Pragointerier

dveře - posuvné dveře

Dotaz   Dobrý den, chceme rekonstruovat byt 2+1 o rozloze 62m čtverečních. Máme dvě děti v pubertálním věku a s manželem pracujeme na směny, tudíž si chceme vybudovat vlastní ložnici. Máme v plánu si ji udělat ze šatny, protože nechceme narušit soukromí dětí. Dosud máme spaní dohromady s obývacím pokojem, ale to nám nevyhovuje, protože se navzájem rušíme (jeden z nás je po noční, druhý má volno, nebo odpolední směnu). Šatna se nachází mezi obývacím a dětským pokojem. Do obývacího pokoje je vstup z předsíně i z kuchyně, do dětského pokoje z předsíně. Vstup z předsíně do kuchyně chceme zaslepit a udělat si tam šatnu. Do kuchyně by se tak chodilo jen přes obývací pokoj. Poraďte prosím, jestli je to možné, nebo jak byste toto řešila Vy? Dětský pokoj má 6m x 4m a obývací pokoj 5m x 4m. Do nynější šatny se vejdou postele na šířku, dveře do chodby by se musely pravděpodobně vybourat a posunout. Dále řešíme, jakou podlahu máme zvolit do obou pokojů. Mám představu o parketách světlé barvy a k nim i nové dveře, asi v imitaci světlý buk. Dveře by měly být celé prosklenné kvůli větší dostupnosti světla. Do předsíně dáme asi jen nové linoleum. Máme psa, a proto by mne zajímalo, zda je i kvůli němu takovéto řešení možné? Nejsme zastánci plovoucích podlah. Děkuji moc za odpověd a přeji pěkný den.
Odpověď   Dobrý den, v malometrážních bytech se velice dobře uplatňují posuvné dveře, eventuálně posuvné stěny. Tímto způsobem se dá oddělit třeba jen dvojlůžko s minimálním přístupem. Při volbě podlah a dveří uděláte dobře, když si zvolíte jeden základní materiál a odstín. V nabídce firmy FIMLUX jsou nádherné dřevěné parketové podlahy, např. bambus. Do stejného odstínu pak můžete vybrat z dveří Sapeli.
Dotaz   Dobrý den, nevím si rady se zvolením vhodných dvěří. Mám stavební otvor připraven na posuvné dveře - atyp. Stavební otvor je na výšku 230 cm a na šířku 110 cm. Tedy dveře 220 cm a 100 cm. Nyní si nejsem jistá správnou volbou. Je ještě jiná volba než posuvné dveře? Jinak jsem zvažovala dveře celoprosklenné. Je vhodné čiré sklo+pískování? Zvažovala jsem model KUBIKA.
Odpověď   Dobrý den, důležité je, kde a v jakém prostoru jsou dveře umístěny. Jestliže jsou to dveře do obytného prostoru, je velice praktické použít posuvné dveře a velice efektní použít čiré sklo, eventuálně sklo gravírované s ornamentem. Firma Sapeli má v nabídce i dveře výšky 230cm a je schopná Vám vyrobit také dveře atypické.
Dotaz   Dobrý den. Rekonstruujeme celý byt. Máme chodbu širokou 140 cm. Z jedné strany plánujeme vestavěné skříně. Z druhé bychom chtěli posuvné dveře do koupelny a na WC. Jsou v nabídce Vaší firmy a doporučila byste nám je? Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, posuvné dveře jsou v nabídce firmy Sapeli, a to v provedení posuvné do pouzdra, nebo posuvné na stěnu. Mají velice praktický systém otevírání, ale mají nižší izolační hodnoty (hlukové, vzduchové).
Mohou se použít i na sociální zázemí, a to dveře posuvné do pouzdra, a to hlavně z důvodu otevírání a ušetření místa v komunikační zóně, která při použití šatní skříně hl. 600mm bude jenom 700mm. Skříně by měly mít také posuvné otevírání.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu barevného provedení (plovoucí podlaha, int. dveře, schodiště, stěny) společného prostoru. Popis prostoru: cca 40m2 (obyvák+jídelna). Barva oken teak, jídelna umístěna tak, že dvě stěny vedle sebe tvoří velké tříkřídlé prosklené dveře 3metry široké. Tzn. hodně světla. Chtěla bych prostor opticky působící vzdušně, svěže,čistě ale zároveň teple. Místnost spíše opticky zvětšit než zmenšit. Vstup do této společné místnosti je z chodby, kde je umístěno schodiště a proto vstup je vymyšlen a připraven na posuvné dveře v šíři 130cm, představa je nechat je celoskleněné z důvodu dostání denního světla do prostoru schodiště. Myslíte, že když tento prostor ponechám bez zárubní,bude to opticky působit větší, přece jenom šíře pro posuvné dveře není největší a myslím si, že vytvořením zárubní tak otvor opticky spíše zmenším. V ob.místnosti bude také krb, který chceme obložit červenými lícovými cihlami. Poraďte jak barevně sjednotit celý interiér. Co se týká int. dveří do ostatních místností, líbí se mi Harmonie typ 40 od Sapeli, ale nevím jak sladit barvu. Vím, spousta dotazů, ale přesto děkuji za Vaší odpověď a přeji pěkný den Hanka
Odpověď   Dobrý den, dveře ponechejte určitě celoskleněné bez zárubní budete mít optické propojení s interiérem již z chodby (velice působivé). Podlahy by měly pak být stejné v chodbě i v obytném prostoru. Podlaha pařený buk, okna Teak, dveře buk, schodiště stejné jako podlaha pařený buk (v případě, že použijete podlahu plovoucí se tato dá použít i na obklad schodiště). Doplňková barva červená (sedací souprava, stínítka svítidla, umělecké předměty velkoformátové pro vyvážení velikosti oken), malba zdí světle kouřová až smetanová.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc při výběru interiérových dveří SAPELI, a to jaký zvolit typ a dýhu. Jedná se o dveře posuvné na stěnu a lamelové. V předsíni (3,50 x 1,62 je položena plovoucí podlaha, odstín jilm. Dveře vedou do koupelny, která je společná s WC, kuchyně a ložnice. Do obývacího pokoje je volný vstup s obloukem. Mezi ložnicí a obývacím pokojem jsme postavili šatnu. Celková šíře šatny 1,55 cm. Vstup do šatny bude tvořen dřevěnou pevnou částí šíře 2 x 34 cm a posuvnými dveřmi 2 x 32 cm. Chtěli bychom nějak kombinovat buď dveře nebo pevné části s ratanem. Do koupelny a kuchyně přijdou posuvné dveře na stěnu, ale nemůžeme se rozhodnout s výběrem typu dveří, hlavně dýhu, sklo i barvu skla, případně, zda použít nějaký vzor na sklo. Do ložnice musíme zvolit lamelové harmonikové nebo skládací dveře kvůli malému prostoru v předsíni i v ložnici. Také nevíme, máme-li volit dveře plné nebo se skleněnou výplní (se vzorem), popřípadě s ratanovou mřížkou. Ještě bych Vás chtěla poprosit o doporučení odstínu malby do předsíně, případně i do obývacího pokoje. Tam je plovoucí podlaha v odstínu třešeň a nábytek tmavší dýhy, ale nevíme přesně jaké. Kvůli malé předsíni jsme chtěli zvolit co nejsvětlejší dýhu. To je podle mého názoru javor, ale dýhy prý časem tmavnou. Proto nevíme, jakým způsobem to vyřešit. Současně v předsíni chceme zhotovit i menší stěnu na kabáty, 3-4 věšáky se zrcadlem a menší botník. Máme na předsíňovou stěnu použít stejnou dýhu jako na dveře? Vím, že můj dotaz je trochu rozsáhlý, ale byla bych moc vděčná za odpověď. Děkuji Vám za ochotu Irena Kudová
Odpověď  

Dobrý den, ve vašem případě bych volila dveře ve stejném provedení jako podlahu, tj. jasan prosklení např. sklo typ Pavé bílé www.vvsklo.eu spíše beze vzoru. Do ložnice pak dveře zalamovací ½. Javorové dřevo časem výrazně žloutne. V prostoru chodby, která je poměrně plná, je pak vhodné volit zajímavou výplň na dveře šatní skříně (korpus může být v provedení DTD lamino bříza). Tato může mít pevný obvod plošný ratan a výplň jemný proplétaný ratan v nerez rámečku. Další části (např. věšák) spíše kovové, např. nerez plech a botník světle šedý. Další dřevo nebo jeho imitace by prostoru spíše uškodily. Tato kombinace je méně výrazná, proto si můžete dovolit na stěny použít barvu v teplých odstínech k podlaze v obývacím prostoru.

Dotaz   Prosím o radu ohledně barvy dveří. Kuchyň je spojená s obývákem. Barva kuchyně je v kombinaci sněžná bříza a ořech. Podlaha v kuchyni je světle šedá až bílá, podlaha v obýváku je přírodní dub a ten je použit i na chodbě. Ta je propojena s obývákem a kuchyní 125cm širokými zasouvacími dveřmi.Nevím, jakou barvu dveří použít. Zatím váhám mezi americkým ořechem nebo americkým javorem - dýhou zn. SAPELI. Chodba je osvětlena střešním oknem. Prosím poraďte mi, mně se líbí ořech, ale mám strach, jestli byt nebude moc tmavý. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, volba materiálu na posuvné dveře je spojena s volbou všech dveří. Můžete volit ořech a zeď s dveřmi doplnit o malbu v čokoládovém odstínu. Javor by byla další dřevina v prostoru. Snadněji pak můžete použít odstín ořechu na dalších částech nábytkového interiéru. Chodbu máte prosvětlenou seshora, dveře jsou sytější, ale dopadající světlo nám prostor prosvětluje. Důležité je taky, jaké dveře jsou v dalším prostoru interiéru. Pro sjednocení je vhodnější volit stejné dveře v celém prostoru.

Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům a podle stavebního plánu má být propojen obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. OP s jídelnou má 37 m² a kuchyň je ve tvaru U a má 10,2 m² (3 x 3,59 x 3). Chtěli bychom do kuchyně udělat posuvné dveře do pouzdra a nejsem si jistá, abych tím nevytvořila "stísněný" prostor. V kuchyni jsou ještě dvě okna (120 x 150 a 90 x 120). Ráda bych znala váš názor a děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Krásný den přeji, pokud chcete kuchyň oddělit, je jistě nejvhodnějším řešením právě volba zasouvacích dveří. Stísněný prostor zcela určitě nevznikne, neboť můžete mít dveře často otevřené a přitom nebudou zabírat místo. Volila bych dveře lehké, tzn. hodně prosklené nebo celoskleněné tak, aby obytný prostor byl neustále, alespoň vizuálně, propojen s kuchyní.

Dotaz   Prosím o radu. Máme kuchyň s obývákem do L. Kuchyň bude v barvě calvados a nahoře bílá, dlažba béžová s probarveným střepem a v obýváku dřevěná podlaha tigerwood. Poraďte nám, prosím, jaké dýhované dveře se k těmto kombinacím hodí. My jsme se dívali po olši. Z obýváku do ložnice máme posuvné dveře, které by manžel chtěl mít z dýhy BUBINGA LOUPANÁ. Je to reálné? Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, uváděná podlaha je velmi výrazná jak strukturou, tak barvou. Lehká a vzdušná kombinace vznikne při použití dveří v UNI barvách na hladko bílá nebo béžová. Je možné použít i dveře v odstínu Bubinga, nebo jemnější barevnost, spíše se přikláním k třešni. Ovšem u tohoto typu materiálu je náročnější ladit prostory chodby s více dveřmi. Jsou pak poměrně těžké a vyplňující. Stylově jsou vhodné u klasiky dýhované, u moderního interiéru spíše UNI barvy. Záleží také na tom, jaká máte okna. Jestliže jsou v dřevěném dezénu, doporučovala bych i dveře, ale spíše jemnější třešeň.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych od Vás poradit, jak sladit dveře, podlahu, barvu stěn a barvu sedačky (líbila by se mi červená). Pokoje jsou na sever, kuchyně barva calvados, zadní stěna za linkou vanilka. Chtěla bych, aby byt působil vzdušně. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, kde budou zasouvací dveře. Jídelní stůl a židle budou v barvě calvados nebo třešeň, nábytek do obýváku zatím nemáme. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, opět Calvados v jemnější kombinaci s vanilkou. Vhodné je použít kombinaci buk podlaha i dveře (je možné i pařený buk na podlahu – výraznější načervenalý odstín). Barevně se můžeme odvíjet od odstínu Calvados a použít dále v interiéru kombinaci červená a vínovo-červeno-hnědá na stěnu proti kuchyni (vyvážení prostoru). Kombinace světle hnědá kouřová na zbylých stěnách a stropě bude velice příjemně odrážet sytou barvu Calvadosu a stěny. Pro doplnění je možné jít až do jemných červeno-růžových odstínů (vycházíte pořád z odstínu kuchyně). Detaily antracit, eventuelně odstín kovářské černi.

Dotaz   Dobrý večer, chtěla bych sestře pomoci při sladění obývacího pokoje v podkrovním bytě staršího domu. Rozměr místnosti je 4,5 x 4,5m, výška stropu 2,5m. Tímto Vás, paní inženýrko, žádám o radu, jakou barvu stěn a následně i celoplošného koberce a kobercové lišty zvolit k velmi tmavě hnědému nábytku (palisandr). V místnosti jsou dvoje tmavě hnědé posuvné dveře včetně dřevěných zárubní (palisandr). V rohu nyní stojí tmavý pracovní stůl s PC. Plastové bílé okno směřuje na jih. K sezení jsou určeny dvě nižší jednoduché pohovky ve světlé přírodní barvě. Okolo oken jsou šikmé stěny. Sestra potřebuje vymalovat a položit nový koberec. Nevíme, jaké barvy by měla na stěny použít a jakou barvu koberce pořídit. Jak vymalovat (strop, výklenek u okna, stěny)? A následně, jaké barvy doplňků, obrazů na stěnu, polštářků a dekoračky zvolit, aby pokoj působil útulně, vzdušně a sladěně? Lze využít např. béžový kusový koberec 2,3 x 1,6 m? Za Vaši radu moc děkujeme, Jana a Jířa.
Odpověď  

Co se týče barvy na stěnu, šikminy střechy a strop bych nechala bílé nebo maximálně světle smetanové. Na vybrané rovné stěny bych použila odstíny béžové, hnědé či okrové. Protože je pohovka v přírodní barvě, snesla by stěna za ní i výraznější barvu. Kobercem v barvě béžové nic nezkazíte a pokud sestra nemá doma pejska, pak se nemusí bát ani údržby. Pro oživení bych použila polštářky na pohovku, čalounění na židle (i pracovní židli u stolu) v oranžovohnědé nebo terakotové barvě či jiných zemitých barvách. Tyto odstíny by měly být tmavší a syté, možné jsou i vzorované materiály. Takové barvy by se mohly opakovat na květináči nebo dekoraci. Pokud jde o obrazy, rám by měl kopírovat palisandr (respektive tmavé dřevo), ale vyvarujte se zarámovaným plakátům. Zajímavé by byly i různé etno barvy, jako sytě okrová nebo i třeba tyrkysová.

Dotaz   Dobry den, chcela by som Vas poziadat o radu ohladom vymalby, prip. farby povlecenia nasej spalne. Dali sme si zhotovit rohovu vstavanu skrinu a postel: korpus skrine a manzelskej postele so zvysenym celom za hlavami (cca 1m)bude drevotrieska "calvados-natur" a vsetky posuvne dvere budu farby "crema" s hlinikovym kovanim. Aku vymalbu mozeme zvolit, aby spalen posobila vyvazenym a utulnym dojmom? (Mam obavy, ze sa k farbe kalvados hodia iba odtiene zltej farby a spalen tak bude posobit asi prilis "slnecnym" dojmom.) Vopred dakujem za Vasu radu.
Odpověď  

Dobrý den, k této velmi pěkné kombinaci se určitě hodí odstíny žluté. Neměla by to být úplně čistá žlutá. Namícháním žluté s hnědou, zelenou nebo šedou dostanete krásné odstíny, které nebudou tvořit Vámi zmiňovaný "sluneční" efekt.

Dotaz   Dobrý den, myslíte si, že se zasouvací dveře dají použít do koupelny a WC? Je možné je instalovat při rekonstrukci v cihlovém bytě? Děkuji, I.
Odpověď  

Dobrý den, posuvné dveře se dají použít tam, kde místo pro jejich zasouvání v otevřeném stavu. Dle přiložené fotografie je zřejmé, že stávající otevírané dveře jsou blízko sebe a tedy zde pro ně není místo. Možností by bylo rekonstrukcí spojit WC s koupelnou. Potom by zde byly zde pouze jedny dveře. To ale z fotky není možné určit. Pokud ale víte, že pro ně místo mít budete, můžete vybírat mezi dveřmi posuvnými na stěnu anebo zasouvacími do stavebního pouzdra, které je umístěno v zdi a dveře tak do zdi krásně vplují. Podívejte se na nabídku firmy "J.A.P." spol. s.r.o. - www.schody-jap.cz.

Dotaz   Dobrý den, velice tápu ve výběru kuchyňské linky a proto si Vás dovoluji požádat o radu. Kuchyň je propojená s jídelnou a obývacím pokojem. Celá místnost (cca 60m2) je světlá (velké terasové posuvné dveře + osm eurooken barvy kaštan). Dveře jsme zvolili od SAPELI Tenga – ořech a podlahu laminátovou Parador cocobolo světlé v celé místnosti. Sedačka bude smetanová. V kuchyni bude americká lednice, na kterou budou navazovat skříňky. Prosím o radu, jakou barvu linky a umělého kamene (Technistone). Příp. jakou výmalbu - bude se hodit smetanová a čokoládová, nebude interiér příliš smutný? Preferovala jsem bílou linku, ale nejsem si vůbec jistá. Moc Vám děkuji a přeji příjemný den!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku můžete kombinovat v barvách, které jste již použila. Např. korpus ořech s dvířky bílými, či kombinace ořech a capuccino. Pracovní desku bych pak volila Crystal Cream Beige nebo Crystal Quartz White (Crystal Royal). Je třeba tu kombinaci dobře skloubit s barvami zvolené linky. Výmalbu můžete volit smetanovou a za sedací soupravou čokoládovou.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvou kovového zábradlí v interiéru (zatím je natřené šedou základovou barvou). Je součástí dřevěného schodiště barvy borovice, které vede do patra s galerií (také borovice). Součástí patra je vestavěná skříň (3,5 m široká, 1,8m vysoká, 3x posuvné dveře rozdělené vodorovně na tři pruhy - americká třešeň, bříza, americká třešeň). Zároveň bych chtěla vymalovat zeď od zábradlí k oknu, moje představa je žlutozelenkavá barva (máme zelenou pohovku, barvu přikládám). Podlaha je plovoucí laminátová barvy javor. Prosím, poraďte. Pro představu posílám pár fotek.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Zábradlí můžete natřít bílou barvou, popřípadě tmavým odstínem vycházejícím z odstínu třešně. Bílá bude působit čistě a vynikne za ní žlutozelená (jarní zelená) výmalba. Doplňky poté můžete volit v bordó či oranžovočervených odstínech.

Dotaz   Dobrý den, v předsíni máme osmery starší dveře (patery prosklené a troje plné) dýhované v tmavém odstínu (asi ořech), tří čtvrtinové prosklení je v dřevěném rámečku, který je o něco světlejší. Nyní bychom chtěli jedny tyto prosklené dveře vedoucí do obývacího pokoje vyměnit za posuvné. Musí být zase ve stejném provedení i barevně? Co říkáte na celoskleněné? Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Je vždy dobré volit stejný odstín dveří. Pokud se ale jedná o dýhu, je vždy problematické dodatečně se trefit do obdobné kresby a odstínu. Proto bych opravdu navrhovala celoskleněné posuvné dveře, které budou odlehčené a stanou se šperkem interiéru.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit ohledně vestavěné skříně - jednak s designem, jednak s technickým řešením. Jelikož máme doma velký nedostatek úložných prostor, rozhodli jsme se pro jednu velkou skříň, do které by se mělo vejít všechno. Chtěli bychom ji umístit do ložnice (4 x 5m, výška 2,5m) a měla by zabírat celou plochu jedné kratší stěny. Bude mít posuvné dveře, abychom ušetřili prostor. Byt máme zařízen spíše útulným stylem se spoustou dřeva (žádná moderna, plasty a skla) a nemůžeme si vybrat dveře skříně. Z celodřevěných se zrcadlem máme strach, aby to v místnosti nepůsobilo jako v krabici a velká moderna by se nám do bytu také nehodila. Uvažujeme tedy o masivu (dub - stejně jako dveře v bytě) kombinovaném s mléčným lacobelem. Můžete nám ale něco doporučit? Jaký styl posuvných dveří vybrat? Dále máme problém v tom, že stěna, na kterou chceme skříň umístit, je venkovní a v nezatepleném domku občas promrzá a vlhne v horním rohu. Po vyvětrání ale vlhkost hned zmizí. Máme tudíž strach, že zeď pod skříní nebude dýchat a zplesniví nám. Můžete nám, prosím, doporučit nějaké technické řešení, jak postupovat, abychom se tomuto vyhnuli? (Třeba posuvy umístit do podlahy a stropu a vynechat korpus skříně atd.?) Pro představu přikládám fotky interiéru našeho bytu a ložnice. Děkuji mnohokrát za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Skříň bych volila tak, aby za ní bylo možné částečné proudění vzduchu. Tedy aby nebyla na zdi přikotvena celou plochou, ale jen v bodech. Samozřejmě by bylo nejlepší vyřešit problém vlhkosti ve zdivu, které kvůli tomu degraduje a budova rychleji stárne. Částečně můžete zeď odvlhčit např. vnějším nátěrem (aby nenasakovala vlhkost z deště); pokud se jedná o vlhkost zemního vzlínání, je dobré vytvořit hydroizolaci - podříznutím, injektáží apod. Pro skříň doporučuji korpus v dubu a dveře v kombinaci dubu a celozrcadlových dveří. Tím se prostor opticky zvětší. Lacobel je moderní materiál, který se hodí k dané místnosti méně než zrcadlo. Styl volte jednoduchý, aby prostor nebyl dále tříštěn.

Dotaz   Dobrý den, máme velký obývací pokoj (9m x 5m) s krbem. Je možné na krb použít výraznou oranžovou barvu a na protější stěnu olivovou zelenou (zbylé stěny jsou bílé)? Obývák navazuje přes posuvné dveře na kuchyň s jídelním koutem, který je laděn do oranžové. V obýváku máme oranžový chlupatý koberec a krémovou koženou sedací soupravu. Moc děkuji!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Krb můžete jistě sladit s kobercem. Interiér můžete doplnit protější stěnou v olivově zelené, ale volte spíš světlý tón, sytý by narušoval dominanci krbu. Zbylé stěny vymalujte ve smetanové.

Dotaz   Prosím o sdělení, zda je možné vybudovat stavební pouzdro pro dveře do paneláku.
Odpověď  

Dobrý den, stavební pouzdro pro zasouvací dveře je možné umístit i do panelového bytu.
Máte-li zděné jádro, tak to vůbec není problém, zde se jen vytvoří otvor, do kterého se stavební pouzdro umístí.
Máte-li panelovou zeď (příčku), pak máte dvě možnosti: - buď odřežete část panelu tak, aby vznikl dostatečný otvor pro stavební pouzdro, anebo můžete stavební pouzdro přizdít neboli přiložit k původní panelové zdi, čímž rozšíříte zeď a zbytek se dozdí či sádrokartonem uzavře, aby nebyly stavební úpravy vidět. Tímto způsobem se Vám ta původní panelová zeď rozšíří o šíři stavebního pouzdra.
Přesný postup a informace Vám dá samozřejmě výrobce, zkuste - www.schody-jap.cz a pokud byste měla zájem, můžeme Vám zaslat i přímý kontakt. Postačí zaslat prosbu prostřednictvím poradny anebo napsat na info@umimeudelatdomov.cz

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si v novostavbě byt a potřebovali bychom poradit se žaluziemi do obývací části s kuchyňským koutem. Místnost má podlouhlý tvar (7,5m x 4m), okno je tzv. francouzské, na balkón vedou posuvné dveře. Nevím, jestli na ně můžu dát klasické žaluzie. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak jinak vyřešit stínění? Vůbec nevím, co je teď v tomto směru moderní a po čem se mám v obchodě ptát. Předem díky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit jemné bílé žaluzie, které by se měly v okenním rámu natolik schovat, že by nemusely při posunu vadit. Pokud by to nebylo možné, můžete použít jemné panelové vnitřní závěsy nebo tzv. římské rolety v pastelových odstínech, aby se sluneční záření odráželo a interiér se příliš nezahříval.

Dotaz   Dobrý den, reaguji na Vaši odpověď: „Dobrý den přeji. Můžete volit schodiště v kontrastním dezénu, a to ve wenge či ořechu (viz odstín dveří v horním patře).“ Příliš jsem to nepochopila. Ještě nevíme, jaké dveře v patře použijeme. Proto tedy znovu pokládám otázku: jakou barvu páteře (matný stříbrný, nebo matný černý komaxit) a barvu dřeva schodnic použít k těmto dvou daným podlahám? Ta na prvním obrázku je v přízemí a chci k ní dát javorové posuvné dveře do koupelny. Do patra jsme dveře ještě nevybrali. Posílám proto fotky podlahy v patře a pohled z koupelny, aby byl vidět obklad. Jakou barvu dveří byste volila v patře, aby ladily ke schodům?
Odpověď  

Dobrý den přeji, podlahy jsou příjemně odstínově sladěně. Volila bych dveře kontrastní k podlaze v ořechu či wenge - budou se hodit především ke koupelně. Nedoporučuji ke koupelně javorové dveře, tedy pokud nehodláte javor více využívat na nábytku. Pro schodiště bych volila tmavou nosnou konstrukci a nášlapy v odstínu podlahy (dubový vzhled). Pokud zvolíte tmavé dveře, můžete použít tmavé nášlapy v ořechu či wenge.

Dotaz   Dobrý den, chystáme se na rekonstrukci předsíně. Chceme vymalovat, vybudovat nové vestavěné skříně a laminátovou plovoucí podlahu. Předsíň je situovaná na sever – je v ní tedy méně světla. Na ní navazuje dveřmi oddělený obývacího pokoje, v němž je laminátová podlaha v dekoru třešeň. Nemůžeme se shodnout na barvách stěn, skříní (posuvné dveře - lamino či lakobel) a podlahy. Mohl bych požádat o Váš názor na věc? Děkuji, M. T.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v odstínu třešeň, který je v obývacím pokoji, aby se prostory sjednotily. Poté doporučuji skříň v kombinaci třešňového korpusu a dveří v bílém lacobelu s třešňovým páskem. Prostor se lacobelem opticky zvětší. Výmalbu zkuste v jemném cappuccino odstínu, aby se trochu ztlumil teplý a výrazný odstín třešně.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou barvou nejlépe vymalovat obývací pokoj. Máme v plánu vymalovat pouze dvě stěny do L, ostatní stěny nechat bílé – tu, kde je krb a obývací stěna, která je v barvě wenge, spodní výsuvy má bíle lakované. Podlaha je béžová. Místnost je světlá, na stěnách, které plánujeme vymalovat, je jedno okno a francouzské posuvné dveře v mahagonu. Když budete tak laskavi, můžete mi ještě poradit barvu sedačky? Uvažuji o šedivé. Děkuji velice.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit limetkový nebo teplý oranžový odstín výmalby. Sedací souprava by mohla být šedá či antracitová (černá) k nábytku. Doplňky vyberte v odstínu výmalby.

Dotaz   Dobrý den, v novostavbě máme místnosti, ke kterým přiléhají šatny. Nevíme, jak oddělit vstupy do šaten od obytné místnosti, klasické dveře nepřipadají v úvahu. Jedná se o podkrovní místnosti, kde je vždy jedna strana zkosená, takže se tam nevejdou ani žádné posuvné dveře. Díky za odpověď, Míla.
Odpověď  

Dobrý den. Pro oddělení vstupu do šaten v těchto prostorách bych Vám doporučil designový paravan. Zkuste si vybrat třeba z nabídky http://www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu ohledně barevného sladění obývacího pokoje v RD. Nyní máme podlahu merbau (okna jsou v podobné barvě) a posuvné dveře buk. Jakou volit barvu obývací stěny a sedačky, aby interiér nepůsobil tmavě? Jakou barvu stěn, čím vše oživit? Preferujeme sice moderní, ale elegantní, pohodový a optimistický způsob bydlení. Obývák je propojený s kuchyní, ta je v lesku krémová v kombinaci s dřevem v barvě třešně. Jídelní stůl v třešni je prosklený pískovaným sklem, židle jsou v barvě třešeň s béžovým polstrováním v barvě linky. Mnohokrát děkuji za rady!
Odpověď  

Dobrý den, interiér bych oživil zejména výmalbou a designovou tapetou na jedné stěně (nebo části) v obývacím pokoji. Výmalba ve světle žluté barvě v celém prostoru a světle zelená tapeta prostor příjemně zútulní. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz. Na další nábytek použijte neutrální barvy ve vysokém lesku, nerez doplňky a např. čiré sklo na konferenční stolek. Dalším oživením může být výrazná barevná pohovka, ze které můžete díky zajímavému dekoru vytvořit působivý solitér.

Dotaz   Dobrý den, chceme si mezi vnitřní chodbu a obývací pokoj nechat zabudovat posuvné dveře. Stavitel navrhuje, že je z jedné strany dozdí a z druhé strany dá sádrokarton. Jde to? Dále, jaký minimální rozměr resp. otvor je třeba, chceme-li 80 cm zasunovací dveře?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Potřebné rozměry zjistíte u firmy JAP, která vyrábí dveřní pouzdra - http://www. schody-jap. cz/index. asp?obsah=180&styl=0. Kombinace sádrokartonu a zdiva je možná, ale lepší je vždy preferovat jeden materiál, aby nedocházelo k problémům ve spojích a různému "sedání" materiálu.

Doplnění odpovědi ze společnosti J. A. P. – výrobce stavebních pouzder pro zasouvací dveře: V žádném případě nedoporučujeme přiložit pouzdro pro zasouvací dveře na pevnou zeď a obložit sádrokartonem. Toto řešení je sice pohodlné pro stavební firmu, ale Vám jako uživatelům by do budoucna přineslo rachotící zvuk s každým posunutím dveřím. Rozhodně doporučujeme vybourat stavební otvor a do něj klasicky zapravit stavební pouzdro. Pro dveře o šířce 80 cm je třeba stavební otvor o velikosti – 1775 x 2080 mm. Nezapomeňte při usazování pouzdra pamatovat na to, že pouzdro se musí usadit na výšku již čisté podlahy, a to včetně výšky finální podlahové krytiny! Bližší informace lze nalézt na stránce - http://www. schody-jap. cz/index. asp?obsah=176&styl=0, včetně technických specifikací a montážního návodu.

Dotaz   Dobrý den, psala jsem Vám dnes do on-line poradny. Tam jsem uvedla, že uvažujeme o prvcích jako krb, akvárium, skleněné dveře, sloupek obložený kamenem... Zasílám Vám půdorys bytu, jedná se o ten nejdelší pokoj. Představujeme si to takto (prosím o radu z designerského pohledu): ložnice u balkonu - šatní skříň (vlastně od balkonových dveří po délce stěny), postel na protější zdi směrem ke skříni. Obývák - úzký sloupek ke stropu obložený kamenem (nevíme, zda po obou stranách zdi, či jen z jedné části). Ty sloupky by oddělovaly místnosti, mezi nimi by byly zasazené čiré skleněné posuvné dveře. Teď ale nevíme, jak uspořádat ve zbývající místnosti sedací soupravu, LCD a zmiňované akvárium s krbem. Já bych si to předělení takto představovala, přítel naopak by chtěl sloupek popř. sloupky a u jednoho z nich akvárium netypického tvaru (např. sloupkovité). Skleněné dveře by úplně vypustil. Prosíme o Vaši radu, ať to můžeme konečně rozlousknout. Pokud to vidíte úplně jinak, budeme vděční za radu. Děkuji moc za odpověď. Rozměry pokoje: 9x3, 5m. Orientovaný je na západ, ložnici chceme minimální, obývák větší. Příčku lze vybourat.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Naznačila jsem první nápad a rozmístění jednotlivých zón a prvků na půdoryse. Vše ale závisí na přesných rozměrech. Volila bych oddělenou šatní část s vestavěným akváriem nad sedací soupravou, pro jeho obsluhu by bylo využíváno šatního prostoru. Také z obytné části by bylo čisté akvárium, které by mohlo být zasazené ve zdi obložené kamenem. Posuvné skleněné dveře by mohly oddělovat celou ložnicovou část od obytné. Popř. průchod kolem šatního prostoru by byl volný a celý šatní prostor by se odčlenil a vytvořil blok. Příčky by byly tvořeny sádrokartonem s nosnou konstrukcí pro akvárium. V ložnicové části by bylo možné vytvořit nad postelí nebo vedle ní v příčce niky, které by mohly být osvětleny a tvořily by tak příjemnou dekoraci a strukturu. Umístění krbu a televize bych volila proti sedací soupravě, která by mohla být také do tvaru L.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu jak zařídit holobyt – viz obrázek v příloze. Jakou podlahu, výmalbu, barvu dveří, nábytku, kuchyňské linky, doplňků, obkládaček v koupelně a na WC byste zvolili, aby byt působil jednotným a příjemným dojmem. Také si nevím rady, jak potom uspořádat nábytek v obývacím pokoji – kde umístnit sedačku (a jakou), jídelní stůl, nějaký nábytek… Vše budeme teprve kupovat. Byt je krásně světlý, proto jsme uvažovali, že bychom posunuli příčku mezi ložnicí (č 701) a šatnou (č 709), dali tam posuvné dveře, nad ně po celé délce okna s mléčným sklem, aby se pokoj trochu prosvětlil (nemá totiž žádné okno), a možná se dal použít jako pracovna. - obr. DH 2. Jaký je Váš názor na takovou úpravu? Anebo co byste nám poradili? Přerušované čáry na obrázku jen teoreticky naznačují, že by tam mohly být příčky. O tom neuvažujeme, nechali bychom byt vzdušný. Předem děkuji za odpověď a cenné rady.
Odpověď   Dobrý den přeji. Rozsah Vaší otázky je nad rámec této poradny. Jde o celkový návrh interiéru, a to je vždy nutné řešit na místě. Potřebovala bych znát Vaše konkrétní představy a oblibu jednotlivých barev a materiálů. Návrhů a možností je mnoho a nelze je zde všechny vyjmenovat. Co se týká rozdělení místností, určitě bych příčku posunula a vytvořila tak spací prostor a pracovnu. Tyto části bych oddělila transparentněji - mléčnou nebo průsvitnou stěnou, aby byl celý prostor otevřený a prosvětlený.
Dotaz   Dobrý den, máme podkrovní koupelnu o velikosti 3*2m. Asi v polovině 3metrové stěny budou 60cm dveře levé otvírající se dovnitř. Potřebovala bych poradit, jaké dveře zvolit ve stěně 2 metrové, která je nalevo od 3metrové stěny, protože zde bude vstup do ložnice. Dveře se nemohou otevírat dovnitř ložnice. Mám tedy zvolit klasické nebo zasouvací dveře? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, posuvné dveře jsou vysoce účelové v podkrovních prostorech, mají nižší izolační vlastnosti. Ve vašem případě bych volila účelnost - tj. dveře posuvné s podmínkou , že budou posuvné do pouzdra.
Dotaz   Dobrý den, jsem soutěžící č. 3008 a velmi mě potěšilo Vaše hodnocení mého interieru, jedná se o byt v klasickém panelovém domě 35 let starý, změnu interiéru jsem podnikla na přelomu tohoto roku, nejnáročnější bylo bourání nosné zdi. Ve svém bytu jsem vyměnila dveře na WC a do koupelny z chodby a řeším nyní dilema, jaký typ dveří do ostatních místností včetně obývacího pokoje z chodby (kde Tengo - model 15) a v obývací pokoji jsou posuvné dveře - Swing.
Odpověď   Dobrý den, bylo pro mě příjemné hodnotit interiér na této úrovni zpracování. Dveře do chodby z obytného prostoru bych nechala typ Swing ne posuvné ale otevíravé - prosklené
Dotaz   K předchozí otázce ohledně pl. podlahy ořech. Jaké dveře výrobce Sapeli kombinovat? Kuchyň je propojená s obýv. pokojem, kde jsou velké posuvné dveře do chodby, na chodbě dlažba sl. kost.
Odpověď   Dobrý den, Sapeli má v nabídce ořech americký nebo evropský. Další příbuzný odstín je Zebrano. tady je potřeba trocha citu a nepřekombinovat příliš materiálové přechody v detailu.
Dotaz   Dobry den,potrebovala bych poradit. Predelavame dvojdomek a nevim si rady s obyvacim pokojem, je dost maly (3,85 * 3,85) jinak to bohuzel udelat nejde. V mistnosti jsou troje dvere a jedno okno. Posuvne dvere,okno a plovouci podlaha jsou v barve tresen. Strop neni klasicky rovny, ale jsou to dve klenby. S tim je spojeny jeden problem,protoze nevim jak s lustrem, jestli mam nechat nebo ne. A jestli ze stropu udelat prednost nebo naopak snazit se to zamaskovat. Do pokoje sviti slunce prakticky jen k veceru. Potrebovala bych poradit jake barvy dat na steny nebo treba jen na jednu a jakou volit sedacku a nabytek. Sedacka by se mi libila napr. cervena nebo zelena a nabytek barvy Wenge, ale nabytku bude minimum. Take mame stribrnou TV na stribrnem stolku,takze vubec nevim jake barvy by k tomu sly. Misto 1 dveri bych chtela dat provazkove zavesy (zaclony) a taktez i do okna,ale taky nevim jake barvy. Prosim za veskere vase napady, budu moc vdecna. Dekuji moc Stanova
Odpověď   Dobry den Co se tyce stropu - urcite bych z nej udelal prednost a stropni osvetleni bych nahradil stojacimi lampami, pripadne nejak zajimave nasvitl klenby. Barevna kombinace, kterou jste nastinila neni spatna. Doplnil bych podlahu svetlejsi (k tmavsimu wenge) napr prirodni dub. Rozhodne bych se vyvaroval dekoraci oken s retizky. V jednoduchosti je krasa
Dotaz   Dobrý den, naše nový kuchyňská linka je lesklá bílá v kombinaci s ořechem, dlažbu jsme zvolili něco mezi bílou a slonovou kostí (je to vhodná kombinace?) a potřebovala bych poradit jestli nechat výmalbu kuchyně bílou nebo vymalovat a popřípadě jakou barvou?(uvažovali jsme nad šedou).V obývacím pokoji budeme mít laminátovou plovoucí podlahu teak (podlaha je tmavá trochu do červena), a v celém RD by jsme měli mít třešňové dveře (barva se dá popřípadě změnit), a zajímalo by mě zda se podlaha v obývacím pokoji hodí k třešňovým dveřím, nebo máme zvolit raději jinou barvu a jakou?schodiště bude jasanové namořené v dubu a v podkroví je celkem malá chodba, (podlahu tam ještě nemáme vybranou, jakou máme zvolit?), tak zda ty třešňové dveře nebudou prostor ještě zmenšovat…při vstupu z chodby do obývacího pokoje bych chtěla prosklené posuvné dveře(třešeň), jakou barvu nábytku zvolit do obývacího pokoje (líbí se nám stůl, který je jen v typu bříza dýha, dub dýha, hnědo-černá a žluto-hnědá dá se něco z toho zvolit, jídelní část bude spojena z obývacím pokojem) a jakou výmalbu? (chtěli jsme jednu stěnu za TV stolkem do červena a pak nějakou světlou) sedací souprava bude asi bílá nebo krémová. Taky bych chtěla vědět jaká výmalba by se hodila do chodby hlavní dveře jsou zlatý dub a dlažba v chodbě taková červenohnědá. O víkendu se chystáme na výmalbu a pokládku dlažby, tak budu vděčná za vaši odpověď.Děkuji s pozdravem Svobodová
Odpověď   Dobry den Kuchyne - kombinace orechu, bile a slonove kosti je velmi velmi hezky. Malba seda bude take krasna a celek pekne ladit. Obyvaci pokoj - dvere bych volil vice kontrastnejsi, mozna javor ci dub, na ktery je moreno schodiste. Nbytek bych spise volil do prirodniho nebo beleneho dubu v kobinaci s nejakym lakem. Vymalby bych se nebal v zeleno hnede a pod. Vymalba chodby v nejakem zlutavem jasnem odstinu
Dotaz   Dobrý den, naše nový kuchyňská linka je lesklá bílá v kombinaci s ořechem, dlažbu jsme zvolili něco mezi bílou a slonovou kostí (je to vhodná kombinace?) a potřebovala bych poradit jestli nechat výmalbu kuchyně bílou nebo vymalovat a popřípadě jakou barvou?(uvažovali jsme nad šedou).V obývacím pokoji budeme mít laminátovou plovoucí podlahu teak (podlaha je tmavá trochu do červena), a v celém RD by jsme měli mít třešňové dveře (barva se dá popřípadě změnit), a zajímalo by mě zda se podlaha v obývacím pokoji hodí k třešňovým dveřím, nebo máme zvolit raději jinou barvu a jakou?schodiště bude jasanové namořené v dubu a v podkroví je celkem malá chodba, (podlahu tam ještě nemáme vybranou jakou máme zvolit?), tak zda ty třešňové dveře nebudou prostor ještě zmenšovat…při vstupu z chodby do obývacího pokoje bych chtěla prosklené posuvné dveře(třešeň), jakou barvu nábytku zvolit do obývacího pokoje (líbí se nám stůl, který je jen v typu bříza dýha, dub dýha, hnědo-černá a žluto-hnědá dá se něco z toho zvolit, jídelní část bude spojena z obývacím pokojem) a jakou výmalbu? (chtěli jsme jednu stěnu za TV stolkem do červena a pak nějakou světlou) sedací souprava bude asi bílá nebo krémová. Taky bych chtěla vědět jaká výmalba by se hodila do chodby hlavní dveře jsou zlatý dub a dlažba v chodbě taková červenohnědá. O víkendu se chystáme na výmalbu a pokládku dlažby, tak budu vděčná za vaši odpověď.Děkuji s pozdravem Svobodová
Odpověď   Dobry den jiz zodpovezeno
Dotaz   Dobrý den, máme v předsíni bílou dlažbu a bílou výmalbu, nerez doplňky. Z místnosti vedou posuvné dveře (čiré sklo, dubová zárubeň), vchodové dveře jsou dřevo - světlý dub. Chtěli bychom vestavnou skříň se zrcadlovými dveřmi. Jaký k tomu zvolit rám - efekt hliník nebo lamino dub? Místnost není velká. Děkujeme.
Odpověď   Dobry den Ja bych radeji zvolil hlinik. Bude pusobit v malem prostoru vzdusneji.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu ohledně barvy předsíňového nábytku.Předsíň je velká 2,5x3,5m, je to tmavší místnost,plovoucí podlaha je v barvě buk a je tu 7dveří také v buku.Předsíňová stěna bude na delší straně místností a její součástí jsou bukové prosklené zasouvací dveře.Jakou barvu(kombinaci barev)má mít nábytek,aby se hodil k tolika bukovým dveřím a místnost oživil a zároveň prosvětlil.Moc děkuji za radu.S pozdravem Ryšávková
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych korpus skříně a nábytku v dekoru buku s vanilkovými, či mléčnými dvířky.
Dotaz   Dobrý den,plánujeme použít posuvné dveře do pouzdra na WC. Jaký je Váš názor na použití posuvných dveří na toaletu?
Odpověď   Dobry den posuvne dvere se hodi kamkoli, zalezi na Vas. Vetsinou se pouzivaji pro usporu mista
Dotaz   Dobrý den! Do předsíně s bukovými interiérovými dveřmi a přírodní zelenošedou kamennou dlažbou chci dát dvě vestavné skříně. Předsíň je poměrně velká, ale tmavá. Rozhoduji se mezi dekory merano a ořech dijon od INDECO. Vzhledem k rozměrům jedné skříně výška 250cm, šířka JEN 120cm se domnívám, že by posuvné dveře bylo vhodné rozdělit příčnými lištami, rozhoduji se mezi rozdělením na třetiny či na 2poloviny-tak aby lišta odpovídala výšce druhé vestavé skříně-jen 110cm. Prosím o Váš názor ohledně dekoru a dělení skříně. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych spíš dekor buku k dveřím, popř. merano. K tomu členění na 3 části.
Dotaz   Dobrý den, V jaké barvě mám volit výmalbu zádové strany kuchyně, když korpus bude v barvě čokolády a dvířka v barvě bílé kávy. Kuchyň bude rovnoběžná pod oknem, které je v barvě třešeň, stejně jako posuvné dveře do kuchyně. Díky.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v odstínu červeném až bordó. Popř. odstín oranžový.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych Vás o radu. Chtěla bych si zrekonstruovat obývací pokoj v panelákovém bytě. Má tvar obdélníku o velikosti 5,5 x 3,5m. Jedna z delších stěn je celá prosklená (vchází se na lodžii), na protější stěně jsou prosklené zasouvací dveře (1,3m) s rámem tmavší hnědé barvy. Potřebovala bych poradit, jaký druh podlahy je vhodný. Teď máme koberec, ale ten mi nepřijde praktický (máme dítě a malého psa). Dřevěné plovoucí podlahy se mi moc nelíbí. Nevím přesně, jaký je rozdíl mezi marmoleem a vinylem. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby podlaha byla hygienická, přírodní a ne příliš drahá. Z barev se mi líbí přírodní odstíny, hnědá, béžová. Jakou barvu podlahy, výmalby a následně nábytku bych měla vybrat? Děkuji moc za vaše rady.
Odpověď   Dobrý den, marmoleum do panelového bytu vřele doporučuji. Jde o přírodní materiál složený pouze z obnovitelných zdrojů, tzv. přírodní linoleum. Struktura i barevnost u marmolea prostupuje celou tloušťkou materiálu. Díky tomu není téměř patrné ani jemné poškození, v případě nutnosti je zde možnost opravy. Trvanlivost materiálu zajišťuje povrchová úprava. Marmoleum je teplé a příjemné na dotyk i chůzi, zároveň je cenově dostupné a vyrábí se v široké barevné paletě. Do Vašeho prostoru bych doporučil světlé přírodní odstíny.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o následující. Jakou barvou vylíčit místnost obývací pokoj s ložnicí kde jsou hlavními prvky kožená sedací souprava v tm. hnědé barvě (obrázek 1) a skříň s posuvnými dveřmi - barva rámu efekt dub, posuvné dveře z tvrzeného glazovaného skla v tmavě šedé barvě, na které jsou ještě krycí lišty z anodizovaného hliníku (obrázek 2). Jedná se o malou místnost 3,7x3,7m. Předem děkuji mnohokrát za radu.
Odpověď   Dobry den volil bych odstiny zluto hnede, zluto zelene, ale i napriklad sedave. Velice zalezi na dalsich aspektech. Pripadne je mozne pouzit tapetu nebo nalepky - viz www.POINTshop.cz
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou zvolit barvu výmalby do obývacího pokoje propojeného s kuchyní. Místnost má přibližně 25 m2 a je směrována na jih. Kuchyňská linka bude v barvě wenge kombinované s bílou a v těch samých odstínech bude nábytek v obývacím pokoji. Na podlaze jsou smrkové palubky, ale přemýšlím, jestli je nenechat natónovat do hnědého nádechu, nebo do mléčné barvy. Z obývacího pokoje do ložnice budu mít velké prosklené posuvné dveře z lakomatu. A ještě bych potřebovala poradit, jak vyřešit prostor mezi pracovní deskou a horními skřínkami. Zvažovala jsem použití dekoru pracovní desky, ale nevím, jestli to bude vypadat dobře, protože na jedné straně mám místo skříněk. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, volte např. světle zelenou výmalbu, která bude s použitými dřevinami velmi dobře ladit. Můžete také na jednu nebo více stěn v obývacím pokoji zvolit designovou tapetu. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz. Podlahu v tomto prostoru doporučuji spíše světlou. Místo obkladu mezi horními dolními skřínkami můžete použít barevné sklo lacobel.
Dotaz   Dobrý den, chystáme se kompletně zrekonstruovat obývací pokoj a kuchyň. Kuchyň s obývákem bude propojena dvoukřídlými posuvnými dveřmi do pouzdra. Na podlahu v kuchyni jsme zvolili třívrstvou parketu buk rošáda, v obýváku bude tmavá podlaha thermo rošáda. Kuchyň slouží zároveň i jako jídelna. Máme již koupené židle do kuchyně - nohy v odstínu třešeň, sedadlo a opěradlo vanilková koženka a sedací soupravu -sokl,područky, zádová opěrka tmavší žlutý odstín, sedák a opěrné polštáře oranžovo-červené. Okna budou dřevěná v odstínu teak. Chtěl bychom poradit jaký odstín či barvy použít na kuch. linku, pracovní desku, prostor mezi horními skříňkami a pracovní deskou a jaký odstín použít na výmalbu. Tu samou radu bychom potřebovali i pro obývací stěnu, propojovací posuvné dveře a výmalbu v obývacím pokoji. Předem děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych kuchyňskou linku v dekoru korpus - buk světlý (bříza nebo javor podlaha je světlá) a k tomu vanilková či bílá lesklá dvířka. Pracovní desku a zádovou desku ve stejném dekoru šedobéžové (cappucino) nebo antracitová. Výmalbu v jemné cappucinové barvě s výraznějším dekorem např. hnědé na doplňcích. V obývací části výmalbu taktéž v cappucinu a k tomu výrazný odstín proti sedačce v jejím odstínu červenooranžové. Nábytek poté v kombinaci barvy podlahy s lesklými dvířky bílé, či smetanové barvy. Dveře bych poté volila v bílé barvě popř. v dekoru tmavé podlahy.
Dotaz   Jsem z Karviné a zajímalo by mě, kde je u nás nejbližší firma vyrábějící zasouvací dveře.
Odpověď   Dobrý den přeji. Přímo v Karviné ve firmě stavebniny Rabat naleznete pouzdra firmy JAP. http://www.schody-jap.cz/index.asp?obsah=2086&styl=3&kraj=MOS&okres=Karvin%E1
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu se zařízením chodby. Dveře jsou v dubu a obložky jsou namořené tmavým dubem. Chodba je do "L" a je v ní i šatna. V jaké barvě dřeva máme zvolit podlahu? Posuvné dveře od šatny bych chtěla taky v dubu. Na chodbu přijde ještě úzká knihovna, v jakém dřevě ji zvolit? Líbila by se mi kombinace korpus dub a dveří javor. Je to vhodné? Děkuji moc, Štroblíková.
Odpověď   Dobrý den, volil bych velkoformátovou dlažbu nebo imitaci dlažby, která vnese do dřevěných dekorů v místnosti zcela jiný nádech. Knihovnu můžete mít i z jednobarevného lamina ve vysokém lesku.
Dotaz   Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, podle čeho mám posoudit, zda do našeho budoucího rodinného domu budeme potřebovat pravé nebo levé stavební pouzdro pro vnitřní posuvné dveře JAP 730 PARALLEL. Děkuji předem za odpověď, Honza Mělník.
Odpověď   Dobrý den, u posuvných dveří jsou univerzální stavební pouzdra. Jejich umístění záleží na směru otvírání posuvných dveří, které použijte. Poraďte se s firmou, která Vám bude pouzdro usazovat.
Dotaz   Dobrý den, při rekonstrukci panelákového bytu bych chtěla použít posuvné dveře do stavebního jádra u koupelny a WC. Neodporuje to nějakým předpisům - vyhovím při kolaudaci? Děkuji, Marie Klejchová.
Odpověď   Dobrý den, posuvné dveře do stavebního pouzdra jsou velmi dobrý nápad. Vysokou kvalitu zaručuje stavební pouzdro od firmy JAP. Před samotnou realizací se poraďte raději se statikem, zda je umístění těchto dveří do daného prostrou a zdi vhodné.
Dotaz   Dobrý den, jsme ve fázi hrubé stavby a bohužel si nevím s rozmístěním nábytku v ložnici (postel a skříně pro dva lidi). Dále jsem vás chtěla poprosit o radu, zda můžeme kombinovat okna zlatý dub, dveře dub, podlahu dub a nábytek javor. Mockrát děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, skříň bych dal ke stěně od vstupu vpravo. Hloubka okenní niky je pro šatní skříň postačující, i kdybyste chtěli na skříň posuvné dveře. Její šířku volte max. 2m tak, abyste ode dveří zachovali dostatek místa pro vstup. Postel bude ideální ke stěně naproti oknu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vyřešit posuvné dveře do kapsy (máme v plánu chodbové dveře do stavební kapsy). Vše je připraveno, ale kapsa se nachází zrovinka tam, kde je v jiné místnosti nika připravená na vestavnou skříň. Pro vaši představu - vedle chodby, kde mají být dveře, je ložnice a kout pro vestavnou skříň, posuvné dveře by tam zajížděly do kapsy. Nechceme však, abychom při otevření skříně dveře viděli, chtěli bychom skříň s uzavřenými zády, ale zároveň možnost dostat se do stavební kapsy např. vysavačem. Posuvné dveře budou mít kapsu 2m, tak aby se dala občas vyčistit od pavučin atd. Prosíme o radu.
Odpověď   Dobrý den, paní Čížková. Z Vašeho dotazu jsme pochopili, že jste si vybudovali v příčce kapsu pro zasouvací dveře. Toto řešení není zrovna šťastné a určitě přinese do budoucna problémy… Jednoznačně doporučujeme, abyste posuvné dveře instalovali do stavebního pouzdra od osvědčeného výrobce. Dobré zkušenosti jsou s výrobky společnosti JAP, která je českým výrobcem a stavební pouzdra = plechovou kapsu, která se zazdí jako součást – pokračování příčky (je jedno zda sádrokartonové nebo klasické zděné) vyrábí už 10 let. Výhodou tohoto řešení je vyřešení pojezdů, vodících lišt a vůbec celé statiky ukotvení dveří. Záruka na pouzdra je 10 let a jde o skutečně léty osvědčený produkt. Pokud byste se chtěla dozvědět více – podívejte se na tyto stránky - http://www.dvere-jap.cz/. V případě dalších dotazů Vám je naše poradna určitě k dispozici.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jestli se dají stavební pouzdra pro posuvné dveře vložit i do nosné zdi rodinného domu. Předem děkuji za odpověď, Zbyněk Doucha.
Odpověď   Dobrý den, s tímto dotazem jsme se obrátili na pana Petra Paksiho ze společnosti J.A.P., který vám radí: Ano, stavební pouzdro pro zasouvací dveře lze zabudovat i do nosné zdi, není v tom žádný problém. Nad pouzdrem je pouze třeba umístit nosný překlad, který ponese potřebnou zátěž. Dejte si ovšem pozor na to, aby byl překlad v každé příčce, protože stavební pouzdro není nosným dílcem.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně barvy dřevěné podlahy v obývacím pokoji rodinného domu. Tento pokoj je spojený s kuchyní, kde plánujeme dlažbu (o barvě ještě nejsme rozhodnuti). Okna i dveře máme v celém domě v barvě třešně. Schody (odlehčené) jsou v kombinaci černého kovu a světlého dřeva - smrk - jsou dominantou celého interiéru. Jedna stěna, kde budou černá litinová kamna, je obložená antracitovým dekoračním kamenem. Nevíme si rady s barvou dřevěné podlahy. Prosím o doporučení barvy dlažby v kuchyni (linka - bílé dřevo). Na závěr ještě jeden dotaz. Pod schody budou kované posuvné dveře (oplechované, pravděpodobně antracitová barva, s kulatým průhledem (kajuta) do koupelny). Prosím o Váš názor. Děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kontrastní světlou podlahu jako je obložení schodiště a k tomu poté nábytek v třešni jako dveře. Pokud máte v plánu nábytek v jiném dekoru, volte podlahu v třešni. Dlažbu volte v barvě šedé až antracitové, popř. béžové. Co se týká dveří do koupelny, moc nevím, proč je plánujete v odlišném designu i materiálu oproti ostatním dveřím. Jinak je to jistě varianta možná.
Dotaz   Jaké zvolit posuvné dveře mezi kuchyní a obývákem při rekonstrukci Okalu? V obýváku je bytová stěnu v dýze ořech s dost výraznými letokruhy, kuchyň je jednobarevná - lamino v dekoru javor medový s tmavě hnědou deskou, ostatní staré dveře máme v dýze mahagon a na podlahách je světlé marmoleum.
Odpověď   Dobrý den přeji. Již nyní máte v interiéru mnoho různých dekorů dřeva. Bylo by vhodné dveře sjednotit či zvolit dveře celoskleněné matované.
Dotaz   Dobrý den, rádi bychom se zeptali, zda je možné v ČR pořídit systém pouzdrových dveří UNIBOX, pokud máme šířku prostoru mezi dveřmi menší než 60 cm (přesně tedy 54 cm)? Děkuji předem za odpověď, Hnilička.
Odpověď   Dobrý den, na Váš dotaz odpovídá odborník z J.A.P., českého výrobce stavebních pouzder pro zasouvací dveře: „Systém stavebního pouzdra UNIBOX pro zasunutí dveřních křídel dvou sousedních místností menší než 600 mm nepořídíte, a to z toho důvodu, že výroba takového stavebního pouzdra je technicky komplikovaná.“
Dotaz   Dobrý den, v obývacím pokoji bych chtěla posuvné dveře vedoucí do kuchyně a na chodbu. Jedná se o nosnou zeď, takže nevím, jaké jsou možnosti. Jakou barvu dveří a podlahy zvolit? A jak vyřešit další dveře z obýváků do ložnice? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož jste neuvedla další dekory a barevnost v interiéru, mohu doporučit dveře i podlahu v jednom dekoru – třeba dub nebo ořech. Tyto dřeviny jsou moderní a nadčasové. Nábytek pak můžete volit v kombinaci oné dřeviny s bílým lakem. Stavební pouzdro je možné umístit i do nosné příčky, nad stavebním pouzdrem musí být pevný stavební překlad a vedle stavebního pouzdra přizdíme příčku, tak abychom dosáhli potřebné tloušťky nosné zdi. Přizdívanou příčku musíme pevně spojit s bočnicí stavebního pouzdra. Lze přizdívat z obou stran stavebního pouzdra, tak aby dveře zajížděly přesně doprostřed příčky.
Dotaz   Dobrý den. Chtěla jsem se ještě zeptat na posuvné dveře. Byly by v předsíni, kde máme po levé straně menší šatnu. Není lepší použít normální dveře? Dá se na ně umístit velké zrcadlo? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, posuvné dveře se většinou volí z důvodu nedostatku prostoru pro klasické otočné dveře. Mohou se použít i záměrně jako prvek interiéru. Tedy záleží na Vás. Zrcadlo samozřejmě můžete použít.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, plánujeme v domě dvoje posuvné dveře. V šatně u vstupu a mezi obývákem a chodbou k ložnicím. Vzhledem k rozestavění nábytku uvažujeme o zasouvání do pouzdra. Jsou jednodušší možnosti - je velký rozdíl v nákladech? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pokud chcete ušetřit místo v prostoru pro nábytek či třeba jen pro lepší průchod, je posuvný způsob otevírání nejlepší. Musíte si kromě dveří, které musí být zasouvací do pouzdra (cena se nenavyšuje oproti klasickým otočným, např. u Sapeli), pořídit i tzv. stavební pouzdro pro zasouvací dveře. Je to v podstatě plechová kapsa, která nahrazuje zeď a schovává a chrání dveře. Více informací o pouzdře zjistíte zde – www.dvere-jap.cz. V Česku je jediný výrobce, a to J.A.P. Pouzdro si můžete koupit samostatně ve stavebninách nebo třeba i Baumaxu, anebo přímo s dveřmi u prodejce dveří. Pouzdro Standard, které podle vašeho popisu budete potřebovat, stojí necelých 6 000,- a v podstatě částka odpovídá cihlám, které byste potřebovali pro klasický otočný způsob dveří, takže k nějakému radikálnímu navýšení ceny stavby/přestavby by nemělo dojít. Pokud byste použili posouvání dveří po zdi, už musíte „obětovat“ místo u dveří, kam se budou dveře zasouvat.
Dotaz   Dobrý den, lze použít 2 křídlé posuvné dveře do nosné zdi cca 35 cm široké. A jaký je možný nejmenší rozměr 2křídlých dveří? Na stránkách Jap je š.průchodu 1250 tzn. otvor do zdi 2,5 m? Děkuji, I.Šibalová
Odpověď   Dobrý den přeji. Otvor je vždy větší než dveře. Přesné rozměry by bylo nutné řešit s výrobcem. Lze dělat dveře také do nosnéé zdi, ale je to nákladnější a je nutné vytvořit nad dveřmi nosný překlad.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak moderně oddělit schodiště od chodby. Stávající oddělení je hodně prosklené. Chtěli bychom více soukromí, avšak zachovat prosvětlení chodby. Možná částečně přizdít a pořídit posuvné dveře do pouzdra? Stávající stav je vidět na fotkách.
Odpověď   Dobrý den, rozhodně by to chtělo opět sklo, ale v moderním pojetí. Vhodná bude bezrámová konstrukce s nerezovými kovovými prvky.
Dotaz   Dobrý den, ještě bych chtěla poradit jakou mám volit vestastavěnou skříň v chodbě a botník? V chodbě máme také béžov.dl.Defile, obývací pokoj podlaha ořech, posuvne dveře z chodby bělený dub. V jakém provedení by byl nábytek v chodbě vhodný?děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kombinaci ořechu a zrcadlových dveří. Pokud je chodba tmavší pak volte dekor dveří.
Dotaz   Dobrý den ,prosím o radu,jak sladit lam. podlahu,obýv . spojen s jídelnou 40m a otevřená kuchyn 7m2.obývák-kachlová kamna Bola ,okna zlatý dub oboustraný,parapety také.Kuchyn řešená do U,v obýv. posuvné dveře od JAP prosklené.děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v ořechu.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás potřebuji poradit ohledně vestavěné skříně v zádveří RD. Jaký zvolit nedřevěný dekor? Dveře od skříně se budou otvírat jako harmonika. Podlaha béžová Defile, posuvné dveře bělený dub, podlaha obýv. ořech. Viz foto. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit hladké bílé dveře se zrcadlem. Popř. kouřový, hnědý lacobel.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jak vymalovat pro 4-letého syna.Pokoj je situován na východ.Má rozlohu cca 16m2.Dveře budou vyměněny za posuvné dveře do pouzdra sapeli-dekor amer.ořech.Syn miluje modrou barvu takže kamarád nám na stěnu( nyní víla Amálka)namaluje podmořský svět na zelenomodrý podklad (asi tyrkysová??) a ostatní stěny nám doporučuje bílé, aby se barvy netloukly s nábytkem,tmavými obložkami,zeleným kobercem(musíme ponechat) a modrým obrazem.Pro mě je to,ale takové chladné…Představovala jsem si na ostatní zdi nějaký světlounký odstín zelenkavé,žluté nebo okrové???Ráda bych aby pokoj byl veselý a příjemný. Předem děkuji za váš názor.S pozdravem a přáním hezkého dne Dagmar Hubáčková
Odpověď   Dobrý den přeji. Již jsem odpovídala níže, volila bych právě žlutozelený odstín na zbylé stěny.
Dotaz   Dobrý den paní Matelová,prosila bych o radu,jak vymalovat zádveří a jaký odstín korpusu vestavné skříně a dveří - bude zasazená do niky.(dveře bychom chtěli posuvné)Šířka skříně buď 2 anebo 2,5m a výška do 2,36m.Nevím zda zvolit menší š. a doplnit zrcadlem na zeď nebo větí š. a dát část dveří se zrcadlem. Vchodové dveře ořech,jedno křídlo úzký světlík prosklený,druhé křídlo plné.Dvoje dveře v ořechu,jedny plné,druhé dvoukřídlé prosklené.Dlažba béžovo-šedá 30x60cm.Plocha 6,5m2.Posílám nákres bod 1 je zádvaří.Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Posuvné dveře bych volila velké prosklené s ořechoem v kombinaci popř. celoskleněné - pískované. Skříň bych volila celou zrcadlovou, výmalbu v jemné limetce.
Dotaz   Dobrý den, jakou variantu byste zvolila pro šatnu? Rozhodujeme se mezi místností oddělenou cihlovou příčkou (nahoře luxfery, vestavné skříně po obou stranách, viz. nákres) a vestavěnou skříní (posuvné dveře, světlík, policový systém). Děkuji Jelínek
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych spíš policový systém s posuvnými dveřmi.
Dotaz   Dobrý den, poraďte jak vymalovat chodbu - nemá přímé osvětlení, světlo prostupuje jen přes prosklení dveří pokojů. Podlaha je světle šedá dlažba, dveře(obložky) ořech, vestavná skříň je bílá (posuvné dveře mléčné sklo). Ne žlutou a oranž. Ďekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych pouze světlý nádech limetky.
Dotaz   Dobrý den, provádíme rekonstrukci domku na dezbariérový, protože máme dceru na vozíku. Kvůli úspoře místa chceme zasouvací dveře, ale řešíme šířku. Zda by stačila 800 nebo musíme jít do 900. Přijde mi to příliš široké. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Praktičtější budou dveře 900 především pokud dveře nebudou zasunuté celé pak by vnitřní průjezd by byl ještě užší.
Dotaz   Dobrý den,rozhodujeme se mezi barvami podlahy v přízemí RD.Jaká barva a materiál se hodí k vinylové podlaze třešeň boston.Budeme mít do rohu dvoje zasouvací dveře do pouzdra jídelna/obyvák/kuchyň.Je odstín třešeň vůbec dobře kombinovatelná?
Odpověď   Dobrý den přeji. K třešni se hodí světlé dekory jako javor, bříza, buk popř. tmavé wenge eventuelně ořech.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je vhodné a hezké dávat do malého bytu posuvné dveře připevněné na stěnu?
Odpověď   Dobrý den přeji. Každé dveře mají svůj význam musela bych znát celou dispozici bytu abych to mohla posoudit. Takto to nemohu přesně říci.
Dotaz   Ještě jsem se chtěl zeptat na velikost okna u jídelního stolu má být dlouhé skoro,až na zem,proto se mi šířka 1500 zdá moc.Moc děkuji za všechny vaše rady.Změnila by jste na plánech ještě něco k lepšímu?
Odpověď   Dobrý den přeji. Půdorysně vše vypadá už lépe. Do technické místnosti bych možná volila zásuvné či posuvné dveře. Pokud si nejste šířkou jisti volte užší.
Dotaz   Dobrý den, jak oddělit kuchyň od nevytápěné chodby dveřmi, které nemohou být z prostorových důvodů "normální" jednokřídlé? Existují nějaké typy, např. posuvné dveře nebo stahovací, nebo "lítačky", které by dostatečně dobře těsnili (vytápění). Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Nejlépe vždy těsní klasické zavíratelné dveře, můžete ale použít např. kyvné apod. Na stránkách Sapeli naleznete varianty a typy otvírání dveří, nevím, který by byl pro Váš prostor optimální, musela bych znát půdorys.
Dotaz   Dobrá den, chci rekonstruovat byt 2+1 menších rozměrů. Prosím o radu jaký odstín zvolit pro kuchyňský nábytek, prac. desku, podlahu, dveře a výmalbu. Kuchyň bude ve tvaru L (rozměr cca 7,62 m2) a bude se vybourávat otvor na posuvné dveře směrem do ob
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož je byt menší volte světlé odstíny dřeva (javor, jasan, bělené dřevo apod.) popř. světlý lesk.
Dotaz   Dobrý den, děkuji za info. Ještě se chci zeptat na toto: Osobně bych volila toaletu tak jak je nyní sporák s posuvnými dveřmi = myslíte, že by tak byly posuvné dveře do předsíně nebo do uličky kuchyně? A dveře tedy do wc i koupelny posuvné? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano dveře na toaletu kdyby byla jinde v uličce do kuchyně popř. tam vytvořit posuvné dveře do koupelny ale jak říkám je to již o kreslení a návrzích na které zde není prostor.
Dotaz   Dobrý den, ještě k uspořádání dětského pokoje. Co poradíte s šatní skříní bez dveří (připevnit draperku se závěsem, roletku či co jiného)? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud nelze použít posuvné dveře pak bych tedy volila nějakou posuvnou roletu.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře