Pragointerier

ostatní - konferenční stolek

Dotaz   Dobrý den, využívám Vaší rubriky a prosím o radu. Rekonstruovali jsme starý venkovský dům, interiéry jsme ladili "do stara" - trámy, dřevěná podlaha, nábytek z masivu vč. kuchyňské linky. Problémem zůstává osvětlení do velké místnosti, kde máme společně obývák, jídelnu a kuchyň. Jelikož doplňky - úchytky kuchyňské linky, garnyže, svícny aj. máme kované, nedaří se nám sehnat lustry v tomto provedení (ev. patinovaná mosaz "dočerna"). Potřebovali bychom 3 lustry - 1 nad konferenční stolek, 1 nad jídelní stůl a 1 do kuchyně, nejlépe z 1 série. Jediné, co jsme viděli, je ve stylu "svícnu" (Ikea aj.), což se nám moc nelíbí. Pokud nám dáte typ na osvětlení v přiměřené cenové relaci (vše do cca 10 tis. Kč), budeme rádi. Předem děkujeme za odpověď. Zdraví Iva Imrichová
Odpověď   Dobrý den, existují dvě varianty řešení:
  1. nechat vyrobit u uměleckého kováře svítidla na míru ve stejném designu
  2. vybrat svítidla z typových řad, např. www.massive.cz, eventuálně www.luminex.cz, kde nabízí širokou škálu imitací starých svítidel
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s uspořádaním a výběrem nábytku do obývacího pokoje, který je spojený s kuchyní v bytě 3+kk. Současný stav nám nevyhovuje z hlediska funkčnosti, plánujeme nákup nové sedačky. Nábytek (komody a knihovna je zn. BRIK vlna kombinace ořech/bílá a mléčné sklo). Koberec před sedačkou je červený/oranžový. Konferenční stolek není. Pokoj je přizpůsobený malé 2,5leté dceři a současně čekáme druhé dítě. Nejraději bychom rozkládací sedačku v oranžovové barvě. Je možné částečné odstranění nábytku (komody vedle TV). Bohužel tento stav nám vznikl rychlým přestěhováním z většího do menšího bytu. V případě potřeby můžu zaslat další fota. Děkuji za odpověď Lehocká
Odpověď   Dobrý den, základem je otázka, k čemu má tento obývací pokoj sloužit? Můžeme vytvořit vícefunkční pokoj se zázemím pro děti. K zodpovězení dotazu potřebuji alespoň základní rozměry, a nebo fotografii. Barevnost může vycházet ze stávajícího nábytku (zn. BRIK je velice kvalitní dřevěný nábytek s moderním designem).
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit jakou barvou vymalovat obývák (30 m čtverečních), kde máme tmavý (až černý) nábytek, tmavou elektroniku, světle krémový koberec. Chceme pořídit i novou sedací soupravu a koberec pod konferenční stolek tak, aby vše ladilo a i tady si moc s barvami nevíme rady. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, držte se zemitých odstínů - hnědá, hnědošedivá, hnědobéžová, cappuccino. Světlejší na zdi, sytější na sedací soupravu. Můžete použít třeba i 3-4 tóny. Dobře by vypadal takto tmavý nábytek proti středně hnědosmetanové zdi, sezení by mělo být v odstínu mezi zdí a kobercem. Pro doplnění můžete zvolit červenou barvu na velkém obrazu nebo na doplňcích. Je možné volit i doplňkovou barvu bílou nebo černou. Záleží na vás jak silný kontrast by jste snesla.
Dotaz   Dobrý den, hledáme inspiraci pro zařízení malého řadového domečku. Poradíte nám prosím, jak umístit kuchyň v obývacím pokoji a jak vše sladit dohromady, včetně barevmateriálů a výmalby? Podlaha a schodiště: plovoucí podlaha Forte Struktur bude mít barvu buk 720. Francouské třídílné okno s výhledem do zahrady je z bílého plastu. Vedle schodiště budou krbová kamna nebo krbová vložka. Do prostoru potřebujeme umístit kuchyň se spotřebiči, jídelní stůl a židle, rozkládací sedačku a pohodlná křesla, konferenční stolek, knihovnu, TV, osvětlení. Máme představu světlých teplých ( útulných) barev. Dveře v ostatních prosorech budou Sapeli standart folie buk, model 30 sklo satináto bílé. Děkuji předem za inspirace. Lenka
Odpověď  

Dobrý den, dispozici musíte rozdělit na obývací část s krbem, jídelní část přechodovou a kuchyň – kuchyňská linka. Umístění vychází z možností vašich prostor. Ty nemám k dispozici. Každopádně umístění sezení je dobré volit tak, že máte výhled na větší část místnosti se zachováním výhledu na zahradu. TV sestavu je možné situovat pohledově ke krbu nebo v případě, že to bude povolovat dispozice - TV proti krbu.

Dotaz   Dobrý den moc prosím o radu. Chci si pořídit koženou sedací soupravu smetanovou viz příloha a jedná se mi o umístění. Ráda bych ji do rohu pod okno, ale nevím, zda by nebylo lepší umístění opačné na protější straně? Další problém mám s výmalbou. Líbí se mi hnědá barva na stěnu, ale za sedačkou mám cihlový oblouk a mám obavy, aby se to netlouklo. Může být taková kombinace? Konferenční stolek mám černý kovaný stejný s jídelním. Dopňky bych ladila hnědo bílé. Moc děkuji za vaši radu.
Odpověď   Dobrý den, dispozičně nejvýhodnější je umístění sedací soupravy na místo stávajícího jídelního stolu a jídelní stůl postavit blíže ke kuchyni vlevo kratší stranou ke zdi s oknem. Pod okno nízkou TV sestavu. K odstínům červená cihla v otvoru je spíše doplňková. Vhodná malba na zdi může být použitá hnědá spíše světlejší nugátová. Strop o 2 odstíny světlejší a tuto světlou malbu je potřebné opakovat i v kuchyni na zdech. Prostor je hodně propojený a kuchyň spíše rustikální se k této malbě bude hodit. Doplňky kované i na svítidlech jsou pro tuto kombinaci velmi zajímavé. Doplňková barva cihlová červená se může v detailu opakovat například na kusovém koberci, skleněné váze nebo krytu květináče.

Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit, jak barevně sladit nábytek v obývacím pokoji, který je spojen s kuchyní? Kuchyň je leskle červená s chromen (stříbrná) a sedačku máme koženou vanilkovou? Dveře máme plné i s obložkou v barvě dubu, podlaha kaštan (vypadá jako dub s jasanem). V jaké barvě máme zvolit ostatní nábytek (konferenční stůl, skříň a obývací soupravou pod televizor, jídelní stůl a židle)? Stěny máme ponechat bílé? Děkuji moc za radu
Odpověď   Dobrý den, ke kombinaci červená a vanilková bych doporučovala jemnou malbu zdí např. v odstínu jemně béžová až písková. Tím malinko zmírníme výrazovou červenou s přechodem k vanilkové. Jestliže je podlaha sytější proti dveřím, nábytek (TV sestavu a konferenční stolek) můžete volit v odstínech dubu nebo ve stejném odstínu jako podlaha. Jídelní sestavu je možné ladit ke kuchyni - kovová moderní, ale jednoduchá s kovovými jídelními židlemi nebo barevný plast - pozor kvalitní konstrukce!
Dotaz   Dobrý den, obracíme se na Vás s prosbou o návrh barevné kombinace interiéru (podlaha, dveře, barva stěn a nábytku a případně typ zatemnění). Jedná se o byt 2+1 v panelovém domě s celkovou plochou 65 metrů čtverečních. Poradit potřebujeme s ložnicí a kuchyní/obývákem. Ložnice je orientována na východ a bude zařízena nábytkem v černohnědé barvě z Ikey, viz příloha. Dále bychom zde rádi měli toaletní stolek, komodu a houpací křeslo. O skříních neuvažujeme, jelikož máme šatnu. Podlahu v celém bytě bychom rádi laminátovou v barvě třešně (je-li to vhodné vzhledem k rozměrům místností, ložnice má zhruba 17 metrů čtverečních). Kuchyně je klasická paneláková, jádro umakartové, které se v horizontu několika let bude rekonstruovat. Prostor jídelny bychom rádi využili jako obývací pokoj. Zde by byla pohovka u zadní stěny, konferenční stolek využíván jako jídelní a na stěně plochá obrazovka. Stěny bychom rádi nyní barevně sladili se současným vybavením kuchyně, viz příloha. Nebráníme se různým barvám v jedné místnosti.
Odpověď  

Dobrý den.
V první řadě byste měli takto malý byt ladit uceleně (ne každou místnost jinak). Když budeme vycházet z podlahy v odstínu třešeň – výběr opět s citem, spíše světlejší odstín třešně. Dveře by měly být stejné - v třešni (eventuelně ještě je možné použít světlejší odstín, např. hruška nebo buk pařený). V ložnici při kombinaci černé až hnědočerné můžou být stěny v odstínech smetanové a jedna červenohnědá. Zastínění oken typově např. Organza, průhledná jednobarevná záclonovina se sytějším závěsem odstíny smetanové. Kuchyň bude ve stávající kombinaci ucházející. Malba ve světlejších odstínech je poměrně malá. Můžeme vycházet z odstínu červenohnědé světlé - podbarvení zadní stěny proti vstupu. V obývacím pokoji, který je hodně malý, můžeme k smetanové, červenohnědé a třešni volit pro zajímavý a barevný akcent ještě jednu barvu a tou je jedlová zeleň. Tato bude sloužit jako další doplňková barva a bude na čalounění a doplňcích. Před realizací je nutné vypracovat aspoň minimální dispoziční návrh z důvodů správné volby velikosti nábytkového interiéru - jak sezení, tak úložných a doplňkových částí.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych Vás o radu. Kupuji byt o velikosti 40m2, z toho bude obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem o velikosti 17m2. Obývat ho budou 2 lidé. Na připojeném obrázku je předběžný návrh, jak by měl asi pokoj vypadat. Nevím si rady s barvami ani uspořádáním. Sedačka bude cihlově červená, kuchyň nexus bříza s pracovní deskou nerez. Jaké barvy by měli být na židlích, stolku, zdech, nábytku, podlaze a doplňcích? Pokoj bych chtěla mít hodně vzdušný, protože jde o opravdu mini pokoj. Velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, pěkná a netradiční kombinace je podlaha Marmoleum odstín smetanovobéžová světlounká. K bříze je na zdech vhodný odstín říčního kamene šedobéžová a k tomu doplňková barva červená. Je možné použít i syté odstíny říčného kamene, např. obrazy, svítidla. Nábytek buď bílý lakovaný, nebo v provedení bříza. Vhodné doplnit o desénový kousek, např. červený konferenční stolek z průhledného plastu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou použít barvu stěny a také kusového koberce pod konferenční stolek v ob.pokoji. Máme okna i podlahu zlatý dub, nábytek ikea-antik, sedací soupravu olivové barvy. Prostor obývacího pokoje je opticky oddělen od jídelny a kuchyně lahvově zelenými kachlovými kamny, zde jsou tytéž barvy + vínová, na stěně krémová. Děkuji, G.M.
Odpověď  

Dobrý den, prostor podle popisu je nábytkem i kachlovými kamny tvarově výraznější. Pro doplnění barevnosti můžete volit odstín červené na část zdi a u koberce více odstínu zelené, krémové, červené. Příklad uvádím v příloze.

Dotaz   Dobrý den, paní architektko. Můžete mi prosím poradit, jak ladit nábytek, dveře, výmalbu a sedačku ke smrkové podlaze v obývacím pokoji? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, smrková podlaha má nažloutlý nádech a časem a působením světla bude výrazně žlutá. K tomuto typu je možné použít výraznou probarvenost interiéru. Můžeme vycházet třeba z podzimních tónů a model může vypadat následovně: smrková podlaha, javorové dveře (jsou jemně nažloutlé), odstín zdí terakota hnědooranžová, strop pastelově žlutý. Nábytek ořech s doplňujícím odstínem na čalounění hnědočervená. V tomto odstínu je možné použít konferenční stolek k o dva tóny světlejší sedačce. Jako doplňková barva buď zelená jedlová, nebo výraznější v detailu hnědá zemitá. Tato bude smrkovou podlahu jemně doplňovat. Zelenou doporučuji spíše v malém detailu nebo na ozelenění interiéru.

Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit? Mám starší mahagonovou stěnu. K tomu máme konferenční stolek buk, v tom samém odstínu i stolek pod televizí. Chtěla jsem dvířka stěny zmodernizovat, myslíte, že když na ně použiji tapetu buk, bude to dobrá volba? Mám doplňky v proutí, i takovou tapetu jsem viděla. Kterou z nich mám vybrat?Nebo to mám nechat tmavé? Já bych byla pro zesvětlení, obývací pokoj je malý. Sedačka k tomu je v zelených pruzích, zeď světle zelená. Děkuji.
Odpověď  

Krásný den přeji, pokud je to mohutná, velice plná mahagonová stěna z dřívějších dob, určitě působí v malém pokoji těžce a hodně jej zaplňuje. Tapetu proutí bych nedoporučila. Ano, může jít o věrohodnou napodobeninu, ale raději bych doporučila spíše tapetu v provedení buk. Nejsem si však jistá, že i toto je právě vhodná volba. Tapeta je háklivější na údržbu a především na provedení lepení (odolnost proti oděru). Možná bych pro odlehčení stěny volila odstranění některých "nepotřebných" skříněk, pokud je to možné. Anebo bych doporučila o něco dražší variantu, a to výměnu stávajících dvířek za dvířka z pískovaného skla, které by stěnu oživila, odlehčila a prostor opticky zvětšila.

Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit? Mám starší mahagonovou stěnu. K tomu máme konferenční stolek buk, v tom samém odstínu i stolek pod televizí. Chtěla jsem dvířka stěny zmodernizovat. Myslíte, že když na ně použiji tapetu buk, bude to dobrá volba? Mám doplňky v proutí, viděla jsem i takovou tapetu. Kterou z nich mám vybrat? Nebo to mám nechat tmavé? Já bych byla pro zesvětlení, obývací pokoj je malý. Sedačka je v zelených pruzích, zeď světle zelená. Děkuji.
Odpověď  

Tapetu bych asi nepoužila, spíše bych dvířka dala úplně nová, např. kovový rámeček se skleněnou výplní, která může být i neprůhledná. Nebo použijte na některá dvířka sklo pískované částečně průhledné a na jiná výplň buk či nějakou béžovou, šedou nebo šedozelenkavou barvu (přiblížíte se tak barvě pohovky).
Druhou možností je zrušit bukové kousky nábytku a na místo nich použít konferenční stolek sklo (nebo kov a sklo). Kov může být jak nerez (šedá), tak i černý. Kov na konferenčním a TV stolku by pak měl korespondovat s úchytkami na mahagonové stěně. Pořídit nové úchytky a vyměnit je za staré je také jednoduché.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu při sladění interiéru kuchyně se společným obytným prostorem. Kuchyň je ve tvaru L, velikost 2,5 x 3,5 m, část skříněk bude v provedení bílý lak, část v dýze - indická jabloň (viz. foto) se světle šedými korpusy, pracovní deska šedé lamino, obklady stěn černý lacobel. Na kuchyň, která je oddělena pracovním ostrůvkem s barem, navazuje arkýř, ve kterém bude umístěn jídelní stůl - také v provedení indická jabloň. Obývací pokoj má cca 35 m2. Sedačku máme ve světle šedobéžovém odstínu. Prostor je nepravidelný a já jej nechci rozbíjet dlažbou v kuchyňském koutu. Chtěla bych proto v celém obytném prostoru dát stejnou podlahu - plovoucí dřevenou. Stále ale váhám nad odstínem, protože indická jabloň je již sama o sobě velmi výrazná. Manželovi se líbí americký ořech, ale nevím, zda by se to k sobě hodilo. Já bych možná vybrala spíše bělený dub. A další problém mám se sladěním dveří, nevím které - typ a barvu. V obývacím pokoji bych chtěla nechat udělat stolek pod TV a konferenční stolek také z indické jabloně. Se zápalem jsme nakoupili balík dýhy, ale teď nevíme, jak to sladit. Požádala bych Vás také o návrh výmalby v obývacím pokoji. Děkuji za tuto bezvadnou poradnu, Veronika.
Odpověď  

Dobrý den, indická jabloň je opravdu výrazná hlavně texturou. Odstín jemně růžovo-hnědý s tmavě hnědým „ jarním dřevem“. Je možné použít ořech na podlahu i dveře - prostor bude sytý a výrazný. Alternativou je světlejší podlaha (bělený dub je poměrně světlý a interiér byste mohla mít nevýrazný a bledý). Zajímavě bychom mohli interiér ladit jemně do zlatova, a to teakovou podlahou – v odstínu středním z barev jabloně. K této je možné vybírat dveře ve stejném provedení, nebo náš buk mořený na teak. Tímto podlahu podbarvíte, ale ne úplně tmavě. Vhodné je i použití bílých nebo světle šedých dveří. Malby můžete volit v teplých, např. oranžově červená na část zdi. Ze studených odstínů např. ledová modrá. Zbytek maleb neutrální odstín Capuccino nebo smetanovobéžová – světlejší odstín vaší sedačky.

Dotaz   Vážená paní architektko, rádi bychom Vás poprosili o radu. Vlastníme byt 2+1 a nyní řešíme, jak zařídit obývací pokoj (nákres v příloze), ve kterém plánujeme i spaní. Nevíme, jak rozmístit nábytek (postele, konferenční stolek, TV apod.) tak, abychom mohli pozvat i návštěvu. Plánujeme koupi dvojpostele s úložným prostorem, ne výklopné. V místnosti je plovoucí podlaha buk, bílé plastové okno na JV, dveře budou posuvné. Jelikož chceme i vymalovat, prosíme tímto i o jemné barevné řešení + doplňky. Nabízí se nám bohužel malý prostor, ale jinou možnost v současné době nemáme. Hezký den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Prostor to není velký, ale posílám základní možné uspořádání nábytku. Barvy volte do malého prostoru světlé. Výmalba může být výraznější na kratší stěně za postelí (červená, oranžová). Zbylé stěny vymalujte v odstínech slonová kost s výraznějšími doplňky - vínová, čokoládová. Sedačku volte opět výraznější (čokoládová, vínová). Koberec pod konferenční stůl volte světle krémový, odstín slonová kost. Nábytek v buku, jasanu, či javoru.

Dotaz   Dobrý den, prosím vás o radu, jak barevně doladit kuchyň a dvě přilehlé místnosti - obývák a jídelnu. Kuchyňská linka bude pravděpodobně v odstínu javor nebo bříza. Jakou potom zvolit barvu na stěny, mezi linku (barva obkladu nebo lacobelu) a na podlahu (asi lino)? Z kuchyně bude vedle lednice 80cm průchod do jídelny. Tam je už položena plovoucí podlaha v odstínu přírodní třešeň - poměrně světlá. V téměř stejném odstínu jsou dveře (smrk masiv) do dalších prostor. Jakou barvou jídelnu vymalovat? Z kuchyně bude ještě jeden průchod (bez dveří) do obývacího pokoje. Tady také prosím o radu s výmalbou, barvou sedací soupravy a výběrem podlahové krytiny (opět nejspíš lino). Děkuji předem.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K Vaší kuchyňské lince bych jako obklad doporučila nadčasové sklo v šedozeleném, popř. vínovém nádechu. Linoleum můžete vybírat v odstínech šedobéžové popř. šedočervené. Jestliže již máte v jídelním koutě plovoucí podlahu, volila bych také minimálně v obývacím prostoru plovoucí podlahu stejného dekoru. K ní pak vínovou sedačku s výmalbou ve smetanové barvě. Za sedací soupravu můžete volit tmavší šedou popř. béžovou výmalbu. Pod konferenční stolek krémový koberec. Možných variant je mnoho. Záleží na prosvětlení místnosti a na dalším nábytku (buk, třešeň, či ořech atd.).

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o dvě rady (přikládám foto, barvy jsou reálnější na druhé fotce). Obývací pokoj máme spojený s kuchyní, kde je linka v kombinaci calvados s javorem. Nyní chci koupit nebo nechat udělat do obýváku nějakou jednoduchou obývací stěnu a komodu vedle sedačky. Podlahu máme v odstínu olše červenohnědá. Měla jsem představu o nábytku korpus tmavý (jako podlaha) a dvířka v lesku tmavě červeném nebo bordó. Bojím se, že by místnost působila už moc tmavě. Nebylo by té bordó barvy už moc? Závěsy a kobereček mám v barvě teracota (viz foto). Pokud byste mi poradili i jinou barvu nábytku do obývacího pokoje, která by se hodila, byla bych ráda. Konferenční stolek mám zatím v javoru, ale samozřejmě bych pak pořídila nový. A druhý dotaz: malovali jsme dřív, než jsme měli nábytek a doplňky. Není potřeba zvolit na zdi jinou barvu? Žlutá, kterou máme v současné době, mi již nějak nesedí. Děkuji, Jitka.
Odpověď  

(Žádné přílohy mi bohužel nepřišly.) Co se týče daného provedení kuchyňské linky, podlahy a dekorací, ponechejte javorový konferenční stolek. Nábytkovou sestavu bych rovněž volila v desénu javoru. Některá dvířka by mohla být skleněná v alu rámečku, nebyla by tedy tak tmavá a těžká. Mohla byste volit sklo bílý lakobel, který je úplně neprůhledný. Pokud byste chtěla jít do laku, pak bych navázala na terakotu, kterou již v bytě máte, nebo bych použila její světlejší odstín. Stěny bych nechala bílé nebo ve světlé smetanové barvě. Výraznou barvu bych použila pouze na jednu vybranou stěnu, třeba právě za nábytkovou stěnu pro TV.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby a dovybavení obývacího pokoje. Pokoj je orientován na jih, s dostatkem světla, podlaha v barvě buku, taktéž celodřevěné schodiště a dveře s obložkami Sapeli, sedačku máme středně modrou s tmavě modrými polštáři. Součástí pokoje je i jídelní kout - židle a stůl v barvě calvados, sedáky u židlí jsou modré. Nevím, jakou barvou vymalovat zeď naproti sedačce (zeď je orientována kolmo ke zdi se dvěma velkými okny), je k ní v její druhé části přisunut i jídelní stůl. Dále jakou barvu zvolit pro obývací stěnu a konferenční stolek? Calvados (mám obavy, aby pokoj nevyzněl moc tmavě), nebo buk (nebude to už moc jednolité?) a jaký by ladil koberec pod sedačku? Z obývacího pokoje je průhled do kuchyně: linka buk, podlaha dlažba hnědočervená. Děkuji předem za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně bych se Calvadosu nebál - buk bude, jak sama píšete, moc jednolitý. Kombinaci buk, calvados a modré čalounění bych doplnil světlou teplou výmalbou (žlutohnědá, béžová). Vzhledem k orientaci ke světovým stranám a světlé výmalbě nebude místnost působit tmavě. Koberec pod sedačku by mohl být velmi světlý s nějakým teplým nádechem.

Dotaz   Dobrý den, jakou barvu mám zvolit do obýváku? Máme bukovou plovoucí podlahu, bukový nábytek a sedačku do L v béžové barvě s tmavěhnědo-rezavými květy. Pod konferenční stolek plánuji tmavý koberec a tmavohnědé polštáře. Bohužel ale nevím, jakou barvu na zeď. V kuchyni máme linku v medové olši, plánuji slabounkou zelenkavou barvu. Co si o tom myslíte? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Stěnu za sedací soupravou můžete volit v barvě čokoládové spolu se smetanovou. Kombinace se světlou olivovou či jarní zelenou je také možná.

Dotaz   V obývacím pokoji máme rekonstruovanou parketovou podlahu z dubu, dveře bytu jsou v buku, sedací souprava bude tmavá červená kůže (do fialova). Žádám Vás o radu, jakou barvu či dřevo volit na nábytek. Bude ho jen minimum (skříň pod TV a větší konferenční stolek). A jakou barvu vybrat na některou ze zdí?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kombinace buku a dubu není nejvhodnější. Ale pokud je podlaha dostatečně světlá, či se její odstín blíží medovému nádechu, je kombinace možná. Nábytek bych tedy pak volila v dubu či kombinaci dub a bílá dvířka nebo sklo.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou barvu laminátové podlahy bychom měli zvolit do obývacího pokoje. Skříňky a konferenční stolek máme v barvě wenge, rohová sedačka je kožená ve smetanové barvě. Manželovi se líbí podlahy tmavé, mně se zase zdá lepší světlá – např. New England Oak. Pokoj má 18m2, nechci, aby působil ještě menším dojmem. Manželovi se zase zamlouvá, že vynikne sedačka. Stěny by byly bílé. Děkuji za brzkou odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlaha tmavá (např. ořech) je jistě možná, ale prostor se opticky zmenší a především je na tmavé podlaze více vidět špína, prach. Doporučila bych např. podlahu dubovou.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění barevnosti obývacího pokoje orientovaného na jih, který zařizujeme v dokončeném RD. Plovoucí podlaha (lamino), dveře buk (dřevo), okno, topení, strop – vše bílé. K tomu jsou černá krbová kamna a oranžová sedací souprava. Skříňka pod TV stolek, komoda a stolek by se nám líbily ve světlé bříze. (Ještě to nemáme koupeno, jen vyhlídnuto.) Sestava bude Venezia (BMB). Momentálně máme vymalováno zářivě žlutou, nejsme si ale jisti, zda ji ponechat. Myslela jsem, že by bylo dobré dát na stěnu za obývací stěnou sytě oranžovou, aby se to hodilo k sedačce a ostatní zdi nechat jen světle béžové. (Něco jako ta březová stěna?) Nebo nechat žlutou malbu a světlou obývací stěnu oživit oranžovými doplňky? Eventuelně jaký kobereček pod konferenční stolek a další doplňky- světla, záclony? Děkuji za pomoc!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych určitě změnila podle toho, jak píšete: oranžovou podle sedačky a zbylé stěny smetanové či jemně béžové. Doplňky pak můžete kombinovat v oranžové a jarní zelené barvě. Kobereček bych volila smetanový, popř. s oranžovým vzorem. Záclony doporučuji opět světlé, smetanové a také polštářky na sedačku v tomto odstínu.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala o doporučení barvy koberce do obývacího pokoje. Stěny jsou růžové (teplý odstín), podlaha laminátová merbau a na sedačku používáme dva potahy, jeden je černý (ten převážně) a druhý je zelený (něco jako khaki). Koberec plánujeme jen kusový pod konferenční stolek. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, pro koberec k dané barevné kombinaci bych volil odstín mírně neutrální - béžový apod. S nějakým zajímavým, avšak ne výrazným doplňujícím vzorem.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit: postavili jsme rodinný dům a nevím si rady se zařízením. Kuchyň, jídelna a obývák jsou v jednom prostoru a já nevím, jak sjednotit celek. Linka má korpus šedý ořech a dvířka vanilku. V obýváku bude skříňka na TV ze šedého ořechu. Nevím, v jaké barvě pořídit sedací soupravu, konferenční stolek, jídelní stůl a židle. Podlaha je dřevěná - dub. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Konferenční stolek volte opět v ořechu, jídelní stůl i se židlemi můžete vybrat v dubu (jako podlaha) popř. v kombinaci se sklem. Sedací soupravu bych doporučila jako výrazný doplněk červenou, popř. decentní cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, chci změnit barvy v obývacím pokoji. Stěny plánuji vymalovat béžově a za jednu sedací část bych chtěla namalovat bílé a hnědé květy. (Ty jsem našla na super stránkách www.wallpainting.sk.) Vybrala jsem si koberec v bordó barvě (melír). Polštářky a popř. květináče by se mi asi líbily v odstínu bordó spolu s jasně růžovou. Co vy na to? Nebo zvolit k sedačce jasně zelenou? Jaký vybrat nový konferenční stolek? Celý v barvě obývací stěny, nebo sklo v kombinaci s kovem? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, že kombinace, kterou navrhujete, bude moc hezká (zelenou bych nepoužíval). Stolek ze skla a kovu bude vhodnější pro svoji neutrálnost.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit s barvou výmalby obýváku. V pokoji mám mléčně prosklenou skříň, konferenční stolek a PC stůl jsou v hnědočerné barvě, noční stolek, doplňky a TV stolek (plechový-IKEA) jsou sytě červené. Parkety jsou středně hnědé a sedací souprava béžová. V pokoji je jedno okno bílé barvy. Pokoj (5x4,5m, výška 2,9m) je situován na jihozápad a je tedy světlý. Mám raději teplé barvy. Předem děkuji, Jana K.
Odpověď  

Dobrý den. Rozhodně volte světlý přírodní odstín (vhodná bude béžová či různé žlutohnědé odstíny).

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jaký zvolit nábytek (stolek pod TV, konferenční stolek) do obývací části našeho domu (je propojena s kuchyní a jídelnou). Kuchyňská linka je v dekoru wenge, pracovní deska bílá a stejně tak i obklad zdi, podlaha cocobolo světlé, dveře Sapeli Tenga - ořech. Jaká výmalba by byla vhodná? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek do obývacího prostoru bych volila opět wenge (může být kombinovaný s bílými dvířky) tak, aby celý prostor s kuchyní působil harmonickým, sjednoceným dojmem. Výmalbou můžete prostor trochu oživit: výraznějším odstínem vymalujte jednu stěnu (za televizí nebo za sedací soupravou) v odstínu oranžová, olivově zelená či červená. Zbylé stěny bych volila ve smetanové popř. cappuccino nádechu.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, jestli mi nemůžete poradit firmu, která by mi vyrobila podobný konferenční stolek. Je to ohýbaný vrstvený masiv a většina oslovených truhlářů nám to odmítla. Na trhu není možné podobný jednoduchý stolek (popř. ještě s jednou poličkou) vůbec sehnat. Naopak o kýčovité stolky bohužel není nouze. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. S tímto nábytkem bohužel nemám zkušenosti a ani nevím o stolaři, který by to byl schopný vyrobit.

Dotaz   Dobrý den, v panelákovém bytě budeme mít dveře Sapeli swing v odstínu ořech americký, provedení dýha. Dlažba v kuchyni a na chodbě je od Raka, typ defilé pravd. tmavá hnědá, kuchyňská linka bílá lesklá folie, sedačka v obýváku středně šedá. Jakou doporučujete barvu plovoučky v obýváku? Líbil by se mi dub přírodní, v prodejně mi však doporučili odstín dub antik, který je tmavší. Barvu nábytku v obýváku (jídelní stůl, konferenční stolek) zatím také nemám vybranou. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v dubu přírodním a nábytek v kombinaci ořech a bílá lesklá dvířka.

Dotaz   Dobrý den, máme v plánu modernizaci kuchyně spojené s obývacím pokojem (viz foto). Co se týče nábytku: mám představu, že kuchyňská linka, kuchyňský stůl, nízká skříňka pod televizí a konferenční stolek budou z imitace javoru. Sedačka by se mi líbila šedá či v odstínu „kakao“ (hnědá). Nevím, jaký zvolit odstín podlahy (linoleum či plovoucí) tak, aby se hodil ke stávajícím dveřím (viz foto - odstín připomíná tmavší med). Máme pořídit židle taky v javoru? Jakou zvolit výmalbu? Už jsme měli oranžovou, zelenkavou, ale vždy se nám to brzy okoukalo. (Viz fotografie.) Děkuji moc za vaše rady a připomínky.
Odpověď  

Dobrý den, podlahu bych ladil do přírodního dubu. K tomu bude výborně ladit zelenožlutá malba (ale ne tak jasně definovaná jako na fotce). Židle doporučuji v javoru.

Dotaz   Dobrý den. Bydlím v panelovém domě a mám otevřený prostor do kuchyně. Podlaha třešeň selský vzor je na celé ploše. Kuchyň mají dvířka třešeň (vypadá jako mahagon do červena), korpusy jsou dub. Sedací souprava je rohová v barvě tmavší modrá. Vůbec nevím, jaký mám volit nábytek do obývacího pokoje. Jídelní stůl v kuchyni je ze zelenavého matného skla s chromovými nohami a židle jsou proplétané chromové (vypadají jako ořech s černou). Závěsy mají geometrický vzor v barvách smetanová, zelenavá, růžová, lila a bordó. Může být nábytek ořech částečně s černým matným sklem? Ještě mám krásný černý konferenční stolek. Prosím o radu, jaký zvolit nábytek a jaké barvy stěn. Děkuji mnohokrát.
Odpověď  

Dobrý den. Jde o poměrně komplikovaný dotaz, protože mi z něj vyplývá, že jste použila hodně materiálu a barev. Omlouvám se, ale z popisu nejsem moudrý. Pošlete, prosím, nový dotaz s fotografií.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat na barvu obývacího pokoje. Nevím totiž, jak vymalovat. Sedací souprava je tmavě oranžová, konferenční stolek a stolek pod TV jsou v bílé barvě. Obývák je spojený s kuchyní, která má veškerý nábytek v barvě třesně. Z obýváku vedou dveře na balkon, na tuto stranu svítí sluníčko celý den. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, zkusil bych odstíny cihlové.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s úpravou kuchyně, která byla nedávno rekonstruovaná. Podlaha je dlažba Forrest (Siko) a obklady za kuchyňskou linkou jsou matné bílé s hnědým žíháním. Linka je v provedení vanilka/ wenge. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, který má jednu stěnu vymalovanou červeně a dále tam je bílá sedačka, konferenční stolek a skříňka pod TV v provedení wenge, skleněný jídelní stůl a bílé židle. Kuchyň působí jaksi neuceleně. Potřebovala bych poradit, jak kuchyň trochu sjednotit a oživit (jaké doplňky, závěsy atd.). Děkuji, Květa Š.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych pro oživení více květin a především doplňky v barvě výmalby obývacího pokoje, tedy červené. Domnívám se, že dlažba celou jednoduchost kuchyňské linky rozbíjí. Zde je třeba hledat důvod, proč místnost nepůsobí uceleným dojmem.

Dotaz   Dobrý den, poraďte nám s barevnou kombinací v obývacím pokoji spojeném s kuchyní (mám na mysli dlažbu, kuchyňská linku, stěny), viz plánek 101,102. Máme světle zelenou pohovku; konferenční stolek, jídelní stůl, židle a komoda jsou dubové dýze. Součástí obýváku bude i krb. Rámy oken a prosklení na terasu budou v barvě bílé. Děkuji, Hana Bušinová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v tmavším ořechu a dveře v dubu, kuchyňskou linku v bílém laku s pracovní deskou v ořechu a světle šedým či celoskleněným obkladem. Dlažbu v kuchyňské části volte také světle šedou. Výmalbu doporučuji v jemném tónu cappuccino kombinovaném výraznou čokoládovou či temnou oranžovohnědou stěnou prosti sedačce.

Dotaz   Dobrý den, potřeboval bych poradit s obývacím pokojem. Konkrétně - jaké by se hodily židle ke stolu, jaká barva koberce a jaký ještě přidat nábytek (stůl, stolek pod televizi). Jaké velikosti, barvy? Do obývacího pokoje bychom rádi umístili tmavé piano. Rozměry obývacího pokoje jsou 6 m x 3,5 m. Šíře vchodů je 90cm a 135cm. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila tmavý, aby se hodil k jídelnímu stolu a sedačce. Židle vyberte s bílým čalouněním, bílý či smetanový kusový koberec. Za sedací soupravu bych volila oranžovou či olivovou výmalbu, aby sedačka vynikla. Místo lampy dejte tmavé piano, lampa na výraznějším odstínu zdi víc vynikne. Televizní a konferenční stolek volte opět černý, může mít bílá dvířka, ale měl by být nízký a delší.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit, jak vylepšit a zútulnit byt. Konkrétně máme na mysli, jak vymalovat obývák a přilehlou kuchyň. Také bychom rádi vyměnili stolek pod televizí, ale nevíme, za jaký. Potřebujeme poradit i s doplňky a nevíme, co máme dát na stěny. Obrazy? Koberec? Děkujeme a přejeme hezký zbytek dne.
Odpověď  

Dobrý den, Váš interiér bych oživil světlými tóny zelené (v obýváku) a žluté barvy (v kuchyni). Na strop zkuste ještě o stupeň světlejší odstín. Celkový dojem bude pak velmi svěží a k Vašemu nábytku bude hezky ladit. Velmi se mi líbí bílá komoda a konferenční stolek. Pokračujte v tomto stylu (bílé, ale i černé lamino s vysokým leskem) i na stolku pod televizi. Za sedačku bych doporučil designovou tapetu a za jídelní stůl do kuchyně např. nápaditou samolepku. Zkuste si vybrat na www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji panelákový obývací pokoj o velikosti 16m2 orientovaný na východ a prosím Vás o radu, jaký zvolit odstín výmalby a dopňků. Na podlaze je laninátová plovoucí podlaha imitace ořech. V této barvě bude také nábytek v kombinaci s bílým leskem. Sedací souprava je bílá kůže a konferenční stolek budou 3 zasouvací skleněné stolky. Pro lepší představu přikládám vizualizaci. V návrhu je za TV použita dřevěná deska, kterou bych chtěl nahradit sádrokartonem a třeba ho barevně nebo tapetou odlišit. Děkuji za Váš názor.
Odpověď  

Dobrý den. K dřevině ořech jde krásně odstín zelené namíchaný třeba se žlutou, hnědou či šedivou. Doplňky volte přírodní, nebudou na sebe zbytečně příliš upozorňovat. A tapety? Zkuste www.poinshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, chtěli bychom nově zařídit obývací pokoj o ploše 18 m2. Plánek zasílám v příloze. Průchod do jídelního koutu je vybourán - nejsou v něm dveře. V pokoji chceme mít sedací soupravu - gauč a dvě křesla, TV, místo na knihy, jedno centrální osvětlení a jedno osvětlení na čtení, konferenční stolek. Podlaha v místnosti je laminátová v odstínu buk. Mohli byste nám, prosím, poradit, jak nejlépe rozmístit nábytek v místnosti tak, aby pokoj působil moderně, svěže a při tom vše bylo účelné? Dále bychom chtěli radu ohledně vymalování pokoje nebo jiného nápaditého oživení stěn. Vše bychom chtěli ladit do béžovo-olivové, případně oranžové barvy. Děkuji Vám.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Televizní sestavu bych umístila po pravé straně od vstupních dveří. Do levé, klidové a větší části pokoje bych dala velkou sedací část a do kolmice dvě křesla. Knihovnu bych postavila za jedno z křesel hned nalevo od dveří, stojací lampu na čtení do rohu. Kratší stěnu proti lodgii a za knihovou bych vymalovala v olivovém odstínu, dvě delší stěny bych volila v odstínu cappuccino. (Popř. za sedací soupravou může být pás na výšku v odstínu oliva.) Nábytek bych volila javorový či v bříze, sedací soupravu smetanovou nebo tmavou čokoládovou.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o radu – potřebuji vědět, jak barevně sladit obývací pokoj s jídelním koutem a kuchyňskou linkou. Celková plocha místnosti je 23 m2, z toho má kuchyň 5 m2. V obýváku je francouzské okno v barvě zlatý dub, které dobře prosvětluje pokoj. Podlaha je medová s třešňovým žíháním, interiérové dveře třešeň a kuchyňská linka je v barvě calvados v kombinaci s černou pracovní deskou a zástěnou. Za smetanovou sedačkou a na okenní stěně je tmavě červená malba, kterou rozjasňují smetanové závěsy, ostatní stěny jsou bílé. Jak barevně sladit jídelní stůl, obývací stěnu, konferenční stolek a kobereček pod sedačkou? Také by mě zajímalo, co si myslíte o osvětlení nad jídelním stolem. Zatím tam žádné není, protože v budoucnu plánuji obdélníkový stůl (o barvě ještě nejsem rozhodnutá). Měla bych poté zrušit jedno ze stropních svítidel? Kuchyňské, nebo obývací? Vybavení (kromě sedačky a kuchyňské linky) je prozatímní, tzv. „co kdo dal". Předem Vám mockrát děkuji za rady a těším se na odpověď. Pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osvětlení rozhodně nerušte, nad jídelní stůl však můžete pořídit nové závěsné svítidlo. Jídelní stůl bych volila v odstínu buku, v tomto dezénu vyberte i další nábytek. Koberec může být v kombinaci smetanová s bordó.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc při výběru odstínu výmalby interiéru, doplňků u snímků 3 – 9 a barvy koberce u snímků č.1 a 2.
Odpověď  

Dobrý den, do obývacího pokoje bych volil za oranžovou pohovku moderní designovou tapetu, která by prostor rozveselila. Zkuste si vybrat na www.pointshop.cz. Podlahu bych zcela jistě neřešil kobercem po celé místnosti, doporučil bych např. marmoleum a místní trávníkový koberec pod konferenční stolek. Do chodby bych navrhoval odstíny žluté výmalby, do ložnice a chlapeckého pokoje např. béžovou, v kuchyni zkuste světle modrou. Strop volte vždy ve světlejším tónu.

Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat byt 2+1 v panelovém domě. Máme vybranou podlahu Cocobolo světlou. Chtěla bych poradit s barvou kuchyňské linky a nábytku v obývacím pokoji. Líbí se nám kombinace bílý lesk a wenge, ale nevím, zda wenge není moc tmavé. Dveře jsme vybrali také wenge. Ještě bych chtěla poradit s výmalbou kuchyně a obývacího pokoje. Jaké barvy by se k této kombinaci hodily? Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vámi vybraný dekor podlahy je velmi moderní a ke dveřím wenge se bude skvěle hodit. Nábytek v obývacím pokoji opravdu volte ve vysokém lesku bílé, černé, nebo jiné neutrální barvy. Zkuste doplňky z čirého skla, např. konferenční stolek. Do kuchyně bych volil zebrano s kombinací barevného lamina - velmi hezké budou např. světlé tóny zelené. Výmalbu doporučuji ve světlých odstínech žluté či zelenkavé barvy.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovali bychom poradit s výběrem nábytku do obývacího pokoje (jak s materiálem, tak s barvou). Obývací pokoj je propojen s kuchyní, která je v barvě calvados. Podlaha v obou propojených místnostech je lino - prkna - dub rustikal. Potřebujeme pořídit nábytek do obývacího pokoje. Jedná se o TV stolek, nějaký úložný prostor - skříňky na stěnu - nad sedačku a konferenční stolek. Dále bychom chtěli poradit s výběrem barvy sedací soupravy. V kuchyni máme kulatý stůl a židle tmavé barvy – wenge s oranžovými sedáky. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych tmavý nábytek v dekoru wenge, dub obecně ke kalvádosu neladí. Pokud však má medový nádech, je tato kombinace možná. Nábytek bych vybírala s ohledem na jídelní stůl, sedací soupravu můžete volit v jemném smetanovém odstínu s oranžovými doplňky či výmalbou v odstínu sedáků židlí. Nábytek může být v laminu nebo dýze, popř. v kombinaci se sklem.

Dotaz   Dobrý den, dnes jsem se ptala, jakou barvu zvolit na japonskou stěnu. Představuji si tři díly přibližně po 60 cm. Co mám případně upravit (malbu…)? Dále prosím o radu, jaký zvolit odstín dřeva pro konferenční stolek a sestavu pod TV, která bude viset na stěně obložené umělým kamenem. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Japonskou stěnu volte v jemném smetanovém nádechu v kombinaci s červenou. Konferenční a TV stolek si pořiďte v dekoru jídelního stolu, ať se prostor sjednotí.

Dotaz   Dobrý den, máme podkrovní místnost o rozloze 45m2, který bude sloužit jako obývací pokoj, kuchyň a jídelna. Podlaha a dveře jsou v barvě světlý buk. Uvažuji, že kuchyňská dvířka budou v barvě světlý ořech. Jakou barvu mám zvolit pro korpus? Dále bych chtěla poradit, v jaké barvě má být jídelní stůl, židle, TV stolek a konferenční stolek. Sedačku bych chtěla oranžovou. Poraďte mi, prosím, ale byla bych ráda, kdyby to nebyla bílá barva. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, pro kuchyňskou linku bych Vám doporučil kombinaci ořechové dýhy a barevného lamina. Jídelní stůl a židle nemusejí být z již použitých materiálů. Můžete vybrat třeba barevný plast nebo čiré sklo na desku stolu, židle volte v kombinaci kůže a wenge. Nábytek v obývací části doporučuji v odlišných dekorech – wenge v kombinaci s laminem ve vysokém lesku. Vhodná barva sedačky pak bude žlutá.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit, jakou barvou vymalovat stěny obývacího pokoje. Strop a podlaha jsou dřevěné v barvě dub nano, sedačka je oranžová. Mám představu tmavě zelené a oranžové výmalby, ale nevím, jestli je to vhodné. V jaké barvě máme pořídit stolek pod televizi a konferenční stolek? Ve světlém odstínu (smrk, javor)? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Zvolila bych jemnější barvy výmalby - jeden dominantní odstín oranžové proti sedačce a zbylé části v šedém či cappuccinovém odstínu. Nábytek můžete vybrat v jednotném dubu či světlém javoru.

Dotaz   Dobrý den. Můžete mi, prosím, poradit, jakou zvolit barvu výmalby, nábytku (TV panel, konferenční stolek), pohovky, mozaiky za kuchyňskou linkou a doplňků (polštářky, závěsy)? Chceme si trochu zútulnit dům. Máme spojenou kuchyň s obývacím pokojem, celková plocha je 45m². Na podlaze je Novilon Nova (5128 – imitace dubových prken), dveře jsou přírodní dub, okna zlatý dub. Kuchyňskou linku máme ve tvaru L: spodní zásuvky antracit matný, horní skříňky prosklené s hliníkovým rámečkem, pracovní deska titan. Barový pult tmavě šedý s dubovou deskou. Otevřené betonové schodiště je zespodu tmavě šedé, shora je dřevo dub, zábradlí máme v odstínu hliník a madlo dubové. Máme rádi jednoduché a čisté linie, ale nechceme, aby prostory působily příliš studeně a sterilně. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K Vašemu moderně laděnému interiéru je možné volit mnoho odstínů výmalby. Zajímavě by působily například tóny lila či limetka. Nábytek bych volila opět v dubu, který může být kombinovaný s antracitovými lesklými dvířky.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně výběru osvětlení do obývacího pokoje. Součástí obýváku je i jídelna, která na fotografii není. Ale osvětlení nad konferenčním stolkem by mělo být ze stejné série jako to nad jídelním stolem. Přikládám i fotografie světel, která se mi líbí. Nevím však, zda by se do interiéru hodily. Diego 1 se mi líbí, je tam černá barva, a my máme v obýváku černou plazmu. Ale nevýhodou je výška tohoto světla - 110 cm, což vychází přímo do úrovně obrazů. Kdybych tak věděla, zda je u tohoto modelu možné regulovat výšku. Nejraději bych zvolila stropnici, ovšem nějakou moderní, jako např. Ferrara nebo Yago (viz foto). Nad jídelní stůl bych pak volila stejný typ, ale prodloužený. Konferenční stolek bude v ořechu s mléčným sklem, doplňkovými barvami obýváku jsou bórdo a krémová. Budu ráda, když mi pošlete tip na konkrétní svítidla. Mockrát děkuji, s pozdravem H. Urbanová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila stropnici a k tomu nad jídelní stůl závěsné svítidlo Yago. U jídelního stolu si však nejsem jistá, zda bude osvětlení dostačující a nebude zároveň působit rušivě.

Dotaz   Dobrý den, máme podkrovní místnost, která bude sloužit jako kuchyň, jídelna a obývák. Je tam plovoucí podlaha a dveře ve světlém buku. V části, kde bude kuchyň, je béžová dlažba. Kuchyň bude z ořechu lion a pracovní deska černá. Jaká barva obkladu by se hodila za kuchyňskou linku? Můžeme mít i větší velikost obkladaček? Uvažujeme o jídelním a konferenčním stolku také v barvě ořech lion. Může být TV stolek černý, nebo je lepší opět ořech? Sedačku chceme do oranžova. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám středně šedivou velkoformátovou dlažbu nebo naopak mozaiku v teplých barvách. Teplé barvy budou velmi dobře ladit k Vámi vybrané oranžové pohovce. Další nábytek bych volil z lamina ve vysokém lesku, na konferenční stolek použijte také sklo. Pokud je v místnosti dostatek světla a podlaha není příliš dominantní, můžete si dovolit TV stolek i v černé.

Dotaz   Dobrý den, kuchyň s obývacím pokojem máme spojené v jedné podkrovní místnosti. Podlaha a dveře jsou ve světlém buku. Kuchyňskou linku a jídelní stůl chceme ve světlém ořechu lion, pracovní deska bude antracitová. Poraďte mi, prosím, jaký vybrat TV a konferenční stolek. Máme zvolit něco modernějšího, nebo se držet ořechu? Jakou barvu výmalby a sedačky byste nám doporučil? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, další prvky nábytku bych Vám doporučil z lamina s vysokým leskem, nebo s lacobelem na dvířkách. Na konferenční stolek by se také velmi dobře hodilo sklo. Výmalbu volte světle žlutou, na jednu stěnu nebo na nějakou část můžete uplatnit také designovou tapetu. Zkuste si vybrat na www. POINTshop. cz. Ze sedačky vytvořte výrazný barevný prvek – hezká bude třeba středně zelená barva.

Dotaz   Dobrý den. Jaké barvy stěn, kusového koberce a sedačky se nejlépe hodí k nábytku borovice bernstein v obývacím pokoji? Místnost je orientovaná na jihozápad, na podlaze je smrk masiv. Hodil by se odkládací stolek z kovu a skla? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu obytné místnosti bych volila v šedých, šedobéžových tónech s výraznými doplňky v tyrkysové, limetkové nebo lila barvě. Ve zvoleném odstínu bych pořídila také sedací soupravu a k tomu polštáře ve světlém odstínu výmalby. Do prostoru bych ale nedoporučovala konferenční stolek ze skla a kovu, pokud tyto prvky (sklo, kov) nejsou na nábytku už použité. Pokud je nábytek v moderním stylu s doplňky v kovu, je možné tento stolek volit.
Dotaz   Dobrý den. Ráda bych vás požádala o radu, právě totiž dokončujeme novostavbu. V obývacím pokoji je plovoucí podlaha světlý ořech (egger floorline série Noble), vymalováno bude v odstínu bílá káva až cappuccino, strop necháme bílý. Nábytek plánujeme v odstínu ořech (Ikea), rohovou sedačku ve žluté kůži s hnědými polštáři. Na zdi nad ní bude velký obraz v hnědých barvách a pod konferenční stolek bych chtěla hnědý koberec s vysokým vlasem. Můj dotaz se týká krbu (je rohový, vyzděný a omítnutý). Chtěla bych ho nějak zvýraznit, a tak mě napadlo vymalovat ho buď žlutě, nebo o pár odstínů tmavěji než výmalbu. Co by bylo lepší? Nebo máte ještě jiný nápad? Dále bych se chtěla zeptat, jestli jsou uvedené kombinace v pořádku nebo jestli máme něco změnit. Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám světle žlutou výmalbu, a to i na strop. Dobrý nápad je využít světlejší a tmavší odstíny. Zkuste dát světlejší tóny na strop a krb. Myslím, že pokoj byste příjemně oživila zeleným kobercem.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu ohledně barevného sladění obývacího pokoje v RD. Nyní máme podlahu merbau (okna jsou v podobné barvě) a posuvné dveře buk. Jakou volit barvu obývací stěny a sedačky, aby interiér nepůsobil tmavě? Jakou barvu stěn, čím vše oživit? Preferujeme sice moderní, ale elegantní, pohodový a optimistický způsob bydlení. Obývák je propojený s kuchyní, ta je v lesku krémová v kombinaci s dřevem v barvě třešně. Jídelní stůl v třešni je prosklený pískovaným sklem, židle jsou v barvě třešeň s béžovým polstrováním v barvě linky. Mnohokrát děkuji za rady!
Odpověď  

Dobrý den, interiér bych oživil zejména výmalbou a designovou tapetou na jedné stěně (nebo části) v obývacím pokoji. Výmalba ve světle žluté barvě v celém prostoru a světle zelená tapeta prostor příjemně zútulní. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz. Na další nábytek použijte neutrální barvy ve vysokém lesku, nerez doplňky a např. čiré sklo na konferenční stolek. Dalším oživením může být výrazná barevná pohovka, ze které můžete díky zajímavému dekoru vytvořit působivý solitér.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně zařizování obývací kuchyně. V celém bytě je na podlaze buk a ve stejném dekoru jsou i dveře. Výmalba je zatím bílá. Jaká barva by se hodila na kuchyňskou linku? Zatím počítám s mírně rýhovaným skořicovým designem (není to konkrétní barva dřeva). Jaký má být stůl se židlemi, sedačka, konferenční stolek atd.? Předem moc děkuji za odpověď, Lucie.
Odpověď  

Dobrý den, pokud jste si pro kuchyňskou linku vybrala skořicový dekor a máte ráda teplé odstíny barev, pokračujte v nich a také ostatní prvky interiéru laďte do teplých tónů. Hnědá, krémová, smetanová, žlutá i zelená – ty všechny se Vám budou do prostoru hodit. Zelená se může objevit třeba ve výmalbě v podobě světlého svěžího odstínu. Nábytek v obývacím pokoji volte ve smetanové s vysokým leskem. Pokud k tomu vyberete ještě zelenou nebo teple hnědou pohovku a konferenční stolek z čirého skla, vznikne velmi pěkná kombinace.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Obývací pokoj a kuchyň jsem vymalovala pastelovou červenou barvou (jedná se o plochu proti bordové sedačce), ostatní tři stěny jsou okrové. Konferenční stolek a ostatní nábytek je v barvě břízy. Jakou mám volit podlahu a kuchyňskou linku? Hodí se k této výmalbě tmavá podlaha? Předem díky za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, podlahu bych volil světlou až středně hnědou, zkuste dekor dubu nebo běleného dubu. Kuchyňskou linku můžete zvýraznit tmavými korpusy (zebrano) a světlými skřínkami ve vysokém lesku.

Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Mezi obývacím pokojem a kuchyní je částečně dělící příčka, je tam průhled 1,90m. Kuchyňská linka je folie bříza, bílá pracovní deska v dekoru umělý kámen, obklad bílá mozaika v kombinaci s čokoládovou. Podlaha je světlounce béžová, skoro bílá. V obývacím pokoji je, stejně jako ve zbytku bytu, javorová dřevěná podlaha a javorové dveře. Dělící příčka je v obýváku vymalovaná čokoládově hnědou, shodnou s mozaikou v kuchyni. Poraďte mi, prosím, jakou barvu by měl mít jídelní stůl, konferenční stolek a nějaké skříňky. Představovala jsem si sedačku v bílé kůži a v tom samém dekoru i židle k jídelnímu stolu. Mohu kombinovat wenge s bílou, nebo bude lepší světlý nábytek shodný s kuchyní? Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, bílá barva je do tohoto prostoru velice vhodná. K jídelním židlím bude velmi elegantní stůl se skleněnou deskou a např. bílou plastovou nohou. Sklo dále můžete použít jako osvěžující prvek i na nábytku, a to ve formě matného bílého satinata nebo barevného lacobelu. Na vlastní nábytek použijte lamino ve vysokém lesku nebo dekor wenge.

Dotaz   Dobrý den paní architektko,z mnoha variant jsme se nakonec rozhodli pro laminátovou podlahu dvoupásový dub přírodní Quickstep, bílé dveře a bílou kuchyň folie vysoký lesk se světlejší šedou pracovní deskou a plochou mezi horními a spodními skříňkami v téže šedé barvě. Mohla byste mi ještě poradit jaký by byl vhodný tv a konferenční stolek a jídelní stůl se židlemi a také jakou barvou vymalovat. Chtěla jsem čelní stěnu v obýváku(který je spojen s kuchyní)sytou červenou, ale jelikož mám pohovku Klipan z Ikea s červeným potahem nezdá se mi to vhodné.Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, k této barevné kombinaci je červená velice pěkná a efektní. Můžete volit k tomuto odstínu malbu zdí buď v šedivých až antracitových tónech nebo v jemnější kouřové hnědé. Nábytek v běleném dubu nebo právě ve vašem případě je možné volit třešeň nebo výraznou exotickou dýhu - imitaci do červena (Calvados raději ne :) )např. firma Tedema typ Red Aplle.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych znát Váš názor. Plánujeme přestavbu bytu. Bude spojená kuchyň s obývákem. Kuchyň kombinace vanilky s třešní. Podlaha třešeň. Sedačka bílá káva. Jaký by jste doporučila nábytek (stolek TV, konferenční stolek, police) přemýšlíme o bílé nebo třešeň. A jak by jste celý prostor vymalovala? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, k materiálu třešeň je vhodné použít buď odstín dřeva světlejší a to buk nebo v případě UNI odstínů mléčná smetanová. Na stěny je pak možné použít odstíny teplé pocitově bude interiér plný a těžší nebo spíše v odstínech světle až tmavě hnědých čokoládových na doplňcích , které budou gradovat podle hmoty půdorysu na delších stěnách sytější na kratších tmavší. Interiér získá jednotného ducha a doplnění o třeba červené detaily bude vkusný a jednoduchý.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych znát Váš názor. Plánujeme přestavbu bytu. Bude spojená kuchyň s obývákem. Kuchyň kombinace vanilky s třešní. Podlaha třešeň. Sedačka bílá káva. Jaký by jste doporučila nábytek (stolek TV, konferenční stolek, police) přemýšlíme o bílé nebo třešeň. A jak by jste celý prostor vymalovala? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, pro jistotu ještě jednou - k materiálu třešeň je vhodné použít buď odstín dřeva světlejší a to buk nebo v případě UNI odstínů mléčná smetanová. Na stěny je pak možné použít odstíny teplé pocitově bude interiér plný a těžší nebo spíše v odstínech světle až tmavě hnědých čokoládových na doplňcích , které budou gradovat podle hmoty půdorysu na delších stěnách sytější na kratších tmavší. Interiér získá jednotného ducha a doplnění o třeba červené detaily bude vkusný a jednoduchý.
Dotaz   Děkuji, přeci jenom bych se ještě zeptala. Když bychom nevolili Cocobolo světlé je nějaká zajímavější kombinace? Sestava s velkou televizí je černá, takže nevíme jak řešit nábytek a dveře. Jako hlavním doplňkem by se mi líbila teplá červená.Jde vůbec tato kombinace? B.
Odpověď   Dobrý den, s jemnějších a nadčasových možností je vhodné doplnit dveře a podlahu buď v odstínu světlejšího proužku zebrana tou je dub nebo tmavšího ořech (musela bych vidět vzorek in natura). S odstínem" bílá káva " vytvoříte jemný a moc pěkný efekt. K oboum variantám je možné volit červenou teda spíše červenohnědou v detailu na jedné výrazné stěně a nábytek v odstínu podlahy s doplněním např. o konferenční stolek v designu moderny nebo kubismu v odstínu červené např. jsou možnosti materiálů jako plast - plexisklo nebo sklo.
Dotaz   Dobrý den,sedací souprava je rohová 2,75 x2,16. Chtěla bych se zeptat jak velký má být koberec pod konferenčním stolkem, který je 1 x 1 m. Koberec si představuji moderní, střižený, vázaný... Dává se kobereček pod tak velký konferenční stolek, a nebo koberec by měl být mimo, třeba před stěnou s TV. Děkuji H.
Odpověď   Dobry den Kusovy koberec je urcite vhodny prvek ke spestreni interieru. Pouzil bych ho pod konferencni stolek. Velikost o neco vice nez je rozmer stolku (cca 20, 40 cm).
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu s barevným sladěním. Máme OP spojený s kuchyní, kde je bílá kuchyň v lesku, obklad lacobel, deska bílošedá, dlažba světle šedá Rako Sandstone, nyní tak jsou ještě červené barové stoličky. V OP je dubová dřevěná podlaha, dveře dub Sapeli Tarugo, velikost cca 45m2. Okna dřevěná v barvě pinie. Na jedné straně OP bych chtěla obklad z kamene (Chelsea Versailles). Řeším barevné sladění nábytku a zdí. Která varianta bude nejlepší? Řeším následující nábytek: jídelní stůl a židle, TV stolek, konferenční stolek, sedací soupravu a vymalování. 1) nábytek kombinace wenge (či jiná tmavá varianta jaká?) a bílý lesk. Jakou barvu výmalby, jakou barvu sedačky, jaký kusový koberec, jaké doplňky? 2) nábytek kombinace dub a bílý lesk. Jakou barvu výmalby, jakou barvu sedačky, jaký kusový koberec, jaké doplňky? 3) byla by lepší nějaká jiná varianta? :) Děkuji moc! Snad toho není hodně. Pěkný den Jarka
Odpověď   Dobry den Volil bych variantu A - nabytek tmavy wenge (nebo orech) a bily lesk s matnymi alu uchyty a pod. Svetly kusovy koberec (napr. kremovy) s jednoduchym motivem. Ustredni stenu, kterou chcete oblozit kamenem, bych spise opatril zajimavou tapetou s vyraznym vzorem a odstinem a zbyvajici malby v nadechu - bezova, kremova a pod
Dotaz   Dobrý den, lze pomocí barvy na zeď sladit podlahu buk s nábytkem v olši? Jedná se o obývací pokoj. Sedačka je v béžové barvě. Podlaha o odstín světlejší než nábytek. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den Simono, vždy půdte vidět jiné provedení olše a buku, někdy je problém sladit jedno provedení od různých výrobců. Vhodná barva na část stěn v interiéru a dekorativní koberec pod konferenční stolek k sedačce by mohli pomoci.
Dotaz   \dobrý den,prosím o radu. Jaký jídelní stůl,židle a komodu pod televizi do obýváku, který je propojen s kuchyní a je oddělena průchozím obloukem. \kuchyn je dub rustikál, sedačka je rohová běžová/ta je už do stylu modernějšího/ , konferenční stolek také dub hnědý střední s kouřovým sklem. Chtěla bych to trochu odlehčit, zdá se mi tam už dřeva moc. Myslela jsem jídelní stůl stejný jako konferenční/dub/, ale židle a komodu bych chtěla sladit do jiné barvy, ale nevím si rady s barvou a materiálem.Plastové židle se asi do tohoto stylu moc nehodí, že?Komodu bych viděla nízkou pověšenou na stěně, ale zase si nevím rady s barvou a materiálem.Podlaha je dub světlý.Stěny jsou vymalovany světle béžovou.Okna dřevěná, tmavě hnědá.Děkuji moc
Odpověď   Dobry den Stul bych, jak pisete, volil v dubu prirodnim a zidle napr. kozene (napr. fa Cattelan), ktere k tomuto stylu pujdou. Barva kuze muze byt ruzna a urcite interier ozivi. Komodu bych volil spise v laku nez ve dreve, ktereho mate jiz dosti
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaký vybrat stůl a židle do jídelny, která je propojena s kuchyní a obývacím pokojem. Kuchyně je v provedení lamino odstín Plum od Sýkory v kombinaci s lakem slonové kosti a nerez spotřebiče. V obývacím pokoji a v jídelně je dýhovaná plovoucí podlaha odstín třešeň, stejný odstín i dveře. Líbí se mi chromované židle s ratanovým sedákem, odstín hnědý melír. Nevím, zda je to vhodná kombinace nebo co byste mi doporučil. V obývacím pokoji je zatím skleněný konferenční stolek a sedací souprava krémové barvy. Děkuji
Odpověď   Dobry den Myslim, ze odlehceny design ratan s chromem dobre pujde k Vami uvadenym prvkum interieru
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s obývacím pokojem. Podlaha je světlejší ořech, nábytek bříza, vymalovano bílá káva, budeme kupovat koženou rohovou sedačku, manžel chce zářivě žlutou barvu, mě se líbí i jarní zelená. Na stěně za sedačkou budeme mít obraz do hněda a tak bych dala na zem i hnědý koberec s vysokým vlasem (pod konferenční stolek) a sedačku bych dopnila hnědými polštáři. Jaká barva sedačky by byla lepší? Myslíte, že uvedená kombinace bude vypadat dobře?
Odpověď   Dobry den ja bych se primlouval k te jarni zelene. Je cerstvejsi a zluta je v ni take obsazenena
Dotaz   Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,jaký konferenční stolek mám zvolit do obýv.pokoje?Sedací souprava je 3+2.Je béžové barvy.Podlaha je bělený dub-laminátová.V obýv.pokoji je také schodiště nerez+nášlapy mořené na ořech.Stěna pod televizí bude mořená na ořech.Dveře vedoucí do obýváku jsou z velké části prosklené mléčným slkem a jsou posuvné. na obývák navazuje jídelna s kuchyní.Jidelna-stůl,židle ořech,sedáky-béžové-slonová kost.Kuchyn-vanilka,šedá,dlažba hnědá.Mám zvolit konferenční stůl mořený na ořech nebo raději skleněný,třeba is černou,když je černá televize?Pořád se nemůžu rozhodnout.Jedná se o rodinný dům.Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit konferenční stůl v ořechu skleněný by byl také efektní, je ale vždy horší na údržbu.
Dotaz   Dobrý den. Prosím, potřebovala bych poradit s barvou celoplošného koberce k červené sedací soupravě, červený konferenční stolek, šedá stěna a červeno žlutá výmalba. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobry den volil bych neco "mirnejsiho" neco ve zlutohnedem odstinu svetlejsim, nebo pouzit na cast tapetu. Nejlepe by bylo poslat nejaka fota - lepe se sladi odstiny
Dotaz   Dobrý den, jak mám vymalovat obývák, aby působil útulně? Nábytek mám v kombinaci šedé a bílé, konferenční stolek bílý, sedačku béžovou, knihovnu bílou, stolek pod kvítí šedý a komodu bílou. Budou nám dávat plastová okna, při té příležitosti bych chtěla vymalovat. Dále bych chtěla vědět, jakou barvu doporučujete do kuchyně. Linka do tvaru L je v kombinaci barvě břízy a kalvadosu (bříza převažuje). Stůl a židle jsou v kalvadosu se světlým potahem, lednička bílá. Místnost má asi 15m2, bohužel je situována na východ, takže tam nemáme moc sluníčka. Nyní je vymalováno žlutě, ale necítím se tam zrovna příjemně. Navíc máme staré plynové topení. Je dobrým řešením pořídit si do obýváku na vytápění elektrický krb místo současného topení? Jde mi o to, že má finanční situace mi nedovoluje větší výdaje jako je nové ústřední topení s kotlem.
Odpověď   Dobrý den, zkuste obývací pokoj vymalovat jemnou světle zelenou barvou. Za pohovku můžete na jednu stěnu použít designovou tapetu, zkuste si ji vybrat z nabídky www. POINTshop. cz. Pro kuchyň bych doporučil krémovou nebo béžovou. Na uvedených webových stránkách naleznete i designové kuchyňské samolepky, které by mohly Vaši kuchyň příjemně oživit. Co se týče elektrického krbu - nemám s tímto zkušenosti, takže ohledně nákladů na vytápění Vám bohužel neporadím.
Dotaz   Dobrý den, dovolte mi se na Vás ještě jednou obrátit s žádostí o radu. Kuchyň budeme mít nakonec následovně: korpus i obklad ořech, dvířka krémová/béžová vroubkovaná (ne hladká), dlažba v kuchyni, kuchyňská deska i deska na baru budou ve světle šedé až stříbrné. Podlaha jídelny a obýváku je světle šedá (quickstep, largo - dubová prkna šedá), dveře ořech od Masonite. Přiklonili jsme se k výmalbě stěny za televizí v odstínu bordó a ostatních stěn (i v kuchyni) v barvě světlé kávy. Nevíme si však rady s obývací stěnou a nábytkem. Jaký si můžeme dovolit nábytek (obývací stěna, jídelní stůl, konferenční stolek) a z jakých barev by měly být záclony, závěsy a doplňky? Podle čeho se doplňky vlastně volí? Krémová sedačka nám přijde nepraktická, napadá Vás jiná varianta? Již jsme se ohlíželi po nábytku - ořech je pokaždé úplně jiný, než máme na dveřích a kuchyni. Raději bychom se od toho odklonili. Můžeme mít nábytek třeba z javoru, břízy, běleného dubu…? Jaká by tedy potom mohla být výmalba? Trochu se té bordó stěny za televizí bojím. Myslíte si, že k té šedé podlaze to bude stále pěkné? Obývák je na jih, tudíž dost prosvětlený. Pokud máte jiný nápad, velmi uvítám Vaši radu. Přeji hezký den a těším se na Vaši odpověď. S pozdravem Vendula Moravcová.
Odpověď   Dobrý den, zvolená výmalba i dekory kuchyně jsou podle mého názoru velmi pěkné. Jednu nebo dvě stěny v obývací části můžete navíc ozdobit designovou tapetou. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz, k Vaší kombinaci barev bych doporučil metalické efekty. Nábytek v obývacím pokoji nemusíte vybírat z dřevených dekorů, zvolte třeba lamino ve vysokém lesku v neutrálních tónech. Pokud se přikláníte spíše k tmavé barvě sedací soupravy, hnědá nebo středné šedivá bude určitě vhodná. Ostatní doplňky zkuste volit v nerezu, čirém nebo matném skle, bílém plastu nebo kůži, textilní dekorace pak v krémových a hnědých odstínech.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jakou barvou vymalovat pokoj a jake barvy pouzit na doplncich (povleceni, zavesy, polstarky, koberce, svicky, vazy atd...) Jedna se o pokoj, kde se nachazi postel, sedacka a skleneny konferencni stolek, psaci stul a televize. Veskery nabytek je svetle barvy, taktez na podlaze jsou svetle parkety, chromove nohy se nachazi jak nakonferencnim stolku, tak i na psacim stole. Jedna se o pokoj, kde prebyvame s pritelem v rodinnem dome u jeho rodicu.. predem dekuji moc za odpoved
Odpověď   Dobry den pouzil bych svetlou zeleno zlutou a k tomu vyzaznejsi doplnky v ucelem dekoru. Tato malba pusobi velmi privetive. Taktez pujde k ostatnimu nabytku ve svetle barve.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výmalbou obývacího pokoje. Obývák je s halou a kuchyní propojen obloukovými klenbami, kuchyně je smetanová s bílým stropem, hala bílá káva a obývák bude zřejmě káva (o trochu tmavší než hala). V rohu máme krb a ten plánujeme zase o něco tmavší než ostatní stěny. Nevím, jestli máme nechat strop bílý. Jednu stěnu jsem chtěla vymalovat žlutou, aby se to oživilo (kuchyně je také laděna do žluta), ale mám strach, že to už by bylo přeplácané. Tapetu zase nechce manžel a ani mi žádná nepadla do oka. Podlaha je světlý ořech, nábytek ořech, sedačku budeme kupovat až časem a to žlutou, hnědou nebo béžovou. Prosím, poraďte, jak by to bylo nejlepší, klidně i jinou variantu. Jakou zvolit barvu doplňků (koberec pod konferenční stolek, polštářky atd.) a sedačky? Předem moc děkuji, Martina.
Odpověď   Dobrý den, do Vašeho prostoru bych doporučoval jemnou světle zelenou výmalbu, a to i na stropy. Vnitřky kleneb můžete zvýraznit tmavším odstínem. Doplňky budou hezké ve žluté, šedivé či čokoládové barvě.
Dotaz   Dobrý večer, potřebovali bychom radu ohledně výběru barev a uspořádání nábytku v obývacím pokoji. Já bych ráda použila fialovou nebo hráškově zelenou, popřípadě v nějaké kombinaci obě, ale vůbec nevím jak. Obývák má tvar obdélníku, viz foto, jedno okno je na východ, druhé s balkonem je na jih. Co se vybavení týká, tak bychom do něj chtěli umístit gauč, konferenční stolek, TV stolek, volně stojící lampu, PC stolek a poličky. Možná i nějakou malou knihovničku. Zásadní otázkou zůstává podlaha – teď jsou tam nalakované dřevěné čtverce, něco jako parkety ve světlé barvě, tak jak se to kdysi dělalo. Vzhledem k tomu, že se nám líbí nábytek v tmavší barvě, tak jsme uvažovali o namoření na tmavo. O koberci moc neuvažujeme - máme malé mimino, takže by to z hlediska údržby bylo dost nepraktické. Předem děkuji za odpověď a jakoukoliv radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedačku bych umístila do "niky", naproti ní televizní sestavu s knihovnou, u balkónových dveří může být pracovní stůl. Sedací souprava může být světle šedá, výmalba niky a stěna za televizí (jen její část) v odstínu lila. Zbylé části nechte v odstínu cappuccino. Jako dekor nábytku volte ořech a světlý lak, podlahu můžete namořit také do ořechu.
Dotaz   Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně barevného sladění kuchyně a obývacího pokoje. Korpus kuchyně je kalvados, dvířka javor. Která dřevina se k nim hodí? Nevím totiž, do jaké barvy ladit obývací stěnu. Představuji si, že budu mít v kuchyni vymalované protilehlé stěny smetanovou barvou a v obýváku chci mít taky smetanovou, vanilkovou. Můžu za stěnou vymalovat smetanově, když budu mít hnědou sedačku? Nebo se hodí jiná barva? Může být jídelní stůl a konferenční stolek ze skla? Moc děkuji za odpovědi.
Odpověď   Dobrý den, na obývací stěny bych Vám doporučil dekor, který bude pokračovat v teplých odstínech kalvadosu a javoru. Vhodná bude např. třešeň, jatoba či olše. K těmto dekorům působí velice pěkně světle zelená výmalba, na jednu nebo dvě stěny v obývací části můžete použít také designovou tapetu. Velký výběr najdete např. na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak dovybavit nábytkem obývák v podkrovním bytě. Nyní máme TV a hifi věz přímo na zemi (viz. přiložené foto). Hledali jsme v obchodech (kika, asko, ikea atd.) nějaký vhodný nábytek, skřínky či stěnu, ale nic se nám nelíbilo či nehodilo. Představuji si dlouhou nízkou skříň se zásuvkami. K tomu je ještě potřeba pořídit odpovídající stolek ve stejném stylu a barvě. Dekuji za jakýkoliv tip.
Odpověď   Dobrý den přeji. Obytný prostor je hodně členěn konstrukčními prvky, televize proti pracovnímu koutu není ideálním řešením. Osobně bych uvažovala o změně dispozice. Jelikož ale nejsou fotografie levé části prostoru, nevím, zda by to bylo možné. Televizi bych určitě umístila proti pevné zdi v levé části, sedací soupravu pak naproti pod okna. Dále doporučuji oddělení pracovní části od televizní - sádrokartonem či plnou stěnou vytvořenou na míru jako nábytek. Tím se prosto opticky vyčistí a sjednotí. Konferenční stolek bych volila v dekoru břízy nebo borovice a taktéž nábytek pod televizi.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy nábytku. V obýváku jsou dvě okna, obě orientovaná na jih - jedno jednokřídlé a jedno francouzské. Dveře a zárubně máme od Sapeli v dýze dub, schody pak v témže odstínu. Okna jsou tmavě hnědá, podlaha z marmolea v kombinaci vanGogh a Walnut (žlutošedavé mramorování, barva odstínem podobná dubu a tmavohnědá s šedavým mramorováním). V pokoji by měl být jídelní stůl se židlemi, knihovna, TV stolek a konferenční stolek. Nevím si rady v jaké barvě/materiálu bych mohla nábytek pořídit. Znovu použít dub? Nebo tmavý ořech? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám kombinaci lamina ve vysokém lesku v barvách bílé, šedé nebo hnědozelené. Další možností je využití bílého plastu nebo dřevěného dekoru wenge. Ten můžete kombinovat s čirým sklem na jídelním stole a odstínem wenge a bílou kůží na jídelních židlích.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych zmodernizovat náš nepříliš slunný obývací pokoj s jídelnou a nevím, jak barevně sladit interiér. Jídelní židle a sedačku bych chtěla spíše neutrální, u zbytku bych ráda použila tyrkysovou a fuchsiovou. Tyto barvy mám moc ráda. Zároveň si nevím rady s nábytkem (komoda v jídelně, obývací stěna, konferenční stolek). Líbí se mi kombinace tmavého dřeva s bílou. Podlahy, dveře, jídelní stůl a parapety jsou ale z buku. Okna máme tmavá - bere se na ně při zařizování zřetel? Prosím, poraďte mi. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, pokud se Vám líbí kontrast tmavých a světlých barev, určitě jej využijte. Zkuste uplatnit již nedřevěný dekor, lamino s vysokým leskem nebo kombinaci barevného skla lacobel apod.
Dotaz   Dobrý den, v obýváku máme sedačku malinové barvy, ke které jsem zvolila jako dekoraci černý a černobílý polštář s potiskem a černý koberec pod konferenční stolek. Plovoucí podlaha je buková, stěna za sedačkou je obložená palubkami ze dřeva přírodní barvy, stolek a TV stolek jsou také ze světlého dřeva. Mám problém s výběrem barvy na protější stěnu, kde je krb. Prosím vás tedy o pomoc. Mrzí mě, že do místnosti nesvítí sluníčko. Dříve jsem měla oranžové polštáře kvůli rozjasnění, ale ty se mi k malinové sedačce příliš nelíbily. Zkusila jsem tuto kombinaci. Děkuji za Vaše rady a názory.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu protější stěny bych volila v jemné béžové či cappuccinové. Krb můžete vymalovat ve stejném, ale o něco sytějším odstínu, nebo v odstínu malinovém.
Dotaz   Prosím o radu se svítidly v obývacím pokoji. Pokoj je velký 7,5x4,5 m, v jedné části bude jídelna, v druhé sedačka s TV. Uprostřed je krb. Mám představu jednoho centrálního svítidla na úrovni krbu a potom dvou spuštěných - nad jídelní stůl a nad konferenční stolek. Jak toto kombinovat? Musí jít o "rodinku" nebo centrální lustr může být jiný? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednotný styl svítidle z jedné série. Popř. závěsná obdobná a k tomu centrální z jiné série ale s podobným alespoň materiálovým provedením.
Dotaz   Dobrý den, prosím poraďte mi s výmalbou obýváku a barvou závěsů. Pokoj je velký 4x5m, podlaha třešeň, koberec a sedačka hnědá, televizní a konferenční stolek jsou z červeného buku. Doplňky máme červené – je však možné je změnit, uvažuji o smetanové nebo terakotové barvě. Zatím máme vymalováno sytě žlutou za krbem a za televizí, ale nějak to není ono. Tak nevím, zda by bylo lepší změnit doplňky nebo výmalbu. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Odpověď   Dobrý den, volil bych jemnou světle zelenou výmalbu v kombinaci s designovou tapetou s metalickými stříbrnými efekty. Zkuste si vybrat z široké nabídky www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den. Moc děkuji za Vaši odpověď a v návaznosti na to bych se ještě chtěla zeptat, jakou doporučujete barvu doplňků (koberce a polštářů) k sedačce malinové barvy. Jakou zvolit výmalbu - zatím je bílá, jen za sedačkou je obložení z přírodního dřeva. Na podlaze je buk a nábytek (tedy konferenční stolek a stolek pod TV) máme ve světlých odstínech. Na stěně proti sedačce je krb, současné černé doplňky dám klidně pryč. Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den, k malinové bych doporučil kombinaci smetanové a odstínů hnědé barvy. Výmalbu můžete volit v odstínu kávy nebo cappuccina a jednu stěnu navíc zvýraznit designovou tapetou s metalickými efekty. Zkuste si vybrat na www.POINTshop.cz. Nerez doplňky budou pak v prostoru velmi působivé.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak dozdobit interiér obývacího pokoje. Výmalba je světle šedá, pouze jedna stěna je sytě oranžová - na ní je nábytek v bílém lesku. V protějším rohu je oranžová rohová sedačka s černými a stříbrnými opěrkami. Podlaha je lino rošáda v teplejších tónech a obložky jsou v běleném dubu. Konferenční stolek máme pouze provizorní. Prosím o radu, jakou barvu použít na koberec, jaký konferenční stolek, jaké barvy rámů k obrazům a hlavně co na okna a v jaké barvě. Moc děkuji, Olina.
Odpověď   Dobrý den, zkuste oranžovou doplnit světlou šedivou výmalbou a za TV sestavu použít designovou tapetou s metalickými efekty. Jejich velký výběr najdete na www.POINTshop.cz. Konferenční stolek bude pěkný v bílém laminu ve vysokém lesku a dále volte nerez doplňky.
Dotaz   Pěkný den, staví se mi byt a já mám možnost vybrat si z medově hnědé nebo tmavě hnědé plovoucí podlahy do obývacího pokoje. Ten bych do budoucna chtěla přepažit bílou japonskou stěnou a v druhé části udělat ložnici s bílou postelí. Mám ale sedačku ve světle a tmavě hnědé barvě kombinované s béžovou, jednotlivé barvy jsou oddělené ve čtvercích. Myslela jsem, že bych koupila bílý běhoun, který bych položila na podlahu a na něj postavila sedačku k tmavě hnědé podlaze, protože ta se mi líbí víc. V obývacím pokoji bude bílý televizní a konferenční stolek a asi dvě komody z buku. Myslíte, že by to šlo dohromady? V příloze zasílám pro představu sedačku a komody, které použiji ze starého bytu do nového. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji, volila bych tmavou podlahu v ořechu světlý koberec a světlý nábytek. Co se týče bukových komod - uvažovala bych o jejich polepení samolepicí fólií na bílou barvu nebo dekor ořechu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu.. Chtěly bychom si nechat zhotovit atypický nábytek na míru do obývacího pokoje (stolek pod Tv, konferenční stolek) a to dočasně kvůli dětem z lamina (později počítáme s mořenou dýhou event. masivem). Prosím o návrh vhodného dřevodekoru na laminu zn. Egger, který by byl vhodný. Okna jsou v barvě teak-afromosia a žaluziemi třešeň., kuchyň kombinace merano přírodní+ lesk, nábytek v jídelně dýha třešeň, dveře jsou lamino (struktura ořech "mořený" a lá třešeň). Nevím zda zkoušet ladit nábytek do podobného odstínu (což bohužel ve vzorníku Egger se mi moc nedaří), nebo zvolit zcela jiný dekor a pak nevím jaký. Také by mě zajímalo jaké zvolit záclony + závěsy (pouze dekorečně jako ukončení/stíníme žaluziemi). Chtěla bych pokud možno v univerzálmí odstínu, protože mám ráda změnu a počítám že nejpozdějí příští rok, bude vymalováno ve zcela jiných barvách. Mockrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pro nábytek do obývacího pokoje zvolte např. dub Cremona pískový nebo také jednobarevné lamino odstín kávy či cappucina ve vysokém lesku apod. Navíc můžete využít i kombinaci s barevným lacobelem na dvířkách apod. Dekorace oken z lehkého voálu až na zem v odstínu champagne apod.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se poradit jaký dekor dřeva použít pro nábytek v obývacím pokoji spojeném s kuchyňským koutem Kuchyňská linka je v dekotu ořech dijon Podlaha dlažba imitující dřevěnou podlahu barevně velmi podobná ořechu Okna a dveře V barvě teak s palisandrem Kuchyň je opticky oddělena zídkou obloženou světlým obkladem ZAkoupili jsme krémovou sedačku Nyní nevíme zda ostatní nánábytek tedy jídelní stůl konferenční stolek a skříňku pod Tv ladit do ořechu nebo zda zvolit jiný odstín Děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kombinaci korpusu v ořechu s lakem v jemné smetanové barvě. Popř. celé v ořechu nebo kontrstně čistě bílém nábytku. Tak vynikne podlaha a kuchyňská linka.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu ohledně výběru barvy koberce, výmalby a sedačky do obývacího pokoje. Je vybven nábytkem (vestavěná skříň (matně stříbrná lišta), televizní stolek, konferenční stolek) v barvě buk rustikal. Stěny jsou prozatím všechny bílé - Stávající sedačku časem vyměníme. Pokoj je světlý, přes jednu stěnu okna a balkónové dveře. prosím o doporučení barevného sladění interiéru k nábytku. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož typů buku rustikálního je více, a já nemohu přesně určit Váš odstín, nemohu přesně poradit. Domnívám se, že se jedná o tmavší odstín, ke kterému bych volila světlou sedací soupravu v jemné smetanové až krémové barvě. K tomu můžete volit odstín výmalby ve výraznější oranžovohnědé barvě s jemnou cappucinovou. Koberec bych volila opět světlý smetanový až cappucinový.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně obýváku v novostavbě. Potřebovala bych poradit s barvou kusového koberce, který bude pod konferenčním stolkem. Nábytek plánujeme v ořechu, jako jsou interiérové dveře a kuchyňská linka. Stěna za televizí má být obložena umělým kamenem v krémové barvě, pod televizí plánujeme nízký ořechový nábytek. Dalším nábytkem bude příborník vlevo od jídelního stolu a časem i nový hranatý jídelní stůl v ořechu se židlemi s krémovým polstrováním, jako je kožená sedačka. Doplňková barva je bordó. V obývací části je výmalba v odstínu "plnotučná hořčice", v jídelní části cappuccino. Nevím, zda koberec dát i pod jídelní část, i pod konferenční stolek (tedy dva koberce). Také nevím, jestli je volba nábytku v ořechu dobrá, ale řídím se pravidlem sladit dveře, kuchyň a ostatní nábytek do jednoho odstínu. Přikládám i fotku pohledu z obýváku do kuchyně. Tam je taktéž doplňková barva bordó.
Odpověď   Dobrý den přeji. Co se týká nábytku: volba ořechu je správná (může být v kombinaci s bílým leskem). Kusový koberec bych volila bordó či kombinaci světlé smetanové s bordó a šedou barvou. V jídelní části koberec nebude praktický a brzy jej odstraníte, proto volte větší rozměr pod konferenční stolek.
Dotaz   Dobrý den, zařizuji RD a potřebuji poradit se sladěním barev. Kuchyň, jídelna a obývák jsou spojeny v jeden prostor. Obývák a jídelna mají laminátovou podlahu v dekoru JAVOR NATUR (ten je pak i v celém domě), kuchyňská část pak velkoformátovou dlažbu středně tmavé šedé. Jaký dekor zvolit na interiérové dveře? Vím, že se hodí buk, ale nepůsobí moc lacině? Má se jednat o moderní, jednoduchý interiér. Kuchyňskou linku bych chtěla v bílém lesku kombinovaném s něčím dalším. Zvolit šedou nebo zase nějaké dřevo? Třeba wenge nebo teak? A jakou pracovní desku a obkladový panel? A nakonec, jak k tomu zvolit nábytek? Televizní a konferenční stolek, jídelní stůl... Měli by opět ladit s kuchyňskou linkou, tedy zvolit stejný dekor? Nebo to oddělit a sladit tuto část místnosti zvlášť? Posílám pro představu půdorys a děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře bych volila opět v javoru. K tomu kuchyňskou linku v kombinaci bílé s ořechem nebo šedou až antracitovou. Zbylý nábytek by měl být ve stejné kombinaci jako pracovní linka. Obklad a pracovní desku linky volte v šedé barvě, pracovní deska může být i v ořechu.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Před plánovanou rekonstrukcí bytu chceme zatím zútulnit obývací pokoj o rozměrech 4x5,6m situovaný na severozápad (je tam odpolední slunce). Z nábytku máme televizní stěnu ve světlejším výrazném dekoru dřeva (neznám název), která je kombinovaná se sklem a šedým kovem, dále odkládací stolky a konferenční stolek opět v kombinaci sklo-šedý kov. Sedačka je zatím v chladném odstínu tmavě zelené s šedobéžovým a růžovofialovým vzorem. Televizní stěna je na delší straně, naproti ní máme sedačku. Uvažovali jsme o šedobéžovém koberci a smetanové a růžovofialové malbě. Nevím, zda je to vhodné a na které stěny použít které barvy. Děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Koberec můžete volit neutrální šedobéžový. Proti sedačce za televizí doporučuji výmalbu v barvě lila či v odstínu sedací soupravy, zbylé části pak v odstínu šedobéžovém s doplňky vycházejícími z výraznější výmalby.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně kusových koberců. Kuchyň s jídelnou a obyvacím pokojem jsou propojeny velkými průchody a vytvářejí jeden otevřený obytný prostor. Vymalováno mám všude na bílo, podlaha je dřevěná plovoučka v barvě dubu,spíše tmavší. Nábytek jídelna a obyvák tmavěhnědý ořech, kuchyň spodní skřínky tmavé hnědá spíše wenge, horní skřínky bílé lakované. Dveře a obložky tmavý ořech. Sedací souprava v obyváku je tlumená fialová, taky tmavší. Spotřebiče v kuchyni nerez. Převládá bílá ,tmavá hnědá a zelené kytky. Chci dát koberec pod kulatý jídelní stůl a k sedačce pod konferenční stolek. Měla jsem představu něčeho smetanového s barvami zelenou,fialovou,hnědou, červenou a pod., geometrický nebo kytkový vzor, ale nic podobného mé představě jsem u prodejců nenašla.Co s tím? Co tam mám dát? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám firmy Habitat, LignePure nebo Designers Guild. Dvě poslední zmíněné značky jsou sice dražší, ale kvalita a široký výbšr koberců je znát. Podívejte se také na nabídku www.POINTshop.cz .
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, jak barevně doladit nábytek (konferenční stolek a nábytek kolem televize) a koberec v obývacím pokoji, který je spojený s kuchyní ve světlé dubové alpi dýze, s obkladem v hnědém lacobelu, a na pozadí s oranžovo-červenou výmalbou. Jídelní stůl i vnitřní dveře budou z téže alpi dýhy jako je kuchyně a židle u jídelního stolu budou v tmavě hnědé kůži s kovovou "pohupovací" konstrukcí. Sedací souprava je v barvě slonové kosti/smetanové. V celém prostoru je šedobéžová dlažba s imitací dřeva, oranžovo-červená výmalba nad kuchyňskou linkou se v prostoru ještě opakuje naproti sedačce za televizí a v nice s poličkami opět z téže alpi dýhy. Ostatní zdi jsou vymalovány smetanovou barvou. V obývacím pokoji je dominantní krb s obkladem v béžovo-hnědých odstínech. Velké francouzské trojokno překrývá japonská stěna v barvě smetanové a hnědé. Okna jsou v barvě olše/třešeň. Za odpověď Vám velice děkuji.
Odpověď   Dobrý den, do Vašeho prostoru by se mi velice líbil obývací nábytek v kombinaci wenge s bílým nebo šedozeleným laminem ve vysokém lesku. Koberec volte např. olivově zelený.
Odpověď   Dobrý den, do Vašeho prostoru by se mi velice líbil obývací nábytek v kombinaci wenge s bílým nebo šedozeleným laminem ve vysokém lesku. Koberec volte např. olivově zelený.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně volby barvy nábytku a koberce do obývacího pokoje (konferenční stolek, nábytek kolem televize). Obývací pokoj je spojený s jídelnou a kuchyní. Kuchyň je ze světlé alpi dýhy, s šedou pracovní deskou a hnědým obkladem lacobel. Jídelní stůl taktéž z této alpi dýhy a židle potažené tmavě hnědou kůží a chromovou konstrukcí. Stěna za kuchyňskou linkou je vymalována "malinově", tato barva se ještě opakuje v obývacím pokoji za sedací soupravou a televizí. Zbytek stěn je vymalován smetanově. Na podlaze je po celé ploše béžovo-šedá dlažba s imitací dřeva. Vnitřní dveře budou ze stejného materiálu jako kuchyň. Okna jsou přibližně v barvě olše/třešně. Sedací souprava je světlá, v barvě slonové kosti/smetanové. V obývacím pokoji je dominantou krb s béžovo-hnědým obkladem s imitací kamene. Máme tam japonskou stěnu v kombinaci krémové a hnědé. Za radu Vám předem velice děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych opět světlý nábytek aby celkový dojem byl čistý, harmonicky sladěný. Sedačku spíš tmavě hnědou jako židle. Koberec bych volila v barvě malinové výmalby.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych si pořídila nový obývací pokoj. Podlahu už mám od firmy Egger v barvě borovice antik, sedačka se mi líbí z Ikey ze série Ektorp v červené barvě a nábytek v dekoru bříza (TV stolek, konferenční stolek a police na stěnu). Pokoj je vymalovaný krémovou barvou. Chci se zeptat, zda mnou vybrané barvy půjdou k sobě, nebo zda byste mi doporučili jinou kombinaci. Předem moc děkuji, Veronika.
Odpověď   Dobrý den přeji. Toto ladění je samozřejmě možné, ale prostor bude možná působit smutně. Bylo by dobré jej oživit alespoň doplňky ve výraznějším odstínu – vhodná je zelená, červená, oranžová, fialová. Záleží na tom, která barva je Vám blízká.
Dotaz   Dobrý den, ve svém novém domě máme kuchyňskou linku v kombinaci švestka+slonová kost, korpus ořech, obklad i dlažba světlé cappuccino. Chtěla bych poradit s výmalbou a sladěním s obývacím pokojem. Z kuchyně je asi metrový průchod do obývacího pokoje, kde máme schody a podlahu v buku, nábytek a dveře wenge a tmavě šedou sedačku, smetanový koberec s velmi jemným červeným proužkem. Tady bych vás také prosila o radu, jaký konferenční stolek a výmalbu použít (prosím o více barevných kombinací). Sedačka je v prostoru před schodištěm a vstupem na zahradu. Oba pokoje jsou dobře prosvětlené. Velmi děkuji.
Odpověď   Dobrý den, konferenční stolek zvolte v jednobarevném provedení v kombinaci s lacobelem. Výmalba bude pěkná ve světle zelené.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou barvu PVC zvolit do obývacího pokoje. Má 30m čtverečních, je v něm černá sedací souprava, konferenční stolek je světlé barvy a stejně tak i stolek pod televizí. Stěny jsem ještě nemalovala - poradíte jak? Místnost je velká a má tři obyčejná okna a k tomu jedno francouzské. Místnost je propojena s kuchyní (ta je v dekoru olše, deska i podlaha mají modrou barvu). Podlahu bych volila v dekoru dřeva, ale nevím, jestli si můžu dovolit tmavší barvu. Za odpověď děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v odstínu nábytku nebo ještě o odstín tmavší. Bohužel z popisu nedokážu identifikovat typ dřeviny, nejspíš to může být dub nebo buk. K němu bych volila výmalbu v malinovém odstínu v kombinaci s jemným cappuccinem.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění barev. V novém domě budeme mít kuchyň spojenou s obývákem, okna jsou dřevená mahagonová a v místnosti jsou přiznané trámy. Nevím, jakou barvu zvolit u podlahy, dveří, trámů, kuchyňské linky a výmalby. Moje představa je, že podlaha, trámy a dveře budou do červena sladěné s okny. Kuchyňskou linku bych si představovala v kombinaci vanilky a třešně, ale nevím, jakou zvolit pracovní desku. Na jedné stěně bude částečně obklad z šedivého lámaného kamene (nebo světlého, když je linka světlá). Sedačka by měla být asi šedá (nechci světlou barvu), ale nevím, jakou barvu by měly mít skříňky pod televizi, konferenční stolek, výmalba a případně doplňky v místnosti. Poraďte mi, prosím, zda je zvolené barvy jsou dobře nakombinované, případně jak je změnit. Děkuji Vám.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek bych volila ve stejné kombinaci jako kuchyňskou linku, tedy ve vanilce popř. v lesklém cappuccinu. Dveře, trámy a podlahu doporučuji v třešni, pracovní desku ke kuchyňské lince pak v jemné béžové či šedé barvě. Proti sedačce vymalujte v šedé barvě, za ní potom v olivové, která prostor částečně utlumí. Doplňky ve vanilkové, olivové popř. bordó.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jak vymalovat obývák.Místnost je situována na jihovýchod je tam okno velké 1,3m na1,8m.Velikost místnosti je cca 4,5m na 5,5m na jedné straně je skosená a přes celou skosenou zet jsou šoupací proskené dveře ze smrku v přírodní barvě.Podlaha je laminátová v barvě dubu.Koupili jsme si velkou moderní rohovou sedačku v černé barvě s bílou nitkou.Proti sedačce budou nízké též moderní skřínky,nad nima bude zavěšená tv a vedle tv dvě uzké zavěšené skřínky,jedna prosklená druhá plná.Ještě z boku bude postavená komoda,kombinace též sklo s plnými dvířky.Nábytek je v barvě korpus švestka,dvířka černá vysoký lesk a sklo.Konferenční stolek je nohy v barvě švestky nahoře obdelníkové bezbarvé sklo pod ním police z černého skla.Místnost docela stmavla ,prosím o radu jak vymalovat,jestli udělat něaké stěny tmavší,nebo celou místnost stejně,nebo někde pruh?A hlavně jakou barvu a v jaké barvě doplnky.Ještě bych si chtěla koupit pod stolek koberec a též nevím do jaké barvy ladit.Děkuji za odpoved LenkaP.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro prosvětlení prostoru volte výmalbu např. v zelenožlutém (limetka)odstínu nebo teplém žlutém až žlutooranžovém odstínu v kombinaci s jemnou cappucinovou. Výrazné barvy u sedací soupravy a proti ní. Doplňky poté také v této kombinaci.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj. Místnost je orientována na jihozápad, strop je trámový, dřevěný záklop borovice, na podlaze jsou dubové parkety se suky, na oknech dřevěné tmavě hnědé žaluzie, sedací soupravu plánujeme koupit ve světle béžové barvě. Mám ráda čistý, vzdušný interiér, v obýváku máme pouze konferenční stolek a skříňku na zeď v dubu. Moje představa je: stěna za sedačkou a krb ve středně hnědé barvě a ostatní stěny světle krémové. Obývák navazuje na jídelnu a kuchyň (barva ořech). Nevím, jaké odstíny přesně zvolit. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, na stěnu za sedačkou bych použila tapetu v teplé hnědé barvě s krémovým vzorem. Také je možné dodat této stěně jemnou strukturu tečkováním štětcem s použitím hnědé barvy. Jako doplňující barvy můžete použít teplou krémovou či i olivově zelenou (třeba do jídelny), na krb doporučuji nátěr buď hnědý, nebo krémový. Volte jej dle pozadí (světlé nebo tmavé).
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Dcera bude mít dva roky a myslíme si s manželem, že by už měla mít svůj pokoj. My dva tedy budeme stěhovat do jednoho pokoje své postele, kde bude zároveň část starší nábytkové stěny a PC stůl. Máme v plánu kupovat dvě nová křesla a malý konferenční stolek. Na stěnu chceme dát tři kytary, někam kombo, pianino (v budoucnu snad i kontrabas, který musí byt v současně době uschovaný z důvodu bezpečnosti dcery). Bude toho hodně na jednu místnost a rádi bychom ještě stále cítili, že je to místo k odpočinku, tedy především ložnice. Nástroje zakomponovat tak, aby nepůsobily, že zabírají místnost, ale byly spíš předností. Bude to ještě oříšek, jak to celé oddělit. Přemýšlíme, jak barevně ladit případně doplňky - polštářky, povlečení, deky a obrázky. Líbí se mi světle modrá a bílá. Nicméně si myslím, že by bylo škoda se držet jen těchto dvou barev. Bude se k nim hodit světle žlutá? Děkuji moc za radu, Krčková.
Odpověď   Dobrý den, jedná se o velice individuální dotaz. Důležité je, v čem se Vy dobře cítíte. Kombinace s hudebními nástroji bude jistě vypadat zajímavě.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barevného sladění interiéru. V únoru se chystáme na rekonstrukci obývacího pokoje. Naše představa je následující: Nábytek v barvě třešně ponecháme, modrou sedačku vyměníme za bílou rohovou z textilní kůže (umístěna bude na stejném místě). Dřevěný konferenční stolek vyměníme za skleněný. Jídelní stůl ponecháme, jen nad něj umístíme závěsné světlo, do budoucna vyměníme i židle. Zeď za jídelním stolem (ta s tím oranžovým obrazem) bychom chtěli obložit štípaným kamenem ve světlé bílobéžové barvě. A na zeď vlevo od posuvných dveří bychom chtěli umístit elektrický krb zabudovaný v sádrokartonu (viz obrázek v příloze). V dané situaci nevíme, jakou máme zvolit barvu podlahy (koberec vyměníme za plovoucí podlahu) a barvu stěn. Přítel chce ponechat oranžovou barvu stěn a jen jinou barvou zvýraznit výklenek s krbem, já bych volila přírodní tóny - vzhledem k tomu, že stěna z kamene bude světlá, tak protější stěnu s poličkami a TV bych vymalovala nějakou světle béžovou, stejně tak i výklenek s krbem, stěnu kolem krbu a posuvných dveří barvou cappuccino a taktéž stěnu naproti pod záclonami. Podlahu jsme si předběžně vybrali světlou - béžovošedou. Ale nejsme si tím vůbec jisti. Moc Vás prosím o radu ohledně zvolení barev. Předem Vám velmi děkuji. S pozdravem Lenka Borseníková.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že máte vybráno moc hezky. Světlá (bílá) sedačka, skleněný stolek, krb. Mně by se též vice líbily světlé přírodní odstíny. Přesně, jak uvádíte. Nebo je možná i kombinace s tapetami. Lokálně. Pro inspiraci se podívejte např. na www.POINTshop.cz. Podlaha by měla být tmavší, např. v ořechu.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit s obývacím pokojem? Chystáme se na malování celého přízemí - už si to po těch letech zaslouží. Nadchl mne vracející se trend tapet a ráda bych je použila do obývacího pokoje (nikdy dříve jsem tapetám nefandila a nemám s nimi zkušenost) a ráda bych navodila trochu moderní design. Vzor tapety, který mne oslovil, zasílám v příloze (tapeta Flock II 579119). V obývacím pokoji je vínová sedačka, nábytek a podlaha je odstín buk. Měla jsem představu, že bych roh u sedací soupravy vytapetovala světlejším tónem vybrané tapety a na jiné stěně v místnosti použila ještě pro kontrast tentýž vzor tapety v tmavším tónu, třeba jen ve dvou pruzích - tapeta je nabízena pouze v bílé, béžové, černé a hnědé (do černé se mi moc nechce, spíše hnědá a ty světlejší odstíny). Ráda bych s tapetou sladila i výmalbu. Můžete mi prosím poradit, jak zkombinovat tapetu s výmalbou a jaké barvy volit, popřípadě, zda vůbec po tapetě sáhnout či jaký zvolit vzor? Jaká je vhodná barva pro doplňky (kobereček pod konferenční stolek, polštářky), když obývacímu pokoji dominuje vínová sedačka? Měla jsem i myšlenku, že bych tutéž tapetu použila do chodby na část stěny v místě, kde je nyní žlutá (taková ta cákaná) výmalba - viz foto č. 3 (chodba je poměrně úzká a dlouhá). Zároveň jsem chtěla chodbu vymalovat zeleně v kombinaci s fialkovou výmalbou zádveří - vše světlejší odstíny. Nevím, zda se do takových barevných variací pouštět, zda v takovém případě by bylo vhodné ještě doplňovat chodbu tapetou - pokud ano, pak by obývací pokoj musel být ve výmalbě asi střízlivější, že? Nebo použít tutéž tapetu v obýváku, chodbě i zádveří (vždy jen na část místnosti) a vymalovat raději bíle či krémově. Velice děkuji za odpověď a za ochotu, s pozdravem Petra Svobodová.
Odpověď   Dobrý den, osobně tapetám velmi fandím. Myslím si, že interiér krásně vyladí. Výběr dekorů je ale značný a jedná se o velice subjektivní záležitost Toto nelze řešit písemně. Je nutno si vzorky přiložit do daného prostoru. Něco jiného je obrázek na internetu a něco jiného realita. Pro další inspiraci se můžete podívat na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o novostavbu RD a já si nevím rady se sladěním barev v interiéru. Potřebovala bych poradit, jakou barvu by měly mít dveře + obložky, kuchyňská linka a plovoucí podlaha včetně schodiště. Kuchyň je propojena s obývací místností (ta je velice světlá: 2x okno + 2x francouzské okno, vše v bílém plastu). V kuchyni, vedle kuchyňské linky budou dveře do spíže. V kuchyni uvažujeme o dlažbě, v obývacím pokoji, na schodišti a chodbě v prvním patře plánujeme plovoucí podlahu. Do obývacího pokoje bychom prozatím chtěli využít stávající nábytek – TV stolek, konferenční stolek a skříň, vše v barvě třešeň. V ložnici budeme mít nábytek v olši. Dveře včetně zárubní budeme pořizovat od Sapeli. Upřednostňuji barevné sladění do světlejšího odstínu. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. K třešňovému nábytku můžete volit světlou podlahu a také dveře v javoru, bříze nebo buku.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře