Pragointerier

okna

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při výběru podlahy do ložnice a dětského pokoje. Dětský pokoj je vybaven takto: bílé dveře, bílé okno, bílý nábytek, postele masiv smrk (Gazel), výmalba a doplňky budou nové dle podlahy, dobře osvětleno. Ložnice: též bílé dveře, okno i vestavěná skříň s kombinací zrcadla, ale postel a komoda javor medový (Egger), výmalba a doplňky též nově dle podlahy. Bylo by možné zvolit pro oba pokoje stejný dekor podlahy, aby se hodila jak k masivu smrk, tak k javoru? Nebo by to byl jen kompromis a je lepší volit v každém pokoji jinou podlahu? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, osobně preferuji jednotnou podlahu. Pokud zvolíte podlahu stejnou, určitě to nebude kompromis.
Dotaz   Dobrý den, chci se zeptat, jakou barvu podlahy a zdi mám zvolit do bytu. Okna jsou bílá, kuchyňská sestava slonová kost, korpus a pracovní deska wenge, dveře bílé. Moc by se mi líbila tmavá podlaha. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o panelákový byt ( 3+1), bojím se výsledného efektu. Podlahu chci v celém bytě jednotnou. Kuchyň a obývák jsou spojené. V příloze vám zasílám odkazy na konkrétní podlahy, mezi kterými si vybírám + návrh kuchyňské sestavy. Předem moc děkuji, s pozdravem Divincová. http://www.beauflor.de/node/386, http://www.beauflor.de/node/384
Odpověď   Dobrý den, kromě tmavšího a světlejšího odstínu nevidím žádný rozdíl. Kdybych měl vybrat, byl bych pro ten světlejší. Bude příjemnější.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně malby obývacího pokoje. Místnost je velká, cca 4,5 x 8 m, ale zhruba z 1/3 bude chodba, zbytek obývací pokoj. Chodbu a obývací pokoj oddělují schody z modřínu. Váhám nad výmalbou obývacího pokoje. I přesto, že jednu stranu pokoje tvoří okna, je v místnosti málo světla. Malbu obývacího pokoje jsem si představovala bílou kávu (nebo béžovou popř. nějakou podobnou) a hnědé prvky, vč. sedací soupravy a závěsů, koberec světlý. Jen teď váhám nad tím, zda by bylo vzhledem ke světlu v místnosti na místě vymalovat hnědou např. 2. Můj plán byla také reliéfní tapeta na zeď naproti sedací soupravě o rozměrech cca 4,5 x 3 m (opět béžovo hnědá), zde bude viset televizor a na sloupky mezi okny a např. na protější zeď namalovat nějaké vzory hnědou barvou. Prosím o radu, jaká varianta je vhodnější, pokud bych upřednostňovala, aby bylo v pokoji více světla. Děkuji a přeji hezký den. Jirásková
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit béžovou výmalbu a k tomu výraznější tapetu v kombinaci s hnědou. Aby se ale prosotr více opticky nečlenil, volte jen tapetu již nedoplňujte výraznější výmalbou.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Máme rozestavěný RD (bungalov), okna, dveře i garážová vrata jsou v grafitové šedé a také fasáda bude šedá. Zevnitř jsou okna bílá. Jaké mám zvolit žaluzie? Kamarád, který nám dům staví a zařizuje, již udělal černo-šedo-bílou koupelnu a teď navrhl, že chce dát všude šedé interiérové dveře. K tomu bílou kuchyň v lesku s černou deskou a všude šedé podlahy. Už teď se mi to zdá strašně studené. Poradíte, jaké barvy vybrat? Jakou zvolit kuchyň, následně podlahy a dveře? Já sama jsem uvazovala o bílé lince v lesku s hnědým ořechem a antracitově šedou deskou. Nebylo by divné, pokud bych zkombinovala hnědé dveře a šedo-černo-bílou koupelnu? Děkuji moc za Vás názor, Lenka.
Odpověď   Dobrý den, dveře bych volil nedřevené (v odstínu bílém, slonová kost, nebo třeba šedomodré). Variant je opravdu mnoho. Žaluzie doporučuji bílé, ale neznám možnosti výrobce. Kuchyň se mi zdá dobře navržená.
Dotaz   Dobrý den, budeme mít kuchyň spojenou s obývákem. Kuchyň je korpus olše a dvířka vanilka, dlaždičky oranžové, u pracovní desky váháme mezi olší a černým mramorem. Mezi kuchyň a obývák umístíme masivní stůl a židle v odstínu olše. Obývací stěna je masivní jemně sukatá borovice (máme ji také nalakovat do olše?). Sedačka je kožená vanilková, okna budou v odstínu červenohnědém (asi třešeň). Moc Vás prosím o radu, v jakém odstínu máme vybrat podlahu (světlé dřevo, olše, třešeň nebo světlý mramor nebo něco jiného), v jakém dveře (ve stejném jako okna, nebo olše), jakou pracovní desku. Dalším problémem je výmalba: máme vymalovat obě místnosti stejnou barvou? Přemýšlela jsem nad světlounce jasně zelenou pro obě místnosti, nebo mě napadlo, že by obývák mohl být laděn do oranžova. Moc vám děkuji za odpověď, Lacinová.
Odpověď   Dobrý den, myslím si, že je v interiéru použito již dost dřevin či jejich odstínu. Snažte se je potlačit. Jestli budete lakovat nábytek v obývacím pokoji, zvolte spíš barvu. Dekor podlahy doporučuji také spíš nedřevěný. Malby zkuste kombinovat s tapetami - inspiraci najdete např. na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych se zeptat,do jakých barev bych měla sladit kuchyn. linku a podlahu,když mám okna v dekoru zlatý dub.Děkuji za odpověď.Novosadová
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit korpus v dekoru oken a k tomu bílá nebo vanilková lesklá dvířka, šedou pracovní a zádovou desku a světle šedou dlažbu. Popř. desku a podlahu v cappucinu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor na zařízení našeho nového RD. Obývací pokoj 5x6 m budeme mít spojený s kuchyňskou linkou. Plánujeme ji lesklou bílou s černou pracovní deskou a obkladem Lacobel hliník, naproti ní je bílé francouzské okno. Dlažba v celém domě bude světle šedá (Concept od Rako, 45x45 cm), dveře plánujeme z javoru. Stávající nábytek máme z břízy a já bych se Vás chtěla zeptat, zda ho můžeme v novém interiéru ponechat. K jídelnímu stolu máme židle s tmavě šedým polstrováním (není ale problém to změnit). Dále bych se chtěla zeptat, jakou barvu sedačky a zdí zvolit. Přemýšleli jsme, že zeď, kde bude zavěšená TV, bychom obložili béžovým (nebo i šedým) umělým kamenem, za sedačku na protilehlé stěně bychom chtěli dát velký obraz (200x140 cm, viz příloha), ale nevím, zda všechno nebude přeplácané… Hodí se ještě do takového interiéru papírová stojací lampa z Ikey? Rádi bychom celý prostor více „zateplili“ a zútulnili. Děkuji Vám moc za odpověď, s pozdravem IK.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše současné ladění je jistě možné, ale je dost světlé a podle mě by bylo příjemné prostor oživit. Můžete volit šedou sedací soupravu a k tomu výraznější výmalbu v lila nebo malinové barvě a taktéž doplňky v tomto odstínu. Tím se prostor oživí a časem se dá barva obměnit. Jinak můžete použít vše, co v současnosti máte v jednoduchém designu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V novém domě budeme mít kuchyň v bílém lesku a wenge, v kuchyni bílou dlažbu, v obýváku bych chtěla tmavou plovoucí podlahu, nábytek wenge v kombinaci s bílou, popř. krémovou a pak nějakou pastelovou barvu na oživení (uvazuji o zelené nebo fialové). Vůbec netuším, jakou zvolit barvu schodiště (to povede z obýváku do podkroví), oken a dveří v celém domě. Děkuji, Martina.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře i okna bych volila v bílém dekoru. Vhodné budou i dveře celoskleněné či hodně prosklené (např. Sapeli Note, Lotos). Schodiště pak volte v dekoru podlahy (wenge, dub, ořech).
Dotaz   Dobrý den paní designérko,prosím o radu ,Chtěli bychom si pořídit novou stěnu do obýváku.Máme bílá okna a dveře.Sedací souprava je v barvě terakota rohová,tu bychom chtěli zachovat,jelikož je pěkná asi čtyři roky stará.Nevíme jakou barvu obývací stěny,koberce a výmalby.Prosím porad´te nám.Děkuji za radu Jitka
Odpověď   Dobrý den přeji. K Vaší kombinaci můžete volit jakýkoli dekor nábytku od tmavého ořechu po světlý javor. Osobně bych volila kombinaci s bílou, která je již na dveřích. Volila bych ořech a bílá lesklá dvířka, k tomu jemný cappucinový koberec a výmalbu v cappucinu za sedačkou a terakotu za nábytkem s televizí.
Dotaz   Dobrý den paní Matelová,prosím poradte ,předěláváme obývací pokoj,kde máme bílá okna a dveře.šedivý koberec a sedací souupravu terakota.Hodila by se obývací stěna bílá a šedé zebráno,a jak vymalovat.Neni to moc křiklavé k naší sedací soupravě.Děkuji Zdeněk
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše volba je jistě možná, k tomu volte poté doplňky v terakotě a jemné šedé. Výmalbu za nábytkem v barvě sedací sourpavy a za sedací soupravou v jemné šedé či béžové.
Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme novostavbu a potřebovala bych si ujasnit správné sladění barev. Jedná se o bungalov viz příloha Podlahu máme vybranou-Do kuchyně, obývacího pokoje a do chodby bychom volili tuto světlonce lesklou viz příloha č. 2. a 3. Kuchyň se již vyrábí v kombinaci barev : ořech (korpusy a prac.deska) + jasmínová barva dvířek. Nyní zvažujeme barvu dveří. Je nejvhodnější se držet jednoho druhu dřeva-tedy dveře ořech anebo je možné zvolit jiný odstín? Jaký se hodí nejlépe? V chodbě, kde převážně dveře budou, nejsou žádná okna,takže by potřebovala prosvítit.Nejsou dveře z ořechu příliš tmavé? Je vhodné dát takto světlou podlahu a dveře také světlé např (bříza, bělený buk,javor ) Jaké by jste zvolila barvy stěn? Moc děkuji za vaše moc užitečné rady Lenka
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je hcodba tmavá volila bych dveře bílé a k tomu výraznější výmalbu v limetkovém, nebo citronovém nebo malinovém popř. lila odstínu. Ořech by byl příjemný ale do tmavého prostoru ne úplně vhodný.
Dotaz   Přeji hezký den. Prosím o radu, jakou barvu dveří vybrat do domku, kde bude převládat světlý nábytek - kuchyně slonová kost se stříbrnošedou pracovní deskou, v ložnici vestavěné skříně bříza sněžná, nášlapy schodů z jasanu. Okna jsou bílá, na PVC podlaze široká prkna dekor buk. Přemýšlela jsem nad dveřmi z laminátu v dekoru ořech, ale nejsem si jistá svým výběrem. Předem děkuji za odpověď, Němcová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Použila bych dřevinu, která v interiéru už je. Nejspíš jasan nebo čistě bílou.
Dotaz   Dobrý den, řešíme typ a barvu podlahy do obývací kuchyně. Strop je otevřen do krovu ze smrkových palubek, okna zlatý dub. Celkově má místnost 34m2. Původně jsem chtěla dlažbu v barvě antracit, působí na mě neutrálně - kuchyni bych chtěla bílou a nábytek světlý – bříza. Nejsem si však zcela jistá, zda nebude působit interiér moc studeně. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, myslím si, že útulnější bude dřevená podlaha než keramická. Volil bych ořech, který s Vámi uvedenými materiály a dekory bude ladit. Určitě to bude útulná varianta.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit. Stavíme domek a zanedlouho budeme řešit interiér. Okna jsou v barvě zlatý dub. POdlahu budeme mít vinylovou, světlejší odstín (nemáme ještě vybráno), a k tomu bychom chtěli tmavší dveře, líbí se mi teak. Jak musí (pokud vubec musí) ladit barva oken s ostatním interiérem? A jakou barvu podlahy byste mi doporučili v případě dveří teak? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, osobně si myslím, že dekor oken neovlivňuje nijak zásadně interiér, tedy dle mého je to prvek sám o sobě. Podlahy doporučuji volit všude stejné. K teaku se může hodit vice dřevin, záleží na tom, jestli preferujete kontrast nebo jednotu, a také na dalších materiálech interiéru.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného sladění podlah a dveří. Byt má rozlohu cca 54 m2, jde o 2 plus KK, dobře prosvětlený (z obou pokojů přístup na terasu, jedna celá stěna vždy francouzské okno). Ráda bych ho opticky zvětšila volbou světlého základu: podlahy budou dřevěné plovoucí, vybrala jsem dekor jasan (podlaha Barlinek,viz odkaz http://www.barlinek.com.pl/Produkty-cs/deska-barlinecka/katalog-produktow/rada-classic/olej/jesion-family-3-lamelki-cs). Tato podlaha by byla v obou pokojích (obývací a ložnice) jednotná. V části obývacího pokoje, určeného pro kuchyňský kout, stejně jako v předsíni a na podlaze v koupelně, by měly být položeny dlaždice (Rako travertin béžová, viz odkaz http://www.bagno.cz/rako-travertin-dlazba-bezova-30x30-cm.html).Je vhodné přidat k uvedené kombinaci ještě světlé jasanové dveře SAPELI (plné - do komory a koupelny, a prosklené - do ložnice a obývacího pokoje - se sklem SATINO bílé)? Nebo je to již příliš světlá a nevýrazná kombinace a chtělo by to něco kontrastnějšího? Co doporučujete? Světlý základ, který by měl opticky zvětšit malý byt, plánuji doplnit výraznějším pojetím stěn (výrazná tapeta nebo výmalba) a nábytkem v tmavším odstínu. Byl by k popsané variantě (jasan - travertin béžová) vhodný svou strukturou např.ořech (viz kuchyně Oresi Samoa - http://www.kuchyne-oresi.cz/kuchyne/fotogalerie-kuchyni/kuchynska-linka-samoa.php). Předem Vám moc děkuji za Váš názor.
Odpověď   Dobrý den, osobně preferuji jednotnou podlahu v celém interiéru. Tedy stejnou v pokojích, v kuchyni i předsíni či chodbě. K Vámi vybrané světlé podlaze bych volil kontrastnější dveře včetně křídla. Do koupelny doporučuji dveře s klima úpravou od SAPELI, které jsou připraveny pro vlhké prostory a jejich povrchová úprava může být libovolná, včetně dýhy. Do ložnice jsou praktické zvukově-izolační dveře.
Dotaz   Dobrý den, Dobrý den, měla bych otázku ohledně doplňků do kuchyně. Vymalováno máme světle žlutou, kuchyňská linka a jídelna jsou v barvě kalvádos, podlaha a obklady bílošedé. V kuchyni a jídelně mám dva žluté obrazy, ale stále to není ono. Nejsem si jistá, jakou zvolit barvu pro oživení. Kuchyň s jídelnou tvoří jednu velikou místnost, v níž jsou tři okna. Chtěla jsem barvu terakota, ale raději si nechám poradit. Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že Vámi navržená kombinace bude hezká. Terakota ladí se žlutou a přitom bude výraznější, bude vidět - a tím prostor doplní.
Dotaz   Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, chcem prerobiť obývačku o rozmere 4x5 m. Chcela by som strašne vyskúšať tyrkysovú farbu na stenu a na jednu stenu tapetu. V obývačke mám béžovú sedačku. Potrebovala by som zodpovedať tieto otázky: 1. V akých farbách ladená tapeta by sa mi hodila k tyrkysovým stenám, neviem sa totiž rozhodnúť či by mala byť ladená do béžova ako sedačka, alebo či by nemohla byť v tonoch biela-šedostrieborná, ktorá si myslím, že by sa viac hodila k bielemu nábytku, ktorý plánujem. 2. Či je lepšie namalovať tri steny tyrkysové, alebo jednu stenu (tam kde je biele plastové okno) nechať bielu, obávam sa totiž aby miestnosť nepôsobila tmavo. 3. Ak by som sa rozhodla pre tyrkysové steny, biely nábytok a na jednu stenu bielo-šedostriebornú tapetu, akú farbu podlahy mám zvoliť.
Odpověď   Dobrý den, vhodnost konkrétní kombinace tapety a sedací soupravy je nutno posoudit vizuálně. Tedy nejde říci, co se k sobě přesně hodí, když to nevidím. Určitě je lepší akcentovat pouze jednu stěnu a zbytek nechat "klidnější".
Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně barvy interiérových dveří do obýváku, dětských pokojů, ložnice a koupelny. Podlaha bude v celém domě stejná (Quick-Step Eligna U1184 - bílá popelavá prkna). Dlažba v koupelně a v přesíni bude RAKO Defile světlá, obklad pak kombinace světlé a tmavé.Kuchyňskou linku máme navrženou od Hanáka (korpus ořech, dvířka - folie beige leklá + folie ořech - boční strana dvířek). Pracovní deska a prostor za pracovní deskou je v barvě v barvě ořechu. Okna jsou barvy hliníkové až šedé. Ve stejné barvě budou laděny i vchodové dveře. Vnitřní nátěry budou bílé, nepředpokládáme barevné provedení. Vybavení v pokojích bude laděno spíše ve světlých odstínech. Dodavatel stavby nám doporučil výběr interiérových dveří od SAPELI. Jakou barvu tedy zvolit? Děkuji za Váš čas a odpověď S pozdravem Kamila V.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit čistě bílé dveře popř. lesklé bílé s hliníkovými doplňky dveře GLANZ popř. dveře v kontrastu s podlahou v ořechu. Pokud ještě plánujete nábytek alespoň někde v ořechu či čokoládovou sedací soupravu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jakou barvu dveří a nášlapu na schody zvolit do RD v řadové zástavbě. Podlahu bychom chtěli ve světlém dubu. Okna i vchodové dveře jsou bílá. Nábytek bude kombinace wenge nebo ořech a bílá. Sedací souprava šedá nebo tmavě hnědá. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře volte v dubu a také nášlapy schodiště. Pro kontrast ale také můžete volit ořech.
Dotaz   Dobrý den, máme novostavbu bytu 4+kk a uvažujeme, jak zvolit barvu podlahy a dveří. Momentálně tam již je položená dřevená podlaha javor horský a dveře jsou javor kanadský. Přijde mi to fádní. Líbí se mi tmavé dveře (ořech), ale nevím, jestli by se hodily k podlaze javor. Nebo by bylo lepší vyměnit i podlahu? Za jakou? Taky tmavou, nebo světlou, ale v jiném dřevě? Okna jsou dřevená, hnědá. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jestliže je takto příjemně sladěný prostor, můžete jej oživit nábytkem či tapetou a výmalbou. Pokud ale chcete obměnit dveře, můžete volit ořechové a k tomu taktéž ořechový nábytek. K tomu se hodí výraznější výmalba či jen dekorace v lila, malinovém, tyrkysovém či červeném odstínu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem barvy pro obývací pokoj 4*5m, okna po celé 5 metrové délce,směrem na západní stranu. Sedací souprava je světle zelená, nábytek 1rustikální skřínka a stoleček. Na podlaze jsou dubové parkety, osvětlení je kombinace bílé a stříbrné.Děkuji M.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych za sedací soupraovu výmalbu v šedém odstínu a k tomu za televizí odstín sedací soupravy.
Dotaz   Dobrý den, v bytě plánujeme laminátové podlahy v dekoru americký ořech. Interiér je docela tmavý, bez oken, jen se stropním světlíkem. Prosím o radu, jaké volit dveře a okna. Přestavuji si kontrastní dveře - americký dub. Co myslíte? A okna? Určitě nebudou bílá, ale opět ve dřevě. Děkuji předem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře i okna v dubu, nebo ještě lépe v kontrastnějším dubu běleném či javoru.
Dotaz   Dobrý den! Máme obývák spojený s jídelnou. Dveře s obložkami jsou třešňové, stejně tak okna i s parapety a žaluziemi. Strop je ze smrkových palubek. Chtěli bychom na něj dát ještě falešné trámy. Měly by být také smrkové, nebo mohou být v jiné barvě? A jaký dekor by měl mít nábytek a podlaha? Stěna je okrová. Také jsem se chtěla zeptat, jestli je možné kombinovat moderní obývák se židlemi z třicátých let tmavé barvy a světle béžovým čalouněním a s tmavým křížem z roku 1902 s bílým Kristem. Nebo to raději nekombinovat? Děkuji za odpověď, Veronika.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych již trámy na strop nedávala - neměly by mít pouze dekorační, ale spíše nosnou funkci. Nábytek bych volila ve světlejším odstínu buku, javoru nebo břízy a podlahu v buku či třešni. K tomu můžete použít jako solitér staré židle i kříž, v kombinaci jednoduchým designem a lehkým nábytkem to vynikne.
Dotaz   Dobrý večer. Prosím o radu . Koupili jsme novou obývací stěnu v dekoru Ořech-černá a chceme položit plovoucí podlahu.Můžete nám poradit jakou barvu podlahy máme zvolit ??? Případně bych vám mohl zaslat foto obývacího pokoje . Děkuji Kalus Jiří
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit tmavou ořechovou podlahu popř. kontrastní světlou v javoru nebo běleném dubu. Záleží také na dalších součástech prostoru jako dveře, okna, sedací souprava.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jaký volit odstín plovoucích podlah a dveří, jestliže kuchyň, jídelna a obývací stěna bude v provedení ořech. Okna máme v odstínu zlatý dub. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, mně by se líbil bělený dub, který pěkně kontrastuje s ořechem.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně odstínu dvěří a nábytku v obývacím pokoji. Obývací pokoj a kuchyň budou propojeny. Kuchyň je v odstínu oliva - lesk. Deska je tmavě šedá jako i dlažba, která je v celém přízemí stejná. Chtěla bych zvolit dveře i schodiště v odstínu javor. Okna i vstupní dvěře jsou v odstínu světlý dub , což je o něco světlejší naž tmavý dub. Nábytek do obývacího pokoje bych poté taky zvolila v odstínu javoru. Myslíte, že bude interiér dobře sladěn? Mám totiž obavy, že okna nebudou sladěny s ničím v interieru. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud použijete vše v javoru, prostor bude sladěn. Okna nebudou razit, jelikož budou také dost světlá. Popř. můžete prostor oživit výmalbou či tapetou v pestrém odstínu (lila, malina, oliva apod.)
Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům a momentálně je před námi výběr podlahových krytin a interiérových dveří. Obývací pokoj je spojen s kuchyní a jídelnou, celková výměra 40 m2. Okna máme plastová v dekoru třešeň (oboustranně), kuchyň by se nám líbila v kombinaci bílá (vysoký lesk) a třešeň. Prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy a dveří. Mockrát děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, k Vámi zvoleným materiálům bych volil tmavší podlahu - např. ořech. Dveře by se mi líbily nedřevené - bílé, slonová kost, světle šedé apod.
Dotaz   Dobrý den, chceme si pořídit sedací soupravu a neumíme se rozhodnout pro žádnou barvu. Podlahu máme dřevěnou - bambusovou (horizontální káva), stěny jsou v odstínu cappuccino a dominantu celého obývacího pokoje tvoří krb obložený od země až po strop černou přírodní břidlicí. Místnost je hodně světlá, neboť tam máme francouzská okna a jedná se o jižní stranu. Jaká barva sedací soupravy bude podle Vás nejlepší? Jaký typ stropního osvětlení kromě bodových světel byste navrhovali? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedací soupravu bych volila v šedém až antracitovém odstínu, čímž by se barevně sjednotila s krbem. K tomu doporučuji světlé doplňky v bílé barvě. Svítidlo nad konferenční stůl může být dominantní, závěsné – vhodný bude např. typ rozvětveného stromu s mnoha zdroji světla.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o novostavbu RD a já si nevím rady se sladěním barev v interiéru. Potřebovala bych poradit, jakou barvu by měly mít dveře + obložky, kuchyňská linka a plovoucí podlaha včetně schodiště. Kuchyň je propojena s obývací místností (ta je velice světlá: 2x okno + 2x francouzské okno, vše v bílém plastu). V kuchyni, vedle kuchyňské linky budou dveře do spíže. V kuchyni uvažujeme o dlažbě, v obývacím pokoji, na schodišti a chodbě v prvním patře plánujeme plovoucí podlahu. Do obývacího pokoje bychom prozatím chtěli využít stávající nábytek – TV stolek, konferenční stolek a skříň, vše v barvě třešeň. V ložnici budeme mít nábytek v olši. Dveře včetně zárubní budeme pořizovat od Sapeli. Upřednostňuji barevné sladění do světlejšího odstínu. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. K třešňovému nábytku můžete volit světlou podlahu a také dveře v javoru, bříze nebo buku.
Dotaz   Dobrý den, poraďte mi prosím se zařízením obývacího pokoje s volně stojícími krbovými kamny (viz půdorys - obývací místnost označena oranžově). Zdi v rohu u krbu jsou obložené řezanými cihlami. Podlaha - parkety v barvě dubu. V místnosti by měla být zakomponována vinotéka (60 x 60 x 80 cm). Místnost volně přechází do kuchyně s jídelnou, která je v barvě třešně, dveře do místnosti jsou z tmavě hnědého dřeva. Předpokládám skříňky v barvě dveří a světlou sedačku, ale nejsem si jistá uspořádáním a tvarem sedačky a celkovou barevnou kompozicí. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož na domě vidím několik zásadních chyb v komunikačních zónách, které se již nedají napravit, lze obytný prostor hůř zařídit. Sedací soupravu bych vyřešila kombinací sedačky před výklenkem a křesel umístěných proti ní. Vinotéku bych dala vedle francouzského okna směrem k výklenku.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při výběru nové obývací stěny/sestavy pro TV. Jedná se obývací pokoj manželů ve věku 60 let. Kožená sedačka, dřevěná podlaha - dub, okna, záclony zůstanou stávající. Barva stěn a ostatní nábytek bychom chtěli rodičům vybrat nový. Prosím, poraďte, jaký dekor dřeva popř. jak barevný nábytek zvolit a k tomu příslušnou výmalbu či tapetu. Děkuji za odpověď a za to, že fungujete, Andrea.
Odpověď   Dobrý den, i když se jedná o konzervativnější prostor, volil bych něco odlehčenějšího, spíše v nedřeveném dekoru. Bílý lak či jiný světlý nádech s dekoracemi stěn v tapetách (ne bílé malbě) bude velmi působivý a příjemný. Inspirovat se můžete na např. www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu při výběru barvu podlahy do přízemí. Jedná se o prostor o ploše cca 50 m2, který má tvar do „L“, jsou v něm dvě běžná a dvě francouzská okna – orientace na jih a jihozápad. Všechna jsou plastová, bílá. Jde o obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelním stolem. Dveře včetně obložek budou od Sapeli v barvě buk. Uvažuji o plovoucí podlaze také v barvě buk, ale bojím se, aby celek nebyl příliš monotónní. Poraďte mi, prosím, jestli mohou takto kombinovat. V případě, že ano, jakou barvu kuchyňské linky, obkladu a dlažby, byste mi k této kombinaci doporučili? Kuchyň bude do tvaru U, vedle kuchyňské linky budou dveře do spíže, veškeré spotřebiče budou v nerezu. Do jaké barvy byste mi doporučovali ladit obývací pokoj? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, osobně bych se spíš přimlouval za podlahu v něčem jiném než buku, který na mě působí příliš mdle. Volte dekor kontrastní ke dveřím a celkově výraznější - např. kantovku v jasanu.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak vymalovat pokoj a jakou zvolit barvu sedačky a židlí. Pokoj má rozměry 10x4 m. U jedné kratší stěny je kuchyňská linka, pak následuje tmavý dubový jídelní stůl (židle zatím nemáme vybrané), pokoj končí sedací soupravou (tu také zatím nemáme). Uprostřed pokoje, u delší stěny – u stolu budou šedá krbová kamna (z mastku). U kuchyňské linky je okno na jih, mezi stolem a sedačkou velké balkonové dveře také na jih. Na kratší stěně u sedačky je okno na západ. Okna jsou bílá, parapety šedočerná žula, podlaha bíle lakovaný dub, dveře ořech s mléčným prosklením v hliníkovém rámečku, obložky dveří hliníkové. Nábytek chceme také v ořechu, na kuchyňskou linku korpus ořech, dvířka bílý lesk a mléčné prosklení v hliníkovém rámečku, pracovní desku v imitaci černý mramor. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, líbila by se mi spíš světlejší sedací souprava, v přírodních odstínech - vzhledem k použití ořechu. Židle mohou mít tmavší kostru a též přírodní čalounění. K dekoraci stěn bych volil tapety - podívejte se např. na www.pointshop.cz, kde najdete mnoho inspirace.
Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně podlahy do obývacího pokoje, ve kterém máme strop ze smrkového dřeva. Pokoj je hodně prosvětlený - jsou tam velká okna, ale nevím, jestli může mít podlaha také dřevěný vzor. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, jestliže již máte dřevo na stropě, volil bych nedřevený dekor podlahy. V opačném případě by mohl celek působit dosti "chalupovitě".
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s barvami do obyvacího pokoje.Místnost je malá,docela prosvětlená kromě jednoho rohu který je tmavý.Pokoj má krb Podlaha je svěle hnědá a dveře jsou tmavě hnědé.Okna bílá plastová.Nabytek je do tmavě hnědé.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych projasńující odstíny žluté, zelenožluté až popř. tyrkysové barvy v kombinaci s bílou.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. V obývacím pokoji s kuchyňským koutem chceme dubovou podlahu, místnost je celkem velká 4x9m a okna má na východ. Jakou máme zvolit barvu dveří a jaké další dřeviny a barvy by se k podlaze hodily? Jakou barvu kuchyňské linky?
Odpověď   Dobrý den přeji. K dubové podlaze bych volila dveře také v dubu. Další nábytek může být kontrastní - v bílém laku nebo světlé bříze. Vhodný je také tmavý ořech. Doplňky vybírejte v jakékoli barvě – vhodná je červená, zelená, oranžová apod.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Na jedné straně pokoje máme tmavou stěnu, na druhé vínovou sedačku. Jakou podlahu a jaké barvy na zeď doporučujete? Pokoj má 20 metrů čtverečních, okno je pres celou stěnu na jih. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Bohužel z popisu nedokážu určit materiál nábytkové stěny, totiž zda je čistě černý, nebo v dekoru dřeva (např. tmavý ořech). Proto bych volila světlejší dekor podlahy v imitaci dubu nebo ještě světlejším javoru. K tomu výmalbu v odstínu cappuccino a bílá. Pokud je za televizí proti sedačce dostatek prostou, můžete stěnu vymalovat v barvě sedací soupravy.
Dotaz   V obývačke meníme zariadenie. Je tam však mix - podlaha dub, dveře buk, kozub s tmavým drevom. Okná s výraznou oranžovou farbou - máme ich "zapojiť" do interiéru? Akú farbu nábytku, sedačky, koberca a stien vzhľadom na tie okná a mix dekorov? Ďakujem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit nábytek v tmavším dekoru - viz. obložení krbové římsy (nejspíš ořech). K tomu bych doporučila sedací soupravu ve smetanovém odstínu a taktéž kusový koberec ve světlém provedení. Výmalbu pak v červené či hnědočervené barvě v kombinaci s jemným šedobéžovým odstínem.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění interiéru. Myslíte si, že jsou barvy zvoleny správně? A ještě jedna věc: chtěla bych si pořídit provázkové záclony - buď v béžové, nebo hnědé barvě. Je moje volba vhodná? V obýváku je ještě balkónové okno.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila výraznější odstín výmalby za sedací soupravou, která v prostoru se stěnou splývá. Navrhovala bych odstín vycházející z odstínu nábytku (skořicová, oranžová). Do oken raději dejte světlé římské rolety než provázkové záclony, které nekorespondují s jednoduchým stylem nábytku.
Dotaz   Dobrý den, už jsem vám posílala dotaz, ale sama jsem pochopila, že moje řešení bylo špatné. Tak jsem to přehodnotila a ptám se znovu. Máme obývák spojený s jídelnou a částečně i s kuchyní. Korpus kuchyně máme v dekoru calvados a dvířka v kombinaci béžová-slonová kost. Okna plastová bílá, podlaha je do oranžova, ale řekla bych, že není tmavá, je v celém prostoru stejná. Dveře máme v barvě javoru. V jídelně je skleněný stůl s béžovými židlemi a zeď u jídelního stolu je do fialova. V obýváku je rohová sedačka v barvě podobné calvadosu s béžovou. Za ní je stěna v béžové až bílé barvě. Naproti je fialová stěna a do ní jsme chtěli nábytek v barvě dřeva javor nebo buk světlý Ferrara, ale rozhodli jsme se obě fialové stěny předělat na meruňkovou barvu a nechali jsme si udělat nábytek ve dřevu Havanna http://files.rb-t.cz/200001529-4d8564e7f1/Lamino-2010.pdf. Myslíte, že je to správná volba? A jestli ano, myslíte, že když je kuchyň propojená, bylo by vhodné zdi udělat v meruňkové barvě, ale ve světlejším tónu? Stávající je středně žlutá. V jaké barvě byste použila doplňky? Děkuji za odpověď, Petra.
Odpověď   Dobrý den přeji. Meruňkový odstín je samozřejmě mnohem lepší než lila, který by vůbec neladil. Také ale můžete volit teplý žlutý popř. čokoládový odstín. Doplňky doporučuji v béžové a meruňkové barvě.
Dotaz   Dobry den, prosím co na tyto okna? první foto obyvak,druhé foto jídelní stul,třeti foto je kuchyn.Nevim zda zaclony + závěs nebo panely?? Máme sousedy a tak musime něco dat na okna.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych průsvitné panely, popř. římské rolety.
Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a já teď vybírám podlahu do obývacího pokoje, který je spojen s kuchyní i jídelnou. Okna máme plastová - tmavý dub a jsou ve velké ploše 4,5 x 1,5 m (prosklený roh francouzské okno). Kuchyň bude v bílém laku. Jakou barvu podlahy? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych opět dubovou podlahu (viz okna) a nábytek v bílém lesku.
Dotaz   Dobrý deň, mám dilemu akú farbu laminátovej podlahy použiť do obývačky a kuchyne. Okná a dvere budú zlatý dub, miestnosti sú dostatočné presvetlené oknami, obývačka vysoká až 4 m. Aká farba kuchynskej linky by sa hodila oknám zo zlatého dubu?
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v ořechu až tmavému wenge. Nábytek poté v barvě oken popř. v kombinaci s bílým leskem.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit jakou barvu použít do obývacího pokoje, aby se opticky zvětšil a zesvětlil? Pokoj je do obdelníku a je malý a tmavý.Okno a balkonové dveře jsou vedle sebe. Nábytek je tmavě hnědý a podlaha světle hnědá.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte světlý nádech žlutéaž oranžové barvy či citronový odstín, který do prostoru přinese světlo ale svou sytosí jej opticky tolik nezmenší spíš zútulní.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. V ložnici máme okno s balkonovými dveřmi. Zajímal by mě Váš názor – můžu dát na okno záclonu a na balkonové dveře závěs? Nevím si rady. Podlahu máme plovoucí ořech pekan, nábytek bříza a stěny šedé. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud nemůžete volit po celé stěně s okny panelové závěsy, doporučuji římské rolety nebo dlouhé záclony jednoduchého stylu.
Dotaz   V panelovém bytě mám bílá plastová okna + plastové parapety odstín zlatý dub. Prosím o radu, jaký typ a odstín volit u dveří SAPELI, nejraději bych stejný jako parapety. Plánuji provést i obložení kovových zárubní. Kuchyně je rustikální, kaštan.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dekor dle parapetu, ale vhodný bude také dekor ořechu.
Dotaz   Dobrý den, stavíme novostavu řešíme interierem .Okna máme bílá ,kuchyň chci také bílou v lesku ,ale nevím jakou pracovní desku a jaký obklad ,podlahu ,interie.dveře ? - máme spojenou kuchyň s obývákem a otevřené točené schod. krb - obložený šedý káme
Odpověď   DObrý den přeji. Možností je mnoho. Např. můžete volit pracvní desku v dekoru ořechu a k tomu taktéž nábytek v ořechu s bílým lakem. Zádovou desku a pdolahu v šedé barvě.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu - nábytek v kuchyni, obýváku a jídelně bude ořech, dveře bělený dub, okna zlatý dub. Jaké volit podlahy? (V kuchyni chci dlažbu, v jídelně a obývacím pokoji laminátovou plovoucí podlahu.) Díky moc, Lenka H.
Odpověď   Dobrý den, na podlahu bych volil bělený dub, který bude s ořechem krásně v kontrastu. Stejný typ doporučuji i do kuchyně.
Dotaz   Koupelnu máme na severní stranu a její rozměry jsou 3,40 x 2,20 m. Na čelní stěně jsou dvě okna o šířce 55cm, která jsou od sebe vzdálená 90 cm. Právě mezi okna chci dát zrcadlo s umyvadlem. Jakou velikost umyvadla zvolit, jakou velikost a barvu obkladů?
Odpověď   Dobrý den, nelze odpovědět bez znalosti dalších souvislostí. Možností je opravdu velká spousta.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás ohledně rekonstrukce menšího pokoje (2,2 x 4,5 m). Jedná se o studentský pokoj dcery. Potřebovala bych poradit, jaké použít barvy, aby pokoj vypadal větší, a jaký typ podlahy zvolit. Okna i dveře jsou bílé. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, k dotvoření studentských pokojů jsou ideální tapety a nálepky, které prostor rozbiji a hlavně dají mladému člověku možnost seberealizace. Na www.POINTshop.cz najdete mnoho nápadu a podnětu.
Dotaz   Dobrý den,prosila bych poradit,jakou barvu oken zvolit uvnitř interieru?(Jedná se o okna plastová)Venku bude barva zlatý dub,váhám zda dát uvnitř bílá nebo také zlatý dub?Interier bychom chtěli spíše v teplých odstínech.Jsou tu posuvná okna též.Díky
Odpověď   Dobry den Preferuji okna drevena. Ale treba neni zbyti. Pak vypadaji lepe okna z obou stran stejna lepe. Jestli ze zvolite zlaty dub, dejte kovove prvky ve staro bronzu - rozhodne ne v leskle zlate
Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat dům a já bych prosila o radu, jestli můžeme k interiérovým dveřím Sapeli - dub zvolit okna ve zlatém dubu a vchodové dveře se sekčními garážovými vraty ve stříbrné barvě. Fasádu plánujeme v šedém odstínu. Moc děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych okna v dubu přírodním, protože zlatý dub bývá v teplém až medovém odstínu, který bych k dubu přírodnímu nedávala. Také můžete vybrat okna bílá (popř. šedá až stříbrná), která budou z venku působit čistším dojmem vzhledem k šedivé fasádě a stříbrným dveřím.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme malý obývací pokoj (3,4 x 4m), v němž je okno situované na jih. Nábytek máme v dekoru olše, dva ušáky a taburet v jsou barvě terakota, koberec smetanový. Prosím o radu, jaké barvy zvolit na stěny místnosti, na závěsy a doplňky. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož jsou prvky v interiéru výrazné a teplé, volte výmalbu v jemném nádechu cappuccinové či vanilkové barvy. Ve stejných tónech vybírejte i doplňky.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit barvu fasády domu? Jedná se o podkrovní dům s černou střechou, okna jsou v barvě zlatého dubu. Dům má okolo vchodových dveří obložky v červenohnědé barvě, ty samé lemují asi ve třech řadách spodní část domu. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud máte v současnosti takto výrazné doplňky fasády, volila bych neutrální odstín - cappuccinovou, šedou či jemnou smetanovou.
Dotaz   Přeji krásný den, ráda bych se s vámi poradila. Máme okna barvu třešně, kuchyň plánuji bílou v lesku a wenge. Jakou mám zvolit podlahu a dveře? Plánujeme vinylovou podlahu od expony, například grey pine, a dveře barvy třešně (ať ladí s okny). Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu ve wenge a dveře bílé. Také je možnost podlahy i dveří v třešni a kontrastního nábytku - ve wenge a bílém lesku.
Dotaz   Chtěli bychom poradit s řešením obývacího pokoje (místnost 1-04) a také s umístěním jídelního stolu a sedací soupravy s konferenčním stolkem (viz přiložený výkres). Děkujeme.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych umístila pod okno podélně ke stěně a sedací soupravu vedle stolu naproti televizní sestavě.
Dotaz   Dobrý deň, zariaďujem nový RD a chcela by som sa poradiť ohľadne farebného zladenia. Okná sú zlatý dub, dvere zlatý dub, podlaha dub, kuchyňa je spojená s obývačkou a plánujem kuchynská linka orech a slonová kosť lesk -neviem doladiť farbu podlahy a pracovnej dosky a obkladu, jedálenský stôl orech, obývačka orech/slonová kosť lesk. Izby sú svetlé, obývačka s francúzskym oknom a vysoká s priehľadom do stropu a galérie. chcem sa spýtať či nábytok bude ladiť s podlahou a akú zvoliť farbu výmalovky a sedačku. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, Sedláková.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dlažbu bych volila světlou smetanovou a pracovní desku linky také. Sedací soupravu bych doporučila opět ve světlé slonové kosti a k tomu může být výmalba od olivové, přes hnědou až po červenou. Výrazný kontrast vytvoříte s bordó a cappuccinovou výmalbou.
Dotaz   Dobrý den, právě dokončujeme RD. Podlahy v hale, obýváku a jídelně budou dřevěné palubky - asi v barvě teracotta nebo hruška, v ostatních místnostech pak o něco světlejší dlažba. Okna a parapety chceme bílé. Hodí se bílé dveře CPL? Jaká výplň? Jak barevnou kuchyň? Moc děkuji, MZ.
Odpověď   Dobrý den, CPL je typ provedení, ne dekor. Jedná se tedy o laminát, který se dělá v dekorech dřevo nebo v laku. Já bych preferoval nedřevený dekor ve světlém odstín. Obdobně bych řešil kuchyň, tedy taky spíš v nedřeveném dekoru. Ale velmi záleží na dalších dekorech a celkovém vzhledu interiéru.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu, jak barevně zařídit dětský pokojík pro tříletou holčičku. Chceme koupit nábytek Fan Faro (ukázka např. na http://www.nabytek-sidia.cz/fan-faro/?pageno=2) - variantu se žlutými (neutrálními) lištami. Pokoj je vymalovaný zelenou (viz vzorník na http://www.vzorniky.eu/vzornik-barev-primalex-bonus-color). Pokoj má 4x3 metry, dveře jsou na 3m stěně a naproti je okno. Stěna s oknem a jedna 4m stěna je bílá, zbytek je zelený. Prosím tedy o radu, jak barevně sladit pokojík, jestli nebude působit moc mdle a usedle v kombinaci uvedené zelené a žluté. V jaké barvě doporučujete povlečení (kapsář za postel), závěsy a koberec? Jaké můžou ještě k tomuto být doplňkové barvy? Nebo doporučujete jinou barevnou kombinaci k vybranému nábytku? Na zelené nelpím, akorát nechci růžovou. Okno je na severozápad, podlaha je světlý dub. Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem Hanzelková.
Odpověď   Dobrý den, při tvorbě dětského pokojíku se meze fantazii nekladou. Dobrým pomocníkem jsou dětské tapety a nálepky na zeď. Když zalistujete na www.POINTshop.cz, najdete určitě spoustu inspirace.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o pomoc s barevným doladěním prostoru – obýváku s kuchyňským koutem. Podlaha je přírodní linoleum vzor prkna - bělený dub. Dveře máme hladké bílé, okna bílá. Bílá je i výmalba a závěsy. Kuchyň je z lamina - dvířka vanilka, korpus třešeň, kovové úchyty, lahvově zelený obklad, deska buk „buchterblock“ – složená z malých obdélníčků jako by to byly parkety. Jídelní stůl je součástí kuchyňské linky - hodily by se spíše kovové židle, nebo dřevěné v dekoru třešeň, příp. buk? Odlehčená obývací stěna bude nejspíš vanilka/třešeň, i když tou třešní si moc jistá nejsem. Možná bych byla spíš pro vanilku/buk, resp. vanilku/dub nebo jenom čistě vanilkovou či bílou, byť ta zase není v barvě kuchyňské linky. Uvažuji o kovové konstrukci sedačky. Jakou zvolit barvu? Hodila by se např. šedá, lahvově nebo výrazně zelená? Děkuji za inspiraci, i když jsem Vaši poradnu objevila za pět minut dvanáct…
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek v obytné části volte ve stejné kombinaci jako je kuchyňská linka, tedy třešeň popř. vanilka. Sedací soupravu bych doporučila v šedobéžovém odstínu popř. v odstínu khaki. Jídelní židle budou pěkné v třešni.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek v obytné části volte ve stejné kombinaci jako je kuchyňská linka, tedy třešeň popř. vanilka. Sedací soupravu bych doporučila v šedobéžovém odstínu popř. v odstínu khaki. Jídelní židle budou pěkné v třešni.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jak vymalovat stěny (zatím jsou bílé). V obýváku mám nábytek v černohnědé barvě a tmavě šedou/černou pohovku. Podlahy jsou světlý dub, dveře a okna třešeň. Děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v kombinaci červenohnědé s jemnou šedou až šedobéžovou. Červenohnědou barvu dejte za sedací soupravu a popř. proti ní.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s vybíráním zařízení pokoje, v němž je kuchyňský kout a obývák v jednom o výměře 18,5 m. Jde mi o uspořádání sedačky, malého stolku a kombinaci barev. Kuchyň bude v bílo-fialovém lesku. Moc děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Rohovou sedací soupravu nebo soupravu s lenoškou můžete umístit jak u okna, tak i proti němu - s tím, že televize by byla buď u stěny, nebo na pojízdném stolku před oknem. Při druhé variantě by bylo nutné použití neprůsvitných závěsů nebo římských rolet. Nábytek poté volte v bílém lesku a sedací souprava může být bílá nebo lila. Doplňkovou barvou může být šedá nebo čokoládová.
Dotaz   Dobrý den, chceme smetanově hnědou fasádu a nevíme, jakou barvu zvolit na okna a dveře. Předem vám děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit šedá okna a dveře, vhodný je i dekor ořechu. V podstatě byste mohla použít také bílá okna s dveřmi, potom však méně vyniknou. Záleží také na plánovaném interiéru, oblíbenosti dekorů a barvě střechy.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit jakou barvu výmalby a doplňků použít v ložnici (4x4m, orientovaná na sever, okno 1,7x1,4). Místnost je vybavena vestavnou skříní a manželskou postelí v barvě olše. Na podlaze je cihlově červený koberec.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v mléčné čokoládě za postelí a zbylé části v jemném béžovém nádechu.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit jakou barvu výmalby a doplňků použít v ložnici (4x4m, orientovaná na sever, okno 1,7x1,4). Místnost je vybavena vestavnou skříní a manželskou postelí v barvě olše. Na podlaze je cihlově červený koberec.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v jemném odstínu béžové až šedobéžové a k tomu sytější odstín té samé barvy za čelem postele. Doplňky volte také v tomto odstínu a popř. v čokoládovém.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaká barva plovoucí podlahy by se hodila do rodinného domu. Máme průchozí kuchyň-jídelnu (žlutě vymalováno) - obývák (oranžově vymalováno). Nábytek + dveře + okna + dřevěné schodiště jsou v hnědorezavé barvě (medová olše). Děkuji, Novotná.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlejší podlahu v buku, javoru či bříze.
Dotaz   Dobrý den, stavíme domeček typu bungalov a máme vybrána okna (viz příloha). Prosím o tip na barvu fasády a barvu kuchyně s obývacím pokojem (kuchyňské linky, podlahy a malby zdí). Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit fasádu bílou s šedou nebo šedobéžovou až bílou čokoládovou barvou. Kuchyňskou linku můžete volit v bílém lesku v kombinaci s šedou pracovní a zádovou deskou a výmalbou v jemném cappuccinovém odstínu. Nábytek doporučuji jednoduchý v bílém lesku a k tomu výraznější výmalbu v cihlové, čokoládové či olivové barvě. Podlaha bude pěkná v dekoru bělený dub nebo tmavší ořech.
Dotaz   Dobrý den, jakou kuchyňskou linku zvolit? Dlažba je v imitaci přírodního dubu, místnost má 35 m2, linka je do L, uprostřed je okno 98 cm. V místnosti jsou ještě dvě stejná okna z východu. Přesto bych chtěla moderní styl. A jaké dveře? Rycková.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kuchyňskou linku v bílém lesku s výraznou pracovní a zádovou deskou (např. v ořechu nebo dubu americkém). Dveře doporučuji v dekoru dubu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy (chceme lino) a dveří ke kuchyni v barvě teaku s hnědou pracovní deskou. Okna máme plastová v barvě douglaska, stejně tak parapety. Jedná se o obývák propojený s kuchyní (celkem 60m2) a místnost je dost prosvětlená. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu i dveře ve světlejším odstínu - např. v javoru, běleném dubu či jasanu.
Dotaz   Dobrý den, dostavujeme rodinný dům, na který bude použit obklad (částečně) od firmy vaspo.sk - skála zvrásněná hnědavý melír. Je vhodná omítka v barvě bílé, nebo mám radši zvolit jinou? Jakou barvu dřevěných oken bychom měli vybrat? Interiér bude v americkém ořechu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Bílá omítka bude nadčasová a k ní doporučuji tmavá ořechová okna.
Dotaz   Prosil bych o radu ohledně barevného sladění obývacího pokoje a kuchyně s jídelnou, která je otevřená a ve tvaru písmene L. Prostor není velký, okna jsou bílá a kuchyň je v barvě třešeň, stejně tak dveře. Podlaha je světlý dub, sedačka oranžová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych opět nábytek v třešni a k tomu výmalbu v jemném limetkovém nádechu. Také může být nábytek čistě bílý.
Dotaz   Dobrý den, poraďte mi prosím, jak vymalovat kuchyň (2,4 x 4,2 m, tmavá, malé okno), linka má dvířka v barvě slonové kosti, jsou lemovaná tmavě hnědým dřevem, pracovní a zádová deska je bílá. Stůl je bílý, židle také, se světle béžovým čalouněním. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v jemné béžové barvě. Také by byla pěkná jedna stěna u jídelního stolu výraznější v limetkové nebo oranžové barvě.
Dotaz   Prosím Vás o radu ohledně sladění barev. Problém je, že už máme koupenou kuchyň, obývací stěnu a sedačku. Kuchyň zebrano, deska titan, obývací stěna švestka-wenge, sedačka černá, okna dub/bílá. Jde mi o barvu podlahy (nejlépe všude stejný odstín) a dveří. Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v zebranu nebo švestce a stejně tak dveře. Také by byly pěkné dveře v kontrastu – tedy ve wenge.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak zvolit vhodný barevný kontrast oken, dveří a podlahy? V novostavbě máme dřevěná tmavě hnědá okna v odstínu teak. Jakou barvu byste doporučovali pro dveře (zárubně) a podlahu? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře bych volila v teaku a k tomu světlou podlahu v běleném dubu, javoru či světlém zebranu. Nábytek také v teaku.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu,jak vymalovat obýv.pokoj,spojený s kuchyní,orientace na JZ(jižní stěna prosklenná),podlaha merbau,dále ložnice V,podlaha světlý dub,pokoj SV (okna S i V),podlaha sv.dub a chodba se schodištěm S,podlaha tmavý ořech.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Obytný prostor můžete vymalovat v béžovém odstínu s výrazným odstínem vycházejícím z barvy podlahy za světlou sedací soupravou. V ložnici můžete volit výmalbu v kombinaci khaki a jemné šedobéžové. Pokoj můžete vymalovat v jakémkoli oblíbeném odstínu s jemnou béžovou. Chodbu bych vymalovala v jemné žlutzelené barvě.
Dotaz   Prosím Vás aká farba sedačky je vhodná do obývačky, ktorá je spojená s kuchyňou. Kuchynská linka calvados-vanilka, okno biele, podlaha laminátová-buk. Obývacia stena je takisto buk. Mne by sa páčila bordová alebo červená a taký istý koberec. Ďakujem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud vyberete sedací soupravu v bordó barvě, volte jemný šedivý či cappuccinový nádech výmalby. Jinak bych spíš doporučila sedací soupravu v čokoládové barvě.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych Vás o radu ohledně barvy fasády. Máme hnědou střechu. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Variant je mnoho, záleží také na barvě oken a dveří. Určitě bude pěkná kombinace bílé a hnědé kolem oken (pokud jsou okna světlá), nebo fasáda v kombinaci béžové a cihlové.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy dveří do novostavby. Vybrali jsme si podlahu WOOD (RAKO, DAKSU620, hnědá). Jakou barvu dveří zvolit? Dlažba bude v celém přízemí, kde jsou velká francouzská okna, kuchyň bude bílá lesklá. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, mně by se líbily dveře v nedřeveném dekoru - v bílé barvě či slonové kosti, světle šedé apod. Každopádně všechny stejné.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jakou zvolit kombinaci barev nebo barvy a tapetyv ložnici (postel - bíle mořený dub,dveře dub bělený- Sapeli,koberec-bílá s béžovou barvou.4x3,5 m,okno na východ.Děkuji
Odpověď   Dobry den trovćhu bych to obarvil (jemne) prave nejakou tapetou. Mrknete na www.POINTshop.cz - kde najdete tez mnoho inspirativnich obrazku
Dotaz   Dobrý večer, potřebovali bychom poradit ohledně výmalby obývacího pokoje. Pokoj je velký zhruba 4x4 metry, okno je na východ - do lesa, dveře jsou naproti oknu. Vpravo od dveří jsou schody z lakovaného modřínu vedoucí do patra, skříně jsou z leštěného tmavého mahagonu, gauč a křesla v béžové barvě, koberec melírovaný béžový. Pokoj bychom chtěli rozjasnit a zmodernizovat. Předem děkujeme za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Za sedací soupravou bych volila výmalbu v oranžovohnědém odstínu a zbylé části v jemném smetanovém.
Dotaz   Dobrý den. Máme okna z venku zlatý dub, z vnitřku bílá - chtěla jsem se zeptat, jaká by se nám hodila barva parapetů. Máme bílou kuchyň a podlahu bych chtěla tmavou. Mohli byste mi prosím poradit? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych nejjednodušší řešení - parapety bílé. K uvedeným barvám půjde nejlépe.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká barva lina by se hodila do kuchyně orientované na sever. Jsou tam bílá plastová okna, kuchyňská linka bude vanilková s pracovní deskou dekoru Samba a výmalba světle žlutá. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, na ilustrační fotce máte světlou podlahu a vypadá to skvěle. Použil bych obdobný dekor.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně barvy laminátové podlahy a výmalby do obývacího pokoje o velikosti 5,5 x 4,2m. Okno je na západ, naproti oknu jsou dveře, obývací stěna bude mít korpus wenge a dvířka vanilka, sedací souprava tmavší hnědá. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, k uvedené kombinaci by se mi asi nejvíce líbil bělený dub - neboť je světlý k ostatnímu nábytku.
Dotaz   Dobrý den, prosíme o radu. Potřebujeme dnes objednat dveře na chatu. Jaký byste doporučil ODSTÍN a VÝPLŇ skla. V celé chalupě podlaha ve dřevě ANTIK od Noxprime (viz.příloha), kuchyně je v javoru výpň skla v grossfield a okna dřevěné hnědé. Děkuji
Odpověď   Dobry den na chatu asi nedreveny dekor nebude uplne ono - i kdyz nevim okolnosti. Takze spise drevene z javoru se stino sklem z 2/3 prosklené
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jak sladit barevně kuchyň s obývacím pokojem v dřevostavbě. Podlaha bude v celém přízemí stejná (dlažba) a odstín bych volila zřejmě béžový nebo s nádechem do hněda. V jídelně bude velké francouzské okno, v kuchyni dvě normální okna. Mám ráda teplé barvy a přemýšlím, jakou zvolit barvu kuchyně - zda přírodní třešeň, Lira bělený dub, nebo světlý ořech v kombinaci s jasanem. Jaký zvolit nábytek do obývacího pokoje? Předem mockrát děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, mně by se líbilo méně dřevin. Použil bych na kuchyňskou linku nějakou světlejší v kombinaci s nedřeveným dekorem.
Dotaz   Dobrý den, prosíme o radu. Potřebujeme dnes objednat dveře na chatu. Jaký byste doporučil ODSTÍN a VÝPLŇ skla. V celé chalupě podlaha ve dřevě ANTIK od Noxprime (viz.příloha), kuchyně je v javoru výpň skla v grossfield a okna dřevěné hnědé. Děkuji
Odpověď   Dobry den na chatu asi nedreveny dekor nebude uplne ono - i kdyz nevim okolnosti. Takze spise drevene z javoru se stino sklem z 2/3 prosklené
Dotaz   Chcela by som sa spýtať akú máme zvoliť farbu sedačky a koberca v obývačke. Obývačka je spojená s kuchyňou, kde je kombinácia calvados + vanilka, obývacia stena je buk, na zemi je laminátová podlaha buk, okno je biele a steny sú žlté. Ďakujem veľmi pekne.
Odpověď   Dobrý den, pořídil bych si jednobarevnou sedací soupravu v neutrálním odstínu. Například krémovou nebo šedavou.
Dotaz   Dobrý den,prosím o pomoc s výběrem barvy stěny a podlahy do chodby. Jedná se o dlažbu.Dveře všechny bělený dub.Není tam žádné okno, pouze ve všech dveřích bude dlouhý pruh skla cca 20cm. Chodba je široká 1m a dlouhá 5m.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dlažbu můžete volit jemnou smetanovou nebo světlou šedou a výmalbu v limetkovém odstínu (žlutozelená).
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu fasády zvolit. Rodinný domek z šedesátých let má střechu Tondach Engoba červená, okna plastová ořech, sokl tmavě hnědý (gabřinec). Nevím, jakou barvu zvolit, aby dům nevypadal smutně - ale ani moc výrazně. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že žlutohnědý odstín bude dobrý. Ale i tmavší šedá může vypadat skvěle.
Dotaz   Moc Vás zdravím a posielam svoj dotaz. Hodí se k sebe kombinacia antracitovej (az tmavo modrej) s hnedym nabytkom? Nebude to az moc tmave? Aku farbu dat na steny? Ake doplnky - koberec, zavesy, stolicky. Podlaha je světlý dub, okna zlaty dub.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že kombinace barev je dobrá. Malba by mohla byt v béžové, světle hnědé - kdybyste chtěla něco odvážnějšího, zkuste tapety www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, rád bych se poradil ohledně barvy fasády. Mám hnědou střechu a bílá okna. Líbí se mi i cihlová. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, cihlová fasáda bude s hnědou střechou vypadat skvěle a bílá okna sice budou trochu výraznější, ale neviděl bych v tom nějaký estetický problém.
Dotaz   Dobrý den, máme spojenou kuchyň s obývákem. Okna i terasové dveře (4,6 m) jsou hodně tmavé (hořká čokoláda). Kuchyň bude v barvě červené břízy, podlahu v celém prostoru plánujeme tmavý ořech. Jakou barvu doporučíte pro nábytek, malbu, interiérové dveře?
Odpověď   Dobrý den, myslím, že je použito již dosti dřevin. Volil bych tedy spíš barvy přírodních odstínů - i nábytek, i dveře. Na stěny doporučuji tapety - podívejte se pro inspiraci na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby kuchyně. Okno je malé, asi 120x120 cm, směřuje na jihozápad. Kuchyňská linka je světlá - odstín bílá káva. Podlahu kryje lino imitace korek, na stropě jsou světle hnědé kazety. Líbí se mi limetkově zelený odstín.
Odpověď   Dobrý den, ještě než jsem dotaz dočetl, napadl mě úplně stejný odstín. Dle obrázku to bude hezké.
Dotaz   Dobrý den, na novostavbu RD jsme zvolili plastová okna v barvě soft cherry. Nyní, bohužel, nemůžeme sehnat PVC vnitřní parapety ve stejném odstínu. Dodavatelé nabízejí barvu zlatý dub. Ta ale vůbec neodpovídá barvě okna. Jakou byste radili vy?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych neutrální bílé parapety, popř. jemné béžové. Nesnažila bych se sehnat podobný odstín jako okna ale spíš kontrast.
Dotaz   Dobrý večer, prosím o radu. Stavíme novostavbu - kuchyň je v kombinaci bílá vysoký lesk/ořech, okna máme uvnitř bílá. Je vhodné interiérové dveře a podlahu volit také v ořechu? Bojím se, aby toho ořechu nebylo moc, ráda bych měla interiér sladěný. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dveře ořechové s velkou částí prosklenou nebo hladké lesklé bílé (např. typ GLANZ od firmy Sapeli). Pěkné by byly i celoskleněné dveře.
Dotaz   Dobrý večer, prosím o radu ohledně fasády – líbila by se mi olivově zelená, šedá. Tašky budou tmavě hnědé a okna taky (v dekoru dub). Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit šedoolivovou fasádu v kombinaci se světle šedou barvou např. kolem oken.
Dotaz   dobrýden, o chodbě jsem již psala jen jsem spletla rozměry: máme chodbu v starém domě, studenou 10m x 1,50, po jedné straně bukové komody do pasu, zrcadlo dlouhé úzké. Jakou barvou by se dal tento prostor prosvětlit, okno v chodbě není žádné.děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Stále platí odpověď viz. níže.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jak barevně sladit kuchyň s obývacím pokojem (50m2) v dřevostavbě. V jídelně bude velké francouzské okno a dvě menší okna v kuchyni. Přemýšlím, jakou zvolit barvu kuchyně (mám ráda teplé barvy) - zda přírodní třešeň, nebo světlý ořech v kombinaci s jasanem. Jak celkově doladit k těmto kombinacím interiér (okna, dveře, stěny i nábytek)? Na podlaze bude nejspíš dlažba. Nevím, zda volit v celém přízemí stejný odstín, líbí se mi DAR35035 dlažba Travertin nebo GAR3B047 dlažba Orbis. Nebo mám barevně rozdělit kuchyň od obývacího pokoje? V obývacím pokoji bude krbová vložka obložená lícovými cihlami. Předem Vám mockrát děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kvůli kompaktnosti a celkovému sladění interiéru bych volila jednotnou dlažbu do celého prostoru v jemném smetanovobéžovém odstínu. Z osobní zkušenosti bych volila dlažbu jednolitou, hladkou, bez profilace (profilovaná se hůř udržuje). Kuchyňskou linku volte v kombinaci ořechu a jasanu, k tomu okna i dveře taktéž v ořechu a nábytek ve stejné kombinaci jako je kuchyňská linka. Výmalba pak může být např. hnědo-cihlová s cappuccinem.
Dotaz   Dobrý den, zateplujeme cca 20 let starý RD a hledáme optimální barvu fasády (teď je šedobílá). Okna jsou zelená (viz fotky), zelený sokl z kamene, vstupní dveře a garážová vrata jsou žlutá. Dík za Vaši radu. S pozdravem Medvec.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych opět světlou fasádu v jemném cappuccinovém či šedobéžovém až světle hnědém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy plastových oken. Zevnitř budou bílá, zvenku se rozhodujeme mezi bílou a dekorem třešeň. Rádi bychom obklady Klinker dočervena na cca 1/4 domu (např. "výkus" terasy, další stěnu, sloupy, sokl), podhledy zděné. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jako kontrast ke klinkerovému obkladu bych volila bílá okna, která nebudou omezovat možnou barevnost fasády.
<< zpět ( stránka 14 / 28 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |11 |12 |13 |14 |15 |16 |17 |18 |19 |20 |21 |22 |23 |24 |25 |26 |27 |28 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře