Pragointerier

ostatní - mozaika

Dotaz   Dobrý den, prosíme Vás o radu s výběrem barvy vnitřních dveří a také s barevností obývacího pokoje a kuchyně. Obývací pokoj (4x4m)východ - podlaha dub, televizní skříňka a police dub, černé kožené křeslo, krbová kamna antracit. Nevíme jaké volit čalounění sezení a také malbu. Kuchyň s kuch.koutem (3,5x5,5m) jihozápad - podlaha Hevea, nábytek vanilka, mléčné sklo, kovové rámečky, obklad u linky šedá mozaika, jidelní stůl dub. Nemáme představu jaké volit židle, a také barevnost stěn a doplňků. Snažíme se vytvořit jednoduchý, moderní styl, ale máme obavy z nudného a fádního prostoru. Předem děkujeme za vaši odpověď. Přikládáme fotky - soubor SAPELI. manželé Váňovi, Zlín
Odpověď   Dobrý den, základní barevnost a použití materiálu jsou výborné pro další podbarvení interiéru. Kombinace Hevea a dub zdá se na foto malinko sytější, proto obývací pokoj by měl být sytější ve volbě odstínu malby i čalounění. Vhodné je použít barevnost teplou, ale můžeme volit i studenou prostor pak bude svěžejší.
U první varianty odstín malby světle šedivý, sezení sytě šedivé s doplňkovou barvou červenou (koberec, efektová svítidla,čalounění židlí...), židle materiál dub.
U druhé varianty malby v odstínu holubí modř světlá sezení středně šedivá až antracit, svítidla kovová např. nerez, jako doplňkovou barvu použití bílé (stínítka svítidel, obaly květináčů,...), židle dub s čalouněním bílá.
Dveře Sapeli typ NOTE provedení dub. S prosklením souhlasím s vámi.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou zvolit barvu dveří právě rekonstruovaného bytu. Kuchyň je vymalována ve dvou odstínech žluté, linka je kombinace ledově modrá + hruška, obklady v lince jsou obdélníková mozaika žluto/oranžová. Podlaha je lino vzor parkety světlý odstín + pracovní deska kuchyně je také vzor parketový odstín hruška. Z kuchyně vedou dveře 1200/2000 do obývacího pokoje, který je vymalován oranžovo (1 stěna) - smetanově a má oranžový koberec. Z obývacího pokoje vedou dveře 600/1970 do ložnice, která bude pravděpodobně modrá. Na chodbě (ještě není opravena) jsou 4 dveře do sociálního zázemí, kuchyně a ložnice.Chodba nemá okno, jen malé luxfery přes koupelnu. Je možné sladit všechny dveře do stejného odstínu? Jaký nábytek zvolit do obývacího pokoje, je orientován na západ. Máme představu nábytku na míru z modřínového dřeva. Děkuji předem za odpověď. Eva T.
Odpověď   Dobrý den, volila bych odstín dřeva blízký odstínu kuchyně tj. hruška světlá. Na oranžové stěně, v ledově modré kuchyni i v poměrně tmavé chodbě budou jemným doplněním . Nábytek do obývacího pokoje v případě, že bude z modřínu bych přimořila na sytější medový odstín hrušky. Koberec je poněkud tmavý a nehodí se barevně ani ke zdi a už vůbec ne ke kuchyni je to spíše červeno hnědá. Když by šel vyměnit za béžovooranžový, prostor by byl dokonale sladěn.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s barvou podlahy do kuchyně a předsíně. Podlaha bude jednotná, kuchyňská linka lesklé bordó s nerezovými doplňky, barva stěny v kuchyni světle oranžová, obklady Imperial mozaika bílá, oranžová, vínová. V předsíni budou obložky a dveře javor. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, sestavila jsem vám barevný model podle uvedených již použitých materiálů. Podlahu navrhuji v sytějším odstínu proti javoru a i vůči teplé barevnosti kuchyně. A to např. HETH typ AFZELIE/DOUSSIE, která má jemný medový odstín . Malba zdí by měla pak být spíše neutrální.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový byt. Můžete nám poradit, jestli je vhodná kombinace dubové podlahy (průmyslová mozaika) s dveřmi javor s vyplní sklo Satinato bílé, které má vzor? :-) Děkuji, Skokanová
Odpověď  

Dobrý den, tato kombinace je možná. Dub i javor mají nažloutlý tón, dub je texturou více rustikální, což bude podlaze svědčit. Javor je méně výrazný a poměrně světlý. Měl by se v detailu někde v interiéru opakovat.

Dotaz   Dobrý den, ještě jednou se na vás obracím s prosbou o radu. Zařizujeme novostavbu řadovku, dominantou je bukové schodiště z obýváku do patra, rozhodujeme se pro dveře a podlahu v odstínu buku. Obývák je propojen s kuchyní a ta by se mi líbila v barvě teakového dřeva - Samoa od firmy Oresi. Je možné tyto dva materiály ladit k sobě? Pracovní deska kuchyně odstín tmavého kamene, obklady jednoduché, barva béžová; nebo mozaika v tlumených béžových tonech. K tomu barevné doplňky vanilka a terakota. Spotřebiče budou v nerezu vestavěné. Prosím o radu, zda je možné takto ladit prostor. Mnohokrát děkuji, hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, bukový odstín schodiště a teakový odstín kuchyňské linky je možné ladit k sobě. Obě dřeviny jsou si blízké svým jemně medovým nádechem – buk více dočervena, teak více dožluta. Když tyto materiály nebudou bezprostředně vedle sebe a s použitím podbarvení, které uvádíte v odstínu béžová, bude tato kombinace jemně teplá a příjemná. Tmavé plochy nám budou interiér zvýrazňovat. V příloze je kuchyň typ Samoa právě v uváděných odstínech. Podlaha v provedení buk bude poměrně těžká, spíše bych doporučovala podlahu světlejší, v odstínech béžové. Dveře pak můžou být bukové. Je možné volit variantu s bukovou podlahou a dveřmi, kuchyňská linka pak Teak s povrchovou úpravou horní části v odstínu světlém béžovém. Nábytek v obývací části taky ve světlém odstínu UNI barev, např. lakovaný nábytek. Tím prostor poněkud odlehčíme a nebude působit příliš „dřevěně“ .

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s odstínem interiérových dveří. Jedná se o rekonstrukci bytu. Místnosti jsou poměrně malé (27, 17 a 15 m2) a stropy nízké (2,45m). Interiér plánujeme zařídit v moderním stylu. Okna máme dřevená v odstínu kaštan. Některé dveře jsou umístěny v nikách, takže nejdou použít obložkové zárubně. Kovové zárubně jsou zatím natřeny hnědou barvou v odstínu oken. V celém bytě je na podlaze položená průmyslová mozaika teak, která je ošetřena voskovým olejem. Do obytné kuchyně, kde je většina dveří, jsme zvolili kuchyňskou linku v matném laku, odstín dle NCS S 1002 Y 50R (bila káva), pracovní deska černá žula. Uvažuji o lakovaných dveřích ve stejné odstínu jako kuchyň. Výrobce ale používá pouze stupnici RAL, která stejný odstín nemá, pouze podobný RAL 9001, případně 9002. Prosím, co zvolit? Nechat namíchat barvu dle vzorku kuchyně, nebo stačí odstín RAL? Nebo se vydat zcela jiným směrem a pořídit dveře dýhované? Moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, jenom zkráceně: doporučuji spíše stupňovat barevnost daného odstínu a sladit barevnost dveří s bílou kávou. Stupňování můžete vyjádřit odstínem základ bílá káva, dveřní křídlo sytější, kovové zárubně nejsytější. V takto malém prostoru bych doporučovala UNI barvu RAL. Tento odstín, který uvádíte, vyzní proti Teaku velmi vzdušně a lehce. Pro dobarvení prostoru pak můžete volit studené nebo i teplé odstíny. Osobně teď dávám hodně šancí temné fialové v detailu. Na části zdi je hodně efektivní vedle odstínu bílá káva. Dýhované dveře budou působit poměrně těžce a ponechávají otevřenou otázku, co s obložkami zárubní.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Stavíme domek, kde budou okna třešeň. Kuchyně, jídelna a obývák jsou spojeny (plocha 36 m čtverečních). Potřebuji poradit barvu dveří SAPELI a šířku posuvných dveří mezi jídelnou a chodbou. K tomu barvu podlahy technická mozaika /proužky/. Popřípadě barvu kuchyňské linky /chtěla jsem třešeň, ale nevím, jestli to není moc tmavé/, barvu nábytku do jídelny a obýváku. A jaké barvy zvolit na zeď? Chtěla bych moderní a vzdušný vzhled. Děkuji, Ilona.
Odpověď  

Dobrý den, máte asi na mysli průmyslovou podlahu typu Kantovka. Vhodné je použití dubové podlahy a dveří v odstínu jasan. Šířka průchodu se navrhuje dle možností zdi a velikosti prostoru. Minimálně 80cm, optimální 2x80cm. Třešeň bych doporučila ponechat jenom na oknech a odstín červený použít v UNI barvě na předních frontech linky. Zdi jemné smetanové.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Stavíme domek, kde budou okna třešeň. Kuchyně, jídelna a obývák jsou spojeny (plocha 36 m čtverečních). Potřebuji poradit barvu dveří SAPELI a šířku posuvných dveří mezi jídelnou a chodbou. K tomu barvu podlahy technická mozaika /proužky/. Popřípadě barvu kuchyňské linky /chtěla jsem třešeň, ale nevím, jestli to není moc tmavé/, barvu nábytku do jídelny a obýváku. A jaké barvy zvolit na zeď? Chtěla bych moderní a vzdušný vzhled. Děkuji, Ilona
Odpověď  

Dobrý den, máte asi na mysli průmyslovou podlahu typu Kantovka. Vhodné je použití dubové podlahy a dveří v odstínu jasan. Šířka průchodu se navrhuje dle možností zdi a velikosti prostoru. Minimálně 80cm, optimální 2x80cm. Třešeň bych doporučila ponechat jenom na oknech a odstín červený použít v UNI barvě na předních frontech linky. Zdi jemné smetanové.

Dotaz   Prosím o radu. Budu mít kuchyňskou linku javor, černá pracovní deska, šedý dřez, bílé spotřebiče. Jaký zvolit obklad? Líbí se nám mozaika šedá nebo mix (bílá, šedá, černá). Jakou zvolit barvu na stěnách? Děkuji moc a přeji pěkný den.
Odpověď  

Co se týče obkladu linky, měli byste vycházet z některé barvy, která již na lince je. Takže může být šedá mozaika, ale ta mixovaná by mohla být zajímavější. Mohli byste použít i obklad LTD javor, stejný jako kuchyňská linka. Rovněž je možné navázat na černou pracovní desku a udělat ze stejného materiálu ve spodní části černý pás vysoký 15-20 cm a na horní plochu použít LTD javor.

Dotaz   Dobrý den. Náš dotaz se týká hlavně kuchyně, kterou potřebujeme barevně doladit. Odstín dvířek jsme vybrali portofino alpaca (DC 4092-fa PROFORM), pracovní deska asi v odstínu hliník, indukční varná deska s nerez rámečkem, elektrická trouba černé sklo nebo nerez (ještě váháme) a nerezový teleskopický odsávač. Těsně vedle kuchyňské linky budou plné dveře (asi javor, CPL laminát) a k nim jsme zvolili dlažbu Solid Spectrum White (EGRES). Naproti lince je bílé plastové okno. Potřebujeme poradit, jaký materiál použít (na desku a obklad), jaký odstín máme dát za pracovní desku a jak vymalovat. Uvažovali jsme o mozaice Mix šedý 2,5x5 (prodává se v Siku). A ještě bychom potřebovali poradit s výběrem dlažby a výmalby do chodby. Chodba není moc prosvětlená. Jsou tam již vestavěné skříně v odstínu pařený buk a budou tam čtvery dveře (dvoje prosklené) asi v javorovém odstínu (viz přiložený nákres). Uvažovali jsme o dlažbě Solid Spectrum Brown(EGRES). Za odpověď děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že Vámi vybraná mozaika bude působit zajímavě v kombinaci s obkladem z Lacobelu. Mozaika může být za varnou deskou a digestoří a Lacobel na zbytku, případně je možné ještě jednou vhodně mozaiku zopakovat. Malbu do předsíně ke zvolené dlažbě doporučuji určitě světlou, např. světle okrovou.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem. Tyto dvě části jsou odděleny pouze barovým pultem. Kuchyňská linka bude bílá, pracovní deska ořech butcherblock, korpus ořech lion. Dlažba v kuchyňském koutě je od Raka zebrano a obklady kolem linky světle béžová obdélníčková mozaika. Jakou podlahu a výmalbu máme zvolit do obývacího pokoje? Jsou v něm okna na západ a jeho rozměry jsou 4x10 i s kuchyňským koutem. Uvažujeme o marmoleu nebo PVC, ale máme obavy z ftalátů, které se prý z PVC uvolňují. Děkuji a zdravím, Gábina.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v odstínu obdobném dlažbě (záleží na tom, zda je to světlé či tmavé zebrano). Pokud plánujete nábytek v obdobném provedení jako je kuchyňská linka, můžete zvolit výraznou dominantní výmalbu se světle šedým základem a dominantní barvou bordó či červenou. Také ale můžete zvolit dominantní barvu podlahy (např. červené marmoleum) a poté použít pouze výmalbu jemnou - světle šedou, šedobéžovou, smetanovou s výraznými doplňky. Také je možnost volit přírodní produkt linoleum, který se vyrábí také v mnoha barevných dekorech.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně výmalby obývacího pokoje, který je spojen s kuchyní. Dveře a podlaha jsou v barvě buku, kuchyňská linka světlá - barva javor s tmavou deskou, granitovým dřezem, za linkou je falešná mozaika v černošedé barvě, nerezová digestoř. Sedačku máme hráškově zelenou, která je oproti fotce již o kousek posunuta. TV stolek, který je na fotce, je prozatímní řešení, ale i do budoucna uvažujeme o nábytku ve světlé barvě (javor, případně bříza). Přemýšlíme o novém TV stolku a PC stole na míru, nad který by se napojila knihovna. Nevím, v jaké barvě bych měla vymalovat stěny v celém obývacím pokoji. Uvažovala jsem, že stěnu za TV stolkem bych vymalovala výraznou oranžovou a ty ostatní jen světlou meruňkou (světlejší oranžovou o 2-3 odstíny světlejší než zmiňovaná zeď za TV). Nejsem si jistá, zda by se dvě dominantní barvy jako je zelená na sedačce a výrazná oranžová snesly. Případně bych uvítala kontakt na designera, který by nám poradil s PC návrhem již zmiňovaného PC stolku s knihovnou. Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den, máte pravdu, že další výrazná plocha by asi byla moc. Myslím, že cihlová a například ve dvou odstínech (jedna stěna) by k dané kombinaci byla "solidnějšího" vzhledu.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaké dřevo byste nám doporučili na schodnice u nerezového schodiště do RD. Okna jsou smrk v barvě teak, na podlaze bude béžová dlažba v přízemí a dubová mozaika v prvním patře. Dveře budou nejspíše dubové a kuchyň v barvě slonové kosti. Rozhodujeme se mezi jatobou a dubem, ale nebráníme se ani jiné dřevině. Na přiložené fotce je pohled shora na místo, kde budou v budoucnu schody. Bylo by správné ladit dveře s podlahou a schody s okny? Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den, foto bohužel není přiloženo. Ale volil bych dub, který jste již v interiéru použila. S další dřevinou by to už asi bylo překombinované.

Dotaz   Dobrý den. Jaké bych měla zvolit dveře Sapeli k dlažbě Egres kelt mystic, která bude po celém domě v kombinaci s mozaikou bez vzoru? Zatím jsem vybrala dveře Damier s vkládanými čtverečky a přemýšlím, zda by se hodily Tarugo. Dlažba má stejný reliéf jako čtverce ve dveřích Tarugo. Bylo by pak vhodné dlažbu položit různým směrem jako mozaika na dveřích? Nebo nebude pak mozaiky přemíra? Dlažba je světle šedá - vadil by odstín dveří dub, nebo bych měla zvolit novinku Sapeli dub stříbrný? Děkuji, AD.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře Damier v provedení dub americký, model 15. Dlažbu položte v jednom směru tak, aby vynikla její celistvost a také dveře.

Dotaz   Prosím o radu, jakou mozaiku do koupelny k bílému lesklému obkladu a šedivé žíhané jakoby cementové dlažbě (ta bude i na jedné stěně). Chtěli bychom bílou s perletí, ale žádná není úplně bílá nebo má dokonce duhové odlesky. Trochu se bojíme, jestli to není překombinované. Nově už se začínáme přiklánět k čiré skleněné. Mozaika by měla být kolem vany a umyvadel, která budou položena na desce v barvě dřeva (buď oliva, nebo zebrano). Poradíte, pro kterou se rozhodnout? Mockrát děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Krásná je jistě volba lesklé bílé mozaiky, i kdyby byla v perleti či šedostříbrném lesku, bude prostor vždy působit čistým a důstojným dojmem. Desku pod umyvadlo bych volila v odstínu wenge.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s barvou obkladů do kuchyňského koutu. Kuchyňská linka bude mít barvu ořech, dvířka budou smetanová (krémová). Velmi se mi líbí mozaika. Buď pouze pás mozaiky v kombinaci s obklady, nebo celá mozaika. Můžete mi, prosím, poradit, která barva by byla vhodná, popřípadě která kombinace s mozaikou? Děkuji Vám!
Odpověď  

Dobrý den. Může být v kombinaci s větší dlažbou za sporákem – vytvoří to zajímavý pohled. Barva mozaiky žlutozelená, barva dlažby šedavá.

Dotaz   Dobrý den, pořizujeme si novou kuchyň a potřebovala bych poradit s barvami. Jediné, co máme vymyšleno, ve světle žlutá výmalba a zářivě žlutá mozaika místo obkladů. Linku bychom chtěli ve dřevě – líbí se mi bělený dub nebo světlý jasan. Myslíte, že to k sobě půjde? Jakou máme zvolit barvu pracovní desky a dlažby? Nebyla by ke žluté lepší tmavší linka, třeba dub rustikal? Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem Martina.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlou kuchyňskou linku v běleném dubu či javoru. Obě dřeviny můžete kombinovat se šedou až antracitovou pracovní deskou. Dlažbu opět v tomto odstínu.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s dlažbou do kuchyně. Vymalováno bude žlutě, linka dub uralský, nerezové spotřebiče, pracovní deska světlá s béžovými šmouhami (název je měsíční), jako obklady zářivě žlutá jednobarevná mozaika, stůl bych chtěla skleněný. Nevím, jestli je lepší sladit dlažbu s linkou, nebo s pracovní deskou. Předem moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, spíše bych podlahu ladil s deskou (přímo se nedotýkají). Tedy odstín šedé, velký formát.

Dotaz   Dobrý den, uvažujeme o kuchyňské lince v dekoru wenge v kombinaci s nerezem. Jakou barvu a typ podlahy, případně výmalbu by bylo vhodné zvolit? Kuchyň má cca 10m2 a velké okno 2400 x 1000. Podlaha by měla zřejmě pokračovat i do francouzským oknem prosvětlené jídelny, na kterou následně navazuje obývací pokoj (snížený o 50 cm) s podlahou merbau mozaika. Rámy oken jsou z meranti. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, použil bych stejnou podlahu jak v obývacím pokoji, tak v kuchyni - merbau mozaika k wenge bude krásná. Malbu bych ladil do zeleno-žluté.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme novostavbu: na podlaze je dubová průmyslová mozaika, dřevěná okna máme v dekoru zlatý dub, výmalba je bílá. V podstatě skoro celá jedna stěna je prosklená, je tam tedy hodně světla. Můj dotaz se týká kuchyně:korpus bude lesklý v odstínu slonová kost, pracovní deska černý kámen, obklad nejspíš sklo. Zdá se vám to vhodné? Jak opticky oddělit vrchní skřínky ve slonové kosti od bílé výmalby? Nebo mám zvolit jinou barvu kuchyně? Také prosím o radu, jaké by měly být vnitřní dveře v domě. Dub by byl asi dost fádní, že? Děkuji mnohokrát, Irena.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře zvolte opět v dubu, tím se prostor sjednotí a bude elegantnější. Další kusy nábytku mohou být v jiných odstínech a dezénech, kuchyňská linka je možná světlá. Výmalbu poté můžete volit výraznou cihlovou, tyrkysovou nebo limetkově zelenou. Tím se interiér oživí. Tuto výmalbu můžete použít i v jiné části domu v kombinaci se smetanovou či světle šedou.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Kuchyň (bílý korpus, černá lesklá dvířka, bílá pracovní deska, černý dřez, fialová skleněná mozaika, stříbrné úchyty) máme spojenou s obývákem. Podlahu máme v dekoru ořech, dveře bílé, sedačku koženou bílou. Vůbec si nevíme rady s výmalbou stěn. Předem děkuji, Lenka.
Odpověď  

Dobrý den. V tomto případě je dle mého důležité sladit výmalbu s fialovou mozaikou. Ostatní materiály budou v pořádku. Bohužel nevím, jaká „fialová“ je použita na obklad, určitě bych však volil nějaký podobný odstín z barevného spektra.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme byt v novostavbě a byla bych moc vděčná za radu ohledně barevného ladění obývací části. Obývací pokoj je spojen s kk, linku jsme zvolili lesklou bílou s pracovní deskou wenge, dveře dub Sapeli Elegant, na podlaze je průmyslová mozaika dub. Okna mají odstín ořech, ale řekla bych, že moření je spíš světlejší. Zvažujeme pořízení stolu z masivu ořech nebo teak a bílých židlí (lze k masivu kombinovat i plast?). Je vůbec lepší stůl z masivního dřeva, nebo z dýhy? Dále si nejsem jistá, jak ladit sedačku. Představovala jsem si nějakou kontrastní barvu, třeba zelenkavou. Jaké volit obklady za linkou a výmalbu (v tuto chvíli je bílá)? Byt je orientován na jih. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Co se týče jídelního stolu – volil bych bělený dub (tedy dýhu) a židle v laku. Doporučuji také velmi moderní židle potažené kůží (mají i dobrou cenu). V tomto prostoru bych se plastu asi vyvaroval.

Dotaz   Dobrý den! Prosím o radu, jak vymalovat kuchyň a obývací pokoj. Kuchyň má korpus v třešni, dvířka vanilka. V prostoru mezi horními a dolními skříňky je mozaika, na podlaze žluto-béžové tilolino, stůl a židle máme v třešni. Kolem krbu z levé strany přejdeme do obýváku. Nábytek je starší v leštěném ořechu, sedačka je červená a podlaha v javoru. Později bych vyměnila nábytek i sedačku. Kdyby se Vám podařilo mi odpovědět do 16. března, byla bych moc ráda, protože v tomto týdnu se chystáme malovat a tuto poradnu jsem objevila náhodou. Děkuji, Dáša.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou i obytnou část bych vymalovala ve dvou odstínech cappuccina. Tmavší tóny (šedobéžovou barvu) použijte na kratších stěnách, na těch delších nechte jen jemný nádech. Krb můžete vymalovat opět v tmavším odstínu, čímž se prostor sjednotí a zároveň zútulní. Stropy ponechte bílé.

Dotaz   Dobrý den, delší dobu si lámu hlavu s barvou skříňky do koupelny. Obklady jsou v různých barvách z šedé škály - od tmavě šedé až modré po šedou a světle šedou až bílou, vše je do proužku. Obklady doplňuje mozaika v těchto barvách. V koupelně jsou hliníkové světle šedé lišty a světle šedé spáry. Skříňka má být podlouhlá, závěsná v rohu na světlém obkladu. Barva dveří je světlý buk. V koupelně je bílé WC, pračka se sušičkou v bílošedé barvě, radiátor a žebřík též bílé. Mám volit bílou skříňku, nebo nějaký kontrast? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, podle fotografií je vidět, že se v koupelně držíte šedivo-bílé kombinace. Skřínku bych volil opravdu bílou, hezky by vypadala ale i středně šedivá. Další doplňky bych zvolil v nějaké dominantní barvě, která by koupelnu oživila - doporučuji např. odstíny zelené, oranžové.

Dotaz   Dobrý den, dovoluji si poprosit Vás o radu. V patře rodinného domu máme v chodbě na podlaze dubovou mozaiku (matný lak). Teď řešíme podlahy do ložnice a pokoje v tomto patře. Líbí se mi dubová prkna, která bychom natřeli stejným matným lakem. Lesklá podlaha vedle té matné na mě působí rušivě, i když se jedná o samostatný pokoj uzavřený dveřmi. Co říkáte na ta prkna? Není to k drobné mozaice až příliš velký kontrast? Každopádně dřevinu jsme chtěli od začátku stejnou. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, mozaika do chodby je velmi vhodná volba vzhledem k její trvanlivosti a nenáročným požadavkům na údržbu. Doporučil bych jí i do dalších prostor, ale chápu, že chcete ložnici nějakým způsobem odlišit a zjemnit. Dubová prkna působí velmi romanticky a nejlépe se na ně hodí jemná patina či velmi surový design.

Dotaz   Dobrý den, koupili jsme chalupu s koupelnou o rozměrech 3m x 1,5m, v níž není okno. Dveře jsou na okraji podélné stěny. Zděný sprchový kout a jedno umyvadlo (pokud se vejdou, tak dvě) plánujeme na druhém konci. Jaký tvar a barvu obkladu a dlažby máme zvolit, aby se koupelna opticky rozšířila a prosvětlila? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že do tak malého prostoru by se velmi hodila drobná mozaika. Zcela jistě je vhodná jako hlavní prvek např. nad umyvadlem. Ostatní obklad může být naopak většího formátu s horizontálním dekorem, tak se prostor alespoň částečně rozšíří. Určitě bych volil světlé tóny barev.

Dotaz   Poprosím Váš názor ako okachličkovať kúpelnu 3,10 x 2,50 v podkroví, máme problém zvoliť výšku obkladu pretože každá stena je výškovo iného pôdorysu. Ja sa priklánam k okachličkovaniu len pri umývadle a vani a ostatok vymaľovať a manžel zas k obloženiu celého priestoru. Akou farbou je najlepšie presvetliť kúpelnu? Ďakujem.
Odpověď  

Dobrý den, pro sjednocení výškových rozdílů takto malého prostoru je vhodné použít kontrastů odkladu většího formátu s horizontálním dekorem a mozaiku – např. na Vámi navrhované místo před umyvadlem. Mozaika na sebe přitáhne pozornost a horizontální motivy místnost opticky zvětší. Z praktického hlediska bych doporučil obložit celý prostor koupelny. V méně namáhaných místech, které nepřijdou přímo do styku s vodou, jsou vhodné také voskované úpravy zdí.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Mám navrženou novou kuchyňskou linku – moderní, v laku, bílá barva ve vysokém lesku, nerez rámečky. Barový pult bude z ořechu. Ve stejném duchu je navržen i obývák (vše od Nábytek Hanák), okna jsou zevnitř bílá. Podlaha se mi líbí tmavá, žíhaná jako průmyslová mozaika. Velikost obýváku je 35 m2, kuchyně asi 8 m2. Jakou volit podlahu a jaké dveře? Oba dětské pokojíčky mají 25 m2 a budou zařízeny smrkovým nábytkem z masivu. Opět nevím, jakou barvu podlahy a dveří mám vybrat. Ráda bych měla v celém domě dveře stejné barvy a typu. I když se to dnes moc nevidí, dovedu si představit i dveře bílé, třeba Swing, aby se netlouklo příliš dekorů dřeva. Ale co pak se zárubněmi? Taky bílé? Děkuji moc za radu, Naďa.
Odpověď  

Dobrý den, podlahu průmyslovou mozaiku (kantovku) bych Vám určitě doporučil. Je nenáchylná, dobře se udržuje a není cenově náročná. Jejího žíhaného vzorku se neobávejte, dnes se vyrábí ve velkém množství dekorů, který se vám podaří zcela jistě sladit jak s kuchyní, tak s dětským pokojem. K popsaným dřevinám by se hodil teak. Držte se pravidla, že barvy ve dřevě by spolu měly korespondovat. Nápad s bílým dekorem na dveřích je velmi pěkný, doporučoval bych k nim středně šedivé zárubně.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych trošku poradit s kuchyní. Linka je dub uralský, obklad žlutá mozaika, dlažba béžová v lesku. Vymalovat jsme chtěli nejdříve žlutě, ale nakonec jsme zvolili světlou slonovou kost, protože jsem měla strach, aby žluté nebylo moc. Výsledek se mi ale zdá mdlý. Stůl bychom chtěli skleněný, obdélníkový. Kratší stranou bude přiražený ke zdi pod světlo. Stěny bych chtěla nějak oživit - líbí se mi obrázky (viz. foto), menší bych dala pod světlo, velké na zeď vedle ořechových dveří do kotelny. Myslíte, že se to hodí? Můj druhý dotaz se týká židlí. Líbí se nám kombinace kůže/chrom. Z praktického hlediska mě zaujaly černé, ale myslím, že se tam moc nehodí. Která barva by byla nejlepší? Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, ke kombinaci dubu a žluté mozaiky bych Vám navrhoval použít světlé tóny zelené či šedivé barvy v menší ploše. V nábytku zkuste opravdu experimentovat, bílá nebo černá bude vypadat s vybraným chromem velmi luxusně. (Pozn. foto bohužel nebylo přiloženo.)

Dotaz   Dobrý den,moc děkuji za odpověď. Dotaz posílám ještě jednou, teď snad už i s přiloženými fotografiemi. Linka je dub uralský, obklad žlutá mozaika, dlažba béžová v lesku. Vymalovat jsme chtěli nejdříve žlutě, ale nakonec jsme zvolili světlou slonovou kost, protože jsem měla strach, aby žluté nebylo moc. Výsledek se mi ale zdá mdlý. Stůl bychom chtěli skleněný, obdélníkový. Kratší stranou bude přiražený ke zdi pod světlo. Stěny bych chtěla nějak oživit - líbí se mi obrázky (viz. foto), menší bych dala pod světlo, velké na zeď vedle ořechových dveří do kotelny. Myslíte, že se to hodí? Můj druhý dotaz se týká židlí. Líbí se nám kombinace kůže/chrom. Z praktického hlediska mě zaujaly černé, ale myslím, že se tam moc nehodí. Která barva by byla nejlepší? Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych změnila – doporučuji tentokrát zvolit odstín obkladu (citrónový). Ten použijte u jídelního stolu ve vertikálním pásu v šířce stolu a židlí. Poté můžete oživit prostor obrázky. Židle bych volila ve smetanovém odstínu.

Dotaz   Dobrý den. Plánujeme kuchyň bílá-lesk a pracovní desku v barvě podlahy (chceme plovoucí, odstín ještě nemáme vybraný). Potřebuji pomoc ohledně obkladu. Našla jsem skleněnou mozaiku v červené barvě od firmy Premium mosaic (Rako). Červený obklad jsem sice chtěla, ale nejsem si jistá, zda je vhodná mozaika ze skla, a také se obávám usazování špíny ve spárách. Ještě jsem hledala nějaké fotky, na nichž by tato mozaika použita přímo v kuchyni, ale nic jsem nenašla. Budu ráda za Vaši pomoc, děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vybraný dekor je velmi dominantní, ale já bych se ho nebál. Důležité je sladit s ním ostatní prvky. Volte například skřínky ve vysokém lesku bílé nebo krémové barvy a tmavý korpus (např. wenge či zebrano). Podlaha nemusí být nutně stejná jako pracovní deska linky, musí spolu ladit pouze barvy dřeva. Údržba mozaiky není díky speciálním přípravkům obtížná.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o radu, v jakém barevném odstínu vybrat nábytek a malbu v obývacím pokoji a ložnici. Obývací pokoj (23 m2) je propojený s kuchyňským koutem, na podlaze je položena průmyslová mozaika - dub, olej s voskem. Kuchyňská linka je z břízové dýhy, laděná s nerezovými spotřebiči. V místnosti je velké množství oken (rohových). Jaký nábytek je do ní vhodný? Jakou malbu mám použít? V ložnici je stejná podlaha, i postel je z březové dýhy. Ložnice je také hodně prosvětlena okny.
Odpověď  

Dobrý den. Do obývacího pokoje bych zvolil nábytek ve vysokém lesku a neutrálních barvách - například bílý, černý nebo středně šedivý. Pohovku vyberte s výraznějším dekorem, aby z ní byl zajímavý solitér. Pro jídelní kout můžete použít třeba plast nebo sklo. Na výmalbu obou pokojů by byla vhodná svěží světle žlutá barva. Hlavní stěnu v pokoji lze také ozvláštnit designovou tapetou.

Dotaz   Dobrý den. Velice Vás prosím o radu. Nejsem si totiž zcela jistá, jak správně sladit interiér kuchyně a obýváku. Jedná se o novostavbu. Kuchyňská dvířka budou v barvě slonové kosti, deska bude ořech-špalíčky a korpus ořech. Dlažba v kuchyni je světlá, má přírodní odstíny. Za linkou je mozaika - smetanová s béžovou. Okna máme bílá. Obývák bude do budoucna oddělen posuvnými dveřmi. V něm bych ráda použila skříňku pod televizi a komodu (buk-masiv), kterou nemáme příliš dlouho. Nevím, jakou barvu podlahy v obýváku použít. Stejně tak si nevím rady s barvou dveří. Ráda bych také věděla, jak v těchto místnostech vymalovat. Moc vám děkuji za odpověď, Marta.
Odpověď  

Dobrý den. Na podlahu bych použil dekor dřeva, který obsahuje barvy již použitých materiálů v interiéru. Ořech je velmi elegantní dekor, který v sobě má neutrální až studené odstíny barev. Využijte průmyslovou mozaiku (např. dekor hevea, javor či teak) a uvidíte, jak hezky prostor sladíte . Pro výmalbu bych zvolil třeba světle žlutou či zelenou barvu.

Dotaz   Dobrý den. Můžete mi prosím poradit, jakou barvu obkladu bych měla zvolit do kuchyně? Kuchyňská linka je v odstínu medová olše, pracovní deska tmavě šedá, dlažba světle hnědá. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, k této kombinaci by velmi dobře působila mozaika v teplých odstínech. Vaši kuchyň příjemně oživí. Navíc zkuste využít jako zajímavý doplněk designové samolepky v kuchyňských dekorech z www. POINTshop. cz.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jestli se k sobě hodí kuchyňská linka v barvě javor nida, bílé obklady (mozaika z obdélníčků), hnědá pracovní deska, hnědé lino v dřevěném dekoru a světle oranžová výmalba. Místnost je menší. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění kuchyně je příjemné a jistě bude působit jednotný, jasným a čistým dojmem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu mozaiky zvolit mezi kuchyňskou linku. Linka bude mít barvu bordó, vrchní dvířka budou v odstínu slonové kosti, stejně tak i podlaha. Dřez bude v barvě černé metaliky, černá bude i digestoř. Přemýšlela jsem o šedé či nerezové. Také mě napadlo využít obklad z materiálu, který je na horních dvířkách. Mám spoustu modrých doplňků, kterých se budu muset asi vzdát, protože modrá mozaika by byla zřejmě příliš ostrým kontrastem. Děkuji, Křížová.
Odpověď  

Dobrý den, velkoformátový obklad ve středně šedivé barvě je velmi dobrý nápad, stejně tak můžete využít mezi horní a dolní skřínky velmi moderní lacobel, desku z lamina apod. Mozaiku volte v odstínech šedé nebo béžové barvy.

Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Mezi obývacím pokojem a kuchyní je částečně dělící příčka, je tam průhled 1,90m. Kuchyňská linka je folie bříza, bílá pracovní deska v dekoru umělý kámen, obklad bílá mozaika v kombinaci s čokoládovou. Podlaha je světlounce béžová, skoro bílá. V obývacím pokoji je, stejně jako ve zbytku bytu, javorová dřevěná podlaha a javorové dveře. Dělící příčka je v obýváku vymalovaná čokoládově hnědou, shodnou s mozaikou v kuchyni. Poraďte mi, prosím, jakou barvu by měl mít jídelní stůl, konferenční stolek a nějaké skříňky. Představovala jsem si sedačku v bílé kůži a v tom samém dekoru i židle k jídelnímu stolu. Mohu kombinovat wenge s bílou, nebo bude lepší světlý nábytek shodný s kuchyní? Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, bílá barva je do tohoto prostoru velice vhodná. K jídelním židlím bude velmi elegantní stůl se skleněnou deskou a např. bílou plastovou nohou. Sklo dále můžete použít jako osvěžující prvek i na nábytku, a to ve formě matného bílého satinata nebo barevného lacobelu. Na vlastní nábytek použijte lamino ve vysokém lesku nebo dekor wenge.

Dotaz   Dobrý den, moc Vás prosím o radu se sladěním barev v kuchyni. Máme objednanou linku v provedení ořech dion (spodní skříňky, korpusy) a bříza (horní skříňky) a pracovní desku v barvě světlejšího betonu. Spotřebiče máme v provedení nerez. Jaké ostatní barvy mám volit do kuchyně, aby se to vše pěkně doplňovalo? Jako obklad bych si přála mozaiku. Je praktická? Na zem chci dlažbu. Ovšem nevím, v jaké barevné kombinaci. Jedná se o rekonstrukci domku, v němž je kuchyň od obýváku oddělená barem. Přikládám návrh naší kuchyně, pracovní desku jsme vyměnili za světlejší šedou. Mockrát Vám děkuji za rady, zdraví Zatloukalová.
Odpověď  

Dobrý den, pokud máte kuchyň propojenou s obývacím pokojem, bude vhodné obě místnosti spolu barevně sladit. K vypsaným dekorům kuchyně se bude velmi pěkně hodit pro výmalbu zelená nebo žlutá barva. Místo obkladu se dá použít více materiálů, mozaika je pouze jedna z nich. Můžete také zkusit barevné sklo lacobel v kaleném provedení za varnou desku, a tím celou kuchyň barevně oživit.

Dotaz   Dobry den, pani architektko,sice jsem stejny dotaz dala i do poradny, kvuli rychlejsi odpovedi vyuzivam i chatu. Potrebuji poradit se spravnou volbou interierovych dveri.Jedna se o rekonstrukci bytu s nizkou vyskou stropu (pouze 2,45m). Mistnosti jsou male (27, 17 a 15m2), ale svetle (velka drevena okna v barve kastanu). V celem byte je na podlaze polozena prumyslova mozaika teak osetrena voskovym olejem.Nektere dvere jsou v nikach, takze oblozkove zarubne nejdou pouzit, kovove zarubne jsou zatim natreny hnedou barvou v odstinu oken. Steny jsou bile. Do obytne kuchyne, kde je nejvic dveri jsme zvolili kuchynskou linku v matnem laku - dvirka i korpusy dle NCS S 1002 Y 50R (bila kava), pracovni deska a pult cerna zula. Linka ma pouze spodni skrinky a polovysoke krine, ktere jsou hned vedle dveri. Plne dvere budou zcela hladke a prosklene podobne jako jsou SWING od Sapeli, ale s mensi plochou skla na vysku a se skrytou zasklivaci listou (kontraprofil). Chteli jsme poridit lakovane dvere ve stejnem odstinu jako je kuchynska linka, ale vyrobce pouziva pouze stupnici RAL, ktera stejny odstin nema, pouze priblizny 9001, prip.9002.Co byte mi, prosim, radila? Pokusit se o zcela stejny odstin nebo staci podobny nebo zvolit uplne jinou barvu (prosim uvedte cislo RAL), prip. dyhu (jakou)? Moc prosim o Vas odborny nazor. Dekuji.
Odpověď   Dobrý den, jenom skráceně doporučuji spíše stupňovat barevnost daného odstínu sladit barevnost dveří s bílou kávou. Stupňování můžete vyjádřit odstínem základ bílá káva dveře křídlo sytější, kovové zárubně nejsytější . V takto malém prostoru bych doporučovala UNI barvu RAL. Tento odstín , který uvádíte vyzní proti Teaku velmi vzdušně a lehce. Pro dobarvení prostoru pak můžete volit studené nebi teplé odstíny. Osobně teď dávám hodně šancí temné fialové v detailu na části zdi.
Dotaz   Dobry den, prosim Vas, mohl/a byste mi poradit, jake drevo na nabytek, prip. odstin moreni zvolit k podlaze prumyslova mozaika teak? Dekuji
Odpověď   Dobrý den, Vaše podlaha je v podstatě velice přívetivá jakémukoli nábytku ze světlého dřeva. určitě bych nevolil nic tmavého, interiér by působil poněkud temně. Podlaha má ve své struktuře jemné světlé proužky, a tudíž bude světlý nábytek - bříza, javor, ale i např jasan výborně ladit a zároveň vynikne a nebude "utopen" v podlaze.
Dotaz   Dobrý den, plánujeme rekonstrukci kuchyně.Protože máme rádi barevnost, zvolili jsme obklad Champagne mozaika (žlutá, oranž,modrá, zelená),dvířka a zásuvky budou v provedení lamino deska. Potřebujeme poradit s jejich barvou (vanilka, oranžová...líbí se nám i odstín capuccino), k tomu tmavé korpusy (třešeň, calvados) nebo vše v jednom odstínu? Hodně nádobí mám ve sv. žluté barvě. A jaký odstín podlahy byste doporučila? Děkuji za odpoveď.
Odpověď   Krásný den přeji. K takto barevnému obkladu bych volila méně výraznou kuchyňskou linku, tak aby obklad zůstal výrazný a neztratil se. Volila bych světlý odstín vanilka popř. capuccino. Také korpus bych volila v jednotném odstínu, jestliže je dostatečně výrazný obklad. Poté můžete volit výraznější podlahu, jeden z odstínů, který je na mozaikovém obkladu (např. oranžová).
Dotaz   Hezký den!Nechali jsme zrenovovat dřevěnou borovou(modřínovou)podlahu v OP,výsledkem jsme velmi mile překvapeni-na 80 let starou podlahu je to nádhera!Do navazující kuchyně jsme zvolili dlažbu slonová kost a obklady obdélníková mozaika šedo-bílo-béžová.Psala jsem i do poradny,ale jsem nedočkavá a tak by mě zajímal váš názor na barevnost linky?!V min.chatu mi p.Čudková radila vybrat odstín z borovice-znamená to,že by jsme mohli použít třeba tmavý dub a nebo ořech,když jsou suky tmavé?
Odpověď   Dobrý den přeji. Já bych se nebála použít dub (popř. dub medový), který má výraznou kresbu ale bez suků. Záleží na podlaze jaký odstín po nalakování má. Ořech by byl jistě také vhodnou a výraznou volbou, když máte světlou dlažbu a obklad. Pokud je prostor světlý můžete volit i tmavý ořech.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu.Budu mít kuchyńskou linku javor,černou pracovní desku,šedý dřez,bílé spotřebiče. Jaký zvolit obklad? Líbí se nám šedá nebo mozaika mix(šedá,bílá,černá)Jaká barva na stěny? Děkuji moc.Přeji příjemný den.
Odpověď   Dobrý den, mozaiku nedoporučuji hodně spár špatné čištění. Spíše keramický obklad větších rozměrů obdélník horizontálně. k černé je vhodnásmetanová nebo mléčná bílá. Malby pak může být v jemných studených odstínech např. světle modrá holubí modř s výrazným výtvarným detailem např. v Retro stylu nebo Art deko.
Dotaz   Dobrý den, paní architektky, chci si pořídit jídelní stůl a židle do obytné kuchyně, na podlaze je průmyslová mozaika teak, kuchyň je lakovaná - bílá káva.Plánuji pořídit stůl na zakázku s podnoží z nerezu, ale stále řeším, jaké dřevo zvolit na stolovou desku,jako nejlepší se mi jeví opět teak.U stolu budou židle pro dospělé - mám předvybrané IMS s kovovou podnoží, sedáky se vyrábějí z překližky v barvě třešeň, bělený dub, wenge, ořech, nebo bílý lak. Pro děti chci koupit židli Jitro nebo Tripp Trapp - vyrábějí se z buku odstín přírodní, mahagon, třešeň, ořech, lak bílý, černý, červený nebo zelený. Tyto židle budou možná později přesunuty do dětského pokoje, kde je ta samá podlaha a nábytek z olše. Moc Vás prosím o radu, jak vše nakombinovat. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, ráda čtu, že používáte takto kvalitní materiály podlaha je v tomto provedení nádherná a časem chytí krásnou patinu. Je to vždy nejlepší investice. Deska stolu Teak , sedák židlí bílá u dětských lak červený. K teaku to bude zajímavá a živá kombinace.
Dotaz   Dobrý den!Prosím o radu-kuchyňské dvířka spodní barva wenge,horní horiz.prosklenné-jakou barvu korpusu a desky?Dlažba ja slonová kost,obklad obdélníková mozaika v pastel.barvách(bílá,vanilková,hnědá,šedá).Jakou zvolit výmalbu?Děkuji za odpověď!
Odpověď   Dobrý den přeji. K dvířkům v odstínu wenge můžete volit korpus šedý (šedobílý) popř. imitace kovu, v kombinaci opět šedobílé či šedé, pracovní desky. Výmalbu bych volila opět neutrální ať vyniknou dvířka linky - smetanová, šedobéžová.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Jakou barvu korpusu kuchyně mám zvolit,pokud dvířka budou bříza, pracovní deska imitace hliníku,obklad Halcon -Esmirna Mosaico Mix.Kuchyň je ve tvaru „U“o rozměrech 4m, 2,5m, 2m,spojena barovým pultem s obývacím pokojem.Podlaha bude jednotná, plovoucí-laminátová odstín dub,okna jsou EURO medové barvy.Nevím jaký odstín mám zvolit na korpus kuchyně-šedý,nebo také v bříze?Pokud by byl šedý má být v odstínu pracovní desky,nebo je vhodnější tmavší? Není pak lepší volit výraznější obklad? Nebo tato kombinace není vhodná? Podotýkám, že spotřebiče jsou vestavěné nerez,horní skříňky- hliníkový rámeček + mléčné sklo.Protože kuchyň není nejmenší ,chtěla bych jednoduchou barevnou kombinaci ,kterou bych oživila sytějšími oranžovými doplňky.Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Korpus bych volila spíše jednotný s dvířky v bříze, tak aby se nekombinovalo několik odstínů šedých a nerezových (spotřebiče, deska). Obklad se mi nepodařilo momentálně najít, ale mozaika by mohla jistě prostor linky oživit.
Dotaz   Dobrý den, prosím měla byste typ na obklad v provedení skleněná mozaika (barva, příp.typ) ke kuchyni bílý lak, dlažba smetanová a prac.deska paravděp. šedá. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Skleněnou mozaiku můžete volit v odstínech bílá, šedá popř. s nějakým výrazným odstínem - červená, oranžová. Mozaiky např. fortel design mají mnohé odstíny, které se dají různě kombinovat. (mozaiky.eu) Záleží také na dalších doplňcích a nábytku.
Dotaz   Dobrý den, prosím, zda byste mi mohli poradit ohledně barev v kuchyni a obývacím pokoji. Podlaha je průmyslová mozaika Guaiavira (je podobná ořechu), korpusy skříněk budou lamino v barvě hliníku, kuchyňská deska žula Madura Gold. Dvířka jsem vybrala lakovaná bez vysokého lesku ve žlutooranžové barvě RAL 1028. Nejsem si ale jistá, zda tento odstín není moc sytý a zda nebude působit příliš křiklavě. Nemám raději vybrat jinou barvu? Dveře budou dubové. V dubu by byl asi i další nábytek. Jakou barvou by bylo vhodné vymalovat? Předem děkuji. Martina Honzíčková
Odpověď   Dobrý den Martino, je to opravdu hodně výrazná barva, ale pokud je to záměr tak i ostatní vybrané odstíny a provedení budou ladit. Pokud chcete mírnější, spíše harmonický odstín, volte krémové barvy. K syté barvě nechat bílé stěny, dodá nábytku dynamiku.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem dveří a obložek. Jedná se o rekonstrukci bytu, místnosti jsou malé, stropy nízké (2,45m). Interiér je zamýšlen v moderním stylu. Na podlaze je průmyslová mozaika teak, už vyzrálá - středně hnědé lamelky, občas tmavě hnědá. Dřevěná eurookna jsou v barvě kaštan. Prozatím máme kovové zárubně, ale netrvám na nich. Centrem bytu je obytná kuchyň s kuchyňskou linkou v matném laku v barvě bílá káva a s pracovní deskou z tmavě šedé žuly.Moc prosím o Vaši radu. Děkuji.
Odpověď   Dobry den Dobrou zkusenost mam s celosklenenymi dvermi ve stavajici kovove zarubni, ktera se natre.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaký ladit nábytek k podlaze dub - přírodní mozaika. Okna máme třešeň, kuchyňská linka je v barvě světlá třešeň a kuchyň s obýv. je propojena. Nevím jaký stůl a židle do obýváku koupit,aby byl pohled příjemný, stejně tak i jaký volit další nábytek do obýváku a jaké dveře do celého přízemního domu, kde máme ve 3 pokojích dubovou podlahu povrch vosk. olej. Podlaha je tou mozaikou dost výrazná a teď jsem bezradná,jak další zařízení skloubit.Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den v tomto pripade bych se drzel te tresne a sjednotil vsechny vyplne otvoru. Jidelni stul bych volil v nedrevenem dekoru - ciste bily
Dotaz   Znovu k dotazu již z minulého týdne. Mám problém s volbou dveří do přízemního RD a stejně tak s volbou nábytku. Hrůza..Kuchyň mám v barvě světlá třešeň je spojena s obýv. pokojem, kde je na podlaze masiv lamelky dub mozaika - přírodní olej vosk.Teď máme kupovat stůl, židle a nějaké nižší skříňky do obýv. pokoje.Tím, že jsem dala kuchyň do třešně (volila jsem z důvodu, že okna jsou třešeň), tak vůbec nevím jak sladit ten dub na podlaze s nábytkem a stejně tak nevím jaké dveře. Kuchyň je do obýv. pokoje otevřená. Konkrétně třeba jaké odstín dveří Sapeli ať již lamino nebo dýha. Jsem z toho dost nešťastná a teď vím, že bych kuchyň v třešni už nedala.Kdyby šly vložit fotky,tak je mám k dispozici. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Fotografie můžete uložit v dotazu v poradně, ne v chatu. Opravdu kombinace třešeň a dub není vhodná. Dveře proto jistě nevolte v třešni ale v odstínu ladícím k dubu - světlé javorové nebo tmavé wenge, popř. dubové, pokud se nenachází v blízkosti kuchyňské linky. Volte dveře hodně prosklené ať se odlehčí a dubové dýhy není tolik (např. LOTOS, NOTE, TENGA). Nábytek bych poté volila v javoru nebo wenge, podle volby dveří. Vše ale záleží na konkrétním typu prostoru a jeho vybavení. Zda je v moderním, či klasičtějším stylu.
Dotaz   Z Moravy bohužel nejsem. Ten javor by asi nebyl výrazný, podlahy z chodby jsou světlé, béžové a z druhé strany v pokojích je dub mozaika, ošetřená olejem, ale je zvláštní, že každý pokoj má jiný odstín dřeva v závislosti na barvě výmalby.Takže v ložnici je barva podlahy do žluta, pokojík lehce do červena a obývák žluto spíš s nádechem lehce do červena, ale neznatelně. Co teď, když kuchyň je v dekoru světlá třešeň?
Odpověď   Javor je méně výrazný, ale jelikož máte výraznou podlahu, nevolila bych také výrazné dveře. Je dobré nechat vyniknout právě podlahovou mozaiku.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor na tuto kombinaci. Kuchyňská linka třešeň Richmond (www.kronospan.cz/dekor--RF8939-tresen-richmond-204.htm). Pracovní deska tmavě šedá. Podlaha dub horský mozaika 10116-2 (www.fatra.cz/index.php?typ=FAA&showid=542). Inter. dveře CPL - dub. Nejsem si jistá, zda výrazná kresba u linky a rovněž i u podlahy nebude příliš? Další variantou je podlaha dub horský = bez mozaiky 10112-1. Nebo se mám držet spíše mírnější kresby např. 10103-1 či 10110-1? Podlaha bude stejná v celém RD. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila dubovou podlahu a dveře také v dubu. K tomu se již ale nehodí kuchyňská linka v třešni. Linku bych volila v jednoduchém stylu např. v bílém lesku, čímž vynikne podlaha s dveřmi. Třešeň a dub k sobě neladí.
Dotaz   Dobrý den,mužu poprosit o radu nechal jsem si udělat bílou kuchyn,šedá dlažba a šedá pracovní deska,vše to na mně pusobí studeně , mezi linkou a horními skřínkami je udělaná z červených sklíček mozaika ,kterou bych chtěl zanechat jakou barvu kuchně by se mi hodila k té mozaice a šedé dlažbě a jakou pracovní desku?Moc děkuji za odpověd K.M.
Odpověď   Dobry den Myslim, ze malbou ci jinymi dekoracemi sten dostanete utulny vysledek. Mrknete se napr. na www.POINTshop.cz
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výmalbou obývacího pokoje.Kuchyně, hala se schodištěm a obývák jsou spolu propojeny dvěma obloukovými klenbami,kuchyně je vymalovaná smetanově, strop bílý, jako obklad je žlutá mozaika a na stěně kde je stůl je žlutý pruh až ke stropu, podlaha je béžová v lesku.V hale je výmalba bílá káva, podlaha světlý ořech a to i v obýváku. V obýváku bude nábytek ořech, žlutá rohová sedačka, hnědé polštáře a koberec. Uvažovala jsem o výmalbě bílá káva, ale o pár tónů tmavší než v hale, aby se to moc nemlátilo. Strop asi bílý. napadlo mě, že bych stěnu naproti sedačce vymalovala také žlutě, aby to bylo veselejší. Obývák je obdélníkový, uprostřed delších stran je na jedné straně klenba a na druhé terasové dveře. Mám tedy vymalovat žlutě celou dlouhou stěnu nebo jen tu část naproti sedačce a má být žlutá v obýváku ve stejném odstínu jako pruh v kuchyni? Popřípadě mi prosím poradtě jinou variantu. Předem moc děkuji.
Odpověď   Dobry den pouzil bych kavovou v odstinu, jak uvadite a spise nez zlutou bych volil na stenu tapetu - viz www.POINTshop.cz
Dotaz   Dobrý den, v novostavbě RD právě vybíráme kachličky do dvou koupelen (jedna v přízemí a druhá v patře). Do obou jsme vybrali hnědo-béžovou kombinaci (u každé ale jiný rozměr 30x45 a 30x60 a i béžová a hnědá jsou jiné - jedna je wenge a druhá je taková zemitá hnědá). Snad jsme tím neudělali chybu. Ale do barev se bojíme jít (barevné budou doplňky - jedna koupelna do zelena druhá do oranžova) a bílá se nám zdá taková "sterilní". Mohu se Vás prosím zeptat na Váš odborný názor na takové ladění koupelen, nebude to takové monotonní nudné a stejné, neměli bychom přece jen jít třeba do zelených obkladů...zítra jdeme kachličky objednávat, tak at nás to pak třeba celý život nemrzí:-)A ještě jeden dotaz v té menší koupelně cca 5,5m2 budou stěny béžové jen v sprchovém koutě v rohu mozaika, kolem zrcadla mozaika a záchod "zvýrazněn" hnědým obkladem myslíte, že můžeme nechat i běžovou dlažbu nebude to pak moc "béžové". Ve velké koupelně nahoře bude podlaha tmavá (wenge), koupelna je však větší.Děkuji za Váš čas a názor.
Odpověď   Dobry den urcite bude lepsi, kdyz pouzijete "neutralni" keramiku a barevne doplnky. Nebot ty muzete kdykoli jednoduse vymenit. Protoze barvy podlehaji modnim trendum.
Dotaz   Dobrý deň, prosím o Vašu radu. Vybrala som si kuchynské dvierka - dole čereňa havana, hore slonovinova kosť lesk. Môžem k tomu zvoliť pracovnú dosku hlínik? obklad mozaika bielo sivá? ak nie, čo by ste mi navrhovali? ďakujem
Odpověď   dobrý den přeji. Vaše ladění je příjemné a můžete jej tak zrealizovat.
Dotaz   Dobrý den, zakoukala jsem se kuchyňské linky Oresi, líbí se mi jak podlaha, tak pracovní deska a mozaika na zdi. Ani oranžová na zdi není špatná, ale nevím, jakou barvu zvolit pro interiérové dveře. Kuchyň se spojeným obývacím pokojem bude dominantou patra. Dveře plánuji od Sapeli (Elegant-jednoduchý vzor, aby nevyšel hned z módy): uvažovala jsem o buku či olši, buk mi připadá neutrální a hodí se skoro ke každé podlaze. Obývák s kuchyní není moc velký, takže barva podlahy by měla být také asi ve světlé barvě - vzor buk či dub? Plánuji v obýváku už jen televizor a stěnu pod nízké skříňky a sedací soupravu vanilka. Prosím o Vaši radu, jak vybrat barvu dveří a podlah. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře v buku se budou hodit ke kuchyňské lince, ale jinak je to materiál spíš spojený s levnějšími interiéry. Proto můžete volit světlejší dveře v dekoru javoru či břízy, nebo čistě bílé lesklé. K tomu podlahu ve stejném dekoru jako dveře a nábytek v dekoru kuchyňské linky.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně rekonstrukce kuchyně. Kuchyně je ve výklenku, je spojená s jídelnou a obývacím pokojem. Korpus bude vanilka, dvířka kalvádos (třešeň?), výklopy prosklené. Spotřebiče plánuji nerezové, vestavěné. Taky budu měnit podlahu v celé této propojené místnosti. Obývací pokoj je z masivu, je nízký – jedná se vlastně jen o spodní skříňky s televizí. Sedačka je béžovohnědá, okna jsou bílá plastová, dveře mahagon, zárubně kovové, čokoládově hnědé. Jaké by měly být obklady za linkou, jaká pracovní deska, jaké podlahy (uvažuji o PVC)? Jakou doporučujete malbu místností, nátěr kovových zárubní, garnýže? V jídelně bude taky nová komoda a televizní stolek ze stejného materiálu jako kuchyňská linka. Děkuji moc a přeji krásný den!
Odpověď   Dobrý den, místo obkladu použijte barevné sklo lacobel. Žlutý odstín by byl vzhledem k dekorům velmi vhodný, možná je také mozaika v teplých barvách. Pracovní desku můžete volit i z kamene, Rausolidu apod. Na podlahu navrhuji jasan nebo javor a k tomu jemnou světle žlutou výmalbu. Obložky dveří budou velmi pěkné ve světle až středně šedivé barvě.
Dotaz   Dobrý deň, aký obklad - veľkosť, farba, by bol vhodný do kupelne s rozmermi š 1,75 x d 1,60 plus 1x1 WC, ktoré od seba oddeľuje polpriečka pri vani. Bola by vhodná aj mozaika - v akom usporiadaní a farbe?
Odpověď   Dobrý den, velmi obecný dotaz. Každopádně bych do koupelny menších rozměrů volil menší formát dlaždic i obkladu. Též mozaika je pěkná. Barevnost není ničím objektivně daná - je to na Vás, jaká barva se vám líbí. Ale určitě nějakou velmi jednoduchou kombinaci.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu,jak vymalovat kuchyň.Je čtvercová.Kuchynská linka a stůl je v barvě olše a kachličky mezi kuchynskou linkou je modrá mozaika a deska také mramor v modré barvě.děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volilabych výmalbu vjemné smetanové až cappucinové barvě.
Dotaz   Chcem sa spýtať ohľadom obkladu adlažby do kúpeľne, s rozm. š. 1,75x dl. 1,50, kt.je polrpiečkou predelená s WC ( 1x1). Ide hlavne o to, aby sme výberom aspoň opticky zväčšili priestor - farba obkladu, vzor, veľkosť,príp. mozaika - v akom usporiadaní
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlý obklad můžete volit větší formát pro rozšíření obdélníkový při pokládce horizontálně. Odstín bílé a popř. mozaiky na vaně a u WC v živější např. olivové, oranžové nebo žluté barvě v kombinaci s bílou.
Dotaz   dobry den. do pokrovni koupelny jsme byli nuceni zvolit asymetrickou vanu. bohuzel vybrane obklady do koupelny ( arizona mb keramika) mozaiku na sitovine pro oblozeni vany nenabizi a nic jineho volit nechceme. hodila by se napr. rovnez bila mozaika?
Odpověď   Dobry den urcite - vanu muzete vypichnout od ostatniho obkladu a naopak to bude velmi hezke. A nemusi byt mozaika jen bila.
Dotaz   Dobrý den, jak doladit prostor obývák-kuchyň v jednom (30m2)? Jednotlivé části jsou oddělené barem: obklad krémový, deska ořech. Linka: jasan (ispahan)/tmavě hnědá, deska ořech, podlaha dub tmavý, za linkou červeno-oranžová skleněná mozaika. Jakou zvolit barvu sedačky, stěny a dveří?
Odpověď   Dobrý den, volil bych dveře v nedřeveném dekoru - slonová kost apod. Na stěny jsou velmi krásné tapety - mrkněte se např. na www.POINTshop.cz, kde najdete mnoho inspirace.
Dotaz   Dobrý den, máme novou kuchyňskou linku, korpusy a prac. deska v barvě dub, dvířka v barvě zelená olivová. Vymalováno je vanilkovou. Jaké máme zvolit obložení kuchyňské linky? Myslíte, že žlutá, podobné té na výmalbě by šla? Je moderní ještě mozaika?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit jenou smetanovou nebo bílou mozaiku popř. lépe je využití velkoformátového obkladu. Nejen z praktického hlediska.
Dotaz   Dobrý den. Kuchyň budu mít korpus ořech dijon a dvířka béžová akácie(nádech do šeda), pracovní deska šedý antracit. Prosím poraďte jaký obklad za linku: buď mozaika 25x33(obdélníčky)-tři odstíny šedé, nebo antracit obklad 10x10cm?Jakou barvu podlahy
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych raději zádvou decku v dekoru desky pracovní popř. šedou mozaiku. K tomu šedou dlažbu nebo dekor ořechu.
Dotaz   Dobrý den. Postupně omlazujeme řadový domek z 80.let a nyní stojíme před výběrem vhodných interierových dveří. Hlavní komunikační prostor v 1.NP je chodba 2,2 x 2,2m bez oken navazující na schodiště též bez oken. Zde je 6 dveří, vždy 2 vedle sebe na každé stěně, vedoucí do kuchyně a obývací místnosti, na malé WC a do koupelny (obě místnosti bez oken), do pokojíku a ložnice. Zaujala nás firma Sapeli, dveře Fest. Můžete, prosím, poradit: 1)Jaký vybrat tvar dveří? Z Funkčního hlediska by podle nás vyhovovaly dveře do kuchyně a obývací místnosti co nejvíce prosklené z důvodu osvětlení chodby (model 40), zbylé dveře pak plné z důvodu intimity. Máme ale pocit, že by pomohlo odlehčení a prosvětlení alespoň malým prosklením i ostaních dveří. Na WC a do koupelny (model 65-vertikální úzké prosklení asymetrické) sklo satinato, do pokojíku a ložnice (model 50-vertikální prosklení symetrické) sklo čiré, mačkané. Jaký máte názor na takové řešení (zejména z důvodu zajištění dostatečné intimity na wc-proto úzké a asymetrické zasklení)? 2)Jaký vybrat barevný odstín? Podlaha na chodbě je čtvercová mozaika z malých dubových parket. Z možností výběru v CPL nás zaujal odstín dub a teak. Teak má výraznější strukturu ale jeví se nám do malé chodby dost tmavý.Nebude vhodnější dub případně jiný odstín? Pro přiblížení posíláme v příloze foto současného stavu, pokus o obrázek situace a pokus o vizualizaci s dveřmi teak (barevné podání není zcela podle skutečnosti). Děkujeme za Vaše vyjádření.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dekoru dubu. Prosklení v satinátu můžete zachovat, jen u toalety a koupelny bych nechala dveře plné, takto jich máte hodně prosklených a prostor je tak hodně členěn.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu ohledně barvy stěny a podlahy? jedná se o malou kuchyň 3x 2,7m,bílá linka, šedá deska,obklad mozaika obdelníky bílé a šedé,nerez lednice a digestoř komínová.Nevím vhodnou barvu stěn a podlahy lina,asi nějaká imitace pl.podlahy
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete také volit na podlahu ořech nebo wenge.
Dotaz   áme kuchyn,obyvák a jídelnu jeden velký otevř. prostor,okna sv.šedé barvy.Podlahu chceme dub bělený a dveře ve stejné barvě.Kuchyn bílou ve vys. lesku s toho dvě vrch. skřínky sv. šedé nebo černé?Prac.deska sv.šedá.Obklad mozaika šedá,fialová?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše ladění je příjemné. Kombinovala bych vše se šedou barvou jak na kuchyňské lince, tak i jinde.
Dotaz   Obklad na zemi je béžový deffile- je to vlastně hnědá jako ořech zhruba,vana také,zdi převážně bílý jen dva pruhy hnědých.A za záchodem také hnědá mozaika- béžové defile.
Odpověď   Dobrý den přeji. Bude to příjemné.
Dotaz   Dobrý den, jakou barvu nábytku do obýváku, který je spojený s kuchyní (černá kamenná PD, světlá masivní dvířka - javor, jasan?, obklad za PD modrá mozaika). Máme již zakoupenou bílou sedačku. Podlaha je asi dub, mořený trošku do červena. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych nábytek světlý v javoru či jasanu dle kuchyňské linky.
Dotaz   Na tu vanu opět mozaiku tmavou? A klidně jí obložit celou vanu? jakou spárovací hmotu byste do té tmavé mozaiky použila? mě se zdá se světlou ta mozaika moc výrazná. Na druhé straně máme 2umyvadla a v rohu sprcháč, kam dát tu mozaiku?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych spárovačku béžovou, či hnědou by moc mozaika nerazila. Mozaiku můžete použít jak na vanu tak niku tak i ve sprchovém koutě. Dále bych již prostor s ní nečlenila. U umyvadel bych nechala velké světlé obklady.
Dotaz   Dobrý den, prosím poraďte barvu kuchyňské linky, výmalby v hale, kde bude kuchyně a jídelna, dále barvu doplňků a interiérových dveří.Dlažba v hale je odstín Marfill, kuchyňská mozaika Amarillo-odstíny žluté barvy. Okna plastová-zlatý dub.Moc děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych korpus linky v dekoru oken a dvířka dole taktéž horní dvířka bílá. Pracovní desku také tmavou jako korpus. Výmalbu v hale pak jemnou zelenožlutou.
Dotaz   Dobrý den,máme malou koupelnu jen se sprch.koutem,na zemi béžová Defilé,obklad bílá Defilé a béžová mozaika ve sprch.koutě.Jednu stěnu nechceme vůbec obkládat,jakou máme volit výmalbu nebo doporučujete něco jiného? Moc díky.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vmalbu volte bílou omyvatelnou nebo v barvě defilé béžové.
Dotaz   pokračování- obklad za linkou Rako Savana vanilková+některé kachlíky mozaika vanilkovo-červeno-hnědá. Podlaha Quickstep Classic - javor parketa. Zatím je vymalováno bílou, ale chtěli bychom interiér zůtulnit. Půdorys přikládám. Děkuji za odpověď!
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu volte u jídelního stolu a za sedačkou v odstínu jedné barvy mozaiky u kuchyňské linky. Zbylé části jemné béžové.
Dotaz   Zdravím, máme kuchyň horní skř. vanilka, spodní třešeň, obklad béžová+mozaika(viz obr), chtěla bych za jídelní stůl dát tapetu aby se hodila ke kuchyni a obkladu, poraďte prosím jakou barevnost a vzory volit, popř. máte tip na výrobce? Děkuji L.
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději bych volila jen jemný vzor v odstínu mozaiky - hnědé.
Dotaz   Dobrý den.Prosím vás mohli by jste mi poradit jaký odstín nábytku do obyváku? Obyvák je orientovaný na sever a máme tam lodžii,takže pokoj je docela tmavý.Na podlaze jsou dubové parkety (mozaika).Nelibí se mi odstiny do oranžova děkuji pěkný den
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch světlý nábytek javor, bříza popř. čistě bílý lesklý.
Dotaz   Dobrý den,chtěla jsem Vás požádat o radu,novostavba RD,jakou barvu podlahy a dveří, líbí se nám vinyl Fatra Thermofix Mozaika Trend,koupelny-sv.béž./tm.hnědé matné,tm.hnědá dlažba,kuchyň-smetan./wenge matná,obklad-sklo sv.žluté.Děkuju za radu.
Odpověď   Dobrý dne přeji. Volila bych dveře v javoru, bříze nebo tmavé jako nábytek.
Dotaz   Řešíme obklad kuchyňské linky a barvu stolu. Jídelní židle máme MEDFORD přírodní (pletený bambus). Jako obklad se mi líbí Mozaika mix hnědožlutá, viz obrázek, ale nevím, zda se to tam bude hodit. Před plynový sporák bych dala skleněnou desku.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jídelní stůl můžete volit ořech a k tomu i mozaiku ale nečlenila bych obklad ve dvou materiálech. Volte jen sklo nebo jen mozaiku.
Dotaz   Dobrý den paní Zuzano,prosím vás mohla by jste mi poradit jaký vybrat odstín nábytku do obyváku?Pokoj je na sever,podlaha parkety dub mozaika.Nachází se zde lodžie takže je pokoj docela tmavý.nelíbí se mi odstín jako buk nebo borovice.Děkuji Alena
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte světlý lesklý bílý nábytek,, který optick prostor prosvětlí a dostaně do něj více světla, také by pomohlo větší zrcadlo. Popř. nábytek v javoru či bříze.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu.Kuchyň a obyvák propojený,tmavě hnědé lino,linka-bílý lesk,tmavě hnědá prac. deska, oranžovohnědá mozaika,stěna u okna a protější bílá,jinak oranžová výmalba. V obyváku nábytek a sedačka,co je na fotkách.Jak vymalovat obyvák?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v odstínu cappucino vycházející z odstínu koberce.
Dotaz   Dobry den, chtel bych se zeptat na Vas nazor na kombinaci barev v koupelne. Podlaha: keramicka - dreveny dekor, zdi - sedy obklad, obklad ve sprse - tyrkysova mozaika, bila sanita a strop. Myslite ze by bylo potreba jednu barvu vyloucit? dekuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych pdolahu volila v barvě obkladu na zdech.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu ohledně podlahy do koupelny. Obklady Rako Mikado-bílé a červené dlaždice+červená mozaika. Velikost tvar široké "L" 4,7 m2, bílý obklad až ke stropu,dole asi 4-5 pásů červené,vana mozaika, jakou podlahu a spáry? mocnechci bílou
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte podlahu bílou která přechází na stěny.
Dotaz   Děkuji za odpověď. A co si myslíte prosím o tom barevném rozložení obkladů, vana červená mozaika a červené 4-5 pásů od podlahy zbytek bílé až ke stropu. zopakovat ještě někde červené (třeba nad vanou) nebo mozaiku?
Odpověď   Dobrý den přeji. osobně bych vanu nechala červenou tak jak by přecházela z podlahy. Ale i mozaika je možná. Návrh je příjemný. Příp. pokud máte červenou vanu od zdi ke zdi tak můžete volit také červenou nad vanou. Jinak je návrh příjemný.
Dotaz   Dobrý den, lze prosím do koupelny (4,7m2) k obkladům Rako mikado-bílé, červené obklady a červená mozaika použít šedivou dlažbu nebo jen bílou nebo červenou podlahu? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete kombinovat i s šedou ale v menším prostoru bych volila méně typů abarev obkladu.
Dotaz   Dobrý den paní Zuzko.Prosím Vás poradte jak vymalovat obývak. Pokoj je otočený na sever.Podlaha pakrety dub mozaika.Nábytek máme v plánu koupit dub sonoma s bílím leskem nebo bardolíno s krém lesk.Sedačka krémová a pokoj je docela tmavý.děkuju
Odpověď   Dobrý den přeji. Volial ybch jemnou velboudí žlutou výmalbu.
Dotaz   Dobrý den, lze do koupelny k obkladům Rako Mikado (červená, bílá kachle, červená mozaika) dát na podlahu šedou dlažbu i spáry? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano je to možné ale pak volte jen dva druhy a barvy obkladu, moc nekombinujte.
Dotaz   Dobrý den, chci Vás poprosit o radu jakou barvu nábytku zvolit do jídelny a obývacího pok. Podlahy jsou dubová mozaika, nově vybroušeno a nalakováno. Okna dub světlý. Dveře dub bělený. Může být nábytek v javoru? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano nábytek můžete volit v javoru, bílém lesku, ořechu světle šedém lesku apod.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Po rek.byt.jádra v paneláku máme novou kuchyň Latea vč. vanil. boků.Prac.deska hnědá,obklad hnědá skl. mozaika.Kuchyň prop.s předs.s dlažbou losos.Naproti kuchyně je drásaná stěna bílá.Prosím poraďte mi barvu stěny.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit hnědou nebo khaki či limetkovou.
Dotaz   Dobrý den.Jak vymalovat kuchyň.Podlaha je šedivá dlažba s žíháním.Obklady mezi linkou bílé + černá mozaika a linka lesklá zelená s lesklou černou pracovní deskou...http://www.studiojaro.cz/kuchynske-sestavy/1223-kuchynska-linka-livia-lesk.html Děkuj
Odpověď   Dobrý den přeji. Vymalovala bych jemnou šedou tak aby kuchyň byla dominantní.
Dotaz   pokračování...Dvířka bych chtěla bílé lesklé, můžu i popř. nahoru rámeček hliník? nevím jakou dát desku a obklad, líbí se mi mozaika bílošedá a deska bílá černá nebo šedá,doplnky mám fialkové i v obýváku a kuchyni, malbu asi levandulovou, děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano volte šedou pracovní desku a obklad bych volila také v šedé barvě popř. oné mozaice, kterou osobně v kuchyni považuji za nepraktickou vzhledem k množství spár.
Dotaz   Dobrý den, používají se do kuchyně dlaždičky mezi kuhyň. linku.??? A jaké jestli větší a nebo spíše mozaika? Máme bílou kuchyň a tmavou desku?
Odpověď   Dobrý den přeji. Samozřejmě používají ale také jsou jiné možnosti jako sklo, grafosklo, deska v dekoru pracovní desky, nebo alukompozitu (http://www.barevnastena.cz/)
Dotaz   Dobrý den, řešíme kuchyň. Za týden budu rodit a my se vrhli do vytvoření kuchyně. Linka bílá, deska a dlažba šedá. Vestavěné spotřebiče, mozaika černo-bílo-šedá. Ale jakou barvou máme vymalovat? Celkově se nějak ztrácíme a hodila by se velká pomoc..
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych např. žlutý nebo limetkový nádech výmalby celého prostoru.
Dotaz   Dobrý den, vybrala jsem si do kuchyně obklad - mozaika s barvami fialová, béžová, šedá a starorůžová. Jen nevím, jakou zvolit spárovací hmotu? Kuchyň bude ze světlého dřeva (dub - kuchyně Dolti - clasiq), podlaha je vinylová - dub norský.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych spárovací hmotu jemnou šedou nebo jenou béžovou.
Dotaz   Dobrý den,chtěl bych se zeptat na barvu koupelny jakou zvolit,aby byla nadčasová a volila by jste třeba mozaiku,nebo i obklad s leskem? Velikost 3x2m. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Obklad s leskem i mozaika jsou možné varianty. Volte světlé neutrální dostíny - bílá, šedá, béžová a dosáhnete nadčasovosti, kterou obměníte volbou barevných doplnků.
Dotaz   Dobrý den paní Matelová, prosím o radu, jakou barvu dveří, podlahových krytin a nábytku hodící se ke kuchyni ORESI AVORNO TOSCANA-obklad béžovo-hnědá mozaika-viz.příloha. Kuchyň bude spojena s obývacím pokojem-podlaha bude shodná. Líbí se nám dub.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dubovou podlahu i dveře apopř. bělený dub.
Dotaz   Dobrý den paní Matelová,prosím o radu s obklady do koupelny,která má 3mx2m,mám ráda přírodní barvy.Čím ji obvzláštnit,co by bylo nadčasové a třeba zvláštní,mozaika mi příde trochu již okoukaná,nebo by jste ji volila.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Nebála bych se velkoformátových obkladů béžových odstínů. Obzvláštnění docílíte spíše doplňky a nábytkem či sanitární technikou jejich barvami.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu. Koupelna 2,2x2,3m. Po levé straně záchod a sprchový kout ,napravo umyvadlo. Naproti dveřím malé okno. Jakou velikost a barvu dlažby a jakou velikost a barvu obkladů. Je moderní mozaika? Třeba stříbrno šedo modrá?Jaká deska
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete volit mozaiku např. a umyvydlem a toaletou a zbylé části bílé a šedá dlažba.
Dotaz   Dobrý den, bílá kuchyň, tm.fial. sedačka, stůl, police, dveře, obložky dekor ořech/dub a k tomu a) Marmoleum carribean či silver shadow b) dřev.prům. mozaika. Jinde podlaha parkety. Nebude dřeva moc, parkety a mozaika dohromady, co vy prosím na to?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte silver shadow podlahu.
Dotaz   Děkuji za názor. Chceme koupelnu s šedou barvou, ale trochu jí oživivit. Na fotce ze studia jsme přiložili 2 barvy, je to kontrast, ale přesto se toho nechci vzdát :). Která vám přijde lepší a kam s ní? Ještě jednou děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Proti té šedé nemám vůbec nic, jen mi k tomuto typu vadí již další typ a to ona oranžová mozaika. Kdybyste ji vynechali a volili jen dekorace ve výrazných barvách udělali byste lépe.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře