Pragointerier

kuchyně

Dotaz   Dobrý den, napravuji chybu. Posílám foto kuchyně pro ukázku a ještě prosím jednou o upřesnění barvy stěn v obývacím pokoji. Jaká by ještě byla vhodná varianta kromě té šedé? Děkuji za ochotu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud bude pracovní deska v barvě vanilkové jako na obrázku, můžete volit výmalbu v tomto nádechu. Ale ne v sytě žlutém, přeci jen bych preferovala odstín spíše šedivý, šedobéžový. Další variantou může být čokoládový, ten ale pouze za sedací soupravou, aby se tak, zvýraznilo toto místo. Zbylé stěny pak smetanové, či v nádechu béžovém.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při zařizování interiéru. Moje představa kuchyně, která je propojená s obývákem, je takováto: kuchyňská linka v barvě slonová kost, světle šedá pracovní deska (imitace hliníku), granit dřez ve stejné barvě, horní skříňky dýha indická jabloň nebo palisandr (líbí se mi kuchyně ewe). Jakou zvolit podlahu a vnitřní dveře? Okna jsou dřevěná, hnědá (název barvy bohužel nevím). Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dle Vašich informací to vypadá, že máte v oblibě spíše světlejší barvy. Volte tedy světlejší desén podlahy, třeba světlý buk, javor nebo velmi zajímavé cocobolo světlé. Interiérové dveře vyberte buďto ve stejném odstínu jako podlahu, nebo neutrální bílé.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně dlažby v menší kuchyni (8m2), ve které je hodně světla. Linku bych chtěla v barvě wenge + bílá lak a jako dlažbu bych dala tmavé zebrano. Stěny bych ráda vymalovala oranžovou a dveře budou bílé. Ráda bych věděla, zda jsou to vhodné kombinace. Děkuji za odpověď, s pozdravem I. Novotná.
Odpověď  

Pokud se jedná o Vaše oblíbené barvy, které se Vám líbí a nebojíte se, že se Vám oranžová časem okouká, tak je tato kombinace v pořádku. Vámi vybraná kombinaci materiálů je opravdu podařená. Můžete k ní v zásadě kombinovat jakoukoliv barvu na zeď. Pozor na oranžovou, která nabuzuje a je energická. Bytový interiér by měl působit spíše uklidňujícím dojmem. Mělo by to být místo, kam chodíte relaxovat. Nicméně pokud je oranžová Vaše oblíbená barva, nevidím důvod, proč ji nepoužít.

Dotaz   Dobrý den, kupujeme byt, který se momentálně staví. Moc Vás prosím o radu, jak barevně sladit kuchyň s obývacím pokojem - 22,6 m2. V místnosti se ale nachází smrkové schody vedoucí do patra. Podlaha bude plovoucí, líbí se nám třešeň, ale je spíš světlejší. Jakou barvu kuchyňské linky zvolit? Líbila by se nám vanilka, ale hodí se k nerezové lednici? Pokud ne, tak jakou barvu linky máme vybrat? A jakou barvu dlažby před linku? V příloze je tato místnost jako třetí zleva. Děkuji moc za rady, s pozdravem Polášková.
Odpověď  

(Soubor přišel bez přílohy.) V první řadě bych nekombinovala smrkové schody s třešňovou podlahou. Smrk je dost specifický svojí kresbou a třešeň je výrazně odlišná (a to nejen barevně). Spíše bych volila buk, který má kresbu jemnější a lépe se kombinuje. Vanilka je v zásadě nekonfliktní barva, a tak v ní nevidím problém. Spíše zvažte, zda je to barva, na kterou se chcete dívat několik let, zda Vás neomrzí. Co se týče nerezové chladničky, dá se kombinovat s jakýmkoliv desénem.
Celkem se dost dobře nedá na základě takovýchto informací striktně zvolit desén podlahy, dlažby a kuchyně. Doporučuji oslovit bytového návrháře, který navíc zhotoví 3D vizualizace, kde si vše můžete lépe představit a celou záležitost s Vámi probere.

Dotaz   Dobrý den, ještě jeden dotaz ohledně bytu rodičů (51let). Jedná se o modernizaci kuchyně a jídelny. Obě místnosti jsou odděleny od sebe nízkými pulty. Kuchyň 2,80 m široká a dlouhá 3,5 m je zúžena o spíž. Na podlaze je na koso položená světlá dlažba ve smetanovém odstínu. Jakou zvolit kuchyňskou linku? Myslíte, že by mohla být i pod oknem? (Je tam lit. radiátor.) Podlaha v jídelně je světlý buk lamino. Zůstal by stůl i "sekretář", (hnědo-červené dřevo), popř. jako doplněk houpací křeslo. Jaké zvolit židle a výmalbu? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych nechala v současném umístění, nevytvářela bych novou, další část pod oknem. (Bylo by zde mnoho problémů nejen kvůli dveřím do spíže, ale také kvůli topení.) Linku bych volila v třešni v kombinaci s bílými či krémovými dvířky. Pracovní deska v obdobných odstínech (smetanová, béžová). Popř. volit imitaci buku. Židle vyberte v modernějším stylu, více hranatém, v odstínu moření jako je stůl, což z fotografie nelze rozpoznat. Výmalbu bych volila vzhledem k masivnímu, dominantnímu sekretáři jen ve světlých odstínech - smetanová, popř. sytější odstín krémové naproti sekretáři.

Dotaz   Dobrý den, budeme malovat kuchyň s oknem orientovaným na SZ. Potřebovala bych poradit, který odstín bude vhodnější, aby místnost prosvětlil. Uvažovala jsem buď o žluté S0540-Y10, nebo kombinaci žluté a zelenožluté vždy na dvě kolmé stěny. Nábytek má barvu bílou (je z 50.let), linoleum zelenkavé až žlutozelené (jablko). Nevím jestli by nebylo příliš, pokud by byly všechny stěny (i strop) zelenožluté. V doplňcích počítám s modrou. Velmi ocením, pokud mi poradíte i nějaký hezký odstín. Mockrát děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K popisované barevné kombinaci, kterou již máte, bych volila pouze jednu stěnu výraznější (tedy žlutozelenou). Její odstín volte podle linolea. Zbylé stěny jen v jemném nádechu žluté – vanilkový odstín. Strop bílý.

Dotaz   Dobrý den,v RD je kuchyň propojena s obývacím pokojem. Kuchyň Sahara kombinovaná Zebranem, světlešedá deska. Skříňky Zebrano jsou stříbrně orámovány. Podlaha bělený dub, stříbrné žaluzie 5 cm se dřevem wenge a tmavým tkalounem. Potřebovala bych vědět, jakou zvolit výmalbu, jestliže nábytek bude wenge, sedačka kožená čokoládová. Prostor za ní bych si představovala s látkovou tapetou - červenobílou, květníky červené. Mají být ostatní stěny bílé nebo jinak barevné? Děkuji, H.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud budete volit jako výrazný prvek tapetu za sedací soupravou, nepotlačovala bych ji dominantnější výmalbou. Tu bych volila opět v jemných odstínech šedobéžových, šedých, či krémových. K tomu výrazné polštáře a doplňky, květináče a popř. koberec. Vše v barvě bordó, červená, oranžová, popř. s kombinací smetanové.

Dotaz   Dobrý den, děkuji moc za radu ohledně obkladu a malby do kuchyně (javor, černá pracovní deska, šedý dřez, bílé spotřebiče). Pokud zvolím doporučenou barvu stěn, tzn. holubí modř, mám jí vymalovat všechny stěny, nebo kombinovat? Kuchyně (4x4, dvě okna) je částečně propojena s obývacím prostorem. Jakou malbu zvolit tam? Jaký by byl vhodný nábytek? Jaký zvolit do javorové kuchyně stůl a židle? Děkuji za odpovědi a přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. V kuchyni můžete vymalovat všechny stěny holubí modří. Volila bych ji ve dvou odstínech - sytou u jídelního koutu (tam by byl nábytek opět z javoru) a světlejší na zbylé stěny. Obývací pokoj může být v odlišných teplých tónech - kombinace vínová (oranžová) se smetanovou výmalbou. Světlá sedací souprava (béžová, smetanová) a nábytek javor, popř. výraznější dub. Záleží ale na dalších aspektech - dveře, podlaha.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla bych vědět, zda děláte interiérové návrhy celého domu na místě. Potřebujeme navrhnout nábytek, případně provést i celkovou realizaci. Už dva roky bydlíme v novém domě se starým nábytkem a neumíme si poradit, jaký nábytek nechat vyrobit, v jakých barvách, jak jej sladit s kuchyní, celkovou barevnost, doplňky atd. Děkuji za odpověď, Jeřábková.
Odpověď  

Dělám návrhy interiérů bytů, rodinných domků i veřejných prostor. Tyto návrhy zhotovuji pro celou ČR a rovněž i realizace. Spolupracuji s několika výrobami, z nichž jedna je v Brně, jedna v Praze, další u Velkého Meziříčí, v Šumperku a v Blansku. Kontaktujte prosím www.interierykm.cz.

Dotaz   Dobrý den, prosím o doporučení, jak navázat kuchyň na menší světlý obývací pokoj (19m2). Jsou propojeny obloukem. V kuchyni je linka Hallarum hnědá z IKEA, mořená eukalypt. dýha, na podlaze je použita dlažba Rako kůže hnědá, dveře v kuchyni buk, okna bílý plast. Hlavně řeším, jakou použít v obývacím pokoji plovoucí podlahu, aby barevně navazovala na dlažbu v kuchyni. Jakou sestavou pod TV doplnit obývací pokoj? Měla by být barevně stejná jako kuchyňská linka? Mohla byste, prosím, poradit případně i výmalbu? Hodí se jemně šedozelená? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalba netradiční šedozelenou barvou je jistě možná a bude působit zajímavě v kombinaci s tmavým dřevem. Co se týká podlahy v obývacím pokoji, volila bych ji kontrastní k podlaze v kuchyni. Tedy např. v buku, čímž by se sjednotil vzhled dveří a podlahy a nemuseli byste přidávat další barvu. Pokud je sedací souprava světlejší či výrazná, můžete pokoj vymalovat čokoládovou, popř. vínovou barvou. Zbylé stěny v krémovém či šedobéžovém nádechu. Televizní stolek můžete volit opět v tmavším dřevě, odstín jako kuchyňská linka, popř. ořech, wenge či zebrano. Konkrétní výběr záleží ale také na dalším nábytku a sedací soupravě.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o dvě rady (přikládám foto, barvy jsou reálnější na druhé fotce). Obývací pokoj máme spojený s kuchyní, kde je linka v kombinaci calvados s javorem. Nyní chci koupit nebo nechat udělat do obýváku nějakou jednoduchou obývací stěnu a komodu vedle sedačky. Podlahu máme v odstínu olše červenohnědá. Měla jsem představu o nábytku korpus tmavý (jako podlaha) a dvířka v lesku tmavě červeném nebo bordó. Bojím se, že by místnost působila už moc tmavě. Nebylo by té bordó barvy už moc? Závěsy a kobereček mám v barvě teracota (viz foto). Pokud byste mi poradili i jinou barvu nábytku do obývacího pokoje, která by se hodila, byla bych ráda. Konferenční stolek mám zatím v javoru, ale samozřejmě bych pak pořídila nový. A druhý dotaz: malovali jsme dřív, než jsme měli nábytek a doplňky. Není potřeba zvolit na zdi jinou barvu? Žlutá, kterou máme v současné době, mi již nějak nesedí. Děkuji, Jitka.
Odpověď  

(Žádné přílohy mi bohužel nepřišly.) Co se týče daného provedení kuchyňské linky, podlahy a dekorací, ponechejte javorový konferenční stolek. Nábytkovou sestavu bych rovněž volila v desénu javoru. Některá dvířka by mohla být skleněná v alu rámečku, nebyla by tedy tak tmavá a těžká. Mohla byste volit sklo bílý lakobel, který je úplně neprůhledný. Pokud byste chtěla jít do laku, pak bych navázala na terakotu, kterou již v bytě máte, nebo bych použila její světlejší odstín. Stěny bych nechala bílé nebo ve světlé smetanové barvě. Výraznou barvu bych použila pouze na jednu vybranou stěnu, třeba právě za nábytkovou stěnu pro TV.

Dotaz   Dobrý den, do našeho obývacího pokoje (30m2), v němž je i jídelní kout, jsem si vybrala stůl IKEA Jämsunda. I koberec a svítidla jsou stejné značky (viz. aranžmá stolu na foto přímo z IKEA). Jsou k němu použity židle gilbert, které se mi tam ale vůbec nehodí. Je to jen můj dojem? Velmi brzy už k němu potřebuji nějaké židle koupit, ale stále nevím jaké. Poradila byste mi typ? Kuchyně bude folie slonová kost, sedačka bude Daidalos (Polstrin) smetanově-písková textilie, podlaha dub, okna dub, doplňky v barvě koberce. Velmi předem děkuji za brzkou odpověď.
Odpověď  

Nemohu doporučovat konkrétní židle, nabídka je obrovská. Měla byste si ujasnit, jaký typ židle hledáte. Celočalouněnou, dřevenou, kovovou... Pokud bude židle čalouněná, měla by být laděná s čalouněním pohovky. Jestliže si přejete židle s dřevěnou kostrou, kontaktujte výrobce stolu (aby byla podnož židle i stůl ve shodném provedení).

Dotaz   Hezký den přeji, ráda bych vás požádala o radu v otázce barevného sladění prostoru kuchyň/jídelna/obývák. Je to jeden obdélníkový prostor, v kratší části má bílá okna, která jsou naproti sobě. Kuchyň bude šedý lak RAL 7040, hliníkové doplňky, deska pracovní bílá, černá varná deska, černý dřez, výmalba červená. Podlaha laminátová v celém prostoru. Mám představu co nejsvětlejší až bílé. Prosím o radu, nemohu se rozhodnou mezi HARO dub bílý authentic, dub šedý authentic či kanadský javor Exquisit. Mám představu minimalistického prostoru, čistých linií, šedo-smetanovo-červeného ladění. Děkuji moc za pomoc.
Odpověď  

Spíše bych vybírala mezi dubem šedým a kanadským javorem. Pokud chcete interiér více zútulnit, tak volte javor. Pokud chcete mít interiér více šedý a hi-tech, volte dub šedý.

Dotaz   Dobrý den. Plánujeme bílou kuchyň a do celého bytu podlahu ořech nebo tmavý dub (který má méně výraznou kresbu?). Nyní si nevím rady, co s obývacím pokojem, který je s kuchyní spojen průchodem bez dveří. Stěna za nábytkem by se mi líbila středně čokoládová a sedačka světle šedá nebo béžová. Nemohu se rozhodnout mezi nábytkem bílým, bříza nebo světlý buk. Neumím si to představit a marně hledám nějakou fotku. Poradíte, prosím? Ještě jsem se chtěla zeptat, jakou máte zkušenost se systémy otevírání push, popř.konkrétně se kterým typem. Lze je použít i na zásuvky v obývací stěně? Mnohokrát děkuji.
Odpověď  

Jak ořechů, tak i dubů je velký výběr, ale řekla bych, že dub má kresbu méně výraznou. Namísto buku bych volila raději břízu, která je jemnější, buk může být až dooranžova či růžova. „PUSH“ otevírání funguje velmi dobře, je nutné jej použít na vhodně dimenzovaná dvířka, aby byla zaručena správná funkce. Rovněž je třeba najít výrobce kvalitního kování.

Dotaz   Dobrý den! Poradíte mi, jakou zvolit barvu kuchyně, obkladové plochy (nechci kachličky) a pracovní desky? Kuchyň bude mít půdorys ve tvaru U, poměrně malá, orientovaná na sever. V přiloženém souboru je návrh, ten mi ale přijde příliš neosobní a studený. Preferuji moderní design, děkuji.
Odpověď  

Přílohu bohužel nemám. Nicméně alternativy obkladaček jsou lamino deska, navázání kamenné pracovní desky i na obklad kuchyně nebo sklo. Také jsou možné různé kombinace.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu - byt, ve kterém je obývák spojen s kuchyňským koutem. Podlaha je lamino buk, dveře a zárubně jsou od firmy Sapeli, Harmonie, v třešni. Poradila byste mi, jakou barvu malby a kuchyňské linky (případně její pracovní plochy) bych měla zvolit? Obývák není moc světlý. V obýváku bude pískově zelená kostkovaná sedačka. Děkuji za rady.
Odpověď  

V první řadě je špatně vybraná podlaha se dveřmi, tato kombinace je naprosto nevyhovující – jde o rozdílné dřeviny, a to především barevně. V takovémto případě bych se raději držela dveří, které jsou výraznější, a volila bych do kuchyně třešeň s pracovním deskou v nějakém šedém desénu (imitace kamínků, či melír sůl/pepř). Pokud obývák není světlý, volte na stěny bílou barvu.

Dotaz   Prosím o radu. Zařizujeme nový dům a líbí se nám dveře SAPELI, dýha buk. Nevím, jakou dřevěnou plovoucí podlahu zvolit. Okna jsou bílá. Líbí se mi dub přírodní. Je tato kombinace vhodná? Jak vybrat barvu kuchyňské linky? Děkuji, Benešová.
Odpověď  

Ideální je vždy spojit desén dřeva dveří s podlahou. Ve vašem případě bych šla opět do buku, či do podlahy, která bude naprosto v jiném materiálu než je dřevo. V kuchyni se může buk rovněž opakovat. Nebo můžete volit bílou, béžovou nebo i černou barvu. Zajímavým řešením by bylo použít bukové korpusy a světlá dvířka.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na sladění barev. Mám garsonku 20m2 (kuchyně, pokoj) a nově ji vybavuji. Sladuji v části kuchyně barvy. Zeď, u které bude linka, mám v plánu vymalovat světle zeleně. Kachličky mezi linkou sytější zelené a okolní stěny bílé. Dřevo na lince béžové nebo bříza. To stejné dveře a okno. Co byste radili, prosím? Jakou vybrat podlahu? (Jaký materiál a barvu?) V rohu kuchyně je pračka, která může mít vliv na výběr podlahy. Dělá se stále kolem linky dlažba a pokračuje se plovoucí podlahou? Nebo se už plovoucí podlahy nemusím bát? Co hezké lino? Děkuji za rady.
Odpověď  

Pokud chcete použít na stěnu zelenou barvu, již bych nevolila další zelenou na obkladačky. Pokud byste tam tuto barvu chtěla dostat, tak bych nechala stěny bílé a do kuchyně bych vybrala nějakou zajímavou mozaiku ve světlé pastelové zelené barvě. Kuchyni bych pak volila v provedení bílé barvy či břízy. Na podlahu bych rovněž vybrala světlý desén dřeva, ideálně opět břízu. V kuchyňské části může být dlažba na zemi v nějakém světlém desénu, ale pokud je místnost malá, tak bych ji tam nedávala. Možnost je také volit do celé místnosti marmoleum.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, v jaké barvě použít obklady u kuchyňské linky. Její korpus a spodní dvířka jsou v barvě ořech a horní dvířka bělený dub. Jak máme vymalovat? Hodí se též světlá podlaha a dveře v barvě javor? Obývací stěna je v barvě palisandr.
Odpověď  

Pokud máte v jedné místnosti tři desény dřeva (ořech, bělený dub a palisandr) a hodláte použít další na podlahu a interiérové dveře, nevidím to jako dobrý nápad. Podařilo by se Vám interiér tak překombinovat a vše ještě korunovat barevnou výmalbou. Doporučuji při volbě desénu na podlahu a dveře vycházet z desénu dřeva, který již v místnosti je. Pokud nechcete, tak volte dveře bílé a na podlahu nějaký neutrální povrch ve světlé barvě (marmoleum, dlažba). Co se týče barevné výmalby, maximálně bych doporučila jednu či dvě pohledové stěny, kde to může být zajímavé.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně kuchyňské linky. Ta je horský javor, dlažba Defile-Rako (béžovobílá). Desku bych chtěla taky nějakou světlejší. Mým hlavním problémem je, jaký obklad (případně desku) použít mezi spodní a horní skřínky (plná dvířka, dvířka s nerozovým rámečkem). Mám zvolit sklo, kovolaminát nebo obklad...? Dokonce ani nevím, kde by byla možnost toto sehnat. Kuchyň je ve tvaru L, spojená s obývacím pokojem. Tam budou skřínky ve stejném dřevě - horský javor (možná s kombinací tmavším dřevem). Sedačka je tmavší hnědá. Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pracovní desku jistě můžete volit béžovou. Je tu ale také možnost vybrat kovový vzhled, který bude korespondovat s rámečky horních skříněk. Obklad pak můžete volit ve větším formátu jemného smetanového či capuccino nádechu. Případně bych volila hladký jednotný skleněný obklad. Firma, která vám dělá kuchyňskou linku, je jistě schopná zajistit takový velkoformátový obklad. Můžete také zkusit obrátit se na šikovného sklenáře ve svém okolí.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit. Uvažuji, že bych si nechala položit do kuchyně laminátovou podlahu. Myslíte, že je to dobrý nápad? Nebo bych raději měla volit dlažbu? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kvalita laminátových podlah stoupá, ale odolnosti dlažby se nikdy nevyrovná. Výhodou plovoucí podlahy je teplejší pocit a suché položení. Je ale háklivější ale právě na dlouhodobou vlhkost a pády ostrých předmětů. Používá se především pro sjednocení obývacího prostoru.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Chtěla bych se zeptat na Váš názor ohledně barevného sladění. Kuchyňská linka je bílá (Ikea stät), kování a kuchyňské spotřebiče černé, dřez bílý a pracovní deska černý kámen, obklad bílý. Podlahu máme vybranou dub Bergen (Krono) a sedací souprava je barevný pruh (růžová, zelená, bordó) Ikea Ektorp Sigsta. Krbová kamna máme tmavě červená až bordó. Jakou byste poradila barvu stěn? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ve Vašem případě doporučuji jednu stěnu (tu za sedací soupravu) vymalovat výrazněji - bordó, popř. olivově zeleně. Zbylé stěny v šedé.

Dotaz   Dobry den, chcel by som Vas poprosit o radu v akych farbach volit kuchynu (sokel, skrinky, pracovna doska, chrbtovina) do miestnosti, ktorej obrazok je prilozeny. Podlaha v miestnosti su parkety farby buk svetly.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je prostor kuchyně dosti úzký, volila bych světlé odstíny linky. Barvu bílou či smetanovou s výraznější šedobéžovou pracovní deskou. Pro obklad pak můžete volit výraznější mozaiku - mléčnou v kombinaci s vínovou. Pro zvětšení a sjednocení lze použít obklad celoskleněný, jednotný. Celá linka může být v jednom odstínu popř. v kombinaci bílý korpus a horní dvířka se sklem. Tak, aby se prostor opticky provzdušnil a zvětšil.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V kuchyni budu mít desku z masivu jasan. Jak ji mám ošetřit? Někdo doporučuje olej, ale já se bojím, že tím deska ztmavne. (Prý ale zase vypadá nejlépe.) Jiní radí epoxidový dvousložkový lak - ten prý zežloutne, alternativou je i polyuretanový lak. Z masivu není jenom deska, ale i pult a "zarámování" celé kuchyně (boky, horní deska a taky poličky.) Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Na tento dotaz Vám nemohu erudovaně odpovědět, jelikož mi chybí konkrétní zkušenosti. Jistě Vám nejlépe poradí profesionálové zabývajícími se laky a také stolaři, či přímo lidé pracující v kuchyňském studiu.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Nevím, jaký vhodný typ zvolit pro obložení stěny kuchyňské linky. Kuchyň bude v barvě ořech dyjon, pracovní deska prskaná šedivá. Nevím, zda mám obložit kachličky, lamino nebo umakart (v šedé barvě). Vymalovat chceme v bananové (nebo smetanové) v kombinaci s červenou. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obklad bych volila ve smetanovém či šedivém nádechu. Tmavší kuchyňská linka se tak odlehčí. Výmalbu bych volila smetanovou a vhodná je také kombinace s červenou.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jaké zvolit podlahy do obývacího pokoje spojeného s kuchyní a jídelnou. Jedná se o prostor do L, z obývacího pokoje není přímo vidět do kuchyně. Nábytek máme z Ikei leksvik, kuchyň bude ořech a vanilka. Jakou dlažbu volit do kuchyně? Nebo je možné použít laminátovou podlahu jako v OP? Okna budou pravděpodobně bílá. Také nevím, jakou zvolit barvu stěn a doplňků. Moc děkuji za Váš názor a přeji pěkný den.
Odpověď  

Krásný den přeji. Již také plovoucí podlahy se využívají v kuchyňském koutu, jelikož je ale kuchyň oddělena, je odolnější a lepší volit dlažbu ve smetanovém odstínu, popř. šedivém nádechu. Podlahu v obývacím pokoji můžete volit tmavou ořech, popř. světlou bříza. Výmalbu bych volila světlou smetanovou, popř. bych zvýraznila jednu či dvě protilehlé stěny - odstín červená nebo olivová zelená.

Dotaz   Dobrý den, můj dotaz se týká kuchyně. Je nějaká možnost nahrazení kachliček v kuchyňské lince jinak než vybouráním? Děkuji mnohokrát za odpověď. :-)
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud je namysli obklad za pracovní deskou, je možnost jej "schovat" za desku např. v dezénu obdobném jako je pracovní deska (či barevným neprůhledným sklem). Tím se ale tloušťka rozšíří. Další varianta mne již nenapadá.

Dotaz   Dobrý den, přílohou zasílám foto návrhu kuchyně. Prosím o Váš názor. Jeden návrh je s vestavnou lednicí a jeden při použití americké lednice. Funkčně bychom raději volili tu americkou, ale designově se nám zdá lepší lednice vestavná. Děkuji za váš názor, jak byste toto vyřešili.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Samozřejmě hladší a designově lepší je sestava v kombinaci vestavných skříní. Nyní je ale opravdu na Vás, co je důležitější. Zda praktičnost, či kompromis ve volbě, kdy vzhled převládne nad funkcemi. U americké lednice se mi zdá zahnutí levé části pracovní desky opravdu minimální a tím méně praktické. Pokud je kuchyň připojena k obývacímu prostoru, volila bych čistší variantu – vestavnou. Pokud je kuchyň oddělena, můžete volit také možnost s americkou lednicí.

Dotaz   Dobrý den, vybíráme do novostavby rodinného domu kuchyň. Je malá (jen 7,7m2) a bude do tvaru U, jsou tam dvě okna. Podlaha je laminátová, parketový vzor třešeň. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem. Chtěla bych se zeptat, jakou barvu kuchyně byste poradila? Děkuji.
Odpověď  

První možnost by mohla být opět třešeň, ale s ohledem na velikost kuchyně, kde by třešeň mohla prostor výrazně ztmavit, bych spíš doporučila tuto kombinaci: skříňky v desénu třešeň a dvířka bílá či smetanová, pro zvýšení efektu lakovaná. Pracovní deska spíše světlá, celou linku velmi dobře oddělí nerezový či šedý sokl nebo skříňky na nožičkách. Pro optické zvětšení prostoru a kontrastní pojetí bych doporučila kompletně linku řešit v bílé barvě s nějakým zajímavým dekorem pracovní desky, například postforming v dekoru třešně či jiné tmavé dřeviny nebo kamene. Nevolte na obklad žádné malé obkladačky, ale raději větší formát či LTD desku.

Dotaz   Dobrý den, máme kuchyňskou linku ve tvaru U, v bílé barvě, s pistáciovými kachličkami a pracovní deskou woodstock (podélné tmavé proužky). Strašně ráda bych chtěla i podlahu woodstock, ale zdá se nám, že se k tomu nehodí žádný jídelní stůl a židle. Můžete prosím poradit – případně zaslat inspirativní fotografie? Velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlaha dekoru woodstock je tmavá, ale v kombinaci několika odstínů přecházejících až do světlé. K ní můžete jídení stůl volit v odstínu tmavě hnědém. Popř. úplně odlišném než dřevěném dekoru. Volila bych čistý, bílý stůl v kombinaci popř. s nerezem, který se tak odstínem připojí ke kuchyňské lince.

Dotaz   Dobrý den, už jednou jste mi poradili s výmalbou obývacího pokoje a teď vás chci poprosit o radu znovu. Chtěli bychom vymalovat kuchyň s jídelnou a chodbu, ale opět netušíme, jaké barvy zvolit. V kuchyni by mě zajímalo, jestli ji vymalovat barevně celou nebo jen od pultu a jídelnu. Stůl a židle jsou jen prozatímní. Chtěla bych Vás tedy poprosit, jestli si máme koupit stůl kulatý, obdélníkový či čtvercový a v jakém barevném provedení? Z obývacího pokoje do jídelny máme místo dveří jen oblouk. Má mít stejnou barvu jako jídelna? Jakou zvolit barvu do chodby, která je poměrně dost dlouhá a úzká a podlaha i dveře jsou ve světlém provedení. Ještě poslední otázka: máme vymalovat barevně i strop, nebo ho nechat bílý? Pokud strop bílý, tak barevně vymalovat až k jeho hraně, nebo nechat bílý pruh (popřípadě kolik centimetrů od stropu)? Snad se nezlobíte, že mám k vám spoustu otázek a možná některé i dost zmatené. Přikládám fotky, ale jídelnu jsem fotila proti oknům, tak jsou fotky dost nekvalitní. Moc Vám děkuji za Vaši odpověď, Gábina.
Odpověď  

Dobrý den. Kuchyň bych vymaloval celou – bude působit kompaktnějším dojmem. Oblouk bych nechal ve stejném odstínu a už bych jej nezdůrazňoval (tvar je již je jistý akcent). Tvar stolu záleží na velikosti místnosti. Čtverec je asi nejméně vhodný. Kulatý stůl je prostorný a všichni mají „stejné místo“, rozložitelný bývá na ovál. Obdélníkový stůl bývá nejskladnější v prostoru a snadno rozložitelný. Materiál stolu bych zvolil stejný jako materiál pultu. Chodbu bych vymaloval ve světlém teplém odstínu (béžová apod.). Rozhodně ne žádný sytý odstín. Stropy bych ponechal bílé a malbu vytáhl těsně pod strop – bez vynechání jakéhokoli proužku.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby a dovybavení obývacího pokoje. Pokoj je orientován na jih, s dostatkem světla, podlaha v barvě buku, taktéž celodřevěné schodiště a dveře s obložkami Sapeli, sedačku máme středně modrou s tmavě modrými polštáři. Součástí pokoje je i jídelní kout - židle a stůl v barvě calvados, sedáky u židlí jsou modré. Nevím, jakou barvou vymalovat zeď naproti sedačce (zeď je orientována kolmo ke zdi se dvěma velkými okny), je k ní v její druhé části přisunut i jídelní stůl. Dále jakou barvu zvolit pro obývací stěnu a konferenční stolek? Calvados (mám obavy, aby pokoj nevyzněl moc tmavě), nebo buk (nebude to už moc jednolité?) a jaký by ladil koberec pod sedačku? Z obývacího pokoje je průhled do kuchyně: linka buk, podlaha dlažba hnědočervená. Děkuji předem za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně bych se Calvadosu nebál - buk bude, jak sama píšete, moc jednolitý. Kombinaci buk, calvados a modré čalounění bych doplnil světlou teplou výmalbou (žlutohnědá, béžová). Vzhledem k orientaci ke světovým stranám a světlé výmalbě nebude místnost působit tmavě. Koberec pod sedačku by mohl být velmi světlý s nějakým teplým nádechem.

Dotaz   Dobrý den, paní inženýrko, ráda bych Vás požádala o radu ohledně dovybavení obývacího pokoje, včetně výběru materiálů, firmy a tipu na dekorační předměty. Popis prostoru: v novém RD mám kuchyň zařízenou od firmy Hanák - skleněná zelena -vysoký lesk, doplňky - aloxovaný hliník, pracovní deska je z přírodní žuly barvy šedočerné. Jídelní stůl od firmy Calligaris - modrozelené sklo a nohy hranaté kovové matné. Kuchyň je propojená z obývacím pokojem, kde se nachází kožená (červenohnědá) sedací souprava. Dále zde máme krbové těleso v moderním provedení - nerez, kámen a omítka (červenohnědá -možnost nové výmalby). Plovoucí podlaha - jasan. Moc děkuji a přeji pěkný víkend.
Odpověď  

Dobrý den. Doplňky nabízí spousta firem – ASA, Scheurich, Kahla, Guzzini a mnoho dalších. Ve vyhledávači na internetu najdete i speciální obchody pro tento sortiment. Dovybavení dle popisu vkusného interiéru nelze řešit písemnou formou.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Chceme vymalovat obývací pokoj s kuchyní a vyměnit nábytek. Výsledek by měl být moderní. Můžete nám, prosím, poradit, jakou barvu zvolit na vymalování a jaký nábytek by se k nám hodil? Máme dva syny (1 a 4 roky). Děkuji, Markéta.
Odpověď  

Dobrý den, rozhodně bych nábytek celkově zjednodušil, aby výsledný dojem nebyl přeplácaný a moc plný. Použijte o něco tmavší (teplejší) dřevo a jednodušší tvary. U maleb bych se nebál pastelových odstínů. Každopádně na základě takto definovaného zadání je těžké konkrétněji poradit.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Do svého rodinného domu (novostavby) jsme si vybrali dveře od SAPELI - Tenga, model 15, třešeň. Dřevěná okna máme v odstínu kaštan a nábytek do téměř všech pokojů v odstínu tabák/bílá (f. dřevotvar). Dá se k výše uvedeným komponentům vybrat vhodná podlaha? Bude moderní, bílá s pracovní deskou technistone (stále jsme se nerozhodli pro žádnou barvu) propojená s jídelnou a obývacím pokojem. V těchto prostorech bude dlažba (máme podlahové vytápění). Jaká plovoucí podlaha by se hodila do ostatních prostor? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, rozhodně bych na podlahu použil dřevinu, která je již v interiéru použitá. Asi by mohl být vhodný kaštan. Desku stolu bych vzhledem k bílé barvě kuchyňské linky volil do černa až tmavě šeda.

Dotaz   Dobrý den! Stavíme a zařizujeme nový rodinný dům a v současné době vybíráme interiérové dveře. Okna máme dřevěná (AZ Ekotherm, odstín zlatý dub, dle mého názoru spíš než s odstínem dožluta, tak dooranžova). V celém domě bychom chtěli jednotné podlahy - dřevěné dubové parkety (v obývacím pokoji "kvality 1", v ložnicích "3"). Dlažba v kuchyni a na chodbě bude bílá až smetanová, schodiště dubové. Líbí se nám jednoduché dveře - např. Tenga od Sapeli, nejsme si ale jisti, který druh dýhy máme zvolit. Nebude dub příliš fádní? Hodila by se hruška? A jaký potom odstín nábytku? (Kuchyňská linka, jídelní stůl, sedačka - kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem je jedna místnost.) Moc děkuji, Markéta.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ladění interiéru je jistě velice příjemné. Dveře bych rozhodně volila v barvě dubu (dub americký má výraznou kresbu a dveře budou oživením). Můžete také volit světlejší javor či břízu. Nábytek by mohl být např. kombinace dub (popř. bříza) a bílá lesklá dvířka, kuchyňská linka bílá s šedou pracovní deskou a prosklenými horními skříňkami (obklad možný jednolitý skleněný). Interiér oživíte výraznějším červeným obkladem a červenou sedací soupravou. Výmalba pak smetanová, popř. temná oranžovohnědá. Alternativou je varianta s tmavší nábytkem - wenge a bílá lesklá dvířka. Také kuchyňskou linku můžete volit v dezénu bělený dub. Možných variant je mnoho. Nedoporučuji ale kombinovat s dřevinami jako jsou hruška, buk, olše, třešeň.

Dotaz   Hezký den, potřebovala bych poradit s výběrem podlah a dveří do chodby, obývacího pokoje a kuchyně s jídelním koutem. Do chodby se mi líbí dlažba Zebrano Rako. Také do obýváku by se nám líbila tmavá podlaha, tudíž by byla asi lepší světlá varianta do chodby. Obývák je světlý - tři velká francouzská okna se vstupem na terasu, v kuchyni je také velké okno. Jaké byste mi doporučili dveře? Je nutné mít v celém domě stejný odstín? Moc děkuji za info. Ještě chci podotknout, že barvu kuchyně zatím nemáme také vybranou.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Tmavá dlažba na podlaze prostor zútulní a opticky zmenší. Pokud je chodba menší a tmavá, doporučila bych dlažbu spíše světlou. Co se týká dveří k takovéto dlažbě, je více variant. Můžete volit nadčasové a jednoduché bílé dveře (s prosklením) např. Tenga, Lotos, Note od firmy Sapeli. Popř. ty s výraznou dýhou, tedy třeba dub či wenge. Kuchyňskou linku bych volila nadčasovou bílou, v kombinaci se sklem. Doporučuji vždy vybrat dveře spíše stejného designu a stejné dýhy, popř. oddělit v odstínech dveře patra vstupního a nadzemního.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych využila vašeho poradenství. Právě jsem zakoupila nový byt a plánuji rozsáhlou rekonstrukci. Velmi se mi líbí dveře Sapeli, ale potřebovala bych poradit s barevným laděním interiéru. Ráda bych zvolila dveře v dekoru evropského javoru, ale nevím, jak vkusně vybrat dekor podlahy. Celý prostor bytu bych potřebovala opticky zvětšit, takže bych volila světlejší barvy. Je v tomto případě lepší použít světlejší plovoucí podlahu a kontrastní dveře v tmavším odstínu? S jakou povrchovou úpravou dveří bude nejlépe barevně ladit kuchyňskou linkou v provedení mořené dubové dýhy? Děkuji Vám za odborné posouzení.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba světlého javoru a kuchyňské linky v dubu je jistě dobrá. Proto bych také podlahu volila spíše v odstínu světlého javoru či běleného dubu. Prostor tak zůstane sjednocený a prosvětlený. Popř. můžete volit dveře s prosklením, čímž se prostor oživí a dveře odlehčí např. (NOTE, TENGA či elegantní novinka LOTOS).

Dotaz   Dobrý den, omlouvám se za četnost dotazů, ale zařizujeme RD a tak jich mám opravdu spoustu. Tentokrát se jedná o kuchyň, konkrétně jak sladit barvy a materiál. Kuchyně má 12,6 m 2, bude mít tvar do G. Je již vymalovaná na lehce žlutou barvu a je oddělená od obývacího pokoje. Dvířka plánuji ořech (lamino, léta vodorovně), horní skříňky slonová kost (možná vanilka), některé horní budou skleněné (satinato + ALU-rám). Všechny skříňky budou mít korpus z ořechu. Poraďte mi, prosím, barvu obkladu - plánuji lamino v barvě slonové kosti, ale nedovedu si to moc představit. S podlahou si také nevím rady, zatím mám vybraný barvený korek (slonová kost) či marmoleum (slonová kost). Zkrátka bych chtěla, aby podlaha byla stejná jako obklad, aby mohly vyniknout ořechové skříňky. Doplňky potom v barvě malby - tedy žlutá (květináče, utěrky apod.) Také by mě zajímalo, jakou navrhujete pracovní desku. Šla bych klidně do tmavě šedé (možná i lesklé, protože v kuchyni nic lesklého nebude), ale nejsem si jistá. Šedá by se ale určitě hodila k té jemně žluté malbě. Mockrát Vám děkuji za odpovědi.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění je velice vyvážené a příjemné. Horní skříňky bych volila v odstínu slonová kost a také obklad v tomto odstínu. Pracovní desku doporučuji v imitaci kovu, alu. Tím se docílí oddělení všech barev a zároveň to nebude další odstín, protože se bude opakovat na rámečcích horních skříněk. Co se týká podlahy, volila bych raději praktičtější marmoleum. Doplňky pak můžete střídat, ale já bych raději volila odstín sytější žluté, popř. oranžovou. (Také červená či olivově zelená vám interiér oživí.)

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s ještě jedním dotazem. V kuchyni nového RD bude parapet u (dvou) oken asi 3 cm nad pracovní deskou. (Truhlář nedoporučoval parapet s pracovní deskou v jedné rovině kvůli spáře, která se brzy u dřevotřísky jaksi zkrabatí.) Doporučil/a byste mi dát parapet v jiném odstínu než pracovní desku? Okna jsou bílá plastová, v ostatních místnostech je parapet růžový mramor. Pracovní desku plánuji nejspíš odstín granit (tmavě šedá). Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Samozřejmě parapety v různých výškách jsou možné a praktičtější na údržbu. Tím pádem také odstín můžete volit odlišný. Pokud je kuchyň oddělena od ostatních místností, parapet může být v odstínu pracovní desky, jinak sjednoťte parapety s ostatními místnostmi. Růžový mramor bude ke granitu strukturou hodně kontrastní.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s velikou prosbou ohledně zařízení interiéru nového bytu. Jedná se o jednu místnost - současně obývací pokoj a kuchyňský kout. Pokoj je na slunné straně, je opatřen velkým francouzským oknem. Rozloha obytného prostoru je 27,55 m2. Nevím, jak se mám při zařizování odrazit. Zřejmě si představuji světlou podlahu (laminát, imitace přírodní dub) a tmavý nábytek (tmavě hnědá, v kombinaci s bílou). Potřebuji poradit – jaká barva dveří (prosklené) k podlaze včetně zárubní (buk?), jakou barvu kuchyňské linky (sladit s ostatním nábytkem?), jakou dlažbu v KK, jakou barvou vymalovat stěny a rovněž barvu sedací soupravy. Předem děkuji za Vaši radu a pomoc, Markéta Švecová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K dubové podlaze a nábytku v kombinaci ořech (wenge) s bílými dvířky rozhodně nekombinujte další odstín dřeva. Buk se k dubu nehodí. Dveře volte v dubu či v dubu americkém např. Sapeli - Note, Tenga či Lotos, kde je velký podíl prosklení. To doporučuji s mléčným sklem. Kuchyňskou linku můžete volit čistě bílou, popř. korpus dub, wenge či ořech s bílými dvířky. Alternativou je šedá pracovní deska s horními skříňkami v kombinaci s mléčným sklem. Sedací soupravu můžete volit výraznější (bordó či čokoládová). Výmalbu pak volte ve smetanové barvě. Na jednu stěnu (popřípadě na dvě protější) můžete použít výraznější odstín (čokoládová, bordó). Záleží na konkrétním uspořádání pokoje.

Dotaz   Dobrý den, jakou barvu mám zvolit do obýváku? Máme bukovou plovoucí podlahu, bukový nábytek a sedačku do L v béžové barvě s tmavěhnědo-rezavými květy. Pod konferenční stolek plánuji tmavý koberec a tmavohnědé polštáře. Bohužel ale nevím, jakou barvu na zeď. V kuchyni máme linku v medové olši, plánuji slabounkou zelenkavou barvu. Co si o tom myslíte? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Stěnu za sedací soupravou můžete volit v barvě čokoládové spolu se smetanovou. Kombinace se světlou olivovou či jarní zelenou je také možná.

Dotaz   Dobrý den, chci Vás požádat o radu ohledně sladění barevnosti oken, podlahy, dveří a barev v obývacím pokoji spojeném s jídelnou a kuchyní. V obývacím pokoji máme novou televizní komodu a sedačku 3,2 ve třešní. Křeslo a taburetka jsou v béžové, stůl skleněný a nohy v třešni. Kuchyni zvažuji vanilkovou, korpusy třešňové, jídelní stůl s židlemi také třešeň. Nevím, jestli okna (i francouzská) také v třešni, podlahu bukovou a dveře také buk, aby to bylo sjednocené. Nebo mají být okna světlejší a dveře tmavší? Jaký typ dveří Sapeli? A jakou výmalbu v obývacím pokoji, jídelně a kuchyni? Obývací pokoj je obdélník spojený šikmo s jídelnou a kuchyní - také obdélník. Tam chceme hodně oken, i francouzských. Celá zeď bez oken je pouze v obývacím pokoji za televizí a na straně s krbem, tato strana se pak zešikmuje do průchodu do jídelny a kuchyně (3m široký a 4m dlouhý). Jaký máte názor na okna se mřížemi? Není to už pasé? Jaký odstín kuchyně byste doporučovala? Děkuji, s pozdravem Dana Lásková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jsem zastáncem jednoduchého designu, proto doporučuji okna bez mřížek jak vnitřních, tak i bez většího členění oken. Odstín můžete ladit k nábytku, ale především k barvě fasády domu. (Odstín třešně by působil sladěně s interiérem.) Dveře volte opět v čistém designu např. Sapeli (Tenga, Note, Lotos), kde můžete kombinovat dveře s velkou prosklenou plochou (mléčné či čiré sklo). Odstín podlahy a dveří můžete volit světlejší, v buku. Plnou zeď za televizním stolkem vymalujte v odstínu bordó či čokoládová. Krb zvýrazněte také tímto odstínem. Zbylé stěny neutrální, v béžově či smetanové barvě. Na kuchyňskou linku bych vybrala korpus třešeň se smetanovými dvířky. Vanilkový odstín je velice častý a moderněji bude působit bílá či smetanová. V jídelně můžete také vymalovat jednu stěnu výraznějším odstínem.

Dotaz   Dobrý den, chci Vás požádat o radu ohledně barvy laminátové plovoucí podlahy a dveří. Kuchyň je propojená s obývákem, kuchyňská linka v bílé barvě, lak vysoký lesk. Obývací část tvoří několik nízkých skříněk kombinace wenge a bílý lak. Děkuji, A.K.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud je prostor dostatečně prostorný a prosluněný, můžete volit podlahu i s dveřmi v odstínu tmavém (ořech, wenge). V menším prostoru by bylo vhodné volit odstín podlahy i dveří světlejší – dub či javor. Dveře vyberte třeba SAPELI (Note, Lotos, Tenga, Tarugo). V kombinaci s prosklením budou dveře méně masivní, odlehčenější a v interiéru se stanou zajímavým prosvětlovacím doplňkem.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, jakou zvolit barvu stěn a kuchyňské linky v obývacím pokoji s kuchyňským koutem (celkem 25m2). Okna jsou v barvě třešeň, podlaha a dveře buk, sedačka je kožená, světle béžová (téměř slonová kost), ostatní zařízení zatím nemám, doplňky chci ladit do modra. Pokoj je světlý, orientovaný na jih. Předem moc děkuji, Koukalová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych např. kombinaci korpusu třešeň a bílých dvířek, či dvířek ve slonové kosti. Pokud je prostor větší a dostatečně prosvětlen, můžete volit kombinace wenge a světlých dvířek. Obě kombinace jsou možné jak u kuchyňské linky, tak i na nábytku.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného ladění kuchyně. Kuchyňská linka bude v odstínu akácie, viz. foto, pracovní deska šedá. Horní skříňky výklopné ve stejném odstínu v kombinaci s matným sklem v hliníkovém rámečku. Mezi spodními a horními skříňkami na zdi bude Lacobel, na zemi nejspíš nějaký druh lina. 1. Jaký vzor a barva lina? 2. Jaký odstín Lacobelu? 3. Jakou barvou vymalovat zdi? Kuchyň je celkem malá - 12m2, ale velmi světlá. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Barvu obkladu Lacobel bych ve Vašem případě volila ve světle šedém či bílém provedení (white soft, grey classic). Linoleum doporučuji v šedém tmavším odstínu. Výmalbu ve smetanové barvě. Prostor bude působit čistým dojmem, s výraznými dvířky kuchyňské linky.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem vás moc požádat o radu s vybavením RD. Ještě před zahájením montáže musíme přesně říci vybavení domečku. Má první otázka se týká obkladů a dlažby do kuchyně. Linku již máme vybranou - lamino třešeň v kombinaci s alu, pracovní deska šedá (zasílám vizualizaci). Mezi linku by se mi líbil obklad Esmirna mosaico mix, ale podlahu nevím. Asi by měla být světlejší, že? Chtěla bych něco ze série Savana od Raka, protože tuto sérii bych ráda použila i do chodby, ale netrvám na tom. Dále nevím, jaký odstín plovoucí podlahy do obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Máme si vybírat od značky Quickstep, asi basic line, pokud se chceme vejít do standardu. Dveře budou nejspíš bukové foliované. Obývací pokoj bude dost světlý, je tam hodně oken plus jedno francouzské (zašlu plánek). V jakém odstínu vybírat nábytek a jakou výmalbu byste mi poradili? Děkuji mockrát.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel fotografie ani plánek nedorazily. Mohu tedy odpovědět pouze nekonkrétně. Výběr obkladu kuchyňské linky bude jistě příjemně sladěný. Podlahu bych volila světlou – šedobílou nebo šedobéžovou, která ale v sérii Savana není. Co se týká podlahy v obývacím pokoji, vyberte ji shodnou s dekorem dveří, tedy v buku. Nábytek pak může být v odstínu třešeň, popř. v kombinaci bílých dvířek, nebo wenge a bílá dvířka. Výmalbu doporučuji ve světlých odstínech - krémová, smetanová.

Dotaz   Hezký den, potřebovali bychom poradit s výběrem odstínu podlahy do obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Kuchyňskou linku máme vybranou – bude to bělený dub. Obývací pokoj je světlý dost (tři francouzská okna na terasu + velké okno v kuchyni). Díky moc. A případně prosím o radu, jaké dveře...
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila ve tmavším odstínu, a to dubu klasickém. Dveře můžou být třeba Sapeli (Note, Tenga, Lotos) v dekoru dubu amerického s výraznější kresbou. Pro odlehčení masy dveří můžete volit prosklení.

Dotaz   Dobrý den, chystám se zařizovat kuchyň s jídelnou (celkem 32m2). Obě místnosti směřují na jihovýchod, podlaha v nich bude wenge. Jedná se o dva pokoje, mezi kterými jsme vybourali příčku, takže tam jsou dvě okna. Korpus + police kuchyňské linky budou stříbrné, ale stále nevím, jakou barvu dvířek. Ráda bych červenou, ale mám strach, že pokoj bude působit tmavě. Děkuji za Vaši radu.
Odpověď  

Dobrý den, černá barva je hezká, ale ve Vašem případě bych byl obezřetný. Orientace na JV předpokládá světlou místnost, ale černá v kombinaci s výrazným wenge bych nedoporučoval. Odstíny typu vanilkové budou vhodnější.

Dotaz   Dobrý den, máme asi 3/4 roku novou kuchyňskou linku v odstínu třešeň calvados a poslední dobou se mi zdá, že je tam moc tmavého dřeva. Tak mě napadlo, jestli by nebylo dobré čelní stranu kuchyňské linky oživit třeba nalepením nějaké tapety ve tvaru cihliček. Pokud se vám toto nezdá jako ideální řešení, poraďte mi, prosím, něco jiného na oživení. Předem moc děkuji, Petra Pazderová.
Odpověď  

Dobrý den, oživení tapetami, resp. nálepkami je dobrý nápad. Prodávají se nálepky obecných motivů i motivů kuchyňských. Myslím, že cihličky nebudou úplně ono. Materiál si bude hrát na něco, čím není.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně zařízení interiéru bytu 3+kk. Jedná se o obývací pokoj s kuchyňským koutem. Pokoj je na slunné straně a je v něm velké francouzské okno. Rozloha tohoto obytného prostoru je necelých 40 m2. Asi jsme začali špatně, ale vybrali jsme si dveře Sapeli Swing v provedení dýha hruška, které se nám moc líbí. Ovšem nyní nevím, jaká barva plovoucí podlahy by se tomu hodila nejlépe. Podlaha by měla být asi v jednom barevném provedení v celé místnosti, že? A hodila by se v provedení dub, nebo třešeň? Je do kuchyně vhodná vůbec plovoucí podlaha? Dlažba se mi sice zdá studená, ale obávám se, že pokud se něco rozlije na plovoucí laminátové podlaze, může dojít k jejímu vzedmutí. Poslední dotaz se týká barvy kuchyňské linky. Jaký odstín linky byste, prosím, doporučila vzhledem k dveřím „hruška“ a k podlaze? Předem děkuji za Vaši radu a pomoc. S přáním pěkného dne Martin Růžička.
Odpověď  

Dobrý den, dveře SAPELI Swing jsou moc hezké. Plovoucí podlahou máte zřejmě na mysli lamino – to lze do kuchyně použít. Jako každé lamino bude časem "střížkovat" od vlhkosti při běžném vytírání. Je jisté, že když na lamino bude dlouhodobě působit voda, zvedne se. Při polití a následném rychlém setření by se nemělo nic moc stát. Doporučuje se po pokládce spáry lamina přejet speciálním impregnačním roztokem, který toto riziko zmírní. Samozřejmě že životnost laminátové podlahy je omezena. Odstín bych hledal v dřevině hruška, určitě stejný v celé místnosti. Dvířka kuchyňské linky bych nedělal v dekoru dřeva, ale v barvě – v jakémkoliv nádechu.

Dotaz   Dobrý den. Chystám se měnit kuchyňskou pracovní desku (tvar L). Dvířka kuchyňské linky jsou lamino (sukatá borovice), podlaha je původní dřevěná (borovicová), obklady za linkou mramor, lehce do šeda. Popravdě bych nejraději změnila i ty obklady. Poraďte, jaké barvy zvolit. Kuchyň je světlá. Děkuji předem.
Odpověď  

Dobrý den, když ponecháte světle šedý zadní obklad, doporučil bych tmavší šedou pracovní desku v amorfním vzhledu.

Dotaz   Dobrý den, rádi bychom se zeptali, jaké barevné kachličky by se hodily k naší kuchyni. Je v barvě vanilka; korpus, pracovní deska i podlaha olše. Děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den, vhodné by byly kachličky v nějakém neutrálním odstínu, například světe šedé.

Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a já bych Vás chtěla požádat o radu při zařizování obývacího pokoje spojeného s kuchyní. Orientace obýváku – jih, kuchyň – sever. Rozměry: obývák 26 m2, kuchyň 12m2. Ráda bych si koupila javorové dveře, dlažba v kuchyni a přilehlé chodbě by měla být světle oranžová, popř.béžová. Uvažuji o vanilkové nebo žluté kuchyňské lince s javorovým korpusem. Nevím, jakým způsobem zařídit interiér obýváku, jakou plovoucí podlahu tam zvolit, jakou pracovní desku a jaký jídelní stůl vybrat do kuchyně, jak vymalovat… Javorové dveře volím, protože chodba v domě má 1,1 m a bude pravděpodobně málo osvětlena. Velice děkuji za odpověď, Chmelařová.
Odpověď  

Dobrý den, hezká podlaha pro tento prostor bude jistě ořech. Zbývající dřevěný nábytek (jídelní stůl, drobné kusy nábytku v obýváku) by měl být tmavý (wenge). Deska kuchyňské linky k vanilce je vhodná střední až tmavá šedá. Malby a sedací nábytek bych volil v barvě krémové. Doplňky si pořiďte přírodní a vše bude hezký celek.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc se sladěním dveří s podlahou v rodinném domku. Okna a francouzské dveře na zahradu jsou bílé, stěny také, kuchyňská linka v bílém lesku, pracovní deska tmavá (ořech, wenge - není ještě finálně vybráno). Obývák je propojen s kuchyní, vše prosvětlené. Váhám mezi dvěma variantami: podlaha královský akát (náhled viz přiložený soubor) + tmavé dveře (např. ořech folie). Alternativou je opak - ořech na podlahu (viz přiložený soubor 2) + světlé dveře (např. javor evropský nebo bělený dub). Mají být v tomto případě i tmavé zárubně? Velmi se mi líbil článek opačných dezénů, proto bych chtěla kontrastní podlahu versus dveře. Nevím ale, zda je to takto vhodné, uvítám jakoukoliv radu a děkuji mockrát.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych druhou Vámi popsanou variantu. Tmavá podlaha působí příjemně. Musí být doplněna světlými doplňky, což Vy máte formou dveří a bílé výmalby. Zárubně by mohly být tmavší. Zdůrazní se tím vlastní dveře.

Dotaz   Vážená paní architektko, prosím Vás o radu při výběru podlahy do obýváku a kuchyně v novostavbě. Kuchyňská linka je velmi světlounce zelená, materiál folie, sokl stříbrný. Pracovní deska světlý špalíček, korpus světlý javor. Líbí se nám dlažba od Raka Spirit. Jakou však zvolit barvu do obou místností? Našimi favority jsou světle šedá a bílá. Líbila by se nám kombinace obou barev. Která by se více hodila ke kuchyňské lince? Která by měla převládat? Děkuji velice.
Odpověď  

Dobrý den, přiznám se, že nejsem příznivcem dlažby do společné místnosti kuchyně a obýváku. Určitě bych doporučil dřevo (nebo imitaci) pro útulnost prostoru. Tmavá ořechová podlaha bude hezká i v laminátu.

Dotaz   Dobrý den. Náš dotaz se týká hlavně kuchyně, kterou potřebujeme barevně doladit. Odstín dvířek jsme vybrali portofino alpaca (DC 4092-fa PROFORM), pracovní deska asi v odstínu hliník, indukční varná deska s nerez rámečkem, elektrická trouba černé sklo nebo nerez (ještě váháme) a nerezový teleskopický odsávač. Těsně vedle kuchyňské linky budou plné dveře (asi javor, CPL laminát) a k nim jsme zvolili dlažbu Solid Spectrum White (EGRES). Naproti lince je bílé plastové okno. Potřebujeme poradit, jaký materiál použít (na desku a obklad), jaký odstín máme dát za pracovní desku a jak vymalovat. Uvažovali jsme o mozaice Mix šedý 2,5x5 (prodává se v Siku). A ještě bychom potřebovali poradit s výběrem dlažby a výmalby do chodby. Chodba není moc prosvětlená. Jsou tam již vestavěné skříně v odstínu pařený buk a budou tam čtvery dveře (dvoje prosklené) asi v javorovém odstínu (viz přiložený nákres). Uvažovali jsme o dlažbě Solid Spectrum Brown(EGRES). Za odpověď děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že Vámi vybraná mozaika bude působit zajímavě v kombinaci s obkladem z Lacobelu. Mozaika může být za varnou deskou a digestoří a Lacobel na zbytku, případně je možné ještě jednou vhodně mozaiku zopakovat. Malbu do předsíně ke zvolené dlažbě doporučuji určitě světlou, např. světle okrovou.

Dotaz   Dobrý den, rekonstruujeme na chalupě kuchyň. Podlaha bude ze smrkových prken, konzervovaná přírodním olejem. Součástí kuchyně je horský kachlový sporák na reliéfních nohách, který původní majitelé kolorovali stříbřenkou. Sporák má nádherné původní olivově zelené kachle. Prosím o radu, jakou dlažbu (velikost, barvu, tvar) použít pod sporáček, abychom vytvořili soulad s podlahou a zároveň zachovali ráz místnosti. Výmalba stěn bude bílá. Ostatní nábytek je v krémové barvě, textil bude laděn do zelené. Děkuji za radu. Hezký den, Farská.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož se hůř představuje sporák s reliéfními nožkami, je také těžké konkrétně poradit. Volila bych spíš dlažbu či jednu větší plotnu plechu v odstínu antracitu či kovu. Dlažbu volte jednoduchou, aby nepotlačila výrazný sporák, který by měl zůstat dominantní.

Dotaz   Dobrý den, již jste mi jednou radili ohledně barevného sladění nábytku v obýváku. Teď mám ještě jeden dotaz ohledně malby stěny. Na obrázku, který posílám, je široká zeď. Tu bych chtěla vymalovat jen asi od TV po začátek židle (od půlky, kde je židle, je červeno-bílá kuchyň). Chtěla bych tam středně tmavou malbu asi v šedé barvě (nábytek bude bílý, tmavě šedý kusový koberec a červené doplňky). Nevím ale, jaký tvar a jestli vymalovat celou půlku nebo nechat u stropu místo, nebo třeba vymalovat jen pruh. Od TV je ještě asi nevyfocený metr volného místa a pak začíná balkón. Moc děkuji, Katka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Odstín šedé je jistě nadčasovou volbou, kterou bych na stěně uvítala. Můžete zvýraznit prostor naproti jídelnímu stolu, či přímo u něj, popř. se můžete chytit navazující linky, nějaké její výšky a udělat široký pruh. Horizontální výmalbou prostor prodloužíte zatímco vertikální rozdělíte a spíš zvýšíte. Pokud chcete prostor opticky oddělit na obývákovou část a část jídelní, pak můžete vymalovat prostor obýváku šedým odstínem až k prostoru stolu.

Dotaz   Dobrý den, moc bych Vás chtěla poprosit o radu, jak barevně skombinovat obývák + kk o ploše 36 m2. V pokoji jsou dominantní velká terasová okna v hnědo-oranžové barvě (něco jako třešeň). Kuchyňská linka bude středně hnědá, zdi jsou vymalovány máslovou barvou, jedna stěna je kontrastní (výrazně oranžová). Právě vybíráme plovoucí podlahy, nábytek, vestavěnou skříň a dveře, které budou na jedné zdi. Zatím jsme uvažovali nad podlahou javor nebo hrušeň... Jaké barvy by byly vhodné pro další vybavení? Co s čím barevně kombinovat? Pokoj je orientován jižně, tudíž má dostatek světla. Přikládám fotky s barvami na zdi a s barvou oken. Díky moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož již máte zvolený tmavší odstín kuchyňský linky, volila bych neutrálnější podlahu v javoru - světlou, tak by se nebila s odstínem linky. Další nábytek pak vyberte v odstínu kuchyňské linky. Dveře bych doporučila opět v javoru a dostatečně prosklené.

Dotaz   Dobrý den, máme kuchyň vanilku a korpus ořech. Zajímalo by nás, jaká by se k tomu hodila pracovní deska a barva stěn. Jaké máme vybrat kachličky ke kuchyňské lince? Rádi bychom barevné, v pastelovém odstínu. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Já bych volila pracovní desku v neutrálním odstínu světle šedém, tak, aby vynikl korpus a dvířka. Obklad pak můžete vybrat jednotný skleněný (např. bílý či šedý lacobel).

Dotaz   Dobrý den přeji, jsme starší manželé a opravujeme rodinný domek, zatím jsme u přízemí. Chtěla bych to tam sladit dohromady, a tak Vás moc prosím o Vaše dobré rady. Obývák s kuchyní: okna východ - západ naproti sobě, vše ve zlatém dubu. V rohu obýváku bude krb, vložka jotul panorama, jednoduchá obezdívka, podlahové topení. Jaký typ sedačky máme zvolit? Je tam zeď 4,5m. Kuchyň jednoduchá do L. Hodí se dub natural, bříza nebo kombinace bílá káva s ořechem? (Bílou mně rozmluvili.) Spotřebiče jsou v nerezu. Hodí se k tomu světle šedá deska (imitace betonu)? Co byste doporučila mezi pracovní desku a skřínky? Také bych potřebovala poradit, jakou zvolit výmalbu a barvu plovoucí podlahy. Líbí se mi středně hnědá. Jakou barvu stolu a židlí? Pak navazuje dlouhá chodba s verandou asi 12m dlouhá, široká 1,4m. Hodí se tam světle šedé lapatto sandstoun, nebo okr? Máme dát všude stejnou? A poslední otázka: jakou barvu dveří a obložek zvolit od SAPELI? Hodí se prosklená Nora? Omlouvám se, že je toho hodně, jsem vděčná za každou radu. Přeji pěkný den a děkuji moc, Dana.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do svého interiéru jistě můžete volit jednoduché odstíny (dub, šedá, smetanová) a výraznější doplňky. Kuchyňskou linku doporučuji v dubu, možná se smetanovými dvířky. Pracovní deska může být šedivá, či smetanová a obklad jednotný skleněný (šedivý či bílý Lacobel). Jídelní stůl kombinace dub a sklo. (Případně můžete volit jednoduchý bílý stůl s židlemi v kombinaci kovu a plastu.) Podlahu zvolte opět dubovou a dveře také. (Nora dveře od firmy SAPELI jsou tou nejjednodušší formou, lépe jistě vypadají dveře dýhované a modernějšího vzhledu - NOTE, LOTOS…) Výmalbu bych volila v jemných odstínech šedivé, smetanové. Sedací souprava poté může být výraznější - bordó, oranžová, či temná modrá. Co se dlažby týká, hezké bude světle šedé Lapato - jak v chodbě, tak i na verandě. (Je to dlažba mrazuvzdorná a tedy pro tento účel vhodná.) Vždy prosazuji, že méně je více.

Dotaz   Dobrý den, budeme dělat rekonstrukci panelákového bytu 3+1. Většina pokojů je jihozápadním směrem, jen dětský pokoj je na jihovýchod. Do bytu jsme již objednali nové dveře Sapeli s obložkovou zárubní, řady standart, dýha buk. Troje dveře se budou posouvat po zdi. V dětském pokoji máme světlý nábytek z masívu smrk od firmy Domestav, v ložnici je manželská postel masív smrk a světlý psací stůl (nevím, zda je to dýha bříza). V ložnici asi zůstane zachována laminátová podlaha v dekoru javor. Všechny ostatní podlahy se budou měnit. V obývacím pokoji máme několik kusů bílého nábytku (pohovku, křeslo a komodu). Vše ostatní se bude kupovat nové. Nevím si rady především s podlahami, tj. barva dlažby do kuchyně a chodby, a také s podlahou v obývacím a dětském pokoji a s barevnou výmalbou stěn. Kuchyňskou linku bychom asi měli ladit s barvou dveří, že? (Tj. fólie buk tabák?) Mám ráda jemné světlé, pastelové, přírodní barvy a také přírodní materiály. Předem mockrát děkuji za odpověď, Dobrovodská.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud jste volili dekor dveří buk, podlahu doporučuji ve stejném odstínu. Zato kuchyňskou linku můžete pořídit v jiném dekoru (bílá, slonová kost) v kombinaci se sklem. K tomu se bude krásně hodit dlažba v jemném růžovo-béžovém nádechu. Protože máte podlahu v ložnici v dekoru javoru, je zde také možnost sjednotit celý byt podlahou z jednoho materiálu. Dveře bych ale v tomto případě také volila v tomto odstínu, sjednotily by se tak současné odstíny nábytku. Potom bych doporučila dlažbu v odstínu šedobílém, např. světle šedé Lapato Sandstone.

Dotaz   Dobrý den! Posílám fotky obývacího pokoje - pohled od vstupu, nalevo obývací sestava (buk) a dveře do pokoje, napravo gauč a vstup do kuchyně. Kuchyňská linka bude bílá, s deskou v dekoru dřeva (jako parkety), obklady esmira mozaiko mix. (Nebo by bylo lepší zvolit obklad jednobarevný?) Poraďte, prosím, jak vymalovat obě místnosti a jaké by se hodilo provedení dveří, případně nábytku do kuchyně. Předem děkuji za rady.
Odpověď   Dobrý den přeji. K bílé kuchyňské lince se jistě hodí jakýkoli další odstín, bohužel jsem nenašla vámi zvolený obklad. Především volte obklad tak, aby se nějak odstínově nebil s pracovní deskou. Jídelní kout bych do zúženého prostoru vybrala světlý, viz podlaha v obývacím prostru (např. javor). Výmalba v obývacím pokoji by měla být jemná béžová vycházející z odstínu podlahy. Dveře opět v odstínu podlahy, tedy světlé. Výmalbu v kuchyni pak použijte výraznější (viz obklad mozaiky, i když odstín mi není znám). Můžete jej přizpůsobit.
Dotaz   Dobrý den! Stavíme dům a já bych Vás chtěla požádat o radu, jakou zvolit barvu kuchyně. Jsme již starší a budeme mít v obýváku původní nábytek (viz foto). Kuchyň je spojená s obývákem. Barva oken a dveří bude bílá. I když je mi 53, tak by mi nevadila moderní kuchyně. Kuchyně je na východ, obývák na jih + západ. Předem děkuji za odpověď, Laďka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je nábytek dosti tmavý, ale bude v dostatečné osluněné části domu, nepřizpůsobovala bych mu barvu kuchyně. Volila bych kontrastní, jednoduchou formu kuchyňské linky. Neutrální a čistá bude bílá či smetanová v kombinaci se sklem. Jelikož je nábytek lesklý, také kuchyňskou linku bych volila v lesku.

Dotaz   Dobrý den, děkujeme za odpověď (ke kuchyni vanilka s korpusem v olši jste nám doporučili šedé kachličky). Já bych ale chtěla barevné. Jaký odstín tedy zvolit?
Odpověď  

Dobrý den, pokud byste chtěla barevné, doporučuji nádechový odstín - například žlutavý, žlutozelenavý.

Dotaz   Dobrý den, poraďte mi, prosím, jakou barvu obkladu za kuchyňskou linku mám zvolit. Linka: korpus ořech, dvířka ořech kombinovaný s bílou, pracovní deska bílá.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obklad bych volila velkého formátu, v odstínu šedobílém, popř. skleněný obklad (např. bílý či šedý Lacobel).

Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat kuchyň v paneláku. Potřebuji tedy poradit, jakou zvolit barvu dvířek, aby byla kuchyň vzdušná a moderní. Chceme dát dlažbu do kuchyně a zároveň chodby (ta je dost úzká a dlouhá). Potřebujeme, aby ladila s gumou, která je v ostatních místnostech. Případně poraďte, jaké vybrat dveře. Posílám fotku podlahy, ve skutečnosti je trochu tmavší (do olše). Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňská dvířka můžete volit v čistém hladkém designu: bílá v kombinaci sklo a chrom. rámeček. Dlažbu bych volila v odstínu smetanovém, až do béžova. Je třeba použít nějakou hodně světlou, aby prostor byl opticky větší. Položení dlažby na chodbě bych doporučila na koso, aby se prostor opět opticky zvětšil. Dveře bych volila v odstínu olše a především s velkou částí prosklení, kterým bude do chodby proudit světlo.

Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům. prosím o radu při zařizování kuchyně a obývacího pokoje - 12m2 a 25m2 ve tvaru L. V rohu kuchyně budou dveře do spíže. Kuchyň plánuji bílou s korpusem v javoru (stejný jako dveře). Pracovní deska bude šedá, obklady za linkou bílé, oranžové, žluté, zelené. Jakou dlažbu do kuchyně? (Pokud možno by měla být stejná jako v předsíni, která navazuje.) Jsou javorové dveře vhodné? Předsíň je 1,1m široká a dveře do ostatních místností budou Sapeli Standart. Jakou plovoucí podlahu zvolit do obývacího pokoje - do jaké míry musí ladit s javorovými (eventuelně jinými) dveřmi? Nejsem příznivcem tmavého nábytku (zní to legračně, ale ten prach je tam fakt hned vidět:-)). Plánuji vymalovat tyto prostory v barvách obkladů za linkou. Jaký nábytek do obývacího pokoje? Omlouvám se za množství otázek, dům ještě zdaleka nestojí a já musím nahlásit stavební firmě náš výběr. Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, javorové dřevo je světlé a působí luxusně - jestli se Vám líbí, je to vhodná volba. Dlažbu bych volil béžovou, krémovou s nějakým reliéfem. Nábytek do obývacího pokoje bych volil ve stejném dřevě, které jste již použila na dveře (možná i v kombinaci s jinou barvou, aby celek nepůsobil příliš mdle). Podlahu bych naopak doporučil tmavou, aby nábytek vynikl. Vhodný bude ořech.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jakou zvolit podlahu, pracovní desku a malbu do menší kuchyně. Je orientovaná na sever, kuchyňská linka ve tvaru L, spodní skřínky budou buď bílé nebo tmavě šedé, horní z mléčného skla. Uvažuji o jídelním stole z mléčného skla s černými plastovými židlemi. Mám ráda jednoduchý vzdušný styl, ale zároveň útulnost. Mohu do interiéru zakomponovat tmavé dřevo, olivovou nebo vínovou barvu? Sice do místnosti téměř nesvítí slunce, ale oranžové a žluté odstíny se mi nelíbí. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, kuchyňskou linku bych volil s bílými dvířky a pracovní desku v tmavě šedivé. Světlá barva na vertikálních plochách "zvětší" prostor. K tomu bych na zadní obklad (ze stejného důvodu) použil Lacobel. Tmavé dřevo a syté odstíny, které zmiňujete, určitě můžete použít (zvlášť ke světlé kuchyni). Samozřejmě je musíte vhodně promíchat se světlejšími prvky.

Dotaz   Dobrý den, s přítelem zařizujeme zrekonstruovaný 2kk (nebo 1+1). Jedna místnost má 22m2, druhá, v níž je na jedné stěně kuchyňská linka, má 18m2. Ta větší slouží jako obývací pokoj a ložnice, ta druhá je zatím kuchyně a pracovna. Vzhledem k tomu, že plánujeme děti, často přemýšlím o jejich možném pokoji. Vždy mě děsila představa mít kuchyni, obývací pokoj a ložnici v jednom. Tak bych ráda měla dětský pokoj v místnosti, ve které je kuchyňská linka. Nevím však, jak by bylo nejvhodnější tento prostor rozdělit, nechci podnikat nic radikálního (i když pak by to bylo samozřejmě nejjednodušší). Pokoj má na délku 6,30 a na šířku 2,90. Vstupní dveře jsou na stěně, jejíž šířka je 2,90 a naproti nim je okno. Kuchyňská linka má šířku 1,8m. Protože je opravdu malá (i když účelná) zbývá skutečně velká plocha. Donedávna jsem bydlela na 14m2. V nich (díky patru) byla ložnice, pracovna, kuchyně a obývák. Ze zkušenosti tedy vím, že prostor nemusí být vždy limitem. Pokud Vás napadne, jak by šlo řešit prostor, který by měl být kuchyně a dětský pokoj v jednom, dejte mi prosím vědět. Děkuji, Židů.
Odpověď  

Dobrý den, přiznám se, že si kuchyni spojenou s dětským pokojem nedokážu dobře představit. Nevím, jaké jsou přesné dispozice, ale když už - možná by šla použít jakási polopříčka. Každopádně bych spíše spojil kuchyni s obývacím pokojem, který bude sloužit jako ložnice. Dětem bych vždy dal to lepší - tedy samostatný pokoj, i vzhledem k budoucnu pro klid na učení, cvičení na hudební nástroj apod. A také kvůli "nepořádku" od hraček.

Dotaz   Dobrý den, velmi Vás prosím o radu, jakou barevnost zvolit na interiérové dveře. Principy volby barevnosti dveří a podlah jsem sice trochu studovala, přesto jsem nějak bezradná. V přízemí našeho budoucího domku bude položena dlažba ve světle šedém odstínu. Kuchyň je v barvě hroznového vína, v obytné části bude kombinace nábytku v barvě ořechu a antracitové či černé sedačky. Stoly chceme buď v kombinaci chrómu a mléčného skla, či ořechu a mléčného skla. Doplňky a akcenty na zdech budou červené, schodiště a podlaha v patře bude buková. Podlahy v pokojích v patře budou dřevěné, tigervood a v dětském pokoji plánujeme marmoleum v barvě oranžovožluté. Dveře jsem vybrala od Sapeli, typ Elegant, prosklení v barvě bílé Satinato. Jen stále nevím, jakou vybrat barvu dýhy. Líbilo by se mi provedení v barvě amerického ořechu, které by, myslím, vhodně doplňovalo interiér obytné části. Dost nerada bych volila dveře v buku. Prosím, poraďte, zda je tato kombinace vhodná, nebo jestli zvolit jiný dekor. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k tomu, že jste již ořech použila na nábytek, použil bych ho i na dveře. Je vhodné v interiéru nekombinovat příliš mnoho dřev. Samozřejmě že ořechové schodiště by bylo moc krásné, ale také by bylo neúměrně drahé. Kompromis bude bukové schodiště a dveře ořech - to je vhodná varianta. Více buku bych již nepoužíval.

Dotaz   Dobrý den, máme spojenou kuchyň a obývák. Kuchyň je v olši, obklady jsou béžové a obývák je v buku. V tuto chvíli máme všude bíle vymalováno a chceme s tím něco dělat. Jaké barvy na stěny byste nám doporučili? Máme tyto dva prostory (kuchyň a obývák) opticky oddělit výmalbou? Nebo to není třeba? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, prostory bych malbou pokud možno opticky spojil. Zvolil bych i jednu stěnu výraznější. Vhodná by byla cihlová, kvůli kontrastu s bukovým nábytkem. Zbytek pak ve světlé okrové, béžové.

Dotaz   Dobrý den, kuchyň bude v barvě vanilka, pracovní plocha i korpus ořech, varná deska černá či stříbrná, chceme granitový rohový dřez. Jaké by se hodily barvy? Je možné použít oranžové kachličky?
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud bude kuchyňská linka v barvě vanilka a granitový dřez, nedoporučuji kombinaci pracovní desky v ořechu. Naopak - volila bych spíše desku podle dřezu, tzn. odstín šedý, šedočerný. Nebo můžete nechat desku v dekoru ořechu, ale potom bych doporučila nerezový dřez. Obklad můžete volit oranžový, čímž se linka oživí.
Dotaz   Dobrý den, kuchyň bude v barvě vanilka, pracovní plocha olše, varná deska černá či stříbrná, chceme granitový rohový dřez. Jaké by se hodily barvy? Je možné použít oranžové kachličky? Děkujeme, Odehnalovi.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Váš výběr barev bych trochu pozměnila. Pokud bude kuchyňská linka vanilka a máte v plánu pořizovat granitový dřez, nedoporučuji pracovní desku v olši. Spíš bych ji volila podle dřezu. Tedy odstín šedý, šedočerný. Poté byste mohli použít obklad oranžový. Kombinace olše a oranžového obkladu nedoporučuji, každý má jiný odstínový nádech, který k sobě zrovna neladí.

Dotaz   Dobrý den! Stavíme dům a já bych Vás chtěla požádat o radu, jakou zvolit barvu kuchyně, která je spojená s obývákem. Barva oken a dveří bude bílá. Kuchyně je na východ, obývák na jih + západ. Líbila by se mi i červená + bílé korpusy i deska. Ve studiu mi řekli, že mají pouze vínovou barvu, ale ta by mně taky nevadila. Také jsem přemýšlela o olši 540 nebo o buku. Do obýváku budu vybírat nábytek později. Zasílám i kuchyňské návrhy. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše návrhy nám bohužel nešly otevřít. Pokusím se tedy odpovědět obecně.Vínová kuchyňská linka je moderní, a bude jistě dominantním prvkem obývacího prostoru. Volila bych raději právě jednotný odstín než imitaci dřeva.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Jedná se o novostavbu RD a chtěla bych pomoci s výmalbou, obklady a podlahami v kuchyni a v obývacím pokoji (viz. přiložený dokument). Kuchyně bude do U, chtěli bychom ji takto: korpus wenge nebo zebrano, dvířka bílá, smetanová nebo vanilka. V obývacím pokoji plánujeme plovoucí podlahu tmavší ořech. Interiérové dveře budou Sapeli Akord - dýha americký javor. Prosím, poraďte mi, jaké zvolit k této kuchyňské lince obklady, pracovní desku a dlažbu. A jakou výmalbu zvolit jak v kuchyni, tak v obývacím pokoji? Bude v obývacím pokoji vhodná ořechová podlaha? Děkuji.
Odpověď  

Krásný den přeji. Jelikož nedorazil přiložený dokument, odpovím na Vaše dotazy obecně. Ke kuchyňské lince v barvě wenge a smetanovým dvířkům bych volila světle šedou pracovní desku a obklad skleněný Lacobel šedobílý. Výmalbu pak ve smetanovém odstínu. Dlažbu bych použila opět šedobílou většího formátu, k tomu se pak hodí podlaha v ořechu. Jednu stěnu můžete zvýraznit a vymalovat ji v bordó či oranžovém odstínu. Nejsem si ale jista správností volby světlých, javorových dveří. Dveře v javoru americkém se jistě k ořechu hodí, ale kontrast je velký. Pokud by byl celý další interiér spíš v odstínech podobných kuchyňské lince, volila bych dveře také tmavé.

Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci obývacího pokoje. Zůstane laminátová plovoucí podlaha - barva buk, dveře dýhované mahagon a hnědé zárubně, okna bílá. Orientace pokoje na jihozápad. Prosím o radu: nevím, jakou vybrat barvu sedačky, nábytku a jak vymalovat stěny. Obývací pokoj je propojen s kuchyní a jídelním koutem. Barva kuchyně, jídelního stolu a židlí je třešeň, sedáky židlí jsou modré, dvě stěny (v jídelně) jsou vymalovány žlutou. Sedačku chceme dvakrát trojsed naproti sobě, na stěnu bez oken a dveří chceme zavěsit televizi, nábytku minimálně. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila smetanovou či šedobílou. Sedací soupravu např. tmavě modrou či vínovou se světlými polštářky a doplňky.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Před dvěma lety jsme dělali novou kuchyni (buk+kalvádos) a vyměnili jsme dlažbu. Kuchyně je spojena s obývacím prostorem a chodbou, zde všude je stejná dlažba. Tu tvoří různě zabarvené dlaždice (od žluté, oranžové přes narůžovělou po zelenkavou). Nyní bychom chtěli vyměnit vnitřní interiérové dveře a parkety, které jsou od dlažby oddělené schůdkem a je zde sedací souprava s televizí. Také bychom chtěli vyměnit starý tmavý sektorový nábytek za nový. Okna jsou bílá plastová, vymalováno je zatím nažluto a sedací souprava je oranžová. Prosím o radu, jak by měly vypadat interiérové dveře a nový nábytek? (Dveře a nábytek by měly být taky dub?) Dosavadní parkety se, myslím, k nové dlažbě nehodí. Měly by být nahrazeny plovoucí podlahou jiné barvy? A malba by mohla zůstat zachovaná žlutá, nebo by byla vhodná jiná barva? Taky předsíň je od obytného prostoru dosud oddělena velkými dřevěnými posuvnými dveřmi (viz. fotky 002.jpg), které mají mahagonovou barvu. Co s nimi? Přikládám fotky kuchyně s novou dlažbou i se schůdkem oddělenou dlažbou od parket. Měl by vůbec zůstat schůdek zachován? Celý obývací pokoj s kuchyní je orientován na jihozápad. Jak by měla vypadat barva omítky k vyměněným plastovým oknům, které mají zvenku barvu zlatý dub (fotky 001.jpg)? Předem děkuji za rady a přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře bych doporučila světlé v buku, jako je kuchyňská linka (např. Sapeli Tenga, Note, Lotos). Měly by mít velkou plochu prosklenou – tak, aby se prostor prosvětlil (především chodba). Nábytek bych volila opět v kombinaci buk s prosklením, či světlejší javor. Výmalba by se hodila ve světlejším odstínu, popř. zvýrazněte jen jednu stěnu za televizí v barvě cihlově oranžové a zbylé stěny vymalujte ve smetanovém odstínu. Co se týká exteriéru, volila bych odstín omítky např. jemně béžový, capuccino (popř. smetanová).

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně kuchyně. V novostavbě RD zařizujeme kuchyň spojenou s obývákem, kuchyně bude v moderním duchu - s výklopnými skříňkami s alu rámečky. Korpusy + pracovní plocha budou javor, dvířka linky budou z fólie v barvě ořech. Spotřebiče nerez + černá indukční deska. Předběžně mám vybraný granitový dřez v šedé barvě. Chtěla bych se zeptat, zda se vůbec šedý granitový dřez k této barevné kombinaci bude hodit. Dále nevím, jakou barvu dlažby a obkladů zvolit (je možná světlounce šedou?). Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dřez v tmavším šedém odstínu tak, aby se hodil více ke dvířkům linky. Dlažbu i obklad bych doporučila v šedém odstínu, je možné také použít obklad hladký skleněný, v šedém Lacobelu.

Dotaz   Dobrý den, líbí se nám granitový dřez od schock Art c-150, kuchyň bude vanilka a ořech. Nevím, jestli vybrat barvu lava či pera.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych nerezový dřez, ale pokud vybíráte mezi těmito variantami, doporučuji tmavou barvu LAVA.

Dotaz   Dobrý den, omlouvám se, přeposílám dotaz ještě jednou. Stavíme menší RD, v přízemí kuchyň+obývák dohromady, chtěla bych na celý prostor použít stejnou laminátovou podlahu. Bohužel si nevím rady s výběrem barvy podlahy k oknům. V příloze zasílám barvu oken+ 3 typy barev podlah, mezi kterými se nemůžu rozhodnout. K barvě, kterou vyberete, bych prosila o doporučení typu a barvy dveří. (Kuchyň bude v bílém provedení). Moc děkuji za odpověď, S.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož fotografie mohou trochu klamat v přesném odstínu dřeva, volila bych podlahu číslo 4 a k nim stejný odstín dveří (např. SAPELI typ ELEGANT, LOTOS, NOTE, TARUGO). Měly by mít velké prosklení z matného skla, tak aby se do dalších prostor domu dostávalo příjemné, rozptýlené světlo.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit s barvou podlahy při rekonstrukci bytu. Kuchyni chci v kombinaci vínové a černé nebo šedé. Dveře a obložky mám v barvě třešně. Jakou barvu podlahy a nábytku si mám pořídit do obýváku? Popřípadě – jakou barvu obkladů použít do koupelny? Děkuji, Ivana.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v barvě dveří - tedy v třešni, či ve světlejším buku. Nábytek můžete volit v korpusu třešeň se světlými dvířky, ta mohou být i prosklená.

Dotaz   Přeji dobrý den, prosím o radu. Zařizuji kuchyň a obývák. Chtěla jsem se zeptat na sladění interiéru. Podlaha dub, dveře a schody také dub (přírodní masiv v celém domě), kuchyň plánuji americká třešeň + plat světle hnědý lesk, obkladačky šedé, stejně jako spotřebiče.Obývák: nábytek opět třešeň, malba na jedné zdi šedá (tam kde bude nábytek) + zbytek krémový, sedačka v prostoru krémová. Chtěla jsem se zeptat, zda se kombinace k sobě hodí. A jakou doplňkovou barvu? Přemýšlím o zelené. A v jaké barvě mi doporučíte jídelní sestavu a dlažbu v kuchyni? Děkuji mockrát.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K dubu bych nedoporučovala nábytek a kuchyňskou linku v odstínu třešeň. Ta má odstín načervenalý, který moc k dubu neladí. Lepší variantou by byla tmavá hnědá, ořech, wenge, či tmavý mahagon. Vše v kombinaci se světlou šedou. Také je možný světlý nábytek v bříze. Třešeň by byla možná jen pokud by byla hodně výrazná a tmavá. Dlažbu bych pak volila opět šedivou. Jídelní stůl ve zvoleném odstínu kuchyňské linky, popř. v kombinaci se sklem.

Dotaz   Dobrý den, omlouvám se, jestli Vám došly moje otázky dvakrát, měla jsem problém s připojením... Můžete nám, prosím, poradit se sladěním barev nábytku, dlažby a dveří v panelovém bytě? Budeme mít kuchyňskou linku v barvě ořech limusine a nevíme, jakou vybrat barvu pracovní desky (jestli tmavou nebo světlou). Obklady okolo linky bych chtěla do oranžova. Jakou zvolit barvu dlažby k lince? Dlažba by měla pokračovat do chodby(která je bez oken), ze které vedou dveře do všech místností (do kuchyně dveře nebudou, kuchyně je světlá, menší, samostatná místnost). V obýváku máme parkety v barvě dubu. Jaká barva dveří se hodí? Nábytek se vybírá v barvě dveří? Předem Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den! Martina Zvonková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dlažbu bych volila většího formátu ve světlém, šedém nádechu, který se hodí jak k ořechu, tak i k dubu. Pracovní desku doporučuji opět šedou či šedobéžovou. Dveře vyberte dubové. Nábytek můžete také volit v dubu, ale nebála bych se tmavého odstínu jako je ořech či wenge. Pokud je prostor menší, hezky bude působit nábytek světlejší - bříza, javor, bělený dub.

Dotaz   Dobrý den, jakou barvu pracovní desky byste doporučil(a) k červené kuchyňské lince? Je ve vysokém lesku, korpus je šedý (titan). Podlaha je wenge. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pracovní desku bych volila šedou až šedočernou. Nebála bych se použít ani antracitovou.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme dům a chtěla bych poradit, jaký zvolit koberec do obývacího pokoje k sedačce. Obývák je propojený s kuchyňským koutem a částečně i s kuchyní (ta je jakoby za rohem). Jaký koberec pod jídelní stůl? Jaké barvy doporučujete? K sedačce nás napadá smetanová či čokoládová. Máme oba pořídit stejné, když jsou v jedné místnosti? Zrovna tak nás čeká výběr závěsů. V jaké barvě je máme volit? Budu ráda i za každý další tip ohledně doplňků. Děkuji předem.
Odpověď  

Dobrý den, určitě bych oba koberce nevolil stejné. K jídelnímu stolu bych volil tmavší (čokoládový), k sedací soupravě s motivem v barevném odstínu padnoucím k oranžové barvě. Další doplňky bych volil na přírodní bázi a barvách. Stejně tak závěsy.

Dotaz   Dobrý den, mám problém s výběrem barev/dekorů do kuchyně. Ta má rozměry asi 4,5 x 3,70m, je situovaná na východ a spojená otevřeným průchodem s obývacím pokojem jižně orientovaným. Kuchyňská linka je rohová, asi 2,5x2,5m. Celá jedna její strana je umístěna ve výklenku. Navštívila jsem již několik kuchyňských studií a některé informace z nich si dost odporují. V jednom doporučují světlé barvy a v dalším zase naopak - světlé prý ve výklenku zaniknou. Konkrétně jsem měla vybraný desén světlý javor se světlou pracovní deskou. Další volba byla bílá dvířka a pracovní deska ořech. Nebo je pro mě příjemná i kombinace třešeň nebo ořech na korpusy i dvířka a k tomu bílá nebo světle šedá na pracovní desku. Změna kuchyně se bude týkat nejen nábytku, ale i podlahy a obkladu za linkou, to chci přizpůsobit až podle barev na lince. Takže vlastně nemám záchytný bod, od kterého bych mohla začít. Proto budu ráda, když mi poradíte alespoň drobnost. Zda je lepší do takového prostoru tmavší nebo světlejší odstín. Případně - co k tomu použít na zeď jako obklad a co na podlahu. Chtěla jsem použít lino v dekoru dřeva nebo dlažby, případně marmoleum. Děkuji, Janochová.
Odpověď  

Dobrý den, do výklenku bych rozhodně použil světlejší variantu. Kombinace deska ořech a bílá dvířka se mi jeví jako ideální. Obklad za linkou skleněný Lacobel. Pokud použijete na podlahu přírodní marloleum, vznikne opravdu krásná kombinace.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych světle hnědou pracovní kuchyňskou desku a granitový dřez. Jakou barvu dřezu byste volila? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, praktičtější bude tmavší odstín. Tmavě šedá se mi jeví jako vhodná.

Dotaz   Dobrý den, chci poprosit o radu. Chceme doplnit kuchyň o ostrůvek přiražený ke zdi, jehož bok a záda budou vidět z jídelny a částečně i obýváku. Tam je tato kombinace: dubové parkety, bílé zdi, červená sedačka, bíločervený nábytek, dubový stůl. Chci se zeptat, zda má být ostrůvek neutrální (bílá, dubová deska) či jestli má kopírovat kuchyň (kombinace třešeň-vanilka, deska kamen)? Děkuji za odpověď, Jiřina.
Odpověď  

Dobrý den. Pokud nemá ostrůvek tvořit akcent prostoru, měl by kopírovat stávající kuchyňskou linku, neboť i on je její součástí.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně volby kuchyně. Na podlaze je Rako Defile tmavé (což mi teď připadá dost omezující) a navazuje plovoucí podlaha v odstínu ořech. Dveře Sapeli dub. Nemohu se stále rozhodnout, jakou vybrat barvu kuchyňské linky. Ráda bych něco modernějšího. Je možná třeba kombinace dubu a světlé pracovní desky? Nebo ořech k podlaze? Nebo bude vhodnější něco úplně jiného? Bílá lesklá se mi moc nelíbí, ale vím, že je to teď trend. Kuchyň je prostorná a světlá, nenavazuje přímo na obývací pokoj. Za odpověď a předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych například nažloutlý odstín, který bude moc hezký. Nedoporučoval bych dřevo, to by byl moc velký mix.

Dotaz   Dobrý den, můžete mně prosím poradit barevné sladění oken, interiérových dveří, plovoucí podlahy a schodiště v novostavbě RD? Kuchyň, která je propojená s obývacím pokojem, bych chtěla v kombinaci ořech nebo zebrano + bílý vysoký lak. Stejné barvy bych si přála do obývacího pokoje (bílá + ořech nebo zebrano). Nevím, jakou barvu zvolit na okna, interiérové dveře, plovoucí podlahy a schodiště k tomuto zařízení. Dále prosím o radu, zda v podkroví domu zvolit stejný odstín podlahy a dveří jako v přízemí, nebo jestli může být zcela odlišný, aby vše bylo sladěné. Plastová okna i plastové vstupní dveře budou zvenku v dekoru oregon a zevnitř ještě nevím. Zvažuji bílou barvu oken i vstupních dveří, aby nenarušila interiér, nebo také oregon. Nebo zvolit úplně jiný odstín dekoru? Děkuji za radu, s pozdravem Šípková.
Odpověď  

Dobrý den, jestliže mají okna již zvenku nějaký odstín, nechal bych vnitřek stejný. Popisovaná kombinace bude výborná. Dveře bych volil například v dekoru ořech. Rozhodně bych nechal podlahu i dveře stejné v celém domě.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou podlahu volit k nábytku borovice mořená Antik (Leksvik IKEA). Líbí se nám tis, ale nevím, jestli je to dobrá volba. Pokud ano, jaké dveře? Obývák bude spojen s kuchyní, ve které bych chtěla dlažbu. Jakou zvolit kuchyň a dlažbu, aby ladila i s podlahou? Okna jsou bílá. Moc děkuji a přeji krásný den, Jana.
Odpověď  

Dobrý den, tis je dle mého názoru dobrá volba. Zamyslel bych se nad tím, jestli neudělat tuto podlahu všude - tedy i v kuchyni. V tom případě bych již další materiály nekombinoval. Lamino běžnou kuchyňskou zátěž vydrží.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych poprosila o radu ohledně výběru sedací soupravy v rámci kuchyně. Kuchyň je v odstínu kalvados v kombinaci s černým mramorem, vymalováno je teple žlutě. Jídelní židle v černé kůži s žlutými doplňky. V jaké barvičce zvolit sedačku? Děkuji moc, Simona.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k podlaze bych volil sytější odstín v spektru žluté až červené.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvou kuchyňské linky. V jídelně, která přímo navazuje na kuchyň, bude dřevěná dubová podlaha. Podlahu v kuchyni chceme co nejvíce přiblížit dubu, nejspíš bude béžová, trochu do žluta. Napadá Vás jiná barva linky než bílá? Nerada bych interiér přehltila několika druhy dřeva. Jaká barva pracovní desky by se hodila k podlaze a lince? Existuje pravidlo na sladění podlahy, pracovní desky a obkladů za linkou? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, zvážil bych, jestli nepoužít stejnou (tedy dubovou) podlahu i do kuchyně. V kuchyni není takové zatížení a jedna podlaha bude jistě hezčí. Co se týče barvy linky - může být vanilková nebo s nádechem do žluta. Pracovní desku bych doporučoval tmavě šedou a obklad za linkou skleněný Lacobel. Obecná pravidla, na která se ptáte, neexistují.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Rozhodli jsme se pro menší rekonstrukci bytu. Máme kuchyň spojenou s obývákem, rozdělené menší příčkou do výšky 1 metru, jakoby pultem. Kuchyň je nyní celá bílá, nábytek zatím starší. Chceme ale pořídit nový a k němu dveře v barvě třešeň. Chtěli bychom vyměnit alespoň kuchyňská dvířka do barvy třešně. Korpusy by zůstaly bílé. Nemáme představu, jak by potom kuchyň vypadala. Pracovní deska je černomodrá, dlažba a dlaždice světle šedé. Kuchyňský stůl - deska třešeň, nohy kovové, židle kovové s černomodrými polštáři. Sedačka vínově červená. Prosím, jakou barvu by bylo nejlpší zvolit na kuchyňská dvířka a malbu? Nábytek bychom chtěli také v barvě třešně. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, že když použijete na dvířka kuchyňské linky třešeň, bude to v pořádku. Tuto dřevinu máte téměř všude a já tedy nevidím žádný problém. Snad jenom bych se při výběru snažil o jistou podobnost s ostatní třešní. Korpusy bílé vůbec nevadí – většina stejně není vidět a kombinace s černomodrou bude krásná.

Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se zeptat na sladění dveří a podlahy v hlavním obytném prostoru. Jedná se o obývák propojený přes halu s kuchyní, místnost má plochu cca 50 m2. V celém tomto prostoru bude masivní podlaha Merbau. Dveře jsme ještě nevybrali, ale uvažoval jsem o světlejším odstínu, třeba javoru. Kuchyně bude v kombinaci tmavě hnědá deska s krémovými skříňkami. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Merbau je výrazná dřevina, která může být mořena do různých odstínů. Jistě je vhodné volit méně výrazný dekor dveří, aby vynikla krása podlahy. Javor je ideální dřevinou. Doporučuji dveře hodně prosklené, aby do dalších částí prostoru mohlo vnikat světlo. Zkuste dveře SAPELI (Allegro, kombinace javoru a třešňového proužku).

Dotaz   Dobrý den. Mohli byste mi prosím poradit, jakou zvolit barvu interiérových dveří a zárubní v panelákovém bytě? V obývacím pokoji o velikosti cca 22 m2 jsou troje dveře. Stěny obývacího pokoje: 1. dveře do ložnice - 2. hladká stěna - 3. okno - 4. dveře na chodbu + užší dveře do kuchyně (mezi nimi obývací stěna). Podlaha v celém bytě je v barvě dubu (lino), všude jsou bílé stěny. Obývací pokoj: madla sedací soupravy světlý buk, obývací stěna hrušeň; kuchyňská linka: světlý buk; ložnice: buk (tmavší). Rádi bychom měli do ložnice plné dveře, zbývající prosklené. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož kombinace narůžovělých odstínů dřev na vašem nábytku ne úplně ladí s podlahou v dubu, je těžké přesně a vhodně poradit. Záleží na přesných odstínech. Proto bych nejspíš volila dveře čistě bílé, např. (sapeli Lotos, Note, Tenga). U nich je velká možnost prosklení např. pískovaným sklem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu: v rodinném domku máme ořechovou podlahu v hale, obývacím pokoji a kuchyni. Zdi a okna v bílé barvě. Kuchyňská linka také lesklá bílá. Zvažujeme, jaké dát dveře ELEGANT SAPELI. Ořechové se nám zdají tmavé. Napadá nás tedy americký nebo evropský javor, ale nevíme, jestli k bílým stěnám nebudou fádní. Nemáme k nim udělat ořechové zárubně? A jaký potom bude vhodný nábytek? Dveře do obývacího pokoje a jedny v chodbě budou prosklené. V chodbě bude také schodiště do 1. patra, dřevěné s nerez sloupky, dřevo podle dveří - javor. Je tato kombinace vhodná? Děkuji Vám, nashledanou.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K vaší tmavé podlaze bych volila dveře v ořechu americkém, který má výraznou kresbu a především, díky velké ploše prosklení nebudou dveře působit tolik tmavým dojmem. Nábytek bych pak volila v javoru či dubu (mohou mít i lesklá, bílá dvířka). Schodiště bych poté doporučila opět v ořechu.

Dotaz   Dobrý den. Plánujeme novou kuchyň v barevném provedení dvířka vanilka, barva dlaždic středně hnědá, sedačka a křesílka oranžová. Zajímalo by mě, jaká by měla být barva korpusu linky, pracovní desky, granitového dřezu, obkladů. A jestli ještě můžu poprosit, do jakých barev můžeme prostor vymalovat? Jedná se o malou místnost - kuchyň spojenou s obývákem. Moc díky, Katka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K vanilkovým dvířkům bych volila světle šedivý korpus, šedou pracovní desku v dezénu jako granitový dřez. Obklad bude hezký v kombinaci oranžová a šedá. Výmalbu pak doporučuji v jemných odstínech jako je smetanová až vanilková. Můžete také zvýraznit jednu či dvě stěny v oranžovém odstínu.

<< zpět ( stránka 5 / 53 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |11 |12 |13 |14 |15 |16 |17 |18 |19 |20 |21 |22 |23 |24 |25 |26 |27 |28 |29 |30 |31 |32 |33 |34 |35 |36 |37 |38 |39 |40 |41 |42 |43 |44 |45 |46 |47 |48 |49 |50 |51 |52 |53 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře