Pragointerier

podlaha - laminátová podlaha

Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat nový byt 4+kk a řešíme klasické dilema, jak hezky sladit podlahy, dveře a nábytek. Líbí se nám laminátové podlahy v dekoru bíle lakovaný dub od firmy Quick-Step(řada Eligna). Bylo by vhodné dodržet téměř v celém bytě podobnou barvu podlah (např. s tím rozdílem, že v obytném prostoru s kuchyní bude laminátová podlaha typu širších planěk a ve dvou menších pokojích stejný dekor dřeva, ale v užším provedení dvoj-lamely)? Jaké dveře od firmy Sapeli byste nám k tomuto odstínu doporučila? Uvažujeme o dubové dýze nebo zebranu - u něj ale máme strach, aby se časem "neokoukalo" a také nebylo příliš zdobné, a tím nezkomplikovalo možnost použití jiných odstínů nábytku - např. v kuchyni, dětském pokoji. Jinak se nám líbí jednoduché čisté tvary nábytku, např. v odstínu bílého laku v kombinaci s tmavě červenými doplňky (sedací souprava apod.). Za Vaše rady velmi děkuji! Radka K.
Odpověď   Dobrý den, tyto podlahy jsou tzv. bělené. Velikost a barevnost v celém bytě je vhodné volit stejnou, nebo ve stejných tónech. Menší místnosti opticky zvětšíte volbou menšího formátu. Nejbližší odstín pro dveře je dub americký, např. dveře Sapeli, typ KUBIKA s horizontálním členěním. Doplňkovou barvu doporučuji sytou červenou – je výrazná a teplá zároveň. Pro dojem vzdušného a moderního bytu použijte na zdech a doplňcích (např. kovové květináče) odstíny světlé šedivé až antracitové (více tónů).

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový byt o velikosti 2+kk cca 53m2. Chtěla bych poradit s barvou kuchyňské linky. Vybrala jsem si oranžovou dlažbu do kuchyňského koutu a vzhledem k tomu, že bude kuchyň propojená s obývacím pokojem, potřebovala bych poradit, jaké barvy použít, aby to pěkně ladilo k sobě. Místnost bude poměrně světlá 2 okna + rohový balkón (okno, dveře), okna jsou bílá plastová, plovoucí laminátová podlaha buk. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, k bukové podlaze přírodní můžete použít na kuchyňské lince buk a více probarvit obývací prostor, nebo moderní varianta odstín šedivá, v jednoduchých liniích v kombinaci s bukem například jeden pruh pod pracovní deskou. Oranžová nám bude kuchyň dostatečně probarvovat.

Dotaz   Dobrý den, vybíráme podlahy a dveře do našeho nového bytu 3+kk a chtěli bychom znát Váš názor. Budeme mít kuchyň Calvados s pracovní deskou Terano bílé a dlažbou Rako série Loft - slonová kost (obklady zatím nemáme vybrané, ale uvažujeme o sérii IN seta, nemůžeme se rozhodnout jestli lesk nebo mat). Bude se hodit do obývacího pokoje spojeného s kuchyní laminátová podlaha Egger Floorline bříza 3 prkno select (H2493)? A jaký nábytek bychom měli volit? Máme rádi teplé odstíny. Budou se k této kombinaci hodit dveře Sapeli laminát CPL dekor olše vyplněné sklem?
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych malou změnu v odstínech. Calvados a bříza jsou barvou i sytostí velice odlišné. Vhodnější by ke Calvados byla podalaha buk, dveře olše, pracovní deska je terano bílá, proto bych obklady volila v provedení IN Ghiacio smetanovobílá v rozměrech 20x40cm horizontálně. Nábytek pak můžete doplnit buď v materiálu olše nebo lakovaný v odstínu béžová, jako doplňkovou barvu můžete volit teplý odstín oranžová v kombinaci s hnědou.

Dotaz   Vážená paní Ing. Čudková, prosíme o Váš odborný pohled na věc:-) Budeme zařizovat novostavbu, byt v bytovém domě (3+1) a momentálně řešíme podlaha versus dveře. Podlaha do většiny místností je Meister Tradition Compact-Clic OŘECH 211 (středně tmavá (parketového vzhledu) = předsíň + chodba, ložnice, obývák s kuchyní (v propojení nejsou dveře jen "díra" šířky cca 1400 mm. (Koupelna, WC - obklady, dětský pokoj laminátová podlaha Meister Tradition Compact-Clic třešeň č.457 (světlá)). Okna bílá plastová-standart -musí zůstat. Jen pro představu. Interiér chceme jednoduše zařídit, použít méně nábytku např. v obýváku - světlá sedačka (krémová nebo béžová), nábytek ve středně tmavším ladícím odstínu - nejlépe přírodní teakové dřevo (medový nebo trošku tmavší odstín) = stolek, jídelní stůl, židle, nějaká skříňka. Zdi světlé nebo bílé, jedna zeď nějaký odstín tmavě červené. Zařízení pak doladíme. Na fotce je přibližné ladění interiéru, podlaha také přibližná (možná my budeme mít malounko světlejší - odstínově spíše dožluta, ne dorůžova). Dveře chceme jednoduché (jako typ Elegant), do koupelny a WC plné, ostatní z části prosklené (obývák možná posuvné), provedení Dýha nebo CPL (prosím o výhody a nevýhody - máme roční mimčo). Vybíráme mezi výrobci Sapeli a Prüm, Sapeli jsme zatím v okolí ve všech odstínech bohužel neviděli, z Prum nám zatím nejvíce ladil neutrální buk dýha. Prosím o konkrétní odstíny. Děkujeme moooc a hezký den:-)
Odpověď  

Dobrý den, barevný model podle uvedených podlah by mohl vypadat následovně: podlahy zůstávají, dveře Sapeli - varianta 1: typ Exlusiv fólie hruška. Varianta 2: typ Tenga dýha olše (orientace dýhy horizontální), malby světlá cappuccino např. JUB 1444 , červená JUB 5560. Nábytek TEAK je nutné upřesnit, dle vzorku světlejší odstín . TEAK je totiž hnědšího odstínu a neměl by být příliš tmavý. To samé se týká i odstínu podlahy. Ořech je dle odkazu na internetu poměrně červený, ve skutečnosti je spíše hnědý k TEAK dřevu.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jakou mám zvolit barvu pro obývací pokoj (vyšší strop 3,6 m) a kuchyň (výška 2,4 m)? Obě místnosti jsou částečně spojeny asi 2,5 širokým otvorem. V obou místnostech je stejná plovoucí laminátová podlaha (tmavý dekor - makassar). Kuchyňská linka je bílá v kombinaci s tmavě červenou, vše ve vysokém lesku. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, k podlaze makassar, která je velice výrazná, a při výšce místnosti 3,6 m si můžeme dovolit sytější strop. Zajímavý detail je použití sádrokartonového stropu, odsazeného od zdí a odsvíceného. Tento pak může být v odstínech šedivých (imitace betonu) a zdi světle šedivé (doplňky antracit až černá). Další možnost je pohyb v odstínech béžových až pískových, opět na strop sytější. Nebo můžete vytvořit obrazec mezičtverec a uprostřed pověsit vzhledově zajímavé svítidlo. Červené odstíny bych v dalších detailech nedoporučovala .

Dotaz   Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaká laminátová podlaha by se hodila ke dveřím od Sapeli typ Damier - americký dub. Moc se nám líbí. V jaké barvě by se hodila kuchyňská linka a nábytek v obývacím pokoji? Okna jsou bílá plastová. Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, vždy záleží na velikosti prostoru. Podlaha je vhodná ve stejném odstínu jako dveře, např. dub nebo sytější hruška, přimořený jasan. Nábytek i kuchyň světlejší, např. buk. U kuchyně se můžete hrát i s kombinací v UNI barvách např. Hanák http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_premia_merunkova.

Dotaz   Dobrý den. Zajímá mě, zda je vhodná plovoucí laminátová podlaha do kuchyně, nebo zda je vhodnější dlažba. Jedná o podlahu Avanti od firmy Terhürne, jejíž cena není ta nejvyšší ani střední. Neuvažuji podlahové vytápění, jedná se o bytový dům. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, na internetových stránkách zmiňovaná firma uvádí certifikáty a záruku 15 let. Zjistěte si, zda toto platí i pro vámi vybraný typ podlahy. V kuchyni se v dnešní době často používá podlaha laminátová. Má menší odolnost vůči nárazu předmětů a samozřejmě proti vodě jako keramická podlaha. Výhody jsou optické a materiálově pocitové propojení prostoru s obytnou části. Osobně dávám přednost podlaze laminátové.

Dotaz   Dobrý den, budeme dělat rekonstrukci panelákového bytu 3+1. Většina pokojů je jihozápadním směrem, jen dětský pokoj je na jihovýchod. Do bytu jsme již objednali nové dveře Sapeli s obložkovou zárubní, řady standart, dýha buk. Troje dveře se budou posouvat po zdi. V dětském pokoji máme světlý nábytek z masívu smrk od firmy Domestav, v ložnici je manželská postel masív smrk a světlý psací stůl (nevím, zda je to dýha bříza). V ložnici asi zůstane zachována laminátová podlaha v dekoru javor. Všechny ostatní podlahy se budou měnit. V obývacím pokoji máme několik kusů bílého nábytku (pohovku, křeslo a komodu). Vše ostatní se bude kupovat nové. Nevím si rady především s podlahami, tj. barva dlažby do kuchyně a chodby, a také s podlahou v obývacím a dětském pokoji a s barevnou výmalbou stěn. Kuchyňskou linku bychom asi měli ladit s barvou dveří, že? (Tj. fólie buk tabák?) Mám ráda jemné světlé, pastelové, přírodní barvy a také přírodní materiály. Předem mockrát děkuji za odpověď, Dobrovodská.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud jste volili dekor dveří buk, podlahu doporučuji ve stejném odstínu. Zato kuchyňskou linku můžete pořídit v jiném dekoru (bílá, slonová kost) v kombinaci se sklem. K tomu se bude krásně hodit dlažba v jemném růžovo-béžovém nádechu. Protože máte podlahu v ložnici v dekoru javoru, je zde také možnost sjednotit celý byt podlahou z jednoho materiálu. Dveře bych ale v tomto případě také volila v tomto odstínu, sjednotily by se tak současné odstíny nábytku. Potom bych doporučila dlažbu v odstínu šedobílém, např. světle šedé Lapato Sandstone.

Dotaz   Dobrý den, jaká laminátová podlaha se hodí k tomuto nábytku? Hodí se k němu buk, který máme už doma? A jaká barva sedačky a stěn? Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K tomuto nábytku bych buk rozhodně nedoporučila. Volila bych odstín dubu, popř. javor či bříza.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na odstín kuchyně, pracovní desky, kuchyňských obkladů a dveří v kuchyňském koutu, který je součástí obýváku (viz. příloha). Plovoucí laminátová podlaha bude v odstínu javoru. Vedle posuvných dveří budou krbová kamna (Stockholm od ABX) a za nimi obložený 1 m zdi obklady v imitaci cihel, stejně tak i kuchyňská barová zídka z pohledu z obýváku. Okna a francouzské dveře jsou bílé plastové. Kratší stěny bychom vymalovali červeně a delší nějakou světlejší meruňkovou? Mohla by být kuchyňská linka také v odstínu javoru třeba v kombinaci s červenou? Předem Vám děkuji za odpověď. S pozdravem Ivana
Odpověď  

Dobrý den, rozhodně je dobře, když se kombinují materiály, které se v prostoru již vyskytují. Jednoduché = hezké. Myslím tedy, že kombinace javoru a červené barvy, která byla již použita, bude vhodná.

Dotaz   Dobrý den, byl bych vám velmi vděčný za radu ohledně barevného sladění interiéru, přesněji jedné jeho části - obývacího pokoje včetně kk (16 + 5 m2, plovoucí laminátová podlaha v dekoru javor parketa). Rád bych tam umístil rohový pracovní stůl (včetně kontejneru) a vysokou prosklenou skříň s nikou. Vybraná řada nábytku se však nabízí pouze ve čtyřech typech moření: buk, calvados, olše, třešeň. Který z těchto by se nejvíce hodil k dané podlaze? Calvados? Třešeň? Do stejné barvy bych pak pravděpodobně ladil i kuchyň na opačné straně místnosti, zde pravděpodobně s nějakými světlými dvířky (např. krémová či vanilková). Jakou zvolit barvu sedačky? Černohnědou (stejně jako barva pracovní desky kuchyně) například s oranžovými polštářky? Nebo všechno úplně jinak? Děkuji za váš názor a radu!
Odpověď  

Dobrý den. Nábytek bych volil v třešni a jak sám říkáte, stejné by měly být i korpusy kuchyňské linky (k tomu vanilková dvířka).Sedací soupravu v tmavší hnědé s oranžovými akcenty si dokážu představit jako vhodnou.

Dotaz   Dobrý den. Chtěli bychom poradit s výběrem podlahy v obývacím pokoji. Schodiště je v buku, dveře v ořechu (fólie). Líbila by se nám laminátová podlaha v dekoru klasický ořech (tři pásy) od Paradoru. Je tato kombinace možná? Jaký k tomu volit nábytek, stěnu a sedačku?
Odpověď  

Dobrý den, ořech na zemi je moc pěkný. Nevím ale, jestli je úplně vhodný v kombinaci se stejnými dveřmi. Zkuste vybrat jiný odstín, zbývající nábytek může být bílý lakovaný s nějakou doplňkovou barvou.

Dotaz   Dobrý den, chystám se zařizovat menší byt 1+kk o velikosti cca 35 m2. Je tam velké okno, laminátová podlaha i dveře budou v dekoru javor. Jde mi o barevné sladění kuchyňského koutu a zařízení obytné části. Jaký odstín mám zvolit pro kuchyňskou linku, pokud bych volila obývací stěnu v bílé? Nebo mám bílou barvu zkombinovat s tmavší, aby vše nebylo jen světlé? Velice děkuji za odpověď, Švecová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila nábytek v kombinaci tmavší wenge s bílými dvířky. Stejně tak kuchyňský kout. K javoru je také možné volit jiný výraznější odstín nábytku - dub, ořech. Aby prostor působil jednotně, volila bych obdobnou kuchyňskou linku a zbylý nábytek.

Dotaz   Dobrý den. Naše babička staví malý domeček a do obytného prostoru (kuchyň + jídelna + obývák, celkem cca 35 m2) chce krb nebo krbová kamna. Prozatím se přikláníme ke kamnům kvůli menším rozměrům. Podle čeho ale vybírat? Stačí nám plechová, nebo raději připlatit a vybrat litinová? Je to jen na přitopení a hlavně kvůli atmosféře, nemáme v plánu tím vytápět dům. Cenově jsme ochotni investovat maximálně 10-15 tisíc. Už jsme se dozvěděli, že pro tento prostor stačí 6-8 kW. Chtěli bychom větší sklo – větší ohniště. Stačí nám obyčejnější plechová kamna třeba s litinovým roštem? Další dotaz: v patře jsou dětské pokoje (10 m2 na pokoj), v nichž není podlahové topení. Je vhodnější dát klasickou dřevěnou podlahu – prkna, nebo plovoucí podlahu s dřevěnou vrchní vrstvou? Jde nám o teplotu (laminátová podlaha je studená). A co marmoleum? Jaké jsou vlastnosti tohoto materiálu? Je to srovnatelné se dřevem, co se týče vlastností a ceny? Děkuji za odpověď, Saša.
Odpověď  

Dobrý den, co se týče krbových kamen - bohužel, nejsem odborník.
Ad 2) dřevěná podlaha je samozřejmě lepší, protože má přírodní vlastnosti. Marmoleum je též přírodní, lze jej pořídit i pod názvem tilolino (www.tilo.cz). Jde o ryze přírodní materiál, který bude mít obdobné tepelné výhody či nevýhody. Každopádně přesnější informace Vám jistě sdělí odborníci, kteří se zabývají prodejem a montáží přírodních podlah. Bližší ceny najdete u konkrétních firem. Zkuste se podívat například na www.tilo.cz. Tato společnost dodává přírodní lino, Tilolino i marmoleum (a to i v plovoucím provedení) a v mnoha barevných dekorech.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou podlahu (druh a barvu) a výmalbu vybrat do kuchyně. Jakou barvu Lacobelu použít na obložení za linku? Kuchyň je součástí obývacího pokoje, v němž bude buď dřevěná, nebo laminátová podlaha v dekoru ořech nebo dub. Okno je v barvě ořech. Kuchyně bude v odstínu ořech dijon/bílý lak s černou pracovní deskou Technistone. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Krásná kombinace. Použijte stejnou podlahu v obývacím pokoji i v kuchyni, Lacobel bych volil v tomto případě bílý.

Dotaz   Máme obývák situovaný na jih. V něm je větší rohová sedačka medové barvy a ořechová laminátová podlaha, místnost je doplněna světlým nábytkem s dýhou břízy zakoupeným v Ikea. Prosím Vás o radu, jaké odstíny zvolit pro výmalbu a dekorační textil. Děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož máte neutrální příjemné odstíny dřevin, ke kterým lze kombinovat většinu odstínů, záleží jen na Vás, kterou barvu máte rádi. Můžete volit třeba odstíny limetkové v kombinaci se smetanovou (cappuccino), nebo výrazný odstín bordó (popř. lila) spolu s jemným cappuccinem.

Dotaz   Dobrý den, prosím vás o radu ohledně barevného ladění kuchyně, která je dvěma otevřenými průchody spojená s obývacím pokojem. Mezi průchody je v kuchyňské části komín (uvažuji o obkladu v barvě kamene) a z druhé strany bude v obývací části krb. Kuchyň je 2,5 m široká a 6 m dlouhá. Okna plastová bílá. Kuchyňskou linku plánuji ve tvaru L – materiál masiv jasan. V příloze zasílám grafický návrh rozmístění (barevnost je náhodná). V kuchyňské části bude dlažba, v obývací části plovoucí laminátová podlaha (pravděpodobně dub), před krbem opět dlažba (s barvou si nevím rady). Prosím o váš názor na barvu dlažby, pracovní desky a obkladů v kuchyni. Myslíte, že by se hodila kombinace béžové dlažby (popř. tmavě hnědé), pracovní desky v dezénu tmavě hnědého dřeva (popř. tmavě šedá barva) a výrazně žlutých obkladů kuchyňské linky? Chtěla bych, aby dlažba v kuchyni ladila jak s kuchyňskou linkou, tak s laminátovou podlahou v obývacím pokoji. Děkuji vám za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Hnědá barva dlažby se jistě bude k světlému javoru hodit, můžete však také volit jednotnou dlažbu ke krbu a do kuchyně (v tom případě doporučuji šedý odstín dlažby a šedou až antracitovou pracovní desku). Obklad za linku bych volila ve výrazném oranžovém odstínu.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně výmalby obývacího pokoje a ložnice. V obýváku bych potřebovala i s barvou koberce. Místnosti vypadají takto: obývací pokoj - plovoucí laminátová podlaha v barvě dub natural, nábytek korpus švestka, přední dvířka lesklá vanilka, sedací souprava jemně žlutá. Pokoj má rozměry 6x4 metry, dvě okna jsou na delší straně a jsou orientovaná na východ. Ložnice – podlaha stejná jako v obývacím pokoji (dub natural), nábytek z Ikea v barvě dubu, velká skříň má dveře z černého skla s dubovými okraji. Místnost je velká 6x3 metry, dvě okna jsou na delší straně pokoje. Menší koberec je žíhaný v různých odstínech jarní zeleně. Okna jsou orientována na západ. Za rady předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Pokud jde o výmalbu v obývacím pokoji, vanilku a žlutou sedací soupravu bych doplnil světlou zelenkavou výmalbou. Volil bych trávníkový koberec s vysokým vlasem ve světlé šedivé barvě. Ložnici zkuste vymalovat v klidných béžových odstínech, které můžete rozjasnit designovou tapetou s metalickým (např. zlatým) povrchem. Dejte ji za čelo postele, černou skříň v pokoji zlatá barva krásně zvedne.

Dotaz   Dobrý den, chystáme se na rekonstrukci předsíně. Chceme vymalovat, vybudovat nové vestavěné skříně a laminátovou plovoucí podlahu. Předsíň je situovaná na sever – je v ní tedy méně světla. Na ní navazuje dveřmi oddělený obývacího pokoje, v němž je laminátová podlaha v dekoru třešeň. Nemůžeme se shodnout na barvách stěn, skříní (posuvné dveře - lamino či lakobel) a podlahy. Mohl bych požádat o Váš názor na věc? Děkuji, M. T.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v odstínu třešeň, který je v obývacím pokoji, aby se prostory sjednotily. Poté doporučuji skříň v kombinaci třešňového korpusu a dveří v bílém lacobelu s třešňovým páskem. Prostor se lacobelem opticky zvětší. Výmalbu zkuste v jemném cappuccino odstínu, aby se trochu ztlumil teplý a výrazný odstín třešně.

Dotaz   Vážená paní Ing. Čudková, prosíme o Váš odborný pohled na věc:-) Budeme zařizovat novostavbu, byt v bytovém domě (3+1) a momentálně řešíme podlaha versus dveře. Podlahu do většiny místností je Meister Tradition Compact-Clic OŘECH 211(středně tmavá (parketového vzhledu) = předsíň+chodba, ložnice, obývák s kuchyní (v propojení nejsou dveře jen "díra" šířky cca 1400 mm. /Koupelna, WC - obklady, dětský pokoj laminátová podlaha Meister Tradition Compact-Clic třešeň č.457 (světlá)/. Okna bílá plastová-standart -musí zůstat. Jen pro představu.Interiér chceme jednoduše zařídít - méně nábytku např.obývák - světlá sedačka (krémová nebo béžová..), nábytek ve středně tmavším ladícím odstínu - nejlépe přírodní teakové dřevo (medový nebo trošku tmavší odstín) = stolek, jídelní stůl, židle, nějaká skříňka. Zdi světlé nebo bílé, jedna zed nějaký odstín tmavo červené. Zařízení pak doladíme. Klidně mohu poslat i nějaká foto. Dveře chceme jednoduché (jako tip Elegant) koupelna WC plné, ostatní s části prosklené (obývák možná posuvné), provedení Dýha nebo CPL (prosím o výhody nevýhody doporučení - máme roční mimčo). Vybíráme mezi výrobci Sapeli a Prüm, Sapeli v okolí jsme zatím ve všech odstínech bohužel neviděli, z Prum nám zatím nejvíce ladil neutrální buk dýha. Prosím o konkrétní odstíny. Děkujeme moooc a hezký den:-)
Odpověď   Dobrý den, konkrétní sladění všech odstínů by bylo na dlouho. Zašlete mi prosím tento dotaz k zodpovězení na umimeudelatdomov.cz. Celkově s vámi ale souhlasím k podlaze s min. kusem nábytku v odstínu světlejšího proužku podlahy. Malby bych volila spíše smetanové až světle béžové. Bílá je poměrně ostrá. U Sapeli jsou dveře k této podlaze v provedení olše nejbližší (pokud mohu posoudit dle obrázku z internetu). Dýha versus lamino : pro děti je samozřejmě lamino výhodnější setřete vše bez zanechání barevných fleků. Dýha je přírorní materiál a je náchylná na poškrábání i chemickou reakci např. na jídlo.
Dotaz   Dobrý den, jsme před rozhodnutím jakou firmu zvolit pro pokládku podlahy. Jedna z možností je podlaha Par-ky od firmy HT Parket. Je to dřevěná dýhovaná podlaha, ale bez možnosti zbroušení. Nevím, jestli je naše volba správná, přece jenom je to velká investice do celého bytu. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Každý typ podlahy má své výhody a nevýhody. Dřevěná podlaha se dá přebrousit ale mnohdy je náchylnější na vodu a mechanické poškození, laminátová podlaha je tvrdší a mnohdy odolnější. Dýhované podlahy mají neopakovatelnou kesbu ale konkrétní zkušenosti s nimi nemám.
Dotaz   viz. předchozí dotaz: stůl a výmalba, prosím ? Zastáváte názor dřevěná podlaha i do kuchyně, nedojde účinkem vody k jejímu poškození? - vodě se samozřejmě v kuchyni na podlaze nelze vyhnout...a laminátová podlaha v kuchyňském koutu?
Odpověď   Dobry den Osobne si myslim, ze te vody v kuchyni na zemi moc nebude. I laminatova podlaha se da ve sparach naimpregnovat (protoze jenom spary jsou haklive na vlhko). Kazdopadne si myslim, ze vice vlhkosti, nez pri beznem uklidu zde nebude. Stul v dyze beleny dub - vhodny k "studenejsim" materialum kuchyne. Malba zelenozluta napr.
Dotaz   Dobrý den.V kuchyni máme hnědou dlažbu rozměru 45x45cm.Kuchyn bude v laminu barva vanilka,nebo béžová.Sokl a deska světle šedá,obklad bílý-mléčný-Esmirna,rozměr 31,6x45-jsou to tři velké obdélníky.Horní skřínky světle šedivý korpus a sklo bílé satináto.Mámeho i ve dveřích.Na hnědou dlažbu navazuje laminátová podlaha bělený dub.Okna v kuchyni jsou tmavý dub.Nábytek a schodiště v OP bude z ořechu.Kuchyn je SV.mohu tuto kombinaci použít?Je to sladěné nebo mám něco změnit?Děkuji moc za vyjádření.
Odpověď   Dobrý den přeji. Spodní skříňky kuchyňské linky bych volila v kombinaci šedý korpus a vanilka. Jinak vše bude podle představ působit sladěně.
Dotaz   Dobrý den, prosím vás o radu s barevným laděním kuchyně, která je dvěma otevřenými průchody spojená s obývacím pokojem. Mezi průchody je v kuchyňské části komín (uvažuji o obkladu v barvě kamene) a z druhé strany bude v obývací části krb. Kuchyň je 2,5 m široká a 6 m dlouhá. Okna plastová bílá. Kuchyňskou linku plánuji ve tvaru L – materiál masiv jasan. V kuchyňské části bude dlažba, v obývací části plovoucí laminátová podlaha (pravděpodobně dub), před krbem opět dlažba (nevím si rady jaká). Prosím o váš názor na barvu dlažby, pracovní desky a obkladů v kuchyni. Myslíte, že by se hodila kombinace béžové dlažby (popř. tmavě hnědé), pracovní deska v dezénu dřeva tmavě hnědého (popř. tmavě šedá) a výrazně žluté obklady kuchyňské linky? Děkuji vám za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. hnědá barva dlažby se jistě bude k světlému javoru hodit, můžete ale volit jednotnou dlažbu ke krbu a do kuchyně a pak bych volila šedý odstín dlažby a šedou až antracitovou pracovní desku. Obklad za linku bych volila ve výrazném až oranžovém odstínu.
Dotaz   Dobrý den. Naše novostavba má hnědou střechu a okna tmávý zlatý dub.Fasádu zatím nemáme vybranou.V domě v přízemí je hnědá dlažba Spirit45x45 a laminátová podlahabělený dub.Chci na to navázat nějakou pěknou venkovní dlažbou,která bude před vstupními dveřmi a na zastřešené terase za domem,ta navazuje na OP.Můžete mi doporučit,kde nakoupit,aby byla pěkná a korespondovala trochu i s interiérem.Děkuji
Odpověď   Dobry den Hezke a kvalitni dlazby nabizi sit prodejen A-keramika
Dotaz   Hezký den, obracím se na Vás dotazem týkajícím se stínící techniky v interiéru. Jedná se o menší 1+kk s velkým plastovým francouzským oknem k zemi na slunečné straně. Laminátová podlaha i dveře jsou v dekoru javor, kuchyňská linka i obývací stněna jsou v kombinaci wenge a bílá. Četla jsem, že speciálně pro plastová okna jsou vertikální žaluzie Isso (bíle). Tyto žaluzie se mi ale příliš nelíbí a nevím, zda poskytnou úplnou izolaci od venkovního světla (v noci). Vím, že existují i různé vertikální žaluzie např. látkové. Jaký je Váš názor - jaké žaluzie jsou nejúčinnější a jaký typ žaluzií se nejvíce hodí do tohoto interiéru, barva (béžová?). Velice děkují za odpověď Markéta Švecová
Odpověď   Dobrý den přeji. Plné zatemnění docílíte pouze venkovními žaluziemi. Co se týká vnitřních žaluzií, vždy bych volila bílé, tak aby nejvíce sluneční paprsky drážely a zároveň tak neoteplovaly interiér. Také můžete volit kombinaci žaluzií a vnitřních závěsů, např. panelů, které přes den okno po bocích dekorují. Ty můžete volit v různých dekorech a propustností slunečního světla.
Dotaz   Dobrý den. Mohu zvolit do obývacího pokoje nábytek pod televizi a komodu v dekoru zebráno tmavé?Velmi se mi tento nábytek líbí,ale tento dekor v domě nemáme.Obývák je propojený s kuchzní,kde je jednoduchá moderní kuchyně-dvířka vanilka a korpus šedý,nerez spotřebiče a hnědá dlažba.Navazuje laminátová podlaha bělený dub,která je v jídelně a obývacím pokoji.Schodiště je v obýváku namorené na tmavý ořech a jídelna je taky namořená na tmavý ořech a bílé sedáky.Pokud by dekor zebráno obsahoval barvy,které se v domě vyskytují,tak by to mohlo být sladěné a pritom by i nábytek v obýváku vynikal,nemýlím se?Děkuji za vyjádření
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš interiér je čistý a tmavé zebrano by do něj příjemně zapadl, i když jej nikde zatím nemáte. Vše ale závisí na konkrétním rozmístění nábytku. Sladěněji by působil nábytek v ořechu, ale zebrano je možné použít.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat chodbu. V přízemí je velice malá, do písmene L, bez oken, jsou tam bílé vchodové dveře a nábytek v dekoru olše. V patře je chodba také bez oken, nyní je na zemi místo koberce laminátová podlaha v dekoru severská borovice. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ve spodní chodbě bych volila jemný béžový či vanilkový odstín. Nahoře na konci chodby – tedy na krátké stěně bych použila barvu koberce a boční, delší strany pak v jemné cappuccinové barvě.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně podlahy, protože s přítelem budeme renovovat byt. Chceme laminátovou podlahu v tmavé barvě. V jednom pokoji máme už z dřívějška parkety a přítel přemýšlí, zda je opravit a poté natřít, aby korespondovaly s vedlejší místností. Já si však myslím, že barva nebude stejná a bude to vypadat hloupě. Nikdy jsem neviděla černě namořené parkety. Jak by to vypadalo s tím, že ve vedlejší místnosti bychom udělali černou plovoucí laminátovou podlahu? Nebude lepší, když bude laminátová podlaha v obou místnostech? Díky za odpověď, s pozdravem Kamila Pirná.
Odpověď   Dobrý den, podle mého názoru je nejlepší jednotná podlaha. Pokud jsou parkety ve stavu, že se dají ještě opravit, volil bych raději toto řešení.
Dotaz   Dobrý den, ještě upřesňuji svůj dotaz. V chodbě (8 m2, vychází z ní hodně dveří) bude tmavší šedá dlažba, na ni navazuje bukové schodiště z masivu. Nahoře na chodbě chceme plovoucí podlahu a nevíme, jaká barva interiérových dveří je vhodná. Dole je vedle chodby propojená kuchyň s obývacím pokojem (kuchyň je v kombinaci merano hnědé + krémová). Podlaha navazuje na šedou dlažbu v chodbě. Jaká je vhodná plovoucí laminátová podlaha jak do obýváku, tak do horního patra? Dveře chceme od Sapeli, líbí se nám ořech, teak nebo buk. Ořech nám přijde moc tmavý, na podlahy se nám buk moc nelíbí. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v ořechu a podlahu světlou - v běleném dubu nebo javoru. Nahoře i dole stejnou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy dveří. Jedná se o chodbu v podkroví, v níž je světlá (buková) plovoucí laminátová podlaha. Z chodby se jde do tří pokojů, kde je zase podlaha tmavá – ořech. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je prostor málo osluněn, volila bych světlé bukové dveře, pokud je prostor naopak světlý dostatečně, můžete volit dveře ořechové. Pro odlehčení doporučuji významnou část dveřního křídla prosklenou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jaký použít barevný odstín nebo kombinaci barev výmalby a barvu doplňků v obývacím pokoji 4x5m, orientovanou na jih s dostatkem světla. Na podlaze je laminátová podlaha světlý buk, nábytek je v barvě vlašský ořech. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v malinovém odstínu v kombinaci s jemnou béžovou. A taktéž doplňky v tomto odstínu.
Dotaz   Dobrý den, mam otázku k podlahe v RD. priestor je do pismena V, jedno rameno je kuchyna - dlazba hnedooranzova a druhe rameno obyvacka - plavajuca dub rustik. Bod stretu je chodba, kde bude pokracovat plavajuca z obyvacky dalej aj do izby. Pred dvere kde sa bude vyzuvat uvazujeme o tej istej dlazbe ako v kuchyni, ale mam pocit, ze podlaha sa tak prilis rozkuskuje. Uz tak je "napoly". Moze ist pred dvere aj laminatova podlaha 10 mm? Vydrzi to? M.
Odpověď   Dobrý den přeji. Laminátová podlaha by se použít mohla, záleží na její kvalitě a odolnosti, kterou zjistíte u jejího výrobce.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme kuchyň jako součást obývacího pokoje – je oddělená příčkou, která se dá obcházet dokola. Na podlaze je laminátová podlaha od Quick Step v dekoru přírodní dub a dveře jsou světlý javor. V příloze je plánek. Jaká kuchyň se bude hodit? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych kombinaci bílého lesku s dubovou pracovní a zádovou deskou. Pěkná by byla i javorová kuchyňská linka s šedou pracovní a zádovou deskou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jakou barvu nebo kombinaci výmalby a doplňků v obývacím pokoji 4x5m, orientovanou na jih s dostatkem světla. Na podlaze je laminátová podlaha světlý buk, nábytek je v barvě vlašský ořech, sedací souprava antracit. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit odstín bordó s cappucinem popř. cihlová nebo výrazná orchidea.
Dotaz   Dobrý den, prosím o rady týkající se sladění interiéru v naší budoucí novostavbě. Konkrétně mi jde o obývací pokoj a chodbu. Všude bude laminátová podlaha ve světlejším odstínu dubu a stěny bílé. V jakém dekoru dřeva zvolit nábytek a dveře? (Nechci bílé!) Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, volil bych kontrastnější dřevinu, např. ořech, ale třeba i tmavší wenge. Nábytek je závislý na dalších aspektech interiéru.
Dotaz   Chcela by som sa spýtať akú máme zvoliť farbu sedačky a koberca v obývačke. Obývačka je spojená s kuchyňou, kde je kombinácia calvados + vanilka, obývacia stena je buk, na zemi je laminátová podlaha buk, okno je biele a steny sú žlté. Ďakujem veľmi pekne.
Odpověď   Dobrý den, pořídil bych si jednobarevnou sedací soupravu v neutrálním odstínu. Například krémovou nebo šedavou.
Dotaz   dobrý den,můžete mi poradit jak vymalovat obyvák,kde je světlá laminátová podlaha a světle khaki sedačka?děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v jemné cappucinové v kombinaci s tmavší čokoládovou popř. oranžovohnědou.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme šatnu, bude situována na jih, laminátová podlaha v dekoru severská borovice. Šatní skříň bude z lamina do L, se zrcadlem. Naproti bude ještě jedna menší skříň. Nevím, jaký zvolit odstín výmalby a v jakém dekoru vyrobit šatní skříně. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, stěny volte takové, aby nezkreslovaly objektivně vzhled postavy člověka. Tedy spíše nevýrazné odstíny. Šatní skříně bych volil v neutrální šedavé barvě.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem a barvou podlahy do obýv. pokoje - laminát?, mám 1,5roční dítě,okno je na jih, 5x4m, pohovka do hněda , obýv. stěna třešeň, zeď je bílá tu bych chtěla změnit, kdybyste poradila barvu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit vinylovou podlahu která je lépe udržovatelná a měkčí než laminátová podlaha. Dekor bych volila světlý buk, nebo jasan či javor. K tomu výmalbu v bordó nebo lila v kombinaci s jemnou béžovou.
Dotaz   Dobrý den, jakou zvolit barvu podlahy a dveří v obýváku a podlahy v kuchyni viz foto. V obýváku laminátová podlaha v kuchyni dlažba. kuch. linku přizpůsobím. Líbí se mi buď světlé nebo tmavé podlahy. Obývák 21m2,kuchyň 10.5.Orientace JZ.Díky za odpo
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych ořechové podlahy a taktéž dveře. K tomu kuchyňskou linku v bílém lesku.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás poprosila o názor. S manželem se nemůžeme shodnout, takže doufám, že nám pomůžete. Rádi bychom vyměnili sedací soupravu, koberec, stolek, případně vymalovali. Já se přikláním k béžové kožené sedačce, hnědému koberci a s výmalbou si nevím rady. Líbí se mi všechny odstíny hnědé, béžové, bílé. Manžel by chtěl tmavě hnědou sedačku a výmalbu ponechat (myslím, že by to bylo dost tmavé). Určitě by zůstala i laminátová podlaha (olše). Obývák je situovaný na jih, ale kvůli malému oknu není až tak světlý. Moc prosím o radu, jak skloubit barvy. Děkuji a pěkný den, Jana Skrenková.
Odpověď   Dobrý den, sedací soupravu bych zcela jistě vyměnil. K dekoraci stěn bych se přimlouval za tapety. Uvidíte, že se Vám to bude líbit.
Dotaz   Dobrý den,prosila bych o radu ,jak sladit podlahy a dveře(od firmy CAG) v novostavbě.Daná je kuchyň barva ořech milano a vanilka obojí v matu ,obklad mezi linkou a deskou lacobel béžový,1.koupelna obklad manhattan ze sika(šedivá barva s dekorem),2.koupelna defile z Rako bílá a béžová kombinace,schodiště v hale bude v odstínu dubu.V kuchyni,obýváku,hale,zádveří bychom chtěli dlažbu(je lepší rozměr dlaždic 45x45 nebo 30x60 v celém prostoru?),ložnice a šatna by byla laminátová podlaha(mohla byste event.doporučit jaký odstín?) Okna uvnitř bílá.Vchodové dveře barva ořech vně i uvnitř.Nábytek a malbu zatím neřešíme,preferujeme ale spíše teplé odstíny. Děkuji za odpověď a hezký den Soukupová D.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dekoru ořechu a taktéž laminátovou podlahu ořechovou aby se prostor pročistil a sjednotil. Dlažba 30x60 je v současnosti zajímavějším prvkem než klasický čtvercový rozměr. Pokládkou napříč úzkých prostor opticky prostor rozšíříte.
Dotaz   Dobrý den,prosila bych o radu ,jak sladit podlahy a dveře(od firmy CAG) v novostavbě.Daná je kuchyň barva ořech milano a vanilka obojí v matu ,obklad mezi linkou a deskou lacobel béžový,1.koupelna obklad manhattan ze sika(šedivá barva s dekorem),2.koupelna defile z Rako bílá a béžová kombinace,schodiště v hale bude v odstínu dubu.V kuchyni,obýváku,hale,zádveří bychom chtěli dlažbu(je lepší rozměr dlaždic 45x45 nebo 30x60 v celém prostoru?),ložnice a šatna by byla laminátová podlaha(mohla byste event.doporučit jaký odstín?) Okna uvnitř bílá.Vchodové dveře barva ořech vně i uvnitř.Nábytek a malbu zatím neřešíme,preferujeme ale spíše teplé odstíny. Děkuji za odpověď a hezký den Soukupová D.
Odpověď   Dobrý den přeji. Odpověď naleznete níže.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu jak vhodně sladit barvy a materiály v RD. Prostor je dost velký, částečně propojený. Okna – světlý dub. Kuchyňská linka vybrána v kombinaci jilm - přírodní odstín a bílá lesk. Některé skříňky prosklené matným sklem, doplňky v nerezu. V kuchyni a částečně i v obývacím pokoji v nejvíce namáhané zóně, která přímo přechází do chodby se schodištěm do patra a dále navazuje na vsup do domu má být dlažba. Do všech těchto prostor (i na schodiště a dokonce i koupelny) jsme vybrali stejnou dlažbu ve stejném odstínu – RAKO UNISTONE (s optikou přírodního kamene) odstín č.612-šedohnědá. V podobných barvách a dekoru jsme zvolili i kuchyňskou desku. Obklad za kuchyňskou linku také RAKO UNISTONE v barvě bílá č.609. Ve zbývající části OP a v jídelně by měla být laminátová plovoucí podlaha. Je naše volba barev, dekorů a materiálů vhodná? Prosím Vás o radu jaký dekor dřeva a odstín se bude hodit k již vybranému jilmu a dlažbě na laminátovou podlahu, na výplně dveří s obložkami a velký jídelní stůl. Mohla by být laminátová podlaha v dekoru mořské trávy (tmavém nebo světlém)? Děkuji Vám za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše ladění je příjemné. K světlé dlažbě bych volila výraznější kontrast na laminátovou podlahu tedy raději tmavou mořskou trávu.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu.Zařizujeme novostavbu, kde máme dřevěná eurookna odstín třešeň (tmavá hnědá do červena).V přízemí bude bílo-černá kuchyň spojená s obývacím pokojem , podlaha bude laminátová Quick-step Eligna naolejované ořechové plaňky, která bude též v chodbě.V ložnici a dětských pokojích bude vinylová podlaha Designline Terra Dub Gunstock..V podkrové.bude laminátová podlaha Quick-step Eligna dubová prkna světle šedá lakovaná.Jaká barva zárubní a dveří by se hodila?Chceme laminované dveře Vertika od firmy Masonite, kde se nám líbí odstín ořech či javor.Byla by to vhodná kombinace? Jakou barvu nábytku pak zvolit do obýváku a jídelny (stůl+ židle)? Předem Vám moc děkuji za odpověď.J.V.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře javorové. Nábytek pak v dubu popř. javoru a k tomu výraznější dekor sedací soupravy (červená, tyrkys, čokoláda).
Dotaz   A naposledy, nábytek v ložnici a dětském pokoji máme ze smrkového masivu, hodí se k tomu laminátová podlaha Excellence v barvě dub kouřový, aby byla podlaha v celém domě sjednocená nebo mám volit jinou a popřípadně jakou???Moc moc díky
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek světlý k tmavé podlaze se jistě hodí. Volte jednotnou podlahu.
Dotaz   Dobrý den, předěláváme obývací pokoj. Moc se nám líbí laminátová podlaha dub polární. Chtěli bychom vědět, jakou barvu a jaký dekor dveří a nábytku se k této podlaze nejvíc hodí? A doporučujete nám takto světlou podlahu? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit bělený dub také na dveřích. Nábytek pak tmavší v ořechu nebo dubu přírodním. Popř. šedém lesku.
Dotaz   Prosím o radu jaký použít barevný odstín nebo kombinaci výmalby a barvu doplňků v obývacím pokoji 4x5m, orient.na jih s dostatkem světla. Na podlaze je laminátová podlaha světlý buk, nábytek korpus Jesion, dvířka ořech, sedací soupr.Antracit. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu smetanovou (laté) s jemnou limetkovou.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je v hodná šedá laminátová podlaha v ložnici kde bude postel v bílé kůži, komoda bílá s vrchní deskou wenge a velká vestavěná skříň také bílá. Případně mi prosím poraďte vhodnější barvu podlahy. Děkuji Marcela B.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volba wenge, antracitové nebo tm. šedé barvy je vhodnější vzhledem ke světlému nábytku.
Dotaz   Dobrý den, jak byste zařídila tuto místnost s historickým stropem? Na podlaze bude dřevěná nebo laminátová podlaha..dekuji Vilma
Odpověď   Dobrý den přeji. Nevím jak to máte na mysli. Dekory barvy nebo co byste ráda věděla?
Dotaz   Dobrý den paní Matelová, do nového bungalovu chceme zakoupit dlažbu do chodby? Myslíte že se hodí od Rako typ Savana barva béžová 33,3 x 33,3. Nebo co byste spíše doporučila? Jinak celý interiér bude laminátová podlaha bude dub bělený. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila neutrálnější odstín v šedivějším odstínu a větším formátu tak aby se eliminovaly spáry. Osobně bych volila do celého domu spíš vinylovou podlahu.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu.Ve všech obytných místnostech laminátová podlaha Quick Step Impressive- dub béžový jemný,chodba dlažba Travertin béžový.Jaký dekor interiérových dveří zvolit? Dům je bungalov malý,úzké chodby" samé dveře". Moc děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte dveře prosklené v dekoru dubu běleném, javoru nebo bílé.
Dotaz   Dobrý den paní Matelová, potřebuji poradit. Koupili jsme dům , kde je na podlaze položená laminátová podlaha Quikstep starý dub tmavý CLM 1381 a k ní původní majitelka má dveře v barvě javor kašír Masonite z důvodu kontrastu. Výmalba bílá, prostor je celkem tmavý ,kuch. linka je světlá vanilka. Můžete mi prosím poradit, jakou barvou namalovat stěny a prostor zůtulnit? Popřípadě jakou barvu podlahy, v případě, že by jsme se rozhodli vyměnit. Děkuji, za odpověď .
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit jemnou limetkovou výmalbu. Popř. podlahu co nejbližší dekoru dveří.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře