Pragointerier

koupelny - dlaždice

Dotaz   Jednopatrový, 30 let starý dům má špatně odizolovaný balkón a zevnitř se na stropech tvoří plíseň. Protože je dům obehnán velkou zahradou, přijde mi balkón zbytečný a rád bych jej přestavěl na další obytnou místnost či zimní zahradu. Co byste doporučovala pro případ zimní zahrady? Celý prosklít, nebo boční strany vyzdít? Jaké systémy prosklení byste doporučila? Na balkón je v tuto chvíli přístup z chodby, která má malé dlaždice. Rozměr balkónu je 2x9 metrů a je umístěn na západní straně domu.
Odpověď  

Dobrý den, budu vycházet z předpokladu rekonstrukce celého domu. Na zimní zahradu bych doporučila dřevěnou konstrukci systému eurooken, a to s výměnou všech oken na RD v odstínu medovém. Na prosklení doporučuji čiré sklo s použitím např. venkovních dřevěných posuvných stínících panelů. Dobře by působilo vyzdění rohů a prostřední části delší strany cca 1,5 – 2m (výhled na všechny tři strany).

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvou stěn kuchyně - je to místnost 5x4 m, navíc s vysokými stropy a na podlaze jsou bílé dlaždice. Místnost působí velmi studeně. Kuchyňská linka bude v barvě buku. Moc prosím o brzkou radu, musím se do pátku rozhodnout. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pokud je tento dotaz ještě aktuální, doporučuji malbu v teplých odstínech (žlutá nebo béžová) s tím, že strop bude o stupeň sytější než stěny. Důležité je taky sladit odstíny malby s obkladem kuchyně.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvou stěn kychyně - je to místnost 5x4 m, navíc s vysokými stropy a na podlaze jsou bílé dlaždice. Mistnost působí velmi studeně. Kuchyňská linka bude v barvě buku. Moc prosím o brzkou radu, musím se do pátku rozhodnout. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, omlouvám se, ale do pátku jsem nestihla váš dotaz zodpovědět. Doporučuji ke kombinaci buk a bílá - malby stěn v odstínech světle béžová na zdech v kombinaci s decentním proužkem pod stropem v nugátové hnědi. Zastínění oken v odstínu přírodní vlny a doplněním v nugátové hnědi. Sírově žlutá na jídelním servisu dodá prostoru elegantní vzhled.

Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat koupelnu a wc. Jaké jsou vhodné dlaždice do menší koupelny, co se týká velikosti a matu či lesku a barevnosti? Jaký je rozdíl v údržbě? Koupelna a wc je zvlášť, obojí bez oken. Mockrát děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, jsem ráda , že byl vznesen tento dotaz. Prošla jsem mnoha již zařízenými koupelnami a právě u malých se většina majitelů rozhodla „přeplácat“ tento prostor listelami a častým střídáním pruhů barevných obkladů, a nejhorší je snad použití tmavého pruhu pod stropem. Doporučuji opravdu s citem vybírat jak odstín tak sytost. Nejjednodušší je použít dva blízké odstíny střední na podlahu světlejší na obklad. Pro zvýraznění stěn je možné použít jemný prvek například proužek okvětních lístků kolem zrcadla nebo kolem klozetu. Orientace musí být horizontální a do opravdu malé koupelny je vhodný formát např. 20x40cm. U menších formátů je více spár a ty se časem zanesou, což je nepěkné. Ideální je obklad a dlažba rektifikovaná řezaná na míru a pokládaná beze spár. Co se týká lesku to je na zváženou pohmatem nic nezkazíte, ale tuto úpravu nabízí jenom zahraniční keramičky. U lesku je nutná častější a důkladnější údržba ovšem na druhé straně nám prostor opravdu prozáří a opticky zvětší.
Dotaz   Dobrý den, do nového bytu chci pořídit kuchyň a nevím, jakou barvu dřeva a pracovní desky zvolit (olše, hrušeň,...?), aby kuchyňský kout (220x190cm) nebyl tmavý. Okna jsou na protější straně od vstupu do koutu, je ohraničen třemi stěnami. Zároveň je třeba, aby barva linky a desky šla k plovoucí podlaze buk, typ LCF - 001 Buk 3-parketa. Elektrospotřebiče budou v bílé barvě a volně stojící. Stěny bílé a zatím bez dlaždiček. Jaké osvětlení by k tomu bylo vhodné? Prospěje nebo ublíží k zesvětlení obyčejný barový pult, který by zabral levou půlku vstupu? Děkuji za radu a přeji hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, doporučuji volit o stupeň světlejší materiál na kuchyňskou linku. Tato hmota je poměrně velká a v kombinaci s bílými spotřebiči v provedení olše budou přechody výrazné . Lépe je toto členění potlačit. Takže buk může být ten nejsvětlejší odstín z podlahy. Barový pult bude místnost výrazně členit, pokud zůstane v provedení s rampou a tyčemi. Vhodnější je zachovat pracovní desku, eventuelně ji zkrátit (o šířku lednice), takže nemusíte celou sestavu obcházet s nákupními taškami apod. Jestliže tato sestava bude sloužit jako jídelní stůl, pozor na vysoké desky - jídelní stoly mají optimální výšku 750mm.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych požádat také o radu. Opravuji si chalupu, kterou jsem zdědila po prarodičích. Stále nejsem spokojená se vzhledem vstupní síně. Tak se na východě Čech říká předsíni či hale. Je to prostorná, čtvercová místnost, s původním trámovým stropem. Mám tam - truhlu, skleník... vše je hodně staré. Zajímalo by mne, zda by byly vhodné tapety, popř. jaký dezén. Místnost by potřebovala "zateplit". Na podlaze jsou dlaždice a jen malé tkané koberečky. Děkuji moc za radu. Lenka F.
Odpověď  

Dobrý den, v takto stylovém provedení vstupu můžete použít zmiňovanou tapetu nebo probarvenou omítku ve stylu starých technik, např. proškrabávanou, tzv. Sgrafito. Tapety můžou být s rostlinným motivem, např. břečťan, luční kvítí. Také je možné použít tapetu ze skelných vláken, která omítku chrání a má jemnou strukturu, např. rákosu. Je přetíratelná klasickou interiérovou malbou.

Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Stavíme moderní RD, jsme ve fázi instalací a úplně v koncích. Vaše poradna je skvělá. Proto doufám, že by mi mohla Vaše dobrá ochotná duše alespoň teoreticky poradit. Obytný prostor (OP + jídelna + kuchyně) je 70m2 a lemují ho velká francouzská okna. S manželem si přejeme v celém přízemí domu dlažbu. Ale bojíme se, aby interiér nevypadal moc studeně. Nemůžete mi poradit barvu a typ dlažby, kuchyně, výmalby a doplňků ? Moc předem ještě jednou děkuji. Posílám alespoň půdorys, Iveta.
Odpověď  

Dobrý den, možností je opravdu mnoho. Doporučuji použít dlažbu velkého formátu 60x60cm nebo 60x30cm. Z českých jsou nádherné dlaždice RAKO, typ Sandstone střední odstín (má smetanovooranžový nádech) anebo v odstínech světlehnědá imitace kamenné desky, např. KY1, výrobce italský Del Conca. Tyto typy jsou nadčasové a velice dobře se kombinují jak s teplými, tak ze studenými odstíny.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu. Zařizujeme novou kuchyň v paneláku. Stavebními úpravami jsme získali prostor pro rohovou linku, která bude mít korpus a pracovní desku v barvě calvadosu a dvířka v barvě jasmínu. Vzhledem k tomu, že deska a korpus bude tmavý, chtěla bych obklady zvolit ve světlé barvě (např. Imola ceramica Blown 24B). Na podlahu mě zaujalo PVC, které má design jako dlažba a je tmavší barvy. Ne jednobarevné, jsou tam barvy calvados, světlejší hnědá i světlé barvy - teplé. Dlaždice mají velikost 10x10 cm. Prosím o radu, jestli do prostoru cca 4x4 m2 lze dlažbu s tak malými dlaždicemi použít. A co si myslíte o navrhované barevné kombinaci? Za Vaši odpověď předem velice děkuji. S pozdravem Tarabová.
Odpověď  

Dobrý den, prostory kuchyně v panelovém bytě bývají poměrně malé. Při použití materiálu Calvados bude linka poměrně sytá, i když přední fronty v jasmínu ji budou odlehčovat. Podlaha s malým vzorem prostor opticky zvětšuje tím, že je sytá a hodně probarvená zase zmenšuje. Doporučovala bych poněkud světlejší odstín s ponecháním rastru 10x10cm. Dále u kuchyně bych volila spíše desku světlejší, např. i ve smetanovém odstínu. Obklady jsou obdélníkové s pokládkou „naležato“ a světlou deskou bude kuchyň odlehčená.

Dotaz   Dobrý den, prosíme o radu. Kupujeme nezařízený byt - půdní vestavbu s odkrytými dřevěnými trámy v tmavé i světlé úpravě. Do bytu musíme koupit kuchyň. Nevíme, do jaké barvy bychom ji měli ladit a zda by bylo vhodné použít povrch dřevo (nebo imitace dřeva). Dřevo se nám líbí nejvíc, ale máme obavu, aby ho v pokoji nebylo moc... Přikládám foto pokoje, kde je vyhraněné místo pro kuchyňský kout. Podlahovou krytinu ani dlaždice měnit nechceme kvůli finanční a časové tísni... Děkuji Vám!
Odpověď  

Dobrý den, foto bohužel nemám k dispozici. Každopádně když máte v podkrovním bytě na stropě trámy, je vhodnější volit světlé odstíny nábytku (nemusíte nutně volit dřevo nebo jeho imitace). Možné je vybírat konkrétně u kuchyně z laminátových desek v jednobarevných odstínech, např. Kronospan béžová nebo slonová kost. S tím, že dřevo nebo jeho imitace se použije ve vkusném a jednoduchém detailu na předních frontech v části trouby nebo chladícího centra.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, jak barevně sladit obývací pokoj s kuchyní. Tu mám nově zařízenou (viz foto). Je bílá, na fotografii je ještě polepená folii. V kuchyňské části jsou na podlaze dlaždice a v obývací části je podlaha v třešňovém odstínu. Kuchyň je ve výklenku, ale navazuje na obývací pokoj. Potřebovala bych zařídit obývací část včetně jídelního stolu. Byt bude obývat jedna až dvě osoby. Hlavně mám potíž s barvami v sedací části a s umístěním jídelního stolu. Budu ráda, když mi poradíte. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Jídelní stůl bych volila menší, čtvercový, popř. obdélníkový umístěný ke stěně (tam, kde je na fotografii květina), tzn. na rozhraní kuchyňského koutu a obývacího prostoru. Tím se opticky oddělí jídelní část od obytné. Pohledy na protější zeď chybí, což mi neumožňuje přesně určit nejvhodnější umístění. Z fotografie není zcela čitelné, kde je vstup do místnosti. Předpokládám, že dveře jsou umístěné právě naproti tomuto rohu (vedle televize). Stůl konferenční, ale také jídelní, můžete volit v odstínu buku, (viz televizní stolek, pokud jej nebudete měnit). Jinak byste mohla volit kombinaci wenge s lesklými bílými, či smetanovými dvířky. Nebo kombinaci bílého lamina, kovu a matného skla jak u jídelního stolu, tak i u zbylých kusů nábytku. Tím se obytný prostor sjednotí s kuchyňskou linkou. Výmalbu bych poté volila ve smetanovém odstínu s výraznějšími doplňky - obrazy v teplých tónech odvislých od třešně. Také můžete zvolit dva sytější odstíny za televizi a pohovku -teplá šedá (nebo bílá káva). Můžete ji zvolit pouze ve vertikálních pásech naproti sobě zvýrazňující právě místo pohovky a televize. Zbylé části bych volila smetanové, popř. v nádechu šedivé, ne čistě bílé.

Dotaz   Dobrý den. Máme kuchyň ORESI Samoa (ořech) a nevíme, jak sladit dveře, schody, dlažbu v přízemí a plovoucí laminátovou podlahu v patře. Okna jsou zlatý dub. V příloze zasílám obrázek kuchyně, případně dlažby (www.siko.cz), výrobce Venus ze Španělska. Chceme dveře Sapeli, nejspíš prosklené, z chodby do obývacího pokoje by měly být zásuvné do zdi. Děkujeme za pomoc.
Odpověď  

(Obrázky ke mně bohužel nedorazily.) Venus je výrobce, a tak nemohu zjistit přímo o jakou dlažbu se jedná. Co se týče kuchyně: je v ořechovém provedení, podlaha v této místnosti tedy může být dlažba v šedé nebo smetanové barvě, doporučuji dlaždice ve velkém formátu. Tmavší barva dlažby samozřejmě zajišťuje méně náročnou údržbu. Dveře a schody doporučuji ve stejném provedení, ať již stejný ořech jako v kuchyni, nebo světlejší dub, který je i na oknech. Mám velmi dobré zkušenosti s touto kombinací: plovoucí podlaha cocobolo světlé, dveře Sapeli ořech americký a světlá lesklá podlaha Defile Lappato od RAKA. Schody bych poté doporučila ve stejném provedení jako dveře, tedy ořech.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Před dvěma lety jsme dělali novou kuchyni (buk+kalvádos) a vyměnili jsme dlažbu. Kuchyně je spojena s obývacím prostorem a chodbou, zde všude je stejná dlažba. Tu tvoří různě zabarvené dlaždice (od žluté, oranžové přes narůžovělou po zelenkavou). Nyní bychom chtěli vyměnit vnitřní interiérové dveře a parkety, které jsou od dlažby oddělené schůdkem a je zde sedací souprava s televizí. Také bychom chtěli vyměnit starý tmavý sektorový nábytek za nový. Okna jsou bílá plastová, vymalováno je zatím nažluto a sedací souprava je oranžová. Prosím o radu, jak by měly vypadat interiérové dveře a nový nábytek? (Dveře a nábytek by měly být taky dub?) Dosavadní parkety se, myslím, k nové dlažbě nehodí. Měly by být nahrazeny plovoucí podlahou jiné barvy? A malba by mohla zůstat zachovaná žlutá, nebo by byla vhodná jiná barva? Taky předsíň je od obytného prostoru dosud oddělena velkými dřevěnými posuvnými dveřmi (viz. fotky 002.jpg), které mají mahagonovou barvu. Co s nimi? Přikládám fotky kuchyně s novou dlažbou i se schůdkem oddělenou dlažbou od parket. Měl by vůbec zůstat schůdek zachován? Celý obývací pokoj s kuchyní je orientován na jihozápad. Jak by měla vypadat barva omítky k vyměněným plastovým oknům, které mají zvenku barvu zlatý dub (fotky 001.jpg)? Předem děkuji za rady a přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře bych doporučila světlé v buku, jako je kuchyňská linka (např. Sapeli Tenga, Note, Lotos). Měly by mít velkou plochu prosklenou – tak, aby se prostor prosvětlil (především chodba). Nábytek bych volila opět v kombinaci buk s prosklením, či světlejší javor. Výmalba by se hodila ve světlejším odstínu, popř. zvýrazněte jen jednu stěnu za televizí v barvě cihlově oranžové a zbylé stěny vymalujte ve smetanovém odstínu. Co se týká exteriéru, volila bych odstín omítky např. jemně béžový, capuccino (popř. smetanová).

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Rozhodli jsme se pro menší rekonstrukci bytu. Máme kuchyň spojenou s obývákem, rozdělené menší příčkou do výšky 1 metru, jakoby pultem. Kuchyň je nyní celá bílá, nábytek zatím starší. Chceme ale pořídit nový a k němu dveře v barvě třešeň. Chtěli bychom vyměnit alespoň kuchyňská dvířka do barvy třešně. Korpusy by zůstaly bílé. Nemáme představu, jak by potom kuchyň vypadala. Pracovní deska je černomodrá, dlažba a dlaždice světle šedé. Kuchyňský stůl - deska třešeň, nohy kovové, židle kovové s černomodrými polštáři. Sedačka vínově červená. Prosím, jakou barvu by bylo nejlpší zvolit na kuchyňská dvířka a malbu? Nábytek bychom chtěli také v barvě třešně. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, že když použijete na dvířka kuchyňské linky třešeň, bude to v pořádku. Tuto dřevinu máte téměř všude a já tedy nevidím žádný problém. Snad jenom bych se při výběru snažil o jistou podobnost s ostatní třešní. Korpusy bílé vůbec nevadí – většina stejně není vidět a kombinace s černomodrou bude krásná.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně chodby. Je málo prosvětlená a připadá mi trochu studená. Už jsem jednou ohledně chodby psala, nyní zasílám i fotografie. Vím, že jsme s obkladačem vybrali špatnou spárovačku - jde o světlounce šedý odstín, měli jsme nejspíš doprostřed (mezi hnědé dlaždice) použít tmavě hnědou. Na stěnách je pastelová meruňková, dveře budou ořech (zárubně jsou již na fotografiích zaznamenány) SWING se sklem Satinato. Zajímalo by mě, zda je možné spárovačku ještě nějak upravit. Třeba přetřít ji nějakým voděodolným nátěrem. Udělala bych to nejspíš jenom uprostřed, kde je dlažba tmavá. Okolo je slonová kost a té asi světlá spárovačka tolik nevadí. Jsem z dlažby dost zklamaná. Sice na fotkách ještě není důkladně setřená, ale čekala jsem, že bude lesklejší. Je dost matná, spíše mi připomíná dlažbu venkovní. Moc děkuji za radu a názor, jak celou chodbu vylepšit. Děkuji, Urbanová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně mi světlé spáry uprostřed místnosti nevadí, spíš více vykreslují kresbu pokládky, která je zde opravdu specificky provedená. Nepouštěla bych se nyní do přetírání spár na jiný odstín, protože nevím o zaručeném způsobu, který by tento problém řešil s adekvátním efektem. Výmalba je na fotografiích mdlá, lepší by byla nějaká výraznější barva, která by prostor oživila. Také můžete volit výrazné doplňky. Ty prostor jistě vylepší, pokud budou mít výraznější odstín než současná výmalba.

Dotaz   Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak sladit barvy (nábytku, podlahy…) v místnosti, která bude současně kuchyní a obývacím pokojem. Líbila by se mi hnědá rohová sedací souprava (viz příloha) a chtěla bych se zeptat, zda by se k tomu hodila i přiložená kuchyňská linka. Nevím, jakou zvolit barvu laminátové podlahy. Představuji si, že bych před sedací soupravu dala koberec krémových barev. Do prostoru před kuchyňskou linku jsem chtěla dát dlaždice. Nevím ale, zda je to vůbec dobrý nápad. Pokud ano, jakou barvu? Mezi prostorem obývacího pokoje a kuchyně bychom dali kuchyňský pult. Myslíte, že je to dobrý nápad? V příloze zasílám návrh pokoje, který by Vám měl pomoci si to lépe představit. Předem děkuji za Váš čas a rady. S pozdravem Monika S.
Odpověď  

Dobrý den. K sedací soupravě a kuchyni (dle fota zřejmě ořech) bych volil přírodní dub, a to v celé ploše místnosti, tedy i v kuchyni. Krásná by mohla byt kantovka. Krémový koberec bude fajn. Použití pultu (asi Myslíte něco jako bar) záleží na prostoru. když je místo, je bar celkem prakticky.

Dotaz   Poraďte mi, prosím! Nevím, zda mohu použít stejný typ dlažby a barvy před dům, za dům, na terasu, do garáže, do technické místnosti a na balkon, který je v horním patře. Je to vhodné? Chci dům sjednotit, nekombinovat příliš mnoho dekorů a barev. Děkuji za vyjádření.
Odpověď  

Dobrý den. Samozřejmě je lepší jednotnost, ale zase všeho s mírou. Ven se hodí jiné dlaždice než dovnitř. Takže minimálně takto bych to oddělil.

Dotaz   Dobrý den. Mám dotaz ohledně výběru barvy dveří. Měla by být jednotná a vhodně doplňovat jak světle béžovou dlažbu (dlaždice 60x60), tak i plovoucí podlahy v odstínu dubu. V přízemí zase bude světle béžová dlažba a v jedné místnosti plovoucí podlaha v odstínu olše. Chodby jsou poměrně tmavé, proto bych raději něco světlejšího. Ještě prosím o radu, v jaké barvě dřeva zvolit kuchyňskou linku a pracovní desku. V kuchyni je také světle béžová dlažba, místnost je dobře prosvětlená dvěma okny, takže může být zvolen klidně tmavší odstín. Ještě jedna poznámka - všechna okna jsou v barvě zlatého dubu. Moc děkuji za odpovědi, Jana.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dekoru dubu a jediné, co bych nedoporučila, je kombinace dubu a olše. Proto bych možná zkusila dveře v javoru, který se hodí jak k olši, tak k dubu. Kuchyňskou linku můžete volit v dekoru dubu se světlou pracovní deskou (smetanovo-šedou či cappuccino).

Dotaz   Dobrý den. Stavíme rodinný domek, bungalov. Máme v něm chodbu skoro 9 metrů dlouhou a jen 1,2 metru širokou. Potřebovala bych poradit, jaké barvy použít na stěny a strop, aby chodba vypadala širší a kratší. A jaké dlaždice? Světlé či tmavé? Položené na koso, nebo rovně? Nebo by byl nejlepší nějaký proužek? Do chodby vedou sedmery dveře v barvě javor, jedny jsou na krátké straně, čtvery a dvoje na těch dlouhých. Předem moc děkuji. (Přikládám půdorys přízemí.)
Odpověď  

Dobrý den, není nutné volit dlažbu. Dřevo bude hezčí a teplejší. Rozhodně pokládejte podlahu napříč, vyvarujte se pokládce na koso. Barva může být i tmavší, jestliže budou stěny světlé a strop bílý. Stěny bych něčím ozvláštnil, třeba pomocí lokální tapety či nálepek.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o barevné sladění kuchyňské linky. Bude rovná, délka zhruba 220 cm, spotřebiče budou bílé a linka dřevěná (v barvě olše). Chtěla bych světle modré dlaždice (v barvě obkladu za kuchyňskou linku). Mám totiž pravý servis "cibulák" a ráda bych je umístila na viditelné místo do kuchyňské linky. Jaká by byla vhodná barva podlahy? Představovala jsem si lino. Jak zvolit barvu stěn? Kuchyň je malá, paneláková s malým jídelním koutem.
Odpověď  

Dobrý den. Preferuji přírodní materiály a PVC bych do interiéru nedával. Proto na Váš dotaz bohužel neumím odpovědět.

Dotaz   Dobrý den. Rekonstruovali jsme byt a propojili jsme v patře kuchyň s obývákem a "centrálním prostorem" (chodbou). Zatím je hotová kuchyň a chodba. Kuchyň je z lamina v barvě jasan s hnědou pracovní deskou a světle žlutou deskou místo dlaždiček. Je zde málo světla, tak jsme volili světlé barvy. U okna (malé, na východní stranu) a na stropě je bílá výmalba, zbytek je v odstínu cihlovo-oranžová. Barva v chodbě je oranžovo růžová. Původně mělo být vše do oranžova, ale chytlo se to jinak. Podlaha v kuchyni i na chodbě je nová, dřevěná, v barvě smrk. Dále jsou v interiéru další dřevěné prvky také v barvě smrku - trámy ve vchodu do obýváku, trám u zakončení kuchyně, zábradlí u schodů, staré schody. Chceme v blízké době dodělat i obývák, který je s kuchyní propojený a který bude zvětšený ještě o jeden pokoj. Bude mít cca 5x7 m (nyní to je 5x4m). Na kraji obýváku by měl být i dostatečně velký prostor pro jídelní stůl. Jelikož je to vše propojené, tak zde bude pokračovat také dřevěná podlaha (máme okálový dům = dřevostavba). Prosím Vás mnoho rad: 1) Jaké použít v interiéru barvy na zdi (obývák, kuchyň, chodba), když podlaha i kuchyň jsou světlé. 2) Jakou barvu nábytku vybrat do obýváku, aby se hodila ke kuchyni i podlaze. 3) Jakou zvolit barvu dveří (z chodby do koupelny a ložnice). Máme rádi přírodní barvy - hnědou, žlutou, oranžovou. Chtěla bych, aby to vypadalo hezky, útulně, ale bojím se, aby interiér nebyl moc „dřevěný". Nevím, jestli je to moderní. Děkuji Vám moc. Posílám fota, abyste se v tom mohli orientovat. S pozdravem Klejnová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila ve výraznějším dekoru - v olši nebo třešni. Výmalbu doporučuji v odstínu tmavšího cappuccina na kratších stěnách obývacího prostoru. Dekorace vybírejte v barvě cihlové až čokoládové.

Dotaz   Dobrý den. Potřeboval bych poradit s výběrem koberce. Kuchyň je starší, bílo-tmavě hnědá, pod ní jsou světle hnědé dlážky a protější stěna je světle zelená. Mezi dlaždicemi a protější stěnou je jespilová podlaha, na kterou bych chtěl položit koberec. Nevím si rady s jeho barvou, tímto vás chci poprosit o radu. Díky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit tmavší koberec v odstínu čokoláda či cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, rád bych vyřešil obývák s kuchyní. V kuchyni bych chtěl bílá lesklá dvířka a černé (nebo wenge) rámy. Mám už granitový černý dřez, a tak asi vyberu stejně černou desku v laminu. Co mám dát na zeď? Černou lesklou mozaiku, nebo nějaké velkoformátové dlaždice? Kuchyň bude hodně technická, doplňky budou v minimalistickém stylu v nerezu. Horní skřínky plánuji jen dvě (rozměry asi 80cm x 37cm). Linka bude mít tvar do L, předpokládané rozměry jsou 3005mm x 1950mm. I celá místnost je do písmene L a je dost velká, kuchyň má 19 m2, obývák 21 m2. Také nevím, jakou vybrat podlahu a parapety. Na severní straně chci dvě plastová okna (1310x1200) s 35cm hlubokými parapety, další dvě francouzská okna (2100x1200) směřují na západ a východ. V obývacím pokoji je i krbová vložka z rohového skla, takže na krb bude vidět z obýváku i z kuchyně. Nevím, jakou vybrat sedačku a obývací stěnu, aby ladila s linkou. Jakou mi doporučíte výmalbu? Vnitřní dveře směřující na jih budou asi skleněné nebo dřevěné se sklem. Přes den jde do obýváku z chodby krásné světlo. Předem děkuji, D.D.
Odpověď  

Dobrý den, Váš dotaz je již nad rámec služeb této poradny. Jde o celkové řešení dvou místností, takže pokud chcete poradit, a to i na komerční bázi, můžete samozřejmě nahlédnout do kontaktů a oslovit přímo některého z bytových designérů. Děkujeme za pochopení.

Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům a vybrali jsme typ plovoucí podlahy, který bude jak v pokojích, tak na chodbě. Jedna se o Balterio - odstín 438 legacy oak (dub dědictví). Jaké dýhové dveře Sapeli byste nám k tomu doporučili? Jak vyřešit situaci, v níž budeme mít bíločervené dlaždice La Futura - Sirocco v dolní koupelně a dveře nebudou bílé? V horní koupelně plánujeme dlaždice hnědo-béžové La Futura Euforia. Bojím se, aby se nám to tam pak netlouklo. Děkuji za rychlou odpověď a přeji pěkný den. S pozdravem Tereza Sazimová.
Odpověď  

Dobrý den, k Vámi zvolené dubové podlaze bych doporučoval dveře designu evropského či amerického ořechu. Není podmínkou, aby dřevo na podlaze bylo stejné. Důležité je sjednotit barvy ve dřevě obsažené. Pokud jsou ve dřevě teplé barvy, zcela jistě nevadí kombinace s červeným odkladem.

Dotaz   Dobrý den, mám ještě jeden dotaz. Máme betonové schody, které budou obložené dřevem. Nevíme však, jakým. Prosím, poraďte. Máme použít také ořech, nebo něco světlejšího? A jaké zábradlí? Dřevěné, nebo v kombinaci s kovem (jakým)? Musím se přiznat, že ořech mě vůbec nenapadl, ale je to parádní myšlenka, právě jsme domalovali spodní koupelnu a s těmi tmavými dveřmi je naprosto dokonalá. Díky. Pro kuchyni plánujeme tmavě hnědý korpus a béžová či vanilková dvířka, takže i tam to bude moc hezké. Jen nevím, zda budou ořechové dveře kombinovatelné s jiným druhem nábytku, např. borovicí či mořenou borovicí antik. Ještě jsem možná měla říci, že okna jsou plastová bílá. Co myslíte? Předchozí otázku a odpověď uvádím dole. Děkuji a přeji příjemný den. S pozdravem Tereza Sazimová. Otázka: „Dobrý den, stavíme rodinný dům a vybrali jsme typ plovoucí podlahy, který bude jak v pokojích, tak na chodbě. Jedna se o Balterio - odstín 438 legacy oak (dub dědictví). Jaké dýhové dveře Sapeli byste nám k tomu doporučili? Jak vyřešit situaci, v níž budeme mít bíločervené dlaždice La Futura - Sirocco v dolní koupelně a dveře nebudou bílé? V horní koupelně plánujeme dlaždice hnědo-béžové La Futura Euforia. Bojím se, aby se nám to tam pak netlouklo. Děkuji za rychlou odpověď a přeji pěkný den. S pozdravem Tereza Sazimová.“ Odpověď: „Dobrý den, k Vámi zvolené dubové podlaze bych doporučoval dveře designu evropského či amerického ořechu. Není podmínkou, aby dřevo na podlaze bylo stejné. Důležité je sjednotit barvy ve dřevě obsažené. Pokud jsou ve dřevě teplé barvy, zcela jistě nevadí kombinace s červeným odkladem.“
Odpověď  

Dobrý den, ve Vašem případě bych volil schodiště v barvě podlahy. Dřevin v interiéru domu nebude příliš mnoho a výsledný dojem bude ucelený. Zábradlí bych doporučil kovové v jednoduchém stylu. Matný nerez design bude působit svěže, lehce a nadčasově. Kombinace ořechu na dveřích s jiným nábytkem bych se nebál, stačí dodržovat již zmíněnou zásadu - sjednotit barvy ve dřevě obsažené. Pokud budou dveře i nábytek spíše tmavých odstínů, prosvětlete místnost světlými doplňky a barevnou výmalbou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V obýváku a v jídelně bude nábytek firmy Torrimex, série Dejavu (Wallis švestka v kombinaci s lesklým bílým panelem, u stolu patrně bílé kožené židle), kuchyň bude bílá lesklá Abstrakt z Ikey, pracovní deska "betonová" + Lacobel za pracovní plochou. V kuchyni a na chodbách bude na podlaze dlažba Zircon tmavě šedá od Rako (formát 45x45cm). Nevím si rady s barvou dveří a podlahou v obýváku a jídelně (navazují na kuchyň a chodbu a budou s nimi propojené prosklenými posuvnými dveřmi). Z dveří jsem si vyhlédla Tenga model 15 (do ložnice a koupelny), prosklenou variantu mezi zádveří a chodbu, chodbu a jídelnu, kuchyň a jídelnu. Je tedy nutné zkombinovat barvy dlažby, nábytku, dveří a podlah v jídelně. Váhám mezi dveřmi v dýze ořech a dub. Dubové mi připadají jemnější, nebudou tak výrazné a nebudou se přebíjet s nábytkem, ale nelíbí se mi ke zmíněné dlažbě. Ořechové se mi líbí víc, ale bojím se "konkurence" nábytku. Podlahu v jídelně jsem chtěla laminát dub, nějaký střední studený odstín, prkno - a teď nevím, z čeho ustoupit. Mám do jídelny volit zcela jinou podlahu (marmoleum, dlažbu, betonovou stěrku...) a jiné dveře (barevnou folii, šedé, bílé)? Barva na stěnách bude bílá, doplněná v jídelně místy tmavší ostružinovou nebo hnědofialovou, v kuchyni jablíčkově zelenou. Okna budou dřevěná, dekor střední dub. Prosím také o radu ohledně vstupních dveří - měly by korespondovat s barvou dveří Tenga + dlaždicemi Zircon. Ráda bych dosáhla jednoduchého, vzdušného interiéru, nechci žádnou selskou jizbu. Zvenku máme na domě lomeně bílou omítku a šedých desek Cetris. Sedlová střecha je antracitová bez přesahů, jihovýchodní stěna (obývák, jídelna, kuchyně) je prakticky celá prosklená francouzskými okny. Díky za pomoc, Katka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila dýhu amerického dubu a dubovou podlahu. Vstupní dveře také v dubu, protože je již použit na oknech. Tím se sjednotí vzhled domu především zvenku. Dub americký je také výrazný, podlaha v dubu bude lépe korespondovat s nábytkem, který lépe vynikne na světlejším odstínu. Nevadí ani kombinace zvolené dlažby s dubem.

Dotaz   Dobrý den. V obývacím pokoji spojeném s kuchyní máme po osmiletém užívání poněkud poškozenou dlažbu v kuchyňské části a kolem krbu na druhé straně místnosti (50 m2). Vzhledem k tomu, že již nemáme náhradní dlaždice (dlažba studená světlá béžová) a tento typ se už nevyrábí, nevíme, jak stávající podlahu rekonstruovat. Prosím o radu. Místnost je zařízena moderně (dřevo, kov, sklo), kuchyň je bílá. Pod položenou dlažbou je podlahové vytápění. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, navrhuji přes stávající dlažbu položit podlahu novou. Nejjednodušší a nejlevnější variantou bude opět dlažba.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s kuchyní (dvířka a korpusy z javoru, pracovní deska švestka). Nevíme si rady s barvou obkladů a dlažby – ta bude plynule přecházet do chodby, kde je málo denního světla. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, na obklady bych Vám doporučil tmavě červenou - bordó barvu a na podlahu středně šedivé velkoformátové dlaždice. Šedivá by neměla vadit ani na chodbě, můžete ji prosvětlit světlou výmalbou. Dále si můžete vybrat si na www.pointshop.cz vhodný dekor kuchyňských samolepek pro oživení.

Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme kuchyň a rozhodli jsme se pro korpus ořech a dvířka bříza. Jaký k tomu zvolit odstín pracovní desky, obkladů a dlažby? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, pracovní desku bych volil také tmavou v barvách použitého ořechu. Obklad a dlažbu můžete řešit velkoformátovými dlaždicemi ve světlé až středně šedivé barvě. Prostor lze oživit nápaditými samolepkami kuchyňských dekorů. Koupíte je jednoduše přes internet na www.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně kuchyně. Podlahové dlaždice imitují dřevěnou podlahu hnědošedé barvy, k tomu jsme vybrali lesklou červenou kuchyň s pracovní deskou v odstínu podobném podlaze. Jaký zvolit obklad, nebo raději jakou skleněnou desku použít? Je pracovní deska zvolená vhodně? Nebude kuchyň příliš tmavá? Děkuji za odpověď, Lenka.
Odpověď  

Dobrý den, místo obkladu bych Vám navrhuji designové sklo lacobel, který je velmi moderní. Doporučil bych vám světlé odstíny, zajímavá je i jeho pískovaná podoba. Barvu pracovní desky jste zvolili vhodně, tmavá není vůbec na škodu. Uvažujte navíc i o zajímavých kuchyňských samolepkách, které prostor oživí. Více informací na www. POINTshop. cz.

Dotaz   Dobrý den. Marně pátrám po něčem, co by hezky doladilo naši kuchyň. Linku máme v bílé barvě, pracovní desku z dubového masivu a na podlaze jsou dlaždice vzhledu novin. Přikládám fotografie. Lednice je modrá, v retro stylu Gorenje Old timer. Bílý obklad mně přijde fádní, ale bojím se přidat do něj trochu modré – barva může být jiná než ta na lednici. Našla jsem něco v obchodě Los Kachlos, ale nejsem si tím úplně jistá.
Odpověď  

Dobrý den, další odstíny modrých barev by neměly působit rušivě. Místo obkladu můžete využít také lacobel ve světle modré barvě. Velmi originální by bylo na obklad použít designové kuchyňské samolepky.

Dotaz   Dobrý den,poprosila bych vás o radu, jak správně pokládat dlažbu formátu 30x60, aby to bylo pěkné? Jakou spáru? Zda rovně a sledovat delší stranu místnosti? Zda další řadu začínat vždy v polovině vedlejší dlaždice? A případně ještě dotaz - kam se hodí formát 30x60 a kam naopak 30x30? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, do obdélníkové místnosti je vhodnější formát 30x60 cm delší stranou dlaždice kolmo na delší stranu místnosti. Do čtvercové místnosti 30x30cm. Dávám přednost pokládce spára na spáru. Výjimkou jsou velké prostory , kde je vhodné použít určití prokládaný tvar např. holandskou vazbu ev. jednoduché bordury.
Dotaz   Dobrý den,děkuji moc za radu ohledně linky (viz minulý chat). Po dlouhém rozhodování jsme se rozhodli pro oranžovou linku (tlumenější oranžová, ne mandarin). Tmavě šedá břidlicová dlažba, hliníkový sokl, oranžové profily dvířek, prac.deska středně šedivý umělý kámen, horní skříňky oranžová + hliník/sklo, spotřebiče nerez. Bílá linka se nám na tmavé dlažbě zdála studená, červenou jsme nechtěli. V kuchyni jsou tmavě šedivé - břidlicové - dlaždice, dřevěná (medová dubová okna), medový stůl (viz minulý chat).V navazujícím obývacím pokoji je dřevěná podlaha i schody, obojí ze světlejšího dubového dřeva. Ještě než potvrdím definitivně objednávku, chtěla bych se vás zeptat, jaký volit korpus (zda šedivý či dřevěný), jakým obkladem doplnit linku či jakou výmalbu volit v kuchyni a navazujícím pokoji.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den,obklad linky je možné řešit sklem lakobel lepený na omítku je to obklad lesklý beze spáry nebo keramický obklad doporučuji velké dlaždice 60x60cm(minimalizace spár) nebo nejednodušší je volit stejný obklad jako pracovní deska - tento je taky beze spár. Korpusy spíše šedivé tím dosáhneme barevně jednodušší kuchyň .
Dotaz   Dobrý den, v rodinném domě máme dvě chodby, které nejsou moc široké 1750 a 1200. Měly by se dlaždice Rako Defilé (30x60 cm) pokládat na délku? Co je vhodné - posunuté o 20 cm nebo stejnoměrně vedle sebe? Zrovna tak bude obklad pod kuchyňskou linkou, máme ten samý dotaz, jak je položit, kombinovat?Děkuji
Odpověď   Dobrý den, doporučuji pokládku rovně spáru na spáru,užší stranou k delší zdi chodby. Stejně i u kuchyně. Dlažba je velmi pěkná a pro zvýraznění podlahy můžete kombinovat v chodbě š. 1,75m uprostřed světlejší/tmavší pruh nebo uprostřed každý druhý .
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu...manžel pokládal dlažbu v chodbě na starou dlažbu, ale ty nové dlaždice nám prostě nedrží ): vždycky to nalepí a ty dlaždice jsou duté, že jdou sundat. Vyzkoušeli jsme různá lepidla a už opravdu nevímě ): Moc děkuji :)
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě Vám ve specializované prodejně doporučí lepidlo vhodné k lepení dlažby na dlažby. Např.: SCHÖNOX PFK - Lepidlo Profi-Flex. Hydraulicky tuhnoucí lepidlo. Ale konkrétní zkušenosti nemám.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu...manžel pokládal dlažbu v chodbě na starou dlažbu, ale ty nové dlaždice nám prostě nedrží ): vždycky to nalepí a ty dlaždice jsou duté, že jdou sundat. Vyzkoušeli jsme různá lepidla a už opravdu nevímě ): Moc děkuji :)
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě Vám ve specializované prodejně doporučí lepidlo vhodné k lepení dlažby na dlažby. Např.: SCHÖNOX PFK - Lepidlo Profi-Flex. Hydraulicky tuhnoucí lepidlo. Ale konkrétní zkušenosti nemám.
Dotaz   Dobrý den.Dostavujeme rodinný dům a začínámm řešit interiér /zatím halu,dveře a schodiště/.Zvolila jsem všude dveře Quadro od firmy Sapeli /dýha buk/,zděné schodiště bude obloženo také v odstínu buk a do vstupní haly, která je velká 10m2 /obdél.tvar/ jsem vybrala dlaždičky /33,3x33,3/ od Raka-Titus /nejtmavší odstín/.Ráda bych znala váš názor,zda volba dlažby je dobrá.Chtěla bych totiž jelikož budou světlé dveře a schodiště tou tmavší barvou dlažby to trošku odrazit.Pokud ano, můžete mi prosím ještě poradit,zda dlažbu položit na šikmo,nebo rovně a následně jaký volit odstín malby a nábytku do vstupní haly.Zda byste volila jiný odstín nebo druh dlažby samozřejmě přijmu ráda vaši radu.Děkuji
Odpověď   Dobrý den, hala je poměrně velká a tato dlažba bude vhodná. osobně mám raději jednoduché linie takže pokládka rovně pro detail můžete zvolit úzkou borduru po obvodu druhé dlaždice ve světlejším odstínu. Malba spíše neutrální světle kouřová , nábytek bez dezénu dřeva lakovaný nebo DTD lamino v odstínech např. 515 PE Kronospan světle béžovo oranžová.
Dotaz   Dobrý den, mám vybranou kuchyni od f.Hanák, v bílém laku lesk. Jaký odstín byste volil u prac. desky v provedení corian ? A jaký obklad ? Sklo Lacobel se mi zdá k lesklé bílé kuchyni příliš lesku. Zvažuji skleněnou mozaiku či keramické dlaždice - jaké byste doporučili ? Dlažba v kuchyni je smetanová 80 x 40, navazuje obýv.prostor dřevěná podlaha tmavá (ořech). Děkuji
Odpověď   Dobry den Osobne by se mi libila tmavsi deska Corianu - pozor nevolte jednolity odstin, je na nem vse videt. Na obklad bych zvolil kombinaci Vami navrhovanych materialu. Napr. za varnou deskou bych udelal sklenenou mozaiku v pasu pres digestor, tento motiv bych jeste jednou nekde zopakoval a zbytek bych volil Lacobel. Prilisneho lesku bych se nebal.
Dotaz   Dobrý den,poprosil bych vás o radu, jak správně pokládat dlažbu formátu 30x60, aby to bylo pěkné? Jakou spáru? Zda rovně a sledovat delší stranu místnosti? Zda další řadu začínat vždy v polovině vedlejší dlaždice? A případně ještě dotaz - kam se hodí formát 30x60 a kam naopak 30x30? Děkuji.
Odpověď   :-)
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně výmalby obývacího pokoje. Nábytek i podlaha jsou v barvě olše. Sedačka je oranžovo-okrová. Barvou chci pokoj oživit. Zelenou barvu do obýváku nechci. Ještě potřebuji poradit ohledně chodby. Je dost tmavá a má tvar T. Dlaždice jsou bílé, hodně žíhané středně hnědou. Nábytek je světlý. Děkuji
Odpověď   Dobry den Myslim, ze by mohla byt hezka cihlova - i v casti v tmavsim odstinu. Chodbu vymalujte svetlou "svezi" malbou - napr. zlutavou, kremovou
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jaký zvolit obklad za kuchyňskou linku,dlažbu mám Rako Zebrano krémové, linka je spodní díly z ořechu dijon/není tak tmavý/ i korpus je totožný,pracovní plocha je bílá,horní skříňky bílá leská v kombinaci s hliníkovými prosklenými dvířky,malba oranžová.Obklad za linku chci také ze série RAko Zebrano a nevím zda pouze krémové lesklé dlaždice a nebo je prokládat oranžovými pásky.Díky moc za radu a přeji hezký den.
Odpověď   Dobry den V jednoduchosti je krasa, takze bych pouzil variantu bez pasku
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně výmalby obývacího pokoje. Nábytek i podlaha jsou v barvě olše. Sedačka je oranžovo-okrová. Barvou chci pokoj oživit. Zelenou barvu do obýváku nechci. Ještě potřebuji poradit ohledně chodby. Je dost tmavá a má tvar T. Dlaždice jsou bílé, hodně žíhané středně hnědou. Nábytek je světlý. Děkuji
Odpověď   Dobry den Myslim, ze by mohla byt hezka cihlova - i v casti v tmavsim odstinu. Chodbu vymalujte svetlou "svezi" malbou - napr. zlutavou, kremovou
Dotaz   Dobrý den. Můžete mi prosím poradit jakou zvolit barvu spár ke dlažbě Andalusie-Rako-prostřední odstín a k dlažbě a obkladům Denim-Rako-béžová barva.Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Volil bych klasiku - podlaha manhatan a steny bila. Lepe vyniknou vlastni dlazdice
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu: kuchyň společně s obývákem, v kuch. koutu dlaždice, v obývac. koutu ořech, lze korpus kuchyňské linky ořech a s čím kombinovat? a lze skleněný obklad kuchyn. linky kombinovat se skleněným stolem s Lacobel deskou - stůl bude nalepen na ostrůvek. Co myslíte ?
Odpověď   Dobry den Osobne se mi sklaneny obklad libi. To, ze stul bude tez skleneny, beru jako plus. Pouziti vicekrat stejneho materialu je prinos
Dotaz   Dobrý den. Co říkáte na tuto kombinaci, hodí se to k sobě? Korpus kuchyně s pracovní deskou mám v barvě kalvádos, k tomu krémové skříňky. Volila jsem světlou plovoucí podlahu jak v kuchyni, tak v obývacím pokoji (tyto dvě místnosti jsou propojené). Naproti kuchyni jsou stěny vymalovány světle žlutou barvou a stůl je kulatý skleněný. Obývací část je ořechová s krémovými dvířky, stoleček skleněný a sedačka čokoládová. (Může být stěna v barvě wenge se skleněnými dvířky?) Za sedačkou je vanilková tapeta, naproti za stěnou je výmalba také čokoládová nebo krémová, ostatní stěny jsou bílé. Bude interiér hezký? A jak vymalovat chodbu, kde bude plovoucí podlaha ve stejné barvě jako v kuchyni a obývací části a schody z dlaždiček ve stejné barvě jako podlaha? Nebo stačí bílá výmalba a palubky? Moc děkuji za rady, P.
Odpověď   Dobrý den, interiér kuchyně i obývacího pokoje je plný odstínů hnědé a béžové, a tím velice elegantní. Také je správné, že jste zvolila jednotnou podlahu do celého propojeného prostoru. Ke kalvadosu v teplých barvách bych volil nábytek v obýváku spíše wenge než ořech. Co se týče chodby, zkuste ji vymalovat světle žlutou a schody sladit co nejvíce s dekorem okolní podlahy.
Dotaz   Dobrý den, už jste mi několikrát poradili a já vám tímto děkuji. Ještě bych si potřebovala něco ujasnit. Kuchyň bude vypadat takto: korpus a pracovní deska kalvados, skříňky smetanové. Obývací pokoj je ve stejné místnosti – podlaha je z přírodního dubu, v kuchyni máme cihlové dlaždice. Jaký byste mi poradili nábytek v obývací části? Také se máme snažit kupovat kalvados? Nebo může být i jiné dřevo? Jaká by se hodila výmalba? Chci kulatý, asi skleněný jídelní stůl a určitě skleněný do obýváku. Zařizujeme naše první bydlení, tak chci mít vše hezké. Děkuji za odpovědi.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kombinace přírodního dubu na podlaze a kalvadosu na kuchyňské lince není bohužel zrovna vhodná. Určitě bych volila podlahu v odlišném dekoru, např. javor, jasan, třešeň či buk. Může být i dub bělený. K tomu by poté byl hezký nábytek opět v calvadosu, třešni nebo makasaru. Záleží na odstínu podlahy. K tmavší se hodí spíš světlý nábytek a k světlé tmavý. Stěny bych poté vymalovala v jemných smetanových, vanilkových až olivových odstínech.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s výběrem barev u kuchyňské linky. Bude stát v místnosti 1+kk. V místnosti je plovoucí podlaha od firmy EGGER EU 3130 buk rustikal. Nevím jak sladit barvu korpusu, dvířek, pracovní desky a desky za linkou (nechci dlaždice). V lince budou vestavmé spotřebiče v nerezu ( dřez, mikrovlnka, elektrický sporák, sklokeramická varná deska, komínová digestoř-kombinace nerez a sklo). V horní části linky budou 2 prosklené skříňky s výklopným systémém otvírání. Uvažovala jsem o nějakém barevném provedení. Dále bych potřebovala poradit, jak vymalovat tuto místnost (5,4 x 3,5 m), aby to ladilo s barvou linky a podlahy. Děkuji Dáša.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych korpus linky v barvě šedé popř. antracitové a k tomu bílá lesklá dvířka. Pracovní desku se zádovou deskou v odstínu buku. K tomu výmalbu v odstínu cappucino a čokoláda. Popř. doplňky v bordó barvě.
Dotaz   Dobrý den, pořád přemýšlím jakou mám zvolit pracovní desku na kuchyňské lince. Skříňky jsou z buku a dvířka vanilka a dubová dýha (je toho moc, ale dvířka chci měnit později). Kuchyň je ale součástí obývacího pokoje. Ve kterém je nábytek bílý, výmalba béžová a za nábytkem se vyskytuje na každé straně část tmavě hnědé (ta výmalba je nádech té tmavě hnědé, ale vypadá jak béžová :-)). Podlaha v kuchyni i obývacím pokoji je světlá, dubová dýha a na zemi malý tmavě hnědý koberec. Sedací souprava oranžová, ale ta bude muset vydržet ještě tak rok kvůli malým dětem. Pak by se mi líbila béžová. Popravdě také řeším jídelní stůl, který je na rozmezí kuchyně a obýváku. V obývacím pokoji mám již bílý pracovní stůl, tudíž by bílá byla už moc. Uvažuji o ořechu (šla by k tmavě hnědém koberci i výmalbě). Pracovní deska v ořechu už by byla moc překombinovaná,a ani by se nehodila, tak nevím... Trochu jsem přemýšlela o bílém kameni ??? Také bych tam chtěla nějakou veselou barvu, zelenou !! Třeba jako nástěnný panel za linku. Mám tam dlaždice, ale kdyby šel dát nějaký panel na dlaždice nebo jestli trh nabízí nějaký samolepící dlaždice ??? (prostě bych to chtěla jen překrýt a nechce se mi je vymlátit :-)). Zelená pracovní deska, to by bylo už asi moc ? Nevím jestli je to srozumitelné, je to nakonec více dotazů, ale budu vděčná za každou radu. Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych obnovu kuchyňské linky např. samolepicí fólií v dekoru dubu a bílých dvířek popř. ořechu a bílých dvířek. Pracovní deska a deska zádová v jemné béžové popř. bílé. Jídelní stůl volte dubový popř. ořechový. Např. www.hornschuch.cz nebo www.tapety-folie.cz
Dotaz   Dobry den, ráda bych Vás poprosila o radu, jak vymalovat novou předsíň. Jde o obdélníkovou místnost o ploše 16m2, která nemá vlastní okno a ústí do ní šestero dveří v dekoru přírodního buku. Všechny dveře kromě vstupních mají částečný skleněný průhled, kterým jde do předsíně trochu světla. Na zemi je dlažba http://www.rako.cz/cz/dlazdice/147-essencia-lappato/3845 délkou položená na šířku místnosti, aby ji opticky rozšířila. Vybrali jsme nábytek v dekoru ořechu (viz přiloženy obrázek). Nábytku je více, tento obrázek posílám pouze pro přiblížení dekoru. Přemyslíme o zelené nebo žluté výmalbě. Základním parametrem je to, aby barva předsíň zesvětlila a zútulnila. Jaký odstín žluté a zelené byste nám doporučili? Předem velmi děkuji, Alena Šašková.
Odpověď   Dobrý den přeji. Na menší plochy doporučuji vanilkovou, na větší limetkovou.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jak barevně namalovat krb v obývacím pokoji a popřípadě do jaké barevné kombinace ladit obývák a kuchyň. Krb máme v žule světlé, kolem krbové vložky je zlatý rámeček, na podlaze dlaždice - imitace dřeva, barva třešeň. Obývací pokoj je otevřen z jedné strany do chodby (dveře tam nejsou, jen dubové zárubně) a z druhé do kuchyně. (Rovněž dveře nejsou, je tam jen větší otvor se zárubní (dub), cca 3 m, kuchyň je laděna do třešně.) A z kuchyně je rovněž otvor, zárubně cca 3m do chodby. Vše je otevřeno. Podlaha chodby, předsíně a kuchyně je světlá dlažba. Zárubně, schodiště, dveře jsou rovněž dubové. Plastová okna jsou zevnitř bílá. Jedná se o novostavbu, takže zatím nábytek nemáme. V příloze Vám zasílám foto krbu. (Ještě bych měla dodat, že jsme krb již namalovali na barevno, ale nějak nám to neladí.) Preferovala bych přírodní odstíny, možná hnědou. V případě nějakých nejasností se na mne obraťte. Děkuji za radu a odpověď.
Odpověď   Dobrý den, zkuste zvolit světlou až středně šedivou barvu na krb a jemnou světle zelenou výmalbu ostatních stěn. Myslím, že navíc s designovou tapetou na jedné nebo dvou stěnách bude otevřený prostor velmi pěkný. Doporučuji prohlédnout si nabídku na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás zdvořile o radu. Máme omylem nainstalovaná okna v celém domku v barvě tmavého teaku, což nám bohužel narušilo celý plán. Nevíme si rady s barvou dlaždiček na stěnu a dlažby v kuchyni, která by měla pokračovat okolo krbu v obýváku a také s barvou linolea nebo PVC a dveří SAPELI v obýváku. Máme objednanou kuchyň v barvě olše, spotřebiče nerez, deska v barvách bílá, šedá, černá. Kuchyň a obývák jsou propojeny. Okna v kuchyni jsou na sever a západ, v obýváku jsou proti sobě na východ a západ. Linka ve tvaru U u severního okna. Prosíme, zda je to jen trochu možné, o brzkou odpověď. Moc Vám děkuji za ochotu!
Odpověď   Dobry den Osobne bych zvolil jednotnou podlahu v celem obytnem prostoru s kuchyni. Zadnou dlazbu ani PVC. Obklad za linkou zvolte v ramci kuchyne - jako pracovni deska. Tmavsi podlaha bude lepsi (orech) a dvere zvolte v druhe drevine jako kuchynska linka - v olsi
Dotaz   Dobrý den, rekonstruujeme byt a mimo jiné plánujeme kuchyni ve starofrancouzském stylu. Myslela jsem na barvu skříněk v barvě calvados, pracovní desku v jemné pískové barvě a krémové obložení stěn za kuchyní (jsou to úzké obdélníkové dlaždice s bordurami, na kterých jsou napsány názvy francouzských vín). Nevím, jestli na podlahu dát stejný vzor, nebo spíše použít styl staré dlažby. Prosím, poraďte, čím ještě doplnit kuchyň nebo jak to vše sladit, aby dojem starofrancouzské kuchyně byl co nejdokonalejší. Mám měděnou troubu (jakoby starou), digestoř a úchytky bych myslela v patině. Děkuji mnohokrát.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše představa zní zajímavě a vypadá sladěně. Podlahu bych volila v dekoru a barvě podobné obkladům za linkou. Výmalbu doporučuji v jemném vanilkovo-béžovém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor na typ obkladu na stěnu za sklokeramickou desku kuchyňského koutu v obýváku(25 m2). Stěně bude dominovat pouze komínová digestoř skleněná. Skleněný obklad na přiloženém obrázku sice ladí, ale působí poněkud chladně a sterilně. Obývák je ve starém pražském činžovním domě a bude zařízen minimalisticky lehkým nábytkem s designem středně tmavého dřeva, kuchyňská linka taktéž. Zajímal by mě Váš názor na použití matného velkoformátového keramického obkladu v nějakém světlém tónu (zeď je proti oknům) event s jemným dekorem ve struktuře, s minimálními spárami, nebo možnosti použití jiných materiálů vhodných za varnou desku. Děkuji Vám za Váš názor. Daniela
Odpověď   Dobrý den, prostor bych prosvětli barvami. Místo obkladu můžete také použít barevné sklo lacobel, za varnou desku v kalené podobě. Lacobel lze použít v barevné stupnici RAL, takže si zcela jistě vyberete. Velkoformátové dlaždice jsou zajímavé spíše na podlaze, místo obkladu bych je použil, pouze v případě barevně výrané kuchyňské linky.
Dotaz   Dobrý den, rekonstruuji byt ve starém domě. Původní dubové parkety budeme bělit Osmo-white snow, v hale a kuchyni budou z 10% černé a z 90 % bílé dlaždice, na zdech bílá (spíš šedobílá) stěrka. Uvažuji o tom, že bych okna, zárubně a dvoukřídlé dveře v bytě natřela tyrkysovou barvou. Nebude to moc divoké? Byt je spíše tmavší (je tam málo světla), a tak ho chci rozsvítit. Děkuji za Váš názor, Lucie.
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději bych dveře ponechala v neutrální bílé barvě, aby se prostor mohl častěji obměňovat barevnou výmalbou. Stěny můžete volit na některých částech v tyrkysové barvě. Tak se prostor oživí, ale do budoucna zůstane čistý a bude poměrně snadné jej pomocí barev obměnit.
Dotaz   Dobrý den, máme kuchyň spojenou s obývákem.Kuchyn je v olši, dlaždice do červena,v obýváku je podlaha třešeň. Vymalováno je do oranžova. Do obýváku bych chtěla nábytek v bříze a zkusit vymalovat alespon jednu stěnu červenou. Jaká barva sedačky by měla být a hodí se vůbec toto všechno k sobě?Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, Váš interiér je plný teplých barev, zcela jsitě se k sobě hodí, ale jako další akcent bych již použil barvu, která je mezi sebou propojí a výsledek příjemně ucelí. K těmto barvám velmi hezky sedí krémová, smetanová barva, zkuste ji např. na sedačku. Výmalba v odstínu kávy nebo capuccina bude velmi vhodná.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně zádveří. Vchodové dveře máme v dekoru zlatý dub (světlík je po pravé straně a nad dveřmi). Dnes lituji, že jsem si nenechala udělat vnitřní stranu bílou, ale výměna již není možná. Dále mají následovat dveře do haly se skleněnou výplní - nevím, v jaké barvě je zvolit. V hale jsou celkem šestery dveře v barvě javor, kterými se chodí do pokojů. V zádveří budou dvoje dveře, vestavná skříň, věšák a botník. Proto vás prosím o radu, zda mám zvolit oboje dveře v dekoru zlatý dub a z druhé strany nechat udělat javor, nebo jestli dekor javor zvolit již v zádveří, s tím, že každé budou jiné. Vestavnou skříň bych si představovala z mléčného skla s tmavou aplikací uprostřed, jen proužek podobný zlatému dubu nebo také dekor javor. Na podlahu chci dlažbu krémové barvy, možná místy ozvláštněnou tmavými dlaždicemi. Prosím o radu, jak řešit takto malé zádveří (má asi 250x230 cm), aby nebylo moc tmavé a opticky se nezmenšilo. S pozdravem a velkými díky Dědourková.
Odpověď   Dobrý den, volil bych nedřevěný dekor dveří. Skleněné dveře z mléčného skla satinato budou vhodným řešením, který prostor příjemně oživí a prosvětlí.
Dotaz   Dobry den, prosim o radu, jakou barvu omitky zvolit k barve strechy oranzova a okna hneda(mozna malinko mahagonova). Jeste prosim jestli by bylo vhodne oblozeni z dlazdic, a jakym zpusobem. Dům je takova dlouha nudle. Dekuji moc. Marikova
Odpověď   Dobry den Ja myslim, ze neutralni hnedo zluta bude spravne. Co se tyce oblozeni dlazdicemi - myslite-li klasicke, to by se mi nelibilo, myslite-li licovky, zalezi jake a kde vsude. Ale spise bych je nepouzival. Nebo pouze jako sokl.
Dotaz   Dobrý den, můj dotaz se týká dlažby, kterou máme ve všech společných místnostech - kuchyni, obýváku, chodbě, sociálním zařízení. Jelikož jsme si vybrali hodně světlou dlažbu - dá se říci téměř bílou a ještě do kuchyně a obýváku lesklou, tak je na tom vidět doopravdy každé smítko. Teď nevím, co s tím, každý den musím několikrát uklízet. Přemýšlela jsem, zda by bylo možné na to položit nějaké slabé linoleum, ale bojím se nerovností a spár, které jsou mezi jednotlivými dlaždicemi, že po čase začnou vystupovat. Jelikož máme všude podlahové vytápění, koberce nemáme téměř nikde. Prosím, co byste mi poradili, abychom nemuseli vše předělávat. Na vykopání a položení nové dlažby již nejsou peníze. Nevím, zda třeba neexistuje nějaký nátěr, který by bylo možné použít. Děkuji za rady.
Odpověď   Dobrý den, zvolte spíše menší lokální koberce. Linoleum nebo marmoleum není vhodné, obrysy dlažby se na něm časem protlačí a výsledný efekt nebude hezký.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně použití barev v obývacím pokoji. Podlaha je dřevěná Hevea, sedačka má cihlovou barvu se žlutým vzorem. Na protější straně bude nábytek a černá krbová kamna zřejmě s dlaždicemi. Nevím však, jakou barvu zvolit. Místnost je světlá, má 20m2. Jakou barvu použít pro výmalbu a jaký dekor pro nábytek? Líbí se mi série Besta Ikea. Jak vymalovat pokoj, který bude sloužit jako pracovna + pokoj pro hosty? Přehoz přes pohovku je černý, z nábytku máme zatím jen psací stůl v dekoru bříza. Ještě přibude knihovna a šatní skříň. Pokoj též světlý, plocha 20m2. Děkuji předem za ochotu a Váš čas.
Odpověď   Dobrý den, co se týče pracovny, volil bych žlutohnědý či žlutozelený odstín, který půjde ke světlému dřevu i k závěsům. V obývacím pokoji máte velmi mnoho variant, takže záleží hlavně na Vašem pocitu a vkusu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného sladění podlah a dveří. Byt má rozlohu cca 54 m2, jde o 2 plus KK, dobře prosvětlený (z obou pokojů přístup na terasu, jedna celá stěna vždy francouzské okno). Ráda bych ho opticky zvětšila volbou světlého základu: podlahy budou dřevěné plovoucí, vybrala jsem dekor jasan (podlaha Barlinek,viz odkaz http://www.barlinek.com.pl/Produkty-cs/deska-barlinecka/katalog-produktow/rada-classic/olej/jesion-family-3-lamelki-cs). Tato podlaha by byla v obou pokojích (obývací a ložnice) jednotná. V části obývacího pokoje, určeného pro kuchyňský kout, stejně jako v předsíni a na podlaze v koupelně, by měly být položeny dlaždice (Rako travertin béžová, viz odkaz http://www.bagno.cz/rako-travertin-dlazba-bezova-30x30-cm.html).Je vhodné přidat k uvedené kombinaci ještě světlé jasanové dveře SAPELI (plné - do komory a koupelny, a prosklené - do ložnice a obývacího pokoje - se sklem SATINO bílé)? Nebo je to již příliš světlá a nevýrazná kombinace a chtělo by to něco kontrastnějšího? Co doporučujete? Světlý základ, který by měl opticky zvětšit malý byt, plánuji doplnit výraznějším pojetím stěn (výrazná tapeta nebo výmalba) a nábytkem v tmavším odstínu. Byl by k popsané variantě (jasan - travertin béžová) vhodný svou strukturou např.ořech (viz kuchyně Oresi Samoa - http://www.kuchyne-oresi.cz/kuchyne/fotogalerie-kuchyni/kuchynska-linka-samoa.php). Předem Vám moc děkuji za Váš názor.
Odpověď   Dobrý den, osobně preferuji jednotnou podlahu v celém interiéru. Tedy stejnou v pokojích, v kuchyni i předsíni či chodbě. K Vámi vybrané světlé podlaze bych volil kontrastnější dveře včetně křídla. Do koupelny doporučuji dveře s klima úpravou od SAPELI, které jsou připraveny pro vlhké prostory a jejich povrchová úprava může být libovolná, včetně dýhy. Do ložnice jsou praktické zvukově-izolační dveře.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu týkající se komplexního sladění interiéru kuchyně s obývacím pokojem a otevřeným schodištěm do prvního patra formou otevřeného prostoru ve tvaru L (orientované od východu až po západ) v právě realizovaném rodinném domě. Kuchyň bude klasická, vyrobená v imitaci buku ve tvaru L, schodiště v kombinaci buku, zábradlí ocelové (barvu si mohu vybrat) a dveře ve světlém buku. Nevím, jakou barvu a rozměr mám použít pro kuchyňské obklady a kuchyňskou dlažbu v závislosti na barvě a vzoru linolea, které přijde do obývacího pokoje včetně schodiště. Nebo použít linoleum také do kuchyně? Nábytek ještě nemám žádný koupený. A nakonec - jakou barvu byste doporučil na vymalování? Děkuji a přeji pěkný den, Tom.
Odpověď   Dobrý den, určitě bych volil jednotnou podlahu jak v obývacím pokoji, tak kuchyni. Obklad za kuchyňskou linku může být nejen keramický. Když keramický, tak spíše dlaždice pro co nejmenší spáry. Skleněný obklad je též hezký, nebo můžete zvolit stejný jako materiál desky.
Dotaz   Dobrý den! Máme dlaždice ve vzoru šachovnice položené nakoso. Kuchyňská linka bude Ikea Stät krémově bílá, pracovní deska dubová, přístroje černé, za digestoří obložení z lícových cihliček. Doplňky jsou proutěné a černé, jedna volná stěna červená. Mají být další zdi bílé, nebo krémové? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit bílou výmalbu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění barev v kuchyni.Okno a dveře jsou bílé,kuchyňská linka spodní skříňky šedé vysoký lesk,horní skříňky pomerančové vysoký lesk.Jakou barevnou kombinaci mám zvolit pro dlažbu,dlaždice,prac.desku.Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jemné světle šedé až bílé obklady a dlažbu. Pracovní desku můžete volit ve zhledu titan, nebo beton.
Dotaz   Dobrý den, myslíte, že je vhodné v menší koupelně bez okna kombinovat lapované(bílé) a nelapované(tmavěšedé) dlaždice? Nevím, jestli na podlahu taktéž lapovanou dlažbu, není příliš kluzká? Díky za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit na pdolaze tmavý obklad a popř. také na vaně zbytek světlý. Podlahu můžete doplnit protiskluzovou jednobarevnou předložkou popř. předložkou z teakového dřeva.
Dotaz   Můžete mi prosím zaslat vzor obkladu jak píšete (světlejší studenější odstín víc do šedé či bílé barvy)? A jaku barvu sedačky zvolit k nábytku barvy trešně? A co výmalba, jaká se hodí k nábytku v dekoru trešně? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu volte v cappucinové. http://www.bigtile.cz/dlazba-venice nebo http://koupelna24.cz/produkt-Podlahove_OPOCZNO_Gres_Damasco_cappuccino_dlazdice_29_7x29_7-1058-2,128.html
Dotaz   Dobrý den, máme obývací pokoj s kk 28m2,v obývací části bude laminátová plovoucí podlaha javor,pod kuch.koutem bychom chtěli PVC.Prosím o radu,hodí se k sobě tyto dva materiály a pokud ano,v jaké barvě a vzoru (jednobarevný, dlaždice..)? Děkuji Jana
Odpověď   Dobrý den přeji. Moc bych tyto dvě varianty k sobě nedala. A pokud ano pak bych volila nedřevěný dekor PVC ale spíš šedobéžový dekor.
Dotaz   Dávají se dnes dlaždičky do celé koupelny nebo se vydlaždičkovávají jen nezbytné plochy a některé stěny/části stěn se nechávají bez dlaždiček (např. část stěny kolem wc a bidetu s dlaždičkami a stěna nad nimi se jen vymaluje). Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Dnes je možné vše... Můžete ale kombinovat dlažbu s malbou, prostor bude zajímavější.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o názor na rozmístění koupelny o velikosti 2 m x 2,864 m ve srubovém domě. Koupelna bude samozřejmě obložená dlažbou - zvažuji využití mozaikových čtverečků v kombinaci s velkými dlaždicemi (20x30 cm). Nečekaně jsme se ze čtyřčlenné rodiny rozrůstáme na pětičlenou a tak jsme se vrhli na dokončení rodinného domu - srubového (roubenkového) typu. Abysme dostali dispozici 5+1, byli jsme nuceni lehce zúžit koupelnu, která má v současnosti cca 2x2,864 m. V původním návrhu nebylo počítáno se sprchovým koutem, ale kvůli většímu počtu členů v rodině je tam již nezbytností, stejně tak jako druhé (visací) WC v koupelně. Vana je již zakoupená - 170x110 cm. V příloze zasílám pět návrhů rozmístění, které by bylo dispozičně možné. Dveře se otevírají ven, okno je přes šířku místnosti vyklápěcí zespodu. Mohla bych Vás požádat o Váš názor, které z rozmístění by bylo nejlepší - nejlogičtější, nejúspornější na prostor a nejpříjemnější na obývání, ale i vkusné? :-) Děkuji mnohokrát a jsem s přáním krásných dní,Soňa Bendová
Odpověď   Dobrý den přeji. Nejlepšími řešeními jsou varianty jedna a dvě, kdy je sprychový kout umístěn vedle dveří a vana proti ním. Mezi nimi bych umístila pračku nebo toaletu a naproti umyvadlo s úložnými prostory. Toaleta pod oknem by byla vhodná kvůli odvětrávání ale vzhledem k odpadům by byla lepší varianta s toaletou mezi vanou a sprchovým koutem. U této varianty je také dobrá možnost odkládání svršků na toaletu, nebo pračku před vstupem do vany či sprchy. Volila bych také tyto varianty z toho důvodu aby bylo možné otevírat okno. U dalších variant by byl s tímto větší problém. Vzhledem k početné rodině, bych uvažovala o větším umyvadle se dvěmi kohoutky, nebo o dvou klasických umyvadlech vedle sebe. S podzravem Zuzana Matelová
Dotaz   V bytě 3+1 je v kuchyni a ob. pokoji lam.pl. podlaha (buk parkety). Na obyvák navazuje chodba a na ní další pokoje.Je lepší nechat v ostatních místnostech stejný vzor nebo jsou do chodby lepší dlaždice?Jaký nábytek se případně k bukové podlaze hodí?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch do celého obytného prostoru stejnou pdolahu. K buku můžete volit nábytek světlý z břízy nebo výraznější v třešni, meranu popř. ořechu.
Dotaz   posílám úpravu skla ..může tak být??
Odpověď   Dobrý den přeji. Myslela jsem spíš velkoformátový lacobel, ne obklad v klasickém rastru, a nádech spíš tlumenější zelené. http://www.sanita.cz/zbozi/73163-611-143-sklenena-dlazdice-Lacobel-zeleny-15x15-cm
Dotaz   Hezký den, ještě jednou.moc děkuji za radu k bílé leské lince v malém obýváku zvolit limetkovou výmalbu a šedou sedačku, ještě prosím jakou pracovní desku k bílé lince zvolit, za linkou budou velkoformátové, bezespárové tm. šedé lesklé dlaždice.Děkuj
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych šedou pracovní desku.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych se zeptat,pokud máme velké okno(dvojkřídlo) v koupelně a pod ním má být vana. Je lepší jí přisadit (rohovou nebo rovnou) nebo samostatně stojící.A zda dát dlaždice až ke stropu.Ja tam i sprchový kout.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Obklad můžete volit jen do výšky sprchového koutu. Vanu z raktic hlediska bych volila rovnou a přisazenou. Samostatná by byla také možná ale nevím, jak máte dispozičně koupelnu velkou.
Dotaz   Dobrý den,doporučujete v koupelně ve sprch. koutu vaničku nebo jen dlaždice s odtokem v přízemí a v patře (asi nevýhoda protečení).A co masážní panel?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jen dlažbu i s masážním panelem.
Dotaz   Dobrý den, máme dlažbu 30,5 x 61 cm - do chodby, koupelen, na wc, ale nevíme, jak ji položit - jaký vzor. Záchod má šířku 110 cm, tam se nám na šířku vejde jedna celá dlaždice a zbytek budou ořezy. To se nám úplně nelíbí - jaké jsou jiné možnosti?
Odpověď   Dobrý den přeji. Když zvolíte uprostřed spáru na toaletě ořežou se dvě dlaždice které se zprátí jen částečně.
Dotaz   Prosím, mohla byste mi to víc vysvětlit s tou spárou? Nepochopila jsem to. Nevím ani, zda dlažbu uspořádat - na šířku či délku, jako cihly nebo za sebou. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte ji za sebou a jelikož je dlažba myslím na šířku 60 a šířka toalety 110 pak tedy každé dlaždice odřežete 10cm a uprostřed místnosti Vám vyjde spára až k toaletě. Volte ji na šířku za sebou tak aby opticky prostor dlažba rozšiřovala.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu ohledně podlahy do koupelny. Obklady Rako Mikado-bílé a červené dlaždice+červená mozaika. Velikost tvar široké "L" 4,7 m2, bílý obklad až ke stropu,dole asi 4-5 pásů červené,vana mozaika, jakou podlahu a spáry? mocnechci bílou
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte podlahu bílou která přechází na stěny.
Dotaz   Dobrý den,máme kuchyň spojenou s obýv.pokojem,rozdělen bude ostrůvkem,máme v plánu plovoucí podlahu,jen nevíme,jestli je to dobrý nápad i do kuchyně nebo tam dát nějaký jiný materiál?dlaždice mi příjdou moc studené,děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila do celého prostoru kvalitní pvc či lépe vinyl.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu malby v kuchyni. Kuchyň je lamino třešeň,dlaždice.Nyní mám do béžova výmalbu-viz foto.Díky Z.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dobrý den odstín je volen již nyní příjemně, Osobně bych jej ale volila spíš v tónu více do šedého odstínu či khaki nádechu tak aby se teplý dekor nábytku zvýraznil.
Dotaz   Dobrý den,koupelna bude mít dlaždice hnědé-imitaceDřeva,jakéBySe k tomu hodily dveře,když další místnost je chodba kde budou podlahy šedé? Připadá mi zvláštní mít ze strany chodby hnědé dveře a nebo z koupelnové části dveře ladící k šedému vinylu
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dveře neutrální šeé či bílé popř. dekor dřeva ale pak tak aby to ladilo i v ostatních místnostech.
Dotaz   Dobrý den, prosím jaký dřevěný stůl+židle se hodí k nové světle javorové podlaze (přijde na ty dlaždice)?Jaké další dřevo pro nábytek se dá k takové podlaze a velmi tmavému stropu kombinovat? Prostor má málo světla.Strop zůstane,kuchyň bude nová.Díky
Odpověď   Dobrý den přeji. můžete volit světlý nábytek v javoru akombinace s ořechem či bílým leskem. Nebo dubový nábytek v kombinaci s bílou.
Dotaz   Kuchyň chceme spojit s obýv. pokojem.Okna máme bílá. Kuchyň bude bílý lesk, pracovní deska mocca (antracit) i místo dlaždiček.Chtěla bych teplejší dojem. Nevím jakou mám dát barvu kuchyň. stolu, sedačky, obývací stěny, podlahy, dveří a malby. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedačku antracitovou podlahu např. výrazný dub kouřový nebo jasan. Obklad či omyvatelnou barvu nebo lacobel na linku bych volila v odstínu limetky, orchidea apod. Dveře bílé nebo v dekoru podlahy. Malba v odstínu obkladu s jemným šedým nádechem.
Dotaz   Dobrý den, ještě jsem se chtěla zeptat, co doporučujete na výplně plotových polí (dřevěné plotovky, kovové nebo plastové plotovky v dekoru dřeva) a ještě terasu (zámkovku, dlaždice v dekoru kamene nebo dřevěnou). Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Každý materiál má svě pro a proti. Osobně bych uvažovala o woodplasticu, který je bezúdržbový. Dřevo je krásný materiál ale údržba je vždy náročná. Na terasu taktéž.
Dotaz   Dobrý den, máme novostavbu a chceme si nechat udělat kuchyň na míru ve tvaru U. Dominantou místnosti je uprostřed bílé okno a bílá malba. Rozhodujeme se pro bílý lesk jak dole tak nahoře, tmavá deska spíše černá a v sobě má bílé skvrnky a místo dlaždiček stejný materiál jako bude pracovní deska. Korpus by byl jasan. Myslíte že to bude hezká kombinace? Nebude to moc sterilní? A používají se v kuchyni ještě dlaždičky? Případně do jaké barvy byste je ladila? Děkuji. Markéta
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych šla do podlahy vynilové, která je vhodná také do kuchyní v dekoru wenge popř. světlé dřevo jako na korpusu linky.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu týkající se řešení kuchyně a obýváku. Pokusím se vše nějak shrnout. 1. Jde o kuchyň s obývákem v jedné místnosti. Podlaha je zde laminátová buková(buk Orlando),dveře podýhované bukové, francouzská eurookna smrková namořená do hnědočervené až oranžovo-cihlové barvy. Světla je dostatek. 2. Místnost je asi necelých 28 m2. 3. Mně se moc nechce do tmavých barev kuchyně a obýváku , aby se pocitově nezmenšil prostor a působilo to odlehčeně. Muž má rád dřevo a bílé stěny. Pocitově já mám raději na malém prostoru nábytek světlejší než podlahu. 4. Muž by rád nejen dřevěný obývák, ale i kuchyň. Mně by stačil pouze dřevěný obývák. 5.Rámečky určitě jednoduché. 6.Dřevo bych určitě chtěla případně bělit, aby časem netmavlo. 7.Naše varianty se ve finále se zúžily na dub, buk, jasan - nevím, co je nejmenší zlo. Případně v kombinaci s umělými dvířky kuchyně(spíše v neutrálních barvách-vanilka,kafe,...) 8.Muž má korpusy hotové(dub bordolino přírodní od firmy Egger) i nachystáno na dubová dřevěná dvířka, která chtěl pouze voskovat. Myslela jsem si, že bělený dub bude kompromis nás obou, ale něco mi na tom nesedí. Mylím se? 9. Mám pocit, že jasan nebo buk by byl lepší. Muž se bojí přebukování. Mně by se líbila i kombinace bukový obývák a bukové korpusy v kuchyni a barevná dvířka, nebo jasanová verze všeho. Dokonce jsem přemýšlela o bordó kuchyni nebo o bílé kuchyni v kombinaci dřevěnými korpusy použitými v obýváku. 10. S ohledem na nás a bez ohledu na nás - coby si nám poradila? Co by se hodilo k té naší bukové podlaze. Navíc musíme domyslet i pracovní desku a místo dlaždiček zadní desku. 11. Muž prý už přistoupí téměř na vše, ale do šedivých korpusů prý ne, tak nevím. Předem velmi děkuji, Dlouhá.
Odpověď   Dobrý den přeji. Trochu se v dotazu ztrácím Ale jestli to chápu již máte dubové korpusy, rozhodně bych k buku nevolila dub přírodní ale max. dub bělený i deální by byl jasan v kombinaci s bukem (či dekoru oken). Zádovoud esku a také pracovní bych volila smetanovou. Výmalbu jemnou cappucinovou popř. v kombinaci s čokoládovou.
Dotaz   Dobrý den, v koupelně 5 m2 budeme mít dlaždice 30x60 cm. Vypadají lépe čáry svislé (za umyvadlem, kolem vany)či vodorovné (3. a 4. dlaždice odspodu)? Co myslíte o kombinaci bílá-taupe či béžová-taupe? Ne šedá a antracit. Děkuji a zdravím.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych raději bílou.
Dotaz   Dobrý den, v koupelně 5 m2 budeme mít dlaždice 30x60 cm. Vypadají lépe čáry z dlaždic tmavší barvy svislé (za umyvadlem, kolem vany)či vodorovné (3. a 4. dlaždice odspodu)? Děkuji a zdravím.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych rozhodně variantu 1.
Dotaz   Moc děkuji za rady a ještě se zeptám z čeho volit zádovou desku,jaký formát třeba dlaždiček k prov.stylu kuchyně,nebo co nejlépe zvolit,cihle...?A ještě volit bílou digestoř s lemem ve stejném dekoru dřeva,nebo raději schovanou ve skříňce?
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně mám raději digestoře schované. Popř u provance bílou s lemem dvířek. Obklad bílý, smetanový, šedý formát spíš menších obkladů. Osobně ale preferuji co nejméně spár ideálně bezespár.
Dotaz   Dobrý den.Prosím o radu jakou barvu a velikost dlaždiček vybrat na toale tu bez okna,velikost 180x100 a zda bude pěkné položit na stěnu za wc stejný obkld jako je na podlaze.Prozatím hrubá stavba,interiér se ponese v duchu-vintage/moderní styl.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte obklad v rozměru 10x30cm béžová.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře