Pragointerier

sklo - prosklení

Dotaz   Již dokončujeme stavební práce na rodinném domku a rozhodujeme se, jaké zvolit dveře. Materiál dveří již máme zvolen, ale spíše se rozhodujeme mezi několika typy. Prosíme o radu, jak vhodné je kombinovat jednotlivé typy dveří v rodinném domku nebo jestli je vhodné použít třeba jeden typ popř. někde použít sklo a někde použít dveře plné.
Odpověď   Při výběru dveří je třeba brát zřetel na dispozici a hmotu rodinného domu (sedlová nebo plochá střecha). Platí pravidlo v jednoduchosti je krása tj. výběr dveří jednoho typu včetně vchodových a garážových. Ve stejném materiálovém provedení s detailem opakující se na všech kusech např. horizontální pruhy. Prosklení se všeobecně používá u vstupních dveří, dveří v obytném prostoru a na terasu.
Dotaz   Jednopatrový, 30 let starý dům má špatně odizolovaný balkón a zevnitř se na stropech tvoří plíseň. Protože je dům obehnán velkou zahradou, přijde mi balkón zbytečný a rád bych jej přestavěl na další obytnou místnost či zimní zahradu. Co byste doporučovala pro případ zimní zahrady? Celý prosklít, nebo boční strany vyzdít? Jaké systémy prosklení byste doporučila? Na balkón je v tuto chvíli přístup z chodby, která má malé dlaždice. Rozměr balkónu je 2x9 metrů a je umístěn na západní straně domu.
Odpověď  

Dobrý den, budu vycházet z předpokladu rekonstrukce celého domu. Na zimní zahradu bych doporučila dřevěnou konstrukci systému eurooken, a to s výměnou všech oken na RD v odstínu medovém. Na prosklení doporučuji čiré sklo s použitím např. venkovních dřevěných posuvných stínících panelů. Dobře by působilo vyzdění rohů a prostřední části delší strany cca 1,5 – 2m (výhled na všechny tři strany).

Dotaz   Dobrý den, rádi bychom se poradili ohledně barevného sladění dlažby, nábytku a malby v kuchyni. V přiloženém obrázku je půdorysné řešení kuchyně s prostorem pro jídelnu. Na druhém obrázku je už vizualizace konkrétního návrhu rozmístění kuchyňské linky. Chtěli bychom se poradit, jestli jsou vhodné následující kombinace: - podlaha v jídelní části: dřevěná, provedení buk (spíš tmavší provedení buku s kresbou) - dlažba v kuchyňské části: Rako Orbis (váháme mezi tou úplně nejtmavší a tou středně tmavou) - kuchyňská linka: dub - pracovní deska: umělý kámen, barva antracit - skleněné obklady linky: šedé sklo - malba: oranžová (otázkou je, jestli sytá nebo spíš pastelová?) - spotřebiče a rámečky kolem skleněných skříněk: nerez - výplň skříněk: matné sklo - dveře a obložení: olše (zřejmě Sapeli Domino 64) Celkové vyznění kuchyně i jídelny má být moderní, laděné do teplejších tónů. Celková plocha místnosti je 20m2. Otázkou je, jestli uvedené věci k sobě ladí, popř. jestli není něco vyloženě nevhodného. Druhou otázkou je, jakou použít malbu na zbytek místnosti, ta oranžová to určitě nebude... Předem díky za Vaše rady a doporučení.
Odpověď   Dobrý den, k podlaze sytější buk je vhodný spíše odstín dlažby střední Orbis. Z mého pohledu by bylo nejvhodnější použít spíše jednobarevnou dlažbu. Tato je dost rustikální. Taky se v moderních malých interiérech volí podlahy spíše z jednoho materiálu. Použití třech druhů dřevin ve 20m2 se mi zdá hodně. Dveře bych doporučovala spíše bukové v tónu podlahy. Zbylé zdi právě pro moderní interiéry by byly vhodné v odstínech světle šedivé v kombinaci s oranžovou – pomerančovou svěží. Kubické prosklení na dveřích můžete pro detail opakovat např. na konferenčním stolku nebo na doplňcích jako jsou jídelní servis , osvětlení,…
Dotaz   Dobrý den, prosíme Vás o radu s výběrem barvy vnitřních dveří a také s barevností obývacího pokoje a kuchyně. Obývací pokoj (4x4m)východ - podlaha dub, televizní skříňka a police dub, černé kožené křeslo, krbová kamna antracit. Nevíme jaké volit čalounění sezení a také malbu. Kuchyň s kuch.koutem (3,5x5,5m) jihozápad - podlaha Hevea, nábytek vanilka, mléčné sklo, kovové rámečky, obklad u linky šedá mozaika, jidelní stůl dub. Nemáme představu jaké volit židle, a také barevnost stěn a doplňků. Snažíme se vytvořit jednoduchý, moderní styl, ale máme obavy z nudného a fádního prostoru. Předem děkujeme za vaši odpověď. Přikládáme fotky - soubor SAPELI. manželé Váňovi, Zlín
Odpověď   Dobrý den, základní barevnost a použití materiálu jsou výborné pro další podbarvení interiéru. Kombinace Hevea a dub zdá se na foto malinko sytější, proto obývací pokoj by měl být sytější ve volbě odstínu malby i čalounění. Vhodné je použít barevnost teplou, ale můžeme volit i studenou prostor pak bude svěžejší.
U první varianty odstín malby světle šedivý, sezení sytě šedivé s doplňkovou barvou červenou (koberec, efektová svítidla,čalounění židlí...), židle materiál dub.
U druhé varianty malby v odstínu holubí modř světlá sezení středně šedivá až antracit, svítidla kovová např. nerez, jako doplňkovou barvu použití bílé (stínítka svítidel, obaly květináčů,...), židle dub s čalouněním bílá.
Dveře Sapeli typ NOTE provedení dub. S prosklením souhlasím s vámi.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu, jak vymalovat obývací pokoj spojený s kuchyní (viz. foto). Kuchyň je celá ve třešni, podlaha dub a dveře mám objednané od Sapeli: Bergamo-model 30 také v dubu s prosklením ametyst bronz. Ostaní nábytek zatím vybraný nemám. Líbí se mi podzimní a přírodní barvy. Uvažoval jsem dát na jednu stěnu (asi naproti oknům) sytější odstín cihlově červené nebo červeno-hnědé popřípadě podobnou barvu, jako má kuchyňská linka, ale nevím, jakou/jaké barvy dát na ostatní stěny (u dveří, za linkou, kolem oken a na protější stěnu kuchyně). Tu jednu sytější stěnu bych rád zachoval, ale uvítám i Váš názor, pokud byste mi jí rozmlouvala. Strop předpokládám zachovat bílý. Předem Vám velice děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den pane Koláři, ladění interiéru v podzimních barvách je velice efektní a příjemné. Sytější zadní stěna nám bude prostor opticky zkracovat. Volila bych jako doplňkovou barvu spíše oranžovohnědou sytější v kombinaci se zelenou olivovou. Takže na zdi proti oknům použít tento odstín, na dalších o dva stupně světlejší . Na sezení a zastínění oken olivově zelenou klidně i se vzorem jemný proužek béžová v kombinaci s listovým vzorem. Tuto béžovou, ale světlou pak na strop – odraz syté barvy bude jemnější. Bílá by byla hodně výrazná. Doplňky nábytku v třešni nebo klidně i červeno hnědé proutí (mají v KIKA) na svítidle.
Dotaz   Dobrý den, dovolte, abych Vás touto cestou poprosila o radu. Ve starším bytě jsme renovovali předsíň, ve které se nachází pět dveří. Chceme je ještě vyměnit, jen nevíme jaký odstín. Ponechali jsme kovové zárubně, které jsme natřeli světle béžovým odstínem. Vestavěná skřín je v odstínu světlý dub Ferrara, stěny jsou bílé. Rádi bychom zakoupili dveře Sapeli, odstín dub nebo světlý dub. Jen nevíme, zda druhý jmenovaný odstín nebude příliš světlý. Musí barva podlahy vždy korespondovat s barvou dveří? Přikládám fotografie. Děkuji. S přáním hezkého dne, M.Kulheimová
Odpověď   Dobrý den, odstín podlahy nemusí být vždy stejný jako dveře. V malých prostorech se doporučuje spíše sytější podlaha a světlejší dveře. Při představě 5 ks dveří s výškou cca 2,0 m v předsíni je tato hmota velice výrazná. U vás se k ní váže i hmota skříně. Doporučovala bych výběr dveří s horizontální orientací textury dřeva a jako detail bude zajímavé podbarvit stěnu, na kterou dopadá světlo z prosklených dveří odstínem např. jemně fialovým. Horizontální orientace nám předsíň opticky rozšíří a linky jí dodají jemnou barevnost. Prosklení dveří v celé výšce.

Dotaz   Dobrý den, v RD máme v přízemí propojen obývací pokoj, jídelnu a kuchyň cca 60m2. Podlahu v jídelně a obývacím pokoji jsme chtěli stejnou i se schodišťovou chodbou (vstup do OP). Uvažovali jsme o světlé podlaze např. bělený dub nebo jasan, kuchyň v laku antracit s menším doplněním o žlutou citronovou, podlaha dlažba barva ? V jídelně jsme uvažovali o židlích v citronově žluté, v OP pohovku v melír antracit okna budou zřejmě v barvě laděné k podbití střechy střední dub (jde o tmavou barvu hnědo červenou). Prostor je poměrně dobře prosvětlen 3x okno 130x140cm, prosklení na terasu 360x 240cm s orientací na JZ, výška stropu 260cm. Světlou podlahu volíme i proto, aby mohla být tmavší pohovka pro lepší údržbu, s ohledem na děti. Otázka: Je pro takto velkou plochu (60m2 vhodná světlá podlaha, jaká pravidla platí o vztahu barvy oken, dveří, podlahy, schodiště, pokud vše bude dřevěné? Jakou barvu dlažby zvolit do antracitové kuchyně i s ohledem na údržbu?
Odpověď   Dobrý den, přikláním se spíše k volbě jednoho typu podlahy v provedení bělením např. dub nebo buk - na chodbě, v obytném prostoru a schodišti v případě, že chcete vše ve dřevě (nebo jeho imitaci). V kuchyni při volbě keramické dlažby by byl vhodný odstín středně šedivé. Příbuzný odstín k podlaze (např. typ Defile). Tím docílíme vyrovnané barevnosti a můžeme se zaměřit na malby zdí a doplňků v odstínu žluté citronové na kuchyni a židlích a jemnější žluté na zdech. V takto připraveném prostoru jsou nádherná velkoformátová umělecká díla více barevná v kombinaci s citronově žlutou a antracitovou až černou.

Dotaz   Dobrý den, rádi bychom si do rekonstruovaného bytu pořídili nové bílé dveře s obložkami pravděpodobně typ Swing nebo Kubika.Všechny dveře jsou z úzké dlouhé předsíně. Dřevěné dveře mi kromě javoru a buku přijdou příliš tmavé do úzkého a tmavého prostoru chodby a navíc se asi nehodí k podlaze, kterou jsme si vybrali. Podlaha bude plovoucí lamino dub nebo hruška. Nejsou bílé dveře nemoderní a fádní, nemocniční? Navíc si myslím, že dezén dřeva na podlaze a nějakém nábytku stačí. Kuchyňská linka by měla být bílá nebo červená matná. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, bílá barevnost dveří je vhodná k typu dveří Swing. Zdůrazníme formu dveří a horizontální členění. V tomto provedení určitě nebudete mít dojem nemocničních dveří. K podlaze hruška (jemnější textura) přírodní - nemořená a další barevnosti interiéru budou působit velice hezky. Podlaha bude tvořit teplé těžiště prostoru a další doplnění barevnosti režná, štěrková šedivá a tomatová červená vytvoří lehký a vzdušný interiér. U větších prostor si můžeme dovolit sytější teplou i na zdi. Kuchyň červená tomatová ve spodní části a nahoře spíše světlejší např. šedivá nebo béžová s prosklením.
Dotaz   Dobrý den, plánujeme obnovit dveře v panelákovém bytě, u koupelny a WC jsme použili plné dveře Sapeli Swing model 13 a nyní chceme dodělat zbytek dveří - 2x pokoj, ložnice a obývací pokoj. Chci se zeptat, zda byste doporučila volit u všech pokojů stejný typ dveří, nebo nakombinovat - např. u pokojů a ložnice jeden typ (např. model 49) a u obývacího pokoje druhý typ (např. model 42).Vchod do obývacího pokoje a dvou pokojů je z chodby, do ložnice se vchází přes obývací pokoj. Děkuji předem za odpověď. Železná
Odpověď  

Dobrý den, dveře Sapeli typ Swing http://www.sapeli.cz/index.asp?obsah=67&styl=0 jsou hodně výrazné. Při volbě modelu 13 je v malých bytech vhodnější volit stejnou dispozici. Proto spíše doporučuji použít model 43 s prosklením do pokojů a obývací části a do ložnice plné dveře, model 13.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Chceme si koupit dveře Sapeli standart fólie buk do 3 pokojového bytu v panelovém domě. Z chodbičky o rozměrech 3,1 x 1,2 m vede celkem 5 dveří do místností. Do místnosti WC chceme použít dveře hladké plné, do koupelny a do ložnice dveře s nejužším prosklením (model 60). Jaké prosklení můžeme použít do zbývajících dveří vedoucích do kuchyně a do obývacího pokoje? Lze použít to největší prosklení (model 40)? Ve všech případech bychom chtěli zasklení satináto bílé, aby nebylo průhledné. Podlahu bychom chtěli plovoucí lamino odstín kaštan, lze to použít k fólii buk? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, s určitostí doporučuji velké prosklení do kuchyně a obývacího pokoje. Co se týče odstínu podlahy je možné použít kaštan přírodní, je ovšem příliš sytý. U laminátů je možné vybírat i dezény světlého kaštanu. K tomuto světlejšímu odstínu je buk vhodný.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při zařízení interiéru. Máme 3 lamelovou podlahu odstín dub. Dveře bychom chtěli také dýhované - dub plné v kommbinaci s prosklením. Kuchyň chceme ořechovou nebo dýhu zebrano. V kuchyni bude béžové marmoleum volně přecházet do dubové podlahy. Kuchyně tvoří jakousi niku obýváku. Vymalovat bych chtěla jemnou zelenou v kombinaci s béžovou. Co vy na to?
Odpověď   Dobrý den, barevná kombinace dub, Zebrano, béžová zelená je vyvážená a svěží. Ořech je tmavý. Doplním spíše pár detailů, jako je orientace dýhy Zebrana i dubu u dveří horizontální. V případě výběru Zebrano laminátové desky pozor na odstín, měl by být jemnější se světlejším proužkem v odstínu blížícímu se dubu. Do kuchyně a na větší část obytného prostoru malba béžová, zelená hrášková spíše na část zdi. Dveře Sapeli typ Elegant. Doplňková barva čokoládová hnědá.

Dotaz   Dobrý den, vážená paní architektko. Dovoluji si obrátit se na Vás s prosbou o pomoc při výběru dveří a podlahy do chodby v právě rekonstruovaném podkrovním bytě. Jedná se o poměrně úzkou chodbu, do které z přízemí vedou schody s podestou. Těmito schody je spojena obdobná chodba v přízemí, kde by měla být později stejná podlaha. Ráda bych Vás poprosila o doporučení odstínu dveří, plovoucí podlahy v chodbě a na schodech a typu dveří včetně provedení skel. Uvažujeme o dveřích s ¾ sklem (dveře šíře 80 cm do ložnice a dětského pokoje – tento bude ještě možná změněn na obývací pokoj s kuchyňským koutem). Jaká barva výmalby by byla do prostoru schodiště a chodby vhodná? Z balkonu povedou do chodby balkónové dveře s dřevěným rámem v barvě světlého ořechu (stejně budou provedena i okna v pokojích). Případně prosím o radu, zda je možné obdobně prosklené dveře zvolit i do koupelny (šíře 60 cm). Přikládám dispozici patra v podkroví, včetně fotografie ještě nedokončené chodby (pohled směrem do dětského pokoje). Předem Vám velmi děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vycházela bych z dané barevnosti oken a dispozice chodby. Ořech je nádherná dřevina. Podlaha může být v provedení zebrano a dveře z nabídky Sapeli, typ NOTE s ¾ v provedení dub se sklem bílé Satinato. Do koupelny prosklení nedoporučuji. Odstín malby zdí a stropu v chodbě - smetanová. Tento prostor je velmi úzký a stísněný.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc při výběru interiérových dveří SAPELI, a to jaký zvolit typ a dýhu. Jedná se o dveře posuvné na stěnu a lamelové. V předsíni (3,50 x 1,62 je položena plovoucí podlaha, odstín jilm. Dveře vedou do koupelny, která je společná s WC, kuchyně a ložnice. Do obývacího pokoje je volný vstup s obloukem. Mezi ložnicí a obývacím pokojem jsme postavili šatnu. Celková šíře šatny 1,55 cm. Vstup do šatny bude tvořen dřevěnou pevnou částí šíře 2 x 34 cm a posuvnými dveřmi 2 x 32 cm. Chtěli bychom nějak kombinovat buď dveře nebo pevné části s ratanem. Do koupelny a kuchyně přijdou posuvné dveře na stěnu, ale nemůžeme se rozhodnout s výběrem typu dveří, hlavně dýhu, sklo i barvu skla, případně, zda použít nějaký vzor na sklo. Do ložnice musíme zvolit lamelové harmonikové nebo skládací dveře kvůli malému prostoru v předsíni i v ložnici. Také nevíme, máme-li volit dveře plné nebo se skleněnou výplní (se vzorem), popřípadě s ratanovou mřížkou. Ještě bych Vás chtěla poprosit o doporučení odstínu malby do předsíně, případně i do obývacího pokoje. Tam je plovoucí podlaha v odstínu třešeň a nábytek tmavší dýhy, ale nevíme přesně jaké. Kvůli malé předsíni jsme chtěli zvolit co nejsvětlejší dýhu. To je podle mého názoru javor, ale dýhy prý časem tmavnou. Proto nevíme, jakým způsobem to vyřešit. Současně v předsíni chceme zhotovit i menší stěnu na kabáty, 3-4 věšáky se zrcadlem a menší botník. Máme na předsíňovou stěnu použít stejnou dýhu jako na dveře? Vím, že můj dotaz je trochu rozsáhlý, ale byla bych moc vděčná za odpověď. Děkuji Vám za ochotu Irena Kudová
Odpověď  

Dobrý den, ve vašem případě bych volila dveře ve stejném provedení jako podlahu, tj. jasan prosklení např. sklo typ Pavé bílé www.vvsklo.eu spíše beze vzoru. Do ložnice pak dveře zalamovací ½. Javorové dřevo časem výrazně žloutne. V prostoru chodby, která je poměrně plná, je pak vhodné volit zajímavou výplň na dveře šatní skříně (korpus může být v provedení DTD lamino bříza). Tato může mít pevný obvod plošný ratan a výplň jemný proplétaný ratan v nerez rámečku. Další části (např. věšák) spíše kovové, např. nerez plech a botník světle šedý. Další dřevo nebo jeho imitace by prostoru spíše uškodily. Tato kombinace je méně výrazná, proto si můžete dovolit na stěny použít barvu v teplých odstínech k podlaze v obývacím prostoru.

Dotaz   Dobrý den, paní architektko, dovoluji si obrátit se na Vás se svojí prosbou o radu k volbě barevného ladění podkrovního bytu. Kuchyň bychom chtěli v odstínu javor s pracovní deskou buk, příp. ořech. Ráda bych Vás poprosila o radu, zda je vhodné do obývacího pokoje, spojeného s touto kuchyní (štítový pokoj s dvěmi protilehlými šikminami a jedním klasickým štítovým oknem v odstínu světlý ořech), zvolit nábytek také v javoru a doplňky například v červené, případně žluté barvě. Je vhodné použít javor i na dveře s 3/3 prosklením a mléčným sklem? Další místností je ložnice - můžeme i zde zvolit nábytek v odstínu javoru? Přikládám návrh kuchyňské linky. Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, kuchyňskou linku bych doporučovala volit v kombinaci javor – ořech. Pracovní deska spíše jednobarevná, např. šedivá imitace kovu. Podlaha javor v kombinaci s nábytkem ořech. Doplnění barevnosti zdí v odstínu velbloudí srsti tón v tónu syté světlé podezdívky šikmé a rovné částí stropu. Červená jako doplňková barva může být použita i např. na obkladu kuchyňské linky. Podlaha a dveře ve stejném materiálovém provedení.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně barevnosti interiéru. Zařizuji byt v novostavbě, v tuto chvíli mám vybránu podlahu (dřevěná plovoucí, dub natur) a představu o kuchyňské lince a nábytku v kombinaci bílé matné lamino a wenge. Stěny bych ráda ponechala čistě bílé. Jakou barvu dveří a zárubní od firmy SAPELi byste mi doporučila? Kvůli světlu bych preferovala dveře hodně prosklené, nicméně barevností si stále nejsem jistá - taktéž dub jako na podlaze, bílé...? Předem moc děkuji za Vaši radu.
Odpověď  

Dobrý den, materiál dveří v případě použití Wenge bych volila dub horizontální orientace struktury. I z důvodu použití většího prosklení, kde rám křídla dveří v provedení dub bude jemně doplňovat sklo. Toto můžeme zvolit výraznější, s ornamentem nebo geometrickým vzorem. V odstínu bílé až smetanové je možné pak tón v tónu volit další zařízení bytu, jako jsou bytové textilie, svítidla. Další doplňkovou barvu pro zvýraznění interiéru je možné volit v teplých i studených odstínech.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaký zvolit odstín dveří. V pokoji s kk bude podlaha PVC v dezénu dřeva (Woodmark - vita 844). Kuchyňská linka bude v kombinaci světlý lesk (jasmín) s korpusem ze světlého buku. Hodily by se k tomu dveře v běleném dubu Nora z nabídky SAPELI? Preferovali bychom spíše světlejší odstín (předsíň je malá a budou v ní troje dveře). Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, uváděný typ podlahy je imitace lamelové podlahy v odstínu buku. Doporučovala bych použít dveře NORA v materiálu buk nebo světle šedivá (případně bílá) model 10 a model 40 s velkým prosklením http://www.sapeli.cz/index.asp?obsah=78&amp.

Dotaz   Dobrý den! Potřebovala bych poradit, jakou barvu obkladů použít ke kuchyňské lince. Dvířka budou šedostříbrná a korpus světlé dřevo, pracovní deska barvy světlého dřeva. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, obklad můžete volit v šedivých světlejších odstínech proti předním frontům dvířek nebo v barvě. V případě prosklení v odstínu zelenkavém nebo mléčném. Pro efektní působení je vhodné použít obklad s vysokým leskem, a to keramický nebo skleněný.

Dotaz   Dobrý den. Provádíme změny v hale panelákového bytu. Rozměry a umístění dveří posílám na přiloženém plánku. V hale je světlešedá dlažba, tato je i v malé předsíni, která je před vstupem. Ve vstupu jsou lamelové dveře (viz přiložený obrázek). Umístění stávajících lamelových dveří není podmínkou. Vlevo od vstupu bude umístěna vestavěná skříň, a to v délce 3m. Prosím o radu barevného ladění haly. Tedy barvu stěn, vestavěné skříně, dveří, rámů dveří (futer) atd. Hala je tmavá a z hlediska využívání vedlejších místností není možno použít prosklené dveře. Pokud potřebujete další doplňující informace, obratem je zašlu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, v případě, že prostor haly nejde prosvětlit prosklením dveří, je vhodné použití efektivního osvětlení. Do podhledu stropu zapustit nejlépe podél zdi řadu trubicových žárovkových zdrojů. Tento typ osvětlení využívá odražené světlo a rovnoměrně měkce prosvětluje celou místnost. Barevné ladění spíše ve světlých odstínech. Může vypadat třeba takto: světle šedá dlažba, skříně přední front mléčné sklo, korpus světlá bříza, zdi jemná ledová modrá, zrcadlo velké (efekt velkého prostoru) proti skříním, sezení a věšáková deska syté odstíny šedomodré nebo šedofialové.

Dotaz   Dobrý den, řešíme problém s podlahou a dveřmi v přízemí a prvním patře rodinného domku se sedlovou střechou. Je moderně zařízen. V prvním patře (ložnice a 2x dětský pokoj, koupelna) máme na podlaze laminátovou podlahu Parador v barvě americké třešně. Je jak na chodbě, tak i v dětských pokojích. Uvažovali jsme, že dveře dáme SAPELI Alegro rovněž v barvě americké třešně s jemným proužkem v barvě javoru, případně dveře Akord - americká třešeň. Všechny dveře v první patře budou plné. Malba na zdech asi zůstane bílá. V přízemí, kde je kuchyň, v kombinaci americký ořech se smetanovým vysokým leskem. Na podlaze dlažba také ve smetanové barvě (malinko tmavší než je kuchyň). V obýváku budou parkety dub olej a bude patrně zařízen nábytkem v barvě americký ořech, sedací soupravou barva smetanová nebo bílá. Uvažujeme o dveřích v americkém ořechu SAPELI Elegant, případně Damier – americký ořech. Dveře mezi chodbou a obývákem budou prosklené, ostatní budou plné. Malba na zdech asi zůstane bílá. Na orientačním plánku jsou dveře označeny červeně. Prosím, poraďte nám, jestli můžeme u naší volby dveří a malby zůstat, nebo jestli byste doporučili něco jiného.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba dveří Alegro je krásná a nadčasová v kombinaci třešeň a javorový proužek. Co se týká dveří ve vstupním patře, volila bych dveře buď Damier, kde je ale prosklení poměrně malé, nebo dveře NOTE také v americkém ořechu. U těchto dveří je prosklení větší a jejich design by se lépe hodil k dveřím v horním patře. Každé patro by bylo odlišné ale svým způsobem podobné. U dveří Note je proužek tvořený rýhou. Interiér bude působit celkovým jednotným dojmem a použité materiály jsou moderní a nadčasové. Co se týká výmalby, můžete ponechat čistě bílé zdi, ale vhodné by bylo některé zvýraznit, stačí jen v jemných tónech. V obývacím pokoji za světlou sedačkou použít odstín šedobéžový vycházející z odstínu ořechu a v pokojích horního patra opět můžete vždy jednu stěnu zvýraznit. Třeba jen lehkým nádechem opět v odstínech vycházejících z třešně. Barvy: krémová, slonová kost a pod.

Dotaz   Dobrá den, chtěla bych Vás poprosit o radu před tím, než udělám chybu. Rekonstruujeme si byt, kde je obývací pokoj spojen s kuchyní. Okna jsou bílá plastová, podlaha laminát PARADOR -dekor ořech- přírodní parketový vzor. Kuchyňskou linku si představuji takto: bílý lesklý lak, korpus ořech, obývací nábytek v podobné barevné kombinaci jako kuchyň. Největší problém pro nás je barva dveří. Uvažujeme o dveřích SAPELI. Dveře Sapeli dělají pouze v barvě ořechu amerického a ten je o dost tmavší, než je barva podlahy.V ořechu evropském, který je světlejší dělají pouze dveře Damier, které nemají dostatečné prosklení. Nevíme, jestli by nebylo lepší zvolit dveře v barvě bílé. Můžete nám prosím poradit, jaké dveře by se k našemu interiéru hodily? Ořech americký, bílé nebo jiné? Děkuji, Barošová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře Sapeli jsou jistě dobrá volba. Pokud zvolíte dveře hodně prosklené např. NOTE nebo TARUGO, tak volba ořechu amerického jistě nebude vadit. U dýhy je vždy těžké dopředu určit, jak dveře budou vypadat. Dýha dřevin amerických má především výraznější kresbu, a tím je trochu odstínově tmavší, velké prosklení je ale pak dominantnější. Jistě ji můžete použít. Dveře tmavé můžete použít především ve velkých, prosvětlených prostorech. Pokud jsou prostory menší a temnější, můžete uvažovat o volbě dveří bílých.

Dotaz   Dobrý den, velmi Vás prosím o radu ohledně výmalby kuchyně. Ta je v provedení laku v lesku, v barvě červeného vína na předních frontech spodních skříněk, na jedné vysoké skříni se zabudovanou lednicí a hned vedle na skříni se zabudovanou troubou a mikrovlnkou. Pracovní deska je z tmavě šedého kamene. Na protilehlé straně jsou jediné horní skříňky. Jsou v kovovém rámečku se satinovým prosklením. Jistě budou méně výrazné než ostatní části kuchyňské sestavy. Nevím si rady s tím, jestli stěnu za těmito skříňkami vymalovat v jemnějším odstínu červené, či v jiné barvě. Jak doladit ostatní stěny (tedy stěnu čelní s oknem a druhou postranní s vysokými skříňkami)? Mnohokrát děkuji za odpověď.
Odpověď  

Méně je někdy více a s tmavě červenou nelze obvykle kombinovat jiný odstín červené. Já osobně bych ponechala bílou. Pokud máte opravdu pocit, že by tam nějaký barevný prvek měl být, vycházejte z odstínu a barevné škály té konkrétní vínové červené, kterou na lince máte. Zkuste použít buďto tmavý odstín hnědočervené (mahagon nebo kaštan), nebo světlejší pískový odstín. Pozor - ale ne dožluta.

Dotaz   Hezký den, potřebovala bych poradit s výběrem podlah a dveří do chodby, obývacího pokoje a kuchyně s jídelním koutem. Do chodby se mi líbí dlažba Zebrano Rako. Také do obýváku by se nám líbila tmavá podlaha, tudíž by byla asi lepší světlá varianta do chodby. Obývák je světlý - tři velká francouzská okna se vstupem na terasu, v kuchyni je také velké okno. Jaké byste mi doporučili dveře? Je nutné mít v celém domě stejný odstín? Moc děkuji za info. Ještě chci podotknout, že barvu kuchyně zatím nemáme také vybranou.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Tmavá dlažba na podlaze prostor zútulní a opticky zmenší. Pokud je chodba menší a tmavá, doporučila bych dlažbu spíše světlou. Co se týká dveří k takovéto dlažbě, je více variant. Můžete volit nadčasové a jednoduché bílé dveře (s prosklením) např. Tenga, Lotos, Note od firmy Sapeli. Popř. ty s výraznou dýhou, tedy třeba dub či wenge. Kuchyňskou linku bych volila nadčasovou bílou, v kombinaci se sklem. Doporučuji vždy vybrat dveře spíše stejného designu a stejné dýhy, popř. oddělit v odstínech dveře patra vstupního a nadzemního.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych využila vašeho poradenství. Právě jsem zakoupila nový byt a plánuji rozsáhlou rekonstrukci. Velmi se mi líbí dveře Sapeli, ale potřebovala bych poradit s barevným laděním interiéru. Ráda bych zvolila dveře v dekoru evropského javoru, ale nevím, jak vkusně vybrat dekor podlahy. Celý prostor bytu bych potřebovala opticky zvětšit, takže bych volila světlejší barvy. Je v tomto případě lepší použít světlejší plovoucí podlahu a kontrastní dveře v tmavším odstínu? S jakou povrchovou úpravou dveří bude nejlépe barevně ladit kuchyňskou linkou v provedení mořené dubové dýhy? Děkuji Vám za odborné posouzení.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba světlého javoru a kuchyňské linky v dubu je jistě dobrá. Proto bych také podlahu volila spíše v odstínu světlého javoru či běleného dubu. Prostor tak zůstane sjednocený a prosvětlený. Popř. můžete volit dveře s prosklením, čímž se prostor oživí a dveře odlehčí např. (NOTE, TENGA či elegantní novinka LOTOS).

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s velikou prosbou ohledně zařízení interiéru nového bytu. Jedná se o jednu místnost - současně obývací pokoj a kuchyňský kout. Pokoj je na slunné straně, je opatřen velkým francouzským oknem. Rozloha obytného prostoru je 27,55 m2. Nevím, jak se mám při zařizování odrazit. Zřejmě si představuji světlou podlahu (laminát, imitace přírodní dub) a tmavý nábytek (tmavě hnědá, v kombinaci s bílou). Potřebuji poradit – jaká barva dveří (prosklené) k podlaze včetně zárubní (buk?), jakou barvu kuchyňské linky (sladit s ostatním nábytkem?), jakou dlažbu v KK, jakou barvou vymalovat stěny a rovněž barvu sedací soupravy. Předem děkuji za Vaši radu a pomoc, Markéta Švecová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K dubové podlaze a nábytku v kombinaci ořech (wenge) s bílými dvířky rozhodně nekombinujte další odstín dřeva. Buk se k dubu nehodí. Dveře volte v dubu či v dubu americkém např. Sapeli - Note, Tenga či Lotos, kde je velký podíl prosklení. To doporučuji s mléčným sklem. Kuchyňskou linku můžete volit čistě bílou, popř. korpus dub, wenge či ořech s bílými dvířky. Alternativou je šedá pracovní deska s horními skříňkami v kombinaci s mléčným sklem. Sedací soupravu můžete volit výraznější (bordó či čokoládová). Výmalbu pak volte ve smetanové barvě. Na jednu stěnu (popřípadě na dvě protější) můžete použít výraznější odstín (čokoládová, bordó). Záleží na konkrétním uspořádání pokoje.

Dotaz   Dobrý den, chci Vás požádat o radu ohledně barvy laminátové plovoucí podlahy a dveří. Kuchyň je propojená s obývákem, kuchyňská linka v bílé barvě, lak vysoký lesk. Obývací část tvoří několik nízkých skříněk kombinace wenge a bílý lak. Děkuji, A.K.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud je prostor dostatečně prostorný a prosluněný, můžete volit podlahu i s dveřmi v odstínu tmavém (ořech, wenge). V menším prostoru by bylo vhodné volit odstín podlahy i dveří světlejší – dub či javor. Dveře vyberte třeba SAPELI (Note, Lotos, Tenga, Tarugo). V kombinaci s prosklením budou dveře méně masivní, odlehčenější a v interiéru se stanou zajímavým prosvětlovacím doplňkem.

Dotaz   Hezký den, potřebovali bychom poradit s výběrem odstínu podlahy do obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Kuchyňskou linku máme vybranou – bude to bělený dub. Obývací pokoj je světlý dost (tři francouzská okna na terasu + velké okno v kuchyni). Díky moc. A případně prosím o radu, jaké dveře...
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila ve tmavším odstínu, a to dubu klasickém. Dveře můžou být třeba Sapeli (Note, Tenga, Lotos) v dekoru dubu amerického s výraznější kresbou. Pro odlehčení masy dveří můžete volit prosklení.

Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat kuchyň v paneláku. Potřebuji tedy poradit, jakou zvolit barvu dvířek, aby byla kuchyň vzdušná a moderní. Chceme dát dlažbu do kuchyně a zároveň chodby (ta je dost úzká a dlouhá). Potřebujeme, aby ladila s gumou, která je v ostatních místnostech. Případně poraďte, jaké vybrat dveře. Posílám fotku podlahy, ve skutečnosti je trochu tmavší (do olše). Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňská dvířka můžete volit v čistém hladkém designu: bílá v kombinaci sklo a chrom. rámeček. Dlažbu bych volila v odstínu smetanovém, až do béžova. Je třeba použít nějakou hodně světlou, aby prostor byl opticky větší. Položení dlažby na chodbě bych doporučila na koso, aby se prostor opět opticky zvětšil. Dveře bych volila v odstínu olše a především s velkou částí prosklení, kterým bude do chodby proudit světlo.

Dotaz   Dobrý den, velmi Vás prosím o radu, jakou barevnost zvolit na interiérové dveře. Principy volby barevnosti dveří a podlah jsem sice trochu studovala, přesto jsem nějak bezradná. V přízemí našeho budoucího domku bude položena dlažba ve světle šedém odstínu. Kuchyň je v barvě hroznového vína, v obytné části bude kombinace nábytku v barvě ořechu a antracitové či černé sedačky. Stoly chceme buď v kombinaci chrómu a mléčného skla, či ořechu a mléčného skla. Doplňky a akcenty na zdech budou červené, schodiště a podlaha v patře bude buková. Podlahy v pokojích v patře budou dřevěné, tigervood a v dětském pokoji plánujeme marmoleum v barvě oranžovožluté. Dveře jsem vybrala od Sapeli, typ Elegant, prosklení v barvě bílé Satinato. Jen stále nevím, jakou vybrat barvu dýhy. Líbilo by se mi provedení v barvě amerického ořechu, které by, myslím, vhodně doplňovalo interiér obytné části. Dost nerada bych volila dveře v buku. Prosím, poraďte, zda je tato kombinace vhodná, nebo jestli zvolit jiný dekor. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k tomu, že jste již ořech použila na nábytek, použil bych ho i na dveře. Je vhodné v interiéru nekombinovat příliš mnoho dřev. Samozřejmě že ořechové schodiště by bylo moc krásné, ale také by bylo neúměrně drahé. Kompromis bude bukové schodiště a dveře ořech - to je vhodná varianta. Více buku bych již nepoužíval.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Před dvěma lety jsme dělali novou kuchyni (buk+kalvádos) a vyměnili jsme dlažbu. Kuchyně je spojena s obývacím prostorem a chodbou, zde všude je stejná dlažba. Tu tvoří různě zabarvené dlaždice (od žluté, oranžové přes narůžovělou po zelenkavou). Nyní bychom chtěli vyměnit vnitřní interiérové dveře a parkety, které jsou od dlažby oddělené schůdkem a je zde sedací souprava s televizí. Také bychom chtěli vyměnit starý tmavý sektorový nábytek za nový. Okna jsou bílá plastová, vymalováno je zatím nažluto a sedací souprava je oranžová. Prosím o radu, jak by měly vypadat interiérové dveře a nový nábytek? (Dveře a nábytek by měly být taky dub?) Dosavadní parkety se, myslím, k nové dlažbě nehodí. Měly by být nahrazeny plovoucí podlahou jiné barvy? A malba by mohla zůstat zachovaná žlutá, nebo by byla vhodná jiná barva? Taky předsíň je od obytného prostoru dosud oddělena velkými dřevěnými posuvnými dveřmi (viz. fotky 002.jpg), které mají mahagonovou barvu. Co s nimi? Přikládám fotky kuchyně s novou dlažbou i se schůdkem oddělenou dlažbou od parket. Měl by vůbec zůstat schůdek zachován? Celý obývací pokoj s kuchyní je orientován na jihozápad. Jak by měla vypadat barva omítky k vyměněným plastovým oknům, které mají zvenku barvu zlatý dub (fotky 001.jpg)? Předem děkuji za rady a přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře bych doporučila světlé v buku, jako je kuchyňská linka (např. Sapeli Tenga, Note, Lotos). Měly by mít velkou plochu prosklenou – tak, aby se prostor prosvětlil (především chodba). Nábytek bych volila opět v kombinaci buk s prosklením, či světlejší javor. Výmalba by se hodila ve světlejším odstínu, popř. zvýrazněte jen jednu stěnu za televizí v barvě cihlově oranžové a zbylé stěny vymalujte ve smetanovém odstínu. Co se týká exteriéru, volila bych odstín omítky např. jemně béžový, capuccino (popř. smetanová).

Dotaz   Dobrý den, omlouvám se, přeposílám dotaz ještě jednou. Stavíme menší RD, v přízemí kuchyň+obývák dohromady, chtěla bych na celý prostor použít stejnou laminátovou podlahu. Bohužel si nevím rady s výběrem barvy podlahy k oknům. V příloze zasílám barvu oken+ 3 typy barev podlah, mezi kterými se nemůžu rozhodnout. K barvě, kterou vyberete, bych prosila o doporučení typu a barvy dveří. (Kuchyň bude v bílém provedení). Moc děkuji za odpověď, S.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož fotografie mohou trochu klamat v přesném odstínu dřeva, volila bych podlahu číslo 4 a k nim stejný odstín dveří (např. SAPELI typ ELEGANT, LOTOS, NOTE, TARUGO). Měly by mít velké prosklení z matného skla, tak aby se do dalších prostor domu dostávalo příjemné, rozptýlené světlo.

Dotaz   Dobrý den. Mohli byste mi prosím poradit, jakou zvolit barvu interiérových dveří a zárubní v panelákovém bytě? V obývacím pokoji o velikosti cca 22 m2 jsou troje dveře. Stěny obývacího pokoje: 1. dveře do ložnice - 2. hladká stěna - 3. okno - 4. dveře na chodbu + užší dveře do kuchyně (mezi nimi obývací stěna). Podlaha v celém bytě je v barvě dubu (lino), všude jsou bílé stěny. Obývací pokoj: madla sedací soupravy světlý buk, obývací stěna hrušeň; kuchyňská linka: světlý buk; ložnice: buk (tmavší). Rádi bychom měli do ložnice plné dveře, zbývající prosklené. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož kombinace narůžovělých odstínů dřev na vašem nábytku ne úplně ladí s podlahou v dubu, je těžké přesně a vhodně poradit. Záleží na přesných odstínech. Proto bych nejspíš volila dveře čistě bílé, např. (sapeli Lotos, Note, Tenga). U nich je velká možnost prosklení např. pískovaným sklem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu: v rodinném domku máme ořechovou podlahu v hale, obývacím pokoji a kuchyni. Zdi a okna v bílé barvě. Kuchyňská linka také lesklá bílá. Zvažujeme, jaké dát dveře ELEGANT SAPELI. Ořechové se nám zdají tmavé. Napadá nás tedy americký nebo evropský javor, ale nevíme, jestli k bílým stěnám nebudou fádní. Nemáme k nim udělat ořechové zárubně? A jaký potom bude vhodný nábytek? Dveře do obývacího pokoje a jedny v chodbě budou prosklené. V chodbě bude také schodiště do 1. patra, dřevěné s nerez sloupky, dřevo podle dveří - javor. Je tato kombinace vhodná? Děkuji Vám, nashledanou.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K vaší tmavé podlaze bych volila dveře v ořechu americkém, který má výraznou kresbu a především, díky velké ploše prosklení nebudou dveře působit tolik tmavým dojmem. Nábytek bych pak volila v javoru či dubu (mohou mít i lesklá, bílá dvířka). Schodiště bych poté doporučila opět v ořechu.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu: v rodinném domku máme ořechovou podlahu v hale, obývacím pokoji a kuchyni. Zdi a okna v bílé barvě. Kuchyňská linka také lesklá bílá. Zvažujeme, jaké dát dveře ELEGANT SAPELI. Ořechové se nám zdají tmavé. Napadá nás tedy americký nebo evropský javor, ale nevíme, jestli k bílým stěnám nebudou fádní. Nemáme k nim udělat ořechové zárubně? A jaký potom bude vhodný nábytek? Dveře do obývacího pokoje a jedny v chodbě budou prosklené. V chodbě bude také schodiště do 1. patra, dřevěné s nerez sloupky, dřevo podle dveří - javor. Je tato kombinace vhodná? Děkuji Vám, nashledanou.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K vaší tmavé podlaze bych volila dveře v ořechu americkém, který má výraznou kresbu a především díky velké ploše prosklení nebudou dveře působit tolik tmavým dojmem. Nábytek bych pak volila v javoru či dubu (mohou mít i lesklá, bílá dvířka). Schodiště doporučuji opět v ořechu.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych poděkovala za předchozí odpověď na můj dotaz, kdy jste mi odsouhlasili výběr barev pro náš nový malinký byteček. Vzhledem k tomu, že jste odborníci, ráda bych se zeptala ještě na jednu věc. Původní návrh příček a dveří (viz obrázek I. varianta) – jedná se o skleněné dveře až ke stropu, pojízdné po zdi směrem ke kuchyni. Pro provzdušnění prostoru jsme ten samý rozměr skla chtěli upevnit i na druhou stěnu (ne dveře, pouze prosklení). Roh by tvořil malý sloupek z ytongu. Když nám dělníci sloupek postavili, cítili jsme, že prostor by pak mohl být malý. Nebylo by lepší udělat dveře zkosené, opět prosklené – tentokrát ve dvojkolejničce (viz II. varianta)? Prostor se tak zdá víc otevřený, ale netušíme, jestli by to nemělo nějaký negativní dopad. Proto se raději ptám, než bychom měli udělat něco, čeho bychom pak mohli litovat. Přece jen neznáme zákonitosti bytové architektury. Děkuji mockrát za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. U první varianty by bylo hezčí nedělat žádný sloupek a skla by šla na sebe. Byť nemám rád šikminy, tak v tomto případě bude šikmý roh asi lepší řešení. Půl příčky z pevného skla a půl šoupací dveře.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme domeček v moderním designu. Obytná místnost má ca 60m2 a zahrnuje kuchyň (wenge, bílá lak a mléčné sklo), jídelnu a obývací prostor. Okna jsou bílá dřevěná, stejně jako rámy prosklení (1/2 fasády je prosklená). Podlaha je Dub Cottage, schodiště (otevřené v prostoru) třešeň s nerezovým zábradlím. V interiéru je trám se sloupem také v barvě třešeň. Myslíte, že jedinou volbou jsou dveře v barvě třešeň? Nebo mohou být i jiné? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že uvažujete správně. Další dřevinu bych již nepoužíval. Možná by dveře mohly být lakovány v nádechu nějakého odstínu.

Dotaz   Dobrý den, chtěli bychom Vás požádat o radu. Nyní vybíráme podlahy a dveře do novostavby. Jedná se o byt 2+kk o celkové ploše 61m2. Rozhodujeme se mezi plovoucí podlahou javor a středně hnědý ořech. Plovoucí podlahu jsme se rozhodli dát i do chodby, aby byla v celém bytě zachována jednotnost. Nyní si však nevíme rady, jakou zvolit barvu dveří v případě podlahy v barvě ořech, protože z chodby vedou všechny dveře. Původně jsme vybrali barvu ořech i na dveře, ale nevíme, zda by chodba poté nepůsobila příliš tmavě. Kuchyně bude v případě podlahy ořech v barvě ořech a cafe latté. Prosím o radu, jaké dveře bychom měli zvolit. Je případně dobré ponechat celou podlahu tmavou (nebude byt nepůsobit ponurým dojmem)? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění odstínů je velice příjemné. Volila bych stejný odstín dveří a podlahy - tedy ořech, prosvětlení chodby a odlehčení hmoty dveří docílíte zvolením prosklení dveří. Doporučuji osvědčenou firmu Sapeli (a její modely Note, Lotos, Tenga apod.) Prostor bude v tmavých odstínech působit důstojným dojmem. Můžete jej oživit červenými, žlutými či oranžovými odstíny výmalby v kombinaci s barvami cappuccino či smetanová. Kuchyňská linka je navržená příjemně.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění dveří a podlahy. Dveře jsou od Sapeli, typ Elegant, dýha americký ořech s prosklením Satinato bílé. Na podlahu by se mi líbil buď javor americký, nebo masiv z akácie, jen nevím, zdali je k ořechu vhodný. Můžete mi poradit a eventuelně uvést i další dřeviny vhodné k ořechu? Nerada bych ale buk či dub. Mnohokrát děkuji, Simona.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že Vaše volba je správná. Více než dřeviny bych nekombinoval.

Dotaz   Dobrý den, prosím vás znovu o radu ohledně sladění podlahy a dveří. Nyní mám problém s volbou podlahy na chodbě v patře našeho budoucího domu. Dveře jdoucí z chodby jsou v barvě amerického ořechu s prosklením Satinato bílé. Schodiště je rovněž v ořechu kombinovaném s nerezem. Mám podlahu na chodbě sladit se schodištěm a dveřmi, tedy má být rovněž ořechová, anebo raději v kontrastu s jinou světlou dřevinou a pak jakou? Děkuji, Simona.
Odpověď  

Dobrý den. Rozhodně je lepší kontrast mezi odstínem dveří a podlahy. Za druhé – já osobně preferuji všude stejné dveře.

Dotaz   Dobrý den, v předsíni máme osmery starší dveře (patery prosklené a troje plné) dýhované v tmavém odstínu (asi ořech), tří čtvrtinové prosklení je v dřevěném rámečku, který je o něco světlejší. Nyní bychom chtěli jedny tyto prosklené dveře vedoucí do obývacího pokoje vyměnit za posuvné. Musí být zase ve stejném provedení i barevně? Co říkáte na celoskleněné? Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Je vždy dobré volit stejný odstín dveří. Pokud se ale jedná o dýhu, je vždy problematické dodatečně se trefit do obdobné kresby a odstínu. Proto bych opravdu navrhovala celoskleněné posuvné dveře, které budou odlehčené a stanou se šperkem interiéru.

Dotaz   Dobrý den, poraďte nám s barevnou kombinací v obývacím pokoji spojeném s kuchyní (mám na mysli dlažbu, kuchyňská linku, stěny), viz plánek 101,102. Máme světle zelenou pohovku; konferenční stolek, jídelní stůl, židle a komoda jsou dubové dýze. Součástí obýváku bude i krb. Rámy oken a prosklení na terasu budou v barvě bílé. Děkuji, Hana Bušinová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v tmavším ořechu a dveře v dubu, kuchyňskou linku v bílém laku s pracovní deskou v ořechu a světle šedým či celoskleněným obkladem. Dlažbu v kuchyňské části volte také světle šedou. Výmalbu doporučuji v jemném tónu cappuccino kombinovaném výraznou čokoládovou či temnou oranžovohnědou stěnou prosti sedačce.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o novostavbu, v níž je propojený obývák s jídelnou a kuchyní. Kuchyň plánuji v odstínu Fino skořice nebo bronz (jemně našedlé proužky z obrázku mají hliníkový odstín) v kombinaci s "hliníkovým" korpusem. Okna a parapety mají odstín afromosia - teak (tmavší teak), parapety mám v dekoru tmavší třešeň, což je odstín podobný oknům. Jaký zvolit desén nábytku do obýváku? Má být dlažba spíš světlejší, nebo tmavší? V patře je ložnice a dětské pokoje. Uvažujeme tam o korkové podlaze - jaký k ní zvolit dekor dveří (třeba Sapeli)?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlou podlahu a nábytek v dekoru buku. Z nabídky SAPELI vybírejte dveře LOTOS či NOTE v dekoru třešeň, nebo TENGA s prosklením s mléčným sklem. Ke korkové podlaze v patře je dobré volit dveře v dubu či javoru (NOTE, TENGA či LOTOS). Každé patro tak bude v nezávislých odstínech. Proto již nahoře nekombinujte třešeň či buk na nábytku, ale vše pořiďte v javoru, dubu či bříze. Chcete-li tmavší variantu, můžete použít wenge či ořech.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila, jaké sklo zvolit do javorových dvoukřídlých dveří (prosklení ze 3/4, rozeta čtvercová). Já bych to viděla na odstín dohněda (Satinato) s kávovou výmalbou. Nebo byste vybrala spíš klasické bezbarvé sklo, např. mastercarré? (Jde o dveře z chodby do obýváku, naproti nimž je v obývacím pokoji trojdílné francouzské okno. Díky za radu, M. Petrová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych bílý odstín bílé Satináto - pískované sklo. Dveře tak budou působit lehce a zároveň tajemně. Kávová výmalba poté krásně vynikne.

Dotaz   Dobrý den, v celém rodinném domě budu mít laminátovou podlahu značky Meister, typ LC 200 odstín JAVOR 6017. Jaký odstín dveří SAPELI by se k ní hodil (chci laminátové dveře)? Jaké kliky a prosklení? Děkuji za rychlou odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře FEST, např. model 40, 50 nebo 60. Varianty navrhuji dvě: buď kontrastní fólii ořech a nábytek poté taky v ořechu, nebo dezén javoru. K tomu bych volila hranaté rozetové kování v niklu broušeném (např. ENTERO, ENTRY).

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit s výběrem materiálu a barev na podlahy, interiérové dveře a schodiště v RD. Co se týče podlahy, chtěli bychom raději dlažbu (všude bude podlahové topení), třeba v kombinaci dvou barevných odstínů. Okna budou bílá a barevnost kuchyňské linky je také už daná (dvířka vanilka, korpus wenge, žulová pracovní deska). Jakou zvolit barvu interiérových dveří? Jakým materiálem a v jaké barvě obložit schodiště? Přikládám půdorys přízemí a návrh kuchyňské linky. Děkuji předem za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel nedorazily obrázky, ale radila bych volit dveře v dekoru wenge (např. Sapeli - Lotos, Note, Tenga) v kombinaci s prosklením. Schodiště můžete obložit také tmavě – vhodný je wenge. Pokud pořídíte další nábytek např. v dubu, můžete obkládat dubem. Dlažbu bych volila v jemném světlém smetanovém odstínu, např. Essencia Lappato - od firmy Rako.

Dotaz   Dobrý den. Jaký design či druh interiérových dveří od Sapeli se hodí k nábytku LEKSVIK (mořidlo antik/borovice) z Ikey? Děkuji předem za radu!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit dveře v dekoru dubu. Co se týče typu, doporučuji Tenga, model 25 nebo Kubika, model 10, 13 a s prosklením.

Dotaz   Prosím o radu ohledně výmalby a zařízení v zádveří a hale. Zádveří má menší okno (je v bílé barvě, stejně jako hlavní dveře). Dveře do haly jsou posuvné v barvě ořechu s prosklením v bílém satinatu, na zemi je velkoformátová dlažba ve světle šedém kameni. Z vybavení plánuji vestavěnou skříň v alu rámu se sklem v bílém lakobelu a jemným čokoládovým pruhem, a k tomu menší komodu v dekoru ořechu či wenge. Je tato kombinace vhodná, a jakou barvou na stěnách ji doplnit? V hale, která je přibližně tvaru čtverce, je schodiště v kombinaci ořechu a nerezu, hala je středně osvětlená. Jakou barvu na zdi použít, aby se prostor co nejvíc prosvětlil? Děkuji mnohokrát za radu.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolené materiály a kombinace jsou zcela jistě velice vhodné, moderní a nadčasové. Komodu volte v materiálu wenge, který dodá interiéru na zajímavosti. Pokud chcete halu a zádveří prosvětlit a zároveň osvěžit, volte pro výmalbu světe žlutou či zelenou limetkovou barvu.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného ladění interiéru. Jedná se o přízemí novostavby, kde je hala a kuchyň propojená s obývacím pokojem. Okna jsou bílá, schodiště do prvního patra bychom chtěli tmavé (ořech)a dveře do ostatních místností též tmavé (Sapeli Fest CPL ořech s prosklením). Kuchyňská linka bude v barvě vanilky, sokl wenge a pracovní deska granit černohnědá. Na podlahu bychom chtěli dlažbu. Líbí se nám Spirit od RAKO, rádi bychom kombinovali hnědou a světle béžovou. Jakou zvolit doplňkovou barvu, která by oživila béžovohnědou kombinaci na malby, doplňky, koberečky? Jakou zvolit barvu nábytku? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, v tomto propojeném prostoru bych doporučil jednotnou podlahu. Interiér pak bude působit ucelenějším dojmem. Výmalbu bych zvolil světle žlutou, doplňky mohou být ve světle zelných odstínech. Pokoje tím velmi hezky osvěžíte.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak nenásilně oddělit v našem obývacím pokoji odpočinkový prostor a prostor pracovní. Dále nevím, jakou barvu dveří a výmalby zvolit. Podlaha bude v dekoru švestka, barva oken bílá. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý dne přeji. Osobně bych jednotlivé části oddělila lehkou knihovnou, která by byla přístupná z obou stran. Co se týká dveří, ty bych volila čisté bílé, jelikož podlaha švestka bude výrazná a dominantní. Dveře se sjednotí s okny a zároveň zůstanou čisté, nadčasové. Můžete také použít celoprosklené, nebo dveře s velkým prosklením (od Sapeli model NOTE, TENGA, LOTOS apod.). Výmalbu můžete volit v odstínech lila a cappuccino, nebo cihlová a cappuccino.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu při výběru barev do obývacího pokoje spojeného s jídelnou a kuchyní. Pokoj je situovaný na jih, bude v něm dost světla. Okna máme v dekoru zlatý dub. Podlaha by se mi líbila thermofix v dekoru ořech vlašský. Kuchyň bude bílá, obklad v kuchyni šedé kalené sklo a pracovní deska v dekoru černý mramor. Dlažbu v kuchyni bych chtěla tmavě šedou až černou. Na stěnách si představuji bílou a bordó. Nevím, jestli jsou tyto barvy zvoleny správně a prosím o radu, jakou sedačku vybrat a jaké interiérové dveře. Děkuji předem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře bych volila bílé fóliované (osvědčený je model Glanz od SAPELI), nebo v dýze ořech s mléčným prosklením. Sedací soupravu doporučuji v červené až bordó barvě, dle výmalby v kuchyňské části.
Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně odstínu vnitřních dveří, které povedou z chodby propojené s obývákem a kuchyní. Podlaha bude třívrstvá dřevěná (odstín dub), okna a dveře na terasu jsou v dekoru tmavý ořech. Výmalba – kromě jedné olivové stěny v obýváku – je v odstínu cappuccino. Moc děkuji, L. V.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v ořechu nebo dubu americkém. Spolehněte se na kvalitu od SAPELI a zkuste dveře Lotos s mléčným prosklením.
Dotaz   Dobrý den, do malé chodbičky v bytě v panelovém domě rozměrů 3,1m x 1,2m potřebujeme umístit dveře na WC, do koupelny, do ložnice, do kuchyně a do obývacího pokoje. Vybrali jsme dveře Sapeli, povrchová úprava Standart, folie buk, prosklení satináto bílé. Na WC chceme dát dveře plné, do koupelny a ložnice s prosklením nejužším (model 60). Můžeme dát do obývacího pokoje a kuchyně dveře s prosklením největším (model 40) nebo je vhodné zopakovat stejné prosklení jako do ložnice? Vadily by 3 druhy prosklení v jedné místnosti? Do každého prosklení typ skla satináto.
Odpověď   Dobrý de, pokuď zvolíte stejný styl a formu prosklení můžete vytvořit zajímavý efekt svislého členění. Předpokladem je volit prosklení v celé výšce a u všech dveří stejně vysoké. Rozdílná šířka nám pak opticky dveře rozšiřuje a zužuje čím potlačíme unilý dojem.
Dotaz   Dobrý den,prosila bych poradit při výběru barvy dlažby a zdí do zádveří (2.8x2m) v rodinném domě.Jsou zde 3dveře-vchodové,do koupelny a do chodby se schodištěm a následně obývacím pokojem.Barva dveří je jednotná medová(dub-světlejší zlatý).V zádveří není okno,je prosvětleno jen částečným prosklením vchodových dveří.Barva podlahy v obývacích místnostech je dub.Také nevím jaké velikosti dlažby mohu použít v tomto celkem malém prostoru.Dále bych se chtěla zeptat, jaké obklady mám použít ke kuchyňské lince (která bude dle Vaší rady,za kterou velmi děkuji, v odstínu jasan- eventuelně sytější oranžová. Kuchyň je spojená s obývacím pokojem.Podlahy v odstínu dub,okna jsou zde v odstínu (dub zlatý),nábytek bude jasan.Děkuji,hezký den.
Odpověď   Dobrý den, ve vašem případě bych doporučovala podlahu např. RAKO typ sandstone s jemným oranžovým žíháním. U kuchyně obklad taky event. můžete použít sklo. Rozměr 30x60cm. 60cm rovnoběžně s kratší zdí.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.Do zádveří 3*2m,bych chtěla položit dlažbu RAKO SANDSTONE /která se mi velice líbí a kterou často doporučujete/. Nevím však který z odstínu vybrat a jak barevně sladit nábytek-botník a výmalbu zdí.Jsou zde 3 dveře medové barvy/světlejší zlatý dub/- vchodové s částečným prosklením,dveře do koupelny a do pracovny.Dále bude navazovat dubová podlaha.V zádveří není okno.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, vhodná i vzhledem k navazující podlaze je druhá světlejší. K ní můžete použít nábytek v odstínu imitace buk přírodní. Malba může být malinko sytější v odstínu hnědooranžové spíše pastelové.
Dotaz   Dobry den, chtela bych se poradit ohledne polozeni plovouci podlahy. Mame spojeny obyvak s kuchyni, spojene mistnosti maji tvar L (delsi strana obyvak, kratsi kuchyn). Cela delsi strana L je prosklena, tato cast mistnosti je take sirsi nez kratsi strana L. Jak mame umistit prkna? Kdyz si je predstavim polozene soubezne se svetlem, bude opticky se jeste vice zuzi kuchyn. Z delsi strany L navic vybiha take chodba, ktera by take vypadala uzka. Pokud je polozik kolmo ke svetlu, budou me rusit drazky v prknech.
Odpověď   Dobrý den, vhodné je podlahu položit kolmo k prosklení a v rohu L otočit prkna o 90 st. Tím vytvoříme šikmou spáru , která bude probýhat od rohu vnějšího k rohu vnitřnímu. Spáry musí navazovat.
Dotaz   Dobry den pani architekto,rada bych si nechala od vas poradit. Provadime rekonstrukci celeho cihloveho bytu, podlahy jsme zvolili v barve javoru. Zajimalo by me, jakou barvu volit dveri (bila ci hneda), ktera by se nejlepe hodila k tomuto odstinu podlahy. Predsin je dlouha pet metru, ale siroka jen 1.5 bez moznosti mit okna. Je tam celkove 6 dveri, takze bych to nerada tmavou barvou jeste vice prostorove zmensila. Predem mockrat dekuji a tesim se na odpoved.
Odpověď   Krásný den přeji. Dveře volte světlé, odstín můžete volit v javoru, či bílá. U některých dveří do pokojů můžete volit dveře s prosklením, čímž dostanete na chodbu světlo. Např. dveře od firmy Sapeli - Note, Swing nebo Alegro.
Dotaz   Prosim o radu: jedna se o novostavbu, patro,uzka hala (U)2,2x6,5m z toho 1 m je schodiste u strany,ktere sem vede z prizemi(4m),jake dvere pouzit 2 dets. pok.(proskl.)1 dets. koup.(proskl.),1 pracov.(plne) 1 loznice(plne), Elegant(10,40,50ci60)ci Kubika(10,40,43 ci44),Tenga (40,45,55) nebo Note(10,40) barva tresen,buk,hruska,bubinga?podlahu planuji kv.lami. tepl. svet. odstin(hruska,dub;sv.tresen).DIKY ZA RADU!!!!!Jana
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je chodba takto úzká, volila bych odstín dveří i podlahy co nejsvětlejší z Vámi volených odstínů světlou třešeň a k ní dveře třešeň americká v provedení dveří Elegant či Note, které mají velkou plochu prosklení, které přivede do chodby světlo. Popř. ještě světlejší odstíny (buk, javor, jasan).
Dotaz   Dobrý den, chtěli bychom Vás poprosit o doporučení barvy dveří (skleněnou výplň si představujeme SATINATO), barvy nábytku do obývacího pokoje a barvy stěn obytného otevřeném prostoru tvaru L (Obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní) pro nově stavěný RD. Eurookna jsou v barvě kaštan, jídelní stůl třešeň, kuchyňská linka třešeň se spotřebiči nerez-černá, v obývacím pokoji bude kožená sedačka v tmavě hnědé barvě, jako podlahovou krytinu v celém prostoru L bychom chtěli použít plovoucí podlahu korek v přírodní barvě. Předem Vám děkuji za doporučení. Jan Pavlík
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož již máte vybranou podlahu, odlišného dekoru jako je třešeň na ostatním nábytku, volila bych dveře také v třešni - např. Sapeli Note s dýhou třešně americké (výraznější kresba), kde je velká plocha prosklení. Nábytek bych také volila v třešni ale světlejším odstínu, popř. buk.
Dotaz   Ještě jednou hezký den!Podlaha je nažloutlá,do zlata...Máme dát i horní skříně v dubu(ořechu)a nebo použít jen rámečky?A co dveře-taky pak v tmavém provedení?Moc děkuji za rady!
Odpověď   Dobrý den ještě jednou. Horní skříňky můžete kombinovat s kovovým rámečkem a prosklením, linka se tak odlehčí. K zlatavému odstínu bych raději volila kontrastnější ořech. Co se týká dveří volila bych dveře v odstínu podlahy.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Řešíme barvu dveří k podlaze Jatoba a kuchyni Wenge se skříňkami v hliníku. Můžou být dveře v buku, s prosklením v Satinátu? (máme možnost za dobrou cenu.) Okna máme v Ořechu. Ale jaký odstín pak máme zvolit na vestavěné skříně v šatně a na chodbách? Chtěli bychom to sladit, ale nevíme si rady.Prosím poraďte.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doporučila bych spíše dveře volit v odstínu třešeń, popř. bubbinga s prosklením např. dveře Sapeli note či tenga.
Dotaz   Dobrý den, nevadí zvolím-li v 2.NP dveře v odst. javor evr. SAPELI ELEGANT(chodba je užší, podlaha am.ořech lamino parkety) a v 1. NP am. ořech SAPELI TENGA(podlaha am. ořech dřevo) ? Jak se díváte, na různý odstín v patrech, příp. jestli v 1.NP též nevolit SAPELI ELEGANT (ořech) ? Patra jsou vizualně oddělena. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Jesltiže je všude stejná podlaha ořech, volila bych také nahoře dveře ořech, ale kombinace se světlými dveřmi javor je jistě možná. Patra by se odlišila, ale pdlaha je zároveň spojuje, čímž bych volila jednotnost (ořech), popř. volt dveře s prosklením čímž by chodba získala světlo a dveře by nepůsobily tolik masivně a tmavě.
Dotaz   Dobrý den,chci se zeptat,pokud zvolím laminátovou podlahu brazilská třešeň,okna v barvě mahagon,jakou barvu dveří mám volit? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře můžete volit opět s dýhou třešně, která je světlejší ale ve stejném odstínu. také můžete dveře odlehčit prosklením. Popř. dveře můžete volit výrazné - s dýhou bubinga či ořech americký popř. světlejší buk, také záleží na nábytku. Např. dveře Sapeli - note, tenga.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu při výběru dveří do novostavby podkrovního domku.Líbí se mi dveře SAPELI – řada kubika model č. 44.Mohu tento model zkombinovat s neprosklenými dveřmi model č.10? Zároveň bych se chtěla zeptat na prosklení,myslela jsem typ Kůra,kterou máme ve vchodových dveří,ale více se mi asi líbí mléčné sklo,které bude v horních skřínkách kuchynské linky. Které myslíte že je vhodnější? Dveře budou v dýze dub.Děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději bych volila model vždy odpovídající - pro údržbu lepší - model č. 10 a model č. 40. Prosklení modernějšího vzhledu je jistě mléčné, které do interiéru pouští příjemné rozptýlené světlo.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Stavíme novostavbu, obývací pokoj spojený s kuchyní, kuchyň bude bílá folie lesk, podlahu bychom chtěli ořech, pracovní deska ořech, obklad mezi dolními a horními skříňkami lacobel - asi šedý, stříbrný? Horní skříňky budou ALU rámečky - výklopy. Sedací soupravu bílou - nevím, jestli dodržet přísně bílou nebo je možná i varianta smetanová? Obývací pokoj navazuje na chodbu, dveře mezi tím budou pojezdové do zdi, na chodbě schody - kov kombinace se dřevem. A to je právě , to co nevím jak vyřešit, podlaha bude ořech - kuchyň, OP, chodba a nevím jaké volit schody a dveře. Schody i dveře bude vyrábět truhlář. Ořech na schody je moc tmavý, napadlo mě dub, který by byl nějak zesvětlený - bělený? klasický dub se mi moc nelíbí. Problém je ale jak vyřešit dveře, aby to ladilo,protože ty budou z folie. Dveře budou stejné jako od Sapeli Harmonie. Ještě bych potřebovala poradit jak vymalovat. Líbí se mi barvy - cihlová, olivova. Nebo to raději rozzářit ostřejší zelenou? Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Schodiště bych opravdu volila v odolnějším dřevě, dub je tak dobrá volba - opravdu bude lepší volit dub bělený. Dveře pak volte v ořechu, s prosklením mléčným aby nepůsobily masivně. Odstíny výmalby jsou zvoleny dobře, oba tóny bych doporučila. zvýrazněte stěnu za světlou sedací soupravou, která může být také smetanová.
Dotaz   Dobrý den, stále si nevím rady s dveřmi, v obývacím pokoji spojeném s kuchyní třešeň+vanilka. Podlaha třešeň. Sedačka oranžová, výmalba smetanová a oranžová naproti sedačce. Líbí se mi dveře třešeň ale i javor. Poraďte. Děkuji a přeji hezký den
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v odstínu třešně - popř. třešeň americká s prosklením.
Dotaz   Dobrý den ,prosím poradte,předěláváme barák, okna máme ve zlatém dubu, dveře cpl v dubu,ale nevim jake prosklení zvolit, jestli mlečné,nebo nejake čiré myslim průhledné, hodí se prosim k teto barevnosti plovouci podlaha ktera bude v op s kuchyni a na chodbe od quick-stepu olejovana prkna afzelia doussie nebo radeji ze stř.odstínů přírodni lakovane planky v dubu zádný nabytek tam zatím nemáme, dekuji moc za radu přeji krásný den dana
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu raději v dubu, popř. ořechu. Co se týká prosklení dveří jsou možné obě varianty, mléčné sklo ale působí zajímavějším dojmem a propouští měkčí světlo do dalších místností.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně dveří. V přízemí domku máme dveře a podlahu wenge. Prostor je otevřený a světlý. V patře je však chodba tmavší, manžel navrhuje dveře zvolit ve světlejším odstínu. Nábytek v děts.pokojích je v javoru, v ložnici dub. Váhám, zda v domku použít dva odstíny dveří (Typ Sapeli Tenga či Elegant).
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit obojí typ dveří pokud je chodba tmavá volila bych dveře s prosklením např. v odstínu dubu. Můžete odlišit spodní a horní patro domu v rozdílných dezénech dveří.
Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme starší prvorepublikový domek a nějak si nevíme rady s barevným sladěním dveří, kuchyně a podlahy. Obývací pokoj ( 5x3,5) je propojený s kuchyní (4x3,5) průchodem o velikosti 2,7 metru. V obývacím pokoji jsou dvě okna, v kuchyni jedno okno. Okna jsou nová plastová v bílé barvě. Dveře jsme již zakoupili - byla možnost v akci zakoupit prosklené v barvě dubu ( obložky taktéž ve stejné barvě dubu ). Dveře jsou pouze jedny - z chodby do kuchyně - obývací pokoj je za kuchyní. Každopádně bychom chtěli stejnou plovoucí podlahu do kuchyně i obývacího pokoje. Kuchynská linka by se mi líbila v barvě vanilky kombinované s ??? ( částečně prosklená matným sklem ). Můžete prosím poradit jakou barvu podlahy zvolit, jak kombinovat linku a případně pracovní desku, obklady za linku a vymalování kuchyně a obývacího pokoje? Stropy jsou snížené na výšku 2,3 metru v obou místnostech. Pokud by bylo možné ještě poradit s kombinací barev u obyvací stěny - máme představu např. o barvě jako stěna SPACE B dub fineline/zebrano jasné ( neuvádím firmu, nevím jestli to zde mohu ) Ovšem k jaké podlaze s ohledem na dveře se toto hodí to netuším... Děkuji moc předem za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v odstínu dětle šedý. dubu popř. běleného dubu. Nábytek můžte kombinovat smetanový s ořechem. Taktéž bych volila kuchyňskou linku ať prostor působí sjednoceně. Tedy kombinace ořechu a smetanových dvířek s prosklením a nerezovými spotřebiči. Pracovní deska může být jemná šedá, či v ořechu. Zádový panel celoskleněný či světlém šedém. Výmalba poté vždy zvýraznit jednu stěnu volnější např. v cihlovém odstínu či bordó.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby obytné části pokoje, kde je sedačka v antracitovém provedení,na protilehlé stěně jednoduchý policový systém bude buď v ořechu či světlém laku, podlaha je šedý kámen, dveře v americkém ořechu v bílém prosklení. Děkuji Vám za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit odstín cihlový v kombinaci se světlým šedým odstínem.
Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit s výběrem dveří.Jsme mladí manželé a zařizujeme novostavbu.Chceme moderní interiér.Máme vybrány dveře tenga od Sapeli a nevíme jaký typ dveří s prosklením zvolit?Jedná se o chodbu,kde není moc světla-bez oken.Můžete mi poradit,který model zvolit a který model neprosklený zvolit do ostatních místností?Děkuji Z
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych model 40 prosklený a jednoduchý styl 10 - to ale záleží na výběru dýhy. U výrazné dýhz bzch kombinovala např. s dveřmi modelu 25. Popř. bych uvažovala o dveřích NOTE (model 14 a 44)
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při řešení barevnosti jednak obytného prostoru v němž je položena světle šedá dlažba, nábytek v tmavě hnědém odstínu v kombinaci s kovovými prvky a sklem, antracitová sedací souprava, stěny bych ráda vymalovala světle zelenou.V místnosti je taktéž krb a ten bych chtěla barevně odlišit, můžete mi poradit jakou barvu použít? Ještě bych potřebovala poradit s výmalbou zádveří a haly.V zádveří je malé okno, na zemi světle šédá dlažba, vestavná skříň v kombinaci alu rámu a bílého lakobelu, komoda v tmavě hnědém odstínu, jakou barvu zvolit na stěny aby se malá místnost prosvětlila? V hale je rovněž světle šedá dlsžba, schodiště v kombinaci ořechu a nerezu, z haly vede několik dveří v provedení ořechu a bílého prosklení, hala je málo osvětlená, opět prosím o radu jakou barevnost použít abych halu posvětlila? mnohokrát děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Halu a předsíň můžete oživit klasickým žlutým odstínem. Halu např. vanilka a předsíň výraznější žlutou, žlutooranžovou v kombinaci se smetanovou, pokud je potřeba prostor rozčlenit. Krb můžete volit v jemném šedobéžovém(cappucino) odstínu, který bude příjemně ladit k zelené výmalbě.
Dotaz   Dobry den mam vybrany dvere Sapelli NORA k dubove laminatove podlaze jsem vtbrala take odstin dub,libi se mi orech,ale ve folii je velmi velmi tmavy az cerny a mame uzke prostory,vse by asi pusobilo hodne tmave.Je tedy ten dub v CPL laminu na dvere dobry?jake sklo se hodi do vyplni?vybrala jsem satinato bile-pujde to k tomu dubu a take jsem volila pul proskleni(model 30) neni lepsi volit celoproskleni?DEKUJI
Odpověď   Dobry den Kombinace, kterou jste zvolila bude dobra. Proskleni uprednostnuji cele
Dotaz   A ještě jsem se zapomněla zeptat jakou zvolit barvu dveří.Děkuji
Odpověď   Můžete volit dveře v jemném dekoru javoru, tak aby ladily k podlaze a zároveň neupoutávaly pozornost. Vynikne tak nábytek. Pokud chcete docílit kontrastu můžete je volit opět ve wenge ale s velkým procentem prosklení. Např. dveře Sapeli (Note, Lotos)
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně typu a hlavně barvy dveří. Ve svém domě máme chodbu, ve které bude položená dlažba La Futura ze série Antique Stone v barvě Beige (http://www.a-keramika.com/data/files/3/fil14123.pdf). Z této chodby vedou celkem šestery dveře: do obýváku, dvou dětských pokojů, ložnice, koupelny a WC. Co se týče materiálu, chtěli bychom CPL nebo folii, ale nevíme si rady s barvou. Poradíte? Díky moc a přeju krásný den, Silvie H.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výraznější odstín dveří – ořech, dub, případně čistě bílou barvu. Z nabídky SAPELI Vám mohu doporučit modely Glanz, Lotos, Kubika či Swing. Prosklení volte co největší, aby se křídlo odlehčilo.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného sladění interiéru. Jedná se o přízemí novostavby, kde je kuchyň a jídelna propojená s obývacím pokojem. Okna jsou bílá a interiérové dveře tmavé (Sapeli Fest CPL ořech s prosklením). Kuchyňská linka je v barvě vanilky, sokl wenge a pracovní deska černohnědý granit. Na podlaze je velkoformátová dlažba 60x60 ve světle béžovém odstínu. Sedací souprava je tmavě hnědá a jsou na ní velké polštáře v hnědé a béžové barvě s černými květy. Ostatní nábytek (jídelní stůl a židle, skříňky do obývacího pokoje…) zatím nemáme. Jakou barvu zvolit pro výmalbu a doplňky interiéru, aby oživila béžovohnědou kombinaci? (Chtěli bychom též použít designové tapety.) Jakou volit barvu či materiál ostatního nábytku? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doplňková barva na výmalbu, tapety a doplňky může být v mnoha odstínech - lila, bordó, limetková. Nábytek bych volila v odstínu wenge s lesklými dvířky v béžovém nádechu.
Dotaz   dobrý den,jaké byste volika dveře k laminátové podleze dub královský.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych stejný dekor dubový popř. neutrální nadčasové bílé dveře s matným prosklením. Popř. dveře v dekoru nábytku.
Dotaz   Dobry den, tymto by som Vas chcela poprosit o radu. Mame vo vystavbe RD a momentalne vyberame zariadovacie predmety. Do chodby, kupelky a kuchyne sme vybrali dlazbu sedu (Villeroy Boch Levastido seda), do obyvacieho pokoja a celeho horneho poschodia drevenu podlahu v prevedeni Orech, na poschodi mame v kupelke hnedu dlazbu Villeroy Boch, Levastido, brown). Kuchyna bude biela. Vstupne dvere aj okna su biele. S cim sa ale nevieme rozhodnut, su dvere a to konkretne ich farba. Mali sme vybrate Sapeli Kuk - Orech, ale teraz mame obavy, ze nam farebne odtiene nebudu sediet, ze nebudu s drevenou podlahou ladit. Preto prosim o radu, aka farba dveri je do nasho RD najvhodnejsia. Steny budu na 100% biele. Budeme vyberat z ponuky Sapeli. V prilohe posielam fotku podlahy. Dakujem, Jana
Odpověď   Dobrý den přeji. Bohužel jsem nenašla Váš typ dlažby. Osobně bych ale šla dle ladění celkového interiéru nadčasové, bílé dveře popř. dveře lesklé bílé Sapeli Glanz. Jelikož ale máte podlahu v ořechu mohou být dveře také ořechové, volila bych ale s větším prosklením, aby se masa dveří opticky odlehčila. Např. Sapeli Lotos, Note...
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak nejlépe sladit barvu kuchyně a obývacího pokoje. Obě místnosti jsou propojeny. Dlažba ve vstupní chodbě, která prochází celým interiérem, je ve středně hnědém odstínu, matná. Obklady koupelny jsou v kombinaci wenge + oranžová + bílá. Podlaha je jednotná, v dekoru javor, dveře včetně zárubní opět javor s prosklením master care. Dětský pokoj je vybaven nábytkem javor + oranžovozelená. Výmalba v kuchyni a obývacím pokoji je bílá a olivově zelená (světlý a střední tón na dvou stěnách). V ložnici je výmalba bílá a šeříková, nábytek kov a mléčné sklo. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doporučuji kuchyňskou linku v kombinaci javoru a wenge (např. korpus, pracovní a zádová deska ve wenge a k tomu javorová dvířka nebo dvířka v bílém lesku). Také můžete volit celou linku v javoru a jen pracovní a zádovou desku ve wenge. Nábytek v obytné části poté také v této kombinaci.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit se dveřmi do bytu. Na zemi máme lino v barvě buk, nábytek v předsíni a ložnici také, obývák v javoru a kuchyň (kde však dveře nebudou) je v barvě calvados. Uvědomuji si tu chybu, že jsme téměř vše volili v buku. Nevím, zda i dveře zvolit bukové. Nebo můžu zvolit i jiný dekor - třešeň nebo ořech? Stěny máme zatím bílé v předsíni, jen obývák je světle žlutý. Můžete mi prosím poradit, jak tedy zvolit dveře a popřípadě i výmalbu v předsíni? Děkuji za odpověď, Krainová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dekoru buku s prosklením v matném satinátu. Konkrétně třeba modely NOTE či LOTOS od SAPELI. Interiér pak oživíte žlutozelenou výmalbou v předsíni.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit barvy na domku z roku 1959 se sedlovou střechou. Na domku jsou plastová okna tmavý dub. 1) Jaké by měly být nové vchodové dveře ze dřeva, když tmavě hnědé a plastové již nechci. Mohla by být nějaká tmavší červeno - vínová, nebo modrozelená? 2) Později i nová omítka - zateplení ve světlejším tónu, dívala jsem se na stupnici RAL, tak snad písková, slonová kost, červeno - béžová? Děkuji předem za odpověď. Dudová
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych dveře ladila s okny a k tomu omítku v kombinaci červená a jemná béžová. Pro odlehčení dveří bych volila velkou část prosklení aby nepůsobily tolik tmavě. Jinak je možné volit vínový odstín.
Dotaz   Dobrý deň, potrebovala by som poradiť farbu dverí. Máme biele okná. Podlaha je dlažba bledo šedá v kuchyni, v obyvačke, vstupnej hale, v chodbe. V izbách je podlaha wenge. Farby v izbách sú buď biele, šedé, bledo žlté. Kuchyňa a nábytok je v kombinácii wenge s magnoliou.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych bílé dveře s velkým podílem prosklení – z nabídky SAPELI se výborně hodí modely Note či Lotos, nebo potom lesklé bílé Glanz. Také můžete volit dveře v dýze wenge.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit se zařizováním rodinného domu. Do všech místností máme vybrané dveře v dekoru ořech s prosklením. Jaký odstín a struktura podlahy by se k nim hodila? Nábytek máme světlý smrk. Rádi bychom na podlahách imitaci dřevěných prken. Místnosti jsou menší, orientované východ a západ. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, již máte kombinaci dvou dřevin a to bývá tak akorát. Smrk na podlahu asi nebude dobrý - nevznikne kontrast s nábytkem a výsledek bude působit spíše rustikálně. Já bych volil ořech.
Dotaz   Jaký druh skla do dveří byste mi doporučili, pokud si přeji bílé světlo, neprůhlednost - pouze průsvitnost, bez textury a ornamentu? Dveře chci v provedeni dýha - bříza, podlaha merbau. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych matné prosklení dveří - bílé satinato.
Dotaz   Dobrý večer. Chceme si pořídit pouzdro JAP 730 - Parallel a já potřebuji vědět, jestli i do něj doporučujete skleněné dveře. Musí být všechny bodovky umístěné v sádrokartonové zdi (třeba na stropu v kuchyni)? Mockrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den, první část dotazu týkající se stavebního pouzdra Parallel zodpovídá pan Petr Paksi, obchodní ředitel J. A. P., která stavební pouzdra vyrábí již 10 let: "Celoskleněné dveře do stavebního pouzdra PARALLEL použít nelze. Při síle skla (10 až 12mm) je osová vzdálenost mezi celoskleněnými dveřmi 70 mm a po zasunutí obou křídel do stavebního pouzdra by tak byl mezi nimi velký prostor. Pohled do pouzdra by proto byl velmi nevzhledný. Dalším důvodem je, že při vysunutí obou křídel celoskleněných dveří musí být ukončení na zadním dveřním křídle tak, aby nebylo vidět do stavebního pouzdra. U celoskleněných dveří je ovšem poměrně náročné zadní dveřní křídlo připevnit. Navíc instalace synchronizovaného pohonu na celoskleněné dveře není možná. Doporučuji tedy využít prosklené dveře, tedy jakkoliv velké prosklení s dřevěným rámem po celém obvodu křídla. " Můžete se například inspirovat zde: http://www. umimeudelatdomov. cz/posouzeni_interiéru/interier_cislo_32 http://www. umimeudelatdomov. cz/posouzeni_interiéru/interier_cislo_1 Bodová svítidla lze umístit pouze v materiálu předsazeném nosné konstrukci (sádrokarton, dřevotříska, cetris desky, dekorační panely apod.).
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak vymalovat pokoj a jakou zvolit barvu sedačky a židlí. Pokoj má rozměry 10x4 m. U jedné kratší stěny je kuchyňská linka, pak následuje tmavý dubový jídelní stůl (židle zatím nemáme vybrané), pokoj končí sedací soupravou (tu také zatím nemáme). Uprostřed pokoje, u delší stěny – u stolu budou šedá krbová kamna (z mastku). U kuchyňské linky je okno na jih, mezi stolem a sedačkou velké balkonové dveře také na jih. Na kratší stěně u sedačky je okno na západ. Okna jsou bílá, parapety šedočerná žula, podlaha bíle lakovaný dub, dveře ořech s mléčným prosklením v hliníkovém rámečku, obložky dveří hliníkové. Nábytek chceme také v ořechu, na kuchyňskou linku korpus ořech, dvířka bílý lesk a mléčné prosklení v hliníkovém rámečku, pracovní desku v imitaci černý mramor. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, líbila by se mi spíš světlejší sedací souprava, v přírodních odstínech - vzhledem k použití ořechu. Židle mohou mít tmavší kostru a též přírodní čalounění. K dekoraci stěn bych volil tapety - podívejte se např. na www.pointshop.cz, kde najdete mnoho inspirace.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké dvěře od Sapeli byste doporučili k dubovým parketám? (prozatím uvažujeme o dubu popř. jasanu). Do chodby ústí 3 dveře a je bez oken... Zároveň prosím o doporučení barvy kuchyně k dubovým parketám. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych např. dveře Note nebo Lotos v dekoru dubu s velkou částí prosklení v pískovaném skle. Kuchyňskou linku volte v bílém nebo jemném béžovém laku v kombinnaci s šedou nebo dubovou pracovní a zádovou deskou.
Dotaz   Dobrý den , prosím o radu , jakou zvolit barvu podlahy do obývacího pokoje s kuchyní , 45m2. Dveře máme javor , celoprosklené ( sklo sapelux), okna bílá. Kuchynská linka barvy Magnolie , vysoký lesk , deska ,,Olive nachbildung matt".Jaký nábytek ? Dě
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte nábytek v dekoru korpusu kuchyňské linky s využitím prosklení jako u dveří, popř. bílého lesku.
Dotaz   A ešte jedna prosba o radu - ako doriešiť pri vymurovanej priečke a predelení izby na dve, aby svetlo prenikalo do novovzniknutej izby? Uvažujeme nad sklobetónkami. Nevieme ako ich rozmiestniť, resp. aka ďalšia možnosť by bola vhodná. Ďakujem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Předělení místnosti lze provést mnoha způsoby - vždy záleží na konkrétních dispozicích. Osobně bych volila prosklení čirým sklem v horní části příčky (přibližně celý prostor nad dveřmi po celé délce příčky). Také můžete ložnici oddělit celoskleněnou příčkou z matovaného skla, popř. jen částečně knihovnou.
Dotaz   Dobrý den, v obýváku a pracovně máme parkety - bukové vlísky. Rádi bychom vyměnili dveře - dýha s prosklením, podlahu v kuchyni (plovoucí či vinylovou) a kuchyňskou linku: korpus lamino + dvířka folie. Nevíme, jakou barvu volit, aby to ladilo s parketami.
Odpověď   Dobrý den, myslím si, ze vlísky jsou spíš dubové, ale fotka mě může na monitoru mást. Volil bych kontrastnější dřevinu, tmavou, např. ořech.
Dotaz   Dobrý den, jaký směr by měly mít lamely na podlaze? Prosklení v obývacím pokoji máme z jedné strany cca 9m (jih) , z kolmé strany 4 m (západ). A jak v úzké delší chodbě, kde okno žádné není? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokládku volte napříč chodby a poté přechod do obytné místnosti stejně tak aby celý prostor byl jednotný.
Dotaz   Ještě jsem zapomněla,jaké výplně dveří,máme centrl.chodbu neni tam denní světlo, ale z obýv.pokoje budou zasunovaci dveře ty bych volila proskelné celé a ostatní jsem myslela všude plné jen ze zádveří opět prosklené celé.Co myslíte?Děkuji a hezkýden
Odpověď   Také můžete volit velkou čás prosklení či celoskleněné např. matované mléčné sklo.
Odpověď   Také můžete volit velkou čás prosklení či celoskleněné např. matované mléčné sklo.
Dotaz   ještě mám jeden dotaz k interieru s dvěřmi v dekoru jasan royal. V klidové zoně domu máme dlouhou chodbu bez denního světla,dvěře budou všude s prosklením,podlaha shodná s celým interierem,prosím jakou použít výmalbu a druh osvětlení? Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu můžete volit pro proslunění jasně žlutou až limetkovou a osvětlení bych volila obdélníkovými stropnicemi či několika bodovkami za sebou, popř. nějakým liniovým svítidlem.
Dotaz   Váháme zda vyměnit v bytě dveře.Nyní máme původní zrekonstruované-opálené a natřené - viz foto. Jaké typ dveří a barvu od Sapeli doporučujete? Chtěli bychom dveře v dýze.Jakou kuchyň volit,aby ladila s obývákem, i když je oddělená. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Kuchňskou linku byhc volila bílou a k tomu lacobel v zelenkavé barvě. Dveře můžete volit Lotos, Note v dekoru třešně s mléčným prosklením.
Dotaz   Prosím mám ještě jeden dotaz. vybíráme si vztupní hlavní dveře,nevím název jen to že v prostřed dveří jsou 4 čtverečky a kolem by jsem chtěla takové ty nerezové rámečky. A doslechal jsem se že jde v zimě přes ně chlad a vlhko je to pravdy? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud jsou dveře špatně izolované, je to možné. Neznám ale konkrétního výrobce zvolených dveří. Vždy je ale chladnější prosklení.
Dotaz   Dobrý den,jaké volit dveře a podlahu ke kuchyňské lince korpus švestka, dvířka bílá či slonová kost v lesku. Jakou pracovní desku a záda? Bude plynová varná deska. jaká jiná dvířka by se hodila ke korpusu švestka. A volit lesk nebo mat? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Bílý lask dá vzniknout výrazné švestce. Dveře můžet evolit bílé např. sapeli Glanz ale také jiné tzpz dveří např. se satinátovým prosklením. Podlahu můžete volit v jemné béžové až jemné šedé barvě popř. dekoru břízy. Pracovní desku a taktéž zádovou bych volila v dekoru korpusu popř. světlou šedou či béžovou jako dlažbu.
Dotaz   Dobrý den, prosíme o radu, nevíme jakou barvu a typ dveří zvolit, okna jsou zevnitř bílá, podlaha bude termofix dub nebo dub masiv, ten je světlejší). Chtěli bychom dveře prosklené, protože v chodbě bude málo světla (viz foto). Zatahovací dveře mezi
Odpověď   Dobrý den přaji. Volila bych čistě bílé dveře s matným prosklením. Popř. Můžete volit dveře v javoru či dubu. Např. Sapeli- Lotos, Note.
Dotaz   Dobrý den, prosím o váš názor, jaké barvy zvolit pro stůl, židle, sedací soupravu a obýv.stěnu do pokoje s kk.Náhled uspořádání pokoje přikládám. Kuchyně bílá lesk, šedá prac.deska. Dveře wenge s prosklením a nadsvětlíkem, podlaha dub kouřový.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych stůl ve wenge a bílé židle. Tv sestavu v kombinaci wenge a bílého lesku. Sedací soupravu můžete volit živou, červenou, limetkovou, lila apod. A výmalbu v jemných šedých odstínech. K tomu doplňky v dekoru sedačky. Popř. sedací soupravu bílou a výraznou výmalbu.
Dotaz   Dobry den,vRD mame tm. hneda drevena okna,proskl.vstup.dvere i fr.dvere na terasu.Hodi se tmave dvere sapeli fest CPL laminat (plne nebo prosklene?)jake kliky? a svetla vinyl podlaha expona domestic brushed oak?, jaka barva dlazdic k podlaze? Děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych tmavé dveře s prosklením, kliky v nerez dekru. Dlažbu můžete volit šedou či tmavě hnědou.
Dotaz   Dobry den, budeme mit chodbu do L, po cele leve strane bude vestavena skrin az ke stropu, jak zvolit barvu podlahy(lamino), skrine a dveri do pokoju? Vsechno bude dekor dreva. Vse svetle, nebo udelat kontrasty tmava a svetla? dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dekor běleného dubu na podlaze, na korpusech skříní s výplní zrcadlovou a dveře taktéž v běleném dubu s prosklením.
Dotaz   Dobrý den. Postupně omlazujeme řadový domek z 80.let a nyní stojíme před výběrem vhodných interierových dveří. Hlavní komunikační prostor v 1.NP je chodba 2,2 x 2,2m bez oken navazující na schodiště též bez oken. Zde je 6 dveří, vždy 2 vedle sebe na každé stěně, vedoucí do kuchyně a obývací místnosti, na malé WC a do koupelny (obě místnosti bez oken), do pokojíku a ložnice. Zaujala nás firma Sapeli, dveře Fest. Můžete, prosím, poradit: 1)Jaký vybrat tvar dveří? Z Funkčního hlediska by podle nás vyhovovaly dveře do kuchyně a obývací místnosti co nejvíce prosklené z důvodu osvětlení chodby (model 40), zbylé dveře pak plné z důvodu intimity. Máme ale pocit, že by pomohlo odlehčení a prosvětlení alespoň malým prosklením i ostaních dveří. Na WC a do koupelny (model 65-vertikální úzké prosklení asymetrické) sklo satinato, do pokojíku a ložnice (model 50-vertikální prosklení symetrické) sklo čiré, mačkané. Jaký máte názor na takové řešení (zejména z důvodu zajištění dostatečné intimity na wc-proto úzké a asymetrické zasklení)? 2)Jaký vybrat barevný odstín? Podlaha na chodbě je čtvercová mozaika z malých dubových parket. Z možností výběru v CPL nás zaujal odstín dub a teak. Teak má výraznější strukturu ale jeví se nám do malé chodby dost tmavý.Nebude vhodnější dub případně jiný odstín? Pro přiblížení posíláme v příloze foto současného stavu, pokus o obrázek situace a pokus o vizualizaci s dveřmi teak (barevné podání není zcela podle skutečnosti). Děkujeme za Vaše vyjádření.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dekoru dubu. Prosklení v satinátu můžete zachovat, jen u toalety a koupelny bych nechala dveře plné, takto jich máte hodně prosklených a prostor je tak hodně členěn.
Dotaz   Děkuji za odpověď,jen jestli mohu ještě k těm dveřím na WC a do koupelny.Současný stav s 1/3 prosklením nám vyhovuje z funkčního hlediska, (ne z hlediska estetických).V případě plných dveří mám obavy z pocitu stísněnosti v malých prostorech bez oken. Není možná Vás ještě jiná varianta? Děkuji.
Odpověď   Opticky se prostor hodně štěpí a zužuje tímto členěním, horizontální členění by bylo preaktičtější. Proto tedy zkuste raději volit jiný typ dveří.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře