Pragointerier

koupelny - obklad

Dotaz   Jakou barvu dveří nejlépe použít do rekonstruovaného interiéru rodinného domku. Původní dveře byly klasické krémové laminátové. Nyní bychom chtěli dýhované. Pravděpodobně barva buk. Prostory jsou spíše menší. Podlaha bude světlá (konkrétní odstín ještě určený nemáme). Na zdi je starší světlé dřevěné obložení (pravděpodobně javor), které chceme zachovat. Okna jsou dřevěná - barva modřín. Navíc vše komplikuje vstupní chodba, která je taky obložená dřevem, převaha tmavší barvy, kombinace nejspíš borovice - javor.
Odpověď   Podle popisu, který uvádíte zůstane stávající kombinace materiálu modřín (borovice obdobné) - javor zachováno. Osobně bych k této kombinaci už nevolila další odstín dřeva - buk má jiný medový až narůžovělý odstín. Je důležité nepřekombinovat přechody materiálů (např. dveře - obklad, obklad - podlaha). Pokud je převažující materiál obkladu javor udělejte dveře a podlahu ze stejného materiálu. Menší prostory - světlejší materiál. Pro zvýraznění v detailu si můžete dovolit zvolit dveřní křídlo s jemným prolisem eventuálně dřevěné obložky s drážkou z pohledové strany.
Dotaz   Dobrý den, stavíme RD a máme spojený obývací pokoj s kuchyní. Kuchyň bude v dekoru bříza a korpus buk. Nevím si rady s pracovní deskou, jelikož si chci udělat obklad z mozaiky, mám strach, aby se to společně "nebilo." A hlavně nevím, jakou dlažbu mám použít a zda v obou místnostech, nebo dát dlažbu do kuchyně a v obývacím pokoji použít dřevo. Interiér chci zařídit v teplých barvách, např. v oranžové nebo žluté. Okna budou ze světlého dřeva. Nedokážu si však představit, zda se to bude hodit k bříze, která je přeci jen hodně světlá, a také celý interiér bude světlý. Velikost interiéru je 4,3x9m. Dále si nemůžeme vybrat barvu střechy, fasády a oken, aby vše vzájemně ladilo. Rodinný dům je na vesnici, a tak nechceme nic moderního. Z jedné strany domu bude garážové stání ze dřeva, na druhé straně bude terasa. Nad terasou je balkon, který bych chtěla v kombinaci dřevo + kov. Přemýšlela jsem opět o teplých odstínech a okolo oken o rámečcích. Přítel oproti tomu upřednostňuje pruhy. Děkuji za radu, Kramperová
Odpověď  

Dobrý den, kuchyňskou desku můžete přizpůsobit kovovým doplňkům v kuchyni, tj. v odstínu středně šedivá, a obklad světlounce šedivý, např. skleněnou mozaiku. Teplé odstíny barev bychom pak mohli použít na čalouněný nábytek (sedačka, jídelní židle,…) Na dotaz dlažby versus dřevěné podlahy jsem již odpovídala v minulých dotazech, proto prosím využijte odpovědí u Vašich předchůdců. Co se týká návrhu použitých materiálů a barevnosti na rodinném domě, je lepší si vše pořádně promyslet. Jednou z možností jsou eurookna v odstínu medovém (vč. všech viditelných dřevěných konstrukcí), klempířské prvky titanzinek a střecha v odstínu antracit.

Dotaz   V kuchyni máme ploucí podlahu-buk. Kuchyňská linka je v provedení medová olše, navíc jedna stěna (protější proti lince) je obložená borovicovým obkladem. Nyní uvažujeme o výměně dveří a nevíme si rady s jejich barvou (nynější jsou lamino slonová kost a kovové zárubně jsou tmavě hnědé). Kovové zárubně zůstanou, pouze by se měla asi změnit jejich barva - jaká a jaké dveře?
Odpověď   Volila bych kovové zárubně v odstínu béžové, křídlo taktéž. V případě možnosti odstranění borovicového obkladu se tato stěna může probarvit stejným odstínem. Tím celý prostor odlehčíte.
Dotaz   Dobrý den, již skoro dva roky bydlíme v novostavbě RD a tíhou schodiště nám v chodbě začala praskat zed. Proto ted přemýšlímě, čím tyto praskliny na velké bílé zdi zamaskovat. Existují nějaké nátěry nebo nástřiky? Chtěli bychom při dalším malování vymalovat dům v barvách, ale s touto zdí si nevíme rady. Uvažujeme i o dřevěném nebo jiném obložení. Jestli máte nějaký dobrý nápad, tak sem s tím. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, nejběžnější je použít na zeď síť „perlinku“ a opětovně celou přeštukovat. Dobře působí i obklad spíše ale kámen přírodní, štípaný světlé odstíny. Další možnost je použít obkladové fasádní desky např. Cembonit tl. 5mm. Tyto se dodávají i v různých odstínech, takže zeď není nutné dále upravovat. Musí se ale dbát na detail ukotvení.
Dotaz   Ráda bych zmodernizovala a "zateplila" schodiště. Dům je postaven v 50. letech, schodiště je mimo obytný prostor, stupně i mezipatro jsou z šedého terasa. Zábradlí je trubkové o průměru 40 mm. První čtyři schody jsou točité a počátek zábradlí je zaoblený. Viděla jsem schody polepené PVC a hrany, které se mi moc nelíbí, protože svou šířkou zaberou velkou část nášlapné plochy. Zábradlí bych chtěla zachovat pro jeho pevnost. Šlo by obložit (zakrýt) dřevem? Nebo schody jen vybrousit a zábradlí natřít pastelovou barvou, ne slonovou kost. Investovala bych 30-50 tisíc. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, schodiště by samozřejmě šlo obložit dřevem, ale každý nášlap má zhruba 3 - 4 cm. Tím pádem se Vám zvedne výška prvního schodu a sníží se výška posledního schodu. S obkládáním schodiště by byl v tomto případě veliký problém. Dalším problémem je také cena, protože tento obklad by stál min. 50.000Kč (záleželo by samozřejmě na tvaru schodiště a nášlapných stupňů). Z těchto důvodů bych proto doporučila použít podlahu dřevěnou nebo laminátovou. Boční detail je pak třeba zalištovat, a to lištou kovovou nebo dřevěnou subtilní.
Druhou možností řešení je použití dřevěných stupňů i podstupňů, díky nimž se ráz schodiště výrazně opticky změní a pocitově se zateplí. V detailu z boční strany můžete použít spojení na pokos. Rekonstrukce zábradlí je možná novým nátěrem, nebo kvalitnější je ho demontovat a nechat v galvanizovně povrchově pokovovat. Doporučuji použít dřevěné madlo.
Dotaz   Dobrý den, nemohu vybrat barvu oken pro rodinný domek. Jedná se o dřevěná eurookna. Situace se komplikuje již při zevním pohledu - dům bude částečně obložen režným zdivem (celkově působí tmavě hnědě, ale střídají se odstíny hnědé a cihlové), zbytek fasády bude doplněn béžovou omítkou. Barva střechy je "památkově chráněná," tedy cihlová s odstíny hnědé. Z tohoto zevního pohledu mi připadají nejvhodnější tmavě hnědá okna. Uvědomuji si ale, že ta pak budou výrazným prvkem v interiéru. Zde bychom rádi volili tmavší odstíny v přízemí na podlahy i dveře, ale horní část domu bychom měli rádi světlejší. Proto bych nakonec volila hnědou, v odstínu oliva ( střed hnědých odstínů). Prosím o rady, jak tuto situaci vyřešit s ohledem na všechny aspekty. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, výplně otvorů (okna a dveře) nemusí být zásadně hnědé. K hnědým odstínům střechy a obkladů můžeme volit o 1 až 2 stupně světlejší okna, např. dobře působí okna v odstínu ořech. Z vnitřní strany interiéru můžeme pak okna udělat v provedení bílá, nebo světle hnědá.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych nějakou barvou oživila koupelnu. Do výšky 2m máme bílé obklady s mramorováním, jinak bílé stěny i strop. Přemýšlela jsem o jedné, nebo dvou stěnách žlutých. V koupelně máme skříňky a poličky z bílého lamina. Mohla byste mi prosím poradit? Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověď   Dobrý den, k bílým obkladům s mramorovou strukturou se mohou použít bordury v odstínech mramorování, eventuálně i nový obklad celé stěny ve stejném odstínu. Použít uni barvu bych nedoporučovala.
Dotaz   Dobrý den, chci se informovat, co by bylo nejlepší z hlediska účelnosti. V současné době mám v obývacím pokoji a kuchyni bílou dlažbu a uvažujeme, že do obývacího pokoje necháme položit plovoucí podlahu, protože dlažba je dosti nerovná. V kuchyni zachováme dlažbu, nebo je lepší plovoucí podlahu položit po celé ploše? Je to cca 32m. Děkuji za pomoc, Martin Ch.
Odpověď   Pro nejlepší zodpovězení dotazu je nutné vidět alespoň půdorys tohoto prostoru. V případě, že obě zmiňované části jsou propojené minimálně větším otvorem. Přikláním se z hlediska jednoduchosti v detailu a velikosti plochy vytvořit podlahu plovoucí. Z hlediska účelnosti je lepší v části kuchyně položit dlažbu (vyšší tvrdost, odolnost proti vodě, teplu) a to rektifikovanou - beze spár (lepší údržba).I v malých prostorech se dají dokonale zpracovat přechody podlah. V geometrických liniích (přímka, pravý úhel), tón v tónu, při přechodu v jednoduché křivce dlažba světlejší a opakovat stejný detail méně výrazný na stropě (malba, sádrokarton, obklad). Pro ucelený výraz je nutné brát v úvahu hmotu a tvar zařízení, malbu zdí, použitých svítidel, dveří.
Dotaz   Dobrý den, dokončujeme stavební práce na rodinném domu a potřebujeme poradit s vhodným výběrem dveří. Celý dům je obložen v cihle (ROBEN) - anglický venkovský styl. Okna jsou již osazena - v barvě bílé, rovněž tak vstupní dveře. Celý vnitřek domu se snažím doladit do stejného stylu. Barva kuchyňské linky je bílá s mořenou pracovní deskou antik. Dlažba u krbu a v kuchyni je rovněž v barvě antik (starobéžová). Stojíme před otázkou, jak doladit vnitřní dveře a schodiště. Mají být také bílé jako okna a vstupní dveře, nebo v barvě buku? Rovněž jsem se chtěla poradit s výběrem koberců. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, základní barevnost rodinného domu je imitace přírodních materiálů Klinker, předpokládám odstín světlehnědobéžový, dlažba antik – „starobéžová“ a neutrální bílá. Stylově se více přikláním pro zateplení interiéru dřevem, a to výplně otvorů – vnitřní dveře a schodiště v odstínu buk přírodní k barvě bílé (okna, vstupní dveře, eventuálně malba v komunikačních prostorách chodby). Doporučuji doplnění v obytném prostoru odstínem nejsytějším z obkladu Klinker ( malba, eventuálně sezení). Koberce by měly být jednobarevné s použitím jemného detailu, např. v borduře, eventuálně kusový koberec u hlavního sezení v obytném prostoru. Doporučuji firmu Carpet design s.r.o. Praha, kde nabízejí veliký výběr koberců .

Dotaz   Dobrý den, čeká mě zařizování garsonky o rozloze 18 m2 včetně kuchyňského koutu. Chci Vás poprosit o radu ohledně barevného ladění celého pokoje. Vzhledem k tomu, že jde o tak malý prostor, chtěla bych volit světlé barvy. Mojí oblíbenou barvou je světle modrá/fialově modrá, ale nejsem si jistá, kde bych ji mohla použít (malba, textil, koberec...?). A hlavně k jaké barvě nábytku by se hodila? Počítám, že kuchyňská linka, nábytek a patrová postel budou ve stejném odstínu. Děkuji za radu a přeji pěkný den!
Odpověď   Dobrý den zkuste barevnou kombinaci podlaha, dveře jasan nábytek bříza, malby světle fialová (kuchyňský kout šedivá i s obkladem), koberec světle šedivá ornament sytě fialová až sytě růžová, doplňky kovové světle až středně šedivé. Sedací souprava smetanová (varianta středně šedivá).
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu barevného provedení (plovoucí podlaha, int. dveře, schodiště, stěny) společného prostoru. Popis prostoru: cca 40m2 (obyvák+jídelna). Barva oken teak, jídelna umístěna tak, že dvě stěny vedle sebe tvoří velké tříkřídlé prosklené dveře 3metry široké. Tzn. hodně světla. Chtěla bych prostor opticky působící vzdušně, svěže,čistě ale zároveň teple. Místnost spíše opticky zvětšit než zmenšit. Vstup do této společné místnosti je z chodby, kde je umístěno schodiště a proto vstup je vymyšlen a připraven na posuvné dveře v šíři 130cm, představa je nechat je celoskleněné z důvodu dostání denního světla do prostoru schodiště. Myslíte, že když tento prostor ponechám bez zárubní,bude to opticky působit větší, přece jenom šíře pro posuvné dveře není největší a myslím si, že vytvořením zárubní tak otvor opticky spíše zmenším. V ob.místnosti bude také krb, který chceme obložit červenými lícovými cihlami. Poraďte jak barevně sjednotit celý interiér. Co se týká int. dveří do ostatních místností, líbí se mi Harmonie typ 40 od Sapeli, ale nevím jak sladit barvu. Vím, spousta dotazů, ale přesto děkuji za Vaší odpověď a přeji pěkný den Hanka
Odpověď   Dobrý den, dveře ponechejte určitě celoskleněné bez zárubní budete mít optické propojení s interiérem již z chodby (velice působivé). Podlahy by měly pak být stejné v chodbě i v obytném prostoru. Podlaha pařený buk, okna Teak, dveře buk, schodiště stejné jako podlaha pařený buk (v případě, že použijete podlahu plovoucí se tato dá použít i na obklad schodiště). Doplňková barva červená (sedací souprava, stínítka svítidla, umělecké předměty velkoformátové pro vyvážení velikosti oken), malba zdí světle kouřová až smetanová.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Stavíme větší atriový dům ve tvaru písmene L. Fasáda do hněda laděné obklady Klinger, černá střecha a okna + dveře bílé. Vchodové dveře a předšíň dům dělí na dvě obytné zóny. Klidovou (ložnice, 3 dětské pokoje, koupelny) a užitkovou (obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, pracovna, dílna). Mohu tento prostor rozdělit i výběrem podlah.Líbí se mi do velkého užitkového prostoru tmavá až čokoládová barva plovoucí podlahy, ale menším pokojům by lépe slušela bělená podlaha typu javor, bříza apod. Nechtěla bych být limitována stejnou podlahou v celém domě při výběru nábytku. A jaké mám zvolit dveře? K oknům bílé, čisté linie? Moc děkuji za radu, mám pocit, že čím více čtu a pátrám, tím jsem zmatenější.
Odpověď   Dobrý den, v podstatě ve Vašem případě je možné podlahu volit ve dvou provedeních. V případě, že uváděné části se půdorysně neprolínají. Když zvolíme výraznou tmavě hnědou zemitou barvu podlahy v obytném prostoru, tak v ložnicové části se může použít světlejší odstín, ale pořád v zemitých odstínech. K tomuto typu tmavé podlahy se hodí spíše než bělený javor (bříza), tak bělený dub (jeho přírodní barevnost je v zemitých odstínech) např. Quich step typ Country U1012. Dveře vnitřní bílé lakované ne fólie nebo CPL!!!!! Tvar by měl vycházet z detailu oken a vstupních dveří v jednodušší podobě. U vstupu použít dočišťovací rohož v odstínech šedé.

Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům a pomalu začínáme uvažovat o kuchyni. Kuchyně bude spojena s obývacím pokojem. Nevíme si rady se sladěním barev. Rádi bychom tmavší parkety, např. ořech či merbau. Kuchyň bychom rádi do zelena. Je to vhodné? Jaké by se hodily obklady a stěny? Nebo by bylo lepší bílou linku a zelené stěny? Je vhodné pak obývací pokoj vymalovat na světle oranžovou barvu? Mockrát děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, k podlaze ořech můžeme použít nábytek v odstínu světlejší ořech, malbu zdí doporučuji zemitou hnědou - světlé až syté tóny (dle velikosti místnosti), doplňková barva zelená, např. obklad kuchyňské linky sklo ESG smalt RAL 6019. Pak je možné použít oranžovou (ne meruňkovou) v detailu.

Dotaz   Dobrý den, obývací pokoj máme propojený s kuchyní, barva oken je mahagon dřevěná borovice, strop v obývacím pokoji máme vyvýšený, z palubek a trámů v barvě ořechu. Koupili jsme dlažbu (imitace dřeva) barva je světle šedá, šedozelená. Mám pocit, že jsme nevolili dobře a teď si nevím rady s kombinacemi barev. Potřebuji poradit, jaká barva by se hodila na stěny a jakou mám zvoli barvu kuchyňské linky, v kuchyni bychom mohli popřípadě dlažbu volit ještě jinak barevnou. Děkuji Vám a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den, z popisu bych v celém prostoru volila jeden typ a barvu podlahy. Ideální by byla možnost vzhlédnout stávající stav včetně již použitých prvků. Ořech a šedozelená ovšem "uni“ barva (jednobarevná bez textury) se dají lehce barevně kombinovat. Na kuchyň spodní skříňky použijte světlejší zemitý odstín dřeva (laminátu) např. bělený dub, na obklad můžete použít sklo lepené na omítku např. SMALT ESG v odstínu světle zelená a na předních frontech horních skříněk sklo Satinato zelené. Malba zdí světlá kouřová až smetanová. Výraznější zelenou můžeme použít na textilii sezení . Vše vychází ze stávajícího odstínu dlažby. Z popisu si bohužel neumím představit jaká zelená v šedivé je - jedlová, olivová? Hrášková by v kombinaci s ořechem byla problém.
Dotaz   Dobry den, řešíme zařízení rodinného domu. Máme okna v třešňové barvě. Na podlahy chceme dát laminát v barvě buku, k tomu bílou kuchyň s deskou v barvě třešně a taktéž dveře a další nábytek v odstínu třešně. Je to vhodné? Chceme mít podlahy i dveře v celém domě stejné, tedy i v podkroví, kde jsou pokoje i chodba samozřejmě menší a užší, než ve velkém a prosvětleném přízemí.
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych kombinaci obrácenou, kterou zvýrazníme a sjednotíme podlahu a ne nábytek na něm postavený. Na podlahu doporučuji materiál - třešeň laminát např. Quick step typ Country 1015 a na dveře buk v přírodní dýze, která je mnohem hezčí než fólie nebo CPL. Kuchyň může být bílá v kombinaci se skleněným obkladem (nebo keramickým) světle šedivá a deskou v odstínu šedivá např. imitace betonu nebo plechu.

Dotaz   Dobrý den, budu zařizovat obývvací pokoj a velice se mi líbí kombinace dřevo - bílá, šedá a červená. Nemohla byste mi prosím poradit, jak zvolit podlahu, dveře, barvu kuchyně, stolu a tel. nábytku? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučuji podlahu, dveře a část nábytku v provedení buk (nebo sytější varianty třešeň). Obklad kuchyně, koberec a čalouněné části do barvy červená sytá, malbu zdí do bílá až světle šedivá (dle hmoty místnosti). Kuchyň bych ladila do středně šedivá, u použití třešňového dřeva je možné v odstínech šedivé jít až k antracitové. Pro Vaši inspiraci je foto interiéru v příloze, kde je v kombinaci s odstínem žlutá na zdech, třešeň podlaha a dveže, červená na sedací soupravě.
Dotaz   Dobrý den, předěláváme s přítelem starý kamenný baráček. Nyní už rozmýšlíme barevnost podlah, dveří, kuchyně apod. Chtěli bychom teplejší odstíny. Prošli už jsme pár vzorkových prodejen a katalogů, ale stále si nejsme jisti zda námi vybrané barevné odstíny půjdou k sobě. Pokoje jsou menší cca 4x4m. Prosím o radu - kuchyň bysme chtěli v barvě buk, oranžovo - žluté dlaždičky mezi linku a na podlahu lino novilon oranžovo-hnědý odstín čtverce. Obývací pokoj-červenou sedačku, světlý stolek na televizi, malba zdí-bílá, lino v desénu parket odstín buk, dveře hrušeň. Ložnice - již máme borovicovou postel, tak nad podlahou váháme. Dveře všude zřejmě Sapeli-Karolina - odstín hrušeň. Okna budou bílá plastová, topení-kámen světlý mramor, parapety jsou široké, měli by být bílé, nebo např. odstín buk. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že popsaná kombinace by potřebovala trochu uklidnit. V první řadě bych sladila barevnost podlahy. Všude stejná, nebo odstínově lehce posunutá světlejší/tmavší buk. Kuchyně kombinace buk a obklad oranžová, žlutá. Pak si můžeme dovolit na dveřích použít hrušeň a doladit obývací pokoj do sytějších teplých odstínů např. kombinace červená a oranžová tlumená. Při bílé malbě a oknech zvolte parapety taky bílé (je možné použít i odstín smetanová). Svítidla bílé sklo. Jestliže je domek kamenný, doporučuji v části obývacího pokoje přiznat kamennou vazbu tzv. odstranit omítku.
Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc při architektonickém řešení obkladu koupelny se skosením - viz foto, půdorys je 2,4 x 2,1 m, standardní vana situovaná do rohu pod skosení kolmo na stěnu s oknem.
Odpověď   Dobrý den, pro přesný spárořez je potřebná výkresová dokumentace a více času. Já osobně v podkrovních koupelnách vzhledem k členitosti dávám přednost jednoduchým jednobarevným obkladům. V kombinaci se sytějším odstínem na podlaze a pruhem za umyvadlem. Skosené části pak opatřím omyvatelným nátěrem nejčastěji v odstínu bílá nebo lehce podbarvená do odstínu použitého na obkladu. Při použití rohové vany s obloukem je možné kopírovat vlnovku na obkladu na zdi v jemném proužku. Je to ovšem dost pracné.
Dotaz   Paní architektko, prosím Vás, ještě doplňuji svůj dotaz, který jsem vkládala včera večer, a to zda se hodí dlažba Rako Defile béžová - prostřední k dveřím Sapeli javor Elegant a k březovému nábytku z Ikei. Doplňuji, že se jedná o novostavbu a velké prostory, kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem má 65metrů čtverečních. Dále zvažujeme, jakou zvolit barvu sedačky a obklad za linku, bude to Nexus nebo Adel bříza. Líbí se nám Chilli červená 10*10. Budeme rádi pokud nám poradíte s výběrem. Děkuji, Monika.
Odpověď   Dobrý den, tato podlaha je k bříze velice pěkná. Dobře se podívejte na odstíny javoru a břízy měly by být podobné (já mám raději břízu má krásnou jemnou kresbu). Jako doplňkovou barvu je možné zvolit červeno hnědou nebo oranžovohnědou (obklad a sezení) – můžou být od sebe o stupeň posunuté tmavší na sezení světlejší na obklad . Výrazná uni červená by byla moc agresivní vzhledem ke zvoleným odstínům.
Dotaz   Dobrý den, rádi bychom se poradili ohledně barevného sladění dlažby, nábytku a malby v kuchyni. V přiloženém obrázku je půdorysné řešení kuchyně s prostorem pro jídelnu. Na druhém obrázku je už vizualizace konkrétního návrhu rozmístění kuchyňské linky. Chtěli bychom se poradit, jestli jsou vhodné následující kombinace: - podlaha v jídelní části: dřevěná, provedení buk (spíš tmavší provedení buku s kresbou) - dlažba v kuchyňské části: Rako Orbis (váháme mezi tou úplně nejtmavší a tou středně tmavou) - kuchyňská linka: dub - pracovní deska: umělý kámen, barva antracit - skleněné obklady linky: šedé sklo - malba: oranžová (otázkou je, jestli sytá nebo spíš pastelová?) - spotřebiče a rámečky kolem skleněných skříněk: nerez - výplň skříněk: matné sklo - dveře a obložení: olše (zřejmě Sapeli Domino 64) Celkové vyznění kuchyně i jídelny má být moderní, laděné do teplejších tónů. Celková plocha místnosti je 20m2. Otázkou je, jestli uvedené věci k sobě ladí, popř. jestli není něco vyloženě nevhodného. Druhou otázkou je, jakou použít malbu na zbytek místnosti, ta oranžová to určitě nebude... Předem díky za Vaše rady a doporučení.
Odpověď   Dobrý den, k podlaze sytější buk je vhodný spíše odstín dlažby střední Orbis. Z mého pohledu by bylo nejvhodnější použít spíše jednobarevnou dlažbu. Tato je dost rustikální. Taky se v moderních malých interiérech volí podlahy spíše z jednoho materiálu. Použití třech druhů dřevin ve 20m2 se mi zdá hodně. Dveře bych doporučovala spíše bukové v tónu podlahy. Zbylé zdi právě pro moderní interiéry by byly vhodné v odstínech světle šedivé v kombinaci s oranžovou – pomerančovou svěží. Kubické prosklení na dveřích můžete pro detail opakovat např. na konferenčním stolku nebo na doplňcích jako jsou jídelní servis , osvětlení,…
Dotaz   Dobrý den, prosíme Vás o radu s výběrem barvy vnitřních dveří a také s barevností obývacího pokoje a kuchyně. Obývací pokoj (4x4m)východ - podlaha dub, televizní skříňka a police dub, černé kožené křeslo, krbová kamna antracit. Nevíme jaké volit čalounění sezení a také malbu. Kuchyň s kuch.koutem (3,5x5,5m) jihozápad - podlaha Hevea, nábytek vanilka, mléčné sklo, kovové rámečky, obklad u linky šedá mozaika, jidelní stůl dub. Nemáme představu jaké volit židle, a také barevnost stěn a doplňků. Snažíme se vytvořit jednoduchý, moderní styl, ale máme obavy z nudného a fádního prostoru. Předem děkujeme za vaši odpověď. Přikládáme fotky - soubor SAPELI. manželé Váňovi, Zlín
Odpověď   Dobrý den, základní barevnost a použití materiálu jsou výborné pro další podbarvení interiéru. Kombinace Hevea a dub zdá se na foto malinko sytější, proto obývací pokoj by měl být sytější ve volbě odstínu malby i čalounění. Vhodné je použít barevnost teplou, ale můžeme volit i studenou prostor pak bude svěžejší.
U první varianty odstín malby světle šedivý, sezení sytě šedivé s doplňkovou barvou červenou (koberec, efektová svítidla,čalounění židlí...), židle materiál dub.
U druhé varianty malby v odstínu holubí modř světlá sezení středně šedivá až antracit, svítidla kovová např. nerez, jako doplňkovou barvu použití bílé (stínítka svítidel, obaly květináčů,...), židle dub s čalouněním bílá.
Dveře Sapeli typ NOTE provedení dub. S prosklením souhlasím s vámi.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu se zařízením interiéru a barvou interiérových dveří. Mám spojenou kuchyň s obývacím pokojem oddělenou barovým pultem. Kuchyň je v barvě calvados v kombinaci s vanilkou s kamennou pracovní deskou černo-zelenou a zelenými obklady. Obývací pokoj má podlahu plovoucí barva dub vzor parkety do stromečku po třech, stěny bílé, okna tmavě hnědé eura a sedačka sv.žlutá kůže s kombinací mahagon dřevo. Interiér chci ladit do zelena spíše dekoračky, než barvou. Nevím jakou barvu použít na interiérové dveře - uvažuji o bílé, nebo slonové kosti (zásuvky a vypínače slonová kost) a jakou barvu nábytku (stolek pod televizi a jídelní stůl a židle) zvolit - uvažuji o barvě mahagon. Předem děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, tmavě hnědá, Mahagon, „červený“ Calvados a odstín dubu je až hodně na popsaný prostor, když uvážíme , že jsou tady ještě vanilka a zelená s černou (toto ještě v kuchyni u Calvadosu). Pro přesnější dobarvení bych potřebovala vidět foto prostoru, ale volila bych na všechny kusy spíše bílou až smetanovou a to včetně jídelní sestavy, nábytku a dveří. Na zdi smetanovou, dveře bílé např. Sapeli typ Swing, stůl a židle masivnější a vzhledem ke kombinaci sedačky klidně i hmotově výraznější (ne moderní s kovem). Nábytek lakovaný mat. Doplňky pak můžou být v odstínu zelené a žluté vycházející s odstínu již daným.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou zvolit barvu dveří právě rekonstruovaného bytu. Kuchyň je vymalována ve dvou odstínech žluté, linka je kombinace ledově modrá + hruška, obklady v lince jsou obdélníková mozaika žluto/oranžová. Podlaha je lino vzor parkety světlý odstín + pracovní deska kuchyně je také vzor parketový odstín hruška. Z kuchyně vedou dveře 1200/2000 do obývacího pokoje, který je vymalován oranžovo (1 stěna) - smetanově a má oranžový koberec. Z obývacího pokoje vedou dveře 600/1970 do ložnice, která bude pravděpodobně modrá. Na chodbě (ještě není opravena) jsou 4 dveře do sociálního zázemí, kuchyně a ložnice.Chodba nemá okno, jen malé luxfery přes koupelnu. Je možné sladit všechny dveře do stejného odstínu? Jaký nábytek zvolit do obývacího pokoje, je orientován na západ. Máme představu nábytku na míru z modřínového dřeva. Děkuji předem za odpověď. Eva T.
Odpověď   Dobrý den, volila bych odstín dřeva blízký odstínu kuchyně tj. hruška světlá. Na oranžové stěně, v ledově modré kuchyni i v poměrně tmavé chodbě budou jemným doplněním . Nábytek do obývacího pokoje v případě, že bude z modřínu bych přimořila na sytější medový odstín hrušky. Koberec je poněkud tmavý a nehodí se barevně ani ke zdi a už vůbec ne ke kuchyni je to spíše červeno hnědá. Když by šel vyměnit za béžovooranžový, prostor by byl dokonale sladěn.
Dotaz   Dobrý den, požádali jsme Městský Úřad o příspěvek na přebudování koupelny s WC pro 80 letého dědečka s Parkinsonem.Je možnost udělat u Vás projekt jak na koupelnu se sprch.koutem, tak s nízkou vanou?Tady je jediná firma, která je ochotna toto realizovat včt projektu, ale nedávají možnost a jsou dodatečně na ně stížnosti. Musí se komplet překopat voda a elektřina(rozvody z 50 let) a zároveń do částky, kterou město snad dá se musí zvládnout i napojení vody a předělání el.do kuchyně, která navazuje. Nebo mi můžete dát kontakt na jinou poradnu?děkuji
Odpověď   Dobrý den, takovéto druhy projektů vč. zajištění realizace jsem již dělala. Otázkou zůstává jak daleko od Humpolce se nachází zmiňovaná koupelna a jak vysoká je částka určená pro realizaci. Ve výčtu rekonstrukce chybí ještě keramické obklady a zařizovací předměty. Pro bližší informace by byla vhodná konzultace.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s barvou podlahy do kuchyně a předsíně. Podlaha bude jednotná, kuchyňská linka lesklé bordó s nerezovými doplňky, barva stěny v kuchyni světle oranžová, obklady Imperial mozaika bílá, oranžová, vínová. V předsíni budou obložky a dveře javor. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, sestavila jsem vám barevný model podle uvedených již použitých materiálů. Podlahu navrhuji v sytějším odstínu proti javoru a i vůči teplé barevnosti kuchyně. A to např. HETH typ AFZELIE/DOUSSIE, která má jemný medový odstín . Malba zdí by měla pak být spíše neutrální.
Dotaz   Dobrý den paní Čudková, rád bych Vás požádal o 3 rady. 1) V RD máme eurookna v barvě pinie - jakou zvolit barvu dřevěné podlahy a dveří? Bude se hodit dub a dubové dveře? 2) Kuchyňský kout, velikost 12,2 m2, navazuje na obytný prostor velikosti 44 m2. Kuchyňská linka bude bílé barvy - mohla by podlaha být Sandstone Lappato šedá, pokud bude podlaha například dub? 3) V chodbě velikosti 9,6 m2, která je dostatečně prosvětlená bych rád měl Sandstone Lappato, nejtmavší odstín. Z této chodby se vejde do koupelny pro hosty, která je velká pouze 2,82 m2, ale má okno. Jelikož se jedná o stejný prostor jako chodba, přemýšlel jsem, že na podlahu v koupelně dám stejný odstín Sandstone Lappato, tzn. nejtmavší jako v chodbě a na zeď Color One/Two v barvě RAL0008500 - kombinaci mozaiky 4,7 x 4,7 a větších rozměrů 19,8 x 19,8. Myslíte, že je to dobrá volba pro takto malý prostor nebo by podlaha měla být světlejší? Jedná se zatím jen o přízemí RD, ale chci aby celý prostor (tzn. chodba, koupelna, kuchyně a obytný prostor) působil nejen moderně, ale i jednotně. Děkuji moc za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, odstín Pinie je žlutý a dub také. Liší se sytostí a strukturou, ale vaše rozhodnutí pokládám za správnou volbu. Odstíny šedivé v kombinaci s touto barevností budou velice moderní a linie čisté bez násilných přechodů. Dlažba Sandstone Lappato je ve skutečnosti nádherná a má jemnou kamennou žilkovou strukturu. Přikládám i foto, kde jsem ji použila v koupelně. Podlahy na chodbách i v koupelně stejné sytě šedivé, v koupelně obklady světlejší . Pro oživení interiéru můžete k této barevné kombinaci volit malbu části zdi výrazně žlutě nebo i pomerančově. Takto vytvořený prostor bude určitě působit moderně a jednotně.

Dotaz   Dobrý den. Prosím, můžete mi poradit, v jakém barevném provedení by byla nejvhodnější pracovní deska a podlaha ke kuchyni z javoru nebo břízy? Kuchyň bude v malé místnosti ( 2,30 m x 3,45 m ) orientované na sever a zastíněná stromy. Spotřebiče budou v nerezu, protože je v černém provedení, které by se mi líbilo nejvíce, nemohu sehnat. Z jaké bude fólie ještě přesně nevím, stále se nemohu rozhodnout. Jediné co vím určitě je, že nemohu mít kuchyň v tmavé barvě a moderním studeném ( hliníkovém ) provedení. Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den. Lenka
Odpověď   Dobrý den, při volbě materiálů a odstínů do kuchyně by se mělo vycházet z jednoduchosti. Kuchyň včetně všech spotřebičů je poměrně členitá hmota a odstíny by měly být ucelené. Vyhnout se mnoha barevným přechodům – podlaha sokl, přední front deska, deska obklad,…. Doporučuji volit odstín pracovní desky a obkladu stejný například světle šedivý a materiál předních frontů i skeletů bříza.

Dotaz   Dobrý den, posílám vám fotky kuchyně s obývákem. Jakou barvu byste nám doporučila? Popřípadě i dvě? A co dát na stěnu za televizi? Ty černé krabice na dvd chceme dát pryč, nehodí se nám to tam. Děkuji za odpověď a za radu.
Odpověď   Dobrý den, podle již dané barevnosti bych volila teplé odstíny z obkladu kuchyňské linky. Jemná a pěkná by byla pastelově žlutá (nebo slonová kost). Za TV bych volila o tón sytější s antracitovou strukturální malbou, například zjednodušená imitace popínavých rostlin do výšky cca 1,2m. Doporučuji také odstranit samostatné různě rozmístněné prvky na zdech, například police v kuchyni, a sjednotit kompozici na jedno místo v tomto případě nad sezení v obývací části. To samé ozelenění prostoru na 1 maximálně 2 místa a sjednotit obaly. Mohou to být například kované nádoby v odstínu antracitu. Další varianta je poněkud tvrdší světle šedivá na zdech, za TV středně šedivá a doplňky pastelově žlutá včetně zastínění oken. Kovové tyče ukotvené do stropu by byly vhodnější.Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit se sladěním "dřevěných" prvků novostavby rodinného domu. 1) Líbí se nám světlé odstíny, takže v interiéru bude převládat lamino v imitaci buku (plovoucí podlaha, nábytek i dveře, kuchyňská linka v kombinaci buk-vanilka, dlažba u linky a obklady bordó, na zdech pravděpodobně světle zelená). Máme ale trochu strach, aby tak nebylo "přebukováno". 2) Jaký odstín okenních rámů, vchodových dveří, garážových vrat a podbití střechy bychom měli zvolit, aby okenní rámy zevnitř ladily s interiérem? Děkujeme za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, v případě že zvolíte stejný odstín buku na všech zmiňovaných konstrukcích bude prostor působit nevýrazně a jednolitě. Bylo by vhodné použít v tomto případě sytější odstín na podlahu a dveře, světlejší na nábytek. Odstín bordové je už poměrně sytý, doporučovala bych proto volit odstín mezi bukem a bordovou červenohnědou, na zdi světle kouřová – světle béžová a jako doplňkovou ponechat vanilkovou až žlutou. Venkovní tesařské konstrukce a okna ve stejném odstínu sytější k buku, ale v medových tónech např. vlašský ořech – záleží na dodavateli odstínově se poměrně liší.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji dvojdomek, potřebuji rady ohledně sladění kuchyně a navazujícího obytného prostoru. Vybrala bych z podlah viz obrázek. Sedací souprava je meruňková s pruhovanými polštáři. Kuchyň je malá 3 m na 2,4 m - bude souběžná. Kuchyň bychom moderního stylu. Zasílám Vám další obrázky mé představy barev. Velmi Děkuji
Odpověď   Dobrý den, děkuji za vyčerpávající zadávací podklady. Je vidět, že spíše inklinujete k teplým odstínům, i když jsou ve výběru i tvrdší varianty v kombinaci se šedivou. Pro zajímavý interiér můžete volit třeba podlahu Zebrano nebo nadčasová je spíše typ Cocobolo. Interiér nám bude prosvětlovat. Kuchyň pak v odstínu bříza v kombinaci s výraznější malbou na zdech a eventuelně obklad sklem v kuchyni. Je možné volit i odstín bukový teplejší a sytější na nábytku a zdi jemnější. U obou typů podlahy můžete volit na zdech odstíny středně kouřové hnědé a jako doplňkovou barvu již danou meruňkovou. Pro moderní vzhled je možné tuto barvu – výraznější a živější použít i na jedné ze zdí a to proti schodišti. Při změně trendových oranžových odstínů, a až povyroste váš malý brouček, pak můžete jednoduše změnit barevnost interiéru změnou malby a čalounění sezení.
Dotaz   Vážená paní Čudková, prosím Vás o radu ohledně zařízení obývacího pokoje propojeného s kuchyní. Zařizujeme nový dům a nevím si rady s barvami podlah, kuchyňské linky, dveří, kovových futer, parapetů a výmalby stěn. V obývací části bych chtěla mít plovoucí podlahu a v kuchyni dlažbu. Kuchyňská linka by se mi líbila světlejší (ne bílá). Vycházím ze sedací soupravy, která je béžová (spíše studená barva) kombinovaná s olší. Nechci z důvodu finančního měnit jídelní stůl, který má kovové chromované nohy a šedou desku, kterou by šlo překrýt vhodnou barvou ubrusu. Židle jsou také s chromovanými nohami, sedáky čalouněné béžovou teplou barvou. Okna jsou bílá. Líbilo by se mi právě zkombinovat tyto materiály - olše, chrom. Myslím si, že bych místo stávajících bílých elektrospotřebičů do nové kuchyvě zakoupila výrobky z nerezu. Do nového obývacího pokoje nábytek z olše. Pokud bych dala na kuchyňskou linku olši, myslím, že by bylo ,,přeolšováno". Předem děkuji za radu, T.V.
Odpověď  

Dobrý den, z textu vyplývá, že olše je vám blízká. Nemusíme však tento materiál použít přímo a na všem. Podlaha v provedení třešeň bude nejvýraznější. K tomuto materiálu pak můžeme použít dveře – křídlo olše a kovové zárubně opatřit nátěrem RAL v odstínu světle béžová. Na zdech kouřová hnědá (capuccino). Kuchyňská linka může být celá béžová nebo spodní skříňky z olše a horní v béžové (hmotově bude nižší). Osobně mám raději stejnou podlahu v celém prostoru, ve vašem případě třešeň. Na podlahu volte keramické velkoformátové 30x60cm spoje na tupo např. Rako Sandstone světlá (stejný obklad kuchyňské linky). Parapety určitě bílé. Okna budou schovaná za zastíněním např. textilie Organza. Další doplňky vč. osvětlení v provedení chrom lesklý. Pro zvýraznění můžete volit sytější malbu na část zdi, a to oranžovou nebo hnědooranžovou.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvami do kuchyně. Linka je v barvě wenge (korpusy, stůl, židle) a akát (dvířka), deska je granito, obklady sv. béžové, podlaha přírodní dub, spotřebiče nerez, stěny jsou bílé. Jaké mám volit doplňky (závěsy, světla, ubrus,..), aby se místnost projasnila? Byla by vhodná červená nebo oranžová? Mohla bych vymalovat i některou zeď výraznější barvou (např. jídelní kout)? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, vaše volba k zemitým odstínům je velice vhodná. Červená bude výraznější, oranžová jemnější. Můžete volit i odstíny výrazné jako např. pomerančová. Jestliže je prostor menší, na zeď volte spíše velkoformátové obrazy ve zmiňovaných odstínech.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvou stěn kuchyně - je to místnost 5x4 m, navíc s vysokými stropy a na podlaze jsou bílé dlaždice. Místnost působí velmi studeně. Kuchyňská linka bude v barvě buku. Moc prosím o brzkou radu, musím se do pátku rozhodnout. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pokud je tento dotaz ještě aktuální, doporučuji malbu v teplých odstínech (žlutá nebo béžová) s tím, že strop bude o stupeň sytější než stěny. Důležité je taky sladit odstíny malby s obkladem kuchyně.
Dotaz   Dobrý den, vybíráme podlahy a dveře do našeho nového bytu 3+kk a chtěli bychom znát Váš názor. Budeme mít kuchyň Calvados s pracovní deskou Terano bílé a dlažbou Rako série Loft - slonová kost (obklady zatím nemáme vybrané, ale uvažujeme o sérii IN seta, nemůžeme se rozhodnout jestli lesk nebo mat). Bude se hodit do obývacího pokoje spojeného s kuchyní laminátová podlaha Egger Floorline bříza 3 prkno select (H2493)? A jaký nábytek bychom měli volit? Máme rádi teplé odstíny. Budou se k této kombinaci hodit dveře Sapeli laminát CPL dekor olše vyplněné sklem?
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych malou změnu v odstínech. Calvados a bříza jsou barvou i sytostí velice odlišné. Vhodnější by ke Calvados byla podalaha buk, dveře olše, pracovní deska je terano bílá, proto bych obklady volila v provedení IN Ghiacio smetanovobílá v rozměrech 20x40cm horizontálně. Nábytek pak můžete doplnit buď v materiálu olše nebo lakovaný v odstínu béžová, jako doplňkovou barvu můžete volit teplý odstín oranžová v kombinaci s hnědou.

Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat koupelnu a wc. Jaké jsou vhodné dlaždice do menší koupelny, co se týká velikosti a matu či lesku a barevnosti? Jaký je rozdíl v údržbě? Koupelna a wc je zvlášť, obojí bez oken. Mockrát děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, jsem ráda , že byl vznesen tento dotaz. Prošla jsem mnoha již zařízenými koupelnami a právě u malých se většina majitelů rozhodla „přeplácat“ tento prostor listelami a častým střídáním pruhů barevných obkladů, a nejhorší je snad použití tmavého pruhu pod stropem. Doporučuji opravdu s citem vybírat jak odstín tak sytost. Nejjednodušší je použít dva blízké odstíny střední na podlahu světlejší na obklad. Pro zvýraznění stěn je možné použít jemný prvek například proužek okvětních lístků kolem zrcadla nebo kolem klozetu. Orientace musí být horizontální a do opravdu malé koupelny je vhodný formát např. 20x40cm. U menších formátů je více spár a ty se časem zanesou, což je nepěkné. Ideální je obklad a dlažba rektifikovaná řezaná na míru a pokládaná beze spár. Co se týká lesku to je na zváženou pohmatem nic nezkazíte, ale tuto úpravu nabízí jenom zahraniční keramičky. U lesku je nutná častější a důkladnější údržba ovšem na druhé straně nám prostor opravdu prozáří a opticky zvětší.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás touto cestou poprosila o radu, zařizujeme nový byt v Praze - 3kk, v bytě je příprava na kuchyňskou linku, ale řešíme jakou - na podlaze jsou již položeny kachličky v barvě břidlice (tměvě šedá). Mohla byste mi poradit, jakou kombinaci zvolit? Moje vize je tmavě šedé, či tmavší korpusy linky, dvířka v barvě bílé nebo béžové s nerezovými masivními úchyty a nerezovými vestavěnými spotřebiči - ale nenapadá mně, jaké kachličky zvolit za linku. Velice děkuji a přeji hodně krásných interiérů. Jana K.
Odpověď   Dobrý den, odstíny šedivé až antracitové jsou moje oblíbené. Kuchyňská linka může být v kombinaci malinko světlejší odstín k podlaze, naložená dvířka bílá lesklá, s úchytkami souhlasím s vámi, deska pracovní středně šedivá a obklad sklo Smalt ESG v odstínu zelená Planibel beze spár, lepeno na omítku pokud by byla barevnost v prostoru v odstínech studených nebo červená pokud zvolíte výraznější kontrastní provedení. Obě varianty působí velmi moderně.

Dotaz   Dobrý den. Do nového bytu jsem si vybral javorové dveře a javorové plovoucí podlahy (evropský javor). V chodbě by měla být dlažba, ale nemám moc představu, do jakých barevných tónů by měla jít. Stejně tak v jakých barevných odstínech by mohla být koupelna, aby se obklady ke dveřím hodily. Díky
Odpověď   Dobrý den, pro jednoduchý vzdušný interiér se přikláním k použití keramických obkladů a dlažeb jednoho typu maximálně dvou odstínů. Javor je poměrně světlá nažloutlá dřevina . Když budeme vybírat z české keramiky, tak vhodný je typ Sydney, odstín dle vašeho cítění. Zajímavé by k javoru bylo použití obkladu a dlažby typ Shikoku. Netradiční a jsou obklady a dlažba typ Dolce Vita - interiér je možné zařídit v zářivých jarních barvách v obytném prostoru až k vínové v koupelně, dle obkladů starorůžové.
Dotaz   Dobrý den, plánujeme stavbu RD a rádi bychom otevřený prostor kuchyň, jídelna, obývák. V obývacím pokoji máme rustikální dubový nábytek (středně tmavý). V jídelně bude velký oválný dubový stůl pro 8 lidí z masivu. Jakou byste doporučila plovoucí podlahu a jaké dveře. Problém mám s kuchyní. Ráda bych kuchyň modernější, ne rustikální dub s obloučky. Líbí se mi hladká světlá dvířka (bílá, vanilka). Nedalo by se to nějak skloubit? Moc děkuji
Odpověď   Dobrý den, k rustikálnímu nábytku se musí opravdu s citem doplňovat nábytek v jiném stylu. Uvádíte odstín středně hnědý, takto přimořený dub by mohla vhodně doplňovat podlaha a dveře z běleného dubu. Podlaha spíše úzká prkna a dveře například Sapeli typ SWING. K bělené podlaze a středně hnědému nábytku je pak možné volit kuchyň bílou hladkou se zajímavým prvkem z rustikálního nábytku v detailu, například úchytky, nebo můžete volit výraznější obklad. Určitě by se tam neměly objevovat hliníkové rámečky apod. Elektrospotřebiče v provedení černé sklo.


Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu, jakou barvu obkladů (na zeď) zvolit do kuchyně. Dvířka kuchyně a kuchyňská linka jsou bílé (skříňky jsou v barvě olše). Součástí kuchyňské linky je i okno v barvě mahagon, parapet je též v barvě mahagon. Podlahu máme červený dub. Myslíme si, že pokud zvolíme obklady v bílé barvě, tak s kuchyní splynou a nebude to vypadat hezky. Děkuji za odpověď. Děcká
Odpověď   Dobrý den, základní barevnou kombinaci máte v dřevěných odstínech červená a bílá, což je neutrální barva. Zajímavé obklady můžeme vybrat v odstínech červené například sklo Lakomat lepené na zeď nebo z keramických obkladů například typ Chilli s minimální spárou.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu, prosím o radu při volbě dveří. Podlahy máme plovoucí laminátové, odstín hrušeň, okna třešeň. Je vhodnější volit světlé dveře jako kontrast, nebo volit dveře do červeného tmavšího odstínu. A co schodiště, jakou byste volila barvu dřevěných nášlapů? Taky bych ráda volila nějakou sytější barvu na stěny. Jaká by byla nejvhodnější? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, kombinace třešeň a hruška je pěkná teplá až medová. U imitace dřevin v provedení laminátovém je velký výběr odstínů – každopádně je možné volit odstín dveří stejný nebo světlejší. Dveře a schodiště by měly být ve stejném odstínovém provedení. K hruškové podlaze můžete zvolit SAPELI dveře CPL hruška a na schodiště použít bukové nášlapy přimořené na hrušku. Další možnost je použít bukové dveře a bukové nášlapy. Taky je nutné povrchy odstínově doladit k podlaze. Nášlapy je možné provést i z plovoucí laminátové podlahy. Malby v doplňkových barvách teplých pro obytný prostor například červená, pomerančová (jenom část), nebo v odstínech šedivých - světle šedivá na zdi a antracitová na sedací soupravu s použitím detailu v odstínu červeném například polštáře, obklad kuchyňské linky,….
Dotaz   Dobry den, momentálně zařizujeme domek a nevím si rady s kuchyní, která bude dohromady s obývacím pokojem a s jídelnou. Podlaha bude buková, stěnu v obývacím pokoji máme světlou (kombinace jasanu a bílé), sedačka je pastelově zelená. Můžete mi prosím poradit, jakou barvu kuchyně bych měla zvolit a jakou barvou bychom měli vymalovat? Předem děkuji za odpověd. Olina
Odpověď   Dobrý den, kuchyňská linka by měla být jednoduchá co do provedení tak i barevnosti. Můžete použít bukový dekor na spodních skříňkách a vestavěné lednici a troubě popřípadě potravinové skříni. Takto vytvoříme těžiště kuchyně. Pracovní deska například imitace beton a obklad sklo zelené. Horní skříňky pak sklo Satinato a hliníkové rámečky. Tímto určujeme doplňkovou barvu pastelovou zelenou i v kuchyni. Malba zdí a stropu může být v odstínu světlé béžové, smetanové bílé a zeď u sezení pak sytější zelená až olivová. Doplňky a kovové části středně šedá až antracit.

Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit s barevností v mém bytě? Chtěl bych černou podlahu v celém prostoru - dlažba GEO nebo SANDSTONE tmavě šedá (RAKO). V obytném prostoru by byla čelní stěna šedá imitace pohledového betonu. V jakém tónu volit ostatní stěny? V místnosti jsou dvě velká francouzská okna, tedy dostatek světla. Kuchyň je propojena s obytným prostorem (tedy stejná dlažba). pracovní deska kuchyňské linky a další prvky by měly být z nerezu či pozinkovaného plechu. Jakou barvu byste doporučila na linku a zdi? Kuchyň je na sever. V pracovně je černá podlaha, zdi kombinace tmavého a světlého odstímu pistáciové. Dveře budou HSE Humpolec. Jakou zvolit barvu? Jakou barvu radiátorů? Děkuji mnohokrát za váš názor a přeji hezký den. Roman Lipánek PS: barva oken a vstupních dveří je teak.
Odpověď  

Dobrý den, velice ojedinělý a odvážný interiér. Barevná kombinace v studených zimních tónech. V takto laděném interiéru můžete použít výrazné odstíny barev: červená, již zmiňovaná pistáciová, modrá, žlutá. Nebo můžete interiér podbarvit tón v tónu. Přikláním se k použití dlažby RAKO, typ Sandstone Lapato (z důvodu povrchové úpravy - lepší úklid). Kombinaci pohledový beton, plech a antracitová podlaha je vhodné doplnit bílou nebo spíše smetanovou malbou. K tomu jednu zeď červenou nebo pomerančovou. Dveře HSE Humpolec v odstínu plechu, kuchyně bezfalcové. Kuchyň smetanová bílá až odstín přírodní vlny, obklad zdi zelený Lakovek, lepený přímo na zeď. Otopná tělesa kovová, např. KONVEKTORY OnFloor, firma Boki.

Dotaz   Vážená paní Ing. Čudková, prosíme o Váš odborný pohled na věc:-) Budeme zařizovat novostavbu, byt v bytovém domě (3+1) a momentálně řešíme podlaha versus dveře. Podlaha do většiny místností je Meister Tradition Compact-Clic OŘECH 211 (středně tmavá (parketového vzhledu) = předsíň + chodba, ložnice, obývák s kuchyní (v propojení nejsou dveře jen "díra" šířky cca 1400 mm. (Koupelna, WC - obklady, dětský pokoj laminátová podlaha Meister Tradition Compact-Clic třešeň č.457 (světlá)). Okna bílá plastová-standart -musí zůstat. Jen pro představu. Interiér chceme jednoduše zařídit, použít méně nábytku např. v obýváku - světlá sedačka (krémová nebo béžová), nábytek ve středně tmavším ladícím odstínu - nejlépe přírodní teakové dřevo (medový nebo trošku tmavší odstín) = stolek, jídelní stůl, židle, nějaká skříňka. Zdi světlé nebo bílé, jedna zeď nějaký odstín tmavě červené. Zařízení pak doladíme. Na fotce je přibližné ladění interiéru, podlaha také přibližná (možná my budeme mít malounko světlejší - odstínově spíše dožluta, ne dorůžova). Dveře chceme jednoduché (jako typ Elegant), do koupelny a WC plné, ostatní z části prosklené (obývák možná posuvné), provedení Dýha nebo CPL (prosím o výhody a nevýhody - máme roční mimčo). Vybíráme mezi výrobci Sapeli a Prüm, Sapeli jsme zatím v okolí ve všech odstínech bohužel neviděli, z Prum nám zatím nejvíce ladil neutrální buk dýha. Prosím o konkrétní odstíny. Děkujeme moooc a hezký den:-)
Odpověď  

Dobrý den, barevný model podle uvedených podlah by mohl vypadat následovně: podlahy zůstávají, dveře Sapeli - varianta 1: typ Exlusiv fólie hruška. Varianta 2: typ Tenga dýha olše (orientace dýhy horizontální), malby světlá cappuccino např. JUB 1444 , červená JUB 5560. Nábytek TEAK je nutné upřesnit, dle vzorku světlejší odstín . TEAK je totiž hnědšího odstínu a neměl by být příliš tmavý. To samé se týká i odstínu podlahy. Ořech je dle odkazu na internetu poměrně červený, ve skutečnosti je spíše hnědý k TEAK dřevu.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jakou zvolit barvu dlažby v kuchyni, která je spojená s obývacím pokojem? V pokoji bude podlaha dřevěná z lamelek dub s úpravou voskový olej. Teď se rozhoduji pro barvu kuchyňské linky - zda volit světlejší třešeň, když okna jsou třešeň a parapet v kuchyni je světlejší třešeň, nebo úplně jiný odstín. Dlažbu bych chtěla jednotnou v kuchyni i chodbě a tím ji právě potřebuji sladit k lince. Neumím odhadnout, jestli volit dlažbu světlou, aby byl kontrast s kuchyňskou linkou, nebo tmavší.Jak sladit desku na lince a obklady?
Odpověď  

Dobrý den, k podlaze v dubu je zajímavá kombinace kuchyň např. Hanák typ PROGRES bílý, dýha zebrano http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_progres_bily_dyha_zebrano v kombinaci se světle smetanovou dlažbou. Třešeň a buk jsou velice výrazné dřeviny, jak barvou, tak texturou a neměly by se vedle sebe moc rády. Zebrano v detailu je výrazné a má v sobě kus odstínu dubového. V kombinaci s uváděnou bílou nebo béžovou bude prostor velice pěkný a jemně probarvený. Doplňkové barvy pak můžete volit v teplých ale i studených výrazných odstínech.

Dotaz   Dobrý den, moc prosíme o radu. Stavíme řadovku, nyní je to hrubá stavba. Interiér bychom chtěli světlý, okna jsou bílá, nábytek v obýváku zůstane z Alnusu olše + tmavší zelená. Podlahu jsme už vybrali - buk alsafloor prkno, dveře asi hladké, model Primum. Máme volit také buk? Schody do 1. patra vedou z obýváku. Máme vybrat také buk? Jakou barvu sedací soupravy? Kuchyně je částečně schovaná za rohem, z obýváku bude vidět pouze jídelní stůl, v kuchyni uvažujeme o dlažbě Rako Essencia Lappato 45x45 světle šedá (ještě lze změnit). Barva kuchyně bude nejspíš tmavě šedou folie v kombinaci s barvou dřeva (horní skříňky + zadní stěny + barový pult). Máme volit mezi bukem a olší? Existuje nějaká doplňková barva (stěny, polštáře,...) společná pro kuchyň i obývák? Nebo by byla vhodnější jiná barva kuchyně? Dům bude bílý + částečně obklad z červených lícových cihel + červená střecha. Mockrát děkujeme a přejeme Vám pěkný den!
Odpověď  

Dobrý den, buková podlaha a tmavší kuchyň olše je teplá medová barevná základna. Dveře bych volila bukové, přírodní buk. Vytvoříme tak gradující dřevěné prvky interiéru. Dveře budou nejsvětlejší, podlaha střední a kuchyň nejtmavší. Kuchyň v tomto provedení bude vyplňující. Doplňková barva šedivá na podlaze a kuchyňské desce (např. imitace betonu od Jafholzu) budou vypadat zajímavě. K dané barevnosti můžete volit sytější variantu zdi - odstín teraso. Sezení zelená jedlová a doplňková žlutá barva velbloudí srsti. Pro vytvoření lehkého a svěžího interiéru můžete volit odstín zdí štěrkově béžový, sezení mechová zeleň, doplňky v syté žluté a bledě modré. U této varianty je možné odlehčit hmotu kuchyně volbou světlého jednobarevného korpusu a dvířek - např. lakované desky např. Hanák skleněná zelená http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_progres_sklenena_zelena.

Dotaz   Dobrý den, chtěli bychom navrhnout nějaké kombinace, jak sladit místnost (viz příloha). Je nutné sladit dvoje dveře - jedny vedou ze vstupní haly, druhé (ty bychom chtěli posuvné) z obýváku, dále schodiště a barvu kuchyňské linky včetně obkladů a podlahy. Barva oken je již daná. Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, oranžově hnědý odstín oken je možné doladit podlahou např. buk a dveřmi SAPELI typ Swing, materiál buk. Kuchyň v kombinaci lesklá bílá, šedivé obklady a antracitová deska např. Hanák http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_compact_antracit. Jídelní stůl pařený buk. Schodiště stejné jako podlaha. Ještě připomínám: barová část kuchyně je poměrně blízko u jídelní sestavy. To nám rozbíjí prostor. Vhodnější je ukončení kuchyňské linky příborníkem ve výšce lednice a posunutí jídelního stolu na osu místnosti.

Dotaz   Dobrý den, mám problém s výběrem podlahy do obývacího pokoje a chodeb. Plocha celkem 70m2, strop je přiznané dřevěné smrkové trámy + palubkový obklad, okna dřevěná ve velmi podobném odstínu. Na podlahu jsem velmi dlouho uvažoval o dřevu, v poslední době ale začínám uvažovat i o dlažbě v odstínu terakoty, přímo je dlažba na www.floorgres.it, odstín stontech red2.0. Není to do velké plochy obýváku příliš agresivní? Nebude to po pár letech člověka iritovat? Navíc mám trochu strach z možností vymalování a relativně velkém omezení při výběru nábytku. Ještě dodatek, dveře rovněž smrk masiv a linka v kuchyni březová dýha. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, sytou podlahu, kterou uvádíte, bych se obávala použít. Ale z jiného důvodu, než vy. Dřevěný strop je velice výrazný a opticky snižuje. Volbou syté podlahy docílíte opticky výrazného snížení prostoru. Vhodnější i vzhledem k materiálu kuchyně je odstín světlejší Stonbeige/red4.0. V tomto případě je možné řešit výraznější odstíny na zdech v teplých cihlových tónech. Nábytek pro vzdušný a lehký interiér bílý, pro probarvený sytější v odstínu smrku až dubu.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu a nevíme si rady s barevnými kombinacemi v otevřeném prostoru (kuchyň, jídelna, obývák). Máme hodně výrazná okna - smrk v barvě základ oranž a lak afromosia. Měla jsem v plánu kuchyň s korpusy a dvířka z části bříza a z části červená. Pracovní deska bílá s drobnými tečkami - červená, šedá (opravdu hodně drobné). Ted nám nainstalovali okna, mám z té červené kuchyně strach, bojím se, abychom tam neměli moc barev. Spíše se přikláním místo červené pro barvu oken (a stejnou barvu na parapety). A potom nevím, jakou podlahu. Budeme mít všude dlažbu. Stejnou dlažbu chci použít i do předsíně a chodby, které jsou oddělené posuvnými dveřmi. Děkuji moc za rady, jsem z toho dost nešťastná. Moc děkuji, Jiřina G.
Odpověď  

Dobrý den, ve vašem případě bych volila barevnou kombinaci jemnější, a to smrk – oranž. Bude doplněná o kuchyň bříza v kombinaci s titanovou pracovní deskou a obkladem sklem lakobel bílý, výplň horních dvířek sklo pavé bílé. Oranžový odstín DTD desky na kuchyni spíše na jednom celku, např. na příborníku nebo barovém pultu (nestřídat s břízou!). Podlaha defilé bílá další barvy na zdech jemné smetanové smetanové s kombinací středně šedivé. Oranžová v detailu, např. strukturální tapety Ulf Moritz.

Dotaz   Prosím o radu při zařizování domu. Kuchyň je částečně propojena s obytnou místností. Je v provedeni kalvados, nevím, jakou podlahu v celé ploše kuchyně i obýváku, nejraději bych světlou, bílou. Další problém je otázka dveří, vybrala jsem typ Elegant od Sapeli v barvě bubingo, ale schodiště je v provedeni přírodního buku a také podlaha v patře je buková. Nevím, jaký odstín podlahy do přízemí a jestli vůbec jsou dveře v barvě bubinga vhodné. Mám ráda odstíny do červena, poraďte tedy, jak to nejlépe zkombinovat. Děkuji, Simona.
Odpověď  

Dobrý den, v kombinaci materiálů Calvados a dveře Bubinga doporučuji podlahu litou průmyslovou (nebo varianta 2 marmoleum) beze spár polomat ve smetanovém odstínu. Tím vynikne kresba a odstín dveří i kuchyně. Tuto kombinaci je vhodné doplnit o skleněné části dveří nebo dělících panelů či výkladců. Obklad kuchyňské linky mléčné sklo nebo keramický lesklý obklad. Podlaha by měla být v uni barvách beze vzoru. Buk na schodišti a podlaze 2NP je vhodným přechodovým materiálem i svým odstínem.

Dotaz   Dobrý den, barvy jsou moje slabá stránka. Je možné kombinovat barvu dlažby a navržené kuchyně (třešeň/korpus hrušeň)? Hrušeň bude světlejší a deska bude černější, než je na obrázku (anebo kamínková bílo-třešnovo-hrušková). Pokud lze, jaké obklady za linku mám použít? Jedná se o malý kout (2,2x2m). Mockrát děkuji za Váš názor a přeji pěkné svátky.
Odpověď  

Dobrý den, i když nemám k dispozici obrázek, tuto malou kuchyň je vhodné doplnit o světlé odstíny. Při použití textury hrušeň na korpus tato nebude skoro viditelná, zato dvířka třešeň vidět budou. Barevná kombinace s tmavou deskou je vhodné použít podlahu i obklad kuchyně ve stejném odstínu, např. smetanová podlaha a obklad lakobel bílý. V případě, že je kuchyň spojená podlahou s obývacím prostorem, je vhodnější použít podlahu stejnou, jako v obývacím prostoru.

Dotaz   Dobrý den, moc vám děkuji za předchozí radu. (radíte: Dobrý den, ve vašem případě bych volila barevnou kombinaci jemnější, a to smrk – oranž. Bude doplněná o kuchyň bříza v kombinaci s titanovou pracovní deskou a obkladem sklem lakobel bílý, výplň horních dvířek sklo pavé bílé. Oranžový odstín DTD desky na kuchyni spíše na jednom celku, např. na příborníku nebo barovém pultu (nestřídat s břízou!). Podlaha defilé bílá další barvy na zdech jemné smetanové smetanové s kombinací středně šedivé. Oranžová v detailu, např. strukturální tapety Ulf Moritz.). V příloze je naplánovaná kuchyň, ještě s červenou. Můžeme červenou vyměnit za oranžovou, nebo je radíte jinak nakombinovat? A vůbec prosím o celkové hodnocení kuchyně. Také se chci zeptat na barvu sedací soupravy. Máme vybranou hráškově zelenou (viz další příloha), bude se hodit? Nábytek v obýváku chceme dekor bříza. Moc díky za vaše rady. A vše nejlepší do Nového roku. Jiřina G.
Odpověď  

Dobrý den, taky přeji úspěšný Nový rok 2008. Kuchyň je hmotově jednoduchá s čistými liniemi a funkční. Barevně můžete použít i odstín oranžová s malou úpravou barevnosti – spodní skříňky přední fronty odstín oranžové, např. zásuvky. Horní přední front nerez rámeček nebo nerez plná výplň. Veškeré skleněné výplně sklo Satinato jemně zelené. Barový pult a sklo za ním poněkud ruší rovnou linii a funkčnost – výšku srovnat s deskou pultu. V tomto barevném provedení je možné použít výraznější odstín zelené na čalounění. Barevnost prostoru by byla bříza, oranžová, jemně zelená, sytější zelená spíše olivová, kov nerez a kuchyňská deska šedá výraznější. Bříza je jemně světlá dřevina a v kombinaci s červenou je přechod barev velmi výrazný. V případě použití červeného odstínu je vhodnější doplňková barva hnědá čokoládová eventuelně šedá až antracitová. Interiér je tak výrazný se svými tmavými a světlými plochami.

Dotaz   Dobrý den, paní architektko, dovoluji si obrátit se na Vás se svojí prosbou o radu k volbě barevného ladění podkrovního bytu. Kuchyň bychom chtěli v odstínu javor s pracovní deskou buk, příp. ořech. Ráda bych Vás poprosila o radu, zda je vhodné do obývacího pokoje, spojeného s touto kuchyní (štítový pokoj s dvěmi protilehlými šikminami a jedním klasickým štítovým oknem v odstínu světlý ořech), zvolit nábytek také v javoru a doplňky například v červené, případně žluté barvě. Je vhodné použít javor i na dveře s 3/3 prosklením a mléčným sklem? Další místností je ložnice - můžeme i zde zvolit nábytek v odstínu javoru? Přikládám návrh kuchyňské linky. Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, kuchyňskou linku bych doporučovala volit v kombinaci javor – ořech. Pracovní deska spíše jednobarevná, např. šedivá imitace kovu. Podlaha javor v kombinaci s nábytkem ořech. Doplnění barevnosti zdí v odstínu velbloudí srsti tón v tónu syté světlé podezdívky šikmé a rovné částí stropu. Červená jako doplňková barva může být použita i např. na obkladu kuchyňské linky. Podlaha a dveře ve stejném materiálovém provedení.

Dotaz   Dobrý den, řeším svoji kuchyni, kterou jsem nechala vyrobit z masivu-třešeň, pracovní deska je v barvě javoru. Obklad jsem zvolila z belgických cihel, barva orchidea. Na podlaze jsou světlejší dubové parkety. Vymalováno je v barvě smetanová meruňková, vysoký klenutý strop temnější odstín – okr. Nevím, jestli se to hodí. Místnost není příliš světlá, je v přízemí. Potřebuji doladit pěkný velký stůl s židlemi, který by se hodil a nebyl fádní. Kuchyně propojena dvěma průchody a dvěma velkými průhledy s obývací místností s TV a knihami (v nábytku IKEA-antik). Poradíte, jaký zvolit stůl a židle? Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, stávající kombinace třešeň, javor, dub, odstín antik IKEA a doplňkové barvy je možné doplnit o hmotu jídelní sestavy, spíše uklidňující. Doporučuji volit stůl a židle v provedení javor. Na dubové podlaze bude sestava působit světleji a pocitově lehčeji. Třešeň je poměrně výrazná a malby zdí bych spíše volila v této odstínové kategorii, tj. červenohnědá oranžovohnědá.

Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat podlahu v předsíni a kuchyni + samotnou kuchyni. Vymysleli jsme variantu světlá kuchyň (vanilka), tmavě hnědá pracovní deska, světlá podlaha (dlažba). Prosím o radu ohledně obkladu na stěnu. Myslíme si, že by bylo dobré kuchyň nějak barevně oživit. Také bych ráda, kdybychom měli v předsíni podlahu, která by navazovala na tu kuchyňskou. Aby opticky sjednocovala obě místnosti a vytvářela tak dojem rozlehlejšího prostoru. Myslíte, že je to dobrý nápad? Jakou barvu jídelního stolu a židlí byste doporučila do takové kuchyně? Moc děkuji, Radka.
Odpověď  

Dobrý den, kuchyň v odstínu vanilka je vhodné doplnit o pracovní desku, která bude vycházet z odstínu podlahy (o 2 tóny sytější). Příliš sytá deska nám bude prostor dělit. Pokud je kuchyň menší, tak volte spíše světlejší odstín. Podlaha světlá je zajímavá, např. RAKO, typ Lapato světlý odstín. V této barevnosti je vhodné doplnit malbu v odstínu říčního kamene (jemně hnědá). Na doplňcích pak tento odstín může gradovat. Vhodné jsou např. velké proutěné lampy ve tvaru vosího hnízda.

Dotaz   Dobrý den, upravuji garsonku. Obývací číst s kuchyní je do "L". Podlaha je laminátová - třešeň, typ selský. Stěny světlá meruňka s bílým stropem a výklenky (okno + radiator). Stále se nemůžeme dohodnout, jakou barevnou kombinaci kuchyňské linky (má tvar do "U"). Pracovka sahá až pod okno (vpravo), slouží zároveň jako stoleček. Obklad, malba, kuchyň s původní linkou viz. fotky. Prosím o radu. Mockrát děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, kuchyň bych volila světlejší, než je podlaha - tj. buk nebo hruška. Zajímavá by v tomto prostoru byla kombinace korpus buk a dvířka oranžová, např. http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_compact_oranzova_alias.

Dotaz   Dobrý den, marně si lámu hlavu s naším interiérem. Tedy s přesněji s výběrem barvy dveří. Máme zrekonstruovaný přízemní dům, ve kterém je na celé ploše položená dlažba Geo, slonová kost (60x30 Rako). Jediný nábytek, který zatím máme, je kuchyňská linka - dýha, ořech. Její vrchní výklopy jsou v barvě vanilky (obklady za linkou též slonová kost 7x22). Kuchyň je propojena s obývacím prostorem (viz. příloha). Manžel si přeje světlé dveře k podlaze, jelikož dům je velmi tmavý. Obložky dveří mají hloubku až 45 cm (takže se obává, abychom "nepohřbili" prosvětlené prostory. Já se ale obávám, že by to nebylo vkusné! Lze najít nějaký kompromis? Děkuji!
Odpověď  

Dobrý den, ke zmiňované kombinaci materiálů bych doporučovala dveře v UNI barvě - bílé nebo béžové. Odstín slonové kosti je již dostatečně zastoupený. Dveře buďto v dřevěném provedení, nebo imitace dřeva (je možné použít materiál bříza - má jemnou texturu a svým odstínem ladí i k ořechové dýze, i k podlaze).

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu s výběrem dveří do našeho přízemního RD. V celém domě (kromě koupelny+WC - Enjoy, Villeroy Boch, žluto-oranžová) je položená dlažba Rako, GEO 60x30, slonová kost. Jediný nábytek, který zatím máme, je kuchyň ořech+vanilkové výklopy (viz.příloha), namořené na buku. Obklady za linkou neodpovídají obrázku v příloze, zvolili jsme slonovou kost, ale rozměr 7x22. A teď tedy ta nejdůležitější otázka - k čemu sladit dveře. K podlaze - javor, jasan, bříza nebo ořech? Jde o to, že obložky domu budou 45cm široké, resp.hluboké. Máme strach z tmavé barvy, ale zároveň i z kontrastu posazených světlých dveří např.u linky. Děkuji!!!
Odpověď  

Dobrý den, ke zmiňované kombinaci materiálů bych doporučovala dveře v provedení UNI barvy v odstínu bílá nebo béžová. Odstín slonové kosti je již dostatečně zastoupený. Dveře v provedení dřevěném nebo imitace dřeva. Je možné použít materiál bříza - má jemnou texturu a svým odstínem ladí i k ořechové dýze i k podlaze.

Dotaz   Dobrý den, máme kuchyň tmavé zebrano (ještě se vyrábí). Kuchyňská linka bude obložena obklady 30x60cm RAKO - DEFILÉ BÍLÁ. Kuchyň tvoří jakousi niku obývacího pokoje, kde je dřevěná podlahová krytina - 3-lamelový dub. Chci Vás poprosit o radu, jakou krytinu dát do kuchyně. Zda pokračovat v dřevěné podlaze, nebo dát dlažbu RAKO 45x45cm také v odstínu Defilé bílá. Děkuji za odpověď, Martina Laćňáková.
Odpověď  

Dobrý den, doporučuji spíše pokračovat v podlaze dub i v kuchyni. Pro přesnou představu bych potřebovala foto kuchyně a přesný odstín Zebrana. Jestliže je světlejší proužek blízký odstínu dubu tato kombinace bude velmi pěkná. Příliš přechodů materiálu evokuje velkou členitost prostoru. Dávám přednost jednoduchosti a spíše pak prostor podbarvit a naladit odstínem malby na zdech. Tato se dá časem snadno obměňovat a k jednoduchému základu i výrazně členit.

Dotaz   Vážená paní designerko, moc Vám děkuji za již poskytnuté rady. Nyní ještě potřebuji poradit, zda je správné toto řešení interiéru, a to obývacího pokoje spojeného s kuchyní a jídelnou. Jedná se o prostor do L, z obývacího pokoje není přímá viditelnost do kuchyně. Celý prostor má cca 70 m, okna jsou v barvě kaštanu, podlaha je dřevěná - dub klasic a dveře i zárubně jsou také dubové. Jedná se mi o následující: nábytek do obývacího pokoje by se mně líbil v barvě ořechu. Jednu nebo dvě stěny v obývacím pokoji zamýšlím vymalovat červeně. Zbytek stěn v obývacím pokoji světle žlutě. Nevím si rady, jestli zvolit sedačku červenou, nebo raději světlou. Líbí se mně obě, ale nevím, která by se do takového interiéru lépe hodila. Dále potřebuji poradit s kuchyňskou linkou. Původně jsem ji plánovala v odstínu mořené třeště -chery. Jídelní stůl i jídelní nábytek by byl ve stejném odstínu jako linka. Když by v obývacím pokoji byl nábytek v ořechu, neměla by být v ořechu i kuchyňská linka včetně jídelny? Nebo, jestli by mohla být v té mořené (tmavé) třešni. Výmalbu kuchyně jsem myslela dvě stěny světle zelené a dvě světle žluté - totožné se stěnami v obývacím pokoji. Prosím o Váš odborný názor, děkuji. Petra Hladíková
Odpověď  

Dobrý den, barevná kombinace dub a ořech je velice pěkná. V prostoru 70m2 si můžeme dovolit tuto tmavší dřevinu. S přihlédnutím na kaštanová okna je vhodná tato kombinace: dveře a podlaha dub, nábytek ořech, jedna stěna temnější červená, ostatní světle béžové až světle hnědé. Kuchyň kombinace ořech – sv. béžová (deska a kovové části šedivá). Tady si můžeme dovolit odstín zelená olivová na obkladu a jemný ve stejném tónu na zdi. Zelená nám bude doplňovat barevnost. Při použití žluté na doplňcích doporučuji odstín velbloudí srsti. Červená na více zdech působí těžce a agresivně, je to barva akce.

Dotaz   Dobrý den, posílám Vám studii mé nové kuchyně a prosím Vás o připomínky a návrhy k jejímu ztvárnění. Provedení je v dýze kalvados v kombinaci se skříňkami prosklenými mléčným sklem. Deska je z kamene v barvě smetanové s odlesky, z nichž některé jsou taktéž do červena. Obklad je světle šedý lesklý. Největší problém mám s barovým pultem, neb nevím, zda ho pojmout s rampou anebo lépe jen zavěšenými světly. Dále si nevím rady s masou červené plochy pod barem, neb nechci, aby byl otevřený na kovových dílcích, ale plný. Mám tedy část plochy pod barovou deskou např. obložit rovněž šedým obkladem anebo mléčným sklem? Podlaha bude v barvě smetanové, dlažba, a bude přecházet i do obytné části. Má být dlažba raději položena v podélných pásech anebo může byt i na koso? Mnohokrát děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, tento typ kuchyně je designově cca z 80 let. Doporučovala bych provedení dělícího baru v jednoduchých kubických tvarech bez „rampy“. Ta nemá kromě svítidel žádné využití a prostor opticky zbytečně dělí. Nasvícení je možné provést přisazenými svítidly, nebo ještě lépe spodním nasvícením baru LED svítidly. Barevně je možné na hmotu baru použít tmavší šedivou proti pracovní desce nebo nerez plech. Detail napojení soklu je hezčí, když z boku skříněk při ukončení probíhá stejný materiál bočnice až k podlaze. Jiný odstín na hmotě baru nám plochu předních frontů spodních skříněk pohledově odlehčí.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jaký odstín eventuelně materiál nábytku zvolit do ložnice. Jedná se o postele a skříně. Máme podkrovní ložnici z větší části obloženou borovými palubkami a podlaha bude laminátová Parador olše 1030. Hodí se k tomu masiv - smrk, borovice v kombinaci se zrcadlem u skříně? A jaké dveře?
Odpověď  

Dobrý den, dveře bych volila v odstínu olše pro sjednocení materiálů. Obklady v podkrovních prostorech jsou hodně vyplňující. U nábytku bych spíše doporučovala určité odlehčení, tj. korpusy můžou být z borového obkladu a přední fronty jednobarevné, např. odstín béžová, slonová kost nebo sklo mléčné. Lůžko borové. Zajímavě by působilo lůžko kované, např. z výběru IRON ART s.r.o. - bude palubkový obklad vhodně doplňovat.

Dotaz   Dobrý den, ještě jednou se na vás obracím s prosbou o radu. Zařizujeme novostavbu řadovku, dominantou je bukové schodiště z obýváku do patra, rozhodujeme se pro dveře a podlahu v odstínu buku. Obývák je propojen s kuchyní a ta by se mi líbila v barvě teakového dřeva - Samoa od firmy Oresi. Je možné tyto dva materiály ladit k sobě? Pracovní deska kuchyně odstín tmavého kamene, obklady jednoduché, barva béžová; nebo mozaika v tlumených béžových tonech. K tomu barevné doplňky vanilka a terakota. Spotřebiče budou v nerezu vestavěné. Prosím o radu, zda je možné takto ladit prostor. Mnohokrát děkuji, hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, bukový odstín schodiště a teakový odstín kuchyňské linky je možné ladit k sobě. Obě dřeviny jsou si blízké svým jemně medovým nádechem – buk více dočervena, teak více dožluta. Když tyto materiály nebudou bezprostředně vedle sebe a s použitím podbarvení, které uvádíte v odstínu béžová, bude tato kombinace jemně teplá a příjemná. Tmavé plochy nám budou interiér zvýrazňovat. V příloze je kuchyň typ Samoa právě v uváděných odstínech. Podlaha v provedení buk bude poměrně těžká, spíše bych doporučovala podlahu světlejší, v odstínech béžové. Dveře pak můžou být bukové. Je možné volit variantu s bukovou podlahou a dveřmi, kuchyňská linka pak Teak s povrchovou úpravou horní části v odstínu světlém béžovém. Nábytek v obývací části taky ve světlém odstínu UNI barev, např. lakovaný nábytek. Tím prostor poněkud odlehčíme a nebude působit příliš „dřevěně“ .

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s odstínem kuchyňské linky. Jedná se o kuchyň, která je spojena s obývacím pokojem.V něm máme oranžovou sedačku, černá křesla,vše je kombinace černá s oranžovou. Vymalování bude taky na oranžovo a já netuším, jaký odstín dvířek a korpusu si mám zvolit do kuchyně. Uvažovala jsem o barvě černé (antracit) a meruňka. Je to světlejší oranžová, ale netuším, jestli tam nebude té černé s oranžovou už moc. Jaký na to máte názor vy? Děkuji mockrát.
Odpověď  

Dobrý den, v tomto prostoru bych ponechala doplňkovou barevnost černá a oranžová. Na zdech pak spíše neutrální odstín světle béžový. Kuchyňskou linku v odstínech šedá až antracitová, např. http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_compact_antracits, s použitím obkladu a předních frontů horních skříněk světle béžová lesklý lak. Pro podbarvení a optické propojení s doplňkovými barvami je možné stěnu za sezením podbarvit sytějším antracitovým odstínem, eventuelně použít strukturální tapetu s plošným vzorem. K oranžové a černé jsou vhodné Retro motivy, např. velké kytky, abstraktní oblouk,…

Dotaz   Dobrý den, na jaře nás čeká stěhovaní do nového domečku, probíhají finální úpravy, ale stále si nevíme rady s volbou plovoucí podlahy /laminátové/ v obývacím pokoji. Ten je propojen s kuchyní. V kuchyni a kolem krbu v obývacím pokoji je tmavě šedá dlažba, kuchyňská linka je masiv třešeň, schodiště vedoucí z obývacího pokoje masiv dub /přírodní lakovaný/, stejně tak dveře a jídelní stůl. Mohla byste mi, prosím, poradit, jakou zvolit podlahu, popř.výmalbu? Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, třešeň i dub mají velmi výraznou texturu, třešeň i více barevnou v ploše. Odstín dubu nažloutlý a třešně červený pak interiér hodně člení, jak barevně, tak hmotově. Ideální podlaha by měla pokračovat dlažbou i v obytném prostoru. V případě volby laminátové plovoucí podlahy se nabízí použít spíše nevýrazná imitace třešně. Tuto kombinaci je vhodné doplnit červenou v kombinaci se světle šedou malbou zdí. Velmi vhodným doplňkovým materiálem je pak přírodní kámen odstínu říčního kamene v detailu nebo při obkladu zdi. Bude doplňovat a vyrovnávat výraznou kombinaci buku a třešně.

Dotaz   Dobry den, zarizujme kuchynu v novostavbe, linku mam jakoby imitaciu zelenkaveho kamena a skrinky vo farbe buk. Kuchyna je v tvare pismena U, pricom lave kridlo je bar a u zbytku je stena. Ako obklad by som chcel pouzit jednak sklo (za sklokeramicku dosku v zadnej strane kuchyne) a jednak obkladacky v rohu a na pravej stene. Chcel by som kombinaciu klasickych obkladaciek a mozajky. Mozete mi prosim poradit, ake sklo je na toto vhodne a jaku farebnu kombinaciu skla, obkladaciek a mozajky by som mohol zvolit? Dakujem S pozdravom, Jakub.
Odpověď   Dobrý deň, na obklady kuchyňských liniek je možné použiť sklo Lakobel v bielom odtieni RAL. Lepené na omietku. Je možné použit rovnake sklo do rámečku kotvené na stenu pomocou vrutov. Ľahká a jemná kombináta je keramický obklad horizontálne orientovaný RAKo typ Samba zelenkavý so sklenenou mozaikou 2x2cm. Všetko skor orientovat horizontálne. Skuste ešte zvážit vybranú kombinátu. Podla zaslanej fotky je linka pomerne členitá a vhodnejšie by bolo použitie jedneho typu obkladu. Osobne sa priklanam ku sklu. Je bez spár a při čistení obkladu je toto velkou výhodou.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit. Máme nový dům zařízený spíše moderním a jednoduchým způsobem. Zde je otevřený prostor, ve kterém je kuchyně, jídelna a obývák dohromady. Zároveň je zde ale v tomto prostoru stěna, která je dost dominantní (viz foto) a nemohu přijít na to, co by bylo na tuto stěnu nejvhodnější. Je spousta věcí a způsobů, ale většinou se mi to sem moc nehodí (hodně věcí je rustikální a do našeho vybavení to fakt moc nejde). Mohla byste mi prosím poradit? Za touto stěnou jsou schované schody do půdní vestavby. Děkuji Dáša
Odpověď  

Dobrý den, tato stěna je velmi atraktivní pro uskutečnění a doplnění moderního a jednoduchého interiéru o výtvarný motiv. Tento musí být vzhledem k výrazné dlažbě poměrně jednoduchý. Jednou z možností jsou strukturované tapety, další strukturální omítka, eventuelně obkladové desky s přiznáním kubického rastru a kotvících šroubů. V příloze zasílám pár náhledů.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu s barevným sladěním kuchyně částečně spojené s obývacím pokojem 160 cm dveřmi, kuchyň 5,5m * 5 metrů s 1,6m*1,6m spíží, linka do U s barem a jídelním koutem, v obývacím pokoji (cca stejně velkém) je francouzské okno a krb, jediná celá stěna je naproti dveřím z kuchyně, tam bude TV, sedací souprava umístěná v prostoru. Líbí se nám plovoucí podlaha Parador classic 1040 Olše přírodní selský vzor, dveře lamino hladké olše Sapeli nebo od Prüm olše nebo zlatý javor, kuchyň zlatá višeň (Black Red White – Diona) se světlou pracovní destkou (béžovou, krémovou, nejspíš capuccino) i podobným obkladem. U kuchyňské linky dlažba – také asi světle béžová? Je možná kombinace olše a višeň? Další barvy do kuchyně a obýváku by se nám líbily žlutá, krémová a zelená nebo i trochu červené, stěny bílé. Nelíbí se nám šedé barvy. Na chodbě bude schodiště cinkovaný buk a dlažba nejspíš Atrium od Rako, prostřední odstín. Okna jsou dřevěná smrk v středně hnědé medové barvě (tmavší než olše). Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den, kombinace olše a višeň je možná. Obě dřeviny jsou do červenohnědých odstínů. Višeň je výraznější. Podlaha a dveře olše je vhodné doplnit o kuchyňskou linku v kombinaci béžová a višeň. Přední viditelné fronty více béžové a višeň jako doplňující podbarvující prvek. Deska smetanová obklad a výplně dvířek mléčné sklo. Kombinace doplňkových barev v provedení žlutá a krémová s červenou budou výrazně podtrhávat teplý nádech interiéru. Vhodnější je použít více zelené např. v odstínu olivové až k odstínům jedlové zelené. Docílíte určitého barevného kontrastu. V příloze uvádím pro představu kuchyň Diona a materiál višeň.
Dotaz   Dobrý den! Potřebovala bych poradit, jakou barvu obkladů použít ke kuchyňské lince. Dvířka budou šedostříbrná a korpus světlé dřevo, pracovní deska barvy světlého dřeva. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, obklad můžete volit v šedivých světlejších odstínech proti předním frontům dvířek nebo v barvě. V případě prosklení v odstínu zelenkavém nebo mléčném. Pro efektní působení je vhodné použít obklad s vysokým leskem, a to keramický nebo skleněný.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem dřevěné podlahy, dveří a ostatního nábytku do obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní přes jídelnu. Kuchyň je bílá s pracovní deskou, obkladem a jídelním stolem v barvě cocobolo. Děkuji za odpověď. Krásný den.
Odpověď  

Dobrý den, materiál Cocobolo se odstínově blíží k našemu ořechu nebo sytějšímu teaku. Podlaha v provedení ořech, dveře SAPELI Zebrano. Další světlejší varianta: podlaha i dveře teak s použitím ořechu nebo již jmenovaného Cocobolo na dalších částech interiéru. Materiál uvádím na obrázku v příloze.

Dotaz   Mám středně hnědou ořechovou kuchyň od Oresi, doplněnou zelenými jablečnými obklady, tmavě šedou dlažbou a tmavě hnědou deskou. Kuchyně je do tvaru G a je v ní velké okno. Je spojena s obývákem, kde bude dubová plovoucí podlaha a komín obložený obklady, které připomínají obouchanou cihlovou zeď. Potřebuji poradit, jaké barvy mám použít na stěny kuchyně a obýváku, aby se prostor obýváku opticky zvětšil. Je velký 19m2. Jakou barvu má mít sedačka, která bude vedle komínu? Jaké barvy mají být závěsy, koberec u sedačky a doplňky? Jaké dřevo mám použít nábytek na dubovou podlahu a jaké dveře se k této podlaze hodí? V obýváku jsou dvě okna, jedno na jih a druhé na západ.V kuchyni je okno na západ. Mockrát děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, v zatím použitých materiálech jsou jak středně syté, tak i výrazně strukturované povrchy. Ořech i dub má rustikální výraznou texturu a pro doplnění a optické zvětšení prostoru je vhodné použít neutrální malbu jak na stěnách, tak i na stropě. Vhodná je světle béžová nebo světlé cappuccino. Na čalouněných částech odstín středně béžová. Zastínění oken: záclony smetanové, rolety nebo textilní žaluzie v kombinaci středně béžová a jemná zelená. V příloze zasílám pohled na již realizovaný interiér, kde je jasně vidět gradování odstínu použitého na malbách a zastínění.

Dotaz   Dobrý den, plánuji kuchyňskou linku do novostavby (obývací pokoj a kk) a potřebovala bych poradit s volbou barvy na korpusy, dvířka a na pracovní desku. Podlaha bude PVC, imitace dubové parkety (světlý dub). Zbytek interiéru obývacího pokoje budu zřejmě ladit právě s linkou. Nemám vůbec představu, jaké barvy by šly dohromady, tak bych Vás chtěla poprosit o nějaké tipy. Děkuji moc předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, k dubové podlaze je možné použít více variant. Např. světlejší korpus kuchyně jilm, deska šedá, dvířka smetanová a obklad výraznější, např. oranžový. Další možností je sytější korpus i dvířka ořech, deska a obklad bílá mléčná v kombinaci s nerez doplňky, např. baterie, přední fronty spotřebičů.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla bych Vás požádat o radu, v jaké barvě vybrat obklady ke kuchyňské lince. Korpusy budou ze světlého dřeva, dvířka šedostříbrná (hliník mat) a pracovní deska bude taky ze světlého dřeva. Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, velice hezky působí obklad skleněný, sklo Lakobel. Variantou může být obklad keramický obdélník horizontálně orientovaný. Doporučuji spíše velké formáty, např. 30x60cm. Vytvoříte v ploše méně spár. Odstínově je vhodné použít výraznější barvu, buď ve studeném ladění (zelenou olivovou, ledovou modrou), nebo v teplém (červeno hnědá nebo oranžovohnědá). Neutrální bílá mléčná pro potlačení hmoty kuchyňské linky. Výběr záleží na stávající hmotě a barevnosti místnosti.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného sladění jednoho velkého prostoru. Jedná se o kuchyň propojenou s jídelnou a obývacím pokojem. Kuchyně je od obývacího pokoje a jídelny oddělena schůdkem. V jídelně a v obývacím pokoji máme francouzská okna na jih, jsou tmavá v barvě třešeň. Vnitřní dveře jsou SAPELI dýha, odstín třešeň, ale jsou o pár odstínů světlejší než okna. Uvažuji o kuchyni dvířka lamino barvy krémové nebo slonové kosti kombinované s hliníkovými dvířky. Pracovní deska bude merano přírodní. Nevím, zda je to správná volba, když máme okna a dveře v odstínu třešně. V kuchyni bude položena dlažba defile lappato bílá a v obývacím pokoji a v jídelně bude plovoucí podlaha na podlahové vytápění. Ale nevím, v jakém odstínu podlahu zvolit, podle čeho se řídit. A jaký nábytek pak zvolit do obývacího pokoje a jídelny? Tyto tři místnosti tvoří cca 80 m2. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, prostor při použití oken a dveří v odstínu třešeň je vhodné doplnit o podlahu např. od firmy Heth. Buďto laminátová plovoucí, typ EM 3203 AKÁT MEDOVÝ, nebo dřevěná plovoucí, typ ETIMOE. Tímto prostor obývací zateplíme. Do kuchyně pak bílou dlažbu, vhodná je i krémová, např. typ SPIRIT RAKO (pokud to ještě můžete změnit). Přechod bude jemnější. Provedení kuchyně pak spíše v odstínu Capuccino, firma Grena s kombinací se sytými plochami v odstínu třešeň, jako jsou potravinová skříň, centrální ostrůvek s varnou deskou v prostoru obklad části kuchyně s policemi,… např. firma Hanák. Doplnění barevnosti nábytku ve světlejším odstínu, např. buk. Malby v základním odstínu světle hnědá v tónu kuchyně v kombinaci s červenou. Možné je i použití sytějších studených odstínu, např. holubí modř nebo olivová zelená.

Dotaz   Dobrý den, děkuji za odpověď ohledně výběru dřevěné podlahy a dveří a ostatního nábytku do obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní přes jídelnu. Kuchyň je bílá s pracovní deskou, obkladem a jídelním stolem v barvě Cocobolo. Zapomněla jsem ve svém dotazu doplnit, že se jedná o Cocobolo světlé. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, světlou podlahu typ Cocobolo je vhodné doplnit o světlejší dveře v tomto odstínu, např. bříza Sapeli typ Elegant, nebo výraznější a tvarově propracované Swing. U sytější varianty je možné použít dveře v provedení Teak.

Dotaz   Dobrý den, díky Vaší poradně jsme dospěli k finální podobě přízemí novostavby RD. Okna jsou zlatý dub. V chodbě, kuchyni a koupelně bude položena dlažba Esencia (nejtmavší šedá). V chodbě budou prosklené dveře dub. Kuchyně (13m2) bude z větší části oddělena od obývacího pokoje. Kuchyňská linka lesk slonová kost / šedá deska / nerez spotřebiče / sklo, masivní jídelní stůl. V obývacím pokoji (30m2) bude podlaha dub Kährs Verona Town, schodiště dubové, okna zlatý dub. TV sestava a jídelní stůl tmavší ořech. Jednu stěnu chceme obložit světlým kamenem - zřejmě tu za TV - tj. dělící příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem. A jakou volit výmalbu k tomuto interiéru, doplňky a odstín sezení (rohová sedačka bude pod rohovým "obřím" oknem). Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, jako doplnění barevnosti je velmi efektní lehké a nenáročné použít odstíny světlé béžové, nebo šedou v odstínu přírodního kamene. Sezení červená vínová a kamenná stěna, např. OBKLADY- VIKO, typ Tatry. Doplňková barevnost černá, např. rámy obrazů a zrcadel, v kombinaci s růžovočervenovínovou - záclony sklo, polštáře,…

Dotaz   Dobrý den! Psala jsem Vám ohledně kuchyně z ořechu a dubové podlahy v obýváku. Místnosti jsou spojené, a tak jsem se Vás chtěla ještě zeptat, jestli nábytek v obýváku má být z ořechu nebo raději z dubu., Můžu použít ledově modrou barvu na zeď, když mám jablečně zelené obklady v kuchyni? Nebude to moc překombinované? Nebo mám kuchyň a obývák vymalovat každý jinou barvou? To ale nevím, jak bych to zkombinovala. Místnost je do "L" a ve výklenku je kuchyň. Zasílám Vám fotku komína, který mám v obýváku. K němu se ta modrá bude hodit? A ještě prosím o jednu radu. Jak mám vymalovat schodiště, které vede z obýváku do 1. patra? Moc Vám děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, modrá k tomuto odstínu komínu nebude úplně ideální. Spíše bych se přikláněla k odstínu zelené v kuchyni světlejší a v obývací části na zdi s komínem sytější. Nábytek dub s odstínem hnědá na doplňcích, např. textilie, stínítka z proutí nebo rámy obrazů.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, jak barevně domalovat obývák spojený s kuchyní. Kuchyň je bílá s tmavou ořechovou pracovní deskou, obklady jsou tmavě hnědé zebrano + bílé spáry, dlažba bílobéžová. V obýváku je plovoucí podlaha ořech, stěna kombinace tmavě hnědá-bílá-sklo a sytě jedlově zelená sedačka. Moc se mí líbí kombinace červená-zelená, ale neodvažuji se tak vymalovat. Chtěla jsem se zeptat, zda by se na zeď hodily třeba tři pruhy v jiných odstínech zelené a ještě jiné barvy, ale nevím, jakou zvolit. Moc děkuji za odpověď, Lenka.
Odpověď  

Dobrý den, sezení na zaslaném fotu je melounová žlutá. V případě, že sezení bude v odstínu jedlová zelená, je možné doplnit odstín o zelenou na zdech ve světlejším odstínu a o červenou v detailu, např. úzké proužky nad sebou ve výšce cca 90- 140cm (sezení v. cca 80cm). Zelená pod nimi sytější, mezi středně sytá a nad světlá. Dále pak můžete použít doplňky v odstínu červené (červenohnědé), např. masivní skleněná mísa, zastínění světla,…

Dotaz   Dobrý den, budu provádět rekonstrukci kuchyně. Kuchyňská linka bude buková (lamino), podlahu jsem vybral plovoucí lamino třešeň. Pracovní deska bude šedo-zeleno-bílo žíhaná. Nevím, jakou barvu mám zvolit na obklady. Chtěl bych se zeptat na Váš názor na tuto kombinaci a poradit s barvou obkladů. Předem děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, v příloze zasílám podobnou barevnou kombinaci v interiéru. Obklady bych ve vašem případě volila jednobarevné, buď keramické, např. RAKO UNI odstíny zelenkavá či bílá, nebo skleněné: zelenkavá nebo mléčná.

Dotaz   Dobrý den, paní architektko. Zařizujeme novostavbu a potřebovala bych poradit se sladěním barev v prostoru kuchyň-obývací pokoj. Podlaha v OP je Terhürne Geniosa bělený dub, kuchyň- korpusy a dvířka calvados, pracovní deska světle šedá, obklad šedé zebrano od Raka. Jídelní stůl, který už zasahuje do OP, je i s židlemi odstín třešeň. V OP jsou moderní krbová kamna Romotop s kachlemi barvy meruňkové. Jakou výmalbu (zatím je všude bílá), barvu nábytku (držet se barvy kuchyně??), barvu sedačky, eventuelně doplňků byste volila? Přikládám orientační foto. Děkuji, Petra.
Odpověď  

Dobrý den, podlaha Geniosa bělený dub a Calvados budou působit velice kontrastně. Toto platí i o krbových kamnech. Doporučovala bych malinko prostor zklidnit. Třeba malbou v odstínu světle béžová s použitím jedné výrazné malby na stěnu s krbovými kamny v teplém odstínu mezi třešní a oranžovou na kamnech. Doplňky moderní nábytek lakovaný v odstínu oranžové nebo bělený dub, světlejší odstín než podlaha. Sedačka v odstínech šedivých až antracitových, podle velikosti prostoru. Doplňky hnědé nebo červené.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu. Zařizujeme novou kuchyň v paneláku. Stavebními úpravami jsme získali prostor pro rohovou linku, která bude mít korpus a pracovní desku v barvě calvadosu a dvířka v barvě jasmínu. Vzhledem k tomu, že deska a korpus bude tmavý, chtěla bych obklady zvolit ve světlé barvě (např. Imola ceramica Blown 24B). Na podlahu mě zaujalo PVC, které má design jako dlažba a je tmavší barvy. Ne jednobarevné, jsou tam barvy calvados, světlejší hnědá i světlé barvy - teplé. Dlaždice mají velikost 10x10 cm. Prosím o radu, jestli do prostoru cca 4x4 m2 lze dlažbu s tak malými dlaždicemi použít. A co si myslíte o navrhované barevné kombinaci? Za Vaši odpověď předem velice děkuji. S pozdravem Tarabová.
Odpověď  

Dobrý den, prostory kuchyně v panelovém bytě bývají poměrně malé. Při použití materiálu Calvados bude linka poměrně sytá, i když přední fronty v jasmínu ji budou odlehčovat. Podlaha s malým vzorem prostor opticky zvětšuje tím, že je sytá a hodně probarvená zase zmenšuje. Doporučovala bych poněkud světlejší odstín s ponecháním rastru 10x10cm. Dále u kuchyně bych volila spíše desku světlejší, např. i ve smetanovém odstínu. Obklady jsou obdélníkové s pokládkou „naležato“ a světlou deskou bude kuchyň odlehčená.

Dotaz   Dobrý den! Můžete mi poradit barvu obkladů a pracovní desky do kuchyně? Kuchyň je z masívu - světlý drásaný javor, podlaha dřevěná dlažba Celenio Athos Sahara. Desku bych chtěl z Corianu. Děkuji.S.
Odpověď  

Dobrý den, tento typ keramické dlažby je velice pěkná a povedená imitace kamene. K javorové kuchyni (jemně nažloutlé) můžete použít sytější obklad pro docílení kontrastu a vyplňujícího efektu. Odstín může být jak studený (např. zelený), tak teplý (např. oranžový). Deska spíše neutrální v odstínech středně šedivé – kovové doplňky se pak v ní pohledově ztrácejí, a tak působí jednolitě.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaký zvolit obklad mezi kuchyňskou linku a jakou barvu pracovní plochy. Linka: barva světlý jilm, podlaha dlažba Rako Zebrano slonová kost, kuchyně dále přechází v jídelnu a obývací část, tyto ještě nejsou zařízeny. Do obývacího pokoje počítáme s plovoucí podlahou. Máme zvolit spíše kontrastní barvu či nějakou podobnou k dlažbě? Děkuji za radu, Vlaďka.
Odpověď  

Dobrý den, jako pracovní desku bych volil zebrano tmavé, vynikne a bude ladit k dekoru dlažby i čistému vzoru jilmu. Do obývacího pokoje pak zvolte spíše barvu tmavší kontrastní, tímto dojde k optickému oddělení jednoho prostoru a tmavší podlaha v obytné části bude prostor více zateplovat. Obklad za linku nedávejte, prostor zvolte v barvě stěny v interiéru a opatřete voděodolným nátěrem. Kuchyň bude působit moderněji. V případě obkladu použijte světlý hladký obklad - smetana, cappucino.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych si nechala poradit ohledně podlahy v kuchyni. Máme otevřený prostor v RD (obývák s kuchyní a jídelnou). Zde chci mít laminátovou podlahu v dekoru středně tmavého dubu a do kuchyně také laminát, ovšem v dekoru dlažby. Jen nevím, jakou barvu použít, aby se mi hodila ke kuchyňské lince. Ta bude velice světlá (savanská třešeň) - typ Toscana od kuchyně Oresi s orginální pracovní deskou světle béžovou žíhanou. Obklady bych chtěla oranžovo béžové. Prosím, jaká by měla být podlaha? Máme totiž také oranžovou sedačku v obýváku. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, v tomto případě bych zvolil velkoformátovou kuchyňskou dlažbu v barvě smetanové, nebo lépe cappucino. Kuchyň má působit čistě, je středobodem domu, a to v tomto případě určitě bude.

Dotaz   Dobrý den! Děkuji za odpověď na dotaz, mám však hned další:) Líbí se nám návrh obýváku: třešňová podlaha+javorové dveře (do pokojů) k stávajícímu olšovému nábytku+zelená a modrá sedačka (je vhodná zelená výmalba?). Navrhovaná kuchyň mně ale připadá k obýváku moc studená - bílé spodní skříně, šedočerné horní, šedá dlažba. Je orientovaná na sever, celý den tam téměř nesvítí sluníčko. Jelikož jsme teprve u plánování, uvítám jiný nápad na provedení kuchyně (rozměr 220*470, linka do L, pod bílým oknem). Předem moc děkuji za radu!
Odpověď  

Dobrý den, jemnější a teplejší variantou je toto: spodní skelety a fronty ve stejném provedení jako podlaha, tj. olše, obklad bílý mléčný keramický nebo sklo, podlaha RAKO typ Spirit středně hnědá nebo světlá, podle světlosti prostoru v kuchyňském koutu. Malby odstín smetanová až odstín říčního, světle béžového kamene.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych ještě jednou poradit, čím obložit prostor kolem kuchyňské linky. Je světlá (savanská třešeň), mám zde dvě varianty: 1) plovoucí podlaha v dekoru dlažby terracotta (červenooranžová), pracovní deska a na stěně místo obkladů laminátová pracovní deska béžová žíhaná (ovšem neznám výhody a nevýhody této možnosti). 2) stejná plovoucí podlaha (ale světlejší, krémová), stejná pracovní deska a k tomu oranžové obklady na stěnu. Děkuji moc:)
Odpověď  

Dobrý den, hmotově a barevně vyváženější je světlejší varianta podlahy a deska v přibližně stejném odstínu. Horizontální plochy jsou tím stejnobarevné. Prostor mezi nimi, např. přední fronty kuchyně, v uváděné třešni. Obklady pak můžou být oranžové nebo červené, budou více vyplňující a budou kuchyň zvýrazňovat.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Jak zkombinovat kuchyň v provedení laku v barvě červené víno? Obklad kuchyně je kompaktní v světle šedém jemně kovovém odstínu. Nevím, zda bude k této barvě vhodná pracovní deska z kamene v barvě tmavě šedé či černé, v jemně či hrubě zrnitém provedení? Na podlahu bych zvolila světle šedý odstín pokračující ve velké ploše i do obytné části. Nevím, zda by byly tyto barvy vhodné. Jak zkombinovat lesklé a matové plochy? Lesklá kuchyň a matová deska s lesklou podlahou, či může být vše v lesku? Nebo úplně jiná kombinace, třeba i jinak barevná? Mnohokrát děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, toto je nádherná kombinace s použitím lesku na obkladu a předních frontách. Evokuje pocit luxusu. Na podlaze a pracovní desce můžete použít matové provedení. Přikláním se k tmavé šedé na desku a světlejší na podlahu. V případě, že použijete lesklou dlažbu, docílíte hru světel a odrazů na podlaze (ovšem bude náročnější na údržbu). Další barvu bych spíše volila v provedení teak na podlaze v obýváku a doladění barev na zdech a doplňcích nebo ozelenění interiéru. Mám ráda pravidlo v jednoduchosti je krása.

Dotaz   Dobrý den, chystám se stěhovat do 2+kk (65m2) v novostavbě a chtěl bych znát Váš názor na barevnost interiéru. V obytných místnostech bude plovoucí podlaha - odstín sytá třešeň, koupelna a WC dlažba černá se světle šedými obklady s prvky červené. Problém je naše malá předsíň: jakou barvu dlažby do ní zvolit? Černá by ještě víc prostor zmenšila, a tak mě napadla červená? Dále váhám nad odstínem dveří, co byste mi doporučila? Jak z mého dotazu asi vyplívá, preferuji barvy, jakými jsou bílá, šedá, červená, černá a materiály kov, sklo... Děkuji za Váš názor či jiný návrh, R.
Odpověď  

Krásný den přeji, Vaše představy jsou velice čisté a jasné, co se malé chodby týče. Dlažba černá zcela určitě prostor zmenšuje, ale takový pocit převažuje především u výmaleb stěn, takže já bych se černé dlažbě v předsíni úplně nebránila, ale jelikož je tato dlažba zvolena už v koupelně a na toaletě, bylo by určitě lepší, kdyby dlažba na chodbě byla kontrastní. Červená barva dlažby v chodbě by působila osvěžujícím dojmem (především v lesku), výmalbu v malých prostorech volte světlou, ne čistě bílou ale např. v nádechu šedé, jako doplněk k oné červené. Také by mohla být dlažba na chodbě světle šedá ( k tomu výmalba opět světlí, ale doplněná např. kontrastními horizont. pruhy opět v červené barvě). A pokud by byla dlažba navíc lesklá, prostor by určitě zvětšovala. Co se týká dveří, tak vzhledem k voleným materiálům a barvám bych nevolila dveře dýhované, ale buď hladké v jasných barvách - bílá, šedá pro toaletu či koupelnu a do dalších místností spíše celoskleněné – matované sklo, které dodává do interiéru další zajímavý prvek a efekt při nasvícení. Chodbu by toto světlo jistě opticky obohatilo, prosvětlilo a zvětšovalo.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Opravujeme byt a nevíme si rady s barevným sladěním interiéru. Máme vybranou kuchyň v barvě třešně, obklady i podlahu světlé barvy, jinak plovoucí podlahu v celém bytě v barvě pařeného buku. Nevíme si však rady s barvou veškerých dveří a jídelního nábytku, který bude součástí kuchyně. (Parapety v celém bytě - buk.) Předem děkuji za Vaši radu a odpověď.
Odpověď  

Krásný den přeji, vaše ladění interiéru je jasné a čisté. Dobrou volbou je kombinace buku a třešně s kombinací světlých obkladů. Jelikož jste na vlně buku, nebránila bych se opět volit dveře s dýhou buk popř. pro dolehčení interiéru hodně prosklené, či dokonce celoskleněné. Aby se odlehčila kuchyň, můžete volit jídelní nábytek v kombinaci skla (matovaného) a kovu, popř. opět v buku.

Dotaz   Hezký den, moc Vás prosím o radu barevného sladění interiéru (dveře, podlahy, vymalování, popř. nábytek) v novostavbě rod. domku. Co se týče podlah, mám na rozmyšlenou pouze necelý týden, tak snad se Vaší odpovědi dočkám dříve, než udělám nějakou chybu. Namontovaná jsou již dřevěná okna (odstín teak-tmavá červenohnědá, až do fialova). Zádveří a vstupní chodba je úzká, s menším oknem. Dlažbu zatím nemám vybranou. Ve vstupní chodbě budou dveře na WC. Dále budou dveře, které oddělují vstupní část chodby od části chodby v obytném prostoru. Na chodbě v obytném prostoru budou dveře do komory. Následuje schodiště, obložené přírodním kamenem (barvu kamene nemáme vybranou). Naproti schodišti je velký oblouk, kterým se vstupuje do otevřeného prostoru. Přímo Naproti oblouku bude jídelna (cca 2,8 x 2,5) s oknem. Napravo od jídelny bude kuchyň (cca 2,8 x 2,8) taktéž s oknem. Kuchyňská linka-zatím není, ale chci tvar U, barva spodních skříněk calvados, horních skříněk javor horský+sklo mléčné(mám dát i nějakou skříňku v nerez rámečku se sklem - podlouhlé výklopné?). Jedno rameno celé v barvě horský javor- v té části nebude pracovní deska. Pracovní desku ještě nemám vybranou. Podlahu v kuchyni mám vybranou PVC Novilux Structura 5407 (jakoby směs drobounkých kamínků v barvách zelená, bílá, červená..). Nalevo od jídelny se velkým obloukem vchází do obýváku (cca 7x4). Z jídelny jsou vidět terasová okna na delší stěně. Celková délka oken cca 3,5 m (jídelna s OP tvoří L). Na protější stěně oken bude krb, asi uprostřed stěny, částečně obložený kamenem. Podlaha do chodby, jídelny a obýváku je již koupená - plovoucí laminát Tarkett Eden Mořská táva Zen č.8039121 (barva je velice světlá, od světle smetanové, s prvky hnědými. Podlaha je, myslím si, vzhledově jemná. Sedačku, alespoň prozatím (časem bude nová), máme rohovou, tmavě modrou. Nábytek si představuji v podobě jednoduché nízké skřínky pod TV, nějaké police (typ Ikea) a závěsné skříňky, ale nevím jakou barvu? Místnosti bych chtěla vymalovat v barvách oranžová, zelená, žlutá-ještě nejsem rozhodnutá a ráda si nechám poradit. V 1. patře se nachází koupelna a 3 pokoje. V každém pokoji jsou zkosené stropy - podkroví, 1 okno balkónové+ v dětském pokoji navíc střešní okno. Na chodbě je taktéž plovoucí laminát Tarket - mořská tráva světlá. V pokojích chci ale jinou podlahu, ovšem nevím si rady. Hodila by se Quick step dub – narůžovělý, selské prkno? Nebo javor? Ten se mi zdá ale dosti mdlý? V dětském pokoji 4leté holčičky chci vymalovat růžovou a žlutou, se zelenými doplňky (police, boxy na hračky z Ikea...). Absolutně si nevím rady s odstínem DVEŘÍ. Moc Vás prosím o pomoc se sladěním a velmi Vám děkuji, Iveta.
Odpověď  

Dobrý den přeji.
Doufám, že jsem si podle Vašeho popisu dostatečně ujasnila Vaše představy a uspořádání rodinného domu. Bez dalších informativních fotografií a bez půdorysu pouze odhaduji a mnohdy mohou být mé představy odlišné od skutečnosti a doufám, že mé rady nebudou kvůli tomu scestné. Co se týká výběru plovoucí podlahy, je velice zajímavá a nadčasová volba dezénu mořské trávy. K tomuto odstínu se hodí velká škála barev, ale také dřeva. Co se týká kuchyně: Váš popis vybraného PVC neodpovídá obrázkům na internetu, pokud je to opravdu typ NOVILUX STRUCTURAL 5407 - spíše meruňkový odstín (vašemu popisu spíše odpovídá typ 5404), pak bych jej k výběru linky nedoporučovala. Je to další odstín teplé barvy, který by nemusel ladit ke spodním skříňkám z calvadosu (záleží ale na skutečnosti, než na obrázku z internetu). Odstín 5404 je jistě bližší zvolené plovoucí podlaze a calvadosu (nejsem si ovšem jistá oním narůžovělým nádechem). Volila bych spíše světlejší typ podlahy, vycházející z odstínu zmiňovaného javoru.
Samozřejmě je zde také možnost ponechat PVC v tomto odstínu, který může zajímavě kontrastovat na navazující plovoucí podlahu, ale pak změnit kuchyňskou linku, ve světlém odstínu. Vaše představa kuchyňské linky nejspíš vychází z dnešního rozšířeného trendu použití calvadosu a také navazuje na barvu oken. Kombinace se světlým javorem je zajímavá volba - já bych všem již další prvek, jakým je hliníkový rámeček kolem skleněné výplně, nepřidávala. Samozřejmě vše závisí na konkrétním návrhu linky v daném prostoru (s tím Vám nejlépe pomohou v kuchyňském studiu, které bude mít k dispozici více vstupních údajů). Jestli jsem také pochopila správně, pak jedno rameno linky (bez pracovní desky) je částí, kde se bude nacházet lednička, spížová skříň, popř. trouba s mikrovlnkou… Volba světlejšího javoru je jistě správná, prostor se neztemní a nezmenší.
Ke světlé podlaze v obývacím pokoji můžete použít opět světlý nábytek s výraznou výmalbou za ním (temně oranžová - cihlová). A výrazným kusovým kobercem v podobném tónu jako výmalba. Nebo nábytek v kombinaci zebrano se světlými lesklými dvířky (smetanová) a výmalbou decentnější smetana, popř. výrazná malba stěny zemito - oranžová (viz. obr. v článku o barvách na www.umimeudělatdomov.cz ). Vždy bych volila jednu výraznou stěnu, popř. dvě kratší protilehlé.
Dveře bych volila v kombinaci javor, třešeň (třešeň načervenalé tmavší dřevo - k oknům), javor bych doporučila k podlaze. Firma SAPELI vyrábí dveře ALEGRO, kde jsou použity tyto dva druhy dýhy. Zárubně bych volila v dýze třešně a dveřní křídlo světlé (javor) s proužky třešňové dýhy. Dlažbu a obklad schodiště bych volila v antracitové barvě (břidlice). Ta by tvořila zajímavý tmavší kontrast ke světlé podlaze a dveřím - je to barva neutrální, i když temná, nicméně nadčasová a moderní. Nábytek u vstupu volte opět světlý (javor, bříza). Výmalba smetanová a podle velikosti prostoru možno použít pozitivní oranžovou barvu za věšákovou stěnu, pokud ji budete mít. Také záleží na obkladech na toaletě.
Co se týká výběru plovoucí podlahy do pokojů v prvním patře: nebála bych se ani jedné varianty. Prkna country od quick-stepu jsou velká a prostor opticky zvětší. Narůžovělý tón přírodně lakovaných dubových prken je příjemný do růžového dětského pokoje. Na druhou stranu, pokud je to pokoj menší, a předpokládám, že zde umístíte nějaký kusový koberec, aby si děti mohly hrát na zemi, pak volba pro Vás "mdlejšího" javoru je vhodnější, neboť jeho struktura, ač výrazná, není tak proměnlivá jako u dubu. Javor působí trochu teplejším dojmem a pokoj by mohl více prosvětlit.
Volbu také zohledňuji k navrženému typu dveří ALEGRO.
Kombinace k němu zvolené doplňkové jarní, zelené barvy je dobrou volbou. Na stěnu bych volila zmiňovanou růžovou s kombinací zelených doplňků. Sytě žlutou barvu bych sem již nepřidávala, jedině šikminu bych vymalovala světlejším odstínem vanilkové (nebo světle růžové), tak aby strop nepůsobil těžkým dojmem. Růžovou doporučuji rovněž ve dvou sytostech, delší strany výraznější a kratší (předpokládám s dveřmi a vstupem na balkon) světlejší - tyto stěny by opět mohly být vanilkové. Samozřejmě tmavší odstíny prostor zmenšují a světlejší zvětšují. Záleží na rozměrech místností a umístění nábytku. Také můžete použít jarní zelenou jako výmalbu s růžovou a nábytek světlý (bříza, javor). Zajímavý příklad: http://didlinka-d.blog.cz/0708/muj-novy-pokoj. Ve vašem případě by se nevolila trojúhelníková výmalba, spíše horizontální (pod šikminou zelená).

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme vybrané dveře Elegant, ale váháme nad barvou dýhy. Z dětského pokoje do kuchyně chceme dveře plné a z obývacího pokoje do předsíně posuvné prosklené dveře sklem Satináto. Podlaha v obývacím pokoji a kuchyni je laminátová-buk, nábytek v kuchyni je velmi světlý buk, téměř jako bříza, kombinovaný se skleněnými dvířky Satinato a šedými obklady. Nábytek v obývacím pokoji, který je propojený s kuchyní, je z březové dýhy. Máme sladit dveře s podlahou nebo se světlým nábytkem v centrální místnosti? V ložnici máme podlahu i nábytek z buku. Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, doporučuji dveře ladit k podlaze, tj. buk, a doplnit místnost o malbu v teplém odstínu. Tím nám nábytek poněkud vystoupí. Pro doladění je vhodné doplnit o bytové textilie. Pro jemnější vzhled tón v tónu smetanová až světle béžová. Pro výraznější efekt syté odstíny použité malby. K buku je zajímavý odstín tzv. „rezavá“ až hnědá.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu při sladění interiéru kuchyně se společným obytným prostorem. Kuchyň je ve tvaru L, velikost 2,5 x 3,5 m, část skříněk bude v provedení bílý lak, část v dýze - indická jabloň (viz. foto) se světle šedými korpusy, pracovní deska šedé lamino, obklady stěn černý lacobel. Na kuchyň, která je oddělena pracovním ostrůvkem s barem, navazuje arkýř, ve kterém bude umístěn jídelní stůl - také v provedení indická jabloň. Obývací pokoj má cca 35 m2. Sedačku máme ve světle šedobéžovém odstínu. Prostor je nepravidelný a já jej nechci rozbíjet dlažbou v kuchyňském koutu. Chtěla bych proto v celém obytném prostoru dát stejnou podlahu - plovoucí dřevenou. Stále ale váhám nad odstínem, protože indická jabloň je již sama o sobě velmi výrazná. Manželovi se líbí americký ořech, ale nevím, zda by se to k sobě hodilo. Já bych možná vybrala spíše bělený dub. A další problém mám se sladěním dveří, nevím které - typ a barvu. V obývacím pokoji bych chtěla nechat udělat stolek pod TV a konferenční stolek také z indické jabloně. Se zápalem jsme nakoupili balík dýhy, ale teď nevíme, jak to sladit. Požádala bych Vás také o návrh výmalby v obývacím pokoji. Děkuji za tuto bezvadnou poradnu, Veronika.
Odpověď  

Dobrý den, indická jabloň je opravdu výrazná hlavně texturou. Odstín jemně růžovo-hnědý s tmavě hnědým „ jarním dřevem“. Je možné použít ořech na podlahu i dveře - prostor bude sytý a výrazný. Alternativou je světlejší podlaha (bělený dub je poměrně světlý a interiér byste mohla mít nevýrazný a bledý). Zajímavě bychom mohli interiér ladit jemně do zlatova, a to teakovou podlahou – v odstínu středním z barev jabloně. K této je možné vybírat dveře ve stejném provedení, nebo náš buk mořený na teak. Tímto podlahu podbarvíte, ale ne úplně tmavě. Vhodné je i použití bílých nebo světle šedých dveří. Malby můžete volit v teplých, např. oranžově červená na část zdi. Ze studených odstínů např. ledová modrá. Zbytek maleb neutrální odstín Capuccino nebo smetanovobéžová – světlejší odstín vaší sedačky.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jakou výmalbu a v jaké barvě pořídit sedačku do obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Kuchyň tvoří větší část pokoje, je v barvě kalvados s tmavou pracovní deskou. Obklady kolem linky jsou v pískové barvě. Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, Calvados se v dotazech opakuje velice často. Vaše kombinace tmavá deska, světlý pískový obklad + Calvados tvoří výraznou a tmavou kuchyň. Jakou máte podlahu? Jak velký je pokoj? Jak je prosvětlený? Načervenalý Calvados lze kombinovat s jemnými odstíny světle hnědé až béžové formou gradace odstínů. Případně můžete ve větších prostorech volit výraznější teplé, ale živé odstíny na jednu z hlavních zdí, např. oranžově červenou v detailu za sezením.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jakou barvou (barvami) vymalovat společný prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Jedná se o prostory v rekonstruovaném starém domě, stěny jsou velmi členité, spousta oken (hodně slunce po většinu dne), různé odskoky, ponechané překlady po vybouraných zdech apod. Kuchyň je olše, bílá dlažba i obklady, na zbytku podlahy jsou původní dubové parkety, okna jsou v barvě slonové kosti, dveře i nábytek je buk mořený na barvu olše. Současný interiér se nám zdá "nudný", chtěli bychom více barev, ale souvislejší prostory máme v podstatě jen dva - stěnu u jídelního stolu a roh 2x3m, kde je televize. Je možné, aby každý prostor měl jinou barvu (výraznější roh a pastelová jídelna)? Je nutné, aby byla jednou barvou vymalovaná celá stěna (např. stěna jídelny pokračuje přes francouzské okno do kuchyně)? A můžete mi prosím také poradit barvu sedací soupravy? Děkuji, hezké Velikonoce, Z. Prokopcová.
Odpověď  

Dobrý den, opravdu bych byla ráda za zaslání fotografií řešeného prostoru. K stávajícím a neměnným materiálům olše (buk mořen na olši), bílá, dubové parkety a slonová kost je možné doplnit o více i výraznějších barev. Výklenky, překlady a odskoky se dají využít na niky s nasvícením nebo i jako část s výraznější malbou. Prostor je nutné vidět. Všeobecně světlejší podlaha dub a teplejší načervenalá olše je vhodná doplnit např. kombinací červená až rezatá, oranžově hnědá, olivově zelená. Na jedné stěně je možné použít i více barev podle členitosti zdi, např. proužky všech uváděných barev, nebo v lehce retro stylu prolínající se kruhy nebo elipsy. Tento prvek spíše v detailu a plochy větší pouze jednobarevné. Můžete si pohrát i s intenzitou barev. Na dubové podlaze je moc hezká sedačka v odstínu červeném. Zelená olivová se doplňuje s ozeleněním interiéru. Bytovými textiliemi je možné vše doladit, potlačit či zvýraznit. Závěsy je možné použít i mimo okno na členění dlouhé stěny.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak zkombinovat barvy v malé panelákové kuchyni (10m2), kterou se chystáme rekonstruovat... Dvířka linky budou v barvě vanilka a pracovní deska se mi líbí v barvě Valentino šedé. Korpusy linky bych ráda měla v dekoru dřeva... myslíte, že je vhodná olše? A potom - jakou barvu volit obkladů, výmalby a jakou barvu podlahy? (Pravděpodobně zvolíme linoleum - nevím, zda v dezénu dřeva nebo dlažby.) Stejnou podlahu, jakou dáme do kuchyně, později dáme i do chodby (tam jsme na vestavné skříně už použili lamino hruška). Moc děkuji za rady!
Odpověď  

Dobrý den, doporučovala bych u této malé kuchyně světlé odstíny korpusů např. Coco bolo od Kronospan. Obklad výraznější v odstínu jemně oranžová (bude spolupůsobit s hruškou). Podlaha v dekoru dřeva, např. jasan, malby v teplých odstínech oranžová, žlutá, starorůžová.

Dotaz   Dobrý den, chtěl bych touto cestou požádat o radu ohledně uspořádání obývacího pokoje s kuchyňským koutem. V příloze zasílám rozměry a návrh od projektanta. Velice by se mi líbila kuchyňská linka pouze rovná po délce a ostrůvek s navazujícím stolem (barva kuchyně v příloze). Chtěl bych znát Váš názor vzhledem k rozměrům a praktičnosti místnosti. Dále bych se s Vámi chtěl poradit ohledně barvy plovoucí podlahy, aby prostor trochu opticky zvětšila. V místech kuchyňské linky plánuji dlažbu, která bude navazovat na plovoucí podlahu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud jsem Vaši představu dobře pochopila, mělo by být uspořádání obytného pokoje viz. obrázek. Kuchyňská část by tak byla více opticky oddělena a jasně definována. Obojí varianty jsou možné. U původní varianty získáváte více volného prostoru, u druhé je prostor ohraničenější a kuchyň není tolik otevřena zraku návštěvníků. Bohužel do jídelního prostoru nepříjemně zasahují otvíravé dveře. Jestli je to možné, popřemýšlela bych o jejich způsobu otvírání (posuv či zásuv by prostor uvolnil). Samozřejmě jsem do kuchyňské linky nenavrhovala umístění spotřebičů, jelikož neznám současný stav rozvodů. Ostrůvek může být kratší (od 1800 - 2200). Minimální rozestup mezi oběma linkami by měl být 900 - 1100. Jelikož je to obývací prostor ne úplně velký, volte spíš světlejší odstíny dřeva na podlahu i nábytek (javor, jasan, bříza). I výmalbu volte světlejší smetanovou v kombinaci s výraznějším odstínem (červená, oranžová, zelená - záleží na sedací soupravě a nábytku) za sedací soupravou. Výraznější může být také krb, pokud nebude obložen. Kuchyňskou linku volíte dost tmavou, proto ji kombinujte se světlejší dlažbou a obkladem (smetanově krémová, popř. světle šedá). Podlahu pokládejte ve směru od vstupních dveří k protějšímu oknu, tak, aby se prostor opticky rozšířil. Dlažbu můžete volit v obdélníkových velikostech ve stejném směru jako plovoucí podlahu popř. čtvercovou, kterou můžete položit na koso.

Dotaz   Prosím o barevné doporučení pro kuchyň. Barva dvířek světlý dub, pracovní plocha středně šedá. Na podlahu dlažbu. Potřebovali bychom poradit barvu podlahy, stěn nad pracovní plochou a zbývajících stěn. Díky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit tmavší šedou, až antracitovou. Obklad je vhodný v tmavší šedé popř. skleněný, beze spáry obklad. Výmalbu můžete volit jen v nádechu krémovo-šedém odstínu, světlou. Kuchyň bude působit důstojným nadčasovým dojmem. Oživením by mohly být výraznější doplňky v červeném či jarním zeleném odstínu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o několik rad. Jakými barvami byste navrhla vymalovat dětský pokoj (16m2) pro dvouleté dítě? Podlaha je marmoleum v barvě vanilky. V pokoji bude jen postel v barvě třešně, relaxační pytel, prozatímní skříň v barvě buku a spousta hraček. Dále bych Vás chtěla požádat o radu, jak vylepšit koupelnu - jedna se o nový byt. Barva obkladu modrá s bílým nádechem. Zatím kvůli dítěti nechceme měnit obklady a spáry jsou bohužel v barvě bahama bez. Lze nějakým prostředkem přetřít spáry na jinou, nejlépe bílou, barvu? Napadlo mně, zda by zútulnění nepřineslo vymalování stěn. Ty jsou momentálně bílé. Chtěla bych se zeptat, zda lze někde koupit nějaké nalepovací dětské motivy na obklady (ne samolepky). Vzhledem k tomu, že máme v koupelně okno, chtěli bychom prosvětlit chodbu výměnou koupelnových dveří za prosklené. A ještě vybourat cihly nad dveřmi a nainstalovat nějaké průhledné desky pro další prosvětlení chodby. Jaký materiál propouštějící světlo by byl vhodný do koupelny (kromě luxferu)? Moc děkuji za odpovědi.
Odpověď  

Krásný den přeji. Výmalbu dětského pokoje bych volila ve světlých odstínech: žlutá - smetanová, popř. jarní zelená - smetanová. Prostor můžete oživit dětskými obrázky. Na podlahu bych volila výraznější koberec (vínový) aby si dítě mohlo hrát na zemi. Co se týká změny barvy spár, lze použít např. přípravek: HG - Barva na spáry bílá. Jistě Vám ale v koupelnovém studiu poradí i další možnou variantu. Jistě také seženete nálepky vhodné na obklady, popř. můžete vytvořit vlastní obrázky použitím barev na sklo, obklad. Nejjednodušším způsobem prosvětlení chodby je Luxferami. Pokud chcete volit jinou variantu, můžete udělat otvor, nad něj nosný překlad a do otvoru nechat vyrobit "okno" z jakéhokoli materiálu - sklo, plexisklo, lexan. Zvažte ale, zda tento relativně složitý zásah do konstrukce opravdu vyvolá požadovaný efekt, prosvětlení.

Dotaz   Dobrý den, koupili jsme byt ve staré zástavbě. Celý jsem jej předělali, ale celkově jsme mu nechali ten "starý" nádech. Zachovali jsme starou dřevenou podlahu a dřevené dveře, okna jsme dali plastová, ale styl jsme zvolili stejný. Nyní stojíme před asi nejtěžší částí rekonstrukce, a to je barevný design celého bytu. Tedy celkové sladění barvy zdi, dřevené podlahy, dveří, dlažby a obkladu v kuchyni. Jedná se o kout v obývací místnosti (dřevěná podlaha přechází do dlažby). Pomohou tyto firmy také se zvolením nábytku? Nemáte zkušenosti s firmami, které se tímto zabývají (nejlépe ve Východočeském kraji)? Na tuto část renovace si opravdu netroufáme. Předem vám moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož jste nepopsala konkrétněji svůj interiér (co již máte a v jakých barvách) nemohu Vám dát konkrétní radu. Nejspíš ale chcete jen odkázat na nějakou firmu, která Vám poradí na místě. Bohužel s firmami ve východních Čechách nemám zkušenosti, proto se obraďte na nějakého bytového designéra či architekta. Ten Vám poradí s celkovým sjednocením interiéru a popř. vám udělá také vizualizaci a poradí firmy, které Vám dodají jednotlivé části interiéru. Jistě můžete také nalézt firmu, která se zabývá návrhy interiérů. Mnohdy se kuchyňská studia zabývají návrhem i dalších prostor (obývacích), což by pro Vás mohlo být nejschůdnější variantou.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem poprosit o konzultaci ohledně naší novostavby. 1) Nyní objednáváme dveře od společnosti Sapeli. Chtěla jsem se zeptat, zda-li ke korkové podlaze (přírodní barva) a bukovému schodišti bude vhodná barva dveří třešeň americká. Mohu poprosit - jakou byste k této kombinaci navrhovala barvu stěn (nábytek ořech)? 2) Kuchyň máme objednanou v jabloni se šedivou pracovní deskou a i zde je korková podlaha. Nebyl by z vaší strany nějaký návrh jak barvou doladit obklad + malbu kuchyně?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ve svém domě používáte mnoho druhů dřeva s kombinací korku na podlaze, což není nejvhodnější. Především se mi nezdá kombinace korku a bukového schodiště. Samozřejmě vše záleží na konkrétním odstínu, ale jelikož je buk narůžovělý a korek je surovina z dubu, volila bych obecně ke korkové podlaze odstíny dřeva spíše typu dub, jasan či tmavý ořech. Jelikož jste již použili buk, dveře z třešně se jistě hodí. Ale již méně bych jej doporučila k podlaze (možná byste měla volit dveře také v buku, i když kresba třešně je mnohem výraznější a zajímavější. Tím byste ale nedostávala do interiéru další typ dezénu a prostor by se částečně sjednotil.) Proto v použití kuchyňské linky v dezénu jabloň (opět načervenalé dřevo) si nejsem jistá vhodností této volby. Obklad bych tedy zkusila volit v teple šedém odstínu, či úplně odlišném skleněném. Záleží ale na stylu a sytosti odstínu kuchyňské linky. Výmalbu volte jen v jemném nádechu béžovém, smetanovém - vycházejícím z odstínu podlahy.

Dotaz   Dobrý večer, prosím, poraďte mi ohledně podlahy. Uvažujeme, že zvolíme lino imitace kachliček. Nevíme ale, v jakém odstínu a jakou malbu stěn v kuchyni. Kuchyňskou linku máme v bříze (dvířka) kombinovanou s olší (korpus a prosklená dvířka), pracovní desku jsme zvolili šedočernou. Také ještě váháme, v jakém odstínu máme zvolit obklady nad kuchyňskou linku. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obklad můžete volit světle šedý, a podlahu také v odstínu šedém, šedo-růžovém (k odstínu korpusu). Výmalbu volte světlejší smetanovou, pokud máte stěnu, kde je možný tmavší odstín, můžete jej volit v odstínu vycházejícím od odstínu olše (načervenalou, vínovou). Tím se prostor oživí.

<< zpět ( stránka 1 / 19 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |11 |12 |13 |14 |15 |16 |17 |18 |19 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře