Pragointerier

kuchyně - jídelní stůl

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit barvu dveří v novém obýváku. Přistavili jsme si ke stávajícímu domečku další dva pokoje, ze stávajícího je udělaná kuchyně a obloukový průchod do obýváku (150cm šíře). Podlaha je plovoucí dřevená buk. Rovněž tak jsme navázali i v novém obýváku na buk. Nábytek máme nízký (2 skřínky a televizní stolek) - odstím třešeň.Také jídelní stůl a židle jsou v třešni. Obývaček je 3,5x5,2m. Jako dominantní je zde lahvově zelená rohová sedačka na nízkých chromových nožkách. Nyní stojíme před problémem, jaké mají být dveře, které vedou do ložnice. Jsou jediné v prostoru. Máme vycházet z barvy podlahy nebo nábytku. Prosím laskavě o radu. Děkuji, Chocholová.
Odpověď   Barvu dveří zvolte ve stejném odstínu jako podlahu. Je světlejší a na zdi nebude příliš výrazná.
Dotaz   Dobrý den, využívám Vaší rubriky a prosím o radu. Rekonstruovali jsme starý venkovský dům, interiéry jsme ladili "do stara" - trámy, dřevěná podlaha, nábytek z masivu vč. kuchyňské linky. Problémem zůstává osvětlení do velké místnosti, kde máme společně obývák, jídelnu a kuchyň. Jelikož doplňky - úchytky kuchyňské linky, garnyže, svícny aj. máme kované, nedaří se nám sehnat lustry v tomto provedení (ev. patinovaná mosaz "dočerna"). Potřebovali bychom 3 lustry - 1 nad konferenční stolek, 1 nad jídelní stůl a 1 do kuchyně, nejlépe z 1 série. Jediné, co jsme viděli, je ve stylu "svícnu" (Ikea aj.), což se nám moc nelíbí. Pokud nám dáte typ na osvětlení v přiměřené cenové relaci (vše do cca 10 tis. Kč), budeme rádi. Předem děkujeme za odpověď. Zdraví Iva Imrichová
Odpověď   Dobrý den, existují dvě varianty řešení:
  1. nechat vyrobit u uměleckého kováře svítidla na míru ve stejném designu
  2. vybrat svítidla z typových řad, např. www.massive.cz, eventuálně www.luminex.cz, kde nabízí širokou škálu imitací starých svítidel
Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit, jakou barvu jídelního stolu zvolit. Budeme mít kuchyň propojenou s obývákem, velký velmi svétlý prostor. Kuchyň je v kombinaci antracit s bukem. V obýváku nábytek buk. Podlaha v celém prostoru laminátová odstín merbau comfort od firmy Haro. Barva stěn bílá. Máme vybraný jídelní stůl, který lze nechat namořit na jakýkoliv odstín, ale bukový je dost jiný než buk, který máme na kuchyni nebo na nábytku. Vzhledem k tomu, že nevíme, kde bude stůl přesně stát /záleží na prostoru/, tak bychom chtěli poradit, jaký odstín /dřeva/ zvolit, aby do stávajícího zapadl a barvy se netloukly. Také bychom prosili poradit, jakou barvu římských rolet zvolit. Děkujeme moc.
Odpověď   Dobrý den, v případě, že jídelní sestava bude stát samostatně, volila bych odstín podlahy i na jídelních židlích . Barevnost malby pak tnapříklad do odstínů smetanová, slonová kost,…. V tomto duchu i římské rolety. Mě osobně by se také líbila barevnost výraznější kouřová hnědá až hnědá v kombinaci s oranžovou (vycházím z barevnosti materiálu buk).
Dotaz   Prosím o radu, jaké barvy zvolit na stěny a strop obývacího pokoje situovaného jih-západ s okny jih-západ.Rozměry: jižní strana - 4,60m, západ - 6,70, výška místnosti je 2,65m. Podlaha je plovoucí - teakové dřevo, nábytek - černohnědě mořená dýha, jídelní stůl a židle bílý nátěr, sedací souprava - sytě červená kůže, umístěná na neosluněné straně pokoje. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, volila bych barevnou kombinaci v odstínu zemité hnědé na jedné z více exponovaných zdí sytější na méně světlejší. V kombinaci nejsvětlejší strop. Bílý odstín pak na svítidlech nebo na doplňcích na zdi . V případě, že interiér je jednoduchý a moderní, pak doporučuji malbu jemného bílého ornamentu na tmavší zdi
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový rodinný dům, ve kterém je spojený obývací pokoj, kuchyně a jídelna v jednu místnost. Jídelní stůl je v pětiúhlém výklenku. Obávací pokoj je asi o 12cm výš než zbytek místnosti. Na podlaze bude podlaha QUICK Step ořech (vzhled prkna bez přiznané spáry), kuchyňská linka antracit lesk se silnější bílou pracovní deskou. Ve výklenku je pět oken a v kuchyni další, v obýváku jen 2, takže je kuchyň hodně světlá, obývací pokoj méně. Okna jsou zevnitř bílá. Potřebuji poradit jak vymalovat a jaký nábytek do obývacího pokoje. ( Líbí se mi bílá sedací souprava )
Odpověď   Dobrý den, tuto danou barevnou kombinaci můžeme doplnit světlými odstíny šedivé na zdech bílý nábytek a smetanovou sedací soupravu. Doplňky kovové např. v broušeným nerezu. Pro zvýraznění se může volit další materiál a to sklo Satinato lehce zelenkavý nádech. Použití deska jídelního stolu a k ní židle plastové čiré nebo částečný podhled s nasvícením.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak celkově doladit prostor obývacího pokoje - barva sedačky a nábytku /jen stolek k sedačce a stolek pod televizi ze zásuvkou/ a celkové barevné ladění. Jedná se o zařizování nového bydlení. Máme kuchyň propojenou s obývacím pokojem, větší světlý prostor. Stěny bílé. Na podlaze je všude dlažba v odstínu světle cihlovo-pudrová. Zatím máme jen kuchyňskou linku, korpus olše a dvířka MDF olše, spíše do hněda. Úchytky jsou hladké nerezové, spotřebiče bílé. Jídelní stůl se židlemi máme v provedení buk namořený na odstín olše - spíše do růžova. I když je jídelní stůl namořený na odstín olše je jiný - z čehož jsem docela zklamaná, protože při výběru podle ukázky na prodejně vypadal odstínově stejně. Nevím, jaký odstín volit u zbývajícího nábytku. Prosím o radu, nerada bych se dopustila chyby při výběru dalšího vybavení. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, u jídelního stolu se může odstín ještě měnit – ztmavnout - působením denního světla. Tato zatím použitá barevnost je spíše tón v tónu , kombinace s bílou by byla vhodná pro pocit čistoty , kterou tato barva vyvolává. Takže můžete jít do odstínu bílé , smetanové, odstín ovčí vlny, světle béžové až vámi specifikované„pudrové“. Tyto barvy lze použít na zdech i na nábytku (lakovaný nábytek – nabízí i IKEA) a to tak že nábytek by byl sytější zdi světlejší. Pro zvýraznění prostoru pak na čalounění použít cihlově hnědou ev. cihlově béžovou sytější. Doplňky z vrbového proutí (je tmavší než ratan).
Dotaz   Dobrý den, prosíme Vás o radu s výběrem barvy vnitřních dveří a také s barevností obývacího pokoje a kuchyně. Obývací pokoj (4x4m)východ - podlaha dub, televizní skříňka a police dub, černé kožené křeslo, krbová kamna antracit. Nevíme jaké volit čalounění sezení a také malbu. Kuchyň s kuch.koutem (3,5x5,5m) jihozápad - podlaha Hevea, nábytek vanilka, mléčné sklo, kovové rámečky, obklad u linky šedá mozaika, jidelní stůl dub. Nemáme představu jaké volit židle, a také barevnost stěn a doplňků. Snažíme se vytvořit jednoduchý, moderní styl, ale máme obavy z nudného a fádního prostoru. Předem děkujeme za vaši odpověď. Přikládáme fotky - soubor SAPELI. manželé Váňovi, Zlín
Odpověď   Dobrý den, základní barevnost a použití materiálu jsou výborné pro další podbarvení interiéru. Kombinace Hevea a dub zdá se na foto malinko sytější, proto obývací pokoj by měl být sytější ve volbě odstínu malby i čalounění. Vhodné je použít barevnost teplou, ale můžeme volit i studenou prostor pak bude svěžejší.
U první varianty odstín malby světle šedivý, sezení sytě šedivé s doplňkovou barvou červenou (koberec, efektová svítidla,čalounění židlí...), židle materiál dub.
U druhé varianty malby v odstínu holubí modř světlá sezení středně šedivá až antracit, svítidla kovová např. nerez, jako doplňkovou barvu použití bílé (stínítka svítidel, obaly květináčů,...), židle dub s čalouněním bílá.
Dveře Sapeli typ NOTE provedení dub. S prosklením souhlasím s vámi.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu se zařízením interiéru a barvou interiérových dveří. Mám spojenou kuchyň s obývacím pokojem oddělenou barovým pultem. Kuchyň je v barvě calvados v kombinaci s vanilkou s kamennou pracovní deskou černo-zelenou a zelenými obklady. Obývací pokoj má podlahu plovoucí barva dub vzor parkety do stromečku po třech, stěny bílé, okna tmavě hnědé eura a sedačka sv.žlutá kůže s kombinací mahagon dřevo. Interiér chci ladit do zelena spíše dekoračky, než barvou. Nevím jakou barvu použít na interiérové dveře - uvažuji o bílé, nebo slonové kosti (zásuvky a vypínače slonová kost) a jakou barvu nábytku (stolek pod televizi a jídelní stůl a židle) zvolit - uvažuji o barvě mahagon. Předem děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, tmavě hnědá, Mahagon, „červený“ Calvados a odstín dubu je až hodně na popsaný prostor, když uvážíme , že jsou tady ještě vanilka a zelená s černou (toto ještě v kuchyni u Calvadosu). Pro přesnější dobarvení bych potřebovala vidět foto prostoru, ale volila bych na všechny kusy spíše bílou až smetanovou a to včetně jídelní sestavy, nábytku a dveří. Na zdi smetanovou, dveře bílé např. Sapeli typ Swing, stůl a židle masivnější a vzhledem ke kombinaci sedačky klidně i hmotově výraznější (ne moderní s kovem). Nábytek lakovaný mat. Doplňky pak můžou být v odstínu zelené a žluté vycházející s odstínu již daným.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu, jakou podlahu máme dát do obývacího pokoje, zda lamino v barvě dlažby nebo volit tmavší odstín. Obývací pokoj je částečně spojen s kuchyní, ve které máme i jídelní stůl.Kuchyňnská linka je v barvě hrušky. V kuchyni máme béžovou dlažbu a dveře jsou všude v bukovém odstínu. Mezi kuchyní a obývacím pokojem jsou do budoucna myšleny posuvné prosklené dveře. V chodbě máme také dlažbu, ale ta je v tmavě hnědé barvě. Kuchyň má 16 a obývací pokoj 22 m čverečních. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, hruška a buk jsou odstínově příbuzné (hruška je výraznější do červeno – růžova). K podlaze béžové můžete volit o stupeň tmavší odstín vůči buku. Docílíte barevného kontrastu podlaha versus zařízení a dveře. Prostor se vám opticky rozšíří. K této barevnosti je tmavě hnědá podlaha na chodbě svým odstínem nevhodná.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak rozvrhnout nábytek v obývacím pokoji, který má trochu atypický tvar. Bylo by možné do pravého zkoseného rohu dát jídelní stůl+3židle?(vyobrazeného nábytku na nákresu si prosím nevšímejte). Prosím o radu jak zkloubit sedací soupravu s nábytkem a jídelním stolem. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, k zodpovězení dotazu bych potřebovala nákres. Děkuji za zaslání.
Dotaz   Dobrý den, provádíme kompletní rekonstrukci bytu a potřebovala bych poradit s výběrem dveří. Podlaha bude laminátová Quickstep bělený dub s přiznanou V-spárou v celém bytě. Kuchyně bude propojená s obývacím pokojem. Kuchyňská linka by se mi líbila bílá lakovaná. Líbí se mi dveře bílé nebo zebrano jako kontrast k podlaze. Nebo mám dát úplně jiné dveře? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den doporučovala bych k bělenému dubu dveře bílé, kuchyň. linku bílá smetanová, lakovaná a k takto barevnému základu můžeme volit odstíny zemité hnědé na čalounění na TV sestavě klidně i zebrano nebo jídelní stůl. Barevnost zdí se dá doplnit odstínem světle šedivé nebo kouřové hnědé. Doplňková barva červená bude hodně efektní. Volit spíše jenom jako barevný bod v prostoru.
Dotaz   Dobrý den, hledáme inspiraci pro zařízení malého řadového domečku. Poradíte nám prosím, jak umístit kuchyň v obývacím pokoji a jak vše sladit dohromady, včetně barevmateriálů a výmalby? Podlaha a schodiště: plovoucí podlaha Forte Struktur bude mít barvu buk 720. Francouské třídílné okno s výhledem do zahrady je z bílého plastu. Vedle schodiště budou krbová kamna nebo krbová vložka. Do prostoru potřebujeme umístit kuchyň se spotřebiči, jídelní stůl a židle, rozkládací sedačku a pohodlná křesla, konferenční stolek, knihovnu, TV, osvětlení. Máme představu světlých teplých ( útulných) barev. Dveře v ostatních prosorech budou Sapeli standart folie buk, model 30 sklo satináto bílé. Děkuji předem za inspirace. Lenka
Odpověď  

Dobrý den, dispozici musíte rozdělit na obývací část s krbem, jídelní část přechodovou a kuchyň – kuchyňská linka. Umístění vychází z možností vašich prostor. Ty nemám k dispozici. Každopádně umístění sezení je dobré volit tak, že máte výhled na větší část místnosti se zachováním výhledu na zahradu. TV sestavu je možné situovat pohledově ke krbu nebo v případě, že to bude povolovat dispozice - TV proti krbu.

Dotaz   Vážená paní Čudková, prosím Vás o radu ohledně zařízení obývacího pokoje propojeného s kuchyní. Zařizujeme nový dům a nevím si rady s barvami podlah, kuchyňské linky, dveří, kovových futer, parapetů a výmalby stěn. V obývací části bych chtěla mít plovoucí podlahu a v kuchyni dlažbu. Kuchyňská linka by se mi líbila světlejší (ne bílá). Vycházím ze sedací soupravy, která je béžová (spíše studená barva) kombinovaná s olší. Nechci z důvodu finančního měnit jídelní stůl, který má kovové chromované nohy a šedou desku, kterou by šlo překrýt vhodnou barvou ubrusu. Židle jsou také s chromovanými nohami, sedáky čalouněné béžovou teplou barvou. Okna jsou bílá. Líbilo by se mi právě zkombinovat tyto materiály - olše, chrom. Myslím si, že bych místo stávajících bílých elektrospotřebičů do nové kuchyvě zakoupila výrobky z nerezu. Do nového obývacího pokoje nábytek z olše. Pokud bych dala na kuchyňskou linku olši, myslím, že by bylo ,,přeolšováno". Předem děkuji za radu, T.V.
Odpověď  

Dobrý den, z textu vyplývá, že olše je vám blízká. Nemusíme však tento materiál použít přímo a na všem. Podlaha v provedení třešeň bude nejvýraznější. K tomuto materiálu pak můžeme použít dveře – křídlo olše a kovové zárubně opatřit nátěrem RAL v odstínu světle béžová. Na zdech kouřová hnědá (capuccino). Kuchyňská linka může být celá béžová nebo spodní skříňky z olše a horní v béžové (hmotově bude nižší). Osobně mám raději stejnou podlahu v celém prostoru, ve vašem případě třešeň. Na podlahu volte keramické velkoformátové 30x60cm spoje na tupo např. Rako Sandstone světlá (stejný obklad kuchyňské linky). Parapety určitě bílé. Okna budou schovaná za zastíněním např. textilie Organza. Další doplňky vč. osvětlení v provedení chrom lesklý. Pro zvýraznění můžete volit sytější malbu na část zdi, a to oranžovou nebo hnědooranžovou.

Dotaz   Dobrý den. Obývací pokoj s jídelním stolem, plovoucí podlaha. Jak zvolit koberec? Jeden, ale ne ode zdi ke zdi, nebo dva - k jídelnímu stolu a k sedačce. K čemu přihlížet při výběru barvy koberce? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, nedoporučuji koberec pod jídelní stůl z důvodu hygieny a údržby. Vhodný a příjemný je u konferenčního stolku. Barvy a vzory se dolaďují k interiéru, základní odstín spíše v barvách zdí a detail vzoru v doplňkových barvách v interiéru. Samozřejmě záleží na stylu zařízení, v určitých případech je volba velice výrazného koberce důležitá.

Dotaz   Dobrý den moc prosím o radu. Chci si pořídit koženou sedací soupravu smetanovou viz příloha a jedná se mi o umístění. Ráda bych ji do rohu pod okno, ale nevím, zda by nebylo lepší umístění opačné na protější straně? Další problém mám s výmalbou. Líbí se mi hnědá barva na stěnu, ale za sedačkou mám cihlový oblouk a mám obavy, aby se to netlouklo. Může být taková kombinace? Konferenční stolek mám černý kovaný stejný s jídelním. Dopňky bych ladila hnědo bílé. Moc děkuji za vaši radu.
Odpověď   Dobrý den, dispozičně nejvýhodnější je umístění sedací soupravy na místo stávajícího jídelního stolu a jídelní stůl postavit blíže ke kuchyni vlevo kratší stranou ke zdi s oknem. Pod okno nízkou TV sestavu. K odstínům červená cihla v otvoru je spíše doplňková. Vhodná malba na zdi může být použitá hnědá spíše světlejší nugátová. Strop o 2 odstíny světlejší a tuto světlou malbu je potřebné opakovat i v kuchyni na zdech. Prostor je hodně propojený a kuchyň spíše rustikální se k této malbě bude hodit. Doplňky kované i na svítidlech jsou pro tuto kombinaci velmi zajímavé. Doplňková barva cihlová červená se může v detailu opakovat například na kusovém koberci, skleněné váze nebo krytu květináče.

Dotaz   Dobrý den, chystáme se zařizovat nový byt malých rozměrů a potřebovali bychom od Vás poradit s malbou, barvou podlahy, kuchyňského koutu... Přikládám obrázek, jak bychom chtěli mít sestavený nábytek a kuchyni (hrubý nákres, jak by pokoj měl vypadat) Problémem je, že nevíme, jaké barvy použít, abychom malý pokoj opticky zvětšili, ale cítili se v něm útulně a ne chladně. Na druhém obrázku je sedačka, která v pokoji bude. Velice děkujeme za odpověď a nápady...
Odpověď  

Dobrý den, při zařizování malých multifunkčních pokojů je nutné některé prvky vymyslet s více funkcemi nebo zmenšit reálné normované rozměry nábytku. Uvedu příklad: jídelní stůl bych zařadila ke kuchyňské lince např. v nepravidelném oblouku o šířce minimálně 60cm – bude sloužit jako jídelní stůl i jako pomocná pracovní plocha pro kuchyň. Tím nebudeme rozbíjet prostor výškově (TV sestava a stávající jídelní stolek) . Při získání této plochy bych varnou desku a troubu posunula doleva. Získáte odkládací plochu na obou stranách a nehrozí pád vařící nádoby. Jídelní sezení může zasahovat do komunikační plochy v případě občasného použití max. 5x denně (tak by jste měla jíst). Barevně se nemusíme striktně držet světlých tónů. Uvedu Vám netradiční barevnost - středně šedivé stěny v kombinaci s růžovou (růžová barva floxu) až rubínová – sezení, podlaha smetanové marmoleum a na stropě světle šedivá. Růžová je barva léta a odstíny šedivé jsou neutrální. Tento interiér je vhodné doplnit o bílé dveře a světlou javorovou kuchyň, opět v kombinaci se šedivou . TV sestava javorová. Po vhodném nasvícení, např. skrytým za sedačkou v podlaze, je tento interiér ještě mnohem zajímavější večer(v čase, kdy se v něm člověk nejvíce zdržuje).
Jinak můžete volit klasickou variantu - podlaha a dveře buk, kuchyň buk a béžová (nebo slonová kost), nábytek bílá lesk, sedačka oranžová, stěny smetanové s použitím centrálního obrazu v odstínech teplých barev.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Zařizujeme nový RD a nevíme si rady s výběrem nábytku do obývacího pokoje. Obývací pokoj je spojený s jídelnou a kuchyní. Kuchyň buk-vanilka, jídelní stůl a židle buk potah kůže slonová kost, Sedací souprava je kůže slonová kost, podlaha buk stěny bílé (zůstanou). Jakou barvu na obývací stěnu? Máme pokračovat v barvě buku aby obývací stěna ladila s nábytkem v jídelně a v kuchyni, nebo můžeme zvolit tmavší barvu dřeva (ořech, třešeň, černá)? Nebude pak velký kontrast? Dekoraci bych ráda v cihlové barvě. Prosím o Váš názor. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych prostor trochu zvýraznit, a to lze použitím nábytku v provedení třešeň nebo pařený buk tj. sytější odstín buku. Doplňková barva od oranžové až k červené je vhodná. Cihlový odstín můžete použit také a k třešni bude velice zajímavý.

Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit, jak barevně sladit nábytek v obývacím pokoji, který je spojen s kuchyní? Kuchyň je leskle červená s chromen (stříbrná) a sedačku máme koženou vanilkovou? Dveře máme plné i s obložkou v barvě dubu, podlaha kaštan (vypadá jako dub s jasanem). V jaké barvě máme zvolit ostatní nábytek (konferenční stůl, skříň a obývací soupravou pod televizor, jídelní stůl a židle)? Stěny máme ponechat bílé? Děkuji moc za radu
Odpověď   Dobrý den, ke kombinaci červená a vanilková bych doporučovala jemnou malbu zdí např. v odstínu jemně béžová až písková. Tím malinko zmírníme výrazovou červenou s přechodem k vanilkové. Jestliže je podlaha sytější proti dveřím, nábytek (TV sestavu a konferenční stolek) můžete volit v odstínech dubu nebo ve stejném odstínu jako podlaha. Jídelní sestavu je možné ladit ke kuchyni - kovová moderní, ale jednoduchá s kovovými jídelními židlemi nebo barevný plast - pozor kvalitní konstrukce!
Dotaz   Dobrý den, koupili jsme panelový byt, ve kterém je propojený obývací pokoj s kuchyní. Již dlouho toužím po leskle červené kuchyni a chci se zeptat, jak barevně sladit ostatní nábytek včetně obýváku (jídelní stůl a židle, konferenční stůl a malá obdélníková obývací stěna pod televizorem). Sedačku máme starší v barvě vanilkové (vzhled kůže). Podlahu jsme koupili plovoucí v barvě kaštanu (je to kombinace dubu a jasanu). Dveře včetně obložek budou v barvě dubu nebo javoru. Můžete mi prosím poradit bytového designera?
Odpověď  

Dobrý den, co se týče sladění barev a materiálů v interiéru - kaštan je poměrně výrazná dřevina. Ovšem při vámi zmiňované kombinaci dub-jasan to bude kaštan jenom v názvu a bude se jednat o laminátovou podlahu. Přírodní kaštan je spíše červenožlutý. Dubové dveře k dubovo jasanové podlaze jsou velice pěkné. Javor bych již na dveře nedávala. V případě použití červené výrazné kuchyně je vhodné použít barevnost (mojí oblíbenou) v odstínech šedivých nebo můžete použít i stěrku Monofinish – imitace betonu. Další nábytek pak laďte do odstínu spíše jasanu (tj. světlejšího). Jemnější varianta je malba v odstínu smetanová až bílá káva a prostor doplnit výraznou doplňkovou barvou (nugátová hnědá).

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Mám jídelnu laděnou do oranžova, oranžový koberec, jídelní stůl je skleněný a židle jsou čtyři oranžové a dvě zelenkavé, strop je světle žlutý a stěny jsou vymalovány tmavší žlutou. Jídelna bude propojená s kuchyní. Kuchyňská linka bude hrušeň světlá planá v kombinaci s olivou. Potřebuji poradit, jakou mám vybrat pracovní desku, chci i stejná záda, jako bude pracovní deska. Dále nevím, jakou barvu PVC a jak vymalovat kuchyň, aby to ladilo k jídelně. Předem moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, ze snímku je patrná barevnost červená cihlová světlá, židle oranžové a zdi žluté. K této již stávající barevnosti bych volila kuchyň spíše klidnější, tj. světle béžová na zdech a deska v odstínu šedá, imitace kovu nebo betonu. Dále stěny v jídelně by mohly být spíše světlejší a jemnější a odstín žluté když tak na zastínění oken. Toto by mělo sahat až k podlaze a může mít stávající červený odstín v kombinaci se žlutou a mléčnou záclonovinou. Schodiště prostor výrazně člení a závěsy taky. Jídelní stůl a malá sedačka pod schodištěm - to jsou prvky, které nám výškově poskakují a dojem z interiéru je pak chaotický. Doporučuji nahradit sedačku nízkým velkým taburetem „na válení“, prodloužit zastínění oken a zesvětlit zdi (nebo alespoň znovu opakovat barvu pod červeným závěsem). Ležení v odstínu oranžově žlutá.

Dotaz   Vážená paní Ing. Čudková, prosíme o Váš odborný pohled na věc:-) Budeme zařizovat novostavbu, byt v bytovém domě (3+1) a momentálně řešíme podlaha versus dveře. Podlaha do většiny místností je Meister Tradition Compact-Clic OŘECH 211 (středně tmavá (parketového vzhledu) = předsíň + chodba, ložnice, obývák s kuchyní (v propojení nejsou dveře jen "díra" šířky cca 1400 mm. (Koupelna, WC - obklady, dětský pokoj laminátová podlaha Meister Tradition Compact-Clic třešeň č.457 (světlá)). Okna bílá plastová-standart -musí zůstat. Jen pro představu. Interiér chceme jednoduše zařídit, použít méně nábytku např. v obýváku - světlá sedačka (krémová nebo béžová), nábytek ve středně tmavším ladícím odstínu - nejlépe přírodní teakové dřevo (medový nebo trošku tmavší odstín) = stolek, jídelní stůl, židle, nějaká skříňka. Zdi světlé nebo bílé, jedna zeď nějaký odstín tmavě červené. Zařízení pak doladíme. Na fotce je přibližné ladění interiéru, podlaha také přibližná (možná my budeme mít malounko světlejší - odstínově spíše dožluta, ne dorůžova). Dveře chceme jednoduché (jako typ Elegant), do koupelny a WC plné, ostatní z části prosklené (obývák možná posuvné), provedení Dýha nebo CPL (prosím o výhody a nevýhody - máme roční mimčo). Vybíráme mezi výrobci Sapeli a Prüm, Sapeli jsme zatím v okolí ve všech odstínech bohužel neviděli, z Prum nám zatím nejvíce ladil neutrální buk dýha. Prosím o konkrétní odstíny. Děkujeme moooc a hezký den:-)
Odpověď  

Dobrý den, barevný model podle uvedených podlah by mohl vypadat následovně: podlahy zůstávají, dveře Sapeli - varianta 1: typ Exlusiv fólie hruška. Varianta 2: typ Tenga dýha olše (orientace dýhy horizontální), malby světlá cappuccino např. JUB 1444 , červená JUB 5560. Nábytek TEAK je nutné upřesnit, dle vzorku světlejší odstín . TEAK je totiž hnědšího odstínu a neměl by být příliš tmavý. To samé se týká i odstínu podlahy. Ořech je dle odkazu na internetu poměrně červený, ve skutečnosti je spíše hnědý k TEAK dřevu.

Dotaz   Dobrý den, moc prosíme o radu. Stavíme řadovku, nyní je to hrubá stavba. Interiér bychom chtěli světlý, okna jsou bílá, nábytek v obýváku zůstane z Alnusu olše + tmavší zelená. Podlahu jsme už vybrali - buk alsafloor prkno, dveře asi hladké, model Primum. Máme volit také buk? Schody do 1. patra vedou z obýváku. Máme vybrat také buk? Jakou barvu sedací soupravy? Kuchyně je částečně schovaná za rohem, z obýváku bude vidět pouze jídelní stůl, v kuchyni uvažujeme o dlažbě Rako Essencia Lappato 45x45 světle šedá (ještě lze změnit). Barva kuchyně bude nejspíš tmavě šedou folie v kombinaci s barvou dřeva (horní skříňky + zadní stěny + barový pult). Máme volit mezi bukem a olší? Existuje nějaká doplňková barva (stěny, polštáře,...) společná pro kuchyň i obývák? Nebo by byla vhodnější jiná barva kuchyně? Dům bude bílý + částečně obklad z červených lícových cihel + červená střecha. Mockrát děkujeme a přejeme Vám pěkný den!
Odpověď  

Dobrý den, buková podlaha a tmavší kuchyň olše je teplá medová barevná základna. Dveře bych volila bukové, přírodní buk. Vytvoříme tak gradující dřevěné prvky interiéru. Dveře budou nejsvětlejší, podlaha střední a kuchyň nejtmavší. Kuchyň v tomto provedení bude vyplňující. Doplňková barva šedivá na podlaze a kuchyňské desce (např. imitace betonu od Jafholzu) budou vypadat zajímavě. K dané barevnosti můžete volit sytější variantu zdi - odstín teraso. Sezení zelená jedlová a doplňková žlutá barva velbloudí srsti. Pro vytvoření lehkého a svěžího interiéru můžete volit odstín zdí štěrkově béžový, sezení mechová zeleň, doplňky v syté žluté a bledě modré. U této varianty je možné odlehčit hmotu kuchyně volbou světlého jednobarevného korpusu a dvířek - např. lakované desky např. Hanák skleněná zelená http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_progres_sklenena_zelena.

Dotaz   Dobrý den, chtěli bychom navrhnout nějaké kombinace, jak sladit místnost (viz příloha). Je nutné sladit dvoje dveře - jedny vedou ze vstupní haly, druhé (ty bychom chtěli posuvné) z obýváku, dále schodiště a barvu kuchyňské linky včetně obkladů a podlahy. Barva oken je již daná. Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, oranžově hnědý odstín oken je možné doladit podlahou např. buk a dveřmi SAPELI typ Swing, materiál buk. Kuchyň v kombinaci lesklá bílá, šedivé obklady a antracitová deska např. Hanák http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_compact_antracit. Jídelní stůl pařený buk. Schodiště stejné jako podlaha. Ještě připomínám: barová část kuchyně je poměrně blízko u jídelní sestavy. To nám rozbíjí prostor. Vhodnější je ukončení kuchyňské linky příborníkem ve výšce lednice a posunutí jídelního stolu na osu místnosti.

Dotaz   Dobrý den, do nového bytu chci pořídit kuchyň a nevím, jakou barvu dřeva a pracovní desky zvolit (olše, hrušeň,...?), aby kuchyňský kout (220x190cm) nebyl tmavý. Okna jsou na protější straně od vstupu do koutu, je ohraničen třemi stěnami. Zároveň je třeba, aby barva linky a desky šla k plovoucí podlaze buk, typ LCF - 001 Buk 3-parketa. Elektrospotřebiče budou v bílé barvě a volně stojící. Stěny bílé a zatím bez dlaždiček. Jaké osvětlení by k tomu bylo vhodné? Prospěje nebo ublíží k zesvětlení obyčejný barový pult, který by zabral levou půlku vstupu? Děkuji za radu a přeji hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, doporučuji volit o stupeň světlejší materiál na kuchyňskou linku. Tato hmota je poměrně velká a v kombinaci s bílými spotřebiči v provedení olše budou přechody výrazné . Lépe je toto členění potlačit. Takže buk může být ten nejsvětlejší odstín z podlahy. Barový pult bude místnost výrazně členit, pokud zůstane v provedení s rampou a tyčemi. Vhodnější je zachovat pracovní desku, eventuelně ji zkrátit (o šířku lednice), takže nemusíte celou sestavu obcházet s nákupními taškami apod. Jestliže tato sestava bude sloužit jako jídelní stůl, pozor na vysoké desky - jídelní stoly mají optimální výšku 750mm.

Dotaz   Vážená paní designerko, moc Vám děkuji za již poskytnuté rady. Nyní ještě potřebuji poradit, zda je správné toto řešení interiéru, a to obývacího pokoje spojeného s kuchyní a jídelnou. Jedná se o prostor do L, z obývacího pokoje není přímá viditelnost do kuchyně. Celý prostor má cca 70 m, okna jsou v barvě kaštanu, podlaha je dřevěná - dub klasic a dveře i zárubně jsou také dubové. Jedná se mi o následující: nábytek do obývacího pokoje by se mně líbil v barvě ořechu. Jednu nebo dvě stěny v obývacím pokoji zamýšlím vymalovat červeně. Zbytek stěn v obývacím pokoji světle žlutě. Nevím si rady, jestli zvolit sedačku červenou, nebo raději světlou. Líbí se mně obě, ale nevím, která by se do takového interiéru lépe hodila. Dále potřebuji poradit s kuchyňskou linkou. Původně jsem ji plánovala v odstínu mořené třeště -chery. Jídelní stůl i jídelní nábytek by byl ve stejném odstínu jako linka. Když by v obývacím pokoji byl nábytek v ořechu, neměla by být v ořechu i kuchyňská linka včetně jídelny? Nebo, jestli by mohla být v té mořené (tmavé) třešni. Výmalbu kuchyně jsem myslela dvě stěny světle zelené a dvě světle žluté - totožné se stěnami v obývacím pokoji. Prosím o Váš odborný názor, děkuji. Petra Hladíková
Odpověď  

Dobrý den, barevná kombinace dub a ořech je velice pěkná. V prostoru 70m2 si můžeme dovolit tuto tmavší dřevinu. S přihlédnutím na kaštanová okna je vhodná tato kombinace: dveře a podlaha dub, nábytek ořech, jedna stěna temnější červená, ostatní světle béžové až světle hnědé. Kuchyň kombinace ořech – sv. béžová (deska a kovové části šedivá). Tady si můžeme dovolit odstín zelená olivová na obkladu a jemný ve stejném tónu na zdi. Zelená nám bude doplňovat barevnost. Při použití žluté na doplňcích doporučuji odstín velbloudí srsti. Červená na více zdech působí těžce a agresivně, je to barva akce.

Dotaz   Dobrý den, na jaře nás čeká stěhovaní do nového domečku, probíhají finální úpravy, ale stále si nevíme rady s volbou plovoucí podlahy /laminátové/ v obývacím pokoji. Ten je propojen s kuchyní. V kuchyni a kolem krbu v obývacím pokoji je tmavě šedá dlažba, kuchyňská linka je masiv třešeň, schodiště vedoucí z obývacího pokoje masiv dub /přírodní lakovaný/, stejně tak dveře a jídelní stůl. Mohla byste mi, prosím, poradit, jakou zvolit podlahu, popř.výmalbu? Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, třešeň i dub mají velmi výraznou texturu, třešeň i více barevnou v ploše. Odstín dubu nažloutlý a třešně červený pak interiér hodně člení, jak barevně, tak hmotově. Ideální podlaha by měla pokračovat dlažbou i v obytném prostoru. V případě volby laminátové plovoucí podlahy se nabízí použít spíše nevýrazná imitace třešně. Tuto kombinaci je vhodné doplnit červenou v kombinaci se světle šedou malbou zdí. Velmi vhodným doplňkovým materiálem je pak přírodní kámen odstínu říčního kamene v detailu nebo při obkladu zdi. Bude doplňovat a vyrovnávat výraznou kombinaci buku a třešně.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem barvy nábytku a sedací soupravy do obývacího pokoje. Ten je přes jídelnu propojen s kuchyní. Líbí se mi sedací souprava v čokoládové barvě a světlý odstín nábytku. V obývacím pokoji jsou schody ve světlé přírodní barvě. Taktéž nevím, jakou barvu jídelního stolu zvolit. Kuchyň je v barvě mahagon se světlými vrchními skříňkami. Děkuji a přeji krásný den
Odpověď  

Dobrý den, interiér je zatím zařízený v klasických tvarech a teplých až červených odstínech. Podle velikosti je možné celý prostor propojit a zútulnit. Jídelní stůl v odstínu kuchyňské linky nebo o tón světlejší – tak, aby nám hmotově spíše zanikal v podkladu, nábytek a TV sestava ve světlém odstínu (schodiště). Volbou odstínu sezení spíše prostor oživit, vhodné jsou odstíny oranžové a červené. Stěny pak doladíte odstínem smetanově hnědá, stěna za schodištěm výraznější, třeba odstín terakota. Doplňkové barvy odstín jedlové zelené v kombinaci s čokoládovou hnědou.

Dotaz   Dobrý den, díky Vaší poradně jsme dospěli k finální podobě přízemí novostavby RD. Okna jsou zlatý dub. V chodbě, kuchyni a koupelně bude položena dlažba Esencia (nejtmavší šedá). V chodbě budou prosklené dveře dub. Kuchyně (13m2) bude z větší části oddělena od obývacího pokoje. Kuchyňská linka lesk slonová kost / šedá deska / nerez spotřebiče / sklo, masivní jídelní stůl. V obývacím pokoji (30m2) bude podlaha dub Kährs Verona Town, schodiště dubové, okna zlatý dub. TV sestava a jídelní stůl tmavší ořech. Jednu stěnu chceme obložit světlým kamenem - zřejmě tu za TV - tj. dělící příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem. A jakou volit výmalbu k tomuto interiéru, doplňky a odstín sezení (rohová sedačka bude pod rohovým "obřím" oknem). Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, jako doplnění barevnosti je velmi efektní lehké a nenáročné použít odstíny světlé béžové, nebo šedou v odstínu přírodního kamene. Sezení červená vínová a kamenná stěna, např. OBKLADY- VIKO, typ Tatry. Doplňková barevnost černá, např. rámy obrazů a zrcadel, v kombinaci s růžovočervenovínovou - záclony sklo, polštáře,…

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou vybrat plovoucí podlahu a dveře do obývacího pokoje a kuchyně. Kuchyně je propojená s obývacím pokojem do písmena L. Sedací soupravu máme modré barvy, okna jsou bílé barvy a krbová kamna s keramikou modrá, prozatím obývací stěna černá s kombinací šedé. O kuchyňské lince mám představy (světlé dřevo - hrušeň v kombinaci s dvířky tmavě zelené s pracovní deskou mramorovaně zelenou). Jídelní stůl už máme ve světlém dřevě. Nemám představu, zda se vůbec k sobě hodí ta modrá barva se zelenou s kombinací obývací stěny. Velice Vám děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, zelená a modrá jsou vhodné barvy ke kombinování. S použitím černé bude interiér navržen v zimních barvách. Doporučuji malinko prostor zateplit - třeba jemně žlutěmedovou podlahou, např. jasan, smrk. Dveře Sapeli, typ Elegent v provedení jasan. Kuchyň spíše jemnější zelená, např. mechová. Pracovní deska spíše antracit nebo mramor tmavě šedivý. Pozor na volbu zelené - musí komunikovat s modrou, jejíž odstín nemám k dispozici. I ladění modrá a zelená se musí kombinovat s citem.

Dotaz   Dobrý den, mám problém, jak sladit interiér v novostavbě. Kuchyně už je ve výrobě - materiál calvados + světlá pracovní deska. Kuchyně je propojená s obývacím pokojem, ale je oddělená barem, ke kterému bude naražený jídelní stůl. Stůl bude zasahovat do obývacího pokoje. Předpokládám, že stůl bude v kombinaci sklo - chrom. V obývacím pokoji bude nábytek v barvě wenge (podlouhlá skříňka pod TV + dvě police na ním s čelem). Jakou zvolit barvu plovoucí podlahy a dveří? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, podobný dotaz jsem zodpovídala v poradně chatu UUD. Kombinace calvados červený a wenge hnědý jsou výrazné odstíny. Přikláním se k červenému odstínu: světlejší tón na podlahu i dveře, např. olše nebo třešeň. Jídelní sestava v kombinaci sklo – kov – calvados v detailu, např. na přechodu deska podnož a calvados na židlích.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu jak barevně zařídit byt, půdorys posílám. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem. Kuchyň má lehce futuristické rysy, buk se stříbrnými lištami, pracovní deska černá. Podlaha v kuchyni bude buď dlažba, nebo marmoleum. Marmolem volíme i na ostatní plochy. Prosím o radu, jakou barvu podlah a jaké dveře zvolit, jakou barvu malby. Jak dále postupovat ve vybavení obývacího pokoje (barva sedačky)? Jídelní stůl bude navazovat na předěl mezi kuchyní a obývákem a je v barvě buku. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, pro představu podobná kuchyň z produktů firmy Hanák . Je vhodné doplnit o odstíny šedivé syté na podlahu v obývací části, světlé na podlahu v chodbách a v pokojích pak podle určení - v dětských pokojích nebo pokojích pro hosty můžete jít i do barevné podlahy. Obývací prostor Marmoleum click volcanic ash 753872. Chodby Marmoleum click sky blue 753880. Dětské pokoje Marmoleum click red copper 753870. Nábytek pak kombinace v buku s malbou, v obývacím prostoru bílou v kombinaci s červenou na stěně s dveřmi do pokojů. Pokoje světlý odstín jemné režné s nábytkem bříza. Dveře do spíže a na chodbu do pokojů jsou chybně otvírané – na opačnou stranu.

Dotaz   Dobrý den, paní architektko. Zařizujeme novostavbu a potřebovala bych poradit se sladěním barev v prostoru kuchyň-obývací pokoj. Podlaha v OP je Terhürne Geniosa bělený dub, kuchyň- korpusy a dvířka calvados, pracovní deska světle šedá, obklad šedé zebrano od Raka. Jídelní stůl, který už zasahuje do OP, je i s židlemi odstín třešeň. V OP jsou moderní krbová kamna Romotop s kachlemi barvy meruňkové. Jakou výmalbu (zatím je všude bílá), barvu nábytku (držet se barvy kuchyně??), barvu sedačky, eventuelně doplňků byste volila? Přikládám orientační foto. Děkuji, Petra.
Odpověď  

Dobrý den, podlaha Geniosa bělený dub a Calvados budou působit velice kontrastně. Toto platí i o krbových kamnech. Doporučovala bych malinko prostor zklidnit. Třeba malbou v odstínu světle béžová s použitím jedné výrazné malby na stěnu s krbovými kamny v teplém odstínu mezi třešní a oranžovou na kamnech. Doplňky moderní nábytek lakovaný v odstínu oranžové nebo bělený dub, světlejší odstín než podlaha. Sedačka v odstínech šedivých až antracitových, podle velikosti prostoru. Doplňky hnědé nebo červené.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jakou zvolit barvu do obývací části novostavby. Obývák je propojený s kuchyní, i když oddělení barem v barvě kuchyně, což je calvados. Na tento bar bude přisunutý jídelní stůl (chrom, sklo?), který bude zasahovat již do obývacího pokoje. Tam bude nábytek barvy wenge. Jakou barvu podlahy a dveří máme zvolit? A ještě bych potřebovala poradit barvu sedací soupravy. Hodila by se krémová? Když ano, jakou pak zvolit výmalbu? Děkuji za odpověď. Renata
Odpověď  

Dobrý den, barevnost interiéru řešíte obráceně. Nábytek Calvados v kombinaci s Wenge je velice výrazný, a proto je vhodné použít podlahu jemnější. Doporučuji odstíny vycházející z Calvados, např. olše nebo pařený buk. V tomto provedení i dveře. Jako doplňkovou barvu je potom možné volit hnědokrémovou sytější na sezení a jemnější na sedačce. Podle dispozice a velikosti místnosti je možné volit jednu ze stěn (nejlépe za TV sestavou) sytější v odstínech hnědé. Tím nám poněkud ustoupí hmota nábytku Wenge do pozadí.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, jak barevně sladit obývací pokoj s kuchyní. Tu mám nově zařízenou (viz foto). Je bílá, na fotografii je ještě polepená folii. V kuchyňské části jsou na podlaze dlaždice a v obývací části je podlaha v třešňovém odstínu. Kuchyň je ve výklenku, ale navazuje na obývací pokoj. Potřebovala bych zařídit obývací část včetně jídelního stolu. Byt bude obývat jedna až dvě osoby. Hlavně mám potíž s barvami v sedací části a s umístěním jídelního stolu. Budu ráda, když mi poradíte. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Jídelní stůl bych volila menší, čtvercový, popř. obdélníkový umístěný ke stěně (tam, kde je na fotografii květina), tzn. na rozhraní kuchyňského koutu a obývacího prostoru. Tím se opticky oddělí jídelní část od obytné. Pohledy na protější zeď chybí, což mi neumožňuje přesně určit nejvhodnější umístění. Z fotografie není zcela čitelné, kde je vstup do místnosti. Předpokládám, že dveře jsou umístěné právě naproti tomuto rohu (vedle televize). Stůl konferenční, ale také jídelní, můžete volit v odstínu buku, (viz televizní stolek, pokud jej nebudete měnit). Jinak byste mohla volit kombinaci wenge s lesklými bílými, či smetanovými dvířky. Nebo kombinaci bílého lamina, kovu a matného skla jak u jídelního stolu, tak i u zbylých kusů nábytku. Tím se obytný prostor sjednotí s kuchyňskou linkou. Výmalbu bych poté volila ve smetanovém odstínu s výraznějšími doplňky - obrazy v teplých tónech odvislých od třešně. Také můžete zvolit dva sytější odstíny za televizi a pohovku -teplá šedá (nebo bílá káva). Můžete ji zvolit pouze ve vertikálních pásech naproti sobě zvýrazňující právě místo pohovky a televize. Zbylé části bych volila smetanové, popř. v nádechu šedivé, ne čistě bílé.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výmalbou obývacího pokoje s kuchyní a výběrem jídelního stolu s židlemi. Je to taková dlouhá nudle. Na jedné straně je kuchyňská linka v odstínu třešeň, v kombinaci s nerezovými prvky, podlaha je béžová dlažba. Přechod bude tvořen jídelním stolem, kde si právě nejsem jistá barvou a materiálem. Podlaha v obýváku je třešeň, obývací stěna a počítačový stolek jsou v buku (u něj je černé kožené křeslo). Sedací souprava je béžová (bílá káva). Prosím o radu, jak vymalovat tento obdélník a jaký zvolit jídelní a konferenční stůl. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož již máte nábytek v obývacím pokoji v buku, volila bych také konferenční stůl v tomto dezénu, aby se jednotlivé kusy nábytku sjednotily. Co se týká jídelního stolu, tam je již volba dvojí. Buď opět teplý materiál buk, čímž se jídelní stůl připojí k obývacímu prostoru, nebo materiál lehký, ale studený, což je kombinace stolu ze skla a kovu. Kov by se přiblížil doplňkům v kuchyňské lince. Také je možná kombinace skleněné desky stolu s dřevěnou konstrukcí a dřevěnými židlemi. Odstín opět buk nebo třešeň. Záleží, k čemu je stůl připojen, buď ke kuchyňské lince, nebo k obývacímu pokoji. Výmalbu bych volila tmavší a výraznější na dvou kratších stěnách, tak aby se prostor opticky zmenšil - tmavší bílá káva a zbylé stěny v barvě smetanové. Je možné zvolit také výraznější odstín, a to nádech pistáciové, který by pokoj oživil. Dvě kratší stěny tmavší odstín a delší pouze v nádechu opět pistáciové, popř. smetanové.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu při sladění interiéru kuchyně se společným obytným prostorem. Kuchyň je ve tvaru L, velikost 2,5 x 3,5 m, část skříněk bude v provedení bílý lak, část v dýze - indická jabloň (viz. foto) se světle šedými korpusy, pracovní deska šedé lamino, obklady stěn černý lacobel. Na kuchyň, která je oddělena pracovním ostrůvkem s barem, navazuje arkýř, ve kterém bude umístěn jídelní stůl - také v provedení indická jabloň. Obývací pokoj má cca 35 m2. Sedačku máme ve světle šedobéžovém odstínu. Prostor je nepravidelný a já jej nechci rozbíjet dlažbou v kuchyňském koutu. Chtěla bych proto v celém obytném prostoru dát stejnou podlahu - plovoucí dřevenou. Stále ale váhám nad odstínem, protože indická jabloň je již sama o sobě velmi výrazná. Manželovi se líbí americký ořech, ale nevím, zda by se to k sobě hodilo. Já bych možná vybrala spíše bělený dub. A další problém mám se sladěním dveří, nevím které - typ a barvu. V obývacím pokoji bych chtěla nechat udělat stolek pod TV a konferenční stolek také z indické jabloně. Se zápalem jsme nakoupili balík dýhy, ale teď nevíme, jak to sladit. Požádala bych Vás také o návrh výmalby v obývacím pokoji. Děkuji za tuto bezvadnou poradnu, Veronika.
Odpověď  

Dobrý den, indická jabloň je opravdu výrazná hlavně texturou. Odstín jemně růžovo-hnědý s tmavě hnědým „ jarním dřevem“. Je možné použít ořech na podlahu i dveře - prostor bude sytý a výrazný. Alternativou je světlejší podlaha (bělený dub je poměrně světlý a interiér byste mohla mít nevýrazný a bledý). Zajímavě bychom mohli interiér ladit jemně do zlatova, a to teakovou podlahou – v odstínu středním z barev jabloně. K této je možné vybírat dveře ve stejném provedení, nebo náš buk mořený na teak. Tímto podlahu podbarvíte, ale ne úplně tmavě. Vhodné je i použití bílých nebo světle šedých dveří. Malby můžete volit v teplých, např. oranžově červená na část zdi. Ze studených odstínů např. ledová modrá. Zbytek maleb neutrální odstín Capuccino nebo smetanovobéžová – světlejší odstín vaší sedačky.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych od Vás poradit, jak sladit dveře, podlahu, barvu stěn a barvu sedačky (líbila by se mi červená). Pokoje jsou na sever, kuchyně barva calvados, zadní stěna za linkou vanilka. Chtěla bych, aby byt působil vzdušně. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, kde budou zasouvací dveře. Jídelní stůl a židle budou v barvě calvados nebo třešeň, nábytek do obýváku zatím nemáme. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, opět Calvados v jemnější kombinaci s vanilkou. Vhodné je použít kombinaci buk podlaha i dveře (je možné i pařený buk na podlahu – výraznější načervenalý odstín). Barevně se můžeme odvíjet od odstínu Calvados a použít dále v interiéru kombinaci červená a vínovo-červeno-hnědá na stěnu proti kuchyni (vyvážení prostoru). Kombinace světle hnědá kouřová na zbylých stěnách a stropě bude velice příjemně odrážet sytou barvu Calvadosu a stěny. Pro doplnění je možné jít až do jemných červeno-růžových odstínů (vycházíte pořád z odstínu kuchyně). Detaily antracit, eventuelně odstín kovářské černi.

Dotaz   Dobrý den. Chtěl bych vás poprosit o radu, jakou barvou a jak vymalovat obývák propojený s kuchyní. V místnosti jsou dvě francouzská okna, podlaha dubové parkety (olej polomat), dveře a zárubně dubové, kuchyňská linka jasmín; pracovní deska, zádový panel a jídelní stůl ořech. Obývák je orientovaný na jihozápad, kuchyně na sever. Děkuji za radu.
Odpověď  

Výmalbu volte v teplejších odstínech, které pokoj i kuchyň oživí. Barvy temná, tlumená oranžová, červená - tyto odstíny volte na kratších stěnách, delší vymalujte v jemných tónech - jasmín, slonová kost pouze jemný nádech, který může také vycházející z odstínů ořechu.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla bych Vás poprosit o zhodnocení barevnosti interiéru. Podlaha by měla být v celém bytě tmavší, čokoládová, kuchyňská linka bílá, v OP světle šedá sedačka (mohla by být i tmavá?). Skříňky jsem chtěla bukové, ale teď uvažuji o bílých, aby korespondovaly s kuchyní. Barvu korpusu plánuji použit v kuchyni na stůl a pracovní desku (pokoje nejsou spojené, ale nejsou mezi nimi dveře). Ložnice dub nebo bříza, fialová výmalba. OP je průchozí do ložnice a největší problém s barvou dřeva mám tady - je nákladné mít dveře z každé strany jiné? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud máte tmavou podlahu, volila bych světlou sedací soupravu, jak píšete - světle šedou. Dvířka nábytku je samozřejmě možné volit světlé a korpus v barvě tmavší (dub,) záleží na přesném odstínu a struktuře podlahy. Co se týká propojení ložnice s obývacím pokojem, volila bych ložnici v dubu (ale bříza je také možná). Také v obývacím pokoji bych spíše volila odstín korpusu dubu s bílými dvířky a také jídelní stůl a pracovní desku v dubu. Nekombinovala bych více typů dřeva (buk, dub, bříza, čokoládová). Dub je středně tmavé dřevo, které se hodí jak ke světlým dvířkům, tak i k tmavé, čokoládové podlaze. Neuvažovala bych o dvou odlišných stranách dveří. Dveře můžete přizpůsobit nábytku, který by byl světlejší nebo k podlaze, u které ale nevím, jaký je to materiál.

Dotaz   Dobrý den, paní designerko Zuzano, mockrát Vám děkuji za odpověď z 15. března, ohledně výběru dveří, podlahy a částečně výmalby v novostavbě RD. Co se týče pokojíčku (4x4m), radila jste mi výmalbu jarní zelená + růžová, nábytek bříza (odkaz na www.didlinka....můj nový pokoj), avšak výmalba horizontální - pod šikminou zelená. Zasílám Vám foto pokojíčku ještě ve stavební fázi, kde vedle komínu směrem k šikmině bude ještě vestavěný menší šatník- místnůstka. Jak jste myslela tu výmalbu? Pod šikminou zelená, a na stěnách zbývajících? Do výšky šikminy zelená kolem dokola a zbytek stěny, kde není šikmina růžová? Strop bílý nebo lehký nádech růžové? Šikmina - taktéž nevím? Podlahu jsme zvolili lamino plovoucí podlaha Tarkett-Javor natur. Další dotaz se týká výmalby kuchyně s jídelnou. Jedná se o otevřený prostor, kdy je obývák napojen do písmene L na jídelnu a kuchyni (přesný popis jsem Vám zasílala v dřívějším dotazu, ale nevím, zda máte možnost do něj nahlédnout). Podlaha v celém propojeném prostoru Tarkett Eden mořská tráva (světle hnědá, krémová až do bíla), okna dřevěná odstín hnědočervený teak. Výmalbu v obývacím pokoji jste radila takto: kratší stěny sytá temná cihlově oranžová, zbytek smetanová, nábytek bříza. Kuchyňská linka – U: spodní skříňky kalvados, horní skříňky javor horský + jedno rameno linky javor horský. Jídelní stůl se židlemi ještě nemám vybraný, ale asi v barvě kalvados, čalounění židlí krémové (schvalujete?). Nevím si rady s výmalbou a s výběrem obkladů nad pracovní plochou a barvou pracovní desky. Schvalujete, že desku vybereme světlou, podobnou barvě horních skříněk a obklad velkoformátový (cca30x60) béžový? Na ostatní prostory – chodba a schodiště – jste doporučovala smetanovou barvu, mimo stěny, na které bude věšáková stěna, která by měla být podbarvena pozitivní oranžovou. Co se týče dveří, vaše rada byla Sapeli Alegro javor + třešeň, zárubně třešeň. Jsou to jistě krásné dveře, ovšem náš rozpočet pravděpodobně bude stačit již na levnější variantu. Určitě budeme chtít dveře od Sapeli, s velkou pravděpodobností odstín javor, ale váhám, zda dát i zárubně javor, nebo třešeň. Můžete mi prosím ještě v tomto poradit? (Podlaha javor natur-v horních patrech, okna červenohnědá-teak). Moc Vám děkuji, Iveta
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je dětský pokoj prostorný a šikmina je dostatečně vysoko, volila bych plochu pod šikminou zelenou, šikminu jemnou, smetanovou, popř. narůžovělou. Kratší stěny můžete volit růžové a komín zelený. A protější stěnu můžete vymalovat v pásech, spodek zelený a vrchní část růžový, tak, jako protější stěna se šikminou (popř. celá stěna růžová se zelenými doplňky - menší proužky, či jiné obrázky v této barvě. Jistě bych volila světlou krémovou pracovní desku a také volba světlých, velkoformátových obkladů je vhodná. Čalounění také schvaluji. Můžete použít pouze dveře v odstínu javor společně se zárubněmi v odstínu javor, pokud vybíráte jiný typ dveří, nekombinovala bych k nim odlišný odstín zárubní.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění barev v interiéru. Mám nový byt 2+kk a potřebuji vyřešit barvu podlahy, dveří, dlažby v předsíni a nábytku. Obývací prostor včetně kuchyňského koutu má rozměry 7,20 x 3,60, okno je situované na západ na kratší stěně, proti němu bude kuchyň ve tvaru U. Byt není ještě zařízen, vše bude nové. Mám představu světlé kuchyně i nábytku v obývacím pokoji, podlahu chci tmavší - dub, ořech nebo wenge (nejsem si jistá, jestli to nebude moc tmavé). Dveře bych chtěla o něco světlejší, ale nevím, jaké zvolit. Předsíň je bez denního osvětlení o rozměrech 1,40x2,70. Chtěla bych tam položit dlažbu. Prosím o radu, jakou barvu vybrat a zda raději použít lesk, nebo mat.
Odpověď  

Vzhledem k Vašim požadavkům by bylo nejlépe oslovit interiérového návrháře. Pokud mohu pár poznámek: dlažba v lesku je efektnější a může prostor příjemně rozsvítit. Podlahu a desén dveří se snažte sladit, ideálně použijte na obojí ten stejný. Mám velmi osvědčenou barevnou kombinaci, která prostor opticky zvětšuje, ale i zkrášluje: podlaha desén cocobolo světlé, dveře ořech americký Sapeli, kuchyně světlá (lak béžový, může být i bílý), nábytek (jako např. TV stěna) kombinace ořech a světlý lak, jídelní stůl ořech (může být i kombinace se skleněnou deskou).

Dotaz   Dobrý den, máme kuchyňskou linku ve tvaru U, v bílé barvě, s pistáciovými kachličkami a pracovní deskou woodstock (podélné tmavé proužky). Strašně ráda bych chtěla i podlahu woodstock, ale zdá se nám, že se k tomu nehodí žádný jídelní stůl a židle. Můžete prosím poradit – případně zaslat inspirativní fotografie? Velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlaha dekoru woodstock je tmavá, ale v kombinaci několika odstínů přecházejících až do světlé. K ní můžete jídení stůl volit v odstínu tmavě hnědém. Popř. úplně odlišném než dřevěném dekoru. Volila bych čistý, bílý stůl v kombinaci popř. s nerezem, který se tak odstínem připojí ke kuchyňské lince.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby a dovybavení obývacího pokoje. Pokoj je orientován na jih, s dostatkem světla, podlaha v barvě buku, taktéž celodřevěné schodiště a dveře s obložkami Sapeli, sedačku máme středně modrou s tmavě modrými polštáři. Součástí pokoje je i jídelní kout - židle a stůl v barvě calvados, sedáky u židlí jsou modré. Nevím, jakou barvou vymalovat zeď naproti sedačce (zeď je orientována kolmo ke zdi se dvěma velkými okny), je k ní v její druhé části přisunut i jídelní stůl. Dále jakou barvu zvolit pro obývací stěnu a konferenční stolek? Calvados (mám obavy, aby pokoj nevyzněl moc tmavě), nebo buk (nebude to už moc jednolité?) a jaký by ladil koberec pod sedačku? Z obývacího pokoje je průhled do kuchyně: linka buk, podlaha dlažba hnědočervená. Děkuji předem za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně bych se Calvadosu nebál - buk bude, jak sama píšete, moc jednolitý. Kombinaci buk, calvados a modré čalounění bych doplnil světlou teplou výmalbou (žlutohnědá, béžová). Vzhledem k orientaci ke světovým stranám a světlé výmalbě nebude místnost působit tmavě. Koberec pod sedačku by mohl být velmi světlý s nějakým teplým nádechem.

Dotaz   Dobrý den, paní inženýrko, ráda bych Vás požádala o radu ohledně dovybavení obývacího pokoje, včetně výběru materiálů, firmy a tipu na dekorační předměty. Popis prostoru: v novém RD mám kuchyň zařízenou od firmy Hanák - skleněná zelena -vysoký lesk, doplňky - aloxovaný hliník, pracovní deska je z přírodní žuly barvy šedočerné. Jídelní stůl od firmy Calligaris - modrozelené sklo a nohy hranaté kovové matné. Kuchyň je propojená z obývacím pokojem, kde se nachází kožená (červenohnědá) sedací souprava. Dále zde máme krbové těleso v moderním provedení - nerez, kámen a omítka (červenohnědá -možnost nové výmalby). Plovoucí podlaha - jasan. Moc děkuji a přeji pěkný víkend.
Odpověď  

Dobrý den. Doplňky nabízí spousta firem – ASA, Scheurich, Kahla, Guzzini a mnoho dalších. Ve vyhledávači na internetu najdete i speciální obchody pro tento sortiment. Dovybavení dle popisu vkusného interiéru nelze řešit písemnou formou.

Dotaz   Dobrý den! Stavíme a zařizujeme nový rodinný dům a v současné době vybíráme interiérové dveře. Okna máme dřevěná (AZ Ekotherm, odstín zlatý dub, dle mého názoru spíš než s odstínem dožluta, tak dooranžova). V celém domě bychom chtěli jednotné podlahy - dřevěné dubové parkety (v obývacím pokoji "kvality 1", v ložnicích "3"). Dlažba v kuchyni a na chodbě bude bílá až smetanová, schodiště dubové. Líbí se nám jednoduché dveře - např. Tenga od Sapeli, nejsme si ale jisti, který druh dýhy máme zvolit. Nebude dub příliš fádní? Hodila by se hruška? A jaký potom odstín nábytku? (Kuchyňská linka, jídelní stůl, sedačka - kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem je jedna místnost.) Moc děkuji, Markéta.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ladění interiéru je jistě velice příjemné. Dveře bych rozhodně volila v barvě dubu (dub americký má výraznou kresbu a dveře budou oživením). Můžete také volit světlejší javor či břízu. Nábytek by mohl být např. kombinace dub (popř. bříza) a bílá lesklá dvířka, kuchyňská linka bílá s šedou pracovní deskou a prosklenými horními skříňkami (obklad možný jednolitý skleněný). Interiér oživíte výraznějším červeným obkladem a červenou sedací soupravou. Výmalba pak smetanová, popř. temná oranžovohnědá. Alternativou je varianta s tmavší nábytkem - wenge a bílá lesklá dvířka. Také kuchyňskou linku můžete volit v dezénu bělený dub. Možných variant je mnoho. Nedoporučuji ale kombinovat s dřevinami jako jsou hruška, buk, olše, třešeň.

Dotaz   Dobrý den, chci Vás požádat o radu ohledně sladění barevnosti oken, podlahy, dveří a barev v obývacím pokoji spojeném s jídelnou a kuchyní. V obývacím pokoji máme novou televizní komodu a sedačku 3,2 ve třešní. Křeslo a taburetka jsou v béžové, stůl skleněný a nohy v třešni. Kuchyni zvažuji vanilkovou, korpusy třešňové, jídelní stůl s židlemi také třešeň. Nevím, jestli okna (i francouzská) také v třešni, podlahu bukovou a dveře také buk, aby to bylo sjednocené. Nebo mají být okna světlejší a dveře tmavší? Jaký typ dveří Sapeli? A jakou výmalbu v obývacím pokoji, jídelně a kuchyni? Obývací pokoj je obdélník spojený šikmo s jídelnou a kuchyní - také obdélník. Tam chceme hodně oken, i francouzských. Celá zeď bez oken je pouze v obývacím pokoji za televizí a na straně s krbem, tato strana se pak zešikmuje do průchodu do jídelny a kuchyně (3m široký a 4m dlouhý). Jaký máte názor na okna se mřížemi? Není to už pasé? Jaký odstín kuchyně byste doporučovala? Děkuji, s pozdravem Dana Lásková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jsem zastáncem jednoduchého designu, proto doporučuji okna bez mřížek jak vnitřních, tak i bez většího členění oken. Odstín můžete ladit k nábytku, ale především k barvě fasády domu. (Odstín třešně by působil sladěně s interiérem.) Dveře volte opět v čistém designu např. Sapeli (Tenga, Note, Lotos), kde můžete kombinovat dveře s velkou prosklenou plochou (mléčné či čiré sklo). Odstín podlahy a dveří můžete volit světlejší, v buku. Plnou zeď za televizním stolkem vymalujte v odstínu bordó či čokoládová. Krb zvýrazněte také tímto odstínem. Zbylé stěny neutrální, v béžově či smetanové barvě. Na kuchyňskou linku bych vybrala korpus třešeň se smetanovými dvířky. Vanilkový odstín je velice častý a moderněji bude působit bílá či smetanová. V jídelně můžete také vymalovat jednu stěnu výraznějším odstínem.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně barevného sladění doplňků v obýváku. Stěny jsou vymalovány světle žlutě, podlaha je v třešni, obývací stěna a počítačový stůl v buku, sedací souprava je v béžové barvě. Dominuje černé kancelářské křeslo u PC stolku a lampa také v černém provedení. V jaké barvě byste volila např. květináče, polštářky na sedačku či obraz na stěnu? (Nebo by bylo vhodné ho nahradit tapetou?) Také stále ještě nemáme vyřešen konferenční a jídelní stůl. Mohla byste mi prosím poradit s výběrem tohoto nábytku? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Zbývající kusy nábytku bych volila ve stejném dekoru, jako je ten stávající, tedy v buku. Můžete zvýraznit jídelní stůl, ten by mohl být v dekoru třešně. Doplňky vyberte v odstínech výraznějších - bordó, či olivově zelená.

Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a já bych Vás chtěla požádat o radu při zařizování obývacího pokoje spojeného s kuchyní. Orientace obýváku – jih, kuchyň – sever. Rozměry: obývák 26 m2, kuchyň 12m2. Ráda bych si koupila javorové dveře, dlažba v kuchyni a přilehlé chodbě by měla být světle oranžová, popř.béžová. Uvažuji o vanilkové nebo žluté kuchyňské lince s javorovým korpusem. Nevím, jakým způsobem zařídit interiér obýváku, jakou plovoucí podlahu tam zvolit, jakou pracovní desku a jaký jídelní stůl vybrat do kuchyně, jak vymalovat… Javorové dveře volím, protože chodba v domě má 1,1 m a bude pravděpodobně málo osvětlena. Velice děkuji za odpověď, Chmelařová.
Odpověď  

Dobrý den, hezká podlaha pro tento prostor bude jistě ořech. Zbývající dřevěný nábytek (jídelní stůl, drobné kusy nábytku v obýváku) by měl být tmavý (wenge). Deska kuchyňské linky k vanilce je vhodná střední až tmavá šedá. Malby a sedací nábytek bych volil v barvě krémové. Doplňky si pořiďte přírodní a vše bude hezký celek.

Dotaz   Dobrý den přeji, jsme starší manželé a opravujeme rodinný domek, zatím jsme u přízemí. Chtěla bych to tam sladit dohromady, a tak Vás moc prosím o Vaše dobré rady. Obývák s kuchyní: okna východ - západ naproti sobě, vše ve zlatém dubu. V rohu obýváku bude krb, vložka jotul panorama, jednoduchá obezdívka, podlahové topení. Jaký typ sedačky máme zvolit? Je tam zeď 4,5m. Kuchyň jednoduchá do L. Hodí se dub natural, bříza nebo kombinace bílá káva s ořechem? (Bílou mně rozmluvili.) Spotřebiče jsou v nerezu. Hodí se k tomu světle šedá deska (imitace betonu)? Co byste doporučila mezi pracovní desku a skřínky? Také bych potřebovala poradit, jakou zvolit výmalbu a barvu plovoucí podlahy. Líbí se mi středně hnědá. Jakou barvu stolu a židlí? Pak navazuje dlouhá chodba s verandou asi 12m dlouhá, široká 1,4m. Hodí se tam světle šedé lapatto sandstoun, nebo okr? Máme dát všude stejnou? A poslední otázka: jakou barvu dveří a obložek zvolit od SAPELI? Hodí se prosklená Nora? Omlouvám se, že je toho hodně, jsem vděčná za každou radu. Přeji pěkný den a děkuji moc, Dana.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do svého interiéru jistě můžete volit jednoduché odstíny (dub, šedá, smetanová) a výraznější doplňky. Kuchyňskou linku doporučuji v dubu, možná se smetanovými dvířky. Pracovní deska může být šedivá, či smetanová a obklad jednotný skleněný (šedivý či bílý Lacobel). Jídelní stůl kombinace dub a sklo. (Případně můžete volit jednoduchý bílý stůl s židlemi v kombinaci kovu a plastu.) Podlahu zvolte opět dubovou a dveře také. (Nora dveře od firmy SAPELI jsou tou nejjednodušší formou, lépe jistě vypadají dveře dýhované a modernějšího vzhledu - NOTE, LOTOS…) Výmalbu bych volila v jemných odstínech šedivé, smetanové. Sedací souprava poté může být výraznější - bordó, oranžová, či temná modrá. Co se dlažby týká, hezké bude světle šedé Lapato - jak v chodbě, tak i na verandě. (Je to dlažba mrazuvzdorná a tedy pro tento účel vhodná.) Vždy prosazuji, že méně je více.

Dotaz   Přeji dobrý den, prosím o radu. Zařizuji kuchyň a obývák. Chtěla jsem se zeptat na sladění interiéru. Podlaha dub, dveře a schody také dub (přírodní masiv v celém domě), kuchyň plánuji americká třešeň + plat světle hnědý lesk, obkladačky šedé, stejně jako spotřebiče.Obývák: nábytek opět třešeň, malba na jedné zdi šedá (tam kde bude nábytek) + zbytek krémový, sedačka v prostoru krémová. Chtěla jsem se zeptat, zda se kombinace k sobě hodí. A jakou doplňkovou barvu? Přemýšlím o zelené. A v jaké barvě mi doporučíte jídelní sestavu a dlažbu v kuchyni? Děkuji mockrát.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K dubu bych nedoporučovala nábytek a kuchyňskou linku v odstínu třešeň. Ta má odstín načervenalý, který moc k dubu neladí. Lepší variantou by byla tmavá hnědá, ořech, wenge, či tmavý mahagon. Vše v kombinaci se světlou šedou. Také je možný světlý nábytek v bříze. Třešeň by byla možná jen pokud by byla hodně výrazná a tmavá. Dlažbu bych pak volila opět šedivou. Jídelní stůl ve zvoleném odstínu kuchyňské linky, popř. v kombinaci se sklem.

Dotaz   Dobrý den, budeme se stěhovat do zrekonstruovaného bytu, kde jsou nové tmavé podlahy (nejspíš ořech). Nevím si rady s barvou stěn v obývacím pokoji, kam musí vejít rohová sedačka a jídelní stůl (zřejmě skleněný) se čtyřmi židlemi (světlá pistáciová či krémová). Stůl k sedačce máme jednolitý skleněný, obývací pokoj mám 3,6 na 5,4m, jedno 3dílné okno s dveřmi na balkon na užší stěně. Byt je v přízemí, takže je tam málo světla. Chtěla bych, aby se opticky moc nezmenšil, přitom aby nebyl nudný. Vím, že ho mohu "rozsvítit" doplňky, ale stejně si nevím rady. Mohli byste mi prosím poradit, jaké barvy použít? Děkuji předem.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je byt méně osluněn, je dobré volit světlé a teplé odstíny (smetanová, vanilková, jemná béžová, pistáciová, či oranžová). Všechny tyto barvy lze použít jak na stěny, tak i na doplňky. Je dobré zvolit jeden odstín hlavní a další doplňkové. Naproti oknu můžete stěnu vymalovat výraznějším odstínem (oranžová, žlutá, pistáciová) a zbylé jen v jemném smetanovém, či vanilkovém nádechu. Tyto odstíny příjemně doplní a utlumí tmavá, ořechová podlaha.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme dům a chtěla bych poradit, jaký zvolit koberec do obývacího pokoje k sedačce. Obývák je propojený s kuchyňským koutem a částečně i s kuchyní (ta je jakoby za rohem). Jaký koberec pod jídelní stůl? Jaké barvy doporučujete? K sedačce nás napadá smetanová či čokoládová. Máme oba pořídit stejné, když jsou v jedné místnosti? Zrovna tak nás čeká výběr závěsů. V jaké barvě je máme volit? Budu ráda i za každý další tip ohledně doplňků. Děkuji předem.
Odpověď  

Dobrý den, určitě bych oba koberce nevolil stejné. K jídelnímu stolu bych volil tmavší (čokoládový), k sedací soupravě s motivem v barevném odstínu padnoucím k oranžové barvě. Další doplňky bych volil na přírodní bázi a barvách. Stejně tak závěsy.

Dotaz   Paní architektko, moc Vám děkuji za odpověď. Psala jsem Vám ještě mail, ale nevím, jestli k Vám dorazí. Tak to píšu i tady. Kombinace se mi moc líbí, ale ještě bych měla jeden dotaz. Moc prosím o odpověď. Pokud budu mít korpus a pracovní desku šedou, jakou bych měla zvolit barvu desky jídelního stolu, který bude v těsné blízkosti pracovní desky? Moc díky, Katka Svobodová. Přeji hezký den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl můžete volit buď v dezénu nábytku v obývacím prostoru, nebo čistý design - skleněná deska.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc s barevným laděním interiéru. Jedná se o novostavbu, zatím je dokončena hrubá stavba. Okna jsou dřevěná, odstín teak. Jedná se mi hlavně o obyvák spojený s kuchyní - půdorysně je to "L". Kuchyně je v té krátké straně elka, navazuje jídelní stůl "v rohu elka" a pak je obývák. Jakou kombinovat podlahu, kuchyňskou linku, dveře, jídelní stůl a nábytek? Schody na chodbě budou pravděpodobně bukové. Líbila by se mi buková či jiná světlejší podlada. K ní stejné, nebo kontrasní dveře? Má být kuchyňská linka stejné barvy jako nábytek v obýváku, nebo naopak kontrastní? Kuchyň bych ráda také ve dřevě rustikálnějšího charakteru – bydlíme na vesnici, nemám ráda nerez. Jsem v tom barevném ladění úplně ztracená, už o tom přemýšlím několik měsíců. Výsledek zatím žádný. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba bukového ladění interiéru je jistě příjemná. Můžete kombinovat např. buk a třešeň. Bukové podlahy, třešeň kuchyňská linka, třešeň nábytek. Dveře opět v buku, ale pokud budete chtít výraznější, volte opět třešeň např. třešeň americkou. Z nabídky dveří Sapeli si určitě vyberete – já doporučuji např. Akord či Tenga.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit se zařízením obývacího pokoje, ve kterém by měla být sedací souprava, TV nábytek, ale i jídelní stůl s židlemi. Byt, který budou obývat dva lidé, má atypický tvar. Já si vůbec nevím rady s rozmístěním nábytku. V návrhu jsou dvě francouzská okna. Nevadí, když se jedno "zastaví" třeba částí rohové sedačky? Velmi prosím o radu či inspiraci. Děkuji, M.V.
Odpověď  

Dobrý den, možností je použít dva rovnoběžné x-sedáky s konferenčním stolem. TV bych umístil na zeď v místě příčky dole. To znamená, ze horní francouzské okno bude v ose sedačky a druhé bude dle odhadu přístupné za sedačkou. Jídelní stůl bych směřoval směrem k průchodu do kuchyně.

Dotaz   Dobrý den. Prosím, poraďte mi s výběrem barvy sedací soupravy. Obývací pokoj je spojen s jídelnou a kuchyní. Podlaha a dveře odstín javor, kuchyň a nábytek v obýváku kalvádos. Jídelní stůl + židle též javor, ale chceme kupovat nový v odstínu kalvádos. Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den. Vzhledem k tomu, že máte pěkně uceleně zvolenou kombinaci dřevených dekorů, můžete vybrat sedací soupravu v nějakém výrazném odstínu.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme byt a chtěla bych poradit s barvou podlahy do obývacího pokoje, kde je i kuchyňský kout. Kuchyně je bílá, zdi jsou vymalovány modrozelenavě (sice studená, ale pastelová barva), obývací pokoj bude lehounce pistáciový a sedačku máme koženou, ne moc křiklavou, ale velice příjemnou žlutou. V kuchyňském koutu je skleněný jídelní stůl z modrozeleného skla a žluté čalouněné židle. Do takto barevného interiéru bych chtěla poradit s barvou stolku do obýváku a hlavně barvu podlahy. Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Barevná kombinace, kterou jste použila, je zajímavá a vyniknout ji dáme neutrální světlou podlahou – navrhuji výběrový dub (včetně kuchyně) a stolek tmavý wenge.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Jakou barvu kuchyňské linky a jídelního stolu se židlemi zvolit, když máme v celém bytě podlahy v dekoru javor? Jaká barva by se hodila na polstrování u židlí? Kuchyň je propojená s obývacím pokojem. Nábytek v obývacím pokoji je bříza a sedací souprava oranžová. S pozdravem a s díky Michaela.
Odpověď  

Krásný den přeji. Kuchyňskou linku můžete kombinovat v dekoru bělený dub, bílý lak, popř. bříza. Jídelní stůl doporučuji výraznější v odstínu dubu či javoru (jako podlaha) s polstrováním v cihlové barvě.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit: postavili jsme rodinný dům a nevím si rady se zařízením. Kuchyň, jídelna a obývák jsou v jednom prostoru a já nevím, jak sjednotit celek. Linka má korpus šedý ořech a dvířka vanilku. V obýváku bude skříňka na TV ze šedého ořechu. Nevím, v jaké barvě pořídit sedací soupravu, konferenční stolek, jídelní stůl a židle. Podlaha je dřevěná - dub. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Konferenční stolek volte opět v ořechu, jídelní stůl i se židlemi můžete vybrat v dubu (jako podlaha) popř. v kombinaci se sklem. Sedací soupravu bych doporučila jako výrazný doplněk červenou, popř. decentní cappuccino.

Dotaz   Dobrý den. Prosím Vás o radu, jaký jídelní stůl a židle zvolit v kuchyni k ořechové podlaze. Další vybavení: dveře Sapeli Note evropský javor s celými proužky, sklo Satinato bílé, kuchyňská linka v bílém lesku, okna bílá. Musíme mít v arkýři kulatý stůl. Nevím, zda má být také v ořechu. Židle zvolit bílé či bílý lesklý stůl s barevnými židlemi, nebo zcela jinak? (Můj muž nechce skleněný stůl.) Můj záměr byl trošku si pohrát s barvami a dle stolu či židlí bych pak volila obklad za kuchyní, u kterého také váhám. Které barvy se pro oživení hodí? Děkuji Vám, hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych první kombinaci - stůl ořech a bílé žídle. "Oživení" bych volil formou doplňků a dekorací.

Dotaz   Dobrý den. Prosím, jak barevně zútulnit panelákový obývací pokoj 540x360cm? Je v něm vínová sedačka 3+2, nízká stěna olše, dvoje bílé dveře. V pokoji se nachází také jídelní stůl a PC. Jakou barvu koberce, stěn a doplňků? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, vínová sedačka je velký akcent. Výmalbu bych volil decentní světlou krémovou a podlahu radši dřevěnou v dekoru ořech.
Dotaz   Dobrý den, před několika týdny jsem Vám zasílala dotaz ohledně sladění podlah s dveřmi a dnes přicházím s novým dotazem. Podlahu do přízemí jsme nakonec zvolili dub sukatý a nahoru dub prkno - tudíž světlý odstín. Dveře do obou pater jsme vybrali stejné v odstínu kaštan - tmavě hnědé. Přízemí, kde je kuchyň a obývák, máme do tvaru "L", kuchyň máme do tvaru "U" s jakoby barovým pultem. Kuchyň bude v barvě švestky (tmavé dřevo) s černou pracovní deskou a za linkou bude světle béžový obklad. Kuchyň bych chtěla rozjasnit hráškově zelenými doplňky (mísy, hrnky, květináče, vázy, utěrky...) V obýváku budou dvě bílé (nebo béžové) sedačky a naproti oknu menší obýváková stěna asi v tmavší hnědé barvě. Mám dotaz ohledně výmalby... Stop bych zachovala bílý, celé přízemí bych vymalovala nějakou světle kávovou barvou s tím, že jedna stěna v obýváku (ta dlouhá vedle okna) by byla vymalovaná tmavě hnědou - čokoládovou. Lampy by byly v přírodních barvách, myslela jsem, že bych obývák rozsvítila buď oranžovými, nebo červenými doplňky. Pak jsem ještě přemýšlela, zda výklenek, kde bude jídelní stůl a jakoby vlastně ještě patří ke kuchyni, vymalovat hráškově zelenou. Myslíte, že to bude vypadat pěkně, nebude to moc přeplácané? Jako přílohu zasílám nákres přízemí. Děkuji předem.
Odpověď  

Dobrý den. Použil bych malby v barvách, o kterých píšete, ale bez zeleného. Pro doplňky bych radši nevolil tolik barev, upustil bych od oranžové a červené. Přírodní odstíny, případně barvy inspirované kuchyní budou lepší.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jak sladit kuchyň (jídelní stůl) a obývací pokoj. Jedná se o místnost 12x 5,5m ve tvaru obdélníku. Bude v ní bílá matná dlažba 35x35 cm. Čelní obývákovou stěnu bych chtěla vymalovat tmavě hnědou barvou. Silnou desku u kuchyňské linky a kuchyňského ostrůvku bych volila asi ořechovou. Nevím, jakou barvu mám zvolit u šuplíků - dvířek a interiérových prosklených dveří, stolu + židlí. Líbí se mi bílý potah. Použila bych tmavě hnědý vysoký koberec. Boční stěna směrem do zahrady je celá prosklená, v místnosti by tedy mělo být dostatek světla. Líbí se mi také dřevo v barvě světlounké břízy, ale to by už asi bylo moc světlé. Moc Vám děkuji za Vaši odpověď, Markéta.
Odpověď  

Dobrý den. Kombinace, kterou popisujete, je vhodná. Židle bílé, stejně tak dveře a dvířka. Zbývající výmalbou trochu oživte interiér – např. světle žlutou. Nábytek bych asi volil v ořechu, který jste již použita v kuchyni.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Naše kuchyň vypadá takto: korpus dřevotříska ořech, dvířka barva javoru, stěny meruňkové. Naproti kuchyni jsou dýhované dubové dveře na WC a do koupelny, na podlaze je lino v dekoru dřevo se suky (barva podobná dubu). Ptáme se, jaký stůl a židle umístit do této kuchyně? Zda sklo, masiv nebo lamino. Jaké barvy? Děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych jídelní stůl masiv nebo dýha v ořechu či javoru.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se optat, jakou barvu zvolit do kuchyně na zdi. Linka bude v barvě ořechu, jídelní stůl je bílý, stejně tak i židle (ty mají modré polstrování) a lino je modré. Okno a dveře na terasu jsou bílé. Uvažuji o žluté, ale nejsem si úplně jistá. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Žlutá bude hezká, ale stejně tak je vhodná i šedivá nebo jejich kombinace.

Dotaz   Dobrý den. V novostavbě RD nyní řešíme barevné ladění kuchyně, která je propojena s jídelnou a obývacím pokojem. Zatím jediná pevná věc je dřevěná plovoucí podlaha v pokoji a jídelně - dub Verona Kahrs. Kuchyně ve tvaru II je poměrně úzká (mezi linkami je 1,20 m), okno orientované na JV. Uvažujeme o světlé dlažbě (šedobílé, slonová kost apod.), která bude přímo navazovat na dubovou podlahu, pracovní deska by měla být v barvě šedého betonu. Nevíme, jakou vybrat barvu dvířek (snad bílá káva, krémová, cappuccino ?), soklu (šedá?), stěny za pracovní deskou (světle zelená?) a malby. Nábytek k dubu, tedy i jídelní stůl na dohled od kuchyně, předpokládáme v tmavém dřevě (ořech). Děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že stejná podlaha i v kuchyni bude nejlepší. Je to jeden prostor a dřevo v kuchyni nebude moc trpět. Dvířka krémová, slonová kost a deska, jak píšete, z šedého betonu. Zbývající nábytek v ořechu. Celek bude krásně sladěn.

Dotaz   Moc prosím o radu, jak sladit barvy v obývacím pokoji s jídelním stolem a kuchyní. Vkládám fotku obývacího pokoje. Máme již obývací stěnu, ta je v kombinaci wenge - slonová kost. Na podlaze je dlažba - okraj wenge, střed našedlý. Krb je jiný než na obrázku – je to sloupový kvádr. Kuchyň bude oddělena pultem a za ním bude jídelní stůl. Kuchyň je obložena světle zelenkavým obkladem, dlažba tam je béžová. Kuchyň by se mi líbila v barvě ořech v kombinaci s bílou. Nebo mám raději použít také wenge? Prosím o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky, pracovní desky, jak kuchyň vymalovat. Jaký jídelní stůl a židle a jakou sedačku a výmalbu v obývacím pokoji. Upřesňuji, že daná je již dlažba v kuchyni i obýváku, nábytek v obýváku a obklad v kuchyni. Barva kuchyně na obrázku nebude samozřejmě odpovídat, platí pouze uspořádání.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku můžete volit jak ve wenge, tak i v barvě ořechu v kombinaci bílého lesku či matného skla. Wenge by ale působilo sjednocenějším dojmem v celkovém pohledu na interiér. Pracovní desku volte slonovou kost nebo jemné béžovou či šedobéžovou. Sedací soupravu doporučuji smetanovou nebo výraznou bordó se smetanovými doplňky. Jídelní stůl by vypadal krásně v kombinaci skla a wenge. Vše podtrhne výmalba v odstínu cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně vymalování obývacího pokoje spojeného s kuchyní a jídelnou. Podlaha je bříza, kuchyňskou linku mám z Ikey - Adel středně hnědá, jídelní stůl je namořen do stejného odstínu a židle též, polstrování bílé. Jaký zvolit „nábytek“ do obývacího pokoje? Též středně hnědý? Máme sedačku v odstínu bordó. Dlouho jsem se rozmýšlela a jednu stěnu vymalovala na bordó, ale nejsem s tím úplně spokojená. Jakou barvu výmalby byste volil? Plánuji časem sedačku vyměnit - buď za šedou, nebo světlounkou. Jaká by byla lepší? Doplňky mám světlounké až bílé. Další můj dotaz se týká stěny mezi dvěma okny – je tam poměrně velký kus prázdný. Hodila by se závěsná skříňka v bílé barvě? Svým způsobem je to stěna (opticky) mezi jídelnou a obývacím pokojem. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych nábytek v dřevině ořech či ještě tmavší wenge. Možná místo malby bordó zkuste odstín cihlové. Jestliže máte doplňky bílé, bílá skříňka bude pasovat.

Dotaz   Již na chatu jsem se ptala na sladění podlahy a dveří s kuchyňskou linkou v barvě světlé třešně. Máme rodinný dům a dveře bychom měli co nejdříve objednat. Nevím však, jaké zvolit. Stejně tak na tom jsem s nábytkem. Na dubovou podlahu, kterou máme v obývacím pokoji, potřebuji dát stůl, židle a nábytek, který by ladil i s dveřmi. Kuchyň s obývacím pokojem jsou propojené. Poraďte, prosím. Snad foto přiložím správně. Barva sedací soupravy dle přiloženého fota je N3. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je dubová podlaha hodně výrazná v mnoha odstínech, volila bych dveře v třešni. Obrázek sedací soupravy nedorazil, osobně bych volila smetanovou. Jídelní stůl by mohl být v kombinaci třešeň/sklo. Na židle doporučuji smetanové potahy. Nepřidávala bych již další odstín dřeva. Neutrální bílé, či skleněné doplňky a nábytek jsou také možné.

Dotaz   Dobrý den, v panelákovém bytě budeme mít dveře Sapeli swing v odstínu ořech americký, provedení dýha. Dlažba v kuchyni a na chodbě je od Raka, typ defilé pravd. tmavá hnědá, kuchyňská linka bílá lesklá folie, sedačka v obýváku středně šedá. Jakou doporučujete barvu plovoučky v obýváku? Líbil by se mi dub přírodní, v prodejně mi však doporučili odstín dub antik, který je tmavší. Barvu nábytku v obýváku (jídelní stůl, konferenční stolek) zatím také nemám vybranou. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v dubu přírodním a nábytek v kombinaci ořech a bílá lesklá dvířka.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Zařizuji nový obývák spojený s kuchyní. Podlahy a dveře (masiv) jsou z přírodního dubu. Popis plánované kuchyně: mahagon s hliníkovými rámečky, nerez spotřebiče, plát a dlažba šedá, výmalba bílá. Obývací pokoj bude takovýto: nábytek mahagon, sedačka smetanová, jedna stěna do šeda (u ní bude jídelní stůl v barvě mahagon a krémové židle) a na protější straně chci vymalovat část zeleně (v rohu, kde bude krb). Nevím, zda se to bude k sobě hodit. A jakou zelenou zvolit? Světle zelenou jsem chtěla ještě použít na koberec pod sedačku. Prostor je dobře prosvětlený, plocha je 40m2. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše barevná představa je příjemně vyvážená. Můžete volit zelenou v odstínu oliva nebo jemnou světle žlutou. Obdobný by měl být také koberec. Pokud je barva mahagonu výrazná, volila bych tlumenější odstín.

Dotaz   : Dobrý den, chtěla bych požádat o radu ohledně architektonického řešení obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Kuchyňská linka má tvar písmene L, je hned při vstupu po pravé delší straně a bude zasahovat zhruba ještě 1,80 m na přilehlou nejdelší stranu pokoje (5,60 m). Bude zakončena komínovou digestoří, vedle ní již neplánuji žádnou skříňku (kvůli úspoře místa, celkově má pokoj 26 m2). Na kratší, levé straně bude lednice a spíž na potraviny. Prosím tedy o radu, jak rozmístit jídelní stůl a obývací sedačku. Má být rohová, nebo 3 a 2 křeslo? Kde má být televizní stolek? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Omlouvám se, ale odkaz na plánek bytu je nefunkční. Zkuste jej, prosím, zaslat znovu.

Dotaz   Dobrý den. Prosíme o radu - doporučení barvy koberce do obývací a jídelní části pokoje (viz foto). Pro upřesnění: pokoj je kombinován ostružinovou a bílou barvou, na zemi je dlažba barvy béžové, sedačka je šedohnědá, jídelní stůl a židle v odstínu wenge s béžovým potahem. Představujeme si dva koberce, jeden pod konferenční a druhý pod jídelní stůl. Mají být oba ve stejné barvě? Jak ladit další doplňky? Děkujeme za radu.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych oba koberce stejné ve velmi světlém odstínu, který se bude blížit až k bílé.

Dotaz   Dobrý den. Bydlím v panelovém domě a mám otevřený prostor do kuchyně. Podlaha třešeň selský vzor je na celé ploše. Kuchyň mají dvířka třešeň (vypadá jako mahagon do červena), korpusy jsou dub. Sedací souprava je rohová v barvě tmavší modrá. Vůbec nevím, jaký mám volit nábytek do obývacího pokoje. Jídelní stůl v kuchyni je ze zelenavého matného skla s chromovými nohami a židle jsou proplétané chromové (vypadají jako ořech s černou). Závěsy mají geometrický vzor v barvách smetanová, zelenavá, růžová, lila a bordó. Může být nábytek ořech částečně s černým matným sklem? Ještě mám krásný černý konferenční stolek. Prosím o radu, jaký zvolit nábytek a jaké barvy stěn. Děkuji mnohokrát.
Odpověď  

Dobrý den. Jde o poměrně komplikovaný dotaz, protože mi z něj vyplývá, že jste použila hodně materiálu a barev. Omlouvám se, ale z popisu nejsem moudrý. Pošlete, prosím, nový dotaz s fotografií.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. S manželem jsme koupili byt a rádi bychom si udělali obývák v africkém stylu. Problém je, že si nevíme rady s barvami. Jediné, co zůstane z původního vybavení, bude gauč, který je béžovo-oranžový. Obývák si představujeme v hnědých tónech (přes gauč by se dal přehoz?). Chtěla bych Vás požádat o radu, jakou barvu by měla mít podlaha a v jakém odstínu by měl být nábytek. Nechceme pokoj nějak moc zastavět, má být vzdušný s minimem nábytku. Na internetu mne velice zaujala výmalba jen jedné stěny, např. za gaučem. Tímto bych vás chtěla poprosit i o radu, jak vymalovat, případně jakou zvolit tapetu a kam. V příloze Vám zasílám jednoduchý náčrt naší představy. Jídelní stůl na obrázku v obýváku je proto, že se jinam nevejde. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, dotaz dorazil bez zmíněného náčrtu. Podle popisku se lze těžko orientovat. Nápad s vymalováním (či dekorováním) jedné stěny je jinak pěkný. Můžete zkusit i tapety.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Naše kuchyň vypadá takto: korpus dřevotříska ořech, dvířka barva javoru, stěny meruňkové. Naproti kuchyni jsou dubové dýhované dveře vedoucí na WC a do koupelny. Podlaha je lino v dekoru dřevo se suky v barvě podobné dubu. Ptáme se, jaký stůl a židle umístit do kuchyně: zda sklo, masiv nebo lamino a jaké barvy. Děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych ladila ke kuchyňské lince. Vhodný by byl odstín ořech nebo, pokud je prostor, menší světlý javor. Samozřejmě bych volila masivní nábytek.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s úpravou kuchyně, která byla nedávno rekonstruovaná. Podlaha je dlažba Forrest (Siko) a obklady za kuchyňskou linkou jsou matné bílé s hnědým žíháním. Linka je v provedení vanilka/ wenge. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, který má jednu stěnu vymalovanou červeně a dále tam je bílá sedačka, konferenční stolek a skříňka pod TV v provedení wenge, skleněný jídelní stůl a bílé židle. Kuchyň působí jaksi neuceleně. Potřebovala bych poradit, jak kuchyň trochu sjednotit a oživit (jaké doplňky, závěsy atd.). Děkuji, Květa Š.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych pro oživení více květin a především doplňky v barvě výmalby obývacího pokoje, tedy červené. Domnívám se, že dlažba celou jednoduchost kuchyňské linky rozbíjí. Zde je třeba hledat důvod, proč místnost nepůsobí uceleným dojmem.

Dotaz   Pěkný den, měla bych na vás dotaz ohledně sladění nábytku v interiéru. Kuchyň máme propojenou s obývacím pokojem. Okna a dveře jsou v dekoru ořech, kuchyňská linka v javoru a kachlová kamna v barvě šarlatové. Dlažba v kuchyni je v kombinaci béžové a hnědé, v obývacím pokoji jen béžová (od Raka Spirit). Chtěla bych se zeptat, v jakém dekoru byste volili jídelní stůl se židlemi a nábytek do obýváku. Představovala jsem si, že některé stěny vymalujeme v šarlatové barvě či v barvě podobné kachlovým kamnům, aby tato do interiéru více zapadla. Sedačku bych si představovala v kombinaci hnědá - béžová. Myslíte, že je to správná volba? Nedávno se nám líbila jídelní souprava v barvě jádrový buk, ale nevíme, jestli by se nám tam hodila. Prosím o odpověď, jakou barvu výmalby, nábytku a sedací soupravy byste doporučili do tohoto interiéru. Děkuji za odpověď, L.D.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Souhlasím s Vámi, stěnu za sedací soupravou bych vymalovala v odstínu kamen. Ostatní stěny mohou být smetanové až cappuccino. Nábytek bych volila v ořechu v kombinaci se smetanovou. Sedací soupravu můžete pořídit ve vámi vybraném odstínu.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit, jak vymalovat společný prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Kuchyň je dřevěná (olše, třešeň) a jídelní stůl též, obklad je lososové barvy. V obývacím pokoji je tmavě červená rohová sedací souprava (Torrimex „Geneve“), naproti ní je stěna obložená umělým kamenem Shale 1208, pod konferenčním stolkem je koberec Sunny Splash – 3045/35 z řady Spina, krb je okrové barvy. Plovoucí podlaha je světlá. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych odstín smetany, vanilky či cappuccina, protože zbylé části nábytku jsou dosti výrazné. Krb můžete vymalovat ještě výrazněji, stěny doplňte obrazy.

Dotaz   Dobrý den. Obracím se na Vás s dotazem ohledně našeho obývacího pokoje spojeného s kuchyňským koutem. Má rozměry 26 m2 a je poněkud atypický. Je tvarovaný do písmene L, vpravo při vstupu je kuchyňská linka do L (barva calvados + bílá), která zasahuje i do větší poloviny protější stěny a je zakončená lednicí. Vedle ní je malý jídelní stůl v javoru se čtyřmi židlemi. Mezi kuchyňskou linkou a oranžovou sedací soupravou je něco přes 1 m. Koupili jsme k ní zelený koberec a malý stolek v bříze. Obývací stěnu zatím nemáme vyřešenou – měla by být též v bříze? Chtěla bych spíše nějakou menší, nebo třeba pouze pár polic. Jiné řešení by prostor ještě zmenšilo, že? Podlaha je buková, stejně jako dveře. Dvě stěny, ta naproti sedací soupravě a kolmo k ní u okna, jsou vymalovány jasně žlutou barvou, viz foto. Prosím o radu, čím interiér oživit. Připadá mi příliš usedlý. Je vhodná takto světle žlutá stěna? Doporučíte mi, prosím, jaká barva by se hodila a zda vymalovat zbylé dvě stěny u kuchyňské linky a jídelního koutu? Původně jsem chtěla vínovou/červenou, ale přišlo mi to všechno stejné. Žlutá měla interiér oživit, ale výsledný dojem se mi nelíbí. Jaký je Váš názor? Ještě prosím o radu, v jaké barvě doladit doplňky, polštáře, záclony apod. Mnohokrát děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalba na žluto je moc agresivní, na všechny stěny bych volila odstín světlého cappuccina (viz podklad sedací soupravy). Stěnu proti sedací soupravě vymalujte v temném, oranžovém odstínu podobném barvě sedací soupravy. Nábytek pořiďte v odstínu břízy. Doplňky poté slaďte s velice výrazným odstínem koberce v odstínu cappuccino. Koberec je dost agresivní, ale tento dojem můžete ztlumit tak, že použijete obdobný odstín na některých doplňcích.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění prostoru obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Ta je v barvě třešeň (stejně jako okna), dveře jsou bílé, dlažba v kuchyni světle béžová, sedací souprava oranžová. Jaký typ laminátové podlahy mám zvolit do obývacího pokoje? Váhám mezi bukem a dubem. Dále nevím, jaký mám vybrat ostatní nábytek (TV stolek, jídelní stůl a židle). Mám vše sladit v třešni, nebo spíš prostor odlehčit něčím světlejším? Prosím také o Váš názor na oblouky v bytě. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, osobně bych volil podlahu z dubu. Nábytek třešeň a případně lak - bílá. Můj názor na oblouky v bytě je negativní, obecně nemám rád, když se aplikují "falešné" prvky.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jaké zvolit doplňky do obývacího pokoje spojeného s kuchyní (jedná se o výmalbu jedné stěny, dekorační polštářky, květináče, atd.). Místnost má 47 m2 a je rozdělena pouze kuchyňským ostrůvkem. Linka je v kombinaci javor/lamino na korpusech, čela zásuvek máme v dekoru antracit, úchytky jsou řešeny jako průběžné hliníkové lišty. Výklopy jsou z pískovaného skla do hliníkových rámů. Pracovní deska je technistone, barva slonová kost. Jídelní stůl má tutéž desku položenou na hliníkových profilech vyrobených na míru, židle jsou z kouřového polyprophylenu. Sedací souprava má barvu středně šedou - dunkelgrau novalife. Podlaha v celém prostoru přízemí je jednotná, jedná se o dlažbu 45x45 Yucatan arena ze Sika (barva nejde přesně popsat, je jemně flekatá, béžovo-okrová a úplně hladká), dveře máme od Sapeli (typ Tenga, světlá olše). Okna jsou dělená Alu/dřevo, barva je antracit/javor uvnitř. Potřebuji barevně vyřešit tento prostor. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Musím říci, že prostor je laděn s citem. Na otázku, jak prostor barevně rozseknout, se písemně velmi těžko odpovídá. Věřte mi, každý má na věc jiný, velice subjektivní názor.

Dotaz   Dobrý den. Rekonstruovali jsme byt a propojili jsme v patře kuchyň s obývákem a "centrálním prostorem" (chodbou). Zatím je hotová kuchyň a chodba. Kuchyň je z lamina v barvě jasan s hnědou pracovní deskou a světle žlutou deskou místo dlaždiček. Je zde málo světla, tak jsme volili světlé barvy. U okna (malé, na východní stranu) a na stropě je bílá výmalba, zbytek je v odstínu cihlovo-oranžová. Barva v chodbě je oranžovo růžová. Původně mělo být vše do oranžova, ale chytlo se to jinak. Podlaha v kuchyni i na chodbě je nová, dřevěná, v barvě smrk. Dále jsou v interiéru další dřevěné prvky také v barvě smrku - trámy ve vchodu do obýváku, trám u zakončení kuchyně, zábradlí u schodů, staré schody. Chceme v blízké době dodělat i obývák, který je s kuchyní propojený a který bude zvětšený ještě o jeden pokoj. Bude mít cca 5x7 m (nyní to je 5x4m). Na kraji obýváku by měl být i dostatečně velký prostor pro jídelní stůl. Jelikož je to vše propojené, tak zde bude pokračovat také dřevěná podlaha (máme okálový dům = dřevostavba). Prosím Vás mnoho rad: 1) Jaké použít v interiéru barvy na zdi (obývák, kuchyň, chodba), když podlaha i kuchyň jsou světlé. 2) Jakou barvu nábytku vybrat do obýváku, aby se hodila ke kuchyni i podlaze. 3) Jakou zvolit barvu dveří (z chodby do koupelny a ložnice). Máme rádi přírodní barvy - hnědou, žlutou, oranžovou. Chtěla bych, aby to vypadalo hezky, útulně, ale bojím se, aby interiér nebyl moc „dřevěný". Nevím, jestli je to moderní. Děkuji Vám moc. Posílám fota, abyste se v tom mohli orientovat. S pozdravem Klejnová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila ve výraznějším dekoru - v olši nebo třešni. Výmalbu doporučuji v odstínu tmavšího cappuccina na kratších stěnách obývacího prostoru. Dekorace vybírejte v barvě cihlové až čokoládové.

Dotaz   Dobrý den, poraďte nám s barevnou kombinací v obývacím pokoji spojeném s kuchyní (mám na mysli dlažbu, kuchyňská linku, stěny), viz plánek 101,102. Máme světle zelenou pohovku; konferenční stolek, jídelní stůl, židle a komoda jsou dubové dýze. Součástí obýváku bude i krb. Rámy oken a prosklení na terasu budou v barvě bílé. Děkuji, Hana Bušinová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v tmavším ořechu a dveře v dubu, kuchyňskou linku v bílém laku s pracovní deskou v ořechu a světle šedým či celoskleněným obkladem. Dlažbu v kuchyňské části volte také světle šedou. Výmalbu doporučuji v jemném tónu cappuccino kombinovaném výraznou čokoládovou či temnou oranžovohnědou stěnou prosti sedačce.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit se zařízením obývacího pokoje s kuchyňským koutem (20,5m2) v novostavbě. Okna budou bílá, dveře v odstínu buk a podlaha světlý platan. Kuchyňskou linku plánujeme do L (delší strana bude naproti oknu) pravděpodobně v bílé barvě. Jídelní stůl bude buď pod oknem, nebo mezi okny. Dále si nevíme rady s rozmístěním nábytku v obývacím pokoji. Jaké zvolit barvy nábytku a výmalby, aby prostor nepůsobil stísněně?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych umístila mezi okna v dekoru buku. Nábytek v obývací části bych volila také v buku, který může být kombinovaný s bílou. Výmalbu doporučuji vanilkovou, sedací soupravu v čokoládové barvě. Vstup na terasu není řešený ideálně, měl by být raději v levé části. Proto je umístění sedací soupravy komplikované. Doporučuji trojsedačku kolmo k oknu, televizní stolek kolmo k sedací soupravě - proti oknu. Poté bych přidala dvě mobilní lehčí křesla, která nezaberou tolik místa a dají se lépe obejít. Tím pádem se poměrně snadno dostanete ke dveřím.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme podkrovní místnost o ploše 45m2. Dvě střešní okna jsou na sever, vikýř směřuje na jih a má tvar trojúhelníku o straně 3m. Bude zde kuchyně, jídelna a obývák. Dveře a podlaha jsou v buku, kuchyni asi bude dub windy a ve stejném dekoru chceme jídelní stůl a TV stolek. Pohovka bude v oranžové barvě, stejně tak doplňky (ubrus, váza). Potřebuji poradit s výmalbou stěn a chtěl bych vědět, jestli je kombinace oranžové barvy a dřeva vhodná. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych nedoporučovala v dubu (i když odstín dubu windy by mohl k buku trochu ladit, jelikož je to tmavší barva). Jestliže uvažujete o oranžových doplňcích, volte spíš meruňkový nádech než čistou oranžovou. Výmalbu doporučuji v odstínu cappuccino a smetana. Tím se prostor opticky nezmenší a zároveň se trochu utlumí teplé odstíny dřevěných dekorů.

Dotaz   Dobrý den, budeme propojovat kuchyň s obývacím pokojem (v příloze je nákres). Velmi ráda bych Vás poprosila o radu ohledně barevnosti kuchyňské linky a pracovní desky. Nevíme ani, jakou barvu podlahy použít. Uvažujeme o dlažbě. Máme v kuchyni použít mozaiku (jak barevnou?), nebo sklo? Také bych Vás chtěla poprosit pomoc s výběrem barevnosti stěn. Která by měla být ústřední? Líbí se mi minimalistický moderní styl. Kam máme umístit jídelní stůl a světla? Máme použít uprostřed místnosti „jakoby sloup“ z itongu, nebo kousek obložit kamenem? Chci, aby vše dohromady ladilo a bylo to moderní. Dveře máme v odstínu javor. Děkuji moc za ochotu a radu.
Odpověď  

Dobrý den, prostor je velký, proto bych se nebál experimentovat s rozmístěním. Jídelní stůl zcela jistě dejte více k oknu, přikláněl bych se k nějakému kulatému s větším průměrem. Naproti kuchyňské lince může být ostrůvek s další pracovní plochou. Dnes se vyrábí i posuvné, se kterým lze libovolně manipulovat. Co se týče barev, k javorovým dveřím je třeba dodat kontrast. Korpusy kuchyňské linky bych doporučil tmavé (např. zebrano), skřínky volte z lamina a doplňte lacobelem ve světlých tónech modré nebo zelené. V obývací části můžete umístit pohovku do prostoru tak, aby byly zachovány komunikační zóny, ale zároveň s ní můžete místnost velmi pěkně oddělit od kuchyně. Na stěnu, kde nebude televize, zkuste designovou tapetu. Více na www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit, jak vylepšit a zútulnit byt. Konkrétně máme na mysli, jak vymalovat obývák a přilehlou kuchyň. Také bychom rádi vyměnili stolek pod televizí, ale nevíme, za jaký. Potřebujeme poradit i s doplňky a nevíme, co máme dát na stěny. Obrazy? Koberec? Děkujeme a přejeme hezký zbytek dne.
Odpověď  

Dobrý den, Váš interiér bych oživil světlými tóny zelené (v obýváku) a žluté barvy (v kuchyni). Na strop zkuste ještě o stupeň světlejší odstín. Celkový dojem bude pak velmi svěží a k Vašemu nábytku bude hezky ladit. Velmi se mi líbí bílá komoda a konferenční stolek. Pokračujte v tomto stylu (bílé, ale i černé lamino s vysokým leskem) i na stolku pod televizi. Za sedačku bych doporučil designovou tapetu a za jídelní stůl do kuchyně např. nápaditou samolepku. Zkuste si vybrat na www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, v jakém dřevě zvolit nábytek do obýváku a jídelny v rodinném domě. Kuchyň je od obývacího pokoje a jídelny oddělena velkými posuvnými dveřmi (v dýze buk) do pouzdra a je v kombinaci ořech + bílá, na podlaze je dlažba spirit bílá. V obývacím pokoji je podlaha ořech. Ráda bych doplnila bílou barvu z kuchyně do obýváku a jídelny, aby to působilo jednotně. Nejsem si ale jistá, v jaké dřevině zvolit jídelní stůl, ráda bych k němu židle s opěrkou a sedadlem, které by bylo potaženo bílou látkou. Závěsy jsou sněhově bílé. Prosím tedy o radu, jaký jídelní stůl a nábytek do obýváku zakoupit. Zda v buku (jako dveře), nebo v ořechu. Není to tak lehké vybrat jídelní stůl v ořechu. Děkuji předem za vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych volila raději tmavý (v ořechu), ale vzhledem k použitému buku jej vyberte v buku, aby se zde objevil na dalším prvku. Nábytek v obytném prostoru poté kombinujte v ořechu s bílými dvířky a doplňky.

Dotaz   Dobrý den, nejdřív bych vám chtěla pochválit stránky. Asi za dva měsíce se budeme stěhovat do našeho bytečku a tak u vás hledám inspiraci. Nevím si rady s obývacím pokojem, v němž bude u okna jídelní stůl. Chtěla bych poradit, jakou barvu bych tam mohla dát. Také se mi líbí tapety - ty by třeba mohly nějak oddělovat jídelní kout od obývacího. Máme sedačku v krémové barvě. Děkuji moc za odpověď, s pozdravem Lenka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Na konkrétní radu bych potřebovala více informací o prostoru (o dekoru na nábytku, podlaze a dveřích). Prostor můžete oživit netradičním temně fialkovým odstínem např. na květinové tapetě (http://www.tapety-folie.cz/tapeta-vliesova-la-vida-c0373310/d-71261/). Tím by se zvýraznila sedací souprava.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o radu – potřebuji vědět, jak barevně sladit obývací pokoj s jídelním koutem a kuchyňskou linkou. Celková plocha místnosti je 23 m2, z toho má kuchyň 5 m2. V obýváku je francouzské okno v barvě zlatý dub, které dobře prosvětluje pokoj. Podlaha je medová s třešňovým žíháním, interiérové dveře třešeň a kuchyňská linka je v barvě calvados v kombinaci s černou pracovní deskou a zástěnou. Za smetanovou sedačkou a na okenní stěně je tmavě červená malba, kterou rozjasňují smetanové závěsy, ostatní stěny jsou bílé. Jak barevně sladit jídelní stůl, obývací stěnu, konferenční stolek a kobereček pod sedačkou? Také by mě zajímalo, co si myslíte o osvětlení nad jídelním stolem. Zatím tam žádné není, protože v budoucnu plánuji obdélníkový stůl (o barvě ještě nejsem rozhodnutá). Měla bych poté zrušit jedno ze stropních svítidel? Kuchyňské, nebo obývací? Vybavení (kromě sedačky a kuchyňské linky) je prozatímní, tzv. „co kdo dal". Předem Vám mockrát děkuji za rady a těším se na odpověď. Pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osvětlení rozhodně nerušte, nad jídelní stůl však můžete pořídit nové závěsné svítidlo. Jídelní stůl bych volila v odstínu buku, v tomto dezénu vyberte i další nábytek. Koberec může být v kombinaci smetanová s bordó.

Dotaz   Na apríla jdu do důchodu a abych nevyšla z pracovního nasazení, mám naplánovanou výměnu oken v celém bytě. Je jasné, že po takové akci budu muset zákonitě vymalovat. Teď bydlím v paneláku, ale v původním bytě jsem měla daleko obývák. Když jsem nábytek dala do panelákového pokoje, je tam poněkud těsno. Přesto jsem se pokusila o malé úpravy, vyměnila jsem velkou sedací soupravu za menší rohovku a doplnila křeslo s malou podnožkou. Jídelní stůl je nutný, schází se u mne často velká rodina. Já hodně šiju, cvičím, pracuji na počítači, hlídám vnučky všemi aktivitami, které taková činnost obnáší. Také doufám, že mi v důchodu zbyde čas na čtení. Knihovnu mám možná zbytečně velkou, ale když jsem se pokoušela dopočítat úspory, vyšlo mi, že ušetřím jen jeden 80 cm modul. Budu muset zřídit stolek pod televizi a pro video. Barevně mi pokoj vyhovuje tak, jak je - hnědá s béžovou, která se opakuje na sedačce. Jen mi nepasují proužky na křesle, ale už mám bílý potah na výměnu, který možná obarvím na béžovo. Vymalování pokoje orientovaného na jih, prozatím bez stínících staveb před domem, mi moc starosti nedělá, stěny jsou bílé, zato jak vidno z fotografií je tam hodně obrázků. Spíš bych ráda změnila rozmístění nábytku. Myslíte si, že by to šlo? Pokoj má jen 3,45 x 5,40, dvoje dveře a balkonové okno s dveřmi zabere celou stěnu. Tmavé závěsy jsou nyní nutné kvůli televizi a práci na počítači (ten je přenosný, takže na stole je buď notebook, nebo šicí stroj, rodinné akce jsou pořádány s ohlášením předem, takže se vše uklidí do skříní v pokoji a může se prostřít. Stůl je rozkládací a občas je opravdu nutné jej rozložit, aby se najedlo 10 osob najednou). Myslíte si, že mi jde taky poradit? Předem dík! Vlastina.
Odpověď  

Dobrý den, z dopisu lze vyčíst, že tento obývací pokoj slouží také jako jídelna a pracovna. Prostor je tedy multifunkční, a co se týče dispozice velmi stísněný. Navrhoval bych oprostit místnost od věcí, které ji příliš zaplňují. Budete se v něm cítit mnohem lépe a volněji. Také velká rodina tento nový vzdušný prostor zcela jistě ocení.
Doporučil bych vyměnit koberec za podlahu v dekoru dřeva nebo za přírodní marmoleum. Pouze v místě konferenčního stolku zvolte pro větší komfort lokální koberec.
Jídelní část s rozkládacím stolem by byla hezká u okna s balkónovými dveřmi. Pohovku se nebojte umístit i do prostru, tím se jednotlivé části oddělí. A zkuste se držet hesla, že méně znamená někdy více.

Dotaz   Dobrý den, v kuchyni je podlaha dlažba ve smetanovo-cihlové barvě. Chci smetanovou kuchyň s pracovní deskou světlé přírodní dřevo. Jde o to, že kuchyň bude propojena s obývacím pokojem, kde je bílý nábytek také s přírodním dřevem, podlaha lino, tmavé dřevo. Tam bych na jednu zeď chtěla použít růžový odstín (nebo světlý šeřík). Nevím, jak to vyřešit, aby obývací pokoj ladil s kuchyní. Chtěla jsem použít ke sladění třeba sklo barvy lila za pracovní deskou, ale to asi neladí ke smetavo-cihlové podlaze. Takže mě hlavně trápí právě ta dlažba v kuchyni. Chtěla bych podlahu z obývacího pokoje protáhnout na co největší část kuchyně – aspoň tam, kde bude jídelní stůl, aby se části co nejvíce spojily. Stejně nevím, jestli do toho ta barva dlažby nebude nějak mimo. Snad jsem to napsala srozumitelně. Děkuji moc za radu, máte super stránky. Míša.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych dlažbu vyměnila za linoleum, které by sjednotilo a propojilo oba prostory. Linoleum je vhodná podlahová krytina do celé kuchyňské části. Díky tomu byste mohla využít moderní výmalby v odstínu lila či růžovofialová. V kuchyni můžete volit za pracovní desku neutrální skleněný zelenkavý či bílý lacobel, a prostor bych oživila lila doplňky nebo výmalbou za kuchyňskou částí.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych zmodernizovala obývací pokoj (4x5m), který je propojení s kuchyní. Nábytek je hnědý v rustikálním stylu, sedačka také hnědá s květy. Na kousek stěny bych ráda dala nějakou moderní tapetu. Nevím, zda volit barevnou, nebo jen třeba černobílou (tu bych kombinovala s barevnými doplňky). Do kuchyně plánuji nový jídelní stůl, který by měl ladit s ostatním vybavením. Líbily by se mi bílé židle. Děkuji za radu, Zdenka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit decentní vzor tapety v jemném odstínu, aby vynikla sedací souprava s květem (např. http://www.tapety-folie.cz/tapeta-vliesova-la-vida-c0373010/d-71207/). Doplňky je dobré vybírat v odstínu tapety, přičemž můžete používat různé sytosti dané barvy.

Dotaz   Potřebuju poradit s prostorem, který bude sloužit jako obývací pokoj, jídelna a kuchyň. Celá místnost je orientovaná na jih. Na podlahách je světlý buk. Chtěla bych vyřešit barevnost hlavně velkých ploch, tj. podlahy, stěn, nábytku, obložení v kuchyni, aby interiér působil příjemně. Ložnici si chci ponechat. Přála bych si také, aby barevnost, kterou zvolíte, prostupovala víceméně celým bytem. Jaký vybrat odkládací nábytek v předsíni vzhledem k tmavší dlažbě (viz přiložené foto) a druhotnému osvětlení? V obýváku je velké množství oken a na nábytek nezbývá téměř nic. Přesto chci kromě sedacího nábytku ještě knihovnu a tzv. skleník na broušené sklo a porcelán. U kratší stěny obýváku je krb a TV. Mám též problém s kuchyní do L, která bude hned u vchodových dveří. Dalo by se uvažovat o jejím částečném oddělení nějakou subtilnější deskou? Z jakého materiálu by měla být? (viz např. http://www.atelier-point.cz/cz/soukromy-bytovy-interier.html) Čím sjednotit okna z bílého plastu (je jich šest a každé má jiný tvar)? Volit vůbec nějaké textilie? Jaký volit tvar jídelního stolu, když jídelna má tvar lomeného půlkruhu? Připomínám ještě, že dveře budou v buku a koupelna, která je na sever, je obložena dvěma odstíny žluté. Děkuji, Hrůzová.
Odpověď  

Dobrý den. Co se týče barevnosti vašeho multifunkčního prostoru, doporučuji zůstat u světlých odstínů barev, např. žluté a zelené, které světlý buk příjemně rozveselí. Nábytek bych volil v tmavším dekoru, aby se prostor vyplnil. Můžete využít kombinaci různých materiálů a designů. Do jídelního koutu by se zcela jistě hodil kulatý jídelní stůl. Rozdílně veliká okna ve výklenku můžete sjednotit např. římskými roletami stejných rozměrů.

Dotaz   Dobrý den, prosím vás o radu. Mám propojenou kuchyň a obývák. Kuchyň mám v dekoru noces/vanilka, židle jsou také vanilkové, jídelní stůl zatím nemám. V obýváku mám červenou sedačku, vanilkový koberec, vanilkové až bílé stěny (jen uprostřed máme kostku v barvě sedačky). Potřebuji poradit, v jaké barvě bych měla volit obývací stěnu. Moc by se mi líbila kombinace bílé a tmavě červené, ale nevím, jestli by to nebylo přeplácané.
Odpověď  

Dobrý den, k vanilkové a vínově červené se bude velmi dobře hodit tmavý kontrast. Proto doporučuji dekor wenge, který na světlé stěně hezky vynikne. Zvolíte-li doplňky v lesklém nerez designu, výsledný efekt bude dokonalý.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit, jak rozmístit do prostoru sedačku, stěnu na televizi a také jídelní stůl. Jak zařídit kuchyň (chtěla bych ji do U)? Je lepší volit dlažbu, nebo marmoleum? Plovoucí podlahu nechceme, podlahové topení neplánujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych dala za kuchyňskou linku mezi okna, sedací soupravu doporučuji rohovou a televizní sestavu bych umístila vedle krbu. Do celého prostoru bych volila marmoleum.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu ohledně vymalování (volby barev) do kuchyně. Dvířka jsou ze světlého jilmu v kombinaci s černou pracovní deskou a šedým obkladem. Tato místnosti je propojená s jídelnou, v níž je z buku podlaha i jídelní stůl. Nemám odvahu jít do odvážnějších barev, mám ráda přírodní styl, ale kuchyně mi přijde příliš světlá, nevýrazná a neútulná. Přemýšlím, zda je vhodné oddělit barevně jídelnu (třeba ztmavením stěny ve výklenku). Opravdu jsem bezradná, prosím, poraďte. Děkuji, L. Fabiánová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Za linkou a u jídelního stolu bych volila výmalbu v oranžovém odstínu, zbylé části nechte v jemném smetanovém až vanilkovém tónu.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovali bychom poradit s výběrem nábytku do obývacího pokoje (jak s materiálem, tak s barvou). Obývací pokoj je propojen s kuchyní, která je v barvě calvados. Podlaha v obou propojených místnostech je lino - prkna - dub rustikal. Potřebujeme pořídit nábytek do obývacího pokoje. Jedná se o TV stolek, nějaký úložný prostor - skříňky na stěnu - nad sedačku a konferenční stolek. Dále bychom chtěli poradit s výběrem barvy sedací soupravy. V kuchyni máme kulatý stůl a židle tmavé barvy – wenge s oranžovými sedáky. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych tmavý nábytek v dekoru wenge, dub obecně ke kalvádosu neladí. Pokud však má medový nádech, je tato kombinace možná. Nábytek bych vybírala s ohledem na jídelní stůl, sedací soupravu můžete volit v jemném smetanovém odstínu s oranžovými doplňky či výmalbou v odstínu sedáků židlí. Nábytek může být v laminu nebo dýze, popř. v kombinaci se sklem.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový byt. Obývák (36m2) je spojený s kuchyní – tu plánujeme do U s jídelním stolem uprostřed. Zalíbilo se nám provedení černý lesk v kombinaci se světlým zebranem (Rio-Nobilia) a k tomu jídelní stůl černé sklo. Nevíme si rady s podlahou. Chceme v celém pokoji dřevěnou, ale teď nevíme, jaký dekor zvolit vzhledem ke kuchyni. Kvůli světlu a údržbě nechceme nic příliš tmavého (wenge…). Zatím máme jen sedačku červeno-oranžové přírodní barvy. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, doporučoval bych Vám ořech nebo dub ve středně sytých odstínech. Oba mají v sobě neutrální tóny, které se budou hodit jak ke kuchyni, tak k výrazné pohovce.

<< zpět ( stránka 1 / 5 )    |1 |2 |3 |4 |5 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře