Pragointerier

dveře - prosklené dveře

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu barevného provedení (plovoucí podlaha, int. dveře, schodiště, stěny) společného prostoru. Popis prostoru: cca 40m2 (obyvák+jídelna). Barva oken teak, jídelna umístěna tak, že dvě stěny vedle sebe tvoří velké tříkřídlé prosklené dveře 3metry široké. Tzn. hodně světla. Chtěla bych prostor opticky působící vzdušně, svěže,čistě ale zároveň teple. Místnost spíše opticky zvětšit než zmenšit. Vstup do této společné místnosti je z chodby, kde je umístěno schodiště a proto vstup je vymyšlen a připraven na posuvné dveře v šíři 130cm, představa je nechat je celoskleněné z důvodu dostání denního světla do prostoru schodiště. Myslíte, že když tento prostor ponechám bez zárubní,bude to opticky působit větší, přece jenom šíře pro posuvné dveře není největší a myslím si, že vytvořením zárubní tak otvor opticky spíše zmenším. V ob.místnosti bude také krb, který chceme obložit červenými lícovými cihlami. Poraďte jak barevně sjednotit celý interiér. Co se týká int. dveří do ostatních místností, líbí se mi Harmonie typ 40 od Sapeli, ale nevím jak sladit barvu. Vím, spousta dotazů, ale přesto děkuji za Vaší odpověď a přeji pěkný den Hanka
Odpověď   Dobrý den, dveře ponechejte určitě celoskleněné bez zárubní budete mít optické propojení s interiérem již z chodby (velice působivé). Podlahy by měly pak být stejné v chodbě i v obytném prostoru. Podlaha pařený buk, okna Teak, dveře buk, schodiště stejné jako podlaha pařený buk (v případě, že použijete podlahu plovoucí se tato dá použít i na obklad schodiště). Doplňková barva červená (sedací souprava, stínítka svítidla, umělecké předměty velkoformátové pro vyvážení velikosti oken), malba zdí světle kouřová až smetanová.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu, jakou podlahu máme dát do obývacího pokoje, zda lamino v barvě dlažby nebo volit tmavší odstín. Obývací pokoj je částečně spojen s kuchyní, ve které máme i jídelní stůl.Kuchyňnská linka je v barvě hrušky. V kuchyni máme béžovou dlažbu a dveře jsou všude v bukovém odstínu. Mezi kuchyní a obývacím pokojem jsou do budoucna myšleny posuvné prosklené dveře. V chodbě máme také dlažbu, ale ta je v tmavě hnědé barvě. Kuchyň má 16 a obývací pokoj 22 m čverečních. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, hruška a buk jsou odstínově příbuzné (hruška je výraznější do červeno – růžova). K podlaze béžové můžete volit o stupeň tmavší odstín vůči buku. Docílíte barevného kontrastu podlaha versus zařízení a dveře. Prostor se vám opticky rozšíří. K této barevnosti je tmavě hnědá podlaha na chodbě svým odstínem nevhodná.
Dotaz   Dobrý den, stavíme domeček a už si vybíráme podlahy, dveře a schodiště, ale nevíme jak to sladit dohromady. Jedna varianta by byla ořech na dveře, ořech 3 pásy parket na podlaze, dub na schodišti. Jenže máme obavy, aby v patře kde je malá chodbička, se nepraly tmavé dveře se světlou dlažbou (travertin okrová s dubovým schodištěm. Přízemí je řešeno takto: malá chodbička, vlevo dveře do koupelny, pak by byly prosklené dveře ořech a místnost 60 m2 obývací pokoj s kuchyní a někde uprostřed betonové schodiště, které se musí obložit dřevem. Další varianta by byla dveře zebrano od Sapeli Elegant, podlaha 3 pásy dubových parket a schodiště dubové, patro jako při první variantě - dlažba travertin okr. Půjde to k sobě? A jaký by šel nábytek právě ke dveřím zebrano? Prosím o jakoukoliv radu, jak to sladit dohromady. Moc děkuji. Chlápková Radka
Odpověď   Dobrý den, k uváděné velice výrazné barevné i strukturované ořechové podlaze je vhodné volit jednoduché výplně dveří. V barevné kombinaci ořech podlaha a schodiště stupně a podstupně (jestliže je opravdu v prostoru obývacím), dub dveře bude celý prostor laděný ve dvou odstínech a v horním patře se dostaneme ke kombinaci dub - dlažba travertin. Dveře jednoduché s vodorovnou orientaci textury dýhy. U druhé varianty tj. zebrano bych doporučovala tuto dřevinu použít také na podlahu. Na dveřích je příliš výrazná vůči dubu a hmota dveří by nám opticky v prostoru vyčnívala.
Dotaz   Dobrý den, stavíme novostavbu – v přízemí bude vstupní chodba (cca 12 m2), ze které budou velké bukové prosklené dveře (šířka 1,5 m) do obývacího pokoje. Ten je spojen s jídelnou a kuchyňským koutem (tato místnost je do L a má cca 40 m2). Prosím o radu, v jakých barvách mám zařídit tuto místnost. Mám ráda teplé barvy a chtěla bych, aby tato místnost spolu se vstupní chodbou působila jako celek. Nevím, jakou barvu použít na kuchyň, zeď, nábytek, případně doplňky. Děkuji, Brožková
Odpověď   Dobrý den, kombinací v teplých odstínech existuje velice mnoho. Dnešní trh nabízí provedení v různých tvarech a odstínech. Pocit teplého a útulného interiéru navozují přírodní materiály a jejich imitace. Zajímavá a nadčasová je kombinace třešňové podlaha a stejných dveří (orientace dýhy horizontální). Kuchyň červená, např. Hanák, typ Progres http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_progres_cappucino_cherry_alias v kombinaci s kouřově hnědou (cappuccino). K této barevnosti můžete volit červené doplňky v kombinaci s malbou, zastíněním oken a čalouněním ve smetanových odstínech.
Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a rádi bychom Vás poprosili o radu, jak sladit interiér. Ze zádveří se přes prosklené dveře přichází na chodbu, která napravo volně pokračuje v kuchyň a nalevo v obývací pokoj. Mezi kuchyní a obývacím pokojem bude dřevěné schodiště zasazené mezi dvě nosné zdi. Schodiště bude jen z části odhalené a bude vybíhat do prostoru. Bude z masivu, ráda bych dřevěné nášlapy a bílé podstupně. Podlahu v obývacím pokoji tudíž zřejmě také dřevěnou, totožnou se schody (ale v kuchyni, chodbě a koupelně dlažbu, dřevo je tam pro nás nepraktické). Okna máme zlatý dub - jsou velmi velká a jsou téměř všude, v kuchyni 2x. Jaké k nim tedy zvolit dřevo na podlahu? Dub - a nevypadá rustikálně? A jaký odstín? Líbí se nám ořech, ale bojím se, aby se netloukl s okny. Některá nebudou zastíněná kvůli východům na terasu. Linku bych ráda bílou či nanejvýš smetanovou, nějak decentně kombinovanou s ořechem či něčím, co se hodí k oknům. Jakou dlažbu k lince - tmavou? Dveře budou jen na chodbě. Jaký se hodí nábytek k dubu a jaký k ořechu? Dům je jednoduchý, kompaktní. Předem děkuji, Pavla.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že kombinace dveře podlaha dub a zlatý dub okna bude tvořit dohromady hlavní strukturální prvek v interiéru. Při volbě moderního spárořezu podlahy, např. průmyslová podlaha Kantovka, je i tento materiál se svou rustikální texturou moderní. Kuchyň může být např. Hanák, typ Elegant bílá http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_elegant_bila v kombinaci ořech - bílá. Ořech je možné použít pro barevné zvýraznění části interiéru, např. TV sestavu. Doplněno o odstín tmavě šedivá nebo čokoládová na doplňcích. Celou barevnou koncepci je možné sjednotit malbou zdí ve světlé kouřové hnědé nebo smetanové, doplněné o odstín velbloudí srsti, např. na čalounění. Podlahy keramické v odstínu smetanová až béžová, např. Rako Deffile.

Dotaz   Dobrý den, vážená paní architektko. Dovoluji si obrátit se na Vás s prosbou o pomoc při výběru dveří a podlahy do chodby v právě rekonstruovaném podkrovním bytě. Jedná se o poměrně úzkou chodbu, do které z přízemí vedou schody s podestou. Těmito schody je spojena obdobná chodba v přízemí, kde by měla být později stejná podlaha. Ráda bych Vás poprosila o doporučení odstínu dveří, plovoucí podlahy v chodbě a na schodech a typu dveří včetně provedení skel. Uvažujeme o dveřích s ¾ sklem (dveře šíře 80 cm do ložnice a dětského pokoje – tento bude ještě možná změněn na obývací pokoj s kuchyňským koutem). Jaká barva výmalby by byla do prostoru schodiště a chodby vhodná? Z balkonu povedou do chodby balkónové dveře s dřevěným rámem v barvě světlého ořechu (stejně budou provedena i okna v pokojích). Případně prosím o radu, zda je možné obdobně prosklené dveře zvolit i do koupelny (šíře 60 cm). Přikládám dispozici patra v podkroví, včetně fotografie ještě nedokončené chodby (pohled směrem do dětského pokoje). Předem Vám velmi děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vycházela bych z dané barevnosti oken a dispozice chodby. Ořech je nádherná dřevina. Podlaha může být v provedení zebrano a dveře z nabídky Sapeli, typ NOTE s ¾ v provedení dub se sklem bílé Satinato. Do koupelny prosklení nedoporučuji. Odstín malby zdí a stropu v chodbě - smetanová. Tento prostor je velmi úzký a stísněný.

Dotaz   Dobrý den. Provádíme změny v hale panelákového bytu. Rozměry a umístění dveří posílám na přiloženém plánku. V hale je světlešedá dlažba, tato je i v malé předsíni, která je před vstupem. Ve vstupu jsou lamelové dveře (viz přiložený obrázek). Umístění stávajících lamelových dveří není podmínkou. Vlevo od vstupu bude umístěna vestavěná skříň, a to v délce 3m. Prosím o radu barevného ladění haly. Tedy barvu stěn, vestavěné skříně, dveří, rámů dveří (futer) atd. Hala je tmavá a z hlediska využívání vedlejších místností není možno použít prosklené dveře. Pokud potřebujete další doplňující informace, obratem je zašlu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, v případě, že prostor haly nejde prosvětlit prosklením dveří, je vhodné použití efektivního osvětlení. Do podhledu stropu zapustit nejlépe podél zdi řadu trubicových žárovkových zdrojů. Tento typ osvětlení využívá odražené světlo a rovnoměrně měkce prosvětluje celou místnost. Barevné ladění spíše ve světlých odstínech. Může vypadat třeba takto: světle šedá dlažba, skříně přední front mléčné sklo, korpus světlá bříza, zdi jemná ledová modrá, zrcadlo velké (efekt velkého prostoru) proti skříním, sezení a věšáková deska syté odstíny šedomodré nebo šedofialové.

Dotaz   Dobrý den, díky Vaší poradně jsme dospěli k finální podobě přízemí novostavby RD. Okna jsou zlatý dub. V chodbě, kuchyni a koupelně bude položena dlažba Esencia (nejtmavší šedá). V chodbě budou prosklené dveře dub. Kuchyně (13m2) bude z větší části oddělena od obývacího pokoje. Kuchyňská linka lesk slonová kost / šedá deska / nerez spotřebiče / sklo, masivní jídelní stůl. V obývacím pokoji (30m2) bude podlaha dub Kährs Verona Town, schodiště dubové, okna zlatý dub. TV sestava a jídelní stůl tmavší ořech. Jednu stěnu chceme obložit světlým kamenem - zřejmě tu za TV - tj. dělící příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem. A jakou volit výmalbu k tomuto interiéru, doplňky a odstín sezení (rohová sedačka bude pod rohovým "obřím" oknem). Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, jako doplnění barevnosti je velmi efektní lehké a nenáročné použít odstíny světlé béžové, nebo šedou v odstínu přírodního kamene. Sezení červená vínová a kamenná stěna, např. OBKLADY- VIKO, typ Tatry. Doplňková barevnost černá, např. rámy obrazů a zrcadel, v kombinaci s růžovočervenovínovou - záclony sklo, polštáře,…

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme vybrané dveře Elegant, ale váháme nad barvou dýhy. Z dětského pokoje do kuchyně chceme dveře plné a z obývacího pokoje do předsíně posuvné prosklené dveře sklem Satináto. Podlaha v obývacím pokoji a kuchyni je laminátová-buk, nábytek v kuchyni je velmi světlý buk, téměř jako bříza, kombinovaný se skleněnými dvířky Satinato a šedými obklady. Nábytek v obývacím pokoji, který je propojený s kuchyní, je z březové dýhy. Máme sladit dveře s podlahou nebo se světlým nábytkem v centrální místnosti? V ložnici máme podlahu i nábytek z buku. Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, doporučuji dveře ladit k podlaze, tj. buk, a doplnit místnost o malbu v teplém odstínu. Tím nám nábytek poněkud vystoupí. Pro doladění je vhodné doplnit o bytové textilie. Pro jemnější vzhled tón v tónu smetanová až světle béžová. Pro výraznější efekt syté odstíny použité malby. K buku je zajímavý odstín tzv. „rezavá“ až hnědá.

Dotaz   Dobrý den. Nevím si rady s výmalbou bytného prostoru. Kuchyň s jídelnou jsou propojeny s obývacím pokojem do tvaru L. Podlahu máme Tauari, dveře ořech (mohu to ještě změnit) a okna zlatý dub (jídelna směruje na jih a jsou tam tři obyčejná okna a jedno francouzské, obývák je na západ a je v něm třídílné okno). Linka je v kombinaci ořech + smetanová + hliník, židle kůže smetanová a sedačka kůže béžová. Mohu použít více barev nebo i tapetu? A jak v malé chodbě, kde budou čtvery prosklené dveře ořech a podlaha Tauari? Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Kombinaci máte výbornou! Malba může být žlutozelená – ta bude k podlaze vhodná. V chodbě bych volil stejně, jen světlejší odstín.

Dotaz   Jak sladit barevnost kuchyňské linky s podlahou a dveřmi, aby byl vytvořen harmonický celek? Jedná se o místnost s plochou cca 4 x 7m, kuchyňská linka stojí u kratší stěny a má tvar L, okna (jsou bílá) máme pouze na protější stěně. Mám na podlahu zvolit dřevo, nebo jen dekor dřeva? Mám tu samou otázku i pro prosklené dveře. Dispoziční uspořádání linky je na přiložené vizualizaci. Žádnou další představu ani omezení nemám. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně bych volil dřevěnou podlahu. Dveře buď v kontrastním odstínu dřeva, nebo v laku. Kuchyňskou linku doporučuji spíše v nedřevěném dekoru. Omlouvám se, ale vizualizace nedorazila.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby a nábytku do obývacího pokoje. Tento je spojený s kuchyní, v níž je linka v barvě hroznového vína s tmavě šedou deskou. Podlaha, která je ve světle šedém matném odstínu, pokračuje i do obytné části. Dvě kolmé zdi, u nichž bude sedačka nejspíše v antracitovém odstínu, bych chtěla vymalovat v barvě shodné s tou na skříňkách v kuchyni. Jakou barvou vymalovat zbylé stěny v kuchyni i obytném prostoru a jakou doporučujete barvu nábytku? Prosklené dveře jsou v barvě amerického ořechu. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek můžete kombinovat v ořechu se smetanovým či bílým odstínem. Výmalbu doporučuji v odstínu světle šedá či cappuccino, jednu stěnu zvýrazněte barvou kuchyňské linky.

Dotaz   Dobrý den, v předsíni máme osmery starší dveře (patery prosklené a troje plné) dýhované v tmavém odstínu (asi ořech), tří čtvrtinové prosklení je v dřevěném rámečku, který je o něco světlejší. Nyní bychom chtěli jedny tyto prosklené dveře vedoucí do obývacího pokoje vyměnit za posuvné. Musí být zase ve stejném provedení i barevně? Co říkáte na celoskleněné? Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Je vždy dobré volit stejný odstín dveří. Pokud se ale jedná o dýhu, je vždy problematické dodatečně se trefit do obdobné kresby a odstínu. Proto bych opravdu navrhovala celoskleněné posuvné dveře, které budou odlehčené a stanou se šperkem interiéru.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu ohledně obývacího pokoje s kuchyní. Jakou mám zvolit podlahu a dveře? Korpus a spodní skříňky kuchyně budou z kokosu (cocobolo), horní skříňky a vestavba budou v perlovém laku. Chci mít pracovní desku z černé imitace kamene a obložky z bílého matného skla. Okna a prosklené dveře na terasu jsou v bílé barvě. Chtěla bych světlou podlahu, ne dlažbu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, co se týče podlahy, zůstal bych u exotických dřevin. Zkuste bambus, který bude s kuchyňskou linkou velmi pěkně ladit. Dveře nemusí být nutně v dřevěném dekoru, mohou být z designového skla nebo barevného lamina. Pokud se přece jen rozhodnete pro dřevo, volte javor.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit s výběrem odstínu dveří, podlahy a kuchyně. Hrozně se nám líbí dekor ořech. Byla by možná následující kombinace: dveře ořech (hladké provedení), kuchyň kombinace ořech a slonová kost a podlaha PVC Thermofix (Fatra) odstín horský dub, velkoformátová dlažba Powergres Cement odstín Grey (v koupelnách kombinace se světlou). V celém domě bude podlahové topení, a proto jsme zvolili podlahovou krytinu PVC (obývací pokoj, kuchyň, jídelna, pracovna, druhém patře vyjma koupelen) a jednotnou dlažbu v ostatních prostorách. Schodiště bude dubové s nerez zábradlím. Vyjma sociálního zázemí budou dveře hodně prosklené - v přízemí čiré sklo (vždy dveře a boční světlík, mezi obývákem a jídelnou velká prosklená stěna s posuvnými dveřmi a v jídelně dveře zasouvací na boční světlík), v druhém patře a pracovně bude satinato nebo mléčné sklo. Je rozumné dávat do ložnic prosklené dveře? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolené materiály (ořech, dub a šedivá dlažba) spolu budou velmi hezky ladit. Pokud jde dekory dřeva, je dobré, aby spolu korespondovaly barvy v nich obsažené. Ořech je navíc velmi nadčasový dekor a hodí se k němu jak studené, tak i teplé barvy. Místo PVC bych volil raději přírodní marmoleum nebo průmyslovou mozaiku. Dveře do ložnic mohou být také prosklené, ale jen z části. Tak, aby světlo nešlo přímo na hlavu postele.

Dotaz   Dobrý den. Mám obývací pokoj situovaný na jihozápad, který je propojený s kuchyní (celková velikost místnosti je 35 m2). Kuchyň je bílá lakovaná, sedačka také bílá, kožená. Zvažuji dřevěnou podlahu - buď merbau, nebo ořech. Nemám také vyřešené dveře do obývacího pokoje. Představovala bych celoskleněné. Z obývacího pokoje se jde do chodby, z níž se dostaneme dále do ložnic. Do těchto místností vedou bukové dýhové prosklené dveře. V chodbě bych chtěla také podlahu totožnou s tou v obývacím pokoji. Prosila bych tedy o radu ohledně podlahy a dveří. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba podlahy ve výrazném dekoru merbau bude jistě zajímavější a lépe doplní bukové dveře. Do obytného prostoru volte opravdu celoskleněné dveře (mohou být s pískovaným vzorem, nebo celé v mléčném skle). Pokud se rozhodnete pro dveře s dřevěným dekorem, volte opět kombinaci s bukem.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s barvou vestavných skříní do chodby v novostavbě. Chodba je úzká, dlouhá a vymalovaná bíle. Podlaha je dub selský a okno zlatý dub, dveře Sapeli ořechové. Chtěli bychom spíše světlejší skříň, aby nezahltila prostor, a potřebovali bychom poradit konkrétní dekor dřeva. Nebo bude lepší jen smetanová? Předem moc děkuji za dobrou radu, Eva B.
Odpověď  

Dobrý den, vestavěná skříň může mít odlišné dveře a korpus. Velmi elegantního efektu docílíte, použijete-li tmavší jednobarevný korpus (např. z teple hnědého lamina) a prosklené dveře (např. z pískovaného lacobelu v béžové, žluté nebo bílé barvě).

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu při zařizování chodby, ze které povedou patery bílé dveře. Plocha místnosti je 5, 3m x 2m. Jediné, co je dané, je podlaha od Raka - savana šedáDAA3B211. Můžete mi poradit, jakou barvou vymalovat a jaký dekor zvolit na vestavnou skříň a věšákovou stěnu, popřípadě jaké zvolit dveře? Prostor je prosvětlen jen přes dvoje prosklené dveře. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v teplém žlutém odstínu (žlutá až oranžová). Nábytek doporučuji v jemném javoru se zrcadlovými či mléčnými skly. Dveře mohou být i v javoru. Pokud se rozhodnete pro bílé, můžete tuto barvu částečně použít i na nábytek.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila o barvě dveří do obývacího pokoje spojeného s kuchyní /cca 26m2/.Eurookna třešeň (3ks 200x120 cm jih, jihovýchod), plovoucí podlaha třešeň o stupeň světlejší než nábytek v obýváku třešeň (dýha - Jablonné n.Orlicí), černá kožená sedací souprava, kuchyňská linka javor dvířka (CPL), bříza korpus, pracovní plocha kalvados, světle béžová dlažba stejná jako obklad. Dveře jsou na stěně mezi kuchyňskou linkou a "obývací stěnou". Malba bílá. Je vhodné jít do další barvy dřeva nebo se snažit doladit světlé javorové (CPL) prosklené dveře? A co bílá? Dveře vedou z úzké tmavé chodby s dalšími 4 ks dveří. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, další typ dřeviny bych již tady nedoporučovala. Nejbližší bude použití dveří javorových, materiál který je použitý na kuchyni.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o odborný názor a radu. Máme jednoduchý kompaktní dům se sedlovou střechou o minimálním sklonu. Interiér bychom rádi zařídili vzdušně, čistě. To nám trochu komplikují okna v provedení zlatý dub, která jsou téměř všude, jsou dosti velká a výrazná. Ze zádveří se přes prosklené dveře přichází na chodbu a z ní se napravo pokračuje v kuchyň a nalevo v obývací pokoj. Mezi kuchyní a obývákem je rovné schodiště z části ukryté mezi dvěma nosnými zdmi a z části odhalené, vybíhá do prostoru. Celé toto má cca 55m2. Interiér vidím takto: Schody a podlaha v obývacím pokoji bělený dub (hodí se ke zlatému dubu??).Nášlapy schodů plánujeme ze dřeva, podstupně bílé (pro odlehčení). Nábytek (jídelní stůl + komoda) ořech kombinovaný s bílou. Sezení smetanové. Chodba, kuchyně a koupelna - jednotná dlažba - tmavší šedá 30x60. Kuchyňská linka bílá, nerez spotřebiče, mléčné sklo, sokl hliník, deska světle šedá, obklady světle šedé. Snídaňový stůl dřevo dub, židle bílé. Linka je rovná, uprostřed a po straně jsou okna. Nejsem si jistá, aby to celé nepůsobilo moc studeně. Děkuji za Váš názor. Zejména si nejsem jistá kuch.linkou - chtěla bych tam nějaké dřevo, ale jaké aby zapadlo do interiéru i k oknům zlatý dub. Děkuji moc. Alexandra
Odpověď   Dobrý den, v prostoru budou tedy materiály bělený dub, zlatý dub, ořech další bílá, smetanová a šedá více odstínů. Okna zlatý dub jsou spíše hnědé medové k tomuto odstínu je vhodné doplnit detail v odstínu karamelová hnědá např. osvětlení (protěnné stojací lampy. Další kombinace souhlasím s bílou kuchyní. Nábytek (jídelní sestava a komoda) spíše ořech, který je na bělené dubové podlaze tmavší výraznější. Tuto kombinaci je vhodné doplnit o teplou barvu např. čalounění, bytový textil, výrazná tapeta v detailu ev. část malby.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při zařizování obývacího pokoje, velikost 5*6m, na jedné zdi 2 okna, další zeď trojdílné prosklené dveře se vstupem na terasu, pokoj působí hodně prosvětleným dojmem. Barva zdí výrazná zelenožlutá + bílá, podlaha laminát, tmavší odstín teaku. Barva nábytku-korpus tmavý ořech, dvířka smetanová (lesk). Uvažujeme o koupi nové sedací soupravy v kůži, nevím však jakou zvolit barvu. Zda opět smetanovou nebo výraznější barvu. Případně jakou zvolit barvu doplňků? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, sezení je velká hmotová část interiéru a volí se v odstínech které ladí i v případě změny malby. Doporučuji odstín světlejší např. béžovo žlutý nebo smetanovohnědý. Doplňky pak čokoládové hnědé. Vhodné je doplnit interiér o ozelenění v květináčích.
Dotaz   Dobrý den, jak byste barevně ztvárnila zádveří - dlažba smetenovo-béžová velký formát, vstupní dveře bílé a interiérové ořech. Myslím šatní vestavnou skříň, výmalbu apod. Prostor je velká asi 7 m2. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Skříň bych volila např. v kombonaci ořech korpus a světlé bílé, či prosklené dveře. Výmalbu opět smetanovou, či šedobéžovou. Popř. zvýraznit jednu malou část červenoým odstínem. Barvné doplňky pak volte v odstínech oranžová, červená, jarní zelená.
Dotaz   Dorý den, chystáme se stavět přízemní rodinný dům.Plánujeme dveře plné i prosklené. Myslíte, že je vhodné dávat do dětských pokojů částečně prosklené dveře? Pokoje jsou přístupné z chodby, která je plynulým pokračováním kuchyně a obýváku. Děkuji.
Odpověď   Dobry den Nevidim duvod, proc by nemohli v detskem pokoji prosklene dvere. Mozna se bojite o bezpecnost - lze pouzit pruhlednou bezpecnostni folii
Dotaz   Chtěla bych poradit, jakou barvou máme vymalovat předsíň, kde je černo-bílá dlažba.Předsíň je úzká tmavá a jsou tam prosklené dveře. Dále, jakou barvou máme vymalovat spojenou kuchyń s obývacím pokojem, kde bude béžová barva. děkuji velmi za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Předsíň můžete proslunit žlutým, sluníčkovým odstínem. Popř. světlým nádechem vanilkovým. V Kuchyňskou část můžete volit v teplých zemitých odstínech terakota, čokoláda.
Dotaz   Zeptám se ještě k předešlému dotazu zda by šlo k černobílé(šachovnicové)dlažbě v předsíni, která je tmavá a má prosklené dveře z jasanu dát i oranžovou barvu ma výmalbu nebo jen žlutou a vanilkovou jak jste mi doporučili, co by se tam více hodio?Děkuji.
Odpověď   Dobrý den. Můžete také volit oranžovou pozor ale aby se prostor opticky moc nezmenšil. Může to celkově působit až agresivně.
Dotaz   Dobrý den přeji, obracím se na Vás s dotazem, jakou barvou vymalovat jednotlivé stěny ložnice a jak barevně sladit doplňky. Místnost má rozměry 4 x 4 x 2,5 m. Na sever je orientované trojdílné plastové okno bílé barvy (1,8 x 1,5 m), na protilehlé straně jsou bílé, z 2/3 prosklené dveře. Nábytek je v barvě olše medová. Na západní straně stojí pětidveřová skříň (2,5 m délka, 2,18 m výška), uprostřed jsou troje dveře se zrcadly a komoda (1,3 x 0,8 m), na protilehlé straně je postel s nočními stolky. Na podlaze je koberec červené barvy. Za odpověď předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pokračujte v teplých odstínech. Velmi pěkná bude výmalba v jemné světle žluté barvě. Jednu stěnu, třeba tu za postelí, můžete navíc ozdobit designovou tapetou v odstínech červené barvy, aby se barevný akcent ještě v prostoru zopakoval. Zkuste si vybrat na www.pointshop.cz.
Dotaz   Dobrý den prosím o radu ohledně výmalby chodby a obývacího pokoje. Chodbu je potřeba prosvětlit, jsou v ní 2xprosklené dveře a 2x bez výplně vše v dekoru hruška jakou zvolit barvu? Podkrovní obývací pokoj celkem prosvětlený dvě střešní okna na západ - budeme pokládat koberec ještě nevíme jaké barvy, sedací souprava bude tmavě šedá , dveře dekor hruška z 3/4 prosklené- líbí se mi odstíny zelené, ale nevím zda je kombinovat s bílou nebo zvolit jinou barvu např. do béžova? Děkuji.
Odpověď   Dobrý dne přeji. Chodbu bych vymalovala v odstínu vanilkovém v kombinaci s jemnou šedou. Obývací pokoj v odstínu olivovém, či limetkovém - žlutozelená v kombinaci s šedou, popř. šedobéžovou.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit, jaké barevné odstíny použít pro výmalbu ložnice? Místnost je veliká 4 x 4m, výška je 2,2m, orientace na sever. Na severní straně je okno 140x150cm a na východní straně také, stejných rozměrů. Naproti severní stěně je vestavná skříň, bíla s trojími dveřmi, přičemž prostřední část tvoří zrcadlo, kovaní skříně je zlaté barvy a prosklené dveře máme v dekoru třešeň. Naproti východní zdi je kovová postel bílo-zlaté barvy. Na podlaze je bílý koberec s melírem. Za brzkou odpověď předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v uklidňující světlé khaki barvě v kombinaci s jemnou smetanovou. Také můžete volit tmavší odstín v čokoládové nebo cappuccinové barvě.
Dotaz   Dobrý den přeji. Ráda bych Vás požádala o radu, jak zútulnit chodbu. Jedná se o malý prostor, spíš jen takovou domácí křižovatku, odkud vedou dveře do předsíně, koupelny, toalety, velké prosklené dveře do obývacího pokoje a schodby do patra. Zároveň je to i taková "technická místnost" - odtud přikládáme do krbu v obývacím pokoji. Dlažba je světle bordó s tmavě hnědým žilkováním, dveře a zárubně v dekoru třešeň. Stále váhám, zda alespoň jednu stěnu nevymalovat (právě tu největší s dvířky do krbu, jak je vidět na fotografii), nebo celý prostor, popřípadě použít nějaké designové samolepky a podobně... V pouze bílé barvě působí prostor dost neosobně.
Odpověď   Dobrý den, také bych volil cestu samolepek nebo i designové tapety. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz. Do Vašeho prostoru bude velmi hezká barevná kombinace s béžovou barvou nebo tapetou s metalickými efekty stříbrné apod.
Dotaz   Dobrý den. Máme novou kuchyň v barvě šedá (tmavý antracit), podlaha bude zřejmě novilon v barvě dubu. Nebo bude lepší vybrat jiný odstín podlahy? Jakou zvolit výmalbu kuchyně? Kuchyň je spojená s obývacím pokojem, podlaha bude v celku. Jaké byste doporučili interiérové dveře vzhledem k podlaze? Máme výmalbu v obývacím pokoji nechat stejnou jako v kuchyni? Dveře jsme plánovali od Sapeli v CLP dub. Dívali jsme se i na odstín javor, ale nějak nás neoslovil. V chodbě budou dvoje prosklené dveře a troje plné. V obýváku ještě nemáme nábytek. Zatím děkuji, Věra.
Odpověď   Dobrý den, můžete zvolit také nedřevěný dekor dveří. Velmi pěkná by byla světle šedivá nebo bílá barva.
Dotaz   Dobrý den. Ráda bych se Vás zeptala, jakými barvami vymalovat obývák propojený s kuchyní. Místnost má tvar obdélníku (asi 12 x 5 m) a je dost prosvětlená (jsou tam tři okna a dvoje prosklené dveře). Barva kuchyňské linky je wenge (černá) a stěny jsem chtěla červené. Nevím však, jakou barvou vymalovat obývák, aby to vše ladilo. Kuchyně je od obýváku na jedné straně oddělena vstupními dveřmi a na druhé krbem. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, zkuste limetkovou. Tu můžete na jedné nebo dvou stěnách (např. u krbu a na průchodu do kuchyně) kombinovat s cihlovou. Vhodná bude také kombinace červené jako akcentu a světle šedivé uplatněné na designové tapetě s metalickým efektem. Zcela jistě si vyberete na www.POINtshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, nevím si rady při výběru dveří do vstupní chodby. Jedná se o nový moderní byt, ze zmíněné chodby vedou sedmery dveře - vstupní plné jsou z venkovní strany v barvě višeň siena (neměnné), zevnitř navrhuji břízu. Troje plné dveře vedou do komory, koupelny a na WC – tam navrhuji typ Bonalana od firmy Sapeli v dýze bříza. Poslední troje dveře jsou prosklené a vedou do obytných místností – v tomto případě by se mi líbil typ Swing 49 nebo Elegant 40 od firmy Sapeli rovněž v dýze bříza. Podlaha je navržená v celém bytě stejná: dřevená trojlamelová merbau (tmavá hnědočervená). Okna jsou hliníkoplastová bílá. Můžete mi prosím poradit, jestli je toto barevné řešení v pořádku, a případně navrhnout jiné? Díky moc, s pozdravem Pavel.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volba břízy je příjemná a bude dobře kontrastovat s podlahou. Co se týká typu dveří, na prosklené dveře doporučuji spíš dražší model (mléčné či pískované sklo – Satinato). Dveře do komory, na toaletu a do koupelny bych naopak viděla v jednodušším plném provedení. Vhodný bude typ NOTE či LOTOS. Pokud preferujete jednodušší model, volte ELEGANT na všechny dveře.
Dotaz   Dobrý večer. Chceme si pořídit pouzdro JAP 730 - Parallel a já potřebuji vědět, jestli i do něj doporučujete skleněné dveře. Musí být všechny bodovky umístěné v sádrokartonové zdi (třeba na stropu v kuchyni)? Mockrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den, první část dotazu týkající se stavebního pouzdra Parallel zodpovídá pan Petr Paksi, obchodní ředitel J. A. P., která stavební pouzdra vyrábí již 10 let: "Celoskleněné dveře do stavebního pouzdra PARALLEL použít nelze. Při síle skla (10 až 12mm) je osová vzdálenost mezi celoskleněnými dveřmi 70 mm a po zasunutí obou křídel do stavebního pouzdra by tak byl mezi nimi velký prostor. Pohled do pouzdra by proto byl velmi nevzhledný. Dalším důvodem je, že při vysunutí obou křídel celoskleněných dveří musí být ukončení na zadním dveřním křídle tak, aby nebylo vidět do stavebního pouzdra. U celoskleněných dveří je ovšem poměrně náročné zadní dveřní křídlo připevnit. Navíc instalace synchronizovaného pohonu na celoskleněné dveře není možná. Doporučuji tedy využít prosklené dveře, tedy jakkoliv velké prosklení s dřevěným rámem po celém obvodu křídla. " Můžete se například inspirovat zde: http://www. umimeudelatdomov. cz/posouzeni_interiéru/interier_cislo_32 http://www. umimeudelatdomov. cz/posouzeni_interiéru/interier_cislo_1 Bodová svítidla lze umístit pouze v materiálu předsazeném nosné konstrukci (sádrokarton, dřevotříska, cetris desky, dekorační panely apod.).
Dotaz   Dobrý večer, rekonstruujeme domek a já bych ráda požádala o radu při výběru barvy kuchyňských obkladů a barvy podlahové krytiny. Máme vybranou kuchyňskou linku v barvě buk s modročernou pracovní deskou a prosklené dveře Sapeli také v barvě buk. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, za kuchyňskou linku by se hodil skleněný obklad Lacobel v bílé barvě. Podlahu k buku doporučuji nějakou tmavší, např. třešeň.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu jaký dekor dveří a nábytku zvolit k laminátové podlaze v dekoru hrušeň světlá (přibližně jako na obrázku v příloze). Ráda bych zvolila celoprosklené dveře Sapeli Standard. Jaký zvolit nábytek - bílá + ?.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžeet volit dveře v dekoru hrušně nebo bílé. A nábytek v kombinaci hrušeň nebo švestka s bílým leskem.
Dotaz   Děkuji za odpověď.I když se mi zdá, zda nebude obýv.pokoj moc smutný (doporučujete smetanovou a khaki).A jakou byste vybrala barvu sedačky (pův. modrá), případně doplňky? (máme bukové celoprosklené dveře a bukový nábytek, bude černá TV) Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je nábytek z pařeného buku pak je dočervena a proto byhc prostor khaki odstínem utlumila můžete jej ale změnit na limetkový odstín. Sedačku bych volila jemnsou smetanovou či světle šedou. Dopl´ˇnky pak v limetce smetanové a bordó pro oživení.
Dotaz   Moc děkuji, snad již poslední dotaz:-) Jakou barevnou kombinaci byste zvolila pro ložnici, také tam máme bukové celoprosklené dveře a skříň se zrcadly, komodu a postel v buku. Děkuji.
Odpověď   Dorbý den, volila ybch jemnou olivovou výmalbu nebo jemnou bílou kávu.
Dotaz   Dobrý den,je vhodné použít částečně prosklené dveře(např.1/3 skla vertikálně) do ložnice, koupelny, studentských pokojů, popřípadě i na WC(tam jen úzký proužek skla)? Líbila by se mi prosvětlená chodba.Je nějaké sklo zcela neprůhledné? Např.SATINATO?
Odpověď   Dobrý den přeji. ZCela neprůhledné sklo existuje ale pak již nepropouští světlo. Do stud. pokojů a koupelny bych sklo nepoužila.
Dotaz   Dobrý den,jak byste prosím rozmístila roh.sedačku, TV, knihovničku a poč.stůl v obýv.p., jaké byste zvolila barevné rešení (podlaha, stěny, sedačka), když máme celoprosklené dveře a nabytek v buku.Světlý byt orient.na V a J,v příloze plánek.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Moc variant zde není vedle vstupu by byla sedací souprava, proti ní tv sestava a u okna prac. stůl a vedle sedačky knihovna. Podlahu bych volila světlou v javoru, cocobolu nebo tmavou ořechovou. Sedačku pak béžovou. Výmalbu bordó s jemnou béžovou.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jak sladit/jakou barvu dveří(nejlépe masiv) do pokojíků a podlahy v předsíni,kde je přes celou jednu stranu dřevěná tmavá mořená skříň.Světlo je pouze přes prosklené dveře z pokojíků.Jsou vhodné i obložky ke dveřím?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte světlou podlahu v běleném dubu, javoru, bříze a dveře ve stejném dekoru a nábytek pak tmavý jako v předsíni.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s tímto obývákem. Pokoj o velikosti 4,5 x 6 metrů. Okna jsou na sever. Slunce do nich nejde nikdy. Staré prosklené dveře spojují hlavní chodbu s budoucí chodbou, kde budou vstupy do ložnic. Poradila byste mi
Odpověď   Dobrý den přeji. Prosím o doplnění dotazu.
Dotaz   Dobrý den, předem Vám děkuji za Váš věnovaný čas a radu. Chtěla bych Vás poprosit o radu. Spravujeme domeček po mamince. Máme v obývacím pokoji, který je spojený s jídelnou podlahu šedý dub ( viz obrázek,) stěny jsou vymalovány řeckou chalvou ( krémová barva) a pouze jedna stěna ( za televizí) je vymalována olivově a v rohu u okna je kamenná obložka (světlá, písková). Prosím Vás o radu v jakých barvách vybrat pohovku a v jaké barvě či dekoru dřeva vybrat nábytek do obývacího pokoje a stůl do jídelního koutu a dekorační doplňky. A v jakém dekoru by jste mi doporučila zvolit dveře kterými se vzchází z chodby do jídelny. Budou veliké posunovací. Velice Vám děkuji za Váš čas a pomoc.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych prosklené dveře bílé a taktéž nábytek bílý popř. v lesku. Sedací soupravu cappucino nebo šedá až antracitová.
Dotaz   Prosím o radu, jak vymalovat vstupní chodbu a na ní navazující chodbu do L.Všude je béžová dlažba, prosklené dveře ořech. Ve vstupní chodbě máme dřevěnou komodu(výmalba je šedá).Chodba do L jemně žluta(obrazy s bílým rámem a bílý klavír).Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte jemnou cappucinovou výmalbu.
Dotaz   Zařizujeme obýv.pokoj, na jedné stěně jsou prosklené dveře na terasu,na vedlejší dvojdílné okno s radiátorem (JV+JZ).Nevíme jakou délku závěsů a záclon. Stěny budou bílé,podlaha hn-béžová retro dlažba, sedačka tm. hnědá."Rádoby" styl Provance :-).Dík
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte záclony až k zemi na obou stranách tak aby se celkově prostor sjednocoval.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře