Pragointerier

okna - plastová okna

Dotaz   Dobrý den, po dlouhém vybírání barvy oken jsme se rozhodli pro plastová okna barvy cherry. Střecha má barvu červenohnědou. Mohla byste nám poradit s barevností fasády, případně rámečků kolem oken, soklu a dlažby? Dům je jednopodlažní s obytným podkrovím a sedlovou střechou. Líbila by se mi barva pastelová do oranžova či žluta, šedý sokl a šedá dlažba. Je vhodná tato barevná kombinace? U domu je i terasa, na kterou můžeme jít balkonovými dveřmi z obývacího pokoje. V interiéru bych chtěla mít plovoucí podlahu s dřevěným dekorem, ještě nevím jakým. Co dát tedy na terasu, aby se netloukla s barvou okolí. Prosím Vás, tedy o radu, jak vhodně vše skloubit, aby celek působil vyváženým dojmem. Děkuji za odpověď.J.V.
Odpověď   Dobrý den, k této barevné kombinaci bych volila spíše odstíny kouřová hnědá. Podle velikosti oken a optického členění je možné použít i falešné šambrány. Moderně a odlehčeně působí pruhy po stranách u francouzských oken. U této barevné kombinace je vhodné použít na komunikačních cestách dlažbu v odstínu pískovce nebo béžovou v imitaci žulové kostky tudíž 10x10cm. U větších ploch 20x20cm. V interiéru doporučuji podržet teplé odstíny ve světlejším více oranžovým probarvením, například pařený buk nebo sytější třešeň.
Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Zcela rekonstruujeme byt 3+1 v panelovém domě. Mezi kuchyní a obývacím pokojem jsme probourali příčku a nevíme, jak tyto dvě místnosti sladit. Nová kuchyň bude v barvě vanilky s korpusem v barvě ořech. Plastová okna jsou bílá. V kuchyni bude dlažba a do obývacího pokoje bychom chtěli plovoucí podlahu. Nevíme, jakou zvolit barvu podlahy, vstupních dveří a nábytku do obývacího pokoje. Plovoucí podlaha se nám líbí v barvě dubu. Uvažovala jsem o sedací soupravě v oranžové barvě. Jakou zvolit barvu zdí? Moc vám děkuji, Novotná
Odpověď  

Dobrý den, ořech a dub jsou odstíny, které mají výraznou texturu. Ořech je tmavě hnědý a dub světlehnědý nažloutlý. Tuto barevnou kombinaci je možné doplnit o nenápadnou podlahu, např. Sandstone RAKO DAASA271 s lehkým žilkováním v oranžových odstínech. K tomu sedací soupravu, temně oranžovou nebo oranžově hnědou. Dveře ve stejném provedení jako podlaha, tj. dub, nábytek ořech. Odstín malby vzhledem k malému prostoru spíše smetanový až smetanově žlutý.

Dotaz   Dobrý den, moje maminka bydlí v domě a nyní ji dělali nová plastová okna. Musí teď vymalovat a ráda by nějakou sytou barvu na jedné straně stěny.Neví, jestli to nebude moc tmavé. Okna jsou bílá, strop je okrasný - polystyrenové desky tmavý dub, nábytek olše, koberec béžovožíhaný. Prosím o radu. Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, je to nešťastná kombinace. Tmavý strop a tmavý koberec snižují světlou výšku místnosti. Tmavý dub a olše je odstínově mimo sebe. Doporučovala bych vyměnit koberec za světlejší odstín, třeba béžovou a pak podbarvit stěnu. Vhodné je vybírat v hnědých odstínech, stejně jako strop nebo k nábytku olše, v odstínech oranžově červených na jednu stěnu. Další by měly být světlé smetanové. Vysoká nábytková sestava z olše by měla stát proti syté stěně. V případě, že je možné ošetřit – světlý nátěr a nebo zrušit tmavý strop je možné tuto místnost velice výrazně změnit k lepšímu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o návrh barevného sladění stěn a podlahové krytiny (dlažby) ve vstupní místnosti a hale s fasádou domu. Fasáda by se nám líbila v barvě šedé až šedozelené, dle vzorníku Baumit - Style či Elite, střešní krytina je Tondach, Polka červená engoba. Plastová okna, vchodové dveře a garážová vrata, vše bílé barvy. Ze vstupní místnosti, o rozměru 4x4m, se vchází do haly stejné velikosti. Zde je umístěno dvouramenné schodiště s dubovými schody a nerezovým zábradlím. Ve vstupní místnosti budou dvě 2m skříně PAX IKEA - hliník s posuvnými dveřmi. Prosím, doporučte nám barvu, popř. rozměr dlažby a barvu výmalby. Přemýšlela jsem o olivové, cihlové, smetanové, šedé, ale nevím, kterou vybrat, či jak je zkombinovat. Průchod z vchodu do haly je nutné osadit dvoukřídlými dveřmi s obložkovou zárubní o šířce 160cm. Které typy dveří byste doporučila? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, volba dlažby musí být nadčasová a střízlivá s předpokladem, že v budoucnu bude možné měnit malbu, eventuelně nábytek se zachováním a využitím dnes navržené dlažby. K dubovému schodišti a s přihlédnutím k předcházející podmínce bych volila odstín smetanová, šedá nebo jejich kombinace. Podle velikosti 4x4m je možné vytvořit v jednoduché pokládce pruh (čtverec) v odlišném odstínu. Můžete použít dlažbu 60x60 (nebo alespoň 45x45)cm rektifikovanou pokládka beze spár. Malba zdí při této volbě může být výrazná strukturovaná. Část stěny proti vestavěným skříním právě v odstínech volených podle fasády – sytějších.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně sladění materiálů v novostavbě. Jedná se o řadovku, bílá plastová okna, parapety buk a dominantou je dřevěné bukové schodiště z obýváku do patra. Obývák je propojen s kuchyní, nevím si rady - jaké dveře, podlahu a kuchyň. Zdá se mi, že když budu vše ladit v buku, bude to takové fádní. Mohla byste mi prosím poradit, co se nejlépe hodí k buku? Většinu stávajícího nábytku mám také v buku. Mnohokrát děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, v případě schodiště a nábytku v buku je vhodné použít výraznější podlahu i dveře, např. třešeň nebo některý s exotů v teplém načervenalém odstínu. Tím podpoříme a necháme vyniknout bukové prvky. Tuto kombinaci je vhodné doplnit o malbu v jemném odstínu smetanové se zvýrazněním stěny proti kuchyni – vyrovnání hmoty v prostoru. Odstíny můžete volit podle vašeho osobního citu, buď teplé, nebo výraznější šedivé až kouřově hnědé.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu. Máme novostavbu, bílá plastová okna a vchodové dveře. Řešíme teď interiér. Můžou být k bílým oknům vnitřní dveře v barvě dřeva? Je vhodné dát na bílá okna dřevěné žaluzie? Jaké barvy byste doporučila do spojené kuchyně s obývákem kvůli prosvětlení? Kuchyň má 1 okno (150x100) na severovýchod. Vedle je obývák: francouzské dveře (200x200) na zahradu na východ a jedno okno (150x100) na jih. Asi 50m od domu na východní straně je lesík z převážně listnatých stromů. Bojím se, že nám tam půjde málo světla. Napadla mě kuchyň světle zelená a do obýváku oranžovou pro dobrou náladu:) Moc děkuji za odpověď, Michaela.
Odpověď  

Dobrý den, ano lze kombinovat bílá okna a dřevěné dveře. Vhodné je ladit celý interiér v jemných světlejších tónech. Např. podlaha třešeň, dveře buk dřevěné žaluzie na oknech buk. K této barevnosti je vhodné pro zútulnění volit již zmiňovanou oranžovou – oranžově hnědou. Spíše ale na jednu stěnu nebo na dvě protější a zbývající jen podbarvit v neutrálním tónu, např. světle béžové. V části kuchyně pak můžete volit chladivý odstín zelené olivové. Může se v prostoru prolínat s oranžovou malbou. Použití maleb musí být vyvážené (výškově i šířkově). Samozřejmě pro prosvětlení místnosti jsou vhodnější pastelové světlejší odstíny.

Dotaz   Vážená paní architektko, rádi bychom Vás poprosili o radu. Vlastníme byt 2+1 a nyní řešíme, jak zařídit obývací pokoj (nákres v příloze), ve kterém plánujeme i spaní. Nevíme, jak rozmístit nábytek (postele, konferenční stolek, TV apod.) tak, abychom mohli pozvat i návštěvu. Plánujeme koupi dvojpostele s úložným prostorem, ne výklopné. V místnosti je plovoucí podlaha buk, bílé plastové okno na JV, dveře budou posuvné. Jelikož chceme i vymalovat, prosíme tímto i o jemné barevné řešení + doplňky. Nabízí se nám bohužel malý prostor, ale jinou možnost v současné době nemáme. Hezký den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Prostor to není velký, ale posílám základní možné uspořádání nábytku. Barvy volte do malého prostoru světlé. Výmalba může být výraznější na kratší stěně za postelí (červená, oranžová). Zbylé stěny vymalujte v odstínech slonová kost s výraznějšími doplňky - vínová, čokoládová. Sedačku volte opět výraznější (čokoládová, vínová). Koberec pod konferenční stůl volte světle krémový, odstín slonová kost. Nábytek v buku, jasanu, či javoru.

Dotaz   Dobrý den. Náš dotaz se týká hlavně kuchyně, kterou potřebujeme barevně doladit. Odstín dvířek jsme vybrali portofino alpaca (DC 4092-fa PROFORM), pracovní deska asi v odstínu hliník, indukční varná deska s nerez rámečkem, elektrická trouba černé sklo nebo nerez (ještě váháme) a nerezový teleskopický odsávač. Těsně vedle kuchyňské linky budou plné dveře (asi javor, CPL laminát) a k nim jsme zvolili dlažbu Solid Spectrum White (EGRES). Naproti lince je bílé plastové okno. Potřebujeme poradit, jaký materiál použít (na desku a obklad), jaký odstín máme dát za pracovní desku a jak vymalovat. Uvažovali jsme o mozaice Mix šedý 2,5x5 (prodává se v Siku). A ještě bychom potřebovali poradit s výběrem dlažby a výmalby do chodby. Chodba není moc prosvětlená. Jsou tam již vestavěné skříně v odstínu pařený buk a budou tam čtvery dveře (dvoje prosklené) asi v javorovém odstínu (viz přiložený nákres). Uvažovali jsme o dlažbě Solid Spectrum Brown(EGRES). Za odpověď děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že Vámi vybraná mozaika bude působit zajímavě v kombinaci s obkladem z Lacobelu. Mozaika může být za varnou deskou a digestoří a Lacobel na zbytku, případně je možné ještě jednou vhodně mozaiku zopakovat. Malbu do předsíně ke zvolené dlažbě doporučuji určitě světlou, např. světle okrovou.

Dotaz   Dobrý den, můžete mně prosím poradit barevné sladění oken, interiérových dveří, plovoucí podlahy a schodiště v novostavbě RD? Kuchyň, která je propojená s obývacím pokojem, bych chtěla v kombinaci ořech nebo zebrano + bílý vysoký lak. Stejné barvy bych si přála do obývacího pokoje (bílá + ořech nebo zebrano). Nevím, jakou barvu zvolit na okna, interiérové dveře, plovoucí podlahy a schodiště k tomuto zařízení. Dále prosím o radu, zda v podkroví domu zvolit stejný odstín podlahy a dveří jako v přízemí, nebo jestli může být zcela odlišný, aby vše bylo sladěné. Plastová okna i plastové vstupní dveře budou zvenku v dekoru oregon a zevnitř ještě nevím. Zvažuji bílou barvu oken i vstupních dveří, aby nenarušila interiér, nebo také oregon. Nebo zvolit úplně jiný odstín dekoru? Děkuji za radu, s pozdravem Šípková.
Odpověď  

Dobrý den, jestliže mají okna již zvenku nějaký odstín, nechal bych vnitřek stejný. Popisovaná kombinace bude výborná. Dveře bych volil například v dekoru ořech. Rozhodně bych nechal podlahu i dveře stejné v celém domě.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se při výběru podlahy, barvy dveří, obložek a barvy nábytku snažit dodržet stejný tón, či naopak něco zvýraznit. Stavíme RD, zatím jsme ve fázi hrubé stavby, plastová okna v obývacím pokoji a propojené kuchyni (celkem téměř 50m, jen oddělené posuvnými dveřmi) budou v barvě třešeň. Dveře máme předběžně vybrané Sapeli Alegro, kombinace třešeň - javorový pásek. Ale čím více toho čtu, procházím..., tím méně jsem si výběrem jistá. Předem moc děkuji za odpověď, Pavlína Braunová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kombinace třešně a javoru je jistě možná. Volila bych vždy max. dva odstíny dřeva. Jako dominantní tedy vybrete např. třešeň na dveře a podlahu a na nábytek použijte kombinaci světlý javor (popř. s třešní).

Dotaz   Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. V novém RD máme plastová okna v dekoru třešeň. a chtěli bychom podlahu PVC, vzor dub kantovka. Bylo by vhodné použít dveře v dýze třešeň?
Odpověď  

Dobrý den, ano. Dva typy dřeva jsou přiměřené. Více už by mohlo být moc.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz. V novostavbě máme plastová okna v barvě antracit (takže jsou poměrně tmavá). Jakou barvu podlahy byste mi doporučili? Je zde podlahové vytápění, takže je možné zvolit dlažbu. Jaká barva zárubní a dveří by byla nejlepší? Preferujeme spíše moderní a jednoduchý interiér. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit velkoformátovou dlažbu v odstínu jemného cappuccina či světle šedé. Dveře a zárubně mohou být v dekoru stříbrného dubu či wenge. Podívejte se na modely dveří SAPELI – doporučuji Vám modely LOTOS, NOTE a TENGA.

Dotaz   Dobrý den, budeme dávat nová plastová okna a přemýšlíme, jaké zvolit žaluzie. Máme se zaměřit spíš na to, jak budou vypadat zvenku, nebo zevnitř? Obojí mi připadá důležité. Okna budou zvenku v dekoru zlatý dub; fasáda se chystá v létě, pravděpodobně bude žlutooranžová. Zevnitř budou okna bílá. Výmalbu v celém domě máme zatím taky bílou, podlaha a nábytek v hlavní místnosti je buk (javor). Pohovka a některé doplňky jsou oranžové. Přemýšlela jsem o žaluziích v barvě bílé, pastelově oranžové (ta ale není v nabídce) nebo nějakém světlejším odstínu dřeva. Co byste poradili? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Žaluzie volte čistě bílé, budou ladit ke všemu a zároveň budou nejlépe odrážet světlo a teplo.

Dotaz   Dobrý den. Rekonstruujeme půdní prostor, v němž jsou trámy natřené na tmavě hnědou barvu. Objednáváme nové francouzské okno, které povede na terasu. To nynější je v tmavém dřevěném rámu. S manželem se radíme, jestli pořídit nové okno také v tmavém rámu, nebo v barvě bílé. Tmavá barva by barevně ladila k trámům, manžel se ale domnívá, že plastové okno s tmavým rámem se bude pod sluníčkem nahřívat až na 80°C a bude se kroutit. Záruka na okno je 5 let a prodávající nám řekl, že případné vady se do té doby určitě projeví. Manžel také tvrdí, že kvůli rámu bude místnost tmavší. Okno bude celkem prostorné a já se domnívám, že by mělo ladit k trámům. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Samozřejmě je možné volit tmavý odstín, který je na trámech. Osobně bych ale dala přednost bílému hladkému oknu, které se hodí k čemukoli. Časem třeba budete chtít obnovit či změnit odstín trámů, a proto bych se k nim tolik neobracela a nebrala je závazně.

Dotaz   Dobrý den, máme nový rodinný dům a v něm plovoucí laminátovou podlahu v odstínu dub. Jaká dveře by se k tomu hodily? Také v dubu? Máme plastová okna (dezén zlatý dub), kuchyňskou linku v povrchu lesklá bílá fólie a tmavě hnědou pracovní desku. Moc děkuji za rychlou odpověď. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, k dubové podlaze se hodí dveře v dekoru ořech. Důležité je, aby spolu ladily barvy, které jsou v jednotlivých dřevěných dekorech obsažené.

Dotaz   Dobrý den, rád bych vyřešil obývák s kuchyní. V kuchyni bych chtěl bílá lesklá dvířka a černé (nebo wenge) rámy. Mám už granitový černý dřez, a tak asi vyberu stejně černou desku v laminu. Co mám dát na zeď? Černou lesklou mozaiku, nebo nějaké velkoformátové dlaždice? Kuchyň bude hodně technická, doplňky budou v minimalistickém stylu v nerezu. Horní skřínky plánuji jen dvě (rozměry asi 80cm x 37cm). Linka bude mít tvar do L, předpokládané rozměry jsou 3005mm x 1950mm. I celá místnost je do písmene L a je dost velká, kuchyň má 19 m2, obývák 21 m2. Také nevím, jakou vybrat podlahu a parapety. Na severní straně chci dvě plastová okna (1310x1200) s 35cm hlubokými parapety, další dvě francouzská okna (2100x1200) směřují na západ a východ. V obývacím pokoji je i krbová vložka z rohového skla, takže na krb bude vidět z obýváku i z kuchyně. Nevím, jakou vybrat sedačku a obývací stěnu, aby ladila s linkou. Jakou mi doporučíte výmalbu? Vnitřní dveře směřující na jih budou asi skleněné nebo dřevěné se sklem. Přes den jde do obýváku z chodby krásné světlo. Předem děkuji, D.D.
Odpověď  

Dobrý den, Váš dotaz je již nad rámec služeb této poradny. Jde o celkové řešení dvou místností, takže pokud chcete poradit, a to i na komerční bázi, můžete samozřejmě nahlédnout do kontaktů a oslovit přímo některého z bytových designérů. Děkujeme za pochopení.

Dotaz   Dobrý den. Jaký je váš názor na plastová okna, která jsou zvenku v dekoru dřeva a zevnitř bílá? Uvažujeme o nich, ale nevíme, zda to nebude působit divně. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, spíše bych se přikláněl k dekoru dřeva i zevnitř. Zútulní to Váš prostor a při správném výběru budou okna i pěkným prvkem interiéru.

Dotaz   Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně zárubní, dveří a podlahy v obýváku spojeném s kuchyní. Budeme rekonstruovat dům. Bílá plastová okna měnit nebudeme. Kuchyňskou linku máme dvoubarevnou, horní dvířka javor, spodní třešeň, korpus taky třešeň. Budeme pokládat nové plovoucí podlahy a instalovat nové dveře a zárubně. Přemýšlel jsem, že by byly hezké zárubně v dekoru třešeň, dveře javor a podlaha javor nebo třešeň. Druhá varianta je zárubně javor, dveře třešeň a podlaha javor. Problém je, že neseženu úplně stejný dekor na podlahu a na dveře. Mám zkusit shánět stejnou strukturu dřeva? Dveře bych chtěl Sapeli, Prum, MAsonite nebo Cag. Které jsou nejlepší? Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych se držet barev, které jsou v dekorech dřeva obsažené. Hlavně třešeň je dominantní a obsahuje teplé barvy (oranžovou, červenou, hnědou). Pokud tuto zásadu dodržíte, bude Váš interiér vypadat elegantně. K javoru a třešni bych doporučil olši, zárubně i dveře volte v jednotném designu.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc při volbě interiérových dveří. Na celém patře máme plovoucí podlahu v barvě ořech, pouze koupelnu bílošedou. Dále máme bílá plastová okna a v přízemí bílošedou dlažbu. Nevím, zda zvolit dveře v odstínu hruška, nebo bílé hladké, nebo raději prolis. Kuchyň bychom měli rádi v barvě slonové kosti a vysokém lesku. Myslím si, že hnědé dveře by nebyla dobrá volba. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Doporučil bych Vám použít dekor dveří v barvách, které obsahuje ořechová podlaha. Hruška v sobě má většinou teplé odstíny barev, ořech naproti tomu spíše neutrální až studené barvy. K ořechu by se velmi dobře hodil jasan. Také můžete opustit dřevěný dekor a použít například světle šedivou barvu na dveře i obložky.

Dotaz   Dobrý den. Jakou barvou vymalovat ložnici (4x4m)? Bílé plastové okno má 180x150 cm a je orientované na severní stranu, na protilehlé straně jsou bílé dveře. Nábytek je v dekoru ořech, přičemž postel směřuje k východní straně a skříň k opačné. Dále bych chtěla vědět, v jakém barevném odstínu mám volit plovoucí podlahu a doplňky (běhouny atd.). Předem děkuji za odpověď, Koulová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je ložnice orientovaná na sever, pro výmalbu volila bych světlé pastelové barvy (limetková, olivová, lila). Sytější odstín dejte za postel, zbylé stěny nechte jen v jemnějším nádechu. Na plovoucí podlahu použijte odstín, který již máte na nábytku – ořech. Možná je i kontrastní varianta, v tom případě zkuste světlou podlahu v běleném dubu nebo v javoru. Doplňky doporučuji jednak v jemném smetanovém až cappuccinovém odstínu, a také v odstínu výmalby.

Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům a já bych potřebovala poradit s výběrem zárubní, dveří, podlahy a výmalby. Obývací pokoj je spojený s jídelnou a kuchyňským koutem, celý prostor má zhruba 50 m2 a je dobře osvětlený - v prostoru obýváku a jídelny francouzskými okny a v kuchyni oknem klasickým. Orientace je na jih, východ a západ. Plastová okna budou v dekoru ořech, kuchyňská linka pak v kombinaci lak mat bílý a fólie dekor dubu, převažuje bílá, pracovní deska bílá z umělého kamene. Mám představu kuchyňského stolu v ořechu a bílých kožených židlí. Jakou barvu volit na dřevěnou plovoucí podlahu a dýhové dveře a jakou barvu výmalby použít do tohoto interiéru? Je vhodné vybranou podlahu použít i v ostatních místnostech domu? Moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Doporučuji Vám použít na podlahu také ořech a pokud to je možné, dejte jej i do ostatních místností domu. Interiér bude působit uceleně a elegantně. Výmalbu volte světle zelenou nebo žlutou. Dveře by měly v sobě obsahovat odstíny barev již použitých dekorů. Vzhledem k tomu, že ořech i dub jsou velmi neutrální, můžete pokračovat jak v teplých, tak ve studených barvách. Javor, dub, nebo jednobarevné středně šedivé dveře v kombinaci s pískovaným sklem ve větším či menším množství bude vypadat velmi dobře.

Dotaz   Dobrý den, v bytě 3+kk máme bílá plastová okna a plovoucí podlahy v dubu. Sedačku máme oranžovou. Nevím si rady s vhodnou barvou obývací stěny a dveří - je vhodná třešeň (u stěny v kombinaci třeba s vanilkou), nebo můžeme použít i dub? A jakou zvolit výmalbu do obývacího pokoje? Za odpověď moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, na nábytek v obývacím pokoji bych Vám doporučil také wenge. Pokud však preferujete světlejší barvy, zkuste odstín krémové ve vysokém lesku. Na dveřích bych pokračoval v dubu nebo ořechu, oživení docílíte třeba skleněnou výplní.

Dotaz   Dobrý den,zařizujeme přízemí RD. Prostor kuchyně 14m2 je částečně propojen s obýv.mísností 31m2. V kuchyni jsou plastová okna zlatý dub a pouze jedny dveře do spíže. V kuchyni bude dlažba, v obýv. pokoji bude dřevěná podlaha. Jak mám ladit kuchyni? Prostor kuchyně je světlý. Váhám mezi "béžovou" dlažbou Travertin či Sandstone či Loft a na ni bílou linku (ale co okna - nevystoupí?) či tmavě šedou dlažbou Esencia Lapatto a na ni kuchyni Nexus (IKEA - žlutohnědá dýha - ladí s okny). Nebo okna "uzemnit" hnědou dlažbou a jakou potom linku? Obecně - mám k oknům ladit linku či dveře od spíže či podlahu v kuchyni - či si oken nevšímat? Čas mne tlačí, mám v tom momentálně chaos a nechci udělat chybu.Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych při této velikosti dlažbu Sandstone je to nádherná imitace kamene a jednobarevnou linku může být bílá nebo světle béžová. Okna můžete ponechat a odstín opakovat na nábytku v obytném prostoru nebo použít tento odstín na masivní jednoduchý jídelní stůl.
Dotaz   Dobrý den, stavíme domek " na klíč ", budou osazena bílá plastová okna. Jaké byste volila parapety - v nabídce jsou z lamina bílé plastové nebo lamino vzor bílo-šedý mramor. Podlahy budou dřevěné vzor ořech. Případně zvolit parapety z jiného kvalitnějšího materiálu ? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Jsem vždy pro jednodušší nevzorovaný design. Volila bych tedy čistě bílé parapety.
Dotaz   Dobrý den. Do nového rodinného domu jsem si vybrala dveře Note odstín buk. Můžete mi prosím poradit jakou volit plovoucí podlahu do OP a jídelny (celkem 37m2). Chtěla jsem volit buk,ale příjde mi tato kombinace moc světlá a má ji skoro každý. Mám představu o odstín tmavší podlahu, ve které by byl i odstín světlejší,který by pak korespondoval ke dveřím. Zároveň si pak nevím rady, jaký odstín zvolit kuchyňské linky. Kuchyň bude oddelená posuvnými dveřmi od OP a jídelny. Ještě jsem se chtěla zeptat, máme bílá plastová okna a rozhoduji se, jaké zvolit parapety. Nechci bílé, byly by vhodné v barvě dřeva jako budou dveře nebo podlaha? Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobry den Na podlahu bych volil orech - je tmavsi a v plose pusobi velmi elegantne. Co se tyce kuchyne - volil bych nejaky "nedreveny" dekor. Napr. odstin zlute apod. K bilym plastovym oknum bych volil bile parapety.
Dotaz   Děkuji za odpovědi,jsou pro mě velmi přínosné. Ráda bych se ještě zeptala, máme v rodinném domě bílá plastová okna. Zvažuji jaké zvolit parapety. Myslím,že bílé jsou nepraktické a je na nich vše vidět.Pokud bych zvolila dřevěné,které by ladily ke dveřím,zvolila bych správně? Děkuji.
Odpověď   Osobně se nebráním bílým parapetům, ale pokud byste volila dřevěný dekor, volte jej obdobně jako u podlahy či dveří.
Dotaz   Dobrý den, chtěli bychom si pořídit do novostavby RD plastová okna - vnější barva imitace dřeva. Je lépe na okna zevnitř zvolit bílou barvu nebo tutéž barvu imitace dřeva? Aby nebylo obtížné v interiéru ladit nábytek atd. Děkuji Kamila
Odpověď   Dobrý den přeji. Bílá barva je nadčasová a pro ladění interiéru vždy lepší.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně zvolení barvy vnitřního parapetu. Po dlouhém váhání jsem se rozhodla pro plastová okna barvy tmavý ořech (ne zlatý dub). Moc se mi líbí, když je barva oken stejná s barvou vnitřních parapetů. Nevím, zda mi tmavé parapety (také plastové) a okna nebudou místnosti příliš ztmavovat. Bílé se mi moc nelíbí a časem žloutnou. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Osobne myslim, ze parapety jednotne s okny je plus. Mistnost ztmavovat nebudou - zalezi na dalsim zarizeni
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, jak barevně sladit vstupní chodbu do RD. Chodba má 5,5m2, je zde použita světle šedá dlažba Rako – Sandstone, vstupní dveře v barvě kaštanu, troje vnitřní dveře v javoru vedoucí na WC, do technické místnosti a obývacího prostoru. Na stropě jsou použity OSB desky. Nevím, jakou barvu nábytku zvolit, zda raději něco neutrálního bílou, krémovou, světle šedou?? nebo vzor javoru?? Moje druhá otázka se týká žaluzií, jakou barvu byste doporučil? Plastová okna jsou zvenku v achátově šedé bavě, světloulince žluté fasádě s kombinací kaštanových palubek. Uvnitř pokojů je téměř všude javorová PVC podlaha, parapety i dveře, stropy z OSB desek a k tomu ořechový nábytek, okna jsou zevnitř bílá?? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Nabytek bych k dane kombinaci volil v nedrevenem dekoru v bile v kombinaci s kremovou. Zaluzie asi nejlepe bile
Dotaz   Hezký den, obracím se na Vás dotazem týkajícím se stínící techniky v interiéru. Jedná se o menší 1+kk s velkým plastovým francouzským oknem k zemi na slunečné straně. Laminátová podlaha i dveře jsou v dekoru javor, kuchyňská linka i obývací stněna jsou v kombinaci wenge a bílá. Četla jsem, že speciálně pro plastová okna jsou vertikální žaluzie Isso (bíle). Tyto žaluzie se mi ale příliš nelíbí a nevím, zda poskytnou úplnou izolaci od venkovního světla (v noci). Vím, že existují i různé vertikální žaluzie např. látkové. Jaký je Váš názor - jaké žaluzie jsou nejúčinnější a jaký typ žaluzií se nejvíce hodí do tohoto interiéru, barva (béžová?). Velice děkují za odpověď Markéta Švecová
Odpověď   Dobrý den přeji. Plné zatemnění docílíte pouze venkovními žaluziemi. Co se týká vnitřních žaluzií, vždy bych volila bílé, tak aby nejvíce sluneční paprsky drážely a zároveň tak neoteplovaly interiér. Také můžete volit kombinaci žaluzií a vnitřních závěsů, např. panelů, které přes den okno po bocích dekorují. Ty můžete volit v různých dekorech a propustností slunečního světla.
Dotaz   Dobrý den, jak mám vymalovat obývák, aby působil útulně? Nábytek mám v kombinaci šedé a bílé, konferenční stolek bílý, sedačku béžovou, knihovnu bílou, stolek pod kvítí šedý a komodu bílou. Budou nám dávat plastová okna, při té příležitosti bych chtěla vymalovat. Dále bych chtěla vědět, jakou barvu doporučujete do kuchyně. Linka do tvaru L je v kombinaci barvě břízy a kalvadosu (bříza převažuje). Stůl a židle jsou v kalvadosu se světlým potahem, lednička bílá. Místnost má asi 15m2, bohužel je situována na východ, takže tam nemáme moc sluníčka. Nyní je vymalováno žlutě, ale necítím se tam zrovna příjemně. Navíc máme staré plynové topení. Je dobrým řešením pořídit si do obýváku na vytápění elektrický krb místo současného topení? Jde mi o to, že má finanční situace mi nedovoluje větší výdaje jako je nové ústřední topení s kotlem.
Odpověď   Dobrý den, zkuste obývací pokoj vymalovat jemnou světle zelenou barvou. Za pohovku můžete na jednu stěnu použít designovou tapetu, zkuste si ji vybrat z nabídky www. POINTshop. cz. Pro kuchyň bych doporučil krémovou nebo béžovou. Na uvedených webových stránkách naleznete i designové kuchyňské samolepky, které by mohly Vaši kuchyň příjemně oživit. Co se týče elektrického krbu - nemám s tímto zkušenosti, takže ohledně nákladů na vytápění Vám bohužel neporadím.
Dotaz   Dobrý den přeji, obracím se na Vás s dotazem, jakou barvou vymalovat jednotlivé stěny ložnice a jak barevně sladit doplňky. Místnost má rozměry 4 x 4 x 2,5 m. Na sever je orientované trojdílné plastové okno bílé barvy (1,8 x 1,5 m), na protilehlé straně jsou bílé, z 2/3 prosklené dveře. Nábytek je v barvě olše medová. Na západní straně stojí pětidveřová skříň (2,5 m délka, 2,18 m výška), uprostřed jsou troje dveře se zrcadly a komoda (1,3 x 0,8 m), na protilehlé straně je postel s nočními stolky. Na podlaze je koberec červené barvy. Za odpověď předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pokračujte v teplých odstínech. Velmi pěkná bude výmalba v jemné světle žluté barvě. Jednu stěnu, třeba tu za postelí, můžete navíc ozdobit designovou tapetou v odstínech červené barvy, aby se barevný akcent ještě v prostoru zopakoval. Zkuste si vybrat na www.pointshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jak barevně namalovat krb v obývacím pokoji a popřípadě do jaké barevné kombinace ladit obývák a kuchyň. Krb máme v žule světlé, kolem krbové vložky je zlatý rámeček, na podlaze dlaždice - imitace dřeva, barva třešeň. Obývací pokoj je otevřen z jedné strany do chodby (dveře tam nejsou, jen dubové zárubně) a z druhé do kuchyně. (Rovněž dveře nejsou, je tam jen větší otvor se zárubní (dub), cca 3 m, kuchyň je laděna do třešně.) A z kuchyně je rovněž otvor, zárubně cca 3m do chodby. Vše je otevřeno. Podlaha chodby, předsíně a kuchyně je světlá dlažba. Zárubně, schodiště, dveře jsou rovněž dubové. Plastová okna jsou zevnitř bílá. Jedná se o novostavbu, takže zatím nábytek nemáme. V příloze Vám zasílám foto krbu. (Ještě bych měla dodat, že jsme krb již namalovali na barevno, ale nějak nám to neladí.) Preferovala bych přírodní odstíny, možná hnědou. V případě nějakých nejasností se na mne obraťte. Děkuji za radu a odpověď.
Odpověď   Dobrý den, zkuste zvolit světlou až středně šedivou barvu na krb a jemnou světle zelenou výmalbu ostatních stěn. Myslím, že navíc s designovou tapetou na jedné nebo dvou stěnách bude otevřený prostor velmi pěkný. Doporučuji prohlédnout si nabídku na www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, svépomocí stavíme s manželem RD a již došlo na interiérové řešení, kde bych nerada udělala zásadní chybu. Proto bych ráda využila vaší poradny. Mám za úkol vybrat interiérové obložkové dveře - folie CPL (plastová okna domu i vchodové dveře jsou v provedení barvy třešeň; okna jsou uvnitř bílá). S ohledem na cenové akce mě manžel více méně natlačil do dveří barvy třešeň i v interiéru. Teď se ale obávám, jestli to nebyla chyba. Objednávku jsem ještě nezadala, takže můžu vše ještě změnit, a proto se také na vás obracím. K objasnění podotýkám, že jsme spíše zastáncem takových barevných provedení, které tolik nepodléhají módním trendům, proto např. kuchyňskou linku chceme v bílé (max. vanilkové) s dřevěnou pracovní deskou (klidně i v třešni), koupelnu potom v bílém provedení s krémovou dlažbou. Podlahy v domě chce manžel převážně dřevěné ve světlých tónech (vidím to tak na buk). Pokoje pro děti i ložnici máme veliké cca 12 m2. Kuchyň je spojená s obývacím pokojem o rozměru 40 m2. Nebudou tedy třešňové dveře nevhodně zkombinované se světlou podlahou? A co v kontextu malých pokojů, nebude to diktovat barevnost nábytku? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kombinaci buku a třešně na nábytek, pak již ale pouze v dekoru buku, čistě bílém provedení, nebo světlé bříze a javoru. Pokud budete chtít tmavší nábytek, můžete volit nadčasové bílé hladké dveře, které se dělají také v lesklé úpravě. Doporučuji např. Sapeli GLANZ.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit barvy na domku z roku 1959 se sedlovou střechou. Na domku jsou plastová okna tmavý dub. 1) Jaké by měly být nové vchodové dveře ze dřeva, když tmavě hnědé a plastové již nechci. Mohla by být nějaká tmavší červeno - vínová, nebo modrozelená? 2) Později i nová omítka - zateplení ve světlejším tónu, dívala jsem se na stupnici RAL, tak snad písková, slonová kost, červeno - béžová? Děkuji předem za odpověď. Dudová
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych dveře ladila s okny a k tomu omítku v kombinaci červená a jemná béžová. Pro odlehčení dveří bych volila velkou část prosklení aby nepůsobily tolik tmavě. Jinak je možné volit vínový odstín.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaký vybrat nábytek do obývacího pokoje v paneláku (30m2, orientace na jih). V místnosti jsou dřevěné dubové parkety, parapety rovněž dub a bílá plastová okna. Líbil by se mi nábytek v dýze ořech, ale nevím, zda by se to hodilo k dubové podlaze. Jelikož jedna celá stěna pokoje (délka cca 5m) bude pokryta nábytkem (knihovna s navazujícím PC koutem), chtěla jsem doplnit ořech o světlý prvek, který by to trochu rozčlenil (viz obrázek). Jaký světlý dřevěný dekor by se hodil? Dále jsem uvažovala o sedací soupravě v hnědé či olivově zelené barvě. Nebo byste doporučili jiné barevné ladění? Stěny pokoje jsou zatím bílé. Předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den, tmavší ořech a světlejší dub k sobě krásně pasuji. Moc se mi líbí vaše kombinace včetně sedací soupravy. Možná ještě doladit steny pomoci tapet viz www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, chcem prerobiť obývačku o rozmere 4x5 m. Chcela by som strašne vyskúšať tyrkysovú farbu na stenu a na jednu stenu tapetu. V obývačke mám béžovú sedačku. Potrebovala by som zodpovedať tieto otázky: 1. V akých farbách ladená tapeta by sa mi hodila k tyrkysovým stenám, neviem sa totiž rozhodnúť či by mala byť ladená do béžova ako sedačka, alebo či by nemohla byť v tonoch biela-šedostrieborná, ktorá si myslím, že by sa viac hodila k bielemu nábytku, ktorý plánujem. 2. Či je lepšie namalovať tri steny tyrkysové, alebo jednu stenu (tam kde je biele plastové okno) nechať bielu, obávam sa totiž aby miestnosť nepôsobila tmavo. 3. Ak by som sa rozhodla pre tyrkysové steny, biely nábytok a na jednu stenu bielo-šedostriebornú tapetu, akú farbu podlahy mám zvoliť.
Odpověď   Dobrý den, vhodnost konkrétní kombinace tapety a sedací soupravy je nutno posoudit vizuálně. Tedy nejde říci, co se k sobě přesně hodí, když to nevidím. Určitě je lepší akcentovat pouze jednu stěnu a zbytek nechat "klidnější".
Dotaz   V panelovém bytě mám bílá plastová okna + plastové parapety odstín zlatý dub. Prosím o radu, jaký typ a odstín volit u dveří SAPELI, nejraději bych stejný jako parapety. Plánuji provést i obložení kovových zárubní. Kuchyně je rustikální, kaštan.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dekor dle parapetu, ale vhodný bude také dekor ořechu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká barva lina by se hodila do kuchyně orientované na sever. Jsou tam bílá plastová okna, kuchyňská linka bude vanilková s pracovní deskou dekoru Samba a výmalba světle žlutá. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, na ilustrační fotce máte světlou podlahu a vypadá to skvěle. Použil bych obdobný dekor.
Dotaz   Dobrý den, na novostavbu RD jsme zvolili plastová okna v barvě soft cherry. Nyní, bohužel, nemůžeme sehnat PVC vnitřní parapety ve stejném odstínu. Dodavatelé nabízejí barvu zlatý dub. Ta ale vůbec neodpovídá barvě okna. Jakou byste radili vy?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych neutrální bílé parapety, popř. jemné béžové. Nesnažila bych se sehnat podobný odstín jako okna ale spíš kontrast.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jakou barvu sedačky vybrat do nově rekonstruovaného bytu. Máme obývák propojený s kuchyní,průchodem ve zdi o šířce cca 1,2m. Kuchyňská linka je vanilka s třešní, obklady za linkou oranžové GLAZE naranja, spotřebiče nerez, vymalováno bíle. V obývacím pokoji jsou 2 stěny (stěna za sedačkou a televizní stěna) vymalovány ‘bílou kávou‘, stěna kde je bílé plastové okno zůstala bílá a ta tzv. průchodová stěna do kuchyně bude nejspíše čokoládově hnědá. Prosím o radu jakou vybrat barvu sedací soupravy, aby to celé ladilo a nebylo to příliš přeplácané. Přemýšlela jsem o oranžové sedačce ale přijde mi příliš ‘řvavá‘, čokoládová by se mi líbila ale nevím jestli by to nepůsobilo nudně…?Co třeba vínová? Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych právě čokoládovou sedací soupravu. Nábytek z třešně bude výrazným dekorem.
Dotaz   Věra Dobrý den,potřebovala bych poradit,jaká plastová okna a dveře.Rozhoduji se mezi zlatý dub a bílá,nebo oboustraně hnědé,obávám se ,aby nebyla místnost tmavá.Nevím,jak dál sladit podlahu a dveře,v obýváku bude tmavý nábytek.V kuchyni bude lino.děk
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych bílá okna i dveře. K tomu dveře a podlahu např. v běleném dubu javoru, jasanu nebo dubu.
Dotaz   Dobrý den chtěl jsem Vás požádat o radu, jak barevně sladit ložnici o rozměrech 3 x 4,5m? Podlaha je PVC tmavě hnědá vzor dřevo, dveře vzor tmavý ořech, 1 větší plastové okno bílé barvy, stěny zatím bílé.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit světlou podlahu a nábytek v bílé barvě či světlém dřevu (javor, bříza, cocobolo). Výmalbu pak v čokoládové barvě s jemnou béžovou, khaki nebo lila s cappucinovou.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak vymalovat obývací pokoj, v pokoji bílé plastové okno, pod ním bílý radiátor, podlaha jsou dubové parkety, dveře a zárubně dubové. Nábytek je v barvě medové olše. Sedací souprava je námořnická modř. Děk
Odpověď   Dobrý den přeji. Bohužel dekory řpírodního dubu a medové olše nejsou v kombinaci zrovna šťastné zvolené. Volila bych tedy jemný smetanový či spíš cappucinový nádech výmalby.
Dotaz   Dobrý den, máme plastová okna v dekoru ořech oboustranně. Čeká nás teď výběr podlahy a dveří. Jaké další dekory dřeva se obecně hodí k ořechu? Podlahu si představuji světlejší, dveře v dekoru ořech nebo je spíše ladit k podlaze?
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v běleném dubu, dubu přírodním javoru a k tomu ořechový nábytek. Dveře v dekoru podlahy.
Dotaz   Dobry den! Potrebovala bych poradit ohledne barevne kombinace v obyvaku propojeneho s kuchyni.Jde o novostavbu: bila plastova okna, podlaha dub colmar(egger), dvere Javor (Sapelli).Kuchinskou linku jsme zvolili bilou,
Odpověď   Dobrý den přeji. Dotaz nedorazil celý.
Dotaz   Dobrý den,prosím Vás o radu ohledně sladění materiálů a barev v novostavbě. Bílá plastová okna a parapety,dveře folie kombi ořech. Obývák je propojen s kuchyní, nevím si rady,jaký zvolit odstín podlahy a kuchyně. Preferuji moderní typ kuchyně.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit stříbrný či bělený dub. K tomu pak pracovní a zádovou desku světlou smetanovou a jinak můžete volit kombinaci dle návrhu.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s kombinací barev. Máme červenou střechu, plastová okna s antracitovou folií a venkovní podhledy jsou natřeny barvou dubu namíchanou s ořechem-viz obrázky. Je k tomuto vhodná tato kombinace: bílá fasáda /či raději šedobílá?/, antracitová dlažba na terase a kolem celého domu /nebo raději světle šedá-přírodní?/, obkladové cihličky na fasádě červené /či budou lepší antracitové?/ Nebo bude lepší, udělat dlažbu kolem domu červenou? Na oknech budou též venkovní žaluzie. S čím bychom je měli sladit? Z přední strany domu bude zděný plot, jakou barvu cihel máme zvolit? S čím by měla ladit? Červenou, šedou přírodní či antracitovou? Velmi děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych antracitové obložení, bílošedou fasádu a šedou dlažbu. Plot bych ladila do antracitu jako obklad.
Dotaz   Dobry den, chtela bych Vas pozadat o radu ohledne barvy skla jako obkladu za kuchynskou linkou a barev sten v kuchyni a obyvacim pokoji. Kuchynska linka je ve tvaru U a je propojena s jidelnou a obyvacim pokojem, je ve vysokem lesku v barvach bila a grafit (spodni skrinky grafitove, horni bile v dolni casti prosklene, vysoke skrine bile a pracovni deska bila s sedymi teckami). Vsude je svetla podlaha v barve javor, dvere take, bila plastova okna a v obyvacim pokoji zatim jen bila kozena sedacka a bile piano. Potrebovala bych cely prostor nejak ozivit, nevim jakou zvolit barvu sten a take jakou zvolit barvu dalsiho nabytku (jidelni stul a zidle, konferencni stolek, TV stena, knihovna). Predem moc dekuji za odpoved.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek volte v dekorech kuchyňské linky. Kuchyňskou linku můžete oživit lacobelem či jen výmalbou za průhledným sklem v barvě limetka, orchidea či bordó a takto bych vymalovala za sedačkou popř. i proti ní. Zbylé části jemné šedé.
Dotaz   Dobrý den, dům má bílá plastová okna viz. obr. Jelikož nejsem příznivcem bílých vchodových dveří, uvažuji o tmavě hnědých dveřích - lakovaných v jednotné barvě a jednoduchého tvaru viz. obr., ve stejné barvě jako dřevěné podbití na domě. Mám ale poch
Odpověď   Dobrý den přeji. I tato varianta vzhledem k barvě potbití střechy je možná.
Dotaz   Dobrý den,máme v obýváku prosklený výklenek,jde přes plastová okna docela zima.Jak to vyřešit?Pomohla by vertikální roleta nebo případně něco jiného?
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud okna netěsní asi tomu moc nepomůžete ale šlo by částečně pomoci posuvnými panely či závěsy.
Dotaz   Dobry den, v RD budeme mit plastova okna Hasau v barve Cherry amaretto. Jakou barvu podlah byste nam k nim, prosim, doporucila? Podlahu chceme mit v celem prizemi domu jednotnou (laminat nebo vinyl). Dvere ani kuchyn zatim objednane nemame, takze muzeme barvu prizpusobit. Jidelni stul mame orech, ale jeste nejsme rozhodnuti, zda se s nami bude stehovat. Jake byste tedy take nasledne doporucila dvere? Moc dekuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu světlou bělěnou, popř. v javoru, bříze. Dveře pak v třešni.
Dotaz   Paní Matelová.Máme střechu v barvě engoba červená a plastová okna v barvě ořech.Hodí se to k sobě a nebo raději zlatý dub?Jakou by jste ev.volila barvu fasády.Dle architekta máme mít dělený dům 2 barvami-nám by se líbila nějaká zelenošedá.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila bílá okna event. ořechová a k tomu pak bílou a šedou či cappucinovou také je možný nádech do zelenkava.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu.Zvolil jsem v novostovbě RD plastová okna v barvě zlatý dub a nevím jestli volit barvu zlatý dub i uvnitř,nebo reději barvu bílou.Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. osobně byhc volila bílou barvu. Lépe pak interiér doladíte.
Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně barvy oken a venkovních žaluzií. Plánujeme plastová okna v barvě antracit RAL7016 z obou stran. Je nutné z venku dát na okna venkovní žaluzie také v barvě antracit nebo mohou být ve světle šedé např RAL 9006.? Barva fasády čistě bílá? Sokl a podsklepená část domu (garáž) bude obležena kamenem v barvě tmavo šedé břidlice. Dále dotaz: rádi bychom v celém domě použili vinylovou podlahu od quickstep v barvě Merbau. Je to vhodné k antracit oknům? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše volba je příjemná. Ideální by byly antracitové žaluzie ale také jiná šedá je možná. Jinak bych nechala fasádu bílou jen v kombinaci s obkladem. V interiéru můžete i k tmavým oknům volit podlahu merbau.
Dotaz   Dobrý den. Mám dotaz ohledně kuchyňské linky. V úplně celém bytě máme poměrně novou podlahu, což jsou USB desky. Jsou tím srovnané nerovnosti a podlaha je tak všude stejná. Máme bílá plastová okna, bílé dveře. Jakou by jste volila linku? Děkuji.H.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila smetanovou nebo bílou popř. antracitovou či šedou linku.
Dotaz   Dobrý den,jakou zvolit barvu prosklených vstupních dveří do RD, když máme plastová okna zvenku zlatý dub zevnitř bílá. V předsíni není žádné okno pouze 2 interiérové dveře smrk.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte je pokud je to možné v kombinaci zlatého dubu popř. zlatý dub s interiérem ve smrku.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem odstínu vinylové podlahy do obývacího a dětského pokoje. Máme plastová okna - odstín Zlatý dub- a v obývacím pokoji nábytek tmavý ořech/dub milano, v pokoji ořech/bílá. Jaký odstín podlahy zvolit? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dekor oken na podlahu nebo bělený dekor.
Dotaz   Dobrý den, zajímalo by mě zda se hodí k sobě plastová okna zlatý dub, jasanová podlaha. Jakou byste k této kombinaci zvolila barvu dveří dub nebo bílé nebo jasan? Mohou se k sobě kombinovat i různé duby - zlatý, přírodní? Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jasanové dveře. Dub můžete kombinovat bílý a šedý či přírodní. Zlatý dub pouze s dubem běleným či šedým.
Dotaz   Dobry den.Budeme dělat fasadu na novostavbé RD.plastova okna.chcema dát předokenni rolety asi Lomax.Máme dat viditelne boxy nebo podomitkové?Libily by se mi podomitkove'ale "ubyde" nam pohledove okna-nebude vidět horní  rám-asi by to vypadalo divně.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud nejde žaluzie ukrýt do omítky nad oknem pak tedy volte přiznané boxy.
Dotaz   Děkuji Vám za odpověď, jen právě ve smrku se plastová okna nedělají, navíc by byly stálobarevné a strop bude zpočátku světlý a časem bude tmavnout tzv. do žluta. Dřevěná okna vychází jednou tak dráž. Děkuji mockrát.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pak zkuste volit okna do žlutého odstínu, záleží na vzorech dekorů daného výrobce.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře