Pragointerier

podlaha - marmoleum

Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci staršího jednopatrového domu. V přízemí chceme podlahové topení. Nevíme, jaký typ a barvu podlahy zvolit v prostoru obývák-kuchyň, který je řešen do tvaru L a je otevřený. Ještě musím podotknout, že prostor je celkově menší a v obýváku budou krbová kamna. Přemýšleli jsme o Marmoleu. Jaký názor máze na tento materiál Vy? Popřípadě, jaký jiný by jste nám doporučila. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, volba podlahy je spjatá s volbou dveří a pak celého interiéru. V menších prostorách je dobré volit podlahu světlejší trendově nadčasové jsou teplé medové odstíny středoevropských dřevin. Marmoleum je tvrdý snadno udržovatelný podlahový materiál. Již na trhu nabízí desky tl. 5-8mm (podobně jako plovoucí podlaha) nebo pásy. Spíše bych se přikláněla k tomuto formátu – míň svárů. Ke krbovým kamnům klasickým by odstín dřeva byl vhodnější. K moderním je vhodná spíše uni barva a zase světlejší např. béžová , kouřově hnědá.
Dotaz   Dobrý den, koupili jsme byt v novostavbě, takže veškerá volba zařízení interiéru je na nás. Byt má plochu cca 94m2. Máme psa se světlýma chlupama, takže podlahu určitě chceme ladit do světlých barev. Potřebuji poradit se zařízením obývacího pokoje s kk (cca28m2). Líbí se mi ořechový nábytek, který bych odlehčila sklem. Myslíte si, že je to vhodné? Nerada bych, aby mi to pokoj hodně zmenšilo, ale světlé barvy na nábytku se mi nelíbí. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, ve Vašem případě by bylo vhodné volit podlahu opravdu velmi světlou (ALE NE BÍLOU!), třeba keramickou dlažbu rektifikovanou s pokládkou beze spár (varianta marmoleum) např. odstín bílé kafe. Na této podlaze pak velmi dobře vyniká nábytek v ořechu. V prostoru se nesmí použít vysoké a dlouhé nábytkové sektory. Pro optické rozšíření používejte spíše horizontální linie a členění - na ořechové dýze (laminu) směr textury. Pro představu se můžete podívat na www.brik.sk .

Dotaz   Renovovaný byt - propojení obývací, jídelní a kuchyňské části. Kuchyně - vanilka, korpus a deska - třešeň, marmoleum světle žluté. Podlaha zbylá část prostoru dřevo - světlý dub, Dveře - javor. Okna situována na jihozápad - bílé rámy. Sedací nábytek lehká dřevěná kostra také dub a čalounění zelenobéžové.Prosila bych o barevné ladění stěn, nábytku včetně jídelní části a textilií. Pouze základ světlý a akcent?
Odpověď   Dobrý den, třešeň, dub, javor, vanilka, zelenobéžová, bílá. Třešeň vanilka výrazný přechod v celkovém obrazu - to mi malinko nesedí ve společném prostoru s dubem a javorem. Každopádně můžete tuto barevnou kombinaci zjemnit malbou zdí ve smetanovobéžové s použitím jarní pastelové zelené na zastínění oken a doplněním výrazné žluté v detailu (jídelní servis, obraz, detail koberce). Kuchyň již nedoplňovat!

Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Máme novostavbu a zařizujeme dveře. Podlahu máme 3-lamelovou dřevěnou, v barvě dubu. Kuchyň bychom chtěli v ořechovém odstínu, nebo dýhu zembrano. V kuchyni bych si představovala béžové marmoleum, které bude přecházet v dubovou podlahu. Kuchyně tvoří jakousi niku obývacího pokoje. Dveře mám chci dubové, typ Elegant, plné i prosklené. Stěny v obýváku pastelově zelené a v kuchyni béžové. Jaký máte názor?
Odpověď  

Dobrý den, k dubové podlaze bych spíše volila dýhu zebrano - to je kombinace odstínu dubu a tmavé hnědé. Kompozice kuchyně bude poněkud odlehčená. Dveře určitě dub a odstín na zdech v pastelově zelené - interiér bude světlý a lehký. Pokud chcete výraznější interiér můžete volit i sytou hráškově zelenou. Béžová vystupuje v této kombinaci jako barva neutrální.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při zařízení interiéru. Máme 3 lamelovou podlahu odstín dub. Dveře bychom chtěli také dýhované - dub plné v kommbinaci s prosklením. Kuchyň chceme ořechovou nebo dýhu zebrano. V kuchyni bude béžové marmoleum volně přecházet do dubové podlahy. Kuchyně tvoří jakousi niku obýváku. Vymalovat bych chtěla jemnou zelenou v kombinaci s béžovou. Co vy na to?
Odpověď   Dobrý den, barevná kombinace dub, Zebrano, béžová zelená je vyvážená a svěží. Ořech je tmavý. Doplním spíše pár detailů, jako je orientace dýhy Zebrana i dubu u dveří horizontální. V případě výběru Zebrano laminátové desky pozor na odstín, měl by být jemnější se světlejším proužkem v odstínu blížícímu se dubu. Do kuchyně a na větší část obytného prostoru malba béžová, zelená hrášková spíše na část zdi. Dveře Sapeli typ Elegant. Doplňková barva čokoládová hnědá.

Dotaz   Dobrý den, chystáme se zařizovat nový byt malých rozměrů a potřebovali bychom od Vás poradit s malbou, barvou podlahy, kuchyňského koutu... Přikládám obrázek, jak bychom chtěli mít sestavený nábytek a kuchyni (hrubý nákres, jak by pokoj měl vypadat) Problémem je, že nevíme, jaké barvy použít, abychom malý pokoj opticky zvětšili, ale cítili se v něm útulně a ne chladně. Na druhém obrázku je sedačka, která v pokoji bude. Velice děkujeme za odpověď a nápady...
Odpověď  

Dobrý den, při zařizování malých multifunkčních pokojů je nutné některé prvky vymyslet s více funkcemi nebo zmenšit reálné normované rozměry nábytku. Uvedu příklad: jídelní stůl bych zařadila ke kuchyňské lince např. v nepravidelném oblouku o šířce minimálně 60cm – bude sloužit jako jídelní stůl i jako pomocná pracovní plocha pro kuchyň. Tím nebudeme rozbíjet prostor výškově (TV sestava a stávající jídelní stolek) . Při získání této plochy bych varnou desku a troubu posunula doleva. Získáte odkládací plochu na obou stranách a nehrozí pád vařící nádoby. Jídelní sezení může zasahovat do komunikační plochy v případě občasného použití max. 5x denně (tak by jste měla jíst). Barevně se nemusíme striktně držet světlých tónů. Uvedu Vám netradiční barevnost - středně šedivé stěny v kombinaci s růžovou (růžová barva floxu) až rubínová – sezení, podlaha smetanové marmoleum a na stropě světle šedivá. Růžová je barva léta a odstíny šedivé jsou neutrální. Tento interiér je vhodné doplnit o bílé dveře a světlou javorovou kuchyň, opět v kombinaci se šedivou . TV sestava javorová. Po vhodném nasvícení, např. skrytým za sedačkou v podlaze, je tento interiér ještě mnohem zajímavější večer(v čase, kdy se v něm člověk nejvíce zdržuje).
Jinak můžete volit klasickou variantu - podlaha a dveře buk, kuchyň buk a béžová (nebo slonová kost), nábytek bílá lesk, sedačka oranžová, stěny smetanové s použitím centrálního obrazu v odstínech teplých barev.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych Vás o radu. Kupuji byt o velikosti 40m2, z toho bude obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem o velikosti 17m2. Obývat ho budou 2 lidé. Na připojeném obrázku je předběžný návrh, jak by měl asi pokoj vypadat. Nevím si rady s barvami ani uspořádáním. Sedačka bude cihlově červená, kuchyň nexus bříza s pracovní deskou nerez. Jaké barvy by měli být na židlích, stolku, zdech, nábytku, podlaze a doplňcích? Pokoj bych chtěla mít hodně vzdušný, protože jde o opravdu mini pokoj. Velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, pěkná a netradiční kombinace je podlaha Marmoleum odstín smetanovobéžová světlounká. K bříze je na zdech vhodný odstín říčního kamene šedobéžová a k tomu doplňková barva červená. Je možné použít i syté odstíny říčného kamene, např. obrazy, svítidla. Nábytek buď bílý lakovaný, nebo v provedení bříza. Vhodné doplnit o desénový kousek, např. červený konferenční stolek z průhledného plastu.

Dotaz   Prosím o radu při zařizování domu. Kuchyň je částečně propojena s obytnou místností. Je v provedeni kalvados, nevím, jakou podlahu v celé ploše kuchyně i obýváku, nejraději bych světlou, bílou. Další problém je otázka dveří, vybrala jsem typ Elegant od Sapeli v barvě bubingo, ale schodiště je v provedeni přírodního buku a také podlaha v patře je buková. Nevím, jaký odstín podlahy do přízemí a jestli vůbec jsou dveře v barvě bubinga vhodné. Mám ráda odstíny do červena, poraďte tedy, jak to nejlépe zkombinovat. Děkuji, Simona.
Odpověď  

Dobrý den, v kombinaci materiálů Calvados a dveře Bubinga doporučuji podlahu litou průmyslovou (nebo varianta 2 marmoleum) beze spár polomat ve smetanovém odstínu. Tím vynikne kresba a odstín dveří i kuchyně. Tuto kombinaci je vhodné doplnit o skleněné části dveří nebo dělících panelů či výkladců. Obklad kuchyňské linky mléčné sklo nebo keramický lesklý obklad. Podlaha by měla být v uni barvách beze vzoru. Buk na schodišti a podlaze 2NP je vhodným přechodovým materiálem i svým odstínem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit plovoucí podlahu s dveřmi. Stavíme pasivní dům, zařízení bude jednoduché, značka Ikea. Mám ráda světlé prostory. Nevím, jestli se dveře a podlahy vybírají tón v tónu, nebo jestli se řídit radou kamarádky, že bukem na dveřích i na podlaze se nic nezkazí. Prosím o možné kombinace, např. se mi líbil na dveřích i kanadský javor, ale prý se brzy okouká a je moc světlý. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, buk je v dnešní době nejpoužívanější dezén. Jestli chcete vytvořit zajímavější a odlišný interiér, tak u varianty světlá podlaha a světlé dveře je vhodné volit výraznější nábytek. Více méně IKEA nabízí 3 odstíny: světlý (javor, bříza), buk a ořech. U javorové podlahy a dveří je vhodné volit nábytek ořech. Pro vytvoření světlého interiéru doporučuji použít podlahu typu Marmoleum v pásech ve světlých Uni barvách, např. smetanová v kombinaci s jednobarevnými dveřmi eventuelně se zmiňovaným javorem. Ten je vhodné pak použít i na nábytek. Pro zvýraznění doplňková barva sytá starorůžová nebo fialově růžová nebo standard červená. Vhodné jsou i hnědé čokoládové odstíny.

Dotaz   Prosím Vás o radu, jak sladit barevnost v nově budovaném domě. Kuchyně bude komunikující s obytným prostorem, byť částečně bokem, dýha kuchyně je v barvě calvados s bílou deskou s drobnými odlesky do červena. Nevím, jakou podlahu. Ráda bych světlou, možná bílou. Nevím také, jakou barvu stěn a sedací soupravy. Další otázkou je barva dveří, vybrali jsme od Sapeli typ Elegant, barvu bubingo. Nevím však, jestli se hodí k dubovému schodišti a k téže podlaze, která je v patře na chodbě. O barevnosti podlahy v dolním podlaží na chodbě také nemám jasno. Můžete prosím poradit? Děkuji, Simona Ch.
Odpověď  

Dobrý den, podle popisu máte základní barevnost výraznou - v podstatě červená – bílá. Bubinga je k dubovému schodišti odstínově odlišná a přechod těchto materiálů není právě ideální (načervenalá – nažloutlá). Dveře bych volila spíše k dubové podlaze, tj. dubové. Podlahu v obytném prostoru marmoleum smetanová až světlý odstín velbloudí srst. Červený odstín kuchyně Calvados můžete doplnit o červenou výmalbu části zdi, strukturovanou tapetu např. Ulf Moritz, nebo doplňky. Na podlahu v chodbě stejný materiál jako v obytném prostoru.

Dotaz   Hezký den! Nikde jsem bohužel nenašla čísla dotazů, tak jsem je sem nakopírovala. Doufám, že to takto bude stačit. Zároveň přikládám orientační průdorys prostoru. Děkuji moc a přeji příjemné prožití vánočních svátků.Andrea Otázka: Hezký den! Velice děkuji za radu ohledně barevného sladění obytné místnosti z minulého měsíce (35m2, včetně kuchyně a schodiště, velká plocha oken a balkonových dveří výrazné barvy). Vaše řešení se mi líbí, nicméně bych ho potřebovala trochu pozměnit. Jelikož máme dvě malé děti (omlouvám se, tuto informaci jsem Vám měla dát hned na začátku) nebude praktická ta antracitová barva na sedačku. Dále došlo k upřesnění barvy oken a balkónových dveří – je to dřevo mořené na oranžovou barvu odstín 2001či2009 RAL, zůstává jemně patrná kresba dřeva. Okna i balkónové dveře zůstanou přiznané, jedná se o rekonstruovaný dům ve funkcionalistickém stylu a tento ráz bych chtěla ponechat. Mohla bych Vás tedy ještě jednou poprosit o návrh barevného sladění ve světlejších odstínech? Děkuji moc za Váš čas i ochotu. Andrea Odpověď:Dobrý den, prosím o zaslání čísla, pod kterým jsem na váš dotaz odpovídala. Děkuji. Odpověď: Hezký den! Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barevného sladění interiéru obývacího prostoru spojeného s kuchyní a jídelnou cca 35m2, okna jih a sever. Jediná barva, která je jasná, je světle hnědočervená (snad calvados nebo třešeň), která je použita na okna a terasové dveře. Vzhledem k tomu, že právě tato barva nepatří mezi mé oblíbené, nejsem schopna doladit barvy dveří, podlahy, schodů v interiéru i nábytku, tak aby byly s touto barvou v souladu a zároveň interiér působil moderním jednoduchým dojmem. Další omezení představuje podlahové topení - snižuje výběr vhodných dřevin na podlahu. Preferovala bych průmyslovou mozaiku, ale budu vděčná za jakýkoli nápad, nějak jsem se do těch dřevin zamotala. Děkuji Andrea ODPOVĚĎ: Dobrý den, okna v červeném odstínu je možné kombinovat ve stejné barevné skupině, např. průmyslová exotická podlaha Punah, dveře třešeň, doplňkové barvy odstín smetanová do kuchyně, antracit na sezení, světle šedá na stěny + sklo. Další variantou je použití dřeviny zemitých odstínů - např. ořech na dveře i podlahu a jednu ze zdí podbarvit červenou tak, aby nám korespondovala s okny. V obou případech můžete ponechat okna bez zastínění, tj. přiznat je.
Odpověď  

Dobrý den, odstín oken spíše RAL 2001 – je tlumenější pohledově příjemnější. Tento odstín je jemnější proti původní červené, a proto je možné volit průmyslovou dubovou podlahu v pruzích (eventuelně Marmoleum taky v pruzích, šířky 60cm). Nábytek, TV sestava a kuchyň jednobarevné uni odstíny béžové či smetanové. Možnost kombinace s dubem, např. kuchyně Hanák. Sezení oranžové až hnědé a malby zdí smetanová se strukturovanou tapetou, např. Ulf Moritz, v sytém odstínu s výrazným velkým vzorem.

Dotaz   Dobrý den, chystáme se na přestavbu obývacího pokoje. Prosíme Vás o radu, jak barevně sladit interiér obývacího pokoje, který je spojený s kuchyní. Potřebujeme navrhnout nějaké kombinace, jak sladit obě tyto místnosti dohromady. Nutno ještě říci, že máme v bytě psího kamaráda labradora, který dává naší sedačce pěkně zabrat. Proto bychom chtěli vybrat i nějaký odolnější materiál na sedačku a koberec, ve kterém se ledacos skryje. Líbí se mi teplé a útulné barvy (hnědá, béžová..), ale zároveň nadčasově elegantní a vzdušné. Pro úplnost musím dodat, že nábytek v kuchyni je v barvě višeň, podlaha v obývacím pokoji je barva ořech, nábytek (sekretář a posuvný bar) je barvy calvados, okna jsou bílá. Jedná se o přízemní domeček se vstupem přímo z obývacího pokoje na terasu (viz příloha). Předem děkujeme za Váš čas a za užitečné rady pro nás „amatéry“, K. J.
Odpověď  

Dobrý den, daný odstín podlahy ořech v kombinaci s calvados a višeň nevýrazný a odlišný. K této kombinaci bych doporučila čalouněné části v odstínech červená nebo červenohnědá a na zdi jemný odstín capuccino nebo béžově hnědá. K nejodolnějším látkám patří typ Alcantára, ale můžete volit i imitaci alcantáry. Do interiéru s domácími mazlíčci je nejvhodnější podlaha tvrdá, buď keramická, nebo např. Marmoleum. Koberec pak spíše kusový, který se snadno odveze do čistírny. Je možné volit odstíny v kombinaci červená - hnědá - béžová.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaká podlaha se hodí k nábytku medová olše a jaká barva sedačky. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, opravdu hodně záleží na velikosti a tvaru řešeného prostoru, kromě toho je důležitou informací, jaké jsou v prostoru okna a dveře, případně další stavební prvky, jako krbové těleso, … Bez návaznosti na okolní interiér je k olši vhodná podlaha třešňová nebo podlaha. Jednoduše ve stejném barevném ladění. Můžou se použít i podlahy keramické nebo lité v UNI barvách nebo marmoleum. Taky spíše jednobarevné v odstínech světle béžová, terakota, světle hnědá, smetanová. Záleží na konečném efektu a celkové probarvenosti interiéru.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu jak barevně zařídit byt, půdorys posílám. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem. Kuchyň má lehce futuristické rysy, buk se stříbrnými lištami, pracovní deska černá. Podlaha v kuchyni bude buď dlažba, nebo marmoleum. Marmolem volíme i na ostatní plochy. Prosím o radu, jakou barvu podlah a jaké dveře zvolit, jakou barvu malby. Jak dále postupovat ve vybavení obývacího pokoje (barva sedačky)? Jídelní stůl bude navazovat na předěl mezi kuchyní a obývákem a je v barvě buku. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, pro představu podobná kuchyň z produktů firmy Hanák . Je vhodné doplnit o odstíny šedivé syté na podlahu v obývací části, světlé na podlahu v chodbách a v pokojích pak podle určení - v dětských pokojích nebo pokojích pro hosty můžete jít i do barevné podlahy. Obývací prostor Marmoleum click volcanic ash 753872. Chodby Marmoleum click sky blue 753880. Dětské pokoje Marmoleum click red copper 753870. Nábytek pak kombinace v buku s malbou, v obývacím prostoru bílou v kombinaci s červenou na stěně s dveřmi do pokojů. Pokoje světlý odstín jemné režné s nábytkem bříza. Dveře do spíže a na chodbu do pokojů jsou chybně otvírané – na opačnou stranu.

Dotaz   Dobrý den! Potřebuji radu ohledně podlahy v renovovaném rodinném domku. V přízemí jsou v obývacím pokoji parkety, které ani po přebroušení a natření nevypadají po 5 letech provozu dobře (škvíry, škrábance). Pod parketami je asfalt. V obývacím pokoji se běžně pohybuje pes a přitápíme zde v krbových kamnech. Je vhodným řešením položení plovoucí podlahy na parkety? Líbí se mi marmoleum - jakým způsobem by se muselo postupovat v tomto případě? V obývacím pokoji nepočítám ani v budoucnu s kobercem. Děkuji předem za Vaši radu.
Odpověď  

Hezký den přeji, položení plovoucí podlahy na parkety je možný způsob, pokud ovšem současné parkety nejsou úplně v rovině nebo vržou, může se tento neduh projevit rovněž na nově položené podlaze. U použití marmolea bych doporučila systém plovoucí podlahy tzv. Click. Nejlépe Vám ale na místě poradí firma, která Vám to bude provádět.

Dotaz   Dobrý den, nevíme si radu s barvou stolu a židlí do nové panelákové kuchyňky. Linka je v barvě "akácie", pracovní deska a celá záda jsou šedé a podlaha je šedé marmoleum. Vymalováno je šedozeleně a světlehnědě (capuccino). Eventuelně bychom vymalovali jinak, pod stůl by měl přijít malý koberec. Vedle stolu bude ve výklenku skříň, zatím také nevíme jaká. Rozhodneme se až podle barvy stolu nebo židlí. Děkujeme za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Stůl i židle volte v barvě akácie, či podobném odstínu. Pokud je kuchyň menší, můžete kombinovat stůl dřevěný se sklem. Židle také dřevěné. Nejsem si jistá kombinací výmalby - šedozelená jistě může být oživující. Ale jak k ní vypadá výmalba v odstínu capuccino? Koberec by na světlé podlaze měl být výraznější: buď v odstínu šedozeleném podle výmalby, popř. v živější vínové.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o několik rad. Jakými barvami byste navrhla vymalovat dětský pokoj (16m2) pro dvouleté dítě? Podlaha je marmoleum v barvě vanilky. V pokoji bude jen postel v barvě třešně, relaxační pytel, prozatímní skříň v barvě buku a spousta hraček. Dále bych Vás chtěla požádat o radu, jak vylepšit koupelnu - jedna se o nový byt. Barva obkladu modrá s bílým nádechem. Zatím kvůli dítěti nechceme měnit obklady a spáry jsou bohužel v barvě bahama bez. Lze nějakým prostředkem přetřít spáry na jinou, nejlépe bílou, barvu? Napadlo mně, zda by zútulnění nepřineslo vymalování stěn. Ty jsou momentálně bílé. Chtěla bych se zeptat, zda lze někde koupit nějaké nalepovací dětské motivy na obklady (ne samolepky). Vzhledem k tomu, že máme v koupelně okno, chtěli bychom prosvětlit chodbu výměnou koupelnových dveří za prosklené. A ještě vybourat cihly nad dveřmi a nainstalovat nějaké průhledné desky pro další prosvětlení chodby. Jaký materiál propouštějící světlo by byl vhodný do koupelny (kromě luxferu)? Moc děkuji za odpovědi.
Odpověď  

Krásný den přeji. Výmalbu dětského pokoje bych volila ve světlých odstínech: žlutá - smetanová, popř. jarní zelená - smetanová. Prostor můžete oživit dětskými obrázky. Na podlahu bych volila výraznější koberec (vínový) aby si dítě mohlo hrát na zemi. Co se týká změny barvy spár, lze použít např. přípravek: HG - Barva na spáry bílá. Jistě Vám ale v koupelnovém studiu poradí i další možnou variantu. Jistě také seženete nálepky vhodné na obklady, popř. můžete vytvořit vlastní obrázky použitím barev na sklo, obklad. Nejjednodušším způsobem prosvětlení chodby je Luxferami. Pokud chcete volit jinou variantu, můžete udělat otvor, nad něj nosný překlad a do otvoru nechat vyrobit "okno" z jakéhokoli materiálu - sklo, plexisklo, lexan. Zvažte ale, zda tento relativně složitý zásah do konstrukce opravdu vyvolá požadovaný efekt, prosvětlení.

Dotaz   Dobrý den. Mohla byste mi poradit, jak se udržuje plovoucí podlaha marmoleum-clickova verze? Právě jsme ji s manželem položili a nevíme, zda ji máme něčím naimpregnovat. Jak se dále průběžně udržuje? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud je mi známo, není potřeba speciální údržba. Běžné čištění se provádí nasucho pomocí prachového mopu. Podrobné informace ohledně údržby byste měli získat u konkrétního výrobce své podlahy, popř. v příbalovém letáku.

Dotaz   Dobrý den, v obýváku, který funguje i jako jídelna, máme již starý sešlapaný koberec. Řešíme proto, jakou barvu podlahové krytiny sem vybrat. Je zde totiž několik druhů dřeva. Mám ráda dřevo, přikláním se tedy k dřevěné plovoucí podlaze, ovšem jsem si vědoma toho, že budu asi muset řešit i jiný nábytek. Nejsem ani proti novému koberci. Místnost má 22m čtverečních, délka 5,5m., výška stropu 2.20m, je obrácena k jihovýchodu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, ve vašem případě bych doporučovala podlahu plovoucí buď dřevěnou nebo laminátovou v odstínu třešeň. Vzhledem k viditelným konstrukcím krovu v odstínu tmavě hnědá bude tato kombinace prokrvenější v teplých červených tónech. Další možnost je použít podlahu světlou v odstínech smetanových až světle hnědých – cappuccino (např. koberec nebo Marmoleum). Tato podlaha musí být ale i v prostoru kuchyně z důvodu sjednocení vzhledu a barevnosti. U této možnosti je pak vhodné doplnit a zvýraznit interiér na části zdi např. za trámovou konstrukcí ornamentem nebo teplým sytějším odstínem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Nevíte, jestli je možné u nás sehnat olivově zelenou plovoucí podlahu? Chceme ji dát do kuchyně (odstínů hnědé je v bytě už moc) a chce to změnu. Děkuji.
Odpověď  

Zkuste se obrátit na výrobce podlah firmu tilo, s.r.o., která má ve své nabídce pestrou nabídku barevných dekorů. Případně můžete volit marmoleum, které má také velmi širokou barevnou škálu.

Dotaz   Dobrý den, stěhujeme se z bytu do novostavby. Řešíme podlahy, kuchyňskou linku, zkrátka celkový ráz domu. I kvůli prosvětlení jsem chtěla javorové dveře, kuchyň v javoru a podlahu v obýváku a kuchyni v třešni. Ale teď mi došlo, že máme dost nábytku /komody/ z borovice-masivu, která mezitím ztmavla a zvýraznila se jí kresba. Prosím o radu. Co se tedy hodí k takto ztmavlé borovici? Se kterým dřevem se dá kombinovat a s jakými barvami? Máme rádi oranžovou, žlutou. Fasádu máme žlutou a podbití mahagon, chceme v takovém stylu i dům uvnitř. Už máme objednat kuchyňskou linku. Moc dík za radu a jakýkoli nápad, neradi bychom se pravého dřeva zbavili za nějaké lamino. Co třeba dětem do podkrovních pokojů? Dcerka chce pokoj ale jen žlutý. Michaela
Odpověď  

V první řadě nekombinujte více než dva desény dřeva v jednom interiéru. Vše by působilo chaoticky a nevyváženě. Rovněž byste měli vycházet z venkovní podoby domu, v tomto případě ze žluté barvy a mahagonu. Stěžejním faktem je, že nábytek, se kterým do interiéru počítáte, je borovice. Volila bych borovici na kuchyňskou linku, což bude korespondovat s nábytkem. Protože je tato dřevina již dost žlutá, žádnou další žlutou bych již v tomto prostoru nepoužila. (Maximálně na jednu stěnu, a to spíše v tmavším odstínu.) Dveře bych volila v bílé neutrální barvě a podlahu ve výrazně odlišném materiálu bez desénu dřeva (např. marmoleum). Mahagon a borovice jsou dřeviny, které jsou velmi specifické a odlišné - nelze je kombinovat. Pokud byste chtěli nutně podlahu v desénu dřeva, je možné použít opět borovici, nebo světlý dub. Ten je asi jedinou dřevinou, která se dá s borovicí kombinovat. (Díky podobné barvě, ale výrazně jemnější kresbě, která vedle výrazné kresby borovice působí harmonicky.) Na ostatní nábytkové prvky (pohovku a židle…) bych použila Vaši oblíbenou oranžovou a například na koberec k pohovce tmavší odstín oranžové – až dohněda. Pokud chce Vaše dcera „žlutý pokoj“, tak by bylo dobré zjistit, co si pod tím představuje. Pokud chcete pro děti jen borovicový nebo smrkový nábytek, tak ty jsou sami o sobě již dosti žluté... Měli byste vyhledat interiérového návrháře, který by Vám poradil konkrétně a připravil 3D vizualizace.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barev. Kuchyňská linka je bílá s černými úchytkami, pracovní deska černý kámen (Ikea), obklad bílý, spotřebiče černé. Kuchyň je součástí obývacího pokoje. Bude se hodit plovoucí podlaha DUB BERGEN? Sedací soupravu máme z Ikey (Sigsta barevné). Mám obavu, aby těch světlých barev nebylo moc. A ještě prosím o tip, jakou barvou vymalovat. Děkuji, Dana.
Odpověď  

Pokud zvolíte na podlahu dub Bergen, bude celý prostor opravdu moc světlý. Na podlahu bych volila spíše kontrast oproti kuchyni, tak tedy tmavší desén dřeva nebo marmoleum v nějakém tmavším uni desénu. Z odstínu podlahy by se pak dalo vycházet při volbě barvy na stěnu. Ve Vašem případě bych volila kombinaci dvou barev bílá + barva nebo smetanová + barva. Co se týče volby té výraznější barvy, k Vámi vybrané černobílé kombinaci můžete použít téměř cokoliv. Já bych doporučila nějakou útulnější tmavší barvu, která interiér změkčí.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Kuchyň máme s obývacím pokojem spojenou větším průchodem. Kuchyň je v barvě wenge - vysoký lesk a nábytek v obývacím pokoji bílá/wenge. Výmalba v kuchyni je bílá, v obýváku jedna stěna zelená, jinak také bílá. Nevíme si rady, jakou zvolit podlahu. Chtěli bychom linoleum, ale nevíme, jakou barvu vybrat a ani jestli nevolit radši lino bez imitace parket.
Odpověď  

Místo lina bych vám raději doporučila marmoleum, které má velký výběr barevných „uni“ odstínů. Je lépe přiznat materiál (ať už lino nebo marmoleum), desénu dřeva na linu bych se raději vyhnula. Vzhledem k použitému odstínu wenge bych už nevolila další tmavé barvy.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na sladění barev. Mám garsonku 20m2 (kuchyně, pokoj) a nově ji vybavuji. Sladuji v části kuchyně barvy. Zeď, u které bude linka, mám v plánu vymalovat světle zeleně. Kachličky mezi linkou sytější zelené a okolní stěny bílé. Dřevo na lince béžové nebo bříza. To stejné dveře a okno. Co byste radili, prosím? Jakou vybrat podlahu? (Jaký materiál a barvu?) V rohu kuchyně je pračka, která může mít vliv na výběr podlahy. Dělá se stále kolem linky dlažba a pokračuje se plovoucí podlahou? Nebo se už plovoucí podlahy nemusím bát? Co hezké lino? Děkuji za rady.
Odpověď  

Pokud chcete použít na stěnu zelenou barvu, již bych nevolila další zelenou na obkladačky. Pokud byste tam tuto barvu chtěla dostat, tak bych nechala stěny bílé a do kuchyně bych vybrala nějakou zajímavou mozaiku ve světlé pastelové zelené barvě. Kuchyni bych pak volila v provedení bílé barvy či břízy. Na podlahu bych rovněž vybrala světlý desén dřeva, ideálně opět břízu. V kuchyňské části může být dlažba na zemi v nějakém světlém desénu, ale pokud je místnost malá, tak bych ji tam nedávala. Možnost je také volit do celé místnosti marmoleum.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, v jaké barvě použít obklady u kuchyňské linky. Její korpus a spodní dvířka jsou v barvě ořech a horní dvířka bělený dub. Jak máme vymalovat? Hodí se též světlá podlaha a dveře v barvě javor? Obývací stěna je v barvě palisandr.
Odpověď  

Pokud máte v jedné místnosti tři desény dřeva (ořech, bělený dub a palisandr) a hodláte použít další na podlahu a interiérové dveře, nevidím to jako dobrý nápad. Podařilo by se Vám interiér tak překombinovat a vše ještě korunovat barevnou výmalbou. Doporučuji při volbě desénu na podlahu a dveře vycházet z desénu dřeva, který již v místnosti je. Pokud nechcete, tak volte dveře bílé a na podlahu nějaký neutrální povrch ve světlé barvě (marmoleum, dlažba). Co se týče barevné výmalby, maximálně bych doporučila jednu či dvě pohledové stěny, kde to může být zajímavé.

Dotaz   Dobrý den, omlouvám se za četnost dotazů, ale zařizujeme RD a tak jich mám opravdu spoustu. Tentokrát se jedná o kuchyň, konkrétně jak sladit barvy a materiál. Kuchyně má 12,6 m 2, bude mít tvar do G. Je již vymalovaná na lehce žlutou barvu a je oddělená od obývacího pokoje. Dvířka plánuji ořech (lamino, léta vodorovně), horní skříňky slonová kost (možná vanilka), některé horní budou skleněné (satinato + ALU-rám). Všechny skříňky budou mít korpus z ořechu. Poraďte mi, prosím, barvu obkladu - plánuji lamino v barvě slonové kosti, ale nedovedu si to moc představit. S podlahou si také nevím rady, zatím mám vybraný barvený korek (slonová kost) či marmoleum (slonová kost). Zkrátka bych chtěla, aby podlaha byla stejná jako obklad, aby mohly vyniknout ořechové skříňky. Doplňky potom v barvě malby - tedy žlutá (květináče, utěrky apod.) Také by mě zajímalo, jakou navrhujete pracovní desku. Šla bych klidně do tmavě šedé (možná i lesklé, protože v kuchyni nic lesklého nebude), ale nejsem si jistá. Šedá by se ale určitě hodila k té jemně žluté malbě. Mockrát Vám děkuji za odpovědi.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění je velice vyvážené a příjemné. Horní skříňky bych volila v odstínu slonová kost a také obklad v tomto odstínu. Pracovní desku doporučuji v imitaci kovu, alu. Tím se docílí oddělení všech barev a zároveň to nebude další odstín, protože se bude opakovat na rámečcích horních skříněk. Co se týká podlahy, volila bych raději praktičtější marmoleum. Doplňky pak můžete střídat, ale já bych raději volila odstín sytější žluté, popř. oranžovou. (Také červená či olivově zelená vám interiér oživí.)

Dotaz   Dobrý den, velmi Vás prosím o radu, jakou barevnost zvolit na interiérové dveře. Principy volby barevnosti dveří a podlah jsem sice trochu studovala, přesto jsem nějak bezradná. V přízemí našeho budoucího domku bude položena dlažba ve světle šedém odstínu. Kuchyň je v barvě hroznového vína, v obytné části bude kombinace nábytku v barvě ořechu a antracitové či černé sedačky. Stoly chceme buď v kombinaci chrómu a mléčného skla, či ořechu a mléčného skla. Doplňky a akcenty na zdech budou červené, schodiště a podlaha v patře bude buková. Podlahy v pokojích v patře budou dřevěné, tigervood a v dětském pokoji plánujeme marmoleum v barvě oranžovožluté. Dveře jsem vybrala od Sapeli, typ Elegant, prosklení v barvě bílé Satinato. Jen stále nevím, jakou vybrat barvu dýhy. Líbilo by se mi provedení v barvě amerického ořechu, které by, myslím, vhodně doplňovalo interiér obytné části. Dost nerada bych volila dveře v buku. Prosím, poraďte, zda je tato kombinace vhodná, nebo jestli zvolit jiný dekor. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k tomu, že jste již ořech použila na nábytek, použil bych ho i na dveře. Je vhodné v interiéru nekombinovat příliš mnoho dřev. Samozřejmě že ořechové schodiště by bylo moc krásné, ale také by bylo neúměrně drahé. Kompromis bude bukové schodiště a dveře ořech - to je vhodná varianta. Více buku bych již nepoužíval.

Dotaz   Dobrý den, mám problém s výběrem barev/dekorů do kuchyně. Ta má rozměry asi 4,5 x 3,70m, je situovaná na východ a spojená otevřeným průchodem s obývacím pokojem jižně orientovaným. Kuchyňská linka je rohová, asi 2,5x2,5m. Celá jedna její strana je umístěna ve výklenku. Navštívila jsem již několik kuchyňských studií a některé informace z nich si dost odporují. V jednom doporučují světlé barvy a v dalším zase naopak - světlé prý ve výklenku zaniknou. Konkrétně jsem měla vybraný desén světlý javor se světlou pracovní deskou. Další volba byla bílá dvířka a pracovní deska ořech. Nebo je pro mě příjemná i kombinace třešeň nebo ořech na korpusy i dvířka a k tomu bílá nebo světle šedá na pracovní desku. Změna kuchyně se bude týkat nejen nábytku, ale i podlahy a obkladu za linkou, to chci přizpůsobit až podle barev na lince. Takže vlastně nemám záchytný bod, od kterého bych mohla začít. Proto budu ráda, když mi poradíte alespoň drobnost. Zda je lepší do takového prostoru tmavší nebo světlejší odstín. Případně - co k tomu použít na zeď jako obklad a co na podlahu. Chtěla jsem použít lino v dekoru dřeva nebo dlažby, případně marmoleum. Děkuji, Janochová.
Odpověď  

Dobrý den, do výklenku bych rozhodně použil světlejší variantu. Kombinace deska ořech a bílá dvířka se mi jeví jako ideální. Obklad za linkou skleněný Lacobel. Pokud použijete na podlahu přírodní marloleum, vznikne opravdu krásná kombinace.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem. Tyto dvě části jsou odděleny pouze barovým pultem. Kuchyňská linka bude bílá, pracovní deska ořech butcherblock, korpus ořech lion. Dlažba v kuchyňském koutě je od Raka zebrano a obklady kolem linky světle béžová obdélníčková mozaika. Jakou podlahu a výmalbu máme zvolit do obývacího pokoje? Jsou v něm okna na západ a jeho rozměry jsou 4x10 i s kuchyňským koutem. Uvažujeme o marmoleu nebo PVC, ale máme obavy z ftalátů, které se prý z PVC uvolňují. Děkuji a zdravím, Gábina.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v odstínu obdobném dlažbě (záleží na tom, zda je to světlé či tmavé zebrano). Pokud plánujete nábytek v obdobném provedení jako je kuchyňská linka, můžete zvolit výraznou dominantní výmalbu se světle šedým základem a dominantní barvou bordó či červenou. Také ale můžete zvolit dominantní barvu podlahy (např. červené marmoleum) a poté použít pouze výmalbu jemnou - světle šedou, šedobéžovou, smetanovou s výraznými doplňky. Také je možnost volit přírodní produkt linoleum, který se vyrábí také v mnoha barevných dekorech.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem podlahy a kuchyňské linky. Kuchyň o rozloze 28m2 je otevřeně propojena (průchodem o šíři 1m) s obývacím pokojem o rozloze 22m2. Dveře, které v obou místnostech, jsou bukové-dýha. Obě místnosti jsou hodně prosvětlené. Chtěla bych jednotnou podlahu, která by nebyla studená a jednoduše se udržovala. Uvažuji proto o marmoleu, ale nevím, jakou barvu zvolit (zda do béžova či do šeda). Kuchyňská linka bude mít nerezové spotřebiče, její barvu a barvu pracovní desky bych rovněž potřebovala doporučit. Děkuji za radu, MS.
Odpověď  

Dobrý den, marmoleum je krásná podlaha. Pro teplý pocit je samozřejmě dobré vzít teplé odstíny, což by mohla být béžová (šedivá ne). Ale ve vzornících marmolea je hodně jiných krásných dekorů. Kuchyňskou linku bych volil v nedřevěném dekoru - vanilková, zelenkavá apod. Deska by mohla být tmavě šedá či antracitová.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy podlahy v pokoji dospělého syna. Nábytek je v kombinaci světlé a tmavé zebrano (převažuje to tmavší). Stěny bych vymalovala žlutou a zelenou (představuji si zářivé barvy) a strop bílý. Na podlahu chci Marmoleum, ale neumím si vybrat barvu. Děkuji, Petrlíková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Odstín podlahy můžete volit obdobný tomu, který bude na stěnách. Doporučuji třeba green melody (kusový koberec smetanový). Alternativou je odlišná, neutrálnější barva, např. mineral crystal (kusový koberec zelený).

Dotaz   Dobrý den, rekonstruujeme kuchyň s obývacím prostorem. Místnost má rozměry 6x3,5m, linka je v barvě kalvádos s deskou černý mramor. Jakou barvou bychom měli vymalovat a jakou sedačky pořídit? Také by mě zajímalo, v jaké barvě bych měla vybírat doplňky (polštář, prostírání). Podlaha je lamino bříza, je možné ji změnit. Moc se mi líbí marmoleum, ale nevím, jaký odstín by se do našeho interiéru hodil? Moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Nechal bych světlou podlahu v kontrastu k tmavšímu nábytku. Sedací soupravu bych zvolil v nějakém výraznějším odstínu, aby na sebe částečně strhla pozornost.

Dotaz   Dobrý den, začínáme rekonstruovat kuchyň. Máme již vybranou linku v barvě masiv bříza a výmalba by měla být meruňková nebo oranžová. Stále však diskutujeme o podlaze - pod starým PVC jsou parkety a přemýšlíme i o marmoleu. Co je pro kuchyň lepší? Jaký odstín se hodí k daným barvám a materiálům? Dále máme v lince plynovou desku na vaření - jaký materiál se doporučuje dát za ni? Předem velice děkuji a přeji pohodový den, Jarmila Chvojanová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v šedém až šedobéžovém odstínu a výmalbu v oranžovém. PVC je odolnější než přírodní marmoleum, které je však pocitově teplejší. Pozor, aby se podlaha nezvlnila a nevytvořila tak strukturu parket pod ní. Varnou desku můžete volit integrovanou nezávislou na troubě. Tím pádem se můžete rozhodovat, jestli chcete, aby měla nerezový, či skleněný vzhled.

Dotaz   Dobrý den. Máme momentálně hotovou hrubou stavbu, okna budou zlatý dub, nábytek máme borovici - to je dané. Do dalšího dřeva asi jít nemůžeme? Nebo by šel nějaký odstín dubu? Podlahu bychom chtěli takto: dřevěná plovoucí (prkna) do obývacího prostoru - dub přírodní tmavší, do kuchyňského prostoru marmoleum (béžové, světle modré). Dveře budeme pořizovat od Sapeli, nejspíš v dekoru dub. Kuchyně má maximum pracovní plochy, je z imitace světlého dřeva, pracovní deska je modrá Corian. Toto je jediné místo, kde jsme se „rozšoupli“ ohledně barev. V patře bude marmoleum, v koupelnách samozřejmě dlažba. Děkuju za názor.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volte přírodní odstíny dubu, jak na podlahu, tak i na dveře. Vybírejte z nabídky SAPELI – doporučuji modely Tenga, Note či Lotos. Poté volte doplňkové barvy, k odstínu dubu je vhodný v podstatě jakýkoli pastelový i výrazný odstín (třeba červená, oranžová, olivová).

Dotaz   Dobrý den. Zajímalo by mě, jaký rozdíl mezi marmoleum click a plovoucí podlahou tilolino. Jsou obě vhodné i na podlahové topení? Jsou dostatečně tvrdé, odolné? (Rádi bychom tuto podlahu dali do obývacího pokoje, z nějž se jde na terasu.)
Odpověď  

Dobrý den přeji. Přírodní podlahu tilolino je možné položit na podlahové topení a také se vyrábí v plovoucím systému click.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala i pomoc s výběrem podlahy do kuchyně. Rozhoduji se mezi dlažbou (asi s podlahovým topením - jen levnější sada topných rohoží) a marmoleem (lino) - to bez topení. Prosím, jaká je praxe s marmoleem v kuchyni co se praktičnosti týče? Jakou vybrat eventuelně barvu dlažby či marmolea a zdí? Kuchyňská linka bude ve světlejším odstínu jádrového buku, dveře a zárubně chceme CPL lamino v dekoru buku, podlahy zatím nemáme, ale uvažujeme také o bukové laminátové. Jídelní i konferenční stůl a také ostatní obývací nábytek máme třešňový. Těžko se vybírala barva kuchyně vzhledem k třešni na ostatním nábytku. Barevný lesk jsme s ohledem na rok a půl stará dvojčátka nechtěli. Vybrala jsem tedy jádrový buk a buk. Sokl kuchyňské linky bude nerezový, také zadní stěna za varnou deskou bude z 30cm vysoké desky jádrového buku a za deskou přímo ze skla podlepeného nerezovou (stříbrnou) barvou. Spotřebiče budou všechny v nerezu, pracovní deska v dekoru šedého kamene, dřez silgranitový tmavě šedý. Sedací souprava je střední modrá (ne příliš výrazná). Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Na podlahové vytápění nemá podlahová krytina obecně dlouhodobě velký vliv. Co se týče přírodního linolea (tilolino, marmoleum), je to čistě přírodní materiál a není problém jej použít v případě podlahového vytápění. Díky barevné škále můžete vybírat z mnoha designů, různě je kombinovat... Navíc jde o teplý materiál, odolný a antistatický. Hodí se do pokojů, ložnic, ale i do kuchyně.

Dotaz   Dobrý den. Naše babička staví malý domeček a do obytného prostoru (kuchyň + jídelna + obývák, celkem cca 35 m2) chce krb nebo krbová kamna. Prozatím se přikláníme ke kamnům kvůli menším rozměrům. Podle čeho ale vybírat? Stačí nám plechová, nebo raději připlatit a vybrat litinová? Je to jen na přitopení a hlavně kvůli atmosféře, nemáme v plánu tím vytápět dům. Cenově jsme ochotni investovat maximálně 10-15 tisíc. Už jsme se dozvěděli, že pro tento prostor stačí 6-8 kW. Chtěli bychom větší sklo – větší ohniště. Stačí nám obyčejnější plechová kamna třeba s litinovým roštem? Další dotaz: v patře jsou dětské pokoje (10 m2 na pokoj), v nichž není podlahové topení. Je vhodnější dát klasickou dřevěnou podlahu – prkna, nebo plovoucí podlahu s dřevěnou vrchní vrstvou? Jde nám o teplotu (laminátová podlaha je studená). A co marmoleum? Jaké jsou vlastnosti tohoto materiálu? Je to srovnatelné se dřevem, co se týče vlastností a ceny? Děkuji za odpověď, Saša.
Odpověď  

Dobrý den, co se týče krbových kamen - bohužel, nejsem odborník.
Ad 2) dřevěná podlaha je samozřejmě lepší, protože má přírodní vlastnosti. Marmoleum je též přírodní, lze jej pořídit i pod názvem tilolino (www.tilo.cz). Jde o ryze přírodní materiál, který bude mít obdobné tepelné výhody či nevýhody. Každopádně přesnější informace Vám jistě sdělí odborníci, kteří se zabývají prodejem a montáží přírodních podlah. Bližší ceny najdete u konkrétních firem. Zkuste se podívat například na www.tilo.cz. Tato společnost dodává přírodní lino, Tilolino i marmoleum (a to i v plovoucím provedení) a v mnoha barevných dekorech.

Dotaz   Na apríla jdu do důchodu a abych nevyšla z pracovního nasazení, mám naplánovanou výměnu oken v celém bytě. Je jasné, že po takové akci budu muset zákonitě vymalovat. Teď bydlím v paneláku, ale v původním bytě jsem měla daleko obývák. Když jsem nábytek dala do panelákového pokoje, je tam poněkud těsno. Přesto jsem se pokusila o malé úpravy, vyměnila jsem velkou sedací soupravu za menší rohovku a doplnila křeslo s malou podnožkou. Jídelní stůl je nutný, schází se u mne často velká rodina. Já hodně šiju, cvičím, pracuji na počítači, hlídám vnučky všemi aktivitami, které taková činnost obnáší. Také doufám, že mi v důchodu zbyde čas na čtení. Knihovnu mám možná zbytečně velkou, ale když jsem se pokoušela dopočítat úspory, vyšlo mi, že ušetřím jen jeden 80 cm modul. Budu muset zřídit stolek pod televizi a pro video. Barevně mi pokoj vyhovuje tak, jak je - hnědá s béžovou, která se opakuje na sedačce. Jen mi nepasují proužky na křesle, ale už mám bílý potah na výměnu, který možná obarvím na béžovo. Vymalování pokoje orientovaného na jih, prozatím bez stínících staveb před domem, mi moc starosti nedělá, stěny jsou bílé, zato jak vidno z fotografií je tam hodně obrázků. Spíš bych ráda změnila rozmístění nábytku. Myslíte si, že by to šlo? Pokoj má jen 3,45 x 5,40, dvoje dveře a balkonové okno s dveřmi zabere celou stěnu. Tmavé závěsy jsou nyní nutné kvůli televizi a práci na počítači (ten je přenosný, takže na stole je buď notebook, nebo šicí stroj, rodinné akce jsou pořádány s ohlášením předem, takže se vše uklidí do skříní v pokoji a může se prostřít. Stůl je rozkládací a občas je opravdu nutné jej rozložit, aby se najedlo 10 osob najednou). Myslíte si, že mi jde taky poradit? Předem dík! Vlastina.
Odpověď  

Dobrý den, z dopisu lze vyčíst, že tento obývací pokoj slouží také jako jídelna a pracovna. Prostor je tedy multifunkční, a co se týče dispozice velmi stísněný. Navrhoval bych oprostit místnost od věcí, které ji příliš zaplňují. Budete se v něm cítit mnohem lépe a volněji. Také velká rodina tento nový vzdušný prostor zcela jistě ocení.
Doporučil bych vyměnit koberec za podlahu v dekoru dřeva nebo za přírodní marmoleum. Pouze v místě konferenčního stolku zvolte pro větší komfort lokální koberec.
Jídelní část s rozkládacím stolem by byla hezká u okna s balkónovými dveřmi. Pohovku se nebojte umístit i do prostru, tím se jednotlivé části oddělí. A zkuste se držet hesla, že méně znamená někdy více.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc při výběru odstínu výmalby interiéru, doplňků u snímků 3 – 9 a barvy koberce u snímků č.1 a 2.
Odpověď  

Dobrý den, do obývacího pokoje bych volil za oranžovou pohovku moderní designovou tapetu, která by prostor rozveselila. Zkuste si vybrat na www.pointshop.cz. Podlahu bych zcela jistě neřešil kobercem po celé místnosti, doporučil bych např. marmoleum a místní trávníkový koberec pod konferenční stolek. Do chodby bych navrhoval odstíny žluté výmalby, do ložnice a chlapeckého pokoje např. béžovou, v kuchyni zkuste světle modrou. Strop volte vždy ve světlejším tónu.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit, jak rozmístit do prostoru sedačku, stěnu na televizi a také jídelní stůl. Jak zařídit kuchyň (chtěla bych ji do U)? Je lepší volit dlažbu, nebo marmoleum? Plovoucí podlahu nechceme, podlahové topení neplánujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych dala za kuchyňskou linku mezi okna, sedací soupravu doporučuji rohovou a televizní sestavu bych umístila vedle krbu. Do celého prostoru bych volila marmoleum.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V obýváku a v jídelně bude nábytek firmy Torrimex, série Dejavu (Wallis švestka v kombinaci s lesklým bílým panelem, u stolu patrně bílé kožené židle), kuchyň bude bílá lesklá Abstrakt z Ikey, pracovní deska "betonová" + Lacobel za pracovní plochou. V kuchyni a na chodbách bude na podlaze dlažba Zircon tmavě šedá od Rako (formát 45x45cm). Nevím si rady s barvou dveří a podlahou v obýváku a jídelně (navazují na kuchyň a chodbu a budou s nimi propojené prosklenými posuvnými dveřmi). Z dveří jsem si vyhlédla Tenga model 15 (do ložnice a koupelny), prosklenou variantu mezi zádveří a chodbu, chodbu a jídelnu, kuchyň a jídelnu. Je tedy nutné zkombinovat barvy dlažby, nábytku, dveří a podlah v jídelně. Váhám mezi dveřmi v dýze ořech a dub. Dubové mi připadají jemnější, nebudou tak výrazné a nebudou se přebíjet s nábytkem, ale nelíbí se mi ke zmíněné dlažbě. Ořechové se mi líbí víc, ale bojím se "konkurence" nábytku. Podlahu v jídelně jsem chtěla laminát dub, nějaký střední studený odstín, prkno - a teď nevím, z čeho ustoupit. Mám do jídelny volit zcela jinou podlahu (marmoleum, dlažbu, betonovou stěrku...) a jiné dveře (barevnou folii, šedé, bílé)? Barva na stěnách bude bílá, doplněná v jídelně místy tmavší ostružinovou nebo hnědofialovou, v kuchyni jablíčkově zelenou. Okna budou dřevěná, dekor střední dub. Prosím také o radu ohledně vstupních dveří - měly by korespondovat s barvou dveří Tenga + dlaždicemi Zircon. Ráda bych dosáhla jednoduchého, vzdušného interiéru, nechci žádnou selskou jizbu. Zvenku máme na domě lomeně bílou omítku a šedých desek Cetris. Sedlová střecha je antracitová bez přesahů, jihovýchodní stěna (obývák, jídelna, kuchyně) je prakticky celá prosklená francouzskými okny. Díky za pomoc, Katka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila dýhu amerického dubu a dubovou podlahu. Vstupní dveře také v dubu, protože je již použit na oknech. Tím se sjednotí vzhled domu především zvenku. Dub americký je také výrazný, podlaha v dubu bude lépe korespondovat s nábytkem, který lépe vynikne na světlejším odstínu. Nevadí ani kombinace zvolené dlažby s dubem.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit s výběrem odstínu dveří, podlahy a kuchyně. Hrozně se nám líbí dekor ořech. Byla by možná následující kombinace: dveře ořech (hladké provedení), kuchyň kombinace ořech a slonová kost a podlaha PVC Thermofix (Fatra) odstín horský dub, velkoformátová dlažba Powergres Cement odstín Grey (v koupelnách kombinace se světlou). V celém domě bude podlahové topení, a proto jsme zvolili podlahovou krytinu PVC (obývací pokoj, kuchyň, jídelna, pracovna, druhém patře vyjma koupelen) a jednotnou dlažbu v ostatních prostorách. Schodiště bude dubové s nerez zábradlím. Vyjma sociálního zázemí budou dveře hodně prosklené - v přízemí čiré sklo (vždy dveře a boční světlík, mezi obývákem a jídelnou velká prosklená stěna s posuvnými dveřmi a v jídelně dveře zasouvací na boční světlík), v druhém patře a pracovně bude satinato nebo mléčné sklo. Je rozumné dávat do ložnic prosklené dveře? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolené materiály (ořech, dub a šedivá dlažba) spolu budou velmi hezky ladit. Pokud jde dekory dřeva, je dobré, aby spolu korespondovaly barvy v nich obsažené. Ořech je navíc velmi nadčasový dekor a hodí se k němu jak studené, tak i teplé barvy. Místo PVC bych volil raději přírodní marmoleum nebo průmyslovou mozaiku. Dveře do ložnic mohou být také prosklené, ale jen z části. Tak, aby světlo nešlo přímo na hlavu postele.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně barevného sladění interiéru. Rekonstruujeme byt, koupelnu i WC budeme mít v kombinaci červené, hnědé a béžové, nábytek bude bílý. Kuchyň plánujeme v dekoru dub bělený, na podlahu v předsíních i kuchyni chceme použít Marmoleum- natural corn nebo barbados. Je vhodné volit dveře Nora - dub bělený? Děkuji za odpověď, Silva Hodová.
Odpověď  

Dobrý den, Doporučoval bych se držet teplé kombinace marmoleum natural (podlaha) nora dub bělený (dveře), vzhledem k červené barvě v interiéru a bílému nábytku.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit se zařízením garsonky, v níž je kuchyňská linka dohromady s obývacím pokojem. Chtěla bych lino jako imitaci světlé plovoucí podlahy, kuchyňská linka by se mi líbila azurově modrá. Jakou mám vybrat barvu sedačky, stěn a nábytku? Nebo by bylo lepší mít vše v přírodní barvě světlejšího dřeva třeba v kombinaci s vanilkou? Pokoj je hodně prosvětlený, po celé délce je balkon. Děkuji za odpověď, Yvonne S.
Odpověď  

Dobrý den, místo lina zkuste na podlahu využít marmoleum. Jde o přírodní materiál, který má lepší užitné vlastnosti. Světlý odstín bude do malého prostoru zcela jistě vhodný. Modrá kuchyňská linka je zajímavý nápad, interiér bude velmi originální. S ohledem na tuto barvu bych doporučit použít také bílou, červenou, v malém množství černou, ale i další odstíny modré. Nábytek volte v laminu ve vysokém lesku v jedné či dvou z uvedených barev, sedačku tmavě modrou či červenou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V obývacím pokoji máme cihlovou rohovou sedací soupravu, bílé okno a dveře. Chtěli bychom kratší stěnu a novou podlahu. Prosím o radu, v jaké barvě mám vybírat stěnu a výmalbu, a jestli je na podlahu lepší koberec, nebo marmoleum.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu za sedací soupravou bych volila v temném cappuccinovém nebo čokoládovém odstínu. Na podlahu dejte marmoleum white marble, barbados nebo eternity. K tomu poté jen výrazný kusový koberec v odstínu výmalby.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Nevíme, jakou vybrat barvu podlahy a výmalby do kuchyně. Chtěli bychom marmoleum nebo PVC v dekoru prkna. Kuchyňská linka je v kombinaci dekorů třešeň a javor (ten je jen na několika dvířkách). Pracovní deska je světlá, v barvě cappuccino. Výmalbu bychom rádi barevnou, raději jemnou. Velice děkuji za radu, přikládám vizualizaci kuchyně. S pozdravem Mirka Součková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud zvolíte na podlahu marmoleum, volila bych jej v barvě pracovní desky. Pokud linoleum, tak v dekoru javoru. Výmalba může být v jemném vanilkovém odstínu.

Dotaz   Dobré odpoledne, prosím o radu. V domečku máme obývací pokoj propojený s kuchyní. Plánujeme kuchyň v odstínu wenge a světle zelenou podlahu - marmoleum. Nevíme si rady s odstínem dveří. Jaký by byl podle Vás nejvhodnější? Předem děkuji, Hana Š.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře opět v dezénu wenge. Doporučuji Vám podívat se na nabídku SAPELI – moc hezký je typ NOTE či LOTOS. Vhodné by byly také čistě bílé nebo celoskleněné dveře.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem podlahy. Jelikož si z původního bydlení převezeme nábytek (jídelní stůl a loni kupovanou obývákovou sestavu v dekoru americký ořech). V tomto provedení bychom chtěli zvolit i kuchyň, ale stále si nejsem jistá, jakou vybrat podlahu. Nábytek je moderní, barva americký ořech. Jako podlaha by se mi líbilo buď nějaké tmavě šedé (antracitové) marmoleum, nebo plovoucí podlaha v dekoru rošáda - buď také americký ořech, nebo pro kontrast světlejší (možná dub). Jelikož jsme ve fázi hrubé stavby, tak také přemýšlím, jakou dát barvu oken a vnitřních dveří. Zda zvolit tmavý ořech barevně ladící s nábytkem, nebo světlé dřevo. Střecha bude černá, stejně tak částečně i dřevo na fasádě). Limitující je pro mě nábytek a od toho se odvíjí ostatní. Ale sladit vše dohromady je pro mě docela náročné. Proto vás prosím o radu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, do interiéru, který bude obsahovat ořechový nábytek, se Vám budou hodit dekory neutrálních nebo spíše studených barev. Šedivá je tedy velmi dobrá volba. Zkuste ji použít např. na obložky a dveře, jednobarevný dekor dveří je velice moderní a nadčasový. Podlahu k této kombinaci zvolte např. dubovou ve formě běleného dubu, kontrast světlé podlahy a tmavého nábytku bude velmi hezký.

Dotaz   Dobrý den, do pokoje pro 24-letého studenta sháníme nábytek. Chce světlé dřevo, a tak jsme našli postel, menší komodu a stůl z břízy, a skříně z jasanu. Tato dřeva nebudou stát vedle sebe, ale vždy na opačné straně pokoje. Bojíme se však, že to k sobě nebude vůbec ladit. Stěny vymalujeme "Bílou kávou" a tu, na níž budou skříně a TV, tmavší barvou, pravděpodobně barvou Rum Caramel http://www.dulux.cz/cz/c_cs_scheme.shtml?name=rum_caramel_1&range=FM,BEF,CP4. Na podlahu přijde lino (nebo marmoleum?), protože plovoucí podlaha bohužel není možná. Jen nevíme, jaká barva by byla dobrá? Kde ji koupit? Pro vaši představu přikládám render z návrhu, barvy ale vůbec nesedí (místo červené by měl být rum caramel, všude jinde káva). Děkuji za postřehy a návrhy.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pro oživení bych volila podlahu v zářivějším příjemném tónu (např. bordó marmoleum Berlin red http://www.forbo-flooring.cz/Default.aspx?MenuId=371). Také je možná plovoucí podlaha nebo PVC v imitaci břízy s výrazným kusovým kobercem v červené barvě.

Dotaz   Dobrý den, chystáme se rekonstruovat starší byt a chtěla bych poradit s výběrem dveří do celého bytu. Zatím mám jen představu o kuchyni - chtěla bych ji v barvě wenge + sloní kost (resp. vanilka) se světlou pracovní deskou. K tomu chci v kuchyni na podlahu světlé marmoleum, které bychom nechali položit také do delší úzké chodby, která není od kuchyně oddělena dveřmi. Nevím však, jakou barvu dveří bychom měli do bytu zvolit - z chodby se bude vcházet do WC, koupelny, komory, obývacího a dětského pokoje. Z obýváku jsou pak dveře do ložnice. Moc Vám děkuji, Petra z Ostravy.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych buď tmavé dveře v dekoru wenge, nebo novinku od Sapeli - NOTE nebo ELEGANT v dýze polární ořech či světlý javor.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji ložnici a je to docela fuška. Nábytek mám rustikální ořech, malba - dvě stěny capucíno světla, druhé dvě capucino tmavší. jaký odstín podlahy ?
Odpověď   Dobrý den, můžete použít koberec v odstínech středně hnědé nebo podlha typ marmoleum ve stejném odstínu. To jsou uni barvy. |Z dřevin vybírejte např. bělený dub nebo ořech.
Dotaz   Dobry den, chtela bych Vas pozadat o tip pro finalni podlahu do technicke mistnosti. Moc se mi nechce do linolea ani dlazby, preci jen se tam muze neco rozlit, popripadne neco spadnout. Co byste navrhovala?
Odpověď   Dobrý den, podlahy do technických místností musí být hlavně technicky funkční. Kromě dlažby a lina je možné použít podlahu typu marmoleum nebo litou průmyslovou podlahu.
Dotaz   Děkuji za odpovědi, přeci jenom ještě jeden dotaz. Byla by vhodnější třeba podlaha ne dřevěná, ale třeba velké takové bílé kostky jako sklo. Bohužel nevím jak se materiál jmenuje?
Odpověď   Dobrý den, podlaha kterou popisujete může být marmoleum. Pokládá se v pruzích nebo do čtverce. V uni barvách nebo s dezénem dřeva na výběr jsou taky různý lesk - mat povrchu. tato podlaha inklinuje k modernímu vzdušnému interiéru ve, kterém se dřevo nebo jeho imitace používá jen omezeně.
Dotaz   Dobrý den, zabývám se výběrem podlah a dveří do přízemního obývacího pokoje velikosti 30 m. Nábytek obývací a kuchyňský bude v kombinaci bílé + březové. Jedna stěna výrazně barevná (travní zelená nebo červená). Můžete mi prosím poradit s výběrem dýhy podlahy a dveří? Do temnějšího prostoru se mi zdá vhodná světlá podlaha kanadský javor nebo bříza, ale jaké dveře? Nebude pak podlaha a nábytek splývat, když budou oboje ze světlého dřeva? Děkuji vám.
Odpověď   Dobrý den, ve vašem případě bych doporučovala podlahu o tón sytější proti nábytku a stejně tak i dveře nebo podlahu velmi světlou např. marmoleum perla a stejně i dveře. Docílíte kontrastního efektu vůči syté malbě a jemného přesto viditelného přechodu materiálů nábytku a podlahy.
Dotaz   Dobrý den, kupuji byt v novostabě a nevím si rady s barvou dvří v členitém, 30 m obývacím pokoji s kuchyní. Byt je přízemní, takže se obávám o dostatek světla. Developer nám na výběr podlah moc nedal, takže aby byl prostor světlý, zvažuji podlahu kanadský javor nebo břízu (ale ta je velmi měkká). Nábytek v obývacím pokoji bude bílý v kombinaci s břízou. Jedna stěna bude dominantně barevná, pravděpodobně travní zelená, ale možná i červená. Prosím, mohla by jste mi poradit s barvou dýhy 3 dveří vedoucích z obývacího pokoje? Zvažovala jsem stejné dřevo jako bude na podlaze, ale pochybuji, že by se povedlo zvolit stejný odstín - nebude to pak vypadat nehezky. Můžeme také zvolit kontrastní barvu k podlaze, ale obávám se, abychom tím neztratili dojem světlosti a vzdušnosti prostoru, protože přece jenom v přízemí si musíme vážit každého paprsku světla. Velice Vám děkuji za Váš názor.
Odpověď   Dobrý den, ve vašem případě bych doporučovala podlahu o tón sytější proti nábytku a stejně tak i dveře nebo podlahu velmi světlou např. marmoleum perla a stejně i dveře. Docílíte kontrastního efektu vůči syté malbě a jemného přesto viditelného přechodu materiálů nábytku a podlahy.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké volit dveře Sapeli: V přízemí jsou dveře + prosklená stěna pouze v zádveří a chodbě. V tomto prostoru jsou vchodové dveře tmavší zlatý dub, podlaha tmavě šedá, chodba celkově užší tmavší. V navazujícím OP a schodišti je podlaha dub natur, ale z chodby není vidět. V patře bude chodba hodně světlá a úzká a z ní povedou 5x dveře do pokojů, v pokojích jsou okna zlatý dub. Podlahu zatím v patře vymyšlenu nemám, líbí se mi marmoleum jednobarevné, nebo opět dub natur. Dýha dub se mi osobně od Sapeli moc nelíbí, líbí se mi buk (i javor). Lze ho použít? Musím pak mít takový i nábytek? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, není podmínkou že nábytek musí být stejný jako dveře. Vhodné je spíše ladit podlahu a dveře a na nábytku se můžete "vyřádit". Kromě dubu lze použít jasan má velmi hezkou texturu vhodné je použít horizontální orientaci. V podkroví doporučuji jednobarevnou podlahu a nechat si více prostoru pro barevné variace na zdech.
Dotaz   Dobrý den, poprosila bych Vás o tip na jednotnou podlahu do celého podkroví RD. Je nám sympatické marmoleum. Okna jsou hnědá, nábytek světlý (javor/bříza/ v děts. pokoji borovice), světlá výška 240cm. Jaký volit odstín, aby podkroví nevypadalo fádně a "male" ? (úzká chodba + pokoje 25m, 15m,13m,12m - každý pokoj má klasické a střešní okno). Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v případě použití marmolea můžete volit jednobarevné odstíny světle béžové nebo lehce kouřové. K materiálu nábytku je velmi vhodné odlehčené. Dále pak určující barevnost doplnit spíše na zastínění oken nebo bytových textíliích. Je možné podbarvit i stěny v jemných jarních teplých ale i studených tónech.
Dotaz   Hezký den!Chci se zeptat-bude velkou chybou barevné ladení kuchyně do bílé-šedé-červené,když navazující obývací část je v studených barvách modrá sedačka,nábytek olše+zelená?Chtěla jsem aspoň jednotnou podlahu do celého OP,ale bohužel to nepůjde.Nemám raději zvolit zelený obklad do kuchyně,aby bylo vše sladené?V obýváku bude muset zůstat původní dřevěná podlaha-stará 80 let-renovovat,nebo přikrýt kobercem-jaké barvy?Do kuchyně bych chtěla plovoučku olše medová,líbí se mě tenké parkety,ale vzhledem k širokým prknům dřevěné podlahy by asi bylo lepší zvolit vzhled široký selký!?Obývák všechno komplikuje,ale bohužel už na jeho kompletní obměnu nezbývají finance:( Budu vděčná za radu,minule ste mě pomohla ujasnit si představu o kuch.lince!Děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Hůře se mi představuje sladění barev v obývacím pokoji. Zelená a modrá, jaké jsou to přesné odstíny. Pokud se bojíte červeného obkladu, můžete ještě zvolit obklad skleněný (který může mít nádech dozelena. Jinak co se týká podlahy v kuchyňském koutě - kombinace dřevěná, renomovaná podlaha v návaznosti na plovoucí podlahu v imitaci dřeva bych nedoporučovala. Určitě podlahu zachovejte a zrenovujte. Volila bych kontrastnější materiál např. šedé marmoleum, které je v mnoha typecha odstínech a může se pokládat také jako plovoucí CLIC systém.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu jakou podlahu a dveře zvolit k nábytku, sedačce a kuchyni, vše víceméně v tmavší třešni či calvadosu. Okna jsou taky dřevěná - amfromosia. U podlahy váháme mezi dřevem a linoleem (Marmoleum), do laminátu se nám moc nechce. Bojíme se, aby tam nebylo moc druhů dřeva. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, máte správný pocit. Zvolte spíše jednobarevnou světlou podlahu Marmoleum v pruzých nebo i s jemným vzorem jako např. žilkování.
Dotaz   Hezký den, prosím o radu jakou zvolit barvu na plovoucí podlahu a následně dveře v otevřením prostoru kuchyň- obyvák.Kuchyň bude v šedem lesku RAL 7040, pracovní deska bílá, doplňky červené.Celý otevřený interiér bych ráda volila došedo-červené-smetanové kombinace. Prostor 40m2, jen ten výběr barvy podlahy si nevím rady.Děkuji za pomoc.
Odpověď   Dobrý den přeji. K takto volené barevné škále bych volila odstín podlahy -tmavý ořech popř. wenge a dveře opět wenge nebo bílá fólie. Také je možné volit podlahu ne v dekoru dřeva, ale pouze odstín - a to marmoleum, které je možné pokládat také jako plovoucí podlaha. Barevná škála je velká a dá se volit podlaha - teplá červená popř. studený odstín šedé. Pak bych volila dveře bílé jednoduchého, hladkého designu popř. v kombinaci se sklem.
Dotaz   Dobrý den, srdečně Vás zdravíme a mockrát děkujeme za rady poskytnuté v on-line poradně minulé úterý. Doporučená šedá dlažba pro kuchyň + předsíň a dlažba jako taková se nám zdá studená, co kdybychom zvolili spíše marmoleum-click v šedém provedení? Určitě si dovedeme taky představit Vámi navrhované řešení barev pro kuchyň a obývací část, ale s přihlédnutím k již oranžovobílé kombinaci v koupelně a WC, nebude při použití oranžové barvy do kuchyně a částečně předsíně a poté cihlové barvy na kratší zdi v obývací části, oranžových tónů v bytě mnoho? Jakou bychom potom měli volit ještě pro obývací část barevnost pro doplňky? A jaká by měla být druhá barva pro delší zeď, kde bude obývací stěna pravděpodobně v jasanu, naproti sedačka světlá, buď šedá nebo béžová? Jinak se nám ještě líbí pistáciová zelená nebo limetková barva, ani jedna z nich by částečně pro předsíň a kuchyň v bříze,deska šedá beton,hliníkové doplňky,obklad Mosaico Mix,nebyla vhodná? Pokud ano, jak opět barevně sladit obývací část/jídelní stůl, jasanová dýha, IKEA, typ fusion, obývací stěna rovněž jasan/, popř. jakou volit barvu sedací soupravy? Děkujeme velice za odpověď a přejeme příjemný, prosluněný, jarní den.
Odpověď   Dobry den Minule utery mela sluzbu kolegyne - Mozna bude lepsi upresnit odpovedi s ni
Dotaz   Dobry den.Potrebujeme poradit s barevnym ladenim obytneho prostoru RD cca 55 m4.Chceme jednoduchou bilou kuchynskou linku lak+sklo+nerez.Na podlaze mame svetle bezove marmoleum.V mistnosti je 5 drevenych oken v barve kastan.Jake drevo muzeme pouzit na nabytek a dvere?Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v dubu nábytek a dveře v ořechu.
Dotaz   V RD máme dřevěna okna oranžovohnědé barvy.Na podlaze bude světlé přírodní marmoleum.Jaké zvolit dveře?Také teplý odstín dřeva?
Odpověď   Dobry den Asi bych volil odstin v kontrastu s podlahou, neco blize k oknum
Dotaz   viz. schodiště - hodilo by se i marmoleum? a jaké jsou vaše zkušenosti s marmoleem v kuchyňském koutu?
Odpověď   Dobry den Marmoleum je vhodne a bude i hezke. Zkusenosti mam s marmoleem v koupelne i na zdi. Bez problemu. Pocitam, ze v kuchyni to bude stejne
Dotaz   Schodiště: a co marmoleum?
Odpověď   Marmoleum na schodiště? Záleží na podkladu ale je to jistě možné.
Dotaz   Ano, marmoleum na schodiště. Lze?
Odpověď   lze
Dotaz   Dobrý den, prosím vás o radu, jakou barvu dveří (popř.jaké) koupit do úzké panelákové předsíně bez okna. Jedná se o troje dveře blízko sebe, vedoucí do ložnice, dětského pokoje a obýváku. Podlahu v bytě máme marmoleum "Linorado Bernstein" (okrovohnědá) a výmalbu v přesdíni Dulux "Tuscan treasure 5" (světle žlutá). Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobry den volil bych nedreveny dekor. Mohou byt celosklenene bez ramu v satinato provedeni. Stavajici zarubne natrit napr. na sedivo
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu jakou barvu podlahy zvolit v dětském a zároveň studenském pokoji ke světlím odstínům nábytku (borovice-masiv,lamino a buk a tmavá modrá). pokoj má 6x5m. Jsou již položeny dřevotřískové desky připevněny. Volila bych marmoleum lino nebo desky.V pokoji jsou Dcera 16 a Syn 13 a 2,5let.Děkuji.
Odpověď   Dobry den Jestlize se priklanite k marmoleu volil bych, vzhledem k svetlejsim odstinum nabytku, sytejsi barvy. U marmolea lze pouzit i kombinace do ruznych obrazcu.
Dotaz   Dobrý den.Jaké marmoleum máme zvolit do obytného prostoru spojeného s kuchyní(45m2,okna ze 3 stran).Okna,dveře máme mahagon.Kuch.linku plánujeme v kombinaci švestka/lak.Jde to?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlé smetanové marmoleum např. barbados
Dotaz   Dobrý den, prosila bych Vás o radu. Chtěla bych si zrekonstruovat obývací pokoj v panelákovém bytě. Má tvar obdélníku o velikosti 5,5 x 3,5m. Jedna z delších stěn je celá prosklená (vchází se na lodžii), na protější stěně jsou prosklené zasouvací dveře (1,3m) s rámem tmavší hnědé barvy. Potřebovala bych poradit, jaký druh podlahy je vhodný. Teď máme koberec, ale ten mi nepřijde praktický (máme dítě a malého psa). Dřevěné plovoucí podlahy se mi moc nelíbí. Nevím přesně, jaký je rozdíl mezi marmoleem a vinylem. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby podlaha byla hygienická, přírodní a ne příliš drahá. Z barev se mi líbí přírodní odstíny, hnědá, béžová. Jakou barvu podlahy, výmalby a následně nábytku bych měla vybrat? Děkuji moc za vaše rady.
Odpověď   Dobrý den, marmoleum do panelového bytu vřele doporučuji. Jde o přírodní materiál složený pouze z obnovitelných zdrojů, tzv. přírodní linoleum. Struktura i barevnost u marmolea prostupuje celou tloušťkou materiálu. Díky tomu není téměř patrné ani jemné poškození, v případě nutnosti je zde možnost opravy. Trvanlivost materiálu zajišťuje povrchová úprava. Marmoleum je teplé a příjemné na dotyk i chůzi, zároveň je cenově dostupné a vyrábí se v široké barevné paletě. Do Vašeho prostoru bych doporučil světlé přírodní odstíny.
Dotaz   Dobrý den.Jaké MARMOLEUM máme zvolit do obývací místnosti s kuchyní.Máme okna kaštan,dveře mahagon (světlý od sapeli),kuchyň švestka-bílá folie.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit odstíny smetanové, béžové, šedé např. Arabian pearl, Barbados, Silver shadow.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na vás s dotazem, jak vymalovat kuchyň a jak vyřešit podlahu. Mám objednanou kuchyňskou linku v barvě černé lesklé metalízy kombinované se světlým dřevem. Nemohu přiložit fotky, ale obrázky lze najít na www.sconto.cz, kuchyně, str.3, obr.2 kuchyně Galaxy. Kuchyňská linka bude ve tvaru L o rozměrech 3x2 m. Celková plocha kuchyně je 20m2 (5 x 4), bude v ní skleněný jídelní stůl a kožené černé židle. Na jedné stěně jsou dvě okna, jedno z nich je s balkónovými dveřmi. Jedná se tedy o velmi prosvětlený prostor. Dále nevím, zda použít marmoleum (a v jaké barvě) nebo obklady či plovoucí podlahu. Jelikož je černá barva dvířek dost neobvyklá, nevím si rady s malbou a podlahou. S pozdravem Alice Rozumová.
Odpověď   Dobrý den přeji. K tmavé kuchyňské lince můžete volit výrazný odstín podlahy, třeba marmoleum v bordó barvě. K tomu budou hezké jemné neutrální tóny výmalby (cappuccino, béžová či smetanová). Druhou variantou je světlá podlaha (v dekoru světlého javoru nebo běleného dubu) spolu s výrazným odstínem výmalby a obkladu – lila či bordó v kombinaci s jemnou béžovou barvou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak doladit barvy a materiály do interiéru kuchyně spojené s obývacím pokojem v nízkoenergetické novostavbě. Na podlaze je světle béžové marmoleum, dveře jsou lamino teak, na stěnách je zatím bílá tapeta. Kuchyňská linka je v zažloutlé bílé se světle hnědou deskou a nerez spotřebiči (foto 1). Nevím si rady s tím, co dát za linku - určitě chci nějakou barvu, např. tmavší tlumenou červenou (obklady, barevné sklo, nebo lamino deska?). Tuto barvu bych ráda dala i na stěnu v obývacím pokoji (foto 2, 3). Jaké byste volili barvy sedací soupravy, ostatního nábytku, rolet a doplňků? Děkuji mockrát.
Odpověď   Dobrý den přeji. Za kuchyňskou linku můžete volit desku v dekoru desky pracovní, popř. bordó obklad. Poté je dobré tento tón použít ještě v obytné části, třeba za světlou smetanovou nebo béžovou sedací soupravou. Pokud zvolíte takto tmavý a výrazný obklad, již není tak snadné měnit barvy v dalším prostoru. Naopak s obkladem neutrální světlé barvy nebo v dekoru pracovní desky budete moci prostor snadno obměňovat novými doplňky či výmalbou. Např. lila, limetka, tyrkys. K těmto výrazným odstínům můžete volit tmavý nábytek v teaku nebo ořechu.
Dotaz   Dobrý den přeji. Jak nejlépe řešit podlahu, když je kuchyň s obývacím pokojem oddělená jen malým barem? Plovoucí v celém prostoru, nebo jen v obýváku a do kuchyně dlažbu? Je nutné mít stejnou barvu jídelního stolu a kuchyně? Jídelní stůl je vidět z kuchyně i z obývací části. Jaká barva by tedy byla nejlepší? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu vždy doporučuji volit jednotnou, aby se prostor zbytečně netříštil. Můžete volit novilon, nebo také přírodní marmoleum, které je pro údržbu v kuchyňské části vhodnější. Jídelní stůl by měl být v dekoru, který celý obytný prostor opět sjednotí s kuchyní.
Dotaz   Dobrý den! Ráda bych se zeptala, jaký druh podlahy považujete za nejvíce tlumící kroky. Letos chceme rekonstruovat byt a měnit podlahy v předsíni, kuchyni a obýváku. V současné době je zde ošklivé lino a zničené dřevěné parkety. Sousedi bydlící pod námi si neustále stěžují, že dupeme. (Chceme jim vyjít co nejvíce vstříc, ale nevíme, jakou podlahu vybrat - máme ve výběru dlažbu, marmoleum nebo linoleum. Dále bych měla ještě jeden dotaz - v obýváku máme nábytek dekor višeň. Obývák bude propojený s kuchyní. Máme tedy kuchyňskou linku taky vybírat s dekorem višeň? Šel by tento dekor kombinovat s vínovou barvou, popř. jakou jinou? Jakou barvu podlahy vybrat k tomuto nábytku? Předem děkuji za odpověď, P.
Odpověď   Dobrý den, pro tyto účely bych využil širokou nabídku dekorů marmolea, které je na přírodní bázi a do panelákových bytů velmi vhodné. S pokládkou oslovte kvalitní podlahářskou firmu, která Vám doporučí co nejvhodnější zvukovou izolaci pro řešení tzv. kročejového útlumu do konkrétního interiéru. Co se týče kuchyňské linky, dřevěný dekor není podmínkou. Pouze byste se měli držet teplých odstínů, vzhledem k višni, která v sobě obsahuje hodně červené barvy. Zkuste lamino ve vysokém lesku v odstínech hnědé, od smetanové až po čokoládovou. Vínovou barvu můžete využít formou barevného skla lacobel místo obkladu.
Dotaz   Dobrý den, řeším problém s podlahou. Máme položenou dlažbu v chodbě a z ní vedou dveře do dalších tří místností, ve kterých ale chceme marmoleum. V ložnici už marmoleum máme, ale mezi dlažbou a marmoleem vznikl schod vysoký cca 2cm. Nyní nevím, jestli zachovat stejný schod i ve zbývajících dvou místnostech, nebo jestli v nich pomoci stěrky máme dorovnat podlahu do stejné výšky, jako je dlažba v chodbě. Když to shrnu: je lepší mít všechny podlahy v interiéru v jedné rovině, nebo je to jedno, nebo případně schůdky jsou vítaným zpestřením? Děkuji za vaši radu a názor, B. Lichancová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Praktičtější je vždy podlaha v jedné rovinně, to se týká ale především podlah ze stejného materiálu. U přechodů dvou typů podlah stejně musíte řešit začištění. Jelikož nivelační stěrka v takové vrstvě bývá nákladná, volila bych spíš schodek.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. V kuchyni budeme mít červené marmoleum a nemůžeme se rozhodnout, jakou vybrat barvu kuchyňské linky. Rozhodujeme se mezi vanilkovou, béžovou, cappuccinovou a světle šedou (případně nějaký dezén dřeva či kombinaci). A jakou barvu byste doporučili pro obklady a výmalbu? Děkuji a přeji krásný den, Hanka.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit všechny Vámi vyjmenované typy. Já bych volila netradiční světle šedou s antracitovou pracovní deskou a obkladem či zádovou deskou v barvě marmolea. Výmalbu poté v kombinaci jemné béžové (vanilkové) s jednou stěnou červenou u jídelního koutu.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu. Mám kuchyň propojenou s obývacím pokojem. Obývací pokoj 24 m 2 a kuchyně 18 m2. V obývacím pokoji máme laminátovou podlahu dub. Nejsem rozhodnutá zda dřevenou podlahu, dlažbu a nebo marmoleum do kuchyně. Nabízí se mi dřevěná podlaha, ale nevím jak s případným vylitím vody a údržbou. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, v propojených prostorech je vždy vhodnější jednotná podlaha. Celek pak vypadá elegantněji. Co se týče laminátu, volte jej do kuchyně pouze tehdy, pokud je opravdu kvalitní a konzultujte jeho využití přímo s podlahářem. Jsou i lamináty, které mají vysokou odolnost a používají se ve vysoce namáhaných technických prostorech.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o laskavou radu. Zařizujeme dětský pokoj s orientací na jih pro 1,5 roční dcerku a bylo nám dodavatelem podlahových krytin nabídnuto cenově výhodně červené marmoleum. Pokojík bude vymalován bíle, a proto bych se chtěla zeptat na Váš názor na další doplňující barvy v pokojíku, aby se nedosáhlo agresivně výrazného vzhledu. Máme starší nábytek, který bychom rádi barevně natřeli (a oranžový kusový kobereček na hraní). Předem moc děkuji za Vaši odpověď!
Odpověď   Dobry den Marmoleum je dobry material. Pokud je cervena jen podlaha urcite pokojik nebude pusobit agresivne. Pastelove barvy jako doplnkove to zaridi
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou barvu zvolit na podlahu do obýváku, který je spojen s kuchyní. Celkem má místnost 35 m2. Chtěli bychom lino nebo marmoleum. Skříňky do obýváku máme již v barvě planá hrušeň. Jaká by byla vhodná barva kuchyňské linky? Ve stejném dekoru? Jakou barvu zvolit na dveře? Jaká barva pracovní desky by se hodila ke kuchyni? Spotřebiče budou nerezové. Co výmalba pokoje? Děkuji za odpověď, Jitka.
Odpověď   Dobrý den, lino a marmoleum je stejný produkt na přírodní bázi (pouze obchodní označení mají odlišné – nepleťte s PVC, které je umělé), a ten bych do obytných místností doporučil. Lze si vybrat z velkého množství vzorů. Volte spíše světlejší barvy v teplých odstínech, které budou k hrušni dobře ladit. Kuchyňská linka bude pěkná v nedřevěných dekorech, použít můžete třeba smetanové lamino ve vysokém lesku. K této kombinaci bude vypadat dobře pracovní deska středně šedivé barvě s metalickými efekty.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu, jak sladit obývák s kuchyní a jídelním koutem. Jaké mají být dveře, jestliže okna budou bílá? Taktéž v koupelně - když je vše bílé, je možné použít hnědé dveře? Máme chodbu do tvaru T, z níž vedou dveře do všech pokojů. Takže by měly být asi stejné, že? Okna zvenčí budou mít odstín zlatý dub a stejně tak i vstupní dveře. Jak pak doladit ostatní dveře? Na podlahu chceme zvolit marmoleum, jedná se o novostavbu. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit nadčasové bílé dveře, které se dají doplnit jakoukoli podlahou i nábytkem. Osobně doporučuji lesklé dveře Sapeli Glanz v bílé barvě. Prostor, kde je mnoho dveří, se díky této variantě opticky nezmenší, ale naopak prosvětlí, a vy budete moci volit barevné zdi pro oživení.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme podkroví a obývák máme v provedení bílá vysoký lesk a zebráno (hnědé klasika) Prosím o radu jakou barvu podlahy (marmoleum,lino,PVC) zvolit a jako barvou vymalovat stěny.Moc děkuji za odpověď. Majerová
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlou podlahu např. dekros světlého bambusu, nebo javoru. Popř. světlé béžové marmoleum. K tomu můžete volit výmalbu v olivovém, lila, bordó či oranžovém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Máme kuchyň /je propojená s obývákem / v dekoru teak a vanilka a sháním podlahu v šedobéžové barvě. Na internetu jsem viděla mnoho druhů podlah, ale v barvě šedobéžová jsem našla pouze dlažbu, kterou nechceme dávat. Můžete mi prosím poradit jaký druh zvolit popř.číslo podlahy? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jaký materiál byste chtěla na pdolahu volit? Můžete volit přírodní linoleum nebo tzv. marmoleum, které jsou právě pouze v jednotlivých barvách a nedokáží imitovat dřevo. Popř. Můžete volit laminátovou nebo dřevěnou podlahu v dekoru běleného dubu.
Dotaz   Děkuji za radu. Rádi bychom použili co nejtvrdší podlahu, když by něco upadlo na zem. Nevím jestli marmoleum by vydrželo případným nehodám. Kombinace teak,vanilka a bělený dub. Nebude zde moc dřevěných dekorů? Děkuji.
Odpověď   Můžete také volit javor. Dva dřevěné dekory jistě není mnoho.
Dotaz   Dobrý den, můj dotaz se týká dlažby, kterou máme ve všech společných místnostech - kuchyni, obýváku, chodbě, sociálním zařízení. Jelikož jsme si vybrali hodně světlou dlažbu - dá se říci téměř bílou a ještě do kuchyně a obýváku lesklou, tak je na tom vidět doopravdy každé smítko. Teď nevím, co s tím, každý den musím několikrát uklízet. Přemýšlela jsem, zda by bylo možné na to položit nějaké slabé linoleum, ale bojím se nerovností a spár, které jsou mezi jednotlivými dlaždicemi, že po čase začnou vystupovat. Jelikož máme všude podlahové vytápění, koberce nemáme téměř nikde. Prosím, co byste mi poradili, abychom nemuseli vše předělávat. Na vykopání a položení nové dlažby již nejsou peníze. Nevím, zda třeba neexistuje nějaký nátěr, který by bylo možné použít. Děkuji za rady.
Odpověď   Dobrý den, zvolte spíše menší lokální koberce. Linoleum nebo marmoleum není vhodné, obrysy dlažby se na něm časem protlačí a výsledný efekt nebude hezký.
Dotaz   Dobrý den, potřebujeme poradit ohledně našeho nového RD. Konkrétně se jedná o barvu podlahy, dveří, obložek a schodnic. Plánujeme kuchyňskou linku v barvě amerického ořechu (korpus i dvířka), pracovní desku béžovou a dlažbu v celé kuchyni taktéž. Obývák je s kuchyní propojen - tam plánujeme světlou podlahu (marmoleum nebo lino). Líbily by se nám dveře i zárubně v barvě ořechu a stejně tak i schodiště. Na chodbě bude dlažba, rovněž béžová. Je tato kombinace vhodná? Pokud ne, poraďte prosím jiný odstín dřeva. Ještě se zeptám, jakou barvu obkladu máme zvolit ke kuchyňské lince. Děkuji za odpověď, Korvasová.
Odpověď   Dobrý den, co se týče kuchyňské linky, zkuste z amerického ořechu třeba jen korpusy a bočnice. Dvířka by byla pěkná z lamina ve vysokém lesku ve žluté nebo světle zelené barvě. K nim pak dolaďte obklad v podobných odstínech. Pokud máte kuchyň propojenou s obývacím pokojem, volte podlahu jednotnou. Dveře a obložky budou velmi pěkné jednobarevné – osobně doporučuji světle šedivé nebo bílé.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaký typ podlahy zvolit do kuchyně, jídelny a obýváku. Vše je propojené, a proto bych ráda volila jednotnou podlahu. Váhám mezi plovoucí podlahou a vinylem. Co byste doporučili vzhledem k dvěma malým dětem? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám marmoleum přírodního charakteru nebo kvalitní laminát (např. firma Witex). Jednotná podlaha do propojeného prostoru je zcela jistě vhodná. Co se týče marmolea, můžete využít velkou barevnou paletu dostupných dekorů.
Dotaz   Dobrý den, vybírám dveře a nechci udělat chybu při výběru barvy. První dveře budou mezi chodbou a obývákem. Chodba má béžovou podlahu s hnědými čtverci (ořech) - marmoleum a hnědý nábytek (ořech), obývák dubové parkety, bílé stěny, bílý nábytek a žlutou sedačku. Druhé dveře povedou z obýváku do ložnice. Ložnice dubové parkety, bílá stěna s tmavě hnědými prvky, tmavě hnědý nábytek a třetí dveře mezi chodbou s koupelnou, koupelna bílá, růžové prvky, podlaha bledě modrá, tady budou muset být nejspíše shrnovací dveře kvůli místu. Prosím o radu, které by byly nejvhodnější. Děkuji mnohokrát, Gábina.
Odpověď   Dobrý den, k Vámi určené kombinaci by se mi líbily spíše dveře v nedřeveném dekoru. V laku - slonová kost, našedlé, namodralé apod. Každopádně všechny stejné.
Dotaz   Jaké zvolit posuvné dveře mezi kuchyní a obývákem při rekonstrukci Okalu? V obýváku je bytová stěnu v dýze ořech s dost výraznými letokruhy, kuchyň je jednobarevná - lamino v dekoru javor medový s tmavě hnědou deskou, ostatní staré dveře máme v dýze mahagon a na podlahách je světlé marmoleum.
Odpověď   Dobrý den přeji. Již nyní máte v interiéru mnoho různých dekorů dřeva. Bylo by vhodné dveře sjednotit či zvolit dveře celoskleněné matované.
Dotaz   Hezké dopoledne. Máme hrubou stavbu RD, dům je situován na JV s výhledem na krásné kopce. Z obývacího pokoje a jídelny vedou na zahradu francouzská okna, máme podlahové topení (voda). Máme dvě malé děti. Jakou podlahu doporučíte? Marmoleum nebo vinyl? Důležitá je odolnost a cena.
Odpověď   Dobrý den, sám mám nejraději dřevo, které též jde použít na podlahové topení. A kdybych si měl vybrat mezi marmoleem a vinylem, zvolil bych marmoleum. Nabízí moc hezké dekory a hlavně je to přírodní materiál.
Dotaz   Dobrýden, v dětském pokoji (16 m) budeme mít dveře buk, je vhodné do něj zvolit jasnou zelenou, modrou či oranžovou podlahu? Pokud ano, jakou pak barvu nábytku a zdí?
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději bych volila zelenou pdolahu (myslíte nejspíš koberec nebo marmoleum) a nábytek v bílé barvě popř. světlém buku. Výmalbu v kombinaci jemné modré a doplňky v modro oranžové nebo červené.
Dotaz   Děkuji.Zvolím-li tedy do dětského pokoje březový nábytek a zelenou výmalbu (příp. v kombinaci s převažující zelenou), jakou volit podlahu? Mohla by být třeaba jasně modrá či oranžová? Nebo raději hnědá či béžová (marmoleum)?
Odpověď   Dobrý den přeji. Pak bych volila raději neutrální hnědou podlahu tak aby se mohla obměnit výmalba.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu v jakém dřevěném dekoru zvolit dveře ( 4 ) do chodby, kde bude na podlaze tmavě šedé marmoleum a teakové schodiště. A ještě jsem chtěla poprosit o váš názor na marmoleum striato do dětských pokojů. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch dveře v dekoru teaku jako schodiště popř. lesklé bílé např. Sapeli Glanz. Marmoleum do dětských pokojů je velice vhodné.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výběru podlahy do dvou pokojů. Kompletně rekonstruujeme byt 2 + 1 ve starším domě. WC,koupelna bílá dlažba Rako, předsíň a kuchyň Marmoleum barva H36 (světlounká žlutobílá bez výraznějšího žíhání), dveře Sapeli Swing sklo Sapelux dýha citrón – ty už jsou objednané. A právě s tím citrónem mám problém. Původně jsem chtěla bílé dveře dýha nebo CPL, ty by se k tomu fakt hodily, ale prý jim časem začnou prosvítat tmavé hrany atd…..tak teď mám citrón (jemný proužek) a nevím, co na podlahu. S tím Marmoleem H 36 se to k sobě hodí, tím jsem si jistá, ale co do pokojů??? 1. Co se týká dekoru – průmyslovou mozaiku (zase proužek jako na dveřích) nebo co nejvýraznější kresbu dřeva (letokruhy, suky, country struktura) a nebo co nejčistší strukturu (král, dáma)?? 2. A co barva? Tmavý ořech, tmavý dub nebo medové odstíny (pařený dub, pařený buk), nebo světlá dřeva (jasan král, javor dáma) a nebo dokonce studené odstíny v bílém laku (dub bílý lak, jasan bílý lak)? Myslím, že by to chtělo něco v barvě těch tmavších proužků na dveřích, protože k těm světlejší proužkům je to Marmoleum H 36. Celý byt je na jih a světlý. Velice děkuji za radu. Posílám odkazy na Marmoleum H 36: http://www.marmoleum.cz/marmoleum-home.php a na dveře Sapeli Swing citón http://www.sapeli.cz/soubory/File/Katalog%20akce%20Setrete%20ale%20neslevujte2.pdf.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych na podlahu tmavé cocobolo, nebo průmyslovou ořechovou mozaiku. Nábytek pak světlý.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy obkladu linky a podlahy (marmoleum) do kuchyně.Korpusy, potravinová skříň a sokly jsou tmavé wenge, ostatní nábytek je barvy slonová kost, pracovní deska vybrána Terrano černé.Na obklad linky doporučeno sklo.
Odpověď   Dobrý den přeji. VOlila ybch jemné zelenkavé sklo lacobel.
Dotaz   Dobrý den paní architektko, můžete mi prosím poradit, jakou barvu podlahy zvolit k teakovým dřevěným oknům? Chceme celý domek prosvětlit, v přízemí máme podhledové trámy ve světlejším odstínu teaku. Doporučujete v celém přízemí např. nejsvětlejší odstín marmolea? Máme volit tmavší odstín dveří ladící s teakem nebo raději bílé dveře? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych opravdu světlé marmoleum, v jemném smetanovém až béžovém nádechu. Dveře pak v teaku pokud neplánujete čistě bílý nábytek. Jinak by byly mořné také bílé dveře.
Dotaz   Dobrý den, jaké barvy dveří volit k třešn.nábytku?Co použít, když jsou schody z dubu?Měly by byt dveře stejné i v patře?Jakou podlahu do obýváku s kuchyňí?Nevím,jestli dát marmoleum kvůli podlahovému topení nebo dlažbu stejnou na chodbě.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednotné dveře v třešni ale ty neladí zrovna k dubu proto bych dub mořila do teplejšího červeného odstínu. Na pdolahu bych volila vynil nebo marmoleum.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor, v jakém dřevě zvolit dveře ke korkové podlaze. V jednom pokoji je nově položená (1), v ostatních 15–20 let (2), někde přelakovaná (3); v předsíni a kuchyni plánujeme výměnu-(?) korek/marmoleum/dlažba, moc děkuji, Karla.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych neutrální šedé nebo bílé dveře. např. Sapeli ELEGANT, FEST, NOTE. Popř. světlé javorové dveře nebo z běleného dubu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně podlahy v kuchyni, která je propojená s obývacím pokojem a jídelnou - viz. přilopžený obrázek. Kuchyň je v bílém lesku, pracovní deska je antracitová až černá - na obrázku odpovídá pouze barva linky - co se týká stěn, tak ty budou bílé a prostor pod vrchními skříňkami a pracovní plochou bude buď cihlový nebo fialovorůžový (ta by se mi líbila víc) -omyvatelná barva nebo deska či sklo.... Nevím, zda je vhodné podlahu celou sjednotit (jak materiálově, tak barevně), nebo v nějakém místě rozdělit...kuchyni bych totiž volila spíše dlažbu (lesk) a v dalších částech místnosti plovoucí podlahu, lino, marmoleum.... - koberec nechci. Dále jsem se chtěla zeptat, jaká barva nábytku by byla vhodná do obývacího pokoje? Je vhodná kombinace například i zemitějších barev, nebo je lepší volit tóny barev podle linky? Co se týká jídelního koutu, který je v blízkosti linky - domnívám se, že by bylo asi lepší vycházet z barev linky? Navíc bych chtěla některou stěnu i v obývacím pokoji výraznější barvy - stejné jako v kuchyni, a krb bude téměř celý zasazený do zdi (není rohový) a bude obložený umělým kamenem. Jaká barva podlahy je tedy vhodná?Líbil by se mi například tyto: http://www.parador.cz/podlahy/18_dub-lavovy-1371287/ http://www.parador.cz/podlahy/19_jasan-sedy-patina-1371284/ nebo dub šedý. ... Okna jsou bílá. Děkuji za odpověď. Dáša.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednotnou podlahu v PVC či marmoleu. Můžete volit jak jasan, tak u dub šedý na podlahu. Malbu omyvatelnou mezi linku byste mohla časem obměňovat. Celkový prsotor spíš sjednocujte jak materálově, tak i barevně.
Dotaz   Jeste bych se rad zeptal,zda je vhodne k parketam polozenym do stromecku v prirodnim oleji v obyvacim pokoji davat v kuchyni ktera je propojena take na podlahu dekor dreva nebo radeji volit nejake žíhání typu Marmoleum? Linka je orech dijon+woodline
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte žíhání.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře