Pragointerier

podlaha - jakou barvu podlahy

Dotaz   Dobrý den, jakou barvu podlahy a kuchyňské linky byste prosím doporučila k oknům v barvě mahagon? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Pokud je prostor dostatečně velký můžete volit podlahu mahagon (pozor středně sytý) a kuchyňskou linku uni barvy např. béžová. Další varianta je podlaha olše a kuchyňská linka buk pařený (nevýrazná textura).
Dotaz   Dobry den, potrebujem vybrat interierove dvere a podlahu. Uvazujem nad laminatovymi dverami Hochwald(www.hochwaldtueren.de), dekor orech(vid foto). Aky dekor podlahy sa hodi k tymto dveram? Vyberam z dekorov Kronotex(www.kronotex.de). Jedna sa o 3-izbovy byt(cca 80m2), 5 plnych(izba, spalna, kupelna, WC a spajza) a jedny dvojkridlove presklenne dvere(obyvacka). Za odpoved vopred dakujem.
Odpověď   Dobrý den, k orechovým dverám by som zvolila podlahu v takom istom tóne - interier je potom tmavsí ale dobre sa kombinuje so světlými materiálami v uni odtienoch a sklom. Druhá varianta je svetlá podlaha bieleny dub alebo orech tu sa potom moze na steny použit syté odtrne zemitých fariemb. Velmi záleží na velkosti rieseneho prostoru.
Dotaz   Dobrý den, dovolte, abych Vás touto cestou poprosila o radu. Ve starším bytě jsme renovovali předsíň, ve které se nachází pět dveří. Chceme je ještě vyměnit, jen nevíme jaký odstín. Ponechali jsme kovové zárubně, které jsme natřeli světle béžovým odstínem. Vestavěná skřín je v odstínu světlý dub Ferrara, stěny jsou bílé. Rádi bychom zakoupili dveře Sapeli, odstín dub nebo světlý dub. Jen nevíme, zda druhý jmenovaný odstín nebude příliš světlý. Musí barva podlahy vždy korespondovat s barvou dveří? Přikládám fotografie. Děkuji. S přáním hezkého dne, M.Kulheimová
Odpověď   Dobrý den, odstín podlahy nemusí být vždy stejný jako dveře. V malých prostorech se doporučuje spíše sytější podlaha a světlejší dveře. Při představě 5 ks dveří s výškou cca 2,0 m v předsíni je tato hmota velice výrazná. U vás se k ní váže i hmota skříně. Doporučovala bych výběr dveří s horizontální orientací textury dřeva a jako detail bude zajímavé podbarvit stěnu, na kterou dopadá světlo z prosklených dveří odstínem např. jemně fialovým. Horizontální orientace nám předsíň opticky rozšíří a linky jí dodají jemnou barevnost. Prosklení dveří v celé výšce.

Dotaz   Dobrý den, velice se mi líbí dveře wenge, neporadíte jakou barvu podlahy? Ještě bych prosila, jestli nevíte o někom, kdo dělá za rozumnou cenu vyšší dveře ... manžel má 205 cm :-) díky moc Radka
Odpověď   Dobrý den, velice záleží na velikosti prostoru. Při větším si můžeme dovolit podlahu tmavou např. ořech nebo zmiňované wenge. U menších prostorů k tomuto materiálu ladí dřeviny bělené nebo jejich imitace (výraznější kombinace) nebo keramická dlažba v uni světlých barvách – kouřová, mléčná, jemně béžová. Vyšší dveře dělá firma Sapeli a to 210, 220, 230 cm. Atypické rozměry je schopný udělat truhlář zabývající se i stavebním truhlářstvím.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme přízemí rodinného domu a potřebovala bych poradit s barevným řešením spojeného prostoru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Okna jsou ořechová a kuchyň máme vybranou v dekoru bělený dub. Jakou barvu podlahy, dveří a stěn máme zvolit? Předem děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, ve vašem případě je možné volit podlahu ořech americký - světlejší odstín jako ořechová okna - klasická moderní kombinace, nebo výrazná podlaha např. Black Fraké, a k tomu velice jednoduchý silně funkcionalistický interiér. Dveře v provedení ořech evropský nebo dub bělený podle velikosti prostoru a počtu dveří. Vhodné jsou jednoduché dveře např. Sapeli typ KUK nebo NOTE. Probarvení interiéru u prvního typu podlahy červená jasná, u druhého šedivá více odstínů.

Dotaz   Dobrý den paní architektko. Staví se nám nový byt v Brně a protože nejde o žádný velký developerský projekt, stavitelé jednají se všemi novými majiteli bytů individuálně. A tak nám bylo řečeno, ať si sami vybereme barevný odstín podlahy a vnitřích dvěří atd.. Jediné, co je v domě dáno, je barva oken, kterou nedovedu definovat, připadá mi více do zlatožluta. Chtěla jsem Vás poprosit o radu, jak sladit interiér bytu s těmi okny? Tedy jakou barvu podlahy zvolit, a k tomu potom dveře Sapeli? Podlaha by měla být laminátová Egger (zatím se nám líbí vzor Tis) nebo Tarkett vzor Cognac Maple, ale vůbec nevíme jestli volit tmavší nebo světlejší barvy. Tato podlaha bude jen v obývacím pokoji a kuchyni. Kuchyňská linka potom bílá s pracovní deskou buďto z masivu doladěného opět k podlaze nebo lamino s imitací dřeva. V předsíni potom dlažba. Do zbývajících pokojů bychom preferovali koberec. Přikládám k mému dotazu soubor s obrázky domu, dispozice bytu a hlavně alespoň pro představu také foto oken. Děkuji předem za Vaši brzkou odpověď a pomoc. S pozdravem Magdaléna Ročkárová.
Odpověď   Dobrý den, bohužel nemám k dispozici přílohy, ale pokusím se vám sestavit barevný model. Vycházím aspoň částečně z odstínu oken – měly by se brát v úvahu, i když nemusí přísně odpovídat barevnosti bytu. Zajímavá a nadčasová je použitá dubová podlaha a část nábytku, světle šedivá až antracitová a doplňková výrazná červená – malby zdí odstín režná. Druhá barevnost trendové zemité odstíny - ořech nebo bělený ořech, béžová až smetanová, pro doplňkovou barvu je tady je více možností - olivová zelená, holubí modř, nebo odstíny oranžové až terakota. Zajímavé je použití kotvení nábytku do zdi v jednoduchých liniích. Při výběru možností typů použitých podlah javor - Maple Cognac bych se držela spíše odstínu světlejšího. Dveře můžete použít v provedení javor americký. Tímto celý interiér ladíme do teplých medových odstínů a jarních tónů.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu podlahy zvolit k naší kuchyňské lince. Je nutné ji vyměnit, protože nás sousedi vytopili. Stávající podlaha je plovoucí, zelené barvy, ale tyto odstíny se již nevyrábějí a nedokážeme si představit podlahu tmavou, také proto že zasahuje až do chodby, kde není denní osvětlení. Mnohokrát Vám děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den, interiér kuchyně je poněkud výrazný a použití zelených ploch ho velice člení. V kombinaci s dřevěnými plochami v odstínu ořechu je vhodné použít nevýraznou jednoduchou podlahu v odstínech bílé až slonové kosti. Pro uklidnění prostoru bych nedoporučovala podlahu barevnou a v případě, že by bylo možné zasahovat do stávající sestavy kuchyňských dvířek, bylo by vhodné srovnat zelené plochy například na horních dvířkách a tmavé ořechové plochy na spodních dvířkách. Dát prostoru spíše horizontální – vodorovný charakter.

Dotaz   Dobrý den, do rodinného domu jsem si vybrala dveře Tenga v provedení zebrano. Jaká by byla vhodná barva podlahy? Vybrala jsem si javor /bez kresby/, ale nejsem si jistá, zda není moc světlý. Také obráceně položená otázka, jaké dveře by se hodily k javorové podlaze? Barva dřevených oken bude spíše středně hnědá /až do "oranžova"/. Velice dekuji.
Odpověď  

Dobrý den, v případě javorové podlahy v kombinaci s Zebrano opatrně. Javor časem žloutne a jak píšete, je opravdu hodně světlý. Doporučovala bych dveře Zebrano, podlaha dub nebo ořech (odstíny proužků Zebrana). Obráceně podlaha javor, dveře javor nebo bříza a barevnost a tónování interiéru spíše řešit malbou a zařízením.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu dveří zvolit k laminátové dubové podlaze. Jaká barva podlahy by se hodila k olšovým dveřím? Jedná se o rekonstrukci bytu. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, jestliže potřebujete sladit dveře a podlahu v jednom bytě – prostoru a máte v části olšové dveře a v části dubovou podlahu, je zajímavým řešením použití olšových dveří k dubové podlaze a k dubovým dveřím olšovou podlahu. Při vytvoření tohoto reverzního efektu je možné použít tyto dva výrazné materiály k sobě. V případě, že je možné dveře nebo podlahu vyměnit, je vhodnější použít dubovou podlahu a k ní dveře buď dubové, nebo světlejší, např. jasanové. K olšovým dveřím podlaha třešeň (sytější varianta) nebo buk (světlejší varianta).

Dotaz   Dobrý den, prosím vás o radu ohledně barvy podlahy, typu a barvy interiérových dveří a kuchyňské linky do RD. Máme již usazená okna barvy německé, značka IMPRALAN. Základ - lískový ořech, vrchní lazura - kaštan. Vše by se mi líbilo v kombinaci buk, třešeň, smetanová či cappucino, kuchyň v barvách Hanák - Progres, Cappucino - Cherry. Otázka: nevím, zda můžu ladit tyto barvy k barvě oken? Jakou barvu podlahy a schodů? Buk a k tomu dveře třešeň? Moc vás prosím o radu ohledně barev dveří (+ typ od Sapeli), podlahy a linky vzhledem k dané barvě oken. Děkuji mnohokrát, Marcela Linková.
Odpověď  

Dobrý den, podlaha např. HETH, typ prkna TŘEŠEŇ KENTUCKY, dveře SAPELI, typ NOTE v provedení americká třešeň, kuchyň Hanák. Schodiště je možné v případě monolitického typu obložit stejným materiálem jako podlaha. Malby odstín světlá béžová, sezení sytá vínová, nábytek kaštan sytý - TV sestava, nízké skříňky.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jakou zvolit barvu do obývací části novostavby. Obývák je propojený s kuchyní, i když oddělení barem v barvě kuchyně, což je calvados. Na tento bar bude přisunutý jídelní stůl (chrom, sklo?), který bude zasahovat již do obývacího pokoje. Tam bude nábytek barvy wenge. Jakou barvu podlahy a dveří máme zvolit? A ještě bych potřebovala poradit barvu sedací soupravy. Hodila by se krémová? Když ano, jakou pak zvolit výmalbu? Děkuji za odpověď. Renata
Odpověď  

Dobrý den, barevnost interiéru řešíte obráceně. Nábytek Calvados v kombinaci s Wenge je velice výrazný, a proto je vhodné použít podlahu jemnější. Doporučuji odstíny vycházející z Calvados, např. olše nebo pařený buk. V tomto provedení i dveře. Jako doplňkovou barvu je potom možné volit hnědokrémovou sytější na sezení a jemnější na sedačce. Podle dispozice a velikosti místnosti je možné volit jednu ze stěn (nejlépe za TV sestavou) sytější v odstínech hnědé. Tím nám poněkud ustoupí hmota nábytku Wenge do pozadí.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak zkombinovat barvy v malé panelákové kuchyni (10m2), kterou se chystáme rekonstruovat... Dvířka linky budou v barvě vanilka a pracovní deska se mi líbí v barvě Valentino šedé. Korpusy linky bych ráda měla v dekoru dřeva... myslíte, že je vhodná olše? A potom - jakou barvu volit obkladů, výmalby a jakou barvu podlahy? (Pravděpodobně zvolíme linoleum - nevím, zda v dezénu dřeva nebo dlažby.) Stejnou podlahu, jakou dáme do kuchyně, později dáme i do chodby (tam jsme na vestavné skříně už použili lamino hruška). Moc děkuji za rady!
Odpověď  

Dobrý den, doporučovala bych u této malé kuchyně světlé odstíny korpusů např. Coco bolo od Kronospan. Obklad výraznější v odstínu jemně oranžová (bude spolupůsobit s hruškou). Podlaha v dekoru dřeva, např. jasan, malby v teplých odstínech oranžová, žlutá, starorůžová.

Dotaz   Dobrá den, chtěla bych Vás poprosit o radu před tím, než udělám chybu. Rekonstruujeme si byt, kde je obývací pokoj spojen s kuchyní. Okna jsou bílá plastová, podlaha laminát PARADOR -dekor ořech- přírodní parketový vzor. Kuchyňskou linku si představuji takto: bílý lesklý lak, korpus ořech, obývací nábytek v podobné barevné kombinaci jako kuchyň. Největší problém pro nás je barva dveří. Uvažujeme o dveřích SAPELI. Dveře Sapeli dělají pouze v barvě ořechu amerického a ten je o dost tmavší, než je barva podlahy.V ořechu evropském, který je světlejší dělají pouze dveře Damier, které nemají dostatečné prosklení. Nevíme, jestli by nebylo lepší zvolit dveře v barvě bílé. Můžete nám prosím poradit, jaké dveře by se k našemu interiéru hodily? Ořech americký, bílé nebo jiné? Děkuji, Barošová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře Sapeli jsou jistě dobrá volba. Pokud zvolíte dveře hodně prosklené např. NOTE nebo TARUGO, tak volba ořechu amerického jistě nebude vadit. U dýhy je vždy těžké dopředu určit, jak dveře budou vypadat. Dýha dřevin amerických má především výraznější kresbu, a tím je trochu odstínově tmavší, velké prosklení je ale pak dominantnější. Jistě ji můžete použít. Dveře tmavé můžete použít především ve velkých, prosvětlených prostorech. Pokud jsou prostory menší a temnější, můžete uvažovat o volbě dveří bílých.

Dotaz   Dobrý den, paní architektko. Prosím Vás o radu, jaké barvy byste použila k naší kuchyňské lince (viz. obrázek). Linka je zhotovena z folie, barva je ve skutečnosti světlounce zelenkavá (na obrázku je tmavší), kuchyně Sykora-mintgreen, pracovní deska lamino-dubový špalíček, korpus javor, barva okna teak-mahagon. Nevíme si rady, jakou volit barvu podlahy. Chceme použít dlažbu, určitě ne tmavou. Kuchyň je propojena s obývacím pokojem. Myslíte, že by byla vhodná i lesklá dlažba? Děkuji za Váš nápad. Hezký víkend.
Odpověď  

(Foto není nepřiloženo.) Lesk na dlažbě působí vždy velmi efektně. Barva podlahy by měla korespondovat s barvou na interiérových dveřích nebo být zcela opačná (kontrastní). Jistě by se dal na podlahu i na dveře použít opět javor. Dlažba by naopak neměla být kontrastní k podlaze. Použijte podobnou, to znamená k javoru volte pískovou barvu.

Dotaz   Dobrý den! Prosím, poraďte mi, jakou barvu podlahy (pravděpodobně PVC napodobenina plovoucí podlahy) a stěn (nerada bych bílou) zvolit k obývací stěně. Tu jsme zadali firmě Hanák v provedení lamino + folie. Zatím se nemohu rozhodnout - buď wenge + smetana, nebo cherry + smetana. Sedací soupravu zatím také nemám vybranou. Chci, aby byla rohová a ne ve světlé barvě. Co byste mi poradili? Předem moc děkuji za radu.
Odpověď  

Na podlahu můžete volit různé světlé dekory dřeva, například nějaký jemnější jako břízu, javor, dub či cocobolo světlé. To by Vám hezky ladilo s tmavým dřevem na nábytku. Stěny udělejte bílé a až v bytě budete nějaký čas bydlet, teprve rozhodněte, zda nějakou barvu vůbec potřebujete.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat… Mám podlouhlou ložnici 3,20 x 5,5 m, nábytek budu mít v dekoru jabloně. Jaký mám zvolit dekor podlahy a jaké vymalování, aby se pokoj ještě víc opticky neprodloužil? Předem děkuji za odpověď, J.
Odpověď  

Dobrý den, při použití podlahy v dekoru dřeva rozhodně položte podlahu kresbou letokruhu napříč místností. Co se týče maleb - je to čistě na vás, jaký odstín vám bude příjemný, každopádně ne tmavé, syté barvy. Důležitá je intenzita přírodního osvětlení. Zamezení prodloužení místnosti bude dáno položením lamel podlahy napříč.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych využila vašeho poradenství. Právě jsem zakoupila nový byt a plánuji rozsáhlou rekonstrukci. Velmi se mi líbí dveře Sapeli, ale potřebovala bych poradit s barevným laděním interiéru. Ráda bych zvolila dveře v dekoru evropského javoru, ale nevím, jak vkusně vybrat dekor podlahy. Celý prostor bytu bych potřebovala opticky zvětšit, takže bych volila světlejší barvy. Je v tomto případě lepší použít světlejší plovoucí podlahu a kontrastní dveře v tmavším odstínu? S jakou povrchovou úpravou dveří bude nejlépe barevně ladit kuchyňskou linkou v provedení mořené dubové dýhy? Děkuji Vám za odborné posouzení.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba světlého javoru a kuchyňské linky v dubu je jistě dobrá. Proto bych také podlahu volila spíše v odstínu světlého javoru či běleného dubu. Prostor tak zůstane sjednocený a prosvětlený. Popř. můžete volit dveře s prosklením, čímž se prostor oživí a dveře odlehčí např. (NOTE, TENGA či elegantní novinka LOTOS).

Dotaz   Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou o radu při volbě lamino plovoucí podlahy do novostavby a k tomu příslušného typu dveří. Měli jsme vybraný 3 pásy-parkety kaštan a k tomu foliované dveře dub přírodní. Nakonec jsme od kaštanu ustoupili, protože se nám zdál příliš nesourodý. To jsme však usoudili pouze z internetu, ve skutečnosti jsme ho neviděli. Zvolili jsme 2 pásy - parkety akát queensland (Egger). Co si o obou dekorech myslíte vy a jaký typ dveří byste k nim zvolila? Dané lamino (jeden druh) bude jak v pokojích orientovaných na S, tak na J. Pokud Vás napadne ještě jiný (středně tmavý, 2-3 pásy parketa,výraznější kresba) dekor podlahy, rádi si necháme poradit. Předem velmi děkuji, s pozdravem Koukalová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Při výběru podlahy ke zvoleným dveřím v dekoru dubu máte několik možností. Vámi zvolený kaštan má krásnou výraznou kresbu a bude tak dominantnější vůči dveřím. Zatímco podlaha v dekoru akát se více přiblíží kresbou dveřím. Uvažovala bych ještě o možnosti volit stejný dekor podlahy jako dveří (v dubu), čímž se prostor více sjednotí. Každý odstín zvolené podlahy může ve výsledku vypadat jinak než na obrázku. Rozhodně je dobré si podlahu vybrat podle skutečnosti a kombinovat podle fólie na dveřích. Nebránila bych se ani jednomu dekoru.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit s barvou podlahy při rekonstrukci bytu. Kuchyni chci v kombinaci vínové a černé nebo šedé. Dveře a obložky mám v barvě třešně. Jakou barvu podlahy a nábytku si mám pořídit do obýváku? Popřípadě – jakou barvu obkladů použít do koupelny? Děkuji, Ivana.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v barvě dveří - tedy v třešni, či ve světlejším buku. Nábytek můžete volit v korpusu třešeň se světlými dvířky, ta mohou být i prosklená.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jakou barvu podlahy pořídit ke schodišti z přírodního – světlého jasanu? Schodiště se nachází na chodbě RD. Jaké vybrat pokojové dveře? Světlé, aby ladily se schodištěm? Na podlahu do chodby jsme měli nejdříve vybranou dlažbu Zebrano tmavé, ale nejsem si tím jistá. Bojím se velkého kontrastu. Děkuju za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K jasanu se jistě hodí kontrastnější odstín podlahy, třeba wenge. Ta se hodí spíš do prosvětlenějších a větších místností. Podlahu také můžete vybrat ve stejném odstínu, jako máte schodiště. Dveře bych pak ladila ve stejném dekoru jako podlahu, tedy pokud bude laminátová či dřevěná.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Budeme zařizovat obývací místnost spojenou s kuchyňským koutem. Ráda bych sladila barvu kuchyňské linky i nábytku v obývací části. Líbí se mi kombinace světlých dvířek (vanilka, krémová) a tmavého korpusu. Sedačku bych chtěla také spíše světlou. Jen nevím, jakou barvu podlahy mám zvolit. Předem děkuji moc za odpověď, Lenka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Béžová dvířka s tmavým korpusem budou jistě jako celek kuchyně působit příjemně. Teď záleží na tom, jakou kombinaci myslíte - zda kombinace korpus v dezénu dřeva, či jednoduchý, jednobarevný design. Např. korpus - tmavý, ořech, dub, wenge s béžovými dvířky (cappuccino) či korpus v jednotné např. antracitové barvě. Pokud budete volit korpus v dezénu dřevěném, je dobré volit také podlahu v tomto dezénu, či trochu světlejším. Např. kombinace ořech, dub.

Dotaz   Dobrý den, chceme si zařídit ložnici v podkrovní části domu, kde je poměrně málo prostoru. Jedna zeď je obklopena bílým nábytkem. Chtěli bychom plovoucí podlahu a doplňky s tématikou moře. Můj dotaz zní: jakou barvu podlahy máme zvolit, aby se hodila k nábytku a stěnám a jakými barvami opticky zvětšit tuto místnost? Bojím se modré, aby nepůsobila studeně. Vím, že jsem velmi náročná, ale doufám,že si s mým dotazem poradíte. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volte světlé odstíny nábytku - javor či čistě bílou. Doplňky mohou být v tyrkysové, která není tak studená jako čistě modrý odstín. Podlahu můžete vybrat javor či mořská tráva. Výmalbu pak v jemných odstínech smetanové, jedna stěna může být dominantní tyrkysová, či jen v jejím jemném nádechu.

Dotaz   Dobrý den ráda bych se zeptala, jaká barva podlahy by byla vhodná k nábytku v pracovně z antické sosny? A jak je možné následně vymalovat stěny? Děkuji, Zdeňka M.
Odpověď  

Dobrý den, velice obecná otázka – nevím, v jakém stylu je nábytek laděn. Ale rozhodně nic nezkazíte přírodním dubem v nerustikálním dekoru. Malby decentní, uklidňující - béžová, světle okrová apod.

Dotaz   Dobrý den,v dětském pokoji máme nábytek barvy javoru, stěny jsou žluté a jedna zelená. Jakou barvu podlahy zvolit? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych opět světlý odstín podlahy – třeba javor, popř. zelený koberec.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Zařizujeme svůj první byt a nevíme si rady s kuchyňskou deskou. Barva podlahy je ve stylu plovoucí- tmavší hnědá s černými(hodně tmavě hnědými) léty. Obklady máme v odstínu cihlová/červená - matné cik cak, kuchyň máme vyhlédnutou tmavě hnědou až černou (ve dřevě), barva podobná, jako léta na podlaze. Nemůžeme se rozhodnout, jaká by k tomu šla pracovní deska (laminátová). Myslím, že styl žula je už moc strakatý k těm obkladům. Napadla nás bílá, ale bojím se, aby to nebylo moc drastické. Proto bych chtěla znát Váš názor, za který předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pracovní desku k tmavé kuchyňské lince a barevnému obkladu bych volila v barvě šedobílé, šedé, popř. jemné béžové.

Dotaz   Dobry večer, chtěla bych se s vámi poradit. Nemůžeme se rozhodnout, jak si vymalovat obývací pokoj. Líbí se mi tmavě červená nebo zelená sedačka, ale vůbec nevím, jak k tomu vymalovat a jakou barvou sladit nábytek. Barva podlahy je třešeň - ani nevím, jestli by se to k sobě hodilo. Mohla byste mi, prosím, poradit? Děkuji vám moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Tmavě červená spíše až bordó sedací souprava je možná, leč k výraznému odstínu podlahy by se hodila také světlá sedačka v odstínech béžových a šedobéžových. Výmalbu můžete volit v šedobéžové, cappuccino a smetanové barvě. Doplňky poté opět pořiďte v těchto odstínech.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou barvu podlahy volit do přízemí. Tam je obývák spojený s kuchyní a jídelním koutem. Tvar celé plochy je do "L", kuchyně bude do tvaru "U" v barvě ořech Milano (viz příloha). Obývací stěnu plánujeme buď v barvě wenge nebo v nějakém žíhaném dřevě, viz příloha. Nevím, zda volit podlahu světlou se suky, nebo tmavou. Pohovky budou bílé nebo béžové. Děkuji a prosím o rychlou odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych podlahu v celém prostoru stejnou, vždyť je to jedna místnost. Mělo by to být dřevo. Nějaké světlejší by vzhledem k tmavšímu nábytku bylo nejlepší. Volil bych přírodní dub.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Přízemí máme do tvaru "L", po vstupu z předsíně jsou hned na levé straně schody z borovice. Šly by namořit, ale myslím, že by bylo lepší nechat jejich přírodní barvu a jen je přelakovat bezbarvým lakem. Po pravé straně za rohem bude kuchyň do tvaru "U" s barovým pultem. Vybrala jsem si fólii švestku, je tmavší s léty a menšími suky. Chtěla bych ji odlehčit mléčnými skly v horních skříňkách a oživit doplňky v hráškově zelené barvě. Jde mi o to, jakou barvu podlahy zvolit. Nechci ji moc světlou, např. světlý dub. Mohla by být třeba kanadská borovice se suky nebo dub sukatý? S tím, že nábytek v obýváku by byl také laděn spíše do tmavších či žíhaných odstínů dřeva. Sedačky máme světlé. Pak by mne ještě zajímala barva zdí. Zda udělat v obýváku jednu stěnu tmavě vínovou, nebo raději volit vanilku, cappucino? Děkuji předem za rychlou odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v barvě dubu či smrku. Výmalbu poté zkuste v odstínu bordó se smetanovou.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si kompletně nový byt v panelákovém domě o rozloze 75m čtverečních. Nevíme, jakou barvu podlahy (lina) zvolit pro prostory předsíně a kuchyně. Tyto dvě místnosti budou propojené chodbičkou (bez dveří), a proto si myslíme si, že lino by v nich mělo být stejné. Stěny budou bílé, kuchyňská linka v barvě olše s pracovní deskou černočervený mramor. Opticky bychom chtěli kuchyň zvětšit (má cca 8 m čtverečních). Líbí se nám spíše tmavší lino do barvy třešně, ale bojíme se, abychom prostor ještě opticky nezmenšili. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jestliže volíte tmavý odstín kuchyňské linky, doporučila bych světlý odstín podlahy – buk či světlý buk. Prostor se tolik nezmenší a v chodbách, které bývají tmavé, bude buk také působit lehčím dojmem.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, jaká barva podlahy a dveří by se hodila k bílé lesklé kuchyňské lince se šedou deskou. Podlahy bych chtěla mít v celém bytě sjednocené. Líbí se mi spíše světlejší odstíny (např. javor), ale nevím, zda by celý prostor nebyl moc světlý a nevýrazný. Také mě k tomuto odstínu podlahy nenapadá žádný vhodný odstín dveří. Výmalbu kuchyně plánujeme bordó v kombinaci se žlutou. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v odstínu javoru a dveře taktéž. Je zde i možnost položit v kuchyňském koutu šedou dlažbu. Co se týká výmalby, volila bych odstín červený v kombinaci s jemným cappuccinem či slonovou kostí.

Dotaz   Do celého domu bych chtěla dát jednotnou podlahu v dekoru dub. K oknům bude ladit a k nábytku taky. Narazila jsem však na problém. Z bytu si do domu stěhujeme celou ložnici a ta je v dekoru olše, která se podle Vás k dubu nehodí. Mám tedy raději zvolit jiný dekor podlahy do ložnice (je v patře)? Děkuji za vyjádření.
Odpověď  

Dobrý den. Nevím, v jakém kontextu byla zmínka o nevhodnosti olše k dubu. Obecně to určitě neplatí. Osobně preferuji stejnou podlahu v celém domě.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o barevné sladění kuchyňské linky. Bude rovná, délka zhruba 220 cm, spotřebiče budou bílé a linka dřevěná (v barvě olše). Chtěla bych světle modré dlaždice (v barvě obkladu za kuchyňskou linku). Mám totiž pravý servis "cibulák" a ráda bych je umístila na viditelné místo do kuchyňské linky. Jaká by byla vhodná barva podlahy? Představovala jsem si lino. Jak zvolit barvu stěn? Kuchyň je malá, paneláková s malým jídelním koutem.
Odpověď  

Dobrý den. Preferuji přírodní materiály a PVC bych do interiéru nedával. Proto na Váš dotaz bohužel neumím odpovědět.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s barevným sladěním v obývacím pokoji a jídelně. Barva podlahy je světle šedá (dlažba - imitace dřeva), okna dřevěná (mahagon), místnost je oddělená od kuchyně barovým pultem ze starých cihel. Stěna za krbovými kamny je obložena kameny, strop je vyvýšený. Máme tmavší hnědou koženou sedačku. Potřebuji poradit, jakou barvou vymalovat obývací pokoj a jaká by měla být barva konferenčního stolku a jídelního stolu. V jakých barvách ladit doplňky (závěsy a polštáře)? Upřednostňujeme venkovský styl. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Váš dotaz je složitější. Použil bych výmalbu v odstínech cihlové. S doplňky Vám takto nemohu poradit, je k tomu třeba více informací.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz. V novostavbě máme plastová okna v barvě antracit (takže jsou poměrně tmavá). Jakou barvu podlahy byste mi doporučili? Je zde podlahové vytápění, takže je možné zvolit dlažbu. Jaká barva zárubní a dveří by byla nejlepší? Preferujeme spíše moderní a jednoduchý interiér. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit velkoformátovou dlažbu v odstínu jemného cappuccina či světle šedé. Dveře a zárubně mohou být v dekoru stříbrného dubu či wenge. Podívejte se na modely dveří SAPELI – doporučuji Vám modely LOTOS, NOTE a TENGA.

Dotaz   Dobrý den, přemýšlíme o podlaze do novostavby, kde jsou kuchyň, jídelna i obývák v jedné místnosti. Dveře a kuchyň bude v odstínu olše. Podlahu bych chtěla jednotnou v celém prostoru. Jelikož dveře z obýváku vedou rovnou do zahrady na terasu, přemýšlím, který materiál je nejodolnější proti mechanickému poškození. U známých jsem viděla kvalitní linoleum v imitaci dřeva. Jaká by byla nejvhodnější barva podlahy, jaký byste vy volila materiál?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vinylová, PVC podlaha je dostatečně odolná, ale můžete také volit dlažbu, která toho vydrží ještě více. Jestliže se rozhodnete pro PVC podlahu, doporučuji dekor buku či světlého javoru. Dlažbu bych volila ve světlém, smetanovém až béžovém odstínu.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme starou kuchyni a chtěli bychom si pořídit novou linku. Místnost je veliká asi 2,7 x 6 m. Používáme ji také jako obývák - máme tam gauč s televizí. V místnosti je pouze jedno okno (na západ) v užší části, u něj je stůl a židle v barvě buku a obklad ze smrkových palubek. Kuchyňská linka ve tvaru U byla umístěna proti oknu (ale vzdálenost je 6m). Prosila bych o radu - jakou vybrat barvu linky (také zda lamino nebo MDF folie) a jakou barvu podlahy. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlou kuchyňskou linku (čistě bílou v laku, případně smetanovou či vanilkovou). Tím prostor prosvětlí, lak bude místnost také opticky zvětšovat. Podlahu vyberte stejnou pro celý prostor - laminátovou v dekoru světlého buku či javoru.

Dotaz   Dobrý den, budeme propojovat kuchyň s obývacím pokojem (v příloze je nákres). Velmi ráda bych Vás poprosila o radu ohledně barevnosti kuchyňské linky a pracovní desky. Nevíme ani, jakou barvu podlahy použít. Uvažujeme o dlažbě. Máme v kuchyni použít mozaiku (jak barevnou?), nebo sklo? Také bych Vás chtěla poprosit pomoc s výběrem barevnosti stěn. Která by měla být ústřední? Líbí se mi minimalistický moderní styl. Kam máme umístit jídelní stůl a světla? Máme použít uprostřed místnosti „jakoby sloup“ z itongu, nebo kousek obložit kamenem? Chci, aby vše dohromady ladilo a bylo to moderní. Dveře máme v odstínu javor. Děkuji moc za ochotu a radu.
Odpověď  

Dobrý den, prostor je velký, proto bych se nebál experimentovat s rozmístěním. Jídelní stůl zcela jistě dejte více k oknu, přikláněl bych se k nějakému kulatému s větším průměrem. Naproti kuchyňské lince může být ostrůvek s další pracovní plochou. Dnes se vyrábí i posuvné, se kterým lze libovolně manipulovat. Co se týče barev, k javorovým dveřím je třeba dodat kontrast. Korpusy kuchyňské linky bych doporučil tmavé (např. zebrano), skřínky volte z lamina a doplňte lacobelem ve světlých tónech modré nebo zelené. V obývací části můžete umístit pohovku do prostoru tak, aby byly zachovány komunikační zóny, ale zároveň s ní můžete místnost velmi pěkně oddělit od kuchyně. Na stěnu, kde nebude televize, zkuste designovou tapetu. Více na www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, stavíme si dům a už máme hotové omítky. Já teď řeším barvu dveří a podlahy, a proto mám dotaz. Jaká podlaha se bude hodit, pokud zvolím javorové dveře (lamino)? Chtěla bych asi Novilon (nebo něco podobného) v celém spodním patře. Kuchyň plánuji v kombinaci bílá káva/čokoládově hnědá. Zdá se mi, že k javoru se hodí teplé i studené barvy, je to tak? Spodní patro plánuji v různých odstínech béžové až hnědé barvy. Děkuji za odpověď, M. Petrová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jistě, k javoru je možné volit jakýkoli odstín. Podlahu doporučuji v dekoru javoru, k tomu tmavý nábytek v ořechu či wenge a taktéž kuchyň. Případně můžete volit tmavší dekor podlahy (dub, tmavší ořech) a světlý javorový nábytek.

Dotaz   Dobrý den. Chci se zeptat, zda je běžné, aby byla jiná barva podlahy v obývacím pokoji a jiná třeba v ložnici, pokud místnosti spolu sousedí. Budeme se stěhovat, nábytek si ponecháme a připadá mi, že nevymyslím dekor, který by se hodil všude. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jestliže jsou místnosti odděleny prahem, je to jistě možné, ale přesto vždy preferuji jednotnou podlahovou krytinu v jednotném dekoru.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych Vás požádala o radu týkající se vymalování obývacího pokoje. V pokoji je žlutá sedací souprava, odstín žluté je sice teplý, ale celkově působí nevýrazně. Ostatní nábytek má barvu buku a na podlaze je tmavě modrý koberec. Pokoj je orientován na jih a má cca 14m2. Prosím Vás proto o radu, jaká barva, příp. barvy by pokoj zútulnily a oživily. Současně bych se ještě chtěla zeptat, jaká barva podlahy by byla vzhledem k sedačce a nábytku vhodná. Do budoucna totiž uvažuji o výměně koberce pravděpodobně za plovoucí podlahu či lino. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, žlutá sedací souprava je velmi příjemná volba, oživil bych ji světle zelenou jemnou barvou ve formě výmalby či tapety na jedné dominantní stěně např. proti oknu apod. Další barvy mohou sloužit jako doplněk k této kombinaci, vybírat můžete z těchto odstínů: krémová, čistě bílá, středně hnědá, ale i černá. Podlaha tedy nemusí být nutně shodná s barvou nábytku, vzhledem k zútulnění prostoru bych volil třeba ořech.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit podlahy a vnitřní dveře se schody a okny. Jedná se o obývací pokoj 7x4,5 m orientovaný delší stranou na jih (okno + francouzské okno). Okna jsou dřevěná v odstínu ořech, schody do patra plánujeme v materiálu hevea lakovaná (odstín velmi podobný jasanu). Jaký dekor podlahy a interiérových dveří zvolit? Měly by schody být shodné s dveřmi? Je lepší se držet už použitých odstínů (tzn. ořech a jasan/hevea), nebo je možné přidat i jiné (např. na podlahu dekor dub)? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, vhodné je sladit barevné tóny, které jsou ve dřevě obsažené. Přesto není podmínkou mít stejnou dřevinu v celém interiéru, může jich být několik. Zatímco ořech se hodí spíše ke studeným odstínům, jasan patří spíše mezi teplé dřevo. K ořechu je tedy vhodnější dub.

Dotaz   Dobry den, chtěl bych požádat o radu s dveřmi, vedoucími ze schodiště do bytu. Zatím máme nevhodné lítačky, které chceme vyměnit. Nejenom kvůli jejich stáří, ale i proto, že jimi tzv. táhne (viz foto). Rozměr celého vstupního otvoru je 265 x 143,5 cm, proto budou vedle dveři potřeba zřejmě i nějaké prosklenné světlíky (případně jeden s výplní a druhý prosklený). Přemýšlíme o nejlepší variantě materiálu a uspořádání dveří a světlíku. Také přemýšlíme o optimálním rozměru dveři, jestli raději jednokřídlé 80 nebo 90, nebo dvoukřídlé (třeba 140)? Za doporučení nejvhodnějších dveří a jejich odstínu předem děkujeme. Na podlahu již máme vybranou plovoucí podlahu Witex Marena (taková medová barva dřeva). Stejná barva podlahy je už ve vedlejší ložnici. V jakem odstínu byste vedle vstupních dveří ješte potom doporučili výmalby sten a vestavěné šatní skříně? Doporučila byste třeba prosklenné vestavěné skříně? Chodba má rozměry 360 x 200 cm a jsou v ní na jedné straně dveře do pokojíku, na druhé straně dveře do kuchyně a naproti vstupním dveřím jakoby tedy v "čele" dvere do loznice (viz dalsi foto).
Odpověď   Odpovědi se ujal Ing. Aleš Ullmann, manager technického rozvoje SAPELI, a.s. - osobně doporučuji jednokřídlové dveře (90 cm průchod) s bočním světlíkem a nadsvětlíkem. Druhá varianta mohou být dvoukřídlové dveře s nadsvětlíkem (80 + zbytek). Co se týká dřevin doporučil bych buk, olši, třešeň, bubinga. Barvu stěn bych ladil do žlutých odstínů. U vestavěných skříní bych doporučil použít na dveře zrcadlo, prostor bude působit volněji.
Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat byt 2+1 v panelovém domě. Máme vybranou podlahu Cocobolo světlou. Chtěla bych poradit s barvou kuchyňské linky a nábytku v obývacím pokoji. Líbí se nám kombinace bílý lesk a wenge, ale nevím, zda wenge není moc tmavé. Dveře jsme vybrali také wenge. Ještě bych chtěla poradit s výmalbou kuchyně a obývacího pokoje. Jaké barvy by se k této kombinaci hodily? Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vámi vybraný dekor podlahy je velmi moderní a ke dveřím wenge se bude skvěle hodit. Nábytek v obývacím pokoji opravdu volte ve vysokém lesku bílé, černé, nebo jiné neutrální barvy. Zkuste doplňky z čirého skla, např. konferenční stolek. Do kuchyně bych volil zebrano s kombinací barevného lamina - velmi hezké budou např. světlé tóny zelené. Výmalbu doporučuji ve světlých odstínech žluté či zelenkavé barvy.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Mám navrženou novou kuchyňskou linku – moderní, v laku, bílá barva ve vysokém lesku, nerez rámečky. Barový pult bude z ořechu. Ve stejném duchu je navržen i obývák (vše od Nábytek Hanák), okna jsou zevnitř bílá. Podlaha se mi líbí tmavá, žíhaná jako průmyslová mozaika. Velikost obýváku je 35 m2, kuchyně asi 8 m2. Jakou volit podlahu a jaké dveře? Oba dětské pokojíčky mají 25 m2 a budou zařízeny smrkovým nábytkem z masivu. Opět nevím, jakou barvu podlahy a dveří mám vybrat. Ráda bych měla v celém domě dveře stejné barvy a typu. I když se to dnes moc nevidí, dovedu si představit i dveře bílé, třeba Swing, aby se netlouklo příliš dekorů dřeva. Ale co pak se zárubněmi? Taky bílé? Děkuji moc za radu, Naďa.
Odpověď  

Dobrý den, podlahu průmyslovou mozaiku (kantovku) bych Vám určitě doporučil. Je nenáchylná, dobře se udržuje a není cenově náročná. Jejího žíhaného vzorku se neobávejte, dnes se vyrábí ve velkém množství dekorů, který se vám podaří zcela jistě sladit jak s kuchyní, tak s dětským pokojem. K popsaným dřevinám by se hodil teak. Držte se pravidla, že barvy ve dřevě by spolu měly korespondovat. Nápad s bílým dekorem na dveřích je velmi pěkný, doporučoval bych k nim středně šedivé zárubně.

Dotaz   Dobrý den, jsme ve fázi přípravy stavby a rádi bychom se s vámi poradili ohledně barevného ladění. Do všech obytných místností chceme podlahu z exotického dřeva Doussie masiv. Nevíme však, jestli je lepší lakovaný povrch, nebo olej. Potřebujeme doladit barvu (dřevo) kuchyňské linky, vnitřních dveří, rámů oken, vnějších dveří a podhledů střechy (palubek). Garážová vrata budou zlatý dub, nesousedí s žádným oknem. V příloze posíláme návrh kuchyně - barvy jsou však pouze informativní, mezi kuchyní a obývacím pokojem bude ještě průhledový krb. Děkujeme za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den. Zvolili jste velmi dominantní dekor podlahy v syté oranžovohnědé barvě. Další dřevěné dezény volte tedy tak, aby spolu barvy korespondovaly. Javor nebo olše na dveře či okna by měla být správná volba. Kuchyňskou linku volte ze zcela jiného dekoru, pouze se držte zásady o sladění barev. Skřínky mohou být z barevného (třeba zeleného) lamina, korpusy zebrano.

Dotaz   Dobrý den, vybrali jsme kuchyňskou linku s korpusem olše a dvířky bříza. Na podlaze budeme mít Thermofix (imitace dřeva). Prosím o radu, jakou zvolit výmalbu do kuchyně a jakou barvu podlahy. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud je sokl v olši, volila bych podlahu v dekoru břízy. Naproti kuchyňské lince bych vymalovala v odstínu bordó (popř. cihlová), na ostatní stěny doporučuji jemnou slonovou kost.

Dotaz   Dobrý den. Velice Vás prosím o radu. Nejsem si totiž zcela jistá, jak správně sladit interiér kuchyně a obýváku. Jedná se o novostavbu. Kuchyňská dvířka budou v barvě slonové kosti, deska bude ořech-špalíčky a korpus ořech. Dlažba v kuchyni je světlá, má přírodní odstíny. Za linkou je mozaika - smetanová s béžovou. Okna máme bílá. Obývák bude do budoucna oddělen posuvnými dveřmi. V něm bych ráda použila skříňku pod televizi a komodu (buk-masiv), kterou nemáme příliš dlouho. Nevím, jakou barvu podlahy v obýváku použít. Stejně tak si nevím rady s barvou dveří. Ráda bych také věděla, jak v těchto místnostech vymalovat. Moc vám děkuji za odpověď, Marta.
Odpověď  

Dobrý den. Na podlahu bych použil dekor dřeva, který obsahuje barvy již použitých materiálů v interiéru. Ořech je velmi elegantní dekor, který v sobě má neutrální až studené odstíny barev. Využijte průmyslovou mozaiku (např. dekor hevea, javor či teak) a uvidíte, jak hezky prostor sladíte . Pro výmalbu bych zvolil třeba světle žlutou či zelenou barvu.

Dotaz   Dobrý den, stavíme RD a nedaří se nám sladit barvu dveří, podlah a kuchyně. Do obývacího pokoje a kuchyně chceme tmavou podlahu od společnosti Balterio Grandeur Viktorian Oak 595. Líbí se nám dveře od Sapeli – model Damier v odstínu třešeň evropská, ale nevíme, jestli to je vhodná kombinace. Korpusy v kuchyni jsou v dekoru třešeň a dvířka jednoduchá ve světlém odstínu. Jaká má být pracovní deska? Do chodby plánujeme kvůli její nedostatečné velikosti světlou dlažbu. Nebude ale vadit velký barevný rozdíl (obývací pokoj x chodba)? Děkuji za odpovědi.
Odpověď  

Dobrý den, Váš interiér bude vzájemně dobře ladit, pokud dodržíte jednu zásadu. Barvy v použitých dekorech dřeva by měly spolu vzájemně korespondovat. Ke dveřím Sapeli Damier třešeň evropská bych doporučoval dekor podlahy např. Balterio 541 třešeň tmavá nebo 538 teak imperial. Třešeň je obecně dekor, ke kterému se dobře hodí teplé odstíny barev. Přechod z chodby ze světlé dlažby není překážkou.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou barvu kuchyňské linky, pracovní desky a obkladů zvolit k podlaze jabloň medová. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, v celém prostoru bude stejná podlaha, dveře jsou javorové. Dále bych chtěla poradit s výběrem nábytku, výmalby a sedací soupravy do obývacího pokoje. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolený dekor podlahy obsahuje teplé odstíny barev. Doporučil bych Vám držet se jich i nadále. Pro kuchyň bude vhodná třešeň v kombinaci s krémovými skřínkami s vysokým leskem. Javorové dveře s nimi budou také velmi dobře korespondovat. V obývacím pokoji zvolte světle žlutou výmalbu v kombinaci s designovou tapetou.

Dotaz   Dobrý den. Jaký zvolit dekor plovoucí laminátové podlahy? Obývací pokoj je propojen s kuchyní - obývací stěna je dub rustikal (Europa Möbel) a kuchyň se stolem olše zlatá. Děkuji, Jitka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlejší dekor podlahy – třeba javor, břízu či jasan. Díky tomu vynikne nábytek a kuchyňská linka.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás požádala o pomoc s výběrem dřevěné podlahy do ložnice. Pokoj je v prvním patře novostavby, je pod sedlovou střechou a jsou v něm dvě střešní okna v barvě světlého dřeva. Boční okna ve štítu jsou bílá, pokoj je dobře prosvětlen. Interiérové dveře budou v celém domě z jasanového dřeva. Do ložnice použijeme stávající postel ze smrkového dřeva, ostatní nábytek budeme kupovat. Jaký dekor podlahy by se hodil ke smrkové posteli, aby výsledný efekt nebyl fádní? Jaké barvy a materiály můžeme v místnosti dále použít s ohledem na budoucí výrobu vestavěné skříně? Děkuji vám moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám pokračovat v jasanu i na podlaze. Hodit se však bude také dub, který ke zvoleným světlým dekorům půjde velmi dobře. Z ostatních materiálů a barev volte vysoký lesk, nerez, čiré či mléčné sklo, teplé barevné odstíny.

Dotaz   Dobrý den, koupila jsem si designovou postel v bílé barvě s čelem z černého skla (čedič). Součástí jsou i noční stolky v bílé barvě. Místnost, kde bude postel stát, je velká cca 3 x 5 m. Podlahu mám v dekoru středně tmavého ořechu. Zajímalo by mě, zda se k sobě barevně hodí podlaha s postelí (popř. jakou barvu podlahy byste mi doporučili). Jakou další barvou ložnici doladit? Stěny jsou zatím čistě bílé, ale plánuji nějakou vlisovou tapetu. Nejraději bych vše měla v černo-bílé variaci. Děkuji moc radu, Lucka D.
Odpověď  

Dobrý den, ořechová podlaha se k bílé posteli zcela jistě hodí. Pod část postele bych doporučil místní koberec s vysokým vlasem v bílé barvě, který přechod mezi nimi propojí. Tapeta je dobrý nápad, zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz. K černobílé kombinaci bych Vám navíc doporučil tapetu s metalickým efektem, která ložnici dodá luxus a eleganci.

Dotaz   Dobrý den. Máme nábytek barvy ořech a bílou sedací soupravu. Chceme vymalovat jednu stěnu šedě a na podlahu dát dekorativní světle zelený koberec (k němu zelené doplňky). Ráda bych Vás požádala o radu, zda se k tomu hodí plovoucí podlaha zebrano. Trošku se totiž bojíme, že vedle ořechu nebude působit dobře. Jedná se o malý světlý byt (garsonka 35m2). Velice děkuji, Michaela.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do malého bytu bych volila méně výrazný dekor podlahy - zebrano by nevyniklo a tlouklo by se s nábytkem. Doporučuji světlou podlahu v javoru nebo běleném dubu. Doplňky a výmalba mohou být zachovány.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu podlahy zvolit do obývacího pokoje o rozměru 21 m2. Dveře jsou v dekoru tmavý ořech, součástí pokoje i kuchyňský kout (korpus wenge, dvířka bílá). Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k tmavému ořechu a wenge by byla vhodná světlá podlaha. Zkuste např. bělený dub, který by mohl velmi dobře barevně korespondovat i s kuchyňskou linkou.

Dotaz   Dobrý den. Máme kuchyň v kombinaci bílý lesk + ořech avignon šedohnědý. Jakou barvu podlahy a dveří zvolit? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že bude velmi dobře vypadat, když zvolíte na podlahu bělený dub a dveře i obložky ponecháte v jedné barvě bez dřevěného dekoru (např. středně šedivé). Pokud budete vybírat z nabídky Sapeli, zvolte dekor, který bude barevně korespondovat s ořechem, tedy nějaký neutrální či studený.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový byt. Byla bych ráda, kdybyste mi poradili, jak doladit barvy v obýváku a kuchyni, které jsou ve společné místnosti. Kuchyňská linka bude barvy calvados, pracovní deska černý mramor protkaný bílou a obklad krémový. Dekor podlahy ještě nemáme vybraný. Ráda bych vymalovala zelenou nebo oranžovou v kombinaci s krémovou, ale bojím se, aby celek nepůsobil moc tmavě. Sedačku zatím také nemáme. Pokud to bude jen trochu možné, prosím o rychlou odpověď. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila světlou bukovou nebo javorovou, k tomu výmalbu cappuccino a proti lince oranžovou. Sedací soupravu doporučuji smetanovou nebo čokoládovou s doplňky opět v odstínech smetanová, oranžová, čokoládová.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme obývací pokoj, který je propojen s kuchyní. Dřevěnou podlahu bychom chtěli tmavší, třeba ořech. Nevíme však, jakou zvolit barvu dveří a schodiště, které bude v kombinaci dřevo-kov a bude přímo v obývacím pokoji. Kuchyň je v barvě třešně. Obývací pokoj je hodně prosvětlený, sedací souprava bude kožená v bílé či smetanové barvě. Děkujeme za radu.
Odpověď   Dobrý den, pokud jsou schody přímo v obývacím pokoji, volil bych jednotný dekor podlahy a schodiště. Z tmavších dekorů se budou ke třešni velmi dobře hodit wenge, olše, dub a ořech.
Dotaz   Než se budeme stěhovat,tak ještě nějakou dobu musíme vydržet na ,,starém". Pořídili jsme si štěně a ten stříbrný koberec s vysokám vlasem pěkně utrpěl.Ráda bych pro svůj klid,i když je to jen na rok,dala novou podl. krytinu.Zvažuji jestli jen lino a nebo investovat do nejlevnější plov. podlahy. Máme obývák 6x3,5m a bílé okno z užší strany,stěna i s rohovým pc stolem jsou v černé barvě,sedačka stříbrno černá. Jaká barva podlahy by se k tomuto nábytku hodila? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, můžete použít plovoucí podlahu imiace dub bělený na odstín šedivá. K této barevné kombinaci by to bylo ideální. Samozřejmě dá se použít i PVC ve stejném odstínu.
Dotaz   Dobrý den,prosila bych poradit při výběru barvy dlažby a zdí do zádveří (2.8x2m) v rodinném domě.Jsou zde 3dveře-vchodové,do koupelny a do chodby se schodištěm a následně obývacím pokojem.Barva dveří je jednotná medová(dub-světlejší zlatý).V zádveří není okno,je prosvětleno jen částečným prosklením vchodových dveří.Barva podlahy v obývacích místnostech je dub.Také nevím jaké velikosti dlažby mohu použít v tomto celkem malém prostoru.Dále bych se chtěla zeptat, jaké obklady mám použít ke kuchyňské lince (která bude dle Vaší rady,za kterou velmi děkuji, v odstínu jasan- eventuelně sytější oranžová. Kuchyň je spojená s obývacím pokojem.Podlahy v odstínu dub,okna jsou zde v odstínu (dub zlatý),nábytek bude jasan.Děkuji,hezký den.
Odpověď   Dobrý den, ve vašem případě bych doporučovala podlahu např. RAKO typ sandstone s jemným oranžovým žíháním. U kuchyně obklad taky event. můžete použít sklo. Rozměr 30x60cm. 60cm rovnoběžně s kratší zdí.
Dotaz   Dobrý den, nevím jak sladit barvu dveří v 3pokojovém bytě 70m, kuchyně je propojena s obývacím pokojem, barva kuchyně calvados, ve stejném odstínu jsou židle a stůl, barva podlahy je buk. Nevím, jestli použít barvu dveří olši nebo buk.Děkuji za radu.
Odpověď   Krásný den přeji. Pokud již máte použité dva typy imitací dřeva, volila bych již jeden z použitých odstínů a to spíš buk, který je již použit na podlaze. Dveře budou působit lehčím dojmem, proti tmavší kuchyňské lince.
Dotaz   Dobrý den,jakou barvu podlahy a dveří máme zvolit v obývacím pokoji(cca 40m2) spojeným barovým pultem s kuchyní.Kuchynská linka kombinace ořech+cappucino(ještě lze změnit).Místnosti jsou světlé(orientovány na jih) s vyššími stropy.Okna a dveře na terasu přes celou stěnu OP v barvě Douglas.Dominantou v obývacím pokoji je krb v šedobéžové barvě.Děkuji
Odpověď   Dobrý den vaše volba kuchyně je jistě příjemná a moderní, podlahu můžete volit opět tmavou se světlým kusovým kobercem. Odstín ořech. Také dveře volte v odstínu podlahy. Prostor je hodně prosvětlen, takže můžete volit tmavou podlahu. Možná varianta je také volit podlahu kontrastně světlejší - k ořechu javor, bříza.
Dotaz   Dobrý den, prosím, poraďte mi, jakou barvu podlahy zvolit a jak vymalovat obývací pokoj, kde bude obývací stěna buď v provedení barvy wenge + smetana, nebo chery + smetana.(nábytek je od Hanáka, v provedení lamino + folie)) Skříňky na zeď budou v každém případě v barvě smetanové, panel na plazmu buď wenge nebo chery, nejsem rozhodnuta a k tomu ani nevím jakou shánět barvu sedací soupravy.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu k wenge můžete volit z ořechu, k chery třešeň. Barvu sedací soupravy můžede u obou variant volit smetanovou s vínovými doplňky. Výmalbu pak v temné cihlově červené k variantě wenge a to zvýraznit stěnu za sedací soupravou a popř. televizí. Také můžete k variantě chery zvolit výmalbu čokoládovou. Zbylé stěny smetanové či v nádechu capuccino.
Dotaz   Děkuji za odpověď. Tady je odkaz na ten kouřový dub. http://www.empiri.cz/cz/produkty/trivrstva_prkna/dub_kourovy.htm#item Osobně si myslím, že by se asi ke kuchyni moc nehodil. Jakou barvu podlahy byste tedy do kuchyně doporučovala? Hodila by se například mořská tráva zen od tarkettu? http://www.lepos.cz/weblepos/index.php?page=6&node=122&id_product=407 Díky, Saša
Odpověď   Krásný den přeji. Dub kouřový je jistě krásný k meranu by se mohl hodit, ale obě struktury jsou výrazné a mohly by si až moc konkurovat. Mořská tráva je velice nadčasová a kresba není tolik výrazná, jejistě možné ji použít. Nejsem si ale jistá přesným odstínem vašeho vybraného merbau dekoru.
Dotaz   Jeste jednou dobry den, mohu se zeptat jaka barva podlahy ladi k oblozkam barvy tresen? Byt jsme koupili hotovy, oblozky se nam nechce bourat.... Dekuji a preji hezky den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit opět v třešni (pokud je dostatek světla v místnostech) popř. ve světlejším buku či nejsvětlejším javoru. Nábytek pak volit opět v ěchto dekorech, či čistě jednobarevný. Vždy radím nekombinovat více jak 2-3 typy dekoru.
Dotaz   Dobrý den. V naší novostavbě,jsme mladý manželský pár máme tmavší odstín dubová okna,chtěli bychom i tmavší interiérové dveře a tmavší nabytek v OP.Asi ořech.Jakou barvu podlahy máme yvolit?Nebo jak byste Vy osobně interiér sladila?Děkuji za radu.J
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych odstín podlahy v dubu, a nábytek v odstínu ořech popř. wenge v kombinaci bílý lak popř. lamino.
Dotaz   Z Moravy bohužel nejsem. Ten javor by asi nebyl výrazný, podlahy z chodby jsou světlé, béžové a z druhé strany v pokojích je dub mozaika, ošetřená olejem, ale je zvláštní, že každý pokoj má jiný odstín dřeva v závislosti na barvě výmalby.Takže v ložnici je barva podlahy do žluta, pokojík lehce do červena a obývák žluto spíš s nádechem lehce do červena, ale neznatelně. Co teď, když kuchyň je v dekoru světlá třešeň?
Odpověď   Javor je méně výrazný, ale jelikož máte výraznou podlahu, nevolila bych také výrazné dveře. Je dobré nechat vyniknout právě podlahovou mozaiku.
Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme starší prvorepublikový domek a nějak si nevíme rady s barevným sladěním dveří, kuchyně a podlahy. Obývací pokoj ( 5x3,5) je propojený s kuchyní (4x3,5) průchodem o velikosti 2,7 metru. V obývacím pokoji jsou dvě okna, v kuchyni jedno okno. Okna jsou nová plastová v bílé barvě. Dveře jsme již zakoupili - byla možnost v akci zakoupit prosklené v barvě dubu ( obložky taktéž ve stejné barvě dubu ). Dveře jsou pouze jedny - z chodby do kuchyně - obývací pokoj je za kuchyní. Každopádně bychom chtěli stejnou plovoucí podlahu do kuchyně i obývacího pokoje. Kuchynská linka by se mi líbila v barvě vanilky kombinované s ??? ( částečně prosklená matným sklem ). Můžete prosím poradit jakou barvu podlahy zvolit, jak kombinovat linku a případně pracovní desku, obklady za linku a vymalování kuchyně a obývacího pokoje? Stropy jsou snížené na výšku 2,3 metru v obou místnostech. Pokud by bylo možné ještě poradit s kombinací barev u obyvací stěny - máme představu např. o barvě jako stěna SPACE B dub fineline/zebrano jasné ( neuvádím firmu, nevím jestli to zde mohu ) Ovšem k jaké podlaze s ohledem na dveře se toto hodí to netuším... Děkuji moc předem za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v odstínu dětle šedý. dubu popř. běleného dubu. Nábytek můžte kombinovat smetanový s ořechem. Taktéž bych volila kuchyňskou linku ať prostor působí sjednoceně. Tedy kombinace ořechu a smetanových dvířek s prosklením a nerezovými spotřebiči. Pracovní deska může být jemná šedá, či v ořechu. Zádový panel celoskleněný či světlém šedém. Výmalba poté vždy zvýraznit jednu stěnu volnější např. v cihlovém odstínu či bordó.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně barevnosti stěn. Obývák i kuchyň je propojena, barva podlahy je zlatý dub, kuchyň je v barvě slonové kosti, lesklá, deska je v ořechu, v obýváku je sedačka krémová, nábytek bříza, stůl je skleněný, kobereček pod ním v barvě capuccina. Doplňky jsou laděny vínově. Nevím proto, jakou barvou bych měla stěnu v obýváku vymalovat, chtěla bych jen jednu stěnu vymalovat barevně, zbytek nechat ve světlých barvách. Děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete vymalovat za sedací soupravou jednu stěnu v odstínu bordó jako doplňky zbylé stěny smetanové max. vanilkové.
Dotaz   Dobry den, kupujeme novostavbu bytu, kde jsou jiz dvere a zarubne v barve buku. Podlahy zde nejsou. Nevime jaky dekor podlahy zvolit. Bukova by se mi zdala fadni, libi se mi svetla podlaha - javor ci jasan. Budou k sobe ladit? Popr.jaky jiny dekor podlahy byste mi doporucila. MOOOC DEKUJI.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volba javoru je příjemná a krásně se hodí k bukovým dekorům.
Dotaz   Dobry den, rada bych Vas poprosila o radu.. Kupujeme novostavbu bytu, kde budeme pokladat podlahu. JAKY DEKOR PODLAHY ZVOLIT? Dvere i zarubne jsou v dekoru buku, okna medova briza. Jedna se o obyvaci pokoj-jidelnu, ktera je ve tvaru L, orientovana na sever a zapad. Libi se mi dekor Cocobolo, ale nevim, zda ladi ke stolu a ke dverim. PS - jidelni stul a zidle mame z hevei PREDEM DEKUJI!
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě můžete volit cocobolo tmavé ale pozor na další výběr nábytku. Již nyní zde máte dost typů dřevěných dekorů. Další již nepřidávejte.
Dotaz   Dobry den, prosim o Vasi radu... Kupujeme novostavbu bytu. JAKY DEKOR PODLAHY zvolit do obyvaciho pokoje-jidelny? Mistnost je ve tvaru L, orientovana na sever a na zapad. Dvere i zarubne jsou v buku, okna v medove brize. Jidelni stul a zidle mame v hevei. Libi se mi cocobolo od Paradoru, je vhodny? Predem dekuji!!
Odpověď   Odpověď viz. níže.
Dotaz   Dobrý den,ráda bych Vás požádala o radu ohledně sladění podlahové krytiny, interiérových dveří a kuch. linky (třešeň Richmond). V celém domě plánujeme jednotný dekor podlahy a inter. dveří. Kuchyně je spojena s ob. pokojem a tudíž bych chtěla, aby dobře korespondovala podlaha s linkou. Již dříve nám zde bylo doporučeno použít na podlahu dekor dub = mohu se zeptat, zda s touto volbou souhlasíte popř. na vaše doporučení? Osobně mne to táhne trochu k dekorům jasan nebo hruška, ale nevím zda to nebude již moc „překombinované“. Předem děkuji Kateřina
Odpověď   Dobry den volil bych take dub, pripadne tmavsi orech. Jasan je svetly se silnou kresbou - vysledek bude pusobit studene a hruska neni v takovem kontrastu s tresni
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou barvu podlahy mi doporučíte do obyv. pokoje spojeného s jídelnou. Nábytek je v barvě ořechu rozhodujeme se mezi dubem a třešní.Ráda bych znala vaše doporučení na barvu výmalby do tohoto pokoje.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych nadčasový dub, ke kterému lze volit velkou barevnou škálu. Osobně bych volila telý zemitý odstín výmalby v kombinaci se smetanovou. Např. odstín temný hnědočervený, před kterým by vynikla světlá sedací souprava.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem podlah a barevného sladění patrového ŘRD cca 100m čtverečních. Musíme si vybrat plovoucí podlahy od Tarkettu série Eden. Dveře jsou už bohužel dané – (javor).Obývací pokoj se vstupem na zahradu, propojený s kuchyní je ve tvaru L – 30 m čtverečních, kuchyň 8m. V horním patře odděleném schodištěm obloženém dlažbou s dřevěným parapetem( barvu obkladů i dřeva si můžeme zvolit) je ložnice – 12 m čtverečních a 2 dětské pokoje cca 10 m. Je možné dát do spodního patra Tarkett Eden - ořech světlý – 2 pásy a do horního patra, kde jsou menší pokoje Tarkett Eden jabloň medovou- 2 pásy? Nebo jakou jinou variantu podlah máme zvolit? Nechceme aby interiér působil těžce a tmavě. Jaké vybrat barvy stěn nábytku a doplňků? Děkuji a přeji pěkný den Markéta K.
Odpověď   Dobry den Ja se osobne priklanim k variante jeden dekor podlahy v celem prostoru. Odpada problem s ladenim s dvrmi a dalsimi dekory. Celkove bude dekoru mene, coz je dobre. Volil bych podlahu v orechu - kontrast ke dverim
Dotaz   Dobrý den, můžete mi ,prosím, poradit, jakou barvu podlahy použít v ložnici?Postele a skříně máme z borovice-masiv.Ve vnitřních dveřích skříní jsou vložena zrcadla.Stěnu za čelem postele jsme vymalovali zelenou barvou. Má představa byla bělená borovice-např. PVC.+použití2 zelených koberečku a závěsu ve smetanové barvě. Moc díky za odpovědˇ. Marta
Odpověď   Dobry den Osobne bych pouzil spise dub. Jde k zelene a neni tak sukaty - tedy vysledek nebude tolik rustikalni
Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Už teď vím, že bych chtěla do obývacího pokoje modré doplňky (vázy, svíčky, apod.). Jaká barva stěn by byla vhodná k modrým doplňkům ? Jaká barva podlahy a nábytku (světlá, tmavá)? Mockrát děkuju. Míša
Odpověď   Dobry den Hezky by mohla pusobit cihlova vymalba v kombinace se svetlou podlahou v dekoru prirodni dub. Nabytek v orechu
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně zařízení podkrovní ložnice. Máme postel v barevné kombinaci ořech javor. Chtěla bych se zeptat, jaká barva podlahy a stěn by se k barvě postele hodila a pokud možno ložnici prosvětlila. Děkuji Váchalová
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu bych volila světlou v javoru a k tomu stolky a další doplňky v dekoru ořechu. Výmalbu můžete volit olivově zelenou nebo lila za postelí. Zbylé stěny bílé či jemně smetanové až krémové.
Dotaz   Prosím o radu jaké barvy zvolit do pokoje, který bude obývacím pokojem a ložnicí.zřejmě bude předělen skleněnými dveřmi.pokoj je dlouhý.Jedná se o pokoj na západní stranu.Mně se velice líbí barvy jako capucino, krémová, hnědá apod...Dále jakou barvu podlahy zvolit zda světlejší a tmavší nábytek nebo naopak?Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych tmavší podlahu (ořech) a světlý nábytek(javor, bělený dub) a výmalbu cappucino a lila, popř. bordó.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu jakou barvu podlahy zvolit v dětském a zároveň studenském pokoji ke světlím odstínům nábytku (borovice-masiv,lamino a buk a tmavá modrá). pokoj má 6x5m. Jsou již položeny dřevotřískové desky připevněny. Volila bych marmoleum lino nebo desky.V pokoji jsou Dcera 16 a Syn 13 a 2,5let.Děkuji.
Odpověď   Dobry den Jestlize se priklanite k marmoleu volil bych, vzhledem k svetlejsim odstinum nabytku, sytejsi barvy. U marmolea lze pouzit i kombinace do ruznych obrazcu.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych Vás o radu. Chtěla bych si zrekonstruovat obývací pokoj v panelákovém bytě. Má tvar obdélníku o velikosti 5,5 x 3,5m. Jedna z delších stěn je celá prosklená (vchází se na lodžii), na protější stěně jsou prosklené zasouvací dveře (1,3m) s rámem tmavší hnědé barvy. Potřebovala bych poradit, jaký druh podlahy je vhodný. Teď máme koberec, ale ten mi nepřijde praktický (máme dítě a malého psa). Dřevěné plovoucí podlahy se mi moc nelíbí. Nevím přesně, jaký je rozdíl mezi marmoleem a vinylem. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby podlaha byla hygienická, přírodní a ne příliš drahá. Z barev se mi líbí přírodní odstíny, hnědá, béžová. Jakou barvu podlahy, výmalby a následně nábytku bych měla vybrat? Děkuji moc za vaše rady.
Odpověď   Dobrý den, marmoleum do panelového bytu vřele doporučuji. Jde o přírodní materiál složený pouze z obnovitelných zdrojů, tzv. přírodní linoleum. Struktura i barevnost u marmolea prostupuje celou tloušťkou materiálu. Díky tomu není téměř patrné ani jemné poškození, v případě nutnosti je zde možnost opravy. Trvanlivost materiálu zajišťuje povrchová úprava. Marmoleum je teplé a příjemné na dotyk i chůzi, zároveň je cenově dostupné a vyrábí se v široké barevné paletě. Do Vašeho prostoru bych doporučil světlé přírodní odstíny.
Dotaz   Dobrý den, rád bych Vás poprosil o rady – právě provádíme rekonstrukci bytu. Jakou barvu podlahy bychom měli zvolit v místnostech a jaké dveře? Předsíň a kuchyně jsou navzájem propojeny malou chodbičkou, v níž je vchod do koupelny. Dveře od koupelny a toalety (která je na předsíni) jsou plné v barvě ořechu (Sapeli Elegant). Kuchyňská linka bude mít starobílou barvu v provedení lesklý lak, deska bude z kamene v černé barvě, spotřebiče v nerezu. Váháme, jaký použít typ podlahy – jestli dlažbu nebo něco jiného. V obývacím pokoji a ložnici plánujeme plovoucí podlahu. Dveře do pokojů bychom chtěli taky v ořechu, ale nevíme, které vybrat. Favority jsou swing a model 40 prosklené. U dlažby se nám líbil model od Rako - spirit černá. Plovoucí podlaha v barvě wenge od quick stepu. Ještě bych se zmínil, že v koupelně a na toaletě je použitá dlažba defile světle hnědá (dle tabulek béžová), obklad je bílé barvy (vše velkoformátové provedení 30x60). Stěny máme prozatím všude bílé, ale do kuchyně za linku, která bude ve tvaru U, plánujeme výraznou červenou, v obývacím pokoji a ložnici bude vždy jedna stěna obložena kamenem. Stropy máme všude sníženy sádrokartonovými podhledy s bodovým osvětlením. Omlouvám se za takto rozsáhlé psaní, ale bohužel nevlastníme digitální fotoaparát, abych Vám mohl místnosti nafotit. Takže alespoň takovouto formou jsem se to snažil popsat. Předem Vám moc děkuji za Vaši radu, Velíšek.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dveře v ořechu, typ Elegant s mléčným sklem, modely 40 nebo 50. Podlahu bude hezká v tmavém dekoru ořech nebo wenge. Interiér vyvažte světlým nábytkem, aby prostor nepůsobil temně. Tmavá podlaha však se hodí především do větších a prosluněných prostor, jinak bych volila světlejší (dubovou nebo javorovou). Taktéž v kuchyni je Vaše volba možná, ale dejte pozor, aby výsledek nebyl temný a strohý. Je dobré prostory oživit výmalbou a doplňky.
Dotaz   Dobrý den, máme chodbu, z níž vede dolů schodiště. Chci se tedy zeptat, jaké tam dát barvy. Myslela jsem na tyrkysovou a žlutou. Nad schodištěm je jedno malé okno, prostor není příliš světlý. Děkuji za odpověď, Boudová.
Odpověď   Dobrý den, jestliže schodiště přímo sousedí s chodbou, zvolte určitě jednotnou výmalbu. Tmavý prostor si navíc žádá světlé odstíny, které jej oživí. Při výběru barvy je třeba také zohlednit dekor podlahy, příp. nábytku, který je v chodbě umístěn. Obecně budou vhodné jemné pastelové odstíny zelené, žluté či krémové. Zkuste využít také nabídku stickerů a designových tapet na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych od Vás radu, jak doplnit kombinaci barev v panelákovém obývacím pokoji. Jedna z delších stěn místnosti je vymalovaná v žlutozeleném odstínu, protější stěna je v té samé barvě, o odstín světlejší. Nevíme, jaké barvy či tapety použít na zbývající dvě stěny, na jedné z nichž je trojdílné okno. Barva podlahy je ořechová. Děkuji za Vaši radu.
Odpověď   Dobrý den, tapeta je pro doladění barev stěn velmi dobrá. Ve Vašem případě bych vybíral ze zelených odstínů, které budou se zbytkem výmalby velmi dobře korespondovat. Inspirovat se můžete v nabídce www.POINTshop.cz. Tapetujte však pouze stěnu bez okna. Okno je natolik výrazný dělící prvek, že by celkové vyznění narušoval.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych prosím poradit ohledně podlahy v novém bytě. Od Sapeli jsme si vybrali s manželem dveře NORA dekor hruška - jaký zvolit dekor laminátové plovoucí podlahy k vybraným dveřím? Je možné zvolit dekor podlahy hrušeň divoká, nebo zlatá, mě osobně se zalíbil dekor jabloň medová od Haro Tritty 100, ale zatím jsem jí viděla jen na internetu. A jaký pak volit dekor nábytku- skříň v ložnici a stěna v obývacím pokoji? Jsem s pozdravem a děkuji za odpověď. Beránková
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu jak hrušeň tak u jabloň odstínově je možné tyto materály kombinovat. K tomu bych ale již volila nábytek v odstínech světlých - bříza, javor, popř. tmavých ve wenge nebo ořechu. Popř. nábytek neutrální, bílý.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu ohledně vymalování...Zařizujeme novostavbu-obývák je propojený s kuchyní (vanilka kombinovaná s ořechem).Okna jsou na východ. Nejsme si jistí,jakou barvu zvolit.Hodila by se jasně zelená nebojakou barvu byste doporučila? Kromě oranžové. A následně jakou barvu podlahy? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Ryglová
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu obytné části v odstínu olivovém, nebo fialovém, který by působil příjemným a důstojným dojmem, vždy v kombinaci s jemným nádechem cappucina. Podlahu v obytné části, pokud je nábytek v ořechu volte buď v kontrastním světlém dekoru - javor, bříza, bělený dub popř. teplejším přírodním dubem.
Dotaz   Dobrý den, nyní řeším, jakou podlahu zvolit do podkroví. Tam jsou dva dětské pokoje, ložnice a hala nad schodištěm. Chceme jednotnou krytinu v celém podlaží a navíc i na schodech. Ty jsou betonové a budu je obkládat. V hale nad schodištěm je strop obložen modřínovými palubkami (natřenými bezbarvou lazurou). Nevím, jaké zvolit dřevo na podlahu, aby se s modřínem "nepřebíjelo". Nebo bude lepší zvolit do haly a na schody dlažbu ve světlém odstínu a v jednotlivých pokojích dát podlahu dřevěnou? V přízemí na chodbě máme také světlou dlažbu s lehkým mramorováním. Bohužel se již nevyrábí, takže v podkroví a na schodech by byla dlažba pouze podobného vzhledu. Do pokojů upřednostňujeme dřevo, ale máme obavu, že děti na kolečkových židlích v něm vyjezdí koleje. Laminát nechceme. Variantou je také nějaké PVC s tloušťkou min. 3 mm. Můžete mi poradit? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit světlý dekor podlahy v celém prostoru – pěkná bude bříza, javor, jasan nebo bělený dub. Materiálovou alternativou může být novilon, dřevěné podlahy budou ale jistě dostatečně odolné.
Dotaz   Dobrý den, právě dokončuji rekonstrukci rodinného domu a trošku se trápím s volbou barvy kuchyně. Nevím, jak to udělat, aby pasovala k již položené dřevěné podlaze (červený dub). Velmi se mi líbí kuchyně v barvě švestky, ale opravdu nevím, jestli je to vhodné. Prosím zkuste mi doporučit adekvátní odstín, popřípadě i vhodnou barvu zdí. Celý interiér by měl být moderně, ale teple a útulně zařízený. Dveře na fotografiích jsou pouze provizorní. Velmi děkuji za pomoc. S pozdravem Petr Vaňáč.
Odpověď   Dobrý den, Vámi vybraný dekor podlahy má středně hnědou barvu a růžový až červenohnědý nádech. Aby byl interiér sladěný, pokračujte v těchto odstínech. Výmalbu můžete zvolit světle hnědou (odstín kávy nebo cappuccina), kuchyňskou linku bych volil ve smetanové barvě ve vysokém lesku. V prostoru bude také velmi pěkný fialový akcent.
Dotaz   Dobrý den! Ráda bych se zeptala, jaký druh podlahy považujete za nejvíce tlumící kroky. Letos chceme rekonstruovat byt a měnit podlahy v předsíni, kuchyni a obýváku. V současné době je zde ošklivé lino a zničené dřevěné parkety. Sousedi bydlící pod námi si neustále stěžují, že dupeme. (Chceme jim vyjít co nejvíce vstříc, ale nevíme, jakou podlahu vybrat - máme ve výběru dlažbu, marmoleum nebo linoleum. Dále bych měla ještě jeden dotaz - v obýváku máme nábytek dekor višeň. Obývák bude propojený s kuchyní. Máme tedy kuchyňskou linku taky vybírat s dekorem višeň? Šel by tento dekor kombinovat s vínovou barvou, popř. jakou jinou? Jakou barvu podlahy vybrat k tomuto nábytku? Předem děkuji za odpověď, P.
Odpověď   Dobrý den, pro tyto účely bych využil širokou nabídku dekorů marmolea, které je na přírodní bázi a do panelákových bytů velmi vhodné. S pokládkou oslovte kvalitní podlahářskou firmu, která Vám doporučí co nejvhodnější zvukovou izolaci pro řešení tzv. kročejového útlumu do konkrétního interiéru. Co se týče kuchyňské linky, dřevěný dekor není podmínkou. Pouze byste se měli držet teplých odstínů, vzhledem k višni, která v sobě obsahuje hodně červené barvy. Zkuste lamino ve vysokém lesku v odstínech hnědé, od smetanové až po čokoládovou. Vínovou barvu můžete využít formou barevného skla lacobel místo obkladu.
Dotaz   Dobrý den, nevím, jakou barvu podlahy a obývací stěny zvolit k sedačce cihlového odstínu. Stěnu proti sedačce, tam kde bude obývací stěna, bych chtěla vymalovat také cihlovou, ostatní zdi bych nechala světlé. Obývák mám malý, ale jsou v něm velká okna, takže tam je světla dost. Díky za radu.
Odpověď   Dobrý den, volil bych nábytek z lamina ve vysokém lesku a stěny ve světle zelené barvě. Akcent cihlové bych zopakoval v malé míře - třeba na dekoraci okna nebo na lokálním koberci.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o tip, jak kombinovat barvy. Na fotce je ještě "zdemolovaný" obývací pokoj s kuchyní, kde se probourala 1/2 příčky. Za druhou půlkou příčky bude kuchyň s jídelnou. Kuchyň na obrázku je bílá, ale ve skutečnosti bude červená lesklá s černou pracovní deskou, nerezovými doplňky a dvěma skřínkami s mléčným sklem a Al rámečkem. Nevím, jakou barvu obkladu mám zvolit mezi linkou a jakou barvu podlahy (asi linoleum). Chtěla bych nějakou barvu i do obývacího pokoje. Napadlo mě vymalovat tři stěny světlejším odstínem a jednu tmavou (např. oranžovou a zelenou), ale nevím, jestli se barvy budou hodit k červené kuchyni. Poraďte mi prosím i barvu koberce do obýváku. Mockrát děkuji, MH.
Odpověď   Dobrý den, místo obkladu bych volil světle šedivý lacobel nebo nerez pás. Na podlaze bude hezký dekor bělený dub. V obývacím pokoji volte kombinaci metalických efektů např. formou tapety ve stříbrné. Zkuste si vybrat z nabídky na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, rád bych vybral obklady ke kuchynské lince která bude v béžové barvě.Rád bych použil obklad formátu 600x200mm horizontálně nebo něco podobného.Jakou barvu vybrat. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, velmi hezká kombinace bude světle šedivá, světle zelená nebo vínová barva. Celkové barevné sladění bude vhodné kombinovat také s ohledem na dekor podlahy, dveří a ostatního mobiliáře.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz na barevnost plovoucí podlahy v kuchyni do tvaru u, sokl stříbrná matná, spodní dvířka bílá, deska ořech aida tabák, vrchní dvířka kombinace spodní bílá, vrchní ořech dijon a vysoká spíž + spotřebiče ořech dijon.kuchyně je spojena příčkami s jídelnou a obývákem, kde máme krémovou sedačku.Chci určitě podlahu tmavší do celého bytu. Přemýšlela jsem nad ořech La paz H2678 Floorline 32, ořech siena ale nejvíce se mi líbí od Eggru ořech parketa kolekce emotion 7+1. Tak vám nevím.Ještě prosím barevnost stěn, mohu jít do jemné šedé nebo zelené?Všechny místnosti jsou velké a velmi prosvětlené.Foto nemám k dispozici, teprve je vše ve výstavbě.Pokud by jste měli i nějaké foto pro inspiraci, budu moc ráda.Děkuji moc.Katka
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit jakýkoli dekor podlahy v ořechu. Volila bych taktéž Egger. K tomu výmalbu v odstínu olivovém nebo lila v kombinaci s jemnou šedou.
Dotaz   Dobrý den.Zařizujeme dvouletému synovi pokojíček.Nábytek je v javoru.Jakou barvu podlahy a stěn by jste doporučila.Syn je aktivní roštˇák.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit tmavší pdolahu v dubu nebo až ořechu. Na stěny světlejší odstíny modré, zelené, které uklidňují. Popř. k tomu volit světlou žlutou.
Dotaz   Chystáme se rekonstruovat obývací pokoj. Ráda bych se s vámi tedy poradila, jakou zvolit podlahu. V sousedící kuchyni je Novilon (dekor třešeň) a nábytek v laminu olši + vanilce. Nejsem si jista, zda by tato podlaha byla vhodná i do obývacího prostoru. Nábytek je tu zatím starý (časem ho snad vyměníme) - jaký dekor, případně materiál máme zvolit, aby se interiér trochu sjednotil? Děkuji za rady!
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych opět ten dekor podlahy, který už je v kuchyni. Tím se prostor sjednotí. Poté můžete volit světlejší nábytek v dekoru javoru či břízy, případně i čistě bílý.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně sladění barev interiéru. Právě jsme objednali okna ze dřeva meranti v barvě merbau, k tomu jsme si vybrali kuchyni, která kombinuje slonovou kost s bukovým dřevem v barvě třešně a k tomu plánujeme zakoupit i třešňové dveře Sapeli. Momentálně máme trochu problém s volbou dlažby do kuchyňského kouta + mozaiky k lince. Kuchyně je přes 2 m široký otvor spojena s obývákem. Jakou barvu podlahy byste doporučoval, aby vše k sobě ladilo? Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, doporučoval bych podlahu např. světle až středně šedivou imitaci velkoformátové dlažby. Další dřevěný dekor by již mohl působit rušivě. Mozaiku za kuchyňskou linku volte v teplých barvách a nebo také v odstínech bílé a šedé barvy.
Dotaz   Dobrý den, zakoukala jsem se kuchyňské linky Oresi, líbí se mi jak podlaha, tak pracovní deska a mozaika na zdi. Ani oranžová na zdi není špatná, ale nevím, jakou barvu zvolit pro interiérové dveře. Kuchyň se spojeným obývacím pokojem bude dominantou patra. Dveře plánuji od Sapeli (Elegant-jednoduchý vzor, aby nevyšel hned z módy): uvažovala jsem o buku či olši, buk mi připadá neutrální a hodí se skoro ke každé podlaze. Obývák s kuchyní není moc velký, takže barva podlahy by měla být také asi ve světlé barvě - vzor buk či dub? Plánuji v obýváku už jen televizor a stěnu pod nízké skříňky a sedací soupravu vanilka. Prosím o Vaši radu, jak vybrat barvu dveří a podlah. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře v buku se budou hodit ke kuchyňské lince, ale jinak je to materiál spíš spojený s levnějšími interiéry. Proto můžete volit světlejší dveře v dekoru javoru či břízy, nebo čistě bílé lesklé. K tomu podlahu ve stejném dekoru jako dveře a nábytek v dekoru kuchyňské linky.
Dotaz   Dobrý den, moc prosíme s přitelem o radu. Stavíme domeček a jsme ve fázi kdy vybíráme podlahu a interiérové dveře. Okna máme dřevěná barva teak a nevíme jakou barvu podlahy a dveří zvolit. Zda tmavší podlahu a tmavé dveře, nebo naopak.Jde nám hlavně o obývak spojený s kuchyní a chodbou. Jsme naprosto bezradní...moc děkujeme za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit světlou podlahu v javoru, buku, bříze, jasanu a k tomu výrazné dveře v dekoru teaku, čímž se sjednotí s okny. Volte dveře dost prosklený, aby se chodba neztmavila.
Dotaz   Dobrý den, zařizuejeme pokoj cca 8m x 5,5 m. 2 okna plus jedno balkonové okno je na sever a východ, v protějším rohu bude kuchyňský kout 3,40 m x 5m bez okna, na delší straně zkosená střecha ve výšce cca 1,30m. Kuchyňskou linku bych chtěla v dekoru bříza, pracovní desku ve středně šedé, raději v tmavě šedé až černé, dekor kámen, doplňky bílé a nerez. Prosím o radu, jaký obklad (máme bílý s nenápadnou světle šedou a světle béžovou kresbou, můžeme změnit) a jaký dekor podlahy. A jak postupovat v zařizování další (jídelní a obývací části pokoje? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Obklad můžete ponechat bílý popř. jej zvolit ve výraznější barvě oranžové či červené. Jednodušší je ale změnit výmalbu než obklad, takže jej můžete nechat jak máte nebo volit neutrlní šedý. K tomu poté podlahu můžete volit tmavší v dubu nebo až výrazném ořechu, či rošádě v tmavším dekoru. Zbylý nábytek volte opět světlý v bříze či čistě lesklý bílý. Výmalbu oranžovou, červenou bordó. Nebo do obytné části až čokoládovou či temnou lila.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nově kuchyň, máme bukové dveře a uvažujeme o bukové kuchyni. Jaká pracovní deska se hodí k buku a dále jakou barvu podlahy byste doporučili? Líbí se nám Novilon. Jakou barvu doporučujete na stěny? Jedná se o malou místnost, má rozměry 3,6 x 1,65m. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučuji spíše nedřevený dekor kuchyňské linky tak, aby dobře vynikl dekor dveří a podlahy. Volte bílou nebo smetanovou ve vysokém lesku se středně šedivou pracovní deskou v metalickém efektu.
Dotaz   Dobrý den, máme dilema, jakou barvu podlahy zvolit. Plánujeme kuchyňskou linku v barvě bordó, horní skříňky prosklené. Korpusy a pracovní deska(to znamená i celý ostrůvek) chceme v barvě třešně. Kuchyň máme spojenou s jídelnou, ve které je bukový nábytek, dveře v kuchyni máme v barvě wenge. Můžete nám poradit, jestli světlou podlahu nebo raději tmavou? Nebo máte představu jakou přímo zvolit? Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, volil bych již nedřevěný dekor podlahy např. imitaci velkoformátové dlažby ve středně šedivé barvě. Výsledný efekt bude pak elegantní propojení stávajících prvků v interiéru s podlahou.
<< zpět ( stránka 1 / 3 )    |1 |2 |3 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře