Pragointerier

kuchyně

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výmalbou. Jedná se o kuchyň a obývák v panelákovém bytě, přičemž místnosti jsou částečně propojené. Nábytek a sedačka jsou v barvě buk, podlaha třešeň, kuchyňská linka z Ikey Faktüm středně hnědá. Jaké zvolit barevné doplňky? Děkuji, Zapletalová.
Odpověď   Dobrý den, k uvedeným dřevinám a materiálům se může hodit žlutohnědá nebo zelenohnědá. Vhodné jsou i lokálně použité tapety - pro inspiraci se podívejte např. na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme novostavbu a já bych potřebovala vybrat správné barvy. Jedná se o tento bungalov (viz příloha č. 1). Podlahu máme vybranou - do kuchyně, obývacího pokoje a do chodby bychom volili světle lesklou dlažbu Arkesii (viz příloha č. 2). Kuchyň se již vyrábí v kombinaci ořech (pracovní deska a korpusy) a jasmínová barva dvířek. Nyní zvažujeme dekor dveří, které jsou převážně v části chodby. Je vhodnější držet se jednoho druhu dřeva, který už je v kuchyni - tedy dveře ořech popřípadě nedřevěné bílé či krémové, nebo máme raději dveře sladit s jinou dřevinou? Mockrát děkuji za odpověď, Lenka.
Odpověď   Dobrý den, osobně se přikláním k variantě jednoho dřeva. Čím méně, tím lépe. Kombinace na obrázku se mi velmi líbí.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Máme rozestavěný RD (bungalov), okna, dveře i garážová vrata jsou v grafitové šedé a také fasáda bude šedá. Zevnitř jsou okna bílá. Jaké mám zvolit žaluzie? Kamarád, který nám dům staví a zařizuje, již udělal černo-šedo-bílou koupelnu a teď navrhl, že chce dát všude šedé interiérové dveře. K tomu bílou kuchyň v lesku s černou deskou a všude šedé podlahy. Už teď se mi to zdá strašně studené. Poradíte, jaké barvy vybrat? Jakou zvolit kuchyň, následně podlahy a dveře? Já sama jsem uvazovala o bílé lince v lesku s hnědým ořechem a antracitově šedou deskou. Nebylo by divné, pokud bych zkombinovala hnědé dveře a šedo-černo-bílou koupelnu? Děkuji moc za Vás názor, Lenka.
Odpověď   Dobrý den, dveře bych volil nedřevené (v odstínu bílém, slonová kost, nebo třeba šedomodré). Variant je opravdu mnoho. Žaluzie doporučuji bílé, ale neznám možnosti výrobce. Kuchyň se mi zdá dobře navržená.
Dotaz   @Prosím o radu.zařizuji byt.Podlaha bude v celém bytě jasanová,kuchyn propojená s obyvákem bude vanilka,pravděpodobně s třešní,nebo hruškou.Můžete mi poradit,, barvu zdí a také sedací soupravy?děkuji moc.dufkovašárka
Odpověď   Dobrý den přeji. K výraznému dekoru nábytku bych volila jemné odstíny výmalby - cappucino, khaki, šedá popř. vanilková. Sedací soupravu bych také volila spíš v neutrální šedé nebo cappucinové barvě.
Dotaz   Dobrý den, chci se zeptat, jaké mám zvolit osvětlení do jídelny a kuchyně. Jsou propojeny s obývacím pokojem do tvaru L. Do obýváku budeme kupovat lustr http://www.hallux.cz/4368-1017-watermark/lustr-r61413006-ananas.jpg. Je nutné mít osvětlení ze stejné série jako v obýváku? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, nemyslím si, že je nutné držet stejnou sérii svítidel v prostoru. Spíš je důležité držet se použitých materiálů.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit. Máme kuchyň v barvě javor, a v ní máme zabudovanou pračku a myčku v bílé barvě. Dřez je nerez. Chystáme se koupit sporák elektrický a varnou desku. Myslíte že mohu koupit sporák v barvě nerez??? Nebo bude lepší v bílé barvě jako ostatní spotřebiče??? Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych raději všechny bílé spotřebiče. Dřez může být solitérně nerezový.
Dotaz   Dobrý den, s přítelem jsme se rozhodli si v novém domě pořídit kuchyň spojenou s obývákem. Obývák od kuchyně bude oddělen dvěma schodky o bude výše. Vím, že spojení kuchyně s obývákem bývá doporučené sladit v kuchyni a obýváku berevně nábytek i podlahy, avšak v případě, že prostor bude rozdělen na dvě roviny daným odsazením schodkem, bude vhodné toto členění podpořit i různým barevným provedením nábytku a podlah kuchyňské části a obývákové? Nebo se máme držet zásady jednolitosti a vše ladit do stejných barev? Děkuji za odpověď. Crháková Jana
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je prostor jednolitý ale pouze oddělen schodkem, je vhodné vše ladit do stejných dekorů a popř. odlišit výmalbou. Pokud jsou prostory členěné a není vidět z jedné do druhé můžete prostor rešit odlišně. Osobně bych se ale držela jednotnosti.
Dotaz   Dobrý den, budeme mít kuchyň spojenou s obývákem. Kuchyň je korpus olše a dvířka vanilka, dlaždičky oranžové, u pracovní desky váháme mezi olší a černým mramorem. Mezi kuchyň a obývák umístíme masivní stůl a židle v odstínu olše. Obývací stěna je masivní jemně sukatá borovice (máme ji také nalakovat do olše?). Sedačka je kožená vanilková, okna budou v odstínu červenohnědém (asi třešeň). Moc Vás prosím o radu, v jakém odstínu máme vybrat podlahu (světlé dřevo, olše, třešeň nebo světlý mramor nebo něco jiného), v jakém dveře (ve stejném jako okna, nebo olše), jakou pracovní desku. Dalším problémem je výmalba: máme vymalovat obě místnosti stejnou barvou? Přemýšlela jsem nad světlounce jasně zelenou pro obě místnosti, nebo mě napadlo, že by obývák mohl být laděn do oranžova. Moc vám děkuji za odpověď, Lacinová.
Odpověď   Dobrý den, myslím si, že je v interiéru použito již dost dřevin či jejich odstínu. Snažte se je potlačit. Jestli budete lakovat nábytek v obývacím pokoji, zvolte spíš barvu. Dekor podlahy doporučuji také spíš nedřevěný. Malby zkuste kombinovat s tapetami - inspiraci najdete např. na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. Zařizuji kuchyň do tvaru L - korpusy a dvířka v dekoru javoru, na obklad mám vybraný RAKO zembrano slonová kost (19,8x39,8).Strašně bych si přála černou pracovní desku v lesku a do té bych si ráda pořídla dřez franke kubus fragranit v barvě grafitu, ale nevím zda by nebyl lepší nerez či jiná barva. Spotřebiče jsou v kombinaci nerez/černá, pouze lednice zůstává bílá. Podlaha je PVC v dekoru dub.Ještě prosím radu: v jaké barvě by měl být sokl kuchynské linky. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, jednolitá černá pracovní deska a ještě v lesku není podle mého názoru úplně šťastné řešení. Na černém lesku bude absolutně vše vidět. Sokl bych volil tmavě šedý, to linku opticky zvedne.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych se zeptat,do jakých barev bych měla sladit kuchyn. linku a podlahu,když mám okna v dekoru zlatý dub.Děkuji za odpověď.Novosadová
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit korpus v dekoru oken a k tomu bílá nebo vanilková lesklá dvířka, šedou pracovní a zádovou desku a světle šedou dlažbu. Popř. desku a podlahu v cappucinu.
Dotaz   Dobrý deň, prosím o radu. V obývačke, ktorá je prepojená s kuchyňou sú zrenovované dubové parkety a nábytok je slivka/vanilka. V kuchyni je linka vo farbe vanilka, zástena je slivka-švestka a korpus a pracovná doska sú strieborné. Neviem sa rozhodnúť akú farbu podlahy zvoliť do kuchyne (byt je orientovaný na východ) a zároveň aký by mal byť potom odtieň interiérových dverí na WC a kúpelni, ktoré sú v chodbe (chodba tvorí jeden celok s kuchyňou - bez dvier a je oddelená vymurovaným jadrom). Ďakujem za skorú odpoveď. Prajem Vám všetko dobré.
Odpověď   Dobrý den, já jsem zastáncem jednotné podlahy v propojeném prostoru. Volil bych tedy dubové parkety i v kuchyni, které mimochodem moc hezky vypadají.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor na zařízení našeho nového RD. Obývací pokoj 5x6 m budeme mít spojený s kuchyňskou linkou. Plánujeme ji lesklou bílou s černou pracovní deskou a obkladem Lacobel hliník, naproti ní je bílé francouzské okno. Dlažba v celém domě bude světle šedá (Concept od Rako, 45x45 cm), dveře plánujeme z javoru. Stávající nábytek máme z břízy a já bych se Vás chtěla zeptat, zda ho můžeme v novém interiéru ponechat. K jídelnímu stolu máme židle s tmavě šedým polstrováním (není ale problém to změnit). Dále bych se chtěla zeptat, jakou barvu sedačky a zdí zvolit. Přemýšleli jsme, že zeď, kde bude zavěšená TV, bychom obložili béžovým (nebo i šedým) umělým kamenem, za sedačku na protilehlé stěně bychom chtěli dát velký obraz (200x140 cm, viz příloha), ale nevím, zda všechno nebude přeplácané… Hodí se ještě do takového interiéru papírová stojací lampa z Ikey? Rádi bychom celý prostor více „zateplili“ a zútulnili. Děkuji Vám moc za odpověď, s pozdravem IK.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše současné ladění je jistě možné, ale je dost světlé a podle mě by bylo příjemné prostor oživit. Můžete volit šedou sedací soupravu a k tomu výraznější výmalbu v lila nebo malinové barvě a taktéž doplňky v tomto odstínu. Tím se prostor oživí a časem se dá barva obměnit. Jinak můžete použít vše, co v současnosti máte v jednoduchém designu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V novém domě budeme mít kuchyň v bílém lesku a wenge, v kuchyni bílou dlažbu, v obýváku bych chtěla tmavou plovoucí podlahu, nábytek wenge v kombinaci s bílou, popř. krémovou a pak nějakou pastelovou barvu na oživení (uvazuji o zelené nebo fialové). Vůbec netuším, jakou zvolit barvu schodiště (to povede z obýváku do podkroví), oken a dveří v celém domě. Děkuji, Martina.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře i okna bych volila v bílém dekoru. Vhodné budou i dveře celoskleněné či hodně prosklené (např. Sapeli Note, Lotos). Schodiště pak volte v dekoru podlahy (wenge, dub, ořech).
Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme novostavbu a potřebovala bych si ujasnit správné sladění barev. Jedná se o bungalov viz příloha Podlahu máme vybranou-Do kuchyně, obývacího pokoje a do chodby bychom volili tuto světlonce lesklou viz příloha č. 2. a 3. Kuchyň se již vyrábí v kombinaci barev : ořech (korpusy a prac.deska) + jasmínová barva dvířek. Nyní zvažujeme barvu dveří. Je nejvhodnější se držet jednoho druhu dřeva-tedy dveře ořech anebo je možné zvolit jiný odstín? Jaký se hodí nejlépe? V chodbě, kde převážně dveře budou, nejsou žádná okna,takže by potřebovala prosvítit.Nejsou dveře z ořechu příliš tmavé? Je vhodné dát takto světlou podlahu a dveře také světlé např (bříza, bělený buk,javor ) Jaké by jste zvolila barvy stěn? Moc děkuji za vaše moc užitečné rady Lenka
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je hcodba tmavá volila bych dveře bílé a k tomu výraznější výmalbu v limetkovém, nebo citronovém nebo malinovém popř. lila odstínu. Ořech by byl příjemný ale do tmavého prostoru ne úplně vhodný.
Dotaz   Dobrý den.Zařizujeme si novostavbu a chci se zeptat , máme barvu oken bílou a také kuchynskou linku. Pracovní desku bych chtěla tvavou, hodíse Ořech? Také se chci zeptat na barvu plovoucí podlahy a dveři, co by jste nám poradil? Máme kuchyn spojenou s jídelnou a obývacím pokojem- máme s manželem rádi světlé nebo tmavé odstíny. Děkujeme
Odpověď   Dobrý den přeji.Můžete volit ořechovou pracovní desku a ořechovou podlahu a k tomu bílé dveře popř. dveře taktéž v ořechu.
Dotaz   Dobrý večer. Chceme si pořídit pouzdro JAP 730 - Parallel a já potřebuji vědět, jestli i do něj doporučujete skleněné dveře. Musí být všechny bodovky umístěné v sádrokartonové zdi (třeba na stropu v kuchyni)? Mockrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den, první část dotazu týkající se stavebního pouzdra Parallel zodpovídá pan Petr Paksi, obchodní ředitel J. A. P., která stavební pouzdra vyrábí již 10 let: "Celoskleněné dveře do stavebního pouzdra PARALLEL použít nelze. Při síle skla (10 až 12mm) je osová vzdálenost mezi celoskleněnými dveřmi 70 mm a po zasunutí obou křídel do stavebního pouzdra by tak byl mezi nimi velký prostor. Pohled do pouzdra by proto byl velmi nevzhledný. Dalším důvodem je, že při vysunutí obou křídel celoskleněných dveří musí být ukončení na zadním dveřním křídle tak, aby nebylo vidět do stavebního pouzdra. U celoskleněných dveří je ovšem poměrně náročné zadní dveřní křídlo připevnit. Navíc instalace synchronizovaného pohonu na celoskleněné dveře není možná. Doporučuji tedy využít prosklené dveře, tedy jakkoliv velké prosklení s dřevěným rámem po celém obvodu křídla. " Můžete se například inspirovat zde: http://www. umimeudelatdomov. cz/posouzeni_interiéru/interier_cislo_32 http://www. umimeudelatdomov. cz/posouzeni_interiéru/interier_cislo_1 Bodová svítidla lze umístit pouze v materiálu předsazeném nosné konstrukci (sádrokarton, dřevotříska, cetris desky, dekorační panely apod.).
Dotaz   Dobrý den.Chtěla by jsem se zeptat jaký máte názor na kálené sklo mezi kuchynskými skřínkami. A také se chci zeptat jestli je vhodné dát do stavebního pouzda jap 730 paralel celoskleněné dveře, když máme malé děti? Děkuji Bolfova
Odpověď   Dobry den celosklenene dvere z bezpecnostniho kaleneho skla (kalené x ne kálené - kálet je neco jineho :-) jsou naprasto vhodne a bezpecne i pro male deti. Prvni casti dotazu nerozumim - kde by to sklo melo byt umisteno.
Dotaz   Dobrý den prosím o radu. Jedná se o novostavbu a já si nevím rady, jakou zvolit podlahu. Uvažuji každopádně o dlažbě, ale nevím, jakou barvu zvolit. Přikládám fotky místnosti a návrh kuchyně. Jelikož mám obývací místnost propojenou s kuchyní a v obývací části mám výmalbu v červené až bordó barvě, tak jsem si představovala jako obklad mozaiku v šedočervené kombinaci, nebo jen červenou. Ale nemohu se nějak rozhodnout. Existuje nějaká finančně méně náročná alternativa obkladaček? Nebo mám zvolit světlejší kuchyň či zapomenout na červenou barvu? Děkuji moc za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych především volila jednodušší design kuchyňské linky. Zmenšila bych počet a různorodost skříněk. Dřez bych neumisťovala takto do tupého rohu, ale spíš do levé části linky s odkapem právě v rohu. Poté byste mohli vybrat obklad v jednotném dekoru červené. Ta vás ale může časem omrzet a měnit se bude poměrně složitě, s ohledem na výmalbu v obytné části. Proto bych raději volila světlý šedý či cappuccinový obklad a taktéž dlažbu v jemném světlém cappuccinu. K tomu volte červené doplňky, které můžete obměnit časem i s výmalbou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při výběru dveří. Na podlaze máme světle šedou dlažbu + PVC (nějaký světlý odstín, ještě nemáme doladěno..). Kuchyně a další nábytek v domě (předsíň, jídelna) bude v kombinaci dub Chateau, dub Salisbury, příp. ještě bělený dub. Dveře budeme brát Sapeli, řada Nora, CPL, ale váháme ohledně odstínu - líbí se nám bělěný dub, v příčném dekoru. Uvítala bych Váš názor na náš výběr, předem děkuji, Hana Mahlová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dub bělený, pokud jej v interiéru ještě někde použijete. Hezké by byly i nadčasové bílé dveře.
Dotaz   Přeji hezký den. Prosím o radu, jakou barvu dveří vybrat do domku, kde bude převládat světlý nábytek - kuchyně slonová kost se stříbrnošedou pracovní deskou, v ložnici vestavěné skříně bříza sněžná, nášlapy schodů z jasanu. Okna jsou bílá, na PVC podlaze široká prkna dekor buk. Přemýšlela jsem nad dveřmi z laminátu v dekoru ořech, ale nejsem si jistá svým výběrem. Předem děkuji za odpověď, Němcová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Použila bych dřevinu, která v interiéru už je. Nejspíš jasan nebo čistě bílou.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem barvy dlažby a interiérových dveří v RD. Kuchyň bude propojená s obývacím pokojem, kdy kuchyně bude od firmy Gorenje v provedení lamino, dekor ořech tmavý (korpusy i dvířka) s pracovní deskou barvy bílo-šedé, některé vrchní skříňky mají mléčné sklo ohraničené alu lištami. Jaký odstín dlažby zvolit? Jaký odstín a dekor dveří doporučujete?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlou bílošedou nebo cappuccinovou dlažbu a k tomu kontrastní ořechové dveře (viz kuchyňská linka).
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak zařídit obývací pokoj (barva sedačky, nábytku, výmalba stěn...), který je spojený s kuchyňským koutem, ve kterém je kuchyňská linka - dvířka barvy javor a pracovní deska barvy kalvados. Děkuji moc za užitečné rady.
Odpověď   Dobry den viz dodaz vyse
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak zařídit obývací pokoj (barva sedačky, nábytku, výmalba stěn...), který je spojený s kuchyňským koutem, ve kterém je kuchyňská linka - dvířka barvy javor a pracovní deska barvy kalvados. Děkuji moc za užitečné rady.
Odpověď   Dobry den velmi obecna otazka. Kazdopadne bych volil jednotnou podlahu v celem prostoru. Pokud mozno se vyvarovat velkeho mnozstvi dekoru dreva. Jednoduche tvary nabytku a jejich stridmost jsou urcite vyhodou.
Dotaz   Dobrý den. Jsme starší manželé a bydlíme v rodinném domku více než 35 let. Manžel má po operaci kolena a ložnici máme v patře. Proto bychom chtěli zařídit spaní v přízemí v obývacím pokoji o rozměrech 455 cm x 500 cm. Prosím poraďte, zda si máme koupit vyklápěcí nebo zasouvací postele a jak přeskládat nebo koupit nový nábytek. Zasílám nákres a několik fotografií obývacího pokoje, který sousedí s jídelnou a kuchyní. Výsledkem by měl být obývací pokoj s ložnicí oddělený zasouvacími dveřmi od jídelny. Děkuji za odpověď. S pozdravem Anna Zajícová.
Odpověď   Dobrý den, moc se omlouvám, ale obávám se, že tento dotaz přesahuje rámec naší bezplatné poradny.
Dotaz   Dobrý den pane disingnér,mám na Vás dotaz ohledně podlahy. Kuchyň máme ořech (korpusy a prac.deska)+ jasmínová dvířka.Na podlahu jsme chtěli dát dlažbu lesklou světlonce béžovou a to do kuchyně,obýváku a chodby.Dveře měli být v ořechu.Protože jsme totožný ořech s kuchyní nenašli pouze tmavý,který se do chodby nehodil,zvolili jsme dveře krásné bílé.Jakou by jste zvolil barvu podlahy nyní? Do té dlažby jsme opravdu zakoukaní,ale zase si říkám jestli nebude lepší zvolit ořech podlahu? A ještě jeden dotaz: co by jste doporučil na podlahové vytápění?- Dlažbu, dřevěnou podlahu, lamino nebo vinylové podlahy? Strašně moc děkuji za váš čas.
Odpověď   Dobry den orechova podlaha by prilis konkurovala casti kuchynske linky. Myslim, ze Vami vybrana dlazba je v teto kombinaci skvela. Na podlahove topeni je z uvedenych materialu nejvhodnejsi keramika - nejlepe teplo vede. To ovsem nevylucuje, ze by se nedali pouzit ostatni materialy
Dotaz   Dobrý den, řešíme typ a barvu podlahy do obývací kuchyně. Strop je otevřen do krovu ze smrkových palubek, okna zlatý dub. Celkově má místnost 34m2. Původně jsem chtěla dlažbu v barvě antracit, působí na mě neutrálně - kuchyni bych chtěla bílou a nábytek světlý – bříza. Nejsem si však zcela jistá, zda nebude působit interiér moc studeně. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, myslím si, že útulnější bude dřevená podlaha než keramická. Volil bych ořech, který s Vámi uvedenými materiály a dekory bude ladit. Určitě to bude útulná varianta.
Dotaz   Dobrý den, prosím o vaši odbornou radu. V kuchyni, která má 5 x 3m, máme starší bílou kuchyňskou linku do tvaru L a teď bychom rádi vyměnili kuchyňská dvířka. Bohužel si nevíme rady, jakou barvu zvolit, aby to ladilo s bílou deskou (nebo pracovní plochou?), která tam zůstane, dále s bílou mikrovlnkou a sporákem. Líbí se nám moderní kuchyně, vysoký lesk a vzdušnost. Kuchyň je na sever a původně jsme uvažovali o červené barvě, ale byla by tam příliš tma. Dále přemýšlíme nad vanilkovou či bílou, bohužel se nemůžeme domluvit, a proto vás odborníky prosím o radu. Dveře do kuchyně jsou z borovice nalakované na středně hnědou. Děkuji za radu a přeji vám krásný den, Týna Nevrlá.
Odpověď   Dobrý den, určitě se přikláním k nedřevenému dekoru. Ovšem nikde není definováno, jaký dekor by to měl být, vždy to závisí na Vás a Vašem pocitu. Světlejší tóny bývají vhodnější.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného sladění podlah a dveří. Byt má rozlohu cca 54 m2, jde o 2 plus KK, dobře prosvětlený (z obou pokojů přístup na terasu, jedna celá stěna vždy francouzské okno). Ráda bych ho opticky zvětšila volbou světlého základu: podlahy budou dřevěné plovoucí, vybrala jsem dekor jasan (podlaha Barlinek,viz odkaz http://www.barlinek.com.pl/Produkty-cs/deska-barlinecka/katalog-produktow/rada-classic/olej/jesion-family-3-lamelki-cs). Tato podlaha by byla v obou pokojích (obývací a ložnice) jednotná. V části obývacího pokoje, určeného pro kuchyňský kout, stejně jako v předsíni a na podlaze v koupelně, by měly být položeny dlaždice (Rako travertin béžová, viz odkaz http://www.bagno.cz/rako-travertin-dlazba-bezova-30x30-cm.html).Je vhodné přidat k uvedené kombinaci ještě světlé jasanové dveře SAPELI (plné - do komory a koupelny, a prosklené - do ložnice a obývacího pokoje - se sklem SATINO bílé)? Nebo je to již příliš světlá a nevýrazná kombinace a chtělo by to něco kontrastnějšího? Co doporučujete? Světlý základ, který by měl opticky zvětšit malý byt, plánuji doplnit výraznějším pojetím stěn (výrazná tapeta nebo výmalba) a nábytkem v tmavším odstínu. Byl by k popsané variantě (jasan - travertin béžová) vhodný svou strukturou např.ořech (viz kuchyně Oresi Samoa - http://www.kuchyne-oresi.cz/kuchyne/fotogalerie-kuchyni/kuchynska-linka-samoa.php). Předem Vám moc děkuji za Váš názor.
Odpověď   Dobrý den, osobně preferuji jednotnou podlahu v celém interiéru. Tedy stejnou v pokojích, v kuchyni i předsíni či chodbě. K Vámi vybrané světlé podlaze bych volil kontrastnější dveře včetně křídla. Do koupelny doporučuji dveře s klima úpravou od SAPELI, které jsou připraveny pro vlhké prostory a jejich povrchová úprava může být libovolná, včetně dýhy. Do ložnice jsou praktické zvukově-izolační dveře.
Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat RD. Podlahu jsme po dlouhém zvažování zvolili vinylovou - čokoládové zebrano - bude v kuchyni, jídelně, obývacím pokoji a v chodbě. Kuchyně bude v bílém lesku. Mohli byste mi poradit barvu dveří, jídelního stolu a židlí? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, volil bych odstín podobný tomu, který je na kuchyňské lince, nebo světlý dřevený dekor. Každopádně vše v jednotném stylu.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit. V naší novostavbě budeme zařizovat kuchyň a obývací pokoj, tyto místnosti jsou propojené a směřují na jihovýchodní stranu. Líbí se mi teplé barvy a útulně vypadající místnosti. V příloze vám zasílám dvě kuchyně, které se mi líbí. Nevím, který odstín kuchyňské linky si vybrat. Můžete mi prosím poradit i s výběrem barvy dlažby v kuchyni a pracovní desky, dále barvu obývací stěny, sedačky a také plovoucí podlahy, která bude v obývacím pokoji? Jakou barvou vymalovat stěny kuchyně i obývacího pokoje? Předem moc děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, to je velmi subjektivní. Mně se z uvedených možností více líbí světlejší kuchyň. I proto, že mi přijde jednodušší. K tomu bych dal tmavší podlahu, např. v dekoru ořech. Ostatní nábytek světlý až bílý - spíše nedřeveného dekoru. Bude na ořechové podlaze pěkně vynikat.
Dotaz   Dobrý den, už několik měsíců přemýšlím, jak změnit naši podkrovní kuchyň. Strop je dřevený a seschlý, takže musíme vyměnit jej a částečně i obklady na stěnách. Jinak je na stěnách i tapeta. Na dvou zdech je obklad z černého kamene. Linka má dvířka z přírodní třešně a je dřevená. Kuchyň je situovaná na sever, takže tam bývá chladněji a celkově působí tmavě. Prostě nevíme, jaké barvy použít, aby kuchyň působila světle a moderně. Strop nemůže být úplně bílý, protože vaříme plynem a nad sporákem strop zežloutne. Tak bych moc uvítala radu odborníků (nevím, zda linka půjde skombinovat s novým obložením, nebo jestli bude třeba tu kuchyň úplně vyměnit).
Odpověď   Dobrý den, myslím, že nejlepší bude kompletní rekonstrukce daného prostoru. Zajděte do nějakého kuchyňského studia, kde Vám ochotně poradí, jak kuchyni dispozičně upravit. Hlavně uvidíte dekory naživo a budete si moci snáze vybrat.
Dotaz   Dobrý den, pane Blahovče, mám na Vás dotaz ohledně dlažby do nové kuchyně. Kuchyň je bílá (korpus v barvě wenge, pracovní deska v podobné barvě), vše od Koryny s označením S503. Kuchyň bude spojena s obývacím pokojem a já nevím, jakou zvolit barvu dlažby v kuchyni (494 x 150 cm). Obývací pokoj už je prostornější, zde budeme volit odolnější plovoucí podlahu (kvůli pejskovi) a nábytek bychom chtěli sladit s kuchyní. Mockrát vám děkuji za odpověď a přeji příjemný den, Iva.
Odpověď   Dobrý den, určitě bych volil jednotnou podlahu v celém prostoru - v kuchyni i v obývacím pokoji. Dřevený dekor je určitě příjemnější než dlažba a laminát v kuchyni na zemi vůbec ničemu nevadí.
Dotaz   Dobrý den, Dobrý den, měla bych otázku ohledně doplňků do kuchyně. Vymalováno máme světle žlutou, kuchyňská linka a jídelna jsou v barvě kalvádos, podlaha a obklady bílošedé. V kuchyni a jídelně mám dva žluté obrazy, ale stále to není ono. Nejsem si jistá, jakou zvolit barvu pro oživení. Kuchyň s jídelnou tvoří jednu velikou místnost, v níž jsou tři okna. Chtěla jsem barvu terakota, ale raději si nechám poradit. Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že Vámi navržená kombinace bude hezká. Terakota ladí se žlutou a přitom bude výraznější, bude vidět - a tím prostor doplní.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy nábytku. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem – dveře i linka jsou v dekoru buk, dřevěná podlaha taktéž. Zjistila jsem, že moderní obývací stěny v této barvě téměř neexistují. Jaký odstín doporučujete vy? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, určitě je vhodné zvolit dekor rozdílný, kontrastní. Tedy určitě ne buk, ale nějakou tmavší dřevinu nebo nedřevený dekor.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu. Budeme rekonstruovat dům a nemůžeme se rozhodnout, jakou barvu a typ podlahy (lino, dlažbu, laminátovou nebo dřevěnou) máme zvolit do místnosti, v níž je spojená kuchyň a obývák. Kuchyně bude z ORESI (Lozano), sedačka je tmavá a skříňka pod televizí je barvy wenge. V místnosti bude krb. Jakou k tomu všemu zvolit barvu dveří? Moc děkuji za odpověď, Andrea.
Odpověď   Dobrý den, jedna věc je dekor a druhá technologie. Osobně mám rád dřevo - což je samozřejmě subjektivní. Každopádně preferuji jednotnou podlahu po celé ploše interiéru. Prostor před krbem bych řešil tvrzeným sklem - buď položeným na podlahu, nebo zafrézovaným do podlahy.
Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně barvy interiérových dveří do obýváku, dětských pokojů, ložnice a koupelny. Podlaha bude v celém domě stejná (Quick-Step Eligna U1184 - bílá popelavá prkna). Dlažba v koupelně a v přesíni bude RAKO Defile světlá, obklad pak kombinace světlé a tmavé.Kuchyňskou linku máme navrženou od Hanáka (korpus ořech, dvířka - folie beige leklá + folie ořech - boční strana dvířek). Pracovní deska a prostor za pracovní deskou je v barvě v barvě ořechu. Okna jsou barvy hliníkové až šedé. Ve stejné barvě budou laděny i vchodové dveře. Vnitřní nátěry budou bílé, nepředpokládáme barevné provedení. Vybavení v pokojích bude laděno spíše ve světlých odstínech. Dodavatel stavby nám doporučil výběr interiérových dveří od SAPELI. Jakou barvu tedy zvolit? Děkuji za Váš čas a odpověď S pozdravem Kamila V.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit čistě bílé dveře popř. lesklé bílé s hliníkovými doplňky dveře GLANZ popř. dveře v kontrastu s podlahou v ořechu. Pokud ještě plánujete nábytek alespoň někde v ořechu či čokoládovou sedací soupravu.
Dotaz   Dobrý den, nevím, jakou barvu podlahy a obkladů vybrat do tohoto typu kuchyně. Chtěla bych, aby vznikl moderní a hezky sladěný interiér. Velice děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, na přiložených fotografiích je vidět hezká kombinace dekoru kuchyňské linky s tmavší dřevěnou podlahou. Volil bych ořech, který bude též kontrastní. Obklad za linku bych dal z lacobelu v bílé barvě – to je velmi praktické a elegantní řešení.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s volbou plovoucí laminátové podlahy do obytných prostor staršího zrekonstruovaného bytu. Jedná se o prostorný byt, s vchodem do čtvercové předsíně (v ní již je dlažba 50x50 imitace světle béžový mramor, která byla zvolena z důvodu velkých výškových rozdílů mezi předsíní a pokoji). Z předsíně vedou patery dveře. Naproti vchodovým dveřím je koupelna a WC. Na jižní straně bytu se nachází ložnice a velký dětský pokoj (bývalý obývák), na severní straně je obývák s kuchyňským koutem (vznikl probouráním zdi mezi kuchyní a vedlejším pokojem, cca 40 m2 obdélníkového tvaru). Dveře do místnosti zůstaly jen jedny, přes obývák se chodí do kuchyně. Dveře již také máme, jsou to Sapeli teak příčný dekor, plné na WC a do koupelny, model 40 sklo kůra do pokojů, do obýváku posuvné. Chci se zeptat, jaký dekor podlah máme volit vzhledem ke dveřím a k světovým stranám? Má být podlaha v pokojích stejná vzhledem k dekoru dveří, nebo lze díky rozdělní bytu na společenskou a soukromou zónu volit různou podlahu? Jaký dekor podlahy byste mi doporučili? Já bych ráda světlejší dekor než je teak, ale příliš světlé, šedivé až bělené podlahy se mi příliš nezamlouvají a buk mám už okoukaný. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, souhlasím, že příliš světlá podlaha by v prosvětleném interiéru nevypadala dobře. Též souhlasím, že buk není to pravé. Působí příliš lacině. Mně by se líbila jasanová kantovka. Rozhodně volte podlahu ve všech místnostech stejnou.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych poprosila o radu ohledně stolu v kuchyni, která má 3,80 x 2,60 m. Nyní je stůl kulatý, ale musí být těsně pod oknem, vpravo za vstupními dveřmi je lednice, nalevo kuchyňská linka a u balkonových dvířek spíž. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vzhledem k popisu si nejsem jistá přesným rozmístěním kuchyňských částí. Určitě bych ale volila stůl menší a hranatý, který zabere méně místa. Bohužel bez situačního obrázku nedokážu lépe poradit.
Dotaz   Dobrý večer, poprosila bych Vás o radu. Právě jsme se přestěhovali do domu, který jsme si s přítelem pronajali. Vzhledem k tomu, že není náš, nemůžeme dělat nějaké výrazné změny a majitel si ani nepřeje malovat tmavými barvami. Ale přesto bychom chtěli vymalovat a vybavit obývací pokoj, který je spojený s kuchyní a oddělený barem, tak nějak moderně. Nevíme si však rady. Kdybych Vám zaslala foto místnosti, mohli byste mi, prosím, poradit? Jakou barvou vymalovat, jestli celé stěny, nebo jen nějaké mozaiky a jaký nábytek by vyhovoval? Vše si chceme teprve nakoupit, ale zase bych ráda, aby se to hodilo ke kuchyni, která již v domě je a je v tmavé olši (snad to nazývám dobře). V obývacím pokoji je krb, vchod na terasu a do místnosti s krytým bazénem. Je tam hodně prosklených dveří a velkých oken. Ale pokud byste mi byli ochotni poradit, zaslala bych foto, jak nyní místnost vypadá. Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď. S pozdravem, Lucie Moravcová.
Odpověď   Dobrý den přeji. K olši je možné volit limetkový, cappuccinový či khaki odstín výmalby. Lépe bychom mohli poradit dle zaslaných fotografií.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jaké židle zvolit k jídelnímu stolu z masivu borovice. Představuji si židle odlehčené, ne vysoké celočalouněné, ale ani plastové. Dřevěnými židlemi se asi nic nezkazí, ale protože máme v interiéru už hodně nábytku z borovice, myslím, že by židle mohly být jiné. Líbily by se mi dřevěné v bílé barvě. Kuchyňská linka je také bílá dřevěná. Nebo je podmínkou zachovat židle ve stejném odstínu, pokud se jedná o dřevo? Děkuji za radu, Iva P.
Odpověď   Dobrý den přeji. Také bych volila bílé dřevěné židle. Budou ladit s kuchyňskou linkou a zároveň prostor oživí.
Dotaz   Dobrý den, v kuchyni máme zaprskanou stěnu, protože trouba je u zdi. Chtěli bychom stěnu obložit, ale nevíme čím. Dlaždičky by vypadaly divně. Co doporučujete? Předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kvůli teplu z varné části by obklad byl nejvhodnější. Můžete ale volit také skleněný obklad nebo nerez plech.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Potřebujeme zařídit obývací pokoj, který je částečně propojený s kuchyní. Kuchyňská linka je javor, pracovní deska černá, spotřebiče bílé. Laminátové plovoucí podlahy jsou v dekoru buk, dveře javor. Jaký zvolit nábytek do obývacího pokoje? Máme tam zatím jen černo-smetanovou sedačku. Chtěli bychom odlehčenou nábytkovou stěnu, police na knihy nebo knihovnu. Jakou doporučujete barvu a materiál? Je vhodná kombinace např. dřevo - lesk apod.? Jakou mám volit barvu stěn v pokoji i v kuchyni? Děkuji moc za odpověď. S pozdravem Renata Valentová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit nábytek v javoru nebo čistě v bílém lesku, který se dá kombinovat s antracitem. K tomu doporučuji výmalbu v bordó, oranžové, malinové či limetkové (záleží na tom, které barvy máte rádi).
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou barvu nábytku a stěn zvolit v obývacím pokoji. Máme javorové CPL dveře Sapeli, podlahu Balterio odstín dub kouřový http://balterio.cz/magnitude/big_558.jpg. Místnost je veliká cca 35m2, dostatečně světlá. Nevím, zda se přiklonit ke světlé, či tmavé variantě nábytku. Tento pokoj sousedí s kuchyní, která je ve vínovošedé kombinaci, sedačka bude černá, vínovou v obýváku už bych použila maximálně na doplňcích, např. polštářcích apod. Fotografie mohu zaslat později. Děkuji, M. Ch.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych javorový nábytek, který bude ladit s dveřmi a zároveň vynikne na výrazné podlaze. Výmalbu můžete volit ve výraznějším khaki odstínu v kombinaci s cappuccinovou a k tomu bordó doplňky, popř. bordó výmalbu s cappuccinovou.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Budeme předělávat kuchyňskou linku a moc se nám líbí vysoký lesk černá s bílou. Slyšeli jsme ale že už po roce je na lince dost viditelných škrábanečků hlavně na černé barvě a je to velmi nepěkné. Nemáte zkušenosti s tím černým leskem??? Posíláme i návrh kuchyňské linky. Doplňky a mozajka bude v barvě červené. Děkuji za odpověď Regina
Odpověď   Dobrý den přeji. Tmavší lesklé odstíny bývají náchylnější na poškození než bílá ale úplně přesné zkušenosti s černým leskem nemám. Jinak linka působí příjemně.
Dotaz   Máme rodinný domek postavený v roce 1980. Chtěla bych poradit s předěláním celého vnitřku, tzn. kuchyň, obývák a další. Sama se do toho bojím pustit a manželovi je to jedno. Zajímalo by mě, na koho bych se mohla obrátit pro odbornou radu a kolik tyto služby stojí. Děkuji za odpověď, Markéta.
Odpověď   Dobrý den, celé řešení interiéru je nad rámec bezplatné poradny Umíme udělat domov. Můžete však sledovat stránky společnosti SAPELI (www.sapeli.cz), která během února plánuje spustit bezplatné poradny bytových designérů na svých vzorkovnách po celé ČR. Tam byste se s designéry určitě domluvila.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně barev v interiéru. Jedná se o přízemí rodinného domu, obývací pokoj-jídelna kuchyně. Zařízení máme moderní, obývacímu pokoji dominuje stříbrný nerezový komín na krb, nábytek máme v barvě wenge, sedací soupravu šedou, židle, kuchyň ještě nemáme, ale bude bílá nebo lehounce krémová a plovoucí podlaha bude také jiná.. hlavní zeď v obývacím pokoji máme tmavě šedou ze série barev Dulux- Night jewels 2 (na obrázku vypadá vybledle, ve skutečnosti je velmi sytá a tmavá)a na ostatní zdi jsme zvolili také od Duluxu odstín Potters Clay 2.Barvička ale vedle té šedé vylezla do fialova, takze ted je jakoby kouřově fialková a já přemýšlím, jestli tím dotáhnout zbytek pokoje i jídelnu anebo k tomu přidat ještě nějakou třetí anebo tapetu.pokoje jsou propojené a velmi světlé, s francouzskými okny na jih. jde jen o to, zda kombinovat další barvou anebo zůstat u šedé s fialkovou. jde ještě o velkou zeď za televizí a televizním stolkem také v barvě wenge.Nejsem si jistá, že pokud tam dám také barvu potters clay, nebude pokoj působit jao "liščí nora" a nebude působit nudně. Potřebuji to nějak oživit, vypíchnout. Manžel radí dát do jídelny o odstín světlejší odstín barvy potters clay. ale já myslím, že by to chtělo ještě něco v tom obýváku..není to ono a bojím se to celé jednotně vymalovat. děkuji za odpověď.Ještě mi prosím poraďte, zda podlahu v pokoji šedou-postaršený dub anebo hodně tmavou.možná poradíte světlou, ale to bych nerada.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud zvolíte kouřový dub na podlahu, pak doporučuji výraznější odstín lila ve výmalbě. Může být však také sytější fialkový, který je již použit. Tím zvýrazníte kuchyň i stěnu za televizí.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu. Budeme zařizovat kuchyň, v níž je podlaha i dveře v barvě přírodního buku, ale nevíme, jaký dekor kuchyňské linky zvolit. Mně se líbí savanská třešeň, ale přítel by měl nejraději vše v buku nebo v olši. Co myslíte?
Odpověď   Dobrý den přeji. Vhodné by jistě bylo využití výraznějšího dekoru (třeba třešně). Alternativou je neutrální bílá lesklá kuchyňská linka v kombinaci s pracovní a zádovou deskou v dekoru třešně nebo výrazné jabloně.
Dotaz   Dobrý deň,chcela by som sa spýtať na farbu doplnkov ,prípadne steny v obývačko-kuchyni.Mám bledo šedú dlažbu,tmavošedý okladový kameň,bielo šedú kuchyňu aj nábytok všetok nábytok.aj dvere.Sedačka je krémová.Rada by som tam pridala nejakú farbu,teraz je tam krémová ,ktorá tam neladí. ďakujem
Odpověď   Dobrý den, prostor můžete oživit výraznějším odstínem např. malina, lila tyrkys nebo limetka. Záleží na oblíbenosti.
Dotaz   Potřebuji poradit s výběrem dlažby do přízemí rodinného domu. Chtěla bych jednotnou dlažbu do všech prostorů - vstup, chodba, schodiště, koupelna, jídelna a kuchyň. Moc se mi líbí Defile od firmy Rako v béžovém provedení, ale nejsem si jistá, zda není moc tmavá, ani nevím, jak k ní ladit ostatní věci - dveře, kuchyň, nábytek. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, já preferuji dřevěnou podlahu (třeba i v laminátové náhražce). Myslím, že to působí útulněji, příjemněji. Je dobré mít podlahu v celém prostoru stejnou, lépe se pak ladí dveře. Dveře mohou být podobné jako podlahy, nebo kontrastní. Univerzální poučka neexistuje.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem dlažby do kuchyně. Vybrali jsme kuchyňskou linku v barvě Lila lesk, pracovní deska je středně šedá a my si teď nevíme rady s barvou dlažby. Moc děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, zkuste se zamyslet nad dřevěnou podlahou. Myslím, že zvláště k nedřevěnému dekoru kuchyně by to bylo velmi příjemné.
Dotaz   Dobrý den, pravě nám v přízemí pokládají PVC dub Tabaco a v patře dub Severský. Poradíte, jaký odstín dveří a zárubní? V přízemí bude bílá kuchyň v lesku s orámováním v dekoru wenge. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, přikláněl bych se k nedřevenému dekoru - tedy laku. Doporučuji nějaký světlejší odstín – bílou, slonovou kost, nebo i nádech barvy.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, budeme malovat obývák spojený s kuchyní v paneláku. Nábytek v obýváku třešeň, koberec v celém byte zelený . Kuchyňská linka bude capucino lesk. Ráda bych veselejší barvy, je možno i jiné barvy stěn (v obýváku stěna je téměř ke stropu). Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v kombinaci cappucina a bordó, či jarní zelená.
Dotaz   Vybírám dveře do panelákového bytu, všechny povedou do předsíně. Koupelna a WC jsou bílé s oranžovou podlahou, předsíň má narůžovělou mramorovou podlahu. Nejméně jsem si jistá tím, jaký dekor se bude hodit k laminátové podlaze buk v obýváku (v budoucnu ji hodlám vyměnit), který navazuje na kuchyni se světle žlutou podlahou a olšovou kuchyní z masivu. Chci mít světlý moderní obývák s bílým nábytkem, možná v lesku. Dýha jasan, javor evropský, bříza - nebo něco úplně jiného? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v tomto případě bych určitě volil nedřevený dekor v nádechu nějaké barvy. Namodralé se šedivou, světle šedivé, starorůžové apod.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji radu, jak zařídit obývák částečně propojený s jídelnou a kuchyní. Kuchyně a jídelna je v buku mořeném do medové olše, v obýváku je červená kožená sedačka. V celém prostoru je keramická středně hnědá dlažba. Poraďte mi prosím, jakou máme zvolit výmalbu stěn, nábytek, koberec a doplňky. Dům je deset let starý. Děkuji, Lenka.
Odpověď   Dobrý den, jako hlavní barvu bych zvolil méně výrazný odstín. Doplňující odstín by byl výraznější, ale zase by ho bylo podstatně méně. Je možné zvolit i určitou kresbu pomocí tapet - mrkněte na www.POINTshop.cz. Doplňky by měly být v obdobném doprovodném odstínu. Přesný odstín záleží spíše na Vás, co je Vám osobně příjemné.
Dotaz   Dobrý den, máme vybrané lino do obýváku a kuchyně - viz příloha (Novilon NOVA-druh dřeva: dub). Vůbec nevíme, jaký přírodní odstín kuchyně zvolit. Olše, javor, dub…? Co byste nám doporučili? Díky za rady, Lucka.
Odpověď   Dobrý den, k dřevené podlaze s výraznější kresbou bych volil kuchyňskou linku v nedřeveném dekoru. Určitě to bude mnohem útulnější než mnoho různého dřeva.
Dotaz   Dobrý den, dostavujeme rodinný dům a právě řešíme barevnou kombinaci v obývacím pokoji, jídelně a kuchyni, které jsou vzájemně propojené. Do místnosti vedou dvoje dveře a jsou v ní schody do podkroví. Ráda bych se zeptala, jak barevně zkombinovat podlahu, schody, dveře a nábytek. Obývací stěna je v kombinaci ořech/bílá, kuchyňskou linku si představuji v barvě bílé, pracovní desku a obklad v dřeveném dekoru. Nevím, zda zvolit také ořech, jako v obýváku, nebo světlý odstín, aby vše nebylo ve stejné barvě. Podlahu chceme ve světlém odstínu dřeva, nejspíš jasan. Schody pravděpodobně také. Dveře se nám původně líbily v odstínu wenge, ale nyní nevím, zda by nebyly v interiéru příliš kontrastní. Pokud by byla ale i kuchyň v kombinaci s ořechem, tak by se tmavé dveře mohly hodit, že? Nebo je vhodné udělat kuchyň i dveře světlejší (obývací stěna je až za rohem)? Jakou barvu byste doporučili? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, obecně platí, že čím méně různých materiálů (i typů dřevin), tím lépe. Kombinace ořech/bílá je moc hezká a té bych se držel co možná nejvíce. Další dřevina (jasan) ještě ano, ale wenge je už moc.
Dotaz   Dobrý den, máme novostavbu s bílými okny a já nevím, jakou barvu podlahy zvolit. Chceme dlažbu, vše plánujeme ladit do bílé, wenge a popřípadě šedé. Kuchyň je propojená s obývákem a chodbou, v obýváku máme točité schodiště nahoru. Chci bílou kuchyň jako na obrázku, ale nemohu vymyslet, jestli dlažbu wenge, nebo světlou, nebo šedou (ta, co tam mají, se mi nelíbí). Pokud bych se rozhodla pro bílou kuchyň jako na obrázku, nevím, jakou k tomu podlahu. Interiérové dveře jsem chtěla wenge. Děkuji za radu a přeji hezký den. (Posílám fotku našeho domu a fotku kuchyně, která se mi líbí.)
Odpověď   Dobrý den, kombinace barev a materiálů je na přiloženém fotu velmi zdařilá. Když dáte tmavé dveře, může byt podlaha v kontrastu. Pokud keramickou dlažbu, tak bych spíše volil světlejší odstín. Napodobenina wenge by se mi nelíbila.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Nevím, jakou zvolit barvu pracovní desky, soklu a jídelního stolu v kuchyni. Kuchyň je bílý lesk, podlaha laminátová v odstínu světlý dub Nevada (bělený), dveře Sapeli - dub bělený. Na stěně, na které je kuchyňská linka, bude vinylová šedo-bílá tapeta. Kuchyň navazuje na chodbu pouze dveřním otvorem bez obložek, na chodbě je antracitová dlažba. Prosím o pomoc s doladěním. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, zvolil bych tmavší šedou, antracitovou. K bílé a dalším světlým odstínům bude tvořit pěkný kontrast.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit barvu pro výmalbu kuchyně. Linka je v odstínu olše, kachličky mozika - barva bílá x olše - nejsou to různobarevné čtverečky, ale každý čevereček je jiný - jakoby nerovnoměrně nastříkané. Podlaha dlažba také "hnědá do oranžova s nastříkaným vzorem" - momentálně je jedna stěna žlutá, ostatní bílé - malované vloni, barva ale vybledla a už to nepůsobí pěkně. Kuchyň je propojena s jídelno a obývákem - v obýváku jedna stěna červená, ostatní jemně meruňková a bílá. Líbil by se mi kontrast, ale kuchyň je docela tmavá, tak mám obavu. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit odstín výmalby v limetkové barvě. Popř. jedna stěna v červené barvě u jídelny.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu plovoucí podlahy vybrat do obývacího pokoje spojeného s kuchyní. Chtěla bych daný prostor opticky rozšířit. Kuchyň bude v kombinaci vanilky a makassaru, dlažba v kuchyni v odstínu moka. V obývacím pokoji by se mi líbil spíše světlejší odstín (javor) a k tomu nepatrně tmavší dveře (dub). Děkuji za váš názor.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že popsaná kombinace bude příjemná. Dávejte ale pozor, abyste nezkombinovala příliš materiálů a barev.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jaký volit odstín plovoucích podlah a dveří, jestliže kuchyň, jídelna a obývací stěna bude v provedení ořech. Okna máme v odstínu zlatý dub. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, mně by se líbil bělený dub, který pěkně kontrastuje s ořechem.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu týkající se komplexního sladění interiéru kuchyně s obývacím pokojem a otevřeným schodištěm do prvního patra formou otevřeného prostoru ve tvaru L (orientované od východu až po západ) v právě realizovaném rodinném domě. Kuchyň bude klasická, vyrobená v imitaci buku ve tvaru L, schodiště v kombinaci buku, zábradlí ocelové (barvu si mohu vybrat) a dveře ve světlém buku. Nevím, jakou barvu a rozměr mám použít pro kuchyňské obklady a kuchyňskou dlažbu v závislosti na barvě a vzoru linolea, které přijde do obývacího pokoje včetně schodiště. Nebo použít linoleum také do kuchyně? Nábytek ještě nemám žádný koupený. A nakonec - jakou barvu byste doporučil na vymalování? Děkuji a přeji pěkný den, Tom.
Odpověď   Dobrý den, určitě bych volil jednotnou podlahu jak v obývacím pokoji, tak kuchyni. Obklad za kuchyňskou linku může být nejen keramický. Když keramický, tak spíše dlaždice pro co nejmenší spáry. Skleněný obklad je též hezký, nebo můžete zvolit stejný jako materiál desky.
Dotaz   Dobrý den, prosíme o návrh dispozičního řešení nábytku v kuchyni a obýváku. Chtěla bych nejradši skládací jídelní stůl pro příležitostné použití pro více osob. Umístění kuchyně je limitováno přívodem vody a odpadu (viz náčrtek), z kuchyně je průchod přímo do obýváku a dalším limitem jsou dveře z přilehlých místností. Děkujeme.
Odpověď   Dobrý den, omlouvám se, ale na tento dotaz nelze zodpovědět jednoduchým popisem.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně odstínu dvěří a nábytku v obývacím pokoji. Obývací pokoj a kuchyň budou propojeny. Kuchyň je v odstínu oliva - lesk. Deska je tmavě šedá jako i dlažba, která je v celém přízemí stejná. Chtěla bych zvolit dveře i schodiště v odstínu javor. Okna i vstupní dvěře jsou v odstínu světlý dub , což je o něco světlejší naž tmavý dub. Nábytek do obývacího pokoje bych poté taky zvolila v odstínu javoru. Myslíte, že bude interiér dobře sladěn? Mám totiž obavy, že okna nebudou sladěny s ničím v interieru. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud použijete vše v javoru, prostor bude sladěn. Okna nebudou razit, jelikož budou také dost světlá. Popř. můžete prostor oživit výmalbou či tapetou v pestrém odstínu (lila, malina, oliva apod.)
Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům a momentálně je před námi výběr podlahových krytin a interiérových dveří. Obývací pokoj je spojen s kuchyní a jídelnou, celková výměra 40 m2. Okna máme plastová v dekoru třešeň (oboustranně), kuchyň by se nám líbila v kombinaci bílá (vysoký lesk) a třešeň. Prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy a dveří. Mockrát děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, k Vámi zvoleným materiálům bych volil tmavší podlahu - např. ořech. Dveře by se mi líbily nedřevené - bílé, slonová kost, světle šedé apod.
Dotaz   Dobrý den, budeme končit rekonstrukci přízemí RD. Na podlaze bude všude dlažba od Rako střední - béžová Chatenau (výjimkou je koupelna, která je šedo-černo-bílá). Kuchyň je spojena s obývacím pokojem o ploše 4x10 m2 (u kratší stěny je kuchyně + dělící pult). Uvažujeme, že Chatenau bude na kuchyňské lince a pod krbovými kamny, na zbytek podlahy bychom chtěli plovoucí dřevěnou podlahu - prkna bělený dub. Dveře budou Monté v ořechu, dveřní rámy v dekoru hliník. Jde to vše dohromady? Zbytek nábytku ořech (kuchyňskou linku jsme chtěli šedo-černou v kombinaci s hliníkem). Barva stěn mě napadá cappuccino/šedá. Předem děkuji za rady.  
Odpověď   Dobrý den, přestože je použito dosti dekorů, dokážu si je pohromadě představit. Každopádně pamatujte, že méně znamená více.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se dá obecně říci, kolik dekorů dřeva je vhodné mít v interiéru, aby nevypadal roztříštěně? Jsme ve fázi výběru dveří, pravděpodobně zvítězí ořech, léta v příčném provedení. Dlažba na podlaze je světle šedá Rako Essencia. Kuchyně by měla být v kombinaci Dub Chateau antracitový (korpus) + Dub Chateau šedě lazurovaný (dvířka); i další nábytek v domě ve stejné kombinaci. Mohu si dovolit kombinaci ořechu + dvou druhů dubu? Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, každá poučka je subjektivní, obecné pravidlo neexistuje. Já osobně si však myslím, že dvě dřeviny jsou tak akorát. Ořech a dva odstíny dubu si dokážu vedle sebe dobře představit.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o novostavbu RD a já si nevím rady se sladěním barev v interiéru. Potřebovala bych poradit, jakou barvu by měly mít dveře + obložky, kuchyňská linka a plovoucí podlaha včetně schodiště. Kuchyň je propojena s obývací místností (ta je velice světlá: 2x okno + 2x francouzské okno, vše v bílém plastu). V kuchyni, vedle kuchyňské linky budou dveře do spíže. V kuchyni uvažujeme o dlažbě, v obývacím pokoji, na schodišti a chodbě v prvním patře plánujeme plovoucí podlahu. Do obývacího pokoje bychom prozatím chtěli využít stávající nábytek – TV stolek, konferenční stolek a skříň, vše v barvě třešeň. V ložnici budeme mít nábytek v olši. Dveře včetně zárubní budeme pořizovat od Sapeli. Upřednostňuji barevné sladění do světlejšího odstínu. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. K třešňovému nábytku můžete volit světlou podlahu a také dveře v javoru, bříze nebo buku.
Dotaz   Dobrý den,obracím se na Vás tentokrát s dotazem jak vymalovat. Máme světlou podlahu viz foto a budeme mít bílé dveře. Nyní zvažujeme výmalbu do chodby,obýváku a kuchyně - linka je dvířka jasmín a korpusy + deska ořech. Nábytek v obýváku bude ořech a gauč hnědý.Líbí se nám barvy jako je krémová,béžová,capučíno,bílá—prostě neutrální barva,s tím že bychom ji doplnili barevnými doplňky třeba zelenou.Ale zase zvažujeme zda by to nechtělo nějaké teplejší barvy,aby vše takto světlé nepůsobilo studeně? Poraďte prosím jaké barvy stěn by jste volila Vy do těchto místností ? Děkuji za odpověď a děkuji za to,že jste :)
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výraznější doplňky v oranžové nebo lila či malinové barvě. K tomu taktéž výmalbu v této barvě za sedací soupravou a u televice. Zbylé části jemné béžové.
Dotaz   Přeji dobrý den,obracím se s prosbou jakou barvu volit kuchyňské pracovní desky,soklu kuchyně a barvvu stolu a židlí.Kuchyňje bílý vysoký lesk,podlaha světlý dub,dveře Sapeli dub bělený a kuchyň navazuje bezdveřním otvorem na chodbu ,,kde je antracitově šedá dlažba.Byt je v panelovém domě.Děkuji za radu a popřípadě prosím ještě o radu výmalby v kuchyni.Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dubový stůl a bílé židle. Pracovní desku v antracitu či šedé barvě a taktéž sokl.
Dotaz   Dobrý den, poraďte mi prosím se zařízením obývacího pokoje s volně stojícími krbovými kamny (viz půdorys - obývací místnost označena oranžově). Zdi v rohu u krbu jsou obložené řezanými cihlami. Podlaha - parkety v barvě dubu. V místnosti by měla být zakomponována vinotéka (60 x 60 x 80 cm). Místnost volně přechází do kuchyně s jídelnou, která je v barvě třešně, dveře do místnosti jsou z tmavě hnědého dřeva. Předpokládám skříňky v barvě dveří a světlou sedačku, ale nejsem si jistá uspořádáním a tvarem sedačky a celkovou barevnou kompozicí. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož na domě vidím několik zásadních chyb v komunikačních zónách, které se již nedají napravit, lze obytný prostor hůř zařídit. Sedací soupravu bych vyřešila kombinací sedačky před výklenkem a křesel umístěných proti ní. Vinotéku bych dala vedle francouzského okna směrem k výklenku.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Předěláváme obývací pokoj, který je propojený s kuchyní (barva kuchyně savanská třešeň). Podlaha v obývacím pokoji i v kuchyni je stejná, dlažba v cihlové barvě. Nevíme si rady, jakou vybrat barvu nábytku, barvu sedací soupravy a barvu stěn, aby to ladilo s kuchyní. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že pro celkem výraznou podlahu a dřevěnou kuchyňskou linku by se hodil nábytek s minimem dřeva či dřeveného dekoru. Světlé odstíny nábytku dají krásně vyniknout sobě i podlaze. Stěny bych pojal decentně pomocí tapet - mrkněte na www.POINTshop.cz, kde jistě najdete vhodné dekory.
Dotaz   Dobrý den, prosím chtěla jsem se zeptat na barvu stěn do kuchyně. Kuchyňskou linku i stoly se židlemi mám v barvě třešně. Na zemi je lino, které vypadá jako dlažba, kde se objevuje jak b arva třešně, tak i krémová až šedá. Dále bych prosila ještě poradit s barvou v obývacím pokoji, kde nábytek je tmavě hnědý, sedací souprava - bílá káva a koberec melírovaný hnědo-béžový. Byt bych chtěla malbou nějak oživit. Předem za odpověď děkuji a přeji krásný den. Nashledanou
Odpověď   Dobry den k vasemu interieru bych doporucil dekoraci sten pomoci tapet. Je velmi mnoho dekoru a rozhodne Vas interier velmi ozivy. Mrknete se napr. na www.POINTshop.cz, kde najdete siroky sortiment
Dotaz   Dobrý den, velmi váháme s výběrem laminátové plovoucí podlahy do celého bytu vč. chodby a kuchyně (viz příloha). Dvířka linky - bílá, lesklá, korpus - lamino titan, sokl hliník, deska imitace tmavého mramoru. Dveře Sapeli Nora - bílé - z obýváku do chodby prosklené, jinak plné, hladké. Nábytek zatím není, můžeme se přizpůsobit s výmalbou, s podlahou, se vším, ale nemáme moc času na výběr. Firma provádějící rekonstrukci už se blíží do finále. :) Poraďte, prosím, jaký dekor podlahy vybrat a jak s malbou? Jsou nám blízké odstíny neutrální, šedobéžové, olivové atd. Předem moc díky. Blíže na http://files.oprk.webnode.cz/200001342-98915998ac/byt%202%2B1.pdf
Odpověď   Dobry den ve vasem pripade by se mi k uvedenu libilo neco netradicniho. Zkuste vysokotlaky laminat firmy PARADOR serie EDITION Odkaz napr. na http://www.bost.info/parador-kolekce-edition.html
Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Mám obývací pokoj spojený s kuchyní a nyní řeším problém zvolení vhodné barvy do obývacího pokoje. Kuchyňská linka je kombinace červené ( vysoký lesk) a šedé (korpusy). Sedačku mám v černé barvě a obývací stěnu v bílé ( také vysoký lesk). Nyní nevím jakou barvu zvolit, abych to vše sladil dohromady. Napadla mě barva světle šedá, ale nevím zda to k tomu vše půjde. Věřím ve Vaši dobrou radu. Přeji hezký den
Odpověď   Dobry den myslim, ze odstin sede bude vhodny. Zkuste se podivat po nejake tapete. K Vasi kombinaci by neco stridmeho s jednoduchym akcentem mohlo krasne pasovat. Podivejte se napr. na www.POINTshop.cz, kde najdete i inspirativni fota
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor ohledně barvy nábytku. Kuchyň máme calvádos, je spojená s obývacím pokojem. Chtěla jsem se zeptat, zda se k tomu calvádosu bude hodit bílo-černá obývací stěna. Převládá bílá. Mezi tím bude jídelní skleněný stůl a černé židle. Děkuji za Váš názor.
Odpověď   Dobrý den přeji. Tyto materiály se nevylučují, jen bych volila ještě další prvek v calvadosu aby se prostor celkově sjednotil.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu při výběru barvu podlahy do přízemí. Jedná se o prostor o ploše cca 50 m2, který má tvar do „L“, jsou v něm dvě běžná a dvě francouzská okna – orientace na jih a jihozápad. Všechna jsou plastová, bílá. Jde o obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelním stolem. Dveře včetně obložek budou od Sapeli v barvě buk. Uvažuji o plovoucí podlaze také v barvě buk, ale bojím se, aby celek nebyl příliš monotónní. Poraďte mi, prosím, jestli mohou takto kombinovat. V případě, že ano, jakou barvu kuchyňské linky, obkladu a dlažby, byste mi k této kombinaci doporučili? Kuchyň bude do tvaru U, vedle kuchyňské linky budou dveře do spíže, veškeré spotřebiče budou v nerezu. Do jaké barvy byste mi doporučovali ladit obývací pokoj? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, osobně bych se spíš přimlouval za podlahu v něčem jiném než buku, který na mě působí příliš mdle. Volte dekor kontrastní ke dveřím a celkově výraznější - např. kantovku v jasanu.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak vymalovat pokoj a jakou zvolit barvu sedačky a židlí. Pokoj má rozměry 10x4 m. U jedné kratší stěny je kuchyňská linka, pak následuje tmavý dubový jídelní stůl (židle zatím nemáme vybrané), pokoj končí sedací soupravou (tu také zatím nemáme). Uprostřed pokoje, u delší stěny – u stolu budou šedá krbová kamna (z mastku). U kuchyňské linky je okno na jih, mezi stolem a sedačkou velké balkonové dveře také na jih. Na kratší stěně u sedačky je okno na západ. Okna jsou bílá, parapety šedočerná žula, podlaha bíle lakovaný dub, dveře ořech s mléčným prosklením v hliníkovém rámečku, obložky dveří hliníkové. Nábytek chceme také v ořechu, na kuchyňskou linku korpus ořech, dvířka bílý lesk a mléčné prosklení v hliníkovém rámečku, pracovní desku v imitaci černý mramor. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, líbila by se mi spíš světlejší sedací souprava, v přírodních odstínech - vzhledem k použití ořechu. Židle mohou mít tmavší kostru a též přírodní čalounění. K dekoraci stěn bych volil tapety - podívejte se např. na www.pointshop.cz, kde najdete mnoho inspirace.
Dotaz   Prosím o radu, v jaké barvě či barevné kombinaci volit nábytek do obývacího pokoje propojeného s kuchyní zasouvacími skleněnými dveřmi (šíře 120cm). Kuchyň je v kombinaci bílá + červená bordó-lak, podlaha světlý buk. A v jaké barvě pořídit sedačku? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, vzhledem k světlé podlaze bych volil spíš tmavší odstíny - např. tmavě šedou s barevnými doplňky.
Dotaz   Dobrý večer, rekonstruujeme domek a já bych ráda požádala o radu při výběru barvy kuchyňských obkladů a barvy podlahové krytiny. Máme vybranou kuchyňskou linku v barvě buk s modročernou pracovní deskou a prosklené dveře Sapeli také v barvě buk. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, za kuchyňskou linku by se hodil skleněný obklad Lacobel v bílé barvě. Podlahu k buku doporučuji nějakou tmavší, např. třešeň.
Dotaz   Dobrý den, předěláváme byt a rozhodli jsme se pro kuchyňskou linku Avorno - na dvířkách je sametová hnědošedá textura Marseillského jasanu a korpus je navržen v barvě višně Marbella. Mohli byste nám, prosím, doporučit dekor dveří a podlah? Děkuji, J.
Odpověď   Dobrý den, jednou z možností by mohla být podlaha v běleném dubu a nedřevěné dveře – třeba bílé či světle šedé.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně podlahy do obýváku, který má 7 x 5,5m. Obývák navazuje na kuchyň, stěny jsou v okrové barvě, doplňky bordó. Problém je v tom, že v kuchyni mám dřevěnou linku - tmavý mahagon Nevím, jestli volit světlou, nebo tmavou podlahu. Mohli byste mi poradit i ohledně nábytku? Děkuji, Geryková Monika.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych kontrastní světlou podlahu v běleném dubu, javoru nebo bříze. K tomu nábytek jako kuchyňskou linku.
Dotaz   Dobrý den, chtěli bychom se zeptat na zařízení obývákokuchyně cca 40m2. Kuchyňskou linku bychom rádi korpus calvados - dvířka javor horský. Jakou bychom měli prosím zvolit barvu podlahy (chtěli bychom vinyl) a dveří? A jakou barvu knihovny? Děkujeme.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte podlahu v calvadosu a knihovnu v javoru, Dveře mohou být jak v javoru kontrastní k podlaze tak i stejné jako podlaha v calvadosu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Budeme zařizovat obývací pokoj v rodinném domě. Pokoj je dost prostorný, je spojený s kuchyní. Barvu podlahy jsme zvolili wenge. Nábytek bude světlé barvy - bříza, ale jakou zvolit barvu dveří? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře bych volila v dekoru wenge, tak budou ladit k oodlaze a kontrastovat k nábytku.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. V obývacím pokoji s kuchyňským koutem chceme dubovou podlahu, místnost je celkem velká 4x9m a okna má na východ. Jakou máme zvolit barvu dveří a jaké další dřeviny a barvy by se k podlaze hodily? Jakou barvu kuchyňské linky?
Odpověď   Dobrý den přeji. K dubové podlaze bych volila dveře také v dubu. Další nábytek může být kontrastní - v bílém laku nebo světlé bříze. Vhodný je také tmavý ořech. Doplňky vybírejte v jakékoli barvě – vhodná je červená, zelená, oranžová apod.
Dotaz   Dobrý den. Jaká barva a velikost dlaždic by se hodila ke kuchyňské lince, která má dvířka modré barvy a korpusy světlý buk? Podlaha je z PVC - imitace buk. Dále bych ráda věděla, jakou barvu výmalby zvolit. Kuchyň je situovaná na severovýchod. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Obklad bych volila ve světlém smetanovém odstínu. Stěny budou pěkné taktéž smetanové a u jídelního stolu můžete zvýraznit zeď výmalbou v barvě linky.
Dotaz   Prosíme o radu, jaké dveře vybrat do předsíně, která má 1,3 x 6m a jsou v ní šestery dveře + dveře do kuchyně. Podlaha je jednotná v předsíni i kuchyni, je to lino parketového vzoru, buku a javoru, botník máme v dekoru dub rustikal. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře čistě bílé, nebo ve světlém javoru vycházejícím z dekoru podlahy. Tím by se prostor sjednotil, ale zároveň příliš neztmavil. Výmalbu můžete volit v teplém žlutém či žlutozeleném odstínu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o vás o radu při zařizování kuchyně. Do úzké kuchyně, která má barvu třešně, bych si ráda pořídila potravinovou skříň (výška cca 2m, šířka 85cm). Nevím, zda zvolit výklopy, ale zejména jakou barvu vybrat. V kuchyňské lince jsou zabudovány vestavné spotřebiče (stříbrné provedení), pracovní deska je barvy středně šedé, podlaha je z novilonu v imitaci dřeva (středně hnědá). Děkuji za radu, těším se na odpověď a jsem s pozdravem, Týna.
Odpověď   Dobrý den, k potravinové skříni mám dvě připomínky. Je v dnešní době potřeba mít tak velkou spižírnu? A když už, tak zvolte brzděné výjezdy, kde vše potřebné máte hned po ruce. Přiznám se, že nevím, co máte na mysli "výklopy". Na otázku, jaký dekor vybrat, nelze bez bližších informací bohužel odpovědět.
Dotaz   Dobry den,prosim o radu,bude prusvih,kdyz k rustik. kuchyn masiv tresne poridila skrinky do predsine typ obr.3,kt by barvou ladili k tv stolku?A jakou jidelni sestavu,do tresne nebo take svetlou.Preds,kuch a obyv.jsou dohromady,rozdel.pruhledemDekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednoduchý styl nábytku tak aby kuchyňská linka působila rustikálně solitérně. Tedy komodu a jídelní sestavu ve světlém dekoru jako tv stolek.
Dotaz   Dobrý den. Jakou mám volit barvu nátěru kovových zárubní? Co se týče barvy dveří – je to dvacet let starý mahagon. Kuchyňská linka je v dekoru skořice/aktázie – dvířka, buk soviňon – korpus. Podlahu máme PVC odstín dub, imitace širších prken. Děkuji, Míla.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych radila obložit kovové zárubně dřevěnými, což dělá firma Sapeli. Také můžete zárubně natřít na čistě bílou barvu nebo technikou fládrování (to je malovaná imitace dřeva) napodobit dekor dveří.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych si pořídit nábytek do obyváku, ale nevím si s tím radu. Je propojen s kuchyní, barva sedací soupravy viz foto. Nevím zda je šťastné řešení zdí fialová-béžová. Nábytek jsem uvažovala o dub světlý Ferrara http://www.kuchynekydlicek.eu/nase-realizace/moderni-lamino-folie
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalba se do prostoru moc nehodí volila byhc spíš odstín hnědý, zemitý či oranžovohnědý v kombinaci s jemným cappucinem. Nábytek bych volila v dekoru vaší kuchyňské linky tak aby se prostor sjednotil.
Dotaz   Dobrý den, chceme si koupit jídelní stůl do stávající kuchyně (deska tmavší buk, korpus buk, dvířka vanilka/světlý buk). Chceme stůl masivní, ale váháme mezi bukem (nejsem si jistá, jestli trefíme správný odstín) a něčím tmavším pro oživení. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit stůl v dekoru pracovní desky, popř. v tmavém ořechu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu se směrem položení laminátové podlahy. Většinou se píše, že by měla být položena ve směru dopadajícího světla. Přítel ji však chce položit kolmo k dopadu světla, aby tak opticky rozšířil výklenek naproti francouzskému oknu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ve vašem prostoru by bylo možné volit oba způsoby pokládky. Záleží také na návaznosti na další prostory - předsíň a kuchyňský kout. Pokud zde budou odlišné materiály (dlažba), pak bych volila pokládku viz. obrázek. Tak, aby podlaha lépe navazovala na stupně schodiště a nebyla tak na schodiště kolmo.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při výběru barvy dveří. Rekonstruujeme byt ve vile z 20. let, tzn. jsou tam velké světlé místnosti a vysoké stropy. Podlaha bude dub Chateau eben, kuchyň vysoký lesk-winered, šedá pracovní deska a bílý obklad. V obýváku pak bílý nábytek. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych celoskleněné či čistě bílé dveře, popř. dveře v lesku – např. Sapeli GLANZ.
Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci a já bych potřebovala poradit. Konkrétně se sladěním společné kuchyně a obýváku o rozměru 6,5 x 4,5 m. Kuchyně bude do L ORESI LATEA SAMOA. Na podlahu bych chtěla použít PVC FATRA THERMOFIX. Jakou zvolit barvu dveří, nábytku, podlahy, stěn?
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit ve světlém javoru, bříze nebo tmavém ořechu a taktéž dveře v dekoru podlahy. K tomu výmalbu v kombinaci šedobéžové a khaki (nebo také. hnědooranžové až temná červené).
Dotaz   Prosím o radu jak zútulnit barevně prostor: stěny bílé, podlaha světlw šedá dlažba,sedačka světle šedá látka, nábytek kov, sklo, šedá, kuchyň žlutá vanilka a židle béžová kůže. Celek působí studeně. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. K takto neutrálním tónům můžete volit doplňky např. v malinové, lila nebo tyrkysové barvě. Také výmalbu za sedací soupravu v tomto odstínu v kombinaci s jemným béžovým odstínem.
Dotaz   Dobrý den, pokud bude kuchyň šedá vysoký lesk kombinace se dřevem také vysoký lesk a kuchyň je součástí obýváku, jakou vybrat barvu dlažby,a kožené sedačky-bílou nebo šedou.Nebo raději zvolit kombinaci kuchyně bílá-dřevo vys.lesk.Lépe kombinovatelné?
Odpověď   Dobrý den přeji. K šedé kuchyňské lince můžete volit šedou sedací soupravu nadčasová bude samozřejmě bílá linka v kombinaci se dřevem, která může lépe vyniknout. Dlažbu bych volila v jemné světlé šedé až bílé barvě. Popř. můžete volit výrazný odstín dlažby, který prostor oživí např. červená... ta se ale může časem omrzet. Neutrální odstíny lze oživit právě výmalbou a doplňky.
Dotaz   Dobrý den, už jsem vám posílala dotaz, ale sama jsem pochopila, že moje řešení bylo špatné. Tak jsem to přehodnotila a ptám se znovu. Máme obývák spojený s jídelnou a částečně i s kuchyní. Korpus kuchyně máme v dekoru calvados a dvířka v kombinaci béžová-slonová kost. Okna plastová bílá, podlaha je do oranžova, ale řekla bych, že není tmavá, je v celém prostoru stejná. Dveře máme v barvě javoru. V jídelně je skleněný stůl s béžovými židlemi a zeď u jídelního stolu je do fialova. V obýváku je rohová sedačka v barvě podobné calvadosu s béžovou. Za ní je stěna v béžové až bílé barvě. Naproti je fialová stěna a do ní jsme chtěli nábytek v barvě dřeva javor nebo buk světlý Ferrara, ale rozhodli jsme se obě fialové stěny předělat na meruňkovou barvu a nechali jsme si udělat nábytek ve dřevu Havanna http://files.rb-t.cz/200001529-4d8564e7f1/Lamino-2010.pdf. Myslíte, že je to správná volba? A jestli ano, myslíte, že když je kuchyň propojená, bylo by vhodné zdi udělat v meruňkové barvě, ale ve světlejším tónu? Stávající je středně žlutá. V jaké barvě byste použila doplňky? Děkuji za odpověď, Petra.
Odpověď   Dobrý den přeji. Meruňkový odstín je samozřejmě mnohem lepší než lila, který by vůbec neladil. Také ale můžete volit teplý žlutý popř. čokoládový odstín. Doplňky doporučuji v béžové a meruňkové barvě.
Dotaz   Dobry den, prosím co na tyto okna? první foto obyvak,druhé foto jídelní stul,třeti foto je kuchyn.Nevim zda zaclony + závěs nebo panely?? Máme sousedy a tak musime něco dat na okna.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych průsvitné panely, popř. římské rolety.
<< zpět ( stránka 25 / 53 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |11 |12 |13 |14 |15 |16 |17 |18 |19 |20 |21 |22 |23 |24 |25 |26 |27 |28 |29 |30 |31 |32 |33 |34 |35 |36 |37 |38 |39 |40 |41 |42 |43 |44 |45 |46 |47 |48 |49 |50 |51 |52 |53 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře