Pragointerier

dveře - jakou barvu dveří

Dotaz   Jakou barvu dveří nejlépe použít do rekonstruovaného interiéru rodinného domku. Původní dveře byly klasické krémové laminátové. Nyní bychom chtěli dýhované. Pravděpodobně barva buk. Prostory jsou spíše menší. Podlaha bude světlá (konkrétní odstín ještě určený nemáme). Na zdi je starší světlé dřevěné obložení (pravděpodobně javor), které chceme zachovat. Okna jsou dřevěná - barva modřín. Navíc vše komplikuje vstupní chodba, která je taky obložená dřevem, převaha tmavší barvy, kombinace nejspíš borovice - javor.
Odpověď   Podle popisu, který uvádíte zůstane stávající kombinace materiálu modřín (borovice obdobné) - javor zachováno. Osobně bych k této kombinaci už nevolila další odstín dřeva - buk má jiný medový až narůžovělý odstín. Je důležité nepřekombinovat přechody materiálů (např. dveře - obklad, obklad - podlaha). Pokud je převažující materiál obkladu javor udělejte dveře a podlahu ze stejného materiálu. Menší prostory - světlejší materiál. Pro zvýraznění v detailu si můžete dovolit zvolit dveřní křídlo s jemným prolisem eventuálně dřevěné obložky s drážkou z pohledové strany.
Dotaz   Dobrý den, nyní jsme v konečné fázi úplé rekonstrukce kuchyně. Máme kuchyňskou linku ve tvaru L v barvě javor, na podlaze je modrá dlažba Rako, Aqua DAA44373 45 x 45, položená na koso (kompromisní řešení: světle béžová x rezavá a vyšla po oboustranných ústupcích modrá). Obývací pokoj a kuchyně budou spojeny pusuvnými dveřmi na stěnu 120 cm. V obývacím pokoji budou dubové parkety. Máme všude bíle vymalováno. Poraďte mi prosím, jakou barvu dveří zn. Sapeli máme zvolit. Jakým způsobem máme položit parkety (do stromečku,..)? Hodila by se k tmavému nábytku v obývacím pokoji sedací souprava, nebo jenom křesla, ve stejně modré barvě, jako je dlažba v kuchyni? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v případě, že výsledný efekt má být sjednocený a klidný, volte dveře SAPELI velice jednoduché, prosklené, v provedení dub. Ideální by byly jenom skleněné – čiré sklo. U parket doporučuji položení do vzájemně posunutých pruhů. Barvu čalouněného nábytku laďte do teplých odstínů dlažby. Modrou barvu bych volila pouze jen jako doplňkovou, třeba 1 až 2 polštáře na sezení. Minimálně v obytném prostoru doporučuji podbarvit stěny v odstínech přírodní vlny.
Dotaz   Dobrý den, připravuji rekonstrukci kuchyně, společné koupelny a WC. Nevím si rady se sladěním interiéru. Vodícím prvkem je už objednaná kuchyň v barvě calvados (v jiných prodejnách je stejný odstín uváděn jako třešeň), v kombinaci s dvířky v barvě vanilky. Jsem rozhodnuta v prostoru kuchyně, předsíně a koupelny použít stejnou dlažbu. Jakou barvu dveří doporučujete? Zatím jsem si vybrala dveře Sapeli - CPL třešeň (odstín se zdá shodný s kuchyňskou linkou). Mám však obavu, aby prostor nebyl příliš tmavý. Jaké by byly vhodné doplňkové barvy na stěny, případně podlahu? Děkuji za odpověď!
Odpověď   Dobrý den, důležité je, jak velký prostor řešíte. Dveře v provedení CPL třešeň jsou v malých a úzkých prostorách příliš tmavé. Vzhledem k barevné kombinaci kuchyně (calvados + vanilka) bude vhodná volba světlejších dveří, odstín CPL olše, a doplnění barevnosti dlažbou - např. RAKO Sandstone Lapato. Jako doplňkovou barvu doporučuji odstíny fialové a pastelové žluté (v barevném kruhu proti odstínu vanilkové).Dotaz   Dobrý den, prosím o radu barevnosti plov.podlahy k oknům barvy TEAK. Líbí se mi spíše prosvětlené prostory působící lehce a vzdušně. Volila bych určitě světlou podlahu, ale nevím přesně jaký typ,neboť nabídka je velmi pestrá a ne vše se hodí právě k oknům výše uvedené barvy. Dále prosím jakou barvu dveří od Sapeli je ideální volit. Dveře se nám líbí hodně prosklené a také jednoduché. Děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den, teak je ve většině případů teplý medový světlý odstín. Podlaha může být buk pařený (větší formát) dveře buk přimořený na odstín podlahy event. olše např. Sapeli typ NOTE model 44. U vstupu do obytného prostoru můžete použit celoskleněné dveře posuvné do pouzdra.
Dotaz   Dobrý den, velice se nám líbí podlaha merbau nebo jatoba. Prosím nemáte nějaký tip na laminátovou variantu? Také si nejsme jisti, jakou barvu dveří zvolit. Na kuchyni mám tip bílo šedou. A co nábytek a malba a závěsy? Skoro za trest. Díky moc Kamča
Odpověď   Dobrý den, já osobně se přikláním k použití podlahy laminátové Jatoba např. laminátové plovoucí podlahy Quick Step: Řada Perspective 950 prkna . Tento odstín je nadčasový. A dobře se kombinuje, jak dá se říci s neutrální šedivou v kombinaci s teplou červenou, ale možnost je kombinovat i s holubí modř světlejší. Do tohoto odstínu je možné doladit i kuchyň. Další čistá a hodně efektní je kombinace bílá antracitová i na nábytku . Dveře pak bych doporučovala jednoduché s nevýraznou strukturou dýha smrk nebo buk domořeno k podlaze stejný nebo světlejší odstín.
Dotaz   Prosím o radu ohledně barvy oken a dveří v domě. Rozhodli jsme se pro dřevěná eurookna - barva podle vzorníku barev Sokrates barva KEIFER , popř. PINIE. Jakou barvu dveří - předpokládáme rovněž dřevěné - máme zvolit? Parkety předpokládáme buk. Měla by být barva vnitřních dveří stejná jako okna? Děkuji Petra
Odpověď   Dobrý den, spíše se přikláním k odstínu oken typu KEFIER. Barevnost v teplých odstínech, podlaha buk . Dveře nemusí být nutně stejného odstínu jako okna. V případě prokrvenějšího interiéru je vhodný materiál buk (horizontální orientace let), u světlejšího můžeme jít do odstínu javor americký v kombinaci bukové proužky např. dveře SAPELI typ NOTE. Světlejší provedení je vhodné do menších prostor.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně obývacího pokoje. Máme dřevěnou podlahu pařený javor, k tomu je barva stěny jedna tmavě hnědá druhá strana světlounce hnědá - bílá káva, sedačka světle hnědá a nábytek vlašský ořech - komody atd. Prosím o radu, jakou barvu dveří máme volit. V jiných pokojích je podlaha dřevěná akát. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den. Velice pěkné a vyvážené použití materiálů a barevnosti. Dveře bych volila odstínem spíše k podlaze pařený javor nebo javor americký (je sytější). Jako doplňkovou barvu si tento prostor zaslouží použití červené nebo temně oranžové.

Dotaz   Prosím Vás o radu, jak sladit barevnost v nově budovaném domě. Kuchyně bude komunikující s obytným prostorem, byť částečně bokem, dýha kuchyně je v barvě calvados s bílou deskou s drobnými odlesky do červena. Nevím, jakou podlahu. Ráda bych světlou, možná bílou. Nevím také, jakou barvu stěn a sedací soupravy. Další otázkou je barva dveří, vybrali jsme od Sapeli typ Elegant, barvu bubingo. Nevím však, jestli se hodí k dubovému schodišti a k téže podlaze, která je v patře na chodbě. O barevnosti podlahy v dolním podlaží na chodbě také nemám jasno. Můžete prosím poradit? Děkuji, Simona Ch.
Odpověď  

Dobrý den, podle popisu máte základní barevnost výraznou - v podstatě červená – bílá. Bubinga je k dubovému schodišti odstínově odlišná a přechod těchto materiálů není právě ideální (načervenalá – nažloutlá). Dveře bych volila spíše k dubové podlaze, tj. dubové. Podlahu v obytném prostoru marmoleum smetanová až světlý odstín velbloudí srst. Červený odstín kuchyně Calvados můžete doplnit o červenou výmalbu části zdi, strukturovanou tapetu např. Ulf Moritz, nebo doplňky. Na podlahu v chodbě stejný materiál jako v obytném prostoru.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně barevnosti interiéru. Zařizuji byt v novostavbě, v tuto chvíli mám vybránu podlahu (dřevěná plovoucí, dub natur) a představu o kuchyňské lince a nábytku v kombinaci bílé matné lamino a wenge. Stěny bych ráda ponechala čistě bílé. Jakou barvu dveří a zárubní od firmy SAPELi byste mi doporučila? Kvůli světlu bych preferovala dveře hodně prosklené, nicméně barevností si stále nejsem jistá - taktéž dub jako na podlaze, bílé...? Předem moc děkuji za Vaši radu.
Odpověď  

Dobrý den, materiál dveří v případě použití Wenge bych volila dub horizontální orientace struktury. I z důvodu použití většího prosklení, kde rám křídla dveří v provedení dub bude jemně doplňovat sklo. Toto můžeme zvolit výraznější, s ornamentem nebo geometrickým vzorem. V odstínu bílé až smetanové je možné pak tón v tónu volit další zařízení bytu, jako jsou bytové textilie, svítidla. Další doplňkovou barvu pro zvýraznění interiéru je možné volit v teplých i studených odstínech.

Dotaz   Prosím o radu ohledně barvy dveří. Kuchyň je spojená s obývákem. Barva kuchyně je v kombinaci sněžná bříza a ořech. Podlaha v kuchyni je světle šedá až bílá, podlaha v obýváku je přírodní dub a ten je použit i na chodbě. Ta je propojena s obývákem a kuchyní 125cm širokými zasouvacími dveřmi.Nevím, jakou barvu dveří použít. Zatím váhám mezi americkým ořechem nebo americkým javorem - dýhou zn. SAPELI. Chodba je osvětlena střešním oknem. Prosím poraďte mi, mně se líbí ořech, ale mám strach, jestli byt nebude moc tmavý. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, volba materiálu na posuvné dveře je spojena s volbou všech dveří. Můžete volit ořech a zeď s dveřmi doplnit o malbu v čokoládovém odstínu. Javor by byla další dřevina v prostoru. Snadněji pak můžete použít odstín ořechu na dalších částech nábytkového interiéru. Chodbu máte prosvětlenou seshora, dveře jsou sytější, ale dopadající světlo nám prostor prosvětluje. Důležité je taky, jaké dveře jsou v dalším prostoru interiéru. Pro sjednocení je vhodnější volit stejné dveře v celém prostoru.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem dveří a zárubní do bytu. Podlaha bude tmavě ořechová a dveře jsme si zatím vybrali s dýhou zebrano. Bojím se ale, že by to bylo moc tmavé. Prosím o radu, která barva dveří by byla nejlepší. Děkuji za odpověď. Krásný den.
Odpověď  

Dobrý den, z pohledu volby odstínů vzhledem k sytosti interiéru je Zebrano střed svojí texturou - má tmavé i světlé pruhy. U této varianty bude výraznější textura než barevnost. Zebrano i ořech jí mají velmi výraznou. Při volbě tohoto typu dveří je vhodné zařídit interiér hmotově i materiálově jednoduše. K ořechové podlaze používám i dveře v UNI barvách, např. šedivá, smetanová, béžová.

Dotaz   Dobrý den, do moderní novostavby, do celého interiéru, jsme si vybrali laminátovou podlahu prkno Panga dvojité od Quick stepu - QSS O27. Byla by vhodná např. šedá barva dveří, s tmavším odstínem šedé zárubně (nebo naopak?)? Popř. jaký odstín imitace dřeva? Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, zvolený typ podlahy je odstínově mezi ořechem a Wenge. Šedivý odstín je velmi moderní a k tomuto typu podlahy velmi vhodný. Šedivé zárubně a světlejší křídlo dveří budou prostor odlehčovat a doplňovat kovové části, např. svítidla nebo kování u kuchyňské linky. Pro zjemnění prostoru je vhodné použít malby v odstínech smetanové, béžové nebo pastelově žluté.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu dveří zvolit k laminátové dubové podlaze. Jaká barva podlahy by se hodila k olšovým dveřím? Jedná se o rekonstrukci bytu. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, jestliže potřebujete sladit dveře a podlahu v jednom bytě – prostoru a máte v části olšové dveře a v části dubovou podlahu, je zajímavým řešením použití olšových dveří k dubové podlaze a k dubovým dveřím olšovou podlahu. Při vytvoření tohoto reverzního efektu je možné použít tyto dva výrazné materiály k sobě. V případě, že je možné dveře nebo podlahu vyměnit, je vhodnější použít dubovou podlahu a k ní dveře buď dubové, nebo světlejší, např. jasanové. K olšovým dveřím podlaha třešeň (sytější varianta) nebo buk (světlejší varianta).

Dotaz   Dobrá den, chtěla bych Vás poprosit o radu před tím, než udělám chybu. Rekonstruujeme si byt, kde je obývací pokoj spojen s kuchyní. Okna jsou bílá plastová, podlaha laminát PARADOR -dekor ořech- přírodní parketový vzor. Kuchyňskou linku si představuji takto: bílý lesklý lak, korpus ořech, obývací nábytek v podobné barevné kombinaci jako kuchyň. Největší problém pro nás je barva dveří. Uvažujeme o dveřích SAPELI. Dveře Sapeli dělají pouze v barvě ořechu amerického a ten je o dost tmavší, než je barva podlahy.V ořechu evropském, který je světlejší dělají pouze dveře Damier, které nemají dostatečné prosklení. Nevíme, jestli by nebylo lepší zvolit dveře v barvě bílé. Můžete nám prosím poradit, jaké dveře by se k našemu interiéru hodily? Ořech americký, bílé nebo jiné? Děkuji, Barošová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře Sapeli jsou jistě dobrá volba. Pokud zvolíte dveře hodně prosklené např. NOTE nebo TARUGO, tak volba ořechu amerického jistě nebude vadit. U dýhy je vždy těžké dopředu určit, jak dveře budou vypadat. Dýha dřevin amerických má především výraznější kresbu, a tím je trochu odstínově tmavší, velké prosklení je ale pak dominantnější. Jistě ji můžete použít. Dveře tmavé můžete použít především ve velkých, prosvětlených prostorech. Pokud jsou prostory menší a temnější, můžete uvažovat o volbě dveří bílých.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem poprosit o konzultaci ohledně naší novostavby. 1) Nyní objednáváme dveře od společnosti Sapeli. Chtěla jsem se zeptat, zda-li ke korkové podlaze (přírodní barva) a bukovému schodišti bude vhodná barva dveří třešeň americká. Mohu poprosit - jakou byste k této kombinaci navrhovala barvu stěn (nábytek ořech)? 2) Kuchyň máme objednanou v jabloni se šedivou pracovní deskou a i zde je korková podlaha. Nebyl by z vaší strany nějaký návrh jak barvou doladit obklad + malbu kuchyně?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ve svém domě používáte mnoho druhů dřeva s kombinací korku na podlaze, což není nejvhodnější. Především se mi nezdá kombinace korku a bukového schodiště. Samozřejmě vše záleží na konkrétním odstínu, ale jelikož je buk narůžovělý a korek je surovina z dubu, volila bych obecně ke korkové podlaze odstíny dřeva spíše typu dub, jasan či tmavý ořech. Jelikož jste již použili buk, dveře z třešně se jistě hodí. Ale již méně bych jej doporučila k podlaze (možná byste měla volit dveře také v buku, i když kresba třešně je mnohem výraznější a zajímavější. Tím byste ale nedostávala do interiéru další typ dezénu a prostor by se částečně sjednotil.) Proto v použití kuchyňské linky v dezénu jabloň (opět načervenalé dřevo) si nejsem jistá vhodností této volby. Obklad bych tedy zkusila volit v teple šedém odstínu, či úplně odlišném skleněném. Záleží ale na stylu a sytosti odstínu kuchyňské linky. Výmalbu volte jen v jemném nádechu béžovém, smetanovém - vycházejícím z odstínu podlahy.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s velikou prosbou ohledně zařízení interiéru nového bytu. Jedná se o jednu místnost - současně obývací pokoj a kuchyňský kout. Pokoj je na slunné straně, je opatřen velkým francouzským oknem. Rozloha obytného prostoru je 27,55 m2. Nevím, jak se mám při zařizování odrazit. Zřejmě si představuji světlou podlahu (laminát, imitace přírodní dub) a tmavý nábytek (tmavě hnědá, v kombinaci s bílou). Potřebuji poradit – jaká barva dveří (prosklené) k podlaze včetně zárubní (buk?), jakou barvu kuchyňské linky (sladit s ostatním nábytkem?), jakou dlažbu v KK, jakou barvou vymalovat stěny a rovněž barvu sedací soupravy. Předem děkuji za Vaši radu a pomoc, Markéta Švecová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K dubové podlaze a nábytku v kombinaci ořech (wenge) s bílými dvířky rozhodně nekombinujte další odstín dřeva. Buk se k dubu nehodí. Dveře volte v dubu či v dubu americkém např. Sapeli - Note, Tenga či Lotos, kde je velký podíl prosklení. To doporučuji s mléčným sklem. Kuchyňskou linku můžete volit čistě bílou, popř. korpus dub, wenge či ořech s bílými dvířky. Alternativou je šedá pracovní deska s horními skříňkami v kombinaci s mléčným sklem. Sedací soupravu můžete volit výraznější (bordó či čokoládová). Výmalbu pak volte ve smetanové barvě. Na jednu stěnu (popřípadě na dvě protější) můžete použít výraznější odstín (čokoládová, bordó). Záleží na konkrétním uspořádání pokoje.

Dotaz   Dobrý den přeji, jsme starší manželé a opravujeme rodinný domek, zatím jsme u přízemí. Chtěla bych to tam sladit dohromady, a tak Vás moc prosím o Vaše dobré rady. Obývák s kuchyní: okna východ - západ naproti sobě, vše ve zlatém dubu. V rohu obýváku bude krb, vložka jotul panorama, jednoduchá obezdívka, podlahové topení. Jaký typ sedačky máme zvolit? Je tam zeď 4,5m. Kuchyň jednoduchá do L. Hodí se dub natural, bříza nebo kombinace bílá káva s ořechem? (Bílou mně rozmluvili.) Spotřebiče jsou v nerezu. Hodí se k tomu světle šedá deska (imitace betonu)? Co byste doporučila mezi pracovní desku a skřínky? Také bych potřebovala poradit, jakou zvolit výmalbu a barvu plovoucí podlahy. Líbí se mi středně hnědá. Jakou barvu stolu a židlí? Pak navazuje dlouhá chodba s verandou asi 12m dlouhá, široká 1,4m. Hodí se tam světle šedé lapatto sandstoun, nebo okr? Máme dát všude stejnou? A poslední otázka: jakou barvu dveří a obložek zvolit od SAPELI? Hodí se prosklená Nora? Omlouvám se, že je toho hodně, jsem vděčná za každou radu. Přeji pěkný den a děkuji moc, Dana.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do svého interiéru jistě můžete volit jednoduché odstíny (dub, šedá, smetanová) a výraznější doplňky. Kuchyňskou linku doporučuji v dubu, možná se smetanovými dvířky. Pracovní deska může být šedivá, či smetanová a obklad jednotný skleněný (šedivý či bílý Lacobel). Jídelní stůl kombinace dub a sklo. (Případně můžete volit jednoduchý bílý stůl s židlemi v kombinaci kovu a plastu.) Podlahu zvolte opět dubovou a dveře také. (Nora dveře od firmy SAPELI jsou tou nejjednodušší formou, lépe jistě vypadají dveře dýhované a modernějšího vzhledu - NOTE, LOTOS…) Výmalbu bych volila v jemných odstínech šedivé, smetanové. Sedací souprava poté může být výraznější - bordó, oranžová, či temná modrá. Co se dlažby týká, hezké bude světle šedé Lapato - jak v chodbě, tak i na verandě. (Je to dlažba mrazuvzdorná a tedy pro tento účel vhodná.) Vždy prosazuji, že méně je více.

Dotaz   Dobrý den, budeme dělat rekonstrukci panelákového bytu 3+1. Většina pokojů je jihozápadním směrem, jen dětský pokoj je na jihovýchod. Do bytu jsme již objednali nové dveře Sapeli s obložkovou zárubní, řady standart, dýha buk. Troje dveře se budou posouvat po zdi. V dětském pokoji máme světlý nábytek z masívu smrk od firmy Domestav, v ložnici je manželská postel masív smrk a světlý psací stůl (nevím, zda je to dýha bříza). V ložnici asi zůstane zachována laminátová podlaha v dekoru javor. Všechny ostatní podlahy se budou měnit. V obývacím pokoji máme několik kusů bílého nábytku (pohovku, křeslo a komodu). Vše ostatní se bude kupovat nové. Nevím si rady především s podlahami, tj. barva dlažby do kuchyně a chodby, a také s podlahou v obývacím a dětském pokoji a s barevnou výmalbou stěn. Kuchyňskou linku bychom asi měli ladit s barvou dveří, že? (Tj. fólie buk tabák?) Mám ráda jemné světlé, pastelové, přírodní barvy a také přírodní materiály. Předem mockrát děkuji za odpověď, Dobrovodská.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud jste volili dekor dveří buk, podlahu doporučuji ve stejném odstínu. Zato kuchyňskou linku můžete pořídit v jiném dekoru (bílá, slonová kost) v kombinaci se sklem. K tomu se bude krásně hodit dlažba v jemném růžovo-béžovém nádechu. Protože máte podlahu v ložnici v dekoru javoru, je zde také možnost sjednotit celý byt podlahou z jednoho materiálu. Dveře bych ale v tomto případě také volila v tomto odstínu, sjednotily by se tak současné odstíny nábytku. Potom bych doporučila dlažbu v odstínu šedobílém, např. světle šedé Lapato Sandstone.

Dotaz   Dobrý den, omlouvám se, jestli Vám došly moje otázky dvakrát, měla jsem problém s připojením... Můžete nám, prosím, poradit se sladěním barev nábytku, dlažby a dveří v panelovém bytě? Budeme mít kuchyňskou linku v barvě ořech limusine a nevíme, jakou vybrat barvu pracovní desky (jestli tmavou nebo světlou). Obklady okolo linky bych chtěla do oranžova. Jakou zvolit barvu dlažby k lince? Dlažba by měla pokračovat do chodby(která je bez oken), ze které vedou dveře do všech místností (do kuchyně dveře nebudou, kuchyně je světlá, menší, samostatná místnost). V obýváku máme parkety v barvě dubu. Jaká barva dveří se hodí? Nábytek se vybírá v barvě dveří? Předem Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den! Martina Zvonková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dlažbu bych volila většího formátu ve světlém, šedém nádechu, který se hodí jak k ořechu, tak i k dubu. Pracovní desku doporučuji opět šedou či šedobéžovou. Dveře vyberte dubové. Nábytek můžete také volit v dubu, ale nebála bych se tmavého odstínu jako je ořech či wenge. Pokud je prostor menší, hezky bude působit nábytek světlejší - bříza, javor, bělený dub.

Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se zeptat na sladění dveří a podlahy v hlavním obytném prostoru. Jedná se o obývák propojený přes halu s kuchyní, místnost má plochu cca 50 m2. V celém tomto prostoru bude masivní podlaha Merbau. Dveře jsme ještě nevybrali, ale uvažoval jsem o světlejším odstínu, třeba javoru. Kuchyně bude v kombinaci tmavě hnědá deska s krémovými skříňkami. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Merbau je výrazná dřevina, která může být mořena do různých odstínů. Jistě je vhodné volit méně výrazný dekor dveří, aby vynikla krása podlahy. Javor je ideální dřevinou. Doporučuji dveře hodně prosklené, aby do dalších částí prostoru mohlo vnikat světlo. Zkuste dveře SAPELI (Allegro, kombinace javoru a třešňového proužku).

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou barvu dveří zvolit. Máme dřevěná okna v odstínu kaštan, ale je to hodně podobné třešeni. Parapety a dřevěné plovoucí podlahy jsou také v odstínu třešeň. Líbila by se mi rovnoletá dýha, která opticky rozšíří dveře. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit dveře opět v dýze třešně v kombinaci s třešní americkou, která má výraznější kresbu. Vybírejte z nabídky Sapeli (LOTOS, NOTE, TENGA).

Dotaz   Dobrý den, nevím, zda k Vám dorazil můj dotaz z minulého týdne, takže jej pro jistotu píši ještě jednou. Ráda bych se dotázala, jakou barvu interiérových dveří je nejvhodnější zvolit k dřevěné podlaze v provedení buk Natura od firmy Magnum. Je nutno držet se striktně barvy podlahy a zvolit také bukové dveře? Nebo je lze zvolit dveře v barvě výrazně světlejší (např. javor) nebo naopak tmavší (např. ořech)? Ráda bych zvolila výraznější dveře, neboť podlaha není příliš výrazná a výmalba bude velmi světlá (uvažujeme o smetanové nebo o velmi světlé meruňkové). Prosím o radu, jaká barva dveří by byla za této situace nejvhodnější. Interiér by měl vyznít světle a spíše moderně - jde o řadový dům. Dále prosím o sdělení, zda je vhodné volit do dvou částí domu (předsíň a obývací pokoj) nábytek ve stejném barevném provedení, konkrétně wenge + smetanová. Je vhodné opakovat v bytě na více místech stejnou barevnou kombinaci, obzvlášť je-li takto výrazná? Není uvedená kombinace barev navíc jen momentálním trendem, který může po odeznění interiéru spíše uškodit? Jakou alternativu byste doporučovali? Děkuji za Váš odborný názor.
Odpověď  

Dobrý den, rozhodně by dveře měly být v kontrastu. V tomto případě spíše tmavé - ořech. Ten bude dobře ladit s uvažovanou výmalbou. Co se týče nábytku - vždy je lepší, když má celek nějaké společné prvky. Působí to jednotně a dojmem, že to bylo navrženo s rozmyslem. Kombinace wenge a smetanová je moc hezká a též se Vám bude hodit k ostatním vybraným odstínům a materiálům. Nebál bych se, že interiéru nové trendy uškodí. To je většinou časově delší záležitost. V té době už i Vy budete chtít interiér pozměnit.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s barvou podlahy v kuchyňském koutu a obývacím pokoji, které jsou spojené. Barva dveří a zárubní je třešeň a barvy kuchyně jsou následující: korpus ořech, dvířka smetanová (posílám v příloze). Chtěli bychom dřevěnou podlahu, ale nevím přesně, jaký odstín by se hodil. Děkuji za radu, Eva Sochorová.
Odpověď  

Dobrý den. Zvolil bych přírodní dub.

Dotaz   Prosím o radu, jaká barva dveří a zárubní by se hodila k laminátové podlaze v dekoru H2572 woodstock. Nábytek je v odstínu olše.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych tmavší ořech.

Dotaz   Dobrý den! Můžete mi, prosím, poradit, jaká barva dveří se hodí k laminátové podlaze barvy cocobolo? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K podlaze cocobolo můžete volit třeba světlé dveře v javoru. Hodil by se i tmavý odstín wenge či ořech.

Dotaz   Dobrý den! Zařizujeme nový řadový domek a stojíme před rozhodnutím, jaké barevné kombinace podlah, dveří a dlažby vybrat. Jedná se hlavně o přízemí, tj. obývací pokoj s kuchyní (50 m2) a předsíň. Nábytek máme tmavě hnědý, kuchyň bude nejspíš v kombinaci wenge a béžová. Podlahy si vybíráme z plovoucích podlah Egger, zatím se nám nejvíce líbí platan světlý. Jakou barvu dveří Sapeli a dlažby (ta přijde do kuchyně a předsíně) byste nám doporučili? Myslíte si, že v tak velkém prostoru bude světlá podlaha vypadat dobře? Děkuji Vám předem za Vaši radu. Hezký den, Ilona Jiřinová.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k tmavému nábytku bych podlahu nechal světlejší. Použil bych stejný materiál i v kuchyni – je to jedna místnost.

Dotaz   Dobrý den, jaká barva dveří by byla nejvhodnější k podlaze PVC dub? Děkuji, Pavel Dvořák.
Odpověď  

Dobrý den. K podlaze dub bych volil kontrastnější dveře – hezký bude třeba ořech.

Dotaz   Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu při volbě odstínu dveří od Sapeli k dřevěné podlaze merbau. Nebo mám zvolit jiného výrobce dveří? Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych odstín dveří podobný merbau. Tím může být padouk či bubinga, záleží na vaší podlaze. Případně můžete volit kontrastní dekor dveří - tmavý wenge či světlý javor. Vždy bych volila dveře s velkou prosklenou částí, např. modely LOTOS, NOTE či TENGA od Sapeli.

Dotaz   Dobrý den, dostavujeme rodinný domek. Potřebuji poradit, jakou barvu dveří zvolit k laminátové podlaze v barvě akácie (podobná dubu). Líbí se nám bříza. Je to možná kombinace? Dále nevím, jaký rozměr a barva obkladů se hodí za kuchyňskou linku v barvě třešeň mat s tmavou mramorovou deskou. Na podlaze je dlažba o rozměru 30x60, líbí se mi velké formáty. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Velkoformátový obklad za kuchyňskou linku můžete volit, pokud je prostor dostatečně velký. Jestliže by byl obklad moc kouskován, nepůsobilo by to dobře. Volte jej v jemném smetanovém dekoru. Dveře a nábytek mohou být v kontrastním světlém odstínu břízy.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o novostavbu, v níž je propojený obývák s jídelnou a kuchyní. Kuchyň plánuji v odstínu Fino skořice nebo bronz (jemně našedlé proužky z obrázku mají hliníkový odstín) v kombinaci s "hliníkovým" korpusem. Okna a parapety mají odstín afromosia - teak (tmavší teak), parapety mám v dekoru tmavší třešeň, což je odstín podobný oknům. Jaký zvolit desén nábytku do obýváku? Má být dlažba spíš světlejší, nebo tmavší? V patře je ložnice a dětské pokoje. Uvažujeme tam o korkové podlaze - jaký k ní zvolit dekor dveří (třeba Sapeli)?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlou podlahu a nábytek v dekoru buku. Z nabídky SAPELI vybírejte dveře LOTOS či NOTE v dekoru třešeň, nebo TENGA s prosklením s mléčným sklem. Ke korkové podlaze v patře je dobré volit dveře v dubu či javoru (NOTE, TENGA či LOTOS). Každé patro tak bude v nezávislých odstínech. Proto již nahoře nekombinujte třešeň či buk na nábytku, ale vše pořiďte v javoru, dubu či bříze. Chcete-li tmavší variantu, můžete použít wenge či ořech.

Dotaz   Dobrý den, delší dobu si lámu hlavu s barvou skříňky do koupelny. Obklady jsou v různých barvách z šedé škály - od tmavě šedé až modré po šedou a světle šedou až bílou, vše je do proužku. Obklady doplňuje mozaika v těchto barvách. V koupelně jsou hliníkové světle šedé lišty a světle šedé spáry. Skříňka má být podlouhlá, závěsná v rohu na světlém obkladu. Barva dveří je světlý buk. V koupelně je bílé WC, pračka se sušičkou v bílošedé barvě, radiátor a žebřík též bílé. Mám volit bílou skříňku, nebo nějaký kontrast? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, podle fotografií je vidět, že se v koupelně držíte šedivo-bílé kombinace. Skřínku bych volil opravdu bílou, hezky by vypadala ale i středně šedivá. Další doplňky bych zvolil v nějaké dominantní barvě, která by koupelnu oživila - doporučuji např. odstíny zelené, oranžové.

Dotaz   Dobrý den, prosím o ještě jednu radu. Na základě Vaší dřívější odpovědi vybíráme dubové dveře k dubové průmyslové mozaice na podlaze. Budou nejspíše od Sapeli - zaujala mě TENGA a trochu i LOTOS. Tenga je nápadná kresbou dřeva a dvěma směry. Co si o tom myslíte? Nebude to moc "divočina" vzhledem k podlaze? Podlaha je v celém přízemí stejná, pouze v zádveří je tmavě šedivá dlažba Sandstone. Jaký typ dveří byste mi eventuelně doporučili? Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, rád souhlasím s Vaší volbou podlahy kantovky – průmyslové mozaiky. Při výběru dveří by opravdu bylo vhodné následovat odstíny dřeva, které v ní již figurují, aby se barevně vzájemně doplňovaly. Nemusí jít však o stejný typ dřeva, lze využít pouze barvy, které v podlaze figurují. Vámi zvolený dekor dveří TENGA je velmi pěkný, doporučil bych také dýhu ořechu. K šedivé dlažbě a především k dekoru dubu se velmi hodí.

Dotaz   Dobrý den, reaguji na Vaši odpověď: „Dobrý den přeji. Můžete volit schodiště v kontrastním dezénu, a to ve wenge či ořechu (viz odstín dveří v horním patře).“ Příliš jsem to nepochopila. Ještě nevíme, jaké dveře v patře použijeme. Proto tedy znovu pokládám otázku: jakou barvu páteře (matný stříbrný, nebo matný černý komaxit) a barvu dřeva schodnic použít k těmto dvou daným podlahám? Ta na prvním obrázku je v přízemí a chci k ní dát javorové posuvné dveře do koupelny. Do patra jsme dveře ještě nevybrali. Posílám proto fotky podlahy v patře a pohled z koupelny, aby byl vidět obklad. Jakou barvu dveří byste volila v patře, aby ladily ke schodům?
Odpověď  

Dobrý den přeji, podlahy jsou příjemně odstínově sladěně. Volila bych dveře kontrastní k podlaze v ořechu či wenge - budou se hodit především ke koupelně. Nedoporučuji ke koupelně javorové dveře, tedy pokud nehodláte javor více využívat na nábytku. Pro schodiště bych volila tmavou nosnou konstrukci a nášlapy v odstínu podlahy (dubový vzhled). Pokud zvolíte tmavé dveře, můžete použít tmavé nášlapy v ořechu či wenge.

Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci podkroví. Máme vybraná dřevěná eurookna v odstínu třešeň; stejná barva bude použita i na vnitřní parapety. Prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy v kuchyni a obývacím pokoji (požadujeme jednotný odstín), které budou propojeny. Kuchyň má rozměry 2,80m x 5,9 m, obývací pokoj 3,6 m x 4,12 m. Kuchyň je orientována na jihozápad, obývací pokoj na jih. Dále bych Vás chtěla požádat o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky - korpusu, dvířek a pracovní desky. Kuchyňská linka bude umístěna ve dvou přímkách, z nichž jedna bude pod oknem. Jaká barva dveří se bude hodit do interiéru s okny v barvě třešeň? Předem velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila ve světlejším odstínu – doporučuji dekor javor, bříza či buk; dveře v třešni. Kuchyňskou linku volte v následujících odstínech: korpus v dezénu buk, přední dvířka lesklá smetanová, pracovní deska světlá krémová. Zádová deska by měla být v obdobném odstínu.

Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci podkroví. Máme vybraná dřevěná eurookna v odstínu třešeň; stejná barva bude použita i na vnitřní parapety. Prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy v kuchyni a obývacím pokoji (požadujeme jednotný odstín), které budou propojeny. Kuchyň má rozměry 2,80m x 5,9 m, obývací pokoj 3,6 m x 4,12 m. Kuchyň je orientována na jihozápad, obývací pokoj na jih. Dále bych Vás chtěla požádat o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky - korpusu, dvířek a pracovní desky. Kuchyňská linka bude umístěna ve dvou přímkách, z nichž jedna bude pod oknem. Jaká barva dveří se bude hodit do interiéru s okny v barvě třešeň? Předem velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolený dekor třešeň je velmi výrazný. Pokud s ním chcete sladit podlahy, dveře i nábytek ve dvou místnostech, držte se teplých tónů, které v sobě obsahuje. Vybrané dřeviny na podlahu ani na dveře nemusí být shodné, pouze by měly v sobě obsahovat stejné barvy. Navrhuji dekor javoru. Pro kuchyňskou linku zvolte tmavé korpusy, třeba zebrano, v kombinaci se světlým odstínem smetanové nebo zelené.

Dotaz   Dobrý den. Poraďte mi, prosím, zda je vhodná kombinace PVC podlahy Veranosandro (typ ELMWOOD62L) a zárubní s dveřmi (Portadoors) v laminátu CPL - dekor světlý dub. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nenašla jsem sice přesný dekor dveří, ale pokud se jedná o bělený dub, můžete podlahu s dveřmi kombinovat. Přírodní dub bych k podlaze, která je zabarvená do teplých červených tónů, nedoporučovala.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc při volbě interiérových dveří. Na celém patře máme plovoucí podlahu v barvě ořech, pouze koupelnu bílošedou. Dále máme bílá plastová okna a v přízemí bílošedou dlažbu. Nevím, zda zvolit dveře v odstínu hruška, nebo bílé hladké, nebo raději prolis. Kuchyň bychom měli rádi v barvě slonové kosti a vysokém lesku. Myslím si, že hnědé dveře by nebyla dobrá volba. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Doporučil bych Vám použít dekor dveří v barvách, které obsahuje ořechová podlaha. Hruška v sobě má většinou teplé odstíny barev, ořech naproti tomu spíše neutrální až studené barvy. K ořechu by se velmi dobře hodil jasan. Také můžete opustit dřevěný dekor a použít například světle šedivou barvu na dveře i obložky.

Dotaz   Dobrý den, jakou barvu dveří zvolit k šedé dlažbě a tmavšímu odstínu laminátové podlahy? Díky.
Odpověď  

Dobrý den. Dekor dveří volte podle podlahy, podle takto jednoduchého popisu nemohu poradit konkrétní dezén. Prostor sjednoťte s podlahou nebo nábytkem.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak nenásilně oddělit v našem obývacím pokoji odpočinkový prostor a prostor pracovní. Dále nevím, jakou barvu dveří a výmalby zvolit. Podlaha bude v dekoru švestka, barva oken bílá. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý dne přeji. Osobně bych jednotlivé části oddělila lehkou knihovnou, která by byla přístupná z obou stran. Co se týká dveří, ty bych volila čisté bílé, jelikož podlaha švestka bude výrazná a dominantní. Dveře se sjednotí s okny a zároveň zůstanou čisté, nadčasové. Můžete také použít celoprosklené, nebo dveře s velkým prosklením (od Sapeli model NOTE, TENGA, LOTOS apod.). Výmalbu můžete volit v odstínech lila a cappuccino, nebo cihlová a cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, vybrali jsme si na dveře barvu bubingo, schody a plovoucí podlahy budou buk. Nejsem si ale jistá, jestli k sobě půjdou dveře a kuchyň světlá třešeň. Nebo to není tak důležité?
Odpověď  

Dobrý den, vybraný dekor dveří je v teplé hnědé barvě, stejně jako třešňový dekor. Myslím si, že k sobě tedy velmi dobře půjdou. Podlahu bych volil v dekoru javor či jasan, návaznost teplých barev bude pak kompletní.

Dotaz   Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jakou barvu dveří byste doporučili k podlaze ořech Belino v místnostech, na které navazuje chodba s dlažbou Kréta (žlutá). (viz. http://marketkaajanicek. rajce. idnes. cz/Byt_rekonstrukce/#DSC03653. JPG). Hodí se k ořechové podlaze v obýváku nábytek z (medové) olše? Děkuji, Honza.
Odpověď  

Dobrý den, Váš interiér bude působit uceleně, když se budete i nadále držet teplých odstínů barev. Volil bych tedy dveře z nabídky Sapeli v dekoru mahagon, hruška nebo javor.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaký dekor dveří a zárubní bychom měli zvolit do bytu 3+1 v dvougeneračním RD. Kuchyňská linka je v laminu Calvados v kombinaci s nerezovými doplňky. Nábytek v dětském pokoji je borovice a smrk - masiv. Ložnice je středně hnědá v kombinaci s jemným cappuccinem a obývák je dýhovaná bříza. Na chodbě a v kuchyni je PVC Novilon v barvě šedobílé s hnědým stříkáním. Podlahy v pokojích jsou laminátové- Parador -odstín třešeň (řekla bych AM - není příliš do červena). Dveře bychom chtěli plné v dýze. Děkuji za návrh.
Odpověď  

Dobrý den, pokud se i nadále chcete držet dřevěného dekoru, navrhoval bych Vám zůstat v teplých barvách. Pro vaše účely bude tedy na dveře i zárubně vhodná olše, švestka, ale i světlý javor.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem podlahy. Jelikož si z původního bydlení převezeme nábytek (jídelní stůl a loni kupovanou obývákovou sestavu v dekoru americký ořech). V tomto provedení bychom chtěli zvolit i kuchyň, ale stále si nejsem jistá, jakou vybrat podlahu. Nábytek je moderní, barva americký ořech. Jako podlaha by se mi líbilo buď nějaké tmavě šedé (antracitové) marmoleum, nebo plovoucí podlaha v dekoru rošáda - buď také americký ořech, nebo pro kontrast světlejší (možná dub). Jelikož jsme ve fázi hrubé stavby, tak také přemýšlím, jakou dát barvu oken a vnitřních dveří. Zda zvolit tmavý ořech barevně ladící s nábytkem, nebo světlé dřevo. Střecha bude černá, stejně tak částečně i dřevo na fasádě). Limitující je pro mě nábytek a od toho se odvíjí ostatní. Ale sladit vše dohromady je pro mě docela náročné. Proto vás prosím o radu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, do interiéru, který bude obsahovat ořechový nábytek, se Vám budou hodit dekory neutrálních nebo spíše studených barev. Šedivá je tedy velmi dobrá volba. Zkuste ji použít např. na obložky a dveře, jednobarevný dekor dveří je velice moderní a nadčasový. Podlahu k této kombinaci zvolte např. dubovou ve formě běleného dubu, kontrast světlé podlahy a tmavého nábytku bude velmi hezký.

Dotaz   Dobrý den, chystáme se rekonstruovat starší byt a chtěla bych poradit s výběrem dveří do celého bytu. Zatím mám jen představu o kuchyni - chtěla bych ji v barvě wenge + sloní kost (resp. vanilka) se světlou pracovní deskou. K tomu chci v kuchyni na podlahu světlé marmoleum, které bychom nechali položit také do delší úzké chodby, která není od kuchyně oddělena dveřmi. Nevím však, jakou barvu dveří bychom měli do bytu zvolit - z chodby se bude vcházet do WC, koupelny, komory, obývacího a dětského pokoje. Z obýváku jsou pak dveře do ložnice. Moc Vám děkuji, Petra z Ostravy.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych buď tmavé dveře v dekoru wenge, nebo novinku od Sapeli - NOTE nebo ELEGANT v dýze polární ořech či světlý javor.

Dotaz   Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Kuchyňu mám venge so smotanovou, podlaha biela dlažba, prechod s kuchyne je do chodby aj do obyvačky bez dverí. Obyvačka nábytok venge, sedačka smotanová. POdlaha v obyvačke a na chodbe je drevenná- orech. Na chodbe sú 4 dvere, chcela by som ich ladiť v odtieni venge, na poschodí sú tiež 4 dvere, na hornej chodbe je taktiež orech, lenže v izbách je drevenná podlaha - dub. Prosím Vás poradte mi, či som volila správny dekor dverí a či schodište, ktoré vedie z chodby mám voliť orech alebo venge. Ďakujem.
Odpověď   Dobrý den, všechny použité dekory jsou velmi pěkné. Myslím, že bude vhodné v celém domě uplatnit jednobarevné dveře i obložky. Vyhnete se tak dalšímu dřevěném dekoru, kterých je v prostoru již několik. Doporučoval bych Vám např. středně šedivou nebo béžovou. Na obložky můžete použít ještě o dva odstíny tmavší šedou.
Dotaz   Dobrý den,prosila bych poradit při výběru barvy dlažby a zdí do zádveří (2.8x2m) v rodinném domě.Jsou zde 3dveře-vchodové,do koupelny a do chodby se schodištěm a následně obývacím pokojem.Barva dveří je jednotná medová(dub-světlejší zlatý).V zádveří není okno,je prosvětleno jen částečným prosklením vchodových dveří.Barva podlahy v obývacích místnostech je dub.Také nevím jaké velikosti dlažby mohu použít v tomto celkem malém prostoru.Dále bych se chtěla zeptat, jaké obklady mám použít ke kuchyňské lince (která bude dle Vaší rady,za kterou velmi děkuji, v odstínu jasan- eventuelně sytější oranžová. Kuchyň je spojená s obývacím pokojem.Podlahy v odstínu dub,okna jsou zde v odstínu (dub zlatý),nábytek bude jasan.Děkuji,hezký den.
Odpověď   Dobrý den, ve vašem případě bych doporučovala podlahu např. RAKO typ sandstone s jemným oranžovým žíháním. U kuchyně obklad taky event. můžete použít sklo. Rozměr 30x60cm. 60cm rovnoběžně s kratší zdí.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou barvu dveří máme dát k laminátové plovoucí podlaze buď v barvě wenge, nebo v hodně tmavě hnedé. Máme nový 2+KK byt kdy obyvák je spojen s kuchyní, velikost 21,81 m2,kdy šířka pokoje je 3,30 a délka s kuchyní jenž je takovým výklenkem ( 1,7 na 2,6 dlouhý) je celkem 7,950m2 Nevíme si vůbec rady. Děkuji moc za odpověd Lenka
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož je prostor relativně úzký, a podlaha tmavá, můžete volit dveře ve stejném odstínu jako podlaha, čímž se sjednotí prostor. Ale aby byl prostor opticky prosvětlenější, volila bych světlejší odstíny dveří - třešeň popř. buk. A když použijete dveře hodně prosklené (Sapeli- Note) můžete je volit v dýze podlahy.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jakou barvu dveří máme zvolit do RD. Máme laminát. podlahu Jatoba, okna v odstínu ořech. Dveře jsem měla představu v javoru a s tím i sladit kuchyň wenge - javor. Šlo by to? Prosím poraďte.
Odpověď   Dobrý den, jatoba je odstínu červeného dveře doporučuji naši olši nebo třešeň a kuchyň pak kombinace wenge a UNI barva např bílá nebo béžová.
Dotaz   Dobrý den,chci se zeptat,pokud zvolím laminátovou podlahu brazilská třešeň,okna v barvě mahagon,jakou barvu dveří mám volit? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře můžete volit opět s dýhou třešně, která je světlejší ale ve stejném odstínu. také můžete dveře odlehčit prosklením. Popř. dveře můžete volit výrazné - s dýhou bubinga či ořech americký popř. světlejší buk, také záleží na nábytku. Např. dveře Sapeli - note, tenga.
Dotaz   Dobrý den, pokuď zvolím podlahu v barvě třešeň a okna máme bílá, jakou barvu dveří mám zvolit? Přemýšlela jsem taky o bílých. Děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den, ano jedna z možností je bílá pak doporučuji tvarově výraznější dveře. Další možnost je odstín dřeva buď třešeň nebo světlejší hruška tarově jednoduché dveře.
Dotaz   Prosím poraďte mi jakou barvu kuchyňské linky + barvu korpusů linky a také jakou barvu dveří mám zvolit k podlaze Quick step UF-1035 E výběrový tmavý lakovaný dub, máme malá střešní okna v bílé barvě. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, vhodné jsou kombinace světlých odstínů např. bílá lesklá nebo béžová světlá laminátová deska. Korpusy světlé a přední fronty sytější tady je možná kombinace s imitací dřeva stejně jako na podlaze v detailu tedy ne na všechny dvířka ale jenom na část , kterou chceme zvýraznit.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jakou udělat kuchyni,když chceme dát plovoucí laminátovou podlahu 2-pásy švestku od firmy Haro.Kuchyň je spojená s obývákem,podlaha v celém přízemí stejná,velká okna-obývák dost prosvětlen.Kuchyň až tak ne a je do tvaru U (2,5x3m).A také jakou barvu dveří k této podlaze,když budou do koupelny.Dveře do obýváku budou posuvné na stěnu a rozhodli jsme se pro celoskleněné.je to dobrá volba? Schody od firmy JAP,segmentové-segment černý(možnost barvy stupňů a madla – masiv buk, dub, javor, jasan). Moc děkuji,fajn stránky Daniela
Odpověď   Dobry den Dvere bych volil svetle napr javor - kontrast k poldaze. Sklenene dvere je dobra volba - pspbne je preferuji. A co se tyce kuchyne - dal bych korpus drevinu v kombinaci s lakovanymi dvirky
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu RD a chtěla bych se zeptat, jaká barva dveří (posuvné), nábytku a výmalby se hodí k podlaze teak. Obývací pokoj má 28m2 a bude spojen s jídelnou. Líbí se mi jeden rozkládací jídelní stůl, ale mají pouze odstín bříza dýha, dub dýha, hnědo-černá a žluto-hnědá. Hodí se k té podlaze některý ze zmiňovaných odstínů a jaký nábytek pak použít v obývací části? Sedací soupravu bychom chtěli ve světlé barvě (krémová, cappucino).Jakou dlažbu kolem krbu použít k výše zmiňované podlaze? Hodí se třeba slonová kost, která bude v kuchyni? Kuchyň je v kombinaci ořech bílá, není spojena s obývacím pokojem, jen na obývací pokoj navazuje samostatnou místností.Dále bych se chtěla zeptat pokud bychom zvolili v podkroví dveře třešeň, jakou máme zvolit podlahu? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlaha teak může mít více odstínů a zabrvení. Jistě se ale k této podlaze hodí světlý javor, popř. tmavý dezén wenge, ořech. Dlažba kolem krbu může být v odstínu smetanová popř. tmavá antracitová. Nábytek poté kombinace odstínu kuchyšnké linky a jídelního stolu.
Dotaz   Dobrý den, máme eurookna v barvě Kaštan a korkovou podlahu Tilo - Bolero s výraznou kresbou. Jakou barvu dveří byste nám doporučili do interiéru a jakou barvu parapetů? Předem Vám děkuji za odpověď
Odpověď   Dobry den zvolil bych bily lak v kombinaci s vhodnou k podlaze ladici malbou
Dotaz   Jeste doplneni jakou barvu dveri k tomuto nabytku a pokoji? Dekuji za pomoc
Odpověď   Dveře bych volila opět mavé ořechové.
Dotaz   Dobrý den,začínám přemýšlet o interiéru našeho domu - teprve připravujeme rekonstrukci a zajímalo by mě zda je vhodné dát do zádveří a chodby dlažnu v dekoru dřeva Woodentoc ochra od firmy Paradyz a jakou barvu dveří interierových by jste doporučila a dále zda nebude příliš velký přechod z chodby do obýváku ,když v obývacím pokoji bychom chtěli laminátovou podlahu v dekoru ořech.Popř co by jste doporučila.Místnosti i chodba budou opravdu velké a dostatečně prosvětlené,na chodbě skleněné schodiště. děkuji za Váš čas.
Odpověď   Dobrý den přeji. nejsem schopná zjistit, jakou máte zvolenou dlažbu. Nejspíš bude tmavá. Přechod z chodby, kde je dlažba do obytného prostoru s plovoucí podlahou je běžné a časté řešení. Dveře bych volila ořechové s velkou částí prosklenou, či celoskleněné.
Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci podkroví. Máme vybraná dřevěná eurookna v odstínu třešeň; stejná barva bude použita i na vnitřní parapety. Prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy v kuchyni a obývacím pokoji (požadujeme jednotný odstín), které budou vzájemně propojeny jako společný prostor. Kuchyň má rozměry 2,80m x 5,9 m, obývací pokoj 3,6 m x 4,12 m. Kuchyň je orientována na jihozápad, obývací pokoj na jih. Dále bych Vás chtěla požádat o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky - korpusu, dvířek a pracovní desky. Kuchyňská linka bude umístěna ve dvou přímkách, z nichž jedna bude pod oknem. Jaká barva dveří se bude hodit do interiéru s okny v barvě třešeň? Předem velice děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dýze třešeň podlahu můžete volit světlejší v buku nebo javoru. Kuchyňskou linku v čisté linii korpus ořech také pravoní deska s bílými dvířky. Poté bych volila také nábytek v této kombinaci.
Dotaz   Dobrý den.Jaká barva dveří a zárubní by se hodila k podlaze americký ořech tmavý s léty?Okna jsou bílá.Děkuji
Odpověď   Dobry den Dvere nemusi byt nutne drevene. Mohou byt bile jako okna nebo nasedle.
Dotaz   Preferujete sladit dekor dveří s dřevěným dekorem podlahy? Máme na výběr dekordveří pouze javor a ořech, přičemž ořech nejlépe koresponduje s ořech. podlahou, ale zdá se nám to tmavé. jaké varinaty dekoru podlahy by připadaly v úvahu k javorovým dveřím a obložkám. Navíc síla některých obložek bude až 0,5 m.
Odpověď   Dobrý den přeji. K javorovým dveřím můžete volit opět javorovou podlahu a k tomu tmavý nábytek. Také ale můžete volit tmavou ořechovou podlahu nebo podlahu střední dubovou.
Dotaz   Dobrý den, prosím vás o radu, jakou barvu dveří (popř.jaké) koupit do úzké panelákové předsíně bez okna. Jedná se o troje dveře blízko sebe, vedoucí do ložnice, dětského pokoje a obýváku. Podlahu v bytě máme marmoleum "Linorado Bernstein" (okrovohnědá) a výmalbu v přesdíni Dulux "Tuscan treasure 5" (světle žlutá). Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobry den volil bych nedreveny dekor. Mohou byt celosklenene bez ramu v satinato provedeni. Stavajici zarubne natrit napr. na sedivo
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu dveří zvolit, jestliže máme podlahu z dubových parket. Je vhodnější kontrast (ořech, teak), nebo dub? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pokud se shodnete v dekorech dubu, byl výsledný efekt velmi pěkný. Můžete však také použít obložky i dveře jednobarevné, třeba světle šedivé obložky a bílé dveře.
Dotaz   Dobrý den. V celém domečku budeme mít dveře červenohnědé. Kuchyň bude nejspíš světlá (ještě nevím jistě) a v kuchyni jsou dveře do spíže. Na jedné straně od dveří bude vestavěná lednička a skříň, na druhé straně bude pokračovat kuchyň. linka. Jakou barvu dveří použít? Opět červenohnědé nebo sladit do barvy kuchyně (aby to nebylo uprostřed stěny jak pěst na oko. Předem díky za radu. Andrea
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je kuchyně součástí obytného prostoru s dveřmi v červenohnědém provedení, volila bych kdyby byly v blízkosti v tomtéž odstínu. Pokud ne, je možné volit barvu dle kuchyně. Také je ale možné vytvořit dveře v návaznosti na linku v tom samém dekoru jako linka, vytvořit jakoby falešnou skříň = vstup do spíže. Prostor by se sjednotil a průchod do spíže by zůstal jen jako otvor.
Dotaz   Dobrý den. Máme kuchyň cherry a plovoucí podlahu Teak a jinak nábytek v obyváku v dubu. jaké máme zvolit interi. dveře??? děkuji
Odpověď   Dobry den volil bych nedreveny dekor dveri. Lakovane napr. v slonove kosti, ci lehce sede
Dotaz   Dobrý den, máme v celém bytě položenou podlahu Thermofix v barvě ořech vlašský, kuchyň je borovice, jakou barvu dveří, bychom měli k této podlaze zvolit. Děkuji za odpověď. Doležalová
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře opt v dekoru ořechu popř. kontrastním javoru.
Dotaz   Dobrý den, moc vás prosím o radu jakou barvu dveří vybrat do RD a konkrétně mi jde o kombinace dekoru dřeva v obývacím pokoji s kuchyňskou linkou s ostrůvkem. Líbila by se mi kombinace dubu (přírodný, světlý) a ořech americký. Okna jsou hnědá (ořech), podlahu bych chtěla dub impresso (světlý), kuchyńská linka bude vanilka nebo kapučíno s dubovou pracovní deskou (ještě nejsou rozhodnuta, za každou radu budu vděčná). Dveře z masivu by se mi líbily hnědé, ne tmavě, ale třeba ořech americký. Je to dobrý nápad? Nebo jakou barvu dveří byste volila? Mnohokrát děkuji za odpověď. S přáním krásného dne Silvie
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila dveře v ořechu americkém např. Sapeli Lotos, Note.... K tomu poté kuchyňskou linku v kombinaci dubu a světlejšího odstínu dvířek smetanové, lesklé bílé, nebo jemné cappucino. Podlahu v dubu nebo dubu běleném.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s návrhem vestavěné skříně do dětského pokoje pro chlapce. Podlaha je přírodní dub, nyní jsou dvě kratší stěny vymalovány jarní zelenou, zbytek je bílý. Za pár let budeme jistě chtít pokoj přemalovat, takže bych ráda skříň zvolila universální, aby ji měl syn až do dospělosti. Bojím se lesklých povrchů typu lacobel, líbí se mi, ale ne v dětských pokojích. Přemýšlela jsem o korpusu v dubu, ale nevím, jaké volit dveře a rámy. Nechci dřevěný dekor dveří. Děkuji mnohokrát za radu, rozměry vestavěné skříně jsou 170 cm x 260 cm. Berková.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kombinaci dubu s bílými dvířky, popř. s bílými dvířky v lesklé fólii v kombinaci se zrcadlem. Hezký by byl i jemný cappuccinový nádech dvířek.
Dotaz   Dobry den.Rada bych poprosila o radu. S manzelem mame vybirat barvu dveri a podlah do noveho domu. Nevime jak barevne sladit dvere s podlahou. Me se libi dvere od fy Sapeli v barve dubu a k tomu jako podlahovina Novilon take v barve dubu. Nevim jestli se do interieru voli uplne stejna barva dveri a podlahy nebo ne.Manzelovi by se vice libilo neco svetlejsiho.V kuchyni bude kuchynska linka v barve teaku.Myslite ze do kuchyne pouzit take novilon ale jinou barvu nez do zbytku domu? V obyvacim pokoji nam zustal nabytek z puvodniho bytu v barve tresne.Je to docela dost barev a tak budu rada za kazdy namet. Dekuji mnohokrat.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře i podlahu bych sjednotila v jednom dekoru po celém domě. K teaku a třešni se ale nehodí přírodní dub. Volila bych spíš světlejší dekor např. javor, jasan, popř. buk (dveře i podlaha)
Dotaz   Dobrý den, vybíráme barvu dveří do domku. Okna jsou v dekoru mahagon, na podlahách je bukové dřevo a bílá (trochu do šeda) dlažba. Děkuji za radu, Mirka.
Odpověď   Dobrý den, zkuste zvolit nedřevěný dekor dveří a obložek. Elegantní interiér vytvoříte třeba pomocí světle šedivých obložek a bílých dveří.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu dveří zvolit k podlaze "olše medová". Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pokračujete v teplých odstínech barev. Mezi vhodné dekory patří zlatý dub, jatoba, ale i javor.
Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit ohledně barevného ladění v novém RD. Chtěli bychom světlý interiér. Okna jsou zevnitř bílá a zvenku ořech, kuchyňská linka bude zřejmě Samoa Latea - Oresi, což je teak a vanilka. V zádveří a chodbě chceme dlažbu v hnědé barvě. Poraďte nám, prosím, barvu dlažby v kuchyni a barvu podlahy v obývacím pokoji (plovoucí nebo PVC) – tyto dvě místnosti jsou propojené. Jaký dekor dveří, obložek a schodnic bychom měli zvolit? Jaké barvy nábytku (obývacím pokoji, v chodbě, popř. v ložnici) jsou vhodné vzhledem k Vámi zvoleným dekorům? Děkujeme za Vaši odpověď, Korvasovi.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v teaku nebo v ořechu, do kuchyňské části světlou smetanovou až jemnou béžovou dlažbu. Stupně schodů by měly být ve stejném dekoru jako podlaha. Nábytek bude pěkný ve světlém javoru, bříze, běleném dubu nebo čistě bílé barvě. Dveře bych volila v dekoru podlahy, aby se prostor sjednotil.
Dotaz   Dobrý den, předěláváme byt. Máme podlahu v koupelně, WC a pokračuje na chodbu, je světle šedá. Kuchyň bude tmavší šedá. Nemáme ještě dveře a podlahy v ostatních pokojích. Kuchyń je do L, je spojena s obýv.pokojem. Jakou podlahu byste vybrali do kuchyně a obýváku. A jakou barvu dveří? Měla by být v ostatních pokojích stejná podlaha? Nebo alespoň odstín? Děkuji
Odpověď   Dobry den Osobne preferuji drevenou podlahu, minimalne v obytnych mistnostech a kuchyni. Pusobi mnohem tepleji.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nově kuchyň, máme bukové dveře a uvažujeme o bukové kuchyni. Jaká pracovní deska se hodí k buku a dále jakou barvu podlahy byste doporučili? Líbí se nám Novilon. Jakou barvu doporučujete na stěny? Jedná se o malou místnost, má rozměry 3,6 x 1,65m. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučuji spíše nedřevený dekor kuchyňské linky tak, aby dobře vynikl dekor dveří a podlahy. Volte bílou nebo smetanovou ve vysokém lesku se středně šedivou pracovní deskou v metalickém efektu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně zádveří. Vchodové dveře máme v dekoru zlatý dub (světlík je po pravé straně a nad dveřmi). Dnes lituji, že jsem si nenechala udělat vnitřní stranu bílou, ale výměna již není možná. Dále mají následovat dveře do haly se skleněnou výplní - nevím, v jaké barvě je zvolit. V hale jsou celkem šestery dveře v barvě javor, kterými se chodí do pokojů. V zádveří budou dvoje dveře, vestavná skříň, věšák a botník. Proto vás prosím o radu, zda mám zvolit oboje dveře v dekoru zlatý dub a z druhé strany nechat udělat javor, nebo jestli dekor javor zvolit již v zádveří, s tím, že každé budou jiné. Vestavnou skříň bych si představovala z mléčného skla s tmavou aplikací uprostřed, jen proužek podobný zlatému dubu nebo také dekor javor. Na podlahu chci dlažbu krémové barvy, možná místy ozvláštněnou tmavými dlaždicemi. Prosím o radu, jak řešit takto malé zádveří (má asi 250x230 cm), aby nebylo moc tmavé a opticky se nezmenšilo. S pozdravem a velkými díky Dědourková.
Odpověď   Dobrý den, volil bych nedřevěný dekor dveří. Skleněné dveře z mléčného skla satinato budou vhodným řešením, který prostor příjemně oživí a prosvětlí.
Dotaz   Dobrý den. Máme novou kuchyň v barvě šedá (tmavý antracit), podlaha bude zřejmě novilon v barvě dubu. Nebo bude lepší vybrat jiný odstín podlahy? Jakou zvolit výmalbu kuchyně? Kuchyň je spojená s obývacím pokojem, podlaha bude v celku. Jaké byste doporučili interiérové dveře vzhledem k podlaze? Máme výmalbu v obývacím pokoji nechat stejnou jako v kuchyni? Dveře jsme plánovali od Sapeli v CLP dub. Dívali jsme se i na odstín javor, ale nějak nás neoslovil. V chodbě budou dvoje prosklené dveře a troje plné. V obýváku ještě nemáme nábytek. Zatím děkuji, Věra.
Odpověď   Dobrý den, můžete zvolit také nedřevěný dekor dveří. Velmi pěkná by byla světle šedivá nebo bílá barva.
Dotaz   Dobrý den, řešíme otázku výběru odstínu interiérových dveří u novostavby typu bungalov. Dlažba v obývacím pokoji, kuchyni, předsíni a chodbě je světle hnědá (beige), celý prostor je propojen. Uvažujeme o dvou odstínech dveří: světlý - bělený dub, nebo tmavší - teak. Prosím, poraďte. Děkuji, Eva.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ke světlejší podlaze bych volila výraznější dekor dveří – ořech, nebo vámi navrhovaný teak.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, jakou barvu dveří a nábytku bych měla volit k dubové podlaze (s nádechem šedé)? Je vhodné zvolit odstín bříza? Bude s dubovou podlahou ladit kuchyňská linka v stínu makassar nebo "olivet wood" s bílou prac. deskou v lesku? Děkuji za radu:-)
Odpověď   Dobrý den, zkuste na dveře již nedřevěný dekor např. jednoduché, hladké, světle šedivé obložky a bílé dveře. Výsledný efekt bude velmi nadčasový. Vybrané materiály na kuchyňskou linku jsou velmi dobré.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jaký dekor dveří zvolit k plovoucí podlaze v dekoru světlý javor nebo bříza? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. K této podlaze můžete volit velkou škálu dřevin – od dekoru, který už je na podlaze, až po tmavý ořech, wenge, dub. Záleží také na volbě dalšího vybavení místností. Nadčasové budou také bílé dveře či dveře celoskleněné.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych od vás radu ohledně výběru dveří. Na kuchyňskou linku byla použita matná folie - korpus slonová kost a zbytek světlá káva. Podlaha je dřevěná - dub country. Jaká barva dveří by se k tomu nejlépe hodila?
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám jednobarevné dveře i obložky ve smetanové barvě, příp. bílé dveře a světle šedivé obložky. Výsledkem bude velmi elegantní interiér.
Dotaz   Dobrý deň, veľmi pekne Vám ďakujem za radu. Obraciam sa na Vás ešte raz s prosbou ohľadne interierových dverí. Vy ste nám poradili k béžovej keramickej dlažbe dvere šedé. Teraz už máme v spálni a detských izbách plávajúcu laminátovú podlahu v dekore dub nature tarbek svetlý. V predajni sme videli dvere v dekore jaseň a farba aj vzor sa zhoduje s podlahou. Chcela by som poznať váš názor na takúto kombináciu, obávam sa že to bude pôsobiť fádne, nakoľko aj steny sú krémové. Môže sa takýto interier oživiť s tmavším nábytkom ako je napr. orech alebo wenge v kombinácii s bielou? Ďakujem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete použít Vámi zvolený dekor dveří v dubu a k tomu nábytek v ořechu v kombinaci s bílou či cappuccinovou barvou laku.
Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme novostavbu a já bych potřebovala vybrat správné barvy. Jedná se o tento bungalov (viz příloha č. 1). Podlahu máme vybranou - do kuchyně, obývacího pokoje a do chodby bychom volili světle lesklou dlažbu Arkesii (viz příloha č. 2). Kuchyň se již vyrábí v kombinaci ořech (pracovní deska a korpusy) a jasmínová barva dvířek. Nyní zvažujeme dekor dveří, které jsou převážně v části chodby. Je vhodnější držet se jednoho druhu dřeva, který už je v kuchyni - tedy dveře ořech popřípadě nedřevěné bílé či krémové, nebo máme raději dveře sladit s jinou dřevinou? Mockrát děkuji za odpověď, Lenka.
Odpověď   Dobrý den, osobně se přikláním k variantě jednoho dřeva. Čím méně, tím lépe. Kombinace na obrázku se mi velmi líbí.
Dotaz   Přeji hezký den. Prosím o radu, jakou barvu dveří vybrat do domku, kde bude převládat světlý nábytek - kuchyně slonová kost se stříbrnošedou pracovní deskou, v ložnici vestavěné skříně bříza sněžná, nášlapy schodů z jasanu. Okna jsou bílá, na PVC podlaze široká prkna dekor buk. Přemýšlela jsem nad dveřmi z laminátu v dekoru ořech, ale nejsem si jistá svým výběrem. Předem děkuji za odpověď, Němcová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Použila bych dřevinu, která v interiéru už je. Nejspíš jasan nebo čistě bílou.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem barvy dlažby a interiérových dveří v RD. Kuchyň bude propojená s obývacím pokojem, kdy kuchyně bude od firmy Gorenje v provedení lamino, dekor ořech tmavý (korpusy i dvířka) s pracovní deskou barvy bílo-šedé, některé vrchní skříňky mají mléčné sklo ohraničené alu lištami. Jaký odstín dlažby zvolit? Jaký odstín a dekor dveří doporučujete?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlou bílošedou nebo cappuccinovou dlažbu a k tomu kontrastní ořechové dveře (viz kuchyňská linka).
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jakou barvu dveří a nášlapu na schody zvolit do RD v řadové zástavbě. Podlahu bychom chtěli ve světlém dubu. Okna i vchodové dveře jsou bílá. Nábytek bude kombinace wenge nebo ořech a bílá. Sedací souprava šedá nebo tmavě hnědá. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře volte v dubu a také nášlapy schodiště. Pro kontrast ale také můžete volit ořech.
Dotaz   Dobrý den, předěláváme byt a rozhodli jsme se pro kuchyňskou linku Avorno - na dvířkách je sametová hnědošedá textura Marseillského jasanu a korpus je navržen v barvě višně Marbella. Mohli byste nám, prosím, doporučit dekor dveří a podlah? Děkuji, J.
Odpověď   Dobrý den, jednou z možností by mohla být podlaha v běleném dubu a nedřevěné dveře – třeba bílé či světle šedé.
Dotaz   Dobrý den. Jakou mám volit barvu nátěru kovových zárubní? Co se týče barvy dveří – je to dvacet let starý mahagon. Kuchyňská linka je v dekoru skořice/aktázie – dvířka, buk soviňon – korpus. Podlahu máme PVC odstín dub, imitace širších prken. Děkuji, Míla.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych radila obložit kovové zárubně dřevěnými, což dělá firma Sapeli. Také můžete zárubně natřít na čistě bílou barvu nebo technikou fládrování (to je malovaná imitace dřeva) napodobit dekor dveří.
Dotaz   Dobrý den, prosíme o radu, jaký dekor dveří a podlahy zvolit ke kuchyni propojené s obývacím pokojem. Kuchyňská linka má korpus v dekoru calvados červený, dvířka trachea meruňka 1-3, pracovní deska jabloň kern. Podlahu bychom chtěli vinylovou. Děkujeme za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, moc se mi líbí vinylové podlahy od firmy Paradol – speciálně jejich designová řada, která je plná skvělých abstraktních motivů. Dřevený dekor by už asi nepůsobil dobře.
Dotaz   Dobrý den, manželka si vybrala dveře v dekoru Sapeli. Jaká barva podlahy by byla vhodná? Jedná se o podlahu na podlahové topení. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Bohužel jste nenapsal, o jaký dekor dveří firmy Sapeli se jedná, a proto nemohu poradit ve výběru podlahy. Pokud nebudete volit na podlahové topení dlažbu (kterou bych doporučila v neutrální šedé barvě), můžete uplatnit obecné pravidlo a použít na podlahu dekor, který vyberete na dveře.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme nový byt 3+1 a v celém interiéru chceme podlahu Texline Bosco Clair. Nevíme však, jaký dekor dveří zvolit. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, záleží na dalším vybavení interiéru, ale mně by se líbily nedřevené dveře. V bílém nebo velmi světle šedém laku.
Dotaz   Dobrý den, v obývacím pokoji bych chtěla posuvné dveře vedoucí do kuchyně a na chodbu. Jedná se o nosnou zeď, takže nevím, jaké jsou možnosti. Jakou barvu dveří a podlahy zvolit? A jak vyřešit další dveře z obýváků do ložnice? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož jste neuvedla další dekory a barevnost v interiéru, mohu doporučit dveře i podlahu v jednom dekoru – třeba dub nebo ořech. Tyto dřeviny jsou moderní a nadčasové. Nábytek pak můžete volit v kombinaci oné dřeviny s bílým lakem. Stavební pouzdro je možné umístit i do nosné příčky, nad stavebním pouzdrem musí být pevný stavební překlad a vedle stavebního pouzdra přizdíme příčku, tak abychom dosáhli potřebné tloušťky nosné zdi. Přizdívanou příčku musíme pevně spojit s bočnicí stavebního pouzdra. Lze přizdívat z obou stran stavebního pouzdra, tak aby dveře zajížděly přesně doprostřed příčky.
Dotaz   Dobrý den.Jakou barvu dveří zvolit k podlaze Platan světlý?Jde o spíše menší bytové prostory.Nábytek v obýváku je něco mezi mahagonem a švestkou,sedačka krémová.Můžeme zvolit tmavší dveře?A jakého dekoru,aby se s podlahou nebily?Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dekoru nábytku tedy v mahagonu.
Dotaz   Dobrý den, v panelákovém bytě budu předělávat podlahy a dveře ve třech pokojích. Na podlahy jsem zvolila tichý laminát od firmy Meister v barvě dub. Nábytek v obýváku pokoji je tmavě hnědý. Jakou barvu dveří mám zvolit? Budu vybírat z dveří Sapeli - CPL. Díky.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit např. dveře Swing či Nora v dekoru dubu, dubu běleném či ořechu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy dveří do novostavby. Vybrali jsme si podlahu WOOD (RAKO, DAKSU620, hnědá). Jakou barvu dveří zvolit? Dlažba bude v celém přízemí, kde jsou velká francouzská okna, kuchyň bude bílá lesklá. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, mně by se líbily dveře v nedřeveném dekoru - v bílé barvě či slonové kosti, světle šedé apod. Každopádně všechny stejné.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jakou zvolit barvu podlahy do obývacího pokoje s kuchyní o výměře 45m2? Barva dveří je javor - jsou celoprosklené (sklo sapelux), okna bílá, kuchyňská linka barva Magnolie vysoký lesk a deska světlá oliva. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlou podlahu v javoru, aby ladila s dveřmi.
Dotaz   Dobrý den, prosím, poraďte mi, jakou barvu dveří zvolit, když je v celém bytě plovoucí podlaha v barvě buku a v obývacím pokoji bude nábytek šedobílé barvy. Líbil by se mi buk. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, proč ne. Když se dekory buku budou dost podobat, nebude to ničemu vadit.
Dotaz   Dobrý den, prodejce nás zrazuje z kombinace různých barev (dekorů) dveří v jedné místnosti - chodbě. -konkrétně některé dveře bílé a některé v tmavém dřevě - kvůli barevnosti a interiéru jednotl. místností. Jaký je Váš názor ? Díky za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Opravdu bych volila vždy jeden dekor dveří v celém interiéru popř. můžete kombinovat celoskleněné dveře s dřevěným dekorem na obložkách a k tomu v tomtéž dekoru dveře do jiných místností.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jakou barvu dveří Sapeli zvolit k dřevěné podlaze ořech král (3-lamela) od Magnum Parket. Jedná se o 4 plné dveře a dvoje prosklených. Stejná podlaha bude v celém bungalovu 3+kk, místnosti nejsou velké. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit stejný dekor dveří tedy např. Note, Lotos v ořechu nebo kontrastní ve fólii bílé či smetanové.
Dotaz   Dobrý den,jakou barvu dveří a kuchyňské linky zvolit do obýváku částečně spojeného s kuchyní, v obou místnostech bude plov. podlaha quickstep classic dub bílý bělený. orientace místností JZ, obývák 21m2, kuchyň 10.5m. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře můžete volit čistě bílé, šedé nebo v dekoru ořechu americkém.
Dotaz   Dobrý den, ještě bych chtěla poradit jakou mám volit vestastavěnou skříň v chodbě a botník? V chodbě máme také béžov.dl.Defile, obývací pokoj podlaha ořech, posuvne dveře z chodby bělený dub. V jakém provedení by byl nábytek v chodbě vhodný?děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kombinaci ořechu a zrcadlových dveří. Pokud je chodba tmavší pak volte dekor dveří.
Dotaz   Děkuji za opdověď. Ještě bych Vás chtěla porosit o radu jaký mám zvolit dekor dveří?? Psala jsem před chvíli ohl. výmalby. (kuchyně švestka, linka beton, lámaná skála šedá, okna hnědá, podlaha dřevěná dub olejovaná.) Ještě jednou děkuju.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dveře v dubu jako podlaha nebo ve švestce která bude ladit k nábytku popř. čistě hladké šedé dveře. Např. Sapeli Glanz.
Dotaz   Dobrý den.Prosím Vás o radu,jakou barvu dveří vybrat do malé dřevostavby / 68m2/.Kuchyň bude v jedné místnosti s obývacím pokojem v barvě ořech dijon v kombinaci bílý lesk.Nábytek též ve stejném provedení.Podlahu bych volila bělený dub.Dveře bílé?
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře můžetev olit v dekoru pdolahu nebo čistě bílé popř. lesklé bílé např. Sapeli typ dveří GLANZ.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře