Pragointerier

okna - francouzské okno

Dotaz   Dobrý den, momentálně kupuji byt 1+kk, novostavba, kde obytná kuchyň má 28m2 (7x4m). Je zde jen jedno velké francouzské okno přes celou stěnu. Sama jsem asi pro postel nad úrovní a pod ní umístit sedačku. Nic moc se asi vymyslet nedá, že? Jak bych mohla prostor zvětšit? Děkuji. Přeji krásný den!
Odpověď   Dobrý den, prostor je možné zvětšit pouze mimoúrovňovou konstrukcí. Při standardní světlé výšce místnosti 2,6m vycházejte z výšky sedící osoby, tz. osazení lůžka do výšky cca 1,5m od podlahy. Pod tuto konstrukci je vhodné umístit skříňový nábytek – šatnu. Sezení je z důvodu výšky podchodu nevyhovující. Také je lepší oddělit ložnicovou a šatní část od obývací (TV sestava, sezení).

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu s barevným sladěním kuchyně částečně spojené s obývacím pokojem 160 cm dveřmi, kuchyň 5,5m * 5 metrů s 1,6m*1,6m spíží, linka do U s barem a jídelním koutem, v obývacím pokoji (cca stejně velkém) je francouzské okno a krb, jediná celá stěna je naproti dveřím z kuchyně, tam bude TV, sedací souprava umístěná v prostoru. Líbí se nám plovoucí podlaha Parador classic 1040 Olše přírodní selský vzor, dveře lamino hladké olše Sapeli nebo od Prüm olše nebo zlatý javor, kuchyň zlatá višeň (Black Red White – Diona) se světlou pracovní destkou (béžovou, krémovou, nejspíš capuccino) i podobným obkladem. U kuchyňské linky dlažba – také asi světle béžová? Je možná kombinace olše a višeň? Další barvy do kuchyně a obýváku by se nám líbily žlutá, krémová a zelená nebo i trochu červené, stěny bílé. Nelíbí se nám šedé barvy. Na chodbě bude schodiště cinkovaný buk a dlažba nejspíš Atrium od Rako, prostřední odstín. Okna jsou dřevěná smrk v středně hnědé medové barvě (tmavší než olše). Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den, kombinace olše a višeň je možná. Obě dřeviny jsou do červenohnědých odstínů. Višeň je výraznější. Podlaha a dveře olše je vhodné doplnit o kuchyňskou linku v kombinaci béžová a višeň. Přední viditelné fronty více béžové a višeň jako doplňující podbarvující prvek. Deska smetanová obklad a výplně dvířek mléčné sklo. Kombinace doplňkových barev v provedení žlutá a krémová s červenou budou výrazně podtrhávat teplý nádech interiéru. Vhodnější je použít více zelené např. v odstínu olivové až k odstínům jedlové zelené. Docílíte určitého barevného kontrastu. V příloze uvádím pro představu kuchyň Diona a materiál višeň.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit s výběrem barvy dveří a výmalby do novostavby? V přízemí domu, t.j.chodba v obytné části, obývák, jídelna - bude lamino plovoucí podlaha mořská tráva- světlá(vyskytují se v ní barvy světle hnědá až bílá). Kuchyň lino struktura (jakoby drobné barevné kamínky zelenkavé, červené, bílé..), dlažbu chodby ve vstupní části domu ještě nemám vybranou. Prostor je opticky propojený. Kuchyňská linka-spodní skříňky kalvados, horní skříňky horský javor+sklo. Chodba je s okýnkem, avšak úzká. Zbytek prostoru je, myslím si, dostatečně prosvětlený-okno je jak v kuchyni, tak i v jídelně, v obýváku 3,5m francouzské okno. Sedací souprava je tmavě modrá, ostatní vybavení v obýváku bude nové. Představuji si odlehčené nízké a závěsné skříňky, police. Nevím, jakou barvu zvolit. V obýváku bude krb. Barev na stěnu se nebojím, přála bych si oranžovou, zelenkavou, žlutou, ale nevím, kam a jak je nakombinovat. Ráda si nechám poradit i jiné barvy. Druhá část mého dotazu se týká výběru barvy laminátové podlahy do prvního poschodí (podkrovní místnosti)- ložnice a dětského pokoje. Chodba bude lamino mořská tráva světlá, okna odstín teak (v každém pokoji jedno balkonové,v dětském pokoji navíc jedno střešní). Požadavek o radu barvy dveří je v první části mého dotazu. Předběžně mám vybranou laminátovou podlahu buk (narůžovělý odstín), nebo javor, ale ten mi připadá dosti mdlý. V dětském pokoji chci vymalovat růžovou a žlutou, zelené doplňky-poličky, kontejnery na hračky... anebo růžovou a zelenkavou (holčička-4 roky). Děkuji za radu a odpověď na asi dosti obsáhlý dotazu. Ale jeho zodpovězením mi přidáte denně pár hodin spánku navíc.
Odpověď  

Dobrý den, zajímavá podlaha imitace mořské trávy. Vhodnou dlažbou do chodby by mohla být novinka od firmy RAKO, typ Savana, v příloze pokládka rovně v pruzích. Dveře v provedení javor nebo bříza Sapeli typ Tarugo. Skříňový nábytek obývací část bříza. Malba pak může být středně sytá v odstínech oranžově béžová na stěně s policemi a TV sestavou. Zbylá část místnosti spíše odstín Capuccino. Proti sezení modrá ledová, asi přibližně jako proužek z dlažby Savana. Modrá sedací souprava by neměla být agresivní švestková. Vhodné doplňky jsou pak v odstínu načervenalém (Calvados).

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jakou barvou (barvami) vymalovat společný prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Jedná se o prostory v rekonstruovaném starém domě, stěny jsou velmi členité, spousta oken (hodně slunce po většinu dne), různé odskoky, ponechané překlady po vybouraných zdech apod. Kuchyň je olše, bílá dlažba i obklady, na zbytku podlahy jsou původní dubové parkety, okna jsou v barvě slonové kosti, dveře i nábytek je buk mořený na barvu olše. Současný interiér se nám zdá "nudný", chtěli bychom více barev, ale souvislejší prostory máme v podstatě jen dva - stěnu u jídelního stolu a roh 2x3m, kde je televize. Je možné, aby každý prostor měl jinou barvu (výraznější roh a pastelová jídelna)? Je nutné, aby byla jednou barvou vymalovaná celá stěna (např. stěna jídelny pokračuje přes francouzské okno do kuchyně)? A můžete mi prosím také poradit barvu sedací soupravy? Děkuji, hezké Velikonoce, Z. Prokopcová.
Odpověď  

Dobrý den, opravdu bych byla ráda za zaslání fotografií řešeného prostoru. K stávajícím a neměnným materiálům olše (buk mořen na olši), bílá, dubové parkety a slonová kost je možné doplnit o více i výraznějších barev. Výklenky, překlady a odskoky se dají využít na niky s nasvícením nebo i jako část s výraznější malbou. Prostor je nutné vidět. Všeobecně světlejší podlaha dub a teplejší načervenalá olše je vhodná doplnit např. kombinací červená až rezatá, oranžově hnědá, olivově zelená. Na jedné stěně je možné použít i více barev podle členitosti zdi, např. proužky všech uváděných barev, nebo v lehce retro stylu prolínající se kruhy nebo elipsy. Tento prvek spíše v detailu a plochy větší pouze jednobarevné. Můžete si pohrát i s intenzitou barev. Na dubové podlaze je moc hezká sedačka v odstínu červeném. Zelená olivová se doplňuje s ozeleněním interiéru. Bytovými textiliemi je možné vše doladit, potlačit či zvýraznit. Závěsy je možné použít i mimo okno na členění dlouhé stěny.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit barvu dlažby v kuchyni (viz. foto). Místo obkladů bude obkladová deska, která bude ve stejné barvě jako kuchyňská deska - vanilka, možná světlejší. Kuchyň je spojená s obývacím pokojem, ve kterém bude nábytek ve stejné barvě jako je kuchyň (ořech). Interiérové dveře bych zvolila v barvě jasanu, ale nejsem si jistá barvou plovoucí podlahy v obývacím pokoji. Zvolila bych také asi světlejší odstín, aby to ladilo. Chtěla bych také poradit s barvou stěn. Sedací soupravu si pořídíme barevnou, pravděpodobně v barvě bordó. Místnost je hodně prosvětlená, v obývacím pokoji je velké francouzské okno s výhledem do zahrady a na terasu. Kuchyň má 13,65 m² a obývací pokoj 26,78 m². Děkuji moc za radu, Markéta.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož fotografie nedorazila, pokusím se poradit pouze podle Vašeho dalšího popisu. Dlažbu v kuchyni můžete volit ve světlejším odstínu šedé případně krémové, vycházející z barvy pracovní desky. K nábytku z ořechu se určitě hodí dveře v odstínu jasan a poté bych doporučila opět světlou podlahu v jasanu, aby se prostor sjednotil. Rozdíl odstínů podlahy a nábytku je markantní, a proto bych ještě pouvažovala např. nad odstínem s výraznou kresbou - dubu, jak u dveří, tak i u podlahy. Můžete také použít bělený dub. Za výraznou bordó sedací soupravou bych volila výmalbu v odstínu šedobéžovém, výraznější, sytější - můžete jej také použít na protější stěně. Ostatní stěny ve světlejším nádechu té samé barvy, popř. smetanové. Doplňky ve smetanové a bordó barvě.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně zařízení interiéru bytu 3+kk. Jedná se o obývací pokoj s kuchyňským koutem. Pokoj je na slunné straně a je v něm velké francouzské okno. Rozloha tohoto obytného prostoru je necelých 40 m2. Asi jsme začali špatně, ale vybrali jsme si dveře Sapeli Swing v provedení dýha hruška, které se nám moc líbí. Ovšem nyní nevím, jaká barva plovoucí podlahy by se tomu hodila nejlépe. Podlaha by měla být asi v jednom barevném provedení v celé místnosti, že? A hodila by se v provedení dub, nebo třešeň? Je do kuchyně vhodná vůbec plovoucí podlaha? Dlažba se mi sice zdá studená, ale obávám se, že pokud se něco rozlije na plovoucí laminátové podlaze, může dojít k jejímu vzedmutí. Poslední dotaz se týká barvy kuchyňské linky. Jaký odstín linky byste, prosím, doporučila vzhledem k dveřím „hruška“ a k podlaze? Předem děkuji za Vaši radu a pomoc. S přáním pěkného dne Martin Růžička.
Odpověď  

Dobrý den, dveře SAPELI Swing jsou moc hezké. Plovoucí podlahou máte zřejmě na mysli lamino – to lze do kuchyně použít. Jako každé lamino bude časem "střížkovat" od vlhkosti při běžném vytírání. Je jisté, že když na lamino bude dlouhodobě působit voda, zvedne se. Při polití a následném rychlém setření by se nemělo nic moc stát. Doporučuje se po pokládce spáry lamina přejet speciálním impregnačním roztokem, který toto riziko zmírní. Samozřejmě že životnost laminátové podlahy je omezena. Odstín bych hledal v dřevině hruška, určitě stejný v celé místnosti. Dvířka kuchyňské linky bych nedělal v dekoru dřeva, ale v barvě – v jakémkoliv nádechu.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit se zařízením obývacího pokoje, ve kterém by měla být sedací souprava, TV nábytek, ale i jídelní stůl s židlemi. Byt, který budou obývat dva lidé, má atypický tvar. Já si vůbec nevím rady s rozmístěním nábytku. V návrhu jsou dvě francouzská okna. Nevadí, když se jedno "zastaví" třeba částí rohové sedačky? Velmi prosím o radu či inspiraci. Děkuji, M.V.
Odpověď  

Dobrý den, možností je použít dva rovnoběžné x-sedáky s konferenčním stolem. TV bych umístil na zeď v místě příčky dole. To znamená, ze horní francouzské okno bude v ose sedačky a druhé bude dle odhadu přístupné za sedačkou. Jídelní stůl bych směřoval směrem k průchodu do kuchyně.

Dotaz   Dobrý den. Rekonstruujeme půdní prostor, v němž jsou trámy natřené na tmavě hnědou barvu. Objednáváme nové francouzské okno, které povede na terasu. To nynější je v tmavém dřevěném rámu. S manželem se radíme, jestli pořídit nové okno také v tmavém rámu, nebo v barvě bílé. Tmavá barva by barevně ladila k trámům, manžel se ale domnívá, že plastové okno s tmavým rámem se bude pod sluníčkem nahřívat až na 80°C a bude se kroutit. Záruka na okno je 5 let a prodávající nám řekl, že případné vady se do té doby určitě projeví. Manžel také tvrdí, že kvůli rámu bude místnost tmavší. Okno bude celkem prostorné a já se domnívám, že by mělo ladit k trámům. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Samozřejmě je možné volit tmavý odstín, který je na trámech. Osobně bych ale dala přednost bílému hladkému oknu, které se hodí k čemukoli. Časem třeba budete chtít obnovit či změnit odstín trámů, a proto bych se k nim tolik neobracela a nebrala je závazně.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o pomoc s barevným laděním dětského pokoje. Jedná se ložnici pro chlapce ve věku 2 a 5 let, je určena jen ke spaní a odpočinku (hernu mají jako zvláštní pokoj). Místnost má 16 m2, je v ní dvoukřídlé francouzské okno – je tedy dostatečně prosvětlená. Postele a komody jsou z bílého lamina, na podlaze máme lamino v dekoru třešeň. Jde mi o barvu stěn, kusového koberce a případně doplňků. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Musím se přiznat, že poslední dobou se snažím dětské místnosti řešit pomocí tapet. Jsem jimi přímo nadšen. Zkuste se podívat na www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o radu – potřebuji vědět, jak barevně sladit obývací pokoj s jídelním koutem a kuchyňskou linkou. Celková plocha místnosti je 23 m2, z toho má kuchyň 5 m2. V obýváku je francouzské okno v barvě zlatý dub, které dobře prosvětluje pokoj. Podlaha je medová s třešňovým žíháním, interiérové dveře třešeň a kuchyňská linka je v barvě calvados v kombinaci s černou pracovní deskou a zástěnou. Za smetanovou sedačkou a na okenní stěně je tmavě červená malba, kterou rozjasňují smetanové závěsy, ostatní stěny jsou bílé. Jak barevně sladit jídelní stůl, obývací stěnu, konferenční stolek a kobereček pod sedačkou? Také by mě zajímalo, co si myslíte o osvětlení nad jídelním stolem. Zatím tam žádné není, protože v budoucnu plánuji obdélníkový stůl (o barvě ještě nejsem rozhodnutá). Měla bych poté zrušit jedno ze stropních svítidel? Kuchyňské, nebo obývací? Vybavení (kromě sedačky a kuchyňské linky) je prozatímní, tzv. „co kdo dal". Předem Vám mockrát děkuji za rady a těším se na odpověď. Pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osvětlení rozhodně nerušte, nad jídelní stůl však můžete pořídit nové závěsné svítidlo. Jídelní stůl bych volila v odstínu buku, v tomto dezénu vyberte i další nábytek. Koberec může být v kombinaci smetanová s bordó.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barevným doladěním obývacího pokoje s kuchyní. Kuchyň bude smetanová s hliníkovými doplňky, sedačka bude také smetanová, podlaha tmavý buk. Dvě stěny bych chtěla vymalovat do červena, ale ne moc zářivou barvou. Chci totiž, aby interiér nepůsobil moc světle a jednotvárně. Nevím však, v jaké barvě bych měla zvolit závěsy na francouzské okno a do jídelny, která je od kuchyně oddělená barovým pultem. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, pro obývací pokoj bych volil jako základní barvu hnědou, která by ladila s podlahou v kuchyni. Jako doplňkové odstíny pro obývák doporučuji např. zelenou, wenge či krémovou. Francouzské okno (pokud je v kuchyni) můžete zastínit dlouhými závěsy v odstínech zvolené červené barvy spolu s lehkou dlouhou záclonou v barvě champagne.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit podlahy a vnitřní dveře se schody a okny. Jedná se o obývací pokoj 7x4,5 m orientovaný delší stranou na jih (okno + francouzské okno). Okna jsou dřevěná v odstínu ořech, schody do patra plánujeme v materiálu hevea lakovaná (odstín velmi podobný jasanu). Jaký dekor podlahy a interiérových dveří zvolit? Měly by schody být shodné s dveřmi? Je lepší se držet už použitých odstínů (tzn. ořech a jasan/hevea), nebo je možné přidat i jiné (např. na podlahu dekor dub)? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, vhodné je sladit barevné tóny, které jsou ve dřevě obsažené. Přesto není podmínkou mít stejnou dřevinu v celém interiéru, může jich být několik. Zatímco ořech se hodí spíše ke studeným odstínům, jasan patří spíše mezi teplé dřevo. K ořechu je tedy vhodnější dub.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila, jaké sklo zvolit do javorových dvoukřídlých dveří (prosklení ze 3/4, rozeta čtvercová). Já bych to viděla na odstín dohněda (Satinato) s kávovou výmalbou. Nebo byste vybrala spíš klasické bezbarvé sklo, např. mastercarré? (Jde o dveře z chodby do obýváku, naproti nimž je v obývacím pokoji trojdílné francouzské okno. Díky za radu, M. Petrová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych bílý odstín bílé Satináto - pískované sklo. Dveře tak budou působit lehce a zároveň tajemně. Kávová výmalba poté krásně vynikne.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si nový rodinný dům. Potřebovala bych poradit s obývacím pokojem (35 m2), konkrétně s barvou sedací soupravy a případně s výmalbou. Podlaha v pokoji je v dekoru ořech, dále tam je krb a velké francouzské okno. Z obývacího pokoje se přechází do kuchyně, v níž je tmavě hnědá dlažba a jedno francouzské okno velikosti dveří. Jakou barvu nábytku do kuchyně zvolit? Slonovou kost s šedou pracovní deskou? Také se chci zeptat na barvu schodiště mezi patry - v přízemí je tmavě hnědá dlažba a v patře světle hnědá (asi břízová). Mohlo by být schodiště barvy ořech? Děkuji Vám za radu. S pozdravem Galová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych volila buď čistě bílou s pracovní deskou v dekoru špalíčku ořech, nebo v odstínu jemné cappuccino. Zádovou desku doporučuji v jemném šedém odstínu. Co se týká schodiště, dekor ořechu bude jistě dobrou volbou.

Dotaz   Dobrý den. V obýváku máme velké třídílné francouzské okno v barvě ořech, díky němuž je v pokoji hodně světla. Dveře a televizní nábytek jsou také v dekoru ořech, na podlaze je světlý javor, výmalba je hnědá/cappuccino a protější stěna je žlutá. Sedačka bude umístěna u žluté stěny. Jakou barvu sedačky zvolit? Přikláním se k tmavě hnědé. Jaké barvy doplňků mi doporučíte? Mám zůstat jen u žluté a hnědé? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, velmi hezká bude pohovka, která v sobě ponese směs použitých barev. Vytvořte z ní zajímavý solitér. Já bych zkusil třeba kombinaci jednobarevného dekoru s pruhy nebo květinami, kde budou odstíny hnědé, žluté a zelené. Doplňky v zelené barvě by ve Vašem interiéru také mohly působit zajímavě.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych popsala svou představu místnosti, kde bude kuchyň, jídelna a obývák; prosím vás o její posouzení. Místnost má cca 8,5 x 6,5 m. Na jižní straně je francouzské okno vedoucí na terasu. V kuchyni je velké okno na sever. Podlaha by měla mít dekor tmavého dřeva s výraznou kresbou letokruhů (tuším odstín ořech), rámy oken světlý dub, dveře Sapeli v běleném dubu. Nábytek v obýváku bude javor v kombinaci s bílým lakem, sedačka černá kůže, kuchyň bílá, pracovní deska černá, obklad bílý-lacobel. Jídelní stůl ze skla, černé židle. Výmalba ve dvou odstínech zelené - zřejmě olivová nebo limetková. Koberec zelený, doplňky zelené a občas tmavě růžové pro oživení. Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ladění Vašeho obytného prostoru je velice příjemné. Možná bych volila výraznější dekor korpusu nábytku (např. v přírodním dubu s bílým lakem). Tak by se sjednotil prostor i kresba dřeva sjednotila. Javor by představoval další dekor, navíc s hodně světlým odstínem. Nábytek by pak nebyl v takovém kontrastu s bílým lakem a prostor by mohl působit mdle. Výmalba je zvolená příjemně. V dnešní době jsou trendem odstíny limetkové, tyrkysové, lila. Určitě můžete vybrat dvě sytosti limetkového odstínu s doplňky v zelené, černé a lila.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně zařízení ložnice ve druhém patře. Pokoj je velký 4x4m a je zde francouzské okno, podlahu jsme ještě nevybrali. Chceme vymalovat čelní stranu na tmavě hnědo, u této zdi pak bude stát postel. Prosím o radu, jakou zvolit barvu postele, komody a podlahy. Schodiště vedoucí z 1. patra bude v dekoru ořech. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit světlou postel – buď čistě bílou, nebo v dekoru javor. K tomu bude hezká podlaha opět v javoru nebo v přírodním dubu.

Dotaz   Dobrý den,mám kuchyň s obývákem dohromady, dělí je francouzské okno, kuchyň je olše s černou deskou a barevnou mozaikou za linkou, žlutá podlaha, jídelní kout je už na plovoucí podlaze dub tmavý sukatý, stůl skleněný a světle zelené židle, sedačka je kožená černá, stůl skleněný i televizní stolek je skleněný, vše je na pplovoucí podlaze, chtěla bych se zeptat jakou barvou vymalovat takto propojený interiér?
Odpověď   Dobrý den, barevnost kuchyně je v odstínech teplých načervenalá olše a žlutá zatím co obývací pokoj s jídelnou v odstínech zemitých v kombinaci se studenou zelenou - dvě odlišné barevné palety vedle sebe. Vidím dvě možnosti buď zvolit barvu neutrální - bílá smetanová až lehce kouřová nebo můžeme prostor spojit barvou žlutou ale spíše v odstínech pastelových. Důležitý je odstín již dané žluté vůči odstínu zelené na židlích. Mám obavy s kombinace černé pracovní desky, barevného obkladu a olše nepůsobí to kýčovitě?
Dotaz   Potřebuji poradit, zda je možné přizpůsobit barvu obývacího pokoje podle již koupeného závěsu? Obyvací pokoj s jídelnou(8,6m x 4m). Na delší staně(směrem na východ) je okno a francouzské okno, na protilehlé je krb a na krátké (na jih) je okno. Koupili jsme si už závěsy v barvě vínové(označ. burgundy) se zlatým vzorem. Původně jsme chtěli vymalovat krátkou stěnu bez okna(za sedačkou) a dlouhou pod krbem-meruňkovou a krb - tmavě meruňkovou. Krb má tmavě zelenou žulovou římsu. A chtěli jsme objednat i tmavě zelenou sedačku. Jak to, ale teď přizpůsobit závěsu? Není to moc barev najednou? Máme vymalovat do vínova a sedačku taky vínovou? A co podlaha(dlažba). Nábytek jsme chtěli v barvě třešně. Děkuji předem za Vaši radu
Odpověď   Dobrý den, místnost je více než 1:2 poměrně úzká a dlouhá. V první řadě bych podbarvila kratší zdi opticky docílíme více čtvercového vzhledu. Podlahu bych volila jako hlavní odstín může být nejsytější např. Rako Esencia vínová závěsy zůstanou také vínové a malba zdí k této barevnosti odstín světle šedivá na delších zdech středně šedivá (o dva tóny sytější) na zdech kratších. Doplňková barva zelená v různé sytosti ne však moc výrazné. Třešeň bude prostor zateplovat svojí texturou i odstínem.
Dotaz   Potřebuji poradit, zda je možné přizpůsobit barvu obývacího pokoje podle již koupeného závěsu? Obyvací pokoj s jídelnou(8,6m x 4m). Na delší staně(směrem na východ) je okno a francouzské okno, na protilehlé je krb a na krátké (na jih) je okno. Koupili jsme si už závěsy v barvě vínové(označ. burgundy) se zlatým vzorem. Původně jsme chtěli vymalovat krátkou stěnu bez okna(za sedačkou) a dlouhou pod krbem-meruňkovou a krb - tmavě meruňkovou. Krb má tmavě zelenou žulovou římsu. A chtěli jsme objednat i tmavě zelenou sedačku. Jak to, ale teď přizpůsobit závěsu? Není to moc barev najednou? Máme vymalovat do vínova a sedačku taky vínovou? A co podlaha(dlažba). Nábytek jsme chtěli v barvě třešně. Děkuji předem za Vaši radu.
Odpověď   Doplnění předchozího dotazu - meruňkovou bych k vínové v tomto prostoru nedoporučovala. Opakuje se v interiérech velice často a spíše bych volila kombinaci vínová šedivá je mnohem působivější a svěžejší.
Dotaz   Potřebuji poradit, zda je možné přizpůsobit barvu obývacího pokoje podle již koupeného závěsu? Obyvací pokoj s jídelnou(8,6m x 4m). Na delší staně(směrem na východ) je okno a francouzské okno, na protilehlé je krb a na krátké (na jih) je okno. Koupili jsme si už závěsy v barvě vínové(označ. burgundy) se zlatým vzorem. Původně jsme chtěli vymalovat krátkou stěnu bez okna(za sedačkou) a dlouhou pod krbem-meruňkovou a krb - tmavě meruňkovou. Krb má tmavě zelenou žulovou římsu. A chtěli jsme objednat i tmavě zelenou sedačku. Jak to, ale teď přizpůsobit závěsu? Není to moc barev najednou? Máme vymalovat do vínova a sedačku taky vínovou? A co podlaha(dlažba). Nábytek jsme chtěli v barvě třešně. Děkuji předem za Vaši radu.
Odpověď   Zodpovězeno viz. níže.
Dotaz   Dobrý den, plánujeme novou kuchyň a tak prosím o radu jakou vybrat. Chci fóliová dvířka, nelíbí se mi bílá ani žádné křiklavé barvy. Docela se mi líbí wenge, ale nevím jak a s čím nakombinovat. Místnost je světlá (okno a francouzské okno), velká skoro 20m2. Na podlaze je dlažba Rako Defile (ta nejtmavší)a navazuje plovoucí podlaha ořech. Obývací pokoj není s kuchyní přímo propojen a je v něm plovoucí podlaha ořech. Ještě mi prosím napište jaký bude k navržené kuchyni vhodný nábytek i do obývacího pokoje. Chceme mít design sjednocený. Velice děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. pokud volíte již tmavé podlahy, je možné kuchyšnkou linku odlehčit nerezovým, či smetanovým soklem. Popř. volit kombinaci wenge s bílými dvířky či dvířky prosklenými s nerez rámečkem, tak aby se hmota linky odlehčila. Pracovní desku volit také jednobarevnou např. šedá či imitace kovu. Obklad bílý, či skleněný. Nábytek do obýv. prostoru poté můžete volit opět v kombinaci wenge a bílá dvířka. Popř. ořech, a pokud byste uvažovali o světlejším dřevu volte dub u všech variant nábytku.
Dotaz   Dobrý den, kterou stěnu nebo 2 stěny v podkrovním pokoji vymalovat barevně? Jedná se o pokoj 20m2, naproti vchodovým dveřím velké francouzské okno, vlevo šikmina s nadezdívkou 130cm a 2 střešními okny. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Výrazně můžete vymalovat stěnu pod šikminou a proti ní.
Dotaz   Dobrý den, budeme se stěhovat do novostavby 2+kk a nevíme si rady s barvami do obýváku propojeného s kk. Jedná se o užší dlouhou místnost, na jejímž konci je kuchyňský kout. Druhý konec tvoří velké francouzské okno a lodžie. Pokoj je situovaný na jih ve 2. patře. Podlaha je v dekoru dub, kuchyň budeme mít smetanově bílou s pracovní deskou a zadní obkladovou deskou dekoru ořech, digestoř komínová nerez/sklo. Na pracovní desku navazuje přímo i jídelní stůl ve stejném dekoru. Prosím o radu, jak vymalovat tuto místnost, zda volit i nějakou barvu pod linku, nebo jestli rozdělit část stěny, u které je linka a jídelní stůl jednou barvou a zbytek stěny, u které bude rohová sedačka jinou barvou. Obývací stěnu chceme v dekoru ořech nebo ořech/bílá. K jídelnímu stolu by se nám líbily červené židle, aby byl prostor svěží a oživený, ale nevíme, s jakou další barvou to sladit: s barvu rohové sedací soupravy, koberce, závěsů a hlavně výmalby. Docela se nám líbí světle zelená barva. Na stěny nechceme žádnou tmavou barvu. Ještě dodávám, že v kuchyňském koutě bude vytvořený podhled s bodovým osvětlením, taktéž nevíme, zda ho ponechat v bílé barvě, nebo volit kontrastní.
Odpověď   Dobrý den, světle zelená výmalba je velmi dobrá volba. Další vhodná barevná variace je např. se světle žlutou. Zkuste jednu stěnu nebo některou část, která není příliš zastavěná nábytkem, ozdobit designovou tapetou. Jejich velký výběr najdete na www.POINTshop.cz. Podhled ze SDK bude velmi působivý, jestliže jej zvýrazníte o odstín tmavší barvou, než jaká bude na zbývajících stěnách.
Dotaz   Dobrý den, nejsem si jistá, zda mi odpovíte na tento dotaz, jestli ano, budu opravdu vděčná! Předěláváme dům a jsme ve fázi, kdy potřebujeme začít zařizovat kuchyň spojenou s obývákem. Stále však nic nekupuji, protože nevím, jak dispozičně tuto místnost zařídit. V příloze zasílám plánek kuchyně s obývacím pokojem. Je to pro mne docela oříšek, jelikož je tam dost oken a francouzské okno do zahrady a ještě je půdorys skoro čtvercový. Potřebuji vyřešit, kde bude linka, kde sedačka a nějaký jídelní kout. Nápadů je hodně, ale nevím, jestli už jsem připadla na ten správný. Prosím tedy, pokud to půjde, o náčrt kuchyňské linky, stolu, sedačky. O barvách představu mám. (Jen ještě doplňující informace, že v kuchyni bude americká lednice.) Děkuji moc a přeji hezký večer, Míša.
Odpověď   Dobrý den, Váš prostor je opravdu velice členitý a na zařizování složitější. Na druhou stranu velice netradiční a správné pojetí z něj vytvoří působivý interiér. Kuchyňskou linku bych umístil do prostoru vpravo ode dveří a navíc doplnil ostrůvkem nebo alespoň barovým pultem. Co se týče sedací soupravy, není nad umístění proti krbu, abyste měli přímý pohled do ohně.
Dotaz   Dobrý den, Ráda bych vás požádala o radu při výběru barvy plovoucí podlahy , interiérových dveří a zařízení v interiéru. Začala jsem s rekonstrukcí obývacího pokoje a pracovny, které jsou propojeny chodbou. Oba pokoje jsou orientovány na Z , v pracovně je francouzské okno, které je rovněž v obývacím pokoji ( dekor zlatý dub). Velikost pokoje je 35 m2, pracovny 12 m2. V současné době mám již zařízenou kuchyň v těchto barvách- kuchyňská linka- korpus bílý, dvířka medový dub, deska a obklad krémově bílé. V celé ploše kuchyně, jídelny a zádveří je dlažba v barvě světlé terakoty s hnědým žíháním. Ráda bych sladila zbývající nově rekonstruovanou část bytu. Uvažovala jsem o jednotné plovoucí podlaze do všech nových prostor (obývací pokoj, pracovna, chodba). V obývacím pokoji bude samonosné schodiště – uvažuji o buku. Uvažuji o dveřích Sapeli Elegant v dýze buk. Nevím si rady s výběrem dekoru dřeva a barvy u plovoucí podlahy.Děkuji za Vaše vyjádření.
Odpověď   Dobrý den, podlaha bude zcela jistě nejvhodnější jednotná ve všech místnostech a podobného dekoru i schodiště. Zlatý dub má v sobě teplé odstíny barev, na které bude navazovat velmi hezky např. dekor ořechu apod. Dveře a obložky zkuste volit již z nedřevěného dekoru např. světle šedivé.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit ohledně výběru dveří a podlahy v hlavním obývacím prostoru (4,5m x 9m) v novostavbě rodinného domu. Tento prostor zahrnuje: kuchyňský kout, jídelní část, obývací část. Místnost má celkově cca 41 m2, kuchyňský kout je osvětlen oknem ze severu, obývací část osvětluje velké francouzské okno vedoucí na terasu, směr jih. Okna budou dřevěná, tmavší. Nábytek v jídelní a obývací části bych chtěla břízu a myslela jsem si, že bych si v tom stejném dekoru pořídila i linku, aby prostor byl sjednocený. Nevím však, jestli by pak dřeva nebylo moc. Každopádně nevím si rady s výběrem dveří a podlahy, které by byly vhodný k tmavším oknům a březovému nábytku. Interiér bych chtěla jednoduchý, vzdušný, praktický (jsme rodina s malými dětmi). Uvítám i rady ohledně výmalby. Předem díky za rady.
Odpověď   Dobrý den, zcela jistě bude pěkná podlaha z běleného dubu a jednobarevné dveře i obložky. Doporučuji kombinaci světle šedivých obložek a bílých křídel dveří. Kuchyňskou linku můžete odlehčit skleněnými horními skřínkami v hliníkovém rámu a místo obkladu použít barevný lacobel.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s vhodnými stínícími prvky pro náš interiér. Máme kuchyň spojenou s obývacím pokojem, pokoj je situován na jih a je velký 4x9m. V místnosti jsou tři okna (na kratší straně), která mají přibližně 1x1,25m a tvoří výklenek. Dále je na protější (také kratší) straně francouzské okno 0,9mx2m. A na jedné delší straně pokoje je uprostřed francouzské okno 1,25mx2m. Obě francouzská okna jsou namontována o 25 cm níž než zbylá okna. Moc vás prosím o radu, jaké zvolit stínící prvky, aby tyto odlišnosti (rozdílná výška oken) byly zamaskovány. Ráda bych vertikální žaluzie. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit vertikální žaluzie na všechna okna ve stejné délce, tedy co nejdelší. Osobně se mi na úzkých oknech líbí horizontální zastínění, žaluzie, které mohou být předsunuty před okno a opticky jej rozšířit. Pokud zvolíte vertikální žaluzie, tak je pořiďte širší než okno, aby se prostor opět opticky sjednotil a okna rozšířila.
Dotaz   Dobrý den. Jak by bylo vhodné vyřešit uchycení záclon a závěsů v obývacím pokoji? V blízké době chceme měnit sedačku, měla by být světlá. Záclony bych chtěla dlouhé bez vzoru a závěsy smetanové s tím, že bych je použila už od rohu místnosti a mezi okny bych dala nějaký obraz. V obývacím pokoji je sádrokarton (viz. foto). Napadlo nás, zda by bylo možné použít třeba stejnou bílou lištu, jaká se dává k uchycení látkových žaluzií (viz. francouzské okno) a na to zavěsit záclony i závěsy. Pokud by to bylo možné, nevím, zda lištu použít po celé délce místnosti. Ráda bych znala Váš názor, jak byste nám doporučili vše doladit, aby prostor vypadal útulněji. Nebo navrhujete úplně jiné řešení? Děkuji moc za radu, Mirka.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit lankový systém uchycení a ukotvení v několika místech. Také je možná jednoduchá kolejnice, která bude po délce celé stěny – tím celou stěnu sjednotíte právě závěsy. Vhodnou variantou by byly také tzv. posuvné panely.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj 6x5 s nízkým nábytkem v barvě palisandr. Sedací souprava je světle zelená. Nyní máme bílou výmalbu, ale chtěli bychom kombinaci se světle a tmavě zelenou v čele, kde je francouzské okno, TV na panelu a v rohu krb s rovným komínem, a nalevo. Máme zvýraznit panel a krb? Děkuji za radu, Renáta L.
Odpověď   Dobrý den, zvýraznění krbu je velmi vhodný nápad. Zkuste kombinaci cihlové barvy na krbu a panelu, zbytek pak vymalujte jemnou světle zelenou barvou.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak vymalovat dětský pokoj. Jde mi hlavně o optické snížení stropu. Dočetla jsem se, že obecně tomu pomůže tmavší (pastelový) odstín a "přetažení" stejného odstínu stropu na vrchní část stěny, cca 40 - 50 cm. Strop máme 3,6m vysoký, plocha pokoje je 16,8m2 - 3,5x4,8m. Jedná se o pokoj podkrovní, sklon střechy 45°, kdy delší stěna je zkosená, na kratší stěně ve štítě je jedno francouzské okno a na delší stěně dvě střešní okna nad sebou. Výše podezdívky je 1m. Přijde mi trochu jako nešťastné řešení ta dvě střešní okna nad sebou, kvůli čemuž vznikl takto vysoký strop. Proto bych se ráda zeptala, jak místnost opticky snížit. Kromě tmavé barvy mě ještě napadá pod strop něco zavěsit po celé ploše - dětský baldachýn či nějakou síť. Děkuji za Vaše rady, Katka.
Odpověď   Dobrý den, barevné odlišení je pro optické snížení stropu zcela jistě dobré řešení. Tmavá barva na stropě tento efekt ještě zintenzivní. Pokud je však místnost podkrovní a stěny jsou zkosené, vhodná by byla také nástěnná světla, která rozdělí vysokou plochu diskutované stěny.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výmalbou a doplňky do obývacího pokoje. Máme dřevěný strop s trámy, na jižní stranu směřuje francouzské okno. Obývací pokoj přechází klenbou do kuchyně, mezi oběma místnostmi je schod z šedé žuly. Sedačka je světle zelená a nábytek tmavě hnědý, starožitný. Jaké barvy zvolit na stěny? Ta červená nebo spíš růžová se nám nelíbí. Je možné použít nějakou vzorovou tapetu či fototapetu? Z doplňků jsme mysleli na koberec k sedačce, lampy a nějaké obrazy na zeď. Jaká barva stěn by se hodila do kuchyně? Děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den, takto členěný prostor bych řešil zvýrazněním průchodu např. olivově zelenou barvou. Ostatní stěny včetně kuchyně vymalujte jemnou světle žlutou a stěnu za pohovkou můžete ozdobit designovou tapetou s metalickým efektem v kovově šedé. Zkuste si vybrat z nabídky na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor na zařízení našeho nového RD. Obývací pokoj 5x6 m budeme mít spojený s kuchyňskou linkou. Plánujeme ji lesklou bílou s černou pracovní deskou a obkladem Lacobel hliník, naproti ní je bílé francouzské okno. Dlažba v celém domě bude světle šedá (Concept od Rako, 45x45 cm), dveře plánujeme z javoru. Stávající nábytek máme z břízy a já bych se Vás chtěla zeptat, zda ho můžeme v novém interiéru ponechat. K jídelnímu stolu máme židle s tmavě šedým polstrováním (není ale problém to změnit). Dále bych se chtěla zeptat, jakou barvu sedačky a zdí zvolit. Přemýšleli jsme, že zeď, kde bude zavěšená TV, bychom obložili béžovým (nebo i šedým) umělým kamenem, za sedačku na protilehlé stěně bychom chtěli dát velký obraz (200x140 cm, viz příloha), ale nevím, zda všechno nebude přeplácané… Hodí se ještě do takového interiéru papírová stojací lampa z Ikey? Rádi bychom celý prostor více „zateplili“ a zútulnili. Děkuji Vám moc za odpověď, s pozdravem IK.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše současné ladění je jistě možné, ale je dost světlé a podle mě by bylo příjemné prostor oživit. Můžete volit šedou sedací soupravu a k tomu výraznější výmalbu v lila nebo malinové barvě a taktéž doplňky v tomto odstínu. Tím se prostor oživí a časem se dá barva obměnit. Jinak můžete použít vše, co v současnosti máte v jednoduchém designu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného sladění podlah a dveří. Byt má rozlohu cca 54 m2, jde o 2 plus KK, dobře prosvětlený (z obou pokojů přístup na terasu, jedna celá stěna vždy francouzské okno). Ráda bych ho opticky zvětšila volbou světlého základu: podlahy budou dřevěné plovoucí, vybrala jsem dekor jasan (podlaha Barlinek,viz odkaz http://www.barlinek.com.pl/Produkty-cs/deska-barlinecka/katalog-produktow/rada-classic/olej/jesion-family-3-lamelki-cs). Tato podlaha by byla v obou pokojích (obývací a ložnice) jednotná. V části obývacího pokoje, určeného pro kuchyňský kout, stejně jako v předsíni a na podlaze v koupelně, by měly být položeny dlaždice (Rako travertin béžová, viz odkaz http://www.bagno.cz/rako-travertin-dlazba-bezova-30x30-cm.html).Je vhodné přidat k uvedené kombinaci ještě světlé jasanové dveře SAPELI (plné - do komory a koupelny, a prosklené - do ložnice a obývacího pokoje - se sklem SATINO bílé)? Nebo je to již příliš světlá a nevýrazná kombinace a chtělo by to něco kontrastnějšího? Co doporučujete? Světlý základ, který by měl opticky zvětšit malý byt, plánuji doplnit výraznějším pojetím stěn (výrazná tapeta nebo výmalba) a nábytkem v tmavším odstínu. Byl by k popsané variantě (jasan - travertin béžová) vhodný svou strukturou např.ořech (viz kuchyně Oresi Samoa - http://www.kuchyne-oresi.cz/kuchyne/fotogalerie-kuchyni/kuchynska-linka-samoa.php). Předem Vám moc děkuji za Váš názor.
Odpověď   Dobrý den, osobně preferuji jednotnou podlahu v celém interiéru. Tedy stejnou v pokojích, v kuchyni i předsíni či chodbě. K Vámi vybrané světlé podlaze bych volil kontrastnější dveře včetně křídla. Do koupelny doporučuji dveře s klima úpravou od SAPELI, které jsou připraveny pro vlhké prostory a jejich povrchová úprava může být libovolná, včetně dýhy. Do ložnice jsou praktické zvukově-izolační dveře.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o novostavbu RD a já si nevím rady se sladěním barev v interiéru. Potřebovala bych poradit, jakou barvu by měly mít dveře + obložky, kuchyňská linka a plovoucí podlaha včetně schodiště. Kuchyň je propojena s obývací místností (ta je velice světlá: 2x okno + 2x francouzské okno, vše v bílém plastu). V kuchyni, vedle kuchyňské linky budou dveře do spíže. V kuchyni uvažujeme o dlažbě, v obývacím pokoji, na schodišti a chodbě v prvním patře plánujeme plovoucí podlahu. Do obývacího pokoje bychom prozatím chtěli využít stávající nábytek – TV stolek, konferenční stolek a skříň, vše v barvě třešeň. V ložnici budeme mít nábytek v olši. Dveře včetně zárubní budeme pořizovat od Sapeli. Upřednostňuji barevné sladění do světlejšího odstínu. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. K třešňovému nábytku můžete volit světlou podlahu a také dveře v javoru, bříze nebo buku.
Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a já teď vybírám podlahu do obývacího pokoje, který je spojen s kuchyní i jídelnou. Okna máme plastová - tmavý dub a jsou ve velké ploše 4,5 x 1,5 m (prosklený roh francouzské okno). Kuchyň bude v bílém laku. Jakou barvu podlahy? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych opět dubovou podlahu (viz okna) a nábytek v bílém lesku.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jak sladit barevně kuchyň s obývacím pokojem v dřevostavbě. Podlaha bude v celém přízemí stejná (dlažba) a odstín bych volila zřejmě béžový nebo s nádechem do hněda. V jídelně bude velké francouzské okno, v kuchyni dvě normální okna. Mám ráda teplé barvy a přemýšlím, jakou zvolit barvu kuchyně - zda přírodní třešeň, Lira bělený dub, nebo světlý ořech v kombinaci s jasanem. Jaký zvolit nábytek do obývacího pokoje? Předem mockrát děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, mně by se líbilo méně dřevin. Použil bych na kuchyňskou linku nějakou světlejší v kombinaci s nedřeveným dekorem.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jak barevně sladit kuchyň s obývacím pokojem (50m2) v dřevostavbě. V jídelně bude velké francouzské okno a dvě menší okna v kuchyni. Přemýšlím, jakou zvolit barvu kuchyně (mám ráda teplé barvy) - zda přírodní třešeň, nebo světlý ořech v kombinaci s jasanem. Jak celkově doladit k těmto kombinacím interiér (okna, dveře, stěny i nábytek)? Na podlaze bude nejspíš dlažba. Nevím, zda volit v celém přízemí stejný odstín, líbí se mi DAR35035 dlažba Travertin nebo GAR3B047 dlažba Orbis. Nebo mám barevně rozdělit kuchyň od obývacího pokoje? V obývacím pokoji bude krbová vložka obložená lícovými cihlami. Předem Vám mockrát děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kvůli kompaktnosti a celkovému sladění interiéru bych volila jednotnou dlažbu do celého prostoru v jemném smetanovobéžovém odstínu. Z osobní zkušenosti bych volila dlažbu jednolitou, hladkou, bez profilace (profilovaná se hůř udržuje). Kuchyňskou linku volte v kombinaci ořechu a jasanu, k tomu okna i dveře taktéž v ořechu a nábytek ve stejné kombinaci jako je kuchyňská linka. Výmalba pak může být např. hnědo-cihlová s cappuccinem.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně barev do obývacího pokoje, který je spojen s kuchyňským koutem.. Je situován na JZ. Na jedné z delších stran pokoje se nachází červeno vínová sedačka, kuchyňský stůl a židle s růžovým čalouněním. Naproti pak televize a nábytek v barvě javor strassburg a PC stůl. Na kratších stranách jsou okna – od stropu až po zem-je zde francouzské okno a balkon, na protější straně kuchyňská linka v provedení olše podunajská. V obývací části je koberec hnědé barvy, v kuchyně je hnědá dlažba. Současná výmalba je v růžové barvě. Líbila by se mi v kuchyni světle žlutá, protože je tato část daleko od oken. Nevím ale zda i obývací pokoj vymalovat ve stejné barvě nebo jaká barva by se hodila k sedačce a nábytku? Děkuji mnohokrát za doporučení kombinace barev a především za Váš čas. S pozdravem Jana
Odpověď   Dobrý den přeji. Kolem kuchyňské linky můžete vymalovat žlutou až žlutozelenou barvou. Zbylé části jemné béžové až čokoládové a tmavě čokoládovou část za sedací soupravou.
Dotaz   Dobrý den ,prosila bych poradit,jak barevně sladit v ložnici výmalbu a nábytek.Místnost je prosvětlená,jsou zde okna bílá francouzské okno a klasické,plocha je 15,5m2.Dveře v barvě ořechu a podlaha také.Dále bych se chtěla zeptat,jaký barevný odstín podlahy napojit na galerii u schodiště,aby se to hodilo ke schodišti i barvě dveří.Schodiště je dřevěné v odstínu dub.Z galerie se jde do 3 pokojů,dveře barvy ořech kazetové prosklené.Děkuji za odpověď Soukupová
Odpověď   Dobrý den přeji. Ložnici můžete volit ve výmalbě lila a nebo khaki v kombnaci s dubovým nebo běleným až bílým nábytkem. Podlahu v patře můžete volit v dubu nebo v ořechu, obě varianty budou příjemné.
Dotaz   Dobrý den,mám rohovou světle šedou sedací soupravu.Stěna za sedací soupravou je 6 m dlouhá,vedle této stěny je kolmo francouzské okno na jih.Naproti sedačce je obývací stěna olše, podlaha třešeň.Jak barevně vymalovat a jaké doplňky?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v jemné béžové až šedé barvě a za sedací soupravou v odstínu skořice eventuelně oliva.
Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Potřebuji zařídit dětský pokoj pro chlapečka 4 a holčičku 1,5 roku. Pokoj bude sloužit spíše jako ložnice, herna bude jinde. V pokoji by měl být psací stůl, šatní skříň, popřípadě ještě nízká skříňka a 2 postele ( nebo dvoupatrovka ).Nábytek budeme teprve pořizovat. Jelikož je v pokoji okno, francouzské okno a dveře mi přijdou poměrně blízko ke zdi (viz. nákres), nevím, jak nejvhodněji nábytek rozmístit. Jaké byste navrhovala řešení. Děkuji mockrát za Vaši odpověď. Jana
Odpověď   Dobrý den přeji. Uvažovala bych zda není druhý pokoj pro umístění spaní dětí lepší. Jinak bych volila postele do L v levo od dveří. Vdele dveří postel zvýšenou a pod ní k oknu postel druhou. Pod postelí pak může ještě být malá skříňky. Stoly by mohly být vedle druhé postele a u franc. okna. Popř. vedle francouzského okna.
Dotaz   Dobrý den,poraďte prosím s výmalbou podkr.dětského pokoje vel.15m2, šikmina na jedné straně..pro dva kluky 6 a 3,5 let. V pokoji je světlá podlaha,stř.+francouzské okno.Nábytek javor+bílý lesk-čela post.pod šikminou.Ráda bych sytější barvy.Díky
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v jemné mlimetkové barvě popř. jemné modré či jejich kombinace. Šikminu jen světlou v jemném nádechu aby opticky nepadala.
Dotaz   Ještě mám dotaz k praktičnosti římské rolety na francouzské okno, nebo raději volit posuvnou stěnu?? Děkuji.
Odpověď   Volila bych jestli je to možné posuvné panely.
Dotaz   Paní Matelová, dovoluji si ještě jeden dotaz. Jakou barvu fasády a oken. Měla bych představu okna trochu světlejší hnědou, ne palisandr, hladká bez mřížek, francouzské okno ne do oblouku, ale rovné. Fasádu buď světle béžovou nebo světle šedou. Můžete mi prosím napsat Váš názor, přikládám foto .Děkuji moc. Dagmar
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano světlejší okna mohou být a k tomu cappucinvou fasádu. Francouzské okno rovné také rozhodně vzhledu pomůže.
Dotaz   Dobrý den, stavíme patrovou dřevostavbu. Půdorys domu je 8x7m. V přízemí se nachází společná část obývacího pokoje s kuchyní a také jídelnou. Budeme mít francouzské okno, u kterého bude začínat kuchyň do písmene L. Také budeme mít rohové okno nad kuchyňskou linkou. Celkově bude mít přízemí dostatečné světlo. Vybrali jsme okna a vstupní dveře v barvě ořech. Chci se zeptat, jaká barva podlahy se k tomu bude hodit a jaká kuchyňská linka, aby se celkově místnost opticky nezmenšila? Líbí se mi barva americký ořech, může být jako podlaha? Mockrát děkuji za odpověď.Adéla
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete volit podlahu i dveře v americkém ořechu. Kuchyňskou linku ak bílou lesklou s deskou popř. zádovou deskou také v ořechu nebo světlé šedé.
Dotaz   Dobrý den,kuchyně vanilka,horní skříňky dub dýha,prac.deska ocel žíhaná, podlaha dub canyon od firmy A1, jídelní stůl je dub masiv.Obýv. je s kuch. dohr..4m velké francouzské okno nechceme bíle(venkovní barva oken irský dub)Jakou barvu oken a dveří?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila byhc tedy dub jak na oknech tak i na dveřích.
Dotaz   Dobrý den, poradili byste mi umístění jídelního stolu a tvar kuchyňské sestavy do prostoru o rozměrech 500*375cm? Přičemž na jedné pětimetrové straně je umístěno uprostřed francouzské okno a druhá pětimetrová strana je celá otevřená do obývací haly?
Odpověď   Dobrý den přeji. Obávám se, že konkrétní rada by byla možná pouze po zhlédnutí půsorysu celého prostoru i prostor navazujících.
Dotaz   Dobrý den, poradili byste mi umístění jídelního stolu a tvar kuchyňské sestavy do prostoru o rozměrech 500*375cm? Přičemž na jedné pětimetrové straně je umístěno uprostřed francouzské okno a druhá pětimetrová strana je celá otevřená do obývací haly.
Odpověď   Dobrý den přeji. Bohužel tento formát souboru nejsem schopna otevřít. Prosím o obrázek.
Dotaz   Dobrý den,na francouzské okno bych chtěla bílý voál,nevím,zda-li ji pověsit na klasickou garnýž,anebo třeba jen na lanko?!A dále napravo od okna je zeď asi 30cm,nalevo je to jen 10cm,máme garnýž umístit stejně z jedné i druhé strany?!
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych lanko co nejvíce ke stropu a z obou stran stejný okraj.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře