Pragointerier

okna - dřevěná okna

Dotaz   Dobrý den, chystáme se zařizovat nový domek a nevíme si rady s barevným sladěním interiéru. Rádi bychom tmavou dřevěnou podlahu v obývacím prostoru (nejlépe ořech) + dveře ořech a k tomu kombinaci světlé dlažby v kuchyňském koutě. Problém je, že máme světle hnědá dřevěná okna (odstín kiefer - meranti) a nejsme si jisti, zda námi navržená kombinace podlahy a dveří půjde dohromady s okny. Děkuji moc za radu. Martina
Odpověď   Dobrý den, myslím, že si můžeme dovolit použít ořech v kombinaci s bílou. Výsledek je velice efektní a čistý. Okna bych v tomto případě poněkud potlačila použitím japonských vertikálních žaluzií ( např. v nabídce IKEA) o šířce 60cm v odstínech mléčné a hnědé. A nebo je možné použít odstín barvy oken na doplňcích a detailech v interiéru.
Dotaz   Dobrý den! Prosím o radu v případě dokončení interiéru. V celkově rekonstruovaném rodinném domě máme dřevěná okna v barvě severská modrá. Na podlaze je převážně šedá jemně strukturovaná dlažba a nábytek je zrestaurovaný(počátek 19.století - spíše selský - jednoduché motivy) v barvě tmavý ořech, kuchyňská linka rustikální, jednoduchá v barvě ořech. V interiéru jsou zapracovány staré trámy (stáří je přiznáno) a konstrukce zimní zahrady jsou trámy borovice přírodní. Potřebuji najít vhodnou dřevinu a model dveří. Líbí se nám javor i ořech, ale mám strach, že by bylo příliš tmavého dřeva. Navíc schody budou zřejmě z buku. Dveře mě zaujaly tenga, swing, tarugo. Malba na stěnách je v současnosti v kuchyni olivově zelená, v jídelně světlá káva + bílá. Děkuji předem za váš názor. S pozdravem Kučerová.
Odpověď   Dobrý den, ve výběru dveří doporučuji spíše klasické provedení, což splňuje typ Swing. Dveře Tarugo a Tenga jsou spíše vhodné do moderních interiérů. Při volbě materiálu se přikláním ke světlému odstínu. Ořech se řadí do zemitých odstínů a borovice je naopak teplá červenožlutá. Za předpokladu, že zimní zahrada je oddělená okny provedení severská modrá a plná zeleň, bych do interiéru volila z materiálů javor, bříza, eventuelně bělený dub. V případě použití skleněných výplní pak sklo čiré, jestliže je použité i u kuchyňské linky.

Dotaz   Hezký den, prosím o radu při výběru interiérových dveří SAPELI, kuchyňské linky a malby stěn v propojeném obývacím pokoji. V kuchyni máme laminátovou podlahu, odstín teak a dřevěná okna (dřevo smrk, odstín dub). Dům je novostavba, na chodbách je dlažba Rako. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, v kombinaci teak, dub a slonová kost Loft je vhodné volit dveře např. SAPELI typ Note (světlejší varianta jasan, sytější dub). Kuchyň např. HANÁK NÁBYTEK, typ Imperiál, rubínově červená. Malba ve smetanové. Část zdi, případně dělící panel obývací části může být v rubínově červené. Detaily jsou patrné v příloze.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Stavím dům a chtěl bych dřevěná okna, barva tmavě hnědá, zbarvená do červena (asi mahagon) a nevím, jak je sladit s podlahou, interiérovými dveřmi a nábytkem se sedačkou.
Odpověď  

Dobrý den, při volbě odstínu mahagon na okna je vhodné použít ho i na vstupní dveře. V interiéru pak můžete volit světlejší odstín, např. třešeň nebo olši na podlahu a dveře. Nábytek pak můžete volit ještě o stupeň světlejší, např. buk, nebo z výběru UNI barev, např. smetanová, béžová nebo šedivá. Při vytvoření tohoto teplého základu je možné pak kombinovat barvy na stěnách a čalouněných částech v teplých odstínech červená, oranžová nebo studených - ledová modrá, olivově zelená. U použití studených odstínů bude interiér odlehčený a vzdušnější.

Dotaz   Dobrý den, paní inženýrko, před týdnem jsme si nechali v panelovém domě vyměnit okna za plastová. Po zapravení zedníkem jsme asi dva dny intenzivně topili a větrali. V bytě je ale pořád vlhko a z oken jde studený chlad. Nad námi nájemník netopí vedle nás je prázdný byt, takže vytápíme studené zdi. Nejhorší je vlhko v bytě, které jsme předtím neměli, takže lituji, že jsme vyměnili stará dřevěná okna. Co byste mi radila, abychom nemuseli pořád jen naplno topit a větrat a větrat. Jsem už z toho nešťstná, děkuji.
Odpověď  

Dobry den, o odpověď na Váš dotaz jsme požádali odborníka v prvém slova smyslu,a to ředitele společnosti WINPRO – pana Pavla Petřeka: Problematika vlhkosti v bytech nebo domech je dost často kombinací několika věcí najednou. Velice častou příčinou vlhkosti je způsob, jakým je dům či byt užíván. Záleží na stáří oken. Stará okna, která netěsní, tak ta řeší tento problém sama, za obyvatele, neboť větrají sama od sebe. Lidé svojí činností, způsobem života a užíváním bytu nebo domu vytváří velké množství vlhkosti - vaření, květiny, provoz koupelny, akvárium, spánek v uzavřené místnosti apod.... Navíc spousta věcí v místnostech – jakými jsou záclony, závěsy, koberce, stěny či dřevěné prvky v interiéru do sebe absorbuji vlhkost. Jak už jsem zmínil – stará okna toto vše samovolně odváděla z domu či bytu ven. Po výměně nových a těsných oken tato jejich samovolná funkce mizí. Pokud je v místnostech nadbytek vlhkosti, tak na povrchu termoizolačních skel se vlhkost můře vysrážet v kapky vody a skla se začnou z vnitřní strany rosit. Běžné je rosení zejména v zimním období, kdy klesají teploty hlouběji pod bod mrazu, ale jeho výše by neměla být vyšší cca 5 cm od zasklívací lišty.
Obecně zvýšená vlhkost z důvodu provedených zednických prací trvá i několik týdnů. Vždy záleží na tom, jak byl velký rozsah zednických oprav. U nových rodinných domů může trvat "odvod" vlhkosti rok i déle.

Doporučuji tento postup:
- nadále intenzivně větrat (v zimním ročním období bývá vlhko i venku, takže větrání nemá běžný účinek)
- změřit výšku relativní vlhkosti v místnostech (standardně by se měla pohybovat do 60 % relativní vlhkosti)

Pokud by Váš problém přetrvával déle jak 4-6 týdnů, je potřeba začít hledat zdroje vlhkosti v bytě. Chce to skutečně trpělivost dva nebo tři dny není doba na vyřčení jakéhokoliv závěru.

Dotaz   Dobrý den, prosím vás o radu. Stavíme rodinný dům, jsme ve fázi hrubé stavby.Vybrali jsme si dřevěná okna v odstínu teak. Dále jsem si vyhlédla předběžně kuchyň s jídelním stolem v odstínu světlejší třešeň. Nevím však, v jakém odstínu by měly být dveře a plovoucí podlaha. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, můžeme se držet teplé barevnosti a volit podlahu v provedení buk široká prkna a dveře buk s horizontální orientací textury. Další možností je podlaha i dveře v provedení teak nebo jeho imitace. Světlejší třešeň nám pak bude prostor probarvovat do lehce červeného odstínu.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit. Máme byt ve starším domě, takže při zařizování obývacího pokoje musíme vycházet ze stávajícího: renovované bukové parkety, bílá dřevěná okna a dveře, pokoj velikosti 30m2 a výška stropů 3,1 m. Chtěla bych spíš světlý nábytek. Neměl by nesplývat s podlahou a vyšší knihovnu (abychom využili výšku) ale zároveň by se neměl pokoj nenatahovat. Pokoj je orientovaný jižně, ale sluníčko sem i tak nedosáhne celý den. Jaké barvy stěn a případně kusového koberce tedy použít? Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, dle Vašeho popisu se jedná o starší zástavbu, která byla typická právě vyššími stropy místností, než mají dnešní byty. Pokoj bude působit teple pouze pokud zvolíte barvy teplých tónů. Světlá výška přes 3m působí sama o sobě dost chladně, proto jsou v podstatě dvě možnosti, jak prostor vyřešit. Buď snížíte světlou výšku místnosti zavěšeným sádrokartonovým podhledem na přijatelnější úroveň 2,65m (pokud to samozřejmě půjde např. ve vztahu k okenním otvorům) :o). Méně náročná varianta je pokoj vymalovat již zmíněnými teplými barvami v sytějším tónu na jednu dominantní stěnu, např. oranžovou, či žlutou. Nebál bych se ani cihlově červené (která určitě k bukové podlaze vynikne) a současně vybavit interiér světlým nábytkem - bříza, javor v kombinaci např. dř. Zebrano. Díky tomu nedojde k jednolitosti prostoru. Barvu při této výšce místnosti nedotahujte až ke stropu, ale ponechte 20 cm bílý pruh, čímž pokoj opticky snížíte. Na zbylé stěny použijte barvu ve světlejším odstínu, než bude barva hlavní.

Dotaz   Hezký den, moc Vás prosím o radu barevného sladění interiéru (dveře, podlahy, vymalování, popř. nábytek) v novostavbě rod. domku. Co se týče podlah, mám na rozmyšlenou pouze necelý týden, tak snad se Vaší odpovědi dočkám dříve, než udělám nějakou chybu. Namontovaná jsou již dřevěná okna (odstín teak-tmavá červenohnědá, až do fialova). Zádveří a vstupní chodba je úzká, s menším oknem. Dlažbu zatím nemám vybranou. Ve vstupní chodbě budou dveře na WC. Dále budou dveře, které oddělují vstupní část chodby od části chodby v obytném prostoru. Na chodbě v obytném prostoru budou dveře do komory. Následuje schodiště, obložené přírodním kamenem (barvu kamene nemáme vybranou). Naproti schodišti je velký oblouk, kterým se vstupuje do otevřeného prostoru. Přímo Naproti oblouku bude jídelna (cca 2,8 x 2,5) s oknem. Napravo od jídelny bude kuchyň (cca 2,8 x 2,8) taktéž s oknem. Kuchyňská linka-zatím není, ale chci tvar U, barva spodních skříněk calvados, horních skříněk javor horský+sklo mléčné(mám dát i nějakou skříňku v nerez rámečku se sklem - podlouhlé výklopné?). Jedno rameno celé v barvě horský javor- v té části nebude pracovní deska. Pracovní desku ještě nemám vybranou. Podlahu v kuchyni mám vybranou PVC Novilux Structura 5407 (jakoby směs drobounkých kamínků v barvách zelená, bílá, červená..). Nalevo od jídelny se velkým obloukem vchází do obýváku (cca 7x4). Z jídelny jsou vidět terasová okna na delší stěně. Celková délka oken cca 3,5 m (jídelna s OP tvoří L). Na protější stěně oken bude krb, asi uprostřed stěny, částečně obložený kamenem. Podlaha do chodby, jídelny a obýváku je již koupená - plovoucí laminát Tarkett Eden Mořská táva Zen č.8039121 (barva je velice světlá, od světle smetanové, s prvky hnědými. Podlaha je, myslím si, vzhledově jemná. Sedačku, alespoň prozatím (časem bude nová), máme rohovou, tmavě modrou. Nábytek si představuji v podobě jednoduché nízké skřínky pod TV, nějaké police (typ Ikea) a závěsné skříňky, ale nevím jakou barvu? Místnosti bych chtěla vymalovat v barvách oranžová, zelená, žlutá-ještě nejsem rozhodnutá a ráda si nechám poradit. V 1. patře se nachází koupelna a 3 pokoje. V každém pokoji jsou zkosené stropy - podkroví, 1 okno balkónové+ v dětském pokoji navíc střešní okno. Na chodbě je taktéž plovoucí laminát Tarket - mořská tráva světlá. V pokojích chci ale jinou podlahu, ovšem nevím si rady. Hodila by se Quick step dub – narůžovělý, selské prkno? Nebo javor? Ten se mi zdá ale dosti mdlý? V dětském pokoji 4leté holčičky chci vymalovat růžovou a žlutou, se zelenými doplňky (police, boxy na hračky z Ikea...). Absolutně si nevím rady s odstínem DVEŘÍ. Moc Vás prosím o pomoc se sladěním a velmi Vám děkuji, Iveta.
Odpověď  

Dobrý den přeji.
Doufám, že jsem si podle Vašeho popisu dostatečně ujasnila Vaše představy a uspořádání rodinného domu. Bez dalších informativních fotografií a bez půdorysu pouze odhaduji a mnohdy mohou být mé představy odlišné od skutečnosti a doufám, že mé rady nebudou kvůli tomu scestné. Co se týká výběru plovoucí podlahy, je velice zajímavá a nadčasová volba dezénu mořské trávy. K tomuto odstínu se hodí velká škála barev, ale také dřeva. Co se týká kuchyně: Váš popis vybraného PVC neodpovídá obrázkům na internetu, pokud je to opravdu typ NOVILUX STRUCTURAL 5407 - spíše meruňkový odstín (vašemu popisu spíše odpovídá typ 5404), pak bych jej k výběru linky nedoporučovala. Je to další odstín teplé barvy, který by nemusel ladit ke spodním skříňkám z calvadosu (záleží ale na skutečnosti, než na obrázku z internetu). Odstín 5404 je jistě bližší zvolené plovoucí podlaze a calvadosu (nejsem si ovšem jistá oním narůžovělým nádechem). Volila bych spíše světlejší typ podlahy, vycházející z odstínu zmiňovaného javoru.
Samozřejmě je zde také možnost ponechat PVC v tomto odstínu, který může zajímavě kontrastovat na navazující plovoucí podlahu, ale pak změnit kuchyňskou linku, ve světlém odstínu. Vaše představa kuchyňské linky nejspíš vychází z dnešního rozšířeného trendu použití calvadosu a také navazuje na barvu oken. Kombinace se světlým javorem je zajímavá volba - já bych všem již další prvek, jakým je hliníkový rámeček kolem skleněné výplně, nepřidávala. Samozřejmě vše závisí na konkrétním návrhu linky v daném prostoru (s tím Vám nejlépe pomohou v kuchyňském studiu, které bude mít k dispozici více vstupních údajů). Jestli jsem také pochopila správně, pak jedno rameno linky (bez pracovní desky) je částí, kde se bude nacházet lednička, spížová skříň, popř. trouba s mikrovlnkou… Volba světlejšího javoru je jistě správná, prostor se neztemní a nezmenší.
Ke světlé podlaze v obývacím pokoji můžete použít opět světlý nábytek s výraznou výmalbou za ním (temně oranžová - cihlová). A výrazným kusovým kobercem v podobném tónu jako výmalba. Nebo nábytek v kombinaci zebrano se světlými lesklými dvířky (smetanová) a výmalbou decentnější smetana, popř. výrazná malba stěny zemito - oranžová (viz. obr. v článku o barvách na www.umimeudělatdomov.cz ). Vždy bych volila jednu výraznou stěnu, popř. dvě kratší protilehlé.
Dveře bych volila v kombinaci javor, třešeň (třešeň načervenalé tmavší dřevo - k oknům), javor bych doporučila k podlaze. Firma SAPELI vyrábí dveře ALEGRO, kde jsou použity tyto dva druhy dýhy. Zárubně bych volila v dýze třešně a dveřní křídlo světlé (javor) s proužky třešňové dýhy. Dlažbu a obklad schodiště bych volila v antracitové barvě (břidlice). Ta by tvořila zajímavý tmavší kontrast ke světlé podlaze a dveřím - je to barva neutrální, i když temná, nicméně nadčasová a moderní. Nábytek u vstupu volte opět světlý (javor, bříza). Výmalba smetanová a podle velikosti prostoru možno použít pozitivní oranžovou barvu za věšákovou stěnu, pokud ji budete mít. Také záleží na obkladech na toaletě.
Co se týká výběru plovoucí podlahy do pokojů v prvním patře: nebála bych se ani jedné varianty. Prkna country od quick-stepu jsou velká a prostor opticky zvětší. Narůžovělý tón přírodně lakovaných dubových prken je příjemný do růžového dětského pokoje. Na druhou stranu, pokud je to pokoj menší, a předpokládám, že zde umístíte nějaký kusový koberec, aby si děti mohly hrát na zemi, pak volba pro Vás "mdlejšího" javoru je vhodnější, neboť jeho struktura, ač výrazná, není tak proměnlivá jako u dubu. Javor působí trochu teplejším dojmem a pokoj by mohl více prosvětlit.
Volbu také zohledňuji k navrženému typu dveří ALEGRO.
Kombinace k němu zvolené doplňkové jarní, zelené barvy je dobrou volbou. Na stěnu bych volila zmiňovanou růžovou s kombinací zelených doplňků. Sytě žlutou barvu bych sem již nepřidávala, jedině šikminu bych vymalovala světlejším odstínem vanilkové (nebo světle růžové), tak aby strop nepůsobil těžkým dojmem. Růžovou doporučuji rovněž ve dvou sytostech, delší strany výraznější a kratší (předpokládám s dveřmi a vstupem na balkon) světlejší - tyto stěny by opět mohly být vanilkové. Samozřejmě tmavší odstíny prostor zmenšují a světlejší zvětšují. Záleží na rozměrech místností a umístění nábytku. Také můžete použít jarní zelenou jako výmalbu s růžovou a nábytek světlý (bříza, javor). Zajímavý příklad: http://didlinka-d.blog.cz/0708/muj-novy-pokoj. Ve vašem případě by se nevolila trojúhelníková výmalba, spíše horizontální (pod šikminou zelená).

Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor k výběru dekoru laminátové podlahy a nábytku. V RD máme dřevěná okna a parapety v odstínu pšeničné zlato (xyladecor), dveře a zárubně v téže barvě. Líbí se nám podlaha dekor přírodní bambus a nábytek ještě vůbec nevíme. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Odstín dřeva v barvě pšeničného zlata je odstín teplý, medový. Zajisté k němu můžete volit světlou podlahu - bambusovou přírodní nebo popřípadě nalakovanou do obdobného odstínu. Také můžete volit barvu podlahy v odstínu světlá třešeň či javor. Nábytek doporučuji z třešně nebo světlého javoru, jasanu, mohla by být také bříza. K tomu pak doporučuji výraznější odstín výmalby, a to v zemitých odstínech.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Do svého rodinného domu (novostavby) jsme si vybrali dveře od SAPELI - Tenga, model 15, třešeň. Dřevěná okna máme v odstínu kaštan a nábytek do téměř všech pokojů v odstínu tabák/bílá (f. dřevotvar). Dá se k výše uvedeným komponentům vybrat vhodná podlaha? Bude moderní, bílá s pracovní deskou technistone (stále jsme se nerozhodli pro žádnou barvu) propojená s jídelnou a obývacím pokojem. V těchto prostorech bude dlažba (máme podlahové vytápění). Jaká plovoucí podlaha by se hodila do ostatních prostor? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, rozhodně bych na podlahu použil dřevinu, která je již v interiéru použitá. Asi by mohl být vhodný kaštan. Desku stolu bych vzhledem k bílé barvě kuchyňské linky volil do černa až tmavě šeda.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou barvu dveří zvolit. Máme dřevěná okna v odstínu kaštan, ale je to hodně podobné třešeni. Parapety a dřevěné plovoucí podlahy jsou také v odstínu třešeň. Líbila by se mi rovnoletá dýha, která opticky rozšíří dveře. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit dveře opět v dýze třešně v kombinaci s třešní americkou, která má výraznější kresbu. Vybírejte z nabídky Sapeli (LOTOS, NOTE, TENGA).

Dotaz   Prosím, kde mám sehnat kondicionér na dřevěná okna Holzbalsam? Jsem z Kladna. Děkuji mnohokrát.
Odpověď  

Dobrý den. Omlouvám se, ale nevím - zkuste se zeptat výrobce.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, jak sladit barvy. Máme dřevěná okna v barvě "Dunkelbraun" (tmavě hnědá, skoro až do mahagonova). Vůbec si nevím rady, jaké dát parapety - ve stejném odstínu? Je možné k těmto oknům dát do obývacího pokoje a ložnice dubovou nebo bambusovou podlahu? Nebo parapety také v barvě dubu? V ložnici máme dubovou postel a komodu. Lze položit i dubovou podlahu, nebo raději zvolit tmavší odstín? A šlo by vymalovat stěny (alespoň některé) tmavě olivovou barvou (spíše do šeda)? A poslední dotaz ohledně fasády: máme domek s plochou střechou, půdorys do L (delší strana obytná, kratší hala), přízemí a jedno patro. Je možné vzhledem k barvě oken sladit fasádu např. ve dvou odstínech šedozelené, olivové? Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, barev se vůbec nebojte. To, že máte tmavé hnědá okna, není vodítkem. Parapet bych volil dubový. Vámi popisované kombinace se mi líbí, dokážu si to pěkně představit.

Dotaz   Naše dřevěná okna mají barvu tmavší zlatý dub. Jakou barvu plovoucí laminátové podlahy máme zvolit, pokud budeme mít dubové schodiště v kombinaci nerez. Nábytek chceme tmavší, třeba i v kombinaci se světlým lakem. Chceme jednoduchý moderní interiér. Děkuji za rady.Z draví M.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila opět v dubu a nábytek ořech nebo wenge v kombinaci s bílým lakem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc se sladěním barev při zařizování domečku. Kuchyň a obývák jsou v jednom celku, dřevěná okna jsou barvy třešeň (možná trochu světlejší). Nábytek v obýváku lamino olše, sedací souprava olše s jemným sivě-krémovým kostkovaným potahem. Kuchyň má být nedřevěná bledá-vanilková, nebo sloní kost s tmavou deskou. Jelikož nábytek v obýváku je bledý, uvažujeme o tmavších dřevěných parketách, tmavší podlaze v kuchyni a o tmavé desce. Dveře v domě jsme chtěli v dekoru lamino dub. Jaké byste nám poradili doplňkové barvy? Máme dávat v celém domě stejnou barvu dřevěné podlahy? V ložnici máme nábytek v buku. Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, tmavší podlaha je dobrý nápad. Volil bych ořech, a to v celém interiéru včetně kuchyně. Doplňkové barvy, to je těžká otázka. Zkuste se podívat po tapetách (k lokálnímu nalepení) nebo po nálepkách. Oboje velmi pozvedne interiér.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme novostavbu: na podlaze je dubová průmyslová mozaika, dřevěná okna máme v dekoru zlatý dub, výmalba je bílá. V podstatě skoro celá jedna stěna je prosklená, je tam tedy hodně světla. Můj dotaz se týká kuchyně:korpus bude lesklý v odstínu slonová kost, pracovní deska černý kámen, obklad nejspíš sklo. Zdá se vám to vhodné? Jak opticky oddělit vrchní skřínky ve slonové kosti od bílé výmalby? Nebo mám zvolit jinou barvu kuchyně? Také prosím o radu, jaké by měly být vnitřní dveře v domě. Dub by byl asi dost fádní, že? Děkuji mnohokrát, Irena.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře zvolte opět v dubu, tím se prostor sjednotí a bude elegantnější. Další kusy nábytku mohou být v jiných odstínech a dezénech, kuchyňská linka je možná světlá. Výmalbu poté můžete volit výraznou cihlovou, tyrkysovou nebo limetkově zelenou. Tím se interiér oživí. Tuto výmalbu můžete použít i v jiné části domu v kombinaci se smetanovou či světle šedou.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji radu ohledně dveří a nábytku. Již jste mi na podobný dotaz odpověděli, ale bohužel výběr dekoru dveří byl omezen, ptám se tedy znovu. Máme tmavě šedou dlažbu 30x60 a mahagonová dřevěná okna. Poradili jste mi dveře americký ořech, ale já vybrala teak CPL u Sapeli, jelikož vámi doporučený dekor nebyl u daných dveří k dostání. Je teak v pořádku? Ještě mohu volbu změnit. Pak jsem se chtěla zeptat, zdali musím zvolit stejné dřevo na kuchyň (teak), nebo jestli může být kuchyň v jiném dekoru dřeva (přála bych si kombinaci bílý lesk a dřevo lesk). Raději bych volila světlejší odstín. Mám se držet teaku, nebo mohu ještě přidat do interiéru nový odstín? Děkuji moc a přeji hezký den, Petra.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila kuchyňskou linku v kombinaci teak a bílý lak. Pokud ale chcete dodat ještě další dřevinu, bylo by možné použít světlý javor nebo jasan. Záleží na firmě, která by kuchyň dodávala, každopádně volte odstín s nádechem do růžova.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou barvu kuchyňské linky mám vybrat do kuchyně. V ní je žlutá výmalba, oranžovohnědá dlažba Rako atrium a dřevěná okna kalvados. Původně jsme chtěli kuchyň v dýze kalvados,ale nyní vidím, že by to bylo moc tmavé. Byla by možná kuchyň v bílé lesklé barvě s tmavě šedou deskou umělý kámen? Obývák bude mít bílou koženou sedačku.
Odpověď  

Dobrý den, zkuste ponechat vysoký lesk a šedivou barvu, pouze zvolte krémovou na čela skřínek a středně šedivou na korpusy a pracovní desku. Horní skřínky také můžete odlehčit sklem (hezké bude třeba satinato v hliníkovém rámu). V obývacím prostoru můžete bílou sedačku zpestřit světle zelenými doplňky - polštářky nebo místním kobercem s vysokým vlasem.

Dotaz   ještě bych se ráda zeptala,jakou barvu fasády by jste volila,když máme antracitovou střechu Tondach a dřevěná okna. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, osobně mám ráda nové kombinace barev na fasádách čili jiné než okr, žlutá a meruňka. K antracitové střeše můžete použít odstíny šedivé světlé . Fasádu pak zvýrazní okna dřevěná pěkný je odstín vlašský ořech. Je ale důležité jak velký a členitý je rodinný dům. Tento odstín se může použít v kombinbaci s částečným obkladem např. cembonitovými deskami.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při výběru odstínu podlahy a nábytku v obývacím pokoji (40m2). Dveře Masonite budou v odstínu buk, dřevěná okna jsou v odstínu třešeň. Přemýšlela jsem o laminátové podlaze Quickstep přírodní buk nebo dub, je vhodný? Nebo zvolit tmavší odstín? Jakou barvu na stěny? Přemýšlela jsem o žluté, budeme mít modrou sedací soupravu. Dále si nevím rady s malbou na stěnu v kuchyni, ta je propojená a plynule přechází do obývacího pokoje. Máme raději zachovat stejnou barvu? Nebo zvolit větší barevný kontrast? Jaký by byl nejvhodnější? Kuchyň bude v kombinaci buk + stříbrná. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, kombinace buk dveře , okna a podlaha třešeň bude v 40m2 nejvhodnější. Držíme se teplých načervenalých odstínu v základu při doplnění modré a odstínu oranžové se dostáváme do podzimních barev. Modrá alespoň dva odstíny - ostružinověmodrá až modrofialová, broskvověrůžová a oranžová v detailu např. polštáře. Žlutou bych k této kombinaci nedoporučovala kombinace výrazných barev je velice odvážná a musí se volit s citem.
Dotaz   Děkuji za odpověď ohledně linky. Bílá linka, dřevěná okna, dlažbu jste doporučila Sandstone. Když podlaha Sandstone bude přecházet v dubovou (dřevěnou) podlahu, jak si lze potom představit zbytek interiéru obýv. pokoje? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, doporučuji vidět tento typ dlažby in natura. K dubové podlaze bude velmi vhodná. Interiér obývací části lze pak řešit výrazněji a to např. na nábytku použít odstín oken nebo můžete jít až do sytých čokoládových odstínů při moderním designu.Tato barevná kombinace se může doplnit o odstín oranžový , který je v dlažbě.
Dotaz   Dobry den, pani architektko,sice jsem stejny dotaz dala i do poradny, kvuli rychlejsi odpovedi vyuzivam i chatu. Potrebuji poradit se spravnou volbou interierovych dveri.Jedna se o rekonstrukci bytu s nizkou vyskou stropu (pouze 2,45m). Mistnosti jsou male (27, 17 a 15m2), ale svetle (velka drevena okna v barve kastanu). V celem byte je na podlaze polozena prumyslova mozaika teak osetrena voskovym olejem.Nektere dvere jsou v nikach, takze oblozkove zarubne nejdou pouzit, kovove zarubne jsou zatim natreny hnedou barvou v odstinu oken. Steny jsou bile. Do obytne kuchyne, kde je nejvic dveri jsme zvolili kuchynskou linku v matnem laku - dvirka i korpusy dle NCS S 1002 Y 50R (bila kava), pracovni deska a pult cerna zula. Linka ma pouze spodni skrinky a polovysoke krine, ktere jsou hned vedle dveri. Plne dvere budou zcela hladke a prosklene podobne jako jsou SWING od Sapeli, ale s mensi plochou skla na vysku a se skrytou zasklivaci listou (kontraprofil). Chteli jsme poridit lakovane dvere ve stejnem odstinu jako je kuchynska linka, ale vyrobce pouziva pouze stupnici RAL, ktera stejny odstin nema, pouze priblizny 9001, prip.9002.Co byte mi, prosim, radila? Pokusit se o zcela stejny odstin nebo staci podobny nebo zvolit uplne jinou barvu (prosim uvedte cislo RAL), prip. dyhu (jakou)? Moc prosim o Vas odborny nazor. Dekuji.
Odpověď   Dobrý den, jenom skráceně doporučuji spíše stupňovat barevnost daného odstínu sladit barevnost dveří s bílou kávou. Stupňování můžete vyjádřit odstínem základ bílá káva dveře křídlo sytější, kovové zárubně nejsytější . V takto malém prostoru bych doporučovala UNI barvu RAL. Tento odstín , který uvádíte vyzní proti Teaku velmi vzdušně a lehce. Pro dobarvení prostoru pak můžete volit studené nebi teplé odstíny. Osobně teď dávám hodně šancí temné fialové v detailu na části zdi.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor k výběru dekoru laminátové podlahy a nábytku. V RD máme dřevěná okna a parapety v odstínu pšeničné zlato (xyladecor), dveře a zárubně v téže barvě. Líbí se nám podlaha dekor přírodní bambus a nábytek ještě vůbec nevíme. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Na tento dotaz jsem již odpovídala - odpověď naleznete v poradně.
Dotaz   Dobrý den, máme antracitová dřevěná okna a dřevěnou podlahu s dekorem amerického ořechu. Jakou barvu??? nebo povrch volit na vnitřní parapety. Moc děkuji za Váš tip.
Odpověď   Dobry den Pouzil bych opet antracit, ale o neco svetlejsi nez okna.
Dotaz   Přeji hezký den, ráda bych poprosila o radu jakou barvu obkladů a dlažeb do koupelny. Máme koupelnu 210 cm na 198 cm, na kratší straně je dřevěné okno ve výšce 95 cm, barva pinie, šířka 70 na výšku 140 cm, dveře dub Sapeli tarugo. Ráda bych tmavou barvu, např. jako je Marazzi tandem - http://www.marazzi.es/web/dettaglioMinimali.do?minimaleId=19416&serieDettaglioId=203 Myslíte, že je to vhodná volba na takto relativně malý prostor? Ráda bych aby vše působilo nadčasově, tuto koupelnu budu využívat pouze já a manžel. Nebo bude světlejší barva lepší? Např. zase Marazzi http://www.marazzi.es/web/dettaglioMinimali.do?minimaleId=19417&serieDettaglioId=203 Případně tmavou a světlou zkombinovat? Děkuji moc. Jarka
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych kombinaci těchto odstínů. Můžete zesvětlit jen jistou část koupelny - vana, okolí umyvadla.
Dotaz   Dobrý den. Můžete mi poradit,kde bych mohla koupit krásný dřevěný žaluzie?Máme dřevěná okna tmavší zlatý dub a podlahu bělený dub ve všech místnostech v domě+dlažby převážně hnědé.Mám volit barvu žaluzií stejnou jako odstín oken nebo kontrast?Máme v novostavbě tabé tři francouzská okna.Tam zamýšlím římské rolety.Mám volit stejný odstín jako budou dřevěné žaluzie nebo kontrast?Můžete mi pomoct zastínění sladit a doporučit,kde mám nakupovat?Nebo doporučíte jiný typ zastínění?Děkuji za rady.
Odpověď   Dobry den Co se tyce dekoraci oken - obratte se na nas www.POINTshop.cz nebo primo na kolegyni ema.turnerova@pointshop.cz
Dotaz   Můžete mi poradit,jak sjednotit obyv.pokoj a kuchyn.Okna jsou tmavý zlatý dub,kuchyn kombinace vanilka-šedá a hnědá dlažba.Na ni navazuje podlaha laminátová bělený dub,která je v obýv.pokoji a v celém domě.V obýváku bude schodiště dubové namořené na ořech také nábytek ořech -bílý lak.Jaký jídelní stůl a židle mám dát do jídelny,kde je podlaha bělený dub,aby se kuchyn a obývák sjednotil?Kuchyn jsem už nechtěla dřevěný dekor,protože v koupelně máme oblad imitace dřeva wenge,samba a máme dřevěná okna a dveře,tak jsem si říkala,že už by dřeva bylo moc.Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych opět ořechový stůl s židlemi se světlými potahy.
Dotaz   V RD máme dřevěna okna oranžovohnědé barvy.Na podlaze bude světlé přírodní marmoleum.Jaké zvolit dveře?Také teplý odstín dřeva?
Odpověď   Dobry den Asi bych volil odstin v kontrastu s podlahou, neco blize k oknum
Dotaz   Dobrý den, rádi bychom vás požádali o radu ohledně barevného sladění oken, podlahy a interiérových dveří v našem novém rozestavěném domě. Co je již dáno a hotovo: 1) Dřevěná okna Verka - barva Afromosia (něco jako třešeň) 2) Kuchyňská linka (nenamontovaná) - horní skříňky vanilka vysoký lesk, dolní skříňky + bar jsou v odstínu slivka (sklady Dušek). Nevíme si rady s barvou podlahy a interiérových dveří. Podlaha dole by měla být z dřevěných dvouvrstvých parket na podlahovém topení a v podkroví asi dubové parkety. Nevíme, jestli máme dveře ladit k oknům a podlahu zvolit světlou. Jeden návrh počítá s dveřmi v dýze třešeň a podlahou dub Object (vybraný bez suků), který je světlejší a lehoulince do červena. Ale opravdu si nejsme jistí. Interiér by měl být v moderním stylu a chceme, aby v něm převažovaly dřevěné prvky. Okna dole jsou veliká a prostory hodně otevřené, obývák sahá až ke střeše, viditelné kleštiny. Předem moc děkujeme za radu, Tomanovi.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych tmavou podlahu v ořechu a k tomu dveře od Sapeli. Do Vašeho interiéru by se dobře hodil typ NOTE nebo LOTOS v dýze třešně nebo švestky polenské. Alternativou by byla světlá podlaha v jasanu, javoru nebo bříze. Dubovou podlahu k oknům a načervenalým dveřím bych nedoporučovala. Dub má totiž odlišný nádech, a pokud není namořen na jiný odstín, k použitým dekorům se nehodí.
Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom vymalovat obývací pokoj. Podlaha je tmavě hnědá, něco jako třešeň, hnědá dřevěná okna a parapety a ve stejné barvě jsou vnitřní dveře a dřevěné obložky v průchodech. Myslela jsem původně na zelenou barvu v kombinaci světle hnědé na krb, ale bojím se aby to nepůsobilo studeně. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete vymalovat limetkově zelenou barvou popř. více žlutozelenou v kombinaci s šedohnědou na krb.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně našeho nového domu. Potřebuji pomoct při výběru dveří, podlahy a celkového barevného ladění, především obývacího pokoje s kuchyňským koutem (cca 55m2). Máme rádi moderní interiéry. Dům bude mít dřevěná okna namořená do světlé barvy (modřín nebo tabák, výrobce Tww), vchodové dveře budou ve stejném provedení. Na fasádě bude jednak přírodní obklad pískovcem a jednak omítka pískové barvy, střecha pak hnědá. Rádi bychom světlé tóny zachovali i v interiéru (cítíme se v nich příjemněji). Laminátové podlahy i dýhované dveře budou v obou patrech domu stejné. Uvažujeme o dveřích Elegant, dýha dub americký, a laminátové podlaze také v dekoru dub, např. dub starý, dub valley nebo dub venice, příp. dub bílý (výrobce Berry Floor). Plánujeme kuchyni ve vysokém bílém lesku, bílou pracovní desku, zástěnu sklo Lacobel bílý/sv. modrý, vysoké skříňky bílý lesk, pro oživení vrchní horizontální skříňky v exotické dýze (např. teak, makasaar), podlaha bílá/světle šedá dlažba (pouze v části kk). Stěna za TV sestavou bude obložena pískovcem, stejně jako fasáda. Výmalba interiéru je zatím bílá. Bude to pěkná kombinace, nebo máme něco změnit? Jak volit další barvy v interiéru - výmalbu, jídelní stůl a židle, sedací soupravu, nábytek pro TV sestavu? Předem velmi děkuji za odpověď. S pozdravem Martina.
Odpověď   Dobrý den přeji, vaše ladění je velice příjemné. Do společného prostoru bych volila nábytek v kombinaci materiálů z kuchyňské linky, tedy bílý lesk a k tomu např. teak. Jídelní stůl v dekoru dřeviny a nábytek pod televizí a na stěnách bílý. Barvu výmalby můžete vybírat z těchto možností: čokoládová, cappuccinová, malinová, olivová, cihlová. Záleží na tom, jakou máte rádi.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Do novostavby rodinného domu jsme si vybrali dřevěná okna v barvě kaštan F011 a bohužel si nevím rady jakou barvu kuchyňské linky, kterou bych ráda v dřevině. A poté nevím zda podlahu a dveře nakombinovat v barvě kaštan.
Odpověď   Dobry den zastavam nazor, ze neni nutne se nejak extreme v interieru zabyvat dekorem oken. Kastan je tmavsi a uz bych ho vice nepouzival. U kychynske linky bych zvazil jeste jednou zda nepouzit nedreveny dekor
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaký odstín použít na dřevěná okna (dřevo je nejspíš smrkové, okna jsou 10 let stará). Potřebuji, aby ladila ke střeše Bramac v červenohnědé barvě. Budeme mít podlahu Quick Step Clasic dub bílý bělený a linku tmavě šedý lesk (z IKEY). Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, nelaďte okna s interiérem. Zaměřte se na fasádu. Já bych preferoval přírodní barvu dřeva.
Dotaz   dobrý den, prosím o radu jakou barvu zvolit na dřevěná okna, aby šla zvenku ke střeše Bramac červenohnědá a uvnitř (kuchyň + obývák) podlaha Quick step dub bílý bělený, kuch. linku plánuji v lesku bílá nebo tmavě šedá. Příp. jaké vnitřní dveře?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych okna v ořechu.
Dotaz   Dobrý den, máme dřevěná okna středně hnědá viz. příloha a ráda bych se zeptala jaký odstín podlahy zvolit k těmto oknům. Podlaha bude vinylová,chtěla bych nějaký světlejší dekor dřeva. Kuchyň plánuji bílou či v bříze. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v dekoru třešně, buku nebo švestky.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit barvy v interiéru. Máme dřevěná okna v barvě teak. Jaké zvolit vnitřní parapety? Podlaha bude smrková dřevěná z palubek. V místností se nacházejí dvě "šibenice"-podpěry. Jedná se o obytné podkroví. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Parapety volte bílé. Nábytek pak v teaku nebo švestce.
Dotaz   Dobrý den,prosíme o radu s laděním interiéru nového RD. Máme podlahu v dezénu bělený dub (Balterio Magnitude 579) a osazená dřevěná okna barva Kaštan - světlý dub (podobné olši nebo třešni). Stěny budou bílé. Jaké máme vybrat dveře a ostatní nábytek?
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře bych volila taktéž v běleném dubu nebo javoru. Nábytek pak volte kontrastní v kaštanu, třešni nebo ořechu.
Dotaz   Dobrý den p.Zuzano, ještě mám dotaz ohledně dveří jakou zvolit barvu, když máme šedá dřevěná okna.V kuchyni plánov. ta dlažba spirit barva tm.šedá až černá a dubová dřevěná podlaha vše jídelna +kuchyň.+ obývák
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dubové dveře.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit barvy v interiéru. Máme dřevěná okna v barvě teak. Jaké zvolit vnitřní parapety? Teď jsou momentálně dřevěné, ale nevíme moření... Podlaha bude smrková dřevěná z palubek. V místností se nacházejí dvě "šibenice"-po
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych parapety v dekoru pdolaha nebo kdyby to nebylo možné pak namořit na dekor oken.
Dotaz   Dobrý den,řešíme propojenou místnost obývacího pokoje s kuchyní.Smrkový trámový strop s palubkami, dubová podlaha,dřevěná okna.Chtěli bychom venkovskou dřevěnou kuchyň do modra či barvy.Jaký byste volila odstín, výmalbu a mareriál dvěří?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře bych ladila do smrkovéh odstínu popř. javor či bříza. Výmalbu pak v odstínu khaki, s cappucinem, či čokoláda s cappucinem.
Dotaz   Dobry den,vRD mame tm. hneda drevena okna,proskl.vstup.dvere i fr.dvere na terasu.Hodi se tmave dvere sapeli fest CPL laminat (plne nebo prosklene?)jake kliky? a svetla vinyl podlaha expona domestic brushed oak?, jaka barva dlazdic k podlaze? Děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych tmavé dveře s prosklením, kliky v nerez dekru. Dlažbu můžete volit šedou či tmavě hnědou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu k výběru dveří do nového 2+kk. V pokojích bude podlaha v odstínu dub country white, v předsíni, komoře i koupelně pak dlažba Rako Concept tmavě hnědá. V pokojích jsou tmavě hnědá dřevěná okna. je možný např. dub americký? dík
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dub americký nebo ořech.
Dotaz   Dobrý den,máme dřevěná okna-třešeň, jelikož jsou v domě malé místnosti, tak jsou barevně velice dominantní.V obýváku máme krbová kamna se šedivým kamenem na bocích,chtěli bychom dřevěnou podlahu,oranžovou sedačku i kuchyň.Jaký nábytek,podlaha?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu bych volila světlou javorovou, jasanovou. K tomu nábytek v třešni.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o rady. Řešíme materiály a barvy v novostavbě - přízemí, patro, plochá střecha. V celém domě jsou dřevěná okna přír.modřín. Užší kuchyni do U s okny na JV a JZ spojuje s obývákem jídelna - franc. okno. Na podlahách bude jak v tomto prostoru, tak na chodbách přír. dub. Nevím, jestli je to k modřínu správná volba, ale museli jsme již rozhodnout a dub je nadčasový, a snad dobře kombinovatelný. Dveře zřejmě dub. Zárubně stejné barvy? Kuch. linka - dvířka bílý lak, nyní v návrhu korpus, prac. deska a celá zadní úzká stěna s oknem (“střílna” J ) dub. Nad tímto oknem digestoř, pod varná deska. Nevím, jestli dub je správná volba, aby ho nebylo moc, a nepůsobil hlavně na té stěně příliš těžce.V barvě korpusu je i krátký bar a z druhé strany “skříň” na lednici. Přemýšlím o jiném dřevu - výrazně tmavším (ořech, wenge) nebo jiný materiál - imitace kamene??? V jakém odstínu? Bojím se, aby při pohledu z jídelny do kuchyně tmavé odstíny nevypadaly těžkopádně…??? Na druhou stranu, světla by mělo být dost. A co dát za linku, pokračování desky? Nemáme horní skříňky, takže obklad půjde jen pod okno (asi 15cm), druhé okno (s digestoří) je výš, vypadlo by to nesouměrně, proto se ta stěna pokryla celá. Jídelní stůl masivní dřevo - opět dub? Co potom nábytek v obýváku? Sedačku máme nyní koženou banánovou, časem až ji děti doničí, pořídíme novou - krémová, hnědá, oranž., zelená. Barvy stěn??? Celkově bych chtěla celý prostor ladit do oranžova - doplňky, některá stěna možná, nyní už mám nějaké doplňky oranžové a smetanové. Nevím, jak kombinovat, aby ladilo všechno, i stávající žlutá sedačka. Předsíň - zádveří - bez oken, troje vnitřní dveře, předsíňová stěna. Dlažba tmavě šedá nebo středně šedá? Vnitřní dveře předpokládám dub, dveře venkovní? Z vnější strany RAL 7016. Z vnitřní stejná nebo jiná? Ložnice - okna modřín, nábytek buk, dveře dub - podlahu jsme objednali javor kanadský. Vím, hrozná kombinace… Ale chodby dub podlaha, dub dveře, nábytek bude stávající… Jaké stěny, doplňky? Dětské pokoje - okna modřín, podlaha Magnum - kolekce creative, šrouby, jeden pokojíček nábytek smrk, druhý budeme zařizovat. Předpokládám také smrk. Hodí se zelená, modrá na stěny, doplňky? Vím, mám moc dotazů, za odpověď děkuji. Hanka
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš dotaz je příliš obsáhlý na online poradnu, špatně se v něm orientuji. Můžete volit kombinaci nábytku dubu, bílého lesku, šedé a popř. ořechu. Zbylé části dotazu mi prosím pošlete emailem, nyní nejsem schopna na vše odpovědět, je zde dnes hodně zájemců o radu.
Dotaz   Dobrý den, budeme mít tmavě hnědá dřevěná okna, kterou dlažbu k tomu vybrat? Do 1. podlaží chceme dlažbu + podlahové topení a druhé patro plovoučku. Dveře dát raději púřírodní dubové nebo také tmavě hnědé?
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano volila bych ořechovou pdolahu i dveře. Dlažbu jemnou béžovou až šedobéžovou.
Dotaz   Dobrý den, Moc prosím o radu, jak sladit okna s vnitřními dveřmi a vinylovou podlahou. Máme dřevěná okna z Meranti v barvě Merbau, k tomu jsme vybrali dveře v mahagonové barvě, protože byly odstínu oken nejpodobnější. Nevíme ale, jakou vinylovou podlahu k tomu. Napadla nás podlaha z běleného jasanu http://www.floor-door.cz/eshop/products/detail/483-expona-domestic-5975-jasan-beleny/ . Je tato kombinace vhodná? Případně prosím o radu, jakou barevnou kombinaci dveří a podlahy k oknům zvolit. Moc děkuji za odpověď. Pěkný den..
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš výběr je vhodný a možný. Nevolila bych nic jiného. Jen nábytek volte v dekoru dveří.
Dotaz   Plánujeme kuchyň do tvaru U. Bude spojená s obyvákem, v bílém lesku, moderní vzhled. Zdi budou také bílé, dřevěná okna žlutá, podlaha laminátová, barva světle hnědobílá. Jakou barvou bychom měli udělat pracovní desku a prostor za zdi za ní?
Odpověď   Dobrý den přeji. můžete volit pracovní desku i zádovou šedou popř. v dekoru oken.
Dotaz   Dobrý den paní Matelová, chtěla bych Vápoprosit o radu: - nový dům, dřevěná okna barvou zlatá olše, dveře Sapeli Elegant (strukturovaný bílý jasan) a není dořešena: kuchyň - ukončení rohu u horních skříněk a podlaha-dát nebo nedat Gerflor Boogie?
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit Vámi vybranou. Co se týká uspořádání kuch. linky nevím co myslíte dořešením horních skříněk.
Dotaz   Dobrý den,zařizujeme nový byt 2+kk,dřevěna okna třešeň,bílý plastový parapet,podlaha laminát jasan s výraznými lety a dveře jsou v barvě jasanu bez výrazných let.Je víc možnosti kombinace dekorů,pracdeska a sokl by se mi líbil v barvě oken.DěkujiMíla
Odpověď   Volila bych linku v dekoru dveří. Sokla a pracovní se zádovou deskou v třešni.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu s kombinací barev v novostavbě. Máme dřevěná okna meranti v barvě mahagon, kuchyňská linka bude v kombinaci světlá - champagne a tmavá - wenge. Jakou barvu podlahy, dveří a parapetů byste nám doporučovala? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu wenge a taktéž dveře a parapet také bílý. Popř. podlahu v mahagonu a dveře wenge.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky, když budeme mít dřevěná okna v barvě "tanne" - jedle. Spodní skříňky bych chtěla mít buď v dekoru dřeva nebo uvažuji o šedé nebo bílé, ale nevím, jak by to vypadalo a horní prosklené. S tím vyvstávají další otázky na barvu pracovní desky, obkladu, výmalby, podlahy (chceme vinylovou, nejlépe v barvě dubu nebo něco podobného) a interiérových dveří? Vůbec nevím jak to všechno sladit, aby to k sobě pasovalo..... Celý interiér bychom chtěli mít světlý. Děkuji moc
Odpověď   Dobrý den přeji. můžete volit bělený dekor dubu na dveře i podlahu. Kuchyňskou linku v bílém dekoru s pracovní a zádovou deskou dubovou. Výmalba olivová, s cappucinovou.
Dotaz   Děkuji Vám za odpověď, jen právě ve smrku se plastová okna nedělají, navíc by byly stálobarevné a strop bude zpočátku světlý a časem bude tmavnout tzv. do žluta. Dřevěná okna vychází jednou tak dráž. Děkuji mockrát.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pak zkuste volit okna do žlutého odstínu, záleží na vzorech dekorů daného výrobce.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře