dveřích a kuchyni. Raději bychom se od toho odklonili. Můžeme mít nábytek třeba z javoru, břízy, běleného dubu…? Jaká by tedy potom mohla být výmalba? Trochu se té bordó stěny za televizí bojím. Myslíte si, že k té šedé podlaze to bude stále pěkné? Obývák je na jih, tudíž dost prosvětlený. Pokud máte jiný nápad, velmi uvítám Vaši radu. Přeji hezký den a těším se na Vaši odpověď. S pozdravem Vendula Moravcová.
Odpověď   Dobrý den, zvolená výmalba i dekory kuchyně jsou podle mého názoru velmi pěkné. Jednu nebo dvě stěny v obývací části můžete navíc ozdobit designovou tapetou. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz, k Vaší kombinaci barev bych doporučil metalické efekty. Nábytek v obývacím pokoji nemusíte vybírat z dřevených dekorů, zvolte třeba lamino ve vysokém lesku v neutrálních tónech. Pokud se přikláníte spíše k tmavé barvě sedací soupravy, hnědá nebo středné šedivá bude určitě vhodná. Ostatní doplňky zkuste volit v nerezu, čirém nebo matném skle, bílém plastu nebo kůži, textilní dekorace pak v krémových a hnědých odstínech.
Dotaz   Dobrý den, ještě jednou prosím o radu. Zařizujeme novostavbu, v níž je kuchyň propojená s obývákem. Kuchyňská linka je v kombinaci korpusu merano hnědé (švestka - studený odstín) a krémových dvířek. Pracovní deska bude buď šedá, nebo merano hnědé, dlažba v kuchyni defile bílá, výmalba jemně oranžová (krémová). Stále však nevím, jak sladit podlahu a dveře v interiéru. Máme předběžně vybrány dveře americký ořech a světlé dubové plovoucí podlahy. Na chodbě ale bude tmavší šedá dlažba a jemně oranžová malba na zdech, a tak mám obavu, aby chodba nebyla příliš tmavá. Je tam menší okno a schody, které plánujeme taky namořit do ořechu, aby ladily ke dveřím. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše ladění interiéru je velice příjemné a vše bude působit harmonicky a útulně. Světlejší podlaha prostor prosvětlí.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na barvu,kterou vymalovat prostor,kde je kuchyň a obývák /velký prostor 65m2/ .Kuchyň je rohová ,má spodní skříňky v designu palisandr /folie Trachea/ ,léta jsou ložena vodorovně a horní skříňky jsou oliva vysoký lesk.Za kuchyňskou linku bych chtěla skleněný obklad,tam si s tou barvou taky nejsem jistá ,budu ráda za Vaši radu.Pracovní deska je tmavá,šedo černá,úchytky jsou nerezové,spotřebiče nerezové.Horní skříňky mají světelná dna.Dlažba v kuchyni e světlá . Do obývacího pokoje jsem si na jednu velkou stěnu koupila tapetu,viz.příloha.Takže bych to všechno chtěla sladit :-) Děkuju za odpověď a přeju krásné,klidné a požehnané vánoční svátky :-) Jitka S. PS.V příloze zasílám foto kuchyně,není to ta moje,ta je ve výrobě,ale jsou to přesně ty folie,které budu mít.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte výmalbu v barvě tapety v kombinaci jemné šedé či cappucinové. Zádovou desku mléčnou volila bych nádech do šeda. Oživením bude barva tapety, která je pozitivní a proteplí prostor. Další barvou ůže být lila, bordó nebo oranžová na doplňcích.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu plovoucí podlahy vybrat do obývacího pokoje spojeného s kuchyní. Chtěla bych daný prostor opticky rozšířit. Kuchyň bude v kombinaci vanilky a makassaru, dlažba v kuchyni v odstínu moka. V obývacím pokoji by se mi líbil spíše světlejší odstín (javor) a k tomu nepatrně tmavší dveře (dub). Děkuji za váš názor.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že popsaná kombinace bude příjemná. Dávejte ale pozor, abyste nezkombinovala příliš materiálů a barev.
Dotaz   Dobrý den, Jakou barvu zvolit u dveří? Stropy jsou mořínové v barvě nussbaum, i podlaha v obýv.pokoji a dlažba v kuchyni bílobéžová. Myslíte, že je možné vybavit obývák moderním nábytkem? Jakou by měl mít barvu?
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek můžeet volit nadčasový, bílý v lesku.
Dotaz   Dobrý den, akú lam. podlahu do obývačky 28 m2 RD, okná zl.dub, nábytok čerešňa, výmalba smot Kuchyňa je oddelená dvojdverami a má dlažbu v imitácii duba a kuch.linku v čerešni. Máme lam. podl. klásť v rovnakom smere ako je dlažba v kuchyni.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v javoru, buku, jasanu.
Dotaz   Dobrý den ,jaký zvolit obklad za kuchyň.linku viz.obr.velikost a barvu a výška u digestoře?.Uvažovali jsme o šedém obkladu vel.10x20 v matu.Kuchyň sl.kost lesk,korpusy- šedá metal,pr.deska makasakar cejlon nebo ořech a dlažba v kuchyni Fesion- tmavá.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych šedý obklad, popř. lépe šedý lacobel.
Dotaz   Dobrý den ,jaký zvolit obklad za kuchyň.linku viz.obr.velikost a barvu a výška u digestoře?.Uvažovali jsme o šedém obkladu vel.10x20 v matu.Kuchyň sl.kost lesk,korpusy- šedá metal,pr.deska makasakar cejlon nebo ořech a dlažba v kuchyni Fesion- tmavá.
Odpověď   Dobrý den přeji. Již jsem odpovídala níže.
Dotaz   Dobrý den, myslíte si, že je moudré aby dlažba v kuchyni byla jiná než v obýv.pokoji? líbí se mi dlažba v imitaci dřeva, ale kuchyn bude bílá +wenge.Přijde mi,že když bude všude šedá dlažba tak to bude moc studené...díky
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednotnou dlažbu jinak prostory opticky moc rozčleníte.
Dotaz   Děkuji za odpověď. Myslíte si, že by bylo možné dá do ostatních částí celého prostoru v odstínu přírodního dubu? Totiž dlažba v kuchyni je jen proto, že tam máme podlahové topení. A přijde mi, že PVC je teplejší. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano je to možné.
Dotaz   Přeji hezký den, viděla jsem na internetu, že poskytujete rady jak upravit interiér, a tak bych Vás chtěla poprosit o radu ohledně doladění kuchyně v paneláku- viz. 7ks foto. Kuch. linka je z lamina, dřevodekor Jasan Krystal (Kaindl), horní skříňky jsou matný odstín Magnolie, prac. deska je smetanová pepř a sůl. Podlaha je dlažba LOGIC PLATA v odstínu středně hnědá, matná, místy s nádechem lehce došeda. Výmalbu chceme nechat bílou (také i z toho důvodu, že máme nový štuk a prý je teď vhodné ho nenatírat barevně, ale nechat bílý). V této nedokončené fázi mi kuchyň připadá dost mdlá až nudná a něčím je potřeba jí šikovně oživit, dát jí dynamiku - prosím poraďte něco nadčasového, elegantního a zároveň útulného, čím jí vylepšit a zmírnit ten nažloutlý nádech, trochu připomínající nábytek „universal“ z 80-90let… K jejímu dokončení je teď třeba zvolit několik následujících prvků, které jí dají finální podobu. 1. DSTÍN KERAM.OBKLADU na zadní stranu linky, který ale půjde dál mimo linku, až ke komodě – viz. foto, nevybílená zeď kolem linky, místy až k zemi, kde se potká s dlažbou…(preferuji keram. obklad, tvrzené sklo nechci). Asi, že by byl vhodný obklad jednobarevný, většího formátu, matný - nebo poraďte… Ze světlých obkladů jsou nejčastěji k sehnání tyto odstíny: smetanový - ten je ale téměř stejný, jako jsou horní skříňky, úplně to splyne, tak nevím.. béžový - ale ten vychází stejný jako spodní skříňky a mám obavu, aby to nepodpořilo tu nudu.. čistě bílý - ten se velmi mírně odřízne od horních skříněk a linku zjemní, což by mohlo být hezké, ale nevím .. Pak je možnost dát tam něco tmavšího, dohněda např. lehce kávový odstín, latte, cappucino, ale ty pravé, hezké odstíny jsem nikde nenašla, všechno jde do béžova a z tmavších je zase všechno hned tmavé, až čokoládové, což by vypadalo myslím moc tvrdě. Anebo pak něco úplně jiného, např. pastelový odstín, avšak obklad vystupuje i do prostoru mimo linku, tak aby to nebylo divoké – poraďte. 2. DALŠÍ POLIČKY NA ZEĎ- (pokračování zdi š. 60cm hned vedle okna, naproti lince) – dát je v barvě Magnólie jako je nika nad komodou, nebo v barvě Jasanu, jako je skříňka kolem lednice? 3. STŮL A ŽIDLE - Měly být např. bílé, nebo hnědavý dřevodekor, nebo se držet již nastaveného Jasanu, nebo jiné? 4. DVEŘE - bílé, nebo nějaký dřevodekor ? (chceme kvůli světlu určitě hodně prosklené, mimo WC a koupelny, kde jsou vhodnější plné,.. chceme je bez obložek, jen na kovová futra, viz foto) …(ostatní podlaha v celém bytě budou koberce, ve stejném odstínu, jako je dlažba v kuchyni, aby to nepůsobilo roztříštěně...a všude bude bílá výmalba- ostatní nábytek ještě nemáme, budeme ho pořizovat až nastavíme samotný základ bytu. Celkově preferuji vzdušnější, elegantní a zároveň útulný interiér, který by měl také mít jistou dynamiku, ale bez příliš tvrdých kontrastů, spíše s plynulejšími přechody barevných odstínů. Za každou radu Vám mnohokrát děkuji. Pokud možno prosím, odpovězte mi na e-mail exodus@cbox.cz V očekávání Vaší odpovědi, s pozdravem, Jana Lukešová
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš dotaz je hodně obsáhlý a proto prosím mi jej napište na email, zde nemám tolik časového prostoru vše pořáně pročíst a poradit.
Dotaz   Dobrý den,prosím jak vymalovat kuchyn´s obývákem,kterou máme v jedné místnosti 3*6,5m,kuchyn´v barvě ořech,sedací souprava tmavší capucino a stolek konferenční jen s poličkou dub.Koberec je v barvě zelenkavé a dlažba v kuchyni béžová.Okna a dveře v b
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu jemnou zelenkavou s jemnou cappucinovou.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych poprosila o radu, jak mám sladit barvy v bytě 3+1 80m2. Když kuchyň je do vanilky+wenge a deska šedá, nábytek v obýváku (rozměry 5,98 x 3,47) který je trochu propojený s kuchyní je také wenge s béžovou a podlahy máme béžová dlažba v kuchyni a plovoucí podlaha šedivo-světlounce hnědá v pokojích. Dveře budou do dekoru wenge, sedačku ještě nevíme barvu. Vím, že by to chtělo nějak "rozbít", ale nevím jak. Chtěli bychom, aby byt působil sladěným, moderním a útulným dojmem. Děkuji moc:-)
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš návrh vypadá velice příjemně a doplňkami by stačilo jen prostor oživit. Můžete volit orchideovou barvou, limetkovou nebo bordó event. velbloudí žlutou vždy v kombinaci s jemnou šedou až cappucinovou.
Dotaz   Ještě jednou dobrý den, mohu ještě poprosit o radu jaký zvolit dekor kuch.linky pokud bude lam.podlaha dub a dlažba v kuchyni do béžova? Moc děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit bílou lesklou linku s dekorem dubu na pracovní desce a horních skříňkách obklad v barvě dlažby.
Dotaz   ještě dotaz ohledně kuch.linky. V OP bude položena podlaha dub brione, na kterou bude navazovat za roh šedá dlažba v kuchyni. V tomto případě by jste doporučila jaký design linky? Pokud by v ní byly opět prvky dubu, asi se nikdy nechytí stejný odstín
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud zvolíte dub na pracovní desce pak to nemusí být problém. Můžete ale použít šedou pracovní desku a zádovou.
Dotaz   dobrý den,jaký nábytek se hodí k eurowood chalet dub? Na chodbách máme dlažbu sahara gris, navazují schody, čim je obložit aby to ladilo?Stejná dlažba v kuchyni+obýváku, jaký nábytek a sedačka?1 stěna za tv červená.Dveře woodline creme prosklené.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila nábytek v ořechu tmavém či lépe wenge bbílá a červený lesk až antracitu. Obložení schodiště jako je zvolená podlaha, i když její dekor bych volila v jiném odstínu než je vybraný v návaznosti na další prostry a dekory nábytku.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře