Pragointerier

kuchyně

Dotaz   Dobrý den, velice děkuji za odpověď. Okna ve světlé bříze či javoru by byla v interiéru jistě velice pěkná. Bohužel v nabídce firmy, u níž budeme okna objednávat, tyto odstíny nejsou. Stavíme dům s valbovou střechou s vestavěným podkrovím a střešními vikýři trojúhelníkového tvaru. Chtěli bychom, aby okna a podbití byla ve stejném odstínu, a bojíme se světlých barev, aby to v černé střeše moc nesvítilo. Ale v interiéru bychom naopak chtěli světlejší odstíny dřev (Vaše řešení obývacího pokoje a kuchyně se nám velice líbí). Posílám Vám vzorník barev eurooken. Rozhodujeme se mezi odstínem tabák, dub světlý a ořech světlý. Nejvíce se přikláníme k posledně jmenovanému, ale velice se bojíme, jak to bude v interiéru vypadat, když většina našeho nábytku je světlá. Který z odstínů byste doporučila Vy? Velice děkuji za odpověď. S pozdravem P. Kvapilová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Okna bych volila ve světlém ořechu, i když o skutečné barvě dle fotografie pochybuji.
Dotaz   Děkuji za Vaši odpověď. Ještě bych chtěla poprosit o doporučení, jakou barvu (dekor) dveří máme zvolit mezi kuchyní a obývákem. V obývacím pokoji máme rustikální nábytek v tmavší dubové dýze, tmavě zelenou sedací soupravu a celoplošný béžovohnědý koberec, v kuchyni pak linku v kombinaci olše a vanilky. Zdraví Schirlová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v bříze nebo javoru, který se hodí jak k dubu, tak i k olši.
Dotaz   Dobrý den, zařizuji pro sebe kuchyň s obývákem a ložnici/pracovnu. Vím, jaký by měl být nábytek i jaké bych chtěla barvy, ale potřebovala bych to vidět ve vizualizaci, popřípadě poradit nějaké „vychytávky“. Bylo by možné se k vám objednat, eventuelně zaslat půdorys a moje představy emailem? Děkuji, Ilona Kadaňková.
Odpověď   Dobrý den přeji. Záleží na tom, jakou radu od nás očekáváte. Pokud chcete poradit jen s nějakými drobnostmi, rádi Vám pomůžeme zdarma. Stačí vložit dotaz do naší poradny (http://umimeudelatdomov.cz/poradna), co nejpodrobněji popsat Vaše představy a případně přiložit půdorys a nějaké fotky. Jestliže máte zájem o radu na komerční bázi, můžete se obrátit na pana Blahovce či další kolegy. Kontakty naleznete v sekci Bytoví designéři dole na stránkách www.umimeudelatdomov.cz.
Dotaz   Dobrý den, nejdříve bych Vám chtěla velice poděkovat za Vaše cenné rady. Nápadů při zařizování našeho nového domku bylo plno, jen jsem vždy potřebovala postrčit k realizaci nápadu a Váš souhlasný postoj jsem vždy velice uvítala s tím, že jsem ve svých úvahách neudělala žádnou zásadní chybu. Nyní mám však problém a to s výběrem sedačky. Původně jsem ji chtěla v antracitové barvě, jenže pak jsem dospěla k názoru, že bude v interieru působit smutně, a tak jsem se obrátila s dotazem na Vás.Rada byla ,že mám jít do červenohnědé či červené barvy,ale to mě původně nijak neoslovilo a tak jsem zkusila dotaz ještě jednou a barva se změnila na béžovou. Po této odpovědi jsem byla s rozhodováním v koncích. Béžová sedačka proti vanilkové zdi mi připadala nevýrazná, červená by mi přišla výrazná až dost, ale tato barva se již nikde neopakuje a byla by velmi akcentní, a já se neumím rozhodnout zda by to v interieru nepůsobilo rušivě.Prosím proto ještě jednou o pomoc.V interieru je vymalováno jarní zelenou, jen dvě stěny, kde bude sedačka do L je barva vanilková, podlaha je světle šedá, kuchyň ve vanilce s pracovní deskou ve středně šedé a barovou deskou ve wenge, jídelní stůl a Tv skříňka rovněž ve wenge, dvěře prosklené satinatem v am. ořechu.Jaká barva sedačky bude tedy vhodnější? Velice Vám děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. K valinkové stěnně je dobré volit výraznější odstín. Můžete volit oranžovohnědou, bordó, nebo čokoládovou. S výraznějšími dekoracemi. Světlá béžová sedačka by mohla být u výmalby v zelené barvě.
Dotaz   Dobrý den.Jaké MARMOLEUM máme zvolit do obývací místnosti s kuchyní.Máme okna kaštan,dveře mahagon (světlý od sapeli),kuchyň švestka-bílá folie.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit odstíny smetanové, béžové, šedé např. Arabian pearl, Barbados, Silver shadow.
Dotaz   Dobrý den, už jste mi několikrát poradili a já vám tímto děkuji. Ještě bych si potřebovala něco ujasnit. Kuchyň bude vypadat takto: korpus a pracovní deska kalvados, skříňky smetanové. Obývací pokoj je ve stejné místnosti – podlaha je z přírodního dubu, v kuchyni máme cihlové dlaždice. Jaký byste mi poradili nábytek v obývací části? Také se máme snažit kupovat kalvados? Nebo může být i jiné dřevo? Jaká by se hodila výmalba? Chci kulatý, asi skleněný jídelní stůl a určitě skleněný do obýváku. Zařizujeme naše první bydlení, tak chci mít vše hezké. Děkuji za odpovědi.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kombinace přírodního dubu na podlaze a kalvadosu na kuchyňské lince není bohužel zrovna vhodná. Určitě bych volila podlahu v odlišném dekoru, např. javor, jasan, třešeň či buk. Může být i dub bělený. K tomu by poté byl hezký nábytek opět v calvadosu, třešni nebo makasaru. Záleží na odstínu podlahy. K tmavší se hodí spíš světlý nábytek a k světlé tmavý. Stěny bych poté vymalovala v jemných smetanových, vanilkových až olivových odstínech.
Dotaz   Krásný den přeji, chtěla bych poprosit o radu. V novostavbě máme kuchyň spojenou s obývákem do jedné místnosti tvaru L. V obývací části bych chtěla hlavní stěnu (tu, na které bude televize) vymalovat tmavě červenou. V této barvě bude asi i sedací soupravu, nejsem si však jistá dekorem plovoucí podlahy, která bude zřejmě v celém prostoru. Nebo myslíte, že bude lepší oddělit kuchyň třeba dlažbou? Také bych potřebovala poradit barvu na zeď v kuchyni, barvu linky a obkladů. Místnosti jsou poměrně malé, kuchyň s obývákem budou částečně odděleny jen malým barem. Hned za ním bude jídelní stůl – proto nevím, jakou by měl mít barvu. Velice Vám děkuji za odpověď, Nehonská.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v odstínu přírodního dubu a k tomu světlý nábytek, třeba v bříze, javoru nebo jasanu. Kuchyňskou linku doporučuji v kombinaci korpusu dub a bílých dvířek. Obklad bude hezký ve světle šedé barvě, nebo v šedivém lacobelu. Jednotnost a eleganci interiéru podtrhne výmalba v kombinaci jemné smetanové, šedé a červené spolu s doplňky v čokoládové, šedé a červené.
Dotaz   Dobrý den, jak mám vymalovat obývák, aby působil útulně? Nábytek mám v kombinaci šedé a bílé, konferenční stolek bílý, sedačku béžovou, knihovnu bílou, stolek pod kvítí šedý a komodu bílou. Budou nám dávat plastová okna, při té příležitosti bych chtěla vymalovat. Dále bych chtěla vědět, jakou barvu doporučujete do kuchyně. Linka do tvaru L je v kombinaci barvě břízy a kalvadosu (bříza převažuje). Stůl a židle jsou v kalvadosu se světlým potahem, lednička bílá. Místnost má asi 15m2, bohužel je situována na východ, takže tam nemáme moc sluníčka. Nyní je vymalováno žlutě, ale necítím se tam zrovna příjemně. Navíc máme staré plynové topení. Je dobrým řešením pořídit si do obýváku na vytápění elektrický krb místo současného topení? Jde mi o to, že má finanční situace mi nedovoluje větší výdaje jako je nové ústřední topení s kotlem.
Odpověď   Dobrý den, zkuste obývací pokoj vymalovat jemnou světle zelenou barvou. Za pohovku můžete na jednu stěnu použít designovou tapetu, zkuste si ji vybrat z nabídky www. POINTshop. cz. Pro kuchyň bych doporučil krémovou nebo béžovou. Na uvedených webových stránkách naleznete i designové kuchyňské samolepky, které by mohly Vaši kuchyň příjemně oživit. Co se týče elektrického krbu - nemám s tímto zkušenosti, takže ohledně nákladů na vytápění Vám bohužel neporadím.
Dotaz   Dobrý den, dovolte mi se na Vás ještě jednou obrátit s žádostí o radu. Kuchyň budeme mít nakonec následovně: korpus i obklad ořech, dvířka krémová/béžová vroubkovaná (ne hladká), dlažba v kuchyni, kuchyňská deska i deska na baru budou ve světle šedé až stříbrné. Podlaha jídelny a obýváku je světle šedá (quickstep, largo - dubová prkna šedá), dveře ořech od Masonite. Přiklonili jsme se k výmalbě stěny za televizí v odstínu bordó a ostatních stěn (i v kuchyni) v barvě světlé kávy. Nevíme si však rady s obývací stěnou a nábytkem. Jaký si můžeme dovolit nábytek (obývací stěna, jídelní stůl, konferenční stolek) a z jakých barev by měly být záclony, závěsy a doplňky? Podle čeho se doplňky vlastně volí? Krémová sedačka nám přijde nepraktická, napadá Vás jiná varianta? Již jsme se ohlíželi po nábytku - ořech je pokaždé úplně jiný, než máme na dveřích a kuchyni. Raději bychom se od toho odklonili. Můžeme mít nábytek třeba z javoru, břízy, běleného dubu…? Jaká by tedy potom mohla být výmalba? Trochu se té bordó stěny za televizí bojím. Myslíte si, že k té šedé podlaze to bude stále pěkné? Obývák je na jih, tudíž dost prosvětlený. Pokud máte jiný nápad, velmi uvítám Vaši radu. Přeji hezký den a těším se na Vaši odpověď. S pozdravem Vendula Moravcová.
Odpověď   Dobrý den, zvolená výmalba i dekory kuchyně jsou podle mého názoru velmi pěkné. Jednu nebo dvě stěny v obývací části můžete navíc ozdobit designovou tapetou. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz, k Vaší kombinaci barev bych doporučil metalické efekty. Nábytek v obývacím pokoji nemusíte vybírat z dřevených dekorů, zvolte třeba lamino ve vysokém lesku v neutrálních tónech. Pokud se přikláníte spíše k tmavé barvě sedací soupravy, hnědá nebo středné šedivá bude určitě vhodná. Ostatní doplňky zkuste volit v nerezu, čirém nebo matném skle, bílém plastu nebo kůži, textilní dekorace pak v krémových a hnědých odstínech.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s barvou kuchyňské linky. Kuchyň, obývák a jídelnu máme v jednom otevřeném prostoru. V obývací části bude dubová podlaha z masivu, ve zbytku místnosti pak dlažba. Strop je otevřený do štítu, který bude obložený smrkovými palubkami. Dveře jsou z dubového masivu, další dřevěný dekor už nechci. Kuchyň bych si představovala s plně výsuvnými zásuvkami a výklopnými horními skříňkami. Líbí se mi barva wenge kombinovaná s bílou nebo cappuccinovou. Jelikož je v kuchyňské části malé okno a dveře na balkon, nad kterým je stříška, není tam moc světla. Protože se jedná o přístavbu, ostatní okna jsou střešní na západ. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den, Lenka.
Odpověď   Dobrý den, také bych již další dřevěný dekor nedoporučoval. Kombinace béžových a bílých odstínů s dubovým dekorem bude velmi elegantní. Na skřínky a dvířka využijte lamino ve vysokém lesku, které dodá kuchyni luxusní vzhled a výrazně oživí prostor. Wenge zvolte pouze jako akcent, např. na bočnice či pracovní desku. Horní skřínky navíc odlehčete matnou skleněnou výplní Satinato v hliníkovém rámu.
Dotaz   Dobrý den. Mám kuchyň a jídelnu spojené do jedné místnosti. Jaká barva by se hodila do kuchyně, jestliže je v jídelně vymalováno zeleně? Korpus kuchyně je v olši, pracovní deska světlá. Děkuji za odpověď, Boudová.
Odpověď   Dobrý den, pokud jsou tyto dva prostory propojené, využijte jednotnou výmalbu, která interiér příjemně sjednotí. Světle zelená se k olši velmi dobře hodí, můžete však využít i třeba světle žlutou. Navíc lze jednu nebo dvě stěny v jídelně ozdobit designovou tapetou. Zkuste si vybrat z nabídky www.PONTshop.cz.
Dotaz   Dobry den, prosim o radu ohledne nabytku, mame barvy zelenou (hraskovou) na stene krbu,a sedou, (nevim jestli se mi podarilo vlozit foto) podlaha dub, tmavsi okna, parapety bile. Mam rada utulne zarizeny byt, zda se mi to ted dost chladne...kdyz bych volila nabytek briza, zda se mi to studene, stejne tak bila, nicmene prostor je spojeny s kuchyni a mensi, asi by nebyla cokoladova barva nabytku vhodna?? co nejaky cerveny doplnek...? dekuji moc za radu. marikova
Odpověď   Dobry den Chtelo by to sjednotit dreviny a styl - mate kombinaci tmave svetle drevo. Nevim jake mate financni moznosti, ale novy jidelni stul udela divy. Modernejsi tvary a dekor.
Dotaz   Dobrý den přeji, Uvažuju nad výmalbou a obkladem kuchyně spojené s kk v novostavbě..kuchyň je do L jakoby ve výklenku,provedení bílá-lesk,prac.deska šedá..jakou by jste doporučil? V celém kk plánuji také pl.podlahu,nějaký tmavší odstín např.některé z exotických dřev..nemůžu se ale rozhodnout pro konkretní-poradíte? Děkuji M.T
Odpověď   Dobry den volil bych podlahu tavsi odstin orechu. Jetrochu nasedly a ostatni odstiny s nim pekne ladi - zvlaste bila. Vymalbu bych se nebal zvolit vyraznejsi - lokalne urcite
Dotaz   Aký obklad zvoliť ku kuchynskej linke, dole čerešna havana, hore slonová kosť - lesk, pracovná doska - aluminium. Páčil by sa mi výrazný dekor alebo radšej nechať v jednej farbe? Môžem napríklad zvoliť pistaciu k tejto farbe? Bea
Odpověď   Dobry den zvolil bych vyraznejsi dekor. Pistaciovy bude vyborny
Dotaz   Dobrý večer, máme obývák spojený s kuchyní. Všude bude světlá podlaha a i dveře budou světlé (javorové). Kuchyň je v odstínu wenge v kombinaci s javorem. Sedačka bude krémová (béžová). Výmalbu chceme béžovou (strop necháme bílý), na dvou místech oživíme stěny cihlovou barvou. Doplňky plánujeme také v tomto odstínu. Prosím o Váš názor, zda nevadí, když na některé doplňky použiji světle zelenou barvu. Nebude těch barev už moc? A druhá otázka se vztahuje ke krbu – doporučil byste ho nechat bílý (jako strop), nebo béžový (jako stěny)? Cihlovou nechceme. Já osobně se přikláním k bílé, ale manžel má z ní trošku strach. Moc děkuji za Váš čas a ochotu.
Odpověď   Dobrý den, pokud použijete zelenou pouze na drobné doplňky, bude to příjemné zpestření. Na větší plochy bych se ale držel již použitých odstínů béžové, bílé a cihlové. Také bych doporučil zelenou na vybrané stěny místo původně plánované cihlové. Na krb volte spíše béžovou barvu.
Odpověď   Dobrý den, pokud použijete zelenou pouze na drobné doplňky, bude to příjemné zpestření. Na větší plochy bych se ale držel již použitých odstínů béžové, bílé a cihlové. Také bych doporučil zelenou na vybrané stěny místo původně plánované cihlové. Na krb volte spíše béžovou barvu.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s výběrem barev u kuchyňské linky. Bude stát v místnosti 1+kk. V místnosti je plovoucí podlaha od firmy EGGER EU 3130 buk rustikal. Nevím jak sladit barvu korpusu, dvířek, pracovní desky a desky za linkou (nechci dlaždice). V lince budou vestavmé spotřebiče v nerezu ( dřez, mikrovlnka, elektrický sporák, sklokeramická varná deska, komínová digestoř-kombinace nerez a sklo). V horní části linky budou 2 prosklené skříňky s výklopným systémém otvírání. Uvažovala jsem o nějakém barevném provedení. Dále bych potřebovala poradit, jak vymalovat tuto místnost (5,4 x 3,5 m), aby to ladilo s barvou linky a podlahy. Děkuji Dáša.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych korpus linky v barvě šedé popř. antracitové a k tomu bílá lesklá dvířka. Pracovní desku se zádovou deskou v odstínu buku. K tomu výmalbu v odstínu cappucino a čokoláda. Popř. doplňky v bordó barvě.
Dotaz   Dobrý den.Ráda bych Vás poprosila o radu se zařízením interiéru.Jde o obývací pokoj(cca 20 m2) a kuchyň vč.jídelny(20 m2).Tyto 2 místnosti jsou propojeny prostorem 2x2m2, který chceme nechat volný bez dveří.Naproti tomuto průchodu je v obýv.pokoji okno v bílé barvě.Na protější zdi od průchodu směrem do kuchyně jsou dvoje dveře..do spíže a do chodbičky,jež dále vede do koupelny a WC.Kuch.linka bude jakoby zalomena v půli pokoje do prostoru.Podlahu bychom chtěli tmavší v odstínu merbau nebo dubové plaňky v koloniálním stylu country( obojí Quickstep)www.quick-step.com Int.dveře bílé.Linku bychom chtěli v kombinaci dvířka vysoký lesk a sklo na některých horních skříňkách.Chci se zeptat jakou zvolit kombinaci podlahy,barvy kuchyně,prac.desky, sedačky a nábytku v obýv.pokoji,výmalby stěn a pod.Za sedací soupravou bychom si přáli nějakou tapetu na celou zeď.Celý interiér by měl být moderní ,ale zároveň i teplý a útulný.Předem mnohokrát děkuji.Helešicová Veronika
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu výraznou merbau a k tomu bílou kuchyňskou linku s šedou pracovní deskou. Doplňky v bordó čokoládové, šedé. Sedací soupravu bych volila opět světlou, smetanovou, bílou popř. cappucino a k tomu výraznou tapetu např. http://www.e-color.cz/page/shop.php?&nazev=Tapety%20na%20zed%20Lars%20Contzen%20Vlies%20II%20123510 ale i jiné výrazné vzory. Výmalbu v jemném cappucinu a šedé.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak volit položení dlažby.(koso nebo normálně) Chtěli bychom hnědý Sandstone 45x45cm. Dlažba bude v celé předsíni(cca 8m2 a bude přecházet i do koupelny 3m2 a na WC1,1m2). A ještě jeden dotaz zda se běžně dělají i kontrasty mezi podlhami. V obytných místnostech bychom chtěli zvolit cocobolo světlé. V kuchyni, která sousedí s obýv pokojem bez dveří též dlažbu sandstone hnědou(kuch linka bude podobný vzor jako světlé cocobolo). Nepůsobí cocobolo moc studeně(jedná se konkrétně o firmu parador) ? děkuji moc
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v kontrastech, tím se prostor jasně rozčlení. Pokud chcete ale prostor sjednotit je dobré volit jeden dezén podlahy. Cocobolo je příjemný materiál který oživíte doplňkami v různých odstínech od oranžové, zelené, lila apod. Pokládku dlažby volte v úzkých místnostech na koso, tím se prostor opticky rozšíří a zároveň se zakryjí nerovnosti zdí. Pokud jsou zdi rovné a lze místnosti spojit stejnou spárou je možné také volit klasický styl pokládky.
Dotaz   Dobrý den můžu poprosit o radu bydlím v paneláku a zařízuji novou kuchyn byla mi rozmluvena tmavší a doporučena světlá vybírám mezi vanilkovou a krémovou podlaha je vynilova sv.dub poradte mi jaká by byla lepší jakou pracovní desku a mezi linku obklady viděl jsem bílé obklady jestli by se tam hodili děkuji za odpověd K.N.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit krémovou kuchyňskou linku s bílou pracovní deskou a deskou zádovou také v bílé barvě. K tomu je dobré volit výraznější výmalbu např. cihlová, červená nebo sytá žlutá.
Dotaz   Dobrý den, prosím, můžete mi poradit? Mám hotový návrh kuchyně. Nejraději bych zvolila dvířka od firmy Egger:U116 ST2-jasmín, korpus H1954 St15 kalvados růžový a pracovní desku F268. Jsou vhodné skřínky s hliníkovým rámečkem, jaké jsou v návrhu? Pokud ano, chtěla bych, aby hrana pracovní desky byla také v kovovém odstínu. Na straně kuchyně, kde je navrhnuta lednice, se nachází komín. Plánuji ho obložit cihlovými páskami, aby vypadal věrohodně. Proto bych potřebovala poradit, jestli jsou zvolené odstíny vhodné. Jaký obklad by byl vhodný mezi linku a jaký k odsávači? Další problém je s podlahou - v obýváku máme PVC dub. Děkuji za radu. Doufám, že můj popis je alespoň trochu srozumitelný. Zašlu ještě nějaké foto pro názornost. S pozdravem Zdena M.
Odpověď   Dobrý den, k dekorům kuchyňské linky jsem se vyjádřil v předchozí odpovědi. Co se týče prosklených horních skřínek satinato v hliníkovém rámu, určitě je použijte. Kuchyňskou linku velmi pěkně odlehčí. Místo obkladu můžete použít např. barevné sklo lacobel. Doporučuji teplou červenou barvu, která bude cihlově obložený komín pěkně doplňovat. Podlahu volte pokud možno jednotnou v celém prostoru.
Dotaz   Dobrý den, posílám ještě pár fotek. Na komíně, který by měl být "cihlový ", je zatím rákos. Do budoucna by tam místo květin měla být litinová kamna. Další fotky jsou z předsíně, kde je nová dlažba Dub, a protože tam nejsou dveře, je vidět do obývacího pokoje. Myslíte, že by se dala použít i na podlahu do kuchyně k odstínům v předchozím dotazu U116, H1954, F268-Egger? Děkuji předem a těším se na radu, Zdena M.
Odpověď   Dobrý den, zkuste na kuchyňskou linku kombinaci dekorů Egger U116, H3006 nebo H3005 a F784.
Dotaz   Dobrý den.Ráda bych Vás poprosila o radu se zařízením interiéru.Jde o obývací pokoj(cca 20 m2) a kuchyň vč.jídelny(20 m2).Tyto 2 místnosti jsou propojeny prostorem 2x2m2, který chceme nechat volný bez dveří.Naproti tomuto průchodu je v obýv.pokoji okno v bílé barvě.Na protější zdi od průchodu směrem do kuchyně jsou dvoje dveře..do spíže a do chodbičky,jež dále vede do koupelny a WC.Kuch.linka bude jakoby zalomena v půli pokoje do prostoru.Podlahu bychom chtěli tmavší v odstínu merbau nebo dubové plaňky v koloniálním stylu country( obojí Quickstep)www.quick-step.com Int.dveře bílé.Linku bychom chtěli v kombinaci dvířka vysoký lesk a sklo na některých horních skříňkách.Chci se zeptat jakou zvolit kombinaci podlahy,barvy kuchyně,sedačky a nábytku v obýv.pokoji,výmalby stěn a pod.Za sedací soupravou bychom si přáli nějakou tapetu na celou zeď.Celý interiér by měl být moderní ,ale zároveň i teplý a útulný.Předem mnohokrát děkuji.Helešicová Veronika
Odpověď   Dobrý den přeji. Odpověď již naleznete níže.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit, jakou barvu kuchyňské linky vybrat do tmavé místnosti bez okna. Hodí se spíš světlý nábytek s výraznějším vymalováním, nebo naopak tmavá linka a vymalovat třebas "bílou kávou"? Děkuji mockrát. Hudcová
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte do tmavých prostor světlý nábytek v lesku či se sklem, tak aby se prostor prosvětlil a zvětšil. Výmalbu v jemných barevných tónech. Kuchyňská linka v bílém laku v kombinaci šedé pracovní desky a k tomu výmalbu ve žluté barvě prostor prozáří.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. S manželem se nám líbí tento nábytek: je od značky Jitona v masivu borovice a laku bernstein. Jakou k němu zvolit kuchyň? Má být v hnědé barvě, nebo bude lepší dřevěný dekor? Kuchyňský a obývací prostor máme totiž spojený v jedné místnosti, tak si dávám záležet na tom, aby to k sobě krásně ladilo. Moc děkuji za odpověď, Simona Procházková.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám držet se teplé hnědé, béžové a smetanové barvy. Na kuchyňskou linku použijte např. lamino ve vysokém lesku, horní skřínky můžete odlehčit matným sklem Satinato v hliníkovém rámu. Vzhledem k tomu, že vybraný nábytek je spíše v rustikálním stylu, další dřevěný dekor bych již v místnosti nepoužíval. Nábytek tak v prostoru více vynikne.
Dotaz   Dobrý den. Dovoluji si obrátit se na Vás s prosbou o radu, jakou barvu a styl nábytku zvolit do obývacího pokoje, který je propojený s jídelním koutem a kuchyní. V obýváku máme dřevěné plovoucí podlahy - bohužel neznám název materiálu, ale barva je hnědá až naoranžovělá. Stěny jsou vymalované světle žlutě. Máme velkou rohovou sedačku cihlové barvy. Zvažovali jsme pořízení dřevěné stěny, ale již jsme zjistili, že bude velmi těžké trefit se do barvy dřeva, které máme jak v kuchyni, tak i chodbě. Vlastně všechen nábytek, který v bytě máme, je dřevěný (ale pokaždé z jiného odstínu a materiálu). Obývací pokoj bychom chtěli trošku jiný než ostatní místnosti. Dnes jsme viděli krásnou bílou stěnu, ale asi postrádáme odvahu a zkušené oko profesionála, abychom se pro ni sami rozhodli. Dovolila jsem si připojit fotky, abyste i vy měli představu. Stěna v obývacím pokoji, kde by obývací stěna měla být, je 4, 25 m dlouhá a od zdi za sedačkou vzdálená 3, 55m (od sedačky 2, 70m). Moc Vás prosím o radu, zda by byla bíla obývací stěna vhodnou volbou. Nebo pokud budete mít jiné návrhy, rádi si necháme poradit. Budu Vám moc vděčná za každý nápad. Mnohokrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pro nábytek v obývacím pokoji bych Vám doporučil lamino ve vysokém lesku. Bílá barva není špatný nápad, aby však na nábytku vynikla, volil bych za ní tmavší pozadí stěny. Zkuste si vybrat z nabídky designových tapet na www.POINTshop.cz a stěnu ozdobit např. tapetou s metalickými efekty laděnými do stříbrné a různých odstínů šedé barvy. K oranžové pohovce se šedivá barva bude velmi pěkně hodit.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na vás s dotazem, jak vymalovat kuchyň a jak vyřešit podlahu. Mám objednanou kuchyňskou linku v barvě černé lesklé metalízy kombinované se světlým dřevem. Nemohu přiložit fotky, ale obrázky lze najít na www.sconto.cz, kuchyně, str.3, obr.2 kuchyně Galaxy. Kuchyňská linka bude ve tvaru L o rozměrech 3x2 m. Celková plocha kuchyně je 20m2 (5 x 4), bude v ní skleněný jídelní stůl a kožené černé židle. Na jedné stěně jsou dvě okna, jedno z nich je s balkónovými dveřmi. Jedná se tedy o velmi prosvětlený prostor. Dále nevím, zda použít marmoleum (a v jaké barvě) nebo obklady či plovoucí podlahu. Jelikož je černá barva dvířek dost neobvyklá, nevím si rady s malbou a podlahou. S pozdravem Alice Rozumová.
Odpověď   Dobrý den přeji. K tmavé kuchyňské lince můžete volit výrazný odstín podlahy, třeba marmoleum v bordó barvě. K tomu budou hezké jemné neutrální tóny výmalby (cappuccino, béžová či smetanová). Druhou variantou je světlá podlaha (v dekoru světlého javoru nebo běleného dubu) spolu s výrazným odstínem výmalby a obkladu – lila či bordó v kombinaci s jemnou béžovou barvou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu kuchyňské linky zvolit. Máme obývák spojený s kuchyňským koutem (celý prostor má cca 33m2), linka bude do tvaru L (částečně schovaná ve výklenku, ale nebude nijak oddělená od obývacího prostoru), podlaha dubová NOVILON NOVA, dveře i obložky také dubové. Nevím, zda zvolit linku v kombinaci bílé se dřevem (deska, korpus) nebo celodřevěnou (potom jaký dekor?) s tmavší deskou. Linku chci spíš v rustikálním stylu, nikoli v moderním. Co byste doporučili? Ráda bych, aby linka zapadla do prostoru a nijak jej nerozbila. Ještě doplním, že garnyže i doplňky budou kované, sedačku máme krémovou, zbylý nábytek ještě není vybrán (s tím počkám, až vyberu kuchyň). V místnosti jsou dvě bílá okna - jedno je obyčejné a jedno francouzské vedoucí na terasu. Děkuji za odpověď, KS.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych bílou kuchyňskou linku, k tomu pracovní desku v dubu nebo ořechu (korpus však může být také v této dřevině). Výmalba bude pěkná v kombinaci čokoládové a smetanové, či červené a cappuccinové.
Dotaz   Dobrý den. Neustále si lámu hlavu nad barvami a podlahou v místnosti, kde je spojená kuchyň s obývacím pokojem. Kuchyň je barvy dub highlader červenohnědý, pracovní deska valentino šede(egger). Obyávačí stěna bude ze stejného lamina. Nevím jaké použít barvy na stěny a taky váhám nad barvou podlahy, osobně se mi líbí od novilonu pvc 5127 nova. Ale nevím, zda to nebude moc tmavé. Místnost má rozměry 4,75 x 7,90. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit tmavou podlahu v odstínu 5127. K tomu je dobré volit výmalbu v jemných odstínech - smetana, cappucino, žlutá. K tomu poté doplňky v odstínu smetanové, popř. bordó. Prostor bude tmavší, ale útulný.
Dotaz   Dobrý den, pořád přemýšlím jakou mám zvolit pracovní desku na kuchyňské lince. Skříňky jsou z buku a dvířka vanilka a dubová dýha (je toho moc, ale dvířka chci měnit později). Kuchyň je ale součástí obývacího pokoje. Ve kterém je nábytek bílý, výmalba béžová a za nábytkem se vyskytuje na každé straně část tmavě hnědé (ta výmalba je nádech té tmavě hnědé, ale vypadá jak béžová :-)). Podlaha v kuchyni i obývacím pokoji je světlá, dubová dýha a na zemi malý tmavě hnědý koberec. Sedací souprava oranžová, ale ta bude muset vydržet ještě tak rok kvůli malým dětem. Pak by se mi líbila béžová. Popravdě také řeším jídelní stůl, který je na rozmezí kuchyně a obýváku. V obývacím pokoji mám již bílý pracovní stůl, tudíž by bílá byla už moc. Uvažuji o ořechu (šla by k tmavě hnědém koberci i výmalbě). Pracovní deska v ořechu už by byla moc překombinovaná,a ani by se nehodila, tak nevím... Trochu jsem přemýšlela o bílém kameni ??? Také bych tam chtěla nějakou veselou barvu, zelenou !! Třeba jako nástěnný panel za linku. Mám tam dlaždice, ale kdyby šel dát nějaký panel na dlaždice nebo jestli trh nabízí nějaký samolepící dlaždice ??? (prostě bych to chtěla jen překrýt a nechce se mi je vymlátit :-)). Zelená pracovní deska, to by bylo už asi moc ? Nevím jestli je to srozumitelné, je to nakonec více dotazů, ale budu vděčná za každou radu. Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych obnovu kuchyňské linky např. samolepicí fólií v dekoru dubu a bílých dvířek popř. ořechu a bílých dvířek. Pracovní deska a deska zádová v jemné béžové popř. bílé. Jídelní stůl volte dubový popř. ořechový. Např. www.hornschuch.cz nebo www.tapety-folie.cz
Dotaz   Dobrý den, plánujeme rekonstrukci podkrovního bytu a nevíme si rady se sladěním barev a materiálu kuchyňské linky a ostatního nábytku včetně podlah. Prostor bude otevřený - společná kuchyně + obývací prostory. Nábytek máme sektor tmavý mahagon, skříňky se dají lehce kombinovat, kuchyňský stůl a židle barvy třešně (calvados). Nevím, jakou zvolit barvu a materiál pro kuchyňskou linku a jakou zvolit barvu podlah a dveří. Dočetla jsem se, že v interiéru by měly být zastoupeny maximálně 3 druhy "dřeva." Děkuji mnohokrát za pomoc. Lucie
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v dekoru javoru nebo bříze. K tomu kuchyňskou linku v kombinaci korpusu v mahagonu a dvířka lesklá bílá. Pracovní desku v cappucinu a zádová deska v mahagonu. Dveře bych volila v dekoru podlahy popř. mahagornu.
Dotaz   Dobrý den. Mohu zvolit do obývacího pokoje nábytek pod televizi a komodu v dekoru zebráno tmavé?Velmi se mi tento nábytek líbí,ale tento dekor v domě nemáme.Obývák je propojený s kuchzní,kde je jednoduchá moderní kuchyně-dvířka vanilka a korpus šedý,nerez spotřebiče a hnědá dlažba.Navazuje laminátová podlaha bělený dub,která je v jídelně a obývacím pokoji.Schodiště je v obýváku namorené na tmavý ořech a jídelna je taky namořená na tmavý ořech a bílé sedáky.Pokud by dekor zebráno obsahoval barvy,které se v domě vyskytují,tak by to mohlo být sladěné a pritom by i nábytek v obýváku vynikal,nemýlím se?Děkuji za vyjádření
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš interiér je čistý a tmavé zebrano by do něj příjemně zapadl, i když jej nikde zatím nemáte. Vše ale závisí na konkrétním rozmístění nábytku. Sladěněji by působil nábytek v ořechu, ale zebrano je možné použít.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem barev výmalby a obkladu mezi kuchyňskou linkou.Máme 3+1 v paneláku.Probourali jsme příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem,takže zbyl obdélník 4x8 m.Podlahu jsme zvolili laminátovou barva tmavá, DUB COTTAGEv celém prostoru.Mizi kuchyní a obývacím pokoj bude kuchyňský stůl pro 4 osoby,ještě nevíme jestli kulatý nebo hranatý.Jsme na SV straně,takže potřebujeme tento prostor prosvětlit.V kuchyňské části bude linka do L s vestavěnými spotřebiči v nerez úpravě.Linka je v kombinaci vrchní skříňky bílé creme a spodní hnědé mocca,pracovní deska krémová.Naproti lince je balkon,takže stěny jsou jen nad linkou a kolem balkónu.V obýyvacím pokoji je oranžová rohová sedačka a na protější stěně obývací stěna v barvě javoru,včetně konferenčního stolku.Celou jednu kratší stěnu tvoří velké okno a pod ním topení,takže zbývají jen dvě velké stěny k výmalbě,protože další stěnu jsme vybourali.Moc bych si přála něco hodně moderního,ale zároveň teplého a světlého,nebojím se ani tapet.Nevím jak vše skloubit,aby tento prostor nevypadal jak z cirkusu.Barev se nebojím,ale nevím jak a kde je kombinovat. Byla bych Vám moc vděčná, kdyby jste mi mohli poradit.Vím,že máte jistě hodně dotazů,ale začínáme s rekonstrukcí tento týden,takže bych uvítala,kdyby jste mi poradili pokud to jen bude možné.Děkuji, s pozdravem Markéta
Odpověď   Dobrý den přeji. Za sedací soupravu bych volila výmalbu nebo tapetu v čokoládové, či cappucino barvě. http://www.tapety-folie.cz/?gclid=CNegteS_7p0CFZaGzAod4HYuNA např. tapeta nordica nebo velvet, možností zde ale naleznete mnoho. K tomu za televití část v barvě sedací soupravy zbylé stěny v jemném cappucinu nebo smetaně. Kolem linky v barvě sedací soupravy.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného sladění interiéru. Jedná se o přízemí novostavby, kde je kuchyň a jídelna propojená s obývacím pokojem. Okna jsou bílá a interiérové dveře tmavé (Sapeli Fest CPL ořech s prosklením). Kuchyňská linka je v barvě vanilky, sokl wenge a pracovní deska černohnědý granit. Na podlaze je velkoformátová dlažba 60x60 ve světle béžovém odstínu. Sedací souprava je tmavě hnědá a jsou na ní velké polštáře v hnědé a béžové barvě s černými květy. Ostatní nábytek (jídelní stůl a židle, skříňky do obývacího pokoje…) zatím nemáme. Jakou barvu zvolit pro výmalbu a doplňky interiéru, aby oživila béžovohnědou kombinaci? (Chtěli bychom též použít designové tapety.) Jakou volit barvu či materiál ostatního nábytku? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doplňková barva na výmalbu, tapety a doplňky může být v mnoha odstínech - lila, bordó, limetková. Nábytek bych volila v odstínu wenge s lesklými dvířky v béžovém nádechu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak doladit barvy a materiály do interiéru kuchyně spojené s obývacím pokojem v nízkoenergetické novostavbě. Na podlaze je světle béžové marmoleum, dveře jsou lamino teak, na stěnách je zatím bílá tapeta. Kuchyňská linka je v zažloutlé bílé se světle hnědou deskou a nerez spotřebiči (foto 1). Nevím si rady s tím, co dát za linku - určitě chci nějakou barvu, např. tmavší tlumenou červenou (obklady, barevné sklo, nebo lamino deska?). Tuto barvu bych ráda dala i na stěnu v obývacím pokoji (foto 2, 3). Jaké byste volili barvy sedací soupravy, ostatního nábytku, rolet a doplňků? Děkuji mockrát.
Odpověď   Dobrý den přeji. Za kuchyňskou linku můžete volit desku v dekoru desky pracovní, popř. bordó obklad. Poté je dobré tento tón použít ještě v obytné části, třeba za světlou smetanovou nebo béžovou sedací soupravou. Pokud zvolíte takto tmavý a výrazný obklad, již není tak snadné měnit barvy v dalším prostoru. Naopak s obkladem neutrální světlé barvy nebo v dekoru pracovní desky budete moci prostor snadno obměňovat novými doplňky či výmalbou. Např. lila, limetka, tyrkys. K těmto výrazným odstínům můžete volit tmavý nábytek v teaku nebo ořechu.
Dotaz   Dobry den, ráda bych se na vás obrátila s dotazem týkajícím se výběru barvy kuchyňské linky a podlahy. Kuchyň je pres bar spojená s obývacím pokojem, který má bílé stěny a dřevěnou lakovanou podlahu z jedle. Bar je tvořen příčkou, která vznikla po vybourání horní poloviny hrázděné zdi (kombinace pískovce a dřevených trámů). Kuchyň je v nově vystavěné části domu, která je spojená s tou starou, tj. obývacím pokojem (jak zmíněno pískovec mezi starými dřevenými tramy). V kuchyni budou černá kamna na vytápění, strop je ze světlého dřeva. Samotná místnost je spíš méně prosvětlená. Představovala jsem si moderní kuchyň světlé barvy, tj. cappuccino, světle béžová či mléčná, kombinovanou s matným sklem. Pracovní deska by mohla být tmavá, sokly nejspíš černé, aby se propojily s černým prvkem - kamen. Další možností by byla kuchyně dřevěná, laděná do červena, např. třešeň. Nicméně nevím, jestli by se tím pokoj nestal těžkým, když už je v místnosti poměrně dost dřeva a kuchyň je spíš v koutě. S barvou kuchyně pak souvisí barva dlažby, jeden nápad byla podlaha cihlová, styl terracotta. Další možností jemně béžová. Ráda bych, aby kuchyň ve výsledku působila teplým dojmem, proto ta cihlová. Mnohokrát děkuji, Klára Šimková.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volba světlé, smetanové kuchyňské linky v kombinaci s tmavou antracitovou barvou soklu a pracovní desky je velice vhodná do daného prostoru. Pro zateplení můžete volit omyvatelnou stěrku místo obkladu v režné či hnědočervené až terakotové barvě. Také další doplňky bych volila v tomto odstínu. A v obytné části můžete tento prvek použít za sedací soupravou.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu při výběru barevného odstínu na krbové těleso umístěné v obývacím pokoji. V kuchyni mám podlahu „přírodní žula“ v jiné struktuře než na pracovní desce. V obýváku jsou dřevěné plovoucí podlahy – jasan a kožená sedací souprava Antea. Kuchyň mám ve vysokém lesku - skleněná zelená od firmy Hanák (viz foto). Při pohledu z kuchyně to na mě nepůsobí dobře. Děkuji za posouzení a navržení barevného odstínu. Děkuji a přeji spoustu dobrých nápadů. D.
Odpověď   Dobrý den přeji. Krbové těleso bych zvýraznila a zútulnila tmavým hnědým či hnědocihlovým odstínem. Nebo můžete zvolit barvu podobnou té na oknech, aby se prostor sjednotil. Okna a venkovní dveře jsou v prostoru dominantní svým odstínem.
Dotaz   Hezký den. Potřebovala bych poradit ohledně barev a vybavení obývacího pokoje. Ten je směrován na jižní stranu, kde jsou balkonové dveře a jedno okno, další okno směřuje na západ. Obývák je propojen s kuchyní a zatím z něj vede taky provizorní vchod na chodbu. Celkově má místnost půdorys ve tvaru písmene L. Budeme mít černošedou sedací soupravu, bude moderní hranatá a máme k ní objednané polštářky se žlutou výšivkou. Momentálně máme krémový koberec, do budoucna počítáme s dřevěným dekorem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu, doplňky a další dekory bych volila v kombinaci bordó, cappuccinové, šedé a světlého javoru, břízy nebo tmavého ořechu či wenge.
Dotaz   Dobrý den, prosíme Vás o radu. Máme propojený obývák s kuchyní a jídelnou - kuchyň je v barvě třešeň, podlaha světlá (vzor bambus), okna mají stejnou barvu jako kuchyň a dveře jsou v dekoru javor. V obývací části bude světlá dlažba 60x60. Jakou máme zvolit výmalbu? Jaký nábytek můžeme použít do obývacího pokoje a jakou barvu sedačky zvolit? Jaký nábytek použít v jídelně?Jak využít prostoru před krbem? Děkujeme za radu a přikládáme fotky. Děkuji, Gabriela.
Odpověď   Dobrý den, výmalba v obou částech může být jemná světle žlutá, průvlak mezi nimi pak zvýrazněte cihlovou barvou. S teplými dřevenými dekory budou obě barvy velmi dobře korespondovat. Odstíny červené můžete zopakovat v obývacím prostoru pomocí designové tapety. Zkuste si vybrat na www.pointshop.cz. Sedačka bude velmi pěkná ve světle šedivé barvě s oranžovými akcenty na polštářích. Nábytek do obývacího pokoje bych vybíral z lamina ve vysokém lesku, do jídelny doporučuji kombinaci čirého skla a bílého plastu.
Dotaz   Dobrý den,mám 3 favority odstínů podlahy do ob.pokoje s kk a nemohu se rozhodnout který..jedná se o teak,doussie aruba a mocca dub..kuchyně je bílá-lesk,nábytek bude také bílý...jakou výmalbu by jste doporučil a je možné uvedené deseny na podlahu použít? Děkuju V.T
Odpověď   Dobry den dobre by bylo dekory videt alespon na fotu. Ale me osobne se libi teak. K tomu jdou krasne odstiny s primesi zelene.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem výmalby do kuchyně, podlaha antracitová dlažba, linka je bílá s tmavě wenge korpusem a černými doplňky. Chtěla bych na stěny zvolit nějaký odstín bílé k tomu třeba nějaké zvýraznění ve formě tapety(nevím jakou barvu), můžete mi prosím poradit? Děkuji
Odpověď   Dobry den vzhledem k tomu, ze mate neutralni odstiny, dokazu si predstavit jako akcentujici odstin cokoli. Spise zalezi jake mate dalsi doplnky a vicemene na Vasem osobnim pocitu ci oblibene barve.
Dotaz   dobrý den, potřebuji poradit s barvami v obývacím pokoji, který je spojený s kuchyŃským koutem, tvoří to obdelník o 35m2. Podlahy jsou v barvě přírodní dub a dveře také. Mám hnědou sedačku tmavší barvy a ostatní nábytek stoly barva wenge, židle zelenkavá a nohy opět barva wenge, řeším kuchyň, jestli také barvu wenge jako celou nebo spíše jen korpusy wenge a smetanová dířka, musím dodat, že obklady za kuchyní jsou v barvě zelenkavé a dále jak domalovat zdi v tomto celém prostoru světla je tam hodně na tento prostor mám 4x velká okna 150x150 cm a velké francouzské dveře 210x210 cm, prosím o radu, jak dokombinovat barvy stěn a barvu kuchyně děkuju Zikanová
Odpověď   Dobry den co se tyce kuchyne - volil bych dvirka v nedrevenem dekoru, tedy kombinace korpus wenge, dvirka smetanova (kterou navrhujete) bude vhodna. Malby bych nijak nedaval do souvislosti s obkladem za kuchynskou linkou. Snazte se prostor vice ozivit napr. zajimavou tapetou - wwww.POINTshop.cz
Dotaz   Dobrý den, ještě jednou navazuji na dotaz ohledně bílé kuchyně, chtěla jsem radu ohledně barvy, protože kuchyně ja malá paneláková a podlahu jsme volili v tmavém odstínu, tak aby tapeta prostor třeba ještě více otevřela.Děkuji předem za odpověď-
Odpověď   Jelikož neznám předchozí odpověď a otázku nedokáži přesně poradit.
Dotaz   Dobrý den, chci se zeptat, jakou zvolit barvu fasády. Máme mahagonová okna, vrata i dveře, černou střechu a bílý komín. Vnitřek domu je hodně moderní, tmavě šedá dlažba, bílý nábytek i kuchyně. Ráda bych udržela moderní i exteriér. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, využil bych kombinaci bílé fasády a částečného dřevěného obložení v mahagonu nebo v jiné teplé barvě dřeva.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji radu, jak vymalovat novou kuchyň s jídelnou. Pokoj má zvýšený strop a částečně zkosené stropy, měří zhruba 5x7m a vstupuje se do něj po schodech, které ještě nejsou instalované (viz foto). V rohu místnosti je vyzděná spíž. Korpus kuchyně je lesklý bílý v kombinaci s dřevěnou tmavě hnědou deskou, na podlaze je dlažba v odstínu pracovní desky. Chtěla bych použít palmovou zelenou. Představuji si to takto: za kuchyňskou linkou vymalovat pouze po zkosení, roh spíže až po strop (jakoby sloup), u jídelního stolu, který bude vpravo od vchodu mezi okny, bych chtěla použít proužky nebo tapetu. To je první problém. Taky nevím, jak ukončit zelenou na druhé straně vlevo (u pultíku kuchyňské linky). Mám tuto barvu použít ještě jinde? Mám dojem, že takto se velký prosto trochu rozbije. Nevím, zda je možné si z fotek místnost představit (foceno je to ze vstupu, který je 1m vysoko v šířce dveří), ale přesto prosím o názor, popř. radu, jak na to. Děkuji, Kvasnicová.
Odpověď   Dobrý den, na zkosený prostor bych určitě použil jednotnou výmalbu, světle zelená bude k bílé kuchyňské lince velmi pěkná. Pokud chcete prostor oživit, vytapetujte část stěny mezi okny. Nad barem můžete využít doplňkové řady designových stickerů k hlavnímu motivu tapety. Širokou nabídku obojího najdete na www.pointshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, chystáme se zítra malovat kuchyň propojenou s obývákem. Místnosti jsou dostatečně prosvětlené a směřují na západ. Koupili jsme namíchanou žlutooranžovou a grepovou barvu. Chtěla jsem tyto dvě barvy kombinovat, ale teď se bojím, že by to k sobě neladilo. V kuchyni je bílá dlažba s hnědým žíháním, v obýváku pak koberec, stěna v barvě hrušky a sedačka oranžová. Kuchyň je rohová - korpus jabloň a dvířka medová olše. Přikládám fotky. Mohli byste mi prosím poradit, jak ty barvy rozmístit? Chtěla jsem žlutou za linku a grepovou na protější stranu než je kuchyň. Grepovou pak v obýváku proti oknu, tedy za sedačku, za stěnu žlutou. Děkuji za brzké zodpovězení dotazu, Radka.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že do Vašeho prostoru bude vhodnější světle žlutá výmalba v kombinaci se zelenou. Druhou jmenovanou můžete použít v tmavším odstínu na jednu nebo dvě stěny, za pohovku by byla hezká designová tapeta v krémových odstínech.
Dotaz   Dobrý večer prosím o radu barev do obýváku propojeným s kuchyní.koupili sme grepovou a žlutooranžovou barvu a ted se je docela bojím použít aby se jakoby nemlátili.chtěla sem žluto oranž.použít za kuchyn.linku a okolo okna a grepovou na protější stranu než je kuchyn.kuchyn je v barvě dvířek medová olše a korpus jabloň.Obě místnosti maj dostatek světla jsou na Z.místnosti jsou celkem velké. V obýváku je koberec oranžový a sedačka tm.oranž.asi cihlová a stěna v hrušce.Prosím poradte mi kombinaci těchto barev co máme ,jestli zvolit světlejší či tmavší.za stěnu jsem chtěla žlutoo.a za sedačku grepovou ale nejsem si tím moc jistá.děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nedokáži si přesně představit vybrané odstíny. Ale do kuchyňské části bych volila žlutoou barvu za kuchyňskou linku a proti ní, zbylé části jemné cappucinové nádechy. Do obytného prostoru bych volila tlumenější odstín cappucinový nebo čokoládový jelikož je zde již mnoho teplých a výrazných odstínů, které by bylo dobré utlumit. Popř. odstín vanilkový.
Dotaz   Prosím o doporučení barvy výmalby obývacího pokoje spojeného s kuchyňským koutem. Kuchyňská linka a obývací stěna jsou v kombinaci ořechu a bílé s vysokým leskem. Barva sedací soupravy je černá (polštáře černo-šedo-stříbrné). Jakou zvolit barvu doplňků - závěsů a prostírání na jídelní stůl? Dveře jsou bílé a podlaha ořechová.
Odpověď   Dobrý den, vhodná bude světle žlutá výmalba, která interiér příjemně prosvětlí a barevně propojí. Textilní dekorace v přírodních odstínech, ale také v zelené, šedé nebo žluté barvě budou velmi pěkné. Zkuste v obývací části jednu stěnu oživit designovu tapetou z nabídky www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výmalbou obývacího pokoje. Obývák je s halou a kuchyní propojen obloukovými klenbami, kuchyně je smetanová s bílým stropem, hala bílá káva a obývák bude zřejmě káva (o trochu tmavší než hala). V rohu máme krb a ten plánujeme zase o něco tmavší než ostatní stěny. Nevím, jestli máme nechat strop bílý. Jednu stěnu jsem chtěla vymalovat žlutou, aby se to oživilo (kuchyně je také laděna do žluta), ale mám strach, že to už by bylo přeplácané. Tapetu zase nechce manžel a ani mi žádná nepadla do oka. Podlaha je světlý ořech, nábytek ořech, sedačku budeme kupovat až časem a to žlutou, hnědou nebo béžovou. Prosím, poraďte, jak by to bylo nejlepší, klidně i jinou variantu. Jakou zvolit barvu doplňků (koberec pod konferenční stolek, polštářky atd.) a sedačky? Předem moc děkuji, Martina.
Odpověď   Dobrý den, do Vašeho prostoru bych doporučoval jemnou světle zelenou výmalbu, a to i na stropy. Vnitřky kleneb můžete zvýraznit tmavším odstínem. Doplňky budou hezké ve žluté, šedivé či čokoládové barvě.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V pokoji mám podlahu v barvě nějakého tmavého buku (http://www.lentex.pl/index.php?lay=wykladziny&sid=202 ... dekor 441_01) a nábytek v barvě tmavé jabloně (asi špatná kombinace :-) Potřebuji dokoupit pracovní stůl, ale v případě jabloně není moc velký výběr. Hodil by se v tomto případě stůl z nějakého světlého dřeva? Např. ze světlého buku (z něj mám kuchyňskou linku ve vedlejším pokoji, uvažuji, že bych v této barvě pořídil i dveře mezi obě místnosti). Děkuji Vám za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych stůl v buku v odstínu co nejpodobnějším podlaze. Také dveře poté můžete volit v dekoru podlahy, tedy v buku.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně obývacího pokoje. Do této jedné místnosti potřebuji dát jak obývací, tak spací prostor. Kromě dítěte v dětské postýlce tu budu nocovat i já s přítelem. Posílám rozměry pokoje, vytápění je podlahové. Děkuji, Katka.
Odpověď   Dobrý den přeji. Zadní část bych volila jako spací prostor, a oddělila bych ji posuvnou částí japonských zástěn, nebo otevřenou, v prostoru umístěnou knihovnou. Druhé okno poslouží pro část obytnou propojenou s kuchyňskou částí.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Budeme mít kuchyňskou linku v kombinaci černá/vanilka vysoký lesk. Nevíme si rady, jakou zvolit pracovní desku (tmavou, světlou?), jaké obklady za linku, dlažbu a výmalbu. Ještě pro upřesnění: spodní skříňky plánujeme černé a horní vanilkové s alu sklem. Díky za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych pracovní a zádovou desku v jednotné barvě, a to světle šedé. Podlahu může být v šedé, antracitové nebo smetanové a pro výmalbu doporučuji teplou cihlovou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj spojený s kuchyní (s oknem) a předsíní (vybourané příčky). Podlaha je všude tmavý ořech, okna bílý plast, parapety ořech. Nábytek v obýváku a předsíni máme v kombinaci nocce/bílá, kuchyň je bílá, pracovní deska z IKEY tmavý ořech, obklady zebrano hnědá + bílá 20x40, sokl nerez, digestoř komín nerez, spotřebiče bílé. Máme dvousedačkovou pohovku, taburet a klubovku (z IKEY, potahy jsou měnitelné). Část zdí chci bílou, část barevnou. Jaká by byla vhodná? Líbila by se mi hráškově zelená, ale manžel ji nesnáší. Díky.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v tyrkysové nebo nadčasové lila. Zvolený odstín doplňte jemnou smetanovou nebo světlou šedou.
Dotaz   Dobrý den. Nevím, co dát do oken - záclony, závěsy, roletky. Máme tmavě šedou dlažbu, přibude bílý nábytek, kuchyně bílý lesk vysoký, hodně moderní jednoduchý vzhled. Bojím se, že záclony sem moc nepatří. Nebo neznám stránky, kde jsou moderní záclony k vidění. Japonské stěny (doufám, že to říkám dobře) nám tam nesedí velikostně, hned vedle okna je roh. Tak jsem přemýšlela o roletkách římských, ale zase až bude tma a rozsvítím, tak bude do pokojů vidět. Neměli byste pro mě, prosím, řešení? Bojím se, že když dám závěs a roletku, tak tím místnost příliš ztmavím a už nebude vypadat lehounce a vzdušně jako doposud. Děkuji, Petra.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doporučuji římské rolety, které můžete vybrat v dekoru jen slabě propouštějícím světlo. Přes den zvednutá roleta okno oživí, prostor zateplí a přitom neztemní a večer ji můžete zatáhnout, takže do místnosti nebude vidět.
Dotaz   Dobrý den, v obýváku bude hlavní stěna v bordó barvě, ostatní bílé nebo béžové. Proto prosím o doporučení odstínu sedací soupravy a podlahy (líbí se mi spíš tmavší). Obývací prostor navazuje na jídelní stůl a kuchyň. Ani tady nevím, jakou zvolit barvu kuchyňské linky a jídelního stolu, aby to vše ladilo dohromady. Děkuji, Nehonská.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v ořechu a k tomu světlou smetanovou či krémovou sedací soupravu. K tomu všemu bude hezký nábytek v kombinaci ořechu a bílého laku. Kuchyňskou linku doporučuji v bílém laku s pracovní a zádovou deskou v ořechu nebo šedé barvě, jídelní stůl pak v ořechu a židle s bordó nebo smetanovými potahy.
Dotaz   Dobrý den přeji. Jak nejlépe řešit podlahu, když je kuchyň s obývacím pokojem oddělená jen malým barem? Plovoucí v celém prostoru, nebo jen v obýváku a do kuchyně dlažbu? Je nutné mít stejnou barvu jídelního stolu a kuchyně? Jídelní stůl je vidět z kuchyně i z obývací části. Jaká barva by tedy byla nejlepší? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu vždy doporučuji volit jednotnou, aby se prostor zbytečně netříštil. Můžete volit novilon, nebo také přírodní marmoleum, které je pro údržbu v kuchyňské části vhodnější. Jídelní stůl by měl být v dekoru, který celý obytný prostor opět sjednotí s kuchyní.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji radu ohledně výmalby stěn a barvy nábytku do obývacího pokoje. Jedná se o čtvercovou místnost s okny na západ a jih. Na jedné ze dvou plných stěn je kuchyňská linka (materiál bříza), u linky je dlažba ve skořicové barvě. Ve zbytku místnosti je javorová podlaha. Prosím o radu, jaké barvy se hodí na stěny, případně v jakém materiálu vybírat stolek pod TV a skřínky vedle TV. Moc děkuji, L. S.
Odpověď   Dobrý den, vzhledem k dominantní skořicové dlažbě se zkuste i nadále držet teplých barev a dekorů. Pro výmalbu volte např. jemnou světle žlutou nebo zelenou barvu, kterou můžete kombinovat s designovou tapetou. Nábytek bude hezký v dekoru zebrano nebo wenge v kombinaci s barevným sklem.
Dotaz   Budeme stavět dřevostavbu, bungalov 3+kk, a já bych se ráda zeptala na kombinace odstínů dřeva. Budou to zaprvé dřevěné dveře a přiznané trámy na stropě, které si můžeme nechat namořit na libovolný odstín, za druhé podlaha (plovoucí) a za třetí nábytek (kuchyňská linka + obývací část). Vychází to tedy na tři odstíny dřeva. Pokud vím, tak by měly být jen dva - nábytek by mohl mít i bílá dvířka v kombinaci s dřevěnými korpusy. A nevíme, co s čím má ladit, jestli např. začít podlahou a sladit s ní trámy a dveře sladit s nábytkem, nebo dveře ladit s trámy a nábytek s podlahou, ale to by spíše mělo být kontrastní? Líbí se nám ořech a spíše tmavší barvy a odstíny, nechtěli bychom dřevo úplně světlé a do červena. Moc děkuji za pomoc, Ilona Kadaňková.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu, trámy a dveře v dekoru dubu. K tomu poté nábytek v odstínu ořechu či wenge, který můžete kombinovat s lesklými nebo skleněnými dvířky.
Dotaz   Dostala jsem již od Vás odpověď, kde mi doporučujete žlutou výmalbu. Já ale tuto variantu nemám příliš ráda. Byla by k danému interiéru vhodná výmalba lila a nějaká tapeta (třeba za sedací soupravu nebo za jídelní stůl) v tmavším odstínu fialové s šedou? (Obývák i kuchyně jsou propojené - kombinace bílý lesk a ořech, sedací souprava je černá, jídelní židle plastové transparentní kouřová. To je již zakoupené a nelze měnit.) Dále mám ještě jeden dotaz ohledně jídelního stolu, který mám vybraný - viz. foto, ale nevím, zda ho k židlím použít či ne. Nebo mám raději zvolit kombinaci skla a kovu? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, barva lila nebo tmavě růžová bude vhodnou, velmi ženskou a elegantní kombinací. Doplnil bych na další stěnu designovou tapetu s metalickými efekty a zbytek krémovou nebo cappuccino výmalbou. Tapety si můžete vybrat na www. POINTshop. cz. K této barevné kombinaci jsou velmi pěkné bílé a nerez akcenty.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně výmalby. Máme novostavbu, kuchyň spojená s OP a částečně i chodbou,kde je "lehká kovová kostrukce schodiště s dubovými nášlapy (bělený dub), všude bude plovoucí podlaha ořech, kuchyně bílá lesk s ořechovou pracovní deskou, sedací souprava bílá kožená. Chtěla bych stěnu za kuchyní a za sedací soupravou vymalovat touto barvou Dulux Maraschino mocha 1 nebo 2 (váhám, kterou), ostatní stěny bílé, jsou tu i tři okna, z toho dvě francouzská, kde bychom chtěli dát japonské stěny - bílá průhledná, bílá a šedá. Před sedačku asi koberec Shaggy krémový, konf. stolek bílý, jídelní stůl snad ořech? Trochu se bojím té tmavé stěny za sedačkou, je to stěna 4,5 metru, výška 2,6., aby na nás moc "nepadala" Byly by na ní černobílé fotky v bílé paspartě. Na druhou stranu si myslím, že bílý nábytek vynikne na výrazné stěně. Na chodbě /za rohem/ je jedna stěna olivová. Chtěla bych, aby tento prostor působil propojeně, proto bych dala do OP doplňky v olivové nebo raději výraznější zelené, aby prostor nepůsobil moc smutně? Přikládám vizualizaci udělanou barvy Dulux (prostor není náš).Podlaha ořech je naše,kuchyň bude podobná. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den me se Vase kombinace a esteticke citeni prostoru moc libi. Nevidim ze sveho pohledu zadny problem s kombinaci materialu a barvami. Tmave to rozhodne vypadat nebude
Dotaz   Ještě vkládám foto,stěna maraschino by měla být za "sedačkou" .Je to pohled z kuchyně.Teď už to samozřejmě vypadá trochu jinak :-) Druhá fotka je pohled do kuchyně z OP. Ještě jednou díky za radu, zda marashino nebude příliš tmavá. Předtím jsme uvažovali o cihlové, ale ta už nepříchází v úvahu.
Odpověď   Dobry den me se Vase kombinace a esteticke citeni prostoru moc libi. Nevidim ze sveho pohledu zadny problem s kombinaci materialu a barvami. Tmave to rozhodne vypadat nebude
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu,jaké barvy mám použít na kuchyň propojenou s obývacím pokojem.Kuchyň je v těchto barvách horní skříňky krémové a spodní hnědé mocca,deska béžová a obklad hnědobéžový-kachličky.Obývacímu pokoji dominuje oranžová sedací souprava a naproti ní obývací stěna v dekoru javor.Podlaha je celoplošná plovoucí dekor dub cottage.Místnosti jsou na severovýchodní straně,takže by potřebovali projasnit a proteplit.A můžete mi poradit i doplňky jako kusový koberec,polštáře a závěsy nebo záclony? Mockrát děkuji za odpověď Markéta
Odpověď   Dobry den me prijdou dekory Vami vybrane celkem teple. Zvolil bych vymalbu do svetle zeleno zlute a prirodni dekorace oken. Stejne jako koberec a polstarky - kremove apod.
Dotaz   Děkuji Vám moc za rady,potěšil jste mě,že barvy jsou teplé.Ještě moc prosím o radu nebude ta oranžová sedačka příliš razit k těmto barvám? Chtěla jsem to ještě nějak sjednotit s kuchyní. Tu mám vymalovat také těmito barvami,které jste mi poradil,nebo jinými? Děkuji ještě jednou za odpověď.Markéta
Odpověď   Dobrý den přeji. Bohužel neznám předcházející otázky a odpovědi a tak nemohu poradit.
Dotaz   Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně barevného sladění kuchyně a obývacího pokoje. Korpus kuchyně je kalvados, dvířka javor. Která dřevina se k nim hodí? Nevím totiž, do jaké barvy ladit obývací stěnu. Představuji si, že budu mít v kuchyni vymalované protilehlé stěny smetanovou barvou a v obýváku chci mít taky smetanovou, vanilkovou. Můžu za stěnou vymalovat smetanově, když budu mít hnědou sedačku? Nebo se hodí jiná barva? Může být jídelní stůl a konferenční stolek ze skla? Moc děkuji za odpovědi.
Odpověď   Dobrý den, na obývací stěny bych Vám doporučil dekor, který bude pokračovat v teplých odstínech kalvadosu a javoru. Vhodná bude např. třešeň, jatoba či olše. K těmto dekorům působí velice pěkně světle zelená výmalba, na jednu nebo dvě stěny v obývací části můžete použít také designovou tapetu. Velký výběr najdete např. na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jak barevně namalovat krb v obývacím pokoji a popřípadě do jaké barevné kombinace ladit obývák a kuchyň. Krb máme v žule světlé, kolem krbové vložky je zlatý rámeček, na podlaze dlaždice - imitace dřeva, barva třešeň. Obývací pokoj je otevřen z jedné strany do chodby (dveře tam nejsou, jen dubové zárubně) a z druhé do kuchyně. (Rovněž dveře nejsou, je tam jen větší otvor se zárubní (dub), cca 3 m, kuchyň je laděna do třešně.) A z kuchyně je rovněž otvor, zárubně cca 3m do chodby. Vše je otevřeno. Podlaha chodby, předsíně a kuchyně je světlá dlažba. Zárubně, schodiště, dveře jsou rovněž dubové. Plastová okna jsou zevnitř bílá. Jedná se o novostavbu, takže zatím nábytek nemáme. V příloze Vám zasílám foto krbu. (Ještě bych měla dodat, že jsme krb již namalovali na barevno, ale nějak nám to neladí.) Preferovala bych přírodní odstíny, možná hnědou. V případě nějakých nejasností se na mne obraťte. Děkuji za radu a odpověď.
Odpověď   Dobrý den, zkuste zvolit světlou až středně šedivou barvu na krb a jemnou světle zelenou výmalbu ostatních stěn. Myslím, že navíc s designovou tapetou na jedné nebo dvou stěnách bude otevřený prostor velmi pěkný. Doporučuji prohlédnout si nabídku na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý večer, prosím o radu, jak vymalovat kuchyň situovanou na severovýchodní stranu. Jedno okno je na východ, druhé na sever. Mám kuchyňskou linku z olše, šedý obklad – lámaný kámen, světle šedou dlažbu. V kuchyni pak je bílý příborník, bílé police a bílá komoda. Doplňky mám modré a růžové, vše ve stylu provence. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, držel bych se i nadále teplých odstínů. K použitým dekorům kuchyňské linky bych volil světle žlutou výmalbu s jednou stěnou ozdobenou designovou tapetou s kuchyňskými motivy.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu ohledně zařizování spodní části domu. Okna máme dřevěná v odstínu jilm. Doporučte mi, prosím, barvu laminátové podlahy, výmalby, interiérových dveří a zárubní a také kuchyňské linky. Celá tato obytná část je obrácena k jihu. Děkuji za odpověď, D.P.
Odpověď   Dobrý den, na podlahu bych Vám doporučil dekor podobného barevného typu, např. bělený dub. Dveře a obložky zkuste zvolit jednobarevné, vhodná bude třeba kombinace světle šedivých obložek a bílých dveří apod. Kuchyňskou linkou můžete prostor příjemně barevně oživit, hezký bude vysoký lesk na dolních skříňkách v barvách tmavě zelená, limetková či krémová. Horní skřínky volte z bílého matného satinata v hliníkovém rámu. Stěny zkuste kromě výmalby oživit designovými tapetami, navštivte např. www.POINTshop.cz
Dotaz   Přeji dobrý den. Máme dvoupatrový dům a právě rekonstruujeme celé jedno podlaží. Začínáme kuchyní – můj návrh vidíte na fotkách. Jedná se o větší rodinu, kuchyň bude pro různý počet lidí – od dvou do sedmi. Doporučili byste něco? Čeho se naopak vyvarovat? Děkuji, Pavel.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kuchyňská linka působí příjemným, uceleným dojmem. Určitě by bylo možné uvažovat o světlejším dekoru, aby se prostor prosvětlil, ale i Vámi navrhovaná varianta je možná.
Dotaz   Dobrý den mám dotaz ohledně kuchyně. Na jedné straně bude ebenholz-makasar a na druhé světle béžová. Můžete mi poradit, jaká deska z umělého kamene by se hodila lépe? Světlá, nebo černá? A potom jaká dlažba – bílá či černá? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlou pracovní desku i podlahu, aby makassar vynikl.
Dotaz   Dobrý den. V celém domečku budeme mít dveře červenohnědé. Kuchyň bude nejspíš světlá (ještě nevím jistě) a v kuchyni jsou dveře do spíže. Na jedné straně od dveří bude vestavěná lednička a skříň, na druhé straně bude pokračovat kuchyň. linka. Jakou barvu dveří použít? Opět červenohnědé nebo sladit do barvy kuchyně (aby to nebylo uprostřed stěny jak pěst na oko. Předem díky za radu. Andrea
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je kuchyně součástí obytného prostoru s dveřmi v červenohnědém provedení, volila bych kdyby byly v blízkosti v tomtéž odstínu. Pokud ne, je možné volit barvu dle kuchyně. Také je ale možné vytvořit dveře v návaznosti na linku v tom samém dekoru jako linka, vytvořit jakoby falešnou skříň = vstup do spíže. Prostor by se sjednotil a průchod do spíže by zůstal jen jako otvor.
Dotaz   Kuchyně je spojená s jídelnou i obývacím pokojem - je to jeden prostor a jsou do tohoto prostoru jedny dveře, které nejsou z kuchyně vidět. Okna jsou také červenohnědá (možná budou takové i žaluzie) a v kuchyni je jedno okno. Nepochopila jsem, jak myslíte jak vytvořit falešnou skříň. předem děkuji za odpověď. A.
Odpověď   Jestliže jsou dveře "uprostřed" zdi na které bude linka, je možné vytvořit před vstupem do spíže navazující jakoby skříň do které vejdete jako do spíže, skříň bude mít dveře s úchyty a materiál dvířek jako na lince, jakoby falešná skříň bez zad. Nevím již jak jinak to popsat a zda je to trochu představitelné. Prostor by se sjednotil a ucelil. Linka by přecházela z jedné plné kompaktní strany s troubou skříní a skříní = vstup do spíže do pracovní desky.
Dotaz   DOBRÝ DEN.MÁM DOTAZ OHLEDNĚ KUCHYNĚ?NEJSEM SI JISTÁ JAKÉ MÁM VOLIT BARVY.RUBIN VE VYSOKÉM LESKU A VKOMBINACI S MAKASAREM.A NEBO SVĚTLE BÉŽOVÁ A MAKASAR.MŮŽETE MI PROSÍM PORADIT.PŘEDEM DĚKUJI.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila světle béžovou s výrazným makasarem, který tak více vynikne. K této kombinaci pak můžete volit výrazné barevné doplňky.
Dotaz   Dobrý den. Máme kuchyň cherry a plovoucí podlahu Teak a jinak nábytek v obyváku v dubu. jaké máme zvolit interi. dveře??? děkuji
Odpověď   Dobry den volil bych nedreveny dekor dveri. Lakovane napr. v slonove kosti, ci lehce sede
Dotaz   Dobrý den! Prosím o radu. Nechali jsme si udělat kuchyňskou linku na míru podle projektové dokumentace. Firma, která náš domek stavěla, postavila příčku tak, že za lednicí zůstalo 32cm (viz foto). Nechala jsem za lednici dodělat skříňku, ale stále mi to nějak nesedí. Původně jsme chtěli lednici schovat za zeď, aby nebyla z obýváku vidět, protože není vestavěná. Vešla by se na místo červeného policového dílu? Na původní místo jsem chtěla linku protáhnout až ke stěně. Nebo to mám nechat tak, jak to je? Jde spíš o vzhled než o prostor - ten mi stačí. I z praktického hlediska mi to vyhovuje, ale chtěla bych znát váš názor. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Přemístěním lednice do rohu místnosti místo policového systému by vytvořilo kompaktní a funkční blok. Esteticky by linka působila uceleněji. Především bych poté protáhla pracovní desku až ke stěně od dřezu, který by měl kolem sebe více místa a působil by odlehčeněji. Prostor by se tak opticky vyčistil.
Dotaz   Dobry den, stavime novy minimalisticky RD. Kuchynsky kout s dvema okny nad podlahou 100cm a vysoke 50cm - takovy pruzor - vybrala jsem si kuchyn.linku v IKEA - cervenou.Kuchyn.kout je spojen s obyvacim pokojem. Stale uvazuji jakou zvolit kombinaci podlahy - v kuchyni by mela byt dlazba(sede barvy? leskla?) a v pokoji plovouci podlaha - nevim,jestli ji take kombinovat s pasem dlazby, ktery by vedl kolem baroveho pultu v kuchynske lince ke dverim do zahrady - druhy dotaz tedy zni jakou dlazbu kombinovat s plovouci podlaho - dubovou, tato dlaza bude tedy sousedit kouskem (vchod do kuchyn.kouta) s dlazbou v kuchynskem koute - no posilam radeji nahled:o)) - myslim, ze by mela byt asi stejna jako ta v kuchynskem koute... Dekuji za radu,Lucie Snajdrova
Odpověď   Dobry den jsem zastance jednotne podlahy. Lepe se pak vybiraji dvere apod. Uprednostnuji jednoduchost. V kuchyni nemusi byt dlazba. Drevo do kuchyne je vhodne
Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych se s vámi poradit, jestli je naše budoucí kuchyně (viz přiložený nákres) praktická. Co by se případně mělo změnit? Též by mě zajímal Vás individuální návrh vhodné kuchyně vzhledem k daným dispozicím pokoje - bytu 2 + kk. Děkuji, Gabriela Pokorná.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jestliže je dostatek místa vedle varné plochy na obou stranách, což z náhledu nelze rozpoznat, pak vypadá půdorys kuchyňské linky funkčně. Vše je koncentrované a blízko sebe, což je pro provoz praktické.
Dotaz   Dobry den, ráda bych se zeptala, jak byste mi doporučili sladit dekory v obýváku spojeném s kuchyní. Plovoucí podlaha bude v odstínu kanadský javor, kuchyně světlá (dvířka javor, pracovní deska a korpus calvados), v celém pokoji jsou na stropu světlé trámy. Nevíme, v jaké barvě volit interiérové dveře, které povedou z obýváku do dvou pokojů, budou hned vedle sebe, uprostřed delší stěny. Mám zvolit třešeň, která je podobná pracovní desce a korpusu kuchyně, nebo raději olši? A druhý dotaz: doporučujete barevně sladit všechny dveře v bytě, nebo můžou být například dveře do dvou pokojů z obýváku v jedné barvě a dveře do koupelny a na záchod vedoucí z chodby v jiné? Předem moc děkuji za Vaši odpověď a radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlé javorové dveře v celém bytě. Prostor se sjednotí a prosvětlí.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se poradila o volbě vhodné barvy podlahy do kuchyně, která je spojená s obývacím pokojem. Kuchyňská linka je v provedení wenge-bílá. Jakou barvu zvolit pro kuchyňskou část? Doporučujete oddělit kuchyň jinou krytinou (dlažbou) od obývací části včetně jiné barvy - jaké barvy by bylo vhodné nakombinovat, aby se nebily? Žádné další vybavení zatím není. Zvažujeme použití marmolea. Doporučujete mít stejnou barvu podlahy v přípojné chodbě jako v obývacím pokoji? Děkuji
Odpověď   Dobry den osobne preferuji neoddelovat podlahou kuchyn od obyvaci casti. Podlaha v kuchyni neni nejak vyrazneji namahana. Drevena podlaha je do obytneho prostoru nejidealnejsi
Dotaz   Dobrý den, prosili bychom o radu ohledně barvy stěn a materiálu pro obývací část čtvercové místnosti - obývací kuchyně. Tato místnost má 40 m2 a dvě stěny z větší části tvoří okna. Místnost je orientována na jihozápad. Na podlaze je dřevěná podlaha - javor a u kuchyňské linky, která je z materiálu bříza + bílé sklo je dlažba rezavá. Potřebovali bychom poradit s barvou stěn a s materiálem nábytku do obývací části (nižší skříňky pod televizi) a případně s barvou sedačky. Moc děkuji Vojta + Lucie Šafářovi
Odpověď   Dobry den ke svetlemu nabytku a podlaze bych volil nejaky vyraznejsi odstin. Zeleno zluty napriklad, nebo i tapetu - mrknete pro inspiraci na www.POINTshop.cz Nabytek zvolte v nedrevenem dekoru - kombinace bile a tmavsi barvy
Dotaz   Dobrý den. Děkuji Vám za odpovědi a chtěla bych se ještě na něco zeptat. Jakou výmalbu ke kuchyni kalvados/javor a obývací stěně krémová/ořech? Obě místnosti jsou propojené. A jakou barvu sedačky? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, zkuste např. světle žlutou výmalbu v kombinaci s designovou tapetou. Inspirovat se můžete na www.POINTshop.cz, kde mají opravdu velký výběr. Sedačku volte krémovou nebo světle šedivou.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu ohledně přestavby podkroví rodinného domku. Obývací pokoj je spojený s kuchyní – dohromady mají 7x5m. Kuchyně je v kombinaci kalvadosu a vanilky, jsou tam dvě střešní okna a jedno trojdílné v čele místnosti. Sedací souprava je oranžová, v pokoji jsou staré dřevěné trámy. Chtěli bychom poradit ohledně barvy plovoucí podlahy, výmalby a dveří. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám jemnou světle zelenou výmalbu (včetně stropu), světlou podlahu v dekoru běleného dubu a jednobarevné obložky a dveře - např. ve světle šedivé barvě.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu ohledně vymalování...Zařizujeme novostavbu-obývák je propojený s kuchyní (vanilka kombinovaná s ořechem).Okna jsou na východ. Nejsme si jistí,jakou barvu zvolit.Hodila by se jasně zelená nebojakou barvu byste doporučila? Kromě oranžové. A následně jakou barvu podlahy? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Ryglová
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu obytné části v odstínu olivovém, nebo fialovém, který by působil příjemným a důstojným dojmem, vždy v kombinaci s jemným nádechem cappucina. Podlahu v obytné části, pokud je nábytek v ořechu volte buď v kontrastním světlém dekoru - javor, bříza, bělený dub popř. teplejším přírodním dubem.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu, chtěli bychom si koupit kuchyň z Ikey Fagerland (borovice), chceme jako podlahu použít Thermofix dekor dřeva, nemáme ale tušení, jaký použít, docela se nám líbil Dub Elegance,Habr masiv,Cedr tmavý,Buk rustikal,Kaštan masiv a Ořech vlašký. Podlaha bude stejná i v obývacím pokoji,jedná se o panelákový byt, obě okna směrované na západ, dveře a doplňky kuchyně (barva digestoře, desky, atd.) nemáme ještě vyřešené. Nevíme,jestli se do panelového bytu nehodí spíše kombinace se stříbrnými doplňky než s černými, jak je na přiložené fotgrafii. Prosíme, zda je to jen trochu možné, o brzkou odpověď. Moc Vám děkuji!!
Odpověď   Dobrý den přsji. Volila bych světlejší podlahu např. zmiňovaného habru. Nerezové doplňky by prostor odlehčily a zmodernily vzhled jednotlivých prvků. Pracovní desku bych volila světlou bílou, smetanoou, či světle šedou.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem podlahy v kuchyňském prostoru. Máme obývací pokoj spojený s jídelním koutem a kuchyní, plánujeme zde dřevěnou podlahu, ale v pracovní části kuchyně bychom dřevo nechtěli vzhledem k velké náročnosti na údržbu. Do místnosti se vstupuje kolem kuchyně po pravé straně (tu plánujeme do písmene U, takže to bude relativně uzavřený prostor), dále následuje jídelní část (v koutě) a samotný obývací pokoj (vlevo). Celková plocha je cca 60 m. Můžete mi poradit, co by působilo nejméně rušivě a zároveň bylo praktické na údržbu? Děkuji Vám předem. Hezký den, Petra Cvetlerová.
Odpověď   Dobrý den, pokud je prostor propojený, volte určitě podlahu jednotnou. Výsledkem bude ucelenější a elegantnější interiér. V současné době jsou velmi moderní dekory ořech, bělený dub, bambus, teak.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás zdvořile o radu. Máme omylem nainstalovaná okna v celém domku v barvě tmavého teaku, což nám bohužel narušilo celý plán. Nevíme si rady s barvou dlaždiček na stěnu a dlažby v kuchyni, která by měla pokračovat okolo krbu v obýváku a také s barvou linolea nebo PVC a dveří SAPELI v obýváku. Máme objednanou kuchyň v barvě olše, spotřebiče nerez, deska v barvách bílá, šedá, černá. Kuchyň a obývák jsou propojeny. Okna v kuchyni jsou na sever a západ, v obýváku jsou proti sobě na východ a západ. Linka ve tvaru U u severního okna. Prosíme, zda je to jen trochu možné, o brzkou odpověď. Moc Vám děkuji za ochotu!
Odpověď   Dobry den Osobne bych zvolil jednotnou podlahu v celem obytnem prostoru s kuchyni. Zadnou dlazbu ani PVC. Obklad za linkou zvolte v ramci kuchyne - jako pracovni deska. Tmavsi podlaha bude lepsi (orech) a dvere zvolte v druhe drevine jako kuchynska linka - v olsi
Dotaz   Asi nebudete moci mi odpovědět dnes, pak je víkend a v pondělí ráno musíme oznámit své řešení. Přečetli jsme si 141 stránek Vaší poradny, byly velice poučné a inspirativní. I přesto, že nebudeme znát Váš názor v pondělí, rádi se poučíme při porovnání s Vaším řešením, a eventuálně budeme mít možnost něco opravit alespoň v budoucnu. Na doplnění prosby o radu z 15. prosince: jedná se o malý domek v zahradě, kuchyň 2,2m x 4, obývák 4x4,4. Firma dodala chybná okna, parapety v barvě teaku nemá, jenom v barvě mahagonu, ale stejně bychom měli strach z tak velké tmavé plochy (zdi jsou silné 0,5m). Chtěl bych vás dodatečně poprosit ještě o radu, jakou barvu parapetů a žaluzií bychom měli zvolit, a vzhledem k nové vzniklé situaci chtěl bych Vás poprosit také o radu ohledně barvy provedení krbu, malby zdí a nábytku. Děkuji pěkně.
Odpověď   Dobrý den přeji. Parapety a žaluzie bych vždy volila v neutrální bílé, popř. parapety v jemné šedé barvě. K tomu bude krásný nábytek v přírodním dubu. Výmalbu doporučuji v kombinaci cappuccina s bordó nebo lila barvou.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně sladění podlahy, dveří a schodiště, přála bych si podlahu v designanu ořech a k tomu dveře také v ořechu v přízemí( chodba , obývací pokoj, kucyhně) kuchyňská linka by měla být ořech a dvířka smetanová, schodiště z chodby bude bukové a v patře bych ráda světlou javorou podlahu i dveře, aby se prostor prosvětlil, je tato varianta možná? Děkuji za vaši odpověď.
Odpověď   Dobry den orech je krasne drevo. Volil bych podlahu v celem dome v dekoru orech. Dvere bych volil tez vsude stejne, zalezi, jestli v jinem dekoru nebo jako podlaha (oboji jde). Schodiste je jiny prvek, muze byt napr. bukove (i kdyz dub by byl vhodnejsi). Ale ani Vase kombinace neni spatna
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu v souvislosti s barvou plovoucí podlahy v kuchyni, typem a barvou sedací soupravy v obývacím pokoji (popřípadě i barvou stěn v téže místnosti) a barvou dlažby v chodbě. Barva oken je bílá a stěny za kuchyňskou linkou jsme plánovali omyvatelné červené (jestli je to teda dobrá volba?) Jedná se o panelový byt a návrhy koupelny a kuchyně zasílám v příloze. Hlavně si nejsme jisti, jestli se bude hodit k moderní černé lesklé v kuchyni dekor dřeva u plovoucí podlahy, ale to už nechám na Vás. A poslední věc – bylo by bylo vhodné použít na černou desku také černý dřez marmorin? Nebo jaká barva by byla vhodná? Předem Vám moc děkuji za odpověď. S pozdravem Malinovský.
Odpověď   Dobrý den, pokud jde o barevnou kombinaci ve Vaší kuchyni, držte se dále technického stylu. Na podlahu můžete použít velkoformátovou dlažbu nebo nedřevěný dekor v designu obkladu formou plovoucí podlahy. Na dřez k černé pracovní desce bude vhodný grafitový design. Výmalba v těchto prostorech bude vhodná v barvě kávy či cappuccina.
Dotaz   Dobrý den,ráda bych Vás poprosila o radu. Stavíme dům a lámeme si hlavu s podlahovou krytinou do velké místnosti kuchyně-obývák.Tato místnost je doménou celého domu. Kuchyně bude černý lak s dýhou z indické jabloně. Mysleli jsme dekor bělený dub,ale o materiálu se stále dohadujeme. Co byste doporučili vy? A jaký názor máte na dekor běleného dubu? Děkuji Tikovská
Odpověď   Dobrý den přeji. Volba běleného dubu je příjemná. Materiálově můžete volit laminátovou podlahu či podlahu vynilovou, která je odolnější a pocitově teplejší a měkčí.
Dotaz   Dobrý den, moc bych Vás prosila o pomoc při rekonstrukci kuchyně (3, 5m x 2, 7m) v panelákovém bytě. Je orientována na západ. Potřebovala bych poradit s barvami, nábytek si snad zvládnu vybrat sama podle katalogu. Vždycky jsem volila raději světlé barvy, ale přijdou mi mdlé a nevýrazné. Dlažbu v kuchyni bych chtěla zachovat, protože je nová. Z její meruňkové či broskvové barvy nejsem příliš nadšená, ale měnit ji nebudu. Obklady na stěně za linkou jsou světle hnědé s kuchyňských motivem. Mám je zachovat, nebo si vybrat něco moderního? Co byste doporučili? Mám modré doplňky - obrázky, květináče, hodiny, potahy na sedácích na židlích, ty bych ráda nechala. Líbila by se mi tedy kombinace s modrou barvou. Mohla by být i linka kombinována s modrou? Stěny bych chtěla žluté. Jen nevím, jestli by to nebylo moc strakaté. Prosím, poraďte mi, jak sladit barvy na lince, obkladech, stěnách. Bylo by možné kombinovat modro-hnědo-žlutou? Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych kuchyňskou linku v odstínu javoru nebo bílého laku s šedou nebo antracitovou pracovní a zádovou deskou. Původní obklad bych nezachovávala. Výmalbu bych poté volila v odstínu vycházejícím z dlažby, čímž se prostor sjednotí. Modrá barva na závěr celý prostor dozdobí, jiné odstíny bych už nedoporučovala.
Dotaz   Dobrý den, právě dokončuji rekonstrukci rodinného domu a trošku se trápím s volbou barvy kuchyně. Nevím, jak to udělat, aby pasovala k již položené dřevěné podlaze (červený dub). Velmi se mi líbí kuchyně v barvě švestky, ale opravdu nevím, jestli je to vhodné. Prosím zkuste mi doporučit adekvátní odstín, popřípadě i vhodnou barvu zdí. Celý interiér by měl být moderně, ale teple a útulně zařízený. Dveře na fotografiích jsou pouze provizorní. Velmi děkuji za pomoc. S pozdravem Petr Vaňáč.
Odpověď   Dobrý den, Vámi vybraný dekor podlahy má středně hnědou barvu a růžový až červenohnědý nádech. Aby byl interiér sladěný, pokračujte v těchto odstínech. Výmalbu můžete zvolit světle hnědou (odstín kávy nebo cappuccina), kuchyňskou linku bych volil ve smetanové barvě ve vysokém lesku. V prostoru bude také velmi pěkný fialový akcent.
Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a chtěla bych se poradit ohledně barev, které nejlépe použít do kuchyně. V celém prostoru kuchyně, jídelna, obyvák bude podlaha bambusová (vertikální káva). Pořád kombinuju barvy dvířek, pracovní desky, prostoru za pracovní deskou a neumím si vybrat, snad mi poradíte a pomůžete v rozhodování. Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednoduchou linii např. tmavšího korpusu v ořechu s bílými leslými dvířky. Pracovní deska také v ořechu (špalíček) a zádová deska v jemné šedé barvě. Výmalba poté v kombinaci výrazného odstínu(oranžová, červená) s jemným šedým nádechem.
Dotaz   Dobrý den chtěla bych Vás poprosit o radu,postavili jsme malý domeček .Společenská místnost je 36 m2.Okna zevnitř jsou v barvě cherry amareto...tedy třešen...v této místnosti jsou 2 okna a 1 velké francouzské posouvné dveře....kuchyn.linku máme v plánu černý lesks kombinací nerez.Moc prosím o radu jakou by jste doporučil barvu podlhy a inter.dveří...Ajaký je Vás názor na černou lesklou kuchyn.Mo Vám děkuji za jaukoliv radu.Hezký den
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v odstínu světlém kontrastním javoru popř. běleném dubu. K tomu dveře v dekoru oken tedy třešeň. Černá lesklá linka bude k oběma materiálům kontrastní.
Dotaz   Dobrý den, budu mít kuchyni v dekoru ořech + vanilka. Je k tomu vhodná dubová podlaha? V jakém dekoru sladit dveře – ořech, nebo dub? Děkuji velice za radu, Silvie.
Odpověď   Dobrý den, kombinace ořechu a dubu je velmi dobrá. Jde o dekory, které v sobě mají podobné odstíny. Dveře a obložky bych volil v jednobarevném provedení, hezké budou třeba středně šedivé obložky a bílé dveře.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jak vymalovat kuchyň. Kuchyň je v barvě buk jádrový a plovoucí podlahu vybíráme v tmavších odstínech. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, zkuste např. světle žlutou výmalbu a navíc prostor oživit designovou tapetou nebo samolepkami. Zcela jistě si vyberete z nabídky na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, máme v celém bytě položenou podlahu Thermofix v barvě ořech vlašský, kuchyň je borovice, jakou barvu dveří, bychom měli k této podlaze zvolit. Děkuji za odpověď. Doležalová
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře opt v dekoru ořechu popř. kontrastním javoru.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou zvolit barvu výmalby do obývacího pokoje propojeného s kuchyní. Místnost má přibližně 25 m2 a je směrována na jih. Kuchyňská linka bude v barvě wenge kombinované s bílou a v těch samých odstínech bude nábytek v obývacím pokoji. Na podlaze jsou smrkové palubky, ale přemýšlím, jestli je nenechat natónovat do hnědého nádechu, nebo do mléčné barvy. Z obývacího pokoje do ložnice budu mít velké prosklené posuvné dveře z lakomatu. A ještě bych potřebovala poradit, jak vyřešit prostor mezi pracovní deskou a horními skřínkami. Zvažovala jsem použití dekoru pracovní desky, ale nevím, jestli to bude vypadat dobře, protože na jedné straně mám místo skříněk. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, volte např. světle zelenou výmalbu, která bude s použitými dřevinami velmi dobře ladit. Můžete také na jednu nebo více stěn v obývacím pokoji zvolit designovou tapetu. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz. Podlahu v tomto prostoru doporučuji spíše světlou. Místo obkladu mezi horními dolními skřínkami můžete použít barevné sklo lacobel.
Dotaz   Dobrý den, moc vás prosím o radu jakou barvu dveří vybrat do RD a konkrétně mi jde o kombinace dekoru dřeva v obývacím pokoji s kuchyňskou linkou s ostrůvkem. Líbila by se mi kombinace dubu (přírodný, světlý) a ořech americký. Okna jsou hnědá (ořech), podlahu bych chtěla dub impresso (světlý), kuchyńská linka bude vanilka nebo kapučíno s dubovou pracovní deskou (ještě nejsou rozhodnuta, za každou radu budu vděčná). Dveře z masivu by se mi líbily hnědé, ne tmavě, ale třeba ořech americký. Je to dobrý nápad? Nebo jakou barvu dveří byste volila? Mnohokrát děkuji za odpověď. S přáním krásného dne Silvie
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila dveře v ořechu americkém např. Sapeli Lotos, Note.... K tomu poté kuchyňskou linku v kombinaci dubu a světlejšího odstínu dvířek smetanové, lesklé bílé, nebo jemné cappucino. Podlahu v dubu nebo dubu běleném.
Dotaz   Dobrý den,ráda bych se zeptala zda máte nějaké zkušenosti s skleněnou pracovní deskou do kuchyně?Nechala jsem si nacenit nabídku a finačně to vychází výhodněji než umělý kámen,jen se trochu bojím křechkosti skla.Přece je to jenom nevíce výužívaná plocha v kuchyni.Děkuji a hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Sklěněnou pracovní desku jsem osobně ještě neviděla, muselo by to být kalené sklo odolvající vysokým teplotám. Domnívám se ale že stále bude náchylná na poškrábání, které nelze odstranit. Také údržba bude náročnější co se šmouh týká.
Dotaz   Dobrý den,rád bych vymaloval vršek kuchyně+stěnu u které bude jídelní stůl(bílý lak),stále však váhám nad barvou..nebránil bych se ani použití tapety,abych stěnu oživil-poradíte? Díky moc....
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v odstínu čokoládovém hnědém nebo hnědočerveném popř. červeném (bordó)viz varná konvice. U jídelního stolu můžete volit tapetu s výrazným dekorem např.http://www.tapety-folie.cz/tapety-vliesove-la-vida-c0374440/d-71236/ http://www.tapety-folie.cz/vliesove-tapety-moderni/kolekce-la-vida-oblibene/c-2691-p-3/ http://www.tapety-folie.cz/tapety-vliesove-opium-c0385880/d-71429/ http://www.tapety-folie.cz/vliesove-tapety-moderni/kolekce-cameo/c-2721/
Dotaz   Dobrý den.Jaký druh zastínění by jste doporučila do francouzkých oken,aby to bylo elegantní,jednoduchý a vkusný.Místnost je 40m2 kde je kuchynˇ,jídelna i obývací pokoj.Okna jsou dvě vedle sebe,mezi nimi je krb.Celá místnost je laděná do ořechu se slonovou kostí a cihlovou barvou.Jakou barvu by jste doporučila? Mockrát děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych zastínění římskými roletami v jemné slonové kosti. Popř. k tomu klasické bílé žaluzie na úplné zatemnění.
<< zpět ( stránka 20 / 53 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |11 |12 |13 |14 |15 |16 |17 |18 |19 |20 |21 |22 |23 |24 |25 |26 |27 |28 |29 |30 |31 |32 |33 |34 |35 |36 |37 |38 |39 |40 |41 |42 |43 |44 |45 |46 |47 |48 |49 |50 |51 |52 |53 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře