Pragointerier

kuchyně

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění prostoru obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Ta je v barvě třešeň (stejně jako okna), dveře jsou bílé, dlažba v kuchyni světle béžová, sedací souprava oranžová. Jaký typ laminátové podlahy mám zvolit do obývacího pokoje? Váhám mezi bukem a dubem. Dále nevím, jaký mám vybrat ostatní nábytek (TV stolek, jídelní stůl a židle). Mám vše sladit v třešni, nebo spíš prostor odlehčit něčím světlejším? Prosím také o Váš názor na oblouky v bytě. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, osobně bych volil podlahu z dubu. Nábytek třešeň a případně lak - bílá. Můj názor na oblouky v bytě je negativní, obecně nemám rád, když se aplikují "falešné" prvky.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc při výběru interiérových dveří. Ve všech obytných místnostech budeme mít javorovou plovoucí podlahu, kuchyňskou linku v kombinaci javor - lak lesk creme a obklad z nerezu. Okna budou bílá. Dveře bych chtěla z dýhy, pravděpodobně od Sapeli, jen nevím, jakou barvu. Velmi Vám děkuji za Vaši radu.
Odpověď  

Dobrý den, udejte je výraznější - použijte ořech. Budou v kontrastu s podlahou.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výmalbou do kuchyně. Myslíte, že by se hodila světlounce žlutá? Linka je ve tvaru G v uralském dubu, pracovní deska světlá s béžovými šmouhami, dlažba je světle béžová lesklá, jako obklad mezi linkou máme zářivě žlutou mozaiku, spotřebiče jsou v nerezu. Okna jsou v antickém týku. Kuchyň je oddělená od haly jen obloukovou klenbou a tam bude výmalba bílá káva. Předem děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že nádech žluté k vybrané kombinaci půjde asi nejlépe.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovali bychom poradit s výběrem vhodného typu knihovny, popř. knihovny kombinované s obývací stěnou. Rádi bychom ji umístili v obývacím pokoji při stěně pod schodištěm (viz foto), jedna se o půdní prostor, stěna s okny je šikmá, podlaha javor, kuchyňská linka olše mořená do odstínu třesně. Děkuji, Irena Nováková.
Odpověď  

Dobrý den, obávám se, že tento dotaz nelze řešit písemně. Mrkněte na www.pointshop.cz - myslím, že zde si něco vyberete, nebo aspoň získáte inspiraci.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu ohledně výšky stropu a barvy. Hlavní obytný prostor (obývací pokoj, jídelna, kuchyň) je široký 6m a dlouhý 7,5m. Na severní straně je okno 1,4 x 1,8m; na jižní straně je okno 1,4 x 1,5m a balkonové dveře se vstupem na terasu 2 x 1,6m. Prostor je vybaven rustikálním nábytkem barvy světlý dub. Podlaha je keramická světle hnědé barvy "rustikál". Současná výška stropu je 2,5m a zdá se mi nedostatečná. Uvažuji o změně stropu. Měl by být s viditelnými stropními trámy profilu 18 x 24cm v osové vzdálenosti 107cm. Nad trámy by měla být omítka se zrnem 1,5mm. Prosím o doporučení výšky stropu a barevné kombinace. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, rád bych Vám poradil, ale obávám se, že tento dotaz nelze řešit písemnou formou.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Kuchyň (bílý korpus, černá lesklá dvířka, bílá pracovní deska, černý dřez, fialová skleněná mozaika, stříbrné úchyty) máme spojenou s obývákem. Podlahu máme v dekoru ořech, dveře bílé, sedačku koženou bílou. Vůbec si nevíme rady s výmalbou stěn. Předem děkuji, Lenka.
Odpověď  

Dobrý den. V tomto případě je dle mého důležité sladit výmalbu s fialovou mozaikou. Ostatní materiály budou v pořádku. Bohužel nevím, jaká „fialová“ je použita na obklad, určitě bych však volil nějaký podobný odstín z barevného spektra.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jaké zvolit doplňky do obývacího pokoje spojeného s kuchyní (jedná se o výmalbu jedné stěny, dekorační polštářky, květináče, atd.). Místnost má 47 m2 a je rozdělena pouze kuchyňským ostrůvkem. Linka je v kombinaci javor/lamino na korpusech, čela zásuvek máme v dekoru antracit, úchytky jsou řešeny jako průběžné hliníkové lišty. Výklopy jsou z pískovaného skla do hliníkových rámů. Pracovní deska je technistone, barva slonová kost. Jídelní stůl má tutéž desku položenou na hliníkových profilech vyrobených na míru, židle jsou z kouřového polyprophylenu. Sedací souprava má barvu středně šedou - dunkelgrau novalife. Podlaha v celém prostoru přízemí je jednotná, jedná se o dlažbu 45x45 Yucatan arena ze Sika (barva nejde přesně popsat, je jemně flekatá, béžovo-okrová a úplně hladká), dveře máme od Sapeli (typ Tenga, světlá olše). Okna jsou dělená Alu/dřevo, barva je antracit/javor uvnitř. Potřebuji barevně vyřešit tento prostor. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Musím říci, že prostor je laděn s citem. Na otázku, jak prostor barevně rozseknout, se písemně velmi těžko odpovídá. Věřte mi, každý má na věc jiný, velice subjektivní názor.

Dotaz   Dobrý den, potřebujeme poradit s výběrem laminátové plovoucí podlahy. Výběr jsme zúžili na dvě, a to dub přírodní, nebo akácie (ta se nám líbí, protože je žíhaná). Podlahu chceme v obou patrech stejnou. Okna máme v barvě antický týk (viz foto), vnitřní dveře chceme ve stejné barvě. Obývací pokoj, hala a kuchyně jsou od sebe odděleny otevřenou obloukovou klenbou a v kuchyni je světlounce béžová lesklá dlažba. V obýváku je nábytek bříza a výmalba bílá káva, v hale světlejší bílá káva, v dětském pokoji je nábytek taktéž bříza a výmalba zelenožlutá a v ložnici je nábytek dub (řada MALM-Ikea) a výmalba meruňková. Kterou podlahu byste nám doporučila? Můj druhý dotaz je ohledně odstínu předsíňové stěny a výmalby do chodby. Na podlaze je dlažba FILA krém (viz. foto). Výmalbu jsem si představovala světle žlutou nebo také bílou kávu, předsíňovou stěnu jsem původně chtěla v odstínu bělený dub, ale mám obavy, aby to nevypadalo moc mdle. Předem děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, vybrané podlahy jsou moc krásné. Nemyslím, že by Vaše kombinace působila mdle. Výmalba, kterou chcete použít, určitě prostor velmi probarví.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o barevné sladění kuchyňské linky. Bude rovná, délka zhruba 220 cm, spotřebiče budou bílé a linka dřevěná (v barvě olše). Chtěla bych světle modré dlaždice (v barvě obkladu za kuchyňskou linku). Mám totiž pravý servis "cibulák" a ráda bych je umístila na viditelné místo do kuchyňské linky. Jaká by byla vhodná barva podlahy? Představovala jsem si lino. Jak zvolit barvu stěn? Kuchyň je malá, paneláková s malým jídelním koutem.
Odpověď  

Dobrý den. Preferuji přírodní materiály a PVC bych do interiéru nedával. Proto na Váš dotaz bohužel neumím odpovědět.

Dotaz   Dobrý den. Jak vymalovat prostor obýváku, kuchyně a jídelního koutu? Podlaha, kuchyňská linka i stůl se židlemi v jídelně jsou v dekoru kalvádosu, dveře v olši - prosklené satinatem, světla jsou v bílé, nábytek v obýváku bude také bílý, záclony a koberec máme v odstínu jarní zelená. Okna jsou na jih a jihozápad. Velice děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Nebál bych se nějakého výraznějšího odstínu – k uvedené kombinaci půjde dobře například cihlová.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak vymalovat kuchyň s obývacím koutem (6 x 3,5m). Kuchyňská linka je v dekoru kalvados a černý mramor, spotřebiče máme černé. Jaký odstín podlahy zvolit k dubovým dveřím a obložkám? Děkuji za odpověď, Simona.
Odpověď  

Dobrý den, zkuste něco neobvyklého. Třeba cihlovou malbu anebo lokální tapety. Inspiraci najdete kupříkladu na www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme rodinný dům a uvítali bychom radu ohledně barevného řešení. Kuchyňskou linku bychom rádi směřovali do třesně, obklady chceme ve slonové kosti. Jedna koupelna je oranžovo-bílá (India Rako), druhá béžovo-hnědo-žlutá (Kilimi Venus). Momentálně řešíme barvu dveří (od Sapeli chceme model Tenga nebo Taruga) a podlah - jak plovoucích do obývacího pokoje, tak dlažby do chodeb. Obývací pokoj je spojen s kuchyní, dveře jsou umístěny hned vedle kuchyňského rohu a mají rozměry 200x80cm (plánujeme je celé prosklít). Tak trochu uvažujeme o dveřích třešeň, podlaze javor či buk a dlažbě do lehkého červeného odstínu. Byla by to vhodná kombinace?
Odpověď  

Dobrý den, moje obecná rada se hodí i pro tento případ. Podlahy volit v jednotném dekoru, pokud možno dřevěném, a to včetně kuchyně. K podlaze vybrat kontrastní dveře, opět stejné v celém objektu. Dlažbu používat co nejméně, příroda je příroda.

Dotaz   Dobrý den. V kuchyni máme hnědou dlažbu a na ni bude navazovat plovoucí podlaha dub přírodní nebo bělený (nebo prostě dekor dub). K dlažbě bych chtěla linku v krémové nebo cappuccino barvě s horními skřínkami v alu rámečku. Nevím, jakou barvu kuchyňské desky zvolit - jestli hnědou, nebo šedou. Jakou barvu mám zvolit pro obklad? Sklo nechci, je moc drahé. Děkuji za Vaše rady, Z.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych spíše šedou desku a k ní i šedý obklad. Desku tmavší, obklad světlejší.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Zařizujeme RD, podlahy jsme vybrali dub bělený, okna i parapety jsou třešeň a kuchyňská linka bude v barvě švestka, pracovní deska šedý beton, vzadu šedý lacobel. Jakou barvu použít na dveře a schody do patra? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, na dveře a schody opět použil dekor dubu, aby dřevin v interiéru nebylo příliš. Šedivou pracovní desku a lacobel považuji za velmi zdařilé prvky. Místnost oživte barevnou výmalbou.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s barevným sladěním v obývacím pokoji a jídelně. Barva podlahy je světle šedá (dlažba - imitace dřeva), okna dřevěná (mahagon), místnost je oddělená od kuchyně barovým pultem ze starých cihel. Stěna za krbovými kamny je obložena kameny, strop je vyvýšený. Máme tmavší hnědou koženou sedačku. Potřebuji poradit, jakou barvou vymalovat obývací pokoj a jaká by měla být barva konferenčního stolku a jídelního stolu. V jakých barvách ladit doplňky (závěsy a polštáře)? Upřednostňujeme venkovský styl. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Váš dotaz je složitější. Použil bych výmalbu v odstínech cihlové. S doplňky Vám takto nemohu poradit, je k tomu třeba více informací.

Dotaz   Dobrý den. Mám problém – syn koupil jídelní soupravu v odstínu borovice přírodní, kuchyň je však celá v bílobéžová. Stěny máme bílé, nábytek béžový, podlaha je bílá s hnědým melírem. Troje dveře jsou v dekoru mahagon, sporák je hnědý. Chci tam dát soupravu borovici v barvě kávy. Hodí se? Bude uprostřed kuchyně. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podle Vašeho popisu místnosti a sladění barev by neměl být problém s volbou soupravy v barvě kávy. Samozřejmě odstíny jsou mnohdy různé a má představa může být zavádějící. Jistě by bylo vhodné místnost oživit výraznými doplňky či výmalbou. Zvolte nějaký veselý odstín, hezká bude třeba červená, žlutozelená, oranžová.

Dotaz   Prosím o radu, jakou zvolit pracovní desku a dlažbu. Naše kuchyň má korpus buk tyrolský čokoládový a dveře v odstínu vanilka. Také nevím, jaký odstín dveří si vybrat. Líbí se mi dlažba zebrano tmavá od Raka. Kuchyň má tvar do U, je malá, podkrovní. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych pracovní desku v odstínu cappuccino či světle šedá. Obdobně také dlažbu, hodit se bude třeba světlé zebrano. Dveře doporučuji v odstínu ořechu.

Dotaz   Dobrý den, lámeme si hlavu, čím obložit kuchyni. Rekonstruujeme třicet let starý dům (kostku), který bychom zařídili rádi více méně minimalisticky, ale přívětivě. Kuchyni do U máme v rámci většího obývacího pokoje (35 m2). Líbily by se nám bílé jednoduché skříňky s vysokým leskem se stříbrným jednoduchým kováním. Na podlaze v obýváku bude pařený dub a velkoformátová dlažba 30x60 v prostoru kuchyně a francouzských dveří na terasu (zatím se nám nejvíce zalíbil jednoduchý béžový Sandstone od Rako). Pod krbová kamna dáme čiré sklo. Vůbec si nevíme rady, čím obložit stěny za kuchyňskou linkou. Napadlo nás použít stejný materiál i odstín dlaždic, které budou na podlaze, akorát s lesklou úpravou Lapato, ale nejsme si jisti, zda to není úlet a nedržíme se až moc při zdi. Moc děkuji za odpověď, Hana Verflová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Váš výběr je moc příjemný. Na obklad bych ale použila něco výraznějšího nebo jednotnějšího, např. celoplošný skleněný obklad, popř. tenký laminát. Desku doporučuji v šedém odstínu, aby ladila k nerez úchytkám a spotřebičům.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem podlahové krytiny v kuchyni. Kuchyňská linka je v barvě calvados. Máme 1,5 roku staré dítě a plánujeme ještě jedno. Přemýšlíme o podlahovém topení – myslíte, že je vhodné do kuchyně? Dále se ještě rozhodujeme mezi marmoleem, linem či dlažbou. Líbil by se nám větší formát dlažby. Preferujeme funkčnost a bezpečnost vhledem k dětem. Děkuji za odpověď, Lucka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pro podlahové topení je nejvhodnější právě dlažba, která dobře vede teplo. Je vhodné volit světlý smetanový, krémový odstín dlažby. Zkuste třeba dlažbu GEO či Buffalo od Raka, které jsou ve velkých čtvercových, ale také obdélníkových formátech.

Dotaz   Dobrý den, budeme se stěhovat do bytu, v němž je obývací pokoj spojený s kuchyní. Ta je v modré barvě, celá atmosféra je studená. Jakými barvami a doplňky bychom mohli kuchyň a obývací pokoj sladit a zpříjemnit? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volte jemné žluté odstíny jako je vanilka či banán. Prostor můžete oživit výraznější oranžovou. Záleží ale na konkrétním odstínu modré barvy – jestli je výrazná, nebo spíš světlejší.

Dotaz   Dobrý den! Potřebovala bych poradit s barvami. Máme RD, v němž obývák a kuchyň tvoří jednu místnost. Mezi nimi je krbová vložka, která tvoří sloup. V kuchyni, která je cherry, máme na zdi olivovou barvu, podlaha je teak, dveře třešeň lamino. V obýváku máme dubový nábytek a bílá okna. Jakou barvu mám zvolit na ostatní stěny? Je vhodnější kombinovat jen dvě (olivovou, ještě nějakou jinou a bílou), nebo více barev? Mám ráda spíše teplé odstíny. Okolo krbu jsme chtěli udělat obklad např. z klingeru. Sedačka bude jiná. Děkuji za odpověď, krásný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nejspíš jste ještě chtěla vložit fotografii s pohledem do obývacího prostoru, ta ale nedorazila. Z toho důvodu je těžší radit výmalbu. Volila bych olivový odstín naproti kuchyňské lince, zbylé části už jen ve světlém odstínu té samé barvy, nebo ve velmi světlém smetanovém nádechu. V daném prostoru již máte mnoho dekorů, z nichž některé je vhodné kombinovat, ale jiné bych již nevolila. Především volba dubu k třešni a cherry je nevhodná.

Dotaz   Ráda bych se zeptala na výmalbu obytného prostoru (zatím jsme všude nechali bílou). Náš byt vypadá takto: kuchyň světlý buk, dvířka světle zelená, za linkou je bílý keramický obklad s občasným drobným dekorem. Kuchyň má tvar U, na ni navazuje kuchyňský kout a terasové dveře. Na jedné straně celého obytného prostoru jsou tři okna (na ní je také umístněn nábytek bílé barvy). Dominantou obývacího pokoje je bukový stůl spolu se sedací soupravou tmavě modré barvy (máme ještě výměnný potah v sytě červené barvě s černými a bílými pruhy), obýváková stěna je v barvě horský buk. Na podlaze je keramický obklad (kvůli podlahovému topení) v barvě světlé dřevo. Okna i terasové dveře jsou v bílé barvě. Osvětlení kuchyně je světle a tmavě zelené, jídelní kout a obývák jsou osvětleny bíle. Jak tedy vymalovat celý prostor? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych odstín vycházející z odstínu zelené kuchyňské linky. Doporučuji zelený odstín v obývací části na kratší stěně za sedací soupravou a proti ní, zbylé stěny bych volila smetanové až jemné cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, rekonstruujeme dům, který ještě zdaleka není ve finální podobě. Chtěla bych se přesto zeptat - kdybychom vám poslali půdorys kuchyně, bylo by možné, abyste nám poradili s jejím řešením?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jistě to je možné, ale jen na soukromé bázi. Máte-li zájem, napište mi na mail, který naleznete v kontaktech na stránkách projektu Umíme udělat domov.

Dotaz   Chtěla bych poradit s výběrem podlah, interiérových dveří a schodiště v přízemí našeho RD, aby k sobě ladily. Co se týče podlahy, volili bychom raději dlažbu (všude bude podlahové topení) třeba v kombinaci dvou barevných odstínů. Dům bude zařízen spíše moderně, okna budou bílá a barevnost kuchyňské linky je také už daná (vanilka + tmavý ořech + žulová pracovní deska). Jakou zvolit barvu interiérových dveří? Jaký materiál a barevnost schodiště (chceme betonové, nikoliv samonosné)? Přikládám půdorys přízemí a návrh kuchyňské linky. Děkuji předem za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše obrázky kuchyně a půdorysu bohužel nedorazily. Podle Vašeho popisu bych doporučila dveře v dekoru ořech či dub, s dubovým obložením schodiště. Podlahy mohou mít nádech jemného cappuccina a světle šedé barvy.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou volit podlahu do haly (jedná se o obývací pokoj a kuchyň). Je lepší dlažba, nebo nějaká jiná krytina? A má být v celé hale stejná, nebo mám kuchyň opticky oddělit? Děkuji, Holmanová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jestliže máte jeden spojitý prostor, volila bych jednu podlahovou krytinu. Pokud to není nutné, již bych jej opticky nečlenila. Pokud máte podlahové topení, pak je nejvhodnější dlažba.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výmalbou bytu 2+1. V celém bytě jsou dveře a podlahy z masivní lakované přírodní borovice. V kuchyni (3x4m) máme linku do tvaru L v dekoru hruška, koberec je tmavě modrý, židle chrom s modrým čalounění. V obývacím pokoji (orientovaný na jih, plocha 6,5 x 3,5m) je nábytek z masivní borovice, černá kožená sedačka do L se skleněným konferenčním stolkem a klasický perský koberec s květinovým vzorem v tmavě červené barvě. V ložnici je celá jedna stěna tvořena vestavěnou skříní z masivní borovice s lamelovými dvířky, jejíž součástí je i postel rovněž z masivu. Na zemi jsou oranžově hnědé koberečky, i povlečení ladím do žlutooranžova. Celkově se mi líbí, když má každý pokoj své vlastní barevné ladění. Předem děkuji za váš názor.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Za jídelním koutem bych vymalovala v oranžovém odstínu vycházejícím z dekoru hrušky, zbylé části nechte smetanové. V obývacím pokoji bych volila jednu či dvě protilehlé kratší stěny v odstínu bordó či v odstínu, který je obsažen v koberci. Zbylé dvě delší stěny vymalujte v jemném béžovém odstínu (hnědý odstín). Do ložnice bych volila čokoládový odstín výmalby za postel nebo proti posteli, zbylé stěny opět jemné kávové.

Dotaz   Dobrý den, mám propojený obývací pokoj s kuchyní. Linka je v barvě světlého buku s modrou mramorovou pracovní deskou, podlaha je ve stejném odstínu jako linka, v obývacím pokoji je černá výrazná sedací souprava a vymalováno je červeno-bílo-žlutě. Poraďte, prosím, jakou barvu koberce a podlahy zvolit. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu v obývací části bych volila v buku – takový dekor, který je v jídelní části. Koberec doporučuji v červeném odstínu vycházejícím z výmalby. Nebo můžete kombinovat červenou se smetanovou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jaký zvolit korpus kuchyňské linky a obývacího nábytku, jestliže je plovoucí podlaha v odstínu střední třešeň, prkna a dveře jsou v dekoru tmavá višeň a kuchyňská dvířka mají barvu lesklý jasmín (světlounce smetanová). Může být korpus švestka? A jakou pracovní desku k lince? Výmalba je zatím bílá.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Na korpus bych volila ten odstín, který je na dvířkách. Pokud ale chcete nějaký výraznější, vyberte dekor, který je v interiéru již použitý (buď višeň, nebo třešeň). Pracovní desku volte v béžovém či smetanovém odstínu.

Dotaz   Dobrý den. Rekonstruovali jsme byt a propojili jsme v patře kuchyň s obývákem a "centrálním prostorem" (chodbou). Zatím je hotová kuchyň a chodba. Kuchyň je z lamina v barvě jasan s hnědou pracovní deskou a světle žlutou deskou místo dlaždiček. Je zde málo světla, tak jsme volili světlé barvy. U okna (malé, na východní stranu) a na stropě je bílá výmalba, zbytek je v odstínu cihlovo-oranžová. Barva v chodbě je oranžovo růžová. Původně mělo být vše do oranžova, ale chytlo se to jinak. Podlaha v kuchyni i na chodbě je nová, dřevěná, v barvě smrk. Dále jsou v interiéru další dřevěné prvky také v barvě smrku - trámy ve vchodu do obýváku, trám u zakončení kuchyně, zábradlí u schodů, staré schody. Chceme v blízké době dodělat i obývák, který je s kuchyní propojený a který bude zvětšený ještě o jeden pokoj. Bude mít cca 5x7 m (nyní to je 5x4m). Na kraji obýváku by měl být i dostatečně velký prostor pro jídelní stůl. Jelikož je to vše propojené, tak zde bude pokračovat také dřevěná podlaha (máme okálový dům = dřevostavba). Prosím Vás mnoho rad: 1) Jaké použít v interiéru barvy na zdi (obývák, kuchyň, chodba), když podlaha i kuchyň jsou světlé. 2) Jakou barvu nábytku vybrat do obýváku, aby se hodila ke kuchyni i podlaze. 3) Jakou zvolit barvu dveří (z chodby do koupelny a ložnice). Máme rádi přírodní barvy - hnědou, žlutou, oranžovou. Chtěla bych, aby to vypadalo hezky, útulně, ale bojím se, aby interiér nebyl moc „dřevěný". Nevím, jestli je to moderní. Děkuji Vám moc. Posílám fota, abyste se v tom mohli orientovat. S pozdravem Klejnová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila ve výraznějším dekoru - v olši nebo třešni. Výmalbu doporučuji v odstínu tmavšího cappuccina na kratších stěnách obývacího prostoru. Dekorace vybírejte v barvě cihlové až čokoládové.

Dotaz   Dobrý den, poraďte nám s barevnou kombinací v obývacím pokoji spojeném s kuchyní (mám na mysli dlažbu, kuchyňská linku, stěny), viz plánek 101,102. Máme světle zelenou pohovku; konferenční stolek, jídelní stůl, židle a komoda jsou dubové dýze. Součástí obýváku bude i krb. Rámy oken a prosklení na terasu budou v barvě bílé. Děkuji, Hana Bušinová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v tmavším ořechu a dveře v dubu, kuchyňskou linku v bílém laku s pracovní deskou v ořechu a světle šedým či celoskleněným obkladem. Dlažbu v kuchyňské části volte také světle šedou. Výmalbu doporučuji v jemném tónu cappuccino kombinovaném výraznou čokoládovou či temnou oranžovohnědou stěnou prosti sedačce.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit se zařízením obývacího pokoje s kuchyňským koutem (20,5m2) v novostavbě. Okna budou bílá, dveře v odstínu buk a podlaha světlý platan. Kuchyňskou linku plánujeme do L (delší strana bude naproti oknu) pravděpodobně v bílé barvě. Jídelní stůl bude buď pod oknem, nebo mezi okny. Dále si nevíme rady s rozmístěním nábytku v obývacím pokoji. Jaké zvolit barvy nábytku a výmalby, aby prostor nepůsobil stísněně?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych umístila mezi okna v dekoru buku. Nábytek v obývací části bych volila také v buku, který může být kombinovaný s bílou. Výmalbu doporučuji vanilkovou, sedací soupravu v čokoládové barvě. Vstup na terasu není řešený ideálně, měl by být raději v levé části. Proto je umístění sedací soupravy komplikované. Doporučuji trojsedačku kolmo k oknu, televizní stolek kolmo k sedací soupravě - proti oknu. Poté bych přidala dvě mobilní lehčí křesla, která nezaberou tolik místa a dají se lépe obejít. Tím pádem se poměrně snadno dostanete ke dveřím.

Dotaz   Dobrý den. V příloze posílám půdorys přízemí RD, půdorys kuchyně a její dva návrhy. Nejsem si úplně jistá - prosím Vás o konzultaci. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud bych měla volit mezi těmito návrhy, rozhodně bych volila návrh první – ten s bílými dvířky, který je mnohem čistší a přehlednější. Není tolik roztříštěný různými materiály. Řešení rohu se mi zdá trochu komplikovanější, ale záleží na Vás, co je prioritou.

Dotaz   Dobrý den, přemýšlíme o podlaze do novostavby, kde jsou kuchyň, jídelna i obývák v jedné místnosti. Dveře a kuchyň bude v odstínu olše. Podlahu bych chtěla jednotnou v celém prostoru. Jelikož dveře z obýváku vedou rovnou do zahrady na terasu, přemýšlím, který materiál je nejodolnější proti mechanickému poškození. U známých jsem viděla kvalitní linoleum v imitaci dřeva. Jaká by byla nejvhodnější barva podlahy, jaký byste vy volila materiál?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vinylová, PVC podlaha je dostatečně odolná, ale můžete také volit dlažbu, která toho vydrží ještě více. Jestliže se rozhodnete pro PVC podlahu, doporučuji dekor buku či světlého javoru. Dlažbu bych volila ve světlém, smetanovém až béžovém odstínu.

Dotaz   Chtěl bych vymalovat kuchyň na chalupě, zatím byla vždy bílá. Jsou tam černá kamna, světlé lino, bílá kuchyňská linka, mnoho kamenných hrnků převážně z kameniny, na stěnách jsou výšivky. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete použít výraznější oranžový či oranžovo-meruňkový odstín v kombinaci s jemným smetanovým nádechem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme starou kuchyni a chtěli bychom si pořídit novou linku. Místnost je veliká asi 2,7 x 6 m. Používáme ji také jako obývák - máme tam gauč s televizí. V místnosti je pouze jedno okno (na západ) v užší části, u něj je stůl a židle v barvě buku a obklad ze smrkových palubek. Kuchyňská linka ve tvaru U byla umístěna proti oknu (ale vzdálenost je 6m). Prosila bych o radu - jakou vybrat barvu linky (také zda lamino nebo MDF folie) a jakou barvu podlahy. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlou kuchyňskou linku (čistě bílou v laku, případně smetanovou či vanilkovou). Tím prostor prosvětlí, lak bude místnost také opticky zvětšovat. Podlahu vyberte stejnou pro celý prostor - laminátovou v dekoru světlého buku či javoru.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem Marmolea home v roli. Jaký odstín zvolit na podlahu ke kuchyňské lince tmavý dub? A jakou zvolit barvu výmalby? Líbí se mi světle meruňková. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dekor H03 (3858) případně výraznější H09 (3825). K světlejšímu odstínu můžete volit tmavší oranžovou výmalbu v kombinaci se smetanovou.

Dotaz   Dobrý den, dnes jsem se o vašem poradenství dověděla v pořadu Sama doma. Chtěla bych se zeptat, jakou barvu na stěnu použít v obýváku a kuchyni. Jsou odděleny jídelním koutem, jehož stěna je obložena pásky v cihlové barvě. Nyní je výmalba bílá. Přemýšlela jsem o vanilkové barvě, ale protože obkladové pásky mají bílé spáry a v obývacím pokoji je nábytek v dezénu břízy, zdá se mi, že by nábytek zanikl. Sedačku máme v červené barvě a kuchyň v tmavém dubu s vanilkovými dvířky. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych odstín bílé kávy, jak za sedací soupravou, tak i do kuchyňské části. Za nábytkem z břízy volte tmavší odstín cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, budeme malovat, ale starosti nám dělá popraskaný strop. Zkoušeli jsme trhliny přelepit páskou, vyplnit tmelem, ale vše je po krátké době vidět. Nemůžeme udělat podhled, protože nemáme dostatečnou výšku. Pokoj je spojený s kuchyní a celková plocha je 60m2. Můžete nám poradit barvu nebo nátěr, který by zakryl praskliny a sám dále nepraskal? Děkuji za radu, Pýchová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete zkusit použít akrylátové tmely. Pokud ale i ty selhaly, je váš byt či dům v neustálém pohybu a tím pádem není odstraněna podstata trhlin. Jestliže jsou trhliny menšího rozsahu (jen estetického), je možné omítku stropu strhnout a nahodit jej celý znovu.

Dotaz   Dobrý den. Máme momentálně hotovou hrubou stavbu, okna budou zlatý dub, nábytek máme borovici - to je dané. Do dalšího dřeva asi jít nemůžeme? Nebo by šel nějaký odstín dubu? Podlahu bychom chtěli takto: dřevěná plovoucí (prkna) do obývacího prostoru - dub přírodní tmavší, do kuchyňského prostoru marmoleum (béžové, světle modré). Dveře budeme pořizovat od Sapeli, nejspíš v dekoru dub. Kuchyně má maximum pracovní plochy, je z imitace světlého dřeva, pracovní deska je modrá Corian. Toto je jediné místo, kde jsme se „rozšoupli“ ohledně barev. V patře bude marmoleum, v koupelnách samozřejmě dlažba. Děkuju za názor.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volte přírodní odstíny dubu, jak na podlahu, tak i na dveře. Vybírejte z nabídky SAPELI – doporučuji modely Tenga, Note či Lotos. Poté volte doplňkové barvy, k odstínu dubu je vhodný v podstatě jakýkoli pastelový i výrazný odstín (třeba červená, oranžová, olivová).

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme podkrovní místnost o ploše 45m2. Dvě střešní okna jsou na sever, vikýř směřuje na jih a má tvar trojúhelníku o straně 3m. Bude zde kuchyně, jídelna a obývák. Dveře a podlaha jsou v buku, kuchyni asi bude dub windy a ve stejném dekoru chceme jídelní stůl a TV stolek. Pohovka bude v oranžové barvě, stejně tak doplňky (ubrus, váza). Potřebuji poradit s výmalbou stěn a chtěl bych vědět, jestli je kombinace oranžové barvy a dřeva vhodná. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych nedoporučovala v dubu (i když odstín dubu windy by mohl k buku trochu ladit, jelikož je to tmavší barva). Jestliže uvažujete o oranžových doplňcích, volte spíš meruňkový nádech než čistou oranžovou. Výmalbu doporučuji v odstínu cappuccino a smetana. Tím se prostor opticky nezmenší a zároveň se trochu utlumí teplé odstíny dřevěných dekorů.

Dotaz   Dobrý den, máme velký obývací pokoj (9m x 5m) s krbem. Je možné na krb použít výraznou oranžovou barvu a na protější stěnu olivovou zelenou (zbylé stěny jsou bílé)? Obývák navazuje přes posuvné dveře na kuchyň s jídelním koutem, který je laděn do oranžové. V obýváku máme oranžový chlupatý koberec a krémovou koženou sedací soupravu. Moc děkuji!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Krb můžete jistě sladit s kobercem. Interiér můžete doplnit protější stěnou v olivově zelené, ale volte spíš světlý tón, sytý by narušoval dominanci krbu. Zbylé stěny vymalujte ve smetanové.

Dotaz   Dobrý den, chystáme úpravy kuchyně a obýváku a velmi bychom ocenili radu odborníka. Posílám proto fotografie a půdorys celého prostoru - jedná se o jednu velkou místnost. Obývák je propojen s jídelním koutem, který je od kuchyně oddělen barovým pultem. Současné zařízení je vidět na fotografiích. Plánujeme drobné změny v kuchyni - trouba bude umístěna nahoře hned vedle ledničky, ale hlavně chceme místnost vymalovat. Stropy v celém prostoru bychom chtěli nechat bílé. V kuchyni a na obkladu u krbu je použita zelená barva, dlažba je "melír" zeleno-bílo-okrový. Barvy, které bychom rádi použili při výmalbě, jsou tedy okrově žlutá a olivově zelená, každá ve dvou odstínech. V kuchyni chceme vymalovat stěnu kolem okna a přilehlou stěnu za sporákem sytější okrovou, dlouhou stěnu za lednicí, která pokračuje až do jídelního koutu, světle okrovou, stejně jako druhou stěnu za jídelním stolem. Tato stěna je protažena až do obývacího prostoru pod římsu pod krbem - celá by měla být světle okrová. Popis obýváku začnu pohledem na krb, okolo nějž chceme zachovat bílé římsy. Pod dolní římsou by byla světle okrová, protažená z jídelního koutu, vlastní krb by byl v tmavším odstínu (stená barva - žlutý okr - jako na dvou stěnách v kuchyni). Vlastní obývák bychom chtěli vymalovat olivově zelenou - stěnu kolem krbu, k ní přilehlou stěnu za televizí i protilehlou (se dvěma okny) ve světlém odstínu a poslední stěnu (za křeslem, kolem dveří na terasu až k průhledu do jídelního koutu) v tmavším odstínu. Na tuto poslední stěnu (tmavší odstín olivové) pak plánujeme ještě obraz do prostoru mezi křeslem a dveřmi a na druhou stranu dveří nějakou další fotografii. Prosím, napište, co Vy na to. Děkuji, Eva Paulerová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše představa výmalby je jistě realizovatelná. Problém je v tom, že si každý může pod odstínem okr představit trošku jinou barvu. Možná bych zvážila volbu kombinace olivová/okrová. Obě barvy jsou příjemné, ale bylo by lepší Váš interiér více oživit. Zelenou bych nahradila teplejším odstínem, např. cihlovým (alespoň do obývacího prostoru). Je vidět, jak je prostor u jídelního koutu oživen červenými hrníčky. Tím se prostor zútulní. Pouhé odstíny zelené a okrové prostor zútulní, ale neoživí. Spíš naopak.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou barvou vymalovat kuchyni a v jaké barvě volit doplňky (závěsy, světla, židle). Kuchyně má rozměry 3x4m a velmi nízký strop (pouze 2,30m). Linka je v kombinaci tmavě hnědé merano H 3129 na horních skříňkách, soklu a korpusech a světlé béžové na dolních skříňkách. Pracovní deska a zádový obklad je z mramoru Latina, který navazuje na barový pult (spodní část opět merano jako na horních skřínkách). Podlaha je ve světlejším odstínu laděném do merana. Velice děkuji za každou radu, nashledanou.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volte světlý odstín výmalby, který bude vycházet z barvy pracovní desky – vhodné bude cappuccino. Doplňky mohou být ve výrazném odstínu - hodí se třeba oranžová, olivová, či červená.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych si nechala poradit s výběrem barev při rekonstrukci kuchyně. Plánuji rekonstrukci kuchyňské linky: dvířka budou bílá, hladká, vysoký lesk, korpus bude v hrubé, matné bílé (původně jsem chtěla zebrano, ale domnívám se, že by neladil k plovoucí podlaze). Stěna za linkou a prostor mezi horní a dolní skříňkou budou v odstínu Bordó - Delux red stallion 1 99RR 07/325, ostatní stěny zůstanou bílé. Nejsem si jistá, zda bude vše ladit. Pokud ne, poraďte mi, prosím, jinou vhodnou barevnou kombinaci. Děkuji, Kateřina.
Odpověď  

Dobrý den přeji, Vaše ladění je vhodné. Doporučuji ale pracovní desku a sokl v šedém odstínu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Stavíme rodinný dům a jsme právě před rozhodnutím, jakou zvolíme podlahovou krytinu a interiérové dveře. Okna máme ve zlatém dubu, a tak nevím, jestli máme vše (následně i nábytek) volit v dubu, nebo zda můžeme použít i jiné dřevo. Moc se nám líbí bělený dub na podlahu, dveře, nábytek i kuchyňskou linku jsme chtěli v odstínu přírodního dubu. Linka bude součástí jedné velké obytné místnosti (kuchyň + jídelna + obývací pokoj). Děkuji předem za Váš názor.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jistě můžete volit světlou podlahu v běleném dubu a k tomu kontrastní dubové dveře s nábytkem. K těmto dekorům se hodí většina pastelových, ale také sytých odstínů.

Dotaz   Dobrý den. Pustili jsme se do rekonstrukce dvoupodlažního domu na vesnici na jižní Moravě, který byl postaven v roce 1977. Okna jsme vyměnili (teď jsou dřevěná, viz obrázek). Máme rádi originály od kováře, z barev hnědou, červenou, černou, krémovou a bílou. Nyní začínáme s koupelnou, v níž bude světle krémový obklad, jen z vnější strany sprchového koutu plánujeme černý (30x60). Černá bude i zítka, na které budou umyvadla. Náš problém tkví v barvě dveří - zárubně chceme mít kovové s obložkou asi 4cm od kováře. Měly by mít jemné rozkování a jemný dekor, samozřejmě v kovářské černi. Máme si dát černé, hnědé nebo ještě jiné dveře? Z ulice už máme černé dveře a jsme jimi nadšeni. Co to udělá s interiérem? Uvažuji i o černé kuchyňské lince, kombinované s krémovou. Jaké by se hodily podlahy - taky tmavé? Nebude tam moc tma? Výmalbu chci světlou až bílou s červenými prvky a na podlaze červený kusový koberec (v obýváku). Uvažuji o nábytku v dekoru wenge a tmavě hnědé kožené sedačce. Jak byste tento interiér řešili vy?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit podlahy a dveře v barvě dubu, která se dá krásně sladit s černými, kávovými, béžovými a červenými barvami. Pokud je dům dostatečně prosluněn, můžete vybrat dveře tmavé wenge. Ty ale nedoporučuji do menších tmavých prostor. Nábytek a kuchyňská linka poté mohou být v kombinaci wenge a bílého laku. Podlahu ale volte světlejší - v dubu.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych si nechala poradit při realizaci podlahy v novostavbě. Rozhodli jsme se, že celé přízemí budeme řešit dlažbami (plovoucí podlahy budou v patře). Předběžně jsme si vybrali dlažbu Galileo od Raka http:((www.rako.cz(cz(produkty(bytova_keramika(podlahy(187-galileo Tento typ by měl být všude kromě koupelny. Jak to zajímavě a vkusně vyřešit? Oddělit prostor dlažbou s tímto dekorem? Ráda bych zajímavě využila více barev dlažby a mozaiky, oddělila prostor kuchyně a obytné části. Jakou barvou pak provést malbu stěn, jaké kachličky použít na obklad kuchyňské linky? Přikládám půdorys přízemí a fotku jídelního stolu s lavicí a židlemi, který bude jediným původním zařízením, které si chceme do nového domu přenést (bude stát ve výklenku). Předem velice děkuji za Vaši pomoc!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel plánek Vašeho prostoru nedorazil. Prostor bych ale dlažbou členila jen velmi málo, maximálně bych oddělila kuchyňskou část s jídelnou od části obytné. Vše ale záleží na daném prostoru a také na Vaší představě o materiálu nábytku a o barevném ladění. Z toho poté vyplyne, kde použít světlý odstín a kde tmavý.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně barvy dveří a podlahy v kuchyni a obývacím pokoji. Obě místnosti na sebe navazují (budou odděleny pouze pultem), tvoří písmeno L. Kuchyňskou linku bych chtěla světlou v dekoru horského javoru nebo běleného dubu. Pracovní deska bude antracitová (popřípadě tmavě šedá). Jedna zeď v kuchyni (za linkou) a jedna v obývacím pokoji (za televizí) budou pravděpodobně vymalovány svěží zelenou. Sedačka v obýváku bude antracitová a poličky okolo televize chceme rovněž v dekoru světlého dřeva. Doplňky budou zelené a tmavě šedé. Na podlaze bude buď tarkett, nebo novilon, v kuchyni dlaždičky (asi šedé). V jaké barvě mám zvolit dveře a podlahu? Měl by to být také javor, nebo můžu zkusit třeba ořech? Mají být dveře tmavší než podlaha? Musí být kuchyňská linka a nábytek v obývacím pokoji ve stejném dekoru? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K bělenému dubu bych volila podlahu a dveře v dekoru dubu přírodního, případně v ořechu pro větší kontrast. Vaše ladění je jinak velice příjemné.

Dotaz   Dobrý den. Používá se v dnešních moderních kuchyních místo obkladů souvislá deska či malba? Prosím, mohla byste mi napsat, z jakého je materiálu, popřípadě jakou má životnost a praktičnost ve srovnání s klasickými obklady? Žádám také o kontakt na firmu, která poskytuje vzorník či ostatní informace. Hodí se to také do koupelny, kde je větší vlhkost? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Na zádové desky se dnes volí skleněný obklad či laminované mdf desky, které můžou mít různé šířky. Zadní části linek se mohou obkládat také umělým kamenem či corianem. Některé skleněné obklady je možné použít také do koupelen, jistě je možné sehnat obkladové velkoformátové desky určené přímo pro ně.

Dotaz   Dobrý den, dostavujeme rodinný domek. Potřebuji poradit, jakou barvu dveří zvolit k laminátové podlaze v barvě akácie (podobná dubu). Líbí se nám bříza. Je to možná kombinace? Dále nevím, jaký rozměr a barva obkladů se hodí za kuchyňskou linku v barvě třešeň mat s tmavou mramorovou deskou. Na podlaze je dlažba o rozměru 30x60, líbí se mi velké formáty. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Velkoformátový obklad za kuchyňskou linku můžete volit, pokud je prostor dostatečně velký. Jestliže by byl obklad moc kouskován, nepůsobilo by to dobře. Volte jej v jemném smetanovém dekoru. Dveře a nábytek mohou být v kontrastním světlém odstínu břízy.

Dotaz   Dobrý den, budeme propojovat kuchyň s obývacím pokojem (v příloze je nákres). Velmi ráda bych Vás poprosila o radu ohledně barevnosti kuchyňské linky a pracovní desky. Nevíme ani, jakou barvu podlahy použít. Uvažujeme o dlažbě. Máme v kuchyni použít mozaiku (jak barevnou?), nebo sklo? Také bych Vás chtěla poprosit pomoc s výběrem barevnosti stěn. Která by měla být ústřední? Líbí se mi minimalistický moderní styl. Kam máme umístit jídelní stůl a světla? Máme použít uprostřed místnosti „jakoby sloup“ z itongu, nebo kousek obložit kamenem? Chci, aby vše dohromady ladilo a bylo to moderní. Dveře máme v odstínu javor. Děkuji moc za ochotu a radu.
Odpověď  

Dobrý den, prostor je velký, proto bych se nebál experimentovat s rozmístěním. Jídelní stůl zcela jistě dejte více k oknu, přikláněl bych se k nějakému kulatému s větším průměrem. Naproti kuchyňské lince může být ostrůvek s další pracovní plochou. Dnes se vyrábí i posuvné, se kterým lze libovolně manipulovat. Co se týče barev, k javorovým dveřím je třeba dodat kontrast. Korpusy kuchyňské linky bych doporučil tmavé (např. zebrano), skřínky volte z lamina a doplňte lacobelem ve světlých tónech modré nebo zelené. V obývací části můžete umístit pohovku do prostoru tak, aby byly zachovány komunikační zóny, ale zároveň s ní můžete místnost velmi pěkně oddělit od kuchyně. Na stěnu, kde nebude televize, zkuste designovou tapetu. Více na www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, s přítelem plánujeme rekonstrukci kuchyně a vůbec si nevíme rady. Délka místnosti je 4 m, šířka 2,8 m. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, Jano, toto je velmi obecný dotaz s prosbou o návrh celého řešení, což už je nad rámec naší bezplatné poradny bytových designérů. Ti Vám mohou ZDARMA podávat poradenství ohledně barevného sladění stěn, nábytku, dveří, podlah + čehokoliv dalšího ve Vašem bytě, ale realizace celé místnosti bohužel ne. Musela byste svůj dotaz (prosbu o návrh) řešit na komerční bázi přímo s designérem.
Pokud už máte například vybrané dveře, podlahu, víte, jaký chcete nábytek, pak není problém konzultovat s designéry Váš výběr. Toto samozřejmě prostřednictvím naší poradny řešit jde, ale vyřešit přes poradnu celou rekonstrukci kuchyně je opravdu časově náročná záležitost, kterou musíte s designérem řešit po individuální domluvě přímo. Děkujeme za pochopení.

Dotaz   Dobry den, volam sa Martina. Uz asi 6 mesiacov byvame v novom domceku v radovej vystavbe a teraz sa konecne dostavam k zariadovaniu obyvacky. A kedze sa neviem rozhodnut, co by bolo najlepsie pre moju obyvacku, tak by som si nechala velmi rada poradit. Obyvacka je spojena s kuchynou a rozmery celeho priestoru su 7 metrov na sirku a priblizne 4,5 metra na sirku (od okien ku krbu). Posielam aj zopar fotiek v prilohe pre lepsiu vizualizaciu. Mam rada jednoduchy, moderny styl a rovne linie. Krb bude pravdepodobne biely. Problem mam aj s tym, ako vyplnit ten pristor pri krbe. Diky moc vopred za Vase rady, Martina.
Odpověď  

Dobrý den, bylo by dobré, abyste více upřesnila, co všechno chcete v obývacím pokoji mít, jaké jste zvolila dveře, podlahu apod., abychom Vám dokázali více poradit. Nebo alespoň jakou máte představu. Takto je dotaz velmi obecný a těžko Vám na něj lze odpovědět.
Fotografie bohužel nedorazily. Zkuste je zaslat znovu a pokuste se, prosím, více specifikovat svůj dotaz. Děkuji.

Dotaz   Dobrý den. Můžete mi poradit s výběrem podlahové krytiny do společného obýváku s kuchyní? V podlaze bude podlahové topení - nejlepší je asi dlažba, ale ta mi připadá příliš tvrdá a pro děti ne moc vhodná. Co lino? Jakou by mělo mít kvalitu? Dále si nevím rady s barevnou kombinací podlahy, kuchyňské linky a dveří. Líbí se mi odstíny Wenge a javor, tak bych je ráda nějak použila. Předem děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dlažba je pro podlahové vytápění nejlepší. Samozřejmě je ale možné volit také plovoucí podlahové krytiny či přírodní linoleum. Linoleum bych volila v jemném smetanovém či cappuccino odstínu. K tomu kuchyňskou linku v dekoru wenge se světlou pracovní deskou a obkladem v odstínu podlahy. Dveře budou krásné v dýze wenge s velkou prosklenou částí. Podívejte se na nabídku Sapeli (modely LOTOS, NOTE, TENGA).

Dotaz   Dobrý den, prosím o dvě rady. Zaprvé: jakou barvou bychom měli vymalovat panelákovou chodbu? Je bez oken, tudíž dost tmavá; dveře jsou bukové, nábytek světlý - dekor javor. Představuji si nějaký odstín červené, možná starorůžovou. Máme vymalovat všechny stěny? Zadruhé: jakou barvu na stěny bychom měli zvolit do kuchyně? Linka je světlá, deska tmavě hnědá, dveře bukové, okno bílé. Jakou barvu obkladaček? Děkuji za odpovědi, Šárka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do chodby bych volila světlý pastelový odstín (meruňková, lila či teplá žlutá), aby se do prostoru dostalo optimistické světlo. Jako zádovou desku doporučuji obklad v dekoru pracovní desky (může být i světlá krémová či celoskleněná). Výmalbu bych volila čokoládovou u jídelního koutu, jinak smetanovou.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně výmalby do kuchyně (je na východ, má 12m3). Kuchyňská linka má světlou barvu (tapeta - světlý mramor), je z dřevotřísky a ostatní spotřebiče jsou v bílé barvě; na podlaze je položené lino krémové barvy se vzorem dlažby. Chtěla bych kuchyň oživit nějakou veselejší barvou. Předem děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. U jídelního koutu vymalujte v barvě meruňka či cihlová oranžová.

Dotaz   Dobrý den, máme teprve hrubou stavbu a nevíme si rady, jak sladit prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Už jsme se rozhodli pro dveře s obložkami v dubu a také laminátovou podlahu v dubu. Teď ale nevím, v čem bych měla nechat vyrobit kuchyň, jaké zvolit obklady v kuchyni, zda podlahu také laminátovou, nebo dlažbu. Jaká má být výmalba v prostoru obýváku a jídelny, jaký nábytek nakupovat? Přikládám půdorys a návrh kuchyně od kuchyňského studia. Předem děkuji za Vaši radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je kuchyňská část dostatečně oddělena od prostoru obytného, můžete volit jako podlahovinu dlažbu, která je odolnější než laminát. Volila bych jemný šedý nádech. Kuchyňská linka by mohla být v kombinaci bílé s dubem či ořechem. Nábytek do obytné části bych volila v kombinaci ořechu s bílými dvířky. Výmalbu doporučuji v odstínech světlé šedé a čokoládové, nebo výraznou bordó (tímto odstínem bych zvýraznila jen některé části, za sedací soupravou či televizí). Sedací soupravu bych volila jemnou smetanovou či šedou.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli se hodí udělat sokl k dlažbě do kuchyně, nebo jestli je lepší nechat zeď bez ukončení. Mám obavy ze zašpinění malby.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jistě je praktičtější vytvořit z dlažby sokl.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu od odborníka. Zařizujeme jídelnu, která je spojená s kuchyní. Kuchyň je barvy CALVADOS, v tom samém odstínu je i plovoucí podlaha. Okna jsou bílá, výmalba taktéž. Z jakého materiálu by měl být stůl a židle, popř. v jaké barvě? Jaký odstín by měl být na závěsech? Děkuji za odpověď, Martina.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit výraznější kontrast díky použití světlého dřeva - bříza, javor. Ještě výraznější kontrast vytvoříte volbou skleněného stolu v kombinaci s kovem. Také je možné pořídit stůl a židle v calvadosu či třešni, ale se skleněnou deskou. Závěsy a doplňky volte smetanové.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit, do jaké barvy mám ladit kuchyni, v níž je zelená linka (je to zelená jako na operačních sálech). Moje oblíbené barvy jsou béžová, žlutá, meruňková, červená a růžová. Jedná se panelákovou kuchyni, která je propojená s obývacím pokojem. V obou místnostech je plovoucí podlaha v odstínu ořech, v obývacím pokoji máme sedačku (je ve stejné barvě jako linka). Velice se mi líbí, když je jedna stěna sytě červená, ale k té zelené si na to netroufám. Obě místnosti jsou světlé. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji, Šándorová Marie, Brno.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit sytý odstín, ale ne přímou červenou. Doporučuji spíš odstín bordó či čokoládovo-červenou. Zbylé stěny mohou být smetanové až šedobéžové.

Dotaz   Dobrý den, nemůžeme se rozhodnout, v jaké barvě si nechat vyrobit kuchyňskou linku. Bude do U, v kuchyni je velké okno a na druhé straně je stěna se dvěma francouzskými okny. Moje první verze byla antracit v laku a bílá kameninová deska. Manželovi se to moc nezdálo, tak jsme jako alternativu vymysleli slonovou kost a desku v imitaci dřeviny. Podlaha bude také dřevěná. Nebudou se ty dekory tlouct? Jaký k nim dát obklad a výmalbu? Nebo vás napadá jiná barevná varianta?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Varianta v antracitu mi přijde do osluněného prostoru velice příjemná, bude působit moderně a nadčasově. Je také možné kombinovat antracit se světlým cocobolem či světlým wenge na dvířkách. K tomu se bude hodit světlý smetanový obklad s tmavou pracovní deskou. Jestliže budete volit světlou variantu, doporučuji bílý lak s pracovní deskou v dekoru podlahy - ořech, dub.

Dotaz   Zdravím vás, chtěla bych poradit s přeměnou dvou pokojů. Z ložnice musíme udělat dětský pokoj a v obýváku budeme přespávat. Našli jsme firmu v Prostějově, která vyrábí sklopné postele, tak to asi budeme muset řešit s ní. V pokojích chceme nové podlahy a nové dveře (včetně těch na chodbě k záchodu a ke koupelně). První dotaz je, jaká by byla vhodná podlaha do obýváku a do dětského pokoje. Máme dva kluky ve věku 3 a 5 let. Není lepší dát speciální linoleum než laminátovou podlahu? Na chodbě je podlaha v odstínu světlé třešně, skříně a vstupní dveře jsou také v dekoru třešeň, ale trochu tmavší. Bylo by vhodné udělat dveře ve stejném odstínu? Máme bílá železná futra, která jsou nová, a manžel je nechce měnit. Pokoje bych chtěla předělat, aby byly útulné, ale zároveň vkusné, ne jako teď „každý pes jiná ves“. Navíc je obývák zarovnaný hračkami. Ale problém je v tom, že máme málo úložného prostoru. Takže na stěně, kde je sedačka, by měla být ona sklopná postel, šatní skříň a místo na TV, video, DVD, satelit, CD, knihy a na různé jiné drobnosti. Na druhé stěně je komoda a dvě křesla (viz foto). Sedačku bych časem chtěla taky novou, ale nevím, jestli by byla vhodná bílá či smetanová, když máme malé děti. Je to trendy, ale pro nás nepraktické. Pak je tam ještě koutek, kde teď visí polička, tam bych taky chtěla vymyslet něco jiného. Komoda a stůl jsou v dekoru mahagon. Také mám dotaz na výmalbu. Jakou do obýváku a jakou do dětského pokoje? Kluci jsou živí, tak nechci, aby je to nedráždilo. Je vhodná zelinkavá, kterou máme na chodbě? Do dětského pokoje máme koupenou pouze dvoupatrovou postel, ale chtěla bych také nové skříně. Teď tam jsou staré a na kraji je zrcadlo a úzká skříň v hrozném tmavém dekoru. Šlo by to eventuelně nějak polepit? Z druhé strany je totiž kuchyň, kde jsme využili místo tak, že lednice je zastrčená v ložnici a z druhé strany je to zrcadlo, takže to úložný prostor není. Druhá skříň je málo hluboká, jelikož z druhé strany je spíš. Původně tam byly dveře, tak jsme to o trochu probouralo a vyřešili to takto. V pokojíčku musí být také dva stoly pro kluky, jeden půjde v září do první třídy. Potřebují nějaké police a trochu prostoru na hračky. Dětská postýlka tam samozřejmě už nebude. Chtěla bych poradit i s kobercem do dětského pokoje. Není pro děti lepší koberec po celém pokoji? Pokoje vám naměřím, pokud budete chtít. Děkuji moc za odpověď, Vykydalová Veronika, Velké Opatovice.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Na podlahu bych volila novilon v dekoru třešně, dveře jednoduché čistě bílé či v buku. V dětském pokoji můžete použít větší kusový koberec v temné oranžové barvě. Výmalbu doporučuji v kombinaci zelená/žlutá. Použijte pastelové odstíny, které budou veselé, ale nebudou dráždit. Zelená by měla kluky uklidňovat. Sedací soupravu můžete volit žíhanou, šedobéžovou či smetanovou např. Ikea, kde je možné potahy vyměnit či vyprat. Skříně můžete polepit samolepícími fóliemi, které se vyrábí v mnoha dekorech i odstínech. Pro optické zvětšení prostoru použijte zrcadlové. Volte světlé odstíny, bílou, zrcadlovou či světlý javor. V obývací části vymalujte smetanovou, jednu stěnu (pokud bude světlá sedací souprava a světlý nábytek) ve výraznějším odstínu, třeba v červené.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu. Máme starší rodinný dům, který právě rekonstruujeme. Kuchyň a obývák jsou v jedné místnosti, dělí je kuchyňský pult. V kuchyňské části je jen malé okno, takže je prostor dost tmavý. Barva kuchyně je divoká hruška lesk v kombinaci s tmavě zelenou mramorovanou kuchyňskou deskou. Obývací místnosti dominuje cihlová sedačka do L. Poraďte, prosím, jak vymalovat a jakou zvolit podlahu v celém prostoru. Děkuji za odpověď, Iveta.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v dekoru javoru či běleného dubu. Za sedací soupravou a naproti ní můžete vymalovat jemnou zelenkavou (žlutozelenou), zbylé stěny smetanovou.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit, co by se hodilo k oválnému kuchyňskému stolu z dubového masívu. Lavice, nebo židle? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych flexibilnější dubové židle v jednoduchém stylu, pokud je stůl také jednoduchý.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Jakou plovoucí laminátovou podlahu byste doporučila k této kuchyni (viz foto)? Kuchyň bude spojená s obývákem a jídelnou. Do jídelny plánuju stůl v barvě wenge, do obýváku bych chtěla bílou sedačku a wenge nábytek. Schody v obýváku chci obložit stejným desénem jako je deska kuchyňské linky. Jaké byste doporučila dveře? Líbí se mi Sapeli Lotos, ale nevím, jaký odstín. Světlý? Ještě přikládám fotku s barvou oken. Děkuju, Petra.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v dekoru světlé wenge, světlé cocobolo či tráva zel. Dveře Lotos by měly být v odstínu wenge. Bohužel okna mají jiný odstín než nábytek, ale jistě je lépe sladit interiér jako celek.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění interiéru. Jde o patrový RD (moderna s pultovou střechou), okna plastová v dekoru třešeň (do červena), v části pokoje je vnitřní obklad z cihlových pásků v klasické cihlové barvě. Prosím o radu, jaké zvolit vnitřní dveře (také třešeň?). Z finančních důvodů budou v laminu. Schodiště bude pravděpodobně z dubu kvůli tvrdosti dřeva, ale bude mořené také na třešeň. Nevíme, jakou vybrat plovoucí podlahu a dlažbu do kuchyně. Jaké interiérové dveře a kuchyňskou linku byste nám doporučila? Nábytek máme světlý v bříze, ale je pravda, že to není směrodatné, ten se může časem vyměnit. Velice děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu volte v třešni, dveře také. Nábytek bych ale volila ve zmiňované bříze či javoru. I kuchyňskou linku doporučuji světlou v javoru s pracovní deskou v barvě šedé či antracitové. Dlažbu volte podle pracovní desky.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit, jakou dlažbu volit do zádveří a chodby (z ní vedou všechny dveře a také schody). Chodba není moc velká, všechny podlahy i schody jsou v dubu. Dveře máme od SAPELI – typ Swing, opět dub. Kuchyň bude pravděpodobně v ořechu. Mohla bych poprosit o konkrétní typ dlažby? Nejlépe by bylo, kdybyste mi doporučila třeba dvě varianty. Děkuji mnohokrát.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlou dlažbu – smetanovou, krémovou či šedou. Např. RAKO dlažba velkoformátová NOE nejsvětlejší DAKV7100, Sandstone Plus světle šedá DAKSE271, nebo Essencia světlá smetanová DAA44340. ID:

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně nového vymalování pokoje. Na zemi je oranžová dlažba, sedačka je černá, nábytek světlý buk, kachlová kamna zelená. Součástí pokoje je schodiště v dekoru světlý buk a kuchyňský kout taktéž ze světlého buku. Kuchyňský obklad je taktéž oranžový, kombinovaný se smetanovou. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych jemnou smetanovou výmalbu kombinovanou s odstínem tmavší bílé kávy za sedací soupravou a televizí.

Dotaz   Dobrý den, dostavujeme RD s podkrovím a já bych chtěla poradit s interiérem. Jde mi o sladění dveří v chodbě, podlahu v obývacím pokoji a schodiště. V příloze Vám pro představu zasílám půdorys přízemí. Ve vstupní chodbě máme zevnitř bílé vchodové dveře. Mohla bych ostatní dveře v chodbě dát také bílé (do obývacího pokoje jsou zasunovací) a tmavší dlažbu? Nebo mám volit dveře v odstínu dřevin, pokud v horních pokojích takové budou? Jakou mám volit plovoucí podlahu do obývacího pokoje? Mám nábytek v olši medové, líbí se mi dub přírodní. Jaká by byla vhodná barva sedací soupravy (mám ráda teplé odstíny, nyní máme tmavě modrou)? Schodiště máme železobetonové točivé a chceme jen nášlapy. Měly by být v odstínu podlahy? V obývacím pokoji bude krb a kolem něho chceme dlažbu. Má být stejná jako v chodbě, nebo jako v kuchyni, která také navazuje? Do obývacího pokoje vedou zasunovací dveře z chodby. Jaký by byl vhodný odstín k plovoucí podlaze? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba bílých dveří je jistě možná a nadčasová. Jestliže máte nábytek v medové olši, rozhodně nemohu doporučit podlahu v dubu přírodním, tyto odstíny se k sobě nehodí. Volila bych buď tmavší podlahu v dekoru ořechu, nebo světlou v javoru. Stejně tak nášlapy na schodišti. Pokud zvolíte světlou podlahu, vyberte dveře ve výraznější olši, aby ladily s nábytkem. Sedací soupravu můžete volit k tmavší podlaze světlou smetanovou, ke světlé podlaze naopak výraznější (bordó).

Dotaz   Potřebovala bych poradit, jak vymalovat kuchyň. Kuchyňská linka je bílá, koberec tmavě modrý a veškeré zařízení je v masivu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit blankytně modrou výmalbu s tím, že použijete dvě různé sytosti.

Dotaz   Dobrý den, zabudovali jsme novou kuchyň (barva medová olše, pracovní deska bílá s černými cákanci), ten stejný dekor je použitý i jako obklad mezi horními a spodními dvířky. Na podlaze je bílé PVC s jemně šedou strukturou. Můžete mi poradit, jak vymalovat, aby to ladilo oku a působilo teple? Kuchyň je spojená s obývákem. Musí výmalba, podlaha i nábytek být ve stejném barevném provedení? Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych jemnou pastelovou výmalbu v odstínu vanilka či cappuccino. Nábytek v obývacím prostoru doporučuji opět v olši.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jaký zvolit desén pro obývací stěnu. V místnosti je plovoucí podlaha dub Highland a dveře ze smrku sukatého (viz. foto). Nábytek by měl být v kombinaci dýha/lesklý lak. Napadá mě více variant (smrk/tmavě hnědý lak; dub evropský/smetanový lak; dub tmavý fladr/smetanová; tmavá třešeň/cappuccino apod.). Lákají nás i cizokrajné dřeviny jako padouk nebo teak, ale tam už si nejsem vůbec jistá, zda se to k již použitým materiálům hodí. Jakou barevnou kombinaci doporučujete a jakou pak zvolit barvu sedačky a výmalby? Snažíme se, aby byl obývák v souladu s ostatními místnostmi. Pro představu přikládám fotky kuchyně a předsíně. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podle jednotlivých detailních fotografií se v prostoru dokážu hůř orientovat. Volila bych ale nábytek v kombinaci smrku a laku v odstínu bordó (viz jedna část fotografie). Pozor ale na množství lakovaných částí - je méně vždy více. Sedací soupravu poté můžete volit ve smetanovém nádechu a za ní stěnu bordó, ty zbylé smetanové.

Dotaz   Dobrý den. Potřeboval bych poradit s výběrem koberce. Kuchyň je starší, bílo-tmavě hnědá, pod ní jsou světle hnědé dlážky a protější stěna je světle zelená. Mezi dlaždicemi a protější stěnou je jespilová podlaha, na kterou bych chtěl položit koberec. Nevím si rady s jeho barvou, tímto vás chci poprosit o radu. Díky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit tmavší koberec v odstínu čokoláda či cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, chystám se zařizovat menší byt 1+kk o velikosti cca 35 m2. Je tam velké okno, laminátová podlaha i dveře budou v dekoru javor. Jde mi o barevné sladění kuchyňského koutu a zařízení obytné části. Jaký odstín mám zvolit pro kuchyňskou linku, pokud bych volila obývací stěnu v bílé? Nebo mám bílou barvu zkombinovat s tmavší, aby vše nebylo jen světlé? Velice děkuji za odpověď, Švecová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila nábytek v kombinaci tmavší wenge s bílými dvířky. Stejně tak kuchyňský kout. K javoru je také možné volit jiný výraznější odstín nábytku - dub, ořech. Aby prostor působil jednotně, volila bych obdobnou kuchyňskou linku a zbylý nábytek.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si v novostavbě byt a potřebovali bychom poradit se žaluziemi do obývací části s kuchyňským koutem. Místnost má podlouhlý tvar (7,5m x 4m), okno je tzv. francouzské, na balkón vedou posuvné dveře. Nevím, jestli na ně můžu dát klasické žaluzie. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak jinak vyřešit stínění? Vůbec nevím, co je teď v tomto směru moderní a po čem se mám v obchodě ptát. Předem díky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit jemné bílé žaluzie, které by se měly v okenním rámu natolik schovat, že by nemusely při posunu vadit. Pokud by to nebylo možné, můžete použít jemné panelové vnitřní závěsy nebo tzv. římské rolety v pastelových odstínech, aby se sluneční záření odráželo a interiér se příliš nezahříval.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o novostavbu, v níž je propojený obývák s jídelnou a kuchyní. Kuchyň plánuji v odstínu Fino skořice nebo bronz (jemně našedlé proužky z obrázku mají hliníkový odstín) v kombinaci s "hliníkovým" korpusem. Okna a parapety mají odstín afromosia - teak (tmavší teak), parapety mám v dekoru tmavší třešeň, což je odstín podobný oknům. Jaký zvolit desén nábytku do obýváku? Má být dlažba spíš světlejší, nebo tmavší? V patře je ložnice a dětské pokoje. Uvažujeme tam o korkové podlaze - jaký k ní zvolit dekor dveří (třeba Sapeli)?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlou podlahu a nábytek v dekoru buku. Z nabídky SAPELI vybírejte dveře LOTOS či NOTE v dekoru třešeň, nebo TENGA s prosklením s mléčným sklem. Ke korkové podlaze v patře je dobré volit dveře v dubu či javoru (NOTE, TENGA či LOTOS). Každé patro tak bude v nezávislých odstínech. Proto již nahoře nekombinujte třešeň či buk na nábytku, ale vše pořiďte v javoru, dubu či bříze. Chcete-li tmavší variantu, můžete použít wenge či ořech.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych změnit barvu stěn. Obývací pokoj a kuchyně nejsou přímo spojeny, ale dveře mezi nimi chybí. Nábytek a podlahy máme laděné do barvy javor a bříza s chromovými doplňky, kuchyňská linka je v barvě javor, korpus tmavá jabloň, sedačka a v obývacím pokoji je bílá s modrými polštáři, vertikální žaluzie též v modré barvě. Zdi v kuchyni i obývacím pokoji jsou vymalovány ve světle olivově zelené (hráškové). Chtěla bych ale barvu buď změnit, nebo oživit, stávající verze mi přijde nevýrazná. V obývacím pokoji by se mi líbila lososová barva, ale kuchyň bych chtěla nechat, kvůli zeleným doplňkům. Budou se barvy k sobě hodit, nebo jaké doplňky zvolit či doplnit k těm stávajícím? Ještě bych dodala, že dům je starý, zdi křivé a místnosti jsou poměrně tmavé. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych změnila v obývací části na odstín lososový či temně hnědooranžový. Doplňky volte také v tomto tónu. Rozhodně nevadí, když bude kuchyňská část v jiné barvě, zelenkavá se hodí k oranžové či lososové. Pod stůl bych volila výrazný kusový koberec v barvě výmalby, aby se pokoj více proteplil.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Do novostavby jsme vybrali okna v odstínu zlatý dub. V přízemí máme dlažbu ze syka Monterrey, světle béžovou sedací soupravu a nábytek tmavý ořech. Kuchyňská linka bude v dekoru bříza, korpus zlatý dub. Schodiště plánujeme v javoru, v patře bude plovoucí podlaha javor. Měla jsem strach, že vnitřní dveře v barvě oken budou moc tmavé, proto jsem vybrala javor. Je světlý jako kuchyň, v patře je světlejší než podlaha. Je to správná volba? Děkuji, Lucie.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře mohou být tmavé - v odstínu oken, byl by to kontrast k podlaze. Pokud ale volíte světlý javor, bude vše příjemně sladěné s podlahou. Bohužel ale nevím, jak vypadá dlažba, snad je vše příjemně sladěné a javor je dobrá volba.

Dotaz   Dobrý den, měla bych jeden dotaz týkající se sjednocení interiéru. Budeme zařizovat dům (ve spodní části je jen obývák s kuchyní, předsíň a WC, v patře máme tři místnosti a koupelnu). Chtěla bych, aby se celý dům zařídil v jenom uceleném konceptu - tmavá podlaha a dveře, světlá linka atd. Přítel chce vrchní koupelnu barevnou, což mi nepřipadá vhodné. Snažím se najít nějaký nestranný názor na to, co je vhodnější. Děkuji a zdravím, Petra.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Celkové sjednocení ladění interiéru je jistě příjemné. Koupelny obecně ale vždy mohou být šperkem a dominantou, která se odstínově vymyká dalším pokojům. Určitě je možné volit výraznější odstín koupelny, nebála bych se kontrastů.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Dostavujeme nový domeček a zařizujeme kuchyň. Už mám žlutou kuchyňskou linku, chtěla bych vymalovat do zelena a pořídit zelené doplňky. Kuchyň s obývacím pokojem tvoří jednu velkou místnost. Do obýváku si představuji vínové provázkové záclony a vínové či červené doplňky. Myslíte, že to bude ladit?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Je jistě možné volit kombinaci těchto barev, vždy záleží na daných sytostech a přesných odstínech. Je dobré určit jeden výrazný odstín a k tomu jinou barvou, ale méně sytou.

Dotaz   Dobrý den, stavíme si dům a už máme hotové omítky. Já teď řeším barvu dveří a podlahy, a proto mám dotaz. Jaká podlaha se bude hodit, pokud zvolím javorové dveře (lamino)? Chtěla bych asi Novilon (nebo něco podobného) v celém spodním patře. Kuchyň plánuji v kombinaci bílá káva/čokoládově hnědá. Zdá se mi, že k javoru se hodí teplé i studené barvy, je to tak? Spodní patro plánuji v různých odstínech béžové až hnědé barvy. Děkuji za odpověď, M. Petrová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jistě, k javoru je možné volit jakýkoli odstín. Podlahu doporučuji v dekoru javoru, k tomu tmavý nábytek v ořechu či wenge a taktéž kuchyň. Případně můžete volit tmavší dekor podlahy (dub, tmavší ořech) a světlý javorový nábytek.

Dotaz   Potřebovala bych poradit s interiérem, s celkovým stylem. Jedná se o RD, především kuchyň s obývákem. Dveře už máme objednané od Sapeli. Potřebuji navrhnout kuchyň a dále barvy zdí, podlahu do obývací části a další bytové doplňky. Můžete mi dát kontakt na nějakého bytového designéra. Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. V sekci „O projektu“ si můžete vybrat bytového designéra, kterému pošlete bližší informace a domluvíte se na dalších podrobnostech.

Dotaz   Dobrý den, máme nový rodinný dům a v něm plovoucí laminátovou podlahu v odstínu dub. Jaká dveře by se k tomu hodily? Také v dubu? Máme plastová okna (dezén zlatý dub), kuchyňskou linku v povrchu lesklá bílá fólie a tmavě hnědou pracovní desku. Moc děkuji za rychlou odpověď. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, k dubové podlaze se hodí dveře v dekoru ořech. Důležité je, aby spolu ladily barvy, které jsou v jednotlivých dřevěných dekorech obsažené.

Dotaz   Dobrý den. Potřebujeme sladit obývací pokoj. Já bych zvolila růžovou nebo fialovou, přítel jasně zelenou. Máme vybrat zelenou, nebo růžovou sedačku? Co se týče podlah – máme korek s kobercem a v kuchyni lino. Je možné položit plovoucí podlahu, když je zem nerovná? Můžete nám doporučit nějaké vhodné uspořádání baru? Chtěla bych vestavěný sporák v 2m skříni, bar plánuji zakrýt nějakým plastem nebo mléčným sklem. Děkuji, Janik.
Odpověď  

Dobrý den. Moc rád Vám poradím, ale Váš dotaz zní trochu nejednotně. Můžete mě kontaktovat na: tomas.blahovec@atelier-point.com

Dotaz   Dobrý den, budeme mít novou kuchyň s jídelnou a obývákem. Kuchyňská linka bude v bříze, pracovní deska Antik II šedý, obklad za linku bude světle šedý. Linka bude mít tvar do L, dveře odstraníme. Podlaha bude stejná v kuchyni i obýváku - lamino dub světlý. Ostatní nábytek v jídelně i obýváku chceme taky v bříze. Líbila by se mi světle šedá rohová sedačka. Chtěla jsem se zeptat, jak vymalovat obě místnosti. Jednou barvou s bílými šikminami, nebo mám kombinovat světlou s výraznou barvou? Zajímá mě hlavně jídelní kout. Zasílám odstín výmalby, ve skutečnosti je barva sytější. Přikládám foto místností se současným vybavením. Do jaké barvy ladit doplňky, polštáře, kobereček, květináče? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Mám dojem, že jsem na tento dotaz již odpovídal. V případě, že se pletu, doporučuji vždy malovat i šikminy a ladit prostor jednotně. Jedna výrazná stěna či část prostoru je dle mého vždy ku prospěchu věci. Inspiraci můžete hledat i na www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, dnes jsem zaslala dotaz ohledně výmalby a doplňků ke kuchyni a nábytku z břízy. Teď ještě přeposílám znovu barvu výmalby (viz vzorník). Bude se některý ze zvolených odstínů hodit? Mám je spolu kombinovat? Jedná se o barvy JUB č. 2423, 1424, 1425. Díky.
Odpověď  

Dobrý den. Omlouvám se, ale každý display ukazuje barvy jinak, než jak vypadají ve skutečnosi (tedy pokud není kalibrovaný). Proto nedokážu přesně a správně odpovědět.

Dotaz   Dobrý den, máme obývák +kk (plocha 25 m2, tvar obdélníka). Jednu delší stěnu, na níž bude obýváková stěna s televizí, bychom chtěli vymalovat šedě (nebo jinou tmavou barvou) a protilehlou červeně. Nevím, jakou barvu máme zvolit pro kuchyni a pak na pohovku a koberec. Prosím o radu, zda je vůbec tato kombinace do malého prostoru vhodná a jaká by měla být barva kuchyně. Děkuji, Saša.
Odpověď  

Dobrý den. Rozhodně se snažte u takto řešené dispozice o co největší sladění jednotlivých partií. Šedá a červená (případně cihlová) není vůbec špatná a snažil bych se jich držet.

Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat byt 2+1. Vybrali jsme si podlahu Cocobolo světlé. Chtěla jsem se poradit ohledně barev kuchyňské linky a obývacího pokoje, který je součástí kuchyně. Také se chci zeptat, jaké byste volili barvy stěn. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Volil bych kombinaci ořechu jako další dřeviny (a dost) a přírodních materiálů v odstínu zbývajícího vybavení.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme spojenou kuchyň a obývací pokoj (mezi nimi je jen malá zídka). Kuchyň chceme v barvě Calvados, šedá bude pracovní plocha i dlažba na podlaze (beton), obklad plánujeme bílý, okna zlatý dub. Na stropě jsou viditelné nosné trámy a na opačné straně od kuchyně v obývací části samonosné schody. Jakou máme volit barvu dřeva pro trámy, schody a vnitřní dveře? Jakou barvu dlažby v obývací části? Stejnou jako v kuchyni? Děkuji, Daniela.
Odpověď  

Dobrý den. Obávám se, že bez podrobnějšího schématu a dalšího popisu prostoru nebo fotky nelze takto definovaný dotaz fundovaně zodpovědět. Omlouvám se.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak bude působit výmalba malé kuchyně s nízkým stropem: stěny žluté přetáhnuté ještě 10cm po celém obvodu na stropě, který bude jinak bílý. Doplňky (záclona + dekorace) budou ve světlejší modré se smetanovou, linka je smetanově béžová (korpusy a solk jsou z tmavého dřeva). Je ta kombinace s jemně modrou vhodná? Děkuji za každou radu a přeji hezký den.
Odpověď  

Dobrý den Myslím, že kombinace žluté s modrou může být hezká. Ale opravdu záleží na přesných odstínech, je potřeba dát si je k sobě a porovnat.

Dotaz   Prosím o radu, jakou volit výmalbu kuchyně k této lince (viz fotografie). Co mám doladit, vyhodit, předělat? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Velmi záleží na tom, co jste Vy ochotná předělat a tedy vyhodit. To samozřejmě bude stát peníze. Podle fotky si myslím, že kombinace k sobě jde.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit. V kuchyni jsme plánovali položit lesklou dlažbu v kombinaci červená a bílá. Teď ale nevím, jestli je to vhodné, prý je lepší mat, který je vhodnější i na údržbu. Pod dlažbou bude podlahové topení. Jakou by měla mít podlaha kvalitu? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, lak versus mat není tak jednoznačný. Oboje má své výhody a nevýhody. Jestli myslíte kvalitu vzhledem k podlahovému vytápění, zeptejte se raději přímo u firmy, ta nakonec ponese i záruku.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala i pomoc s výběrem podlahy do kuchyně. Rozhoduji se mezi dlažbou (asi s podlahovým topením - jen levnější sada topných rohoží) a marmoleem (lino) - to bez topení. Prosím, jaká je praxe s marmoleem v kuchyni co se praktičnosti týče? Jakou vybrat eventuelně barvu dlažby či marmolea a zdí? Kuchyňská linka bude ve světlejším odstínu jádrového buku, dveře a zárubně chceme CPL lamino v dekoru buku, podlahy zatím nemáme, ale uvažujeme také o bukové laminátové. Jídelní i konferenční stůl a také ostatní obývací nábytek máme třešňový. Těžko se vybírala barva kuchyně vzhledem k třešni na ostatním nábytku. Barevný lesk jsme s ohledem na rok a půl stará dvojčátka nechtěli. Vybrala jsem tedy jádrový buk a buk. Sokl kuchyňské linky bude nerezový, také zadní stěna za varnou deskou bude z 30cm vysoké desky jádrového buku a za deskou přímo ze skla podlepeného nerezovou (stříbrnou) barvou. Spotřebiče budou všechny v nerezu, pracovní deska v dekoru šedého kamene, dřez silgranitový tmavě šedý. Sedací souprava je střední modrá (ne příliš výrazná). Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Na podlahové vytápění nemá podlahová krytina obecně dlouhodobě velký vliv. Co se týče přírodního linolea (tilolino, marmoleum), je to čistě přírodní materiál a není problém jej použít v případě podlahového vytápění. Díky barevné škále můžete vybírat z mnoha designů, různě je kombinovat... Navíc jde o teplý materiál, odolný a antistatický. Hodí se do pokojů, ložnic, ale i do kuchyně.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak vyřešit výmalbu v kuchyni spojené s obývákem větších rozměrů (37+11 m2). Ráda bych jednu ze stěn výraznější - kontrastní a ostatní v decentních barvách. Kterou vybrat jako dominantní? Jak mám vymalovat - třeba jen půl zdi výrazně? A jakou barvu zvolit k převážně bukovému a třešňovému dřevu a modrým doplňkům? Hodí se moderní olivová zelená? Jakým světlým tónem by se vše dalo doplnit a spojit? Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, osobně preferuji lokální (místní) dekoraci tapetami. Je jich "nekonečné" množství a záleží jenom na Vaší fantazii. Inspirujte se na http://www.pointshop.cz

Dotaz   Dobrý den. Naše babička staví malý domeček a do obytného prostoru (kuchyň + jídelna + obývák, celkem cca 35 m2) chce krb nebo krbová kamna. Prozatím se přikláníme ke kamnům kvůli menším rozměrům. Podle čeho ale vybírat? Stačí nám plechová, nebo raději připlatit a vybrat litinová? Je to jen na přitopení a hlavně kvůli atmosféře, nemáme v plánu tím vytápět dům. Cenově jsme ochotni investovat maximálně 10-15 tisíc. Už jsme se dozvěděli, že pro tento prostor stačí 6-8 kW. Chtěli bychom větší sklo – větší ohniště. Stačí nám obyčejnější plechová kamna třeba s litinovým roštem? Další dotaz: v patře jsou dětské pokoje (10 m2 na pokoj), v nichž není podlahové topení. Je vhodnější dát klasickou dřevěnou podlahu – prkna, nebo plovoucí podlahu s dřevěnou vrchní vrstvou? Jde nám o teplotu (laminátová podlaha je studená). A co marmoleum? Jaké jsou vlastnosti tohoto materiálu? Je to srovnatelné se dřevem, co se týče vlastností a ceny? Děkuji za odpověď, Saša.
Odpověď  

Dobrý den, co se týče krbových kamen - bohužel, nejsem odborník.
Ad 2) dřevěná podlaha je samozřejmě lepší, protože má přírodní vlastnosti. Marmoleum je též přírodní, lze jej pořídit i pod názvem tilolino (www.tilo.cz). Jde o ryze přírodní materiál, který bude mít obdobné tepelné výhody či nevýhody. Každopádně přesnější informace Vám jistě sdělí odborníci, kteří se zabývají prodejem a montáží přírodních podlah. Bližší ceny najdete u konkrétních firem. Zkuste se podívat například na www.tilo.cz. Tato společnost dodává přírodní lino, Tilolino i marmoleum (a to i v plovoucím provedení) a v mnoha barevných dekorech.

Dotaz   Dobrý den! Poraďte mi, máme RD, v němž jsou obývák a kuchyň odděleny krbem. Celý prostor není moc velký, chtěla bych, aby dominantou byl krb. Mám kolem něj vymalovat nějakou tmavší barvou, nebo jej obložit lámaným kamenem či cihlovými pásky? Přikládám foto. Přeji hezký den, Kateřina.
Odpověď  

Dobrý den. Tento dotaz je již zodpovězen v některé z minulých odpovědí.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaký volit obklad (barva, velikost, vzor) či jiný materiál za linku v bílé barvě s pracovní deskou ořech (viz foto). Jakou vybrat dlažbu - větší či menší rozměr? Kuchyň je poměrně malá (200 x 340cm), ale je v ní velké okno (šířka 147cm). Užším průchodem bez dveří je propojená s obývacím pokojem. V celém domě jsou dveře v ořechu a podlahy v dubu běleném. Jaké volit doplňky? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, jako obklad bych volil Lacobel v barvě skla. Na dotaz, jaké volit doplňky bych odpověděl takto: myslím, že přírodní jsou vždy krásné a ponechají vyniknout původnímu interiéru.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Nastěhovali jsme se do novostavby a teď ladíme detaily. Obývací pokoj je propojen s kuchyní, podlaha je plovoucí - třešeň dočervena, před krbem v obýváku a v kuchyni je šedá dlažba, u krbu je nosný sloup obložený šedým kamenem, výmalba je světle šedo-fialová. Stěna v obýváku před sedačkou není moc rovná (nyní je červená a i tím vynikly nerovnosti). Je vhodné ji obložit stejným kamenem celou, nebo jen část? Popřípadě volit jinou možnost? Děkuji, Martynková.
Odpověď  

Dobrý den. Omlouvám se, ale bez fotografie či bližšího schématu se na Váš dotaz těžko odpovídá.

Dotaz   Dobrý den, poraďte mi s výběrem druhu dřeva nábytku do obývacího pokoje, který máme propojený s kuchyní. V kuchyni máme dlažbu v medové barvě. Aby to barevně ladilo, vybrali jsme si plovoucí podlahu v lakované třešni. Kuchyň je v olši, máme vyhlídnutou obývací sestavu v jádrovém buku. Nevíme, jestli je to dobrá volba. Moc děkuji za odpověď. Hezký den.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně se držím zásady „pokud možno jen dvě dřeviny v místnosti“. Vzhledem k podlaze třešni (kuchyň olše je pomyslně jiný prostor) bych volil spíše přírodní dub.

Dotaz   Dobrý den, plánujeme provést úpravy v bytě, kdy dojde k propojení kuchyně a obývacího pokoje. Nevím, jak si poradit s podlahami. V kuchyni máme celkem nedávno položené nové lino v šedé barvě s hnědými (rezavými) prskanci. V obývacím pokoji jsou staré dubové parkety, ty ale máme v plánu přikrýt celoplošným kobercem. Máme totiž malé dítě, které se učí chodit. Bohužel tím opticky pokoje nepropojím, ale snad se nějaké řešení najde.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně preferuji u spojených místností typu obývací pokoj/kuchyně jednotnou podlahu. Jestliže máte dubové parkety, nezbavujte se jich. Nechte je přebrousit a znovu nalakovat. A položte je i do kuchyně. Zbavte se lina.
Nevidím důvod, proč dítě, které se učí chodit, potřebuje koberec. Ten je zdrojem největších nečistot v místnosti. Jestliže na něm trváte, použijte jej jen lokálně.

<< zpět ( stránka 9 / 53 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |11 |12 |13 |14 |15 |16 |17 |18 |19 |20 |21 |22 |23 |24 |25 |26 |27 |28 |29 |30 |31 |32 |33 |34 |35 |36 |37 |38 |39 |40 |41 |42 |43 |44 |45 |46 |47 |48 |49 |50 |51 |52 |53 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře