Pragointerier

okna - rolety

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu v případě zařízení dívčího pokoje pro devatenáctiletou dívku. Jedná se mi hlavně o barevné sladění stěn, barvy nábytku a podlahy. Momentálně víme jen to, že tam chce mít dcera tmavohnědé čalouněné dvojlůžko. Zbytek - jako podlahu, šatní skříň, komodu a nějaké police budeme teprve pořizovat. Jedná se mi o radu, jak toto barevně sladit (podlahu, nábytek + vymalování stěn), aby vše dohromady působilo příjemným dojmem. Děkuji za vaši radu.
Odpověď   Dobrý den, tmavohnědá patří k zemitým odstínům. Možná zajímavá kombinace je např. podlaha - bělený materiál přírodní nebo imitace např. dub. Malba zdí světle hnědá „Capuccino“ , nábytek - bílá v kombinaci s doplňkovou červenou na malbě na části zdi. Bílá až smetanová se pak může opakovat na svítidlech bytových textiliích (přehozy, záclony, rolety) v kombinaci s hnědou např. vrbové proutí.
Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit, jakou barvu jídelního stolu zvolit. Budeme mít kuchyň propojenou s obývákem, velký velmi svétlý prostor. Kuchyň je v kombinaci antracit s bukem. V obýváku nábytek buk. Podlaha v celém prostoru laminátová odstín merbau comfort od firmy Haro. Barva stěn bílá. Máme vybraný jídelní stůl, který lze nechat namořit na jakýkoliv odstín, ale bukový je dost jiný než buk, který máme na kuchyni nebo na nábytku. Vzhledem k tomu, že nevíme, kde bude stůl přesně stát /záleží na prostoru/, tak bychom chtěli poradit, jaký odstín /dřeva/ zvolit, aby do stávajícího zapadl a barvy se netloukly. Také bychom prosili poradit, jakou barvu římských rolet zvolit. Děkujeme moc.
Odpověď   Dobrý den, v případě, že jídelní sestava bude stát samostatně, volila bych odstín podlahy i na jídelních židlích . Barevnost malby pak tnapříklad do odstínů smetanová, slonová kost,…. V tomto duchu i římské rolety. Mě osobně by se také líbila barevnost výraznější kouřová hnědá až hnědá v kombinaci s oranžovou (vycházím z barevnosti materiálu buk).
Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu barevného provedení podkrovní místnosti. Na přiloženém půdorysu jsou uvedeny dvě místnosti - jedna ložnice, druhá - větší pokoj přes celý štít domu. Původně zde měl být dětský pokoj, při výběru střešních oken jsme zvolili žlutou zatemňující roletu. Bohužel, budeme potřebovat zde zřídit kuchyňku s obývacím pokojem. Uvažujeme, že vedle koupelny by byla kuchyňská linka do "U", tato kuchyňka by byla spojena s obývacím pokojem. Uvažuji, v jakých barvách zařídit kuchyňskou linku, podlahy, nábytek, barvy stěn, dveře (okno ve štítové straně bude světlý ořech, střešní okna jsou ze světlého dřeva se žlutými roletami - viz přiložený obrázek). Ráda bych zařídila pokoj jednoduše, ve světlých veselých barvách. Předem Vám velmi děkuji za Vaši radu.
Odpověď   Dobrý den, velkoryse působící prostor vytvoříme použitím teplých jarních tónů. Budu vycházet ze žluté. Stěny strop a eventuelně trámy bílá barva přírodní vlny, žlutá zastínění oken, doplňky jako jídelní servis, kytice květů, jemná šeď sezení (nutné upravit dispozici neházet všechno zařízení do rohů) – nebojte se posunutí do prostoru a vyvážení hmoty obou protistěn – pro pohodlný průchod stačí 80-90cm. Tato barva v kombinaci s béžovou na koberci, podlaha stejná jako okna středně medová, nábytek kusový středně hnědá, kuchyň spíše béžová. Doplňková barva zelenkavá sklo Satinato, ozelenění.

Dotaz   Mám středně hnědou ořechovou kuchyň od Oresi, doplněnou zelenými jablečnými obklady, tmavě šedou dlažbou a tmavě hnědou deskou. Kuchyně je do tvaru G a je v ní velké okno. Je spojena s obývákem, kde bude dubová plovoucí podlaha a komín obložený obklady, které připomínají obouchanou cihlovou zeď. Potřebuji poradit, jaké barvy mám použít na stěny kuchyně a obýváku, aby se prostor obýváku opticky zvětšil. Je velký 19m2. Jakou barvu má mít sedačka, která bude vedle komínu? Jaké barvy mají být závěsy, koberec u sedačky a doplňky? Jaké dřevo mám použít nábytek na dubovou podlahu a jaké dveře se k této podlaze hodí? V obýváku jsou dvě okna, jedno na jih a druhé na západ.V kuchyni je okno na západ. Mockrát děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, v zatím použitých materiálech jsou jak středně syté, tak i výrazně strukturované povrchy. Ořech i dub má rustikální výraznou texturu a pro doplnění a optické zvětšení prostoru je vhodné použít neutrální malbu jak na stěnách, tak i na stropě. Vhodná je světle béžová nebo světlé cappuccino. Na čalouněných částech odstín středně béžová. Zastínění oken: záclony smetanové, rolety nebo textilní žaluzie v kombinaci středně béžová a jemná zelená. V příloze zasílám pohled na již realizovaný interiér, kde je jasně vidět gradování odstínu použitého na malbách a zastínění.

Dotaz   Prosím o radu, jakými barvami mám vymalovat obytnou místnost (je složena z kuchyňské a obývací části). Jedná se o bývalý taneční sálek, takže je dostatečně velká, s okny ze tří stran (východ, jih a západ), parketovou podlahou a stropem z RBI desek. Na oknech máme fialové rolety (spíše teplý odstín). Moje představa byla taková, že barvami opticky oddělím kuchyňskou část od obývací. Také uvažuji o některé formě plastického nátěru. Děkuji, Jana Zedníčková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obývací prostor můžete vymalovat v odstínech smetanová a cappuccino a kuchyňskou část ve fialkovém odstínu vycházejícím z rolet. (Záleží ale také a kombinaci dalších barev nábytku a kuchyňské linky.) Můžete také kombinovat jemnou zelenkavou, fialovou a šedou barvu s dominantní bílou.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jakou zvolit barvu nábytku do podkrovního dětského pokoje, který je orientovaný na sever. Stěna za postelí je bílá, ty ostatní mají žlutou barvou. Pokoj je již vybaven oranžovými roletami v oknech a smrkovou masivní postelí a podlahou. Nyní chceme pořídit vestavné skříně, které by předělovaly dětský pokoj na dvě části, plánujeme také nákup policového dílu a psacího stolu. Uvažujeme o skříni v bílém provedení v kombinaci s barevnými dvířky, psací stůl bude mít masivní smrkovou desku a zásuvky budou z barevného lamina. Nebo by bylo lepší zvolit nějaký přírodní dřevěný odstín lamina a bílá skříň? Také bychom potřebovali poradit s rozdělením dvířek u posuvných dveří u skříně. V příloze zasílám fotky pokojíčku a námi nakreslené návrhy skříně s policovým dílem. Rozměry skříně: šířka 120cm, výška 240 cm, policový díl: šířka 40cm, výška také 240cm. Za odpověď předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Skříň i stůl se zásuvkami bych volila v jednotném odstínu, tedy v přírodním smrku, který je již použitý na posteli, nebo v čistě bílé. Také je možná varianta smrkového korpusu s bílými předními dvířky. Ani v tomto případě by se prostor neroztříštil barvami a zároveň se tak nezmenšil. Skříň bude nadčasovou pro celou dobu své užitnosti. Dobré je poté volit nápadnější povlečení, polštářky, hračky, výrazným doplňkem jsou také oranžové rolety. Výmalbu bych volila třeba ve žlutém odstínu. Měla by být na stěnách (také na té za postelí), bílou bych spíš ponechala šikminu. Vámi zvolený systém výmalby je dost neobvyklý a nepřirozený.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si v novostavbě byt a potřebovali bychom poradit se žaluziemi do obývací části s kuchyňským koutem. Místnost má podlouhlý tvar (7,5m x 4m), okno je tzv. francouzské, na balkón vedou posuvné dveře. Nevím, jestli na ně můžu dát klasické žaluzie. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak jinak vyřešit stínění? Vůbec nevím, co je teď v tomto směru moderní a po čem se mám v obchodě ptát. Předem díky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit jemné bílé žaluzie, které by se měly v okenním rámu natolik schovat, že by nemusely při posunu vadit. Pokud by to nebylo možné, můžete použít jemné panelové vnitřní závěsy nebo tzv. římské rolety v pastelových odstínech, aby se sluneční záření odráželo a interiér se příliš nezahříval.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit s barvou nábytku a doplňků v nově vybudovaném podkroví. Dveře jsou Sapeli Alegro - dýha kanadský javor s třešňovým proužkem, třešňové zárubně. Podlahu máme laminátovou - barva třešeň bourbon, okna jsou dřevěná s oranžovým nádechem. Velká místnost má sloužit jako dětský pokoj - je zde vybudovaný vikýř se třemi svislými okny a na jedné stěně je střešní okno - viz přiložené foto. Nejsme si jistí, jakou barvu volit na nábytek (postel, skříně). Je lepší nenápadný světlý dekor (javor, bříza), nebo spíš kombinace dřeva a barvy (třeba na dvířkách skříněk)? Je možné použít do tohoto prostoru masivní borovicový nábytek, nebo je to nevhodné? Jaké barvy by bylo možné použít na roletách (na střešním okně je již použitá antracitová), případně na menší sedačku, polstrování na židle a doplňky? Pro dokreslení prostoru přikládám i foto vybudované koupelny a foto schodiště - masiv buk (na chodbě u schodiště bude realizována v nice vitrína). Děkuji za Váš názor.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Prostor je velice vzdušný, a proto bych jej již jen doplnila nábytkem v jednom dekoru. Doporučuji javor, aby se zde neobjevoval další typ dřeviny a aby se vše více sjednotilo. Poté bych volila jemnou zelenkavou výmalbu (do olivového odstínu), díky které se prostor ztlumí; doplňky a potahy vybírejte v olivové, smetanové a oranžové barvě.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s řešením zastínění francouzského okna v hale. Šířka okna je 2,70m, celková délka stěny je 3,5m. Uvažovala jsem o panelovém závěsu, eventuelně o kombinaci s jiným zastíněním. Dále bych potřebovala poradit s návrhem vhodného sezení do haly a s barevným řešením stěn.
Odpověď  

Dobrý den, zastínění francouzského okna japonskou stěnou je velmi dobrý nápad. Můžete využít systém panelů, který umožňuje kombinovat více materiálů v jednom systému a také snadnou manipulaci či údržbu. Další variantou jsou skládané rolety spolu se závěsy po stranách, které zjemní rohy oken. Nábytek do haly bych doporučoval v luxusním ratanu.

Dotaz   Potřebuju poradit s prostorem, který bude sloužit jako obývací pokoj, jídelna a kuchyň. Celá místnost je orientovaná na jih. Na podlahách je světlý buk. Chtěla bych vyřešit barevnost hlavně velkých ploch, tj. podlahy, stěn, nábytku, obložení v kuchyni, aby interiér působil příjemně. Ložnici si chci ponechat. Přála bych si také, aby barevnost, kterou zvolíte, prostupovala víceméně celým bytem. Jaký vybrat odkládací nábytek v předsíni vzhledem k tmavší dlažbě (viz přiložené foto) a druhotnému osvětlení? V obýváku je velké množství oken a na nábytek nezbývá téměř nic. Přesto chci kromě sedacího nábytku ještě knihovnu a tzv. skleník na broušené sklo a porcelán. U kratší stěny obýváku je krb a TV. Mám též problém s kuchyní do L, která bude hned u vchodových dveří. Dalo by se uvažovat o jejím částečném oddělení nějakou subtilnější deskou? Z jakého materiálu by měla být? (viz např. http://www.atelier-point.cz/cz/soukromy-bytovy-interier.html) Čím sjednotit okna z bílého plastu (je jich šest a každé má jiný tvar)? Volit vůbec nějaké textilie? Jaký volit tvar jídelního stolu, když jídelna má tvar lomeného půlkruhu? Připomínám ještě, že dveře budou v buku a koupelna, která je na sever, je obložena dvěma odstíny žluté. Děkuji, Hrůzová.
Odpověď  

Dobrý den. Co se týče barevnosti vašeho multifunkčního prostoru, doporučuji zůstat u světlých odstínů barev, např. žluté a zelené, které světlý buk příjemně rozveselí. Nábytek bych volil v tmavším dekoru, aby se prostor vyplnil. Můžete využít kombinaci různých materiálů a designů. Do jídelního koutu by se zcela jistě hodil kulatý jídelní stůl. Rozdílně veliká okna ve výklenku můžete sjednotit např. římskými roletami stejných rozměrů.

Dotaz   Dobrý den, bydlíme na vesnici ve starším rekonstruovaném domku. Chceme vymalovat obývací pokoj, který má tři obyčejná okna na jihovýchod a jedno francouzské na východ (vstup do zahrady). Prostor je řešen tak, že z kuchyně se přes jídelnu dostaneme do obývacího pokoje. Jeho rozměry jsou cca 8x4 (bez kuchyně a jídelny). Podlaha je z dubových parket, dominantou místnosti je točité schodiště do patra a krb s krbovou vložkou. Na oknech jsou místo záclon zavěšeny "rákosové" rolety. Místnost má rustikální charakter, který s manželem preferujeme před moderním designem. V obývacím pokoji je tmavě hnědá rohová sedací souprava a tmavě hnědý "rustikální" nábytek. Vchod do kuchyně je obložen štípaným pískovcem. Líbilo by se mi vymalovat obývák sytou barvou, nejlépe světle cihlovou, aby vynikl kámen, dubová podlaha a rákosové rolety. Prosím, poraďte mi, zda se tato barva hodí do obývacího pokoje, zda opticky nezmenší či neztmaví prostor. Případně prosím navrhněte jiné barvy hodící se do našeho obýváku. Preferuji ale teplé barvy. Děkuji moc za odpověď, Stašová Olga.
Odpověď  

Dobrý den, do interiéru obývacího pokoje rustikálního charakteru bych doporučil cihlovou barvu, kterou navrhujete. Použijte ji však pouze na jednu stěnu nebo na některou část jako akcent. Vhodná budete také tmavě červená či vínová barva, s pískovcem vytvoří velmi příjemnou kombinaci. Ostatní stěny a strop bych vymaloval velmi světlými odstíny zvolené barvy. Pokud byste nechtěla zůstat pouze u teplých barev, doporučil bych Vám i středně šedivou, která by interiér s barevnými akcenty zklidnila.

Dotaz   Dobrý den. Měla bych dotaz ohledně oken, respektive žaluzií a rolet. Stavíme domek a já uvažuju, co bych dala na okna, nemám moc chuť použít obyčejné žaluzie a vrtat tak do nových dřevěných oken. Venkovní žaluzie mít nebudeme, jelikož jsou dost finančně náročné (aspoň momentálně). Jaké jsou jiné možnosti? Mohli byste mi, prosím, poradit? Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit klasické vnitřní žaluzie, které upevníte do stěny nad okno, popř. tzv. římské rolety. Nebo můžete použít závěsy (ty můžete případně kombinovat se záclonou).

Dotaz   Dobrý večer. Chtěla bych Vás požádat o radu – jaké mám zvolit zastínění oken? Mně a partnerovi se líbí dřevěné nebo bambusové žaluzie v tmavší hnědé barvě, které by podle nás dotvořili interiér našeho bytu. Tento typ však nemůžeme použít, protože kdybychom roletu vytáhli, nedalo by se otevřít okno. O venkovních roletách neuvažujeme. Okna jsou bílá plastová, parapety v hnědé barvě (přibližně odstín kaštan). Obývák je spojen s kuchyní a toto už je poslední věc, která nám schází – rádi bychom ji nějak vkusně vyřešili. Malba v místnosti je béžová, kuchyňská linka v barvě Zebrano, podlaha tmavší hnědá, dveře ořech. Zatím připadají v úvahu jen klasické hliníkové žaluzie (a i zde si nejsme jisti barvou), líbilo by se nám však nějaké nápaditější řešení. Předem moc děkuji a posílám fotografie.
Odpověď  

Dobrý den, předpokládám, že okna interiéru nemají nad sebou příliš mnoho prostoru pro uchycení rolety. Doporučil bych Vám tedy uchycení přímo na strop. Existují takové možnosti, třeba různé konzole atd. Fotografie bohužel nebyly součástí emailu, reálný pohled by byl určitě pro řešení nejvhodnější.

Dotaz   Dobrý den, v dětském pokoji máme smrkový nábytek. Stěny bychom chtěli vymalovat do hráškově zelené a žluté barvy.Potřebuji poradit s podlahou a dveřmi. Na oknech budou rolety, mohla byjste poradit s barvou? Děkuji Hanka
Odpověď   Dobrý den, podlaha a dveře můžou být světlé např. javorová, rolety světlé béžové. U prostornějšího pokoje můžete volit sytější podlahu k žlutému smrku např. dub stejné i dveře. Rolety pořád světlé béžové. Nedoporučuji žádný výrazný odstín.
Dotaz   Dobrý den. Poradíte mi prosím, co dát do oken, když nechceme záclony? Do oken chceme dát žaluzie, můžeme pak ještě kolem oken dát závěsy nebo okna raději nechat pouze se žaluziemi a bez závěsů? Děkuji.
Odpověď   Okna můžete doplnit závěsy, pokud nejsou malá a úzká, pokoj by se tak zútulnil. Možná je ale také samozřejmě varianta pouze se žaluziemi. Také existuje varianta tzv. římských rolet, kdy je mnoho možností výběru lehkých, záclonových materiálů. Princip je ukázán na: http://www.zaluzie-markyzy-rolety.com/rimske-rolety.html. Zde je také možná varianta kombinace římské rolety se žaluziemi.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Budeme mít v oknech žaluzie, kromě toho chce manžel i závěsy, které mně osobně už připadají zbytečné. Přemýšlím, čím aspoň závěsy nahradit. Napadla mě roletka, ale jedno z oken bude francouzské, tam by asi roleta nevypadala dobře, že? Ani nevím, jestli se v takové délce rolety vyrábějí. A co si myslíte o kombinaci, na jednom okně roletka, na vedlejší stěně jsou 2 okna a z toho jedno právě to francouzské - tak tam závěsy? Nebo opravdu raději na všechny okna závěsy, pokud jsou v 1 místnosti (je to kuch. kout spojený s obýv. pokojem) Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. můžete popřemýsšlet o variantě pouze žaluzie. Dá se ale také kombinovat žaluzie s dekorač. závěsy. Popř. varianta římských rolet, které se vyrábějí jak ze záclonoviny, tak i z méně světlo-propustných materiálů.
Dotaz   Dobry den, rada bych se s vami poradila, jake je v soucastne dobe moderni upevnovani zaclon nebo zavesu? Je stale vhodne (napr. do kuchyne) povesit zaclony na kovonou nebo drevenou tyc? Vyhled z okna je bohuzel do oken dalsiho domu, takze nejake textilie bych rada pouzila..
Odpověď   Dobrý den přeji. jistě můžete použít na zavěšení záclon kovové tyče, dnes se ale také používají např. římské rolety, či pouze vnitřní žauzie apod. Na str. www.styltex.cz naleznete různé stínící techniky a způsoby upevnění.
Dotaz   Dobrý den, prosím, jakou máte zkušenost s venkovními roletami. Chtěli bychom je osadit na uliční fasádu a váháme jestli použít i do zahrady či volit jiné zastínění. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobní zkušenost nemám, ale obecně lze říci, že venkovní rolety brání úplnému oslunění interiéru a zabraňuje také lépe vniknutí zlodějů do domu. Pokud je použijete, volila bych kombinaci vnitřních žaluzií, či závěsů a venkovních rolet pro všechna okna.
Dotaz   Dobrý den, jak byste zastínil okno v kuchyni, kde je venkovní roleta. Okno je v přízemí do zahrady směrem k ulici. Kuchyň je bílá. Lenka
Odpověď   Dobry den Pouzil bych jednoduchy a s jednoduchym motivem polopropustny lehky zaves. Nebo horizontalni drevenou zaluzii.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně okna nad kuchyńskou linkou. Okno je za dřezem, směrem do ulice na sever. Na okně je venkovní roleta. Jak dále zastínit, aby nevadilo dřezu. Nevím jestli tzv. římská roleta, žaluzie v inter.bych nechtěla používat. Kuchyň je ve smet. laku. Děkuji
Odpověď   Krásný den přeji. Jestliže nechcete využívat žaluzie, je příjemným a zajímavým doplňkem použití římské rolety. Tu je možné vyrobit v různých materiálech a odstínech.
Dotaz   Niesom zástancom žalúzii, uvažujem nad riasenými roletami prípadne závesmi. Aké sú trendy?
Odpověď   Použití rolet je jistě stále moderní, dnešní výběr materiálů je pestrý. Také můžete volit tzv. závěsné posuvné panely.
Dotaz   Poraďte mi, prosím, ještě jak vymalovat a jakou barvu sedací soupravy zvolit. Podlaha ořech, dveře bílé, okna bílá, kuchyňská linka korpus ořech, dvířka bílá lesklá,deska pracovní šedá, obklad za linkou šedý, nábytek světlý javorový. Budou se hodit stříbrné rolety? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den. Rolety mohou být stříbrné. Výmalbu můžete volit v jakémkoli výrazném odstínu. Osobně bych vždy tento odstín např. (tyrky, olivová, oranžová bordó) kombinovala s jemnou šedou výmalbou. Za nábytkem volte výraznou malbu aby vynikl.
Dotaz   Dobrý den, v ložnici máme podlahu ořech, dveře a okna bílá, rolety přírodní. Jaký máme zvolit nábytek? Jak vymalovat? Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek můžete volit v ořechu v kombinaci s bílou. Výmalbu v olivoém až khaki odstínu. Popř. odstín lila - dle oblíbenosti.
Dotaz   Dobrý den, v ložnici máme podlahu ořech, dveře a okna bílá, rolety přírodní. Hodil by se nábytek v dubu nebo bříze? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den. Hodí se oba dezény.
Dotaz   Dobrý den. Můžete mi poradit,kde bych mohla koupit krásný dřevěný žaluzie?Máme dřevěná okna tmavší zlatý dub a podlahu bělený dub ve všech místnostech v domě+dlažby převážně hnědé.Mám volit barvu žaluzií stejnou jako odstín oken nebo kontrast?Máme v novostavbě tabé tři francouzská okna.Tam zamýšlím římské rolety.Mám volit stejný odstín jako budou dřevěné žaluzie nebo kontrast?Můžete mi pomoct zastínění sladit a doporučit,kde mám nakupovat?Nebo doporučíte jiný typ zastínění?Děkuji za rady.
Odpověď   Dobry den Co se tyce dekoraci oken - obratte se na nas www.POINTshop.cz nebo primo na kolegyni ema.turnerova@pointshop.cz
Dotaz   Dobrý den, v jaké barvě mám volit korpus nábytku a dvířek do koupelny, která bude ze světle žlutých obkladů? Okna máme v barvě třešeň; dveře budou také v této barvě. Jakým estetickým způsobem vyřešit zakrytí okna, které bude umístěno vedle vany? Existují nějaké speciální rolety a materiály? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Korpusy volte v odstínu oken třešeň, či calvados nebo mahagon. Na okno bych volila světlé bílé žaluzie.
Dotaz   Dobrý den. Nevím, co dát do oken - záclony, závěsy, roletky. Máme tmavě šedou dlažbu, přibude bílý nábytek, kuchyně bílý lesk vysoký, hodně moderní jednoduchý vzhled. Bojím se, že záclony sem moc nepatří. Nebo neznám stránky, kde jsou moderní záclony k vidění. Japonské stěny (doufám, že to říkám dobře) nám tam nesedí velikostně, hned vedle okna je roh. Tak jsem přemýšlela o roletkách římských, ale zase až bude tma a rozsvítím, tak bude do pokojů vidět. Neměli byste pro mě, prosím, řešení? Bojím se, že když dám závěs a roletku, tak tím místnost příliš ztmavím a už nebude vypadat lehounce a vzdušně jako doposud. Děkuji, Petra.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doporučuji římské rolety, které můžete vybrat v dekoru jen slabě propouštějícím světlo. Přes den zvednutá roleta okno oživí, prostor zateplí a přitom neztemní a večer ji můžete zatáhnout, takže do místnosti nebude vidět.
Dotaz   Dobrý den.Jaký druh zastínění by jste doporučila do francouzkých oken,aby to bylo elegantní,jednoduchý a vkusný.Místnost je 40m2 kde je kuchynˇ,jídelna i obývací pokoj.Okna jsou dvě vedle sebe,mezi nimi je krb.Celá místnost je laděná do ořechu se slonovou kostí a cihlovou barvou.Jakou barvu by jste doporučila? Mockrát děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych zastínění římskými roletami v jemné slonové kosti. Popř. k tomu klasické bílé žaluzie na úplné zatemnění.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s volbou látkových rolet v kuchyni a obývacím pokoji. Místnosti jsou propojené, zamýšlené barvy světlé dřevo, tmavě hnědá, cappucino, výmalba bílá. Nevím jakou barvu rolet zvolit a také nevím, zda použít stejnou barvu rolet jak v kuchyni tak v obývacím pokoji. Navíc v kuchyni z praktických důvodů bude muset být látková roleta umístěna přímo na křídlo okna a i když by se mi více líbílo v obývacím pokoji použít vzdušnější rolety umístěné nad okenní otvor, nevím, zda by vypadala dobře kombinace těchto dvou typů. A pokud bych použila v obývacím pokoji druhý typ rolet, který z nich vybrat na okno u jídelního stolu (pohledově patří do obou částí propojeného obytného prostoru)? Děkuji. Marie
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jeden typ závěsu rolety, tedy na okno v obou místnostech. odstín můžete volit pro oživení prostoru ve výraznější barvě terakoty, bordó. Nebo pro sjednocení a sladění prostoru v dekoru cappucino.
Dotaz   Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit, jak vymalovat pokoj? Chtěla bych ho rozjasnit a zároveň mu dát moderní nádech. Místnost má rozměry 6x4 m, okno o šířce 2, 5m směřuje na východ - do lesa, takže tam je docela tma. Teď mám pokoj jednobarevný, oranžový. Závěsy mám žluté, ale můžu je sundat, máme rolety. Skříně a stůl jsou ve světlém dekoru a postel béžovo-hnědá. Teď máme starý šedý koberec s květinovým vzorem, ale po novém roce bych si chtěla koupit nový. Nějaký světlý, třeba oranžový. Chci, aby na něm nebyl vidět nepořádek, ale nevím, jak to všechno sladit. A chtěla bych to doplnit třeba nějakou tapetou nebo jen ornamentem na zdi. Jednu celou dlouhou stěnu mám volnou, bude u ní postel a stůl. Děkuju moc za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doporučuji melírovaný oranžový či cihlový koberec a k němu na jednu stěnu oranžovou výmalbu a zbylé části ve smetanovobéžové. Doplňky budou pěkné v teplém žlutém odstínu. Také můžete kombinovat výmalbu v jasně žluté barvě s jemnou šedobéžovou. Tmavší odstín volte proti oknu.
Dotaz   Dobrý den, děkuji Vám moc za odpověď. Ano, vyzkoušela jsem si to, záclony dám na speciální kolejničku do vnitřní špalety. Akorát stále řešíme zatemnění oken. Chci se zeptat, jak by působila navrtaná roletka, která by byla umístěna na zdi, kde jsem původně měla garnyž. Stále nevíme, jestli zvolit roletky nebo vnitřní žaluzie přímo na okna (ale na oknech máme ozdobné příčky), nebo raději venkovní předokenní rolety. Závěsy jsme s manželem moc nechtěli. Poradíte mi ještě? Děkuji. S pozdravem Alena Chrzanová.
Odpověď   Dobrý den, umístění rolety (např. římské) před okno je určitě jedna z možností. Stejně jako žaluzie. Ale pozor, tady bych volil dřevené (určitě ne hliníkové) a spíše též před špaletu. Venkovní žaluzie jsou technicky náročnější a jsou spíše praktické než estetické.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění interiéru. Myslíte si, že jsou barvy zvoleny správně? A ještě jedna věc: chtěla bych si pořídit provázkové záclony - buď v béžové, nebo hnědé barvě. Je moje volba vhodná? V obýváku je ještě balkónové okno.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila výraznější odstín výmalby za sedací soupravou, která v prostoru se stěnou splývá. Navrhovala bych odstín vycházející z odstínu nábytku (skořicová, oranžová). Do oken raději dejte světlé římské rolety než provázkové záclony, které nekorespondují s jednoduchým stylem nábytku.
Dotaz   Dobry den, prosím co na tyto okna? první foto obyvak,druhé foto jídelní stul,třeti foto je kuchyn.Nevim zda zaclony + závěs nebo panely?? Máme sousedy a tak musime něco dat na okna.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych průsvitné panely, popř. římské rolety.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. V ložnici máme okno s balkonovými dveřmi. Zajímal by mě Váš názor – můžu dát na okno záclonu a na balkonové dveře závěs? Nevím si rady. Podlahu máme plovoucí ořech pekan, nábytek bříza a stěny šedé. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud nemůžete volit po celé stěně s okny panelové závěsy, doporučuji římské rolety nebo dlouhé záclony jednoduchého stylu.
Dotaz   Dobrý den, měla bych ještě jeden dotaz ohledně barvy sedací soupravy. Vymalováno je šedobéžově, jedna stěna a doplňky jsou v bordó. Jakou doporučujete barvu sedací soupravy? Mohla byste mi poradit i se záclonami? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit čokoládovou nebo tmavě šedou sedací soupravu. Záclony nebo římské rolety hladkého vzhledu v jemném smetanovém nádechu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit barvu výmalby do obývacího pokoje spojeného s kuchyní (SV, asi 30m2). Které stěny vymalovat, aby se to hodilo k nábytku v kombinaci bílá – wenge? Ráda bych, aby se pokoj oživil a zútulnil. Podlaha a dveře jsou v dekoru dub. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych teplý hnědooranžový či červenofialkový odstín v rohové části za televizní sestavou a vedle ní až k sedací soupravě, tím se ohraničí odpočinková část. Stejný odstín římské nebo obyčejné rolety bych poté použila u jídelního koutu. Zbylé části můžete vymalovat jemným cappuccinem.
Dotaz   Dobrý den, jelikož nám v paneláku dělají nové zasklené balkony, potřebovala bych poradit jakou barvu vybrat vert.rolet. Balkóny mají vínovou barvu a uvnitř fasáda bude mít meruňkovou. Jestli by šlo rolety nakombinovat i ve více barvách.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. raději bych volila nadčasové bílé rolety. Popř. je můžete sladit s meruňkou.
Dotaz   Prosím o radu barev-kuchyň vysoký lesk-magnolie (bílo-krémová) a terra (hnědošedá).Podlaha kuchyň Rako-Defile-béžová,jídelna a obyvák je dřevěná-sibiřský modřín,béžová sedačka.Jakou vybrat barvu nábytku do obýváku,barvu stěn,doplňků,co na okna?děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek bych volila v dekoru kuchyňské linky, tím se prostor sjednotí. Na okna volte jemné římské rolety, či panely v barvách hnědá, smetanová, béžová. Doplňky můžete volit v limetce.
Dotaz   Myslíte jednu stěnu zelenou - sytě zelenou nebo jemně - limetka? Před zelenou stěnu bílý nábytek nebo borovicový? Skosenou část střechy nechat bílou? Jakou barvu rolet k sv.modré nebo zelené? Děkuji moc
Odpověď   Dobrý den přeji. Spíš jarní zelenou až limetkovou. Pokud je skosená část dominantí můžete ji ponechat bílou jinak jemně modrá ji neuškodí. u zelené stěny můžete ponechat nábytek bílý ale také borovicový, záleží na potřebe rozmístění. Rolety volte jemné smetanové, které nepodlehnou eventuelní obměně výmalby.
Dotaz   Moc děkuji za odpověď,ještě jsem se chtěla zeptat co byste nám doporučila na velké okno otočené na SZ, zda volit nějaké záclony, nebo jak vyplnit obrovskou plochu, děkujeme.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych římské rolety, nebo jen žaluzie.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu do obýváku,kde máme oblož.krb na pelety.Mezi krbem a zdí je 72 cm a za krbem je komora, kde skladujeme pelety a také odtud zezadu přikládáme pelety cca 2x za den.Otázka je jak tento prostor uzavřít(závěs,roleta asi nepraktická
Odpověď   Dobrý den přeji. Prostor bych uzavřela laminátovou deskou jako vestavěnou skříň na míru.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou dekoraci byste zvolila na okna do tohoto prostoru v obývacím pokoji viz foto. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch římské rolety nebo závěsné posuvné panely.
Dotaz   Dobry den, potrebuji poradit,mame kuchyn spojenou s obyvakem ,kuchyn viz.prilona, dvere Nora wenge,podlaha belena borovice /termofix/.Nevim si rady s barvu sedacky, nabytku do obyvaku, barvy sten, pripadne nejake barvy na doladeni a co do oken.Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Do okne bych volila světlé smetanové římské rolety výmalbu v kombinaci capucina či světlé šedé s olivovou nebo orchidea. Sedačku bych volila neutrální cappucinovou nebo světlou šedou.
Dotaz   Dobrý den,kuchyně spojená s jídelnou, dále s OP.Kuchyň-oknoV,jídelna-oknoS.Kuchyň. linka-bílý lesk v kombinaci s dekorem jilm horský(světlý)+nerez spotřebiče,úchytky a asi i roleta a sokly v nerezu.Obklad za linkou Rako-Unistone bílý-č.609, podlaha Unistone hnědošedá-č.612.Okno a parapet v lince je v barvě světlý dub.Pracovní desku mám vybranou hnědou-má takové šmouhy-něco jako beton v odstínu podobném jako bude podlaha.Jedna stěna bude obložena také bílým Unistonem,ostatní stěny malba bílá,za linkou asi v nějakém odstínu šedé.Doplňky svěží zelené (pro změnu tm.hnědé) a bílé.Nebude tam té hnědé už moc? Uvažuji proto ještě o změně pracovní desky na imitaci betonu v šedé barvě–líbil by se mi nějaký středně tmavý odstín.Stůl by měl být nejlépe v dekoru jilm-horský, židle bílé.Jaká bude vhodnější ta pracovní deska a malba?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš výber je příjemný a hnědé pracovníd esky bych se rozhodně nebála, zelené doplňky to oživí.
Dotaz   Je pravidlem ,že se uchycují tyto rolety-římské nad okno či strop,nebo se také dávají do výřezu okna?A ještě jedna prosba v kuchyni mám prac. desku barvy švestky a nerez troubu + mikrovlnku,černou varnou zonu a graf. dřez,jakou barvu konvice-rychl.
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději umístěte římskou roletu nad okno protože v okně by nebyl otvor dostatečně překryt byly by zde škvíry a mohl by být problém s otvíráním okna. Konvici bych volila nerez popř. černou.
Dotaz   Děkuji za vaše rady a do toho dívčího pokoje co zvolit do oken a barvu?Zatím jsou zde jen plast. bílé žaluzie.Stěna ,kterou chce zelenou obs. i dveře,výmalbu u dvěří ukončit,či udělat cekou nad dveřma a poté ještě asi 20cm,kde končí celá stěna?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete vymalovat celou stěnu i za dveřmi. Do oken můžete volit záclonové bílé či smetanové římské rolety.
Dotaz   Jak by jste obecně doporučila vyřešit noční zastínění v bytě? Rolety, žaluzie nebo něco jiného? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Nejméně nápadné jsou žaluzie. Pokud chcete prostor oživit je možné volit rolety a pro úplné zatemnění jsou vhodnější než žaluzie.
Dotaz   Dobrý den,lze na oknech v jedné velké místnosti kombinovat klasické vnitřní žaluzie a zároveň na malých oknech římské rolety a na francouzských oknech japonské stěny?Nebo by se měly všude dát japonské stěny a na krátkých oknech je zkrátit.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději bych volila jen jeden typ stínění japonské stěny. Ty volit i dlouhé na krátkých oknech, pokud je to možné.
Dotaz   Pokračování: taktéž zde váhám s textilní dekorací oken - typ a hlavně barevné provedení. Předem děkuji za odpověď :-)
Odpověď   Dobrý den přeji. Zde můžete volit záclonovou římskou roletu. Popř. podobný dekor závěsu, či rolety jako je na tapetě.
Dotaz   Dobrý den, máme novostavbu s velkými francouzkými okny jaké byste mi poradila clony do oken ,nechci klasické žaluzie a případně v jakých barvách máme v interieru zatím neutrální barvy/šedá,černá,bílá ,béžová / líbí se nám limetková barva děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete volit limetku. Můžete volit posuvné panely, či římské rolety.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou barvu závěsů jaký typ záclony byste zvolila do dětského pokoje ( pro 3-letého kluka ), vymalovaný do bíla a jednu stěnu do tmavšího zlata.S motivem, bez motivu, dlouhé, krátké, závěsy pestré či tlumící. Díky
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych spíš kombinaci žaluzií bílých a rolety ve výraznějším odstínu či roletu římskou.
Dotaz   Dobrý den, řešíme barevné sladění kuchyně(viz foto) propojené s obývákem.Podlaha šedé marmoleum,dveře akát(viz foto), v obýváku bude zelená pohovka. Jak vymalovat obývák, co do oken(béžové římské rolety??), jakou barvu jídelního stolu a židlí? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Jídelní sestavu bych ladila do dekoru dveří. Výmalbu pak můžete volit bílou, šedou a doplňky zelené jako v kuchyňské části. Popř. za sedačkou volte tapetu v odstínu výmalby kcuhyně. Na okna pak jemnou bílou římskou roletu.
Dotaz   Dobrý den pani Zuzko, nevim zda se obracim na Vás spravne, ale rada bych se chtela poradit ohledne interieru. Prave se budem stehovat do novostavby na ul. Kasárenská v Opave, mozna to budete znat :) problem spociva v tom, ze ted s pritelem resime dispozicne byt a taky vymalbu obyvaku s kuchyni a taky loznice. Mame byt 2KK takze kuchyn je spojena s obyvakem (viz foto) a ja bych chtela poradit jakou kombinaci barev mam zvolit do obyvaku kdyz nabytek bude laden do dekoru myslim ze je to tmava třešen a jeste tmavěhnědé - doplnky konf. stolek + stolek pod TV zn. IKEA v barve cerno hneda. Sedacka je barvy Capucino. Co se tyce loznice chtela bych vas poprosit o zvoleni vhodnych barev na zed kdyz nabytek je barvy briza nebo buk. pripadne mame bile doplnky, komoda + skrin. Daji se tyhle barvy zkombinovat, anebo mame radeji koupit nabytek ve stejnych barvach?Popripade pokud by jste byla tak hodna podivejte se na dispozici bytu jak bychom mohli vyresit loznici s posteli zn. MALM ikea s luzkem 180cm. A jeste takovy malinky dotaz v byte jsou vysoke stroby , takze taky vysoke okna, jak je vyresit aby vypadali hezky a utulne ?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch jemnou cappucinvou výmalbu v obytné části, Za sedačkou odstín sytější. Postel v ložnici bych umístila po pravé straně od dveří pokud je to možné, tak abyste ji nemuseli obcházet. Nábytek bych volila v jednom dekoru. Výmalbu za postelí limetce. Na okna bych volila římséké rolety, které opticky prostor sníží.
Dotaz   DD, jaká podlaha je nejlepší na podlahové topení? Je lepší nové dřevěné parkety ošetřit lakem či olejem? Čím natřít syrové přírodní dřevo v podkroví na obložení stropů? Co na okna, když manžel nechce žaluzie a já závěsy? Moc děkuji, je toho dost.
Odpověď   Dobrý den přeji. Co se týká podlahy nejlépe Vám poradí odborníci podlaháři. Nejlépe teplo vede dlažba, litá podlaha apod. Lae využívá se již také vinylová PV i dřevěná podlaha. Osobně bych volila vinyl. Dřevo bych natřela olejem. Na okna můžete volit rolety klasické popř. japonské stěny.
Dotaz   Mám ještě dotaz ohledně zastínění obýváku s francouzskými okny (bílý plast) po jedné celé délce stěny. Zvenku rolety, jak zútulnit zevniř? Žaluzie?-jaká barva, když stěny bílé n.kávové.Díky, Simona
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych japonské stěny v béžových až bílých odstínech popř. v kombinaci s bílými žaluziemi.
Dotaz   Prosím aké záclony, závesy, žalúzie, prípadne rolety, použiť na okná v obývačke a kuchyni, bungalov, výmalba smotanová, v kuchyni 1 stena tehlová, podlahy dub laminát a dlažba, viď foto, linka jaseň morený, nábytok čerešňa dýha, ďakujem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jemnou smetanovou římskou roletu.
Dotaz   Dobrý den, prosím moc o názor, zdali je vhodně zvolená barevnost (u doplňkových barev, tj. výmalby a textilií a jakou barvu zvolit u závěsů ? (původní strakaté a červené bych chtěla obměnit). Byly by vhodné římské rolety? Nechali by se šít ale až za nějaký čas, tak hledám levnější řešení. Na podlaze jsou nově položené jasanové dřevěné parkety (vyměněné za buk). Po celém obvodu jedné stěny je dřevěná knihovna (vyruší se i dolní dvířka a celá se zkusí zabudovat do sádrokartonu, aby byla vestavěná). K sedačkám bychom mohli opět dát hnědý koberec s bílými větvičkami co byl na obrázku obýváku před instalací nové podlahy. Moc tedy prosím o dvě rady – o návrh barevnosti vycházející ze současné výmalby světlé a tmavší capuccino k červeným obrazům, které bychom si nyní rádi ponechali (tj. jaké textilie, ubrus, závěsy?) a jaká zcela odlišná barevná koncepce (vymalování a textilie) by se Vám v tomto prostoru líbila ? MOC děkuji za váš názor!!
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete obměnit za dolňky limetkové nebo tyrkysové barvy s čokoládovou. Římské roelty volte světlé, tak (smetanové) tak abyste mohli interiér obměnit barevnými detaily. Současně můžete použít hnědý koberec a také doplňky v odstínu knihovny a komody pod tv.
Dotaz   Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat jaké by jsem měla volit zastínění oken? Přemýšlela jsem nad římskou roletou a nebo pouze závěsem. Nemyslím si, že by bylo dobré dávat do tak velkých oken záclonu, kvůli světlu. A také jsem se chtěla zeptat jestli by jste mi poradila, tak nejlépe využít prostor do stropu? Všechen nábytek bude přízemní a vůbec nevím co s tou výškou? Jedině koupit nějaký obrovský světlo? Akorát si nějak neumím představit jak by mělo vypadat. Předem vám mockrát děkuji za odpověď, Petra KOblížková
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit římské rolety popř. posuvné panely. Dominantní svítidlo by prostor jistě oživilo. Nebála bych se něčeho dominantního.
Dotaz   Dobrý den, chtěla by jsem dát do jídelního koutu a kuchyně římskou roletu. Do obývací části na velké okno závěsy viz obr 1,2,3. A teď nevím, zda je lepší vybrat vše ve stejném vzorku viz obr. 4 a 5. A sjednotit to. Nebo obývací část rozdělit a dát záclonu viz obr. 6 a tmavě hnědý závěs, s tím že rolety budou dle obr. 4…. Gauč bude na stejném místě, co je teď stará sedačka. Také bude rohový a v tmavě hnědé barvě… Děkuji za váš čas Zbývající obrázky posílám v dalším dotazu….
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději bych vše sjednotila.
Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a chci se zeptat na zastínění oken v kuopelně 4x 2 m(žaluzie, matné sklo kůra, látkové rolety). Koupelna je v přízemí. Nad vanou je velké jednokřídlé okno, vedle dvojumyvadlo, nad záchodem je úzké okno a vedle je sprcha.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit neprůhlednou fólii v kombinaci s látkovou roletou.
Dotaz   Dobrý den,máme v obýváku prosklený výklenek,jde přes plastová okna docela zima.Jak to vyřešit?Pomohla by vertikální roleta nebo případně něco jiného?
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud okna netěsní asi tomu moc nepomůžete ale šlo by částečně pomoci posuvnými panely či závěsy.
Dotaz   Okna těsní,ale je to moc velká plocha oken,celkově obývák je veliký a stropy mají 3m. V zimě je tady zima a v létě velké teplo.Možná koupit krb:)nebo zkusit ty rolety, závěsy.Chci,aby to mělo nějaký design a teplo neunikalo k oknům
Odpověď   Dobrý den přeji. Pomohly by také venkovní žaluzie především v létě. Bohužel fotografie je malá a je zde vidět jen kousek a proto nevím, jak celý prostor funguje. Hůř se mi tedy radí. Zda jde výklenek na zimu celý oddělit přepažit např. právě posuvnými panely či závěsy...
Dotaz   Ještě k novostavbě, jakou barvu květináčů k těm oknům a jasan.parapetu a co doporučujete, rolety, žaluzie, závěsy (beru v potaz i prach vzhledem k dětem alergikům, ten je ale na všem, z žaluzií jde hůř, závěsy se čapnou a vyperou-dle kamarádky).dík
Odpověď   Volila bych rolety popř. tedy závěsy, nemám zkušenost s alergiemi, takže nemohu přesně radit co je vhodnější. Květináče volte bílé.
Dotaz   dobry den,poprosim o radu..v obyvacke mame dubove podlahy aj dvere,chela by som nabytok biely a neviem ci sa hodi sedacka cisto siva,alebo bielosiva a ci by to vsetko ladilo k sebe..taktiez neviem co volit na okna,ci dat rolety alebo nieco ine,dakujm
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych římské rolety. Sedačka může být obojí.
Dotaz   Dobrý den, máme velké okno (š=2m)s venkovními roletami nad celou pracovní deskou. Jak vyřešit zastínění.Děkuji Vám za rady.
Odpověď   Dobrý den přeji. štínění máte venkovní ale pokud myslíte jen optické překrytí tak pokud je to okno u kuchyňské linky nekryla bych jej.
Dotaz   Dobrý den, zasílám ještě jednou, tentokrát s celým popisem v příloze. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději bych i nadále volila jako obklad sklo a ne mozaiku především z praktických důvodů, horší čištění a především u malých dětí. Popř. volte omyvatelnou výmalbu. Volila bych na okna římské rolety a jídelní stůl v ořechu. Koberec pak světlý smetanovobéžový.
Dotaz   Myslíte že by se hodila organza nebo něco podobného? Něchtěla bych klasické záclony. Jaký materiál by se eventuelně hodil? Mockrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete také volit jen římské rolety, či posuvné panely. Organza je také možná v délce až na zem.
Dotaz   Dobrý den, v RD máme verandu s 4 okny, uprostřed prosklenné dveře dubové, s mřížkou. Nábytek jsme zvolili masív smrk lakovaný, dlažba sv. béžová. Jak byste zakryla okna, pokud byste je vůbec zakrývala. Jakou barvu závěsu, z lehčího materiálu?Díky
Odpověď   Dobrý den přeji. Asi bych verandu nezakrývala příp. použila lehké římské smetanové rolety.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu jaké zvolit stínění oken před zvědavými sousedy, nechci klasické řasené záclony. Původně jsem planovala římské rolety ze světlého průhledného materiálu + žaluzie, z duvodu vysoké ceny římské rolety a obtížné údržby to však není úplně ideální. Napadá Vás vhodnější řešení? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit klasickou roletu nebo postranní závěs či posuvný panel. Příp. na okno nalepit neprůhlednou ale průsvitnou fólii.
Dotaz   Ještě mám dotaz k praktičnosti římské rolety na francouzské okno, nebo raději volit posuvnou stěnu?? Děkuji.
Odpověď   Volila bych jestli je to možné posuvné panely.
Dotaz   Dobrý den, mám spojenou jídelnu s obývacím pokojem.V jídelně mám na oknech římské rolety.V obývacím pokoji jsou 4 francouzká okna na které bych ráda rolety Zebra.Prosím o radu zda-li mohu použít v jedné místnosti tyto dvě stínící rolety.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud jsou okna dále od sebe je to možné. Ideální by bylo kdyby alespoň měly stejný materiál.
Dotaz   Dobrý den, jakou barvu sedačky a obývací stěny by jste zvolila viz. foto? A jaký typ žaluzií nebo rolet dát do oken. Může se i nakombinovat? Velké okno třeba bílá roleta (záclonový design)? A na balkonová okna klasické žaluzie. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Na okna bych volila klasickou jednoduchou lehkou záclonu bez vzoru nebo posuvné panely a klasické žaluzie bílé tak aby se okna sjednotila a zakryly různé radiátory. Sedačku můžete volit čokoládovou a nábytek ořechový pokud zvolíte u jídelního stolu čokoládové doplňky. Popř. nábytek jako je kuchyňský stůl.
Dotaz   Dobrý den,rozhodli jsme se se pro kolejnič.garnýže. Máme je dát na stěnu nebo na strop.Dále co zvolit na okno nad kuchyńskou linkou -římské rolety, garnýž na okno, klasiku.Máme bílou výmalbu. Volit bílé záclony a barev. závěsy nebo jen barev. záclony
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte bílé záclony garnýže raději na strop. Nad kuchyňskou linku můžete volit lehkou římskou roletu.
Dotaz   Ještě jeden dotaz.Hodily by se na francouzké okna bílé voály jen jako závěsy?Budeme mít venkovní rolety?
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano to je možné.
Dotaz   Ještě jsem se chtěla zeptat ohledně Francouzských oken (viz.podotázka v mém dotazu níže),která budou na přístavbě...volila by jste žaluzie - k té pergole - či např. rolety z rákosu? Co by se nejlépe k té fasádě a obkladu s bílými plast.okny hodilo?Dě
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit světlé žaluzie, které opticky prosto nezmenší.
Dotaz   Jaký tedy použít odstín fasády, jaký odstín předokenních rolet, šambrány ano či né a v jaké barvě,kámen v kterých částech domu a jaký odstín?Mám své typy ale raději bych slyšela V8š názor.Přikládám fotky i s mými návrhy. Děkuji za odpověď a hezký den
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila byhc bílou s obkladem popř. jemnou béžovou ale jen světlý nádech a rolety v barvě oken a dveří popř. antracit.
Dotaz   Ještě mám dotaz,máme velmi hluboko okna,kde parapet je cca 70cm,jaké tam dát závěsy nebo záclonku?Pouze do stran jemný závěs?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož jsou okna opravdu hluboká a ubírá to tak dosti přicházejího světla, volila bych opravdu jen lehké stínění v podobě lehké záclony nebo jen lehké římské rolety nad oknem.
Dotaz   Dobrý den,poradte mi prosím,jsou moderní ještě klasické záclony?Nebo spíše venkovní rolety a v interieru už nic a nebo obojí.děkuji S jakou barvou by měly záclony a rolety ladit?s linkou,podlahou,sedačkou?
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud zvolíte jednoduchý hladký styl záclony, pak to je jistě stále možné využívat.
Dotaz   Paní Matelová, hodí se k velkému oknu rolety místo záclon? Nebo spíše jemné bez vzoru záclony?
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete volit pouze rolety.
Dotaz   Dobrý den.Mám otázku, zda můžeme dát na takový klasický dům- okna,rolety,dveře a gar.vrata v barvě antracitu.Chceme hnědou, ale je problém sjednotit to v jednom odstínu.Nebude vypadat divně?Víme, že tato barva se dává do moderních domů.Lenka
Odpověď   Dobrý den přeji. Antracitové barvy bych se nebála.
Dotaz   Ještě se chci zeptat, zda byste volila i nějakou barvu na zeď či je nechala jen tak bílé,stejně tak zda volit záclony a závěsy či nikoliv. Díky.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte spíš rolety. Stačí jen nádechy jemných odstínů např. limetky na výmalbu.
Dotaz   Paní Metelová, jaké konzole (průměr) je nejlepší? Dělají 15 a nebo 20? Používají se záclony ještě?
Odpověď   Dobrý den přeji. Čím subtilnější použijete, tím bude prostor odlehčenější. Záclony hladké nevzorované popř. římské rolety.
Dotaz   Dobrý den, jaké záclony v současné době frčí? Mně se líbí hladké ale dlouhé je úplně nechci....jak dlouhé tedy doporučuje? A v kuchyni může být kratší více?děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit průsvitné rolety, nebo římské rolety popř. záclony hladké na výšku okna.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit průsvitné rolety, nebo římské rolety popř. záclony hladké na výšku okna.
Dotaz   Prosím Vás ještě o jednu radu ohl. barvy fasády domu. Dům bungalov, okna hnědá(sorento balzamico), venkovní rolety (laté či jemná béžová). líbilo by se nám k nějaké barvě fasády udělat v částech obklad cihlou, ale nevíme, jak doladit barvy.Moc děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte smetanovou nebo bílou či jemnou cappucinovou fasádu a k tomu cihlový obklad.
Dotaz   Dobry den.Budeme dělat fasadu na novostavbé RD.plastova okna.chcema dát předokenni rolety asi Lomax.Máme dat viditelne boxy nebo podomitkové?Libily by se mi podomitkove'ale "ubyde" nam pohledove okna-nebude vidět horní  rám-asi by to vypadalo divně.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud nejde žaluzie ukrýt do omítky nad oknem pak tedy volte přiznané boxy.
Dotaz   ještě k těm předokennim roletam. Chceme šedou fasadu v kombinaci s bílou,okna jsou plastova světlý dub. Ty předokenni rolety chceme štříbrne'případně i ten viditelný box. Je to dobrà volba? Jakou barvu venkovních parapetů?Stříbrnou,černou,bílou? Díky
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte stříbrný parapet.
Dotaz   Dobrý den, na starším domku,délka asi 20 m, máme bílá okna, sv. hnědé umak. dveře i vrata, na oknách sv. modré rolety s tm. hn. rámem, nyní je fasáda sv. modrá a tm. šedý sokl, chtěla bych fasádu nějakou sv. hnědou, je to možné,nebo rad. šedou?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych cappucinový odstín (nebo teplou šedou).
Dotaz   Dobrý den, v oknech bytu ve 2. patře na sídlišti budeme mít žaluzie. Dávají se ještě do oken záclony a závěsy? Jaký doporučíte materiál, strukturu a barvu? Předpokládáme dřevěnou podlahu, ladění pokoje a dolpňků béžová-hnědá-oranžová. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit na okna pouze římské lehké jednobarevné rolety popř. klasické rolety či nechat okna volná.
Dotaz   Dotaz kuchyň (vanilka, deska třešeň) 1. Zadní deska kuchyně bude muset být vyměněna (pravděpodobně za obklady), aby se vyplnilo i místo pod digestoří (nyní z důvodu nedostatečné výšky desky špinavé od mastnoty). Jakou zvolit barvu, odstín zadní desky, obkladů? (foto 1) 2. Jaké zvolit rolety, záclony do vanilkové kuchyně? Hodila by se vanilka roleta den a noc? 3. Kam umístit jídelní stůl (jakou zvolit barvu stolu a židlí)? 4. Bylo by vhodné pro sladění s obývacím pokojem kuchyň vymalovat jinak? 5. Jak využít velkou plochu zdi mezi kuchyní a obývákem? (počítač, krabice a hrací plocha syna bude přestěhována do jiné místnosti). (foto 2) Dotaz obývací pokoj (výmalba hnědá, sedačka tmavě hnědá, doplňky bílé): 1. Musí být obývací pokoj barevně sladěn s vanilkovou kuchyní? Do obýváku jsme dle mého názoru nevhodně zvolili (z pohledu sladění s kuchyní) barvu sedačky (tmavě hnědá) a k tomu pak volili i barvu obkladů na krbu a konferenčního stolku. Měly by být doplňky v obývacím pokoji (poličky, stolek atd.) raději vanilkové či světlé dřevo místo bílých? (přebalovací pult budeme stěhovat z obýváku pryč a zrcadlo i konferenční stůl můžeme také přemístit do jiných místností ). 2. Jak vyřešit velkou plochu zdi v obývacím pokoji? 3. Nynější odstín výmalby je moc tmavý, chtěla bych místnost co nejsvětlejší. Jakou barvu byste zvolila Vy? Bylo by vhodné vymalovat vanilkově? 4. Jakou barvu koberce? 5. Jaké zvolit závěsy, záclony, rolety? Musí být stejné jako v kuchyni? Moc Vám děkuji za odpověď na mé početné dotazy  Těším se na jakékoli Vaše návrhy, poznámky a připomínky!
Odpověď   Dobrý den přeji. 1. Nechala bych zádovou desku jak je, jen v místě digestoře bych ji volila antracitovou až černou. 2. Ano můžete volit rolety smetanovovanilkové. 3. Jídelní stůl bych volila mezi fr. oknem a oknem. 4. Výmalbu kuchyně bych volila světlou smetanovou celou. 5. Viz. 3. 1. Obývací pokoj je mi mnohem bližší svými dekory než kuchyň. Neměnila bych to. Závěsy sjednoťte s kuchyní.
Dotaz   Přeji dobrý den, prosím o Váš názor. Nejprve se pokusim popsat Vám náš byt a barevné provedení a pak položím otázku. Byt je velký včetně ložnice a koupelny v podroví 120m2. Celý byt přestavujeme a budeme ho zcela nově zařizovat. S manželem preferujeme světlejší odstíny, aproto jsme volili takto: Kuchyňská linka: korpus krémová, pracovní deska+obložení – cocobolo přírodní (výrobce: Egger) Podlaha v celém bytě bude mít design: jedle skandinávská (výr. Floor forever) Dveře, obložení, jídelní stůl, nášlapy na schodiště: přírodní dub (malinko láknutý do šeda) Kuchyně je propojená s jídelnou a obývacím pokojem v půdorysu ve tvaru písmene L. V jídelně plánujeme mít velký stůl z masivu pro 6lidí. (tady si nejsem jistá jakou barvu židlí) V obývacím pokoji plánuji mít sedačku v odstínu spíše do červené (ale není to podmínka) a nábytek Ikea (regálky s proutěnými košíky+bílá dvířka či šuplíky). V obýváku bude také dřevěné schodiště, vedoucí do podkrovní ložnice. Pod schody by měla být televize. Viz. příloha Prostory jsou prosvětlené, okna plastová v barvě bílé. Nejsem si jistá barevným sladěním všech dekorů. Co myslíte vy? Jaké bych měla volit židle a odstín sedací soupravy? A ještě jedna konečná otázka - co dát na okna která mají již zabudované žaluzie? Záclony či římské rolety? Pro představu přikládám půdorys našeho bytu. Předem děkuji za Váš čas a odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Jídelní židle volte v dekoru stolu. Sedací souprava může být červená. Na okna bych volila bílé římské rodiny popř. krémové. Jinak je ladění příjemné.
Dotaz   Zdravím, zvažujeme kuchyň – podlaha bělený dekor dřeva, bílá linka, prac. desku tmavší dřevo, obklad světlý (nebo tmavý?), výmalba béžový kašmír, římské rolety lososové – jaké konkrétní dekory dřeva byste doporučila pro podlahu a prac. desku?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych bělený ořech a desku pak ořechovou tmavou a také zádovou desku. Ostatní nábytek také ořech a bílá.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře