Pragointerier

barvy - kombinace barev

Dotaz   V obývacím pokoji máme dubové parkety, ostatní podlahy jsou bílá dlažba, v ložnici béžový koberec. Stěny jsou bílé. Jaké dveře a obložky zárubní by byly vhodné?
Odpověď   Velmi dobrá kombinace barev k výrazné dubové podlaze. Dveře i zárubně by měli být bílé eventuelně smetanové s použitím této barvy v obytném prostoru např. čalouněné části v odstínu smetanové.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz k exteriéru domu. Stavíme dřevostavbu (typ v příloze) a máme se rozhodnou pro barvu oken a omítek. Nemohla byste nám nějak poradit? Byl bych moc vděčný za nějaké tři kombinace barev a oken (pokud by šlo i nějak napsat ral odstíny). Nemáme moc citu pro barvy a bojíme se, že to nějak komplet pokazíme. Díky moc, Laďa.
Odpověď   Dobrý den, vycházím ze sytého odstínu dřeva - modernější varianta barevnosti je kombinace světle a středně šedivé varianty teplejší kombinace bukového dřeva (eventuelně imitace) a oranžověhnědá. Detail je v příloze..
Dotaz   Dobrý den, rádi bychom se poradili, jak barevně sladit obývací pokoj, který teprve zařizujeme. Podlaha je dřevěná plovoucí Kempas, část zdi obložena kamenem břidlice Copper - okolo tohoto kamene chceme nechat vyrobit na míru nějakou skříňku a TV stolek - prosíme o radu, z jakého dřeva či dýhy. Stěny jsou vymalovány světle pískovou barvou. Dlažba okolo krbu tmavěčervenohnědá. Prosíme o radu, jakou barvu sedací soupravy máme zakoupit, a dále bych chtěla 1 stěnu nebo její část zvýraznit tmavší barvou - něco jako teracota. Je vhodná zelená sedačka nebo spíše vanilková či do oranžova? Obývák je částečně propojen s kuchyní - kombinace calvados a vanilka, jídelní židle čalounění vanilka umělá kůže. Chtěla bych prostor trochu "obarvit" nebo je lepší zůstat u kombinace barev červenohnědá a vanilka a zvolit barevné doplňky jako závěsy, polštářky atd.?
Odpověď   Dobrý den, sestavila jsem vám barevnou paletu dle uváděných odstínů. Břidlice je výrazný přírodní kámen a kombinace červenohnědá s vanilkou také. Pro uklidnění prostoru jste dobře volila odstín pískové. Navrhuji použít na doplnění malby zdí sytější v již daném odstínu – pískové. Jako doplňkovou barvu oranžová nebo zelená. Zelená bude chladnější. Kombinace struktury kamene a trendových moderních odstínů dodáte interiéru výrazný přechod v detailu. Nábytek můžete volit v Calvados nebo v odstínu béžová. Sezení barevné. Je na vás jakou kombinaci zvolíte, důležitá je hmota a forma již použitých nábytkových kusů . V případě, že jde o moderní kubické tvary můžete volit i oba doplňkové odstíny – stojí vedle odstínu žluté.
Dotaz   Dobrý den, vymalovala jsem si obývák na žluto - do výše dveří tmavší žloutková, zbytek ke stropu citrónová, koberec je středně hnědý, doplňky a dekorace v oranžové a citrónově zelené, nábytek se středně hnědý + vanilka. Chtěla jsem si koupit novou sedačku ve světlejší zelené barvě, ale nejsem si moc jistá výběrem. Můžete mi prosím poradit, zda je tento odstín vhodný, případně i jinou variantu? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, barevná kombinace je ve výrazných trendových odstínech. Pro doporučení bych potřebovala tuto kombinaci vidět na fotografii, každopádně zelený odstín sezení je vhodný. Konkrétní odstín se bez náhledu neodvažuji typovat. Kombinace žlutá, oranžová, zelená a doplňková barva středně hnědá je jarní kombinace barev. Při doplnění prostoru o přirozenou zeleň a výběru té správné zelené docílíte svěží barevný nádech interiéru.

Dotaz   Dobrý den, nevím, zda k Vám dorazil můj dotaz z minulého týdne, takže jej pro jistotu píši ještě jednou. Ráda bych se dotázala, jakou barvu interiérových dveří je nejvhodnější zvolit k dřevěné podlaze v provedení buk Natura od firmy Magnum. Je nutno držet se striktně barvy podlahy a zvolit také bukové dveře? Nebo je lze zvolit dveře v barvě výrazně světlejší (např. javor) nebo naopak tmavší (např. ořech)? Ráda bych zvolila výraznější dveře, neboť podlaha není příliš výrazná a výmalba bude velmi světlá (uvažujeme o smetanové nebo o velmi světlé meruňkové). Prosím o radu, jaká barva dveří by byla za této situace nejvhodnější. Interiér by měl vyznít světle a spíše moderně - jde o řadový dům. Dále prosím o sdělení, zda je vhodné volit do dvou částí domu (předsíň a obývací pokoj) nábytek ve stejném barevném provedení, konkrétně wenge + smetanová. Je vhodné opakovat v bytě na více místech stejnou barevnou kombinaci, obzvlášť je-li takto výrazná? Není uvedená kombinace barev navíc jen momentálním trendem, který může po odeznění interiéru spíše uškodit? Jakou alternativu byste doporučovali? Děkuji za Váš odborný názor.
Odpověď  

Dobrý den, rozhodně by dveře měly být v kontrastu. V tomto případě spíše tmavé - ořech. Ten bude dobře ladit s uvažovanou výmalbou. Co se týče nábytku - vždy je lepší, když má celek nějaké společné prvky. Působí to jednotně a dojmem, že to bylo navrženo s rozmyslem. Kombinace wenge a smetanová je moc hezká a též se Vám bude hodit k ostatním vybraným odstínům a materiálům. Nebál bych se, že interiéru nové trendy uškodí. To je většinou časově delší záležitost. V té době už i Vy budete chtít interiér pozměnit.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s tapetami. Mám tříletého syna, který stále škrábe po zdi, maluje na ní a tak podobně. Napadlo mě, že bych mu tam nalepila nějakou tapetu, která se mu bude líbit a už mi nebude na zdech dělat neplechu. Tapeta může mít dětský motiv, ale nemusí. Jsem svobodná matka, tak bych byla ráda, kdybyste mi mohli poradit nějaké tapety v přijatelné ceně. Pokojíček jsem si změřila a celkově má délku 1420 cm a na výšku bych chtěla, aby měly tapety tak 130 cm. Koberec mám tmavě modrý a nábytek je světle hnědý. Tak bych chtěla poradit, jaké tapety by se ke koberci a nábytku hodily nejlépe. V příloze vám zasílám fotečku barvy koberce a nábytku. Pokud se přímo otázkou tapetování nezabýváte, tak mi poraďte třeba jen s barvami, aby mi to ladilo. Pokud je možné někde objednat rozsáhlý vzorník tapet s mnoha motivy, tak mi to prosím napište. Předem moc děkuji za rady.
Odpověď  

Dobrý den, Marcelo. Co se týče kombinace barev, doporučuji světlý odstín mocca RAL 1015, nebo podobný. Problém malování po stěně tapeta asi nevyřeší. Možná by bylo možné vyčlenit jednu stěnu nebo prostor a tam nechat syna rozvíjet představivost. Tužkou předkreslit dětské motivy z večerníčků a zlozvyk přeměnit v povolenou hru. Přece jen dětský pokoj je království dětí a jednou za čas stěnu na bílo přemalovat bude nejekonomičtější.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou barvu kuchyňské linky a nábytku zvolit k bukové podlaze a třešňovým dveřím. Zároveň jsem se chtěla zeptat, zda tato kombinace barev k sobě ladí, nebo jestli máme ještě popřemýšlet o změně barev dveří. (I když by to bylo značně problematické.) Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku můžete volit v kombinaci korpus třešeň s béžovými či bílými dvířky, nábytek opět třešeň nebo buk popř. v kombinaci s bílými dvířky. Buk a třešeň se k sobě jistě hodí.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně kombinace barev při malování pokojů. Konkrétně mě zajímá, jaké barvy do jednoho pokoje se k sobě hodí, jak na sebe působí a co jejich kombinace způsobí s optickým vnímáním pokoje a jeho světelností. Předem děkuji za odpověď, Blahož.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obecně lze říci toto: tmavé, syté odstíny prostor zmenšují, ale zároveň vytváří útulný dojmem. Světlé, teplé odstíny (žlutá, oranžová) prostor prosvětlují a oživují. Zklidňujícím dojmem působí odstíny modré a zelené. Pokud zvolíte na kratší stěny tmavé odstíny a delší strany místnosti vymalujete světle, pokoj se opticky zkrátí. Další podrobnosti jistě naleznete v našem seriálu, kde se o barvách již psalo.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na sladění interiéru v novostavbě RD. Dřevěné schodiště v přírodní barvě borovice je součástí obývacího pokoje (30m2), který je propojen s kuchyní (15m2). Dveře bychom chtěli v ořechu a kuchyňskou linku v kombinaci ořech-vanilka. Je tato kombinace možná, jakou zvolit barvu podlahy, ev. jaká kombinace barev ke schodišti by se hodila? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že Vámi uváděná kombinace je dobrá. Na podlahu bych použil přírodní dub. Možná bych zvážil, jestli kuchyň neudělat pouze v nedřevěném dekoru.

Dotaz   Dobrý den. V příloze vám přeposílám na ukázku barvu dlažby Jerez béžová, kterou budeme mít v prostoru kuchyně a obývacího pokoje. Dveře budou v dekoru javoru. Nevím, jaká kombinace barev by měla být na kuchyni a na pracovní desce, a jaké tóny použít na stěny. Děkuji velmi za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych kuchyňskou linku v ořechovém korpusu v kombinaci s javorovými dvířky, pracovní desku také v ořechu (špalíček). Linka může být také čistě bílá (lesklá) s pracovní deskou antracit. Další nábytek v javoru. Kontrastní odstíny ale budou působit lépe. Pro výmalbu můžete vybrat některý z následujících odstínů: oranžová, bordó, olivová. Vždy v kombinaci se smetanovou.

Dotaz   Dobrý den. Obracím se na Vás s dotazem ohledně barev do obývacího pokoje. Je situován na sever. Na jedné z delších stran pokoje se nachází sedačka, skříň atd., naproti pak televize a podobně. Na této stěně je také menší výklenek, ve kterém jsou umístěna lahvově zelená kamna Nordica - tento výklenek bude jistě potřeba barevně odlišit. Na kratších stranách jsou okna - okno přímo z místnosti směřuje na sever, na protější straně vede z olivově zeleně vymalované chodby okno francouzské. Prosím, mohli byste doporučit, jak vymalovat výklenek a jakou barvu dlažby použít? A používá se dlažba i za kamna na stěnu? V pokoji převládá nábytek ze smrkového dřeva, podlaha je imitací dubu, což se chystáme změnit, a pohovky jsou červenooranžové. Máme rádi teplé a útulné barvy, zatím si představujeme pokoj v meruňkové barvě, kombinované s nějakou další barvou. Ale rádi si necháme doporučit i jiné barvy. Do obývacího pokoje se vchází z již zmíněné chodby s francouzským oknem a je potřeba projít stěnou se širokým otvorem širokým dva metry. Bohužel to nedokážu popsat lépe. Stěna je nyní bílá, ale bude jistě potřeba ji sladit jak se zelenou, tak s barvami v obývacím pokoji. Děkuji mnohokrát za doporučení kombinace barev a především za Váš čas. S pozdravem Denisa.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je obytný prostor situován na sever, vybrala bych výmalbu v jemných žlutých odstínech, aby se do místnosti dostalo více optimistického světla. Dlažbu doporučuji ve světle šedém, nebo klasickém šedém odstínu. Tuto dlažbu můžete vytáhnout až za kamna. Zvolila bych větší formát dlažby (nad 45 cm). Výmalba na delších stranách by mohla být v sytějším žlutém teplém odstínu (žlutooranžová) a kratší stěny pak v jemném žlutém nádechu.

Dotaz   ještě bych se ráda zeptala,jakou barvu fasády by jste volila,když máme antracitovou střechu Tondach a dřevěná okna. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, osobně mám ráda nové kombinace barev na fasádách čili jiné než okr, žlutá a meruňka. K antracitové střeše můžete použít odstíny šedivé světlé . Fasádu pak zvýrazní okna dřevěná pěkný je odstín vlašský ořech. Je ale důležité jak velký a členitý je rodinný dům. Tento odstín se může použít v kombinbaci s částečným obkladem např. cembonitovými deskami.
Dotaz   Dobrý den, ještě bych prosila o radu ohledně podlah v 1.patře domu a v podkroví. Dole laminát teakové plaňky - dveře zebrano, 2.patro laminát zebrano. Jinak v celém domě budou dveře bílé. Kuchyň bílá kombinace žluto-hnědé dřevo. Dlažba v kuchyni šedá- pracovní deska šedá. Je toto dobrá kombinace? Jakou dřevinou spojit tyto patra schody? Jsou vhodné v každém patře jiné podlahy? Velmi děkuji i za 2. dotaz
Odpověď   Dobrý den, kombinace barev je dobrá, co se týče podlah, není důvod, proč by nemohla být v každém patře jiná podlaha. Schodiště řešte stejným materiálem, jako je podlaha v patře, vyniknou více v podlaží nižším a schodiště bude opticky přisouzeno vrchnímu podlaží, jako jeho vertikální součást. Opačně schodiště příliš splyne s podlahou přízemí, což je u tak dominantní konstrukce škoda.
Dotaz   Dobry den, rada bych se zeptala, zda doporucujete pro malou kuchyn (10m2) kombinaci barev- korpus + pracovni deska calvados (popr.tmavy calvados) a dvirka linky vanilka? V pripade, ze bych kombinaci calvados/vanilka chtela doplnit svetlou pracovni deskou- jakou volit barvu? Nechci, aby se mistnost opticky moc zmensila. Jake jsou prosim vhodne kombinace barev k odstinu vanilka? Dekuji.
Odpověď   Krásný den přeji. Samozřejmě Vaše představa je možná i u menších kuchyní, i když v dnešní době tuto kombinaci volí velká část lidí a proto kuchyň bude působit trochu „tuctově“. Také v menších prostorech bych doporučovala spíše světlé kuchyňské linky. Osobně bych zkusila popřemýšlet nad jinou barevnou kombinací kuchyňské linky např. moderní a lehká bílá (v lesku) v kombinaci se sklem a šedou popř. oživenou doplňkovou barvou výraznou červenou či oranžovou, nebo kombinace korpusu v běleném dobu se světlými dvířky (bílá nebo smetanově bílá popř. vanilky). Co se týká ale Vaší představy, dvířka v barvě vanilky prostor zvětší a prosvětlí. Pracovní deska v calvadosu je možná, kuchyň by působila uceleným, teplým dojmem, ale je možná také varianta volby desky v podobném odstínu vanilky, dle výběru v kuchyňském studiu. Nevolila bych úplně jiný další odstín, k vanilce se hodí opět další tmavé barvy, které by ale již neladily s korpusem. Výsledek se světlým obkladem a tmavou deskou: http://www.kuchyne-frys.cz/kuchyne---ukazky-realizaci/kuchyne-c--29.php
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Zařizuji kuchyňskou linku, která je barovým pultem spojena s obývacím pokojem.Kuchyň je ve tvaru „U“. Pokud bych chtěla dvířka kuchyně bříza,stejně tak jako nábytek v obývacím pokoji,v jaké barvě pak zvolit pracovní desku ,obklady a korpus kuchyně?V obývacím pokoji jsou krbová kamna v kombinace barev: hnědá – velbloudí srst. Podlaha plovoucí dub-přírodní.Okna jsou EURO-medové barvy.Předem děkuji za radu a přeji hezký den.
Odpověď   Můžete volit korspus ve tmavších tónech i s pracovní deskou např. dub, nebo medový odstínvycházející od barvy okna - ten ale pouze pokud nenavazuje na dubovou podlahu.Oblad pak volte světlý vycházející z barvy dvířek. také je možné použít tmavé barvy laminátu na korpus např. antracit - se světlými dvířky to pak tvoří zajímavý kontrast.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jaké doplňkové barvy zvolit do kuchyně a obýváku? A jakou „barevnost“ nábytku ( zda by byla vhodná švestka) a sedací soupravy do obýváku, který je s kuchyní propojen? Kuchyňská linka je vanilková s šedohnědou prac. deskou a nerez. spotřebiči, obklad čokoládově hnědý žíhaný svět. oranžovou, buková plovoucí podlaha, dveře buk. V obýváku je zatím pouze koberec v melíru bílá káva se světle hnědou. Mockrát děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit sedací soupravu v čokoládovém odstínu s vmalbou oranžovou, či kombinace barev obrácená. Za seadcí soupravou čokoládová výmalba a meruňkovooranžová sedací souprava s doplňkami smetanová popř. vanilková (také výmalba ostatních stěn), čokoládová. Nábytek pak volte v odstínu buku.
Dotaz   Dobrý den, myslíte, že je vhodná kombinace barev do chlapeckého pokoje, orient. na SZ (1 menší okno též na východ)v kombinaci podlaha lamino ořech, nábytek a dveře javor a barvy modrá a zelená limetková ? Děkuji
Odpověď   Dobry den Vse krasne, ale modrou bych radsi vymenil za zlutavou nabo cihlovou a pod
Dotaz   Dobrý den, myslíte, že je vhodně zvolená kombinace barev do chlapeckého pokoje (11 let) - nábytek javor a barvy limetková, modrá a smetanová ? Pokoj je orientovaný na sever, menší okno má též na východ. Děkuji Lenka.
Odpověď   Dobrý den přeji. Barevné laděníje příjemné a pokud by prostor působil trochu studeně můžete jej oživit oranžovými či jasně žlutými doplňky. To ale nebude nutné.
Dotaz   Dobrý den paní Matelová a pane Blahovče, s manželkou jsme vybrali do pracovny březový pracovní stůl také značky IKEA, skříňky MALM značky IKEA v barvě bílé i březové a komodu MALM také březové. Podlahu máme bukovou a stěny meruňkové barvy. Chci se s Vámi poradit zda-li je tato kombinace barev a dřeva možná? Do budoucna bude z pracovny dětský pokoj. Děkuji Vám za rady a přeji pěkný den Martin
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše kombinace je dobře sladěná a jistě vhodně použitá.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s radou ohledně barev do obývacího pokoje situovaného na sever. Na delších stranách pokoje se nachází, na jedné sedačka, skříň....naproti tv atd plus menší výklenek, ve kterém jsou umístěna lahvově zelená kamna nordica - tento výklenek bude jistě potřeba barevně odlišit. Na kratších stranách jsou okna- okno přímo z místnosti na sever, na protější straně z chodby, která je vymalována olivově uzelenou je okno francouzské.... Prosím mohli byste doporučit jak tento výklenek vymalovat a jakou barvu dlažby použít? Navíc prosím používá se dlažba i za kamna na stěnu ?? ...Jinak v pokoji převládá nábytek ze smrkového dřeva, podlaha je imitací dubu /budeme měnit/ a pohovky jsou červenooranžové....Máme rádi teplé a útulné barvy, představa byla o barvě vanilkové/žluté v kombinaci s barvou jinou...nebráníme se nechat si doporučit i barvy jiné. Dále se do do obývacího pokoje vchází z již zmíněné chodby s francouzským oknem a prochází se stěnou se širokým otvorem /nedokáži popsat lépe/ širokým 2m. Stěna je nyní bílá, ale bude potřeba jistě sladit jak se zelenou tak s barvami v obývacím pokoji. Děkuji mnohokrát za doporučení kombinace barev a především Váš čas.... vanilka
Odpověď   Dobry den Vyklenek volte v jinek odstinu malby okolo nebo ho zvyraznete napr. tapetou www.POINTshop.cz. Obklad za kamna myslim neni nutny.
Dotaz   Dobrý den.Potřebovala bych poradit s výmalbou a zařízením dětského pokoje pro chlapce ve věku dvou let.CHtěla jsem kombinaci barev zelená-modrá,doplnˇky oranžové a nábytek přírodní dřevo.Je tato kombinace barev vhodná?A jaká by měla být barva koberce a závěsů?Děkuji
Odpověď   Dobry den myslim, ze kombinace je vhodna. Zavesy ladte k malbam a koberec do prirodna. Myslim, ze hodne udelaji jeste nalepky na zed - mrknete se napr. na www.POINTshop.cz
Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit ohledně kombinace barev. Kuchyňský kout je propojený s obývákem a ten s chodbou se schodištěm. Prostor je dost světlý, podlahy, dveře i schodiště jsou z běleného jasanu. Kuchyň bude z lamina barvy akácie, pracovní deska barvy bronz. Nevím jakou barvu obkladu za kuchyňskou linku (dlažba) a jaké barvy sedací soupravu (nabízí se mi tmavě hnědá), ale ještě mi v interiéru chybí nějaká doplňková barva (např. pro textilie) a nevím jakou barvou kuchyni, obývák a chodbu vymalovat. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednoduchý světlý obklad v jemné slonové kosti, nebo odstínu vycházejícím z jasanu. K tomu sedací soupravu v čokoládové barvě a výmalbu v bordó s jemným cappucinem. V kuchyňské části můžete volit výmalbu v jemné vanilce, či smetaně.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Chci si vymalovat pokoj: dvě stěny jsou zkosené - ty bych chtěla mít tmavě fialovorůžové. Třetí, hlavní stěna by měla mít bílý základ a na něm obdélníky různých velikostí opět ve fialovo-růžové. Čtvrtou stěnu chci obložit dřevem. Koberec je červený s černými tečkami. Do pokoje bych chtěla nábytek z borovice (myslím si, že v těch tmavých odstínech fialovo-růžové borovice pěkně vynikne). Prosím, poraďte mi, jestli je tato kombinace barev vhodná (případně navrhněte jinou). Děkuji moc za odpověď. S pozdravem, Adéla.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud zvolíte výrazný odstín na šikminách, prostor se opticky zmenší. V zásadě je ale vaše volba možná. Obměnila bych ale koberec – červená se k fialovorůžové hodit nebude. Lepší bude neutrální šedá, béžovošedá či béžová barva.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se zeptat, plánuji rekonstrukci pokoje a mám problém s výběrem barev. Pokoj využívám ke spaní ale i jako pracovnu a společenskou místnost. Tak bych se chtěl zeptat jestli by byla dobrá kombinace barev oranžová ze světlejším odstínem modré, nebo jakou kombinaci by jste mi doporučil? A pokud bych použil kombinaci modré s oranžovou tak jaká by byla vhodná barva koberce? A je nějaké pravidlo jak rozdělit barvy podle užívání té které části pokoje (spaní, pracovna atd). Děkuji moc za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož má místnost mnoho funkcí, a především funkci spaní, je dobré volit méně výrazné barvy, které by rušily při odpočinku. Pokud je ale místnost čelněna na jednotlivé funkční zóny, můžete je také barevně odlišit. Volila bych do pracovny a spací části klidnější odstíny - zelená, khaki, cappucino, jemná modrá. A do společenské oranžová, žlutá. Pokud zvolíte oranžovo tak modrou poté volte v jemném odstínu - šedomodrá. Koberec volte jemný cappucinový.
Dotaz   Dobrý den, nejprve bych chtěla pochválit vaši poradnu, opravdu mě potěšila. V brzké době budu zařizovat byt a ráda bych se poradila s výběrem barev do jednotlivých místností. V kuchyni je stará linka v červenooranžové barvě, kterou bych chtěla přetapetovat na jednoduchou tmavě hnědou (doufám, že přelepení tapetou nebude problém, nemám s tím zkušenosti). K tomu by se mi líbila světlá zelenožlutá výmalba. V kuchyni je také hnědé dřevěné obložení na stěnách (zhruba do 1/3) a zamlouvalo by se mi světlé lino v imitaci kamenné podlahy. Co si myslíte o kombinaci dřevo, kámen a mnou zvolené barvy? Bohužel mi větší starosti dělá kombinace barev v obývacím pokoji. Je to docela prostorná, světlá místnost s velkým oknem na jedné straně. A mně by se moc líbilo dvě stěny vedle sebe vymalovat na tmavě červenou - bordó. Před jednou stěnou by byla sedací souprava a před druhou obývací stěna. Ale nevím, v jaké barvě pořídit sedací soupravu (kvůli dětem nechci moc světlou), nábytek, stolek, koberec a popř. doplňky. S přítelem jsme více přírodní typy, nemáme moc rádi současnou modernu (lesklé materiály, kov apod.). Budu moc ráda, když mi alespoň maličko touto cestou poradíte. Poslední můj dotaz se týká ložnice. V té by se mi líbila opět pouze na dvě stěny tmavší modrá – petrolejová, a tak by mě zajímalo, zda se k této barvě hodí dřevěný nábytek z masivu. A zda máte zkušenosti s koberci s vyšším chlupem. Předem velmi děkuji za případné zodpovězení mých dotazů. S pozdravem Petra.
Odpověď   Dobrý den přeji. V kuchyňské části bych osobně zrušila dřevěný obklad stěny, pokud zvolíte podlahu v dekoru kamene. Nebo můžete obklad přetřít na bílo, čímž se odlehčí a oživí. K tomu doporučuji podlahu ve světlé imitaci dekoru javoru, jasanu nebo břízy. Tmavá kuchyňská linka prostor oživí. V obytné části můžete volit sedací soupravu v žíhané cappuccinové či světle šedé k výrazné výmalbě. Nábytek může být v odstínu ořechu a koberec cappuccinový. Alternativou je čokoládová sedačka s bordó a cappuccinovými doplňky. V ložnici by byl hezký masivní nábytek ve středně tmavé barvě dubu, světlé bříze nebo javoru.
Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat dětský pokoj a chtěla bych se s vámi poradit ohledně výběru vhodné kombinace barev stěn a koberce. Dětem bude rok, jsou to dvojčata, kluk a holčička. Pokojíček bude jen na spaní, na hraní budou mít jiný. Postýlky jsou z přírodní borovice, jinak tam budou jen tři komody v barvě dub a dveře rovněž v dubové dýze. Ještě bych se chtěla zeptat, jaký koberec je do dětského pokoje vhodný (je tam dřevěná plovoucí podlaha, ale kvůli teplu na ni chci položit metrový koberec). Děkuji, Adamová.
Odpověď   Dobrý den přeji. V prostoru určeném pro spaní bych nechala dřevěnou podlahu a jen k postýlkám bych položila kusové koberce. Pro spánek je vhodné volit jemné tóny modré, jarní zelené, nebo vanilkové barvy. Koberečky taktéž v těchto odstínech.
Dotaz   Dobrý den, máme v obývacím pokoji podlahu i schodiště v buku, dveře a nábytek wenge, sedačku tmavě šedou a já bych od vás potřebovala navrhnout nějaké kombinace barev pro výmalbu a doplňky. Děkuji, G. P.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jestliže je buk přírodní, světlý, a ne pařený (načervenalý), můžete použít výmalbu v barvě limetka, lila nebo bordó v kombinaci s jemnou šedou. Taktéž doplňky volte v kombinaci barvy výmalby a sedací soupravy.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jakou zvolit barvu dveří v novém RD. Jedná se především o přízemí, kde je kuchyňský kout (červená IKEA, na zemi šedá dlažba Essenicia RAKO) propojen s pokojem o velikosti cca 40m2. Tam uvažuji o laminové podlaze v dekoru hruška. Interiérové dveře jsou dvoje - jedny do komory v kuchyňském koutu (chci od SAPELI, ale nevím, jaký model) a do chodby - hliníková bílá prosklená stěna Heroal. Následuje chodba, v níž je dlažba hnědá Defile a z níž vedou dvoje dveře: do koupelny a pracovny (uvažuji o SAPELI vakuo dveřích v dekoru vanilka se zárubněmi wenge) Nevím, jestli jsou kombinace barev vhodné. Děkuji a zdravím, Lucie Šnajdrová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila dveře Sapeli Buco v nadčasové bílé vakuové fólii. Zárubně mohou být hliníkové nebo v dekoru podlahy, aby se prostor celkově sjednotil.
Dotaz   Dobrý den, prosím poradit s kuchyní. V paneláku předěláváme celou kuchyň a zatím jsem si pořídila kuchyňskou linku v barvě jasan - pracovní deska je také v barvě linky, madla jsou stříbrná. Jaká bude nejlepší kombinace barev??? Myslím deska nebo dlažba za linkou, potom podlaha a barva stěn. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit neutrální obklad šedý a k tomu výraznou výmalbu v oranžové, cihlové, čokoládové nebo bordó barvě. Podlahu volte v neutrální šedé barvě. Popř. PVC či vinyl v dekoru dřeva wenge, ořech apod. který by se dal taktéž použít jako zádová deska.
Dotaz   Dobrý den. S manželem jsme si koupili RD, který začínáme rekonstruovat. Obývací pokoj bude spojen s kuchyní (celková výměra 40m2). Rádi bychom položily dubové podlahy. Hlavní dotaz je na barvu kuchyňské linky, tak aby ladila s interiérem. Pro doplnění uvedu, že v původním bytě jsme měli šedočernou sedací soupravu s obývací stěnou (kombinace barev vanilka-třešeň). Sedací soupravu bychom rádi zachovali, obývací stěnou si nejsme jisti, zda bude barevně ladit s dubovou podlahou. Taktéž bych se ráda zeptala na barvu koberce pod stolek v obýváku. V původním bytě jsme měli oranžovo-hnědý. Moc Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den, kuchyňskou linku bych volila stejnou jako brvu obývací stěny, tedy korpus v třešni a dvířka vanilkové, mohou být i v lesku, je dobré mít celou místnost v jednom stylu, koberec bych volila ve světle šedem odstínu.
Dotaz   Dobrý den, máme novostavbu s bílými okny a já nevím, jakou barvu podlahy zvolit. Chceme dlažbu, vše plánujeme ladit do bílé, wenge a popřípadě šedé. Kuchyň je propojená s obývákem a chodbou, v obýváku máme točité schodiště nahoru. Chci bílou kuchyň jako na obrázku, ale nemohu vymyslet, jestli dlažbu wenge, nebo světlou, nebo šedou (ta, co tam mají, se mi nelíbí). Pokud bych se rozhodla pro bílou kuchyň jako na obrázku, nevím, jakou k tomu podlahu. Interiérové dveře jsem chtěla wenge. Děkuji za radu a přeji hezký den. (Posílám fotku našeho domu a fotku kuchyně, která se mi líbí.)
Odpověď   Dobrý den, kombinace barev a materiálů je na přiloženém fotu velmi zdařilá. Když dáte tmavé dveře, může byt podlaha v kontrastu. Pokud keramickou dlažbu, tak bych spíše volil světlejší odstín. Napodobenina wenge by se mi nelíbila.
Dotaz   Dobrý den, zařizuji byt a potřebovala bych poradit se sladěním barev obývacího pokoje. Nábytek je v bílé barvě a sedačka ve velmi světlé béžové. Chybí mi však třetí barva, můžete mi poradit? Hodí se i jiná než žlutá a oranžová? Díky!
Odpověď   Dobrý den, mně se kombinace barev na fotce zdá dostačující. Jestli z nějakého důvodu je další odstín nezbytný, oranžový bych rozhodně nevolil.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně barvy fasády. Máme hnědou střechu-Mediteran-danubia.Popřípadě kombinace barev.Máme RD o velikosti 11x20m obdelníkového typu. Moc děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kombinaci dvou sytosí cappucinové barvy popř. kombinaci cihlové a cappucinové.
Dotaz   Moc Vás zdravím a posielam svoj dotaz. Hodí se k sebe kombinacia antracitovej (az tmavo modrej) s hnedym nabytkom? Nebude to az moc tmave? Aku farbu dat na steny? Ake doplnky - koberec, zavesy, stolicky. Podlaha je světlý dub, okna zlaty dub.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že kombinace barev je dobrá. Malba by mohla byt v béžové, světle hnědé - kdybyste chtěla něco odvážnějšího, zkuste tapety www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně barev do obývacího pokoje, který je spojen s kuchyňským koutem.. Je situován na JZ. Na jedné z delších stran pokoje se nachází červeno vínová sedačka, kuchyňský stůl a židle s růžovým čalouněním. Naproti pak televize a nábytek v barvě javor strassburg a PC stůl. Na kratších stranách jsou okna – od stropu až po zem-je zde francouzské okno a balkon, na protější straně kuchyňská linka v provedení olše podunajská. V obývací části je koberec hnědé barvy, v kuchyně je hnědá dlažba. Současná výmalba je v růžové barvě. Líbila by se mi v kuchyni světle žlutá, protože je tato část daleko od oken. Nevím ale zda i obývací pokoj vymalovat ve stejné barvě nebo jaká barva by se hodila k sedačce a nábytku? Děkuji mnohokrát za doporučení kombinace barev a především za Váš čas. S pozdravem Jana
Odpověď   Dobrý den přeji. Kolem kuchyňské linky můžete vymalovat žlutou až žlutozelenou barvou. Zbylé části jemné béžové až čokoládové a tmavě čokoládovou část za sedací soupravou.
Dotaz   Dobrý den Jaká kombinace barev se hodí k fialové výmalbě pokoje.Chceme udělat jednu zeď fialovou (ještě nevíme jestli tmavší nebo světlejší).Můžete poradit jaká barva by se k tomu hodila? Nábytek budeme kupovat podle výmalby.Podlaha je bílošedá dlažb
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit nábytek v bílém lesku popř. v kombinaci s wenge nebo ořechem.
Dotaz   Dobrý den, chci zeptat, zda je možná kombinace barev u kuch. linky viz. obrázky. Jaká by byla nejlepší kombinace ? Nebo s jakou barvou kombinovat kuch.linku v barvě olše ? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Nejlepší variantou by byla varianta se světlou výmalbou a obkladem tedy č. 2. Tím nejvíce vynikne dekor olše.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit,jestli můžete napsat nějaké základní a pěkné kombinace barev dřeva,které ladí podlaha versus interier.dveře v paneláku (spíše menší a tmavší pokoje).Děkuji
Odpověď   Dobrý den přaji. Do menších tmavších prostor bych volila kombinace např. dub, javor, bříza popř. jasan. Nebo teplejší odstín buk, třešeň a bílý lesk.
Dotaz   Dobry den,jak byste vymalovala prosim obyvaci pokoj. Sedacka a doplnky svetle zelena,stolek a tv stolek svetle drevo(asi dub nebo buk),sedacka pri vstupu podel zdi vpravo,tv naproti.Vedle sedacky jsou jeste dvere do dalsi mistnosti. Okna jsou na jih,velka temer pres celou stenu naproti velke dvoukridle dvere,pokoj skoro ctverec cca 20m/2,strop vysoky 2,90m. Jednu stenu bych si prala nejak zvyraznit popripade kousek i zkombinovat s nejakou desingovou tapetou nebo jestli je lepsi nechat stenu jen barevne odlisenou a tapetu nalepit na protejsi cast steny za sedaci soupravou. Co byste mi tedy prosim poradila?Jake kombinace barev a tapety pouzit ?Taky nevim jestli je dobre nechat bily strop nebo ho sladit do barvy sten. Dekuji Sebestova
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu prti sedačce v zeleném odstínu, za sedačkou pak můžete použít tapetu vliesovou, kterou můžete přetřít na jemnou cappucinovou. Strop nechejte bílý.
Dotaz   Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na obklad za kuch.linku-korpus ořech, dvířka javor,prac.desku také ořech (něco jako na foto).Líbí se nám Imola Blown 10x10 šedá+sem tam tmavě hnědou a béž./krém. dlaždičku. Je tato kombinace barev vhodná?Děkuji Ivana
Odpověď   Dobrý den přeji. osobně bych volila jednotný obklad v jedné barvě tak aby se prostor linky nečlenil a působil čistě. Volila bych světlý obklad.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych kuch.linku-korpus ořech,dvířka javor,deska ořech.Musím vybrat obklad za linku-líbí se nám Imola Blown šedá10x10+sem tam tm.hnědou a krém./béž.dlaždičku.Je tato kombinace barev vhodná?Díky Ivana
Odpověď   Dobrý den přeji. Jak jsem již psala volte jen jeden druh a barvu obkladu.
Dotaz   Prosím o radu zda je vhodná kombinace výmalby Primalex Fortssimo šedá/rot Dance do obývacího pokoje,nábytek v barvě korpus Jesion, dvířka Vl.ořech,sedací souprava šedá grafit,podlaha laminát sv.buk. Barvu Dance bych dala na stěnu za sed.soupravu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano tato kombinace barev je možná.
Dotaz   dobrý den,ráda bych se chtěla poradit,jak mám udělat kuchyni ještě útulnější.Nastěhoval jsem se nedávno a vymalovala jsem si kuchyni,ale ráda bych změnila linku i desing.Začnu od podlahy,mám pískové lino a je to se vzorem parket.Byt je situován na jih.Boční zdi mám vymalované oranžově šedou(oranžová uprostřed je vymalována do tvaru vázy a okraje jsou šedé vypouklejší) a protější to jest nad dveřmi a linkou,podél oken je barva oranžová.Linka je bílá-starší a mezi tím jsou zelené dlaždičky.Udělala jsem si ze staré tmavé dubové skříně bar s prostorem,který je umístěn metr od linky.,mám i starý dubový stůl.dveře jsou prosklené a rámy jsou pískové,futra jsou černá.Prosím poradťe jak mám nabarvit linku a a dlaždičky a zda mám také něco udělat s barem a stolem.Jaké kombinace barev by se hodila do této kuchyně?-myslím dekorace a desing?Mockrát Vám děkuji za radu.Hezký den Jana .
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch bílou kuchyňskou linku s pracovní deskou v dubu a tak by se to sladilo se stolem jídelním a barovým. Zádovou desku bych dala před obklad také v dubu. Dekorace oranžové, popř. výmalbu obměnit za limetkovou.
Dotaz   je vhodná tato kombinace barev a materiálů kuch. linkySpodní skřínky: Dub Chateau antracitový (Repro H2206 ST9),deska a zadní stěna Galizia šedobéžová F371ST82,horní skřínky-platinově bílá , podlaha je dub, spodní skřínky více zelenošedé než v příloz
Odpověď   Dobrý den přeji. Pracovnídesku bych volila spíš víc šedou.
Dotaz   Dobrý den mám dotaz na výmalbu obývacího pokoje propojeného s kuch.koutem, kde v OP bude jedna stěna červená a jaká další kombinace barev, kuch. linka bude tmavě fialová. Podlaha bych myslela smetanová. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Nevím jaký máte nábytek takže se hůř daří. Ale k červené i fialové se hodí šedá, či jemně béžová.
Dotaz   Zdravím, prosím o radu ohledně kombinace barev do kuchyně tvar U, podlaha dub lávový, skříňky v barvě magnolie, hrany, pracovní plochy a obklad za kuch. linkou akácie, za stěnu, kde budou závěsné skříňky výmalba v barvě tmavě červené/bordó/, ostatní.
Odpověď   Dobrý den přeji. Již nyní máte hodně dekorů proto bych se snažila jse spíš snížit a nebo prostor doplnit dalšími kusy nábytku v tomtéž dekoru.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu zda je vhodná kombinace barev okna zlatý dub,střecha tmavě hnědá lesklá a venkovní žaluzie stříbrné,nebo barvu střechy černou a jakou barvu fasády,moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych černou střechu bílou fasádu a smetanové nebo bílé žaluzie.
Dotaz   ponechány bílé pásy, které pokoj opticky rozšíří. Dále chceme zakoupit obývací stěnu všetně nové sedačky. Prosíme tedy o tyto rady: 1) Jaké kombinace barev by jste nám doporučila (nám se libí Terakota, Korálová červeň, Vanilka a Bílá čokoláda),
Odpověď   Dobrý den přeji. viz níže.
Dotaz   Ještě jeden poslední dotaz,kdyby jste měla volit kuchyň pro sebe větších rozměrů tvar U +ostrůvek,co by jste zvolila jakou barvu,nebo kombinace barev,pro lesk moc nejsem,daná jen bílá okna.Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. osobně mám bílou kuchyň. Můžete volit bělený dekor dřeva jako dub a k tomu šedou nebo antracitovou pracovní a zádovou desku.
Dotaz   a může být ta kombinace barev béžové a čokoládové na stěně propojeno takhle podobně jak na té fotce?a kde dát světlejší ke kameni viz obrázek?a tu tmavší dát i do šikmin?jak je ta tmavá vínová?děkuji a podel okna nechat výmalbu bílou,že?
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano takto malbu oddělit můžete u dveří ke stěně s obkladem a kolem dveří světlý odstín a tmavý u kanape a pak výklenek zbylé šikminy i kolem oken volte světlý odstín.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano takto malbu oddělit můžete u dveří ke stěně s obkladem a kolem dveří světlý odstín a tmavý u kanape a pak výklenek zbylé šikminy i kolem oken volte světlý odstín.
Dotaz   Dobrý den, máme navrženou kuchyňskou linku v barvách - korpus, pracovní deska, a zadní část linky wenge, dvířka jsou dub noma. Dveře wenge, podlahy světlé - dub. Je tato kombinace barev v pořádku? Nebude to působit tmavým dojmem? děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je prostor dostatečně prosvětlen nevidím v kombinaci problém.
Dotaz   Dobrý den přeji,chtěl bych poprosit o radu ohledně barvy výmalby kuchyně.Kuchyně bude Avorno,podlaha je vynil Verdon Oak (kuchyň i obývák),okna tmavý dub.Kuchyň spojená otevřeně přes bar s obývacím pokojem.Je možné provést stejnou barvou i obývák,přičemž kuchyň a obývák mají společnou 9m dlouhou stěnu?Je možné poradit i případné kombinace barev stěna-strop v obou místnostech nebo dvou stěn v obýváku?Obývák není doposud vybaven,jeho vybavení by se ladilo k výmalbě.Moc děkuji! Luboš
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano volte obývací pokoj v dekorech v kuchyni. Výmalbu jemnou khaki s jemným cappuciném. Popř. doplňky ve velbloudí žluté.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit ohledně obkladů v kuchyni. Kuchyň světlá, viz foto. Nesedí mi ty obklady, nevím zda se mi nelíbí kombinace barev nebo velikost. Jakou barvu obkladů byste volila, prosím konkrétní barvu. A jakou velikost obkladu? Díky
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila jen jeden dekor obkladu buď tmavý nebo jen bílý. Velikost je přiměřená. Popř. volit obklad jako zádovou desku v dekoru desky pracovní.
Dotaz   Dobry den. Mám dotaz ohledně kombinace barev. Obyvací pokoj máme spojený s kuchyní, okna jsou v odstínu zlatý dub, přiznané trámy. Jaký odstín barvy zvolit pro dlažbu, trámy a dveře? Líbí se mi interiéry jednoduché, v přírodních zemitých odstínech.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dlažzbu cappucinovou, trámy a dveře v barvě oken.
Dotaz   Dekuji.A jeste je vhodna kombinace barev vymalby dulux polarni obloha na dlouhe stene a nadezdivce,u okna dulux recka chalva,vse ostatni bila,koberec celoplosne tmave hnedy.Jaka je vhodna barva nabytku?Pripadne jine barevne kombinace.
Odpověď   Nábytek bílý a výmalba je možná.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře