Pragointerier

kuchyně

Dotaz   Dobrý den, potřebuji radu ohledně staršího domu. V obývacím pokoji mám parkety, které jsou špatné, a nemá smysl je opravovat. Budu propojovat obývací místnost s kuchyní – v té se bude měnit lino, které bude pokračovat až do chodby. Jakou barvu doporučujete? Nová kuchyň bude v dekoru tmavý ořech. Co obývací pokoj? Mám na parkety položit lino, nebo pouze koberec? Místnost bude velká (8x4m) a hodně světlá. Ještě poznámka – máme psa. Děkuji za pomoc, Loukotová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Linoleum můžete volit v dekoru dubu, běleného dubu, nebo javoru. Pokud budete linoleum nebo koberec pokládat na parkety, je vhodné volit kvalitní podkladový materiál. Jinak by se mohlo stát, že se parkety do povrchového materiálu budou obtiskovat. Tento způsob je však vždy spíš nouzovým řešením. Osobně bych celý prostor sjednotila a do obýváku dala stejnou podlahu jako do kuchyně.

Dotaz   Dobrý den. Provádíme rekonstrukci kuchyně a narazili jsme na problém s barvou podlahy a výmalby. Linka je již ve výrobě v těchto barvách: dvířka a korpus zelená máta, pracovní a zadní deska šedá – titan, některé ozdobné prvky (poličky, vrchní deska pultu) tmavě hnědé - čokoláda. Z tmavě hnědého dřeva bude i jídelní stůl. Protože barvy jsou již tři, začali jsme bojovat s výběrem barvy podlahy a výmalby. Na podlahu chceme dát PVC. Prosím o radu, zda by bylo vhodné šedé. Líbí se nám design plovoucí podlahy-Spoltex-Noblesse-Toronto 100 nebo drobný vzorek Jutex-Tango-barva Flakes 995. Nevíme, zda se přiklonit s parketovému vzoru nebo k drobnému vzorku. Prosím také o radu, jaký odstín výmalby se hodí k výše uvedeným barvám kuchyně. Podotýkám, že kuchyň je na západní straně, s rohovými okny. Děkuji předem za Vaše rady, Z. Holaňová.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám použít na podlahu první z vybraných dekorů – Spoltex-Noblesse-Toronto 100. K uvedeným barvám kuchyňské linky je určitě vhodný. Výmalba může být třeba ve světle žluté barvě, pro zpestření zkuste využít na jednu celou stěnu nebo jen na část designovou tapetu či kuchyňskou samolepku z www. POINTshop. cz.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit s výběrem podlah a barev do řadového rodinného domku (plocha cca 100m2). Musíme si vybrat plovoucí podlahy od Tarkettu ze série Eden. Dveře jsou už bohužel dané – budou z javoru. Z obývacího pokoje se jde na zahradu, pokoj je propojený s kuchyní je ve tvaru L. Obývák má 30 metrů čtverečních, kuchyň 8. Do patra povede schodiště obložené dlažbou a vybavené s dřevěným parapetem (barvu obkladů i dřeva si můžeme zvolit). V horním patře je ložnice o ploše 12 m čtverečních a dva dětské pokoje asi po 10 m2. Je možné dát do spodního patra Tarkett Eden ořech světlý 2 pásy a do horního Tarkett Eden jabloň medovou 2 pásy? Nebo mám zvolit jinou variantu? Nechceme, aby interiér působil těžce a tmavě. Jaké mám vybrat barvy stěn, nábytku a doplňků? Děkuji a přeji pěkný den, Markéta K.
Odpověď  

Dobrý den, k javorovým dveřím se dekor jabloně medové velmi dobře hodí. Obě dřeviny mají v sobě podobné odstíny barev, společně budou hezky ladit. Prostor s nimi bude svěží a vzdušný. Při dalším zařizování interiéru se držte dále teplých odstínů, které jsou již v dřevinách obsaženy. Pro výmalbu bude vhodná světle žlutá nebo zelená barva.

Dotaz   Dobrý den. Děkuji vám za jednu radu, ale potřebovala bych další – bude se týkat obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Podlahy jsou v barvě buku (spíš do žluta), kuchyně je v barvě wenge. Budeme si kupovat obývák od Hanáka - moc se mi líbí odstín makasar, sedací souprava je kůži v barvě slonové kosti a i některé skříňky budou v této barvě (lak – slonová kost). Ráda bych se Vás zeptala, jestli se již zmiňovaný odstín makasar (lak) dá použít třeba na podesty či TV-panel. Nebudou se bít odstíny buk, wenge a makasar? Děkuji předem za radu.
Odpověď  

Dobrý den, dekory wenge a makasar obsahují podobné odstíny barev, takže se k sobě hodí. Velmi hezky se Vám také podařilo k nim vybrat kontrastní barvu a materiál – slonová kost a vysoký lesk. Pokud se i nadále budete držet spíše světlých barev, aby interiér nebyl příliš tmavý, bude celkový dojem velmi elegantní. Za TV můžete použít také designovou tapetu v nějakém zajímavém barevném akcentu – hezká bude třeba světle zelná. Zkuste si vybrat na www. POINTshop. cz.

Dotaz   Dobrý den. Rekonstruujeme panelový byt a budeme pokládat podlahu ve světlejším odstínu mořské trávy. Nevíme si rady s volbou zárubní a dveří. Prosím, poraďte. Děkuji. Pro představu: V chodbě budou vestavěné skříně v odstínu bříza/javor, jedna zeď je světle modrá, jinak převládá bílá. Kuchyň je černá v kombinaci s bílou pracovní deskou a obklady v barvě slonoviny, nábytek v obýváku bude tmavý, černohnědý a část obýváku je vymalována světle zelenou.
Odpověď  

Dobrý den, pokud chcete dále zůstat u převážně světlých dekorů a přírodních tónů, doporučil bych Vám břízu na dveře, obložky i vestavěné skříně. Výsledek bude velmi elegantní.

Dotaz   Dobrý den, mám ještě jeden dotaz ohledně barev. Kuchyň je s obývacím pokojem z velké části propojena, kuchyňská linka je v odstínu wenge, podlaha kolem kuchyňského koutu slonová kost, židle koženka v odstínu slonová kost. Jedna stěna v jídelním koutu je béžová, doplňky červeno hnědé (tvrzené sklo – obklad na kuchyni, prostírání, kobereček a dekorace na zdi). Prosím o radu, jestli je vhodné použít červeno-hnědou na jednu stěnu v obývacím pokoji. Tam bude kožená sedací souprava v barvě slonové kosti a nábytek wenge – slonová kost vysoký lesk. Jakou barvu koberce (schaggy) mám použít? Předem děkuji za Vaše rady.
Odpověď  

Dobrý den, pokud jste si zvolila jako barevný akcent červeno-hnědou barvu, určitě ju můžete použít i na stěnu za pohovku. Doporučil bych vám uvažovat i o designové tapetě v těchto barvách – béžová, červenohnědá, tmavohnědá. Můžete ji použít také pouze ve dvou či třech pruzích. Využijte nabídky na www.POINTshop.cz. Výběr barvy koberce záleží hlavně na barvě podlahy, pokud je světlá buková, doporučuji tmavší barvy – ve vašem případě červenohnědou či tmavě hnědou.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou barvu kuchyňské linky, pracovní desky a obkladů zvolit k podlaze jabloň medová. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, v celém prostoru bude stejná podlaha, dveře jsou javorové. Dále bych chtěla poradit s výběrem nábytku, výmalby a sedací soupravy do obývacího pokoje. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolený dekor podlahy obsahuje teplé odstíny barev. Doporučil bych Vám držet se jich i nadále. Pro kuchyň bude vhodná třešeň v kombinaci s krémovými skřínkami s vysokým leskem. Javorové dveře s nimi budou také velmi dobře korespondovat. V obývacím pokoji zvolte světle žlutou výmalbu v kombinaci s designovou tapetou.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji radu ohledně volby odstínu vnitřních dveří. Ty vedou do několika místností z chodby, která je spojená s obývacím prostorem (kuchyň a obývací pokoj). Kuchyňská linka je v odstínu buk, pracovní deska tmavě zelený mramor, podlaha Tilolino Terra. Podlaha v obývacím pokoji a chodbě je dřevěná třívrstvá, vzor dub. Co se týče výmalby, je v odstínu cappuccino, jen jedna kratší stěna je olivově zelená. Skříňka pod televizí je v dekoru ořech, okna máme v odstínu tmavý ořech. Jedná se o světlý prostor. Výmalba v chodbě bude buď cappuccino, nebo světlá oranžová. Jaké by se hodily vnitřní dveře? Moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, na dveře doporučuji některou z již použitých dřevin – třeba ořech, nebo naopak jednobarevný dekor – třeba světle šedivý. Designové sklo na dveřích ve větší ploše by také mohlo působit velmi dobře.

Dotaz   Dobrý den, právě dokončujeme práce na svém novém domě a pomalu začínáme řešit barevné ladění interiéru. V celém domě je instalováno podlahové topení. V přízemí bude dlažba a v podkroví PVC nebo plovoucí podlaha, podle toho, co nám doporučí vzhledem k podlahovému topení. Nábytek si představujeme v odstínu wenge, kuchyňskou linku bílý lesk a pracovní desku wenge. Dlažbu jsme nejprve chtěli světlou (Legni Ice) a k tomu wenge interiérové dveře. Vyvstává však problém s barvou schodů - jestli by měly být v barvě podobné Legni ice, nebo spíš v odstínu wenge. Stěny budou bílé. Druhá varianta, která nás napadla, je podlaha i dveře wenge. Tady se však obáváme, že bude interiér příliš tmavý, jedná se totiž o menší místnosti. Prosím poraďte, děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel jste nenapsal přesné názvy podlahových krytin, a proto jsem je nedokázala identifikovat. Nemohu tedy konkrétně poradit. Osobně bych ladila vše do odstínu wenge, aby vznikl kontrast se světlou podlahou. Díky tomu se prostor opticky zvětší. Nábytek, dveře a schodiště volte ve wenge; podlahu světlou - cappuccino nebo smetanovou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jakou mám zvolit barevnou kombinaci kuchyně a plovoucí podlahy? Kuchyně je spojená s obývacím pokojem, který má nábytek v barvě amerického ořechu. Podlaha by měla být stejná na celé ploše obou místností. Za případné návrhy předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v dekoru přírodního dubu, kuchyňskou linku v kombinaci nerezu, bílého laku a ořechu. Podlaha také může být světlá - cocobolo nebo javor.

Dotaz   Dobrý den, mam hlavu v smutku. Vybrali sme si kuchynu - wenge ako podklad plus pracovna doska, dvierka vanilka. Doplnit sme to chceli obkladackami a dlazbou - vo farbe slonova kost. Priestor je zaroven otvoreny s obyvackou - kde sa to pretina krbom (biely břízolit) len policku na krb neviem v akej farbe. Aby vynikol krb, tak stenu okolo chceme zvolit v napadnejsej farbe, podlaha bude orech. Na jeden velky priestor mi to pride uz veeela farieb, neviem si s tym rady. Dakujem krasne.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Krbovou římsu volte v ořechu. Tím se sjednotí horizontální linie podlahy a krbové police. Aby krb vynikl, volila bych výmalbu okolních zdí ve výrazném odstínu – třeba v moderní tyrkysové nebo lila barvě. Jelikož jste vybrala velice příjemné tóny, je možné na výmalbu použít jakýkoli odstín.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění dveří a výmalby. Jedná se o světlý panelákový byt v posledním patře, velikost je 3+1. Kuchyňská linka je v barvě světlá třešeň, s ní ladí světlá podlaha. Obývací stěna je v dekoru tmavá třešeň (rádi bychom ji do budoucna vyměnili za jádrový buk), podlaha Ořech Belluno, Berry Floor. Tatáž podlaha je i v ložnici, kde je masivní dubová postel. V dětském pokoji je podlaha odstínu Jabloň medová, Haro. Uprostřed bytu je prostorná chodba, v níž je dlažba totožná s kuchyňskou, která ladí také s tmavou podlahou v koupelně a WC. Přemýšlíme nad dveřmi v barvě podlahy v obýváku a ložnici. Co myslíte? Poradila byste nám, prosím, také s barvou pohovky? Předem moc děkuji a přeji krásný den, Janoušková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře bych volila v jednotném dekoru ořechu, shodném s podlahou v obytné části. Sedací pohovku poté doporučuji v jemném cappuccinovém nebo světle šedém odstínu s doplňky v bordó barvě. Za sedací soupravou můžete v bordó barvě také vymalovat. Pokud vyměníte současný nábytek za nový v odstínu světlý buk či javor, můžete také za touto stěnou vymalovat v bordó barvě.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu při výběru obkladu do kuchyně. Kuchyňská linka je v kombinaci wenge (korpus, deska) a vanilky (dvířka). Místnost je velmi světlá, v kuchyni jsou dvě okna, podlaha je tmavě hnědá. Předem děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obklad bych volila jako jednotnou světlou zádovou desku v šedém či šedobéžovém odstínu. Také můžete použít klasický obklad v těchto barvách. Pokud se však rozhodnete pro ten, doporučuji větší formáty, aby ubylo spár.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výběru zařízení do obytné části domu. Obytný prostor je spojený s kuchyní, která je v laku barvy vanilky, předěl tvoří barový pult v odstínu wenge, výmalba kuchyně a jídelny je žlutozelená. V obytném prostoru je pak výmalba ve dvou barvách - v prostoru, kde by měla být sedací souprava, je velmi světle žlutá, protilehlá stěna je žlutozelená (v jejím sousedství je krb v šedohnědém odstínu). Na podlaze je vzor světle šedého kamene, dveře mají dekor amerického ořechu. Prosím o pomoc s výběrem barvy sedací soupravy a židlí. Stůl bych volila nejraději v barvě wenge. Jaké volit skříňky? Taky v odstínu wenge, nebo raději v laku? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Stůl i židle bych volila v dekoru wenge, skříňky potom v kombinaci wenge a laku vanilka. Sedací soupravu doporučuji smetanovou se zelenkavými a žlutými doplňky.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jestli se k sobě hodí kuchyňská linka v barvě javor nida, bílé obklady (mozaika z obdélníčků), hnědá pracovní deska, hnědé lino v dřevěném dekoru a světle oranžová výmalba. Místnost je menší. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění kuchyně je příjemné a jistě bude působit jednotný, jasným a čistým dojmem.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu. Máme kuchyň propojenou s obývákem, prostor to je spíš menší. Kuchyň je v kombinaci třešně a vanilky, něco mezi moderní a klasickou kuchyní. Jakou barvu nábytku do obýváku byste doporučila? Hodil by se i tmavší nábytek, třeba buk? Moc vám děkuji za odpověď!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek v dekoru buku je možný, ale bude světlejší než třešeň. Pokud budete chtít prostor sjednotit a vytvořit kontrast s vanilkovou barvou, volila bych nábytek tmavších odstínů - třešeň, mahagon, ořech.

Dotaz   Dobrý den, už mi docházejí nápady a bojím se, abych barevně nepřeplácala kuchyň. Proto vás prosím o nějaké návrhy. Naše kuchyň bude bílá (Ikea abstrakt) http://forum. living. cz/viewtopic. php?p=1941758&sid=b7e82bfd913eaab6462193c07a32d314. Stěny budou také vymalované bíle, jen ve dvou rozích plánujeme od stropu tapety, ale budou to jen 1, 50 m široké pruhy. Líbí se nám tyto: http://www. klvana-nabytek. cz/fotogalerie/detske-pokoje/480/. Kuchyň bude spojená s obývákem a sedačka bude červená. Nevím, jaký má být korpus kuchyňské linky, jaká má být pracovní deska a jaká barva by se hodila na kachličky. Mám dát kachličky až nad digestoř (po úroveň vrchních skříněk), nebo jen pod ní? Moc se mi líbí místo obkladu sklo, ale to je dost drahé, proto nepřichází v úvahu. Napište mi, prosím, jak byste to v mém případě vyřešili vy. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyň můžete oživit červenými obklady, díky tomu ji zároveň sjednotíte s obývací částí. Místo obkladu by se dal použít voděodolný nátěr v červené barvě (viz. odstín sedačky). Pracovní desku a sokl bych volila v šedém dekoru. Obklad či výmalbu můžete vytáhnout až k horní hraně skříněk za digestoří. Takto teoreticky to je však těžké rozhodnout, musela bych vidět konkrétní sestavu kuchyňské linky.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jestli se hodí na obložení kuchyňské linky obkladačky velikosti 20 x 30. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Určitě je možné použít do kuchyně větší formát obkladu, mnohdy to je dokonce vhodnější.

Dotaz   Dobrý den, již jednou jsem Vás prosila o radu ohledně výběru barvy sedací soupravy. Tehdy jste mi doporučili krémovou a doplňky ve žlutých a zelených odstínech. Výmalba za sedací soupravou je však ve velmi světlá, krémová, a já mám pocit, že vlastně sedačka ve stejné barvě by zanikla. Měla jsem za to, že by měla být sedačka v kontrastu se zdí. Mohla byste mi tedy doporučit nějaký jiný odstín sedačky? Výmalba na ostatních stěnách je limetková, podlaha světle šedivá, dveře ořech, kuchyň vanilka v lesku a bar ve wenge. Děkuji ještě jednou za rady.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Sedací souprava může být v zemitém odstínu - červená, cihlová či čokoládová. Tyto barvy budou s výmalbou kontrastovat a sedačka hezky vynikne.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala o radu ohledně sladění barev kuchyně, podlahy a dveří v novém bytě. Kuchyň máme vybranou v barvě kalvados, nad ostatním neustále přemýšlíme. Máme vše ladit vše do jedné barvy, nebo jen sjednotit barvu dveří s kuchyní a vybrat kontrastní podlahu? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře v odstínu co nejbližšímu calvadosu. Podlaha poté může být kontrastní - v javoru, bříze či cocobolu světlém. Z tmavých dekorů se hodí ořech či wenge, osobně však doporučuji světlou variantu. Zbylý nábytek poté vybírejte v obdobných odstínech - třešeň, calvados, a kombinujte je se sklem či lakem.

Dotaz   Dobrý den přeji. Máme novostavbu a právě si lámeme hlavu nad kuchyní spojenou s obývacím pokojem. Potřebovala bych poradit s barvou kuchyňské linky, s obklady a dlažbou. V obýváku bych chtěla hlavní stěnu vymalovat v odstínu bordó a sedačku si představuji ve stejné barvě. Celá místnost je do tvaru L. Nevím, jak mám sladit podlahu, stěny a nábytek. Máme předběžný návrh kuchyně (včetně barev), ale nejsem si jistá, zda jsme vybrali správně. Chci vytvořit moderní interiér, hlavně co se týče barev. Na fotkách je jednou kuchyň, jednou obývák a jednou pohled z kuchyně do obýváku. Velice děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňská linka v tomto tmavém dekoru prostor opticky hodně zmenší a zatemní. Celkově kuchyň působí těžkým dojmem. Prostor bych více sjednotila, nevolila tolik rozdílných prvků na skříňkách a zjednodušila design. Mně by se líbil světlý odstín linky (bříza, javor, bílý lak), který bych oživila výraznějším obkladem třeba v oranžové barvě. V obytné části můžete volit výmalbu v bordó odstínu a proti tomu na světlém pozadí (smetanová výmalba) bordó sedačku. Nábytek bych volila také světlý, v bříze nebo javoru, aby vynikl na výrazné výmalbě. Co se týká podlah, ty bych vybírala v tmavším odstínu – v dubu či ořechu. Pokud však zůstanete u původně navržené linky, volte podlahu světlejší - buk nebo javor.

Dotaz   Hezký večer, potřebovala bych poradit ohledně obkladů do kuchyně. Dolní korpus a pracovní deska jsou v dekoru zebrano, horní korpus má stejnou barvu jako dvířka (lak cappuccino). Nejprve jsem chtěla lakobel, ale z technických důvodů to nejde (nebo by to bylo hodně náročné). Proto dám krémový lakobel jenom za sklokeramickou desku (pod digestoř) a jinak použiju obklady ve velkém formátu. Nevím, jestli zvolit lesklé nebo matné. Jaká barva by se hodila? Děkuji za váš názor.
Odpověď  

Dobrý den, k vámi vypsané kombinaci bych doporučil velkoformátovou dlažbu v matné šedivé. Kuchyň můžete zpestřit barevnými doplňky, hezká by byla třeba světle zelená barva. Také můžete využít nabídky kuchyňských designových samolepek z vwww.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, chcela by som Vás poprosiť o radu. Dve. Prvá vec sú závesy - záclony. Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. Farby su v 2 odtienoch marhulovej, podlaha buk, dvere aj nohy sedačky su června. Ide o to, aké zacony/závesy zvolit. Ci iba nejake jemne, pastelove, transparentne záclony, alebo aj záclony aj závesy, ak možte, poradte aj farbu. A taktiež či iba po parapety, alebo az po zem. Ja som za zaclony až po zem, muž iba pod parapety. Obývačka je spojená s kuchynou, takže zaclony by boli asi rovnaké. dalej by som sa chcela poradit s Vami ohladom knižnice. Chcela by som ju dat asi až po strop a mala by ist do volneho výklenku pri okne (na fotke). Nábytok okrem sedačky v obývačke nemame žiadny, tak sa neviem rozhodnut pre farbu. Sedačka je krémovej farby s takými prskancami hnedej. Ako som už písala vyššie - steny su marhula, podlaha buk a dvere čerešna. Knižnicu ktorú mam vyhliadnutú neponukaju vo farbe čerešna, iba buk, bielu a tmavohnedu. najbližšia mi je ta tmavohneda, ale neviem sa rozhodnut, preto som sa obratial na Vás. A posledna otazka, radíte aj ohladom fasady domu, alebo iba inetrieru? Za pomoc velmi pekne dakujem.
Odpověď  

Dobrý den, podle obrázků i popisu bych Vám doporučil na okenní dekorace světle žluté či pastelově červené lehké závěsy až na zem. Použijte např. lehký voál. Váš interiér se tak příjemně oživí a teplé barvy ho zútulní. Pokud se jedná o nábytek, knihovna v barvě třešeň bude vhodná, zvolit však můžete i bílou ve vysokém lesku.

Dotaz   Dobrý den. Mohla byste mi, prosím, poradit, jakou mám zvolit doplňkovou barvu v kuchyni? Ta je v dekoru olše, výmalba bude ve vanilkovém odstínu. Podlaha má podobný odstín jako kuchyňská linka. Dále by mne zajímalo, jak byste zařídila a vymalovala místnost, která má pouze 16 m2 a je ve tvaru L. Místnost by měla sloužit jako obývací pokoj a jídelna, přičemž jídelní kout bude umístěn ve výklenku. Proti vstupním dveřím jsou dvojité dveře na balkon, z pokoje je výhled na zeleň a stromy, které rostou přímo před domem. Na podlaze jsou bukové parkety, dveře na balkon jsou bílé. Zasílám fotografie místnosti, ty ale bohužel pocházejí ještě z doby před rekonstrukcí (výklenek na jídelní kout bude po pravé straně při vstupu do místnosti). Prosím o radu, v jakých barvách mám tak malý interiér zařídit, hlavně s ohledem na zeleň. Předem vám moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Jako doplňkovou barvu do vaší kuchyně bych vybral červenou v různých odstínech - od pastelových tónů až po ty tmavé. Výmalbu v celém prostoru volte světle žlutou, prostor se tím sjednotí a bude dobře korespondovat se zelení. Okno na balkon se nabízí k romantické dekoraci dlouhým lehkým voálem.

Dotaz   Dobrý den, vymýšlíme kuchyň a jsme bezradní. Kuchyň bude v provedení calvados (jak korpusy, tak dvířka), ale nevíme, jakou zvolit pracovní desku. Zatím máme objednanou světlou mramorovou, ale pořád si nejsme jistí. Dále přemýšlíme, zda plochu zdi mezi skříňkami vykachličkovat, nebo ji spíš obložit v dekoru pracovní desky. Podlaha je plovoucí, v kombinaci třešně a višně. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, držte se teplých barev, které jsou ve vybraných dekorech již obsažené. Pro obklad bych zvolil mozaiku třeba ve žluté, červené, růžové a béžové barvě. Další variantou je použít místo obkladu lacobel v pískované úpravě. V případě, že budete mít dřevěný dekor na celé kuchyňské lince, je mramorová deska vhodnou volbou. Může být také jednobarevná.

Dotaz   Dobrý den. Poraďte mi, prosím, s výmalbou do kuchyně, která je spojená s jídelnou. Potřebujeme ji prosvětlit a provzdušnit. Barevně jsme se vůbec netrefili a nutně to potřebujeme přemalovat. V kuchyni je dlažba s nádechem do oranžova, ve zbytku místnosti je plovoucí podlaha v třešni. V tomto odstínu jsou taky dveře. Kuchyň je v třešni v kombinaci s javorem, lednice bude v nerezu jako ostatní elektrospotřebiče. Potřebuji, aby v této místnosti nebyla dominantní výmalba, ale kuchyňská linka. V jakých barvách mám pořídit doplňky na parapety (vázy,…)? Kuchyň a jídelna jsou spojené s obývákem, kde máme sytě oranžovou. Děkuji a posílám pár fotek. S pozdravem Hajíčková Alena.
Odpověď  

Dobrý den, dekor třesně na kuchyňské lince i podlaze je sám o sobě velice dominantní. Zjemnit ho můžete světle žlutou výmalbou. Doplňky nebo část stěny v obývacím pokoji, kde je sytě oranžová, volte ve středně šedivé barvě. Vhodný bude také nerez a materiály s vysokým leskem.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o pomoc při volbě výmalby v obývacím pokoji. Pokoj je menší, a přesto světlý, propojený s kuchyní. Tam je základem dekor noce, některá dvířka jsou ve vanilce s vysokým leskem, obklady defilé bílá, dlažba defilé hnědá. Podlaha v pokoji je v odstínu ořech přírodní od Paradoru, dveře v tmavším odstínu ořechu. Nábytek v obývacím pokoji bude barevně sladěn s kuchyní – chceme kombinaci dekoru noce a bílé. Zvažuji barvu stěny, u které bude pohovka, a vlastně i barvu pohovky. Ráda bych interiér nějak oživila. Uvažuji o nějaké výraznější barvě, ale bojím se, aby výsledek nepůsobil příliš tmavě. Zvažovala jsem tóny do zelena, ale nakonec je zelená v ložnici, tak jsem teď bezradná. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, pro oživení bych doporučil svěží světle žlutou barvu. Můžete využít nabídky designových tapet na www. POINTshop. cz a vybrat si zajímavý dekor ve žlutých, hnědých a zlatavých tónech. Pohovku se nebojte zvýraznit prostřednictvím potahu, udělejte z ní zajímavý solitér.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvou spárovací hmoty na obklady, které máme v kuchyni. Jedná se o sérii nacházející se na této stránce http://www. obklady-rako. cz/eshop/serie-rako-obklady-classic/O14387/0_O14173/. Dále bych potřebovala poradit s barvou spárovací hmoty na chodbu, kde bude dlažba hnědá venezia http://www. obkladydlazba. cz/index. php?main_page=tl_product_tiles_info&products_id=542. Děkuji za rady, Lenka.
Odpověď  

Dobrý den, do kuchyně bych doporučil spárovací bílobéžovou či bílošedivou hmotu. Na chodbu použijte tmavo-šedivou či antracitovou.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych navázala na svůj předchozí dotaz ohledně sladění barev kuchyně, podlahy a dveří. Byt je o velikosti 3kk, dle Vaší rady jsme ke kuchyni v odstínu calvados vybrali do obýváku plovoucí podlahu v odstínu světlý javor. Do kuchyně bychom chtěli dát ještě dlažbu, ale nevíme, v jaké barvě. Mají být obkladačky do kuchyně ve stejné barvě jako dlažba? Dále potřebujeme radu, zda máme poté položit tu stejnou dlažbu i do chodby. Do ostatních dvou pokojů (ložnice, dětský pokoj) bychom chtěli dát koberec. V příloze zasílám půdorys bytu (jen malá změna - v kuchyni bude ještě bar, kterým bude kuchyně oddělena od obýváku). Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám použít na podlahu jeden dekor co nejvíce. Prostor bude vypadat ucelenější. Vaše kuchyň má velmi dominantní dekor v teplých barvách, proto bude vhodné, když se jich budete držet i nadále. Pokud považujete za nutné použít dlažbu v kuchyni, určitě volte béžové odstíny i pro obklad. Kuchyňská linka pak dobře vynikne. Do ložnice a dětských pokojů bych raději použil také plovoucí podlahu.

Dotaz   Dobrý den, máme podkrovní místnost, která bude sloužit jako kuchyň, jídelna a obývák. Je tam plovoucí podlaha a dveře ve světlém buku. V části, kde bude kuchyň, je béžová dlažba. Kuchyň bude z ořechu lion a pracovní deska černá. Jaká barva obkladu by se hodila za kuchyňskou linku? Můžeme mít i větší velikost obkladaček? Uvažujeme o jídelním a konferenčním stolku také v barvě ořech lion. Může být TV stolek černý, nebo je lepší opět ořech? Sedačku chceme do oranžova. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám středně šedivou velkoformátovou dlažbu nebo naopak mozaiku v teplých barvách. Teplé barvy budou velmi dobře ladit k Vámi vybrané oranžové pohovce. Další nábytek bych volil z lamina ve vysokém lesku, na konferenční stolek použijte také sklo. Pokud je v místnosti dostatek světla a podlaha není příliš dominantní, můžete si dovolit TV stolek i v černé.

Dotaz   Dobrý den, kuchyň s obývacím pokojem máme spojené v jedné podkrovní místnosti. Podlaha a dveře jsou ve světlém buku. Kuchyňskou linku a jídelní stůl chceme ve světlém ořechu lion, pracovní deska bude antracitová. Poraďte mi, prosím, jaký vybrat TV a konferenční stolek. Máme zvolit něco modernějšího, nebo se držet ořechu? Jakou barvu výmalby a sedačky byste nám doporučil? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, další prvky nábytku bych Vám doporučil z lamina s vysokým leskem, nebo s lacobelem na dvířkách. Na konferenční stolek by se také velmi dobře hodilo sklo. Výmalbu volte světle žlutou, na jednu stěnu nebo na nějakou část můžete uplatnit také designovou tapetu. Zkuste si vybrat na www. POINTshop. cz. Ze sedačky vytvořte výrazný barevný prvek – hezká bude třeba středně zelená barva.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného ladění interiéru. Jedná se o přízemí novostavby, kde je hala a kuchyň propojená s obývacím pokojem. Okna jsou bílá, schodiště do prvního patra bychom chtěli tmavé (ořech)a dveře do ostatních místností též tmavé (Sapeli Fest CPL ořech s prosklením). Kuchyňská linka bude v barvě vanilky, sokl wenge a pracovní deska granit černohnědá. Na podlahu bychom chtěli dlažbu. Líbí se nám Spirit od RAKO, rádi bychom kombinovali hnědou a světle béžovou. Jakou zvolit doplňkovou barvu, která by oživila béžovohnědou kombinaci na malby, doplňky, koberečky? Jakou zvolit barvu nábytku? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, v tomto propojeném prostoru bych doporučil jednotnou podlahu. Interiér pak bude působit ucelenějším dojmem. Výmalbu bych zvolil světle žlutou, doplňky mohou být ve světle zelných odstínech. Pokoje tím velmi hezky osvěžíte.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při rekonstrukci obývacího pokoje s kuchyňskou linkou. Jedná se o místnost malých rozměrů (4,5 x 5,7 m2). Na podlaze jsou klasické dubové parkety, které budeme rekonstruovat. Celý pokoj si představuji ve světlých barvách, kuchyňskou linku a stěnu pro TV jsem proto vybrala bílou. Nevím si rady s barvou sedačky a pracovní desky, protože nechci dosáhnout sterilně bílého pokoje, ale příjemné atmosféry. Uvazuji i o barevné výmalbě jedné stěny, třeba v olivové nebo smetanové barvě. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám středně šedivou pracovní desku, v lince pak akcenty nerezu. Nápad s olivovou stěnou je velmi dobrý, určitě jej použijte. Můžete si na www.POINTshop.cz. Ze sedačky bude dobré vytvořit výrazný solitér, byla by vhodná středně žlutá barva nebo výrazný vzor, třeba pruhy - šedivé, žluté, zelené apod.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně zútulnění místnosti - obýváku spojeného s kuchyní. Byt se nachází v činžovním domě z roku 1929 a je celý rekonstruován. Ve velikém obýváku jsou původní parkety. Chybí nám už jen vymalovat kuchyň a zbývající stěny v obýváku – nevíme, jaké barvy zvolit. Z finančních důvodů budeme v nejbližší době měnit (co se týká nábytku) pouze stolek pod televizí a televizi, v budoucnu pak sedací soupravu s konferenčním stolkem a jídelní stůl. Ráda bych však místnost pomocí barev a drobných finančně méně náročnějších úprav zútulnila co nejdříve. Naším cílem je bydlet v moderním bytě, ovšem respektovat stáří domu, ve kterém se nachází. Zasílám fotografie. Předem děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, Váš interiér je díky původnímu dispozičnímu řešením místností velmi hezký a vzdušný. Myslím, že až jej zařídíte s ohledem na finanční možnosti novým nábytkem, bude se Vám v něm velmi dobře bydlet. Pro výmalbu v kuchyni zkuste světle žlutou svěží barvu. V obývacím pokoji bych zbylé stěny vymaloval buď také žlutou, nebo zelenou barvou o několik odstínů světlejší, než jste použili. Stěna v rohu, kde je sedací nábytek, si říká o speciální řešení. Zkuste použít výraznější designovou tapetu.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou barvou vymalovat obývací pokoj a kuchyň, která je spojená s obývákem nízkou zídkou. Z obývacího pokoje vede nahoru schodiště. Sedačka je cihlově červená, podlaha plovoucí dubová a nábytek z masivu borovice. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, v tomto interiéru převažují teplé odstíny barev. Prostor bude hezky sladěný, pokud se jich budete i nadále držet. Výmalbu bych volil třeba svěží světle žlutou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, zařizujeme novostavbu rodinného domu. Celé přízemí bych ráda sjednotila jak nábytkem, tak barevně. Obývací pokoj je průhledem spojen s druhou předsíní i malou kuchyní, která je světlá a jsou v ní dvě okna. Dlažbu chci stejnou v celém tomto prostoru. Protože uvažuji o teakovém nábytku bez nátěru (jídelní stůl, židle, konferenční stůl, komoda, konzolový stolek), nejsem si jistá, zda by se hodila dlažba světle nebo tmavě hnědá či cihlové barvy. Nebo raději nábytek hnědě lakovaný? Kuchyňská linka je světle hnědá - antik, Fagerland, pracovní deska černá. Jaký by se hodil obklad a jaká výmalba? Okna máme v barvě zlatý dub, taktéž obložky dveřních otvorů. Mám zvolit béžovou, bílou nebo světle hnědou sedačku? Krb bude obložen imitací kamene, buď v cihlové, nebo ve světlé barvě. Velmi vás prosím, poraďte, jestli je mnou navrhovaný vzhled interiéru možný. Děkuji vám.
Odpověď  

Dobrý den, teakový nábytek je velmi dobrá volba, doporučil bych Vám k ní světle zelenou výmalbu. Pokud je prostor propojený, výsledný efekt bude dokonalý, jestliže použijete jednu barvu na stěny, ale také jednotnou podlahu. Do obývacího pokoje můžete navíc na jednu stěnu nebo na nějakou část použít designovou tapetu. Zcela jistě si vyberete na www.POINTshop.cz. Ze sedačky můžete udělat zajímavý výrazný solitér, nebojte se výraznější barvy – vhodná bude středně žlutá.

Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Kupujeme kuchyň v dýze bříza s bílou pracovní deskou a k tomu žluté kachličky. Také podlahu jsem chtěla ladit do žluta. Nedaří se mi však najít žádnou firmu, která by nabízela obyčejné jednobarevné žluté PVC. Našla jsem jen přírodní marmolea, ale u nich je cena příliš vysoká. Nevíte o nějakém výrobci jednobarevných PVC? Děkuji moc, Krčková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výrobce PVC v jednobarevných dekorech bohužel neznám a na žádný podobný typ jsem nenarazila. Opravdu se takto vyrábí většinou pouze přírodní linoleum.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jaké obložení kuchyňské linky (mezi pracovní deskou a horními skříňkami) je nejlepší z hlediska údržby? Dlaždičky, sklo nebo něco jiného? Uvažuji o skle. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pro snadnou údržbu je dobré volit jednolitý materiál beze spár. Sklo nebo zádovou desku, která může být v dezénu desky pracovní nebo v neutrální šedé. Sklo jako lesklý materiál pak bude na údržbu složitější.

Dotaz   Dobrý večer, máme kuchyňskou linku kombinaci třešně a jednoho světlého odstínu (asi hruška, tato barva každopádně převažuje, třešeň je spíše doplňková). Podlaha je tmavší, stůl v třešni. Chtěla jsem se zeptat, jaké zvolit židle, výmalbu kuchyně, popřípadě doplňkovou barvu. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jako doplňkovou barvu bych volila jemné cappuccino v kombinaci s khaki a smetanovou. Pro výmalbu volte odstíny cappuccina a smetany (tmavší barvu dejte k jídelnímu stolu, světlejší kolem linky). Khaki odstín se může objevit na doplňcích (utěrky, sedáky, květináče). Židle volte v odstínu stolu, aby se jídelní prostor sjednotil.

Dotaz   Dobrý den. Stavíme podkrovní dům a rádi bychom sladili všechny přízemní místnosti do jednoho stylu - vybavením i barevně. Při výběru vybavení se zaměřujeme na moderní styl a barvu wenge. V příloze zasílám návrh kuchyně v barvě wenge, podlaha má mít stejný odstín jako kuchyně. Kuchyně je spojená s obývacím pokojem. Okna máme ze tří světových stran, z toho jsou dvě okna francouzská (viz. příloha půdorys). Je možné takto barevně sladit kuchyň s podlahou a s obývacím pokojem? Co doporučíte za podlahovou krytinu? Rádi bychom dali na celou plochu laminátovou plovoucí podlahu. Jakou barvou vymalovat zdi a jakou barvu dát nad pracovní desku, abychom prostor osvěžili? Přemýšleli jsme o tmavě růžové nebo tmavě červené (do fialova). Děkuji za rady.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud zvolíte tmavý odstín wenge na kuchyňskou linku i na podlahu, volila bych pro oddělení těchto dvou částí světlý sokl pro linku. Mohl by být v barvě pracovní desky. Co se týká výmalby, doporučuji dva odstíny – zkuste kombinovat světlé cappuccino a nějaký výrazný odstín – lila, tyrkysovou… Pokud zvolíte nábytek v obytném prostoru také tmavý, vyberte podlahu světlou (bělený dub nebo javor).

Dotaz   Dobry den. Máme místnost obdélníkového tvaru o ploše 20 m2, ve které chceme mít kuchyň spojenou s obývákem. Podlaha je z tmavého dřeva (přesný odstín nevím), kuchyň i případný nábytek do obývacího pokoje bych chtěla bílý, aby prostor nepůsobil tak těžce. Do linky bych zakombinovala nějaký lehký odstín té hnědé. Jakou doporučíte pracovní desku? Já se přikláním ke světlé, zdá se mi, že tmavá deska se do tak malého prostoru nehodí. Manželovi by se ale tmavá líbila. Ještě prosím o doporučení barvy zdí - líbí se mi romantická růžovofialová. Mohla bych ji kombinovat třeba se šedou? Pokud ne, poraďte mi, prosím, jinou kombinaci. Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kuchyňskou pracovní desku doporučuji v odstínu podlahy, tmavou, aby vznikl příjemný kontrast s bílou linkou. Výmalbu můžete volit v barvě lila, která působí ve společenských prostorech slavnostně, vhodná je také v kombinaci se světle šedým nebo cappuccinovým odstínem.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s kuchyní a obývákem, které budou propojené výklenkem. Oba pokoje jsou poměrně tmavé. Jediné, co máme zatím vybrané, je kuchyňská linka (tmavá jabloň) podobná této: http://www. jamall. cz/foto-nika-dvirko-ramka-jablon-tmava-nika-2-60/?produkt_id=104. Mohli byste mi, prosím, poradit s výmalbou obou pokojů, s odstínem plovoucí podlahy (chceme do obou místností stejnou), s obklady do kuchyně a se sedačkou a stěnou do obýváku? Dveře a okna v obou propojených místnostech jsou původní - natřené na bílo. Mám ráda světlé, teplé barvy (žlutou, meruňkovou atd.). Chtěla bych, aby vše příjemně ladilo dohromady, žádné velké kontrasty. Děkuji za odpověď, M. Kostková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v dekoru buku, buku pařeném a k tomu sedací soupravu v odstínu smetanovém. Zeď za sedací soupravou můžete vymalovat v bordó, cihlové nebo lila barvě. Obklad a pracovní desku kuchyňské linky doporučuji ve světlém smetanovém odstínu, nebo v odstínu buku.

Dotaz   Dobrý den. Marně pátrám po něčem, co by hezky doladilo naši kuchyň. Linku máme v bílé barvě, pracovní desku z dubového masivu a na podlaze jsou dlaždice vzhledu novin. Přikládám fotografie. Lednice je modrá, v retro stylu Gorenje Old timer. Bílý obklad mně přijde fádní, ale bojím se přidat do něj trochu modré – barva může být jiná než ta na lednici. Našla jsem něco v obchodě Los Kachlos, ale nejsem si tím úplně jistá.
Odpověď  

Dobrý den, další odstíny modrých barev by neměly působit rušivě. Místo obkladu můžete využít také lacobel ve světle modré barvě. Velmi originální by bylo na obklad použít designové kuchyňské samolepky.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou mám zvolit barvu sedačky. Obývací pokoj máme propojený s kuchyní, která je v barvě wenge s šedou pracovní deskou. V obýváku je podlaha ořech a TV stolek v kombinaci wenge a bílého lesku. Stěny jsou bílé.
Odpověď  

Dobrý den, ze sedačky můžete vytvořit zajímavý výrazný solitér, který prostor příjemně prosvítí. Doporučil bych středně žlutou barvu nebo nějaký zajímavý dekor (třeba pruhy v kombinaci šedivé, žluté a zelené). Do prostoru by se na jednu stěnu nebo nějakou část velmi hodila také designová tapeta - inspirujte se například na www.POINshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s barvou stěn do kuchyně. Máme tam bílé skříňky s kaštanově hnědými dřevěnými dvířky, béžovou „flekatou“ pracovní desku, starorůžovou rohovou lavici, bílé dveře a okno (je situované na západ). Myslela jsem na nějaký pastelový světlý odstín žlutooranžové, i když bych raději nějakou sytou barvičku. Nevím, jestli by to bylo vhodné. V létě nám tam totiž sluníčko hodně svítí, tak si nejsem jistá, jestli by to ty rozpálené stěny ještě nezvýraznilo.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám světle žlutou výmalbu, která prostor příjemně osvěží. Mohla byste také využít nabídky designových tapet a nálepek s kuchyňskými dekory.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych požádat o radu, v jaké barvě by měl být nábytek v obývacím pokoji, který je spojen s kuchyní. Podlaha je velmi světle béžová, výmalba v odstínu světlé cappuccino, kuchyňská linka v dekoru ořech Lyon v kombinaci s jasmínem (Egger). Jedna stěna v obývacím pokoji je oranžová. Sedací souprava by měla být v barvě moka. Děkuji, Bednářová.
Odpověď  

Dobrý den, ve Vašem interiéru bych pro nábytek v obývacím pokoji volil lamino ve vysokém lesku nebo designové sklo lacobel na dvířka. Doporučil bych využívat kontrasty tmavých a světlých barev - zkuste třeba tmavě hnědou a beige pro lacobel. Do obývacího pokoje můžete také použít solitérní tapetu.

Dotaz   Jakou zvolit výmalbu v obýváku s kuchyňským koutem? Kuchyň bude bílá ve vysokém lesku v kombinaci s ořechem, nábytek v obýváku také. Podlaha ořech, dveře bílé. Hodila by se šedá? Taky prosím o doporučení barvy sedací soupravy. Přikládám fotky interiéru, který bohužel ještě není dokončen.
Odpověď  

Dobrý den, ořech je velmi moderní a neutrální dekor, který můžete dobře kombinovat. Doporučoval bych Vám dubovou podlahu a svěží světle žlutou výmalbu. Na jednu stěnu nebo na některou část můžete použít designovou tapetu z nabídky www.POINTshop.cz. Z pohovky vytvořte zajímavý barevný solitér. Na zmíněném odkazu najdete také velký výběr dekoračních látek.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s barvou stěn v kuchyni a s výběrem tapety pod horní skříňky linky (bude chráněna sklem). Kuchyň máme vybranou v dekoru wenge, pracovní desku bílou, podlahu javor. Představuji si oranžovou výmalbu a bíločernou tapetu. (Něco jako - http://www. tapetyzlin. cz/? p=productsMore&iProduct=4897&sName=Tapety-Lars-Contzen-Vlies-6237-13 nebo http://www. tapetyzlin. cz/? p=productsMore&iProduct=4494&sName=Tapety-Lars-Contzen-Vlies-6231-57.) Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám světle zelenou či žlutou výmalbu a k ní tapetu z nabídky www.POINTshop.cz. Řada Kimiko nebo Bloom se do Vaší kuchyně hodí velmi dobře.

Dotaz   Dobrý den, je možné poprosit o radu? Přemýšlíme nad barvou obkladů za kuchyňskou linku. Korpusy a dřívka jsou z calvadosu, pracovní deska v dekoru mramor. Vybíráme mezi třemi variantami obkladů. Podle příloh: 1. obklad Madera, velikost 30x45cm 2. obklad Orchidea, velikost 20x40cm 3. obklad Terreno, velikost 10x10 cm (z obrázku to je ta světlejší varianta). Děkuji za případnou odpověď, Petra.
Odpověď  

Dobrý den, podle mého názoru bude velmi vhodný 1. i 3. obklad. Maderasa bude méně výrazná, ale velmi elegantní varianta. Záleží však také na ostatních prvcích interiéru – na podlaze, výmalbě, doplňcích. Celkového sladění kuchyně docílíte tím, že budete i nadále používat teplé barvy. Zkuste osvěžit prostor nápaditými designovými samolepkami.

Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům a já bych potřebovala poradit s výběrem zárubní, dveří, podlahy a výmalby. Obývací pokoj je spojený s jídelnou a kuchyňským koutem, celý prostor má zhruba 50 m2 a je dobře osvětlený - v prostoru obýváku a jídelny francouzskými okny a v kuchyni oknem klasickým. Orientace je na jih, východ a západ. Plastová okna budou v dekoru ořech, kuchyňská linka pak v kombinaci lak mat bílý a fólie dekor dubu, převažuje bílá, pracovní deska bílá z umělého kamene. Mám představu kuchyňského stolu v ořechu a bílých kožených židlí. Jakou barvu volit na dřevěnou plovoucí podlahu a dýhové dveře a jakou barvu výmalby použít do tohoto interiéru? Je vhodné vybranou podlahu použít i v ostatních místnostech domu? Moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Doporučuji Vám použít na podlahu také ořech a pokud to je možné, dejte jej i do ostatních místností domu. Interiér bude působit uceleně a elegantně. Výmalbu volte světle zelenou nebo žlutou. Dveře by měly v sobě obsahovat odstíny barev již použitých dekorů. Vzhledem k tomu, že ořech i dub jsou velmi neutrální, můžete pokračovat jak v teplých, tak ve studených barvách. Javor, dub, nebo jednobarevné středně šedivé dveře v kombinaci s pískovaným sklem ve větším či menším množství bude vypadat velmi dobře.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit se sladěním kuchyně (má rozměry 4, 05x3, 22m a je situována na sever). Kuchyňská linka bude v kombinaci merano a vanilka. Korpus, pracovní deska i prostor za linkou budou v barvě merano, spotřebiče pak v nerezu. Potřebovala bych poradit s barvou podlahy (chtěla bych linoleum), dveří (líbí se mi spíše tmavší barvy - hruška, třešeň) a výmalby (původně jsem chtěla hráškově zelenou, ale nevím, jestli je to vhodné). Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K meranu bych volila dveře s méně výraznou dýhou – vhodná bude bříza či javor. Tím merano vynikne. Taktéž podlahu vyberte v tomto dekoru.
Pokud použijete tmavší dveře, volte třešeň. Podlaha by měla být také v této imitaci. Pokud se rozhodnete pro přírodní linoleum a ne pro PVC, doporučuji odstín barbados nebo pineapple, odstín podobný dvířkům linky. Výmalba může být v jemném nádechu khaki nebo cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s volbou nábytku do obýváku. Kuchyň, jídelna a obývací pokoj jsou spojené do jedné místnosti, dohromady tvoří tvar písmene L. Kuchyň a jídelna jsou z olše, pracovní deska v kuchyni je v matné zelené. V celém interiéru jsou bukové podlahy i dveře a z jídelny vedou do poschodí bukové schody. V obýváku máme velkou rohovou koženou sedačku v barvě slonové kosti. Chci tam už jen nízkou skříňku vedle sedačky, skříňku pod TV a stoleček k sedačce. Nevím však, jaký materiál by byl vhodný. Mám použít kontrastní barvy? Nebo opět zvolit olši? Dala by se kombinovat s kouřovým sklem nebo s materiály s vysokým leskem? Líbil by se mi nábytek v moderním stylu. Za radu předem moc děkuji, I. R.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Korpus nábytku bych volila v olši nebo ve výrazném meranu. Zvolený dekor kombinujte s matným sklem nebo bílým leskem. Lesklá dvířka dodají nábytku na lehkosti.

Dotaz   Máme kuchyň propojenou s obývacím pokojem, v němž bude velká rohová žlutá sedačka. Okna jsou v dekoru zlatý dub. Prosím o radu, jaké zvolit dveře a podlahy. Hodila by se kuchyň zebrano? A jakou doporučujete výmalbu? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku v zebranu je možné použít – kombinujte jej s bílými lesklými dvířky nebo dvířky s matným sklem. Podlahu bych volila v dekoru zlatého dubu a dveře taktéž, alternativou jsou kontrastní dveře v zebranu. Další nábytek doporučuji v zebranu kombinovaném se sklem nebo bílým leskem. Výmalba bude hezká v odstínu cappuccino, šedá či smetanová.

Dotaz   Dobrý den, plánuji novou kuchyň. Teď mám plovoucí podlahu v dekoru třešeň a sytě žluté stěny. V jakém odstínu mám vybrat linku? Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, v němž je stejná podlaha jako v kuchyni. Plánuji novou sedací soupravu - je na tmavou podlahu vhodnější spíše bílá, nebo je možné pořídit tmavě hnědou? Je možné pozvat odborníka ke mně domů? Moc děkuji, Fialová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit kontrastní bílou kuchyňskou linku s pracovní deskou v třešni. K tomu sedací nábytek také ve světlém odstínu – vhodná je třeba smetanová. Pokud chcete sedačku tmavou, volte čokoládovou se světlými smetanovými doplňky.

Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat byt a já bych potřebovala poradit ohledně obýváku (bude v něm jídelní stůl) a kuchyně. Moc se mi líbí bílý masivní nábytek (něco jako patina) a také tmavé dřevo (např. příborník do pokoje IKEY). Z IKEY budeme mít také květovanou sedačku. Kuchyň by se mi moc líbila ve světlých tónech (chci spíše klasický design, ne ten moderní). Dá se takto kombinovat nábytek? Nevadí, že bude barevně odlišný? Nebo má být vše raději ve stejném dřevě? Pokoj bude jemně oranžový. Váhám, zda nebude lepší vzít světlý příborník (vitrínu). Děkuji moc, Hana Matušková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud budete volit bílý nábytek, udělejte z něj dominantu. K tomu můžete ve stejném stylu pořídit tmavý kusový nábytek. Více dekorů už nekombinujte. Pokud se rozhodnete pro tmavý příborník, bylo by dobré k němu doladit ještě nějaký další kus, nebo jej brát opravdu jako solitér. Světlý příborník nedoporučuji především vzhledem k odlišnému stylu a odlišné barvě. Volte tedy čistě bílý nábytek a také kuchyňskou linku. K tomu tmavý příborník a případně tmavou, stejně odstínově laděnou pracovní deskou nebo jídelní stůl s židlemi.

Dotaz   Dobrý den. Jaký zvolit dekor plovoucí laminátové podlahy? Obývací pokoj je propojen s kuchyní - obývací stěna je dub rustikal (Europa Möbel) a kuchyň se stolem olše zlatá. Děkuji, Jitka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlejší dekor podlahy – třeba javor, břízu či jasan. Díky tomu vynikne nábytek a kuchyňská linka.

Dotaz   Dobrý den, chystáme se na rekonstrukci celého domu. Můj dotaz se týká hlavně podlahy. Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem bude spojen v jednu místnost, ale problém tkví v tom, že kuchyňská linka a jídelna bude "na podiu" odděleném jedním schodkem (to je nutnost). Na stropě budou viditelné dřevěné trámy nepříliš tmavého odstínu (máme nízké stropy). Za jídelní částí bude menší zábradlíčko a hned za ním pohovka. Schodky budou po celé délce od stolu po krb na druhé straně. Lámu si hlavu s tím, jestli použít stejnou podlahu v obývacím pokoji a v kuchyni, nebo jestli to odlišit. V kuchyni bude určitě dlažba a v obýváku kvůli podlahovému topení asi také. Schody bych chtěla obložené dřevem v barvě trámů. Takže mi prosím poraďte, jestli použít stejnou barvu podlahy v obou částech místnosti a podle čeho ji vybírat. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila jednotnou podlahu, protože se tím prostor opticky sjednotí. Ale jelikož máte místnost stupňovitě členěnou, je možné odlišit jednotlivé části právě dlažbou. U této varianty bych volila stejný styl pokládky a stejnou dlažbu. Lišit se mohou v odstínech, jejich výběr záleží na dekorech nábytku.

Dotaz   Přeji dobrý den a prosím Vás tímto o radu. Mám kuchyň o rozměrech 4 x 5 m. Budu mít bílou linku s tmavou pracovní deskou a stejně tmavou podlahou, bílý stůl s židlemi a další doplňky (poličky atd.) v bílé barvě. Mohli byste mi poradit, jaký zvolit obklad a jakou malbu stěn? Líbily by se mi třeba dvě stěny tmavě červené. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, bílý nábytek s tmavě červenou v pozadí bude zcela jistě velmi ženský a elegantní. Do prostoru bych volil k bílé a červené ještě třetí barvu, která je vzájemně vyváží a propojí. Pro tento účel se výborně hodí středně hnědá. Velmi hezká by byla také tzv. taupé – odstín barvy, kdy smísí hnědá, šedivá a fialová. Zkuste využít i nabídku designových samolepek z www.POINTshop.cz .

Dotaz   Dobrý den, plánujeme novou kuchyni a potřebovali bychom poradit s obklady a dlažbou. Kuchyň vypadá takto: korpus ořech lyon, dvířka spodní ořech lyon, vrchní bílá káva, pracovní deska bílá. Chtěli bychom světle zelené obklady, s výběrem dlažby si nejsme jistí. Výmalbu bychom chtěli bílou jemným odstínem zelené. Co vy na to? Děkujeme za radu.
Odpověď  

Dobrý den, zkuste světle až středně šedivou dlažbu, která příjemně propojí Vámi vybrané dekory. V nabídce www.POINTshop.cz můžete navíc najít zajímavé kuchyňské tapety a designové samolepky, které prostor učiní zajímavým a nevšedním.

Dotaz   Hezký den, chtěla bych se zeptat na kombinaci barev do kuchyně. Budeme mít béžovou dlažbu, linka bude mít vanilková dvířka a korpus s pracovní deskou z olše či calvadosu. Nevím, jakou barvu zvolit mezi horní a dolní skříňky. Chceme desku z lamina, ne obklady. Moc děkuji, D. B.
Odpověď  

Dobrý den, místo obkladu můžete použít pískovaný lacobel v zelené či modré barvě. Kuchyň také můžete doplnit nápaditými designovými samolepkami, zkuste projít nabídku na www.POINTshop.cz

Dotaz   Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. V obyvačke plánujem wenge nábytok, smotanovú sedačku a neviem aká by bola vhodná farba drevenej podlahy, podlahy na chodbe a interiérových dverí. Medzi chodbou a obyvačkou nie sú dvere, ale prechod. Taktiež medzi obyvačkou a kuchynou je prechod a tam je linka v spodnej časti wenge, vo vrchnej smotanová, podlaha dlažba smotanová. Jednu časť steny v kuchyni a v obyvačke plánujem namalovať na červeno, tehlovo alebo oranžovo. Ešte sa neviem rozhodnúť. Ak Vás môžem poprosiť o radu. Ďakujem.
Odpověď  

Dobrý den, podle mého názoru bude vhodná ořechová podlaha v celém prostoru včetně chodby. Interiér bude vypadat jednotněji. V ořechu můžete pokračovat i na dveřích. Velmi elegantní by bylo dveře barevně odlišit bez dřevěného dekoru. Pro tuto variantu by se mi líbilo středně šedivé lamino se skleněnou výplní. Místo barevné stěny v kuchyni zkuste třeba designovou tapetu z nabídky www.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý den. Stavíme dům a teď jsme se dostali do fáze, kdy můžeme vymalovat. Potřebovala bych poradit s barvou zdí v kuchyni. Nechali jsme si udělat návrh od Sykory. Kuchyň je úžasná a jednu zeď bychom chtěli zvýraznit nějakou barvou. Můžete mi poradit, jaká by se hodila? Červenou s manželem nechceme, zelenou jsme měli doteď, tak jsme mysleli na fialovou. Nemáme ale vůbec představu, jak to bude vypadat. Dále bych potřebovala vědět, jakou barvu byste volila do ložnice a dětského pokojíku pro skoro dvouletého chlapečka. Předem velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že zvýraznění stěny u jídelního stolu bude vhodné také formou designové tapety. Barevné sladění bude velmi záviset na ostatních použitých dekorech. Pokud budou alespoň přibližně odpovídat obrázku, mohla by Vás uspokojit nabídka www.POINTshop.cz . Tapety v zelené, žluté, či tmavě červené barvě nebudou okoukané, interiér příjemně zpestří.

Dotaz   Dobrý deň, prosím o radu ohladne výmalby stien v obývačke, ktorá je spojená s kuchyňou. Uvažujem o bordovej farbe na jednu stenu v obývačke (je to stena, kde sa nachádza krb + televízor). Nechcem vymalovať všetky steny, ale len niektoré, nakoľko nábytok je z wenge aj kuch. linka, obávam, sa že na všetkých stenách by to bolo prehnané. Avšak v kuchynskej časti by som chcela použiť tú istú farbu na niektorú stenu - nie som si istá, na ktorú - pod oknami alebo protilahlú stenu? (Na spresnenie uvádzam, že pod oknami je kuch. linka a v strede je ostrovček s digestorom.) V prílohe posielam pôdorys projektu. Ďakujem za ochotu poradiť.
Odpověď  

Dobrý den, pokud máte nábytek i kuchyňskou linku wenge, doporučil bych Vám světle žlutou výmalbu. Červený akcent může být ve formě designové tapety na části stěny pod televizí, za sedačkou nebo v jídelním koutě. Půdorys bohužel nebyl připojen.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně kuchyňských obkladů (linku máme v barvě olše). Vím, že jste radili mozaiku z teplých barev. Mohli byste však navrhnout konkrétní obklad a zároveň i podlahu, která se k tomu všemu bude hodit? Vymalovat chceme v odstínu břízy (bílá káva). Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, ke kuchyňské lince v dekoru olše volte podlahu javor, merbau, akát apod. Olše v sobě obsahuje odstíny červené a hnědé barvy, proto bude nejvhodnější v nich pokračovat, aby interiér působil jednotně. Mozaiku si zkuste vybrat např. z nabídky Rako.

Dotaz   Dobrý den. Kuchyně bude v provedení tmavý korpus, přední plochy vanilka a deska zebrano. Jak to vše sladit s obývacím prostorem, v němž bude sytě oranžová sedačka? Podlaha bude jednotná. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud máte kuchyňskou linku v kombinaci zebrana a vanilky, volila bych zebrano také v obývací části. Nábytek ze zebrana můžete odlehčit matným sklem nebo lesklými dvířky v jemné smetanové či bílé barvě. Podlahu bych použila světlejší (v dubu). Interiér hezky doladíte výmalbou kombinaci světlého a tmavého cappuccinového odstínu.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji radu ohledně kuchyňské linky a doplňků. Líbí se mi červená a vanilka, ale nevím, jestli to nebude příliš ostrý kontrast. Jakou barvu zvolit na obklady a dlažbu? Nechci, aby to působilo jednolitě, ale zároveň se chci vyvarovat použití nadměrného množství barev. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem. Děkuji za radu, případně za jiný návrh barevného ladění.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kombinace červené a vanilkové je možná, další výrazný odstín bych ale nepřidávala. Vhodná naopak bude antracitová, bílá či šedá. Pokud je kuchyň spojená s obývacím prostorem, je dobré také navázat na dekory a odstíny v něm použité. Obklady a dlažbu bych tedy volila v barvě šedé nebo antracitové. Ještě lepší by však bylo sjednotit podlahu v celé místnosti a dlažbu nepoužívat.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu ohledně barevného sladění obývacího pokoje v RD. Nyní máme podlahu merbau (okna jsou v podobné barvě) a posuvné dveře buk. Jakou volit barvu obývací stěny a sedačky, aby interiér nepůsobil tmavě? Jakou barvu stěn, čím vše oživit? Preferujeme sice moderní, ale elegantní, pohodový a optimistický způsob bydlení. Obývák je propojený s kuchyní, ta je v lesku krémová v kombinaci s dřevem v barvě třešně. Jídelní stůl v třešni je prosklený pískovaným sklem, židle jsou v barvě třešeň s béžovým polstrováním v barvě linky. Mnohokrát děkuji za rady!
Odpověď  

Dobrý den, interiér bych oživil zejména výmalbou a designovou tapetou na jedné stěně (nebo části) v obývacím pokoji. Výmalba ve světle žluté barvě v celém prostoru a světle zelená tapeta prostor příjemně zútulní. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz. Na další nábytek použijte neutrální barvy ve vysokém lesku, nerez doplňky a např. čiré sklo na konferenční stolek. Dalším oživením může být výrazná barevná pohovka, ze které můžete díky zajímavému dekoru vytvořit působivý solitér.

Dotaz   Dobrý den. Mohli byste mi, prosím, poradit s podlahou do obýváku a kuchyně v novostavbě RD? Vše je v jedné spojené místnosti. Kuchyň bude v odstínu wenge s šedou pracovní deskou, na horních skříňkách chci nerez rámeček, troubu nerez. Kuchyň má i s ostrůvkem (který ji odděluje od jídelního stolu a obýváku) 2,40 m. V celé místnosti je podlahové topení. Jsou zde červená umělá okna cherry amareto a francouzské dveře na terasu. Laminová podlaha od quickstepu je do červena. Nyní nevím, zda je vhodné oddělovat obývák od kuchyně dlažbou. Pokud ano, jakou barvu by měla mít a kam až sahat? Z této velké místnosti vedou dveře na chodbu, kde bude šedé čtvercové lamino. Jakou byste doporučili barvu dveří? Velice děkuji za odpověď, G. L.
Odpověď  

Dobrý den, určitě doporučuji jednotnou podlahu do celé místnosti. Prostor tak bude ucelenější. Dveře nemusí být v dřevěném dekoru - vzhledem k použité barevné kombinaci a modernímu designu interiéru mohou být dveře i obložky jednobarevné. Hezká by byla třeba středně šedivá.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu při výběru barev. Rozhodli jsme se pro tmavě fialovou kuchyň v lesku s šedivou pracovní deskou. Nevím však, jaké další barvy zvolit na podlahy, stěny a nábytek, aby vše vypadalo vzdušně a moderně (jaké barvy lze kombinovat s fialovou)? Kuchyň bude propojená s obývací částí s krbem a já bych chtěla, aby to působilo jako celek. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, k fialové barvě se velmi dobře hodí hnědá, šedivá či bílá barva a nerez doplňky. Podlahu volte v ořechu, na stěny můžete využít nabídky designových tapet na www.POINTshop.cz a nábytek do obývacího pokoje zkuste třeba v čistě bílé ve vysokém lesku.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně zařizování obývací kuchyně. V celém bytě je na podlaze buk a ve stejném dekoru jsou i dveře. Výmalba je zatím bílá. Jaká barva by se hodila na kuchyňskou linku? Zatím počítám s mírně rýhovaným skořicovým designem (není to konkrétní barva dřeva). Jaký má být stůl se židlemi, sedačka, konferenční stolek atd.? Předem moc děkuji za odpověď, Lucie.
Odpověď  

Dobrý den, pokud jste si pro kuchyňskou linku vybrala skořicový dekor a máte ráda teplé odstíny barev, pokračujte v nich a také ostatní prvky interiéru laďte do teplých tónů. Hnědá, krémová, smetanová, žlutá i zelená – ty všechny se Vám budou do prostoru hodit. Zelená se může objevit třeba ve výmalbě v podobě světlého svěžího odstínu. Nábytek v obývacím pokoji volte ve smetanové s vysokým leskem. Pokud k tomu vyberete ještě zelenou nebo teple hnědou pohovku a konferenční stolek z čirého skla, vznikne velmi pěkná kombinace.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při výběru dveří z nabídky firmy SAPELI do novostavby rodinného domu. Máme dvě varianty – dveře Elegant v dýze, nebo Fest v CPL. Okna od firmy Vekra jsou dřevěná (lazura Dub na smrku), bílou lakovanou kuchyň máme z IKEY, plovoucí podlahy v dekoru Dub Elegant od firmy Balterio - http://balterio.cz/magnitude/big_542.jpg. Jaký dekor a typ dveří zvolit? Jaký obklad betonového schodiště by byl vhodný (má kovové zábradlí)? Děkuji za odpověď, R. J.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, že typ Elegant od Sapeli je velmi vhodný. Co se týče dekoru, vhodný bude jasan stříbrný, ořech polární nebo javor evropský. Obklad schodiště můžete také volit ve středně šedivé barvě. Interiér tak bude velmi moderní a elegantní.

Jednobarevné dveře budou také vhodnou volbou. Více než bílou barvu bych doporučoval spíš šedivou ve světlých odstínech. Zvolte tmavší odstín na obložky a světlejší na vlastní dveře.

Dotaz   Dobrý deň, prosím o radu ohladne omaľovania stien v obývačke, nie je síce prepojená s kuchyňou, ale dvere sú stále otvorené. Nakoľko nábytok je už starší - podlaha dubové parkety, bordová sedačka, oproti sedačke je nábytková zostava vo farbe wenge po celej stene. V miestnosti sa oproti oknu náchádza ešte klavír - asi borovica, dosť svetlý. V kuchyni je kuchynská linka vo farbe jelša, stôl a stoličky tiež podobné ako weng. Dosť prekombinované, ale nakoľko k výmene nábytku asi nedôjde, chcem poprosiť o radu, ako to trošku utlmiť a zosúladiť aspoň maľovkou. Ďakujem.
Odpověď  

Dobrý den, ve Vašem interiéru je hodně teplých barev. Proto usuzuji, že výmalba ve světle žlutém svěžím odstínu bude velmi vhodná volba. Zkuste zvolit na strop nebo na jednu stěnu jiný odstín již použité barvy. Dobře působit bude jedna hlavní stěna tmavší a strop naopak světlejší.

Dotaz   Dobrý deň, pripájam nejaké snímky k dotazu, ktorý som poslala doobeda, ohľadom vymaľovania stien v obývačke a v kuchyni - v kategorii barvy. Ďakujem.
Odpověď  

Dobrý den, bohužel předchozí dotaz s textem nebyl připojen. Po zhlédnutí fotografií bych Vám doporučil světle žlutou výmalbu, která bude dobře korespondovat s dekorem kuchyňské linky i nábytkem v obývacím pokoji. Za pohovkou můžete část stěny ozdobit designovou tapetou z nabídky www.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý den. Máme podlahu dub, dveře bělený dub a okna třešeň. Pokoj směřuje na jih a jsou v něm francouzská okna – je tedy dostatečně prosvětlen. Kuchyň je v kombinaci bílé v lesku a šedé, konferenční stůl je v bílém lesku a čokoládové kůži. Sedačka pravděpodobně bude bílá nebo jiná světlá. Jakou barvu zdí a nábytku mi můžete doporučit? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila v kombinaci bílého laku s korpusem z dubu. Sedací soupravu doporučuji smetanovou nebo čistě bílou. Výmalbu můžete volit výraznou – třeba v odstínu tmavá lila či tyrkysová. Doplňkovou barvou by mohlo být světlé cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji radu ohledně dveří a nábytku. Již jste mi na podobný dotaz odpověděli, ale bohužel výběr dekoru dveří byl omezen, ptám se tedy znovu. Máme tmavě šedou dlažbu 30x60 a mahagonová dřevěná okna. Poradili jste mi dveře americký ořech, ale já vybrala teak CPL u Sapeli, jelikož vámi doporučený dekor nebyl u daných dveří k dostání. Je teak v pořádku? Ještě mohu volbu změnit. Pak jsem se chtěla zeptat, zdali musím zvolit stejné dřevo na kuchyň (teak), nebo jestli může být kuchyň v jiném dekoru dřeva (přála bych si kombinaci bílý lesk a dřevo lesk). Raději bych volila světlejší odstín. Mám se držet teaku, nebo mohu ještě přidat do interiéru nový odstín? Děkuji moc a přeji hezký den, Petra.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila kuchyňskou linku v kombinaci teak a bílý lak. Pokud ale chcete dodat ještě další dřevinu, bylo by možné použít světlý javor nebo jasan. Záleží na firmě, která by kuchyň dodávala, každopádně volte odstín s nádechem do růžova.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o odbornou radu. Nedokázala jsem odolat a do novostavby jsem si objednala fialovou kuchyňskou linku ve vysokém lesku, tmavě šedý korpus a šedou dlažbu. Mám ráda teplé barvy a kuchyň je spojená s obývacím pokojem. Jen nevím, jakou barvou mám alespoň jednu stěnu vymalovat, abych tento prostor oživila. Děkuji, G.
Odpověď  

Dobrý den, velmi pěkná bude kombinace fialové s bílou, hnědou a nerez doplňky. Vhodným řešením pro Vás bude výmalba jedné stěny v tzv. barvě taupé, což je jemná, velice elegantní směs hnědé, fialové a šedivé.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký optický vliv má na dlažbu způsob jejího položení. Mám na mysli, jak se změní vzhled místnosti, položíme-li ji nakoso či narovno. Konkrétně jde o dlažbu v kuchyni, jídelně a obývacím pokoji, které máme spojené do jednoho otevřeného prostoru (jen kuchyně bude oddělena dvěma schůdky). Dlažba bude ve stejném vzoru, lišit se bude jen odstín. Dlažbu chci i v koupelně. Jde jen o to, co nám se líbí více, nebo má pokládka i nějaké optické možnosti (jako např. obdélníkový obklad)? Ještě nevíme, jestli bude dlažba obdélníková, nebo čtvercová. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, v současnosti jsou moderní spíše velkoformátové dlažby, které se pokládají tak, aby jejich velká plocha co nejvíce vynikla a místnost působila co nejjednodušším dojmem. Směr pokladu dlažby má zcela jistě vliv na vnímání celé místnosti, lze s ním opticky vylepšit i některé dispoziční nedostatky prostoru (např. opticky jej rozšířit).

Dotaz   Dobrý den. Mohli byste mi poradit, co všechno mám žádat od dodavatele zakázkové kuchyně, aby uvedl ve své cenové nabídce? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. V cenové nabídce by mělo být zahrnuto vše od materiálu, veškerého kování, přes práce spojené s montáží. Také tam mohou být typy spotřebičů, dřez a jejich odborná instalace. Je dobré znát cenu za dopravu. Zároveň doporučuji ošetřit dodací lhůty a domluvit sankce při jejich nesplnění.

Dotaz   Dobrý den. Děkuji za rady, které jsem již od vás dostala a prosím ještě o jednu ohledně ladění barev. Kuchyň s obývacím pokojem jsou propojeny, linka je barvy wenge a místo obkladu máme sklo v červenohnědé barvě. V tom samém odstínu je vymalovaná jedna stěna v jídelním koutu a zároveň protější zeď v obývacím pokoji. Kožená sedačka má odstín slonové kosti, nábytek je v kombinaci slonová kost-vysoký lesk a kobereček u sedačky je opět v červenohnědé barvě. Potřebovala bych poradit ohledně dekoračních polštářů na sedačku a židlí k baru (slonová kost-vysoký lesk, deska wenge). Uvažovala jsem opět o červenohnědé. Poraďte mi, prosím. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Doplňky k sedačce i potahy na židle u baru bych volila ve smetanovém odstínu. Díky tomu zůstanou červené prvky výrazné a dominantní.

Dotaz   Dobrý večer, prosím o radu. Máme kuchyň ve tvaru L, linka je dlouhá 2,5 m. Protější stěna je 4,5 m dlouhá a je celá prázdná, prostor mezi linkou a stěnou je 1,10 m. Zvažuji, že bych si nechala dodělat horní skříňky, dolní už ne, abych nezmenšila průchod. Máme malé děti, takže stěna je neustále ušpiněná. Přemýšlím, jak vyřešit stěnu pod případnými horními skříňkami. Mám tam dát obklad, obložení, omyvatelnou výmalbu? Přemýšlela jsem o nástěnném panelu, na kterém by byly zavěšeny horní skříňky, popřípadě police, ale nechci, aby to vypadalo přeplácaně. Moc děkuji za názor a radu. (Kuchyň máme v kombinaci javor-třešeň, podlahu třešeň).
Odpověď  

Dobrý den přeji. Horní skříňky Vám prostor opticky sníží a zmenší, nejsem si jistá, že by to působilo dobře v celé délce stěny. Raději bych volila lehčí poličky v různých úrovních a k tomu omyvatelnou výmalbu v jemné smetanové až cappuccinové barvě.

Dotaz   Dobrý den, máme veliký a urgentní problém. Náš dvoupokojový byt má sice přes 90 metrů plochy, ale s jednou čtrnáctiletou a druhou dvacetiměsíční dcerou se už prostě nemůžeme vejít. Chtěli bychom najít nějaké vhodné architektonické řešení, jak přizpůsobit nebo zcela zásadně změnit vnitřní dispozici, či jít dokonce do sklepa pod námi. Nejhorším místem je obývací kuchyně, protože z ní vedou čtvery dveře. Prosím, ozvěte se, jestli máte možnost poradit.
Odpověď  

Dobrý den. Podle fotografií je vidět, že Váš byt má vysoké stropy. Vzhledem počtu funkcí v místnosti se nabízí víceúrovňové řešení. Můžete zkusit postel v horní části a pod ní pracovnu nebo sedací soupravu. Oddělit jednotlivé funkční části lze také třeba posuvnými japonskými stěnami.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Obývací pokoj a kuchyň jsem vymalovala pastelovou červenou barvou (jedná se o plochu proti bordové sedačce), ostatní tři stěny jsou okrové. Konferenční stolek a ostatní nábytek je v barvě břízy. Jakou mám volit podlahu a kuchyňskou linku? Hodí se k této výmalbě tmavá podlaha? Předem díky za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, podlahu bych volil světlou až středně hnědou, zkuste dekor dubu nebo běleného dubu. Kuchyňskou linku můžete zvýraznit tmavými korpusy (zebrano) a světlými skřínkami ve vysokém lesku.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit se zařízením garsonky, v níž je kuchyňská linka dohromady s obývacím pokojem. Chtěla bych lino jako imitaci světlé plovoucí podlahy, kuchyňská linka by se mi líbila azurově modrá. Jakou mám vybrat barvu sedačky, stěn a nábytku? Nebo by bylo lepší mít vše v přírodní barvě světlejšího dřeva třeba v kombinaci s vanilkou? Pokoj je hodně prosvětlený, po celé délce je balkon. Děkuji za odpověď, Yvonne S.
Odpověď  

Dobrý den, místo lina zkuste na podlahu využít marmoleum. Jde o přírodní materiál, který má lepší užitné vlastnosti. Světlý odstín bude do malého prostoru zcela jistě vhodný. Modrá kuchyňská linka je zajímavý nápad, interiér bude velmi originální. S ohledem na tuto barvu bych doporučit použít také bílou, červenou, v malém množství černou, ale i další odstíny modré. Nábytek volte v laminu ve vysokém lesku v jedné či dvou z uvedených barev, sedačku tmavě modrou či červenou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc při výběru barevného řešení v obytné části. Podlaha je světle šedá, výmalba v odstínu jarní zelená, na krbu šedohnědá a za sedací soupravou smetanová. Kuchyň, která je s obytnou částí propojená, je v kombinaci vanilky a wenge. Jakou barvu sedací soupravy a nábytku mám použít? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, ze sedačky byste mohla vytvořit zajímavý solitér díky designovému potahu v šedivých, zelených či žlutých barvách. Zkuste se inspirovat potahovými látkami na www.POINTshop.cz. Nábytek v obývací části volte ve vysokém lesku v neutrálních barvách.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak a zda vůbec předělit jídelní část od obývací. Máme kuchyň, jídelnu a obývací pokoj do L. Jídelna je v rohu a já nevím, zda mám nějak přepažit část mezi jídelnou a obývákem. Co byste doporučili? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, k těmto účelům jsou vhodné japonské stěny, které jsou velice variabilní a díky široké nabídce dekorů je lze použít do každého druhu interiéru.

Dotaz   Dobrý den, byla bych moc ráda, kdybyste mi poradili, jak vymalovat obývací pokoj spojený s kuchyní do písmene L. Kuchyň je z olše, pracovní deska béžová, dlažba béžová. V jídelně a celém obýváku jsou na zemi parkety ve světlé barvě, asi buk přírodní. Sedačka má barvu cappuccino, nábytek buk. Chtěla bych vymalovat kuchyň, jídelnu a obývák, které tvoří jednu velkou místnost. Barev ani kombinací se nebojím. Děkuji, Verča.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že světle žlutá výmalba bude vhodná, Váš interiér příjemně osvěží. Můžete navíc kombinovat různé odstíny jedné barvy, zkuste např. zvolit na strop o dva odstíny světlejší. V propojeném prostoru můžete jednu nebo dvě stěny ozdobit designovou tapetou, např. za pohovkou či v jídelně. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, máme kuchyň v barvě meránu se šedivou pracovní deskou. Dlažba je béžová, zdi bílé, stůl skleněný. Stejný je i obývák - roletky máme v bílošedivé, na krbu šedivé kameny. Prosím, poraďte, jakou zvolit tapetu na jednu stěnu. Chtěla bych bordovou nebo šedivou. V jaké barvě mám volit židle ke stolu? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, bordová tapeta bude působit velmi žensky a elegantně. Navrhoval bych Vám využít také odstíny zelené barvy. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz. Nábytek v jídelně volte bílý plastový, nebo v kombinaci s čirým sklem.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem barvy dveří a schodiště do interiéru rodinného domu. Okna jsou bílá, kuchyň je propojená s obývacím pokojem, ze kterého vedou samonosné schody do prvního patra. V obýváku a kuchyni je podlaha Gerflor Texline 1225 Safari Black (viz. přiložený obrázek), dvířka a zadní stěna kuchyně jsou v barvě H1424 WOODLINE CREME, korpus, horní skříňky a poličky jsou v odstínu šedá antracitová. Děkuji za rady.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že k vybrané podlaze by se Vám do interiéru nejlépe hodily jednobarevné dveře osvěžené se skleněnou výplní. Také můžete využít nabídku Sapeli – dekor jasan stříbrný nebo javor evropský. Schodiště bych s nimi sladil –pokračujte tedy v dekoru javor.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat na optimální výšku pracovní plochy v kuchyni: měřím 1,82 m a přítel 1,92 m. Bude výška 92 cm pro nás postačující, nebo mám trvat na vyšší? Mám ještě jeden dotaz: měla by být vzdálenost mezi dřezem a sporákem 89 cm, což bude i plocha pro přípravu jídla? Je to dostatečná vzdálenost? Linka bude mít celkově 3,25 m. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, s ohledem na Vaši výšku by mohla být pro Vás vyhovující 95cm vysoká pracovní plocha. Doporučil bych Vám ale před tím navštívit některé kuchyňské studio a vyzkoušet si ji, zda Vám bude opravdu vyhovovat. Váš druhý dotaz velmi závisí na konceptu celé kuchyně. Její rozvržení je velice individuální s ohledem na bezpečnost i praktičnost celé dispozice.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit ohledně podlahy v obývacím pokoji spojeném s kuchyní a jídelnou. Kuchyň bude bílá v lesku, obklad šedý a deska černá. Okna a dveře budu mít v odstínu zlatý dub. Stěny bych chtěla v odstínech šedé a bordó. Dlažba v kuchyni bude černá (hodně tmavě šedá) a manžel si přeje, aby byla v celém pokoji. Já si myslím, že bychom měli pokoj oživit dřevěným dekorem na podlaze (ořech). Nebo bude stačit výrazný koberec s vysokým chlupem? Dále si nevím rady s barvou sedačky. Představovala jsem si tmavou, ale mám obavu, jestli té tmavé není příliš. Pokoj bude hodně prosvětlený. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, doporučoval bych Vám jednotnou podlahu v celém prostoru. Výsledný efekt je pak jednotnější a dojem z prostoru ucelenější. Pokud to materiál podlahy dovolí, volte spíše ořech a využijte svůj nápad doplnit místnost lokálním kobercem s vysokým vlasem. Ze sedačky můžete využít zajímavý solitér. Využijte na její potažení designovou látkou např. z nabídky www.POINTshop.cz. Zelené a šedivé odstíny v pruzích budou velmi elegantní.

Dotaz   Dobrý den, jaký obklad použít k lince na fotce? Uvažuji o bílé mozaice nebo obkladu Defile Rako bílý. Dále prosím o radu ohledně podlahy. Může být ořech bělený od Paradoru, nebo radši něco jiného? Dveře budou bělený dub. Dále nevím, v jaké barevné kombinaci vymalovat. Místnost má plochu 35m2 a je v ní spojena kuchyň s obývacím prostorem. Velká okna jsou na jih a západ. Na severní straně je linka a malé okno. Vedle linky budou ze strany schody z tmavého kovu. Děkuji za radu, V.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu bělený ořech nebo bělený dub, čímž sladíte dveře s podlahou. Jako obklad bych doporučila bílou mozaiku nebo bílý lacobel. V kuchyňské části může být výmalba teplá žlutá až oranžová, do obývací části dejte odstín lila (případně tyrkys nebo bordó) v kombinaci s jemným cappuccinem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o kuchyni v kombinaci lesklá bílá (nebo béžová) a ořech. K tomu chceme pracovní desku wenge a dlažbu také. Je to vhodná volba?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych kuchyňskou linku v kombinaci korpus ořech, dvířka bílá lesklá a pracovní deska v dekoru ořech (případně neutrální jemná béžová nebo světlá šedá). Obklad pak vyberte ve stejném dekoru, wenge bych již nepoužívala. Interiér hezky doplní podlaha v jemné šedé nebo béžové barvě.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jakou podlahu zvolit do obývacího pokoje spojeného s kuchyní. Okna budou dřevěná v barvě kaštan. Problém je v tom, že máme psa (většího) a nevíme, jestli zvolit dlažbu nebo laminátovou plovoucí podlahu. Zkuste nám poradit i s barvou. Pokoj je na jihozápad a je dost prosvětlený. Děkuji, D. Petrošová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Odolnější je samozřejmě dlažba. Tu bych volila velkoformátovou kalibrovanou (mini spáry) v odstínu jemné béžové nebo šedé.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji se s vámi poradit ohledně barvy a materiálu na vnitřní dveře do našeho domu. V přízemí máme kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Kuchyň i jídelní stůl jsou v dubu v moření zlatý dub. Podlahu máme dřevěnou z přírodního dubu (viz foto). Z chodby do kuchyně bude pouze slepá zárubeň. Na chodbě máme schodiště z buku (různé odstíny, ale světlé). Jaké dveře máme použít do všech místností? Máme je ladit ke schodišti jak v barvě, tak i v materiálu? Více se nám líbí dub, ale jiné schodiště bohužel od dané firmy nešlo. Je možné dát do kuchyně slepou zárubeň v barvě linky a dveře do ostatních místností ve světlejší barvě a v dubu? Foto schodiště ještě mohu doposlat. Teď ho bohužel nemám. Moc děkuji za radu. Rádi bychom si dveře pořídili co nejdříve, ale neradi bychom vybrali špatně.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit dveře v dýze dubu, hezký je třeba model Tenga od Sapeli. Můžete ale také využít dýhy ořechu, která je tmavšího odstínu a bude k buku také ladit.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jakou barvu obkladu zvolit do kuchyně v provedení zlatý dub. Výmalba je jemně žlutá. Myslím si, že bude vypadat lépe obklad 10x10. Je vhodné použít sem tam i obklad s dekorem? Nebo je to spíše kýč, který za pár let nebude hezký? Děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlý smetanový obklad, popř. obklad z Vašeho výběru classic.

Dotaz   Dobrý den, měla bych otázku ohledně obkladů v kuchyni. Kuchyňská linka je v odstínu buk, pracovní deska tmavě zelený mramor, podlaha Tilolino Terra a já uvažuju, že bychom dali jako obklad mozaiku. Jen netuším, jakou by měla mít barvu. Nebo bude lepší béžový obklad 10x10 cm? Jinak stěny budou v barvě cappuccino, světla je v místnosti dostatek. Děkuji. L. V.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nedočetla jsem se, jaký máte odstín podlahy, ale volila bych právě tuto barvu (možná je také světlá smetanová).

Dotaz   Dobry den, nevíme si rady s čelní stěnou, která je v obývacím pokoji velice dominantní a zároveň odděluje kuchyň od obytných prostor. Kuchyň máme zařízenou studeně, obytnou část zase teplými tóny. Nevíme, jak ty dvě velice rozdílné části našeho domku správně propojit. Děkuji moc za radu a přeji hezký den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Tyto části můžete spojit nábytkem v odstínu dubu nebo světlého javoru. Kuchyňská část je velice příjemná a neřekla bych, že studená. Dominantní stěnu bych zateplila tmavším zemitým odstínem výmalby v oranžovohnědém tónu (v tom, který je použit na podlaze).

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit s výběrem barvy dveří a kuchyňské linky, když budeme mít masivní dřevěnou podlahu - prkna jatoba. Okna budou bílá. Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Popis podlahy je hodně hrubý a já podle něj nedokážu přesně určit odstín (každá firma používá jiné tónování podlah jatoba). K výrazné podlaze ale můžete volit kuchyňskou linku v bílém laku (nebo javorovou) s šedou pracovní deskou. K tomu se dobře hodí dveře od Sapeli – vybírejte z modelů NOTE či LOTOS v javoru.

Dotaz   Dobrý den. V rodinném domě předěláváme novou kuchyň, v níž je jedno okno - slunce tam svítí, když zapadá. Zvolili jsme rohovou kuchyni v barvách ořechu – Lyon, korpus a dvířka vanilkové, béžovou mozaiku jako obklad, úchyty a spotřebiče nerezové. Na podlahu jsme použili lino novilon ve stylu dlažby, ve světlé barvě (viz. příloha). Jakou máme zvolit barvu výmalby a jídelního stolu, židlí a dalších interiérových prvků? Děkuju. Jiřina.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych volila v materiálu ořechu, aby se sladil s kuchyňskou linkou. Výmalbu a doplňky doporučuji v oranžovém až hnědooranžovém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o pomoc při zařizování obývacího pokoje s kuchyní. Jedná se o pokoj 9,8 x 3,7 m. Chceme kuchyňskou linku ve tvaru písmene U v barvě wenge a bílá. Prostor za linkou by měl být skleněný. Prosím o doporučení barvy pracovní desky, skla za linkou, dekoru podlahy (materiál vhodný pro podlahové vytápění) a barvy dveří. Taktéž si nevím rady s výmalbou stěn a barvou sedačky. Klidně by stačila výmalba části stěny za sedačkou. Preferujeme neutrální odstíny. A jaký zvolit jídelní stůl a židle v kuchyni? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ke kuchyňské lince bych volila světlou šedou nebo smetanovou pracovní desku. Záda linky v zelenkavém lacobelu. Podlaha by se mi líbila jednotná litá anhydrydová, jako finální povrch. Tento materiál se dá tónovat do odstínu pracovní desky u kuchyně (šedá, béžová). Je ideální pro podlahové vytápění. Sedací soupravu bych volila smetanovou a výmalbu výraznou tyrkysovou nebo nadčasovou lila. Interiér hezky dotvoří jídelní stůl v ořechu nebo wenge a dveře Note nebo Lotos od SAPELI v dekoru wenge.

<< zpět ( stránka 12 / 53 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |11 |12 |13 |14 |15 |16 |17 |18 |19 |20 |21 |22 |23 |24 |25 |26 |27 |28 |29 |30 |31 |32 |33 |34 |35 |36 |37 |38 |39 |40 |41 |42 |43 |44 |45 |46 |47 |48 |49 |50 |51 |52 |53 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře