Pragointerier

koupelny - obklad

Dotaz   Dobrý den. Marně pátrám po něčem, co by hezky doladilo naši kuchyň. Linku máme v bílé barvě, pracovní desku z dubového masivu a na podlaze jsou dlaždice vzhledu novin. Přikládám fotografie. Lednice je modrá, v retro stylu Gorenje Old timer. Bílý obklad mně přijde fádní, ale bojím se přidat do něj trochu modré – barva může být jiná než ta na lednici. Našla jsem něco v obchodě Los Kachlos, ale nejsem si tím úplně jistá.
Odpověď  

Dobrý den, další odstíny modrých barev by neměly působit rušivě. Místo obkladu můžete využít také lacobel ve světle modré barvě. Velmi originální by bylo na obklad použít designové kuchyňské samolepky.

Dotaz   Dobrý den, je možné poprosit o radu? Přemýšlíme nad barvou obkladů za kuchyňskou linku. Korpusy a dřívka jsou z calvadosu, pracovní deska v dekoru mramor. Vybíráme mezi třemi variantami obkladů. Podle příloh: 1. obklad Madera, velikost 30x45cm 2. obklad Orchidea, velikost 20x40cm 3. obklad Terreno, velikost 10x10 cm (z obrázku to je ta světlejší varianta). Děkuji za případnou odpověď, Petra.
Odpověď  

Dobrý den, podle mého názoru bude velmi vhodný 1. i 3. obklad. Maderasa bude méně výrazná, ale velmi elegantní varianta. Záleží však také na ostatních prvcích interiéru – na podlaze, výmalbě, doplňcích. Celkového sladění kuchyně docílíte tím, že budete i nadále používat teplé barvy. Zkuste osvěžit prostor nápaditými designovými samolepkami.

Dotaz   Přeji dobrý den a prosím Vás tímto o radu. Mám kuchyň o rozměrech 4 x 5 m. Budu mít bílou linku s tmavou pracovní deskou a stejně tmavou podlahou, bílý stůl s židlemi a další doplňky (poličky atd.) v bílé barvě. Mohli byste mi poradit, jaký zvolit obklad a jakou malbu stěn? Líbily by se mi třeba dvě stěny tmavě červené. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, bílý nábytek s tmavě červenou v pozadí bude zcela jistě velmi ženský a elegantní. Do prostoru bych volil k bílé a červené ještě třetí barvu, která je vzájemně vyváží a propojí. Pro tento účel se výborně hodí středně hnědá. Velmi hezká by byla také tzv. taupé – odstín barvy, kdy smísí hnědá, šedivá a fialová. Zkuste využít i nabídku designových samolepek z www.POINTshop.cz .

Dotaz   Dobrý den, plánujeme novou kuchyni a potřebovali bychom poradit s obklady a dlažbou. Kuchyň vypadá takto: korpus ořech lyon, dvířka spodní ořech lyon, vrchní bílá káva, pracovní deska bílá. Chtěli bychom světle zelené obklady, s výběrem dlažby si nejsme jistí. Výmalbu bychom chtěli bílou jemným odstínem zelené. Co vy na to? Děkujeme za radu.
Odpověď  

Dobrý den, zkuste světle až středně šedivou dlažbu, která příjemně propojí Vámi vybrané dekory. V nabídce www.POINTshop.cz můžete navíc najít zajímavé kuchyňské tapety a designové samolepky, které prostor učiní zajímavým a nevšedním.

Dotaz   Hezký den, chtěla bych se zeptat na kombinaci barev do kuchyně. Budeme mít béžovou dlažbu, linka bude mít vanilková dvířka a korpus s pracovní deskou z olše či calvadosu. Nevím, jakou barvu zvolit mezi horní a dolní skříňky. Chceme desku z lamina, ne obklady. Moc děkuji, D. B.
Odpověď  

Dobrý den, místo obkladu můžete použít pískovaný lacobel v zelené či modré barvě. Kuchyň také můžete doplnit nápaditými designovými samolepkami, zkuste projít nabídku na www.POINTshop.cz

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně kuchyňských obkladů (linku máme v barvě olše). Vím, že jste radili mozaiku z teplých barev. Mohli byste však navrhnout konkrétní obklad a zároveň i podlahu, která se k tomu všemu bude hodit? Vymalovat chceme v odstínu břízy (bílá káva). Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, ke kuchyňské lince v dekoru olše volte podlahu javor, merbau, akát apod. Olše v sobě obsahuje odstíny červené a hnědé barvy, proto bude nejvhodnější v nich pokračovat, aby interiér působil jednotně. Mozaiku si zkuste vybrat např. z nabídky Rako.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji radu ohledně kuchyňské linky a doplňků. Líbí se mi červená a vanilka, ale nevím, jestli to nebude příliš ostrý kontrast. Jakou barvu zvolit na obklady a dlažbu? Nechci, aby to působilo jednolitě, ale zároveň se chci vyvarovat použití nadměrného množství barev. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem. Děkuji za radu, případně za jiný návrh barevného ladění.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kombinace červené a vanilkové je možná, další výrazný odstín bych ale nepřidávala. Vhodná naopak bude antracitová, bílá či šedá. Pokud je kuchyň spojená s obývacím prostorem, je dobré také navázat na dekory a odstíny v něm použité. Obklady a dlažbu bych tedy volila v barvě šedé nebo antracitové. Ještě lepší by však bylo sjednotit podlahu v celé místnosti a dlažbu nepoužívat.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při výběru dveří z nabídky firmy SAPELI do novostavby rodinného domu. Máme dvě varianty – dveře Elegant v dýze, nebo Fest v CPL. Okna od firmy Vekra jsou dřevěná (lazura Dub na smrku), bílou lakovanou kuchyň máme z IKEY, plovoucí podlahy v dekoru Dub Elegant od firmy Balterio - http://balterio.cz/magnitude/big_542.jpg. Jaký dekor a typ dveří zvolit? Jaký obklad betonového schodiště by byl vhodný (má kovové zábradlí)? Děkuji za odpověď, R. J.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, že typ Elegant od Sapeli je velmi vhodný. Co se týče dekoru, vhodný bude jasan stříbrný, ořech polární nebo javor evropský. Obklad schodiště můžete také volit ve středně šedivé barvě. Interiér tak bude velmi moderní a elegantní.

Jednobarevné dveře budou také vhodnou volbou. Více než bílou barvu bych doporučoval spíš šedivou ve světlých odstínech. Zvolte tmavší odstín na obložky a světlejší na vlastní dveře.

Dotaz   Dobrý den. Můžete mi, prosím, poradit s obklady? Jsou béžové a cappuccinové, velikost 20x50, budeme je dávat podélně. Jedná se o koupelnu s rozměry 3,52 x 3,7 m (výška 2,6), v níž je podlaha cappuccino a hnědá listela. Do jaké výšky máme dát obklady? V místnosti je rohové okno, naproti rohová vana. Je možné vanu obložit svisle, aby se obklady nemusely řezat? Jaké může být složení obkladů? Jak vyřešit desku pro dvě umyvadla a úložný prostor? Děkuji, G. L.
Odpověď  

Dobrý den, obvyklá výška koupelnových obkladů se pohybuje v rozmezí 150 až 200cm. Záleží na využití prostoru v koupelně. Není podmínkou, že všude musí být výška jednotná. Kolem vany se např. pohybuje obvykle kolem 200cm, nad WC není tak vysoký obklad zcela jistě potřeba. Také se směrem obkladu lze experimentovat, pokud to vzor umožňuje, nebojte se ho na protější stěně změnit. Vždy však obložte jedním směrem celou stěnu a změnu jako příjemný kontrastní prvek volte pouze na jednu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký optický vliv má na dlažbu způsob jejího položení. Mám na mysli, jak se změní vzhled místnosti, položíme-li ji nakoso či narovno. Konkrétně jde o dlažbu v kuchyni, jídelně a obývacím pokoji, které máme spojené do jednoho otevřeného prostoru (jen kuchyně bude oddělena dvěma schůdky). Dlažba bude ve stejném vzoru, lišit se bude jen odstín. Dlažbu chci i v koupelně. Jde jen o to, co nám se líbí více, nebo má pokládka i nějaké optické možnosti (jako např. obdélníkový obklad)? Ještě nevíme, jestli bude dlažba obdélníková, nebo čtvercová. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, v současnosti jsou moderní spíše velkoformátové dlažby, které se pokládají tak, aby jejich velká plocha co nejvíce vynikla a místnost působila co nejjednodušším dojmem. Směr pokladu dlažby má zcela jistě vliv na vnímání celé místnosti, lze s ním opticky vylepšit i některé dispoziční nedostatky prostoru (např. opticky jej rozšířit).

Dotaz   Dobrý den. Děkuji za rady, které jsem již od vás dostala a prosím ještě o jednu ohledně ladění barev. Kuchyň s obývacím pokojem jsou propojeny, linka je barvy wenge a místo obkladu máme sklo v červenohnědé barvě. V tom samém odstínu je vymalovaná jedna stěna v jídelním koutu a zároveň protější zeď v obývacím pokoji. Kožená sedačka má odstín slonové kosti, nábytek je v kombinaci slonová kost-vysoký lesk a kobereček u sedačky je opět v červenohnědé barvě. Potřebovala bych poradit ohledně dekoračních polštářů na sedačku a židlí k baru (slonová kost-vysoký lesk, deska wenge). Uvažovala jsem opět o červenohnědé. Poraďte mi, prosím. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Doplňky k sedačce i potahy na židle u baru bych volila ve smetanovém odstínu. Díky tomu zůstanou červené prvky výrazné a dominantní.

Dotaz   Dobrý večer, prosím o radu. Máme kuchyň ve tvaru L, linka je dlouhá 2,5 m. Protější stěna je 4,5 m dlouhá a je celá prázdná, prostor mezi linkou a stěnou je 1,10 m. Zvažuji, že bych si nechala dodělat horní skříňky, dolní už ne, abych nezmenšila průchod. Máme malé děti, takže stěna je neustále ušpiněná. Přemýšlím, jak vyřešit stěnu pod případnými horními skříňkami. Mám tam dát obklad, obložení, omyvatelnou výmalbu? Přemýšlela jsem o nástěnném panelu, na kterém by byly zavěšeny horní skříňky, popřípadě police, ale nechci, aby to vypadalo přeplácaně. Moc děkuji za názor a radu. (Kuchyň máme v kombinaci javor-třešeň, podlahu třešeň).
Odpověď  

Dobrý den přeji. Horní skříňky Vám prostor opticky sníží a zmenší, nejsem si jistá, že by to působilo dobře v celé délce stěny. Raději bych volila lehčí poličky v různých úrovních a k tomu omyvatelnou výmalbu v jemné smetanové až cappuccinové barvě.

Dotaz   Dobrý den. Jaké dveře se hodí ke korkovému obkladu stěn? Jaká podlaha by se hodila do chodby a obýváku, jestliže budou dveře v dýze ořech evropský? Jak potom vymalovat stěny (obývák je velký a světlý, v úzké dlouhé chodbě je hodně dveří a žádné okno). Nebo mi poraďte jinou kombinaci podlahy a dveří. Děkuji, Polaczková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dle popisu moc nejsem schopná si představit celkovou koncepci obkladů korkem, výmalby, dveří a podlahy. Ke korkovému obkladu bych volila dveře v dekoru javor. Do tmavé chodby bych opět volila méně výrazné, světlé (javorové či březové) dveře. Ke dveřím z ořechu bych volila podlahu dub nebo bělený dub a taktéž k javoru a dubu. Výmalba může být výrazná - lila, bordó.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu ohledně kombinace v obývacím pokoji. Máme béžovou dlažbu prokládanou mozaikou v barvě šedá, čokoládová a béžová, okna jsou v barvě zlatý dub, obklad na krbu je přírodní šedivý kámen. Výmalba je zatím bílá. Jakou barvu zvolit na pohovku a závěsy, aby byl prostor živější, ale zároveň neupoutal hned pozornost? Svítidla jsou ze saténového chromu, mléčného a bílého skla. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že ve Vašem prostou by byla velmi pěkná světle zelená či žlutá pohovka. Může z ní vytvořit dominantní prvek interiéru. Závěsy z lehkého voálu v barvách světle šedivá, žlutá, zelená budou velmi pěkné.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně doplňkové barvy - jedná se o nově zrekonstruovanou koupelnu v panelovém bytě. Vzhledem k malým rozměrům jsme zvolili světlý béžový obklad Shikoku od Rako, který je doplněn pouze dvěma pruhy ze vzorovaných dlaždic stejné série. Sprchový kout je z průhledného skla a koupelnový nábytek je v odstínu bříza (Siena od Rako). Nejsem si jistá, zda zvolit odstíny doplňků a ručníků v barvě tmavě olivové nebo tmavě hnědé (obojí trochu smutné), nebo nějaký odstín vínové. Nebo mi poradíte jinou barvu? Problémem je taky dočasně položený koberec tmavě modré barvy v chodbě, která navazuje na koupelnu. Lze nějak tyto dvě místnosti propojit (třeba výmalbou v chodbě a doplňky v koupelně)? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, zkuste doplňky v červené a tmavě modré barvě. Obě barvy spolu vytvoří nádech námořnického stylu, který bude s béžovým obkladem velmi dobře ladit. Propojíte tak chodbu s koupelnou. Prostor můžete oživit také nápaditými designovými samolepkami z nabídky www.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit ohledně podlahy v obývacím pokoji spojeném s kuchyní a jídelnou. Kuchyň bude bílá v lesku, obklad šedý a deska černá. Okna a dveře budu mít v odstínu zlatý dub. Stěny bych chtěla v odstínech šedé a bordó. Dlažba v kuchyni bude černá (hodně tmavě šedá) a manžel si přeje, aby byla v celém pokoji. Já si myslím, že bychom měli pokoj oživit dřevěným dekorem na podlaze (ořech). Nebo bude stačit výrazný koberec s vysokým chlupem? Dále si nevím rady s barvou sedačky. Představovala jsem si tmavou, ale mám obavu, jestli té tmavé není příliš. Pokoj bude hodně prosvětlený. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, doporučoval bych Vám jednotnou podlahu v celém prostoru. Výsledný efekt je pak jednotnější a dojem z prostoru ucelenější. Pokud to materiál podlahy dovolí, volte spíše ořech a využijte svůj nápad doplnit místnost lokálním kobercem s vysokým vlasem. Ze sedačky můžete využít zajímavý solitér. Využijte na její potažení designovou látkou např. z nabídky www.POINTshop.cz. Zelené a šedivé odstíny v pruzích budou velmi elegantní.

Dotaz   Dobrý den, jaký obklad použít k lince na fotce? Uvažuji o bílé mozaice nebo obkladu Defile Rako bílý. Dále prosím o radu ohledně podlahy. Může být ořech bělený od Paradoru, nebo radši něco jiného? Dveře budou bělený dub. Dále nevím, v jaké barevné kombinaci vymalovat. Místnost má plochu 35m2 a je v ní spojena kuchyň s obývacím prostorem. Velká okna jsou na jih a západ. Na severní straně je linka a malé okno. Vedle linky budou ze strany schody z tmavého kovu. Děkuji za radu, V.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu bělený ořech nebo bělený dub, čímž sladíte dveře s podlahou. Jako obklad bych doporučila bílou mozaiku nebo bílý lacobel. V kuchyňské části může být výmalba teplá žlutá až oranžová, do obývací části dejte odstín lila (případně tyrkys nebo bordó) v kombinaci s jemným cappuccinem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o kuchyni v kombinaci lesklá bílá (nebo béžová) a ořech. K tomu chceme pracovní desku wenge a dlažbu také. Je to vhodná volba?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych kuchyňskou linku v kombinaci korpus ořech, dvířka bílá lesklá a pracovní deska v dekoru ořech (případně neutrální jemná béžová nebo světlá šedá). Obklad pak vyberte ve stejném dekoru, wenge bych již nepoužívala. Interiér hezky doplní podlaha v jemné šedé nebo béžové barvě.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jakou barvu obkladu zvolit do kuchyně v provedení zlatý dub. Výmalba je jemně žlutá. Myslím si, že bude vypadat lépe obklad 10x10. Je vhodné použít sem tam i obklad s dekorem? Nebo je to spíše kýč, který za pár let nebude hezký? Děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlý smetanový obklad, popř. obklad z Vašeho výběru classic.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc s výběrem doplňků do koupelen. V jedné je bílý obklad doplněný kolem vany, zrcadla a toalety páskovou mozaikou v barvě dlažby (v šedo-modro-hnědé). Nábytek je v šedém odstínu. V druhé koupelně je kombinace bílého a rezavohnědého obkladu a bílý nábytek. Jaké barevné doplňky mám zvolit do jednotlivých koupelen? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do první koupelny bych volila doplňky v zemitém, oranžovém až hnědooranžovém odstínu. Druhou koupelnu můžete oživit teplou žlutou, žlutooranžovou či bordó barvou.

Dotaz   Dobrý den, měla bych otázku ohledně obkladů v kuchyni. Kuchyňská linka je v odstínu buk, pracovní deska tmavě zelený mramor, podlaha Tilolino Terra a já uvažuju, že bychom dali jako obklad mozaiku. Jen netuším, jakou by měla mít barvu. Nebo bude lepší béžový obklad 10x10 cm? Jinak stěny budou v barvě cappuccino, světla je v místnosti dostatek. Děkuji. L. V.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nedočetla jsem se, jaký máte odstín podlahy, ale volila bych právě tuto barvu (možná je také světlá smetanová).

Dotaz   Dobrý den. V rodinném domě předěláváme novou kuchyň, v níž je jedno okno - slunce tam svítí, když zapadá. Zvolili jsme rohovou kuchyni v barvách ořechu – Lyon, korpus a dvířka vanilkové, béžovou mozaiku jako obklad, úchyty a spotřebiče nerezové. Na podlahu jsme použili lino novilon ve stylu dlažby, ve světlé barvě (viz. příloha). Jakou máme zvolit barvu výmalby a jídelního stolu, židlí a dalších interiérových prvků? Děkuju. Jiřina.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych volila v materiálu ořechu, aby se sladil s kuchyňskou linkou. Výmalbu a doplňky doporučuji v oranžovém až hnědooranžovém odstínu.
Dotaz   Dobrý den. Chystáme se koupit nové vybavení do obývacího pokoje a já moc prosím o radu, jakou zvolit barvu sedačky, nábytku a stěn. Obývací pokoj je spojený s kuchyňským koutem. Kuchyňská linka je bílá lesklá s šedou pracovní deskou a obkladem. Plovoucí podlaha a dveře jsou v dekoru dub (viz. foto). Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, co se týče sedačky, zkuste z ní vytvořit výrazný solitér pomocí designového potahu. Velmi pěkná by byla kombinace pruhů v šedivé, zelené apod. Z široké nabídky designových látek si můžete vybrat na www.POINTshop.cz. Zelenou můžete pak uplatnit i na dalších doplňcích, třeba na lokálním koberci. Světle žlutou výmalbou v obou místnostech docílíte svěžího dojmu v celém prostoru. Na stěnu za pohovkou by se hodila také designová tapeta. Pro nábytek zvolte zebrano nebo teak v kombinaci s lacobelem.

Dotaz   Dobrý den. Kupujeme byt v novostavbě a nevíme si rady s výběrem barev dveří a podlah. Jedná se o byt 4+kk o ploše 97m2, je v přízemí s předzahrádkou. Kuchyň bude spojená s obývacím pokojem o rozloze 31m2. Kuchyň bude v barvě tmavý wenge (až černá) a bílá (materiál matný lak/folie), dále tam jsou tmavé vrchní a dolní skříňky, světlá pracovní deska a vrchní skříňky, jídelní stůl plánujeme v barvě wenge s bílým sklem. Sedací souprava je světlá, obývací nábytek máme v tmavším dřevě (wenge, ořech) + bílá, cappuccino. Kuchyň je orientovaná na východ, obývací část s jídelnou na jihovýchod. Ložnice (13,85m2) směřuje na jih, máme vybranou kombinaci wenge/lesklá bílá. Dva zbývající pokoje o rozloze cca 12m2 jsou orientované na sever a severozápad. V koupelně a na WC bude podlaha Imola Blown tmavě hnědá 40x40cm, na chodbě Imola Blown 40x40 béžová. Obklad koupelny a WC bude v kombinaci těchto dvou barev. Chodba má 15,5m2, ale první dva metry jsou velice úzké (cca 1.25m2), poté se rozšiřuje a je z ní vstup do všech pokojů. Dveře, které se nám velice líbí, jsou od Sapeli – jedná se o Lotos CPL model 13. Mezi chodbou a obývací místností budou dveře do pouzdra 100cm (Lotos CPL model 53). Nevíme, zda tmavší dveře a světlejší podlahy či naopak či světlé dveře i světlou podlahu. Podlahu bychom chtěli PVC v dekoru dřeva. Předem velice děkuji za vaši pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, podle popisu jste zvolili spíše cestu kontrastů. Prostor můžete opticky sjednotit vhodně vybranými dveřmi a podlahou. Zkuste třeba podlahu v dekoru dub nebo bělený dub a k ní jednobarevné dveře, třeba ve středně šedivé barvě z nabídky Sapeli (jasan polární).

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jakou barvu obkladů a dlažby mám volit ke kuchyňské lince v barvě olše s nerezovými spotřebiči.
Odpověď  

Dobrý den, myslím si, že bude vhodná středně šedivá dlažba i obklad. Velmi také záleží na výmalbě v tomto prostoru, já bych doporučil svěží světle žlutou. Místo obkladu můžete také zvolit moderní lacobel v béžové či žluté barvě, který je nadčasovou a působivou alternativou.

Dotaz   Dobrý den! Potřebuji radu ohledně výmalby stěny okolo oken (okolo linky je olivová zelená). Mám použít záclony pro zútulnění? V oknech jsou žaluzie, kuchyňská linka je v barvě cherry, podlaha teak, sedačka krémová. Prostor není velký, a tak se bojím aby se ještě nezmenšil. Co zvolit na krbovou vložku? Uvažujeme, že to okolo ní obložíme lámaným kamenem nebo obkladovými pásky. Děkuji za odpověď, krásný den.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych světle žlutou výmalbu, která prostor příjemně zútulní. Jako dekoraci oken volte nerez konzoly a lehký dlouhý voál např. se zeleným vzorem. Zkuste si vybrat z nabídky dekoračních látek na www.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu mozaiky zvolit mezi kuchyňskou linku. Linka bude mít barvu bordó, vrchní dvířka budou v odstínu slonové kosti, stejně tak i podlaha. Dřez bude v barvě černé metaliky, černá bude i digestoř. Přemýšlela jsem o šedé či nerezové. Také mě napadlo využít obklad z materiálu, který je na horních dvířkách. Mám spoustu modrých doplňků, kterých se budu muset asi vzdát, protože modrá mozaika by byla zřejmě příliš ostrým kontrastem. Děkuji, Křížová.
Odpověď  

Dobrý den, velkoformátový obklad ve středně šedivé barvě je velmi dobrý nápad, stejně tak můžete využít mezi horní a dolní skřínky velmi moderní lacobel, desku z lamina apod. Mozaiku volte v odstínech šedé nebo béžové barvy.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový byt. Byla bych ráda, kdybyste mi poradili, jak doladit barvy v obýváku a kuchyni, které jsou ve společné místnosti. Kuchyňská linka bude barvy calvados, pracovní deska černý mramor protkaný bílou a obklad krémový. Dekor podlahy ještě nemáme vybraný. Ráda bych vymalovala zelenou nebo oranžovou v kombinaci s krémovou, ale bojím se, aby celek nepůsobil moc tmavě. Sedačku zatím také nemáme. Pokud to bude jen trochu možné, prosím o rychlou odpověď. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila světlou bukovou nebo javorovou, k tomu výmalbu cappuccino a proti lince oranžovou. Sedací soupravu doporučuji smetanovou nebo čokoládovou s doplňky opět v odstínech smetanová, oranžová, čokoládová.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu při výběru barevného ladění kuchyně. Místnost je malá, na SZ, skříňky budou až do stropu. Horní skříňky budou v bílé barvě. Jakou byste doporučili barvu spodních skříněk a jakou těch u stropu? Jaký máme volit dekor pracovní desky, podlahy a obkladu? Mám ráda teplé barvy. Uvažovala jsem o buku, javoru, ale nechci, aby to bylo příliš fádní. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlé tóny - korpus v javoru, dvířka v bílém lesku, k tomu světle šedý obklad. Doplňky a výmalba mohou být v oranžovém odstínu. Podlahu doporučuji opět v javoru.

Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Mezi obývacím pokojem a kuchyní je částečně dělící příčka, je tam průhled 1,90m. Kuchyňská linka je folie bříza, bílá pracovní deska v dekoru umělý kámen, obklad bílá mozaika v kombinaci s čokoládovou. Podlaha je světlounce béžová, skoro bílá. V obývacím pokoji je, stejně jako ve zbytku bytu, javorová dřevěná podlaha a javorové dveře. Dělící příčka je v obýváku vymalovaná čokoládově hnědou, shodnou s mozaikou v kuchyni. Poraďte mi, prosím, jakou barvu by měl mít jídelní stůl, konferenční stolek a nějaké skříňky. Představovala jsem si sedačku v bílé kůži a v tom samém dekoru i židle k jídelnímu stolu. Mohu kombinovat wenge s bílou, nebo bude lepší světlý nábytek shodný s kuchyní? Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, bílá barva je do tohoto prostoru velice vhodná. K jídelním židlím bude velmi elegantní stůl se skleněnou deskou a např. bílou plastovou nohou. Sklo dále můžete použít jako osvěžující prvek i na nábytku, a to ve formě matného bílého satinata nebo barevného lacobelu. Na vlastní nábytek použijte lamino ve vysokém lesku nebo dekor wenge.

Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda se ke kuchyňské lince vanilka lesk hodí pracovní deska barvy wenge. Jakou barvu by bylo vhodné zvolit pro obklad za linku (chceme Lacobel), jakou výmalbu a podlahovou krytinu (měkčený vinyl)? Rozměry kuchyně jsou 4,5 x 2,2 m. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, dekor wenge a vanilka spolu budou hezky ladit. Lacobel můžete volit v odstínech béžové nebo šedivé barvy, nebo také třeba světle zelený. Výmalbou ve světle žlutém nebo zeleném odstínu prostor hezky zútulníte a podlaha v dekoru ořech nebo dub bude také vhodná.

Dotaz   Dobrý den. Jakou barvu zvolit pro kuchyňskou linku v bytě 2+kk? Jak k tomu sladit obývací pokoj, ve kterém je červená sedací souprava? Vždy jsem si přála červenou kuchyň, ale bojím se, že tam té červené bude moc. Dále se mi zalíbila kombinace červená, zelenkavá, žlutá. Mohu dávat tyto barvy k sobě? Jakou zvolit barvu dveří a plovoucí podlahy? Mnohokrát děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit červený obklad nebo zádový panel ke světlé kuchyňské lince v kombinaci šedý korpus/bílá dvířka. K tomu bych doporučila podlahu ve světlém javoru nebo bříze a taktéž dveře v tomto odstínu. Nábytek vybírejte opět v kombinaci javor/šedá. Doplňky budou hezké v červené a světlé šedé barvě. Výmalbu bych volila jemnou šedou až vanilkovou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jde o moderní novostavbu RD, v níž jsou okna cherry amareto. Zvolili jsme kuchyňskou linku wenge s hliníkovými lištami, nerez spotřebiče, ostrůvek ve wenge, horní skříňky s nerez rámečkem a dolní ve wenge. Vaření a mytí je v ostrůvku, pracovní deska je světle šedá. Protože je zde podlaha quick step U1015 jantarové plaňky, zdá se mi prostor celkem tmavý. Co byste doporučili za výmalbu mezi horní a dolní skříňky? Jinak je kuchyňská část propojená s obývákem, zatím je vše vymalované na bílo. Je možné použít i nějakou barvu na stěnu? Prostor je obdélníkový, cca 50m2, přibližně v půli je rozdělen dveřmi na chodbu, kde je podlaha šedé lamino, a naproti dveřím balkonové dveře. Interiérové dveře zvolíme nejspíš javorové v celém domě, aby nebyl prostor tmavý. Hodily se k různému nábytku? Děkuji velmi za rady.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jako obkladovou barvu kuchyňské linky bych volila jemný odstín pracovní desky, nebo také zádový panel v odstínu pracovní desky. K tomu bych volila výmalbu v červeném (cihlovém, teplém žlutém) odstínu v kombinaci s jemnou smetanovou až cappuccinovou barvou.

Dotaz   Dobrý den, budu mít kuchyň v dekoru zebrana kombinovaného s vanilkou. Takže bude celkově světlá, pracovní deska bude tmavě šedá až černá. Jakou barvu dlažic mám použít na podlahu? Viděla bych to na hnědý odstín. Jako obklad linky uvažuji o lakobelu. Buď šedý (v kouřových barvách), nebo v měděném odstínu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v jemném šedém až šedobéžovém odstínu. Lacobel jako zádová deska pak bude hezký šedý.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych znala Váš odborný názor. Jaký odstín a rozměr obkladaček bychom měli zvolit do kuchyně o ploše 10m2? Kuchyňská linka je v barvě medové olše, korpusy jabloň tmavá (http://www. nejlevnejsinabytek. cz/kuchyne-nika-classic-olse-sklo-plastev-p-6986. html). Na zemi bude plovoucí podloha v barvě buk, kuchyňské spotřebiče i stěna jsou bílé. Předem Vám děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych jemný béžový nádech obkladu. Čím větší rozměr, tím se bude lépe obklad udržovat. Také by byl hezký zádový panel v dekoru pracovní desky.

Dotaz   Dobrý den. Chystáme se zařizovat obývací pokoj s kuchyňským koutem - velikost 32m2. Rádi bychom měli světlejší kuchyň v dekoru dřeva (buk nebo bříza), oranžovou sedací soupravu a tmavý nábytek v obývací části (ořech, wenge). Jedna stěna by měla být vymalována oranžově a v jídelní části bychom chtěli oranžové židle. Okna a dveře jsou bílé. Je možné použít tyto barvy dohromady? Bude se hodit světlejší odstín dřeva v kuchyni a tmavý v obývací části? Plovoucí podlaha je tmavší. Měl by být jídelní stůl v barvě kuchyně, nebo v barvě obývacího nábytku? A jakou zvolit barvu obkladu za kuchyňskou linku? Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, pokud máte rádi teplé odstíny barev, tak oranžovou stěnu určitě udělejte. Doplnit ji můžete světle šedivou barvou, třeba pomocí designové tapety. Zkuste si vybrat na www.POINTshop.cz. Jídelní stůl můžete mít i z jiných materiálů a nedřevěných dekorů, mně by se líbilo třeba sklo, plast, nerez apod. Místo obkladu mezi kuchyňské skřínky volte lacobel, který vypadá velmi nadčasově a elegantně.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak sladit barvu nábytku v obývacím pokoji a v kuchyni. Kuchyň je součástí obývacího pokoje, ale je jakoby uzavřená (tvar U), průhled obývacího prostoru je velký 1,9 m. Kuchyň je v barevné kombinaci vanilkové (dvířka) a čokoládové (korpus), obklad je světlý, vanilkovo-béžový, podlaha čokoládová, pracovní deska teplé zebrano. Spotřebiče a komínový odsavač jsou nerez. V obvývacím pokoji je podlaha světlá (místy až do bíla), odstín jasan sibiřský. Prosím, poraďte mi, jak vhodně zvolit barvu nábytku, aby ladila s kuchyni. Obývací prostor je dost velký, světlý, s francouzskými okny. Děkuji, zdraví Martina.
Odpověď   Dobrý den, do obývacího pokoje volte lamino. Mně by se líbilo třeba jednobarevné lamino ve vysokém lesku. Bílá barva nebo neutrální šedivé či hnědé odstíny budou velmi vhodné. Pokud budete chtít dřevěný dekor, volte zebrano. V menším množství bude vhodné i čiré, matné nebo barevné sklo a plast.
Dotaz   Dobrý den, moc Vás prosím o radu se sladěním barev v kuchyni. Máme objednanou linku v provedení ořech dion (spodní skříňky, korpusy) a bříza (horní skříňky) a pracovní desku v barvě světlejšího betonu. Spotřebiče máme v provedení nerez. Jaké ostatní barvy mám volit do kuchyně, aby se to vše pěkně doplňovalo? Jako obklad bych si přála mozaiku. Je praktická? Na zem chci dlažbu. Ovšem nevím, v jaké barevné kombinaci. Jedná se o rekonstrukci domku, v němž je kuchyň od obýváku oddělená barem. Přikládám návrh naší kuchyně, pracovní desku jsme vyměnili za světlejší šedou. Mockrát Vám děkuji za rady, zdraví Zatloukalová.
Odpověď  

Dobrý den, pokud máte kuchyň propojenou s obývacím pokojem, bude vhodné obě místnosti spolu barevně sladit. K vypsaným dekorům kuchyně se bude velmi pěkně hodit pro výmalbu zelená nebo žlutá barva. Místo obkladu se dá použít více materiálů, mozaika je pouze jedna z nich. Můžete také zkusit barevné sklo lacobel v kaleném provedení za varnou desku, a tím celou kuchyň barevně oživit.

Dotaz   Dobrý den! V současné době rekonstruujeme v panelovém bytě koupelnu a kuchyň. Nově si zařizujeme kuchyňskou linku do L v dekoru olše, část dvířek bude v barvě vanilka, pracovní deska světle béžová, obklady též béžové. Prosím o radu, jakou krytinu na podlahu použít (jaký dekor, barvu) a v jakém odstínu vymalovat zbytek kuchyně. Děkuji předem za Vaše doporučení.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Doporučuji laminátovou plovoucí podlahu nebo PVC v dekoru javor. Na stěnu u jídelního stolu bych volila výmalbu v teplém žlutém tónu.

Dotaz   Dobrý den, do nového atypického bytu si chceme pořídit krásnou kuchyni s ostrůvkem. Je to malý prostor, takže je nutné ho nezacpat a zařídit tak, aby byl vzdušný. Měla jsem představu folie břízy, horních polic sklo mat a krásné kontrastní tmavé desky - vypadá jako parkety (přirovnám ji k ořechu). Po hodinovém rozhodování promluvil manžel a řekl: „Já bych tam rád tu zelenou!“ Nakonec jsme se dohodli, že ostrá pistáciově zelená bude jen na horních skříňkách nad sklem, jako osvěžení kuchyně, která je orientována na jih. Nakonec musím uznat, že v kombinaci s přírodní tmavou deskou, která bude i místo obkladu, se mi ta představa začala docela líbit. Jen mám strach, zda je taková barevná kombinace možná. Na podlahu chceme lino v parketách - buď světlé dřevo (jako bříza), nebo tmavé (jako deska vytažená k horním skříňkám). Moc děkujeme za rady ohledně barev kuchyně a sladění s podlahou. Pro představu posílám půdorys. Doplnění: barva matných zelených dvířek se jmenuje zelená laguna a bříza folie je asi všude světlá. Deska, která bude i zezadu ostrůvku působí jako tmavší dřevěné parkety, moc se mi to líbí.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění kuchyně je jistě možné. Osobně dávám sice přednost stejným plným dvířkům ve spodní i horní řadě, ale pro oživení je to použitelné. Co se týká zbylého zařízení, je dobré jej volit v odstínech kuchyňské linky. Do obytné části doporučuji výmalbu v odstínu podobném tomu na kuchyňských dvířkách, k tomu podlahu ořech, sedací soupravu v jemné smetanové barvě a nábytek opět bříza s výmalbou do cappuccina. Doplňky pro oživení v červené nebo teplé žluté barvě, jen několik akcentů - polštářky, květináč... Koberec smetanový.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu při výběru barev do obývacího pokoje spojeného s jídelnou a kuchyní. Pokoj je situovaný na jih, bude v něm dost světla. Okna máme v dekoru zlatý dub. Podlaha by se mi líbila thermofix v dekoru ořech vlašský. Kuchyň bude bílá, obklad v kuchyni šedé kalené sklo a pracovní deska v dekoru černý mramor. Dlažbu v kuchyni bych chtěla tmavě šedou až černou. Na stěnách si představuji bílou a bordó. Nevím, jestli jsou tyto barvy zvoleny správně a prosím o radu, jakou sedačku vybrat a jaké interiérové dveře. Děkuji předem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře bych volila bílé fóliované (osvědčený je model Glanz od SAPELI), nebo v dýze ořech s mléčným prosklením. Sedací soupravu doporučuji v červené až bordó barvě, dle výmalby v kuchyňské části.
Dotaz   Dobrý den. Měla bych na vás dotaz ohledně obkladů a vymalování stěn v kuchyni. Objednala jsem si kuchyňskou linku barvy TAFLA olše san se světlou pracovní deskou. Potřebovala bych poradit, jakou barvou vymalovat stěny (líbila by se mi zelená) a jakou zvolit barvu obkladů, které budou jen mezi dolními a horními skříňkami. Koberec je tmavě hnědý, jinak kuchyň je celkem světlá, okno je přes celou jednu stěnu. Děkuji za vaši radu, Houlíková.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v oranžovohnědé, olivové až khaki barvě. Jako obklad můžete použít jemný zelenkavý lacobel nebo klasický světlý smetanový obklad.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, jak sladit obývací prostor propojený s kuchyní. Jedná se o novostavbu, místnost je veliká a světlá. Podlaha je tmavě hnědá, stejně tak kuchyňská dlažba. Korpus a pracovní deska linky jsou v provedení wenge, skříňky jsou vanilkové. Jako obklad jsme zvolili mozaiku Rako-samba v barvě bílá, žlutá a červená. Potřebovala bych poradit s výmalbou v kuchyni. Jakou barvu zvolit k té mozaice a jakou v obývacím prostoru? Sedačka bude nejspíše červená. Děkuji za odpověď, Petra.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám světle žlutou výmalbu, která prostor velmi hezky osvěží. Na strop můžete použít barvu ještě o jeden či dva odstíny světlejší. Prostor kuchyně lze nápaditě ozdobit designovými samolepkami z nabídky www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, mockrát Vám děkuji za odpověď a za radu. Chci se Vás zeptat, kde se sklo lacobel dá sehnat, je to výrobek na míru? Je praktický a jak dlouho vydrží? Má trvanlivost stejnou aspoň jako keramický obklad? Nemám s tím žádné zkušenosti. Mockrát děkuji a přeji hezký den. Zdraví Zatloukalová.
Odpověď   Dobrý den, barevné sklo lacobel seženete v nabídce každého kvalitního sklenářství. Ve větším množství je na objednávku a je dostupný v celé barevné stupnici RAL, takže s výběrem správného odstínu nebudete mít problém. V případě že jej použijete místo obkladu mezi horní a dolní kuchyňské skřínky, využijte v části za varnou deskou jeho kalenou úpravu. Tam je totiž pravděpodobné vyšší tepelné namáhání.
Dotaz   Dobrý den. Pořídila jsem si kuchyň barvy hruška s pracovní deskou téže barvy. Můžete mi, prosím poradit, jakou barvou bych měla vymalovat stěny (a jestli všechny tři, nebo jen třeba dvě)? Jakou barvu by měly mít obklady mezi dolními a horními skříňkami kuchyně? Kuchyň je světlá, přes jednu stěnu je okno, na podlaze hnědý koberec. Spotřebiče mám bílé. Děkuji za odpověď a hezký den.
Odpověď   Dobrý den, na stěny můžete použít světle žlutou barvu. Pokud máte jednu ze stěn jako hlavní a je z větší části volná, můžete navíc použít designovu tapetu. Zkuste si vybrat nabídky www.POINTshop.cz. Mezi dolní a horní skřínky bych Vám doporučil barevné sklo lacobel, které je dnes velice moderní, ale zároveň nadčasové. Za varnou desku umístěte jeho kalenou úpravu, která má větší tepelnou odolnost. Zvolte bílou nebo světle šedivou barvu.
Dotaz   Prosím o radu ohledně kuchyně spojené s jídelnou. V jídelně je podlaha evropská třešeň, v kuchyni pak téměř bílá dlažba. Kuchyňská linka je v odstínu tmavočervená třešeň. Potřebuji poradit barvu pracovní desky, stolu v kuchyni a obkladu. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pracovní desku bych volila světlou smetanovou a taktéž zádovou desku linky. Zvolíte-li jídelní stůl v javoru nebo bříze, podlaha krásně vynikne.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu jak zařídit holobyt – viz obrázek v příloze. Jakou podlahu, výmalbu, barvu dveří, nábytku, kuchyňské linky, doplňků, obkládaček v koupelně a na WC byste zvolili, aby byt působil jednotným a příjemným dojmem. Také si nevím rady, jak potom uspořádat nábytek v obývacím pokoji – kde umístnit sedačku (a jakou), jídelní stůl, nějaký nábytek… Vše budeme teprve kupovat. Byt je krásně světlý, proto jsme uvažovali, že bychom posunuli příčku mezi ložnicí (č 701) a šatnou (č 709), dali tam posuvné dveře, nad ně po celé délce okna s mléčným sklem, aby se pokoj trochu prosvětlil (nemá totiž žádné okno), a možná se dal použít jako pracovna. - obr. DH 2. Jaký je Váš názor na takovou úpravu? Anebo co byste nám poradili? Přerušované čáry na obrázku jen teoreticky naznačují, že by tam mohly být příčky. O tom neuvažujeme, nechali bychom byt vzdušný. Předem děkuji za odpověď a cenné rady.
Odpověď   Dobrý den přeji. Rozsah Vaší otázky je nad rámec této poradny. Jde o celkový návrh interiéru, a to je vždy nutné řešit na místě. Potřebovala bych znát Vaše konkrétní představy a oblibu jednotlivých barev a materiálů. Návrhů a možností je mnoho a nelze je zde všechny vyjmenovat. Co se týká rozdělení místností, určitě bych příčku posunula a vytvořila tak spací prostor a pracovnu. Tyto části bych oddělila transparentněji - mléčnou nebo průsvitnou stěnou, aby byl celý prostor otevřený a prosvětlený.
Dotaz   Dobrý den, jakou barvu zdí mám zvolit do koupelny ke světle modrým obkladům a tmavší modré dlažbě?
Odpověď   Dobrý den, v případě , že koupelna je malá cca 4m2 ponechejte zdi bílé. V případě , že je větší můžeme na zdi s umyvadly pokračovat barvou modrou jako obklady , ostatní zdi bílé jako zařizovací předměty.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu. Rekonstruujeme dům a v podkroví bude malá koupelka s 1 střešním oknem. Můžete mi poradit, jakou barevnou kombinaci obkladů mám zvolit, aby se místnost opticky nezmenšila? Mám vybranou pomerančovou v kombinaci s bílou. Děkuji za vaši odpověď.
Odpověď   Dobrý den, barevnost koupelny by měla z části korespondovat s barevností celého RD. Sytější podlaha a světlejší obklad bez obložení šikmé stěny. Příjemně působí v malých koupelnách obklad např. RAKO typ Defile dva světlejší odstíny
Dotaz   Děkuji za vaši odpověď ohl. obkladů v podkrovní koupelně. Hodily by se i obklady Rako India?
Odpověď   Dobrý den, ve skutečnosti jsou tyto obklady velice výrazné až agresivní. V místnosti bude šikmá stěna když oranžová tak volte spíše pastelové odstíny.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jakou barvu kuchyňské linky zvolit,když je propojena s obývákem,který má tmavší dřevěnou podlahu,pískovou a oranžovou sedačku. Kuchyň je velikosti 2,4 x 2,4 x 2,4m,takže tvaru U a je uprostřed okno.Také dřevěné. A ještě bych se ráda zeptala...budou dvě koupelny.Líbí se nám od Siko koupelen Asia,Silex,Orion obkladačky a dlažba.Proto bych se ráda zeptala,které by byly vhodnější a jak nejlépe osadit sanitou koupely: jedna podkrovní a ta je 2x2,4m + normální menší okno.Tam by měla být vana 190/100,umyvadlo a záchod. -dolní je 1,4x2,4m,také okno z užší strany.A měl by se tam vejít sprchový kout,umyvadlo a záchod. Také jsem zvažovala,jakého typu okno do spodní koupelny dát.Je do ulice,ale takovéto klasické malé nechci.Co tak nějaké podlouhlé-např. 40x150cm?Ale co pak s průhledností??Nějakou fólii?? Poradíte? děkuji
Odpověď   Dobrý den, kuchyň bych doporučovala světlejší klidne i uni barvy např. béžová. Co se týče koupelny vždy je dobré umisťovat umyvadlo proti dveřím nebo co nejblíže dveří. Okno se dá odstínit výplní např. sklo satinato nebo použít fólií pískovanou pokuď je okno již čiré, nebo žaluzie vnitřní osazeny v otvoru okna.
Dotaz   ještě bych se ráda zeptala,jakou barvu fasády by jste volila,když máme antracitovou střechu Tondach a dřevěná okna. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, osobně mám ráda nové kombinace barev na fasádách čili jiné než okr, žlutá a meruňka. K antracitové střeše můžete použít odstíny šedivé světlé . Fasádu pak zvýrazní okna dřevěná pěkný je odstín vlašský ořech. Je ale důležité jak velký a členitý je rodinný dům. Tento odstín se může použít v kombinbaci s částečným obkladem např. cembonitovými deskami.
Dotaz   Dobrý den,mám kuchyň s obývákem dohromady, dělí je francouzské okno, kuchyň je olše s černou deskou a barevnou mozaikou za linkou, žlutá podlaha, jídelní kout je už na plovoucí podlaze dub tmavý sukatý, stůl skleněný a světle zelené židle, sedačka je kožená černá, stůl skleněný i televizní stolek je skleněný, vše je na pplovoucí podlaze, chtěla bych se zeptat jakou barvou vymalovat takto propojený interiér?
Odpověď   Dobrý den, barevnost kuchyně je v odstínech teplých načervenalá olše a žlutá zatím co obývací pokoj s jídelnou v odstínech zemitých v kombinaci se studenou zelenou - dvě odlišné barevné palety vedle sebe. Vidím dvě možnosti buď zvolit barvu neutrální - bílá smetanová až lehce kouřová nebo můžeme prostor spojit barvou žlutou ale spíše v odstínech pastelových. Důležitý je odstín již dané žluté vůči odstínu zelené na židlích. Mám obavy s kombinace černé pracovní desky, barevného obkladu a olše nepůsobí to kýčovitě?
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvami dřevin v interiáru. Při rekonstrukci domu jsme nuceni dodržet barvu oken palisandr, protože jde o dvojdomek a ráda bych měla barvu dřeva i zvnitřní stany oken, tudíž to bude taky palisandr. Jelikož je to dost tmavá barva, mám obavy z ostatních barev. Kuchyň by měla být v barvě třešeň vanilka. Jaké doporučujete barvy dveří a podlahy? Jde o velké prostorné místosti vzájemně propojené (obývák, kuchyň jídelna) v celkové výměře 100m2. V kuchyni a jídelně jsem uvažovala o dlažbě, ale v obývacím pokoji bych chtěla dřevěnou nebo plovoucí podlahu. Děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den, při takto velkém prostoru tmavá barva může být i přínosem. Palisandr je sytě vínovohnědý odstín. Doporučovala bych odstupňovat barevnost od oken směrem k světlejším odstínům. Takže podlaha třešeň a nábytek hruška (má míň výraznou strukturu proti třešni) a k uni barvám kombinace ploch kuchyně se více hodí. U kuchyně bych pak šla spíše do odstínu šedivých např. u místa pro obklad použít šedivou stěrku Monofinish je bezespárá omyvatelná - výborná údržba. Dále malby v kombinaci s odstínem kouřové hnědé nebo smetanové až žluté. Podlaha červená je dostatečně výrazná. Podlaha je hezčí z jednoho materiálu pokuď bude nutné kombinovat s keramickou dlažbou volila bych odstíny světle hnědé uni barvy
Dotaz   Dobrý den, mohla by jste mi poradit netradiční obklady do podkrovní koupelny. V barvách červená, oranžová, modrá nebo žlutá.
Odpověď   Dobrý den, netradiční beze spáry jsou plošné nátěry omyvatelné např. od Oikos.cz nebo desky fasádní např. Cembonit . Nebo keramické obklady velkoplošné např. 60x60cm v odstínech které uvádíte je dodávají spíše zahraniční keramičky. U českých v takto velkých formátech a rektifikovaných formátech je to slabší.
Dotaz   Děkuji, lákají mě také spíše sytější barvy. Při zebranu jsou od firmy Parador dva typy - 1 tmavší (clasik) a 2 světlejší (trendtime 4 - širší prkna). Která je vhodnější? Bambus zatím moc neznám, můžete mi napsat konkrétní firmu bambusu v proužcích? Kuchyň máme nyní Ikea červenou, ale do této malé kuchyně by byla příliš tmavá nebo jakou konkrétně by jste vybrala + desku a mozaikový obklad. Tmavší dveře by nešli? A z hlediska barvy kouřově hnědé odstíny si neumím představit. Uvažovala jsem o olivově zelené s červenou. Nevím přesně kam jednotlivé barvy rozmístit?
Odpověď   Dobrý den, bambus můžete vidět na stránkách www.fimlux.cz , ale jsou i další dodavatelé. K odstínu červené je nádherná podlaha v ořechu pak se může tato barva opakovat i na zdech. Zelenou olivovou bych volila spíše jako doplňkovou nebo v jiné místnosti. V jednoduchosti je krása . Kouřové hnědé odstíny jsem předpokládala na většině zdech je to odstín Capuccino - bílá káva.
Dotaz   Děkuji za tipy, ale přeci jak by jste do tohoto prostoru volila Vy, aby nebyl příliš tmaví? Odstín podlahy a barvu kuchyně a desky?
Odpověď   Dobrý den, máte k dispozici prostor 6x7m mimo kuchyň nebojte se sytějších odstínů. Ja osobně bych volila podlahu zebrano světlejší např. jak jste uvedla Parador. Kuchyň červená spodní skříňky obklad sklo ESG Smalt odstín zelená také výplň dvířek horních skříněk. Pracovní deska odstín beton Jafholz nebo Titan Kronospan hodí se ke kovovým doplňkům kuchyně. Malby zdí bílá káva s možností malby zdi v obývacím prostoru směrem od kuchyně v odstínu červená je to ratší stěna a proti ní je umístěno schodiště. Tím by jsme vyvážili jeho hmotu. Olivově zelenou bych pak volila na doplňcích jemně stejně jako u kuchyně.
Dotaz   Dobrý den. Zařizuju celý byt-novostavba a nevím si rady s barvou dveří. Všechny jsou v jedné delší chodbě kde je světlá dlažba. Ložnice s pokojem budou se světlejším nábytkem. Koupelna je v kombinaci čokoládově hnědá a světle hnědá a obývák v kombinaci wenge nábytek a vanilka kuchyn, woodstock podlaha. Jakou vybrat tedy barvu dveří? Buk? Javor? Ořech? Vchodové dveře do bytu jsou BUK. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, podlaha woodstock je velice výrazná dvoubarevná v proužcích. Pro sklidnění prostoru a vzhledem k velké hmotě dveří bzch vybýrala světlejší odstín odstín světlého proužku podlahy. Podlaha i další obkladové prvky jsou v barevné stupnici zemitých odstínu , dveře by měli být také . Buk je narůžovělý teplý odstín takže dveře bych doporučovala buď v odstínu středně šedivá - moderní interiér nebo bělený ořech .
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jaké mám dát čelo mezi horní a spodní skříňky kuchyňské linky.Kuchyň bude bílá vysoký lesk, horní skříňky alu rámeček s mléčným sklem a pracovní deska světle šedá. Podlaha v kuchyni propojené s obývacím pokojem bude nakonec plovoucí Quickstep dub přírodní lakovaný, dveře bílé s mléčným sklem.Ještě budu ráda, když mi poradíte barvu zbylého nábytku do kuchyně a obýváku a barvu výmalby. Původně jste mi radila k podlaze bíle lakovaný dub ořechový nábytek a doplňk. barvu červenou.Bude toto vhodné i k přírodnímu dubu? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, červená vynikne i v kombinaci s přírodním dubem prostor bude zateplovat. Přírodní bud je teplejší než bělený takže si můžete dovolit i kombinaci v oranžových odstínech. V případě , že použijete pomerančovou bude interiér výrazně moderní. Je vhodná na jednu stěnu a další nábytek pak může být dub tónově přimořený. Kuchyňská obkladová deska sklo ESG Smalt dle zvolené barvy červená nebo oranžová. Lepený na omítku.
Dotaz   Děkuji za odpověď, o sklu jsem taky uvažovala, ale je drahé, takže budu muset dát lamino. Nebo existuje nějaká omyvatelná odolná barva, která se používá za kuchyňské linky?
Odpověď   Ano existuje podívejte se na www.oikos.cz interierové barvy. Nabízí omyvatelnou barvu v provedení mat. pololesk, lesk. Nebo ještě můžete zvážit použití keramického obkladu velkoformátového 60x60cm.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila o barvě dveří do obývacího pokoje spojeného s kuchyní /cca 26m2/.Eurookna třešeň (3ks 200x120 cm jih, jihovýchod), plovoucí podlaha třešeň o stupeň světlejší než nábytek v obýváku třešeň (dýha - Jablonné n.Orlicí), černá kožená sedací souprava, kuchyňská linka javor dvířka (CPL), bříza korpus, pracovní plocha kalvados, světle béžová dlažba stejná jako obklad. Dveře jsou na stěně mezi kuchyňskou linkou a "obývací stěnou". Malba bílá. Je vhodné jít do další barvy dřeva nebo se snažit doladit světlé javorové (CPL) prosklené dveře? A co bílá? Dveře vedou z úzké tmavé chodby s dalšími 4 ks dveří. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, další typ dřeviny bych již tady nedoporučovala. Nejbližší bude použití dveří javorových, materiál který je použitý na kuchyni.
Dotaz   Dobrý den, jakou barvu dlažby zvolit do chodby, ze které vedou dveře v odstínu buk do ostatních místností? Dále prosím o pomoc při výběru dlažby a obkladů do kuchyně, která je v kombinaci buk, stříbrná. Kuchyň je propojená s obývákem, kde je podlaha v třešňovém odstínu. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, nepíšete o jak velký prostor se jedná. Vhodné je použití obkladů a dlažeb jednoho typu k buku a třešni je vhodný RAKO Sandstone světlý - klasický typ nebo nebo modernější Sydney Lapato (i na obklad kuchyně).
Dotaz   Vážená paní Ing. Čudková, prosíme o Váš odborný pohled na věc:-) Budeme zařizovat novostavbu, byt v bytovém domě (3+1) a momentálně řešíme podlaha versus dveře. Podlahu do většiny místností je Meister Tradition Compact-Clic OŘECH 211(středně tmavá (parketového vzhledu) = předsíň+chodba, ložnice, obývák s kuchyní (v propojení nejsou dveře jen "díra" šířky cca 1400 mm. /Koupelna, WC - obklady, dětský pokoj laminátová podlaha Meister Tradition Compact-Clic třešeň č.457 (světlá)/. Okna bílá plastová-standart -musí zůstat. Jen pro představu.Interiér chceme jednoduše zařídít - méně nábytku např.obývák - světlá sedačka (krémová nebo béžová..), nábytek ve středně tmavším ladícím odstínu - nejlépe přírodní teakové dřevo (medový nebo trošku tmavší odstín) = stolek, jídelní stůl, židle, nějaká skříňka. Zdi světlé nebo bílé, jedna zed nějaký odstín tmavo červené. Zařízení pak doladíme. Klidně mohu poslat i nějaká foto. Dveře chceme jednoduché (jako tip Elegant) koupelna WC plné, ostatní s části prosklené (obývák možná posuvné), provedení Dýha nebo CPL (prosím o výhody nevýhody doporučení - máme roční mimčo). Vybíráme mezi výrobci Sapeli a Prüm, Sapeli v okolí jsme zatím ve všech odstínech bohužel neviděli, z Prum nám zatím nejvíce ladil neutrální buk dýha. Prosím o konkrétní odstíny. Děkujeme moooc a hezký den:-)
Odpověď   Dobrý den, konkrétní sladění všech odstínů by bylo na dlouho. Zašlete mi prosím tento dotaz k zodpovězení na umimeudelatdomov.cz. Celkově s vámi ale souhlasím k podlaze s min. kusem nábytku v odstínu světlejšího proužku podlahy. Malby bych volila spíše smetanové až světle béžové. Bílá je poměrně ostrá. U Sapeli jsou dveře k této podlaze v provedení olše nejbližší (pokud mohu posoudit dle obrázku z internetu). Dýha versus lamino : pro děti je samozřejmě lamino výhodnější setřete vše bez zanechání barevných fleků. Dýha je přírorní materiál a je náchylná na poškrábání i chemickou reakci např. na jídlo.
Dotaz   Dobrý den, svůj dotaz i s obrázky jsem posílal již do poradny, ale bohužel jsem jej ani v nových odpovědích nenašel. Rozohodl jsem se vás tedy požádat o pomoc prostřednictvím dnešního chatu. Prosím o radu při výběru barvy stěn a šikminy do společného prostoru obývacího pokoje a kuchyně. Jde o nepříliš velkou podkrovní místnost s okny situovanými na sever a balk. dveřmi na severovýchod. Kuchyňská linka je v kombinaci vanilka-calvados, sedačka a křeslo jsou béžové, podlaha Quick-Step Výběrová bříza (barevně něco mezi olší a bukem). Dveře (Sapeli Home Model 31) a zárubně jsou bílé. Strop je rovněž bílý a plánuji vymalovat bíle i okolí střešních oken. Jídelní stůl je ze stejného materiálu jako obklad kuch. linky - LTD deska barvy vanilka. Rád bych volil teplejší odstíny, nechci ale celý prostor dále zmenšovat a barevně jej překombinovat. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v případě, že chcete docílit probarvený a zároveň světlý interiér (calvados nám tento prostor ztmavuje)můžete použít gradace již dané doplňkové barvy - vanilka. Stěny pastelová světlá žlutá, strop smetanová, sytější žlutá detaily v doplňcích. Můžete taky volit i v odstínech béžová , ale spíše jenom světlé tóny. Na dotaz vám co nejdříve odpovím.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o odborný názor a radu. Máme jednoduchý kompaktní dům se sedlovou střechou o minimálním sklonu. Interiér bychom rádi zařídili vzdušně, čistě. To nám trochu komplikují okna v provedení zlatý dub, která jsou téměř všude, jsou dosti velká a výrazná. Ze zádveří se přes prosklené dveře přichází na chodbu a z ní se napravo pokračuje v kuchyň a nalevo v obývací pokoj. Mezi kuchyní a obývákem je rovné schodiště z části ukryté mezi dvěma nosnými zdmi a z části odhalené, vybíhá do prostoru. Celé toto má cca 55m2. Interiér vidím takto: Schody a podlaha v obývacím pokoji bělený dub (hodí se ke zlatému dubu??).Nášlapy schodů plánujeme ze dřeva, podstupně bílé (pro odlehčení). Nábytek (jídelní stůl + komoda) ořech kombinovaný s bílou. Sezení smetanové. Chodba, kuchyně a koupelna - jednotná dlažba - tmavší šedá 30x60. Kuchyňská linka bílá, nerez spotřebiče, mléčné sklo, sokl hliník, deska světle šedá, obklady světle šedé. Snídaňový stůl dřevo dub, židle bílé. Linka je rovná, uprostřed a po straně jsou okna. Nejsem si jistá, aby to celé nepůsobilo moc studeně. Děkuji za Váš názor. Zejména si nejsem jistá kuch.linkou - chtěla bych tam nějaké dřevo, ale jaké aby zapadlo do interiéru i k oknům zlatý dub. Děkuji moc. Alexandra
Odpověď   Dobrý den, v prostoru budou tedy materiály bělený dub, zlatý dub, ořech další bílá, smetanová a šedá více odstínů. Okna zlatý dub jsou spíše hnědé medové k tomuto odstínu je vhodné doplnit detail v odstínu karamelová hnědá např. osvětlení (protěnné stojací lampy. Další kombinace souhlasím s bílou kuchyní. Nábytek (jídelní sestava a komoda) spíše ořech, který je na bělené dubové podlaze tmavší výraznější. Tuto kombinaci je vhodné doplnit o teplou barvu např. čalounění, bytový textil, výrazná tapeta v detailu ev. část malby.
Dotaz   Dobrý den, poslední dobou se v časopisech objevují jako finální vrstvy podlah v rodinných domech vysoce lesklé lité podlahy. Mohla byste mi říci, o co se jedná, popř. dala tip na některé firmy? Dále jsem si všimla, že v koupelnách se již občas nepoužívají obkladačky, ale stěny jsou ošetřeny nějakou stěrkou, která působí jako finální estetická stěrka. Oč se jedná v tomto případě? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, lité průmyslové podlahy jsou vrstvy cca 5-10mm se směsí přírodní přiskyřice. Cenově jsou poměrně nákladné ale v kombinaci s podlahovým tiopením velice efektní. U koupelen jsou to nátěry omyvatelné nebo štukové finální úpravy omítky. Podívejte se např. na www.monolitdesign.cz a u podlah www.oikos.cz
Dotaz   Dobrý den. Doporučila jste nám kuchyni Hanák Imperial, která byla naše favoritka a kterou budeme i realizovat. Ale: moc se nám líbí v interiéru šedá barva. Lze ji přímo k ořechu zakomponovat do linky (např. šedá deska a šedé obklady/deska za linkou? Nebo použít světle šedou výmalbu za linkou? Váháme i o dlažbě. Všude na fotografiích mají k ořechu smetanovou dlažbu, která vypadá perfektně. Líbí se nám světle šedivá Rako Sandstone - lze ji k ořechu použít, máte s tím zkušenost? Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den, ano je možné ořech kombinovat i se šedivou např. pracovní deska imitace betonu obklad pak spíše mléčné bílé sklo a dlažba světlá spíše jednobarevá - ořech má výraznou strukturu. tato barevná kombinace je více technická a ja jí mám taky ráda.
Dotaz   Dobrý den, vybrali jsme si kuchyň (Sýkora) šedý ořech, tento dekor bohužel přestali dodávat, takže velmi podobný je středně tmavý ořech. Potřebovala bych poradit jakou kuchyňskou desku (černou, šedou.....?)Radila jste mi podlahu a dvěře bělený ořech. Může tato kombinace zůstat?Obývací pokoj je propojen s kuchyňí a několik málo nábytku bude v ořechu.Velice děkuji H.L.
Odpověď   Dobrý den, ano je možné použít i ořech středně tmavý , desku šedivou v kombinaci s obkladem v odstínu červená nebo mléčná. Tato kombinace je velmi pěkná k již zmiňované podlaze. Červená je výrazovější, mléčná jemnější.
Dotaz   Dobrý den, poprosila bych Vás ještě jednou o radu ohledně kuchyně (viz minulý chat). Máme dlažbu Rako Sandstone tmavě šedá, okna medová (dub), linka je rovná. Kuchyň budu již v Hanáku brzy objednávat. Vidím ji dobře? Sokl hliník, čela spodních skříněk medové dřevo, pracovní deska smetanová. (Či světle šedá?) Obklad za linkou smetanový (či v jiném formátu použít Sandstone?) - zasahují tam okna (dub) - sklo se mi za linku nějak nezdá. Korpus horních skříněk dřevo, přední fronty horních skříněk mléčné sklo/hliník a smetanová. Spotřebiče a úchyty nerez. Stůl medové dřevo, hliník. Zejména si nevím rady s barvou prac. desky a obkladu za linkou. Obecně je strašně málo fotek kuchyní na šedé dlažbě, všude je buď plovoucí podlaha či světlá dlažba. A představivost v tomto moc nemám a nerada bych to pokazila. Moc Vám děkuji.
Odpověď   Dobrý den, vhodné je ladit horizontální plochy do jednoho odstínu. Podlaha sytě šedá pracovní deska středně až světle šedá obklad pak může být v odstínu smetanovém. Horní skříňky a fronty je dobré volit světlejší s tím , že "podnož" kuchyně bude tmavší. Jinak kuchyň máte barevně sladěnou velmi pěkně s tím, že přechodů jednotlivých materiálů a odstínů by nemělo být mnoho - podlaha spodní dvířka, deska - obklad obklad horní přední fronty. Šedivou považuji za neutrální a opakuje se i na doplňcích - rámečky, dřez, baterie,...
Dotaz   Dobrý den,pro své nové bydlení ve 2+kk (60m)jsem si naplánoval pro předsíň,koupelnu a wc černou dlažbu a váhám nad barvou obkladů a výmalby-uvažoval jsem nad světle šedivou nebo bílou,ale jinak by se nebál i jiných barev nebo kombinací (nechci aby to působilo tmavě nebo sterilně)...obytné místnosti místnosti budou odděleny posuvy a bude v nich plovoucí podlaha-ale váhám nad desénem- poradíte? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, k černé dlažbě je možné použít světle šedivý obklad v kombinaci s červenou v detailu např. pruh za umyvadlem nebo za klozetem. Červený odstín je s černou nádherná kombinace. Dále je pak možné jako plovoucí podlahu použít třešeň sytější takže barevná kombinace v sociálním zázemí se nám v přírodním načervenalém třešňovém dřevě přenese do vnitřního interiéru. Další doplňky nábytek pak velice jednoduchý kubický jednobarevný.
Dotaz   Dobrý den,Vaše rada udělat ke kuchyni z ořechu podlahu a dvěře bělený ořech, je velmi pěkná kombinace, ale nastal problém. Podlaha bělený ořech se dá sehnat, ale kdo dělá dveře se nám nedaří. Nemohla byjste poradit nějaké webové stránky? Nebo poradit ještě jinou kombinaci podlahy a dveří, abychom se chytli třeba v Sapeli? Musím říci, že se mi začíná líbit i šedá podlaha, když kombinace kuchyní s obývákem bude červená, hnědá a šedá. Potom si ale nevím vůbec rady právě s těmi dveřmi. Děkuji H.L.
Odpověď   Dobrý den, dveře je vhodné přizpůsobit odstínu podlahy. Nedávno jsme dokončili realizaci interiéru v kombinaci ořech nábytek , podlaha a dveře dub, doplňková barva červená - obklad kuchyně, část nmalby a doplňky . Musím říst , že interiér vypadá nádherně.
Dotaz   Dobrý den,děkuji moc za radu ohledně linky (viz minulý chat). Po dlouhém rozhodování jsme se rozhodli pro oranžovou linku (tlumenější oranžová, ne mandarin). Tmavě šedá břidlicová dlažba, hliníkový sokl, oranžové profily dvířek, prac.deska středně šedivý umělý kámen, horní skříňky oranžová + hliník/sklo, spotřebiče nerez. Bílá linka se nám na tmavé dlažbě zdála studená, červenou jsme nechtěli. V kuchyni jsou tmavě šedivé - břidlicové - dlaždice, dřevěná (medová dubová okna), medový stůl (viz minulý chat).V navazujícím obývacím pokoji je dřevěná podlaha i schody, obojí ze světlejšího dubového dřeva. Ještě než potvrdím definitivně objednávku, chtěla bych se vás zeptat, jaký volit korpus (zda šedivý či dřevěný), jakým obkladem doplnit linku či jakou výmalbu volit v kuchyni a navazujícím pokoji.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den,obklad linky je možné řešit sklem lakobel lepený na omítku je to obklad lesklý beze spáry nebo keramický obklad doporučuji velké dlaždice 60x60cm(minimalizace spár) nebo nejednodušší je volit stejný obklad jako pracovní deska - tento je taky beze spár. Korpusy spíše šedivé tím dosáhneme barevně jednodušší kuchyň .
Dotaz   Dobrý den,prosila bych poradit při výběru barvy dlažby a zdí do zádveří (2.8x2m) v rodinném domě.Jsou zde 3dveře-vchodové,do koupelny a do chodby se schodištěm a následně obývacím pokojem.Barva dveří je jednotná medová(dub-světlejší zlatý).V zádveří není okno,je prosvětleno jen částečným prosklením vchodových dveří.Barva podlahy v obývacích místnostech je dub.Také nevím jaké velikosti dlažby mohu použít v tomto celkem malém prostoru.Dále bych se chtěla zeptat, jaké obklady mám použít ke kuchyňské lince (která bude dle Vaší rady,za kterou velmi děkuji, v odstínu jasan- eventuelně sytější oranžová. Kuchyň je spojená s obývacím pokojem.Podlahy v odstínu dub,okna jsou zde v odstínu (dub zlatý),nábytek bude jasan.Děkuji,hezký den.
Odpověď   Dobrý den, ve vašem případě bych doporučovala podlahu např. RAKO typ sandstone s jemným oranžovým žíháním. U kuchyně obklad taky event. můžete použít sklo. Rozměr 30x60cm. 60cm rovnoběžně s kratší zdí.
Dotaz   Dobrý den, budu mít jednoduchou bílou kuchyňskou linku, která bude mít tvar dvou rovnoběžných písmen I. Jedno "íčko" bude pod oknem, druhé naproti u stěny. Uvažuji, že budu mít pouze spodní skříňky, ale mám strach, že kuchyň bude moc prázdná. Co s tím?
Odpověď   Dobrý den, kuchyň ba jste měla opatřit min. obkladem nad pracovní deskou. Tento může probíhat poněkud víš než obvykle a tím se hmota kuchyně vůči standardné výšce stropu opticky posune nahoru. Nad ní je možné umístit osvětlení pracovní plochy formou světelných polic např. firmy Tilia.
Dotaz   Dobrý den,ráda bych Vás požádala o radu.Nevím si rady jakou zvolit barvu kuchyňské linky,pracovní desky, odkladu a jídelního stolu.Kuchyň je ve tvaru „U“,spojená s obývacím pokojem.Je zde dubová plovoucí podlaha,okna a dveře také dub.V obývacím pokoji bude světlý nábytek /bříza, eventuelně javor /v kombinaci s čokoládovými a oranžovými doplňky.Barvu zdí bych chtěla smetanovou, na jedné straně sytě oranžovou.Je vhodné kuchyňskou linku zařídit také v barvě břízy,která se mi líbí?Jakou pak desku a obklad?Nebo je vhodnější zařídit kuchyň v jiné barvě? Nebo je tato kombinace celkově nevhodná?.Děkuji, hezký den.
Odpověď   Dobrý den, bříza a dub jsou velmi pěkná kombinace. Kuchyň svojí hmotou a členitostí si zaslouží být světlejší. Je možné použít např. kombinaci bříza světlá deska imitace hliníku a obklad v odstínu zelenkavý stejně jako výplň skleněných dvířek.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s kuchyní, která je spojena barovým pultem s jídelnou, kde je lamin. podlaha Panga. Do kuchyně bychom chtěli dlažbu i obklad tmavě šedý, kuchyň bíločervenou. Je to vhodná barevná kombinace? Děkuji Simona
Odpověď   Dobrý den, podlaha bude v konečném efektu tmavá. Světlejší kuchyń bude prostor osvěžovat. Nejsem si úplně jistá tou bílou. Jestliže bude použita na korpusech a přední fronty budou červené + obklad mléčné sklo + deska imitace betonu může konečná barevná kombinace a hmota vyznít jednoduše a probarveně. Tmavý obklad by vzhledem k podlaze mohl působit těžce.
Dotaz   Dobrý den, máme v rodinném domě kuchyň (8,5 m čtvr.)do písmene U, kde na levé straně je okno.Dává se obklad na všechny strany nebo jenom na stranu, kde se vaří? Jaký tvar obkladu vypadá nejlépe?Líbí se nám obdélníkový. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den,obklad z důvou snadné údržby se lepí kolem celé pracovní plochy i v prostoru přípravy jídla. Obdélník horizontální je velmi vhodný opticky plochu snižuje. Nejhezčí jsou obklady 30x60cm u této velikosti je min. spár. Jinak je možné použít sklo obkladové nebo desku, tyto varianty jsou beze spár a pro údržbu ideální.
Dotaz   Kuchyn mám ze středně hnědého ořechu,doplněnou skříňkami z mléčného skla.Obklady mám jablečně zelené a podlahu tmavě šedou.Deska je tmavě hnědá.Kuchyň je spojená s obývákem, kde bude dubová pl.podlaha a obložený komín z obkladů připomínající obouchanou cihlovou zeď.Mohli by jste mě prosím poradit, jaké barvy mám použít na zeď a jaký nábytek na dubovou podlahu,jaké barvy mám použít na záclony a doplňky? Jakou barvu sedačky, která bude vedle komínu?Obývák je velký 19m2 a chtěla bych ho opticky zvětšit. Budu moc ráda za radu.
Odpověď   Dobrý den, pro optické zvětšení a odlehčení je vhodné použít odstíny s palety studených barev. Můžete jít do odstínu světlá ledová modrá až olivově zelená. Interiér bude lehce podbarvený. Tuto variantu je možné doplnit o sezení s čalouněním sytějším v odstínu velbloudí srsti(žlutobéžová) a zastínění oken v lehce světlé hnědé odstín Capucino např. záclona typ Organza.
Dotaz   Dobrý den, máme v obývacím pokoji a jídelně na stropě nalepeny bílé kostky s polystyrenu. Již se nám to nelíbí. Manžel chce na strop palubky, ale tím, že máme nábytek moderní z Ikea, tak se mi zdá, že se to nebude hodit. Co použít na zakrytí polysterenu? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučuji tyto desky sundat a pak podle možností stropu použít buď klasický sadrokarton , tady je možné použít i zapuštěné sádrokartonové osvětlení stropní. Další variantou je opatřit strop klasickou stěrkou nebo nalepení desek Cembonitových , které se klasicky používají na obklad fasád.
Dotaz   Dobrý den,velice ráda čtu Vaší poradnu,a proto bych si také dovolila na Vás mít dotaz.Zařizuji kompletně kuchyň,která je spojená s obývacím pokojem ,bude zde podlaha přírodní dub.Chtěla bych kuchyň odstín bříza s obkladem RAKO MARGARETA bílo- oranžová kombinace, nebo tato kombinace od RAKO CHILLI. Stěnu za kuchyňskou linkou bych chtěla v sytějším oranžovém odstínu,ostatní smetanové.Jídelní stůl a nábytek také bříza s doplňky oranžovo, hnědé.V obývacím pokoji jsou krbová kamna v kombinaci barev hnědá a capucino.Okna a dveře jsou zde světlejší zlatý dub.?Nevím si však rady s barvou kuchyňské desky a také jestli kombinace těchto barev je vhodná celkově.Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den, osobně dávám přednost obkladům jednodušího barevného ražení spíše jednobarevné. V kombinaci např. 30x60cm RAKO Sandstone s jemným nádechem oranžové a použitím pracovní desky v odstínu středně hnědé bude s břízou tvořit jemnou kombinaci zvýrazněnou o oranžovou stěnu za linkou.
Dotaz   Dobry den, muzete mi, prosim, zodpovedet, jak v malem prostoru pusobi leskle a jak matne plochy? Jedna se mi o lakovany nabytek, kuchynskou pracovni desku a jidelni stul. Dekuji.
Odpověď   Dobrý den, lesklé plochy malé prostory opticky zvětšují (odražený obraz) a dodávají mu na pocitu hloubky. Vhodné je použít je na stěnách tz. obklad kuchyně nebo i na nábytku - korpusech a dvířkách . Vertikální lesklé plochy prostor spíše opticky člení. Matné povrchy prostor vyplňují.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou barvu obkladu či malby volit k bílé lince, která stojí na tmavě šedé kamenné podlaze, orientace SZ s francouzským oknem. Ráda bych, aby vypadala moderně, měla "šťávu" a přitom byla i útulná. Skleněný obklad nechci použít (zasahuje tam okno).Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, u kombinace bílá tmavá šedá co jsou neutrální odstíny můžete použít teplé i studené odstíny. Nadčasová a elegantní je kombinace s červenou - můžete použít keramický obklad v lesku např. obdélník horizontálně položený. Nebo můžete volit drsnější materiál a to plech nebo jeho imitace v laminátových deskách. Barevně bude sladěný a v okolním prostoru pak můžete použít na části zdi zmiňovanou červenou. Zbylé zdi světlounce šedivé.
Dotaz   Dobry den, rada bych se zeptala, zda doporucujete pro malou kuchyn (10m2) kombinaci barev- korpus + pracovni deska calvados (popr.tmavy calvados) a dvirka linky vanilka? V pripade, ze bych kombinaci calvados/vanilka chtela doplnit svetlou pracovni deskou- jakou volit barvu? Nechci, aby se mistnost opticky moc zmensila. Jake jsou prosim vhodne kombinace barev k odstinu vanilka? Dekuji.
Odpověď   Krásný den přeji. Samozřejmě Vaše představa je možná i u menších kuchyní, i když v dnešní době tuto kombinaci volí velká část lidí a proto kuchyň bude působit trochu „tuctově“. Také v menších prostorech bych doporučovala spíše světlé kuchyňské linky. Osobně bych zkusila popřemýšlet nad jinou barevnou kombinací kuchyňské linky např. moderní a lehká bílá (v lesku) v kombinaci se sklem a šedou popř. oživenou doplňkovou barvou výraznou červenou či oranžovou, nebo kombinace korpusu v běleném dobu se světlými dvířky (bílá nebo smetanově bílá popř. vanilky). Co se týká ale Vaší představy, dvířka v barvě vanilky prostor zvětší a prosvětlí. Pracovní deska v calvadosu je možná, kuchyň by působila uceleným, teplým dojmem, ale je možná také varianta volby desky v podobném odstínu vanilky, dle výběru v kuchyňském studiu. Nevolila bych úplně jiný další odstín, k vanilce se hodí opět další tmavé barvy, které by ale již neladily s korpusem. Výsledek se světlým obkladem a tmavou deskou: http://www.kuchyne-frys.cz/kuchyne---ukazky-realizaci/kuchyne-c--29.php
Dotaz   Dobry den, rada bych se zeptala, zda by mela byt kuchynska linka kontrastni k pracovni desce? Pokud zvolim svetla vanilkova dvirka a tmavsi (napr. tresnovy nebo calvadosovy) korpus, jaka by mela byt pracovni deska? Jaka vymalba, kachle a podlaha? Jedna se o malou panelakovou kuchyn do tvaru L, kde bude i jidelni stul (mel by byt laden do svetlejsich nebo tmavsich barev, kt. jsou pouzity v mistnosti?)
Odpověď   Dobrý den přeji. Jak jsem již odpovídala na podobný dotaz níže. Kuchyňská linka v této kombinaci je líbivá a prostor zútulňuje, ale také zmenšuje. Můžete volit pracovní desku stejnou jako korpus, pak ale rozhodně volit světlý obklad v odstínu dvířek. Výmalbu opět v malých prostorech volit ve světlých tónech – nádechu vanilka – výrazným prvkem zde bude korpus v calvadosu. Stůl volit lehčí – kombinace sklo, kov (doladění k nerez. spotřebičům a kuchyň. doplňkům) nebo ve světlejším dřevě – jasan, javor event. buk. Výsledek se světlým obkladem a tmavou deskou: http://www.kuchyne-frys.cz/kuchyne---ukazky-realizaci/kuchyne-c--29.php Jiná podobná varianta kombinace dřevo a světlá dvířka: http://www.hanak-kuchyne.cz/home_cs/?acc=produkt_viena_oboustranny_vysoky_lesk_krem
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Zařizuji kuchyňskou linku, která je barovým pultem spojena s obývacím pokojem.Kuchyň je ve tvaru „U“. Pokud bych chtěla dvířka kuchyně bříza,stejně tak jako nábytek v obývacím pokoji,v jaké barvě pak zvolit pracovní desku ,obklady a korpus kuchyně?V obývacím pokoji jsou krbová kamna v kombinace barev: hnědá – velbloudí srst. Podlaha plovoucí dub-přírodní.Okna jsou EURO-medové barvy.Předem děkuji za radu a přeji hezký den.
Odpověď   Můžete volit korspus ve tmavších tónech i s pracovní deskou např. dub, nebo medový odstínvycházející od barvy okna - ten ale pouze pokud nenavazuje na dubovou podlahu.Oblad pak volte světlý vycházející z barvy dvířek. také je možné použít tmavé barvy laminátu na korpus např. antracit - se světlými dvířky to pak tvoří zajímavý kontrast.
Dotaz   Dobrý den, nevím, zda se na Vás správně obracím s mým dotazem, ale zajímalo by mě, jaké jsou trendy v barvách fasád? Máme dřevostavbu, stavitel nám doporučil nějaký světlý odstín fasády, nám se ale spíš líbí výraznější barvy.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je dřevostavba přiznaná a má obklad dřevěný, volila bych světlešjí až přírodní tóny, v kombinaci šedé. také je možné použít vínové nátěry. Variant je mnoho ale bez fotografie vašeho typu domu se také špatně radí.
Dotaz   Dobrý den!Obývák(4,5m*4m)-navazuje na kuchyň(4,5m*2,2m)-jen oblouk bez dveří-je vhodné použít stejnou podlahu??Líbila by se mi zmiňovaná třešeň,nebo něco obdobne teplého.Do kuchyne nesvíti sluníčko,tak nevím,jestli platí malá místnost=světlá podlaha?!V obývaku máme nábytek olše,modrá sedačka.Poradila by ste mi jakou linku-barevne??Děkuji předem:o)
Odpověď   Krásný den přeji. Stejná podlaha do kuchyně je možná opticky se obývací prostor ještě více propojí s kuchyní. Světlejší podlaha by ale prostor oživila např. buk (olše) pokud kombinujete s třešní. Kuchyňskou linku pokud zvolíte jednotnou podlahu v odstínu třešně bych volila světlou - bílou, smetanovou. S výraznější barvou obkladu např. vínová a nebo kombinace výraznější prac. desky (barva třešeň). Lesk kuchyňské linky by ještě prostor zvětšil a prosvětlil. Příjemně světlé kuchyňské linky příklad: http://www.hanak-kuchyne.cz napr. kuchyně Mocca a štěrková hnědá (zde je vidět kontrast světlá linky, tmavá podlaha, u vás by to nebylo ale tak markantní)
Dotaz   Takže k jednotné třešňové podlaze-bílé lesklé dvířka,prac.deska třešeň,obklady vínové-jaké provedení na korpus(na jednom konci budou koukat police)?A jakou výmalbu,nechat zdi raděj bílé?Místnost je na jedné strane se skosením.Moc se mi líbí vaše poradna!
Odpověď   Pokud zvolíte desku pracovní třešeň volte pak spíše obklad budď opět v barvě třešně nebo světlý odstín. Výmalbu světlou pokud bude třešeň korpus. Samozřejmě kuchyňská studia Vám vytvoří i vizualizaci Vaší představy a poradí s kombinací obkladů.
Dotaz   Hezký den!Chci se zeptat-bude velkou chybou barevné ladení kuchyně do bílé-šedé-červené,když navazující obývací část je v studených barvách modrá sedačka,nábytek olše+zelená?Chtěla jsem aspoň jednotnou podlahu do celého OP,ale bohužel to nepůjde.Nemám raději zvolit zelený obklad do kuchyně,aby bylo vše sladené?V obýváku bude muset zůstat původní dřevěná podlaha-stará 80 let-renovovat,nebo přikrýt kobercem-jaké barvy?Do kuchyně bych chtěla plovoučku olše medová,líbí se mě tenké parkety,ale vzhledem k širokým prknům dřevěné podlahy by asi bylo lepší zvolit vzhled široký selký!?Obývák všechno komplikuje,ale bohužel už na jeho kompletní obměnu nezbývají finance:( Budu vděčná za radu,minule ste mě pomohla ujasnit si představu o kuch.lince!Děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Hůře se mi představuje sladění barev v obývacím pokoji. Zelená a modrá, jaké jsou to přesné odstíny. Pokud se bojíte červeného obkladu, můžete ještě zvolit obklad skleněný (který může mít nádech dozelena. Jinak co se týká podlahy v kuchyňském koutě - kombinace dřevěná, renomovaná podlaha v návaznosti na plovoucí podlahu v imitaci dřeva bych nedoporučovala. Určitě podlahu zachovejte a zrenovujte. Volila bych kontrastnější materiál např. šedé marmoleum, které je v mnoha typecha odstínech a může se pokládat také jako plovoucí CLIC systém.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu.Psala jsem již do poradny, ale nezeptala se na vše. Máme novostavbu, zatím nemáme nic, podlahy, kuchyň, dveře. Máme plast bílá okna a vchod.dveře. Kuchyn a obývák tvoří obdélník 4m x 10m, vlevo bude kuchyn s jedním oknem 1500x1200 na V, vedle jídel.kout, pak dveře na zahradu 2000x2100, pak obývák.Delší strana je orientována na východ, ve vzdálenosti cca 50m je lesík, kratší strana obýváku na J s oknem 1500x1200. Bojím se, že v těchto místnostech bude tma. Můžete mi prosím doporučit barvu dřeva kuchyn.linky, prac.desky, obkladu, podlahy v kuchyni (dlažba) a v obýváku (pvc), barvu interiérových dveří a výmalbu? Hodně se nám líbí oranžová, mně by se do kuchyně líbila i světle zelená, líbí se mi světlé dřevo-javor, ale máme hodně malé děti, tak se toho bojím, a olše třeba na kuchyň.linku mi už přijde tmavá. Moc děkuji za odpoveď. Hezký den. í
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud se Vám místnosti zdají tmavé, neosvětlěné, volte světlý nábytek a také světlou kuchyňskou linku. Javor je příjemná volba. K ní můžete volit výraznější obklad - červená ale také oranžová, popř v zeleném nádechu skleněný obklad. Podlahu volte výraznější k obkladu, nádech oranžový, či červený. Desku světlou. Dveře volte opět světlé, můžete volit opět javor. Více můžeme poradit přes email (v poradně).
Dotaz   Dobrý den. Mohla by jste mi prosím Vás poradit, jaký typ moderního osvětlení zvolit do menší podkrovní koupelny nad zrcadlo a na strop? Zrcadlo je nad dvojumyvadlem o rozměrech š 130 x v 65cm. V koupelně je obklad od Rako India, oranžovo-bílá kombinace.Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověď   Dobrý den přeji. V moderní koupelně, jistě volte svítidla v jednoduchých tvarech a designu s mléčným sklem. Zajímavá svítidla jistě najdete na sweb. stránkách svitidla-osvetleni v sekci koupelna. Pokud by jste chtěla doporučit něco konkrétnějšího napiště do poradny, popř. i s fotografiemi koupelny, kde je na to více prostoru.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o kuchyni propojenou s obývacím pokojem a jídelnou, v kuchyni bude položena dlažba lappato bílá. Okna jsou tmavá třešeň, dveře vnitřní - sapeli dýha třešeň americká. Nevím jaký přesný odstín dřevěné nebo laminátové podlahy mám zvolit. Kuchyně bude v lesku ( modernější provedení) krémovo cappuccino a pracovní desku jsem si zvolila merano přírodní.Jaký obklad byste do kuchyně zvolila popř. jakou byste navrhla jinou volbu kuchyně. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. jestliže jsou místnosti dostatečně prosvětlené, velké můžete podlahu volit třešeň světlější odstín popř. buk. Obklad za kuchyňskou linkou bych volila světlější než merano, v odstínu vycházejícím z barvy capucino. Deska merano je dosti tmavá, možná bych volila odstín světlejší vycházející z barvy podlahy. popř. dveří.
Dotaz   A co k bílé lince a červenému obkladu šedou dlažbu a obývák zatim ponechat svému osudu,s tim,že by se do budoucna něco vyměnilo?Zlikvidovat raději modrý gauč(tmavý) a nebo obývakovou olšovo-zelenou stěnu?Která s těhle dvou barev je vhodnější ke kombinování s vínovou?Děkuji!
Odpověď   Dobrý den. Varianta postupně obměnit obývací pokoj je jistě dobrá. Spíše bych zredukovala onu zelenou, záleží ale na odstínu.
Dotaz   Dobrý den, v rodinném domě máme dvě chodby, které nejsou moc široké 1750 a 1200. Měly by se dlaždice Rako Defilé (30x60 cm) pokládat na délku? Co je vhodné - posunuté o 20 cm nebo stejnoměrně vedle sebe? Zrovna tak bude obklad pod kuchyňskou linkou, máme ten samý dotaz, jak je položit, kombinovat?Děkuji
Odpověď   Dobrý den, doporučuji pokládku rovně spáru na spáru,užší stranou k delší zdi chodby. Stejně i u kuchyně. Dlažba je velmi pěkná a pro zvýraznění podlahy můžete kombinovat v chodbě š. 1,75m uprostřed světlejší/tmavší pruh nebo uprostřed každý druhý .
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak barevně zkombinovat kuchyň spojenou s obývákem, kde bude smrková podlaha a strop obložený OSB deskami. Dveře máme vybrané v barvě javoru. Rádi bychom zde zopakovali šedou barvu, ze které máme okna z venkovní strany, ale nejsme si jisti kde (sedačka? pracovní deska v kuchyni?). Pokoj je prosluněný, orientovaný na JZ. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych použít šedou na nábytku např. sedací souprava a na stěnách v jemnějším žlutošedém odstínu. Obklad stropu místnost poněkud snižuje a vhodnější je malba zdí světlejší. Možné je i rámcově použít sytější na stěnu v její části např. obdélník nebo rastr ve stejné dispozici jako na stropě.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s volbou kuchyně, která je spojena s obýv.pokojem a jídelnou. V kuchyni je dlažba i obklad defile lappato barvy bílé. Kuchyně je ve výklenku do písmena U,oddělena od obývacího pokoje a jídelny schůdkem. Jedná se o docela veliký prostor, v obývacím pokoji a v jídelně jsou franzouzská okna na jih v barvě tmavá třešeň. Vnitřní dveře jsou sapeli tenga, dýha americká třešeň. Plovoucí podlaha bude také třešeň spíše světlejší odstín, ale laděna ke dveřím, líbí se mi např. plovoucí podlaha od Weitzer parkett třešeň strip. Nevím si rady s kuchyní, jak by měla vypadat, jaký materiál a odstín zvolit do toho prostoru, aby to nějak ladilo, jakou použít prac. desku? Nerada bych volila opět třešeň a vůbec si nevím rady. Líbí se mi spíše moderní styl. Děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den,v této kombinaci je vhodné doplnit kuchyň v odstínu červené podívejte se na Hanák kuchyně v kombinaci se šedivými odstíny jak desky pracovní - středně šedivá např. imitace betonu , antracit část kuchyně tak i doplňků. Stěny pak v odstínu šedobéžová - odstín říčního kamene, která může přecházet v sytější hnědo šedou zemitou na části zdi . Doplňky v obývací části pak hnědá zemitá např. proutěnné koše z KIKA - vrbové proutí.
Dotaz   Dobrý den, stejný dotaz jsem se pokoušela vložit do Poradny,ale nenašla jsem odpověď, proto to zkouším znovu na chatu....tak se omlouvám, jestli odpovídáte podruhé.. Prosím o radu, jakou barvu lamina (v dekuru dřeva) použít na korpus malinké kuchyně, když dvířka bych měla ráda ve vanilkově žluté. Pracovní deska se mi líbí Valentino šedá. Dále si moc nevím rady s barvou podlahy (zda imitace dřeva nebo dlažby) a obkladů.Výmalbu přizpůsobíme, uvažujem o jarní zelené. Moc děkuji za rady!
Odpověď   Dobrý den, kuchyně v jarních svěžích tónech jsou krásné a velmi vhodné právě do malých prostor. Opět doporučuji zvýraznit podlahu a kuchyň směrem nahoru zesvětlovat např. podlaha imitace dřeva přední fronty vanilka deska světle šedá obklad mléčná bílá neprůhledný, horní skříňky světle šedivý korpus a sklo bílé poloprůhledné. Doplnění odstínu zelené je vhodné spíše na určité plochy a hlavní malba může být světlá třeba světle žlutobéžová.
Dotaz   Dobrý den, plánujeme rekonstrukci kuchyně.Protože máme rádi barevnost, zvolili jsme obklad Champagne mozaika (žlutá, oranž,modrá, zelená),dvířka a zásuvky budou v provedení lamino deska. Potřebujeme poradit s jejich barvou (vanilka, oranžová...líbí se nám i odstín capuccino), k tomu tmavé korpusy (třešeň, calvados) nebo vše v jednom odstínu? Hodně nádobí mám ve sv. žluté barvě. A jaký odstín podlahy byste doporučila? Děkuji za odpoveď.
Odpověď   Krásný den přeji. K takto barevnému obkladu bych volila méně výraznou kuchyňskou linku, tak aby obklad zůstal výrazný a neztratil se. Volila bych světlý odstín vanilka popř. capuccino. Také korpus bych volila v jednotném odstínu, jestliže je dostatečně výrazný obklad. Poté můžete volit výraznější podlahu, jeden z odstínů, který je na mozaikovém obkladu (např. oranžová).
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme koupelnu ve tvaru pismene I. Chtela bych pouzit kombinaci svetle zelene a bezove. Uvazuji, ze podlaha a delsi steny by byly bezove (stejny odstin), kratsi steny svetle zelene. Hodi se to?
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše ladění se jistě k sobě hodí. Záleží ale na přesných odstínech. Jistě je vhodné na kratší stěny použít tmavší odstín obkladu, čímž se prostor opticky zkrátí.
Dotaz   Hezký den!Nechali jsme zrenovovat dřevěnou borovou(modřínovou)podlahu v OP,výsledkem jsme velmi mile překvapeni-na 80 let starou podlahu je to nádhera!Do navazující kuchyně jsme zvolili dlažbu slonová kost a obklady obdélníková mozaika šedo-bílo-béžová.Psala jsem i do poradny,ale jsem nedočkavá a tak by mě zajímal váš názor na barevnost linky?!V min.chatu mi p.Čudková radila vybrat odstín z borovice-znamená to,že by jsme mohli použít třeba tmavý dub a nebo ořech,když jsou suky tmavé?
Odpověď   Dobrý den přeji. Já bych se nebála použít dub (popř. dub medový), který má výraznou kresbu ale bez suků. Záleží na podlaze jaký odstín po nalakování má. Ořech by byl jistě také vhodnou a výraznou volbou, když máte světlou dlažbu a obklad. Pokud je prostor světlý můžete volit i tmavý ořech.
<< zpět ( stránka 5 / 19 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |11 |12 |13 |14 |15 |16 |17 |18 |19 |
 
 
Vaše dotazy můžete pokládat bytové designérce každé úterý v online poradně od 11 do 12 hodin.
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře