Pragointerier

dveře - dveře do koupelny

Dotaz   Dobrý den. Rekonstruujeme celý byt. Máme chodbu širokou 140 cm. Z jedné strany plánujeme vestavěné skříně. Z druhé bychom chtěli posuvné dveře do koupelny a na WC. Jsou v nabídce Vaší firmy a doporučila byste nám je? Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, posuvné dveře jsou v nabídce firmy Sapeli, a to v provedení posuvné do pouzdra, nebo posuvné na stěnu. Mají velice praktický systém otevírání, ale mají nižší izolační hodnoty (hlukové, vzduchové).
Mohou se použít i na sociální zázemí, a to dveře posuvné do pouzdra, a to hlavně z důvodu otevírání a ušetření místa v komunikační zóně, která při použití šatní skříně hl. 600mm bude jenom 700mm. Skříně by měly mít také posuvné otevírání.

Dotaz   Dobrý den, stavíme domeček a už si vybíráme podlahy, dveře a schodiště, ale nevíme jak to sladit dohromady. Jedna varianta by byla ořech na dveře, ořech 3 pásy parket na podlaze, dub na schodišti. Jenže máme obavy, aby v patře kde je malá chodbička, se nepraly tmavé dveře se světlou dlažbou (travertin okrová s dubovým schodištěm. Přízemí je řešeno takto: malá chodbička, vlevo dveře do koupelny, pak by byly prosklené dveře ořech a místnost 60 m2 obývací pokoj s kuchyní a někde uprostřed betonové schodiště, které se musí obložit dřevem. Další varianta by byla dveře zebrano od Sapeli Elegant, podlaha 3 pásy dubových parket a schodiště dubové, patro jako při první variantě - dlažba travertin okr. Půjde to k sobě? A jaký by šel nábytek právě ke dveřím zebrano? Prosím o jakoukoliv radu, jak to sladit dohromady. Moc děkuji. Chlápková Radka
Odpověď   Dobrý den, k uváděné velice výrazné barevné i strukturované ořechové podlaze je vhodné volit jednoduché výplně dveří. V barevné kombinaci ořech podlaha a schodiště stupně a podstupně (jestliže je opravdu v prostoru obývacím), dub dveře bude celý prostor laděný ve dvou odstínech a v horním patře se dostaneme ke kombinaci dub - dlažba travertin. Dveře jednoduché s vodorovnou orientaci textury dýhy. U druhé varianty tj. zebrano bych doporučovala tuto dřevinu použít také na podlahu. Na dveřích je příliš výrazná vůči dubu a hmota dveří by nám opticky v prostoru vyčnívala.
Dotaz   Dobrý den, dokončujeme rekonstrukci podkroví a chtěli bychom poradit s odstínem dveří a sloupků krovu včetně schodiště dřevěného do mezonetu (nátěr). Jde o mezonetový -dobře prosvětlený byt 4+kk. Podlahu máme vybranou v třešni, v třešni budeme mít rovněž kuchyň (bude spojená s obývákem), nízké skříňky v obýváku a jídelní kout rovněž třešeň v kombinaci s vanilkou. Stěny budou vzhledem k šikminám v podkroví bílé. Máme dát barvu dveří rovněž v třešni? -Asi ale se netrefíme do shodného odstínu. Anebo se nám líbí javor, protože by ladil se světlými stěnami. Jde o dveře do koupelny, ložnice, vstupní a do dvou pokojů. Obklad a dlažbu v koupelně máme Rako Sfera - hnědá dlažba. Okna zevnitř bílá. Sloupky krovu budou ohoblovány a natřeny. Nevíme, v jakém odstínu. Děkuji moc za Váš odborný názor a připojuji přibližné vizualizace.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jistě můžete volit v třešni, také dveře v odstínu třešeň např. dýhu třešně americké. Ta má výraznější kresbu, ale odstín obdobný. U dýhy se ale předem nedá přesně určit, jaký bude (dveře firmy Sapeli - Note, Alegro, Tarugo). U této varianty bych pak nosné sloupky krovu volila v moření na odstín světlejší třešně. Samozřejmě oddělení odstínu podlahy od odstínu dveří je také možné. Poté bych volila odstín javoru, popř. buku (rozdíl odstínu podlahy a dveří nebude pak tolik kontrastní). Tyto odstíny bych volila také na schodišti a sloupcích.

Dotaz   Dobrý den paní inženýrko, obracím se na Vás s prosbou o pomoc při zařizování interiéru v našem novém domě (půdorys 9 x 7 m). Především mi jde o přízemí, kde je kuchyň spojená s jídelním koutem a obývákem, který je jen částečně oddělen příčkou (viz. příloha). V přízemí je spousta oken, tudíž si myslím, že i dostatek světla. Dům nám firma staví na klíč. Nyní jsme ve fázi výběru podlah. Stavbyvedoucí nám doporučil firmu Step-style, laminátové podlahy floorline. Jsou prý kvalitní a za dobrou cenu. Do prvního patra bych si představovala spíše podlahy světlejší. Může být dub? Nelíbí se mi ale parketový vzor, takže chci nějaká větší "prkna", třeba i s lety a k tomu světlé dveře. Vstupní dveře budou v barvě ořech s mléčným sklem. V předsíni je tmavě hnědá dlažba Defilé od Raka, dveře do koupelny, do obývacího prostoru a do komory pod schody. Volila bych je také asi v tmavě hnědé barvě - ořech? V přízemí bych si z praktických důvodů představovala spíše tmavší podlahu taky s lety. Do obývací části máme naplánovány dvě sedací soupravy z Ikey (viz. příloha), v bílé nebo béžové barvě. Jedna bude pod oknem, které je naproti stěně sousedící se schodištěm a druhá u stěny sousedící se stěnou schodiště. Snad to popisuji srozumitelně. Na tu stěnu, která sousedí se schodištěm, bych si představovala nějakou menší moderní stěnu v tmavší barvě popř. v kombinaci s další barvou. Příklady toho, co se mi líbí, uvádím v příloze. Pod okno, které je za výklenkem, respektive přes roh vedle francouzských dveří, plánuji nějakou komodu a úzkou knihovnu v téže barvě. Nyní nastává otázka, jakou volit kuchyň. Uvažuji buď o nějaké jednoduché, bez prolisů v odstínu wenge s mléčnými skly, nerezovými rámečky a úchytkami. Alternativou je třešeň s prolisy - obojí viz. příloha. Nehleďte na umístění dřezu a varné desky, to bude jiné. Do kuchyně plánuji doplňky v hráškově zelené barvě. Do obýváku chci buď tmavě červenou nebo oranžovou. Mám obavy, aby interiér nepůsobil moderně, ale zároveň tmavě, chladně a neútulně. Schody, které vedou do prvního patra, budou dubové. Bojím se, aby nebylo v interiéru použito příliš mnoho typů dřeva a nepůsobilo to celkově jako jeden velký nedomyšlený"miš-maš". Prosím tedy o radu, jak toto vyřešit, zda použít úplně jiné odstíny dveří, podlah, nábytku, kuchyně. Z praktických důvodů bych nechtěla světlou kuchyň. Snad jsem vše popsala co nejpodrobněji tak, abyste si mohla udělat představu. Prosím o co nejrychlejší odpověď vzhledem k tomu, že se mám rozhodnout do konce tohoto týdne, tj. do 8.8.2008. Děkuji předem, s pozdravem Katka.
Odpověď  

Odpověď na tento dotaz by byla nejspíš již pozdě vzhledem k tomu, že jej tazatelka potřebovala zodpovědět do 8. 8. 2008. Bohužel mi ani nešly otevřít fotografie.

Dotaz   Dobrý den, reaguji na Vaši odpověď: „Dobrý den přeji. Můžete volit schodiště v kontrastním dezénu, a to ve wenge či ořechu (viz odstín dveří v horním patře).“ Příliš jsem to nepochopila. Ještě nevíme, jaké dveře v patře použijeme. Proto tedy znovu pokládám otázku: jakou barvu páteře (matný stříbrný, nebo matný černý komaxit) a barvu dřeva schodnic použít k těmto dvou daným podlahám? Ta na prvním obrázku je v přízemí a chci k ní dát javorové posuvné dveře do koupelny. Do patra jsme dveře ještě nevybrali. Posílám proto fotky podlahy v patře a pohled z koupelny, aby byl vidět obklad. Jakou barvu dveří byste volila v patře, aby ladily ke schodům?
Odpověď  

Dobrý den přeji, podlahy jsou příjemně odstínově sladěně. Volila bych dveře kontrastní k podlaze v ořechu či wenge - budou se hodit především ke koupelně. Nedoporučuji ke koupelně javorové dveře, tedy pokud nehodláte javor více využívat na nábytku. Pro schodiště bych volila tmavou nosnou konstrukci a nášlapy v odstínu podlahy (dubový vzhled). Pokud zvolíte tmavé dveře, můžete použít tmavé nášlapy v ořechu či wenge.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně volby barev do nově zařizovaného panelákového bytu 2+1. Chystáme se propojit malý obývací pokoj (13 m2) s kuchyní zbouráním cca 1,5 m příčky. Do obou místností máme vybranou na podlahu v barvě švestka. Kuchyně je malá, do tvaru písmena L, a budou v ní bílé nevestavěné spotřebiče. Jakou vybrat barvu zbytku linky? Jaké by měly být dveře do koupelny a na toaletu, které budou na pokračující stěně? Jaká se k tomu hodí barva výmalby, aby byla kuchyně sladěná s obývacím pokojem? Děkuji za radu, Havlíková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych korpus linky a dveře v dekoru ořechu nebo merbau, přední dvířka v bílém provedení a pracovní a zádovou desku v jemném béžovém odstínu. Výmalbu doporučuji v jemném béžovém cappuccino odstínu.

Dotaz   Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.Do zádveří 3*2m,bych chtěla položit dlažbu RAKO SANDSTONE /která se mi velice líbí a kterou často doporučujete/. Nevím však který z odstínu vybrat a jak barevně sladit nábytek-botník a výmalbu zdí.Jsou zde 3 dveře medové barvy/světlejší zlatý dub/- vchodové s částečným prosklením,dveře do koupelny a do pracovny.Dále bude navazovat dubová podlaha.V zádveří není okno.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, vhodná i vzhledem k navazující podlaze je druhá světlejší. K ní můžete použít nábytek v odstínu imitace buk přírodní. Malba může být malinko sytější v odstínu hnědooranžové spíše pastelové.
Dotaz   Dobry den, ráda bych se zeptala, jak byste mi doporučili sladit dekory v obýváku spojeném s kuchyní. Plovoucí podlaha bude v odstínu kanadský javor, kuchyně světlá (dvířka javor, pracovní deska a korpus calvados), v celém pokoji jsou na stropu světlé trámy. Nevíme, v jaké barvě volit interiérové dveře, které povedou z obýváku do dvou pokojů, budou hned vedle sebe, uprostřed delší stěny. Mám zvolit třešeň, která je podobná pracovní desce a korpusu kuchyně, nebo raději olši? A druhý dotaz: doporučujete barevně sladit všechny dveře v bytě, nebo můžou být například dveře do dvou pokojů z obýváku v jedné barvě a dveře do koupelny a na záchod vedoucí z chodby v jiné? Předem moc děkuji za Vaši odpověď a radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlé javorové dveře v celém bytě. Prostor se sjednotí a prosvětlí.
Dotaz   Potřebuji poradit s barvou výmalby v předsíni, zatím tam je pouze vestavná skříň v šedém lacobelu v kombinaci se zrcadlem. Z předsíně vedou dveře do koupelny (bílé Lotos od Sapeli) a do obýváku (ty samé, akorát prosklené). Na podlaze je hnědá dlažba zebrano. Chodbu chci vymalovat a dát tam ještě nějakou nálepku na zeď. Uvažovala jsem o zelené výmalbě a černé nálepce, ale nejsem si jistá. Poradíte mi eventuelně i jinou kombinaci? Mám vymalovat celý zbytek chodby, nebo jen protilehlou stranu, kde chci nálepku (tedy stranu naproti skříni)?
Odpověď   Dobrý den, chodbu určitě vymalujte celou, jen strop můžete ponechat bílý. Kromě jemné světle zelené bude vhodná také světle žlutá nebo odstín kávy či cappuccina. Nálepky si zkuste vybrat ze široké nabídky na www.POINTshop.cz. Dobře bude vypadat nálepka v šedivé i bílé barvě na zelené nebo žluté stěně. Také mám rád kombinaci kávy a na ní tmavě červené jako akcentu.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakou zvolit výmalbu do předsíně jelikož je to dosti tmavá místnost i za uplneho svetla je v místnosti šero. Dveře do koupelny a na zachod jsou bílé vchodové dverě mají barvu olše a předsíňová stěna buk no a dlažba dva odetíny krémové světlé a tmavší. tak se chci zeptat co by jste doporucila. jestli jen ciste bílou ? nebo po případě třeba i změnu interierových dveří. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v jemné vanilkové či banánové barvě pro prosvětlení prostoru. Dveře časem můžete sjednotit se vstupními, ale také pokud máte všechny dveře bílé mohou tak zůstat.
Dotaz   Dobrý den,jaká barva dveří se hodí do bytu 2kk,43m2,podlaha je akacie ve všech místnostech,kromě koupelny,zdi jsou bílé ve všech místnostech kromě koupelny. Jedná se o dveře do koupelny a ložnice. Dřevěný dekor nebo spíše světlé(bílé,krémové)?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Již jsem odpovídala níže. Volila bych bílé dveře.
Dotaz   Dobrý den,pros. oradu ohledně dveří v novost. Po vchodu nevelká chodba, vpravo cca 1,2m vchod do obývacího pokoje, kde plánujeme celoskleněné dveře. Na chodbičce ještě dveře do koupelny a do jídelny a s nima si nevím rady.Zde sklen.z fin.důvodů nechc
Odpověď   Dobrý den přeji. můžete volit čiste hladké bílé dveře.
Dotaz   ještě prosím o radu,jaké dveře do koupelny,které jsou naproti kuchyni švestka,jasan by se hodili?chceme posunovací,ale která barva by se hodila spíše? kuchyň zasahuje do jídelny,tam by se mi líbila nějaká dekorační tapeta,jakou barvu lze volit?děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete volit jasan. K tomu tapetu v jemném světlém dekoru spíš v prolisu v jemných odstínech jasanu.
Dotaz   V st.rod.domku máme ložnici 3x4 a kuchyň 4x4m.Chceme provést rekonstrukci a místnosti prohodit-pak možnost spojení kuchyně s obývákem. Není potom na závadu, že naproti budoucí ložnice budou dveře do koupelny a WC (přes chodbičku)?
Odpověď   Dobrý den přeji. Dle popisu by to mělo být ještě výhodnější.
Dotaz   Dobrý den, děkuji za info. Ještě se chci zeptat na toto: Osobně bych volila toaletu tak jak je nyní sporák s posuvnými dveřmi = myslíte, že by tak byly posuvné dveře do předsíně nebo do uličky kuchyně? A dveře tedy do wc i koupelny posuvné? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano dveře na toaletu kdyby byla jinde v uličce do kuchyně popř. tam vytvořit posuvné dveře do koupelny ale jak říkám je to již o kreslení a návrzích na které zde není prostor.
Dotaz   dobrý den,prosím,můžete mi poradit?kuchyn a obyvák mám jeden prostor,obložení smrkové palubky včetně stropu.okna a dveře barva toscana.jakou kuchyn a nábytek zvolit a jaké dveře do koupelny a ložnice? borovici a nebo raději barvu podobné oknům? děku
Odpověď   Dobrý den přeji. dveře můžete sladit s podlahou . Náybtek vzhledem k velkému množství dřeva bych volila bílý. Dveře všude stejné.
Dotaz   marta: omlouvám se, ale ještě bych prosila o radu, můžou být dveře do koupelny a WC bílé, stěny jsou rovněž bílé, podlaha dub oak. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte všechny dveře stejné.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu pro výběr dveří do chodby bytu v panelovém domě. Kromě koupelny a WC je v celém bytu korková podlaha (obrázek). Dveře do koupelny posuvné do pouzdra- pouzdro pouze 10 cm. Na WC a do přilehlého pokoje otočné. Ostatní průchozí.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře bílé, smetanové nebo v dekoru javoru.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře