Pragointerier

podlaha - dřevěná podlaha

Dotaz   Dobrý den, využívám Vaší rubriky a prosím o radu. Rekonstruovali jsme starý venkovský dům, interiéry jsme ladili "do stara" - trámy, dřevěná podlaha, nábytek z masivu vč. kuchyňské linky. Problémem zůstává osvětlení do velké místnosti, kde máme společně obývák, jídelnu a kuchyň. Jelikož doplňky - úchytky kuchyňské linky, garnyže, svícny aj. máme kované, nedaří se nám sehnat lustry v tomto provedení (ev. patinovaná mosaz "dočerna"). Potřebovali bychom 3 lustry - 1 nad konferenční stolek, 1 nad jídelní stůl a 1 do kuchyně, nejlépe z 1 série. Jediné, co jsme viděli, je ve stylu "svícnu" (Ikea aj.), což se nám moc nelíbí. Pokud nám dáte typ na osvětlení v přiměřené cenové relaci (vše do cca 10 tis. Kč), budeme rádi. Předem děkujeme za odpověď. Zdraví Iva Imrichová
Odpověď   Dobrý den, existují dvě varianty řešení:
  1. nechat vyrobit u uměleckého kováře svítidla na míru ve stejném designu
  2. vybrat svítidla z typových řad, např. www.massive.cz, eventuálně www.luminex.cz, kde nabízí širokou škálu imitací starých svítidel
Dotaz   Dobrý den, paní architektko, poprosila bych Vás o radu při zařizování přízemí novostavby RD. V příloze zasílám foto kuchyně, která se velmi blíží tomu, co bych si představovala. Prostor naší kuchyně je větší. V přízemí je mnoho velkých dřevěných oken (velmi podobný odstín tomu na fotografii) a plánujeme šedou matnou dlažbu s kresbou kamene. Kuchyň je jen malou částí spojena s obývacím pokojem a schodištěm - tam bude dřevěná podlaha. Kdybychom dali kuchyň ze dřeva (např. třešeň / šedá / bílá), mám pocit, že by dřeva bylo moc a vypadalo by to fádně... K oranžové se mi líbí šedá výmalba za linkou. Naopak bych to asi nechtěla. Jak se Vy osobně díváte na barevné, lakované linky? U Hanáka mi slíbili kuchyň v lesku dle mé volby dle vzorníku RAL (představuji si tlumenější, než je ta na fotografii). Který odstín oranžové byste volila? Jak potom k tomuto volit zbytek interiéru - obývací pokoj, nábytek, výmalbu, sezení, doplňky? Ještě přikládám interiér, které se blíží mé představě. Děkuji Vám za Vaši poradnu.
Odpověď  

Dobrý den, souhlasím s myšlenkou barevné oranžové kuchyně, např. RAL 3016 a šedivé stěny, např. imitace betonové stěrky Monofinish. V této kombinaci je pak možné použít dřevo na jídelní a TV sestavu v obytném prostoru. Doplňky pak v barvě antracit a kov, je možné použít i více odstínů, např. tlumená fialová RAL 4001 nebo růžová 3017. Prostor tím oživíte a přidáním výrazných desénových tvarů, např. sezení např. Ravioli od firmy Vitra, dodáte tvarovou hloubku.

Dotaz   Dobrý den, chci Vás poprosit o radu. Je nějaké nepsané pravidlo kombinací dřeva v bytě? Myslím tím třeba kuchyň, vnitřní dveře a podlahu. Má to být v nějakém tónu nebo něco světlejší...atd? Zároveň by mě zajímalo, zda nevíte, jaká podlaha více snese (laminát nebo dřevo)? Máme psa a kočku. Děkuji moc za odpověď a přeji Vám hezký den, Kl.
Odpověď  

Dobrý den, laminátová i dřevěná podlaha má určitou tvrdost a domácí mazlíčci při „odpichu“ povrch naruší v obou případech. Dřevěná podlaha má větší výhodu – dá se přebrousit a časem chytá hezkou patinu. K použití dřevin v interiéru: je lepší volit odstíny tón v tónu, eventuelně zemité a teplé odstíny. Záleží ovšem na stylovém řešení. Osobně dávám přednost sytější podlaze a dveřím a světlejšímu nábytku v menších dispozicích, obráceně ve velkých prostorných interiérech. Např. můžete volit k sobě ořech, dub, břízu, jasan nebo buk, třešeň, olše, mahagon.

Dotaz   Dobrý den, potřebujeme poradit s výběrem dveří do klasického rodinného domu se sedlovou střechou. Obývací pokoj je spojený s kuchyní, v obýváku je dřevěná podlaha dub natur, v kuchyni světlá, béžová dlažba. V chodbě, která je poměrně tmavá (pouze světlovod) a budou v ní všechny dveře. je dlažba o odstín tmavší než v kuchyni, taková béžová až písková. Ostatní podlahy třívrstvá dřevená HAVEA - odstín dub. Jaké dveře? Světlé - javor? Tmavé - ořech? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, doporučovala bych dveře v provedení dub, eventuelně světlejší variantu jasan, např. typ Swing SAPELI. Ořech je velmi výrazný a při použití na dveřích by na vás dveře hmotově tzv. „padaly“.

Dotaz   Dobrý den, paní architektko. Ráda bych znala Váš názor na volbu barevnosti dlažby v kuchyňském koutu, který je v rohu obytné místnosti obdélníkového tvaru. Kuchyňská sestava bude v bílém lesku a pracovní deska černá žula, celkově spíše moderní typ kuchyně. Vybranou máme dlažbu Arena Rako. Líbí se nám šedá a červená, eventuelně jejich kombinace. Dřevěná podlaha v obytné části bude volena k nábytku z ořechu. Protože místnost není tak světlá, myslela jsem např. na javor nebo naopak tmavou, např. tiger wood. Děkuji a těším se na odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, pro dosažení elegantního a čistšího vzhledu bych volil dlažbu Arena-Rako šedou a barevnost bych řešil dalšími kuchyňskými doplňky. Světlejší šedá se bude výborně hodit k lince i pracovní desce, celý prostor bude decentní. Naproti tomu v kombinaci s červenou bude interiér veselejší a bude působit zajímavějším dojmem. Můžete použít výmalbu jedné stěny na sytou červenou. K nábytku z ořechu určitě světlejší podlahu jako javor, buk, dub. Ta by měla být z průmyslové mozaiky. Tiger wood se k ořechu příliš nehodí a nábytek zanikne.

Dotaz   Dobrý den, děkuji za zodpovězení prvního dotazu, který se týkal volby dlažby k bílé kuchyni (dám nejspíš přednost červené Aréně). Mám ještě další dilema, a to jsou dveře mezi chodbou, ve které bude dlažba Arena šedá, a obytnou místností, kde bude dřevěná podlaha, nejspíš javor nebo dub (k ořechovému nábytku). Typově se mi nejvíce líbí Kubika od Sapeli, ale problém mám s výběrem vhodné dýhy (tento model má výběr omezený). Přemýšlím též o variantě dveří jiného modelu v kombinaci sklo a šedý lak. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vhodnější se mi jeví kombinace dubové podlahy a dveří ve stejném provedení. Dlažby nám pak budou dotvářet barevnou paletu interiéru. Kubika jsou nádherné a přitom jednoduché dveře, v dubové dýze jsou i nadčasové. Ořechový sytý odstín přispěje k doplnění hloubky a zvýraznění obytné části, ve které je i dlažba v odstínu červeném.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Řeším barevné sladění chodby a obývacího pokoje v RD. Chodba - tmavě šedá Sandstone Lappato, OP - dřevěná podlaha dub, kuchyně propojená s OP, světle šedá Sandstone Lappato, bílá linka v lesku, červené lesklé barové stoličky, moderní. Všude dveře Tarugo - dub, prostory jsou velké, hodně prosvětlené. Ráda bych, aby prostor působil jednotně. Uvažovala jsem o solitérních kusech nábytku na míru v kombinaci wenge a bílý lesk - bude se hodit? Do předsíně bych ráda vestavěnou skříň, také jsem myslela ve wenge, aby se prostor s OP spojil. Zatím jsem ale nenašla skříň, která by mě zaujala... Hledám něco zajímavého - doporučili byste mi nějaký návrh? Poslední dotaz – jakými barvami prostor oživit a jakou barvu sedačky, případně koberce? Ráda bych, aby prostor působil nejen moderně, ale i útulně. Líbí se nám zemité barvy. Děkuji moc. V příloze zasílám pár fotek pro představu.
Odpověď  

Krásný den přeji, volba nábytku wenge a bílá dvířka se jistě k Vašemu interiéru bude hodit (může se také wenge nahradit dubem). Sedačku bych ale volila spíše výraznější než hnědou - k barovým stoličkám - červenou (popř. oranžovou) v jednoduchém designu se smetanovými doplňky. Prostor se tím oživí. Koberec pod konferenční stůl - smetanový s červenými popř. oranžovými vzory. Do předsíně bych volila vestavěnou skříň opět v kombinaci korpusu wenge - s lesklými, bílými dvířky (prostor se zvětší), popř. korpus dub viz. Vaše vstupní dveře.

Dotaz   Prosím o radu. Máme kuchyň s obývákem do L. Kuchyň bude v barvě calvados a nahoře bílá, dlažba béžová s probarveným střepem a v obýváku dřevěná podlaha tigerwood. Poraďte nám, prosím, jaké dýhované dveře se k těmto kombinacím hodí. My jsme se dívali po olši. Z obýváku do ložnice máme posuvné dveře, které by manžel chtěl mít z dýhy BUBINGA LOUPANÁ. Je to reálné? Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, uváděná podlaha je velmi výrazná jak strukturou, tak barvou. Lehká a vzdušná kombinace vznikne při použití dveří v UNI barvách na hladko bílá nebo béžová. Je možné použít i dveře v odstínu Bubinga, nebo jemnější barevnost, spíše se přikláním k třešni. Ovšem u tohoto typu materiálu je náročnější ladit prostory chodby s více dveřmi. Jsou pak poměrně těžké a vyplňující. Stylově jsou vhodné u klasiky dýhované, u moderního interiéru spíše UNI barvy. Záleží také na tom, jaká máte okna. Jestliže jsou v dřevěném dezénu, doporučovala bych i dveře, ale spíše jemnější třešeň.

Dotaz   Dobrý den, koupili jsme byt ve staré zástavbě. Celý jsem jej předělali, ale celkově jsme mu nechali ten "starý" nádech. Zachovali jsme starou dřevenou podlahu a dřevené dveře, okna jsme dali plastová, ale styl jsme zvolili stejný. Nyní stojíme před asi nejtěžší částí rekonstrukce, a to je barevný design celého bytu. Tedy celkové sladění barvy zdi, dřevené podlahy, dveří, dlažby a obkladu v kuchyni. Jedná se o kout v obývací místnosti (dřevěná podlaha přechází do dlažby). Pomohou tyto firmy také se zvolením nábytku? Nemáte zkušenosti s firmami, které se tímto zabývají (nejlépe ve Východočeském kraji)? Na tuto část renovace si opravdu netroufáme. Předem vám moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož jste nepopsala konkrétněji svůj interiér (co již máte a v jakých barvách) nemohu Vám dát konkrétní radu. Nejspíš ale chcete jen odkázat na nějakou firmu, která Vám poradí na místě. Bohužel s firmami ve východních Čechách nemám zkušenosti, proto se obraďte na nějakého bytového designéra či architekta. Ten Vám poradí s celkovým sjednocením interiéru a popř. vám udělá také vizualizaci a poradí firmy, které Vám dodají jednotlivé části interiéru. Jistě můžete také nalézt firmu, která se zabývá návrhy interiérů. Mnohdy se kuchyňská studia zabývají návrhem i dalších prostor (obývacích), což by pro Vás mohlo být nejschůdnější variantou.

Dotaz   Dobrý den, mohli byste mi, prosím, poradit, jaká foliová kuchyně by se nejlépe hodila do tohoto interiéru: Kuchyň s obývákem tvoří L - dlažba v kuchyňském koutu je keramická slinutá dlažba s probarveným střepem do pískové barvy, v obýváku je dřevěná podlaha TIGER WOOD (viz. obrázek), dveře jsou z folie olše. Je to podkrovní byt, naproti kuchyňskému koutu jsou balkónové dveře a v obýváku je střešní okno. Velice děkuji za Vaše rady.
Odpověď  

Dobrý den. Volil bych kombinaci nedřeveného dekoru – vanilková, žlutavá, krémová společně s hliníkovými prvky.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu pro vhodné barevné sladění podlahy s modernější kuchyňskou linkou v nadčasovém stylu - nechci příliš mnoho?! V celé (světlé) místnosti bude výrazná dubová dřevěná podlaha, která by, myslím, měla být odrazovým můstkem při barevné kombinaci kuchyně (ale neznám pravidla designu?!). Korpus kuchyně bude v barvě dubu. Dvířka z fólie ve světloulince béžové barvě, dvířka s rámečkem dubová s mléčným sklem, skříň od lednice: dubová. Pracovní plocha: dubová - jemná spárovka (někdo tomu říká kokos). Je taková kombinace vhodná nebo doporučíte něco jiného ? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění je jistě příjemné. Dvířka bych ale všechna ladila do bíla či Vaší zvolené béžové (záleží na odstínu). Záleží také na kombinaci a uspořádání linky. Dvířka od lednice mohou být dubová. Moderněji pak působí ještě kombinace s kovem (mléčné sklo a kovový rámeček). Popř. pracovní desku bych také volila v šedém nádechu, či imitace kovu.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu, která ve Vaší poradně zní opakovaně. Chtěla bych poradit ohledně barevného sjednocení dveří a podlah. Vybrala jsem si u Sapeli dveře typu Elegant v barvě americký ořech. Většina dveří je prosklená satinovým sklem. Velmi se mi líbí Vámi doporučovaná podlaha Parador, cocobolo světlé, ale tento typ podlahy je nejspíš jen v laminátovém provedení a já jsem do ložnic uvažovala o podlahách dřevěných. Dcera si vybrala dřevenou podlahu od Magnumu, javor kanadský, mně by se líbila dřevená podlaha od Tila, ořech multiline clasic či javor kanadský country, typ comfort selské prkno. Můžete mi, prosím, poradit, které i jiné typy podlah by byly ke dveřím z ořechové dýhy vhodné a zda typ cocobolo či podobný vzor je i v provedení dřevěném? Děkuji mnohokrát za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K ořechovým dveřím můžete použít nejen zmiňované typy podlah, ale také takzvané průmyslové mozaiky (rošády), např. dub kouřový či přírodní.

Dotaz   Dobrý den, bydlím ve starém domě. Je v něm dřevěná podlaha z prken natřených barvou, která velmi lepí, a prkna jsou prohnutá. Zkoušeli jsme brusku, odstraňovač starých nátěrů, horkovzdušnou pistoli, ale nic nepomohlo. Můžete mi poradit, je-li šance mít zase krásnou podlahu bez použití koberců? Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud nepomohla ani podlahová bruska, bude to nejspíš problém, se kterým jsem se doposud nesetkala. Bylo by dobré poradit se s podlahářskou firmou.

Dotaz   Dobrý den. Rekonstruovali jsme byt a propojili jsme v patře kuchyň s obývákem a "centrálním prostorem" (chodbou). Zatím je hotová kuchyň a chodba. Kuchyň je z lamina v barvě jasan s hnědou pracovní deskou a světle žlutou deskou místo dlaždiček. Je zde málo světla, tak jsme volili světlé barvy. U okna (malé, na východní stranu) a na stropě je bílá výmalba, zbytek je v odstínu cihlovo-oranžová. Barva v chodbě je oranžovo růžová. Původně mělo být vše do oranžova, ale chytlo se to jinak. Podlaha v kuchyni i na chodbě je nová, dřevěná, v barvě smrk. Dále jsou v interiéru další dřevěné prvky také v barvě smrku - trámy ve vchodu do obýváku, trám u zakončení kuchyně, zábradlí u schodů, staré schody. Chceme v blízké době dodělat i obývák, který je s kuchyní propojený a který bude zvětšený ještě o jeden pokoj. Bude mít cca 5x7 m (nyní to je 5x4m). Na kraji obýváku by měl být i dostatečně velký prostor pro jídelní stůl. Jelikož je to vše propojené, tak zde bude pokračovat také dřevěná podlaha (máme okálový dům = dřevostavba). Prosím Vás mnoho rad: 1) Jaké použít v interiéru barvy na zdi (obývák, kuchyň, chodba), když podlaha i kuchyň jsou světlé. 2) Jakou barvu nábytku vybrat do obýváku, aby se hodila ke kuchyni i podlaze. 3) Jakou zvolit barvu dveří (z chodby do koupelny a ložnice). Máme rádi přírodní barvy - hnědou, žlutou, oranžovou. Chtěla bych, aby to vypadalo hezky, útulně, ale bojím se, aby interiér nebyl moc „dřevěný". Nevím, jestli je to moderní. Děkuji Vám moc. Posílám fota, abyste se v tom mohli orientovat. S pozdravem Klejnová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila ve výraznějším dekoru - v olši nebo třešni. Výmalbu doporučuji v odstínu tmavšího cappuccina na kratších stěnách obývacího prostoru. Dekorace vybírejte v barvě cihlové až čokoládové.

Dotaz   Dobrý den. Naše babička staví malý domeček a do obytného prostoru (kuchyň + jídelna + obývák, celkem cca 35 m2) chce krb nebo krbová kamna. Prozatím se přikláníme ke kamnům kvůli menším rozměrům. Podle čeho ale vybírat? Stačí nám plechová, nebo raději připlatit a vybrat litinová? Je to jen na přitopení a hlavně kvůli atmosféře, nemáme v plánu tím vytápět dům. Cenově jsme ochotni investovat maximálně 10-15 tisíc. Už jsme se dozvěděli, že pro tento prostor stačí 6-8 kW. Chtěli bychom větší sklo – větší ohniště. Stačí nám obyčejnější plechová kamna třeba s litinovým roštem? Další dotaz: v patře jsou dětské pokoje (10 m2 na pokoj), v nichž není podlahové topení. Je vhodnější dát klasickou dřevěnou podlahu – prkna, nebo plovoucí podlahu s dřevěnou vrchní vrstvou? Jde nám o teplotu (laminátová podlaha je studená). A co marmoleum? Jaké jsou vlastnosti tohoto materiálu? Je to srovnatelné se dřevem, co se týče vlastností a ceny? Děkuji za odpověď, Saša.
Odpověď  

Dobrý den, co se týče krbových kamen - bohužel, nejsem odborník.
Ad 2) dřevěná podlaha je samozřejmě lepší, protože má přírodní vlastnosti. Marmoleum je též přírodní, lze jej pořídit i pod názvem tilolino (www.tilo.cz). Jde o ryze přírodní materiál, který bude mít obdobné tepelné výhody či nevýhody. Každopádně přesnější informace Vám jistě sdělí odborníci, kteří se zabývají prodejem a montáží přírodních podlah. Bližší ceny najdete u konkrétních firem. Zkuste se podívat například na www.tilo.cz. Tato společnost dodává přírodní lino, Tilolino i marmoleum (a to i v plovoucím provedení) a v mnoha barevných dekorech.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s výmalbou kuchyně a barvou kuchyňských dvířek (přála bych si, aby byla z masivu). Na podlaze je dlažba v barvě terakota. Kuchyň plynule přechází v obývací pokoj, kde je na podlaze pokoje masivní dřevěná podlaha v dekoru dub. Jaká výmalba a jaký odstín nábytku by se hodily do obývacího pokoje? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňská linka může vypadat takto: korpus dub, dvířka v javoru; nábytek v obývacím pokoji doporučuji opět v javoru. Výmalbu můžete volit v obývacím prostoru v odstínu limetková se smetanovou, v kuchyňské části v oranžové barvě.

Dotaz   Dobrý den, velice oceňuji váš web s poradnou. Máme možnost částečně ovlivnit vybavení nového bytu (podlahy, dveře, vestavěné skříně, kuchyňskou linku, koupelnu). Jedná se o byt 4 + kk, plocha celkem 120m2, orientace SV, místnosti mají 40, 20, 15 a 15 m2. Okna jsou plastová bílá, vstupní dveře fólie třešeň. Domnívám se, že vzhledem k orientaci a celkové ploše bytu je možné volit sytější odstíny. Představuji si byt barevně sjednocený, působící uceleným a harmonickým dojmem. Chtěla bych sladit dveře, podlahy a nábytek. 1. Co se týká dveří: vzhledem k tomu, že vstupní - vchodové dveře jsou dány (jsou umístěny samostatně na jedné ze zdí - povrch je frézovaný, termofólie, dezén jabloň) a všechny ostatní (celkem šestery) jsou přístupné ze stejné chodby, nevím: a) jaký vybrat materiál: zdali interiérové dveře volit rovněž ve fólii, nebo (a to bych raději) v dýze b) jaký volit tvar: chtěla bych dveře částečně prosklené (ELEGANT - model 50), jen na WC celoplošné c) jakou mají mít barvu: mám dojem, že by se ke vstupním dveřím v jabloni nejvíce přiblížila dýha třešeň 2. Ohledně podlahy a nábytku: a) obývací pokoj + kk, (v něm nejsme limitováni nábytkem): v něm bude dřevěná podlaha UNIVERSAL FLOORING Rembrandt 3 pásový vzor - třešeň prime. Nevím, jaký pořídit nábytek - líbily by se mi světlé barvy, kombinace materiálů kámen/sklo. Kuchyň světlá vanilka, deska antracit, na jedné ze samostatných zdí obklad světlý kámen (písková barva), knihovna bílý lak, sedací souprava, židle v jídelní části - světlé bílé či bílá káva. Stůl jídelní – sklo, stůl konferenční v barvě blízké kuchyňské desce. Doplňky – čiré a černé sklo. b) ostatní menší pokoje: tam bude cenově přijatelnější lamino, něco „neutrálního“ (dub 1 pás) světle hnědá. Nebo je vzhledem ke dveřím možná i třešeň? Mám obavy, že kvůli množství a barvě stávajícího nábytku zde bude příliš mnoho dřeva. Tyto pokoje doplní stávající nábytek: V pokoji pro dospělého syna (15m2, světlá místnost orientovaná na jih) to bude stylový nábytek Triant (různé solitéry - psací stůl, komoda, skříň, menší knihovna - ořechová dýha mořená na „koňak“). V ložnici o ploše 20m2, která bude zároveň i pracovnou, budou repliky anglického stylového nábytku – postel, noční stolky, komoda, knihovna, bureau - barva tis (tmavá - vínově červená s delikátní strukturou). c) chodba (17,5m2): dlažba bude položena na šikmo, bude mít větší rozměr, plánuji dekor světlá vanilka nebo antracit. Nebo má být raději tón v tónu ze spektra dýhy třešně? Moc děkuji za čas, který jste věnovala mému dotazu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře můžete volit v dýze dekoru třešeň. Bude tak jasný rozdíl mezi vnitřními a vstupními. Hlavní představa celkového ladění prostoru je příjemná. Do dalších místností bych ale volila nábytek v buku či třešni. Ořech doporučuji do dětského pokoje, protože v něm je již tento dezén použit. Dub by k třešni neladil. Pokud chcete volit světlý nábytek, tak vyberte pouze čisté bílé lamino, ne další dezén dřeva. Dlažba na chodbě může být kontrastní - ve vanilce, nebo pokud je zde dostatek světla, tak v antracitu. Nábytek by mohl být v třešni jako dveře.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit - čeká nás kompletní zařizování kuchyně včetně podlah a pásu mezi linkou. Nelíbí se mi ale jejich tradiční provedení - plovoucí či dřevěná podlaha, dlažba, lino. Spíš bych chtěla něco na způsob betonu (průmyslová podlaha, stěrka). Jak se tyto povrchové úpravy či materiály jmenují? (Nevím, jak je zadávat na internetu do vyhledávače.) A jak jsou finančně náročné? Přeji hezký den a děkuji Vám za případnou odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, velmi moderními materiály na podlahu jsou dnes průmyslové mozaiky – tzv. kantovka, která je méně náchylná, lépe se udržuje a není cenově náročná. Co se týče plochy mezi kuchyňskými skřínkami - pokud nebudou vystavěny příliš často vodě, zkuste formu benátského štuku s lakovaným či voskovým povrchem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného ladění obytné části a ložnice. Obytný prostor je tvořen kuchyní v barvě vanilka s barovou deskou ve wenge a pracovní deskou ve světle šedém kameni, na podlaze je položen světle šedý kámen. Zařízení plánuji ve skle a dekoru wenge; na stěnách kuchyně, jídelny a za sedačkou bude jarní světle zelená barva, na stěnu protilehlou k sedací části chci zvolit tapetu v zeleném metalickém odstínu. Problém mám však s hmotou krbu – nevím, jestli jej mám vymalovat ve stejném odstínu, nebo zvolit jinou barvu. V ložnici bude položena dřevěná podlaha v dekoru hevea, dveře jsou v ořechu, nábytek zvolím nejspíše v tmavším odstínu dřeva či laku. Nevím však, jak vhodně vymalovat (zvláště pak zkosenou stěnu, pod níž bude postel). Děkuji za radu, Simona.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Krb bych zvýraznila čokoládovým odstínem. Výmalbu zkuste v kombinaci cappuccina a světlé tapety (její vzor by měl být také laděn do cappuccina). Vybírat můžete zde: http://www.tapety-folie.cz/tapeta-vlies-c361930/d-71111/. Šikmina by měla být světlejší než okolí, aby nepůsobila tísnivým, padajícím dojmem.

Dotaz   Prosím o radu ohledně výmalby pokoje dospívající dcery. Na zemi je dřevěná podlaha hevea, dveře z amerického ořechu jsou prosklené bílým satinatem. Na jednu stěnu si přeje fialovou barvu - myslím, že asi spíše nějaký světlejší odstín. Jakou doplňkovou barvu mám pak zvolit? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, doporučoval bych Vám tmavě fialovou až bordó barvu na jednu dominantní stěnu jako akcent. Zbylé stěny mohou být třeba středně hnědé. K tomu se jako doplňkové odstíny hodí všechny tóny hnědé (od těch světlých až po tmavé - wenge na nábytku), sluší jí i čistě bílá a nerez doplňky.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji radu, jakými barvami vymalovat pokoje. V obou je dřevěná podlaha v dekoru červený dub, v jednom je nábytek v barvě třešně a v druhém v kombinaci odstínu bříza na korpusech a dekoru ořech na dvířkách. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v pokoji s třešňovým nábytkem bych doporučoval držet se teplých tónů. V tom druhém můžete použít i studenější odstíny. Třešeň bude velmi dobře ladit se světle žlutou a středně hnědou. Ořech i bříza snesou světle zelenou nebo středně šedivou barvu. Velmi záleží ale i na využití pokoje. Zkuste také ozdobit hlavní stěny v pokojích designovými tapetami - vybrat si můžete na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby ložnice a pracovny. V ložnici je dřevěná podlaha hevea, dveře v ořechu, nábytek bych chtěla v dekoru wenge a bílý lak. Jakým odstínem vymalovat? Pracovna má podlahu v šedé dlažbě, zde bych chtěla nějaký odlehčený stůl v kombinaci kovu a skla, bílou knihovnu. Mohu vymalovat stěnu za knihovnou modrým odstínem a ostatní zdi smetanovou? Nebo mám volit raději jiné kombinace? Pracovna je mírně zastíněna střechou nad terasou. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, do ložnice bych vám doporučoval držet se klidných odstínů barev, aby se Vám dobře usínalo. Ke zvoleným dekorům podlahy a nábytku volte světlé odstíny hnědé barvy. Za postel můžete použít designovou tapetu, která může být barevným akcentem prostoru. V pracovně bych zvolil kombinaci modré a čistě bílé. Pokud chcete další barvu, místo smetanové zvolte velmi světle šedivou.

Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Mezi obývacím pokojem a kuchyní je částečně dělící příčka, je tam průhled 1,90m. Kuchyňská linka je folie bříza, bílá pracovní deska v dekoru umělý kámen, obklad bílá mozaika v kombinaci s čokoládovou. Podlaha je světlounce béžová, skoro bílá. V obývacím pokoji je, stejně jako ve zbytku bytu, javorová dřevěná podlaha a javorové dveře. Dělící příčka je v obýváku vymalovaná čokoládově hnědou, shodnou s mozaikou v kuchyni. Poraďte mi, prosím, jakou barvu by měl mít jídelní stůl, konferenční stolek a nějaké skříňky. Představovala jsem si sedačku v bílé kůži a v tom samém dekoru i židle k jídelnímu stolu. Mohu kombinovat wenge s bílou, nebo bude lepší světlý nábytek shodný s kuchyní? Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, bílá barva je do tohoto prostoru velice vhodná. K jídelním židlím bude velmi elegantní stůl se skleněnou deskou a např. bílou plastovou nohou. Sklo dále můžete použít jako osvěžující prvek i na nábytku, a to ve formě matného bílého satinata nebo barevného lacobelu. Na vlastní nábytek použijte lamino ve vysokém lesku nebo dekor wenge.

Dotaz   Dobrý den, mám vybranou bílou kuchyňskou linku a přemýšlím nad pracovní deskou. Chtěl bych buď černou a hodně světle šedou podlahu (jako je nesvětlejší sandstone od raka) nebo šedou pracovní desku a tu oranžovější barvu sandstone. Dřez bych si chtěl potom vybrat ve stejném tónu, tzn. černý nebo šedý a rád bych, aby kuchyně působila nadčasově. Kuchyň je propojená s OP, kde bude asi dřevěná podlaha, spíše dub (možná javor). Která kombinace bude lepší, mohla byste prosím poradit? Děkuji moc. Mejte se pěkně. Martin Pospíšil
Odpověď   Dobrý den, při použití černé desky bude prostorově tato plocha hodně výrazná. Nadčasová kombinace by byla použití podlahy šedivé světlé deska středně šedivá např. imitace betonu (tj. textura) (desky Jafholz) a černé doplňky např. kuchyňské spotřebiče. V OP pak podlaha dub klidně i přimořený do medova.
Dotaz   Dobrý den,děkuji moc za radu ohledně linky (viz minulý chat). Po dlouhém rozhodování jsme se rozhodli pro oranžovou linku (tlumenější oranžová, ne mandarin). Tmavě šedá břidlicová dlažba, hliníkový sokl, oranžové profily dvířek, prac.deska středně šedivý umělý kámen, horní skříňky oranžová + hliník/sklo, spotřebiče nerez. Bílá linka se nám na tmavé dlažbě zdála studená, červenou jsme nechtěli. V kuchyni jsou tmavě šedivé - břidlicové - dlaždice, dřevěná (medová dubová okna), medový stůl (viz minulý chat).V navazujícím obývacím pokoji je dřevěná podlaha i schody, obojí ze světlejšího dubového dřeva. Ještě než potvrdím definitivně objednávku, chtěla bych se vás zeptat, jaký volit korpus (zda šedivý či dřevěný), jakým obkladem doplnit linku či jakou výmalbu volit v kuchyni a navazujícím pokoji.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den,obklad linky je možné řešit sklem lakobel lepený na omítku je to obklad lesklý beze spáry nebo keramický obklad doporučuji velké dlaždice 60x60cm(minimalizace spár) nebo nejednodušší je volit stejný obklad jako pracovní deska - tento je taky beze spár. Korpusy spíše šedivé tím dosáhneme barevně jednodušší kuchyň .
Dotaz   Dobrý den,zařizujeme přízemí RD. Prostor kuchyně 14m2 je částečně propojen s obýv.mísností 31m2. V kuchyni jsou plastová okna zlatý dub a pouze jedny dveře do spíže. V kuchyni bude dlažba, v obýv. pokoji bude dřevěná podlaha. Jak mám ladit kuchyni? Prostor kuchyně je světlý. Váhám mezi "béžovou" dlažbou Travertin či Sandstone či Loft a na ni bílou linku (ale co okna - nevystoupí?) či tmavě šedou dlažbou Esencia Lapatto a na ni kuchyni Nexus (IKEA - žlutohnědá dýha - ladí s okny). Nebo okna "uzemnit" hnědou dlažbou a jakou potom linku? Obecně - mám k oknům ladit linku či dveře od spíže či podlahu v kuchyni - či si oken nevšímat? Čas mne tlačí, mám v tom momentálně chaos a nechci udělat chybu.Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych při této velikosti dlažbu Sandstone je to nádherná imitace kamene a jednobarevnou linku může být bílá nebo světle béžová. Okna můžete ponechat a odstín opakovat na nábytku v obytném prostoru nebo použít tento odstín na masivní jednoduchý jídelní stůl.
Dotaz   Hezký den!Chci se zeptat-bude velkou chybou barevné ladení kuchyně do bílé-šedé-červené,když navazující obývací část je v studených barvách modrá sedačka,nábytek olše+zelená?Chtěla jsem aspoň jednotnou podlahu do celého OP,ale bohužel to nepůjde.Nemám raději zvolit zelený obklad do kuchyně,aby bylo vše sladené?V obýváku bude muset zůstat původní dřevěná podlaha-stará 80 let-renovovat,nebo přikrýt kobercem-jaké barvy?Do kuchyně bych chtěla plovoučku olše medová,líbí se mě tenké parkety,ale vzhledem k širokým prknům dřevěné podlahy by asi bylo lepší zvolit vzhled široký selký!?Obývák všechno komplikuje,ale bohužel už na jeho kompletní obměnu nezbývají finance:( Budu vděčná za radu,minule ste mě pomohla ujasnit si představu o kuch.lince!Děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Hůře se mi představuje sladění barev v obývacím pokoji. Zelená a modrá, jaké jsou to přesné odstíny. Pokud se bojíte červeného obkladu, můžete ještě zvolit obklad skleněný (který může mít nádech dozelena. Jinak co se týká podlahy v kuchyňském koutě - kombinace dřevěná, renomovaná podlaha v návaznosti na plovoucí podlahu v imitaci dřeva bych nedoporučovala. Určitě podlahu zachovejte a zrenovujte. Volila bych kontrastnější materiál např. šedé marmoleum, které je v mnoha typecha odstínech a může se pokládat také jako plovoucí CLIC systém.
Dotaz   Dobrý den, volím kuchyň bílou ve vysokém lesku, dlažbu smetanově béžovou na kterou pak navazuje dřevěná podlaha ořech v jídelně a celém další prostor. Přesto mám obavu, aby kuchyň vynikla a nebyla příliš světlá. Jakou byste volila pracovní desku pravděp. TECHNISTONE, myslela jsem pískový odstín, ale možná je příliš světlý nebo odstín čokoládově-hnědý, ladí s podlahou ořech. Jaký obklad byste použila za Technistone, myslíte, že je možné kombinovat s podlahovou dlažbou ? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pracovní desku bych volila buď antracitově černou, tmavě šedou popř. šedosmetanovou. (řada technistone gobi. Obklad je možné volit v obdobném odstínu jako je dlažba ale také můžete volit obklad jednotný, skleněný. Popř. výraznějším oživením by byl obklad vínový.
Dotaz   Dobrý den, mám vybranou kuchyni od f.Hanák, v bílém laku lesk. Jaký odstín byste volil u prac. desky v provedení corian ? A jaký obklad ? Sklo Lacobel se mi zdá k lesklé bílé kuchyni příliš lesku. Zvažuji skleněnou mozaiku či keramické dlaždice - jaké byste doporučili ? Dlažba v kuchyni je smetanová 80 x 40, navazuje obýv.prostor dřevěná podlaha tmavá (ořech). Děkuji
Odpověď   Dobry den Osobne by se mi libila tmavsi deska Corianu - pozor nevolte jednolity odstin, je na nem vse videt. Na obklad bych zvolil kombinaci Vami navrhovanych materialu. Napr. za varnou deskou bych udelal sklenenou mozaiku v pasu pres digestor, tento motiv bych jeste jednou nekde zopakoval a zbytek bych volil Lacobel. Prilisneho lesku bych se nebal.
Dotaz   Dobry den, mame okna svetly dub, kuchynskou linku bilou v kombinaci se zebranem, schodiste bude jasan. Jakou mame zvolit podlahu, dvere a nabytek? Dekuji.
Odpověď   Dobry den Vhodny podlaha bude dubova - krasna je kantovka (prumyslova drevena podlaha). V tom pripade muze byt nabytek v prirodnim svetlem provedeni s tmavsimy domorovanymi prvky. Pouzijte vyberove drevo - ne rustikalni vzhled.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu s barevným sladěním. Máme OP spojený s kuchyní, kde je bílá kuchyň v lesku, obklad lacobel, deska bílošedá, dlažba světle šedá Rako Sandstone, nyní tak jsou ještě červené barové stoličky. V OP je dubová dřevěná podlaha, dveře dub Sapeli Tarugo, velikost cca 45m2. Okna dřevěná v barvě pinie. Na jedné straně OP bych chtěla obklad z kamene (Chelsea Versailles). Řeším barevné sladění nábytku a zdí. Která varianta bude nejlepší? Řeším následující nábytek: jídelní stůl a židle, TV stolek, konferenční stolek, sedací soupravu a vymalování. 1) nábytek kombinace wenge (či jiná tmavá varianta jaká?) a bílý lesk. Jakou barvu výmalby, jakou barvu sedačky, jaký kusový koberec, jaké doplňky? 2) nábytek kombinace dub a bílý lesk. Jakou barvu výmalby, jakou barvu sedačky, jaký kusový koberec, jaké doplňky? 3) byla by lepší nějaká jiná varianta? :) Děkuji moc! Snad toho není hodně. Pěkný den Jarka
Odpověď   Dobry den Volil bych variantu A - nabytek tmavy wenge (nebo orech) a bily lesk s matnymi alu uchyty a pod. Svetly kusovy koberec (napr. kremovy) s jednoduchym motivem. Ustredni stenu, kterou chcete oblozit kamenem, bych spise opatril zajimavou tapetou s vyraznym vzorem a odstinem a zbyvajici malby v nadechu - bezova, kremova a pod
Dotaz   Dobrý den, jsme před rozhodnutím jakou firmu zvolit pro pokládku podlahy. Jedna z možností je podlaha Par-ky od firmy HT Parket. Je to dřevěná dýhovaná podlaha, ale bez možnosti zbroušení. Nevím, jestli je naše volba správná, přece jenom je to velká investice do celého bytu. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Každý typ podlahy má své výhody a nevýhody. Dřevěná podlaha se dá přebrousit ale mnohdy je náchylnější na vodu a mechanické poškození, laminátová podlaha je tvrdší a mnohdy odolnější. Dýhované podlahy mají neopakovatelnou kesbu ale konkrétní zkušenosti s nimi nemám.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jak barevně ladit dívčí pokoj. Tmavší dřevěná podlaha, nábytek javor/kov, některé doplňky jižčervené/bordové. Pokoj je na sever, chtěla bych ho prosvětlit. Podobně též pokoj pro chlapce, jen doplňky modré. Prosím o radu jaké barvy výmalby atp. Děkuji
Odpověď   Dobry den osobne bych volil svetlou zluto hnedou v obou pokojich
Dotaz   viz. předchozí dotaz: stůl a výmalba, prosím ? Zastáváte názor dřevěná podlaha i do kuchyně, nedojde účinkem vody k jejímu poškození? - vodě se samozřejmě v kuchyni na podlaze nelze vyhnout...a laminátová podlaha v kuchyňském koutu?
Odpověď   Dobry den Osobne si myslim, ze te vody v kuchyni na zemi moc nebude. I laminatova podlaha se da ve sparach naimpregnovat (protoze jenom spary jsou haklive na vlhko). Kazdopadne si myslim, ze vice vlhkosti, nez pri beznem uklidu zde nebude. Stul v dyze beleny dub - vhodny k "studenejsim" materialum kuchyne. Malba zelenozluta napr.
Dotaz   Dobrý den.Budeme zařizovat nově celý obývací pokoj. Začínáme podlahou, ke které směřuje můj dotaz. Je to starší RD a je tu původní dřevěná podlaha, v relativně dobrém stavu. Sice je nalakovaná na tmavě červeno, lak je, ale oprýskaný. Stejně bychom nechali podlahu přebrousit. Chtěla jsem se zeptat, jakou byste volil(a)variantu. Já chci zachovat dřevěnou podlahu, jen nechat obrousit a nalakovat. Manžel chce podlahu vytrhat a místo ní dát např.plovoucí, jelikož na jednom místě část podlahy chybí (byly tam dveře)a že dodělávky by prý byly dražší.Můj dotaz zní, zachovat dřevěnou podlahu(dřevo je dřevo)anebo podlahu vyměnit za jakýkoliv jiný vzor? Děkuji za ochotu a čas.Simona
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych rozhodně renovaci stávající podlahy. Šikovný podlahář bude jistě schopen podlahu doopravit.
Dotaz   Velmi děkuji za radu ohledně stolu a pracovní desky do kuchyně. Ještě bych vás však chtěla poprosit o doporučení, jaké volit sklo (chci jej dát za pracovní desku linky, která stojí uprostřed kuchyně a odděluje jídelnu). Sklo bude umístěno asymetricky a bude vyčnívat nad pracovní plochu. Původně jsem chtěla šedé nebo mléčné a ve stejném odstínu zádové obložení stěn u linky. Teď, když jste mi poradili smetanové obložení stěn, si nejsem jistá. Dále potřebuji vybrat typ dveří do kuchyně (k třešňové podlaze). Chtěla bych buď celoskleněné dveře, nebo sklo kombinované se dřevem, protože dveře vedou do malé tmavé chodbičky. Připomínám, že kuchyň je rozdělená částí linky (pultem) na dvě části. V jídelní části je třešňová podlaha, dveře a stůl (doporučili jste javor či břízu). V druhé části je téměř bílá dlažba a vínová kuchyň (temně červená třešeň). Ráda bych se také zeptala na vhodnou barvu na stěnu (myslím tím jednu stěnu v jídelně – tam, kde je dřevěná podlaha). Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych mléčné sklo jak na obklad, tak i jako dělení. K tomu budou hezké celoskleněné dveře, nebo dveře s velkou prosklenou částí. Doporučuji vybrat si některé z krásných modelů SAPELI – do tohoto konkrétního prostoru se bude hodit typ NOTE nebo LOTOS v třešni. Sklo by mělo být mléčné či pískované.
Dotaz   dobrý den,objednali jsme si červenou rohovou sedačku do obývacího pokoje , nábytek máme v buku, a podlahu lino tmavší než buk disain dřevěná podlaha,nevim jak vymalovat stěny prosím o radu
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jemný smetanový až cappucino nádech popř. jemnou vanilkovou barvu. Prostor se proteplí a utlumí výrazné teplé odstíny.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se poradila o volbě vhodné barvy podlahy do kuchyně, která je spojená s obývacím pokojem. Kuchyňská linka je v provedení wenge-bílá. Jakou barvu zvolit pro kuchyňskou část? Doporučujete oddělit kuchyň jinou krytinou (dlažbou) od obývací části včetně jiné barvy - jaké barvy by bylo vhodné nakombinovat, aby se nebily? Žádné další vybavení zatím není. Zvažujeme použití marmolea. Doporučujete mít stejnou barvu podlahy v přípojné chodbě jako v obývacím pokoji? Děkuji
Odpověď   Dobry den osobne preferuji neoddelovat podlahou kuchyn od obyvaci casti. Podlaha v kuchyni neni nejak vyrazneji namahana. Drevena podlaha je do obytneho prostoru nejidealnejsi
Dotaz   Dobrý den, prosili bychom o radu ohledně barvy stěn a materiálu pro obývací část čtvercové místnosti - obývací kuchyně. Tato místnost má 40 m2 a dvě stěny z větší části tvoří okna. Místnost je orientována na jihozápad. Na podlaze je dřevěná podlaha - javor a u kuchyňské linky, která je z materiálu bříza + bílé sklo je dlažba rezavá. Potřebovali bychom poradit s barvou stěn a s materiálem nábytku do obývací části (nižší skříňky pod televizi) a případně s barvou sedačky. Moc děkuji Vojta + Lucie Šafářovi
Odpověď   Dobry den ke svetlemu nabytku a podlaze bych volil nejaky vyraznejsi odstin. Zeleno zluty napriklad, nebo i tapetu - mrknete pro inspiraci na www.POINTshop.cz Nabytek zvolte v nedrevenem dekoru - kombinace bile a tmavsi barvy
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu. Mám kuchyň propojenou s obývacím pokojem. Obývací pokoj 24 m 2 a kuchyně 18 m2. V obývacím pokoji máme laminátovou podlahu dub. Nejsem rozhodnutá zda dřevenou podlahu, dlažbu a nebo marmoleum do kuchyně. Nabízí se mi dřevěná podlaha, ale nevím jak s případným vylitím vody a údržbou. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, v propojených prostorech je vždy vhodnější jednotná podlaha. Celek pak vypadá elegantněji. Co se týče laminátu, volte jej do kuchyně pouze tehdy, pokud je opravdu kvalitní a konzultujte jeho využití přímo s podlahářem. Jsou i lamináty, které mají vysokou odolnost a používají se ve vysoce namáhaných technických prostorech.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme nový RD a váháme ohledně barvy vnitřních dveří. Vchodové dveře jsou v barvě dougles, okna jsou zvenku v dekoru dougles a zevnitř bílá. Kuchyň v barvě třešně je propojena s obývacím pokojem, kde je dřevěná podlaha v barvě americký ořech (hodně tmavá podobně jako wenge) a z obývacího pokoje vede do patra schodiště z jasanu lehce namořeného do barvy třešně. Kuchyň i OP jsou vymalovány smetanově, jen jedna stěna u TV v obývacím pokoji je tmavě červená. Sedací souprava je kožená, bílá. Původně jsme chtěli vnitřní dveře v barvě třešně. Teď váháme. Líbí se nám i světlé dveře, např. javor, ale nevíme, zda by nebyly všechny barvy dřeva v domě překombinované. Dveře jsme vybrali SAPELI, druh LOTOS, bohužel se nám dýhy, které u tohoto druhu nabízejí, moc nehodí. Např. AM třešeň má jiný odstín než "klasická" třešeň. Děkuji za radu, J.K.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám nedřevěný dekor interiérových dveří. Bílá nebo světle šedivá bude jemná, elegantní a prostory pěkně sjednotí.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. je vhodná dřevěná nebo dýhovaná podlaha do kuchyně.Kuchyně bude propojená s obývacím pokojem a tak bych ráda použila dřevěnou podlahu nechci prostor dělit na dlažbu a dřevo. Je nějaká doporučená tvrdost nebo lepší horší podlahy ze dřeva a způsob pokládky? Jitka
Odpověď   Dobrý den přeji. Nejlépe Vám co se technické úpravy dřeva do kuchyně poradí v podlahových krytinách, nebo přímo truhlář. Samozřejmě ale dřevěná podlaha bude vždy háklivější. Dýhovanou bych nevolila. Masivní se dá přeci jen časem zbrousit.
Dotaz   Dobrý den, řešíme typ a barvu podlahy do obývací kuchyně. Strop je otevřen do krovu ze smrkových palubek, okna zlatý dub. Celkově má místnost 34m2. Původně jsem chtěla dlažbu v barvě antracit, působí na mě neutrálně - kuchyni bych chtěla bílou a nábytek světlý – bříza. Nejsem si však zcela jistá, zda nebude působit interiér moc studeně. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, myslím si, že útulnější bude dřevená podlaha než keramická. Volil bych ořech, který s Vámi uvedenými materiály a dekory bude ladit. Určitě to bude útulná varianta.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy nábytku. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem – dveře i linka jsou v dekoru buk, dřevěná podlaha taktéž. Zjistila jsem, že moderní obývací stěny v této barvě téměř neexistují. Jaký odstín doporučujete vy? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, určitě je vhodné zvolit dekor rozdílný, kontrastní. Tedy určitě ne buk, ale nějakou tmavší dřevinu nebo nedřevený dekor.
Dotaz   Dobrý den, máme novostavbu bytu 4+kk a uvažujeme, jak zvolit barvu podlahy a dveří. Momentálně tam již je položená dřevená podlaha javor horský a dveře jsou javor kanadský. Přijde mi to fádní. Líbí se mi tmavé dveře (ořech), ale nevím, jestli by se hodily k podlaze javor. Nebo by bylo lepší vyměnit i podlahu? Za jakou? Taky tmavou, nebo světlou, ale v jiném dřevě? Okna jsou dřevená, hnědá. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jestliže je takto příjemně sladěný prostor, můžete jej oživit nábytkem či tapetou a výmalbou. Pokud ale chcete obměnit dveře, můžete volit ořechové a k tomu taktéž ořechový nábytek. K tomu se hodí výraznější výmalba či jen dekorace v lila, malinovém, tyrkysovém či červeném odstínu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při výběru nové obývací stěny/sestavy pro TV. Jedná se obývací pokoj manželů ve věku 60 let. Kožená sedačka, dřevěná podlaha - dub, okna, záclony zůstanou stávající. Barva stěn a ostatní nábytek bychom chtěli rodičům vybrat nový. Prosím, poraďte, jaký dekor dřeva popř. jak barevný nábytek zvolit a k tomu příslušnou výmalbu či tapetu. Děkuji za odpověď a za to, že fungujete, Andrea.
Odpověď   Dobrý den, i když se jedná o konzervativnější prostor, volil bych něco odlehčenějšího, spíše v nedřeveném dekoru. Bílý lak či jiný světlý nádech s dekoracemi stěn v tapetách (ne bílé malbě) bude velmi působivý a příjemný. Inspirovat se můžete na např. www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme obývací pokoj propojený s kuchyní a chceme podlahové topení. Líbila by se nám dřevěná podlaha, ta ale není pro podlahové topení ideální. Dlažbu v obytné části nechceme. Co byste poradila? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, není pravda, že by se dřevená podlaha nedala použít na podlahové topení. Dřevo má samozřejmě menší tepelnou vodivost než keramika, ale nevadí to.
Dotaz   Dobry den. Prosila bych o radu. Mame mensi nestandartini kuchyn spojenou s obyvacim pokojem, orientovanym rovnou na tri svetove strany. V pokoji je drevena podlaha tresen. V kuchyni jsme se rozhodli pro stredne hnedy obklad Defile.
Odpověď   Dobrý den přaji. Bohužel nevím co byste potřebovala poradit.
Dotaz   Dobrý den, jakou byrvu nebo typ dlažby byste mi doporučila do kuchyně (spojené s jídelnou a ovývákem). V jídelně a obýváku bude dřevěná podlaha ořech.Kuchyně je Gorenje urbano šedá a bílá lesk. Předem děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych velkoformátovou dlažbu v šedé barvě.
Dotaz   Dobrý den p.Zuzano, ještě mám dotaz ohledně dveří jakou zvolit barvu, když máme šedá dřevěná okna.V kuchyni plánov. ta dlažba spirit barva tm.šedá až černá a dubová dřevěná podlaha vše jídelna +kuchyň.+ obývák
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dubové dveře.
Dotaz   Dobrý den, dřevěná podlaha v RD je dub, dveře také dub, okna mahagon. Linku plánuji smetanovou s dubovou pracovní deskou. Zadní desku také dubovou? Nebo obě desky spíše v barvě oken?
Odpověď   Dobrý den přeji. Bohužel přírodní dub v kombinaci s mahagonem není šťastné řešní. Volte tedy raději v interiéru dekor dubu na lince a nekombinujte dze již dekor v barvě oken, ty ponechte solitérní.
Dotaz   DD, jaká podlaha je nejlepší na podlahové topení? Je lepší nové dřevěné parkety ošetřit lakem či olejem? Čím natřít syrové přírodní dřevo v podkroví na obložení stropů? Co na okna, když manžel nechce žaluzie a já závěsy? Moc děkuji, je toho dost.
Odpověď   Dobrý den přeji. Co se týká podlahy nejlépe Vám poradí odborníci podlaháři. Nejlépe teplo vede dlažba, litá podlaha apod. Lae využívá se již také vinylová PV i dřevěná podlaha. Osobně bych volila vinyl. Dřevo bych natřela olejem. Na okna můžete volit rolety klasické popř. japonské stěny.
Dotaz   Dobrý den, paní architektko, prosím o radu, jakou barvu dveří zvolit do moderní novostavby. V přízemí budou dřevěné dýhované podlahy velmi tmavé barvy Chocolate Oak a naopak schody do patra a celé horní patro bude mít kontrastní dřevěnou podlahu velmi světlé barvy a to Milk Oak. Myslíte si, že můžeme do přízemí dát dveře v odstínu wenge a v patře mít bílé dveře? V celém domě budou bílá okna. V přízemí se nachází zádveří (černá lesklá dlažba), koupelna (černá dlažba, obklad bílý s černými prvky – od Aparaci - Solid). V chodbě, obývacím pokoji, jídelně i kuchyni bude dřevěná podlaha barvy Chocolate. Obývací pokoj je skoro celý prosklený a kuchyň se dvěma okny bude bílá ve vysokém lesku, bohužel ještě nejsme rozhodnuti jaké barvy bude pracovní deska a jaké obložení za kuchyň zvolíme, zdali modrý Lacobel a nebo mozaiku. Moc děkují za radu a odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete volit tmavé dveře dole a bílé nahoře. Jelikož ale máte bílý nábytek a kuchyňskou linku, můžete dole volit také dveře bílé popř. celoskleněné. Kuchyňskou linku bych oživila tmavou pracovní deskou a stejnou deskou zádovou. Popř. místo ozaiky lacobel a to především z praktického hlediska.
Dotaz   Ještě jednou prosím o radu sladění barvy podlahy i s budoucím nábytkem (dřevo - přírodní dub). Nebude "jako" dřevěná podlaha vinyl Gerflor Boogie působit v kombinaci se dřevem jak pěst na oko? děkuju moc za odpověď. Nevešlo se mi to dříve.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nekombinovala bych ale zvolená okna s přírodním dubem. Podlaha ale není špatně zvolená.
Dotaz   Dobrý den, máme spojenou kuchyń , jídelnu a obývací pokoj. Kuchyň buk dřevo a modrá deska, a v obývacím pokoji je modrá velká sedačka do písmene u. V obývacím pokoji bude dřevěná podlaha světlá.Jakou barvu máme zvolit pro výmalbu ? Děkuji Iva
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte smetanovou až šedobbéžovou výmalbu.
Dotaz   Dobrý den, jaké dveře (cílá či javor) a dřevěná podlaha (dub či buk) hodí do kuchyně s bílou linkou? Kuchyň propojená s obývámem. Jakou zvolit barvu (aby se nevyšisovala) a materiál (pro snadnou údržbu, dlouho vydržela děti...)? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře a podlahu v javoru popř. bílé dveře a dubovou podlahu. Výmalbu pak v jakémkoli oblíbeném odstínu např. v kombinaci s jemným cappucinem.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře