Pragointerier

dveře - dveře SAPELI

Dotaz   Vybrala jsem si interiérové dveře Sapeli Tenga v dýze zebrano. Můžete mi poradit, jakou plovoucí podlahu k této barvě zvolit? Líbí se mi tmavší podlahy - ořech, merbau, jatoba.., ale nevím, zda se k zebranu hodí.
Odpověď   Dýha zebrano na dveřích je velice výrazná, a proto bychom volili podlahu pokud možno s nevýraznou texturou dřeva v odstínu tmavší, tj. stejný jako tmavší z pruhů dýhy Zebrano.
Dotaz   Prosím o radu s výběrem barvy vnitřních dveří, máme RD venkovní okna a dveře mají tmavou až třešnovou barvu, vnitřní parapety budou dubové a i podlahy budou volené do tohoto odstínu. Vybrala jsem si dveře SAPELI Swing model 49 a nevím zda třešeň nebo dub. Mám otevřenou kuchyn v obývacím pokoji a chtěla bych jí spíše tmavou. Manžel se bojí, že třešeň bude moc výrazná a já se bojím, že dub bude splývat s podlahou i nábytkem. Díky moc za odpověd Jíťa
Odpověď   Správná volba odstínu dveří dub, stejný jako podlahy, Vás bude provázet celým interiérem. Z barevných variant je vhodnější kuchyň ve stejném provedení jako podlaha – dub s doplněním výrazné červené UNI barvy odvozené z odstínu výplně otvorů – oken a dveří a kovových konstrukcí např. nerez broušený + ornament v detailu.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně barvy dveří. Nový byt. Podlaha plovoucí typ teak-savana. Stěny bílé. Dlažba tmavě červená. Máme desku plovoucí podlahy a všude jí nosíme sebou, ale nevíme si rady. Děkuji moc Věra Malířová
Odpověď   Dobrý den, v případě velkého prostoru doporučuji kombinaci teak savana a dveře Sapeli např. typ Note dýha Bubinga. U menších prostor kombinaci teak savana a dveře Sapeli např. typ Note dýha třešeň americká. Malbu k této kombinaci by byla vhodnější malba v odstínu přírodní vlny.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně rekonstrukce venkovních a vnitřích dveří v panelovém domě. Venkovní dveře jsou bílé, zevnitř potažené bílou koženkou. Dveře bych chtěla zrekonstruovat na imitaci dřeva a koženku úplně zrušit. Proto bych chtěla poradit, zda existuje nějaký materiál, který by tlumil hluk z venku, nebo jak předělat venkovní dveře, abychom částečně zabránili hluku. Zdá se mi, že koženka tento hluk trochu tlumí. Dále bych ráda předělala vnitřní dveře, které jsou bílé s průsvitným sklem. Plovoucí podlahy jsou v přechodu javor - dub - třešeň, v chodbě je bílá dlažba. Ráda bych dveře také v imitaci dřeva s mléčným sklem. Můžete mi poradit, jaký odstín zvolit. Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den, dřeviny javor – třešeň – dub jsou svojí barevností i strukturou velice odlišné. Při zachování těchto dřevin bych volila na vnitřní dveře uni barvu, např. v odstínu světle hnědá, např. typ Exlusive, výplň sklo satinato bílé. Nedoporučuji dřevěnou strukturu.
Vchodové dveře bych volila SAPELI, typ Blanice, ve stejném odstínu jako vnitřní dveře. Všechny vchodové dveře SAPELI jsou zvukově izolační.
Dotaz   Dobrý den, nyní jsme v konečné fázi úplé rekonstrukce kuchyně. Máme kuchyňskou linku ve tvaru L v barvě javor, na podlaze je modrá dlažba Rako, Aqua DAA44373 45 x 45, položená na koso (kompromisní řešení: světle béžová x rezavá a vyšla po oboustranných ústupcích modrá). Obývací pokoj a kuchyně budou spojeny pusuvnými dveřmi na stěnu 120 cm. V obývacím pokoji budou dubové parkety. Máme všude bíle vymalováno. Poraďte mi prosím, jakou barvu dveří zn. Sapeli máme zvolit. Jakým způsobem máme položit parkety (do stromečku,..)? Hodila by se k tmavému nábytku v obývacím pokoji sedací souprava, nebo jenom křesla, ve stejně modré barvě, jako je dlažba v kuchyni? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v případě, že výsledný efekt má být sjednocený a klidný, volte dveře SAPELI velice jednoduché, prosklené, v provedení dub. Ideální by byly jenom skleněné – čiré sklo. U parket doporučuji položení do vzájemně posunutých pruhů. Barvu čalouněného nábytku laďte do teplých odstínů dlažby. Modrou barvu bych volila pouze jen jako doplňkovou, třeba 1 až 2 polštáře na sezení. Minimálně v obytném prostoru doporučuji podbarvit stěny v odstínech přírodní vlny.
Dotaz   Dobrý den, mohla byste mi prosím poradit, jak barevně sladit okna, dveře a podlahu? Máme EURO okna v barvě mahagon, měli bychom si pořídit v podobné barvě i dveře SAPELI? Bude vše ladit s plovoucí podlahou HEVEA, kterou si chceme dát? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, v případě, že použijete odstín mahagonu i na dveře, hodí se k němu sytější odstíny podlahy, eventuálně jednobarevné lesklé, např. keramická dlažba beze spár. Toto platí u velkých obytných prostor. Podlaha Hevea je poměrně světlá a v případě, že ji použijete, laďte dveře k ní, např. dveře SAPELI, typ Swing, materiál jasan. Další prvky v interiéru pak volte v odstínech světlejších, v tónech mahagonu volte např. čalounění, koberec, nábytek - viz. obrázek.
Dotaz   Dobrý den, připravuji rekonstrukci kuchyně, společné koupelny a WC. Nevím si rady se sladěním interiéru. Vodícím prvkem je už objednaná kuchyň v barvě calvados (v jiných prodejnách je stejný odstín uváděn jako třešeň), v kombinaci s dvířky v barvě vanilky. Jsem rozhodnuta v prostoru kuchyně, předsíně a koupelny použít stejnou dlažbu. Jakou barvu dveří doporučujete? Zatím jsem si vybrala dveře Sapeli - CPL třešeň (odstín se zdá shodný s kuchyňskou linkou). Mám však obavu, aby prostor nebyl příliš tmavý. Jaké by byly vhodné doplňkové barvy na stěny, případně podlahu? Děkuji za odpověď!
Odpověď   Dobrý den, důležité je, jak velký prostor řešíte. Dveře v provedení CPL třešeň jsou v malých a úzkých prostorách příliš tmavé. Vzhledem k barevné kombinaci kuchyně (calvados + vanilka) bude vhodná volba světlejších dveří, odstín CPL olše, a doplnění barevnosti dlažbou - např. RAKO Sandstone Lapato. Jako doplňkovou barvu doporučuji odstíny fialové a pastelové žluté (v barevném kruhu proti odstínu vanilkové).Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat nový byt 4+kk a řešíme klasické dilema, jak hezky sladit podlahy, dveře a nábytek. Líbí se nám laminátové podlahy v dekoru bíle lakovaný dub od firmy Quick-Step(řada Eligna). Bylo by vhodné dodržet téměř v celém bytě podobnou barvu podlah (např. s tím rozdílem, že v obytném prostoru s kuchyní bude laminátová podlaha typu širších planěk a ve dvou menších pokojích stejný dekor dřeva, ale v užším provedení dvoj-lamely)? Jaké dveře od firmy Sapeli byste nám k tomuto odstínu doporučila? Uvažujeme o dubové dýze nebo zebranu - u něj ale máme strach, aby se časem "neokoukalo" a také nebylo příliš zdobné, a tím nezkomplikovalo možnost použití jiných odstínů nábytku - např. v kuchyni, dětském pokoji. Jinak se nám líbí jednoduché čisté tvary nábytku, např. v odstínu bílého laku v kombinaci s tmavě červenými doplňky (sedací souprava apod.). Za Vaše rady velmi děkuji! Radka K.
Odpověď   Dobrý den, tyto podlahy jsou tzv. bělené. Velikost a barevnost v celém bytě je vhodné volit stejnou, nebo ve stejných tónech. Menší místnosti opticky zvětšíte volbou menšího formátu. Nejbližší odstín pro dveře je dub americký, např. dveře Sapeli, typ KUBIKA s horizontálním členěním. Doplňkovou barvu doporučuji sytou červenou – je výrazná a teplá zároveň. Pro dojem vzdušného a moderního bytu použijte na zdech a doplňcích (např. kovové květináče) odstíny světlé šedivé až antracitové (více tónů).

Dotaz   Dobrý den, s manželem stavíme rodinný dům a nyní jsme ve fázi kombinace podlahy a vnitřních dveří. Rozhodli jsme se pro podlahu Egger Emotion 3108 (laminát, dekor ořechové prkno). Nyní k této podlaze plánujeme vnitřní dveře od Sapeli. S ohledem na finanční stránku jsme se rozhodli pro laminátové dveře Fest (olše nebo javor), nevím ovšem, zda tyto materiály lze kombinovat a jakou barvu stěn máme případně zvolit. Okna máme ve zlatém dubu. Děkuji Vám za radu a hezký den.
Odpověď   Dobrý den, k podlaze z materiálu ořech volte dveře Sapeli typ Fest, materiál bělený dub. Javor (žluté tóny), olše (růžové tóny) jsou vůči ořechu barevně odlišné dřeviny. Malbu zdí pak můžete volit výraznější, při zachování jednoduchosti v nábytku třeba módní hitové odstíny – fialová, hraškovězelená, oranž, růžová.Dotaz   Dobry den, chtela bych Vas poprosit o radu, jak sladit vchodove dvere s interierovymi. Vchodove dvere mame plastove - barva zlaty dub (www.perito.cz) a hned ve vstupni chodbe mame dalsi troje dvere. Libi se nam dvere Sapeli - Nora v CPL, ale nevime, jaky odstin zvolit. Dekuji Vam za doporuceni a preji hezky den!
Odpověď   Dobrý den, zůstala bych u materiálu dub od Sapeli je o něco světlejší než vchodové takže je sjednotíme desénem.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak sladit vchodové dveře s interierovými. Vchodové dveře máme plastové - barva zlatý dub (www.perito.cz) a hned ve vstupní chodbě máme další troje dveře. Líbí se nam dveře Sapeli - Nora v CPL, ale nevime, jaký odstín zvolit. Děkuji Vám za doporučeni a přeji hezký den!
Odpověď   Dobrý den, můžete zvolit dveře NORA CPL fólie dub buď model 10 – plné nebo model 40 prosklené čiré sklo (v případě , že dveře vedou do obytného prostoru). CPL fólie dub je sice světlejší než plast zlatý dub, ale budete mít dveře sjednocené strukturou. Důležité je pak jaká je použitá podlaha a jak velký prostor vstupní chodba je.
Dotaz   Dobrý den, nemůžeme se dohodnout, jaké dveře a nábytek vybrat k již zakoupené podlaze Alsafloor - Dub Patagonia R32. Navíc jsem dostal jsem radu, že k výrazné kresbě podlahy není vhodné pořizovat nábytek a dveře s obdobně výraznou kresbou, je to opravdu tak? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, ze zaslaných fotografií je patné, že kresba této podlahy není tak výrazná a taky to není klasický dubový odstín. Dveře můžete pořídit ve stejném odstínu i textuře. Dobře by se tady vyjímaly dveře Sapeli typ Swing (4x pole sklo čiré). V případě nábytku bych pak šla do něčeho jednoduššího. Princip je zvýraznit horizontální plochy podlahy a nábytek by měl pak celý dojem z interiéru zklidňovat, proto je lepší použít např. buk (má nevýraznou texturu) a přimořit tento na světlejší odstín podlahy.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při výběru odstínu dveří. Máme vybrané dveře SAPELI AKORD model 10, prosklené model 40. Obývací pokoj je spojený s kuchyní, zde je dřevěná plovoucí podlaha UNIVERSAL BUK ACCENT. Kuch. linka je od spol. Sykora folie Plum. Je vhodný výběr dveří dýha buk, nebo je lepší zvolit výraznější barvu, jakou skleněnou výplň? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, odstín dveří může zůstat stejný jako podlaha tj. buk protože kuchyň PLUM je velice výrazná sama o sobě a podlaha je v nejsvětlejším odstínu z dezénu kuchyně. Skleněná výplň sklo čiré dveře jsou již dozdobeny bočním pruhem . Pak můžete použít v obytném prostoru nábytek ve stejném provedení jako kuchyň v případě, že to bude nízká sestava TV.
Dotaz   Dobrý den, prosíme Vás o radu s výběrem barvy vnitřních dveří a také s barevností obývacího pokoje a kuchyně. Obývací pokoj (4x4m)východ - podlaha dub, televizní skříňka a police dub, černé kožené křeslo, krbová kamna antracit. Nevíme jaké volit čalounění sezení a také malbu. Kuchyň s kuch.koutem (3,5x5,5m) jihozápad - podlaha Hevea, nábytek vanilka, mléčné sklo, kovové rámečky, obklad u linky šedá mozaika, jidelní stůl dub. Nemáme představu jaké volit židle, a také barevnost stěn a doplňků. Snažíme se vytvořit jednoduchý, moderní styl, ale máme obavy z nudného a fádního prostoru. Předem děkujeme za vaši odpověď. Přikládáme fotky - soubor SAPELI. manželé Váňovi, Zlín
Odpověď   Dobrý den, základní barevnost a použití materiálu jsou výborné pro další podbarvení interiéru. Kombinace Hevea a dub zdá se na foto malinko sytější, proto obývací pokoj by měl být sytější ve volbě odstínu malby i čalounění. Vhodné je použít barevnost teplou, ale můžeme volit i studenou prostor pak bude svěžejší.
U první varianty odstín malby světle šedivý, sezení sytě šedivé s doplňkovou barvou červenou (koberec, efektová svítidla,čalounění židlí...), židle materiál dub.
U druhé varianty malby v odstínu holubí modř světlá sezení středně šedivá až antracit, svítidla kovová např. nerez, jako doplňkovou barvu použití bílé (stínítka svítidel, obaly květináčů,...), židle dub s čalouněním bílá.
Dveře Sapeli typ NOTE provedení dub. S prosklením souhlasím s vámi.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu. Objednali jsme si u jednoho soukromého truhláře dveře NORA s povrchovou úpravou z CPL laminátu včetně zárubní s tím, že nám je pak i namontuje. K montáži došlo, ale bohužel až poté jsme zjistili, že se nejedná o dveře Sapeli, ale Solodoor, které zdaleka nemají tak kvalitní provedení a co je nejhorší, netěsní a profukují. Ráda bych se zeptala, zda můžeme požadovat demontáž a trvat na dveřích Sapelli? Písemnou objednávku nemáme, proběhla telefonicky. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, vyřizování reklamace se řídí občanským a obchodním zákoníkem. Musíte mít doklad o uskutečnění obchodu např. proplacenou fakturu. Jinak tento dotaz je spíše vhodný pro právníka nebo obchodní komoru.
Dotaz   Dobrý den, mohla byste nám poradit s výběrem dveří do novostavby? V přízemí máme dlažbu v barvě hnědé (Travertin Lappato, odstín 37) a v patře plovoucí podlahy v odstínu ořech. Líbí se mi dveře v provedení javoru, ale váhám, zda půjdou k té tmavší podlaze. Mezi typy vybíráme z Note, Akord nebo Kubika, které jsou moc pěkné, ale v javoru asi tolik nevynikne kresba dřeva. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, v bytovém prostoru jsou nádherné dveře Sapeli typ Kubika klasický design. Z odstínů se přikláním k materiálu jasan, který má výraznější strukturu než javor. Světlejší variantu a přibližný odstín lze pak použít i na nábytku. Podlaha bude výraznější. Uvádím i dub pro sytější variantu, kterou lze použít v prostornějším interiéru.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor. Zařizujeme rod. domek, konkrétně přízemí, obytný prostor. Kuchyně je propojená s jídelnou a obývacím pokojem v půdorysu ve tvaru písmene L o rozloze cca 50m2. Prostory jsou prosvětlené, okna plastová v barvě světlejší třešně. Podlahu plánujeme laminátovou v dekoru třešeň po celé ploše, dveře Sapeli dekor hruška, typ Note, prosklené s gravírováním. V ostatních místnostech budou dveře plné. Kuchyň bude typ Plum, přičemž dvířka budou bílá a korpus folie plum. Kuchyni bude od jídelního koutu oddělovat barový pultík obložený lícovými cihlami, kterými bude obložen i komín krbu v obýváku a budou použity i v nice umístěné v jídelně. Lícové cihly se objeví i v ostatních částech domu a částečně na fásadě. Prosím o radu jakou barvu v budoucnu použít na vymalování stěn, popřípadě, zda se vám zdá skladba použitých dekorů vhodná. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, volila jste teplé odstíny dřevin třešně a hrušky s výraznější kuchyní. Režné zdivo dodá tomuto interiéru plasticitu a ke kuchyni se bude výborně hodit. Barevnost zdí bych volila spíše v neutrálních odstínech, například odstín bílá káva, nebo se můžete odrazit od použité bílé a volit malbu zdí v odstínech přírodní vlny. Sezení pak až k odstínům béžovým. Jako zajímavou doplňkovou barvou považuji odstín antracit nebo hnědočervená, například na proutěných doplňcích.

Dotaz   Dobrý den, dovolte, abych Vás touto cestou poprosila o radu. Ve starším bytě jsme renovovali předsíň, ve které se nachází pět dveří. Chceme je ještě vyměnit, jen nevíme jaký odstín. Ponechali jsme kovové zárubně, které jsme natřeli světle béžovým odstínem. Vestavěná skřín je v odstínu světlý dub Ferrara, stěny jsou bílé. Rádi bychom zakoupili dveře Sapeli, odstín dub nebo světlý dub. Jen nevíme, zda druhý jmenovaný odstín nebude příliš světlý. Musí barva podlahy vždy korespondovat s barvou dveří? Přikládám fotografie. Děkuji. S přáním hezkého dne, M.Kulheimová
Odpověď   Dobrý den, odstín podlahy nemusí být vždy stejný jako dveře. V malých prostorech se doporučuje spíše sytější podlaha a světlejší dveře. Při představě 5 ks dveří s výškou cca 2,0 m v předsíni je tato hmota velice výrazná. U vás se k ní váže i hmota skříně. Doporučovala bych výběr dveří s horizontální orientací textury dřeva a jako detail bude zajímavé podbarvit stěnu, na kterou dopadá světlo z prosklených dveří odstínem např. jemně fialovým. Horizontální orientace nám předsíň opticky rozšíří a linky jí dodají jemnou barevnost. Prosklení dveří v celé výšce.

Dotaz   Prosím o radu ohledně barvy oken a dveří v domě. Rozhodli jsme se pro dřevěná eurookna - barva podle vzorníku barev Sokrates barva KEIFER , popř. PINIE. Jakou barvu dveří - předpokládáme rovněž dřevěné - máme zvolit? Parkety předpokládáme buk. Měla by být barva vnitřních dveří stejná jako okna? Děkuji Petra
Odpověď   Dobrý den, spíše se přikláním k odstínu oken typu KEFIER. Barevnost v teplých odstínech, podlaha buk . Dveře nemusí být nutně stejného odstínu jako okna. V případě prokrvenějšího interiéru je vhodný materiál buk (horizontální orientace let), u světlejšího můžeme jít do odstínu javor americký v kombinaci bukové proužky např. dveře SAPELI typ NOTE. Světlejší provedení je vhodné do menších prostor.

Dotaz   Dobrý den, provádíme kopletní rekonstrukci domu s poměrně vzdušnými prostory. Nevím si ale rady s kombinací barev. Dům je architektonicky významný a navíc postaven jako dvojdům, musíme tedy zachovat barvu oken v palisandru, což je dosti tmavá barva. Rozhodla jsem se však ponechat tuto barvu i ve vnitřní straně oken. Kuchyň by měla být v kombinaci třešeň vanilka. Ale nevím, jak vše sladit s barvou dveří - líbily by se mi Damier. Doladit k tomu ještě podlahy, které by měly být také v barvě dřeva je už opravdu tvrdý oříšek. Děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den, Palisandr patří k zemitým odstínům v kombinaci s třešní medové teplé odstíny bude poměrně výrazný. Přikláním se k řešení teplému. Při této volbě můžete použít dveře Sapeli Damier s horizontální dýhou v materiálu třešeň a podlahu více prokrvenější a sytější například typ Merbau Markant. Odstín vanilky bude doplňkový. Zajímavě by působila použití odstínu šedivé například na svítidlech části malby ale i na nábytku.

Dotaz   Dobrý den, plánujeme obnovit dveře v panelákovém bytě, u koupelny a WC jsme použili plné dveře Sapeli Swing model 13 a nyní chceme dodělat zbytek dveří - 2x pokoj, ložnice a obývací pokoj. Chci se zeptat, zda byste doporučila volit u všech pokojů stejný typ dveří, nebo nakombinovat - např. u pokojů a ložnice jeden typ (např. model 49) a u obývacího pokoje druhý typ (např. model 42).Vchod do obývacího pokoje a dvou pokojů je z chodby, do ložnice se vchází přes obývací pokoj. Děkuji předem za odpověď. Železná
Odpověď  

Dobrý den, dveře Sapeli typ Swing http://www.sapeli.cz/index.asp?obsah=67&styl=0 jsou hodně výrazné. Při volbě modelu 13 je v malých bytech vhodnější volit stejnou dispozici. Proto spíše doporučuji použít model 43 s prosklením do pokojů a obývací části a do ložnice plné dveře, model 13.

Dotaz   Dobrý den, vybíráme podlahy a dveře do našeho nového bytu 3+kk a chtěli bychom znát Váš názor. Budeme mít kuchyň Calvados s pracovní deskou Terano bílé a dlažbou Rako série Loft - slonová kost (obklady zatím nemáme vybrané, ale uvažujeme o sérii IN seta, nemůžeme se rozhodnout jestli lesk nebo mat). Bude se hodit do obývacího pokoje spojeného s kuchyní laminátová podlaha Egger Floorline bříza 3 prkno select (H2493)? A jaký nábytek bychom měli volit? Máme rádi teplé odstíny. Budou se k této kombinaci hodit dveře Sapeli laminát CPL dekor olše vyplněné sklem?
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych malou změnu v odstínech. Calvados a bříza jsou barvou i sytostí velice odlišné. Vhodnější by ke Calvados byla podalaha buk, dveře olše, pracovní deska je terano bílá, proto bych obklady volila v provedení IN Ghiacio smetanovobílá v rozměrech 20x40cm horizontálně. Nábytek pak můžete doplnit buď v materiálu olše nebo lakovaný v odstínu béžová, jako doplňkovou barvu můžete volit teplý odstín oranžová v kombinaci s hnědou.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Chceme si koupit dveře Sapeli standart fólie buk do 3 pokojového bytu v panelovém domě. Z chodbičky o rozměrech 3,1 x 1,2 m vede celkem 5 dveří do místností. Do místnosti WC chceme použít dveře hladké plné, do koupelny a do ložnice dveře s nejužším prosklením (model 60). Jaké prosklení můžeme použít do zbývajících dveří vedoucích do kuchyně a do obývacího pokoje? Lze použít to největší prosklení (model 40)? Ve všech případech bychom chtěli zasklení satináto bílé, aby nebylo průhledné. Podlahu bychom chtěli plovoucí lamino odstín kaštan, lze to použít k fólii buk? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, s určitostí doporučuji velké prosklení do kuchyně a obývacího pokoje. Co se týče odstínu podlahy je možné použít kaštan přírodní, je ovšem příliš sytý. U laminátů je možné vybírat i dezény světlého kaštanu. K tomuto světlejšímu odstínu je buk vhodný.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu v oblasti barvy dveří v bytě - novostavba. Všechny dveře jsou v delší chodbě, kde je světlá dlažba. Vchodové dveře jsou v buku. Ložnice a pokoj bude mít světlý nábytek. Koupelna s WC je čokoládově hnědá a béžová. Obývák je wenge, nábytek a kuchyň vanilka, podlaha woodstock. Jakou vybrat tedy barvu pokojových dveří? Buk? Javor? Ořech? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, podlaha Woodstock se řadí svojí barevností do odstínu zemitých. Je velice výrazná a silně dekorativní, proto je vhodné volit jednoduché dveře spíše světlejší. Materiálové provedení v buku nedoporučuji – má teplý narůžovělý odstín. Podle velikosti stavby a již dané barevnosti můžete volit dveře Sapeli například typ NOTE. Odstín bříza (javor je nažloutlý a buk vchod zase růžový) světlejší varianta nebo ořech sytější. U ořechu bude chodba ponurá, ale obytný prostor výrazný, u břízy bude chodba jemnější, ale v obytném prostoru si můžeme dovolit zajímavější malbu zdí.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při zařízení interiéru. Máme 3 lamelovou podlahu odstín dub. Dveře bychom chtěli také dýhované - dub plné v kommbinaci s prosklením. Kuchyň chceme ořechovou nebo dýhu zebrano. V kuchyni bude béžové marmoleum volně přecházet do dubové podlahy. Kuchyně tvoří jakousi niku obýváku. Vymalovat bych chtěla jemnou zelenou v kombinaci s béžovou. Co vy na to?
Odpověď   Dobrý den, barevná kombinace dub, Zebrano, béžová zelená je vyvážená a svěží. Ořech je tmavý. Doplním spíše pár detailů, jako je orientace dýhy Zebrana i dubu u dveří horizontální. V případě výběru Zebrano laminátové desky pozor na odstín, měl by být jemnější se světlejším proužkem v odstínu blížícímu se dubu. Do kuchyně a na větší část obytného prostoru malba béžová, zelená hrášková spíše na část zdi. Dveře Sapeli typ Elegant. Doplňková barva čokoládová hnědá.

Dotaz   Dobrý deň, rekonstrujeme byt 3+kk, 25m2 obývák + kk. Chcela by som dvere sapeli ořech americký + podlaha ořech, kuchynská linka vanilka. Okna biele. Chcem sa opytať, či to nebude moc tmave a prípadne jaký odtieň by ste mi doporučili. Ďakujem
Odpověď   Dobrý deň, farevné ladenie a výber materiálov je v zemitých tónoch. V takto malom byte to sú naozaj sýte odtiene. Při použití rovnakých dverí aj na chodbách by to nemuselo dopadnut dobre. Navrhujem skor variantu - podlaha orech, dvere bieleny orech alebo z výberu Sapeli dub americký, kuchyňa vanilka a doplňujúci nábytek v bielenom orechu alebo v dube, bude posobit lahšie upravene. Výrazná podlaha nám bude priestor vyplňovat, dalšie prvky podfarbovat. V další farebnej kombinácii možete vychádzať zo žltej 2-3 tóny sýtosti.
Dotaz   Dobrý den paní architektko. Staví se nám nový byt v Brně a protože nejde o žádný velký developerský projekt, stavitelé jednají se všemi novými majiteli bytů individuálně. A tak nám bylo řečeno, ať si sami vybereme barevný odstín podlahy a vnitřích dvěří atd.. Jediné, co je v domě dáno, je barva oken, kterou nedovedu definovat, připadá mi více do zlatožluta. Chtěla jsem Vás poprosit o radu, jak sladit interiér bytu s těmi okny? Tedy jakou barvu podlahy zvolit, a k tomu potom dveře Sapeli? Podlaha by měla být laminátová Egger (zatím se nám líbí vzor Tis) nebo Tarkett vzor Cognac Maple, ale vůbec nevíme jestli volit tmavší nebo světlejší barvy. Tato podlaha bude jen v obývacím pokoji a kuchyni. Kuchyňská linka potom bílá s pracovní deskou buďto z masivu doladěného opět k podlaze nebo lamino s imitací dřeva. V předsíni potom dlažba. Do zbývajících pokojů bychom preferovali koberec. Přikládám k mému dotazu soubor s obrázky domu, dispozice bytu a hlavně alespoň pro představu také foto oken. Děkuji předem za Vaši brzkou odpověď a pomoc. S pozdravem Magdaléna Ročkárová.
Odpověď   Dobrý den, bohužel nemám k dispozici přílohy, ale pokusím se vám sestavit barevný model. Vycházím aspoň částečně z odstínu oken – měly by se brát v úvahu, i když nemusí přísně odpovídat barevnosti bytu. Zajímavá a nadčasová je použitá dubová podlaha a část nábytku, světle šedivá až antracitová a doplňková výrazná červená – malby zdí odstín režná. Druhá barevnost trendové zemité odstíny - ořech nebo bělený ořech, béžová až smetanová, pro doplňkovou barvu je tady je více možností - olivová zelená, holubí modř, nebo odstíny oranžové až terakota. Zajímavé je použití kotvení nábytku do zdi v jednoduchých liniích. Při výběru možností typů použitých podlah javor - Maple Cognac bych se držela spíše odstínu světlejšího. Dveře můžete použít v provedení javor americký. Tímto celý interiér ladíme do teplých medových odstínů a jarních tónů.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem dveří do cihlového bytu 3+1 s plastovými okny. Ve všech pokojích a části chodby budou parkety dub, ve vchodové části chodby a v navazující kuchyni plánujeme dlažbu Sandstone Lappato, typ Dapsa 270. Kuchyň bude kombinace calvados, béžová, pracovní deska světle šedá.
Odpověď   Dobrý den, k dlažbě v kombinaci s Calvados a béžovým odstínem bych doporučovala jemnější DTD lamino v provedení třešeň nebo dub červený. Calvados je přece jenom dost tmavý a k dubové nažloutlé podlaze hodně červený. Dveře Sapeli je možné vybírat v odstínech buď dub nebo světlejší jasan. Jsou velice krásné ke zvolené keramické podlaze.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výběru dveří. Podlahu mám americkou třešeň. Mám vybrané dveře Sapeli Swing - dýha hruška. Myslíte, že je můj výběr správný nebo byste volila jinak? Děkuji za odpověď. Trnková
Odpověď   Dobrý den, americká třešeň je sytější než naše a má méně výraznou strukturu – hruška má strukturu velmi jemnou. Barevností se hruška k tomuto odstínu velice hodí má jemnější medovou barvu a dveře svojí hmotou malinko potlačíte.
Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům, barvu oken a venkovních dveří máme v barvě zlatý dub (tmavší). Podlaha bude z parket (světlejší odstín). Nevím jakou máme zvolit barvu vnitřních dveří a zárubní. Dále nevím, do kterých místností mám volit dveře prosklené a do kterých plné. Děkuji vám předem za radu. M.Gabriel
Odpověď   Dobrý den, k provedení plastových oken zlatý dub a podlaha parketová, domnívám se že dubová, je možné volit dveře Sapeli například typ Swing model 49 a 19 http://www.sapeli.cz/index.asp?obsah=67&styl=0 nebo jednodušší provedení typ NOTE http://www.sapeli.cz/index.asp?obsah=67&styl=0 v materiálu dub nebo jasan vodorovná orientace dýhy. Plné dveře by měly vést do sociálního zázemí, ložnice a technického zázemí. Prosklené - obytný prostor, chodba, kuchyň, pracovna, pokoj pro hosty. Osobně dávám přednost sklu čirému hlavně u propojení chodba - obytný prostor, chodba – kuchyň.

Dotaz   Vážená paní Ing. Čudková, prosíme o Váš odborný pohled na věc:-) Budeme zařizovat novostavbu, byt v bytovém domě (3+1) a momentálně řešíme podlaha versus dveře. Podlaha do většiny místností je Meister Tradition Compact-Clic OŘECH 211 (středně tmavá (parketového vzhledu) = předsíň + chodba, ložnice, obývák s kuchyní (v propojení nejsou dveře jen "díra" šířky cca 1400 mm. (Koupelna, WC - obklady, dětský pokoj laminátová podlaha Meister Tradition Compact-Clic třešeň č.457 (světlá)). Okna bílá plastová-standart -musí zůstat. Jen pro představu. Interiér chceme jednoduše zařídit, použít méně nábytku např. v obýváku - světlá sedačka (krémová nebo béžová), nábytek ve středně tmavším ladícím odstínu - nejlépe přírodní teakové dřevo (medový nebo trošku tmavší odstín) = stolek, jídelní stůl, židle, nějaká skříňka. Zdi světlé nebo bílé, jedna zeď nějaký odstín tmavě červené. Zařízení pak doladíme. Na fotce je přibližné ladění interiéru, podlaha také přibližná (možná my budeme mít malounko světlejší - odstínově spíše dožluta, ne dorůžova). Dveře chceme jednoduché (jako typ Elegant), do koupelny a WC plné, ostatní z části prosklené (obývák možná posuvné), provedení Dýha nebo CPL (prosím o výhody a nevýhody - máme roční mimčo). Vybíráme mezi výrobci Sapeli a Prüm, Sapeli jsme zatím v okolí ve všech odstínech bohužel neviděli, z Prum nám zatím nejvíce ladil neutrální buk dýha. Prosím o konkrétní odstíny. Děkujeme moooc a hezký den:-)
Odpověď  

Dobrý den, barevný model podle uvedených podlah by mohl vypadat následovně: podlahy zůstávají, dveře Sapeli - varianta 1: typ Exlusiv fólie hruška. Varianta 2: typ Tenga dýha olše (orientace dýhy horizontální), malby světlá cappuccino např. JUB 1444 , červená JUB 5560. Nábytek TEAK je nutné upřesnit, dle vzorku světlejší odstín . TEAK je totiž hnědšího odstínu a neměl by být příliš tmavý. To samé se týká i odstínu podlahy. Ořech je dle odkazu na internetu poměrně červený, ve skutečnosti je spíše hnědý k TEAK dřevu.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou podlahu a jaké dveře máme zvolit. Posílám foto skříně z obýváku, ve skutečnosti je trošku světlejší. Máme dvě malé děti, takže kromě barvy a typu dveří nevím, zda zvolit dýhu, lamino či fólii. Masivní dveře do celého RD by byly finančně náročné. Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, doporučuji volit spíše dýhu (při poškození se dá snadněji opravit). Pokud je nábytková sestava světlá, volte odstín podlahy i dveří o tón sytější než skříň. Vhodné a nadčasové jsou dveře SAPELI typu Swing.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás touto cestou poprosit o radu při výběru barvy plovoucí podlahy. Máme dveře SAPELI standart buk, celobukové schodiště. Myslíte, že plovoucí podlaha Forte originál třešeň je dobrá volba, nebo by měla být plovoucí podlaha také v barvě buku? Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, důležitý je celkový dojem, kterého chcete dosáhnout. Při volbě bukové podlahy můžete více zvýraznit nábytek a zdi, více experimentovat s tvary (např. i použít strukturální tapetu s velkým vzorem). Při volbě třešňové podlahy zvýrazníte více podlahu a další části interiéru je vhodné volit spíše decentní, v jemných barvách i vzorech. Samozřejmě je důležitá velikost řešeného prostoru. V případě většího se nemusíte bát jít do třešňové podlahy.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem dřevěné podlahy, dveří a ostatního nábytku do obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní přes jídelnu. Kuchyň je bílá s pracovní deskou, obkladem a jídelním stolem v barvě cocobolo. Děkuji za odpověď. Krásný den.
Odpověď  

Dobrý den, materiál Cocobolo se odstínově blíží k našemu ořechu nebo sytějšímu teaku. Podlaha v provedení ořech, dveře SAPELI Zebrano. Další světlejší varianta: podlaha i dveře teak s použitím ořechu nebo již jmenovaného Cocobolo na dalších částech interiéru. Materiál uvádím na obrázku v příloze.

Dotaz   Dobrý den, chystáme v bytě větší rekonstrukci. Jedná se mi konkrétně o vstupní halu a obdélníkový obývací pokoj, který je spojený s kuchyní sca 8x4m. Budeme dělat nové dveře, podlahy, kuchyňskou linku, vestavěné skříně v hale. Časem dáme do obýváku nový nábytek. V hale jsou točité schody do podkroví, které jsou v kombinaci buk a šedostříbrný matný kov. Schody jediné zůstávají. Líbily by se mi tmavší podlahy, světlé dveře i nábytek. Hlavně už nic bukového. Můžete mi poradit nějakou vhodnou barevnou kombinaci podlahy (asi firma Parador), dveří od SAPELI, vestavěných skříní v hale, nábytku v obýváku a kuchyňské linky. (Volí se stejná barva nábytku v obýváku a kuchyňské linky, když jsou ve stejné místnosti?). Omlouvám se, že je to tak složitě napsané, ale ty bukové schody jsou vážně oříšek předně pro vás. Za odpověď moc děkuji, přeji hezký den. Martina Wolfová.
Odpověď  

Dobrý den, můžeme interiér ladit do zemitých odstínů: podlaha dub čokoládový Trendtime 4 Parador, dveře Sapeli typ Elegant bříza. Nábytek bříza, eventuelně UNI odstín světle béžová. Kuchyň bílá v kombinaci s ořechem, např. Hanák. Podbarvení interiéru oranžově hnědá, která bude použitá na malby a doplňky. Kovové části schodiště nátěr RAL v odstínu cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou vybrat plovoucí podlahu a dveře do obývacího pokoje a kuchyně. Kuchyně je propojená s obývacím pokojem do písmena L. Sedací soupravu máme modré barvy, okna jsou bílé barvy a krbová kamna s keramikou modrá, prozatím obývací stěna černá s kombinací šedé. O kuchyňské lince mám představy (světlé dřevo - hrušeň v kombinaci s dvířky tmavě zelené s pracovní deskou mramorovaně zelenou). Jídelní stůl už máme ve světlém dřevě. Nemám představu, zda se vůbec k sobě hodí ta modrá barva se zelenou s kombinací obývací stěny. Velice Vám děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, zelená a modrá jsou vhodné barvy ke kombinování. S použitím černé bude interiér navržen v zimních barvách. Doporučuji malinko prostor zateplit - třeba jemně žlutěmedovou podlahou, např. jasan, smrk. Dveře Sapeli, typ Elegent v provedení jasan. Kuchyň spíše jemnější zelená, např. mechová. Pracovní deska spíše antracit nebo mramor tmavě šedivý. Pozor na volbu zelené - musí komunikovat s modrou, jejíž odstín nemám k dispozici. I ladění modrá a zelená se musí kombinovat s citem.

Dotaz   Dobrý den, nevíme, jakou vybrat barvu laminátové podlahy. Máme dřevěná eurookna v barvě teak a plné dveře SAPELI laminát CLP v barvě třešeň. Podlahu vybíráme do tří podkrovních místností a společné chodby. Máme vybrat světlou, nebo tmavou? Jaké dřevo (dub, buk), a která barva je vhodná ke kombinaci s tmavší třešní? Vybavení máme zatím koupené jen do ložnice, a to také barvě třešeň. Osobně si myslím, že by se měla koupit nějaká světlejší kvůli kontrastu a aby pokoje nebyli příliš jednobarevné. Děkuji za radu, p.Zimola.
Odpověď  

Dobrý den, prostor je členitý a chodba poměrně úzká. Doporučuji držet se teplých a světlejších odstínů, např. jak uvádíte buk, nebo světlá třešeň či světlá olše. Barevnost a hloubku prostoru pak vytvoříte malbou s použitím kontrastů u jednotlivých zdí. V ložnici bude za lůžkem sytý odstín, na ostatních zdech světlejší. V ložnici je příjemné použití koberce s vysokým vlasem. Ten může být velmi světlý.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu při řešení obytné místnosti propojené s kuchyní. Mám vybrané dveře SAPELI Elegant v barvě bubinga, prosklené mléčným sklem, které se mi dobře hodí do dalších prostor v domě. Nevím však, jak je zkombinovat s vybavením, podlahou a barvou kuchyňské linky. Nevím, jestli volit odstín dřeva - líbil by se mi odstín ořech, palisandr v kominaci se skříňkami z mléčného skla v nerez rámečku, eventuelně švestka. Nejsem si moc jistá, jestli je tato kombinace vhodná. Šlo by tyto druhy dřeva propojit vhodnou barvou podlahy s barvou dveří, či by bylo lepší zvolit barvu kuchyně v některém odstínu laku? Pokud ano, kterou? A jakou podlahu, nábytek a výmalbu? Prosím poraďte, jsem zcela bezradná. Děkuji.
Odpověď  

K dveřím bubinga bych volil spíše světlejší podlahu než je tato dřevina - buk, dub, ale i bříza. Dveře výrazně vyniknou, jsou jedním z hlavních interiérových prvků. Kuchyň by mohla být v kombinaci právě světlejší dřeviny se zmíněným palisandrem, ořech bych k této kombinaci nevolil. Je příliš těžký, má dřevo s šedohnědým až tmavohnědým jádrem a nevhodnou strukturu k dřevu bubinga. U nábytku to bude podobné, kombinace tmavší dřeviny (v dekoru bubinga) s břízou, či javor evropský. Výmalbu sytější teplou barvou a jako doplňkovou nějakou neutrální, popř. světlejší odstín použité barvy hlavní. Vyniknou dveře, nábytek i barevnost interiéru.

Dotaz   Provádíme rekonstrukci bytu 3+1 v panelovém domě. Vybrala jsem dveře SAPELI javor se skleněnou výplní. Nyní bych chtěla objednat vestavěné skříně a plovoucí podlahy v barvě medová olše. Před instalací dveří a podlah je nutné obývací místnost vymalovat vhodnou barvou, která se hodí k javoru a medové olši, též kuchyně, která je součástí obýváku je kombinace olše a vanilky. Sedací souprava a nábytek bude nakoupen později. Poraďte prosím, jak vymalovat. Děkuji K.
Odpověď  

Dobrý den, medová olše tvoří teplou a výraznější část místnosti v kombinaci s javorem (je světle nažloutlý). Je vhodné použít malbu stěn v teplých jemných odstínech, např. pastelová oranžová nebo žlutobéžová. Tento odstín je vhodný do obývacích pokojů.

Dotaz   Dobrý den, budu rekonstruovat standardní byt v činžáku a v obývacím pokoji použiji starší nábytek: vpravo vysoká dlouhá stěna buk / dub? Na protější stěně grafiky cca 10 ks (laděné do šedobéžova; 2ks 60x70 ostatní menší). Pod nimi sedačka jednoduchá vínová, u okna knihovna cca 1,6 m. Vlevo vedle dveří psací empírový sekretář. Dveře SAPELI standard - dýha buk a obložkové zárubně. Místnost š=3, 2, dl=5,4 t.j.cca 18 m, v=3,25. V čele místnosti je vysoké třídílné špaletové původní okno š=1,2 do ulice, 1 patro, bez slunce. Prosím o doporučení, jaký odstín zvolit u dřevěné plovoucí podlahy? Jak vymalovat stěny? Strop jistě bílý.
Odpověď  

Krásný den přeji. Jelikož je pokoj málo prosvětlen, volila bych podlahu ve světlých odstínech (např. světlý buk, javor) tak, aby nepohlcovala příchozí světlo, ale spíše jej odrážela (možné je také použití snadno udržovatelného marmolea, které se vyrábí v mnoha odstínech). Stěny doporučuji také jen ve světlém nádechu: např. vanilka, světlá žlutá, které do temných prostor dodají trochu optimistického sluníčka.

Dotaz   Dobrá den, chtěla bych Vás poprosit o radu před tím, než udělám chybu. Rekonstruujeme si byt, kde je obývací pokoj spojen s kuchyní. Okna jsou bílá plastová, podlaha laminát PARADOR -dekor ořech- přírodní parketový vzor. Kuchyňskou linku si představuji takto: bílý lesklý lak, korpus ořech, obývací nábytek v podobné barevné kombinaci jako kuchyň. Největší problém pro nás je barva dveří. Uvažujeme o dveřích SAPELI. Dveře Sapeli dělají pouze v barvě ořechu amerického a ten je o dost tmavší, než je barva podlahy.V ořechu evropském, který je světlejší dělají pouze dveře Damier, které nemají dostatečné prosklení. Nevíme, jestli by nebylo lepší zvolit dveře v barvě bílé. Můžete nám prosím poradit, jaké dveře by se k našemu interiéru hodily? Ořech americký, bílé nebo jiné? Děkuji, Barošová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře Sapeli jsou jistě dobrá volba. Pokud zvolíte dveře hodně prosklené např. NOTE nebo TARUGO, tak volba ořechu amerického jistě nebude vadit. U dýhy je vždy těžké dopředu určit, jak dveře budou vypadat. Dýha dřevin amerických má především výraznější kresbu, a tím je trochu odstínově tmavší, velké prosklení je ale pak dominantnější. Jistě ji můžete použít. Dveře tmavé můžete použít především ve velkých, prosvětlených prostorech. Pokud jsou prostory menší a temnější, můžete uvažovat o volbě dveří bílých.

Dotaz   Prosím o radu. Je lepší k dubové podlaze zvolit dveře Sapeli v dýze javor americký, nebo evropský? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

K dubové podlaze bych volila dubové dveře. Bohužel nejsem nyní na internetu a tak nevím, jaký rozdíl je mezi výše uvedenými desény.

Dotaz   Dobrý den, chystám se koupit dveře Sapeli TENGA model 15 a 45 v barvě wenge. Nikde jsem je "na živo" v této barvě bohužel neviděla. Ráda bych se zeptala, zdali je v tomto případě různě orientovaná dýha také tak výrazná, jako např. v třešni nebo zebranu (jako máte na obrázku v katalogu). Bojím se, že dveře TENGA v barvě wenge budou celé tmavé a různá orientace dýhy nebude tak výrazná. Přesto se mi wenge líbí, jen nevím, jestli se tento model pro tuto dýhu hodí. Děkuji za odpověď a radu a přeji hodně úspěchů.
Odpověď  

Ideální by bylo navštívit prodejnu firmy SAPELI a oba desény si prohlédnout na vlastní oči.

Dotaz   Dobrý den. Tápeme ve výběru barvy, ale také materiálu podlahy (dřevo či linoleum). Dále v materiálu dýhovaných dveří. Kuchyň bude v třešni s horními skříňkami v krémové barvě (Hanák), nábytek i sedací souprava je v podobném provedení (viz. přiložený vzorník). Okna máme meranti - barva afromosia. Neradi bychom smíchali příliš mnoho dřev dohromady a chtěli bychom, aby prostor ladil a harmonizoval. Moc Vás prosíme o radu při výběru podlahy, dveří, ale také barvy malby či potahů sedací soupravy. Děkujeme, Slavíkovi.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu a také dveře můžete volit opět v tónu třešně - např. třešeň americká a podlaha ale ve světlé třešni. Další a světlejší variantou je volba např. dveře SAPELI, model Alegro v kombinaci javor americký s proužky a obložkovými zárubněmi v dýze třešně. Poté může být podlaha také javorová, čímž se prostor oživí a prosvětlí. Sedací souprava pak může být v barvě bordó. Výmalba v jemných odstínech béžových, smetanových, popř. vanilkových, s nádechem do meruňkové (ale ne moc sladké - spíše béžově růžové). Bohužel nepřišel vzorník sedací soupravy.

Dotaz   Dobrý den. Máme kuchyň ORESI Samoa (ořech) a nevíme, jak sladit dveře, schody, dlažbu v přízemí a plovoucí laminátovou podlahu v patře. Okna jsou zlatý dub. V příloze zasílám obrázek kuchyně, případně dlažby (www.siko.cz), výrobce Venus ze Španělska. Chceme dveře Sapeli, nejspíš prosklené, z chodby do obývacího pokoje by měly být zásuvné do zdi. Děkujeme za pomoc.
Odpověď  

(Obrázky ke mně bohužel nedorazily.) Venus je výrobce, a tak nemohu zjistit přímo o jakou dlažbu se jedná. Co se týče kuchyně: je v ořechovém provedení, podlaha v této místnosti tedy může být dlažba v šedé nebo smetanové barvě, doporučuji dlaždice ve velkém formátu. Tmavší barva dlažby samozřejmě zajišťuje méně náročnou údržbu. Dveře a schody doporučuji ve stejném provedení, ať již stejný ořech jako v kuchyni, nebo světlejší dub, který je i na oknech. Mám velmi dobré zkušenosti s touto kombinací: plovoucí podlaha cocobolo světlé, dveře Sapeli ořech americký a světlá lesklá podlaha Defile Lappato od RAKA. Schody bych poté doporučila ve stejném provedení jako dveře, tedy ořech.

Dotaz   Prosím o radu. Zařizujeme nový dům a líbí se nám dveře SAPELI, dýha buk. Nevím, jakou dřevěnou plovoucí podlahu zvolit. Okna jsou bílá. Líbí se mi dub přírodní. Je tato kombinace vhodná? Jak vybrat barvu kuchyňské linky? Děkuji, Benešová.
Odpověď  

Ideální je vždy spojit desén dřeva dveří s podlahou. Ve vašem případě bych šla opět do buku, či do podlahy, která bude naprosto v jiném materiálu než je dřevo. V kuchyni se může buk rovněž opakovat. Nebo můžete volit bílou, béžovou nebo i černou barvu. Zajímavým řešením by bylo použít bukové korpusy a světlá dvířka.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych využila vašeho poradenství. Právě jsem zakoupila nový byt a plánuji rozsáhlou rekonstrukci. Velmi se mi líbí dveře Sapeli, ale potřebovala bych poradit s barevným laděním interiéru. Ráda bych zvolila dveře v dekoru evropského javoru, ale nevím, jak vkusně vybrat dekor podlahy. Celý prostor bytu bych potřebovala opticky zvětšit, takže bych volila světlejší barvy. Je v tomto případě lepší použít světlejší plovoucí podlahu a kontrastní dveře v tmavším odstínu? S jakou povrchovou úpravou dveří bude nejlépe barevně ladit kuchyňskou linkou v provedení mořené dubové dýhy? Děkuji Vám za odborné posouzení.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba světlého javoru a kuchyňské linky v dubu je jistě dobrá. Proto bych také podlahu volila spíše v odstínu světlého javoru či běleného dubu. Prostor tak zůstane sjednocený a prosvětlený. Popř. můžete volit dveře s prosklením, čímž se prostor oživí a dveře odlehčí např. (NOTE, TENGA či elegantní novinka LOTOS).

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně zařízení interiéru bytu 3+kk. Jedná se o obývací pokoj s kuchyňským koutem. Pokoj je na slunné straně a je v něm velké francouzské okno. Rozloha tohoto obytného prostoru je necelých 40 m2. Asi jsme začali špatně, ale vybrali jsme si dveře Sapeli Swing v provedení dýha hruška, které se nám moc líbí. Ovšem nyní nevím, jaká barva plovoucí podlahy by se tomu hodila nejlépe. Podlaha by měla být asi v jednom barevném provedení v celé místnosti, že? A hodila by se v provedení dub, nebo třešeň? Je do kuchyně vhodná vůbec plovoucí podlaha? Dlažba se mi sice zdá studená, ale obávám se, že pokud se něco rozlije na plovoucí laminátové podlaze, může dojít k jejímu vzedmutí. Poslední dotaz se týká barvy kuchyňské linky. Jaký odstín linky byste, prosím, doporučila vzhledem k dveřím „hruška“ a k podlaze? Předem děkuji za Vaši radu a pomoc. S přáním pěkného dne Martin Růžička.
Odpověď  

Dobrý den, dveře SAPELI Swing jsou moc hezké. Plovoucí podlahou máte zřejmě na mysli lamino – to lze do kuchyně použít. Jako každé lamino bude časem "střížkovat" od vlhkosti při běžném vytírání. Je jisté, že když na lamino bude dlouhodobě působit voda, zvedne se. Při polití a následném rychlém setření by se nemělo nic moc stát. Doporučuje se po pokládce spáry lamina přejet speciálním impregnačním roztokem, který toto riziko zmírní. Samozřejmě že životnost laminátové podlahy je omezena. Odstín bych hledal v dřevině hruška, určitě stejný v celé místnosti. Dvířka kuchyňské linky bych nedělal v dekoru dřeva, ale v barvě – v jakémkoliv nádechu.

Dotaz   Dobrý den, stěhujeme se do rodinného domku. Máme bukový nábytek, chtěla bych i dveře Sapeli v bukové dýze. V domku je položeno elektrické podlahové topení a v návrhu je podlahová krytina thermofix. Líbí se nám ale jen její tmavé vzory (ten vybraný přikládám). Prosím vás o radu - je tato kombinace vhodná? Jak potom případně volit barvu stěn a sedací soupravy? Místnost je situována na jih a má 30m2. Předem děkuji za odpověď
Odpověď  

Dobrý den, bohužel nedorazil přílohou onen vzorek, tudíž nemohu říci, zda je kombinace dekoru vhodná či ne, ale obecně bych se tmavé nebál. Například ořech a wenge jsou tmavé dřeviny a jsou velmi populární. Stěny by měly být tím pádem světlejší (teplé odstíny) nebo bílé. Je to krásný kontrast.

Dotaz   Dobrý den, budeme dělat rekonstrukci panelákového bytu 3+1. Většina pokojů je jihozápadním směrem, jen dětský pokoj je na jihovýchod. Do bytu jsme již objednali nové dveře Sapeli s obložkovou zárubní, řady standart, dýha buk. Troje dveře se budou posouvat po zdi. V dětském pokoji máme světlý nábytek z masívu smrk od firmy Domestav, v ložnici je manželská postel masív smrk a světlý psací stůl (nevím, zda je to dýha bříza). V ložnici asi zůstane zachována laminátová podlaha v dekoru javor. Všechny ostatní podlahy se budou měnit. V obývacím pokoji máme několik kusů bílého nábytku (pohovku, křeslo a komodu). Vše ostatní se bude kupovat nové. Nevím si rady především s podlahami, tj. barva dlažby do kuchyně a chodby, a také s podlahou v obývacím a dětském pokoji a s barevnou výmalbou stěn. Kuchyňskou linku bychom asi měli ladit s barvou dveří, že? (Tj. fólie buk tabák?) Mám ráda jemné světlé, pastelové, přírodní barvy a také přírodní materiály. Předem mockrát děkuji za odpověď, Dobrovodská.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud jste volili dekor dveří buk, podlahu doporučuji ve stejném odstínu. Zato kuchyňskou linku můžete pořídit v jiném dekoru (bílá, slonová kost) v kombinaci se sklem. K tomu se bude krásně hodit dlažba v jemném růžovo-béžovém nádechu. Protože máte podlahu v ložnici v dekoru javoru, je zde také možnost sjednotit celý byt podlahou z jednoho materiálu. Dveře bych ale v tomto případě také volila v tomto odstínu, sjednotily by se tak současné odstíny nábytku. Potom bych doporučila dlažbu v odstínu šedobílém, např. světle šedé Lapato Sandstone.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně volby kuchyně. Na podlaze je Rako Defile tmavé (což mi teď připadá dost omezující) a navazuje plovoucí podlaha v odstínu ořech. Dveře Sapeli dub. Nemohu se stále rozhodnout, jakou vybrat barvu kuchyňské linky. Ráda bych něco modernějšího. Je možná třeba kombinace dubu a světlé pracovní desky? Nebo ořech k podlaze? Nebo bude vhodnější něco úplně jiného? Bílá lesklá se mi moc nelíbí, ale vím, že je to teď trend. Kuchyň je prostorná a světlá, nenavazuje přímo na obývací pokoj. Za odpověď a předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych například nažloutlý odstín, který bude moc hezký. Nedoporučoval bych dřevo, to by byl moc velký mix.

Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se zeptat na sladění dveří a podlahy v hlavním obytném prostoru. Jedná se o obývák propojený přes halu s kuchyní, místnost má plochu cca 50 m2. V celém tomto prostoru bude masivní podlaha Merbau. Dveře jsme ještě nevybrali, ale uvažoval jsem o světlejším odstínu, třeba javoru. Kuchyně bude v kombinaci tmavě hnědá deska s krémovými skříňkami. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Merbau je výrazná dřevina, která může být mořena do různých odstínů. Jistě je vhodné volit méně výrazný dekor dveří, aby vynikla krása podlahy. Javor je ideální dřevinou. Doporučuji dveře hodně prosklené, aby do dalších částí prostoru mohlo vnikat světlo. Zkuste dveře SAPELI (Allegro, kombinace javoru a třešňového proužku).

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme baráček, a ráda bych s Vámi zkonzultovala barevné sladění podlah dveří a kuchyňské linky. Podlahu jsme zvolili v dubu, dveře SAPELI Kubika také v provedení dubu. Jaký navrhujete odstín kuchyňské linky? Třešeň, olše? Budu moc ráda za Váš názor a brzkou odpověď. Musíme se rozhodnout do 1. 8. 2008.
Odpověď  

Dobrý den. Zkusil bych nekombinovat další dřevinu. Použijte UNI barvu – světle žlutou, krémovou i bílou.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji svůj první byt a velice Vás prosím o radu. Jedná se o menší 1+kk (40m2) s velkým oknem (až k zemi). Obytná část je spojena s malým kuchyňským koutem (kratší strana místnosti, vedle dveří do pokoje). Okno (bílé, plastové) je proti vstupním dveřím. Na jedné delší straně pokoje bude sedací souprava a proti ní bude obývací stěna. Jedná se mi o sladění dveří (Sapeli, do pokoje prosklené a zasouvací, jinak plné, otevírací), podlahy (plovoucí laminátová), obkladů a dlažby (zřejmě Rako). Nabízený standart je: vstupní dveře světlý buk, vnitřní dveře světlý buk a bytové zárubně-foliované obložkované, imitace buk, v případě obkladů a dlažby (bílá spárovací, matné provedení). Nevím, zda tento odstín dveří ponechat či zvolit raději dub nebo jiný odstín světlého dřeva. Pokud se rozhodnu pro určitou barvu dveří, je lepší mít ve stejném odstínu též zárubně, podlahu i lišty? Při zvolení laminátové plovoucí podlahy je lepší zvolit dveře Sapeli v laminátu CPL nebo je možno zvolit i jiný typ prosklených dveří do pokoje (dýha?)? Jakou barvu nábytku mám zvolit ke světlejší podlaze a jak sladit nábytek v obývací části s kuchyňským koutem (bílý)? Mám k této světlejší podlaze zvolit do kuchyňského koutu rovněž světlejší dlažbu (šedá, krémová), která bude rovněž v malé vstupní chodbě? Pokud jde o koupelnu, je malá (kolem 4 m2), bez okna. Chci spíše dlažbu a obklady v světle hnědé, krémové, či béžové. Je vhodnější mít tmavší dlažbu než obklady? Koupelnový nábytek bude zřejmě bílý či kombinace dřevěného dezénu s bílou. Předem Vám velice děkuji za Vaši radu a návrhy. S pozdravem Markéta Švecová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je váš byt menších rozměrů, je vhodné volit světlejší odstíny vybavení. Světlý buk je jistě hojně používaný a velice rozšířený. Dub vždy působí honosnějším dražším dojmem, záleží opravdu čistě na Vás co je Vám bližší - obě varianty jsou dobře využitelné. Také je možné volit světlý javor, popř. v kombinaci s třešní. Můžete poté kombinovat dveře Sapeli typu Alegro (model 10 a 40), kde je možné kombinovat dva typy dýhy. Pak také podlahu a nábytek můžete kombinovat v těchto odstínech. Zárubně je pak vhodné volit tmavší. Tzn. třešeň zárubeň a ozdobný proužek v kombinaci s dominantní plochou v javoru. Podlahu bych poté volila v odstínu javoru a nábytek opět třešeň se světlým javorem (popř. s bílými dvířky). Kuchyňskou linku můžete vybrat v jednoduchém designu a dekoru čistě bílá popř. v javoru. Malou, tmavou koupelnu bych volila ve světlých béžových a smetanových odstínech (např. s kombinací odstínu cappuccino). Podlahu je vždy vhodné volit tmavší. Také můžete vše ladit do jednoho typu dýhy či dřeviny (dub, či čistě buk) - poté bych vše volila jen v jedné dýze. Také můžete kombinovat laminátovou podlahu s dýhovanými dveřmi, ale pozor na sladění odstínů.

Dotaz   Hezký den. Prosím o radu, jak vymalovat předsíň a chodbu v RD. V přízemí bude dlažba světlejší šedivá SAVANA od Raka + proužek (šedivá + bílá + béžová - něco jako listela), schodiště do patra a podlaha v patře masiv jasan. V přízemí máme dveře Sapeli ořech Damier a v patře dub Damier. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vstupní prostory domu bývají většinou menší, a proto doporučuji volit světlé odstíny výmalby (světle šedá, šedobéžová, smetanová) v kombinaci s výraznějšími doplňky bordó, červená, oranžová.

Dotaz   Dobrý den. Sami si nevíme rady, a tak bychom Vás chtěli požádat o radu, jak sladit ložnici o rozloze 14m2 (2,3m x 4,5m). Podlaha je Haro tritty 75 lc třešeň classic (parketa) a dveře Sapeli CPL olše. Myslíte, že se dveře a podlaha k sobě hodí? Původně jsme měli vybranou podlahu olši, ale na poslední chvíli byla stáhnuta z výroby a my si museli narychlo vybrat jinou, dveře už změnit nešly. V současné době vybíráme postel a vestavnou skříň (popř. komodu), ale kvůli kombinaci třešeň-olše nevíme, jakou zvolit. Myslíte, že by se hodila královská třešeň? Dále bychom chtěli poradit s barvou výmalby a doplňkovou barvou (na závěsy atd.). Líbí se nám teplé odstíny. Děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den. Vždy je lepší, když jsou odstíny dřeva dále od sebe v barevném spektru, ale dle fotek i toto řešeni je možné. Další dřevinu bych již nepoužíval. Myslím, že nábytek v olši bude vypadat lépe. Malbu bych volil v odstínu teplé žluté, světlé. A závěsy obdobné tmavší s nějakým jednoduchým (možná jen černým) motivem.

Dotaz   Dobrý den. Prosím Vás o radu, jaký jídelní stůl a židle zvolit v kuchyni k ořechové podlaze. Další vybavení: dveře Sapeli Note evropský javor s celými proužky, sklo Satinato bílé, kuchyňská linka v bílém lesku, okna bílá. Musíme mít v arkýři kulatý stůl. Nevím, zda má být také v ořechu. Židle zvolit bílé či bílý lesklý stůl s barevnými židlemi, nebo zcela jinak? (Můj muž nechce skleněný stůl.) Můj záměr byl trošku si pohrát s barvami a dle stolu či židlí bych pak volila obklad za kuchyní, u kterého také váhám. Které barvy se pro oživení hodí? Děkuji Vám, hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych první kombinaci - stůl ořech a bílé žídle. "Oživení" bych volil formou doplňků a dekorací.

Dotaz   Dobrý den. Dostavujeme rodinný dům a potřebovala bych poradit ohledně podlahy v obýváku a jídelně a kuchyňské linky. Obývací pokoj a jídelna mají celkem 37m2. Kuchyň je do U, má 10m2 a je oddělena od OP a jídelny velkými posuvnými dveřmi do pouzdra. Máme zděné schodiště, které bude obloženo přírodním bukem (kombinace s nerez zábradlím). Vybrala jsem dveře Sapeli-dýha buk Note a do jídelny bych chtěla žídle z Ikey, potažené bílou látkou (jak opěradlo, tak sedák), okna jsou bílá. Po dlouhém zvažování jsem vybrala tři varianty a ráda bych znala váš názor, zda jsou vhodné. Případně co byste navrhla jinak a ke které variantě byste se přiklonila. První varianta: plovoucí podlaha do OP a jídelny Quick-step-odstín ořech 1043 a kuchyňská linka ořech v kombinaci asi s bílo-béžovou.U této varianty mě napadlo,že bych mohla zvolit u dveří obložku ořech a dveře v buku. Druhá varianta: plovoucí podlaha do OP a jídelny Quick-step - odstín třešeň 987, 864 nebo 865 (nejsem si jistá, která by byla vhodná k dveřím - prosím o radu) a kuchyňská linka třešeň opět v kombinaci s bílo-béžovou. Třetí varianta: plovoucí podlaha buk jako dveře, ale v tomhle případě vás prosím moc o radu, který typ - číslo přesně zvolit, aby podlaha nebyla zcela světlá. Na trhu je mnoho odstínů, ale byla bych ráda, kdybyste mi přímo poradila. Kuchyňská linka by byla pak v buku. U této varianty si myslím, že by vybrané židle do jídelny asi moc nevynikly. Vím, že můj dotaz je velmi obsáhlý, ale jsem ve výběru dost nejistá, nerada bych něco pokazila a nechám si ráda poradit od odborníků. Chtěla bych, aby interiér vypadal jednoduše, čistě a moderně. Mnohokrát vám předem děkuji za vaši odpověď, určitě bude pro mne velkým přínosem.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych variantu, kdy podlaha by byla v ořechu, kuchyňská linka by mohla být čistě bílá v lesku k židlím. Dobrá volba je také kombinace ořech a bílá. Dveře můžete volit Note v buku, ale také s obložkami. Ráda mám kombinace, kdy je stejný odstín podlahy a také dveří v ořechu. Vše ale závisí na dalších věcech, jako je nábytek apod. Nebála bych se čistě bílých židlí.

Dotaz   Dobrý den. Jaké bych měla zvolit dveře Sapeli k dlažbě Egres kelt mystic, která bude po celém domě v kombinaci s mozaikou bez vzoru? Zatím jsem vybrala dveře Damier s vkládanými čtverečky a přemýšlím, zda by se hodily Tarugo. Dlažba má stejný reliéf jako čtverce ve dveřích Tarugo. Bylo by pak vhodné dlažbu položit různým směrem jako mozaika na dveřích? Nebo nebude pak mozaiky přemíra? Dlažba je světle šedá - vadil by odstín dveří dub, nebo bych měla zvolit novinku Sapeli dub stříbrný? Děkuji, AD.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře Damier v provedení dub americký, model 15. Dlažbu položte v jednom směru tak, aby vynikla její celistvost a také dveře.

Dotaz   Dobrý den, začínáme pomalu s interiérem novostavby. Líbí se mi dveře Sapeli - stříbrný dub. Nevím, jakou bych k nim měla zvolit dlažbu do chodby a kuchyně. U kuchyňské linky uvažuji o antracitové, chromu… Okna máme v odstínu aluminia (šedostříbrná). Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, zvolte nějaký přírodní pískovcový odstín v dlaždicích většího formátu.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jaký zvolit nábytek (stolek pod TV, konferenční stolek) do obývací části našeho domu (je propojena s kuchyní a jídelnou). Kuchyňská linka je v dekoru wenge, pracovní deska bílá a stejně tak i obklad zdi, podlaha cocobolo světlé, dveře Sapeli Tenga - ořech. Jaká výmalba by byla vhodná? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek do obývacího prostoru bych volila opět wenge (může být kombinovaný s bílými dvířky) tak, aby celý prostor s kuchyní působil harmonickým, sjednoceným dojmem. Výmalbou můžete prostor trochu oživit: výraznějším odstínem vymalujte jednu stěnu (za televizí nebo za sedací soupravou) v odstínu oranžová, olivově zelená či červená. Zbylé stěny bych volila ve smetanové popř. cappuccino nádechu.

Dotaz   Dobrý den. Kuchyň má odstín bělený dub a je spojená s obývákem. Na podlaze mám korek, výmalba je světle hnědá, strop bílý. V kuchyni je bílý stůl a židle. Může být nábytek v obýváku wenge nebo tmavý dub, sedačka tmavě hnědá, dveře Sapeli dub? Nábytkem myslím jen TV skříň (před béžovo-šedou tapetou) a konferenční stůl. Jaká může být dlažba v pokračující chodbě, kde jsou patery dveře? Na ni navazuje zádveří (3m2) s šedou dlažbou. Jaká by měla být vestavěná skříň v zádveří? Šedý lacobel, lamino bílý dub, nebo zrcadla?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obývací stěnu můžete volit opět v dubu a dveře také, např. v kombinaci s bílým lakem. Dlažbu bych doporučila opět světlou šedou a do zádveří skříň s lacobelem světlým (zelenkavý, šedý) nebo zrcadlem, které by prostor opticky zvětšilo.

Dotaz   Dobrý den, v panelákovém bytě budeme mít dveře Sapeli swing v odstínu ořech americký, provedení dýha. Dlažba v kuchyni a na chodbě je od Raka, typ defilé pravd. tmavá hnědá, kuchyňská linka bílá lesklá folie, sedačka v obýváku středně šedá. Jakou doporučujete barvu plovoučky v obýváku? Líbil by se mi dub přírodní, v prodejně mi však doporučili odstín dub antik, který je tmavší. Barvu nábytku v obýváku (jídelní stůl, konferenční stolek) zatím také nemám vybranou. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v dubu přírodním a nábytek v kombinaci ořech a bílá lesklá dvířka.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou ohledně barvy nábytku do obývacího pokoje. Jedná se o klasický obdélník 4x6 m s balkonem. Podotýkám, že není příliš slunný. Na podlaze bude položena podlahovina Meister - compact clic - odstín bambus. Dveře Sapeli dýha javor evropský. Váhám nad nábytkem, nabízí se třeba bříza a jiné světlé dýhy. Napadla mě však i bílá barva v kombinaci s šedo-červenými doplňky. Sedací soupravu máme novou, koženou v bílé barvě. Byla by varianta bambus - bílá schůdná? Díky za radu, K. Koutecká.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše varianta je jistě možná, prostor bude působit světlým, vzdušným dojmem, který můžete obměňovat doplňky v různých odstínech.

Dotaz   Dobrý večer, chtěla bych se zeptat na sladění podlahy a dveří. Vybrala jsem si podlahu cocobolo světlé od Paradoru a dveře Sapeli: Damier dýha třešeň americká (líbí se mi víc třešeň) nebo ořech evropský. Další varianta je podlaha třešeň, struktura jemného dřeva od Paradoru a k tomu dveře Sapeli Allegro dýha javor. Děkuju moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, první varianta se mi osobně líbí mnohem více. Javor bude moc mdlý.

Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům a vybrali jsme typ plovoucí podlahy, který bude jak v pokojích, tak na chodbě. Jedna se o Balterio - odstín 438 legacy oak (dub dědictví). Jaké dýhové dveře Sapeli byste nám k tomu doporučili? Jak vyřešit situaci, v níž budeme mít bíločervené dlaždice La Futura - Sirocco v dolní koupelně a dveře nebudou bílé? V horní koupelně plánujeme dlaždice hnědo-béžové La Futura Euforia. Bojím se, aby se nám to tam pak netlouklo. Děkuji za rychlou odpověď a přeji pěkný den. S pozdravem Tereza Sazimová.
Odpověď  

Dobrý den, k Vámi zvolené dubové podlaze bych doporučoval dveře designu evropského či amerického ořechu. Není podmínkou, aby dřevo na podlaze bylo stejné. Důležité je sjednotit barvy ve dřevě obsažené. Pokud jsou ve dřevě teplé barvy, zcela jistě nevadí kombinace s červeným odkladem.

Dotaz   Dobrý den, mám ještě jeden dotaz. Máme betonové schody, které budou obložené dřevem. Nevíme však, jakým. Prosím, poraďte. Máme použít také ořech, nebo něco světlejšího? A jaké zábradlí? Dřevěné, nebo v kombinaci s kovem (jakým)? Musím se přiznat, že ořech mě vůbec nenapadl, ale je to parádní myšlenka, právě jsme domalovali spodní koupelnu a s těmi tmavými dveřmi je naprosto dokonalá. Díky. Pro kuchyni plánujeme tmavě hnědý korpus a béžová či vanilková dvířka, takže i tam to bude moc hezké. Jen nevím, zda budou ořechové dveře kombinovatelné s jiným druhem nábytku, např. borovicí či mořenou borovicí antik. Ještě jsem možná měla říci, že okna jsou plastová bílá. Co myslíte? Předchozí otázku a odpověď uvádím dole. Děkuji a přeji příjemný den. S pozdravem Tereza Sazimová. Otázka: „Dobrý den, stavíme rodinný dům a vybrali jsme typ plovoucí podlahy, který bude jak v pokojích, tak na chodbě. Jedna se o Balterio - odstín 438 legacy oak (dub dědictví). Jaké dýhové dveře Sapeli byste nám k tomu doporučili? Jak vyřešit situaci, v níž budeme mít bíločervené dlaždice La Futura - Sirocco v dolní koupelně a dveře nebudou bílé? V horní koupelně plánujeme dlaždice hnědo-béžové La Futura Euforia. Bojím se, aby se nám to tam pak netlouklo. Děkuji za rychlou odpověď a přeji pěkný den. S pozdravem Tereza Sazimová.“ Odpověď: „Dobrý den, k Vámi zvolené dubové podlaze bych doporučoval dveře designu evropského či amerického ořechu. Není podmínkou, aby dřevo na podlaze bylo stejné. Důležité je sjednotit barvy ve dřevě obsažené. Pokud jsou ve dřevě teplé barvy, zcela jistě nevadí kombinace s červeným odkladem.“
Odpověď  

Dobrý den, ve Vašem případě bych volil schodiště v barvě podlahy. Dřevin v interiéru domu nebude příliš mnoho a výsledný dojem bude ucelený. Zábradlí bych doporučil kovové v jednoduchém stylu. Matný nerez design bude působit svěže, lehce a nadčasově. Kombinace ořechu na dveřích s jiným nábytkem bych se nebál, stačí dodržovat již zmíněnou zásadu - sjednotit barvy ve dřevě obsažené. Pokud budou dveře i nábytek spíše tmavých odstínů, prosvětlete místnost světlými doplňky a barevnou výmalbou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu lamina zvolit pro vestavěnou skříň/příčku (Indeco) za hlavu postele. Postel a komoda jsou mořené na třešeň (rachel_big.jpg), osvětlení červené látkové (světla.jpg), bukové parkety, dveře Sapeli Note 44 dýha evropský javor se satinovaným sklem. Nevím, kterého dřeva se chytnout. Uprostřed bych chtěla béžový nebo červený Lacobel. Kusový koberec vlněný s vyšším vlasem, velké červené E doplněné béžovou (1,5x2m). Stěny jsou zatím bílé, ale aspoň na jednu z nich bych teď chtěla dát nějakou barvu. Děkuji, Ditrichová.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych teplé barvy, protože dekor postele je velmi dominantní. Myslím, že béžová vestavěná skříň ve vysokém lesku bude s kombinací lacobelu ve zlatavém pískovaném odstínu vypadat luxusně. Zkuste si na www.pointshop.cz vybrat designovou tapetu, za čelo postele by se velmi hodila.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych popsala svou představu místnosti, kde bude kuchyň, jídelna a obývák; prosím vás o její posouzení. Místnost má cca 8,5 x 6,5 m. Na jižní straně je francouzské okno vedoucí na terasu. V kuchyni je velké okno na sever. Podlaha by měla mít dekor tmavého dřeva s výraznou kresbou letokruhů (tuším odstín ořech), rámy oken světlý dub, dveře Sapeli v běleném dubu. Nábytek v obýváku bude javor v kombinaci s bílým lakem, sedačka černá kůže, kuchyň bílá, pracovní deska černá, obklad bílý-lacobel. Jídelní stůl ze skla, černé židle. Výmalba ve dvou odstínech zelené - zřejmě olivová nebo limetková. Koberec zelený, doplňky zelené a občas tmavě růžové pro oživení. Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ladění Vašeho obytného prostoru je velice příjemné. Možná bych volila výraznější dekor korpusu nábytku (např. v přírodním dubu s bílým lakem). Tak by se sjednotil prostor i kresba dřeva sjednotila. Javor by představoval další dekor, navíc s hodně světlým odstínem. Nábytek by pak nebyl v takovém kontrastu s bílým lakem a prostor by mohl působit mdle. Výmalba je zvolená příjemně. V dnešní době jsou trendem odstíny limetkové, tyrkysové, lila. Určitě můžete vybrat dvě sytosti limetkového odstínu s doplňky v zelené, černé a lila.

Dotaz   Děkujeme za Vaši radu ohledně sladění podlah Balterio a dveří Sapeli Damier. Na Vámi doporučené podlahy (třešeň tmavá a teak imperial) se půjdeme podívat, ale protože se nám stále líbí podlaha Balterio Grandeur Viktorian Oak 595, chtěli bychom se ještě zeptat, jestli k této podlaze budou vhodné dveře Sapeli v dýze dub evropský nebo dub americký popř. jejich kombinace. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K výraznému dekoru podlahy můžete volit méně výrazné dveře s dýhou evropského dubu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s barvou vestavných skříní do chodby v novostavbě. Chodba je úzká, dlouhá a vymalovaná bíle. Podlaha je dub selský a okno zlatý dub, dveře Sapeli ořechové. Chtěli bychom spíše světlejší skříň, aby nezahltila prostor, a potřebovali bychom poradit konkrétní dekor dřeva. Nebo bude lepší jen smetanová? Předem moc děkuji za dobrou radu, Eva B.
Odpověď  

Dobrý den, vestavěná skříň může mít odlišné dveře a korpus. Velmi elegantního efektu docílíte, použijete-li tmavší jednobarevný korpus (např. z teple hnědého lamina) a prosklené dveře (např. z pískovaného lacobelu v béžové, žluté nebo bílé barvě).

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak nakombinovat dveře a podlahu v RD. Okna máme v barvě zlatého dubu, podlahu jsme vybrali Eggor Emotion 3108 - lamintá ořech a nyní potřebuji vybrat dveře - Sapeli, laminát - Fest, ale nevím jaký odstín, případně jakou barvu zdí mám potom volit? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, držte se odstínu zlatý dub tj. dveře sapeli typ Fest dub - v tónech zemitých. Barevnost zdí volte odvozený od těchto odstínů - např. kouřová hnědá až béžová (v chodbách světlejší ve velkých prostorech sytější) s doplňkovou barvou červená nebo je možné použít i studené odstíny olivová zelená.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu.Podlahu máme Hobo Palisander, vnitřní dveře Sapeli Elegant dýha ořech.V jaké dýze zvolit nábytek? Jedná se o otevřený prostor - obývací pokoj, jídelna, kuchyně. Děkuji za odpověď.
Odpověď   DOBRÝ DEN, V TÉTO KOMBINACI BY SE DOBŘE VYJÍMAL SVĚTLÝ NÁBYTEK NAPŘ. BŘÍZA V PŘÍPADĚ PŘÍRODNÍHO MATERIÁLU NEBO LAKOVANÝ NÁBYTEK UNI BARVA SVĚTLE BÉŽOVÁ, SMETANOVÁ AŽ BÍLÁ.
Dotaz   Dobrý den, do malé chodbičky v bytě v panelovém domě rozměrů 3,1m x 1,2m potřebujeme umístit dveře na WC, do koupelny, do ložnice, do kuchyně a do obývacího pokoje. Vybrali jsme dveře Sapeli, povrchová úprava Standart, folie buk, prosklení satináto bílé. Na WC chceme dát dveře plné, do koupelny a ložnice s prosklením nejužším (model 60). Můžeme dát do obývacího pokoje a kuchyně dveře s prosklením největším (model 40) nebo je vhodné zopakovat stejné prosklení jako do ložnice? Vadily by 3 druhy prosklení v jedné místnosti? Do každého prosklení typ skla satináto.
Odpověď   Dobrý de, pokuď zvolíte stejný styl a formu prosklení můžete vytvořit zajímavý efekt svislého členění. Předpokladem je volit prosklení v celé výšce a u všech dveří stejně vysoké. Rozdílná šířka nám pak opticky dveře rozšiřuje a zužuje čím potlačíme unilý dojem.
Dotaz   Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu. Dcera má dětský pokoj vymalovaný na růžovo. Podlahu z jasanu/různorodá barevnost/, dveře sapeli swing-jasan jakou barvu kožené šedačky by se ji hodila do interiéru a jaký typ skříně a postele by měla mít ,aby to bylo moderně zařízené.Díky
Odpověď   Dobrý den, v této (předpokládám starorůžová) barevnosti bych volila lehce fialovou s nádechem šedé na sedačku a doplňková bílá až smetanová na textiliích. Nábytek pak může být bílý třeba i kovaná konstrukce lůžka se zajímavým detailem a k tomu čisté hranaté skříně bez úchytek na přítlačné kování.
Dotaz   Děkuji za odpověď, když v rodinném domě budou ve dvou chodbách dvěře SAPELI - dub, jakým jiným dřevem se dají kombinovat skříně na chodbě, tím samým dřevem? Nebude to fádní?
Odpověď   Dobrý den, ne nepoužívejte stejný materiál na velké a vysoké šatní skříně jako na dveře. Je možné tento použít na korpus ale přední nejvýce viditelné fronty je vhodné doplnit o jednobarevný jednoduchý prvek a to buď sklo v AL rámečku nebo lepené na desku, nebo barevné laminátové desky v odstínu béžová nebo světle oranžová. Nebo plech lepený na desku a nebo kovolaminát. Zrcadlo spíše samostaně na stěnu než na skříně.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké volit dveře Sapeli: V přízemí jsou dveře + prosklená stěna pouze v zádveří a chodbě. V tomto prostoru jsou vchodové dveře tmavší zlatý dub, podlaha tmavě šedá, chodba celkově užší tmavší. V navazujícím OP a schodišti je podlaha dub natur, ale z chodby není vidět. V patře bude chodba hodně světlá a úzká a z ní povedou 5x dveře do pokojů, v pokojích jsou okna zlatý dub. Podlahu zatím v patře vymyšlenu nemám, líbí se mi marmoleum jednobarevné, nebo opět dub natur. Dýha dub se mi osobně od Sapeli moc nelíbí, líbí se mi buk (i javor). Lze ho použít? Musím pak mít takový i nábytek? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, není podmínkou že nábytek musí být stejný jako dveře. Vhodné je spíše ladit podlahu a dveře a na nábytku se můžete "vyřádit". Kromě dubu lze použít jasan má velmi hezkou texturu vhodné je použít horizontální orientaci. V podkroví doporučuji jednobarevnou podlahu a nechat si více prostoru pro barevné variace na zdech.
Dotaz   Dobrý den, je možné kombinovat dveře Sapeli CPL olše s třešnovou kuchyňskou linkou a dřevěným schodištěm buk? Může být u kuchyňské linky použita světlá béžová dlažba (podobná pracovní desce) navazující na podlahu olše selský vzor od Parador? Nebude přechod příliš výrazný? Okna jsou dřevěná, euro středně hnědá. Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den, třešeň, olše a buk jsou velmi dobře kombinovatelné. Více dřevěných dezénu ale již nepoužívejte. Vhodné jsou i zmiňované odstíny béžové. Přechod podah bude výraznější. Můžete se více zaměřit na barevnost zdí spíše v neutrálních tónech, tím vynikne textura jednotlivých dřevin a prostor poněkud zklidníte.
Dotaz   Můžete mi prosím poradit,jaký odstín dveří /líbí se mi dveře Sapeli/ můžu zvolit ke zděným schodům obložených dubovým dřevem /firma Topstep/.Nerada bych volila stejný odstín.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře můžete volit od firmy Sapeli v odstínu dubu ale americkém, který má vyraznější kresbu a je tím kontrastnější k obložení schodů. Také můžete volit dveře ve světlějším odstínu, javor, jasan, bříza. Záleží na použitých materiálech na podlahách.
Dotaz   Dobrý den, budeme objednávat dveře Sapeli a z toho jedny budou ke špajzu, který navazuje na kuchyňskou linku. Dveře chceme v dýze hruška, linka bude v dýze javor. Mám zvolit pro dveře do špajzu dýhu javor nebo hrušku? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud jsou v místnosti blízko ještě další dveře hruška volte určitě hrušku.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda lze k lamino podlaze - zebrano - středně hnědá - použít dveře sapeli Swing - odstín bříza. Můžete mi poradit - jaké barvy použít na zeď - nábytek bříza - sedačka smetanová - jednu stěnu za sedačkou bychom chtěli mít tmavší. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den,bříza k zebranu dýze je poměrně světlá. Ovšem u laminátu může být odstín vyhovující. Malby pro zvýraznění můžete použít v odstínu hnědé ze zebrána nebo efektní je červená spíše červenohnědá.
Dotaz   Dobrý den, právě vybírám typ a barvu dveří do bytu 2+1. Předsíň je bez osvětlení- dlažba vanila. Kuchyň je nová - dub bělený,1 pokoj nábytek hruška světlá a obývací pokoj-dýhovaná stěna ořech hnědý. Prosím poraďte co nejlépe by se hodilo,aby vše bylo sladěné, popř. i typ dveří. Mám raději jednoduché hladké dveře bez frézování. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož máte mnoho prvků v bytě volila bych světlé dveře - lamino bílé a prosklené např. dveře SAPELI ELEGANT model 40.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu: zařizujeme RD a zatím máme vybrány dveře sapeli javor kandský typ Tenga, o kolik tamvších odstínů bychom měli zvolit plovoučku? Obývák s kuchyní bude spojen, v kuchyni plánujeme dlažbu. Barvu kuchyně zvolíme podle podlahy. Díky za odpoveď
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě můžete volit odstín podlahy trochu tmavší, já bych ale nevolila moc výraznější opět bych se držela javoru. Poté můžete nábytek volit výraznější - třešeň, ořech, wenge, popř. dub.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Řešíme barvu dveří k podlaze Jatoba a kuchyni Wenge se skříňkami v hliníku. Můžou být dveře v buku, s prosklením v Satinátu? (máme možnost za dobrou cenu.) Okna máme v Ořechu. Ale jaký odstín pak máme zvolit na vestavěné skříně v šatně a na chodbách? Chtěli bychom to sladit, ale nevíme si rady.Prosím poraďte.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doporučila bych spíše dveře volit v odstínu třešeń, popř. bubbinga s prosklením např. dveře Sapeli note či tenga.
Dotaz   Dobrý den,chci se zeptat,pokud zvolím laminátovou podlahu brazilská třešeň,okna v barvě mahagon,jakou barvu dveří mám volit? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře můžete volit opět s dýhou třešně, která je světlejší ale ve stejném odstínu. také můžete dveře odlehčit prosklením. Popř. dveře můžete volit výrazné - s dýhou bubinga či ořech americký popř. světlejší buk, také záleží na nábytku. Např. dveře Sapeli - note, tenga.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu.Zařizuji nový byt 2+kk.Rozhodla jsem se pro jednoduché interiérové dveře Sapeli - Nora plné z materiálu laminát CPL, provední dub, z předsíně do obýv.pokoje prosklené (model 40)- sklo bílé satináto.Nevím si rady jakou zvolit laminátovou podlahu (tmavší dub nebo ořech)? Nábytek ještě nemám, ale plánuji asi světlý-bělený dub, bříza, javor nebo asi něco hodně světlého. Podlaha v předsíni, která je bez denního osvětlení bude pravděpodobně dlažba - světlá lesklá - je to správná volba? Prosím o radu zda dlažbu je lepší položit rovně nebo nakoso )předsíň 1,40 x 2,70m? Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, dlažba v malých prostorech spíše rovně. Lesk je náročný na údržbu doporučuji spíše polomat nebo úprava Honey (toto nabízí italské keramičky). Podlaha světlejší než dveře bude pocitově upoutávat na dveře. Spíše u malometrážního bytu je vhodnější podlaha stejná jako dveře nebo malinko tmavší proti dveřím. Ořech je dost tmavý.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu při výběru dveří do novostavby podkrovního domku.Líbí se mi dveře SAPELI – řada kubika model č. 44.Mohu tento model zkombinovat s neprosklenými dveřmi model č.10? Zároveň bych se chtěla zeptat na prosklení,myslela jsem typ Kůra,kterou máme ve vchodových dveří,ale více se mi asi líbí mléčné sklo,které bude v horních skřínkách kuchynské linky. Které myslíte že je vhodnější? Dveře budou v dýze dub.Děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději bych volila model vždy odpovídající - pro údržbu lepší - model č. 10 a model č. 40. Prosklení modernějšího vzhledu je jistě mléčné, které do interiéru pouští příjemné rozptýlené světlo.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit s volbou odstínu prac. desky a s obkladami, rozhodla jsem se pro kuchyni v odstínu slonová kost - lesk, horní dvířka kombinové s hliníkovými. Kuchyně je spojena s obýv.pokojem, kde jsou vnitřní dveře sapeli dýha třešeň americká a ke dveřím bude v obýv. pokoji a jídelně sladěna i plovoucí podlaha dýha třešeň. Okna jsou také tmavá v odstínu třešně. Místnosti jsou docela dost prosvětlené. V kuchyni je položena dlažba defile lappato bílo krémová. Chtěla jsem použít prac. desku merano hnědé, ale nevím zda je to správá volba k té třešni. Nebo jakou jinou variantu byste mi poradil? A jaký nábytek pak zvolit do obýv. pokoje? Děkuji
Odpověď   Dobry den Myslim, ze jste si vybrala spravne. Nabytek bych volit v tresni, kterou jste jiz pouzila.
Dotaz   Prosím o informaci jak seřídit dveře sapeli standard v pantech tak aby ve spodní časti nedřely o zárubeň děkuji Zajíc
Odpověď   Dobry den Panty jsou na zavitu a je mozne je dostelovat klasicky otacenim. Samozrejme pokud mate zarubne osazeny spraven rovne.
Dotaz   Dobrý den,mohla bych vás poprosit o radu při výběru interiérových dveří.Do novostavby necháme na zakázku vyrobit interiérové dveře.Líbí se mi typově dveře SAPELI model KUBIKA -vzor 40 prosklené a 10 neprosklené.Sklo bych chtěla pískové mléčné bezpečnostní uvnitř s folíí.Je to sice nákladnější,ale máme malé dítě.Dům zařizuji v moderním jednoduchém stylu.Myslíte, že tyto dveře budou moderní i za několik le?Dále bych se chtěla zeptat na barvu dveří.Podlahy budou jednotné laminátové- dub královský, dlažba v zádveří RAKO SANDSTONE LAPPATO-světlý šedý odstín.Okna jsou EURO medové barvy/tmavší než podlaha/.Dveře bych chtěla v barvě oken.Je to vhodné, nebo mám raději volit barvu dveří k odstínu podlahy?Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně raději ladím dveře s dekorem podlahy, ale také varianta tmavších dveří je možná. Co se týká dveří Kubika, je to opravdu velice příjemná volba, která bude zajímavá ještě dlouhá léta.
Dotaz   Dobrý den, plánujeme dubovou podlahu. Libí se mi dveře Sapeli Elegant v dýze, jen nevím, zda se hodí jejich vzor dubu. Můžete mi poradit? A mám ještě 2 dotazy - v části kuchyně je použita dýha zebrano - mám ji ponechat pouze v kuchyni nebo ji v kombinaci s dubem dát i na nábytek? A hodi se mi k této kombinace světle šedá kamenná zeď v části obývacího pokoje? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše ladění je vyvážené a příjemné. Jistě volba dveří v dýze dubu je vhodná k podlaze dub i zebrano. Nábytek můžete poté také kombinovat se zebranem a dubem, především pokud je kuchyň propojena s obývacím prostorem.
Dotaz   Dobry den, vybirame dyhove interierove dvere Sapeli, ale nevime, kterou barvu zvolit. Okna mame v barve zlaty dub. Muzete prosim poradit, kterou dyhu na dvere zvolit? Predem diky.Petra
Odpověď   Krásný den přeji. Dveře bych volila v dezénu dubu, a také záleží na kombinaci nábytku a především podlahy. Můžete volit dveře s větší plochou prosklenou, tak aby se odlehčily. (např. dveře LOTOS, TENGA, NOTE)
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu, jakou zvolit barvu výmalby a doplňků do ložnice , kde je nábytek Leksvik Ikea mořidlo antik, podlaha Defile Rako středně hnědá, dveře Sapeli javor elegant. Děkuji
Odpověď   Dobry den Volil bych nejaky klidny odstin napr. bezova, kremova apod.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu. Do nového rodinného domu plánuji dveře Sapeli-Note-dýha buk, plovoucí podlahu (v OP a jídelně) také v buku.Kuchyňskou linku jsem myslela,že bych zvolila opět celou v buku,ale nevím si rady jakou zvolit pracovní desku,obklad,dlažbu (vybrala jsem si zatím odstín Titus-Rako-nejsvětlejší odstín). Chtěla bych,aby kuch.linka vypadala moderně a zapadla do interieru. Jinak použiji nerez spotřebiče.Kuchyň bude oddělana velkými posuvnými dveřmi od OP a jídelny a je velká 10m2. Děkuji předem za radu
Odpověď   Dobrý den přeji. Pracovní desku a dlažbu bych volila v odstínu světlém, krémovém aby se prostor zjemnil a zároveň trochu oživil. Obklad bych volila opět v jeném smetanovém odstínu popř. obklad hladký, skleněný.
Dotaz   Jak seřídit dveře Sapeli,když se samovolně zavírají.Děkuji,Josef.
Odpověď   Dobry den to vypada, ze mate dvere osazeny krive. To znamena premontovat.
Dotaz   Budeme pořizovat dveře do novostavby DR, asi zvolíme odstín světlé třešně, ne kalvados, to už by bylo moc tmavé.Nevíte který výrobce má dveře světlejsích odstínů třešně?V katalozích je barva výrazná a neodpovídá skutečnosti.Líbí se mi dveře Sapeli s tím jemným proužkem, ještě jsem je neviděla v reálu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře od firmy Sapeli jsou často vyráběny z přírodních dýh čímž se přesný dstín dveří nedá nikdy jistě určit a jelikož je to přírodní časem také dveře mění odstín, tmavnou. Třešeň bude ale jistě krásná v jakémkoli provedení dveří Sapeli např. LOTO, NOTE, TENGA.
Dotaz   A ještě jsem se zapomněla zeptat jakou zvolit barvu dveří.Děkuji
Odpověď   Můžete volit dveře v jemném dekoru javoru, tak aby ladily k podlaze a zároveň neupoutávaly pozornost. Vynikne tak nábytek. Pokud chcete docílit kontrastu můžete je volit opět ve wenge ale s velkým procentem prosklení. Např. dveře Sapeli (Note, Lotos)
Dotaz   Dobrý deň, akej farby zvoliť dlažbu do vstupnej chodby a chodby na prízemí domu. Dvere Sapeli -Tenga orech, rada by som tento priestor presvetlila. Dakujem
Odpověď   Dobry den zvolil bych svetle sedy odstin. Bude pusobit prijemne
Dotaz   Dobrý den, dnes už jsem vás žádala jednou o radu, jaké dveře zvolit do obývacího pokoje podlaha plovoucí - dub( odstín je do hněda ) nábytek ikea jasan + bílé lesklé dvířka, vymalování 2 stěny na proti sobě modro šedé a druhé dvě bílé, sedačka kožená krémová,přikládám fotky focené večer ve skutečnosti je ta stěna modrošedá světlejší, moc vám děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dveře v dubu jak jsem již psala ale také by bylo dobré zvážit variantu v bílém hladkém provedení, popř. dveře v lesku bílé fólie. (dveře SAPELI - GLANZ)
Dotaz   Dobrý den. Provádíme rekonstrukci bytu a nevím si rady s barvami. Na podlahách jsou staré parkety (dub?), které zrenovujeme. Obložkové dveře Sapeli budou v celém bytě lamino třešeň. Na parkety jsme se rozhodli dát kuch. linku s dvířky IKEA nexus žlutohnědá, která ladí s odstínem dveří. V pokoji bude bíle vymalováno (v tomto jsem dost konzervativní). Nábytek máme dřevěný - smrk nalakovaný, již zoxidovaný, takže taky ladí k třešňovým dveřím. S čím si ale nejsem jistá je barva pracovní desky linky. Černá mi přijde moc tmavá do pokoje, bílá zase moc září a šedá se mi k žlutohnědému dekoru vůbec nepozdává. Pokud bych ale použila desku v barvě nábytku, mám obavy, aby celá linka nepůsobila těžkopádně. Druhou věcí, co mi vrtá v hlavě je dlažba v předsíni. K třešňovým dveřím by se nám vcelku líbila dlažba imitace středně hnědého dřeva (Robie Miel), ale nejsem si jistá výsledným dojmem. Imitace čehokoliv je zvláštní, ale dřevo bude na podlahách v pokojích, tedy proč ne i v předsíni? Prosím o radu nebo nějaké zajímavé nasměrování. Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych nekombinovala dubové parkety s třešní tyto dekory k sobě neladí. Třešeň bývá hodně dočervena, což se ruší s dubem. Co se týká ale pracovní desky volila bych jemnou smetanovou, či béžovou barvu. Dlažbu do předsíně bych nevolila v dekoru dřeva, ale v jednotném duchu jednotné barvě např. šedá, šedobéžová, smetanovobéžová apod. Další dekor dřeva v podobě imitace na dlažbě by již k tolika dekorům dřev a ještě v masivu neladil.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře