Pragointerier

schodiště - dřevěné schodiště

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak vymalovat obývací pokoj propojený s kuchyní, prostor má zkosené boční stěný ve výšce asi 1,30 m, čelní stěná orientovaná na jih, (kde se nachází v jedné části sedačka v barvě světle žluté kůže a v druhé je jídelní kout, níže zmiňované V je mezi nima) je prosklená uprostřed s francouzkými dveřmi spojené do V, véčko je směrem dovnitř. Uprostřed místnosti je sloup, na obývací místnost navazuje dřevěné schodiště ze vstupní haly ( která je nově vymalována v barvě kapučíno), ve světlém buku. Místnost je asi 80 m2 podlaha je lamino olše, dveře a obložky buk dýha a kuchyňská linka v buku masiv s šedomodrou pracovní deskou. přikládám nějaké fotky pro lepší představu. předem děkuji za radu. Renata
Odpověď   Dobrý den, prostor se skosením je vždy lepší podbarvit světlejšími odstíny k buku a olši a do obytného prostoru se hodí odstíny teplé např. pastelová žlutá nebo můžete taky vycházet z odstínu výmalby chodby o 1-2 stupně sytější.
Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a rádi bychom Vás poprosili o radu, jak sladit interiér. Ze zádveří se přes prosklené dveře přichází na chodbu, která napravo volně pokračuje v kuchyň a nalevo v obývací pokoj. Mezi kuchyní a obývacím pokojem bude dřevěné schodiště zasazené mezi dvě nosné zdi. Schodiště bude jen z části odhalené a bude vybíhat do prostoru. Bude z masivu, ráda bych dřevěné nášlapy a bílé podstupně. Podlahu v obývacím pokoji tudíž zřejmě také dřevěnou, totožnou se schody (ale v kuchyni, chodbě a koupelně dlažbu, dřevo je tam pro nás nepraktické). Okna máme zlatý dub - jsou velmi velká a jsou téměř všude, v kuchyni 2x. Jaké k nim tedy zvolit dřevo na podlahu? Dub - a nevypadá rustikálně? A jaký odstín? Líbí se nám ořech, ale bojím se, aby se netloukl s okny. Některá nebudou zastíněná kvůli východům na terasu. Linku bych ráda bílou či nanejvýš smetanovou, nějak decentně kombinovanou s ořechem či něčím, co se hodí k oknům. Jakou dlažbu k lince - tmavou? Dveře budou jen na chodbě. Jaký se hodí nábytek k dubu a jaký k ořechu? Dům je jednoduchý, kompaktní. Předem děkuji, Pavla.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že kombinace dveře podlaha dub a zlatý dub okna bude tvořit dohromady hlavní strukturální prvek v interiéru. Při volbě moderního spárořezu podlahy, např. průmyslová podlaha Kantovka, je i tento materiál se svou rustikální texturou moderní. Kuchyň může být např. Hanák, typ Elegant bílá http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_elegant_bila v kombinaci ořech - bílá. Ořech je možné použít pro barevné zvýraznění části interiéru, např. TV sestavu. Doplněno o odstín tmavě šedivá nebo čokoládová na doplňcích. Celou barevnou koncepci je možné sjednotit malbou zdí ve světlé kouřové hnědé nebo smetanové, doplněné o odstín velbloudí srsti, např. na čalounění. Podlahy keramické v odstínu smetanová až béžová, např. Rako Deffile.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se mi o barvu stěny na schodišti. Máme světle hnědé dřevěné schody z přízemí do prvního patra, takže plocha stěny je příliš velká. Potřebuji tu velkou plochu nějak rozdělit. Někde v televizi jsem viděla, že pro optické snížení stropu jsou vhodné podélné pruhy. Co vy na to? Momentálně je stěna celá bílá. Ještě podotýkám, že schodiště se nachází v chodbě, kde jsou všechny dveře do pokojů bílé barvy. Předem díky za odpověď, nashledanou.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podélné pruhy prostor ještě více prodluží, zmenšení a zkrácení prostoru se docílí spíše tmavšími tóny a popř. pruhy svislými. Odstíny bych volila veselé - žlutá, oranžová, červená, jarní zelená, smetanová. Použijte syté odstíny, pokud je prostor dostatečně prosvětlen. Světlé odstíny se hodí do prostor tmavých.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby a dovybavení obývacího pokoje. Pokoj je orientován na jih, s dostatkem světla, podlaha v barvě buku, taktéž celodřevěné schodiště a dveře s obložkami Sapeli, sedačku máme středně modrou s tmavě modrými polštáři. Součástí pokoje je i jídelní kout - židle a stůl v barvě calvados, sedáky u židlí jsou modré. Nevím, jakou barvou vymalovat zeď naproti sedačce (zeď je orientována kolmo ke zdi se dvěma velkými okny), je k ní v její druhé části přisunut i jídelní stůl. Dále jakou barvu zvolit pro obývací stěnu a konferenční stolek? Calvados (mám obavy, aby pokoj nevyzněl moc tmavě), nebo buk (nebude to už moc jednolité?) a jaký by ladil koberec pod sedačku? Z obývacího pokoje je průhled do kuchyně: linka buk, podlaha dlažba hnědočervená. Děkuji předem za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně bych se Calvadosu nebál - buk bude, jak sama píšete, moc jednolitý. Kombinaci buk, calvados a modré čalounění bych doplnil světlou teplou výmalbou (žlutohnědá, béžová). Vzhledem k orientaci ke světovým stranám a světlé výmalbě nebude místnost působit tmavě. Koberec pod sedačku by mohl být velmi světlý s nějakým teplým nádechem.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás ještě s jedním dotazem, tentokrát ohledně schodiště. Rádi bychom volili chromové (ale z části i dřevěné). Jde o to, že boční tyče nesmí být vodorovné, protože máme malé děti a ty by mohly pod poslední tyčí sklouznout dolů. Z toho důvodu bychom potřebovali boční tyče svislé. Bylo nám ale řečeno, že takhle se nerezové schodiště nevyrábí. Můžete mi prosím poradit? Celodřevěné schodiště nechceme, rádi bychom je nakombinovali. Děkuji, Urbanová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Záleží na přesném typu schodiště, ale firma JAP ale nabízí velkou škálu schodišť v kombinaci kov a dřevo a také se svislými tyčemi. Všechna schodiště ale musí být vždy rozměrově dimenzována tak, aby hlavička dítěte neprošla a to schodištěm nepropadlo. Zkuste se podívat na http://www.schody-jap.cz, kde naleznete různá kombinovaná řešení.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych od Vás radu. Rekonstruujeme rodinný dům, hlavně schodiště, nové vnitřní dveře, koupelny a horní patro. V dolním patře již máme nově udělané podlahy, které jsou jasanové plovoucí (dřevěné). Kuchyně a nábytek v obývacím pokoji je spíše k třešni. Máme vybrané dveře Harmonie, typ model 30 a model 60 prosklené, satináto bílé sklo. Nevíme, jestli volit schodiště jasanové - bude odlehčené se stupnicemi. Jaké podlahy máme použít v chodbách, odkud povede toto dřevěné schodiště? Nebo by bylo lepší zvolit také schodiště mořené do třešně a podlahy jasanové? Jiná varianta by byla schodiště a podalhy světlejší a dveře třešeň. Děkuji a prosím o co nejkratší odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych tu variantu, ve které zmiňujete schodiště stejné jako dolní podlahu - tedy jasan. A stejnou bych udělal i podlahu nahoře. Dveře tím pádem v třešni.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu při zařizování rodinného domu. Konkrétně bych potřebovala poradit s výběrem odstínu plovoucí podlahy (ta by měla být stejná v obýváku i v patře) a dále s výběrem odstínu dřevěného schodiště a interiérových dveří. Okna a vchodové dveře jsou v barvě zlatý dub, schodiště do patra vede z obývacího pokoje. Nábytek v obýváku bude zřejmě v odstínu kořenový buk. Rovněž by mne zajímalo, jakou byste mi doporučili barvu sedací soupravy a jakou barvou byste obývací pokoj vymalovali, přičemž podotýkám, že v interiéru upřednostňujeme teplé barvy. Moc děkuji za Váš názor.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahy můžete volit v dubu a nábytek v javoru (světlý). Alternativou je tmavá varianta nábytku: ořech či wenge s bílými dvířky. Dřevěné schodiště bych doporučila opět dubové (je to kvalitní a tvrdý materiál). Krásu interiéru pak podtrhnete výmalbou: jednu či dvě protilehlé stěny volte v odstínech cihlové, bordó nebo zelené. Zbytek vymalujte jednoduše ve smetanové či světlém cappucinu. Sedací souprava by měla být světlá, smetanová či šedobéžová s výraznými doplňky v odstínu výmalby.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na sladění interiéru v novostavbě RD. Dřevěné schodiště v přírodní barvě borovice je součástí obývacího pokoje (30m2), který je propojen s kuchyní (15m2). Dveře bychom chtěli v ořechu a kuchyňskou linku v kombinaci ořech-vanilka. Je tato kombinace možná, jakou zvolit barvu podlahy, ev. jaká kombinace barev ke schodišti by se hodila? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že Vámi uváděná kombinace je dobrá. Na podlahu bych použil přírodní dub. Možná bych zvážil, jestli kuchyň neudělat pouze v nedřevěném dekoru.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme dřevěné schodiště, pod kterým je spíž. Jak nejlevněji obložit zeď kolem každého schodu? Mohu použít i samolepící tapetu?
Odpověď  

Dobrý den, tapety jsou k tomuto účelu vhodné, vtipně můžete stěnu ozdobit i pomocí Vámi navrhovaných samolepek na zeď. Zkuste si vybrat na www. pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, myslíte si, že pokud máme samonosné dřevěné schodiště z masivu dub v přírodní barvě, máme k nim zvolit stejné dveře nebo naopak dveře výrazně jiné? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. možné jsou obě varianty. Já bych ale volila sjednocení těchto vestavěných prvků. Vybrala bych tedy variantu dveří v dubu.
Dotaz   Dobrý den, nevím si rady jaké zvolit celodřevěné schodiště do RD k laminátové podlaze Balterio-dekor americký ořech. Podlaha bude v obou patrech stejná - schody v řadovém domku vedou z obýváku. Dub? Ořech? Dům se snažíme zařídit jednoduše, tzn. všude stejné podlahy, dveře, okna bílé, kuchyň bílá. Schody by jediné byly v jiné dřevině v případě dubu. Děkuji Novotná
Odpověď   Dobrý den kombinace dubu je příjemná. Je dobré ale také dub použít např. v nábytku, není to ale nutné.
Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci obýváku, a proto bych potřebovala poradit s výběrem barvy výmalby, podlahy a hlavně krbu, který by měl dominovat celé místnosti. Stropy máme z palubek žlutavého odstínu, nad obývákem je galerie z tmavě hnědých trámů. Z ní vedou dřevěné schody do obýváku, které jsou ve stejné hnědé barvě jako trámy. U krbu je světlá plovoucí dlažba. Ještě bych chtěla dodat, že bych interiér ráda doplnila ratanem. S pozdravem Kristina Píšková.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v odstínu trámů a schodiště, tedy tmavou, nejspíš v dekoru ořech. K tomu se bude hodit výmalba ve dvou barvách – já bych kombinovala světlé cappuccino s bordó, zemitou oranžovou nebo výraznou lila. Prvek dominantního krbu bych volila ještě na doplňcích a jedné stěně, např. kolem televize.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit v obyvacím pokoji mám dřevěné schodiště cihlově vymalováno na třech stěnách a jedna bílá.A právě tu bílou stěnu mám na u schodů, šíleně nepraktické !!! htěla bych vědět co by se nám tak hodilo po celé stěně jednak vzory i barva.S ohledem že na té stěně mám plazmovou televizi a komodu v barvě švestky,sedací souprava je béžové barvy. pROSÍM O RADU DĚKUJI
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych tapetu s jemným vzorem v odstínu béžovém až tmavě hnědém.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvou vymalovat obývací pokoj. Máme jej rozdělený na dvě části, v jedné je velká vínová sedačka tvaru U, dlažba imituje dřevo odstínu kaštan. Obě okna jsou na východ, takže u sedačky je poměrně šero. Nábytek nemáme, pouze ratanové police a komody. V druhé části jsou krbová kamna, dřevěné schodiště do patra a jídelní stůl. Dlažba je světlý mramor. Nyní jsme měli tmavý kout za sedačkou vymalovaný žlutě, zbytek byl bílý. Nově bych chtěla barvy použít všude, líbí se mi i malby barvami denas struktur. Děkuji za odpověď, Ivana.
Odpověď   Dobrý den, zvolil bych odstín kávy nebo cappuccina v kombinaci s designovou tapetou metalického efektu. Ta by se pěkně vyjímala za pohovkou. Zkuste si vybrat na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den. Nevím, jak v našem domě kombinovat barvy dřeva, nebo jestli dokonce nenechat jen jeden odstín. V přízemí (vstup, chodba, jídelna, kuchyně a kousek obýváku) bude hnědá a sem tam béžová dlažba Defile od Raka a v obýváku tmavá plovoucí podlaha (ořech nebo nádech do červena). Kuchyňská linka bude v barvě ořechu Aida s lesklými bílými dvířky - všechny místnosti jsou propojeny. Jaký byste vybrali dekor dřeva pro 1.) interiérové dveře a zárubně? 2.) nosné sloupy, které budou někde vidět celé (uprostřed obýváku) nebo částečně? Jsou z přírodního smrku, takže bílé až nažloutlé – máme je namořit či nechat? 3.) dřevěné schody? 4.) nábytek do obýváku (líbí se mi opět ořech, nebo wenge s dvířky v bílé lesklé, nebo javor)? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Verča F.
Odpověď   Dobrý den, co se týče dřeva, je důležité k sobě kombinovat pouze dřeviny, které obsahují stejné odstíny barev. K ořechu se tedy velmi dobře hodí dub, který můžete použít třeba na schodiště. Sloupy v prostoru obýváku ponechte co nejvíce v přírodním odstínu. Dveře a obložky můžete zvolit jednobarevné, např. bílé, velmi pěkně prostor oživí.
Odpověď   Dobrý den, co se týče dřeva, je důležité k sobě kombinovat pouze dřeviny, které obsahují stejné odstíny barev. K ořechu se tedy velmi dobře hodí dub, který můžete použít třeba na schodiště. Sloupy v prostoru obýváku ponechte co nejvíce v přírodním odstínu. Dveře a obložky můžete zvolit jednobarevné, např. bílé, velmi pěkně prostor oživí.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Koupili jsme starší domek a schody jsou dřevěné a zdi obložené palubkami pero drážka asi do výšky 120 cm barva asi buk. Jak zmodernizovat schodiště? Já bych ráda obložení sundala manžel nechce dá se to nějak upravit? Já si představuji že by se zachovaly dřevěné schody.Děkuji Jitka
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych obložení také sundala ale kdyby to nebylo možné přemalovala bych jej na bílo a k tomu můžete nechat masivní dřevěné schodiště. Prostor lze poté oživit výmalbou v jemnějším odstínu např. oranžové, nebo neutrální béžové.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaká barva plovoucí podlahy by se hodila do rodinného domu. Máme průchozí kuchyň-jídelnu (žlutě vymalováno) - obývák (oranžově vymalováno). Nábytek + dveře + okna + dřevěné schodiště jsou v hnědorezavé barvě (medová olše). Děkuji, Novotná.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlejší podlahu v buku, javoru či bříze.
Dotaz   Dobrý den Zuzano, máme doma dřevěné schodiště, laková borovice. Chtěla bych ho přetřít barvou na bílo, prosím poraďte mi jak. A dále bych potřebovala poradit jak připevnit porcelánové talíře na zeď, kde jsou nalepené lícové cihly. Děkuji moc
Odpověď   Dobrý den přeji. Co se týká technických řešení je lepší se poradit v prodejně s barvami a laky na dřevo. Neměl by být ale problém schodiště přemalovat na bílo několika vrstvami barvy na dřevo. Co se týká zavěšení talířů pak bych volila připevnění na skobu pokud mají talíře hranu na které by skoba držela popř. zkusit přilepit tzv. mamutem háček na talíř nebo přímo talíř na zeď, což by mělo být nejlepší řešení.
Dotaz   K šedobílému obkladu krb.komína můžeme nechat bílou krb.vložku nebo doporučíte výraznější barvu? Přímo přes krbovou vložku povedou dřevěné schody na galerii, tzn. krb je pod galerií a je na ní pomocí schodů napojen. Galerie bude v dubu jako podlaha.
Odpověď   Dobrý den přeji. Z praktického hlediska bych volila klasicky černou ale bílá by vypadala zajímavěji.
Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci kuchyně, která bude od Oresi Fiama Sorano, kuchyňská linka bude vínová lesk, bar a skříňky v jídelně divoká švestka. Potřebovala bych poradit jakou zvolit barvu obkladu mezi linkou, pracovní deska bude světlá a jakou barvu PVC zvolit na podlahu. Z jídelny je otevřené dřevěné schodiště, barva smrk , dveře v místnosti jsou také dřevěné smrk. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch zádovou desku v dekoru desky pracovní. Odstín podlahy pak obdobný pracovní desce.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch zádovou desku v dekoru desky pracovní. Odstín podlahy pak obdobný pracovní desce.
Dotaz   Přeji dobrý den, prosím o Váš názor. Nejprve se pokusim popsat Vám náš byt a barevné provedení a pak položím otázku. Byt je velký včetně ložnice a koupelny v podroví 120m2. Celý byt přestavujeme a budeme ho zcela nově zařizovat. S manželem preferujeme světlejší odstíny, aproto jsme volili takto: Kuchyňská linka: korpus krémová, pracovní deska+obložení – cocobolo přírodní (výrobce: Egger) Podlaha v celém bytě bude mít design: jedle skandinávská (výr. Floor forever) Dveře, obložení, jídelní stůl, nášlapy na schodiště: přírodní dub (malinko láknutý do šeda) Kuchyně je propojená s jídelnou a obývacím pokojem v půdorysu ve tvaru písmene L. V jídelně plánujeme mít velký stůl z masivu pro 6lidí. (tady si nejsem jistá jakou barvu židlí) V obývacím pokoji plánuji mít sedačku v odstínu spíše do červené (ale není to podmínka) a nábytek Ikea (regálky s proutěnými košíky+bílá dvířka či šuplíky). V obýváku bude také dřevěné schodiště, vedoucí do podkrovní ložnice. Pod schody by měla být televize. Viz. příloha Prostory jsou prosvětlené, okna plastová v barvě bílé. Nejsem si jistá barevným sladěním všech dekorů. Co myslíte vy? Jaké bych měla volit židle a odstín sedací soupravy? A ještě jedna konečná otázka - co dát na okna která mají již zabudované žaluzie? Záclony či římské rolety? Pro představu přikládám půdorys našeho bytu. Předem děkuji za Váš čas a odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Jídelní židle volte v dekoru stolu. Sedací souprava může být červená. Na okna bych volila bílé římské rodiny popř. krémové. Jinak je ladění příjemné.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře