Pragointerier

kuchyně - kuchyňský kout

Dotaz   Dobrý den, chci si zařídit garsonku o rozloze 19 m2. Jsou zde dvě okna, dveře a kuchyňský kout. Chci zde umístit nábytek pro volný čas, postel a jídelní kout. Jaká by byla cenová kalkulace návrhu? Kde mám najít kontakt na bytového designera? Jsem z Jihomoravského kraje. Děkuji, Jana Janská.
Odpověď   Dobrý den, částka za vypracování studie či projektu je počítána např. z výkonů a honorářů architektů, inženýrů a techniků, kteří jsou činní ve výstavbě, v interiérové tvorbě. Konkrétní kontakt najdete standardní cestou – internet, Zlaté stránky a další.
Dotaz   Dobrý den, čeká mě zařizování garsonky o rozloze 18 m2 včetně kuchyňského koutu. Chci Vás poprosit o radu ohledně barevného ladění celého pokoje. Vzhledem k tomu, že jde o tak malý prostor, chtěla bych volit světlé barvy. Mojí oblíbenou barvou je světle modrá/fialově modrá, ale nejsem si jistá, kde bych ji mohla použít (malba, textil, koberec...?). A hlavně k jaké barvě nábytku by se hodila? Počítám, že kuchyňská linka, nábytek a patrová postel budou ve stejném odstínu. Děkuji za radu a přeji pěkný den!
Odpověď   Dobrý den zkuste barevnou kombinaci podlaha, dveře jasan nábytek bříza, malby světle fialová (kuchyňský kout šedivá i s obkladem), koberec světle šedivá ornament sytě fialová až sytě růžová, doplňky kovové světle až středně šedivé. Sedací souprava smetanová (varianta středně šedivá).
Dotaz   Dobrý den paní Čudková, rád bych Vás požádal o 3 rady. 1) V RD máme eurookna v barvě pinie - jakou zvolit barvu dřevěné podlahy a dveří? Bude se hodit dub a dubové dveře? 2) Kuchyňský kout, velikost 12,2 m2, navazuje na obytný prostor velikosti 44 m2. Kuchyňská linka bude bílé barvy - mohla by podlaha být Sandstone Lappato šedá, pokud bude podlaha například dub? 3) V chodbě velikosti 9,6 m2, která je dostatečně prosvětlená bych rád měl Sandstone Lappato, nejtmavší odstín. Z této chodby se vejde do koupelny pro hosty, která je velká pouze 2,82 m2, ale má okno. Jelikož se jedná o stejný prostor jako chodba, přemýšlel jsem, že na podlahu v koupelně dám stejný odstín Sandstone Lappato, tzn. nejtmavší jako v chodbě a na zeď Color One/Two v barvě RAL0008500 - kombinaci mozaiky 4,7 x 4,7 a větších rozměrů 19,8 x 19,8. Myslíte, že je to dobrá volba pro takto malý prostor nebo by podlaha měla být světlejší? Jedná se zatím jen o přízemí RD, ale chci aby celý prostor (tzn. chodba, koupelna, kuchyně a obytný prostor) působil nejen moderně, ale i jednotně. Děkuji moc za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, odstín Pinie je žlutý a dub také. Liší se sytostí a strukturou, ale vaše rozhodnutí pokládám za správnou volbu. Odstíny šedivé v kombinaci s touto barevností budou velice moderní a linie čisté bez násilných přechodů. Dlažba Sandstone Lappato je ve skutečnosti nádherná a má jemnou kamennou žilkovou strukturu. Přikládám i foto, kde jsem ji použila v koupelně. Podlahy na chodbách i v koupelně stejné sytě šedivé, v koupelně obklady světlejší . Pro oživení interiéru můžete k této barevné kombinaci volit malbu části zdi výrazně žlutě nebo i pomerančově. Takto vytvořený prostor bude určitě působit moderně a jednotně.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na sladění odstínu plovoucí podlahy s dveřmi. Jde o nikterak velký byt 3+kk (76m2). Váhám mezi světlou podlahou (javor), do stejného odstínu laděné dveře a klasickou bukovou (buk royal-decostep), a dveřmi buk - lamino. U buku mám trochu obavu ze sladění správného odstínu podlahy a dveří, protože těch je opravdu mnoho. Mám strach, aby to k sobě ladilo. Nebo je možné zvolit jiný odstín podlahy a jiný odstín dveří? Mohla byste mi také prosím poradit jaké barvy nábytku a doplňků zvolit k javoru a jaké k buku? Poradila byste mi jakou barvu kuchyně bych měla volit? Protože byt bude dokončen koncem roku, nebudeme zatím stěny malovat barevně, prý se doporučuje asi rok vyčkat, než stěny pořádně vyschnou a dům si tzv. sedne. Co si o tom myslíte? Uvažujeme o smetanové do obývacího pokoje (pak si nejsem jistá javorovou podlahou), kuchyňský kout pro odlišení asi do oranžova nebo žluta. Ložnici jednoznačně světlounce modrou a dětský pokoj zelený s oranžovou, nebo žlutou. Nevím, jakou barvu zvolit do chodby - není zde žádné okno, takže plánujeme do dveří vsadit pruh z matného skla (úprava Satinato), ale jakou použít barvu? Děkuji za Váš čas a za radu.
Odpověď   Dobrý den, u této velikosti bytu je spíše vhodné volit světlejší odstíny. Interiér v provedení buk je klasický, teplý a velice častý. K podlaze z javoru například v provedení úzká prkna je možné volit dveře javorové, které budou o tón světlejší (podlaha javor americký, dveře javor evropský). Tím získáme základní barevnost. K tomuto materiálu je možné volit z dřevěných dekorů sytější a výraznější odstín jasanu a doplňit o uni barevné dekory. Pro vytvoření moderního interiéru (kuchyňské linky) můžeme volit odstíny teplé oranžové i na kuchyňskou linku. Při této volbě můžeme kombinovat s např. Zebrano a s odstíny hnědé pro zvýraznění prostoru. Při volbě malby zdí v kouřové nebo lněné bych se přikláněla sytější v obytném prostoru a světlejší na chodbě. Pro barvenost jednotlivých pokojů a sladění celého interiéru by se mělo pak ubírat v duchu této barevnosti letních odstínů ke kterým patří například i jemná smaragdová nebo mátová zeleň, kouřová šeď v ložnici v kombinaci s bílým nábytkem. Kombinace zelená a oranžová do dětského pokoje je také vhodná. Tady bych vycházela z odstínů užitých v obytném prostoru. Jestliže má pokoj působit uceleně a dětsky, neměly by se tam střídat výrazné barevné plochy vedle sebe například na nábytku, takže spíše jemně podbarvené zdi, nábytek v dekoru dřeva a doplňky v různých odstínech vybrané doplňkové barvy. Zajímavý detail by bylo použití kovového lůžka se vzorovaným čelem v bílé při použití jemných pastelových odstínů a tmavé antracitové při sytějších odstínech.

Dotaz   Dobrý den, paní architektko, kupuji byt 2+kk a potřebovala bych poradit s barevností nábytku obývacího prostoru a kuchyně. Kuchyně bude umístěna v kuchyňském koutu, který je bez okna a má rozměr cca 2x2,70. Na podlaze v tomto prostoru je smetanová velmi jemně mramorovaná dlažba. Obývací prostor má míry 4,90x4,90, má 2 okna + balkonové dveře, na podlaze fošny z buku pařeného, z nichž některé mají hnědé fleky (suky?.) Dveře v barvě buku (ne žlutého, ale opět asi pařeného). Okna jsou umístěna naproti kuchyňskému koutu, tzn. na jeho opačné straně, mají barvu calvados (světlejší). Byt je situován na severozápad. Vůbec si nevím rady, jakou barvou dýhy nebo lamina vybavit kuchyňský kout a obývací prostor, aby byt působil vzdušně a vše bylo hezky sladěno. Byla bych Vám moc vděčná za radu, za kterou velmi děkuji.
Odpověď   Dobrý den, zmiňovaná smetanová dlažba a probarvený buk je podle mého názoru poměrně výrazný barevný přechod. Z tohoto důvodů bych ponechala podlahu jako výrazný prvek interiéru a doporučuji sladit zbývající části v jedné maximálně ve dvou dekorech sobě velice blízkých. Sukatý buk a zebrano se mi nezdá právě dobrá kombinace. Když byste volila Wenge tak to je zase na tak malý prostor příliš tmavý odstín a spadá do zemitých odstínů. Spíše se přikláním u kuchyně ke kombinaci dub Ferrara, hliníkové rámečky s mléčným sklem, pracovní deska odstín smetanová, dobrá volba je vanilka nebo ještě i béžová na velkých předních frontech jako je lednice. Odstín hnědé kterou uvádíte u podlahy je možné použít pro zvýraznění interiéru na doplňcích jako například umělecká díla, proutěné doplňky, koše,... Teplý odstín buku se pak může objevit na malbě zdi v podobě oranžová až terakota oranžová. Dub Ferrara bych pak doporučovala i na nábytku v obytném prostoru.
Dotaz   Dobrý den, do nového bytu chci pořídit kuchyň a nevím, jakou barvu dřeva a pracovní desky zvolit (olše, hrušeň,...?), aby kuchyňský kout (220x190cm) nebyl tmavý. Okna jsou na protější straně od vstupu do koutu, je ohraničen třemi stěnami. Zároveň je třeba, aby barva linky a desky šla k plovoucí podlaze buk, typ LCF - 001 Buk 3-parketa. Elektrospotřebiče budou v bílé barvě a volně stojící. Stěny bílé a zatím bez dlaždiček. Jaké osvětlení by k tomu bylo vhodné? Prospěje nebo ublíží k zesvětlení obyčejný barový pult, který by zabral levou půlku vstupu? Děkuji za radu a přeji hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, doporučuji volit o stupeň světlejší materiál na kuchyňskou linku. Tato hmota je poměrně velká a v kombinaci s bílými spotřebiči v provedení olše budou přechody výrazné . Lépe je toto členění potlačit. Takže buk může být ten nejsvětlejší odstín z podlahy. Barový pult bude místnost výrazně členit, pokud zůstane v provedení s rampou a tyčemi. Vhodnější je zachovat pracovní desku, eventuelně ji zkrátit (o šířku lednice), takže nemusíte celou sestavu obcházet s nákupními taškami apod. Jestliže tato sestava bude sloužit jako jídelní stůl, pozor na vysoké desky - jídelní stoly mají optimální výšku 750mm.

Dotaz   Dobrý den, prosíme o radu. Kupujeme nezařízený byt - půdní vestavbu s odkrytými dřevěnými trámy v tmavé i světlé úpravě. Do bytu musíme koupit kuchyň. Nevíme, do jaké barvy bychom ji měli ladit a zda by bylo vhodné použít povrch dřevo (nebo imitace dřeva). Dřevo se nám líbí nejvíc, ale máme obavu, aby ho v pokoji nebylo moc... Přikládám foto pokoje, kde je vyhraněné místo pro kuchyňský kout. Podlahovou krytinu ani dlaždice měnit nechceme kvůli finanční a časové tísni... Děkuji Vám!
Odpověď  

Dobrý den, foto bohužel nemám k dispozici. Každopádně když máte v podkrovním bytě na stropě trámy, je vhodnější volit světlé odstíny nábytku (nemusíte nutně volit dřevo nebo jeho imitace). Možné je vybírat konkrétně u kuchyně z laminátových desek v jednobarevných odstínech, např. Kronospan béžová nebo slonová kost. S tím, že dřevo nebo jeho imitace se použije ve vkusném a jednoduchém detailu na předních frontech v části trouby nebo chladícího centra.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu s umístěním postele (viz přiložený plánek). Plánuji vybavit jednopokojový byt obdélníkového tvaru pro 1 osobu. Na jedné kratší straně je vchod a vedle kuchyňský kout. Na jedné z delších stěn jsou dvě okna a na protilehlé kratší stěně okno a dveře na balkon (pod okny je topení). Vidím pouze dvě možnosti rozumného umístění postele: 1. v rohu podélně s delší stěnou naproti dveřím (nevýhoda je, že postel je nohami téměř proti dveřím, ale není zase pod oknem) 2. v protilehlém rohu příčně proti dveřím, také podélně s opačnou delší stěnou. Výhoda by byla nemít nohy přímo proti dveřím. Nevýhodné je, že část postele u hlavy i u nohou bude pod oknem, může tam tedy být průvan. Mohl bych poprosit o radu, která z variant by mohla byt příhodnější? Budu vděčný za každý názor. S pozdravem, J. P.
Odpověď  

Dobrý den, existuje ještě jedna možnost - rozdělit pokoj na ložnicovou část a obytnou kuchyň. Lůžko bude kolmo k stěně se kterou je teď podélně. Za ním umístit nízký skříňový nábytek. Takto oddělíte intimní část i od části určené pro návštěvu.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně barevného ladění v novostavbě. Jedná se mi o výběr barev pro celkový interiér – dveří, podlahy, nábytku, barvy stěn. Daná je zatím pouze sedačka do OP v oranžové barvě a pár skříněk v barvě břízy. Pro celý byt plánujeme dřevěné podlahy. Jen pořád nemůžeme vybrat, jestli interiér ladit kontrastně (tmavá podlaha Doussie nebo třešeň a světlý nábytek) nebo tón v tónu ve světlejších barvách (podlaha buk a bříza nábytek). Byt by měl vypadat vzdušně a sjednoceně. Jedná se o byt - výměra 89 m2, přičemž se z dlouhé úzké (1,5m) předsíně vstupuje do jednotlivých pokojů (dva dětské pokoje, pracovna, ložnice, OP + ve výklenku kuchyně). Rovněž bych byla ráda, kdybyste navrhla barvy pro kuchyňský kout. Moc děkuji za Vaše včasné návrhy. (Čas realizace už se blíží.)
Odpověď  

Pokud budeme vycházet z oranžové barvy a skříněk v desénu břízy, měla by se bříza v interiéru opět opakovat. Jedna z možností je udělat rovněž v desénu břízy podlahu a interiérové dveře. Nábytek březový, pro oživení kombinovaný se sklem, kovem a světlou pískovou nebo smetanovou barvou. Jako spojení bych použila tmavě hnědošedý odstín koberce k pohovce. Druhou možností je použít na podlahu desén cocobolo světlé (Parador), na dveře ořech americký. Na nábytek potom ořech nebo kombinaci ořechu a smetanové barvy. Na některých stěnách by se mohla opakovat oranžová barva.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s výmalbou obyvacího pokoje propojeného s kuchyní (1,5m šířka průchodu). Jde o podkroví, tři strany rovné a čtvrtá skosená s částečným vikýřem. Kuchyňská linka je do U ve světlém dřevu (asi jasan) v kombinaci s vanilkovými dvířky. Naproti je kuchyňský kout oddělený stěnou od obývacího pokoje. Sedačka 3+1+1 je oranžová terakota a nábytek světlý (jasan). Jakou zvolit barvu podlahy (lino-dřevěný motiv)? Světlou, střední, tmavou? Jaké barvy stěny? Rozčlenit je na více barev? Zachovat bílý strop? Obývací pokoj má 5x5m a kuchyň 3x5m. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď  

Krásný den přeji. Jelikož je Váš interiér vybaven světlým nábytkem, můžete volit tmavší odstín podlahy (světlý dub, světlá třešeň popř. buk). K výrazné sedací soupravě bych volila světlejší výmalbu v odstínu smetanovém, jemně šedobéžovém za sedačkou. Jednu protější stranu, pokud to není strana šikmá, můžete vymalovat v sytém oranžovém odstínu jako je sedací souprava. Můžete použít ještě výraznější odstín, a to čokoládově hnědý. Ten by mohl být také za sedací soupravou. K tomu bych volila světlé doplňky ve smetanové barvě.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s velikou prosbou ohledně zařízení interiéru nového bytu. Jedná se o jednu místnost - současně obývací pokoj a kuchyňský kout. Pokoj je na slunné straně, je opatřen velkým francouzským oknem. Rozloha obytného prostoru je 27,55 m2. Nevím, jak se mám při zařizování odrazit. Zřejmě si představuji světlou podlahu (laminát, imitace přírodní dub) a tmavý nábytek (tmavě hnědá, v kombinaci s bílou). Potřebuji poradit – jaká barva dveří (prosklené) k podlaze včetně zárubní (buk?), jakou barvu kuchyňské linky (sladit s ostatním nábytkem?), jakou dlažbu v KK, jakou barvou vymalovat stěny a rovněž barvu sedací soupravy. Předem děkuji za Vaši radu a pomoc, Markéta Švecová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K dubové podlaze a nábytku v kombinaci ořech (wenge) s bílými dvířky rozhodně nekombinujte další odstín dřeva. Buk se k dubu nehodí. Dveře volte v dubu či v dubu americkém např. Sapeli - Note, Tenga či Lotos, kde je velký podíl prosklení. To doporučuji s mléčným sklem. Kuchyňskou linku můžete volit čistě bílou, popř. korpus dub, wenge či ořech s bílými dvířky. Alternativou je šedá pracovní deska s horními skříňkami v kombinaci s mléčným sklem. Sedací soupravu můžete volit výraznější (bordó či čokoládová). Výmalbu pak volte ve smetanové barvě. Na jednu stěnu (popřípadě na dvě protější) můžete použít výraznější odstín (čokoládová, bordó). Záleží na konkrétním uspořádání pokoje.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme byt a chtěla bych poradit s barvou podlahy do obývacího pokoje, kde je i kuchyňský kout. Kuchyně je bílá, zdi jsou vymalovány modrozelenavě (sice studená, ale pastelová barva), obývací pokoj bude lehounce pistáciový a sedačku máme koženou, ne moc křiklavou, ale velice příjemnou žlutou. V kuchyňském koutu je skleněný jídelní stůl z modrozeleného skla a žluté čalouněné židle. Do takto barevného interiéru bych chtěla poradit s barvou stolku do obýváku a hlavně barvu podlahy. Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Barevná kombinace, kterou jste použila, je zajímavá a vyniknout ji dáme neutrální světlou podlahou – navrhuji výběrový dub (včetně kuchyně) a stolek tmavý wenge.

Dotaz   Dobrý den, čeká nás rekonstrukce bytu ve starém cihlovém domě (stropy cca3m). V místnosti, kde bude kuchyňský kout i obývací pokoj o velikosti 5,3m x 4,2m a Dobrý den, čeká nás rekonstrukce bytu ve starém cihlovém domě (stropy cca3m). V místnosti, kde bude kuchyňský kout i obývací pokoj o velikosti 5,3m x 4,2m a zároveň na chodbě bychom chtěli dlažbu imitující dřevo. Kuchyň plánujeme v barvě cappuccino lesklé. Nevíme, zda máme k tomuto odstínu volit stejnou barvu pracovní desky a zároveň podlahy. Pracovní desku jsme původně chtěli v odstínu wenge a takto čokoládově hnědou jsme si představovali i podlahu. Nicméně nevím, zda celkový dojem nebude příliš tmavý. Myslíte, že odstín merano u pracovní desky a zároveň odstín golden brown u podlahy by byl lepší a zároveň by se hodil k námi požadované barvě kuchyně? Děkuji za vaši radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K světlé kuchyňské lince můžete volit výraznější jak pracovní desku, tak i podlahu. Wenge je již hodně tmavý, volila bych světlejší merano a také podlahu v tomto odstínu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem požádat o radu. Za měsíc se budu stěhovat do nového bytu a budu mít kuchyňský kout s obývákem. Barvu kuchyně jsem si vybrala třešeň matnou a nevím si rady, co s tím zbytkem. Jak to mám kombinovat s jídelním stolem, konferenčním stolkem a TV stolkem. Jaká barva nábytku se nejvíc hodí ke třešni? Ještě se chci zeptat na barvy pokoje: obývák chci vymalovat žlutě, doplňky plánuji červené a sedačku zelenou. Hodí se tyto barvy s sobě? Děkuji moc za odpovědi a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jestliže je pokoj menších rozměrů, je vhodné k tmavší třešni volit světlejší odstín nábytku: javor, bříza popř. buk v kombinaci se sklem (matným). Jestliže chcete ale zelenou sedačku (např. odstín olivový), hodí se k ní nábytek v bříze a doplňky v bordó odstínu. Nekombinovala bych to ale se žlutou výmalbou. Tu bych volila v tlumenějších odstínech smetanová, cappuccino, popř. vanilková.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o rady týkající se barevného doladění interiéru a barev stěn. Máme obývací pokoj s kuchyňským koutem o celkové velikosti 26 m2. Je atypický, do písmene L, viz. obrázek. Vedle lednice bude kuchyňská linka v barvě calvados, do L k protější stěně, pracovní deska s obkladovou deskou bude bílá, podlaha je v buku. K tomu je oranžová rohová sedačka s béžovým podkladem, na protější straně je zářivě žlutá stěna a kolmá k ní je rovněž tatáž žlutá. Ostatní dvě stěny, na kterých je kuchyňský kout a část linky, jsou bílé. Myslíte, že žlutá barva byla vhodná? Nebo by byla lepší nějaká uklidňující smetanová, cappuccino? Myslím, že kromě stěn je vše laděno do jedné barvy a chtělo by to nějak oživit. Poradíte mi, prosím, jak a čím oživit stávající interiér bytu? Mnohokrát děkuji za rady.
Odpověď  

Dobrý den. Obrázek bohužel nedorazil. Myslím však, že zářivé barvy nejsou úplně vhodné. Zkusil bych se zamyslet nad tapetami, které jsou k dostání v krásných dekorech. Interiér jimi oživíte, ale zároveň nebude vypadat přeplácaně.

Dotaz   Ráda bych se zeptala na výmalbu obytného prostoru (zatím jsme všude nechali bílou). Náš byt vypadá takto: kuchyň světlý buk, dvířka světle zelená, za linkou je bílý keramický obklad s občasným drobným dekorem. Kuchyň má tvar U, na ni navazuje kuchyňský kout a terasové dveře. Na jedné straně celého obytného prostoru jsou tři okna (na ní je také umístněn nábytek bílé barvy). Dominantou obývacího pokoje je bukový stůl spolu se sedací soupravou tmavě modré barvy (máme ještě výměnný potah v sytě červené barvě s černými a bílými pruhy), obýváková stěna je v barvě horský buk. Na podlaze je keramický obklad (kvůli podlahovému topení) v barvě světlé dřevo. Okna i terasové dveře jsou v bílé barvě. Osvětlení kuchyně je světle a tmavě zelené, jídelní kout a obývák jsou osvětleny bíle. Jak tedy vymalovat celý prostor? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych odstín vycházející z odstínu zelené kuchyňské linky. Doporučuji zelený odstín v obývací části na kratší stěně za sedací soupravou a proti ní, zbylé stěny bych volila smetanové až jemné cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně nového vymalování pokoje. Na zemi je oranžová dlažba, sedačka je černá, nábytek světlý buk, kachlová kamna zelená. Součástí pokoje je schodiště v dekoru světlý buk a kuchyňský kout taktéž ze světlého buku. Kuchyňský obklad je taktéž oranžový, kombinovaný se smetanovou. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych jemnou smetanovou výmalbu kombinovanou s odstínem tmavší bílé kávy za sedací soupravou a televizí.

Dotaz   Dobrý den, chystám se zařizovat menší byt 1+kk o velikosti cca 35 m2. Je tam velké okno, laminátová podlaha i dveře budou v dekoru javor. Jde mi o barevné sladění kuchyňského koutu a zařízení obytné části. Jaký odstín mám zvolit pro kuchyňskou linku, pokud bych volila obývací stěnu v bílé? Nebo mám bílou barvu zkombinovat s tmavší, aby vše nebylo jen světlé? Velice děkuji za odpověď, Švecová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila nábytek v kombinaci tmavší wenge s bílými dvířky. Stejně tak kuchyňský kout. K javoru je také možné volit jiný výraznější odstín nábytku - dub, ořech. Aby prostor působil jednotně, volila bych obdobnou kuchyňskou linku a zbylý nábytek.

Dotaz   Dobrý den. Prosíme o radu, jak barevně sladit obývací pokoj (jeho součástí je jídelna a kuchyňský kout). Jedná se o novostavbu, okna jsou dřevená barvy afro třešeň (viz. příloha), kuchyni zvažujeme slonovou kost ve vysokém lesku a bočnice švestka, která by korespondovala s okny. Nevíme si však rady s dveřmi a s barvou podlahy v kuchyni a obýváku. Nábytek máme starý, tmavě hnědý, ale není podmínkou brát na to ohled. Zatím jsme přemýšleli o barvě podlahy třešeň nebo dub bělený - nevíme, zda se bude hodit do kuchyně, která je spíše v odstínu slonové kosti. Na dveře by se nám líbil tmavý ořech, ale nevíme, zda to už nebude barevně přeplácané. Moc děkujeme za radu a pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, zvolené dekory jsou převážně v teplých odstínech, takže bych Vám doporučoval v nich pokračovat. Na podlahu bych zvolil javor, dekor třešně uplatněte i na dveřích. Vámi zvolený tmavý ořech je ale také vhodnou alternativou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu podlahy zvolit do obývacího pokoje o rozměru 21 m2. Dveře jsou v dekoru tmavý ořech, součástí pokoje i kuchyňský kout (korpus wenge, dvířka bílá). Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k tmavému ořechu a wenge by byla vhodná světlá podlaha. Zkuste např. bělený dub, který by mohl velmi dobře barevně korespondovat i s kuchyňskou linkou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o doporučení výmalby a případně i barvy koberce do obývacího pokoje. V něm je i kuchyňský kout, celá místnost má 39 m2. Podlaha je v barvě wenge, linka + stůl v kombinaci slonové kosti a švestky a dveře máme od Sapeli – typ Elegant, dekor bubinga. Sedací souprava bude v odstínu červené až cihlové, ostatní nábytek pravděpodobně švestka nebo podobná barva. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám prostor prosvětlit barvami. Výmalba může být světle žlutá, k pohovce doporučuji lokální koberec s vysokým vlasem ve světle zeleném limetkovém odstínu nebo ve světle šedivé barvě. Na stěnu za pohovku můžete dát některou z designových tapet, které najdete na www.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý den,ráda bych si nechala poradit jak rozvrhnout nábytek v obývacím pokoji.Má netypický tvar(v nákresu nábytek prosím ignorujte)a ráda bych jej prakticky rozdělila i na kuchyňský kout-stůl a 3 židle(do zkoseného rohu vpravo-za vchod na balkon).Prosím o Váš názor popř. radu jak na to. Velmi děkuji.
Odpověď   Dobrý den, bohužel nemám k dispozici zmiňovaný nákres.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvami v obývacím pokoji spojeným s kuchyní. Podlaha bude třešeň, kuchyň vanilka s třešní. Líbila by se mi světle žlutá a červený krb, myslíte, že to jde dohromady? Přemýšlela jsem, že bude žlutý jen kuchyňský kout a zbytek bílý s červeným krbem, že by to víc vyniklo. Děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den, žlutá bude s vanilkou působit decentně a s Vaší navrženou kombinací červené a bílé bych souhlasil, zkuste však popřemýšlet o sytě oranžové v kuchyni (za linkou), tato barva navozuje chuť k jídlu a v kombinaci s červeným krbem a bílou bude působit teple a aktivně. Vaše kombinace ja však rovněž příhodná.
Dotaz   Dobrý den,potřebovala bych poradit ohledně rekonstrukce obývajícího pokoje. Obývací pokoj je spojen s kuchyňským koutem, celk. plocha 30 m čtver.Je rozdělen cihlovou stěnou s průchozím obloukem místo dvěří/ 1,5 m šířka a výška 2,2 m.Tím vznikají 2 místnosti cca 2,5 x 5,5 m.Podlaha je plovoucí laminátová střední třešeň.V přední části je kuchyňský kout,/kam se vchází přímo do bytu/, světle béžová linka s hnědými kachlíčky, jídelní stůl a židle z břízy IKEA. V zadní části je stěna 2,25 x 2,20 z masivu-šoanělský ořech, u okna rozkádací dvojsed s látkou smetanové barvy. Pořeboavala bych poradit, jakou mám zvolit barvu a materiál na vytvoření pracovního koutu, pracovní stůl na počítač, police na stěnu ,police k televiznímu koutu, vše v obývací části mísnosti. Dále chceme vyměnit dveře do pokoje a koupelny, uvažuji o bílé. Poslední dotaz je na malbu stěn v mísnosti. Děkuji Pragerová
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek volte v ořechu popř. v bílé barvě. Výmalbu pak volte ve smetanových, bordó a cappucino odstínech. Bordó jen jedna stěna za sedací soupravou.
Dotaz   Dobrý den,nakonec jsme se rozhodli,že do celého přízemí RD dáme laminátovou plovoucí podlahu od Quick Stepu-doussie UF 1161,dveře do chodby budou skleněné s obložkou v barvě javor.Sedací souprava bude v dnědé barvě -něco jako tvídová látka v odstínech od světle kapučínové až po tmavší hnědou.A lámeme si hlavu,jakou udělat kuchyňskou linku.Kuchyňský kout je s obývacím prostorem (7x5m) propojen.A kombinace vanilková se dřevem mi připadá už moc okoukaná.Ráda bych laminát skombinovala se žulovou deskou.Kuchyňská linka je do tvaru U a ukončena menším pultíkem. Pěkné svátky a moc děkuji za pomoc.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych volila v odstínu javoru v kombinaci s nerezem a sklem. Popř. čistou neutrální linii bílého laku ke kterému můžete kombinovat jakoukoli pracovní desku i obklad.
Dotaz   Dobrý den, rovněž bychom Vás rádi poprosili o rady. Máme také problém zejména s barevným řešením interiéru. Provádíme kompletní rekonstrukci zděného bytu o velikosti 3+1, vzhledem k velikosti kuchyně jde spíše o kuchyňský kout. V bytě jsou okna bílá plastová, bílé žaluzie, ve všech místnostech, kromě předsíně a kuchyně je plánována renovace bukových parket, do předsíně navazující na kuchyň plánujeme jednotné linoleum. Dveře do ložnice a dětského pokoje /samostatné vstupy z předsíně/ máme zvolené v buku, čtyři skla, kliky chrom satén. Na WC a koupelnu máme dveře jednoduché, hladké. Pro koupelnu a WC jsme zvolili příjemnou kombinaci oranžovobílého obkladu /Via Veneto Arancio/, bílé a skleněné doplňky. Kuchyň máme vybranou hladkou, rohovou, v kombinaci bříza, hliníkové doplňky, podsvícené výklopy s mléčným sklem, deska šedá beton, prořezávaný obklad Esmirna Mosaico Mix, nerezové spotřebiče. Společně s truhlářem plánujeme snídaňový stůl v bříze, hliníková noha. Nevíme jakou barvou řešit linoleum, sokl u linky bude rovněž v bříze. Mezi kuchyní a obývacím pokojem máme dělící příčku, se zvětšeným vstupem, 1,20 m na šířku s tím, že máme v plánu tyto části bytu oddělit a opticky zvětšit zašupovacími dveřmi v kombinaci tvrzené, bezpečnostní, mléčné sklo s hliníkem. Nevíme si taky rady jak nejlépe barevně sladit tyto dvě části bytu, mysleli jsme zvolit nějaké výraznější, teplejší barvy, zejména na dělící příčku, mezi kuchyní a obývací částí /příčka v podstatě začíná v předsíni a volně přechází do kuchyně/. Tyto dvě místnosti jsou téměř bez sluníčka, situované spíše na severní stranu. Pak si nejsme jisti, s přihlédnutím k bukovým parketám a kuchyni v bříze, aby jsme nezkombinovali mnoho odstínů dřeva, zda-li se rozhodneme správně pro obývací stěnu v barvě ořech, v kombinaci dvířka jasmín, popř. černá. Líbí se nám vzhledem k omezenému prostoru jídelní stůl od IKEA, typ Fusion, pouze v provedení jasanová dýha. Dalším naším problémem tedy je jakou volit barvu sedací soupravy a výmalby v obývacím pokoji. Tolik asi vše k našemu dotazu, mockrát děkujeme za odpověď. Přejeme pěkný, slunečný den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volialy bych dlažbu do kuchyně ve světlém šedém odstínu. Výmalbu v kuchyni oranžovou. Obývací prostor bych doplnila nábytkem opět v bříze, tak aby se prostory sjednotily. Výmalbu v cihlové barvě na kratší stěnách světlá sedací souprava smetanová či šedá až šedobéžová. Pokud zvolíte jídelní stůl jasan volte také nábytek v obýváku v jasanu, tak aby neblo dřevin v interiéru moc. Nábytek v ořechu bych již nevolila.
Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit ohledně kombinace barev. Kuchyňský kout je propojený s obývákem a ten s chodbou se schodištěm. Prostor je dost světlý, podlahy, dveře i schodiště jsou z běleného jasanu. Kuchyň bude z lamina barvy akácie, pracovní deska barvy bronz. Nevím jakou barvu obkladu za kuchyňskou linku (dlažba) a jaké barvy sedací soupravu (nabízí se mi tmavě hnědá), ale ještě mi v interiéru chybí nějaká doplňková barva (např. pro textilie) a nevím jakou barvou kuchyni, obývák a chodbu vymalovat. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednoduchý světlý obklad v jemné slonové kosti, nebo odstínu vycházejícím z jasanu. K tomu sedací soupravu v čokoládové barvě a výmalbu v bordó s jemným cappucinem. V kuchyňské části můžete volit výmalbu v jemné vanilce, či smetaně.
Dotaz   Dobry den, stavime novy minimalisticky RD. Kuchynsky kout s dvema okny nad podlahou 100cm a vysoke 50cm - takovy pruzor - vybrala jsem si kuchyn.linku v IKEA - cervenou.Kuchyn.kout je spojen s obyvacim pokojem. Stale uvazuji jakou zvolit kombinaci podlahy - v kuchyni by mela byt dlazba(sede barvy? leskla?) a v pokoji plovouci podlaha - nevim,jestli ji take kombinovat s pasem dlazby, ktery by vedl kolem baroveho pultu v kuchynske lince ke dverim do zahrady - druhy dotaz tedy zni jakou dlazbu kombinovat s plovouci podlaho - dubovou, tato dlaza bude tedy sousedit kouskem (vchod do kuchyn.kouta) s dlazbou v kuchynskem koute - no posilam radeji nahled:o)) - myslim, ze by mela byt asi stejna jako ta v kuchynskem koute... Dekuji za radu,Lucie Snajdrova
Odpověď   Dobry den jsem zastance jednotne podlahy. Lepe se pak vybiraji dvere apod. Uprednostnuji jednoduchost. V kuchyni nemusi byt dlazba. Drevo do kuchyne je vhodne
Dotaz   Dobrý den, budeme se stěhovat do novostavby 2+kk a nevíme si rady s barvami do obýváku propojeného s kk. Jedná se o užší dlouhou místnost, na jejímž konci je kuchyňský kout. Druhý konec tvoří velké francouzské okno a lodžie. Pokoj je situovaný na jih ve 2. patře. Podlaha je v dekoru dub, kuchyň budeme mít smetanově bílou s pracovní deskou a zadní obkladovou deskou dekoru ořech, digestoř komínová nerez/sklo. Na pracovní desku navazuje přímo i jídelní stůl ve stejném dekoru. Prosím o radu, jak vymalovat tuto místnost, zda volit i nějakou barvu pod linku, nebo jestli rozdělit část stěny, u které je linka a jídelní stůl jednou barvou a zbytek stěny, u které bude rohová sedačka jinou barvou. Obývací stěnu chceme v dekoru ořech nebo ořech/bílá. K jídelnímu stolu by se nám líbily červené židle, aby byl prostor svěží a oživený, ale nevíme, s jakou další barvou to sladit: s barvu rohové sedací soupravy, koberce, závěsů a hlavně výmalby. Docela se nám líbí světle zelená barva. Na stěny nechceme žádnou tmavou barvu. Ještě dodávám, že v kuchyňském koutě bude vytvořený podhled s bodovým osvětlením, taktéž nevíme, zda ho ponechat v bílé barvě, nebo volit kontrastní.
Odpověď   Dobrý den, světle zelená výmalba je velmi dobrá volba. Další vhodná barevná variace je např. se světle žlutou. Zkuste jednu stěnu nebo některou část, která není příliš zastavěná nábytkem, ozdobit designovou tapetou. Jejich velký výběr najdete na www.POINTshop.cz. Podhled ze SDK bude velmi působivý, jestliže jej zvýrazníte o odstín tmavší barvou, než jaká bude na zbývajících stěnách.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Mám takto naplánovanou kuchyň: dvířka cappuccino vysoký lesk, korpusy a pracovní deska tmavý wenge. Prosím, poraďte mi, co by se hodilo na podlahu, dále jaký obklad by byl vhodný a nakonec jak bychom tam měli vymalovat. Je to malý kuchyňský kout bez okna, jeho rozměry jsou 2,5 x 2m. Děkuji za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám na podlahu dekor běleného dubu a jemnou světle zelenou výmalbu včetně stropu. Malý prostor se světlými barvami velmi pěkně oživí.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit ohledně výběru dveří a podlahy v hlavním obývacím prostoru (4,5m x 9m) v novostavbě rodinného domu. Tento prostor zahrnuje: kuchyňský kout, jídelní část, obývací část. Místnost má celkově cca 41 m2, kuchyňský kout je osvětlen oknem ze severu, obývací část osvětluje velké francouzské okno vedoucí na terasu, směr jih. Okna budou dřevěná, tmavší. Nábytek v jídelní a obývací části bych chtěla břízu a myslela jsem si, že bych si v tom stejném dekoru pořídila i linku, aby prostor byl sjednocený. Nevím však, jestli by pak dřeva nebylo moc. Každopádně nevím si rady s výběrem dveří a podlahy, které by byly vhodný k tmavším oknům a březovému nábytku. Interiér bych chtěla jednoduchý, vzdušný, praktický (jsme rodina s malými dětmi). Uvítám i rady ohledně výmalby. Předem díky za rady.
Odpověď   Dobrý den, zcela jistě bude pěkná podlaha z běleného dubu a jednobarevné dveře i obložky. Doporučuji kombinaci světle šedivých obložek a bílých křídel dveří. Kuchyňskou linku můžete odlehčit skleněnými horními skřínkami v hliníkovém rámu a místo obkladu použít barevný lacobel.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu při zařizování nové kuchyně. Už mám vybranou lesklou vanilku na dvířka, boční části budou ve světlejším odstínu třešně. Zatím se rozhoduji, jakou zvolit pracovní desku - zda použít spárovku v odstínu bočních dílů, nebo barevnou desku. Dřez, baterie, úchytky k troubě, digestoř - vše bude v matovém nerezu, deska indukční. Na podlahu bych chtěla dát lino. Jedná se o kuchyňský kout bez okna o rozměrech 2,25 x 2,05m, na který navazuje obývák. Tam chci položit koberec, protože mi připadá, že dobře navazuje na barevnost lina. Stále však nevím, v jakém materiálu a barvě zvolit obklad na stěnu za kuchyňskou linku a jakou barvu pak dát na zbývající stěny (chci použít vlisovou tapetu). Linka bude do písmene L, zakončená lednicí, která bude též v nerez designu. Kamarádka mi radila, abych použila obkladačky v šedostříbrném odstínu, který prý bude dobře korespondovat s nerez doplňky, zejména v případě, že použiji tu pestrou pracovní desku. Mně ale připadá, že další barva není vhodná a také se bojím, že výsledek bude působit studeně. Děkuji moc za radu, Zdena.
Odpověď   Dobrý den, šedivého obkladu za kuchyňskou linku bych se nebál, naopak Vám ho doporučuji jako příjemné zjemnění teplého dekoru třešně. Také můžete využít barevný lacobel. Kombinace dvou posledních dekorů na obrázcích je pěkná a bude vypadat velmi dobře.
Dotaz   Dobrý den, zařizuejeme pokoj cca 8m x 5,5 m. 2 okna plus jedno balkonové okno je na sever a východ, v protějším rohu bude kuchyňský kout 3,40 m x 5m bez okna, na delší straně zkosená střecha ve výšce cca 1,30m. Kuchyňskou linku bych chtěla v dekoru bříza, pracovní desku ve středně šedé, raději v tmavě šedé až černé, dekor kámen, doplňky bílé a nerez. Prosím o radu, jaký obklad (máme bílý s nenápadnou světle šedou a světle béžovou kresbou, můžeme změnit) a jaký dekor podlahy. A jak postupovat v zařizování další (jídelní a obývací části pokoje? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Obklad můžete ponechat bílý popř. jej zvolit ve výraznější barvě oranžové či červené. Jednodušší je ale změnit výmalbu než obklad, takže jej můžete nechat jak máte nebo volit neutrlní šedý. K tomu poté podlahu můžete volit tmavší v dubu nebo až výrazném ořechu, či rošádě v tmavším dekoru. Zbylý nábytek volte opět světlý v bříze či čistě lesklý bílý. Výmalbu oranžovou, červenou bordó. Nebo do obytné části až čokoládovou či temnou lila.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jaké volit barvy do kuchyňského koutu (bez oken). Kuchyň bude bílá lesklá a pracovní desku bych si představovala v dekoru ořech tmavý. Kuchyňský kout je propojen s obývacím pokojem, který také projde celkovou rekonstrukcí. Potřebovala bych radu, jakou pořídit plovoucí podlahu a co volit na záda kuchyně (jaký materiál a v jakých barvách). Děkuji moc za Vaši odpověď, Lenka.
Odpověď   Dobrý den, na podlahu bych Vám doporučil třeba bělený dub, zcela určitě však nějaký světlý dekor vzhledem k tmavé místnosti. Záda kuchyně, která budou směrem do obývacího pokoje, volte v dekoru, který bude na skřínkách.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jakou zvolit barvu dveří v novém RD. Jedná se především o přízemí, kde je kuchyňský kout (červená IKEA, na zemi šedá dlažba Essenicia RAKO) propojen s pokojem o velikosti cca 40m2. Tam uvažuji o laminové podlaze v dekoru hruška. Interiérové dveře jsou dvoje - jedny do komory v kuchyňském koutu (chci od SAPELI, ale nevím, jaký model) a do chodby - hliníková bílá prosklená stěna Heroal. Následuje chodba, v níž je dlažba hnědá Defile a z níž vedou dvoje dveře: do koupelny a pracovny (uvažuji o SAPELI vakuo dveřích v dekoru vanilka se zárubněmi wenge) Nevím, jestli jsou kombinace barev vhodné. Děkuji a zdravím, Lucie Šnajdrová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila dveře Sapeli Buco v nadčasové bílé vakuové fólii. Zárubně mohou být hliníkové nebo v dekoru podlahy, aby se prostor celkově sjednotil.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvou kuchyňské linky. Kuchyňský kout je spojen s obývacím pokojem, celá místnost má 29 m. Dveře budou od Sapeli v provedení javor a podlaha bude vinylová bělený dub. Myslíte si, že tato kombinace je vhodná? A jakou pak zvolit kuchyňskou linku? Děkuji moc za radu, Nikola.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit neutrální dekor, tedy třeba bílou lesklou kuchyňskou linku. Možný je také dekor dřevěný – třeba javor, v kombinaci s šedou, antracitovou, bílou, červenou či jinou živou pastelovou barvou. Kombinace javoru a běleného (ale také přírodního) dubu je velice příjemná.
Dotaz   Dobrý den,můžete mi prosím poradit s barvami a strukturou povrchů v kuchyni. Kuchyňský kout je propojen s obývákem a proto bylo nutné řešení kuchyně na míru. Dvířka kuchyňské linky budou bílá v lesku, korpus bílá mat. Nevím si rady s barvou pracovní desky.Docela se mi líbí Wenge světlejšího dstínu. Barový pult bych chtěla stejný jako bude pracovní deska,ale s lesklým povrchem. Myslíte,že je tato kombinace dobrá? A jaký obklad stěny za pracovní plochou mám zvolit,aby vše působilo jako celek? Zeď bude tmave šedá. Díky za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednotný materiál jak na pracovní desku, tak i na desku zádovou a také barový pult. Můžete volit výrazné wenge, ořech nebo antracitový dekor.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala o radu, jak vkusně barevně zařídit kuchyňský kout s obývacím pokojem. Je to pokoj situovaný na severní stranu, ale dvě okna dodávají hodně světla. Kuchyň máme do tvaru L od firmy Oresi - Samoa-Latea. Je v kombinaci teak + vanilka, pracovní deska Valentino hnědé. Nevím, jaké obklady zvolit. Uvažovala jsem o světle šedé podlaze, dveře by měly být asi teak. V místnosti bude jenom rohová sedačka s televizním stolkem a jídelní stůl. Také by se mi líbila jedna strana s tapetou. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek v celém prostoru volte v dekorech použitých na kuchyňské lince – tedy teaku a vanilce. Výmalbu doporučuji v jemné šedobéžové nebo limetkové barvě. K tomu můžete dát světlou sedací soupravu v jemné smetanové barvě s doplňky v barvě výmalby. Podlahu volte šedobéžovou.
Dotaz   Dobrý den, prosím ještě jednou o radu. Rekonstruujeme byt cca 72m2 . Na severní straně máme kuchyňský kout spojený s obývacím pokojem cca 20m2.Jsou zde 2 velká okna.Vybrali jsme kuchyň ORESI SAMOA-LATEA .Pracovní desku máme na rozmyšlenou VALENTINO HNĚDÉ co je na obrázku nebo šedé.Ptala jsem se jaké barvy do tohoto prostoru použít.Doporučili jste mi nábytek v dekorech co je použito na kuch.lince tedy teak a vanilka. Výmalbu šedobéžovou nebo limetkovou. K tomu dát světlou sedací soupravu v jemné smetanové barvě s doplňky výmalby. Podlahu šedobéžovou. Zvolila bych limetkovou výmalbu a doplňky také v této barvě. Prosím poraďtě mi, jaký barevný odstín obkladu použít za kuchyňskou linku a jestli použít pracovní deskou Valentino hnědé nebo Valntino šedé. I když je to na severní stranu a prostor není velký, chtěla bych ho prosvětlit. Mužete mi ,prosím, poradit jaký barevný dekor použít v celém bytě na dveře? Moc ději za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych pracovní i zádovou desku ve stejném dekoru tom světlejším, to bude nejspíš valentino šedé. Bude to také korespondovat s nerez doplňky. Volila bych taktéž sokl v tmto dekoru.
Dotaz   Dobrý den, máme spojený kuchyňský kout s obývákem. Kuchyň je bříza-dýha, nábytek v obýváku také. Podlaha a dveře jsou lamino-buk. Chceme měnit podlahu, co by se hodilo k bříze???Hodí se dub???Nebo něco exotického???Světlé, nebo spíše něco tmavšího??Děkuji, hezký den. Gábina
Odpověď   Dobrý den přeji. K bříze se hodí většina dřevin tmavší dekory dají lépe vyniknout nábytku ale také podlaze samotné. Můžete volit dub, ořech, wenge.
Dotaz   Dobrý den, zařizuji si byt. Původně to bylo 1+kk (cca 60m2), ale pak jsme odstranili příčku. Takže nám vznikla jedna velká místnost, v níž bude kuchyňský kout s barem a navazovat bude obývací pokoj. Chtěla bych se poradit, jaké barvy mám zvolit k šedé lince, vínovým spotřebičům a bílým zdem. Nevím si rady s doplňky do obýváku. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, k vypsaným dekorům budou velmi dobře ladit nerez doplňky, na textiliích pak odstíny šedivé nebo hnědé.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Stavíme přízemní domek a já si nevím rady se sladěním barev v interiéru. Konkrétně jde o kuchyňský kout a obývák (tvoří jednu místnost). Okenní rámy mají barvu cherry. Potřebovala bych poradit, jakou barvu by měly mít dveře+obložky, kuchyňská linka a plovoucí podlaha. A zda má být barva obývací stěny stejná jako barva linky. Nechci použít příliš různých barev, představovala jsem si linku ve světlém dřevěném dekoru a taktéž dveře s obložkami. Plovoucí podlahu jsem chtěla naopak tmavší. Nebo má ladit k oknům, tzn. použít cherry? Jsem opravdu bezradná. Děkuji moc za odpověď, s pozdravem Andrea.
Odpověď   Dobrý den, možnosti jsou samozřejmě nekonečné. Zásada je, že v celém prostoru by měla být jednotná podlaha. Vyvarujte se výběru přílišného množství dekorů, méně vždy znamená více. To platí i co se týče tvarů. Rámy oken nejsou rozhodující.
Odpověď   Dobrý den, možnosti jsou samozřejmě nekonečné. Zásada je, že v celém prostoru by měla být jednotná podlaha. Vyvarujte se výběru přílišného množství dekorů, méně vždy znamená více. To platí i co se týče tvarů. Rámy oken nejsou rozhodující.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného sladění podlah a dveří. Byt má rozlohu cca 54 m2, jde o 2 plus KK, dobře prosvětlený (z obou pokojů přístup na terasu, jedna celá stěna vždy francouzské okno). Ráda bych ho opticky zvětšila volbou světlého základu: podlahy budou dřevěné plovoucí, vybrala jsem dekor jasan (podlaha Barlinek,viz odkaz http://www.barlinek.com.pl/Produkty-cs/deska-barlinecka/katalog-produktow/rada-classic/olej/jesion-family-3-lamelki-cs). Tato podlaha by byla v obou pokojích (obývací a ložnice) jednotná. V části obývacího pokoje, určeného pro kuchyňský kout, stejně jako v předsíni a na podlaze v koupelně, by měly být položeny dlaždice (Rako travertin béžová, viz odkaz http://www.bagno.cz/rako-travertin-dlazba-bezova-30x30-cm.html).Je vhodné přidat k uvedené kombinaci ještě světlé jasanové dveře SAPELI (plné - do komory a koupelny, a prosklené - do ložnice a obývacího pokoje - se sklem SATINO bílé)? Nebo je to již příliš světlá a nevýrazná kombinace a chtělo by to něco kontrastnějšího? Co doporučujete? Světlý základ, který by měl opticky zvětšit malý byt, plánuji doplnit výraznějším pojetím stěn (výrazná tapeta nebo výmalba) a nábytkem v tmavším odstínu. Byl by k popsané variantě (jasan - travertin béžová) vhodný svou strukturou např.ořech (viz kuchyně Oresi Samoa - http://www.kuchyne-oresi.cz/kuchyne/fotogalerie-kuchyni/kuchynska-linka-samoa.php). Předem Vám moc děkuji za Váš názor.
Odpověď   Dobrý den, osobně preferuji jednotnou podlahu v celém interiéru. Tedy stejnou v pokojích, v kuchyni i předsíni či chodbě. K Vámi vybrané světlé podlaze bych volil kontrastnější dveře včetně křídla. Do koupelny doporučuji dveře s klima úpravou od SAPELI, které jsou připraveny pro vlhké prostory a jejich povrchová úprava může být libovolná, včetně dýhy. Do ložnice jsou praktické zvukově-izolační dveře.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu se směrem položení laminátové podlahy. Většinou se píše, že by měla být položena ve směru dopadajícího světla. Přítel ji však chce položit kolmo k dopadu světla, aby tak opticky rozšířil výklenek naproti francouzskému oknu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ve vašem prostoru by bylo možné volit oba způsoby pokládky. Záleží také na návaznosti na další prostory - předsíň a kuchyňský kout. Pokud zde budou odlišné materiály (dlažba), pak bych volila pokládku viz. obrázek. Tak, aby podlaha lépe navazovala na stupně schodiště a nebyla tak na schodiště kolmo.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s vybíráním zařízení pokoje, v němž je kuchyňský kout a obývák v jednom o výměře 18,5 m. Jde mi o uspořádání sedačky, malého stolku a kombinaci barev. Kuchyň bude v bílo-fialovém lesku. Moc děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Rohovou sedací soupravu nebo soupravu s lenoškou můžete umístit jak u okna, tak i proti němu - s tím, že televize by byla buď u stěny, nebo na pojízdném stolku před oknem. Při druhé variantě by bylo nutné použití neprůsvitných závěsů nebo římských rolet. Nábytek poté volte v bílém lesku a sedací souprava může být bílá nebo lila. Doplňkovou barvou může být šedá nebo čokoládová.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak vymalovat kuchyňský kout. Barva dvířek je světle oranžová a šedivá, pracovní deska šedivá, korpus bílý. Předem vám děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v tmavší oranžové nebo - pokud oranžová barva na dvířkách dominuje - v čistě smetanové barvě.
Dotaz   Dobrý den. prosím o radu jaký dekor dřeva dveří SAPELI, když podlaha v obývacím pokoji je javor a nábytek wenge s bělěným dubem, výmalba světle žlutá (vanilka). Kuchyňský kout spojený s obývákem v barvě vanilka- meruňka, deska černá.
Odpověď   Dobrý den přeji. VOlila bych dveře v dekoru javoru.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně sladění barev v obýváku, který je propojen s kuchyňským koutem (do tvaru L). Jedná se o velké světlé místnosti (dohromady 53m2), kuchyňský kout má vlastní okna. Mám laminátovou podlahu buk, oranž
Odpověď   Dobrý den přeji. Bohužel dotaz není celý...zkuste dotaz doplnit.
Dotaz   Máme nadzemní dům 3+1 a potřebujeme z toho udělat 4+1.Posílám půdorys.3 pokoje mají dřevěné podlahy a pod nimi navážka.Okna jsou dvoukřídlé.Obvodové zdivo jsou pokoje s kuchyní,chodba o š1,9m je k nim prý později přilepena.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud nechcete rozšiřovat dům na druhé straně chodby, pak bude dělení složité a skoro nerealizovatelné. Musela bych znát mnoho informací k tomu abych mohla poradit. Např. jaké učely mají mít pokoje dza by šlo spojit obyvák s kuchyňským koutem apod. Napadá mne kuchyň přemístit do pokoje vedle koupelny udělat jen menší kuchyňský kout a místo kuchyně by tak vznikl nový pokoj. Ale není to ideální.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného ladění interiéru v obývacím pokoji s KK. Místnost je podlouhlá obdélníková celkem 25 m2, z toho 5m2 kuchyňský kout, v jehož čele je velké okno situované na východ. Podlaha v celé místnosti je plovoucí - dub kibo béžový a dveře v barvě ořechu (prosklené), okna bílá. Uvažujeme o lesklé bílé kuchyni (hanák) a nevíme jakou zvolit pracovní desku a obklad aby to působilo útulně a moderně. V obývacím části situované na západ s velkým proskleným oknem a dveřmi na balkon bude určitě naše rohová světle šedá sedačka, poradíte prosím barvu výmalby a obývací stěny? Máme volit spíše kontrastnější barvy, když podlaha je celkem světlá a samozřejmě aby to ladilo s kuchyní. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pracovní desku a zádovou můžete volit v ořechu. Výmalbu např. orchideovou nebo limetkovou s jemnou šedobéžovou.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pracovní desku a zádovou můžete volit v ořechu. Výmalbu např. orchideovou nebo limetkovou s jemnou šedobéžovou.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře