Pragointerier

podlaha - parkety

Dotaz   V obývacím pokoji máme dubové parkety, ostatní podlahy jsou bílá dlažba, v ložnici béžový koberec. Stěny jsou bílé. Jaké dveře a obložky zárubní by byly vhodné?
Odpověď   Velmi dobrá kombinace barev k výrazné dubové podlaze. Dveře i zárubně by měli být bílé eventuelně smetanové s použitím této barvy v obytném prostoru např. čalouněné části v odstínu smetanové.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s žádosti o radu týkajicí se mého obývacího pokoje. Je o velikosti 4x4 m s okny na jižní stranu. Strop bych chtěl zanechat bílý, nábytek je v imitaci buku, jinak ješte nemám žádné vybavení. Nevím, jakou barvu použít na stěny, pokoj je malý, takže nechci použít tmavějších odstínů. Na druhou stranu celý den svítí do pokoje sluníčko, takže bych vyloučil světlou barvu. Rovněž bych chtěl položit plovoucí podlahu a u ní rovněž nevím, jaký použít odstín. Líbí se mi lehké a vzdušné závěsy. Zde také nevím, jakou barvu použít, ale jejich použití v mém pokoji není podmínkou. Děkuji moc za Vaši případnou radu. S pozdravem, Martin Rybnikář.
Odpověď   Dobrý den, k nábytku s imitací buk je vhodná podlaha firmy Fimlux, typ třívrstvé parkety HEVEA. Barevnost obytného prostoru doporučuji v teplých odstínech, např. oranžovohnědá s doplňkovou v odstínech "CAPUCCINO." Na zastínění můžete použít panelové závěsy š. 60cm, v nabídce IKEA.
Dotaz   Dobrý den, nyní jsme v konečné fázi úplé rekonstrukce kuchyně. Máme kuchyňskou linku ve tvaru L v barvě javor, na podlaze je modrá dlažba Rako, Aqua DAA44373 45 x 45, položená na koso (kompromisní řešení: světle béžová x rezavá a vyšla po oboustranných ústupcích modrá). Obývací pokoj a kuchyně budou spojeny pusuvnými dveřmi na stěnu 120 cm. V obývacím pokoji budou dubové parkety. Máme všude bíle vymalováno. Poraďte mi prosím, jakou barvu dveří zn. Sapeli máme zvolit. Jakým způsobem máme položit parkety (do stromečku,..)? Hodila by se k tmavému nábytku v obývacím pokoji sedací souprava, nebo jenom křesla, ve stejně modré barvě, jako je dlažba v kuchyni? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v případě, že výsledný efekt má být sjednocený a klidný, volte dveře SAPELI velice jednoduché, prosklené, v provedení dub. Ideální by byly jenom skleněné – čiré sklo. U parket doporučuji položení do vzájemně posunutých pruhů. Barvu čalouněného nábytku laďte do teplých odstínů dlažby. Modrou barvu bych volila pouze jen jako doplňkovou, třeba 1 až 2 polštáře na sezení. Minimálně v obytném prostoru doporučuji podbarvit stěny v odstínech přírodní vlny.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně kombinace dveří a podlahy. Podlaha v RD bude dubová - parkety. Jakou dýhu máme použít na dveře? Líbí se nám řada Elegant od Sapeli, zárubně Latente a náš tip je ořech nebo zebrano. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, dubová masivní podlaha se časem a působením světla stává sytější v odstínech žlutých. V případě položení parketové podlahy do pruhů je možné z vámi vybraných dřevin použít Zebrano - je světlejší, i když má výraznou kresbu dřeva. Ořech je vůči dubu příliš tmavý a zemitý. Další varianta je použít dveře ve stejném materiálu jako podlaha, tj. dub a dýhu nebo laminát v provedení Zebrano, např. na předních frontech kuchyně, eventuálně na kusovém nábytku v obytném prostoru.
Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům a pomalu začínáme uvažovat o kuchyni. Kuchyně bude spojena s obývacím pokojem. Nevíme si rady se sladěním barev. Rádi bychom tmavší parkety, např. ořech či merbau. Kuchyň bychom rádi do zelena. Je to vhodné? Jaké by se hodily obklady a stěny? Nebo by bylo lepší bílou linku a zelené stěny? Je vhodné pak obývací pokoj vymalovat na světle oranžovou barvu? Mockrát děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, k podlaze ořech můžeme použít nábytek v odstínu světlejší ořech, malbu zdí doporučuji zemitou hnědou - světlé až syté tóny (dle velikosti místnosti), doplňková barva zelená, např. obklad kuchyňské linky sklo ESG smalt RAL 6019. Pak je možné použít oranžovou (ne meruňkovou) v detailu.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem barvy sedačky a barvou na vymalování stěn. Máme klasický třípokojový byt, kde v obývacím pokoji jsou na podlaze dubové parkety a obývací stěna je s korpusy v černé barvě a dvířkami v barvě šedé, chceme si pořídit novou sedačku, ale nevím, kterou barvu zvolit a a jakou barvou vymalovat zdi. Nechtěla bych, aby pokoj působil moc studěně (díky černým korpusům skříněk), přemýšlela jsem také o tom přetřít dvířka skříněk na nějakou teplejší barvu?! Můžete mi prosím v tomto směru - jaké barvy zvolit poradit?
Odpověď   Dobrý den, k dubové podlaze můžeme zvolit teplý odstín výraznější červené (RAL 3000) na bytový textil a čalounění sezení. Přední fronty skříněk (dvířka) dát v odstínu šedivé (RAL 7038), malbu na zdi pak ve světle šedivé (RAL 9002). Varianta poněkud jemnější přední fronty odstín slonová kost (RAL 1015), čalounění sezení béžová (RAL 1014) na zdi perlová bílá (RAL 1013), doplňky antracitová až černá.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu se zařízením interiéru a barvou interiérových dveří. Mám spojenou kuchyň s obývacím pokojem oddělenou barovým pultem. Kuchyň je v barvě calvados v kombinaci s vanilkou s kamennou pracovní deskou černo-zelenou a zelenými obklady. Obývací pokoj má podlahu plovoucí barva dub vzor parkety do stromečku po třech, stěny bílé, okna tmavě hnědé eura a sedačka sv.žlutá kůže s kombinací mahagon dřevo. Interiér chci ladit do zelena spíše dekoračky, než barvou. Nevím jakou barvu použít na interiérové dveře - uvažuji o bílé, nebo slonové kosti (zásuvky a vypínače slonová kost) a jakou barvu nábytku (stolek pod televizi a jídelní stůl a židle) zvolit - uvažuji o barvě mahagon. Předem děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, tmavě hnědá, Mahagon, „červený“ Calvados a odstín dubu je až hodně na popsaný prostor, když uvážíme , že jsou tady ještě vanilka a zelená s černou (toto ještě v kuchyni u Calvadosu). Pro přesnější dobarvení bych potřebovala vidět foto prostoru, ale volila bych na všechny kusy spíše bílou až smetanovou a to včetně jídelní sestavy, nábytku a dveří. Na zdi smetanovou, dveře bílé např. Sapeli typ Swing, stůl a židle masivnější a vzhledem ke kombinaci sedačky klidně i hmotově výraznější (ne moderní s kovem). Nábytek lakovaný mat. Doplňky pak můžou být v odstínu zelené a žluté vycházející s odstínu již daným.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké barvy do obývacího pokoje 7x3 m čelní a boční okno. Jedna strana plná - sedací souprava černomodrobílá, nábytek černý, tmavě hnědé parkety, bílá okna. Foto doložit bohužel nemohu, nemám takové vybavení počítače. Pokud půjde rada z těchto údajů. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, stávající barevnost je poněkud tmavá. Doporučuji použít barevnost v odstínech bílé až smetanové možná až kouřová hnědá, ale záleží na sytosti podlahy. Tedy smetanová malba zdí 7m, kouřová malba zdí 3m. Opticky se nám prostor poněkud srovná. Sezení odstín světle kouřová buď nové nebo přečalounit stávající. Jako doplňkovou barvu pak můžete volit sytě oranžovou např. polštáře, proutěné vázy , umělecké díla lehce v kombinaci s antracitovou nebo středně hnědou.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou zvolit barvu dveří právě rekonstruovaného bytu. Kuchyň je vymalována ve dvou odstínech žluté, linka je kombinace ledově modrá + hruška, obklady v lince jsou obdélníková mozaika žluto/oranžová. Podlaha je lino vzor parkety světlý odstín + pracovní deska kuchyně je také vzor parketový odstín hruška. Z kuchyně vedou dveře 1200/2000 do obývacího pokoje, který je vymalován oranžovo (1 stěna) - smetanově a má oranžový koberec. Z obývacího pokoje vedou dveře 600/1970 do ložnice, která bude pravděpodobně modrá. Na chodbě (ještě není opravena) jsou 4 dveře do sociálního zázemí, kuchyně a ložnice.Chodba nemá okno, jen malé luxfery přes koupelnu. Je možné sladit všechny dveře do stejného odstínu? Jaký nábytek zvolit do obývacího pokoje, je orientován na západ. Máme představu nábytku na míru z modřínového dřeva. Děkuji předem za odpověď. Eva T.
Odpověď   Dobrý den, volila bych odstín dřeva blízký odstínu kuchyně tj. hruška světlá. Na oranžové stěně, v ledově modré kuchyni i v poměrně tmavé chodbě budou jemným doplněním . Nábytek do obývacího pokoje v případě, že bude z modřínu bych přimořila na sytější medový odstín hrušky. Koberec je poněkud tmavý a nehodí se barevně ani ke zdi a už vůbec ne ke kuchyni je to spíše červeno hnědá. Když by šel vyměnit za béžovooranžový, prostor by byl dokonale sladěn.
Dotaz   Prosím o radu ohledně barvy oken a dveří v domě. Rozhodli jsme se pro dřevěná eurookna - barva podle vzorníku barev Sokrates barva KEIFER , popř. PINIE. Jakou barvu dveří - předpokládáme rovněž dřevěné - máme zvolit? Parkety předpokládáme buk. Měla by být barva vnitřních dveří stejná jako okna? Děkuji Petra
Odpověď   Dobrý den, spíše se přikláním k odstínu oken typu KEFIER. Barevnost v teplých odstínech, podlaha buk . Dveře nemusí být nutně stejného odstínu jako okna. V případě prokrvenějšího interiéru je vhodný materiál buk (horizontální orientace let), u světlejšího můžeme jít do odstínu javor americký v kombinaci bukové proužky např. dveře SAPELI typ NOTE. Světlejší provedení je vhodné do menších prostor.

Dotaz   Dobrý den, děkuji předem za Vaši radu. Potřebovala bych poradit s volbou barvy kuchyně a barvy ostatního nábytku v obývací kuchyni: - kuchyň je součástí obývacího pokoje, prostor je čtvrecový - kuchyň bude mít tvar pismene L - podlaha jsou dubové parkety (staré které se nově vybrousí a nalakují) - dveře bílé - kazetové (jednoduché rámečky) - okna bílá - špaletová - v pokoji budou starožitné hodiny v tmavém dřevě Nevim, jakou barvu kuchyne zvolit - zda svetle drevo jako je briza, nebo naopak neco tmavsiho - orech, apod. Děkuji moc za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, kombinace prkenné dubové podlahy se špaletovými okny dává prostoru nádech městského interiéru meziválečného období. Je možné řešit dispozice v tomto duchu nebo tvarově zmodernizovat hmotu kuchyně. V druhém případě je možné volit kuchyň jednoduchou (výplň můžete pojmout stejně jako u dveří) v materiálu ořech eventuelně exotickou dýhu v zemitých odstínech s horizontální orientací jenom na spodní části kuchyně. Neznám velikost místnosti, ale pokud je menších rozměrů, je vhodnější volit spíše světlejší . Výjimečně by se sem hodil romantický styl jednoduchý dvoubarevný – podlaha dub, malby stěn a stropů písková béžová, sněhová bílá kuchyň, dveře, okna, svítidla, čokoládová hnědá TV sestava, doplňky. Barevný akcent vytvoříme doplněním nugátové hnědé – sezení. Tvrdost kontrastu hnědé a bílé nám zjemňuje malba zdí - písková béžová.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem dveří do cihlového bytu 3+1 s plastovými okny. Ve všech pokojích a části chodby budou parkety dub, ve vchodové části chodby a v navazující kuchyni plánujeme dlažbu Sandstone Lappato, typ Dapsa 270. Kuchyň bude kombinace calvados, béžová, pracovní deska světle šedá.
Odpověď   Dobrý den, k dlažbě v kombinaci s Calvados a béžovým odstínem bych doporučovala jemnější DTD lamino v provedení třešeň nebo dub červený. Calvados je přece jenom dost tmavý a k dubové nažloutlé podlaze hodně červený. Dveře Sapeli je možné vybírat v odstínech buď dub nebo světlejší jasan. Jsou velice krásné ke zvolené keramické podlaze.
Dotaz   Paní architektko, prosíme Vás o radu. Máme novostavbu a uvažujeme o vnitřních dveřích v buku(dýha Sapeli). Nevíme, v jaké barvě dřeva zvolit plovoucí parkety a kuchyňskou linku. Dlažbu v kuchyni a na chodbě jsme zvolili typ Lago 157. Okna jsou v bílém provedení. Jaká malba se hodí na stěny, když máme modrou sedačku. Přejeme hezký den. Děkujeme
Odpověď   Dobrý den, k materiálové kombinaci buk se výborně hodí třešeň, ale ještě lepší je buk se zvýrazněnou texturou. Další použité barvy můžete kombinovat ve smetanové pro malby zdí a jako doplňkové odstíny červenou a antracitovou. Keramická dlažba Lago je poněkud usedlejší. Kuchyňskou linku můžete volit v uni barvách béžová, červená nebo klasika v jednom z již zvolených odstínů dřeva na podlaze nebo na dveřích.
Dotaz   Dobrý den, při výběru podlahy do nového rodinného domu jsme vybrali dubové parkety o rozměru 50x6cm. V podlahářství nám doporučili tyto parkety položit do dvojitého stromečku. Prý jsou takto lépe provázané a podlaha nejlépe vypadá. Nevím, jestli se takto položené parkety nehodí spíše do starší vily. Myslel jsem, že do moderního domu se spíš hodí pokládka vedle sebe (žebřík), ale většina podlahářů doporučuje stromeček. Mohla byste mi poradit, jak tyto parkety položit? Děkuji, M.Gabriel.
Odpověď  

Dobrý den, co do soudržnosti je samozřejmě stromeček kvalitnější vazba. Při použití dnešních lepidel je ovšem kvalitní i pokládka rovně. Je modernější, lehčí, tvoří jednoduchou linii a je vhodná jak k jednoduchému nábytkovému vybavení, tak i ke stylovému. Osobně bych volila pokládku rovně.

Dotaz   Dobrý den, řeším svoji kuchyni, kterou jsem nechala vyrobit z masivu-třešeň, pracovní deska je v barvě javoru. Obklad jsem zvolila z belgických cihel, barva orchidea. Na podlaze jsou světlejší dubové parkety. Vymalováno je v barvě smetanová meruňková, vysoký klenutý strop temnější odstín – okr. Nevím, jestli se to hodí. Místnost není příliš světlá, je v přízemí. Potřebuji doladit pěkný velký stůl s židlemi, který by se hodil a nebyl fádní. Kuchyně propojena dvěma průchody a dvěma velkými průhledy s obývací místností s TV a knihami (v nábytku IKEA-antik). Poradíte, jaký zvolit stůl a židle? Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, stávající kombinace třešeň, javor, dub, odstín antik IKEA a doplňkové barvy je možné doplnit o hmotu jídelní sestavy, spíše uklidňující. Doporučuji volit stůl a židle v provedení javor. Na dubové podlaze bude sestava působit světleji a pocitově lehčeji. Třešeň je poměrně výrazná a malby zdí bych spíše volila v této odstínové kategorii, tj. červenohnědá oranžovohnědá.

Dotaz   Dobrý den, plánuji kuchyňskou linku do novostavby (obývací pokoj a kk) a potřebovala bych poradit s volbou barvy na korpusy, dvířka a na pracovní desku. Podlaha bude PVC, imitace dubové parkety (světlý dub). Zbytek interiéru obývacího pokoje budu zřejmě ladit právě s linkou. Nemám vůbec představu, jaké barvy by šly dohromady, tak bych Vás chtěla poprosit o nějaké tipy. Děkuji moc předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, k dubové podlaze je možné použít více variant. Např. světlejší korpus kuchyně jilm, deska šedá, dvířka smetanová a obklad výraznější, např. oranžový. Další možností je sytější korpus i dvířka ořech, deska a obklad bílá mléčná v kombinaci s nerez doplňky, např. baterie, přední fronty spotřebičů.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit. Máme byt ve starším domě, takže při zařizování obývacího pokoje musíme vycházet ze stávajícího: renovované bukové parkety, bílá dřevěná okna a dveře, pokoj velikosti 30m2 a výška stropů 3,1 m. Chtěla bych spíš světlý nábytek. Neměl by nesplývat s podlahou a vyšší knihovnu (abychom využili výšku) ale zároveň by se neměl pokoj nenatahovat. Pokoj je orientovaný jižně, ale sluníčko sem i tak nedosáhne celý den. Jaké barvy stěn a případně kusového koberce tedy použít? Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, dle Vašeho popisu se jedná o starší zástavbu, která byla typická právě vyššími stropy místností, než mají dnešní byty. Pokoj bude působit teple pouze pokud zvolíte barvy teplých tónů. Světlá výška přes 3m působí sama o sobě dost chladně, proto jsou v podstatě dvě možnosti, jak prostor vyřešit. Buď snížíte světlou výšku místnosti zavěšeným sádrokartonovým podhledem na přijatelnější úroveň 2,65m (pokud to samozřejmě půjde např. ve vztahu k okenním otvorům) :o). Méně náročná varianta je pokoj vymalovat již zmíněnými teplými barvami v sytějším tónu na jednu dominantní stěnu, např. oranžovou, či žlutou. Nebál bych se ani cihlově červené (která určitě k bukové podlaze vynikne) a současně vybavit interiér světlým nábytkem - bříza, javor v kombinaci např. dř. Zebrano. Díky tomu nedojde k jednolitosti prostoru. Barvu při této výšce místnosti nedotahujte až ke stropu, ale ponechte 20 cm bílý pruh, čímž pokoj opticky snížíte. Na zbylé stěny použijte barvu ve světlejším odstínu, než bude barva hlavní.

Dotaz   Dobrý den! Potřebuji radu ohledně podlahy v renovovaném rodinném domku. V přízemí jsou v obývacím pokoji parkety, které ani po přebroušení a natření nevypadají po 5 letech provozu dobře (škvíry, škrábance). Pod parketami je asfalt. V obývacím pokoji se běžně pohybuje pes a přitápíme zde v krbových kamnech. Je vhodným řešením položení plovoucí podlahy na parkety? Líbí se mi marmoleum - jakým způsobem by se muselo postupovat v tomto případě? V obývacím pokoji nepočítám ani v budoucnu s kobercem. Děkuji předem za Vaši radu.
Odpověď  

Hezký den přeji, položení plovoucí podlahy na parkety je možný způsob, pokud ovšem současné parkety nejsou úplně v rovině nebo vržou, může se tento neduh projevit rovněž na nově položené podlaze. U použití marmolea bych doporučila systém plovoucí podlahy tzv. Click. Nejlépe Vám ale na místě poradí firma, která Vám to bude provádět.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme obývací pokoj, ve kterém jsou dubové parkety a dveře z jasanové dýhy. Prosila bych o radu, jaký zvolit nábytek (dekor obývací stěny, stolek) a jakou barvu sedací soupravy? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila světlý, především pokud je to menší pokoj, opět v jasanu (popř. bříze) tak, aby vše působilo lehce. Výrazným prvkem může být sedací souprava nebo výmalba. Pokud zvolíte výraznou sedací soupravu například v červené, oranžové či jarní zelené barvě, pak výmalbu doporučuji ve smetanové nebo třeba béžové. Koberec pod konferenční stůl opět v kombinaci: základ smetanový se vzory, které mohou představovat například kruhy v červené nebo oranžové barvě. Také lze ale volit výraznou výmalbu opět v tónech červená, oranžová nebo jarní zelená (pouze na jedné, max. dvou protilehlých stěnách) za sedačkou, kterou bych doporučila nyní světlou (smetanová, béžová) a koberec červený. Zbylé dvě stěny ve smetanovém odstínu.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jakou barvou (barvami) vymalovat společný prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Jedná se o prostory v rekonstruovaném starém domě, stěny jsou velmi členité, spousta oken (hodně slunce po většinu dne), různé odskoky, ponechané překlady po vybouraných zdech apod. Kuchyň je olše, bílá dlažba i obklady, na zbytku podlahy jsou původní dubové parkety, okna jsou v barvě slonové kosti, dveře i nábytek je buk mořený na barvu olše. Současný interiér se nám zdá "nudný", chtěli bychom více barev, ale souvislejší prostory máme v podstatě jen dva - stěnu u jídelního stolu a roh 2x3m, kde je televize. Je možné, aby každý prostor měl jinou barvu (výraznější roh a pastelová jídelna)? Je nutné, aby byla jednou barvou vymalovaná celá stěna (např. stěna jídelny pokračuje přes francouzské okno do kuchyně)? A můžete mi prosím také poradit barvu sedací soupravy? Děkuji, hezké Velikonoce, Z. Prokopcová.
Odpověď  

Dobrý den, opravdu bych byla ráda za zaslání fotografií řešeného prostoru. K stávajícím a neměnným materiálům olše (buk mořen na olši), bílá, dubové parkety a slonová kost je možné doplnit o více i výraznějších barev. Výklenky, překlady a odskoky se dají využít na niky s nasvícením nebo i jako část s výraznější malbou. Prostor je nutné vidět. Všeobecně světlejší podlaha dub a teplejší načervenalá olše je vhodná doplnit např. kombinací červená až rezatá, oranžově hnědá, olivově zelená. Na jedné stěně je možné použít i více barev podle členitosti zdi, např. proužky všech uváděných barev, nebo v lehce retro stylu prolínající se kruhy nebo elipsy. Tento prvek spíše v detailu a plochy větší pouze jednobarevné. Můžete si pohrát i s intenzitou barev. Na dubové podlaze je moc hezká sedačka v odstínu červeném. Zelená olivová se doplňuje s ozeleněním interiéru. Bytovými textiliemi je možné vše doladit, potlačit či zvýraznit. Závěsy je možné použít i mimo okno na členění dlouhé stěny.

Dotaz   Dobrý den, řešíme problém s podlahou a dveřmi v přízemí a prvním patře rodinného domku se sedlovou střechou. Je moderně zařízen. V prvním patře (ložnice a 2x dětský pokoj, koupelna) máme na podlaze laminátovou podlahu Parador v barvě americké třešně. Je jak na chodbě, tak i v dětských pokojích. Uvažovali jsme, že dveře dáme SAPELI Alegro rovněž v barvě americké třešně s jemným proužkem v barvě javoru, případně dveře Akord - americká třešeň. Všechny dveře v první patře budou plné. Malba na zdech asi zůstane bílá. V přízemí, kde je kuchyň, v kombinaci americký ořech se smetanovým vysokým leskem. Na podlaze dlažba také ve smetanové barvě (malinko tmavší než je kuchyň). V obýváku budou parkety dub olej a bude patrně zařízen nábytkem v barvě americký ořech, sedací soupravou barva smetanová nebo bílá. Uvažujeme o dveřích v americkém ořechu SAPELI Elegant, případně Damier – americký ořech. Dveře mezi chodbou a obývákem budou prosklené, ostatní budou plné. Malba na zdech asi zůstane bílá. Na orientačním plánku jsou dveře označeny červeně. Prosím, poraďte nám, jestli můžeme u naší volby dveří a malby zůstat, nebo jestli byste doporučili něco jiného.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba dveří Alegro je krásná a nadčasová v kombinaci třešeň a javorový proužek. Co se týká dveří ve vstupním patře, volila bych dveře buď Damier, kde je ale prosklení poměrně malé, nebo dveře NOTE také v americkém ořechu. U těchto dveří je prosklení větší a jejich design by se lépe hodil k dveřím v horním patře. Každé patro by bylo odlišné ale svým způsobem podobné. U dveří Note je proužek tvořený rýhou. Interiér bude působit celkovým jednotným dojmem a použité materiály jsou moderní a nadčasové. Co se týká výmalby, můžete ponechat čistě bílé zdi, ale vhodné by bylo některé zvýraznit, stačí jen v jemných tónech. V obývacím pokoji za světlou sedačkou použít odstín šedobéžový vycházející z odstínu ořechu a v pokojích horního patra opět můžete vždy jednu stěnu zvýraznit. Třeba jen lehkým nádechem opět v odstínech vycházejících z třešně. Barvy: krémová, slonová kost a pod.

Dotaz   Dobrý den. Chtěl bych vás poprosit o radu, jakou barvou a jak vymalovat obývák propojený s kuchyní. V místnosti jsou dvě francouzská okna, podlaha dubové parkety (olej polomat), dveře a zárubně dubové, kuchyňská linka jasmín; pracovní deska, zádový panel a jídelní stůl ořech. Obývák je orientovaný na jihozápad, kuchyně na sever. Děkuji za radu.
Odpověď  

Výmalbu volte v teplejších odstínech, které pokoj i kuchyň oživí. Barvy temná, tlumená oranžová, červená - tyto odstíny volte na kratších stěnách, delší vymalujte v jemných tónech - jasmín, slonová kost pouze jemný nádech, který může také vycházející z odstínů ořechu.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o názor. Uvažuji o dveřích Sapeli, model Elegant. Podlahu jsem zvolila v provedení ořech parkety (částečně dřevo, částečně lamino) a nyní váhám, v jakém provedení volit dveře. Podlaha není tak tmavá jako vzor ořech americký, zejména v provedení parkety lamino působí světleji. Zvažujeme i kontrastní provedení - např. javor. Děkuji za Vaši radu, Pašková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. U dýhy na dveřích se nedá nikdy přesně určit, jaký odstín bude mít. U ořechu amerického je jistě výraznější kresba a mnohdy i tmavší, ale to bych nepovažovala za závadu. Určitě ale můžete volit jakýkoli další dekor, každý se k podlaze ořech bude hodit, u javoru bude ale kontrast nejmarkantnější. Je dobré zvolit jiný dekor podle vybavení interiéru nábytkem. Pokud máte světlý nábytek v javoru, můžete volit javor. Já bych se ale také nebránila variantě dveře úplně odlišit a udělat je jen čistě bílé, především pokud Váš interiér nehýří barvami.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu ohledně volby dveří k podlaze americký ořech (DŘEVO-VZOR PARKETY). Zvažuji typ SAPELI Elegant americký ořech. V patře domku, kde je podlaha lamino ořech, zvažuji SAPELI Elegant javor (nábytek v místnostech javor a dub). Ve vzorkovně nám též navrhují materiál CPL. Je vhodné kombinovat dveře v domě v jednotlivých patrech? Děkuji.
Odpověď  

Desén ořech americký od Sapeli doporučuji i k Vámi uvedené ořechové podlaze. Dva různé desény dveří v různých podlaží domku bych nevolila, rozhodně by měly být všechny stejné. Ponechte všechny dveře v třešni a nábytek volte buďto v javoru, nebo v dubu, ale nepoužívejte obojí. Eventuelně do dětského pokoje javor a do ložnice dub v kombinaci s nějakou veselou barvou.

Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně barevného sladění v prostoru obývací pokoj/kuchyň. Podlahy pravděpodobně dřevěné parkety americký ořech, oboje dveře též. Kuchyni uvažuji v lesku, bílá či smetanová v kombinaci horní skříňky dřevo (ořech nebo zebrano). Jaký je rozdíl mezi provedeními fólie a lak? Je fólie dostatečně kvalitní? Přemýšlím, v jakém odstínu zvolit pracovní desku, zvažuji provedení corian či Hi-Macs. Jaké provedení plochy stěny za linkou? Prostor podlahy kuchyně není veliký (cca 2 m2), přesto zvažuji dlažbu. Jaký byste doporučila odstín? Též bych se chtěla zeptat na názor na materiál parapetů v celém prostoru. Okna jsou bílá plastová a nábytek v obývacím prostoru světlý. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, tato kombinace bude velmi pěkná. Doporučuji keramickou podlahu Rako, typ Spirit střední odstín. Kuchyň světlá smetanová až béžová. Fólie (např. Grena) na předních frontech je vhodná. Lakovaná dvířka jsou ovšem kvalitnější co do tvrdosti, tak i tloušťky povrchové vrstvy. Obojí v lesku se musí více udržovat. V případě použití kombinace ořech nebo zebrano na kuchyň je vhodnější umístění v spodní části horní skříňky světlé. Odstín pracovní desky viz foto nebo středně šedá. K této kombinaci je možné použít obklad za pracovní deskou v mléčném nebo bílém odstínu. Parapety k bílým oknům doporučuji bílé. Barevné nebo dřevěné působí v přechodu k oknu lacině a jsou výrazné.

Dotaz   Dobrý den, máme malý domek, kde je kuchyň spojená s obývákem. Kuchyňská dvířka jsou bílá a korpus imitace Zebrano. Podlaha - dubové parkety. Jaké bychom měli volit interiérové dveře, které budou z dýhy? Mám vybraný americký dub.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba dýhovaných dveří v americkém dubu je správnou volbou. Aby se dveře oživily, můžete použít dveře prosklené.

Dotaz   Dobry den, chcel by som Vas poprosit o radu v akych farbach volit kuchynu (sokel, skrinky, pracovna doska, chrbtovina) do miestnosti, ktorej obrazok je prilozeny. Podlaha v miestnosti su parkety farby buk svetly.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je prostor kuchyně dosti úzký, volila bych světlé odstíny linky. Barvu bílou či smetanovou s výraznější šedobéžovou pracovní deskou. Pro obklad pak můžete volit výraznější mozaiku - mléčnou v kombinaci s vínovou. Pro zvětšení a sjednocení lze použít obklad celoskleněný, jednotný. Celá linka může být v jednom odstínu popř. v kombinaci bílý korpus a horní dvířka se sklem. Tak, aby se prostor opticky provzdušnil a zvětšil.

Dotaz   Dobrý den! Stavíme a zařizujeme nový rodinný dům a v současné době vybíráme interiérové dveře. Okna máme dřevěná (AZ Ekotherm, odstín zlatý dub, dle mého názoru spíš než s odstínem dožluta, tak dooranžova). V celém domě bychom chtěli jednotné podlahy - dřevěné dubové parkety (v obývacím pokoji "kvality 1", v ložnicích "3"). Dlažba v kuchyni a na chodbě bude bílá až smetanová, schodiště dubové. Líbí se nám jednoduché dveře - např. Tenga od Sapeli, nejsme si ale jisti, který druh dýhy máme zvolit. Nebude dub příliš fádní? Hodila by se hruška? A jaký potom odstín nábytku? (Kuchyňská linka, jídelní stůl, sedačka - kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem je jedna místnost.) Moc děkuji, Markéta.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ladění interiéru je jistě velice příjemné. Dveře bych rozhodně volila v barvě dubu (dub americký má výraznou kresbu a dveře budou oživením). Můžete také volit světlejší javor či břízu. Nábytek by mohl být např. kombinace dub (popř. bříza) a bílá lesklá dvířka, kuchyňská linka bílá s šedou pracovní deskou a prosklenými horními skříňkami (obklad možný jednolitý skleněný). Interiér oživíte výraznějším červeným obkladem a červenou sedací soupravou. Výmalba pak smetanová, popř. temná oranžovohnědá. Alternativou je varianta s tmavší nábytkem - wenge a bílá lesklá dvířka. Také kuchyňskou linku můžete volit v dezénu bělený dub. Možných variant je mnoho. Nedoporučuji ale kombinovat s dřevinami jako jsou hruška, buk, olše, třešeň.

Dotaz   Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou o radu při volbě lamino plovoucí podlahy do novostavby a k tomu příslušného typu dveří. Měli jsme vybraný 3 pásy-parkety kaštan a k tomu foliované dveře dub přírodní. Nakonec jsme od kaštanu ustoupili, protože se nám zdál příliš nesourodý. To jsme však usoudili pouze z internetu, ve skutečnosti jsme ho neviděli. Zvolili jsme 2 pásy - parkety akát queensland (Egger). Co si o obou dekorech myslíte vy a jaký typ dveří byste k nim zvolila? Dané lamino (jeden druh) bude jak v pokojích orientovaných na S, tak na J. Pokud Vás napadne ještě jiný (středně tmavý, 2-3 pásy parketa,výraznější kresba) dekor podlahy, rádi si necháme poradit. Předem velmi děkuji, s pozdravem Koukalová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Při výběru podlahy ke zvoleným dveřím v dekoru dubu máte několik možností. Vámi zvolený kaštan má krásnou výraznou kresbu a bude tak dominantnější vůči dveřím. Zatímco podlaha v dekoru akát se více přiblíží kresbou dveřím. Uvažovala bych ještě o možnosti volit stejný dekor podlahy jako dveří (v dubu), čímž se prostor více sjednotí. Každý odstín zvolené podlahy může ve výsledku vypadat jinak než na obrázku. Rozhodně je dobré si podlahu vybrat podle skutečnosti a kombinovat podle fólie na dveřích. Nebránila bych se ani jednomu dekoru.

Dotaz   Dobrý den! Posílám fotky obývacího pokoje - pohled od vstupu, nalevo obývací sestava (buk) a dveře do pokoje, napravo gauč a vstup do kuchyně. Kuchyňská linka bude bílá, s deskou v dekoru dřeva (jako parkety), obklady esmira mozaiko mix. (Nebo by bylo lepší zvolit obklad jednobarevný?) Poraďte, prosím, jak vymalovat obě místnosti a jaké by se hodilo provedení dveří, případně nábytku do kuchyně. Předem děkuji za rady.
Odpověď   Dobrý den přeji. K bílé kuchyňské lince se jistě hodí jakýkoli další odstín, bohužel jsem nenašla vámi zvolený obklad. Především volte obklad tak, aby se nějak odstínově nebil s pracovní deskou. Jídelní kout bych do zúženého prostoru vybrala světlý, viz podlaha v obývacím prostru (např. javor). Výmalba v obývacím pokoji by měla být jemná béžová vycházející z odstínu podlahy. Dveře opět v odstínu podlahy, tedy světlé. Výmalbu v kuchyni pak použijte výraznější (viz obklad mozaiky, i když odstín mi není znám). Můžete jej přizpůsobit.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Před dvěma lety jsme dělali novou kuchyni (buk+kalvádos) a vyměnili jsme dlažbu. Kuchyně je spojena s obývacím prostorem a chodbou, zde všude je stejná dlažba. Tu tvoří různě zabarvené dlaždice (od žluté, oranžové přes narůžovělou po zelenkavou). Nyní bychom chtěli vyměnit vnitřní interiérové dveře a parkety, které jsou od dlažby oddělené schůdkem a je zde sedací souprava s televizí. Také bychom chtěli vyměnit starý tmavý sektorový nábytek za nový. Okna jsou bílá plastová, vymalováno je zatím nažluto a sedací souprava je oranžová. Prosím o radu, jak by měly vypadat interiérové dveře a nový nábytek? (Dveře a nábytek by měly být taky dub?) Dosavadní parkety se, myslím, k nové dlažbě nehodí. Měly by být nahrazeny plovoucí podlahou jiné barvy? A malba by mohla zůstat zachovaná žlutá, nebo by byla vhodná jiná barva? Taky předsíň je od obytného prostoru dosud oddělena velkými dřevěnými posuvnými dveřmi (viz. fotky 002.jpg), které mají mahagonovou barvu. Co s nimi? Přikládám fotky kuchyně s novou dlažbou i se schůdkem oddělenou dlažbou od parket. Měl by vůbec zůstat schůdek zachován? Celý obývací pokoj s kuchyní je orientován na jihozápad. Jak by měla vypadat barva omítky k vyměněným plastovým oknům, které mají zvenku barvu zlatý dub (fotky 001.jpg)? Předem děkuji za rady a přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře bych doporučila světlé v buku, jako je kuchyňská linka (např. Sapeli Tenga, Note, Lotos). Měly by mít velkou plochu prosklenou – tak, aby se prostor prosvětlil (především chodba). Nábytek bych volila opět v kombinaci buk s prosklením, či světlejší javor. Výmalba by se hodila ve světlejším odstínu, popř. zvýrazněte jen jednu stěnu za televizí v barvě cihlově oranžové a zbylé stěny vymalujte ve smetanovém odstínu. Co se týká exteriéru, volila bych odstín omítky např. jemně béžový, capuccino (popř. smetanová).

Dotaz   Dobrý den, omlouvám se, jestli Vám došly moje otázky dvakrát, měla jsem problém s připojením... Můžete nám, prosím, poradit se sladěním barev nábytku, dlažby a dveří v panelovém bytě? Budeme mít kuchyňskou linku v barvě ořech limusine a nevíme, jakou vybrat barvu pracovní desky (jestli tmavou nebo světlou). Obklady okolo linky bych chtěla do oranžova. Jakou zvolit barvu dlažby k lince? Dlažba by měla pokračovat do chodby(která je bez oken), ze které vedou dveře do všech místností (do kuchyně dveře nebudou, kuchyně je světlá, menší, samostatná místnost). V obýváku máme parkety v barvě dubu. Jaká barva dveří se hodí? Nábytek se vybírá v barvě dveří? Předem Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den! Martina Zvonková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dlažbu bych volila většího formátu ve světlém, šedém nádechu, který se hodí jak k ořechu, tak i k dubu. Pracovní desku doporučuji opět šedou či šedobéžovou. Dveře vyberte dubové. Nábytek můžete také volit v dubu, ale nebála bych se tmavého odstínu jako je ořech či wenge. Pokud je prostor menší, hezky bude působit nábytek světlejší - bříza, javor, bělený dub.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla jsem se zeptat, jaké zvolit dveře k masivní dřevěné podlaze (tvoří ji dubové mozaikové parkety). Nábytek v obývacím pokoji je medová olše. Masivní podlahové palubky jsou borovice –na schodišti a chodbě v 1.patře (které jsou též do 2/3 obloženy obkladovými palubkami). Na ně navazují pokoje s nábytkem v barvě buk. Mám dveře vybrat v barvě podlahy, obkladů nebo nábytku? Bude lepší použít dveře z masivu, nebo v jiné úpravě (dýha, folie,..)? Velice vám děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ve vašem interiéru je mnoho typů dřeva, které k sobě ne vždy ladí. Proto je těžké přesně rozhodnout. Osobně bych ale volila masivní dveře, jelikož máte hodně použitého masivu v interiéru. Doporučuji použít stejný odstín, který je na obkladu stěn (ty jsou jistě velice dominantním prvkem). Výsledek bude pak působit jednotným a kompaktnějším dojmem.

Dotaz   Dobrý den, chci poprosit o radu. Chceme doplnit kuchyň o ostrůvek přiražený ke zdi, jehož bok a záda budou vidět z jídelny a částečně i obýváku. Tam je tato kombinace: dubové parkety, bílé zdi, červená sedačka, bíločervený nábytek, dubový stůl. Chci se zeptat, zda má být ostrůvek neutrální (bílá, dubová deska) či jestli má kopírovat kuchyň (kombinace třešeň-vanilka, deska kamen)? Děkuji za odpověď, Jiřina.
Odpověď  

Dobrý den. Pokud nemá ostrůvek tvořit akcent prostoru, měl by kopírovat stávající kuchyňskou linku, neboť i on je její součástí.

Dotaz   Ještě se zeptám jinak. Kdybychom tuto podlahu a obložení komplet předělávali, jaké dřevo bych měla zvolit, tak aby to ladilo? Jaké tedy zvolit dveře? Mně se líbí dřevo světlé - třeba smrkové, které je i cenově velmi dostupné. To je ale měkké a nevím, zda by bylo vhodné ho položit i na schodiště a do dětského pokoje, které jsou velmi frekventované. Další možností je dřevo javoru a jasanu, která jsou též velmi krásná a navíc tvrdá. Bohužel na kompletní renovaci dvoupodlažního domu jsou i velice nákladná. Mám volit dřevo spíše masivní palubky nebo prkna 3vrstvá? Je lepší zvolit pokládku na dřevěný rošt nebo celkové lepení podlahy? A ještě poprosím, zda mi poradíte, jakou volit barvu zdi a sedací soupravy v obývacím pokoji (+ i zda jednobarevnou nebo se vzorem). Tam zůstane podlaha dubová (nebo použijeme světlou) a nábytek v dýze medová olše. Upozorňuji, že máme dvě malé děti a psa, takže velmi světlé odstíny sedací soupravy nepřicházejí v úvahu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Borovice má příjemný odstín a spíše jsem narážela na kombinaci dubové podlahy a olše. Neměnila bych proto v celém domě podlahu a obklad, pokud je vše v dobrém stavu. Mnohdy stačí masivní prkna přebrousit a přelakovat. Dveře tedy doporučuji v tomto odstínu. Co se týká obývacího prostoru, je také důležité, jak jsou parkety nalakovány. Lakem se dá odstín dubu změnit (trochu jej přiblížit medovému odstínu, který již k olši není tak cizí). Výmalbu bych volila ve smetanových a krémových odstínech, vycházejících z odstínu nábytku. Sedací soupravu můžete volit výraznější, např. vínovou nebo světlou smetanovou s vínovými doplňky.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na vhodnou barvu podlahy do ložnice. Dveře do ní jsou světlé, ze smrku. Ze dřeva chceme dále postel, vestavěnou skříň i laminátovou podlahu – parkety. Nevíme však, jakou vhodnou barvu dřeva máme na podlahu zvolit. Postel a skříň zatím nemáme, ale rádi bychom tyto dvě věci světlejší barvy. Je těžké vše sladit. Máme se inspirovat dveřmi barvy smrku, nebo je vůbec nebrat v úvahu? Ložnice není nijak velká, chtěli bychom tam světle meruňkové stěny. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Volil bych tmavší podlahu (např. ořech) a zbytek ve světlých odstínech, jak píšete. Výsledek bude v hezkém kontrastu s podlahou a bude působit útulně.

Dotaz   Dobrý den, rekonstruujeme byt ve starém cihlovém domě. Jsou tam parkety v odstínu dub - ty zůstanou zachovány. Pouze v průchozí kuchyni,která je centrem bytu, jsme se rozhodli pro novilon v odstínu dub s kovovým nádechem. Okna jsou v celém bytě nová dřevěná bílá, kuchyňská linka korpus dub a dvířka bílá. Nyní vybíráme dveře a mají se brousit parkety. Můžete mi, prosím, poradit, jaký odstín dveří by se nejvíce hodil k tomuto vybavení a zda mají být dveře v celém bytě ve stejném odstínu? Děkuji mnohokrát.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře jednoduché, v odstínu dubu či dubu amerického. Velmi doporučuji firmu Sapeli a její dveře LOTOS, NOTE či TENGA. Všechny dveře by měly být ve stejném dezénu popř. v kombinaci s matovaným sklem - dojde k prosvětlení dalších částí bytu.

Dotaz   Dobrý den, renovujeme dům, kde bude propojen obývák s kuchyní. V obýváku je nábytek bříza a oranžová sedačka. Přemýšlíme nad kuchyní - dub zlatý nebo polní, pracovní deska bílá s jemnou krupičkou, vestavěné spotřebiče bílé. Dveře a zárubně buk. Jak propojit podlahu - v kuchyni by jsme chtěli dlažbu a v obýváku parkety. Ale v jaké barvě? Myslíte, že dub na kuchyňskou linku nebude příliš tmavý? Děkuji, Petra.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že dub přírodní není tmavý. Pracovní desku bych ale tmavší zvolil. Vhodná by byla v odstínu tmavě šedá. Podlahu bych doporučil v celém prostoru obývacího pokoje a kuchyně stejnou. Tedy dřevo. Dub nebo tmavší ořech - záleží na konečené kombinaci materiálu.

Dotaz   Dobrý den, už rok bydlím v bytovém domě z 50. let, který jsem získala po své matce. Byt tvořila původně jen garsonka o rozloze 11,5m, předsíň 2m a koupelna 3m. V 80. letech si mamka odkoupila jeden pokoj o rozloze 19,8m z vedlejšího bytu. Letos jsme se s přítelem rozhodli tento byt zrekonstruovat, ale jakožto nezkušení narážíme na řadu problémů. Jako začátečníci jsme se rozhodli pro kuchyňskou linku z Ikey, ale po půl roce používání jsou i mě (162cm) a přítelovi (198cm) spodní skřínky nízké. Proto bych Vás chtěla požádat o návrh kuchyňské linky spolu s barovým pultem (ten je teď moc velký a zabírá spoustu místa). Tato kuchyňská linka musí být v pokoji o rozměru 11,5m2, protože jedině tam jsou rozvody vody. Tuto kuchyňskou linku bych si přála se všemi vymoženostmi dnešní doby (vestavěné spotřebiče, myčka), ale nevíme, jak to dispozičně vyřešit. Zároveň bychom tuto místnost využívali jako obývací pokoj s rozkládací pohovkou a škrabadlem pro dvě kočky od podlahy po strop. Tato místnost je velice světlá. Dále bychom chtěli vědět, jaké barvy a podlahu byste nám doporučili. S přítelem se nemůžeme shodnout. Já mám ráda dřevěné podlahy a zemité odstíny včetně zelené, béžové a přítel by radši laminátovou plovoucí podlahu v šedé či stříbrné, kvůli levné ceně. Ještě jsem se zapomněla zmínit, že v obou pokojích jsou křivé podlahy a položené parkety, které se ale nedají renovovat, protože jsou rozviklané a musely by se celé vytrhat a znovu položit. Ráda bych věděla, jaký na to máte názor. Pokoj číslo 2 (ten přikoupený) bychom také rádi zrenovovali a měl by sloužit jako pracovna pro nás oba (stůl pro dva), ale i jako ložnice s TV stolkem a TV. Protože to je největší pokoj, měly by zde být i úložné prostory, ale zároveň bychom chtěli zachovat vzdušnost. Zde se o žádné barvě nehádáme, jen jsme se shodli, že ne červenou, při které se špatně usíná. Předsíň má pouhé 2 metry - na třech zdech jsou umístěny dveře (vstupní, do koupelny a do kuchyně). Zde jsem se s přítelem shodla na dlažbě v barvě slonovinové a dvou červených zdech. Akorát nevíme, jak zde vyřešit odkládací plochu a barvu všech dveří, je zde umístěn i záchod pro mazlíčky. Letos na přelomu září a října se mají v bytovém domě vyměňovat odpady, proto jsme se rozhodli i pro rekonstrukci koupelny. Barvy jsme zvolili takto: šedivou, kosočtverečně danou na podlahu http://www.atlasconcorde.it/viewtile.do?serie_id=3717135426126542654&tile_id=-3187339778345837160 , a na zdi http://www.atlasconcorde.it/viewtile.do?serie_id=3717135426126542654&tile_id=3008716086220898690. Pokud možno, rádi bychom tam měli ještě "mozaiku": http://www.atlasconcorde.it/viewtile.do?serie_id=3717135426126542654&tile_id=1963633195784100263 . Chtěla jsem se zeptat, zda Vám to nepřipadá mdlé, popř. čím byste to oživil. Přítel si trvá na šedivé, já na smetanové. Dále bych se chtěla zeptat, zda místo koupelnového okénka do šachet mohu dát jen obyčejné odvětrávací okénko s "nějakou" odolnou síťkou, protože se v baráku vykytují nějací brouci a neradi bychom je přitáhli do bytu přes šachtu. V koupelně bychom měli pračku, která nyní stojí v předsíni, koupelnovou sestavu Behappy s vanou a umyvadlem nad ní od Ravaku a závěsnou toaletu. Také bychom chtěli uříznout rouru od digestoře z kuchyně, která se nehezky táhne přes koupelnu. Poslední dotaz se týká topení. V koupelně máme staré trubky, které mají přívod zdola a jdou podél naší koupelny do zdi. Takto to je asi propojené v celém baráku. Není problém umístit normální koupelnový žebřík místo tohoto topení? V příloze zasílám všechny potřebné fotografie pro představu. Nezděste se. Vím, že můj dotaz je vyčerpávající, ale bohužel zatím nemáme prostředky na to, abychom se chodili ptát do interiérových studií. Proto Vás touto cestou prosím o Vaše návrhy a připomínky, rady a postřehy ohledně tohoto bydlení. Ještě bych se chtěla zeptat, zda se dají udělat celoskleněné (pískové) dveře o šířce 70cm. Rádi bychom je dali do koupelny, protože tam není žádné okénko, které by pouštělo denní světlo, maximálně malé luxferové okýnko z chodby. Díky moc za pomoc, jsme dost bezradní. S pozdravem Katka Fárová.
Odpověď  

Dobrý den. Pokusím se odpovědět na Váš vyčerpávající dotaz. Samozřejmě by nejlepší bylo celý interiér nechat neprojektovat – odhalily by se veškeré souvislosti a případně komplikace. V konečném důsledku velmi často tato počáteční investice ušetři mnoho peněz později. Určitě byste zjistili, že jsou i jiné možnosti umístění (třeba kuchyňské linky). Podlahu bych volil dřevěnou. Lamino je náhražka a bojím se, že při volbě šedivého odstínu bude celek působit neútulně. Šedivá je moderní, ale musí se volit s rozvahou a brát v potaz kontext. Co se týče koupelny: snažil bych se volit teplé odstíny. Šedivá asi není úplně vhodná. Určitě bych nelepil dlažbu na koso. Okénko do světlíku bych zazdil novými pískovanými luxferamy a odvětrání bych řešil větráčkem do světlíku. Možnost napojení žebříku Vám pomůže vyřešit instalatér. Celoskleněné dveře jsou moc hezké. Jejich rozměr je libovolný, protože se řežou na míru. Sklo bude muset být kalené. Pro ušetření použijte místo satinata sklo čiré a polepte ho pískovací folií.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na vhodnou dřevěnou dýhu pro nábytek do obývacího pokoje. Na podlaze jsou přírodní parkety z evropského dubu a máme také sedací soupravu (koženou, smetanovou b.), na které se objevuje buk bělený nelakovaný. Líbila by se mi nějaká světlejší barva a spíše pravidelný, ne moc nápadný vzor letokruhů.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila v odstínu běleného dubu. Poté můžete prostor oživit výraznější výmalbou a doplňky – vhodnou barvou pro ně bude bordó, oranžová či olivově zelená.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz. Máme propojený obývák s kuchyní. Kuchyň je do tvaru L, dvířka Luceo - divoká jabloň, úchytky chrom, pracovní deska bílá s šedou krupičkou - 38 mm, vestavěné spotřebiče bílé. V jaké barvě máme zvolit obklady? Okno je bílé plastové, dveře + zárubeň - buk. Jak zvolit propojení podlahy s obývákem? V obýváku máme nábytek břízu, chtěli jsme zvolit parkety a okolo linky dlažbu do tvaru L a zbytek propojit stejnými parketami. Jakou zvolit barvu dlažby? Moc děkuji, David.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dlažbu a obklady volte v odstínech obdobných pracovní desce - smetanové, béžové, šedé. Propojení parket a dlažby se provádí přechodovou lištou, nemohu ale bez nákresu konkrétně říci, kde a jak řešit návaznosti.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jaká barva by se mi hodila do obývacího pokoje. Nyní máme vymalováno žlutě, sedačka je černá kůže, plovoucí podlaha ve světlém dřevě - vzor parkety, stěna ve stejném odstínu jako podlaha. Nyní se rozhoduji, jestli opět vymalovat žlutě, nebo zda nebude nějaký jiný odstín lepší. Přemýšlím o béžové až oranžové, taky mě láká obě barvy nakombinovat. Obývák máme propojený s kuchyní a chodbou bez dveří. Na chodbě je barva šeříková, v kuchyni béžová. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Moniko. Doporučuji zvolit klidnější krémový odstín a v tom samém tónu (ale sytějším) menší stěny, na které lze použít stěnomalbu, nebo velký plakát (obraz).

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Jako barvu podlahy a obkladů nejlépe zvolit pro kuchyň ve světlé bříze se světle zelenou pracovní deskou? Byla by vhodná smetanová nebo bílá barva na podlahu? Jaké zvolit potom obklady? Taky světlé, nebo mám zkusit nějakou barevnou mozaiku? Kuchyň je dělícím prvkem mezi jídelním koutem na jedné straně a obývacím pokojem na straně druhé (tam jsou na zemi jasanové parkety). Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych spíše smetanovou podlahu. Obklad doporučuji tmavě šedivý (do barevné mozaiky bych se nepouštěl).

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit s barvou výmalby obýváku. V pokoji mám mléčně prosklenou skříň, konferenční stolek a PC stůl jsou v hnědočerné barvě, noční stolek, doplňky a TV stolek (plechový-IKEA) jsou sytě červené. Parkety jsou středně hnědé a sedací souprava béžová. V pokoji je jedno okno bílé barvy. Pokoj (5x4,5m, výška 2,9m) je situován na jihozápad a je tedy světlý. Mám raději teplé barvy. Předem děkuji, Jana K.
Odpověď  

Dobrý den. Rozhodně volte světlý přírodní odstín (vhodná bude béžová či různé žlutohnědé odstíny).

Dotaz   Dobrý den, s manželkou budeme rekonstruovat byt. V něm jsou ve všech obytných pokojích zachovalé dubové parkety položené do stromečku. Myslím, že je to pohledová třída I. Kuchyň jsme zvolili v této kombinaci - dvířka vanilka, pracovní deska a boky skříněk ořech. Kuchyň bude od obýváku oddělena prosklenou stěnou až do stropu s posuvnými dveřmi. Chtěl bych Vás poprosit o názor, jaký zvolit odstín dveří, potažmo i rám prosklené stěny. Jakou byste zvolili barevnou kombinaci nábytku a malby? Našim cílem je vytvořit moderně laděný interiér se zachováním tradičně položených dubových parket. Předem děkuji za názor.
Odpověď  

Dobrý den, dveře bych volil z již použitého ořechu. Budou v kontrastu s podlahou a ladit s nábytkem. Malby doporučuji cihlovou nebo zelenožlutou, což jsou odvážnější odstíny.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu s výběrem výmalby obývacího pokoje. Na podlaze jsou parkety merbau a nábytek je třešeň. Pokoj má 37m2, je nepravidelný (šestihran) a dobře prosvětlený (tři okna ve výklenku a jedno dvoumetrové okno). Za smetanovou sedačku by se mi líbila rubínová barva, ale bojím se, že místnost ještě zmenší. Také nevím, jaká barva by se hodila na další stěny. Na stěnu za sedačku nás napadla i žlutá či oranžová barva. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Členěný prostor obývacího pokoje je dobré sjednotit a už jej výmalbou nečlenit. Jestliže chcete zvýraznit stěnu za sedací soupravou, volila bych méně výrazný odstín (např. tmavší cappuccino v kombinaci se smetanovou). Tím se prostor tolik opticky nezmenší a zároveň se zútulní. I nadále zůstane dominantní nábytek a podlaha, což by se kvůli výrazné malbě nestalo. Naopak by se prostor více rozčlenil, ztmavil a dominance by se rozbila mezi podlahu, nábytek a výmalbu.

Dotaz   Chtěla bych se zeptat, jakou barvu nábytku byste volili do malé, špatně prosvětlené předsíně. Dveře do chodby jsou v barvě ořech, dlažba v předsíni je od RAKA (vzor Antik kentaur cihlové barvy). Dále se chci zeptat na barvu nábytku do ložnice. Dveře a okna jsou opět v ořechu, parapety ještě nemáme, ale pravděpodobně budou světlé (javorové nebo v podobném odstínu) a dlažba je v provedení Woodland - parkety, světle béžová - imitace parket. Ložnici bych chtěla mít vymalovanou světle zeleně. Prosím o radu, jaká barva nábytku by se do ložnice hodila. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do předsíně můžete volit nábytek v odstínu javoru, nebo jen čistě bílý. Nábytek v ložnici může být v dekoru ořech, případně v kombinaci ořechu s bílými dvířky.

Dotaz   Dobrý den. Prosím, poraďte mi, v jaké barvě zvolit v obýváku nábytek, sedačku a doplňky. Na podlaze jsou parkety v dekoru světlý buk, stěny jsou oranžové. Nebude té oranžové moc? V ložnici je stejná podlaha, jedna zeď je čokoládově hnědá, ostatní světlé - snad ořech. Moc Vám děkuji, Kudrnová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Sedací soupravu bych volila ve smetanovém či světle šedém odstínu. Nábytek doporučuji v buku, některé stěny můžete nechat smetanové, aby nebyl celý obývací prostor oranžový. Do ložnice se bude hodit nábytek v kombinaci ořechu a bílé.

Dotaz   Dobrý den, začínáme rekonstruovat kuchyň. Máme již vybranou linku v barvě masiv bříza a výmalba by měla být meruňková nebo oranžová. Stále však diskutujeme o podlaze - pod starým PVC jsou parkety a přemýšlíme i o marmoleu. Co je pro kuchyň lepší? Jaký odstín se hodí k daným barvám a materiálům? Dále máme v lince plynovou desku na vaření - jaký materiál se doporučuje dát za ni? Předem velice děkuji a přeji pohodový den, Jarmila Chvojanová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v šedém až šedobéžovém odstínu a výmalbu v oranžovém. PVC je odolnější než přírodní marmoleum, které je však pocitově teplejší. Pozor, aby se podlaha nezvlnila a nevytvořila tak strukturu parket pod ní. Varnou desku můžete volit integrovanou nezávislou na troubě. Tím pádem se můžete rozhodovat, jestli chcete, aby měla nerezový, či skleněný vzhled.

Dotaz   Dobrý den, plánujeme provést úpravy v bytě, kdy dojde k propojení kuchyně a obývacího pokoje. Nevím, jak si poradit s podlahami. V kuchyni máme celkem nedávno položené nové lino v šedé barvě s hnědými (rezavými) prskanci. V obývacím pokoji jsou staré dubové parkety, ty ale máme v plánu přikrýt celoplošným kobercem. Máme totiž malé dítě, které se učí chodit. Bohužel tím opticky pokoje nepropojím, ale snad se nějaké řešení najde.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně preferuji u spojených místností typu obývací pokoj/kuchyně jednotnou podlahu. Jestliže máte dubové parkety, nezbavujte se jich. Nechte je přebrousit a znovu nalakovat. A položte je i do kuchyně. Zbavte se lina.
Nevidím důvod, proč dítě, které se učí chodit, potřebuje koberec. Ten je zdrojem největších nečistot v místnosti. Jestliže na něm trváte, použijte jej jen lokálně.

Dotaz   Dobrý večer! Potřebovala bych poradit, jakou zvolit barvu zdí v obývacím pokoji, který je s jídelnou propojený jakoby barovým oknem a průchodem. Pokoje mají 4 x 4 m, okna směřují na západ a na podlaze jsou parkety. Chceme jednu zeď vedle okna hodně oranžovou, ostatní světloučké oranžové. Pod tím barovým oknem na světlé zdi bude oranžová rohová sedačka (ještě ji nemáme koupenou). Nebo máme volit jinou barvu? Může to tak být, nebo máme oranžovou dát na jinou zeď? Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, možná bych volil oranžovou sedací soupravu, zdi bych ale pojal v jiném odstínu. Z dotazu mi vyplývá, že chcete část prostoru akcentovat, zvýraznit. Zkuste tapety a nálepky, pro inspiraci navštivte stránky www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych si nechala poradit, jakými barvami vymalovat obývací pokoj a ložnici. Také si nejsem jistá výběrem barvy potahu na rohovou sedačku v obývacím pokoji (místnost má 3,40m x 5,20m). Slunce tam svítí celý den, zatím je vymalováno bíle. Na jedné z kratších stěn je velké dvoukřídlé bílé okno, na té protější je komoda a úzká vysoká skříň v dekoru noce s úchytky ve stříbrné barvě. V rohu máme malý pracovní stůl, u okna podél delší zdi je světle meruňková rohová sedačka a vedle ní křeslo té samé barvy. Naproti máme televizi a nábytek opět v dekoru noce/krémová se stříbrnými úchytkami. Na podlaze jsou světlé bukové parkety. Chci, aby obývací pokoj působil větším dojmem a abychom se tam cítili uvolněně. Vybírám z teplých barev, ale stále se nemohu rozhodnout. Slyšela, jsem, že lze malovat ve dvou odstínech (sytá/světlá). Které tóny mohu na stěnu použít, abych docílila potřebného efektu? Mám nechat u stropu bílý proužek, nebo vymalovat barevně celou plochu svislých stěn? Do ložnice (3,40m x 5,20m) svítí slunce také celý den, na jedné kratší stěně je velké dvoukřídlé okno. Téměř podél celé protější zdi a až do půlky té vedlejší je rohová souprava šatních skříní z olše. Vedle skříně (na delší zdi) je postel opět z olše. Naproti ní je jen malá komoda, vedle pár kytek a vstup do místnosti. Pokud mi nemůžete poradit, prosím o doporučení, na koho se můžu obrátit. Děkuji za odpověď, Andrea K.
Odpověď   Dobrý den, pro výmalbu obývacího pokoje bych použil kombinaci syté oranžové barvy a středně šedivé. Sedačku tyto barvy vyzdvihnou a bukové parkety příjemně doplní. Šedivou použijte na jednu stěnu jako akcent a také na strop. Pokud nemáte vysoké stropy, stěny vymalujte celé. Světlé a tmavé odstíny jedné barvy kombinujte, pokud se rozhodnete např. pro samotnou oranžovou. Tmavý odstín vždy na stěny proti oknům, aby na ně dopadalo denní světlo, světlý odstín naopak na strop. Potah na sedačku můžete však zvolit i dominantnější v tmavých barvách tak, aby vynikla. Napadá mě třeba teplá hnědá kůže. Do ložnice bych vzhledem k převládajícímu dekoru olše volil klidné béžové tóny doplněné designovou tapetou (vice na www.pointshop.cz). Tu můžete dát třeba za čelo postele.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych si nechala poradit s výběrem barvy a materiálu zatahovacích dveří do mého bytu. Jedná se o dva vchody vedoucí z obýváku – jeden je do kuchyně, druhý do předsíně. Obývací pokoj má 3,40m x 5,20m, slunce tam svítí celý den, zatím je vymalováno bíle. Na jedné z kratších stěn je velké dvoukřídlé bílé okno, na té protější je malá komoda a úzká vysoká skříň v dekoru noce s úchytky ve stříbrné barvě. V rohu máme malý pracovní stůl, u okna podél delší zdi je světle meruňková rohová sedačka a vedle ní křeslo té samé barvy. Naproti máme televizi a nábytek opět v dekoru noce/krémová se stříbrnými úchytkami. Na podlaze jsou světlé bukové parkety. Děkuji za odpověď, Andrea K.
Odpověď  

Dobrý den, do obývacího pokoje s nábytkem v dekoru noce bych doporučoval dveře v olši. Držte se teplých barev, které jsou obsažené ve dřevě nábytku a laďte je tak, aby spolu jednotlivé dekory korespondovaly.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou barvu lamina zvolit pro vestavěnou skříň/příčku (Indeco) za hlavu postele. Postel a komoda jsou mořené na třešeň (rachel_big.jpg), osvětlení červené látkové (světla.jpg), bukové parkety, dveře Sapeli Note 44 dýha evropský javor se satinovaným sklem. Nevím, kterého dřeva se chytnout. Uprostřed bych chtěla béžový nebo červený Lacobel. Kusový koberec vlněný s vyšším vlasem, velké červené E doplněné béžovou (1,5x2m). Stěny jsou zatím bílé, ale aspoň na jednu z nich bych teď chtěla dát nějakou barvu. Děkuji, Ditrichová.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych teplé barvy, protože dekor postele je velmi dominantní. Myslím, že béžová vestavěná skříň ve vysokém lesku bude s kombinací lacobelu ve zlatavém pískovaném odstínu vypadat luxusně. Zkuste si na www.pointshop.cz vybrat designovou tapetu, za čelo postele by se velmi hodila.

Dotaz   Dobrý den. Poradíte nám, jaký dekor zvolit na podlahu celého domu, jehož strop i stěny zdobí dřevěné trámy (viz. přiložené foto)? Dodavatel navrhuje dubové parkety, ale my bychom chtěli něco, co bude kompaktní k trámům a co nebude příliš ztěžovat výběr dalšího zařízení. U parket se také bojíme jejich náchylnosti na poškrábání (viděli jsme to při prohlídce vzorového domu). Nebyla by lepší plovoucí podlaha? Celková plocha domu je okolo 115 m2.
Odpověď  

Dobrý den, doporučoval bych Vám průmyslovou mozaiku tzv. kantovku, která je mnohem lepší co se týče údržby i odolnosti. Její dekor přizpůsobte barvám přírodních trámů a výsledný efekt bude velmi pěkný.

Dotaz   Hezký den, máme obývací pokoj vymalovaný světle žlutou, na podlaze jsou tmavší dubové parkety, sedačka je písková s bílými a hnědými polštářky a nábytek i dveře jsou z medové olše. Ráda bych interiér oživila pomocí závěsů, koberce, květináčů a eventuelně polštářků v nějakém odstínu. Prosím o radu, jakou barvu vybrat. Předem děkuji, Jana V.
Odpověď  

Dobrý den, do vašeho interiéru by se velmi dobře hodily doplňky ve světle zelené barvě. Dekorační látky můžete volit se vzorem tak, aby se barevně propojily všechny barvy v interiéru. Navíc bych osvěžil jednu stěnu v obývacím pokoji designovou tapetou, které se vrací opět do módy. Zkuste si vybrat na www.POINTshop.cz

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych si nechala poradit, jakými barvami vymalovat obývací pokoj a ložnici. Také si nejsem jistá výběrem barvy potahu na rohovou sedačku v obývacím pokoji (místnost má 3,40m x 5,20m). Slunce tam svítí celý den, zatím je vymalováno bíle. Na jedné z kratších stěn je velké dvoukřídlé bílé okno, na té protější je komoda a úzká vysoká skříň v dekoru noce s úchytky ve stříbrné barvě. V rohu máme malý pracovní stůl, u okna podél delší zdi je světle meruňková rohová sedačka a vedle ní křeslo té samé barvy. Naproti máme televizi a nábytek opět v dekoru noce/krémová se stříbrnými úchytkami. Na podlaze jsou světlé bukové parkety. Chci, aby obývací pokoj působil větším dojmem a abychom se tam cítili uvolněně. Vybírám z teplých barev, ale stále se nemohu rozhodnout. Slyšela, jsem, že lze malovat ve dvou odstínech (sytá/světlá). Které tóny mohu na stěnu použít, abych docílila potřebného efektu? Mám nechat u stropu bílý proužek, nebo vymalovat barevně celou plochu svislých stěn? Do ložnice (3,40m x 5,20m) svítí slunce také celý den, na jedné kratší stěně je velké dvoukřídlé okno. Téměř podél celé protější zdi a až do půlky té vedlejší je rohová souprava šatních skříní z olše. Vedle skříně (na delší zdi) je postel opět z olše. Naproti ní je jen malá komoda, vedle pár kytek a vstup do místnosti. Pokud mi nemůžete poradit, prosím o doporučení, na koho se můžu obrátit. Děkuji za odpověď
Odpověď  

Dobrý den, v obývacím pokoji bych Vám doporučil světle zelenou nebo žlutou barvu. Do ložnice bude k olši velmi dobře ladit béžová nebo teplá hnědá barva. Barvy můžete kombinovat v různých sytostech v jednom pokoji. Syté barvy jsou vhodné vždy na stěny proti oknům, kam na ně dopadá světlo. Světlé odstíny použijte vždy na stěny s okny. Řešení stropu také záleží na výšce místnosti. Velmi dobře působí na stropě barva o odstín či o dva světlejší.

Dotaz   Dobrý den. Nově si zařizuji kuchyň - chtěla jsem ji bílou nebo krémovou, ale nějak si nevím rady s povrchem dvířek. Mám volit mat, lesk, nebo něco praktičtějšího? Pracovní deska bude v dekoru dubu, dřez hnědý a obklad v matné teplé žluté a červené barvě. Na podlahu chci PVC, vzor parkety javor. Jedná se o panelákový byt, kuchyň (8m2) je směřovaná na severovýchod, lino bude i v chodbě.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych lesklá dvířka, aby se prostor opticky zvětšil. Jelikož máte vybráno dost různých materiálů, další bych nepřidávala. Spíš bych uvažovala o sjednocení podlahy s pracovní deskou. Obklad bude živým prvkem, také ale může kuchyň opticky tříštit.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji radu ohledně staršího domu. V obývacím pokoji mám parkety, které jsou špatné, a nemá smysl je opravovat. Budu propojovat obývací místnost s kuchyní – v té se bude měnit lino, které bude pokračovat až do chodby. Jakou barvu doporučujete? Nová kuchyň bude v dekoru tmavý ořech. Co obývací pokoj? Mám na parkety položit lino, nebo pouze koberec? Místnost bude velká (8x4m) a hodně světlá. Ještě poznámka – máme psa. Děkuji za pomoc, Loukotová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Linoleum můžete volit v dekoru dubu, běleného dubu, nebo javoru. Pokud budete linoleum nebo koberec pokládat na parkety, je vhodné volit kvalitní podkladový materiál. Jinak by se mohlo stát, že se parkety do povrchového materiálu budou obtiskovat. Tento způsob je však vždy spíš nouzovým řešením. Osobně bych celý prostor sjednotila a do obýváku dala stejnou podlahu jako do kuchyně.

Dotaz   Dobrý den. Mohla byste mi, prosím, poradit, jakou mám zvolit doplňkovou barvu v kuchyni? Ta je v dekoru olše, výmalba bude ve vanilkovém odstínu. Podlaha má podobný odstín jako kuchyňská linka. Dále by mne zajímalo, jak byste zařídila a vymalovala místnost, která má pouze 16 m2 a je ve tvaru L. Místnost by měla sloužit jako obývací pokoj a jídelna, přičemž jídelní kout bude umístěn ve výklenku. Proti vstupním dveřím jsou dvojité dveře na balkon, z pokoje je výhled na zeleň a stromy, které rostou přímo před domem. Na podlaze jsou bukové parkety, dveře na balkon jsou bílé. Zasílám fotografie místnosti, ty ale bohužel pocházejí ještě z doby před rekonstrukcí (výklenek na jídelní kout bude po pravé straně při vstupu do místnosti). Prosím o radu, v jakých barvách mám tak malý interiér zařídit, hlavně s ohledem na zeleň. Předem vám moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Jako doplňkovou barvu do vaší kuchyně bych vybral červenou v různých odstínech - od pastelových tónů až po ty tmavé. Výmalbu v celém prostoru volte světle žlutou, prostor se tím sjednotí a bude dobře korespondovat se zelení. Okno na balkon se nabízí k romantické dekoraci dlouhým lehkým voálem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při rekonstrukci obývacího pokoje s kuchyňskou linkou. Jedná se o místnost malých rozměrů (4,5 x 5,7 m2). Na podlaze jsou klasické dubové parkety, které budeme rekonstruovat. Celý pokoj si představuji ve světlých barvách, kuchyňskou linku a stěnu pro TV jsem proto vybrala bílou. Nevím si rady s barvou sedačky a pracovní desky, protože nechci dosáhnout sterilně bílého pokoje, ale příjemné atmosféry. Uvazuji i o barevné výmalbě jedné stěny, třeba v olivové nebo smetanové barvě. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám středně šedivou pracovní desku, v lince pak akcenty nerezu. Nápad s olivovou stěnou je velmi dobrý, určitě jej použijte. Můžete si na www.POINTshop.cz. Ze sedačky bude dobré vytvořit výrazný solitér, byla by vhodná středně žlutá barva nebo výrazný vzor, třeba pruhy - šedivé, žluté, zelené apod.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně zútulnění místnosti - obýváku spojeného s kuchyní. Byt se nachází v činžovním domě z roku 1929 a je celý rekonstruován. Ve velikém obýváku jsou původní parkety. Chybí nám už jen vymalovat kuchyň a zbývající stěny v obýváku – nevíme, jaké barvy zvolit. Z finančních důvodů budeme v nejbližší době měnit (co se týká nábytku) pouze stolek pod televizí a televizi, v budoucnu pak sedací soupravu s konferenčním stolkem a jídelní stůl. Ráda bych však místnost pomocí barev a drobných finančně méně náročnějších úprav zútulnila co nejdříve. Naším cílem je bydlet v moderním bytě, ovšem respektovat stáří domu, ve kterém se nachází. Zasílám fotografie. Předem děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, Váš interiér je díky původnímu dispozičnímu řešením místností velmi hezký a vzdušný. Myslím, že až jej zařídíte s ohledem na finanční možnosti novým nábytkem, bude se Vám v něm velmi dobře bydlet. Pro výmalbu v kuchyni zkuste světle žlutou svěží barvu. V obývacím pokoji bych zbylé stěny vymaloval buď také žlutou, nebo zelenou barvou o několik odstínů světlejší, než jste použili. Stěna v rohu, kde je sedací nábytek, si říká o speciální řešení. Zkuste použít výraznější designovou tapetu.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jakým prostředkem mám umýt a následně ošetřit velmi zachovalé světlé dřevěné parkety. Nechci je nechat brousit ani lakovat. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych doporučila broušení a ochrannou vrstvu laku. Pokud jsou parkety zachovalé, můžete povrch pouze přelakovat. Co se týká čištění, nemám konkrétní zkušenosti. Radši se obraťte se na podlaháře.

Dotaz   Dobrý deň, prosím o radu ohladne omaľovania stien v obývačke, nie je síce prepojená s kuchyňou, ale dvere sú stále otvorené. Nakoľko nábytok je už starší - podlaha dubové parkety, bordová sedačka, oproti sedačke je nábytková zostava vo farbe wenge po celej stene. V miestnosti sa oproti oknu náchádza ešte klavír - asi borovica, dosť svetlý. V kuchyni je kuchynská linka vo farbe jelša, stôl a stoličky tiež podobné ako weng. Dosť prekombinované, ale nakoľko k výmene nábytku asi nedôjde, chcem poprosiť o radu, ako to trošku utlmiť a zosúladiť aspoň maľovkou. Ďakujem.
Odpověď  

Dobrý den, ve Vašem interiéru je hodně teplých barev. Proto usuzuji, že výmalba ve světle žlutém svěžím odstínu bude velmi vhodná volba. Zkuste zvolit na strop nebo na jednu stěnu jiný odstín již použité barvy. Dobře působit bude jedna hlavní stěna tmavší a strop naopak světlejší.

Dotaz   Dobrý den, byla bych moc ráda, kdybyste mi poradili, jak vymalovat obývací pokoj spojený s kuchyní do písmene L. Kuchyň je z olše, pracovní deska béžová, dlažba béžová. V jídelně a celém obýváku jsou na zemi parkety ve světlé barvě, asi buk přírodní. Sedačka má barvu cappuccino, nábytek buk. Chtěla bych vymalovat kuchyň, jídelnu a obývák, které tvoří jednu velkou místnost. Barev ani kombinací se nebojím. Děkuji, Verča.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že světle žlutá výmalba bude vhodná, Váš interiér příjemně osvěží. Můžete navíc kombinovat různé odstíny jedné barvy, zkuste např. zvolit na strop o dva odstíny světlejší. V propojeném prostoru můžete jednu nebo dvě stěny ozdobit designovou tapetou, např. za pohovkou či v jídelně. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz.

Dotaz   Děkuji velmi za Vaši radu, ale tuto barvičku právě máme a na žlutou se nemůžu už ani podívat. Prosím o další možnou variantu. Děkuji moc, Veronika. Otázka: Dobrý den, byla bych moc ráda, kdybyste mi poradili, jak vymalovat obývací pokoj spojený s kuchyní do písmene L. Kuchyň je z olše, pracovní deska béžová, dlažba béžová. V jídelně a celém obýváku jsou na zemi parkety ve světlé barvě, asi buk přírodní. Sedačka má barvu cappuccino, nábytek buk. Chtěla bych vymalovat kuchyň, jídelnu a obývák, které tvoří jednu velkou místnost. Barev ani kombinací se nebojím. Děkuji, Verča. Odpověď: Dobrý den, myslím, že světle žlutá výmalba bude vhodná, Váš interiér příjemně osvěží. Můžete navíc kombinovat různé odstíny jedné barvy, zkuste např. zvolit na strop o dva odstíny světlejší. V propojeném prostoru můžete jednu nebo dvě stěny ozdobit designovou tapetou, např. za pohovkou či v jídelně. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz.
Odpověď  

Dobrý den, do Vašeho interiéru by se mohla velmi dobře hodit také světle zelená výmalba, která hezky vynikne především v kombinaci s bukem.

Dotaz   Dobrý den, do nového atypického bytu si chceme pořídit krásnou kuchyni s ostrůvkem. Je to malý prostor, takže je nutné ho nezacpat a zařídit tak, aby byl vzdušný. Měla jsem představu folie břízy, horních polic sklo mat a krásné kontrastní tmavé desky - vypadá jako parkety (přirovnám ji k ořechu). Po hodinovém rozhodování promluvil manžel a řekl: „Já bych tam rád tu zelenou!“ Nakonec jsme se dohodli, že ostrá pistáciově zelená bude jen na horních skříňkách nad sklem, jako osvěžení kuchyně, která je orientována na jih. Nakonec musím uznat, že v kombinaci s přírodní tmavou deskou, která bude i místo obkladu, se mi ta představa začala docela líbit. Jen mám strach, zda je taková barevná kombinace možná. Na podlahu chceme lino v parketách - buď světlé dřevo (jako bříza), nebo tmavé (jako deska vytažená k horním skříňkám). Moc děkujeme za rady ohledně barev kuchyně a sladění s podlahou. Pro představu posílám půdorys. Doplnění: barva matných zelených dvířek se jmenuje zelená laguna a bříza folie je asi všude světlá. Deska, která bude i zezadu ostrůvku působí jako tmavší dřevěné parkety, moc se mi to líbí.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění kuchyně je jistě možné. Osobně dávám sice přednost stejným plným dvířkům ve spodní i horní řadě, ale pro oživení je to použitelné. Co se týká zbylého zařízení, je dobré jej volit v odstínech kuchyňské linky. Do obytné části doporučuji výmalbu v odstínu podobném tomu na kuchyňských dvířkách, k tomu podlahu ořech, sedací soupravu v jemné smetanové barvě a nábytek opět bříza s výmalbou do cappuccina. Doplňky pro oživení v červené nebo teplé žluté barvě, jen několik akcentů - polštářky, květináč... Koberec smetanový.

Dotaz   Dobrý den, pokud píšete, že kombinace nábytek ořech, dveře i podlaha v dubovém provedení je pěkná, je tedy v hodná dubová podlaha - parkety nebo velké lamely se suky, i když ořech má takové specifické leta? Děkuji Hanka
Odpověď   Dobrý den, důležité je zvolit vhodnou dubovou podlahu. Ořech a dub přírodní mají přibližně stejnou kresbu. Liší se odstínem. Podlahy I třídy suky nemají, i když osobně ráda kombinuji sukaté podlahy. Tyto se však k ořechu nehodí. Doporučuji spíše velké formáty na podlahu např. prkna ev. úzká prkna. V provedení laminátovém je samozřejmě v odstínech daleko větší výběr.
Dotaz   Dobrý den, máme v plánu spojit dva pokoje, kde v jednom jsou staré a zničené parkety, v druhém je dlažba. Tyto pokoje bychom chtěli sjednotit plovoucí podlahou, je dobré tuto podlahu položit na současnou krytinu nebo vše odstranit, vyrovnat povrch a začít od začátku? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučuji vše odstranit, vyrovnat a položit podlahu novou. Kvalita vrchní krytiny velmi záleží na podkladu pod ní.
Dotaz   Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o radu na barevnou kombinovatelnost? V kuchyni spojené s obývacím pokojem bude na celé podlaze lino s dezénem dubové parkety. Myslíte, že by to bylo možné nakombinovat tak, že by byl korpus linky makasar, deska světlá onyx a dvířka vanilka? Děkuji předem za Vaši odpověď.
Odpověď   Dobrý den, makasar je sytější jemně proužkovaný materiál s odstínem dubu. Je vhodný na korpusy. Celkový výsledný dojem ale bude působit vanilkovo onyxově. Doporučovala bych spíše na dvířka spodní makasar a na horní vanilku. Onyx by měl být v odstínu béžovohnědožlutém.
Dotaz   Hezký den!Chci se zeptat-bude velkou chybou barevné ladení kuchyně do bílé-šedé-červené,když navazující obývací část je v studených barvách modrá sedačka,nábytek olše+zelená?Chtěla jsem aspoň jednotnou podlahu do celého OP,ale bohužel to nepůjde.Nemám raději zvolit zelený obklad do kuchyně,aby bylo vše sladené?V obýváku bude muset zůstat původní dřevěná podlaha-stará 80 let-renovovat,nebo přikrýt kobercem-jaké barvy?Do kuchyně bych chtěla plovoučku olše medová,líbí se mě tenké parkety,ale vzhledem k širokým prknům dřevěné podlahy by asi bylo lepší zvolit vzhled široký selký!?Obývák všechno komplikuje,ale bohužel už na jeho kompletní obměnu nezbývají finance:( Budu vděčná za radu,minule ste mě pomohla ujasnit si představu o kuch.lince!Děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Hůře se mi představuje sladění barev v obývacím pokoji. Zelená a modrá, jaké jsou to přesné odstíny. Pokud se bojíte červeného obkladu, můžete ještě zvolit obklad skleněný (který může mít nádech dozelena. Jinak co se týká podlahy v kuchyňském koutě - kombinace dřevěná, renomovaná podlaha v návaznosti na plovoucí podlahu v imitaci dřeva bych nedoporučovala. Určitě podlahu zachovejte a zrenovujte. Volila bych kontrastnější materiál např. šedé marmoleum, které je v mnoha typecha odstínech a může se pokládat také jako plovoucí CLIC systém.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat - v celém bytě máme parkety v barvě dubu - v jakém tónu vybírat nábytek - kontrastní světlý nebo příbuzné odstíny? Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě můžete volit odstíny - dub, či pak světlejší - jasan, bříza. Možné je ale také volit tmavé odstíny - moderní wenge, či ořech.
Dotaz   Dobrý den, nevadí zvolím-li v 2.NP dveře v odst. javor evr. SAPELI ELEGANT(chodba je užší, podlaha am.ořech lamino parkety) a v 1. NP am. ořech SAPELI TENGA(podlaha am. ořech dřevo) ? Jak se díváte, na různý odstín v patrech, příp. jestli v 1.NP též nevolit SAPELI ELEGANT (ořech) ? Patra jsou vizualně oddělena. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Jesltiže je všude stejná podlaha ořech, volila bych také nahoře dveře ořech, ale kombinace se světlými dveřmi javor je jistě možná. Patra by se odlišila, ale pdlaha je zároveň spojuje, čímž bych volila jednotnost (ořech), popř. volt dveře s prosklením čímž by chodba získala světlo a dveře by nepůsobily tolik masivně a tmavě.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.V domku po rekonstrukci zařizujeme podkrovní ložnici.Podlahy jsou zde plovoucí laminátové-dub přírodní parkety. Balkonové dveře EURO,vnitřní dveře v kombinaci s mléčným sklem v barvě medové.Nábytek bílý.Jakou barvou a které zdi mám vymalovat? Chtěla jsem olivovou nebo fialkovou,ale manžel právě tyto barvy nechce.Myslela jsem tedy na nějaký pastelový odstín kávy,ale nevím jestli je vhodný a také nevím které zdi vymalovat.Místnost je o rozměrech 4,3*3,8 m. Často doporučujete vymalovat zeď za lůžkem,jenže to v tomto případě musí být čelo lůžka pod šikminou.Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Vubec bych se olivove nebal (pokud nebude v agresivnim odstinu) - k dubu bude krasna. Vymaloval bych vsechny steny mimo sikminy.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jak vymalovat obývací pokoj. Na podlaze jsou parkety merbau, sedačka je smetanová nábytek třešeň. Místnost 36 m2 je nepravidelná (šestihran) na nejdelší stěně bude sedačka. Za sedačku by se mi líbila rubínová (červenofialová), ale bojím se, že prostor se takto ještě více zmenší a jak vyřešit barevně ostatní stěny? Nebo přemýšlíme o žluté či oranžové. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Pouzil bych ne tak zretelne odstiny. K vami uvedene kombinaci bych zkusil cihlovou v kombinaci se zlutavou
Dotaz   Dobry den.Rekonstruuji byt kde obyvaci pokoj je spojen s kuchyni.Muj dotaz spociva...chci moderni obyvaci stenu ve vysokem lesku spodni dlouhe nizke skrinky horni zavesne a zavesne LCD TV.Barva vysokeho lesku bude celočerná nebo spodni skrinky lesk cerna a vrchni lesk bílá.Jakou barvu volit na steny aby pokoj byl zaroven i utulny a hlavne jakou podlahu zvolit?Nyní máme stavajici jasanove parkety tvarovane do ctvercu a v rohu tmavsi hneda parketa.Hodily by se tyto parkety po vybroušeni do tohoto pokoje ci poradite jinou volbu?Jakou podlahu a jakou barvu?Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych oranžový, či červený odstín na výmalbu v kombinaci se smetanovou. Parkety bych po přebroušení mořila do tmavšího odstínu (ořech). Jistě bych je ale zachovala a volila na něj pouze světlý smetanový koberec.
Dotaz   Dobry den.Rekonstruuji byt kde obyvaci pokoj je spojen s kuchyni.Muj dotaz spociva...chci moderni obyvaci stenu ve vysokem lesku spodni dlouhe nizke skrinky horni zavesne a zavesne LCD TV.Barva vysokeho lesku bude celočerná nebo spodni skrinky lesk cerna a vrchni lesk bílá.Nebo kombinace korpusy Merano predni plochy černa lesk.Jakou barvu volit na steny aby pokoj byl zaroven i utulny a hlavne jakou podlahu zvolit?Libi se mi odstiny na zed třeba teracota ci cervena vinova nebo poradite jinou?Nyní máme stavajici jasanove parkety tvarovane do ctvercu a v rohu tmavsi hneda parketa.Hodily by se tyto parkety po vybroušeni do tohoto pokoje ci poradite jinou volbu?Jakou podlahu a jakou barvu?A jake barvy pouzit na kuchyn at to tvori krasny celek.Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je podlahu možné zrenovovat je dobré ji zachovat a po vybroušení mořit do světlého odstínu pouze v laku. Výmalbu můžete volit terakotu, popř. moderní tyrkys. Kuchyňskou linku bych volil opět ve vysokém lesku bílou. Korpus linky dle obývací stěny (Merano).
Dotaz   Dobrý den, budu se stěhovat do nového pokoje, který má světlé parkety (selské dřevo) a je bíle vymalovaný. Nábytek, který do pokoje budu stěhovat je v barvě bříza. Ráda bych se zeptala, zda je tato kombinace vhodná a jakými barvami doladit interiér pokoje (meší koberečky kolem postele, závěsy, aj.) - ráda bych použila odstíny červené. Děkuji za odpověď. Verun
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit také výraznou výmalbu. Červenou na jedné stěně zbylé stěny smetanové. Doplňky v kombinaci v červené a šedé (popř. místo šedé krémová). Jinak je Vaše ladění příjemné.
Dotaz   Hezký den, ráda bych oživila interiér obývacího pokoje.Okna jsou plastová bílá,podlaha tmavší dubové parkety,sedačka písková,stěny světle žluté a nábytek medová olše.Doplňky bych zvolila koberec,polštářky,závěsy a event.květináče,ale pořád se nemůžu rozhodnout,jakou barvu zvolit.Děkuji (ještě přidám,že sedačku máme uprostřed místnosti a za ní je bílý tkaný běhoun a na sedačce bílé a hnědé polštářky.
Odpověď   Dobrý den. Volila bych doplňky v odstínu teplém žlutém až do oranžova spolu s jemným cappucinem a čokoládou.
Dotaz   Můžete mi poradit s výběrem dřevěného dezénu dřeva na nábytek kombinace bílá dvířka korpusy nevíme,které by ladily zároveň s bukovou podlahou styl parkety.Podlaha je v nejednotné barvě docela dominantní.Radíte že k buku je vhodný mimo jiné ořech.Jaké jiné mi můžete poradit?Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit korpusy také v třešni, olše, buku, javoru nebo tmavé wenge, mahagon. Možností je mnoho.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu ohledně barvy dveří a obložek. Veškerý nábytek v bytě máme světlý v odstínu bříza, chystáme se renovovat 50 let staré dubové parkety, v současné době jsou natřené bílou barvou, takže si úplně neumím představit jak budou vypadat. Raději bych dveře světlé barvy, ale nevím, jestli by spíše neměly korespondovat s barvou podlahy. Existuje nějaký lak, po kterém budou parkety spíše světlejší? Mám strach, aby nebyly moc do zrzava, a aby se to s břízou netlouklo. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobry den rad bych Vam poradil, ale je to spise odborny dotaz na podlaharskou firmu
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. POdle návrhu rekonstrukce našeho bytu 4+1 budeme mít parkety Merbau v celém bytě (kromě WC a koupelny), dveře v ořechu, kuchnňskou linku v jedné části meráno (švestka) a v druhé části mat.barvu alabastr...a vestavěné skříně na docela prostorných chodbách také v meránu (kombinace bílého skla a zrcadla). Tyto tři dřeviny mi nepřipadají na chodbách vhodné, zvláště pak dveře v ořechu - nešla by zvolit dřevina více do mahagonova (podobná merbau) a vestavěné skříně v jednom světlém odstínu s doplňkem bary dveří (nikov kuchyňské linky. Můžete mi poradit, co se hodí k podlahám merabu? Velice děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. K výraznému dekoru merbau můžete volit dekory třešeň, buk, mahagon, hrušeň (odstínově podobné) popř. kontrastně světlejší - jasan, javor, bříza. Dveře bych volila např. Sapeli - Lotos dýha - třešeň, nebo méně výrazný buk, čímž vynikne výrazná podlaha. Vestavěnou skříň bych kombinovala v dekoru dveří korpus a dvířka v lacobelu, nebo lesku viz kuchyňská linka.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s barvou stěn v malé ložnici, ve které máme postel ze světlého dřeva, naproti ní větší skříň se zrcadlovými posuvnými dveřmi a vedle postele trávově zelenou komodu. Na podlaze jsou bukové parkety. Stěnu za hlavou postele bych si představovala výraznější, ale nevím, zda zvolit zelenou (s ohledem na komodu) nebo radši jinou. Předem děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Stěnu za postelí můžete vymalovat v temné olivové až khaki barvě, případně v útulné čokoládové. Další stěny nechte v odstínu jemného cappuccina.
Dotaz   Dobrý den, rádi bychom vás požádali o radu ohledně barevného sladění oken, podlahy a interiérových dveří v našem novém rozestavěném domě. Co je již dáno a hotovo: 1) Dřevěná okna Verka - barva Afromosia (něco jako třešeň) 2) Kuchyňská linka (nenamontovaná) - horní skříňky vanilka vysoký lesk, dolní skříňky + bar jsou v odstínu slivka (sklady Dušek). Nevíme si rady s barvou podlahy a interiérových dveří. Podlaha dole by měla být z dřevěných dvouvrstvých parket na podlahovém topení a v podkroví asi dubové parkety. Nevíme, jestli máme dveře ladit k oknům a podlahu zvolit světlou. Jeden návrh počítá s dveřmi v dýze třešeň a podlahou dub Object (vybraný bez suků), který je světlejší a lehoulince do červena. Ale opravdu si nejsme jistí. Interiér by měl být v moderním stylu a chceme, aby v něm převažovaly dřevěné prvky. Okna dole jsou veliká a prostory hodně otevřené, obývák sahá až ke střeše, viditelné kleštiny. Předem moc děkujeme za radu, Tomanovi.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych tmavou podlahu v ořechu a k tomu dveře od Sapeli. Do Vašeho interiéru by se dobře hodil typ NOTE nebo LOTOS v dýze třešně nebo švestky polenské. Alternativou by byla světlá podlaha v jasanu, javoru nebo bříze. Dubovou podlahu k oknům a načervenalým dveřím bych nedoporučovala. Dub má totiž odlišný nádech, a pokud není namořen na jiný odstín, k použitým dekorům se nehodí.
Dotaz   Dobrý den. Poraďte mi prosím s volbou dekoru podlahy a dveří. Jedná se o malý byt, kde je málo světla, takže bych jej chtěla prosvětlit a opticky zvětšit. Nábytek bukový a já se bojím, aby vše nesplynulo v jeden dekor. Podlaha by měla být PVC - dekor parkety. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlý dekor v odstínu javoru nebo břízy.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jakou barvou vymalovat pokoj a jake barvy pouzit na doplncich (povleceni, zavesy, polstarky, koberce, svicky, vazy atd...) Jedna se o pokoj, kde se nachazi postel, sedacka a skleneny konferencni stolek, psaci stul a televize. Veskery nabytek je svetle barvy, taktez na podlaze jsou svetle parkety, chromove nohy se nachazi jak nakonferencnim stolku, tak i na psacim stole. Jedna se o pokoj, kde prebyvame s pritelem v rodinnem dome u jeho rodicu.. predem dekuji moc za odpoved
Odpověď   Dobry den pouzil bych svetlou zeleno zlutou a k tomu vyzaznejsi doplnky v ucelem dekoru. Tato malba pusobi velmi privetive. Taktez pujde k ostatnimu nabytku ve svetle barve.
Dotaz   Dobrý večer, potřebovali bychom radu ohledně volby barev a uspořádání nábytku v obývacím pokoji. Já bych ráda použila fialovou nebo hráškově zelenou, popřípadě v nějaké kombinaci obě, ale vůbec nevím jak :o) Obývák je podlouhlý, viz foto, jedno okno na východ, druhé okno s balkonem je na jih, co se vybavení týká, tak bychom do něj chtěli umístit gauč, konfereční stolek, TV stolek, volně stojící lampu, PC stolek a poličky, no a možná nějakou pidi knihovničku. A zásadní otázkou zůstává také podlaha – teď jsou tam nalakované dřevěné čtverce, něco jako parkety ve světle barvě,tak jak se to kdysi dělalo, tak vzhledem k tomu, že se nám líbí spíše nábytěk v tmavší barvě,tak jsme uvažovali o namoření na tmavo. O koberci moc neuvažujeme - máme malé mimino, tak zhlediska údržby je koberec dost nepraktický, jedině kousek jako dekorace. Předem děkuji za odpověď a jakoukoliv radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v nadčasové lila barvě. Volila bych tento odstín proti oknu a jakoby v nice za světlejší sedací soupravou. Konkrétní plán rozvržení nábytku je nad rámec této online poradny. Dotaz můžete poslad do poradny emailové.
Dotaz   Dobrý večer, potřebovali bychom radu ohledně výběru barev a uspořádání nábytku v obývacím pokoji. Já bych ráda použila fialovou nebo hráškově zelenou, popřípadě v nějaké kombinaci obě, ale vůbec nevím jak. Obývák má tvar obdélníku, viz foto, jedno okno je na východ, druhé s balkonem je na jih. Co se vybavení týká, tak bychom do něj chtěli umístit gauč, konferenční stolek, TV stolek, volně stojící lampu, PC stolek a poličky. Možná i nějakou malou knihovničku. Zásadní otázkou zůstává podlaha – teď jsou tam nalakované dřevěné čtverce, něco jako parkety ve světlé barvě, tak jak se to kdysi dělalo. Vzhledem k tomu, že se nám líbí nábytek v tmavší barvě, tak jsme uvažovali o namoření na tmavo. O koberci moc neuvažujeme - máme malé mimino, takže by to z hlediska údržby bylo dost nepraktické. Předem děkuji za odpověď a jakoukoliv radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedačku bych umístila do "niky", naproti ní televizní sestavu s knihovnou, u balkónových dveří může být pracovní stůl. Sedací souprava může být světle šedá, výmalba niky a stěna za televizí (jen její část) v odstínu lila. Zbylé části nechte v odstínu cappuccino. Jako dekor nábytku volte ořech a světlý lak, podlahu můžete namořit také do ořechu.
Dotaz   Dobrý deň, prosila by som o radu farby dverí. Chodby a schodište mám podlahu drevené parkety orech, ale v miestnostiach mám dub. Chcem sa spýtať aké by sa mi hodili dvere, ale biele alebo bledé nechcem, skôr tmavšie. A taktiež aký nábytok by bol potom vhodný v miestnostiach (detská, spálňa). Ďakujem za odpoveď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře bych volila v dekoru dubu. Pokud budete vybírat z nabídky SAPELI (Note, Tenga, Lotos), můžete využít i americký dub. Nábytek v dětském pokoji bude pěkný ve světlých odstínech - v bříze, borovici či javoru.
Dotaz   Dobrý den! Ráda bych se zeptala, jaký druh podlahy považujete za nejvíce tlumící kroky. Letos chceme rekonstruovat byt a měnit podlahy v předsíni, kuchyni a obýváku. V současné době je zde ošklivé lino a zničené dřevěné parkety. Sousedi bydlící pod námi si neustále stěžují, že dupeme. (Chceme jim vyjít co nejvíce vstříc, ale nevíme, jakou podlahu vybrat - máme ve výběru dlažbu, marmoleum nebo linoleum. Dále bych měla ještě jeden dotaz - v obýváku máme nábytek dekor višeň. Obývák bude propojený s kuchyní. Máme tedy kuchyňskou linku taky vybírat s dekorem višeň? Šel by tento dekor kombinovat s vínovou barvou, popř. jakou jinou? Jakou barvu podlahy vybrat k tomuto nábytku? Předem děkuji za odpověď, P.
Odpověď   Dobrý den, pro tyto účely bych využil širokou nabídku dekorů marmolea, které je na přírodní bázi a do panelákových bytů velmi vhodné. S pokládkou oslovte kvalitní podlahářskou firmu, která Vám doporučí co nejvhodnější zvukovou izolaci pro řešení tzv. kročejového útlumu do konkrétního interiéru. Co se týče kuchyňské linky, dřevěný dekor není podmínkou. Pouze byste se měli držet teplých odstínů, vzhledem k višni, která v sobě obsahuje hodně červené barvy. Zkuste lamino ve vysokém lesku v odstínech hnědé, od smetanové až po čokoládovou. Vínovou barvu můžete využít formou barevného skla lacobel místo obkladu.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak barevně doladit kuchyň, která je spojena s jídelnou a větším obývacím prostorem (bude se též nově zařizovat). V kuchyni je jemně oranžová dlažba, navazují jasanové parkety, dveře jsou též jasanové, prosklené (pískované), okna plastová bílá. Na kuchyň jsme zvolili vysoký lesk krém v kombinaci s americkým ořechem (pouze boky a otevřená nika v horní části spodních skříně směrem k jídelně). Deska nám byla doporučena matná - technistone Gobi. Buď černá (myslím, že vzhledem k velké ploše poloostrůvku - 200x90cm - by se s krémovou praly o dominantu), nebo pískovcová (nevím, zda nevyzní mdle, ale je zde větší možnost doladit ji barevnými doplňky a malbou). Také řešíme materiál a barvu zadní stěny mezi spodními a vrchními skříňkami. Děkuji za rychlou odpověď. S pozdravem Nováková J.
Odpověď   Dobrý den, volit můžete také středně šedivou pracovní desku s metalickým efektem. Mezi spodní a dolní skřínky lze místo obkladu použít stejný dekor jako na pracovní desce nebo také barevné sklo lacobel.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké barvy použít na doladění kuchyně spojené s jídelnou a větším obytným prostorem, který se též bude nově zařizovat. V kuchyni je pískovo oranžová dlažba, navazují jasanové parkety v o obývací části, okna všude plast. bílá s parapety z jasanu, dveře pískované prosklenné též z jasanu. Kuchyň máme již objednanou vysoký lesk krém v kombinaci s americkým ořechem (pouze boky a otevřená nika směrem do jídelny).deska nám byla doporučena matná technistone Gobi buď černá - tam mám obavy, že z důvodu velké plochy poloostrůvku 200x90cm se budou krémová s černou prát o dominantu, nebo písková - nevím zda nevyzní mdle. Také nemáme vyřešeno co na zadní stranu (mezi spodní a horní skříňky) - materiál, barva. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Cerna pracovni deska bude lepsi. Jak sama uvadite draha varianta by byla mdla. Mezi skrinky bych pouzil sklaeneny obklad z lacobelu bily v miste za varnou deskou bych pouzil obklad z nerezi.
Dotaz   Dobrý den, rekonstruuji byt ve starém domě. Původní dubové parkety budeme bělit Osmo-white snow, v hale a kuchyni budou z 10% černé a z 90 % bílé dlaždice, na zdech bílá (spíš šedobílá) stěrka. Uvažuji o tom, že bych okna, zárubně a dvoukřídlé dveře v bytě natřela tyrkysovou barvou. Nebude to moc divoké? Byt je spíše tmavší (je tam málo světla), a tak ho chci rozsvítit. Děkuji za Váš názor, Lucie.
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději bych dveře ponechala v neutrální bílé barvě, aby se prostor mohl častěji obměňovat barevnou výmalbou. Stěny můžete volit na některých částech v tyrkysové barvě. Tak se prostor oživí, ale do budoucna zůstane čistý a bude poměrně snadné jej pomocí barev obměnit.
Dotaz   Dobrý den. Provádíme rekonstrukci bytu a nevím si rady s barvami. Na podlahách jsou staré parkety (dub?), které zrenovujeme. Obložkové dveře Sapeli budou v celém bytě lamino třešeň. Na parkety jsme se rozhodli dát kuch. linku s dvířky IKEA nexus žlutohnědá, která ladí s odstínem dveří. V pokoji bude bíle vymalováno (v tomto jsem dost konzervativní). Nábytek máme dřevěný - smrk nalakovaný, již zoxidovaný, takže taky ladí k třešňovým dveřím. S čím si ale nejsem jistá je barva pracovní desky linky. Černá mi přijde moc tmavá do pokoje, bílá zase moc září a šedá se mi k žlutohnědému dekoru vůbec nepozdává. Pokud bych ale použila desku v barvě nábytku, mám obavy, aby celá linka nepůsobila těžkopádně. Druhou věcí, co mi vrtá v hlavě je dlažba v předsíni. K třešňovým dveřím by se nám vcelku líbila dlažba imitace středně hnědého dřeva (Robie Miel), ale nejsem si jistá výsledným dojmem. Imitace čehokoliv je zvláštní, ale dřevo bude na podlahách v pokojích, tedy proč ne i v předsíni? Prosím o radu nebo nějaké zajímavé nasměrování. Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych nekombinovala dubové parkety s třešní tyto dekory k sobě neladí. Třešeň bývá hodně dočervena, což se ruší s dubem. Co se týká ale pracovní desky volila bych jemnou smetanovou, či béžovou barvu. Dlažbu do předsíně bych nevolila v dekoru dřeva, ale v jednotném duchu jednotné barvě např. šedá, šedobéžová, smetanovobéžová apod. Další dekor dřeva v podobě imitace na dlažbě by již k tolika dekorům dřev a ještě v masivu neladil.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu. Výchozí stav obývacího pokoje je: cihlově červený koberec na bukových parketách viditelných 1 m od stěn, dveře světlý dub. Váš názor na barvu sedačky, druh dýhy nábytku (otevřená knihovna), barvu malby stěn a doplňků. Dále prosím o alternativu v případě, že by parkety byly z tmavého dubu, zbytek stejný. Předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych sedací soupravu v jemné smetanoví či bílé barvě, nábytek v dekoru dubu. K tomu parkety v odstínu dubu. Doplňky v červené. Jednu stěnu za sedací soupravou také červenou v kombinaci s kapučínem.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit, jakou barvou vymalovat pokoj pro syna (12 let)? Pokoj je velikosti 4 x 3,8 m s jedním oknem, situovaný na východ. Asi 8 metrů od okna bohužel stojí patrový RD, pokoj není sice úplně tmavý, ale přímé slunce tam svítí opravdu málo. Dveře a nábytek jsou v dekoru olše. Na podlaze jsou světlé pakety, ale ty jsou překryty kobercem, který bychom chtěli vyměnit za nový, který by barevně ladil s výmalbou (parkety nejsou moc kvalitní). Líbila by se mi např. zelená, ale mám obavy, aby to nepůsobilo studeně a pokoj neztmavilo. Syn je dost živý, až hyperaktivní, takže bych ráda, aby ho barvy spíše zklidňovaly. Asi by bylo vhodné, nabarvit jen některé stěny a ostatní nechat bílé. opravdu si nevím rady. Děkuji za radu a přeji příjemný den Marie
Odpověď   Dobrý den, zelená výmalba ve svěžím světlém provedení není vůbec špatný nápad. Velmi pěkná bude také kombinace s fototapetou na jedné stěně apod. Zkuste si vybrat z široké nabídky na www.POINTshop.cz. Barvu koberce můžete zvolit tmavě modrou, světle šedivou nebo hnědou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jak vymalovat obývací pokoj. Místnost je velká 4 X 5 metrů, okna jsou směrována na jižní stranu. Na podlaze jsou světlé parkety, nábytek je ze dřeva v barvě zlatavě -medové a sedací souprava je v barvě terakotové. Díky za radu
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož je celkové vybavení laděno do teplých odstínů, olila bych pro jeho částečné utlumení odstín cappucinový až jemný šedý v kombinaci dvou sytostí.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Chystáme se na rekonstrukci bytu (vstupní hala, obývací pokoj a kuchyň). Jakou zvolit barvu dýhy dveří a plovoucí podlahy, popř. nábytku, pokud zanecháme v obýváku stávající dubové parkety? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. K dubové podlaze bych volila dveře v dubu americkém. Možný by byl také výraznější ořech, světlejší javor nebo čistě bílá. Záleží také na nábytku.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit barvu/dekor pro všechny dveře v panelovém bytě. Předsíň: plovoucí podlaha buk a nábytek buk; kuchyň: tmavomodrý koberec a nábytek v buku; obývák: podlaha světlé parkety a nábytek rustikal; ložnice: světle oranžový koberec a nábytek wenge + slonová kost. Byt je v přízemí, takže tam není dost světla. Okna jsou bílá. Prosím také o radu, jakou barvou vymalovat obývák - zřejmě jen jednu stěnu proti oknu za sedačkou, která je v tmavší vínové barvě. Ostatní stěny - kolmé k oknu budou zřejmě bílé. Obývák je na sever, sluníčko tam svítí jen ráno, pak je spíš tma. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v neutrální a nadčasové bílé barvě, přičemž by bylo pěkné, aby byla velká část prosklená mléčným sklem. Z nabídky společnosti SAPELI doporučuji ve vašem případě modely Note a Lotos. Pokud byste vyloženě chtěla dřevěný dekor, nejlepší by byl javor, bříza či buk.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak barevně sladit interiér. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem a objevuje se zde příliš mnoho dekorů. Na podlaze jsou parkety, které po nalakování získaly lehce nažloutlý odstín, dveře jsou v dekoru buk, kuchyňská linka v kombinaci olše/vanilka, jídelní stůl pak buk/mléčné sklo. Stěna v obývacím pokoji je ořechová s lesklými smetanovými dvířky. Nevím, jak celý prostor sjednotit, jakou vybrat barvu sedací soupravy, židlí v jídelně, popř. doplňků. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlaha není ideální, ale jinak je prostor celkem příjemně sladěný. Akorát působí mdle. Bylo by dobré jej oživit tmavšími odstíny červené, bordó, hnědé. Zvolte jednu výraznou barvu a k tomu doplňky v ostatních odstínech až smetanových tónech.
<< zpět ( stránka 1 / 3 )    |1 |2 |3 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře