Pragointerier

okna - parapety

Dotaz   Prosím o radu s výběrem barvy vnitřních dveří, máme RD venkovní okna a dveře mají tmavou až třešnovou barvu, vnitřní parapety budou dubové a i podlahy budou volené do tohoto odstínu. Vybrala jsem si dveře SAPELI Swing model 49 a nevím zda třešeň nebo dub. Mám otevřenou kuchyn v obývacím pokoji a chtěla bych jí spíše tmavou. Manžel se bojí, že třešeň bude moc výrazná a já se bojím, že dub bude splývat s podlahou i nábytkem. Díky moc za odpověd Jíťa
Odpověď   Správná volba odstínu dveří dub, stejný jako podlahy, Vás bude provázet celým interiérem. Z barevných variant je vhodnější kuchyň ve stejném provedení jako podlaha – dub s doplněním výrazné červené UNI barvy odvozené z odstínu výplně otvorů – oken a dveří a kovových konstrukcí např. nerez broušený + ornament v detailu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o zodpovězení otázky - pro Vás ne ojedinělé:)) A to otázky sladění barev v interiéru rodinného domu. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem. Uvažované barvy jsou: kuchyňská linka - olše nebo hrušeň v kombinaci s vanilkou, barva kuch. desky - světlý mramor, okna jsou bílá, parapety buk. Podlaha je uvažovaná -buk, dveře - olše nebo hrušeň. Sedací souprava má barvu pastelovou fialovou a kávovou. Barvy stěn: jedna stěna je sladěná se dedačkou, další nevíme... Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, k bukové podlaze a olšovým dveřím s kuch. linkou bych volila barevnost odstín „capuccino“, malba zdí bych volila sytější (zeď kratší)/světlejší zbylé zdi. Strop světlý a doplňkovou barvu čalouněné části sezení a bytové textilie spíše starorůžová v kombinaci s fialovou, fialověšedou, fialověrůžovou.
Dotaz   Dobrý den, předěláváme s přítelem starý kamenný baráček. Nyní už rozmýšlíme barevnost podlah, dveří, kuchyně apod. Chtěli bychom teplejší odstíny. Prošli už jsme pár vzorkových prodejen a katalogů, ale stále si nejsme jisti zda námi vybrané barevné odstíny půjdou k sobě. Pokoje jsou menší cca 4x4m. Prosím o radu - kuchyň bysme chtěli v barvě buk, oranžovo - žluté dlaždičky mezi linku a na podlahu lino novilon oranžovo-hnědý odstín čtverce. Obývací pokoj-červenou sedačku, světlý stolek na televizi, malba zdí-bílá, lino v desénu parket odstín buk, dveře hrušeň. Ložnice - již máme borovicovou postel, tak nad podlahou váháme. Dveře všude zřejmě Sapeli-Karolina - odstín hrušeň. Okna budou bílá plastová, topení-kámen světlý mramor, parapety jsou široké, měli by být bílé, nebo např. odstín buk. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že popsaná kombinace by potřebovala trochu uklidnit. V první řadě bych sladila barevnost podlahy. Všude stejná, nebo odstínově lehce posunutá světlejší/tmavší buk. Kuchyně kombinace buk a obklad oranžová, žlutá. Pak si můžeme dovolit na dveřích použít hrušeň a doladit obývací pokoj do sytějších teplých odstínů např. kombinace červená a oranžová tlumená. Při bílé malbě a oknech zvolte parapety taky bílé (je možné použít i odstín smetanová). Svítidla bílé sklo. Jestliže je domek kamenný, doporučuji v části obývacího pokoje přiznat kamennou vazbu tzv. odstranit omítku.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou barvu použít na výmalbu kuchyně a obýváku. Mísnosti jsou propojené, odděluje je barový pult vyzděný z červených cihel, také krb v obýváku je obložen těmito cihličkami a parapety jsou také v této barvě. Kuchyňská linka je v kombinaci kalvádos - bříza, podlaha světlá dlažba. V obýváku je plovoucí podlaha odstín hruška medová. Chtěla jsem použít hnědo červenou barvu v kombinaci s béžovou,nebo zelenkavou. Jaké doplňky by se nejlépe hodily k těmto barvám. Prosím o váš názor. Děkuji Fránková
Odpověď   Dobrý den, použití materiálu Calvados /Hruška jsou příliš výrazné – osobně je nepoužívám. Další materiál hruška a výrazné režné zdivo a světlá dlažba – podle mého názoru máte v interiéru příliš mnoho přechodů materiálu a doporučovala bych ho zklidnit. Na malby použít režný přírodní odstín a doplňkovou barvu červená, červenohnědá + v jemných detailech je možná i zelená .

Dotaz   Vážená paní Čudková, prosím Vás o radu ohledně zařízení obývacího pokoje propojeného s kuchyní. Zařizujeme nový dům a nevím si rady s barvami podlah, kuchyňské linky, dveří, kovových futer, parapetů a výmalby stěn. V obývací části bych chtěla mít plovoucí podlahu a v kuchyni dlažbu. Kuchyňská linka by se mi líbila světlejší (ne bílá). Vycházím ze sedací soupravy, která je béžová (spíše studená barva) kombinovaná s olší. Nechci z důvodu finančního měnit jídelní stůl, který má kovové chromované nohy a šedou desku, kterou by šlo překrýt vhodnou barvou ubrusu. Židle jsou také s chromovanými nohami, sedáky čalouněné béžovou teplou barvou. Okna jsou bílá. Líbilo by se mi právě zkombinovat tyto materiály - olše, chrom. Myslím si, že bych místo stávajících bílých elektrospotřebičů do nové kuchyvě zakoupila výrobky z nerezu. Do nového obývacího pokoje nábytek z olše. Pokud bych dala na kuchyňskou linku olši, myslím, že by bylo ,,přeolšováno". Předem děkuji za radu, T.V.
Odpověď  

Dobrý den, z textu vyplývá, že olše je vám blízká. Nemusíme však tento materiál použít přímo a na všem. Podlaha v provedení třešeň bude nejvýraznější. K tomuto materiálu pak můžeme použít dveře – křídlo olše a kovové zárubně opatřit nátěrem RAL v odstínu světle béžová. Na zdech kouřová hnědá (capuccino). Kuchyňská linka může být celá béžová nebo spodní skříňky z olše a horní v béžové (hmotově bude nižší). Osobně mám raději stejnou podlahu v celém prostoru, ve vašem případě třešeň. Na podlahu volte keramické velkoformátové 30x60cm spoje na tupo např. Rako Sandstone světlá (stejný obklad kuchyňské linky). Parapety určitě bílé. Okna budou schovaná za zastíněním např. textilie Organza. Další doplňky vč. osvětlení v provedení chrom lesklý. Pro zvýraznění můžete volit sytější malbu na část zdi, a to oranžovou nebo hnědooranžovou.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu a nevíme si rady s barevnými kombinacemi v otevřeném prostoru (kuchyň, jídelna, obývák). Máme hodně výrazná okna - smrk v barvě základ oranž a lak afromosia. Měla jsem v plánu kuchyň s korpusy a dvířka z části bříza a z části červená. Pracovní deska bílá s drobnými tečkami - červená, šedá (opravdu hodně drobné). Ted nám nainstalovali okna, mám z té červené kuchyně strach, bojím se, abychom tam neměli moc barev. Spíše se přikláním místo červené pro barvu oken (a stejnou barvu na parapety). A potom nevím, jakou podlahu. Budeme mít všude dlažbu. Stejnou dlažbu chci použít i do předsíně a chodby, které jsou oddělené posuvnými dveřmi. Děkuji moc za rady, jsem z toho dost nešťastná. Moc děkuji, Jiřina G.
Odpověď  

Dobrý den, ve vašem případě bych volila barevnou kombinaci jemnější, a to smrk – oranž. Bude doplněná o kuchyň bříza v kombinaci s titanovou pracovní deskou a obkladem sklem lakobel bílý, výplň horních dvířek sklo pavé bílé. Oranžový odstín DTD desky na kuchyni spíše na jednom celku, např. na příborníku nebo barovém pultu (nestřídat s břízou!). Podlaha defilé bílá další barvy na zdech jemné smetanové smetanové s kombinací středně šedivé. Oranžová v detailu, např. strukturální tapety Ulf Moritz.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně sladění materiálů v novostavbě. Jedná se o řadovku, bílá plastová okna, parapety buk a dominantou je dřevěné bukové schodiště z obýváku do patra. Obývák je propojen s kuchyní, nevím si rady - jaké dveře, podlahu a kuchyň. Zdá se mi, že když budu vše ladit v buku, bude to takové fádní. Mohla byste mi prosím poradit, co se nejlépe hodí k buku? Většinu stávajícího nábytku mám také v buku. Mnohokrát děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, v případě schodiště a nábytku v buku je vhodné použít výraznější podlahu i dveře, např. třešeň nebo některý s exotů v teplém načervenalém odstínu. Tím podpoříme a necháme vyniknout bukové prvky. Tuto kombinaci je vhodné doplnit o malbu v jemném odstínu smetanové se zvýrazněním stěny proti kuchyni – vyrovnání hmoty v prostoru. Odstíny můžete volit podle vašeho osobního citu, buď teplé, nebo výraznější šedivé až kouřově hnědé.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Opravujeme byt a nevíme si rady s barevným sladěním interiéru. Máme vybranou kuchyň v barvě třešně, obklady i podlahu světlé barvy, jinak plovoucí podlahu v celém bytě v barvě pařeného buku. Nevíme si však rady s barvou veškerých dveří a jídelního nábytku, který bude součástí kuchyně. (Parapety v celém bytě - buk.) Předem děkuji za Vaši radu a odpověď.
Odpověď  

Krásný den přeji, vaše ladění interiéru je jasné a čisté. Dobrou volbou je kombinace buku a třešně s kombinací světlých obkladů. Jelikož jste na vlně buku, nebránila bych se opět volit dveře s dýhou buk popř. pro dolehčení interiéru hodně prosklené, či dokonce celoskleněné. Aby se odlehčila kuchyň, můžete volit jídelní nábytek v kombinaci skla (matovaného) a kovu, popř. opět v buku.

Dotaz   Dobrý den, srdečně Vás zdravím a dovoluji si Vám položit otázky. Máme ve výstavbě byt 2+kk. Nyní je na nás vybrat dlažbu do kuchyně a na chodbu a plovoucí podlahu do obývacího pokoje a do ložnice. Co se týká kuchyně: je spojena s obývákem, má 6 m2 a obývák má 25 m2. V kuchyni je okno 1,4 m široké a v obývacím pokoji je 3,15 m široké, v ložnici je 2,35 m široké. Celý byt je pohledem na východ. Plovoucí podlaha by měla být buk, dub, třešeň, javor nebo ořech. Na výběr z dlažby máme tuto: travertin dar 30x30. Kuchyňskou linku bychom chtěli světlou-jasan, javor, nebo višeň marbela. Chtěli bychom, aby byt vypadal svěže, vzdušně, moderně, prostě světlý, když je docela malý. Nevíme, jak vše nakombinovat, aby to vypadalo dobře. Koupelnu máme žluto-oranžovou. Máme si dát stejnou podlahu jak do ložnice, tak i do obýváku? Dveře zvolit v barvě podlahy? Dveře máme plné-buk. Okna a parapety jsou bílé. Budeme Vám vděčni za jakoukoliv myšlenku. Přeji hezký den, Baroňová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jestliže již máte zvolené dveře, volte také podlahu ve stejném odstínu. Je to malý byt - prostor se tak sjednotí. Podlaha v obývacím pokoji, ale také v ložnici tedy v buku. Kuchyňskou linku volte v odstínu spíše v javoru popř. jasanu. V kombinaci s podlahou odstínu 35035 popř. na chodbě, která bude nejspíš malá a tmavší volte ještě světlejší odstín 35030. Výraznějšími prvky v bytě může být sedací souprava v odstínech (červená, čokoládová) s doplňky ve smetanových a červených odstínech. Výmalba smetanová. Můžete zvýraznit jednu stěnu proti oknu za sedací soupravou - červená, čokoládová.

Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně barevného sladění v prostoru obývací pokoj/kuchyň. Podlahy pravděpodobně dřevěné parkety americký ořech, oboje dveře též. Kuchyni uvažuji v lesku, bílá či smetanová v kombinaci horní skříňky dřevo (ořech nebo zebrano). Jaký je rozdíl mezi provedeními fólie a lak? Je fólie dostatečně kvalitní? Přemýšlím, v jakém odstínu zvolit pracovní desku, zvažuji provedení corian či Hi-Macs. Jaké provedení plochy stěny za linkou? Prostor podlahy kuchyně není veliký (cca 2 m2), přesto zvažuji dlažbu. Jaký byste doporučila odstín? Též bych se chtěla zeptat na názor na materiál parapetů v celém prostoru. Okna jsou bílá plastová a nábytek v obývacím prostoru světlý. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, tato kombinace bude velmi pěkná. Doporučuji keramickou podlahu Rako, typ Spirit střední odstín. Kuchyň světlá smetanová až béžová. Fólie (např. Grena) na předních frontech je vhodná. Lakovaná dvířka jsou ovšem kvalitnější co do tvrdosti, tak i tloušťky povrchové vrstvy. Obojí v lesku se musí více udržovat. V případě použití kombinace ořech nebo zebrano na kuchyň je vhodnější umístění v spodní části horní skříňky světlé. Odstín pracovní desky viz foto nebo středně šedá. K této kombinaci je možné použít obklad za pracovní deskou v mléčném nebo bílém odstínu. Parapety k bílým oknům doporučuji bílé. Barevné nebo dřevěné působí v přechodu k oknu lacině a jsou výrazné.

Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor k výběru dekoru laminátové podlahy a nábytku. V RD máme dřevěná okna a parapety v odstínu pšeničné zlato (xyladecor), dveře a zárubně v téže barvě. Líbí se nám podlaha dekor přírodní bambus a nábytek ještě vůbec nevíme. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Odstín dřeva v barvě pšeničného zlata je odstín teplý, medový. Zajisté k němu můžete volit světlou podlahu - bambusovou přírodní nebo popřípadě nalakovanou do obdobného odstínu. Také můžete volit barvu podlahy v odstínu světlá třešeň či javor. Nábytek doporučuji z třešně nebo světlého javoru, jasanu, mohla by být také bříza. K tomu pak doporučuji výraznější odstín výmalby, a to v zemitých odstínech.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s ještě jedním dotazem. V kuchyni nového RD bude parapet u (dvou) oken asi 3 cm nad pracovní deskou. (Truhlář nedoporučoval parapet s pracovní deskou v jedné rovině kvůli spáře, která se brzy u dřevotřísky jaksi zkrabatí.) Doporučil/a byste mi dát parapet v jiném odstínu než pracovní desku? Okna jsou bílá plastová, v ostatních místnostech je parapet růžový mramor. Pracovní desku plánuji nejspíš odstín granit (tmavě šedá). Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Samozřejmě parapety v různých výškách jsou možné a praktičtější na údržbu. Tím pádem také odstín můžete volit odlišný. Pokud je kuchyň oddělena od ostatních místností, parapet může být v odstínu pracovní desky, jinak sjednoťte parapety s ostatními místnostmi. Růžový mramor bude ke granitu strukturou hodně kontrastní.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak barevně a materiálově sladit obývací pokoj s kuchyní. V obývacím pokoji je plovoucí podlaha, v kuchyni bude dlažba. Budu pořizovat kuchyň, dlažbu a obklady. Sedací souprava je daná - béžový potah s kombinací olše, plovoucí podlaha Quick step - přírodní třešeň, okna a parapety bílé. Nevím, zda kuchyň volit ve dřevě nebo spíše volit kombinaci např. třešeň a vanilka, která lahodí mému oku. Dlažbu bych zvolila, aby se co najvíce podobala plovoucí podlaze, obklad třeba do béžova. Mohla byste mi poradit určitý typ kuchyně, např. od firmy Hanák? Předem děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, předně bych zvolil jednolitou podlahu, a to dřevěnou - i v kuchyni. Třešeň je hezká a v celé ploše bude vhodnější řešení. Potom i varianta kuchyně třešeň vanilka (doporučuji více té vanilky) bude krásná kombinace. Typ kuchyně velmi záleží na tom, v jakém stylu je interiér laděn.

Dotaz   Dobrý den, potřebujeme poradit s výběrem barvy dlažby do společného prostoru kuchyně-obývák (38m2). V obýváku jsou čtyři dřevěná eurookna a terasové dveře v barvě Teak s bukovými parapety. Jakou zvolit barvu nábytku a kuchyně? Líbí se nám buková kuchyně a nábytek v barvě tmavé jabloně Locarno, která je podobná Teaku. Líbí se nám také přírodní dub, ale máme obavy o jeho kombinaci s okny a parapety. Pro názornost přikládáme foto prostoru (sedačka na obrázku je dočasná). Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, osobně bych se přiklonil k první variantě, kde další dřevo je podobné již použitému, což u dubu nebude.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou barvu dveří zvolit. Máme dřevěná okna v odstínu kaštan, ale je to hodně podobné třešeni. Parapety a dřevěné plovoucí podlahy jsou také v odstínu třešeň. Líbila by se mi rovnoletá dýha, která opticky rozšíří dveře. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit dveře opět v dýze třešně v kombinaci s třešní americkou, která má výraznější kresbu. Vybírejte z nabídky Sapeli (LOTOS, NOTE, TENGA).

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych pomoct s laděním oken, parapetů, podlah, dveří a žaluzií. Okna mám zlatý dub, parapety a žaluzie světlý buk. Teď potřebuji nějak sladit podlahy a dveře. Kuchyň je spojená s obývákem a máme ji ve světlém dřevu. Ráda bych věděla, zda mám dát světlou podlahu - buk a tmavší dveře, či naopak. Problém také je, že dveře, ze kterých mám na výběr, jsou buď úplně tmavé, nebo jen o cca dva odstíny tmavší než podlaha. Musí být mezi tím velký barevný rozdíl, nebo stačí cca dva stupně? Dále bych potřebovala poradit s barvou nábytku. Vymalováno bude krémovo-vínově. Předem Vám děkuji a přeji příjemný den, Zuzana Vašíčková.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych tato řešení: za prvé tmavou podlahu (ořech) a světlé dveře (javor), k tomu nábytek lakovaný (ne dřevený). Alternativou je světlá podlaha (dub přírodní) a dveře tmavé (ořech), nábytek též tmavý (ořech, wenge).

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit v jednom prostoru obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Kuchyň je v provedení javor s nerezem, dlažba je světlá velkoformátová. Výmalba celého prostoru v jemném světlém okrově-žlutém odstínu. Z jídelny stoupají do patra bukové schody a parapety i dveře jsou v buku. Jaký odstín plovoucí podlahy a nábytku se hodí do obýváku a jídelny, aby to nebylo mdlé? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den. Krásná bude tmavší podlaha, doporučuji třeba ořech. Položte ji v celém prostoru.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych požádala o radu, které stěny vymalovat v ložnici. Proti sobě je okno a dveře, naproti sobě (na těch zbylých stranách) bude také čelo postele a televize. Nad čelem postele ještě ve výšce 170 cm je podlouhlé úzké okno. Pokoj je malý, 12 m2. Na stejné straně jako dveře bude vestavná skříň, tak tuto stěnu asi malovat nebudeme. Podlaha je bělený dub, nábytek, parapety i postel budou tmavě hnědé. Barvu jsme zvolili sytě zelenou. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, Michaelo. Evidentně máte jasno a snad bych jen doporučil vzhledem k rozměrům vymalovat pouze stěnu za čelem postele.

Dotaz   Dobrý den, prosíme o radu. Máme parapety buk a kuchyň vanilku. Jakou zvolit barvu podlahy a dveří? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Moniko. Nevím, jakou barvu mají okna, ale prosvětlenému pokoji s kuchyní vanilka by více slušela kontrastnější tmavá podlaha s výraznou kresbou. K tomu by také měla ladit pracovní deska na lince.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, jak sladit barvy. Máme dřevěná okna v barvě "Dunkelbraun" (tmavě hnědá, skoro až do mahagonova). Vůbec si nevím rady, jaké dát parapety - ve stejném odstínu? Je možné k těmto oknům dát do obývacího pokoje a ložnice dubovou nebo bambusovou podlahu? Nebo parapety také v barvě dubu? V ložnici máme dubovou postel a komodu. Lze položit i dubovou podlahu, nebo raději zvolit tmavší odstín? A šlo by vymalovat stěny (alespoň některé) tmavě olivovou barvou (spíše do šeda)? A poslední dotaz ohledně fasády: máme domek s plochou střechou, půdorys do L (delší strana obytná, kratší hala), přízemí a jedno patro. Je možné vzhledem k barvě oken sladit fasádu např. ve dvou odstínech šedozelené, olivové? Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, barev se vůbec nebojte. To, že máte tmavé hnědá okna, není vodítkem. Parapet bych volil dubový. Vámi popisované kombinace se mi líbí, dokážu si to pěkně představit.

Dotaz   Dobrý den. Podlahu v kuchyni i v obýváku máme dub a parapety buk. Jaké byste volili dveře?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba dubu a buku není ideální. Jestliže ale převažuje dubová podlaha, je dobré volit dveře opět v dubu, popř. v tmavším ořechu. Možné jsou i odstíny wenge, světlejší bělený dub či javor.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jakou barvu byste volili do obývacího pokoje. Budou v něm třešňové parapety, malá obývací stěna a sedací souprava ve dvou odstínech modré. Na podlaze bude plovoucí světlé dřevo.
Odpověď  

Dobrý den. Moc se omlouvám, ale jde o příliš obecný dotaz s nedostatkem informací. Zkuste poslat přesnější popis interiéru, nejlépe i fotky.

Dotaz   Dobrý den, v rodinném domě budeme mít obývací pokoj s kuchyňským koutem (cca 31m2+8m2). Místnost je poměrně světlá a bude vymalována bíle (protože nás zatím jiná barva nenapadá). Plánujeme plovoucí podlahu v buku-rustikal, dveře v buku (obojí stejné v celém domě). Okna a parapety budou bílé. A nyní dotazy: 1) Je vhodná kuchyňská linka v barvách wenge a bílá popř. vanilka? 2) Pokud ano, jakou barvu zvolit pro podlahu v kuchyni a pracovní desku? Pokud ne, jakou jinou barevnou kombinaci kuchyňské linky byste doporučili? 3) Jak řešit jídelní část (buk, wenge, bílá, vanilka)? 4) Jaký nábytek zvolit pro obývací pokoj (buk, wenge, jiný)? 5) Jakou barvu stěn byste nám doporučili? Děkuji za Vaši pomoc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňská linka může být v kombinaci wenge a bílá dvířka. Pracovní desku bych volila opět v odstínu bílá, možná šedá. V odstínech podobných těm na pracovní desce také volte dlažbu. Jídelní kout doporučuji opět v bílém odstínu a obývací část v kombinaci wenge a bílá. Výmalbu můžete volit šedou či v odstínu cappuccino v kombinaci s bílou. Sedací souprava v odstínu bordó se světle šedými polštáři bude dominantou interiéru. Zbylé doplňky v bordó odstínu prostor oživí.

Dotaz   Přeji pěkný den, prosím o radu týkající se oken. Ta naše jsou plastová v barvě ořech, dveře budou ve stejném provedení. Podlahy jsou ve většině místností světlé, někde kombinované s hnědou (dlažba Spirit od Raka - hnědá a béžová). Pod okny je dlažba vždy béžová nebo jiná světlá. Prosím o radu, v jaké barvě bychom měli dát vnitřní okenní parapety. Je lepší volit kontrast, nebo tón v tónu s barvou oken? Místnosti nejsou velké, proto je chceme mít prosvětlené. A v jaké barvě doporučujete dřevěné žaluzie? Mají ladit s barvou oken a parapetů, nebo je lepší kontrast? Nábytek ještě nemáme, pouze kuchyňskou linku v barvě javor. Děkuji za odpověď. L.D.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Parapety bych volila v neutrálním bílém odstínu, ve světle béžovém dekoru nebo v dekoru javoru jako u kuchyňské linky. Pokud nechcete prostor opticky zmenšovat, volte světlé odstíny. Také žaluzie doporučuji co nejsvětlejší (javor, bílá), aby se do prostoru dostávalo více světla.

Dotaz   Chtěla bych se zeptat, jakou barvu nábytku byste volili do malé, špatně prosvětlené předsíně. Dveře do chodby jsou v barvě ořech, dlažba v předsíni je od RAKA (vzor Antik kentaur cihlové barvy). Dále se chci zeptat na barvu nábytku do ložnice. Dveře a okna jsou opět v ořechu, parapety ještě nemáme, ale pravděpodobně budou světlé (javorové nebo v podobném odstínu) a dlažba je v provedení Woodland - parkety, světle béžová - imitace parket. Ložnici bych chtěla mít vymalovanou světle zeleně. Prosím o radu, jaká barva nábytku by se do ložnice hodila. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do předsíně můžete volit nábytek v odstínu javoru, nebo jen čistě bílý. Nábytek v ložnici může být v dekoru ořech, případně v kombinaci ořechu s bílými dvířky.

Dotaz   Dobrý den, dokončujeme novostavbu a potřebujeme poradit se sladěním dřevin. V přízemí plánujeme světlou plovoucí podlahu (asi jasan), nábytek bude především bříza, nášlapy na schodišti dubové a podlaha v prvním patře taky dubová. Nábytek v ložnici bude z dubu, v dětském pokoji z břízy. Chtěla bych se zeptat, jestli se k těmto podlahám hodí dveře ve zlatém dubu. Nebo je lepší mít dubovou podlahu i v přízemí? Můj druhý dotaz se týká výběru žaluzií do oken. Líbí se nám imitace dřeva, okna jsou dřevěná, středně hnědá (barevnost borovice, odstín antický týk), parapety jsou ve stejné barvě. Chci se zeptat, jestli máme žaluzie volit ve stejném odstínu jako okna, nebo jestli je máme sladit s interiérem. Předem moc děkuji za odpověď, Miklíková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ano, i v přízemí položte podlahu v dubu, dveře v dubu přírodním. Co se týče žaluzií, volila bych raději světlý odstín, který nebude bránit přístupu světla. Doporučuji neutrální bílý odstín nebo světlé dřevo (bříza).

Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Zařizujeme RD, podlahy jsme vybrali dub bělený, okna i parapety jsou třešeň a kuchyňská linka bude v barvě švestka, pracovní deska šedý beton, vzadu šedý lacobel. Jakou barvu použít na dveře a schody do patra? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, na dveře a schody opět použil dekor dubu, aby dřevin v interiéru nebylo příliš. Šedivou pracovní desku a lacobel považuji za velmi zdařilé prvky. Místnost oživte barevnou výmalbou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o novostavbu, v níž je propojený obývák s jídelnou a kuchyní. Kuchyň plánuji v odstínu Fino skořice nebo bronz (jemně našedlé proužky z obrázku mají hliníkový odstín) v kombinaci s "hliníkovým" korpusem. Okna a parapety mají odstín afromosia - teak (tmavší teak), parapety mám v dekoru tmavší třešeň, což je odstín podobný oknům. Jaký zvolit desén nábytku do obýváku? Má být dlažba spíš světlejší, nebo tmavší? V patře je ložnice a dětské pokoje. Uvažujeme tam o korkové podlaze - jaký k ní zvolit dekor dveří (třeba Sapeli)?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlou podlahu a nábytek v dekoru buku. Z nabídky SAPELI vybírejte dveře LOTOS či NOTE v dekoru třešeň, nebo TENGA s prosklením s mléčným sklem. Ke korkové podlaze v patře je dobré volit dveře v dubu či javoru (NOTE, TENGA či LOTOS). Každé patro tak bude v nezávislých odstínech. Proto již nahoře nekombinujte třešeň či buk na nábytku, ale vše pořiďte v javoru, dubu či bříze. Chcete-li tmavší variantu, můžete použít wenge či ořech.

Dotaz   Dobrý den, rád bych vyřešil obývák s kuchyní. V kuchyni bych chtěl bílá lesklá dvířka a černé (nebo wenge) rámy. Mám už granitový černý dřez, a tak asi vyberu stejně černou desku v laminu. Co mám dát na zeď? Černou lesklou mozaiku, nebo nějaké velkoformátové dlaždice? Kuchyň bude hodně technická, doplňky budou v minimalistickém stylu v nerezu. Horní skřínky plánuji jen dvě (rozměry asi 80cm x 37cm). Linka bude mít tvar do L, předpokládané rozměry jsou 3005mm x 1950mm. I celá místnost je do písmene L a je dost velká, kuchyň má 19 m2, obývák 21 m2. Také nevím, jakou vybrat podlahu a parapety. Na severní straně chci dvě plastová okna (1310x1200) s 35cm hlubokými parapety, další dvě francouzská okna (2100x1200) směřují na západ a východ. V obývacím pokoji je i krbová vložka z rohového skla, takže na krb bude vidět z obýváku i z kuchyně. Nevím, jakou vybrat sedačku a obývací stěnu, aby ladila s linkou. Jakou mi doporučíte výmalbu? Vnitřní dveře směřující na jih budou asi skleněné nebo dřevěné se sklem. Přes den jde do obýváku z chodby krásné světlo. Předem děkuji, D.D.
Odpověď  

Dobrý den, Váš dotaz je již nad rámec služeb této poradny. Jde o celkové řešení dvou místností, takže pokud chcete poradit, a to i na komerční bázi, můžete samozřejmě nahlédnout do kontaktů a oslovit přímo některého z bytových designérů. Děkujeme za pochopení.

Dotaz   Dobrý den. Obývák spojený s kuchyní a jídelním stolem, na podlaze ořech, parapety a okna bílá, v kuchyňském koutu dlažba, korpus kuchyně ořech, dvířka bílá káva bez lesku, ostrov spojený se stolem, který už je na ořechové podlaze. Je to vhodná kombinace? Jaké byste volili odstíny skleněného obkladu a pracovní desky? Lze na ostrůvek navázat skleněným stolem v barvě skleněného obkladu? Jakou vybrat barvu dlaždic do kuchyňského koutu? Mají být dveře raději javor, nebo ořech? Lze nábytek do obýváku vybírat v dekoru buk či javor? Mnohokrát děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Omlouvám se, ale dotaz je příliš složitý. Bylo by dobré přiložit skicu či obrázek.

Dotaz   Prosím o radu. Na fotce je naše podlaha v třešni a bílá okna s parapety v buku. Dveře budou jiné, prosklené, v dekoru tmavší rezavá višeň, obklad v kuchyni a výmalba zatím chybí. Prosím o radu, jaké dekory kuchyňských dvířek, pracovní desky, korpusu a dalšího nábytku jsou k tomuto vhodné (kuchyň je spojena s jídelnou a obývací částí). Doporučovali jste mi volit třešeň nebo višeň, ale bojím se jednolitosti a přílišné zrzavosti. Moc se mi líbí smetanová dvířka ve vysokém lesku, ale stále si nevím rady s tím ostatním. Světlý korpus a nábytek k těmto dvířkům se mi moc nezdá, snad jedině bříza. Myslíte, že trochu pruhovaná švestka je úplně mimo? A jaká výmalba? Děkuji.
Odpověď  

Vaše myšlenky se ubírají správným směrem. Kuchyň by měla mít tmavý korpus (ořech), dřívka volte v odstínu slonová kost s vysokým leskem. Malbu doporučuji zelenošedou, olivovou.

Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci podkroví. Máme vybraná dřevěná eurookna v odstínu třešeň; stejná barva bude použita i na vnitřní parapety. Prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy v kuchyni a obývacím pokoji (požadujeme jednotný odstín), které budou propojeny. Kuchyň má rozměry 2,80m x 5,9 m, obývací pokoj 3,6 m x 4,12 m. Kuchyň je orientována na jihozápad, obývací pokoj na jih. Dále bych Vás chtěla požádat o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky - korpusu, dvířek a pracovní desky. Kuchyňská linka bude umístěna ve dvou přímkách, z nichž jedna bude pod oknem. Jaká barva dveří se bude hodit do interiéru s okny v barvě třešeň? Předem velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila ve světlejším odstínu – doporučuji dekor javor, bříza či buk; dveře v třešni. Kuchyňskou linku volte v následujících odstínech: korpus v dezénu buk, přední dvířka lesklá smetanová, pracovní deska světlá krémová. Zádová deska by měla být v obdobném odstínu.

Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci podkroví. Máme vybraná dřevěná eurookna v odstínu třešeň; stejná barva bude použita i na vnitřní parapety. Prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy v kuchyni a obývacím pokoji (požadujeme jednotný odstín), které budou propojeny. Kuchyň má rozměry 2,80m x 5,9 m, obývací pokoj 3,6 m x 4,12 m. Kuchyň je orientována na jihozápad, obývací pokoj na jih. Dále bych Vás chtěla požádat o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky - korpusu, dvířek a pracovní desky. Kuchyňská linka bude umístěna ve dvou přímkách, z nichž jedna bude pod oknem. Jaká barva dveří se bude hodit do interiéru s okny v barvě třešeň? Předem velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolený dekor třešeň je velmi výrazný. Pokud s ním chcete sladit podlahy, dveře i nábytek ve dvou místnostech, držte se teplých tónů, které v sobě obsahuje. Vybrané dřeviny na podlahu ani na dveře nemusí být shodné, pouze by měly v sobě obsahovat stejné barvy. Navrhuji dekor javoru. Pro kuchyňskou linku zvolte tmavé korpusy, třeba zebrano, v kombinaci se světlým odstínem smetanové nebo zelené.

Dotaz   Dobrý večer. Chtěla bych Vás požádat o radu – jaké mám zvolit zastínění oken? Mně a partnerovi se líbí dřevěné nebo bambusové žaluzie v tmavší hnědé barvě, které by podle nás dotvořili interiér našeho bytu. Tento typ však nemůžeme použít, protože kdybychom roletu vytáhli, nedalo by se otevřít okno. O venkovních roletách neuvažujeme. Okna jsou bílá plastová, parapety v hnědé barvě (přibližně odstín kaštan). Obývák je spojen s kuchyní a toto už je poslední věc, která nám schází – rádi bychom ji nějak vkusně vyřešili. Malba v místnosti je béžová, kuchyňská linka v barvě Zebrano, podlaha tmavší hnědá, dveře ořech. Zatím připadají v úvahu jen klasické hliníkové žaluzie (a i zde si nejsme jisti barvou), líbilo by se nám však nějaké nápaditější řešení. Předem moc děkuji a posílám fotografie.
Odpověď  

Dobrý den, předpokládám, že okna interiéru nemají nad sebou příliš mnoho prostoru pro uchycení rolety. Doporučil bych Vám tedy uchycení přímo na strop. Existují takové možnosti, třeba různé konzole atd. Fotografie bohužel nebyly součástí emailu, reálný pohled by byl určitě pro řešení nejvhodnější.

Dotaz   Dobrý den, chcela by som Vás poprosiť o radu. Dve. Prvá vec sú závesy - záclony. Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. Farby su v 2 odtienoch marhulovej, podlaha buk, dvere aj nohy sedačky su června. Ide o to, aké zacony/závesy zvolit. Ci iba nejake jemne, pastelove, transparentne záclony, alebo aj záclony aj závesy, ak možte, poradte aj farbu. A taktiež či iba po parapety, alebo az po zem. Ja som za zaclony až po zem, muž iba pod parapety. Obývačka je spojená s kuchynou, takže zaclony by boli asi rovnaké. dalej by som sa chcela poradit s Vami ohladom knižnice. Chcela by som ju dat asi až po strop a mala by ist do volneho výklenku pri okne (na fotke). Nábytok okrem sedačky v obývačke nemame žiadny, tak sa neviem rozhodnut pre farbu. Sedačka je krémovej farby s takými prskancami hnedej. Ako som už písala vyššie - steny su marhula, podlaha buk a dvere čerešna. Knižnicu ktorú mam vyhliadnutú neponukaju vo farbe čerešna, iba buk, bielu a tmavohnedu. najbližšia mi je ta tmavohneda, ale neviem sa rozhodnut, preto som sa obratial na Vás. A posledna otazka, radíte aj ohladom fasady domu, alebo iba inetrieru? Za pomoc velmi pekne dakujem.
Odpověď  

Dobrý den, podle obrázků i popisu bych Vám doporučil na okenní dekorace světle žluté či pastelově červené lehké závěsy až na zem. Použijte např. lehký voál. Váš interiér se tak příjemně oživí a teplé barvy ho zútulní. Pokud se jedná o nábytek, knihovna v barvě třešeň bude vhodná, zvolit však můžete i bílou ve vysokém lesku.

Dotaz   Dobrý den. Poraďte mi, prosím, s výmalbou do kuchyně, která je spojená s jídelnou. Potřebujeme ji prosvětlit a provzdušnit. Barevně jsme se vůbec netrefili a nutně to potřebujeme přemalovat. V kuchyni je dlažba s nádechem do oranžova, ve zbytku místnosti je plovoucí podlaha v třešni. V tomto odstínu jsou taky dveře. Kuchyň je v třešni v kombinaci s javorem, lednice bude v nerezu jako ostatní elektrospotřebiče. Potřebuji, aby v této místnosti nebyla dominantní výmalba, ale kuchyňská linka. V jakých barvách mám pořídit doplňky na parapety (vázy,…)? Kuchyň a jídelna jsou spojené s obývákem, kde máme sytě oranžovou. Děkuji a posílám pár fotek. S pozdravem Hajíčková Alena.
Odpověď  

Dobrý den, dekor třesně na kuchyňské lince i podlaze je sám o sobě velice dominantní. Zjemnit ho můžete světle žlutou výmalbou. Doplňky nebo část stěny v obývacím pokoji, kde je sytě oranžová, volte ve středně šedivé barvě. Vhodný bude také nerez a materiály s vysokým leskem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor k výběru dekoru laminátové podlahy a nábytku. V RD máme dřevěná okna a parapety v odstínu pšeničné zlato (xyladecor), dveře a zárubně v téže barvě. Líbí se nám podlaha dekor přírodní bambus a nábytek ještě vůbec nevíme. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Na tento dotaz jsem již odpovídala - odpověď naleznete v poradně.
Dotaz   Dobrý den, prosím o názor: podlahy(dřev.plovoucí) a dveře(dýha) am.ořech, kuchyni plánuji bílá v komb. nevím jestli zebrano nebo jiné dřevo, bílá fólie nebo lak. Fólie je cenově dostup., ale nejsem si jistá ? Prac.deska hi-macs - šedá ? Jaké byste volila v prostoru parapety - okna jsou plastová bílá ? Děkuji
Odpověď   Dobrý den. Parapety bych volila bílé, popř. světle šedé. Jistě můžete volit korpus kuchy=nské linky, v ořechu, či wenge s kombinací lesklých dvířek. Lak je jistě dobrá volba pro lesk, cena je ale vyšší.
Dotaz   Dobrý den, stavíme domek " na klíč ", budou osazena bílá plastová okna. Jaké byste volila parapety - v nabídce jsou z lamina bílé plastové nebo lamino vzor bílo-šedý mramor. Podlahy budou dřevěné vzor ořech. Případně zvolit parapety z jiného kvalitnějšího materiálu ? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Jsem vždy pro jednodušší nevzorovaný design. Volila bych tedy čistě bílé parapety.
Dotaz   Dobrý den. Do nového rodinného domu jsem si vybrala dveře Note odstín buk. Můžete mi prosím poradit jakou volit plovoucí podlahu do OP a jídelny (celkem 37m2). Chtěla jsem volit buk,ale příjde mi tato kombinace moc světlá a má ji skoro každý. Mám představu o odstín tmavší podlahu, ve které by byl i odstín světlejší,který by pak korespondoval ke dveřím. Zároveň si pak nevím rady, jaký odstín zvolit kuchyňské linky. Kuchyň bude oddelená posuvnými dveřmi od OP a jídelny. Ještě jsem se chtěla zeptat, máme bílá plastová okna a rozhoduji se, jaké zvolit parapety. Nechci bílé, byly by vhodné v barvě dřeva jako budou dveře nebo podlaha? Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobry den Na podlahu bych volil orech - je tmavsi a v plose pusobi velmi elegantne. Co se tyce kuchyne - volil bych nejaky "nedreveny" dekor. Napr. odstin zlute apod. K bilym plastovym oknum bych volil bile parapety.
Dotaz   Dobrý den, máme antracitová dřevěná okna a dřevěnou podlahu s dekorem amerického ořechu. Jakou barvu??? nebo povrch volit na vnitřní parapety. Moc děkuji za Váš tip.
Odpověď   Dobry den Pouzil bych opet antracit, ale o neco svetlejsi nez okna.
Dotaz   Děkuji za odpovědi,jsou pro mě velmi přínosné. Ráda bych se ještě zeptala, máme v rodinném domě bílá plastová okna. Zvažuji jaké zvolit parapety. Myslím,že bílé jsou nepraktické a je na nich vše vidět.Pokud bych zvolila dřevěné,které by ladily ke dveřím,zvolila bych správně? Děkuji.
Odpověď   Osobně se nebráním bílým parapetům, ale pokud byste volila dřevěný dekor, volte jej obdobně jako u podlahy či dveří.
Dotaz   Dobrý den, máme dřevěná Euro okna, barva tmavě hnědá (ořech), ale bohužel nemůžeme sehnat vnitřní parapety stejné barvy (všechny jsou laděné do žluta či červena). Můžete mi poradit, kde hledat, případně jakou zvolit jinou variantu? Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobry den Variant je mnoho. Napr. muzete mit kamenne parapety nebo z klasickeho lamina delane na miru. Zde je dekoru nepreberne.
Dotaz   dobrý den, v jakém provedení byste volil parapety k bílým plast.oknům ? Přemýšlím o volbě shodného parapetu venkovního i vnitřního, nevím ale jaký zvolit materiál. Děkuji
Odpověď   Dobry den Asi bych neladil parapety venku a vevnitr. Vnitrni bych ladil k oknum tedy bile, popripade k nejakemu drevu pouzitemu uvnitr. Venkovni parapety jsou vetsinou klempirskou zalezitosti.
Dotaz   Z jakého materiálu byste volil parapety k bílým plastovým oknům do moderního interieru ? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den paní Deniso, k bílé unibarvě, pokud je v místnosti dostatek světla by se vyjímala tmavá podlaha z malých lamelek ( struktura dřeva v odstínech ) Velký výběr má TILO.
Dotaz   Dobrý den, máme podlahy světlý dub (parketový vzor), parapety bohužel tmavý dub (výrobce neměl světlý dezén) a bílou kuchyňskou linku, kde vysoké skříně mají dýhu zebrano. Kuchyň je propojená s obývákem - jaký máme v obýváku zvolit dezén nábytku? Preferujeme technicistní styl. Děkuji.
Odpověď   Dobry den Nepouzival bych jiz zadnou drevinu. Pouzil bych lak v kombinaci se sklem a matnym bilym kovem
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně zvolení barvy vnitřního parapetu. Po dlouhém váhání jsem se rozhodla pro plastová okna barvy tmavý ořech (ne zlatý dub). Moc se mi líbí, když je barva oken stejná s barvou vnitřních parapetů. Nevím, zda mi tmavé parapety (také plastové) a okna nebudou místnosti příliš ztmavovat. Bílé se mi moc nelíbí a časem žloutnou. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Osobne myslim, ze parapety jednotne s okny je plus. Mistnost ztmavovat nebudou - zalezi na dalsim zarizeni
Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci podkroví. Máme vybraná dřevěná eurookna v odstínu třešeň; stejná barva bude použita i na vnitřní parapety. Prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy v kuchyni a obývacím pokoji (požadujeme jednotný odstín), které budou vzájemně propojeny jako společný prostor. Kuchyň má rozměry 2,80m x 5,9 m, obývací pokoj 3,6 m x 4,12 m. Kuchyň je orientována na jihozápad, obývací pokoj na jih. Dále bych Vás chtěla požádat o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky - korpusu, dvířek a pracovní desky. Kuchyňská linka bude umístěna ve dvou přímkách, z nichž jedna bude pod oknem. Jaká barva dveří se bude hodit do interiéru s okny v barvě třešeň? Předem velice děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dýze třešeň podlahu můžete volit světlejší v buku nebo javoru. Kuchyňskou linku v čisté linii korpus ořech také pravoní deska s bílými dvířky. Poté bych volila také nábytek v této kombinaci.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, jak barevně sladit vstupní chodbu do RD. Chodba má 5,5m2, je zde použita světle šedá dlažba Rako – Sandstone, vstupní dveře v barvě kaštanu, troje vnitřní dveře v javoru vedoucí na WC, do technické místnosti a obývacího prostoru. Na stropě jsou použity OSB desky. Nevím, jakou barvu nábytku zvolit, zda raději něco neutrálního bílou, krémovou, světle šedou?? nebo vzor javoru?? Moje druhá otázka se týká žaluzií, jakou barvu byste doporučil? Plastová okna jsou zvenku v achátově šedé bavě, světloulince žluté fasádě s kombinací kaštanových palubek. Uvnitř pokojů je téměř všude javorová PVC podlaha, parapety i dveře, stropy z OSB desek a k tomu ořechový nábytek, okna jsou zevnitř bílá?? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Nabytek bych k dane kombinaci volil v nedrevenem dekoru v bile v kombinaci s kremovou. Zaluzie asi nejlepe bile
Dotaz   Dobrý den.Můžete mi poradit podle jákého odstínu mám nechat namořit schodiště v OP.V OP máme laminátovou podlahu bělený dub.Chceme schodiště aby vyniklo.Okna máme dřevěná tmavý zlatý dub,nábytek bude v OP ořech bílá.Mám nechat namořit schodiště v barvě nábytku?Máme u oken parapety tmavý zlatý dub.Odstín je vypadá jak ořech.Mohla bych nášlapy na schodech namořit i podle barvy parapetů.Namořili jsme na ořech i podpěrné dřevěné sloupy v podkroví.co mi poradíte?
Odpověď   Dobrý den přeji. Opravdu bych volila schodiště namořit do ořechového odstínu.
Dotaz   Dobrý den.Jak chránit rám eurooken při zapravení do zdi-myslím tím část rámu vpravený ve zdi.Má tam zůstat lepicí páska ochranná?. Dálejak druh vnitřního dřev.parapetu se hodí k nátěru teak.eurooken,může být buk nebo nějaké exotic.dřevo např.eukalyptus.(je vhodnější dřev.parapet do chalupy nebo umělý. Moc děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Nevim, jak se maji chranit okna. Zkuste specializovanou firmu. Parapety preferuji drevene ne umele.
Dotaz   Dobrý den, máme obývací pokoj s větším vstupem obloženy pískovcovým kamenem do kuchyně s jídelnou,podlaha plovoucí tmavý .ořech,dveře s obložkami barvy wenge,okna bílá s tmavými parapety, kuchyn béžovo hnědá,nábytek zatím žádný.Potřebujeme poradit jakou barvu stěn volit,popř.i nábytek.děkuji.
Odpověď   Dobry den Urcite bude hezky svetly nabytek. Zkuste nedreveny dekor - odstin bily, slonova kost a pod.
Dotaz   Dobry den, prosim o radu ohledne nabytku, mame barvy zelenou (hraskovou) na stene krbu,a sedou, (nevim jestli se mi podarilo vlozit foto) podlaha dub, tmavsi okna, parapety bile. Mam rada utulne zarizeny byt, zda se mi to ted dost chladne...kdyz bych volila nabytek briza, zda se mi to studene, stejne tak bila, nicmene prostor je spojeny s kuchyni a mensi, asi by nebyla cokoladova barva nabytku vhodna?? co nejaky cerveny doplnek...? dekuji moc za radu. marikova
Odpověď   Dobry den Chtelo by to sjednotit dreviny a styl - mate kombinaci tmave svetle drevo. Nevim jake mate financni moznosti, ale novy jidelni stul udela divy. Modernejsi tvary a dekor.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj spojený s kuchyní (s oknem) a předsíní (vybourané příčky). Podlaha je všude tmavý ořech, okna bílý plast, parapety ořech. Nábytek v obýváku a předsíni máme v kombinaci nocce/bílá, kuchyň je bílá, pracovní deska z IKEY tmavý ořech, obklady zebrano hnědá + bílá 20x40, sokl nerez, digestoř komín nerez, spotřebiče bílé. Máme dvousedačkovou pohovku, taburet a klubovku (z IKEY, potahy jsou měnitelné). Část zdí chci bílou, část barevnou. Jaká by byla vhodná? Líbila by se mi hráškově zelená, ale manžel ji nesnáší. Díky.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v tyrkysové nebo nadčasové lila. Zvolený odstín doplňte jemnou smetanovou nebo světlou šedou.
Dotaz   Asi nebudete moci mi odpovědět dnes, pak je víkend a v pondělí ráno musíme oznámit své řešení. Přečetli jsme si 141 stránek Vaší poradny, byly velice poučné a inspirativní. I přesto, že nebudeme znát Váš názor v pondělí, rádi se poučíme při porovnání s Vaším řešením, a eventuálně budeme mít možnost něco opravit alespoň v budoucnu. Na doplnění prosby o radu z 15. prosince: jedná se o malý domek v zahradě, kuchyň 2,2m x 4, obývák 4x4,4. Firma dodala chybná okna, parapety v barvě teaku nemá, jenom v barvě mahagonu, ale stejně bychom měli strach z tak velké tmavé plochy (zdi jsou silné 0,5m). Chtěl bych vás dodatečně poprosit ještě o radu, jakou barvu parapetů a žaluzií bychom měli zvolit, a vzhledem k nové vzniklé situaci chtěl bych Vás poprosit také o radu ohledně barvy provedení krbu, malby zdí a nábytku. Děkuji pěkně.
Odpověď   Dobrý den přeji. Parapety a žaluzie bych vždy volila v neutrální bílé, popř. parapety v jemné šedé barvě. K tomu bude krásný nábytek v přírodním dubu. Výmalbu doporučuji v kombinaci cappuccina s bordó nebo lila barvou.
Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom vymalovat obývací pokoj. Podlaha je tmavě hnědá, něco jako třešeň, hnědá dřevěná okna a parapety a ve stejné barvě jsou vnitřní dveře a dřevěné obložky v průchodech. Myslela jsem původně na zelenou barvu v kombinaci světle hnědé na krb, ale bojím se aby to nepůsobilo studeně. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete vymalovat limetkově zelenou barvou popř. více žlutozelenou v kombinaci s šedohnědou na krb.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych zmodernizovat náš nepříliš slunný obývací pokoj s jídelnou a nevím, jak barevně sladit interiér. Jídelní židle a sedačku bych chtěla spíše neutrální, u zbytku bych ráda použila tyrkysovou a fuchsiovou. Tyto barvy mám moc ráda. Zároveň si nevím rady s nábytkem (komoda v jídelně, obývací stěna, konferenční stolek). Líbí se mi kombinace tmavého dřeva s bílou. Podlahy, dveře, jídelní stůl a parapety jsou ale z buku. Okna máme tmavá - bere se na ně při zařizování zřetel? Prosím, poraďte mi. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, pokud se Vám líbí kontrast tmavých a světlých barev, určitě jej využijte. Zkuste uplatnit již nedřevěný dekor, lamino s vysokým leskem nebo kombinaci barevného skla lacobel apod.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké barvy použít na doladění kuchyně spojené s jídelnou a větším obytným prostorem, který se též bude nově zařizovat. V kuchyni je pískovo oranžová dlažba, navazují jasanové parkety v o obývací části, okna všude plast. bílá s parapety z jasanu, dveře pískované prosklenné též z jasanu. Kuchyň máme již objednanou vysoký lesk krém v kombinaci s americkým ořechem (pouze boky a otevřená nika směrem do jídelny).deska nám byla doporučena matná technistone Gobi buď černá - tam mám obavy, že z důvodu velké plochy poloostrůvku 200x90cm se budou krémová s černou prát o dominantu, nebo písková - nevím zda nevyzní mdle. Také nemáme vyřešeno co na zadní stranu (mezi spodní a horní skříňky) - materiál, barva. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Cerna pracovni deska bude lepsi. Jak sama uvadite draha varianta by byla mdla. Mezi skrinky bych pouzil sklaeneny obklad z lacobelu bily v miste za varnou deskou bych pouzil obklad z nerezi.
Dotaz   Dobrý den, máme starý rodinný domek a chtěli bychom oživit fasádu. Okna jsou bílé barvy; parapety, vstupní dveře a okapy tmavě hnědé. Kolem domku je tmavě hnědý plot s bílými sloupky. Prosím, jakou barvu fasády zvolit? Děkuji mnohokrát za radu. S pozdravem Jitka.
Odpověď   Dobrý den, zkuste zvolit světlou šedivomodrou nebo jemnou světle zelenou. K tmavě hnědé se bude obojí velmi dobře hodit.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda by šla kombinace - Bukové schody z masivu a všechny interiérové dveře ořech. Jedny interiérové dveře by uzavírali schodiště, šla by tato kombinace bukové schody a ořech dveře ? A jakou pak volit podlahu a barvu nábytku. Kuchyň by měla být kombinace béžové a hnědé.Okna mám bílá. Parapety by byly vhodné čistě bílé nebo mramorové? Děkuji moc
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud budete volit kombinaci buk a ořech, je to možné, ale pak již volte všechen nábytek v ořechu a podlahu v buku.
Dotaz   Prosím o radu ohledně barvy dveří v rodinném domě. Na podlaze je nalepen korek, obložky jsou ze smrkového masivu namořeného zlatým dubem, takže ladí s korkem, okna jsou bílá s parapety opět zlatý dub. Teď řeším otázku, jestli je vhodnější volit barvu dveří světlejší, nebo tmavší než obložky. Stejnou se mi nejspíš trefit nepodaří a bílé dveře bych nerada. Děkuji za jakoukoliv radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud budou dveře v masivu nebo v dýze, volila bych světlejší odstín. Časem se totiž stejně změní, ztmavne.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na jednu věc. Rekonstruujeme starší rodinný domek - vyměňujeme okna za plastová bílá a k nim dáváme i bílé parapety. Problém je v tom, že okna se při výměně vysunula směrem ven o 15 - 20 cm, aby při zateplování domu zvenku potom nebyly široké špalety. Kvůli tomu vznikly v interiéru velké prostory u oken a samozřejmě i daleko širší parapety. Chci se zeptat, jak mám řešit žaluzie a záclony. Nevím si s tím rady, protože pověšená záclona klasicky z tyčové garnyže rovná už mi připadá nevhodná. Žaluzie jsme s manželem chtěli bílé do interiéru a stříbrné ven s tím, že se dají na okna dovnitř v interiéru. Děkuji moc. S pozdravem Alena Chrzanová, Olomouc.
Odpověď   Dobrý den, nejsem si jist, jestli jsou žaluzie úplně vhodné. Možná bych zvolil záclonu v kombinaci se závěsem. Dále nevím, jestli jsem dobře porozuměl otázce - dejte záclonu a závěs do vnitřní špalety na speciální kolejnice, které nebudou bránit otevírání okna.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala o radu ohledně barevného sladění malého bytu (37 m2); jedná se o propojenou kuchyň s obývákem. Na podlahu jsme zvolili klasický/antický dub (velká prkna a přiznané spáry), kuchyňskou linku plánuji v bílé barvě, ale nejsem si jistá ohledně korpusu, desky (dub nebo ještě něco úplně jiného?) a obložení zdi (barevná dlažba nebo sklo?). Okna jsou bílá, ale parapety pravděpodobně předěláme do dřeva - opět dub, dveře plánuji bílé prosklené. Ráda bych tuto sestavu dub-bílá něčím "rozbila" resp. sladila, ale čím? Výraznější výmalbou či potahem sedačky? Líbila by se mi kovová modrá barva. Moc prostoru pro kreativitu v celém bytečku však není. Budu ráda za jakékoliv tipy a triky, zatím máme hotovou jen podlahu, čeká nás právě linka, obývací stěna, sedačka, výmalba, dveře. Velice děkuji, P. Jandová.
Odpověď   Dobrý den, Vámi zvolena kombinace je krásná. Korpusy linky bych možná volil (vzhledem k dvířkům) v nedřeveném dekoru - záleží ovšem, jak moc bude korpus vidět. Sedací soupravu doporučuji světlou, aby nebyla příliš velkým akcentem. A naopak stěny bych volil ve výrazném (ne křiklavém) provedení - třeba pomoci tapet. Zvýraznit můžete jednu stěnu nebo dvě (přes roh). Podívejte se na www.POINTshop.cz, tam jistě najdete inspiraci.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaký vybrat nábytek do obývacího pokoje v paneláku (30m2, orientace na jih). V místnosti jsou dřevěné dubové parkety, parapety rovněž dub a bílá plastová okna. Líbil by se mi nábytek v dýze ořech, ale nevím, zda by se to hodilo k dubové podlaze. Jelikož jedna celá stěna pokoje (délka cca 5m) bude pokryta nábytkem (knihovna s navazujícím PC koutem), chtěla jsem doplnit ořech o světlý prvek, který by to trochu rozčlenil (viz obrázek). Jaký světlý dřevěný dekor by se hodil? Dále jsem uvažovala o sedací soupravě v hnědé či olivově zelené barvě. Nebo byste doporučili jiné barevné ladění? Stěny pokoje jsou zatím bílé. Předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den, tmavší ořech a světlejší dub k sobě krásně pasuji. Moc se mi líbí vaše kombinace včetně sedací soupravy. Možná ještě doladit steny pomoci tapet viz www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu, jakou zvolit barvu dveří a parapetů v patrovém rekonstruovaném stavení. Obložky jsou masiv smrk, dveře v patře smrk s výběrovou dýhou a dole dveře z napojovaného masivu (asi mořené). Parapety jsou opět z napojovaného masivu. Řešíme, zda parapety namořit do tónu podlahy, dveří, nebo zda je natřít bílou barvou. Okna jsou nová dřevěná bílá a podlahy různé (lamino, dlažba) světlejších hnědých odstínů. Děkuji za váš čas a těším se na odpověď. S pozdravem Andrea P.
Odpověď   Dobrý den přeji. Je dobré sjednotit dveře, ale zároveň okna mohou být individuální i s parapety. Ta bych ladila buď s okny, nebo pro zvýraznění oken můžete použít tón parapetu v odstínu dveří.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme RD. Oříškem je pro mne společný prostor kuchyň-jídelna-obývák. Okna máme v interiéru plastová bílá, abychom neměli problémy s barevným laděním. Chci se zeptat, jestli se máme snažit sladit do jednoho barevného tónu podlahu, interiérové dveře a okenní vnitřní parapety. Nebo naopak např. dveře mají být v kontrastu s podlahou? Kuchyň bude v kombinaci světlá trnka (Trachea - výrazná kresba dřeva) + slonová kost lesk. Podlahu, parapety a dveře jsem si představovala v o něco tmavším tónu než je kuchyň - ve středněhnědém, pravděpodobně dub s nevýraznou kresbou dřeva. Na zemi bude pravděpodobně dlažba Babel Roble (30x60 imitace dřeva, asi jako dub) nebo laminát. Do tmavých odstínů, např. wenge nebo ořechu jít nechceme. Předem děkuji za radu. V příloze je společný prostor obýváku-kuchyně-jídelny. Kuchyň je oddělena příčkou, takže je částečně schovaná při pohledu z obýváku.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše volba je příjemná. Osobně bych upřednostnila podlahu spíš v laminátu než v dlažbě, která imituje dřevo. Dveře a podlahu je dobré ladit do jednoho dekoru. Nábytek poté volte ve světlejším odstínu (jako kuchyňská linka). Kdyby byl stejný jako linka, bylo by to ideální. Také jej můžete kombinovat s bílým leskem.
Dotaz   Dobrý den, v současné době rekonstruujeme bytovou jednotku v rodinném době. Okna budou bez záclon (pouze žaluzie) a jsou v barvě středního ořechu, stejně jako parapety. Prosím o radu, jaký odstín použít na podlahy a dveře, aby interiér působil vyrovnaně. Existuje nějaké doporučení, jak ladit okna, dveře a podlahy? Nebo v rozhodování nemusíme při výběru podlah a dveří brát ohled na již instalovaná okna? Přikládám fotky obývacího pokoje (6,4 x 4,2) před rekonstrukcí. Děkuji a jsem s pozdravem, Andrea.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahy a dveře ve stejném dekoru. Okna můžete s podlahou i dveřmi ladit, ale také nemusíte. Je tu totiž také možnost volit nábytek v dekoru oken. Podlahu pak doporučuji v dekoru dubu nebo javoru a k tomu dveře ve stejném odstínu nebo kontrastním ořechu, který bude ladit s okny. Ořech bych ale rozhodně do interiéru zahrnula, neboť již je na oknech a také na parapetech.
Dotaz   Dobrý den! Máme obývák spojený s jídelnou. Dveře s obložkami jsou třešňové, stejně tak okna i s parapety a žaluziemi. Strop je ze smrkových palubek. Chtěli bychom na něj dát ještě falešné trámy. Měly by být také smrkové, nebo mohou být v jiné barvě? A jaký dekor by měl mít nábytek a podlaha? Stěna je okrová. Také jsem se chtěla zeptat, jestli je možné kombinovat moderní obývák se židlemi z třicátých let tmavé barvy a světle béžovým čalouněním a s tmavým křížem z roku 1902 s bílým Kristem. Nebo to raději nekombinovat? Děkuji za odpověď, Veronika.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych již trámy na strop nedávala - neměly by mít pouze dekorační, ale spíše nosnou funkci. Nábytek bych volila ve světlejším odstínu buku, javoru nebo břízy a podlahu v buku či třešni. K tomu můžete použít jako solitér staré židle i kříž, v kombinaci jednoduchým designem a lehkým nábytkem to vynikne.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak vymalovat pokoj a jakou zvolit barvu sedačky a židlí. Pokoj má rozměry 10x4 m. U jedné kratší stěny je kuchyňská linka, pak následuje tmavý dubový jídelní stůl (židle zatím nemáme vybrané), pokoj končí sedací soupravou (tu také zatím nemáme). Uprostřed pokoje, u delší stěny – u stolu budou šedá krbová kamna (z mastku). U kuchyňské linky je okno na jih, mezi stolem a sedačkou velké balkonové dveře také na jih. Na kratší stěně u sedačky je okno na západ. Okna jsou bílá, parapety šedočerná žula, podlaha bíle lakovaný dub, dveře ořech s mléčným prosklením v hliníkovém rámečku, obložky dveří hliníkové. Nábytek chceme také v ořechu, na kuchyňskou linku korpus ořech, dvířka bílý lesk a mléčné prosklení v hliníkovém rámečku, pracovní desku v imitaci černý mramor. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, líbila by se mi spíš světlejší sedací souprava, v přírodních odstínech - vzhledem k použití ořechu. Židle mohou mít tmavší kostru a též přírodní čalounění. K dekoraci stěn bych volil tapety - podívejte se např. na www.pointshop.cz, kde najdete mnoho inspirace.
Dotaz   V panelovém bytě mám bílá plastová okna + plastové parapety odstín zlatý dub. Prosím o radu, jaký typ a odstín volit u dveří SAPELI, nejraději bych stejný jako parapety. Plánuji provést i obložení kovových zárubní. Kuchyně je rustikální, kaštan.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dekor dle parapetu, ale vhodný bude také dekor ořechu.
Dotaz   Dobrý den, právě dokončujeme RD. Podlahy v hale, obýváku a jídelně budou dřevěné palubky - asi v barvě teracotta nebo hruška, v ostatních místnostech pak o něco světlejší dlažba. Okna a parapety chceme bílé. Hodí se bílé dveře CPL? Jaká výplň? Jak barevnou kuchyň? Moc děkuji, MZ.
Odpověď   Dobrý den, CPL je typ provedení, ne dekor. Jedná se tedy o laminát, který se dělá v dekorech dřevo nebo v laku. Já bych preferoval nedřevený dekor ve světlém odstín. Obdobně bych řešil kuchyň, tedy taky spíš v nedřeveném dekoru. Ale velmi záleží na dalších dekorech a celkovém vzhledu interiéru.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy (chceme lino) a dveří ke kuchyni v barvě teaku s hnědou pracovní deskou. Okna máme plastová v barvě douglaska, stejně tak parapety. Jedná se o obývák propojený s kuchyní (celkem 60m2) a místnost je dost prosvětlená. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu i dveře ve světlejším odstínu - např. v javoru, běleném dubu či jasanu.
Dotaz   Dobrý den. Máme okna z venku zlatý dub, z vnitřku bílá - chtěla jsem se zeptat, jaká by se nám hodila barva parapetů. Máme bílou kuchyň a podlahu bych chtěla tmavou. Mohli byste mi prosím poradit? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych nejjednodušší řešení - parapety bílé. K uvedeným barvám půjde nejlépe.
Dotaz   Dobrý den, na novostavbu RD jsme zvolili plastová okna v barvě soft cherry. Nyní, bohužel, nemůžeme sehnat PVC vnitřní parapety ve stejném odstínu. Dodavatelé nabízejí barvu zlatý dub. Ta ale vůbec neodpovídá barvě okna. Jakou byste radili vy?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych neutrální bílé parapety, popř. jemné béžové. Nesnažila bych se sehnat podobný odstín jako okna ale spíš kontrast.
Dotaz   Dobrý den, prosím poraďte, jakou barvu parapetů zvolit pro okna hlíníková v barvě přírodní elox-stříbrný. Interiér chci světlý, bez barevné výmalby. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit bílé parapety popř. pokud seženete tak v barvě oken.
Dotaz   Dobry den, prosim o radu, jak barevne ladit kuchyn (korpus, dvirka,prac.desku a nad deskou). Drevena meranti okna (orientace severozapad) namorena na odstin podobny nejvice zlatemu dubu,ale svetlejsi. Parapety javor. Podlahu asi piskovou dlazbu.Diky
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit nadčasovou bílou lesklou kuchyňskou linku v kombinaci s pracovní a zádovou deskou v dubu či ořechu.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jakou vybrat barvu podlahy, dveří, okenních parapetů a výmalby v novostavbě RD. Okna jsme zvolili v barvě macoré, kuchyň v kombinaci olše a vanilky. Barevnou kombinaci kuchyně je ještě možné změnit.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Parapety bych volila v bilé barvě popř. smetanové. Dveře v ořechu americkém. Poté můžete volit nábytek ve světlé vanilce s ořechem taktéž bych raději volila kuchyšnkou linku v ořechu. Popř. výraznější švestky.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit v jaké barvě sladit podlahy, dveře, okenní parapety a výmalbu v RD.Okna jsou v barvě macore a kuch.linka plánována v barvě olše a vanilky. Ještě se chci zeptat, jaká barva obkladu by se hodila ke kuch.lince. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Parapety bych volila v bilé barvě popř. smetanové. Dveře v ořechu americkém. Poté můžete volit nábytek ve světlé vanilce s ořechem taktéž bych raději volila kuchyšnkou linku v ořechu. Popř. výraznější švestky. Volila byhc obklad velkoformátový nebo zádovou desku v jemné šedobéžové, bílé nebo vanilkové barvě.
Dotaz   Mohla byhc se prosím zeptat jakou zvolit barvu stěn do obývajího pokoje? obývají stěnu budeme mít jednoduchou asi černou a máme obyvák spojeny s kuchyni. okna i parapety jsou bílé a plovoucí podlaha bude nějaká v tmavším obstímu? děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu bych volila k černému nábytku v kontrastu např. v dubu nebo javoru až bříze. Výmalbu v kombinaci bordó a jemné šedé až cappucinové. Popř. lila a cappucinová.
Dotaz   Dobrý den, je možná kombinace oken v barvě macore s parapety v obarvě onix viz obrázek? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Dle barevnosti je to možné. Osobně bych volila ale spíš jednobarevný parpaet.
Dotaz   Děkuji za vaše odpovědi. Ještě mám dotaz k těm antracitovým oknům. Stěny budeme mít bílé, můžeme nechat parapety také bílé nebo je zvolit raději šedé (antracit)?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete je volit bílé.
Dotaz   Dobrý den. Prosím měla bych dotaz.Potřebovala bych radu. chceme tmavější podlahu v obývacím pokoji který je spojen s kuchyní a jídelnou- kuchynskou linku budeme mít bílou a okna a parapety a dveře s obložkama ořech, chceme nějakou tvavší né s létna.
Odpověď   Dobrý den přeji. můžete použít opět ořech nebo tmavé wenge.
Dotaz   Dobrý den, řeším dekor nábytku v obýváku, který je spojen s kuchyní. Kuchyně, zárubně dveří a dveře a parapety jsou v dekoru olše a podlaha je v dekoru ořech. Sedačka je světle béžová kůže. V obýváku je málo světla. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych lesklý bílý nábytek. Další dřevinu bych již do prostoru nedávala popř. jen opravdu světlé dřevo jako je bříza.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit barvy v interiéru. Máme dřevěná okna v barvě teak. Jaké zvolit vnitřní parapety? Podlaha bude smrková dřevěná z palubek. V místností se nacházejí dvě "šibenice"-podpěry. Jedná se o obytné podkroví. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Parapety volte bílé. Nábytek pak v teaku nebo švestce.
Dotaz   Dobrý den, v zorném poli dominantního jasanového schodiště mám všechny interiérové dveře. Ovšem okna a parapety ve všech místnostech jsou z tmavého dubu. Jaký dekor interiérových dveří zvolit? Do odstínu schodiště (jasan, javor), oken nebo něco mezi (ořech atd.) ? Děkuji, Luboš
Odpověď   Dobrý den přeji. Ještě záleží na podlaze ale jinak dveře můžete ladit se schodištěm.
Dotaz   Dobrý den,prosím s výběrem odstínu dveří v novostavbě.V místnostech-plov.podlaha buk-třípás,obývák propojený s kuchyní,dřevěná eurookna světle červené barvyXHT5-stříbrné kování,bílé parapety.Chodba-10m dlouhá a 1,30 š.dlažba Samarkanda White.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila byhc celoskleněné, bílé popř. javorové dveře.
Dotaz   Dobrý den ,prosím o radu,jak sladit lam. podlahu,obýv . spojen s jídelnou 40m a otevřená kuchyn 7m2.obývák-kachlová kamna Bola ,okna zlatý dub oboustraný,parapety také.Kuchyn řešená do U,v obýv. posuvné dveře od JAP prosklené.děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v ořechu.
Dotaz   Dobrý den,je bílá barva na oknech studená?Nabízí mi okna Zlatý dub i parapety,protože jsou praktičtější na úklid a zútúlní to byt.Děkuji za Váš názor.Podlahu ladit v ořechu se mi zdá moc tmavé,dá se ladit světlý dub nebo buk ,dveře také tak?Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud nebude odstín zlatého dubu hodně teplý můžete pak ladit podlahu a dveře v dubu. Popř. lépe dub bělený. Bílá okna jsou ale nadčasová.
Dotaz   Ještě prosím o doplnění jaké parapety a dveře budou vhodné k lince třešeň a červeným oknům. Volit smetanový parapet a javor(buk) dveře nebo i javor parapet? Děkuji za odpověď Lada
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch dveře i parapet v javoru.
Dotaz   Dobrý den prosím o radu. máme obývací pokoj spojený s kuchyní,okna bílá i parapety podlaha a dveře ořech, kuchyn bílá a pracovní desky ořech, krd který je obezdený a je šedý. nevím jak vymalovat, a jaký zvolit stůl,židle a jestli by se hodily tapety?
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu můžete volit v jemném nádechu lila, limetka nebo výarzná bordó s jemnou šedou. Jídelní stůl můžete volit v ořechu a jídelní židle bílé.
Dotaz   Dobrý den,chci se Vás zeptat na radu.Děláme půdní vestavbu.Kuchyň je spojena s obývacím pokojem.Je otevřena až ke střeše.Okna máme laděná do barvy teak.Chci se zeptat na barvu parapetů,dveří a podlahy.Popřípadě i výmalbu stěn. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit javorovou podlahu a k tomu teakový nábytek (nábytek popř. v kombinaci s bílou) a dveře. Parapety javorové či bílé.
Dotaz   Dobrý den, máme kuchyň spoj.s obýv. Okna a parapety jsou ořech, dřev.podlaha v celém prostoru je dub natur. Doporučíte dveře k podlaze kontrastní (ořech, akácie) nebo shodné (dubové)? Bojím se, aby zádveří nepůsobilo příliš tmavě, jsou zde 3 dveře.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud zvolíte nábytek v ořechu pak bych volila také dveře v ořechu jinak můžete dveře sladit s podlahou dubovým dekorem.
Dotaz   Dobrý den,prosím Vás o radu,jaké dveře vybrat.Okna máme borovici,barva vypadá více třešeň,parapety třešeň.Podlahy akát pařený.Jaké bychom měli vybrat barevně i typově dveře do celého domu?Jaké barvy stěn,kuchyňské linky a nábytku v obýváku?Moc děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlaha je dominantní a proto bych nábytek volila v bílém laku nebo v javoru popř. lak v kombinaci teak nebo třešeň. Dveře můžete volit celoskleněné nebo hladké bílé v lesku Sapeli Glanz, pokud bude nábytek v laku. Popř. dveře v teaku NOTE.
Dotaz   Přeji hezký den, jákou barvu kuchyně byste volila k podlaze Rako - sandstone sv. šedá? Novostavba, podlaha všude stejná, bílá okna, parapety, dveře zatím nevíme. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. K šedé dlažbě můžete vlit jakoukoli barvu kuchyňské linky. Volila byhc kombinaci ořech a bílý lesk, popř. bělený dub a bílou s šedou barvou.
Dotaz   Dobrý den,jak sladit barvy v prostoru-obývací pokoj,jídelna,kuchyň a schodiště s galerií?Okna plastová červenohnědá,galerie+schody z masivního modřínu.Otázkou je barva podlahy,dveří,parapetů,kuch.linky,prac.desky,obkladů za ní a obklad krbu?Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlhu bych volila v modřínu. Nábytek v bílém laku. Parapety volte bílé. Kuchyňskou linku korpsu modřín a bílý lak, zádová deska v modřínu. Krb bych obložila šedivým kamenem či břidlicí.
Dotaz   Dobrý den, ještě bych se vás ráda zeptala na barvu plovoučky v obýváku. Parapety a dveře buk, v některých místech bude plovoučka přecházet do dlažby (béžovo-vanilková), nábytek prozatím není a jen linka wenge (vedlejší místnost bez dveří). děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v buku nebo tmavou wenge.
Dotaz   Dobrý den, mám objednánu kuchyni v barvě horský javor, prac. desku a stůl v b. Petra šedá, dlažbu Arkesia beige poler; okna a parapety jsou v kuchyni v dekoru zlatý dub, dveře - starší typ, barva ořech (vcelku s okny ladí). Jakou barvu stěn? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v orenžovohnědém odstínu s jemnou šedou na bočních stěnách.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit barvy v interiéru. Máme dřevěná okna v barvě teak. Jaké zvolit vnitřní parapety? Teď jsou momentálně dřevěné, ale nevíme moření... Podlaha bude smrková dřevěná z palubek. V místností se nacházejí dvě "šibenice"-po
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych parapety v dekoru pdolaha nebo kdyby to nebylo možné pak namořit na dekor oken.
Dotaz   Dobrý den,jak doladit interiér(podlahy,dveře,nábytek)?Současný stav:třešňová podlaha v dětském pokoji+všechny vnitřní parapety(dekor viz příloha),okna bílá,postel kůže bílá.Mám ráda moderní čistý design se špetkou luxusu,ale aby nepůsobil studeně
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit pdolahy v třešni nábytek v bílém laku plus některé části v třešni. Dveře bych volila v třešni.
Dotaz   Přeji dobrý den! Máme chodbu do písmene Z, jak položit dlažbu 40x40, rovno, na koso, či 30x60 cm rovno, podélně, nejsme rozhodutí. Prý už se teď na koso dlažba moc nedává. Hodí se přírodní jasan.parapety k červenohnědooranž. dřevěným oknům? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano jasan k oknům můžete použít. Volila bych kolmý systém pokládky dlažby. Volila bych rozměr 30x60cm.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře