Pragointerier

barvy - jak vymalovat kuchyň

Dotaz   Dobrý den, zařizuji dvojdomek, potřebuji rady ohledně sladění kuchyně a navazujícího obytného prostoru. Vybrala bych z podlah viz obrázek. Sedací souprava je meruňková s pruhovanými polštáři. Kuchyň je malá 3 m na 2,4 m - bude souběžná. Kuchyň bychom moderního stylu. Zasílám Vám další obrázky mé představy barev. Velmi Děkuji
Odpověď   Dobrý den, děkuji za vyčerpávající zadávací podklady. Je vidět, že spíše inklinujete k teplým odstínům, i když jsou ve výběru i tvrdší varianty v kombinaci se šedivou. Pro zajímavý interiér můžete volit třeba podlahu Zebrano nebo nadčasová je spíše typ Cocobolo. Interiér nám bude prosvětlovat. Kuchyň pak v odstínu bříza v kombinaci s výraznější malbou na zdech a eventuelně obklad sklem v kuchyni. Je možné volit i odstín bukový teplejší a sytější na nábytku a zdi jemnější. U obou typů podlahy můžete volit na zdech odstíny středně kouřové hnědé a jako doplňkovou barvu již danou meruňkovou. Pro moderní vzhled je možné tuto barvu – výraznější a živější použít i na jedné ze zdí a to proti schodišti. Při změně trendových oranžových odstínů, a až povyroste váš malý brouček, pak můžete jednoduše změnit barevnost interiéru změnou malby a čalounění sezení.
Dotaz   Potřebuji poradit, jak vymalovat kuchyň s obývacím pokojem, když kuchyňská linka je leskle červená, sedačka je také v červené barvě. Skříňky jsou v kombinaci buk a javor, plovoucí podlaha je světlá. Děkuji
Odpověď   Dobrý den. Materiálová kombinace kuchyně je poměrně pestrá. K červenému odstínu a buku je vhodná šedivá . Můžete volit i imitace betonu, a to stěrkou.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Mám jídelnu laděnou do oranžova, oranžový koberec, jídelní stůl je skleněný a židle jsou čtyři oranžové a dvě zelenkavé, strop je světle žlutý a stěny jsou vymalovány tmavší žlutou. Jídelna bude propojená s kuchyní. Kuchyňská linka bude hrušeň světlá planá v kombinaci s olivou. Potřebuji poradit, jakou mám vybrat pracovní desku, chci i stejná záda, jako bude pracovní deska. Dále nevím, jakou barvu PVC a jak vymalovat kuchyň, aby to ladilo k jídelně. Předem moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, ze snímku je patrná barevnost červená cihlová světlá, židle oranžové a zdi žluté. K této již stávající barevnosti bych volila kuchyň spíše klidnější, tj. světle béžová na zdech a deska v odstínu šedá, imitace kovu nebo betonu. Dále stěny v jídelně by mohly být spíše světlejší a jemnější a odstín žluté když tak na zastínění oken. Toto by mělo sahat až k podlaze a může mít stávající červený odstín v kombinaci se žlutou a mléčnou záclonovinou. Schodiště prostor výrazně člení a závěsy taky. Jídelní stůl a malá sedačka pod schodištěm - to jsou prvky, které nám výškově poskakují a dojem z interiéru je pak chaotický. Doporučuji nahradit sedačku nízkým velkým taburetem „na válení“, prodloužit zastínění oken a zesvětlit zdi (nebo alespoň znovu opakovat barvu pod červeným závěsem). Ležení v odstínu oranžově žlutá.

Dotaz   Dobrý den, moc prosíme o radu. Stavíme řadovku, nyní je to hrubá stavba. Interiér bychom chtěli světlý, okna jsou bílá, nábytek v obýváku zůstane z Alnusu olše + tmavší zelená. Podlahu jsme už vybrali - buk alsafloor prkno, dveře asi hladké, model Primum. Máme volit také buk? Schody do 1. patra vedou z obýváku. Máme vybrat také buk? Jakou barvu sedací soupravy? Kuchyně je částečně schovaná za rohem, z obýváku bude vidět pouze jídelní stůl, v kuchyni uvažujeme o dlažbě Rako Essencia Lappato 45x45 světle šedá (ještě lze změnit). Barva kuchyně bude nejspíš tmavě šedou folie v kombinaci s barvou dřeva (horní skříňky + zadní stěny + barový pult). Máme volit mezi bukem a olší? Existuje nějaká doplňková barva (stěny, polštáře,...) společná pro kuchyň i obývák? Nebo by byla vhodnější jiná barva kuchyně? Dům bude bílý + částečně obklad z červených lícových cihel + červená střecha. Mockrát děkujeme a přejeme Vám pěkný den!
Odpověď  

Dobrý den, buková podlaha a tmavší kuchyň olše je teplá medová barevná základna. Dveře bych volila bukové, přírodní buk. Vytvoříme tak gradující dřevěné prvky interiéru. Dveře budou nejsvětlejší, podlaha střední a kuchyň nejtmavší. Kuchyň v tomto provedení bude vyplňující. Doplňková barva šedivá na podlaze a kuchyňské desce (např. imitace betonu od Jafholzu) budou vypadat zajímavě. K dané barevnosti můžete volit sytější variantu zdi - odstín teraso. Sezení zelená jedlová a doplňková žlutá barva velbloudí srsti. Pro vytvoření lehkého a svěžího interiéru můžete volit odstín zdí štěrkově béžový, sezení mechová zeleň, doplňky v syté žluté a bledě modré. U této varianty je možné odlehčit hmotu kuchyně volbou světlého jednobarevného korpusu a dvířek - např. lakované desky např. Hanák skleněná zelená http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_progres_sklenena_zelena.

Dotaz   Prosím o radu ohledně barvy dveří. Kuchyň je spojená s obývákem. Barva kuchyně je v kombinaci sněžná bříza a ořech. Podlaha v kuchyni je světle šedá až bílá, podlaha v obýváku je přírodní dub a ten je použit i na chodbě. Ta je propojena s obývákem a kuchyní 125cm širokými zasouvacími dveřmi.Nevím, jakou barvu dveří použít. Zatím váhám mezi americkým ořechem nebo americkým javorem - dýhou zn. SAPELI. Chodba je osvětlena střešním oknem. Prosím poraďte mi, mně se líbí ořech, ale mám strach, jestli byt nebude moc tmavý. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, volba materiálu na posuvné dveře je spojena s volbou všech dveří. Můžete volit ořech a zeď s dveřmi doplnit o malbu v čokoládovém odstínu. Javor by byla další dřevina v prostoru. Snadněji pak můžete použít odstín ořechu na dalších částech nábytkového interiéru. Chodbu máte prosvětlenou seshora, dveře jsou sytější, ale dopadající světlo nám prostor prosvětluje. Důležité je taky, jaké dveře jsou v dalším prostoru interiéru. Pro sjednocení je vhodnější volit stejné dveře v celém prostoru.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si nový byt 3+kk. Je situovaný na JZ a nachází se v přízemí třípatrového domu. Ráda bych Vás poprosila o radu, jak barevně sladit interiér. Dveře jsme si vybrali od firmy SAPELI - Note (nejvíce se nám líbí odstín bubinga). Do obývacího pokoje spojeného s kuchyní (zde jsou velká francouzská okna) bychom chtěli dřevěnou podlahu (líbí nám se tmavší odstíny merbau apod.). V chodbě a ostatních dvou pokojích jsme si představovali laminátovou podlahu ve světlejších odstínech, např. javor. Je tato barevná kombinace vhodná? Případně vás žádám o doporučení vhodnější kombinace a zároveň i o doporučení barevného ladění kuchyně a nábytku. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, materiál Bubinga na dveře a Merbau na podlahu jsou odstínově velmi blízké a touto volbou dáte interiéru výrazný červený nádech s výraznou texturou. Na doplnění zařízení je vhodné pak použít méně výrazné materiály a jemné odstíny v malbě, např. jemný odstín Capuccina. Podlahu v pokojích bych spíše ladila ve světlejším odstínu hlavního materiálu Merbau, např. olše nebo třešeň. Tím bude přechod jemný a pozvolný. Pro probarvení pokojů pak můžete volit světlé materiály. K této podlaze spíše břízu, má jemnou a velmi hezkou texturu i odstín (javor se časem stává poměrně dost žlutý). Kuchyň je možné volit v kombinaci béžová a třešeň nebo olše, nábytek pak třešeň nebo olše. Při použití dřevěných materiálů můžete použít i kombinaci bříza – červená.

Dotaz   Dobrý den, chtěl bych touto cestou požádat o radu ohledně uspořádání obývacího pokoje s kuchyňským koutem. V příloze zasílám rozměry a návrh od projektanta. Velice by se mi líbila kuchyňská linka pouze rovná po délce a ostrůvek s navazujícím stolem (barva kuchyně v příloze). Chtěl bych znát Váš názor vzhledem k rozměrům a praktičnosti místnosti. Dále bych se s Vámi chtěl poradit ohledně barvy plovoucí podlahy, aby prostor trochu opticky zvětšila. V místech kuchyňské linky plánuji dlažbu, která bude navazovat na plovoucí podlahu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud jsem Vaši představu dobře pochopila, mělo by být uspořádání obytného pokoje viz. obrázek. Kuchyňská část by tak byla více opticky oddělena a jasně definována. Obojí varianty jsou možné. U původní varianty získáváte více volného prostoru, u druhé je prostor ohraničenější a kuchyň není tolik otevřena zraku návštěvníků. Bohužel do jídelního prostoru nepříjemně zasahují otvíravé dveře. Jestli je to možné, popřemýšlela bych o jejich způsobu otvírání (posuv či zásuv by prostor uvolnil). Samozřejmě jsem do kuchyňské linky nenavrhovala umístění spotřebičů, jelikož neznám současný stav rozvodů. Ostrůvek může být kratší (od 1800 - 2200). Minimální rozestup mezi oběma linkami by měl být 900 - 1100. Jelikož je to obývací prostor ne úplně velký, volte spíš světlejší odstíny dřeva na podlahu i nábytek (javor, jasan, bříza). I výmalbu volte světlejší smetanovou v kombinaci s výraznějším odstínem (červená, oranžová, zelená - záleží na sedací soupravě a nábytku) za sedací soupravou. Výraznější může být také krb, pokud nebude obložen. Kuchyňskou linku volíte dost tmavou, proto ji kombinujte se světlejší dlažbou a obkladem (smetanově krémová, popř. světle šedá). Podlahu pokládejte ve směru od vstupních dveří k protějšímu oknu, tak, aby se prostor opticky rozšířil. Dlažbu můžete volit v obdélníkových velikostech ve stejném směru jako plovoucí podlahu popř. čtvercovou, kterou můžete položit na koso.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás ohledně barevného sladění kuchyně ve srubu. Přikládám foto. Stěny jsou nažloutlé, nastříkané včelím voskem, okna hnědá. Líbil se nám odstín dvířek kuchyně z IKEA, ale nejsme si jisti. Mohli byste nám poradit ohledně barev? Jaký je Váš názor na náš výběr té potencionální kuchyně ? Děkuji. JK
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož máte výraznou barvu oken, snažila bych se jej trochu sladit s nábytkem kuchyně. Pokud použijete dvířka Vámi vybraná, zvolila bych tmavší korpus v odstínu oken. Dvířka prostor zesvětlí, ale korpus se sladí s okny.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného ladění kuchyně. Kuchyňská linka bude v odstínu akácie, viz. foto, pracovní deska šedá. Horní skříňky výklopné ve stejném odstínu v kombinaci s matným sklem v hliníkovém rámečku. Mezi spodními a horními skříňkami na zdi bude Lacobel, na zemi nejspíš nějaký druh lina. 1. Jaký vzor a barva lina? 2. Jaký odstín Lacobelu? 3. Jakou barvou vymalovat zdi? Kuchyň je celkem malá - 12m2, ale velmi světlá. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Barvu obkladu Lacobel bych ve Vašem případě volila ve světle šedém či bílém provedení (white soft, grey classic). Linoleum doporučuji v šedém tmavším odstínu. Výmalbu ve smetanové barvě. Prostor bude působit čistým dojmem, s výraznými dvířky kuchyňské linky.

Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci obývacího pokoje. Zůstane laminátová plovoucí podlaha - barva buk, dveře dýhované mahagon a hnědé zárubně, okna bílá. Orientace pokoje na jihozápad. Prosím o radu: nevím, jakou vybrat barvu sedačky, nábytku a jak vymalovat stěny. Obývací pokoj je propojen s kuchyní a jídelním koutem. Barva kuchyně, jídelního stolu a židlí je třešeň, sedáky židlí jsou modré, dvě stěny (v jídelně) jsou vymalovány žlutou. Sedačku chceme dvakrát trojsed naproti sobě, na stěnu bez oken a dveří chceme zavěsit televizi, nábytku minimálně. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila smetanovou či šedobílou. Sedací soupravu např. tmavě modrou či vínovou se světlými polštářky a doplňky.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu týkající se barevného sladění kuchyně v novostavbě. Okna jsou zde tři v dekoru cherry amareto. Dveře budou asi v buku - uvažuji o dřevěných se čtyřmi poli z matného skla. Místnost je obdélník 3x7m. Na užší straně bude kuchyňská linka do U, naproti bude stůl s židlemi (pokud si ponechám stávající, jde o buk). Nevím si rady s barvou podlahy - uvažuji o laminátové plovoucí v části "jídelny" a dlažbě u kuchyňské linky (spíše z praktických důvodů). Bude zde elektrické podlahové topení. Dlažba by se mi líbila šedivá až antracitová, ale bojím se, aby prostor nebyl moc tmavý. Podlahu nám doporučovali od Quick stepu. Mám ale pocit, že jejich dekory jsou moc rustikální a buď příliš tmavé, nebo moc světlé. Snad by se dala použít třešeň. Nevím, v jakém dřevěném dekoru by měla být linka. Chtěla bych jiný korpus a jiná dvířka. Spotřebiče a úchyty v nerezu. Asi by se sem hodil zase buk, třešeň nebo javor. Tuto kombinaci doporučujete často - nejsou i jiné možnosti? Buku zde už bude možná dost, asi bych jej použila na korpus linky. Javor se mi moc nelíbí a třešeň je z dob časté kombinace s vanilkou okoukaná. Líbí se mi i exotické dřeviny. Vím, že mám moc požadavků na to, že by v místnosti nemělo být množství barev. Přesto bych byla ráda za nějaký nový nápad, třeba i neobvyklý. Moc děkuji, Kateřina.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do jídelny bych volila odstín podlahy v buku a k tomu již zmiňovanou dlažbu antracit. Kuchyňskou linku můžete volit celou čistě bílou v laku v kombinaci s antracitovou deskou a světle šedým obkladem. Alternativou by byla volba antracitového korpusu s bílými či cappuccino dvířky. Variant je více a záleží na daném prostoru a Vašem cítění. V jídelním koutu pak můžete použít bílý stůl.

Dotaz   Prosila bych o radu ohledně barevného sladění kuchyně. Kuchyňská linka vypadá takto: horní skříňky + sloupy třešeň cherry, spodní skříňky jsou ve světlém jilmu, pracovní deska mramor latina. Vše máme od firmy Egger. Za skříňky bych ráda sklo (barevné?). Poraďte mi, prosím, s výběrem podlahy, barvou skla a barvou výmalby. Kuchyně je na sever, 4x3,5m. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jestliže máte nerezové a černé spotřebiče, volila bych sklo v antracitovém či světle šedém odstínu. Dlažbu doporučuji opět v této barvě, aby se mírně utlumily příjemné, teplé odstíny. Výmalbu bych volila ve smetanové až vanilkové.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu. Chtěla jsem se tedy zeptat, jaký nábytek koupit do obývacího pokoje, který je spojený s kuchyní (tvar místnosti L). Barva kuchyně bude tmavý ořech (kuchyň je z masivu), vymalováno je okrovou barvou, jsou přiznané trámy, namořené do světlého ořechu a krb je moderní, rovný, vymalovaný do světle hnědé a jedna stěna v obýváku je tmavě hnědá, z části obložená béžovohnědou břidlicí. Podlaha je dubová, selský vzor. Interiérové dveře budou z javoru. Okna jsou zlatý dub.
Odpověď  

Dobrý den. Už jste hodně materiálů použili a na nábytek bych tedy volil některý z nich. Přikláním se k ořechu v kombinaci s bílým lakem.

Dotaz   Dobrý den. V novostavbě RD nyní řešíme barevné ladění kuchyně, která je propojena s jídelnou a obývacím pokojem. Zatím jediná pevná věc je dřevěná plovoucí podlaha v pokoji a jídelně - dub Verona Kahrs. Kuchyně ve tvaru II je poměrně úzká (mezi linkami je 1,20 m), okno orientované na JV. Uvažujeme o světlé dlažbě (šedobílé, slonová kost apod.), která bude přímo navazovat na dubovou podlahu, pracovní deska by měla být v barvě šedého betonu. Nevíme, jakou vybrat barvu dvířek (snad bílá káva, krémová, cappuccino ?), soklu (šedá?), stěny za pracovní deskou (světle zelená?) a malby. Nábytek k dubu, tedy i jídelní stůl na dohled od kuchyně, předpokládáme v tmavém dřevě (ořech). Děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že stejná podlaha i v kuchyni bude nejlepší. Je to jeden prostor a dřevo v kuchyni nebude moc trpět. Dvířka krémová, slonová kost a deska, jak píšete, z šedého betonu. Zbývající nábytek v ořechu. Celek bude krásně sladěn.

Dotaz   Moc prosím o radu, jak sladit barvy v obývacím pokoji s jídelním stolem a kuchyní. Vkládám fotku obývacího pokoje. Máme již obývací stěnu, ta je v kombinaci wenge - slonová kost. Na podlaze je dlažba - okraj wenge, střed našedlý. Krb je jiný než na obrázku – je to sloupový kvádr. Kuchyň bude oddělena pultem a za ním bude jídelní stůl. Kuchyň je obložena světle zelenkavým obkladem, dlažba tam je béžová. Kuchyň by se mi líbila v barvě ořech v kombinaci s bílou. Nebo mám raději použít také wenge? Prosím o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky, pracovní desky, jak kuchyň vymalovat. Jaký jídelní stůl a židle a jakou sedačku a výmalbu v obývacím pokoji. Upřesňuji, že daná je již dlažba v kuchyni i obýváku, nábytek v obýváku a obklad v kuchyni. Barva kuchyně na obrázku nebude samozřejmě odpovídat, platí pouze uspořádání.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku můžete volit jak ve wenge, tak i v barvě ořechu v kombinaci bílého lesku či matného skla. Wenge by ale působilo sjednocenějším dojmem v celkovém pohledu na interiér. Pracovní desku volte slonovou kost nebo jemné béžovou či šedobéžovou. Sedací soupravu doporučuji smetanovou nebo výraznou bordó se smetanovými doplňky. Jídelní stůl by vypadal krásně v kombinaci skla a wenge. Vše podtrhne výmalba v odstínu cappuccino.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit ohledně sladění kuchyně vzhledem ke zbytku domu. Okna máme dřevěná euro - tmavší zlatý dub. Podlaha bude přírodní dub, schodiště dub v kombinaci s nerezovými dveřmi asi také v dubu. Kuchyň plánuji v kombinaci ořech – světle béžová, nerez spotřebiče, pracovní deska v šedé, dlažba taky. Jednu stěnu chci vymalovat červeně. Co říkáte na mou kombinaci? Nevím, jak barevný obklad zvolit ke kuchyňské lince. Můžete se k tomu nějak vyjádřit? Z.
Odpověď  

Dobrý den, kombinace se mi jeví jako vhodná. Jde o jednoduché materiály, které k sobě padnou. Zvýraznění jedné stěny je také dobrý nápad. Dejte jako obklad sklo Lacobel – skleněný odstín.

Dotaz   Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu. Máme položeny plovoucí podlahy a zárubně v barvě ořech. Obývací pokoj je spojen s kuchyňským koutem, jedná se o místnost 36m2, nábytek chceme ladit do bílé a smetanové barvy a doplňky v sytě oranžové. Potřebovali bychom poradit s výběrem kuchyně. Jaká barva kuchyně a kuchyňské linky by byla k této kombinaci vhodná? Dále prosím ještě o radu, jakou zvolit barvu stěn. Místnost je situována na severozápad, takže nebude moc osvětlena venkovním světlem. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit čistou, bílou kuchyňskou linku či bílou v kombinaci s ořechovou pracovní deskou a šedým obkladem. Doporučuji oranžovou výmalbu na dvě protější stěny (kuchyňská linka a za sedací soupravou), ty zbylé mohou být bílé či v odstínu světlé cappuccino (šedá).

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak vymalovat kuchyň s obývacím koutem (6 x 3,5m). Kuchyňská linka je v dekoru kalvados a černý mramor, spotřebiče máme černé. Jaký odstín podlahy zvolit k dubovým dveřím a obložkám? Děkuji za odpověď, Simona.
Odpověď  

Dobrý den, zkuste něco neobvyklého. Třeba cihlovou malbu anebo lokální tapety. Inspiraci najdete kupříkladu na www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu. Máme starší rodinný dům, který právě rekonstruujeme. Kuchyň a obývák jsou v jedné místnosti, dělí je kuchyňský pult. V kuchyňské části je jen malé okno, takže je prostor dost tmavý. Barva kuchyně je divoká hruška lesk v kombinaci s tmavě zelenou mramorovanou kuchyňskou deskou. Obývací místnosti dominuje cihlová sedačka do L. Poraďte, prosím, jak vymalovat a jakou zvolit podlahu v celém prostoru. Děkuji za odpověď, Iveta.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v dekoru javoru či běleného dubu. Za sedací soupravou a naproti ní můžete vymalovat jemnou zelenkavou (žlutozelenou), zbylé stěny smetanovou.

Dotaz   Potřebovala bych poradit, jak vymalovat kuchyň. Kuchyňská linka je bílá, koberec tmavě modrý a veškeré zařízení je v masivu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit blankytně modrou výmalbu s tím, že použijete dvě různé sytosti.

Dotaz   Dobrý den, máme obývák +kk (plocha 25 m2, tvar obdélníka). Jednu delší stěnu, na níž bude obýváková stěna s televizí, bychom chtěli vymalovat šedě (nebo jinou tmavou barvou) a protilehlou červeně. Nevím, jakou barvu máme zvolit pro kuchyni a pak na pohovku a koberec. Prosím o radu, zda je vůbec tato kombinace do malého prostoru vhodná a jaká by měla být barva kuchyně. Děkuji, Saša.
Odpověď  

Dobrý den. Rozhodně se snažte u takto řešené dispozice o co největší sladění jednotlivých partií. Šedá a červená (případně cihlová) není vůbec špatná a snažil bych se jich držet.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala i pomoc s výběrem podlahy do kuchyně. Rozhoduji se mezi dlažbou (asi s podlahovým topením - jen levnější sada topných rohoží) a marmoleem (lino) - to bez topení. Prosím, jaká je praxe s marmoleem v kuchyni co se praktičnosti týče? Jakou vybrat eventuelně barvu dlažby či marmolea a zdí? Kuchyňská linka bude ve světlejším odstínu jádrového buku, dveře a zárubně chceme CPL lamino v dekoru buku, podlahy zatím nemáme, ale uvažujeme také o bukové laminátové. Jídelní i konferenční stůl a také ostatní obývací nábytek máme třešňový. Těžko se vybírala barva kuchyně vzhledem k třešni na ostatním nábytku. Barevný lesk jsme s ohledem na rok a půl stará dvojčátka nechtěli. Vybrala jsem tedy jádrový buk a buk. Sokl kuchyňské linky bude nerezový, také zadní stěna za varnou deskou bude z 30cm vysoké desky jádrového buku a za deskou přímo ze skla podlepeného nerezovou (stříbrnou) barvou. Spotřebiče budou všechny v nerezu, pracovní deska v dekoru šedého kamene, dřez silgranitový tmavě šedý. Sedací souprava je střední modrá (ne příliš výrazná). Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Na podlahové vytápění nemá podlahová krytina obecně dlouhodobě velký vliv. Co se týče přírodního linolea (tilolino, marmoleum), je to čistě přírodní materiál a není problém jej použít v případě podlahového vytápění. Díky barevné škále můžete vybírat z mnoha designů, různě je kombinovat... Navíc jde o teplý materiál, odolný a antistatický. Hodí se do pokojů, ložnic, ale i do kuchyně.

Dotaz   Dobrý den! Prosím o radu, jak vymalovat kuchyň a obývací pokoj. Kuchyň má korpus v třešni, dvířka vanilka. V prostoru mezi horními a dolními skříňky je mozaika, na podlaze žluto-béžové tilolino, stůl a židle máme v třešni. Kolem krbu z levé strany přejdeme do obýváku. Nábytek je starší v leštěném ořechu, sedačka je červená a podlaha v javoru. Později bych vyměnila nábytek i sedačku. Kdyby se Vám podařilo mi odpovědět do 16. března, byla bych moc ráda, protože v tomto týdnu se chystáme malovat a tuto poradnu jsem objevila náhodou. Děkuji, Dáša.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou i obytnou část bych vymalovala ve dvou odstínech cappuccina. Tmavší tóny (šedobéžovou barvu) použijte na kratších stěnách, na těch delších nechte jen jemný nádech. Krb můžete vymalovat opět v tmavším odstínu, čímž se prostor sjednotí a zároveň zútulní. Stropy ponechte bílé.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat kuchyň a obytný prostor. Kuchyň je v barvě vanilky a je oddělena od obytné části barovým pultem v dřevěném dekoru barvy wenge. Sedačka bude antracitová, nábytek v kombinaci wenge a lak, podlaha je světle šedý kámen. Chtěla bych místnosti proteplit, za sedačku dát výraznější odstín. Poraďte, prosím, jaké barvy použít k vybraným materiálům. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, kombinace, kterou jste zvolila, je velmi vydařená – wenge, vanilka, šedivá. Oživení k ní přinesou např. světle zelená a žlutá barva. Zkuste za pohovku tapetu v těchto barvách s nějakým metalickým leskem. Více na www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně barevného sladění kuchyně, která bude v jednom prostoru s obývákem. Kuchyně bude mít horní skříňky v barvě cappuccino velmi lesklé a dolní v barvě mandlové dřevo, pracovní deska bude šedý beton tmavý. Můžeme na podlahu použít velkoformátovou dlažbu ve vysokém lesku? V jaké barvě? Dále si nevíme rady, co použít mezi horní a dolní část kuchyňské linky. Prosím, poraďte mi i s barvou zdi v kuchyňské části. Okna jsou tmavá, dveře jsme ještě nevybrali. Přikládám obrázek, ale na něm je navíc ostrůvek, který nechceme. Děkuji předem, Marcela.
Odpověď  

Dobrý den, velkoformátovou dlažbu na podlahu Vám doporučuji – může být také ve světle šedivé barvě. Mezi horní a dolní skřínky dejte barevné sklo - lacobel ve světlých barvách. S dekorem dřeva bude dobře ladit světle modrá, zelená či žlutá barva. Do kuchyně můžete také uplatnit designové nálepky, tzv. stickery. Zkuste si vybrat na www.POINTshop.cz. Obrázek bohužel nebyl k dispozici.

Dotaz   Dobrý den, prosím vás o radu ohledně barevného ladění kuchyně, která je dvěma otevřenými průchody spojená s obývacím pokojem. Mezi průchody je v kuchyňské části komín (uvažuji o obkladu v barvě kamene) a z druhé strany bude v obývací části krb. Kuchyň je 2,5 m široká a 6 m dlouhá. Okna plastová bílá. Kuchyňskou linku plánuji ve tvaru L – materiál masiv jasan. V příloze zasílám grafický návrh rozmístění (barevnost je náhodná). V kuchyňské části bude dlažba, v obývací části plovoucí laminátová podlaha (pravděpodobně dub), před krbem opět dlažba (s barvou si nevím rady). Prosím o váš názor na barvu dlažby, pracovní desky a obkladů v kuchyni. Myslíte, že by se hodila kombinace béžové dlažby (popř. tmavě hnědé), pracovní desky v dezénu tmavě hnědého dřeva (popř. tmavě šedá barva) a výrazně žlutých obkladů kuchyňské linky? Chtěla bych, aby dlažba v kuchyni ladila jak s kuchyňskou linkou, tak s laminátovou podlahou v obývacím pokoji. Děkuji vám za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Hnědá barva dlažby se jistě bude k světlému javoru hodit, můžete však také volit jednotnou dlažbu ke krbu a do kuchyně (v tom případě doporučuji šedý odstín dlažby a šedou až antracitovou pracovní desku). Obklad za linku bych volila ve výrazném oranžovém odstínu.

Dotaz   Dobrý den, chci se vás zeptat, jak vymalovat kuchyň a jakou barvu zvolit pro doplňky. Linka i stůl jsou z imitace buku, kuchyň je průchozí s obývákem. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, buk je velmi světlý a neutrální dekor. Navrhuji proto do vaší kuchyně trochu oživení. Světle modrá barva bude vhodná - zkuste si pohrát s odstíny, na strop např. volte světlejší. Další varianta je světle žlutá či zelená alespoň na doplňcích. Stěnu v kuchyni můžete také doplnit originálními stickery - vyberte si na http://www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jestli se k sobě hodí kuchyňská linka v barvě javor nida, bílé obklady (mozaika z obdélníčků), hnědá pracovní deska, hnědé lino v dřevěném dekoru a světle oranžová výmalba. Místnost je menší. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění kuchyně je příjemné a jistě bude působit jednotný, jasným a čistým dojmem.

Dotaz   Dobrý den, je možné poprosit o radu? Přemýšlíme nad barvou obkladů za kuchyňskou linku. Korpusy a dřívka jsou z calvadosu, pracovní deska v dekoru mramor. Vybíráme mezi třemi variantami obkladů. Podle příloh: 1. obklad Madera, velikost 30x45cm 2. obklad Orchidea, velikost 20x40cm 3. obklad Terreno, velikost 10x10 cm (z obrázku to je ta světlejší varianta). Děkuji za případnou odpověď, Petra.
Odpověď  

Dobrý den, podle mého názoru bude velmi vhodný 1. i 3. obklad. Maderasa bude méně výrazná, ale velmi elegantní varianta. Záleží však také na ostatních prvcích interiéru – na podlaze, výmalbě, doplňcích. Celkového sladění kuchyně docílíte tím, že budete i nadále používat teplé barvy. Zkuste osvěžit prostor nápaditými designovými samolepkami.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu při výběru barevného ladění kuchyně. Místnost je malá, na SZ, skříňky budou až do stropu. Horní skříňky budou v bílé barvě. Jakou byste doporučili barvu spodních skříněk a jakou těch u stropu? Jaký máme volit dekor pracovní desky, podlahy a obkladu? Mám ráda teplé barvy. Uvažovala jsem o buku, javoru, ale nechci, aby to bylo příliš fádní. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlé tóny - korpus v javoru, dvířka v bílém lesku, k tomu světle šedý obklad. Doplňky a výmalba mohou být v oranžovém odstínu. Podlahu doporučuji opět v javoru.

Dotaz   Dobrý den, do nového atypického bytu si chceme pořídit krásnou kuchyni s ostrůvkem. Je to malý prostor, takže je nutné ho nezacpat a zařídit tak, aby byl vzdušný. Měla jsem představu folie břízy, horních polic sklo mat a krásné kontrastní tmavé desky - vypadá jako parkety (přirovnám ji k ořechu). Po hodinovém rozhodování promluvil manžel a řekl: „Já bych tam rád tu zelenou!“ Nakonec jsme se dohodli, že ostrá pistáciově zelená bude jen na horních skříňkách nad sklem, jako osvěžení kuchyně, která je orientována na jih. Nakonec musím uznat, že v kombinaci s přírodní tmavou deskou, která bude i místo obkladu, se mi ta představa začala docela líbit. Jen mám strach, zda je taková barevná kombinace možná. Na podlahu chceme lino v parketách - buď světlé dřevo (jako bříza), nebo tmavé (jako deska vytažená k horním skříňkám). Moc děkujeme za rady ohledně barev kuchyně a sladění s podlahou. Pro představu posílám půdorys. Doplnění: barva matných zelených dvířek se jmenuje zelená laguna a bříza folie je asi všude světlá. Deska, která bude i zezadu ostrůvku působí jako tmavší dřevěné parkety, moc se mi to líbí.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění kuchyně je jistě možné. Osobně dávám sice přednost stejným plným dvířkům ve spodní i horní řadě, ale pro oživení je to použitelné. Co se týká zbylého zařízení, je dobré jej volit v odstínech kuchyňské linky. Do obytné části doporučuji výmalbu v odstínu podobném tomu na kuchyňských dvířkách, k tomu podlahu ořech, sedací soupravu v jemné smetanové barvě a nábytek opět bříza s výmalbou do cappuccina. Doplňky pro oživení v červené nebo teplé žluté barvě, jen několik akcentů - polštářky, květináč... Koberec smetanový.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji dvojdomek a potřebuji poradit ohledně sladění kuchyně o obytného prostoru. Vybrala jsem podlahu zebrano, sedačka je meruňková s pruhovanými polštáři, kuchyň chceme moderní z Ikea.
Odpověď   Dobrý den, k podlaze zebrano doporučuji podle velikosti prostoru vybírat odstín kuchyně k nejsvětlejšímu proužku podlahy v případě, že chcete na lince imitace dřeva a nebo uni barvu laminátů velice pěkně vyzní např. béžová. Hmota kuchyně je tímto poněkud potlačena. Doplňková barva oranžová na sedačce se může pro zvýraznění opakovat na zdi vzhledem k podlaze ve výraznějším provedení.
Dotaz   Dobrý den, nevím jak sladit barvu dveří v 3pokojovém bytě 70m, kuchyně je propojena s obývacím pokojem, barva kuchyně calvados, ve stejném odstínu jsou židle a stůl, barva podlahy je buk. Nevím, jestli použít barvu dveří olši nebo buk.Děkuji za radu.
Odpověď   Krásný den přeji. Pokud již máte použité dva typy imitací dřeva, volila bych již jeden z použitých odstínů a to spíš buk, který je již použit na podlaze. Dveře budou působit lehčím dojmem, proti tmavší kuchyňské lince.
Dotaz   Hezký den!Chci se zeptat-bude velkou chybou barevné ladení kuchyně do bílé-šedé-červené,když navazující obývací část je v studených barvách modrá sedačka,nábytek olše+zelená?Chtěla jsem aspoň jednotnou podlahu do celého OP,ale bohužel to nepůjde.Nemám raději zvolit zelený obklad do kuchyně,aby bylo vše sladené?V obýváku bude muset zůstat původní dřevěná podlaha-stará 80 let-renovovat,nebo přikrýt kobercem-jaké barvy?Do kuchyně bych chtěla plovoučku olše medová,líbí se mě tenké parkety,ale vzhledem k širokým prknům dřevěné podlahy by asi bylo lepší zvolit vzhled široký selký!?Obývák všechno komplikuje,ale bohužel už na jeho kompletní obměnu nezbývají finance:( Budu vděčná za radu,minule ste mě pomohla ujasnit si představu o kuch.lince!Děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Hůře se mi představuje sladění barev v obývacím pokoji. Zelená a modrá, jaké jsou to přesné odstíny. Pokud se bojíte červeného obkladu, můžete ještě zvolit obklad skleněný (který může mít nádech dozelena. Jinak co se týká podlahy v kuchyňském koutě - kombinace dřevěná, renomovaná podlaha v návaznosti na plovoucí podlahu v imitaci dřeva bych nedoporučovala. Určitě podlahu zachovejte a zrenovujte. Volila bych kontrastnější materiál např. šedé marmoleum, které je v mnoha typecha odstínech a může se pokládat také jako plovoucí CLIC systém.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak barevně sladit propojený prostor kuchyně a obývacího pokoje.Barva kuchyně je olše-dýha, podlaha je dlažba světle béžová a sedací souprava kožená krémová, je tam moderní krb v obložení nerez. Jakou barvu byste doporučila zvolit pro obývací pokoj, když nechceme pokračovat v olši? Je možno uvažovat o kombinaci dřeva ořech nebo indická jabloň s černým sklem v hliníkovém rámečku? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě je možné volit jiný dekor výraznějšího odstínu jabloně s černým sklem.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych poprosila o radu, jakou zvolit barvu plovoucí podlahy v propojeném obývacím pokoji a kuchyni. Celková plocha zhruba 50 m2, dveře CPL folie rumunská třešeň a barva kuchyně švestka. Předem děkuji! Pavlína
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit odstín světlejší v buku nebo třešni popř. jiný tmavý odstín v ořechu. Všechen nábytek již ale volte pouze v třešni.
Dotaz   Dobry den,chceme vymenit vnitrni dvere a polozit novou podlahu do chodby. V pokojich mame laminatovou podlahu buk/dub a v kuchyni je svetle seda dlazba podobna mramoru. barva kuchyne je Kalsebo buk z Ikei. Nova podlaha by se pokladala mezi kuchyni a pokojem. Do chodby jsme vybrali dlazbu Imatra Beige - béžová 15x45. Je vhodná barva teto dlazby a jaky odstin dveri by k tomu vyhovoval? Vybrali jsme dyh. dvere od fi Sapeli vzor NOTE, ale nevime jaky odstin.Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. K tmavé podlaze můžete volit světlejší dveře v dýze buku, který již máte v interiéru použitý. Další dekory bych již moc nekombinovala již nyní jich máte dost.
Dotaz   Dobry den,chceme vymenit vnitrni dvere a polozit novou podlahu do chodby. V pokojich mame laminatovou podlahu buk/dub a v kuchyni je svetle seda dlazba podobna mramoru. barva kuchyne je Kalsebo buk z Ikei. Nova podlaha by se pokladala mezi kuchyni a pokojem. Do chodby jsme vybrali dlazbu Imatra Beige - béžová 15x45. Je vhodná barva teto dlazby a jaky odstin dveri by k tomu vyhovoval? Vybrali jsme dyh. dvere od fi Sapeli vzor NOTE, ale nevime jaky odstin.Dekuji
Odpověď   ...
Dotaz   Krásný den přeji, chtěla bych poprosit o radu. Jedná se o novostavbu, v níž je kuchyň spojená s obývákem. Hlavní stěnu, na níž bude televize a obývací stěna, bych chtěla vymalovat vínovou až bordó barvou, v tomtéž odstínu chci i sedačku. Nevím však, jak vymalovat kuchyň. Je do tvaru L a bude oddělená jen malým barem. Jaká by se hodila podlaha? Má být v obou místnostech stejná, nebo bude do kuchyně vhodnější dlažba? Nemám žádnou představu o barvě kuchyně, zdí ani obkladů. A jakou barvu by měl mít nábytek v obýváku (součástí bude i jídelní stůl)? Děkuji velice za odpověď, Nehonská.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit tmavší podlahu a světlý nábytek. Vhodná tedy bude třeba podlaha v ořechu v celé místnosti, tedy i v kuchyňské části. K tomu doporučuji kuchyň ve světlém cocobolu, javoru, nebo běleném dubu. Může být také čistě bílá lesklá s šedou až antracitovou deskou. Jídelní stůl volte v barvě kuchyně, nábytek v obýváku v odstínu kuchyně a k tomu přední dvířka ve skle nebo bílém laku. Možností je mnoho, záleží na tom, jaké barvy máte ráda a jak je pokoj prosvětlený. Obklad kuchyňské linky bych volila ve světlém zelenkavém nebo šedém lacobelu, popř. zádovou desku v dekoru desky pracovní.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na vás s dotazem, jak vymalovat kuchyň a jak vyřešit podlahu. Mám objednanou kuchyňskou linku v barvě černé lesklé metalízy kombinované se světlým dřevem. Nemohu přiložit fotky, ale obrázky lze najít na www.sconto.cz, kuchyně, str.3, obr.2 kuchyně Galaxy. Kuchyňská linka bude ve tvaru L o rozměrech 3x2 m. Celková plocha kuchyně je 20m2 (5 x 4), bude v ní skleněný jídelní stůl a kožené černé židle. Na jedné stěně jsou dvě okna, jedno z nich je s balkónovými dveřmi. Jedná se tedy o velmi prosvětlený prostor. Dále nevím, zda použít marmoleum (a v jaké barvě) nebo obklady či plovoucí podlahu. Jelikož je černá barva dvířek dost neobvyklá, nevím si rady s malbou a podlahou. S pozdravem Alice Rozumová.
Odpověď   Dobrý den přeji. K tmavé kuchyňské lince můžete volit výrazný odstín podlahy, třeba marmoleum v bordó barvě. K tomu budou hezké jemné neutrální tóny výmalby (cappuccino, béžová či smetanová). Druhou variantou je světlá podlaha (v dekoru světlého javoru nebo běleného dubu) spolu s výrazným odstínem výmalby a obkladu – lila či bordó v kombinaci s jemnou béžovou barvou.
Dotaz   Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně barevného sladění kuchyně a obývacího pokoje. Korpus kuchyně je kalvados, dvířka javor. Která dřevina se k nim hodí? Nevím totiž, do jaké barvy ladit obývací stěnu. Představuji si, že budu mít v kuchyni vymalované protilehlé stěny smetanovou barvou a v obýváku chci mít taky smetanovou, vanilkovou. Můžu za stěnou vymalovat smetanově, když budu mít hnědou sedačku? Nebo se hodí jiná barva? Může být jídelní stůl a konferenční stolek ze skla? Moc děkuji za odpovědi.
Odpověď   Dobrý den, na obývací stěny bych Vám doporučil dekor, který bude pokračovat v teplých odstínech kalvadosu a javoru. Vhodná bude např. třešeň, jatoba či olše. K těmto dekorům působí velice pěkně světle zelená výmalba, na jednu nebo dvě stěny v obývací části můžete použít také designovou tapetu. Velký výběr najdete např. na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý večer, prosím o radu, jak vymalovat kuchyň situovanou na severovýchodní stranu. Jedno okno je na východ, druhé na sever. Mám kuchyňskou linku z olše, šedý obklad – lámaný kámen, světle šedou dlažbu. V kuchyni pak je bílý příborník, bílé police a bílá komoda. Doplňky mám modré a růžové, vše ve stylu provence. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, držel bych se i nadále teplých odstínů. K použitým dekorům kuchyňské linky bych volil světle žlutou výmalbu s jednou stěnou ozdobenou designovou tapetou s kuchyňskými motivy.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jak vymalovat kuchyň. Kuchyň je v barvě buk jádrový a plovoucí podlahu vybíráme v tmavších odstínech. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, zkuste např. světle žlutou výmalbu a navíc prostor oživit designovou tapetou nebo samolepkami. Zcela jistě si vyberete z nabídky na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké barvy použít na doladění kuchyně spojené s jídelnou a větším obytným prostorem, který se též bude nově zařizovat. V kuchyni je pískovo oranžová dlažba, navazují jasanové parkety v o obývací části, okna všude plast. bílá s parapety z jasanu, dveře pískované prosklenné též z jasanu. Kuchyň máme již objednanou vysoký lesk krém v kombinaci s americkým ořechem (pouze boky a otevřená nika směrem do jídelny).deska nám byla doporučena matná technistone Gobi buď černá - tam mám obavy, že z důvodu velké plochy poloostrůvku 200x90cm se budou krémová s černou prát o dominantu, nebo písková - nevím zda nevyzní mdle. Také nemáme vyřešeno co na zadní stranu (mezi spodní a horní skříňky) - materiál, barva. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Cerna pracovni deska bude lepsi. Jak sama uvadite draha varianta by byla mdla. Mezi skrinky bych pouzil sklaeneny obklad z lacobelu bily v miste za varnou deskou bych pouzil obklad z nerezi.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou máme zvolit barvu podlahy. Materiál bude určitě vynil nebo termofix. Jediné, co jsme zatím rozhodli, je vzhled kuchyňské linky. Zasílám obrázek z oresi, kde je přesně stejná barva kuchyně. Rádi bychom měli i podlahu se strukturou dřeva, ale nevím, která by se k barvě kuchyně hodila. Prosím i o barvu dveří zároveň. Moc děkuji, Lucka.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlou podlahu v bříze nebo javoru a taktéž dveře v tomto dekoru.
Dotaz   Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Můžete nám poradit nějaký e-shop na zdravotně nezávadné barvy vhodné na přetření vysoké dětské jídelní židličky? Máme starou, ale podle mého názoru moc pěknou dřevěnou židličku.Plast rozhodně nechceme. Dcera ji "upatlává" jídlem, takže ji několikrát denně potřebujeme utírkat vlhkým hadříkem. Uživatel před na ni barvou nakreslil obrázek a nahoře je sytě zelená, šprušličky černé. Myslíte, že i černá by šla přetřít na oranžovou nebo žlutou? Nevím, jestli by potom nebylo potřeba hodně nátěrů a ta velká vrstva by nevypadala nepěkně. Netuším, jestli se nám vyplatí taková renovace a nekoupit rovnou novou. Ale obrázek, ani stávající barevné provedení se nám nelíbí a nehodí k celkovému ladění kuchyně. Děkuji Vám moc za radu. Krčková
Odpověď   Dobrý den přeji. Je dobré odstranit původní nátěr, odřením nebo rozpouštědly, především místa, kde barva již dobře není přilnut k podlkadu. Poté můžete několika vrstvami židličku přetřít i výrazný odstín půjde přetřít, přesně Vám ale poradí v prodejnách barvy laky. Poradí nejen čím odstranit starý nátěr, ale také vhodný nátěr nový.
Dotaz   Dobrý den. Jakou bych měla zvolit barvu stěn a stropu v obývacím pokoji, který je spojený s kuchyní? Plánujeme v celém bytě smetanovou dlažbu s mramorovým vzorem, barva kuchyně je vidět na fotce, nábytek v obývacím pokoji chceme v odstínu wenge a dvoubarevná sedací souprava má být v kombinaci béžová-wenge. V místnosti se nachází šedý sloup a garnýž. (Je možné přemalovat.) Místnost je propojená i s předsíní, odkud vedou dveře do ostatních místností, tudíž dotaz na odstín barvy se týká i předsíně. Dveře jsou šedé barvy - ladí se sloupem, a nelze ji měnit. Předem mockrát děkuji, Tyrolová A.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v olivové až limetkové nebo jasně žluté v kombinaci s jemnou šedou až šedobéžovou. Výraznější odstín dejte na hlavní stěnu za televizí či sedací soupravou a v chodbě na dominantní stěnu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jak vymalovat kuchyň a obývací pokoj. Obě místnosti jsou propojené a obě mají světle béžovou výmalbu. Kuchyň je v barvě slonová kost v lesku s pracovní deskou wenge, obývací pokoj bude zařízen v té samé kombinaci. Mezi oběma místnostmi jsou dva sloupy. Mnohokrát Vám děkuji za rady.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v kombinaci jemného cappuccinového odstínu s výraznější barvou (malinovou, lila nebo cihlovohnědou) za sedací soupravou či za televizí. V kuchyňské části bych volila dvě sytosti cappuccinové, kdy výraznějšími prvky by byly dekorace v barvě výmalby v obytné části. Sloupy bych volila ve světlé variantě, aby se nezvýrazňovaly, jelikož již nyní působí spíš rušivým dojmem.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jak vymalovat kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Místnost má 17m2, linka je bílá, stejně tak i linoleum. Okno je v čele, přímo proti lince. Obývák chceme zařídit vesele. Děkuji za radu, Vlasta.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že např. světle žlutá nebo zelená výmalba bude vhodnou volbou. Zkuste navíc jednu nebo dvě stěny ozdobit designovou tapetou nebo stickery. Zcela jistě si vyberete z nabídky na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, moc bych Vás chtěla poprosit o radu, jak vymalovat kuchyni. Kuchyňská linka je v odstínu olše, obklady béžové, podlaha PVC Magic Pisa.Všechno je laděno do přírodních tónů a přála bych si to nějak oživit. Nevím, jestli zelenou výmalbou, žlutou či jinou. Jestli mi můžete říct přesný odstín. Zatím máme vymalováno bíle a zdi u okna a naproti jsou vymalovány odstínem Zlatá horečka - Dulux a zdá se mi to takové fádní... Ještě nemáme k lince dvířka, přemýšlím jestli zkombinovat olši s jinou barvou nebo nechat jenom olši.Moc děkuji za odpověď a přeju hezký den.
Odpověď   Dobrý den, limetkově zelená výmalba je k olši velmi dobrý nápad. Pěkná a efektní kombinace je pak se světle šedivou barvou. Můžete ji v kuchyni uplatni i formou designové tapety na jedné stěně nebo její části. Hezký by byl metalický efekt stříbrné. Zkuste si vybrat na www.POINTshop.cz . Osdítn zelené barvy např. TL 294 OIKOS barvy.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat na barevné ladění kuchyně. Máme novou linku v bílém lesku (horní výklopy matné sklo, nerez), spotřebiče nerez, desku bříza, zadní stěnu nerez. Kuchyň je maličká, linka zabírá jednu stěnu, ostatní nábytek je bílý a bříza. Jedna stěna zůstala obložena šedými kachličkami, výmalba je v odstínu smetana. Na podlaze jsme nechali rok staré lino vybrané k původní kuchyni, dekor drobnější kachličky v teplém hnědém odstínu (místy téměř s nádechem do červena). Působí to celkem pěkně, ale nejsme si jistí, zda je právě tato kombinace vhodná. Nebylo by lepší vyměnit i lino, případně i nějaký jiný barevný prvek v kuchyni? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kuchyň je linem jistě oživená, přesto bych se nebála u jídelní stěny volit teplejší odstín výmalby. Použijte barvu vycházející z podlahy (červenou či oranžovou).
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jak vymalovat kuchyň?Kuchyňská linka bude v dekoru vanilka, černá v lesku na dvířkách, pracovní deska zebrano,korpus a sokl kuchyňe bude černá antracit. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v jemné vanilkové a k tomu výrazný odstín červené, oranžové či limetkové, dle Vaší oblíbenosti. Doplňky volte poté také v odstínu zvolené barvy.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Předěláváme obývací pokoj, který je propojený s kuchyní (barva kuchyně savanská třešeň). Podlaha v obývacím pokoji i v kuchyni je stejná, dlažba v cihlové barvě. Nevíme si rady, jakou vybrat barvu nábytku, barvu sedací soupravy a barvu stěn, aby to ladilo s kuchyní. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že pro celkem výraznou podlahu a dřevěnou kuchyňskou linku by se hodil nábytek s minimem dřeva či dřeveného dekoru. Světlé odstíny nábytku dají krásně vyniknout sobě i podlaze. Stěny bych pojal decentně pomocí tapet - mrkněte na www.POINTshop.cz, kde jistě najdete vhodné dekory.
Dotaz   Dobrý den, poraďte mi prosím, jak vymalovat kuchyň (2,4 x 4,2 m, tmavá, malé okno), linka má dvířka v barvě slonové kosti, jsou lemovaná tmavě hnědým dřevem, pracovní a zádová deska je bílá. Stůl je bílý, židle také, se světle béžovým čalouněním. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v jemné béžové barvě. Také by byla pěkná jedna stěna u jídelního stolu výraznější v limetkové nebo oranžové barvě.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak vymalovat kuchyňský kout. Barva dvířek je světle oranžová a šedivá, pracovní deska šedivá, korpus bílý. Předem vám děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v tmavší oranžové nebo - pokud oranžová barva na dvířkách dominuje - v čistě smetanové barvě.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu,jak vymalovat kuchyň.Je čtvercová.Kuchynská linka a stůl je v barvě olše a kachličky mezi kuchynskou linkou je modrá mozaika a deska také mramor v modré barvě.děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volilabych výmalbu vjemné smetanové až cappucinové barvě.
Dotaz   Dobrý den, píšu ohledně barevného sladění kuchyně, plovoucí podlahu máme v dekoru višeň a kuchyni bychom rádi v dek. dub světlý ferrarra a k tomu šedivou pracovní desku (břidlice). Výmalba je oranžová, půjde to k sobě a jaké obklady? Děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den přeji. Opravdu bych nedoporučila kombinaci dekoru višně s dubem, raději bych dub nahradila javorem, či břízou. Pracovní desku v břidlici můžete zachovat a k tomu můžete volit stejnou zádovou desku nebo celoskleněný obklad jemný nádech šedé barvy.
Dotaz   Ještě byh chtěla prosím poradit jak vymalovat kuchyň (viz foto) ořech-slonová kost. Jedná se o stěnu napravo,která se ztáčí do obývacího pokoje k posuvným dveřím?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit odstín olivový či limetkový.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vymalovat kuchyn?Linka bílý lesk, deska světlá šedobéžová, podlaha buk. A v jaké barvě dát dřez? Ve světlé, ať splývá s deskou nebo např. antracit, at je v barvě varné desky? Ta je ale zvlášť na ostrůvku.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dřez bych volila antracitový. Výmalbu např. v limetce, nebo šedou a výraznější doplňky.
Dotaz   A ještě prosím dotaz. Jak vymalovat kuchyň, linka bílý lesk, prac.deska světlounce šedá, podlaha buková, okna třešeň. Doplňky budou v zelenkavé barvě. Hodila by se světle hnědá - capuccinová? A jakou prosím barvu dřezu? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžeet volit světle šedou výmalbu.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jak vymalovat kuchyň.V místnosti nejsou okna,pouze luxfery nad linkou,strop je snížen právě k luxferám,dveře jsou vyměněny za posuvné sapeli,dekor americký ořech,plovoucí podlaha kronofix sylt fineline(obr.2), linka zůstane stejná(hruška-vanilka) jen obklad bude jiný-seramiksan brown(obr.3), Protože je v kuchyni málo světla nevím zda nechat pouze bílou nebo by šlo nějaký slabý nádech barvičky : ) . Měli jsme poměrně sytou žlutou kvůli žlutým středům dvířek, ale raději bych něco jemného nebo jestli opravdu nechat jen čistě bílé….Děkuji předem za Váš názor.
Odpověď   Dobrý den přeji. VOlila byhc výmabu v jmeném nádechu béžové barvy popř. smetanové bílé.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu,jak vymalovat kuchyň (pův.sytě oranžová) a obývák (pův.meruňková), jakou b.sedačky (pův modrá).Nábytek i dveře v buku,černá TV,okna bílá,podlaha v kuch.třešeň,koberec v obýváku smetanový.Pokoje spolu sousedí,orient.na V.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Kuchyňs bych utlumila jemným smetanovým a tmavším šedobéžovým odstínem. V obytné části můžete volit výmalbu v kombinaci smetanové a khaki.
Dotaz   Jaká barva kuchyně a pracovní desky by se hodila ke korkové podlaze? Jakou barvu dveří a ostatního nábytku by jste doporučila, aby nebylo vše bílé? Vybranou máme zatím jen podlahu. Základní rozmístění pokoje přikládám(knihovna, jídelní stůl, TV kout)
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit nábytek a dveře v kombinaci bálý lak, bříza nebo javor, eventuelně dub.
Dotaz   Dobrý den, byla by vhodnější jiná barva kuchyně (než červená)vzhledem k menšímu prostoru? Viz. Dotaz níže..děkuji
Odpověď   Osobně bych volila světlou kuchyň v šedé nebo bílé barvě. Červený lak je také háklivý na otisky. Bílá je z laku nejpraktičtější.
Dotaz   Díky za radu, ta limetková barva kuchyně se mi zdá dobrý nápad. A jakou pak zvolit barvu obkladu (desky) mezi pracovní deskou a horními skříňkami, aby to ladilo a "rozsvítilo" to úzký prostor? Stejnou jako deska? Díky za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano volila bych stejnou desku zádovou jako pracovní.
Dotaz   Prosím Vás o radu jak vymalovat kuchyň s obyvákem. Kuch. linka korpus hrušeň,dvířka lesk bílá, deska stříbrná, dveře Sapeli standard folie hruška,podlaha lamino hruška světlejší než korpus kuchyně a dveří, sedačka je béžová.Okna teak mahagon. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila byhc výmalbu jemnou šedou či šedobéžovou. Popř. jednu stěnu za sedačkou v odstínu oken.
Dotaz   Dobrý den, řešíme barevné sladění kuchyně(viz foto) propojené s obývákem.Podlaha šedé marmoleum,dveře akát(viz foto), v obýváku bude zelená pohovka. Jak vymalovat obývák, co do oken(béžové římské rolety??), jakou barvu jídelního stolu a židlí? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Jídelní sestavu bych ladila do dekoru dveří. Výmalbu pak můžete volit bílou, šedou a doplňky zelené jako v kuchyňské části. Popř. za sedačkou volte tapetu v odstínu výmalby kcuhyně. Na okna pak jemnou bílou římskou roletu.
Dotaz   děkuji moc.ještě prosím o radu jak vymalovat kuchyň,která navazuje na obývák(sonoma-výmalba vínová a šedá)Kuchyň je třešeň.tu bohužel zatím rekonstruovat nebudeme, tak aspoň sladit ty barvy.Ještě jednou díky za radu
Odpověď   Pak ji vymalujte jemným nádechem šedé.
Dotaz   Dobry den,prosim o radu ohledne barevneho ladeni kuchyne.Orientace:sever,dlazba strakata v odstinech hnede.Libi se nam kombinace bile pracovni plochy s trpytivymi casteckami s cervenou zastenou stejneho designu.Jakou zvolit barvu dvirek?Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Dvířka bych volila taktéž bílá, či šedá.
Dotaz   Dobrý den, prosím poraďte jak vymalovat kuchyň s linkou v barvě olše. Jen limetkovou ne, takový už máme obývák děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte béžovou, šedobéžovou či šedou.
Dotaz   Dobrý den , prosím pěkně o radu ohledně barevného sladění kuchyně s obývacím pokojem.Místnosti jsou propojené.Kuchyň je z části zařízena kuchyňskou linkou v kombinaci vanilka , dub světlý. Prostor za linkou je šedý lakobel. Podlaha je dub světlý.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte nábytek ve stejném dekoru jako je kuchyňská linka. Výmalba pak v šedém či limetkovém, olivovém popř. orchideovém odstínu.
Dotaz   Jak vymalovat kuchyň,chodba je sv. zel., šedá dl., lož. sv. žlutá, linka je olše,roh.,nad linkou je sadr. podhled,ten bar. nebo bílý .Okno, chladn., mikr. ,stůl jsou bílé,chtěla bych sv. hnědou,jak v d. pokoji,dveře jsou buk, podlaha park. lino,díky.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podhled volte bílý. Zbytek cappucinový.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jak vymalovat kuchyň s jídelnou o rozměru 8 x 4 m. Kuchyňská linka je červeno-bílá, horní skříňky bílé a spodní červené. Na podlaze ze světle šedá dlažba. Jaké dřevo, světlé nebo tmavší použít na vybavení jídelny nábytkem. D
Odpověď   Dobrý den přeji. můžete volit nábytek v běleném dubu, javoru, bříze či tmavém wenge. Popř. lépe čistě bílý nábytek v kombinaci s výmalbu červené a šedé.
Dotaz   Přeji hezký den, viděla jsem na internetu, že poskytujete rady jak upravit interiér, a tak bych Vás chtěla poprosit o radu ohledně doladění kuchyně v paneláku- viz. 7ks foto. Kuch. linka je z lamina, dřevodekor Jasan Krystal (Kaindl), horní skříňky jsou matný odstín Magnolie, prac. deska je smetanová pepř a sůl. Podlaha je dlažba LOGIC PLATA v odstínu středně hnědá, matná, místy s nádechem lehce došeda. Výmalbu chceme nechat bílou (také i z toho důvodu, že máme nový štuk a prý je teď vhodné ho nenatírat barevně, ale nechat bílý). V této nedokončené fázi mi kuchyň připadá dost mdlá až nudná a něčím je potřeba jí šikovně oživit, dát jí dynamiku - prosím poraďte něco nadčasového, elegantního a zároveň útulného, čím jí vylepšit a zmírnit ten nažloutlý nádech, trochu připomínající nábytek „universal“ z 80-90let… K jejímu dokončení je teď třeba zvolit několik následujících prvků, které jí dají finální podobu. 1. DSTÍN KERAM.OBKLADU na zadní stranu linky, který ale půjde dál mimo linku, až ke komodě – viz. foto, nevybílená zeď kolem linky, místy až k zemi, kde se potká s dlažbou…(preferuji keram. obklad, tvrzené sklo nechci). Asi, že by byl vhodný obklad jednobarevný, většího formátu, matný - nebo poraďte… Ze světlých obkladů jsou nejčastěji k sehnání tyto odstíny: smetanový - ten je ale téměř stejný, jako jsou horní skříňky, úplně to splyne, tak nevím.. béžový - ale ten vychází stejný jako spodní skříňky a mám obavu, aby to nepodpořilo tu nudu.. čistě bílý - ten se velmi mírně odřízne od horních skříněk a linku zjemní, což by mohlo být hezké, ale nevím .. Pak je možnost dát tam něco tmavšího, dohněda např. lehce kávový odstín, latte, cappucino, ale ty pravé, hezké odstíny jsem nikde nenašla, všechno jde do béžova a z tmavších je zase všechno hned tmavé, až čokoládové, což by vypadalo myslím moc tvrdě. Anebo pak něco úplně jiného, např. pastelový odstín, avšak obklad vystupuje i do prostoru mimo linku, tak aby to nebylo divoké – poraďte. 2. DALŠÍ POLIČKY NA ZEĎ- (pokračování zdi š. 60cm hned vedle okna, naproti lince) – dát je v barvě Magnólie jako je nika nad komodou, nebo v barvě Jasanu, jako je skříňka kolem lednice? 3. STŮL A ŽIDLE - Měly být např. bílé, nebo hnědavý dřevodekor, nebo se držet již nastaveného Jasanu, nebo jiné? 4. DVEŘE - bílé, nebo nějaký dřevodekor ? (chceme kvůli světlu určitě hodně prosklené, mimo WC a koupelny, kde jsou vhodnější plné,.. chceme je bez obložek, jen na kovová futra, viz foto) …(ostatní podlaha v celém bytě budou koberce, ve stejném odstínu, jako je dlažba v kuchyni, aby to nepůsobilo roztříštěně...a všude bude bílá výmalba- ostatní nábytek ještě nemáme, budeme ho pořizovat až nastavíme samotný základ bytu. Celkově preferuji vzdušnější, elegantní a zároveň útulný interiér, který by měl také mít jistou dynamiku, ale bez příliš tvrdých kontrastů, spíše s plynulejšími přechody barevných odstínů. Za každou radu Vám mnohokrát děkuji. Pokud možno prosím, odpovězte mi na e-mail exodus@cbox.cz V očekávání Vaší odpovědi, s pozdravem, Jana Lukešová
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš dotaz je hodně obsáhlý a proto prosím mi jej napište na email, zde nemám tolik časového prostoru vše pořáně pročíst a poradit.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat kuchyň, která bude mít barvu vanilky a její pracovní deska barvu třešně.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu můžete volit vanilkovou a bílou.
Dotaz   dobrý den, prosím o radu jaká barva kuchyně by se hodila k dřevěnému stropu - i s trámy.mně by se moc líbila smetanová nebo slonovinová kost ale nevím jakou barvu korpusu skříněk. a barva podlahy může být např. šedá? hodí se to k sobě? děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete to takto kombinovat ale volte jen jeden dekor kuchyňské linky tak aby vynikla podlaha a strop.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu,jak vymalovat kuchyň když jsme zvolili kuchyňskou linku v barvě švestky(i zadní stěnu místo obkladů) a dvířka jsou světlé v barvě jasanu (i spodní dvířka jako jsou na fotu),podlada světlá(akát?) děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Vymalovat můžete jemnou šedobéžovou či smetanovou barvou.
Dotaz   Dobrý den, jaká se tedy nejlépe hodí ke dveřím v dekoru třešeň barva kuchyně a podlahy? Jaký máte názor na lesk - není to moc choulostivé, není na tom všechno vidět?
Odpověď   Dobrý den přeji. Bílý lesk je dobře udržovatelnbý a vidět na něm jde pouze za určitého světla tak jako na každém jiném povrchu. k třešni volte kombinaci jak jste zmiňovala již dříve.
Dotaz   Dobrý den,zařizujeme kuchyň,líbí se mi skandi.styl-barvy šedá,bílá,podlahu plánujeme šedou,hodí se k této podlaze barva kuchyně dub lanýžobr.č.2?popř.jaká jiná barva by k této podlaze šla?okna máme v barvě ořechu,řeší se i barva dveří?popř.jaká?děkuj
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano Váš výběr je příjemný. Dveře volte bílé.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak vymalovat kuchyň, která je velmi malá, tj. na šířku 210cm a na délku 345cm, okno je na severní stranu. Barvu kuchyňské linky, lino a ostatní Vám řekne přiložené foto. Děkuji za odpověď a přikládám foto.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlý šedý až zelenkavý nádech výmalby.
Dotaz   Dobrý den, chci požádat o radu, jak vymalovat kuchyň. Obklady i dlažba světlé běžové.Linka je světlý buk. V kuchyni jsou troje dveře+okno. Díky moc
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžeet volit jemný cappucinový odstín příp. jemný khaki či limetka nádech.
Dotaz   Dobrý den ,prosím o radu jak vymalovat kuchyn´spojenou s obývacím pokojem,dveře a okna v barvě bílé,kuchyn´ořech a obývací pokoj dub a hráškově zelený koberec,v kuchyni béžová dlažba a ještě ložnici,letiště agave zelená,nábytek dub a koberec hnědý s
Odpověď   Dobrý den přeji. V kuchyni bych volila výmalbu do hráškově zeleného odstínu jako je na koberci tím se místnost sjednotí. Vmalbu v obytné části jemnous emtanovou až béžovou. Ložnici můžete vymalovat Za čelem postele hnědým odstínem zbytek smetanový.
Dotaz   Dobrý den,prosím jak vymalovat kuchyn´s obývákem,kterou máme v jedné místnosti 3*6,5m,kuchyn´v barvě ořech,sedací souprava tmavší capucino a stolek konferenční jen s poličkou dub.Koberec je v barvě zelenkavé a dlažba v kuchyni béžová.Okna a dveře v b
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu jemnou zelenkavou s jemnou cappucinovou.
Dotaz   DOBRÝ DEN PROSILA BYCH O RADU JAK VYMALOVAT KUCHYNI JAKOU BARVU DULUX MI PORADÍTE LÍBILA BY SE MI BÍLÁ ČOKOLÁDA JAKOU BARVU JÍDELNÍHO SETU ZDA PŘÍRODNÍ BUK NEBO NAMOŘIT DO HNĚDA A JAKÉ DOPLNKY ZVOLIT - MÁM VYBRANOU SVĚTLE KRÉMOVOU NEBO TMAVĚ ZELENOU
Odpověď   Dobrý den přeji. Namořte do ořechu jídelní sestavu. poté můžete doplňky volit zelenkavé a výmalbu cappoucino popř. u jídelního stolu jemnou khaki.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o barevné sladění společného prostoru – obývací pokoj a kuchyně v novostavbě. Podlahu máme vybranou dub podzimní (viz foto). Jaká by se podle Vás hodila k této podlaze barva kuchyně (tvar „L“ s barem), když ne bílá?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kuchyňskou linku šedou, antracitovou, v běleném dubu nebo wenge.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu o barevné sladění kuchyně spojené s obývákem. Kuchyň bude čokoládová se světle hnědým korpusem a zadní deskou. Podlaha vinyl ve světlé barvě. Jakou barvou vymalovat a jakou barvu nábytku zvolit do obývacího pokoje? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek v obytné části kombinujte v dekoruech kuchyňské linky. Výmalbu ůžete volit jemný nádech cappucina a k tomu např. velbloudí žlutá či orchideová.
Dotaz   Jak vymalovat kuchyň a vybrat barvu obkladů a podlahy. Kuchyň tvaru L 14m2. Rohová lavice a dveře do spíže z olše. Plov.podlaha pod ní Qvick step - švestka.Kuchyň bude alabastr-lesklý laminát. Prac.deska Samantha granit. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila jemnou smetanovobéžovou. Obklad bych volila v dekoru pracovní desky.
Dotaz   Dobrý den,jak vymalovat kuchyni s obývákem,když linka je vanilka s ¨kalvadosem a sedačka v bordo.Ostatní doplňky jsou bordo a smetanové.Co třeba jednu stěnu za TV jinou barvou?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit čokoládovou nebo cappucinovou nebo šedobéžovou výmalbu.
Dotaz   Dobrý den, máme kuch.linku jasmín, korpus ořech dijon a bílé spotřebiče. Prosím o radu, jak vymalovat kuchyň. Je možné dát nad linku limetku a na další stěnu jinou barvu? Jaký odstín k limetce zvolit? Může být k jasmínu a ořechu bílý stůl a židle?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit bílý stůl jelikož máte bílé spotřebiče, ořechový stůl by zase ladil s kuchyní více. Volte raději jeden odstín výmalby popř. limetku mimo linku a kolem linky bílou nebo jemné cappucino.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak vymalovat kuchyň na chatě. Bohužel výška stropu je pouze 2,14 m, celý roh obložen (z důvodů dodatečné tepelné izolace) dřevem, podlaha laninátová s desénem dřeva.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch bílou výmalbu za linkou jak je nyní a zbylé části v jemném nádechu vycházejícím z odstínu podlahy.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného sladění kuchyně. Místnost je velká 53m2, kde je kuchyň s ostrůvkem, jídelnou a obývacím pokojem, dobře prosvětlena na JZ stranu. Výmalba bílá. Podlaha bude vinylová – vlašský ořech. Kuchyň bych si představovala v dominantním dekoru vanilky mat s dekorem ořechu. Nevím však zda světlejší či tmavší odstín. Možná i odstín wenge. Zároveň sladit kuchyňskou linku a obklad. Můžete mi prosím poradit? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte korpusy v ořechu, wenge by nebylo vhodné ke zvolené podlaze. Pracovní desku taktéž v ořechu a obklad smetanový či lacobel do šedého či zelenkavého nádechu.
Dotaz   Dobrý den.Jak vymalovat kuchyň.Podlaha je šedivá dlažba s žíháním.Obklady mezi linkou bílé + černá mozaika a linka lesklá zelená s lesklou černou pracovní deskou...http://www.studiojaro.cz/kuchynske-sestavy/1223-kuchynska-linka-livia-lesk.html Děkuj
Odpověď   Dobrý den přeji. Vymalovala bych jemnou šedou tak aby kuchyň byla dominantní.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak vymalovat kuchyň a jaké závěsy. Dvířka a korpus kuchyňské linky jsou v barvě magnolia. Pracovní deska a zadní stěna linky je šedivá - Dub bazalt. Lino je šedo-hnědé - Gerflor Texline 1533. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete vymalovat v jemné limetkové, nebo cihlovohnědá v kombinaci s jemným cappucinem.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného sladění kuchyně. Místnost je velká 53m2, kde je kuchyň s ostrůvkem, jídelnou a obývacím pokojem, dobře prosvětlena na JZ stranu. Podlaha bude vinylová – vlašský ořech. Kuchyň máme navrženou v dekoru vanilky mat s dekorem ořech milano. Nejsem však schopná vymyslet barevné sladění pracovní desky, obkladu popřípadě i výmalby. Bohužel pracovní deska ořech milano není a jako obklad nám ho prodejce nedoporučoval z důvodu blízkosti varného centra, kde by hrozilo opálení. Prozatím máme navrženou pracovní desku černou a obklad nerez. Ale přijde mi to celé chaotické, příliš mnoho barev… Můžete mi prosím poradit?Moc Vám děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit hnědou pracovní desku. Obklad můžete volit z kaleného skla které by mělo teplotám kolem varné zóny odolat. Pod tím např. výmalba v dekoru pracovní desky. Pracovní deska by byla také příjemná v dekoru korpusu kuch. linky.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu týkající se barevného sladění kuchyně, jídelny a obýváku v novostavbě ( propojené). V obýváku je bukové schodiště. Okna a dveře jsou bílé. Celkový prostor 45 m2. Volila bych čistě bílou kuchyň v laku v kom
Odpověď   Dobrý den přeji. Prisím o doplňění dotazu
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych, prosím, poradit jak vymalovat kuchyň, kde linka bude vrchní skříňky-lesk bordó a spodní lesk jasmín. Je možný odstín zelenkavé nebo jiný? Okna jsou bílá, podlaha v barvě buku. Dveře do kuchyně zůstávají mahagonové. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych spíš jemnou krémovou výmalbu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych spíš jemnou krémovou výmalbu.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jak vymalovat kuchyň a chodbu,která na ni navazuje.Kuchyň-světlá podlaha,linka slonová kost+wenge,stůl wenge,židle bílé,deska granit 994 PE. Chodba-podlaha a nábytek v dekoru viz příloha.Nebo vymalovat stejnou barvou? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit cappucinový odstín do obou místností.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu jak vymalovat kuchyň. Máme velkou linku do tvaru J v barvě třešeň. Je tam i velké okno v téže barvě. Podlaha plovoučka světlé dřevo. Velký skleněný stůl a jakou barvu bych měla volit žídlí ?Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Židle bych sladila s dekorem kuchyně.
Dotaz   Paní Matelová, jak vymalovat kuchyň a obývací pokoj jsou ve tvaru L. Bílá kuchyň a černá sedačka? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit odstín, který je Vám blízký od zelené, přes červenou po žlutou v kombinaci s šedou.
Dotaz   Dobry den, renovuji byt a mam dotaz ohledně podlahy a obložek.Podlaha asi dub skalní..?,měl by byt položen v obyvaku,kuchyni ,chodbě.Barva kuchyně i nabytku v obyvaku je bíla,dveře jsou taky v bíle ,ale nevím jestli obložky musí být bíle .děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Obložky můžete sladit s podlahou pokud se podaří sehnat stejný dekor či podobný odstín, jinak raději volte bílé.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře