Pragointerier

kuchyně

Dotaz   Dobrý den-prosila bych vás o radu. Měním kuchyňskou linku. Barva je kalvádos s vanilkou, horní skříňky mají skleněné výklopy v nerezovým rámečku, spotřebiče nerezové.Potřebovala bych poradit, jaký bych měla mít obklad mezi linkou /barva/ a jaké barvy by měla být pracovní deska. Podlaha bude taky nová, ale nemohu se rozhodnout jaké barvy by měla být. Taky bych prosila poradit s vymalováním. Okna jsou plastové bílé, dveře mahagon./časem se budou měnit na světlé,asi buk. Kuchyně je propojená s obývacím pokojem, kde se taky bude měnit podlaha a bude se malovat. Přikládám foto staré kuchyně a obývacího pokoje. Moc děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit pracovní desku v calvadosu a zádovou desku nebo obklad skleněný, či jemný smetanový. Co se týká podlahy, tu bch volila v dekoru buku pokud budete volit dveře v buku. Výmalbu pak v kombinaci cappucinové s teplou žlutou v obytné části. V kuchyňské dvě sytosti cappucinové.
Dotaz   Dobrý den,do nového domku, který není moc velký, jsme vybrali javorove dvere, planujeme bilou kuchyn (bude současti obyv.), hnedou rohovou kozenou sedacku a puvodne jsem zamysleli javorovou podlahu, ale mame strach, aby nebyla prilis světlá a hnědá sedačka příliš nevyčnívala, nabyt.v obyvaku chceme minimimalně a uvažujeme také v bílé barvě. Myslíte, že dubová podlaha by byla lepší volba? Děkuji předem za radu, Eva Vojtová
Odpověď   Dobrý den přeji. Dubova podlaha a javorovy či bílý nábytek bude rozhodně lepší. Můžete také volit popř. trochu dub bělený.
Dotaz   Dobrý deň prosím o radu ohľadne farby stien v kuchyni - 4,95 x 2,15. Skrinky horné jasmín lesk v korpuse trešen romana. Spodné aj s pracovnou doskou - trešen Romana, zástena jasmín - lesk. Podlaha javor, dvere orech americký. Z kuchyne sa plynule prechádza do jedálne s obývačkou, tak aby farby spolu ladili. Tam sme zvolili na základe Vášho odporúčania jemnú oranžovú, prípadne pieskovú. Dakujem
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch odstín bordó, nebo oranžovohnědou v kombinaci jemné smetanové.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit. Máme kuchyň Oresi švestka - jaké dveře by byly vhodné (chtěla bych povrch CPL)? A jakou podlahu? Děkuji, Ilona.
Odpověď   Dobrý den přeji. Je možné volit jednodušší dekory - buk, olši, třešeň či světlý javor jak na podlahu, tak i na dveře. Nebo můžete dát dřevěný dekor jen na podlahu a dveře nechat čistě bílé. Vhodný typ pro vás je např. Sapeli GLANZ.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jakou zvolit barvu dveří v novém RD. Jedná se především o přízemí, kde je kuchyňský kout (červená IKEA, na zemi šedá dlažba Essenicia RAKO) propojen s pokojem o velikosti cca 40m2. Tam uvažuji o laminové podlaze v dekoru hruška. Interiérové dveře jsou dvoje - jedny do komory v kuchyňském koutu (chci od SAPELI, ale nevím, jaký model) a do chodby - hliníková bílá prosklená stěna Heroal. Následuje chodba, v níž je dlažba hnědá Defile a z níž vedou dvoje dveře: do koupelny a pracovny (uvažuji o SAPELI vakuo dveřích v dekoru vanilka se zárubněmi wenge) Nevím, jestli jsou kombinace barev vhodné. Děkuji a zdravím, Lucie Šnajdrová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila dveře Sapeli Buco v nadčasové bílé vakuové fólii. Zárubně mohou být hliníkové nebo v dekoru podlahy, aby se prostor celkově sjednotil.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Potřebujeme vyměnit dlažbu v kuchyni, na chodbě a ve vstupní části. Nyní máme dlažbu imitující mramor (velikost 20x20 cm). Kuchyně má 330cm x 240cm, je ve tvaru I, na jedné straně je okno 120cm široké. Další částí je otevřená do obývacího pokoje, kde máme i jídelní stůl. Kuchyně je bílá s tmavou pracovní deskou, časem ji chceme vyměnit a doplnit myčkou. V obývacím pokoji máme bukové parkety. Chodba (330 cm x 180 cm) nemá okno, otvírají se do ní čtvery dveře v barvě mahagonu, který je také použitý v zádveří. Chodba, kuchyně a zádveří (340 x 150cm) jsou spojené právě dlažbou, nemáme prahy. Výmalbu máme bílou.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit neutrální světlou variantu s výraznějšími dekoracemi, doplňky a výmalbou. Vhodná tedy bude světlá smetanová či šedá dlažba. Možná je i výraznější alternativa - cihlová, tmavě šedá či čokoládová dlažba a k tomu výmalba ve světlých tónech.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jak vymalovat kuchyň a obývací pokoj. Obě místnosti jsou propojené a obě mají světle béžovou výmalbu. Kuchyň je v barvě slonová kost v lesku s pracovní deskou wenge, obývací pokoj bude zařízen v té samé kombinaci. Mezi oběma místnostmi jsou dva sloupy. Mnohokrát Vám děkuji za rady.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v kombinaci jemného cappuccinového odstínu s výraznější barvou (malinovou, lila nebo cihlovohnědou) za sedací soupravou či za televizí. V kuchyňské části bych volila dvě sytosti cappuccinové, kdy výraznějšími prvky by byly dekorace v barvě výmalby v obytné části. Sloupy bych volila ve světlé variantě, aby se nezvýrazňovaly, jelikož již nyní působí spíš rušivým dojmem.
Dotaz   Dobrý den. Prosím Vás o radu, jaký odstín podlahy zvolit, když kuchyň a nábytek v obývacím pokoji budou v barvě slonová kost - vysoký lesk, wenge a makasar. Sedací souprava je v kůži v odstínu opět slonová kost. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jeden z dekorů – tedy buď makasar, nebo wenge. Možná by byla i světlá jemná podlaha v odstínu běleného dubu či světlého javoru.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně rekonstrukce kuchyně. Kuchyně je ve výklenku, je spojená s jídelnou a obývacím pokojem. Korpus bude vanilka, dvířka kalvádos (třešeň?), výklopy prosklené. Spotřebiče plánuji nerezové, vestavěné. Taky budu měnit podlahu v celé této propojené místnosti. Obývací pokoj je z masivu, je nízký – jedná se vlastně jen o spodní skříňky s televizí. Sedačka je béžovohnědá, okna jsou bílá plastová, dveře mahagon, zárubně kovové, čokoládově hnědé. Jaké by měly být obklady za linkou, jaká pracovní deska, jaké podlahy (uvažuji o PVC)? Jakou doporučujete malbu místností, nátěr kovových zárubní, garnýže? V jídelně bude taky nová komoda a televizní stolek ze stejného materiálu jako kuchyňská linka. Děkuji moc a přeji krásný den!
Odpověď   Dobrý den, místo obkladu použijte barevné sklo lacobel. Žlutý odstín by byl vzhledem k dekorům velmi vhodný, možná je také mozaika v teplých barvách. Pracovní desku můžete volit i z kamene, Rausolidu apod. Na podlahu navrhuji jasan nebo javor a k tomu jemnou světle žlutou výmalbu. Obložky dveří budou velmi pěkné ve světle až středně šedivé barvě.
Dotaz   Dobrý den měla bych dotaz na volbu odstínu do obyvacího pokoje a jídelní kout.Kuchynskou linku máme z kalvádosu,ta je propojena jid.koutem a ten s obyv.pokojem.Nevíme do čeho sladit jid,kout zda do kuchyně nebo obyváku .Sedací soupravu máme zelenou ,malbu bílou ,ale chtěli by jsme vymalovat barevně za obyvací stěnou.Líbí se nám odstín dijonu merána ,ale nevíme jeli to dobrá volba.DĚKUJI ZA ODPOVĚD
Odpověď   Dobrý den, nábytek v jídelním koutě bude velmi hezký např. z bílého lamina ve vysokém lesku, bílá kůže s kombinaci wenge a nebo také bílý plast. Pokud jde o výmalbu kombinace jemné žluté a např. světlé šedivé bude v propojeném prosotu vhodnou volbou.
Dotaz   Dobrý den, plánujeme přestavbu kuchyně. Nevím, jak vybrat kuchyňskou linku a podlahu, neboť mám ráda přírodní dřevo. Podlahu (25m2) chystáme ve tmavém dubu a linku bych ráda světlou, v bříze nebo javoru. Preferuji masiv či alespoň jeho kvalitní imitaci. Bojím se, aby se tyto dva dřevené prvky netloukly. Bohužel totiž neholduji neutrální bílé či černé. Co byste mi v tomto případě doporučili? Jakou bych měla zvolit barvu místnosti? Děkuji za rady.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že tmavý dub s javorem se dobře snesou. Kombinace dřevin jsou vhodné, pokud se dodrží stejné odstíny barev v nich obsažené. Jednobarevné plochy můžete volit také v neokoukaných odstínech (např. hnědých, zelenošedých).
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme nový RD a váháme ohledně barvy vnitřních dveří. Vchodové dveře jsou v barvě dougles, okna jsou zvenku v dekoru dougles a zevnitř bílá. Kuchyň v barvě třešně je propojena s obývacím pokojem, kde je dřevěná podlaha v barvě americký ořech (hodně tmavá podobně jako wenge) a z obývacího pokoje vede do patra schodiště z jasanu lehce namořeného do barvy třešně. Kuchyň i OP jsou vymalovány smetanově, jen jedna stěna u TV v obývacím pokoji je tmavě červená. Sedací souprava je kožená, bílá. Původně jsme chtěli vnitřní dveře v barvě třešně. Teď váháme. Líbí se nám i světlé dveře, např. javor, ale nevíme, zda by nebyly všechny barvy dřeva v domě překombinované. Dveře jsme vybrali SAPELI, druh LOTOS, bohužel se nám dýhy, které u tohoto druhu nabízejí, moc nehodí. Např. AM třešeň má jiný odstín než "klasická" třešeň. Děkuji za radu, J.K.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám nedřevěný dekor interiérových dveří. Bílá nebo světle šedivá bude jemná, elegantní a prostory pěkně sjednotí.
Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych Vás požádat o radu ohledně obkladu za kuchyňskou linku. Máme vybranou kuchyň s dolními skřínkami v červeném lesku a horními ve dřevě s pruhy černých skel. Pracovní deska bude do černa, spotřebiče nerezové. Děkuji za odpověď, s pozdravem Jana Vrbová.
Odpověď   Dobrý den, navrhoval bych bílý nebo středně šedivý lacobel, za varnou desku jeho kalenou úpravu nebo nerez pás. Vaše kuchyň se tak příjemně barevně sjednotí.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvou kuchyňské linky. Kuchyňský kout je spojen s obývacím pokojem, celá místnost má 29 m. Dveře budou od Sapeli v provedení javor a podlaha bude vinylová bělený dub. Myslíte si, že tato kombinace je vhodná? A jakou pak zvolit kuchyňskou linku? Děkuji moc za radu, Nikola.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit neutrální dekor, tedy třeba bílou lesklou kuchyňskou linku. Možný je také dekor dřevěný – třeba javor, v kombinaci s šedou, antracitovou, bílou, červenou či jinou živou pastelovou barvou. Kombinace javoru a běleného (ale také přírodního) dubu je velice příjemná.
Dotaz   Dobrý den, měla bych prosbu, předěláváme podkrovní byt, kde bude obývací pokoj spojený s kuchyní. O velikosti 28m2. Kuchyň bych chtěla v krémové barvě, pracovní desku tmavší, v kuchyni dlažba, která by přecházela do plovoucí podlahy v obýváku, kterou bych si přála také v tmavší barvě. Ale vůbec nevím v jakých odstínech, abych to neměla nějak přeplácané a pěkně to ladilo. Děkuji za odpověď s pozdravem Křešničková
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v dekoru dubu, nebo tmavším ořechu taktéž pracovní desku tmavší a sokl linky také tmavší. Dlažbu bych poté volila světlou smetanovou či jemnou cappucinovou nebo šedou, tak aby byl kontrast mezi dlažbou a podlahou. Tím se prostor opticky oddělí a jasně vyčlení.
Dotaz   Dobrý den, poprosila bych o radu. Plánujeme rekonstrukci celé kuchyně, kterou chceme propojit s obývacím pokojem. Nevíme, jaký odstín podlahy zvolit. Rádi bychom použili plovoucí podlahu a kolem kuchyňské linky dlažbu. Dveře jsou světlý javor, okna bílá, nábytek v obývacím pokoji tmavý ořech, sedací souprava pískové barvy, okna jsou otočena na JV. Můžete nám zároveň poradit barevnou kombinaci kuchyňské linky vzhledem k již zmíněným materiálům (odstínům)? Prosím také o fotky vzorků. Děkuji mnohokrát.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlou javorovou podlahu, k tomu kuchyňskou linku v ořechu a světle šedou dlažbu. Pracovní a zádová deska může být světle šedá či bílá.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na barevné provedení kuch.koutu spojeného s obývákem. Podlaha bělený dub, kuchyň bělěný dub s černou prac. deskou, obývák: černohnědý nábytek, béžová sedací souprava. V místnosti je dostatek světla,ale zajímalo by mě, jestli můžu interiér ještě prosvětlit bílými doplňky. Nebude to příliš velký kontrast s černohnědým nábytkem? Děkuji.
Odpověď   Dobry den Naopak svetle doplnky vyniknou a zutulni Vas interier
Dotaz   Dobrý večer,prosím poradit barvu podlahy do kuchyně a obývacího pokoje, místnosti jsou spojené a kuchyň je v bílo-černém lesku. Jednu stěnu v obýváku chci vymalovat vínovou barvou.Předem děkuji za odpověď. S pozdravem E. Marešová
Odpověď   Dobry den Variant je mnoho. Osobne preferuji drevo. Aby podlaha nepusobila jednolite a hodilo se k ni vice dekoru, zvolil bych kantovku v jasanu. Nesmrtelna podlaha
Dotaz   Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Chystáme sa zrenovovať dubové parkety, ktoré sú položené v kuchyni 4,5 x4 m. Kuchynská linka je staršia (UKN) vo farbe mahagón - biela a je umiestnená do tvaru L, akoby to kratšie krídlo (pult) rozdeľovalo miestnosť na dve časti. Do tej kuchynskej časti by som chcela dať dlažbu a v tej časti za pultom ponechať parkety. Aký je Váš názor, príp. dlažbu akej farby, rozmerov použiť. Príp. či to oddeliť pri pulte v rovine alebo to nejako zošikmiť, aby časť parkiet bola aj v tej kuchynskej časti. Ďakujem!
Odpověď   Dobrý den přeji. K výraznému mahagonu bych volila světlou dlažbu - bílou, smetanovou, cappuccinovou. A prostor bych rozdělila oním pultem.
Dotaz   Dobrý den, s přítelkyní se chystáme předělávat kuchyň. Návrh už je skoro hotový, ale pořád nemůžeme najít vhodný odstín zelené mozaiky pro obklad. Chtěl jsem se zeptat, zda mi nemůžete poradit, kde by mohl být dobrý výběr. Už jsem na internetu strávil hodně času a nemůžu námi požadovaný odstín barvy nalézt. Předem díky za info. S pozdravem Lukáš Kotouček
Odpověď   Dobry den Ja si vybiram v A-Keramice. Jsem v z Plzne, ale tento obchod ma pobocky po cele republice. Internet je skvela vec, ale stejne jako tisteny katalog, Vam neda presny obraz toho jaky odstin ve skutecnosti povrch ma. Proste musite to videt na vlastni oci. Pripadne ke vzorku prilozit vzorek nabytku apod. Pak se urcite rozhodnete a spravne
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak postavit kuchyňskou linku, aby byla co nejpraktičtější. Kuchyň je malá: vlevo ode dveří je 2, 6m pro 60cm hluboké skříňky, pohledová stěna má 2, 1m, vpravo od vchodu je okno, vedle topení může následovat 0, 5m široká skříňka vysoká k parapetu a pak je 1m do konce pro vysoké skříňky. Vpravo bych volila skříňky hluboké jen 40cm. Podobná kuchyň je na fotce. Začít bych chtěla vlevo za dveřmi lednicí, zde je i stupačka. Ať rozmístím spotřebiče kamkoliv, potýkám se s nedostatkem pracovní plochy. Dále prosím o nápad, jak sladit barvy. Část horních skříněk bych chtěla mít v barvě žluté (Ikea rubrik applad) či avokádo/lesk, dole nerez nebo stříbrné lamino. Obklad za linku velkoformátový světlý, barva desky se mi líbí titan. Jakou dlažbu zvolit na podlahu? S čím má ladit? Děkuji, L.
Odpověď   Dobrý den, takto malý prostor bude vhodné úplně nezastavovat skřínkami. Nechte ho, aby mohl dýchat. Uvidíte, že i Vy se v něm pak budete cítit při vařené lépe. Chápu však Vaše požadavky na co nejvíce úložných míst. Rozmístění kuchyňské linky bych volil do L. Volte světlé odstíny smetanové nebo bílé ve vysokém lesku v kombinaci se světle zelenou nebo modrou barvou.
Dotaz   Dobry den,chtěla bych se zeptat,mame velky obyvak,propojeny s kuchyni obloukem,kuchyně je světla třešen a vobyvaku mame oranžovou sedačku,nabytek je ořech s bilym,prosim o radu jak vymalovat,děkuji.Lenka vyletova
Odpověď   Dobry den Velmi tezka otazka. Asi bych volil castecne tapety napr. na www.POINTshop.cz, kde jsou i inspirativni fota. Velmi zalezi na Vasem subjektivnim pocitu
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych poradit jakou barvu sedačky zvolit do pokoje s kuchyňským koutem. Místnost má cca 40 m2, je velmi dobře prosvětelná (jedna stěna je tvořená francouzkými okny), je zde plovoucí pojlaha (třešen). kuchyň je z calvadosu. Sedačka bude jakousi dominantou pokoje, bude ve tvaru L, tedy 3 + lenoška. Zároveň bych se chtěl zeptat, jakou barvu zvolit k vymalovaní pokoje, příp. kuch. koutu. Ještě dodám, že dveře do pokoje jsou z buku bavaria. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. K výrazným odstínů dřevin v interiéru bych volila jemný odstín sedací soupravy a taktéž výmalby. Odstíny cappucinové, šedé, vanilkové, smetanové popř. čokoládová a limetková jako doplňková pro oživení.
Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme novostavbu a máme nainstalovanou kuchyňskou linku – jasan + savanská třešeň, pod ní dlažbu jemný dub. Jakou byste nám doporučili barvu dveří k uvedené kombinaci? Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám na dveře i obložky nedřevěný dekor - např. bílou nebo světle šedivou barvu. Výsledný efekt bude pak velmi elegantní.
Dotaz   Prosím o radu - máme kuchyň propojenou s obývacím pokojem. Kuchyň je v kombinaci třešeň-javor s šedou pracovní deskou, podlaha buková, dveře v barvě třešeň. Můžete nám, prosím, poradit, v jaké barvě bychom měli koupit sedací soupravu a v jaké obývací stěnu? Jsme si vědomi, že tři barvy už jsou v interiéru moc - třešeň, javor a buk, popř. šedá, proto jsme i ochotni změnit barvu dvířek u kuchyňské linky, pokud to bude třeba. Děkuji moc předem za radu, Marcela.
Odpověď   Dobrý den, zkuste středně šedivou sedačku v kombinaci s pruhem v olivově zelené (na polštářích). Nábytek bude hezký v jednoduchém stylu ve vysokém lesku v odstínu kávy či cappuccina a lacobel na dvířkách opět v barvách šedivé, béžové nebo bílé.
Dotaz   Dobrý den. Ráda bych se Vás zeptala, jakými barvami vymalovat obývák propojený s kuchyní. Místnost má tvar obdélníku (asi 12 x 5 m) a je dost prosvětlená (jsou tam tři okna a dvoje prosklené dveře). Barva kuchyňské linky je wenge (černá) a stěny jsem chtěla červené. Nevím však, jakou barvou vymalovat obývák, aby to vše ladilo. Kuchyně je od obýváku na jedné straně oddělena vstupními dveřmi a na druhé krbem. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, zkuste limetkovou. Tu můžete na jedné nebo dvou stěnách (např. u krbu a na průchodu do kuchyně) kombinovat s cihlovou. Vhodná bude také kombinace červené jako akcentu a světle šedivé uplatněné na designové tapetě s metalickým efektem. Zcela jistě si vyberete na www.POINtshop.cz.
Dotaz   Dobrý den,můžete mi prosím poradit s barvami a strukturou povrchů v kuchyni. Kuchyňský kout je propojen s obývákem a proto bylo nutné řešení kuchyně na míru. Dvířka kuchyňské linky budou bílá v lesku, korpus bílá mat. Nevím si rady s barvou pracovní desky.Docela se mi líbí Wenge světlejšího dstínu. Barový pult bych chtěla stejný jako bude pracovní deska,ale s lesklým povrchem. Myslíte,že je tato kombinace dobrá? A jaký obklad stěny za pracovní plochou mám zvolit,aby vše působilo jako celek? Zeď bude tmave šedá. Díky za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednotný materiál jak na pracovní desku, tak i na desku zádovou a také barový pult. Můžete volit výrazné wenge, ořech nebo antracitový dekor.
Dotaz   Dobrý večer, potřebovala bych poradit, jakou barvu obkladů a dlažby zvolit do koupelny. Koupelna má sice okno, ale to vede do strany, kde je garážové stání, takže místnost moc světla nemá. Mně osobně by se líbilo, aby převládal bílý obklad, doplněný fialkovou nebo vínovou barvou. Ale nejsem si jistá, zdali to bude vhodné, když ostatní místnosti (nábytek) chci ladit do bílé s černou. Jednalo by se o kuchyň propojenou s obývákem a halu. Máme nový rodinný dům s bílými okny. Děkuji za radu, Ela.
Odpověď   Dobrý den, pokud máte tmavší koupelnu, volte tmavší barvu pouze jako akcent v malých plochách. Jinak bude kombinace bílé a tmavě červené určitě velmi elegantní. Pokud chcete do obýváku a kuchyně volit bílo-černou kombinaci, bude vhodným dekorem pro dveře třeba ořech.
Dotaz   Dobry den, prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj a jakou vybrat barvu podlahy a obývací stěny. Mám tmavě hnědou sedačku, na jižní straně je krb (také tmavě hnědý), na západ mám dvě okna. Pokoj má 5 x 5m a je spojený s kuchyní. Děkuji vám za radu, Katka.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v dekoru javoru či jasanu a k tomu nábytek v ořechu nebo buku (viz kuchyňská linka). Výmalbu doporučuji v bordó či červenohnědé barvě kombinované s jemnou smetanovou.
Dotaz   Dobrý den, jakou bych měla zvolit barvu stěn v obývacím pokoji, který je propojený zděným pultem s kuchyní? Na hlavní stěnu bych chtěla dát bordó barvu. Jakou zvolit na ostatní zdi? Nábytek bych chtěla v barvě švestky – jakou mi doporučíte podlahu a sedačku? Kuchyňská linka je v olši a stěny mám žluté. Je možná taková kombinace? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji, za nábytkem bych volila výmalbu ve smetanové či vanilkové barvě. Doporučuji světlou sedací smetanovou soupravu, za ní bordó výmalbu a k tomu pak podlahu v buku, třešni nebo světlé bříze.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu: mám obývací pokoj spojený s kuchyní. Kuchyň je bílá a hladká, spotřebiče nerez, výmalba za linkou je cihlová. Podlaha v celé místnosti i dveře (Sapeli hladké) jsou v dubu, sedačku mám z černé kůže. Chci si nechat zhotovit nábytek pod TV: skříňky 2x90 cm, výška asi 50cm (tři zásuvky a jedna otevřená police pro DVD). Nevím, zda zvolit korpus tmavý a čela zásuvek světlá, nebo naopak. Jaké kombinace spolu ladí? Je možná kombinace korpus Woodline+Wenge, nebo raději bílá (kůže) + wenge nebo Wenge + bílý lak? Za nábytkem chci asi světle šedivou výmalbu. Může být? Okna jsou z bílého plastu, zatím bez záclon, jen s transparentními bílozelenými závěsy. Místnost je orientována na západ a je velmi světlá. Obývací část je 3, 6m široká. V jaké barvě zvolit kusový koberec k sedačce? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek bych volila bílý v lesku či v kombinaci dubu (popř. wenge) s bílými lesklými dvířky. Výmalbu doporučuji v olivové barvě a taktéž koberec. Pokud by se vám více zamlouvala výmalba a koberec v lila nebo malinové barvě, je to také možné.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně zařízení domu. Ráda bychtmavší dubovou podlhau, která se pdoobá více ořechuu a bílé dveře lamino ve spodním patře a v horní chodbě, v ložnicích podlahu bříza, jsou bílé dveře vhodné i k podlze bříza nebo máme raději zvolit všude dveře bříza? obývák bude spojený s kuchyní, ale nevím jakou barvu kuchyňské linky, nábytek v obýváku je lamino bříza, ten máme z původního bytu. Hodila by se kuchyňská linka neturální bílá v lesku s pracovní deskou vi mitaci nerezu nebo s pracovní deskou vbarvě podlhay s tím, že korpus linky by byl taky v barvě podlahy?...............nevím si rady, uvažujeme, že časem bychom pořídili i do obýváku nový nábytek ořech v kombinaci s bílou .........ale to je spíče hudba budoucnosti, stávající nábytek zatím slouží dobře...............okna budou bílá.............předem děkuji za odpověď.Do týdne se musíem rozhodnout a já pořád tápu jak nový domov zařídit............M.
Odpověď   Dobrý den, volil bych kuchyňskou linku jednoduchou a světlou. Bílá je velmi dobrý nápad, v kombinaci se středně šedivou pracovní deskou v metalickém efektu bude ideální. Vhodná také bude kombinace smetanové ve vysokém lesku na dvířkách, bílý lacobel např. na horních a výrazné bočnice i pracovní deska. Na okna volte spíše dub než bílý plast.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby kuchyně, barvy podlahy a barvy mezi skřínkami. Tuto kuchyň budeme stěhovat do nového a chceme ji trochu obměnit. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že velmi dobře bude vypadat např. žlutý lacobel mezi skřínkami a jemná světle zelená výmalba. Na podlahu volte velkoformátovou dlažbu v šedivých odstínech nebo její imitaci na kvalitním laminu.
Dotaz   Dobrý večer, prosíme o radu jakou barvou vymalovat kuchyň, která je situována na sever, okno je do dvora, takže celkově je v kuchyni šero a slunce se pouze v létě "odráží" o stěnu balkonu. Podlaha je tmavý korek, linka bílá kombinace s bukem, obklady okolo linky bílé. Stropy jsou vysoké 3,80 m. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, navrhl bych Vám např. světle zelenou výmalbu. Ta Váš prostor příjemně osvěží a rozsvítí. Zkuste jednu stěnu odekorovat také designovou tapetou z nabídky www.POINTshop.cz .
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych se poradit ohledně barvy do obývacího pokoje v pnaelovém bytě.Pokoj je ve tvaru obdelníku s tmavší plovoucí podlahou. Je orientovám na západ.S kuchyní je propojen dveřmi,kuchyně je v kombinaci tmavého dřeva s vanilkou.Celá bude vymalována do bíla.Asi bych volila do obýváku žlutou nebo oranžovou,ale nejsem si úplně jistá.Za odpoveď děkuji
Odpověď   Dobrý den, volil bych např. světle zelenou v kombinaci s cihlovou barvou na jedné stěně jako akcent. Cihlovou barvu můžete nahradit také formou tapety na stěně např. za pohovkou. Vybrat si můžete ze širokého výběru na www.POINTshop.cz .
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně kusových koberců. Kuchyň s jídelnou a obyvacím pokojem jsou propojeny velkými průchody a vytvářejí jeden otevřený obytný prostor. Vymalováno mám všude na bílo, podlaha je dřevěná plovoučka v barvě dubu,spíše tmavší. Nábytek jídelna a obyvák tmavěhnědý ořech, kuchyň spodní skřínky tmavé hnědá spíše wenge, horní skřínky bílé lakované. Dveře a obložky tmavý ořech. Sedací souprava v obyváku je tlumená fialová, taky tmavší. Spotřebiče v kuchyni nerez. Převládá bílá ,tmavá hnědá a zelené kytky. Chci dát koberec pod kulatý jídelní stůl a k sedačce pod konferenční stolek. Měla jsem představu něčeho smetanového s barvami zelenou,fialovou,hnědou, červenou a pod., geometrický nebo kytkový vzor, ale nic podobného mé představě jsem u prodejců nenašla.Co s tím? Co tam mám dát? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám firmy Habitat, LignePure nebo Designers Guild. Dvě poslední zmíněné značky jsou sice dražší, ale kvalita a široký výbšr koberců je znát. Podívejte se také na nabídku www.POINTshop.cz .
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový dům a tak bych se chtěla poradit ohledně sladění interiéru. Okna máme zlatý dub, kuchyň bude do tvaru G, plánujeme korpus švestka lamino v kombinaci s druhou barvou na dvířkách - folie ( vanilka nebo bílá).Sokl bude asi nerez a pracovní deska švestka + obklady nevím....asi podle dlažby v kuchyni...... Kuchyn je spojena s obyvákem, v obyváku chceme dřevěnou dubovou podlahu. A nejsem si jistá, jakou zvolit barvu dlažby do kuchyně, na chodbu a jakou barvu interiérových dveři. Budu moc ráda za radu. Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře bych volila ve švestce. Dlažbu ve světlé šedé, či béžové barvě jednotně v kuchyni i v chodbě. Podlahu volte mořenou do medové barvy, jinak by přírodní odstín dubu moc neladil ke švestce. Dvířka kuchyňské linky bych volila bílá a obklad v odstínu dlažby podlahy.
Dotaz   Dobry den, chcem sa spytat, akym sposobom je mozne riesit kuchynu prilozenu na ilustracnom obrazku. Z kuchyne ja mala spajza asi 0, 6 x 1, 0m. Mam rovnoako riesenu kuchynu v byte a pripada mi hodne mala. Hlavne pracovna doska poskytuje malo priestoru. Dakujem za radu, Stefan.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych zmenšit rohový segment dřezu a přesunout ho do skřínky u dveří, pokud Vám to rozvody vody umožní. Prodlouží se tím pracovní plocha vedle varné desky.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jak vymalovat kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Místnost má 17m2, linka je bílá, stejně tak i linoleum. Okno je v čele, přímo proti lince. Obývák chceme zařídit vesele. Děkuji za radu, Vlasta.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že např. světle žlutá nebo zelená výmalba bude vhodnou volbou. Zkuste navíc jednu nebo dvě stěny ozdobit designovou tapetou nebo stickery. Zcela jistě si vyberete z nabídky na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jakou barvu vnitřních dveří máme zvolit do nového domečku? Podlaha bude ve všech pokojích (včetně kuchyně propojené s obývákem) dub světlý, myslím, že ho někde nazývají i dub šedý popř. bělený. Kuchyňská linka bude v barvě tmavý dub, horní skříňky pouze hliník a sklo, deska šedá-titan. Nábytek v obýváku ještě vybraný nemáme, ale předpokládáme, že bude také tmavý dub. Mockrát děkuji, Ivana.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám např. světle šedivé obložky a bílé dveře, které vypadají v kombinaci s běleným dubem velice elegantně.
Dotaz   Dobry den, tymto by som Vas chcela poprosit o radu. Mame vo vystavbe RD a momentalne vyberame zariadovacie predmety. Do chodby, kupelky a kuchyne sme vybrali dlazbu sedu (Villeroy Boch Levastido seda), do obyvacieho pokoja a celeho horneho poschodia drevenu podlahu v prevedeni Orech, na poschodi mame v kupelke hnedu dlazbu Villeroy Boch, Levastido, brown). Kuchyna bude biela. Vstupne dvere aj okna su biele. S cim sa ale nevieme rozhodnut, su dvere a to konkretne ich farba. Mali sme vybrate Sapeli Kuk - Orech, ale teraz mame obavy, ze nam farebne odtiene nebudu sediet, ze nebudu s drevenou podlahou ladit. Preto prosim o radu, aka farba dveri je do nasho RD najvhodnejsia. Steny budu na 100% biele. Budeme vyberat z ponuky Sapeli. V prilohe posielam fotku podlahy. Dakujem, Jana
Odpověď   Dobrý den přeji. Bohužel jsem nenašla Váš typ dlažby. Osobně bych ale šla dle ladění celkového interiéru nadčasové, bílé dveře popř. dveře lesklé bílé Sapeli Glanz. Jelikož ale máte podlahu v ořechu mohou být dveře také ořechové, volila bych ale s větším prosklením, aby se masa dveří opticky odlehčila. Např. Sapeli Lotos, Note...
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu: upravujeme obývák, který je spojený s kuchyní. Kuchyňská linka je celá v barvě olše, podlaha je vinylová (podobný odstín, jen s výraznými vzory suků). Do obýváku (4x5m) nám zasahuje jídelní stůl také v barvě olše a částečně i vestavěná skříň. Druhou stěnu obýváku zabírá okno, pod nímž je kratší strana gauče. U třetí zdi je delší strana gauče a dveře do jiného pokoje. Čtvrtá stěna je naproti oknu (3m), je mezi dvěma komíny, a k ní chci umístit nízký nábytek a velkou televizi na zeď. Prosím, poraďte mi, jakou barvu bych měla zvolit na stěny, když chceme zachovat světle modrý (je to spíš džínová barva) rohový gauč s vysokými opěrkami. Dosud jsme měli banánovou a olšovou obývací stěnu, ale chtěli bychom něco výraznějšího. Třeba meruňkovou nebo nějakou tapetu. A jakou barvu nábytku bych měla zvolit? Opět olši, aby to ladilo s kuchyní? Předem děkuji za radu. S pozdravem Jana.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych nábytek opět olši a výmalbu v olivové, limetkové či žlutohnědé barvě.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně kuchyňské linky. Dvířka i korpus jsou v jasmínu (lesk), pracovní deska šedá. Záda jsou také v jasmínu, a to se mi právě nelíbí, je to moc světlé. Uvažuji o obkladu - šedobílé mozaice (nebo jen tapetě v mozaice?), ale nevím, jestli by to bylo hezčí. Jak kuchyňskou linku oživit? Výmalbu v kuchyni jsme zvolili - dle vzorníku - hnědou, ale ve skutečnosti je jiná - viz fotky. Stejnou barvu máme i na krbu v obýváku. Jaká jiná barva by byla lepší? Kuchyně je propojena s obývacím pokojem, ale průchod se mi zdá dost dlouhý – jak ho opticky zmenšit? Máme vymalovat i zeď za TV? Jakou barvou? Co ostatní stěny, nechat je bílé nebo je oživit nějakým světlým odstínem? Děkuji za odpověď, Dana.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro zútulnění prostoru můžete vymalovat celý prostor jemným krémovým šedobéžovým odstínem. Krb, stěnu za televizí a stěnu kuchyňskou doporučuji ve výraznějším odstínu (vhodná je cihlová, oranžovohnědá, bordó nebo malina). Linku můžete oživit obkladem v barvě výmalby či jen doplňky v tomto odstínu. Takto je kuchyňská linka nadčasová a čistá, doplňky a výmalbou ji můžete jednoduše obměňovat.
Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit, jak sladit dveře, schody a podlahy. Doma máme na obložení schodů dřevo z borovice a na dveře se mi líbí ořech. Šla by tato kombinace? Jaká by pak měla být podlaha? Koupelnu mám v kombinaci hnědé, krémové a oranžové; kuchyň by měla být v wenge a světlounce hnědá - krémová. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Je možné sladit podlahu i dveře v dekoru ořechu a schodiště namořit do jeho odstínu. Také můžete nechat světlé dominantní schodiště. Pokud chcete volit světlejší podlahu, volte ji v barvě schodiště, tedy v borovici.
Dotaz   Dobrý večer Prosím o radu jak nakombinovat veře schody a podlahy. Schody by měly být z masivu borovice. Velice se mě líbí dveře v barvě ořech?Šla by tato kombinace a jaká by pak měla být podlaha? Kuchyn by měla být v barvách wenge a světle hnědé spíše krémové. Koupelnu mám v barvě oranžová, krémová a hnědá. A co by mělo v bytě ladit?Dveře se schodama , nebo dveře s podlahou? Děkuji Mája
Odpověď   Dobrý den přeji. Je možné sladit podlahu i dveře v dekoru ořechu a schodiště namořit do jeho odstínu. Popř. nechat světlé dominantní schodiště. Pokud chcete volit světlejší podlahu volte v barvě schodiště tedy v borovici.
Dotaz   Dobrý večer, prosím o radu ohledně pracovní desky woodstok od firmy Egerr. Hodí se k bílé kuchyni ve vysokém lesku, kde je sokl nerez, spotřebiče nerez, výklopná hliníková dvířka, korpusy čoko tyrol a zádový obklad woodstok jen ve výšce 30cm? Na zemi je tmavě hnědá podlaha s mírnými proužky šedé a světle hnědé (podobné olši), které se spojí přechodovou lištou s laminátovou podlahou v barvě olše a buku. Dveře i parapet mám v barvě olše, nad skříňkami chci vymalovat světle zelenou. Stůl i židle jsou v olši. Hodí se k sobě tak odlišné barvy dřeva? Kuchyň má 2,86 x 2,90, je v ní velké okno. Děkuji za radu, I.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož již máte použitý woodstock jako zádový obklad, volila bych jej také jako pracovní desku.
Dotaz   Dobrý den, pustili jsme se do rozsáhlé rekonstrukce bytu a nějak si nevíme rady s barvou podlahy. Jde o kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Kuchyň bude z bílého lesku, pracovní deska a boky jsou v dekoru woodstock, nábytek v obývacím pokoji by se nám líbil v dekoru švestky. Nejsem si však jistá, jestli by se tento nábytek hodil ke kuchyňské lince. Tak bych vás chtěla poprosit o radu ohledně podlahy, popřípadě barvy nábytku v obývacím pokoji. Určitě bych ale nechtěla dlažbu. Předem děkuji za odpověď, Iva.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v dekoru woodstocku a nábytek v bílém lesku (který může být kombinovaný s šedou), nebo tmavém ořechu, vycházejícím z barvy woodstocku.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych na podlahu do chodby a kuchyně černobílou šachovnici. Nevíte, kde lze koupit dlažbu? Všude mi nabízejí buď příliš malé rozměry (20x20), nebo má černá šmouhy či místo bílé je slonová kost. Děkuji, Žitník.
Odpověď   Dobrý den přeji. Rako vyrábí také jednobarevné obklady a dlažby, ale jen do velikosti 19,6 x 19,6. Pokud chcete větší rozměr, můžete se podívat např. zde http://www.eden-koupelny.cz/produkty-katalogy/obklady/rozdeleni-dle-stylu/obklad-bily-cerny/dlazba-bila-cerna-30x30,-30x60,-60x60,-leskla-nebo-matna-arm-urane.html.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme byt, ve kterém je obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem, dohromady mají cca 35 m2. V celém prostoru bychom chtěli mít stejnou podlahu. Líbí se nám laminát DriftWood od firmy Egger, ale nejsme si jistí, jaké barvy zvolit pro dveře, kuchyni a nábytek do obývací části. Dveře bychom si představovali ve světlém provedení. Kuchyni možná v kontrastu bílá/černá v lesku s kovovými prvky v barvě hliníku. Jako vhodný odstín dveří (Sapeli) nám připadl buď stříbrný jasan, nebo javor, ale máme obavu, aby pak celek nepůsobil příliš smutně. Bylo by možné oživit místnost barevným obkladem kuchyňské linky a sedací soupravou v nějaké syté barvě, např. zelené? Jaký dekor volit u dalšího nábytku (konferenční stůl, skříňky pod TV) - hodila by se bříza, javor, příp. bělený dub bez výrazné kresby?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych bílé nebo celoskleněné dveře. K tomu nábytek v kombinaci wenge a bílé popř. teplejšího ořechu a bílé - jak v kuchyňské části, tak i v části obytné. Pro oživení můžete volit pastelovou sedací soupravu a výmalbu proti sedačce v téže barvě (vhodná by byla červená, lila, zelená, limetka).
Dotaz   Dobrý den, chteli by sme poradit ohladom nasej kuchyne v byte. Momentalne je v stadiu vystavby. Nasim problemem je ze kuchyn je sucastou obyvaku a je hned za dverami. Jej sirka je 1.5 a dlzka 3. 80m. Do tychto rozmerov je velmi tazke vymysliet nejaku kuchyn a preto by sme potrebovali vasu pomoc. Zaroven ja to nechci mat len tak rovno chcela by som tam nejaky ostrovek alebo minipultik ktory by mi kryl zada. Vopred Vam dakujem za Vase napady. V priloze Vam zasilam rozmery naseho obyvaku s kuchyni v 100% nahlade.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož je půdorys takto daný a není možné měnit vstupy na balkon či terasu a vstup do pokoje, není moc vhodné volit jinou kuchyňskou linku. Je to v podstatě nemožné, pokud si nechcete zatarasit komunikační cesty. Je to bohužel chyba projektu. Možností je hned za dveřmi u vstupu vytvořit menší pracovní pult či pult s integrovaným jídelním stolem, který ukrojí délku obytné části.
Dotaz   Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o radu ako poriešiť výmenu dubových parkiet za dlažbu v kuchynskej časti. Je to miestnosť asi 5 x 4, má však 5 dverí. Kuchynská linka je umiestnená do tvaru L, tak, že rozdeľuje miestnosť akoby na dve časti . Linka je staršia (UKN) vo farbe mahagón + biela. V tej kuchynskej časti (3 x4) je aj stôl a stoličky. Po celej miestnosti sú dubové parkety, ktoré by som nerada vyhadzovala, avšak v tej kuchynskej časti nie sú praktické, preto tam chcem radšej dlažbu. Veľmi by sa mi páčilo, keby tá dlažba nešla klasicky od pultu rovno k vchodovým dverám (biele), ale od pultu šikmo k dverám vedľa vchodu, predelené prechodovou lištou, aby sa zachovala čo najväčšia plocha parkiet. Vchod do kuchyne je rovno oproti pultu, (biele dvere) vedľa je vchod do miestnosti. Prosím o Váš názor do akého tvaru dať dlažbu, príp. farbu, veľkosť. Ďakujem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dlažbu volte pouze v prostoru kuchyňské linky (z L tedy bude obdélníková dlažba). Volila bych světlé odstíny: bílou, smetanovou nebo šedobílou.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala o radu, jak vkusně barevně zařídit kuchyňský kout s obývacím pokojem. Je to pokoj situovaný na severní stranu, ale dvě okna dodávají hodně světla. Kuchyň máme do tvaru L od firmy Oresi - Samoa-Latea. Je v kombinaci teak + vanilka, pracovní deska Valentino hnědé. Nevím, jaké obklady zvolit. Uvažovala jsem o světle šedé podlaze, dveře by měly být asi teak. V místnosti bude jenom rohová sedačka s televizním stolkem a jídelní stůl. Také by se mi líbila jedna strana s tapetou. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek v celém prostoru volte v dekorech použitých na kuchyňské lince – tedy teaku a vanilce. Výmalbu doporučuji v jemné šedobéžové nebo limetkové barvě. K tomu můžete dát světlou sedací soupravu v jemné smetanové barvě s doplňky v barvě výmalby. Podlahu volte šedobéžovou.
Dotaz   Dobrý den, velmi Vám děkuji za radu ohledně obývacího pokoje! Ráda bych se Vás zeptala ještě na kuchyň, kterou máme vyrobenou ze dřeva v kombinaci korpus calvados - dvířka vanilka. Pracovní deska je šedá s malými kaňkami v hnědé, šedé a vanilkové. Úchyty jsou kovové, varná deska nerez, odsavač také nerez, lednice šedá. Místnost je čtvercová, ale vzhledem k varnému ostrůvku uprostřed je tam málo místa. Jediné okno je orientováno na západ. Na podlahu jsme zvolili PVC v imitaci tmavé dřevěné podlahy. Jaký barevný odstín máme zvolit na tři stěny (čtvrtá je zakrytá linkou)? Většina spotřebičů je z nerezu. Děkuji a přeji hezký den!
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v šedobéžové nebo vanilkové barvě.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou barvu zvolit na podlahu do obýváku, který je spojen s kuchyní. Celkem má místnost 35 m2. Chtěli bychom lino nebo marmoleum. Skříňky do obýváku máme již v barvě planá hrušeň. Jaká by byla vhodná barva kuchyňské linky? Ve stejném dekoru? Jakou barvu zvolit na dveře? Jaká barva pracovní desky by se hodila ke kuchyni? Spotřebiče budou nerezové. Co výmalba pokoje? Děkuji za odpověď, Jitka.
Odpověď   Dobrý den, lino a marmoleum je stejný produkt na přírodní bázi (pouze obchodní označení mají odlišné – nepleťte s PVC, které je umělé), a ten bych do obytných místností doporučil. Lze si vybrat z velkého množství vzorů. Volte spíše světlejší barvy v teplých odstínech, které budou k hrušni dobře ladit. Kuchyňská linka bude pěkná v nedřevěných dekorech, použít můžete třeba smetanové lamino ve vysokém lesku. K této kombinaci bude vypadat dobře pracovní deska středně šedivé barvě s metalickými efekty.
Dotaz   Dobrý večer, prosím o radu na vymalování kuchyně 3x5m. Kuchyně je do L, bílé spotřebiče, boky linky a bílá pracovní deska a parapet. Lamino je ořech a obklad je bílo hnědý, podlaha sv. hnědá přecházející do ještě sv. odstínu jakoby z kamene. Děkuji Miloslava
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych např. jemnou světle zelenou výmalbu, která Váš prostor příjemně zútulní. Navíc můžete jednu stěnu odekorovat designovou tapetou s kuchyňskými motivy. Vyberte si např. na www.POINTshop.cz .
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, jakou barvu dveří a nábytku bych měla volit k dubové podlaze (s nádechem šedé)? Je vhodné zvolit odstín bříza? Bude s dubovou podlahou ladit kuchyňská linka v stínu makassar nebo "olivet wood" s bílou prac. deskou v lesku? Děkuji za radu:-)
Odpověď   Dobrý den, zkuste na dveře již nedřevěný dekor např. jednoduché, hladké, světle šedivé obložky a bílé dveře. Výsledný efekt bude velmi nadčasový. Vybrané materiály na kuchyňskou linku jsou velmi dobré.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový dům a chtěla bych poradit ohledně sladění interiéru. Okna máme zlatý dub,kuchyň ve tvaru U vprovedení třešeň, kuchyň je spojená s obývacím pokojem.V obýváku dřevěná dubová podlaha, interiérové dveře v provedení dub.Prosím o radu jakou barvu dlažby a obkladu zvolit do kuchyně a jaký odstín nábytku zvolit do obývacího pokoje.Děkuji za radu a přeji hezké dny
Odpověď   Dobrý den, volte např. světle šedivou velkoformátovou dlažbu, místo obkladu mezi horní a dolní kuchyňské skřínky bílý lacobel 9010 a nábytek v obývací pokoji z lamina ve vysokém lesku. Vhodné budou jeho krémové či hnědé odstíny.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, jak barevně doladit nábytek (konferenční stolek a nábytek kolem televize) a koberec v obývacím pokoji, který je spojený s kuchyní ve světlé dubové alpi dýze, s obkladem v hnědém lacobelu, a na pozadí s oranžovo-červenou výmalbou. Jídelní stůl i vnitřní dveře budou z téže alpi dýhy jako je kuchyně a židle u jídelního stolu budou v tmavě hnědé kůži s kovovou "pohupovací" konstrukcí. Sedací souprava je v barvě slonové kosti/smetanové. V celém prostoru je šedobéžová dlažba s imitací dřeva, oranžovo-červená výmalba nad kuchyňskou linkou se v prostoru ještě opakuje naproti sedačce za televizí a v nice s poličkami opět z téže alpi dýhy. Ostatní zdi jsou vymalovány smetanovou barvou. V obývacím pokoji je dominantní krb s obkladem v béžovo-hnědých odstínech. Velké francouzské trojokno překrývá japonská stěna v barvě smetanové a hnědé. Okna jsou v barvě olše/třešeň. Za odpověď Vám velice děkuji.
Odpověď   Dobrý den, do Vašeho prostoru by se mi velice líbil obývací nábytek v kombinaci wenge s bílým nebo šedozeleným laminem ve vysokém lesku. Koberec volte např. olivově zelený.
Odpověď   Dobrý den, do Vašeho prostoru by se mi velice líbil obývací nábytek v kombinaci wenge s bílým nebo šedozeleným laminem ve vysokém lesku. Koberec volte např. olivově zelený.
Dotaz   Krásný den, předem se omlouvám za takhle obecnou otázku, ale opravdu nevím kudy kam. Stavíme domeček, kuchyň bude ale relativně malá (2,6m x 3,5m), jak vidíte v příloze. Nevím, jak tam uspořádat vybavení. Přítelův sen je americká lednice, ta musí být v připraveném výklenku vpravo dole. Já bych si zase přála mít troubu ve výšce, ne u země, ale nevím, zda může být trouba vedle lednice. Na protější straně je komínová zeď (zabírá asi polovinu celé té plochy), z jejíž druhé strany bude krb v obýváku. Chtěla jsem na ní umístit digestoř a varnou desku. Ta zeď pokračuje barovým pultem, pod oknem jsem plánovala dřez a možná i myčku. Jsem opravdu ztracená – poradíte, jak byste to udělali vy?
Odpověď   Dobrý den, Vaše kuchyň je opravdu malá. Dispozice by měla být ale i přesto vzdušná, aby se Vám v ní dobře vařilo. Není tedy dobré zastavět celou plochu na maximum, podle Vašeho popisu je však vše v pořádku. Pokud bude trouba vestavěná a dobře izolovaná, není problém ji přímo umístit vedle lednice.
Dotaz   Dobrý den, máme kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Kuchyňskou linku máme v dekoru olše v kombinaci s vanilkou a nyní řešíme problém s obývací stěnou a výmalbou. Prosíme o radu, jaký dekor obývací stěny zvolit (mimo olše) a také jak vymalovat obývací část a kuchyň, aby to celé ladilo. Sedací souprava je krémová. Dále bychom prosili o radu ohledně dekoru jídelního stolu. Stůl by měl být v části mezi kuchyní a obývacím pokojem. Pro upřesnění ještě dodávám, že dveře máme v dekoru olše a podlahu v buku. Předem děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, obývací stěnu bych doporučoval v nedřevěném dekoru. Zkuste lamino ve vysokém lesku v odstínech světle zelené, zelenošedé či hnědé. Na dvířka můžete také volit lacobel v uvedených barvách. Světle zelená výmalba v kombinaci s designovou tapetou z nabídky www.POINTshop.cz by byla velmi pěkná a jídelní stůl z bílého plastu nebo čirého skla bude vypadat nadčasově.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda by šla kombinace - Bukové schody z masivu a všechny interiérové dveře ořech. Jedny interiérové dveře by uzavírali schodiště, šla by tato kombinace bukové schody a ořech dveře ? A jakou pak volit podlahu a barvu nábytku. Kuchyň by měla být kombinace béžové a hnědé.Okna mám bílá. Parapety by byly vhodné čistě bílé nebo mramorové? Děkuji moc
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud budete volit kombinaci buk a ořech, je to možné, ale pak již volte všechen nábytek v ořechu a podlahu v buku.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový obývák velikosti zhruba 4,5 x 4 m a jelikož máme s přítelem naprosto odlišný vkus, je to pro nás dost náročné. Shodli jsme se zatím pouze na tmavé podlaze - linoleu s imitací staré dřevěné podlahy. Okno máme dřevěné v barvě třešeň a proti němu je černá krbová vložka obezděná červenými pálenými cihlami v jedné řadě zespod. Vedle krbu jsou vstupní dveře do místnosti. Vzhledem tmavé podlaze by se mi líbil světlý nábytek, ale absolutně netušíme, v jakých barvách sladit barvu omítky. Máme volit pouze jednu barvu, nebo jednu barvu třeba ve dvou odstínech, nebo dvě úplně odlišné barvy? Mně se třeba líbí fialková, ale působí možná příliš studeně a nehodí se moc ke krbu a na zeď na ním. Kolem krbu by se mi možná líbila nějaká květinová tapeta, která by částečně skryla kontrolní dvířka. Žlutou již máme kuchyň a chodbu meruňkovou, takže bychom rádi zvolili do obýváku jinou barvu. Místnost je orientována na západ a vede z ní navíc schodiště do podkroví. Děkuji za jakoukoliv radu či nápad.
Odpověď   Dobrý den, volil bych nábytek ve světlém laminu s vysokým leskem v krémové nebo cappuccinové barvě. Na dvířka zkuste bílý nebo šedivý lacobel. Velmi pěkná bude světle zelená limetková výmalba a jako doplnění designová tapeta s metalickými efekty z nabídky www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobry den.chtel bych Vas poprosit oradu sladenni interieru vobyvaci casti spojenne kuchyni.Mame velky bungalov postaven a chci se zeptat na sladenni interieru podlahy ivymalby, kdyz mam okna drevenna barvy oranzovo cervena akuchynskou linku firmy Hanak vvysokem lesku bilo cernou. Chtela bych pomoci sladit podlahu laminatovou poradit odstin ivymalbu obyvaci casti.Ijednu stenu mam vavrzenu bili dekorativni prorodni kamen.Dekuji za radu iodpoved Spozdravem Simona Motková
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výrazný dekor podlahy v dekoru třešně, či čehokoli podobného barvou oken. Nábytek poté v bílém a černém lesku výmalbu v cappucinové či bordó barvě.
Dotaz   Dobrý den, plánujeme zařízení kuchyně v novostavbě - bude ve tvaru "U" nebo "G". Okna jsou bílá, interiérové dveře celoskleněné. Podlahu v kuchyni bychom chtěli dubovou (Meister 6032). Prosím o radu ohledně kuchyňské linky. Líbí se nám dekor dřeva, takže bychom chtěli nějakou v tomto stylu - dub, ale ne rustikální. Bojím se ale, že bude moc splývat s podlahou. Líbila by se mi kombinace s krémovou nebo smetanovou na dvířkách. Ale nejsem si jistá pracovní deskou. Obklady bych volila bílé nebo smetanové. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji moc, Dana.
Odpověď   Dobrý den, dekor dřeva můžete použít na korpusy, bočnice i pracovní desku, pokud bude obsahovat stejné odstíny barev jako podlaha. Kvalitní truhlářství Vám vyrobí pracovní desku ze stejného materiálu v umakartovém povrchu. Zkuste také barevná dvířka - světle zelená či oranžová.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně volby dřevěného dekoru kuchyňské linky. Podlaha bude dubová (Meister LD200 č. 6032). Ráda bych také dub, ale mám obavy, že výsledek bude mdlý. Poraďte mi také, prosím, jak tuto kombinaci oživit. Mám vymyšlenou i jinou variantu, a to kuchyň v kombinaci jádrový buk a šedá. V tomto případě si nevím rady s podlahou. Líbila by se mi od Meister LC200 javor 6017. Co myslíte? Okna i dveře jsou bílé (dveře celoskleněné). Kuchyň bude ve tvaru G a je propojená s obývákem (tam zatím nábytek také nemáme). Jsem úplně bezradná. Děkuji za pomoc, Dana.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doporučila bych kombinaci dubové podlahy, dubového korpusu a lesklých bílých či smetanových dvířek. K tomu můžete volit šedou zádovou desku a sokl, a výraznou červenou nebo olivovou výmalbu.
Dotaz   Dobrý den, ještě jednou prosím o radu. Zařizujeme novostavbu, v níž je kuchyň propojená s obývákem. Kuchyňská linka je v kombinaci korpusu merano hnědé (švestka - studený odstín) a krémových dvířek. Pracovní deska bude buď šedá, nebo merano hnědé, dlažba v kuchyni defile bílá, výmalba jemně oranžová (krémová). Stále však nevím, jak sladit podlahu a dveře v interiéru. Máme předběžně vybrány dveře americký ořech a světlé dubové plovoucí podlahy. Na chodbě ale bude tmavší šedá dlažba a jemně oranžová malba na zdech, a tak mám obavu, aby chodba nebyla příliš tmavá. Je tam menší okno a schody, které plánujeme taky namořit do ořechu, aby ladily ke dveřím. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše ladění interiéru je velice příjemné a vše bude působit harmonicky a útulně. Světlejší podlaha prostor prosvětlí.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou vybrat barvu interiérových dveří v novostavbě. V celém domě je na zemi středně hnědá dlažba v dekoru dub (viz přiložený obrázek). Kuchyňská linka bude bílá, pracovní deska světlý dub. Obývací pokoj propojen s kuchyní, tam bychom také potřebovali poradit barvu nábytku a kuchyňského stolu. Děkuji, Doležal.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit nábytek v dubu či bělený dub v kombinaci s bílým lakem. Stůl v dubu a jídelní židle taktéž.
Dotaz   Dobrý den, prosím o typ na kombinaci barev do obývacího pokoje spojeného s kuchyní. Nyní máme kombinaci zelené,oranžové a žluté asi už 7 let, kdy při malování pouze děláme sytější odstíny těchto barev, chtěla bych změnu, podlaha i nábytek je v dekoru světlý dub, sedací souprava tmavá hnědá. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v kombinaci cappucinové v kombinaci s malinovou nabo lila barvou.
Dotaz   Mám dotaz pro malý panelákový byt. Předsíň navazuje na vchod do kuchyně, která bude vymalována ve světle tyrkysovém pastelovém tónu. Je v ní bílá kuchyňská linka s pracovní deskou v dubu rustikál, bílý jídelní kout (v provence stylu) a podlaha dub rustikál. Jaký zvolit obklad na kuchyňskou linku (tyrkysový, hnědý, nebo světle modrý lacobel) a jakou zvolit vestavěnou skříň do tyrkysově vymalované předsíně s podlahou dub rustikal? Bílou, nebo v barvě podlahy? (Z předsíně je vidět na bílý jídelní stůl a židle v kuchyni.) A ještě by mě zajímalo, v jakých barvách ve stejném duchu obložit malou koupelnu (148 x 141 cm), kde bych chtěla opět nějaký světlý tyrkysový obklad v kombinaci s bílou a hnědou. Je vhodná hnědá dlažba, tyrkysové obložení stěn, bílá vana obložená hnědou mozaikou a tyrkysový strop? Děkuji moc za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Zádovou desku bych volila v jemném modrém lacobelu. Co se týká koupelny, nedoporučovala bych tyrkysový strop, malou koupelnu by opticky zmenšil a snížil. Lepší bude použít více bílého obkladu místo hnědé. Hnědou barvu můžete volit na doplňky.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu, jak sladit obývák s kuchyní a jídelním koutem. Jaké mají být dveře, jestliže okna budou bílá? Taktéž v koupelně - když je vše bílé, je možné použít hnědé dveře? Máme chodbu do tvaru T, z níž vedou dveře do všech pokojů. Takže by měly být asi stejné, že? Okna zvenčí budou mít odstín zlatý dub a stejně tak i vstupní dveře. Jak pak doladit ostatní dveře? Na podlahu chceme zvolit marmoleum, jedná se o novostavbu. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit nadčasové bílé dveře, které se dají doplnit jakoukoli podlahou i nábytkem. Osobně doporučuji lesklé dveře Sapeli Glanz v bílé barvě. Prostor, kde je mnoho dveří, se díky této variantě opticky nezmenší, ale naopak prosvětlí, a vy budete moci volit barevné zdi pro oživení.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně volby barvy nábytku a koberce do obývacího pokoje (konferenční stolek, nábytek kolem televize). Obývací pokoj je spojený s jídelnou a kuchyní. Kuchyň je ze světlé alpi dýhy, s šedou pracovní deskou a hnědým obkladem lacobel. Jídelní stůl taktéž z této alpi dýhy a židle potažené tmavě hnědou kůží a chromovou konstrukcí. Stěna za kuchyňskou linkou je vymalována "malinově", tato barva se ještě opakuje v obývacím pokoji za sedací soupravou a televizí. Zbytek stěn je vymalován smetanově. Na podlaze je po celé ploše béžovo-šedá dlažba s imitací dřeva. Vnitřní dveře budou ze stejného materiálu jako kuchyň. Okna jsou přibližně v barvě olše/třešně. Sedací souprava je světlá, v barvě slonové kosti/smetanové. V obývacím pokoji je dominantou krb s béžovo-hnědým obkladem s imitací kamene. Máme tam japonskou stěnu v kombinaci krémové a hnědé. Za radu Vám předem velice děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych opět světlý nábytek aby celkový dojem byl čistý, harmonicky sladěný. Sedačku spíš tmavě hnědou jako židle. Koberec bych volila v barvě malinové výmalby.
Dotaz   Dobrý den, dovoluji si se na Vás obrátit s dotazem ohledně barevného sladění obývací místnosti s kuchyní. Jedná se o velkou místnost obdelníkového tvaru s půdorysem 7,5 na 5,5 metru. V současné době máme již namontovaná okna v barvě světlý dub. Objednané jsou již i interiérové dveře v dýze v barvě ořech - Tenga od firmy Sapeli. V současné době řešíme barvu podlahy. Nejvíce nás zaujala tato podlaha v dekoru ořechu http://www.empiri.cz/cz/produkty/trivrstva_prkna/orech_americky.htm Kuchyňskou linku plánujeme v bílém lesku s tmavou kuchyňskou deskou - s dekorem nějaké dřeviny, u kuchyňské firmy nás docela zaujal vzor oliva. Jde nám o to, zda s tmavou podlahou nebude prostor příliš tmavý? Jakou volit barvu ostatního nábytku (sedačka, jídelní stůl) a jakou volit barvu zdí. Případně jakou jinou dřevěnou podlahu do prostoru volit? V příloze zasílám předvybranou podlahu, vizualizaci kuchyně a obrázek dveří (není z našeho interiéru) Mnohokrát děkuji za Váš čas. Lenka Polanská
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych pracovní desku opět v ořechu aby se prostor sjednotil s podlahou. K tomu ořechový hídelní stůl a židle se světlým potahem. Nábytek oěpt v kombinace bílého lesku a ořechu. Sedací sourpavu volte světlou smetanovou, výmalbu výraznou malina, lila, limetková apod. v kombinaci s jemnou cappucinovou nebo světlou šedou.
Dotaz   Dobrý den, prosím ještě jednou o radu. Rekonstruujeme byt cca 72m2 . Na severní straně máme kuchyňský kout spojený s obývacím pokojem cca 20m2.Jsou zde 2 velká okna.Vybrali jsme kuchyň ORESI SAMOA-LATEA .Pracovní desku máme na rozmyšlenou VALENTINO HNĚDÉ co je na obrázku nebo šedé.Ptala jsem se jaké barvy do tohoto prostoru použít.Doporučili jste mi nábytek v dekorech co je použito na kuch.lince tedy teak a vanilka. Výmalbu šedobéžovou nebo limetkovou. K tomu dát světlou sedací soupravu v jemné smetanové barvě s doplňky výmalby. Podlahu šedobéžovou. Zvolila bych limetkovou výmalbu a doplňky také v této barvě. Prosím poraďtě mi, jaký barevný odstín obkladu použít za kuchyňskou linku a jestli použít pracovní deskou Valentino hnědé nebo Valntino šedé. I když je to na severní stranu a prostor není velký, chtěla bych ho prosvětlit. Mužete mi ,prosím, poradit jaký barevný dekor použít v celém bytě na dveře? Moc ději za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych pracovní i zádovou desku ve stejném dekoru tom světlejším, to bude nejspíš valentino šedé. Bude to také korespondovat s nerez doplňky. Volila bych taktéž sokl v tmto dekoru.
Dotaz   Dobrý den. máme okna tmavý zlatý dub,podlahu bělený dub,dveře tenga dub americký-to máme v obývacím pokoji.na obývák navazuje kuchyn,podlaha dlažba spirit hnědá,kuchyn vanilka-šedá.v obývacím pokoji bude nábytek wenge.Nevím,jaké barvy zvolit kusový koberec.Zdi jsou zatím bílé.Děkuji za doporučení.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit koberec v lila, malinovém či olivovém dekoru. Výmalbu taktéž jednu stěnu v barvě koberce a zbylé části jemná béžová.
Dotaz   Dobrý den, ještě upřesňuji svůj dotaz. V chodbě (8 m2, vychází z ní hodně dveří) bude tmavší šedá dlažba, na ni navazuje bukové schodiště z masivu. Nahoře na chodbě chceme plovoucí podlahu a nevíme, jaká barva interiérových dveří je vhodná. Dole je vedle chodby propojená kuchyň s obývacím pokojem (kuchyň je v kombinaci merano hnědé + krémová). Podlaha navazuje na šedou dlažbu v chodbě. Jaká je vhodná plovoucí laminátová podlaha jak do obýváku, tak do horního patra? Dveře chceme od Sapeli, líbí se nám ořech, teak nebo buk. Ořech nám přijde moc tmavý, na podlahy se nám buk moc nelíbí. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v ořechu a podlahu světlou - v běleném dubu nebo javoru. Nahoře i dole stejnou.
Dotaz   Dobrý den,právě budeme kupovat kuchyň.Ráda bych barvu kávovo či capucinno lak.Nevím ale,jaké se k tomu hodí obklady,pracovní deska ani podlaha...poradíte mi?Předem děkuji za odpověď a přeji krásný den.
Odpověď   Dobry den Pracovni desku bych volil do seda (neutralni) az cerna. Obklad za linkou nemusi byt nutne keramicky. Pouzijte napr. podbarvene sklo - lacobel v neutralnim odstinu
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem podlahy do společného prostoru obývacího pokoje a kuchyně. Dýhu dveří i oken bychom chtěli v barvě ořech. Kuchyňskou linku si představujeme v kombinaci vanilka - ořech. Jakou barvu dlažby byste volili před linku a jakou výmalbu stěn? Je možné, aby byla jiná barva v obývacím pokoji a jiná v kuchyni, když je kuchyň za rohem? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vždy jsem pro jednotnou podlahu v celém prostoru bytu či domu. Volila bych jemnou šedou, smetanovou nebo béžovou dlažbu. Výmalbu limetkovou, nebo teplou oranžovohnědou.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně našeho nového domu. Potřebuji pomoct při výběru dveří, podlahy a celkového barevného ladění, především obývacího pokoje s kuchyňským koutem (cca 55m2). Máme rádi moderní interiéry. Dům bude mít dřevěná okna namořená do světlé barvy (modřín nebo tabák, výrobce Tww), vchodové dveře budou ve stejném provedení. Na fasádě bude jednak přírodní obklad pískovcem a jednak omítka pískové barvy, střecha pak hnědá. Rádi bychom světlé tóny zachovali i v interiéru (cítíme se v nich příjemněji). Laminátové podlahy i dýhované dveře budou v obou patrech domu stejné. Uvažujeme o dveřích Elegant, dýha dub americký, a laminátové podlaze také v dekoru dub, např. dub starý, dub valley nebo dub venice, příp. dub bílý (výrobce Berry Floor). Plánujeme kuchyni ve vysokém bílém lesku, bílou pracovní desku, zástěnu sklo Lacobel bílý/sv. modrý, vysoké skříňky bílý lesk, pro oživení vrchní horizontální skříňky v exotické dýze (např. teak, makasaar), podlaha bílá/světle šedá dlažba (pouze v části kk). Stěna za TV sestavou bude obložena pískovcem, stejně jako fasáda. Výmalba interiéru je zatím bílá. Bude to pěkná kombinace, nebo máme něco změnit? Jak volit další barvy v interiéru - výmalbu, jídelní stůl a židle, sedací soupravu, nábytek pro TV sestavu? Předem velmi děkuji za odpověď. S pozdravem Martina.
Odpověď   Dobrý den přeji, vaše ladění je velice příjemné. Do společného prostoru bych volila nábytek v kombinaci materiálů z kuchyňské linky, tedy bílý lesk a k tomu např. teak. Jídelní stůl v dekoru dřeviny a nábytek pod televizí a na stěnách bílý. Barvu výmalby můžete vybírat z těchto možností: čokoládová, cappuccinová, malinová, olivová, cihlová. Záleží na tom, jakou máte rádi.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych od vás radu ohledně výběru dveří. Na kuchyňskou linku byla použita matná folie - korpus slonová kost a zbytek světlá káva. Podlaha je dřevěná - dub country. Jaká barva dveří by se k tomu nejlépe hodila?
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám jednobarevné dveře i obložky ve smetanové barvě, příp. bílé dveře a světle šedivé obložky. Výsledkem bude velmi elegantní interiér.
Dotaz   Dobrý deň, prosím o Vašu odbornú radu akej farby voliť nábytok a koberec do obývačky s jedálňou. Podlaha Javor, dvere orech americký - kolekcia Elegant SAPELI.Sedacia súprava bledo oranžová. Z jedálne je prechod do kuchyne a vidieť horné skrinky - jasmin lesk. Dakujem
Odpověď   Dobry den osobne bych volil tmavsi nabytek v dekoru orech - bude to dobry kontrast k svetlemu javoru. Koberec je lepsi volit ve stridmem dekoru a odstinech
Dotaz   Dobrý den, můj dotaz se týká osvětlení kuchyně. Jedná se o panelový byt, ve kterém je nová kuchyňská linka - laděna do modernějšího stylu. Světlo je pod linkou v podobě zářivky a pak jsem si nechala vyvést osvětlení nad kuchyňskou linku. Teď jsem, ale narazila na problém jaké osvětlení jsem umístit. Nemáte nějaký typ? Děkuji
Odpověď   Dobry den urcite je vhodne nejake liniove svetlo, vhodna jsou na bazi LED diod. K modernimu stylu idealni. Zkuste www.POINTshop.cz, kde jsou designova svitidla italske firmy Artemide
Dotaz   Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na doladenie kuchyne. Máme linku vo farbe biela vysoký lesk v kombinácii s wenge. Z wenge je zástena za komínovým digestorom a za dvomi dlhými skrinkami s mliečnym sklom. Namiesto obkladačiek je za kuch. linkou šedé sklo. Kuchyňa je zatiaľ pochopiteľne chladná, preto by som ju chcela otepliť napr. oranžovou farbou - máme vyhliadnuté plastovo-chrómové oranžové transparentné stoličky- teda iba sedák je oranžový transparentný a operadlo je čisto transparentné. Je vhodná táto farba k našej linke? A ak áno, potom aký stôl? Môže byť sklený?
Odpověď   Dobrý den, k uvedeným dekorům kuchyně se oranžová jako akcent velmi dobře hodí. Byla by hezká také např. zelená nebo tmavě červená barva. Stůl bych doporučil bílý plastový, nebo se skleněnou deskou.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu. V jedné velké místnosti máme obývák a kuchyň, podlaha je plovoucí (barva tmavě hnědočervená), kuchyňská linka v dekoru zebrano, malá obývací stěna je bílá. Nevíme si rady s vymalováním stěn a barvou pohovky. Dík za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, velmi hezký bude žlutý akcent v několika odstínech. Zkuste tuto barvu zvolit na výmalbu a opakovat ji pak v jiném odstínu např. na potahu pohovky. Jednu volnou stěnu nebo její část pak můžete zvýraznit designovou tapetou z nabídky www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji vyřešit byt 2+1 tak, abych měla dětský pokoj, obývák, ložnici a kuchyni. Rozměry obýváku jsou 3,4 x 4,5m (na kraji dveře, na kratší stěně dál ode dveří okno). Šlo by to možná vyřešit podiem, ve kterém by byla postel, a dětský pokoj ve vedlejší místnosti. Nebo je zde šatna, která je ale uzavřená, bez okna (jak ji přestavit?), kde by mohla být alespoň dětská postýlka a dítě by mělo na spaní svůj klid. Rozměry jsou 1,3 x1,8m (na kraji dveře). Stropy jsou ve výšce 2, 5m. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš dotaz je velmi specifický a závislý na přesných rozměrech a celkovém půdorysu bytu. Je bohužel nad rámec této poradny, kde jsme schopni poradit spíš barevné ladění interiéru než základní dispozice.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně výmalby v obývacím pokoji, který je spojený s jídelnou a kuchyní. Kuchyň je v kombinaci tmavě červené a stříbrnošedé a sedací souprava v obývacím pokoji je oranžová. Kuchyň je za rohem od samotné obývací části, takže není odtud vidět a barvy se tedy tolik „netlučou“. Podlaha je světlá v designu bambus, nábytek i doplňky v jídelním koutu jsou černé a stříbrné. Jakou barvou by se hodilo vymalovat celý prostor? Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den přeji. Obytnou část bych vymalovala za sedací soupravou i s výklenkem v odstínu cappuccinovém či šedém. Stěnu proti sedačce, pokud je tam televizní část, bych doporučila v barvě sedačky. V kuchyňské části použijte světlý nádech smetanové či šedé, zbylé části jsou nyní dost výrazné a prosto oživují dostatečně.
Dotaz   Dobrý den, jelikož nemám představivost, tak Vás moc prosím o radu. Stavíme domeček a jsme ve fázi kdy zatím máme barevně jistá okna, vstupní dveře a kuchyň (bílá se švestkou). A tím pádem bych Vás poprosila o radu, zda schody a interiérové dveře dát ve stejném dřevu jako okna??? A druhý dotaz se týká kuchyně, do jaké barvičky máme jít co se týče dřezu (franke) a pracovní desky. Nechceme to mít moc barevně přeplácané a podlaha bude taky bílá dlažba. Moc děkuji za radu, Veronika D.
Odpověď   Dobrý den, dveře nemusí být bezpodmínečně stejného dekoru jako okna. Velmi záleží na jejich kombinaci s podlahou. Ke švestce se bude hodit např. bělený dub na podlahu a jemné jednobarevné dveře i obložky např. v šedivých nebo bílých odstínech.
Dotaz   Dobrý den, moc bych Vás chtěla poprosit o radu, jak vymalovat kuchyni. Kuchyňská linka je v odstínu olše, obklady béžové, podlaha PVC Magic Pisa.Všechno je laděno do přírodních tónů a přála bych si to nějak oživit. Nevím, jestli zelenou výmalbou, žlutou či jinou. Jestli mi můžete říct přesný odstín. Zatím máme vymalováno bíle a zdi u okna a naproti jsou vymalovány odstínem Zlatá horečka - Dulux a zdá se mi to takové fádní... Ještě nemáme k lince dvířka, přemýšlím jestli zkombinovat olši s jinou barvou nebo nechat jenom olši.Moc děkuji za odpověď a přeju hezký den.
Odpověď   Dobrý den, limetkově zelená výmalba je k olši velmi dobrý nápad. Pěkná a efektní kombinace je pak se světle šedivou barvou. Můžete ji v kuchyni uplatni i formou designové tapety na jedné stěně nebo její části. Hezký by byl metalický efekt stříbrné. Zkuste si vybrat na www.POINTshop.cz . Osdítn zelené barvy např. TL 294 OIKOS barvy.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu kalou vybrat pracovní desku a obklad v kuchyni. Spodní skřínky jsou hnědé zebrano a horní skřínky lesklá vanilka. Původně jsme chtěli místo obkladu dát taky lamino desku, ale vzhledem k plynovému sporáku by asi nastal problém. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete použít zádovou desku pokud uděláte za plynovou deskou část např. z nerezu. Zádová deska nebo bklad by mohla být v jemné smetanové až vanilkové barvě. Pracovní deska v hnědém zebranu, nebo jednotném dekoru jako zádová deska.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme v novostavbě obývák spojený s kuchyní (celkem cca 9 x 4,5m). Na zem chceme dát hodně tmavou šedou lesklou dlažbu, protože kuchyň a sedačku budeme mít světlou. Bojíme se ale, že na této podlaze bude vidět hodně špína. Nemůžeme se rozhodnout, lesklá tmavá se nám líbí, protože vypadá luxusně. Jaký na to máte názor? Děkuji, Martin Hrnčíř.
Odpověď   Dobrý den přeji. Na tmavé podlaze bude vždy vidět hodně prachu, světlých drobků atd. Lesk naopak prostor opticky prosvětlí či oživí, i když je dlažba tmavá. Na druhou stranu - na světlé dlažbě je špína taky vidět. Ideální povrch asi neexistuje, kromě žíhaného koberce, kde je prach a špína vidět nejméně.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně barvy korpusu kuchyňské linky. Koupila jsem si byt 1+kk v novostavbě, kde je tmavě hnědá plovoucí podlaha - na internetu jsem našla, že to bude pamino ořech, a zdi jsou bílé. Jakou byste mi doporučili barvu kuchyňské linky, pracovní desky a barvu úchytů? Celá místnost bude v anglickém stylu - hodně světlá béžová dvousedačka a ve stejné barvě postel. Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Do malého prostoru bych volila světlou kuchyňskou linku v javoru, bříze, nebo bílém lesku a k tomu šedou pracovní i zádovou desku. Také můžete použít pracovní a zádovou desku v tmavém ořechu, čímž byste sjednotila linku s podlahou.
Dotaz   Přeji krásný den, již delší dobu si lámu hlavu s podlahou do obývacího pokoje propojeného s kuchyní. Inklinuji ke koloniálnímu stylu, mám ráda tmavší a teplé tóny, přírodní materiály. Uvažovala jsem o 3-vrstvé dřevěné podlaze merbau (máme podlahové topení, proto nelze položit masivní podlahu ani například bambusovou podlahu, ze které jsem nejprve byla nadšena), ale bojím se, že pokud potom zvolíme koloniální nábytek, tak vše bude velmi tmavé. To samé platí pro kuchyňskou linku, zatím jsem nenarazila na světlou, která by se mi líbila. Máte radu, jaká podlaha by se hodila do koloniálního stylu? Děkuji mockrát, Jana.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud zvolíte méně nábytku, jen solitéry, můžete volit výraznou podlahu v barvě nábytku (tedy merbau apod.). Také by byla vhodná dubová podlaha nebo dlažba ve světlejším béžovém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit ohledně odstínu dlaždic na chodbu. V kuchyni máme bílou dlažbu s šedobéžovým žíháním a v obývacím pokoji světlejší plovoucí podlahu imitace prken. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ideální variantou by byla volba dlažby stejné jako v kuchyňské části. Pokud takovou neseženete, volte dlažbu podobného odstínu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s barvou podlahy do kuchyně. Kuchyň plánujeme bílou, vysoký lesk (byla nám ale doporučena slonová kost, prý je teplejší) v kombinaci s ořechem. Na stěny pravděpodobně sytou červenou. Podlahu bych chtěla mořskou trávu. Chci se ale zeptat, jestli je vhodná a jaká jiná varianta by byla možná. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, ořech a slonová kost je krásná kombinace. Podlaha v odstínech šedivé barvy je jistě vhodná, pěkný bude také javor nebo jasan.
Dotaz   Dobrý den, pořídili jsme si novou hnědou sedačku (viz foto). Prosím Vás o radu, jakou barvu koberce k ní vybrat a jaké barvy použít na stěny. Ráda bych vymalovala nějakou rubínově červenou v kombinaci se světlou šampaní. K tomu mě napadl modrý koberec, ale nevím, zda je to vhodné. Navíc je stěna za sedačkou částečně obložena dřevem, které nejde zatím z technických důvodů odstranit. K barvě koberce - máme 1,5roku staré dítě, takže bych příliš světlou nechtěla. V obýváku jsou kamna s hnědým obložením a místnost je propojena s kuchyní (viz foto). Prosím ještě o jednu radu, chtěla bych oblepit dveře vedoucí z kuchyně samolepící folií s imitací dřeva. Jaký dekor byste doporučili? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám tmavě červený (vínový) koberec, výmalbu v barvě kávy nebo cappuccina a na stěnu, kde máte dřevěné obložení, navíc motiv designové tapety. Zkuste si vybrat např. z www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den.Prosím o radu nevim jakou vybrat barvu plovoucí podlahy máme kuchyň spojenou s obývakem a kuchyň bude tmavý ořech se sl.kostí a ob.stěna je venge s vanilkou dveře buk.A jakou barvou vymalovat stěny.Je to na jižní stranu.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v buku, čímž se sjednotí s dveřmi. K tomu výmalbu v bordo a šedé až šedobéžové barvy.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výmalbou a doplňky do obývacího pokoje. Máme dřevěný strop s trámy, na jižní stranu směřuje francouzské okno. Obývací pokoj přechází klenbou do kuchyně, mezi oběma místnostmi je schod z šedé žuly. Sedačka je světle zelená a nábytek tmavě hnědý, starožitný. Jaké barvy zvolit na stěny? Ta červená nebo spíš růžová se nám nelíbí. Je možné použít nějakou vzorovou tapetu či fototapetu? Z doplňků jsme mysleli na koberec k sedačce, lampy a nějaké obrazy na zeď. Jaká barva stěn by se hodila do kuchyně? Děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den, takto členěný prostor bych řešil zvýrazněním průchodu např. olivově zelenou barvou. Ostatní stěny včetně kuchyně vymalujte jemnou světle žlutou a stěnu za pohovkou můžete ozdobit designovou tapetou s metalickým efektem v kovově šedé. Zkuste si vybrat z nabídky na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, zařizuju do novostavby kuchyň, korpus bude v barvě krémové, dvířka v barvě wenge, horní skříňky budou Wenge v kombinaci s hliníkovým rámečkem s mléčným sklem a pracovní deska bude šedá. Potřebovala bych poradit co dát mezi pracovní desku a horní skříňky. Úchytky a spotřebiče budou nerezové. Původně jsem tam chtěla mléčné sklo, ale je to hodně finančně náročné. Děkuju moc za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych zádovou desku v dekoru desky pracovní. Popř. velkoformátový obklad v lesklém bílém až jemně šedém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, jaké interiérové dveře použít do novostavby? Kuchyň máme v bílém lesku, pracovní desku šedou, dřevěnou podlahu Kahrs Spirit v dekoru merbau, okna mořená do třešně. Kuchyň je propojená s obývákem. Děkuji za odpověď, Bučková.
Odpověď   Dobrý den, zkuste zvolit na dveře i obložky nedřevěný dekor. Osobně doporučuji světle šedivé obložky a bílé dveře, které vytvoří velmi elegantní interiér.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu ohledně nové kuchyňské linky. Chci korpus višeň Marbella a nemohu se rozhodnout mezi těmito odstíny dvířek: Marseillský jasan a savanská třešeň. Budu taky měnit podlahu, zřejmě PVC - linoleum. Ještě bych potřebovala poradit s obkladem linky a pracovní deskou i s výmalbou. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, nábytek nízký, sedačka béžovohnědá, nábytek v barvě kanadský ořech. Okna jsou bílá, dveře mahagon, zárubně kovové, čokoládovo-hnědé. Spotřebiče jsou vestavěné, nerezové. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám spíše jasan, k ostatním vypsaným dekorům se bude lépe hodit a doplňovat je. Velmi však také záleží na tom, jakou si vyberete podlahu. Dveře a zárubně můžete volit i jednobarevné, např. šedivé ve středně sytém odstínu budou velmi pěkné.
Dotaz   Dobrý deň, som veľmi rada, že som našla túto stránku. Chcela by som vás poprosiť o rad uohľadom podláh. Ideme renovovať 3-izbový byt. Rozhodli sme sa pre svetlé farby, bude prevládať biela (biely nábytok, skrine, kuch. linka, biele obklady v kúpeľni) + farebné doplnky. Do celého bytu zvažujeme svetlý laminát až do biela napríklad Egger White Wood a máme dilemu akú podlahu dať do kuchyne a predsiene čo sa týka odtieňov a materialu. Zvažovali sme gres, alebo dlažbu. Napríklad Marazzi Treverk White. Nevieme však či sa tento odtieň hodí ku bielej kuchni s vysokým leskom. Taktiež sa nevieme zorientovať aké materialy sú vhodné. Chceli by sme vás poprosiť o radu aké materialy podláh voliť a či sa hodia farené odtiene aké sme si vybrali k bielemu nábytku a stenám. Poprípade aké odtiene by boli lepšie? Za odpoveď vopred ďakujeme a prajeme krásny deň.
Odpověď   Dobrý den, předpokládám tedy, že chcete, aby Váš interiér byl jemný a světlý. Bílá je velmi elegantní a nic neztratí na své kráse, když ji doplníte světlými přírodními odstíny pískové, hnědé, šedivé. Na podlahu volte např. bělený dub, jenž v sobě obsahuje šedivou barvu, která bílou příjemně doplní.
<< zpět ( stránka 23 / 53 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |11 |12 |13 |14 |15 |16 |17 |18 |19 |20 |21 |22 |23 |24 |25 |26 |27 |28 |29 |30 |31 |32 |33 |34 |35 |36 |37 |38 |39 |40 |41 |42 |43 |44 |45 |46 |47 |48 |49 |50 |51 |52 |53 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře