Pragointerier

sklo - kalené sklo

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu při výběru barev do obývacího pokoje spojeného s jídelnou a kuchyní. Pokoj je situovaný na jih, bude v něm dost světla. Okna máme v dekoru zlatý dub. Podlaha by se mi líbila thermofix v dekoru ořech vlašský. Kuchyň bude bílá, obklad v kuchyni šedé kalené sklo a pracovní deska v dekoru černý mramor. Dlažbu v kuchyni bych chtěla tmavě šedou až černou. Na stěnách si představuji bílou a bordó. Nevím, jestli jsou tyto barvy zvoleny správně a prosím o radu, jakou sedačku vybrat a jaké interiérové dveře. Děkuji předem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře bych volila bílé fóliované (osvědčený je model Glanz od SAPELI), nebo v dýze ořech s mléčným prosklením. Sedací soupravu doporučuji v červené až bordó barvě, dle výmalby v kuchyňské části.
Dotaz   Dobrý den,ráda bych se zeptala zda máte nějaké zkušenosti s skleněnou pracovní deskou do kuchyně?Nechala jsem si nacenit nabídku a finačně to vychází výhodněji než umělý kámen,jen se trochu bojím křechkosti skla.Přece je to jenom nevíce výužívaná plocha v kuchyni.Děkuji a hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Sklěněnou pracovní desku jsem osobně ještě neviděla, muselo by to být kalené sklo odolvající vysokým teplotám. Domnívám se ale že stále bude náchylná na poškrábání, které nelze odstranit. Také údržba bude náročnější co se šmouh týká.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jak sjednotit podlahu v kuchyni a obýváku. Kuchyň jsme vybrali v bílém lesku s pracovní deskou v barvě pohledového betonu. Na zem jsme proto koupili velkoformátovou dlažbu Attico Nero 60x60 od firmy Bigtile, která by měla být až do poloviny místnosti. Protože je kuchyň do tvaru U, mysleli jsme, že tmavá dlažba by mohla být dobrým kontrastem a zároveň nebude tmavá plocha příliš velká. Nyní se trochu bojíme, jestli jsme nepodlehli módním výstřelkům a kuchyň tak bude příliš chladná a neosobní. Stěny máme zatím také bílé, protože stále nevíme, jak je barevně sjednotit s dřevěnými okny z merati v barvě merbau a interiérovými dveřmi od Sapeli - příčný dekor teak. Chtěla bych kuchyň nějak zútulnit, třeba barevnými doplňky a mozaikou za linkou. Problém máme s podlahou v druhé půlce kuchyně, kde je jídelní kout, který přechází do obýváku. Jakou podlahu byste mi doporučili? Všude máme podlahové topení. Vzhledem k tomu, že máme i rohový krb, dočetli jsme se, že podle předpisů je nutné mít kolem něj minimálně 80 cm dlažbu, což pro nás znamená, že by dlažba zasahovala do průchodu z obýváku do kuchyně. Chtěli jsme tedy položit všude dlažbu, ale od jídelního koutu by byla dlažba světlá (Attico Bianco - Bigtile). Měli bychom tak v celém přízemí stejnou dlažbu. Trochu se bojím, že opravdu sklouzneme do tzv. "sterilního světa". Můžete nám pomoci rozřešit otázku podlah a případně barevného ladění interiéru, abychom vytvořili útulný a příjemný domov? Moc Vám děkuji za názor a radu.
Odpověď   Dobrý den přeji, v kuchyňské části můžete volit výmalbu v cihlovém nebo limetkovém odstínu a také doplňky v této barvě. Co se týká podlahy, vhodný bude dekor teak v podobě plovoucí podlahy, na niž můžete kolem krbu dát tvrzené, kalené sklo, které ji ochrání. Jinak volba dlažby je také možná. K ní ale doporučuji nábytek v teaku a výmalbu v šedobéžovém odstínu. Pro zútulnění je možné přidat teplou žlutou barvou a doplňky.
Dotaz   Dobrý den.Chtěla by jsem se zeptat jaký máte názor na kálené sklo mezi kuchynskými skřínkami. A také se chci zeptat jestli je vhodné dát do stavebního pouzda jap 730 paralel celoskleněné dveře, když máme malé děti? Děkuji Bolfova
Odpověď   Dobry den celosklenene dvere z bezpecnostniho kaleneho skla (kalené x ne kálené - kálet je neco jineho :-) jsou naprasto vhodne a bezpecne i pro male deti. Prvni casti dotazu nerozumim - kde by to sklo melo byt umisteno.
Dotaz   Dobrý den, stále si nemůžu vybrat obložení stěn za pracovní desku. Ve studiích jsou velmi často používány vliesové tapety. Tuto představu bych měla i já. Jak ale docílit možnosti omyvatelnosti těchto ploch. Lze tapetu ošetřit bezbarvým lakem? Děkuji
Odpověď   Dobry den jde to osetrit lakem, jak pisete. Nebo lepe je pred tapetu pouzit cire kalene sklo. Krasny efekt
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu jakou barvu dlažby použít ke krbu v obýváku?Krb bude obložen šedou lámanou skálou spolu s bílou omítkou. Podlaha je dřevěná olejovaná, okna hnědá.V chodbě máme Monterey od Sika (oranž-hnědo-žlutá). Jestli ji tam dát taky??
Odpověď   Dobrý den přeji. Nebylo by možné volit podlahu dřevěnou až ke krbu a na ni raději položit kalené sklo? Prostor by byl jednotnější a vynikl by obklad krbu. Jinak bych volila světlou dlažbu vycházející z barvy obkladu.
Dotaz   Dobrý den, co zvolit na podlahu ke krbu ? A krb obkládat nebo ne? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Krb můžte obložit a osobně bych na pdolahu volila jen kalené sklo, které by nechalo vyniknout podlaze v celé místnosti.
Dotaz   Dobrý den, k Vaší odpovědi: pokoj bychom rádi ladili do přírodních barev s využitím kammenných obkladů kolem krbové vložky, případně i na některé ze stěn. Podlahu zvažujeme dřevěnou a kolem krbu dlažbu. Je možné sedací část umístit u krbu? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Obklad krbu můžete volit také za televizní sestavou a v tom případě můžete sedací soupravu prohodit s televizí. Místo dlažby kolem krbu bych raději volila na dřevěnou pdolahu kalené sklo, které podlahu ochrání ale zároveň bude pdolaha jednolitá.
Dotaz   POKRAČOVÁNÍ:hnědou barvou,žaluzie stříbrné,světla kulatá kalené sklo s chromem,židle a stůl máme tyto,prosím o radu jaký zvolit konferenční stůl,koberec pod něj,nebo pod jídelní stůl a jakou barvu,mohla by být jasně zelená? Mohu dát na jídelní židle
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit koberec v jemném šedém odstínu celkově bude interiér působit velice jednoduše až sterilně. K tomu můžete volit výraznější odstín doplňků polštáře, vázy apod. v odstínu bordó, lila, orchidea či zelená.
Dotaz   Dobrý den,měla bych dotaz ohledně podlahy před krbem.Máme všude palubkovou podlahu ze smrku, nábytek dub (moderní), krb bude čistě bílý, jen na římse použitý kousek žuly. Prosím Vás o radu jaký druh materíálu a barvy použít. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně byhc dotáhla palubkovou podlahu až ke krbu a ne ni bych dala kalené sklo, které bez problému podlahu ochrání.
Dotaz   Před chvílí jste mi odepisovala.Psala jste zvolit do obyváku barvy z kuchyně. Myslíte že spíše tu tmavou barvu"terra"?Jaká barva dřeva se nejvíce podobá terre?Poradila byste z čeho(jestli zakalené sklo, nebo sádrokarton a bílý nátěr na bok u kuchyně?
Odpověď   Dobrý den přeji. Bok kuchyně bych volila ze sádrokartonu amůžete tam vytvořit osvtlené niky. Nábytek tmavý pokdu možno stejný materiál popř. můžete volit wenge.
Dotaz   Dobrý den, koupila jsem si kuchyň a ráda bych si jako obklad dala kalené sklo. Vůbec si ale nejsem jistá výběrem barvy nebo třeba i ornamentu. Spodní skříňky mám černé, vršek skříněk mám bílé a pracovní desku mám mramorovou. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je pracovní deska žíhaná a dost výrazná pak volte jen jednoduché sklo jemně šedé bez vzorů.
Dotaz   Dobrý den,obývák o ploše 4,5 na 9,5m chci pokrýt OSB deskami.Budou tam krbovky,barva asi tmavě šedá s matně stříbrnými prvky.Nevím jakou barvu dlažby okolo a na zeď za ně,co na stěny a jakou barvu sedačky a nábytku.Má působit zabydleně,ale i vdušně.
Odpověď   Dobrý den přeji. Na pdoalhu pod kamna bych volila kalené sklo přímo na osb desky, které budou stále vidět ale budou chráněné. Na zeď buď jen spec. tepelně odolné desky které namalujete v odstínu světlé šedé. Sedačku bych volila také šedou. Nábytek pak v bříze nebo javoru či v kombinaci s šedým leskem. Výmalbu šedou a popř. cihlovohnědou nebo limetkovou.
Dotaz   Dobrý den paní architektko, potřebovala bych poradit s výběrem barev a materiálů v obývacím pokoji a kuchyni nového přízemního rodinného domu. Tyto dvě místnosti jsou propojené-je to obdélník. Okna máme plastová - bílá, kuchyňská linka bude z laminátu: většina dvířek bude bambus a tu a tam budou dvířka v bavlně, kalené sklo bude oranžové a pracovní deska trento grey beige – viz obrázek (je toto vhodná kombinace?) Do obývacího pokoje bychom chtěli třívrstvou dřevěnou podlahu –dub rustikal kartáč.olej, jakou barvu dlažby v kuchyni máme volit (s čím ji ladit). Nebo máme zvolit jiné dřevo? Jaké interiérové dveře se budou k těmto kombinacím hodit? Jaký nábytek by měl být v obývacím pokoji? Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře bych volila dubové jako podlahu popř. v dekoru bambusu. Nábytek ve stejné kombinaci. Nevolila bych ale dvou kombinaci dvířek. Volila bych jen dvířka bambusová. Dlažbu šedou.
Dotaz   Ještě, prosím,o radu k obývacímu pokoji - popis místnosti - viz dotaz níže. Chceme tam dát i krbová kamna. Jaký byste volila obklad na kamna, dlažbu před ně a jaký odstín kamenného obkladu za kamna? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Obklad šedý až antracitový. Na podlahu bych volila kalené sklo, které podlahu ochrání a zároveň se nepřeruší pohledově jednolitost.
Dotaz   Dobrý den, proraďte nám prosím, jakou dlažbu dát do chodby, jídelny a kuchyně? Nábytek a kuchyňskou linku plánujeme v kombinaci dubu (sonoma?) a bílé. Do dalších navazujících pokojů budeme dávat plovoucí podlahu v přírodném dubu. Kvůli krbu v jídelně volíme dlažbu. Myslíte, že bychom mohli zvolit i v imitaci dřeva? Nelíbí se nám šedá dlažba. Působí na nás moc studeně. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit také plovoucí podlahu či podlahu PVC či novilonu a kolem krbu dát kalené sklo. Tak bude podlaha chráněná a přitom nebude opticky přerušena. Volila bych dekor dubu. Pokud máte ještě jiný důvod pak bych volila dlažbu velkoformátovou světlou cappucinovou.
Dotaz   Dobrý den,prosím radu co máme dát na stěnu za kuchyňskou linku.Linka hacienda bílá/černá plus mléčné sklo a nerez prvky, černá skleněná digestoř, pracovní deska tmavý beten.Na stěnu bychom chtěli neutrální kalené sklo-mléčné?Co by jste doporučila?dík
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano volila bych lacobel tmavý antracitový.
Dotaz   Dobrý den,prosím poraďte jaký druh podlahy dát do obývacího pokoje kde budou krbová kamna, nábytek bílá+jasan,dveře javor.Rozhodujeme se mezi dlažbou v dekoru dřeva, plovoucí laminátovou nebo vinilovou. U každého vidíme nějaké ale...
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch osobně vinylovou podlahu v dekoru dveří a kolem kamen dát na pdolahu kalené sklo.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit jakou dát podlahu do obýváku,když ho máme propojený s kuchyní ve které je dlažba a ještě máme podlahový topení a obýváku budou krbový kamna.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit vinylovou pdolahu a pod krb event. kalené sklo na podlahu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit se zařizováním kuchyně, hlavně s barevným sladěním. V místnosti jsou v současné době jen velká kachlová kamna, a tak bych chtěla ostatní vybavení podřídit jim. Zajímá mě tedy: barva dlažby kolem kamen, barva pvc ve zbytku místnosti, barva kuchyňského koutu (kuchyňská linka, skříňky atd.), barva jídelního stolu, židlí a především dveří. Moje představa by byla použít spíše neutrální barvy a celek oživit doplňky, které bych chtěla obměňovat, ale bojím se, abych například nezvolila všechno moc světlé a výsledek nebyl jednotvárný. Stěny bychom chtěli nechat čistě bílé. Děkuji za odpověď. Jana M.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila ořechový nábytek a také dveře a světlou podlahu v javoru, bříze popř. jasanu (popř. světlé dveře k podlaze). Kolem kamen pak na pdolahu kalené sklo popř. čokoládovou dlažbu.
Dotaz   Dobry den,mam prosim dotaz tykajici se obladu za kuch.linku.Koupili jsme byt ve stare zastavbe,planujeme bilou-ne v lesku-kuch.linku a resime obklad,bud kalene sklo jednobarevne-odstin sede,nebo zvazujeme nejaky vlastni motiv,napr.nejake napisy..
Odpověď   Dobrý den přeji. Lesklý skleněný obklad můžete volit také v extravagantním dekoru.
Dotaz   Zuzko,poradila byste,prosím ještě,co dát za tato kachlová kamna,aby se to moc netlouklo a byla splněna požární odolnost? V pozadí bude ta vanilková linka,nyní provizorium..:-)
Odpověď   Dobrý den přeji. osobně bych volila kalené sklo.
Dotaz   Děkuji za radu. Nebyla jsem si právě jistá jestli vinyl použít i do koupelny. Jak prosím ještě vyřešit (pokud bude vinyl) místo u krbu?
Odpověď   Dobrý den přeji. Mám na laminátové pdolaze před krbem kalené sklo, takto bych to řešila i ve Vašem případě.
Dotaz   Místnost pro budoucí kuchyň má rozměry A 3,45 m x B 2,80 m a výška do stropu 2,60 m. Mezi spodními a horními skříňkami dát sklo? Nebo stejná „zádová“ deska i barva jako pracovní = mezi vrchním a spodním dílem + kalené sklo š. 90 cm (lacobel) a výška
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit zádovou desku v dekoru desky pracovní. Osobně bych volila výsuvnou digestoř ve skříňce zabudovanou. Pokud bude varná deska indukční můžete ponecht všude zádovou desku v dekoru desky pracovní. Jinak volte kalené sklo před desku.
Dotaz   Dobrý den, máme vybranou kuchyň ve světlé (až bílé) barvě. Podlahu i pracovní desku v dekoru dřeva. Co se pro obzvláštění hodí za kuch. linku? Ráda bych něco světlého.Nad skříňkami bude výmalba (asi nějaká přírodní barvička).Děkuji moc.Petra
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kalené sklo nebo zádovou desku v dekoru desky pracovní.
Dotaz   chtěla bych poradit s výběrem obkladu kuchyně.nevím jaký materiál: kalené sklo,mozaika, stěrka?? a barva-neutrální bílá,šedá,nebo barevné?obyvací kuchyn-20m2,podlaha dub,kuchyn je bílá+bardolino šedé.ještě přibude obývací stěna-bardolino šedé.děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych sklo v šedé barvě. Popř. obkladová deska.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře