Pragointerier

ostatní

Dotaz   V obývacím pokoji máme dubové parkety, ostatní podlahy jsou bílá dlažba, v ložnici béžový koberec. Stěny jsou bílé. Jaké dveře a obložky zárubní by byly vhodné?
Odpověď   Velmi dobrá kombinace barev k výrazné dubové podlaze. Dveře i zárubně by měli být bílé eventuelně smetanové s použitím této barvy v obytném prostoru např. čalouněné části v odstínu smetanové.
Dotaz   Dobrý den, můj dotaz se týká barev. Zařizujeme si byt 2+kk a nevíme si rady, co se týká barev v kuchyňském koutě a obývacím prostoru. Kuchyňská linka je vanilková (skříňky s výplní mléčného skla v hliníkovém rámečku), podlaha je plovoucí, laminátová, odstín akacie, dveře jsou v provedení olše. Jakou barvu nám doporučujete zvolit na stěny a nábytek? Naše představa je, že obývací prostor bude velmi jednoduchý, bude zde jen pár poliček a nízká skříňka pod TV, protože máme omezený prostor. Máme ale strach, aby se nám "nebily" dřevěné dekory s barvou sedačky, kterou bychom rádi v jasné barvě - červenou, oranžovou,... Moc děkujeme alespoň za nějaký tip. S pozdravem a přáním pěkného dne, Alexandra
Odpověď   Dobrý den, barevnost by měla být odstupňovaná v teplých tónech. Sedačka by měla být nejsytější, zdi v pastelové, vanilkové barvě, zeď za televizní sestavou by měla být oproti ostatním sytější. Nábytek do obytného prostoru doporučuji bílý lakovaný.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu barevného provedení (plovoucí podlaha, int. dveře, schodiště, stěny) společného prostoru. Popis prostoru: cca 40m2 (obyvák+jídelna). Barva oken teak, jídelna umístěna tak, že dvě stěny vedle sebe tvoří velké tříkřídlé prosklené dveře 3metry široké. Tzn. hodně světla. Chtěla bych prostor opticky působící vzdušně, svěže,čistě ale zároveň teple. Místnost spíše opticky zvětšit než zmenšit. Vstup do této společné místnosti je z chodby, kde je umístěno schodiště a proto vstup je vymyšlen a připraven na posuvné dveře v šíři 130cm, představa je nechat je celoskleněné z důvodu dostání denního světla do prostoru schodiště. Myslíte, že když tento prostor ponechám bez zárubní,bude to opticky působit větší, přece jenom šíře pro posuvné dveře není největší a myslím si, že vytvořením zárubní tak otvor opticky spíše zmenším. V ob.místnosti bude také krb, který chceme obložit červenými lícovými cihlami. Poraďte jak barevně sjednotit celý interiér. Co se týká int. dveří do ostatních místností, líbí se mi Harmonie typ 40 od Sapeli, ale nevím jak sladit barvu. Vím, spousta dotazů, ale přesto děkuji za Vaší odpověď a přeji pěkný den Hanka
Odpověď   Dobrý den, dveře ponechejte určitě celoskleněné bez zárubní budete mít optické propojení s interiérem již z chodby (velice působivé). Podlahy by měly pak být stejné v chodbě i v obytném prostoru. Podlaha pařený buk, okna Teak, dveře buk, schodiště stejné jako podlaha pařený buk (v případě, že použijete podlahu plovoucí se tato dá použít i na obklad schodiště). Doplňková barva červená (sedací souprava, stínítka svítidla, umělecké předměty velkoformátové pro vyvážení velikosti oken), malba zdí světle kouřová až smetanová.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu, jak vymalovat obývací pokoj spojený s kuchyní (viz. foto). Kuchyň je celá ve třešni, podlaha dub a dveře mám objednané od Sapeli: Bergamo-model 30 také v dubu s prosklením ametyst bronz. Ostaní nábytek zatím vybraný nemám. Líbí se mi podzimní a přírodní barvy. Uvažoval jsem dát na jednu stěnu (asi naproti oknům) sytější odstín cihlově červené nebo červeno-hnědé popřípadě podobnou barvu, jako má kuchyňská linka, ale nevím, jakou/jaké barvy dát na ostatní stěny (u dveří, za linkou, kolem oken a na protější stěnu kuchyně). Tu jednu sytější stěnu bych rád zachoval, ale uvítám i Váš názor, pokud byste mi jí rozmlouvala. Strop předpokládám zachovat bílý. Předem Vám velice děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den pane Koláři, ladění interiéru v podzimních barvách je velice efektní a příjemné. Sytější zadní stěna nám bude prostor opticky zkracovat. Volila bych jako doplňkovou barvu spíše oranžovohnědou sytější v kombinaci se zelenou olivovou. Takže na zdi proti oknům použít tento odstín, na dalších o dva stupně světlejší . Na sezení a zastínění oken olivově zelenou klidně i se vzorem jemný proužek béžová v kombinaci s listovým vzorem. Tuto béžovou, ale světlou pak na strop – odraz syté barvy bude jemnější. Bílá by byla hodně výrazná. Doplňky nábytku v třešni nebo klidně i červeno hnědé proutí (mají v KIKA) na svítidle.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych po letech změnit obývací pokoj. Ponechat chci jen rohovou sedací soupravu /tmavě modrou s barevnými geometrickými tvary/. Moje představa je: minimalizovat ostatní nábytek/dokoupit/ a vymalovat sytější barvou (nějaký oranž. nebo podobný odstín). Bohužel podlaha je středně tmavá laminátová. Místnost je asi 30m2 velká. Při té proměně je třeba něčím zakrýt nefunkční dveře. Můžete mi, prosím, orientačně poradit jaké barvy- nábytku a malby -zvolit a popřípadě, kde nejlépe nakoupit?Děkuji Eva
Odpověď   Dobrý den, v první řadě pro zdárné vytvoření nového sladěného prostoru musíme sjednotit a vybrat barevnost. K středně tmavé podlaze bych volila o dva stupně světlejší nábytek, sedací soupravu určitě nečalounit na jemnější teplý odstín např. oranžově-béžová klidně i s jemným opravdu jemným vzorem (zvýraznit můžete polštáři). Dveře se dají překrýt deskou plochou na kterou můžete umístit LCD TV nebo jenom police. Tato by měla navazovat na TV sestavu nábytkovou. Stěny pak můžete podbarvit i sytější barvou spíše tlumenou v odstínech oranžově hnědá. Takže podlaha nejsytější zdi středně syté , nábytek i sezení nejsvětlejší.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor. Zařizujeme rod. domek, konkrétně přízemí, obytný prostor. Kuchyně je propojená s jídelnou a obývacím pokojem v půdorysu ve tvaru písmene L o rozloze cca 50m2. Prostory jsou prosvětlené, okna plastová v barvě světlejší třešně. Podlahu plánujeme laminátovou v dekoru třešeň po celé ploše, dveře Sapeli dekor hruška, typ Note, prosklené s gravírováním. V ostatních místnostech budou dveře plné. Kuchyň bude typ Plum, přičemž dvířka budou bílá a korpus folie plum. Kuchyni bude od jídelního koutu oddělovat barový pultík obložený lícovými cihlami, kterými bude obložen i komín krbu v obýváku a budou použity i v nice umístěné v jídelně. Lícové cihly se objeví i v ostatních částech domu a částečně na fásadě. Prosím o radu jakou barvu v budoucnu použít na vymalování stěn, popřípadě, zda se vám zdá skladba použitých dekorů vhodná. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, volila jste teplé odstíny dřevin třešně a hrušky s výraznější kuchyní. Režné zdivo dodá tomuto interiéru plasticitu a ke kuchyni se bude výborně hodit. Barevnost zdí bych volila spíše v neutrálních odstínech, například odstín bílá káva, nebo se můžete odrazit od použité bílé a volit malbu zdí v odstínech přírodní vlny. Sezení pak až k odstínům béžovým. Jako zajímavou doplňkovou barvou považuji odstín antracit nebo hnědočervená, například na proutěných doplňcích.

Dotaz   Dobrý den, hledáme inspiraci pro zařízení malého řadového domečku. Poradíte nám prosím, jak umístit kuchyň v obývacím pokoji a jak vše sladit dohromady, včetně barevmateriálů a výmalby? Podlaha a schodiště: plovoucí podlaha Forte Struktur bude mít barvu buk 720. Francouské třídílné okno s výhledem do zahrady je z bílého plastu. Vedle schodiště budou krbová kamna nebo krbová vložka. Do prostoru potřebujeme umístit kuchyň se spotřebiči, jídelní stůl a židle, rozkládací sedačku a pohodlná křesla, konferenční stolek, knihovnu, TV, osvětlení. Máme představu světlých teplých ( útulných) barev. Dveře v ostatních prosorech budou Sapeli standart folie buk, model 30 sklo satináto bílé. Děkuji předem za inspirace. Lenka
Odpověď  

Dobrý den, dispozici musíte rozdělit na obývací část s krbem, jídelní část přechodovou a kuchyň – kuchyňská linka. Umístění vychází z možností vašich prostor. Ty nemám k dispozici. Každopádně umístění sezení je dobré volit tak, že máte výhled na větší část místnosti se zachováním výhledu na zahradu. TV sestavu je možné situovat pohledově ke krbu nebo v případě, že to bude povolovat dispozice - TV proti krbu.

Dotaz   Dobrý den, děkuji předem za Vaši radu. Potřebovala bych poradit s volbou barvy kuchyně a barvy ostatního nábytku v obývací kuchyni: - kuchyň je součástí obývacího pokoje, prostor je čtvrecový - kuchyň bude mít tvar pismene L - podlaha jsou dubové parkety (staré které se nově vybrousí a nalakují) - dveře bílé - kazetové (jednoduché rámečky) - okna bílá - špaletová - v pokoji budou starožitné hodiny v tmavém dřevě Nevim, jakou barvu kuchyne zvolit - zda svetle drevo jako je briza, nebo naopak neco tmavsiho - orech, apod. Děkuji moc za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, kombinace prkenné dubové podlahy se špaletovými okny dává prostoru nádech městského interiéru meziválečného období. Je možné řešit dispozice v tomto duchu nebo tvarově zmodernizovat hmotu kuchyně. V druhém případě je možné volit kuchyň jednoduchou (výplň můžete pojmout stejně jako u dveří) v materiálu ořech eventuelně exotickou dýhu v zemitých odstínech s horizontální orientací jenom na spodní části kuchyně. Neznám velikost místnosti, ale pokud je menších rozměrů, je vhodnější volit spíše světlejší . Výjimečně by se sem hodil romantický styl jednoduchý dvoubarevný – podlaha dub, malby stěn a stropů písková béžová, sněhová bílá kuchyň, dveře, okna, svítidla, čokoládová hnědá TV sestava, doplňky. Barevný akcent vytvoříme doplněním nugátové hnědé – sezení. Tvrdost kontrastu hnědé a bílé nám zjemňuje malba zdí - písková béžová.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit s barevností v mém bytě? Chtěl bych černou podlahu v celém prostoru - dlažba GEO nebo SANDSTONE tmavě šedá (RAKO). V obytném prostoru by byla čelní stěna šedá imitace pohledového betonu. V jakém tónu volit ostatní stěny? V místnosti jsou dvě velká francouzská okna, tedy dostatek světla. Kuchyň je propojena s obytným prostorem (tedy stejná dlažba). pracovní deska kuchyňské linky a další prvky by měly být z nerezu či pozinkovaného plechu. Jakou barvu byste doporučila na linku a zdi? Kuchyň je na sever. V pracovně je černá podlaha, zdi kombinace tmavého a světlého odstímu pistáciové. Dveře budou HSE Humpolec. Jakou zvolit barvu? Jakou barvu radiátorů? Děkuji mnohokrát za váš názor a přeji hezký den. Roman Lipánek PS: barva oken a vstupních dveří je teak.
Odpověď  

Dobrý den, velice ojedinělý a odvážný interiér. Barevná kombinace v studených zimních tónech. V takto laděném interiéru můžete použít výrazné odstíny barev: červená, již zmiňovaná pistáciová, modrá, žlutá. Nebo můžete interiér podbarvit tón v tónu. Přikláním se k použití dlažby RAKO, typ Sandstone Lapato (z důvodu povrchové úpravy - lepší úklid). Kombinaci pohledový beton, plech a antracitová podlaha je vhodné doplnit bílou nebo spíše smetanovou malbou. K tomu jednu zeď červenou nebo pomerančovou. Dveře HSE Humpolec v odstínu plechu, kuchyně bezfalcové. Kuchyň smetanová bílá až odstín přírodní vlny, obklad zdi zelený Lakovek, lepený přímo na zeď. Otopná tělesa kovová, např. KONVEKTORY OnFloor, firma Boki.

Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit, jak barevně sladit nábytek v obývacím pokoji, který je spojen s kuchyní? Kuchyň je leskle červená s chromen (stříbrná) a sedačku máme koženou vanilkovou? Dveře máme plné i s obložkou v barvě dubu, podlaha kaštan (vypadá jako dub s jasanem). V jaké barvě máme zvolit ostatní nábytek (konferenční stůl, skříň a obývací soupravou pod televizor, jídelní stůl a židle)? Stěny máme ponechat bílé? Děkuji moc za radu
Odpověď   Dobrý den, ke kombinaci červená a vanilková bych doporučovala jemnou malbu zdí např. v odstínu jemně béžová až písková. Tím malinko zmírníme výrazovou červenou s přechodem k vanilkové. Jestliže je podlaha sytější proti dveřím, nábytek (TV sestavu a konferenční stolek) můžete volit v odstínech dubu nebo ve stejném odstínu jako podlaha. Jídelní sestavu je možné ladit ke kuchyni - kovová moderní, ale jednoduchá s kovovými jídelními židlemi nebo barevný plast - pozor kvalitní konstrukce!
Dotaz   Dobrý den, koupili jsme panelový byt, ve kterém je propojený obývací pokoj s kuchyní. Již dlouho toužím po leskle červené kuchyni a chci se zeptat, jak barevně sladit ostatní nábytek včetně obýváku (jídelní stůl a židle, konferenční stůl a malá obdélníková obývací stěna pod televizorem). Sedačku máme starší v barvě vanilkové (vzhled kůže). Podlahu jsme koupili plovoucí v barvě kaštanu (je to kombinace dubu a jasanu). Dveře včetně obložek budou v barvě dubu nebo javoru. Můžete mi prosím poradit bytového designera?
Odpověď  

Dobrý den, co se týče sladění barev a materiálů v interiéru - kaštan je poměrně výrazná dřevina. Ovšem při vámi zmiňované kombinaci dub-jasan to bude kaštan jenom v názvu a bude se jednat o laminátovou podlahu. Přírodní kaštan je spíše červenožlutý. Dubové dveře k dubovo jasanové podlaze jsou velice pěkné. Javor bych již na dveře nedávala. V případě použití červené výrazné kuchyně je vhodné použít barevnost (mojí oblíbenou) v odstínech šedivých nebo můžete použít i stěrku Monofinish – imitace betonu. Další nábytek pak laďte do odstínu spíše jasanu (tj. světlejšího). Jemnější varianta je malba v odstínu smetanová až bílá káva a prostor doplnit výraznou doplňkovou barvou (nugátová hnědá).

Dotaz   Zdravím vás a prosím o radu s výběrem barvy stěn a šikminy do společného prostoru obývacího pokoje a kuchyně. Jde o nepříliš velkou podkrovní místnost s okny situovanými na sever a balkonovými dveřmi na severovýchod. Kuchyňská linka je v kombinaci vanilka-calvados, sedačka a křeslo jsou béžové, podlaha bříza, ale barevně něco mezi olší a bukem (lehce do růžova). Balkonové dveře calvados, ostatní dveře a zárubně jsou bílé. Strop je rovněž bílý. Rád bych volil teplejší odstíny, nechci ale prostor dále zmenšovat a barevně jej překombinovat. V příloze zasílám obrázky před realizací kuchyňské linky a po ní. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, děkuji za fotografie. Jsou pro moji představu důležité. Prostor je poměrně malý a calvados tmavý. Doporučuji doplnit barevnost v odstínu režné – přírodní vlny. Třeba v detailu na linku nebo tenký kruh na zeď za TV. Je možné podmalovat o tón sytější stěnu do v. podezdívky. Jinak spíše velice světlý odstín. Teplé odstíny barev spíše na koberci, ale jenom v detailu.

Dotaz   Dobrý den, do obývacího pokoje v kompletně zrekonstruovaném panelákovém bytě chceme koupit novou rohovou sedací soupravu a rádi bychom Vás poprosili o radu při výběru barvy sedačky. Popis místnosti: plovoucí podlaha olše, strop bílá, stěna na proti sedačce (hlavní stěna) světlá okrovo-žlutá, ostatní stěny téměř bílá (slonová kost), nábytek calvados, okno i balkónové dveře bílé, doplňky jsou většinou červeno-oranžové (květináče, svíčky). Z obýváku je zvětšený dveřní otvor přes kuchyň do předsíně, linka calvados, barva stěn sytě oranžová, strop bílá. Sedačka bude z jedné části pod oknem a bude z ní výhled do kuchyně a předsíně. Okno je bez záclon, jen uvažujeme o závěsech, o jejichž barvě také nemáme jasno. Děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, k této barevné kombinaci bych doporučovala odstíny spíše neutrální. Teplých barev je tam poměrně dost. Další argument je hmotová velikost sezení. Odstíny spíše světlejší např. smetanová bílá, světle šedivá. K této barevnosti zastínění japonské žaluzie (např. IKEA) v kombinaci se závěsy ve světlých smetanových odstínech.

Dotaz   Vážená paní Ing. Čudková, prosíme o Váš odborný pohled na věc:-) Budeme zařizovat novostavbu, byt v bytovém domě (3+1) a momentálně řešíme podlaha versus dveře. Podlaha do většiny místností je Meister Tradition Compact-Clic OŘECH 211 (středně tmavá (parketového vzhledu) = předsíň + chodba, ložnice, obývák s kuchyní (v propojení nejsou dveře jen "díra" šířky cca 1400 mm. (Koupelna, WC - obklady, dětský pokoj laminátová podlaha Meister Tradition Compact-Clic třešeň č.457 (světlá)). Okna bílá plastová-standart -musí zůstat. Jen pro představu. Interiér chceme jednoduše zařídit, použít méně nábytku např. v obýváku - světlá sedačka (krémová nebo béžová), nábytek ve středně tmavším ladícím odstínu - nejlépe přírodní teakové dřevo (medový nebo trošku tmavší odstín) = stolek, jídelní stůl, židle, nějaká skříňka. Zdi světlé nebo bílé, jedna zeď nějaký odstín tmavě červené. Zařízení pak doladíme. Na fotce je přibližné ladění interiéru, podlaha také přibližná (možná my budeme mít malounko světlejší - odstínově spíše dožluta, ne dorůžova). Dveře chceme jednoduché (jako typ Elegant), do koupelny a WC plné, ostatní z části prosklené (obývák možná posuvné), provedení Dýha nebo CPL (prosím o výhody a nevýhody - máme roční mimčo). Vybíráme mezi výrobci Sapeli a Prüm, Sapeli jsme zatím v okolí ve všech odstínech bohužel neviděli, z Prum nám zatím nejvíce ladil neutrální buk dýha. Prosím o konkrétní odstíny. Děkujeme moooc a hezký den:-)
Odpověď  

Dobrý den, barevný model podle uvedených podlah by mohl vypadat následovně: podlahy zůstávají, dveře Sapeli - varianta 1: typ Exlusiv fólie hruška. Varianta 2: typ Tenga dýha olše (orientace dýhy horizontální), malby světlá cappuccino např. JUB 1444 , červená JUB 5560. Nábytek TEAK je nutné upřesnit, dle vzorku světlejší odstín . TEAK je totiž hnědšího odstínu a neměl by být příliš tmavý. To samé se týká i odstínu podlahy. Ořech je dle odkazu na internetu poměrně červený, ve skutečnosti je spíše hnědý k TEAK dřevu.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový byt a potřebovali bychom poradit s odstínem rohové sedací soupravy. Kuchyň si představujeme odstíny javor s korpusem calvados. Podlahu taktéž calvados. Ostatní nábytek, který již máme, je v odstínu javor. Uvažovali jsme o světle béžové sedačce, ale zdá se mi to vzhledem k tomu, že máme malé dítě, nepraktické. Jaká jiná barva sedačky a popřípadě malby na zeď se hodí? Děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, Calvados a javor je výrazná barevná kombinace (žlutá – červená) a liší se i texturou. Barevnost je možné řešit v teplých odstínech čalounění, např. odstín velbloudí srsti a malby zdí pak spíše uklidňující nevýrazné (odstín světlá šedivá nebo smetanová). Doplňky odstín šedivá až antracit.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych do obýváku zkombinovat stěnu červenou a šedou a nevím, jestli je k nim lepší čistě bílá, nebo nějaká krémová. Obývák je obdélník, původně spojené dvě místnosti oddělené obloukem. Tu stěnu s obloukem jsem myslela červenou, jednu delší stranu obýváku šedě a ostatní bíle (kolem oken a druhá delší strana). Nábytek a doplňky (i podlaha) v barvě středně hnědé (kabala). Děkuji, Radka Machová.
Odpověď  

Dobrý den, kombinace červená, šedá a bílá je velmi vhodná. Při volbě odstínu smetanové krémové již šedivou nekombinujte. Hnědé až světle hnědé odstíny jsou více uklidňující. Další je volba dispozice malby - spíše doporučuji malbu kratších zdí proti sobě: šedá-červená a delších: bílá. Vámi uváděná volba bude místnost opticky zešikmovat na koso.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit. Chceme koupit plovoucí podlahu do rodinného baráčku. Chceme ji dát do chodby, která je asi největší místností v domě, má rozměry 309 a 430m a je tam výklenek do obýváku a koupelny. Strop je světle dřevěný z palubek, bílá tapeta s nenápadným vzorem, ale přesto je chodba tmavá. Chtěla bych poradit, jakou barvu plovoucí podlahy, a také, jakou barvu tapety. Líbí se mi třeba růžovočervená barva ale nevím, jestli by se hodila k podlaze a stropu. Navíc by bylo dobré, aby místnost prosvětlila. Také nevím, jakou barvu nových dveří zvolit. Ve všech místnostech jsou dřevené stropy. Také nevím, jaké prahy či lišty dát k té plovoucí podlaze. Máme staré dřevěné prahy, které by se k nové podlaze nehodily. Jinak ve všech ostatních místnostech máme koberce. Moc děkuji, Pilzová.
Odpověď  

Dobrý den, dřevěné stropy prostor vždy ztmavují a opticky snižují. K odstínu palubek na stropě (předpokládám smrkových) je vhodná světlá podlaha, např. javor a v tomto provedení bych volila i dveře, např. SAPELI, typ SWING. Tapetu je možné probarvit na kratších zdech o tón sytější, na delších světlejší, např. fialovorůžový pastelový akční odstín. Prahy by se měly vyměnit za nové k podlaze, a nebo použít jenom přechodové lišty (v případě, že nemáte výrazné výškové rozdíly podlah). Z výběru typových lišt k plovoucím podlahám můžete v detailu prahy zrušit v případě, že podlaha přechází do další místnosti.

Dotaz   Vážená paní designerko, moc Vám děkuji za již poskytnuté rady. Nyní ještě potřebuji poradit, zda je správné toto řešení interiéru, a to obývacího pokoje spojeného s kuchyní a jídelnou. Jedná se o prostor do L, z obývacího pokoje není přímá viditelnost do kuchyně. Celý prostor má cca 70 m, okna jsou v barvě kaštanu, podlaha je dřevěná - dub klasic a dveře i zárubně jsou také dubové. Jedná se mi o následující: nábytek do obývacího pokoje by se mně líbil v barvě ořechu. Jednu nebo dvě stěny v obývacím pokoji zamýšlím vymalovat červeně. Zbytek stěn v obývacím pokoji světle žlutě. Nevím si rady, jestli zvolit sedačku červenou, nebo raději světlou. Líbí se mně obě, ale nevím, která by se do takového interiéru lépe hodila. Dále potřebuji poradit s kuchyňskou linkou. Původně jsem ji plánovala v odstínu mořené třeště -chery. Jídelní stůl i jídelní nábytek by byl ve stejném odstínu jako linka. Když by v obývacím pokoji byl nábytek v ořechu, neměla by být v ořechu i kuchyňská linka včetně jídelny? Nebo, jestli by mohla být v té mořené (tmavé) třešni. Výmalbu kuchyně jsem myslela dvě stěny světle zelené a dvě světle žluté - totožné se stěnami v obývacím pokoji. Prosím o Váš odborný názor, děkuji. Petra Hladíková
Odpověď  

Dobrý den, barevná kombinace dub a ořech je velice pěkná. V prostoru 70m2 si můžeme dovolit tuto tmavší dřevinu. S přihlédnutím na kaštanová okna je vhodná tato kombinace: dveře a podlaha dub, nábytek ořech, jedna stěna temnější červená, ostatní světle béžové až světle hnědé. Kuchyň kombinace ořech – sv. béžová (deska a kovové části šedivá). Tady si můžeme dovolit odstín zelená olivová na obkladu a jemný ve stejném tónu na zdi. Zelená nám bude doplňovat barevnost. Při použití žluté na doplňcích doporučuji odstín velbloudí srsti. Červená na více zdech působí těžce a agresivně, je to barva akce.

Dotaz   Dobrý den, paní inženýrko, máme propojenou kuchyň s obývacím a jídelním koutem v jednom prostoru. Podlahu máme smrkové palubky, kuchyň kombinace javor a třešeň. U oken přesně nevím odstín, ale je podobný třešni. Dveře a nábytek jsou v buku. Rádi bychom barevně vymalovali. Moc si nevím rady s výběrem barvy a také s barvou budoucí sedačky. Nebránila bych se ani tomu, kdyby jedna stěna byla vymalována výrazněji a ostatní k ní ladily. Předem děkuji za tip.
Odpověď  

Dobrý den, odstínů dřeva máte v prostoru poměrně hodně. Jsou teplých tónů. Pro uklidnění a pro pocit pohody je vhodné použít odstíny béžové až hnědé, tmavě hnědé na doplňcích. Tím se nám poněkud potlačí teplý barevný dojem z použitých dřevin. Jedna stěna, nejčastěji za TV sestavou, může být sytější (středně hnědá) s použitím přetíratelné strukturované tapety s plošným plným vzorem. Teplé odstíny malby bych nedoporučovala, prostor by mohl být příliš těžký a sladký.

Dotaz   Budu mít kuchyni Wenge v podkrovním pokoji 22m2. Pokoj je situován na jih a je dobře prosvětlen. Volím dlažbu Rako geo pískový odstín, totéž bude na obložení. Pracovní deska a korpus bude v bílé barvě. Též strop a zkosenou chci ponechat v bílé. Můžete mi poradit, jakou barvu použít na ostatní stěny? (Uvažuji o světle pastelové zelené, ale z vzorníku se mi spatně vybírá.) Můžete mi poradit označení odstínu? Přikládám model kuchyně.
Odpověď  

Dobrý den, pro probarvení je možné použít studený odstín, třeba zelenou. Tato by měla vycházet z odstínu zelené použité na skle. V případě, že toto je typ Satinato, můžete vybrat JUB 2423. Další možností barevnosti je použít sytější odstín dlažby, např. JUB 1093. Dodavatelů interiérových barev je více, uvádím jednoho, JUB.

Dotaz   Koupili jsme si nový nábytek v barvě ořechu. Je to pouze nízká sestava dvou skříněk a televizního stolku. Na protější delší straně místnosti budeme mít pohovku a křesla - také jsou v podobném odstínu. Koberec jsme koupili světle béžový. Přemýšlíme, jak bychom měli vymalovat - chtěli bychom něco zajímavého. Zatím jsme vymysleli sytě oranžovou stěnu za televizí a ostatní stěny velmi světle hnědé. Vynikne nábytek v barvě ořechu na oranžové stěně? Neměli bychom raději zvolit jinou sytou barvu? Také by nás zajímalo, jestli je lepší ostatní stěny udělat ve světlém odstínu úplně jiné barvy, nebo je lepší světlý odstín stejné barvy. Jsme poměrně konzervativní. Děkujeme za radu.
Odpověď   Doporučuji malbu jedné stěny v sytém teplém odstínu a zbylé stěny v odstínu světlém odvozeném k použitému koberci. Taky je možné stěnu za TV vytvořit jako výtvarný doplněk interiéru buď strukturovanou tapetou, strukturovanou omítkou, malbou na omítku nebo použitím plastických prvků jako jsou např. bambusové tyče od podlahy ke stropu.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si nový byt 3+kk. Je situovaný na JZ a nachází se v přízemí třípatrového domu. Ráda bych Vás poprosila o radu, jak barevně sladit interiér. Dveře jsme si vybrali od firmy SAPELI - Note (nejvíce se nám líbí odstín bubinga). Do obývacího pokoje spojeného s kuchyní (zde jsou velká francouzská okna) bychom chtěli dřevěnou podlahu (líbí nám se tmavší odstíny merbau apod.). V chodbě a ostatních dvou pokojích jsme si představovali laminátovou podlahu ve světlejších odstínech, např. javor. Je tato barevná kombinace vhodná? Případně vás žádám o doporučení vhodnější kombinace a zároveň i o doporučení barevného ladění kuchyně a nábytku. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, materiál Bubinga na dveře a Merbau na podlahu jsou odstínově velmi blízké a touto volbou dáte interiéru výrazný červený nádech s výraznou texturou. Na doplnění zařízení je vhodné pak použít méně výrazné materiály a jemné odstíny v malbě, např. jemný odstín Capuccina. Podlahu v pokojích bych spíše ladila ve světlejším odstínu hlavního materiálu Merbau, např. olše nebo třešeň. Tím bude přechod jemný a pozvolný. Pro probarvení pokojů pak můžete volit světlé materiály. K této podlaze spíše břízu, má jemnou a velmi hezkou texturu i odstín (javor se časem stává poměrně dost žlutý). Kuchyň je možné volit v kombinaci béžová a třešeň nebo olše, nábytek pak třešeň nebo olše. Při použití dřevěných materiálů můžete použít i kombinaci bříza – červená.

Dotaz   Dobrý den, potřebujeme poradit s výběrem dveří do klasického rodinného domu se sedlovou střechou. Obývací pokoj je spojený s kuchyní, v obýváku je dřevěná podlaha dub natur, v kuchyni světlá, béžová dlažba. V chodbě, která je poměrně tmavá (pouze světlovod) a budou v ní všechny dveře. je dlažba o odstín tmavší než v kuchyni, taková béžová až písková. Ostatní podlahy třívrstvá dřevená HAVEA - odstín dub. Jaké dveře? Světlé - javor? Tmavé - ořech? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, doporučovala bych dveře v provedení dub, eventuelně světlejší variantu jasan, např. typ Swing SAPELI. Ořech je velmi výrazný a při použití na dveřích by na vás dveře hmotově tzv. „padaly“.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem dřevěné podlahy, dveří a ostatního nábytku do obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní přes jídelnu. Kuchyň je bílá s pracovní deskou, obkladem a jídelním stolem v barvě cocobolo. Děkuji za odpověď. Krásný den.
Odpověď  

Dobrý den, materiál Cocobolo se odstínově blíží k našemu ořechu nebo sytějšímu teaku. Podlaha v provedení ořech, dveře SAPELI Zebrano. Další světlejší varianta: podlaha i dveře teak s použitím ořechu nebo již jmenovaného Cocobolo na dalších částech interiéru. Materiál uvádím na obrázku v příloze.

Dotaz   Prosím o radu, jak vymalovat a jakou podlahu zvolit do obývacího pokoje 4x5m. Nábytková stěna je v kombinaci ořechu a černé lesklé folie + módní sestava. Kožená sedací souprava krémové barvy, koberec pod sedacím prostorem krémový v jemné kombinaci žluté a hnědé. Mám představu o podlaze ve stejném odstínu, jako nábytek - ořech a malba čelní stěny za nábytkem oranžová nebo žlutá, ostatní stěny - do krémova?? Prosím, napište mi svůj názor. Z odpovědí, které pročítám v teto rubrice, mám pocit, že nevolím správně barvu podlahy, ale líbí se mi. Proto čekám na názor odborníka. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, je možné volit podlahu ořech v případě, že zbylá část interiéru bude světlá tj. malby. Podlaha bude tvořit jakousi základnu těžiště prostoru a světlé zdi můžou v prostoru proti TV sestavě gradovat do sytějších tónů stejného odstínu. Pro vytvoření optické hloubky je možné použít strukturu na sytější stěnu např. tapety ze skleněných vláken rastr rákos, eventuelně můžete použít strukturovanou omítku. Další možností světlejší je použití keramické dlažby beze spár velký formát 60x60cm v odstínu střední krémová.

Dotaz   Hezký den. Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barevného sladění interiéru obývacího prostoru spojeného s kuchyňským koutem, který právě zařizujeme v rodinném domku. Místnost má cca 35 m2, dvě okna na jih a velké francouzské na západ, jsou bílá plastová. Jediné, co je jasné, je dřevěná smrková podlaha v obývací části. V kuchyni bude dlažba (zde si nejsem jista barvou, volila bych asi světlejší, podobnou dřevěné podlaze). Kuchyňskou linku bych chtěla v moderním duchu, v barvě ořech, se světlou pracovní deskou. Nejsem si jistá barvou ostatního nábytku v obývacím pokoji, výmalbou a barvou dveří (světlé, podobné podlaze?). Mám ráda teplé tóny. Děkuji za pomoc, Monika.
Odpověď  

Dobrý den, při použití smrkové podlahy v obývací části je podlaha v kuchyni vhodnější keramická v odstínu smetanová nebo imitace kamene, např. RAKO Sandstone nejsvětlejší odstín. K tomuto materiálu se ořech velmi hodí. Dveře smrk, další barevnost zemitý ořech a nažloutlý smrk jako základní. Tuto paletu je vhodné doplnit o jemný odstín béžové na zdech a sytou žlutou velbloudí srst na části zdi. Nábytek pak můžete ladit do odstínu oranžovohnědá odstín Teracota – sezení a opět ořech, např. TV sestava, knihovna. Doplňky v olivové zelené a jedlové zelené ozelenění interiéru.

Dotaz   Dobrý den, děkuji za odpověď ohledně výběru dřevěné podlahy a dveří a ostatního nábytku do obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní přes jídelnu. Kuchyň je bílá s pracovní deskou, obkladem a jídelním stolem v barvě Cocobolo. Zapomněla jsem ve svém dotazu doplnit, že se jedná o Cocobolo světlé. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, světlou podlahu typ Cocobolo je vhodné doplnit o světlejší dveře v tomto odstínu, např. bříza Sapeli typ Elegant, nebo výraznější a tvarově propracované Swing. U sytější varianty je možné použít dveře v provedení Teak.

Dotaz   Dobrý den, nevíme, jakou vybrat barvu laminátové podlahy. Máme dřevěná eurookna v barvě teak a plné dveře SAPELI laminát CLP v barvě třešeň. Podlahu vybíráme do tří podkrovních místností a společné chodby. Máme vybrat světlou, nebo tmavou? Jaké dřevo (dub, buk), a která barva je vhodná ke kombinaci s tmavší třešní? Vybavení máme zatím koupené jen do ložnice, a to také barvě třešeň. Osobně si myslím, že by se měla koupit nějaká světlejší kvůli kontrastu a aby pokoje nebyli příliš jednobarevné. Děkuji za radu, p.Zimola.
Odpověď  

Dobrý den, prostor je členitý a chodba poměrně úzká. Doporučuji držet se teplých a světlejších odstínů, např. jak uvádíte buk, nebo světlá třešeň či světlá olše. Barevnost a hloubku prostoru pak vytvoříte malbou s použitím kontrastů u jednotlivých zdí. V ložnici bude za lůžkem sytý odstín, na ostatních zdech světlejší. V ložnici je příjemné použití koberce s vysokým vlasem. Ten může být velmi světlý.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu jak barevně zařídit byt, půdorys posílám. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem. Kuchyň má lehce futuristické rysy, buk se stříbrnými lištami, pracovní deska černá. Podlaha v kuchyni bude buď dlažba, nebo marmoleum. Marmolem volíme i na ostatní plochy. Prosím o radu, jakou barvu podlah a jaké dveře zvolit, jakou barvu malby. Jak dále postupovat ve vybavení obývacího pokoje (barva sedačky)? Jídelní stůl bude navazovat na předěl mezi kuchyní a obývákem a je v barvě buku. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, pro představu podobná kuchyň z produktů firmy Hanák . Je vhodné doplnit o odstíny šedivé syté na podlahu v obývací části, světlé na podlahu v chodbách a v pokojích pak podle určení - v dětských pokojích nebo pokojích pro hosty můžete jít i do barevné podlahy. Obývací prostor Marmoleum click volcanic ash 753872. Chodby Marmoleum click sky blue 753880. Dětské pokoje Marmoleum click red copper 753870. Nábytek pak kombinace v buku s malbou, v obývacím prostoru bílou v kombinaci s červenou na stěně s dveřmi do pokojů. Pokoje světlý odstín jemné režné s nábytkem bříza. Dveře do spíže a na chodbu do pokojů jsou chybně otvírané – na opačnou stranu.

Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit s výběrem barvy dveří a výmalby do novostavby? V přízemí domu, t.j.chodba v obytné části, obývák, jídelna - bude lamino plovoucí podlaha mořská tráva- světlá(vyskytují se v ní barvy světle hnědá až bílá). Kuchyň lino struktura (jakoby drobné barevné kamínky zelenkavé, červené, bílé..), dlažbu chodby ve vstupní části domu ještě nemám vybranou. Prostor je opticky propojený. Kuchyňská linka-spodní skříňky kalvados, horní skříňky horský javor+sklo. Chodba je s okýnkem, avšak úzká. Zbytek prostoru je, myslím si, dostatečně prosvětlený-okno je jak v kuchyni, tak i v jídelně, v obýváku 3,5m francouzské okno. Sedací souprava je tmavě modrá, ostatní vybavení v obýváku bude nové. Představuji si odlehčené nízké a závěsné skříňky, police. Nevím, jakou barvu zvolit. V obýváku bude krb. Barev na stěnu se nebojím, přála bych si oranžovou, zelenkavou, žlutou, ale nevím, kam a jak je nakombinovat. Ráda si nechám poradit i jiné barvy. Druhá část mého dotazu se týká výběru barvy laminátové podlahy do prvního poschodí (podkrovní místnosti)- ložnice a dětského pokoje. Chodba bude lamino mořská tráva světlá, okna odstín teak (v každém pokoji jedno balkonové,v dětském pokoji navíc jedno střešní). Požadavek o radu barvy dveří je v první části mého dotazu. Předběžně mám vybranou laminátovou podlahu buk (narůžovělý odstín), nebo javor, ale ten mi připadá dosti mdlý. V dětském pokoji chci vymalovat růžovou a žlutou, zelené doplňky-poličky, kontejnery na hračky... anebo růžovou a zelenkavou (holčička-4 roky). Děkuji za radu a odpověď na asi dosti obsáhlý dotazu. Ale jeho zodpovězením mi přidáte denně pár hodin spánku navíc.
Odpověď  

Dobrý den, zajímavá podlaha imitace mořské trávy. Vhodnou dlažbou do chodby by mohla být novinka od firmy RAKO, typ Savana, v příloze pokládka rovně v pruzích. Dveře v provedení javor nebo bříza Sapeli typ Tarugo. Skříňový nábytek obývací část bříza. Malba pak může být středně sytá v odstínech oranžově béžová na stěně s policemi a TV sestavou. Zbylá část místnosti spíše odstín Capuccino. Proti sezení modrá ledová, asi přibližně jako proužek z dlažby Savana. Modrá sedací souprava by neměla být agresivní švestková. Vhodné doplňky jsou pak v odstínu načervenalém (Calvados).

Dotaz   Dobrý den, budu rekonstruovat standardní byt v činžáku a v obývacím pokoji použiji starší nábytek: vpravo vysoká dlouhá stěna buk / dub? Na protější stěně grafiky cca 10 ks (laděné do šedobéžova; 2ks 60x70 ostatní menší). Pod nimi sedačka jednoduchá vínová, u okna knihovna cca 1,6 m. Vlevo vedle dveří psací empírový sekretář. Dveře SAPELI standard - dýha buk a obložkové zárubně. Místnost š=3, 2, dl=5,4 t.j.cca 18 m, v=3,25. V čele místnosti je vysoké třídílné špaletové původní okno š=1,2 do ulice, 1 patro, bez slunce. Prosím o doporučení, jaký odstín zvolit u dřevěné plovoucí podlahy? Jak vymalovat stěny? Strop jistě bílý.
Odpověď  

Krásný den přeji. Jelikož je pokoj málo prosvětlen, volila bych podlahu ve světlých odstínech (např. světlý buk, javor) tak, aby nepohlcovala příchozí světlo, ale spíše jej odrážela (možné je také použití snadno udržovatelného marmolea, které se vyrábí v mnoha odstínech). Stěny doporučuji také jen ve světlém nádechu: např. vanilka, světlá žlutá, které do temných prostor dodají trochu optimistického sluníčka.

Dotaz   Dobrý den, moc děkuji za radu ohledně obývacího pokoje. Chtěla bych vás ještě poprosit o radu co se týče dětského pokoje. Nábytek je z mat. borovice. Jakou byste nám doporučila výmalbu a podlahu? Pokoj je společný pro 15letou dceru a 3letého syna.Okno směřuje na východ. Děkuji a přeji krásný den, Martina.
Odpověď  

Krásný den přeji. Dětský pokoj se světlým nábytkem je vhodné doplnit veselými barvami - kombinace zelená, oranžová, popř. modrá. Volila bych jednu barvu výraznou - dominantní například oranžovou na jednu stěnu a ostatní ve světlejších tlumenějších odstínech - třeba nádech jarní zelené a smetanové. Pokud jsou Vaše děti živější, volila bych dominantní barvu zelenou a doplňky oranžové. Dětské hračky dodají další barvy a oživí tak nejen nábytek. Koberec bych volila v zemitém tónu - temně oranžový, popř. světlý smetanový odstín, toto záleží na zvolené výmalbě.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Zařizujeme dům a moc se nám líbí dlažba imitace tmavé dřevo (ořech), kterou bychom rádi dali do obývacího pokoje. Nejsme si však jisti, jaké k této podlaze zvolit dveře se zárubněmi a jaký nábytek. Ostatní pokoje budou mít podlahu světlejší. Děkuji.
Odpověď  

Jednoznačně bílé dveře.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych si zařídit ložnici v maritimním stylu, postel tmavý kov, ostatní nábytek bílé barvy nebo přírodního dřeva, červené a modrobílé doplňky. Zdi si představuji světle modré, ale nevím, jestli se modrá hodí do pokoje směřovaného na severovýchod. Děkuji za odpověď, Machová.
Odpověď  

Dobrý den, maritimní (přímořský) styl je vhodné doplnit o kámen nebo jeho imitaci alespoň na části zdi, např. pruh za lůžkem. Tento se může nasvítit zespodu. Malby pak smetanové až béžové, odstín říčního kamene.

Dotaz   Dobrý den, řešíme problém s podlahou a dveřmi v přízemí a prvním patře rodinného domku se sedlovou střechou. Je moderně zařízen. V prvním patře (ložnice a 2x dětský pokoj, koupelna) máme na podlaze laminátovou podlahu Parador v barvě americké třešně. Je jak na chodbě, tak i v dětských pokojích. Uvažovali jsme, že dveře dáme SAPELI Alegro rovněž v barvě americké třešně s jemným proužkem v barvě javoru, případně dveře Akord - americká třešeň. Všechny dveře v první patře budou plné. Malba na zdech asi zůstane bílá. V přízemí, kde je kuchyň, v kombinaci americký ořech se smetanovým vysokým leskem. Na podlaze dlažba také ve smetanové barvě (malinko tmavší než je kuchyň). V obýváku budou parkety dub olej a bude patrně zařízen nábytkem v barvě americký ořech, sedací soupravou barva smetanová nebo bílá. Uvažujeme o dveřích v americkém ořechu SAPELI Elegant, případně Damier – americký ořech. Dveře mezi chodbou a obývákem budou prosklené, ostatní budou plné. Malba na zdech asi zůstane bílá. Na orientačním plánku jsou dveře označeny červeně. Prosím, poraďte nám, jestli můžeme u naší volby dveří a malby zůstat, nebo jestli byste doporučili něco jiného.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba dveří Alegro je krásná a nadčasová v kombinaci třešeň a javorový proužek. Co se týká dveří ve vstupním patře, volila bych dveře buď Damier, kde je ale prosklení poměrně malé, nebo dveře NOTE také v americkém ořechu. U těchto dveří je prosklení větší a jejich design by se lépe hodil k dveřím v horním patře. Každé patro by bylo odlišné ale svým způsobem podobné. U dveří Note je proužek tvořený rýhou. Interiér bude působit celkovým jednotným dojmem a použité materiály jsou moderní a nadčasové. Co se týká výmalby, můžete ponechat čistě bílé zdi, ale vhodné by bylo některé zvýraznit, stačí jen v jemných tónech. V obývacím pokoji za světlou sedačkou použít odstín šedobéžový vycházející z odstínu ořechu a v pokojích horního patra opět můžete vždy jednu stěnu zvýraznit. Třeba jen lehkým nádechem opět v odstínech vycházejících z třešně. Barvy: krémová, slonová kost a pod.

Dotaz   Dobrý den. Chystáme se zařizovat novostavbu a někde jsem se dočetla, že je vhodné nejdříve si zvolit odstín plovoucí podlahy a následně vybírat ostatní (dveře, nábytek....). Jaký na to máte prosím názor Vy? Vybrala jsem si totiž nejdříve dveře od firmy Sapeli - dýha americká třešeň Tenga, a teď váhám, jaký odstín plovoucí podlahy k nim zvolit. Je široká škála a nerada bych zvolila špatně. Ráda bych tón v tónu. Tímto vás prosím o radu a zároveň o doporučení nějaké firmy, s kterou máte dobré zkušenosti co se týče kvality. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Častěji se nejdříve volí podlaha a poté dveře. Opačném pořadí je taky možné. Především montáž by měla být v pořadí podlaha a poté dveře. Podlaha by měla být v obdobných odstínech - třešeň, či světlejší buk. Nebo může být v úplně odlišném odstínu, světlejším (javor, jasan). Kvalitních podlah je spousta (Quick Step, Parador). Je vhodné volit také firmu, která je v okolí Vašeho bydliště (kvůli případné reklamaci, kterou nechci tímto přivolávat) a má dobré reference.

Dotaz   Dobrý den, chci Vám moc poděkovat za rady ohledně obývacího pokoje. Jen bych ještě ráda poprosila o pomoc ohledně kuchyně. Ta je v odstínu Kalvados, podlaha plovoucí světlá až bílá, 6x3,5m s pracovnou. V jaké barvě zařídit ostatní nábytek (PC stůl a dvojkřeslo pro krátký odpočinek)? Jak vymalovat stěny? Posílám foto pro vaši představu, děkuji.
Odpověď  

Pokud se jedná o stejnou místnost s kuchyní, tak pochopitelně opakujte calvados. Křeslo a židle vyberte ve světlejších barvách (např. světlá smetanová či vanilková). Stěny ponechte bílé, vše velmi oživí zelené květiny.

Dotaz   Dobrý den, děkuji za pomoc se zařizováním dětských pokojů. Posilovací stroj jsme zkusili přemístit do většího dětského pokoje. (Chodba je úzká a sklep nemáme.) Měl by být pro 9,5letého syna. Posilovací stroj by byl pod šikminou (v současnosti tam je postel). K protější zdi zůstává asi 1,3m, představovala jsem si zde zvýšenou postel s možností uložit pod ní současnou skříňku s šuplíkem a zvlášť regál. Zbytek prostoru pod postelí by byl na hraní. Vedle by stála současná šatní skříň (v.170, š.80, h.50). Délka této stěny včetně dveří činí 4,10m. Kolmo ke dveřím by zůstal nízký podl. regál. Psací stůl s PC pod oknem. Šířka pokoje je 3,13m. Měla byste nějaké výhrady k rozmístění nábytku? A jakou zvolit výmalbu? Dát za posilovací stroj pruhy? V jaké barvě by měl být závěs pod postel a ostatní doplňky? Nebude tam chybět tzv. ,,peřináč"? Na podlaze bude světlé lino (asi javor) a nábytek je lamino buk světlý. Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den, děkuji za upřesnění odstínu podlahy a nábytku. Doplňuji možnou barevnost pruhů (viz foto). Je možné taky použít tapetu z nabídky as-creation.de. Dítě si ji samo vybarví, nad ní pak již zmiňované pruhy.

Dotaz   Dobrý den, velmi Vás prosím o radu ohledně výmalby kuchyně. Ta je v provedení laku v lesku, v barvě červeného vína na předních frontech spodních skříněk, na jedné vysoké skříni se zabudovanou lednicí a hned vedle na skříni se zabudovanou troubou a mikrovlnkou. Pracovní deska je z tmavě šedého kamene. Na protilehlé straně jsou jediné horní skříňky. Jsou v kovovém rámečku se satinovým prosklením. Jistě budou méně výrazné než ostatní části kuchyňské sestavy. Nevím si rady s tím, jestli stěnu za těmito skříňkami vymalovat v jemnějším odstínu červené, či v jiné barvě. Jak doladit ostatní stěny (tedy stěnu čelní s oknem a druhou postranní s vysokými skříňkami)? Mnohokrát děkuji za odpověď.
Odpověď  

Méně je někdy více a s tmavě červenou nelze obvykle kombinovat jiný odstín červené. Já osobně bych ponechala bílou. Pokud máte opravdu pocit, že by tam nějaký barevný prvek měl být, vycházejte z odstínu a barevné škály té konkrétní vínové červené, kterou na lince máte. Zkuste použít buďto tmavý odstín hnědočervené (mahagon nebo kaštan), nebo světlejší pískový odstín. Pozor - ale ne dožluta.

Dotaz   Dobrý den, stěhujeme se z bytu do novostavby. Řešíme podlahy, kuchyňskou linku, zkrátka celkový ráz domu. I kvůli prosvětlení jsem chtěla javorové dveře, kuchyň v javoru a podlahu v obýváku a kuchyni v třešni. Ale teď mi došlo, že máme dost nábytku /komody/ z borovice-masivu, která mezitím ztmavla a zvýraznila se jí kresba. Prosím o radu. Co se tedy hodí k takto ztmavlé borovici? Se kterým dřevem se dá kombinovat a s jakými barvami? Máme rádi oranžovou, žlutou. Fasádu máme žlutou a podbití mahagon, chceme v takovém stylu i dům uvnitř. Už máme objednat kuchyňskou linku. Moc dík za radu a jakýkoli nápad, neradi bychom se pravého dřeva zbavili za nějaké lamino. Co třeba dětem do podkrovních pokojů? Dcerka chce pokoj ale jen žlutý. Michaela
Odpověď  

V první řadě nekombinujte více než dva desény dřeva v jednom interiéru. Vše by působilo chaoticky a nevyváženě. Rovněž byste měli vycházet z venkovní podoby domu, v tomto případě ze žluté barvy a mahagonu. Stěžejním faktem je, že nábytek, se kterým do interiéru počítáte, je borovice. Volila bych borovici na kuchyňskou linku, což bude korespondovat s nábytkem. Protože je tato dřevina již dost žlutá, žádnou další žlutou bych již v tomto prostoru nepoužila. (Maximálně na jednu stěnu, a to spíše v tmavším odstínu.) Dveře bych volila v bílé neutrální barvě a podlahu ve výrazně odlišném materiálu bez desénu dřeva (např. marmoleum). Mahagon a borovice jsou dřeviny, které jsou velmi specifické a odlišné - nelze je kombinovat. Pokud byste chtěli nutně podlahu v desénu dřeva, je možné použít opět borovici, nebo světlý dub. Ten je asi jedinou dřevinou, která se dá s borovicí kombinovat. (Díky podobné barvě, ale výrazně jemnější kresbě, která vedle výrazné kresby borovice působí harmonicky.) Na ostatní nábytkové prvky (pohovku a židle…) bych použila Vaši oblíbenou oranžovou a například na koberec k pohovce tmavší odstín oranžové – až dohněda. Pokud chce Vaše dcera „žlutý pokoj“, tak by bylo dobré zjistit, co si pod tím představuje. Pokud chcete pro děti jen borovicový nebo smrkový nábytek, tak ty jsou sami o sobě již dosti žluté... Měli byste vyhledat interiérového návrháře, který by Vám poradil konkrétně a připravil 3D vizualizace.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit barvu dlažby v kuchyni (viz. foto). Místo obkladů bude obkladová deska, která bude ve stejné barvě jako kuchyňská deska - vanilka, možná světlejší. Kuchyň je spojená s obývacím pokojem, ve kterém bude nábytek ve stejné barvě jako je kuchyň (ořech). Interiérové dveře bych zvolila v barvě jasanu, ale nejsem si jistá barvou plovoucí podlahy v obývacím pokoji. Zvolila bych také asi světlejší odstín, aby to ladilo. Chtěla bych také poradit s barvou stěn. Sedací soupravu si pořídíme barevnou, pravděpodobně v barvě bordó. Místnost je hodně prosvětlená, v obývacím pokoji je velké francouzské okno s výhledem do zahrady a na terasu. Kuchyň má 13,65 m² a obývací pokoj 26,78 m². Děkuji moc za radu, Markéta.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož fotografie nedorazila, pokusím se poradit pouze podle Vašeho dalšího popisu. Dlažbu v kuchyni můžete volit ve světlejším odstínu šedé případně krémové, vycházející z barvy pracovní desky. K nábytku z ořechu se určitě hodí dveře v odstínu jasan a poté bych doporučila opět světlou podlahu v jasanu, aby se prostor sjednotil. Rozdíl odstínů podlahy a nábytku je markantní, a proto bych ještě pouvažovala např. nad odstínem s výraznou kresbou - dubu, jak u dveří, tak i u podlahy. Můžete také použít bělený dub. Za výraznou bordó sedací soupravou bych volila výmalbu v odstínu šedobéžovém, výraznější, sytější - můžete jej také použít na protější stěně. Ostatní stěny ve světlejším nádechu té samé barvy, popř. smetanové. Doplňky ve smetanové a bordó barvě.

Dotaz   Dobrý den, paní designerko Zuzano, mockrát Vám děkuji za odpověď z 15. března, ohledně výběru dveří, podlahy a částečně výmalby v novostavbě RD. Co se týče pokojíčku (4x4m), radila jste mi výmalbu jarní zelená + růžová, nábytek bříza (odkaz na www.didlinka....můj nový pokoj), avšak výmalba horizontální - pod šikminou zelená. Zasílám Vám foto pokojíčku ještě ve stavební fázi, kde vedle komínu směrem k šikmině bude ještě vestavěný menší šatník- místnůstka. Jak jste myslela tu výmalbu? Pod šikminou zelená, a na stěnách zbývajících? Do výšky šikminy zelená kolem dokola a zbytek stěny, kde není šikmina růžová? Strop bílý nebo lehký nádech růžové? Šikmina - taktéž nevím? Podlahu jsme zvolili lamino plovoucí podlaha Tarkett-Javor natur. Další dotaz se týká výmalby kuchyně s jídelnou. Jedná se o otevřený prostor, kdy je obývák napojen do písmene L na jídelnu a kuchyni (přesný popis jsem Vám zasílala v dřívějším dotazu, ale nevím, zda máte možnost do něj nahlédnout). Podlaha v celém propojeném prostoru Tarkett Eden mořská tráva (světle hnědá, krémová až do bíla), okna dřevěná odstín hnědočervený teak. Výmalbu v obývacím pokoji jste radila takto: kratší stěny sytá temná cihlově oranžová, zbytek smetanová, nábytek bříza. Kuchyňská linka – U: spodní skříňky kalvados, horní skříňky javor horský + jedno rameno linky javor horský. Jídelní stůl se židlemi ještě nemám vybraný, ale asi v barvě kalvados, čalounění židlí krémové (schvalujete?). Nevím si rady s výmalbou a s výběrem obkladů nad pracovní plochou a barvou pracovní desky. Schvalujete, že desku vybereme světlou, podobnou barvě horních skříněk a obklad velkoformátový (cca30x60) béžový? Na ostatní prostory – chodba a schodiště – jste doporučovala smetanovou barvu, mimo stěny, na které bude věšáková stěna, která by měla být podbarvena pozitivní oranžovou. Co se týče dveří, vaše rada byla Sapeli Alegro javor + třešeň, zárubně třešeň. Jsou to jistě krásné dveře, ovšem náš rozpočet pravděpodobně bude stačit již na levnější variantu. Určitě budeme chtít dveře od Sapeli, s velkou pravděpodobností odstín javor, ale váhám, zda dát i zárubně javor, nebo třešeň. Můžete mi prosím ještě v tomto poradit? (Podlaha javor natur-v horních patrech, okna červenohnědá-teak). Moc Vám děkuji, Iveta
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je dětský pokoj prostorný a šikmina je dostatečně vysoko, volila bych plochu pod šikminou zelenou, šikminu jemnou, smetanovou, popř. narůžovělou. Kratší stěny můžete volit růžové a komín zelený. A protější stěnu můžete vymalovat v pásech, spodek zelený a vrchní část růžový, tak, jako protější stěna se šikminou (popř. celá stěna růžová se zelenými doplňky - menší proužky, či jiné obrázky v této barvě. Jistě bych volila světlou krémovou pracovní desku a také volba světlých, velkoformátových obkladů je vhodná. Čalounění také schvaluji. Můžete použít pouze dveře v odstínu javor společně se zárubněmi v odstínu javor, pokud vybíráte jiný typ dveří, nekombinovala bych k nim odlišný odstín zárubní.

Dotaz   Dobrý den! Prosím, jak byste řešili tento problém: kuchyň v provedení fólie bílá lesk, v kuchyňském studiu vymýšlíme, jak volit bočnice, které budou viditelné. Standardně se korpusy provádí lamino bílé. To mi přijde poměrně obyčejné, časem to i žloutne. Celá bočnice vysoké skříně bude viditelná z obývacího prostoru. Ale jedná se i o bočnice zavěšených skříněk. Navrhují např. bočnice v dýze dřeva, ale pokud bych chtěla zůstat u bílé, tak nevím... Pracovní desku zvažuji Corian, horní skříňky částečně prosklené. Děkuji.
Odpověď  

Corian je pouze materiál, nikoliv informace o konkrétní barvě… Jinak by postačilo, abyste na viditelné pohledové boky použili rovněž lakované plochy a ostatní můžou být bílé, kvůli ceně. Nebo je někdy lepší vytvořit kontrast a udělat z něj přednost. Takže pokud nejste příznivcem dekorů dřeva nebo byste jej do kuchyně dát nechtěla, zkuste lamino v odstínu paltina nebo jiné šedé barvy. Vypadá to jako kovová plocha, ale nestudí a dobře se udržuje. Zajímavý je i jemný šedý proužek. Pokud byste chtěla zůstat u bílé, tak i desény LTD jsou různé jemné bílé proužky. Možné je i zvolit nějaký velmi světlý odstín dřeva, jako je bříza nebo jasan.

Dotaz   Dobrý den,v RD je kuchyň propojena s obývacím pokojem. Kuchyň Sahara kombinovaná Zebranem, světlešedá deska. Skříňky Zebrano jsou stříbrně orámovány. Podlaha bělený dub, stříbrné žaluzie 5 cm se dřevem wenge a tmavým tkalounem. Potřebovala bych vědět, jakou zvolit výmalbu, jestliže nábytek bude wenge, sedačka kožená čokoládová. Prostor za ní bych si představovala s látkovou tapetou - červenobílou, květníky červené. Mají být ostatní stěny bílé nebo jinak barevné? Děkuji, H.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud budete volit jako výrazný prvek tapetu za sedací soupravou, nepotlačovala bych ji dominantnější výmalbou. Tu bych volila opět v jemných odstínech šedobéžových, šedých, či krémových. K tomu výrazné polštáře a doplňky, květináče a popř. koberec. Vše v barvě bordó, červená, oranžová, popř. s kombinací smetanové.

Dotaz   Dobrý den, budu se stěhovat do menšího bytu ve starém domě (stropy 3.80m) a ráda bych si dala udělat vestavěné patro na spaní, cca 3 x 2m se schody. Můžete mi napsat přibližnou cenu, eventuelně na koho bych se mohla obrátit s realizací? Druhá místnost je velká 30m2, nábytek starý a starožitný, velká okna, výhled nehezký, do dvora a do zdi. Jak byste ho vymalovala, líbila by se mi barevnost, ale nemám představivost. Děkuji!
Odpověď  

Dobrý den. Mezipatro Vám zhotoví jakákoliv truhlárna pracující v tomto případě dýhou a masivem. Cena velmi záleží na použitém materiálu. Otázku bych položil obráceně – kolik chcete do mezipatra investovat a podle toho se zvolí materiál. Malby ve druhém pokoji musí místnost opticky zvětšit a rozjasnit. Jedna stěna může být sytá (např. červenohnědá), ostatní stěny světlé a teplé odstíny. Nebo lze použít na část tapety.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Do svého rodinného domu (novostavby) jsme si vybrali dveře od SAPELI - Tenga, model 15, třešeň. Dřevěná okna máme v odstínu kaštan a nábytek do téměř všech pokojů v odstínu tabák/bílá (f. dřevotvar). Dá se k výše uvedeným komponentům vybrat vhodná podlaha? Bude moderní, bílá s pracovní deskou technistone (stále jsme se nerozhodli pro žádnou barvu) propojená s jídelnou a obývacím pokojem. V těchto prostorech bude dlažba (máme podlahové vytápění). Jaká plovoucí podlaha by se hodila do ostatních prostor? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, rozhodně bych na podlahu použil dřevinu, která je již v interiéru použitá. Asi by mohl být vhodný kaštan. Desku stolu bych vzhledem k bílé barvě kuchyňské linky volil do černa až tmavě šeda.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s ještě jedním dotazem. V kuchyni nového RD bude parapet u (dvou) oken asi 3 cm nad pracovní deskou. (Truhlář nedoporučoval parapet s pracovní deskou v jedné rovině kvůli spáře, která se brzy u dřevotřísky jaksi zkrabatí.) Doporučil/a byste mi dát parapet v jiném odstínu než pracovní desku? Okna jsou bílá plastová, v ostatních místnostech je parapet růžový mramor. Pracovní desku plánuji nejspíš odstín granit (tmavě šedá). Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Samozřejmě parapety v různých výškách jsou možné a praktičtější na údržbu. Tím pádem také odstín můžete volit odlišný. Pokud je kuchyň oddělena od ostatních místností, parapet může být v odstínu pracovní desky, jinak sjednoťte parapety s ostatními místnostmi. Růžový mramor bude ke granitu strukturou hodně kontrastní.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s velikou prosbou ohledně zařízení interiéru nového bytu. Jedná se o jednu místnost - současně obývací pokoj a kuchyňský kout. Pokoj je na slunné straně, je opatřen velkým francouzským oknem. Rozloha obytného prostoru je 27,55 m2. Nevím, jak se mám při zařizování odrazit. Zřejmě si představuji světlou podlahu (laminát, imitace přírodní dub) a tmavý nábytek (tmavě hnědá, v kombinaci s bílou). Potřebuji poradit – jaká barva dveří (prosklené) k podlaze včetně zárubní (buk?), jakou barvu kuchyňské linky (sladit s ostatním nábytkem?), jakou dlažbu v KK, jakou barvou vymalovat stěny a rovněž barvu sedací soupravy. Předem děkuji za Vaši radu a pomoc, Markéta Švecová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K dubové podlaze a nábytku v kombinaci ořech (wenge) s bílými dvířky rozhodně nekombinujte další odstín dřeva. Buk se k dubu nehodí. Dveře volte v dubu či v dubu americkém např. Sapeli - Note, Tenga či Lotos, kde je velký podíl prosklení. To doporučuji s mléčným sklem. Kuchyňskou linku můžete volit čistě bílou, popř. korpus dub, wenge či ořech s bílými dvířky. Alternativou je šedá pracovní deska s horními skříňkami v kombinaci s mléčným sklem. Sedací soupravu můžete volit výraznější (bordó či čokoládová). Výmalbu pak volte ve smetanové barvě. Na jednu stěnu (popřípadě na dvě protější) můžete použít výraznější odstín (čokoládová, bordó). Záleží na konkrétním uspořádání pokoje.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, jakou zvolit barvu stěn a kuchyňské linky v obývacím pokoji s kuchyňským koutem (celkem 25m2). Okna jsou v barvě třešeň, podlaha a dveře buk, sedačka je kožená, světle béžová (téměř slonová kost), ostatní zařízení zatím nemám, doplňky chci ladit do modra. Pokoj je světlý, orientovaný na jih. Předem moc děkuji, Koukalová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych např. kombinaci korpusu třešeň a bílých dvířek, či dvířek ve slonové kosti. Pokud je prostor větší a dostatečně prosvětlen, můžete volit kombinace wenge a světlých dvířek. Obě kombinace jsou možné jak u kuchyňské linky, tak i na nábytku.

Dotaz   Dobrý den, rekonstruujeme na chalupě kuchyň. Podlaha bude ze smrkových prken, konzervovaná přírodním olejem. Součástí kuchyně je horský kachlový sporák na reliéfních nohách, který původní majitelé kolorovali stříbřenkou. Sporák má nádherné původní olivově zelené kachle. Prosím o radu, jakou dlažbu (velikost, barvu, tvar) použít pod sporáček, abychom vytvořili soulad s podlahou a zároveň zachovali ráz místnosti. Výmalba stěn bude bílá. Ostatní nábytek je v krémové barvě, textil bude laděn do zelené. Děkuji za radu. Hezký den, Farská.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož se hůř představuje sporák s reliéfními nožkami, je také těžké konkrétně poradit. Volila bych spíš dlažbu či jednu větší plotnu plechu v odstínu antracitu či kovu. Dlažbu volte jednoduchou, aby nepotlačila výrazný sporák, který by měl zůstat dominantní.

Dotaz   Dobrý den, budeme dělat rekonstrukci panelákového bytu 3+1. Většina pokojů je jihozápadním směrem, jen dětský pokoj je na jihovýchod. Do bytu jsme již objednali nové dveře Sapeli s obložkovou zárubní, řady standart, dýha buk. Troje dveře se budou posouvat po zdi. V dětském pokoji máme světlý nábytek z masívu smrk od firmy Domestav, v ložnici je manželská postel masív smrk a světlý psací stůl (nevím, zda je to dýha bříza). V ložnici asi zůstane zachována laminátová podlaha v dekoru javor. Všechny ostatní podlahy se budou měnit. V obývacím pokoji máme několik kusů bílého nábytku (pohovku, křeslo a komodu). Vše ostatní se bude kupovat nové. Nevím si rady především s podlahami, tj. barva dlažby do kuchyně a chodby, a také s podlahou v obývacím a dětském pokoji a s barevnou výmalbou stěn. Kuchyňskou linku bychom asi měli ladit s barvou dveří, že? (Tj. fólie buk tabák?) Mám ráda jemné světlé, pastelové, přírodní barvy a také přírodní materiály. Předem mockrát děkuji za odpověď, Dobrovodská.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud jste volili dekor dveří buk, podlahu doporučuji ve stejném odstínu. Zato kuchyňskou linku můžete pořídit v jiném dekoru (bílá, slonová kost) v kombinaci se sklem. K tomu se bude krásně hodit dlažba v jemném růžovo-béžovém nádechu. Protože máte podlahu v ložnici v dekoru javoru, je zde také možnost sjednotit celý byt podlahou z jednoho materiálu. Dveře bych ale v tomto případě také volila v tomto odstínu, sjednotily by se tak současné odstíny nábytku. Potom bych doporučila dlažbu v odstínu šedobílém, např. světle šedé Lapato Sandstone.

Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat kuchyň v paneláku. Potřebuji tedy poradit, jakou zvolit barvu dvířek, aby byla kuchyň vzdušná a moderní. Chceme dát dlažbu do kuchyně a zároveň chodby (ta je dost úzká a dlouhá). Potřebujeme, aby ladila s gumou, která je v ostatních místnostech. Případně poraďte, jaké vybrat dveře. Posílám fotku podlahy, ve skutečnosti je trochu tmavší (do olše). Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňská dvířka můžete volit v čistém hladkém designu: bílá v kombinaci sklo a chrom. rámeček. Dlažbu bych volila v odstínu smetanovém, až do béžova. Je třeba použít nějakou hodně světlou, aby prostor byl opticky větší. Položení dlažby na chodbě bych doporučila na koso, aby se prostor opět opticky zvětšil. Dveře bych volila v odstínu olše a především s velkou částí prosklení, kterým bude do chodby proudit světlo.

Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům. prosím o radu při zařizování kuchyně a obývacího pokoje - 12m2 a 25m2 ve tvaru L. V rohu kuchyně budou dveře do spíže. Kuchyň plánuji bílou s korpusem v javoru (stejný jako dveře). Pracovní deska bude šedá, obklady za linkou bílé, oranžové, žluté, zelené. Jakou dlažbu do kuchyně? (Pokud možno by měla být stejná jako v předsíni, která navazuje.) Jsou javorové dveře vhodné? Předsíň je 1,1m široká a dveře do ostatních místností budou Sapeli Standart. Jakou plovoucí podlahu zvolit do obývacího pokoje - do jaké míry musí ladit s javorovými (eventuelně jinými) dveřmi? Nejsem příznivcem tmavého nábytku (zní to legračně, ale ten prach je tam fakt hned vidět:-)). Plánuji vymalovat tyto prostory v barvách obkladů za linkou. Jaký nábytek do obývacího pokoje? Omlouvám se za množství otázek, dům ještě zdaleka nestojí a já musím nahlásit stavební firmě náš výběr. Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, javorové dřevo je světlé a působí luxusně - jestli se Vám líbí, je to vhodná volba. Dlažbu bych volil béžovou, krémovou s nějakým reliéfem. Nábytek do obývacího pokoje bych volil ve stejném dřevě, které jste již použila na dveře (možná i v kombinaci s jinou barvou, aby celek nepůsobil příliš mdle). Podlahu bych naopak doporučil tmavou, aby nábytek vynikl. Vhodný bude ořech.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Rozhodli jsme se pro menší rekonstrukci bytu. Máme kuchyň spojenou s obývákem, rozdělené menší příčkou do výšky 1 metru, jakoby pultem. Kuchyň je nyní celá bílá, nábytek zatím starší. Chceme ale pořídit nový a k němu dveře v barvě třešeň. Chtěli bychom vyměnit alespoň kuchyňská dvířka do barvy třešně. Korpusy by zůstaly bílé. Nemáme představu, jak by potom kuchyň vypadala. Pracovní deska je černomodrá, dlažba a dlaždice světle šedé. Kuchyňský stůl - deska třešeň, nohy kovové, židle kovové s černomodrými polštáři. Sedačka vínově červená. Prosím, jakou barvu by bylo nejlpší zvolit na kuchyňská dvířka a malbu? Nábytek bychom chtěli také v barvě třešně. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, že když použijete na dvířka kuchyňské linky třešeň, bude to v pořádku. Tuto dřevinu máte téměř všude a já tedy nevidím žádný problém. Snad jenom bych se při výběru snažil o jistou podobnost s ostatní třešní. Korpusy bílé vůbec nevadí – většina stejně není vidět a kombinace s černomodrou bude krásná.

Dotaz   Dobrý den, velmi žádám o radu! Dostala jsem „domácí úkol“ - jako žena mám zařídit v naší novostavbě interiér. Jenže nevím, kudy kam. Mám takovou představu, že by dveře s obložkami byly ve všech pokojích stejné barvy. Plánujeme s manželem plovoucí podlahy, které by byly v dětských pokojích, pracovně a ložnici stejné barvy (ale nemusejí). V těchto místnostech ještě nemáme nábytek. V obýváku bych chtěla plovoucí podlahu rošádu, zde máme obyvákový nábytek v barvě třešeň a sedačku v oranžové barvě. Prosím tedy o vyřešení této situace, v jakých barvách mám vybrat dveře s obložkami a plovoucí podlahy v uvedených pokojích. Jelikož výše uvedené by se nemělo v budoucích 20-30ti letech měnit a já nechci udělat chybu, žádám Vás, odborníky, o pomoc. Děkuji a zdravím.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Již máte základ a od něj je dobré začít. Mám raději jednotnou podlahu i dveře. Vycházela bych z nábytku, který již máte – tedy z ostínu třešně. Můžete volit rošádu v třešni či buku a zároveň tak volit odstín dveří a podlah v dalších pokojích. Je ještě druhá možnost: světlejší pdlahy buk a dveře třešeň. Ale pak je dobré volit v ostatních místnostech opět nábytek v těchto odstínech. Volila bych spíš světlejší buk. Dveře doporučuji vybírat z nabídyk firmy SAPELI (typy Tenga, Note, Lotos).

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění barevnosti obývacího pokoje orientovaného na jih, který zařizujeme v dokončeném RD. Plovoucí podlaha (lamino), dveře buk (dřevo), okno, topení, strop – vše bílé. K tomu jsou černá krbová kamna a oranžová sedací souprava. Skříňka pod TV stolek, komoda a stolek by se nám líbily ve světlé bříze. (Ještě to nemáme koupeno, jen vyhlídnuto.) Sestava bude Venezia (BMB). Momentálně máme vymalováno zářivě žlutou, nejsme si ale jisti, zda ji ponechat. Myslela jsem, že by bylo dobré dát na stěnu za obývací stěnou sytě oranžovou, aby se to hodilo k sedačce a ostatní zdi nechat jen světle béžové. (Něco jako ta březová stěna?) Nebo nechat žlutou malbu a světlou obývací stěnu oživit oranžovými doplňky? Eventuelně jaký kobereček pod konferenční stolek a další doplňky- světla, záclony? Děkuji za pomoc!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych určitě změnila podle toho, jak píšete: oranžovou podle sedačky a zbylé stěny smetanové či jemně béžové. Doplňky pak můžete kombinovat v oranžové a jarní zelené barvě. Kobereček bych volila smetanový, popř. s oranžovým vzorem. Záclony doporučuji opět světlé, smetanové a také polštářky na sedačku v tomto odstínu.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si baráček a já bych potřebovala poradit. Podlahu v celém domě jsme zvolili v odstínu dubu. Jen v kuchyni bude dlažba. Poradili byste nám, do jaké barvy doladit dveře a zárubně? Máme se rozhodovat během tohoto týdne, budu moc ráda za Váš názor. Děkuji, Petra Jůnová.
Odpověď  

Dobrý den. Volil bych stejné dřevo jako na podlaze – tedy dub. Další možností je ořech, který je naopak tmavší. Zaleží na ostatním vybavení interiéru.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jak vymalovat dětský pokoj pro šestiletou holčičku? Pokoj má rozměry 3,5m x 3m (na téhle stěně je velké okno). Chtěla bych nějakou barvu, která uklidňuje a povzbuzuje k učení. Líbila by se mi kombinace zeleno-meruňková. Nábytek bude buk + meruňka. Podlahu bude mít korek – má být spíš světlejší, nebo tmavší? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Kombinace bude výborná – volil bych jednu stěnu (možná i druhou přes roh) tmavší a ostatní světlejší (tzn. jeden odstín sytější). Dobré je zelenou „srazit“ vmícháním např. žluté.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně výmalby obývacího pokoje, který je spojen s kuchyní. Dveře a podlaha jsou v barvě buku, kuchyňská linka světlá - barva javor s tmavou deskou, granitovým dřezem, za linkou je falešná mozaika v černošedé barvě, nerezová digestoř. Sedačku máme hráškově zelenou, která je oproti fotce již o kousek posunuta. TV stolek, který je na fotce, je prozatímní řešení, ale i do budoucna uvažujeme o nábytku ve světlé barvě (javor, případně bříza). Přemýšlíme o novém TV stolku a PC stole na míru, nad který by se napojila knihovna. Nevím, v jaké barvě bych měla vymalovat stěny v celém obývacím pokoji. Uvažovala jsem, že stěnu za TV stolkem bych vymalovala výraznou oranžovou a ty ostatní jen světlou meruňkou (světlejší oranžovou o 2-3 odstíny světlejší než zmiňovaná zeď za TV). Nejsem si jistá, zda by se dvě dominantní barvy jako je zelená na sedačce a výrazná oranžová snesly. Případně bych uvítala kontakt na designera, který by nám poradil s PC návrhem již zmiňovaného PC stolku s knihovnou. Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den, máte pravdu, že další výrazná plocha by asi byla moc. Myslím, že cihlová a například ve dvou odstínech (jedna stěna) by k dané kombinaci byla "solidnějšího" vzhledu.

Dotaz   Potřebuji sladit barvu podlahy a dveří u budovaného bytu 2+kk. Na chodbě bude dlažba zebrano béžová a v ostatních místnostech by se mi líbil laminát ořech. Kuchyňská linka bílá vysoký lesk. Ale jaké dveře? Jsou vhodné bílé, nebo evropský javor (LOTOS,NOTE)? Popřípadě prosím poradit jiný odstín dveří či podlahy (podlahu chci raději tmavší).
Odpověď  

Dobrý den přeji. K podlaze ořech bych opět volila dveře v ořechu Note či Lotos. Mohou mít velkou část prosklenou, to plochu dveří odlehčí. Také je možné volit dveře čistě bílé, či dokonce celoskleněné.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jakou barvu fasády zvolit k zeleným oknům a tmavě červené (višňové) barvě tašek? Vše ostatní kolem domu máme laděno také do tmavě zelené barvy. Předem děkuji a přeji hezký zbytek dne.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Fasádu bych volila v jemnějších odstínech béžovozelené, šedobéžové, cappucino, popř. světle šedý odstín.

Dotaz   Dobrý den, chci položit plovoucí podlahu v obývacím pokoji. Mám dubové dveře, dubový obklad na jedné zdi a bukové schodiště. Jedna zeď je vymalovaná oranžově, ostatní jsou vanilkové. Jakou tedy zvolit barvu podlahy a sedací soupravy?
Odpověď  

Dobrý den, k této kombinaci bych volil podlahu světlejší v přírodním dubu a sedací soupravu též ve světlém přírodním odstínu.

Dotaz   Dobrý den, nevím, zda k Vám dorazil můj dotaz z minulého týdne, takže jej pro jistotu píši ještě jednou. Ráda bych se dotázala, jakou barvu interiérových dveří je nejvhodnější zvolit k dřevěné podlaze v provedení buk Natura od firmy Magnum. Je nutno držet se striktně barvy podlahy a zvolit také bukové dveře? Nebo je lze zvolit dveře v barvě výrazně světlejší (např. javor) nebo naopak tmavší (např. ořech)? Ráda bych zvolila výraznější dveře, neboť podlaha není příliš výrazná a výmalba bude velmi světlá (uvažujeme o smetanové nebo o velmi světlé meruňkové). Prosím o radu, jaká barva dveří by byla za této situace nejvhodnější. Interiér by měl vyznít světle a spíše moderně - jde o řadový dům. Dále prosím o sdělení, zda je vhodné volit do dvou částí domu (předsíň a obývací pokoj) nábytek ve stejném barevném provedení, konkrétně wenge + smetanová. Je vhodné opakovat v bytě na více místech stejnou barevnou kombinaci, obzvlášť je-li takto výrazná? Není uvedená kombinace barev navíc jen momentálním trendem, který může po odeznění interiéru spíše uškodit? Jakou alternativu byste doporučovali? Děkuji za Váš odborný názor.
Odpověď  

Dobrý den, rozhodně by dveře měly být v kontrastu. V tomto případě spíše tmavé - ořech. Ten bude dobře ladit s uvažovanou výmalbou. Co se týče nábytku - vždy je lepší, když má celek nějaké společné prvky. Působí to jednotně a dojmem, že to bylo navrženo s rozmyslem. Kombinace wenge a smetanová je moc hezká a též se Vám bude hodit k ostatním vybraným odstínům a materiálům. Nebál bych se, že interiéru nové trendy uškodí. To je většinou časově delší záležitost. V té době už i Vy budete chtít interiér pozměnit.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem barvy plovoucí podlahy a dveří do panelákového bytu 4+1. Chtěli bychom dveře od SAPELI, typ INSPIRA, do obývacího pokoje prosklené, ostatní plné. V kuchyni a chodbě je světle hnědá dlažba, kuchyň do L, olše, pracovní deska tmavá-grafit. Mohli bychom zvolit dveře v barvě olše? Je lepší podlahy v místnostech stejné, nebo různé? Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, osobně se mi líbí, když jsou podlahy všude stejné. K Vaší kombinaci bych volil světlou - přírodní dub. A dveře nechte v olši, jak navrhujete.

Dotaz   V celém bytě 2+kk bude plovoucí podlaha odstín tmavší ořech. Původně jsem chtěla bílé dveře i zárubně Lotos. Mám ale strach, aby to nesplývalo se zdí (přeci jen některé zdi v bytě budou taky bílé). Šlo by třeba zárubně ořech a dveře bílé? Nebo máme k ořechu zvolit úplně jinou barvu dveří? Kuchyně bude bílá-lesk. Ostatní nábytek zatím nemáme. Přikládám vzor podlahy.
Odpověď  

Dobrý den, kombinace ořechových zárubní a bílých dveří k ořechové podlaze bude moc hezká. Jinou barvu bych pro jednoduchost nevolil.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu, jakou máme vybrat podlahu do obývacího pokoje. Jaká má být druhá barva na ostatních stěnách, když chceme mít v jednu až dvě stěny červené?
Odpověď  

Dobrý den, k červené stěně bych volil přírodní dub (světlý) a zbývající stěny bych udělal šedivé. Když se toho nebudete bát, uvidíte, že výsledek bude krásný.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s dokončením obývacího pokoje. Prozatím máme pouze sedací soupravu v pastelově meruňkové barvě a kachlová kamna (tmavé kachle jsou vínové), podlaha je dub - přikládám foto. Ostatní zařízení je pouze provizorní. Nevím si rady s barvou nábytku a doplňků - koberce, závěsů atd. Děkuji za vaši radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Doplňky volte v barvě vínové v kombinaci se smetanovou. Smetanové záclony, vínový koberec a polštáře. Nábytek volte opět v dekoru dubu (popř. břízy).

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit ohledně zařízení a barevného sladění obývacího pokoje. Ten slouží zároveň jako pracovna a ložnice – v jedné třetině je patrová postel, pod kterou je psací stůl - vše v olši. Tato část je od zbytku pokoje oddělena nosným překladem. Dále máme sedačku - kombinace olše a látkového potahu v podobném odstínu a konferenční stůl v olši. Podlaha je z PVC - imitace tmavšího dřeva. Pokoj má rozměry 3,5 x 7 metrů. Uvažuji o výmalbě stěny za sedačkou do červena, na ostatních chci odstín šedé. Obývací stěnu si představuji v kombinaci olše a lesklé červené. Nebude to moc divoké? Máte jiný nápad? Mám nějak barevně oddělit obývací část od pracovny s ložnicí? Jak? Děkuji, Nikola Kepáková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obývací část můžete oživit výraznějším odstínem výmalby (např. bordó v kombinaci s šedobéžovou (cappuccino)), která prostor uklidní a zútulní. Tuto barvu bych volila především do části pracovní a spací. Nábytek doporučuji pouze v olši popř. v kombinaci se smetanovou (bílou). Červená by mohla časem působit nepatřičně a především v kombinaci s olší lacině. Výrazným prvkem by byla výmalba. Vše ale záleží na členění daného prostoru, jak je co rozmístěné.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o zařízení obývacího pokoje, který je částečně propojen s kuchyní. V kuchyni je nábytek javor, černá pracovní deska, oranžová výmalba. Jaký zvolit nábytek do obývacího prostoru (odlehčená sestava, sedací souprava, koberec na střed)? Pokoj má plovoucí podlahu buk a olivově zelenou výmalbu. (Stará obývací sestava je černá.) Bylo by možné zaslat nákres místnosti k radě na vhodné rozmístění nábytku? Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych jednoduchou sedací soupravu. Umístění však záleží na ostatním rozmístění nábytku. Může být v prostoru a zrovna tak v rohu. Osobně jsem příznivcem zásady čím méně nábytku, tím lépe.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji obývací pokoj v novostavbě. Ten je propojen s jídelnou a kuchyní. Dvě stěny v obýváku jsou vymalovány hráškově zelenou (je skoro neonová), tam bude situovaná plazma a nábytek. Ostatní stěny jsou natřeny na bílo. Podlaha je plovoucí, tmavě hnědá. Prosím, poraďte mi s barvou sedačky (tvar L + taburet). Nebude vystavena u barevně vymalovaných zdí, má být pod okny. Stejně tak si nevím rady s barvou nábytku, kuchyně (ta není příliš velká, má tvar U a plochu 7,8m2) židlí a jídelního stolu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Sedací soupravu bych volil v krémovém odstínu. Jako dřevinu na nábytek bych doporučil přírodní dub, který půjde k zelené stěně. V kuchyni bych tuto dřevinu kombinoval se zeleným lakem.

Dotaz   Zařizuji obývací pokoj o rozměrech 4,70x 3,60m, který je velice světlý. Stěna bude nízká šedá, sedačka oranžová. Podlaha hrušeň (od světlé do tmavší šedé). Jak mám vymalovat? Prosím o doporučení barevné kombinace. Předem děkuji za radu a žádám o rychlou odpověď, docela to spěchá, Marie.
Odpověď  

Dobrý den, Marie. Oranžová sedačka bude hodně výrazný a dominantní prvek interiéru. K šedé barvě je oranžová ideální a ostatní stěny doporučuji v bílé. Podlaha hrušeň je také svou kresbou zajímavá, tak ji nechte vyniknout. Ještě doplňte interiér živou zelení.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o rady týkající se barevného doladění interiéru a barev stěn. Máme obývací pokoj s kuchyňským koutem o celkové velikosti 26 m2. Je atypický, do písmene L, viz. obrázek. Vedle lednice bude kuchyňská linka v barvě calvados, do L k protější stěně, pracovní deska s obkladovou deskou bude bílá, podlaha je v buku. K tomu je oranžová rohová sedačka s béžovým podkladem, na protější straně je zářivě žlutá stěna a kolmá k ní je rovněž tatáž žlutá. Ostatní dvě stěny, na kterých je kuchyňský kout a část linky, jsou bílé. Myslíte, že žlutá barva byla vhodná? Nebo by byla lepší nějaká uklidňující smetanová, cappuccino? Myslím, že kromě stěn je vše laděno do jedné barvy a chtělo by to nějak oživit. Poradíte mi, prosím, jak a čím oživit stávající interiér bytu? Mnohokrát děkuji za rady.
Odpověď  

Dobrý den. Obrázek bohužel nedorazil. Myslím však, že zářivé barvy nejsou úplně vhodné. Zkusil bych se zamyslet nad tapetami, které jsou k dostání v krásných dekorech. Interiér jimi oživíte, ale zároveň nebude vypadat přeplácaně.

Dotaz   Dobrý den! Máme chodbu spojenou s verandou do tvaru U. V ní jsou bílé dveře do ostatních místností, nábytek je ze smrkového dřeva natřeného lakem. Na verandě je smrkové dřevo napuštěné tmavým luxolem a obě místnosti mají podlahu thermofix dřevo v tmavším odstínu, než je nábytek v chodbě. Vymalováno je křiklavě zeleně. Prosím o radu, v jaké barvě zvolit doplňky - květináče, obrazy apod. Děkuji, Kauerová.
Odpověď  

Dobrý den. Volil bych kombinaci zelených a přírodních odstínů.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit s výběrem barvy kuchyňské linky do kuchyně propojené s obývacím pokojem. Podlaha bude dřevěná Hevea, okna a dveře světlá (smrk), již máme nábytek do obýváku z březové dýhy a jídelnu bychom si představovali také z břízy. Výmalbu jsme zvažovali bílou. Je lepší volit linku z březové dýhy (s tmavou deskou vzhledu betonu), i když se může stát, že se netrefíme přímo do odstínu ostatního nábytku, nebo je lepší interiér oživit barvou, např. červenou? Jaký byste volili obklad stěny za deskou? Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, problém netrefení se do odstínu je jedno. Pokud je to stejná dřevina, rozhoduje kresba dřeva. Barva může být i rozdílná - příroda. Možná, že ve Vašem případě bych zvolil nějakou barvu na oživení. Máte samé světlé dřeviny.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit podlahu k bukovým dveřím. Jedná se o propojení místností kuchyně (30m2) a obývacího pokoje (25m2). Z praktických důvodů (dva malí synové) se momentálně přikláním k PVC. Upřednostnila bych však jiný dezén než imitaci dřeva či dlažby, to znamená pouze barvu. Tady nabídka není moc široká. Kuchyňská linka (s nerez spotřebiči) a ostatní nábytek by v budoucnu měly mít tmavší barvu, např. wenge v kombinaci se smetanovou. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k budoucímu zařízení bych volil světlejší odstíny v přírodních dekorech. Volte nějaký abstraktní vzor.

Dotaz   Dobrý den! Potřebovala bych poradit, jestli se hodí do obývacího pokoje hráškově zelená barva. Podlaha je v barvě třešeň a sedačka bude světle šedá (imitace kůže). A také bych chtěla poradit, jaký zvolit nábytek. Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Zmíněná zelená k třešni půjde. Ostatní nábytek bych volil třeba v přírodním dubu (světlejší).

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu ohledně výmalby a nábytku v obytném prostoru, který je spojený s kuchyní a jídelnou. Kuchyň je v laku s vysokým leskem v barvě hroznového vína, se žulovou antracitovou deskou, v celé ploše prostoru je položená dlažba v lesklém světle šedém odstínu. Dveře jsou v ořechovém rámu s výplní sklo Satinato. V obytné části bych chtěla sedačku v antracitové či černé barvě. V jakém odstínu pak zvolit ostatní nábytek a jakou zvolit barvu výmalby? Rada bych využila jako akcent na stěně odstín odpovídající barvě kuchyně. Je to vhodné? Mnohokrát děkuji za odpověď, Simona.
Odpověď  

Dobrý den, akcent určitě použijte a pokud bude ladit s něčím již použitým, je to jedině dobře. Nábytek doporučuji z přírodního dubu a výmalbu ve světlých odstínech olivové

Dotaz   Prosím o radu, jak zateplit obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní. Dlažba je tmavě šedá, kuchyňská linka světlý odstín - javor. Do budoucna chci také ostatní nábytek sjednotit do javorového odstínu. V současné době však máme ještě původní černý nábytek a tmavě zelenou sedačku. Nějakou dobu je ještě mít budeme. Proto chci alespoň výmalbou sjednotit tento prostor. Přemýšlím o zelenkavé barvě (kvůli sedačce), ale nevím, zda zelená není spíše studenou barvou a zda prostor ještě více zchladí. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Když použijete zelenou s nádechem do žluté či hnědé, bude interiér působit teple. Tyto odstíny také dobře ladí se dřevem.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jaký odstín plovoucí podlahy byste mi doporučili do světlého, slunného pokoje. Jedná se o ložnici (orientace na severozápad), která je vybavena nábytkem (včetně "letiště") ze světlého buku (masiv). Zatím je na podlaze linoleum (imitace světlého korku). Nábytek, ač je nový, na něm spíše zaniká. Ráda bych se také poradila o případném vhodném odstínu vymalování tohoto pokoje (zatím jsou stěny bílé). Jak jsem již sdělila, nábytek je z masivu (světlý buk), povlečení je většinou bílé, popř. s růžovočerveným vzorem. Ostatní doplňky jsou v odstínech přírodní hnědé a oživující jasné světle červené. V pokoji je řada zelených pokojových rostlin. Uvažovala jsem o jemném pastelově růžovém odstínu na dvě stěny pokoje a zbytek ponechat bílý, ale nejsem si tím jistá. Moc děkuji za případnou odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne Martina Trčková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v tlumenějším olivovém odstínu. Možná je i Vámi navrhovaná růžová, ta ale může působit mdle.

Dotaz   Dobrý den, chystám se k renovaci půdního bytu a nevím si rady, jakou barevnost zvolit ke stávajícím dveřím. Jsou dřevěné namořené, teď připomínají barvu sytějšího medu (léty tmavnou), viz příloha. (Dosud jsme měli vše v olši či buku.) Jednalo by se o obývací pokoj spojený s kuchyní, dveře jsou pouze v obýváku. Jaký byste zvolila odstín plovoucí podlahy, kuchyňské linky a ostatního nábytku? Jaké barvy byste doporučil na stěnu? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Podlahu bych udělal v přírodním dubu – hezká by byla kantovka. Nábytek bych volil tmavší, např. ořech a kuchyňskou linku v nedřevěném dekoru.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme obývák 4,5m x 5,5m. Uprostřed delší stěny je bílé okno a na kratších stěnách proti sobě jsou u kraje bílé dveře. Rohová sedací souprava je v barvě cihlové. Chtěla bych poradit, jakou vybrat barvu nábytku, výmalby a podlahy (koberec, nebo plovoucí?). Myslela jsem, že jednu stěnu vymalujeme v barvě sedačky a ostatní jsem chtěla bílé. Prosím, poraďte. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v odstínu dubu a nábytek opět dub nebo kombinace dub s bílými dvířky. Také je možné použít odstín světlejší javor. Proti sedací soupravě můžete vymalovat cihlovou barvou a zbylé stěny smetanové či v odstínu cappucino. Doplňky smetanová, cihlová, olivová.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Chystám se renovovat obývák (450 cm x 440 cm) v rodinném domku. Pokoj bude mít otevřený volný vchod do kuchyně (150 cm), bude zde moderní tmavě hnědý nábytek a světle šedá sedací souprava. Podlaha bude plovoucí světlejší hnědá (stejná bude i v kuchyni). Skoro přes celou jednu stěnu je třídílné okno. Na protější zeď bych chtěla nechat udělat kamenný obklad (zelený, hnědý?). Nevím, zda jej dát na celou nebo jen na nějakou část. Nebo radíte zcela jinou dekoraci na tuto stěnu? Mohly by ostatní stěny (i v kuchyni) být bílé nebo šedé? A šlo by obklad použít třeba jen dekorativně do kuchyňské linky? (Bude moderní tmavě hnědá, obklad případně omyvatelný, nátěr šedý, pracovní desku jsem ještě nevybrala). Děkuji, Romana.
Odpověď  

Dobrý den. Nevím, jestli kámen nebude působit moc stísněně. Navrhuji použít kombinaci tapet www.atelier-point.com.

Dotaz   Dobrý večer, doplňuji svůj dotaz z 28.10. ohledně barev stěn v kuchyni. Barva linky - nejedná se o buk, nýbrž o březovou dýhu. Za linku chci dát bordó výmalbu, ostatní stěny budou bílé či smetanové. Nejsem si jistá, zda použít červenou pouze za linkou, nebo jestli má být i na pravé kolmé stěně (okno je naproti lince). S tou si vůbec nevím rady, bourat nechceme (i když by to bylo nejlepší řešení), ale je škoda, že stěna zůstává zcela nevyužita. Pro jistotu zasílám fotografie. Děkuji mnohokrát za Váš čas a cennou radu.
Odpověď  

Dobrý den, rád bych Vám poradil, ale bohužel nebyly přiloženy zmíněné fotografie.

Dotaz   Dobrý den. Je lepší na plovoucí podlahu použít oleje, nebo lak? D.
Odpověď  


Dobrý den, na tento dotaz nelze jednoznačně odpovědět, protože i v tomto případě platí, že vše má své výhody a nevýhody. Olejovaná podlaha je oproti lakované teplejší, působí přírodnějším dojmem a umožňuje díky aktivnímu „dýchání“ podlahy lepší regulaci vlhkosti vzduchu. Také v případě místního poškození podlahy je možno tyto jednotlivě vylepšit a opět přeolejovat. Díky matnějšímu vzhledu nejsou tak zjevně viditelné škrábance a ostatní poškození dřeva jako u lakovaných podlah.
Na druhou stranu je u olejované podlahy potřeba počítat s vyšší náročností na ošetřování než u lakované podlahy. Obzvláště v prvním roce používání, neboť olejovaná podlaha olej dále „absorbuje“ a díky přirozené výměně vlhkosti jej také ve velmi malých dávkách opět vydává. Tyto „chybějící“ složky musí být podlaze opět dodány přeolejováním. (Jedná se o přetření podlahy ošetřovacím olejem, které zvládnete sama.) Nevýhodou u olejovaných podlah je menší odolnost proti chemikáliím či stopám po gumových podrážkách.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla bych vás poprosit o radu, jakou barvu skříně máme pořídit do ložnice. Podlahu máme laminátovou s odstínem buk, okna jsou mahagonová, postel je kovová černá. Skříň, kterou chceme pořídit, je dlouhá 3 metry a nabízí ji v odstínech bílá, královská třešeň nebo buk. Manžel je pro bílou, ale já si nejsem jistá, jak by ladila s černou postelí a ostatními prvky. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, přiklonil bych se také k bílé. Buková skříň na bukové podlaze nebude ono a světlá barva je do ložnice vždy lepší.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc při výběru barvy kuchyňské linky. Jakou barvu má mít ostatní nábytek? Jedná se o obývací pokoj, v němž je podlaha i dveře v barvě ořech. Potřebovali bychom prostor prosvětlit a "opticky zvětšit". Nevím, zda ladit nábytek a kuchyň do čistě bílé. Nechci, aby byl kontrast velký. Můžu použít i barvy jako je smetanová či cafe latte? Stěny jsou zatím bílé. Velmi děkuji za zodpovězení otázky.
Odpověď  

Dobrý den. Na nábytek bych volil bělený dub. Kuchyň doporučuji v nedřeveném dekoru v odstínu bílá, káva či výraznější vanilka.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Mám kuchyň Adel středně hnědá z IKEY a kuchyňská deska je v barvě antracit. Ráda bych si pořídila místo obkladů obkladový panel, ale nevím, jakou barvu by měl mít. Nejdříve jsem myslela na bílou, poté mě napadlo café latte. Ostatní nábytek je též ve středně hnědé, sedací souprava je bordó. Doplňky mám laděné do bíla a bordó, na polštářích na sedačce je ještě tmavá šedivá. Výmalba celého prostoru je zatím bílá. Nevím, jaká jiná by se hodila. Jedná se o prostor kuchyně spojené s jídelnou a obývacím pokojem. Celý prostor má dohromady asi 45m2 a je dobře prosvětlený. Jsou zde francouzské dveře a ještě další tři okna. Jsem vyznavačem vzdušného volného prostoru. Jakou barvu panelu bych měla, prosím, zvolit a jaká výmalba by se k tomu hodila? Děkuji moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obklad bych volila v odstínu světlé bílé kávy. Výmalba v obývacím prostoru by mohla vypadat takto: jedna stěna světlejší šedá či šedobéžová, zbylé ve smetanové barvě.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit – mám místnost o rozměrech 6 x 3 m a v ní sytě červenou sedačku, plovoucí podlahu ve světlém buku a obývací stěnu ve světlém buku kombinovaném se stříbrnošedou. Stěnu naproti sedačce jsem chtěla vymalovat červeně, s těmi ostatními si už nevím rady. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jednu stěnu můžete vymalovat v odstínu sedací soupravy a ty zbylé bych nechte světle šedé či v odstínu světlé cappuccino.

Dotaz   Pěkný den, měla bych na vás dotaz ohledně sladění nábytku v interiéru. Kuchyň máme propojenou s obývacím pokojem. Okna a dveře jsou v dekoru ořech, kuchyňská linka v javoru a kachlová kamna v barvě šarlatové. Dlažba v kuchyni je v kombinaci béžové a hnědé, v obývacím pokoji jen béžová (od Raka Spirit). Chtěla bych se zeptat, v jakém dekoru byste volili jídelní stůl se židlemi a nábytek do obýváku. Představovala jsem si, že některé stěny vymalujeme v šarlatové barvě či v barvě podobné kachlovým kamnům, aby tato do interiéru více zapadla. Sedačku bych si představovala v kombinaci hnědá - béžová. Myslíte, že je to správná volba? Nedávno se nám líbila jídelní souprava v barvě jádrový buk, ale nevíme, jestli by se nám tam hodila. Prosím o odpověď, jakou barvu výmalby, nábytku a sedací soupravy byste doporučili do tohoto interiéru. Děkuji za odpověď, L.D.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Souhlasím s Vámi, stěnu za sedací soupravou bych vymalovala v odstínu kamen. Ostatní stěny mohou být smetanové až cappuccino. Nábytek bych volila v ořechu v kombinaci se smetanovou. Sedací soupravu můžete pořídit ve vámi vybraném odstínu.

Dotaz   Dobrý den. Prosím, poraďte mi, v jaké barvě zvolit v obýváku nábytek, sedačku a doplňky. Na podlaze jsou parkety v dekoru světlý buk, stěny jsou oranžové. Nebude té oranžové moc? V ložnici je stejná podlaha, jedna zeď je čokoládově hnědá, ostatní světlé - snad ořech. Moc Vám děkuji, Kudrnová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Sedací soupravu bych volila ve smetanovém či světle šedém odstínu. Nábytek doporučuji v buku, některé stěny můžete nechat smetanové, aby nebyl celý obývací prostor oranžový. Do ložnice se bude hodit nábytek v kombinaci ořechu a bílé.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s barvou podlahy a dveří. V novostavbě RD jsme si naplánovali kuchyňskou linku v bílém lesku a k ní podlahu v barvě americký ořech. Kuchyň, jídelna a obývák jsou spojené, místnost ale není moc velká – můžeme si troufnout použít uvedené barvy? Případně – jakou byste doporučili pracovní desku? V ostatních místnostech budou podlahy v dubu. V jaké barvě by mohly být dveře – dub nebo ořech? Z chodby do obýváku bychom chtěli dveře téměř celé prosklené. Děkuji, hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, kombinaci jste zvolila krásnou. Desku doporučuji tmavě šedou a dveře v přírodním dubu. Stejná podlaha a dveře zpravidla nevypadají dobře.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o pomoc s výběrem barvy nábytku a výmalby stěn. Jedná se o obývací pokoj 4x5m, ve kterém je položena podlaha Kronotex Dynamic D2776 Buk Noam. Připadá nám, že v ní jsou zastoupeny všechny možné barvy, a proto si nevíme rady. Prozatím jediný kus nábytku je rohová sedačka v béžové barvě se vzory v barvě hnědé, tmavší béžové a tmavě modrošedé (malé zastoupení). Stěna za sedačkou je vymalována tmavě hnědou barvou (vše v teplejších odstínech), ostatní stěny jsou světlounce béžové. Bylo by možné u nábytku kombinovat tmavší korpus a světlá dvířka, nebo má být pouze jednobarevný, vezmeme-li v úvahu barevnost podlahy? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vymaloval bych ve světlých odstínech žlutavé či hnědé. Nábytek může být v laku v nedřevěném dekoru.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jakou zvolit barvu nábytku do podkrovního dětského pokoje, který je orientovaný na sever. Stěna za postelí je bílá, ty ostatní mají žlutou barvou. Pokoj je již vybaven oranžovými roletami v oknech a smrkovou masivní postelí a podlahou. Nyní chceme pořídit vestavné skříně, které by předělovaly dětský pokoj na dvě části, plánujeme také nákup policového dílu a psacího stolu. Uvažujeme o skříni v bílém provedení v kombinaci s barevnými dvířky, psací stůl bude mít masivní smrkovou desku a zásuvky budou z barevného lamina. Nebo by bylo lepší zvolit nějaký přírodní dřevěný odstín lamina a bílá skříň? Také bychom potřebovali poradit s rozdělením dvířek u posuvných dveří u skříně. V příloze zasílám fotky pokojíčku a námi nakreslené návrhy skříně s policovým dílem. Rozměry skříně: šířka 120cm, výška 240 cm, policový díl: šířka 40cm, výška také 240cm. Za odpověď předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Skříň i stůl se zásuvkami bych volila v jednotném odstínu, tedy v přírodním smrku, který je již použitý na posteli, nebo v čistě bílé. Také je možná varianta smrkového korpusu s bílými předními dvířky. Ani v tomto případě by se prostor neroztříštil barvami a zároveň se tak nezmenšil. Skříň bude nadčasovou pro celou dobu své užitnosti. Dobré je poté volit nápadnější povlečení, polštářky, hračky, výrazným doplňkem jsou také oranžové rolety. Výmalbu bych volila třeba ve žlutém odstínu. Měla by být na stěnách (také na té za postelí), bílou bych spíš ponechala šikminu. Vámi zvolený systém výmalby je dost neobvyklý a nepřirozený.

Dotaz   Dobrý den, moc děkuji za rychlé a dobré rady z minula. Momentálně se zabývám sladěním ložnice v novostavbě RD. Postel a noční stolky již máme koupené, jsou z bukové dýhy. Naše budoucí ložnice bude mít okno na severní stranu, nebude tedy moc světlá, a proto bychom ji chtěli vybavit v teplých a útulných barvách. Stěnu za postelí bych si představovala cihlovou a ostatní krémové. Vestavěnou skříň bych volila smetanovou se zrcadlem. Jakou k tomu zvolit barvu plovoucí podlahy? Anebo skříň volit také z buku? Děkuji předem za odpověď, Eva B.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu můžete volit ve vámi vybraných odstínech. Pozor, mohou působit až moc živým dojmem, barva by vás tedy mohla budit spíš k aktivitě než k odpočinku. Pokud je místnost dostatečně velká, můžete volit skříň s korpusem v odstínu buku a zrcadlovými dveřmi (vhodná by byla i smetanová se zrcadlem). Podlaha může být buková či v odstínu světlý javor se smetanovými koberečky.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění prostoru obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Ta je v barvě třešeň (stejně jako okna), dveře jsou bílé, dlažba v kuchyni světle béžová, sedací souprava oranžová. Jaký typ laminátové podlahy mám zvolit do obývacího pokoje? Váhám mezi bukem a dubem. Dále nevím, jaký mám vybrat ostatní nábytek (TV stolek, jídelní stůl a židle). Mám vše sladit v třešni, nebo spíš prostor odlehčit něčím světlejším? Prosím také o Váš názor na oblouky v bytě. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, osobně bych volil podlahu z dubu. Nábytek třešeň a případně lak - bílá. Můj názor na oblouky v bytě je negativní, obecně nemám rád, když se aplikují "falešné" prvky.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Kuchyň (bílý korpus, černá lesklá dvířka, bílá pracovní deska, černý dřez, fialová skleněná mozaika, stříbrné úchyty) máme spojenou s obývákem. Podlahu máme v dekoru ořech, dveře bílé, sedačku koženou bílou. Vůbec si nevíme rady s výmalbou stěn. Předem děkuji, Lenka.
Odpověď  

Dobrý den. V tomto případě je dle mého důležité sladit výmalbu s fialovou mozaikou. Ostatní materiály budou v pořádku. Bohužel nevím, jaká „fialová“ je použita na obklad, určitě bych však volil nějaký podobný odstín z barevného spektra.

Dotaz   Dobrý den! Potřebovala bych poradit s barvami. Máme RD, v němž obývák a kuchyň tvoří jednu místnost. Mezi nimi je krbová vložka, která tvoří sloup. V kuchyni, která je cherry, máme na zdi olivovou barvu, podlaha je teak, dveře třešeň lamino. V obýváku máme dubový nábytek a bílá okna. Jakou barvu mám zvolit na ostatní stěny? Je vhodnější kombinovat jen dvě (olivovou, ještě nějakou jinou a bílou), nebo více barev? Mám ráda spíše teplé odstíny. Okolo krbu jsme chtěli udělat obklad např. z klingeru. Sedačka bude jiná. Děkuji za odpověď, krásný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nejspíš jste ještě chtěla vložit fotografii s pohledem do obývacího prostoru, ta ale nedorazila. Z toho důvodu je těžší radit výmalbu. Volila bych olivový odstín naproti kuchyňské lince, zbylé části už jen ve světlém odstínu té samé barvy, nebo ve velmi světlém smetanovém nádechu. V daném prostoru již máte mnoho dekorů, z nichž některé je vhodné kombinovat, ale jiné bych již nevolila. Především volba dubu k třešni a cherry je nevhodná.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s barvou obývacího pokoje. Zatím je bílo-černo-hnědý: plovoucí podlahu máme tmavě hnědé barvy, nábytek černý a sedačku bílou. I když je pokoj nový a moderní, působí mdle. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych výraznější doplňky v odstínu bordó, červená, oranžová nebo limetková. Je už jen na Vás, který si vyberete. Tuto Vámi zvolenou barvu bych dala také na stěnu za sedací soupravu (může být i na protější zdi). Na těch ostatních může být odstín bílá káva či nádech cappuccina.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barev v koupelně. Strop je banánově žlutý, obklady jsou jemně žíhané (bílá a cappuccino). Máme tam dva kusy nábytku v odstínu zlatý dub, ve stejném dekoru je i větší okno (situované na jihozápad). Ostatní zařízení je bílé. Chtěla bych kratší barevnou záclonu a kobereček, třeba i barevné květináče. Prosím o radu, jaké barvy použít. Velikost koupelny je 1,9m x 2,9m, okno (90cm x 150cm) je na kratší straně. Děkuji Vám za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Prostor můžete oživit doplňky v odstínu cihlová oranžová či teplá žlutá.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně interiérových dveří. Náš původní záměr byl ke kovovým zárubním natřeným barvou metalic světle šedá dát ve stejné barvě RAL dveře. Potom se nám to rozleželo a řekli jsme si, že dýhované dveře budou odolnější škrábancům a pocitově teplejší než dveře barvené. Nyní přemýšlíme, jakou dýhu použít. Máme masivní mozaiku v dubu, která je olejovaná (viz foto). U dveří bychom chtěli použít vodorovnou ARO dýhu, ale nejsme si jisti dekorem. Líbí se nám zebrano a dub ve světlejším odstínu. Nebude zebrano příliš tmavé? A druhý dotaz (viz snímek 02): první dveře jsou do technické místnosti, jako jediné jsou otvírané dovnitř obývacího prostoru. Uvažujeme o jejich potlačení tím, že by byly bílé. Máme je udělat raději stejně dýhované jako ostatní dveře? Jaký je Váš názor? Předem díky za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji, volila bych dveře v dekoru dubu. A to všechny, bez výjimky.

<< zpět ( stránka 1 / 6 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře