Pragointerier

kuchyně - jídelna

Dotaz   Dobry den, navstivil jsem Vasi poradnu a moc Me se zajimaly Vase rady. Velice bych rad, kdybyste Mi poradila par veci: 1. Jake barvy, nabytky bych mel pripravit na Detskou pokoji(2 deti) 2. Mam mistnost 48 metrctveretnich(8m*6m), kde bych chtel udelat kuchyn, jidelna.Chtel bych mit otevrenou mistnost a v ni take minibar. Prosil bych, Abyste Mi poradila. Rad bych, kdybyste mohla poslat navrh i kresby. Zil bych ted v tropickem zeme, proto bych chtel, abyste vedela tuto udalost. Pred 10.lety jsem se ucil u Vas, mam CR jako druhy domov v srdci, tak Vam moc preji i Vasi kolektivu hodne zdravi, uspechu. Rad bych o Vas mluvil i seznamil s nasema lidma, Firmama, aby vedeli o Ceskem Designerem projektem! Moc Vam dekuji!
Odpověď   Dobrý den, při návrhu dětského pokoje a obytného prostoru se vychází z dispozice - půdorysu, umístění oken a dveří a dále z potřeb požadavků investora na daný prostor. Informace musí být ucelené a pokud možno detailní. Toto řeším formou vypracování studie interiéru – půdorysně i pohledově – přesně na míru. Děkuji za přání a jsem ráda, že se Vám u nás líbí.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu barevného provedení (plovoucí podlaha, int. dveře, schodiště, stěny) společného prostoru. Popis prostoru: cca 40m2 (obyvák+jídelna). Barva oken teak, jídelna umístěna tak, že dvě stěny vedle sebe tvoří velké tříkřídlé prosklené dveře 3metry široké. Tzn. hodně světla. Chtěla bych prostor opticky působící vzdušně, svěže,čistě ale zároveň teple. Místnost spíše opticky zvětšit než zmenšit. Vstup do této společné místnosti je z chodby, kde je umístěno schodiště a proto vstup je vymyšlen a připraven na posuvné dveře v šíři 130cm, představa je nechat je celoskleněné z důvodu dostání denního světla do prostoru schodiště. Myslíte, že když tento prostor ponechám bez zárubní,bude to opticky působit větší, přece jenom šíře pro posuvné dveře není největší a myslím si, že vytvořením zárubní tak otvor opticky spíše zmenším. V ob.místnosti bude také krb, který chceme obložit červenými lícovými cihlami. Poraďte jak barevně sjednotit celý interiér. Co se týká int. dveří do ostatních místností, líbí se mi Harmonie typ 40 od Sapeli, ale nevím jak sladit barvu. Vím, spousta dotazů, ale přesto děkuji za Vaší odpověď a přeji pěkný den Hanka
Odpověď   Dobrý den, dveře ponechejte určitě celoskleněné bez zárubní budete mít optické propojení s interiérem již z chodby (velice působivé). Podlahy by měly pak být stejné v chodbě i v obytném prostoru. Podlaha pařený buk, okna Teak, dveře buk, schodiště stejné jako podlaha pařený buk (v případě, že použijete podlahu plovoucí se tato dá použít i na obklad schodiště). Doplňková barva červená (sedací souprava, stínítka svítidla, umělecké předměty velkoformátové pro vyvážení velikosti oken), malba zdí světle kouřová až smetanová.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový rodinný dům, ve kterém je spojený obývací pokoj, kuchyně a jídelna v jednu místnost. Jídelní stůl je v pětiúhlém výklenku. Obávací pokoj je asi o 12cm výš než zbytek místnosti. Na podlaze bude podlaha QUICK Step ořech (vzhled prkna bez přiznané spáry), kuchyňská linka antracit lesk se silnější bílou pracovní deskou. Ve výklenku je pět oken a v kuchyni další, v obýváku jen 2, takže je kuchyň hodně světlá, obývací pokoj méně. Okna jsou zevnitř bílá. Potřebuji poradit jak vymalovat a jaký nábytek do obývacího pokoje. ( Líbí se mi bílá sedací souprava )
Odpověď   Dobrý den, tuto danou barevnou kombinaci můžeme doplnit světlými odstíny šedivé na zdech bílý nábytek a smetanovou sedací soupravu. Doplňky kovové např. v broušeným nerezu. Pro zvýraznění se může volit další materiál a to sklo Satinato lehce zelenkavý nádech. Použití deska jídelního stolu a k ní židle plastové čiré nebo částečný podhled s nasvícením.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy dřevěné podlahy, dveří a kuchyňské linky. Mám veliký prostor (cca80 m čtv.obývák, kuchyně,jídelna)a líbí se mi kuchyň v odstínu chery třešeň (tmavá)v kombinaci se sklem a alu. Vybíráme podlahu a nemohu se rozhodnout, jestli by se lépe hodil pařený buk nebo červený dub nebo úplně jiný odstín. Okna máme kaštanová. Obložky a dveře jsme zatím plánovali dubové. Přikláním se k bukové podlaze, ale nevím, jestli není moc fádní. Také si nejsem jistá, zda do prostoru zvolit prkno, dvou nebo trojlamelu. Děkuji moc, Petra Hladíková
Odpověď   Dobrý den, napřed bych doporučovala sjednotit odstíny dřevin v prostoru. Pro velké prostory je vhodnější volit větší formát členění podlahy – prkna. K materiálům dle textu dub, buk, třešeň – vhodnější je vybrat dvě dřeviny např. třešeň na podlaze a buk kuchyň a dveře (u dveří spíše pařený buk) nebo červený dub na podlaze a pařený buk na kuchyni a dveřích. Při volbě sytější podlahy a světlejších zařizovacích předmětů bude prostor působit odlehčeně a vzdušněji obráceně se vám tato hmota v prostoru více zhmotní.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu při zařizování interiéru novostavby RD - bungalov. Jedná se mi hlavně o doporučení barvy dveří, popřípadě podlah. Předsíň, vstupní dveře plastové, zlatý dub, výplň perito, celkem 7 dveří. 1. garáž, šatna, WC, koupelna - Sapeli Tenga - ořech evropský nebo americký, 2. 2x dětský pokoj - Sapeli Harmonie model 40, obývací pokoj - Sapeli Harmonie model 40 s bočním fixem - ořech americký, nebo evropský. Podlaha zádveří- dlažba Defilé středně hnědá, zbytek předsíně Defilé bílá 30 x 60 cm. Obývací pokoj, jídelna, kuchyně - otevřený prostor 52 m2, 2 x francouzská okna bílá ( prosím o doporučení stínícího materiálu - typ + barvu ) podlaha Delilé bílá 30 x 60 cm? S kombinací Defilé tmavě hnědá po obvodu ve tvaru L ( pouze 2 strany 5,3 m a 10.8 m )? Kuchyně s ostrůvkem - lamino buk tabaco, bílé lakované vrchní skříně - zástěna buk tabaco, pracovní deska bíla - corian. Nejsem si jistá volbou barvy dveří a podlah, prosím o Vaši odbornou radu. Je možné osobní setkání? Vůbec si netroufám na výběr barev stěn ( předsíň bych proteplila meruňkovou, jídelní kout - netuším, nemám jasno ani ve výběru jídelního stolu a židlí (snad kombinace ořechu se sklem), prostor v kuchyni - bílá barva stěny . Barva v obývacím pokoji? Krb bude částečně obložen hnědou dlažbou Defilé. Sedačku chceme světle béžovou eko kůži 3+2+2 na kovových nožkách, koberec? Velice děkuji za Vaši pomoc a rady.
Odpověď   Dobrý den, podle popisu jste barevnost tohoto prostoru volila v zemitých odstínech. Podlaha by postupně gradovala středně hnědý odstín v kombinaci s mléčnou v předsíni a zádveří by ve větším prostoru obytném přecházel do kombinace sytější hnědé a mléčné s bordurou spíše kubického a symetrického tvaru, třeba obdélník. Odstín středně hnědé na podlaze se nám opakuje na kuchyni - buk tabaco. Volba odstínu sytější hnědé - ořech bude na dveřích zvýrazňovat prostor. Volila bych spíše jeden typ dveří, a to typ Tenga model 10 a 40 s horizontální orientací textury. Malba zdí mléčná až světle béžová s kombinací červené až červenorůžové. Zastínění oken japonské žaluzie š. 60 cm, třeba i s výrazným ornamentem, nebo látka Organza kotvení do stropu. V příloze vám uvádím barevnost interiéru a přikládám podobný interiér s použitím doplňkové barvy oranžové.

Dotaz   Dobrý den, plánujeme stavbu RD a rádi bychom otevřený prostor kuchyň, jídelna, obývák. V obývacím pokoji máme rustikální dubový nábytek (středně tmavý). V jídelně bude velký oválný dubový stůl pro 8 lidí z masivu. Jakou byste doporučila plovoucí podlahu a jaké dveře. Problém mám s kuchyní. Ráda bych kuchyň modernější, ne rustikální dub s obloučky. Líbí se mi hladká světlá dvířka (bílá, vanilka). Nedalo by se to nějak skloubit? Moc děkuji
Odpověď   Dobrý den, k rustikálnímu nábytku se musí opravdu s citem doplňovat nábytek v jiném stylu. Uvádíte odstín středně hnědý, takto přimořený dub by mohla vhodně doplňovat podlaha a dveře z běleného dubu. Podlaha spíše úzká prkna a dveře například Sapeli typ SWING. K bělené podlaze a středně hnědému nábytku je pak možné volit kuchyň bílou hladkou se zajímavým prvkem z rustikálního nábytku v detailu, například úchytky, nebo můžete volit výraznější obklad. Určitě by se tam neměly objevovat hliníkové rámečky apod. Elektrospotřebiče v provedení černé sklo.


Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Mám jídelnu laděnou do oranžova, oranžový koberec, jídelní stůl je skleněný a židle jsou čtyři oranžové a dvě zelenkavé, strop je světle žlutý a stěny jsou vymalovány tmavší žlutou. Jídelna bude propojená s kuchyní. Kuchyňská linka bude hrušeň světlá planá v kombinaci s olivou. Potřebuji poradit, jakou mám vybrat pracovní desku, chci i stejná záda, jako bude pracovní deska. Dále nevím, jakou barvu PVC a jak vymalovat kuchyň, aby to ladilo k jídelně. Předem moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, ze snímku je patrná barevnost červená cihlová světlá, židle oranžové a zdi žluté. K této již stávající barevnosti bych volila kuchyň spíše klidnější, tj. světle béžová na zdech a deska v odstínu šedá, imitace kovu nebo betonu. Dále stěny v jídelně by mohly být spíše světlejší a jemnější a odstín žluté když tak na zastínění oken. Toto by mělo sahat až k podlaze a může mít stávající červený odstín v kombinaci se žlutou a mléčnou záclonovinou. Schodiště prostor výrazně člení a závěsy taky. Jídelní stůl a malá sedačka pod schodištěm - to jsou prvky, které nám výškově poskakují a dojem z interiéru je pak chaotický. Doporučuji nahradit sedačku nízkým velkým taburetem „na válení“, prodloužit zastínění oken a zesvětlit zdi (nebo alespoň znovu opakovat barvu pod červeným závěsem). Ležení v odstínu oranžově žlutá.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výběru podlahy v propojeném obytném prostoru - obývací pokoj, jídelna a kuchyně, celkem plocha je kolem 70 m čtverečních. Rozhodujeme se mezi plovoucí podlahou laminátovou, plovoucí podlahou dřevěnou a linem - Novilon. Myslíme si, že lino by bylo velmi praktické a odolné vůči poškození, ale plovoucí podlaha by vypadala rozhodně elegantněji. Líbí se nám dřevěná, ale máme strach z poškrábání a dolíků po pádech předmětů. Jelikož plánujeme děti, asi by byl lepší odolnjší laminát. Uvažovali jsme o laminátu lepší kvality (Parador), aby to nebylo tolik studené a aby to neklapalo. Prosím, jestli nemáte nějaké zkušenosti, zda dražší laminát je opravdu kvalitou výrazně lepší oproti levným verzím. Dále prosím o radu ohledně výběru barvy podlahy do tohoto prostoru, kuchyň bude mořená třešeň, dveře jsou v barvě dubu a okna jsou kaštanová. Dále pak bych ráda znala Váš názor, jaká by se hodila barva nábytku, sedací soupravy, výmalby. Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Hladíková Petra.
Odpověď  

Dobrý den, předně do obytného prostoru PVC moc nedoporučuji - z důvodu kvality povrchu a jeho spojů. Na dřevěné i plovoucí laminátové podlaze vznikají po pádu předmětu vznikají rýhy a díry. U dřevěné podlahy se dají opravit, u laminátové nikoli. Kvalita plovoucí podlahy je u dražších typů výrazně lepší. Jde tady i o kvalitu spoje, nejenom povrchu a tl. podlahové krytiny. Kvalitu povrchu si můžete srovnat u jednotlivých typů podle technického listu. Barevná kombinace – kaštan, mořená třešeň (předpokládám blížící se kaštanu) a dub je tedy již daná. Pro dokončení barevnosti existuje více variant. Můžeme se držet kontrastního daného modelu – podlaha kaštan (sytější), dveře dub, nábytek dub, malba zdí světlejší béžová nebo režná. Nebo je možné volit podlahu dub a nábytek v odstínu třešně v kombinaci se sytější malbou (červeno hnědá nebo karamelová). Tato varianta více zaplňuje prostor. Další dřeviny bych nedoporučovala. U obou variant volte spíše teplé odstíny – pro klidnější působení tón v tónu . Výraznější kontrast volte s citem. Před realizací si udělejte vzorkovnici všech prvků. Je to důležité, laminátové podlahy (např. dubové) mají velice rozdílné odstíny.

Dotaz   Dobrý den, již dříve jsme si pořídili nová okna a hlavní dveře – dřevěné (euro) v odstínu calvados. Bohužel nepřízní počasí při rekonstrukci střechy nám zůstaly pouze obvodové zdi, které jsme museli otlouct na cihly. V současné době máme tedy jen ty dveře a okna a začínáme si pořizovat nové bydlení. Podlahy v celém domě jsme si vybrali - dlažbu BABEL (druhý světlý odstín), která imituje plovoucí podlahu. Kuchyň bych chtěla volit v barvě olše. Kuchyň je přes barový pult propojená s obývacím pokojem. Tam jsme si vybrali koženou krémovou sedací soupravu a břízové stolky z Ikei. Potřebovala bych radu, zda nebude vadit, když budou rozdílné druhy dřev v uvedených místnostech. A také bych se ráda dotázala, jakou barvu jídelního stolu mám zvolit (zda v barvě kuchyně či v barvě stolků v obýváku). Jídelna navazuje na kuchyň a je z ní vidět do obývacího pokoje. V příloze Vám přikládám fotografii (je focena z jídelny a směřuje do obývacího pokoje). Vše je ještě ve fázi vývoje :-)
Odpověď  

Dobrý den, okna Calvados, podlaha Babel Roble, olšová kuchyň a břízový nábytek je poměrně velký skok od světlé po sytou. Doporučuji prostor sjednotit a uklidnit (otvorem je již dost členitý. Okna Calvados, podlaha Babel Roble, nábytek bříza (v obývací části i v jídelně), kuchyň červený buk. V obývací části malba zdí odstín červená blížící se Calvadosu. Doplňková barva může být hnědobéžová, smetanová nebo šedivobéžová.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu a nevíme si rady s barevnými kombinacemi v otevřeném prostoru (kuchyň, jídelna, obývák). Máme hodně výrazná okna - smrk v barvě základ oranž a lak afromosia. Měla jsem v plánu kuchyň s korpusy a dvířka z části bříza a z části červená. Pracovní deska bílá s drobnými tečkami - červená, šedá (opravdu hodně drobné). Ted nám nainstalovali okna, mám z té červené kuchyně strach, bojím se, abychom tam neměli moc barev. Spíše se přikláním místo červené pro barvu oken (a stejnou barvu na parapety). A potom nevím, jakou podlahu. Budeme mít všude dlažbu. Stejnou dlažbu chci použít i do předsíně a chodby, které jsou oddělené posuvnými dveřmi. Děkuji moc za rady, jsem z toho dost nešťastná. Moc děkuji, Jiřina G.
Odpověď  

Dobrý den, ve vašem případě bych volila barevnou kombinaci jemnější, a to smrk – oranž. Bude doplněná o kuchyň bříza v kombinaci s titanovou pracovní deskou a obkladem sklem lakobel bílý, výplň horních dvířek sklo pavé bílé. Oranžový odstín DTD desky na kuchyni spíše na jednom celku, např. na příborníku nebo barovém pultu (nestřídat s břízou!). Podlaha defilé bílá další barvy na zdech jemné smetanové smetanové s kombinací středně šedivé. Oranžová v detailu, např. strukturální tapety Ulf Moritz.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit se zařízením místnosti - kuchyň, jídelna, obývací pokoj + ložnice vjednom! Koupili jsme byt v novostavbě 2+kk, ale jedna místnost bude určena jako dětský pokoj, proto potřebujeme vyřešit spaní "nás dospělých". Obytná místnost má rozlohu 28 m2. Postavit patro není technicky možné (nízké stropy), rozkládací gauč se mi zdá nepraktický z důvodu neustálého rozkládání a skládání, napadlo mě, jestli by nešlo prostě použít postel místo pohovky, jenže to zas asi není ideální řešení vzhledem k návštěvám... zkrátka bych se chtěla zeptat, jestli neexistuje ještě nějaká jiná možnost, nějaká "vychytávka", jak by se dalo spaní vyřešit. Někde jsem slyšela ještě o možnosti vyvýšeného stupínku v místnosti, pod kterým jsou vysouvací postele, ale nevím, jak moc je tahle možnost nákladná.. Díky za odpověď. Eva Alblová
Odpověď  

Dobrý den, ano, možnost výsuvného lůžka je nejschůdnější s ohledem na kvalitu spací plochy.Tato varianta musí být řešená atypem. V případě zachování plochy lůžka je možné nad ním vytvořit plochu konferenčního sezení, taky atyp, s využitím zadní částí jako odkládacího stolku. Další možností je výklopné dvojlůžko, tzv. skříň s lůžkem. V multifunkčních malých prostorech je vždy důležité navrhnout nábytek na míru tak, aby zajistil snadnou obsluhu, plnil více funkcí najednou a prostor příliš nevyplňoval.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit. Máme nový dům zařízený spíše moderním a jednoduchým způsobem. Zde je otevřený prostor, ve kterém je kuchyně, jídelna a obývák dohromady. Zároveň je zde ale v tomto prostoru stěna, která je dost dominantní (viz foto) a nemohu přijít na to, co by bylo na tuto stěnu nejvhodnější. Je spousta věcí a způsobů, ale většinou se mi to sem moc nehodí (hodně věcí je rustikální a do našeho vybavení to fakt moc nejde). Mohla byste mi prosím poradit? Za touto stěnou jsou schované schody do půdní vestavby. Děkuji Dáša
Odpověď  

Dobrý den, tato stěna je velmi atraktivní pro uskutečnění a doplnění moderního a jednoduchého interiéru o výtvarný motiv. Tento musí být vzhledem k výrazné dlažbě poměrně jednoduchý. Jednou z možností jsou strukturované tapety, další strukturální omítka, eventuelně obkladové desky s přiznáním kubického rastru a kotvících šroubů. V příloze zasílám pár náhledů.

Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Stavíme moderní RD, jsme ve fázi instalací a úplně v koncích. Vaše poradna je skvělá. Proto doufám, že by mi mohla Vaše dobrá ochotná duše alespoň teoreticky poradit. Obytný prostor (OP + jídelna + kuchyně) je 70m2 a lemují ho velká francouzská okna. S manželem si přejeme v celém přízemí domu dlažbu. Ale bojíme se, aby interiér nevypadal moc studeně. Nemůžete mi poradit barvu a typ dlažby, kuchyně, výmalby a doplňků ? Moc předem ještě jednou děkuji. Posílám alespoň půdorys, Iveta.
Odpověď  

Dobrý den, možností je opravdu mnoho. Doporučuji použít dlažbu velkého formátu 60x60cm nebo 60x30cm. Z českých jsou nádherné dlaždice RAKO, typ Sandstone střední odstín (má smetanovooranžový nádech) anebo v odstínech světlehnědá imitace kamenné desky, např. KY1, výrobce italský Del Conca. Tyto typy jsou nadčasové a velice dobře se kombinují jak s teplými, tak ze studenými odstíny.

Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit s výběrem barvy dveří a výmalby do novostavby? V přízemí domu, t.j.chodba v obytné části, obývák, jídelna - bude lamino plovoucí podlaha mořská tráva- světlá(vyskytují se v ní barvy světle hnědá až bílá). Kuchyň lino struktura (jakoby drobné barevné kamínky zelenkavé, červené, bílé..), dlažbu chodby ve vstupní části domu ještě nemám vybranou. Prostor je opticky propojený. Kuchyňská linka-spodní skříňky kalvados, horní skříňky horský javor+sklo. Chodba je s okýnkem, avšak úzká. Zbytek prostoru je, myslím si, dostatečně prosvětlený-okno je jak v kuchyni, tak i v jídelně, v obýváku 3,5m francouzské okno. Sedací souprava je tmavě modrá, ostatní vybavení v obýváku bude nové. Představuji si odlehčené nízké a závěsné skříňky, police. Nevím, jakou barvu zvolit. V obýváku bude krb. Barev na stěnu se nebojím, přála bych si oranžovou, zelenkavou, žlutou, ale nevím, kam a jak je nakombinovat. Ráda si nechám poradit i jiné barvy. Druhá část mého dotazu se týká výběru barvy laminátové podlahy do prvního poschodí (podkrovní místnosti)- ložnice a dětského pokoje. Chodba bude lamino mořská tráva světlá, okna odstín teak (v každém pokoji jedno balkonové,v dětském pokoji navíc jedno střešní). Požadavek o radu barvy dveří je v první části mého dotazu. Předběžně mám vybranou laminátovou podlahu buk (narůžovělý odstín), nebo javor, ale ten mi připadá dosti mdlý. V dětském pokoji chci vymalovat růžovou a žlutou, zelené doplňky-poličky, kontejnery na hračky... anebo růžovou a zelenkavou (holčička-4 roky). Děkuji za radu a odpověď na asi dosti obsáhlý dotazu. Ale jeho zodpovězením mi přidáte denně pár hodin spánku navíc.
Odpověď  

Dobrý den, zajímavá podlaha imitace mořské trávy. Vhodnou dlažbou do chodby by mohla být novinka od firmy RAKO, typ Savana, v příloze pokládka rovně v pruzích. Dveře v provedení javor nebo bříza Sapeli typ Tarugo. Skříňový nábytek obývací část bříza. Malba pak může být středně sytá v odstínech oranžově béžová na stěně s policemi a TV sestavou. Zbylá část místnosti spíše odstín Capuccino. Proti sezení modrá ledová, asi přibližně jako proužek z dlažby Savana. Modrá sedací souprava by neměla být agresivní švestková. Vhodné doplňky jsou pak v odstínu načervenalém (Calvados).

Dotaz   Hezký den, moc Vás prosím o radu barevného sladění interiéru (dveře, podlahy, vymalování, popř. nábytek) v novostavbě rod. domku. Co se týče podlah, mám na rozmyšlenou pouze necelý týden, tak snad se Vaší odpovědi dočkám dříve, než udělám nějakou chybu. Namontovaná jsou již dřevěná okna (odstín teak-tmavá červenohnědá, až do fialova). Zádveří a vstupní chodba je úzká, s menším oknem. Dlažbu zatím nemám vybranou. Ve vstupní chodbě budou dveře na WC. Dále budou dveře, které oddělují vstupní část chodby od části chodby v obytném prostoru. Na chodbě v obytném prostoru budou dveře do komory. Následuje schodiště, obložené přírodním kamenem (barvu kamene nemáme vybranou). Naproti schodišti je velký oblouk, kterým se vstupuje do otevřeného prostoru. Přímo Naproti oblouku bude jídelna (cca 2,8 x 2,5) s oknem. Napravo od jídelny bude kuchyň (cca 2,8 x 2,8) taktéž s oknem. Kuchyňská linka-zatím není, ale chci tvar U, barva spodních skříněk calvados, horních skříněk javor horský+sklo mléčné(mám dát i nějakou skříňku v nerez rámečku se sklem - podlouhlé výklopné?). Jedno rameno celé v barvě horský javor- v té části nebude pracovní deska. Pracovní desku ještě nemám vybranou. Podlahu v kuchyni mám vybranou PVC Novilux Structura 5407 (jakoby směs drobounkých kamínků v barvách zelená, bílá, červená..). Nalevo od jídelny se velkým obloukem vchází do obýváku (cca 7x4). Z jídelny jsou vidět terasová okna na delší stěně. Celková délka oken cca 3,5 m (jídelna s OP tvoří L). Na protější stěně oken bude krb, asi uprostřed stěny, částečně obložený kamenem. Podlaha do chodby, jídelny a obýváku je již koupená - plovoucí laminát Tarkett Eden Mořská táva Zen č.8039121 (barva je velice světlá, od světle smetanové, s prvky hnědými. Podlaha je, myslím si, vzhledově jemná. Sedačku, alespoň prozatím (časem bude nová), máme rohovou, tmavě modrou. Nábytek si představuji v podobě jednoduché nízké skřínky pod TV, nějaké police (typ Ikea) a závěsné skříňky, ale nevím jakou barvu? Místnosti bych chtěla vymalovat v barvách oranžová, zelená, žlutá-ještě nejsem rozhodnutá a ráda si nechám poradit. V 1. patře se nachází koupelna a 3 pokoje. V každém pokoji jsou zkosené stropy - podkroví, 1 okno balkónové+ v dětském pokoji navíc střešní okno. Na chodbě je taktéž plovoucí laminát Tarket - mořská tráva světlá. V pokojích chci ale jinou podlahu, ovšem nevím si rady. Hodila by se Quick step dub – narůžovělý, selské prkno? Nebo javor? Ten se mi zdá ale dosti mdlý? V dětském pokoji 4leté holčičky chci vymalovat růžovou a žlutou, se zelenými doplňky (police, boxy na hračky z Ikea...). Absolutně si nevím rady s odstínem DVEŘÍ. Moc Vás prosím o pomoc se sladěním a velmi Vám děkuji, Iveta.
Odpověď  

Dobrý den přeji.
Doufám, že jsem si podle Vašeho popisu dostatečně ujasnila Vaše představy a uspořádání rodinného domu. Bez dalších informativních fotografií a bez půdorysu pouze odhaduji a mnohdy mohou být mé představy odlišné od skutečnosti a doufám, že mé rady nebudou kvůli tomu scestné. Co se týká výběru plovoucí podlahy, je velice zajímavá a nadčasová volba dezénu mořské trávy. K tomuto odstínu se hodí velká škála barev, ale také dřeva. Co se týká kuchyně: Váš popis vybraného PVC neodpovídá obrázkům na internetu, pokud je to opravdu typ NOVILUX STRUCTURAL 5407 - spíše meruňkový odstín (vašemu popisu spíše odpovídá typ 5404), pak bych jej k výběru linky nedoporučovala. Je to další odstín teplé barvy, který by nemusel ladit ke spodním skříňkám z calvadosu (záleží ale na skutečnosti, než na obrázku z internetu). Odstín 5404 je jistě bližší zvolené plovoucí podlaze a calvadosu (nejsem si ovšem jistá oním narůžovělým nádechem). Volila bych spíše světlejší typ podlahy, vycházející z odstínu zmiňovaného javoru.
Samozřejmě je zde také možnost ponechat PVC v tomto odstínu, který může zajímavě kontrastovat na navazující plovoucí podlahu, ale pak změnit kuchyňskou linku, ve světlém odstínu. Vaše představa kuchyňské linky nejspíš vychází z dnešního rozšířeného trendu použití calvadosu a také navazuje na barvu oken. Kombinace se světlým javorem je zajímavá volba - já bych všem již další prvek, jakým je hliníkový rámeček kolem skleněné výplně, nepřidávala. Samozřejmě vše závisí na konkrétním návrhu linky v daném prostoru (s tím Vám nejlépe pomohou v kuchyňském studiu, které bude mít k dispozici více vstupních údajů). Jestli jsem také pochopila správně, pak jedno rameno linky (bez pracovní desky) je částí, kde se bude nacházet lednička, spížová skříň, popř. trouba s mikrovlnkou… Volba světlejšího javoru je jistě správná, prostor se neztemní a nezmenší.
Ke světlé podlaze v obývacím pokoji můžete použít opět světlý nábytek s výraznou výmalbou za ním (temně oranžová - cihlová). A výrazným kusovým kobercem v podobném tónu jako výmalba. Nebo nábytek v kombinaci zebrano se světlými lesklými dvířky (smetanová) a výmalbou decentnější smetana, popř. výrazná malba stěny zemito - oranžová (viz. obr. v článku o barvách na www.umimeudělatdomov.cz ). Vždy bych volila jednu výraznou stěnu, popř. dvě kratší protilehlé.
Dveře bych volila v kombinaci javor, třešeň (třešeň načervenalé tmavší dřevo - k oknům), javor bych doporučila k podlaze. Firma SAPELI vyrábí dveře ALEGRO, kde jsou použity tyto dva druhy dýhy. Zárubně bych volila v dýze třešně a dveřní křídlo světlé (javor) s proužky třešňové dýhy. Dlažbu a obklad schodiště bych volila v antracitové barvě (břidlice). Ta by tvořila zajímavý tmavší kontrast ke světlé podlaze a dveřím - je to barva neutrální, i když temná, nicméně nadčasová a moderní. Nábytek u vstupu volte opět světlý (javor, bříza). Výmalba smetanová a podle velikosti prostoru možno použít pozitivní oranžovou barvu za věšákovou stěnu, pokud ji budete mít. Také záleží na obkladech na toaletě.
Co se týká výběru plovoucí podlahy do pokojů v prvním patře: nebála bych se ani jedné varianty. Prkna country od quick-stepu jsou velká a prostor opticky zvětší. Narůžovělý tón přírodně lakovaných dubových prken je příjemný do růžového dětského pokoje. Na druhou stranu, pokud je to pokoj menší, a předpokládám, že zde umístíte nějaký kusový koberec, aby si děti mohly hrát na zemi, pak volba pro Vás "mdlejšího" javoru je vhodnější, neboť jeho struktura, ač výrazná, není tak proměnlivá jako u dubu. Javor působí trochu teplejším dojmem a pokoj by mohl více prosvětlit.
Volbu také zohledňuji k navrženému typu dveří ALEGRO.
Kombinace k němu zvolené doplňkové jarní, zelené barvy je dobrou volbou. Na stěnu bych volila zmiňovanou růžovou s kombinací zelených doplňků. Sytě žlutou barvu bych sem již nepřidávala, jedině šikminu bych vymalovala světlejším odstínem vanilkové (nebo světle růžové), tak aby strop nepůsobil těžkým dojmem. Růžovou doporučuji rovněž ve dvou sytostech, delší strany výraznější a kratší (předpokládám s dveřmi a vstupem na balkon) světlejší - tyto stěny by opět mohly být vanilkové. Samozřejmě tmavší odstíny prostor zmenšují a světlejší zvětšují. Záleží na rozměrech místností a umístění nábytku. Také můžete použít jarní zelenou jako výmalbu s růžovou a nábytek světlý (bříza, javor). Zajímavý příklad: http://didlinka-d.blog.cz/0708/muj-novy-pokoj. Ve vašem případě by se nevolila trojúhelníková výmalba, spíše horizontální (pod šikminou zelená).

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jakou barvou (barvami) vymalovat společný prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Jedná se o prostory v rekonstruovaném starém domě, stěny jsou velmi členité, spousta oken (hodně slunce po většinu dne), různé odskoky, ponechané překlady po vybouraných zdech apod. Kuchyň je olše, bílá dlažba i obklady, na zbytku podlahy jsou původní dubové parkety, okna jsou v barvě slonové kosti, dveře i nábytek je buk mořený na barvu olše. Současný interiér se nám zdá "nudný", chtěli bychom více barev, ale souvislejší prostory máme v podstatě jen dva - stěnu u jídelního stolu a roh 2x3m, kde je televize. Je možné, aby každý prostor měl jinou barvu (výraznější roh a pastelová jídelna)? Je nutné, aby byla jednou barvou vymalovaná celá stěna (např. stěna jídelny pokračuje přes francouzské okno do kuchyně)? A můžete mi prosím také poradit barvu sedací soupravy? Děkuji, hezké Velikonoce, Z. Prokopcová.
Odpověď  

Dobrý den, opravdu bych byla ráda za zaslání fotografií řešeného prostoru. K stávajícím a neměnným materiálům olše (buk mořen na olši), bílá, dubové parkety a slonová kost je možné doplnit o více i výraznějších barev. Výklenky, překlady a odskoky se dají využít na niky s nasvícením nebo i jako část s výraznější malbou. Prostor je nutné vidět. Všeobecně světlejší podlaha dub a teplejší načervenalá olše je vhodná doplnit např. kombinací červená až rezatá, oranžově hnědá, olivově zelená. Na jedné stěně je možné použít i více barev podle členitosti zdi, např. proužky všech uváděných barev, nebo v lehce retro stylu prolínající se kruhy nebo elipsy. Tento prvek spíše v detailu a plochy větší pouze jednobarevné. Můžete si pohrát i s intenzitou barev. Na dubové podlaze je moc hezká sedačka v odstínu červeném. Zelená olivová se doplňuje s ozeleněním interiéru. Bytovými textiliemi je možné vše doladit, potlačit či zvýraznit. Závěsy je možné použít i mimo okno na členění dlouhé stěny.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Stavíme domek, kde budou okna třešeň. Kuchyně, jídelna a obývák jsou spojeny (plocha 36 m čtverečních). Potřebuji poradit barvu dveří SAPELI a šířku posuvných dveří mezi jídelnou a chodbou. K tomu barvu podlahy technická mozaika /proužky/. Popřípadě barvu kuchyňské linky /chtěla jsem třešeň, ale nevím, jestli to není moc tmavé/, barvu nábytku do jídelny a obýváku. A jaké barvy zvolit na zeď? Chtěla bych moderní a vzdušný vzhled. Děkuji, Ilona.
Odpověď  

Dobrý den, máte asi na mysli průmyslovou podlahu typu Kantovka. Vhodné je použití dubové podlahy a dveří v odstínu jasan. Šířka průchodu se navrhuje dle možností zdi a velikosti prostoru. Minimálně 80cm, optimální 2x80cm. Třešeň bych doporučila ponechat jenom na oknech a odstín červený použít v UNI barvě na předních frontech linky. Zdi jemné smetanové.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Stavíme domek, kde budou okna třešeň. Kuchyně, jídelna a obývák jsou spojeny (plocha 36 m čtverečních). Potřebuji poradit barvu dveří SAPELI a šířku posuvných dveří mezi jídelnou a chodbou. K tomu barvu podlahy technická mozaika /proužky/. Popřípadě barvu kuchyňské linky /chtěla jsem třešeň, ale nevím, jestli to není moc tmavé/, barvu nábytku do jídelny a obýváku. A jaké barvy zvolit na zeď? Chtěla bych moderní a vzdušný vzhled. Děkuji, Ilona
Odpověď  

Dobrý den, máte asi na mysli průmyslovou podlahu typu Kantovka. Vhodné je použití dubové podlahy a dveří v odstínu jasan. Šířka průchodu se navrhuje dle možností zdi a velikosti prostoru. Minimálně 80cm, optimální 2x80cm. Třešeň bych doporučila ponechat jenom na oknech a odstín červený použít v UNI barvě na předních frontech linky. Zdi jemné smetanové.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jaké použít interiérové barvy na stěny a sloupy v otevřeném prostoru jídelna/kuchyň/obývák v novém RD. V kuchyni bude plovoucí podlaha krémová s dekorem dlaždic, kuchyňská linka světlá dýha s obklady terracotta (hnědo-béžovo-červené). V jídelně, obýváku a pod schody bude plovoucí podlaha dub antik. Sedačka je oranžová. Jídelna je orientována na S, kuchyň na J, obývák na JZ. Přikládám nákres - je to výřez pouze zmíněného prostoru. Děkuji moc:)
Odpověď  

Foto není přiloženo. Obecně bych doporučila sloupy ponechat bílé, maximálně ve velmi světlé smetanové barvě a potom bych barevně řešila pouze některé stěny. Rozhodně by se daly použít všechny odstíny pískové až okrové barvy, dále pak odstíny teracoty nebo hnědé. Abych mohla lépe poradit, potřebuji fotky.

Dotaz   Dobrý den, paní architektko, ještě doplňuji informace k dotazu na interiérové malby v otevřeném prostoru jídelna/kuchyň/obývák s přiloženým nákresem. Schodiště bude světlý nepařený buk a nábytek něco mezi bukem a olší (zatím). Já vím, moc se asi nehodí k dubové podlaze, ale v budoucnu budu chtít nový světlý nábytek z Ikey. Obklady v kuchyni budou z katalogu Siko - Rustik Tostado. Pracovní deska bude o něco tmavší než kuchyňská linka, hnědobéžová žíhaná. Okna jsou plastová zlatý dub. Ještě jednou moc děkuji.
Odpověď  

Bohužel nevím, o jaké dotazy se jednalo.

Dotaz   Dobrý den, dokončujeme stavbu rodinného domu. Chtěla bych poradit, jakými barvami zvětšit prostor v místnosti a jak kombinovat dvě barvy k sobě? Máme otevřený prostor kuchyň/jídelna/obývák - i ty bych chtěla barevně odlišit. Kuchyň budeme mít v barvě ořechu. Děkuji.
Odpověď  

K ořechu bych volila světlejší desény smetanové, pískové nebo tmavě žluté/okrové. Do obývacího pokoje bych použila na stěnu za TV tmavě hnědou čokoládovou a zbylé stěny výrazně světlejší, ve smetanové barvě. Nábytek v obývací části by mohl být v kombinaci ořech, sklo a uni barva (žlutá, zelenkavá – dle barev z kuchyně). Do jídelní části bych použila židle celočalouněné s kovovou podnoží nebo průhledný plast opět s kovovou podnoží. Stůl by mohl být ořech se skleněnou deskou.

Dotaz   Dobrý den, v obýváku, který funguje i jako jídelna, máme již starý sešlapaný koberec. Řešíme proto, jakou barvu podlahové krytiny sem vybrat. Je zde totiž několik druhů dřeva. Mám ráda dřevo, přikláním se tedy k dřevěné plovoucí podlaze, ovšem jsem si vědoma toho, že budu asi muset řešit i jiný nábytek. Nejsem ani proti novému koberci. Místnost má 22m čtverečních, délka 5,5m., výška stropu 2.20m, je obrácena k jihovýchodu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, ve vašem případě bych doporučovala podlahu plovoucí buď dřevěnou nebo laminátovou v odstínu třešeň. Vzhledem k viditelným konstrukcím krovu v odstínu tmavě hnědá bude tato kombinace prokrvenější v teplých červených tónech. Další možnost je použít podlahu světlou v odstínech smetanových až světle hnědých – cappuccino (např. koberec nebo Marmoleum). Tato podlaha musí být ale i v prostoru kuchyně z důvodu sjednocení vzhledu a barevnosti. U této možnosti je pak vhodné doplnit a zvýraznit interiér na části zdi např. za trámovou konstrukcí ornamentem nebo teplým sytějším odstínem.

Dotaz   Dobrý den, děkuji za radu, ale přesto mám ještě dotaz ohledně výmalby v kuchyni a jídelně. Jak vymalovat v případě, že do kuchyně (javor, pracovní deska světle šedá Titan) zvolíme Lacobel v šedozeleném odstínu? Jakou výmalbu tedy použít v jídelně? Měl by být v jídelně i v kuchyni stejný odstín? Obě jsou velmi světlé, orientované na jih.
Odpověď  

Dobrý den, nemusí být nutně stejné, ale kuchyň i jídelna by měly být tón v tónu, jídelna sytější. Stejný odstín se doporučuje spíše tam, kde není dělící příčka. Na ní se nám odstíny lámou. U přímého přechodu (tj. jednolitá stěna) je vhodné vymezit prostor jídelního stolu kubickým tvarem na zdi. Můžete zkusit třeba sytější obdélník a do něj umístit např. velké zrcadlo v rámu. Je to efektní řešení. V zrcadle se nám odráží část místnosti a prostor se opticky prohlubuje.

Dotaz   Hezký den přeji, ráda bych vás požádala o radu v otázce barevného sladění prostoru kuchyň/jídelna/obývák. Je to jeden obdélníkový prostor, v kratší části má bílá okna, která jsou naproti sobě. Kuchyň bude šedý lak RAL 7040, hliníkové doplňky, deska pracovní bílá, černá varná deska, černý dřez, výmalba červená. Podlaha laminátová v celém prostoru. Mám představu co nejsvětlejší až bílé. Prosím o radu, nemohu se rozhodnou mezi HARO dub bílý authentic, dub šedý authentic či kanadský javor Exquisit. Mám představu minimalistického prostoru, čistých linií, šedo-smetanovo-červeného ladění. Děkuji moc za pomoc.
Odpověď  

Spíše bych vybírala mezi dubem šedým a kanadským javorem. Pokud chcete interiér více zútulnit, tak volte javor. Pokud chcete mít interiér více šedý a hi-tech, volte dub šedý.

Dotaz   Dobrý den, už jednou jste mi poradili s výmalbou obývacího pokoje a teď vás chci poprosit o radu znovu. Chtěli bychom vymalovat kuchyň s jídelnou a chodbu, ale opět netušíme, jaké barvy zvolit. V kuchyni by mě zajímalo, jestli ji vymalovat barevně celou nebo jen od pultu a jídelnu. Stůl a židle jsou jen prozatímní. Chtěla bych Vás tedy poprosit, jestli si máme koupit stůl kulatý, obdélníkový či čtvercový a v jakém barevném provedení? Z obývacího pokoje do jídelny máme místo dveří jen oblouk. Má mít stejnou barvu jako jídelna? Jakou zvolit barvu do chodby, která je poměrně dost dlouhá a úzká a podlaha i dveře jsou ve světlém provedení. Ještě poslední otázka: máme vymalovat barevně i strop, nebo ho nechat bílý? Pokud strop bílý, tak barevně vymalovat až k jeho hraně, nebo nechat bílý pruh (popřípadě kolik centimetrů od stropu)? Snad se nezlobíte, že mám k vám spoustu otázek a možná některé i dost zmatené. Přikládám fotky, ale jídelnu jsem fotila proti oknům, tak jsou fotky dost nekvalitní. Moc Vám děkuji za Vaši odpověď, Gábina.
Odpověď  

Dobrý den. Kuchyň bych vymaloval celou – bude působit kompaktnějším dojmem. Oblouk bych nechal ve stejném odstínu a už bych jej nezdůrazňoval (tvar je již je jistý akcent). Tvar stolu záleží na velikosti místnosti. Čtverec je asi nejméně vhodný. Kulatý stůl je prostorný a všichni mají „stejné místo“, rozložitelný bývá na ovál. Obdélníkový stůl bývá nejskladnější v prostoru a snadno rozložitelný. Materiál stolu bych zvolil stejný jako materiál pultu. Chodbu bych vymaloval ve světlém teplém odstínu (béžová apod.). Rozhodně ne žádný sytý odstín. Stropy bych ponechal bílé a malbu vytáhl těsně pod strop – bez vynechání jakéhokoli proužku.

Dotaz   Přeji hezký den. Nyní dokončujeme novostavbu a já prosím o radu, jaké barvy použít na stěny. Kuchyň a jídelna jsou propojené s obývacím pokojem do tvaru L. Kuchyňskou linku máme v barvě ořech+smetanová+hliník, židle smetanové (imitace kůže), koženou sedací soupravu v béžové barvě. Dveře jsou v ořechu, podlaha Tauari, okna zlatý dub. Přemýšlím o olivové nebo smetanové. Dají se použít i kombinace dvou barev? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Samozřejmě je vhodné vždy volit jednu základní barvu a k ní další výraznou doplňkovou. Vaše zvolená kombinace je velice příjemná a vhodná.

Dotaz   Dobrý den. Nevím si rady s výmalbou bytného prostoru. Kuchyň s jídelnou jsou propojeny s obývacím pokojem do tvaru L. Podlahu máme Tauari, dveře ořech (mohu to ještě změnit) a okna zlatý dub (jídelna směruje na jih a jsou tam tři obyčejná okna a jedno francouzské, obývák je na západ a je v něm třídílné okno). Linka je v kombinaci ořech + smetanová + hliník, židle kůže smetanová a sedačka kůže béžová. Mohu použít více barev nebo i tapetu? A jak v malé chodbě, kde budou čtvery prosklené dveře ořech a podlaha Tauari? Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Kombinaci máte výbornou! Malba může být žlutozelená – ta bude k podlaze vhodná. V chodbě bych volil stejně, jen světlejší odstín.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit: postavili jsme rodinný dům a nevím si rady se zařízením. Kuchyň, jídelna a obývák jsou v jednom prostoru a já nevím, jak sjednotit celek. Linka má korpus šedý ořech a dvířka vanilku. V obýváku bude skříňka na TV ze šedého ořechu. Nevím, v jaké barvě pořídit sedací soupravu, konferenční stolek, jídelní stůl a židle. Podlaha je dřevěná - dub. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Konferenční stolek volte opět v ořechu, jídelní stůl i se židlemi můžete vybrat v dubu (jako podlaha) popř. v kombinaci se sklem. Sedací soupravu bych doporučila jako výrazný doplněk červenou, popř. decentní cappuccino.

Dotaz   Dobrý den. Dostavujeme rodinný dům a potřebovala bych poradit ohledně podlahy v obýváku a jídelně a kuchyňské linky. Obývací pokoj a jídelna mají celkem 37m2. Kuchyň je do U, má 10m2 a je oddělena od OP a jídelny velkými posuvnými dveřmi do pouzdra. Máme zděné schodiště, které bude obloženo přírodním bukem (kombinace s nerez zábradlím). Vybrala jsem dveře Sapeli-dýha buk Note a do jídelny bych chtěla žídle z Ikey, potažené bílou látkou (jak opěradlo, tak sedák), okna jsou bílá. Po dlouhém zvažování jsem vybrala tři varianty a ráda bych znala váš názor, zda jsou vhodné. Případně co byste navrhla jinak a ke které variantě byste se přiklonila. První varianta: plovoucí podlaha do OP a jídelny Quick-step-odstín ořech 1043 a kuchyňská linka ořech v kombinaci asi s bílo-béžovou.U této varianty mě napadlo,že bych mohla zvolit u dveří obložku ořech a dveře v buku. Druhá varianta: plovoucí podlaha do OP a jídelny Quick-step - odstín třešeň 987, 864 nebo 865 (nejsem si jistá, která by byla vhodná k dveřím - prosím o radu) a kuchyňská linka třešeň opět v kombinaci s bílo-béžovou. Třetí varianta: plovoucí podlaha buk jako dveře, ale v tomhle případě vás prosím moc o radu, který typ - číslo přesně zvolit, aby podlaha nebyla zcela světlá. Na trhu je mnoho odstínů, ale byla bych ráda, kdybyste mi přímo poradila. Kuchyňská linka by byla pak v buku. U této varianty si myslím, že by vybrané židle do jídelny asi moc nevynikly. Vím, že můj dotaz je velmi obsáhlý, ale jsem ve výběru dost nejistá, nerada bych něco pokazila a nechám si ráda poradit od odborníků. Chtěla bych, aby interiér vypadal jednoduše, čistě a moderně. Mnohokrát vám předem děkuji za vaši odpověď, určitě bude pro mne velkým přínosem.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych variantu, kdy podlaha by byla v ořechu, kuchyňská linka by mohla být čistě bílá v lesku k židlím. Dobrá volba je také kombinace ořech a bílá. Dveře můžete volit Note v buku, ale také s obložkami. Ráda mám kombinace, kdy je stejný odstín podlahy a také dveří v ořechu. Vše ale závisí na dalších věcech, jako je nábytek apod. Nebála bych se čistě bílých židlí.

Dotaz   Dobrý den, v současné době vybíráme do novostavby RD dveře, podlahy a nábytek. Chtěla bych vás poprosit o radu, jak sladit odstíny dřeva v interiéru. Hlavní dveře máme ve zlatém dubu, schodiště bude bukové namořené v dubu a kuchyňskou linku máme v ořechu kombinovaném s lesklou bílou (viz příloha). Jen okno je bílé a dlažba bude něco mezi bílou a slonovou kostí. Je to vhodné? Máme nechat výmalbu bílou nebo použít nějakou barvu? Dveře bychom chtěli v celém RD v třešni (plné) z chodby do obývacího pokoje posuvné prosklené (viz příloha). Potřebovala bych vědět, jakou barvu zvolit v obývacím pokoji na podlahu a nábytek, aby ladily ke dveřím (část místnosti obývacího pokoje bude sloužit jako jídelna). Hodila by se třeba podlaha v třešni a nábytek v ořechu? Nebo jsem uvažovala o nábytku v třešni – ale nevím, jakou podlahu. Sedačku bych chtěla ve světlé kůži (bílá nebo krémová). V podkroví bude chodba celkem malá (viz příloha). Nebudou třešňové dveře prostor ještě zmenšovat? Jestliže bude schodiště namořené v dubu, jakou zvolit podlahu? Taky dub? Moc se mi líbí tmavý nábytek (třešeň, ořech) a podlahu jsem chtěla taky tmavou. Dveře by se daly ještě změnit (i když se mi třešeň na dveřích líbí). Jen mám strach, aby pak nebylo vše moc tmavé. Prosím, poraďte pokud možno v co nejkratší době, jelikož dveře musíme ještě tento týden objednat. Budu moc vděčná za vaši radu, předem moc děkuji. S pozdravem Svobodová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož máte již v interiéru zvolený odstín dubu, nekombinovala bych jej s třešní. Jsou to odlišné odstíny, které k sobě moc neladí. Volte další dřeviny, nejlepší by byl dub, možné je také použít tmavší odstíny jako ořech, wenge, cocobolo tmavé či světlé. Třetí variantou by byla kombinace se světlými odstíny – javor, bříza. Podlahu bych volila dubovou, nábytek v kombinaci ořech a bílá (jako u kuchyňské linky). Dveře v dubu, popř. tmavém ořechu. V horním patře můžete volit dveře dub, nebo na celém podlaží použít kombinaci dub podlaha, světlé dveře a nábytek v javoru.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si novostavbu ve funkcionalistickém stylu a zvažujeme barvu dveří do celého domu. Ve spodní obytné části (kuchyň+jídelna+obývací pokoj) bude položena v celém prostoru dlažba (Rako Defile-bílá). Můžete prosím poradit, jaké dveře by se hodily ke zvolené dlažbě a jaký pořídit nábytek do obývacího pokoje a kuchyně, aby byl prostor esteticky sladěn? Velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Použil bych tmavší dřevo na dveře i nábytek, doporučuji ořech. Vše v jednoduchých tvarech.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně barevného sladění. Obývací pokoj, jídelna a kuchyň nejsou odděleny. Okna máme teak. Obývací pokoj bych chtěla červený (s tím, že barvu určitě za čas vyměním nebo ještě taky změním do doby, než budeme malovat), sedačku si představuji tmavě hnědou. (Vzhledem k tomu, že budu chtít měnit barvu stěn, tak musím volit neutrální odstín sedačky. Více by se mi líbila světlá béžová, ale ta je nepraktická.) Kuchyň ještě nemáme vybranou. Zatím se nám líbila jedna světlá (viz. obrázek), i když nejsem ani proti tmavé. V obývacím pokoji bude plovoucí podlaha a kolem krbu dlažba, v kuchyni bude jen dlažba. Líbí se mi plovoucí podlahy Befag bambus pařený (cena je příliš vysoká), Meister Alanto Nussbaum hell (podle přítele moc světlá, má takový slabý nádech do oranžova a růžova), tak možná použijeme Nussbaum mittel. Dále se mi hodně líbí plovoucí podlahy chromezone, ale nejsem si jistá, jestli lze tento typ použít k barvě oken a sedačky (bylo mi řečeno, že ne). Zvolím správně barvu dveří, pokud ji budu ladit k barvě oken? Jak vybírat kuchyň – k barvě okna, k barvě dveří nebo lze zvolit úplně jiný odstín? Jakou použít barvu plovoucí podlahy – lze použít chromezone? Světlé barvy se bojím kvůli údržbě. Budu velice ráda za jakoukoliv radu a předem za ni děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k tmavému nábytku je určitě dobrá volba světlá podlaha. Díval jsem se na Vámi zmiňovanou „chromezone“ a líbí se mi. V odstínu světlejším bude, myslím, dobrá.

Dotaz   Dobrý den. Nemůžeme se rozhodnout, jakou zvolit barvu sedací soupravy do obývacího pokoje. Obývací stěna a jídelna jsou v třešni. Potah na židlích má vzor zebrona (zebří pruhy, tedy kombinace černé s bílou). Na přiložené fotografii můžete vidět kuchyňské židle. Děkuji za radu, Malundová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit smetanovou či šedou sedací soupravu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s barvou podlahy a dveří. V novostavbě RD jsme si naplánovali kuchyňskou linku v bílém lesku a k ní podlahu v barvě americký ořech. Kuchyň, jídelna a obývák jsou spojené, místnost ale není moc velká – můžeme si troufnout použít uvedené barvy? Případně – jakou byste doporučili pracovní desku? V ostatních místnostech budou podlahy v dubu. V jaké barvě by mohly být dveře – dub nebo ořech? Z chodby do obýváku bychom chtěli dveře téměř celé prosklené. Děkuji, hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, kombinaci jste zvolila krásnou. Desku doporučuji tmavě šedou a dveře v přírodním dubu. Stejná podlaha a dveře zpravidla nevypadají dobře.

Dotaz   Dobrý den, uvažujeme o celkové rekonstrukci bytu. Máme okna zlatý dub a interiérové masivní dveře v podobném odstínu. Chtěla bych sjednotit podlahy ve všech místnostech (nejraději PVC) a hlavně - vytvořit velkou místnost = kuchyň, jídelna, pracovna (oddělená japonskou stěnou), obývák. Jakou zvolit barvu podlah, kuchyně, sedačky, nábytku? Mám ráda barvy, ale bojím se, aby jich nebylo zase příliš. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v odstínu břízy či javoru a nábytek v dubu nebo ořechu v kombinaci s bílými plochami. Bílou kuchyňskou linku s pracovní deskou pořiďte v odstínu nábytku. Prostor sjednotí výmalba cappuccino s výrazným akcentem (třeba jedna výrazná stěna v hnědočevené či bordó barvě). Sedací souprava může být také v tomto odstínu, ale proti nápadné stěně.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu ohledně výšky stropu a barvy. Hlavní obytný prostor (obývací pokoj, jídelna, kuchyň) je široký 6m a dlouhý 7,5m. Na severní straně je okno 1,4 x 1,8m; na jižní straně je okno 1,4 x 1,5m a balkonové dveře se vstupem na terasu 2 x 1,6m. Prostor je vybaven rustikálním nábytkem barvy světlý dub. Podlaha je keramická světle hnědé barvy "rustikál". Současná výška stropu je 2,5m a zdá se mi nedostatečná. Uvažuji o změně stropu. Měl by být s viditelnými stropními trámy profilu 18 x 24cm v osové vzdálenosti 107cm. Nad trámy by měla být omítka se zrnem 1,5mm. Prosím o doporučení výšky stropu a barevné kombinace. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, rád bych Vám poradil, ale obávám se, že tento dotaz nelze řešit písemnou formou.

Dotaz   Dobrý den, přemýšlíme o podlaze do novostavby, kde jsou kuchyň, jídelna i obývák v jedné místnosti. Dveře a kuchyň bude v odstínu olše. Podlahu bych chtěla jednotnou v celém prostoru. Jelikož dveře z obýváku vedou rovnou do zahrady na terasu, přemýšlím, který materiál je nejodolnější proti mechanickému poškození. U známých jsem viděla kvalitní linoleum v imitaci dřeva. Jaká by byla nejvhodnější barva podlahy, jaký byste vy volila materiál?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vinylová, PVC podlaha je dostatečně odolná, ale můžete také volit dlažbu, která toho vydrží ještě více. Jestliže se rozhodnete pro PVC podlahu, doporučuji dekor buku či světlého javoru. Dlažbu bych volila ve světlém, smetanovém až béžovém odstínu.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme podkrovní místnost o ploše 45m2. Dvě střešní okna jsou na sever, vikýř směřuje na jih a má tvar trojúhelníku o straně 3m. Bude zde kuchyně, jídelna a obývák. Dveře a podlaha jsou v buku, kuchyni asi bude dub windy a ve stejném dekoru chceme jídelní stůl a TV stolek. Pohovka bude v oranžové barvě, stejně tak doplňky (ubrus, váza). Potřebuji poradit s výmalbou stěn a chtěl bych vědět, jestli je kombinace oranžové barvy a dřeva vhodná. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych nedoporučovala v dubu (i když odstín dubu windy by mohl k buku trochu ladit, jelikož je to tmavší barva). Jestliže uvažujete o oranžových doplňcích, volte spíš meruňkový nádech než čistou oranžovou. Výmalbu doporučuji v odstínu cappuccino a smetana. Tím se prostor opticky nezmenší a zároveň se trochu utlumí teplé odstíny dřevěných dekorů.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Stavíme rodinný dům a jsme právě před rozhodnutím, jakou zvolíme podlahovou krytinu a interiérové dveře. Okna máme ve zlatém dubu, a tak nevím, jestli máme vše (následně i nábytek) volit v dubu, nebo zda můžeme použít i jiné dřevo. Moc se nám líbí bělený dub na podlahu, dveře, nábytek i kuchyňskou linku jsme chtěli v odstínu přírodního dubu. Linka bude součástí jedné velké obytné místnosti (kuchyň + jídelna + obývací pokoj). Děkuji předem za Váš názor.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jistě můžete volit světlou podlahu v běleném dubu a k tomu kontrastní dubové dveře s nábytkem. K těmto dekorům se hodí většina pastelových, ale také sytých odstínů.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká by byla nejlepší barva výmalby do pokoje, který slouží jako obývák, ložnice a jídelna. Napadla nás oranžovožlutá nebo zelená. Místnost má 20m2 a je orientovaná na východ. Má tvar obdélníku a dveře s oknem jsou na kratších stěnách. Počítáme, že bude tento pokoj částečně vybaven starožitným nábytkem - skleník, toaletka, skříň. Také bychom chtěli, aby vynikla bílá krásná dělená okna a dveře s futry (taktéž bílé a prosklené). Podlahy budeme dělat nové, takže tam omezení není. Líbil by se mi jasan nebo dub. Jelikož se bude jednat i o ložnici, chtěla bych spací zónu oddělit posuvným závěsem (případně barvou výmalby), který se na spaní zatáhne pro vytvořeni intimity. Měl by ladit s ostatními textiliemi (polštáře, podsedáky, ubrusy...). Předem děkuji za odpověď, K.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v odstínech cappuccino a olivově zelená. Do obytné části bych dala několik oranžových doplňků, jinak vše laďte do olivové, smetanové a cappuccino barvy, aby prostor působil vyváženě a především pro ložnici klidně. Podlahu doporučuji dubovou.

Dotaz   Dobrý den. Naše babička staví malý domeček a do obytného prostoru (kuchyň + jídelna + obývák, celkem cca 35 m2) chce krb nebo krbová kamna. Prozatím se přikláníme ke kamnům kvůli menším rozměrům. Podle čeho ale vybírat? Stačí nám plechová, nebo raději připlatit a vybrat litinová? Je to jen na přitopení a hlavně kvůli atmosféře, nemáme v plánu tím vytápět dům. Cenově jsme ochotni investovat maximálně 10-15 tisíc. Už jsme se dozvěděli, že pro tento prostor stačí 6-8 kW. Chtěli bychom větší sklo – větší ohniště. Stačí nám obyčejnější plechová kamna třeba s litinovým roštem? Další dotaz: v patře jsou dětské pokoje (10 m2 na pokoj), v nichž není podlahové topení. Je vhodnější dát klasickou dřevěnou podlahu – prkna, nebo plovoucí podlahu s dřevěnou vrchní vrstvou? Jde nám o teplotu (laminátová podlaha je studená). A co marmoleum? Jaké jsou vlastnosti tohoto materiálu? Je to srovnatelné se dřevem, co se týče vlastností a ceny? Děkuji za odpověď, Saša.
Odpověď  

Dobrý den, co se týče krbových kamen - bohužel, nejsem odborník.
Ad 2) dřevěná podlaha je samozřejmě lepší, protože má přírodní vlastnosti. Marmoleum je též přírodní, lze jej pořídit i pod názvem tilolino (www.tilo.cz). Jde o ryze přírodní materiál, který bude mít obdobné tepelné výhody či nevýhody. Každopádně přesnější informace Vám jistě sdělí odborníci, kteří se zabývají prodejem a montáží přírodních podlah. Bližší ceny najdete u konkrétních firem. Zkuste se podívat například na www.tilo.cz. Tato společnost dodává přírodní lino, Tilolino i marmoleum (a to i v plovoucím provedení) a v mnoha barevných dekorech.

Dotaz   Na apríla jdu do důchodu a abych nevyšla z pracovního nasazení, mám naplánovanou výměnu oken v celém bytě. Je jasné, že po takové akci budu muset zákonitě vymalovat. Teď bydlím v paneláku, ale v původním bytě jsem měla daleko obývák. Když jsem nábytek dala do panelákového pokoje, je tam poněkud těsno. Přesto jsem se pokusila o malé úpravy, vyměnila jsem velkou sedací soupravu za menší rohovku a doplnila křeslo s malou podnožkou. Jídelní stůl je nutný, schází se u mne často velká rodina. Já hodně šiju, cvičím, pracuji na počítači, hlídám vnučky všemi aktivitami, které taková činnost obnáší. Také doufám, že mi v důchodu zbyde čas na čtení. Knihovnu mám možná zbytečně velkou, ale když jsem se pokoušela dopočítat úspory, vyšlo mi, že ušetřím jen jeden 80 cm modul. Budu muset zřídit stolek pod televizi a pro video. Barevně mi pokoj vyhovuje tak, jak je - hnědá s béžovou, která se opakuje na sedačce. Jen mi nepasují proužky na křesle, ale už mám bílý potah na výměnu, který možná obarvím na béžovo. Vymalování pokoje orientovaného na jih, prozatím bez stínících staveb před domem, mi moc starosti nedělá, stěny jsou bílé, zato jak vidno z fotografií je tam hodně obrázků. Spíš bych ráda změnila rozmístění nábytku. Myslíte si, že by to šlo? Pokoj má jen 3,45 x 5,40, dvoje dveře a balkonové okno s dveřmi zabere celou stěnu. Tmavé závěsy jsou nyní nutné kvůli televizi a práci na počítači (ten je přenosný, takže na stole je buď notebook, nebo šicí stroj, rodinné akce jsou pořádány s ohlášením předem, takže se vše uklidí do skříní v pokoji a může se prostřít. Stůl je rozkládací a občas je opravdu nutné jej rozložit, aby se najedlo 10 osob najednou). Myslíte si, že mi jde taky poradit? Předem dík! Vlastina.
Odpověď  

Dobrý den, z dopisu lze vyčíst, že tento obývací pokoj slouží také jako jídelna a pracovna. Prostor je tedy multifunkční, a co se týče dispozice velmi stísněný. Navrhoval bych oprostit místnost od věcí, které ji příliš zaplňují. Budete se v něm cítit mnohem lépe a volněji. Také velká rodina tento nový vzdušný prostor zcela jistě ocení.
Doporučil bych vyměnit koberec za podlahu v dekoru dřeva nebo za přírodní marmoleum. Pouze v místě konferenčního stolku zvolte pro větší komfort lokální koberec.
Jídelní část s rozkládacím stolem by byla hezká u okna s balkónovými dveřmi. Pohovku se nebojte umístit i do prostru, tím se jednotlivé části oddělí. A zkuste se držet hesla, že méně znamená někdy více.

Dotaz   Dobrý den. Prosím, poraďte mi se záclonami, případně závěsy a výmalbou. Představuji si záclonku do maximálně půl okna. Nevím, jestli smetanovou, nebo nějakou barevnější. Jedná se o jednu velkou místnost - obývák, jídelnu a kuchyň. V obýváku máme dřevo borovice, jídelna je tmavá, v kuchyni je dekor antik. Doplňující barva je modrá. Děkuji za radu, Š. Šimková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit krátké záclony jednoduchého vzhledu s mini vzorem - třeba tzv. déšť v bílém nebo smetanovém provedení. Osobně bych pro zútulnění ještě vymalovala obývací prostor v jemném smetanovém či vanilkovém nádechu.

Dotaz   Potřebuju poradit s prostorem, který bude sloužit jako obývací pokoj, jídelna a kuchyň. Celá místnost je orientovaná na jih. Na podlahách je světlý buk. Chtěla bych vyřešit barevnost hlavně velkých ploch, tj. podlahy, stěn, nábytku, obložení v kuchyni, aby interiér působil příjemně. Ložnici si chci ponechat. Přála bych si také, aby barevnost, kterou zvolíte, prostupovala víceméně celým bytem. Jaký vybrat odkládací nábytek v předsíni vzhledem k tmavší dlažbě (viz přiložené foto) a druhotnému osvětlení? V obýváku je velké množství oken a na nábytek nezbývá téměř nic. Přesto chci kromě sedacího nábytku ještě knihovnu a tzv. skleník na broušené sklo a porcelán. U kratší stěny obýváku je krb a TV. Mám též problém s kuchyní do L, která bude hned u vchodových dveří. Dalo by se uvažovat o jejím částečném oddělení nějakou subtilnější deskou? Z jakého materiálu by měla být? (viz např. http://www.atelier-point.cz/cz/soukromy-bytovy-interier.html) Čím sjednotit okna z bílého plastu (je jich šest a každé má jiný tvar)? Volit vůbec nějaké textilie? Jaký volit tvar jídelního stolu, když jídelna má tvar lomeného půlkruhu? Připomínám ještě, že dveře budou v buku a koupelna, která je na sever, je obložena dvěma odstíny žluté. Děkuji, Hrůzová.
Odpověď  

Dobrý den. Co se týče barevnosti vašeho multifunkčního prostoru, doporučuji zůstat u světlých odstínů barev, např. žluté a zelené, které světlý buk příjemně rozveselí. Nábytek bych volil v tmavším dekoru, aby se prostor vyplnil. Můžete využít kombinaci různých materiálů a designů. Do jídelního koutu by se zcela jistě hodil kulatý jídelní stůl. Rozdílně veliká okna ve výklenku můžete sjednotit např. římskými roletami stejných rozměrů.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych požádat o radu, jak dokončit krb, který je umístěný mezi jídelnou a obývákem (viz foto). Jídelna je částečně v lososové barvě, obývák je do zelena a neutrální stěna je béžová. Koupili jsme kamenný obklad, ale nejsme si jisti jeho barvou. Máme možnost ho vyměnit za béžový či ještě tmavší. Co si o tom myslíte? Do jaké výšky obložit a jakou barvu zvolit za zbytek krbu? Kvůli umístění komínu nešel krb obezdít jinak, takto se může zdát trochu mohutný. Předem děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, kombinace stávajícího obkladu se zelenou výmalbou na zbylé části krbu by mohla vypadat velmi elegantně. Záleží také na zbytku barev v místnosti, na velikosti plochy béžové stěny a dalších použitých barvách (např. pohovky). Vzhledem k nim bych pak uvažoval i o variantě béžový obklad + zelená výmalba. Zkuste i méně sytý odstín. Obložení krbu bych volil do výšky niky na dřevo, nebo bych obložil celou čelní stěnu a bok od kuchyně.

Dotaz   Dobrý den! Prosím o radu, jak a kterými barvami vymalovat podkrovní ložnici, v níž už máme modrou barvu na stěně za postelí a na sloupku s obrázky. Neměla by být modrá ještě někde jinde? Druhou místností je jídelna v přízemí, která je spojená s kuchyní. Linka, stůl i židle jsou v dekoru olše, v místnosti není žádné okno. Který další dekor by se k olši hodil? Také by mě zajímal Váš názor na umístění velkého zrcadla na stěnu za jídelním stolem. K lince si chceme nechat vyrobit další skříňky, které budou v jídelně. Mockrát Vám děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. V ložnici bych doporučila modrou barvu také na protější stěnu (kolem dveří a skříně). Jemným smetanovým až vanilkovým odstínem bych vymalovala dvě další stěny. V jídelně bych volila nábytek opět v olši, aby dekory sjednotily celý prostor. Také je možné použít dekor buku či světlejšího javoru. Výmalbu jídelního koutu doporučuji ve žlutém či limetkovém odstínu, který prostor prosluní. Můžete jej také opticky zvětšit zrcadlem, ale domnívám se, že prostor je dostatečně světlý a není to nutné.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V obýváku a v jídelně bude nábytek firmy Torrimex, série Dejavu (Wallis švestka v kombinaci s lesklým bílým panelem, u stolu patrně bílé kožené židle), kuchyň bude bílá lesklá Abstrakt z Ikey, pracovní deska "betonová" + Lacobel za pracovní plochou. V kuchyni a na chodbách bude na podlaze dlažba Zircon tmavě šedá od Rako (formát 45x45cm). Nevím si rady s barvou dveří a podlahou v obýváku a jídelně (navazují na kuchyň a chodbu a budou s nimi propojené prosklenými posuvnými dveřmi). Z dveří jsem si vyhlédla Tenga model 15 (do ložnice a koupelny), prosklenou variantu mezi zádveří a chodbu, chodbu a jídelnu, kuchyň a jídelnu. Je tedy nutné zkombinovat barvy dlažby, nábytku, dveří a podlah v jídelně. Váhám mezi dveřmi v dýze ořech a dub. Dubové mi připadají jemnější, nebudou tak výrazné a nebudou se přebíjet s nábytkem, ale nelíbí se mi ke zmíněné dlažbě. Ořechové se mi líbí víc, ale bojím se "konkurence" nábytku. Podlahu v jídelně jsem chtěla laminát dub, nějaký střední studený odstín, prkno - a teď nevím, z čeho ustoupit. Mám do jídelny volit zcela jinou podlahu (marmoleum, dlažbu, betonovou stěrku...) a jiné dveře (barevnou folii, šedé, bílé)? Barva na stěnách bude bílá, doplněná v jídelně místy tmavší ostružinovou nebo hnědofialovou, v kuchyni jablíčkově zelenou. Okna budou dřevěná, dekor střední dub. Prosím také o radu ohledně vstupních dveří - měly by korespondovat s barvou dveří Tenga + dlaždicemi Zircon. Ráda bych dosáhla jednoduchého, vzdušného interiéru, nechci žádnou selskou jizbu. Zvenku máme na domě lomeně bílou omítku a šedých desek Cetris. Sedlová střecha je antracitová bez přesahů, jihovýchodní stěna (obývák, jídelna, kuchyně) je prakticky celá prosklená francouzskými okny. Díky za pomoc, Katka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila dýhu amerického dubu a dubovou podlahu. Vstupní dveře také v dubu, protože je již použit na oknech. Tím se sjednotí vzhled domu především zvenku. Dub americký je také výrazný, podlaha v dubu bude lépe korespondovat s nábytkem, který lépe vynikne na světlejším odstínu. Nevadí ani kombinace zvolené dlažby s dubem.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit s výběrem odstínu dveří, podlahy a kuchyně. Hrozně se nám líbí dekor ořech. Byla by možná následující kombinace: dveře ořech (hladké provedení), kuchyň kombinace ořech a slonová kost a podlaha PVC Thermofix (Fatra) odstín horský dub, velkoformátová dlažba Powergres Cement odstín Grey (v koupelnách kombinace se světlou). V celém domě bude podlahové topení, a proto jsme zvolili podlahovou krytinu PVC (obývací pokoj, kuchyň, jídelna, pracovna, druhém patře vyjma koupelen) a jednotnou dlažbu v ostatních prostorách. Schodiště bude dubové s nerez zábradlím. Vyjma sociálního zázemí budou dveře hodně prosklené - v přízemí čiré sklo (vždy dveře a boční světlík, mezi obývákem a jídelnou velká prosklená stěna s posuvnými dveřmi a v jídelně dveře zasouvací na boční světlík), v druhém patře a pracovně bude satinato nebo mléčné sklo. Je rozumné dávat do ložnic prosklené dveře? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolené materiály (ořech, dub a šedivá dlažba) spolu budou velmi hezky ladit. Pokud jde dekory dřeva, je dobré, aby spolu korespondovaly barvy v nich obsažené. Ořech je navíc velmi nadčasový dekor a hodí se k němu jak studené, tak i teplé barvy. Místo PVC bych volil raději přírodní marmoleum nebo průmyslovou mozaiku. Dveře do ložnic mohou být také prosklené, ale jen z části. Tak, aby světlo nešlo přímo na hlavu postele.

Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat kuchyň, na kterou navazuje jídelna a obývací pokoj. To celé je do tvaru L. Kuchyň chci v kombinaci tmavě červené-bordó se šedou (stříbrnou). Ráda bych se zeptala, jakou podlahu mám položit do kuchyně (v jaké barvě, co použít za materiál mezi skříňkami a v jaké barvě). A druhý dotaz - jakou barvou vymalovat? Je vhodné použít stejnou malbu a podlahu také do jídelny? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, na podlahu bych Vám doporučoval dekor ořechu, který je velmi elegantní a nadčasový. Zcela jistě jej použijte na celý prostor jednotně. Na korpusy mezi skřínkami a pracovní desku můžete zvolit moderní zebrano. Skřínky vybírejte ve vysokém lesku nebo je doplňte barevným sklem - lacobel apod. Pro výmalbu bych použil svěží světle žlutou barvu.

Dotaz   Dobrý den. Prosíme o radu, jak barevně sladit obývací pokoj (jeho součástí je jídelna a kuchyňský kout). Jedná se o novostavbu, okna jsou dřevená barvy afro třešeň (viz. příloha), kuchyni zvažujeme slonovou kost ve vysokém lesku a bočnice švestka, která by korespondovala s okny. Nevíme si však rady s dveřmi a s barvou podlahy v kuchyni a obýváku. Nábytek máme starý, tmavě hnědý, ale není podmínkou brát na to ohled. Zatím jsme přemýšleli o barvě podlahy třešeň nebo dub bělený - nevíme, zda se bude hodit do kuchyně, která je spíše v odstínu slonové kosti. Na dveře by se nám líbil tmavý ořech, ale nevíme, zda to už nebude barevně přeplácané. Moc děkujeme za radu a pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, zvolené dekory jsou převážně v teplých odstínech, takže bych Vám doporučoval v nich pokračovat. Na podlahu bych zvolil javor, dekor třešně uplatněte i na dveřích. Vámi zvolený tmavý ořech je ale také vhodnou alternativou.

Dotaz   Dobrý den, moc děkuji za odpověď na můj dotaz ze 2. dubna 2009: „Prosím o radu, jak a kterými barvami vymalovat podkrovní ložnici, v níž už máme modrou barvu na stěně za postelí a na sloupku s obrázky. Neměla by být modrá ještě někde jinde? Druhou místností je jídelna v přízemí, která je spojená s kuchyní. Linka, stůl i židle jsou v dekoru olše, v místnosti není žádné okno. Který další dekor by se k olši hodil? Také by mě zajímal Váš názor na umístění velkého zrcadla na stěnu za jídelním stolem. K lince si chceme nechat vyrobit další skříňky, které budou v jídelně. Mockrát Vám děkuji.“ ODPOVĚĎ: "Dobrý den přeji. V ložnici bych doporučila modrou barvu také na protější stěnu (kolem dveří a skříně). Jemným smetanovým až vanilkovým odstínem bych vymalovala dvě další stěny. V jídelně bych volila nábytek opět v olši, aby dekory sjednotily celý prostor. Také je možné použít dekor buku či světlejšího javoru. Výmalbu jídelního koutu doporučuji ve žlutém či limetkovém odstínu, který prostor prosluní. Můžete jej také opticky zvětšit zrcadlem, ale domnívám se, že prostor je dostatečně světlý a není to nutné." Mám ještě doplňující otázky k výmalbě jídelního koutu. Limetkovým odstínem mám vymalovat všechny zdi, nebo jen jednu? Kterou? Zbytek nechat bílý, nebo přetřít na žluto (nebo úplně jinak)? Kuchyň, která je spojená s jídelnou, může být ponechána celá bílá, nebo je lepší také barevné provedení? Mohla byste napsat přímo čísla odstínů? Kdybychom se rozhodli přece jen pro to zrcadlo, může být umístěno na stěně za stolem nad topením? Rám zrcadla by měl být v dekoru kuchyňské linky? Moc děkuji. Chtěla jsem Vám znovu zaslat fotky jídelního koutu a kuchyně, ale nedaří se mi to (ze dne 2. 4. tam jsou přiloženy). Nezlobte se a mockrát děkuji za ochotu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu limetkovým odstínem bych volila od kuchyňské linky až po levý viditelný roh vedle dveří (tedy na všechny tři stěny). Bohužel prostor výklenku není vidět, nemohu tedy určit, co je proti jídelnímu stolu a jak řešit výmalbu v závislosti na celkové dispozici. Pokud zvolíte zrcadlo, nabízí se jeho umístění nad radiátorem, tím vznikne kompozičně vyvážený prostor. Lépe by ale prostor prosvětlovalo při umístění proti oknu. Rám bych volila v dekoru kuchyňské linky.

Dotaz   Dobrý den, máme podkrovní místnost o rozloze 45m2, který bude sloužit jako obývací pokoj, kuchyň a jídelna. Podlaha a dveře jsou v barvě světlý buk. Uvažuji, že kuchyňská dvířka budou v barvě světlý ořech. Jakou barvu mám zvolit pro korpus? Dále bych chtěla poradit, v jaké barvě má být jídelní stůl, židle, TV stolek a konferenční stolek. Sedačku bych chtěla oranžovou. Poraďte mi, prosím, ale byla bych ráda, kdyby to nebyla bílá barva. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, pro kuchyňskou linku bych Vám doporučil kombinaci ořechové dýhy a barevného lamina. Jídelní stůl a židle nemusejí být z již použitých materiálů. Můžete vybrat třeba barevný plast nebo čiré sklo na desku stolu, židle volte v kombinaci kůže a wenge. Nábytek v obývací části doporučuji v odlišných dekorech – wenge v kombinaci s laminem ve vysokém lesku. Vhodná barva sedačky pak bude žlutá.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak barevně sladit výmalbu a doplňky v obývacím prostoru (spojená kuchyň, jídelna a obývací pokoj). Kuchyňská linka, jídelní stůl, židle a dveře jsou z olše, obývací stěna a podlaha v kuchyni a jídelně jsou buk, v obývacím pokoji máme skořicový koberec a béžovou sedačku s květinovým vzorem. Okna jsou ve všech třech částech prostoru. Nevím si rady s kombinací výmalby a závěsů. Máme rádi teplé tóny, ale nechceme, aby prostor působil mdle.
Odpověď  

Dobrý den. Díky olši a skořicovému koberci u Vás převažují teplé odstíny barev. Doporučoval bych Vám se jich držet i nadále. Výmalbu zvolte kupříkladu světle žlutou a závěsy mohou být třeba v sytých odstínech červené barvy.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych popsala svou představu místnosti, kde bude kuchyň, jídelna a obývák; prosím vás o její posouzení. Místnost má cca 8,5 x 6,5 m. Na jižní straně je francouzské okno vedoucí na terasu. V kuchyni je velké okno na sever. Podlaha by měla mít dekor tmavého dřeva s výraznou kresbou letokruhů (tuším odstín ořech), rámy oken světlý dub, dveře Sapeli v běleném dubu. Nábytek v obýváku bude javor v kombinaci s bílým lakem, sedačka černá kůže, kuchyň bílá, pracovní deska černá, obklad bílý-lacobel. Jídelní stůl ze skla, černé židle. Výmalba ve dvou odstínech zelené - zřejmě olivová nebo limetková. Koberec zelený, doplňky zelené a občas tmavě růžové pro oživení. Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ladění Vašeho obytného prostoru je velice příjemné. Možná bych volila výraznější dekor korpusu nábytku (např. v přírodním dubu s bílým lakem). Tak by se sjednotil prostor i kresba dřeva sjednotila. Javor by představoval další dekor, navíc s hodně světlým odstínem. Nábytek by pak nebyl v takovém kontrastu s bílým lakem a prostor by mohl působit mdle. Výmalba je zvolená příjemně. V dnešní době jsou trendem odstíny limetkové, tyrkysové, lila. Určitě můžete vybrat dvě sytosti limetkového odstínu s doplňky v zelené, černé a lila.

Dotaz   Prosím o radu, jakou mám vybrat barvu obkladů v kuchyni. Na podlaze je lino, kuchyň máme v dekoru slonová kost. Kuchyň a jídelna jsou s obývákem spojené do L. V pokoji budou dominantou krbová kachlová kamna barvy bordó. Koupila jsem obklady Picasso červené, jejichž odstín se blíží cihlové barvě. Bojím se, že se cihlová a bordó budou bít. Bohužel však nemohu sehnat bordó kuchyňské obkladačky. Jinak plánuji stůl tmavé barvy a sedací soupravu v odstínu bílá nebo spíš slonová kost. Posílám pohled z obýváku na jídelnu a kuchyň. Děkuji předem.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Z obrázku nelze prostor jasně identifikovat, nejsem schopná přesně určit vzdálenosti kamen a obkladu linky. Osobně bych volila obklad v odstínu kachlí na kamnech. Pokud jej nemůžete sehnat, zkuste voděodolný nátěr nebo skleněný obklad před výmalbou v bordó barvě. Obklad v jiném formátu a jiném odstínu může v prostoru opravdu rušit.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaký zvolit obklad a podlahu do kuchyně. Jedná se o velmi malou podkrovní místnost (má jen 7 m2). Slouží pouze k vaření, jídelna je vedle. Kuchyně je v barvě bílé kávy a korupus má odstín calavados. Stejnou barvu mají i pracovní desky. V místnosti je jedno střešní okno a jedno klasické okno bílé barvy. Nevím si rady s odstínem podlahy. Přemýšlím, že bychom ji udělali také v odstínu calvados. Co se týče obkladu, nejsem si vůbec jistá. Nevím, zda mám zvolit něco neutrálního – třeba smetanovou, nebo nějaké veselé tony. Moc děkuji za odpověď, s pozdravem Jana Plicová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obklad bych volila v jemném šedém nádechu. Podlaha může být v odstínu calvados, hodila by se také světlá šedá dlažba.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně výběru osvětlení do obývacího pokoje. Součástí obýváku je i jídelna, která na fotografii není. Ale osvětlení nad konferenčním stolkem by mělo být ze stejné série jako to nad jídelním stolem. Přikládám i fotografie světel, která se mi líbí. Nevím však, zda by se do interiéru hodily. Diego 1 se mi líbí, je tam černá barva, a my máme v obýváku černou plazmu. Ale nevýhodou je výška tohoto světla - 110 cm, což vychází přímo do úrovně obrazů. Kdybych tak věděla, zda je u tohoto modelu možné regulovat výšku. Nejraději bych zvolila stropnici, ovšem nějakou moderní, jako např. Ferrara nebo Yago (viz foto). Nad jídelní stůl bych pak volila stejný typ, ale prodloužený. Konferenční stolek bude v ořechu s mléčným sklem, doplňkovými barvami obýváku jsou bórdo a krémová. Budu ráda, když mi pošlete tip na konkrétní svítidla. Mockrát děkuji, s pozdravem H. Urbanová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila stropnici a k tomu nad jídelní stůl závěsné svítidlo Yago. U jídelního stolu si však nejsem jistá, zda bude osvětlení dostačující a nebude zároveň působit rušivě.

Dotaz   Dobrý den. Mohla byste mi, prosím, poradit, jakou mám zvolit doplňkovou barvu v kuchyni? Ta je v dekoru olše, výmalba bude ve vanilkovém odstínu. Podlaha má podobný odstín jako kuchyňská linka. Dále by mne zajímalo, jak byste zařídila a vymalovala místnost, která má pouze 16 m2 a je ve tvaru L. Místnost by měla sloužit jako obývací pokoj a jídelna, přičemž jídelní kout bude umístěn ve výklenku. Proti vstupním dveřím jsou dvojité dveře na balkon, z pokoje je výhled na zeleň a stromy, které rostou přímo před domem. Na podlaze jsou bukové parkety, dveře na balkon jsou bílé. Zasílám fotografie místnosti, ty ale bohužel pocházejí ještě z doby před rekonstrukcí (výklenek na jídelní kout bude po pravé straně při vstupu do místnosti). Prosím o radu, v jakých barvách mám tak malý interiér zařídit, hlavně s ohledem na zeleň. Předem vám moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Jako doplňkovou barvu do vaší kuchyně bych vybral červenou v různých odstínech - od pastelových tónů až po ty tmavé. Výmalbu v celém prostoru volte světle žlutou, prostor se tím sjednotí a bude dobře korespondovat se zelení. Okno na balkon se nabízí k romantické dekoraci dlouhým lehkým voálem.

Dotaz   Dobrý den. Poraďte mi, prosím, s výmalbou do kuchyně, která je spojená s jídelnou. Potřebujeme ji prosvětlit a provzdušnit. Barevně jsme se vůbec netrefili a nutně to potřebujeme přemalovat. V kuchyni je dlažba s nádechem do oranžova, ve zbytku místnosti je plovoucí podlaha v třešni. V tomto odstínu jsou taky dveře. Kuchyň je v třešni v kombinaci s javorem, lednice bude v nerezu jako ostatní elektrospotřebiče. Potřebuji, aby v této místnosti nebyla dominantní výmalba, ale kuchyňská linka. V jakých barvách mám pořídit doplňky na parapety (vázy,…)? Kuchyň a jídelna jsou spojené s obývákem, kde máme sytě oranžovou. Děkuji a posílám pár fotek. S pozdravem Hajíčková Alena.
Odpověď  

Dobrý den, dekor třesně na kuchyňské lince i podlaze je sám o sobě velice dominantní. Zjemnit ho můžete světle žlutou výmalbou. Doplňky nebo část stěny v obývacím pokoji, kde je sytě oranžová, volte ve středně šedivé barvě. Vhodný bude také nerez a materiály s vysokým leskem.

Dotaz   Dobrý den, máme podkrovní místnost, která bude sloužit jako kuchyň, jídelna a obývák. Je tam plovoucí podlaha a dveře ve světlém buku. V části, kde bude kuchyň, je béžová dlažba. Kuchyň bude z ořechu lion a pracovní deska černá. Jaká barva obkladu by se hodila za kuchyňskou linku? Můžeme mít i větší velikost obkladaček? Uvažujeme o jídelním a konferenčním stolku také v barvě ořech lion. Může být TV stolek černý, nebo je lepší opět ořech? Sedačku chceme do oranžova. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám středně šedivou velkoformátovou dlažbu nebo naopak mozaiku v teplých barvách. Teplé barvy budou velmi dobře ladit k Vámi vybrané oranžové pohovce. Další nábytek bych volil z lamina ve vysokém lesku, na konferenční stolek použijte také sklo. Pokud je v místnosti dostatek světla a podlaha není příliš dominantní, můžete si dovolit TV stolek i v černé.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s volbou nábytku do obýváku. Kuchyň, jídelna a obývací pokoj jsou spojené do jedné místnosti, dohromady tvoří tvar písmene L. Kuchyň a jídelna jsou z olše, pracovní deska v kuchyni je v matné zelené. V celém interiéru jsou bukové podlahy i dveře a z jídelny vedou do poschodí bukové schody. V obýváku máme velkou rohovou koženou sedačku v barvě slonové kosti. Chci tam už jen nízkou skříňku vedle sedačky, skříňku pod TV a stoleček k sedačce. Nevím však, jaký materiál by byl vhodný. Mám použít kontrastní barvy? Nebo opět zvolit olši? Dala by se kombinovat s kouřovým sklem nebo s materiály s vysokým leskem? Líbil by se mi nábytek v moderním stylu. Za radu předem moc děkuji, I. R.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Korpus nábytku bych volila v olši nebo ve výrazném meranu. Zvolený dekor kombinujte s matným sklem nebo bílým leskem. Lesklá dvířka dodají nábytku na lehkosti.

Dotaz   Dobrý den, chystáme se na rekonstrukci celého domu. Můj dotaz se týká hlavně podlahy. Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem bude spojen v jednu místnost, ale problém tkví v tom, že kuchyňská linka a jídelna bude "na podiu" odděleném jedním schodkem (to je nutnost). Na stropě budou viditelné dřevěné trámy nepříliš tmavého odstínu (máme nízké stropy). Za jídelní částí bude menší zábradlíčko a hned za ním pohovka. Schodky budou po celé délce od stolu po krb na druhé straně. Lámu si hlavu s tím, jestli použít stejnou podlahu v obývacím pokoji a v kuchyni, nebo jestli to odlišit. V kuchyni bude určitě dlažba a v obýváku kvůli podlahovému topení asi také. Schody bych chtěla obložené dřevem v barvě trámů. Takže mi prosím poraďte, jestli použít stejnou barvu podlahy v obou částech místnosti a podle čeho ji vybírat. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila jednotnou podlahu, protože se tím prostor opticky sjednotí. Ale jelikož máte místnost stupňovitě členěnou, je možné odlišit jednotlivé části právě dlažbou. U této varianty bych volila stejný styl pokládky a stejnou dlažbu. Lišit se mohou v odstínech, jejich výběr záleží na dekorech nábytku.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak a zda vůbec předělit jídelní část od obývací. Máme kuchyň, jídelnu a obývací pokoj do L. Jídelna je v rohu a já nevím, zda mám nějak přepažit část mezi jídelnou a obývákem. Co byste doporučili? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, k těmto účelům jsou vhodné japonské stěny, které jsou velice variabilní a díky široké nabídce dekorů je lze použít do každého druhu interiéru.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s vymalováním bytu. V obývacím pokoji si nevím rady s krbem. Mám ho nechat bílý, nebo vymalovat barvou? Nechci, aby se ve stěně „ztratil“. Nebráním se zde dvěma barvám, ale raději mám kombinace tón v tónu. Obývací pokoj volně navazuje na jídelnu a je z něj vidět až do kuchyně (vanilka, třešeň). Jídelna opět volně navazuje na chodbu se schodištěm do patra. Chodba v přízemí potřebuje prosvětlit a opticky zkrátit, v patře je světla dost. Dávám přednost teplým barvám, odstínům žluté, olivově zelené, modrozelené. Zároveň bych uvítala váš nápad, jak vylepšit jídelnu (on je to spíš jídelní kout). Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Odstín krbu bych zvýraznila jemným cappuccinem. Stěnu za sedací soupravou poté vymalujte v jemné zelené vycházející z obložení krbu. Do jídelny bych volila žlutozelený (limetkový) odstín. Chodbu můžete vymalovat na kratších stěnách tmavým oranžovočerveným odstínem vycházejícím z tmavé části dlažby. Delší strany mohou být v jemném nádechu té samé barvy. Doplňky ve žluté barvě.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu.Podlahu máme Hobo Palisander, vnitřní dveře Sapeli Elegant dýha ořech.V jaké dýze zvolit nábytek? Jedná se o otevřený prostor - obývací pokoj, jídelna, kuchyně. Děkuji za odpověď.
Odpověď   DOBRÝ DEN, V TÉTO KOMBINACI BY SE DOBŘE VYJÍMAL SVĚTLÝ NÁBYTEK NAPŘ. BŘÍZA V PŘÍPADĚ PŘÍRODNÍHO MATERIÁLU NEBO LAKOVANÝ NÁBYTEK UNI BARVA SVĚTLE BÉŽOVÁ, SMETANOVÁ AŽ BÍLÁ.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvami dřevin v interiáru. Při rekonstrukci domu jsme nuceni dodržet barvu oken palisandr, protože jde o dvojdomek a ráda bych měla barvu dřeva i zvnitřní stany oken, tudíž to bude taky palisandr. Jelikož je to dost tmavá barva, mám obavy z ostatních barev. Kuchyň by měla být v barvě třešeň vanilka. Jaké doporučujete barvy dveří a podlahy? Jde o velké prostorné místosti vzájemně propojené (obývák, kuchyň jídelna) v celkové výměře 100m2. V kuchyni a jídelně jsem uvažovala o dlažbě, ale v obývacím pokoji bych chtěla dřevěnou nebo plovoucí podlahu. Děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den, při takto velkém prostoru tmavá barva může být i přínosem. Palisandr je sytě vínovohnědý odstín. Doporučovala bych odstupňovat barevnost od oken směrem k světlejším odstínům. Takže podlaha třešeň a nábytek hruška (má míň výraznou strukturu proti třešni) a k uni barvám kombinace ploch kuchyně se více hodí. U kuchyně bych pak šla spíše do odstínu šedivých např. u místa pro obklad použít šedivou stěrku Monofinish je bezespárá omyvatelná - výborná údržba. Dále malby v kombinaci s odstínem kouřové hnědé nebo smetanové až žluté. Podlaha červená je dostatečně výrazná. Podlaha je hezčí z jednoho materiálu pokuď bude nutné kombinovat s keramickou dlažbou volila bych odstíny světle hnědé uni barvy
Dotaz   Dobrý den, prosím o váš odborný názor a radu. Mám kuchyni (bílá-Hanák, pracovní deska černá)spojenou s jídelnou a obývacím pokojem-je to jeden velký prostor,jen sedačka je vidět částečně a částečně je za rohovým výklenkem. V kuchyni a jídelně je dlažba-světlá s velmi jemnými černošedými a béžovými čmouhami. V jidelně je stůl s židlemi (barva buk mořený na ořech). Budu si pořizovat nějakou jednoduchou stěnu v témže provedení. Sedací soupravu mám již koupenou (Natuzzi-sv.smetanová kůže). V pokoji chci udělat novou podlahu (teď je tam ještě PVC-na něm byl koberec), která bude navazovat na dlažbu. Nevím, jaký odstín by byl nejvhodnější, aby se hodil k sedačce a dlažbě. Také chci nechat obložit zárubně a nové dveře a nevím, v jakém barevném provedení by byly nejlepší a také šli barevně k nábytku. Můžete mi prosím, také poradit, jak mám vymalovat pokoj a jídelnu? V kuchyni je vidět jen bílý strop a kousek stěn nad linkou, která je na levé i pravé straně. Z kuchyně vedou balkonové dveře a okno (celá šířka kuchyně) na terasu. Na protější straně - to je v obývacím pokoji je téměř celá stěna s vyplněna okny.Jídelna je mezi kuchyní a obývacím pokojem. Omlouvám se, jestli je to trochu zmatené. Mnohokrát děkuji za odpověď. K.Kubalíková e-mail:kubalikova@tiscali.cz
Odpověď   Dobrý den, k barevnosti bílá - ořech - světlá smetanová? je vhodné doplnit buď bělený dub podlaha i dveře. Taky dub přírodní. V případě , že máte ráda světlé jemné interiéry je vhodné volit odstín podlahy v bílém smetanovém provedení např. litá podlaha (pro podlahové topení) stejně i dveře. V prvníc dvou je vhodné na zdi použít kouřovou hnědou - capuccino, u poslední odstíny jako červená- krev, zelená olivová, oranžová - pomerančová.
Dotaz   Hezký den přeji. Dostavujeme dům a interiéry mi dávají zabrat.Ráda bych ladila obytnou zonu - kuchyn, jídelna, obyvák do šdo -červené kombinace.Kuchyňská linka - šedý lak - hodila by se pracovní deska tmavý kámen či světlý? Okna - bílá, podlaha laminátová světlá - problém dveře - kontrast či světlé? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, záleží na velikosti prostoru kontrasty v provedení šedivé jsou vhodné. Spíše kontrasty ve velkých plochách a celcích např. jedna stěna v kontrastu se sedací soupravou. U kuchyňské linky je vhodné použít jemné přechodové linie od světlé k tmavému - zhora dolů. Osobně dávám přednost sytější podlaha světlejší dveře v opačném případě jsou pak dominantou interiéru.
Dotaz   Dobrý den.Chci v novostavbě,kde měl být původně OP,jídelna a kuchyň propojeny, kuchyň oddělit posuvnými dveřmi /do pouzdra/.Kuchyň je do tvaru U /3x3,60x3m/. Nevím zda bude dostačující průchod 1450x2060cm /rozměr po otevření dveří/ nebo zda použít otvor větší a to 1650x2060. Pokud bych ale zvolila větší otvor, tak hned v rohu za dveřmi bude lednice a při otevření by dvířka lednice zasahovala do otvoru./cca 22cm/.Ráda bych znala váš názor.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě volte menší otvor, který bude dostačující. Větší problém by byl s otvorem, který by částečně odhaloval lednici.
Dotaz   Dobry den, v minulem chatu jsem se Vas ptala, jakou barvu korpusu zvolit ke kuchyni s vanilkovymi dvirky a s pracovni deskou Valentino sede. Poradili jste mi sedou. Avsak zbytek rodiny ma prani mit korpus v dekoru dreva. Proto vas jeste jednou prosim o radu....Hodil by se k teto kombinaci korpus v olsi? (Pripominam, ze se jedna o malou kuchyn). A jestlize mame jidelni stul v masivni brize, mohli bychom ho zachovat (hodi se olse+briza?)??Jeste jednou predem dekuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Olše se jistě k vanilce hodí. také nevadí kombinace bří za a olše. Ale jelikož již máte vybraná dvířka vanilková, pak již zde bude mnoho prvků rozdílných a proto jídelna nebude s kuchyňí působit sladěně a harmonicky. Napadá mne ještě jiná varianta - korpus bříza a dvířka šedá.
Dotaz   Dobry den, chtel bych se zeptat zda je vhodnejsi pouzit dvere v provedeni dyha tresen (TENGA) nebo CPL folie tresen (FEST) pro spojeny obytny prostor (obyvak, jidelna, kuchyne) pokud bude podlaha z prirodniho korku a nabytek jidelny a kuchynska linka je v provedeni laminat tresen. Predem Vam dekuji za odpoved.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě přírodnější je dýha, která má specifickou kresbu a výraznější, s tím, že dveře časem stárnou s okolím. Folie je jistě ale odolnější a lepší na údržbu. K přírodnímu korku, je pro mne ale volba třešně trochu méně vhodná, raději bych volila odstíny - dub, či světlejší javor, jasan, ale jelikož již kuchyňskou linku máte volte dveře třešeň.
Dotaz   Dobrý den, Přečetla jsem Vaši poradnu a našla jsem tam i odpověď, že ke smrkové podlaze palubkové se nejvíce hodí odstín velbloudí srsti. Zařizujeme obývací pokoj (6mx4m), prozatím nemáme ještě nic koupeno ani vymalováno. Do pokoje (slunný) se prochází jídelnou, která jakby navazuje na obývací pokoj, a je vymalována hráškově zeleně v kombinaci s bílou. Jak vymalovat obývací pokoj, aby vše působilo sladěně a bylo v přírodním tónu (moc se mi líbí japonský minimalismus), jakou barvu sedačky koupit (čokoládovou, zelenou ?)?Odstín velbloudí srsti jsem bohužel nemohla identifikovat na www.dulux.co.uk a bojím se aby nebyl moc agresivní Děkuji
Odpověď   Dobrý den, s uváděného vzorníku je velbloudí srst typ Savannah 6 je možné sytost ladit k sytosti jídelny. Zelenou na zdech jak uvádíte je vhodné opakovat pak na dozelenění interiéru. Sezení spíše laděno do odstínu hnědých kávových s velbloudí srstí bude obývací pokoj teplý a příjemný. Jídelna zelená můžete doplnit o motiv rákosu nebo lepší babmusu v detailu na stěně. Kombinace těchto barev bude působit jarním svěžím dojmem.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu výběru pracovní desky, obkladu kuchyňské linky do tvaru U. Spodní skříňky calvados, horní skříňky horský javor (jedno rameno linky pouze horský javor).Podlaha v celém prostoru je plovoucí lamino mořská tráva světlá-téměř do bíla se světle hnědými proužky. Dále bych potřebovala poradit s výmalbou kuchyně a jídelny. Jedná se o otevřený prostor- kuchyň cca 2,8x2,8m, jídelna 2,8x2,6m. V kuchyni i jídelně je okno.V představě mám stůl a židle v odstínu calvados, potah židlí smetana. Kuchyň s jídelnou navazuje velkým obloukem na obývací pokoj (jídelna a obyvák jsou v postavení písmene L). Dala jsem na Vaši radu z poradny a obyvák bude vymalovaný smetanová barva delší stěny (jsou vidět z jídelny a kuchyně),kratší stěny temná cihlově oranžová.Jedná se o novostavbu RD. Rozsáhlejší dotaz tohoto znění jsem zasílala do poradny před cca 2 týdny, bohužel stále čekám na odpověď. Děkuji za odpověď. Iveta
Odpověď   Dobrý den, tady máme ještě výraznější kontrast k javoru a to je calvados. K tomuto typu podlahy je barevnost linky poněkud výrazná. Smetanová a temná cihlová v obývací části nám tuto kombinaci vyvažuje - je možné doplnit v kuchyni o sytější smetanovou a jídelní stůl pak spíše světlejší a to horský javor. Prostor je poměrně malý a tmavším nábytkem se ještě více opticky zmenšuje.
Dotaz   Hezký den, ráda bych poprosila o radu s výběrem barvy sedací soupravy.Kuchyn, jídelna obyvak jeden prostor.Kuchyn šedý lak, jedna stěna červená, jídelan,obyvaák zatím bílé stěny, podlaha -dub mat-tmavý. Váhám mezi bílou či červenou. Děkuji
Odpověď   Dobry den Vubec bych se nebal odvaznejsi cervene. Krome toho jednu stenu cervenou jiz mate.
Dotaz   Dobrý den.Na naší novostavbě máme tmavsí hnědá dubová eurookna.Mám volit do OP-kuchyn,jídelna,obývací pokoj také tmavši podlahu?Dub,nabo ořech?Děkuji
Odpověď   Dobry den Myslim, ze orech bude pekny. Pouzijte jednotnou podlahu i do kuchyne
Dotaz   Dobrý den.Dostavujeme rodinný dům a potřebovala bych poradit ohledně podlahy v OP a jídelně a kuchyňské linky.OP a jídelna má celkem 37m2 a kuchyň je do U má 10m2 a je oddělena od OP a jídelny velkými posuvnými dveřmi do pouzdra. Máme zděné schodiště,které bude obloženo přírodním bukem/kombinace s nerez zábradlím/,vybrala jsem dveře Sapeli-dýha buk Note a do jídelny bych chtěla žídle z Ikei,potažené bílou látkou /jak opěradlo,tak sedák/,okna jsou bílá. Po dlouhém zvažování jsem vybrala 3 varianty a ráda bych znala váš názor,zda kombinace,které jsem vybrala jsou vhodné a nebo co byste navrhla jinak, případně ke které variantě byste se přiklonila. 1.plovoucí podlaha do OP a jid. Quick-step-odstín ořech 1043 a kuchyňská linka ořech v kombinaci asi s bílo-béžovou.U této varianty mě napadlo,že bych mohla zvolit u dveří obložku ořech a dveře v buku. 2.plovoucí podlaha do OP a jíd. Quick-step-odstín třešeň 987,864 nebo 865 /nejsem si jistá,která by byla vhodná k dveřím-prosím o radu/ a kuchyň.linka třešeň opět v kombinaci asi s bílo-béžovou 3.plovoucí podlaha buk jako dveře,ale v tomhle případě vás prosím moc o radu,který typ-číslo přesně zvolit,aby podlaha nebyla zcela světlá.Na trhu je mnoho odstínů,ale byla bych ráda,kdybyste mi přímo poradila.Kuchyňská linka by byla pak v buku. U téty varianty si myslím,že by vybrané židle do jídelny asi moc nevynikly. Vím,že můj dotaz je velmi obsáhlý,ale jsem ve výběru dost nejistá,nerada bych něco pokazila a nechám si ráda poradit od odborníků.Chtěla bych,aby interiér vypadal jednoduše,čistě a moderně. Mnohokrát vám předem děkuji za vaši odpověď,určitě bude pro mne velkým přínosem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vzhledem k časové vytíženosti v online poradně, nejsem schopna takto dlouhý dotaz rychle zodpovědět. Bylo by dobré napsat a specifikovat dotaz do klasické, emailové poradny.
Dotaz   krásný den přeji, prosím o při volbě židlí do kuchyně.jeden prostor( kuchyn, jídelna, obyvák)- obdelník, kuchyn šedý lak, část stěny výmalba červená ( stěna u oken-bílé), stůl kov + sklo,krb komín-červeně vymalován, nábytek bílý lak,sedací souprava naproti krbu - červená kůže.Podlaha tmavý mat dub. Židlé bílé nebo červené?, vymalovat stěnu za sedací soupravou?nebo změnit barvu sedačky na bílou?děkuji moc
Odpověď   Dobrý den Lenko, doporučuji jídelní set v provedení nerez, nebo alu s bílou barvou. Případně horní desku ve skle, ale pozor na hrany a údržbu pokud máte malé děti. Vymalovat stěnu výjde pořád levněji, než nová sedačka. Zkuste nejprve tuto variantu.
Dotaz   Dobrý den.prosím o radu.Kuchynˇ/moldavský dub+slonová kost/ a jídelna i obývací pokoj jsou v jedné místnosti.Podlaha je všude francouzský ořech.Jaká barva by se hodila do obývacího pokoje a do jídelny?Vždy bych chtěla zvýraznit největší plochu místnosti.Mockrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výraznou červenou, cihlovou nebo jarní zelenou. K Vaší odstínové volbě je možné kombinovat většinu barev.
Dotaz   Dobrý den.Prosím o radu.Kuchynˇ/MOLDAVSKÝ DUB+SLONOVÁ KOST/ a jídelna a obývací pokoj jsou v jedné místnosti.Podlaha je všude francouzský ořech.Jakou barvu mám zvolit do obývacího pokoje a do jídelny? Vždy bych chtěla zvýraznit největší plochy.Mockrát děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výraznou červenou, cihlovou nebo jarní zelenou. K Vaší odstínové volbě je možné kombinovat většinu barev.
Dotaz   Dobrý den,chtěli bychom poprosit o radu ohledně kuchyňské linky. Výchozí situce: V našem obytném prostoru ve tvaru L (obyvák - jídelna - kuchyň) v nenásilně rustikálním stylu (náš záměr) budeme mít korkovou podlahu Tilo-Bolero viz http://www.dverecz.cz/img/tilo-akce.pdf, Euro-okna včetně francouzského jsou v barvě kaštan. Jidelní stůl se židlemi již máme v barvě třešeň, sedací soupravu v tmavé čokoládové kůži. Naše představa řešení: Dveře bychom zvolili také v barvě třešeň, ve stejné barvě bychom chtěli ladit kuchyňskou linku. Prosíme o radu zda zvolit pro obklad kuchyňské linky nad pracovní deskou a pod horními skříňkami obklad Odysea 10x10cm ve světlé či tmavé barvě viz http://www.rako.cz/cz/inspirace/bytova_keramika/kuchyne/115-odyssea a v jaké barvě zvolit pracovní desku. Případně budeme vděčni za Vaše postřehy k této kombinaci, eventuálně návrhy na vhodnější řešení. Předem Vám děkuji za odpověď Honza
Odpověď   Dobrý den přeji. Ke korkové podlaze neníúplně nejvhodnější volba nábytku v třešní, pokud jste ji ale volili, je dobré v tom pokračovat a nekombinovat mnoho jiných dřevin. Do kuchyňské linky bych volila světlejší odstín obkladu popř. ještě světlejší než je odysea od Raka v nádechu smetanovém tak aby se prostor prosvětlil. Pracovní desku poté volte opět v podobném odstínu jako třešeň, či obklad.
Dotaz   Bude tedy vhodné kombinovat Obyvák v dubu a jídelna + kuchyň v třešni?
Odpověď   Dobry den Jestli myslite podlahu, tak tu bych volil stejnou
Dotaz   Děkuji za odpověď. Krb je moderní, nerezový, obložený sádrokartonem a natřen cihlovou barvou. Je součástní otevřeného prostoru -obývák,jídelna,kuchyně.Podlaha plovoucí dub.Ušpinění mě vadí převážně v letních měsících.Stále byste navrhoval obložení dřevem?
Odpověď   Dobry den Tak v tom pripade bych pozil lacobel
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si novou kuchyni v menší obdélníkové místnosti rodinného domku 30 let starého.Kratší strana 2,4m s oknem a protilehlá se vstupem z jídelny. Delší strany 4,2m. Jakou volit barvu podlahy, obkladů, skříněk(vzhledem k malé a úzké místnosti pošilháváme po světlé bříze)? Navazující jídelna a obývací pokoj mají parketové podlahy a nejsou zatím vybaveny nábytkem. Počítáme rovněž s novou malbou v celém domě. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit světlou kuchyňskou linku v bříze s výraznějším obkladem a dlažbou např. v cihlovém odstínu. Výmalbu poté opět v těchto odstínech cihlová a jemné cappucino na kratších stranách.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si novou kuchyni v menší obdélníkové místnosti rodinného domku 30 let starého.Kratší strana 2,4m s oknem a protilehlá se vstupem z jídelny. Delší strany 4,2m. Jakou volit barvu podlahy, obkladů, skříněk(vzhledem k malé a úzké místnosti pošilháváme po světlé bříze)? Navazující jídelna a obývací pokoj mají parketové podlahy a nejsou zatím vybaveny nábytkem. Počítáme rovněž s novou malbou v celém domě. Děkuji za odpověď.
Odpověď   ...
Dotaz   Hezký den přeji, prosí o radu ohledně barvy kusového koberce v obývacím pokoji. Jeden prostor kuchyň ( šedý lak - korupusy-výmalba červená, jídelna - bílé židlé, koový skleněný stůl,obyvák - bílý nábytek + červená kožená sedačka, bílá konferenční stůl.Podlaha v celém prosturu dub matný - tmavá.Koberc byc ráda umístila pod konf. stůl. Prostor 40m, vymalován bíle, jen komínové těleso naproti sedačce červené.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych koberec smetanový až cappucino s prvky v červeném odstínu.
Dotaz   Dobrý den,moc děkuji za odpověď na můj dotaz ze dne 2.4.2009,(Prosím o radu, jak a kterými barvami vymalovat podkrovní ložnici, v níž už máme modrou barvu na stěně za postelí a na sloupku s obrázky. Neměla by být modrá ještě někde jinde? Druhou místností je jídelna v přízemí, která je spojená s kuchyní. Linka, stůl i židle jsou v dekoru olše, v místnosti není žádné okno. Který další dekor by se k olši hodil? Také by mě zajímal Váš názor na umístění velkého zrcadla na stěnu za jídelním stolem. K lince si chceme nechat vyrobit další skříňky, které budou v jídelně. Mockrát Vám děkuji. ODPOVĚĎ: Dobrý den přeji. V ložnici bych doporučila modrou barvu také na protější stěnu (kolem dveří a skříně). Jemným smetanovým až vanilkovým odstínem bych vymalovala dvě další stěny. V jídelně bych volila nábytek opět v olši, aby dekory sjednotily celý prostor. Také je možné použít dekor buku či světlejšího javoru. Výmalbu jídelního koutu doporučuji ve žlutém či limetkovém odstínu, který prostor prosluní. Můžete jej také opticky zvětšit zrcadlem, ale domnívám se, že prostor je dostatečně světlý a není to nutné.),ale mám ještě doplňující otázkyk výmalbě jídelního koutu.Limetkovým odstínem vymalovat všechny zdi nebo jen jednu a kterou a zbytek nechat bílý nebo na žluto popř.uplně jinak?Kuchyň,která je spojená s jídelnou může být ponechána celá bílá nebo lepší také barevné provedení?Mohla by jste napsat přímo čísla odstínů?A kdybychom se rozhodli přeci jen i pro to zrcadlo,bude dobře umístěno na stěně za stolem nad topením?Rám zrcadla by měl být v dekoru kuchyňské linky?Moc děkuji, fotky byli přiloženy toho 2.4.,bohužel ted se mi nedaří odeslat ani fotky ani dotaz do poradny,proto píšu na chat.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nyní není dostatek časového prostoru na odpověď. Zkuste mi prosím dotaz přeposlat na můj email. Najdu Vaše fotografie a odpovím emailem.
Dotaz   Děkuji za odpověd.Kontrastní prvky,myslíte doplnky,dekorace?Jídelna spojuje obývák a kuchyn.Mám volit také tmavé dřevo na stůl a židle?Jěště jednou děkuji.Přeji hezký den.
Odpověď   Dobry den myslel jsem kontrastni material k orechu - svtely lak (ne cerny) - ale i doplnky jsou resenim
Dotaz   Dobrý den, v místnosti, která bude sloužit jako kuchyň, jídelna a obývák, máme podlahu a dveře ze světlého buku. V části kuchyně, která bude do U, je béžová dlažba. Kuchyň bude ořech lion a černá pracovní deska. Jakou barvu obkladu máme vybrat? Dále chceme ostatní nábytek také v barvě ořech lion (možná tv stolek černý). Sedačku chceme oranžovou. Jaký na to máte názor?
Odpověď   Dobry den Jako obklad bych volil stejny material, co jste pouzili na pracovni desku. Myslim, ze tmavy nabytek ke svetle podlaze bude fajn a akcent v podobe oranzove sedaci soupravy tez
Dotaz   Dobry den, mam dotaz ohledne vymalby, jak ji kombinovat v propojenem prostoru - kuchyn, jidelna a obyvaci pokoj. Zatim mame vsude bile namalovane steny, jidelna a obyvaci pokoj podlaha beleny dub, kuchyne podlaha seda dlazba Manhatan, obklady sede Manhatan, kuch. skrinky Arodub, pracovni deska svetle seda...skoro stejna jako obklady a vsechny spotrebice nerez. Zatim kuchyne pusobi jako seda myska, je ve tvaru U s barovy pultem a prostor na vymalbu je pouze nad hornima skrinkama kuch. linky a na protilehle stene ucka, ktera je zaroven naproti oken. Okna mam po jedne strane domecku, ktere vedou od kuchyne, pres jidelnu az do obyvaciho pokoje, kde je výlez na terasu. Chtela jsem pouzit na okna hlavne u francouzkych zasoupavaci panely...jako jsou v Ikei, ale nevim co pouzit do ostatnich oken a hlavne jake barvy a kombinovat to s vymalbou treba jedne steny v obyvacim pokoji. Dekuji za odpoved a preji krasny den.
Odpověď   Dobry den jsem zastance jednoduchosti - tedy propojit cely prostor hlavnim odstinem a doplnit dalsim mnohem vyraznejsim nebo tapetou - napr, www,POINTshop.cz. Rad pouzivam kombinaci jarni zelen a cihlova. K Vam se hodi.
Dotaz   Dobrý den.V OP máme podlahu laminátovou bělený dub,nábytek chcemeořech-bílá.konferenční stůl v ořechu.Sedací soupravu jsme přemýšleli nad smetanovou,za sedačkou jsou schody mořené na ořech+nerez zábradlí.Na OP navazuje jídelna,kde je podlaha bělený dub,stůl ořech+židle ořech+bilý sedák.Dále je OP propojený s kuchyní,kde je hnědá dlažba Spirit a kuchyn moderní kombinace vanilka,šedá+nerez spotřebiče.Okna v novostavbě máme tmavší zlatýdub.Bude smetanová sedačka vhodná?Chtěli jsme i hnědou,ale asi by bylo vše moc tmavé a sedačka by zanikla.Moc světla tam zase není a kdyby jsme chtěli do budoucna vymalovat....Zatím jsou zdi bílé...Děkuji za váš názor.Z
Odpověď   Krásný sváteční den přeji. Sedací soupravu je vhodné volit k pouadí kontrastní tedy světlou k tmavému schodišti. Výmalbu a doplňky poté můžete volit v lila odstínu nebo bordó, ale také světlejší žlutooranžové barvě, která prostor oživí.
Dotaz   Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,jaký konferenční stolek mám zvolit do obýv.pokoje?Sedací souprava je 3+2.Je béžové barvy.Podlaha je bělený dub-laminátová.V obýv.pokoji je také schodiště nerez+nášlapy mořené na ořech.Stěna pod televizí bude mořená na ořech.Dveře vedoucí do obýváku jsou z velké části prosklené mléčným slkem a jsou posuvné. na obývák navazuje jídelna s kuchyní.Jidelna-stůl,židle ořech,sedáky-béžové-slonová kost.Kuchyn-vanilka,šedá,dlažba hnědá.Mám zvolit konferenční stůl mořený na ořech nebo raději skleněný,třeba is černou,když je černá televize?Pořád se nemůžu rozhodnout.Jedná se o rodinný dům.Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit konferenční stůl v ořechu skleněný by byl také efektní, je ale vždy horší na údržbu.
Dotaz   Dobrý den, mám jednu místnost (obývací pokoj,kuchyň, jídelna) cca 45 m2.Chtěla bych Vás poprosila o radu, jakou zvolit barvu krytiny.DRuh bych chtěla plovoucí, lamino. Kuchyňskou linku mám v kombinaci . dvířka: slonová kost a hnědá ve vysokém lesku.Slonová kost převládá. Hnědá barva je pouze na horních skříňkách. Pracovní deska je imitace - tmavší dřevo. Z této místnosti jsou ještě plánovány odlehčené schody, které bude také dominantním prvkem.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výtaznější podlahu v odstínu ořech, popř. světlou v běleném dubu. Tmvá ořechová bude ke kuchyňské lince lepší, ale záleží ještě na nábytku a barvách v obytné části.
Dotaz   Dobrý den. Mohu zvolit do obývacího pokoje nábytek pod televizi a komodu v dekoru zebráno tmavé?Velmi se mi tento nábytek líbí,ale tento dekor v domě nemáme.Obývák je propojený s kuchzní,kde je jednoduchá moderní kuchyně-dvířka vanilka a korpus šedý,nerez spotřebiče a hnědá dlažba.Navazuje laminátová podlaha bělený dub,která je v jídelně a obývacím pokoji.Schodiště je v obýváku namorené na tmavý ořech a jídelna je taky namořená na tmavý ořech a bílé sedáky.Pokud by dekor zebráno obsahoval barvy,které se v domě vyskytují,tak by to mohlo být sladěné a pritom by i nábytek v obýváku vynikal,nemýlím se?Děkuji za vyjádření
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš interiér je čistý a tmavé zebrano by do něj příjemně zapadl, i když jej nikde zatím nemáte. Vše ale závisí na konkrétním rozmístění nábytku. Sladěněji by působil nábytek v ořechu, ale zebrano je možné použít.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného sladění interiéru. Jedná se o přízemí novostavby, kde je kuchyň a jídelna propojená s obývacím pokojem. Okna jsou bílá a interiérové dveře tmavé (Sapeli Fest CPL ořech s prosklením). Kuchyňská linka je v barvě vanilky, sokl wenge a pracovní deska černohnědý granit. Na podlaze je velkoformátová dlažba 60x60 ve světle béžovém odstínu. Sedací souprava je tmavě hnědá a jsou na ní velké polštáře v hnědé a béžové barvě s černými květy. Ostatní nábytek (jídelní stůl a židle, skříňky do obývacího pokoje…) zatím nemáme. Jakou barvu zvolit pro výmalbu a doplňky interiéru, aby oživila béžovohnědou kombinaci? (Chtěli bychom též použít designové tapety.) Jakou volit barvu či materiál ostatního nábytku? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doplňková barva na výmalbu, tapety a doplňky může být v mnoha odstínech - lila, bordó, limetková. Nábytek bych volila v odstínu wenge s lesklými dvířky v béžovém nádechu.
Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a chtěla bych se poradit ohledně barev, které nejlépe použít do kuchyně. V celém prostoru kuchyně, jídelna, obyvák bude podlaha bambusová (vertikální káva). Pořád kombinuju barvy dvířek, pracovní desky, prostoru za pracovní deskou a neumím si vybrat, snad mi poradíte a pomůžete v rozhodování. Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednoduchou linii např. tmavšího korpusu v ořechu s bílými leslými dvířky. Pracovní deska také v ořechu (špalíček) a zádová deska v jemné šedé barvě. Výmalba poté v kombinaci výrazného odstínu(oranžová, červená) s jemným šedým nádechem.
Dotaz   Dobrý den.Jaký druh zastínění by jste doporučila do francouzkých oken,aby to bylo elegantní,jednoduchý a vkusný.Místnost je 40m2 kde je kuchynˇ,jídelna i obývací pokoj.Okna jsou dvě vedle sebe,mezi nimi je krb.Celá místnost je laděná do ořechu se slonovou kostí a cihlovou barvou.Jakou barvu by jste doporučila? Mockrát děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych zastínění římskými roletami v jemné slonové kosti. Popř. k tomu klasické bílé žaluzie na úplné zatemnění.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně volby barev do obývacího pokoje. Máme velmi světlou podlahu (bříza) a ráda bych měla celou místnost tónovanou do hnědobéžové kombinace. Jaký bych měla zvolit nábytek (světle či tmavě hnědé dřevo) a jak vymalovat? Přemýšlela jsem o jedné stěně (nejspíš za sedačkou) výrazně hnědé (čokoládová nebo umírněnější cappuccinová) a zbytek stěn v jiném, světlejším tónu, ale bez konzultace s odborníkem na to nemám odvahu. Pokoj se dělí v půli nosným sloupem - v levé časti bude jídelna, v pravé obývací pokoj. Jedná se o světlou, prosluněnou místnost. Sedací souprava je světle šedá, ale časem uvažujeme o jiné, takže její barva není rozhodující. Moc děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek bych volila v přírodním dubu nebo tmavším ořechu. Můžete jej kombinovat s bílým lakem. K tomu doporučuji výmalbu v čokoládové barvě za sedací soupravou, kterou můžete obměnit za teplou cihlovou či hnědooranžovou barvu. Zbylé části ve světlé smetanové (cappuccinové), u jídelního stolu můžete také volit výraznější tóny (čokoláda, popř. oranžová).
Dotaz   Dobrý den, moc bych uvítala Vaši radu ohledně celkového dozařízení bytu, který právě rekonstruujeme. Jedná se o cihlový byt 3+1 (75,70 m2). Kuchyň, jídelna a obývací pokoj jsou propojeny díky zbourání příček, čímž vznikl velký, vzdušný prostor - nevím, jestli se máme snažit nějak opticky rozdělit jídelnu a obývací pokoj. Dále váháme nad výběrem podlahy: rozhodli jsme se pro PVC Woodmark - Santiago 837, ale mám trošku obavy, zda tento design není příliš "masivní" do bytu. Chceme jeden typ na celou plochu. Nebo poradíte jiný dekor? Co se týče obývacího pokoje - stěnu máme v kombinaci borovice s bílou, sedačka je béžová (Ikea - Ektorp). Ložnice je celá ve smrku, kuchyň plánuji ve světlejší barvách - buď javorová nebo bílá dvířka, nejlépe s pracovní deskou v dezénu dřeva a výraznějšími (např. červenými či oranžovými) obklady, jídelní stůl zatím nevím. Dveře plánujeme bílé s tím, že byt chceme oživit barevnou malbou. Do ložnice by se mi za čelo postele líbila tapeta, ale zase nevíme, jak rozmístit barvy a jaký vybrat styl. Děkuji a moc se těším na Vaše rady.
Odpověď   Dobrý den, do propojeného prostoru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje bych určitě volil jednotnou podlahu. Místnost bude vypadat jednotněji. Zkusit můžete také dekor jasanu, běleného dubu a z tmavých třeba ořech. V ložnici doporučuji odstíny hnědé barvy (od smetanové po čokoládovou) a zkombinovat je s tapetami, které v sobě budou obsahovat metalické efekty. Určitě si vyberete z nabídky www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, chystáme se kompletně zrekonstruovat obývací pokoj a kuchyň. Kuchyň s obývákem bude propojena dvoukřídlými posuvnými dveřmi do pouzdra. Na podlahu v kuchyni jsme zvolili třívrstvou parketu buk rošáda, v obýváku bude tmavá podlaha thermo rošáda. Kuchyň slouží zároveň i jako jídelna. Máme již koupené židle do kuchyně - nohy v odstínu třešeň, sedadlo a opěradlo vanilková koženka a sedací soupravu -sokl,područky, zádová opěrka tmavší žlutý odstín, sedák a opěrné polštáře oranžovo-červené. Okna budou dřevěná v odstínu teak. Chtěl bychom poradit jaký odstín či barvy použít na kuch. linku, pracovní desku, prostor mezi horními skříňkami a pracovní deskou a jaký odstín použít na výmalbu. Tu samou radu bychom potřebovali i pro obývací stěnu, propojovací posuvné dveře a výmalbu v obývacím pokoji. Předem děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych kuchyňskou linku v dekoru korpus - buk světlý (bříza nebo javor podlaha je světlá) a k tomu vanilková či bílá lesklá dvířka. Pracovní desku a zádovou desku ve stejném dekoru šedobéžové (cappucino) nebo antracitová. Výmalbu v jemné cappucinové barvě s výraznějším dekorem např. hnědé na doplňcích. V obývací části výmalbu taktéž v cappucinu a k tomu výrazný odstín proti sedačce v jejím odstínu červenooranžové. Nábytek poté v kombinaci barvy podlahy s lesklými dvířky bílé, či smetanové barvy. Dveře bych poté volila v bílé barvě popř. v dekoru tmavé podlahy.
Dotaz   Prosím o radu se svítidly v obývacím pokoji. Pokoj je velký 7,5x4,5 m, v jedné části bude jídelna, v druhé sedačka s TV. Uprostřed je krb. Mám představu jednoho centrálního svítidla na úrovni krbu a potom dvou spuštěných - nad jídelní stůl a nad konferenční stolek. Jak toto kombinovat? Musí jít o "rodinku" nebo centrální lustr může být jiný? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednotný styl svítidle z jedné série. Popř. závěsná obdobná a k tomu centrální z jiné série ale s podobným alespoň materiálovým provedením.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře