Pragointerier

podlaha - podlahové topení

Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci staršího jednopatrového domu. V přízemí chceme podlahové topení. Nevíme, jaký typ a barvu podlahy zvolit v prostoru obývák-kuchyň, který je řešen do tvaru L a je otevřený. Ještě musím podotknout, že prostor je celkově menší a v obýváku budou krbová kamna. Přemýšleli jsme o Marmoleu. Jaký názor máze na tento materiál Vy? Popřípadě, jaký jiný by jste nám doporučila. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, volba podlahy je spjatá s volbou dveří a pak celého interiéru. V menších prostorách je dobré volit podlahu světlejší trendově nadčasové jsou teplé medové odstíny středoevropských dřevin. Marmoleum je tvrdý snadno udržovatelný podlahový materiál. Již na trhu nabízí desky tl. 5-8mm (podobně jako plovoucí podlaha) nebo pásy. Spíše bych se přikláněla k tomuto formátu – míň svárů. Ke krbovým kamnům klasickým by odstín dřeva byl vhodnější. K moderním je vhodná spíše uni barva a zase světlejší např. béžová , kouřově hnědá.
Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci staršího jednopatrového domu. V přízemí chceme podlahové topení. Nevíme jaký typ a barvu podlahy zvolit v prostoru obýkák-kuchyň, který je řešen do tvaru L a je otevřený. Ještě musím podotknout, že prostor je celkově menší a v obýváku budou krbová kamna. Přemýšleli jsme o Marmoleu. Jaký názor máte na tento materiál Vy? Popřípadě, jaký jiný by jste nám doporučila. Děkuji P. Marková
Odpověď   Osobně se více přikláním k použití keramické dlažby. Proti Marmoleu má vyšší životnost, tvrdost, funkčnost co se týče prostupu tepla podlahového topení i údržby. Při použití rektifikovaných dlaždic je pokládka beze spár. Je možné taky použít plovoucí podlahu dřevěnou eventuelně laminátovou imitující prkna. Ke krbovým kamnům (předpokládám klasickým) se stylově více hodí - interiér pocitově zatepluje.
Dotaz   Jakou podlahovou krytinu je nejlepší použít v kuchyni? Dlažbu nechci, protože se domnívám, že pokud nemáme podlahové topení, je dlažba studená. Rozhoduji se mezi plovoucí podlahou a PVC.
Odpověď   Dobrý den, při rozhodování se mezi plovoucí podlahou a PVC dávám osobně přednost plovoucí podlaze.
Dotaz   Dobrý den, prosím poraďte mi, jakým způsobem zjistím pokládku podlahového topení (dokumentaci, kterou jsem měla v počítači, bohužel nemám) a teď potřebuji vyřešit ukotvení schodišťového zábradlí do podlahy. Jedná se o výplň z čirého skla mezi třemi nerezovými sloupky ve tvaru "L". Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověď   Dobrý den, nejdříve bych skusila řemeslníka, který podlahové topení pokládal. Pak je tady možnost termovizního měření podlahy, což je placená služba (používá se spíše na měření zateplení rodinných domů). Výplně z čirého skla můžete kotvit do lišt nebo bodově. Tady je potřebné znát přesný detail stávajícího stavu.
Dotaz   Hezký den! Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barevného sladění interiéru obývacího prostoru spojeného s kuchyní a jídelnou cca 35m2, okna jih a sever. Jediná barva, která je jasná, je světle hnědočervená (snad calvados nebo třešeň), která je použita na okna a terasové dveře. Vzhledem k tomu, že právě tato barva nepatří mezi mé oblíbené, nejsem schopna doladit barvy dveří, podlahy, schodů v interiéru i nábytku, tak aby byly s touto barvou v souladu a zároveň interiér působil moderním jednoduchým dojmem. Další omezení představuje podlahové topení - snižuje výběr vhodných dřevin na podlahu. Preferovala bych průmyslovou mozaiku, ale budu vděčná za jakýkoli nápad, nějak jsem se do těch dřevin zamotala. Děkuji Andrea
Odpověď  

Dobrý den, okna v červeném odstínu je možné kombinovat ve stejné barevné skupině např. podlaha průmyslová exotická Punah, dveře třešeň, doplňkové barvy odstín smetanová do kuchyně, antracit na sezení, světle šedá na stěny + sklo. Další variantou je použití dřeviny zemitých odstínů - např. ořech na dveře i podlahu a jednu ze zdí podbarvit červenou tak, aby nám korespondovala s okny. V obou případech můžete ponechat okna bez zastínění, tj. přiznat je.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak materiálově a barevně sladit prostor ve tvaru obdélníka 7,5m x 4m. Bude zde obývák spojený s kuchyní, v obýváku dřevěné borovicové (plné) schodiště do patra. Styl klidný, domácký, spíše bych řekla "nemoderní", rozhodně žádný kov a sklo. Daná je již barva oken a vchodových dveří - zlatý dub - a jednoduchý kachlový sporák, na nějž bude navazovat kuchyň. Máme udělat v celém prostoru stejnou podlahu a nebo jinou v části kuchyně s jídelnou a jinou v obývací části? Velmi by se mi líbila dlažba Defile středně hnědá (bude podlahové topení). Kuchyně by mi nejvíc seděla VASA. Je možné kombinaci těchto materiálů a stylů použít? Jaké potom zvolit vnitřní dveře? Děkuji vám za radu.
Odpověď  

Dobrý den, prostor je řešený opravdu klasicky. Volbou borovice i kachlových kamen je vymezen styl klasický až selský. K borovicovému schodišti bych volila podlahu spíše v odstínech béžovohnědých. Defilé hnědá je poměrně dost zemitá barva. Dveře pak borovice nebo smrk. Okna zlatý dub jsou vhodná. Podlaha v celém prostoru stejná. Pak můžete probarvovat stěny výrazněji. Můžete použít taky profilované lišty - fabiony pod stropem a kované doplňky.

Dotaz   Hezký den! Nikde jsem bohužel nenašla čísla dotazů, tak jsem je sem nakopírovala. Doufám, že to takto bude stačit. Zároveň přikládám orientační průdorys prostoru. Děkuji moc a přeji příjemné prožití vánočních svátků.Andrea Otázka: Hezký den! Velice děkuji za radu ohledně barevného sladění obytné místnosti z minulého měsíce (35m2, včetně kuchyně a schodiště, velká plocha oken a balkonových dveří výrazné barvy). Vaše řešení se mi líbí, nicméně bych ho potřebovala trochu pozměnit. Jelikož máme dvě malé děti (omlouvám se, tuto informaci jsem Vám měla dát hned na začátku) nebude praktická ta antracitová barva na sedačku. Dále došlo k upřesnění barvy oken a balkónových dveří – je to dřevo mořené na oranžovou barvu odstín 2001či2009 RAL, zůstává jemně patrná kresba dřeva. Okna i balkónové dveře zůstanou přiznané, jedná se o rekonstruovaný dům ve funkcionalistickém stylu a tento ráz bych chtěla ponechat. Mohla bych Vás tedy ještě jednou poprosit o návrh barevného sladění ve světlejších odstínech? Děkuji moc za Váš čas i ochotu. Andrea Odpověď:Dobrý den, prosím o zaslání čísla, pod kterým jsem na váš dotaz odpovídala. Děkuji. Odpověď: Hezký den! Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barevného sladění interiéru obývacího prostoru spojeného s kuchyní a jídelnou cca 35m2, okna jih a sever. Jediná barva, která je jasná, je světle hnědočervená (snad calvados nebo třešeň), která je použita na okna a terasové dveře. Vzhledem k tomu, že právě tato barva nepatří mezi mé oblíbené, nejsem schopna doladit barvy dveří, podlahy, schodů v interiéru i nábytku, tak aby byly s touto barvou v souladu a zároveň interiér působil moderním jednoduchým dojmem. Další omezení představuje podlahové topení - snižuje výběr vhodných dřevin na podlahu. Preferovala bych průmyslovou mozaiku, ale budu vděčná za jakýkoli nápad, nějak jsem se do těch dřevin zamotala. Děkuji Andrea ODPOVĚĎ: Dobrý den, okna v červeném odstínu je možné kombinovat ve stejné barevné skupině, např. průmyslová exotická podlaha Punah, dveře třešeň, doplňkové barvy odstín smetanová do kuchyně, antracit na sezení, světle šedá na stěny + sklo. Další variantou je použití dřeviny zemitých odstínů - např. ořech na dveře i podlahu a jednu ze zdí podbarvit červenou tak, aby nám korespondovala s okny. V obou případech můžete ponechat okna bez zastínění, tj. přiznat je.
Odpověď  

Dobrý den, odstín oken spíše RAL 2001 – je tlumenější pohledově příjemnější. Tento odstín je jemnější proti původní červené, a proto je možné volit průmyslovou dubovou podlahu v pruzích (eventuelně Marmoleum taky v pruzích, šířky 60cm). Nábytek, TV sestava a kuchyň jednobarevné uni odstíny béžové či smetanové. Možnost kombinace s dubem, např. kuchyně Hanák. Sezení oranžové až hnědé a malby zdí smetanová se strukturovanou tapetou, např. Ulf Moritz, v sytém odstínu s výrazným velkým vzorem.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji dětský pokoj. Okna jsou dřevěná (borovice) v barvě mahagonové, strop z palubek (světlý ořech). Chci, aby byl pokoj teplý a nevím, jaké barvy zvolit. Na zemi bude dlažba (podlahové topení). Na stěny si představuji barvu v odstínu žluté. Ale dlažbu nejsme schopni vybrat. Druhý dětský pokoj je tmavší a má bílý strop. V ložnici uvažujeme nad tmavě hnědou dlažbou (imitace dřeva), ale nevím, jakou barvu na stěnu. Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dlažba do dětského pokoje není úplně ideální. Existují také plovoucí podlahy či marmolea vhodná na podlahové topení. Pokud ji ale budete skutečně volit, doporučuji optimistickou barvu, třeba oranžovou (např. Rako savan) a k ní smetanovou či vanilkovou výmalbu. Pokud zvolíte neutrálnější dlažbu světlou (béžovo-bílou), vyberte k ní výraznější kusový koberec. Do ložnice pak můžete k tmavé dlažbě použít šedobéžovou či šedomodrou (blankytnou) výmalbu za postelí. Zbylé stěny ve světlejším odstínu smetanové či stejného zvoleného odstínu.

Dotaz   Dobrý den, stěhujeme se do rodinného domku. Máme bukový nábytek, chtěla bych i dveře Sapeli v bukové dýze. V domku je položeno elektrické podlahové topení a v návrhu je podlahová krytina thermofix. Líbí se nám ale jen její tmavé vzory (ten vybraný přikládám). Prosím vás o radu - je tato kombinace vhodná? Jak potom případně volit barvu stěn a sedací soupravy? Místnost je situována na jih a má 30m2. Předem děkuji za odpověď
Odpověď  

Dobrý den, bohužel nedorazil přílohou onen vzorek, tudíž nemohu říci, zda je kombinace dekoru vhodná či ne, ale obecně bych se tmavé nebál. Například ořech a wenge jsou tmavé dřeviny a jsou velmi populární. Stěny by měly být tím pádem světlejší (teplé odstíny) nebo bílé. Je to krásný kontrast.

Dotaz   Dobrý den přeji, jsme starší manželé a opravujeme rodinný domek, zatím jsme u přízemí. Chtěla bych to tam sladit dohromady, a tak Vás moc prosím o Vaše dobré rady. Obývák s kuchyní: okna východ - západ naproti sobě, vše ve zlatém dubu. V rohu obýváku bude krb, vložka jotul panorama, jednoduchá obezdívka, podlahové topení. Jaký typ sedačky máme zvolit? Je tam zeď 4,5m. Kuchyň jednoduchá do L. Hodí se dub natural, bříza nebo kombinace bílá káva s ořechem? (Bílou mně rozmluvili.) Spotřebiče jsou v nerezu. Hodí se k tomu světle šedá deska (imitace betonu)? Co byste doporučila mezi pracovní desku a skřínky? Také bych potřebovala poradit, jakou zvolit výmalbu a barvu plovoucí podlahy. Líbí se mi středně hnědá. Jakou barvu stolu a židlí? Pak navazuje dlouhá chodba s verandou asi 12m dlouhá, široká 1,4m. Hodí se tam světle šedé lapatto sandstoun, nebo okr? Máme dát všude stejnou? A poslední otázka: jakou barvu dveří a obložek zvolit od SAPELI? Hodí se prosklená Nora? Omlouvám se, že je toho hodně, jsem vděčná za každou radu. Přeji pěkný den a děkuji moc, Dana.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do svého interiéru jistě můžete volit jednoduché odstíny (dub, šedá, smetanová) a výraznější doplňky. Kuchyňskou linku doporučuji v dubu, možná se smetanovými dvířky. Pracovní deska může být šedivá, či smetanová a obklad jednotný skleněný (šedivý či bílý Lacobel). Jídelní stůl kombinace dub a sklo. (Případně můžete volit jednoduchý bílý stůl s židlemi v kombinaci kovu a plastu.) Podlahu zvolte opět dubovou a dveře také. (Nora dveře od firmy SAPELI jsou tou nejjednodušší formou, lépe jistě vypadají dveře dýhované a modernějšího vzhledu - NOTE, LOTOS…) Výmalbu bych volila v jemných odstínech šedivé, smetanové. Sedací souprava poté může být výraznější - bordó, oranžová, či temná modrá. Co se dlažby týká, hezké bude světle šedé Lapato - jak v chodbě, tak i na verandě. (Je to dlažba mrazuvzdorná a tedy pro tento účel vhodná.) Vždy prosazuji, že méně je více.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu týkající se barevného sladění kuchyně v novostavbě. Okna jsou zde tři v dekoru cherry amareto. Dveře budou asi v buku - uvažuji o dřevěných se čtyřmi poli z matného skla. Místnost je obdélník 3x7m. Na užší straně bude kuchyňská linka do U, naproti bude stůl s židlemi (pokud si ponechám stávající, jde o buk). Nevím si rady s barvou podlahy - uvažuji o laminátové plovoucí v části "jídelny" a dlažbě u kuchyňské linky (spíše z praktických důvodů). Bude zde elektrické podlahové topení. Dlažba by se mi líbila šedivá až antracitová, ale bojím se, aby prostor nebyl moc tmavý. Podlahu nám doporučovali od Quick stepu. Mám ale pocit, že jejich dekory jsou moc rustikální a buď příliš tmavé, nebo moc světlé. Snad by se dala použít třešeň. Nevím, v jakém dřevěném dekoru by měla být linka. Chtěla bych jiný korpus a jiná dvířka. Spotřebiče a úchyty v nerezu. Asi by se sem hodil zase buk, třešeň nebo javor. Tuto kombinaci doporučujete často - nejsou i jiné možnosti? Buku zde už bude možná dost, asi bych jej použila na korpus linky. Javor se mi moc nelíbí a třešeň je z dob časté kombinace s vanilkou okoukaná. Líbí se mi i exotické dřeviny. Vím, že mám moc požadavků na to, že by v místnosti nemělo být množství barev. Přesto bych byla ráda za nějaký nový nápad, třeba i neobvyklý. Moc děkuji, Kateřina.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do jídelny bych volila odstín podlahy v buku a k tomu již zmiňovanou dlažbu antracit. Kuchyňskou linku můžete volit celou čistě bílou v laku v kombinaci s antracitovou deskou a světle šedým obkladem. Alternativou by byla volba antracitového korpusu s bílými či cappuccino dvířky. Variant je více a záleží na daném prostoru a Vašem cítění. V jídelním koutu pak můžete použít bílý stůl.

Dotaz   Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou podlahovou krytinu zvolit pro podlahové vytápění. Dlažbu, nebo plovoucí podlahu?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pro podlahové topení je lepší volit dlažbu, ale dnes se také vyrábí mnoho typů vhodných plovoucích podlah. Dlažba ale vždy lépe vede teplo.

Dotaz   Dobrý den, chceme rekonstruovat koupelnu o výměře necelé 4 m2 (195/185). Chceme podlahové topení, novou asymetrickou vanu se zástěnou (cca 160/80), umyvadlo se spodní skříňkou a závěsný záchod (zatím zde záchod není), všechno standardní provedení, ne nic luxusního. Prosím, napište mi aspoň odhadem napsat částku, za jakou by se taková rekonstrukce dala pořídit, nemáme žádnou představu. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, velmi těžká otázka - snad do čtyřiceti tisíc? Při velké spořivosti byste se mohli vejít.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem podlahové krytiny v kuchyni. Kuchyňská linka je v barvě calvados. Máme 1,5 roku staré dítě a plánujeme ještě jedno. Přemýšlíme o podlahovém topení – myslíte, že je vhodné do kuchyně? Dále se ještě rozhodujeme mezi marmoleem, linem či dlažbou. Líbil by se nám větší formát dlažby. Preferujeme funkčnost a bezpečnost vhledem k dětem. Děkuji za odpověď, Lucka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pro podlahové topení je nejvhodnější právě dlažba, která dobře vede teplo. Je vhodné volit světlý smetanový, krémový odstín dlažby. Zkuste třeba dlažbu GEO či Buffalo od Raka, které jsou ve velkých čtvercových, ale také obdélníkových formátech.

Dotaz   Chtěla bych poradit s výběrem podlah, interiérových dveří a schodiště v přízemí našeho RD, aby k sobě ladily. Co se týče podlahy, volili bychom raději dlažbu (všude bude podlahové topení) třeba v kombinaci dvou barevných odstínů. Dům bude zařízen spíše moderně, okna budou bílá a barevnost kuchyňské linky je také už daná (vanilka + tmavý ořech + žulová pracovní deska). Jakou zvolit barvu interiérových dveří? Jaký materiál a barevnost schodiště (chceme betonové, nikoliv samonosné)? Přikládám půdorys přízemí a návrh kuchyňské linky. Děkuji předem za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše obrázky kuchyně a půdorysu bohužel nedorazily. Podle Vašeho popisu bych doporučila dveře v dekoru ořech či dub, s dubovým obložením schodiště. Podlahy mohou mít nádech jemného cappuccina a světle šedé barvy.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou volit podlahu do haly (jedná se o obývací pokoj a kuchyň). Je lepší dlažba, nebo nějaká jiná krytina? A má být v celé hale stejná, nebo mám kuchyň opticky oddělit? Děkuji, Holmanová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jestliže máte jeden spojitý prostor, volila bych jednu podlahovou krytinu. Pokud to není nutné, již bych jej opticky nečlenila. Pokud máte podlahové topení, pak je nejvhodnější dlažba.

Dotaz   Dobrý den. Můžete mi poradit s výběrem podlahové krytiny do společného obýváku s kuchyní? V podlaze bude podlahové topení - nejlepší je asi dlažba, ale ta mi připadá příliš tvrdá a pro děti ne moc vhodná. Co lino? Jakou by mělo mít kvalitu? Dále si nevím rady s barevnou kombinací podlahy, kuchyňské linky a dveří. Líbí se mi odstíny Wenge a javor, tak bych je ráda nějak použila. Předem děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dlažba je pro podlahové vytápění nejlepší. Samozřejmě je ale možné volit také plovoucí podlahové krytiny či přírodní linoleum. Linoleum bych volila v jemném smetanovém či cappuccino odstínu. K tomu kuchyňskou linku v dekoru wenge se světlou pracovní deskou a obkladem v odstínu podlahy. Dveře budou krásné v dýze wenge s velkou prosklenou částí. Podívejte se na nabídku Sapeli (modely LOTOS, NOTE, TENGA).

Dotaz   Dobrý den. Zajímalo by mě, jaký rozdíl mezi marmoleum click a plovoucí podlahou tilolino. Jsou obě vhodné i na podlahové topení? Jsou dostatečně tvrdé, odolné? (Rádi bychom tuto podlahu dali do obývacího pokoje, z nějž se jde na terasu.)
Odpověď  

Dobrý den přeji. Přírodní podlahu tilolino je možné položit na podlahové topení a také se vyrábí v plovoucím systému click.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit. V kuchyni jsme plánovali položit lesklou dlažbu v kombinaci červená a bílá. Teď ale nevím, jestli je to vhodné, prý je lepší mat, který je vhodnější i na údržbu. Pod dlažbou bude podlahové topení. Jakou by měla mít podlaha kvalitu? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, lak versus mat není tak jednoznačný. Oboje má své výhody a nevýhody. Jestli myslíte kvalitu vzhledem k podlahovému vytápění, zeptejte se raději přímo u firmy, ta nakonec ponese i záruku.

Dotaz   Dobrý den. Naše babička staví malý domeček a do obytného prostoru (kuchyň + jídelna + obývák, celkem cca 35 m2) chce krb nebo krbová kamna. Prozatím se přikláníme ke kamnům kvůli menším rozměrům. Podle čeho ale vybírat? Stačí nám plechová, nebo raději připlatit a vybrat litinová? Je to jen na přitopení a hlavně kvůli atmosféře, nemáme v plánu tím vytápět dům. Cenově jsme ochotni investovat maximálně 10-15 tisíc. Už jsme se dozvěděli, že pro tento prostor stačí 6-8 kW. Chtěli bychom větší sklo – větší ohniště. Stačí nám obyčejnější plechová kamna třeba s litinovým roštem? Další dotaz: v patře jsou dětské pokoje (10 m2 na pokoj), v nichž není podlahové topení. Je vhodnější dát klasickou dřevěnou podlahu – prkna, nebo plovoucí podlahu s dřevěnou vrchní vrstvou? Jde nám o teplotu (laminátová podlaha je studená). A co marmoleum? Jaké jsou vlastnosti tohoto materiálu? Je to srovnatelné se dřevem, co se týče vlastností a ceny? Děkuji za odpověď, Saša.
Odpověď  

Dobrý den, co se týče krbových kamen - bohužel, nejsem odborník.
Ad 2) dřevěná podlaha je samozřejmě lepší, protože má přírodní vlastnosti. Marmoleum je též přírodní, lze jej pořídit i pod názvem tilolino (www.tilo.cz). Jde o ryze přírodní materiál, který bude mít obdobné tepelné výhody či nevýhody. Každopádně přesnější informace Vám jistě sdělí odborníci, kteří se zabývají prodejem a montáží přírodních podlah. Bližší ceny najdete u konkrétních firem. Zkuste se podívat například na www.tilo.cz. Tato společnost dodává přírodní lino, Tilolino i marmoleum (a to i v plovoucím provedení) a v mnoha barevných dekorech.

Dotaz   Pěkný den, nevíme si rady s vymalováním a zařízením chodby. Potřebovali bychom ji nějak oživit a také zútulnit. Je docela tmavá, světlo jde jen ze střešního okna na schodišti a trošku prosvítá dveřmi z obýváku. Chodba je do tvaru L - první fotografie zachycuje delší část a na poslední fotografii je kratší část s dveřmi do vstupní haly. Na první fotografii jsou také vidět dvířka do komína, které bychom chtěli schovat, uvažovali jsme o nějaké komodě. Na poslední fotografii jsou na levé straně patrná plechová dvířka na zakrytí rozvodů pro podlahové topení, které bychom také chtěli schovat a s tím si vůbec nevíme rady, jelikož se na tuto stranu otvírají dveře ze vstupní haly a případná komoda by jistě překážela. Dveře jsou v barvě třešně a dlažba je kombinace modré a meruňkové. Moc děkuji za rady, Hanka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych nábytek v jednoduchém stylu. Doporučuji policový systém v hloubce odpovídající prostoru za vstupními dveřmi, tedy cca 200 mm. Nábytek volte v dekoru a odstínu schodiště, dobré je oživit stěny obrázky nebo fotografiemi a květinami (břečťanem).

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit, jak rozmístit do prostoru sedačku, stěnu na televizi a také jídelní stůl. Jak zařídit kuchyň (chtěla bych ji do U)? Je lepší volit dlažbu, nebo marmoleum? Plovoucí podlahu nechceme, podlahové topení neplánujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych dala za kuchyňskou linku mezi okna, sedací soupravu doporučuji rohovou a televizní sestavu bych umístila vedle krbu. Do celého prostoru bych volila marmoleum.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit s výběrem materiálu a barev na podlahy, interiérové dveře a schodiště v RD. Co se týče podlahy, chtěli bychom raději dlažbu (všude bude podlahové topení), třeba v kombinaci dvou barevných odstínů. Okna budou bílá a barevnost kuchyňské linky je také už daná (dvířka vanilka, korpus wenge, žulová pracovní deska). Jakou zvolit barvu interiérových dveří? Jakým materiálem a v jaké barvě obložit schodiště? Přikládám půdorys přízemí a návrh kuchyňské linky. Děkuji předem za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel nedorazily obrázky, ale radila bych volit dveře v dekoru wenge (např. Sapeli - Lotos, Note, Tenga) v kombinaci s prosklením. Schodiště můžete obložit také tmavě – vhodný je wenge. Pokud pořídíte další nábytek např. v dubu, můžete obkládat dubem. Dlažbu bych volila v jemném světlém smetanovém odstínu, např. Essencia Lappato - od firmy Rako.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit s výběrem odstínu dveří, podlahy a kuchyně. Hrozně se nám líbí dekor ořech. Byla by možná následující kombinace: dveře ořech (hladké provedení), kuchyň kombinace ořech a slonová kost a podlaha PVC Thermofix (Fatra) odstín horský dub, velkoformátová dlažba Powergres Cement odstín Grey (v koupelnách kombinace se světlou). V celém domě bude podlahové topení, a proto jsme zvolili podlahovou krytinu PVC (obývací pokoj, kuchyň, jídelna, pracovna, druhém patře vyjma koupelen) a jednotnou dlažbu v ostatních prostorách. Schodiště bude dubové s nerez zábradlím. Vyjma sociálního zázemí budou dveře hodně prosklené - v přízemí čiré sklo (vždy dveře a boční světlík, mezi obývákem a jídelnou velká prosklená stěna s posuvnými dveřmi a v jídelně dveře zasouvací na boční světlík), v druhém patře a pracovně bude satinato nebo mléčné sklo. Je rozumné dávat do ložnic prosklené dveře? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolené materiály (ořech, dub a šedivá dlažba) spolu budou velmi hezky ladit. Pokud jde dekory dřeva, je dobré, aby spolu korespondovaly barvy v nich obsažené. Ořech je navíc velmi nadčasový dekor a hodí se k němu jak studené, tak i teplé barvy. Místo PVC bych volil raději přírodní marmoleum nebo průmyslovou mozaiku. Dveře do ložnic mohou být také prosklené, ale jen z části. Tak, aby světlo nešlo přímo na hlavu postele.

Dotaz   Dobrý den, právě dokončujeme práce na svém novém domě a pomalu začínáme řešit barevné ladění interiéru. V celém domě je instalováno podlahové topení. V přízemí bude dlažba a v podkroví PVC nebo plovoucí podlaha, podle toho, co nám doporučí vzhledem k podlahovému topení. Nábytek si představujeme v odstínu wenge, kuchyňskou linku bílý lesk a pracovní desku wenge. Dlažbu jsme nejprve chtěli světlou (Legni Ice) a k tomu wenge interiérové dveře. Vyvstává však problém s barvou schodů - jestli by měly být v barvě podobné Legni ice, nebo spíš v odstínu wenge. Stěny budou bílé. Druhá varianta, která nás napadla, je podlaha i dveře wenge. Tady se však obáváme, že bude interiér příliš tmavý, jedná se totiž o menší místnosti. Prosím poraďte, děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel jste nenapsal přesné názvy podlahových krytin, a proto jsem je nedokázala identifikovat. Nemohu tedy konkrétně poradit. Osobně bych ladila vše do odstínu wenge, aby vznikl kontrast se světlou podlahou. Díky tomu se prostor opticky zvětší. Nábytek, dveře a schodiště volte ve wenge; podlahu světlou - cappuccino nebo smetanovou.

Dotaz   Dobrý den. Mohli byste mi, prosím, poradit s podlahou do obýváku a kuchyně v novostavbě RD? Vše je v jedné spojené místnosti. Kuchyň bude v odstínu wenge s šedou pracovní deskou, na horních skříňkách chci nerez rámeček, troubu nerez. Kuchyň má i s ostrůvkem (který ji odděluje od jídelního stolu a obýváku) 2,40 m. V celé místnosti je podlahové topení. Jsou zde červená umělá okna cherry amareto a francouzské dveře na terasu. Laminová podlaha od quickstepu je do červena. Nyní nevím, zda je vhodné oddělovat obývák od kuchyně dlažbou. Pokud ano, jakou barvu by měla mít a kam až sahat? Z této velké místnosti vedou dveře na chodbu, kde bude šedé čtvercové lamino. Jakou byste doporučili barvu dveří? Velice děkuji za odpověď, G. L.
Odpověď  

Dobrý den, určitě doporučuji jednotnou podlahu do celé místnosti. Prostor tak bude ucelenější. Dveře nemusí být v dřevěném dekoru - vzhledem k použité barevné kombinaci a modernímu designu interiéru mohou být dveře i obložky jednobarevné. Hezká by byla třeba středně šedivá.

Dotaz   Dobrý den, chceme si dát do bytu podlahové topení. Slyšeli jsme, že pak ale není možné použít plovoucí podlahu, ale jen dlažbu. Ta se nám ale zdá strašně studená. Jaké řešení by jste nám doporučili?
Odpověď   Dobrý den, na podlahové topení je samozřejmě možné použít plovoucí podlahu laminátovou i dřevěnou speciálně určenou na podlahové topení. Více informací získáte např. u firmy FimLux s.r.o.
Dotaz   Dobrý den, prosím o váš odborný názor a radu. Mám kuchyni (bílá-Hanák, pracovní deska černá)spojenou s jídelnou a obývacím pokojem-je to jeden velký prostor,jen sedačka je vidět částečně a částečně je za rohovým výklenkem. V kuchyni a jídelně je dlažba-světlá s velmi jemnými černošedými a béžovými čmouhami. V jidelně je stůl s židlemi (barva buk mořený na ořech). Budu si pořizovat nějakou jednoduchou stěnu v témže provedení. Sedací soupravu mám již koupenou (Natuzzi-sv.smetanová kůže). V pokoji chci udělat novou podlahu (teď je tam ještě PVC-na něm byl koberec), která bude navazovat na dlažbu. Nevím, jaký odstín by byl nejvhodnější, aby se hodil k sedačce a dlažbě. Také chci nechat obložit zárubně a nové dveře a nevím, v jakém barevném provedení by byly nejlepší a také šli barevně k nábytku. Můžete mi prosím, také poradit, jak mám vymalovat pokoj a jídelnu? V kuchyni je vidět jen bílý strop a kousek stěn nad linkou, která je na levé i pravé straně. Z kuchyně vedou balkonové dveře a okno (celá šířka kuchyně) na terasu. Na protější straně - to je v obývacím pokoji je téměř celá stěna s vyplněna okny.Jídelna je mezi kuchyní a obývacím pokojem. Omlouvám se, jestli je to trochu zmatené. Mnohokrát děkuji za odpověď. K.Kubalíková e-mail:kubalikova@tiscali.cz
Odpověď   Dobrý den, k barevnosti bílá - ořech - světlá smetanová? je vhodné doplnit buď bělený dub podlaha i dveře. Taky dub přírodní. V případě , že máte ráda světlé jemné interiéry je vhodné volit odstín podlahy v bílém smetanovém provedení např. litá podlaha (pro podlahové topení) stejně i dveře. V prvníc dvou je vhodné na zdi použít kouřovou hnědou - capuccino, u poslední odstíny jako červená- krev, zelená olivová, oranžová - pomerančová.
Dotaz   Ještě jsem se vás chtěla zeptat na Váš názor ńa vinylové podlahy.Budeme mít podlahové topení a zdá se mi to poměrně vhodné,ale neznám nikoho ,kdo by ji měl,nebo kdo by mi poskytl nezávislé reference.Děkuji vám.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vinylové podlahy jsou velice příjemné, odolné. Jak je to s kombinací podlahového vytápění ale nevím. Jistě Vám technické řešení navrhnou konkrétní firmy a podlaháři, kteři by pokládku prováděli.
Dotaz   dobrý den, mám ještě jeden dotaz ohledně výberu podlahy. chtěla bych poprosit o radu, jedná se o kuchyn jídelnu a obývák, rozloha 43 m ctv, v kuchyni jedno okno na východ, jinak okna na jih. líbí se nám lesklá dlažba barva hodně latté, co si myslíte o tom, že by byla v celém tomto prostoru. jak moc budou trpět malé děti, že je všude dlažba, /bude podlah. topení/. nebo tento prostor rozdělit a mit dlažbu jen kuchyně a jídelna. potom tedy jakou podlahu volit do obyvláku, v podobnem odstínu, nebo raději uplně jinou.a pokud všude dlažba tak stejná i vpředsíni? a co lesklá dlažba, vypdá krásně , jen nevím jestli se hodí do rod. domku. děkuji moc za odvověd.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych lesklou dlažbu nepoužila, jelikož působí nebezpečně a na údržbu je také náročnější. Co se týká podlahového topení, e vždy nejvhodnější dlažba, ačkoli pro malé děti může být nebezpečnější. Dnes se dá ale na podlahové topení také použít podlaha dřevěná, nebo laminátová. Celkově bych prostor sjednotila a volila jednotnou dlažbu do celého prostoru velkoformátovou s minimálními spárami.
Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc s volbou podlah v novostavbě. Sice v celém domě mají být stejné podlahy, ale do přízemí jsme museli vzít dlažbu v jiné barvě (aby se dala již osadit technická místnost). V přízemí je pracovna, technická místnost a relaxační místnost, dlažba šedá. V patře ale již šedou moc nechci, a tak přemýšlím o stejné dlažbě, ale v béžovém odstínu, nebo o typu Rako Orion, rovněž béžovém. Mám chodbu, předsíň, koupelnu a kuchyň dát do béžové a do obývacího pokoje, ložnice a dětského pokoje použít plovoucí podlahu v barvě javoru? (V celém domě jsou dveře Sapeli Tarugo v tomto odstínu.) Máme všude podlahové topení, takže musí převládat dlažba. V kuchyni bude linka Oresi a mezi chodbou a obývákem je prosklená stěna s dveřmi. Kuchyň a obývací pokoj jsou spojené. Schodiště bude obloženo javorovým dřevem. Chtěla jsem do kuchyně také šedou podlahu (aby tam bylo něco ze spodního patra), ale tři různé podlahy (barvy) už je hodně, a tak se to bude muset vyřešit doplňky. Prosím o váš názor, popř. rady. (Další patro již bude navazovat ve stejných barvách, ale až jednou.) Moc děkuji, s pozdravem Alena.
Odpověď   Dobrý den, samozřejmě by bylo lepší, kdyby podlahy byly co nejvíce jednotné. Kromě dlažby na podlahové vytápění můžete použít i průmyslovou mozaiku, tzv. kantovku, ve speciální tloušťce 10mm. Pěkný bude dekor jasan nebo dub.
Dotaz   Přeji krásný den, již delší dobu si lámu hlavu s podlahou do obývacího pokoje propojeného s kuchyní. Inklinuji ke koloniálnímu stylu, mám ráda tmavší a teplé tóny, přírodní materiály. Uvažovala jsem o 3-vrstvé dřevěné podlaze merbau (máme podlahové topení, proto nelze položit masivní podlahu ani například bambusovou podlahu, ze které jsem nejprve byla nadšena), ale bojím se, že pokud potom zvolíme koloniální nábytek, tak vše bude velmi tmavé. To samé platí pro kuchyňskou linku, zatím jsem nenarazila na světlou, která by se mi líbila. Máte radu, jaká podlaha by se hodila do koloniálního stylu? Děkuji mockrát, Jana.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud zvolíte méně nábytku, jen solitéry, můžete volit výraznou podlahu v barvě nábytku (tedy merbau apod.). Také by byla vhodná dubová podlaha nebo dlažba ve světlejším béžovém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jak sjednotit podlahu v kuchyni a obýváku. Kuchyň jsme vybrali v bílém lesku s pracovní deskou v barvě pohledového betonu. Na zem jsme proto koupili velkoformátovou dlažbu Attico Nero 60x60 od firmy Bigtile, která by měla být až do poloviny místnosti. Protože je kuchyň do tvaru U, mysleli jsme, že tmavá dlažba by mohla být dobrým kontrastem a zároveň nebude tmavá plocha příliš velká. Nyní se trochu bojíme, jestli jsme nepodlehli módním výstřelkům a kuchyň tak bude příliš chladná a neosobní. Stěny máme zatím také bílé, protože stále nevíme, jak je barevně sjednotit s dřevěnými okny z merati v barvě merbau a interiérovými dveřmi od Sapeli - příčný dekor teak. Chtěla bych kuchyň nějak zútulnit, třeba barevnými doplňky a mozaikou za linkou. Problém máme s podlahou v druhé půlce kuchyně, kde je jídelní kout, který přechází do obýváku. Jakou podlahu byste mi doporučili? Všude máme podlahové topení. Vzhledem k tomu, že máme i rohový krb, dočetli jsme se, že podle předpisů je nutné mít kolem něj minimálně 80 cm dlažbu, což pro nás znamená, že by dlažba zasahovala do průchodu z obýváku do kuchyně. Chtěli jsme tedy položit všude dlažbu, ale od jídelního koutu by byla dlažba světlá (Attico Bianco - Bigtile). Měli bychom tak v celém přízemí stejnou dlažbu. Trochu se bojím, že opravdu sklouzneme do tzv. "sterilního světa". Můžete nám pomoci rozřešit otázku podlah a případně barevného ladění interiéru, abychom vytvořili útulný a příjemný domov? Moc Vám děkuji za názor a radu.
Odpověď   Dobrý den přeji, v kuchyňské části můžete volit výmalbu v cihlovém nebo limetkovém odstínu a také doplňky v této barvě. Co se týká podlahy, vhodný bude dekor teak v podobě plovoucí podlahy, na niž můžete kolem krbu dát tvrzené, kalené sklo, které ji ochrání. Jinak volba dlažby je také možná. K ní ale doporučuji nábytek v teaku a výmalbu v šedobéžovém odstínu. Pro zútulnění je možné přidat teplou žlutou barvou a doplňky.
Dotaz   Dobrý den, vybíráe podlahu do předsíně navazující na codbu. Chtěli bychom jeden typ podlahy. Líbí se nám Travertin, ale osobně mě trochu odrazuje jeho hrubost. Jak se taková podlaha udržuje? Dále se nám líbí také Sandstone - zde mám dotaz, co je to ta podlaha lapovaná? Chtěla bych poradit podlahu, která bude praktická, příjemná na chození(na boso, máme podlahové topení) a současně nenáročná na údržbu. Děkuji za Váš čas a odpověď.
Odpověď   Dobry den obecne cim je keramika hrubsi tim se hure udrzuje - vytira. Hrubost, tedy protiskluz, neni ve Vasem pripade nutny. Omlouvam se, ale lapovana podlaha - slysim poprve, je mi lito
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jakou zvolit tloušťku laminátové plovoucí podlahy v případě, že v celém rodinném domku máme podlahové topení. Ještě prosím radu ohledně barvy. Líbí se nám buk, ale nejsme si jisti zda zvolit dveře taky v buku nebo jinou barvu nábytek bude buď ořech nebo třešeň. Děkuji za brzkou odpověď. Jana
Odpověď   Dobry den laminatove podlahy se podle meho delaji v jednotne tloustce - tedy cca 8 mm. Na podlahove topeni nevadi. Dekor bukovy osobne moc rad nemam - pusobi na me trochu lacine - me se moc libi orech
Dotaz   Dobrý den pane disingnér,mám na Vás dotaz ohledně podlahy. Kuchyň máme ořech (korpusy a prac.deska)+ jasmínová dvířka.Na podlahu jsme chtěli dát dlažbu lesklou světlonce béžovou a to do kuchyně,obýváku a chodby.Dveře měli být v ořechu.Protože jsme totožný ořech s kuchyní nenašli pouze tmavý,který se do chodby nehodil,zvolili jsme dveře krásné bílé.Jakou by jste zvolil barvu podlahy nyní? Do té dlažby jsme opravdu zakoukaní,ale zase si říkám jestli nebude lepší zvolit ořech podlahu? A ještě jeden dotaz: co by jste doporučil na podlahové vytápění?- Dlažbu, dřevěnou podlahu, lamino nebo vinylové podlahy? Strašně moc děkuji za váš čas.
Odpověď   Dobry den orechova podlaha by prilis konkurovala casti kuchynske linky. Myslim, ze Vami vybrana dlazba je v teto kombinaci skvela. Na podlahove topeni je z uvedenych materialu nejvhodnejsi keramika - nejlepe teplo vede. To ovsem nevylucuje, ze by se nedali pouzit ostatni materialy
Dotaz   Dobrý den, manželka si vybrala dveře v dekoru Sapeli. Jaká barva podlahy by byla vhodná? Jedná se o podlahu na podlahové topení. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Bohužel jste nenapsal, o jaký dekor dveří firmy Sapeli se jedná, a proto nemohu poradit ve výběru podlahy. Pokud nebudete volit na podlahové topení dlažbu (kterou bych doporučila v neutrální šedé barvě), můžete uplatnit obecné pravidlo a použít na podlahu dekor, který vyberete na dveře.
Dotaz   Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaký dekor volit na podlahu. Dveře Sapeli máme v dýze zebrano. Bude se k tomu hodit světlý dekor dřeva? Třeba Thermofix? Máme podlahové topení.
Odpověď   Dobrý den, světlá podlaha v dekoru dřeva bude pěkně kontrastovat s tmavými dveřmi. Pak bude lepší s dřevenými dekory "šetřit".
Dotaz   Dobrý den, jaká podlaha se bude hodit do obývacího pokoje? Mám tam podlahové topení a dveře Sapeli s dekorem zebrano. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, světlá podlaha v dekoru dřeva bude pěkný kontrast k tmavým dveřím. Je pak lépe již dřevenými dekory "šetřit".
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme obývací pokoj propojený s kuchyní a chceme podlahové topení. Líbila by se nám dřevěná podlaha, ta ale není pro podlahové topení ideální. Dlažbu v obytné části nechceme. Co byste poradila? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, není pravda, že by se dřevená podlaha nedala použít na podlahové topení. Dřevo má samozřejmě menší tepelnou vodivost než keramika, ale nevadí to.
Dotaz   Prosím o radu. Vybírám podlahovou krytinu pro podlahové topení do obývacího pokoje spojeného s kuchyní a jídelnou. Kuchyňská linka bude v kombinaci amerického ořechu a světle krémové ve vysokém lesku. Prostor by měl působit domácky a teple.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dlažbu v jemné smetanové barvě nebo plovoucí podlahu v javoru, bříze nebo dubu.
Dotaz   Hezké dopoledne. Máme hrubou stavbu RD, dům je situován na JV s výhledem na krásné kopce. Z obývacího pokoje a jídelny vedou na zahradu francouzská okna, máme podlahové topení (voda). Máme dvě malé děti. Jakou podlahu doporučíte? Marmoleum nebo vinyl? Důležitá je odolnost a cena.
Odpověď   Dobrý den, sám mám nejraději dřevo, které též jde použít na podlahové topení. A kdybych si měl vybrat mezi marmoleem a vinylem, zvolil bych marmoleum. Nabízí moc hezké dekory a hlavně je to přírodní materiál.
Dotaz   Děkuji za odpověď na dotaz na sladění prostoru kuchyň,jídelna,obývák.Obklad Lacobel béžový je opravdu pěkný.Jen bych prosila upřesnit ještě podlahu?Všude bude podlahové topení,v kuchyni bych chtěla dlažbu,ale do jídelny a obýváku se mi moc nezamlouvá.Ale mít v každém prostoru něco jiného?Myslíte to propojit eventuelně v dlažbě stejné barvy až do haly?Nebo halu v jiném odstínu?Rozdělení haly a obýváku bude posuvnými dveřmi do pouzdra. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobry den jsem zastance jednotneho prostoru a urcite se stejnou podlahou. Nikde neni psano, ze v kuchyni musi byt dlazba. Pouzijte drevo - i to se hodi na topeni v podlaze
Dotaz   Prosím o radu jaký máte názor na PVC podlahy. Nemohu se rozhodnout zda plovoucí, dlažbu či PVC. Bylo by to do obývacího pokoje a je plánováno podlahové topení. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila z praktického hlediska PVC ci vynilovou podlahu.
Dotaz   Uvažujeme podl. vytápění, z toho důvodu mi přišla nejvhodnější dýhovaná podlaha PAR-KY PRO odstín dub Mystery oak, nebo Milk Oak v celém domě, v kuchyňské části byl pak preferovala dlažbu. Jaký je Váš názor a pokud ano, jaký odstín by byl nejvhodnějš
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně nevím, zda je dýhvaná podlaha na podlahové topení vhodná, spíš bych řekla, že dřevo vždy dosti pracuje a proto bych raději volila všude dlažbu nebo vinyl nebo PVC. Pokud je ale dýha dle podlahářů vhodná pak bych volila k tomu dlažbu smetanovou až šedou světlou. Dýha by v kuchyni opravdu hodně trpěla.
Dotaz   Dobrý den, budeme mít tmavě hnědá dřevěná okna, kterou dlažbu k tomu vybrat? Do 1. podlaží chceme dlažbu + podlahové topení a druhé patro plovoučku. Dveře dát raději púřírodní dubové nebo také tmavě hnědé?
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano volila bych ořechovou pdolahu i dveře. Dlažbu jemnou béžovou až šedobéžovou.
Dotaz   Děkuji za odpověď. Myslíte si, že by bylo možné dá do ostatních částí celého prostoru v odstínu přírodního dubu? Totiž dlažba v kuchyni je jen proto, že tam máme podlahové topení. A přijde mi, že PVC je teplejší. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano je to možné.
Dotaz   Dobrý den,máme obývák propojen s kuchyní a jídelním koutem celková plocha je 80 m2 ,místnost je hodně prosvětlena okny . Kuchyn máme v barvě viz.foto jen pracovní deska je o něco tmavší než na obrázku myslím že ořech . Okna jsou v dekoru zlaty dub.Nevíme si rady s barvou podlahy.Ve spodním patře máme všude podlahové topeni .Manžel by chtěl dlažbu, jenže mě se líbí plovoucí podlaha .Můžete nám tedy prosím poradit podlahy v obou variantách
Odpověď   Dobrý den přeji. Plovoucí či vynilovou podlahu bych volila v ořechu jako je deska pracovní. Dlažbu pak šedou až šedobéžovou popř. antracitovou.
Dotaz   DD, jaká podlaha je nejlepší na podlahové topení? Je lepší nové dřevěné parkety ošetřit lakem či olejem? Čím natřít syrové přírodní dřevo v podkroví na obložení stropů? Co na okna, když manžel nechce žaluzie a já závěsy? Moc děkuji, je toho dost.
Odpověď   Dobrý den přeji. Co se týká podlahy nejlépe Vám poradí odborníci podlaháři. Nejlépe teplo vede dlažba, litá podlaha apod. Lae využívá se již také vinylová PV i dřevěná podlaha. Osobně bych volila vinyl. Dřevo bych natřela olejem. Na okna můžete volit rolety klasické popř. japonské stěny.
Dotaz   Dobrý den v novostavbě mám teplovodní podlahové topení ,beton a chceme dát dlažbo 30,5x61 BABEL CERESO místnost má 68m2 je tato dlažba vhodná na podlahové topení (v obchodě tvrdí že jaká koli mrazuvzdorná je vhodná).Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano dlažba je na podlahové topení vhodná.
Dotaz   Dobrý den,můžete mi prosím poradit jake podlahy z přírodního materiálu zvolit do ložnice a detskeho pokoje na podlahové topení (elektrické). děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. můžete volit třívrstvé dřevěné lamely či marmoleum, popř. lité podlahy.
Dotaz   Dobrý den,chci se zeptat,jakou doporučíte podlahu(dlažba,plovoucí,atd).Velká místnost, kde je kuchyň, jídelna,obývák a uprostřed rohový krb,francouzské trojdílné dveře na terasu.Máme všude podlahové topení.A pak ještě na centální vysavač,ano či ne.
Odpověď   Dobrý den přeji. volila bych vinylovou podlahu a také centrální vysavač.
Dotaz   Dobry den, resim jak sladit byt dlazba/dvere, linka. Budeme mit el. podlahove topeni a premyslime nad dlazbou v cele jednotce, pripadne plovouci podlahu do detskeho pokoje&loznice. Kuchynskou linku chci bilou s tmavou deskou, pripadne bile vysoke a v
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila rději vinylovou podlahu do všech místností. Podlahu můžete volit tmavou jako pracovní desku ořech, wenge.
Dotaz   Dobrý den,chci se zeptat, jakou zvolit podlahu pro podlahové vytápění.Máme spojený obývák (krb) s kuchyní.Chtěli bychom tím obložit i schody. Chceme měkčí materiál.Líbí se nám vinyl,ale nevíme,zda volit lepený či jako plovoucí. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Lepený vinyl je na podlahové topení vhodnější.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vinylovou podlahu, pokud je lepená na podlahové topení, zda nepáchne,nepoškrábe a zda není příliš tvrdá (lepená je hodně slabá). Četla jsem, že se teplem rozlézají spáry.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobní zkušenost nemám ale ještě jsem se s problémem nesetkala. Je ale možnost volit teda systém click.
Dotaz   Okolo krbu máme dlažbu a já přemýšlím nad linem nedo plovoucí a nevím jakou.Chci se zeptat jaká je lepší,když máme podlahový topení.
Odpověď   Dobrý den přeji. Lépe vám technické vlastnosti poradí v podlahovém studiu ale na podlahové topení je vhodné volit vinyl.
Dotaz   Dobrý den,prosila bych poradit jakou barvu a typ podlahy pořídit k těmto oknům a tapetě máme 2 malinké děti a nemůžeme se rozhodnout jestli dřevěnou Jasan Milkshake Molti nebo vynilovou Alba Oak Snow click máme podlahové topení.Popřípadě jinou.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych vinylovou podlahu Vašeho výběru. K tomu pak nábytek v dekoru oken popř. světlý nábytek jako podlahu a doplňky jako výmalba, dekorace či sedací souprava v dekoru oken.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jakou zvolit podlahu do kuchyně+ob.pokoj bude tam podlahové topení.Prosím o váš názor na imitaci dlažby jako dřevěných prken,moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych rozhodně celoplošně lepený vinyl do obou částí. Osobně nemám dlažbu v dekorech dřeva ráda.
Dotaz   Dobrý den, jakou byste prosím doporučila podlahu, když se nám líbí přírodní dřevo, ale to nemůžeme mít kvůli podl. topení, ale zároveň se nám nelíbí imitace - vinyl, lamino apod.? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. V dnešní době můžete také na podlahové topení volit masivní lepené parkety či jiné dřevěné podlahy.
Dotaz   obě místnosti stejná, že?Podlahové topení nebude možné z důvodu poměrně nízkých stropů.Moc děkuji za rady.Jitka
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano volte vinyl do obou místností.
Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat interiér novostavby RD a nevím si rady s dlažbou a barevností .Okna máme bílá plastová. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem (8x4,5). Kuchyň jsem myslela bílá lesklá dvířka , korpus a pracovní desku v dekoru dřeva, obklad sklo. Na zem dlažbu(kvůli podlahovému topení) v přízemí stejnou a, aby ladila s dřevěným schodištěm na chodbě a kuchyňskou linkou. Jenže nevím, jakou zvolit. Mě by se líbila v provedení dřevěné podlahy ,manželovi zase dekor mramoru. Oběma se nám líbí dlažba Pamesa kiev ebano. Poradíte, prosím? Nevím ani jak doladit , malby, sedačku,nábytek. Jedná se mě především o celkové barevné a estetické sladění. Děkuji moc za radu.Dana
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych na podlahové topení použila vinylovou podlahu v dekoru dřeva. Dlažbu v dekoru dřeva osobně nemám moc v oblibě a taktéž mramor mi neníí blízký. Volila bych ale spíš neutrální šedý až cappucinový odstín podlahy. Pokud zvolíte dominantní dekor pamesa.. pak volte pracovní desku a korpus např. v ořechu. Taktéž pak schodiště. Nábytek pak kombinujte v dekorech kuchyňské linky. Výmalba např. jemná cappucino dominantní tyrkysovou nebo orchideovou či čokoládovou za smetanovou sedačkou.
Dotaz   Dobrý den,děkuji za odpověď.Všude nám radí na podlahové topení dlažbu,když vinyl,tak jaký,může být i lino.Když zvolím dlažbu Pamesa kiev ebano,hodí se ji položit v celém patře.A co koupelnu,ladit v podobných barvách,nebo je možné mít vínovo –bílou.Děkuji za odpověď.Dana Nováková
Odpověď   Dobrý den přeji. Vinylovou pdolahu lepenou. Ano jednotnou dlažbu do celého patra a ideální by bylo ji zkombinovat také v koupelně např. s čistě smetanovým obkladem. Není to ale nutností a koupelna může být jiná.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře