Pragointerier

podlaha - PVC

Dotaz   Dobrý den. Můžu se zeptat na barvu stěn? Chci vymalovat ložnici meruňkovou barvou a chtěla bych použít i borduru, ale nevím jak. Vymalovat vše až ke stropu?Borduru dát také až ke stropu? Nebo nechat třeba 10 cm od stropu bílou plochu? Pokoj je menší a nerada bych ho ještě více zmenšila. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, volbou barevnosti stěn můžeme místnost opticky tvarovat. Pokud vytvoříte borduru cca 20cm pod stropem (PVC lišty, malba,…), tak místnost opticky snížíte. Strop a část zdi nad bordurou je lepší ladit do světlejšího odstínu jako zdi – jemnější přechod.

Dotaz   Jakou podlahovou krytinu je nejlepší použít v kuchyni? Dlažbu nechci, protože se domnívám, že pokud nemáme podlahové topení, je dlažba studená. Rozhoduji se mezi plovoucí podlahou a PVC.
Odpověď   Dobrý den, při rozhodování se mezi plovoucí podlahou a PVC dávám osobně přednost plovoucí podlaze.
Dotaz   Ráda bych zmodernizovala a "zateplila" schodiště. Dům je postaven v 50. letech, schodiště je mimo obytný prostor, stupně i mezipatro jsou z šedého terasa. Zábradlí je trubkové o průměru 40 mm. První čtyři schody jsou točité a počátek zábradlí je zaoblený. Viděla jsem schody polepené PVC a hrany, které se mi moc nelíbí, protože svou šířkou zaberou velkou část nášlapné plochy. Zábradlí bych chtěla zachovat pro jeho pevnost. Šlo by obložit (zakrýt) dřevem? Nebo schody jen vybrousit a zábradlí natřít pastelovou barvou, ne slonovou kost. Investovala bych 30-50 tisíc. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, schodiště by samozřejmě šlo obložit dřevem, ale každý nášlap má zhruba 3 - 4 cm. Tím pádem se Vám zvedne výška prvního schodu a sníží se výška posledního schodu. S obkládáním schodiště by byl v tomto případě veliký problém. Dalším problémem je také cena, protože tento obklad by stál min. 50.000Kč (záleželo by samozřejmě na tvaru schodiště a nášlapných stupňů). Z těchto důvodů bych proto doporučila použít podlahu dřevěnou nebo laminátovou. Boční detail je pak třeba zalištovat, a to lištou kovovou nebo dřevěnou subtilní.
Druhou možností řešení je použití dřevěných stupňů i podstupňů, díky nimž se ráz schodiště výrazně opticky změní a pocitově se zateplí. V detailu z boční strany můžete použít spojení na pokos. Rekonstrukce zábradlí je možná novým nátěrem, nebo kvalitnější je ho demontovat a nechat v galvanizovně povrchově pokovovat. Doporučuji použít dřevěné madlo.
Dotaz   Dobrý den, paní Milico, potřeboval bych poradit s výběrem podlahové kritiny do bytu 1+KK 5x5,5m. Součástí bytu je kuchyňská linka (oddělena příčkou), černý nábytek a plovoucí podlaha na které je položený koberec - viz.foto. Přáním majitelky bytu je, aby byla pl. podlaha chráněná, přesto bych rád, a to hlavně z praktického důvodu stávající koberec vyměnil za nějakou jinou podlahovou kritinu. Nevím si, ale rady, a to jak s výběrem kritiny, tak i s výběrem barevností. Dále bych Vás chtěl poprosit o radu ohledně výmalby - mám malovat celý byt nebo jen část... a jakou barvu zvolit,aby byt pusobil i se stávajícím nábytkem útulně? Předem děkuji za odpověď Karel
Odpověď   Dobrý den, z mého pohledu by bylo lepší domluvit se s majitelkou k souhlasu užívat podlahu stávající. Je nelogické chránit stávající podlahu jinou podlahovou krytinou. Možná výše Vaší investice do nové podlahy by majitelku přesvědčila. Je vidět podlahové lišty v odstínu buku jako dveře. Je lepší volit výmalbu celého prostoru a volbou odstínu udělat celek tj. chodba světlejší odstín obytný prostor sytější odstín tón v tónu. K odstínu kuchyně a vzhledem k velikosti prostoru bych volila spíše malbu v odstínu kouřové hnědé. Jako doplňkovou barvu i z důvodu zútulnění prostoru, pak odstín červené nebo oranžové (např. sezení, kusový koberec, jeden velký obraz…), která je vhodná jak k dubu na kuchyni tak k černému nábytku. Volbou podlahy PVC v odstínu buku prostor sjednotíte a usnadníte si údržbu.
Dotaz   Dobrý den, na vesnici budeme kupovat starší dvoupatrový RD se stanovou střechou a velkou zahradou. Bude muset projít rozsáhlou rekonstrukcí a proto bychom uvítali pár užitečných rad. Líbí se nám francouzská okna(plast.) a meziskelní mřížky, ale nejsme si jisti jak by vypadala jeho kombinace s klasickými okny. Dále pak kuchyň - máme masivní dřevěný stůl, k tomu bychom chtěli zřejmě dubovou dřevěnou podlahu, či lino. Váháme s kuchyňskou linkou, líbí se nám lesklá bílá i červená. Jaké zvolit dveře? A co se týče podlahy v obývacím pokoji, uvažovali jsme buď o linu, je teplé a vypadá skoro jako dřevo, nebo o dřevěné podlaze. Máme rádi moderní design, světlejší barvy, ale selský styl má také své kouzlo. Předem děkujeme za vaše rady.
Odpověď  

Dobrý den, při rozhodování je důležité ujasnit si jednotlivé dispozice jak exteriéru – hmoty domu, tak interiéru - zvolit jeden styl a základní barevnost . Francouzská okna s rastrem mřížky je možné použít i v kombinaci s okny bez členění, nebo toto členění opakovat zjednodušeně i tady. V interiéru je dlouhodobě vhodnější volit dřevěnnou podlahu . PVC podlahy, i když kvalitní, stojí spíše v nižším standardu. I z pohledu kvality povrchu a údržby. Moderní design a selský styl se k sobě řadí těžko. Je možné vybrat detail selského stylu a přenést ho do moderního interiéru např. úpravou omítky nebo volbou podlahy – široká prkna s „V“ drážkou a výraznou strukturou. Nábytek je pak vhodný spíše jednoduchý, kubických tvarů. Tato kompozice se dá výborně využít k jednoduché, ale výrazně červené kuchyňské lince.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Mám jídelnu laděnou do oranžova, oranžový koberec, jídelní stůl je skleněný a židle jsou čtyři oranžové a dvě zelenkavé, strop je světle žlutý a stěny jsou vymalovány tmavší žlutou. Jídelna bude propojená s kuchyní. Kuchyňská linka bude hrušeň světlá planá v kombinaci s olivou. Potřebuji poradit, jakou mám vybrat pracovní desku, chci i stejná záda, jako bude pracovní deska. Dále nevím, jakou barvu PVC a jak vymalovat kuchyň, aby to ladilo k jídelně. Předem moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, ze snímku je patrná barevnost červená cihlová světlá, židle oranžové a zdi žluté. K této již stávající barevnosti bych volila kuchyň spíše klidnější, tj. světle béžová na zdech a deska v odstínu šedá, imitace kovu nebo betonu. Dále stěny v jídelně by mohly být spíše světlejší a jemnější a odstín žluté když tak na zastínění oken. Toto by mělo sahat až k podlaze a může mít stávající červený odstín v kombinaci se žlutou a mléčnou záclonovinou. Schodiště prostor výrazně člení a závěsy taky. Jídelní stůl a malá sedačka pod schodištěm - to jsou prvky, které nám výškově poskakují a dojem z interiéru je pak chaotický. Doporučuji nahradit sedačku nízkým velkým taburetem „na válení“, prodloužit zastínění oken a zesvětlit zdi (nebo alespoň znovu opakovat barvu pod červeným závěsem). Ležení v odstínu oranžově žlutá.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výběru podlahy v propojeném obytném prostoru - obývací pokoj, jídelna a kuchyně, celkem plocha je kolem 70 m čtverečních. Rozhodujeme se mezi plovoucí podlahou laminátovou, plovoucí podlahou dřevěnou a linem - Novilon. Myslíme si, že lino by bylo velmi praktické a odolné vůči poškození, ale plovoucí podlaha by vypadala rozhodně elegantněji. Líbí se nám dřevěná, ale máme strach z poškrábání a dolíků po pádech předmětů. Jelikož plánujeme děti, asi by byl lepší odolnjší laminát. Uvažovali jsme o laminátu lepší kvality (Parador), aby to nebylo tolik studené a aby to neklapalo. Prosím, jestli nemáte nějaké zkušenosti, zda dražší laminát je opravdu kvalitou výrazně lepší oproti levným verzím. Dále prosím o radu ohledně výběru barvy podlahy do tohoto prostoru, kuchyň bude mořená třešeň, dveře jsou v barvě dubu a okna jsou kaštanová. Dále pak bych ráda znala Váš názor, jaká by se hodila barva nábytku, sedací soupravy, výmalby. Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Hladíková Petra.
Odpověď  

Dobrý den, předně do obytného prostoru PVC moc nedoporučuji - z důvodu kvality povrchu a jeho spojů. Na dřevěné i plovoucí laminátové podlaze vznikají po pádu předmětu vznikají rýhy a díry. U dřevěné podlahy se dají opravit, u laminátové nikoli. Kvalita plovoucí podlahy je u dražších typů výrazně lepší. Jde tady i o kvalitu spoje, nejenom povrchu a tl. podlahové krytiny. Kvalitu povrchu si můžete srovnat u jednotlivých typů podle technického listu. Barevná kombinace – kaštan, mořená třešeň (předpokládám blížící se kaštanu) a dub je tedy již daná. Pro dokončení barevnosti existuje více variant. Můžeme se držet kontrastního daného modelu – podlaha kaštan (sytější), dveře dub, nábytek dub, malba zdí světlejší béžová nebo režná. Nebo je možné volit podlahu dub a nábytek v odstínu třešně v kombinaci se sytější malbou (červeno hnědá nebo karamelová). Tato varianta více zaplňuje prostor. Další dřeviny bych nedoporučovala. U obou variant volte spíše teplé odstíny – pro klidnější působení tón v tónu . Výraznější kontrast volte s citem. Před realizací si udělejte vzorkovnici všech prvků. Je to důležité, laminátové podlahy (např. dubové) mají velice rozdílné odstíny.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme novostavbu a potřebovali bychom poradit, jak barevně a materiálově sladit dveře podlahu v obývacím pokoji a kuchyni. Nejsme ničím vázáni, pouze schodiště do patra bude bukové a nábytek v obývacím pokoji bychom chtěli použít stávající, což je barva buk. Naše představa je podlaha PVC TRIGLAW CATAL 3141, dveře MASONITE kašírované DOMINANT sklo v barvě olše nebo buku. Kuchyň s obývacím pokojem je propojena ve tvaru "L". Nedokážeme si představit, jestli bukové schodiště s podlahou (PVC) a dveře budou k sobě ladit. Mockrát děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, podlaha PVC Triglav, dveře kašírované a bukové jsou materiály s rozdílnými technickými parametry, a proto se vám budou různě opotřebovávat. Nejdéle si svoji podobu podrží schodiště. Materiálově je vhodné použít podlahu a dveře olše, nábytek a schodiště buk. Podlaha bude tvořit optickou podnož interiéru a buk ji svým světlým odstínem doplňuje. Při použití plovoucí laminátové podlahy, např. olše, je možné tento materiál použít i na obložení schodiště. Vhodnější je použití laminát k laminátu (nebo fólii) z důvodu stejné životnosti.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaký zvolit odstín dveří. V pokoji s kk bude podlaha PVC v dezénu dřeva (Woodmark - vita 844). Kuchyňská linka bude v kombinaci světlý lesk (jasmín) s korpusem ze světlého buku. Hodily by se k tomu dveře v běleném dubu Nora z nabídky SAPELI? Preferovali bychom spíše světlejší odstín (předsíň je malá a budou v ní troje dveře). Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, uváděný typ podlahy je imitace lamelové podlahy v odstínu buku. Doporučovala bych použít dveře NORA v materiálu buk nebo světle šedivá (případně bílá) model 10 a model 40 s velkým prosklením http://www.sapeli.cz/index.asp?obsah=78&amp.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké barvy lina zvolit na podlahy v dětském zařízení - denní místnosti, ložnice. Jaké barvy použít na vymalování a jaké barvy emailových nátěrů? Jedná se o větší prostory, vyšší stropy. Děkuji¨.
Odpověď  

Dobrý den, prostory pro pobyt dětí - dětské pokoje a ložnice se odstínově ladí do živých světlých, spíše jarních tónu. Je možné použít PVC, např. buk, malby ledová modrá nebo olivová zelená v kombinaci s jarní oranžovou a žlutou, stropy světle béžové. Nátěry by měly být omyvatelné, tyto je možné ladit do odstínu smetanová až vanilková. Pro bližší návrh je nutné prostory vidět. Pro denní pobyt dětí je vhodné použít i malby s dětskými motivy, nejlépe z pohádek, např. Krteček, Kniha džunglí,….

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak sladit obývací pokoj s kuchyní (orientace jih). Byt je v novostavbě o velikosti 3+kk. Celková plocha bytu je 82 m2. Standardním vybavením bytu jsou dveře v odstínu buk – PVC fólie a podlahu máme na výběr Buk Natural EUL 2305 (VIVALDI CLIC) nebo Buk Royal DS 803 (DECOSTEP). Chtěla bych se zeptat, zda je k těmto barvám vhodná světlá barva kuchyňské linky (např. popcorn kombinovaná s ořechem), případně zda byste volila jiný odstín a jaký je vhodný odstín obývací stěny a sedačky. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, v kombinaci buk podlaha a dveře buk fólie není ořech v zemitých odstínech příliš vhodný. Doporučuji spíše výběr z dřevin v odstínu teplého zabarvení narůžovělé, červené nebo nažloutlé. Vhodná je kombinace např. Hanák Capucino – chery http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_progres_cappucino_cherry_alias. Obývací část pak může být prokrvenější v odstínech červené nebo oranžové. Zajímavě by působil i odstín olivově zelený v případě, že u kuchyně budou skleněné výplně - typ Satinato – nazelenalý nádech.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak barevně sladit předsíň. Jedná se o rozměry 3x3. Podlaha lino tarket - olše. Jsou zde čtvery dveře a podél jediné volné stěny bychom chtěli vestavnou skříň. Můžete nám poradit, jak sjednotit dveře, skříň a výmalbu s odstínem podlahy? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, podlaha PVC olše je středně sytá a dveře hmotově poměrně výrazné. Na konstrukci šatní sestavy bych doporučovala použít kombinaci skelet laminátová deska v odstínu béžová Kronospan a kovový rám s výplní sklem v odstínu pastelově oranžová. Je možné dveře navrhnout v provedení 1/3 béžová 1/3 sklo a 1/3 béžová. Prostor horizontálně člení a zjemňuje hmotu skříně. Důležité jsou tvary a výplně dveří stávajících. V případě, že jsou s profilem oblouk, je vhodné v detailu toto použít i na skříni. Malba zdí pak v odstínu světlejší béžová v kombinaci se sytější béžovou proti skříni. Je možné použít strukturovanou přetíratelnou tapetu s jemným plošným strukturálním vzorem na nejvíce namáhanou stěnu.

Dotaz   Dobrý den, plánuji kuchyňskou linku do novostavby (obývací pokoj a kk) a potřebovala bych poradit s volbou barvy na korpusy, dvířka a na pracovní desku. Podlaha bude PVC, imitace dubové parkety (světlý dub). Zbytek interiéru obývacího pokoje budu zřejmě ladit právě s linkou. Nemám vůbec představu, jaké barvy by šly dohromady, tak bych Vás chtěla poprosit o nějaké tipy. Děkuji moc předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, k dubové podlaze je možné použít více variant. Např. světlejší korpus kuchyně jilm, deska šedá, dvířka smetanová a obklad výraznější, např. oranžový. Další možností je sytější korpus i dvířka ořech, deska a obklad bílá mléčná v kombinaci s nerez doplňky, např. baterie, přední fronty spotřebičů.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu. Zařizujeme novou kuchyň v paneláku. Stavebními úpravami jsme získali prostor pro rohovou linku, která bude mít korpus a pracovní desku v barvě calvadosu a dvířka v barvě jasmínu. Vzhledem k tomu, že deska a korpus bude tmavý, chtěla bych obklady zvolit ve světlé barvě (např. Imola ceramica Blown 24B). Na podlahu mě zaujalo PVC, které má design jako dlažba a je tmavší barvy. Ne jednobarevné, jsou tam barvy calvados, světlejší hnědá i světlé barvy - teplé. Dlaždice mají velikost 10x10 cm. Prosím o radu, jestli do prostoru cca 4x4 m2 lze dlažbu s tak malými dlaždicemi použít. A co si myslíte o navrhované barevné kombinaci? Za Vaši odpověď předem velice děkuji. S pozdravem Tarabová.
Odpověď  

Dobrý den, prostory kuchyně v panelovém bytě bývají poměrně malé. Při použití materiálu Calvados bude linka poměrně sytá, i když přední fronty v jasmínu ji budou odlehčovat. Podlaha s malým vzorem prostor opticky zvětšuje tím, že je sytá a hodně probarvená zase zmenšuje. Doporučovala bych poněkud světlejší odstín s ponecháním rastru 10x10cm. Dále u kuchyně bych volila spíše desku světlejší, např. i ve smetanovém odstínu. Obklady jsou obdélníkové s pokládkou „naležato“ a světlou deskou bude kuchyň odlehčená.

Dotaz   Hezký den, moc Vás prosím o radu barevného sladění interiéru (dveře, podlahy, vymalování, popř. nábytek) v novostavbě rod. domku. Co se týče podlah, mám na rozmyšlenou pouze necelý týden, tak snad se Vaší odpovědi dočkám dříve, než udělám nějakou chybu. Namontovaná jsou již dřevěná okna (odstín teak-tmavá červenohnědá, až do fialova). Zádveří a vstupní chodba je úzká, s menším oknem. Dlažbu zatím nemám vybranou. Ve vstupní chodbě budou dveře na WC. Dále budou dveře, které oddělují vstupní část chodby od části chodby v obytném prostoru. Na chodbě v obytném prostoru budou dveře do komory. Následuje schodiště, obložené přírodním kamenem (barvu kamene nemáme vybranou). Naproti schodišti je velký oblouk, kterým se vstupuje do otevřeného prostoru. Přímo Naproti oblouku bude jídelna (cca 2,8 x 2,5) s oknem. Napravo od jídelny bude kuchyň (cca 2,8 x 2,8) taktéž s oknem. Kuchyňská linka-zatím není, ale chci tvar U, barva spodních skříněk calvados, horních skříněk javor horský+sklo mléčné(mám dát i nějakou skříňku v nerez rámečku se sklem - podlouhlé výklopné?). Jedno rameno celé v barvě horský javor- v té části nebude pracovní deska. Pracovní desku ještě nemám vybranou. Podlahu v kuchyni mám vybranou PVC Novilux Structura 5407 (jakoby směs drobounkých kamínků v barvách zelená, bílá, červená..). Nalevo od jídelny se velkým obloukem vchází do obýváku (cca 7x4). Z jídelny jsou vidět terasová okna na delší stěně. Celková délka oken cca 3,5 m (jídelna s OP tvoří L). Na protější stěně oken bude krb, asi uprostřed stěny, částečně obložený kamenem. Podlaha do chodby, jídelny a obýváku je již koupená - plovoucí laminát Tarkett Eden Mořská táva Zen č.8039121 (barva je velice světlá, od světle smetanové, s prvky hnědými. Podlaha je, myslím si, vzhledově jemná. Sedačku, alespoň prozatím (časem bude nová), máme rohovou, tmavě modrou. Nábytek si představuji v podobě jednoduché nízké skřínky pod TV, nějaké police (typ Ikea) a závěsné skříňky, ale nevím jakou barvu? Místnosti bych chtěla vymalovat v barvách oranžová, zelená, žlutá-ještě nejsem rozhodnutá a ráda si nechám poradit. V 1. patře se nachází koupelna a 3 pokoje. V každém pokoji jsou zkosené stropy - podkroví, 1 okno balkónové+ v dětském pokoji navíc střešní okno. Na chodbě je taktéž plovoucí laminát Tarket - mořská tráva světlá. V pokojích chci ale jinou podlahu, ovšem nevím si rady. Hodila by se Quick step dub – narůžovělý, selské prkno? Nebo javor? Ten se mi zdá ale dosti mdlý? V dětském pokoji 4leté holčičky chci vymalovat růžovou a žlutou, se zelenými doplňky (police, boxy na hračky z Ikea...). Absolutně si nevím rady s odstínem DVEŘÍ. Moc Vás prosím o pomoc se sladěním a velmi Vám děkuji, Iveta.
Odpověď  

Dobrý den přeji.
Doufám, že jsem si podle Vašeho popisu dostatečně ujasnila Vaše představy a uspořádání rodinného domu. Bez dalších informativních fotografií a bez půdorysu pouze odhaduji a mnohdy mohou být mé představy odlišné od skutečnosti a doufám, že mé rady nebudou kvůli tomu scestné. Co se týká výběru plovoucí podlahy, je velice zajímavá a nadčasová volba dezénu mořské trávy. K tomuto odstínu se hodí velká škála barev, ale také dřeva. Co se týká kuchyně: Váš popis vybraného PVC neodpovídá obrázkům na internetu, pokud je to opravdu typ NOVILUX STRUCTURAL 5407 - spíše meruňkový odstín (vašemu popisu spíše odpovídá typ 5404), pak bych jej k výběru linky nedoporučovala. Je to další odstín teplé barvy, který by nemusel ladit ke spodním skříňkám z calvadosu (záleží ale na skutečnosti, než na obrázku z internetu). Odstín 5404 je jistě bližší zvolené plovoucí podlaze a calvadosu (nejsem si ovšem jistá oním narůžovělým nádechem). Volila bych spíše světlejší typ podlahy, vycházející z odstínu zmiňovaného javoru.
Samozřejmě je zde také možnost ponechat PVC v tomto odstínu, který může zajímavě kontrastovat na navazující plovoucí podlahu, ale pak změnit kuchyňskou linku, ve světlém odstínu. Vaše představa kuchyňské linky nejspíš vychází z dnešního rozšířeného trendu použití calvadosu a také navazuje na barvu oken. Kombinace se světlým javorem je zajímavá volba - já bych všem již další prvek, jakým je hliníkový rámeček kolem skleněné výplně, nepřidávala. Samozřejmě vše závisí na konkrétním návrhu linky v daném prostoru (s tím Vám nejlépe pomohou v kuchyňském studiu, které bude mít k dispozici více vstupních údajů). Jestli jsem také pochopila správně, pak jedno rameno linky (bez pracovní desky) je částí, kde se bude nacházet lednička, spížová skříň, popř. trouba s mikrovlnkou… Volba světlejšího javoru je jistě správná, prostor se neztemní a nezmenší.
Ke světlé podlaze v obývacím pokoji můžete použít opět světlý nábytek s výraznou výmalbou za ním (temně oranžová - cihlová). A výrazným kusovým kobercem v podobném tónu jako výmalba. Nebo nábytek v kombinaci zebrano se světlými lesklými dvířky (smetanová) a výmalbou decentnější smetana, popř. výrazná malba stěny zemito - oranžová (viz. obr. v článku o barvách na www.umimeudělatdomov.cz ). Vždy bych volila jednu výraznou stěnu, popř. dvě kratší protilehlé.
Dveře bych volila v kombinaci javor, třešeň (třešeň načervenalé tmavší dřevo - k oknům), javor bych doporučila k podlaze. Firma SAPELI vyrábí dveře ALEGRO, kde jsou použity tyto dva druhy dýhy. Zárubně bych volila v dýze třešně a dveřní křídlo světlé (javor) s proužky třešňové dýhy. Dlažbu a obklad schodiště bych volila v antracitové barvě (břidlice). Ta by tvořila zajímavý tmavší kontrast ke světlé podlaze a dveřím - je to barva neutrální, i když temná, nicméně nadčasová a moderní. Nábytek u vstupu volte opět světlý (javor, bříza). Výmalba smetanová a podle velikosti prostoru možno použít pozitivní oranžovou barvu za věšákovou stěnu, pokud ji budete mít. Také záleží na obkladech na toaletě.
Co se týká výběru plovoucí podlahy do pokojů v prvním patře: nebála bych se ani jedné varianty. Prkna country od quick-stepu jsou velká a prostor opticky zvětší. Narůžovělý tón přírodně lakovaných dubových prken je příjemný do růžového dětského pokoje. Na druhou stranu, pokud je to pokoj menší, a předpokládám, že zde umístíte nějaký kusový koberec, aby si děti mohly hrát na zemi, pak volba pro Vás "mdlejšího" javoru je vhodnější, neboť jeho struktura, ač výrazná, není tak proměnlivá jako u dubu. Javor působí trochu teplejším dojmem a pokoj by mohl více prosvětlit.
Volbu také zohledňuji k navrženému typu dveří ALEGRO.
Kombinace k němu zvolené doplňkové jarní, zelené barvy je dobrou volbou. Na stěnu bych volila zmiňovanou růžovou s kombinací zelených doplňků. Sytě žlutou barvu bych sem již nepřidávala, jedině šikminu bych vymalovala světlejším odstínem vanilkové (nebo světle růžové), tak aby strop nepůsobil těžkým dojmem. Růžovou doporučuji rovněž ve dvou sytostech, delší strany výraznější a kratší (předpokládám s dveřmi a vstupem na balkon) světlejší - tyto stěny by opět mohly být vanilkové. Samozřejmě tmavší odstíny prostor zmenšují a světlejší zvětšují. Záleží na rozměrech místností a umístění nábytku. Také můžete použít jarní zelenou jako výmalbu s růžovou a nábytek světlý (bříza, javor). Zajímavý příklad: http://didlinka-d.blog.cz/0708/muj-novy-pokoj. Ve vašem případě by se nevolila trojúhelníková výmalba, spíše horizontální (pod šikminou zelená).

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně barev v interiéru. Kuchyň mám v barvě werde (silný lesk) a pracovní desku bílou. Spotřebiče i stůl s židlemi jsou nerezové se sklem. Hlavním problémem je, že kuchyň je mírně rozdělená s obývací místností. Tam jsme zvolili moderní nábytek v barvách javor/bílá. A proto si nevíme rady s barvou podlahy (chtěli bychom PVC) a s barvou zdí. Prosím poraďte! Děkujeme mnohokrát!
Odpověď  

Desén PVC by mohl být i jemně melírovaný, barevně vycházející z odstínu pískové nebo šedé. Barva stěny by pak měla vycházet z barevné škály podlahy.

Dotaz   Dobrý den, rekonstruuji byt. Barva nábytku a kuchyně - bílá + wenge, dveře - SAPELI wenge, podlaha PVC světlý javor. Jakou barevnost na stěnách byste doporučila? Mám ráda moderní interiéry, ale nic studeného a nebojím se kontrastů. Děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K takto modernímu nábytku je vhodné zvýraznit jednu či dvě protější stěny bordó barvou v kombinaci se smetanovou, popř. světle šedou barvou. Záleží také na barevnosti sedací soupravy.

Dotaz   Dobrý den! Prosím, poraďte mi, jakou barvu podlahy (pravděpodobně PVC napodobenina plovoucí podlahy) a stěn (nerada bych bílou) zvolit k obývací stěně. Tu jsme zadali firmě Hanák v provedení lamino + folie. Zatím se nemohu rozhodnout - buď wenge + smetana, nebo cherry + smetana. Sedací soupravu zatím také nemám vybranou. Chci, aby byla rohová a ne ve světlé barvě. Co byste mi poradili? Předem moc děkuji za radu.
Odpověď  

Na podlahu můžete volit různé světlé dekory dřeva, například nějaký jemnější jako břízu, javor, dub či cocobolo světlé. To by Vám hezky ladilo s tmavým dřevem na nábytku. Stěny udělejte bílé a až v bytě budete nějaký čas bydlet, teprve rozhodněte, zda nějakou barvu vůbec potřebujete.

Dotaz   Dobrý den! Chtěl jsem Vás poprosit o radu. Budu rekonstruovat panelový byt a nevím, jak zvolit podlahy. Jestli mají být všude ze stejného materiálu a mají mít stejný vzor, nebo jestli bude lepší zkombinovat lina a plovoucí podlahy. Dveře budou barvy ořech (odstín do červena). Do obýváku jsem chtěl dát plovoucí podlahu z lamina, odstín mahagon (také do červena). Do zbytku interiéru jsem chtěl použít lina Thermofix od Fatry. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, osobně bych volil v celém bytě variantu s plovoucí podlahou. Nejsem velký příznivec PVC. Lamino přece jen vypadá lépe a tvoří útulnější interiér.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu ohledně podlah a dveří. Všechna okna jsou bílá, nábytek v obýváku černo šedivý, sedačka červená, rozměry3,5x6m. Na podlahu bych chtěla dát lino a malý koberec. Nevím, jaký desén lina bude nejlepší. Lino bych navíc chtěla použít i v hale a v dětském pokoji, kde je nábytek v olši. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, osobně bych volil laminátovou plovoucí podlahu v dřevěném dekoru. Například ořech. PVC, byť v nejlepších imitacích, bude dle mého názoru vždy horší řešení.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem. Tyto dvě části jsou odděleny pouze barovým pultem. Kuchyňská linka bude bílá, pracovní deska ořech butcherblock, korpus ořech lion. Dlažba v kuchyňském koutě je od Raka zebrano a obklady kolem linky světle béžová obdélníčková mozaika. Jakou podlahu a výmalbu máme zvolit do obývacího pokoje? Jsou v něm okna na západ a jeho rozměry jsou 4x10 i s kuchyňským koutem. Uvažujeme o marmoleu nebo PVC, ale máme obavy z ftalátů, které se prý z PVC uvolňují. Děkuji a zdravím, Gábina.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v odstínu obdobném dlažbě (záleží na tom, zda je to světlé či tmavé zebrano). Pokud plánujete nábytek v obdobném provedení jako je kuchyňská linka, můžete zvolit výraznou dominantní výmalbu se světle šedým základem a dominantní barvou bordó či červenou. Také ale můžete zvolit dominantní barvu podlahy (např. červené marmoleum) a poté použít pouze výmalbu jemnou - světle šedou, šedobéžovou, smetanovou s výraznými doplňky. Také je možnost volit přírodní produkt linoleum, který se vyrábí také v mnoha barevných dekorech.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na barvu podlahy do kuchyně. Linka je v barvě vanilka-kalvados. Uvažujeme o PVC - jaká je optimální šířka? Děkujeme za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. PVC podlahu bych volila v odstínu světlém, béžovém vycházejícím z barvy calvadosu.

Dotaz   Dobrý den. Mám problém s laděním podlahy v obývacím pokoji (PVC). Obývák je propojen s kuchyní, která je kombinace vanilka calvados. Líbí se nám podlaha třešeň (světlá), ale nevíme, zda je to vhodné a jaké k tomu všemu volit dveře. V kuchyni bude dlažba euromarket brick (odstín hnědozrzavé).
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že Vámi zvolená kombinace je vhodná. Dveře bych volil ve světlém dřevu - javor.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit ohledně zařízení a barevného sladění obývacího pokoje. Ten slouží zároveň jako pracovna a ložnice – v jedné třetině je patrová postel, pod kterou je psací stůl - vše v olši. Tato část je od zbytku pokoje oddělena nosným překladem. Dále máme sedačku - kombinace olše a látkového potahu v podobném odstínu a konferenční stůl v olši. Podlaha je z PVC - imitace tmavšího dřeva. Pokoj má rozměry 3,5 x 7 metrů. Uvažuji o výmalbě stěny za sedačkou do červena, na ostatních chci odstín šedé. Obývací stěnu si představuji v kombinaci olše a lesklé červené. Nebude to moc divoké? Máte jiný nápad? Mám nějak barevně oddělit obývací část od pracovny s ložnicí? Jak? Děkuji, Nikola Kepáková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obývací část můžete oživit výraznějším odstínem výmalby (např. bordó v kombinaci s šedobéžovou (cappuccino)), která prostor uklidní a zútulní. Tuto barvu bych volila především do části pracovní a spací. Nábytek doporučuji pouze v olši popř. v kombinaci se smetanovou (bílou). Červená by mohla časem působit nepatřičně a především v kombinaci s olší lacině. Výrazným prvkem by byla výmalba. Vše ale záleží na členění daného prostoru, jak je co rozmístěné.

Dotaz   Prosím o radu ohledně kuchyně. Je společně s obývákem ve tvaru L, oddělená pouze pultem. Obývák je v rustikálním stylu, barva zlatý dub. Kuchyň je vymalovaná na žluto a na zemi je PVC – imitace parket. Uvažuju o lince v tmavším ořechu a světlém tónu desky. A ještě prosím o jednu radu: jakou barvu vestavěné skříně vybrat do malé ložnice se smrkovým dvoulůžkem? Koberec zatím nemáme. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. V tomto stylu je kombinace zmíněných dřevin vhodná. Skříň do ložnice bych volil ve dřevině, která je již použitá na postel.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat na správnou šířku PVC podlahy do kuchyně. Jakou barvu byste volili pro kuchyň vanilka? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Moniko. K vanilkové barvě lze s úspěchem kombinovat všechny tmavé odstíny hnědé. Je to příjemná a přirozená kombinace.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit podlahu k bukovým dveřím. Jedná se o propojení místností kuchyně (30m2) a obývacího pokoje (25m2). Z praktických důvodů (dva malí synové) se momentálně přikláním k PVC. Upřednostnila bych však jiný dezén než imitaci dřeva či dlažby, to znamená pouze barvu. Tady nabídka není moc široká. Kuchyňská linka (s nerez spotřebiči) a ostatní nábytek by v budoucnu měly mít tmavší barvu, např. wenge v kombinaci se smetanovou. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k budoucímu zařízení bych volil světlejší odstíny v přírodních dekorech. Volte nějaký abstraktní vzor.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Kuchyň bude vyrobená z javoru v barvě kalvádos a pracovní deska bude antracitová mramorová. Prosím, jaké mám zvolit obklady pod linku? Podlaha bude z PVC, ale taky nevím, jaký odstín zvolit. Kuchyň je propojená s obývákem. V obýváku bych chtěla jednu zeď červenou. Poraďte mi ještě, jaké odstíny mám zvolit pro malbu, nábytek a podlahu. Nechci, aby to působilo tmavě a stísněně, prostor není moc velký. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, obklad za linku bych volil z Lacobelu bílé barvy. Podlahu bych protáhl stejnou z obývacího pokoje. Zvolte jednu dřevinu na podlahu a v kontrastu druhou na nábytek. Hezké bude třeba toto - podlaha ořech, nábytek dub a malby do žluta.

Dotaz   Dobrý den. Kuchyň máme vanilku, korpus calvados, podlahu PVC dub středně hnědý. Jakou byste volili výmalbu kuchyně? Chtěli bychom barevně odlišit jednu stranu, u které bude stůl a židle.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dominantní stěnu bych vymalovala v teplém meruňkovém nádechu a zbylé stěny smetanové, popřípadě v kombinaci výraznější olivové a smetanové.

Dotaz   Dobrý den, stavíme si dům a zatím máme pouze hrubou stavbu. Já už si zhruba plánuji interiér a ráda bych se s Vámi poradila ohledně barevného sladění. Moje představa je následující: kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem tvoří otevřený prostor do tvaru L, proto bych jej ráda barevně sladila, a to tak, aby nás to dlouho bavilo. Kuchyňskou linku bych si přála v čokoládově hnědé s bílou pracovní deskou.Část podlahy, v níž bude kuchyňská linka, bych obložila dlažbou (zřejmě v barvě pracovní desky) a na zbytek podlahy bych ráda dala PVC. Jakou barvu? Kontrastně bych volila spíš něco velmi světlého, např. javor či bělený dub. V obývacím pokoji bych dala také čokoládově hnědý stolek na televizi. Sedačku již máme – je smetanová. Na ni bych zvolila čokoládový potah a jako doplňky by se mi líbily tyrkysové polštářky, záclony a jiné doplňky v této barvě. Jak ale vymalovat stěny? Lze pro celý prostor vybrat capuccino odstín? Nebo mám zvolit jednu stěnu, příp. její část mezi okny také v tyrkysovém odstínu? Je vůbec kombinace tmavě hnědá a tyrkysová vhodná do kuchyňských prostor? A můj poslední dotaz se týká dveří. Měly by být stejné s barvou podlahy, tedy velmi světlé? Velmi děkuji za odpověď. S pozdravem M. Petrová. PS: Mám ráda jednoduchý styl. Máme malé dítě a další je na cestě.
Odpověď  

Dobrý den přeji, vaše ladění je velice zajímavé. Použití tyrkysového odstínu není příliš časté, naopak je velice originální. Nebála bych se kombinace cappucino a tyrkysu. Pozor, volte cappucino světlejší a tyrkys jako dominantu. Cappucino odstín můžete vybrat tak, aby se trošku blížil šedé. Bílá dlažba v kuchyňské lince není příliš praktická, ale bude působit čistě. Doporučuji místo bílé odstín světle šedý či cappucino. Obývací prostor pak sjednotíte podlahou v odstínu bělený dub.

Dotaz   Dobrý den, přemýšlím nad zařízením bytu 1+kk v novostavbě. Obývací pokoj s kuchyňským koutem má 30,25m2. Podlaha (PVC) a dveře jsou v barvě javoru, kuchyňská linka je vanilka, a tmavě šedá, pracovní deska žíhaný ořech v různých odstínech. Chtěla bych poprosit o radu s výběrem barevnosti stěn a nábytku. Také s rozmístěním nábytku, přeci jen to není moc prostorné a musí se tam vejít hodně věcí. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Rozmístění nábytku závisí na konkrétním plánku, který není k dispozici. Co se týká výmalby, můžete volit jednu výraznou stěnu, např. zemitou červenooranžovou v kombinaci s odstínem bílé kávy.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme zařízený obývací pokoj a chceme ho vymalovat, prosvětlit a zároveň udělat novou podlahu z PVC. Místnost je nyní poměrně tmavá, je orientovaná na severozápad. Půdorys je obdélník s rozměry 5,5x 4. Na jedné z kratších stěn je balkonové okno a dveře, na druhé z nich jen dveře. Na jedné delší straně máme dvoje dveře. Sedačka je rohová, tmavě modrá (umístěná v nejtmavším rohu proti oknu). Nábytek je bukový: stolek kombinovaný se sklem je u sedačky, skříňky (různé výšky) jsou na delší straně mezi dvěma dveřmi). V druhé části místnosti je u okna jídelní kout skládající se z prosklené vitríny, stolu a židlí (třešeň tmavá, látkový potah na židlích je ve stejném odstínu jako sedačka). Závěs, polštáře a ubrus jsou v žlutooranžové barvě. Prosím o radu, jakou barvu zvolit na stěny. Napadly mě dva odstíny žluté – proti oknu (tam, kde je sedačka a vitrína) bych dala světlý, u okna a skříněk z buku jsem chtěla zkusit tmavou. Ale to se prý dělá úplně opačně. Nevím si rady. Zároveň si už nejsem jistá, jaký odstín podlahy. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji, volila bych podlahu ve světlém buku. Výmalbu doporučuji v kombinaci vanilka a smetana (tmavší barva by měla být za sedací soupravou a jídelním koutem, u oken světlý odstín).

Dotaz   Dobrý den. Zajímalo by nás, jakou výraznou barvou bychom mohli vymalovat obývák. PVC podlaha má dekor dub matný, rohová sedačka je z bílé kůže. V jaké barvě by měly být dveře a nábytek? Děkujeme. V místnosti je rohový krb v barvě antracit.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek a dveře bych volila opět v dubu (možný je i tmavší ořech). Výmalba může být výrazná červenooranžová v kombinaci s nějakým jemným odstínem (hezká bude šedá, cappuccino či smetana).
Dotaz   Dobrý den, jaká barva dveří by byla nejvhodnější k podlaze PVC dub? Děkuji, Pavel Dvořák.
Odpověď  

Dobrý den. K podlaze dub bych volil kontrastnější dveře – hezký bude třeba ořech.

Dotaz   Dobrý den, potřebujeme poradit s barevným řešením nového obývacího pokoje. Na podlaze bude PVC v dekoru buk, sedačku plánujeme v hráškově zelené. Skříňky budou pravděpodobně v dekoru jatoba v kombinaci se sklem a dveře jsme vybrali v barvě třešeň (viz příloha). Jaký je váš názor na toto řešení? Prosím Vás také o návrh, jakými barvami místnost vymalovat. Děkuji, Lucie.
Odpověď  

Dobrý den přeji, tato varianta je jistě možná. Volte ale odstín dveří co nejvíce podobný jatobě, nebo zkuste nábytek v třešni, ať nedochází ke kombinaci tolika dekorů. Výmalbu doporučuji v odstínu světle šedém či cappuccino v kombinaci se smetanovou.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně podlahy. Líbí se mi PVC vzor dubová kantovka, ale nevím, jaké by se k ní hodily dveře (uvažuji o dýze ořech americký od Sapeli). Ladí to k sobě? Pokud ne, můžete mi, prosím, poradit jiný odstín dveří? Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, nevím, jak vypadá dekor kantovka na PVC, ale obecně se k dubové kantovce ořechové dveře hodí.

Dotaz   Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. V novém RD máme plastová okna v dekoru třešeň. a chtěli bychom podlahu PVC, vzor dub kantovka. Bylo by vhodné použít dveře v dýze třešeň?
Odpověď  

Dobrý den, ano. Dva typy dřeva jsou přiměřené. Více už by mohlo být moc.

Dotaz   Dobrý den, uvažujeme o celkové rekonstrukci bytu. Máme okna zlatý dub a interiérové masivní dveře v podobném odstínu. Chtěla bych sjednotit podlahy ve všech místnostech (nejraději PVC) a hlavně - vytvořit velkou místnost = kuchyň, jídelna, pracovna (oddělená japonskou stěnou), obývák. Jakou zvolit barvu podlah, kuchyně, sedačky, nábytku? Mám ráda barvy, ale bojím se, aby jich nebylo zase příliš. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v odstínu břízy či javoru a nábytek v dubu nebo ořechu v kombinaci s bílými plochami. Bílou kuchyňskou linku s pracovní deskou pořiďte v odstínu nábytku. Prostor sjednotí výmalba cappuccino s výrazným akcentem (třeba jedna výrazná stěna v hnědočevené či bordó barvě). Sedací souprava může být také v tomto odstínu, ale proti nápadné stěně.

Dotaz   Dobrý den, začínáme rekonstruovat kuchyň. Máme již vybranou linku v barvě masiv bříza a výmalba by měla být meruňková nebo oranžová. Stále však diskutujeme o podlaze - pod starým PVC jsou parkety a přemýšlíme i o marmoleu. Co je pro kuchyň lepší? Jaký odstín se hodí k daným barvám a materiálům? Dále máme v lince plynovou desku na vaření - jaký materiál se doporučuje dát za ni? Předem velice děkuji a přeji pohodový den, Jarmila Chvojanová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v šedém až šedobéžovém odstínu a výmalbu v oranžovém. PVC je odolnější než přírodní marmoleum, které je však pocitově teplejší. Pozor, aby se podlaha nezvlnila a nevytvořila tak strukturu parket pod ní. Varnou desku můžete volit integrovanou nezávislou na troubě. Tím pádem se můžete rozhodovat, jestli chcete, aby měla nerezový, či skleněný vzhled.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o barevné sladění kuchyňské linky. Bude rovná, délka zhruba 220 cm, spotřebiče budou bílé a linka dřevěná (v barvě olše). Chtěla bych světle modré dlaždice (v barvě obkladu za kuchyňskou linku). Mám totiž pravý servis "cibulák" a ráda bych je umístila na viditelné místo do kuchyňské linky. Jaká by byla vhodná barva podlahy? Představovala jsem si lino. Jak zvolit barvu stěn? Kuchyň je malá, paneláková s malým jídelním koutem.
Odpověď  

Dobrý den. Preferuji přírodní materiály a PVC bych do interiéru nedával. Proto na Váš dotaz bohužel neumím odpovědět.

Dotaz   Dobrý den, přemýšlíme o podlaze do novostavby, kde jsou kuchyň, jídelna i obývák v jedné místnosti. Dveře a kuchyň bude v odstínu olše. Podlahu bych chtěla jednotnou v celém prostoru. Jelikož dveře z obýváku vedou rovnou do zahrady na terasu, přemýšlím, který materiál je nejodolnější proti mechanickému poškození. U známých jsem viděla kvalitní linoleum v imitaci dřeva. Jaká by byla nejvhodnější barva podlahy, jaký byste vy volila materiál?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vinylová, PVC podlaha je dostatečně odolná, ale můžete také volit dlažbu, která toho vydrží ještě více. Jestliže se rozhodnete pro PVC podlahu, doporučuji dekor buku či světlého javoru. Dlažbu bych volila ve světlém, smetanovém až béžovém odstínu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vhodnost použití linolea a PVC (či jeho škodlivost) pod koberce do obytných místností, kde se pohybuje batole. Dále by mě zajímalo, co se pokládá pod linolea nebo PVC. Předem děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Linoleum je přírodní materiál s lepšími vlastnostmi, co se týká tlumení hluku, pocitu tepla a měkkosti. PVC je naproti tomu materiál odolnější s větší škálou barevnosti, ale také imitací dřevin. Pokud však chcete volit celoplošné koberce, nemá význam do těchto materiálů investovat.

Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor na barevné ladění ve vstupním prostoru domu (na verandě). Představuji si šedou vestavěnou skříň s posuvnými dveřmi v kovových kolejničkách. Podlaha bude z PVC - napodobenina korku, rovněž v šedé barvě (tento materiál v béžovém odstínu mám v místnosti, která navazuje na vstupní prostor). Pro výmalbu bych volila vhodný odstín zelené khaki barvy. Místnost je světlá, má dvě okna, vstupní dveře jsou tmavé (dekor ořech), všechny ostatní v domě jsou světlé (slonová kost). K tmavým dveřím bych barevně doladila krátké záclony v barvách hnědá, šedá a bílá, nejraději bych pořídila pruhovaný materiál - orgazma. Garnýž bude jednoduchá, kovová, aby ladila s kolejnicemi skříně. Mimo obložení budou skříňky elektrorozvodů, posledním kusem nábytku budou sedačky na přezouvání. Jaký je Váš názor na moje plánované barevné ladění? Děkuji za odpověď. S pozdravem MG.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění je velice příjemné, přeji úspěšnou realizaci plánů.

Dotaz   Dobrý den, zabudovali jsme novou kuchyň (barva medová olše, pracovní deska bílá s černými cákanci), ten stejný dekor je použitý i jako obklad mezi horními a spodními dvířky. Na podlaze je bílé PVC s jemně šedou strukturou. Můžete mi poradit, jak vymalovat, aby to ladilo oku a působilo teple? Kuchyň je spojená s obývákem. Musí výmalba, podlaha i nábytek být ve stejném barevném provedení? Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych jemnou pastelovou výmalbu v odstínu vanilka či cappuccino. Nábytek v obývacím prostoru doporučuji opět v olši.

Dotaz   Prosím o radu. Jakou barvou mám vymalovat kuchyň a jaký odstín PVC podlahy si mám vybrat?
Odpověď  

Dobrý den. Na Váš dotaz nemůžeme odpovědět, protože nemáme žádné upřesňující informace o podobě kuchyně. Zašlete buď fotografii, nebo svůj požadavek více upřesněte. Děkujeme.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s výmalbou kuchyně a podlahovou krytinou. Kuchyňská linka je v dekoru olše, v kuchyni jsou rohová trojdílná okna, jedno na východ, druhé na sever. Mám vymalováno okrovou barvou, stěnu proti východnímu oknu bílou. Také prosím o pomoc s výběrem podlahy. Jakou zvolit krytinu a barvu? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Na podlahu můžete volit PVC v dekoru světlé krémové dlažby či imitaci javorové podlahy. Nebo můžete použít odolnou dlažbu ve světlém odstínu.

Dotaz   Děkuji za minulou odpověď a rovnou prosím o další radu. Máme 4 metry dlouhou a 2 metry širokou verandu, v níž jsou troje bílé dveře, okna orientovaná na jih a botník se skříňkou v dekoru smrk. Jakou barvu PVC podlahy máme zvolit?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit dekor dubu či tmavšího ořechu.

Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům. Můžete mi poradit, jakou zvolit vhodnou kombinaci podlahy a zárubní s dveřmi? Chtěli bychom lino, a to do celého domu ve stejném tónu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře a zárubně v dekoru dubu. Jestliže máte na mysli PVC podlahu, doporučuji imitaci dubových vlisů. Jestliže chcete přírodní linoleum, volila bych jemný smetanový tón (např. odstín flamingo, pearl nebo quarz http://www.tilo.cz/index.php?menu=280&zavreno=1&jedinecnejmeno=).

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jakou barvou mám vymalovat kuchyň? Kuchyňská linka má barvu olše, stůl a židle máme ve světlém dřevě. Jedno okno směřuje na sever, druhé na východ, oboje dveře jsou bílé, podlaha PVC je v dekoru javor.
Odpověď  

Dobrý den, pro malbu do Vaší kuchyně bych použil světlé barvy, např. modrou v kombinaci se zelenou. Obě lze v tmavých tónech využít jako akcenty i na doplňcích. Vaše kuchyň tak získá na útulnosti, ale bude při tom nevšední a neokoukaná. Dřevený design se tím trochu rozbije, záleží ale také na obkladu.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit s výběrem odstínu dveří, podlahy a kuchyně. Hrozně se nám líbí dekor ořech. Byla by možná následující kombinace: dveře ořech (hladké provedení), kuchyň kombinace ořech a slonová kost a podlaha PVC Thermofix (Fatra) odstín horský dub, velkoformátová dlažba Powergres Cement odstín Grey (v koupelnách kombinace se světlou). V celém domě bude podlahové topení, a proto jsme zvolili podlahovou krytinu PVC (obývací pokoj, kuchyň, jídelna, pracovna, druhém patře vyjma koupelen) a jednotnou dlažbu v ostatních prostorách. Schodiště bude dubové s nerez zábradlím. Vyjma sociálního zázemí budou dveře hodně prosklené - v přízemí čiré sklo (vždy dveře a boční světlík, mezi obývákem a jídelnou velká prosklená stěna s posuvnými dveřmi a v jídelně dveře zasouvací na boční světlík), v druhém patře a pracovně bude satinato nebo mléčné sklo. Je rozumné dávat do ložnic prosklené dveře? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolené materiály (ořech, dub a šedivá dlažba) spolu budou velmi hezky ladit. Pokud jde dekory dřeva, je dobré, aby spolu korespondovaly barvy v nich obsažené. Ořech je navíc velmi nadčasový dekor a hodí se k němu jak studené, tak i teplé barvy. Místo PVC bych volil raději přírodní marmoleum nebo průmyslovou mozaiku. Dveře do ložnic mohou být také prosklené, ale jen z části. Tak, aby světlo nešlo přímo na hlavu postele.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výmalbou kuchyně spojené s obývacím koutem. Linku mám v korpusu ořech, dvířka jsou v dekoru slonová kost. Chci PVC podlahu v dekoru třešně nebo ořechu. Nad kuchyňskou linkou je strop snížen k lince – hodila by se tam nějaká barva? Barvu dlažby mezi kuchyňskou linku ani dveře jsem ještě nevybrala. V této místnosti jsou tři bílá okna (na výšku mají 2 metry). Moc Vám děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v odstínu ořechu. Dveře mohou být čistě bílé nebo v kontrastním dekoru javor. Obklad za kuchyňskou linkou doporučuji ve světle zelenkavém lacobelu nebo v dekoru pracovní desky (pokud se jedná o světlý odstín). Výmalbu můžete volit ve výrazném odstínu - olivová, tyrkys, cihlová, vždy v kombinaci s jemným nádechem barvy slonová kost.

Dotaz   Dobrý den. Poraďte mi, prosím, zda je vhodná kombinace PVC podlahy Veranosandro (typ ELMWOOD62L) a zárubní s dveřmi (Portadoors) v laminátu CPL - dekor světlý dub. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nenašla jsem sice přesný dekor dveří, ale pokud se jedná o bělený dub, můžete podlahu s dveřmi kombinovat. Přírodní dub bych k podlaze, která je zabarvená do teplých červených tónů, nedoporučovala.

Dotaz   Mám kuchyňskou linku v barvě jasmín, boky v dekoru ořech. Jakou barvu by měly mít obklady pod linkou a jakou podlaha (mělo by to být lino)?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obklad doporučuji v jemném šedém odstínu, a pokud máte světlý dekor soklu, PVC bych volila v barvě ořechu.

Dotaz   Dobrý den. Nově si zařizuji kuchyň - chtěla jsem ji bílou nebo krémovou, ale nějak si nevím rady s povrchem dvířek. Mám volit mat, lesk, nebo něco praktičtějšího? Pracovní deska bude v dekoru dubu, dřez hnědý a obklad v matné teplé žluté a červené barvě. Na podlahu chci PVC, vzor parkety javor. Jedná se o panelákový byt, kuchyň (8m2) je směřovaná na severovýchod, lino bude i v chodbě.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych lesklá dvířka, aby se prostor opticky zvětšil. Jelikož máte vybráno dost různých materiálů, další bych nepřidávala. Spíš bych uvažovala o sjednocení podlahy s pracovní deskou. Obklad bude živým prvkem, také ale může kuchyň opticky tříštit.

Dotaz   Ještě jsem se chtěla zeptat na PVC - chci použít Tarkett Supreme vzor dřevo javor. Původně jsem plánovala Novilon Viva. Neporadíte mi, který z nich je vhodnější do kuchyně a chodby v panelovém bytě?
Odpověď  

Dobrý den. Domnívám se, že oba materiály jsou do paneláku vhodné. Novilo by mohl být kvalitnější.

Dotaz   Dobrý den. Provádíme rekonstrukci kuchyně a narazili jsme na problém s barvou podlahy a výmalby. Linka je již ve výrobě v těchto barvách: dvířka a korpus zelená máta, pracovní a zadní deska šedá – titan, některé ozdobné prvky (poličky, vrchní deska pultu) tmavě hnědé - čokoláda. Z tmavě hnědého dřeva bude i jídelní stůl. Protože barvy jsou již tři, začali jsme bojovat s výběrem barvy podlahy a výmalby. Na podlahu chceme dát PVC. Prosím o radu, zda by bylo vhodné šedé. Líbí se nám design plovoucí podlahy-Spoltex-Noblesse-Toronto 100 nebo drobný vzorek Jutex-Tango-barva Flakes 995. Nevíme, zda se přiklonit s parketovému vzoru nebo k drobnému vzorku. Prosím také o radu, jaký odstín výmalby se hodí k výše uvedeným barvám kuchyně. Podotýkám, že kuchyň je na západní straně, s rohovými okny. Děkuji předem za Vaše rady, Z. Holaňová.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám použít na podlahu první z vybraných dekorů – Spoltex-Noblesse-Toronto 100. K uvedeným barvám kuchyňské linky je určitě vhodný. Výmalba může být třeba ve světle žluté barvě, pro zpestření zkuste využít na jednu celou stěnu nebo jen na část designovou tapetu či kuchyňskou samolepku z www. POINTshop. cz.

Dotaz   Dobrý den, právě dokončujeme práce na svém novém domě a pomalu začínáme řešit barevné ladění interiéru. V celém domě je instalováno podlahové topení. V přízemí bude dlažba a v podkroví PVC nebo plovoucí podlaha, podle toho, co nám doporučí vzhledem k podlahovému topení. Nábytek si představujeme v odstínu wenge, kuchyňskou linku bílý lesk a pracovní desku wenge. Dlažbu jsme nejprve chtěli světlou (Legni Ice) a k tomu wenge interiérové dveře. Vyvstává však problém s barvou schodů - jestli by měly být v barvě podobné Legni ice, nebo spíš v odstínu wenge. Stěny budou bílé. Druhá varianta, která nás napadla, je podlaha i dveře wenge. Tady se však obáváme, že bude interiér příliš tmavý, jedná se totiž o menší místnosti. Prosím poraďte, děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel jste nenapsal přesné názvy podlahových krytin, a proto jsem je nedokázala identifikovat. Nemohu tedy konkrétně poradit. Osobně bych ladila vše do odstínu wenge, aby vznikl kontrast se světlou podlahou. Díky tomu se prostor opticky zvětší. Nábytek, dveře a schodiště volte ve wenge; podlahu světlou - cappuccino nebo smetanovou.

Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat panelový byt. S přítelem jsme oba alergici a máme kočku, proto potřebuji snadnou údržbu a odolnost proti proškrábnutí. Rozhoduji se mezi linoleem, PVC, vinylovou podlahou a korkem. Který z nich by byl nejlepší? Předem děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych doporučila vinylovou podlahu.

Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Kupujeme kuchyň v dýze bříza s bílou pracovní deskou a k tomu žluté kachličky. Také podlahu jsem chtěla ladit do žluta. Nedaří se mi však najít žádnou firmu, která by nabízela obyčejné jednobarevné žluté PVC. Našla jsem jen přírodní marmolea, ale u nich je cena příliš vysoká. Nevíte o nějakém výrobci jednobarevných PVC? Děkuji moc, Krčková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výrobce PVC v jednobarevných dekorech bohužel neznám a na žádný podobný typ jsem nenarazila. Opravdu se takto vyrábí většinou pouze přírodní linoleum.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit se sladěním kuchyně (má rozměry 4, 05x3, 22m a je situována na sever). Kuchyňská linka bude v kombinaci merano a vanilka. Korpus, pracovní deska i prostor za linkou budou v barvě merano, spotřebiče pak v nerezu. Potřebovala bych poradit s barvou podlahy (chtěla bych linoleum), dveří (líbí se mi spíše tmavší barvy - hruška, třešeň) a výmalby (původně jsem chtěla hráškově zelenou, ale nevím, jestli je to vhodné). Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K meranu bych volila dveře s méně výraznou dýhou – vhodná bude bříza či javor. Tím merano vynikne. Taktéž podlahu vyberte v tomto dekoru.
Pokud použijete tmavší dveře, volte třešeň. Podlaha by měla být také v této imitaci. Pokud se rozhodnete pro přírodní linoleum a ne pro PVC, doporučuji odstín barbados nebo pineapple, odstín podobný dvířkům linky. Výmalba může být v jemném nádechu khaki nebo cappuccino.

Dotaz   Dobrý večer, jaký odstín lina se hodí na podlahu k nábytku z olše? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud máte na mysli PVC s dekorem dřeva, je vhodné volit do větších prosluněných místností tmavší odstín - třešeň, nebo stejný odstín olše. Do menších prostor se hodí javor či bříza. Pokud máte na mysli přírodní linoleum, doporučuji výrazný dekor bordó henna nebo natural com.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jaké dveře a jakou výmalbu zvolit do interiéru? Podlaha je PVC Armstrong Contract 33804. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře s dýhou ořechu či ořechu amerického. Z nabídky SAPELI doporučuji typ NOTE, LOTOS nebo TENGA. Výmalba může být v kombinaci výrazné lila (bordó, limetky) a jemného cappuccina.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Nevíme, jakou vybrat barvu podlahy a výmalby do kuchyně. Chtěli bychom marmoleum nebo PVC v dekoru prkna. Kuchyňská linka je v kombinaci dekorů třešeň a javor (ten je jen na několika dvířkách). Pracovní deska je světlá, v barvě cappuccino. Výmalbu bychom rádi barevnou, raději jemnou. Velice děkuji za radu, přikládám vizualizaci kuchyně. S pozdravem Mirka Součková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud zvolíte na podlahu marmoleum, volila bych jej v barvě pracovní desky. Pokud linoleum, tak v dekoru javoru. Výmalba může být v jemném vanilkovém odstínu.

Dotaz   Dobrý den. Kupujeme byt v novostavbě a nevíme si rady s výběrem barev dveří a podlah. Jedná se o byt 4+kk o ploše 97m2, je v přízemí s předzahrádkou. Kuchyň bude spojená s obývacím pokojem o rozloze 31m2. Kuchyň bude v barvě tmavý wenge (až černá) a bílá (materiál matný lak/folie), dále tam jsou tmavé vrchní a dolní skříňky, světlá pracovní deska a vrchní skříňky, jídelní stůl plánujeme v barvě wenge s bílým sklem. Sedací souprava je světlá, obývací nábytek máme v tmavším dřevě (wenge, ořech) + bílá, cappuccino. Kuchyň je orientovaná na východ, obývací část s jídelnou na jihovýchod. Ložnice (13,85m2) směřuje na jih, máme vybranou kombinaci wenge/lesklá bílá. Dva zbývající pokoje o rozloze cca 12m2 jsou orientované na sever a severozápad. V koupelně a na WC bude podlaha Imola Blown tmavě hnědá 40x40cm, na chodbě Imola Blown 40x40 béžová. Obklad koupelny a WC bude v kombinaci těchto dvou barev. Chodba má 15,5m2, ale první dva metry jsou velice úzké (cca 1.25m2), poté se rozšiřuje a je z ní vstup do všech pokojů. Dveře, které se nám velice líbí, jsou od Sapeli – jedná se o Lotos CPL model 13. Mezi chodbou a obývací místností budou dveře do pouzdra 100cm (Lotos CPL model 53). Nevíme, zda tmavší dveře a světlejší podlahy či naopak či světlé dveře i světlou podlahu. Podlahu bychom chtěli PVC v dekoru dřeva. Předem velice děkuji za vaši pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, podle popisu jste zvolili spíše cestu kontrastů. Prostor můžete opticky sjednotit vhodně vybranými dveřmi a podlahou. Zkuste třeba podlahu v dekoru dub nebo bělený dub a k ní jednobarevné dveře, třeba ve středně šedivé barvě z nabídky Sapeli (jasan polární).

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, podle čeho bychom měli nejlépe vybrat dveře (barvu/dekor) do panelákového bytu 3+1. Každá místnost je zařízená jiným nábytkem a také podlahy jsme zatím nesjednotili. Kuchyň je v barvách olše+vanilka, podlaha PVC (dekor třešeň). Obývák zatím zůstává nevyřešený. Ložnici máme v dekoru masivní voskovaný smrk a koberec středně hnědý. V dětském pokoji je masivní borovice a koberec krémový. Na chodbě máme vestavěné skříně v laminu hrušeň. Okna jsou plastová bílá. Předem Vám moc děkuji za odpověď!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do Vašeho interiéru bych volila dveře v dýze buku nebo světlého javoru.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak zařídit obývací pokoj. Je to plynulé spojení dvou větších místností, vchází se do jídelny 3x4m a pak je vybouraná příčka. Tam zůstal jen rantl 1m na každé straně, i od stropu, takže zbývá volný, 2 m široký průchod do obýváku (ten má 4,50x4m). Chtěli bychom přírodní dřevěnou plovoucí podlahu asi "Dub přírodní 1 lamela". Okna jsou bílá, dveře by měly být světlé, asi javor, sedačku máme zelenou a kusový koberec světle medově hnědý. 1. Jakou barvu nábytku zvolit? 2. Jakou barvou vymalovat (chtěli jsme jednu stěnu, tu čelní v obýváku udělat zelenou jako sedačku, ale nevíme, jakou k ní zvolit barvu na ostatní stěny. 3. Prosím o radu, zda je taková podlaha správná volba. Náš dům je starý a přece jenom se nějaká menší vlhkost z betonové podlahy dá očekávat. Radili nám dát na beton kvalitní parozábranu a na ní Hobru 7mm a pak podlahu. Prý pak případná vlhkost podlaze neublíží, naopak dřevo dýchá a neuzavře podlahu tak jako PVC nebo laminátová plovoučka. Je tento názor správný? Přeji Vám krásný den a děkuji, Kolárová.
Odpověď  

Dobrý den, kombinace dubové podlahy a zelené barvy v akcentech je velmi dobrý nápad. Ostatní stěny můžete vymalovat např. světle žlutou barvou, nábytek do obývacího pokoje volte v laminu ve vysokém lesku. Barevný odstín záleží také na orientaci pokoje a množství přírodního světla. Pokud je místnost dostatečně světlá, nebojte se použít i tmavších dekorů a využít tak barevné i materiálové kontrasty. S otázkou správné izolace podlahy bych Vám doporučil oslovit odborníka v některém podlahovém studiu, který zhodnotí potřeby prostoru objektivně přímo na místě.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaký dekor dveří a zárubní bychom měli zvolit do bytu 3+1 v dvougeneračním RD. Kuchyňská linka je v laminu Calvados v kombinaci s nerezovými doplňky. Nábytek v dětském pokoji je borovice a smrk - masiv. Ložnice je středně hnědá v kombinaci s jemným cappuccinem a obývák je dýhovaná bříza. Na chodbě a v kuchyni je PVC Novilon v barvě šedobílé s hnědým stříkáním. Podlahy v pokojích jsou laminátové- Parador -odstín třešeň (řekla bych AM - není příliš do červena). Dveře bychom chtěli plné v dýze. Děkuji za návrh.
Odpověď  

Dobrý den, pokud se i nadále chcete držet dřevěného dekoru, navrhoval bych Vám zůstat v teplých barvách. Pro vaše účely bude tedy na dveře i zárubně vhodná olše, švestka, ale i světlý javor.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaký bychom měli zvolit stůl a židle do kuchyně (asi 13m2). Kuchyňská linka má korpus v laminu-olši a dvířka vanilka. Pracovní deska je světle šedá. Podlaha je z PVC Novilon, dekor třešeň. Spotřebiče jsou nerezové, pouze lednice a MWT jsou zatím bílé. Také prosím o radu, jakou barvou vymalovat stěny, aby místnost nebyla bledá. Děkuji!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Stůl a židle bych volila v dekoru olše nebo třešně. K tomu světlé smetanové sedáky u židlí a teplou žlutou až žlutooranžovou výmalbu.

Dotaz   Dobrý den! V současné době rekonstruujeme v panelovém bytě koupelnu a kuchyň. Nově si zařizujeme kuchyňskou linku do L v dekoru olše, část dvířek bude v barvě vanilka, pracovní deska světle béžová, obklady též béžové. Prosím o radu, jakou krytinu na podlahu použít (jaký dekor, barvu) a v jakém odstínu vymalovat zbytek kuchyně. Děkuji předem za Vaše doporučení.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Doporučuji laminátovou plovoucí podlahu nebo PVC v dekoru javor. Na stěnu u jídelního stolu bych volila výmalbu v teplém žlutém tónu.

Dotaz   Dobrý den, do pokoje pro 24-letého studenta sháníme nábytek. Chce světlé dřevo, a tak jsme našli postel, menší komodu a stůl z břízy, a skříně z jasanu. Tato dřeva nebudou stát vedle sebe, ale vždy na opačné straně pokoje. Bojíme se však, že to k sobě nebude vůbec ladit. Stěny vymalujeme "Bílou kávou" a tu, na níž budou skříně a TV, tmavší barvou, pravděpodobně barvou Rum Caramel http://www.dulux.cz/cz/c_cs_scheme.shtml?name=rum_caramel_1&range=FM,BEF,CP4. Na podlahu přijde lino (nebo marmoleum?), protože plovoucí podlaha bohužel není možná. Jen nevíme, jaká barva by byla dobrá? Kde ji koupit? Pro vaši představu přikládám render z návrhu, barvy ale vůbec nesedí (místo červené by měl být rum caramel, všude jinde káva). Děkuji za postřehy a návrhy.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pro oživení bych volila podlahu v zářivějším příjemném tónu (např. bordó marmoleum Berlin red http://www.forbo-flooring.cz/Default.aspx?MenuId=371). Také je možná plovoucí podlaha nebo PVC v imitaci břízy s výrazným kusovým kobercem v červené barvě.

Dotaz   V koupelně máme ventilační okno, které je zapuštěno do obvodového zdiva (cca 30cm). Okno se otevírá směrem do místnosti. Poraďte mi prosím, jak vyřešit jeho zastínění, pokud nechci volit klasický závěs?
Odpověď   Dobrý den, můžete zvolit meziokenní žaluzie pokuď to konstrukce okna dovoluje nebo "japonskou" vertikální roletu nad okenní otvor š. 60cm posuvná z materiálu PVC textilie
Dotaz   Než se budeme stěhovat,tak ještě nějakou dobu musíme vydržet na ,,starém". Pořídili jsme si štěně a ten stříbrný koberec s vysokám vlasem pěkně utrpěl.Ráda bych pro svůj klid,i když je to jen na rok,dala novou podl. krytinu.Zvažuji jestli jen lino a nebo investovat do nejlevnější plov. podlahy. Máme obývák 6x3,5m a bílé okno z užší strany,stěna i s rohovým pc stolem jsou v černé barvě,sedačka stříbrno černá. Jaká barva podlahy by se k tomuto nábytku hodila? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, můžete použít plovoucí podlahu imiace dub bělený na odstín šedivá. K této barevné kombinaci by to bylo ideální. Samozřejmě dá se použít i PVC ve stejném odstínu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o váš odborný názor a radu. Mám kuchyni (bílá-Hanák, pracovní deska černá)spojenou s jídelnou a obývacím pokojem-je to jeden velký prostor,jen sedačka je vidět částečně a částečně je za rohovým výklenkem. V kuchyni a jídelně je dlažba-světlá s velmi jemnými černošedými a béžovými čmouhami. V jidelně je stůl s židlemi (barva buk mořený na ořech). Budu si pořizovat nějakou jednoduchou stěnu v témže provedení. Sedací soupravu mám již koupenou (Natuzzi-sv.smetanová kůže). V pokoji chci udělat novou podlahu (teď je tam ještě PVC-na něm byl koberec), která bude navazovat na dlažbu. Nevím, jaký odstín by byl nejvhodnější, aby se hodil k sedačce a dlažbě. Také chci nechat obložit zárubně a nové dveře a nevím, v jakém barevném provedení by byly nejlepší a také šli barevně k nábytku. Můžete mi prosím, také poradit, jak mám vymalovat pokoj a jídelnu? V kuchyni je vidět jen bílý strop a kousek stěn nad linkou, která je na levé i pravé straně. Z kuchyně vedou balkonové dveře a okno (celá šířka kuchyně) na terasu. Na protější straně - to je v obývacím pokoji je téměř celá stěna s vyplněna okny.Jídelna je mezi kuchyní a obývacím pokojem. Omlouvám se, jestli je to trochu zmatené. Mnohokrát děkuji za odpověď. K.Kubalíková e-mail:kubalikova@tiscali.cz
Odpověď   Dobrý den, k barevnosti bílá - ořech - světlá smetanová? je vhodné doplnit buď bělený dub podlaha i dveře. Taky dub přírodní. V případě , že máte ráda světlé jemné interiéry je vhodné volit odstín podlahy v bílém smetanovém provedení např. litá podlaha (pro podlahové topení) stejně i dveře. V prvníc dvou je vhodné na zdi použít kouřovou hnědou - capuccino, u poslední odstíny jako červená- krev, zelená olivová, oranžová - pomerančová.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu.Psala jsem již do poradny, ale nezeptala se na vše. Máme novostavbu, zatím nemáme nic, podlahy, kuchyň, dveře. Máme plast bílá okna a vchod.dveře. Kuchyn a obývák tvoří obdélník 4m x 10m, vlevo bude kuchyn s jedním oknem 1500x1200 na V, vedle jídel.kout, pak dveře na zahradu 2000x2100, pak obývák.Delší strana je orientována na východ, ve vzdálenosti cca 50m je lesík, kratší strana obýváku na J s oknem 1500x1200. Bojím se, že v těchto místnostech bude tma. Můžete mi prosím doporučit barvu dřeva kuchyn.linky, prac.desky, obkladu, podlahy v kuchyni (dlažba) a v obýváku (pvc), barvu interiérových dveří a výmalbu? Hodně se nám líbí oranžová, mně by se do kuchyně líbila i světle zelená, líbí se mi světlé dřevo-javor, ale máme hodně malé děti, tak se toho bojím, a olše třeba na kuchyň.linku mi už přijde tmavá. Moc děkuji za odpoveď. Hezký den. í
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud se Vám místnosti zdají tmavé, neosvětlěné, volte světlý nábytek a také světlou kuchyňskou linku. Javor je příjemná volba. K ní můžete volit výraznější obklad - červená ale také oranžová, popř v zeleném nádechu skleněný obklad. Podlahu volte výraznější k obkladu, nádech oranžový, či červený. Desku světlou. Dveře volte opět světlé, můžete volit opět javor. Více můžeme poradit přes email (v poradně).
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, jakou zvolit PVC-podlahu (barvu + vzor dřeva/ imitaci kachlí?) do tmavé úzké chodby, kde jsou vestavné skříně z lamina - hruška. Děkuji! Dále uvažuji o výměně svítidel (popř. jejich posunutí) v kuchyni, obývacím pokoji a chodbě- chci se zeptat, zda jsou nějaká pravidla na osvětlení jednotlivých místností (např. že v kuchyni má být světlo nad jídelním stolem atd...)? Děkuji za úžasnou poradnu!
Odpověď   Dobrý den, do úzké tmavé chodby doporučuji podlahu světlejší např. Heth podlahy extravagantní se vzorem který opticky rozšiřuje místnost, k hrušce v odstínech kouřových nebo smetanových. Svítidla hlavní stropní se umisťují v jedné linii nad stolem visací jídelní. Pak se interiér doplňuje o svítidla vedlejší efektová např. nástěnné brilux typ Sevo nebo stojací lampy a různé nasvícení nik a otvorů. Osobně hodně využívám svítidla v podlaze na nasvícení spodní např. nábytku nebo stěn.
Dotaz   Dobrý den, jakou barvu stolu a židlí byste zvolil do kuchyně, kde podlaha je bílé PVC s jemnými šedými šmouhami a imituje dlažbu, kuchyňská linka - bílý korpus a dvířka MDF desky barvy ořech, dveře i garnýž také ořech, pohovka zeleno smetanová. Je nutný odstín ořech?
Odpověď   Dobrý den Hano, ořech bych již nekombinoval, stejně nebude stejný jako na kuchyni. Volte jiné provedení.
Dotaz   Dobrý den, chystáme se rekonstruovat kuchyň a proto prosím o doporučení barvy podlahy, která by byla "univerzální" pro další zařizování - mám malé děti proto asi z PVC, ale raději bych volila barvu , ne imitaci dřeva... Kuchyň je propojena s obývacím pokojem a veškeré vybavení budeme výhledově pořizovat nové - líbí se mi tmavší dřevo. V kuchyňské lince budou použity volně stojící nerezové spotřebiče, interiérové dveře jsou z bukové dýhy. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit také z přírodního linolea, v odstínu světlém krémovém, smetanovém, či cappucino. Prostor se opticky nezmenší a je možné k těmto odstínům volit jakýkoli další odstín nábytku.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu: 1. vinilová podlahovina-v jakých rozměrech, barevné škále je k dostání, je cenově výhodnější než lino/PVC, dlažba? 2. sklo - Lakobel - rozměry, barevnost, k čemu je její užití nejvýhodnější, údržba? Děkuji moc
Odpověď   Dobrý den přeji. Informací, které chcete znát je mnoho a nad rámec této poradny. Rozhodně vinylové podlahy jsou o něco dražší než pvc výhodou je možnost výměny poškozeného kusu. Více informací výhod a nevýhod naleznete např. na www.vase-podlahy.cz. Co se týká lacobelu, je to materiál vhodný do koupelen, kuchyňských linek, postor opticky zvětšuje, nedá se ale do něj později vrtat. Barevná škála je také velká. Údržba je obdobná údržbě skla.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, jak barevně sladit vstupní chodbu do RD. Chodba má 5,5m2, je zde použita světle šedá dlažba Rako – Sandstone, vstupní dveře v barvě kaštanu, troje vnitřní dveře v javoru vedoucí na WC, do technické místnosti a obývacího prostoru. Na stropě jsou použity OSB desky. Nevím, jakou barvu nábytku zvolit, zda raději něco neutrálního bílou, krémovou, světle šedou?? nebo vzor javoru?? Moje druhá otázka se týká žaluzií, jakou barvu byste doporučil? Plastová okna jsou zvenku v achátově šedé bavě, světloulince žluté fasádě s kombinací kaštanových palubek. Uvnitř pokojů je téměř všude javorová PVC podlaha, parapety i dveře, stropy z OSB desek a k tomu ořechový nábytek, okna jsou zevnitř bílá?? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Nabytek bych k dane kombinaci volil v nedrevenem dekoru v bile v kombinaci s kremovou. Zaluzie asi nejlepe bile
Dotaz   Hezký den, chtěla bych se zeptat, máme vybraná kuchyňská dvířka ve vanilkové barvě, k tomu bychom chtěli světlou PVC podlahu s dekorem dřeva-buď javor,světlá hruška, nebo světlý buk.....jakou barvu zvolit pracovní desky, obkladu linky (raději bychom z lamina), korpusu skříněk a dveří do pokoje...popřípadě i ostatního nábytku v obývacím pokoji, který je s kuchyní propojen....jedna stěna bude oranžová a i doplňky bych ráda měla do oranžova.....moc děkuji Danča
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila světlou javorovou podlahu. Korpus linky a pracovní desky v tmavším ořechu nebo meranu (v odstínu ne ale medovém, spíš tmavším). Obklad za pracovní linkou bych volila v jemném bílém či smetanovém odstínu. Dveře v javoru. Nábytek v obývacím prostoru poté v dekoru podle korpusu kuchyňské linky.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si kuchyń. Přední dvířka jsou v barvě zelený javor a korpusy s pracovní deskou světlý dub. Můžete mi prosím poradit jaký obklad za linku a v jaké barvě PVC na podlahu?Místnost je poměrně světlá. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Obklad bych volila jednotný s pracovní deskou popř. jemným světle šedým dekorem. Podlahu můžete volit opět světle šedou dlažbu popř. plovoucí podlahu v dubu.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi ,prosím, poradit, jakou barvu podlahy použít v ložnici?Postele a skříně máme z borovice-masiv.Ve vnitřních dveřích skříní jsou vložena zrcadla.Stěnu za čelem postele jsme vymalovali zelenou barvou. Má představa byla bělená borovice-např. PVC.+použití2 zelených koberečku a závěsu ve smetanové barvě. Moc díky za odpovědˇ. Marta
Odpověď   Dobry den Osobne bych pouzil spise dub. Jde k zelene a neni tak sukaty - tedy vysledek nebude tolik rustikalni
Dotaz   Dobrý den. Poraďte mi prosím s volbou dekoru podlahy a dveří. Jedná se o malý byt, kde je málo světla, takže bych jej chtěla prosvětlit a opticky zvětšit. Nábytek bukový a já se bojím, aby vše nesplynulo v jeden dekor. Podlaha by měla být PVC - dekor parkety. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlý dekor v odstínu javoru nebo břízy.
Dotaz   Dobrý den, prosím, můžete mi poradit? Mám hotový návrh kuchyně. Nejraději bych zvolila dvířka od firmy Egger:U116 ST2-jasmín, korpus H1954 St15 kalvados růžový a pracovní desku F268. Jsou vhodné skřínky s hliníkovým rámečkem, jaké jsou v návrhu? Pokud ano, chtěla bych, aby hrana pracovní desky byla také v kovovém odstínu. Na straně kuchyně, kde je navrhnuta lednice, se nachází komín. Plánuji ho obložit cihlovými páskami, aby vypadal věrohodně. Proto bych potřebovala poradit, jestli jsou zvolené odstíny vhodné. Jaký obklad by byl vhodný mezi linku a jaký k odsávači? Další problém je s podlahou - v obýváku máme PVC dub. Děkuji za radu. Doufám, že můj popis je alespoň trochu srozumitelný. Zašlu ještě nějaké foto pro názornost. S pozdravem Zdena M.
Odpověď   Dobrý den, k dekorům kuchyňské linky jsem se vyjádřil v předchozí odpovědi. Co se týče prosklených horních skřínek satinato v hliníkovém rámu, určitě je použijte. Kuchyňskou linku velmi pěkně odlehčí. Místo obkladu můžete použít např. barevné sklo lacobel. Doporučuji teplou červenou barvu, která bude cihlově obložený komín pěkně doplňovat. Podlahu volte pokud možno jednotnou v celém prostoru.
Dotaz   Dobrý den. Neustále si lámu hlavu nad barvami a podlahou v místnosti, kde je spojená kuchyň s obývacím pokojem. Kuchyň je barvy dub highlader červenohnědý, pracovní deska valentino šede(egger). Obyávačí stěna bude ze stejného lamina. Nevím jaké použít barvy na stěny a taky váhám nad barvou podlahy, osobně se mi líbí od novilonu pvc 5127 nova. Ale nevím, zda to nebude moc tmavé. Místnost má rozměry 4,75 x 7,90. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit tmavou podlahu v odstínu 5127. K tomu je dobré volit výmalbu v jemných odstínech - smetana, cappucino, žlutá. K tomu poté doplňky v odstínu smetanové, popř. bordó. Prostor bude tmavší, ale útulný.
Dotaz   Dobrý den, nyní řeším, jakou podlahu zvolit do podkroví. Tam jsou dva dětské pokoje, ložnice a hala nad schodištěm. Chceme jednotnou krytinu v celém podlaží a navíc i na schodech. Ty jsou betonové a budu je obkládat. V hale nad schodištěm je strop obložen modřínovými palubkami (natřenými bezbarvou lazurou). Nevím, jaké zvolit dřevo na podlahu, aby se s modřínem "nepřebíjelo". Nebo bude lepší zvolit do haly a na schody dlažbu ve světlém odstínu a v jednotlivých pokojích dát podlahu dřevěnou? V přízemí na chodbě máme také světlou dlažbu s lehkým mramorováním. Bohužel se již nevyrábí, takže v podkroví a na schodech by byla dlažba pouze podobného vzhledu. Do pokojů upřednostňujeme dřevo, ale máme obavu, že děti na kolečkových židlích v něm vyjezdí koleje. Laminát nechceme. Variantou je také nějaké PVC s tloušťkou min. 3 mm. Můžete mi poradit? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit světlý dekor podlahy v celém prostoru – pěkná bude bříza, javor, jasan nebo bělený dub. Materiálovou alternativou může být novilon, dřevěné podlahy budou ale jistě dostatečně odolné.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás zdvořile o radu. Máme omylem nainstalovaná okna v celém domku v barvě tmavého teaku, což nám bohužel narušilo celý plán. Nevíme si rady s barvou dlaždiček na stěnu a dlažby v kuchyni, která by měla pokračovat okolo krbu v obýváku a také s barvou linolea nebo PVC a dveří SAPELI v obýváku. Máme objednanou kuchyň v barvě olše, spotřebiče nerez, deska v barvách bílá, šedá, černá. Kuchyň a obývák jsou propojeny. Okna v kuchyni jsou na sever a západ, v obýváku jsou proti sobě na východ a západ. Linka ve tvaru U u severního okna. Prosíme, zda je to jen trochu možné, o brzkou odpověď. Moc Vám děkuji za ochotu!
Odpověď   Dobry den Osobne bych zvolil jednotnou podlahu v celem obytnem prostoru s kuchyni. Zadnou dlazbu ani PVC. Obklad za linkou zvolte v ramci kuchyne - jako pracovni deska. Tmavsi podlaha bude lepsi (orech) a dvere zvolte v druhe drevine jako kuchynska linka - v olsi
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Máme v malém domku okna v barvě tmavého teaku, kliky barvy „bronz“. Nevíme si rady s barvou dveří SAPELI a s barvou a typem PVC v obýváku. Můžeme u dveří volit nerezové kliky? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že okna nejsou v interiéru tak dominantní jako dveře. Proto je zkuste ladit více k danému prostoru. Pokud vybíráte z nabídky Sapeli, velmi pěkné jsou dekory ořechu apod. Nerezové kliky jsou vhodnou volbou.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu při výběru barvy a typu koberce do velké haly a na schodiště. Obložení v hale i na schodech je modřínové. Celkem se nám zalíbil koberec Linea 866, hlavně kvůli jeho kvalitě a podstatné slevě pouze v hnědém odstínu. Ale nejsme si jistí, zda je tato barva vhodná k modřínovému obložení. Máme strach, že místnost bude tmavá. V příloze Vám zasílám fotografii naší haly a typu vyhlédnutého koberce. Zároveň Vás prosím o radu, jakou nejvhodnější podlahovou krytinu byste volila vy.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych do takové haly volila jinou krytinu - PVC nebo vinylovou podlahu v dekoru dřeva ve světlejším dekoru. Prostor by se opticky vyčistil a prosvětlil. Volila bych dekor světlého javoru, břízy nebo běleného dubu. K tomu poté můžete použít kusový koberec v terakotové barvě. Koberec do průchozího prostoru není praktický, je hodně zatěžován.
Dotaz   Dobrý den, moc bych uvítala Vaši radu ohledně celkového dozařízení bytu, který právě rekonstruujeme. Jedná se o cihlový byt 3+1 (75,70 m2). Kuchyň, jídelna a obývací pokoj jsou propojeny díky zbourání příček, čímž vznikl velký, vzdušný prostor - nevím, jestli se máme snažit nějak opticky rozdělit jídelnu a obývací pokoj. Dále váháme nad výběrem podlahy: rozhodli jsme se pro PVC Woodmark - Santiago 837, ale mám trošku obavy, zda tento design není příliš "masivní" do bytu. Chceme jeden typ na celou plochu. Nebo poradíte jiný dekor? Co se týče obývacího pokoje - stěnu máme v kombinaci borovice s bílou, sedačka je béžová (Ikea - Ektorp). Ložnice je celá ve smrku, kuchyň plánuji ve světlejší barvách - buď javorová nebo bílá dvířka, nejlépe s pracovní deskou v dezénu dřeva a výraznějšími (např. červenými či oranžovými) obklady, jídelní stůl zatím nevím. Dveře plánujeme bílé s tím, že byt chceme oživit barevnou malbou. Do ložnice by se mi za čelo postele líbila tapeta, ale zase nevíme, jak rozmístit barvy a jaký vybrat styl. Děkuji a moc se těším na Vaše rady.
Odpověď   Dobrý den, do propojeného prostoru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje bych určitě volil jednotnou podlahu. Místnost bude vypadat jednotněji. Zkusit můžete také dekor jasanu, běleného dubu a z tmavých třeba ořech. V ložnici doporučuji odstíny hnědé barvy (od smetanové po čokoládovou) a zkombinovat je s tapetami, které v sobě budou obsahovat metalické efekty. Určitě si vyberete z nabídky www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu k volbě PVC do kuchyně a obýváku. Místnosti jsou propojeny vstupním prostorem bez dveří. Kuchyňská linka je v provedení tmavého calvadosu s pracovní deskou a zástěnou "perlino červené", k níž plánuji koupit vinyl podlahu Novilon 5228 - barva ořechu. Nevím však, jestli se jedná o vhodnou volbu. Podlahu plánuji stejnou v obou místnostech. Nábytek v obýváku zatím není. Taktéž si nevím rady, zda k tomuto vzoru podlahy zvolit nábytek v obýváku v tmavším odstínu hnědé nebo např. v bříze. Za Vaši odpověď budu velice ráda. Děkuji a přeji příjemné dny.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volba podlahy v dekoru ořechu je vhodná, do obytné místnosti, pokud je dostatečně prostorná a prosvětlená můžete volit tmavý ořechový nábytek či v kombinaci s bílým leskem. Pokud je prostor menší a méně prosvětlen volte nábytek světlejší v bříze a za ní výraznější výmalbu např. terakota, nebo červená v kombinaci s jemným cappucinem.
Dotaz   Dobrý den, právě rekonstruujeme panelový byt 3+1, 62 m2, a nevíme si rady s barvou podlahy a dveří. Místnosti jsou docela malé, a proto volíme stejnou podlahu do chodby, obýváku i kuchyně. Krytina by měla být PVC, dekor plovoucí podlaha. Kuchyň bude v bílé barvě kombinované s olivovým dřevem. Nevím, jaký odstín podlahy vybrat, aby se k této kuchyni hodila a také, jaké zvolit dveře do celého bytu. Nábytek v pokojích se bude vybírat až později, takže jeho barvu zatím neznám. Předem moc děkuji za Vaši radu. Pěkný den, Miloslava.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlý dekor, aby ladil k olivovému dřevu. To je, doufám, v přírodním odstínu, tedy světlejší. Vhodný bude jasan, javor či bříza, v tomto dekoru volte také dveře. Můžete však volit i tmavší dekor - přírodní dub.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění podlahy, dveří a kuchyně v naší novostavbě. Na podlaze bude PVC Elite Bruxelles od Polystylu (v příloze) v hnědošedé barvě. U kuchyňské linky a v zádveří plánujeme šedou či hnědošedou dlažbu. Jaký odstín CPL dveří se bude k těmto barvám nejlépe hodit? Zvažujeme bělený dub a javor (i když ten nám už přijde trochu do žluta), popřípadě bílou. Nebo snad nějaký tmavší dekor? Jakou barvu kuchyňské linky k těmto barevným kombinacím doporučujete? Kuchyň s propojeným obývacím pokojem má 38m2 a je orientována na jih. Výmalba bude převážně v bílé barvě, popřípadě ji doladíme nějakou barvou vždy na jedné stěně místnosti. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře bych volila čistě bílé, nebo v dekoru běleného dubu či ořechu. Právě ořech bych použila na kuchyňské lince jako korpus a pracovní desku a doplnila bych jej bílými lakovanými dvířky.
Dotaz   Dobrý den, momentálně vymýšlíme barvy a materiály do pokoje, jenž v sobě spojuje obývák, kuchyň a jídelnu. Uprostřed prostoru budou kachlová kamna v modernějším pojetí - barva antracit, obdélníkové matné kachle. Na zemi v kuchyni bychom rádi dlažbu, do obývacího pokoje nejspíš nějaké PVC, dlažbu do celé obytné místnosti určitě ne. Domlouváme se na barvě dlažby a barvách v kuchyni a obýváku. Zatím vede světlounce šedá dlažba a kuchyňská linka dub (CHateau, Salisbury??). Na PVC bychom rádi nějaký nevýrazný dekor dřeva. Lze to takto kombinovat? Moc děkujeme za odpověď, Mahlovi.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že Vámi vybrané dekory k sobě budou velmi hezky ladit – světle šedivá a dub v bělené úpravě je velmi hezká kombinace. Kuchyňskou linku můžete navíc odlehčit skleněnými horními skřínkami.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, jak barevně sladit dveře, podlahu a dřevené schodnice do novostavby RD. Podlaha by měla být jednotná v celém přízemí, neboť se jedná o otevřený prostor (kuchyň, jídelna, obývací pokoj a chodba). Nevím, jestli volit laminátovou podlahu, či PVC. Dlažba je jen ve vstupní chodbě, a to v barvě antracit. Okna jsou v barvě padouk (spíše mahagon), kuchyňská linka bude pravděpodobně v barvě bílé, pracovní deska beton. Děkuji za odpověď, Kamila.
Odpověď   Dobrý den, jednotná podlaha bude vypadat velice elegantně, je to správná volba. Doporučil bych Vám průmyslovou mozaiku, tzv. kantovku. Dekor dub, jasan nebo ořech bude opravdu pěkný.
Dotaz   dobrý den potřebovala bych poradit jak zařídit studentský pokoj pro 17 kluka pokoj má 4.10 na délku a 2.20 na šířku syn tam má novou skříň a stůl v barvě buku a řešíme nyní přestavbu pokoje,ale nevíme si rady jak by to bylo nejlepší .Nevíme jakou barvu na výmalbu a také jestli mi poradíte s podlahou jestli je vhodnější plovoucí podlaha nebo pvc lino chtěla bych koupit synovi postel v šířce 120 cm a nevíme jak pokoj zařídit.Ještě se zeptám dveře jestli myslíte šoupačky anebo normální prosklené .děkuji moc Lenka
Odpověď   Dobrý den, pokoj pro 17letého syna bych zařizoval již jako pro dospělého. Jednoduchý moderní design, otevřené police na DC, knihy, časopisy a DVD, zcela jistě pracovní stůl pro PC a TV. Barevně bude pěkná kombinace světle šedivé s bukem a např. tmavě modré. Charakter podlahy a typ dveří záleží na možnostech interéru pokoje, zda je v RD nebo bytě apod. Volil bych plovoucí podlahu a šoupací dveře, jsou to modernější prvky.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji vaši radu ohledně kuchyně. Chtěla bych spodní dvířka zebrano a k tomu horní skříňky v bílé barvě s dekorem květu. Je to možné? Nebo bude vhodnější třeba akát? Korpus i sokl budou v šedém, PVC bych chtěla světlé a stejně tak obklad. Pracovní deska by se mi líbila šedá. Děkuji za vaše odpovědi.
Odpověď   Dobrý den přeji, kombinace zebrana a bílých dvířek s dekorem květu je vhodná. Určitě bych se nebála ji použít.
Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit ohledně barevného ladění v novém RD. Chtěli bychom světlý interiér. Okna jsou zevnitř bílá a zvenku ořech, kuchyňská linka bude zřejmě Samoa Latea - Oresi, což je teak a vanilka. V zádveří a chodbě chceme dlažbu v hnědé barvě. Poraďte nám, prosím, barvu dlažby v kuchyni a barvu podlahy v obývacím pokoji (plovoucí nebo PVC) – tyto dvě místnosti jsou propojené. Jaký dekor dveří, obložek a schodnic bychom měli zvolit? Jaké barvy nábytku (obývacím pokoji, v chodbě, popř. v ložnici) jsou vhodné vzhledem k Vámi zvoleným dekorům? Děkujeme za Vaši odpověď, Korvasovi.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v teaku nebo v ořechu, do kuchyňské části světlou smetanovou až jemnou béžovou dlažbu. Stupně schodů by měly být ve stejném dekoru jako podlaha. Nábytek bude pěkný ve světlém javoru, bříze, běleném dubu nebo čistě bílé barvě. Dveře bych volila v dekoru podlahy, aby se prostor sjednotil.
Dotaz   Dobrý den, chystáme se předělat ložnici v panelovém bytě. Místnost má rozměry 3,5x3,5 m, okno je situováno na sever. Zalíbil se mi nábytekl v barvě calvados, případně třešně (červený nádech). Potřebovala bych poradit s barvou podlahy a jedné stěny. Podlahy bude z PVC nebo marmolea, ale nevím, jaký použít vzor. Mám obavy, že stejný odstín jako na nábytku, případně tmavší místnost zmenší. Co se týče barevnosti stěn, uvažuji že tři stěny budou bílé (umístěno okno, dveře a šatní skříň), jen stěnu, u které bude čelo postele bych ráda oživila nějakou barvou. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlejší odstín podlahy v bříze, javoru nebo dekoru buku. K tomu výmalbu v olivovém až khaki odstínu.
Dotaz   Dobry den, chci se zeptat na podlahu v pokoji. Koupila jsem byt v panelaku, kde je vsude plovouci podlaha, barva tmavsi hneda, vzor, drevo. Pouze v jedne mistnosti(budouci obyvaci loznice) neni nic. S pritelem jsme se dohodli na jedne zdi vinove (tam kde bude sedacka), ostatni malba bila. Ale ted nevime jakou podlahu. Ja jsem pro svetle PVC neutralniho dekoru, pritel hnede drevo. Ostatni nabytek je vinovo-svetla rohova sedacka, 2x kreslo Atlanta-olse (ohybana kresla), dvoulouzko si chceme koupit take svetlejsi (mame radi drevo, ratan). Prozatim mame obyvaci stenu barvy svetlejsiho orechu (casem si chceme koupit novou, vinovou nebo svetlou, lesklou:) a jeste nas ceka vyrobit na zakazku delici stenu mezi sedacku a budouci dvouluzko, kde se take nemuzeme shodnout. K jake podlaze by jste se prikllonili Vy? Barva delici drevene steny(regalovy styl) by mela byt jako podlaha?...PVC je pro nas cenove dostupne, dle meho nazoru mekci a prijemnejsi nezli plovouci podlahy.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v tmavém dekoru ořechu, v dekoru obdobném ostatních místností. Co se týká dalšího vybavení volila bych bílý lesklý nábytek v kombinaci s vínovou.
<< zpět ( stránka 1 / 3 )    |1 |2 |3 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře