Pragointerier

kuchyně

Dotaz   Dobrý den, ráda bych poprosila o posouzení barev v kuchyňském koutu. Jedná se o malý prostor (délka 2m + varné centrum 90 cm). Dlažba a obklad mají mramorově šedou barvu, broskvová výmalba se může změnit. Na kuchyň navazuje obývák (v dekoru javor), je trochu schovaný za příčkou. Stávající linka (z borovice) sahá až do stropu. Návrh na novou linku předpokládá 70 cm horní skříňky s výklopem a jednu rohovou skříňku. Dva výklopy budou skleněné. Uvažovala jsem o rozveselení prostoru: to jedněmi či dvěma oranžovými dvířky. Jakou barvu mají mít skříňky? Spodní tmavší a vrchní světlejší? Může být pracovní deska šedá? Nechtěla bych barvu připomínající borovici. Děkuji za odpověď, Bl.
Odpověď  

Zvolil bych nedřevěný dekor. Hezký bude nějaký světlejší lak (slonová kost, možná vanilka). K šedivému podkladu a zmíněné malbě bude vhodný.

Dotaz   Dobrý den, chystám se k renovaci půdního bytu a nevím si rady, jakou barevnost zvolit ke stávajícím dveřím. Jsou dřevěné namořené, teď připomínají barvu sytějšího medu (léty tmavnou), viz příloha. (Dosud jsme měli vše v olši či buku.) Jednalo by se o obývací pokoj spojený s kuchyní, dveře jsou pouze v obýváku. Jaký byste zvolila odstín plovoucí podlahy, kuchyňské linky a ostatního nábytku? Jaké barvy byste doporučil na stěnu? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Podlahu bych udělal v přírodním dubu – hezká by byla kantovka. Nábytek bych volil tmavší, např. ořech a kuchyňskou linku v nedřevěném dekoru.

Dotaz   Dobrý den! Chtěl bych se Vás zeptat, jestli nebude vadit následující: budeme mít v celém bytě stejnou barvu dveří a zárubní (olše), kuchyň je ve světlé barvě ukončená deskami z makasaru. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Přikláním se k názoru, že nejlepší jsou všude stejné výplně otvoru. Stejné zárubně a dveře vůbec nevadí.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc při výběru barvy pracovní desky, obkladu, stěny a sedačky v kuchyni. Kuchyň má barvu bílý lesk, vitrína je z mléčného skla, sokl nerez. Kuchyň situována na severovýchod, tudíž je tmavá. Výčnělek domu tam nikdy nepustí přímé slunce. Lino si představuji jako středně tmavou imitaci parket. Mám předběžně vybranou pracovní desku dekor beton a ráda bych něco jako limetkovou obkladovou desku, limetkový gauč a vanilkové či kávové stěny. Je tato kombinace možná, nebo mi poradíte jinak? Nerada bych ve výsledku měla sterilní kuchyň. Děkuji předem za odborné usměrnění, Jana K.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, že Vámi zvolená kombinace je ta pravá, protože tyto barvy interiér zútulní a zesvětlí.

Dotaz   Dobrý den, v současné době vybíráme do novostavby RD dveře, podlahy a nábytek. Chtěla bych vás poprosit o radu, jak sladit odstíny dřeva v interiéru. Hlavní dveře máme ve zlatém dubu, schodiště bude bukové namořené v dubu a kuchyňskou linku máme v ořechu kombinovaném s lesklou bílou (viz příloha). Jen okno je bílé a dlažba bude něco mezi bílou a slonovou kostí. Je to vhodné? Máme nechat výmalbu bílou nebo použít nějakou barvu? Dveře bychom chtěli v celém RD v třešni (plné) z chodby do obývacího pokoje posuvné prosklené (viz příloha). Potřebovala bych vědět, jakou barvu zvolit v obývacím pokoji na podlahu a nábytek, aby ladily ke dveřím (část místnosti obývacího pokoje bude sloužit jako jídelna). Hodila by se třeba podlaha v třešni a nábytek v ořechu? Nebo jsem uvažovala o nábytku v třešni – ale nevím, jakou podlahu. Sedačku bych chtěla ve světlé kůži (bílá nebo krémová). V podkroví bude chodba celkem malá (viz příloha). Nebudou třešňové dveře prostor ještě zmenšovat? Jestliže bude schodiště namořené v dubu, jakou zvolit podlahu? Taky dub? Moc se mi líbí tmavý nábytek (třešeň, ořech) a podlahu jsem chtěla taky tmavou. Dveře by se daly ještě změnit (i když se mi třešeň na dveřích líbí). Jen mám strach, aby pak nebylo vše moc tmavé. Prosím, poraďte pokud možno v co nejkratší době, jelikož dveře musíme ještě tento týden objednat. Budu moc vděčná za vaši radu, předem moc děkuji. S pozdravem Svobodová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož máte již v interiéru zvolený odstín dubu, nekombinovala bych jej s třešní. Jsou to odlišné odstíny, které k sobě moc neladí. Volte další dřeviny, nejlepší by byl dub, možné je také použít tmavší odstíny jako ořech, wenge, cocobolo tmavé či světlé. Třetí variantou by byla kombinace se světlými odstíny – javor, bříza. Podlahu bych volila dubovou, nábytek v kombinaci ořech a bílá (jako u kuchyňské linky). Dveře v dubu, popř. tmavém ořechu. V horním patře můžete volit dveře dub, nebo na celém podlaží použít kombinaci dub podlaha, světlé dveře a nábytek v javoru.

Dotaz   Již na chatu jsem se ptala na sladění podlahy a dveří s kuchyňskou linkou v barvě světlé třešně. Máme rodinný dům a dveře bychom měli co nejdříve objednat. Nevím však, jaké zvolit. Stejně tak na tom jsem s nábytkem. Na dubovou podlahu, kterou máme v obývacím pokoji, potřebuji dát stůl, židle a nábytek, který by ladil i s dveřmi. Kuchyň s obývacím pokojem jsou propojené. Poraďte, prosím. Snad foto přiložím správně. Barva sedací soupravy dle přiloženého fota je N3. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je dubová podlaha hodně výrazná v mnoha odstínech, volila bych dveře v třešni. Obrázek sedací soupravy nedorazil, osobně bych volila smetanovou. Jídelní stůl by mohl být v kombinaci třešeň/sklo. Na židle doporučuji smetanové potahy. Nepřidávala bych již další odstín dřeva. Neutrální bílé, či skleněné doplňky a nábytek jsou také možné.

Dotaz   Dobrý den prosím o radu ohledně vhodné barvy jedné stěny v obýváku spojeném s kuchyní. Podlaha je tmavá třešeň, nábytek bříza, sklo a bílá, šedá sedačka, kuchyňská linka bordó, sklo a bílá. Ráda bych interiér oživila. Můžu vymalovat jednu zeď v bordó nebo syté zelené? Jedná se o přízemní byt s francouzskými okny. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Stěna může být zvýrazněna malbou, jak uvádíte. Ale osobně bych dal přednost nějakému vhodnému dekoru tapety.

Dotaz   Dobrý den. Mohli byste mi, prosím, poradit, jakou barvu stěn zvolit do kuchyně? Foto přikládám. Momentálně máme barvu bílou, která ovšem splývá se skříňkami. Chtěla bych celou místnost nějak oživit. Podlahu máme červený dub. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel fotografie nedorazily, ale k červenému dubu můžete volit výmalbu opět v teplých odstínech: oranžová, bordó. Možný je i odstín olivově zelený.

Dotaz   Dobrý den, rekonstruujeme byt, v němž máme kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Na jedné stěně kuchyňské linky je okno, v obývací části jsou balkonové dveře. Chtěla bych poradit, jakou zvolit kombinaci odstínů kuchyně, podlahy a barvy stěn. Byt není tak světlý, jak by se mohlo zdát, proto bychom rádi podlahu v odstínu buku, zrovna tak dveře a zárubně bukové. U kuchyňské linky preferujeme spíše klasické odstíny dřeva. Poradíte, jaké odstíny světlého dřeva by se hodily k této podlaze? (Nám by se líbila olše.) Jaké doporučujete barvy stěn a pracovní desky? Líbí se nám antracitová, ale nejsme ničím vázáni, neboť vše zařizujeme nové. Předpokládám, že nábytek v obývacím pokoji by měl korespondovat s kuchyňskou linkou. Velice děkuji za radu a brzkou odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Na kuchyňskou linku, ale také do obývacího pokoje bych volila světlý odstín dřeva v javoru, jasanu či bříze. Olše se také hodí, ale je již tmavší. Pokud je prostor méně prosluněn, je lepší volit světlejší odstíny. K javoru se bude hodit antracitová (šedá) pracovní deska. Výmalbu pak můžete volit bordó na jednu stěnu a zbylé stěny smetanové.

Dotaz   Dobrý den. Koupili jsme byt a já Vás nyní prosím o radu ohledně barev do obývacího pokoje a kuchyně. Nábytek v pokoji je v provedení světlý buk (taktéž podlaha v kuchyni), sedačka v barvě terakota, koberec světlounce béžový, kuchyňská linka je též světlá s bílými dvířky a vymalováno je meruňkovou barvou. Obě okna (bílá) jsou směrována na sever. V pokoji je ze sádrokartonu podhled (po obvodu stropu cca 30x30cm a jen v této části pokoje), ve kterém jsou zabudována bodová světla. Tím pádem je strop snížen. Vymalováno je od podlahy až po strop žlutou barvou. Chtěli bychom barvami pokoj "rozsvítit a udělat jej vyšším dojmem". Na západní straně je nábytek se sedačkou a na té východní je výklenek ze sádrokartonu a vchod do kuchyně. Tento výklenek je též na protilehlé straně od oken, tedy na jižní stěně. Na té jsou i dveře do ložnice. Poraďte nám, zda máme použít jen jednu barvu, nebo některou ze stěn zvýraznit (např. světlounce zelenou?), Děkuji Vám za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podle Vašeho popisu je obtížné se v prostoru orientovat. Je dobré zvýraznit jednu stěnu – ve Vašem případě bych však nevolila výrazné odstíny, ale spíš nějaké světlejší (třeba jemné odstíny cappucino, smetanová, vanilková). Výrazná je meruňková v kuchyni a sedací souprava.

Dotaz   Dobrý den, v panelákovém bytě budeme mít dveře Sapeli swing v odstínu ořech americký, provedení dýha. Dlažba v kuchyni a na chodbě je od Raka, typ defilé pravd. tmavá hnědá, kuchyňská linka bílá lesklá folie, sedačka v obýváku středně šedá. Jakou doporučujete barvu plovoučky v obýváku? Líbil by se mi dub přírodní, v prodejně mi však doporučili odstín dub antik, který je tmavší. Barvu nábytku v obýváku (jídelní stůl, konferenční stolek) zatím také nemám vybranou. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v dubu přírodním a nábytek v kombinaci ořech a bílá lesklá dvířka.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaké dveře volit k podlaze ořech african. Hodí se k této podlaze dlažba Rako Kréta? Tu bych dala do kuchyně (kuchyň je spojená s obývákem, půdorys je do L a bude pravděpodobně také v ořechu).
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře bych volila opět v ořechu, ale dlažbu Kréta nedoporučuji. Volila bych nějakou méně žíhanou, spíš slinutou. Odstín by měl být smetanový nebo cappucino

Dotaz   Dobrý den, k nábytku Leksvik (mořidlo antik) mi byla doporučena podlaha v ořechu. Máme obývák spojený s kuchyní do tvaru L. Nevím, jakou zvolit barvu kuchyně a dlažby (líbí se mi dlažba Rako Kréta). Také si nevím radu, jak vybrat dveře a schodiště. Moc děkuji, Jana.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dlažbu bych volila spíše v odstínu cappucino. Dveře doporučuji v ořechu.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu při výběru vhodné barvy do kuchyně situované na východ. Je malá, cca 12-15m2, linka v barvě buku naproti oknu, obklady champagne, podlaha a dveře v barvě dubu. Prostor působí dosti usedle. Jsme mladá rodina s dětmi, nebráním se kombinaci různých barev na jednotlivých zdech. Přemýšlím o kombinaci bordó/bílá a bordó/žlutá. Zajímalo by mne, jak kombinovat barvy: bordó na zeď za kuchyňskou linku chci určitě. Další zeď stejnou barvou má být naproti, nebo může být kolmo? Stará kovová tmavě hnědá futra v této místnosti máme nabarvit také v odstínu bordó? Děkuji mnohokrát za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, že bordó/žlutá bude hezká kombinace. Každopádně bych stejnou barvu použil přes roh. Kovové zarubne určitě natřete – a bordó bude fajn.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Zařizuji nový obývák spojený s kuchyní. Podlahy a dveře (masiv) jsou z přírodního dubu. Popis plánované kuchyně: mahagon s hliníkovými rámečky, nerez spotřebiče, plát a dlažba šedá, výmalba bílá. Obývací pokoj bude takovýto: nábytek mahagon, sedačka smetanová, jedna stěna do šeda (u ní bude jídelní stůl v barvě mahagon a krémové židle) a na protější straně chci vymalovat část zeleně (v rohu, kde bude krb). Nevím, zda se to bude k sobě hodit. A jakou zelenou zvolit? Světle zelenou jsem chtěla ještě použít na koberec pod sedačku. Prostor je dobře prosvětlený, plocha je 40m2. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše barevná představa je příjemně vyvážená. Můžete volit zelenou v odstínu oliva nebo jemnou světle žlutou. Obdobný by měl být také koberec. Pokud je barva mahagonu výrazná, volila bych tlumenější odstín.

Dotaz   Dobrý den, stavíme si dům a zatím máme pouze hrubou stavbu. Já už si zhruba plánuji interiér a ráda bych se s Vámi poradila ohledně barevného sladění. Moje představa je následující: kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem tvoří otevřený prostor do tvaru L, proto bych jej ráda barevně sladila, a to tak, aby nás to dlouho bavilo. Kuchyňskou linku bych si přála v čokoládově hnědé s bílou pracovní deskou.Část podlahy, v níž bude kuchyňská linka, bych obložila dlažbou (zřejmě v barvě pracovní desky) a na zbytek podlahy bych ráda dala PVC. Jakou barvu? Kontrastně bych volila spíš něco velmi světlého, např. javor či bělený dub. V obývacím pokoji bych dala také čokoládově hnědý stolek na televizi. Sedačku již máme – je smetanová. Na ni bych zvolila čokoládový potah a jako doplňky by se mi líbily tyrkysové polštářky, záclony a jiné doplňky v této barvě. Jak ale vymalovat stěny? Lze pro celý prostor vybrat capuccino odstín? Nebo mám zvolit jednu stěnu, příp. její část mezi okny také v tyrkysovém odstínu? Je vůbec kombinace tmavě hnědá a tyrkysová vhodná do kuchyňských prostor? A můj poslední dotaz se týká dveří. Měly by být stejné s barvou podlahy, tedy velmi světlé? Velmi děkuji za odpověď. S pozdravem M. Petrová. PS: Mám ráda jednoduchý styl. Máme malé dítě a další je na cestě.
Odpověď  

Dobrý den přeji, vaše ladění je velice zajímavé. Použití tyrkysového odstínu není příliš časté, naopak je velice originální. Nebála bych se kombinace cappucino a tyrkysu. Pozor, volte cappucino světlejší a tyrkys jako dominantu. Cappucino odstín můžete vybrat tak, aby se trošku blížil šedé. Bílá dlažba v kuchyňské lince není příliš praktická, ale bude působit čistě. Doporučuji místo bílé odstín světle šedý či cappucino. Obývací prostor pak sjednotíte podlahou v odstínu bělený dub.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si novostavbu ve funkcionalistickém stylu a zvažujeme barvu dveří do celého domu. Ve spodní obytné části (kuchyň+jídelna+obývací pokoj) bude položena v celém prostoru dlažba (Rako Defile-bílá). Můžete prosím poradit, jaké dveře by se hodily ke zvolené dlažbě a jaký pořídit nábytek do obývacího pokoje a kuchyně, aby byl prostor esteticky sladěn? Velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Použil bych tmavší dřevo na dveře i nábytek, doporučuji ořech. Vše v jednoduchých tvarech.

Dotaz   Dobrý podvečer, prosím vás o radu. Budeme se stěhovat do nového domečku, ve kterém bude dubové schodiště a okna zlatý dub. Jakou mám zvolit barvu dveří, podlahy a dlažby do kuchyně? Obývací pokoj bude propojen s kuchyní a rovněž bude v místnosti krb. Já mám vysněnou podlahu od paradoru přírodní ořech, ale nejsem si jistá, jestli by se hodila k oknům. Mám možnost si dát okna zvenku zlatý dub a zevnitř bílá, anebo oboustranně zlatý dub. Jakou variantu byste mi doporučila? A taky poprosím o radu, jakou máme zvolit barvu kuchyně a obkladů. Moc vám děkuji za váš čas a za radu, Míša.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bílá barva oken je neutrální a vždy k ní můžete volit jakýkoli další odstín nábytku výmalby a doplňků. Co se týká podlahy: pokud budou dveře ořech, volila bych ji v dubu, aby ladila ke schodišti. Kuchyňská linka by byla hezká třeba v odstínu bělený dub nebo v kombinaci dub a bílá dvířka. Další možností je celá linka bílá v laku nebo kombinace ořechu a bílé. I další nábytek bych volila v těchto odstínech. Možností je spousta. Obklad doporučuji ve světle šedých či béžových odstínech, stejně tak dlažbu.

Dotaz   : Dobrý den, chtěla bych požádat o radu ohledně architektonického řešení obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Kuchyňská linka má tvar písmene L, je hned při vstupu po pravé delší straně a bude zasahovat zhruba ještě 1,80 m na přilehlou nejdelší stranu pokoje (5,60 m). Bude zakončena komínovou digestoří, vedle ní již neplánuji žádnou skříňku (kvůli úspoře místa, celkově má pokoj 26 m2). Na kratší, levé straně bude lednice a spíž na potraviny. Prosím tedy o radu, jak rozmístit jídelní stůl a obývací sedačku. Má být rohová, nebo 3 a 2 křeslo? Kde má být televizní stolek? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Omlouvám se, ale odkaz na plánek bytu je nefunkční. Zkuste jej, prosím, zaslat znovu.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Chystám se renovovat obývák (450 cm x 440 cm) v rodinném domku. Pokoj bude mít otevřený volný vchod do kuchyně (150 cm), bude zde moderní tmavě hnědý nábytek a světle šedá sedací souprava. Podlaha bude plovoucí světlejší hnědá (stejná bude i v kuchyni). Skoro přes celou jednu stěnu je třídílné okno. Na protější zeď bych chtěla nechat udělat kamenný obklad (zelený, hnědý?). Nevím, zda jej dát na celou nebo jen na nějakou část. Nebo radíte zcela jinou dekoraci na tuto stěnu? Mohly by ostatní stěny (i v kuchyni) být bílé nebo šedé? A šlo by obklad použít třeba jen dekorativně do kuchyňské linky? (Bude moderní tmavě hnědá, obklad případně omyvatelný, nátěr šedý, pracovní desku jsem ještě nevybrala). Děkuji, Romana.
Odpověď  

Dobrý den. Nevím, jestli kámen nebude působit moc stísněně. Navrhuji použít kombinaci tapet www.atelier-point.com.

Dotaz   Dobrý den, máme v plánu modernizaci kuchyně spojené s obývacím pokojem (viz foto). Co se týče nábytku: mám představu, že kuchyňská linka, kuchyňský stůl, nízká skříňka pod televizí a konferenční stolek budou z imitace javoru. Sedačka by se mi líbila šedá či v odstínu „kakao“ (hnědá). Nevím, jaký zvolit odstín podlahy (linoleum či plovoucí) tak, aby se hodil ke stávajícím dveřím (viz foto - odstín připomíná tmavší med). Máme pořídit židle taky v javoru? Jakou zvolit výmalbu? Už jsme měli oranžovou, zelenkavou, ale vždy se nám to brzy okoukalo. (Viz fotografie.) Děkuji moc za vaše rady a připomínky.
Odpověď  

Dobrý den, podlahu bych ladil do přírodního dubu. K tomu bude výborně ladit zelenožlutá malba (ale ne tak jasně definovaná jako na fotce). Židle doporučuji v javoru.

Dotaz   Dobrý den! Děkuji za odpověď a rovnou mám ještě jeden dotaz: mám podlahu a dveře z přírodního dubu, nábytek (kuchyň a skřínky v obývacím pokoji) z je tmavého mahagonu, sedačka krémová a na jedné straně pokoje je šedá výmalba. Byla by také možnost použít jako doplňkovou barvu (na koberec, pod sedačku atd.) fialovou? Původně jsme přemýšleli o zelené. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, že fialová bude také hezká a že bude ladit se zbývajícími materiály.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda tato ořechová podlaha: http://www.au-mex.cz/podlahy_dekor.php?id=1209, bude ladit s barvou kuchyňských dvířek: http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/IkeamsSearch?storeId=20&langId=-28&catalogId=11001&searchType=product&pageNumber=-1&orderBy=score&category=%23~Products&query=sorbo. Pracovní deska bude šedá a sokl bříza. Spáry mezi jednotlivými zásuvkami jsou také v dekoru bříza. Děkuji, Katka.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, že tato kombinace bude krásná – jednoduchá a krásná.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Budeme mít obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelním stolem (místnost ve tvaru obdélníku 4,5x9m, 1x okno východ, 1x okno jih, 1x francouzské dveře západ). Na podlaze bude všude dlažba červená Chilli od firmy Rako a i kuchyňský obklad bude červená Chilli. Kuchyň bude z bukové dýhy a sedací souprava je světle zelená. Měli bychom stěny nechat bílé, nebo je vymalovat v nějaké barvě? A to platí i pro chodbu, kam tamtéž dlažba pokračuje. Měla jsem představu třeba světle hnědé nebo zelené barvy. Děkuji za radu, Katka.
Odpověď  

Dobrý den, červená je určitě výrazná a malba by měla prostor trochu zklidnit. Bílá na mě osobně působí studeně, takže bych raději doporučil krémovou a jí podobné odstíny.

Dotaz   Dobrý večer, doplňuji svůj dotaz z 28.10. ohledně barev stěn v kuchyni. Barva linky - nejedná se o buk, nýbrž o březovou dýhu. Za linku chci dát bordó výmalbu, ostatní stěny budou bílé či smetanové. Nejsem si jistá, zda použít červenou pouze za linkou, nebo jestli má být i na pravé kolmé stěně (okno je naproti lince). S tou si vůbec nevím rady, bourat nechceme (i když by to bylo nejlepší řešení), ale je škoda, že stěna zůstává zcela nevyužita. Pro jistotu zasílám fotografie. Děkuji mnohokrát za Váš čas a cennou radu.
Odpověď  

Dobrý den, rád bych Vám poradil, ale bohužel nebyly přiloženy zmíněné fotografie.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. V kuchyni o ploše 8m2 budu mít plovoucí podlahu v odstínu Buk Flandern. Potřebuji poradit s barvou kuchyňské linky a pracovní desky. Líbil by se mi odstín olše. Můžete mi doporučit i barvu dveří? V kuchyni bude tento odstín a do obývacího pokoje by se mi líbila podlaha v odstínu třešeň. Koupelna a záchod mají obklad a dlažbu v barvě cihlové. Ještě nevím, jakou dlažbu zvolit do chodby. Máme bílá okna, vstupní dveře jsou zevnitř bílé a zvenku zlatý dub. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych volila takto: korpus olše, dvířka smetanová, pracovní deska šedobéžová. Dveře doporučuji v celém bytě v odstínu buku či třešni. Dlažbu na chodbě bych volila opět světlou, béžovou nebo smetanovou.

Dotaz   Dobrý den, prosím vás ještě o radu. Posílám návrh kuchyně: korpus bude v ořechu a dvířka bílá, ale na ostrůvku bude převažovat barva ořechu nebo dekor jabloně. Okna jsou v ořechu. Potřebovala bych poradit s barvou podlahy a dveří (nechci bílé). V barvě dveří mám okna. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, navrhuji dveře v ořechu a podlahu v přírodním dubu – bude to zajímavý kontrast.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Zařizujeme nový byt v novostavbě. Podlahu jsme si vybrali od Berry Floor, řada Essencials - Imperial Oak. Jaké dveře byste k této podlaze doporučila? Aktuálně máme vybraný dekor javor, ale nejsme si úplně jisti. Podlaha bude ve všech pokojích stejná a obývací pokoj je spojený s kuchyňským koutem. Jakou byste tedy volila výmalbu do tohoto pokoje? Děkuji za radu a pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, k dubu se určitě hodí javor. Stejně tak mohou být dveře tmavší – například ořech. Je dobře, že máte podlahy voleny stejně, a že je prodloužená až do kuchyně. Co se týče malby: záleží na dalším nábytku, ale k dubu jdou krásně odstíny zeleno-žluto-hnědé.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, v jaké barvě pořídit sedací soupravu a koberec do obývacího pokoje. Ten je spojen s kuchyní, rozměry má 9x5m, kratší strany jsou vymalovány. Za kuchyňskou linkou je světle zelená, kuchyňská linka je bílá z Ikey,protější krátká strana v obýváku je zemitá hnědá, okna jsou bílá. Ráda bych si objednala bytového architekta, aby mi poradil. Poskytujete i tyto služby? V okolí nemůžu nikoho najít, bydlím poblíž Příbrami. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Sedací soupravu bych volila smetanovou až bílou, popř. cappuccino s doplňky v zelené barvě (odstín kuchyňské linky). Koberec doporučuji v barvě smetanové, případně v nádechu do zemitého tónu (viz. výmalba obývacího pokoje). Bohužel nejsem z Příbrami ani okolí a neznám z této oblasti ani žádného bytového poradce.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla jsem Vás požádat o radu, jak sladit interiér kuchyňského koutu s obývacím pokojem. Máme vybranou pouze podlahu a dveře v odstínu buk. Potřebovala bych poradit s výběrem kuchyňské linky, sedací soupravy, nábytku a barvou stěn. Místnost je orientovaná na JZ. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vzhledem k rozsáhlosti možných variant řešení mohu pouze obecně a zkráceně poradit, jaké materiály a barvy můžete kombinovat. K odstínu buku můžete volit dekory jako je třešeň či olše, popř. světlé odstíny javor, bříza, bílý lak. Možný je i tmavý odstín nábytku wenge, ořech, černý lak. Pozor! Nekombinujte více než tři dřeviny či odstíny, vždy méně je více. Výmalbu pak můžete volit v odstínech bordó, smetanová, cappuccino, vanilková, olivově zelená

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Plánujeme kuchyň a nevíme si rady s výběrem pracovní desky. Podlaha je stejná jako obklad stěny nad deskou - RAKO LAPPAT O -tmavě šedý mat. 30x60. Linka bude z třešně - přírodní lak, varná deska plynová - černá sklokeramická, dřez GENIUS C-150 ONYX. Jakou zvolit desku a nátěr linky? Děkuji moc M.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pracovní desku volte v odstínu antracit, popř. světle šedý odstín ve stylu granitu.

Dotaz   Dobrý den. Bydlím v panelovém domě a mám otevřený prostor do kuchyně. Podlaha třešeň selský vzor je na celé ploše. Kuchyň mají dvířka třešeň (vypadá jako mahagon do červena), korpusy jsou dub. Sedací souprava je rohová v barvě tmavší modrá. Vůbec nevím, jaký mám volit nábytek do obývacího pokoje. Jídelní stůl v kuchyni je ze zelenavého matného skla s chromovými nohami a židle jsou proplétané chromové (vypadají jako ořech s černou). Závěsy mají geometrický vzor v barvách smetanová, zelenavá, růžová, lila a bordó. Může být nábytek ořech částečně s černým matným sklem? Ještě mám krásný černý konferenční stolek. Prosím o radu, jaký zvolit nábytek a jaké barvy stěn. Děkuji mnohokrát.
Odpověď  

Dobrý den. Jde o poměrně komplikovaný dotaz, protože mi z něj vyplývá, že jste použila hodně materiálu a barev. Omlouvám se, ale z popisu nejsem moudrý. Pošlete, prosím, nový dotaz s fotografií.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, jaká barva podlahy a dveří by se hodila k bílé lesklé kuchyňské lince se šedou deskou. Podlahy bych chtěla mít v celém bytě sjednocené. Líbí se mi spíše světlejší odstíny (např. javor), ale nevím, zda by celý prostor nebyl moc světlý a nevýrazný. Také mě k tomuto odstínu podlahy nenapadá žádný vhodný odstín dveří. Výmalbu kuchyně plánujeme bordó v kombinaci se žlutou. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v odstínu javoru a dveře taktéž. Je zde i možnost položit v kuchyňském koutu šedou dlažbu. Co se týká výmalby, volila bych odstín červený v kombinaci s jemným cappuccinem či slonovou kostí.

Dotaz   Nevím si rady, jak nejlépe sladit dlažby. V novostavbě máme v horním patře koupelnu. Tam bude zelená dlažba (polská – paradyz) a obklad bambus. Z koupelny se jde do chodby, kde chci laminátovou podlahu přírodní dub. Z chodby se jde na WC, do technické místnosti (kde se bude prát, sušit a žehlit) a do místnosti pro saunu. Na WC bude zelená dlažba stejně jako v koupelně. Mám ji dát i do technické místnosti a sauny? Nebo má být v těchto dvou místnostech dlažba, která bude v celém přízemí (ve vstupní hale, kolem krbu, v kuchyni)? Ta má středně šedý odstín. V koupelně je použita na obkladu ještě barva béžová a trochu hnědé. Je možné použít tyto barvy dlažby? Nechci dům dlažbami překombinovat. Poradíte mi? Moc Vám děkuji za radu, určitě se jí budu řídit. Z.
Odpověď  

Dobrý den, vždy platí, že v jednoduchosti je krása. Tedy do „mokrých“ provozů bych dal stejný typ obkladu a dlažby (jako v koupelně). „Suché“ provozy (chodba v přízemí, kuchyně) bych k tomuto neladil – není důvod.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit ohledně sladění kuchyně vzhledem ke zbytku domu. Okna máme dřevěná euro - tmavší zlatý dub. Podlaha bude přírodní dub, schodiště dub v kombinaci s nerezovými dveřmi asi také v dubu. Kuchyň plánuji v kombinaci ořech – světle béžová, nerez spotřebiče, pracovní deska v šedé, dlažba taky. Jednu stěnu chci vymalovat červeně. Co říkáte na mou kombinaci? Nevím, jak barevný obklad zvolit ke kuchyňské lince. Můžete se k tomu nějak vyjádřit? Z.
Odpověď  

Dobrý den, kombinace se mi jeví jako vhodná. Jde o jednoduché materiály, které k sobě padnou. Zvýraznění jedné stěny je také dobrý nápad. Dejte jako obklad sklo Lacobel – skleněný odstín.

Dotaz   Dobrý den! Potřebuji poradit, jakou barvu zvolit v obývacím pokoji, který právě prochází rekonstrukcí. Obývací stěna bude hodně tmavá (wenge), skládá se z nízkých a závěsných skříněk. Jakou barvu zvolit za nábytek a jakou na sedací plochu? Také budeme kupovat novou sedačku. Jaký má mít odstín? Taky bych chtěla poradit s výmalbou kuchyně, která není moc velká. Linka bude v barvě jabloně s kombinací světlounkého zeleného dřeva. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, zkuste kombinaci cihlové s bílou sedací soupravou. Kuchyň by mohla být v odstínu zelené (hráškové zelené).

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme domeček v moderním designu. Obytná místnost má ca 60m2 a zahrnuje kuchyň (wenge, bílá lak a mléčné sklo), jídelnu a obývací prostor. Okna jsou bílá dřevěná, stejně jako rámy prosklení (1/2 fasády je prosklená). Podlaha je Dub Cottage, schodiště (otevřené v prostoru) třešeň s nerezovým zábradlím. V interiéru je trám se sloupem také v barvě třešeň. Myslíte, že jedinou volbou jsou dveře v barvě třešeň? Nebo mohou být i jiné? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že uvažujete správně. Další dřevinu bych již nepoužíval. Možná by dveře mohly být lakovány v nádechu nějakého odstínu.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně barevného sladění. Buduji nový obývák, spojený s kuchyňským koutem ve tvaru L. Chtěl bych poradit s podlahou: může mít odstín Wenge? Nábytek mám decentní velikosti z tmavého buku s vanilkovými dvířky a koženou bílou sedačku. Měl jsem v plánu vymalovat stěny v odstínu jasně zelené. Poradíte mi, prosím, jakou zvolit kombinaci barev stěn, podlahy, kuchyňské linky? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych kuchyňskou linku čistě bílou, ve vysokém lesku. Podlahu můžete zkusit v odstínu wenge či světlé wenge. Stěny doporučuji v tlumenější zelené za sedací soupravou a proti ní olivové. Barevné ladění doplňte odstínem světlé cappuccino na zbylých stěnách.

Dotaz   Dobrý den! Zařizujeme nový řadový domek a stojíme před rozhodnutím, jaké barevné kombinace podlah, dveří a dlažby vybrat. Jedná se hlavně o přízemí, tj. obývací pokoj s kuchyní (50 m2) a předsíň. Nábytek máme tmavě hnědý, kuchyň bude nejspíš v kombinaci wenge a béžová. Podlahy si vybíráme z plovoucích podlah Egger, zatím se nám nejvíce líbí platan světlý. Jakou barvu dveří Sapeli a dlažby (ta přijde do kuchyně a předsíně) byste nám doporučili? Myslíte si, že v tak velkém prostoru bude světlá podlaha vypadat dobře? Děkuji Vám předem za Vaši radu. Hezký den, Ilona Jiřinová.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k tmavému nábytku bych podlahu nechal světlejší. Použil bych stejný materiál i v kuchyni – je to jedna místnost.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně barevného sladění. Obývací pokoj, jídelna a kuchyň nejsou odděleny. Okna máme teak. Obývací pokoj bych chtěla červený (s tím, že barvu určitě za čas vyměním nebo ještě taky změním do doby, než budeme malovat), sedačku si představuji tmavě hnědou. (Vzhledem k tomu, že budu chtít měnit barvu stěn, tak musím volit neutrální odstín sedačky. Více by se mi líbila světlá béžová, ale ta je nepraktická.) Kuchyň ještě nemáme vybranou. Zatím se nám líbila jedna světlá (viz. obrázek), i když nejsem ani proti tmavé. V obývacím pokoji bude plovoucí podlaha a kolem krbu dlažba, v kuchyni bude jen dlažba. Líbí se mi plovoucí podlahy Befag bambus pařený (cena je příliš vysoká), Meister Alanto Nussbaum hell (podle přítele moc světlá, má takový slabý nádech do oranžova a růžova), tak možná použijeme Nussbaum mittel. Dále se mi hodně líbí plovoucí podlahy chromezone, ale nejsem si jistá, jestli lze tento typ použít k barvě oken a sedačky (bylo mi řečeno, že ne). Zvolím správně barvu dveří, pokud ji budu ladit k barvě oken? Jak vybírat kuchyň – k barvě okna, k barvě dveří nebo lze zvolit úplně jiný odstín? Jakou použít barvu plovoucí podlahy – lze použít chromezone? Světlé barvy se bojím kvůli údržbě. Budu velice ráda za jakoukoliv radu a předem za ni děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k tmavému nábytku je určitě dobrá volba světlá podlaha. Díval jsem se na Vámi zmiňovanou „chromezone“ a líbí se mi. V odstínu světlejším bude, myslím, dobrá.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc s volbou dekoru interiérových dveří. Plánujeme jejich výměnu. V obývacím pokoji, který je spojený s kuchyní, máme plovoucí podlahu bělený dub. Kuchyňská linka i nábytek v obýváku jsou ořech. Domnívám se, že dveře by měly být v podobném dekoru jako podlaha (dub). Nevím ale, zda zvolit přímo bělený dub. Bojím se, že by to bylo příliš nevýrazné. Mohu zvolit i tmavší odstíny dubu? Dub evropský, případně americký? Stejné dveře budou dále v ložnici, neboť veškeré dveře ústí do stejné chodby. Tam máme podlahu javor a nábytek dub Miláno. Myslím, že i zde by byly dveře dekor dub vhodné. Děkuji, Lenka.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych rozhodně dub, a to ne bělený. Není hezké (zvlášť u světlého odstínu), když jsou podlaha a dveře stejné.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barev stěn v obývacím pokoji s kuchyňským koutem. Je atypický, do písmene L, linka bude v barvě calvados s bílou pracovní i obkladovou deskou, podlaha je buk. Sedačka bude buď hodně tmavě béžová, skoro vojenská zelená, nebo šedá. Je to vhodné, nebo by bylo lépe koupit novou sedačku? V jaké barvě? Také prosím o radu, která se týká stěn: jaké barvy zvolit? Manžel uvažuje o jasně žluté, já bych volila vínovou. Je ovšem fakt, že pokoj je celkem malý, obývací pokoj s kuchyňským koutem má celkem 26 m2. Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den, určitě volte světlejší odstíny. Žlutá bude vhodnější – je vzdušnější a lehčí.

Dotaz   Dobrý den, přemýšlím nad zařízením bytu 1+kk v novostavbě. Obývací pokoj s kuchyňským koutem má 30,25m2. Podlaha (PVC) a dveře jsou v barvě javoru, kuchyňská linka je vanilka, a tmavě šedá, pracovní deska žíhaný ořech v různých odstínech. Chtěla bych poprosit o radu s výběrem barevnosti stěn a nábytku. Také s rozmístěním nábytku, přeci jen to není moc prostorné a musí se tam vejít hodně věcí. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Rozmístění nábytku závisí na konkrétním plánku, který není k dispozici. Co se týká výmalby, můžete volit jednu výraznou stěnu, např. zemitou červenooranžovou v kombinaci s odstínem bílé kávy.

Dotaz   Dobrý den, chtěli bychom Vás požádat o radu. Nyní vybíráme podlahy a dveře do novostavby. Jedná se o byt 2+kk o celkové ploše 61m2. Rozhodujeme se mezi plovoucí podlahou javor a středně hnědý ořech. Plovoucí podlahu jsme se rozhodli dát i do chodby, aby byla v celém bytě zachována jednotnost. Nyní si však nevíme rady, jakou zvolit barvu dveří v případě podlahy v barvě ořech, protože z chodby vedou všechny dveře. Původně jsme vybrali barvu ořech i na dveře, ale nevíme, zda by chodba poté nepůsobila příliš tmavě. Kuchyně bude v případě podlahy ořech v barvě ořech a cafe latté. Prosím o radu, jaké dveře bychom měli zvolit. Je případně dobré ponechat celou podlahu tmavou (nebude byt nepůsobit ponurým dojmem)? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění odstínů je velice příjemné. Volila bych stejný odstín dveří a podlahy - tedy ořech, prosvětlení chodby a odlehčení hmoty dveří docílíte zvolením prosklení dveří. Doporučuji osvědčenou firmu Sapeli (a její modely Note, Lotos, Tenga apod.) Prostor bude v tmavých odstínech působit důstojným dojmem. Můžete jej oživit červenými, žlutými či oranžovými odstíny výmalby v kombinaci s barvami cappuccino či smetanová. Kuchyňská linka je navržená příjemně.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jaký materiál a barvu zvolit na podlahu do kuchyně, která navazuje na předsíň. Kuchyň má cca 12m2, půdorys obdélník, navazující předsíň je dlouhá a úzká, bez oken, cca8m2. Kuchyňská linka má pastelově žlutou barvu v kombinaci s pastelově zelenou. Obklad za linkou a pracovní deska jsou přírodní buk. Skříně a zařízení v předsíni jsou převážně z borovice. Chtěli jsme dlažbu v obdobném odstínu zeleně jako linka. Uvažujeme o oživení pomocí žluté a možná i červené dlažby, ale máme strach, aby nebylo vše překombinované. Děkuji za radu a Váš názor. Renata.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dlažbu bych volila opravdu jen ve světlých odstínech a měla by být spíš jednobarevná, aby v úzkých prostorech vynikla. Doporučuji světlý smetanový až vanilkový odstín.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se jen ujistit, zda je tato kombinace vhodná. Podlahu do obývacího pokoje a kuchyně jsme vybrali Egger 3226 - ořech, kuchyň bude nejspíš korpus béžová a deska tmavá (ořech nebo zebrano ), dveře budou Sapeli CPL javor a dlažba v chodbě Rako - Savana barva oranžová. Vchodové dveře a okna jsou v červené barvě (asi imitace třešně). Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění je jistě možné, ale více dřevin již do pokojů nedávejte. Pouze vybraný ořech, javor a onu třešeň.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu a máme problém s výběrem a sladěním interiéru. Podlahu bych ráda od Quick stepu - UF 1161 - dousi a k ní antracitovou kuchyňskou linku s nerezem. Kuchyně je s obývákem propojena. V obýváku jsou dvě francouzská okna a kuchyň je do tvaru U (uprostřed je okno). Ráda bych látkovou šedou sedačku a na doladění pistáciově zelenkavou (kobereček, květináč na palmu...). Okna jsou hliníková a z vnitřní strany bílá. Dveře budou do chodby posuvné na stěnu a celoskleněné. Manželovi se spíše líbí podlaha Zebrano od firmy Haro, ale ta se mi zná už moc umělá. Podlahu chceme laminátovou, máme teplovodní podlahové vytápění. Do přílohy jsem přiložila plánek přízemí - 1.05 je obývák, 1.06 prostor pro kuchyňskou linku. V další příloze je podlaha a v třetí je vyobrazený vzhled linky. S pozdravem a díky Daniela.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ve Vašem případě jistě není problém s výběrem a laděním interiéru. Myšlenky jsou jasné, zřetelné a prostor bude působit krásným, vyváženým a především čistě moderním dojmem. Sama bych jistě volila podlahu od quick stepu a doplňky v olivové zelené. Prostor můžete oživit i oranžovými doplňky.

Dotaz   Dobrý den, uvažujeme o podlaze Parador cocobollo světlé a dveřích od Sapeli ořech americký. Chtěla bych se zeptat, jestli se hodí pro kuchyň vysoký lesk bílý nebo červený (Ikea). Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňská linka se hodí v obou barevných provedeních, osobně bych ale raději volila bílý lak, který bude působit nadčasovým a moderním dojmem. Prostor poté můžete oživit doplňky v různých barvách.

Dotaz   Přeji pěkný den, obracím se na Vás s prosbou. Zařizujeme nový rodinný domek. V současné době máme kuchyňskou linku – barva javor, korpus fino zimpt, kuchyňská deska barva hlinitá. Kachlová kamna – barva šarlatová, okna v barvě ořechu. Hodila by se k této kombinaci dlažba od Raka – spirit hnědá? A jakou barvu interiérových dveří byste volili? Nábytek chceme mít sladěný do světla – podobně jako kuchyňskou linku. Pokud by to bylo možné, prosím o odpověď ještě dnes, neboť dnes máme nejzazší termín pro zakoupení dlažby. Děkuji mnohokrát. S pozdravem L.D.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi vybranou kombinaci si dovedu představit. Dveře bych volil tmavší – ořech.

Dotaz   Dobrý den. Chcem vas poprosit o radu ako dokoncit obyvacku prepojenu s kuchynou. Zatial tam mame kremovu sedacku, kuchyna je vanilkovej farby, pracovna doska fino bronze, podlaha farby orech (stredna hneda, velmi podobna farbe fino bronze), dvere su javor. Uvazovali sme o zelenych doplnkoch a koberci, pripadne aj nejaky kusok tapety na stenu medzi chodbou a kuchynou. Odporucali by ste nam tmavohnedy nabytok (farba wenge) alebo svetly (agat, bieleny dub)? Steny su zatial biele, zvazujeme ich namalovat smotanovou farbou, ale bojime sa aby tam nebolo privela kremovej. Ake farby stien, nabytku a doplnkov by ste nam odporucali? Dakujem za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k tmavší podlaze bych zvolil nábytek v běleném dubu. Tím pádem si budete moci dovolit i nesvětlé odstíny maleb vhodně doplněné lokální tapetou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Naše kuchyň vypadá takto: korpus dřevotříska ořech, dvířka barva javoru, stěny meruňkové. Naproti kuchyni jsou dubové dýhované dveře vedoucí na WC a do koupelny. Podlaha je lino v dekoru dřevo se suky v barvě podobné dubu. Ptáme se, jaký stůl a židle umístit do kuchyně: zda sklo, masiv nebo lamino a jaké barvy. Děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych ladila ke kuchyňské lince. Vhodný by byl odstín ořech nebo, pokud je prostor, menší světlý javor. Samozřejmě bych volila masivní nábytek.

Dotaz   Jak sladit barevnost kuchyňské linky s podlahou a dveřmi, aby byl vytvořen harmonický celek? Jedná se o místnost s plochou cca 4 x 7m, kuchyňská linka stojí u kratší stěny a má tvar L, okna (jsou bílá) máme pouze na protější stěně. Mám na podlahu zvolit dřevo, nebo jen dekor dřeva? Mám tu samou otázku i pro prosklené dveře. Dispoziční uspořádání linky je na přiložené vizualizaci. Žádnou další představu ani omezení nemám. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně bych volil dřevěnou podlahu. Dveře buď v kontrastním odstínu dřeva, nebo v laku. Kuchyňskou linku doporučuji spíše v nedřevěném dekoru. Omlouvám se, ale vizualizace nedorazila.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat na barvu obývacího pokoje. Nevím totiž, jak vymalovat. Sedací souprava je tmavě oranžová, konferenční stolek a stolek pod TV jsou v bílé barvě. Obývák je spojený s kuchyní, která má veškerý nábytek v barvě třesně. Z obýváku vedou dveře na balkon, na tuto stranu svítí sluníčko celý den. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, zkusil bych odstíny cihlové.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc při výběru barvy kuchyňské linky. Jakou barvu má mít ostatní nábytek? Jedná se o obývací pokoj, v němž je podlaha i dveře v barvě ořech. Potřebovali bychom prostor prosvětlit a "opticky zvětšit". Nevím, zda ladit nábytek a kuchyň do čistě bílé. Nechci, aby byl kontrast velký. Můžu použít i barvy jako je smetanová či cafe latte? Stěny jsou zatím bílé. Velmi děkuji za zodpovězení otázky.
Odpověď  

Dobrý den. Na nábytek bych volil bělený dub. Kuchyň doporučuji v nedřeveném dekoru v odstínu bílá, káva či výraznější vanilka.

Dotaz   Dobrý den, v rodinném domě budeme mít obývací pokoj s kuchyňským koutem (cca 31m2+8m2). Místnost je poměrně světlá a bude vymalována bíle (protože nás zatím jiná barva nenapadá). Plánujeme plovoucí podlahu v buku-rustikal, dveře v buku (obojí stejné v celém domě). Okna a parapety budou bílé. A nyní dotazy: 1) Je vhodná kuchyňská linka v barvách wenge a bílá popř. vanilka? 2) Pokud ano, jakou barvu zvolit pro podlahu v kuchyni a pracovní desku? Pokud ne, jakou jinou barevnou kombinaci kuchyňské linky byste doporučili? 3) Jak řešit jídelní část (buk, wenge, bílá, vanilka)? 4) Jaký nábytek zvolit pro obývací pokoj (buk, wenge, jiný)? 5) Jakou barvu stěn byste nám doporučili? Děkuji za Vaši pomoc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňská linka může být v kombinaci wenge a bílá dvířka. Pracovní desku bych volila opět v odstínu bílá, možná šedá. V odstínech podobných těm na pracovní desce také volte dlažbu. Jídelní kout doporučuji opět v bílém odstínu a obývací část v kombinaci wenge a bílá. Výmalbu můžete volit šedou či v odstínu cappuccino v kombinaci s bílou. Sedací souprava v odstínu bordó se světle šedými polštáři bude dominantou interiéru. Zbylé doplňky v bordó odstínu prostor oživí.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s úpravou kuchyně, která byla nedávno rekonstruovaná. Podlaha je dlažba Forrest (Siko) a obklady za kuchyňskou linkou jsou matné bílé s hnědým žíháním. Linka je v provedení vanilka/ wenge. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, který má jednu stěnu vymalovanou červeně a dále tam je bílá sedačka, konferenční stolek a skříňka pod TV v provedení wenge, skleněný jídelní stůl a bílé židle. Kuchyň působí jaksi neuceleně. Potřebovala bych poradit, jak kuchyň trochu sjednotit a oživit (jaké doplňky, závěsy atd.). Děkuji, Květa Š.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych pro oživení více květin a především doplňky v barvě výmalby obývacího pokoje, tedy červené. Domnívám se, že dlažba celou jednoduchost kuchyňské linky rozbíjí. Zde je třeba hledat důvod, proč místnost nepůsobí uceleným dojmem.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Mám kuchyň Adel středně hnědá z IKEY a kuchyňská deska je v barvě antracit. Ráda bych si pořídila místo obkladů obkladový panel, ale nevím, jakou barvu by měl mít. Nejdříve jsem myslela na bílou, poté mě napadlo café latte. Ostatní nábytek je též ve středně hnědé, sedací souprava je bordó. Doplňky mám laděné do bíla a bordó, na polštářích na sedačce je ještě tmavá šedivá. Výmalba celého prostoru je zatím bílá. Nevím, jaká jiná by se hodila. Jedná se o prostor kuchyně spojené s jídelnou a obývacím pokojem. Celý prostor má dohromady asi 45m2 a je dobře prosvětlený. Jsou zde francouzské dveře a ještě další tři okna. Jsem vyznavačem vzdušného volného prostoru. Jakou barvu panelu bych měla, prosím, zvolit a jaká výmalba by se k tomu hodila? Děkuji moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obklad bych volila v odstínu světlé bílé kávy. Výmalba v obývacím prostoru by mohla vypadat takto: jedna stěna světlejší šedá či šedobéžová, zbylé ve smetanové barvě.

Dotaz   Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Podlaha doussie UF 1161 od quick stepu je dobrá, ale kuchyňská linka nám pořád nesedí. Mou variantu jste mi odsouhlasila, ale ptala jsem se ještě jedné designérky a ta mi antracitovou linku naopak vymluvila. Prý bych se měla poohlédnout po nějaké světlejší barvě. Obložky k celoskleněným dveřím v obýváku budou v javoru, tak zvažuji, jestli nemám nechat udělat kuchyňskou linku antracit + korpus javor. Nebo mi doporučíte něco jiného? A co jednoduchost podtrhnout výmalbou? Děkuji a přeji pěkné svátky. V příloze zasílám obrázek podlahy a náčrt kuchyňské linky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jestliže máte strach z toho, že bude kuchyňská linka působit tmavě, můžete vybrat nějakou ve světle šedém odstínu kombinovaném s antracitem. Alternativou je kuchyňská linka v bílé barvě či javorový korpus s antracitem. Nevolila bych ale více než dva dominantní dekory kuchyňské linky. Vzhledem k výběru pracovní desky doporučuji spíš odstíny barev než dekory dřeva.

Dotaz   Přeji pěkný den, prosím o radu týkající se oken. Ta naše jsou plastová v barvě ořech, dveře budou ve stejném provedení. Podlahy jsou ve většině místností světlé, někde kombinované s hnědou (dlažba Spirit od Raka - hnědá a béžová). Pod okny je dlažba vždy béžová nebo jiná světlá. Prosím o radu, v jaké barvě bychom měli dát vnitřní okenní parapety. Je lepší volit kontrast, nebo tón v tónu s barvou oken? Místnosti nejsou velké, proto je chceme mít prosvětlené. A v jaké barvě doporučujete dřevěné žaluzie? Mají ladit s barvou oken a parapetů, nebo je lepší kontrast? Nábytek ještě nemáme, pouze kuchyňskou linku v barvě javor. Děkuji za odpověď. L.D.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Parapety bych volila v neutrálním bílém odstínu, ve světle béžovém dekoru nebo v dekoru javoru jako u kuchyňské linky. Pokud nechcete prostor opticky zmenšovat, volte světlé odstíny. Také žaluzie doporučuji co nejsvětlejší (javor, bílá), aby se do prostoru dostávalo více světla.

Dotaz   Dobrý den, stavíme si domek a pomalu přemýšlíme, v jakých barvách bude laděn. Kuchyň bude spojená s obývacím pokojem. Mám ráda moderní styl a barvy, ale teď jsme dostali hodně věcí z cibuláku, pomalu vybavení do celé kuchyně. Nikdy jsem cibulák v kuchyni neměla a docela by mě zajímalo, jestli jde se dá použít v moderní kuchyni. Jakou bych měla volit barvu kuchyňské linky, stěn atd.? Jaký je váš názor na cibulák? Měla bych jej použít, nebo raději nechat v krabici? Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jestliže je Vám cibulák milý a blízký, rozhodně jej nevyhazujte. Jeho cena pro Vás jistě neustále poroste. Pokud k němu chcete kuchyňskou linku moderního stylu, volila bych čistou linii, bílá lakovaná dvířka v kombinaci s bílým či antracitovým korpusem a světle šedou pracovní deskou. Dominantním se tak stane dekorativní porcelán, který v ní budete používat. Pokud budete nějaký dokupovat, volte opět cibulák nebo jednoduchý design bílého porcelánu.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych pomoci s výběrem digestoře. Rozhodli jsme se pro výsuvnou s odtahem ven. Každý prodejce nám radí něco jiného. Zvláště co se týče výkonu odsávání, hlučnosti i osvětlení. Naše kuchyně je samostatná, uzavřená (bez spojení s obývacím prostorem). Její rozměry jsou: 4,20cm x 4,20cm x 2,60cm. Často nám provádějí výpočet podle vzorce m2 x výška kuchyně x 10, 5 někdy pouze 3 (výměna vzduchu za hodinu). Pokud mi můžete pomoci, budu moc ráda. S pozdravem Šimáková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba digestoře je opravdu důležitá v poměru cena, výkon a hlučnost. Volila bych výsuvnou digestoř a podle m3 kuchyňské linky se volí minimální odtah digestoře. Nedomnívám se ale, že je volba digestoře v oddělené místnosti tolik zásadní. Volila bych opravdu podle ceny, výkonu a hlučnosti.

Dotaz   Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu. Máme položeny plovoucí podlahy a zárubně v barvě ořech. Obývací pokoj je spojen s kuchyňským koutem, jedná se o místnost 36m2, nábytek chceme ladit do bílé a smetanové barvy a doplňky v sytě oranžové. Potřebovali bychom poradit s výběrem kuchyně. Jaká barva kuchyně a kuchyňské linky by byla k této kombinaci vhodná? Dále prosím ještě o radu, jakou zvolit barvu stěn. Místnost je situována na severozápad, takže nebude moc osvětlena venkovním světlem. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit čistou, bílou kuchyňskou linku či bílou v kombinaci s ořechovou pracovní deskou a šedým obkladem. Doporučuji oranžovou výmalbu na dvě protější stěny (kuchyňská linka a za sedací soupravou), ty zbylé mohou být bílé či v odstínu světlé cappuccino (šedá).

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc se sladěním barev při zařizování domečku. Kuchyň a obývák jsou v jednom celku, dřevěná okna jsou barvy třešeň (možná trochu světlejší). Nábytek v obýváku lamino olše, sedací souprava olše s jemným sivě-krémovým kostkovaným potahem. Kuchyň má být nedřevěná bledá-vanilková, nebo sloní kost s tmavou deskou. Jelikož nábytek v obýváku je bledý, uvažujeme o tmavších dřevěných parketách, tmavší podlaze v kuchyni a o tmavé desce. Dveře v domě jsme chtěli v dekoru lamino dub. Jaké byste nám poradili doplňkové barvy? Máme dávat v celém domě stejnou barvu dřevěné podlahy? V ložnici máme nábytek v buku. Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, tmavší podlaha je dobrý nápad. Volil bych ořech, a to v celém interiéru včetně kuchyně. Doplňkové barvy, to je těžká otázka. Zkuste se podívat po tapetách (k lokálnímu nalepení) nebo po nálepkách. Oboje velmi pozvedne interiér.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na sladění interiéru v novostavbě RD. Dřevěné schodiště v přírodní barvě borovice je součástí obývacího pokoje (30m2), který je propojen s kuchyní (15m2). Dveře bychom chtěli v ořechu a kuchyňskou linku v kombinaci ořech-vanilka. Je tato kombinace možná, jakou zvolit barvu podlahy, ev. jaká kombinace barev ke schodišti by se hodila? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že Vámi uváděná kombinace je dobrá. Na podlahu bych použil přírodní dub. Možná bych zvážil, jestli kuchyň neudělat pouze v nedřevěném dekoru.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit, jak vymalovat obývací pokoj s kuchyní (viz přiložené foto). Oba prostory plánuji oddělit japonskou stěnou. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Určitě bych volil nějaký teplý odstín, třeba jarní zeleň nebo žlutavou barvu.

Dotaz   Dobrý den. Chci poprosit o rady ohledně barevného sladění obývacího pokoje s kuchyní v návaznosti na zbytek domu. Dům je zatím rozestavěný, takže bohužel nemám konkrétní fotografie, ale posílám alespoň vizualizaci ve 3D. Obývák propojený s jídelnou do tvaru L má zvýšený strop s přiznanými krovy (max. výška stropu 4m). Okna jsou dřevěná, tmavě hnědá. Kuchyň je oddělená, strop standardní (dveře zásuvné do zdi). Dvířka kuchyňské linky bych chtěla v barvě bílá káva a korpus skříněk včetně pracovní desky a obkladu na zeď v dekoru dřeva (asi ořech). Nábytek v obýváku mám tmavě hnědý a k tomu cihlově oranžovou sedačku s křeslem. Zdi bych chtěla nechat bílé, dveře bych si představovala v dekoru dub nebo ořech. Co se týče podlahy, nechám si poradit, představuji si nějakou velkoformátovou, která bude ladit k barvě dveří a umožní podlahové vytápění. Chodba napříč domem bude celkem tmavá, proto bych do ní dala dlažbu stejnou jako do obývací části, možná ve světlejším odstínu. Na okna v obýváku chci bílé záclony a k tomu hnědé závěsy se zlatým/žlutým/oranžovým vzorem. V chodbě pak bude vestavná skříň – jaký dekor mám použít? Původní bydlení jsem měla přespříliš barevné, jak se říká „každej pes jiná ves“. Teď si z něho beru nábytek, ale chtěla bych vše sladit tak, aby interiér nepůsobil přeplácaně. Prosím, napište mi své připomínky a rady. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, musím říci, že s Vámi souhlasím a jenom potvrzuji Vaše úvahy. V chodbě světlejší dlažbu a skříně v nedřevěném dekoru budou pro tento prostor určitě vhodnější.

Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme novostavbu: kuchyň je v barvě ořech, korpus bříza, dlažba Zebrano z RAKO. Podlaha v obýváku je v dekoru parketa tmavý dub (Quick step), dveře a obložky Tarugo ořech od Sapeli. Prosím o radu, jakou zvolit barvu jídelního stolu s židlemi a nábytku a sedačky v obýváku. A můžete nám doporučit, v jakých barvách vymalovat? Děkujeme za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Už jste použili velké množství dekorů, a proto bych volil jednoduchost a celkové sladění. Jídelní nábytek doporučuji v nedřevěném dekoru (světlý odstín nějaké již použité barvy), malby v přírodním odstínu žlutohnědé.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky, nábytku a dřevěné podlahy v obýváku, který bude na kuchyň plynule navazovat. Jedná se o rekonstrukci chalupy, v níž okna mají barvu ořech a dveře olše. Měla by být barva ve stejném tónu? Hodila by se sem i barevná kombinace, kdy by se dřevo (smrk) pouze namořilo (mořidlo antik), nebo by bylo v přírodním tónu, jen nalakované? Díky za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Jestliže plánujete kuchyň v dýze či masivu, tak bych volil nějaký zajímavý odstín mořidla (nádech) – něco jako Provance styl.

Dotaz   Dobrý den. Prosím Vás o radu, jakou zvolit barvu dveří a jakou nejlépe vymalovat. Kuchyňská linka je typu Premium od Sykory: desku máme v dekoru dub špalíček, záda budou z obkladů Aparici bílá lesklá 20x60cm. Podlaha je světlounce béžová, jedná se o značku Spirit od Raka. Děkuji velice.
Odpověď  

Dobrý den. Velice těžká otázka, bohužel nemám dostatek informací. K dubu jdou dobře ostiny jako zelená, hnědá a žlutá. Na dveře zkuste ořech, ten se bude hodit dobře k výmalbě.

Dotaz   Dobrý den. Chceme si zařídit kuchyň propojenou s obývákem, a proto bych Vás ráda požádala o radu. Pokoj je veliký jen 6,3 x 3m. Asi tak na polovině plochy je kuchyňská linka + stůl a židle v barvě ořechu. Jedno okno (na delší straně) je na jih, druhé (na kratší straně) na západ. Dalo by se říci, že vždy na straně proti oknům jsou dveře. Okna i dveře jsou v bílé barvě. Jakou bychom měli zvolit podlahu a nábytek, aby se to hodilo ke kuchyni? Barva sedací soupravy je cihlová. Prosím, doporučte nám i výmalbu s doplňky. Nábytek se tam nevejde skoro žádný, ale chtěla jsem alespoň nějakou polici. Myslíte, že by podlaha mohla být jednotná - dlažba nebo thermofix? Děkuji mnohokrát za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych thermofix třeba v dekoru světlého zebrana. Dlažba by mohla být bílá až světlešedá. Proti sedací soupravě doporučuji výmalbu v barvě sedací soupravy. Doplňky vyberte ve světlé šedobéžové a cihlové barvě.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla jsem Vás poprosit o radu, jakou barvu nábytku máme zvolit při výběru obývací sestavy, konferenčního stolku, sedací soupravy a jídelní stolu s židlemi. Kuchyň máme spojenou s obývacím pokojem. Kuchyňská linka je v barvě olše a výmalba vypadá takto: v kuchyni bílá, v obývacím pokoji zelená. Podlaha je buková, dveře a obložkové zárubně jsou z olše. Líbila by se nám hnědá sedací souprava a nábytek v kombinaci javor/bílá, ale nedaří se nám nalézt stoly a židle v javoru. Děkujeme za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Stůl a židle mohou být v olši jako kuchyňská linka. Pokud nemůžete nalézt stůl v javoru, je dobré nechat si jej vyrobit na míru u stolaře. Nábytek v kombinaci javoru a bílých dvířek je jistě vhodná volba, tmavá čokoládová sedací souprava bude také příjemným oživením. Interiér vhodně doplní bílé a smetanové doplňky v kombinaci se zelenou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V novostavbě máme obývák a kuchyň v jedné místnosti velké asi 7x6m. Okna jsou v dekoru zlatý dub a podlaha SIKO – zlatý gobelín. Obývací nábytek z ořechového masivu a kuchyňská linka budou umístěny na protějších stěnách. Sedací souprava je výrazně červená. V jakém dřevodekoru by měly být dveře a zárubně, jaká barva výmalby? Zároveň prosím o doporučení dekorů pro kuchyňskou linku, pracovní deskou a obklady. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře v ořechu, kuchyňskou linku v bílém laku, pracovní desku opět v dekoru ořechu a zádovou desku světlé cappuccino. Výmalbu doporučuji v kombinaci odstínů cappuccino a červená (ta by měla být v kuchyňské části).

Dotaz   Dobrý den. Mám dotaz ohledně výběru barvy dveří. Měla by být jednotná a vhodně doplňovat jak světle béžovou dlažbu (dlaždice 60x60), tak i plovoucí podlahy v odstínu dubu. V přízemí zase bude světle béžová dlažba a v jedné místnosti plovoucí podlaha v odstínu olše. Chodby jsou poměrně tmavé, proto bych raději něco světlejšího. Ještě prosím o radu, v jaké barvě dřeva zvolit kuchyňskou linku a pracovní desku. V kuchyni je také světle béžová dlažba, místnost je dobře prosvětlená dvěma okny, takže může být zvolen klidně tmavší odstín. Ještě jedna poznámka - všechna okna jsou v barvě zlatého dubu. Moc děkuji za odpovědi, Jana.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dekoru dubu a jediné, co bych nedoporučila, je kombinace dubu a olše. Proto bych možná zkusila dveře v javoru, který se hodí jak k olši, tak k dubu. Kuchyňskou linku můžete volit v dekoru dubu se světlou pracovní deskou (smetanovo-šedou či cappuccino).

Dotaz   Pěkný den, měla bych na vás dotaz ohledně sladění nábytku v interiéru. Kuchyň máme propojenou s obývacím pokojem. Okna a dveře jsou v dekoru ořech, kuchyňská linka v javoru a kachlová kamna v barvě šarlatové. Dlažba v kuchyni je v kombinaci béžové a hnědé, v obývacím pokoji jen béžová (od Raka Spirit). Chtěla bych se zeptat, v jakém dekoru byste volili jídelní stůl se židlemi a nábytek do obýváku. Představovala jsem si, že některé stěny vymalujeme v šarlatové barvě či v barvě podobné kachlovým kamnům, aby tato do interiéru více zapadla. Sedačku bych si představovala v kombinaci hnědá - béžová. Myslíte, že je to správná volba? Nedávno se nám líbila jídelní souprava v barvě jádrový buk, ale nevíme, jestli by se nám tam hodila. Prosím o odpověď, jakou barvu výmalby, nábytku a sedací soupravy byste doporučili do tohoto interiéru. Děkuji za odpověď, L.D.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Souhlasím s Vámi, stěnu za sedací soupravou bych vymalovala v odstínu kamen. Ostatní stěny mohou být smetanové až cappuccino. Nábytek bych volila v ořechu v kombinaci se smetanovou. Sedací soupravu můžete pořídit ve vámi vybraném odstínu.

Dotaz   Dobrý den. Nemůžeme se rozhodnout, jakou zvolit barvu sedací soupravy do obývacího pokoje. Obývací stěna a jídelna jsou v třešni. Potah na židlích má vzor zebrona (zebří pruhy, tedy kombinace černé s bílou). Na přiložené fotografii můžete vidět kuchyňské židle. Děkuji za radu, Malundová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit smetanovou či šedou sedací soupravu.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit, jak vymalovat společný prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Kuchyň je dřevěná (olše, třešeň) a jídelní stůl též, obklad je lososové barvy. V obývacím pokoji je tmavě červená rohová sedací souprava (Torrimex „Geneve“), naproti ní je stěna obložená umělým kamenem Shale 1208, pod konferenčním stolkem je koberec Sunny Splash – 3045/35 z řady Spina, krb je okrové barvy. Plovoucí podlaha je světlá. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych odstín smetany, vanilky či cappuccina, protože zbylé části nábytku jsou dosti výrazné. Krb můžete vymalovat ještě výrazněji, stěny doplňte obrazy.

Dotaz   Dobrý den. Obracím se na Vás s dotazem ohledně našeho obývacího pokoje spojeného s kuchyňským koutem. Má rozměry 26 m2 a je poněkud atypický. Je tvarovaný do písmene L, vpravo při vstupu je kuchyňská linka do L (barva calvados + bílá), která zasahuje i do větší poloviny protější stěny a je zakončená lednicí. Vedle ní je malý jídelní stůl v javoru se čtyřmi židlemi. Mezi kuchyňskou linkou a oranžovou sedací soupravou je něco přes 1 m. Koupili jsme k ní zelený koberec a malý stolek v bříze. Obývací stěnu zatím nemáme vyřešenou – měla by být též v bříze? Chtěla bych spíše nějakou menší, nebo třeba pouze pár polic. Jiné řešení by prostor ještě zmenšilo, že? Podlaha je buková, stejně jako dveře. Dvě stěny, ta naproti sedací soupravě a kolmo k ní u okna, jsou vymalovány jasně žlutou barvou, viz foto. Prosím o radu, čím interiér oživit. Připadá mi příliš usedlý. Je vhodná takto světle žlutá stěna? Doporučíte mi, prosím, jaká barva by se hodila a zda vymalovat zbylé dvě stěny u kuchyňské linky a jídelního koutu? Původně jsem chtěla vínovou/červenou, ale přišlo mi to všechno stejné. Žlutá měla interiér oživit, ale výsledný dojem se mi nelíbí. Jaký je Váš názor? Ještě prosím o radu, v jaké barvě doladit doplňky, polštáře, záclony apod. Mnohokrát děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalba na žluto je moc agresivní, na všechny stěny bych volila odstín světlého cappuccina (viz podklad sedací soupravy). Stěnu proti sedací soupravě vymalujte v temném, oranžovém odstínu podobném barvě sedací soupravy. Nábytek pořiďte v odstínu břízy. Doplňky poté slaďte s velice výrazným odstínem koberce v odstínu cappuccino. Koberec je dost agresivní, ale tento dojem můžete ztlumit tak, že použijete obdobný odstín na některých doplňcích.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby a nábytku do obývacího pokoje. Tento je spojený s kuchyní, v níž je linka v barvě hroznového vína s tmavě šedou deskou. Podlaha, která je ve světle šedém matném odstínu, pokračuje i do obytné části. Dvě kolmé zdi, u nichž bude sedačka nejspíše v antracitovém odstínu, bych chtěla vymalovat v barvě shodné s tou na skříňkách v kuchyni. Jakou barvou vymalovat zbylé stěny v kuchyni i obytném prostoru a jakou doporučujete barvu nábytku? Prosklené dveře jsou v barvě amerického ořechu. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek můžete kombinovat v ořechu se smetanovým či bílým odstínem. Výmalbu doporučuji v odstínu světle šedá či cappuccino, jednu stěnu zvýrazněte barvou kuchyňské linky.

Dotaz   Hezký den. Podle čeho mám vybírat barvu interiérových dveří – podle výmalby, nábytku, nebo podlahy (ta bude však v každé místnosti jiná)? Hodí se do úzkých prostor světlé odstíny (bříza, javor...)? V obývacím pokoji máme tmavě hnědý nábytek, kuchyňská linka je rovněž tmavě hnědá, boky má bílé.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych vždy jeden odstín dveří a také podlahy. Nebo aspoň vybírejte odstíny tak, aby se nebily, ale doplňovaly. Vhodná je třeba kombinace dub, ořech a světlý javor.

Dotaz   Dobrý den. Jsme mladí manželé, do kuchyně a vstupní haly máme vybranou hnědou dlažbu Spirit 45x45. Jakou máme použít laminátovou podlahu, aby se dům prosvětlil a rozzářil? Okna máme v dekoru tmavý zlatý dub nebo teak, těžko určit odstín. Určitě jsou však dřevěná od společnosti Albo. Chtěli bychom stejnou podlahu v celém domě. Děkuji za radu, Z.
Odpověď   Dobrý den, zkuste bělený dub. Jeho světlost by mohla splnit Váš požadavek.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu odborníka. Přemýšlím nad barvou pokoje, resp. kuchyňského koutu spojeného s obývacím pokojem. Kuchyň máme v lakované vanilce, s šedou pracovní deskou a doplněnou o prvky barvy třešeň. V obývacím pokoji máme taktéž třešňový nábytek v kombinaci s vanilkou a sedačka je hráškově zelená. Nevím, jak vymalovat – líbí se mi zelená, ale zároveň mám ráda teplé barvy. S čím bych mohla zelenou zkombinovat? Děkuji a přeji pěkný den, Markéta.
Odpověď  

Dobrý den, doporučuji cihlovou, která interiér zateplí.

Dotaz   Dobrý den, do novostavby bychom chtěli použít podlahu egger merbau. Okna jsou bílá, ale nevíme si rady s barvou dveří. Kuchyň pořídíme v bílém laku kombinovaném buď s třešní, nebo s šedou. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře bych volila v odstínu třešně, nebo tmavší variantu - wenge. Kuchyňskou linku doporučuji v kombinaci s šedou až antracitovou.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla bych se na něco zeptat. Kuchyňskou linku a schody do patra plánujeme v jasanu. Potřebuji poradit, jakou zvolit barvu podlah a vnitřních dveří. Do kuchyně a na chodbu (z níž vede schodiště) chceme položit vzor dubové plánky od quick stepu. Myslíte, že to bude ladit? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba jasanu k dubu je jistě možná. Dveře bych volila v odstínu dubu.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Do celého přízemí rodinného domu jsme zvolili hnědou dlažbu Spirit 45x45. Je ve vstupní hale, kolem krbu i v kuchyni. V kuchyni chci k této dlažbě volit velké obdélníky jako obklad kuchyňské stěny. Jen nevím, jaký mám zvolit rozměr, aby s dlažbou ladil. Poradíte mi, kde je mohu zakoupit? Nabídka českých firem v kuchyňských obkladech je velmi malá. Děkuji za rady.
Odpověď  

Dobrý den, navrhuji obdélníkový formát s výrazně odlišnými délkami stran. Doporučuji kladení horizontálně - prostor se tímto zvětší. K nákupu volte například A-keramiku, mají pobočky po celé republice a sortiment je moc hezký.

Dotaz   Dobrý den. V předsíni máme dvoje dveře vedle sebe (jedny vedou do pokoje, druhé do kuchyně). Protože v prostoru překážejí, chceme je nahradit posuvnými (ne shrnovacími). Nemáme prostor pro instalaci zasouvacích boxů, takže jsme zvolili posuv na stěnu. Obě křídla by musela být uložena na "duálních" (souběžných) systémech – obdobně jako u vestavěných skříní. Maximální šíře pro instalaci je asi 210cm. Je takový modul možný? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, tento dotaz je spíše pro truhláře. Ale myslím, že by to jít mohlo. Každopádně bude třeba vyrobit speciální zárubeň, jinak dveře nebudou zvukově těsnit. Možná by Vám pomohly dveře, které se ve třetině lámou.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s barvou podlahy a dveří. V novostavbě RD jsme si naplánovali kuchyňskou linku v bílém lesku a k ní podlahu v barvě americký ořech. Kuchyň, jídelna a obývák jsou spojené, místnost ale není moc velká – můžeme si troufnout použít uvedené barvy? Případně – jakou byste doporučili pracovní desku? V ostatních místnostech budou podlahy v dubu. V jaké barvě by mohly být dveře – dub nebo ořech? Z chodby do obýváku bychom chtěli dveře téměř celé prosklené. Děkuji, hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, kombinaci jste zvolila krásnou. Desku doporučuji tmavě šedou a dveře v přírodním dubu. Stejná podlaha a dveře zpravidla nevypadají dobře.

Dotaz   Dobrý večer. Prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj, který je orientován na západní stranu. S kuchyní tvoří jednu místnost, jsou odděleny barem. Podlahy jsou v buku, obývací stěnu bych přirovnala k bříze, kožená sedačka je smetanová, rohová. Kuchyň je také ve smetanové barvě, deska je švestka. Obě místnosti jsou vymalovány bíle, což působí dost bledě, přestože doplňky ladím do červena. Díky za radu, Katka.
Odpověď  

Dobrý den, zkusil bych malbu do cihlového odstínu. Se sluncem ze západu a světlým nábytkem to bude hezky ladit.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Máme 2+kk, objednali jsme kuchyň ve tvaru "L" - spodní skřínky jsou dub tmavý a horní skříňky lehce vanilkové, pracovní deska je woodstock. Horní a spodní skřínky mám bez jakýchkoliv poliček. Na zadní část jsem si objednala obklad aquamarine, říkala jsem si, že bude vypadat hezky, až na něj bude dopadat světlo ze zářivek (ten obklad mi přijde jako skleněný). Vzhledem k tomu, že je kuchyň malá (2m x 3m), nevím, jak ji mám vymalovat. Bílou moc nechci, neporadili byste mi? Chci, aby to vypadalo elegantně, ale ne tmavě vzhledem k velikosti místnosti. Jde o prostor nad horními skřínkami, okolo digestoře a o celou pravou stěnu. Bojím se, aby to nepůsobilo až moc studeně. Díky a hezký den.
Odpověď   Dobrý den, Vámi vybrané dekory jsou velice pěkné. Celkovému dojmu by pomohla výmalba zbytku kuchyňských stěn v jemném odstínu světle modré či zelenkavé. Barev se nebojte, prostor bude vypadat velmi svěže. Na strop zkuste o stupeň světlejší odstín vybrané barvy.
Dotaz   Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Neviem, ako kombináciu farieb, tiež podlahy a obkladu. Mám kuchyňu farby NEXUS hnedožltý -IKEA. Rozhodujeme sa vo farbe pistácia + banánová, no neviem, ako ich správne dať na stenu-podľa okna. Obklad sme chceli dať sklenenú mozaiku - farba? Podlaha kombinácia obklad s laminátovou farba buk. Je toho veľa, no aj tak ďakujem vopred za radu.
Odpověď  

Dobrý den, kombinace pistácie - banán bude moc hezká. Skleněnou mozaiku bych volil v bílé barvě. V kuchyni položte laminátovou podlahu v dekoru dub nebo tmavší ořech.

Dotaz   Dobrý večer, zařizujeme novou kuchyň, která by měla být barevně sladěna asi takto: vrchní skříňky bílé plné, pod nimi kombinace skříňky nerez a mléčné sklo. Pracovní deska Abstakt (bílá s nepravidelnými černými čárami cca 5-10%). "Spodek" pod pracovní deskou je řešen imitací ořech. Veškeré spotřebiče jsou v provedení nerez. Odsavač par je komínový, taktéž nerez. Prosím o radu, jaké obklady a dlažbu byste použili. Jinak kuchyň je malá do tvaru "U", zakončená barem zasahujícím do obývacího pokoje. Tam je použita plovoucí podlaha s dekorem dub (jen pro bližší dokreslení). Předem děkuji za radu. S pozdravem František Fibich.
Odpověď  

Dobrý den. Podlahu bych volil stejnou jako v obývacím pokoji. Obklad za linkou udělejte z lacobelu v bílé barvě, který bude velmi příjemný.

Dotaz   Dobrý den, uvažujeme o kuchyňské lince v dekoru wenge v kombinaci s nerezem. Jakou barvu a typ podlahy, případně výmalbu by bylo vhodné zvolit? Kuchyň má cca 10m2 a velké okno 2400 x 1000. Podlaha by měla zřejmě pokračovat i do francouzským oknem prosvětlené jídelny, na kterou následně navazuje obývací pokoj (snížený o 50 cm) s podlahou merbau mozaika. Rámy oken jsou z meranti. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, použil bych stejnou podlahu jak v obývacím pokoji, tak v kuchyni - merbau mozaika k wenge bude krásná. Malbu bych ladil do zeleno-žluté.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s kuchyňskou linkou. Máme dřevěná, tmavě hnědá okna (asi ořech). Kuchyni máme spojenou s jídelnou a obývákem do tvaru L. Kuchyňskou linku bych chtěla palisandr (viz. obrázek), ale nevím, s jakou barvou ji zkombinovat. Do kuchyně plánujeme položit dlažbu a do jídelny s obývákem laminátovou podlahu (ta by měla být makassar, stejně jako dveře). Šla by tato kombinace k sobě? Jakou potom zvolit dlažbu do kuchyně? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kombinace odstínu makassar a palisandr ve Vámi popsaných odstínech je možná. Osobně bych ale možná volila kuchyňskou linku v odstínu ořechu, který nemá tak výraznou kresbu (díky tomu by vynikl makassar). Ořech by ladil také s okny. Dlažbu volte v odstínech smetanová či cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit ohledně vhodné dlažby do kuchyně v novostavbě RD. Zvolili jsme kuchyň moderního typu: korpus wenge, pracovní i zádová deska wenge a dvířka vanilka. Výmalba je bílá až smetanová, strop je vysoký, otevřený do krovu s trámy v barvě dubu. Tato kuchyň navazuje (bez dveří) na jídelnu a obývák, kde bude plovoucí podlaha dub selský, popřípadě dub country. Můžete mi, prosím, poradit, jaká barva bude nejvhodnější pro dlažbu v kuchyni? Děkuji předem za odpověď, Eva B.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dlažbu bych volila světle šedou nebo v odstínu světlé cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, velice Vám děkuji za radu ohledně obývacího pokoje. Můžete mi, prosím Vás, ještě poradit, jakou barvou vymalovat kuchyň a jaké zvolit čalounění na kuchyňské židle? Kuchyň má rozměry 3x4m, linka je do tvaru J v barvě medová olše, dlažba je Atrium světle hnědá a obklad Bella světle béžový. Velice Vám děkuji a ještě se zeptám, v jaké barvě se pořizují čela ke garnýžím. V barvě nábytku, dřevěné podlahy, nebo dveří? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu cappuccino, potahy šedobéžové či tmavé cappuccino. Garnýž můžete volit v odstínu nábytku nebo podlahy.

Dotaz   Dobrý den, uvažujeme o celkové rekonstrukci bytu. Máme okna zlatý dub a interiérové masivní dveře v podobném odstínu. Chtěla bych sjednotit podlahy ve všech místnostech (nejraději PVC) a hlavně - vytvořit velkou místnost = kuchyň, jídelna, pracovna (oddělená japonskou stěnou), obývák. Jakou zvolit barvu podlah, kuchyně, sedačky, nábytku? Mám ráda barvy, ale bojím se, aby jich nebylo zase příliš. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v odstínu břízy či javoru a nábytek v dubu nebo ořechu v kombinaci s bílými plochami. Bílou kuchyňskou linku s pracovní deskou pořiďte v odstínu nábytku. Prostor sjednotí výmalba cappuccino s výrazným akcentem (třeba jedna výrazná stěna v hnědočevené či bordó barvě). Sedací souprava může být také v tomto odstínu, ale proti nápadné stěně.

Dotaz   Dobrý den. V kuchyni máme hnědou dlažbu Spirit z Raka. Vybrali jsme vypínače Time v titanovém odstínu, okna jsou v dekoru zlatý dub tmavý. Na dlažbu bude navazovat plovoucí podlaha z dubu nebo javoru. Nevím si rady, jakou zvolit barvu kuchyně, pracovní desky a obkladu. Chtěla bych kuchyň prosvětlit, ale nechci bílou barvu. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych volila v šedém laminu či laku v kombinaci s ořechovou pracovní deskou a skleněným obkladem. Možná je i varianta s kuchyňskou linkou v javoru, nábytkem také v javoru a pracovní deskou a obkladem v odstínu vybraném ze škály šedá – cappuccino. Podlahu bych volila v dubu.

Dotaz   Dobrý den, začínáme rekonstruovat kuchyň. Máme již vybranou linku v barvě masiv bříza a výmalba by měla být meruňková nebo oranžová. Stále však diskutujeme o podlaze - pod starým PVC jsou parkety a přemýšlíme i o marmoleu. Co je pro kuchyň lepší? Jaký odstín se hodí k daným barvám a materiálům? Dále máme v lince plynovou desku na vaření - jaký materiál se doporučuje dát za ni? Předem velice děkuji a přeji pohodový den, Jarmila Chvojanová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v šedém až šedobéžovém odstínu a výmalbu v oranžovém. PVC je odolnější než přírodní marmoleum, které je však pocitově teplejší. Pozor, aby se podlaha nezvlnila a nevytvořila tak strukturu parket pod ní. Varnou desku můžete volit integrovanou nezávislou na troubě. Tím pádem se můžete rozhodovat, jestli chcete, aby měla nerezový, či skleněný vzhled.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme novostavbu: na podlaze je dubová průmyslová mozaika, dřevěná okna máme v dekoru zlatý dub, výmalba je bílá. V podstatě skoro celá jedna stěna je prosklená, je tam tedy hodně světla. Můj dotaz se týká kuchyně:korpus bude lesklý v odstínu slonová kost, pracovní deska černý kámen, obklad nejspíš sklo. Zdá se vám to vhodné? Jak opticky oddělit vrchní skřínky ve slonové kosti od bílé výmalby? Nebo mám zvolit jinou barvu kuchyně? Také prosím o radu, jaké by měly být vnitřní dveře v domě. Dub by byl asi dost fádní, že? Děkuji mnohokrát, Irena.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře zvolte opět v dubu, tím se prostor sjednotí a bude elegantnější. Další kusy nábytku mohou být v jiných odstínech a dezénech, kuchyňská linka je možná světlá. Výmalbu poté můžete volit výraznou cihlovou, tyrkysovou nebo limetkově zelenou. Tím se interiér oživí. Tuto výmalbu můžete použít i v jiné části domu v kombinaci se smetanovou či světle šedou.

Dotaz   Dobrý den. Mohli byste mi, prosím, poskytnout kontakt na výrobce či dodavatele tzv. japonských stěn? Kde se mohu nechat inspirovat? Do jakého interiéru jsou vlastně vhodné? Není mi také jasné, jakým způsobem se připevňují. Napadá mě pojezd, klasická konzole či lanko. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Japonské stěny se používají především ve větších prostorech, které je potřeba rozdělit (třeba chcete-li oddělit obytnou část od kuchyňské). Také je možné použít je místo klasických záclon. Výrobci např.: www.rolrols.cz, www.zaclona.cz, http://www.maron.cz/cz/sortiment/japonske-posuvne-steny/6.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit. Začínáme malovat nový RD. Kuchyň bude moderní lesklá v barvě bordó s šedivou pracovní deskou. Na podlaze je z dlaždic černobílá šachovnice, dvě židle jsou černé, dvě bílé. K tomu se bude určitě hodit bílá výmalba. Na kuchyň však navazuje obývák, v němž bude tmavší plovoucí podlaha (bambusové proužky všech barev včetně světlých odstínů). Jak máme vymalovat? Já jsem uvažovala o bílé a zvýraznění jedné stěny v odstínu bordó. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, provedl bych to tak, jak popisujete. Místo bílé můžete také volit nějaký teplejší odstín, stěnu lze zvýraznit též pomocí tapety nebo nálepek.

<< zpět ( stránka 8 / 53 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |11 |12 |13 |14 |15 |16 |17 |18 |19 |20 |21 |22 |23 |24 |25 |26 |27 |28 |29 |30 |31 |32 |33 |34 |35 |36 |37 |38 |39 |40 |41 |42 |43 |44 |45 |46 |47 |48 |49 |50 |51 |52 |53 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře