Pragointerier

ostatní - křeslo

Dotaz   Dobrý den, ráda bych zařídila pokoj (viz. foto) v takovém "zámeckém" rustikálním stylu, vzhledem k tomu, že dominantou je černé křídlo. Jednalo by se o takový hostovský pokoj či hudební salonek, aby se dal využít zároveň jako oddychový pokoj i pokoj na přespání (pro hosty). Čili bych si tam nejspíše představovala nějaké malé posezení a rozkládací postel. A tatínek by si tam přál udělat takovou tu starou knihovnu. Prostě vše ve stylu, jak už jsem uvedla výše, rozhodně ne moderně. Vzhledem k tomu, že pokoj je prostorově velmi atypický, netroufám si sama na řešení, a proto Vás proto prosím o Vaši radu - co vás napadá, nenapadá, a tak různě:-)
Odpověď  

Dobrý den, velmi pěkný prostor. Černé křídlo bych zachovala jako dominantu pokoje umístění spíše na diagonále ke dveřím. Hudebník bude sedět skoro čelem ke vstupním dveřím. Vlevo od vstupních dveří umístit sezení třeba i rozkládací - jednoduché s nádechem secesních prvků (zahnuté opěrky) je např. Kerberos firma Polstrin design Hradec Králové. A doplnění nábytkem u stěny vpravo ode dveří např. z kolekce Španělský nábytek Terezín. Výběr velice široký od kusů se zlacením a brokátem až po obdobné imitace. V nabídce mají i sezení. Před knihovnu ( u francouzkého okna) je možné umístit samostatné křeslo se stojací lampou . Souměrně i na opačné straně tzn. u sloupů. Tyto se dají dotvořit - průřez kulatý s použitím ozdobné hlavice a paty sloupu. Na rovných zdech je možné použít benátské štuky nebo jenom opatřit drsnější omítkou s použitím různých bordur (rovných i rohových).

Dotaz   Dobrý den, prosíme Vás o radu s výběrem barvy vnitřních dveří a také s barevností obývacího pokoje a kuchyně. Obývací pokoj (4x4m)východ - podlaha dub, televizní skříňka a police dub, černé kožené křeslo, krbová kamna antracit. Nevíme jaké volit čalounění sezení a také malbu. Kuchyň s kuch.koutem (3,5x5,5m) jihozápad - podlaha Hevea, nábytek vanilka, mléčné sklo, kovové rámečky, obklad u linky šedá mozaika, jidelní stůl dub. Nemáme představu jaké volit židle, a také barevnost stěn a doplňků. Snažíme se vytvořit jednoduchý, moderní styl, ale máme obavy z nudného a fádního prostoru. Předem děkujeme za vaši odpověď. Přikládáme fotky - soubor SAPELI. manželé Váňovi, Zlín
Odpověď   Dobrý den, základní barevnost a použití materiálu jsou výborné pro další podbarvení interiéru. Kombinace Hevea a dub zdá se na foto malinko sytější, proto obývací pokoj by měl být sytější ve volbě odstínu malby i čalounění. Vhodné je použít barevnost teplou, ale můžeme volit i studenou prostor pak bude svěžejší.
U první varianty odstín malby světle šedivý, sezení sytě šedivé s doplňkovou barvou červenou (koberec, efektová svítidla,čalounění židlí...), židle materiál dub.
U druhé varianty malby v odstínu holubí modř světlá sezení středně šedivá až antracit, svítidla kovová např. nerez, jako doplňkovou barvu použití bílé (stínítka svítidel, obaly květináčů,...), židle dub s čalouněním bílá.
Dveře Sapeli typ NOTE provedení dub. S prosklením souhlasím s vámi.
Dotaz   Dobrý deň prajem, chcem poprosiť o radu aké voliť farby steny v obyvacom pokoji - podlaha plávajúca buk, sedačka žltá oker, nábytok čierny. Ďakujem
Odpověď   Dobrý deň, čierna dominantná farba sa používa v interiéroch, v ktorých má silne posobit farebné zariadenie. Vhodne je k žltej a černej volit farbu červenú a modrú – zimné odtiene. Steny šedomodrá svetlejšia, sedačka žltá doplnenie kreslom červeným, dalšie doplnkové farby modrá na uměleckých dielach a poduškách. Záclony svetlo šedivá volit možete i dva odtiene za sebou.

Dotaz   Dobrý den, obracíme se na Vás s prosbou o návrh barevné kombinace interiéru (podlaha, dveře, barva stěn a nábytku a případně typ zatemnění). Jedná se o byt 2+1 v panelovém domě s celkovou plochou 65 metrů čtverečních. Poradit potřebujeme s ložnicí a kuchyní/obývákem. Ložnice je orientována na východ a bude zařízena nábytkem v černohnědé barvě z Ikey, viz příloha. Dále bychom zde rádi měli toaletní stolek, komodu a houpací křeslo. O skříních neuvažujeme, jelikož máme šatnu. Podlahu v celém bytě bychom rádi laminátovou v barvě třešně (je-li to vhodné vzhledem k rozměrům místností, ložnice má zhruba 17 metrů čtverečních). Kuchyně je klasická paneláková, jádro umakartové, které se v horizontu několika let bude rekonstruovat. Prostor jídelny bychom rádi využili jako obývací pokoj. Zde by byla pohovka u zadní stěny, konferenční stolek využíván jako jídelní a na stěně plochá obrazovka. Stěny bychom rádi nyní barevně sladili se současným vybavením kuchyně, viz příloha. Nebráníme se různým barvám v jedné místnosti.
Odpověď  

Dobrý den.
V první řadě byste měli takto malý byt ladit uceleně (ne každou místnost jinak). Když budeme vycházet z podlahy v odstínu třešeň – výběr opět s citem, spíše světlejší odstín třešně. Dveře by měly být stejné - v třešni (eventuelně ještě je možné použít světlejší odstín, např. hruška nebo buk pařený). V ložnici při kombinaci černé až hnědočerné můžou být stěny v odstínech smetanové a jedna červenohnědá. Zastínění oken typově např. Organza, průhledná jednobarevná záclonovina se sytějším závěsem odstíny smetanové. Kuchyň bude ve stávající kombinaci ucházející. Malba ve světlejších odstínech je poměrně malá. Můžeme vycházet z odstínu červenohnědé světlé - podbarvení zadní stěny proti vstupu. V obývacím pokoji, který je hodně malý, můžeme k smetanové, červenohnědé a třešni volit pro zajímavý a barevný akcent ještě jednu barvu a tou je jedlová zeleň. Tato bude sloužit jako další doplňková barva a bude na čalounění a doplňcích. Před realizací je nutné vypracovat aspoň minimální dispoziční návrh z důvodů správné volby velikosti nábytkového interiéru - jak sezení, tak úložných a doplňkových částí.

Dotaz   Zdravím vás a prosím o radu s výběrem barvy stěn a šikminy do společného prostoru obývacího pokoje a kuchyně. Jde o nepříliš velkou podkrovní místnost s okny situovanými na sever a balkonovými dveřmi na severovýchod. Kuchyňská linka je v kombinaci vanilka-calvados, sedačka a křeslo jsou béžové, podlaha bříza, ale barevně něco mezi olší a bukem (lehce do růžova). Balkonové dveře calvados, ostatní dveře a zárubně jsou bílé. Strop je rovněž bílý. Rád bych volil teplejší odstíny, nechci ale prostor dále zmenšovat a barevně jej překombinovat. V příloze zasílám obrázky před realizací kuchyňské linky a po ní. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, děkuji za fotografie. Jsou pro moji představu důležité. Prostor je poměrně malý a calvados tmavý. Doporučuji doplnit barevnost v odstínu režné – přírodní vlny. Třeba v detailu na linku nebo tenký kruh na zeď za TV. Je možné podmalovat o tón sytější stěnu do v. podezdívky. Jinak spíše velice světlý odstín. Teplé odstíny barev spíše na koberci, ale jenom v detailu.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výmalbou obývacího pokoje s kuchyní a výběrem jídelního stolu s židlemi. Je to taková dlouhá nudle. Na jedné straně je kuchyňská linka v odstínu třešeň, v kombinaci s nerezovými prvky, podlaha je béžová dlažba. Přechod bude tvořen jídelním stolem, kde si právě nejsem jistá barvou a materiálem. Podlaha v obýváku je třešeň, obývací stěna a počítačový stolek jsou v buku (u něj je černé kožené křeslo). Sedací souprava je béžová (bílá káva). Prosím o radu, jak vymalovat tento obdélník a jaký zvolit jídelní a konferenční stůl. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož již máte nábytek v obývacím pokoji v buku, volila bych také konferenční stůl v tomto dezénu, aby se jednotlivé kusy nábytku sjednotily. Co se týká jídelního stolu, tam je již volba dvojí. Buď opět teplý materiál buk, čímž se jídelní stůl připojí k obývacímu prostoru, nebo materiál lehký, ale studený, což je kombinace stolu ze skla a kovu. Kov by se přiblížil doplňkům v kuchyňské lince. Také je možná kombinace skleněné desky stolu s dřevěnou konstrukcí a dřevěnými židlemi. Odstín opět buk nebo třešeň. Záleží, k čemu je stůl připojen, buď ke kuchyňské lince, nebo k obývacímu pokoji. Výmalbu bych volila tmavší a výraznější na dvou kratších stěnách, tak aby se prostor opticky zmenšil - tmavší bílá káva a zbylé stěny v barvě smetanové. Je možné zvolit také výraznější odstín, a to nádech pistáciové, který by pokoj oživil. Dvě kratší stěny tmavší odstín a delší pouze v nádechu opět pistáciové, popř. smetanové.

Dotaz   Dobrý den, chci Vám moc poděkovat za rady ohledně obývacího pokoje. Jen bych ještě ráda poprosila o pomoc ohledně kuchyně. Ta je v odstínu Kalvados, podlaha plovoucí světlá až bílá, 6x3,5m s pracovnou. V jaké barvě zařídit ostatní nábytek (PC stůl a dvojkřeslo pro krátký odpočinek)? Jak vymalovat stěny? Posílám foto pro vaši představu, děkuji.
Odpověď  

Pokud se jedná o stejnou místnost s kuchyní, tak pochopitelně opakujte calvados. Křeslo a židle vyberte ve světlejších barvách (např. světlá smetanová či vanilková). Stěny ponechte bílé, vše velmi oživí zelené květiny.

Dotaz   Dobrý den, ještě jeden dotaz ohledně bytu rodičů (51let). Jedná se o modernizaci kuchyně a jídelny. Obě místnosti jsou odděleny od sebe nízkými pulty. Kuchyň 2,80 m široká a dlouhá 3,5 m je zúžena o spíž. Na podlaze je na koso položená světlá dlažba ve smetanovém odstínu. Jakou zvolit kuchyňskou linku? Myslíte, že by mohla být i pod oknem? (Je tam lit. radiátor.) Podlaha v jídelně je světlý buk lamino. Zůstal by stůl i "sekretář", (hnědo-červené dřevo), popř. jako doplněk houpací křeslo. Jaké zvolit židle a výmalbu? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych nechala v současném umístění, nevytvářela bych novou, další část pod oknem. (Bylo by zde mnoho problémů nejen kvůli dveřím do spíže, ale také kvůli topení.) Linku bych volila v třešni v kombinaci s bílými či krémovými dvířky. Pracovní deska v obdobných odstínech (smetanová, béžová). Popř. volit imitaci buku. Židle vyberte v modernějším stylu, více hranatém, v odstínu moření jako je stůl, což z fotografie nelze rozpoznat. Výmalbu bych volila vzhledem k masivnímu, dominantnímu sekretáři jen ve světlých odstínech - smetanová, popř. sytější odstín krémové naproti sekretáři.

Dotaz   Dobrý den, chci Vás požádat o radu ohledně sladění barevnosti oken, podlahy, dveří a barev v obývacím pokoji spojeném s jídelnou a kuchyní. V obývacím pokoji máme novou televizní komodu a sedačku 3,2 ve třešní. Křeslo a taburetka jsou v béžové, stůl skleněný a nohy v třešni. Kuchyni zvažuji vanilkovou, korpusy třešňové, jídelní stůl s židlemi také třešeň. Nevím, jestli okna (i francouzská) také v třešni, podlahu bukovou a dveře také buk, aby to bylo sjednocené. Nebo mají být okna světlejší a dveře tmavší? Jaký typ dveří Sapeli? A jakou výmalbu v obývacím pokoji, jídelně a kuchyni? Obývací pokoj je obdélník spojený šikmo s jídelnou a kuchyní - také obdélník. Tam chceme hodně oken, i francouzských. Celá zeď bez oken je pouze v obývacím pokoji za televizí a na straně s krbem, tato strana se pak zešikmuje do průchodu do jídelny a kuchyně (3m široký a 4m dlouhý). Jaký máte názor na okna se mřížemi? Není to už pasé? Jaký odstín kuchyně byste doporučovala? Děkuji, s pozdravem Dana Lásková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jsem zastáncem jednoduchého designu, proto doporučuji okna bez mřížek jak vnitřních, tak i bez většího členění oken. Odstín můžete ladit k nábytku, ale především k barvě fasády domu. (Odstín třešně by působil sladěně s interiérem.) Dveře volte opět v čistém designu např. Sapeli (Tenga, Note, Lotos), kde můžete kombinovat dveře s velkou prosklenou plochou (mléčné či čiré sklo). Odstín podlahy a dveří můžete volit světlejší, v buku. Plnou zeď za televizním stolkem vymalujte v odstínu bordó či čokoládová. Krb zvýrazněte také tímto odstínem. Zbylé stěny neutrální, v béžově či smetanové barvě. Na kuchyňskou linku bych vybrala korpus třešeň se smetanovými dvířky. Vanilkový odstín je velice častý a moderněji bude působit bílá či smetanová. V jídelně můžete také vymalovat jednu stěnu výraznějším odstínem.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně barevného sladění doplňků v obýváku. Stěny jsou vymalovány světle žlutě, podlaha je v třešni, obývací stěna a počítačový stůl v buku, sedací souprava je v béžové barvě. Dominuje černé kancelářské křeslo u PC stolku a lampa také v černém provedení. V jaké barvě byste volila např. květináče, polštářky na sedačku či obraz na stěnu? (Nebo by bylo vhodné ho nahradit tapetou?) Také stále ještě nemáme vyřešen konferenční a jídelní stůl. Mohla byste mi prosím poradit s výběrem tohoto nábytku? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Zbývající kusy nábytku bych volila ve stejném dekoru, jako je ten stávající, tedy v buku. Můžete zvýraznit jídelní stůl, ten by mohl být v dekoru třešně. Doplňky vyberte v odstínech výraznějších - bordó, či olivově zelená.

Dotaz   Dobrý den, budeme dělat rekonstrukci panelákového bytu 3+1. Většina pokojů je jihozápadním směrem, jen dětský pokoj je na jihovýchod. Do bytu jsme již objednali nové dveře Sapeli s obložkovou zárubní, řady standart, dýha buk. Troje dveře se budou posouvat po zdi. V dětském pokoji máme světlý nábytek z masívu smrk od firmy Domestav, v ložnici je manželská postel masív smrk a světlý psací stůl (nevím, zda je to dýha bříza). V ložnici asi zůstane zachována laminátová podlaha v dekoru javor. Všechny ostatní podlahy se budou měnit. V obývacím pokoji máme několik kusů bílého nábytku (pohovku, křeslo a komodu). Vše ostatní se bude kupovat nové. Nevím si rady především s podlahami, tj. barva dlažby do kuchyně a chodby, a také s podlahou v obývacím a dětském pokoji a s barevnou výmalbou stěn. Kuchyňskou linku bychom asi měli ladit s barvou dveří, že? (Tj. fólie buk tabák?) Mám ráda jemné světlé, pastelové, přírodní barvy a také přírodní materiály. Předem mockrát děkuji za odpověď, Dobrovodská.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud jste volili dekor dveří buk, podlahu doporučuji ve stejném odstínu. Zato kuchyňskou linku můžete pořídit v jiném dekoru (bílá, slonová kost) v kombinaci se sklem. K tomu se bude krásně hodit dlažba v jemném růžovo-béžovém nádechu. Protože máte podlahu v ložnici v dekoru javoru, je zde také možnost sjednotit celý byt podlahou z jednoho materiálu. Dveře bych ale v tomto případě také volila v tomto odstínu, sjednotily by se tak současné odstíny nábytku. Potom bych doporučila dlažbu v odstínu šedobílém, např. světle šedé Lapato Sandstone.

Dotaz   Dobrý den, máme obývák o rozměrech 340 x 460 cm (má i balkón). Rohová sedačka je celá zelenkavá (viz. foto), obývací stěna BESTA buk s bílými dvířky, křeslo "Vladkovo" bříza se smetanovým potahem Ikea. Podlaha je světlá (bříza). 1.Jakou zvolit výmalbu a barvu doplňků (polštáře, závěsy, záclony)? 2.Jak doladit zeď za pohovkou?
Odpověď  

Dobrý den! Použijte zelenožlutou výmalbu, dekorační prvky a závěsy mohou být v přírodním světlém odstínu (třeba krémové). Jednu stěnu můžete zvýraznit tapetami www.atelier-point.com.

Dotaz   : Dobrý den, chtěla bych požádat o radu ohledně architektonického řešení obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Kuchyňská linka má tvar písmene L, je hned při vstupu po pravé delší straně a bude zasahovat zhruba ještě 1,80 m na přilehlou nejdelší stranu pokoje (5,60 m). Bude zakončena komínovou digestoří, vedle ní již neplánuji žádnou skříňku (kvůli úspoře místa, celkově má pokoj 26 m2). Na kratší, levé straně bude lednice a spíž na potraviny. Prosím tedy o radu, jak rozmístit jídelní stůl a obývací sedačku. Má být rohová, nebo 3 a 2 křeslo? Kde má být televizní stolek? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Omlouvám se, ale odkaz na plánek bytu je nefunkční. Zkuste jej, prosím, zaslat znovu.

Dotaz   Na apríla jdu do důchodu a abych nevyšla z pracovního nasazení, mám naplánovanou výměnu oken v celém bytě. Je jasné, že po takové akci budu muset zákonitě vymalovat. Teď bydlím v paneláku, ale v původním bytě jsem měla daleko obývák. Když jsem nábytek dala do panelákového pokoje, je tam poněkud těsno. Přesto jsem se pokusila o malé úpravy, vyměnila jsem velkou sedací soupravu za menší rohovku a doplnila křeslo s malou podnožkou. Jídelní stůl je nutný, schází se u mne často velká rodina. Já hodně šiju, cvičím, pracuji na počítači, hlídám vnučky všemi aktivitami, které taková činnost obnáší. Také doufám, že mi v důchodu zbyde čas na čtení. Knihovnu mám možná zbytečně velkou, ale když jsem se pokoušela dopočítat úspory, vyšlo mi, že ušetřím jen jeden 80 cm modul. Budu muset zřídit stolek pod televizi a pro video. Barevně mi pokoj vyhovuje tak, jak je - hnědá s béžovou, která se opakuje na sedačce. Jen mi nepasují proužky na křesle, ale už mám bílý potah na výměnu, který možná obarvím na béžovo. Vymalování pokoje orientovaného na jih, prozatím bez stínících staveb před domem, mi moc starosti nedělá, stěny jsou bílé, zato jak vidno z fotografií je tam hodně obrázků. Spíš bych ráda změnila rozmístění nábytku. Myslíte si, že by to šlo? Pokoj má jen 3,45 x 5,40, dvoje dveře a balkonové okno s dveřmi zabere celou stěnu. Tmavé závěsy jsou nyní nutné kvůli televizi a práci na počítači (ten je přenosný, takže na stole je buď notebook, nebo šicí stroj, rodinné akce jsou pořádány s ohlášením předem, takže se vše uklidí do skříní v pokoji a může se prostřít. Stůl je rozkládací a občas je opravdu nutné jej rozložit, aby se najedlo 10 osob najednou). Myslíte si, že mi jde taky poradit? Předem dík! Vlastina.
Odpověď  

Dobrý den, z dopisu lze vyčíst, že tento obývací pokoj slouží také jako jídelna a pracovna. Prostor je tedy multifunkční, a co se týče dispozice velmi stísněný. Navrhoval bych oprostit místnost od věcí, které ji příliš zaplňují. Budete se v něm cítit mnohem lépe a volněji. Také velká rodina tento nový vzdušný prostor zcela jistě ocení.
Doporučil bych vyměnit koberec za podlahu v dekoru dřeva nebo za přírodní marmoleum. Pouze v místě konferenčního stolku zvolte pro větší komfort lokální koberec.
Jídelní část s rozkládacím stolem by byla hezká u okna s balkónovými dveřmi. Pohovku se nebojte umístit i do prostru, tím se jednotlivé části oddělí. A zkuste se držet hesla, že méně znamená někdy více.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych si nechala poradit, jakými barvami vymalovat obývací pokoj a ložnici. Také si nejsem jistá výběrem barvy potahu na rohovou sedačku v obývacím pokoji (místnost má 3,40m x 5,20m). Slunce tam svítí celý den, zatím je vymalováno bíle. Na jedné z kratších stěn je velké dvoukřídlé bílé okno, na té protější je komoda a úzká vysoká skříň v dekoru noce s úchytky ve stříbrné barvě. V rohu máme malý pracovní stůl, u okna podél delší zdi je světle meruňková rohová sedačka a vedle ní křeslo té samé barvy. Naproti máme televizi a nábytek opět v dekoru noce/krémová se stříbrnými úchytkami. Na podlaze jsou světlé bukové parkety. Chci, aby obývací pokoj působil větším dojmem a abychom se tam cítili uvolněně. Vybírám z teplých barev, ale stále se nemohu rozhodnout. Slyšela, jsem, že lze malovat ve dvou odstínech (sytá/světlá). Které tóny mohu na stěnu použít, abych docílila potřebného efektu? Mám nechat u stropu bílý proužek, nebo vymalovat barevně celou plochu svislých stěn? Do ložnice (3,40m x 5,20m) svítí slunce také celý den, na jedné kratší stěně je velké dvoukřídlé okno. Téměř podél celé protější zdi a až do půlky té vedlejší je rohová souprava šatních skříní z olše. Vedle skříně (na delší zdi) je postel opět z olše. Naproti ní je jen malá komoda, vedle pár kytek a vstup do místnosti. Pokud mi nemůžete poradit, prosím o doporučení, na koho se můžu obrátit. Děkuji za odpověď, Andrea K.
Odpověď   Dobrý den, pro výmalbu obývacího pokoje bych použil kombinaci syté oranžové barvy a středně šedivé. Sedačku tyto barvy vyzdvihnou a bukové parkety příjemně doplní. Šedivou použijte na jednu stěnu jako akcent a také na strop. Pokud nemáte vysoké stropy, stěny vymalujte celé. Světlé a tmavé odstíny jedné barvy kombinujte, pokud se rozhodnete např. pro samotnou oranžovou. Tmavý odstín vždy na stěny proti oknům, aby na ně dopadalo denní světlo, světlý odstín naopak na strop. Potah na sedačku můžete však zvolit i dominantnější v tmavých barvách tak, aby vynikla. Napadá mě třeba teplá hnědá kůže. Do ložnice bych vzhledem k převládajícímu dekoru olše volil klidné béžové tóny doplněné designovou tapetou (vice na www.pointshop.cz). Tu můžete dát třeba za čelo postele.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych si nechala poradit s výběrem barvy a materiálu zatahovacích dveří do mého bytu. Jedná se o dva vchody vedoucí z obýváku – jeden je do kuchyně, druhý do předsíně. Obývací pokoj má 3,40m x 5,20m, slunce tam svítí celý den, zatím je vymalováno bíle. Na jedné z kratších stěn je velké dvoukřídlé bílé okno, na té protější je malá komoda a úzká vysoká skříň v dekoru noce s úchytky ve stříbrné barvě. V rohu máme malý pracovní stůl, u okna podél delší zdi je světle meruňková rohová sedačka a vedle ní křeslo té samé barvy. Naproti máme televizi a nábytek opět v dekoru noce/krémová se stříbrnými úchytkami. Na podlaze jsou světlé bukové parkety. Děkuji za odpověď, Andrea K.
Odpověď  

Dobrý den, do obývacího pokoje s nábytkem v dekoru noce bych doporučoval dveře v olši. Držte se teplých barev, které jsou obsažené ve dřevě nábytku a laďte je tak, aby spolu jednotlivé dekory korespondovaly.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych si nechala poradit, jakými barvami vymalovat obývací pokoj a ložnici. Také si nejsem jistá výběrem barvy potahu na rohovou sedačku v obývacím pokoji (místnost má 3,40m x 5,20m). Slunce tam svítí celý den, zatím je vymalováno bíle. Na jedné z kratších stěn je velké dvoukřídlé bílé okno, na té protější je komoda a úzká vysoká skříň v dekoru noce s úchytky ve stříbrné barvě. V rohu máme malý pracovní stůl, u okna podél delší zdi je světle meruňková rohová sedačka a vedle ní křeslo té samé barvy. Naproti máme televizi a nábytek opět v dekoru noce/krémová se stříbrnými úchytkami. Na podlaze jsou světlé bukové parkety. Chci, aby obývací pokoj působil větším dojmem a abychom se tam cítili uvolněně. Vybírám z teplých barev, ale stále se nemohu rozhodnout. Slyšela, jsem, že lze malovat ve dvou odstínech (sytá/světlá). Které tóny mohu na stěnu použít, abych docílila potřebného efektu? Mám nechat u stropu bílý proužek, nebo vymalovat barevně celou plochu svislých stěn? Do ložnice (3,40m x 5,20m) svítí slunce také celý den, na jedné kratší stěně je velké dvoukřídlé okno. Téměř podél celé protější zdi a až do půlky té vedlejší je rohová souprava šatních skříní z olše. Vedle skříně (na delší zdi) je postel opět z olše. Naproti ní je jen malá komoda, vedle pár kytek a vstup do místnosti. Pokud mi nemůžete poradit, prosím o doporučení, na koho se můžu obrátit. Děkuji za odpověď
Odpověď  

Dobrý den, v obývacím pokoji bych Vám doporučil světle zelenou nebo žlutou barvu. Do ložnice bude k olši velmi dobře ladit béžová nebo teplá hnědá barva. Barvy můžete kombinovat v různých sytostech v jednom pokoji. Syté barvy jsou vhodné vždy na stěny proti oknům, kam na ně dopadá světlo. Světlé odstíny použijte vždy na stěny s okny. Řešení stropu také záleží na výšce místnosti. Velmi dobře působí na stropě barva o odstín či o dva světlejší.

Dotaz   Dobrý den. Jak bych mohla prosvětlit obývací pokoj, který máme uprostřed RD? V létě je tam zima i málo světla. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, volte světlé odstíny barev hlavně na větších kusech nábytku (na sedačku, křeslo apod). Zkuste se držet jemných přírodních tónů, a to i na podlaze a případně na koberci. Doporučuji využívat jednobarevné dekory a naopak se vyvarovat velkých vzorů. Světle žlutá či zelená výmalba Váš pokoj také příjemně zútulní.

Dotaz   Dobrý den, svůj dotaz i s obrázky jsem posílal již do poradny, ale bohužel jsem jej ani v nových odpovědích nenašel. Rozohodl jsem se vás tedy požádat o pomoc prostřednictvím dnešního chatu. Prosím o radu při výběru barvy stěn a šikminy do společného prostoru obývacího pokoje a kuchyně. Jde o nepříliš velkou podkrovní místnost s okny situovanými na sever a balk. dveřmi na severovýchod. Kuchyňská linka je v kombinaci vanilka-calvados, sedačka a křeslo jsou béžové, podlaha Quick-Step Výběrová bříza (barevně něco mezi olší a bukem). Dveře (Sapeli Home Model 31) a zárubně jsou bílé. Strop je rovněž bílý a plánuji vymalovat bíle i okolí střešních oken. Jídelní stůl je ze stejného materiálu jako obklad kuch. linky - LTD deska barvy vanilka. Rád bych volil teplejší odstíny, nechci ale celý prostor dále zmenšovat a barevně jej překombinovat. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v případě, že chcete docílit probarvený a zároveň světlý interiér (calvados nám tento prostor ztmavuje)můžete použít gradace již dané doplňkové barvy - vanilka. Stěny pastelová světlá žlutá, strop smetanová, sytější žlutá detaily v doplňcích. Můžete taky volit i v odstínech béžová , ale spíše jenom světlé tóny. Na dotaz vám co nejdříve odpovím.
Dotaz   Dobrý den, jak byste barevně ladila studentský dívčí pokoj orientovaný na sever, plocha cca 14 m2. Podlaha lamino ořech a nábytek dýha javor v kombinaci hliník. Zařizujeme nově, ale máme koberec a křeslo v barvě bordovo/červená. Myslím jak vymalovat a celkově zařídit, aby pokoj nepůsobil chladně při orientaci na sever. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Vzhledem k volbě nábytku doplňků a podlahy, bych volila již jen světlé tóny výmalby. Do pokoje orientovaného na severní stranu bych volila odstíny smetanové a pro oživení a "oslunění" optické vanilkovou výmalbu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jak vymalovat , příp. jakou použít tapetu v pokoji dosp.dcery, kde je podlaha ořech a nábytek javor, židle a křeslo červené. Pokoj je na sever. Chtěla bych, aby nepůsobil studeně, ale např.oranžovou nemáme rádi. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Severní pokoj projasníte žlutou výmalbou. Volila bych kratší stranu sytou žlutou zbylé stěny smetanové popř. vanilkové.
Dotaz   Dobrý den, prosím o názor ohledně tapety. Vybrali jsme ve výrazných jasných barvách designovou tapetu (růžová/oranžová/červená).Chtěla bych ji použít na jednu stěnu, ostatní bílé. Pokoj je dospívající dcery, je na sever, proto bych ho chtěla nějak rozjasnit. Podlaha v ořechu a nábytek v javoru, židle, křeslo + menší koberec do červena. Nebude příliš výrazné ? Nevím ale jakou bych příp.volila barvu, vzhledem k orient.na sever. Ostatní části domu jsou v jednoduchém minim.zařízení (ořech/bílá/šedá). 10 letý syn má obdobný pokoj, se světle modrými doplňky, tam bych volila malbu v barvě limetky.Děkuji za názor.
Odpověď   Dobry den Zvyraznit jednu stenu je dobra napad. Baravna kombinace zalezi spise na osobnim pocitu
Dotaz   Dobry den, chtela bych se poradit( viz foto) co myslite, jake barvy nabytek, barva doplnku, sedacka, koberec...mam rada bilou, svetle barvy...nemyslite ze by to ale chtelo nejaky doplnek vyraznejsi barvy na oziveni ? treba pekne kreslo? a kdyz, tak jakou barvu? me se to zda trochu studene...na druhou stranu mozna kdyz tam pridam nejakou vyrazejsi barvu aby to nebylo preplacane... Jeste prosim na stranach krbu ve vyklenku bych chtela policky, ale z jedne strany by byly jen treba police samostatne, a z druhe treba police jako ve skrini...(nevim jak to popsat, ale snad mi rozumite) :) ......co myslite, nebude to vypadat osklive ? :) Je toho tolik na vyber dneska, ze se ted uz v tom docela ztracim.... dekuji moc za pomoc, jsem moc rada, ze takove stranky existují! misa
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bvych jednotlivé police na celou šířku prostoru v dekoru podlahy. K tomu nábytek v kombinaci korpusu v dekoru podlahy a bílého laku. Sedací soupravu sve´ětlou smetanovou, či šedivou a k tomu výrazný odstín doplňků v cihlovém, či červené barvě. Také můžeet volit jedno křeslo v této barvě.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem barvy nové sedačky. Budeme pořizovat sedací soupravu trojsedák + křeslo, líbila by se mi smetanová nebo hnědá. Napadlo mě, že bych za sedačkou vymalovala pruh zeleně a místo obrazu bych dala na zeď 2 poličky v barvě nábytku. Obraz bych pak přesunula na zeď mezi krb a knihovnu. Chtěla jsem se tedy zeptat, jaká barva sedačky by byla nejvhodnější (klidně i jinou barvu než uvedenou) a jestli by mé plánování vypadalo dobře. Předem moc díky za radu. Martina
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedací souprava se jistě do interiéru bude hodit ve smetanové barvě. Výmalbu za ní můžete zvýraznit zeleným až khaki odstínem. zbylé části v béžových až hnědých tónech.
Dotaz   Dobry den, chci se zeptat na podlahu v pokoji. Koupila jsem byt v panelaku, kde je vsude plovouci podlaha, barva tmavsi hneda, vzor, drevo. Pouze v jedne mistnosti(budouci obyvaci loznice) neni nic. S pritelem jsme se dohodli na jedne zdi vinove (tam kde bude sedacka), ostatni malba bila. Ale ted nevime jakou podlahu. Ja jsem pro svetle PVC neutralniho dekoru, pritel hnede drevo. Ostatni nabytek je vinovo-svetla rohova sedacka, 2x kreslo Atlanta-olse (ohybana kresla), dvoulouzko si chceme koupit take svetlejsi (mame radi drevo, ratan). Prozatim mame obyvaci stenu barvy svetlejsiho orechu (casem si chceme koupit novou, vinovou nebo svetlou, lesklou:) a jeste nas ceka vyrobit na zakazku delici stenu mezi sedacku a budouci dvouluzko, kde se take nemuzeme shodnout. K jake podlaze by jste se prikllonili Vy? Barva delici drevene steny(regalovy styl) by mela byt jako podlaha?...PVC je pro nas cenove dostupne, dle meho nazoru mekci a prijemnejsi nezli plovouci podlahy.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v tmavém dekoru ořechu, v dekoru obdobném ostatních místností. Co se týká dalšího vybavení volila bych bílý lesklý nábytek v kombinaci s vínovou.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit vhodnou barvu do obývacího pokoje o rozměrech 4x5m. Na jedné z delších stěn je po celé délce lodžie, kterou od cca 13 do 18 hodiny svítí sluníčko. Nábytek je v dekoru světlý javor, podlaha je zřejmě z olše, rohová sedačka a křeslo v barvě přezrálého hrášku, přes sedačku a křeslo je krémový přehoz zakrývající pouze část k sezení. Původní výmalba je meruňková. Je vhodné tuto barvu zachovat, nebo si můžeme dovolit něco odvážnějšího? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, volil bych kombinaci světle žluté výmalby a designové tapety v olivové barvě. Tapetu si můžete vybrat z široké nabídky na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Jakou mám zvolit výmalbu v pokoji k dané skříni a tapetě? Postele jsou černé, psací stůl bude bílý - asi z lacobelu. Prosím tedy o návrh barvy výmalby, povlečení, závěsů – ty budou pouze po straně, a křesla, které bude u psacího stolu. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v olivovém nebo lila odstínu a stejně tak křeslo. Povlečení by mohlo být v kombinaci vybrané barvy, šedé a černé. Hezká by byla i kombinace jemné smetanové s výraznými polštářky.
Dotaz   Dobrý den, nevím si rady, jak sladit barvy v obývacím pokoji, aby vypadal moderně. Bohužel máme tmavě modrou rohovou sedačku a dvojkřeslo a nechceme se jich vzdát, máme je teprve rok. Ráda bych zvolila plovoucí podlahu a moderní sektorový nábytek - nevím však v jakých barvách. A jakou potom zvolit výmalbu? Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den, zvolil bych dřevěnou podlahu třeba v dekoru ořech. Nábytek potom v nedřeveném dekoru v kombinaci skla a nerezu (střídmě) a stěny bych ozdobil pomocí tapet. Pro inspiraci se podívejte na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme šatnu, bude situována na jih, laminátová podlaha v dekoru severská borovice. Šatní skříň bude z lamina do L, se zrcadlem. Naproti bude ještě jedna menší skříň. Nevím, jaký zvolit odstín výmalby a v jakém dekoru vyrobit šatní skříně. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, stěny volte takové, aby nezkreslovaly objektivně vzhled postavy člověka. Tedy spíše nevýrazné odstíny. Šatní skříně bych volil v neutrální šedavé barvě.
Dotaz   Dobrý den,Rádi bychom Vás požádali o radu ohledně vymalování (případně použití tapet) v našem novém ovývacím pokoji s kuchyní. Nábytek i kuchyn je bílá, máme černé doplňky jako barové židle či křeslo. Pokoj je velmi světly a podlaha světlý dub.Děku
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit světlé odstíny výmalby v odstínech šedá či béžová. Popř. k tomu volit výrazné dekorace v odstínu od limetkové přes červenou po lilu. Popř. jednu část výmalby v tomto výrazném odstínu např. za sedací soupravou.
Dotaz   Dobry den, Radi bychom si koupili novou sedaci soupravu do obyvaciho pokoje spojenym s kuchyni . Sedacka bude zrejme po cele delce steny, kde je soucasna. Jakou barvu byste doporučila? Nevime, jestli hnedou, do cervena, nebo spise nejakou svetlejsi . Dále by mne zajimalo, zda byste doporučila sedacku do tvalu L k oknu, kde je radiátor , elko ke strane do kuchyne nebo opet sedacku a kreslo. Dekuji a preji hezky den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych čokoládovou sedačku a k tomu doplňky ve světlé smetanové a červené. K vůli teplu to není ideální ale volila bych ji do L pod okno. Nebo sedačku s lenoškou u okna.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jakou barvu na stěnu bych si měla dát do mojeho dětského pokojíčku.Mám tam černé křeslo s bílýma pruhama, velkou skříň ořechovou, záclona oranžová, stůl světle hnědý, postel tmavě hnědou, koberec oranžový děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Barev máte již hodně nyní použitých proto by blo pdobré prostor sjednotit jemnou béžovou, smetanovou či hnědou barvou. Popř. zvýraznit stěnu za stolem a postelí v oranžovohnědém odstínu.
Dotaz   Dobrý den.Zařizujeme pokojíček pro miminko.Barva jedné stěny je zelená (dulux 70YY52/532) ostatní žlutá (dulux 48YY 77/529).Nábytek Ikea STUVA bílo-zelený, postýlka bílá.Jakou zvolit barvu doplňků? Závěsy, potah křeslo atd.? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doplňky volte zelenkavé, žluté a smetanový potah na křeslo. Závěsy taktéž světlé smetanové či bílé popř. se zeleným vzorem.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně OP, rozměr 3,4 x 4,6 s dvoukř. bílým pl. oknem (s parapetem) umístěným na kratší stěně pokoje. Žaluzie jsou šedo-stříbrné. Prosím poradit s výběrem barev na stěny (i strop), podlahy (PVC- jaký dekor, nebo koberec-barva) a doplňků (záclony, závěsy). Část nábytku v barvě černohnědá s jemným vzorem dřeva, úlož. košíky z ratanu a proutí v bříze a část nábytku ve vzoru bříza. Sed. soupr. roh.-ekokůže, světlá-jako vzor bříza, křeslo ratanové, stolek se sklen. deskou,odkl. část bříza a nohy šedo-stříbrné. Šedo-stříbná je i stoj. lampa, stojan na CD a strop.světla. Předem děkuji za odpověď, Dáša :-) .
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v bříze. Pak výmalbu v limetce, nebo orchideové s jemnou béžovou.
Dotaz   Dobry den,prosim o radu zda je mozne ke kozene sedacce v barve capuccino umistit kreslo v jinem designu napr.typ "vajicko" a jaky odstin kresla pouzit?Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete můžete volit výrazný kontrastní odstín např. bordó.
Dotaz   Čím by jste doporučila doplnit rohovou sedačku v takto rozmístěném pokoji? Taburetem, lehátkem, křesly nebo ještě nějakou menší sedačkou? Namísto původně nakreslené lenošky nebo ještě i ke stěně ke kratšímu konci sedačky? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila 2-3 taburety, které jsou mobilní a lehce rošíří odpočinkovou část. Možnéé je ale také volit jedno křeslo a dva taburety, křeslo ale bude asi dost masivní dle vybraného vzoru sedačky.
Dotaz   Děkuji za odpověď k sedačce. Myslíte, že by se do pokoje případně vešlo ještě křeslo a kam ho umístit? A průchod 1m, i když u stolu budou zastrčené židle je tedy dostačující? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano je to dostatečné. Již bych pak volila jen podnožníky tzv. bobky, které jsou variabilnější než křeslo.
Dotaz   Dobrý den,které ze 2 křesel (Alexa nebo Rocco) by se více hodilo do pokoje se sedačkou obrázku (trojsedák)? Pokud bude stát solitérně mělo by být spíše vyšší nebo je to jedno (nižší 96cm, vyšší 110cm)? http://www.inelis.sk/cz/2-1-1/kresla Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Více mne oslovilo křeslo ROCCO.
Dotaz   Dobrý deň, v týchto dňoch zariaďujem nanovo obývačku. Doteraz som mala celý byt omaľovaný na bielo, ale žiada sa mi zmena a tak bojujem s manželom /ten chce iba bielu, pretože pri premaľovávaní je to praktické/, aby sme použili nejaké iné farby. Chcem Vás poprosiť o radu aké farby použiť, aby obývačka pôsobila útulne, ale nie tmavo. Prípadne aj akej farby voliť doplnky, vankúše a pod.. Rozmer izby je 4x6m. Dvere a okno sú oproti sebe, na kratších stranách izby. Izba je orientovaná na juhovýchod. Na jednej dlhšej strane sú el. rozvody, takže tam bude asi umiestnená /ak mi nenavrhnete niečo iné/ TV a obývačkové skrine v povrchovej úprave dub arlington /svetlá/ viď. http://decodom.sk/1931/produkty/akciovy-tovar/obyvacka-solid , trojsedačka bude hranatá, tmavohnedá koža / nie hladká, ale akoby už používaná/ a kreslo - ušiak má vzhľad ľanového plátna, do švíkov má zapracovaný hnedý kožený pásik. Okrem toho nábytku tam bude ešte komoda a štvorcový konferenčný stolík vo farbe ostatného nábytku. Podlaha je tiež svetlá - dub antický. Rozmýšľala som, že by mohli niektoré steny ostať biele a iba jedna, prípadne podľa Vašej rady, niektoré namaľované inou farbou. Veľmi pekne ďakujem za radu a prajem príjemný deň. Mary
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v jemném nádechu limetkové barvy, která prostor oživí. Doplňky pak také v této barvě ale syté.
Dotaz   zbývající 1/3 stěny opět fialová výmalba. Dcera upřednostňuje fialovou v kombinaci se zelenou. Jak tedy sladit doplňky, jako povlečení, kobereček a polohovací křeslo, závěsy na francouzském okně. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Barevnost je již v podstatě tedy dána doplňky volte ve fialové, jemné béžové jako je podlaha, a zelená jako výmalba.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu ohledně,umístění sedačky, zda výmalbu protáhnout po celé stěně, je vohodná nebo volit raději šedou.Hodí se nám tam křeslo poang bříza/hnědé nebo spíše arvika černá kůže.Nábytek chceme bílá lesklá besta spíše jen spodní skříňky
Odpověď   Dobrý den přeji. VOlte křeslo hnědé a výmalbu můžete zelenkavou protáhnout až za sedačku.
Dotaz   Dobrý den,prosím ještě o radu, jaký tvar konferenčního stolku do místnosti, kde je kulatý jídelní stůl. Sedačka trojsedák, kolmo s ní jedno křeslo. V rohu v mezeře bude na stěně sklopný obdélníkový stolek. S konferenčním si nevím rady...Díky
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kulatý popř. několi menších kulatých.
Dotaz   Dobrý den, chci změnit barvy v obývacím pokoji. Mám žlutou sedací soupravu do tvaru ,,L" a jedno křeslo. Bílou obývací stěnu a bílý konf. stolek. Plovoucí podlaha v barvě buku. Pokoj má 4x4m2. Pokoj má nevýhodu , že jedna strana je se skoseni.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch výmalbu v odstínu khaki ve dvou sytostech a nebo čokoládovou s jemnou cappucinovou. Tmavší odstín vždy za sedací soupravou.
Dotaz   Dobrý den, chci změnit barvy v obývacím pokoji. Mám žlutou sedací soupravu do tvaru ,,L" a jedno křeslo. Bílou obývací stěnu a bílý konf. stolek. Plovoucí podlaha v barvě buku. Pokoj má 4x4m2. Pokoj má nevýhodu , že jedna strana je se skosení.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Již jsem odpovídala níže.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jak vybrat ostín závěsů na chalupu do hlavní obývací místnosti.Na podlaze je dlažba v odstínu teracota,zdi jsou bílé,koberec perský s oranžovobéžovým motivem.Křeslo ušák v tmavě modré a šedá pohovka.Nábytek tmavý.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. VOlte závěs v dominantní barvě která je na koberci.
Dotaz   Děkuji moc a ještě prosím -sedačka je béžová s šedými vzory. Může být konfer.stolek dub sanremo, jidelní sklo ? jakou barvu židlí ? a křesla? a barvy stěny za nábytkem ? a jaká světla ? děkuji moc!
Odpověď   Pokuste se prostor co nejvíce sjednoti stejnými materiály. Volte oba stoly pok ud možno ve stejném dekoru. Křeslo i židle v šedé barvě. Světla v mlééčném skle kulatá např. Výmalba jednoduchá za nábytkem např orchidea nebo bordó v kombinaci s jemným šedým odstínem v kombinaci.
Dotaz   Možné by to samozdřejmě bylo, pokoj zatím není hotov. Při realizaci Vašeho návrhu by jste volila postýlku blíže k oknu a houpací křeslo u skříně či opačně? Velmi děkuji.
Odpověď   Umístění křesla blíže oknu ale také časem se Vám uspořdání pro Vás nejlepší vyvrbí samo.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře