Pragointerier

ostatní - podkroví

Dotaz   Dobrý den, budeme se stěhovat do nového podkrovního bytu a potřebovala bych poradit s barevným sladěním obýváku spojeného s kuchyňským koutem /celková plocha 45 m2/ a barvou dlažby do předsíně. V místnosti jsou velká okna i klasická střešní. Okna jsou na J,Z. Kuchyň je od obýváku oddělena vyzděným barovým pultem. Kuchyňská linka bude v provedení folie antracit dvířka, korpus a pracovní deska buk. Nábytek v obývacím pokoji bude buď buk nebo do černa. Nevíme si rady jaký odstín plovoucí laminátové podlahy zvolit. Nechceme buk... Druhý "barevný problém" máme s barvou dlažby do předsíně. Obývák je do předsíně otevřen, nebudou zde žádné dveře. Barvu dveří, které povedou z předsíně do pokojů, do koupelny a na WC také ještě nemáme vybranou. Ještě nás trápí, v jakých místech ukončit dlažbu a pokračovat plovoucí podlahou.V celém bytě bude vymalováno bíle. Půdorys a fotky obývacího pokoje posílám v příloze.Děkuji moc předem za odpověď. Pavlína P.
Odpověď   Tady je více možností barevné i materiálové kombinace. V zásadě, ale při použití sytých tmavých barev na nábytku a v podkroví by měla být podlaha ve světlém odstínu. V tomto rozsahu je již potřeba minimální konzultace eventuelně vypracování studie barevného a materiálového návrhu. V otázce přechodu podlahových krytin je možné využít informací společnosti SAPELI - http://www.sapeli.cz/index.asp?obsah=164&. Případně využijte služeb prodejců spol. SAPELI, kteří Vám zdarma poskytnou veškeré odpovědi v této otázce. Přehled jednotlivých prodejců dle reagionů naleznete na www.sapeli.cz.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu a stojíme před otázkou barevného provedení podlah, dveří a nábytku. Podlahy v domě chceme všechny ve stejném odstínu, jenže nevíme, jaký zvolit. Líbí se nám textura merbau, ale nejsme si jisti, jak by tato podlaha vypadala v menších místnostech, které jsou v podkroví. Druhou možností je tedy použít všude světlejší podlahy. Mohli byste nám poradit a eventuálně i navrhnout kombinace odstínu podlaha/nábytek/dveře? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v malých podkrovních místnostech jsou tmavé podlahy nevhodné. Pro zajímavost podlahy můžeme volit např. podlahu firmy FIMLUX, typ bambus tmavý, v kombinaci s dveřmi SAPELI, typ KUK, materiál dub. Nábytek doporučuji ve světlém dubu a v podkroví použít uni barvu béžovou. Malby by měly být v odstínech světle zemitých tónů s ornamentem, jako doplňkovou barvu bych volila červenou. Pro porovnání jsou v předcházejících dotazech uváděné i jiné barevnosti.
Dotaz   Dobry den, řešíme zařízení rodinného domu. Máme okna v třešňové barvě. Na podlahy chceme dát laminát v barvě buku, k tomu bílou kuchyň s deskou v barvě třešně a taktéž dveře a další nábytek v odstínu třešně. Je to vhodné? Chceme mít podlahy i dveře v celém domě stejné, tedy i v podkroví, kde jsou pokoje i chodba samozřejmě menší a užší, než ve velkém a prosvětleném přízemí.
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych kombinaci obrácenou, kterou zvýrazníme a sjednotíme podlahu a ne nábytek na něm postavený. Na podlahu doporučuji materiál - třešeň laminát např. Quick step typ Country 1015 a na dveře buk v přírodní dýze, která je mnohem hezčí než fólie nebo CPL. Kuchyň může být bílá v kombinaci se skleněným obkladem (nebo keramickým) světle šedivá a deskou v odstínu šedivá např. imitace betonu nebo plechu.

Dotaz   Dobry den, chtela bych Vas pozadat o navrzeni barevne kombinace pro novostavbu RD. Chceme jednotnou barvu podlah v prizemi (velky otevreny prostor) i v podkrovi (mensi pokoje). Libi se mi bila kuchyn v kombinaci se sedou pracovni deskou, taktez jednu stenu obyvaciho pokoje chceme oblozit sedym kamenem. V obyvaku zaroven bude piano v barve tresne. Mohla byste mi poradit barvu podlah, dveri, oken a nabytku? Dekuji.
Odpověď   Dobrý den, barevných modelů samozřejmě existuje více. Uvedu jeden – předpokládám rodinný dům se sedlovou střechou. Kamennou zeď v odstínech šedivých bych zachovala jako zvýraznění celého interiéru. Podlahy a dveře bělený dub (např. Quick step Country U-1012). Okna dub přírodní. Nábytek bílá, šedivá (popřípadě bílý dub z laminátů např. Jafholz - poněkud těžší), sedací souprava odstín červená (k této barvě se bude družit třešňové piáno). Malby neutrální šedivá světlá, kouřová světlá nebo bílá až smetanová)
Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu k uspořádání podkroví. Chystáme rekonstrukci podkroví rodinného domu, současné dispozice jsou dva pokoje (půdorys podkroví viz příloha) a koupelna. Stále zvažujeme jak uspořádat místnosti - ložnice, obývací pokoj, dětský pokoj, kuchyně.K dispozici je ještě jeden volný pokoj v přízemí domu (viz příloha), kde bydlí přítelova maminka (k dispozici má svůj pokoj a velkou kuchyň). Ráda bych požádala o Váš názor na uspořádání místností. Předem velmi děkuji. Jarmila
Odpověď   Dobrý den, děkuji za dotaz . Nemohu bohužel bez vzhlédnutí přílohy odpovědět.
Dotaz   Dobrý den, po dlouhém vybírání barvy oken jsme se rozhodli pro plastová okna barvy cherry. Střecha má barvu červenohnědou. Mohla byste nám poradit s barevností fasády, případně rámečků kolem oken, soklu a dlažby? Dům je jednopodlažní s obytným podkrovím a sedlovou střechou. Líbila by se mi barva pastelová do oranžova či žluta, šedý sokl a šedá dlažba. Je vhodná tato barevná kombinace? U domu je i terasa, na kterou můžeme jít balkonovými dveřmi z obývacího pokoje. V interiéru bych chtěla mít plovoucí podlahu s dřevěným dekorem, ještě nevím jakým. Co dát tedy na terasu, aby se netloukla s barvou okolí. Prosím Vás, tedy o radu, jak vhodně vše skloubit, aby celek působil vyváženým dojmem. Děkuji za odpověď.J.V.
Odpověď   Dobrý den, k této barevné kombinaci bych volila spíše odstíny kouřová hnědá. Podle velikosti oken a optického členění je možné použít i falešné šambrány. Moderně a odlehčeně působí pruhy po stranách u francouzských oken. U této barevné kombinace je vhodné použít na komunikačních cestách dlažbu v odstínu pískovce nebo béžovou v imitaci žulové kostky tudíž 10x10cm. U větších ploch 20x20cm. V interiéru doporučuji podržet teplé odstíny ve světlejším více oranžovým probarvením, například pařený buk nebo sytější třešeň.
Dotaz   Dobrý den, vážená paní architektko. Dovoluji si obrátit se na Vás s prosbou o pomoc při výběru dveří a podlahy do chodby v právě rekonstruovaném podkrovním bytě. Jedná se o poměrně úzkou chodbu, do které z přízemí vedou schody s podestou. Těmito schody je spojena obdobná chodba v přízemí, kde by měla být později stejná podlaha. Ráda bych Vás poprosila o doporučení odstínu dveří, plovoucí podlahy v chodbě a na schodech a typu dveří včetně provedení skel. Uvažujeme o dveřích s ¾ sklem (dveře šíře 80 cm do ložnice a dětského pokoje – tento bude ještě možná změněn na obývací pokoj s kuchyňským koutem). Jaká barva výmalby by byla do prostoru schodiště a chodby vhodná? Z balkonu povedou do chodby balkónové dveře s dřevěným rámem v barvě světlého ořechu (stejně budou provedena i okna v pokojích). Případně prosím o radu, zda je možné obdobně prosklené dveře zvolit i do koupelny (šíře 60 cm). Přikládám dispozici patra v podkroví, včetně fotografie ještě nedokončené chodby (pohled směrem do dětského pokoje). Předem Vám velmi děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vycházela bych z dané barevnosti oken a dispozice chodby. Ořech je nádherná dřevina. Podlaha může být v provedení zebrano a dveře z nabídky Sapeli, typ NOTE s ¾ v provedení dub se sklem bílé Satinato. Do koupelny prosklení nedoporučuji. Odstín malby zdí a stropu v chodbě - smetanová. Tento prostor je velmi úzký a stísněný.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit barvu dveří v podkroví, když máme stropy obložené dřevem. Je možné zvolit barvu dveří třešeň? Je vhodné dřevem obložené stropy tónovat do tmavšího odstínu? Děkuji Paterová
Odpověď  

Dobrý den, nedoporučuji v podkroví u standardních RD řešit stropy tmavým odstínem - vytvoříte nepříjemnou krabici. Podlaha má být nejtmavší, dveře světlejší a strop nejsvětlejší. Pokud máte strop již daný a je sytější, zkuste ho vybělit. Třešeň je poměrně sytá. Jestli chcete zůstat v této barevnosti, volte hrušku nebo světlejší buk.
Tmavší odstíny jsou vhodné u velkých podkrovních prostor eventuelně u loftových nebo mezonetových bytech.

Dotaz   V nově budovaném podkroví budeme mít obložené stropy dřevem.Chtěl bych se zeptat na možnosti nátěru. Je lepší použít lak (matný - lesklý) nebo oleje či vosky? Doporučovala byste k těmto stropům i laminátové plovoucí podlahy, nebo raději jen dřevěné? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, doporučuji spíše olejové nátěry a vosky. Působí velice hezky sametově a dřevo se pod nimi krásně podbarví. Podlahy jsou vhodnější dřevěné, z důvodu lepší opravitelnosti a taky časem získají nádhernou patinu. Vhodné je použít např. prkna, taky k dřevěnému obložení, můžete je probít hřebíky.

Dotaz   Dobrý den, chystáme v bytě větší rekonstrukci. Jedná se mi konkrétně o vstupní halu a obdélníkový obývací pokoj, který je spojený s kuchyní sca 8x4m. Budeme dělat nové dveře, podlahy, kuchyňskou linku, vestavěné skříně v hale. Časem dáme do obýváku nový nábytek. V hale jsou točité schody do podkroví, které jsou v kombinaci buk a šedostříbrný matný kov. Schody jediné zůstávají. Líbily by se mi tmavší podlahy, světlé dveře i nábytek. Hlavně už nic bukového. Můžete mi poradit nějakou vhodnou barevnou kombinaci podlahy (asi firma Parador), dveří od SAPELI, vestavěných skříní v hale, nábytku v obýváku a kuchyňské linky. (Volí se stejná barva nábytku v obýváku a kuchyňské linky, když jsou ve stejné místnosti?). Omlouvám se, že je to tak složitě napsané, ale ty bukové schody jsou vážně oříšek předně pro vás. Za odpověď moc děkuji, přeji hezký den. Martina Wolfová.
Odpověď  

Dobrý den, můžeme interiér ladit do zemitých odstínů: podlaha dub čokoládový Trendtime 4 Parador, dveře Sapeli typ Elegant bříza. Nábytek bříza, eventuelně UNI odstín světle béžová. Kuchyň bílá v kombinaci s ořechem, např. Hanák. Podbarvení interiéru oranžově hnědá, která bude použitá na malby a doplňky. Kovové části schodiště nátěr RAL v odstínu cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně dveří a podlah. Zařizujeme rodinný dům. Pokoje v podkroví jsou celkem malé - dětské pokojíky mají 9 m a ložnice 15 m. Můžete mi prosím poradit, jaká barva plovoucí podlahy a dveří a zárubní by byla vhodná? Mně se líbí podlaha třešeň tabák, ale nevím, jaký odstín dveří by se k tomu hodil. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, k podlaze třešeň akát (v příloze) můžete použít dveře třešeň SAPELI typ Swing nebo Elegant. Tento odstín je teplý měkký a do bytových prostor velmi vhodný. V podkroví pak doporučuji světlejší malby a pro větší děti (12-16let) pak výraznější probarvení.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem vnitřních dveří a plovoucí podlahy. Okna v novostavbě jsou mahagon a vchodové dveře také. Schodiště je z dubu. V podkroví jsou smrkové palubky. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, v případě použití mahagonu na dveře bych doporučil volit podlahu v dubu, jako máte schodiště. Může však dojít k tomu, že dominantní schodiště tolik nevynikne. Proto bude vhodnější světlá podlaha - javor, bříza, která vypíchne jak dveře, jež jsou významným prvkem interiéru, tak schodiště. Naopak, pokud byste volili světlejší dřevinu na obložky a dveře, je vhodné použít tmavší podlahu, která prostor více zateplí.

Dotaz   Hezký den, moc Vás prosím o radu barevného sladění interiéru (dveře, podlahy, vymalování, popř. nábytek) v novostavbě rod. domku. Co se týče podlah, mám na rozmyšlenou pouze necelý týden, tak snad se Vaší odpovědi dočkám dříve, než udělám nějakou chybu. Namontovaná jsou již dřevěná okna (odstín teak-tmavá červenohnědá, až do fialova). Zádveří a vstupní chodba je úzká, s menším oknem. Dlažbu zatím nemám vybranou. Ve vstupní chodbě budou dveře na WC. Dále budou dveře, které oddělují vstupní část chodby od části chodby v obytném prostoru. Na chodbě v obytném prostoru budou dveře do komory. Následuje schodiště, obložené přírodním kamenem (barvu kamene nemáme vybranou). Naproti schodišti je velký oblouk, kterým se vstupuje do otevřeného prostoru. Přímo Naproti oblouku bude jídelna (cca 2,8 x 2,5) s oknem. Napravo od jídelny bude kuchyň (cca 2,8 x 2,8) taktéž s oknem. Kuchyňská linka-zatím není, ale chci tvar U, barva spodních skříněk calvados, horních skříněk javor horský+sklo mléčné(mám dát i nějakou skříňku v nerez rámečku se sklem - podlouhlé výklopné?). Jedno rameno celé v barvě horský javor- v té části nebude pracovní deska. Pracovní desku ještě nemám vybranou. Podlahu v kuchyni mám vybranou PVC Novilux Structura 5407 (jakoby směs drobounkých kamínků v barvách zelená, bílá, červená..). Nalevo od jídelny se velkým obloukem vchází do obýváku (cca 7x4). Z jídelny jsou vidět terasová okna na delší stěně. Celková délka oken cca 3,5 m (jídelna s OP tvoří L). Na protější stěně oken bude krb, asi uprostřed stěny, částečně obložený kamenem. Podlaha do chodby, jídelny a obýváku je již koupená - plovoucí laminát Tarkett Eden Mořská táva Zen č.8039121 (barva je velice světlá, od světle smetanové, s prvky hnědými. Podlaha je, myslím si, vzhledově jemná. Sedačku, alespoň prozatím (časem bude nová), máme rohovou, tmavě modrou. Nábytek si představuji v podobě jednoduché nízké skřínky pod TV, nějaké police (typ Ikea) a závěsné skříňky, ale nevím jakou barvu? Místnosti bych chtěla vymalovat v barvách oranžová, zelená, žlutá-ještě nejsem rozhodnutá a ráda si nechám poradit. V 1. patře se nachází koupelna a 3 pokoje. V každém pokoji jsou zkosené stropy - podkroví, 1 okno balkónové+ v dětském pokoji navíc střešní okno. Na chodbě je taktéž plovoucí laminát Tarket - mořská tráva světlá. V pokojích chci ale jinou podlahu, ovšem nevím si rady. Hodila by se Quick step dub – narůžovělý, selské prkno? Nebo javor? Ten se mi zdá ale dosti mdlý? V dětském pokoji 4leté holčičky chci vymalovat růžovou a žlutou, se zelenými doplňky (police, boxy na hračky z Ikea...). Absolutně si nevím rady s odstínem DVEŘÍ. Moc Vás prosím o pomoc se sladěním a velmi Vám děkuji, Iveta.
Odpověď  

Dobrý den přeji.
Doufám, že jsem si podle Vašeho popisu dostatečně ujasnila Vaše představy a uspořádání rodinného domu. Bez dalších informativních fotografií a bez půdorysu pouze odhaduji a mnohdy mohou být mé představy odlišné od skutečnosti a doufám, že mé rady nebudou kvůli tomu scestné. Co se týká výběru plovoucí podlahy, je velice zajímavá a nadčasová volba dezénu mořské trávy. K tomuto odstínu se hodí velká škála barev, ale také dřeva. Co se týká kuchyně: Váš popis vybraného PVC neodpovídá obrázkům na internetu, pokud je to opravdu typ NOVILUX STRUCTURAL 5407 - spíše meruňkový odstín (vašemu popisu spíše odpovídá typ 5404), pak bych jej k výběru linky nedoporučovala. Je to další odstín teplé barvy, který by nemusel ladit ke spodním skříňkám z calvadosu (záleží ale na skutečnosti, než na obrázku z internetu). Odstín 5404 je jistě bližší zvolené plovoucí podlaze a calvadosu (nejsem si ovšem jistá oním narůžovělým nádechem). Volila bych spíše světlejší typ podlahy, vycházející z odstínu zmiňovaného javoru.
Samozřejmě je zde také možnost ponechat PVC v tomto odstínu, který může zajímavě kontrastovat na navazující plovoucí podlahu, ale pak změnit kuchyňskou linku, ve světlém odstínu. Vaše představa kuchyňské linky nejspíš vychází z dnešního rozšířeného trendu použití calvadosu a také navazuje na barvu oken. Kombinace se světlým javorem je zajímavá volba - já bych všem již další prvek, jakým je hliníkový rámeček kolem skleněné výplně, nepřidávala. Samozřejmě vše závisí na konkrétním návrhu linky v daném prostoru (s tím Vám nejlépe pomohou v kuchyňském studiu, které bude mít k dispozici více vstupních údajů). Jestli jsem také pochopila správně, pak jedno rameno linky (bez pracovní desky) je částí, kde se bude nacházet lednička, spížová skříň, popř. trouba s mikrovlnkou… Volba světlejšího javoru je jistě správná, prostor se neztemní a nezmenší.
Ke světlé podlaze v obývacím pokoji můžete použít opět světlý nábytek s výraznou výmalbou za ním (temně oranžová - cihlová). A výrazným kusovým kobercem v podobném tónu jako výmalba. Nebo nábytek v kombinaci zebrano se světlými lesklými dvířky (smetanová) a výmalbou decentnější smetana, popř. výrazná malba stěny zemito - oranžová (viz. obr. v článku o barvách na www.umimeudělatdomov.cz ). Vždy bych volila jednu výraznou stěnu, popř. dvě kratší protilehlé.
Dveře bych volila v kombinaci javor, třešeň (třešeň načervenalé tmavší dřevo - k oknům), javor bych doporučila k podlaze. Firma SAPELI vyrábí dveře ALEGRO, kde jsou použity tyto dva druhy dýhy. Zárubně bych volila v dýze třešně a dveřní křídlo světlé (javor) s proužky třešňové dýhy. Dlažbu a obklad schodiště bych volila v antracitové barvě (břidlice). Ta by tvořila zajímavý tmavší kontrast ke světlé podlaze a dveřím - je to barva neutrální, i když temná, nicméně nadčasová a moderní. Nábytek u vstupu volte opět světlý (javor, bříza). Výmalba smetanová a podle velikosti prostoru možno použít pozitivní oranžovou barvu za věšákovou stěnu, pokud ji budete mít. Také záleží na obkladech na toaletě.
Co se týká výběru plovoucí podlahy do pokojů v prvním patře: nebála bych se ani jedné varianty. Prkna country od quick-stepu jsou velká a prostor opticky zvětší. Narůžovělý tón přírodně lakovaných dubových prken je příjemný do růžového dětského pokoje. Na druhou stranu, pokud je to pokoj menší, a předpokládám, že zde umístíte nějaký kusový koberec, aby si děti mohly hrát na zemi, pak volba pro Vás "mdlejšího" javoru je vhodnější, neboť jeho struktura, ač výrazná, není tak proměnlivá jako u dubu. Javor působí trochu teplejším dojmem a pokoj by mohl více prosvětlit.
Volbu také zohledňuji k navrženému typu dveří ALEGRO.
Kombinace k němu zvolené doplňkové jarní, zelené barvy je dobrou volbou. Na stěnu bych volila zmiňovanou růžovou s kombinací zelených doplňků. Sytě žlutou barvu bych sem již nepřidávala, jedině šikminu bych vymalovala světlejším odstínem vanilkové (nebo světle růžové), tak aby strop nepůsobil těžkým dojmem. Růžovou doporučuji rovněž ve dvou sytostech, delší strany výraznější a kratší (předpokládám s dveřmi a vstupem na balkon) světlejší - tyto stěny by opět mohly být vanilkové. Samozřejmě tmavší odstíny prostor zmenšují a světlejší zvětšují. Záleží na rozměrech místností a umístění nábytku. Také můžete použít jarní zelenou jako výmalbu s růžovou a nábytek světlý (bříza, javor). Zajímavý příklad: http://didlinka-d.blog.cz/0708/muj-novy-pokoj. Ve vašem případě by se nevolila trojúhelníková výmalba, spíše horizontální (pod šikminou zelená).

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s výmalbou obyvacího pokoje propojeného s kuchyní (1,5m šířka průchodu). Jde o podkroví, tři strany rovné a čtvrtá skosená s částečným vikýřem. Kuchyňská linka je do U ve světlém dřevu (asi jasan) v kombinaci s vanilkovými dvířky. Naproti je kuchyňský kout oddělený stěnou od obývacího pokoje. Sedačka 3+1+1 je oranžová terakota a nábytek světlý (jasan). Jakou zvolit barvu podlahy (lino-dřevěný motiv)? Světlou, střední, tmavou? Jaké barvy stěny? Rozčlenit je na více barev? Zachovat bílý strop? Obývací pokoj má 5x5m a kuchyň 3x5m. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď  

Krásný den přeji. Jelikož je Váš interiér vybaven světlým nábytkem, můžete volit tmavší odstín podlahy (světlý dub, světlá třešeň popř. buk). K výrazné sedací soupravě bych volila světlejší výmalbu v odstínu smetanovém, jemně šedobéžovém za sedačkou. Jednu protější stranu, pokud to není strana šikmá, můžete vymalovat v sytém oranžovém odstínu jako je sedací souprava. Můžete použít ještě výraznější odstín, a to čokoládově hnědý. Ten by mohl být také za sedací soupravou. K tomu bych volila světlé doplňky ve smetanové barvě.

Dotaz   Dobrý den, dokončujeme rekonstrukci podkroví a chtěli bychom poradit s odstínem dveří a sloupků krovu včetně schodiště dřevěného do mezonetu (nátěr). Jde o mezonetový -dobře prosvětlený byt 4+kk. Podlahu máme vybranou v třešni, v třešni budeme mít rovněž kuchyň (bude spojená s obývákem), nízké skříňky v obýváku a jídelní kout rovněž třešeň v kombinaci s vanilkou. Stěny budou vzhledem k šikminám v podkroví bílé. Máme dát barvu dveří rovněž v třešni? -Asi ale se netrefíme do shodného odstínu. Anebo se nám líbí javor, protože by ladil se světlými stěnami. Jde o dveře do koupelny, ložnice, vstupní a do dvou pokojů. Obklad a dlažbu v koupelně máme Rako Sfera - hnědá dlažba. Okna zevnitř bílá. Sloupky krovu budou ohoblovány a natřeny. Nevíme, v jakém odstínu. Děkuji moc za Váš odborný názor a připojuji přibližné vizualizace.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jistě můžete volit v třešni, také dveře v odstínu třešeň např. dýhu třešně americké. Ta má výraznější kresbu, ale odstín obdobný. U dýhy se ale předem nedá přesně určit, jaký bude (dveře firmy Sapeli - Note, Alegro, Tarugo). U této varianty bych pak nosné sloupky krovu volila v moření na odstín světlejší třešně. Samozřejmě oddělení odstínu podlahy od odstínu dveří je také možné. Poté bych volila odstín javoru, popř. buku (rozdíl odstínu podlahy a dveří nebude pak tolik kontrastní). Tyto odstíny bych volila také na schodišti a sloupcích.

Dotaz   Můžete nám poradit, čím natřít dřevem obložený strop v podkroví? Chceme, aby zůstal co nejsvětlejší. Je možné dřevo něčím vybělit? Díky.
Odpověď  

Dřevo lze i bělit. Pokud se chystáte k takovému zákroku, rozhodně byste se měli poradit s odborníkem. Ten se současně podívá na konkrétní stav současného dřeva.

Dotaz   Dobrý den, jsem mladá pracující studentka a přemýšlím o svém vlastním bydlení. Ráda bych přestavila podkroví baráčku, ale rozhodně potřebuji celkovou pomoc. Můžete mi, prosím, poradit, jak se v takovém případě postupuje? Za kým mohu jít pro radu a případné plány. Nyní mi jde zejména o plán a zda se to finančně vyplatí. Moc děkuji za odpověď. Pro představu přikládám fotku podkroví zvenku. Lucka.
Odpověď  

Nejprve by bylo potřeba domluvit se s projektantem, který by připravil kompletní dokumentaci stavebních úprav včetně nové dispozice prostoru, samozřejmě s ohledem na vaše požadavky. Při tomto můžete současně komunikovat s bytovým návrhářem, který bude specifikovat požadavky na nábytkové vybavení. Také můžete oslovit přímo architekta, který by měl být schopen pokrýt tyto obě činnosti. Dále pak vyberte firmu, která provede stavební úpravy. Před samotným vybavováním nábytkem by měly být nachystány kompletně podlahové krytiny, interiérové dveře a koupelna s WC. Vše by ale mělo vycházet z předem hotové dokumentace, kde již bude navržen celý koncept bytu včetně rozmístění nábytku a barevného řešení podlah, dveří interiéru koupelny atd…

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně podkroví, které právě budujeme za sádrokartonu, ale na šikminy by se nám líbily palubky. Nevíme ale, z jakého materiálu by měly být a jaká šířka bude vhodná. Také bych chtěla vědět, čím se natírají, zda stačí jen nějaký bezbarvý lak. Chtěla bych, aby barva byla co nejvíce přírodní - světlá (budou tam dětské pokoje). Dále mám prosbu ohledně stávajících trámů, které jsou velmi staré a ne moc hezké. Sádrokartonem je obkládat nechceme, ale jen tak zůstat nemůžou. Dají se nějak renovovat nebo také obložit palubkami? Prý se to také dělá (odstín by byl stejný jako na šikminách). Děkuji moc za informace.
Odpověď  

Dobrý den, původní prvky krovu doporučuji ohoblovat, obrousit a natřít bezbarvým lakem (pravděpodobně budete muset i protipožárním bezbarvým lakem). To, že budou vidět nepravidelnosti a případná poškození, je přece naopak krásné. Příroda je příroda. Světlé dřevo je javor. Vyvarujte se sukatého dřeva (borovice, smrk), jinak interiér bude vypadat jak na chatě či chalupě (pokud to však není záměrem.) Asi bych obklad volil střídmě - ne na všechny plochy a vhodně bych jej doplnil barevnou malbou.

Dotaz   Dobrý den, můžete mně prosím poradit barevné sladění oken, interiérových dveří, plovoucí podlahy a schodiště v novostavbě RD? Kuchyň, která je propojená s obývacím pokojem, bych chtěla v kombinaci ořech nebo zebrano + bílý vysoký lak. Stejné barvy bych si přála do obývacího pokoje (bílá + ořech nebo zebrano). Nevím, jakou barvu zvolit na okna, interiérové dveře, plovoucí podlahy a schodiště k tomuto zařízení. Dále prosím o radu, zda v podkroví domu zvolit stejný odstín podlahy a dveří jako v přízemí, nebo jestli může být zcela odlišný, aby vše bylo sladěné. Plastová okna i plastové vstupní dveře budou zvenku v dekoru oregon a zevnitř ještě nevím. Zvažuji bílou barvu oken i vstupních dveří, aby nenarušila interiér, nebo také oregon. Nebo zvolit úplně jiný odstín dekoru? Děkuji za radu, s pozdravem Šípková.
Odpověď  

Dobrý den, jestliže mají okna již zvenku nějaký odstín, nechal bych vnitřek stejný. Popisovaná kombinace bude výborná. Dveře bych volil například v dekoru ořech. Rozhodně bych nechal podlahu i dveře stejné v celém domě.

Dotaz   Prosím o radu, jakým nepříliš drahým dřevem obložit betonové schodiště spojující chodby v přízemí a podkroví a jakou výmalbu zdí zvolit. Máme koupenou dlažbu Melbourne Cotto (prodejce SIKO), která bude položena ve všech chodbách. Prostor není navíc moc světlý. Dále - jak sladit dveře v celém prostoru? V obývacím pokoji máme plovoucí podlahu v barvě přírodní třešně (Quick step č.864). Děkuji za doporučení.
Odpověď  

Dobrý den, jsem zastáncem jednoduchosti a bych použil dřevo, které již v interiéru je. Jestliže se jedná pouze o obklad schodiště dřevem (ne celé samostatně), myslím, že cena v absolutní hodnotě nebude příliš rozdílná.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jak sladit barvy podlah, schodiště a dveří v novém domě. V obývacím pokoji v přízemí bude dřevěná plovoucí podlaha merbau, dlažba ve vstupní hale je šedobéžová. V pokojích a chodbě v podkroví uvažuji o dřevěné plovoucí podlaze dub rustikal eventuelně hevea, čepové schodiště s nerez zábradlím bude mít nášlapy také v dubu nebo hevea. Jakou bych měla volit barvu dveří Sapeli Elegant? Dům je zatím celý vymalován bíle. Nábytek v ložnici v podkroví bude v třešni. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych dubové, abyste nepoužívala další typ dřeviny. A dub bude v kontrastu s merbau

Dotaz   Před nedávnem jsme dokončili rekonstrukci podkroví. Kuchyňskou linku jsme zvolili v odstínu olše s vanilkovými dvířky, stůl také v olši. V navazujícím OP máme prozatím počítačový stůl a skříňku pod televizí opět v barvě olše. Podlahu jsme zvolili laminátovou buk a dveře v olši. Tenkrát jsme vybírali podle malých vzorků materiálů a když to dnes vidím, měla jsem dveře zvolit také bukové (na pokoj navazuje chodba a schodiště v buku, jsou zde další olšové dveře). Nyní přemýšlím, jestli nezkusit dveře i obložky polepit folií s dekorem buku, který by se více přiblížil podlaze a možná by i chodba vypadala světleji. Ráda bych poprosila o Váš názor, zda by byla kombinace s bukovými dveřmi lepší a dále, jaká bývá trvanlivost folie na dveřích. Vím, že je to škoda, dveře jsou nové, ale jako každý bych byla ráda, kdyby vše spolu co nejvíce ladilo.
Odpověď  

Dobrý den, vždy je lepší (jak sama píšete) mít dveře jednotné. Přiznám se, že s folií dodatečně lepenou nemám vůbec žádné zkušenosti.

Dotaz   Dobrý den, v současné době vybíráme do novostavby RD dveře, podlahy a nábytek. Chtěla bych vás poprosit o radu, jak sladit odstíny dřeva v interiéru. Hlavní dveře máme ve zlatém dubu, schodiště bude bukové namořené v dubu a kuchyňskou linku máme v ořechu kombinovaném s lesklou bílou (viz příloha). Jen okno je bílé a dlažba bude něco mezi bílou a slonovou kostí. Je to vhodné? Máme nechat výmalbu bílou nebo použít nějakou barvu? Dveře bychom chtěli v celém RD v třešni (plné) z chodby do obývacího pokoje posuvné prosklené (viz příloha). Potřebovala bych vědět, jakou barvu zvolit v obývacím pokoji na podlahu a nábytek, aby ladily ke dveřím (část místnosti obývacího pokoje bude sloužit jako jídelna). Hodila by se třeba podlaha v třešni a nábytek v ořechu? Nebo jsem uvažovala o nábytku v třešni – ale nevím, jakou podlahu. Sedačku bych chtěla ve světlé kůži (bílá nebo krémová). V podkroví bude chodba celkem malá (viz příloha). Nebudou třešňové dveře prostor ještě zmenšovat? Jestliže bude schodiště namořené v dubu, jakou zvolit podlahu? Taky dub? Moc se mi líbí tmavý nábytek (třešeň, ořech) a podlahu jsem chtěla taky tmavou. Dveře by se daly ještě změnit (i když se mi třešeň na dveřích líbí). Jen mám strach, aby pak nebylo vše moc tmavé. Prosím, poraďte pokud možno v co nejkratší době, jelikož dveře musíme ještě tento týden objednat. Budu moc vděčná za vaši radu, předem moc děkuji. S pozdravem Svobodová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož máte již v interiéru zvolený odstín dubu, nekombinovala bych jej s třešní. Jsou to odlišné odstíny, které k sobě moc neladí. Volte další dřeviny, nejlepší by byl dub, možné je také použít tmavší odstíny jako ořech, wenge, cocobolo tmavé či světlé. Třetí variantou by byla kombinace se světlými odstíny – javor, bříza. Podlahu bych volila dubovou, nábytek v kombinaci ořech a bílá (jako u kuchyňské linky). Dveře v dubu, popř. tmavém ořechu. V horním patře můžete volit dveře dub, nebo na celém podlaží použít kombinaci dub podlaha, světlé dveře a nábytek v javoru.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych Vás požádat o radu, jakou barvou vymalovat dětský pokoj pro dvanáctiletou slečnu a jakou barvu koberce zvolit. Pokoj (cca 12 m2) je v podkroví, situovaný na sever, jsou v něm dvě střešní okna a nábytek je bílý s purpurovými hranami. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, stěny bych volil v odstínu purpurové, použil bych i tapety a nálepky. Určitě je v této barvě seženete, protože se do dívčích pokojů používají často. Koberec doporučuji v neutrální barvě.

Dotaz   Dobrý den. Právě dokončujeme podkroví, které je prosvětlené a podlaha by měla být v barvě ořechu. Chtěla bych se Vás zeptat, jak zvolit barvu interiérových dveří. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, k ořechu jdou například dveře v přírodním dubu.

Dotaz   anebo to bude opět skřípadDobrý den. V ložnici v patře jsme měli podlahu z desek, velmi nerovnou. Abychom ji vyrovnali, položili jsme na ni dřevotřískové desky a na ně koberec. Teď je podlaha sice rovná, ale příšerně skřípe. Betonovat jsme nechtěli, abychom podkroví příliš nezatížili. Bylo by řešením položit na stávající dřevotřísku miralon a plovoucí podlahu? Prosím, poraďte. Díky, Alena.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud není vyrovnání podlahy vytvořeno napevno spojením hřeby, je to problematické. Plovoucí podlaha s kvalitní protihlukovou nášlapnou vrstvou (miralonu) by mohla tento problém vyřešit.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jaké barvy použít do dětského pokoje v podkroví. Zatím má rozměry 5*8m, později jej rozdělíme. Máme dvouletá dvojčata - holku a kluka. Zdi jsou ze sádrokartonu, šikminu a strop máme obložené palubkami, které zatím nejsou natřeny. Děkuji, Loupancová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlý nábytek v bříze, javoru či borovici a výmalbu v barvách vanilková, oranžová, jarní zelená.

Dotaz   Dobrý den, dostavujeme RD s podkrovím a já bych chtěla poradit s interiérem. Jde mi o sladění dveří v chodbě, podlahu v obývacím pokoji a schodiště. V příloze Vám pro představu zasílám půdorys přízemí. Ve vstupní chodbě máme zevnitř bílé vchodové dveře. Mohla bych ostatní dveře v chodbě dát také bílé (do obývacího pokoje jsou zasunovací) a tmavší dlažbu? Nebo mám volit dveře v odstínu dřevin, pokud v horních pokojích takové budou? Jakou mám volit plovoucí podlahu do obývacího pokoje? Mám nábytek v olši medové, líbí se mi dub přírodní. Jaká by byla vhodná barva sedací soupravy (mám ráda teplé odstíny, nyní máme tmavě modrou)? Schodiště máme železobetonové točivé a chceme jen nášlapy. Měly by být v odstínu podlahy? V obývacím pokoji bude krb a kolem něho chceme dlažbu. Má být stejná jako v chodbě, nebo jako v kuchyni, která také navazuje? Do obývacího pokoje vedou zasunovací dveře z chodby. Jaký by byl vhodný odstín k plovoucí podlaze? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba bílých dveří je jistě možná a nadčasová. Jestliže máte nábytek v medové olši, rozhodně nemohu doporučit podlahu v dubu přírodním, tyto odstíny se k sobě nehodí. Volila bych buď tmavší podlahu v dekoru ořechu, nebo světlou v javoru. Stejně tak nášlapy na schodišti. Pokud zvolíte světlou podlahu, vyberte dveře ve výraznější olši, aby ladily s nábytkem. Sedací soupravu můžete volit k tmavší podlaze světlou smetanovou, ke světlé podlaze naopak výraznější (bordó).

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit s barvou nábytku a doplňků v nově vybudovaném podkroví. Dveře jsou Sapeli Alegro - dýha kanadský javor s třešňovým proužkem, třešňové zárubně. Podlahu máme laminátovou - barva třešeň bourbon, okna jsou dřevěná s oranžovým nádechem. Velká místnost má sloužit jako dětský pokoj - je zde vybudovaný vikýř se třemi svislými okny a na jedné stěně je střešní okno - viz přiložené foto. Nejsme si jistí, jakou barvu volit na nábytek (postel, skříně). Je lepší nenápadný světlý dekor (javor, bříza), nebo spíš kombinace dřeva a barvy (třeba na dvířkách skříněk)? Je možné použít do tohoto prostoru masivní borovicový nábytek, nebo je to nevhodné? Jaké barvy by bylo možné použít na roletách (na střešním okně je již použitá antracitová), případně na menší sedačku, polstrování na židle a doplňky? Pro dokreslení prostoru přikládám i foto vybudované koupelny a foto schodiště - masiv buk (na chodbě u schodiště bude realizována v nice vitrína). Děkuji za Váš názor.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Prostor je velice vzdušný, a proto bych jej již jen doplnila nábytkem v jednom dekoru. Doporučuji javor, aby se zde neobjevoval další typ dřeviny a aby se vše více sjednotilo. Poté bych volila jemnou zelenkavou výmalbu (do olivového odstínu), díky které se prostor ztlumí; doplňky a potahy vybírejte v olivové, smetanové a oranžové barvě.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jaký nábytek zvolit do ložnice, která se nachází v podkroví. Máme zde plovoucí podlahu bříza a dveře ve stejném odstínu. Výmalba je světle fialová, skloněná stěna bílá. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, velmi luxusně bude v ložnici vypadat bílý nábytek s nerez doplňky či velkými zrcadly např. na šatních skříních. Středně hnědá barva by místnost zateplila a obě barvy – bílou a fialovou spojila v příjemný celek.

Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci podkroví. Máme vybraná dřevěná eurookna v odstínu třešeň; stejná barva bude použita i na vnitřní parapety. Prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy v kuchyni a obývacím pokoji (požadujeme jednotný odstín), které budou propojeny. Kuchyň má rozměry 2,80m x 5,9 m, obývací pokoj 3,6 m x 4,12 m. Kuchyň je orientována na jihozápad, obývací pokoj na jih. Dále bych Vás chtěla požádat o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky - korpusu, dvířek a pracovní desky. Kuchyňská linka bude umístěna ve dvou přímkách, z nichž jedna bude pod oknem. Jaká barva dveří se bude hodit do interiéru s okny v barvě třešeň? Předem velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila ve světlejším odstínu – doporučuji dekor javor, bříza či buk; dveře v třešni. Kuchyňskou linku volte v následujících odstínech: korpus v dezénu buk, přední dvířka lesklá smetanová, pracovní deska světlá krémová. Zádová deska by měla být v obdobném odstínu.

Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci podkroví. Máme vybraná dřevěná eurookna v odstínu třešeň; stejná barva bude použita i na vnitřní parapety. Prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy v kuchyni a obývacím pokoji (požadujeme jednotný odstín), které budou propojeny. Kuchyň má rozměry 2,80m x 5,9 m, obývací pokoj 3,6 m x 4,12 m. Kuchyň je orientována na jihozápad, obývací pokoj na jih. Dále bych Vás chtěla požádat o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky - korpusu, dvířek a pracovní desky. Kuchyňská linka bude umístěna ve dvou přímkách, z nichž jedna bude pod oknem. Jaká barva dveří se bude hodit do interiéru s okny v barvě třešeň? Předem velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolený dekor třešeň je velmi výrazný. Pokud s ním chcete sladit podlahy, dveře i nábytek ve dvou místnostech, držte se teplých tónů, které v sobě obsahuje. Vybrané dřeviny na podlahu ani na dveře nemusí být shodné, pouze by měly v sobě obsahovat stejné barvy. Navrhuji dekor javoru. Pro kuchyňskou linku zvolte tmavé korpusy, třeba zebrano, v kombinaci se světlým odstínem smetanové nebo zelené.

Dotaz   Poprosím Váš názor ako okachličkovať kúpelnu 3,10 x 2,50 v podkroví, máme problém zvoliť výšku obkladu pretože každá stena je výškovo iného pôdorysu. Ja sa priklánam k okachličkovaniu len pri umývadle a vani a ostatok vymaľovať a manžel zas k obloženiu celého priestoru. Akou farbou je najlepšie presvetliť kúpelnu? Ďakujem.
Odpověď  

Dobrý den, pro sjednocení výškových rozdílů takto malého prostoru je vhodné použít kontrastů odkladu většího formátu s horizontálním dekorem a mozaiku – např. na Vámi navrhované místo před umyvadlem. Mozaika na sebe přitáhne pozornost a horizontální motivy místnost opticky zvětší. Z praktického hlediska bych doporučil obložit celý prostor koupelny. V méně namáhaných místech, které nepřijdou přímo do styku s vodou, jsou vhodné také voskované úpravy zdí.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s barvou dveří, podlah a výmalby v novostavbě RD. Obývák je propojen s kuchyní do tvaru L, linka je v dekoru jabloň s dvířky barvy mátové, okna jsou zlatý dub, v obýváku je krb z pískovce a římsou v barvě zlatý dub. Na chodbě je schodiště do podkroví v barvě světlý buk. Mají být dveře sladěny s podlahou? Nevím si rady s podlahou v kuchyni, dlažbu nechci. Může být plovoucí podlaha stejná jako v obýváku? Vstupní dveře máme v dezénu zlatý dub. Zádveří je malé a temné, dveřmi spojené s chodbičkou se schodištěm. Tam bych si představovala světlou výmalbu (vanilka). Obývák by se mi líbil meruňkový, ale nevím, jak by to ladilo s kuchyní. Nebo mám zvolit dvě barvy? Zvažuji sedačku v zeleném nebo oranžovém odstínu - nábytek je momentálně olše, ale bude se časem kupovat nový. Jaký doporučujete odstín? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, podlahu v kuchyni a obývacím pokoji bych zcela jistě volil v jednom designu. Zkuste průmyslovou mozaiku v dekoru přírodního dubu, která je odolná, dobře se udržuje a není cenově náročná. Výmalba v kuchyni by byla velmi pěkná ve světle zelené barvě. Na strop bych zvolil odstín ještě o stupeň světlejší či světle šedivou. Zelenou bych propojil až do obývacího pokoje, sedačka by k ní byla hezká např. teplá sytá žlutá, která by poutala pozornost. Nábytek v obývacím pokoji volte do kontrastů se dřevěnou podlahou, např. wenge nebo lamino ve vysokém lesku. V chodbě bude podle fotky velmi hezká světle žlutá barva. Dveře volte podle vybraného dekoru podlahy tak, aby obsahovaly stejné barvy.

Dotaz   Dobrý den, právě dokončujeme práce na svém novém domě a pomalu začínáme řešit barevné ladění interiéru. V celém domě je instalováno podlahové topení. V přízemí bude dlažba a v podkroví PVC nebo plovoucí podlaha, podle toho, co nám doporučí vzhledem k podlahovému topení. Nábytek si představujeme v odstínu wenge, kuchyňskou linku bílý lesk a pracovní desku wenge. Dlažbu jsme nejprve chtěli světlou (Legni Ice) a k tomu wenge interiérové dveře. Vyvstává však problém s barvou schodů - jestli by měly být v barvě podobné Legni ice, nebo spíš v odstínu wenge. Stěny budou bílé. Druhá varianta, která nás napadla, je podlaha i dveře wenge. Tady se však obáváme, že bude interiér příliš tmavý, jedná se totiž o menší místnosti. Prosím poraďte, děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel jste nenapsal přesné názvy podlahových krytin, a proto jsem je nedokázala identifikovat. Nemohu tedy konkrétně poradit. Osobně bych ladila vše do odstínu wenge, aby vznikl kontrast se světlou podlahou. Díky tomu se prostor opticky zvětší. Nábytek, dveře a schodiště volte ve wenge; podlahu světlou - cappuccino nebo smetanovou.

Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a teď jsme přišli do fáze zařizování interiéru. Potřebovala bych poradit s celým domem. Okna jsem z vnitřní strany nechala bílá, aby to nebylo tak složité. Z obýváku povedou schody do obytného podkroví a kuchyň bude oddělená dvěma oblouky (vím, že už to není in, ale mně se to líbí). Máme rustikální hnědý nábytek, kterého se nechceme vzdát. Ráda bych měla bílou kuchyň s modrou výmalbou, ale nevím, jakou zvolit pracovní desku a podlahu, jaké dveře do spíže, jaké schody jestli (světlé/tmavé), jakou podlahu atd. Chtěla bych mít každou místnost, aby byla jinak barevná (obývák cappuccino, kuchyň modrá, chodba světle zelená, pracovna světle fialová, pokojík růžový atd.). Mám dát na dveře i podlahu bělený dub? Chci, aby to bylo všude stejné. (Dveře budou z dubu.) Jenže mám strach, že se to nebude hodit k té hnědé dubové skříni. Největší problém jsou vstupní dveře - ty už mám hotové a jsou tmavě hnědé (také dub). Prosím, poraďte. A jak začlenit schodiště? Je lepší stejná barva, nebo kontrast?
Odpověď   Dobrý den, vzhledem k rustikálnímu nábytku bych Vám doporučil dubovou nebo ořechovou podlahu. Pokud je schodiště přímo v obývacím pokoji, volte stejný dekor i na něj, aby byl prostor co nejjednotnější. Pokud jde o výmalbu, v kuchyni bude modrá barva s bílou linkou velmi hezká a netradiční. Ostatní barvy v domě by bylo dobré vzájemně sladit, zvláště v obývacím pokoji, který bude s kuchyní částečně propojen. Do obýváku můžete využít nabídku designových tapet na www.POINTshop.cz. Na dveře a obložky se bude k rustikálnímu stylu také více hodit dřevěný dekor. Zkuste použít dřevinu, která v sobě bude obsahovat stejné barvy jako podlaha. Pokud jde o ořech nebo dub, jsou spíše studené a neutrální dekory.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu. Rekonstruujeme dům a v podkroví bude malá koupelka s 1 střešním oknem. Můžete mi poradit, jakou barevnou kombinaci obkladů mám zvolit, aby se místnost opticky nezmenšila? Mám vybranou pomerančovou v kombinaci s bílou. Děkuji za vaši odpověď.
Odpověď   Dobrý den, barevnost koupelny by měla z části korespondovat s barevností celého RD. Sytější podlaha a světlejší obklad bez obložení šikmé stěny. Příjemně působí v malých koupelnách obklad např. RAKO typ Defile dva světlejší odstíny
Dotaz   Dobrý den, zařizuji dvojdomek a chci sladit obývácí prostor s kuchyní. Poslala jsem Vám na mail interier71 fotky půdorysu aj. Měla jsem vybranou podlahu zebrano, nyní však bych nechala výběr na Vás. Nevím jak tmavou podlahu si můžu dovolit a jak tmavou výmalbu stěn? Chci doplnit vše dveřmi Sapeli v dostupné ceně a s barvou imitace dřeva na okna a zárubně dveří na zahradu. Podlah je velký výběr, líbí se mi moderní dřeviny a uvažuji o tzv. proužcích, které však v laminátu moc nejsou. Rozpočet je do 800/m. Vybírala jsem na www heth.cz a unide.cz Sedací souprava je meruňková, obývák chceme útulný však jednoduchý. Barev se nebojim. Obývák je na západ, kuchyně na východ. Podlahu bych volila po celém prostoru včetně kuchyně. Má být stejná podlaha na schodech a v druhém patře?
Odpověď   Dobrý den, v daném prostoru by podlaha měla být stejná jako schodiště. Toto lze vyřešit i plovoucí laminátovou podlahou. Obytný prostor je moc pěkný a jednoduchý. Klidně bych v tomto prostoru šla i do zebrana je výraznější ale při volbě jednoduchých dveří v odstínu nejsvětlejšího proužku u Sapeli např. javor americký nebo buk je možné pak v podkroví volit podlahu javor nebo buk a dveře stejného materiálu v celém prostoru. Druhá varianta jemnější a myslím více nadčasová je volit podlahu bambusovou sytější má v sobě proužky a barevně doladit dveře buď ve stejném odstínu nebo světlejší. Barevnost zdí pak u zebrana působivá je starorůžová nebo fialovošedivá u bambusu spíše kouřové hnědé odstíny . Kuchyň by měla být spíše jednobarevná s uni barev.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké volit dveře Sapeli: V přízemí jsou dveře + prosklená stěna pouze v zádveří a chodbě. V tomto prostoru jsou vchodové dveře tmavší zlatý dub, podlaha tmavě šedá, chodba celkově užší tmavší. V navazujícím OP a schodišti je podlaha dub natur, ale z chodby není vidět. V patře bude chodba hodně světlá a úzká a z ní povedou 5x dveře do pokojů, v pokojích jsou okna zlatý dub. Podlahu zatím v patře vymyšlenu nemám, líbí se mi marmoleum jednobarevné, nebo opět dub natur. Dýha dub se mi osobně od Sapeli moc nelíbí, líbí se mi buk (i javor). Lze ho použít? Musím pak mít takový i nábytek? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, není podmínkou že nábytek musí být stejný jako dveře. Vhodné je spíše ladit podlahu a dveře a na nábytku se můžete "vyřádit". Kromě dubu lze použít jasan má velmi hezkou texturu vhodné je použít horizontální orientaci. V podkroví doporučuji jednobarevnou podlahu a nechat si více prostoru pro barevné variace na zdech.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda existuje v bytové architektuře nějaký "manuál" pro sladění podlahy, dveří a oken? Jak ladit přízemí u domu standardní velikosti: pokud mám okna hnědá, mám použít o něco světlejší podlahu a dveře ladit k oknům (tmavá) nebo k podlaze (světlejší)? A co nábytek? A jak je tomu v podkroví standardní velikosti? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, při návrhu se vychází ze základních informací o hmotě , dispozicích, velikosti a členitosti prostoru. Návrh barevnosti vychází ze zadání investora a cítění toho kterého designéra. Při menších dispozicích je vhodné použít sytější podlahu a světlejší nábytek - prostor se opticky zvětšuje, u opačné barevnosti je prostor vyplňující.
Dotaz   Dobrý den, poprosila bych Vás o tip na jednotnou podlahu do celého podkroví RD. Je nám sympatické marmoleum. Okna jsou hnědá, nábytek světlý (javor/bříza/ v děts. pokoji borovice), světlá výška 240cm. Jaký volit odstín, aby podkroví nevypadalo fádně a "male" ? (úzká chodba + pokoje 25m, 15m,13m,12m - každý pokoj má klasické a střešní okno). Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v případě použití marmolea můžete volit jednobarevné odstíny světle béžové nebo lehce kouřové. K materiálu nábytku je velmi vhodné odlehčené. Dále pak určující barevnost doplnit spíše na zastínění oken nebo bytových textíliích. Je možné podbarvit i stěny v jemných jarních teplých ale i studených tónech.
Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat nový RD. Podlahy jsme vybrali v odstínu třešeň výběrová. V obývacím pokoji jsou schody do druhého patra, ty jsou dubové. Jakou byste prosím doporučili barvu sedačky a výmalby? Mohla by být cihlová sedačka a smetanová výmalba? Hodí se nábytek (stolek pod TV) v barvě světlého dřeva? Dále bych poprosila o doporučení, v jakém odstínu vymalovat dětské pokoje, když jsou to pokoje v podkroví. Oba jsou pro kluky, ale modré se bojím, zda by nepůsobila chladně. Mohla by být barva béžová? Pokoj není tmavý, kromě střešního okna je v obou pokojích i okno klasické.
Odpověď   Dobrý den, cihlová sedačka by dle Vašeho návrhu interiéru slušela, v tomto případě vyberte jednu dominantní stěnu, kterou vymalujte cihlovou (nejlépe proti oknům)a zbylé stěny smetanovou, slonová kost.Nábytek pod TV zvolte v dekoru dub (americký světlý). Obývací prostor bude působit vyváženě a elegantně. Barevné ladění dětského pokoje by mělo být jasné, převažovat by měly přívětivé barvy,což béžová zrovna není,abychom dítě nedráždili a neodváděli jeho pozornost. Doporučuji proto velké plochy stěn a podlah pokrýt světlými odstíny, menší plochy (záclony, polštáře, povlečení na posteli) by naopak mohli být v sytějších barevných odstínech. do 9ti let dítěte - červená,purpur, růžová, od 9ti let - oranžová, žlutá, zelená, Nábytek by měl být neutrální, nejlépe z přírodního dřeva.
Dotaz   Dobrý den, ještě bych prosila o radu ohledně podlah v 1.patře domu a v podkroví. Dole laminát teakové plaňky - dveře zebrano, 2.patro laminát zebrano. Jinak v celém domě budou dveře bílé. Kuchyň bílá kombinace žluto-hnědé dřevo. Dlažba v kuchyni šedá- pracovní deska šedá. Je toto dobrá kombinace? Jakou dřevinou spojit tyto patra schody? Jsou vhodné v každém patře jiné podlahy? Velmi děkuji i za 2. dotaz
Odpověď   Dobrý den, kombinace barev je dobrá, co se týče podlah, není důvod, proč by nemohla být v každém patře jiná podlaha. Schodiště řešte stejným materiálem, jako je podlaha v patře, vyniknou více v podlaží nižším a schodiště bude opticky přisouzeno vrchnímu podlaží, jako jeho vertikální součást. Opačně schodiště příliš splyne s podlahou přízemí, což je u tak dominantní konstrukce škoda.
Dotaz   Dobrý den, poprosila bych o radu, jakou zvolit podlahu do podkroví, kde jsou 4 místnosti (13,15,14 a 25m2) s velkými okny (hnědé dřevo), chodba užší, ale vše dostatečně světlé. Světlá výška místností je 240cm. Dveře budou Damier dub, nábytek převážně bříza, v dětském pokoji borovice. Jakou tedy podlahu? Líbil by se mi ořech, je hodně výrazný, ale ladil by k oknům a světlý nábytek by vynikl. Nebo javor? Nebo dub-ale jde k němu nábytek z břízy a borovice?? Dub máme na schodišti i v přízemí na podlaze. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, ano je možné použít ořech je sice sytý ale prostor je světlý . Docílíte výrazného odstínového přechodu podlaha - nábytek. V případě použití laminátové plovoucí podlahy je možné vybrat světlejší odstín ořechu spíše žlutohnědý.
Dotaz   Ještě bych poprosila o radu ohledně dvou chlapeckých pokojů. Oba budou v podkroví, výmalba v barvě meruňky. Můžeme zvolit světlý nábytek? V jaké barvě doplňky a koberce? Děkuji.
Odpověď   osobně dávám přednost jemnějším barvám a jejím kombinacím dětských pokojích menších dětí. Např. oranžová v kombinaci s holubí modří nebo zelenou. U starších kluků jsou vhodné i kontrastní barvy jako červená a černá nebo červená a bílá.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.Dokončujeme novostavbu.V podkroví jsou dva pokojíky a ložnice.První pokoj je situován na jiho-východ o rozměrech cca 18m2.Druhý je umístěn na jiho-západ o velikosti cca 16m2.Nevím, který z těchto pokojů je vhodnější zvolit jako dětský,/pro holčičku/ a který nechat jako pracovnu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Větší pokoj bych volila jako dětský, i když orientace jiho-západ - pro pracovnu je méně vhodná, jelikož se prostor k večeru nejvíce prohřívá. Záleží na jeho časovém využití.
Dotaz   Dobrý den, vybrali jsme si interiérové dveře javor folie od Sapeli. Můžete mi prosím poradit, jaká plovoucí podlaha by se k těmto dveřím hodila? Pokoje v podkroví jsou malé, 9 a 10 m. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte opět světlou podlahu - javor, popř. bříza.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně plovoucí podlahy do celého rodinného domu. V podkroví jsou pokoje celkem malé. Vybrali jsme si dveře javor folie od Sapeli. Líbí se mi podlaha dub country selské prkno od firmy Terhurne. Myslíte, že by se tato podlaha k javorovým dveřím hodila? Nebo jakou podlahu byste volila vy? Ráda bych, aby to nebylo tón v tónu. Moc děkuji za radu. S pozdravem Ivana
Odpověď   Dobrý den přeji. K narůžovělému javoru bych volila raději medovější odstín podlahy - buď dub life nebo spíše buk.
Dotaz   Díky za odpověď , mám ještě jeden dotaz, pokud by schody byly v běleném dubu, nahoře je chodbička, pokračovat tam v podlaze bělený dub nebo stejná podlaha ořech jako dole? Pokud bělený dub, tak takové nahoře i dveře? Nábytek v podkroví bychom chtěli spíš ve světlejších tónech.A ještě jednou se zeptám na tu výmalbu v OP a kuchyni, raději přírodní cihlová, olivová nebo ostřejší zelená? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokračovala bych nahoře v podlaze z běleného dubu, a dveře také dubové a nábytek - např. bříza. Výmalbu bych volila osobně cihlovou. Příjemná je také voba olivově zelené nyní záleží, která je Vám příjemnější. Časem pak můžete odstíny vystřídat.
Dotaz   Dobrý den, právě dokončujeme rodinný domek - přízemí + podkroví, a řešíme podlahy, schodiště a interiérové dveře. V přízemí bych chtěla dřevěnou plovoucí podlahu - evropská třešeň, do podkroví vede schodiště v desingu dubu, které navazuje na plovoucí podlahu v chodbě- rovněž dub, ze které se vchází do jednotlivých pokojů. V pokojích je plovoucí podlaha ořech. Prosím, poraďte v jakém desingu zvolit interiérové dveře (myslím tím olše, javor, dub..) a zda by bylo možné mít v přízemí jiné dveře než v podkroví, anebo zda raději nezvolit do obývacího pokoje jinou podlahu než třešeň (podlaha ještě není položená). Děkuji mnohokrát. Přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Do obývacího pokoje bych nevolila podlahu v třešni ale ořechu popř. dubu. Dveře poté můžete opět volit v dubu. Třešeň se svým odstínem k dubu moc nehodí.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji sladit barvy podlah, schodiště a dveří v RD. Podlaha v obývacím pokoji bude dřevěná plovoucí MERBAU. Do podkrovních místností bych chtěla dřevěnou plovoucí (možná dub rustikal). Nevím jakou zvolit barvu dýhy u dveří Sapeli a jaké dřevo na schodiště (čepové, nerez zábradlí). Dlažba v chodbě, ze které vede schodiště do podkroví je šedobéžová. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobry den Podlahu merbau bych volil po celem dome. I v hornim podlazi. Schodiste navrhuju v prirodnim dubu.
Dotaz   dobrý den, chci dělat rekonstrukci podkroví,mužete mi poradit se skladbou podlahy,stavající podlaha jsou trámy s deskovým záklopem.Děkuji předem za radu a mužete mi to poslat na mail matusmen@seznam.cz ?Díky
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu je možné vyrovnat např. osb. deskami a na ni položit plovoucí podlahu (dřevěná, laminátová).
Dotaz   Dobrý den, stavíme montovanou dřevostavbu se zateplenou střechou shora, tudíž budou v podkroví přiznány krovy, krokve a vaznicový trám. Místnosti budou asi 17m2 se 2 střešními okny a francouzskými dveřmi, chodba se schody 3 střešní okna, koupelna střešní okno i ve štítu, takže dost osvětlené. Zařízení bychom chtěli jednoduché z Ikea (asi bílá s břízou). Myslíte, že je vhodné šikminy obložit palubkami šíře 14,6 cm nebo raději zaklopit bílým fermacelem? děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych obklad volit bílý fermacell, tak aby vynikly trámy a strop nepůsobil tmavším dojmem.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu ohledně barevného sladění dětských pokojů v podkroví jeden má 29m a je pro šestiletou holčičku a druhý má 25 m a bude tam tří letá holčička. Jde mi hlavně o to jak vymalovat a jaký koberec. Nábytek bude asi v bílé barvě. Jinak pokoje jsou světlé. Holkám se líbí růžová.Děkuji Ája
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte odstíny teplé, tak aby se holčičkám líbily a byly spokojené, např. růžovou můžete kombinovat s jarní zelenou, vanilkovou popř. oranžovou vše ale ve světlejších odstínech. V nádechu. Hračky, dosti barevné prostor poté oživí a dodekorují.
Dotaz   Dobrý den, naše nový kuchyňská linka je lesklá bílá v kombinaci s ořechem, dlažbu jsme zvolili něco mezi bílou a slonovou kostí (je to vhodná kombinace?) a potřebovala bych poradit jestli nechat výmalbu kuchyně bílou nebo vymalovat a popřípadě jakou barvou?(uvažovali jsme nad šedou).V obývacím pokoji budeme mít laminátovou plovoucí podlahu teak (podlaha je tmavá trochu do červena), a v celém RD by jsme měli mít třešňové dveře (barva se dá popřípadě změnit), a zajímalo by mě zda se podlaha v obývacím pokoji hodí k třešňovým dveřím, nebo máme zvolit raději jinou barvu a jakou?schodiště bude jasanové namořené v dubu a v podkroví je celkem malá chodba, (podlahu tam ještě nemáme vybranou, jakou máme zvolit?), tak zda ty třešňové dveře nebudou prostor ještě zmenšovat…při vstupu z chodby do obývacího pokoje bych chtěla prosklené posuvné dveře(třešeň), jakou barvu nábytku zvolit do obývacího pokoje (líbí se nám stůl, který je jen v typu bříza dýha, dub dýha, hnědo-černá a žluto-hnědá dá se něco z toho zvolit, jídelní část bude spojena z obývacím pokojem) a jakou výmalbu? (chtěli jsme jednu stěnu za TV stolkem do červena a pak nějakou světlou) sedací souprava bude asi bílá nebo krémová. Taky bych chtěla vědět jaká výmalba by se hodila do chodby hlavní dveře jsou zlatý dub a dlažba v chodbě taková červenohnědá. O víkendu se chystáme na výmalbu a pokládku dlažby, tak budu vděčná za vaši odpověď.Děkuji s pozdravem Svobodová
Odpověď   Dobry den Kuchyne - kombinace orechu, bile a slonove kosti je velmi velmi hezky. Malba seda bude take krasna a celek pekne ladit. Obyvaci pokoj - dvere bych volil vice kontrastnejsi, mozna javor ci dub, na ktery je moreno schodiste. Nbytek bych spise volil do prirodniho nebo beleneho dubu v kobinaci s nejakym lakem. Vymalby bych se nebal v zeleno hnede a pod. Vymalba chodby v nejakem zlutavem jasnem odstinu
Dotaz   Dobrý den, naše nový kuchyňská linka je lesklá bílá v kombinaci s ořechem, dlažbu jsme zvolili něco mezi bílou a slonovou kostí (je to vhodná kombinace?) a potřebovala bych poradit jestli nechat výmalbu kuchyně bílou nebo vymalovat a popřípadě jakou barvou?(uvažovali jsme nad šedou).V obývacím pokoji budeme mít laminátovou plovoucí podlahu teak (podlaha je tmavá trochu do červena), a v celém RD by jsme měli mít třešňové dveře (barva se dá popřípadě změnit), a zajímalo by mě zda se podlaha v obývacím pokoji hodí k třešňovým dveřím, nebo máme zvolit raději jinou barvu a jakou?schodiště bude jasanové namořené v dubu a v podkroví je celkem malá chodba, (podlahu tam ještě nemáme vybranou jakou máme zvolit?), tak zda ty třešňové dveře nebudou prostor ještě zmenšovat…při vstupu z chodby do obývacího pokoje bych chtěla prosklené posuvné dveře(třešeň), jakou barvu nábytku zvolit do obývacího pokoje (líbí se nám stůl, který je jen v typu bříza dýha, dub dýha, hnědo-černá a žluto-hnědá dá se něco z toho zvolit, jídelní část bude spojena z obývacím pokojem) a jakou výmalbu? (chtěli jsme jednu stěnu za TV stolkem do červena a pak nějakou světlou) sedací souprava bude asi bílá nebo krémová. Taky bych chtěla vědět jaká výmalba by se hodila do chodby hlavní dveře jsou zlatý dub a dlažba v chodbě taková červenohnědá. O víkendu se chystáme na výmalbu a pokládku dlažby, tak budu vděčná za vaši odpověď.Děkuji s pozdravem Svobodová
Odpověď   Dobry den jiz zodpovezeno
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu RD a chtěla bych se zeptat, jaká barva dveří (posuvné), nábytku a výmalby se hodí k podlaze teak. Obývací pokoj má 28m2 a bude spojen s jídelnou. Líbí se mi jeden rozkládací jídelní stůl, ale mají pouze odstín bříza dýha, dub dýha, hnědo-černá a žluto-hnědá. Hodí se k té podlaze některý ze zmiňovaných odstínů a jaký nábytek pak použít v obývací části? Sedací soupravu bychom chtěli ve světlé barvě (krémová, cappucino).Jakou dlažbu kolem krbu použít k výše zmiňované podlaze? Hodí se třeba slonová kost, která bude v kuchyni? Kuchyň je v kombinaci ořech bílá, není spojena s obývacím pokojem, jen na obývací pokoj navazuje samostatnou místností.Dále bych se chtěla zeptat pokud bychom zvolili v podkroví dveře třešeň, jakou máme zvolit podlahu? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlaha teak může mít více odstínů a zabrvení. Jistě se ale k této podlaze hodí světlý javor, popř. tmavý dezén wenge, ořech. Dlažba kolem krbu může být v odstínu smetanová popř. tmavá antracitová. Nábytek poté kombinace odstínu kuchyšnké linky a jídelního stolu.
Dotaz   Dobryden, chtěla bych se na Vás obratit jak vymalovat v podkroví? Ložnice a dva detské pokojíčky.Ložnici jako postel a skříně bych chtěla tmavší hnedou a nevím jakou barvičkou vymalovat a jakou dát plovoucí podlahu.Jestli se malují jen ty kratké steny a všechny nebo jen dve a tak.Děkuji za odpověd Kunstová
Odpověď   Dobry den Moznosti je mnoho. Do podkrovi bych dal jarni zelen na vsechny steny, tedy vc. sikmych sten a stropu
Dotaz   Dobrý deň riešiem s manželom dilemu ako obložiť kúpelnu v podkroví 3,10 x 2,50. Ja som zástancom čiastočného len pri vani a umývadle s podlahou a manžel naopak celej kúpelne. Pri obložení celej mame ale problem určiť výšku obkladu. Aký farebný odtien kúpelne by ste navrhovali?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlý odstín do výšky max. dveřních zárubní.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit, zda je vhodné použít na podlahu do podkroví materiál NOVILON. Zádklad podlahy je tvořen osb-deskou.Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Novilon můžete použít jestliže je podlaha dobře vyrovnanaá, popř. se dá jemnou nivelační stěrkou dovyrovnat.
Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci podkroví. Máme vybraná dřevěná eurookna v odstínu třešeň; stejná barva bude použita i na vnitřní parapety. Prosím o radu, jakou zvolit barvu podlahy v kuchyni a obývacím pokoji (požadujeme jednotný odstín), které budou vzájemně propojeny jako společný prostor. Kuchyň má rozměry 2,80m x 5,9 m, obývací pokoj 3,6 m x 4,12 m. Kuchyň je orientována na jihozápad, obývací pokoj na jih. Dále bych Vás chtěla požádat o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky - korpusu, dvířek a pracovní desky. Kuchyňská linka bude umístěna ve dvou přímkách, z nichž jedna bude pod oknem. Jaká barva dveří se bude hodit do interiéru s okny v barvě třešeň? Předem velice děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dýze třešeň podlahu můžete volit světlejší v buku nebo javoru. Kuchyňskou linku v čisté linii korpus ořech také pravoní deska s bílými dvířky. Poté bych volila také nábytek v této kombinaci.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu ohledně výmalby předsíně.Místnost je tmavší,velká 2,5x3,5m, podlaha je plovoucí v dekoru buk,je zde 7bukových dveří.Nábytek bude kombinace buku(korpusy)a vanilky.Jakou zvolit barvu výmalby předsíně? A jak vymalovat stěny schodiště(bukové) vedoucího do podkroví,které je od předsíně oddělené prosklenými dveřmi? Moc děkuji za radu.Lucka
Odpověď   Dobry den Predsin bych napr. vymaloval zeleno zlutou a schodiste spise do nejakeho odstinu zlute
Dotaz   Dobrý den.Můžete mi poradit podle jákého odstínu mám nechat namořit schodiště v OP.V OP máme laminátovou podlahu bělený dub.Chceme schodiště aby vyniklo.Okna máme dřevěná tmavý zlatý dub,nábytek bude v OP ořech bílá.Mám nechat namořit schodiště v barvě nábytku?Máme u oken parapety tmavý zlatý dub.Odstín je vypadá jak ořech.Mohla bych nášlapy na schodech namořit i podle barvy parapetů.Namořili jsme na ořech i podpěrné dřevěné sloupy v podkroví.co mi poradíte?
Odpověď   Dobrý den přeji. Opravdu bych volila schodiště namořit do ořechového odstínu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu.V novém rodinném domku máme okna v provedení zlatý dub.Jsem na rozpacích, jakou barvu nábytku a stěn zvolit.Krb bude obložen kamenem,popř.imitací asi v cihlové barvě, na zemi bude dlažba červenohnědá-např. Castellana.Nábytek bych chtěla teakový, buď bez nátěru nebo hnědý lak.Co by se hodilo více?A jaké barvy použít na stěny,součástí jedné stěny je samonosné betonové schodiště do podkroví. Děkuji Horáková
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek bych volila v hnědém nátěru, aby byl větší kontrast mezi pdolahou a krbem. Výmalbu poté můžete volit v jemném a tmavém cappucinu, popř. jedna stěna dál od krbu v cihlové barvě (barva obkladu).
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně tónování stěn. Zařizuji obývací místnost s kuchyní o velikosti 33 m v podkroví, téměř po celé šíři domu, tedy téměř obě protilehlé stěny jsou skosené. V místnosti jsou ze 3 stran okna (střešní, normální 2 okna, balkonové dveře) Všechen nábytek včetně kuchyňské linky je v třešni (calvados), podlaha lamino mořská tráva (světlá s žíháním do béžova, hněda a šeda), sedací souprava ve smetanové kůži. Doporučili byste tonovat stěny? A když, tak i šikminy nebo jen rovné stěny? Těch moc není. Ráda bych, aby prostor působil teple a útulně. Děkuji za radu!
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila výmalbu v jemných tónech cappucino, smetana popř. vanilka. Tmavší cappucino na kratších stěnách. Pokud jsou šikminy dostatečně vysoko můžete také ty vymalovat. Delší stěny poté ve světlém cappucinu. Popř. za sedací soupravou vytvořit zákoutí v bordó odstínu.
Dotaz   DOTAZ: Stanislava Horáková Dobrý den, prosím o radu.V novém rodinném domku máme okna v provedení zlatý dub.Jsem na rozpacích, jakou barvu nábytku a stěn zvolit.Krb bude obložen kamenem,popř.imitací asi v cihlové barvě, na zemi bude dlažba červenohnědá-např. Castellana.Nábytek bych chtěla teakový, buď bez nátěru nebo hnědý lak.Co by se hodilo více?A jaké barvy použít na stěny,součástí jedné stěny je samonosné betonové schodiště do podkroví. Děkuji Horáková ODPOVĚĎ: Dobrý den přeji. Nábytek bych volila v hnědém nátěru, aby byl větší kontrast mezi pdolahou a krbem. Výmalbu poté můžete volit v jemném a tmavém cappucinu, popř. jedna stěna dál od krbu v cihlové barvě (barva obkladu). Dobrý den, děkuji za odpověď.Ještě bych poprosila o radu ohledně výmalby kuchyně , která je s obývákem spojena,příčky jsou,jen průchod bez osazení dveří,obložky stejně jako 2 okna zlatý dub.Kuchyň je velká cca 3x2 m, kuchyňská sestava v barvě antik,dub,Ikea.Okno na kratší straně je na východ, druhé na kolmé delší stěně na sever. Dlažbu bych ráda v celém přízemí stejnou v hnědém rustikálním provedení nebo v kuchyni o něco světlejší.Ještě poprosím o jednu radu k výmalbě podkrovního pokoje,24 m2,2 štítová okna na sever,střešní okno na západ, nábytek bude zřejmě dub nebo bříza, Ikea.Plovoučku zřejmě v kontrastu tmavší,že?Děkuji. ODPOVĚĎ: Dobry den Rad bych Vam odpoved doplnil, ale nas system neumoznuje jednoduchym zpusobem dohledat puvosni dotaz. Jestli jsem Vam odpovidal ja, poslete puvodni dotaz z doplnenim a ja tez odpoved doplnim. Dekuji za pochopeni.
Odpověď   ...
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat: plánujeme použít v podkroví podlahovou krytinu Gelflor Texline HQR v dekoru dřeva do chodby, kuchyně, obýváku a dětského pokoje? Jaký je Váš názor na tuto krytinu? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobní zkuenosti nemám, ale obecně lze říci, že je to velmi odolný materiál s příjemnými dekory.
Dotaz   Dobrý den, rádi bychom vás požádali o radu ohledně barevného sladění oken, podlahy a interiérových dveří v našem novém rozestavěném domě. Co je již dáno a hotovo: 1) Dřevěná okna Verka - barva Afromosia (něco jako třešeň) 2) Kuchyňská linka (nenamontovaná) - horní skříňky vanilka vysoký lesk, dolní skříňky + bar jsou v odstínu slivka (sklady Dušek). Nevíme si rady s barvou podlahy a interiérových dveří. Podlaha dole by měla být z dřevěných dvouvrstvých parket na podlahovém topení a v podkroví asi dubové parkety. Nevíme, jestli máme dveře ladit k oknům a podlahu zvolit světlou. Jeden návrh počítá s dveřmi v dýze třešeň a podlahou dub Object (vybraný bez suků), který je světlejší a lehoulince do červena. Ale opravdu si nejsme jistí. Interiér by měl být v moderním stylu a chceme, aby v něm převažovaly dřevěné prvky. Okna dole jsou veliká a prostory hodně otevřené, obývák sahá až ke střeše, viditelné kleštiny. Předem moc děkujeme za radu, Tomanovi.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych tmavou podlahu v ořechu a k tomu dveře od Sapeli. Do Vašeho interiéru by se dobře hodil typ NOTE nebo LOTOS v dýze třešně nebo švestky polenské. Alternativou by byla světlá podlaha v jasanu, javoru nebo bříze. Dubovou podlahu k oknům a načervenalým dveřím bych nedoporučovala. Dub má totiž odlišný nádech, a pokud není namořen na jiný odstín, k použitým dekorům se nehodí.
Dotaz   Dobrý den, velice děkuji za odpověď. Okna ve světlé bříze či javoru by byla v interiéru jistě velice pěkná. Bohužel v nabídce firmy, u níž budeme okna objednávat, tyto odstíny nejsou. Stavíme dům s valbovou střechou s vestavěným podkrovím a střešními vikýři trojúhelníkového tvaru. Chtěli bychom, aby okna a podbití byla ve stejném odstínu, a bojíme se světlých barev, aby to v černé střeše moc nesvítilo. Ale v interiéru bychom naopak chtěli světlejší odstíny dřev (Vaše řešení obývacího pokoje a kuchyně se nám velice líbí). Posílám Vám vzorník barev eurooken. Rozhodujeme se mezi odstínem tabák, dub světlý a ořech světlý. Nejvíce se přikláníme k posledně jmenovanému, ale velice se bojíme, jak to bude v interiéru vypadat, když většina našeho nábytku je světlá. Který z odstínů byste doporučila Vy? Velice děkuji za odpověď. S pozdravem P. Kvapilová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Okna bych volila ve světlém ořechu, i když o skutečné barvě dle fotografie pochybuji.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu ohledně přestavby podkroví rodinného domku. Obývací pokoj je spojený s kuchyní – dohromady mají 7x5m. Kuchyně je v kombinaci kalvadosu a vanilky, jsou tam dvě střešní okna a jedno trojdílné v čele místnosti. Sedací souprava je oranžová, v pokoji jsou staré dřevěné trámy. Chtěli bychom poradit ohledně barvy plovoucí podlahy, výmalby a dveří. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám jemnou světle zelenou výmalbu (včetně stropu), světlou podlahu v dekoru běleného dubu a jednobarevné obložky a dveře - např. ve světle šedivé barvě.
Dotaz   dobrý den, zařizujeme koupelnu v podkroví a je v ní i dřevěný sloup - být tam musí, neboť drží krov. chci se zeptat, zda je lepší jej obložit dlaždičkami stejnými jako stěny koupelny či byste jej raději nechal stát tak jak je a pouze jej nalakoval? děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobry den jsem zastance toho, aby konstrukcni prvky zustaly jak jsou (kdyz uz se v interieru objevi). Rozhodne bych sloupek krovu nechal prirodni.
Dotaz   Dobrý den, nyní řeším, jakou podlahu zvolit do podkroví. Tam jsou dva dětské pokoje, ložnice a hala nad schodištěm. Chceme jednotnou krytinu v celém podlaží a navíc i na schodech. Ty jsou betonové a budu je obkládat. V hale nad schodištěm je strop obložen modřínovými palubkami (natřenými bezbarvou lazurou). Nevím, jaké zvolit dřevo na podlahu, aby se s modřínem "nepřebíjelo". Nebo bude lepší zvolit do haly a na schody dlažbu ve světlém odstínu a v jednotlivých pokojích dát podlahu dřevěnou? V přízemí na chodbě máme také světlou dlažbu s lehkým mramorováním. Bohužel se již nevyrábí, takže v podkroví a na schodech by byla dlažba pouze podobného vzhledu. Do pokojů upřednostňujeme dřevo, ale máme obavu, že děti na kolečkových židlích v něm vyjezdí koleje. Laminát nechceme. Variantou je také nějaké PVC s tloušťkou min. 3 mm. Můžete mi poradit? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit světlý dekor podlahy v celém prostoru – pěkná bude bříza, javor, jasan nebo bělený dub. Materiálovou alternativou může být novilon, dřevěné podlahy budou ale jistě dostatečně odolné.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výběru podlahy a dveří. Jedná se o rodinný domek, ve kterém je propojena kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Kuchyňskou linku budeme mít v barvě javor-folie. Z kuchyně vedou do podkroví dubové schody. Barvu nábytku v obývacím pokoji jsem ještě nevybrala. Nyní vymýšlíme barvu dveří – ty vedoucí do kuchyně jsou hned vedle linky, proto uvažujeme opět o barvě javor. A nevíme, jakou zvolit barvu podlahy – javor, nebo můžeme mít tmavší, např. dub? Děkuji moc za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dekoru javoru a podlahu v dubu. Alternativou je použít dub na podlahu i dveře.
Dotaz   Dobrý deň, akej farby vymalovať spálňu v podkroví? Rozmer 5,2 * 4,5 orientovaná na juh. Nábytok vo farbe dub. Ďakujem.
Odpověď   Dobrý den, volil bych jemné smetanové odstíny nebo barvu kávy ši cappucina. Ložnice by měla působit uklidňujícím dojmem, měly by v ní být příliš výrazné barvy. Zkuste volit bílé doplňky a nebo na jednu stěnu designovou tapetu s metalickými efekty. Zcela jistě si vyberete na www.POINTshop.cz .
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké barvy použít při výmalbě schodiště a navazující haly v podkroví. Schodiště je dubové ve dvou odstínech, úzké a výška stropu cca 370 cm. Strop pokračuje do haly, kde je výška stropu cca 4 m, kleštiny ve výšce 247 cm. Podlaha v hale bude Thermofix dub, po pravé straně dvoje dveře do pokojů v bílé barvě. Po levé straně je u zdi umístěn kotel, vedle kterého plánujeme vystavět zděnou příčku, a tento prostor za ní využít jako vestavěnou skříň po celé délce stěny. Jelikož dveře u kotle musí být z nehořlavého materiálu, napadlo nás mléčné sklo v hliníkovém rámu. Do jaké výšky radíte dát vestavěnou skříň? Při výmalbě bych použila barvu bílé kávy, nevím však, jakou barvu použít na strop a jak osvětlit prostor v hale. Na zdi naproti schodišti jsou dvě střešní okna. Na strop nad pokoji se poleze po žebřinách - bude tam taková „schovka“. Kvůli bezpečnosti ještě umístíme sítě. Prostor v hale bude sloužit i na hraní, kolem schodiště chybí ještě dubové zábradlí. Děkuji za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, výmalbu volte jednotnou. Odstíny kávy nebo cappuccina jsou dobrý nápad, prostor můžete oživit také jemnou světle zelenou nebo žlutou. Sloupy nebo větší plochu stěn můžete ozdobit benátskými štuky. Osvětlení lze řešit formou SDK podhledů a do nich zapuštěných LED svítidel.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový obývák velikosti zhruba 4,5 x 4 m a jelikož máme s přítelem naprosto odlišný vkus, je to pro nás dost náročné. Shodli jsme se zatím pouze na tmavé podlaze - linoleu s imitací staré dřevěné podlahy. Okno máme dřevěné v barvě třešeň a proti němu je černá krbová vložka obezděná červenými pálenými cihlami v jedné řadě zespod. Vedle krbu jsou vstupní dveře do místnosti. Vzhledem tmavé podlaze by se mi líbil světlý nábytek, ale absolutně netušíme, v jakých barvách sladit barvu omítky. Máme volit pouze jednu barvu, nebo jednu barvu třeba ve dvou odstínech, nebo dvě úplně odlišné barvy? Mně se třeba líbí fialková, ale působí možná příliš studeně a nehodí se moc ke krbu a na zeď na ním. Kolem krbu by se mi možná líbila nějaká květinová tapeta, která by částečně skryla kontrolní dvířka. Žlutou již máme kuchyň a chodbu meruňkovou, takže bychom rádi zvolili do obýváku jinou barvu. Místnost je orientována na západ a vede z ní navíc schodiště do podkroví. Děkuji za jakoukoliv radu či nápad.
Odpověď   Dobrý den, volil bych nábytek ve světlém laminu s vysokým leskem v krémové nebo cappuccinové barvě. Na dvířka zkuste bílý nebo šedivý lacobel. Velmi pěkná bude světle zelená limetková výmalba a jako doplnění designová tapeta s metalickými efekty z nabídky www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vymalovat dětský pokoj pro naše tříletá dvojčata - kluka a holku. Pokojík je v podkroví, strop nízký - 2m, obložený palubkami. Líbila by se mi pastelově zelená a žlutooranžová. Jen nevím, zda udělat delší stranu jednou barvou a druhou jinak, nebo třeba všechny udělat napůl - spodní část zelenou jako takové kopečky a vršek žlutou. Pokoj je zatím velký 5x8m, do budoucna chystáme rozdělení. A ještě se zeptám na barvu podlahy - mohl by to být dub, nebo raději něco světlejšího? Děkuji, Loupancová.
Odpověď   Dobrý den, volil bych určitě celé stěny v jedné barvě – dvě mohou být žluté a dvě zelené. Velmi pěkná bude také designová tapeta s dětskými motivy. Zkuste využít nabídky www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na radu ohledně výběru barvy podlahy do ložnice. Místnost je v podkroví, vymalovaná fialovou a bílou, podlaha by měla být laminátová od quick-stepu. Nevím, jakou barvu podlahy a nábytku zvolit. A ještě bych se chtěla zeptat, jaký odstín dřevěných zárubní Sapeli by se hodil ke kávové výmalbě nejlépe. Předem moc děkuji za odpověď, Petra Janoštíková.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlé odstíny podlahy, dveří a také nábytku. Můžete použít o odstín tmavší podlahu v dubu a k tomu javorový nábytek a dveře. Také lze vybrat vše v jednom tónu - v javoru, bříze či běleném dubu, nebo vzít výraznou podlahu v ořechu a k tomu nábytek v bílé barvě.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme podkroví a obývák máme v provedení bílá vysoký lesk a zebráno (hnědé klasika) Prosím o radu jakou barvu podlahy (marmoleum,lino,PVC) zvolit a jako barvou vymalovat stěny.Moc děkuji za odpověď. Majerová
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlou podlahu např. dekros světlého bambusu, nebo javoru. Popř. světlé béžové marmoleum. K tomu můžete volit výmalbu v olivovém, lila, bordó či oranžovém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barvy dveří. Jedná se o chodbu v podkroví, v níž je světlá (buková) plovoucí laminátová podlaha. Z chodby se jde do tří pokojů, kde je zase podlaha tmavá – ořech. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je prostor málo osluněn, volila bych světlé bukové dveře, pokud je prostor naopak světlý dostatečně, můžete volit dveře ořechové. Pro odlehčení doporučuji významnou část dveřního křídla prosklenou.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit jaké interierové dveře volit k javorové podlaze. Máme také dubové schodiště. Je to novostavba se sedlovou střechou s podkrovím. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte dveře v dekoru podlahy a nábytek v dubu. Nebo Dveře v dubu a nábytek může být odlišný např. dub s bílými lesklými dvířky.
Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně odstínu podlah do naší novostavby. Jedná se o podkroví, kde jsou dva pokojíčky a ložnice. Dveře si představujeme z dýhy v odstínu ořech (od Sapeli). Podlaha by měla být v celém podkroví z jednoho odstínu termofixu. Z jakých odstínů bych měla vybírat? V nabídce Rhermofixu Fatry http://www.fatrafloor.cz/cz/thermofix/kolekce-drevo/ se mi líbí odstín kaštan masiv, habr masiv, ořech vlašský. Nedokážu však určit, který by se nejlépe hodil. Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den, volil bych ke dveřím kontrastnější odstín. Tedy světlejší dřevinu.
Dotaz   Dobrý den, dostavujeme RD s podkrovím a já bych potřebovala poradit s interiérem. Jde mi o sladění dveří v chodbě s podlahou v obývacím pokoji a na schodišti. V příloze Vám zasílám pro představu půdorys přízemí. V obývacím pokoji chceme plovoucí podlahu v odstínu ořech, nábytek máme v odstínu medová olše. Je to vhodná kombinace? Ve vstupní chodbě máme zevnitř vchodové dveře bílé. Jaký odstín dřeviny mám volit u ostatních dveří v chodbě včetně těch zasunovacích vedoucích do obývacího pokoje, aby to ladilo s plovoucí podlahou? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, kombinace dřevin je v kontrastu a myslím, že je vhodná. U dveří bych volil jednotný dekor - nemusí byt nutně stejný se vstupními dveřmi, ale bílá či jiný nedřevený dekor bude k uvedeným dřevinám lepší.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně ložnice (nábytek a postel máme z buku). Ložnice je v podkroví, naproti dveřím je červenohnědé okno, bílé střešní je na zdi vpravo ode dveří. Čelo postele bude vpravo na stěně, kde jsou dveře. Nalevo ode dveří budou skříně. Prosila bych o radu, jakou máme zvolit výmalbu (jakou barvu a na jaké stěny) a jakou barvu či dekor lina na podlahu. Zvolili byste dveře z jasanu (takové budou schody), nebo z javoru? A ještě jeden dotaz: jaký druh podlahy byste doporučili do dětského pokoje pro dvouleté dítě? Máme tam položenou OSB desku šíře 18 mm. Dali byste tam rovněž lino, nebo raději koberec? Nebo tam máme nechat jen tu OSB desku a kusové koberce? Děkuji za Vaši radu. Pěkný den, Jitka.
Odpověď   Dobrý den, co se týče interiérových dveří, jsem názoru, že by měly být v celém prostoru stejné. Měly by se tedy ladit k nějaké ústřední místnosti nebo převažujícímu motivu, ne k ložnici. Malbu do ložnice volte rozhodně teplejší - musí uklidňovat. Podlahu doporučuji z PVC v nějakém abstraktním motivu. Do dětského pokoje zkuste dát tapety a nálepky, které prostor pěkně oživí. Mrknete se na např. www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, přestavujeme podkroví rodinného domu a potřebovali bychom poradit s barvou dveří a podlahy. Kuchyň bude propojená s obývacím pokojem. Kuchyňská linka je v barvě ořechu (korpusy i dvířka), k tomu je bílá pracovní deska a světlá dlažba. U dveří jsme přemýšleli nad javorem a k tomu o světlé podlaze. Nebo by byly lepší dveře javor a tmavá podlaha? V druhém případě se bojím, aby se místnost opticky nezmenšila. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. K ořechu bych volila kontrastní podlahu i dveře - javor je příjemný a ve vašem případě velmi vhodný. Alternativou by mohla být bříza nebo bělený dub.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V novém domě budeme mít kuchyň v bílém lesku a wenge, v kuchyni bílou dlažbu, v obýváku bych chtěla tmavou plovoucí podlahu, nábytek wenge v kombinaci s bílou, popř. krémovou a pak nějakou pastelovou barvu na oživení (uvazuji o zelené nebo fialové). Vůbec netuším, jakou zvolit barvu schodiště (to povede z obýváku do podkroví), oken a dveří v celém domě. Děkuji, Martina.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře i okna bych volila v bílém dekoru. Vhodné budou i dveře celoskleněné či hodně prosklené (např. Sapeli Note, Lotos). Schodiště pak volte v dekoru podlahy (wenge, dub, ořech).
Dotaz   Dobrý den, prosíme o radu. Stavíme rodinný dům - přízemí 11x10, podkroví to samé. Právě vybíráme podlahu. Máme dvě malé děti a psa, takže potřebujeme něco praktického. Dlažbu nechceme. Rozhodujeme se mezi PVC Novilonem a PVC Vinilem Expona Domestic. Chtěla bych nějaký vzor v dekoru dřeva - prkna. Dveře máme vybrané v barvě ořechu. Pořád zvažujeme pro a proti a nemůžeme se rozhodnout. Děkujeme za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Oba materiály jsou vinylové, a proto bych vybírala pouze dle ceny a především dekoru, který by mne oslovil. K ořechovým dveřím můžete volit také dekor ořechu nebo poté kontrastní světlý odstín dubu, javoru či břízy. Záleží také na tom, jaký plánujete nábytek. Pokud bude v kombinaci s ořechem, volte světlejší podlahu. Pokud chcete spíš světlý nábytek, pak podlahu slaďte s dveřmi.
Dotaz   Dobrý den, dostavujeme RD a já bych potřebovala poradit s interiérem v podkroví, kde jsou tři pokoje a koupelna. V přízemí v obýváku bude plovoucí podlaha vč. schodiště v dekoru ořech. V jakém odstínu dřeva mám volit dveře do podkrovních pokojů? V ložnici máme nábytek v masivu borovice. Jaká by byla vhodná plovoucí podlaha? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v ořechu ve všech místnostech a taktéž dveře. Pokud se jedná o menší prostor, pak doporučuji dveře bílé.
Dotaz   Dobrý den, dostavujeme rodinný dům a právě řešíme barevnou kombinaci v obývacím pokoji, jídelně a kuchyni, které jsou vzájemně propojené. Do místnosti vedou dvoje dveře a jsou v ní schody do podkroví. Ráda bych se zeptala, jak barevně zkombinovat podlahu, schody, dveře a nábytek. Obývací stěna je v kombinaci ořech/bílá, kuchyňskou linku si představuji v barvě bílé, pracovní desku a obklad v dřeveném dekoru. Nevím, zda zvolit také ořech, jako v obýváku, nebo světlý odstín, aby vše nebylo ve stejné barvě. Podlahu chceme ve světlém odstínu dřeva, nejspíš jasan. Schody pravděpodobně také. Dveře se nám původně líbily v odstínu wenge, ale nyní nevím, zda by nebyly v interiéru příliš kontrastní. Pokud by byla ale i kuchyň v kombinaci s ořechem, tak by se tmavé dveře mohly hodit, že? Nebo je vhodné udělat kuchyň i dveře světlejší (obývací stěna je až za rohem)? Jakou barvu byste doporučili? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, obecně platí, že čím méně různých materiálů (i typů dřevin), tím lépe. Kombinace ořech/bílá je moc hezká a té bych se držel co možná nejvíce. Další dřevina (jasan) ještě ano, ale wenge je už moc.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně podkroví – konkrétně barvy dveří a podlah. Máme tam bukové schodiště a potom dva budoucí dětské pokoje. Místnosti jsou velké cca 18 m2, ale poměrně tmavé. Na stropy budeme dávat obkladové palubky, ale nevíme jaké.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v buku a bílé dveře. Taktéž podlahy v pokojích doporučuji v buku. Pokud jsou pokoje tmavší, obložení dřevem není nejšťastnější - prostor by se opticky zmenšil a ztmavil. Pokud na něm přece jen trváte, volte opět buk a k tomu světlý bílý nábytek. Oživení pak docílíte barvami na stěnách a doplňcích.
Dotaz   Dobrý deň, v podkroví chystáme detské izby, stropy a šikmé steny sú obložené borovicovým drevom. Nábytok chystáme tiež borovicový. Akú podlahu zvoliť, aby to nevyzeralo ako na chate? Ďakujem za odpoveď.
Odpověď   Dobry den rozhodne bych volil spise nedreveny dekor, nebot byto opravdu pusobilo chatovite. Podivejte se treba na vinylove podlahy Paradol - moc hezke abstraktni dekory
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Chceme předělávat obývací pokoj, který je v podkroví a strop a šikminy jsou pobité palubkami. Můžeme zde vymalovat i nějakou jinou barvou než bílou? Máme červenou sedačku, pak zde chceme nechat jídelní stůl a TV. Ostatní nábytek chceme vyměnit, jakou barvu máme zvolit? Rozmístění nábytku bychom chtěli taky jinak. Moc děkuji za odpověď. Kamila Kozáková
Odpověď   Dobrý den přeji. Dle fotografií, nedokážu přesně určit půdorys a rozmístění nábytku. Co se týká výmalby, prostoru by promohlo (opticky by se zvětšil) kdybyste palubky vymalovali na bílo a spodn části volila v jemným odstínech např. khaki, šedá nebo cappucino. Nábytek volte v odstínu stolu popř. čistě bílý aby prostor působil sladěně a čistě.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit barvy v interiéru. Máme dřevěná okna v barvě teak. Jaké zvolit vnitřní parapety? Podlaha bude smrková dřevěná z palubek. V místností se nacházejí dvě "šibenice"-podpěry. Jedná se o obytné podkroví. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Parapety volte bílé. Nábytek pak v teaku nebo švestce.
Dotaz   Dobrý den, máme nově obloženou koupelnu v podkroví v RD (viz. foto) Obklad Rako-Vanity, kombinace béžová, zelená, šedohnědá, dlažba bílá. Chtěla bych poradit jaké volit vhodné barevné doplňky atd.? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Doplňky bych volila v zelenkavé, smetanové a popř. pro oživení na výměnu v cihlové či červené barvě.
Dotaz   Dobrý den,dětský pokoj v podkroví na jih,chceme vymalovat jemňonce světle modrou a nevíme,které stěny. Nábytek je něco bílé a něco borovice.Hodí se tato barva? Jakou barvu doplňků?Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit modrou výmalbu po celé ploše. popř. jednu stěnu dominantí v zelené barvě. doplňky v zelené oranžové.
Dotaz   Dobrý den, mám novou vestavbu bytu v podkroví. Zkosení stěny u vikýře v obýv. místosti (viz obr.) mě částečně omezuje při výběru vhodné sedací soupravy. Mohu požádat o vaší radu, jak toto vyřešit? Problémem by mohlo být i topení pod oknem. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych sedací soupravu rovnou trojsedák popř. s lenoškou u okna a k tomu dvě křesla či proti sedačce ještě jednu sedačku.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o pomoc s návrhem pokoje pro 3-letá dvojčata kluk - holka. Jedná se o místnost (viz. nákres - 2.09) v podkroví s přiznanými kleštinami, orientovanou na jih. Jakou zvolit barevnost, kam umístit postele. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Barevnost bych volila zelenkavo žlutou či světle modrou. Doplňky pak prostor oživí - červená, zelená modrá. Postele bych umístila po levé a pravá straně od vstupu. celkové řešení by bylo ale nad rámec této poradny.
Dotaz   Dobrý den,vybíráme dveře. Podlaha quick step (dubová prkna bílá lakovaná řada LARGO) Okna v přízemí mahagon, třešeň. Podkroví okna světlý dub, přiznané trámy natřeny lazurou TEAK. Chtěli bychom dveře v celém bytě stejné. Můžete prosím poradit dekor?
Odpověď   Dobrý den přeji. Pak bych volila dveře v běleném dubu.
Dotaz   Ještě bych se ráda optala,v podkroví máme 2 děts.pok.(pro holčičky 5 a 2),ložnici, jakou zvolit tam podlahu ke dveřím v tm. ořechu,jakou výmalbu? Mockrát děkuji,nechci překombinovat,nevím si rady. Denisa
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit tmavou pdolahu v ořechu popř. v běleném dubu či přír. dubu a k tomu pak nábytek v ořechu. Výmalbu pak dle oblíbenosti, žádnou barvu bych nevylučovala.
Dotaz   Dobrý den, máme podkroví z palubek-smrk, dveře jsou masiv-smrk,podlaha bude tmavší, okna jsou na jih a jedná se o větší místnosti. Nevím jaké barvy stěn mám zvolit do ložnice a dětského pokoje. Přemýšlela jsem o starorůžové nebo zelené.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Do dětského pokoje můžete volit světlou zelenou výmalbu a ložnici bych volila lilu, či bordó.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře